Šorošovy („neziskové“ alias státní rozpočet vysávající) spolky všech zemí spojte se

Zaznamenal, poznámkou doprovodil, a závěrečnou otázku položil – LS

https://www.aktuality.sk/clanok/465479/recesisti-v-madarsku-demonstrovali-za-rusko-a-proti-vsetkemu/

Vyše tisíc Maďarov … napsal slovenský novinář.

Ale českému „novinářovi“ bylo „přes tisíc“ málo, tak počet aspoň malinko vylepšil. Že by byl taky členem nějaké té „neziskovky“? – Tisíce Maďarů v sobotu demonstrovaly:

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/tisice-lidi-protestovaly-v-budapesti-proti-omezovani-demokra/r~e434a8a6278211e7b58d0025900fea04/

Výňatek z článku:

Nevládní organizace založené Sorosem ostře kritizují například maďarskou protiimigrační politiku. Maďarská vláda zase předložila návrh zákona, který by po takových organizacích vyžadoval zveřejňování údajů o jejich financování ze zahraničí, což podle kritiků připomíná obdobnou ruskou normu.

Orbánova pravicová strana Fidesz však přes nejrůznější kontroverzní kroky vlády rok před volbami jasně vede v průzkumech veřejného mínění.
(Aha, ty kontroverzní kroky nebudou pro občany nejspíš až tak kontroverzní, ale těm, co žijí ze Šorošovy „dobročinnosti“ nějak nejsou pochuti – proč asi?)

Dobrá zpráva je, že přibývá lidí, kteří se nenechají tak snadno obalamutit podobným typem českých „novinářů“. Jeden ze čtenářů reaguje:

Maďarská vláda předložila návrh zákona, který by po takových organizacích vyžadoval zveřejňování údajů o jejich financování ze zahraničí, což podle kritiků připomíná obdobnou ruskou normu.
Pro informaci, obdobný zákon platí v Izraeli nebo v USA (FARA)- tam už dokonce od roku 1938, kdy byl obranou proti financování německé nacistické propagandy. Např. podle tohoto zákona je České centrum v NY registrováno jako zahraniční agent. Což samozřejmě ví i podprůměrný novinář, ale proč si nekopnout do Maďarska, že? Kdo by odolal?“

A není na čase prosadit podobný zákon i v ČR, aby bylo naprosto zřejmé, kdo koho ovládá a kdo za kým stojí?

Reklamy

8 comments

 1. tresen

  Co tedy Sorošem sponzorované neziskovky v Maďarsku páchají? Vysávají státní rozpočet /podle titulku článku/, anebo jsou jakousi pátou kolonou financovanou ze zahraničí /podle Moskvy a Orbána a obsahu článku/?

  • grasyk

   Máte-li problém s pochopením obsahu, mám několik (dobře míněných) návrhů:
   a) přečtěte si článek pečlivě a pomalu
   b) udělejte si poznámku o základní osnově
   c) můžete si článek třeba i vytisknout a pak použít zvýrazňovač
   d) zkuste si odpovědět na otázky, které ve vás článek vyvolává a uvědomit si možné spektrum odpovědí
   e) odpovězte si pro sebe otázku v závěru článku – ta měla (velmi pravděpodobně) nasměrovat diskusi (vše ostatní je v tuto chvíli podružné)
   Hezkou neděli. :-) LS

   • tresen

    Vaší odpovědi rozumím tak, že problém je na vaší straně. S mou otázkou.
    Vyjadřovat se k obsahu článku moc smysluplné není, přestože mě vlastně potěšil, a to zmínkou o sympatických maďarských recesistech.
    Tím jsem vlastně reagovala minimálně na dva z pěti vašich bodů. Ještě k tomu poslednímu: nebojte, někdo se určitě nechá nasměrovat dle vašeho záměru.

    • grasyk

     Při vašem pečlivém čtení vám jistě neušlo, že podobný zákon mají v USA už hooodně dlouho. A nikomu z „osvícených novinářů“ to nevadilo, nevadí a vadit nebude. Vadí to jen v Maďarsku, popř. Rusku. A tak je třeba vyjít do ulic (ne všichni, jen ti, co jsou podporovaní Sérešem) a zesměšňovat pokus vlády nastolit si doma přehled v těchto záležitostech… A ještě k tomu poslednímu – bojím se zpravidla jen „zatemnění lidské mysli fanatismem“, jinak ničeho.

 2. Pingback: Šorošovy („neziskové“ alias státní rozpočet vysávající) spolky všech zemí, spojte se! | Outsider Media
 3. Pingback: Šorošovy („neziskové“ alias státní rozpočet vysávající) spolky všech zemí, spojte se! – almanach.cz
 4. Pingback: Šorošovy („neziskové“ alias státní rozpočet vysávající) spolky všech zemí, spojte se! – archiv2k