Za vlast

„Rozhodl jsem se udělat něco pro vlast, tak jsem jel do Prahy a hodil Molotova na Kliniku.“

BURKY TADY NECHCEME!

BURKY TADY NECHCEME!

UPD: Z komentáře Seala:
Dneska je už po záhadě, i když konspirátoři samozřejmě tohle téma nevzdávají. Už dopoledne Antifa indentifikovala několik fotbalových chuligánů z té šarvátky (podrobněji prý až zítra), což se tentokrát už začíná objevovat i v médiích. Takže aktuálně tu teď máme i novou policejní tiskovou zprávu, ze které vybírám:
„…Kategoricky odmítáme spekulace, že by při střetu dvou skupin s protichůdnými názory na křižovatce ulic Thunovská a Zámecká byl někdo z maskovaných útočníků policista nebo se jednalo o policejně řízenou akci. Kriminalistům se do této chvíle již podařilo zjistit totožnost některých z maskovaných útočníků, jedná se o radikální extremisty z fotbalového prostředí…
Rovněž důrazně odmítáme spekulace, že muž na záběrech v hnědé bundě s šálou okolo krku řídil celou akci nebo jakkoliv napomáhal útoku. Právě naopak! Jednalo se o kriminalistu, který byl velen na sobotní bezpečnostní opatření, a jeho úkolem bylo mimo jiné eliminovat možné střety názorově odlišných skupin…“
Pokud by snad někoho zajímalo „alternativní“ vysvětlení, tak celá tiskové prohlášení je tady (ve standardním českém provedení): http://www.policie.cz/clanek/krajska-reditelstvi-policie-hlavni-mesto-praha-galerie-zpravodajstvi-tiskove-prohlaseni.aspx

 

 

 1. Janika

  Tak nevím, jestli je to legrace, nebo tragédie.
  Až se vrátí „hrdinný vlastenec“ z basy (nebo z úkrytu), tak to možná vysvětlí.

  • :-)))

   na te fotce je policie CR pod velenim chovance… nomen omen

   Vítek ve svém textu upozorňuje především na skutečnost, že hlavní čelo průvodu doprovázela policie bez dostatečné výstroje. „Kde je antikonfliktní tým, který je vždy u větších rizikových skupin? Opakuji, tito policisté pouze v čepicích jsou prostě neinformovaná stafáž, která je obětována pro mediální hru. Jde o přímé ohrožení jejich zdraví! Někdo vás obětoval a metody příslušníka Stb Zifčáka převzal tentokrát muž v hnědé bundě,“ rozhorlil se.

   Následně dodává, že neví, kdo akci připravil a řídil, ale vzhledem k tomu, že za Policii ČR odpovídají především policejní prezident a ministr vnitra, žádá je o okamžité vyšetření celé situace a jednoznačné odstoupení ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). Ten podle jeho názoru nasazuje zaměstnance ministerstva proti vlastním občanům. „Jde v tomto případě v demokratickém státě o prostředky, které se neslučují s posláním Policie ČR,“ uvedl.
   „Jako předseda Unie bezpečnostních složek, který zastupuje policisty, hasiče, vězeňskou službu, to v první řadě vnímám jako zneužití policie k politickým cílům, ohrožení zdraví policistů v uniformách (obětní beránci), dále jako neoprávněný zásah (provokaci) proti občanům, které na zdraví a životě ohrozila řízená provokativní akce Policie ČR,“ uzavřel s otázkou, co může přijít dál. „Požáry, které se budou svádět na druhé, nebo politické vraždy?“ poznamenal.

 2. brigman

  Všude se píše pouze „Klinika“ jakoby nám bylo podprahově podsouváno že se jde o nemocnici. Záměr? Jednalo se o „autonomní sociální centrum“ s názvem Klinika, takže žádná nemocnice, zapálili to maskovaní pachatelé a oheň byl tak obrovský že to trvalo 40 vteřin než byl uhašen. Jediní maskovaní na demonstraci (ti na obrázku) byli hoši z Antify a anarchisté. Zbytek si můžete domyslet sami a pokud vás napadne provokace s cílem zdiskreditovat demostraci tak asi nebudete daleko od pravdy.

