Evropská imigrace v mapách

mapy-1

Na mapy Jakuba Mariana mě upozornil až ruský web :-).

Podíl imigrantů v procentech vzhledem k místní populaci.

Podíl imigrantů v procentech vzhledem k místní populaci.


Odkud přijíždí většina imigrantů.

Odkud přijíždí většina imigrantů.

 

Jak se tato čísla měnila za posledních 5 let.

Jak se tato čísla měnila za posledních 5 let.

 

Nejvyšší nárůst imigrantů podle národnosti v letech 2010-2015.

Nejvyšší nárůst imigrantů podle národnosti v letech 2010-2015.

Reklamy

98 comments

 1. embecko

  Nejdulezitejsi by bylo vedet, kdo ti imigrante jsou. Tyhle statistiky zodpovi vase otazky, az kdyz se jich zeptate.
  Treba Rakousko ma sice 1.300.000 v zahranici narozenych imigrantu, ale 500.000 z nich jsou Rakusane :o)
  Dalsich 200 tisic delaji Nemci atd.
  Svycarsko z mapy nesouhlasi- neni tam 29,5% cizincu, ale 24%, z nichz opet 50% delaji obcane sousednich statu (de, fr, It, ös) a dalsich 300.000 navic (z 2 milionu imigrantu) je z ostatnich zemi EU. Pouha tretina je ze tretich zemi a z nich zcela prevazuji imigrante z tzv. bezpecnych zemi.
  To mate jako se Slovaky, Nemci, Polaky, Americany, Rusy atd. v Cesku…obvykle ani nevite, ze tu jsou.

  • Janika

   Tak taková mapa, ve které by byli zakresleni jen „čmoudi“ co chtějí dávky a vyznávají Alláha zatím asi není. Nějak to vypadá, že jich tolik nebude. Syřané malým písmem v Německu, ve Francií samozřejmě Alžířané, ale tyhle dvě země jsou propojené dávno. Kubánci nejsou muslimové, tak by snad vadit nemuseli (muslimobijcům :-).

   • embecko

    Kolik je tam imigrantu-uprchliku (v tom uzkem slova smyslu) asi nevi nikdo, protoze az 80% v prve vlne nemelo vubec doklady, ted to dela myslim polovinu, pricemz vyznamna cast z nich se nahlasi i nekolikrat.
    Problem je tim padem predevsim bezpecnostni a i „zakonne povedomi tvorici“, protoze bezprecedentni porusovani zakonu vlastni zeme skrze statni organy je poukazkou na anarchii.
    Tohle podchytit a naplnit literu zakona by z hlediska evropskych zdroju nemel byt problem…no „nechtelo se“, nasledky tedy zakonite prijdou. Muslimobijci jsou v kazdem state, byli a budou a delat ze by byt nemeli, ci se snazit je zlikvidovat, to je zas poukazka na obcanskou valku.
    Ja mel ale zato, ze nehledas za vsim uprchlika, jak jsi tu vycitala komusi, takze jsem imigracni problem vzal jako imigracni a ne uprchlicky. Coz byla chyba :o)

    • Janika

     Ale já nevím, co mám jako pořád hledat, jestli uprchlíky nebo imigranty, mám v tom docela guláš :-). Vím jen, že se neuzavírám poznatkům a jdu od lidí, co si vytvořili svoji „pravdu“ a vidí jen to, co jejich vizi podporuje.

     „Tyto mapy změní vaše představy o migraci v Evropě“ nazval svůj článek Cassad. A to je vždycky užitečné.

     • embecko

      „Tyto mapy změní vaše představy o migraci v Evropě“ nazval svůj článek Cassad.“
      Coz je blbost, protoze mu nedochazi, ze ze 2/3 je evropska imigrace tvorena obcany spratelenych, ci spise sousedskych, kulturne kompatibilnich narodu, coz je pro Evropana novinka stara tak 1000 let :o) V tomhle je Evropa velmi kompaktni, coz Rusko nezna, to bylo vzdycky multikulti v tom nejsirsim slova smyslu a Stalin to tehdy velmi podporoval a jeho naslednici v tom pokracovali.
      Cassad je jina kultura/ zkusenost a myslim, ze tady do toho evropskeho problemu, ci spise trendu, jednoduse nevidi. Zrejme si myslel, ze ta procenta znamenaji kulturne cizirode elementy na dotycnem uzemi, coz tak neni. Nemecky imigrant ve Vidni urcite zapadne tak, ze ho nerozpoznate, Jen Uzbeku a Tadziku coby imigrantu, jsou v Rusku na 4 miliony. Zbyla cisla jsem nedohledaval, ale ze zapadu (Ukrajinci atd.) jich tam neni tolik, jako z jihu- Ukrajincu je v Rusku „pouhych“ 1-1,5 milionu, coz je tolik, co Kazachu, kterych je ale celkem do poctu z 1/3 ukrajinske populace (13 milionu- 43 milionu).

      • hans

       Co si myslel Kassad sotva víte. Dle mne si nemyslel to co říkáte, protože pro to co o něm říkáte, nemáte nejmenší oporu. Dle mne je vždy lepší reagovat na to co někdo píše, než kritizovat nesmysly, které připisujete jimému , ačkoliv se vylíhly ve vaší vlastní hlavě.
       V tomhle je Evropa velmi kompaktni, coz Rusko nezna, to bylo vzdycky multikulti v tom nejsirsim slova smyslu Tady mluvíte o nějakých alternativních dějinách? Protože Rusko je naopak už patnáct staletí velmi kompaktní, s menšinami (ugrofinské národy, Polovci, Tataři, Kalmyci a jiné kočovné národy, později sibiřské národy) se Rusové vždy dobře shodli, byli „kompaktabilní“ a neměli potřebu je genocidit, jako Evropané své sousedy. Stalinova národnostní politika byla samozřejmě opakem „multikulti“.
       Ukrajinci v Rusku – takže popíráte čísla z map? nebo je (počet osob narozených v cizině, občanů i neobčanů) považujete za bezvýznamná a hledáte čísla vlastní, týkající se pouze některých neobčanů, to jest pouze malé části osob narozených v cizině?

       • embecko

        Vam ty mapy s nepresnymi udaji zmenily pohled na Evropu?
        Jiz Stalin coby komisar pro narodnosti prosadil takove jejich pravomoci, ze jim to umoznovalo a nakonec i umoznilo vystoupit ze Svazu (proti cemuz byl Lenin, ten prosazoval naopak narodni jednotu). Rusko/ CCCP, coby stat, bylo vzdy multikulti. Multi- kulti, prekladu snad netreba. Vas prispevek je jinak dost zmateny, neni na co poradne reagovat.

 2. Ondřej

  Nejzajímavější a zároveň nejvíce vypovídající o antiimigrantske hysterii a konspirační lžích o „řízene“ imigraci je mapka o procentu změny mezi lety 2010-2015 v jednotlivých evropských zemích, je jasné že se mimo pár zemi zase nic tak strašného, co se skladby obyvatel o prijivsi imigranty nic zásadního nezmenilo. Mohu na tento článek odkazem upozornit i na jiných diskusních fórech, kde mají patrně svá „alternativni fakta“ o tzv. „řízené invazi“?

