Francie potichu odepisuje syrské povstalce

francie syrie

Napsala tutuskania

Překlad Janika, převzato odtud, kráceno.

 

Francouzi se nyní kají za to, že sami dodávali zbraně syrským džihádistům, a nabízí svou verzi toho, co se stalo.

V srpnu 2012 pronesl ministr zahraničí Fabius „vzletná“ slova, která obletěla celý svět – „Bašár Assad není hoden toho, aby ho nosila zem“ … vždyť spáchal takové strašné vraždy.

A Francie začala „oficiálně“ podporovat rebely dodávkami těžkých zbraní – puškami 20mm, kulomety, přenosnými systémy protivzdušné obrany atd.

Později Francouzi zjistili, že tyto zbraně „zmizely“, tj. zmizely neznámo kam, a že Svobodná syrská armáda je čirá fikce a všechno má v rukou ISIL.

Po teroristických útocích prominentní pracovník tajných služeb připustil, že ano, naše rozvědka se zde spletla…

Ale v ještě horší kaši bylo francouzské ministerstvo zahraničí. Fabius odstartoval likvidaci Assada, a všichni pisálci vrhali klikyháky na papír, jak šéf nařídil… A realitu prostě nebrali v úvahu…

Kromě toho má Francie úzké hospodářské vztahy se Saúdskou Arábií a Katarem.

Ministerstvo zahraničí prostě neposlouchalo své vlastní rozvědky, když varovaly, že tyto země už dlouho chtěly namočit Assada, a za tím účelem sponzorovaly syrské džihádisty.

Nicméně v roce 2013 arabští přátelé přiznali, že udělali chybu, a že „už ji dále dělat nebudou…“ Ale pořád tajně dál kupovali od ISIL ukradenou naftu a tím je financovali.

Zdroj a další info zde.

***

Dokonce po atentátu na Charlie Hebdo ve Francii pokračovali v podpoře Svobodné syrské armády. Toto je míting na její podporu v Toullouse v dubnu 2015!

francie demonstrace

 1. MaB

  Janiko, dovolim si poopravit. Francouzi se nekaji. I kdyz by se kat meli.
  Chybu udelali predchudci této vlady, jejich nastupci v ni tvrdohlave pokracovali. „Diky“ atentatum, tlaku zdola i v zajmu koalice (nebo ted‘ uz asi jen kooperace) zmenili taktiku i strategii, ale ze udelali blbost, zatim nepriznali.

  Skoda, ze z praktickych duvodu nelze uverejnit cely prispevek, France Inter povazuji za velmi seriozni zdroj.

  • Janika

   Však Česko dodávalo do Sýrie zbraně taky… JE to divný svět. Tady na tom článečku mě zaujalo to naznačení možného přehodnocení Assada i takzvané umírněné opozice, která je, zdá se, fikcí. Prostě všichni jsme podporovali IS a teď budeme proti němu společně bojovat.

 2. embecko

  Zajimavy je vztah k Assadovi, ten se stal demonstraci maniakalniho prani- ze by spatne svedomi za Libyi? Odkazy pro jednoduchost nedavam, jen nazvy clanku, lze je vygooglovat, vsechny jsou z tohoto, anebo minuleho mesice:
  *
  David Cameron: removing Assad is in Syria and Britain’s interests
  Sesazeni Assada je v britskem zajmu
  *
  Hollande: „Assad est à l’origine du problème, il ne peut pas faire partie de la solution“
  Assad je zdrojem problemu a nemuze byt soucasti reseni
  *
  Ursula von der Leyen: Eine Zukunft mit Assad wird es nicht geben
  Budoucnost bude bez Assada
  *
  Francie tedy povstalce mozna tise odepisuje, ale pokud pujdou, pak jedine s Assadem. Francie ma docela velkou armadu, ovsem rozprostrenou po svych byvalych koloniich, takze pokud bude chtit opravdu v Syrii zasahnout, musi sve vojaky nejprve svolat. Ale co pak s prazdnym mistem po nich? Mozna je propujci na cas spojencum, treba Nemecko uz poslalo nejaky vetsi kontingent do zbidaceleho Mali. Tam zasahli Francouzi pro Tuaregum, co si narokovali nezavislost severnich malijskych teritorii a drze pri tom naplnovali rezoluci o pravu na nezavislost.
  V touze po padu Assada vidim stejnou demenci jako v Lybii, hlavne kdyz dedka zabiji ci vyzenou, zbytek je uz jedno.

