Hašhaši – nové metody terorismu

577717_article_photo_hashasi-zabijak-v-historii_600x

Vždycky jsem nevěřícně kroutila hlavou nad teroristy, kteří údajně zanechali své doklady na místě činu. Spíš to vypadá jako úmyslné matení a zanechávání falešných stop. Většina vyšetřovaných „sprostých podezřelých“ je možná spíš sama obětmi, když se stane předmětem dehonestace své i celé rodiny, je obětí brutálního týrání ze strany policie, případně jsou podezřelí rovnou zabiti. Nikdo se jich nezastane, nikdo nevznese pochybnost, byl by totiž sám obviněn z hájení teroristy. Jak to bylo ve skutečnosti, to se zpravidla nedozvíme, je nám jen předložena nějaká verze k věření a uspokojení veřejnosti.

Prvním předpokladem k dobrání se pravdy je podle mě nepodceňování inteligence těch skutečných teroristů. Články Yekty Uzonguly*** pro mě byly v tomto smyslu skutečným objevem a dala jsem jeho rss mezi odkazy. Přečtěte si všichni zastánci vyzbrojování obyvatelstva, vy, co si myslíte, že teroristé se nechají lovit udatnou domobranou jako lovná zvěř. Tito teroristé ne, na ty se musí jinak.

***

„Atentátník nejednal tak, aby se rychle dostal do ráje, ale šel zabít maximální množství lidí a musel učinit vše, aby se odtamtud dostal živý, aby následně nebyl zatčen. Proto zpracování mozku tohoto typu teroristů je naprosto odlišné od těch, řekneme tradičních atentátníků. Právě tento tradičnímu islámskému terorismu odporující způsob uvazování a konaní Hašhaši, kteří se nechali zviditelnit tímto aktem na Reina Clubu, se bezesporu stane příkladem i pro ostatní, už nyní jsou signály o tom, že se budoucí sebevražední atentátníci „tradiční školy“ bouří proti svému vedení a poukazují na efektivnost atentátníka a atentátu v Reina Clubu a na ještě jiný výklad části Koránu, kde se říká, že ráj zabezpečuješ podle toho, kolik jsi zabil káfirů. A tento výklad, který byl tehdy směrodatným při postupu Hašhasi, se vrátil s útokem na Reina Club.Když prostuduji postup toho atentátníka, tak se jako dobře informovaný člověk nestačím divit.

Například: atentátník nastupuje po atentátu do taxíku a po 400 metrech řekne, že nemá peníze a poprosí taxikáře, aby mu umožnil z JEHO (!) telefonu zavolat někam, že jestli mu půjčí peníze, až tam k nim dojedou a po telefonátu taxikářovi řekne „sorry, ani tito moji přátelé mi nechtějí půjčit peníze“ a vystoupí! Po třech dnech intenzivního pátraní zajistí policie tohoto taxikáře, který jim sdělí to, co se odehrávalo a dá jim i číslo, na které atentátník volal. Celá police uskuteční obrovskou razii, zajistí víc než 20 lidi a to velice brutálně, zajistné osoby policie brutálně týrá atd. Pak po dvou dalších dnech týrání téměř až ke smrti se zjistí, že to jsou agenti turecké tajné služby pocházející z islámské části Číny ……a že atentátník s nimi nemohl mít nic společného!! Ale byli pořádně týráni a toto už Turkům nikdy nikdo z nich neodpustí….“

Zdroj: http://uzunoglu.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=578866

***

*** MUDr. Yekta Uzunoglu (kurdským jménem Yekta Geylanî, * 10. května 1953 Silvan, Turecko) je kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny (mezi jeho předky byli turečtí Arméni, oběti Arménské genocidy na konci první světové války).[zdroj?] Mimo svých profesí se celoživotně angažuje jako kurdský aktivista (upozorňování na potlačování kurdské menšiny v Turecku, Íránu a Iráku), spisovatel a překladatel: Je například autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny, a naopak kurdské poezie i prózy do češtiny a němčiny. Má trvalý pobyt v ČR a od roku 1996 německé občanství.

Reklamy

6 comments

 1. Janika

  V souvislosti s výrazem „hashasi“ (zajímavé hledat něco o nich v historii https://tr.wikipedia.org/wiki/Ha%C5%9Fha%C5%9Filer) jsem si vzpomněla na slovo, které používal můj táta: „hašašíra“. Myslím, že to bylo ve významu kašpar, šašek, a to nafoukaný, něco v tom smyslu. Těžko se to definuje, ale tátovo „Ty hašašíro“ vždycky sedlo :-).

  • Janika

   Tribune, jak jsem k tomu něco hledala, tak jsem našla, že assassin je od hashasin, čili hashasi bylo nejdřív.

 2. Drak

  Udělal to přesně, podle návodu, který praví, že nejlepší je zabít vezíra, nebo ministra, nechat se chytit, a prohlásit, že vraždu spáchal se souhlasem 13 osob, ze sultánova paláce. Efektivita spočívala v tom, že zabil 13+1.
  Výše zmíněný to udělal ještě rafinovaněji, když nejen obvinil, toho koho potřeboval kompromitovat, ale ještě zmizel.

  • Janika

   Takový nepřítel je nejnebezpečnější. Není proti tomu prakticky obrana. Leda být ještě mazanější. A to u nás nehrozí…