   • Kamil Mudra

    Mno… Takoví Vizigóti také byli jen běženci. I Římané je původně takto vnímali a pak už bylo pozdě bycha honit. Kolik procent asi tvořili v Římské říši?
    Prý se dějiny rády opakují :-(

    • MaB

     Dictionnaire des étrangers qui ont fait la France,
     sous la direction de Pascal Ory avec la collaboration de Marie-Claude Blanc-Chaléard,
     Robert Laffont, coll.Bouquins, 956 p., 30 €.

     Slovník cizinců, kteří udělali Francii
     Je v něm na 926 stranách 1200 individuálních hesel, dvacet kolektivních a padesát o společenstvích.
     Ukázka, co“ individuální osud “ přinesl „kolektivnímu osudu “ Francie a bezprecedentní pocta všem, kdo přispěli od slavnostního vyhlášením národa 17. června 1789 k utváření Francie a „napsali podstatné stránky její historie „

     • hans

      Takže Vizogóty zasklili. Se všemi, kdo Francii vytvořili a tisíciletí před rokem 1789 udržovali.

      • MaB

       Teprve počínaje Révolucí jsou pravidla týkající se státní příslušnosti definována po sobě jdoucími ústavami.
       Pro ty, kteří se o Francii zasloužili před ní, musite jit do jiného slovníku, i ten existuje.

  • hans

   Být vámi, neriskoval bych, a mapy bych nešířil. Přece jenom jsou ty mapky krystalicky čistou ukázkou toho, čemu naše vláda – i vámi obdivovaní moudří státníci z Bruselu – říkají „ruská propaganda“, jejím šířením se zařadíte mezi „ruské trolly“ a „putinovy agenty“. Na což bude nevyhnutelně navazovat vaše vyloučení z řad proevropských liberálních demokratů. A pak budete žít sám samotinký a smutný.

  • Ondřej

   Podle těch grafů určitě, je pak otázkou jestli různá embéčko která přes statistiky UNHCR, že migranti jsou jen lidé ze zemí EU a že se těch skutečných uprchlíků, nějak nelze dopočítat a že se se registrují x-krát a nikdo neví kdo a odkud jsou. Ty statistiky toto jasně odhalují, ví se kolik Afghánců, Iráčanů i Syřanů tady je. Ne, že ne. Jen to někteří už pár let neudržitelně popírají a šíří hoaxy o invazi, lavině a nájezdu řezačů hlav. Přitom jen žen a náctiletých, tedy dětí je polovina z nich a opět fejky o 80% mladících v růžových tričkách Dolce Gabbana jsou opravdu laciné a neudržitené.

  • embecko

   Vam prijde, Tribune, pul milionu volne se pohybujicich lidi bez dokladu, prisedsich z valecnych zon, jako malo intenzivni (evropsky) problem?

   • Tribun

    Na pěti set miliónovou evropskou populaci celkem ano. Ty doklady bych nehrotil, protože kdo je opravdu nouzi, tak je dost pravděpodobně mít nebude. Člověka člověkem přece nedělá razítko.

    • hans

     Svatá prostoto. Už v dobách římské říše platilo, že je možné mít takové množství nekontrolovaných příchozích, ale nejdéle o generaci později není možné mít na dotčeném území funkční stát. A v následujících šestnácti staletích se na tom nic nezměnilo.

     • Tribun

      Takže postavíme zeď a Mexiko jí zaplatí? Ale jak bude vysoká, bude stačit pět metrů? Budou tam elektrické dráty? A kulomety? Jenom škoda, že lidi, kteří nemají jinou možnost, žádná zeď nezastaví. Možná ty první, ale ti další vyšplhají po jejich mrtvolách. Bude to takové pěkné dočasné konečné řešení uprchlické otázky, přesně podle evropských hodnot.

    • embecko

     Nezlobte se, Tribune, ale tady dam prednost zpravam nemecke rozvedky (BND) a i zdravemu rozumu. Je to jako vpustit na uzemi CR 50.000 lidi z rizikovych oblasti bez dokladu. Nasledky (odposlechy, cenzuru a trestni postih) ostatne uz zazivame a predevsim jeste zazijeme.
     „77% uprchliku bez dokladu je vysoke bezpecnostni riziko.“
     Atd. googlovat muzete nekonecne. Cloveka razitko nedela, to mate pravdu, ale mezi 500 tisici lidmi bez razitka najde vyznamnou skupinu, ktera zdrojem vysokeho rizika uz je.

     • Tribun

      Rizika představují lidé i se spoustou razítek a s rodokmenem. Na uprchlíky můžete klást nároky co se týká jejich chování u nás, ale ne podmiňovat jejich vstup něčím, co nemohou splnit.

      • embecko

       Vy mluvite uplne mimobezne, Tribune: 500 tisic lide bez razitka predstavuje vazny bezpecnostni problem (tedy presne receno ti, kteri se mezi nimi skryvaji). Odpoved, ze cloveka nedela razitko a ze nelze podminovat jejich vstup necim, co nemaji, neni zadna reakce- odpoved, nybrz ideologicka samomluva. Stat ma jiste zakladni a zasadni zavazky vuci svym obcanum a ty nelze opominout kvuli situaci obcanu jinych zemi. Tohle nejde nijak napadnout, ani lidsky, ani pravne, ani odkazem na nejakou vyjimecnou situaci. Tedy jde, samozrejme, ale kdo to dela, ten uz neni z vyssiho hlediska mravniho obcanem :o)

       • Tribun

        Stát je právní konstrukt, stejně jako je národ konstrukt kulturní. Obé lze napadat z mnoha stran, lidsky, právně i všelijak jinak. Kdyby to nešlo, pak by Osvětim byla košer.

        P.S. Vsadím boty, že všichni Heydrichovi muži měli víc než jedno razítko. Ale že by byli neškodní…?

        • embecko

         Odpovim vam jeste spolu s Janikou, Tribune…Janiky text je tenhle:
         „Já tomu rozumím tak, že úvodní obrázek symbolizuje paniku z muslimské migrace do Evropy. A na mapách důvod pro paniku jaksi nevidno.“

         Panika…no reknemez…pokud ovsem da k sobe Janika 2 nesouvisejici obrazky (uvodni obrazek x mapy), pak je jasne, ze ji to nebude souhlasit a „duvod“ neuvidi.

         Stat, i coby konstrukt, je garantem bezpecnosti obcanu (konstrukt vas muze strcit do vezeni, jake paradoxy). Situaci bez pritomnosti tohoto konstruktu lze googlovat pod heslem „failed state“.
         Pul milionu lidi bez dokladu, skoro milion vubec neproveren, to by preci byl problem v kazdem pripade, i kdyby se nejednalo o uprchliky.
         Samozrejme Evropa tuhle situaci prezije. Cena za to bude ale ta, ze bud obcane vezmou casem bezpecnost do svych rukou, anebo se z ni stane policejni stat. Me to prijde jako velmi nerozumne reseni. Nadrazovat lidstvi nad bezpecnost, vzniklou prave z duvodu ochrany lidstvi, je preci az absurdni.
         Vam jde o ochranu lidstvi jedne skupiny (uprchliku) a zaroven prehlizite az zlehcujete devastaci lidstvi druhe skupiny (Evropanu), kterou ochrana lidstvi prve skupiny zapricinila (konkretni kriminalni ciny, vzestup rasismu, aktivizace extremni pravice, policejni stat, ideova totalita). Anebo jsou pro vas tyhle externality ochrany lidstvi malo a jsou nesoumeritelne s eventualnimi preventivnimi bezpecnostnimi opatrenimi?
         Stejne jako Janika dava k sobe dva nesouvisejici obrazy a pak se raduje, ze ji to nevychazi, tak vy argumentujete obrazy, ktere se nedotykaji problemu, z cehoz vyvozujete, ze zadny problem neni. Neni ceho se bat, protoze prirustek imigrace se deje v %, coz neni pro evropske staty velky problem. Ano, normalne to zadny problem neni, ono ale jde predevsim o formu a obsah narustu. Zadny narust (imigrace) neni bez vedlejsiho ucinku, zvlaste v pripade, kdy metody ochrany lidstvi jsou v obou skupinach (prichazejici a domaci) kardinalne rozlisne. Kazdy z nas jsme clovek a nase lidstvi zacnete definovat a ochranovat az v tom okamziku, kdy je ohrozeno, do te doby je to nas prirozeny stav.
         Asfalt sem dole napsal primer o potravinach, tak to udelam take: Denne by se mely vypit 2 litry tekutin. Dejte si tedy 2 litry octa, to je take tekutina, podle poucky chybu neudelate.

