Budoucnost se rýsuje

Napsala merlin, tentokrát ne pro Ostrov, ale o Ostrově
http://outsidermedia.cz/rodina-nad-zakon/?show=comments

Na ostrově se definuje sluníčkář, chválí se pozitivní definice a janika vzájemně s tribunem, tak já dám jednu tribunovi sem. Jeden typ sluníčkářů – vítači, patří k lidem, kteří se za každou cenu snaží ze všech sil cenzurovat realitu /ať již úkolově, z víry nebo z blbosti/ a nikdo a nic je v tom konání nemůže zastavit. Snaží se vyhnout konturám budoucnosti odmítáním relevantních informací stylem tří opic – z nichž jedna je hluchá, druhá slepá a třetí blbá. Té budoucnosti, která je dle mého názoru v časové periodě max. několika roků nebo i několika měsíců /podle rychlosti vývoje/ vezme za límec a vyhodí z teplých pelíšků na mráz. Mně patrně s nimi a pak je bohužel nestihnu už ani zmlátit jako koně.

 1. Ondřej

  Nenapsal to ten maloměstský pokrývač, co si myslí, že IQ a obecně kognitivní schopnosti jsou podmíněny rasou, což je prý podle něj „vědecky“ prokázáno? Jeho reprezentant sociálně agresivní spodiny patrně svá pozorování vedl sám na sobě jako J.E.Purkyně když testoval psychofarmaka. Otázka je, jakéže on je vlastně té rasy:-)

  • Janika

   Musím uvést na pravou míru, že jsem se tímhle zveřejněným vyjádřením nechtěla nikomu pošklebovat, do nikoho se navážet a podobně. Chtěla jsem jen a pouze zdokumentovat, kdy a jak se ve společnosti začínají objevovat výhrůžky fyzického násilí, a to kvůli projevování jiného názoru. To je všechno, za další komentování to nestojí.

 2. Ondřej

  Aha, nečetl jsem ten úvod, takže nenapsal. I když napsal něco podobného u Bavora. Zdá se že sociálně patologická agresivita nesouvisí úplně se vzděláním, ale spíše s vyrovnaností osobního života.

 3. Ondřej

  A ještě poslední připominka. Z etologického hlediska nemohou být opice blbé, to jen lidé.:-) Zdá se zde další člověk snaží pasovat do role „vědce“ používá na společenské jevy měřítko „Ex nihilo“.

 4. Sio

  Možná by vám pomohlo, kdybyste věděli, že je to citace z projevu senátora Kubery.
  [Senát, 12.listopad 2015 – 19:03]

 5. tresen

  Tohle nerozsoudí nikdo, jenom čas. Tedy těch pár měsíců anebo let, které autorka prožije v očekávání katastrofy, jež se dostaví vinou sluníčkářů a i s nimi ji vyhodí na mráz.
  Je ale bohužel možné, že po uplynulé době bude z paní Merlin členka sekty, likvidující všechny teploměry, protože lžou a ukazují po většinu roku teplotu nad nulou.

 6. taras2

  Mně v téhle diskuzi schází věcný tón – a to především ze strany vítačů a sluníčkářů. Islamofobové říkají, a já s nimi souhlasím, že islám (a jeho vyznavači s ním) je náboženství nenávistné, primitivní, ve špičkách svých manter zhovadilé, které nemá v moderním světě co pohledávat. Neobstojí v prizmatu základních lidských práv a ,ělo by být postaveno mimo zákon. A že je nekompatibilní s evropskou společností a kulturou, pokud ne s pokrokovou civilizací vůbec. Lze to doložit jak teoreticky, studiem té jejich ideologie, tak i prakticky, na faktech, výsledcích z praktického „soužití“ s islamistickými klany v zemích, kde tvoří dnes už významnou sílu. Za této nedobré situace se jejich počty skokově zvyšují v řádu milionů za rok. K jak nebezpečným koncům to může vést, před tím si vítači zakrývají oči – a mohli by snad už konečně předvést své prognózy sociálního, populačního a bezpečnostního vývoje v případě, že ta lavina nebude zastavena, ne jenom se vysmívat těm, kteří vidí situaci jako vážnou, s katastrofickými prvky ve vývoji.

