Objevil se ještě jeden podvrh

Napsal Eduard Limonov
Překlad Sam Elles, převzalo  odtud http://limonov-eduard.livejournal.com/999614.html.

Pozoruji ty blafy, které se vypouštějí v okolo zkázy TU-154. Objevil se ještě jeden podvrh. Zvláště údajná slova jednoho z pilotů o „klapkách.“ Jak jsme se dozvěděli, byla nalezena „černá skříňka“, obsahující ovšem údaje o technických parametrech, nikoliv záznam hovorů. Ta ještě nalezena nebyla.

Někdo se rozhodl ovlivnit veřejné mínění k závěru, že za tragédii mohou „klapky.“ Klapky se najednou staly populárním slovem, jenže značná část leteckých expertů upozorňuje na to, že role vztlakových klapek se tu hodně přeceňuje. Copak jste už někdy slyšeli o leteckém neštěstí, způsobeném klapkami? Já ještě ne.

A vzpomeňte si na podvrh se záchrannými vestami, které údajně měly být na tělech nalezených pasažérů. Publikum je nepozorné, vždyť fáma o vestách se objevila až poté, co už bylo z moře vyloveno 10 těl BEZ VEST, a teprve pak měla mít další dvě těla vesty. Jenže Ministerstvo obrany oznámilo, že ani na těch vesty nebyly.

Zdá se, jakoby někomu velmi záleželo na tom, aby nás odvedl od skutečnosti, abychom neuvažovali o výbuchu.

A proč by se nemělo o výbuchu uvažovat? Protože už se chystá úpění zejména z řad naší páté kolony – oběti by nebyly, kdyby nebylo naší účasti ve válce v Sýrii. A kolik obdobných hlasů se připojí, pokud se ukáže, že o výbuch skutečně šlo? Přece jen letadlo letělo do Sýrie…

No a co jako? No – nic menšího než to, že nadcházejí prezidentské volby. Takže bude méně hlasů pro kandidáta, který poslal naše VKS (vzdušně-kosmické síly) bojovat do Sýrie. A teď nám letadla vyhazují do povětří – to bude jejich argumentace. Vždyť oni nám přejí od štěstí přes zdraví až do odpočinutí v pokoji. A tak tu žijem…

 

ZDROJ: http://limonov-eduard.livejournal.com/999614.html

Reklamy

82 comments

 1. Janika

  Děkuji za překlad, Same. Eduard Limonov patří k autorům, které je třeba brát s respektem.
  Mě napadl podobný důvod, proč by byl nějaký útok, teroristický či jiný, nevítaný – bylo by třeba reagovat už v zájmu zachování tváře. A to by mohlo vést k neblahým koncům.

  P.S.: Proč se této verze „ne teroristický útok“ ochotně chytila naše média, to netuším.

  • Ondřej

   O tom hovoří na Svobodném rádiu pan pplk.v záloze Kratochvíl. Hovoří i o Chemtrails a podobnych radoby „faktech“. No, jestli tomu věříte…mel jsem o Vás vyšší mínění..Prý se pravda ukáže po 20.1. kdy bude inaugurace Trumpa. Myslím, že pak si konspiratori budou muset vymyslet jiný důvod proč tuto „pravdu“ Rusko popře. A doloží tu nejvíce pravděpodobnou. Jako sektáři, co jim už pár set let nevychází Konec světa…

 2. Slávek

  no to je prosté, protože naše media vůbec neví o co jde díky svým erudovaným pisálkům tak nechtějí předčasně šlápnout do exkrementu… počkají si jako vždy, ale pak to spustí…

  • MaB

   «It’s a complete mental aberration and loss of human dignity,» – said the representative of the Russian foreign Ministry on issues of human rights, democracy and rule of law Konstantin Dolgov.
   In his words, «blasphemous caricatures» media representatives «has lost its human dignity, excluded himself from the ranks of journalists and among civilized people», writes «Rossiyskaya Gazeta».

   Reakce je opět taková, jak si provokatéři Charlies přáli.
   Co chtějí ukázat ? To, že „se pláče na nesprávném hrobě“.
   Pohoršujeme se nad kresbou, jsme jí šokováni, ale ať je její humor sebečernější, sebekrutější, není to on, kdo má na svědomí 92 obětí.
   Karikaturisté „ztratili lidskou důstojnost… vyloučili se ze společenství civilizovaných lidí…“ Ale jak v tom případě kvalifikujeme ty, kteří jejich smrt zavinili nebo dokonce naprogramovali ?

   • PeeBee

    VRAZI – az tak jednoduche to je.

    vase snaha o apologetiku nechutnosti tech mentalnich kretenu z charlie hebdo, je neuveritelna. oni ale navic vubec nejsou vtipni… viz ukazka vyse.

    vite, proc lide drive meli radi v+w? protoze si ti dva krasne hrali se slovy a byli vzdy velmi lidsti. co si myslite, ze by jan werich asi rekl nektere z tech humoru-prostych, cynickych cmaranic? podle vas by se smal, az by se za bricho popadal?

    • MaB

     Srovnáváte nesrovnatelné. Pokud vím, V+W nepraktikovali černý humor. Charlie navíc obhájce nepotřebují.
     Překladatel a kritik Mark Polizzotti považuje černý humor za protiklad žoviálnosti, veselí, bodrosti, ale i vtipu či sarkasmu. Vymezuje jej jako „zčásti makabrózní, zčásti ironický, často absurdní obrat ducha, jenž představuje ‚smrtelného nepřítele sentimentality‘, a vedle toho též ‚nejvyšší revoltu mysli‘
     Zde definice Wiki:
     Černý humor je druh humoru, který nachází komično v drastických a tíživých situacích, jako jsou válka, násilí, bezpráví, nemoc a smrt. Zdrojem komického efektu je kontrast mezi šokující a tragickou povahou skutečnosti a zcela nevážným způsobem, jakým o ní mluvíme. Témata a události jsou traktována v „nepřípadně“ nevážném, humorném nebo satirickém tónu, aniž by se popírala jejich závažnost.Černý humor a jeho konkrétní projevy se často pohybují na hraně společenského vkusu. Černý humor zdůrazňuje absurditu světa a současně proti ní tvoří jistou formu intelektuální obrany.

     • oh

      Pokud si to z Werichových vzpomínek pamatuji správně, měli V + W při svém působení v Americe drobný problém s nepochopeným vtipem – slovní hříčkou o pojídání bernardýna, protože Američani prostě nepovažovali pojídání mnichů za něco, o čem by se mělo vtipkovat. Ani dodatečné vysvětlování pointy to nijak nevylepšilo.
      Také vidím jistý nezanedbatelný rozdíl mezi tím, že se černým humorem vzájemně častují třeba vojáci po uši v problémech uprostřed války a tím, že totéž jak na běžícím páse chrlí z pohodlí redakce pisálek, ohrožený nanejvýš syndromem karpálního tunelu, nebo přinejhorším tím, že si udělá „prdel“ z nesprávného náboženství a dostane odměnu vyplacenou v olověné měně. Charlie možná nepotřebují obhájce, ale trochu citu pro míru by jim IMO jen prospělo, místo vytrvalého pořádání „nejvyšší revolty mysli“ jenom proto, aby se revoltovalo.. a nějak mi uniklo, že by podobně humorně v redakci zpracovali 7. leden 2015.
      „Někteří lidé se sami zasazují o to, aby jim na zdraví bylo ubližováno… a to svým nevhodným chováním, nebo provokací,“ říkal při jedné ze svých „přednášek“ JUDr. Ivo Jahelka. Nebo jinak, černý humor na pohřbu může autorovi vynést pár facek a kopanců do zadnice, když nepozná, že je nejvyšší čas přestat.

