Prezident a diktátor

Napsala MaB

Prolog: Telefonát po zvolení N.Sarkozyho prezidentem, jako prvnímu volal svému „drahému“ příteli Mouammaru Kadhafimu, toto je jejich rozhovor:

MK: Pane Sarkozy, gratuluji Vám ke zvolení. Zasloužíte si důvěru francouzského lidu.

NS: Pane Kadhafi, jsem nadšen, že s Vámi mluvím. Nezapomněl jsem na naše setkání.*
Cením si vynikající kvality Vašich analýz. Plně si zasloužíte Váš titul Vůdce!

MK: Jsem ubezpečen, máme ve Vás přítele z Evropy, uděláme hodně věcí mezi našimi dvěma
zeměmi.

NS: Ano, pane Vůdce. doufám, že Vás brzy přivítám ve Francii nebo že přijedu já do Libye.

MK: Dá-li Bůh. Dá-li Bůh.

NS: Spoléhám na Vaši modlitbu, pane Vůdce.
Nemodlím se stejným způsobem jako Vy, ale modlím se ke stejnému Bohu jako Vy.

Mk: Díky ! Díky !

NS: Máte můj respekt a přátelství, pane Vůdce !

* Ministr vnitra a kandidát na prezidenta 2007 Sarkozy navštívil v Tripoli M. Kadhafiho, jak se později ukázalo, s cílem získat peníze na svou volební kampaň (potvrdil sám MK, podle jeho syna 50 milionů dolarů). Dále se jednalo o propuštění bulharských zdravotních sester z libyjské věznice (1999-2007) výměnou za atomový reaktor. O jejich osvobození se po léta marně snažili diplomati z celého světa, včetně 14 Nobelů.
MK po odjezdu prohlásil: „Zvolil jsem Sarkozyho“.

***
Akt I: Přišel jsem – viděl jsem – (byl jsem ponížen, ale) – zvítězil jsem!

V prosinci 2007 přijel Vůdce s doprovodem (200 lidi) do Paříže. Byl přivítán pompézně (jako ještě nikdo). Všechna jeho přání jsou rozkazem.
Chce navštívit s družinou Versailles, zavře se pro návštěvníky Versailles, totéž Louvre, chce lovit v Rambouillet, zorganizuje se největší hon, projet se lodí po Seině, odkloní se doprava…

Zkrátka: dokonalé líbánky. Kdyby….
…se neozvala, pod tlakem jejich ochránců, ministryně pro lidská práva (muslimka ze Senegalu) a s ní další rebelové z Parlamentu. Sarkozy je chtěl uchlácholit (nepovedlo se) ve smyslu:
„Kadhafiho jsem pozval proto, abych mu dal lekci a také v zájmu Francie – prodám mu za 10 miliard zbraně, letadla, atomový reaktor…“

Diplomatický libyjský doprovod zuří, jaké pokrytectví, faleš, podlost! Kadhafí (zatím) mlčí a pokračuje v návštěvě. Novinářům odpovídá: nečtu noviny, ve stanu nemám televizi, ale když se ho ptají, jestli s ním Sarkozy mluvil o lidských právech, neváhá udělat z prezidenta lháře: „Absolutně ne!“
Před odjezdem jsou s úsměvy na obou stranách podepsány všechny smlouvy.
Sarkozy triumfuje, ale jeho popularita prudce klesá.

***

Akt II: Jaký nevděk! Aneb „to neznáte Hadimršku“

Po příjezdu do Libye jsou všechny smlouvy vypovězeny, již existující omezeny. Navíc hrozí nebezpečí, že zrazený přítel bude mluvit. Sarko-Napoleon musí jednat, (zbrkle, jako obvykle). Chce si vychutnat pomstu a pomůže mu v tom arabské jaro 2011. Ihned svolává spojence, opatří si rezoluci OSN, pozve „demokratickou “ opozici a je to: Bombardování může začít!

***

Epilog: Diktátor je zabit, prezident jde od válu, v Libyi je chaos a islamisté…

MERCI, pane Sarkozy!

 1. Janika

  Moc děkuji, MaB, udělala jste mi radost. Fakta jsou sice známá, ale takhle podané je to hodně působivé.

  P.S.: Škoda jen, že to video je moc dlouhé a s dlouhými pasážemi ve francouzštině, takže tomu těžko bude někdo rozumět. Hledala jsem kratší sestřih, ale nenašla.

