Arabové nám dávají pekelné otázky

aktuální situace v sýrii

Kde jsou naši nepřátelé?

S kým bojujeme?

Proti komu bojujeme?

Koho bombardujeme?

A kde tam jsou civilisté?

P.S.: Ještě že jsou i jiné mapy, abychom dokázali na tyto otázky odpovědět :-).

 1. Antimon

  Ten obrázek („mapa“) je poněkud zavádějící. Z něj, jako by vyplývalo, že tam panuje všeobecný a neřízený chaos. V té směsici barev chybí červeno bílé pruhy a zlaté hvězdy na modrém podkladě. Je bezesporu, že taková mapa leckomu vyhovuje, protože odvádí pozornost „poutníka“ úplně jiným směrem, než je hlavní cesta ….. :-(

  • Janika

   Ano, to tam chybí, to je pravda, z cizích sil je tam jen Izrael. Ale jsou tam doopravdy fyzicky přítomni, na zemi? To asi ne. A kdo přelétne vzduchem, to se taky počítat nedá. Safra, tam je to ještě komplikovanější, než ukazuje tahle mapa…

 2. Tribun

  Takový krásný chaos se ani na Ukrajině vytvořit nepovedlo. Svým perverzním způsobem je současní Sýrie umělecké dílo.

  • Janika

   Tribune, myslím, že je to v těchto zemích spíš zákonité. Pro nás nepřehledná síť vazeb, kmenů, klanů. Jen když do toho strkáme své pracky…

 3. PeeBee

  http://www.globalresearch.ca/past-and-present-islamist-democratic-and-nazi-international-brigades/5500007
  http://thesaker.is/execution-of-nimr-al-nimr-saudi-arabia-and-iran-religious-or-political-conflicts/

  “We see no problem between Sunnis and Shiites, between Sunni countries and Iran. The only problem is you, and you laugh at the world [by exploiting this alleged sectarian rivalry]. There are no problems between Sunnis and Shiites, they are just lies and falsifications that you use to deceive the ignorant of your supporters and thugs who claim to be ‘Salafist‘: the ‘Salafists’ of Nayef, the ‘Salafists’ of Saud, which give no consideration to religion, the ‘Salafism’ which is based on murder, rape of honour, betrayal, collaborationism with the United States, such is their ‘Salafism’. These are the Saud.”

  • Janika

   Nimr al Nimr byl zřejmě velký člověk, moudrý a statečný muž. Přiznávám, že jsem ho neznala až do té popravy.
   Vzali to šmahem, Saudové. Komunisté s Toufarem byli proti nim břídilové.

   • PeeBee

    co s tim maji spolecneho komuniste?
    snad jen, ze nikdy nedosahli takoveho vlivu v muslimskem svete, coz je zjevne skoda, jelikoz ulohu radikalni levice prevzala radikalita nabozenska sbirajici mistni formy lumpenproletariatu pod sva kridla. vis, byt mi 14 a zit nekde v pisecnem prdelakove v iraku nebo afghanistanu, taky si treba vysnivam, ze jednou budu mocny kalif… lide potrebuji vysnivat, hole pravdy jsou moc chladne.

 4. MaB

  „A kde tam jsou civilisté ? “
  Odpoved’ jsme videli v TV vcera a bylo to otresné. Mesto Madaya a okoli, celkem 42 000 obyvatel – „rebelu“, je jiz 6 mesicu obléhano, jak bylo v reportazi receno, armadou al-Assada. Ziji bez elektriky a za tu dobu snedli veskeré zasoby, listy a kuru ze stromu i tamni kocky a psy. To malo, co jeste nabizeji ket’asové, je pro vetsinu nedostupné, kilo ryze za 230€.
  Apokalypticky obraz apatickych deti s nafouklymi brisky, cernymi kruhy pod ocima, které jiz nemohou ani plakat a které na kost vyhublé matky po tydny krmi jen vodou se lzickou marmelady, vedle nich kostry potazené kuzi umirajicich hladem…
  OSN se konecne podarilo prinutit al-Assada, aby povolil zrizeni humanitarniho koridoru, ktery byl otevren 7.1.2016.
  Pro kolik z tech 42000 obyvatel je uz ale prilis pozde ?