      • MaB

       Když jsem namítla, že Charlies obhájce nepotřebují, domnívala jsem se, že zde nejsou před tribunálem. :)

       Není ale možná zbytečné připomenout ono Voltairovo: « Je ne suis pas d’accord avec ce que vous dites, mais je me battrai jusqu’à la mort pour que vous ayez le droit de le dire …“ Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale budu se bít až k smrti, abyste měl právo to říkat.
       To ve Francii platí stále, svoboda projevu je respektována. I Charlies jsou toho důkazem.
       A pak už záleží na každém z nás, co si z nabídky vybere a co nachá jako nevyhovující stranou. Důležitá je právě ta možnost výběru jako i fakt, že ho nikdo nedělá za nás.
       Každý ale musí také zvážit riziko s tím spojené…

       • oh

        S panem Voltairem spor nemám, říká totiž, že i já mám právo, aby se mi jistý způsob žertování nelíbil a mohl na něj vyslovit svůj názor.

        • MaB

         Samozřejmě ! Každý má právo vyjádřit svůj názor, být tolerantní k názorům druhých není vždy snadné a nesouhlasit s nimi je přirozené.

         Toto je názor bloggera T. na pohřební obřad jednoho z 8 zavražděných karikaturistů, Charba.
         Jeho černý humor mu nevadil, za větší zlo považuje jeho politické přesvědčení. Charlies byli komunisté nebo Front de gauche a byli na to hrdí…

         TOFFO9Gil před 1 rokem
         Už NEJSEM CHARLIE : pohřeb Stéphana Charbonniera začal před sálem zdvižených pěsti a za zvuku rusky zpívané komunistické Internacionály, zodpovědné za téměř 100 milionů politických vražd, mučení a svévolného internování ve světě – hanba – Víme, kdo jsou skuteční fašisté.

         https://plus.google.com/103060796909484403385/
         18 janv. 2015 – . JE NE SUIS PLUS CHARLIE : LES OBSEQUES DE CHARB ONT DEBUTE DEVANT UN PARTERRE DE POINGS LEVES ET AU SON DE L’INTERNATIONALE COMMUNISTE RESPONSABLE DE PRES DE 100 MILLIONS D’ASSASSINATS POLITIQUES, DE TORTURES ET D’INTERNEMENTS ARBITRAIRES DANS LE MONDE – UNE HONTE – ON SAIT QUI SONT LES VRAIS FASCISTES…

       • Kamil Mudra

        MaB, Charlie zde opravdu nejsou před tribunálem. Zde jen dochází ke konfrontaci našich názorů na jejich počínání. Tedy nejsou pro tuto debatu podstatné názory Voltaira, Polizzottiho či kohokoli jiného kdo se debaty neúčastní. Mne zajímá váš postoj. A proto se ptám: Jak byste přijala tento černý humor pokud by byl zaměřen třeba na teroristický útok v Nice formou zesměšňování obětí či zlehčování jejich smrti?

        • MaB

         Kamile, myslím, že mne už znáte natolik, abyste věděl, že můj styl je Jan Werich.:)
         Ale také vím, kdo jsou Charlies a snažim se pochopit, co se skrývá za tím „prvním plánem“. (Je téměř jisté, že Álexandrovce milovali).

         Toto je názor Charba (po té, co na něho byla uvržena fatwa)*
         „L’intolérance naît du besoin de porter un jugement (nécessairement égocentré) sur une idée ou un comportement plutôt que de tenter de les comprendre et d’en débattre ; elle trahit une paresse de l’esprit qu’exploitent les idéologies – politiques, religieuses, etc. – dans un processus, tour à tour, de victimisation ou de diabolisation dont le moteur reste identique : clouer toute déviance au pilori.“

         Nesnášenlivost vyplývá z potřeby soudit (nutně egocentrický) myšlenku nebo chování, spíše než se snažit pochopit je a diskutovat o nich; prozrazuje duševní lenost , kterou zneužívají ideologie – politické, náboženské, atd – v procesu, podle pořadí, viktimizace a démonizace, jehož motor zůstává stejný: přibýt každou odchylku na pranýř.

         *) s těmito slovy odmítl policejní ochranu.
         « C’est peut être un peu pompeux ce que je vais dire, mais je préfère mourir debout que vivre à genoux. »
         Je to možná trochu pompézní, co řeknu, ale raději zemřu vestoje, než bych žil na kolenou“.

         • Kamil Mudra

          Ano, MaB, už dlouho vím že máte ráda pana Wericha. Nyní jsem se od vás dozvěděl že víte kdo jsou Charlies a o Charbovu postoji k nesnášenlivosti.
          Ale odpověď na mou otázku jste mi nedala.

          • MaB

           KM: „A proto se ptám: Jak byste přijala tento černý humor pokud by byl zaměřen třeba na teroristický útok v Nice formou zesměšňování obětí či zlehčování jejich smrti?“

           Kamile, opravdu znáte někoho, kdo by na takto položenou otázku odpověděl jinak, než s rozhořčením nebo alespoň s ùdivem, že si mu ji vůbec dovolujete položit ?
           Ale odpovím Vám: reagovala bych naprosto stejně jako Vy.

           U Charlies jde ale o něco jiného.
           Komický efekt, který vzniká z kontrastu mezi šokující a tragickou skutečnosti a jejím zcela nevážným vyjádřením není použit s cílem zesměšňování či zlehčování něčí smrti. ale naopak ke zdůraznění absurdity té smrti. Nutí k zamyšlení se nad ní.

           Nikomu neupírám právo myslet jinak než já. A pokud má někdo jiný názor, neznamená to pro mne, že on se mýlí a já mám pravdu. Důležité je, že spolu můžeme diskutovat a vzájemně se respektovat.
           Proto připomenutí Voltaira…

          • Kamil Mudra

           Víte, MaB, já proti černému humoru nic nemám, dalo by se říci že spíše naopak. Už nespočítám kolikrát jsem se zasmál a pomyslel si: „No, je to hnusný ale musím uznat že vtipný.“ Nejsem žádný znalec tvorby Charlies, ale v tom s čím jsem se od nich setkal jsem doposud žádný vtip nenašel. Nade vším vždy úplně čněla především snaha o co nejsilnější provokaci provázená abnormální necitlivostí k tématu.

           A tak si nejsem jistý zda je vůbec možné jejich počínání řadit do kategorie černého humoru. Z mého pohledu jde spíše o provokatéry velmi hrubého zrna, kteří si ze zkoušení kam až mohou zajít udělali adrenalinovou zábavu. Ovšem falešnou, protože se opírají o svobodu projevu, dost těžce vybojovanou – nikoli jejich zásluhou a určitě ne proto aby byla takto zneužívána.

           A společnost se pak náhle ocitá v roli dobrotivé hostitelky, která řekne přítomným: „Chovejte se jako doma.“ a pak s úžasem zírá na otrlého hulváta který si přede všemi sundá kalhoty a vykoná svou potřebu na urnu jejího dědečka. Jistě se mezi přítomnými může najít někdo, kdo vysvětlí proč jde o černý humor a třeba to i náležitě vyargumentuje. Já bych ale tomu hulvátovi raději zmaloval bičem tu odhalenou prdel.