  • MaB

   Janiko, já děkuji. Video je sice dlouhé, ale mluveně pasáže se dají přeskočit a i obrázky jsou výmluvné.

   Je opravdu neuvěřitelné, jak hluboko se dá klesnout.
   S blížícími se volbami Sarkozy potřeboval něčím ohromit voliče. A opět mu v tom měl pomoci M. Kadhafi. Tentokrát nikoli v roli „vzácného přítele“, ale největšího padoucha, kterého:
   „Srazím na kolena, bude žrát prach“.

   Při návštěvě Libye, už po smrti kdysi tolik obdivovaného Vůdce, Sarkozy v roli zachránce, který „svou válkou“ zabránil masakrům : „Kadhafi byl reálná hrozba, která visela nad Libyí, ….překážka svobody a demokracie“.
   „Je nutné, aby všichni diktátoři světa pochopili, že jejich beztrestnost skončila, že ve 21. století není na světě jediné místo, kde si budou jisti beztrestností“.

   Bude si moci být jistý beztrestností ten, který zabil diktátora, ale vytvořil monstrum ?
   Tím spíše, že důvodem nebyly ušlechtilé pohnutky, ale uražená ješitnost bezpáteřního megalomana a až chorobná touha po moci. A Kadhafi musel zemřít, protože byl především překážkou Sarkozymu na cestě k jejímu znovu dobytí.

  • Astr

   Konflikt v Sýrii v každém případě přesahuje občanskou válku. Jde o konflikt s globálními parametry, jehož základem je boj o ovládnutí ropných nalezišť,“
   Opakuje se situace pred 12 lety kdy armada 1 svetove velmoci vstoupila do iraku a jedine spravne vysvetleni bylo se se jedna o likvidaci diktatora a terroristy a v zadnem pripade o olej ! Podarilo se to az tak dobre o cemz svedci i spravny pomer mezi US dollarem a menou v Iraku. Zatim co za Sadama byl Iracky peniz vice nez dollar, dnes je spravne trzni pomer
   1US dollar =1107 Iraqi Dinar ! No neni to o co jsme usilovali :-)

   PeeBee jeste poznamka k “ megalomanovi “ Sarkymu jak jste nazval tohoto nedorostleho madarskeho zida:-)
   Po vsem co udelal a presto ze jej sami nekteri lide I v samotne Francii nazyvaji zlocincem a vrahem, presto dostala jeho strana 27% hlasu a je zpet na politicke scene Francie.
   Jak si to vysvetlit ?
   Nejbeznejsi odpoved je ze kazdy ma takovou vladu jakou si zaslouzi.
   Nicolas Sarkozy je ukazkovym prikladem svinske politiky !

    • MaB

     Slobo, to je nazorny priklad toho, jakou silu ma obrazek.
     Perfektne vyjadruje totéz, co cely ten dokument.

     Proto také museli zemrit Charlies. Jejich satiricky tydenik, (ne humorne zabavny, jak se nekteri mylne domnivaji) byl velmi silnou a nebezpecnou zbrani.

      • MaB

       PeeBee,
       uz pár let jsem zvyklá na princip „Tvrzení nepodložené – tvrzení odvržené“. Tak to v systému právního státu i v seriozní debatě funguje.
       To, z čeho soudíte, že „to jsou zrovna Sarkozyho dobří přátelé“, neuvádíte, takže vlastně opět neříkáte nic.

        • MaB

         PeeBee,
         zvolil jste je velice spatny priklad a dal jste mi tim za pravdu.
         Philippe Val delal „spinavou praci“, karikaturisty z Charlie Hebdo propoustel, stejne jako pozdeji cenzuroval humoristy v rozhlase . Proc ? Znelibili se nove zvolenému prezidentovi.
         Napr. karikaturista Siné napsal o Jeanu Sarkozym toto a letel:
         „Jean Sarkozy je syn hodny svého otce, uz (21 let) generalni poradce l’UMP, témer za potlesku opousti trestni soud, kde mel proces za ujeti z mista cinu na skutru. Prokuratura dokonce zadala zprosteni viny ! Nutno rici, ze zalobkyne byla arabka ! A to neni vse : prave prohlasil, ze chce konvertovat k judaismu nez se ozeni s zidovkou, dedickou Darty. Dotahne to v zivote daleko, ten malej“.

