Citát na sobotu

Poslal PeeBee

„…if by any chance a Socialist slips through into Parliament, he will do so at the expense of leaving his principles behind him; he will certainly not be returned as a Socialist, but as something else; what else is hard to say…“ William Morris, 1885

… kdyby náhodou socialista proklouzl do Parlamentu, bude to na úkor opuštění jeho zásad; určitě se nevrátí jako socialista, ale jako něco jiného; co, to je těžké říct… William Morris, 1885

    • Janika

     ???
     Je to široké téma a z Vaší poznámky se nedá vyčíst, odkud to chcete pojmout. Přesné vyjádření je základem. A pokud možno stručné a jasné.

     • jafa

      Třeba začněte u vlády jak ji znadnárodnili :-) Až po žrece :-)
      Stručněji už to nejde :-)
      Ale sorry, já jsem několik kroků vynechal :-)

       • jafa

        Oni znadnárodní každého i socialisty :-)
        Je úplně jedno koho volíte :-)
        Kdo se nepodvolí, tomu se nedaří :-)

        • Janika

         Tady jde o to, že je to vlastnost systému, není to proto, že je někdo, kdo znadnárodnuje, jaksi „zlý“. Máme kapitalismus, který je takový, jaký je. Co přijde po něm, nikdo nevíme. Nadávání na ty zlé, co všechno řídí, k ničemu nevede, oni nemohou jinak, zrovna tak jako každý slouha, co se dostane výš, třeba do toho parlamentu.

         • jafa

          Oni to bez toho žrece neumějí a když se to oddělí, jakoby nikdo za nic nemůže, ale ty bohaté nejde nasytit :-) a to je špatně, že jim Zem nestačí. Zatáhli nás do své hry. Kdyby neškodili, nemuseli by žít v utajení. Já je také chápu, ale jsou to škodiči.
          Je to malé hřiště, socialisti v parlamentu. Řešení je mimo něj. Ale elita nám to také podstrkuje per partes. Abychom si mysleli… :-) a nevnímali jak to je :-)

          • Janika

           Jafo, nejsou to škodiči, jsou to udržovatelé systému. Přičemž jiný, aby fungoval pro přežití mas, zatím nemáme.

          • jafa

           Byl změněn dějepis, málo jste hledala. Já bych to nemáme nepapouškoval. Pokud to ale budete prosazovat, uvidíte mne tu méně. Oni si udržují systém nejen pro sebe, ale tím, že nemají nikdy dost to vedou ke zkáze :-) Samo to svalují na myslící bytosti. Podle nich :-) To utajení Vás mohlo trknout.

          • Kamil Mudra

           Jsou to udržovatelé JEJICH, pro ně výhodného, systému. Jiný systém nyní nemáme jen proto že se jim ten stávající daří držet. To ale neznamená že jiný, funkční pro přežití mas, není možný. Systémů je možných více a jeden z nich jsme měli možnost si vyzkoušet. Dle mého mínění jen potřeboval více času na „doladění“ do přijatelné podoby.
           Ti co nám tvrdí že jiný systém „není k mání“ jsou jako slepice, které říkají že bez kuny by nemohly mít kurník.

          • Kamil Mudra

           Mě v tomhle kurníku vadí ty kuny. Docela rád bych se bez nich obešel.

  • PeeBee

   evropa jako sarkozy, chirac, miliband, cameron, fogh rasmusen a jim podobni? nebo ti, co jim tu drahou legraci plati? pravda, na te druhe skupine prilis nezalezi, te staci predhodit zvanec dotovany vykradanim zbytku sveta.

 1. PeeBee

  patri do teto kategorie tsipras, kdyz davno pred jeho kapitulaci slo varovani o autenticite spicek syrizy?

  mit cas, procetl bych si dejiny ceske (evropske) socialni demokracie, obzvlaste osobnostni vyvoj funkcionaru by byl zajimavy.

  existoval v dobe pred r.1989 zakon upravujici odvolani zastupitele Z VULE JIM ZASTUPOVANYCH v prubehu vykonavaneho mandatu? mame takovy zakon dnes? vzdyt je to samozrejma naprava – minireferendum nebo nova volba v danem volebnim okrsku. potrebujeme ke VSEM rozhodnutim radnici nebo je casto lepe rozhodovat se PRIMO? ma nekdo predstavu, zda kscm jeste stale ma pripraveny zakon o obecnem referendu a jak se lisi od navrhu dienstbiera ml.?