 7. Ondřej

  Už jsem to tu dával embéčkovi, takže ještě jednou pro Vás, I když budete mít problém, patrně podobný jako on, je to poměrně dlouhá stať od člověka co je podstatně kvalifikovanější než Vy se k danému problému vyjádřit. I když je otázka jestli po Vašich vyjádřeních mající jen nenávistnou a vulgárně pokleslou rétoriku, takový text schopen pochopit a následně vyhodnotit.

  Tady je jedna odpověď (nikoli jediná). Je to dlouhé, je tam moc grafů a čísel a je to v němčině, ale jestli OPRAVDU stojíte o odpovědi pak si tento článek ředitele berlínského Institutu pro vědu a rozvoj Dr. Reinera Klingholze přečtete a Vaši názoroví souputníci také

  Deutschland braucht dringend mehr Zuwanderer
  Ein Beitrag von Reiner Klingholz (Direktor Berlin-Instituts für Bevölkerung und Entwicklung) zur Debatte um Integration und Thilo Sarrazin

  http://www.berlin-institut.org/newsletter/Newsletter_105_30_September_2010.html.html

  • taras2

   Nemůžu to číst, protože nejsem takový text schopen pochopit a následně vyhodnotit. A vy si konečně přečtěte toho Sarrazina.

   • Ondřej

    Přerozdělení je akt solidarity, který má mít za efekt rozdělení nákladů zajištění péče o uprchlíky kteří ještě nemají statut azylanta. Ti pak samozřejmě mají poté co v některé ze zemí EU dostanou azyl zajištěný volný pohyb, ale nárok na podporu mají jen v té zemi, kde mají přiznaný azyl, To snad není problém pochopit. Jestli Německo řeklo, že přijme maximum uprchlíků v době letní krize hromadění se uprchlíků na hranicích kde byli zadržováni v prostoru „nikoho“ pak tím nebylo řečeno, že je Německo bude přijímat v jakémkoli počtu a na věky věků a že každému udělí AZYL. Je důležité rozlišit stav kdy uprchlíkovi není přiznám azyl a kdy se nemůže /nebo může ale je to kontraproduktivní a ve finále to přinese větší ekonomické škody/ nechat živořit na ulici, než jim zajistit při azylovém řízení důstojný pobyt. Neřkuli, že ti co pak ve finále azyl nezískají, mají být na náklady státu dopraveni do svých zemí, kde nehrozí bezprostřední ohrožení života válkou. Proto se vyjednává se státy v sousedství Sýrie a v Africe o finanční podpoře EU na přijetí těch, kteří budou pak na udělení azylu v zemích EU čekat tam.

    • Sio

     Je to věc Německa, co my s tím? Udělejmě referendum, zda chceme být solidární popřípadě nakolik. Němci by ho mohli udělat totéž, ale v žádném případě jim to nikdo nevnucuje. Tak ať oni nám neříkají, jak a kdy musíme být solidární. Je to násilí velkého státu na malém odporující principům EU.
     Můžete mluvit o solidaritě kolik chcete. Pokud vám to podpoří referendum, sklopím uši a řeknu – tak do toho, náš lid to chce. Ale aby to za náš národ rozhodoval americký občan Dienstbier nebo rakouský občan Schwarzenberk nebo nějaký Ondřej, to si vyprošuji.

     • Ondřej

      vstup EU byl odsouhlasen referendem. Zbytek si přečtěte v Lisabonské smlouvě. Stejně jako Chartu OSN nepřijímá referendum. Ani neruší.

      • taras2

       Embéčko se vás jasně zeptalo: pokud Německo „naléhavě potřebuje přistěhovalce“, jak praví ten váš blb Reiner Klingholz, tak je tam máte a můžete se radovat, točit palcema, pomáhat jim vzývat Alláha a kamenovat nevěrný baby. Vy místo toho otravujete ostatní státy a chcete po nich, aby si to vaše tak žádané zboží od vás vzali. Odpovězte na to!

       • Ondřej

        Asi jste tu stať četli špatně, takže znovu,. Potřebuje je postupně a nejvíce ve zlomových dekádách, kdy dojde k předpokládané demografické proměně počtu práceschopných a důchodců. Pro nejbližší budoucí léta jsou ted Němci zásobení dobře: Oč se jedná v procesu azylového řízení, což znamená pouze dočasně ubytovat uprchlíky co na udělení azylu čekají a hmotně je o ně postarat, to je to oč tu běží, Protože většina z nich bude poslána zpátky a během doby než se tak stane, se o ně musí někdo postarat, Pišu to naposledy, materiálu k četbě i z naší předcházející debaty na vlákně níže vyvracejících masovou nezaměstnanost azylantů, jejich nevzdělanost i poměr mužů a žen mezi uprchlíky podle Vysokého komisaře OSN včetně průměrných platů imigrantů podle státu odkud přišli, jsem vám dal tolik, že se tím neprokoušete ani za pár nocí. Vaše lživé soudy o negramotných teroristech, co chtějí pobírat dávky tak doznají konfrontace s fakty,.

