Lekce plukovníka Kaddáfího světovým vůdcům

51766952

Napsal lukianenko
Překlad Janika, převzato odtud.

Nikdy nevěř světovému společenství, je-li v tvé zemi nafta – nebo alespoň něco k jídlu.

Nikdy nevěř zemím, které byly tvými přáteli – země se stále mění.

Nikdy nevěř vládám, které byly tvými přáteli – vlády se stále mění.

Nikdy nevěř svému národu, pokud ho považuješ za hloupé stádo, které stačí krmit, napájet a vést k vyšším cílům. Stádo vždycky nenávidí pastýře. Udělej to tak, aby se tvé sny a cíle staly jeho sny a cíli, tak se stádo stane národem. Pouze národ tě nezradí – ale jen pokud ty nezradíš jej.

Nikdy nevsázej jen na své lidi, jakkoliv by to bylo pohodlné a výhodné. Pamatuj, že nic neničí národ tak rychle a snadno, jako je rozdělení na „naši“ a „cizí“.

Nikdy nevěř nadšenému křiku mladých. Ti, kdo včera líbali tvůj obrázek a slíbili, že pro tebe zemřou, ti zítra vpálí kulku do obličeje. Mládež má tendenci svrhávat své idoly.

Nikdy nevěř pochvalným řečem starých. Ti, kteří včera třásli vousy a zbraněmi zůstanou ve svých domovech, až tě přijdou zabít. Stáří mnohem více než mládí chce žít.

Nikdy se neměň v živoucí pomník, jestli zůstat jak živým, tak pomníkem. U každého vůdce je čas vést a čas odejít.

Nikdy si nemysli, že vedle sebe nemáš žádné krysy. Ale kolik jich bude, záleží jen na tom, jak prohnilá je tvoje moc.

Nikdy si nemysli, že smrt je konec všeho. Každému jednou zapadne slunce.

***

Poznámka Janiky: Myslím, že národ Kaddáfího nezradil, stejně jako on nezradil národ. Odolával půl roku nesmírné přesile světových mocností a zběsilému masivnímu bombardování země nejmodernějšími zbraněmi. Tento článek je především v tomto poněkud zavádějící. Zveřejňuji ho, protože možná nastává čas, kdy tato pravidla mohou být aktuální i pro jiné. 

Skutečnou lekci plukovníka pro světové lídry však vidím v něčem zcela jiném.

 1. Jirka

  Skutečnou lekci plukovníka pro světové lídry vidím v tom, že nepřežil rukou vlastního lidu – lídči mají potvrzeno, že „rozděl a panuj“ funguje dál stoprocentně …
  Kdyby ho původně stihl osud Saddéma nebo Osámy, tak měl dobrou šanci stát se pro spoustu fundamentalistů jejich „Janem Husem“, jehož myšlenky umocněné mučednictvím hnaly jednu z nejprevratnejsich a nejporogresivnejsich revolucnich hnuti v lidskych dejinach, ktere v mnohem predstihlo dobu o mnoho set let(!)
  V horšim případě se mohl stát aspoň „sv. Václavem“ a jeho osobnost, samozrejme po pozdejsim peclivem vyprofilovani, mohla take nadlouho solidne slouzit klerikalnim zajmum sirsi islamske komunity nejen v Magrebu. Bohuzeů se ho ale po predchozich nezdarech a neblahych konsekvencich napr. s vyse uvedenymi tentokrat nezbavili přímo, nýbrž cilenou rozvratnou činností tajnych sluzeb a specialnich slozek.

  Ačkoli to prekracuje technicke moznosti tohoto webu (ne-li samotného pouziteho formatu, tj.wordpress/blog), ba nejspis i cile jeho autoru, bylo myslim moudre a plodné se z širší perspektivy zamyslet take nad okolnostmi smrti jiného, zde dosud nejmenovaného islámského národního leadera, Shamila Salmanoviče Basajeva, k jehož atentatu se FSB sice dodatecne prihlasila jako strujce, ale okolnosti a svědectví naznacuji mnohem spíše platnost jiné verze, a to že jeho smrt byla velmi pravděpodobně jen náhodná. Proc tedy neprovest take sirsi srovnani toho, kterak se ktere mocnosti srovnavaji s (napr.islamskou) opozici a jaka je jejich uspesnost ve vztahu k planovanym cilum; resp. jak moc jsou tyto cile a pouzite prostredky rozdilne a jak moc jsou ve vztahu k dlouhodobym cilum uspesne…ba zda (dokonce) se zde cile zdanlive soupericich mocnosti ve skutecnosti neshodují. Nevyplynulo by z takoveho uhlu pohledu co nebo kdo je potom těchto cílů spolecny „jmenovatel“, tj. pro pozorné i samotné jádro pudla jinak tak marně hledané (nejen) autory tohoto webu na obou resp. mnoha stranách mnoha mezlidských a mezinárodních a religioznich konfliktů?

  • Janika

   Nepřežil rukou vlastního lidu… no to je blbost jak trám, promiňte, Jirko :-). Ledaže za lid považujete kdejakého parchanta, co se jich najde v každé zemi dost a dost. Mimochodem, je výmluvné, že většina jeho identifikovaných vrahů už nežije. Někteří byli hrůzně umučení.

 2. BARON LE SAMEDI

  Celkem kašlu na Basajeva- vraha, protože Kaddáfí byl jiný formát, byt na začátku své kariéry pomohl an- Nimajrímu, a libyjské letectvo donutilo přistát sůdánský stroj se sůdánským prezidentem a šéfem štábu. Oba skončili před popravčí četou, libyjskou, ovšem. To co je na Kaddáfím cenné je ono neumělé sociální inženýrství, kdy pomohl lidu, lid si i platil a lid za to četl zelenou knihu a šaškoval na náměstích. Kaddáfí dal lidu naději, v níž bylo možno žít. Sice stejně rozdával koncese, a nechával těžaře těžit a ropu si odvážet, ale příjmy státu užíval pro lid.

   • BARON LE SAMEDI

    právě proto bylo úspěšné. Lenin měl gymnázium, šest měsíců na kazanské univerzitě a jinak nic. Jeho rodiče, řekněme kolem roku šedesát devatenáctého století, byli nihilisty, v pravoslavné venkovské guberniální společnosti, v níž žili, v nic nevěřili. Proto je Lenin eklektik, který znal mximálně tvorbu Plechanova a pak politické brožurky, z nichž přednášel dělnictvu. Dělnictvo, které ale na jeho přednášky chodilo, nebylo oporou průmyslu, jako u nás třeba dělníci Kolbenky. Dokonce lenin neznal ani jednoho rolníka,proto jeho ůvahy a praxe bolševiků v agrární společnosti byla zmatená. Přesto Lenin vyvzdoroval fungující stát, za cenu mnoha omylů. Ale žít se v něm dalo, byt žít podle brožurek se nikomu nechtělo.

 3. pacifista

  Kultura v této části světa je pro mne jako Evropana trochu silná káva, ale je to prostě fakt. Ovšem 6000 dolarů HDP na hlavu jež učinil z Libye nejlépe prosperující stát v Africe to budí respekt

 4. jednooký

  Súhlasím s baronom – plukovník Kaddafi bol iný formát. Mal víziu a mal odvahu ju realizovať.
  Ale nedokázal prekročiť tieň kmeňov a klanov.
  Nedokázal zlomiť ich moc a vplyv, nedokázal ich donútiť k produktívnej činnosti. Ku každodennej prospešnej práci pre spoločnosť.
  Lýbijci zväčša zostali stredovekým spoločenstvom kmeňov a klanov – a nedokázali sa stať skutočným národom. Kaddáfi za to zaplatil životom, a mnoho lybijcov s ním – a ďalší za to ešte len zaplatia. Za zbabelosť, za lenivosť, za neschopnosť vidieť viac ako okamžitý prospech a vidieť ďalej ako na dnešný deň. Svoju šancu premárnili a ďalšiu dostanú… až ktovie kedy, pokiaľ vôbec.
  Kaddafi a jeho džamahíria zomreli v nerovnom boji. Česť jeho pamiatke.

  • BARON LE SAMEDI

   Kaddáfího mrtvola nebyla ztotožněna, nebyl pitván, nikdo se nezajímal o jeho předchozí zdravotní anamnézu. Měl ukrajinské sestry, ergo ten, kdo povolil vyslání sester, znal morfologii těla plukovníkova, a pokud jsou Rusové k něčemu, chytli si jazyka, který jim řekl, zda to vypadalo jako Kaddáfí, či nikoli..Rozhodně se mi nechce věřit, že by se africký státník číslo jedna pohyboval bez zajištění, at si pod tím představujeme cokoli. Dvojníci existují už od dob starozákonních. Možno tedy, že Kaddáfí stárne s vnoučetem od své dcery Aiši, která rodila v Alžírsku kdesi v Djanetu na jihu, a to někde na Finca El Oriente u Fra Bento v Uruguayi.