  • PeeBee

   ve ktere tv?

   mab, rad bych se ujistil: chapete mechanismus vydirani, ktery byl pouzit opakovane pri destrukci pomerne solidne fungujicich sekularnich zrizeni v poslednich 20 letech v oblasti severni afriky a blizkeho vychodu? vite neco o minulosti a o tom, ze velmi podobny mechanismus byl (a bude opet) pouzit i jinde. napriklad prave v soucasne dobe se rozjizdi neco podobneho pomalu a jiste v lat.am.

   skoda, ze nevim, jak jste reagovala na gaddafiho rozdavani viagry pred ctyrmi lety nebo na skvely pribeh znasilnovane libyjky, co vtrhla do rixosu. take se vedla jedna o jeho soukromem haremu, kde ty zeny udajne sadisticky zneuziva se svymi prateli z vedeni zeme. hodne zen bylo skutecne pobourenych pri te predstave brutalniho a perverzniho tyrana. a take v tom v benghazi samozrejme melo zemrit na 200000 nestastniku a v dalsich mestech bombardovanim povrazdil mirumilovne demonstrace.

   piste si co libo, asi k tomu mate dobre duvody, doufam, ze to je jen naivni humanismus a nic vic.

  • hans

   V té vaší TV zapoměli říct, že fotky „hladovějících ětí z Madaji“ fotili reportéři v Libanonu, že? A o demonstracích obyvatel Madaji, požadujících odchod islamistických teorristů a příchod syrské armády se taky nezmínili, viďte? A vysvětlení jak je možné, že islamisté ovládající město nehladoví, v té vaší TV taky nemají. A určitě se nezmínili, že syrská vláda poslala do města potraviny i bez údajného „nucení OSN“, ale vaši souvěrci je zkonfiskovali a prodávali lidem za nehorázné ceny. No a samozřejmě se nezmínili o jiných městech, která hladovějí stejně, ale vinu za to BBC nedokáže připsat oficiálním nepřátelům britské vlády, tak o nich mlčí…

   A mimochodem, myslel jsem, že vůči propagandě BBC a spol. jsou vzdělanější lidé imunní už dvacet let: po Srebrenici, kde pomoc „ubohým hladovým civilistům“ vůbec nepomohla, zato umožnila zrození několikatisícové divize muslimské armády, která zaútočila na okolní vesmice a užila si genocidy (nebo-li, v terminologii prezidenta Havla, seznámila Srby s humanitními hodnotami západní židovsko-křesťanské civilizace.)

  • MaB

   hanzi, nevim, koho povazujete za mé „soukmenovce“, ale dulezité je, ze to vite vy :)
   Jinak mam rada informace z pluralitnich zdroju. Odkaz jsem sem dala, ale nezobrazil se, tak byl smazan.
   Proc si myslite, ze ten, kdo s vami nesouhlasi (nekdy je to mozna jen zdanlivé), je nutne hloupy, mene vzdelany, … nez vy ?

   Unahlené zavery delat nelze, I kdyz tu reportaz filmovali reporteri francouzsti primo na miste a i kdyz tady jde o svedectvi organizaci serioznich, jako Cerveny kriz, Lekari bez hranic, (nekteré cleny, fr. lekare kteri tam s veklym rizikem jdou operovat, a to bez rozdilu vsechny ty, kteri pomoc potrebuji, znam a nemam duvod neduverovat jim.)

   Ty zriceniny domu a ti umirajici hladem jsou realita, at‘ ji ma na svedomi kdokoli.

   Toto je pripad, o kterém pisi vyse:
   Le Programme alimentaire mondial (PAM) de l’ONU et le Comité international de la Croix-Rouge (CICR) doivent faire parvenir de l’aide aux 42.000 habitants de la ville rebelle de Madaya, à 40 km à l’ouest de Damas, au bord de la famine. Madaya est assiégée depuis six mois par l’armée syrienne. 28 personnes y sont mortes de faim depuis le 1er décembre, selon Médecins sans Frontières.
   Zde je obdobna situace, ale jsou obkliceni rebely.
   Dans le même temps et de manière coordonnée, les 20.000 habitants des deux localités chiites de Foua et Kafraya, encerclées par les rebelles dans la province d’Idleb (nord-ouest), doivent recevoir une assistance du même type. Ces localités se trouvent à 325 km de Damas et le convoi doit traverser des territoires tenus par des forces adverses.

