Kam doopravdy směřuje Merkel-ismus?

Napsal Astr

Merkel a její ismus nutí nezaujatého pozorovatele k otázce, co ji k tomu vede.
První co každého napadne je otázka: Vždyť přece nemůže být tak blbá a nevidět! Tak proč?

Nevidět kam to směřuje. Že to bude jen stejné pokračování stejných zkušeností, které mají třeba s Turky. Dnes z nich pracuje méně než polovina. Podobně možno říci o zařazenosti Cikánského etnika v ČR, na Slovensku, v Rumunsku atd.

Jak zařadit do pracovního procesu nově příchozí když není dost práce pro domácí?

Jaký může být a jaký bude výsledek? Snadno domyslet.

Správně Saxi:
Namísto stanovení racionálního plánu a bodů řešení je výsledkem jen ještě více soucitu a ještě více tolerance, což přináší ještě více utrpení na obou stranách.

Kde na to vzít? Že prý stále je dosti na to, aby se i milióny dalších nepracujících najedly do sytosti?

Jak? Bez práce? Kdo to zaplatí?

Umí si někdo představit vítězství nově založené strany, která by ve svém programu měla likvidaci současného kapitalismu, kdy místo „postarej se o sebe sám jak nejvíce a nejlépe umíš“, by bylo hlásáno co nejvíce tolerance, soucitu a od toho odvozené podpory?

Merkelovská ukázka lidskosti, soucitu tolerance a to vše zaplatí obyčejní lidé, znamená jedině, jen další zadlužování a zotročování obyčejných lidí – pracujících lidí!

Bude nutit občany platit větší daně, nikoli nejbohatší, určitě ne nadnárodní společnosti, všechny ty, kteří současný světový kolaps způsobili!

Takže kam doopravdy směřuje Merkel-ismus?

Jaký dopad bude mít maximalizace lidskosti soucitu a tolerance?

A jsme u úvodní otázky: Jak je možné že to obyčejní lidé vidí a vědí, o co jde, ale Merkel a politické špičky Evropy ne?

O co méně žertovně o to více pravdivě, jak funguje EU, vypraví anglický seriál:

https://vimeo.com/53339117

  • BARON LE SAMEDI

   tato městská část, Lohfelden, má osm set přivandrovalců. Starosta občanům říká, že komu se to nelíbí, z Němců, může vypadnout. Z Německa. Že by nikoli ein volk ein land ein fuehrer, ale neues volk….? Nevím.

    • embecko

     To ani nahodou, Janiko.
     Zde rozhovor o jeho proslovu:
     https://www.hna.de/kassel/kreis-kassel/lohfelden-ort53240/nach-umstrittenen-aussagen-regierungspraesident-luebcke-aeussert-sich-5652974.html
     Lübcke trva na svem vyjadreni.

     “ Ich wollte diese Zwischenrufer darauf hinweisen, dass in diesem Land für jeden und für jede, die diese Werte und die Konsequenzen aus unseren Werten so sehr ablehnen und verachten, die Freiheit besteht, es zu verlassen… bleibe ich auch dabei.“
     „Chtel jsem upozornit provokatery, ze pokud nekdo odmita nase (krestanske) hodnoty, ma stale svobodu tuto zemi opustit…a na tom si trvam.“

     To je normalne konce…dobry odkaz, barone.

     • Janika

      „Chtel jsem upozornit provokatery, ze pokud nekdo odmita nase (krestanske) hodnoty, ma stale svobodu tuto zemi opustit…a na tom si trvam.“
      To se dá vztáhnout na imigranty.
      Jinak politici toho nakecají, i u nás. Z nějakého blábolu se všeobecně nedá vyvozovat nic moc, pokud tedy autor není zrovna fuhrer.

      • Kamil Mudra

       S tím bych souhlasil. Naši politici (i na regionální úrovni) jsou toho velmi výstižnou ukázkou. Fakt někdy žasnu nad tím co si to generujeme do čela. Pokud by měli být uprchlíci za tohle „trestem“ tak si ho opravdu zasloužíme :-(

 1. BARON LE SAMEDI

  https://www.google.cz/search?q=m%C3%ADna+tent+city&rlz=1C1GGGE_csCZ578CZ578&espv=2&biw=1093&bih=514&tbm=isch&imgil=XyzSRTzlqYsZBM%253A%253BGJvTLhIPwvsaQM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.amusingplanet.com%25252F2014%25252F08%25252Fmina-city-of-tents.html&source=iu&pf=m&fir=XyzSRTzlqYsZBM%253A%252CGJvTLhIPwvsaQM%252C_&usg=__TKPfyZV9IUQbcbdZux5PzdaPSKc%3D&ved=0CCsQyjdqFQoTCILasqDpycgCFSbzcgodk3oFBQ&ei=WmkiVoLFDKbmywOT9ZUo#imgrc=eWbb7b_aimyWPM%3A&usg=__TKPfyZV9IUQbcbdZux5PzdaPSKc%3D

  • BARON LE SAMEDI

   omlouvám se, výše by měla být Mína. Stanové město pro tři miliony poutníků, užívané mezi osmým a dvanáctým dnem poutě do Meky a Medíny zvané hádždž. Z třista pěta šedesáti dnů se ve stanech bydlí pět dní v roce, stny mají kuchyn, wc, lázen,…no a uprchlíci muslimové, těm by to sedlo, či nikoli….?

   • Kamil Mudra

    Fí-ha! To tedy zírám. I na to pravidelné rozmístění. Před tím bledne i socialistická spartakiáda.

    I když… ta byla jen jednou za pět let. Ale tihle si to trénují každoročně.

 2. embecko

  Na otazku kam smeruje merkelismus je pomerne jednoducha otazka: tam, kam merkeliste ukazuji. Viz baronovo video vyse a viz me odkazy nize.
  Dobra otazka je take kdo jsou merkeliste. Videl bych to na 3 druhy a podle toho se take bude lisit „cui bono“:
  1) merkeliste profesionalni, nejcasteji z neziskovek, kteri se k praci dostali tak, ze je uprostred krize kdosi oslovil, zaplatil jim studijni pobyt a pak se jich zeptal: Chces takovouhle dobre placenou praci? Pokud ano, budes pracovat jako merkelista. A malokdo rekne ne, tim bych si byl dost jisty.
  2) merkeliste amatersti, ti jsou se svymi motivace zajimavejsi, protoze na tehle armade delniku budoucnosti to cele stoji.
  Proc to delaji? Protoze „ne-tohle“ (odmitnuti stavajiciho sveta v plne jeho siri a hloubce).
  3) merkeliste z presvedceni, revolucionari; tech je nejmene a pocetne a primym vlivem jsou temer zanedbatelni

  Cui bono prve skupiny je asi pomerne jasne, je jim vyssi politika, vyssi ekonomika a vyssi darwinismus.
  Cui bono druhe skupiny lezi vice na ulici: zde je merkelismus volbou z nouze, kreajni metoda, jak se zbavit stavajiciho.
  Dle meho jsme svedky jisteho druhu revoluce, podobne te komunisticke/ socialisticke zpred 150 lety. Jedna z definic moderny rika, ze jde o presvedceni, ze soucasnych obtizi se nelze zbavit soucasnymi metodami. Kdyz se kaci les, letaji trisky, tohle prislovi zname zrejme vsichni.
  *
  „Norwegian women must take their share of responsibility for these rapes“
  Norska zena musi nest svuj podil odpovednosti za tato znasilneni (tj. za znasilneni uskutecnena v Norsku).
  Original zni takto:
  „Cisla (poctu znasilneni v Norsku) mne vubec neprekvapuji. Mnoha pristehovalcum se zda, ze norske zeny jim vysilaji signaly, ze maji zajem o sexualni styk. Ovsem pak se to muze vsechno rychle pokazit. Prilis norskych zen ma male vedomosti o tom jak uprchlici (ne-zapadni muzi) pohlizi na zeny, rika Wikanova.“
  http://www.dagbladet.no/nyheter/2001/09/06/279676.html
  „Tallene overrasker meg ikke i det hele tatt. Mange innvandrere opplever at norske kvinner sender dem signaler om at de ønsker seksuell kontakt. Og da kan det fort gå galt. Mange norske kvinner har altfor dårlig kunnskap om ikke-vestlige menns kvinnesyn, sier Wikan.“

  Na Wikanove je zajimave to, ze nejde o zadny osamoceny hlas, volajici z pouste, ale ze jde o mezinarodne pedagogicky a politicky cinnou osobu, s pusobnosti i na nasi republiku:
  http://visegradsummerschool.org/experts/unni-wikan
  Vlevo dole kouknete na „partneri“.
  Anglicky citat je z wiki, kde ma sve stranky.

  P.S. podle dnesniho „predvolebniho“ pruzkumu by 41% Nemcu volilo materskou stranu kanclerky Merkelove, takze zadna slabota. Moderna jde do toho, budou zrejme letat trisky!
  Co ty na to, Astere, merkelismus je skoro na polovine :o)

  • Janika

   Chtěl jsi asi napsat, že je na to jednoduchá odpověď. No a pokud ji vidíš v těch videjích a skandálních zprávách o znásilnění, tak jsem osobně velmi zklamaná. Taky hledám odpověď, hledám ji od počátku. Nacházet ji ve „výdobytcích“ informační války mi připadá hloupé, nepravdivé, zcestné, mimo… Prostě tohle mi nestačí, tohle neberu. Jsem si zároveň vědoma toho, že když nenajdu odpověď u těch, které považuju za špičku, tak moc naděje nemám. Musím se holt spoléhat sama na sebe.