         « Jean Sarkozy, digne fils de son paternel et déjà conseiller général de l’UMP, est sorti presque sous les applaudissements de son procès en correctionnelle pour délit de fuite en scooter. Le Parquet a même demandé sa relaxe ! Il faut dire que le plaignant est arabe ! Ce n’est pas tout : il vient de déclarer vouloir se convertir au judaïsme avant d’épouser sa fiancée, juive, et héritière des fondateurs deDarty. Il fera du chemin dans la vie, ce petit ! »

         Bylo to v r. 2008, kdy byl Val reditelem publikace. Cetni fr. intelektualové protestuji a je z toho velka polemika, kde se misi mnoho temat…

         L’affaire débute le 2 juillet 2008 avec une chronique de Siné parue dans l’hebdomadaire Charlie Hebdo. Le dessinateur y critique Jean Sarkozy, fils du président nouvellement élu, Nicolas Sarkozy.
         L’affaire Siné est une polémique fondée sur une accusation d’antisémitisme à l’encontre du dessinateur et caricaturiste

         • PeeBee

          charlie hebdo dle mnoha francouzu davno neni zadny progresivni satiricky casopis a o jeho levicovosti si muzete povidat s hollandem a podobnymi hrobari skutecne levice.

          min. od valsova sefovani se charakter toho platku menil – davno pred soucasnosti – cim dal vice smerem k urazeni muslimu a islamu. chapete rozdil mezi satirou a urazkou, ze ano?

          v tom clanku nic nejasneho neni – danove zverejni stupidni radoby legraci s mohamedem, ale o rok drive s jezisem radeji ne. delat si legraci z toho, ze nekdo sunda ruske dopravni letadlo ano, ale pospasovat si na ukor sionu nebo prezidentova synka, to se nesmi.

          p.s.: proti tem sragoram je i normalizacni dikobraz prehlidkou ostrovtipu.

          • Janika

           Taky to tak vidím s tou údajnou satirou. Urážet něčí víru je ubohost. Výsměch bývá často předstupněm další agrese.

   • PeeBee

    lide v evrope jsou neskutecne zglajchsaltovani a zaroven sebestredni, sebeobdiv a urcita zvracena forma „sebevedomi“ jsou jejich beznou naplni zivota potvrzovanou prodejci vseho mozneho – kup si tohle a budes nej, tamto a budes cool. formy vyuky uzivane na skolach vedou k degradaci logickeho mysleni a neschopnosti poskladat dohromady analyzovane casti problemu, pripadne vnimat souvislosti za viditelnym horizontem. volebni akt je vniman jako potvrzeni vule zit ve svobode a demokracii, zatimco to je jen a pouze fromalizovany ritual potvrzujici dokola stejne nebo navysost podobne idioty v jejich dobre honorovanych funkcich v ramci systemu, ktery se rozpada a vyprazdnuje pred nasima ocima.

    je to ale opravdu jak pisete – mame, co si vybereme (i kdyz samotny vyber casto pripomina povestnou akci prodejcu-smejdu).

   • MaB

    Aste, jak to vysvetlit ? Velice jednoduse – Vase informace je nepravdiva.
    Po prvnim kole voleb do regionu, kde byla ucast volicu ani ne 50% (22 milionu ze 44), ziskala pravice, to znamena LR(Sarkozyho strana), IDI a Modem (stred), tedy 3 strany dohromady ! 27% hlasu.
    Kolik lidi z 10 tedy volilo Sarkozyho ?

    Vite, jak pred 6 lety vyuzili volici volby do kraju, kde se vyjadruje spis nesouhlas s politikou vlady nez skutecny zajem o kraj ?
    Tehdy, v r. 2009, byl prezidentem Sarkozy a uplne ve vsech regionech s vyjimkou Alsaska zvitezila Levice !
    Jak to vysvetlit ?:)

    PS: Ve druhém kole pravdepodobne vypadne strana Marine Le Pen, i kdyz vysla z 1. vitezne (pres 27%)

  • Janika

   A proč ne, PeeBee? Samozřejmě nejen kvůli tomu, zisk z ropy jsou prvořadé. Ale zášť světových představitelů vůči Kaddáfímu nelze přehlédnout. On byl totiž jiní, než oni, strašně je to muselo štvát, strašně se ho museli bát. Ropu má nakonec víc zemí a ten poslední impulz bývá lidský faktor.

   • PeeBee

    GADDAFI NEBYL ZAVRAZDEN KVULI NEJAKYM BLBYM 50 MILIONUM!
    to je tak pribeh dobry pro bulvar. prave proto, ze byl nepohodlny celych 40 let je to naprosta pitomost. to jen dobry bulvarni pribeh se kolem da omotat. stejne jako kolem vsech tech trapnych je suis idiot. valec jede janiko, jede a valcuje.