   • MaB

    Prvni kamiony dorazily do Madaya v pondeli, pomoc prisla, ale sanitarni krize zdaleka neni zastavena. Stovky civilistu ve „velkém nebezpeci smrti“ by mohly byt evakuovany pocinaje uterym z Madaya….Pro 400 lidi je nutna evakuace okamzita i pro „jiné zdravotni problémy“

    Les premiers camions des associations humanitaires sont arrivés lundi (11.1.) dans la ville syrienne de Madaya.
    L’aide est arrivée mais la crise sanitaire est loin d’être endiguée. Des centaines de civils „en grand danger de mort“ pourraient être évacués dès ce mardi de Madaya, ville syrienne assiégée depuis six mois par l’armée et dont la population souffre de famine, a annoncé lundi Stephen O’Brien, le chef des opérations humanitaires de l’ONU. Il estime à 400 le nombre de personnes nécessitant une évacuation immédiate, citant des problèmes de malnutrition et „d’autres problèmes médicaux“.

    hansi, to bylo filmovano kde ?
    vyuzivam k oprave:
    nepisete „soukmenovci“ , ale „souverci“ :)

    • Ondřej

     Tady asi nepřesvědčíte, MaB. Narážíte na zavilé odpůrce Západu coby imperialistické plutokracie. Asad přeci nemůže k nikomu být krutý, když ho podporuje Rusko.:-)

     Takže je jisté, že i OSN je západním kapitálem koupená instituce, když vydala tento statement.

     „As the United Nations and its partners struggled today to gain humanitarian access to the Government-beseiged Syrian city of Madaya, amid reports of people starving to death or being killed while trying to leave, UN officials called the situation “horrendous…ghastly,” and a potential war crime.“

     Dovolím si přeložit

     Vzhledem k tomu, že se pracovníci OSN a její partneři snažili získat přístup s humanitární pomoci do vládou obléhaného města Madaja, a to uprostřed zpráv, kdy lidé umírají hlady anebo jsou zabíjeni při pokusu o útěk, úředníci OSN nazvali situaci jako „strašnou…příšernou“, a označili ji jako potenciální válečný zločin.

     http://www.un.org/apps/news/story.asp?NewsID=52964#.VpTIdfnhDIU

     • MaB

      I toto je vymluvné:
      Irak 166 mrtvych novinaru, Filipiny 77 a treti misto Syrie, 72 od brezna 2011 , z toho 61 syrskych.

      L’Iraq est le pays le plus meurtrier pour les journalistes avec 166 morts, viennent ensuite les Philippines qui en comptent 77.
      Le conflit syrien se situe en troisième place d’un classement mondial macabre: depuis mars 2011, pas moins de 72 journalistes y ont trouvé la mort.
      Si l’on parle plus souvent des journalistes étrangers tués en Syrie – depuis 2011, on dénombre 3 journalistes américains, 1 égyptien, 1 canadien, 1 irakien, 3 français,* 1 belge, 1 japonaise -, on ne dit pas assez que 61 journalistes syriens ont également trouvé la mort.

      *) Gilles Jacquier (France 2), Rémi Ochlik (photojournaliste freelance) et Olivier Voisin (photojournaliste freelance) sont les victimes françaises de ce macabre bilan.

      • PeeBee

       ty „pluralitni zdroje“ jsou mnohokrat usvedceni lhari, kteri opakovane nemaji problem vam lhat a delat z vas uzitecne idioty – coz se napriklad vam osobne zjevne velmi libi, takze s chuti do toho a pokracujme…

       • MaB

        Ano, mate pravdu, na rozdil od vas se nespokojuji se zdrojem jedinym.
        Stejne, jako ti zmineni novinari, kteri si sli situaci a informace o ni overit primo na misto – a za jakou cenu !,
        Zemreli pro to, abychom nemeli jen ty jednostranné informace. aby z nas nikdo ty „uzitecné idioty“ nemohl delat,

        Prestante soudit ostatni podle sebe ! :)

        • PeeBee

         me zdroje jsou naprosto v poradku, nemejte peci. diky nim vim vcelku rychle, kdo strilel na katapultujiciho se pilota, kudy se vozi ropa ze syrie a ujguri do syrie, pripadne kdo si rad hraje s chemikaliemi a s ci pomoci.

         vase zdroje rikaji, ze assad nechava blokadami vyhladovet male deti (relativne nedavno), potlacuje demokraticky smyslejici bojovniky za svobodu, hazi na civilisty „barrel bombs“ a sarin a je kruty diktator, ktery musi odejit.