     • Ondřej

      Jojo, Facebook a věta uvozovaná slovy……“velice dobrá kamarádka dlouhodobě pracující v Německu mi poslala tento mail píšící s pláčem,, když…..“ a po tklivém příběhu neopomene odesílatel zdůraznit….posílejte prosím dál všem „slušným“ lidem co jim není osud naší vlasti lhostejný….Takže typické…..:-)))

      Vždy mi přijde že ti propagandističtí demiurgové píšící různé hoaxy a sedící za něčí peníz v nějakém doupěti, snad mají něco z tou časti mozku, kde naše neuronové spoje vyvářejí a přenášejí schopnosti vytvářet nějaké abstraktní myšlenky a výplody naší vlastní fantasie a kreativního myšlení obecně. Kdyby aspoň obměnili třeba osobu a místo „náhodně“ získané takto šokující informace, aby se tak více přiblížila realným lidem…Alespoň tak, jak to kouzelně zformuloval Troška ve Slunce, Seno, Erotika…..“A to já moc dobře vim milej zlatej! Vod Růženy z prasečáku, protože ty byli minulej tejden v Rakousku….“

      • Kamil Mudra

       Ministerstvo školství a kultury spolkové země Šlesvicko-Holštýnsko v Kielu, jež skandál vyšetřovalo, potvrdilo, že svědectví na Facebooku odpovídala realitě.
       Tak že o žádnou vymyšlenost nešlo.
       Té iniciativě od žáků se mi ale také nechce moc věřit. Leda že by chtěli oddálit písemku.

   • embecko

    Odpoved, samozrejme…
    Jinak bohuzel nerozumim, jake skandalni zpravy o znasilneni, jake vydobytky informacni valky?
    Baron tu ukazal nazory jednoho z hejtmanu CSU, ja jsem sem dal vyroky jedne profesorky, ucici ceske deti. Ani jeden z nich se od nich nedistancoval- co je na tom skandalniho, jaka informacni valka?

    • Janika

     Nenapsala jsem, že je to skandální přece. Jen je to zoufale nedostatečné. Na otázku kam to směřuje odpovídat účelově vybranými jednotlivostmi o tom, co se kde stalo a co kdo řekl, jakou to může mít vypovídací hodnotu. Špatné příklady se najdou vždycky u všeho, zrovna tak dobré. Samotné jejich vybírání není ani pokusem o podívání se realitě tváří v tvář.

     Muži prý hledají vždy řešení, nespokojí se s konstatováním toho, že je něco špatně. Já vidím celý internet převážně mužů (ty „dámy“, co s nimi soutěží, to je případ sám pro sebe) předhánějících se v tom, kdo vylíčí současnost a budoucnost v těch nejčernějších barvách. Připadá mi, že soutěží a kdo bude největším škarohlídem, bude ze všech „nejchytřejší“. Jenže vyhledávání špatných příkladů tu i onde přece není dostatečným podkladem pro hledání cesty, jak čelit nastávajícímu. Nebo je to východisko pro cestu do pekel.

     • embecko

      „Nenapsala jsem, že je to skandální přece.“

      Tak to uz jsem hotovej, omlouvam se, nevim ci jsem. Tohle neni od tebe?:
      „17.10.2015 – 19.4. Janika …No a pokud ji vidíš v těch videjích a skandálních zprávách o znásilnění…“

      • Janika

       Tak to jsme si nerozuměli, reagovala jsem na „co je na tom skandalniho, jaka informacni valka?“ – rozuměla jsem tomu tak, že označuju to, co píšeš/píšete za skandální.

 3. embecko

  A jeste jedna vec: od tzv. realistu casto slychavam, ze Merkelova to dela v zasade dobre.
  Co by mohlo byt tim momentem, kteremu by se mohla vyhnout prosazovanim migrace?
  Co hrozneho by se mohlo stat, kdyby nenastalo nordicke multikulti?
  Nasli bychom preci jen nejake velke dejinne nebezpeci, kteremu se Nemci cestou migrace prave vyhybaji a jez je nam, malym ceskym tlachalum na netu, neviditelne?

  • Kamil Mudra

   A tzv. realisté neříkají proč to dělá Merkelová v zásadě dobře? Ptal jsi se jich na ten moment?

   • embecko

    Nene, to jsou zachycene stripky z netu. Treba by mohly byt voditkem vytvorene koridory: preci je kravina aby chteli VSICHNI do Nemecka a to JEDNIM koridorem, vyhybajicim se diskretne urcitym regionum a ba i celym statum.
    Vychazejme z toho, ze Nemecko neni svrchovanym statem, nema ustavu, nema armadu, nema sve dulezitosti odpovidajici zbrane, nema samostatnou zahranicni politiku, ani statu loajalni elity. Ergo kladivno, prislusna „spadova“ velmoc si s Nemeckem muze delat co chce. Casto slysime opakovani myslenky, ze Nemecko se stalo svedomim Evropy. Ted si predstav, Kamile, nejaky podobny priklad na obycejne lidske urovni: jaky typ cloveka v jake situaci a proc ma za potrebi se stavet jako moralni etalon? Neustale to opakovat, verejne se sebeposkozovat, tlacit druhe do podobneho jednani.
    Proc treba Nemci netlaci na kvoty u svych danskych soukmenovcu, ale lezi jim na srdci u „jakehosi“ Slovenska? A to je rec radove o stovkach az tisicich uprchliku (!).

    • Kamil Mudra

     Nojo. Mě ale nenapadá co by mohla „spádová“ velmoc učinit Německu tak hrozného, aby bylo třeba se z toho „vykupovat“ zhoršením životní úrovně jeho občanů, ke kterému s tím současným přístupem, s vysokou pravděpodobností dojde.
     Leda by se Merklová natolik obávala nějakého vlastního postihu, že by se rozhodla „předhodit svůj národ“ místo sebe samé.

     • embecko

      Euro je asi o 20% podhodnoceno, Kamile, k tomu Nemci vytrvale drzi platy na dumpingove urovni= Nemecko je zivo z exportu, kterym doslova ozebracuje sve sousedy. To vse samozrejme s vedomim a dovolenim protektora. Navic velmi nestandartne funguje v oblasti mezinarodnich (mezievropskych) smluv, kde co muze, to nedodrzi. Nemecko funguje jen na cestne slovo a na hranici dobrovolne spoluprace, tomu muze byt velmi rychle konec, „kdyby se chtelo“. Pak muze byt propad mnohem horsi, nezli treba s 5 miliony uprchliky. Vzpomen jen na reckou krizi, tam bylo vetsine statu sumafuk, jestli Recko z nejakeho eura vystoupi, anebo ne; ovsem ne Nemcum, ti na reckem setrvani v zone byli (a jsou) existencne zavisli. Nejakou „nemecko- globalni“ pohruzku, ktera by mohla Nemce uplne vyradit ze hry si tak dovedu predstavit, samozrejme konkretne se tohle odehrava na urovni, kam vidi jen par lidi.

      O ekonomickych souvislostech pise casto Svihlikova, tady nejake citaty:
      „Německo tedy rozhodně neprohrálo. Naopak, dosáhlo všeho, co chtělo. Upevnilo si dominanci, srovnalo všechny kritiky, včetně Itálie, ponížilo a utlouklo Tsiprase a Řeky…. To Německo, které již deset let praktikuje růst tažený exportem (export-led growth), a tedy žije z toho, že „nedisciplinované“ země jako USA mohou kupovat jeho zboží. To Německo, které patří k největším dodavatelům zbraní pro zadlužené Řecko. To Německo, které strategií mzdové deflace provozuje politiku „ožebrač svého souseda“, která je jednou ze zásadních příčin řeckého problému (více zde). To Německo, které schválilo ústavní zákon o vyrovnaném rozpočtu, který i nelevicové Financial Times označují za „ekonomickou negramotnost“.“

      Takze Nemecko hraje vysolkou hru na hrane, ktera muze ostatni prestat bavit:
      „Ještě razantněji se proti QE v podání Evropské centrální banky vyslovil bývalý hlavní ekonom BIS (Banky pro mezinárodní platby) William White. Nepřekvapí, že se svými názory patří k poradcům německé kancléřky. Také on vidí QE jako politiku, která je součástí balíčku „ožebrač svého souseda“, tedy s kompetitivní devalvací jako vítaným (vedlejším?) efektem QE.“

      Staci trosku pritahnout QE a pristoupit na lehke mistni devalvace a nemecky vyvoz bude razem o tretinu drazsi a je po tahounovi („Nelze ovšem zcela vyloučit ani rozpad celé EU, a to zejména v případě zhoršující se ekonomické krize, kdy se země znovu uchýlí, jako ve 30. letech, k politice kompetitivních devalvací (měnovým válkám) a celkově k politice „ožebrač svého souseda.“ – take Svihlikova“). Vse pak bude smerovat k vymarske republice (nedej boze, kdyby Nemci prisli o euro a museli zavest marku, pak bude nemecka lednicka 2x tak drazsi nezlim ostatni a nikdo si ji samozrejme nekoupi).

       • embecko

        Diky, Astere. Euro bylo navrzeno jako centralne planovana zbran na Nemecko (1 maticka bude po cele eurozone stat 1 euro), ovsem diky nemecke produktivite a statnimu tlaku na mzdy se karta obratila (Nemci vyrobi za 1 euro 2 maticky, kterymi zaplavi kontinent a ostatni muzou piskat kudlu a podniky predelat na nemecke montovny).
        Ted je to dle meho na hrane: bud bude Nemecko pusteno k vode a zacne smerovat k Vymarske republice, anebo si Nemci udelaji nejake alibi a tohle nebezpeci odlozi, protoze budou mravne hajeni- viz uprchlici.

        Tuhle metodu bych videl jako „predhozeny problem“: praskne ti na baraku kanalizace a ta zasvini celou ctvrt, ovsem namisto reseni otevres branu sve prilehle obory, aby na kanalizaci lide zapomenuli a jali se venovat divocakum. Samozrejme za tve vydatne pomoci, cimz budes nakonec oslavovan :o)
        Tak nejak bych to videl.

       • Ondřej

        To je dost komické. Německo dělá „mzdovou deflaci“ a tím poškozuje své sousedy…? Jaké, všichni němečtí sousedé mimo Švýcarska a Lucemburska, totiž mají platy řádově o 20% nižší než Německo, Polsko o 75%, Česko o 70%.

