Obama

obama

Někdo potřebuje k hodnocení odcházejícího prezidenta celé stránky. Já to mám jednoduché. Tak jako u prezidenta Havla všechno, co udělal, překryje negativně „humanitární bombardování“, tak vše, co snad vykonal prezident Obama překoná jediné slovo – Libye. Neumím si představit nic tak dobrého, co by vykonal, aby se na tuhle hrůzu, na takový monstrózní zločin dalo zapomenout.

Co zbyde po prezidentu Trumpovi, to je zatím ve hvězdách.

Reklamy

19 comments

 1. Sam Elles

  Obama – byla jen velkohubě mluvící figurka. Bez vlastní autority. Musel vdy čekat na pokyny ze „zázemí“. Nemohl mluvit jako Putin nebo Si Ťin-pching s plnou váhou. Proto zřejmě nastupuje Trump, miliardář a přímý účastník toho světového „zázemí“. Někdo s vlastní autoritou. Aspoň tak si to vykládám já. :-)
  Plus odkaz:
  http://zvedavec.org/komentare/2017/01/7161-doznani-zlocince-kerryho.htm

  • Janika

   S tím, že byl Obama loutka, souhlasím. I když nemusel být vraždící loutka.

   Co se týká Trumpa, tak nevím, moc silný mi nepřipadá, a to kvůli intelektu, vzdělání – neumím to přesně označit. Někdo na jeho adresu pronesl, že jeho slabší intelektualita (?) se projevuje tím, že má sklon zastávat vždy názor toho posledního, s kým mluvil. To si myslím, že je docela trefně.

 2. tresen

  Obamy jsem si nikdy příliš nevážila. Prošustroval, co se dalo, byl to slabý představitel kdysi silné velmoci.
  Teď jen doufám, že na dobu jeho pobytu v Bílém domě nebudeme vzpomínat se slzou v oku jako na ty krásné a pohodové mírové časy.

  • Tribun

   Byl slabý proto, že nezabránil tolika válkám, nebo proto, že nezačal válku s Ruskem?

    • Tribun

     Přece v zájmu národní bezpečnosti. Nebo pro záchranu svobodného světa. Vy děláte, jako kdybyste to neznala.

     • tresen

      Já nevím jak vy, ale já jsem neslyšela, že by někdo přivítal, kdyby byl Obama nařídil útok na Rusko, samozřejmě s výjimkou reakce na předchozí útok z ruské strany.

 3. Pingback: Obama | Outsider Media
 4. Pingback: Anonymous Slovensko UK &raquo Obama
 5. Pingback: Obama – almanach.cz
 6. Pingback: Obama – archiv2k
 7. Tribun

  Ta zálohová Nobelovka za mír, to je jeho nejslabší místo. Bez ní by ten kontrast mezi příslibem a realitou nebyl tak do očí bijící.