          • Janika

           Hezky jsi to vyjádřil, Kamile. Taky mi Charlie nepřipadají jako černý humor. Zrovna tak jako brodění se v krvi a v kusech mrtvol mi nepřipadá jako horor, jak jsou tyto filmy nazývány, ale prostě jako hnus.

          • hans

           Komický efekt, který vzniká z kontrastu mezi šokující a tragickou skutečnosti a jejím zcela nevážným vyjádřením není použit s cílem zesměšňování či zlehčování něčí smrti. ale naopak ke zdůraznění absurdity té smrti. Nutí k zamyšlení se nad ní.

           Nikoliv. Charlie Hebdo zcela prostě a jednoduše zesměšňují a zlehčují něčí smrt. Smrt Rusů. Bez nějakého zamyšlení.

           A necitujte nám Voltaira. On mluvil o názorech. Charlie Hebdo názory nemají, oni jen urážejí některé národy a zesměšňují některé smrti. Pečlivě vybrané. Aby náhodou nenarazili.

          • MaB

           Nechápu, z jakého důvodu mi zakazujete citovat Voltaira. Proč bych nemohla za sebe, s odvoláním se na něho, říci,: Nesouhlasím vždy s tím, co říkají Charlies, ale i navzdory tomu jsem ráda, že to říkat mohou ? Ve jménu svobody projevu.

           Podle vas, „Charlie Hebdo názory nemají, oni jen urážejí některé národy a zesměšňují některé smrti. Pečlivě vybrané. “ ??? To je nepravdivé tvrzení. Omlouvá vás, že jste nestihl projít si více než 400 000 jejich kreseb, viděl byste, že si národy nevybírají. Jsou to revoluční levičáci a anarchisté s heslem „Ni Dieu, ni maître“…

           Nevím také, jak chápat vaše „Aby náhodou nenarazili“ . Schvalujete tim toto ?
           Komentáře z jednoho blogu:
           +138 # Monika lkema 2016-12-29 06:26
           Bylo by dobré jim tu redakci opět vymlátit aby jsi nedělali legraci z lidi kteři zemřeli

           Peter Hansen 2016-12-29 13:43

           TAkyto ludsky odpad z charlie by mali strielat preventivne, ako to urobil nedavno ten arab. A skoda, ze to nedokoncil kompletne aj 500 kilovou bombou, co by to vycistila raz prevzdy aj s budovou

           Historik 2016-12-29 15:42

           Máš pravdu, redakce některých novin a časopisů by se měly pravidelně deratizovat kalašnikovem. Je to jediný rozumný způsob, jak naučit novinářskou pakáž, dobrým mravům a slušnému chování.

           Dave 2016-12-29 10:20

           Koukam ze ty žiďácký žabožrouti se rychle osmelili. Meli je tenkrat ty salamisti vyrubat do jednoho…

         • tatko

          ..ano,a tiež sa mu to aj splnilo (ako som už raz napísal) .. jeho vrah ho predtým,než ho zastrelil vyzval,aby sa postavil …
          :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

       • hans

        To ve Francii platí stále, svoboda projevu je respektována. I Charlies jsou toho důkazem.

        Nejsou důkazem. Svobodu takto se posmívat oficiálnímu nepříteli režimu měli Francouzi a osattné Evropané i za nacistické okupace. Za důkaz svobody projevu přinesené Evropě Hitlerem to nikdo nepovažuje.

        • MaB

         A ten „nikdo“ dobře dělá.:)
         Svobodu projevu opravdu nepřinesl Francii A. Hitler, není vyloučeno, že se i on inspiroval zákonem, který ve Francii platí od
         29. července 1881 (Loi du 29 juillet 1881 sur la liberté de la presse)
         Tento zákon je považován za zakládající text svobody tisku a svobody projevu ve FR, byl inspirovaný čl. 11 de la Déclaration des droits de l’homme et du citoyen z 26. srpna 1789.

         I Charlies jsou tedy důkazem toho, ze svoboda projevu je respektována stále.

         • Kamil Mudra

          Charlies jsou spíše důkazem toho jak společnost nedokáže „přehnout přes koleno“ toho kdo by si to zasloužil a to jen proto že při nastavování pravidel nedomyslela jak daleko je jedinec (nebo i skupina) schopen zajít při jejich porušování.

          • MaB

           Kamile, oni měli za 22 let více než 50 nejrůznějšich procesů, (nejvíce s Le Pen a s muslimy), Voltaire tam byl advokáty citován pokaždé :)
           L’audience historique du procès des caricatures de Mahomet
           http://www.lemonde.fr/…charlie-hebdo/…/l-audience-historique-du-proces-des-caricatures-d...
           V podstatě byl rozsudek následující: uveřejňují ve svém časopise, nevyvěšují karikatury veřejně, nikdo není povinnen Charlie hebdo kupovat…

           Názor většíny Francouzů: lepší, když je karikatur mnoho, než kdyby nebyly žádné.

          • Kamil Mudra

           Žijeme fakt ve zmatené době, MaB. Nebo spíše ve zmatené společnosti. Máme zákon proti dětské pornografii, proti popírání holokaustu, v Německu (ale domnívám se že snad nejen tam) mají zřejmě zákon proti hanobení památky mrtvých: http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/nemce-vyhodili-kvuli-komentari-pod-fotkou-mrtveho-ajlana_355228.html?showTab=nejctenejsi-7
           rčení „O mrtvých jen dobré“ provází společnost už zatraceně dlouho, ale Charlie Hebdo, která, pokud si dobře pamatuji, také měla Ajlana za terč, všechno prochází.

           Nerozumím tomu. Ani těm Francouzům s názorem který tu prezentujete. Jaképak hodně nebo žádné? V tomto případě přece nejde o množství karikatur ale o jejich styl. Tak si představte že by někdo obhajoval dětskou pornografii slovy: „Raději hodně dětských fotografií než žádné.“
           Co byste si o něm pomyslela? Já tedy že je to buď pedofil a nebo pedofilem dobře placený právník. A Voltaire by snad musel vylézt z hrobu a nakopat ho někam.

           A nebo třeba kdyby se nepostihovalo znásilnění s odůvodněním: „Raději ať se souloží hodně než vůbec. A takových příkladů bych mohl uvést poměrně dost. Co je tohle za logiku?
           Přibližně před čtyřiceti lety jsem se chystal do Francie emigrovat. No… jestli dnes většina Francouzů uvažuje takovým způsobem, tak jsem rád že jsem si to na poslední chvíli rozmyslel.

          • MaB

           Kamile, ani fakt, že rčení „O mrtvých jen dobré“ provází společnost už zatraceně dlouho, nic nemění na tom , že je nesmyslné. Některé zločiny „nesmaže“ ani smrt.

           Jakou logiku má: „Lepší mnoho karikatur než žádné“ ? Naprosto stejnou jako „Lepší svoboda než cenzura“.
           Jde samozřejmě o svobodu limitovanou zákonem.

           Šířít nebo tvořit dětskou pornografii a znásilňovat nemají se svobodou projevu nic společného. Jsou zločiny a jako takové jsou trestány. Proto je Vaše srovnání mimo.