        No a když se podíváme na ty sousedy, co se týče obchodní bilance. Pak zjistíme opět zajímavou věc. Že s většinou svých sousedů je férově vyrovnaná. Takže žádné win-lose. Ale ono fairtradeové win-.win. Největší vývoz z Německa je do Francie a z té je 3. největší import Německa. Největší import do Německa je z Nizozemska, které ovšem samo z Německa dováží asi o 20% méně takže je na tom podobně jako Francie ale v opačném gardu, na spolupráci s Německem nejvíce vydělává z Evropských zemí. No a dvě hlavní velmoci USA a Čína, tedy jak se pamatuji z dějepisu, zase až takovými „sousedy“ Německa nejsou. Na existenci Německa pak vydělá Čína a USA prodělávají, mají schodek vzájemné bilance asi 30%. Kdo má největši propad ve vzájemné obchodní bilanci ze zemí EU je však Británie a před ní USA. No, ale tuhle výspu pravicového konzervatismu a mopslíka USA snad paní Švihlíková oplakávat nebude:-)

        Takže zase lež jako věž, tak vyvážený poměr export/import jako má Německo se svými sousedy, má v Evropě málokdo…Tím méně naše Česko, které svým vývozem „parazituje“ na Evropě. Nebo Evropa naopak na nás? Čert aby se v těch ideologických regresích paní Švihlíkové vyznal:-)

        A propos, je zajímavé když jsme u té „ekonomické síly“. Že země jako Nizozemsko s 16 miliony obyvatel dokáže vyvážet do Německa o celých 11% více než jistý velmi „schopný“ výrobce z Východu, co těch obyvatel má tuším teď 1.3 miliardy.:-).

        Nojo, jsou to paradoxy, pane Vaněk. Ona už i ta propaganda není to co bývala, dneska se může vysloveně lhát o číslech a nikomu to nepřijde divný. Třeba jako to, že německý „mzdový dumping“ poškozuje své sousedy. Proto taky německý doktoři utíkají z Německa za zaměstnáním a sestry jakbysmet. Jsou jich plné Sudety:-)

 4. aa

  frčí označení Hells Angela, alespon v Německu. Také jsem četl, od sluníčkářky jaési, že přichází čas, kdy i Josef a Marie hledali útočiště……jářku s Ježíškem. To ovšem nebyl muslim. Na druhé straně, tři králové také ne, ale byli ze Sýrie :-!! třeba budou Syřani v Evropě dělat Tři krále….MBčko má pravdu, a nevím, proč Aster mlčí. Příprava Halloweenu?

   • hg

    Ježíš Kristus nebyl žádný „žid“.
    Za prvé: slovo „žid“ vynalezli rabíni teprve někdy v 18. století našeho letopočtu, ještě do WW2 byl velmi běžný název „vyvolenejch“ hebrejci a judejci. A např. v originálu Kralické Bible slovo „žid“ vůbec neexistuje.
    Za druhé: na kříži měl napsáno „král Judeje“ („Rex Judaeorum“), nikoliv „král židů“ – on byl Judejec, mluvil aramejštinou a nepatřil k izraelitům ani do sekty farizeů (farizeismus, rabinismus, babylonský talmudismus a nejnověji judaismus, to jsou jen přemalovávaná vrata téhož). V Judeji žilo tehdy mnoho kmenů, sekt, všelijakých skupin a komunit. Judea je místopisný název území, žádná „země židů“. Rozhodně však tam tehdy nežili předkové dnešních chazarských aške-nazi sionistů okupujících Palestinu, ti byli tehdy někde na území dnešního Mongolska, je to v každém větším atlasu dějin lidstva – tolik k jejich „právu na návrat do Země zaslíbené“.
    JEŽÍŠ NEBYL ŽID. Tento nesmysl vymysleli rabíni a Vatikánští to papouškovali dál.

 5. Astr

  Mila Janiko, omlouvam se za opozdenou reakci, byl jsem o weekend mimo,
  Nabizim pokracovani :)
  Mimo jine rikate ze zadna anti-platforma ! Pak ale neni mozno nektere veci spravne pojmenovat.
  Nazor a protinazor. Bez anti se neobejdete,:-)
  I na svem za kazdou cenu vyvazenem blogu prosim priznejte ze svet se radikalizuje.
  Vy na to chcete reagovat jen a jen a nikdy jinak nez vyvazene ?
  ,
  Lze pochopit ze ve jmenu slusnosti lze odmitat ruzna nebezpeci. proto ani Vas blog nebude otiskovat komentare ktere je mozno vnimat jako neo-nacisticke, rasisticke ci jinak anti-spolecenske, ale a to ALE si dovoluji zduraznit, mimo stara nebezpeci a nektera stale dokola omilana jsou tu take nezpochybnitelne nebezpeci nova.
  Nevidite, neslysite? Malo terrorismu, malo nasili, malo urezanych hlav malo uprchliku?
  A massmedia jdou se svou drzosti az tak daleko ze neomalne tvrdi ze vetsina uprchliku utika pred Assadem!
  Jsou ale jine informace ktere rikaji ze nejvic se utika z oblasti kde vladnnu rebelove a chalifat !
  Skutecnost je takova ze stara nebezpeci oprasovana jako opet nejvetsi strasidlo se ve sve stare podobe jiz nikdy nevrati .

  Ve sve dalsi uvaze davam k zamysleni ne proc lide odchazi z mist sveho zrozeni a smeruji dnes predevsim do Evropy,
  na to bylo mnohokrat odpovezeno , ale je to zamysleni nad tim jak rozdilne je tato obrovska vlna uprchliku videna, vnimana a tak rozdilne prijimana.
  =================================
  O Pravde a lasce dnes trochu jinak
  Pravda a láska je nejhorší ohrožení naší kultury, které máme.
  Jejich XENOFILIE nemá jiný cíl, než nás zničit, náš životní styl, naše hodnoty.

  XENOFILIE (viz. slovník)
  Je podle etymologie: láska nebo náklonnost k cizímu.
  Okouzlení „jiným“, zejména „úplně jiným“, „nejvzdálenějším“, pojící se s podceňováním nebo přehlížením „bližního“, zkrátka xenofilie, jeden z nejhorších kolektivních bludů dnešních Evropanů. Pramení z chybného výkladu ideje milosrdenství, ale také z nedostatku etnického uvědomění. Projevuje se rozporuplnou ideologií „antirasismu“, která je ve skutečnosti rasovou obsesí s obráceným znaménkem.
  Co se nazývá „antirasismus“, není nic jiného než patologický extrém xenofilie.
  Xenofilie systematicky nadhodnocuje cizince, vydává ho ale i za oběť – a tím ho bezděčně podceňuje. Vychází z toho, že „bychom se od cizince měli mnoho co (když ne všechno) učit“. Zároveň se ukazuje jako maximálně rozporná, protože zaměňuje právo být odlišný s univerzalismem a identitu jiného s propagandou míšení. Na jedné straně hlásá „právo na odlišnost“ pro všechny lidi, zároveň však pracuje na homogenizaci celého lidského druhu. Xenofilie je protějškem etnomasochismu.
  Odvrat od xenofilie ostatně nesmí vést k nenávisti vůči cizincům (především to opravdu není produktivní), nýbrž k právu na sebeurčení jakožto národa, tzn. k etnocentrismu, jen s ním lze řešit imanentní problémy.

  Naše evropská civilizace vyznává hodnoty, které se formovaly dlouhá století a vycházejí v zásadě ze 3 oblastí: křesťanství (rovnost lidí, láska, odpuštění, solidarita), antická kultura (všestranný rozvoj těla i duše, harmonie) a základní občanská práva, vycházející z myšlenek Francouzské revoluce (volnost, rovnost, bratrství).

  Islám (a to v jakékoliv své podobě – i té nejmírnější) je v přímém rozporu k těmto hodnotám. Jen namátkou – žena nemá stejná práva jako muž, islám znamená „podřídit se“, což vylučuje svobodu, antické hodnoty (krása lidského těla, všestrannost) jsou v islámu zapovězeny, etc, etc.

  K našim hodnotám patří např. rovnost mužů a žen, zákaz tělesných trestů či náboženská svoboda. To vše chtějí salafisté zrušit a oikofobové je v tom podporují.

  PS
  „mluvčí Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky Caroline van Burenová. Většina migrantů podle ní pochází ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu. „Prchají před válkou, doslova běží o život,“ podotkla.“
  Jinak si nelze vysvětlit, jak někdo může tvrdit, že někdo běží o život ale jen do Nemecka a přes 7 (slovy: „sedm“) bezpečných zemí.
  Ti lidé si z nás dělají legraci, jinak to není možné.
  ===============================================
  V pripade otisteni dekuji za spravna diakriticka znamenka :-)

  • Janika

   Astře, to, že tady nechci antižidovskou, antiromskou, antimuslimskou atd. platformu přece neznamená, že nejsou věci proti kterým tady platformu chci. Například proti válce, proti rasismu, proti napadání slabších zemí těmi silnými atd. To jsou přece naprosto odlišné věci. Na jedné straně proti skupinám na základě rasy, národnosti, vyznání (to je nepřijatelné „anti“), na straně druhé proti skupinám na základě jejich konkrétních činů, konkrétního jednání (to je v pořádku).

   Co se týká porovnání křesťanských a islámských hodnot, tak to by bylo na dlouhou debatu. S tím, jak jste to napsal, souhlasit nemohu, nezlobte se.

   • Astr

    Co se týká porovnání křesťanských a islámských hodnot, tak to by bylo na dlouhou debatu. S tím, jak jste to napsal, souhlasit nemohu, nezlobte se.

    Janiko nezlobim se, divim se.
    Vam ze nevidite rozdil jak se chova jedna a jak druha strana konfliktu.
    Jake hodnoty vyznava a uznava jedna strana a jake ta druha.
    Proc na dlouhou debatu kdyz je to viditelne na prvni pohled.
    Nejsem znalec bible ale na rozdil od koranu je tam pry moudry Kristuv vyrok
    Ne podle slov ale skutku jejich poznate je.
    Plati dnes jako pred 2tisici lety

  • Kamil Mudra

   Především bych chtěl, Astře, poděkovat za rozšíření zdejšího slovníku o pojmy „xenofílie“ a tedy i „xenofil“ protože je monohem výstižnější než doposud užívaný „rozevlátý“ a pro svůj široký záběr, vůči uprchlickému tematu špatně definovatelný – „sluníčkář“.

