Novoroční poselství Muammara Kaddáfího

muammaralgadafi

Otevřený dopis křesťanskému světu

Všichni lidé na světě a možná i nebeští andělé jsou unaveni opakováním vzájemných starých, falešných gratulací „Šťastný nový rok“.

Hlavy států si navzájem posílají takové gratulace, zatímco mnozí z nich pokračují v takových akcích, které činí nový rok nešťastným, mizerným, smrtícím. Měli bychom se zamyslet a vzpomenout si na některé verše z Koránu, stejně tak jako z Bible a Nového zákona, kde se říká: „Pomáhejme si navzájem ke spravedlnosti a zbožnosti. Nepomáhejme si k hříchu a přestupku.“

Vzpomeňme si, jak Kristus naléhavě káral lidi v prvním kázání v Jeruzalémě za to, že zapomněli Boží slovo a vyžívají se v marnivosti. Jak vytýkal kněžím zanedbávání služby Bohu pro jejich chamtivost. Jak vytýkal zákoníkům zkorumpovanost a vzdání se Božího zákona, jak vytýkal učencům neúčinný výklad Božího zákona.

Nyní musíme sami bez Krista pokárat ty, kteří zapomněli Boha, ty, kteří jsou ješitní, ty, kteří jsou chamtiví, ty, kteří jsou zkorumpovaní a ty, kteří přestupují Boží zákon, ale musíme pokárat sami sebe za naše hříchy a přestupky.

Musíme pochopit, že jsme daleko od učení Krista a blízko k učení Satana. Velké a bohaté mocnosti utratily jmění za vývoj a výrobu jaderných zbraní, mezikontinentálních raket, vesmírné programy a techniky ke zlepšení svých válečných programů v době, kdy většina lidí na zemi trpí chorobami, podvýživou, hladem a přemrštěně rostou životní náklady.

Tyto mocnosti jsou ve skutečnosti vedeny Satanem. Jejich knihou není ani Korán, ani Bible.

Nutně potřebujeme opakování učení Krista, kde najdeme volání po jednotě a slova – „Ruce pryč od Palestiny, rodiště Ježíše Krista – milost s ním – a ruce pryč od všech utlačovaných, kolonizovaných a pronásledovaných národů“.

Jak hodně potřebuje tento svět znovu Krista. Musíme přestat s nadměrnou konzumaci alkoholu, užíváním drog a s nemorálními činy, ke kterým jsou podněcováni lidé na celém světě v předvečer každého nového roku, a místo toho bychom se v tento večer měli modlit a žádat o odpuštění a přemýšlet o Božím zákonu a způsobu života nás všech.

Vím, že domýšlivost člověka a jeho bloudění od správné cesty je mnohem silnější než moje protesty, ale přesto nabízím světu tato slova. Vzpomeňme si tuto větu z Bible – „A NA POČÁTKU BYLO SLOVO…“.

Muammar Kaddáfí
(1942-2011)

(Převzato odtud, překlad Janika)

***

Tuto výzvu poslal Muammar Kaddáfí formou otevřeného dopisu křesťanskému světu v roce 1989, tedy v době, kdy jsme my v Československu cinkali klíči a tajili dech nadšením a nadějemi při vstupu do tohoto nádherného světa, který se před námi otevíral. Byli bychom ta slova neslyšeli, ani kdyby se k nám bývala dostala. Tato výzva Kaddáfího se však nedostala ani do onoho křesťanského světa, tenkrát ještě nebyl internet a bláhového Beduína stejně nikdo neměl zájem poslouchat.

Po letech je mi ctí, že to mohu tady publikovat. Nejsem věřící, přesto mě jeho výzva oslovila a rozumím jí. Doufám, že i někdo další si ji rád přečte.

 1. Astr

  Nepochybujte ze obycejne lidi to oslovi, taktez jiste I vetsinu Vasich ctenaru zde.
  Jenze ke sluchu tech kterych se to tyka nejvice se to nedostane a pokud nahodou ano, pak jednim uchem tam a druhym ven, naprosto bez ucinku: neb na lid a lidske zajmy se*ou z vysoka -(
  Pritom vime dobre koho se to tyka nejvice , je jich dlouhy list vsech tech kteri jasali nad smrti Kaddafiho a destabilizaci jak severu Afriky tak rozvracene Syrie a predtim Iraku a dalsich mist !
  Je Hillary Clinton kandidat na budouciho presidenta svetove velmoci schopna nejake lidskosti po tom vsem co predvedla , vcetne projeveneho nadseni nad smrti Kaddafiho ?
  Co predchozi dama smrti ktera se zaslouzila o Mnichov Balkanu zvany Rambouillet Agreement podle jejich predstav?
  Predevsim FSEM temto rozesiracum sveta by Vas clanek mel byt zaslan, jim je urcen v prvni rade
  ne jen prostemu ctenari na Internetu v CR !