  poprve jsem nasel tony cartalucciho prelozeneho do cestiny (asi nejaky propagandisticky putinuv web): http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/1301/tony-cartalucci-spontanni-bezenci-zakerni-spojenci

  • Ondřej

   Trochu anochronické a v zásadě ahistorické. Socialisté na rozdíl od komunistů VŽDY prosazovali parlamentní demokracii jako formát politického vyjednávání s ostatními politickými zástupci lidu. Jestli s tím má někdo problém, pak je načase připomenout slavný citát jednoho z největších sociálních demokratů Evropy, Willy Brandta na námitku někoho ze studentských předáků při protestech v revolučních letech 1968-69, která zněla v podobném duchu, a to že když sociální demokracie přistoupí na tento „model“ demokracie, má kapitál volné pole působnosti (viz „informační monopol Axel Springer ad.) a socialismus nikdy nevyhraje. Ten odvětil, že to si pánové spletli stranu, onen „jiný model demokracie“ totiž prosazuje jejich politická konkurence, od které se oni TÍMTO právě liší. „Takže to jste na špatné adrese“, odvětil, „to musíte volit komunisty, ne sociální demokracii“.

   Poté co se Willy Brandt vypořádal s RAF terorismem, a neváhal se k tomu spojit s liberálními demokraty FDP (které jsou dnes považovány za neoliberály a poprvé při minulých volbách vypadly z Bundestagu) a dokonce se Walter Scheer stal zastupujícím kancléřem po odstoupení W. Brandta po skandálu „Guillaume“. Pravda jeho „Ostpolitik“ sice byla v historickém kontextu doby pro NSR přínosem, nicméně byl to právě nástupce Brandta ve funkci kancléře H. Schmidt, kdo po rozmístění sovětských raket SS-20 ve východní Evropě, tak on sám tlačil na USA, aby rozmístily své rakety středního doletu v NSR jako protiváhu a obranu západní Evropy před sovětským expanzionismem. Kam jeho prozřetelnost nakonec vedla, víme. K pádu železné opony reprezentované Berlínskou zdí a snahou prostých riskovat holý život, jen se z toho socialistického ráje dostat pryč, do kapitalismu dirigovaného mj. právě sociální demokracií.

   Jistě, nostalgici pro rudé totalitě, tak ty nikdy nemůže sociální demokracie politicky uspokojit, protože socialistickou revoluci a znárodňování v tom pojetí jak to dělali komunisté, prostě v programu nemají. Takže jsou a budou zajisté oportunisté a kapitalističtí kolaboranti. Nicméně jim vděčíme (tedy alespoň my „Němci“ co jsme prožili 80.léta v Německu) za život v hojnosti tedy alespoň ve srovnání s komunismem, stojícím na principech rovnostářství, politického apartheidu vlády jedné strany, státním monopolu na práci, politiku i osobní seberealizaci každého ze svých občanů i v tom nejintimnějším detailu jejich života. Tedy i na duchovní život i tu tzv. „kulturu“ ať si pod ní představíme cokoli, divadelní kousky ak. Nejedlýho a jeho socialistický realismus nebo jen kulturu stolování pro dělnické masy ve veřejných restauracích známých pod zkratkou RaJ.

   Přitom levice v Německu dosáhla i na věci, které když si rýpnu trochu do Trierskýho právníka, pak jistě spadající až do „nadstavby“ která přijde na řadu až po uspokojení našich animálních potřeb, na kterých přeci závisí spokojenost každého z nás jako primární, tedy oněch duchovních hodnot, postmateriálního životního stylu (za těchto dob pořád sprosté slovo liberálních „sluníčkářů“ – dříve se jim říkalo anarchisté, reformisté, postmarxisté atd.). Obvykle to byli potomci starých hippiesáků, kterým více než na prémiích a ročních bonusech vyjednaných odbory záleželo na ekologii, byly to oni které naháněly dělničtí páprdové když chtěli na tovární komín vyvěsit prapor proti rozšíření těžby, bojovaly proti konzervativním předsudkům, proti vládě gerontů, patriarchálním autoritám otce/hlavy rodiny, podřízenosti žen jejich „tradičním rolím“ v domácnosti, výchově dětí (zatímco klasičtí socialisté prosazovali co nejdelší mateřskou, „sluníčkáři“ naopak co nejdřívější návrat do práce a výchovu dětí od raného dětství v kolektivních zařízeních, já sám chodil do nejgeniálnějšího předškolního zařízení „lesní školky“ a na první stupeň do Waldorfské školy). Takže díky tomu, že parlament dokázal zformovat pár socialistických osobností (Fischer, Bendit, Amato, Jospin, ale nakonec i ti dnešní neokomunisty Tsiprase nebo Mogherini) do realistické podoby solidární, tolerantní a ohleduplné politiky socialistů a nikoli jen naivních snílků, ze kterých se po celoživotní frustraci, že nedošli svých idejí násilím a autoritářstvím, stávají alkoholiky a psychicky labilními lidmi končící v léčebnách na silných antidepresivech, je určitě pro všechny lidi soudobé generace naší společnosti dobře.