         • MaB

          Takze kazdy vime své ! :))
          A jak rikaji frankofonni Svycari:
          „Kdyz vidime, co vidime, slysime, co slysime, a vime, co vime, mame duvod myslet si, co si myslime !“

          „Quand on voit ce qu’on voit, que l’on entend ce qu’on entend et que l’on sait ce que qu’on sait, on a raison de penser ce qu’on pense.“

          • PeeBee

           presne tak smajliku, kazdy vime sve, svycarska moudra k tomu nejsou potreba.
           jde jen o to, do jake miry to, co vime, odpovida tomu, co vseobecne oznacujeme za skutecnost.

           takze cynicke mlceni o oblehani siitskych vesnic patri do meho „vedeni“, zatimco krutost „assadovy“ armady patri do toho vaseho, alespon je jasno.

          • Janika

           „Kdyz vidime, co vidime, slysime, co slysime, a vime, co vime, mame duvod myslet si, co si myslime !“

           To je moc pěkné, MaB, to si zapamatuju :-). Důležité je to chápat tak, jak to je řečeno – vidět, znamená vidět, ne se domýšlet.

          • MaB

           Ale jdete, PeeBee, dneska jste ve forme, ale ne zas natolik, abyste cetl mé myslenky.
           Rekneme, ze vam to je jasné nikoli jako krist’al, ale jako voda, ve které se varila jelita (clair comme de l’eau de boudin), to se tady také rika :)
           Vite, co povazuji za jednu z nejvetsich moudrosti ? Ono Werichovo : VSECHNO je JINAK….

   • hans

    to MaB: …nevim, koho povazujete za mé „soukmenovce“, ale dulezité je, ze to vite vy :)…

    Logicky ty, od kterých čerpáte informace a ty v jejichž prospěch informace zkreslujete.

    …Jinak mam rada informace z pluralitnich zdroju. …
    Je mi fuk, co máte ráda. Je mi fuk co si myslíte. Neumím číst myšlenky ani úmysly. Reaguji pouze na to co píšete. Zde a co si pamatuji tak i dříve, jste vždy předváděla pouze informace ze zdrojů jednostranně preferujích agresora. Ze zdrojů, které se v minulých letech předvedly jako lživé. Ze zdrojů typických svou jednomyslností a závislostí na jedné linii určované v jedné zemi. Žádnou pluralitu jste nepředvedla.

    … I kdyz tu reportaz filmovali reporteri francouzsti primo na miste…

    A podstatné informace, které jsem si musel najít sám, zatajili ti „francouzští reportéři“, „ČK“ a „Lékaři bez hranic“ (což je mimochodem smečka výtečníků) vám, nebo vy nám?

    …I toto je vymluvné:…

    Vskutku, kam šlápnou vaši souvěrci, kde se ustaví režim vyhovující vládcům, pánům a majitelům vašich „pluralitních zdrojů“, tam umírají novináři jak na běžícím pásu. Výmluvné. Jaké závěry jste vyvodila? Já jsem si kromě „pluralitních zdrojů“ našel i zdroje ne tak „pluralitní“, zato různorodé a nezávislé na totalitní jednomyslnosti vašich (a ondřejových) „pluralitních zdrojů“

    A ještě, vážně mě chcete přesvědčit, že když v Západem rozvrácených zemích zabijí nějaké novináře, tak to dodává na důvěryhodnosti západní propagandě servírované nám jinými novináři? kde je v tom logika?

    ad Ondřej: je až komické ho číst. Nejspíš si vůbec neuvědomuje, že jím citované prohlášení pracovníků OSN je v dokonalém souladu s mými texty.*** Zato v nich není žádná opora pro jeho kecy o „zavilém odpůrci“, ani pro mainstreamovou propagandu o „Asadem obléhaných ubohých hladovějících civilistech“, kterou nám zde servíruje MaB, aniž by si ji ověřila z různých, vzájemně nezávislých zdrojů.

    *** OSN totiž, když odhlédneme od vaty, říká: 1. chceme tam přijet, 2. protože jsme slyšeli 3. děsné věci. Pod to se klidně podepíšu, no problém.

    • MaB

     Vážený hansi,
     to nejpodstatnější z mého příspěvku neuvádíte:

     Ty zriceniny domu a ti umirajici hladem jsou realita, „AŤ JE MÁ NA SVĚDOM KDOKOLI“

     Myslím, že jsem zde, a to nejen příspěvkem „Prezident a diktátor“, zcela jasně vyjádřila, kdo je pro mne „agresorem“ a na čí straně stojím.
     Takže nechápu, jak jste přišel na to, že sem dávám „pouze informace ze zdrojů jednostranně preferujících agresora“.
     Jelikož jde o pravý opak, usuzuji z toho, že kritizujete něco, co jste nečetl nebo nepochopil ?

