Snidaně v OSN

Už dlouho jsem se takhle nepobavila, autorka je skvělá, tleskám :-)!

KOSA NOSTRA zostra aneb NAŠE VĚC zostra ! Prostě Kosa zostra!

napsala Hoplinka Medová

Budova OSN, New York, někdy po skončení Valného shromáždění. Pět státníků, v dobré náladě, jde na snídani. Vpředu jde Američan, s širokým úsměvem a širokými gesty, poněkud svrchu shlíží na ostatní. Proč ne, v mládí hrával basket, je dost vysoký a tak je tedy normální, že je všechny převyšuje, no ne? O krůček pozadu cupitá Němka, působí vedle toho obra nepatrně, ale hrdě zvedá hlavu, aby vypadala vyšší. Vedle ní kráčí rádoby důstojným krokem Francouz a snaží se naslouchat, o čem žvatlá Američan směrem k Němce a zároveň druhé ucho natahuje k těm dvěma vzadu – Rusovi a Číňanovi. Zase něco spolu pečou! Kdybych tak tušil, co!

View original post 740 more words

Reklamy

16 comments

 1. Janika

  Tohle se prostě nedalo nesdílet, i když to nedělám ráda, ale nechci tohle svižné vyprávění ztratit :-).

   • Janika

    Mám tomu rozumět tak, vlku, že si sdílení nepřejete? Žádný problém, klidně to tady smažu. Jen bych v tom případě doporučila dát pryč to tlačítko ke sdílení. Když tam je, tak tím dáváte najevo, že se může použít, logicky :-).

    • vlkp

     Nevidím důvod dávat pryč nějaká tlačítka,.Přebírání z Kosy je dostupné pro všechny, kteří splní jednoduché formální podmínky, což jste naplnila. v tom problém není.Jen jsem Vám chtěl poradit, abyste nedělala věci proti své přirozenosti,. Když jako ode ne přebíráte nerada. Je to jen na vás.Víte Janico, není to první podivný výrok směrem ke Kose nebo na mne od vás. ož mne docela mrzí, ale na druhou stranu – máte právo na svá vyjádření. Stejně jako já.

     • Janika

      Vlku, tak to je nedorozumění, moje nechut sdílet se týká prosté zásady, že tady na Ostrově by mělo být všechno původní, autentické, jinde už nezveřejněné. Případně překlady. Kosu považuju za to z nejlepšího na českém internetu, za velký kus poctivé a nesmírně užitečné práce. Smět něco odtud převzít považuji za čest.

      • vlkp

       JAnico
       ted jste mne dokonala dostala! Jediné.co mohu je – OMLUVIT SE VAM! PROMINTE starému muži….

   • hauptmann

    Fakt dobré, trefné, pobavil jsem se. Dík Hoplince, bravo, dík Vlkovi, který to uveřejnil na svojí Kose. Nedivím se, že se to zjevilo tady na Ostrově.

  • Kamil Mudra

   Souhlas, Janiko. To by opravdu byla škoda nesdílet. Autorka má cit pro dobrou satiru.

   • Janika

    Ano, je úžasná, úplné zjevení na našem internetu, chtěla bych od ní ještě něco číst.

 2. Astr

  Od satiry k realite:-(
  Varovani pro Rusko !
  Nektere kanaly v Klokanii dnes ukazaly Ruske bombardovani v Syrii se zduraznenou poznamkou, ze Rusko ma bombardovat jen ISIS alias chalifat a nikoli oposici diktatora Assada !
  Proc to varovani ?
  Se boji kovani demokrate ze po dlouhych recnickych cvicenich USA a jejich pry 60ti spojencu s vysledkem jen stale se rozpinajici chalifatu, by isolovana Assadova Syrska nedemokracie mohla byt uspesnejsi proti chalifatu pouze s pomoci Ruska ?
  Vo co go mnrjvetsi demokracii a 60ti spojencum ?

  • Janika

   Přesně tak, Astře. A dneska poslouchám, jak řvou kvůli přeletu ruského letadla za tureckou hranici – a Američany zvěrsky vybombardovaná nemocnice v Afghánistánu – nic. To se člověku udělá zle. Kdyby to bylo obráceně, tak už je válka.

   • Antimon

    Co se toho ruského letadla týče, tak to Ivan udělal bezpochyby schválně, aby si zjistil, v jakém se pohybuje prostředí. Vojáci tomu říkají „průzkum bojem“ :-) Já jenom dodám za sebe, dobře udělal.
    Co se týče toho Afganistánu, tak to je něco, co vyráží dech. Jednak ten klid ve světových sdělovadlech, jednak ten postoj Američanů. No stalo, ….. sorry ….. To plně odráží technologický přístup Američanů. Je-li potřeba na zničení domu jedna 100 kg bomba, tak jich tam hodíme deset 500 kg. …. jistota je jistota …. a pěkně z výšky 12 Km aby na nás nikdo nemohl. Že to popadá i kolem? No co se dá dělat, jsou tam teroristi ….