   • Janika

    Mně z Vašich komentářů, Ondřeji, stačí k zabavení na půl hodiny vždy jedna věta. Třeba ta poslední, to mi trvalo, než jsem pochopila, kdo že se stává na stará kolena těmi alkoholiky :-).

    • Ondřej

     Njn, někomu se to podaří vyjádřit jednoduše, prozaicky, např. u zhrzené lásky se napíše, že „šla s jiným, tak se kluk uchlastal k smrti“ nebo „zkrachoval a hodil si to“ – pak je to hned jasný….Ideologie a láska k lidu má někdy dost zapeklitý důvody k pochopení fatality a zoufalství u nenaplněných idejí než u tak „přirozených“ věcí jako je ukojení chtíče a touha po bohatství:-)

  • Janika

   Cartalucci je skvělý. Něco z toho říkal Ransdorf v Otázkách. Se Stropnickým byli mimořádně nesourodá dvojice. Až mi bylo Stropnického líto, jeho omezenost bila do očí.

   Tohle nevím, jestli je přesně tak, cituji, protože se to týká tématu k uvedenému citátu:
   Tak jak impérium expanduje a úměrně tomu roste i seznam jeho obětí, zhoršuje se i poměr mezi těmi, koho ještě asimilovat dokáže a kdo už je pro ně nadbytečný.“
   Právě to „potkalo už Římské impérium, když jeho úpadek překročil meze“.

   • PeeBee

    nezapominej, ze hodne lidi se diva na stejny porad a vidi to vse opacne… a jsou to casto lide slusni, vzdelani, pracoviti… jen si neumi nebo nechteji predstavit, co se deje za rohem, kdyz pred sebou a okolo problem nevidi, nikdy by neuverili nicemu jinemu nez al-kajdistum 11.9., apod. vychova, dlouhodobe vystaveni se podobne zamerenym informacim (pripadne infotainmentu u tech jeste mene narocnych), rodina, prace, kamosi – to jsou mikroklimata, do kterych se opakovane norime a pomalu nasakneme jejich charakterem.

    je fascinujici bavit se s chytrym clovekem, ktery rika (a mysli to naprosto vazne), ze se vse u nas neustale zlepsuje a je to videt. tak ono se toho dost zlepsilo, to je jasne… za nejakou cenu ovsem. jde o to, zda to stalo za to. a take zda to, co videt neni, to nakonec vse neznici.

    kdyz vcera komentovali nejake trenyrky nad hradem (vubec jsem netusil, ze se tu konala takova velika legrajda – asi moc pracuji), na moji zminku, ze to je chaby protest, ze bych spis uvital velkou protivalecnou demonstraci treba k JEMENU, tak na tu nereagoval nikdo – rozhorceni nad ostudnym zemanem a pochvalne zminky na ucet statecnych ztohoven byly to jedine.

    stropnicky je sasa, jako parkanova, topfer nebo rocker „prachy uz te maji“ kocab, co jako od nich by mel kdo cekat krome tluceni hubou a loutkovych pohybu?

    • Janika

     Když oni té své zabedněnosti říkají „jiný názor“…
     Ale ještě daleko horší je, když zabedněnec začne vytvářet ideologické teorie, pěkně očíslované a systematické, a diskutovat o nich s dalšími zabedněnci (jo, přiznávám bez mučení, nakoukla jsem na OM).