        • Astr

         Protože většina z nich bude poslána zpátky a během doby než se tak stane, se o ně musí někdo postarat, Pišu to naposledy, materiálu k četbě i z naší předcházející debaty na vlákně níže vyvracejících masovou nezaměstnanost azylantů,

         Jak na takovato faganovska moudra reagovat? Mimo pohadkovyh vet:
         Protože většina z nich bude poslána zpátky …..
         neni zde jeho komentar aby v nem nemel kognitivní, tentokrat kognitivní schopnosti:-)

         nebo statisticke moudro podeprene I nazorem vysokeho komisare OSN !
         Vaše lživé soudy o negramotných teroristech, co chtějí pobírat dávky tak doznají konfrontace s fakty,.

         Takove zpravy jsou dobre opravdu jen jako vysvetleni proc existuji ruzne statistiky. Site na miru pro faganovsou propagandu :-( Pak tu jsou jeste ty druhe co uvadi jina cisla.
         Prikladu mnoho, jeden z Nemecka. ktery rika ze. kdyz pred par desetiletimi byli pozvani Turci do Nemecka, pracovali temer vsichni
         To je ta statistika pouzivana obohacovaci dodnes.
         Dnesni jina cisla rikaji ze v soucasnsti z jejich potomku tedy Tureckych Nemcu pracuje mene nez polovina.
         Clanek o jiste ctvrti Berlina plne Turku bez prace byl psan v nemeckych novinach. jiste ale neni na urovni faganovskych statistic.
         Pro cely svet dnes plati ze stale mene lidi je zapotrebi k praci. proto I mistni a kvalifikovani maji stale vetsi problem najit praci.. Proto maji mnohem vetsi problem najit praci Cikani, proto take vetsina z nove prichozich, tedy tech kteri praci hledaji.
         Podle obohacujicich Fagano-Ondreju a dokonce I komisaru OSN je to ale jinak viz komentar vyse:
         …..dle Vysokého komisaře OSN včetně průměrných platů imigrantů podle státu odkud přišli, jsem vám dal tolik, že se tím neprokoušete ani za pár nocí. Vaše lživé soudy o negramotných teroristech, co chtějí pobírat dávky tak doznají konfrontace s fakty,.
         Bude li za nekolik pristich let stale Internet v dnesni podobe a taktez tento Janiky blog,
         rad bych aby si ctenar porovnal skutecnost s tim co zde bylo napsano.
         Argument Merkelismu ?
         Protože většina z nich bude poslána zpátky ….
         cha cha cha

         PS
         O Vasem nejoblibenejsim slovnim obratu byste mel napat clanek (jestli Vam ho Janika otiskne) a pozvednout tak dusevno zdejsiho ctenare vyse a blize k te Vasi Hesseske urovni zde predvadene:-)
         pro ctenare bez znalosti vyznamu slova .
         Pojem kognitivní
         Význam:
         • (psych.) k. psychologie, teorie zaměřená na zpracování informací, získávání obecných poznatků a procesů chápání
         • (sociol.) k. teorie, názor, že poznávácí procesy v sociální interakci mají zákládní význam pro existenci sociální struktury
         • mající poznávací význam

         • embecko

          Jak ctu tvuj prispevek, Astere, tak mne napadlo, jestli nahodou Nemci nechteji uprchliky jen proto, aby je po case zas mohli odvezt nazpet.

          • taras2

           Neuvědomujete si s Astrem souvislosti. Až těch 95 procent běženců, co nemají právo na azyl, bude z Německa odváženo nazpět do zemí původu, vypukne konjunktura v dopravě. Tím se posílí i další odvětví, letecký průmysl, výroba autobusů, stoupne počet letušek a tím se sníží nezaměstnanost, budou zaměstnáni mladí a svalnatí mužové, kteří budou vracené vázat do balíků a nosit do letadel, protože oni dobrovolně nepůjdou. Fagan tedy má na paměti dobro ekonomiky, to je ten přínos, který imigranti představují.