         Co se jeste vasi argumentaci Osvetimi a Heydrichem tyce, tak tomu nerozumim:
         Vyzaduji- li od statu zajisteni bezpecnosti, volam tim po Osvetimi?
         Heydrichovi muzi bez razitka by byli neskodni?
         Fakt nevim, co jste tim chtel rici.

         • Tribun

          To všechno je pravda, jen příčina není v realitě, v uprchlících, ale v nás, v našem strachu a sentimentu. Mě v zásadě nevadí, že tady uprchlíky nechcete, mě vadí, že to strašně vznešeně a racionálně okecáváte, místo abyste to poctivě přiznal. Dokud nepřišli tihle uprchlíci, nedokázal jsem pochopit, proč Židům před nacisty nikdo nepomohl. Teď už chápu a je mi také čím dál tím jasnější, že ani mě nikdo nepomůže, kdybych to náhodou potřeboval, protože jsem jenom člověk. A to si každý dovede moc dobře zdůvodnit, proč se lidem nedá a nemá pomáhat.

          • embecko

           „Mě v zásadě nevadí, že tady uprchlíky nechcete“

           To neni pravda, Tribune, me uprchlici vubec nevadi, proti vasemu narceni se ohrazuji, neprojikujte do me vase predstavy.
           Vedle naseho baraku stavi uprchlickou ubytovnu, jejiz stavbu jsem loni podporil v petici, nechte si ty vase ideologicke blaboly od cesty.
           Me vadi zpusob, jakym jsou prijimani. Nemecko doted kazdym rokem prijimalo cirka 300- 400 tisic imigrantu, ale koordinovanym zpusobem, kdy meli imigranty pod kontrolou. Tahle zivelna pohroma, ktera vznikla, vubec byt nemusela, opakuji to, co jsem rekl uz nahore: Evropa ma s prehledem zdroje na to, aby tuhle situaci zvladla elegantnim a humannim zpusobem. Ale natruc to neudelala, zamerne, a nechala sem prijit statisice lidi, mezi neimiz se pohybuji osoby, predstavujici pro obcany EU velmi vysoke riziko. Obhajovat tuhle neschopnost/ zamer na ukor druhych bytosti mi neprijde fer a dokonce mi to prijde jako az zly zamer.
           A netahejte sem porad ty vase nacisty a zidy, jsme uplne v jine situaci, do Nemecka tehdy neprisly 2 miliony zidu za 2 roky, z toho pulka neproverenych a ctvrtina zcela bez dokladu.

          • MaB

           „Evropa ma s prehledem zdroje na to, aby tuhle situaci zvladla elegantnim a humannim zpusobem. Ale natruc to neudelala, zamerne, a nechala sem prijit statisice lidi, ..“ (embecko)

           I když má paní Merkel v EU nepochybně hlavní slovo, stále ještě nelze dělat rovnítko mezi Evropou a Německem.
           Kdo obhajuje „tuhle neschopnost/ zamer na ukor druhych bytosti“ ?
           Neprijde spíše „jako az zly zamer“ obviňování z této německé nerozvážnosti šmahem celou Evropu, to je i ty, kteři „situaci zvladli elegantnim a humannim zpusobem“ nebo se o to alespoň maximálně snaží ? :)

          • Ondřej

           Embéčko je jistě prototypem empatického multukulturalisty:-ú

           Nemá smysl mu dokazovat opak, to spíše Vám Tribune, já jen, že jeho sebezapřísahání se jeho tolerancí k uprchlíkům (tedy tady a zde v této diskusi, že jó) dokazuje jeho poněkud třídně nenávistný útok na „rozvraceče a placené agenty“ tzv. „vítačů“…Je zajímavé, že si vzpomněl na Vás a zrovna a na Vol Strýt..:-)

           embecko | 9.1.2017 (18:29)
           Tribun taky, ja to na netu zachytil uz hodnekrat- voda, potopa, dest, sama voda…tady by se asi Freud vyradil.
           V jistem smeru to osudove opravdu je a treba tomu jen tak zabranit nepujde, vyjma mnoha mrtvych. Ale ted by slo minimalne vytvorit schema nakladani s prisedsimi. Jo a pak je tady take jedna pekna figura a sice, ze imigrante nejsou teroriste. To zas beru jako prikladani pod ohen valky s terorismem, nesmyslnym vymyslem, smyslne dotazenym na nase teritorium.
           At to beru, jak to beru, slunicka jsou lokaji vrahu z Volstrytu.

           No vážně, jsou uprchlíci teroristé nebo né? Já bych řekl že uprchlíci, stejně jako kněží nejsou pedofilové, stejně jako mladí s dredy nejsou feťáci, stejně jako židé nejsou finanční spekulanti anebo Skotové držgrešle, tak ani uprchlíci nejsou teroristé…I když možná se nějaký ten terorista časem najde, a když k němu přibudou třeba „ještě“ dva, tři další, pak už to bude jasné, no ne?

          • embecko

           No tady se neustale pletou dohromady dve problematiky:
           1) Neprizniva bezpecnostni stuace, vznikla nerizenou imigraci
           2) Integracni otazka, kde se prolinaji okolnosti zacleneni osob prave prisedsich a komunit jiz usedlych

           Z tehle dvou problemu vari vyznamna skupina obcanu emocni gulas, kdy osoba upozornujici na bezpecnostni rizika spojena s imigraci je oznacovana za nacistu a naopak z osoby upozornujici na integracni problematiku se automaticky stava spolupachatel zla a malem vrah.
           Pritom jde o dva zcela odlisne problemy, rozdilne v jejich vyhodnoceni a i reseni. V dusledku pak vznika situce o zcela nove kvalite: Neprehledna, spolecnost devastujici a predevsim neresitelna. Nejde se dobrat korenu problemu, protoze jejich podstata je jejich sjednocenim slepena do neprehledneho specence viny a vykoupeni, zlocinu a trestu, emoci a kalkulu.
           Coz se nekomu evidentne nehodi do kramu. Otazka je samozrejme „proc“.