    • MaB

     PeeBee, zřejmě neznáte výraz „zabít dvě, případně několik much jednou ranou“.
     Kde a kdo říká, že M. Kadhafi byl zavražděn POUZE kvůli 50 milionum ?
     Dokument Prezident a diktátor tutu hypotézu nabízí jako jeden z mnoha důvodu.
     Dalším je, jak jsem uvedla výše, potřeba ukázat Francouzům-voličům i světu, že „hrdina-Sarko“ osvobodil libyjsky lid od tyrana a že si zaslouží být znovu zvolen. (šířílo se totiž heslo: „Tous sauf Sarkozy“ – Všichni, jen ne S.)

     Je jisté, že všichni ti, (Angela, Hilary & co), kteři se v Elysejském palaci sešli, aby vytvoříli koalici a s rezoluci 1973 v ruce tahli proti Kadafhimu, nemeli stejné záměry a cíle jako on.

     Toto jsme, myslím, všichni, jak tu jsme, pochopili.

     • PeeBee

      nevim, kdo jsme ti vsichni jak tu jsme a co chapeme. vy ano?

      nemam zdani, co vsechno vy vite o libyi, muj tip je: nemnoho, mozna i mene nez „my vsichni, jak tu jsme“, at to znamena cokoliv.

      humor jako vyjadreni svobody a otevrenosti.. ale jenom vocad pocad, vime?

      „Jyllands-Posten, the Danish daily that commissioned the Prophet Muhammad cartoons in 2006, rejected caricatures of Christ a year earlier, saying they were offensive and “will provoke an outcry.”

   • PeeBee

    on se vzdy najde nekdo, kdo zcela pragmaticky odvadi pozornost „divaka“ jinam, podobne jako iluzionista, kdyz te chce pripravit o kravatu/salu, aby sis niceho nevsimla. harem, zlato, korupce, dobrodruzny utek, tajne mucirny… koho by pak zajimalo, co se podepisuje v nobl ofisu v novem jorku nebo londyne a co bude platit za deset dvacet let? cteni na nedeli tomu muzeme rikat… 50 milionu pro sarkozyho, to je zajimave tak pro frantiky pred volbami, kdyz nepocitam, ze by ten bezskrupulozni hajzlik mel jit sedet.

    precti si znovu tu posledni vetu textu, na to reaguji. co radeji analyza, jak se zvysila aktivita africom po roce 2011? jake nove zakladny a teamy byly naplanovany pro tento kontinent, kolik zakladen ma kdo na uzemi byvale jamahiriye, co se odehrava v mali, zda se chysta neco i na alzirsko, jak az moc se rozsiruje vojenska zakladna v djibouti, jak postupuje/degraduje integrace afriky (africka unie)? – srovnani s tendencemi pred vyvrazdovanim gaddafiho rodiny by bylo docela zajimave.

  • hank

   Ropa z těchto zdrojů (irácký Kurdistán a v poslední době i Daeš) se podílí na celkové spotřebě Izraele až 75%. Ale to se ví už delší dobu. Koneckonců kurdská vláda v Irbílu nějak musí financovat svou činnost. A když Daeš obsadil některá kurdská území, překupníci zřejmě pokračovali v obchodování i s novým panstvem.

   Ale to je přece stará věc: Chcete-li zjistit skutečné příčiny válek, sledujte toky peněz.

   • PeeBee

    nejen s novym panstvem, casto ruku v ruce.

    ano, ze kurdska „vlada“ cela leta ilegalne okrada iracky stat o vytezenou ropu a vyvazi ji za dumpingove ceny pres turecko predevsim do izraele, to je ruznym lidem znamo. jen je kolem ticho a neni to reseno. preci jen svobodny iracky kurdistan by byl vyborny spojenec, jen ty syrske kurdy nejak zpracovat…

 2. Pingback: Prezident a diktátor | Outsider Media
 3. Ondřej

  Nemyslím, že by situace byla před 2.kolem francouzských regionálních voleb byla tak bezútěšná, jak to teď vypadá. MaB. nám jako insider poví víc. Ale já si troufnu zaspekulovat.