  Maly kviz: kdopak rekl tohle?:
  „„Pád režimu Muammara Kaddáfího otevírá novou etapu historie svobodné Libye, která je z mnoha hledisek velmi důležitá pro klidný vývoj a bezpečnost celé oblasti. Česká republika byla mezi prvními zeměmi, které navázaly kontakty s Národní přechodnou radou Libye.“

   • Kamil Mudra

    1)
    http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/eu-zaplati-turecku-81-miliard-na-uprchliky-a-rozmrazi-pristupove-rozhovory-1250416
    2)
    http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/387913-prevadecsky-byznys-v-turecku-kvete-na-kazdem-kroku.html

    Když si člověk přečte takovéhle dva články za sebou tak si připadá jak v absurdním snu.
    Velké sdružení států se nechá vydírat jedním malým, který je s nimi ve vojenském spolku. Přičemž vyděrač používá k vydírání svoje kriminálníky (pašeráky). Kdyby se mi tohle doneslo jen tak „z doslechu“ tak tomu snad ani neuvěřím.

    • hg

     http://www.nwoo.org/2015/08/31/kdo-ma-prospech-z-evropske-imigrantske-krize/
     (1) Americké židovské noviny The Forward, zvané též The Jewish Daily Forward, přinášejí titulek: Židé, spojte se v prosazování imigrační reformy. Je to v našem strategickém zájmu. (2) Bývalý francouzský židovský president Sarkozy se nechal slyšet, že pokud se Francouzi nebudou křížit s jinými rasami dobrovolně, bude se republika muset uchýlit k násilnějším prostředkům. (3) Barbara Lerner Spectre, židovská Američanka žijící nyní ve Švédsku, ředitelka Evropského institutu pro židovské studie, Paideia, který vzdělává desítky osob z desítek zemí pro vůdčí pozice v obnově židovské kultury v Evropě, praví: „Mám za to, že v Evropě znovu ožívá antisemitismus, protože Evropa se doposud nenaučila být multikulturní. A myslím, že budeme částí porodních bolestí této transformace, ke které dojít musí. Evropa už nebude sestávat z jednolitých společenství jako v minulém století. Židé přitom sehrají ústřední úlohu. Pro Evropu tu bude obrovská přeměna. Přejde teď do multikulturního módu. Židé budou odmítáni právě kvůli jejich vůdčí roli. Ale bez této role a bez této přeměny Evropa nepřežije.“ (4) Ynetnews, dle vlastních slov nejúplnější a nejzávažnější zdroj zpravodajství z Izraele a židovského světa, cituje pod titulkem„Islamizace Evropy je dobrá věc“: Rabín Baruch Efrati věří, že„židé by se měli radovat ze skutečnosti, že Evropa zaplatí za to, co nám po staletí dělala, ztrátou identity.“ —- https://www.youtube.com/watch?v=e8pc8t7r4ik

    • hg

     ISRAAID Izraelsti-humanitarni-pracovnici-pomahaji-uprchlikum
     „Spousta dobrovolníků s dalekohledy lodě sleduje a dává řecké pobřežní stráži typy, kde se lodě nacházejí,“ Když uprchlíci dorazí k Řecku, často tleskají a neuvědomují si, jaká cesta je ještě čeká do destinací, kam si přejí, jako je Nizozemí, Švédsko a Německo,“ popisuje situaci Naama. Pracovníci organizace IsraAID jsou však na místě především proto, aby zásobovali upchlíky jídlem, vodou, léky, přikrývkami, mapami, informacemi o jejich další cestě a dalšími nezbytnostmi.
     http://www.ztis.cz/rubrika/zidovske-komunity-ve-svete/clanek/izraelsti-humanitarni-pracovnici-pomahaji-uprchlikum-na-brezich-recka

  • Janika

   Obávám se, saxi, že v tom není jen touha po pádu Assada či dříve Kaddáfího. Ten už se v konci chtěl dohodnout a odstoupit, když viděl jak mu devastují zem. Připadá mi to, že si prostě chtějí zaválčit. Dobrá armáda se utváří bojem, v míru ne.
   Je to jako s některými lidmi. Chtějí nepřítele a skočí po jakékoliv zámince. Nabízet jim smír je k ničemu, vstřícné kroky naopak považují za slabost. A to jsou ve svém živlu, protože s rovnocenným soupeřem by do toho nešli.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s