           Je to samozřejmě jinak: dlouhodobě s daří vracet do zemí původu pouze pět procent těch, kteří nemají nárok na azyl a vypršela jim doba pobytu.

          • Astr

           Saxi co Nemci chteji ci nechteji nemohu posoudit, protoze stejne jako v CR Nemci a merkel to jsou 2 rozdilne svety nazoru:-(
           Co kdo chce casem ale vyjde na svetlo. Kdyz nevysla likvidace Assada vyslo najevo ze byla vymyslena osvobozenecka armada a dokonce zalozen chalifat, dukazu pro to vychazi stale vice a uz se to ani nikdo nesnazi popirat, ale… vzdyt ono je to v podstate k nicemu. Rozhorcenych par lidi na internet vubec je k nicemu, kdyz ani jiz statisicove a millionove sroceni lidu predvedene na jihu Evropy neprinesly vysledek.
           Jsou jinni lide kteri jdou jeste dal v pohledu na rozvracenou Syrii I Irak a pisi o vudci chalifatu jako o agentovi Mossadu.
           I kdyby to byla Pravda na vice nez 100% tak co s tim? Co to zmeni na rozhodnuti tech co jsou za vsim tim svetovym bordelem ?
           The ISIS leader Bagdadi is Mossad agent with real name Shimon Elliot. Watch out SOB, Ruski Speznac will get your ass sooner or later. And Mossad, or CIA aint no help you anymore …
           http://russia-insider.com/en/military/watch-out-isis-russias-special-forces-are-coming-you/ri11237
           PS
           Hezky weekend preji :-)
           Dnes jsme tu meli 41 vcera 40 na listopad teplo az tak velke ze se z toho uz I sami vyznavaci global warming prehrivaji :-(

         • Seal

          „Bij, a bij, a bij Ondřeje do hlavy“, :-) Nebyly by spíš nějaké informace přímo z Klokánie? Zaslechl jsem, že teď po Tabbottovi budete brát dvacet tisíc uprchlíků, pak něco o problémech s těmi internačními tábory na pronajatých ostrovech, současném „taxikaření“ australského námořnictva, nějakých multi-kulti problémech ve velkoměstech atd. Informace přímo od zdroje by mě zajímaly mnohem víc, protože Berlín je přece jenom za rohem. Navíc tam teď musím aspoň jednou do roka jezdit, a jako na potvoru kvůli ceně, klidu a pohodlí se ubytováváme zrovna v té části bývalého západního Berlína, jejíž problémy se soužitím různých kultur teď už asi řeší dokonce ta Austrálie :-)

          • Astr

           Seale osten kritiky v podstate veliky smerem na Australii.
           Vas omyl Seale vyjadreny Vasi posledni vetou :-)
           Australie nic neresi, to jen Astr ktery se narodil v Ceske kotline a polovinu zivota prozil v Evrope, proto se stale citi napul Evropanem a proto se vyjadruje.:-)
           Moje odpoved (z meho pohledu tedy IMHO) je ze se dopustite chyby chcete li srovnavat problem Australsky s immigranty s tim co si ted prozivate v Evrope.
           Australie jiz poslednich vice nez 20 let trvale bere kazdy rok urcete kvoty z celeho sveta a ano cisla stoupaji s tim I nektere velmi kriticke vyhrady mistnich obyvatel.
           Fakta: na 24 millionu obyvatel v Australii to bylo kdysi asi 100 tisic novych lidi rocne, dnes to cislo vysplhalo na 200 tisic.
           200tisic na 20millionu kdyby mela stejny pomer brat Evropa, pak by to melo byt na 500millionu pres 2milliony nove prichozich rocne ! Australie tento pomer zatim zvlada I kdyz je to za cenu vypjteho multiculti, ktery jinde ve svete selhava.
           Take proto Australske prijimani a neprijimani skrze procedury s nelegalnimi immigranty sice narazi na kritiku ovsem ten pomer 200tisic na 20 millionu je tak silny agument ze ani korektni prizdikakalkove nemaji chanci :-)
           Boat people to je ovsem jina kategorie. To jsou lide kteri se ruznymi zpusoby presunou ze svych zemi do daleke Indonesie a odtud na malych lodich a clunech ILLEGALNE zkousi pristat v Australii.
           Ano takove lidi Australska vlada dava do internacnich taboru a ty kteri neprojdou kladne prijimacim procesem jsou vraceni zpet, tedy pokud se podari zjistit odkud prisli:-(
           Bylo by to dlouhe vypraveni na dlouhy clanek a podle stylu Vasi otazky az tak daleko Vase ironicka zvedavost asi nesaha . Oder se pletu ? :-)
           Ano priznavam ze casto se pletu neni divu po desetiletich odtrzenosti od udalosti ktere nechapu.
           Udalosti ktere jsou pro vas jasne a samozrejme, lidove receno, pres co jede ci nejede vlak :-)

