Alexandrovci

Největší škoda je životů lidí , kteří přinášeli druhým radost.

Reklamy

36 comments

 1. Nerevar

  To Jaromír i s Danielou předvedou orgasmus v přímém přenosu. (Kdo to chtěl na jaře zakázat jejich koncert? Nevzpomenu si.) Nedávno to byl hokejový tým, dneska zas Alexandrovci … to už je trochu moc náhod,

  • oh

   Já myslím, že zákazu se domáhal publicista Jan „Diag“ Urban nebo nějací hyperaktivní aktivisti kolem Pražského majdanu.
   Dokonce i „kníže, co má k lidu blíže,“ se omezil jen na: „Politicky je to dnes blbý signál. Nehodí se to v době, kdy ruská armáda stojí v sousední zemi.“
   PS Pokud ten hokejový tým má být Jaroslavl, tak to jsou už čtyři roky.

  • Janika

   Zatím se nevyjádřili, jestli to byl teroristický útok nebo něco jiného. Spekuluje se, dohadují se, vyčkávají, každý podle svého naturelu.

  • Janika

   Dík, Slobo, ještě sem kopírují z tvého komentáře:

   Putin zajtrajší deň 26.12 vyhlásil dňom celoštátneho smútku.
   ( video v teme ne prosinec 25, 4:39 pm )
   26.12. je zároveň dňom, keď bol oficiálne zrušený ZSSR.

   pár postřehů (od Lin)

   …katastrofa ostře odhaluje „kdo je kdo“ Arrow jestli vůbec mají nějakou lidskou psychiku. A to jak mezi „elitou“, tak mezi obyčejnými lidmi. Na sítích se objevují i nechutné „žertíky“, vysmívající se obětem letecké katastrofy.
   Na Ukrajině je situace schizofrenní – že někteří se smějí a radují se, někteří naopak smutní a vyjadřují soustrast u ruského velvyslanectví.
   A podobné je to i u nás – stačí se podívat na některé „mas-diskuse“.

   U velvyslanectví v Kyjevě: „poradce“ Porošenka – Birjukov Na sítích napsal, že „Ukrajina se raduje ze smrti příslušníků armády sousední hordy a on má jediné přání – donést k velvyslanectví této hordy lahev Bojarišnika (to byl ten alkohol, kterým se nedávno otrávilo v Rusku dost lidí)“

   Pěkně to shrnul Jefim Šifrin (herec a zpěvák), který napsal:
   „…kultura žádného národa a etický kodex žádné komunity nedovoluje vysmívat se mrtvým. Je zřejmé, že v den smrti úplně nevinných lidí se má truchlit – nebo mlčet. Prosím – zmlkněte.“

   (pod tím článkem dole je souhrnné videozpravodajství, mj. jsou tam i legendární záběry z mistrovství hlavního pilota Volkova, který dnes zahynul)

   A ještě zvláštní video z kamer na pobřeží Soči. Je vidět světelný záblesk – tedy cosi jako výbuch letadla:
   https://govoritmoskva.ru/news/104302/

   autor Lin 25.12.2016 o 17:08 linky na ZDROJE zde http://www.vodaksb.eu/diskuse/

    • Janika

     To je jen pár zoufalců. Věřím, že většina lidí, i když Alexandrovce nemusela, prostě zmklne. Já jsem je měla (mám) ráda, ne kvůli politice.

      • Nerevar

       … ještěže mají měli Gorge Michaela. Jeho nekrology tam bez problémů zaplní nejen titulní stránky. R. I. P.

      • Nerevar

       … a v tom odkazovaném článku jsem oslavování vojáků vraždících civilisty nenašel nic. Umí tu někdo anglicky aspoň tak dokonale jako Jan Čulík, aby mi to zkusil vyvrátit?

       • Ondřej

        Jistěže tam nic takového neni. Je tam jen v.predposlednim odstavci zmínka a ruskem leteckém bombardování povstalců na podporu Basara Asada. To si tam Culík přidal sám. Zajímavější je zmínka o TU-154 a nehodovosti tohoto typu letadla, který většina aerolinek dávno vyřadila z provozu.

