O 100% vyšší tržby

Pan Babiš oznámil zvýšení tržeb po zavedení EET o 100% a naivní část národa se zaradovala, jak se s těmi zloději zatočilo a jak se díky tomu budeme mít všichni dobře. Ne tak účetní a podobná pakáž, kterým se podobné údaje skládají v hlavinkách do logických sestav a otázky, odkud se ta čísla vzala podle stanovených oznamovacích povinností. Otiskuji výňatek z diskuze na toto téma:

Dotaz: Prosím o vysvětlení pro méně chápající : kde Velký Koblih přišel k tomu, že se tržby, díky EET, v prosinci navýšily o 100%.

Odpověď Pavla: Na https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/cas-hajeni-skoncil-rekl-babis-ke-kontrolam-eet-12221 se uvádí:

„Významnější část tržeb tvoří firmy se zaměstnanci, tedy větší restaurace, hotely, franšízy, fastfoody, kde ke krácení tržeb téměř nedochází. Ty se podílí asi přibližně 80 procenty na celkových tržbách. Abychom se dostali na Babišův stoprocentní nárůst, musely by ty menší mít nárůst tržeb šestinásobný a předčít tak v tržbách větší firmy,“ říká Boleslav Buzek.

Pan Buzek se v ZET orientuje více než AB, který ani netušil, že existoval udávací web.

Za prosinec 2015 nebyla povinnost hlásit tržby pro neplátce DPH a Q plátce DPH.

Měsíční tržby v hotovosti a bezhotovostní tržby hlásili jen měsíční plátci DPH.

Za prosinec 2016 musí hlásit hotovostní platby neplátci DPH, Q plátci DPH a měsíční plátci DPH. Na druhou stranu vrchnost zase nemůže mít údaje o bezhotovostních o platbách za prosinec.

Takže se srovnávají dvě nesrovnatelné skupiny poplatníků.

Výsledkem takového srovnání je jakékoliv číslo, které se potřebuje prezentovat.

Hezký den!

 

  • Janika

   Je to hausnumero k ničemu. Nikdo totiž nezná celkové tržby za prosinec 2015, protože neplátci DPH a čtvrtletní plátci je nehlásí. Tak s čím chcete prosinec 2016 srovnávat?

    • Janika

     Tak mi řekněte, jak došli k tržbám za prosinec 2015, když hospody neplátci a čtvrtletní plátci to nikde nehlásí? Co je to za číslo, těch 10 miliard, co sečetli?

  • čtenář

   Stoprocentní nárůst tržeb?

   I v tomto případě je mnoho otazníků. „(Při srovnání) prosinec 2015 a prosinec 2016 došlo k nárůstu o sto procent,“ řekl na čtvrteční tiskové konferenci Babiš. Jeho náměstkyně dodala, že evidované tržby za prosinec dosáhly skoro 20 miliard korun, v roce 2015 pouze 10 miliard korun. Podle Českého statistického úřadu se však v prosinci 2015 vybralo 13 miliard korun, nikoliv deset.

   Ministerstvo financí údajně vycházelo při výpočtu nárůstu tržeb ze čtyřprocentního vzorku. „Dvojnásobný nárůst tržeb potvrzuje jak vyčerpávající analýza vykazovaných tržeb prosinec 2015 versus prosinec 2016 na čtyřprocentním vzorku restauračních zařízení, tak odhady provedené pro celý segment NACE 55, 56,“ uvedl Michal Žurovec, který pracuje na ministerstvu financí.

   Zaměřili se na náhodný vzorek

   Finanční správa se tedy zaměřila na náhodný vzorek 1600 restaurací a hotelů, což skutečně představuje čtyři procenta subjektů z první vlny. Žurovec dodal, že vzorek vykazoval v průběhu prosince 2015 tržby 263,6 milionu korun a v prosinci 2016 tržby 527,4 milionu korun. Resort financí však neupřesnil, jakou metodou k výběru podniků do vzorku došlo.

   Za stoprocentním nárůstem tržeb si nadále stojí. Podle Žurovce to potvrzuje i analýza dat z informačních systémů Finanční správy. Restaurace a hotely údajně ohlásily v prosinci tržby ve výši 20 miliard korun. Dá se předpokládat, že za celý rok dosáhly tržby 240 miliard korun. To je tedy skoro dvojnásobek proti 130 miliardám, které firmy údajně ohlásily v roce 2015.

   V tomto směru jsou však nepřesnosti, neboť Český statistický úřad tvrdí něco jiného. Tržby za rok 2015 dosáhly 141 miliard korun, za samotný prosinec asi 13 miliard korun. O stoprocentním zvýšení tržeb se tedy nedá mluvit.

   http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/polcak-babisova-cisla-u-eet-jsou-potemkinovskou-vesnici_414423.html

   • Janika

    Díky za doplnění, čtenáři.
    Náhodný vzorek, to ano, to může být. Ale pak to mají říct, že jde o náhodný vzorek.
    Nebo by to mohl být také výpočet – roční tržby 2015 dělit 12. Jenže to každý vidí, jaká je to blbost. Tržby se mění v průběhu roku, nejvyšší bývají v prosinci. Takže kdyby pro srovnání 12/2015 a 12//2016 použili pro rok 2015 tenhle průměr, tak je to podvod jako prase.

    • čtenář

     kdyby to byla jediná blbost tak by se to dalo ještě zkousnout,ale když si kdokoliv koho to zajímá vydělí těch MF uváděných 10.000.000.000,- těmi 1.600 provozovnami tak mu vyjde taková závratná částka,že i tomu věřícímu až za hrob těmto kecům od babiše musí být jasné,že…….MF tu masáž krapet přepísklo.

     no kdo chce věřit těm 100% ať si jim věří,proč s nimi o tom diskutovat,ztráta času.

     • Janika

      Jestli věří, to je těžko říct. Příznivci eet přijímají fanaticky každý nesmysl potvrzující „správnost“ jejich stanoviska, i když tohle je přece pouhá rozumová úvaha, jako že dvě a dvě jsou čtyři. Mně to rozum nebere, takovéhle uvažování…

    • čtenář

     janiko,
     bude zajímavé sledovat co se bude dít v následujících týdnech.
     finančáci mají svoje „důkazy“ na 1.600 provozoven,kde podle jejich propočtů docházelo ke krácení tržeb 50%,pokud se následně nikde nedočteme jak finančáci na tyto provozovny udělaly zátahy tak to bude potom možná jasné i těm dnešním věřícím.

     • Janika

      To by mě taky zajímalo, co s tím „nárůstem“ dál – logicky by měly následovat sankce a doměření tržeb za předchozí roky. Na druhou stranu tohle je tak předvídatelně, že jen idiot hostinský by to riskoval – léta malé tržby a po eet najednou mnohonásobek. A podle Babišových „výsledků“ jsou takových mraky. Tak co s nimi udělají, to mě tedy moc zajímá.

 1. goliast

  chtěla jsem oznámit těm, kteří ho znali z diskuzí, případně osobně a chtěli by mu věnovat vzpomínku, že Sio zemřel. A´t odpočívá v pokoji.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s