   • Janika

    Barone, Vy víte, jak bych si přála, aby tohle byla pravda. Jen domyslet to je těžké. Už jen to, že by dopustil, aby místo něho zemřel někdo jiný, se mu nepodobá.

    • BARON LE SAMEDI

     být dvojníkem je blbá práce. Sice třeba deset let žijete v paláci, ale pak musíte umřít. Spojenečtí piloti mívávali kapsli kyanidu, tak doufejme, že ji dvojník Kaddáfího měl také. Chtěl bych napsat, že hledání dvojníka je velkou praací pro zainteresované služby. Napsal bych, že dvojníkem Klause je Kraus, co do arogance, ale přirozeně, Kraus si je dvojníkem sám sobě…..Sledujete-li seriál Atentát.

     • Janika

      Když ho zkrvaveného vláčeli a rvali mu vlasy, tak o žádná kapsle nikde nebyla. At už to byl kdokoliv. Ale Veršinin napsal, že ho poznal podle hlasu.

  • Janika

   Jednooký, to, co nazýváte „stínem“, totiž kmeny a klany, je podle mě pokladem a největším bohatstvím země. Je to úžasná soudržná prastará kulturnost, jen se podívejte, jak jsou ti lidé ve svém prostředí vznešení.

   Ta průpovídka o přinucení ke každodenní prospěšné práci, tak to vidím opačně, ale to by bylo dlouhé téma.

 5. PeeBee

  moammar gaddafi byl zavrazden, i s polovinou uzsiho rodinneho kruhu. mel koule, tak jake zajisteni?…pod rukama mu umirala LIBYE – cely jeho zivot. videl brutalni niceni sirty. mohl vcas utect, ovsem musel by byt nekym jinym… treba compaorem, marcosem nebo podobnym „nasim bastardem“.

  zminka o basajevovi je ponekud… stetinovska. mozna inspiracni zdroj prochazkova?

 6. Budgie (@faajte)

  a já se zase zeptám ( asi hloupě), kde jsou spojenci NATO ukradené kaddáfího miliardy, ty byly částečně zmražené ( v západních bankách ) a měly být předány libyjskému lidu … dalo by se říci, že ti nejbohatší nejraději okrádají mrtvoly. ..)

  • Ondřej

   Nechápu co dělaly peníze „libyjského lidu“
   1) na soukromém účtu Kaddáfího
   2) uložené v západních bankách a ne za tímto účelem zřízeném nějaké 1. Lybijské družstevní všelidové záložně s otevřeným přístupem pro každého.

   • Janika

    Nechápu, proč by nemohl disponovat penězmi uloženými v zahraničí. Každý náš politik, co je chvíli u vesla, jakkoli je neschopný řídit zemi, o to větší schopnosti projevuje v tom si nahrabat. S výjimkou Zemana. Kaddáfí žil navíc velmi skromně.

    • Ondřej

     No, já být lidový prezident pak bych Západ pro ukládání peněz nepoužival, obchodovat s ním ano, ale peníze mít uložené nebo ještě lépe – reinvestované – doma.

     To jsou všechno obligátní otázky, jde jen o formu a konzistenci. Jestli někoho považuji za nepřítele, pak i ad hoc spolupráce třeba i částečně výhodná pro mě samotného, s ním prostě z principiálních důvodů nepřipadá v úvahu. Hrát si na socialistu a používat k tomu hyperkapitalistické instituce, které nic nedělají zadarmo, je prostě pokrytectví. Ostatně, já to beru moc striktně ideologicky, ale až bych vážně měl uvěřit ve svého vládce (rozhodně by musel mít poněkud jiný mandát a pravomoci než měl plk. Kaddáfí, abych jej mohl označit za demokraticky zvoleného a který navíc jedná v intencích něčeho, co lze nazvat demokratickým socialismem, musela by jeho vláda vypadat dost podstatně jinak než ta jeho v Libyi -.prostě projekt „osvíceného vládce“ nemohu akceptovat, protože jde principiálně o totalitu, a je jedno, jestli jednou je více cukru, protože bič je všudypřítomný, ústavně legitimní prostředek vlády v takových režimech) – ale to by bylo na dlouhou debatu.

     Je jedno, jestli někdo žije skromně, když má pro sebe alokované peníze, které nikdy nemohl legálně vydělat a potřební je nemohou využít pro sebe. Jestli vy byste toto tolerovala politikovi, protože je „Váš“, když má příjmy odtržené od ekonomické reality svých občanů, pak prosím, ale já tedy ne, protože je to principiálně špatně. Pak jsem jako poddaný co je rád za to, že namísto ohlodaných kostí mi pán předhodí občas i nějaký ten buřt. Ovšem jestli mám mít jako občan z bohatství země, které pomáhám vytvářet, adekvátní podíl, pak mám mít nárok na to libové masíčko, takže buřt je pořád jen projevem arogance moci a z principu zlodějnou mocných.

     Vůbec nerozporuju, že si Zeman nenahrabal. On ale zemi neřídí, on je odpusťte mi, rozpočtová položka za reprezentaci. Navíc podle mého docela zbytná, když nejsme monarchie, ale republika. Navíc nemáme prezidentský systém, takže jeho funkce nemá ani onu konstituční symboliku u monarchistických států s hlubokou tradicí, jejíž náklady na svoji existenci., ji poddaní daňoví poplatníci dobrovolně a rádi zaplatí jako je tomu v Británii a Skandinávii.

     Ale nechci se tu ohledně Kaddáfího zbytečně hádat. Nemám potřebné znalosti k danému problému, navíc se jedná spíše o ikonu a ty já nemám příliš rád. Jako příznivec rovnosti, samosprávy a komunitarismu – nemám „vůdce“ příliš rád už z principu věci, jsouce establishmentovou kontradikcí k výše uvedeným principům.

      • Ondřej

       Nikde pro nikoho konkrétního nehoruji, za co horuji je pro princip volby a pravidel, která sebou takové zřízení ponese a bude nějakou vnitřní autoritou na moci výkonné mocensky nezávislé, také vymahatelné.

       Lumpů se opravdu nechci zbavovat nějakým polním „lidovým“ soudem, ale byť nedokonalou, často zkorumpovanou – nezávislou v demokracii ukotvenou – soudní mocí. Takže si opravdu nepřeji zde mít nějakou vyšší instancí ustanovenou nedotknutelnou sortu „hlídačů“.

       Nedotknutelných, protože vznešených, čistých a v i izolaci vychovaných vládnout ostatním pragmaticky ve prospěch všech. Už jen proto, že žádný zevšeobecňující prospěch nadřazený všem neexistuje. I ten mír může být vykoupen porobou práv jedněch, a ctí všech. Vždy zde bude platit ono platonské dilema „kdo ohlídá hlídače“. Takže touto evropskou nikdy nekončící dichotomií „demokracie“ vers. „vláda lidu“ (prosím opravdu není totéž, protože skutečná demokracie není vláda 51% „většiny“ nad 49% „menšinou“, ale určitých nedotknutelných principů – nepřekročitelných a nedělitelných práv).

       Bez ohledu na vládce, lid, stát i národ. Lidství není pomnožného charakteru, je bytostnou touhou každého jednoho z nás po lidské důstojnosti, bezpečí a vlastní představě o naplňování svého bytí. Každým cítěného jinak. Takže rád se budu trápit a přemýšlet nad rozpory a východisky této evropsky osvícenské dichotomie, kterou nám dalo antické Řecko a konstituovalo Římské právo. Do konce svého života budu mít ambivalentní vztah k její nejednoznačnosti, zneužitelnosti a vnitřní zranitelnosti oné demokracie, ale budu to dělat raději než být přikován ke zdi fatalismem jedné jediné možnosti volby vynucené mocí za nějaký ten úplatek.

       • Janika

        Před časem jste se tady prohlašoval za komunitaristu, Ondřeji, což mi navodilo představu, že víte, o čem mluvíte, mylně jsem se se domnívala, že to má blíž k anarchismu a ten zase ke „kaddáfismu“, no a Vy skončíte romantizující oslavou demokracie, šířené po světě drony, a odvoláváte se na Řecko a Řím, které za sebou vláčí „krásnou“ ideu otroctví. To, co píšete, mi prostě připadá zmatečné.

        • Ondřej

         Komunitarismus ale stojí na demokracii, na demokracii prime. To jste si spletla s něčím jiným co možná vypadá jako v nějakém postapokalyptickem filmu. Anarchistum se libi proto, ze odmitaji státní centralismus. Jestli odmítáme demokracii, co tedy prosazujete?

         • BARON LE SAMEDI

          slyšel jste někdy o přímé demokracii? V podstatě švýcarsko- libyjského ražení. Švýcaři kldou otázku a podle teritoriality bydliště na ní odpovídají. Všeo lid kongresy odpovídaly podle kmenově teritoriálního principu, kontrolované revolučními výbory.