          • Ondřej

           Otázka je za toto může bod č.1 anebo spíše bod č.2? Já si myslím, že islámských migrantů máme tolik, že odmítnout je jako zákazníky nebude co se potenciálního úbytku tržby taková ztráta..::-))))

           https://www.novinky.cz/ekonomika/427663-pro-imigranty-nevarime-coi-potrestala-restauraci-pokutou-60-tisic.html

           Jinak ČOI se jasně dala na stranu vítačů, protože je přeci jasné, že si každý podnikatel „ve svém lokále“ může dělat co chce, od podávání pančovaného alkoholu či odmítání obsloužit toho, koho „nechtějí“. Kdo bude další, důchodci, invalidé, matky s dětmi (děti jak víme dělají v restauracích „bordel“ a obtěžují poctivé pijany)? Je to otázka kulturní?

           Já jsem přesvědčen, že ano, a to je nízké kultury lidí, co dělí lidi podle víry, barvy pleti nebo národnosti. Klasika. Už jsme to zažili. Otázka je, jestli by neměl někdo zasáhnout jinak než jen pokutou. Třeba tím, že takové restauraci sebere licenci ne pro nějaký hygienický nesmysl, ale pro porušení kánonu pohostinství – zákazník náš pán, resp. host do domu Bůh do domu. Stejně svatý jako je pro doktora Hippokratova přísaha…Nebo jsou snad pacienti, kteří by neměli být ošetřeni, jestli je správné, neobsloužit zákazníka?

      • MaB

       Tribune, „z vyssiho hlediska mravniho“ už (prý) nejste obcanem.
       Ze stejného hlediska ale zůstáváte Člověkem. Kdo je víc ? :)

       • Tribun

        Člověk, samozřejmě. Člověk je nejenom nadmnožina občana, ale je to přirozená entita a nikoliv produkt momentální politické koncepce.

        • Kamil Mudra

         Nevím kde berete to přesvědčení že to stejně vidí i ti, pro které je člověkem jen ten, který na to má „štempl“ od Allaha.

         • Ondřej

          Jsou jistě příklady, Kamile, takhle se integruji syrske děti v Německu. Já vím, že ti Němci o nichž toho tolik víte z videií spamovanych vašimi velmi dobrými přáteli z Německa ( rozhodně bych Vás nepodezrival že byste lovil hoaxy přímo na YouTube aktivně Vy sám). Ono jistě říci „a máte jistotu že mezi nimi nejsou teroristé“ je úplně stejná pitomost ako bych Vám položil stejnou otázku „a myslíte, že se žádný terorista nevyskytne mezi evropskými nacisty, baskickymi separatisty, v Severním Irsku, když se uzavře volnému pohybu o ani už nebudou moci bez víz přijímat své soukmenovce z Irska anebo že někdo zradikalizovany z Ligy Severu si nevzpomene na neslavne praktiky Brigate Rosse ze 70.let když Itálie neodsouhlasi vystoupení z EU, anebo jen dáte ruku do ohně za všechny ateistické Čechy, že nikdo z nich nebude vraždit, já vím, to byste byl za kašpárka:-).

          Ovšem toto si poslechněte, ať o Německu a uprchlících tam zazadavsich o azyl víte i něco jiného nez že znásilňují ženy a jsou všichni teroristé.

          http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3720408

        • Ondřej

         Nezoufejte, pan inspektor lidských duší telepaticky usoudil že Syřan bez dokladu co je měl v kredenci, ale barelova bomba mu je zasypala, je větší hrdlořez, než dobře známá identita nacku, pro které si teď chodi policie do jejich brlohu s přesným číslem popisným…:-)

         • Feldkurát Katz

          haha
          o kolikže je těch nešťastníků, kterým barelová bomba zasypala rodnej list?

          • Ondřej

           Soudě podle počtu vybombardovaných domů jen v samotné, Aleppu, miliony, feldkuráte.

        • MaB

         Bojíme se toho, co neznáme, což vede ke zkratkovitým tvrzením, ke generalizaci. ke klišé.
         Škoda, že potřeba hledat a najít viníka, a tak si zdůvodnit svůj vlastni strach (a někdy i s ním spojený probouzející se rasismus), je často silnějši než snaha o racionální jasnozřivost.
         Dovolujeme občanovi, aby v nás potlačil Člověka, což mělo v historii tragické následky…

         „Prý se dějiny rády opakují“ (Kamil Mudra)

         • Tribun

          Dějiny nejsou bytost, nemohou se opakovat. To lidé je opakují. Rozdíl malý, ale podstatný.

          • MaB

           Ano, jak říkal i Marx, „Historie se neopakuje,…. když, tak jako fraška …“
           George Santayana nuancuje:
           „Ti, kteří si nepamatují minulost, jsou odsouzeni k jejímu opakování. „

          • Kamil Mudra

           „Dějiny nejsou bytost, nemohou se opakovat.“
           A to proč? Dějiny jsou sled událostí/dějů. Události se opakovat mohou. Jde jen o to jak dlouhou řadu událostí označíme za dějiny toho či onoho. Tedy které dějiny z dějin „celkových“.

           Ano, jak říkal i Marx, „Historie se neopakuje,…. když, tak jako fraška …“
           S tím by bylo možno souhlasit. Římany podcenění Vizigóti, dobyli posléze Řím již coby bojovníci. Jak to tak prozatím vypadá – Evropany podcenění muslimové dobudou Evropu pouhou svou agresivní (demonstrace, právníci NGO, sluníčkáři, „korektní“ politici) přítomností. Je možné že to jednou bude historiky jako fraška nazíráno.

          • Tribun

           Co se týče agresivní přítomnosti, tak jasně vedou pojišťováci, krišňáci a Sparťani, následováni s velkým odstupem křesťany a myslivci.

          • Kamil Mudra

           Nojo, Tribune. Když vy jste, holt, před historiky napřed a jako frašku to nazíráte už teď. Tak si tam doplňte ještě sluníčka.

 3. MaB

  http://www.france24.com/…/20161224-syrie-video-savon-alep-trouve-refuge-banlieue-pari...
  Nejznámější produkt druhého syrského města se už téměř nevyrábí místně… je „vedlejší obětí války“ a „dočasný uprchlík“ v pařížském předměstí…
  Hasan Harastani, mistr mýdlař více než třicet pět let, odešel z Aleppo když vypukla válka. Konflikt zničil téměř všechny továrny, které přitahovaly turisty z celého světa. „Opustili jsme naši zemi, naše domovy, naše podniky, naše přátelé …,Před válkou měl region Aleppo přes padesát výroben. Dnes zůstaly provozu schopné jedna nebo dvě“. Mýdlo se tam vyrábí přes 3500 let a Hasan doufá, že se domů vrátí, aby v tom mohl pokračovat…

  • MaB

   Loin de Syrie, le savon d’Alep se réfugie en banlieue de Paris – YouTube
   2:30

   19 déc. 2016 – Ajouté par AFP

  • hans

   Továrny nezničil konflikt, ale zcela kontrétní zbraně (americké, bulharské, německé atd.. a možná i české) v rukách členů Al-Kaidy, ech, co to povídám, umírněných islamistických extremistů, vycvičených americkými a tureckými instruktory.

   • MaB

    O „konfliktu“ a o bombardování Aleppa hovoří v reportáži syrský uprchlík, tedy jeho oběť. Mimochodem diky jemu je zaměstnano 15 lidí, což je pro stát přínosné – konzumují a platí daně.
    Že je v konfliktu běžnější použít zbraně než dialog, je politování hodné, ale nikoli překvapivé. Všichni víme, že konflikty zpravidla vznikají za tímto ùčelem.

