Bomba?

Slibované odhaleni wikileaks o Clintonové sděluje, že dotyčná v době vykonávání funkce ministryně zahraničí organizovala dodávky zbraní ISIS do Sýrie a Al-kaidě v Libyi.

No a? Kdo jim vlastně zbraně nedodával by bylo kratší. Tohle stěží pohne veřejným míněním v USA a ubere Clintonové body.

 1. Ondřej

  Ať pošle své důkazy komisi pro lidská práva nebo RB OSN. Nebo nějakému mezinarodnimu soudu. Assange není arbitrem a jeho zdroje je nutné prověřit. Jinak samozřejmě prohlašovat může co chce, stejně jako kdokoli na svete, ale tím to pak také končí.

 2. Ondřej

  Možná že je mu v ruském azylu dobře, protože kdyby se měly jeho zdroje odtajnit, asi by brzy skončil jako whistleblower ale musel by být seznám jako člověk spolupracující se špiony a hackery, které někdo najal.

  Jinak OSN oznámila, že zná příčinu výbuchu humanitárního konvoje v Sýrie. Zajímavé je, že opět její závěry vyvrací tvrzení Ruska, podobně jako jeho asi 5 postupně obměňovaných variant důvodu sestřelu malajsijského letu MH17 nizozemskou mezinárodní vyšetřovací komisí.

  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/konvoj-ktery-vezl-pomoc-do-aleppa-znicil-nalet-osn-vetri-valecny-zlocin-3012

  Bude zajímavé poslouchat, jak bude zpochybňováno toto vyšetřování OSN a především její nejzásadnější složka Vysoký úřad pro uprchlíky (UNHCR) spolupracující s Lékaři bez hranic (MSF- Medecins Sans Frontieres) a komisaři pracující pro mezinárodní dětský fond UNICEF při mapování válečných zločinů v Sýrii, kde kromě civilistů umírá asi 30% dětí z celkového počtu zabitých civilistů.

  • Tribun

   Nepletete si náhodou Assangeho se Snowdenem? Assange není v azylu v Rusku, ale v internace na jakési ambasádě, snad na peruánské v Londýně.

   OSN se bohužel usilovnou prací dopracovala do situace, že už nemá žádný kredit.

   • Ondřej

    Máte pravdu, pletu. na ekvádorské ambasádě. Nicméně oba si jako své ochránce přesně podle směru kterým se snaží politicky působit. V opačném případě, že by existoval nějaký ruský whistleblower nelze ani pomyslet. Nejen, že by asi nikomu nepřišlo patřičné poškodit Rusko tím, že vyzradím jeho státní tajemství /i kdyby se mělo přijít na tajnou laboratoř nějakého armádního Dr. Frankensteina/ ale hlavně, že by se dotyčný asi nedožil vysokého věku. Všichni Rusové, co měli snad něco světu co říci a co utekli na Západ, jako třeba pan Litviněnko (nebo bývalý poradce Putina Lesin, co údajně zemřel při soukromé návštěvě Washingtonu v jednom hotelu na infarkt, nicméně po ohledání se zjistilo že byl umlácen resp. zemřel na krvácení do mozku), člověk co se chtěl vykoupit „ze sankčního seznamu“ a měl být zařazen na seznam ochrany svědků.

    Já jen, že je fajn, že o USA dnes ví každý ve světě, kdy začal Hillary vynechávat menses a třeba jak je to s vyšetřováním vraždy Borise Němcova nic, když se píše, že má jít o blízké spolupracovníky R.Kadyrova kterého Putin vyznamenal jak vzorně „zastabilizoval“ Čečnu…Osobně se cítím lépe, když vím, co se v USA děje „off-record“ ale že nic takového se neděje o Rusku anebo Číně, když se britská královna vysloví jak byli Číňané při mezistátní návštěvě jejich prezidenta agresivní, tak zabanují celý internet natož aby nějaký whistleblower řekl něco o tom, jak se soudruzi napakovali při (řízeném) pádu čínské burzy, která ožebračila asi 5 milionů investorů o celoživotní úspory… Tak proč mi to jen nepřekvapuje a nedělám si iluze o tom, že by se tam podobný odvážlivec někdy našel…To spíš uvěřím že tam není co nahlašovat, protože jejich vůdci se starají o svůj lid s náležitou péčí…