          • Ondřej

           No, v Libyi jsem pravda nikdy nebyl, ve Švýcarsku naproti tomu často. Přesto si dovolím tvrdit, že tam ta jejich demokracie vypadá poněkud jinak než ta v Libyi. Neřku-li o tom, že výsledkem švýcarské demokracie není vláda jednoho muže 42 let v kuse. Tím se nedokáže pochlubit ani kdejaký středověký feudál, jediný kdo mi napadá kdo to zvládl déle, je Fidel Castro. Možná máte jeho sympatie a tamní demokracii za vzor, já nikoli. A jestliže říkám toto, neznamená to prosím, že jsem zastáncem té americké, která ovšem ve finále je daleko více výsledkem skutečné vůle jejich lidu, včetně bohužel těch válek co vedou po světě, než je vůlí Kubánců zůstávat v izolaci a být řízeni vládou střídavě dvou bratří. Nepotismus snad není výsledkem svobodné volby, ale naopak skokem zpět do feudálních dědičných vztahů, které obvykle nemají s vůlí lidu nic společného.

          • Janika

           Lepší jeden kloudný vládce čtyřicet let, než demokraticky zvolená reinkarnace jednoho kašpara za druhým, každý rok akorát v jiné čepici.

          • Ondřej

           Co na to říci? Pak je jen otázkou, kdo je to ten „kloudny“ a „kaspar“. A kdyby se toto dalo dějinně aproximovat, potřebovali bychom vůbec nějaké dějiny společnosti?

   • BARON LE SAMEDI

    podpisové právo, o němž zřejmě nevíte, neznamená vlastnictví účtu. To by každý prokurista jásal.

  • Janika

   To není hloupá otázka, Budgie, i když je asi řečnická. Samozřejmě, že se na tom jiní napakovali a na nás se ještě chce za to platit.

  • Janika

   To mě přivedlo k veledůležité otázce, zdali budou žadatelé o azyl ze Sýrie dotazováni na vztah k Asadovi. Jsi pro Asada – žádný azyl. Tak by to mělo vypadat. Jako ti Ukrajinci, co jsme je tady léčili – byli vybráni jen „majdanisté“ a „jedinoukrajinci“.

   • Kamil Mudra

    Také mne napadla jedna otázka když jsem dnes přemýšlel nad tímhle článkem: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/384043-uprchlici-prorazili-policejni-kordon-na-slovinsko-rakouske-hranici.html
    a vidím že by bylo třeba ujasnit si co znamená pojem „invaze“.
    V žádném případě nesouhlasím s komentáři pod článkem jejichž autoři vyzývají k použití ostré munice. Ty mohu jen odsoudit protože střelba do neozbrojeného davu, ve kterém se navíc vyskytují i ženy a děti, nemůže být v mých očích ničím jiným než zločinem. Ale když jsem si zvětšil fotografii na které imigranti táhnou v dlouhém průvodu krajinou, musel jsem přiznat velký kus pravdy těm autorům kteří ve svých komentářích upozorňují na to, že jde ve velké většině o mladé muže.

    Tak že si pokládám otázku: Jak nazvat násilné překročení hranice kteréhokoli státu „skupinou“ o počtu několika tisíc lidí pokud ne slovem invaze? Stačí absence zbraní a uniforem k tomu aby pro takový čin byl pojem „invaze“ nepoužitelný?

    Zkusme si představit že by najednou nějakých pár tisíc Poláků prorazilo kordon našich (pomyslných) pohraničníků, s tím že se k nám jdou nastěhovat, ať jim koukáme zařídit bydlení a vůbec… postaráme se o jejich potřeby – ať se nám líbí nebo ne. A ať sebou koukáme hodit protože doma v Polsku už si balí kufry další kteří přijdou za nimi. Jak bychom se k nim měli postavit? A jak bychom to měli nazvat?
    Musí mít nutně invazní jednotky viditelné zbraně a uniformy, aby jejich násilné proniknutí do cizí země mohlo být označeno za invazi? Co kdyby jejich jedinou zbraní byla např. prudce nakažlivá a nevyléčitelná morová nákaza, takže by šlo vlastně o kamikadze? Nebo by měli za úkol vyvolat barevnou revoluci? Zbraní přece není jen puška.

    • Tomáš

     Samozřejmě je to invaze, utečenci, imigranti, běženci, uprchlíci… mohou mít různé motivy proč jdou k nám, ale v tomto rozměru se o invazi dá hovořit. Co mne děsí, je to, že my se už dnes nejsme schopni se adekvátně situaci bránit. Naše představy o nenásilné Evropě jsou jen snem, všude okolo je permanentní válka, konflikty, kam se podíváš. Naše růžové brýle to jen nevidí. Nevidíme už, jak to skutečně ve světě chodí. Nikdo nás neochrání, neuděláme-li to sami. Nemluvím v žádném případě o použití nějakého nepřiměřeného násilí, ale o nějakou formu použití síly půjde vždy. Ti lidé dobrovolně neodejdou a budou jen přibývat, dokud to pro ně bude u nás lehčí, jednodušší, zajímavější, bezpečnější…
     A neříkejte mi, že nechci pomáhat potřebným nebo že jsem zhnědnul.

    • Kamil Mudra

     Ta fotografie kterou jsem zmínil už z článku zmizela a místo ní je tam video – zřejmě ze stejného místa.

    • Ondřej

     A už je to zase tady….Invaze, nákaza atd. Nemají žádnou nákazu, alespoň nikdo nic takového neprokázal. Probůh, proč je tolik zapotřebí sám sebe obelhat, hledat obezličky typu – ne, nemají zbraně, ale co když zaskočí v národním parku Karavanky poblíž rakouských hranic a nalámou si klacky? Tak, to bychom měli ty zbraně…Jak to udělat s těmi uniformami? Hmmm,. co kdyby se řeklo, že uniformou jsou vlastně ty hidžáby jejich žen, nebo už vím – teď má na sobě každý jasně stejnou uniformu!! Co? No přeci igelit-pláštěnku! Tak, a invaze je tu! Ne, my nejsme štváči, xenofobové, demagogové – my máme jen strach…Z takovýhle invazie….

     http://www.google.de/imgres?imgurl=http://www.grafida.net/images/cmsmodules/pages/292098_40551.jpg&imgrefurl=http://www.grafida.net/&h=401&w=597&tbnid=-ISUyC80yh-IZM&tbnh=184&tbnw=274&usg=__36IytDyML6wsgNVxM6_-liSBejI=&docid=2R5jMB4YOuif3M

     • Ondřej

      No a je to tady…“Uniformy“ a samozvaní ochránci našich zvyků. Zítra vyjdeme s přítelkyní oba v šátcích (snad mi nějaký půjčí:-)…Policie bude mít evidentně co dělat.

      http://www.novinky.cz/domaci/384101-panika-z-obycejnych-satku-lide-uz-nadavaji-i-ceskam.html

      Upřímně, stát se mi něco podobného, volám policii a i kdybych měl na to utratit skrze advokáty nějakých pár měsíčních platů, pak budu trvat na vymáhání platného ČESKÉHO zákona třeba až cestou do cizáckýho Štrasburku.

       • Kamil Mudra

        Ale jo. Já tomu věřím. Gaussova křivka platí pro každý národ a nikdo nemá zaručeno že se s její dolní úvratí nepotká.

     • Kamil Mudra

      Proč jen klacky?
      No jasně – všichni si jen vymýšlejí. Jako třeba předseda německé policejní unie Rainer Wendt:
      http://www.pnp.de/nachrichten/politik/1821864_Knallharte-kriminelle-Strukturen-in-Fluechtlingsheimen.html

      I u nás policisté zabavili uprchlíkům na pokojích v táboře ve Vyšních Lhotách nebezpečné předměty, které vyráběli z nábytku. Ulámanými kovovými nohami od židlí, jídelními noži nebo upravenými žiletkami se zřejmě chtěli bránit před spolubydlícími.
      Podle oslovených psychologů je jednání uprchlíků přirozené. „Pocházejí z oblastí, kde život nemá přílišnou hodnotu. Každý muž tam má u sebe nůž, mačetu či zbraň a pro ně je to přirozená věc. Myslím, že v případě konfliktu by je použili, a to proti komukoliv. Je to, jako když zaženete myš do kouta. Postaví se na zadní a začne kousat,“ řekl psycholog Rostislav Nesnídal.
      http://zpravy.idnes.cz/uprchlici-ve-vysnich-lhotach-si-vyrabeli-zbrane-fta-/domaci.aspx?c=A150925_210406_domaci_san

      • Ondřej

       No, vůbec se jim nedivím, já bych na jejich místě učinil totéž. Zvlášť když bych se ocitl v takovéto společnosti…

       Rechte Wachleute in Flüchtlingsheimen – Hetzer als Schützer

       Bereits mehrfach sind Rechtsradikale als Wachschutzleute in Flüchtlingsheimen eingesetzt worden. So bewachte ein Mitglied der rechtsextremen Kameradschaft „Sturm 18“ ein Asylbewerberheim in Heidelberg.