  • Janika

   Děkuji, Astře, věděla jsem, že Vám se to bude taky líbit.

   Vládci světa by se tomu vysmáli a dělali by, že nerozumí, jako v tomhle výstížném popisu:

   NavajaMM: … ten prepis telefonátu Blaira s Kadaffim je ozaj veľmi zaujímavý. Je to osem strán a to varovanie je hneď na prvej strane. Zaujímavé je však niečo iné. Osem strán prepisu hovorí Blair o koze a Kadaffi o voze. Blair zjavne verí viac tomu, čo videl v televízii, než tomu, čo hovorí Kadaffi. Dokonca hovorí tak, ako keby Kadaffi nutne pozeral tie isté programy a vedel, o čom je reč. Blair hovorí o náletoch na mestá, ktoré videl v televízii a že ich má Kadaffi skončiť a dohodnúť sa s opozíciou mierovou cestou. Kadaffi mu tvrdí, že zábery v médiách sú falošné, že v Líbii teroristi útočia na policajné stanice a ak sa chce o tom Blair presvedčiť na vlastné oči, nech príde osobne alebo nech pošle reportérov. Teroristi podľa Kadaffiho nie sú žiadna opozícia, nechcú žiadnu ústavu, len útočia. Blair neverí a dokola chce od Kadaffiho, aby zastavil krviprelievanie…
   Pritom je zjavne vidieť, že si nerozumejú. Blair často hovorí o akejsi osobe, ktorú nazýva „Leader“ a čo by táto osoba mala urobiť. Z kontextu vyplýva, že myslí Kadaffiho a že predpokladá, že vodca musí zorganizovať mierové rozhovory a potom stáť bokom, aby sa strany medzi sebou dohodli. Kadaffi to pochopil tak, že Blair hovorí o Obamovi. Čím dlhšie hovoria, tým má väčší zmätok.
   Na šiestej strane je už Kadaffi tak zblbnutý Blairovým verklíkom, že sa otvorene pýta, či Západ podporuje Al Kajdu, a či pošle intervenčnú armádu ak bude Kadaffi proti nej bojovať.

   Pod článkem, kde Blair říká, že v Libyi je lépe bez Kaddáfího, je momentálně 800 komentářů, vesměs nesouhlasných:
   http://zpravy.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A160107_164405_zahranicni_mlb

  • MaB

   Samozrejme, ze to „obycejné lidi oslovi“.
   Toto je mala ukazka zdejsich reakci, rovnez vesmes nesouhlasnych.

   „Libyjci vse ztratili kvuli Sarkozymu a spol….tlucou nam do hlavy, ze to byl diktator, ale kde a ci ? …to byla vec Libyjcu, ne nase…S. je opravdu zmetek a zustane nejnenavidenejsi prezident ze vsech, které jsme kdy meli. Zasel dokonce tak daleko, ze dodaval zbrane bojovnikum Al-Quaïdy, tem, kteri radosti tancovali, kdyz nasi mladi vojaci byli zabijeni v Afghanistanu…Francouzi si na diktatora Sarkozyho a jeho valku v Libyi vzpomenou a také mu to spocitaji !!!

   • Janika

    Alespoň tohle je útěchou, že napříč národy existují takoví lidé, a není jich málo.
    Stejně si myslím, že jestli ve volbách zvítězí Sarkozy a Clintonová, tak to musí být podvod.

 2. PeeBee

  hezky text, diky za zverejneni.

  nebyl tehdy – v dobach, kdy jste tajili dech a cinkali klici – k sehnani preklad zelene knihy?

  neni sarkozy opet prezidentem? hura, hlavne, ze nevyhrala lepenova!
  nebude prezidentkou hillary rodham clintonova? jasne, ale jeb bush by byl horsi…
  nechysta se okupace libyjskych ropnych poli brity a italy?

  poucil se prumerny evropan, co umi jen kecat, ze ho politici podvadeji a okradaji a kdyz zarvou „do boje!“, jde si poslusne vyfasovat klacek?

 3. Pingback: Novoroční poselství Muammara Kaddáfího | Outsider Media
 4. Pingback: Novoroční poselství Muammara Kaddáfího | ALMANACH

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s