        • MaB

         .Podle B3A (archivní ùřad leteckých nehod) v 63 havariích Tu-154 zahynulo téměř 3000 lidí v posledních patnácti letech.
         Tupolev Tu-154, který havaroval 25. prosince s 92 lidmi na palubě, se tak připojil k již dlouhé serii tragických nehod tohoto modelu letadla.
         ..

       • PeeBee

        rad bych, nerevare, ale na linky blistu jiz cela leta zasadne neklikam, nechci tomu hovadu zvysovat ctenost. za sebe – jestli mohu – doporucuji nechat s tichym opovrzenim dal vyhnivat.

        • Nerevar

         Mě by jen zajímalo, zda o tom překrucování/přibarvováníí svých článků na Britských Listch souhlasí The Guardian souhlasí. Nabo zda o tom alepoň ví.

         (Jan Ćulík snad opravdu věří, že ta nevzdělaná, homofobní, machistická … tatakdále lůza se nedokáže přečíst odkazovaný článek v původní podobě.)

         • PeeBee

          to nevim, s tim prekrucovanim. ma zkusenost s guardianem je otresna, takze podle me ani moc culda prekrucovat nemusi – jede na podobne vlne… ale to je muj subjektivni pohled, samozrejme.

      • Tacit

       BL?? Dnes tam udavač nablil tohle: „Nudný, banální i nebezpečný vánoční projev Miloše Zemana“.
       Co víc dodat.

 2. oldwomen

  Stalo se letecké neštěstí. Nepochybuji, že vyšetřovatelé odhalí příčinu. Doufám, že následně pak i pachatele. Z reakcí mnohých spoluobčanů je mi zle. Tolik koncentrované tuposti, malosti, elementární neznalosti a asi i docela obyčejné nabubřelé blbosti jsem snad ještě nikdy nikde neviděla.
  Upřímnou soustrast rodinám tragicky zesnulých Rusů.

 3. tresen

  Vždycky je škoda zmařených lidských životů, ať už lidí slavných nebo úplně obyčejných.

  • Janika

   To jistě. Ale bez mučení se přiznám, že jako větší smutnou ztrátu pociťují Alexandrovce, než polskou vládnoucí elitu.

   • tresen

    To já taky bez mučení přiznám, že leckoho je mi víc líto než prezidenta Kaczynského. Třeba obětí z toho letadla sestřeleného nad Ukrajinou. Ale hodně jsem myslela na posádku toho polského letadla, která zřejmě doplatila na umanutost papalášů.

 4. Slobo

  Je to útok na armádu RF (??) Alexandrovci jsou armádní sbor.

  Tak vam nevim,
  ale neco mi rika ze se zacnou dit veci

  V politice neexistuje náhoda,
  vše je dopředu plánováno a řízeno.
  Vyslovuji pouze obavu, jak dlouho Rus udrží emoce a rozhodující člen vedení země třískne do stolu.
  K této reakci zákonitě musí dříve či později dojít
  (diskutujici na AC24cz)

  ilustr
  Послание террориста
  http://i0.wp.com/newsader.com/wp-content/uploads/2016/11/15204149_1122203464565770_1913841654_o.png.jpeg?resize=300%2C210

  • Janika

   Útok na armádu? Nevím. Ale jeli hrát vojákům do Aleppa. Alexandrovci v Aleppu, to by musela být síla, obrovský symbol. Asi to někdo nemohl připustit. Nevěřím na náhodu.

 5. MaB

  Koncert „Rouge“ J.J. Goldmana a Choeurs de l’Armée rouge (Zenith Montpellier, 7000 diváků, 1994) patří k nezapomenutelným zážitkům…
  Takto přáli Alexandrovci do nového roku 2015

  Zpráva, že mnozí z nich navždy odešli ve smutný vánoční den 2016, mne zarmoutila.
  Upřímnou soustrast všem jejich blízkým i všem těm, a bylo jich hodnž, kteří je měli rádi a kterým budou chybět. Nejen v Rusku.