   Problém je, že mají svůj díl pravdy jak xenofobové tak xenofilové. A to z toho jednoduchého důvodu že ani islám není „jednobarevný“. Korán učí že má být islám šířený slovem a příkladem. I v Novém zákoně čteme: „Miluj bližního svého jako sebe samého“. Ale Osmanskou říši rozšířili válečníci a rovněž křesťanství bylo šířeno ohněm a mečem. Křesťanské „horké hlavy“ jsme nakonec „schladili“ materialismem – islámské „horké hlavy“ sekají jiné hlavy (i stejnověrců) ještě v současnosnosti.

   Proč je tomu tak? Odpověď vidíme jak v historii tak i v běžném životě Je to proto že se vždy prosadí ti agresivnější. Protože ti hodní nikdy nenajdou dost síly, aby v tom sebeprosazování dokázali ty agresivní omezit a to ani v případě kdy s agresory sdílí stejnou (i mírumilovnou) ideologii či víru, kterou se agresoři zaštiťují.

   Jak rozeznat radikálního, militantního muslima od toho mírumilovného když to nemají napsáno na čele a během příchodu se oba chovají neutrálně? Prostě nijak – nejde to. Jediná možnost je připravenost na obě varianty a to v takové kvalitě, abychom dokázali adekvátně přistupovat k jedněm i druhým. A vidíme kolem sebe takovou připravenost?

   Xenofobové se hádají s xenofily a střízlivým hlasům, volajícím po té připravenosti, nejsou ochotni naslouchat jedni ani druzí. Pokud by se takový chaos týkal jen „prostého lidu“ ale vlády by již měly hotový plán „v kapse“, nedělo by se nic tak hrozného.

   Jenže vlády, jak uvnitř sebe tak i mezi sebou, se chovají úplně stejně. „Řeší“ situaci ze dne na den, vypadá to že jejich přístup se dá vyjádřit větou: „Však ono to nějak dopadne“. Názorová rozpolcenost mezi občany jim vyhovuje, coby pláštík který zakrývá jejich neschopnost a odpoutává pozornost lidu od jejich odpovědnosti. Zmatené a iracionální výroky mnohých politiků na všech úrovních však dávají nahlédnout, jak se věci ve skutečnosti mají. No a jak to potom asi může dopadnout? Kde není řízení – nastupují různá mínění. Jednotlivci a skupiny se zařizují podle sebe a jednají pod vlivem krátkodobě generovaných autorit. Jednají nekoordinovaně, kontraproduktivně, nadělají v lepším případě mnoho škody – v tom horším to zaplatí lidé svými životy.

   Jsou-li dvě kultury nekompatibilní nemohou nějak nárazově, vytvořit kulturu smíšenou, aniž by tomu předcházel chaos provázený lidskými oběťmi a materiálními škodami velkého rozsahu.
   Pokud se chceme takovému chaosu vyhnout, musí jít o proces probíhající po vícero generací, aby jeho účastníci „stíhali“ zapomínat staré a přijímat nové a nebo se musí obě kultury podřídit dobře promyšlenému plánu, respektovat ho a dodržovat stanovená pravidla, byť i s občasným „skřípáním zubů“, kterého postupně ubývá, pokud se proces pozorovatelně daří.

   No a chybí-li plán a schopnost ho realizovat, pak zbývá jen možnost – držet ty kultury dostatečně od sebe aby se jejich třecí plochy obrušovaly hodně pozvolna.
   Ten plán nelze vytvořit v neustálém konfliktu xenofobů a xenofilů. Namísto takového neproduktivního válčení bychom se měli všichni opřít do našich vlád a požadovat prozatímní neprostupnost hranice schengenského prostoru, urychlené vytvoření reálného plánu, postaveného na našich skutečných možnostech a následné otevření hranic s průchodností kontrolovanou tak aby byla s plánem v souladu.

 6. Ondřej

  Žádný merkelismus neexistuje. Je to standardní civilizovaný přístup západních hodnot, které (Merkelova je jedna z mála pravicově konzervativnich vyjimek v Evrope) razi liberalni socialiste v ramci soucasneho hodnotoveho ukotveni Evropy, vyrostleho na emancipacnim levicovem hnuti za ROVNOST, ROVNOPRAVNOST A SOLIDARITU. Narodni egoismus a individualisticka „randovska“ sobeckost je zasadni ideovou hodnotou pravice. Zda je ze tedy vetsina tzv. alternativnich webovych sajtu presaltrovala na ideovou vyspu pravice& at se socky o sebe postaraji sami, at nam neujidaji spolecneho chlebicka. KDYZ NEPRISPIVAS, TAK NEPREPINEJ.

  Ze lidska a socialni prava jsou nedelitelna je teze levicoveho internacionalismu. Kdo tedy stoji na druhé straně barikády, protože v Německu jsou na strane levice i pravicovi konzervativci a liberálové. Krom katolický bigotni CSU mající jen lokální charakter spojeny s výspou bavorského kulturne-nabozenskeho nacionalismu (Frei Staat Bayern) nema nikde prilis obdoby. Takze jen vychonemecti fasiste PEGIDA ( jeji obdoby v zapadonemeckych mestech jsou marginalni) je to jen eurofobni „klausovsky-hajkovska“ Alternative fűr Deutschland. Takze na strane evropske civilizace tolerace a solidarity stoji vsechny relevantni politicke sily. Od křesťanských konzervativců, přes neoliberaly at po komunisty a socialisty. Kam se rádi „zbytek“ společnosti je tedy út jen ten poslední směr co politologie zná – k fasistum. Je dobre dat mistnimu publiku prehled o tom, kde stoji evropska levice. Jednotne. Existuje jen jedna jediná výjimka v Evropě. Česko a Slovensko. Napr. Gyurczaneho madarsti socialisti jsou prikladne aktivní na pomoci uprchlíků a spoluzadateli evropské mezinárodní evropské dobrovolníci sítě „Refugee Aid“.

  Německá Die Linke se tvrdě postavila vlně xenofobie ve své zemi už při vzniku hnutí PEGIDA. Ve svém prohlášení „Uprchlíci vítejte, boj neonacistům“ kritizuje zleva i vedení své země, když připomíná spoluodpovědnost za vývoj v bývalé Jugoslávii, ale i na Blízkém a Středním východě a severní Africe. Připomíná, že za své zbohatnutí vděčí Evropa zbídačení širokých vrstev obyvatelstva a proto volá po alternativní, skutečně humánní uprchlické politice.

  Obdobné jsou postoje radikální levice v jiných zemích. Komunistická strana Francie se přidala k výzvě požadující po pařížské radnici, aby se postarala o uprchlíky, kteří se ve městě ocitli v bezútěšné situaci. Komunistická strana Rakouska kritizovala německou vládu za uzavření hranic. Podle jejich stanoviska má rakouská hranice zůstat otevřená potřebným a nenutit je vstupovat do život ohrožujících situací. Varuje před rasistickým davem, který je polem pro manipulaci a vymývání mozků.

  Komunistické odbory v Řecku uspořádaly demonstraci na podporu uprchlíků. Demonstranti požadovali okamžité financování pomoci migrantům ze strany EU i OSN. Kyperský komunistický AKEL zašel v solidaritě s uprchlíky nejdál. Uspořádal festival solidarity, kde rozdával uprchlíkům humanitární dary shromážděné sbírkou.

 7. Astr

  Jako obvykle Faganovsky mnoho slov dokonce chvala komunistickych stran za jejich proemigracni nazory,
  jen stale chybi kam podle Fagana Merkel-ismus smeruje
  Zda k obohaceni ci rozvratu .
  Podle poctu priznaku a souctu fakt se to ubira jen jednim smerem .
  Ze Merkel-ismus neexistuje?
  Pak neexistovalo ani obdobi Hitlerismu, ani jinych ismu.

  • Kamil Mudra

   Merkelismus = Bez rozmyslu zvát si hosty a pak se pokoušet u sousedů ubytovat ty kterým už nemám kde ustlat.
   Evidentně existuje.

   • Astr

    Ano pane Mudra, existuji ruzne ismy , mnohe velmi neprijemne,
    nektere velmi zname jine mene ale o to vice jejich nepratelstvi zjevne.
    Treba fanatismus kde kdo ho odsuzuje, rad jinym prisuzuje
    a nez se nadejete ejhle v nove podobe jako novy tu je.
    Mimo fanatismu I Faganismus a jak jste jej spravne popsal I onen Merkelismus.
    Bohuzel zas to bude o vas bez vas.
    Zas udelaji selekci a prinuti k poslusnosti
    zas faganu poslusnych najde se u vas dosti :-(

    • Kamil Mudra

     Nyní zasílá Česká školní inspekce výzvu k vyplnění dotazníku mířícího na počet Romů ve škole. Výzkum je realizován v návaznosti na rozsudek Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku, v souladu s požadavky Evropské komise a na základě Plánu hlavních úkolů České školní inspekce na školní rok 2015/2016 schváleného ministryní školství.

     K tomu je ministerstvem dodána tato definice: „Za romského žáka považujeme člověka, který se za něj sám považuje, aniž by se nutně k této příslušnosti za všech okolností (např. při sčítání lidu) hlásil, nebo je za takového považován významnou částí svého okolí na základě skutečných či domnělých (antropologických, kulturních nebo sociálních) indikátorů.“
     Zjišťování se týká všech základních škol zapsaných do školského rejstříku.
     http://www.novinky.cz/komentare/383787-komentar-reditele-skol-se-nove-musi-stat-rasovymi-experty-vaclav-klaus-ml.html

     Vážně ředitelům škol, kteří odpovídají za poskytování součinnosti České školní inspekci a ostatně ani učitelům tohle nezávidím. A jsem zvědavý jakou „definici“ obdrží až budou muset zjišťovat kolik mají ve škole Eritrejců, Afgánců, Syřanů, Kosovanů …

   • Ondřej

    Ale kdepak, kdyste přeci jen sledovali evropskou politiku, nejen tu naší provinční a headline našeho českého bulváru, mezi který řadím i babišovy deníky MF DNES a Lidovky, pak byste zjistili, že toto je a byla politika VČECH relevantních politických stran nejen Německa, ale EVROPY. VŠECH včetně komunistů! Jediní kdo byl a je proti jsou eurofobní nacioalistické hnědé partaje ala M. Le Pen, Wilders a Strache,.