    • kočka šklíba

     Nemohu si pomoci, nepíši sem, jen čtu ale tohle….. Vy převádíte problém jen na jednoho..dva ..tři, možná, že i více lidí, jenže nás Evropany, musí zajímat mnohem více lidí – imigrantů. A to tedy už taková selanka není.

     • MaB

      Ano, „nás Evropany, musí zajímat mnohem více lidí – imigrantů.“ …a budeme také nuceni i tento problém řešit.
      Zde jde o uprchlíky a co uvádím, je jen jeden přiklad za mnohé, kdy byli schopni ihned pracovat.
      Existují různé jiné příklady dobré vůle, jako třeba CALM, což je platforma, která umožňuje kontakt mezi uprchlíky a jednotlivci.
      Za tímto účelem se opírá o rostoucí komunitu lidí, kteří jsou ochotni podílet se na jejich dočasném přijímání (3 – 12 měsíců) u sebe doma a pomoci jim integrovat se. CALM je zároveň chápán i jako mezikulturní setkání a vzájemné obohacení prostřednictvím soužití. Má kolem 8000 nabídek a je potěšitelné vidět, jak to v praxi probíhá a funguje..

      Francie , 66,9 milionů obyvatel, tradičně azylová země, přijala od r. 2011 pouze 10 000 uprchlíků ze Syrie z 5 milionů, kteří ji opustili.
      Jaké je to procento ?
      http://www.lemonde. les-chiffres-de-l-accueil-en-france-syrie5ans_

    • MaB

     hans: „Továrny nezničil konflikt, ale zcela kontrétní zbraně (americké, bulharské, německé atd.. a možná i české) v rukách členů Al-Kaidy, ech, co to povídám, umírněných islamistických extremistů, vycvičených americkými a tureckými instruktory.“
     ad konflikt = neshoda, rozpor, střetnutí, válka
     Když vrchní velitel spojeneckých sil generál Dwight Eisenhower objevil tábory smrti a jejich oběti, nařídil, aby bylo vše podrobně zdokumentováno (fotografie, filmy, výslechy svědků), protože se obával, že se někdy někde někdo najde a bude tvrdit, že nikdy neexistovaly. A měl pravdu.
     Nesnažíte se o to i vy v případě východního Aleppo už ted‘, když ve svém výčtu záměrně opomíjíte bombardování a jeho autory ?
     Takováto potřeba deformovat zcela prokazatelnou realitu je jen velmi těžko pochopitelná.

 4. tatko

  ..myslím si,že problém migrácie nemá žiadne rýchle a zároveň udržateľné riešenie.Zatiaľ iba definujeme dieľčie problémy a snažíme sa popísať spôsoby okamžitých riešení.
  Ale túto kašu sme si varili príliš dlho na to,aby sme ju zjedli rýchlo, „natož“ aby sme sa jej konzumácii vyhli.
  Myslím,že v blízkej budúcnosti migrácii nemáme šancu zabrániť.Nieje také opevnenie,ktoré by nám pomohlo a niesú také zbrane,ktoré by zároveň nezničili nás.Toto,ako nakoniec všetko doteraz, nejde uspokojivo vyriešiť silou,keď práve násilie je hlavným zdrojom problému.
  Čím iným,ako násilím viem udržať to,čo je „moje“ ?
  Potrebujeme buď nájsť lepší spôsob ako násilie,alebo predefinovať pojem „moje“.
  Myslím si,že bez toho sa nepohneme.Buď sa násilne zničíme sami,alebo sa „presvedčíme“,že sa vlastne nič nedeje a v tej podobe,ako ju doteraz poznáme (národy,hranice,slobody,soc.zázemie..) zanikneme. (Veď ani nie sme schopní prijať náš diel spoluzodpovednosti!Zamýšľa sa vôbec niekto nad riešeniami v horizonte viac ako dvoch rokov ?)
  Ako všetky iné,naše „vnútorné“ (..a nie malé) problémy sa snažíme rozmelniť a zamiesť,tak aj tu si predstavujeme,že to „nejak“ uhráme , a všetko ostane po starom. Myslím,že takto to nepôjde.Vidíme,ako tento prístup dostáva práve v tomto čase „na frak“ v geopolitike a absolútne naivne veríme,že nás zachráni „trumpizmus“,hoci je to v ohľade k tejto výzve zase iba inak natretý „hillaryzmus“.Jeden víta,druhý deportuje – ani jeden nerieši…

  • Janika

   „Nieje také opevnenie,ktoré by nám pomohlo“
   Nechci s Vámi polemizovat, tatko, souhlasím s tím, co píšete. Jen k téhle větičce mám poznámku: prozatím nám pomáhá, že podmínky k životu u nás jsou bídné a nelákavé a tak k nám nikdo nechce :-). Ani nevím, jestli je to dobře, nebo špatně…

   • tresen

    Nemyslím si, že hlavní důvod, proč k nám nikdo nechce, je ten, že „podmínky k životu u nás jsou bídné a nelákavé“.
    Spíš je nelákavé něco jiného: asi se jim doneslo zásadní odmítání myšlenky, že by tu nějací uprchlíci našli útočiště, a to ze strany státu i veřejnosti.

    • Kamil Mudra

     Hmm… Tohle „opevnění“ ale bude funkční jen do té doby než se jim donese totéž i z ostatních států Evropy. Zvláště když naši sluníčkáři tenhle „obranný val“ podkopávají jak jen mohou.

     • tresen

      Zpevňování toho valu, které zřejmě považujete za záslužné, se věnuje řádově víc lidí.
      Místo racionální debaty, jak zajistit, aby tu mohlo najít útočiště malé množství ohrožených, jak je prověřit, jak s nimi pracovat, aby pochopili naše pravidla, jak jim umožnit, aby byli užiteční, zavládlo heslo No pasarán!

   • tatko

    ..ano,prozatím.. prozatím je v pohybe (podľa mnohých organizovane,alebo prinajmenšom vítane) iba zanedbateľný zlomok .. Až keď sa pohnú národy,ktoré dnes „hostia“ štrvtiny či tretiny populácie susedných krajín, a oni sa pohnú ,potom bude platiť,čo som napísal.. a ak je dnes neskoro hľadať riešenia (,ktoré sa nehľadajú) ,čo bude potom?

