Následníčci a opatrovníčci aneb jak si Lev Veršinin střílí z opěvování Haftara

viz úvod originální stránky:

НАСЛЕДНИЧКИ И ОПЕКУНЧИКИ

Přeložil Ladislav Sýkora

naslednici5

Vezmeme-li do úvahy, že pana Haftara, agenta CIA s ohromnou praxí, dopravili jeho šéfové do Libye, aby dovršil na Džamahírii pekelné zvěrstvo Západu (za aktivní moskevské podpory), a Sarrádžovi hoši z MI6 se tam přidali a roztočili to, když už bylo dílo téměř dokonáno, nazývat je „následníky Kaddáfího“ je z etického pohledu poněkud nepřístojné.

Ale na druhé straně, ať si to ruská média a internetoví bojovníci z roku 2014 přetáčeli jak libo, objasňujíc okruhu voličů, jak je Plukovník špatný a jak mu nikdo nic nesliboval, sympatie k člověku, který jako první odmítl couvat před vůlí Západu jako rak a nakonec padl v nesmyslném boji, který očividně za nesmyslný nepovažoval, jsou v ruském povědomí dostatečně velké,

a máme-li se angažovat v osudném libyjském rozdělení, jak už bylo jednou,  podruhépotřetí  a ještě počtvrté  řečeno, není Moskvě, ze známých příčin ten osud lhostejný, a tak se RIA Novosti a další pokoušejí objasnit témuž okruhu voličů, že Kreml, i když opožděně, ale tak přece jen povstal na ochranu Dobra, a je připraven pomoci „následovníkům Kaddáfího“.

Jinak to prostě nejde, nu, a když to jinak nejde, tak jakápak etika.

 1. Janika

  Jste skvělý, Same, opět moc děkuji za pohotový překlad článku doplňujícího ten předchozí.

  „sympatie k člověku, který jako první odmítl couvat před vůlí Západu jako rak a nakonec padl v nesmyslném boji, který očividně za nesmyslný nepovažoval“ tenhle styl Veršinina, to je jako báseň ze života…

  • Sam Elles

   Záleží, na co svou otázkou směřujete. Pokud na přesnost překladu, pak viz slova v závorce:
   что г-на Хефтера, штатного агента ЦРУ с огромным стажем, шефы доставили в Ливию в разгар убоя Западом (при активной поддержке Москвы) Джамахирии,
   jinak jsem se někde dočetl, že útok na Libyi schválil v OSN i Čurkin, na Medveděvův pokyn. Takže to měl nejspíš L.V. „v žaludku“.

  • Janika

   To je relativní. V tomto případě měli tu sílu a moc to zastavit – a mlčeli s dívali se. Skoro bych to u velmoci za aktivní podporu považovala, to Medvěděvovo zbabělé přisluhování.
   Chtěla jsem říct, že v tomhle Veršininovi rozumím. Žil tím, sledoval to, jeho slovo má váhu.

 2. Pingback: Následníčci a opatrovníčci | Outsider Media
 3. Pingback: Následníčci a opatrovníčci – archiv2k
 4. Pingback: Následníčci a opatrovníčci – almanach.cz
 5. pacifista

  Kdyby Kaddáfí požádal Rusy o pomoc, oni by přišli, tak jako do Sýrie. Ale on nechtěl a pak už nebyl čas. To říkají Rusové. Kaddáfí věřil, že když financoval Sarkózymu volební kampaň, že se tím pojistil. A jak to dopadlo víme.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s