    Kdybyste pozorně sledovali na Eurovisi debatu kandidátů na post předsedy Evropského parlamentu všech hlavních (mimo ty eurofobní kde je Zahradilova ODS Evropská konzervativní a reformní skupina a Evropa svobody a demokracie + nezařazení) před parlamentními volbami r 2014 pak byste slyšeli následující

    IMMIGRATION

    GV. We need a common legal immigration policy like Canada, Australia and the US. Without one, we have more illegal migrants and human trafficking. We need a fair system on refugees and asylum.

    AT. It is unacceptable to turn the Mediterranean into a graveyard. We need to provide money and ensure fair burden sharing. The EU should be synonymous with solidarity.

    SK. What is happening is unacceptable. We need safe and legal ways for refugees to come to the EU.

    JCJ. We need an EU law to allow for legal migration. The EU needs to stop reducing its development aid budgets which can tackle problems where they arise.

    MS. We need a legal immigration system, a system for temporary protection of refugees from civil wars and disasters. Member states must face up to their responsibilities.

    GV= Guy Verhofstadt – předseda frakce Evropských liberálů ALDE
    AT=Alexis Tsipras -v té době kandidát na předsedu za frakci radikální levice GUE/NGL, které je členem i naše KSČM
    SK- Franziska (Ska) Kellerová – předsedkyně frakce Zelených – Alliance ’90/The Greens.
    JCJ – Jean-Claude Juncker – předseda Evropské lidové strany.

    Co ti představitelé všech politických proudů, zastupující 90% populace Evropy, řekli, snad nemusím překládat. Ač každý jinou větou, řekli to samé. Co nakonec dnes řekl „řecký Jánošík“ co se rozešel se „zrádcem“ Tsiprasem a co se chce dát na zboj proti EU-finanční oligarchii Janis Varoufakis o postkomunistických státech hovoří sám za sebe – cituji – „Egoismus postkomunistických zemí ohrožuje Evropu“.

    Ano, levičák a komunista, říká to samé co neoliberál Verhofstadt. To jen aby bylo eméčku jasno, že citování z okrajového z Porýní-Vestfálska není OPRAVDU REPREZENTATIVNÍ, i kdyby jeho story o zákazu vystavování umělohmotných prasátek ve výlohách řezníků bylo pravdivé, stejně jako počet znásilněných z Norska. Ten je v průměru ve středu zemí OECD mezi Novým Zélandem a Finskem…zeměmi s nejvyšší sociální kulturou světa.

    Rád bych se vrátil k mé oblíbenkyni, německé poslankyni a předsedkyni frakce Zelených v europarlamentu, mladé ženě (ročník narození 1981) narozené v bývalé NDR, vystudovala islámská studia, turkologii a judaistiku na Svobodné univerzitě v Berlíně. Takhle vypadá prototyp moderního levicového politika. Vzdělání na špičkové úrovni a hlavně vzhledem k multikulturní podstatě Evropy v oboru, který je pro uprchlickou krizi odborně kvalifikovaným předpokladem vyjadřovat se k problému na úrovni experta se skutečnou znalostí sociální antropologii etnik, o kterých se tu vyjadřuje kdejaký hokynář jako o násilnickém póvlu, ale nic o něm neví, nikdy se s ním nesetkal.

    Ska Kellerová se angažovala už v r. 2012 aby v rámci zřízení Evropského systému ostrahy hranic (EUROSUR) byla též zřízena evropská záchranná námořní služba, která by pomáhala převážet uprchlíky do Evropy namísto ponechat je v rukou pašeráků na potápějících se člunech. Už v r. 2012! Ano, tenkrát se jí smáli evropští nacionalističtí pravičáci, že chce za peníze evropských daňových poplatníků sama vozit „černoušky“ do Evropy první třídou. Poté co utopilo ve Středozemním moři už 3000 lidí, a poté co svět oblétla fotka mrtvého Ajlana Kurdího už se nesmějí. A stojí všichni v jednom šiku při obraně lidskosti. Konzervativci, neoliberálové, Zelení i alterglobalisté (anarchisté) i radikální levice/komunisté spolu se socialisty. Proti jsou jen evropští nacionalisté přes fašisty a konečně východní postkomunisty v různých nacionalistických odvarech konzervativních stran, příkladem jsou naši čeští pravo-leví nacionalističtí pobratimové Klaus a Zeman, oslovující dnes stejnou skupinu lidí, ať jsou to někdejší rudí budovatelští nebo dnešní modří neoliberální svazáci jako Mach a jeho východňárského Monaka – Liberland- bez daní. Při obraně „vlasti“ stojí oba dva stejnou stráž a zde přeci platí dvojnásob – „Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina!“..:-)

    • Ondřej

     chybí mi tam

     MS= Martin Schulz – předseda strany Evropských socialistů….

     oprava…že citování z okrajového deníku z Porýní-Vestfálska není OPRAVDU REPREZENTATIVNÍ,
     dále oprava….Mach a jeho idea východňárského Monaka – asociálního Liberlandu – bez daní i živých lidí, jen sídel institucí.

 8. Astr

  Dovolim si male odboceni ci jak se v Ceske kotline s oblibou rika, odklonim :-)
  Thema BURKA.
  Falesne presentoany jako puvodni pruvodni to znak a projev Islamismu.
  Proc to zeny nosi ?
  Aby se odlisily proto se zahalili.
  Reseni ruzna , podobe zakazu a prikazu ba I zakonu dokonce
  ktere misto k pricine na to jdou od konce.
  Dovoluji si predlozit reseni Turecke ,
  ktere je mnohem ucinnejsi nez Francouzske ci Nemecke.
  ===================================================
  GENIÁLNÍ ZPŮSOB, JAK V TURECKU ODSTRANILI BURKY
  Původ burky
  Burka, islámské šaty, které pokrývají obličej a tělo ženy, má svůj původ
  v kultu bohyně Astarté, bohyně lásky, plodnosti a sexuality ve starověké
  Mezopotámii.K poctě bohyně fyzické lásky všechny ženy, bez výjimky, musely
  jednou za rok v posvátných lesích kolem chrámu bohyně prostituovat. Aby
  splnily božské přikázání aniž by byly poznány, ženy z vysoké společnosti
  nosily na ochranu své identity dlouhý závoj.
  Z těchto historických důvodú Mustafa Kemal Atatürk, zakladatel moderního
  Turecka (1923-1938), v procesu zavádění hlubokých revoluční reforem
  politických, hospodářských a kulturních v zemi a chtěje jednou provždy
  skoncovat s burkami, prokázal brilantní lstivost, aby zavřel ústa
  fundamentalistům své doby. Hdělal konec burkám v Turecku jednoduchým
  zákonem, který určoval následující:,

  «S okamžitou platností mají všechny turecké ženy právo oblékat se jak
  chtějí, avšak všechny prostitutky jsou povinny nosit burku».

  Následující den nikdo v Turecku burku neviděl.

  Tento zákon je stále v platnosti.
  ======================
  I v Turecku plati
  Allah Akbar

  • Ondřej

   Burku by měli nosit ti pánové co do těch bordelů chodí, aby pak jejich fotky pořízené od „investigativců“ nelétaly přes internet jako ta s někdejším poslance za ODS Tlustým, jak sedí s fugurantkou v bazénku a chce nachytat někoho na její koupi a tím odhalit pokus o jeho diskreditaci.

   I když dneska si takový Škromach udělal svoji TV-show rovnou od „bazénku“ a jeho do půl těla obnažená hruď by taky nějaký kus hábitu na zakrytí snesla. Burka je v tomto ohledu velice důmyslný vynález na udržení sociální soudržnosti. Zavedl bych je i u nás, třeba by se ujalo nové přísloví: „Pod burkou je největší tma“..:-))

  • Kamil Mudra

   Inu, Astře, móda je móda ať už ji určují módní celebrity a nebo Mohamed.
   Před 40 roky nosilo závoje jen několik procent muslimek. Tato tradice se považovala bezmála za archaickou. Stačilo jen pár desetiletí a hidžáb se stal symbolem toho „být správnou muslimkou“. Rychlost šíření závojů překvapila nejen Evropany, ale i samotné muslimy. Dříve nábožensky tolerantní země jako Egypt nebo Turecko jsou dnes plné zahalených žen.
   http://www.national-geographic.cz/clanky/dejiny-zahalovani-proc-nadherne-muslimky-skryvaji-tvare.html#.ViS3Y9LhCWg
   Ten Mustafa Kemal Atatürk byl ale lišák. Tomu říkám rafinovanost :-)