  Extremisté, ať mají jakýkoli ideologický nádech (dnes se nejvíce akcentuje buď ryze konzervativní nacionalismus od Orbánů, Szydlových až k Le Penových až po otevřené fašisty jakými jsou Jobbik, NPD anebo pak další ideologický extrém, což je specialita postkomunistických zemí – tedy slovanských šovinistů, kteří se sdružují v extremistických skupinách slovanských antiamerikanistů, nenávidějících anglosaskou západní Evropu, propagující nacionální bolševismus jako rudo-hnědý protipól k západnímu liberálnímu kapitalismu) mají v liberální Evropě jednu nevýhodu. Ruší politické programové linie pravo-levé dichotomie, či liberálně-konzervativní, chcete-li, kdy se proti hnědým autoritářům, nenávidějící přistěhovalce obecně resp. uprchlíky muslimského vyznání, protože liberálové, socialisti, zelení a křesťanští demokraté utvoří proti jedné extremistické straně jednotnou „národní politickou frontu“. Někde se přidávají i komunisté, ve Francii i Německu určitě, problém je s komunisty britskými, ti si z uprchlické krize chtějí nastartovat nový třídní boj, naštěstí jsou po Corbynovu antré jen bezvýznamnou sektou.

  Takže „bojící“ se střední třída švábských hospodyněk volící hnědé řešení, strachující se o své hospodářství a cibulák v kredenci dnes musí vědět, že tento společenský souboj nevyhrají, že prostě proto, že stojí proti ideologicky neutrální síle antiautoritářství, antifašismu proti většině voličů, ekonomických i intelektuálních elit. Je nepříjemné vědět, že většina společnosti jde tvrdě proti mým fobiím že nebude tolerovat agresivní jednání jdoucí proti Listině základních lidských práv dané Chartou OSN. Že je tu „národní fronta“ zdola a dobrovolně spojená občanskými iniciativami a elitami alokující zdroje, minimálně na propagaci tolerance a vysvětlování, že strach není na místě. Ne, proti těm, co sami prchají před islamisty. Antipegidovské demonstrace byly vždy početnější než akce PEGIDY, spojené hlasy pro kandidáty pravice mohou jasně ukázat že síla Le Penové je jen v aktivismu jejich příznivců. Co vy na tuto analýzu MaB?

  ****
  Výzkum TNS Sofres: Karta se obrací, Národní fronta nemusí získat vůbec nic

  Navzdory hrozivým předpovědím, a předčasném triumfalismu předsedkyně Národní fronty (FN) Mariny Le Penové, jež dosáhla rekordního výsledku v prvním kole regionálních vleb minulou neděli 6. prosince, první odhady před druhým kolem tuto neděli 13.prosince, nepotvrzují, že by se politické vítězství z první kola potvrdilo.
  Dokonce přesně naopak. Oba základní referenční listy: tedy konzervativní Le Figaro i liber8lně-levicový večerník Le Monde, zveřejnily ve středu v podvečer výzkum TNS Sofres, který si zadala redakce Figara a televize LCI.

  Ani Marine, ani Marion Le Penová!
  Z této analýzy dat o přesunu orientace voličů ve druhém kole vyplývá, že oba hlavní regiony ze třinácti, o něž se vede zápas – tedy sever Nord-Pas-de Calais-Picardie, kde vyhrála Marine le Penová, podobně jako jih ProvenceAlpes-Côte d´Azur, kde na čele stanula její neteř Marion Maréchalová Le Penová, nebude pro Národní frontu, pravicově-populistickou stranu, vůbec snadné k dobytí.

  Na severu stane v druhém kole proti sobě Marine Le penová (FN) a Xavier Bartrand za stranu Sarkozyových Republikánů (LR). Ačkoliv byl Bertrand v prvním kole poražen 40:25 %, odhad do druhého kola je příznivější pro ně.Může za to rozhodnutí socialistů, konkrétně Pierra de Saintignon, jež ohlásil již v neděli večer úmysl dále nekandidovat a postavit tak „hráz lepenismu“. Pro Bertranda se nyní vyslovilo na 53% voličů proti 47% pro FN a Marine Le Penovou. Na jihu, kde se stala velmi populární neteř Marion Maréchalová-Le Penová je to podobné. I zde jsou Republikáni s Christianem Estrozim podporováni levicí, která odstoupila z druhé kola. Levice tu dosáhla celkem 29,3 %. Marion, jež dosáhla rovněž 40 % proti Estrozimu pouhými 26, 48%. Odhad dává vítězi 54 % a mladé Le Penové podobně 47% ve druhém kole. Tyto dva regiony jsou klíčové, a v nich m8 ze šesti Národní fronta nejvíce ancí. Jaký bude ale skutečný podíl neúčasti a „ob4anské odvahy“ čelit frontistům, ukáží až skutečné výsledky.

