1. Janika

  Zařadila jsem do (Hamilbarovy) rubriky Trocha pozitivu na víkend, protože na mě tohle celé působí pozitivně :-).
  I když jsou tací, co je revoluce děsí.

  • Janika

   Mýty a pravda – je vidět, že pro Rusy je to stále živá otázka, je tam 563 komentářů. Jsou hrdí na svou historii, volají po jejím pravdivém výkladu a věří, že ta pravda pro ně nebude zklamáním.

   • Jan

    Muammar Kaddáfí v eseji : “ Is communism truly dead ? “ poukázal na skutečnost, že ruská revoluce 1917 je pouze dítětem revoluce francouzské 1789

    • Janika

     Jane, moc děkuji, ten esej jsem neznala. Myslím, že není přeložený ani do ruštiny. Zkusím příležitostně přeložit z anglické verze.

    • PeeBee

     janiko, nevim? – mame niceni v sobe, stejne jako omylnost. asi jen lobotomie nebo smrt pomahaji 100%.

     az se clovek prijme vcelku takovy jaky je a prizna si, ceho vseho je schopen (casto i vuci sobe) a ze se toho nikdy nezbavi, protoze to je prave naprosto lidske, pak mozna usvit pochopeni vlastni nedokonalosti, pak mozna i konec povysovani se nad ostatni prirodu… a snad i schopnost usporadat lidsky svet jinak, aby nebyl v tak prikrem rozporu s realiemi naseho docasneho spolecneho domova na teto planete.

     a nejak mam pocit, ze problem nalhavani si mame vyrazne vyssi v dnesnich prevelice kulturnich dobach.

     • Janika

      PeeBee, člověk je schopen toho, co mu určí výchozí postavení, nebo jak to nazvat, jen si vzpomeň na ty různé experimenty. Chováme se podle svých rolí, do kterých jsme „spadli“, ve kterých jsme se ocitli, někdo obstojí líp, někdo hůř, ale v podstatě většinu aktuálně kapitalismus semele. Je normální, když se servou dva sousední národy a podobně, tomu neříkám zlo a ničení člověka člověkem, ale absurdita společnosti, ve které jeden programově vlastní zem a astronomické majetky a celá města a druzí chcípají programově hladem bez střechy nad hlavou je obludná.

     • Kamil Mudra

      Mno… Zatím to pochopení vlastní nedokonalosti přineslo jen vznik policie, justice, věznic a uzamykacích systémů všeho druhu. Jo a ještě také budík.

  • Ondřej

   Otázka nestojí jestli úsvit (čeho, to je správná otázka) ano či ne – ale jestli vůbec může přijít takový, který by něco řešil. Tedy alespoň pro Vás:-) Já na nic nečekám, naštěstí nemusím:-)

 2. Seal

  Není z to Francie, ale ze Slovenska. Taky dobrý, i když do té rubriky Trocha pozitivu se to samozřejmě nehodí:

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s