       Im sächsischen Heidenau nahm ein Wachmann einer Asylbewerberunterkunft zur selben Zeit auch an einer NPD-Demonstration gegen Flüchtlinge teil.
       Die Verordnung über das Bewachungsgewerbe verlangt, dass Wachleute zuverlässig sein müssen und nicht verfassungsfeindlichen Organisationen angehören dürfen. Deshalb fordern die Sicherheitsunternehmen in der Regel ein erweitertes Führungszeugnis von den Bewerbern. Das reiche nicht, sagt Carlo Weber, Chef des Brandenburger Verfassungsschutzes. Die Firmen müssten bei Bewerbern auch auf verräterische Tätowierungen oder Szenekleidung achten oder die Kandidaten vom Verfassungsschutz

       http://www.zdf.de/frontal-21/themen-der-sendung-vom-20.-oktober-2015-40586844.html

       Jako už vícekrát pravicoví radikálové byli nasazena jako ochranka ubytovny azylantů. Jeden strážný asylového domu v Heidelbergu.je členem extrémně pravicové skupiny „Sturm 18“. V Saském Heidenau xse část ochranky domu žadatelů o azyl současně účastnila demonstrace NPD proti uprchlíkům. Nařízení o bezpečnostních službách stanovuje, že vybraná bezpečnostní agentura musí být spolehlivě prověřena a nesmí patřit organizaci s antispolečenským ideovým zaměřením.

       ****

       Opravdu se nebojím uprchlíků, ale svých spoluobčanů co Evropě a demokracii vyhlásili svoji nacionálně socialistickou válku. Budu vyžadovat po politické straně, jenž dám v následujících volbách svůj hlas, aby velice tvrdě (podle zákona) trestala projevy obsažené v těchto paragrafech

       § 198 Hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení
       (1) Kdo veřejně hanobí
       a) některý národ, jeho jazyk, některou etnickou skupinu nebo rasu, nebo
       b) skupinu obyvatelů republiky pro jejich politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že jsou bez vyznání,
       bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

       to samé platí i pro ty, kdo šíří poplašné zprávy, § 199 – (1) Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo peněžitým trestem.

       Takže šiřiči hoaxů by si měli být vědomi, že porušují zákon ČR. Jestli je pro ně tradicí dodržovat zákony, pak je žádám, ať striktně dodržují tradice.

       • Saul

        „že vybraná bezpečnostní agentura musí být spolehlivě prověřena a nesmí patřit organizaci s antispolečenským ideovým zaměřením.“

        No tak to je škoda,že muslimové v takové agentuře nemohou pracovat a chránit své souvěrce.

       • Seal

        Ondřeji, něco mi našeptává, že si jasně uvědomujete ten dnešní nebetyčný rozdíl mezi KSČM a Die Linke: Zatímco třeba soudružka Vostrá (pravá ruka s. Filipa) teď naposledy řešila ve svém komentáři sklizeň brambor, tak Katja Kipping (šéfka Die Linke) zveřejnila na svém FB profilu tohle:
        „Der Rassismus von Pegida wird flankiert von einem für die Demokratie schädlichen Rechtspopulismus von CSU und AfD, so dass der Eindruck entsteht, rechte und fremdenfeindliche Parolen seien salonfähig. Alle politischen Parteien, die sich der Demokratie verpflichtet fühlen, müssen klare Kante gegen braune Hetze zeigen: Zivilcourage stärken, antirassistische Bildungsarbeit fördern und Ehrenamtliche endlich entlasten.
        Ich fordere Justiz und Polizei auf, den Kampf gegen rechte Gewalt und den Schutz von Flüchtlingen zu ihrer obersten Priorität zu machen. Wer aber jetzt nach dem Verfassungsschutz verlangt der läuft Gefahr, den Bock zum Gärtner zu machen. Das eklatante Versagen der Verfassungsschutzbehörden im Zusammenhang mit der NSU-Mordserie wurde nie aufgearbeitet.“
        Pokud byste žil i nadále v Německu, opravdu byste teď dal u voleb hlas Die Linke? Ptám se vás proto, že tu hodně často nadhazujete to téma moderní a skutečné levice. Na německé socany se proto ani neptám, protože je to s nimi hodně podobné, jako s těmi českými. Ale když už tedy otevíráte to téma pověstné volební urny, tak zkuste aspoň na německém příkladu přiblížit, jak byste tam teď volil v tomto případě.

        • embecko

         Pegida je vcelku problem a to velky- jejim zdrojem nejsou zadni nackove, ale tatkove a mamky od rodin, delegujici svoji moc svym recnikum. Ona se ulice artikulovat nedokaze, na to musi byt tribuni.
         Podobny mechanismus moci byl videt za Hitlera, ktereho ulice take nevolila z nejakeho donuceni, ulice mela svoji moc, jen ji nemela komu predat, kdyz v tom prisel Hitler.
         Paralela mezi Pegidou a nacky je dle meho nepresna a predevsim nebezpecna- mama ma strach poslat sve dite na hriste a oni z ni udelaji nacistku…jak tohle asi muze skoncit?

         • Seal

          Doufám Saxi, že nechcete tvrdit, že Die Linke zaměňuje příčiny a následky. Jejich stanovisko k uprchlické krizi jsem četl, takže si dovoluji prohlásit, že tahle strana naopak usvědčuje i v tomhle případě německé liberály z jejich tradičního pokrytectví.

          • embecko

           Nevim jak to bude s uprchliky, ale Pegidu die Linke nikdy nezvladnou, na to nemaji. Nemyslim mocensky, ale politicky. Levicove strany tohle post- nacionalni hnuti, ktere je ale zaroven pre- nacionalni, vubec nedokazi popsat, to je mimo sferu jejich moznosti.
           Tragedii bude, ze kdyby (az) Pegida opravdu zhnedne, tak ze to bude prace prave Linke, kteri ji do hnede pozice dotlaci (byt konspirativec, reknu, ze na tom muze byt i zajem)…me to prijde, ze dneska je uplne vsechno prekopane a at udelate dle stareho demokraticky- zastupitelskeho modelu cokoliv, vzdy to udelate spatne. Mozna prichazi opravdu nova doba a prinese s sebou i transhumanismus- prestaneme byt lidmi a staneme se plne modernisty- soucastkami hospodarskeho stroje. Ovsem tentokrate uz bez idealu a beze smyslu, tedy jako opravdovi trans-humaniste.

          • Seal

           Moc nerozumím vašemu názoru, že Die Linke někam tlačí Pegidu. Není to vládní strana, takže jim asi těžko můžete vyčítat nějakou pokrytickou politiku, jak to platí třeba o Merkelové. Oni se přece taky snaží „nazývat věci a děje pravými jmény“ (řečeno s panem Mudrou), ale vycházejí při tom ze svého vidění světa a historické zkušenosti. Těžko proto můžete čekat právě od německé levice, že bude mít nějaké pochopení pro nějaké ultrapravicové a nacionalistické názory, které se obecně označují právě díky těm historickým reminiscencím za hnědnutí společnosti. Přijde mi v této souvislosti docela zvláštní, když lidé, kteří si sami neberou servítky, protože v případě jiných okázale pohrdají tzv. politickou korektností (čímž samozřejmě nemyslím nikoho z z tohoto vlákna), se najednou cítí dotčeni a nepochopeni, když je někdo kvůli tomu označí za xenofoby nebo rasisty. Těm naštvaným otcům a matkám to sice může připadat nespravedlivé, ale na ty demonstrace jak u nás tak v Německu chodí spolu s nimi v nepřehlédnutelném počtu i skuteční náckové. Navíc současná podoba uprchlická krize je především německý problém, takže v případě Pegidy se tu současně bavíme v první řadě o německém „post-prenacionálním hnutí“, které má ve svém programu pochopitelně i „spravedlivé rozdělení“ migrantů do všech zemí Evropské unie. Předpokládám, že rovněž tento bod se líbí českým bojovníkům proti islámu, když jejich spolky vyslaly na tu demonstraci do Drážďan své spřátelené delegace. No a pokud bych chtěl malovat nějakého čerta na zeď, tak na něm zatím určitě nebude nějaký abstraktní transhumanismus, ale naopak naše závislost na německé ekonomice. Ta se vám totiž přetaví do nějakých politických tlaků mnohem lépe, a samotná Pegida se ani tak nesnaží budovat nějakou novou družbu „obrozených evropských národů“, ale především tlačí na praktickou politiku paní Merkelové.

        • Ondřej

         Máte pravdu, Die Linke je dosti jiná než česká KSČM a neměl bych ji problém volit. Čeští komunisté jsou jasně ideově ukotveni v minulém režimu v době bipolárního přimknutí se k SSSR. Die Linke, ačkoli i její určitá část bude n(ost)algická, její vedení je prototypem moderní demokratické levice, která ovšem neztratila, či nezatratila svůj revoluční náboj (demokratického!) přechodu resp. usilování o nějakou podobu přeměny společnosti na socialismu 21.století. Dokonce Die Linke má i svoji „rudou Rosu“ kterou není překvapivě Katja Kipping, ale jinak jako žena i velice atraktivní Sahra Wagenknecht. Die Linke má obecně krom onoho multi-kulti internacionalismu i pozitivní vztah k menšinám, dlouhou dobu zastával homosexuál Klaus Wowereit post berlínského starosty, pod jehož zášťitou se konaly v Berlíně obří Gay Pride pochody, v jednom interview řekl – „Jsem gay a tak je to správně“ (“Ich bin schwul und das ist auch gut so”). Myslím, že naše konzervativní KSČM by takto pozitivní vztah k této sexuální menšině neměla, a ideově by držela basu s našimi pravicovými konzervativci ala ODS a jejich militárně nacionalistická xenofobní D.O.S.T, Ne Bruselu které vlastně zažehly kauzu Putna.

