Škola libyjských dětí

Libye5

Podle zdrojů zde a zde, existují v Libyi ve městě Sirta a v okolí výcvikové tábory teroristické organizace Daash. Probíhá také nábor a výcvik dětí od 13 do 15 let. V současné době je to 85 dětí. Prodělávají výcvik sestávající z používání lehkých a středních zbraní, útocích na vlaky a jako sebevražední atentátníci.

libye1

libye2

  libye4

Kdosi se ptal, proč k nám neemigrují Libyjci. Je to zajímavá otázka, také by mě to zajímalo. Je možné, že přes rozvrat země si uchovali lidskou úroveň, vštípenou minulým obdobím a nevzdávají se. Možná však brzy přijdou.

 1. Janika

  Jsou smutní, na prvním obrázku, mladí teroristé. Jaký je asi čeká život a jaký by ho měli, nebýt zásahu Evropanů v Libyi.

  Divím se, že se nikdo nad těmito mladými teroristy a fanatiky nepohoršuje, kde jsou všichni bojovníci za naši vlast, co je jim jasné, kde je pravda a co se musí udělat?

   • Kamil Mudra

    Prošel jsem si ty komentáře a došel k názoru že se v nich nevyskytuje žádná horší „sebranka“ než ta o které je článek :-(

    • Kamil Mudra

     „Divím se, že se nikdo nad těmito mladými teroristy a fanatiky nepohoršuje…“
     No a toho kdo se pohoršuje nazveš „neuvěřitelnou lidskou sebrankou“. Jak ti má člověk rozumět?

     • Kamil Mudra

      Mám na mysli ty co je o dětství připravují a nechce se mi věřit že by ti to nedošlo. Aha.

       • Kamil Mudra

        Myslím, Janiko, že v názoru na NATO se obecně shodneme ale zrovna v záležitosti dětských vojáků asi nehraje dominantní roli. To co nám přijde jako samozřejmost, tj. pojem plnoletosti od věkem stanovené hranice, není samozřejmostí přijímanou po celé planetě. Stále ještě je mnoho míst kde dítě přestává být dítětem ve chvíli kdy dokáže v nějakých ohledech zastoupit dospělého, aniž by věk hrál roli. A leckteré konflikty vznikají z kmenových, klanových, rodových, náboženských a dalších sporů i bez angažovanosti NATO.

        Zpráva Coalition to Stop he Use of Child Soldiers z roku 2008 uvádí seznam 27 zemí, ve kterých jsou děti užívány jako vojáci ozbrojenými skupinami. V některých zemích využívají děti i vládní ozbrojené síly, jmenovitě: Burundi, Kolumbie, Indie, Indonésie, Izrael, Nepál a Uganda. Dál jsou na seznamu země, jejichž vláda podporovala činnost civilních jednotek nebo paramilitárních skupin, jako např. Filipíny, Libye nebo Kolumbie.

        Třeba v Kolumbii bylo (podle organizace World Vision) užíváno ilegálními ozbrojenými skupinami na 14 000 chlapců a dívek. V Jižním Súdánu bylo, dle odhadů, zapojeno do bojů až 12 000 dětí, většinou chlapců. Občanská válka tam trvá od roku 2013 a stojí v ní proti sobě oddíly prezidenta Salvy Kiira, který je původem z kmene Dinků, a jeho bývalého viceprezidenta Rieka Machara, který pochází z kmene Nuerů.

        Zkrátka – ti co unášejí nebo verbují děti aby z nich udělali vojáky, si takto budou počínat nezávisle na tom zda na ně hází bomby NATO, Putin a nebo se jen perou mezi sebou, bez nějakého podnětu třetí strany. NATO je v mnoha případech příčinou devastace jejich země ale dětské vojáky si tam ty militantní skupiny cvičí samy a ze své vůle.

         • Kamil Mudra

          Jak to mám vědět, Janiko? Já jsem ten seznam nesestavoval. Jsou na něm země které využívaly děti v armádě jen jako zvědy, informátory a poslíčky ale i takové kde je ilegální skupiny využívaly k pašování drog jako třeba v Kolumbii. Jsou stále nabírány do pirátských band v Nigeru, Jemenu, na Pobřeží slonoviny a v Guineji.
          Děti byly využívány v různých konfliktech, vzpourách a revolucích ve všech dobách. Otřesným příkladem jsou třeba Rudí Khmérové v Kambodži – děti sloužily v armádě, hlídaly pracovníky na plantážích, mučily a zabíjely vězně.

          • Janika

           Pak nechápu, proč na zprávu o dětských vojácích v současné Libyi reaguješ sdělením, že dětští vojáci jsou i jinde. Samozřejmě, že jsou. Jenže v té Libyi za Kaddáfího nebyli, po invazi jsou. Předtím byla Libye nositelem pokroku a příkladem pro celou Afriku, mohla být první vlaštovkou humánnější společnosti, bez dětských teroristů vychovávaných jako sebevražední atentátníci. My jsme to zničili a dali teroristům zelenou.

          • Kamil Mudra

           Prostě jsem konstatoval, že Libye není v tomto nijak výjimečná a dělo se to i děje také jinde. No a když měla před sebou Libye tak dobrou perspektivu (o čemž nepochybuji) tak jste ji neměli ničit a dávat teroristům zelenou.

 2. MaB

  Je to strasné, ale bohuzel nic nového ani ojedinelého. Uz v r 1996 bylo uneseno ze St Mary’s college 139 devcat Armadou odboje Hospodina (LRA) v cele s psychopatem a katolickym fanatikem Josephem Kony.
  Z devcat delali „sexualni otrokyne“ a z odjinud unesenych chlapcu deti-vojaky.
  Pise o tom v knize Soumrak (Crépuscule) Suzane Minot.
  Boko Haram 20 let pred Boko Haram.
  UNICEF odhaduje pocet deti-vojaku ve svete na 300 000…

 3. PeeBee

  zrovna joseph kony je vyborny priklad teroristy, ktereho dlouho nikdo nevidel, ale se kterym budou americti specialiste radi bojovat. a pritom nejznamejsi terorista v oblasti – paul kagame je nadale prezidentem rwandy.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s