  Click to access IV-9dec-REG-2015_TNS-Sofres-OnePoint-Paca-NPdCP1.pdf

  • MaB

   Ondreji, asi Vas neprekvapi, kdyz reknu, ze s Vami souhlasim. Velice presne a srozumitelne je vysvetlena i situace ve volebnim meziobdobi. Uvidime, zda a nakolik se prognoza Sofres potvrdi v nedeli.
   Volici dosud meli Front National a rodinu Le Pen jako „strasaka“, hrozili jim, ale nakonec nepouzili. Neco jako atomova bomba.
   S obavami cekam, kdy jim dojde trpelivost s politiky a k sebevrazednému kroku se odhodlaji…

   • MaB

    S prekvapenim konstatuji pritomnost Animouse ze Slovenska.
    Jsme nadseni, ze jeho kolegové (a mozna i on) vyhlasili valku islamistum a poradne jim komplikuji zivot Bravo !.

    Les Anonymous poursuivent leur guerre contre Daesh. Le groupe de hackers informatiques a décrété que le vendredi 11 décembre serait „le jour du troll de Daesh“ (Troll ISIS day).
    Depuis les attentats de Paris, Anonymous a bloqué une centaine de sites propagandistes et plus de 25.000 profils de jihadistes sur les réseaux sociaux. Ils ont également saturé les sites Web de Daesh de publicités de Viagra, de vidéos de Rick Astley, ou encore remplacé les têtes des jihadistes par des canards sur les photos.

    • MaB

     Pardon, moc se omlouvam, nikoli „Animouse“ ale Anonymouse“. To mne popletly ty hlavy zvirat (animaux) u jihadistu…:))

    • Janika

     Ani o nich moc nevím, MaB, jen si všímám, že odtud přebírají některé články, i tenhle Váš.
     Do nějaké války proti islamismu bych se nerada proklamativně zapojovala. Není to moje priorita, spousta věcí kolem mi není jasných a proto tenhle prapor na Ostrově zvedat nechci.

     • MaB

      Janiko, Anonymous vyhlasili akci „Daeshbashing – odpovedet na teror humorem. To je ta „valka“.
      Je namirena proti propagande ISIS na socialnich sitich s cilem zesmesnit djihadisty.
      Internauti okamzite reagovali, masove a velmi vtipne. (lze najit, ale odkaz nedavam). A hlavne – bylo to bez krveproliti. :)

      Ukazalo se, ze naprosta vetsina mladych se radikalizuje na internetu, kde také probiha nabor do rad djihadistu a atentatniku.
      To byl pripad vsech tech v Parizi.
      Vite, kolik pry dostane ten, komu se podari ziskat adepta ? 5 – 12 tisic eur.

 4. Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Prezident a diktátor
 5. Janika

  Zajímavý moment je v tom, že Sarkozy měl Kaddáfího setřít kvůli „lidským právům“, že se to od něj očekávalo a že se k tomu propůjčil. Známe to taky, je to k popukání, když se novinář ptá premiéra, zda v té Číně jim kvůli tomu patřičně vyčinil. Je to pitomé, směšné, nevychované k hostu i k hostiteli.

 6. MaB

  Janiko, musim se toho novinare zastat. Kdyz Sarkozy verejne hlasal, jak M. Kadhafimu vysvetlil, co je to respekt lidskych prav, je zcela normalni, ze novinar dal moznost také MK, aby se k tomu vyjadril. Pokud to bylo beze svedku, „mezi 4 ocima“, melo to zustat duverné. A jak videt, host této prilezitosti velmi rad vyuzil k dementovani slov hostitele.

  Ochotne odpovedel i na otazku novinare, uz za valky v Libyi :
  „Jsem opravdu rozzloben. Ja jsem Sarkozymu pomohl k moci, dal jsem mu penize nez se stal prezidentem. Prijel sem, do mého stanu, kdyz byl ministr a zadal mne o pomoc. Podle mne ma mentalni problém“

  MK uz v Parizi poznal, ze S. trpi mimo jiné i mytomanii, Francouzi uvadeji jako jednu z jeho vad „manque de honnêteté“ – chybi mu cestnost, poctivost…

  • Janika

   Asi jsem se špatně vyjádřila, MaB. Nepsala jsem o tom novináři ve Francii. Jen mi ta situace připomněla české poměry, kdy se chce na našem premiérovi nebo prezidentovi, aby při státní návštěvě konkrétně třeba Číny nebo Ruska tam poučoval o tom, co dělají špatně. To mi připadá směšné, nevhodné, neomalené, trapné. Jde se o něčem jednat, ne udělovat kázání, na to není nikdo zvědavý.