         Díky tomu že v Německu jsou silnou partají Zelení, tak komunisté nepřejímají tak silně zelená témata, ale mohu Vás ujistit, že by nikdy nesouhlasili s takovými prasárnami jako je prolomení těžebních limitů v severních Čecách, kde ty doly měly být dávno zakonzervovány, a už vůbec by nechtěli stavět nějaké další bloky atomové elektrárny, jak se v tomto u nás angažuje např. prezident Zeman. To jsou cca ty zásadní rozdíly, které činí německé komunisty z Die Linke odlišnými od těch českých a to i je důvod i proto, že v Německu není Die Linke vnímána jako postotalitní strana s cíli nějakou formou nedemokratických procesů usilovat o nějakou podobu autoritativní společnosti, neřku-li diktatury. V každém případě KSČM v případě uprchlíků je na straně pravicových nacionalistů a tím diskredituje sama sebe, popírá hlavní leitmotiv jejich programu solidaritu a internacionalismus. Vyjímkou je (jako skoro ve všech liberálně demokratických principech fungování společnosti) poslanec Jiří Dolejš.

         Upřímně, nic z toho nečekám ani od naší KSČM, která jenom surfuje na nostalgii po diktatuře proletariátu a nerozborné jednotě sovětského tábora míru a socialismu, ale dostat se ta někdy k vládě, tak po prvním volebním období takřka zanikne a žádný návrat socialismu by se stejně nekonal. Takže v tomto je KSČM politicky jalová strana, není schopna žádné ideové progrese v podmínkách postmoderní transformace klasické industriální společnosti, ale je mentálně zakonzervována v nefunkčním a hlavně zdiskreditovaném režimu státního kapitalismu.

         • BARON LE SAMEDI

          ježíš, to mně dojímá, jak němečtí Zelení nechtějí atomky, ale přírůstek v podobě čtyřiceti amerických jaderných bomb v prostoru Německa jim nevadí….

         • Seal

          No neřekl, že je to zrovna „multi-kulti internacionalismus“, co v tomhle případě pohání Die Linke, ale jinak jste to napsal docela hezky. Oni mají i trochu jinou historickou paměť, protože v ní nefiguruje německá okupace, ale nacistický režim. O tom, jaký mají vztah k Zeleným, nic nevím, ale matně si vybavuji jejich starou diskusi s nastupujícími Piráty o tom, jestli je v dnešním režimu vůbec možné provozovat nějakou depolitizovanou opoziční politiku.

          • BARON LE SAMEDI

           Vassilikou, která vede Zelená v A obštastnuje šestnáct tisíc euro měsíčně. Čtrnáctkrát ročně. To se to pak zastavuje Zwentendorf…

       • Kamil Mudra

        Tedy žasnu nad tím co se ještě mohu dozvědět:
        To že si uprchlíci v Německu mezi sebou vyřizují své etnické, náboženské nebo klanové spory pěstmi a noži, je zapříčiněno tím že jejich ubytovny hlídá ochranka v jejíž řadách se vyskytují členové s antiuprchlickými postoji.
        A nejen to! Špatný vliv ochranky zřejmě zasahuje až do uprchlického tábora ve Vyšních Lhotách kde se uprchlíci také ozbrojují.

        • embecko

         To je politika, Kamile, tady ti do oci muzou rikat jakekoliv lzi. Za rozbiti Libye muze Kaddafi, za majdan Rusaci atd. …tohle nema konce ani miry, dovoleno je uplne vsechno.

         • Kamil Mudra

          No, obecně je to tak. Já ale teď komentoval „co se ještě mohu dozvědět“ konkrétně od Ondřeje. Nebo se tvůj komentář vztahuje i na něj? Cožpak o to… Tyhle „zdůvodňovačky“ musí „správný politik“ ovládat – jak je nám hezky předvedeno v seriálu „Jistě pane ministře“. Jenže v seriálu je to legrace. V reálu už to ve mě vyvolává jiné pocity :-(

        • Ondřej

         Kdepak Kamile. je to neoprávněné protiprávní věznění, Kamile. To je důvodem nespokojenosti a věřte, že kdybyste nacpal do jedné cely naddimenzovanoý počet profesorů estetiky, porvou se Vám tam taky.

         Prostě je to mezinárodní ostuda a porušení mezinárodního práva. Teď už jsme vážně řazeny k banánovým republikám, které nerespektují ani ty smlouvy, které samy podepsaly. Jsem zvědavý, kdo první rasisticky zaútočí na původ tohoto vysokého komisaře OSN, který si dovolil kritizovat nejen stát a národ, ale i jeho jasnost, prezidenta takové země.

         Komisař OSN obvinil Česko z utlačování uprchlíků, Zemana nařkl z xenofobie
         Česká republika systematicky porušuje lidská práva uprchlíků, oznámil ve čtvrtek vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Raad Husajn. Současně obvinil prezidenta Miloše Zemana z xenofobních a islamofobních projevů.

         Podle věrohodných zpráv z různých zdrojů porušování lidských práv migrantů není ani ojedinělé, ani náhodné, ale systematické. Vypadá to, že je integrální součástí politiky české vlády určené na to, aby odrazovala migranty a uprchlíky od vstupu do země, popřípadě od toho, aby tam zůstali,“ prohlásil Husajn.

         Husajn podle agentury Reuters kritizoval fakt, že jsou běženci v českých detenčních zařízeních příliš dlouho – 40 až 90 dní, přičemž jsou jim zabavovány osobní věci i peníze.

         „Mnozí ze zadržených absolvovali v domovské zemi i při cestě do České republiky hrozivé věci. Mezinárodní právo jasně říká, že detence uprchlíků je až tou poslední možností,“ upozornil Husajn.

         Kritiku si Česko vysloužilo i za to, že v záchytných zařízeních jsou drženy celé rodiny i s dětmi.

         „Pokud jde o děti, výbor OSN pro práva dětí zdůraznil, že je jejich zavírání do detenčních zařízení jen z toho důvodu, že mají ony samy nebo jejich rodiče status migrantů, neospraveditelné,“ dodal komisař.

         http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/384196-komisar-osn-obvinil-cesko-z-utlacovani-uprchliku-zemana-narkl-z-xenofobie.html

         A není pravda že je to zákeřný útok z cizáckého zahraničí, nepřátelskému slovanským genům, to samé totiž už dávno kritizuje navýsost ČESKÁ ombudsmanka Šabatová. Pravda, ta je samozřejmě už svými názory jasná zrádkyně, pravodoláskařska a sluníčkářka a to i po svém manželovi, komunistickém disidentovi a marxistickém levičákovi, Petru Uhlovi.

          • Ondřej

           I tady se prý nějací Albánci poprali se Syřany, o přístup do sprch či jak to bylo. Nicméně víme oba, že o to, kolik se jich mezi sebou popere přeci nejde. Přeci víme, že třeba v hospodě se lidé více perou (a v drtivé většině jsou to etničtí Češi) než třeba v Opeře. Proč, asi také víme také oba. Jen s tím rozdílem, že Vy si myslíte, že kdybychom poslali toho hospodského strýce do té Opery že by tam své chování nezměnil nebo aspoň nepřizpůsobil tamnímu prostředí než jak se je zvyklý chovat v té své III.cenové. Já (i když si o této societě myslím své) si naopak myslím, že ano. A naopak ten, co by přišel do té III.cenové by brzy začal mít moresy, jaké jsou tam běžné. I když i tady si myslím, že by byli jedinci s docela silnou mírou rezistence nepodléhat „kultuře“ místního prostředí. Jestli jste někdy něco četl nebo slyšel o katolických kněžích vězněných pro svoji víru v těch nejtěžších komunistických kriminálech, možná víte o čem mluvím.

    • Janika

     Kamile, myslím, že jakýmkoliv objasňováním jakéhokoliv slova se nic nevyřeší. Problém je v tom, že na jedné straně je potřebné hranice chránit, třeba se zbraní v ruce. Jenže… tu hranici chtějí překročit – lidské bytosti v zoufalé situaci. Co s tím, to opravdu nevím. Zasloužil by potrestat ten, kdo je svým konáním k něčemu takovému přiměl, podnítil. Jenže i tak – oni jsou už tady, a další na cestě, a co s nimi. Postřílet? Zahnat do bažin?