 2. Tribun

  To máte jako s manželstvím: pokud nemá skončit v lepším případě rozvodem a v horším kriminálem, je třeba hledat kompromisy a slevovat z svých „zásad“, Být zásadový je hezké, ale život s lidmi poněkud nepraktické.

  • Kamil Mudra

   Také existuje ještě jedna možnost a to – držet se zásady že pro pohodu toho druhého udělám co mohu – a z téhle zásady, naopak, neslevovat. Pokud se té zásady drží oba partneři tak nehrozí rozvod ani náhodou. A neříkejte mi že to není možné, protože pro mne je to každodenní realita.

 3. mistralius

  Musím se vyjádřit k trenkám na hradě. Nejdřív mi to přišlo jako dobrý vtíp. Dnes se mi to nějak rozválelo v hlavě a musím říct toto: „pražská kavárna“ je velmi ZAPRDĚNÁ MÍSTNOST.

  • mistralius

   (pokrač.) tato individua přemýšlí LOKÁLNĚ ve svém trapném odporu vůči Rusku, Číně apod. Dnes je třeba myslet GLOBÁLNĚ, protože planeta Země je kulatá a nemá žádných hranic!!!!!!!!

  • cuci

   nejen zaprděná, ale nabádají k neúctě před státními symboly. Což takhle hrát naši hymnu v hampejzu? Že by si ji střihly barové tanečnice místo kankánu

   • cuci

    pokud bych připustila, že na KSB a DVTŘ něco je, řekla bych, matrix zapůsobil a vyvěšení symbolu znázorňujícího českou státnost nám napovídá, že český stát končí. Místo toho byly pověšeny rudé trenýrky , což nám sděluje, že bude následovat období, kdy český národ bude v p*deli

 4. PeeBee

  vychazi mi z toho, ze cela akce ztohoven bude stat danove poplatniky dalsi desitky mega rocne na zvysenou bezpecnost komplexu prazskeho hradu a nasich ustavnich cinitelu. ale mozna se pletu, mozna to zazehne v nasich dusich vasnivy odpor k zemanove krute diktature?

  • Janika

   Poopravím – to není odpor ke kruté diktatuře, nýbrž ke sprostotě a vulgárnosti pana prezidenta. No a když nesměle namítnu, že protestující jsou ještě větší sprostáci, dostane se mi vysvětlení, že oni mohou, ale prezident by měl být vzorem. Logika.

   • Kamil Mudra

    Hmm… Státní vlajka není žádná prezidentova „vizitka“. Je to symbol všech občanů státu a nikoho nijak „více“ nebo „méně“ – prezidenta nevyjímaje. Pokud si tvůrcové takového happeningu nejsou schopni tohle uvědomit nevypráví to o jejich intelektu nijak lichotivě.
    Lidově se takovému jednání říká: „Srát si do vlastního hnízda.“ a v tomto konkrétním případě – do našeho společného.

   • PeeBee

    take jsem od lidi, ktere to nikdy nezajimalo, slysel, ze jsou hluboce urazeni vsim jeho plebejskym jednanim. nechapu to, kolem se deji pomerne zasadni veci.

    no a vypovida cela akce predevsim o intelektu a pozornosti tech, kteri jsou placeni, aby nic takoveho nemohlo nastat. ono totiz asi staci se prevlect za kominika a dostanete se vsude nebo co… ja vim, spalinove cesty, to ted frci…

 5. Astr

  Uz je to v CR jako epidemie,
  a tak I debatu u „citatu na sobotu“ nakonec ovladne
  co vzdy v debatach prevladne
  ze nelaska k Zemanovi
  v massmediich i v TV NOVA
  Schwarzenberci opakuji zas a znova

  Nenavist tak velika
  ze snad neni cloveka ktereho se netyka :-(
  To knizeci hra ma pry byt
  ze jen bez Zemana , pod vladou Schwarzenberga da se v Cechach stastne zit :-(
  Necht stane se jak ma byt :-)

  • PeeBee

   je to nosne tema, co nadelame, obklopuje nas na kazdem kroku. neunest ferovou porazku, tak se tomu take rika.

   neni treba se obavat astre, prijdou novi kandidati – ani nevim, koho volit driv? halika? panka? kocaba? uz se tesim, jak se hajzl, pokrytec a debil sejdou u voleb, vlastne vcelku bezna particka.