  • Janika

   No, říkají Klinika, protože se to Klinika jmenuje, jak to mají nazývat :-).
   Osobně nemám tušení, co to je za organizaci, žádnou podporu jim z tohoto důvodu nevyjadřuji. Pouze odsuzuji agresi, ať už by byla směřovaná proti komukoliv.

  • Tribun

   Takže se na konec vlastně nic nestalo… tedy až na těch pár vyražených zubů, a na to oko už vidí, výše trestu se mi zdá přiměřená, ale tak pro vosum lidí.

 3. :-)))

  ano, za vlast a emericky fasismus
  Šéf Unie bezpečnostních složek šokuje. Odhalil v zakuklených útočnících policisty a vyzval Chovance k odstoupení
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sef-Unie-bezpecnostnich-slozek-sokuje-Odhalil-v-zakuklenych-utocnicich-policisty-a-vyzval-Chovance-k-odstoupeni-420783

  Vážná slova ze sněmovny: Nebyl útok na Kliniku něčí špinavá hra, která má zvednout přesně zamířenou vlnu společenské nevole? Co požár německého Reichstagu…
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vazna-slova-ze-snemovny-Nebyl-utok-na-Kliniku-neci-spinava-hra-ktera-ma-zvednout-presne-zamirenou-vlnu-spolecenske-nevole-Co-pozar-nemeckeho-Reichstagu-420789

  • Janika

   Brigmane, děkuji. Shlédla jsem to video poctivě a žádný důkaz, že je to sehrané, jsem nepostřehla. Chlápek v hnědé bundě, co dává pokyny? No a? Kdyby to byl doopravdy „režisér“, tak by se takhle natočit nenechal. Lidi tam stojí proti sobě, hecují se, trvá to, no jasně, to je přirozené.
   S jistotou samozřejmě nevím, nemůžu vědět, ale konspirační teorie nemusím. Tohle mě nepřesvědčilo, nic ve zlém, pokud tomu Vy nebo někdo jiný věříte, je to vaše věc.

   • brigman

    V pořádku. Pokud máte averzi vůči Aeronetu, zkuste jiné odkazy k danému tématu. Snad pro vás bude důvěrihodnější iDnes kde šéf Unie bezpečnostních složek Jiří Vítek na svém blogu rozebírá tuto kauzu a dochází k stejným závěrům jako zdroj na mém odkazu. Váš pohled na věc a názor ale plně respektuji…

    • Janika

     Mně vlastně ta snaha prokázat, že to skutečný útok nebyl připadá pozitivní. Dokazuje, že takovou agresi nepřijímáme jako samozřejmost. Kdyby se tím aktéři a sympatizující hrdě a drze chlubili všem do očí, to by byl teprve konec.

     • Ondřej

      No když určitým jedincům prochází „namleti do masokostní moučky“ tak „hodil jsem tam Molotovuv koktejl….“ už příznivce „šibenic“ víc nerozdovadi…cynik se odvolá jistě na onen pověstný černý humor…

      • Tribun

       Ta masokostní moučka byla ještě nevinná hyperbola ve srovnání s tím, co se říkalo včera. Beztrestně, pod ochranou policie.

        • Tribun

         Na náměstích. Nedělejte, že o tom nevíte. Nebo to kvitujete? Abych mluvil konkrétně, tak třeba výzvy k likvidaci Sobotky a nedemokratickému (!) převzetí moci.

          • Tribun

           Svoji roli hraje i čas. Co bylo před rokem blbý vtip je po roce ve změněných podmínkách nebezpečné vyhrožování. Časy se mění a koncentrace výbušné směsi též.

      • PeeBee

       no, nekterym projde i zniceni celeho statu, proc bychom meli resit blbe kecy, kdyz neresime brutalni agresi? odsouzen je clovek za cmarani po plakatech a zmrdi skrabajici zvaci dopisy pod smyslenymi zaminkami maji lavicku?