          • Seal

           Astře, jest zkrátka faktem, že konkrétní informace z Austrálie se k nám těžko dostávají, a přitom mám vážné podezření, že dneska je to s tou migrací vlastně už všude stejný (viz třeba i situace v Rusku, v jehož případě se teď referuje vlastně jenom o tom letadlu). A vy to taky vlastně potvrzujete: Austrálie používá systém kvót a zvládá přitom mnohem větší příliv migrantů, než kolik by si třeba takový Ondřej býval sám dokázal představit v desetimiliónovém Česku :-) Ve mě tu ironii vyvolává třeba skutečnost, že se na českém internetu sice hodně sdílí dokument ZDF o problémech s přistěhovalci v Německu, ale už nikdo si nevšimne, že jako jedinečný příklad řešení tam Němcům staví před oči Kanadu. No a protože tam taky není už dávno všechno růžové, tak nějaký váš text o situaci přímo v Austrálii bych určitě přivítal. Bez ironie, protože oficiální média (zvláštěpak v Česku) samozřejmě taky považuji za hodně velkou žumpu.

      • Sio

       Nějak si nevzpomínám, že bych hlasoval v referendu pro vstup do EU. Je tu někdo takový? Myslím, že tu v Čechách žádné nebylo. Zato si vzpomínám, jak řvali na Klause, že nechtěl podepsat Lisabonskou smlouvu.

       • Ondřej

        Sio, tak to jste asi žil někde v zemljance jako poustevník odtržený od reálného života. Pro vaši informaci.

        V České republice proběhlo referendum o vstupu na základě položené otázky „Souhlasíte se vstupem ČR do EU podle přístupové smlouvy ?“ od pátku 13. června do soboty 14. června 2003. Pro schválení smlouvy se vyslovilo 77,3 % hlasujících. Volební účast byla 55,2 %

        To že jste nehlasoval Vy, je zcela podružné na faktu, že lidé v ČR (včetně mě samotného tehdy ještě žijícího trvale v Německu) odsouhlasili vstup do EU. To že Vy jste patrně analfabet a nesledoval jste politiku je Vaše nedostatečnost. Pan Klaus ve funkci hradního portýra nic podepisovat nemusel, jeho podpisu nebylo pro řádné legislativní přijetí Lisabonské smlouvy vůbec zapotřebí. Na základě této smlouvy jsme souhlasili s tzv. sdílenými pravomocemi naší suverenity přenesené na orgány EU. Mimo jiné na Radu EU, kde se hlasuje tzv. „kvalifikovanou většinou“ a tudíž pro navrhované společné řešení v rámci VŠECH zemí EU v jedné z 66 agend, které hlasování kvalifikovanou většinou podléhá, bude pro nás VĚTŠINOVÁ VŮLE hlasujících zemí EU závazná.

        Takže omyl. Vaše věta „Tak ať oni nám neříkají, jak a kdy musíme být solidární. Je to násilí velkého státu na malém odporující principům EU.“. Žádné násilí, ale demokracie většiny evropských zemí pro přijetí společného celku – UNIE – do které jsme vstoupili dobrovolně a na základě referenda přijali princip rozhodování o společných věcech kvalifikovanou většinou.

  • Kamil Mudra

   Já to také nemůžu číst anžto německy neumím. Ale kdybych se chtěl opírat o autoritu, pak bych připomněl opakované vyjádření arabisty, studujícího islám už dvacet let, z nichž dost velkou část strávil v islámském prostředí, muslima Petra Pelikána, který jasně řekl že islám je s Evropskou kulturou nekompatibilní a nereformovatelný. A říká to s klidem sobě vlastním, ze kterého ho nedokáže v diskusi vyvést ani vyloženě provokativní vystupování takového oponenta jakým dovede být Martin Konvička.