           I když velmi miluji svoji vlast, jsem šťastná, že mne „osud zavál“ (řečeno se Stellou Májovou) právě do Francie.
           A velkou zásluhu na tom mají v neposlední řadě Francouzi :)

          • Kamil Mudra

           „Jde samozřejmě o svobodu limitovanou zákonem.“
           No a právě o těch limitech celou dobu hovořím. Pokud bychom praktikovali přístup: „O mrtvých jen dobré“ zcela striktně, měli bychom těžký problém s popisem historie a i s možností se z ní poučit. Své děti chráníme limity na způsoby jejich zobrazení, svou svobodu postihem násilníků atd. Některé limity považujeme za samozřejmé a jiné musí být vynuceny zákonem.

           Charlie se rozhodli že ty samozřejmé budou ignorovat a společnost je nedokáže „přehnout přes koleno“ protože se bojí vytvořit zákonný limit pro jejich jednání. Pokud by stejně přistupovala i k jiným případům, jejichž příklady jsem uvedl, sklízela by negativní ovoce své nemístné tolerance, tak jako ho nyní sklízí v jejich případě. Moje srovnání nejsou mimo. A lidé kteří nedomýšlejí a neuvědomují si že i svoboda musí být ošetřena limity pak uvažují černobíle stylem: „všechno nebo nic“, aniž by jim docházelo kolik svobody užívají jen díky tomu že je některým lidským činům bráněno cenzurou jednání.
           Některým dostatečně a jiným nedostatečně. V případě Charlie Hebdo evidentně nedostatečně.

          • Kamil Mudra

           „I když velmi miluji svoji vlast, jsem šťastná, že mne „osud zavál“ (řečeno se Stellou Májovou) právě do Francie.“
           Tím jste mne, MaB, inspirovala k novoročnímu přání.:-)
           Přeji všem aby jim nastávají rok přinesl jen ty nejlepší závany osudu.

 3. Seal

  To teda muselo dát fachu projet celý ruský internet a najít někoho, kdo píše jinak, než třeba Komsomolka, Vzgjad nebo ten Interfax. No a co ten Limonov: Je jako nacbol s Putinem, anebo proti Putinovi? Naše média v tomhle případě akorát více či méně přesně přenášejí to, co samy nabízejí ruské zpravodajské agentury. Šmankote, co to ti Rusové vlastně dělají? Copak si neuvědomují, že přiznáním vlastních chyb nahrávají nepříteli? No třeba to zřícení letadla vnímají jako ohromnou tragédii, takže je v první řadě zajímá především to, co se skutečně stalo, než aby se starali o to, jak to propagandisticky využít. Možná, že všichni čeští lovci senzací by udělali líp, kdyby si přiložili mokrý ručník na hlavu a pozorně si přečetli, jak to třeba dneska komentuje Milan Syruček, kterého určitě nejde vinit z nějaké předpojatosti.
  Parlamentní listy: „Samozřejmě svět oblétají nejrůznější konspirační teorie, od „Obamovy odplaty“ po tu, že není jisté, zda za pádem letadla není nějaká teroristická skupina, nebo dokonce hrátky tajných služeb, protože zrovna na Vánoce a zrovna na cestě do Sýrie a Aleppa…“
  MS: „Tajné služby z celého světa se soustředily na to, aby tato jednotka, zašifrovaně nazývaná „Alexandrovci“, nedoletěla na místo určení. Oficiální moskevská místa sice hovoří spíše o selhání techniky nebo pilota, ale určitě v tom měly prsty KGB, CIA, MI6, MI5 a vůbec další rozvědky od Tokia po Paříž. Komu je to málo, může si ještě přimyslet mimozemšťany. A že se to stalo právě na Vánoce? V Rusku je sice neslaví, ale možná o to rafinovanější byl tento trik.“
  Česká oblbovadla si hned při zprávě o té havárii našla propagandistickou notu, že Alexandrovci jsou vlastně obyčejní vojáci, kteří letěli do války, takže si vůbec nezaslouží projevy soustrasti. Tenhle song by dál zpívali, i kdybyste natřikrát dokazovali, že v té havárii „něco“ nesedí. Limonov si stěžuje především na to, že mu Kreml jaksi nebyl schopen dodat propagandistickou munici do jeho vlastní války. Je to zkrátka někdo, kdo odmítá přijmout tu dnešní základní realitu: Putin je Rusko, a Rusko je Putin. U Limonova mě to nepřekvapuje, ale že zrovna tohle se tu objeví jako vyvažující názor k protiruské propagandě, je už teda silně za hranicí mojí představivosti. No a co příjde dál? Ten Dugin je asi už i v ČR moc obehranej, ale třeba Barkašov by mohl zabrat. Hlavně se u toho nezapomeňte tvářit, že tlumočíte skutečný hlas Kremlu, protože to je přece to hlavní poutadlo, proč by lidé neměli věřit na to, co jim v případě Ruska předkládá ten pověstný mainstream.

  • tresen

   Nemusíte v tom výběru článků hledat hnedle nějaký hlubší záměr.
   Prostě se tentokrát urodil Limonov.
   Jinak co se týče příčin pádu toho túčka, letečtí experti jsou velice zdrženliví a nevylučují vůbec nic.
   Je ovšem možné, že takhle to taky zůstane.

   • Seal

    Beru to hlavně jako ukázku určitého druhu myšlení. Limonovovi bylo v jiném textu podezřelé i to, že celá oblast byla uzavřena kvůli pátrání. Podle něho další alarmující skutečnost, že ruská vláda něco tají. Pokud jde o experty, tak jsem četl vyjádření hlavně těch, které oslovila Komsomolskaja pravda. A musím říct, že mi přišli mnohem přesvědčivější, než Romancov s Velkem, kteří mluvili videozprávách na Seznamu. Ale třeba i oni jsou součástí toho obludného kremelského spiknutí.

  • Janika

   Seale, Limonov je Rus, žije v tom prostředí, je mu to celé blíže, než nám, a je to nesporně inteligentní člověk. Proto mě jeho mínění zajímá, jako jedna z možných verzí. To neznamená, že si to také myslím. Snažím se vyvarovat jednostrannosti a předčasným závěrům, to je vše.

   • Seal

    Problém je akorát v tom, že sám Limonov je jednostranný; viz jeho knížka „Limonov protiv Putina“. Takhle to shrnuje jeden diskutér na blogu col. Cassada:
    Если сделать выжимку из всех словес оппозиционеров по поводу катастрофы Ту-154:
    „Нам (оппозиции) хочется, чтоб это был теракт!
    Даже, если это не теракт, мы хотим, чтоб это был теракт!
    Потому что Путин виноват, Путин виноват, Путин виноват!“
    Как малые дети: хотелки, хотелки, хотелки, фантазии, фантазии, фантазии…
    Pár ruských blogerů se se pozastavuje nad tím, co se to stalo s jejich blogosférou, že se tam dílem objevilo tolik expertů na letecké havárie, a dílem se šíří výkřik nějakého Sadal´ského, ktérému jeho přátelé v Soči včetně FSB a MVD řekli, že naprosto jasně šlo o teroristický útok. „Знаете, в чем я вижу проблему? Люди, которые не верят официальным версиям, подозревают власти во лжи и сокрытии правды, есть всегда. Но никогда их не было так много,“ píše jeden z těch ruských blogerů. To jenom pro doplnění kontextu, protože Limonov se strefuje do toho, co díky novinářským zdrojům uniklo z ruského oficiálního vyšetřování. No ono se to teď asi trochu uklidní, což byl také hlavní smysl té včerejší tiskovky vyšetřovací komise. Pro zajímavost – poslední infografika Komsomolky: http://s13.stc.all.kpcdn.net/share/i/4/1226712/wx1080.jpg

