1. Janika

  Tohle je speciálně pro milovníky různých hrůzostrašných zobrazení lidí tmavé pleti, které v dobré víře šíří dál jakožto „důkazy“ o zločinnosti celých ras a příslušných náboženství :-).

  Poslední obrázek mi evokoval Svědky Jehovovy, no a proč ne, vždyť je to celé vlastně také náboženstvím, tím naším.

  • Nerevar

   Kdyby jen Jehovisty, ti jsou celkem v pohodě.

   Spíš (ten poslední obrázek) připomíná nové tarify, výhodné půjčky, očkování proti chřipce, … prostě humus bez kontroly předkládaný lidem.

 2. Ondřej

  Vtipné, ale smutné. Ovšem ty obrázky samozřejmě neodpovídají realitě ani v jednom případě ( i kdyby všechny skupiny lidí nebyly vyobrazovány jako kriminálníci ale jako počestní a přátelsky se tvářící lidé). Už jenom proto, že těch obrázků ke každé etnické skupině, aby ji alespoň částečně vyobrazovaly v celé její komplexitě a rozmanitosti, muselo by těch fotek být miliony.

 3. MaB

  To je skvěle vystiženo. Právě takovéto stereotypní a zevšeobecňující vidění určité skupiny vede k předsudkům. Vlastním rozumem (ne tím, na který „má patent lid“, jak píše Asfalt :), lze stereotyp, jakožto empirický dojem, à posteriori snadno korigovat. Jenomže o to se, bohužel, vždy nesnažíme. A zbavit se pak předsudků (ty už mají charakter morální) je mnohem těžší. Kam to vede, vidíme.

 4. Ondřej

  Tohle je zajímavý příběh. Pakliže se takto skutečně odehrál, tak to vypovídá že i dnešní fanatičtí hrdlořezové byli v nedávné minulosti normálními lidmi, a žili životem s mnoha společnými rysy tomu našemu křesťanskému, či evropskému, chcete-li. Otázkou je co je spouštěčem toho fatálního zblbnutí vedoucí až k úplné ztrátě lidství a všech hodnot, co jsou obecným měřítkem pro spokojený život ve všech nábožensko-kulturních okruzích – jako láska k partnerovi a ke své rodině. Být dobrým manželem a otcem a vzdělávat své děti. Je jasné, že nelidskou bestií se člověk nerodí, ale stává. A je jedno jaký radius má zakřivení jeho nosu nebo jestli má dostatečnou „douholebkatost“, jak si mnozí myslí, že toto je predestinací našich jednotlivých osudů.

  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/399186-byvala-zena-vudce-is-bagdadiho-pry-chce-do-evropy.html

 5. Jednooký

  Tie fotky majú vypovedaciu hodnotu. A to z jedného protého dôvodu: jedine „biela“ spoločnosť spraví dostatočne rázny zákrok proti špatnému príkladu. V ostatných spoločnostiach sú zobrazený jedinci považovaný za príklad hodný nasledovania.

  • tresen

   Ten vtip je smutně pravdivý.
   Ale vysvětlovat vtipy je blbost. Platí to obecně, ve speciálních příkladech obzvlášť.

 6. Jana

  Tyhle obrázky slouží v Usa k diskriminaci bílých lidí. A to např zavedením inkluzivního školství. Nebo k diskriminaci bílých mužů při příjmání do zaměstnání – neboli oficiální politika diverzity, se to jmenuje.
  amren.com

  • Nerevar

   Stojí za povšimnutí, že zatímco se za podobným přístupem (jsi bílý heterosexální chlap – tak to se máš čím chlubit) se u nás nade vší pochybnost skrývá zlovolnost bruselských bolševiků, v USA žádný odporný Brusel nemají. Tak odkud na to v té svobodné Americe berou prostředky?

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s