 5. Asfalt

  Nevím, co má článek znamenat. První obrázek navozuje tématiku migrační krize, ale následující data se tohoto problému netýkají.
  První datový obrázek vyjadřuje počet migrantů před migrační krizí, resp. v jejím začátku (3. a 4. kvartál r. 2015), zatímco vrchol migrační krize probíhal až v r. 2016, o kterém v článku není ani písmeno (až na níže uvedenou vyjímku). Jaké sdělení pak obrázek nese? Že nejvíce migrantů bylo před migrační krizí v západní Evropě a v zemích bývalého Sovětského svazu, všichni víme. Jak to ale souvisí se současnou migrační krizí, o níž je evidentně úvodní obrázek?
  Druhý datový obrázek sděluje, že před migrační krizí byla migrace především monokulturní a u koloniálních zemí z jejich kolonií. Ano, migrační krize toto mění, již nejde o monokulturní migraci, ale migraci neslučitelné kultury.
  Třetí datový obrázek je ve spojení s vyloženě nepravdivým českým popisem učebnicovou ukázkou klamání. Na rozdíl od článku Kanadská novinářka o Aleppu, kde „šum“ v překladu šlo chápat, zde totiž nelze pochopit, jak může překladatel jasný text Percentage point change in immigrant population BETWEEN 2010 AND 2015 (tedy data od r. 2010 do ř. 2015, tedy před migrační krizí) přeložit, cituji: Jak se tato čísla měnila za posledních 5 let (tedy včetně migrační krize). To již není nepozornost při překladu, to je již přímo lež. Přitom drobná čísilka uvedená jen u některých zemí, co již byť jen určitou část migrační krize zachycují, naznačují, že nárusty migrantů vlivem migrační krize jsou 40x, možná i 80x vyšší (podle toho, jaké relativní srovnání budeme považovat za signifikantní), než jak uvádějí zavádějící čísla s asi „příhodně“ velkým fontem na obrázku, jež čtenáři (v úmyslu chlácholení nízkými hodnotami???) bijí do očí.
  Pokud by se autorka takto chovala v hospodářské soutěži, musel by ji antimonopolní úřad nasolit pokutu za nepřímé i přímé klamání spotřebitele až by zčernala. Jistě, tady nikdo nikoho pokutovat nebude a klamán není spotřebitel, ale čtenář. Proč a proč tak lacino?

  • Janika

   Asfalte, překládala jsem Cassada: Как менялись эти цифры за последние пять лет.
   A to, že je v rozporu úvodní obrázek s mapami, tak to je oč běží.

   • Asfalt

    „A to, že je v rozporu úvodní obrázek s mapami, tak to je oč běží.“
    Jak je úvodní obrázek v rozporu s mapami? Co tedy vlastně úvodní obrázek vyjadřuje, aby byl s něčím v rozporu? Já ho chápu tak, že uprchlíky terorizuje IS a Evropa je nechce. S tím souhlasím, taková je situace. Ty mapky dál se ale migrace nijak moc netýkají (migrace je v datech obsažena jen z 10 %, z 5×12=60 měsíců, z nichž se imigrační krize týká jen 6 měsíců). Pokud toto chcete dávat do jakékoli rozporné či nerozporné souvislosti s obrázkem, pak klamete stejně jako výbobce, co trvdí, že jeho energetická tyčinka je zdravá, protože obsahuje 10 % vitaminu C (což klidně může být pravda), ale zatajuje, že vedle vitamínů tyčinka obsahuje i 60 % karcerogenu. „Zdravá“ tyčinka tak vůbec není zdravou, tak jako mapy v článku s jistě pravdivými čísly navozují mylný závěr ve vztahu k migraci, jež uvozujete úvodním obrázkem. Tomu se říká klamání.

    Co jste tedy vlastně chtěla článkem říct?

    • Janika

     Já tomu rozumím tak, že úvodní obrázek symbolizuje paniku z muslimské migrace do Evropy. A na mapách důvod pro paniku jaksi nevidno. Za což vážně nemůžu :-).
     Čímž na druhou stranu nikdo neříká, že uprchlíci z muslimských zemí problémem nejsou. Jen jeho podání je jaksi vedle, je emocionální, hysterické, nic neřešící. Poznat fakta je prvořadé, když chceme něco měnit a napravovat. Bohužel prosté předložení faktů, ještě hezky barevně vymalované, je považováno za klamání, za které bych zasloužila zavřít. Ještě že ne zastřelit, díky.

     • Asfalt

      Na prvním datovém obrázku ukazujete, že např. v Maďarsku od ledna 2015 do června 2016 vzrostl počet migrantů z původních 4,5 % obyvatel země na 6,5 procent, to je o 2 % populace země více jen za 18 uvedených měsíců. Maďarsko má cca 10 milionů obyvatel, mluvíme tedy o počtu cca 200 000 migrantů. To je víc jak jedny České Budějovice, nebo Plzeň, nebo něco málo méně než dvě Jihlavy za rok a půl. Rakousko je na tom podle vašeho obrázku obdobně. Počet migrantů v Němceku vzrostl podle vaší mapy jen za uvedených 18 měsíců téměř o jedem milion! Data pro další státy kromě dvou severských ve vašem materiálu chybí.
      Co prosím pěkně vás na tomto stěhování národů zanechává klidnou? Ať vím, v čem jsem hysterický, když mi připadá opravdu mnoho, že do Německa jen za rok a půl přijde podle vašich údajně uklidňujících materiálů tři čtvrtiny Prahy a do Maďarska jedno naše krajské město. My Češi jsme 3/4 Prahy ani žádné krajské město neosídlili jen za rok a půl. Narodí se u nás cca 100 tisíc dětí za rok. To je polovina počtu, který za rok a půl přišel do Maďarska a osmina počtu, který přišel za rok a půl do Německa. Přitom nejde jen o ty dva státy. V čem tedy spočívá vaš klid nad vašimi hezkými barevnými obrázky? Migrantů je stále málo, podle faktů, se kterými nás (klamavě a někteří opravdu naletěli) seznamujete?

       • Asfalt

        Vidím, že na moji otázku nemáte slov.
        Budu slušnější a na vaši otázku odpovím. Podle vašeho posledního obrázku jsou migranti v Maďarsku prý ze Sýrie, kde nahrazují dosud dominantní Srby, v Německu rovněž prý ze Sýrie, kde nahrazují dosud dominantní Poláky. To nevíte, když jste sama ten obrázek na svůj blog vyvěsila? Údaje pro další země ve vašich materiálech opět chybí.

        Zdá se, že lépe hrách na zeď házet. Nevím, připadá mi hloupé, když někdo nabádá k poznání faktů, ale samotného ho fakta nejen míjí, ale i odmítá poznat. Ale modlete se ke svým bludům dál a na obrázcích se dívejte jen na svou „pravdu“, mně už je to jedno, myslím, že jsem udělal dost.

        • Janika

         Asfalte, ve Vámi uvedených zemích jsou migranti ze Sýrie stále v menšině, jsou tam uvedení drobným písmem. Kolik jich je, mapa neříká. A Vy mluvíte o nějakých celkových číslech migrantů, jako kdyby to byli všechno Syřané. Do Německa přišlo dejme tomu nějakých odhadem 70% Poláků a 30% Syřanů a Vy to prezentujete jako 100% problémových migrantů.
         A nevím, proč bych se modlila k nějakým bludům, nechte si tuhle beletrii od cesty.

         • Asfalt

          Já to prezentuji podle vašich materiálů. To, že do Německa přišlo dejme tomu nějakých odhadem 70% Poláků a 30% Syřanů, jste vy vymyslela odkud? V prezentovaných materiálech to není.Moc by mě pak taky zajímalo, proč „Poláci“ do Německa migrují přes Turecko a dalšími známými migračními trasami a proč se po desetiletích ustáleného stavu zrovna teď najednou rozhodli migrovat se Syřany po statisících.

       • Asfalt

        Jinak pro případ, pokud byste opravudu sama nerozuměla, ale snahu porozumět náhodou měla, neuměla anglicky a nevěděla tak, co obrázky vlastně vyjadřují (což je opravdu někdy něco jiného než podle vašeho udajného ruského překladu).
        Velkými čísly jsou v obrázcích značeny údaje za období před migrační krizí (stručně, byť poněkud nepřesně řečeno). Malými písmenky, které uvidíte, jen když si obrázek zvětšíte (také technika klamání), jsou jen pro některé země uvedeny údaje pokrývající počátek migrační krize do června r. 2016. Zbytek jsou jen kupecké počty. Snad jsem se v nich nezmýlil.