   • Nerevar

    Rozhodně však nutno podotknout, že náckové si na jiné demonstrace tak pitomé škrabošky neberou. A nikdo na fotografii nemá ani trikolóru, o aspoň miniaturní vlaječce Česka také ani potuchy. Už se těším, jak nás pan Čulík začne zas mistrovat, že všichni Češi (až na pana Čulíka) jsou totální odpad.

   • PeeBee

    svata prostoto, nejde o viru, jde o uvazovani moznych scenaru – realnych – ktere byly mnohokrat uspesne pouzity k ruznym ucelum.

    • Janika

     Však jo, nebráním se tomu, jak vidíš. Sledovala jsem to video s očima navrch hlavy, ani jsem nemrkala, aby mi něco neuniklo – a žádný důkaz, že to byla inscenace, jsem neviděla. Což samozřejmě nevylučuje možnost, že to inscenace být mohla. Ale jaká tedy? Všichni hráli, 7 policajtů a 20 maskovaných? To sotva, to by se určitě časem prokeclo. Možná někdo tahal nenápadně za nitky? To už spíš. Kluky zblbli a policajti měli rozkaz. Jenže jak to dokázat? To nedokážeš. Jen tomu můžeš věřit, protože ti to tak vyhovuje, odpovídá to přesvědčení, které jsi zaujal.

     • Koloděj

      Janiko, mne z vás vomejou. Parta chuligánů vychází z budovy, která patří Vnitru. Mají škrabošky, (ve skutečnosti se spíše podobají vojenské jednotce – stejný rifle, černé bundy, škrabošky, vzrůst .. ) aby nebyli poznat (zákonem zakázáno) policajti i „chuligáni“ čekají na příjezd ČT, nikdo je nevyzve k sundání masek, mají umělohmotné tyče a gumové dlažební kostky, ale vám pořád nic nepřipadá divné.
      Ti v čepicích nebyli obětování (jak se občas někde prohlašuje) , evidentně jsou informováni, a v klidu. Kdyby tam byl skutečný problém, během chvíle jsou na místě kluci z urny. Nikdo tam nikoho nechtěl zranit (ani „chuligáni“ )..

      Což takhle 2 mouchy jednou ranou ? Kriminalizují odpůrce islámu (ti odpůrci jsou směšní, až to tříská dveřma ) a profláknutý scénář podkope Chovance. ( Shappiro ? )

      Proč jsou odpůrci Islámu směšní ? Protože jsou také řízení MV. Skutečný problém není Islám, ale nestřežené hranice EU. Dnes se do EU legálně třeba z Ameriky dostanete pouze přes skenovací terminál, ale jako uprchlík nemáte žádná omezení, ač hranice překračujete nelegálně. Ještě vás zlegalizují a otevřou vám konto zadarmo.

      Tisíce důvodů protestovat proti EU, členství v EU, politice EU, protože tam je pes zakopaný, ne v Islámu. Tato bezzubost hnutí jasně ukazuje na to že je to projekt estabilishmentu – stejně hloupý a bezzubý program jako volební program CSSD (nebo jiné strany) . Řeší blbosti ale skutečným problémům se vyhýbá. A až naberou dost hlupáků, tak je zavřou za podporu hnutí omezujícího náboženství atd …

 4. tresen

  Jestli to nechal podpálit Chovanec, proč by odstupoval?
  Počká si na akci nějakého vlastence s kalašnikovem a pak se k likvidaci Kliniky hrdě přihlásí. Na podzim dostane na Hradě metál.