     • Kamil Mudra

      No, je dost důležité nazývat věci a děje pravými jmény protože od toho se pak odvíjí i přístupy k nim.
      Ano už jsou tady a tak se holt musíme trochu uskrovnit a pomoci jim tady přežít do té doby než se budou moci vrátit domů. Ale od začátku je třeba k nim přistupovat s tím že jde jen o dočasné pohostinství a podle pravidel která určujeme my. Netolerovat žádné projevy násilí mezi nimi a každého komu se prokáže násilnické chování a nebo vystupování ve smyslu „jednou to tady bude naše“ deportovat bez pardonu tam odkud přišel, ať ho tam čeká cokoli.

      Ekonomické imigranty bych posílal (nebo odvážel) domů rovnou. Zní to tvrdě ale my tady máme dluhy i k vlastním bezdomovcům a jiným lidem v nouzi. Není fér pomáhat cizím a nemít splacené dluhy k vlastním. Uprchlíci k nám nepřichází v době nějakého našeho „rozkvětu“. Příliš velká část Evropské populace žije „z ruky do huby“ mladí lidé kteří chtějí mít rodinu ve vlastním bydlení se musí zadlužit na půlku života a výše nájemného se příliš neliší od splácení hypotéky. Obava zda budu mít zítra ještě práci visí nad většinou lidí jak Damoklův meč, krize se „potkávají ve dveřích“, máme plno nevyřešených problémů a žádné „svítání na lepší časy“ se nekoná ani kdybychom tu žádnou zátěž v podobě imigrantů neměli. Natož pak s nimi. Ani jim tady pšenka nepokvete za takových podmínek a udělat něco pro to aby se situace změnila k lepšímu nemohou.

      Ano, Janiko, ten kdo tenhle sajrajt působí, ten by zasloužil tvrdé potrestání, v tom se shodneme. Bohužel není dostatečně viditelný aby bylo možné na něj adresně ukázat prstem a ti kteří trochu vidět jsou „jednají přece ve shodě se zákonem“. No a když „trochu vybočí“ mají své právníky, kteří je očistí a nebo alespoň vše uhrají do ztracena. Máme tu lidi kteří nás okrádají, gumují nám mozky a zasírají je hloupými a jim vyhovujícími myšlenkami. Ale s nimi nám imigranti nepomohou.

      Proto je třeba jim jen pomoci na dobu nezbytně nutnou, nic jim neslibovat, nebudit v nich dojem že se náš domov stane jejich domovem a dát jim jasně najevo, že naše pohostinnost má své nepřekročitelné meze. A že když se pokusí ty meze překročit, přestaneme je vnímat jako hosty ale stanou s v našich očích vetřelci a podle toho s nimi bude naloženo.

      • BARON LE SAMEDI

       nelžeme si, proboha. Ekonomický uprchlík se změní na politického tím, že vleze do křestanského kostela a protestantskému knězi vyjádří přání přijmout víru Kristovu. A toto si pamatuje, popíše to na asylovém úřadě, a okamžitě je zařazen mezi uprchlíky politické, protože za přijetí Krista je v Arábii a všude kolem smrt. No a vyjde z azylového úřadu, a jde se očistit do jedné ze tří tisíc německých mešit.

       • BARON LE SAMEDI

        proti své vůli jsou v letounech pomocí air marshallů eskortováni vězni. Čtyři na jednoho pachatele…..předstvte si deset deportovaných a čtyřicet šerifů…

        • Kamil Mudra

         No, možná by v tomto případě mohlo být těch šerifů méně. Hlavně aby už v těch letadlech byli všichni kdo do nich patří.

      • Tomáš

       Souhlasím s embeckem, tady se nikdo nikam vracet nebude, počet těchto příchozích bude jen stále růst. Má někdo z vás nějakou představu, jak to budeme dohromady zvládat? Dva zcela odlišné civilizační okruhy v jedné zemi? Nebude se to spolu tlouci. Budeme muset měnit náš způsob života? Nebo oni změní svůj? Nebo snad dojde, jak píše G.K. Chesterton ke vzniku nějakého „krslámu“? A co se stane s bezvěrci? Je to mnoho otázek a málo odpovědí.

       • embecko

        Odpovedi jsou pomerne jednoduche, Tomasi: islam je agilni nabozenstvi plne energie, zatimco krestanstvi jiz temer neexistuje (ve smyslu siete viery pravej, za kterou se umira).

        Ovsem vznikla velmi zajimava situace: krestanstvi sice uz nema na spolecnost zadny vliv, ovsem jeho nahrazka, sekularni stat, prekvapive ostrouhal take: lidem se prici dodrzovani zakonu (napr. o imigraci), ci toleruji jejich prekracovani (invaze v Libyi). Verejnou debatu dokaze vzbudit STATNI skola, ktera si da do skolniho radu, ze vsichni zaci se musi zucastnit vyuky bez ohledu na nabozenske vyznani.

        Takze- krestanstvi nefunguje a zakonnost sekularniho statu neni brana vazne. Co se tu tedy hybe?
        Podle meho onen pra-moralni motor sebeobetovani v bezvychodne situaci, ktery stal u vzniku krestanstvi- autodestruktivni chiliasmus prvotnich krestanskych sekt (on po tobe kamenem, ty po nem chlebem).

        Opet „ovsem“: dnes uz nejsme v situaci puvodnich oikumene, uzavrenych nabozenskych obci, zijicich v pravde a z ruky do pusy. Dnes je spolecnost lozena uplne jinak, v jinych poctech a s jinymi moznostmi. Vznika jakoby velky dluh smerem k nasim predkum, kteri se dokazali prave z onoho „primitivniho“ auto-chiliasmu vyvazat a to pod myslenkou na budouci generace (spolecnost znamena predevsim ti, co prijdou po nas).

        Mravniho chiliasmus sebeobetovani se s dobou meni na dekadenci, upadek, jehoz charakteristikou muze byt poznani, ze prava obeti jsou stejna jako prava utocnika. Dekadence nedokaze definovat ani obet, ani utocnika, chybi ji intuice a vsechny deje a jevy pro ni maji stejny hodnotovy naboj. Puvodni a bytostny cit je popren a vlady se ujima „rozbor“, nekonecne rozebirani a zpochybnovani jasnych kategorii.

        Tak jak tohle asi muze skoncit, Tomasi, jakepak malo odpovedi? :o)

        • Tomáš

         Přiznám se, že Vám příliš nerozumím, ale vnímám to tak, že se domníváte, že se přizpůsobíme islámu. Díky za názor.

     • dixi

      Co s nimi ? Pomoci jim musíme, nejde jinak a pak, co píše Kamil, ostatně už se to ozývá i z nejvyšších míst. Těch, co to způsobili se to nedotkne, určitě ne hned a adresně. Ostatně, mají toho na svědomí mnohem víc, než migraci.

      • embecko

       „…pomoci jim tady přežít do té doby než se budou moci vrátit“

       Ovsem tady se nikdo nikdy vracet nebude, Kamile. Z 30 tisic Turku z roku 1968, kteri se take meli vratit (byla na to podepsana dokonce mezistatni smlouva) jsou ted miliony (jen Turku cizincu bez nemeckeho pasu je 1,5 milionu, kolik tureckeho puvodu to muze byt celkem, 5 milionu?).
       Zakon o slucovani rodin uprchliku plati i nadale a pripravuje se „co nejdrive“ udeleni volebniho prava (coby asylantum).
       Proc by se nekdo nekam vracel, kdyz dobrovolne postoupil zivot ohrozujici cestu prez pul kontinentu a to jen a pouze do Nemecka/ do Skandinavie a nikam jinam?
       Odlifrovat je nasilim nazpatek? Nemci maji uz rest 600 tisic neodsunutych…a proc? Protoze je odsunovat nechteji, stejne jako se nechteji odsunovat ti k tomu urceni.
       Statistiky jasne mluvi o tom, ze azyl je priznan 1/3uprchliku, zbytek by se mel vratit, ale co s tim zbytkem? To je 600 tisic z lonska, k tomu dalsich 600 tisic letosnich a pristi rok to bude to same.
       Ted je pry chteji odsunovat letadly…to je rok co rok 6000 letadel. V pripade slucovani jde o pomer zhruba 1: 3 (k jednomu uprchlikovi 3 clenove rodiny), letos dorazi 60% muzu, to bude tech 600 tisic krat tri je dalsich 1,8 milionu „slucovanych“.
       Nejake „vraceni“ je pusta iluze, nesmysl, kterym se napachaji jedine dalsi prikori a utrpeni.

       „Ekonomické imigranty bych posílal (nebo odvážel) domů rovnou.“
       To je take problem. Kdo ze Syrie, Iraku ci Afghanistanu je ekonomicky uprchlik? jak to poznat, podle tricka ci mobilu? Valka se dotkla kazdeho domu a kazde rodiny a o zivot jde uplne kazdemu, bez vyjimky.

       Tady jsou vsechny bezne humanitarni parametry uplne na nic.