       • Kamil Mudra

        „Nějak Vám nerozumím, Asfalte, píšete o migrantech, ale nerozlišujete, odkud jsou?“
        No, to je fakt dokonalý kolotoč :-) Tohle vyčítá mapám sax hned na začátku diskuse
        a ty mu oponuješ že taková mapa, ve které by byli zakresleni jen „čmoudi“ co chtějí dávky a vyznávají Alláha zatím asi není a nevíš, co máš jako pořád hledat, jestli uprchlíky nebo imigranty
        A teď bys chtěla aby to rozlišoval Asfalt který z těch map vychází?

        • Kamil Mudra

         Ha! Asfalt ti odpověděl dříve než jsem to dopsal. A jak vidno, dokázal v nich najít i informace o kterých jsme se domnívali (ano – já také) že v nich nejsou.

          • Kamil Mudra

           No, já je neviděl, protože jsem byl líný je hledat. Ale když jsi je viděla ty proč jsi je rovnou hned na začátku nesdělila saxovi, který je postrádal? Nevím zda jde o něco světoborného, ale jak se mi zdá tak víš odkud ti imigranti jsou. Avšak z odpovědi kterou jsi mu dala spíše vyplynulo že zdůvodňuješ svou nevědomost.
           Proto mne pobavilo to zacyklení tvým požadavkem na Asfalta. Nic víc v tom nehledej.

          • Janika

           Viděla jsem ta drobná písmena. Nebyla v nich odpověď na saxovu otázku. A ty neodpovídáš, co tě v těch malých písmenkách zásadně připadalo podstatné. Protože je to jako obvykle: někdo tvrdí, že informace jsou v malých písmenkách = manipulace a blabla. A lidi jako ty (nebo vittta :-) se toho hned nadšeně chopí – hurá, článek je podvod a informace jsou v malých písmenkách! A to vám stačí je štěstí, jaké to jsou informace, to už nikdo neřekne. Já tam totiž nic podstatného nevidím.

          • Kamil Mudra

           Co se ježíš? :-)
           Já jsem ta malá písmenka nečetl a pokud sis‘ mohla všimnout tak jsem ani nekomentoval článek ani nepsal nic o nějaké manipulaci a blabla. Vycházel jsem jen z diskuse a okomentoval to jak se „vyvíjí“. Copak jsem ti to nenapsal dost jasně?

        • Janika

         Hlavně nechápu, proč se Asfalt 26.1.2017 – 21.11 hrozí imigrantů jako takových, když v těch sumách je většina Poláků, Ukrajinců a dalších nemuslimů.

      • tresen

       Kolik je dnes podle vás migrantů v Maďarsku, Asfalte?
       Není to numero, kterým operujete, jen velmi dočasné? Není ten počet ve skutečnosti zahrnut i v množství příchozích do Německa a na sever, protože Maďarsko se v jisté době stalo průtočnou zemí?
       Já to nevím, jen se ptám.

       • Asfalt

        Já neznám odpovědi na vaše otázky, tresni. Nezabývám se touto problematikou. Všechny čísla, co zde uvádím, jsou data z obrázků článku, která čtu zkrátka jinak. Upozorňuji přitom na špatně, řekl bych přímo lživě přeložený popis obrázku a techniky, které jsou jinak považovány za nekalé. Víc v tom z mé strany není.

     • Janika

      Vrchol migrační krize už byl? Neblázněte. Co by si počali muslimobijci, co se sdružují do úderných jednotek. To nejhorší teprve přichází, všechno je zásadně stále horší a horší a bude ještě horší a mnohem víc horší.

     • Asfalt

      Chápete vůbec, že nikde nikdy z podstaty věci nemůžete před lidmi, co se ještě nezbláznili, prokazovat nějakou skutečnost ještě předtím než nastala? Konkrétně článkem z dubna r. 2016 namůžete prokazovat, co bylo, nebo nebylo v květnu, červnu a dál r. 2016. No, i když vidím, že jedna úderná jednotka, co ztrácí glanc i rozum, už bere úplně všechno….

      • Janika

       „nemůžete před lidmi, co se ještě nezbláznili, prokazovat nějakou skutečnost ještě předtím než nastala“
       Tak teď už Vám vůbec nerozumím, Asfalte. Vy nepatříte k táboru, který právě tohle dělá, když tvrdí jako hotovou věc, že muslimští imigranti zaplaví a ovládnou Evropu?

       • embecko

        Ja nevim, ale to je opravdu takovy problem pochopit, ze se starymi mapami nejde vylozit soucasnou situaci?

       • Asfalt

        No pronikavá logika, podle které si patrně i rohlík k dnešní snídaní kupujete až zítra, je vskutku revoluční. Jak se vám tak žije, vše vpořádku, nemíváte třeba po ránu hlad? Moc mě mrzí, že nerozumíte rozdílu mezi prokazovanou deskripcí a presumovanou predikcí, ale já s tím už asi nic nenadělám.

        • Ondřej

         Presumovana predikce se nějak nenaplňuje…Co s takovou pak udělat? Prohlasit ji za omyl nebo v kontextu předchozích nesmyslů o řízené invazi přímo za lež?

        • Seal

         Samozřejmě, že migrační krize nekončí. Ale pokud zůstane vyřazena cesta přes řecké ostrovy, tak asi jenom těžko překročí čísla z doby před. r. 2015, kdy vyjma několika televizních šotů z Itálie se ve střední Evropě prakticky nevědělo, že nějaká uprchlická krize vůbec probíhá. V tomhle ohledu sázka Merkelové na Turecko vyšla minimálně v tom, že byl získán čas pro řešení konfliktů v zemích Blízkého a Středního východu: Zatímco v roce 2015 vyrazilo přes Středozemní moře přes milión migrantů, tak vloni to bylo „jen“ 362 tisíc uprchlíků. To, že dosavadní vrchol byl na podzim 2015, jasně potvrzují i příslušná měsíční čísla, která se týkají těch námořních uprchlických tras:
         srpen 2015/2016: 131/32 tis.
         září 2015/2016: 164/19 tis.
         říjen 2015/2016: 221/30 tis.
         listopad 2015/2016: 155/15,5 tis.
         Pokud jde o rozdíl ve využívání námořní cesty do Řecka a Itálie, tak jejich význam se prohodil na přelomu března a dubna 2016 (tehdy Řecko 3650 uprchlíků a Itálie už zase 9149 lidí; kulminace v srpnu – 28 377 osob a říjnu – 27 313 osob). Tolik aspoň data a přehledové mapy UNHCR, ze kterých vycházel Muscat.

  • Ondřej

   Jestli vám procentni rozdíly připadají zfalšované, jaké zdroje máte vy? Kde máte ten 80x vyšší nárůst? Umíte vy vůbec počítat procenta? Víte, že 80x víc něčeho bude 8000℅? Ze Vy používate nějaké „alternativní fakta“? Co statistiky UNHCRy četl jste je?