   • Hudec

    Se stranami i Stranami je to někdy proházené, to máte recht. Jak zpíval kdysi Pepa Nos: Kdo jde na západ, dojde na východ (parafrázuji, necituji). A také nezapomeňte, že: „Jdu na sever…. a jdu na jih. …. Nic moc“.
    Nebo jak jste to myslel s těmi stranami? Malou a velkou? Ty bych viděl proházené celkem nerad.
    Ne, vážně. Podle toho legračního videozáznamu s „neonacisty“ už schází jenom nějaký mrtvý student, třeba Kovář (kdyby to byl nácek/vlastenec). Fuj, to byla fušeřina! Že ze mě občas někdo dělá blbce, na to jsem zvyklý a dost si o to i koleduju. Ale takhle amatérsky, to mě uráží…. :-) .

    • Seal

     Co vás jako známého mediálního experta uráží? Že by snad to jediné možné vysvětlení z onoho videa, podle kterého policie už neumí připravit ani pořádnou provokaci? Dneska je už po záhadě, i když konspirátoři samozřejmě tohle téma nevzdávají. Už dopoledne Antifa indentifikovala několik fotbalových chuligánů z té šarvátky (podrobněji prý až zítra), což se tentokrát už začíná objevovat i v médiích. Takže aktuálně tu teď máme i novou policejní tiskovou zprávu, ze které vybírám:
     „…Kategoricky odmítáme spekulace, že by při střetu dvou skupin s protichůdnými názory na křižovatce ulic Thunovská a Zámecká byl někdo z maskovaných útočníků policista nebo se jednalo o policejně řízenou akci. Kriminalistům se do této chvíle již podařilo zjistit totožnost některých z maskovaných útočníků, jedná se o radikální extremisty z fotbalového prostředí…
     Rovněž důrazně odmítáme spekulace, že muž na záběrech v hnědé bundě s šálou okolo krku řídil celou akci nebo jakkoliv napomáhal útoku. Právě naopak! Jednalo se o kriminalistu, který byl velen na sobotní bezpečnostní opatření, a jeho úkolem bylo mimo jiné eliminovat možné střety názorově odlišných skupin…“
     Pokud by snad někoho zajímalo „alternativní“ vysvětlení, tak celá tiskové prohlášení je tady (ve stadardním českém provedení): http://www.policie.cz/clanek/krajska-reditelstvi-policie-hlavni-mesto-praha-galerie-zpravodajstvi-tiskove-prohlaseni.aspx

     • PeeBee

      takovy radikální extremista z fotbalového prostředí je vcelku dobre vyuzitelny… viz ukrajina a jina mista.

      • Janika

       To ano, jsou to takoví užiteční pitbulové. Jenže bývají využíváni přímo pro podporu nějaké věci, provokatérství je na ně moc složité. Kdyby je pak zmáčkli, tak všechno prozradí, můžou být používáni jen tak, aby nebylo co prozradit.

       • PeeBee

        odessa napr.? jde take o to, kdo te zmackne a jak moc muze. asi mas pravdu a slo o hura akci, ale… vzdyt je idealni, kdyz nekdo z antify identifikuje chuligana z vrsovic, ne? chlap v bunde byl z protikonfliktniho tymu, typci byli rowdies, vse je v norme, jedeme dal…

        pamatujes na mykolu ze zaberu pred domem odboru – ten otekly hnusak s bouchackou – treba byl take z protikonfliktniho tymu http://thesaker.is/documentary-ukraine-masks-of-revolution-eng-subs/

      • Seal

       To by asi policejní mluvčí už teď spinoval to tiskové prohlášení trochu jinak. Ale to je jenom odhad. Samozřejmě, že policie by teď měla hlavně vysvětlit, jak se tam ta fotbalová úderka vlastně dostala a pár podobných „maličkostí“.

       • PeeBee

        souhlas, asi to bylo jen par pitomcu, tentokrat. na druhou stranu, kdo byl kdykoli v minulosti ucastnikem jakekoli vyhranenejsi demonstrace, videl nescetnekrat mile porozumneni mezi „pravicovymi radikaly“ a „ochranci zakona“. ta subkultura ma k takovym uzitim zkratka blizko vsude po svete z ruznych drobnych duvodu.