 4. Seal

  V Moskvě právě probíhá tiskovka té vyšetřovací komise, na které prezentují první výsledky. Na troskách letadla a lidských pozůstatcích nenašli žádné stopy po požáru nebo výbuchu, takže vylučují teroristický čin. Na začátku měli víc než patnáct vyšetřovacích verzí, z nichž jim zůstala zhruba polovina těch standardních: lidský faktor, selhání techniky, vnější faktory – vítr, ptáci. Během 10-20 dnů budou mít grafický model katastrofy…
  Koho zajímají podrobnosti, tak tu tiskovku najde tady: http://tass.ru/proisshestviya/3914184

  • Ondřej

   Zajímavé budou konsekvence toho, až se najde viník. A že to bude Rus je už jasné, buď technický personál nebo piloti. Zaměstnanec armády Ruska zabil Alexandrovce, To se bude dost těžko stravovat, když se lidem cpe všelijakými Pjakiny že jsou to vždycky Američané, kdo zabíjí ať zprostředkovaně nebo přímo jejich vojáky..

 5. Sam Elles

  Fascinuje mně, jak si někteří (bojím se napsat lidé) pletou cynismus a hyenismus s černým humorem.

  • MaB

   Když říkáte: „Fascinuje mně, jak si někteří (bojím se napsat lidé) pletou cynismus a hyenismus s černým humorem“, předpokládám, že věříte, že význam slova „fascinovat“: okouzlit, oslnit, uchvátit nebude vzat doslovně, ale bude pochopen jako ironie z vaší strany.
   A přesně tak uvažují ti, kteří praktikují „černý humor“. I oni spoléhají na inteligenci těch, kterým ho předkládají k zamyšlení.
   Důležité je neplést si ty, kteří na zločiny a jejich absurdnost (i když třeba nevkusně nebo cynicky) upozorňují s těmi, kteří jsou jejich skutečnými autory….Pro ty máte jaký výraz ?

   • Sam Elles

    Důležité je neplést si ty, kteří na zločiny a jejich absurdnost (i když třeba nevkusně nebo cynicky) upozorňují s těmi, kteří jsou jejich skutečnými autory.
    Jeden z těch, co mně kdysi učili ve škole, s oblibou říkával: Nezaměňujte hodinky za holínky. Obojí se sice natahují, ale tím podobnost končí. Kdo si může utahovat z obětí zločinu je v podstatě svým zaměřením zločinec.

    • MaB

     Ten pedagog, který se vám snažil názorně vysvětlit, že je nutno rozlišovat a který říkával: „Nezaměňujte hodinky za holínky“, byl moudrý. A asi by se dost divil, že neděláte rozdíl mezi „tužkou“ a „puškou“.
     Schválně se podívejte do statistik a porovnejte, kolik lidí bylo usmrceno tužkou a kolik puškou…

     • Kamil Mudra

      Od doby kdy bylo vynalezeno písmo mají na svědomí mnoho lidských životů ti kteří nezabíjejí puškou ale svým podpisem. To statistické porovnání by mohlo být zajímavé.

      • MaB

       Ano, v tom s Vámi 100% souhlasim. Ale není to pripad těch, o kterých je tu řeč.
       Proto bychom je neměli zaměňovat za ty, jejichž podpis byl povelem k zabíjení. Nakonec ale stejně tou „puškou“…

       • Ondřej

        Demagogie naopak je, považovat tužku za zbraň co zabíjí, MaB, drží-li ji v ruce mocný autokrat/diktátor. Za to svoboda slova, které je mimo vlastní ústa tužka a papír historicky nejstarším prostředkem, prostě nemůže. A jak správně píšete, názory ještě nikoho nezabily, i když výzva k zabíjení jako třeba obsažená v Mein Kampf k tomu měla a doposud bohužel má svůj potenciál. Takže tužka, kdy Stalin vypisoval dekrety a na základě jich se pak konaly hromadné popravy, tužka „coby vynález“ rozhodně nemohla, jak píše Kamil Mudra, ale diktatura moci a absence (liberální) demokracie.

        Tužka může napomoci kulminaci občanské nenávisti, to ano, ale sama o sobě (krom toho, že někdo dostane infarkt u čtení nejakého textu) zabít nemůže. Nicméně je třeba projevy nenávisti psaným projevem vyhledávat a trestat (už dnes jsou trestné) daleko intenzivněji než je tomu teď, protože evidentně to byl internet a sociální sítě, kde se aktivizuje „tekutá nenávist“ a to provokativními spamovými maily ala „jedna moje velmi dobrá známá pracující v Německu jako sestra říkala jaké choroby tam zavlékají uprchlící…“ až po „oblíbená“ hoaxová videa, kde námi difamované sociální či etnické skupiny někoho napadají nebo samy vyzývají k násilí…Tož sami jsou tu experti, které tu taková videa předkládali jako „důkaz“ než se ukázalp, že je to jen přesně jejich přání. „aby to tak skutečně bylo“, takže toto jejich přání se stalo klientem digitálních hoaxových kreativců, co mu takto v digitálních střižnách a na mixážních pultech, vyšli vstříc….

       • MaB

        Když vidím reakce i lidí, kterých si vážím:
        „Nejsem žádný znalec tvorby Charlies, ale v tom s čím jsem se od nich setkal jsem doposud žádný vtip nenašel. Nade vším vždy úplně čněla především snaha o co nejsilnější provokaci provázená abnormální necitlivostí k tématu….pokud si dobře pamatuji, také měla Ajlana za terč …Charlies jsou spíše důkazem toho jak společnost nedokáže „přehnout přes koleno“ toho kdo by si to zasloužil “ nedá mi to a dávám sem znova, co jsem sem dala už kdysi –
        vysvětleni kresby malého Aylana karikaturistou Hankem:

        Tato kresba není legrační kresba, odsuzuje jistou situaci;
        Na tomto obrázku vidíte to, co se nazývá symboly

        Mezi symboly: „McDonald, symbol nezřízené konzumace a přebytku“, „nebe je modré, v Evropě je vše v pořádku“,
        „dole moře není modré, písek není žlutý, tráva není zelená, dole je smutno. “
        A na případnou hloupou otázku „Proč?“, Hank odpovídá:
        Je to proto, že malý chlapeček zemřel.
        Aylan se stal symbolem lidí prchajích před válkou a barbarstvím, kteří umírají u bran Evropy. „Tak blízko cíle !.“ …
        Nikdy nezapomeňte, že vaše oči jsou spojeny s vaším mozkem !
        http://www.konbini.com/fr/tendances-2/dessin-charlie-hebdo-aylan-pour-les-nuls/

        Kresba měla být obviněním „pokrytecké reakce evropských představitelů a veřejnosti na krizi [přistěhovalců].“
        I odpovědí na tehdejší výrok Viktora Orbana

        Lao-Tse říká: Když moudrý ukazuje Měsíc, imbecil se dívá na prst….
        To stojí za zamyšleni.

     • Sam Elles

      Tužkou bylo usmrceno mnohem více lidí než puškou. Jevíte se jako klasický případ toho, kdo neví, že hodinky nejsou holínky. Ale na rozdíl od Vás připouštím, že se mohu v úsudku plést. :-)

      • MaB

       S tím už jsem výše vyjádřila souhlas. My se tu ale přeci bavíme o Charlies, ne ? Jejich tužkou byl usmrcen kdo ?
       Ledaže byste myslel ty, na které oni svou tužkou míří ? To jsem ale asi příliš velká optimistka, že ?