   • Asfalt

    V Maďarsku byl migrační diferenciál před krizí 0,2 % za pět let, to je 0,2/60 = 0,0033 % za měsíc. S krizí se diferenciál podle obrázku změnil na 2,2 % za 18 měscíců, což je 0,1222 % na měsíc. To představuje nárůst 0,1222/0,0033 = 37x. Pokud budeme exaktnější a pro komparaci vezmeme za signifikantní jen měsíce nárůstu z migrační krize místo 18 měsíců, které všechny migrační krizi nepokrývají, lze pochopitelně dojít ještě vyššímu číslu, já ho odhadl na dvojnásobek 37, tj. na nárůst migračního diferenciálu cca 80x. Zrovna na čísle 80x netrvám, ale na 37 násobném nárůstu a více ano. Ano, to „nic se neděje“ jsou matematicky tisíce procent, jak se sám nad tím zarážíte.

    • Ondřej

     Musíte srovnávat ale země, které předtím nebyly emigrací nepolíbené a ne malé země a ještě ty s politickou kulturou rigidní k multikulturalismu (to je Maďarsko pod Orbánem už 15 let) protože pak Vám vyjde něco podobného jako u Maďarska pak by Vám vyšlo třeba u takového San Marina či Andorry, kdy se při jejich počtu obyvatel a nulové migrační historii ocitnou při přijetí 50 uprchlíků za rok na prvním místě nárůstu imigrace s 10.000%…

 6. tresen

  Embéčko píše:
  Tahle zivelna pohroma, ktera vznikla, vubec byt nemusela, opakuji to, co jsem rekl uz nahore: Evropa ma s prehledem zdroje na to, aby tuhle situaci zvladla elegantnim a humannim zpusobem. Ale natruc to neudelala, zamerne, a nechala sem prijit statisice lidi, mezi neimiz se pohybuji osoby, predstavujici pro obcany EU velmi vysoke riziko. Obhajovat tuhle neschopnost/ zamer na ukor druhych bytosti mi neprijde fer a dokonce mi to prijde jako az zly zamer.
  A netahejte sem porad ty vase nacisty a zidy, jsme uplne v jine situaci, do Nemecka tehdy neprisly 2 miliony zidu za 2 roky, z toho pulka neproverenych a ctvrtina zcela bez dokladu.
  Konec citátu.
  Nemusím si všechno pamatovat úplně přesně. Ale vybavuju si, že zastavit vlnu uprchlíků v jednu chvíli bez extrémního násilí prostě nešlo. To, že Merkelová prohlásila, že Německo nabízí všem Syřanům azyl, bylo v tom momentu asi jediné východisko. Německu tím přidělala problémy, ale Evropě, zejména střední, se ulevilo. Němci to pravděpodobně zpracují. Po svém, dřív nebo později, natruc embéčkům a jiným sýčkům.
  Ale budiž.
  Co mě spíš konsternovalo, je poslední citovaná věta. Jasně že do Německa nepřišly naráz miliony Židů. Ty se naopak z Německa snažily za každou cenu dostat. A bez empatie lidí v zónách, kam nacisti nedosahovali, to nešlo. Takovéhle nepochopení, v čem je postavení mnohých dnešních uprchlíků podobné situaci evropských Židů, ohrožených nacismem, je divné.

   • tresen

    Tady nejde o Hitlera. Jde o nedostatek ochoty pomáhat lidem, kteří to potřebují. Židi jsou jen příklad. Když se potřebovali dostat do bezpečí, ochota chyběla. I proto jich tolik zemřelo.

   • MaB

    Přesně tak. Zde jde o postoj, jaký kdo zaujímá a jak se chová v jistých náročných životních situacich. Za Židy si lze dosadit „viditelné“ menšiny, ty „jinak orientované“, s jinou kulturou, náboženstvím atd…
    Spíše než „reductio ad Hitlerum“, visí jako Damoklův meč nad některými zdejšími diskusemi, „reductio ad sluníčkárum“, obzvlášť když chybí “ rationalis argumenta“.:)

 7. Asfalt

  Janika 27.1.2017 – 8.38 Kamilu Mudrovi napsala:
  Viděla jsem ta drobná písmena. Nebyla v nich odpověď na saxovu otázku. A ty neodpovídáš, co tě v těch malých písmenkách zásadně připadalo podstatné. Protože je to jako obvykle: někdo tvrdí, že informace jsou v malých písmenkách = manipulace a blabla. A lidi jako ty (nebo vittta :-) se toho hned nadšeně chopí – hurá, článek je podvod a informace jsou v malých písmenkách! A to vám stačí je štěstí, jaké to jsou informace, to už nikdo neřekne. Já tam totiž nic podstatného nevidím.

  Proboha Janiko,

  předkládat irelevantní data ve výrazné formě, zatímco podstatná data v téměř nečitelné, je objektivně považováno za podvod, kterému se také říká formulářový podvod.
  Příklad lze najít třeba tady: http://www.profipravnik.cz/p/formularove-spolecnosti-dal-podvadeji-ted-dostaly-uder-662.html , odkud cituji:
  Okresní soud v Klatovech ve svém rozsudku v plném rozsahu odmítl nároky formulářové společnosti Intercable Verlag ze Švýcarska. Ta požadovala po podnikateli z Klatov částku ve výši 690 EURO jako odměnu za službu inzerce, kterou si měl podnikatel objednat podpisem formuláře. Ustanovení formuláře však budila dojem, že se jedná o plně bezplatnou službu. Informace o ceně byla uvedena až na konci textu, výrazně menším nahuštěným písmem. Dle odůvodnění rozsudku si musela být společnost vědoma, že uvádí adresáty formulářů v omyl a hlavní funkcí formuláře bylo tento omyl v adresátech vyvolat.

  Vy jste se formulářového podvodu dopustila tím, že jste výrazné číslice popisující stav i pět let před migrační krizí prezentovala v souvislosti s migrační krizí. Toto jednání je objektivní skutečnost bez ohledu na to, zda vy sama drobné téměř nečitelné písmo alespoň trochu k věci považujete, nebo nepovažujete za podstatné – tedy zda subjektivně jednáte v úmyslu nebo z neschopnosti. Vedle tohoto nepřímého klamání i vyloženě lžete v popisu mapy, kde, jak jsem již uvedl, je předkladatelský omyl vyloučen.
  Když vás někdo na vaše objektivně podvodné jednání slušně upozorní, nejenže se nezamyslíte a čtenářům nenabídnete vysvětlení či omluvu, ale ještě se urazíte, zabejčíte, a navíc ze sebe začnete dělat troubu.

  Počítáte si jako skutečný fanatik, navíc fanatik, co má tu drzost druhým vykládat něco o poznávání faktů. Vždyť i Ondřej pochopil to, co vám se nedaří ani napopáté, a navrhuje ve vašich mapách kamuflovaný výsledek matematické pravdy, jež i pro něho asi představuje nepříjemně vysoké číslo, zfalšovat zákazem matematického vyjádření (nemohu to tak prý počítat, protože pak vychází moc vysoký výsledek). Ne, škrknout drobná nepohodlná čísla zcela prohlášením za nepodstatná a nahradit je třeba i pět let starými na rozdíl od vás nenavrhuje. Holt každý má jiný přístup k tomu, co nerad vidí. Podvádět svými přístupy druhé je ale nemravné. Pokud takové jednání považujete jen za nějaké, cituji: „informace jsou v malých písmenkách = manipulace a blabla,“, pak k tomu mohu říci jen jediné: No fuj.

  • Janika

   „předkládat irelevantní data ve výrazné formě, zatímco podstatná data v téměř nečitelné, je objektivně považováno za podvod, kterému se také říká formulářový podvod.“
   Opakuji otázku: jaká jsou ta nečitelná podstatná data?