     Seriozní novináři-reportéři jsou ti, kteří informují aniž by sami zaujímali stanovisko. A zásadou je „právo na odpověď“, to znamená verze i protiverze.
     Něco jiného jsou novináři-komentátoři a tady je dobrá možnost konfrontace.
     Překvapuje mne proto, že se pozastavujete nad tím, že si dělám názor na základě informací z více zdrojů (pluralita = mnohost, větši počet). A věřte, že je z čeho vybírat a že svoboda projevu je stále veliká.
     To považuji za velkou výhodu netotalitního systému, na kterou jsem si velmi rychle zvykla.

     Příspěvky sem dávám, když je považuji za jiný ùhel pohledu na věc nebo za zajímavé doplnění.
     Všimněte si, že je to většinou bez komentáře a s rezervou.
     A rozhodně to neznamená, že se se všemi ztotožňuji.
     Nevím také, proč bych měla informace vědomě zkreslovat, i když připouštím, že když je potřeba napsat to, co by zasloužilo celou stránku pár řádky, ke zkreslení nutně dochází.

     Závěrem: protichůdné argumenty (argument proti argumentu) tedy i „pluralitu diskutujicich“ na blogu Janiky vítám, jen nejsem zvyklá na agresivitu vůči argumentujícím, naštěstí ale jen ze strany nepatrné menšiny .

     • PeeBee

      nechapu, proc prave vy se domnivate, ze sem posilate jakekoli „jine uhly pohledu na vec“, jak to sama nazyvate. tedy pokud se nejedna o nejaky echtovne francouzsky recept na jelita.

      jen plkate a obcas to prolozite zvastem o brutalite assadovy armady nebo o potrebe pojmenovani kazde detske obeti, mimochodem, kolik jste jich uz pojmenovala za tech dalsich par tydnu?

      „AŤ JE MÁ NA SVĚDOM KDOKOLI“ – skvele motto pro ignoranty a zapometlive, dekuji, nechci.

      • Janika

       Samozřejmě, že pohled inteligentní a vnímavé ženy z jiné země je jiný, než náš. Přesto se překvapivě shodujeme, až na jednotlivosti, jako je například Asad. O tom se dá přece debatovat v klidu, případně tolerovat názor druhé strany.

       • MaB

        Janiko, domnívám se, že ani v názoru na B. al-Assada není mezi námi diametrální rozdíl.
        Co je pro mne u něho podstatné ?
        V r. 2007 byl syrskymi voliči zvolen v referendu s více než 97% hlasů a opětně v r. 2014, přes 88%.
        K dobru mu přičítám, že podporoval mírové řešeni izraelo-palestinské krize.
        V r. 2003 se v OSN postavil na stranu Francie (prezidenta Chiraca) proti americké invazi do Iráku i přesto, že vztahy Syrie a Iráku nebyly přátelské.
        Je inteligentní a má dlouhodobé zkušenosti, takže věděl, že demokratizace v Syrii bude možná jedině pod podmínkou změn ve společnosti.
        Důraz kladl na reformy ekonomické před politickými.
        Země byla prosperující, otevřená a nábožensky tolerantní.

        Rozhodně odsuzuji vnější zasahování do vnitřních problémů jakékoli země a o Syrii to platí obzvlášt‘.
        Po zkušenostech z Iráku a Libye je to naprosto nepochopitelné a neomluvitelné.
        Je logické a nevyhnutelné, že v každé válce dochází k násilnostem – a to na obou stranách. Těmi pak nejvíce trpí civilní obyvatelstvo a o to tu jde především.
        Zodpovědnost za humanitární katastrofu i za chaos v celé oblasti (a v důsledku toho i ve velké části světa) nesou agresoři.

        Souhlasím s Vámi, tolerantni k rozdílným názorům bychom být měli, protože každý uvidíme jen kousek pravdy a pod různými ùhly a osvětlením.
        Poctivost při vyvracení argumentů, s kterými nesouhlasíme, by měla být pravidlem.

        ad PeeBee, divim se, že na moje „plkání“ stále ještě reaguje (aniž ho čte). Zjevně je to pro něho jen příležitost, aby si agresivitou dokázal svou vlastní virilitu….