       • Sam Elles

        Svými komentáři k hebdoistům nevypadáte jako optimistka, ale spíše jako člověk, kterému se líbí jejich zvrácené kresby. Nedá se jim říci humor, ba ani černý humor. Je to jenom ubohá masturbace vyšinutého maniaka, co našel tělo znásilněné a poté uškrcené ženy. Možná taková vyjádření některé lidské zrůdičky přitahují, naprostou většinu lidí, kteří myslí jak hlavou, tak srdcem ovšem pouze odpuzují.
        To, že někdo takový plátek založil a sponzoruje jej, přispívá ke všeobecnému úpadku kultury. Přirozená reakce člověka na hrůzný zločin či katastrofu je soucit, nikoliv výsměch. Pokud Vám tento základ není jasný, pak jsou hodinky jako holínky – obojí se natahují.

        • MaB

         Vážený Same Ellesi, chápu, že máte potřebu odvádět pozornost od mé velmi jednoduché otázky: koho usmrtila tužka Charlies ?
         A opět děláte unáhlené závěry, navíc poněkud exhibicionistickým způsobem.
         Neřekl vám váš moudrý pan učitel, že pravidlo „hodinky-holínky“ platí obecně ?
         Že je nutno rozlišovat vždy a všude, tedy i mezi „tužkami“ ?
         Jsou totiž tužky, které komandují ty pušky a potom tužky, které o tom informují a způsobem, který považují za nejùčinnějši, proti tomu burcují veřejné mínění. I za cenu, že je nejprve šokují, je nutí PŘEMYŠLET a svůj soucit (nikoli jen krokodýlí slzy) konkrétně projevit
         Víte, že se po obrázku malého Ajlana zcela změnil pohled na uprchlíky ? Mnoho lidí jim otevřelo dveře vlastního domu.
         Termím „zločin“ byste měl rezervovat pro ty skutečné zločiny a nebagatelizovat ho, čímž ho zbavujete smyslu….

         PS: Francouzům vlastně vzdáváte hold. I navzdory tomu, že Hara-Kiri, pozdeji CHH, existují již od r. 1960, si svou kulturní ùroveň dokázali udržet a co se soucitu a štědrosti týče, v tom jsou přímo příkladní.

         • Sam Elles

          My dva – přinejmenším v tomto dílčím případě – rozhodně nenaplníme shora uvedený idál o štěstí na ostrově. Vypadá to, že si prostě NEPOROZUMÍME. A z Vaší strany tu zřejmě nejde jen o „neschopnost“., nýbrž přímo o „nechtění.“
          P.S. Necítím se povinen odpovídat na otázky, které považujete za důležité ani na jiné. Proč bych měl, když si v tom základním porozumět nedokážeme. :-)

          • MaB

           To mne nepřekvapuje. Vysvětluji si to tím, že jste byl příliš opojen svými vlastními excesívními slovy a nebyl jste tak schopen střízlivě rozlišovat.
           Chci doufat, že se stejnou vehemencí odsuzujete i ty „moralisty“, kteří v jakési kolektivní hysterii volají po lynčování* nikoli skutečných viníků, ale těch, kteří na výsledky jejich zločinných aktů pouze upozorňují.
           V tom případě nepochybuji o tom, že si i my dva POROZUMIME :)

           *) Historik 2016-12-29 15:42
           Máš pravdu, redakce některých novin a časopisů by se měly pravidelně deratizovat kalašnikovem. Je to jediný rozumný způsob, jak naučit novinářskou pakáž, dobrým mravům a slušnému chování.

          • Sam Elles

           Ale přece jen ještě jednou. Ať Vám udělám radost – dal jsem si totiž předsevzetí do nového roku, když budu moct, udělat lidem radost. A přestože máte podivný názor na to, co je humor, zkusím odpovědět tak, abych Vám tu radost udělal. Takže: odpověď na veledůležitou otázku kolik lidí zabila tužka z CH: – pravděpodobně žádného člověka přímo nezabila. (Doufám, že teď cítíte velké zadostiučinění… Jen připomínám, že s mým původním komentářem tato veledůležitá otázka a neméně veledůležitá odpověď má jen málo společného. Já vím, teď jsem tu radost trochu pokazil, ale takový už je život.)
           Vyskytly by se i jiné otázky, na které ovšem přesnou odpověď nemám, a po pravdě řečeno, nestojí mi za čas a námahu, abych je hledal. Jako např.: Kdo vlastní ten plátek? Kdy ho koupil? Koho zaměstnal? Jde jen o peníze nebo sleduje i jiné cíle?
           Poslední, co bych chtěl na to téma dodat je, že jakkoliv by zvrácenosti a nechutnosti -dle Vámi prezentovaného názoru – mohly přivést určité lidi k přemýšlení, domnívám se, že k tomu existují daleko lepší a inteligentnější způsoby. Ovšem proti gustu žádný dišputát.
           Čistě ze zvědavosti – jak by se podle Vás měl člověk zachovat, když (hypoteticky) najde zvratky na ulici, tedy ve veřejném prostoru? A mohou být třeba kolíčkem roztahány do nějakého tvaru. Je lepší se odvrátit, nebo k nim pokleknout a důkladně je prozkoumat?

          • MaB

           V tom už vidím pokrok :) Můj „podivný názor na humor“…Tak tedy:
           Osobně dávám před černým humorem přednost humoru, kterému se mohou zasmát všichni a který nikoho nezraňuje. Proto když se chci zasmát, jdu za humorem jinam než do CHH.
           Asi vám uniklo, že CHH je předěvším satirický časopis, proto se nad kresbami a hlavně nad tím, ‚koho má tužka na mušce“, zamýšlím pokaždé, když se k nim dostanu, (předplatné nemám) a přiznávám, že v 90% případů si říkám, jak je užitečné , že existují a plní svou funkci.

           Takže: na vaši legitimní otázku „Kdo vlastní ten plátek? Kdy ho koupil? Koho zaměstnal? Jde jen o peníze nebo sleduje i jiné cíle?“ odpovím ráda a doufám, že vás potěši, že :

           Charlie Hebdo nemá z vlastní vůle jiné příjmy než je prodej a předplatné (odmítá reklamu)
           Redakce je složena z novinářů a designérů, kteří jsou zároveň i fejetonisty.
           Až do jeho vraždy 7. ledna 2015 byl ředitelem publikace karikaturista / publicista Stéphane Charbonnier. šéfredaktorem je návrhář Riss69 a karikaturista Cabu byl až do smrti 7. ledna 2015 uměleckým ředitelem. Občas prý museli sami chod dotovat z vlastní kapsy nebo si vypůjčit.
           Po atentátu bratři Kouachi (zabili dvanáct členů redakce včetně osmi spolupracovníků) vychází hned následující středu č.1178 tzv.“přeživších“. Prodalo se osm milionů kopií a počet předplatitelů stoupl za méně než jeden měsíc z 10 000 na
           220 000. Prý dost milionů bylo čtenáři i nečtenáři spontánně posláno pro pozůstalé.
           Od 1. ledna 2017 vychází CHH i v Německu.