     • Ondřej

      Kteří fundovaní jsou zkorumpovaní a kteří ne? Jak je rozlišujete, resp. vy máte o nějaké konkrétní korupci někoho nějaké bližší informace? Odkud? Nebo je to jen plivanec z lokálu, kde tohle je „argument“ co má váhu disertační práce?

      • Sio

       Informace je jednoduchá. Přitlačení ke zdi nebo zkorumpovaní jsou prakticky všichni „znalci“, jakmile mají co říct do politiky. Je to v podstatě jako za normalizace, jen je nezavírají. Vyjímky jsou řídké, Zemana se jim zkorumpovat nepodařilo.
       Je jedna nutná, nikoli však postačující podmínka pro to aby se dal nějaký politik nebo znalec považovat za nezkorumpovaného. Je to takový politik nebo znalec, na kterého všechna mainstreamová média plivají nepřetržitě jedovaté sliny a ve své snaze podlézat svým páníčkům, kterým oddaně lížou ruku jako psi docházejí až ke směšným a trapným činům a argumentům, jako jsou třeba červené trenky. Ve vztahu k imigraci je takový člověk nazván xenofobem, fašistou a rasistou, to je na tuty.
       Myslel jsem, že kýč jako akce růžové srdce nad Hradčanami už nic nepřekoná. Mýlil jsem se. Akce červené trenky překonává i nejdivočejší fantazie.

       • Ondřej

        Takže zkorumpován je ten, kdo má znalecký posudek v souladu s DODRŽOVÁNÍM liberálně demokratické Ústavy (Charta OSN, Úmluva o lidských právech) zatímco ten kdo je porušuje zkorumpován není? Zdá se že, žijete v prostoru jejichž stěžejní zákony jako je Ústava a mezinárodní dokumenty OSN k ní přidružené

        1) neznáte
        2) hodláte je porušovat a jste tedy zločinec proti našemu demokratickému zřízení a být Vámi hledal bych asyl někde daleko na Východě, protože protiústavní jednání namířené proti Ústavními principům demokracie – je milý Sio – trestné.

        • Sio

         Ale jděte. O Chartě a úmluvě tady motáte vy, já mluvím o svém přesvědčení, že drtivá většina znalců je zkorumpovaných. Jestli to je trestné, tak mi ještě chvilku povídejte o demokracii. Takové, kde existují znalci, jejichž důvěryhodnost nelze zpochybňovat. Máte to pořádně popleteno a vymyto, že? Ták ňák po bolševicku, co?

         • Astr

          Sio, takhle na Fagana nemuzete :-)
          Vase vyhrady jsou v poradku, ale jen ta posledni veta o bolsevismu by tam nemela byt.
          To mu jen prihravate dalsi prilezitost aby Vam predvedl uroven sveho Hessenskeho vzdelani a Frankfurtske skoly :-(
          Vsadim se o 100parniku co Vam prodal vynalezce Harvardskych fondu ze Fagan po Vasem bolsevickem zaveru uz chrli
          dalsi hluboky rozbor vasi osobnosti kde zpochybnuje Vase IQ a obecně kognitivní schopnosti ktere nejsou v zadnem pripade podmíněny rasou, atd atd jak poucuje blbe ctenare CR vyse z vyse sveho Hessenskeho vzdelani kterym se tu s radosti pochlubil, ale jen Vasi neschopnosti naslouchat a prijimat jeho moudra
          zaobalena do Faganovskeho pouzdra.
          Na druhou stranu ano, jeho nazory jsou poucne. Velmi poucne! . Treba ta z Nemecka o tom co je trestne.
          Naposledy byly podobne nazory aplikovany do zivota obyvatel Ceske kotliny za Protektoratu Boehmen und Mahren :-(.

    • Kamil Mudra

     Fundovanost pana Mendela posoudit neumím ale na poznání kdy se vyhýbá odpovědi na otázku postačí být pozorným čtenářem.
     Na otázku ohledně obavy ze zavádění šarii muslimy neodpověděl a vyjádřil se pouze k pojmu šaria.
     Odpovědi na otázku ohledně neslučitelnosti islámu s Evropskými hodnotami se vyhnul konstatováním že žádné společné hodnoty nemáme (zjednodušeně řečeno).
     Ale i u většiny ostatních otázek se „rozprostírá“ směrem od tématu namísto toho aby nejdříve přímo odpověděl a pak případně svou odpověď doplnil, rozšířil.