    OSN je pořád jediná instituce, která pomáhá milionům běženců v situacích kdy se k nim otáčejí všichni zády Nebýt jí, máme tu milion mrtvol lidí, co se provinili jen tím, že prchají před místními tyrany anebo údajným bombardováním teroristů tak, že se rozhodli hledat azyl v Evropě, tak jako ostatně hledali vždy ti, kdo před podobným zlem prchali i předtím. se špatným třídním původem nebo rasou..

    • oh

     Podle komise OSN pro lidská práva je Assange od roku 2010 svévolně zadržován Británií a Švédskem.
     http://www.rozhlas.cz/zpravy/svet/_zprava/podle-komise-osn-je-assange-svevolne-zadrzovan-mel-by-byt-svobodny–1580959
     Kromě toho, že toto prohlášení rychle zapadlo, se na stavu nezměnilo nic. Tak rychle odveďte řeč na Němcova, Politkovskou a Litviněnka a menzes Clintnové, třeba tím zakecáte skutečný problém – jak se vyzbrojování skupin zapsaných na seznamu teroristických organizací snáší se zákony v samotných USA a s chartou OSN. Já vím, jsou to „vaši bastardi“ a u těch se to nebere tak přísně. A stejně za to může Putin.

     • tresen

      Jasně. Švédsko svévolně trvá na obvinění, které s únikem informací nemá nic společného.
      Pobyt na ambasádě kteréhokoli státu musí být pěkná otrava, možná tomu pánovi přijde časem výhled na švédské vězení přitažlivější.

      • oh

       Na použití slova svévolně si stěžujte u autorů zmiňované zprávy. Pokud vím, ještě v té zprávě bylo něco o rozporu s mezinárodním právem, což je v případě Švédska a Velké Británie zajisté jen trapné nedorozumění a banalita.
       Někdo by mohl i konspiračně teoretizovat o účelu vzneseného obvinění: dostat Assange do Švédska, obvinění zrušit a vydat ho do spárů zajisté dokonale čestné a nestranné americké justice a že více než švédského vězení se Assange obává amerického rekreačního zařízení na Guantanamu.
       Někteří američtí politici otevřeně vyzývají k dopadení, souzení nebo dokonce popravě Juliana Assange. A současná prezidentská kandidátka, Hillary Clinton, si nepamatuje, že by žertovala o zdronování Assange, ale je si prý jistá, že to byl žert. No, moje představa o žertování je asi poněkud nekompatibilní s představou paní Clintonové.

     • Ondřej

      Pan Snowden ma alespoň zajištěn spravedlivý soud. To tito nešťastníci ne. Jistě že jsou upirana lidem v USA lidská práva zverejnovat vystupy z US tajnych sluzeb, co ukradli, to pracovnici FSB bezne mohou, stejne jako ze kdyz tak ucini, nemusi utikat z Ruska, kde se nemusi bat o svuj zivot. To vezni v Syrii jsou na tom podstatne hur.

      V Asadově věznici u Damašku mají vězni zakázáno při mučení křičet

      Nedaleko Damašku v Sýrii je vojenská věznice Sadnaja. Lidé, kteří tam byli vězněni, hovoří o světě hladovění, systematického mučení a vraždění. Ve snaze osvětlit, co se tam děje, použili forenzní architekti z Goldsmith University neobvyklý přístup.
      Džamal: „Co vám mám říct. Když nás poprvé přivezli do věznice Sadnaja, měli jsme to, čemu se tam říká, vítací večírek. Jiní tomu říkají prostě mučení.“
      Džamal je bývalý vězeň ve věznici Sadnaja. Měl štěstí, že se mu odtamtud podařilo uniknout živý.
      Džamal: „A začali nás bít řetězy. Vzpomínám si, že se naše hlasy mísily s jejich, protože nám hrubě nadávali. Všechny ty hluky a hlasy, smíšené dohromady, to si jasně pamatuju.“

      http://www.bbc.co.uk/programmes/b07wn3wp
      BBC Audio od 38min.