       • PeeBee

        motto: „AŤ JE MÁ NA SVĚDOM KDOKOLI“

        osobne uprednostnuji informace, coz uz vis. na kecy a manipulace existuji desitky vyborne placenych neziskovek (mj. i z mych dani a me prace) a verejnopravni media (z podobnych zdroju).

        precti si janiko tu o vode, co se v ni varila jelita, o virilite, cteni myslenek,… ta o pluralitnich zdrojich je take dobra – bezpochyby inteligentni a vnimava.

        • Janika

         PeeBee, na manipulaci jsem obzvlášť alergická, ale u MaB ji nevidím, je prostě duchaplná a vtipná, a tvůj postoj nechápu.
         Upřednostňuješ informace, prosím tě, co tím přesně myslíš – informace? Ta samá informace může být podaná různými způsoby a nakonec působit protikladně. Prvořadý je proto postoj člověka, jestli se chce dohodnout, nebo ne.

         • PeeBee

          pokud tvuj blog ma vyvazovat nazory ve stylu verejnopravnich medii (coz jsem netusil), pak to uz nebudu resit podobne jako tapetare, protoze osobne to jsem schopen ignorovat a o duchaplnosti mam jinou predstavu.

          • Janika

           Dobře víš, PeeBee, že si tě velmi vážím a tvoje poznámky patří k tomu nejcennějšímu, co se tady dá najít. Tuhle menší šarvátku nechápu, její důvod a smysl pro mě zůstává záhadou, a prosím jestli můžeš, tak to dál neřeš, jak píšeš :-).

       • MaB

        Ano, hlasim se k tomuto :
        „Ale jdete, PeeBee, dneska jste ve forme, ale ne zas natolik, abyste cetl mé myslenky.
        Rekneme, ze vam to je jasné nikoli jako krist’al, ale jako voda, ve které se varila jelita (clair comme de l’eau de boudin), to se tady také rika :)
        Vite, co povazuji za jednu z nejvetsich moudrosti ? Ono Werichovo : VSECHNO je JINAK….“

        Mam moc rada humor a moudrost, tu lidovou obzvlast‘ , Nize jde o lidové metafory :

        „clair comme de l’eau de boudin “ (jasné (pruhledné) jako voda z jelit.
        Ce qui est obscur, embrouillé, ténébreux (affaire, etc.) …;to co je nejasné, zamotané, komplikované
        SYNONYME : difficile, compliqué, complexe
        Allusion à la couleur noire de l’eau qui sert aux charcutiers à faire cuire le boudin (VIR) /
        .“Clair comme le cristal“ – jasné jako kristal
        Signification
        – D’une clarté parfaite…..;perfektne jasné

        Také jsem citovala Werichovo;
        „Agresivita je parukou skryvajici dusevni ples“ :)

        Nemelo by se vytrhavat z kontextu, neni to intelektualne poctivé, proto;
        „Ty zriceniny domu a ti umirajici hladem jsou realita, AŤ JE MÁ NA SVĚDOMI KDOKOLI“

        Osobne nemam jistotu v tom, kdo co udelal, (mam jen informace zprostredkované), ale vim, ze kazda opozice „dobro“ x „zlo“ v tak nesmirne komplikované situaci je zkreslujicim zjednodusenim.
        ( manichéismus)

 5. Pingback: Arabové nám dávají pekelné otázky | Outsider Media
 6. Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Arabové nám dávají pekelné otázky
 7. PeeBee

  martin koller se na parlamentnich listech moc, moc snazi osetrit vse tak, aby i nejvetsimu pitomci doslo, ze na blizkem vychode je jen jedina civilizace hodna toho oznaceni.

  mel by ale take rict neco o lecbe bojovniku „demokraticke opozice“ na izraelskem uzemi, obcasnych akcich izraelskeho letectva proti syrske armade, zapojeni izraelsko-maltske mafie do cernych obchodu s irackou (a syrskou) ropou, dlouholetem spojenectvi barzaniho klanu s mossadem – ze by nam na prikladech ukazal, jak izrael pomaha bojovat proti skutecnym teroristum a prestava spoluvytvaret nove, cerstve dospele. moc bych chtel vedet, co si mysli o papirech typu „clean break report“ (konspirace?) a take jaky ma nazor na neuveritelny rasismus, ktery je pritomny v izraelske spolecnosti… jen tak, aby pro nas „ne-analytiky“ byl obrazek ucelenejsi.

  • Janika

   Kaddáfí šachy hrál a byl muslim :-).
   Chtělo by to vysvětlit, jak je to s „haram“ – myslím, že součástí koránu to není. A má 5 kategorií s různou platností. Takhle laicky se to používá jen jako laciný klacek.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s