   • Astr

    Zni to temer neuveritelne ale musim s Vami Janiko souhlasit.:-)
    Nekteri novinari a patrne v CR obvzlast jsou nejak presprilis opojeni svou massmedialni moci a silou slova 5 velmoci, ze by radi politikum prikazovali co politici CR maji kdy kde rikat a co naopak ne,
    Mluvil jsem na toto thema s jednim diplomatem ktery potvrdil nevhodnost takoveho jednani pri oficialni statni navsteve nejvyssich predstavitelu.
    Kazda ambasada posila do sve materske zeme zpravy o tom co se v dane zemi deje, a pokud massmedia na titulnich strankach predvadi objimani se Dalajlamy s presidentem, je o tom patricna zeme jiste informovana.
    Naopak massmedia prilis nezverejnuji ze dotycna zeme dostane nasledne od Ciny protestni notu !
    CR dnes ci CSR predtim neni na urovni velmoci ktera si muze dovolit rici pri nejakem jednani
    „pokud chcete s nami obchodovat tak ano ale jen za techto ci onech podminek“
    . I v politice plati, ci presneji predevsim v politice plati , ze
    Quod licet Iovi, non licet bovi
    Smesne na cele veci je prave ta novinarska drzost s jakou se snazi nutit politiky do podobnych nesmyslnych gest..
    Lidska prava za kazdou cenu, I kdysme na tom meli prodelat a cely svet se podelat.
    Pravda a laska musi zvitezit!
    Cely svet vcetne CR predal svoji vyrobu do Ciny ale CR ma byt ten stat ktery si sve obchodni kontakty bude komplikovat krikem o lidskych pravech. ?
    Proc to neudelal Obama kdyz si pozval a srdecneho uvital a pohostil hlavu komunisticke Ciny ve WhiteHauzu? Proc ne Velka Britane? Ta okazale vozila navstevu z Ciny v kralovskem kocare, pocta ktere se jinemu predstaviteli nikdy nedostalo.
    Zato v CR kolik stran a novin bylo popsano co a jak delal president Zeman pri sve navsteve v Cine.
    Hlavne co delat a rikat mel a co nemel.
    Neuveritelne, ale jen v Kocourkove mozne :-(

  • PeeBee

   hochstapler se tomu rika a sarkozy neni mezi politiky vyjimkou, spise pravidlem. saakashvili napr. je nizsi sorta tehoz.

  • MaB

   Astre, precetla jsem si se zajmem. Proc je muj pohled na volby jiny ?
   Mozna proto, ze nevychazime s autorem ze stejné reality ani ze stejnych zkusenosti.
   On si chce „zaspekulovat“ a slouzi mu k tomu polopravdy, predpoklady, kdyz ne primo lzi.

   A hlavne proto, ze Marine Le Pen se chova jako populista, demagog, lhar.
   Vite proc ?
   Protoze ona (a FN) jedina vse vedela predem, upozornovala na to, vsichni ostatni jsou neschopni, ona jako jedina ma na tento „vseobecny upadek“ lék.
   A tomu veri jen 28% volicu z tech 58 % , kteri se k volbam dostavili. A mezi nimi jsou i ti, kteri chteli jen protestovat aniz by si jeji zvoleni prali.
   Jak uz jsem zde psala, volici radi politikum jako celku pohrozi a k tomu jim slouzi „atomova bomba FN“, kterou nepouziji, kdyz se opravdu o neco jedna.
   Tyto volby byly neco jako 2. elektrosok po atentatech a tentokrat se zda, ze konecne dochazi k revoluci v politickém spektru, ktera smeruje k vymene garnitur, ke generacni urcite,
   A to se MLP nehodi do kramu. :)

   • Astr

    Tyto volby byly neco jako 2. elektrosok po atentatech a tentokrat se zda, ze konecne dochazi k revoluci v politickém spektru, ktera smeruje k vymene garnitur, ke generacni urcite,
    A to se MLP nehodi do kramu. :)

    Jestli se to populisticke MLP hodi ci nehodi do kramu posoudite lepe Vy nez nekdo z daleka, ale dovolte muj nesouhlas s Vasi prvni vetou
    jaka vymena, garnitur kdyz Sarkozy je zpet na scene ?
    To ze nekteri vasi politici si uvedomili nebezpeci ktere jim od MLP hrozi a proto si opravili slovnik , tedy jen vymenu slov za nejakou pro lid vyznamnou zmenu nepovazuji.