       • embecko

        Zatimco globalni elity hraji svoji Hru na Titanic uz delsi dobu, ted doslo i na stredni tridu:
        http://valencik.cz/marathon/15/Mar1505.htm#_Toc428710167
        „Část 5: Hra typu TITANIC a paradox NENAŽRANOSTI“
        *
        Co je to hry typu „Titanic“?
        Pojmenování hry vychází z toho, k čemu došlo na Titanicu při jeho potopení. Když mocní a informovaní na této lodi zjistili, že dojde k jejímu potopení a že je nedostatek záchranných člunů, nesnažili se maximalizovat počet zachráněných, ale zvýšit svoji šanci na přežití. Jednoduše. Prostě zamkli třetí třídu (ty, kteří tam právě byli) v podpalubí.

        Podstatou hry typu „Titanic“ je (v případě, kdy vznikne situace, za které nemohou přežít všichni) dilema těch, kteří mají informace a kompetence: Maximalizovat počet zachráněných (ve smyslu jak počtu, tak i kategorizace, např. ženy, děti), nebo maximalizovat počet těch, které zbavíme šance na přežití, abychom zvýšili šanci na vlastní přežití?
        *
        Zavreni odpurcu multikulti do „podpalubi“ neni, tak i dle meho, vyrazem presvedceni o nejakem reseni, nybrz herni strategie. A to presne podle modelu hry:
        *
        Model hry závisí na dvou faktorech:
        – Preferencích hráčů.
        – Míře zvýšení šance na vlastní přežití na jedné straně, riziku, že se prozradí to, že se tato hra hraje a že se ti, co mají být obětováni, budou bránit.
        *
        Dnes je hlavni preferenci hracu stredni tridy „dohodnout se bez nasili“ a riziko prozrazeni hry je minimalizovano apelem na humanismus. Z arzenalu jsou tedy vytazeny zcela klasicke stredne-tridni zbrane :o)

        • BARON LE SAMEDI

         zůstává otázkou, když tedy budeme zamčeni v podpalubí, kam budou směřovaat kroky těch, kteří nás nechají zamknout. Rusové, co zdefraudovali SSSR dneš žijí v Karibiku píší, že je jim už špatně z toho, žít za mřížemi, protože tam se kvůli černé kriminalitě jinak nežije, a vidět pořád černochy. Jo, kdyby si zlodějiny odseděli….takže iluze že skončí na Novém Zéland není správná. Tisíc vezmou, dvěstě tisíc už nikoli…

         • embecko

          Uz jsem sem daval odkaz na poznatek nemeckych realitnich agentu, Barone, ze momentalhne probiha utok na zajistene bydleni. Predpokladam, ze casem vznikne neco jako mozaika, predevsim v mestech. Zajistene budou rezidencni domy, rezidencni ctvrti a stred mesta…ostatne ono to tak bylo i doposavad, jen to nebylo tak zrejme (napadite oddelene). Vzdy byly lepsi ctvrti a v centru se prochazeli policajti. Ted to bude to same, jen okolo bude drat, takze na oko az ne tak velka zmena.
          Na vylety a na houby uprchlici nechodi, tudiz lesy a hory zustanou asi tak, jak doposavad.

          Ale urcite ma ten primer s Titanikem i jiny rozmer a sice spolecensky: ti zavreni v podpalubi nebudou smet mluvit, budou exkomunikovani a vylouceni. Ted prave ctu, ze v Americe uz prisli na to, ze termin „politicka korekce“ je nekorektni a skryva v sobe „mikroagresi“, uz se tedy blizime newspeaku a newspeakovemu mysleni se vsim vsudy: nejen ze mluvite, jak myslite, ale i naopak, vyber povolenych slov ovlivnuje vase mysleni.

          Ti velmi bohati si to samozrejme zaridili uz davno po svem: ani je neuvidite, jako jste je nevidel doted. Jen se budou presunovat s auty s kourovymi skly a s letadly od bunkru do bunkru, od hotelu k hotelu, od ostrovu k ostrovu, od sveho gheta ke svemu ghetu…ti uz jsou na vsechno pripraveni :o)

        • Tomáš

         Super čtení ten Valenčík.
         O Zélandu jsem také uvažoval, ale správně píšete, že to není reálné.

        • Kamil Mudra

         „Zatimco globalni elity hraji svoji Hru na Titanic uz delsi dobu, ted doslo i na stredni tridu:“
         Delší dobu? Já bych řekl že v každé společnosti rozdělené (výrazně) na bohaté a chudé se hraje odjakživa. Ostatně – ono stačí už to, když je společnost rozdělena na informované a neinformované.

       • Kamil Mudra

        Ovsem tady se nikdo nikdy vracet nebude, Kamile.
        Však já v té odpovědi Janice, když se ptala „Co s nimi?“, napsal jak si myslím že by to mělo být a ne o tom jak to je. V reálu to vidím stejně jako ty, saxi, a to je taky důvodem mého negativního vnímání celé téhle záležitosti.

        Během doby, kdy se tu budou rozdělení občané a politici dohadovat o tom zda jde o migraci a nebo o invazi, dopadne celé tohle tažení hromady lidu jako úspěšná invaze a my domácí nakonec budeme žít na dobytém území aniž bychom zaregistrovali nějaké válčení. To co už ovšem asi zaregistrujeme hodně citelně, bude následek toho dobytí. Ti co si to uvědomí až tehdy, pak možná dají za pravdu těm, kteří si to uvědomují už dnes, ale to už bude houby platné :-(

        No, možná by to bylo houby platné už dnes, ale zatím možná ještě platí že: „raději pozdě než nikdy“. Jenže už dnes, když o tom člověk takhle píše nebo mluví, tak se na něj sesypou všelijací pseudohumanisté a dělají z něho nějakého nelidu. V horším případě vyrukují, (jako např. Ondřej) s hrozbou pokuty či kriminálu „za šíření poplašné zprávy“.

         • Kamil Mudra

          Já jsem to tak pochopil, saxi. Štve mě ale, že tu můžeme psát a rozvíjet cokoli a nic tím neovlivníme. Takový pocit bezmoci jsem neměl ani za bývalého režimu. To jsem si ještě mohl namlouvat, že se „ti nahoře“ mé (naší) aktivity bojí. Ach jo – ta kocovina :-(

          • Tomáš

           Jakápak aktivita, když Titáni ducha sedí za pecí a píší blog :-) :-)

          • Kamil Mudra

           Za mých „bojovných časů“ jsme blogy neměli. Museli jsme si vystačit s psacími stroji a vlastními hlasivkami. Jak Titáni tak kmáni. :-)

          • embecko

           Jojo, je to spatny, Kamile, tehdy byl navic kolektivni duch- stejny nepritel, stejny svet…no, mozna to muselo skoncit tak jako tak, ale ze takhle, to bych necekal.

 7. BARON LE SAMEDI

  mám kuriozní problém, Janiko. Napíšu a odentruju příspěvek, nezobrazí se, nýbrž až odešlu druhý, objeví se zde ten první, tedy psaný předtím….

 8. BARON LE SAMEDI

  Pokud Vás to, Janiko, potěší, tak předmětem nejnovějšího Ecova románu, Nulté číslo je to, že Mussolini přežil. Nechtěl se, ten co byl zabit a umučen, setkat s manželkou, a také Claretta Petacciová jen předstírala, že popravují jejího milence. Validní je to proto, že skutečný Mussolini měl žaludeční vředy. Osobu, kterou v Miláně pitvali jako Duceho měla hladkou žaludeční a dvanácterníkovou sliznici. Má se za to, že Duce šel přes Vatikán do Argentiny….a jak známo, Argentina po válce zázračně zbohatla. Jen Evita Peronová postavila tisíce škol a stovky nemocnic. Po válce….ale říká se také, že Peronovi ukradli prachy Bormannovi a NSDAP, a že Bormann nechal proto Evitu otrávit uranem. Takže pro mne je to padesát na padesát, že Kaddáfí žije. Však kohosi podobného zabili, zmučili, strčili do chladnice a ukazovali, ale nepitvali. A jak sama píšete, mučitelé tehdejší jsou dávno mrtvi. Už nepromluví. Existuje moment, kdy se Kaddáfí může objevit: v momentě, kdy Asad vyhraje.

  • Janika

   No, potěšilo by mě to, to přiznávám. Ale už by byl moc starý a tuhle rozvrácenou Libyi by neměl sílu dát dohromady.
   Spíš je mi líto, že padli dva jeho nejlepší synové, Khamis a Mutasim. A jejich smrt nesporná je.

   • BARON LE SAMEDI

    Správné bylo utéci do Alžírska, jk to udělala Aiša. Frantíci se Alžířanů bojí. A Alžířané vědí, jak chránit své zájmy.