 9. Sio

  Ale tak nakonec, je to jako vždy. Mě už nebaví vysvětlovat, proč je vlna imigrace nebezpečná. Navíc, pokud ji podporují ti, pro které je nebezpečná daleko více, než pro mě a moji rodinu. A tak uvedu pár argumentů PRO migraci. Pravdolásce se to asi líbit nebude, ale je to odkoukáno ze života v Německu, Británi a Itálii. Ukážu, s trochou nadsázky, jak se dá na problém pohlédnou sobecky a přitom být PRO imigraci, vítat ji. Vžiji se do role egoisty skrznaskrz ze střední třídy.
  Ona totiž ve skutečnosti je pro nějakých horních 30% podle příjmů i docela výhodná.
  Bydlím v rezidenční čtvrti na maloměstě, v podstatě na venkově, tak se to dá nazvat. Že by nastěhoval někdo migranty do mé bezprostřední blízkosti – malá pravděpodobnost, není tam místo a rodinné domky si nemohou dovolit. Takže – zločinnost a binec bude někde jinde.
  Bude levná práce – ošetřovatelky, chůvy, uklízečky – občas se doma pomoc hodí, i zajištěnější důchodci na ni za ty ceny budou moci dosáhnout. Zatím bylo levné čínské a vietnamské zboží, levná vietnamská pracovní síla v obchodech. Teď budou levné i služby. Určitě aspoň 50% migrantů bude schopno tu práci vykonávat a to za pár šupů. Budou budovat svůj český sen. Vznikne tu společenská vrstva fakticky méněcených neplnoprávných lidí (jako v Německu už je!), kteří budou fungovat jako levní sluhové a dělat nejhorší práce, jako třeba Mexičané v USA, Ukrajinci u nás na stavbách, Vietnamci ve svých krámcích. Politici o nich budou vznešeně hovořit v parlamentu a bude je hřát, jak jim „pomohli“
  Mimochodem, Němci si žijí z migrantů a jejich levné práce už desítky let, o tom se tak moc nemluví, že? Co Němci dělají, dobře dělají, mají přece peníze.
  Jeden háček tu je. Co Češi, kteří ty služby a hůře placené práce vykonávali doposud? Zjistí se, že jsou moc drazí (určitě dražší, než imigranti) a že nejsou dost motivovaní (kdo by za ty prachy dělal nadšeně, že). No, co … dostanou nějaké ty sociální dávky a nechají je sedět doma, ať nepřekážejí budování rozvinutého imperialismu. Služby imigrantů si nebudou moci dovolit a o práci příjdou. Jaksi budou převedeni do „levného udržovacího režimu“. Bezpracný život v chudobě. Nejlevnější to bude v ghettu spolu s tou částí migrantů, co se ukáží jako kapíkem nepoužitelní. Jeden můj známý má takové příbuzné a označuje je nekorektně – bílí cikáni. No, jímá mě a to bez ironie, soucit.
  Takže si to shrňme – střední třída vydělá, pokud nebydlí v nějaké panelákové čtvrti – ale jaká je to pak střední třída, že. Nižší třída příjde o práci a obecně prodělá.
  A co bohatí? Ti vydělají několikrát. Získají levnější služby v celém rozsahu, mohou is je dovolit. Získají levnou pracovní sílu do svých firem. Na a pracantům z nižší ale i ze střední (tady ale mnohem méně) třídy přibude konkurence v boji o místa, což umožní snížit jim platy. Zase budou větší zisky.
  Ano, pravdoláskaři mají pravdu (o lásce pochybuji), produktivita asi stoupne a také HDP.

  • Kamil Mudra

   Sio, ještě bych doplnil že na tom „vydělají“ i vlády. Díky názorové roztříštěnosti v multikulti se mnohem lépe praktikuje ono známé: „Rozděl a panuj.“

  • Ondřej

   Je evidentní, že zase píšete o něčem o čem nic nevite, Sio. Jak dlouho jste žil v Německu, Nizozemku a Británii? Kde a v jakém prostředí? V jakých letech? Kolik jste měl „služebných“ (víte jak se jim, aspoň v Německu říká?) a odkud byli?

   Ale popořádku…Znáte britský deník The Guardian? Není to žádný babiš-plátek ani Mackův Telegraf ala ODS. Slušný levicově zaměřený deník, jako třeba ve Francii L´Humanité nebo italský La Repubblica.

   Přečtěte si tento článek „Figures do not prove EU migrants are taking new UK jobs or driving down pay“.

   What about the impact on wages? It is not hard to find anecdotal evidence of foreign workers accepting a professional job on a salary that a British national would only agree to take with a gun at their back, having slogged for five or seven years to qualify for it.

   Low-skilled workers often make the same complaint. But research by the labour market economist David Blanchflower shows only a marginal effect on wages at the bottom of the income scale. On the other hand, immigration will have many positive effects in keeping struggling businesses from going bankrupt or helping thriving ones win new contracts, as much as it has depressed wages in some parts of the economy.“

   Takže zaměstnávání migrantů má mininální vliv na cenu práce, a řada migrantů dělá hlavně tu práci, kterou by nikdo z domácích i bez nich, dělat stejně nechtěl. A hlavně příliv migrantů dal popud vzniku nových pracovních míst. Takže neubral, ale vytvořil. Souvisí to s tím, že migranti dělají především jako OSVČ v oblasti obchodu a služeb. Prostě oni si ta místa SAMI vytvořili.

   Když jsme u těch služebných, pak v USA berou plat v rozmezí 21-33k $ USD ročně, slovy pana Paroubka, Sio, kdo z nás (kvalifikovaných Čechů) to má? Navíc nejčastější služebné jsou Indonésanky a Filipínky, kteréžto národnosti v uprchlických statistikách vůbec nefigurují.. Poslední info pro Vás, kdybyste snad po tomto mém briefingu chtěl změnit místo, pak nejlepší plat služebné je v HongKongu. Soudruzi ví, že vykořisťovat se nemá..:-)

   Jinak v Londýně, v době mých studií to tak slavné nebylo a holky braly jako přivýdělek raději post servírky. A propos, kdo si myslíte, že má na to platit v Londýně na hodinu služebné £7.04? To vám řeknu naprosto přesně – naprosto každý – snad mimo popelářů a metařů:-). Takže Váš pokus o vstup do moderní sociologie a tento Váš „třídní rozbor“ se minul svoji validitou asi tak „jen“ o dvě století:-).Bohatí dnes vypadají jinak než onen opulentně se tvářící buržoa s kloboukem v amerických barvách s pruhy a hvězdami, se sklenkou Bourbonu a těžkým pečetním prstenem na malíčku známým z obrázku komunistické propagandy jako Uncle Sam . Opravdu jinak.:-)

   http://www.payscale.com/research/UK/Job=Maid_or_Housekeeping_Cleaner/Hourly_Rate

   • Sio

    Ale jděte. „A propos, kdo si myslíte, že má na to platit v Londýně na hodinu služebné £7.04? To vám řeknu naprosto přesně – naprosto každý – snad mimo popelářů a metařů:-).“
    Průměrná čistá mzda je někde kolem 2500 liber čistého. dát služebné 56 liber denně (7x8hodin),tj. 1680 liber měsíčně tedy asi nebude tak úplně pro každého, průměrný Brit by utratil 2/3 platu. To by asi prošlo i u nás, průměr je 27000, ai by se našly služebné za 18000 měsíčně. Ale kolik lidí by si je platilo?

    • Ondřej

     Máte špatná data, průměrný plat v Londýně je £34,473. A služebná nepracuje 8hod. denně. Tedy aspoň ne ty, se kterými jsem se potkal, ty měly práci ve dvou směnách 8-10 pak pauzu cca do 13 hod. a pak cca do 16hod. Souvisí to i s tím, jestli za služebnou berete někoho, koho jste viděl ve filmu s Adinou Mandlovou nebo na něco ze současnosti – třeba „Španglicky snadno a rychle“ resp. Au-pair. Au-pair z Evropy obvykle dělají v anglických rodinách kolem 5-6 hodin denně a mají každý druhý víkend volno. Ovšem nemíním se hádat o podružnostech, protože většina služebných nejsou uprchlíci. ale ekonomičtí migranti, stejně jako ty aupairky jsou legálně studující holky co si takto přivydělávají ke stýpku, co navíc nemají špatně placenou práci a většina rodin, co si je najímala s nimi jednala, jak jsem od některých dověděl, lépe než běžný maločeský zaměstnavatel z okresního města.

     • Sio

      No, jednu au-pair jsem měl v rodině, hlídala děti prakticky non-stop, uklízela u zazobaných právníků a nakonec jednoduše utekla. Peníze také nic moc. Skryté zaměstnávání, nic jiného.
      O druhé (taky české, spíše služky – 27 let) jsem slyšel, zaměstnával kamarád (Kanaďan) v Dublinu, k dispozici každodenně 8 hod, starost o 5 dětí, pomoc i s úklidem, 1000 € + ubytování a strava. S českými platy to srovnávat nemá smysl, s britskými láce, ne?
      £34,473 – to je hrubý plat před zdaněním, že?

  • Astr

   Sio nevim z jakeho duvodu ignorujete DURAZNE prohlaseni FSECH odboru v CR ze pozaduji a budou pozadovat vzdy I nadale stejne pracovni a platebni podminky pro pristehovalce jake maji mistni obyvatele! Zadny rozdil, zadna levna pracovni sila protoze pristehovalec !
   Takze zadny zisk z levnejsi pracovni sily!
   Co patrne nastane, bude vetsi konkurence a proto to kapous vezme oklikou. Protoze vetsi nabidka nez poptavka, vysledkem bude ze veskere mzdy pujdou dolu Sluzby a nektere profese kterych se to premnozeni bude tykat budou za mene penez. Spolecenske vztahy jiz dnes na mizerne urovni budou jeste horsi. Spolecnost to jeste vice rozstepi a rozkastuje !
   Vyhodne pro vladnouci tridu „rozdel a panuj“ bude nejaky fungovat lepe a radostneji. Tak dlouho….nez a az se ucho utrhne
   Pak dojde k naplneni toho co jiz pred casem predpovedel Nostradamus.
   Nektera jeho videni jsou velmi nejasna, ale nektere predpovedi jako zcela zniceneho Rima a podobna sdeleni nutne uvadi premysliveho ctenare k zamysleni kdo to bude, kdo na Rim patrne s cilem na Vatikan hodi velkou bombu? Kdo je ci bude nejvetsim nepritelem krestanskeho centra?
   PS
   Jinak Fagana neberte vazne tech 20 az 30 tisic rocne je mizernej plat a jen ten nepomer v relaci $-koruna v podobe 20nasobku z toho dela pul millionu v korunach Ceskych spravne vykoristovanych :-(
   Take si je nebudou vrahouni z Wolstrytu tisknout vecne, Kazde imperium po case konci.
   Hrozbami o krachu drzi svet ve strachu, ale plati ze ceho je moc toho je prilis.
   Az se svet naprdne a na $ se vyprdne! A doba zla nastane az $ co plati dnes platit prestane.
   Vy nejmladsi se jiste dozijete
   a veci mnohem horsich nez dnesnich si uzijete :-(

   • Sio

    No, nejsem nejmladší, spíš moji potomci. A odbory? Co ty tu naposledy prosadily? Budou to pochopitelně ti imigranti dělat ve švarcíku, takže ani minimální mzda se jich nedotkne. O 7 librách na hod si mohou nechat zdát. Mimochodem, v Británii je to dost podprůměrný plat, takže to potvrzuje moje teze.