     Inu, když se mu nechce odpovídat – jeho věc. Ale pro mne se tím, ve srovnání s Petrem Pelikánem jeví jako mnohem méně přesvědčivý. Také by mě zajímalo jaké projevy islamofobie v českém prostředí zkoumal už v roce 2007. Řekl bych že se v té době musel opravdu hodně snažit aby získal pro svou knihu nějaký materiál. Až tak moc že ho podezřívám z přání které se stalo otcem myšlenky.

     • Ondřej

      Jestli chcete komplexnější analýzu, pak musíte studiu díla M. Mendela věnovat více času. Islám a jeho právo nemá totiž PODOBU a ZÁVAZNOST práva evropského, a je – (aniž by se muselo cokoli měnit na textech Koránu) ve vývoji času jeho interpretace i aplikace „novelizována“, v některých pasážích zcela potlačeno. Jestli Vás to zajímá, lze se více o tom dočíst zde.

      Click to access monography.pdf

      • Kamil Mudra

       Díky. Na oplátku trochu historie islámu od Dr. Billa Warnera, zakladatele Centra pro studium politického islámu.

 8. tresen

  Tarasi, prosím o odpovědi pokud možno ve věcném tónu:
  Bylo vám před začátkem aktuální uprchlické vlny známo, kolik muslimů žije v České republice?
  Pokud ne, jak vysvětlíte, že jste si takovou informaci neopatřil, když jsou podle vás všichni muslimové nositelé nebezpečí, které tak emotivně popisujete?
  Je vám to známo teď?
  Znáte některého muslima osobně?
  Pokud ano, utvrzuje vás tato známost v přesvědčení, že je ovládán náboženstvím, které je nenávistné a primitivní a nutí ho podléhat zhovadilým mantrám?
  Pokud žádného muslima neznáte, považujete jakoukoli možnost bezprostředně poznat myšlení a osobní příběh konkrétního člověka tohoto vyznání za naprostou zbytečnost?

  • taras2

   Nestudujete pečlivě má díla, na blogu mám článek, https://taras2.wordpress.com/2015/07/02/moji-kamaradi-mohamedani/ , po jehož přečtení už byste se neptala po tom, jestli znám nějaké muslimy. Ale to je sranda.

   Zavádějící na vašich otázkách je toto: samozřejmě, u nás žijící muslimové jsou „zapojeni“. Je jich málo, pocházejí ze středních vrstev, pracují a podnikají. Navíc je mezi nimi dost konvertitů, znám i lékaře, úředníka, znám muslimy z bývalého Ruska. Tihle nebezpečí nepředstavují. ALE jenom do doby, kdy počty spodiny v ghetech na okrajích evropských měst budou doplněny z té armády, která dnes táhne Evropou, což jsou převážně mladí muži bez vzdělání, bez civilizačních zvyklostí, omezené inteligence (na první pohled) a s fundamentem v islámském agresivním náboženství. Budoucí (pokud už ne dnešní) džhádisté. Ve chvíli, kdy jejich počty vzrostou na zhruba deset procent obyvatelstva té které evropské země, začínají problémy: násilí, kriminalita, vyžírání sociálního systému, atentáty. Pochopte laskavě, že militantní islamista se na jinověrce a ještě hůř bezvěrce dívá jako na nevěřící psy, něco, co je na úrovni zvířete. A tohle je nesmírně lákavé, když ideologie vtlouká do hlavy svým ovečkám, že jsou něco víc než ostatní. Takhle začal svou kariéru Hitler. A tihle fanatici strhnou i tu mírumilovnou vrstvu, která mezi muslimy nepochybně existuje, donutí je, aby nám taky řezali hlavy, jako Hitler donutil Němce, aby páchali zvěrstva.

   Nebezpečí rozvratu evropských států je reálné a bezprostřední.

 9. Ondřej

  Nevím proč, ale nezobrazují se moje poslední komentáře ze dnešního ráno. Jestli to má nějakou zvláštní příčinu, prosím o informaci.

 10. Tribun

  Jediné, co z těchto „slovních rvaček“ (protože diskuse už to dávno nejsou) plyne je, že lidé si nerozumějí a nechtějí rozumět, za věcné stanovisko každý považuje jen to svoje a vidí a slyší jen to, co ho potvrzuje a vytěsňuje cokoliv, co ho zpochybňuje. Prý inteligentní lidé… stačí jim předhodit kost a rvou se jako smečka hladových psů.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s