    • MaB

     Astře, čas nam ukáže. Ale uz ted‘ je jasné, že hraje proti Sarkozymu.
     Bouří se jeho vlastní strana. Po „stalinské čistce“ – hned 2. den po volbach, vyhodil vice prezidentku strany, ambiciozní Nathalii Kosciusko-Morizet, která zpochybnila jeho „vítězství“.
     To byla velká chyba, všichni potenciální kandidáti Republikianů na funkci prezidenta se postavili na její stranu. Distancují se od něho i kdysi jeho „skalní obdivovatelé“.
     A hlavne : ke slovu se hlasi „nová generace“ (v čele s Bruno Le Maire), která je k S. velice kritická a má odezvu v členské základně.
     V dnešnm průzkumu veřejného mínění si sotva 20% Francouzu myslí, že má ex-prezident ještě šanci být zvolen v 2017.

     • MaB

      Jeste prikladam, co pise cesky tisk:

      Zisk ani ne 27 % (v prvním kole voleb) je pro opoziční stranu tváří v tvář výrazně nepopulárnímu prezidentovi velmi slabý výsledek. A to tím spíš, že do těchto voleb nešli Republikáni sami, ale v koalici se svými středovými spojenci. To všechno vytváří vážný problém především pro jejich lídra: Republikáni jsou relativním vítězem těchto voleb, ale Nicolas Sarkozy je jedním z hlavních poražených.
      Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/komentar-k-francouzskym-volbam-v-krajich-fp6-/zahranicni.aspx?c=A151214_105805_zahranicni_jav

      • Astr

       Tady jsme zase cetli ze Sarkozy udelal chytre 2 prohlaseni z nich to kajicne a dokonce pry pri navsteve stadionu ma vetsi popularitu.
       Stale pry umi a o to je pro nektere jine politiky nepohodlny.
       Ze vyhodil mistopredsedkyni?
       Bezna praktika:-(
       Udelal to I Sobotka ze soc dem.v CR s temi co sli bez jeho vedomi navstivit presidenta.
       Totez zde v Klokanii! Pro porazeneho lidra strany zustava jen bezvyznamna zadni lavice v parlamentu a nebo odchod z politiky bez pocty ! Zde plati ze pokud nema v parlamentu spravny pocet let, pak odchazi z politiky I jako chudy !
       Mozna I proto se vetsina politiku snazi urvat co nejvic jiz behem prvniho volebniho obdobi?
       Vas Sarky by ale uz davno mel byt za vodou.
       A vubec vi se ci mluvi se ve Francii o tom kam zmizely milliardy Kadaffiho,a Libye ?
       Kolik toho zustalo I byvalemu presidentovi ? Nejen ve Swiss bankach ale I ve Francii a Anglii mel hodne !
       Kadaffai v posledni dobe prodaval olej ne za dollary ale za eura :-)

       • MaB

        Astre, samozrejme, ze se o tom vi:

        Les faits: En avril 2012, Mediapart publie un document présenté comme officiel et qui attesterait d’un «accord de principe» de l’ancien président libyen, Mouammar Kadhafi, pour le versement en 2006 de 50 millions d’euros pour «appuyer la campagne électorale» de Nicolas Sarkozy l’année suivante. Depuis, les témoignages divergent. L’ancien chef des services secrets libyens, dont la signature apparaît sur le document, a contesté son authenticité, tandis que l’intermédiaire en contrats d’armement Ziad Takieddine l’a au contraire jugé «crédible». Mercredi 17 septembre, un cousin de Kadhafi confirmait encore dans L’Express l’existence d’un soutien financier. Mais personne n’a jamais donné de preuves.

        Jeste letos v zari to znova potvrdil bratranec MK, ake chybi dukaz, ktery nikdy nikdo nedal..
        V pravnim state je presumpce neviny, on je velice mazany a ma ty nejlepsi advokaty.
        Jeho jméno figuruje i v asi desitce dalsich soudnich afer.
        „Za vodou“, jak rikate, tedy bezesporu je, jestli bude nekdy „pod zamkem“, neni jisté.
        Nicméne by potreboval prezidentskou imunitu.
        O tech 2 prohlasenich jsem se tu zminovala, byl na fotbale se svym novym „vzacnym pritelem“, emirem z Quataru…

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s