           Dodávám, že je Charlie Hebdo levicový satirický týdeník (zakladatelé François Cavanna a prof Choron) Velké místo je věnováno ilustracím, hlavně politickým karikaturám, ale také investigativní žurnalistice – zprávy ze zahraničí a z nejrozmanitějších oblastí: sekty, klerikalismus, extrémní pravice, islamismus, politika a politici, kultura…

          • MaB

           Proto, ze v otazkach to nebylo, „(Kdo vlastní ten plátek? Kdy ho koupil? Koho zaměstnal? Jde jen o peníze nebo sleduje i jiné cíle?“ )
           Ale i tak napravuji:
           L’actionnariat de Charlie Hebdo
           En 1993: Cabu (30%), Philippe Val (30%), Gébé (20%), Renaud (10%), Bernard Maris (10%)
           Entre 2004 et 2008: Cabu (40%), Philippe Val (40%), Bernard Maris (13,3%) et Eric Portheault (6,6%)
           En 2008: Cabu (35%), Philippe Val (35%), Bernard Maris (13,3%), Eric Portheault (6,6%), Charb (5%), Riss (5%)
           Entre 2011 et 2015: Charb (39%), Riss (39%), Eric Portheault (19%), Cabu (une action) et Bernard Maris (une action)
           Depuis 2015: Riss (67%) et Eric Portheault (33%)

           CHH přijal status „solidární podnikání tisku.“ aktem ze dne 17. dubna 2015, Ten bude nutit noviny reinvestovat 70% svých ročních zisků ve svém podnikání. Zbývajících 30% bude blokováno právem akcionářů, kteří se rozhodli nevyplácet dividendy.

           Charlie Hebdo a trouvé sa nouvelle formule. Lhebdomadaire satirique sera le premier a adopter le statut d'“entreprise solidaire de presse“. Créé par une loi du 17 avril 2015, celui-ci obligera le journal à réinvestir 70% de ses bénéfices annuels dans son activité. Les 30% restants étant bloqués par les actionnaires, qui ont décidé de ne se verser aucun dividende.
           zde:Charlie Hebdo: les actionnaires vont ouvrir le capital à certains salariés
           bfmbusiness.bfmtv.com/…/charlie-hebdo-les-actionnaires-vont-ouvrir-le-capital-a-cert..

          • MaB

           Skoda, že z vaší strany zůstalo bez povšimnutí toto ze 4.1.2017 – 10.17
           Historik 2016-12-29 15:42
           Máš pravdu, redakce některých novin a časopisů by se měly pravidelně deratizovat kalašnikovem. Je to jediný rozumný způsob, jak naučit novinářskou pakáž, dobrým mravům a slušnému chování.

   • pacifista

    Pro MaB 11.07 – Fascinuje mne znamená také kromě již uvedeného také toto: “ Stojím jako přibitý a nemohu uvěřit tomu co vidím.“ Jistě by se našlo i další vyjádření významu pro slovo fascinovat. Slovo fascinovat lze použít jak v kladném tak i záporném slova smyslu. A právě v tomto případě šlo zřejmě právě o ten záporný smysl.

    • MaB

     pacifisto, latina, odkud jsme „fascinare“ převzali, je dokonalý jazyk. Jeden výraz nemusí vyjadřovat zároveň význam i opak toho významu. Pro ten „záporný smysl“, jak píšete, má sloveso „siderare“

     Pojem fascinovat (ABZ.cz: slovník cizích slov)
     Slovo: fascinovat
     Upozornění: vložil uživatel prof.PhDr.Rudolf Kohoutek,CSc. ***** a ověřil editor
     Význam:
     oslňovat, přitahovat, uchvacovat, silně zajímat

     Slovo fascinovat je ale samozřejmě možné použít ironicky (definice „ironie“ – výrok nebo výroky vyjadřující opak jejich skutečného významu).
     Proto také píši: “ předpokládám, že věříte, že význam slova „fascinovat“: okouzlit, oslnit, uchvátit nebude vzat doslovně, ale bude pochopen jako ironie* z vaší strany.“

     A přesně tak uvažují ti, kteří praktikují „černý humor“. I oni spoléhají na inteligenci těch, kterým ho předkládají k zamyšlení.“
     Často je potřeba hledat i ten opačný (nebo skrytý) smysl, u záporu je to klad…

 6. Ondřej

  že by se i mocná FSB mýlila?

  The investigation into Sunday’s Tu-154 plane crash has found no signs of a terrorist attack so far, Russia’s Federal Security Service (FSB) said in a statement to the Interfax news agency Monday.

  The main scenarios under investigation now include a foreign object getting sucked into the engine, low-quality fuel causing engine malfunction, pilot error, and technical failure, the statement said.

  “Currently no evidence or information proving the possibility of a terrorist attack…have been uncovered,” the FSB spokesperson said. The FSB added that witnesses to the plane crash and a video from a car’s dashboard camera have been found.

  Earlier on Monday, Russian news agencies reported that some of bodies recovered from the crash site were wearing lifejackets. The reports quoted witnesses who saw the bodies being transported, as well as anonymous sources familiar with the investigation.

  https://themoscowtimes.com/news/no-signs-of-terrorist-attack-aboard-russian-tu-154-plane-fsb-56645

 7. Slobo

  Josef Havránek
  Berlín truchlící i netečný

  N. Miroslav
  …pane, co chcete od společnosti která dala souhlas k tomu aby po
  řidiči najednou byl přejmenován celý ten plac kde se ten masakr
  odehrál…nebo o jeho hrdinském zápase a strhnutí volantu a nevím kam
  by to došlo v těchto aktivitách

  „….kdyby nějaký rozumný redaktor nepřišel na to,
  že moderní tahače mají i nějaké omezovače“
  /
  //
  ///
  ////
  /////
  « automatyczny hamulec awaryjny » (System AEB)
  » wiele pytania… bez odpowiedzi «

  Opublikowane 30 gru, 2016
  http://40ton.net/kolejna-wersja-niemiec-automatyczny-hamulec-awaryjny-mial-zatrzymac-zamachowca-berlina/
  Niemieccy śledczy przygotowali nową wersję wydarzeń
  z zamachu w
  Berlinie

  Rafał Bałdyga
  Niemcy zmieniają zdanie.. gdyż ponieważ.. Polska z nimi nie współpracuje.
  Kierowca miał wrócić do Polski i zostać szybko pochowany.
  A tutaj zonk..
  Polacy robią swoje dochodzenie i swoją sekcje zwłok.
  i cały misterny plan Niemiec poszedł w pizdu

  Daniel Staszewski
  Będzie drugi smoleńsk teraz …. i sto teorii przez kilka lat po
  zdarzaniu jeszcze pewnie

  Mateusz Golec
  za miesiąc będzie że biedny imigrant z niemiec został zastrzelony
  a polak prowadził ciężarówkę
  i chciał smierci niemcow….