   • Ondřej

    Nemyslím si, že by jak Zeman tak Schwarzenberg měli ambici dále působit v politice, první bude po tomto funkčním období na tom se zdravím tak huntě, že bude de facto odkázán na trvalou péči doktorů, druhý si to uvědomil už před nějakou dobou a veřejně deklaroval, že se po vypršení jeho funkčního období z politiky stáhne a předá předsednictví TOPky nějakému nástupci.

    Takže koho volit je jistě legitimní otázka, nicméně nemyslím si, že by Zeman v okruhu svých příznivců měl archetypálně relevantního nástupce pro tuto specifickou sociální skupinu, jenž by Zemana svým „charakterem“ alespoň vzdáleně připomínala. Zeman je holt orginál, který je natolik exponován svými specifiky že je v zásadě dosti málo napodobitelný:-). Někdo by řekl exot, já říkám originál:-).

    Schwarzenberg má naopak velmi snadno duplikovatelné osobnostní a hodnotové rysy, takže je docela dobře a bezkonfliktně nahraditelný, v tomto má právě proti Zemanovi výhodu. Myslím, že Zemana by snad mohl jen (a to jen částečně) nahradit Klaus. Nikdo jiný mě nenapadá, snad kromě trapné atrapy proruského bohatýra a troll-outsidera Vyvadila. Bylo by zajímavé sledovat ideologickou matamorfózu tzv. (staro)levice, na nacionalisticky nahnědlou verzi slavjanofilského konzeravtismu, boje proti EU, Západu a USA ztělesněné Klausem, Hájkem nebo Bartošem/Bátorou – proti onomu „zbytku“ spojené-středolevé liberálně socialistické enklávě těch, kteří dnes tvoří v EU většinu – socialistů/zelených, liberálů a konzervativců – proti nacionalistům a komunistům.

    Nemyslím si ale, že vygenerovat kandidáta který by tuto dosti nesourodou skupinu dokázal sjednotit bude snadné. Dienstbier, Halík nebo Kocáb mají své zapřísáhlé odpůrce nejen v protitáboře zemanovců, ale i mezi „pravdoláskaři“ samotnými. Osobně si myslím, že když do toho půjde namísto Zemana Klaus, nebudou muset pravdoláskaři být tak nervózní, protože osobně si nedovedu představit ty „levicové“ strejdy s tesilkami z liberecké Textilany co by volili architekta takové podoby kapitalismu, který neměl na Západě nikde žádnou obdobu a byl ztělesněním šmeliny a veksláctví postkomunismu a klientelistického kapitalismu komunistických privatizačních mágů převlíknuvších rudý kabát za fialové sako s modrým ptákem na klopě. Na toto nesystémové riziko „bankovního socialismu“ už upozorňoval prof. Jan Švejnar. Ten by mohl být vhodným mezičlánkem v boji kandidáta tzv. „pražské kavárny“ proti ZemanKlausovskému nacionalistickému populismu a antieuroatlantismu, jako pragmatik, jenž neztělesňuje eurofilství a které teď bude asi stejně na tapetě jako v době raných 90. let – česko-slovenský dvojdomek a pomlčková válka. Takže kdo by mohl mít šanci? Nějaký Babišovec, co „nekecá a maká“ a je politicky bezkonfliktní. Třeba Michal Horáček nebo Stropnický.

    Na straně druhé bych se ale rád pobavil lítým bojem nějakého toho Veleby, Mlynáře či podobného týpka, případně težké váhy Klause s nějakým „Pragercafé Leiterem“ tady by se hodil nějaký akademik typu prof. Sokola nebo třeba prof. Zlatušky.

    Nicméně úplně nejlepší maso by byla nějaká politicky známá osobnost na Západě, která by mohla na české nacionalisty čermující slovanskou kulturou útočit takříkajíc z pozic západních hodnot, evropanství a která by měla podporu evropských socialistů a liberálů. Napadá mi někdejší europoslanec Libor Rouček nebo prof. Erazim Kohák, ale ten už je asi také pro svůj věk mimo aktivní kariéru. V každém případě kromě Halíka, který v našich dějinách zvulgarizovaného duchovního materialismu nemá šanci, by mohl někdo opravdu zajímavý rozčísnout ty kalné vody národních zájmů, slovanského živlu, antievropanství a antiliberalismu a postavit se šosáctví paštikářské kultury českých kempařů na Jadranu anebo české řidičské agresivní bezohlednosti a kultury pomstychtivosti vůči pomalým ve slabých vozech „problikejhoavybrzdiho“….