    • Ondřej

     Ještě aby byl nadprůměrný, ovšem Vám nedochází to, že to je ten druh práce, který za

     a.) v induistriálně „rozvinutých“ zemí není moc běžný, protože lidé zaměstnaní v automobilových montovnách na služebné zase tolik nemají
     b.) kvalifikace na tuto práci není náročná a většinou se předpokládá, že jej bude dělat žena, co nechce být tzv. „v domácnosti“ a navíc potřebuje výdělek, ale do továrny jít nechce nebo nemůže

     Jinak opravdu au-pair nebo to, čemu se říká „housekeeper“ je v Británii resp. USA standard střední třídy .V Austrálii možná taky, ale třeba tam mají nějakou obdobu „výměny manželek“ a ženy raději plní úkoly, které jim dají jejich manželé veřejně před zraky TV diváků, a to úkoly, které by si mnohdy londýnský měsťák nedovolil,po služce požadovat.

     • Sio

      No, pochybuji, že by u nás šel toto někdo dělat řekněme za 50 Kč/hod. Imigrantka to půjde dělat za 30/hod, pokud bude chtít přežít a jinou práci nesežene. Načerno nebo na IČO, podle situace. A vo tom to je. V Británii to také nedělají všichni ofiko za 7£, tomu nevěřím. Minimálně ty dvě, co o nich vím, dělaly za podstatně míň.

 10. BARON LE SAMEDI

  upřesním pana Fagana- v letech šedesát čtyři až sedmdesát tři získalo pobyt v Rakousku šedesát tisíc Turků. Šedesát tisíc bylo i Vandalů. kteří před patnácti stoletími zpustošili křestanskou severní Afriku. No a za posledních čtyřicet dnů přišlo do Němec čtyři sta tisíc migrantů….. jsem pro diskuzi o kočkách i umělých https://fotki.yandex.ru/next/users/katoga/album/160528/view/742251

  • embecko

   Oni to ne uplne zpustosili, naopak, prevzali z casti nejen rimske zvyky, ale i vladu…i zde je historie zajimava:
   Spravce Kartaga a „knize Africky“ (comes Africae) Bonifacius tech 60 tisic Vandalu ze Spanelska pozval coby ekonomickou silu, se kterou by byl schopen vyvazit moc Rima. Ovsem ono se jich na pochod vydalo vsech 80 tisic a zvedove ze zapadnich teritorii mu hlasili, ze spise nezli o pomoc pujde o zatez, nebot nejde o narod predpokladanych pracantu. Tak Bonifacius sve pozvani odvolal, ovsem jiz v okamziku, kdy Vandalove prekrocili pruliv a uz byli na africke pude. Odvolani pozvani se jim nezalibilo a tak se rozhodli ho neuposlechnout.
   A s nabozenstvim to bylo naopak: Vandalove byli arianiste, tedy krestane, zatimco Kartaginane byli ve vetsine pohane, bazirujici na nabozenstvi svych otcu- zakladatelu, Fenicanu (Hannibal= Baal je veliky), ti meli sve mestske a prirodni bohy.

   • embecko

    Tam byl zcela necekany predpoklad, ze pozvou jen cast Vandalu a ti az si vydelaji, zas se vrati ke svym, resp. ze nikdy v Kartagu nezakoreni :o)

 11. Gatta

  “ …a to vše zaplatí obyčejní lidé, znamená jedině, jen další zadlužování a zotročování obyčejných lidí…“

  Zadlužovat občany …, ale ve prospěch koho?
  Tedy jinak – odebírat prostředky a zdroje vlastním občanům (firmám) v zájmu zachování a udržení stále méně a méně funkčního systému.
  Typický postup centrálních elit vedoucí ke kolapsu.

 12. Ondřej

  V Kolině nad Rýnem v komunálních volbách zvítězila bezpartijní kandidátka Henriette Reker předtím pobodaná odpůrcem migrantů. Podpořili ji její soupeři z CDU, Zelených a od Svobodných. Její protikandidát z SPD zůstal druhý a už ji pogratuloval k vítězství. Po sečtení 3/4 hlasů má už 52% podporu ze všech odevzdaných hlasů.

  http://www.spiegel.de/politik/deutschland/ob-wahl-in-koeln-henriette-reker-siegt-a-1058404.html

  Můj komentář

  Síla demokracie a kultivovanosti nejen samotných voličů, ale i obecně vyšší politické kultury dokonce i pravicové politické scény, je tady zjevně o několik tříd vyšší než u nás. Nicméně věřím že i u nás by se politici stali se svoji kolegyní solidární a jsem ji i jist, že by nastala koalice těch, které se za jiných okolností nemohou ani cítit, třeba ČSSD, KSČM, TOPky, KDU-ČSL a Babišovy partaje když se bude jednat o obecně etické hodnoty a lidská práva. Nevěřím na „nápravu“ ODS a že by to samé dokázali Zemanovci anebo Okamurovci, a už vůbec ne další partaje co se snaží vyplnit místo po kdysi parlamentní partaji Sládkových Republikánů, když by mělo dojít na nějakou tragedii. Nakonec vyhrožování šibenicemi „sluničkářům“ a různými videy, jak je patrno u webu Bavora, ze zkušebních testů nových automatických zbraní s lakonickým vzkazem – „nejlepší ochrana před uprchlíky“ – bych rozhodně nebral jako neškodný černý humor.

  • embecko

   To jsem cekal, ze z toho chudaka udelaji xenofoba. Ten muz utocicl se slovy „prisel jsem vas vsechny zachranit“ je spise zraly na blazinec, nezli na opovrzeni, kamapak se podel onen povetsny nemecky humanismus?
   Smrt okresni bezpartijni kandidatky coby cesta k nemeckemu vysvobozeni? To je husty, skoro jako u Brejvika, ten take zachranoval celou spolecnost tim, ze pozabijel mlade socialne demokraticke taborniky.

 13. Astr

  Kdyz je vam tu Faganem neustale pripominano jak je ten maly Cesky clovek odlisny od Nemeckeho
  mohu vas uklidnit,
  Nalada u bratru Polaku vypada takto:

 14. Ignacius

  JAK NA ZŠ V TRUTNOVĚ INDOKTRINUJÍ DĚTI ISLÁMEM.
  Pořád nemohu věřit svým očím, když jsem se na webu Základní školy Komenského v Trutnově dočetl o tom, jak v povinné hodině výuky učitelka, pod rouškou dějepisu, doslova intoxikuje žáky islámem – konkrétně: ponižováním žen čádorem, hidžábem a burkou (což jsou islámské atributy v mnoha zemích EU zakázaných zákonem).

  http://mec-pravdy.blogspot.cz/2015/10/jak-na-zs-v-trutnove-intoxikuji-deti.html

  • Janika

   Jakápak indoktrinace, proboha. Prostě názorná výuka. Chtěly byste v tomhle děti chodit? Nechtěly, vidte. A pokud by někdo chtěl, tak je chyba jinde.

 15. embecko

  Dam to sem, at nerusime kaddafiovsky diskurz:

  Seal rekl: „…vycházejí při tom ze svého vidění světa a historické zkušenosti“.

  Zalezi na tom, jak se chcete o predmetu hovoru bavit, Seale. Je- li v Pegide 80% „normalnich“ lidi a 20% jako treba Okamura, pak asi nejvetsi chyba je delat z nich krajne pravicove hnuti.
  Okamura je clenem „vedeni“ Cechu a tudiz cesky narod je stejny jako Okamura- souhlasi to? Podivejte zas nekdy ke Krystlikovi, tam se takove veci opakuji nepretrzite. Kdyz budete Cechum prubezne opakovat, ze to jsou pitomci, co nemaji radi cizince, tak se takovymi samozrejme casem stanou…stejne tak Pegida.

  Proste neblaznete a nezavadejte do reci ideologii :o) Historicka zkusenost Linke je internacionalni, ne nacionalni (proto take „nerozumi“ Pegide…a vetsinu jejich soudruhu v Internacionale nezavrazdili naciste, nybrz „das Kapital“. Od Salvadoru po Chile, od Johanesburgu po Madrid. Rozdil mezi komunisty a fasisty je jen v tom, ze jedni sazi na kapital, druzi to chteji zkusit bez neho, neni jineho duvodu, proc by se meli nenavidet. V obou pripadech jde jen o jedno: zachranit „das System“, jen rozdilnymi metodami, cil komunistu a fasistu je stejny. A nerikam, ze komuniste a fasiste si jsou podobni, cimz predchazim ev. vytkam.
  Ale to jen tak na okraj.
  Die Linke nemaji radi Pegidu pro jeji nacionalnost, ale vydelavat lacine politicke body tak, ze z rozhorcenych obcanu udelaji nacisty, to nepovazuji za nejlepsi napad.

  Tema uprchliku je tady a primo na stole, s tim se uz neda nic delat. Politicke strany (vcetne velmi lacine retoriky Linke) od toho davaji prsty pryc a tak se lide samoorganizuji (a samozrejme to podle toho vypada). O tom mluvi stale dokola i Robejsek: jakmile zacne nejake horke tema jen tak polehavat na ulici, pak pocitejme s tim, ze ho zvedne nejaky pitoma.

  Pegida= dusledek predesranosti, neschopnosti a neprofesionality tech, ktere si platime a kteri za obdrzeny plat neodvadeji svoji praci (myslim politiky). A jestli si mysli, ze lidove hnuti zamaznou tim, ze mu daji nejakou nechutnou nalepku, tak to se krute myli, takhle by si svoji praci ulehcovat nemeli. Namisto uchopeni a zpracovani problemu jeho odhozeni do popelnice, to nemuze skoncit dobre.