  Kurz nach der Bluttat auf dem Breitscheidplatz
  nahm die
  Polizei mehrere Männer in der Umgebung fest.
  Der Grund:
  Unmittelbar nach der Tat riefen sie lauthals „Allahu akbar“.
  Passanten machten
  Beamte einer Einsatzhundertschaft darauf aufmerksam, die die Männer
  schließlich fest nahmen.
  Wie viel genau es waren, ist unklar.
  (bz-berlin de)

  • oh

   Já zase musím vyjádřit pochybnosti o těch, kdo mají dva týdny po letecké nehodě ve všem jasno a vědí proč – protože vyšetřovatelé lžou. Vyšetřování každé letecké nehody nějaký čas trvá a fakta je nutno ověřovat, nikoli vymýšlet. Při rychlosti nad 200 km/h je celkem jedno, jestli dopadnete na vodu, nebo na beton. Co se stane, záleží na úhlu dopadu.
   V minulém blogu to přeci Sadalský napsal jasně: „Na milión procent šlo o teroristický útok.“ Prý mu to řekl kámoš z FSB. :-(

   Heřman Chromý odkazuje na wikipedii, ovšem na heslo „přistání na vodě.“ On je jistý rozdíl mezi pádem do vody a pokusem o přistání na hladině. Byť i pokusem nepovedeným. Zmiňovaný „zázrak na řece Hudson“ není označován jako zázrak bez důvodu. a jednou z příčin je to, že kapitán po vysazení motorů zapnul pomocnou zdrojovou jednotku a udržel napájení pro palubní počítače a mohl při svém přistání využít pokročilé letové systémy airbusu.
   Chromý dále zmiňuje únos a pád letadla Ethiopian Airlines letu 961. Pomlouvat letušky a posádku, že nepomohli pasažérům, může jen člověk poněkud neinformovaný nebo… Šest z dvanácti členů posádky při nehodě zahynulo. Všichni přeživší z posádky byli vážně zraněni. Podle vyšetřovací zprávy se piloti i posádka zachovali dobře. Mnoho z cestujících přežilo náraz, ale neposlechlo nebo nebo neslyšelo varování kapitána, aby nenafukovali své záchranné vesty uvnitř letadla – ti se utopili, protože jim nafouknuté vesty zabránily z letadla uniknout. Dále se odhaduje, že 60 až 80 cestujících zůstalo po nárazu připoutaných na svých místech, buď příliš vážně zraněných, aby se mohli pokusit o záchranu, nebo v bezvědomí po nárazu. Ani tohle ovšem nebyl pád do vody, ale nepovedený pokus o nouzové přistání.

  • Kamil Mudra

   Janiko, zkus si skočit do vody „placáka“ tak ze tří metrů a hned to pochopíš.
   Nebo raději jen ze dvou.

  • MaB

   Co myslíte, že by si asi vybrali sami Alexandrovci ?
   To, co zde někteří neváhají nazvat „hyenismem, cynismem, zvráceností, ubohou m……..í vyšínutého maniaka nebo dokonce zločinem“ = karikatury z Charlie Hebdo, kde je:

   na prvním obrázku zpěvák, který udává ton + text:
   „Aaaaaaaaa … Repertoár Sboru Rudé armády se rozšířuje“
   Na druhém obrázku:
   „Po katastrofě, Rudá armáda získala nové publikum,“
   kresba představuje vojáky, tak jak je známe, ve vyrovnaných řadách a v dokonalých uniformách, kteří zpívají pod vodou mořským živočichům…

   nebo jak je představují ty „seriozni noviny“, které o nich hovoří jako o „částech těl či fragmentech“ ?

   Moskva – Ruští záchranáři zatím našli 15 těl obětí nedělního leteckého neštěstí v Černém moři a také 239 částí těl. Agentura TASS to dnes oznámila s odvoláním na ruské ministerstvo obrany, které tak opravilo svou dřívější informaci o nálezu 17 těl a 223 fragmentů. Podle agentury Interfax odborníci odebrali vzorky DNA 105 příbuzným obětí, podle nichž budou mrtví identifikováni.

   PS:
   Jednomu ze zavražděných Charlies hráli, jak si přál, na pohřbu toto:

   20 mars 2013 – Ajouté par Les Choeurs de l’Armée Rouge MVD
   L’Internationale (Palais des Congrès de Paris)YouTube.

  • oldwomen

   Janiko, po taranu Mi-24 do lesíka (chybná pilotáž pod vlivem letové iluze) rychlostí (v čase dopadu) vyšší 350 km/h (na víc nejsou pro tento typ rychloměry cejchovány) byla osádka dílem ve formě fáše (a to o velikosti ostatků ani o ploše rozptylu nekecám) rozstřelena v okruhu pěti set metrů po okolních stromech a dílem odstředěna od tělních kapalin a následně uvařena v hloubce 3 – 5 metrů pod zemí. Ani jedno tělo nebylo v jednom kuse. Trosky vrtulníku byly pročesáváním terénu v rojnici hledány více jak týden. Stejně se vše nenašlo. Je to už dávná historie a stejně je mi fyzicky blbě, když si na to vzpomenu :-(
   Osobně vidím LN TU-154 jako souběh technické závady a nekázně pilota. Předpokládám, že při zjištění závady zvolil vyšší než je povolený úhel sklonu (zde plusová tangáž), že to přerve tahem motorů a při následném a nutném náklonu prostě a jednoduše ztratil vztlak. To se při přetažení ostrého (bojového) startu stává. Bohužel.

   • Janika

    Nevím, oldwomen, nepřu se, jen potom nechápu, proč při jiných haváriích na vodu to tak nebylo, jak se píše v článku. Možné je samozřejmě všechno.

    • oldwomen

     Protože to ostatní zde zmiňované byly pokusy o přistání na vodě. Nebo minimálně kontrolovaný pád. A nestaly se při startu. Ona zmiňovaná letadle se ve chvíli projevu závady nacházela v podstatně vyšší skutečné výšce, pilot měl díky tomu čas zmírnit následky.
     Někdo tu psal, ať si zkusíte skočit placáka ze dvou metrů. Skočte ale před tím z té samé výšky šipku. Po placáku se Vám už na prkno chtít nebude :-) Přitom oboje je „hup do vody“.

 8. Slobo

  ještě jeden

  „Automatic brakes stopped Berlin truck during Christmas market attack“
  http://www.dw.com/en/automatic-brakes-stopped-berlin-truck-during-christmas-market-attack/a-36936455

  http://www.teraz.sk/zahranicie/automaticky-brzdny-system-kamiona-za/235628-clanok.html
  TASR
  Vozidlo zastalo po 70-80 metroch iba vďaka faktu, že bolo vybavené
  automatickým brzdným systémom.
  Ten zareagoval na náraz a sám sa spustil.
  …a, (koment od Slobo)
  presstitutky
  sa automaticky spustili
  – hned, jak zbadali… prve brko.
  SCANIA:
  Tveksamt om bromsystemet stoppade lastbil
  2017-01-02
  Je diskutabilní (pochybujem) ze brzdový systém zastavil kamión
  Systemet är inte utformat för att lösa den typen av problem
  Systém NIE JE navrhnutý tak, aby vyriešil tento druh problému.
  kontakta
  Örjan Åslund,
  Head of Product Affairs, Scania Trucks, tel. 070 289 8378,
  e-post orjan.aslund@scania.com
  https://twitter.com/orjanus

  zde :
  st leden 04, 2017 7:36 am
  http://www.truck-forum.cz/forum/viewtopic.php?t=5366&postdays=0&postorder=asc&start=1110
  CO NATO…. PRESSPAPAGAYOVO !?!
  Nic.

  Dajte -prosim- na znamost http://www.novarepublika.cz/
  Dik

  • Janika

   Tak tohle už vůbec nedokážu posoudit, jestli existuje brzdný systém, který se automaticky spustí při nárazu. A jestli ho měl dotyčný kamion. Myslela jsem, že se kamion zastavil o nepřekonatelné překážky, nějaké kiosky nebo tak něco.