     • Koloděj

      Ve snu by mne nenapadlo že Antifa přispěchá tak rychle policii (Chovancovi) na pomoc s identifikováním zamaskovaných mužů. :D Ti jsou koukám už taky ochočeni. Jo,ale když už to píšou na LžiDnes, tak to bude pravda, to je jasný.

      Já bych tam nepoznal ani sám sebe pod tou maskou, ale Antifa má asi na to lepší oko…

      Chovanec se prostě jen tak nevzdá. Ale zakon vremeni pracuje proti němu.

    • danaver

     Vás to možná uráží, pane Hudče, a určitě semtam ještě pár dalších lidí, ale na tom vůbec nezáleží. Zpřísnění bezpečnostních opatření, v jejich rámci evidence všeho, návrh protiteroristických zákonů, to všechno je na spadnutí, a jako impuls k tomu – cokoliv stačí, cokoliv. Že se někdy někdo později bude ptát jak jste mohli?? to se v Iráku asi taky divili, jak absurdně může začít válka…

  • Janika

   A Putin obsadil Krym jako Hitler Sudety, že ano, pane Hudče.
   Tyhle příměry bývají zavádějící, protože každá situace je vždy unikátní a jedinečná.

   • PeeBee

    ano, a neustale v mnoha podrobnostech totozna s nekonecnou radou „podobnych“ donekonecna se rozvijejicich situaci – to je nase universum ve sve skvostne dynamice.

 5. MaB

  Za vlast „Rozhodl jsem se udělat něco pro vlast, tak jsem jel do Prahy a hodil Molotova na Kliniku.“
  Zajímalo by mne, jak si ti lidé svou „Vlast“ představují, čím je pro ně Česko ?

  Francouzi měli potřebu vyjádřit písemně svůj patriotismus, svoji lásku k raněné vlasti po 13.11.2015.
  Přikládám jednu ukázku

  „Moje Francie. Je to ta z 1789, Francie, která povstává, která se staví proti, odmítá, Francie, která protestuje, která chce vědět, je to Francie radostná, zvědavá, vzdělaná, Francie Molièra, který tolik bojoval proti pokrytectví, ta La Fontainova, ta Stendhalova, Balzacova, Jaurèsova, ta Victora Hugo a Julesa Vallèse, France vynálezů, badatelů, ta Pasteurova, ta Denise Papina a Pierre a Marie Curie, Francie písma, ta Chateaubrianova, Montaignova, Francie Poesie, ta Musset,ova, Eluardova, Baudelairova, Verlainova a ta Aimé Césaira, Francie, která bojuje proti všem totalitarismům, všem racismům, všem intégrismům, obskurantismu a všemu manichéismu, Francie, která miluje slova, slova sladká, slova lásky a také svobodu říkat slova sprostá, Francie, která nikdy nepřestane nenávidět slovo podřídit se a hýčkat slovo odboj. “

  Co by asi napsali ti „vlastenci“ manifestujici ?

  Ma France à moi C’est celle de 1789, une France qui se lève, celle qui conteste, qui refuse, la France qui proteste qui veut savoir, c’est la France joyeuse, curieuse et érudite, la France de Molière qui tant se battit contre l’hypocrisie, celle de La Fontaine celle de Stendhal, de Balzac, celle de Jaurès, celle de Victor Hugo et de Jules Vallès, la France de l’invention, des chercheurs, celle de Pasteur, celle de Denis Papin et de Pierre et Marie Curie, la France des lettres, celle de Chateaubriand, de Montaigne, la France de la Poésie, celle de Musset, d’Eluard, de Baudelaire, de Verlaine et celle d’ Aimé Césaire, la France qui combat tous les totalitarismes, tous les racismes, tous les intégrismes, l’obscurantisme et tout manichéisme, la France qui aime les mots, les mots doux, les mots d’amour, et aussi la liberté de dire des gros mots la France qui n’en finira jamais de détester le mot soumission et de choyer le mot révolte.
  Ma France à moi – Pierre Perret –

  • Janika

   „Zajímalo by mne, jak si ti lidé svou „Vlast“ představují, čím je pro ně Česko ?“