     • BARON LE SAMEDI

      Víte, PeeBee, pokud je to pro vyšší, imateriální dobro, člověk, myslím, zradí i sám sebe. Chci tím říci, že Sýrie by už měla být vbrzku v pohodě. Rusové jí osvobodí, nechají si základnu u moře, a půjdou domů. Dnes jsem si četl Boušeho na blogu idnes, píše o nepřistání Američanů na měsíci. Normální text toho, kdo tomu nevěří. Faktem je, že do tzv. letu v šedesátém devátém měli Amíci v kosmu pobyto pár, možná dvacet hodin, kdežto Rusové hodin stovky. Kazdá pátá raketa Saturn shořela do jedné míle nad mysem Canaveral, a najednou se Ami seberou, a letí ne na orbitu, ale čtyři sta tisíc kilometrů daleko. Tam přistanou s lunárním modulem připomínajícím z plechu a podpěr sbitou chyši kdesi v Africe, trochu pohopkají v kombinézách, a letí přes ty van Allenovy radiační pásy podruhé- domů. Měsíc má menší přitažlivost, nicméně k odpichu potřebujete sílu, zhruba srovnatelnou tahu stíhačky při forsáži na tři, možná dva Machy. A nádrže paliva na první stupen, a kyslíku na zážeh a hoření. A vůbec nevím, zda v atmosféře blízké vakuu lze startovat tímto způsobem. Takže Rusové museli vědět, že Ami lžou. Že je nepotopili, za tím bude špinavost, obě země se drží v šachu. Proč se ale prý Rusové nechali opít Star Wars, nevím.Každopádně Putin se rohlíkem opít nenechá, ten ví, která bije. Astrovi díky za odkaz na teplický Deník…

  • Kamil Mudra

   No nedívá. Jen pokukuje. To už je takový jeho zvyk, že při rozhovoru s kýmkoli se často dívá jiným směrem a všelijak šoupe nohama.
   Měl by se s lidmi scházet u táboráčku.
   U ohně je běžné že člověk s někým hovoří a dívá se přitom do plamenů :-)

  • BARON LE SAMEDI

   Asad stěhoval rodinu – dvě letadla- do Moskvy. Řekl bych, že Putin nebyl proti, ale není divu, že je z toho rozpačitý…

 9. Ondřej

  „720 policistům se podařilo zadržet 7 uprchlíků na hranicích
  Na zadržení další vlny uprchlíků je třeba nasadit několikanásobně vyšší počet policistů.“

  Pane Chovanče, jako Váš daňový poplatník si nemyslím, že byste jednal v souladu s úlohou řádného hospodáře. Otázkou ke, kdo z těch, co se eh, těch 7 uprchlíků, tak móóóc bojí, jestli Vám to zaplatí a nejde to z peněz, které za Vás dělají Vaši povinnost jako ministra státu, který podepsal a přislíbil dodržovat jistá mezinárodněprávní pravidla.

  https://www.stream.cz/zpravy/10007843-ministr-vnitra-vam-to-spocita

  • Ondřej

   …oprava…to z peněz lidí, kteří krom toho že to platí, navíc za Vás dělají Vaše povinnosti jako ministra státu, který podepsal a přislíbil dodržovat jistá mezinárodněprávní pravidla.

   • BARON LE SAMEDI

    jako OSVČ jste určitě pět let ve ztrátě, a platíte si cca tu tisícovku na VZP. Takže mlčte, protože ty turboodpisy které máte v dan přiznání, hovoří o Vašem poplatnictví víc než Vaše tvrzení.

 10. Ondřej

  A co všechno ještě o mně víte, Barone, kolik vydělávám, kolik dlužím, kolik alimentů platím…? Možná, že i lépe než já sám:-)

  Vaše způsoby kopírují přesně tu míru zoufalosti s jakou si myslí ti, co byli doposud vespod společnosti a se kterými si každý vytíral pozadí, že když se začnou coby Evropané „kulturně na výši “ vytahovat na chudáky, co se jejich majetek směstná do dvou igelitek, takže si snad vsugerují pocit, že je to nějak sociálně upgraduje směrem nahoru a že to jejich systémovou exploataci uvnitř této společnosti nějak změní…Je smutné vidět ty, kteří nic nemají, jak sami sebe přesvědčují, že přeci tak bídně jako oni na tom nejsou….Mé příjmy ani výdaje tento fakt vážně nijak nezmění, ačkoli bych moc rád a i když Vy budete sám sebe přesvědčovat o čemkoli jiném, realita pořád zůstane stejná.

  • BARON LE SAMEDI

   pane Fagane, můžu Vám prominout, že působíte na výkon pravomoci veřejného činitele- ministr vnitra- zesměšnováním, neb jde o to, jak to působí, ne jak to myslíte, Trestní zákon Vám to ovšem nepardonuje. Pan Zeman řekl, že kdo schvaluje to, že se někdo bez platných dokladů dostal protiprávně na území státu, je minimálně postižitelným za schvalování tohoto přestupku- trest. činu. Lze-li prokázat přímé pozvání neidentifikovatelných nelegálů paní Merkelovou, byli tito nelegálové povinni odcestovat přímo za paní Merkelovou, třeba plavbou po mezinárodní řece, Dunaji, proti proudu, bez práva pobývat v jiných zemích EU- bez identifikace. Co víc, vy konkludentně schvalujete to,že vstupující na území jiných států nejsou odbaveni v celništi celní službou daného státu, a je zde víceméně jistota, že v mnoha případech mohou pašovat drogy a jejich prostředky jsou výnosem z trestné činnosti.etc. Zvl. když nemohou vysvětlit původ svých peněz, respektive všichni tvrdí, že prodali byt v Damašku, .

 11. BARON LE SAMEDI

  Paní kancléřku nesou v ústavu choromyslných dva zřízenci na terapii pomocí ledových střiků, a ona si brumlá, ja wir schaffen es….zvládneme to….- —to je její úsloví, které platí pro migrační problém Německa

  • Janika

   Vy zlobíte, Barone. Aspoň z úcty ke Kaddáfímu jste sem nemuseli tahat zase běžence, a když už, tak ne tahle zinscenovaná videa. Tak už toho laskavě nechte, prosím.

 12. Astr

  Z úcty ke Kaddáfímu , to jste napsala vystizne ,
  Jen mnohem vetsi neuctu nez zdejsi pisatele projevili a projevuji ti kteri nechali Kaddafiho zlikvidovat a udelali z Libye ukazkove rozvraceny stat a to tak uspesne ze se uz to ani stat neni !
  Vlna uprchliku ktera se vali na Evropu dnes je jen dusledkem jejich svinske politiky vcerejska.

  ja wir schaffen es….zvládneme to….-
  Co zvladnou kdyz uz I jejich media priznavaji ze to zvladaji stale obtizneji a vlna uprchliku se vali dal ?
  Vetsina z nich chce do Nemecka .
  Az bude pani Merkel odchazet co po sobe zanecha ? V jakem stavu vladnuti a zvladnuti ?
  Jen sili obavy ze z BRD bude prd :-(

  • PeeBee

   astre zdravim, „oni“ to delali (napr. somalsko geograficky libyi relativne blizke nebo treba salvador v trosku jine podobe…) a budou delat. je to nase chyba – nezvedli jsme prdele v dostatecnych mnozstvich, mnozi verili profesionalnim humanitaristum jako drive jini profesionalnim revolucionarum nebo profesionalnim demokratum…

   asi jsem ten citat uz na zdejsi blog lepil, ale libi se mi…

   „The man is the man, he never changes his principles, He believes in causes, defending the poor and underdog.“
   Aisha Gaddafi, 2010

   • Kamil Mudra

    Hmm.. Tak např. dojednávání TTIP je dobrou ukázkou toho, jak málo je naše naše zvednuté prdele zajímají. Dokud přitom zvednutí nevezmeme do rukou židle a neomlátíme jim je o hlavu, budou si dělat co budou chtít i nadále.

  • Janika

   Astře, samozřejmě, že to souvisí, a proto tu klidně poukazujme na ty, co Libyi rozvrátili a migrační vlnu zavinili. Jenže ti migranti to nejsou, to jsou oběti.

   • BARON LE SAMEDI

    Oběti nebo poslušné- koho? nástroje….jakou obětí je muslim, který si se zvednutými prsty do véčka dělá selfie u hořícího stanu na slovinské hranici. Podívejte, před pár dny skončila pout do Mekky. Většina libyjských poutníků nikam nejela, protože se jim nepodařilo sehnat nutných tři a půl tisíce dolarů, které podminuje saudská strana. Jak ale vysvětlíte, že jiní Libyjci jdou do Evropy s desetitisícem dolarů, jak vysvětlíte, Janiko, že je Evropané loví v libyjských terit. vodách a doslova je unášejí na Lampedusu, protože jsou zbožím. V podstatě ty lodě jsou otrokářské…. myslím, že to by Kaddáfí nechtěl. A že před tím varoval, tudíž to sem patří.

    • Janika

     Barone, nástroje, to jsou vlastně taky oběti, ne? Samozřejmě obrana proti nim je potřebná. Ale nenávist obrátit správným směrem, ne proti noži, ale proti tomu, kdo ten nůž drží.

     • Janika

      Přesně tak.
      Ti, kdo se podíleli na jeho smrti, by měli dát přinejmenším své majetky k dispozici pro řešení nastálé situace. U nás například Schwarzenbergovy zámky by mohly sloužit jako ubytovny :-).

 13. PeeBee

  podle statistik z roku 2011 mel prumerny american ctyrikrat vetsi pravdepodobnost smrti bleskem nez teroristickym utokem…

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s