      Myslím že ostatně i Vysoký komisař OSN pro Syrii Stafan de Mistura má v tomto jasno. Možná je podplácení USA či jinak pro ně pracuje.

      „Vyslanec OSN pro Sýrii Staffan de Mistura prohlásil, že pokud Sýrie a Rusko nebudou souhlasit se zastavením bojů v Aleppu, „historie je bude soudit“. Komentář následoval po oznámení syrské armády, že omezí nálety na východní část města.“

      http://www.dw.com/en/un-syria-envoy-mistura-east-aleppo-may-be-totally-destroyed-by-end-of-year/a-35973909

      • oh

       Zaměnit Snowdena za Assange jednou se dá brát jako neúmyslná chyba. Udělat to opakovaně a přimixovat do toho propagandistický blábol o výstupech US tajných služeb ukradených pracovníky FSB už mi připadá jako úmyslný způsob matení diskuze. „A vy zase bijete černochy.“

       • Ondřej

        Kde opakovaně zaměňuji Snowdena za Assange? I když je zbytečné pokoušet se o diskusi s vámi, když odmítáte uznat prokazatelná fakta. Systémový administrátor NSA ukradne tajná data z prostředí USA tajných služeb a následně v srpnu 2013 obdržel v Rusku statut uprchlíka a čerpá dočasný roční azyl, následně prodloužen na tříletý a Snowden nyní hledá trvalý azyl v 21 zemích. Co chcete více?

        Bylo by možné něco takového v Rusku, co by Rusko dělalo, kdyby takový člověk dostal azyl v USA? Patrně to samé co s Litiviněnkem. Nicméně Snowden dosud žije. To je zásadní rozdíl. O nic více nejde, krom toho, že USA jsou jediný stát, který nechává beztrestně publikovat své tajné informace a jejich protagonisté nejsou po smrti nebo neudělali ještě pumový atentát na serverovnu, kde wikileaks běží jako soudruh Minařík na RFE v Mnichově, protože vysílala „štvavé“ informace:-)

 3. Tribun

  Tohle skandální odhalení opravdu žádný skandál nebude, protože se to o Američanech ví už dlouho a že v tom jede konkrétně Clintonová je spíš příznačné, než překvapivé. Ví se to už dlouho a všem je to jedno, nic to na té urputně recykjlovné hrůze v Sýrii a Jemenu (na ten se zapomíná) a nemění, proč by mělo teď?

 4. MaB

  Vyšetřovatelé organizace Conflict Armament Research zjistili, že:aktivisté Daech používají zbraně vyrobené v 21 zemích,
  1. Většina zbraní je z Číny, Ruska a USA
  2. V Sýrii se aktivisté naučili vyrábět zbraně, které je obtížné lokalizovat
  3. Zbraně cirkulujíi neustále mezi několika ozbrojenými skupinami.

  Otázkou ale zůstává, kdo dodává bomby, které padaji na nemocnice v Aleppu.

 5. Pingback: Bomba? | Outsider Media
 6. MaB

  Obyvalelstvo prý jen „hraje“ naučené role, ale co ta kulisa kolem, ta je také jen divadlo ?

  EN VIDEO – Syrie: Alep sous les bombes du régime et de l’armée …
  https://news.sfr.fr/…/en-video-syrie-alep-sous-les-bombes-du-regime-et-de-larmee-rus…
  26 sept. 2016 – EN VIDEO

 7. Pingback: Bomba? | ALMANACH
 8. Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Bomba?
 9. PeeBee

  rok 1992, predvolebni kampan…

  cindy mccain: playfully twirled mccain’s hair and said, „you’re getting a little thin up there.“
  john mccain: face reddened, „at least i don’t plaster on the makeup like a trollop, you cunt.“

 10. PeeBee

  „let them kill themselves until they get exhausted, then we’ll figure out how 2 deal with..the remnants”
  hillary in 2013 about syrians

  • Janika

   Tohle jí taky v očích amerických voličů spíš prospěje. I kdyby ne, tak stejně je to rozhodnuté předem v zákulisí. Jako s Bushem.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s