Strop herce Stropnického?

Napsal Baron

Stropem je možná logické uvažování, které se u politiků ostatně nevyžaduje, a paměť, která je, naopak, nutná u herce i politika… Herec Stropnický, ve své nové roli ministra obrany neuvažuje logicky a nic si nepamatuje.

Abychom byli spravedliví, vyzrálý herec, kterým pan Stropnický zatím nebyl, nepotřebuje ani tu paměť, pokud vystupuje příkladmo v Aischilově Oresteie, jak se nazývá dva a půl tisíce let staré drama, tu a tam ztvárněné i herci naší první scény. Král Agamemnón vkráčí na začátku děje na scénu, je vylákán svou chotí Klytaiméstrou do lázně (kdo by se po trmácení z maloasijské Tróje osvěžit nechtěl) a tam je zavražděn. Přirozeně, herecké alter ego Agamemnóna, mykénského krále a velitele Achájců na scéně ležet nezůstává. Herec se po pár minutách děje ocitá zpět v šatně, kde až do konce představení může s kolegy mazat karty. Role oblíbená, neboť významná, leč nicotná svým hereckým projevem- a ani sem nemusíme míchat výrazovou stránku projevu podle Stanislavského.

Na velitele achájských vojsk, Agamemnona, má pan Stropnický málo hvězdiček, a proto mu nezbývá, než akčnit v live show ansámblu ANO. Pan ministr vposledku řekl údajně toto: „Od maďarského ministra obrany mám informaci, kterou nemohu stoprocentně potvrdit, ale nemám důvod jí nevěřit, že na území Balkánu byly v nemalém množství přistaveny autobusy. Nikdo neví, odkud se tam vzaly, ale dost pravděpodobně byly financovány Ruskem. Posun lidí k té vytoužené schnengenské hranici se odehrával i tímto způsobem,“ řekl Stropnický MF DNES.

Je to přesně měsíc, kdy se o tranzitování migrantů, které mezitím dosáhlo kapacity deset tisíc osob za den, poměrně hodně psalo, neboť v Makedonii probíhalo vlaky MŽ, Makedonských železnic, v Srbsku rychlíky, jelikož na průchod měli nelegálové 72 hodin včetně spánku, a v Maďarsku se jezdilo maďarskými autobusy značky Ikarus, podle televize M1, pořadu Hiradó (Zprávy), stažených z budapešťských městských linek. Píše o tom i vzdálený list, singapurský Strait Times zde: http://www.straitstimes.com/world/hungary-says-to-transport-migrants-to-austrian-border-by-bus .

Senzace končí. Migranti, prý dostávají, podle jednoho z pramenů, peníze od imámů spjatých se Saudskou Arábií. Proč by ovšem maďarští autobusáci sjednaní tamní vládou byli placeni Ruskem, neví nikdo. Credo quia absurdum. Věřím, přestože věřit (v to) je nesmyslné, říká Tertulianus, kartaginský křesťanský filosof a spisovatel pozdního starověku. Pokud tak on činí, jde o filosofii. Pokud ho jiní napodobují, jde o slabost ducha.

Přejme si, aby to herec Stropnický ve svých vojenských úlohách časem dotáhl alespoň na gendarmeriewache, která transportuje vojáka Josefa Švejka z Putimi do Prahy, s tušenými následky. Bajky, které totiž jako ministr- herec vypráví, mohou mít následky, naopak, netušené.

Reklamy

15 comments

 1. Janika

  No to je blb, byla moje první reakce. Člověk si samozřejmě řekne, co kdyby na tom něco bylo, když to říká ministr. Jenže kdyby v invazi migrantů mělo Rusko opravdu sebemenší vinu, tak by z toho byl daleko větší poprask. Ledaže se to z nějakých důvodů oficiálně tají. No a potom by byl pan ministr ještě větší blb.

  • BARON LE SAMEDI

   je jasně vidět, jak vypadá šašek (dosaďte jméno vhodného člena vlády ČR) a jak skutečný pan politik, třeba Putin. Žádná z našich papírmašových loutek by nedokázala hovořit tak jasně, jako Putin na tomto starším videu. Putin si navíc nelže, a necigání ani před národem..Předmětem záznamu je uzavírání kombinátů, zde zřejmě na obohacování rudy a výrobu mědi v Rusku, což soudím podle přítomnosti multimiliardáře Děripasky, který mj. zotročuje i část frankofonní Afriky (doly v Guineji).

 2. Tribun

  Tak jestli Rusové dokázali přisunout leteckou armádu do Sýrie, tak pár autobusů do Srbska by zvládli také, no ne?

  • hauptmann

   No já bych to nepodceňoval. Viděl jsem tam nějaké maršrutky s nápisem „На Берлин!“ a taky miniponorky v Dunaji. To nebyly jen autobusy.

 3. :-)))

  byl poldou, urazim se ze takovy idiot hraje v serialech policejniho dustojnika

 4. vittta

  Já se divil už před nějakým čáskem, že s tím nějaký idiot dosud nepřišel.
  A vida-už přišel.
  A takovým blábolem….to zůstává rozum stát.

  • BARON LE SAMEDI

   asi mu to nakecala jeho domácí kancléřka p.Žilková

 5. koloděj

  Ten Děripaska mi něčím připomněl našeho sběratele psacích potřeb Já Prvního. :)