   To je moc dobrá otázka, MaB. Také by mě moc zajímalo, jak by na ni někteří „bojovníci za vlast“ odpověděli.
   Jeden takový tu byl, mluvil o plné lednici…

   • Jirka

    Nebudete daleko od pravdy, Janiko: – přinejmenším těch pár z jejich politického křídla, které jsem měl tu „čest“ osobně poznat o plné lednici jako cíli skutečně hovořilo…a také o poslaneckém platu a dalších o řády hodnotnějších příjmech a výhodách, plynoucích z toho křesla samotného i z bezmezné oblbnutelnosti ovčanstva čímkoli s koncovkou .avi; dál třeba ze skutečnosti, že těm skutečně radikálním bijcům-omezencům na opačném společenském konci extremistického hnutí za takové vynesení těchto předáků na politická nebesa odměnou postačí příslib beztrestnosti za všechny odřezané levicové koule, ba nakonec jakékoli zmražené ‚trofejové‘ v lednici, dodatečně jen prohlášené za levicové, samožřejmě doplněné nějakým tím videem; ne nutně profesionálně natočeným a režírovaným… konec citace; Fakt smutná realita dokládající jak už zde někdo napsal, že jisté subkultury mají k sobě ne náhodou hodně blízko (vězni a bachaři, apod.) a vývoj (vesmíru, společenského uspořádání, atd..) si je v různých svých etapách nápadně podobný, jakobyse až opakoval: tomu se, jen na okraj říká fraktály a už dávno se zjistilo, že ke skutečnému posunu v jaémkoli vývoji nemůže nikdy dojít postupnými malými změnami (ve sféře politiky tzv.konzervatismus), nýbrž je k němu nutný kvantový skok, (ve spol.měřítku se tomu říká revoluce a vždycky to bylo doménou té skutečně levé strany spektra; nikoli tedy pseudolevé).
    Porozumnění přírodním zákonům vč. jejich projekce do všech ostatních sfér, vč. společenské ale vyžaduje odstup od kauzálního modelu vnímání k synchronistickému, jinak budete muset tady i onde svými otázkami dál marně a občas se slzami v očích, máte-li dobré srdce, pohánět lopatky kol lokálního i globálního establishmentu do nekonečna, aniž kdy na cokoli podstatného skutečně přijdete; neřkuli s čímkoli pohnete:( Ta očividná nekonečná marnost ‚dialogu poloslepých‘ z druhého konce zase pochopitelně při/tlačí fotbalové ‚radikály‘ s iq tykve k pultíkům fortuny pana senátora, kde pochopitelně nevyhrají a tak jim budou muset rozbít na fotbale huby ‚pravicově extrémní‘ zoufalci co v dětství postrádali rodičovskou lásku a jimž je ve skutečnosti vždycky jedno na kom si agrersi vybijí, ačkoli mohou mít vyšší iq…proto jsou na stadionech často oblečení do černé uniformy ochranky, honorováni a při svém stejně pittbullovském (čtěte put-billovském) výkonu jsou pod advokátní ochranou organizátora(=beztrestní), zpravidla také člena ods nebo čssd, její stejně zlodějské ale pseudolevé kryptofrakce.. Když tedy budete jen o kousek inteligentnější ve smyslu mechanistické inteligence, tedy iq, nikoli eq, neřku-li sq (zkuste se do toho vcítit), ale ne ještě tolik, aby vás braly ‚tajné‘ služby (příznačně v nagl. inteligence agencies), tzn.na spol.úrovni stále bez nároku na slušné rito či dokonce koryto, nutně ale stále s absencí ‚porozumnění srdcem‘, jak by řekl exupéry, pak máte jistou šanci pokusit se proti téhle slilné trojce, která ‚drží lidstvo pod půl miliardou‘ zinscenovat tlak s využitím síly pittbullů tím, že se virtuálně postavíte do jejich čela: tolik ve zkratce jak si vlast představují, resp.kdo jsou, jak uvažují a proč tak uvažují.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s