  • Seal

   To je výborný, protože tím přesunem se vám tak podařilo zrušit část vlákna. Takže už jenom stručně:
   1. Katja Kipping v tomhle případě neřešila uprchlíky, ale hnědnutí německé společnosti včetně toho, že ti udivení, moralizující liberálové jsou ve skutečnosti pokrytci… Vůbec se jí nedivím, že to takhle říká, protože koncentrační tábory Buchenwald, Mauthausen a mnohé další neprovozovala Kominterna. Sice nevím, kolik německých komunistů nakonec bylo popraveno v SSSR, ale určitě to bude mnohem menší číslo, než kolik připadá na vrub pronásledování „marxistů“ (tj. včetně socanů a odborářů) v samotném Německu. Zkrátka vaši argumentaci Internacinálou jsem tak nějak nepobral :-)
   2. Pegida je pro mě především politické hnutí, které má konkrétní program, do kterého patří „sprasvedlivé přerozdělení migrantů“ v zemích EU. Upozorňuji proto na skutečnost, že primárně tlačí na to, aby Merelová změnila politiku Německa. Nikomu sdamozřejmě nebráním v tom, aby u Pegidy obdivoval probuzený německý „patriotismus“, ale současně si myslím, že ČR má přece jenom trochu jiné zájmy, takže je docela krátákozraké zrovna tuhle německou pozici podporovat.
   3. Krystlík, Okamura, předposranost, nálepkování atd. vnímám především jako projevy českého národního svérázu. Je to samozřejmě špatrně, ale když podíváte hlouběji do českých dějin, tak to tam taky najdete. Máte to přece i v tom známém přísloví: Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Tady si vskutku obě strany sporu nemají co vyčítat. A málokdo s tím asi u nás něco nadělá, protože za radikální rétoriku se nakupují politické body, a to se přece počítá! BTW: Pokud by Die Linke předváděla ve věci uprchlíků jenom laciný levicový populismus (a tom vzhledem k tomu, že jsem četl ki jejich stanovisko), byla by to ve srovnání s Českem docela příjemná změna.
   4. Ideologii do toho netahám, protože mě zahjímá především praktická politika. Myslím, že naopak Ondřej rád rozebere, nakolik je dneska možné klást rovnítko mezi Die Linke a bývalou komunistickou partaj. Mě spíš zaujalo vaše konstatování, že Die Linke nemá ráda Pegidu pro její nacionálnost. Snad to teď nebude vyznívat nějak ideologicky, ale troufám si jako obyvatel české kotliny prohlásit, že si také nepřeji nějaký nový návrat nacionalistického Německa.

   • embecko

    Nedal jsem to sem zamerne, do prostred vlakna to skocilo automaticky.

    “ že si také nepřeji nějaký nový návrat nacionalistického Německa“
    Nacionalisticke Nemecko se odnikud nenavracelo, to bylo vzdy vyvoreno a to zvenci, zpoza hranic. V 20. letech to byla okupacni sprava a Vymarska republika, ktere vypustily nacionalniho dzina z lahve, ted je dokonce povytahovan silou ven, skrze udalosti okolo uprchliku.
    Uprchlicka a Vymarska paralela je neodbytna, 100 let odstupu, v obou pripadech slo o likvidaci Nemecka; v prvem pripade to Nemci vyresili, ted jsme stale v ocekavani.

    Konzska (berlinska) konference 1885 zpecetila Nemecko jako velmoc 2. radu a zacala s pripravou I.WW…a jako druhorada velmoc (ono druhorade doopravdy je) bylo a je brano Nemecko neustale a ono se tomu neustale brani. Jakmile ho velmoci dostanou do uzkych a chteji ho ponizit a oslabit, tak Nemci vytahnou narodni kartu.
    Ze uprchlici proudi po jedne silnici do jedne evropske zeme preci neni nahoda, to Nemcum uz doslo. Pokud nechcete nacionalni Nemecko, pak potirani projevu nacionalismu na nemecke pude tomu opravdu, ale opravdu, nepomuze.

    P.S. Nemci trpi na nesoulad mezi moznostmi a realitou, jejich organizacni a pracovni pristup sice umoznuje velkou produktivitu, ale ta narazi na obklopeni az doslova obkliceni importnimi partnery ve velkem poctu. Jo kdyby bala BRD v poloze USA anebo Ruska, to by byla jina.

    Nacionalni nemecka panika opravdu neni v beznych mantinelech, tohle neni v poradku Zde oslava voleb zvoleni noveho nemeckeho kanclere narusena pokusem o pozdvizeni nemecke vlajky. Jak se pak zpiva v nasledujici pisni: Proc nenavidis svoji vlast?

   • Ondřej

    Za čas Gregora Gysiho byly ty reminiscence na minulý režim silnější, Seale. Teď si myslím jde Die Linke cestou řecké Syrizy. Ve straně jsou i pragmatičtí lidé a bojují bitvy co je má smysl bojovat. Když je potřeba udělat to správnou „show“ tak pošlou Sahru aby řekla něco o imperialismu USA ve světě a povolila si o jeden knoflíček svoji blůzku. Ale hlavně pracují s mladými, dělají podobné mládežnické kempy na Rujáně jako norští sociální demokraté na ostrově Utøya. Nejsou proti EU, chtějí jen reformovat určité rozhodovací mechanismy a hlavně chtějí aby výsledkem integrace byla společná daňová politika, zavedení progresivních daní z majetku, Tobinovy daně a zrušení Dohody o zamezení dvojího zdanění resp. nutnost mít v zemi kde podnikám svoji pobočku, nemít možnost podnikat ze zahraničí. Tohle je ovšem dosti nereálné, protože na tom hospodářství EU stojí, mít možnost zahraniční konkurence a nemožnost bránit pohyb kapitálu, protože na tom byla EU vystavěna. Je naivní myslet si, že EU může být výměna zboží jen bez hraničních kontrol, kdy spolu soutěží o spotřebitele výrobci vyvážející zboží sem a tam. Tak si to patrně přeje i Klaus. Jestli někdo byl keynesiánský protekcionista domácího kapitálu proti zahraniční konkurenci, tak to byl on kdo se o to jako první zasadil svým pokusem o privatizaci do českých rukou pomocí tzv. „bankovního socialismu“.

    V tomto ohledu by komunisté také raději více chránili své „národní“ podniky před zahraniční konkurencí, ale nejde to. Nakonec trochu utichli spory o udržitelnost eura, protože pořád je to euro samotné, které Němcům v jejich hospodářském mixu tvorby HDP pomáhá více než jiným. Říká se že nebýt Volkswagenu působícího podobně jako u nás ve Španělsku a Portugalsku, už dávno by pro tyto země nemělo smysl tuhle měnu držet. Pravda, nic jiného jim už stejně nezbývá.

    V každém případě spor o uprchlíky vytváří nové koalice. Pro CDU už nejsou tabu Zelení a to samé platí opačně. Naopak za posledních 5 let se v některých věcech Zelení a Die Linke vzdálili, Zelení byli a jsou jasně pro sankce proti Rusku, nemají problém při prosazování maximálního podílu energetiky z obnovitelných zdrojů jít klidně do stagnace růstu, problémy které by to udělali s dělnickými profesemi v některých pořád ještě energeticky náročných provozech berou jako nutnou daň lokalizaci ekonomiky, naproti tomu Die Linke stojí pořád na straně dělníků, ale tím i průmyslové lobby a je v podobné schizofrenní situaci jako naše hornické odbory prosazující prolomení těžby v severních Čechách a tím podporují zisky finančního magnáta Tykače, v případě Die Linke je to možnost průmyslu dále brát elektřinu z uhelných elektráren a to uhlí dovážet.

    • Seal

     Samozřejmě, že uprchlická krize současně i znamená nové rozdání karet a tím pádem i pohyby na politické scéně… Saxovi se omlouvám, ale to, do jaké míry jsou Němci sami oběti nebo viníci 2. světové války fakt nehodlám řešit.Existuje docela dost prací, které popisují, z čeho vznikala ta fascinace Hitlerem, jak se konkrétně projevovala, a jaké měla nakonec pro Němce samotné důsledky.

     • embecko

      Tady se nemusi nikdo nikomu omlouvat, Seale, jen se citim rozcarovany z toho, ze vse smeruje ve starych kolejich tam, kde uz to jednou bylo.

  • Ondřej

   Také se přizpůsobím, Seale. Tady embéčko dost ujíždí na představě, že snad spojení komunistů a hnědých radikálů v boji proti plutokratům, by je mělo vést stejným směrem. Jenže ve hře je něco jiného, co je těmto tvářícím se ochránců tradic národního státu trnem v oku. To je liberální demokracie, lidská práva, ony „bezbřehé“ svobody říkat a dělat si co chci a zároveň usilovat o změnu ekonomického paradigmatu. Tohle tak dráždí např. Dugina, že říká, že světovým zlem č.1 je liberalismus a že ten musí být zničen. Že je potřeba být progresivní a vzít si „to dobré“ z nacismu a komunismu. Tohle naštěstí už oslovuje jen pár tradičních nácků z okruhu serveru jako je Délský potapěč. Pravda, zatím jsou ti demonstranti na shromážděních Pegidy opravdu z větší části „prostí lidé, co se bojí“. Nicméně ti jako první až půjde do tuhého nalezou do Volkssturmu. Nakonec Pegidu nevedou žádní abiturientští romantici, ale mediální imagemakeři, kteří jasně tímto „výstižným“ vizážistickým stylingem dávají najevo, kde hledají inspiraci.

   http://www.theguardian.com/world/2015/feb/23/pegida-head-lutz-bachmann-reinstated-hitler-moustache-photo

   levicoví liberálové musí dnes lidem vysvětlovat, že i přes to nejcennější co máme, svobodu a sociálně solidární společnost, nesmíme ustoupit v tom, že svoboda slova je bezbřehá. Není. Ne u nás v Evropě, ne u nás v Německu. To si ještě mohou dovolit v USA. Od doby kdy Davidové Dukeové slouží jako pouťová atrakce, jako zlý drak, který se ukazuje dětem. Ty se mu nakonec smějí, protože už oheň neplive, jen jedovaté sliny a na ty stačí „společenský repelent“ zvaná občanská společnost. Tu jako první ničí všechny totalitní režimy, ještě dříve než se začnou na výlohy obchodů kreslit Davidovy hvězdy, aby na jejich obranu nebyl schopen nikdo se aktivizovat. Důkazem je právě vystoupení 20tis, lidí proti demonstraci Pegidy. Chtěl jsem tam také zajet, potkat se s kamarády, ale měl jsem něco důležitého tady a nestačil bych tam včas dojet.

 16. mistralius

  Tak především, nevím zda si toho již někdo všimnul: „wilkomen“ se týkalo lidí, kteří přepluli 10km z Turecka do Řecka. Tedy je to velké POKRYTECTVÍ. Nikoliv těch, kteří žádali o azyl dříve.

  P.S. Děkuji Astrovi za verše ohledně Neny a 99 balónků

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s