   • Astr

    Nosne thema minulosti zda Zeman nebo knize, nahrazuje dalsi tragedie
    diktat zvany novy Mnichov:

    Jak to vidi na jinem blogu:
    Je to smutná realita dneška – Uprchlíci se rozdělí podle kvót, ČR přehlasovali – Evropa rozhoduje – stejne jako Mnichov 1938
    Evropa zase rozhoduje za Česke obyvatele, je to jako Mnichov 1938 kdy Evropa zradila Československo!
    Za par let se uprchlici vzbouri a zase bude problem.
    Zabranme opakovani historie, zachranme Českou Republiku…

    http://www.protiimigraci.cz/

  • Ondřej

   No, jestli Chomsky chválí kvantitaitvní uvolňování a devalvaci tak to mi nepřijde jako příliš levicově progresivní:-( Nakonec možná by si měl přečíst i některé skutečně levicové myslitele, co si myslí, že to jde i bez růstu. I když zatím na to nejsme především my lidé, připraveni. Takže kvantitativní uvolňování a ožebračování lidí devalvací (co by na to řekl náš prezident Zeman?) to je ten nejrychlejší závod ke dnu a znamená v zásadě přiznání toho, že mám závislou ekonomiku jako montovnu pro technologicky vyspělejší země. Tady je hezky vidět rozdíl toho jaké pojetí ekonomiky volí vyspělé a naproti tomu rozvojové země. Např. když došlo v Číně, která se po akciovém krachu napumpovaných čínských státních obligací do strategických podniků k přehřátí a krachu uměle vytvořené bubliny, protože bublina byla tažena stimulem investovat do předlužených podniků především drobnými investory, většinou pracujícími lidmi co si na to leckdy půjčovali – takže Čína aby zachránila vývoz se rozhodla dnes devalvovat, zatímco Německo, které tuto možnost nemá, protože nevlastní žádnou vlastní měnu, naopak meziroční export ve STEJNÉ DOBĚ posiluje (kvartálně i po řecké krizi od června stoupl o 2% a to přirozeným tržním podílem tam, kde cenová konkurence hraje malou anebo žádnou roli).

   Já bych jen rád připomněl že skutečně radikálně levicové koncepty nejsou ty, které nijak blíže nespecifikuje pan Chomsky, ale precizují poněkud méně závislí myslitelé nežli je on přisáty na peníze akademické sféry (akademická sféra v USA nežije ze státního, ale z grantového a soukromého, v USA je univerzitní prostředí nejvíce elitářské a MIT v Massachusetts je dokonce snad mezi prvními třemi nejprestižnějšími univerzitami v USA s nejvyšším školným spolu s Columbijskou a Harvardovou univerzitou.)

   Tady je docela rozsáhlá studie v návaznosti na ekologické limity planety a exponenciálně se zvyšující údajně jen „collateral damage“ tradiční ekonomiky „Růstu růstu“….Já tvrdím naopak, že je fyzikálně logickou, exploatační, exponenciálně se zvyšující synergii celkové devastace planety a přiblížení se nevratnému bodu globální katastrofy (teď jsme podle vědců na onom pomyslném bodu five to twelve) způsobenou nezměrnou konkurencí a snahou o tržní expanzi, tím co je obsaženo v pojmu „Asset Allocation Definition“ ….Doporučuji pro ty, co opravdu cítí levicově, bedlivě pročíst…

   Beyond Growth or Beyond Capitalism?

   http://www.truth-out.org/news/item/21215-beyond-growth-or-beyond-capitalism

  • PeeBee

   ve stejnem internetovem magazinu je clanecek o sandersovi, ktery prohlasil, ze chavez je mrtvy komunisticky diktator. lide jako sanders nebo tsipras nemaji s levici temer nic spolecneho, mohou byt nadeji nejvys pro hodne nepoucene, maji pouze kanalizovat pripadnou radikalitu.

   pan chomsky mozna trochu ztraci na stara kolena prehled, to je jasne min. od „arabskeho jara“, ale stale stoji za to si ho precist, dik za odkaz.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s