Podle našich zjištění existují podezření o finančních tocích mezi Kremlem a Hradem, říká novinářka

9.5. | Poradce prezidenta Martin Nejedlý je zahalen spoustou tajemství, Rusové si své vytipované politiky v cílových zemích hlídají, říká novinářka Hana De Goeij, která se podílela na sérii reportáží New York Times oceněných Pulitzerovou cenou. Dodává, že vazbám prezidenta na Rusko se věnují i česká média, ale prý někdy jsme hodně tolerantní národ a před některými věcmi zavřeme oči snáz než jinde.
Tolik z aktuálně.cz.

Podle mého – a nejen mého – zjištění, existuje podezření o finančních tocích mezi novináři a jistými „zájmovými“ skupinami. Devótnost novinářů k vlastníkům médií ani není zahalena spoustou tajemství. Vytipované politiky novináři pečlivě hlídají, jiných si ani nevšimnou. Když už je Pulitzerovou cenou oceněn nějaký takový podivný týpek jako Halík, svědčí to dostatečně o tom, jakému druhu pisálků se dnes tato cena dává. Dodávám, že jsme prý někdy hodně tolerantní národ, ale před masívní otevřenou propagandou až mesianistických rozměrů už zavírat oči prostě nelze. :-)

Reklamy

28 comments

 1. Nerevar

  Jak vidno, tohle masivní oblbování tu nikoho nezajímá. Hlavně, že mají v blízkém okolí aspoň útlak lidí s menšinovými sexuálními preferencemi, nebo – a to zejména – „migrační krizi“.

 2. Janika

  „existuje podezření o finančních tocích mezi novináři a jistými „zájmovými skupinami“
  Možná. Ale možná to ani není třeba. Motivace, která není založená přímo na penězích, bývá daleko hlubší. Stačí se podívat na naše diskuze. Platí někdo některé zaujaté (nejmenované) diskutující mezi námi? Sotva :-). A přesto se perou za svá stanoviska jako lvi.
  Je třeba někoho platit za nenávist k Zemanovi?

 3. hans

  Tohle podezření patří do stejné kategorie bláznivin jako podezření, že Michael Jackson byl ufoun kterému selhalo maskování.

  I když u Michaela Jacksona byly indicie pro podezření mnohem přesvědčivější..

 4. MaB

  „…před některými věcmi zavřeme oči snáz než jinde.“

  Vazba Le Pen-Rusko je známá již dlouho.
  Kandidátka Marine Le Pen se oficiálně setkala s Vladimirem Putinem 24. března 2017, neformální setkání se konala v roce 2014 a 2015, kdy FN a Jean-Marie Le Pen obdrželi dva ruské úvěry ve výši $ 11 milionů.
  Co je spojuje ? Ideologické konvergence ? Geopolitické zájmy ? Co hledá MLP v Rusku ? Logistickou a materiální podporu? A co čeká druhá strana od ní ?
  MEDIAPART, (nezávislé investigativní noviny ) ve svém dnešním vydání seznamuje v rozsáhlém spise „Ruské peníze Národní fronty“ s výsledky všech svých šetření. Velice zajimavé.
  Dossier: l’argent russe du Front national ven. 12 mai 2017
  https://www.mediapart.fr/journal/france/…/dossier-largent-russe-du-front-national
  Autoři vědí, že nelze obviňovat na základě pouhého tvrzení a že jim zákon ukládá povinnost předložit v případném řízení důkazy, které jeho pravdivost bezpochybně prokázují.

   • MaB

    Analogie (řec. αναλογία, podobnost, přiměřenost, srovnání) je vztah dvou různých věcí, které se v něčem podobají a dají se tedy přirovnávat. :)

    • LS

     Καλημέρα. Přirovnání je hezká věc pro dokreslení popisu, ale většinou kulhá. Navíc když se srovnává nesrovnatelné, působí to zmatek. Ale můžete tam dodat ještě spoustu jiných politiků a států, o kterých se v článečku nic neříká, a o nichž vůbec není. Jistě to bude ještě zábavnější. :-)

     • MaB

      Mýlíte se, LS, stačilo ve větě z článečku, na kterou se výše odvolávám, změnit 2 slova:
      „Dodává, že vazbám „kandidátky na prezidenta“ na Rusko se věnují i „francouzská“ média, ale prý někdy jsme hodně tolerantní národ a před některými věcmi zavřeme oči snáz než jinde.“

      Analogie (řec. αναλογία, nikoli Καλημέρα) se nabízí sama. Chcete-li, je to totéž v růžovém.
      Rozdíl bude pouze v té toleranci.

       • MaB

        A já smekám před tou Vaší, LS :)
        „Hroty révy mléčné …to je opravdu překvapivá metafora

        Přiznávám, že je pro mne snazší představit si toto:

        La vraie histoire du financement russe de Le Pen | Mediapart
        https://www.mediapart.fr/journal/…/la-vraie-histoire-du-financement-russe-de-le-pen?…2 mai 2017 –
        Les financements russes de Marine Le Pen se sont organisés autour d’un conseiller de Vladimir Poutine, Alexandre Babakov.
        Des emails démontrent une ingérence politique de deux lobbyistes russes.

        (Ruské financování MLP se organizovalo kolem poradce V. Putina A. Babakova. Emaily svědčí o politickém vměšování dvou ruských lobbystů…)

        • LS

         No, pořád ale argumentujete na způsob „Když zaměníme ve slově LÁSKA dvě samohlásky a dvě souhlásky za jiné, a jednu souhlásku vypustíme, dostaneme slovo PIVO. A to ještě není vše. Pokud první souhlásku ve slově LÁSKA přesuneme na druhé místo a všechna ostatní písmena vyměníme, dostaneme slovo PLZEŇ – a to už nemůže být náhoda!“ Obávám se, že tento způsob argumentace je pro mě příliš loztomilý. :-)

         • MaB

          Proto tedy pro Vás ješte jednou a polopaticky :)

          „Rusové si své vytipované politiky v cílových zemích hlídají,“ (článek)
          Bylo důkazně prokázáno, že:
          Vytipovaná politička v cílové zemi Francii se jmenuje Marine Le Pen.
          Otázka: Proč asi ona ?

          další odkz:
          « Front national, l’œil de Moscou »: enquête sur l’alliance avec la Russie de Poutine
          „Národní fronta, oko Moskvy“ Vyšetřování spojenectví s Ruskem Putina
          2 nov. 2015 Par Marine Turchi
          Dossier: l’argent russe du Front national (Ruské peníze NF)
          https://www.mediapart.fr/journal/france/…/dossier-largent-russe-du-front-national

          • LS

           Ano. Sluníčko krásně svítí i ve Španělsku. Ale mají tam docela studené mořské vlny. To v Tel Avivu jsou vlny vysoké a úplně teplé. Prostě BALADA. Aspoň tedy pro plavce, co mají vlny mají rádi stejně jako já.

          • MaB

           LS, vidím, že v tom „bloudíte jak vůdčí typ“.
           Že by efekt „révy mléčné“ ? :)

          • LS

           Ano Mab. Ve vašich komentářích se dá snadno zabloudit. Škoda, že vás neznám osobně. Jistě bych nějaký veršík, obdivující vaši osobnost ještě dokázal přidat. Vykouzlit si povídání o ovlivňování Francie z nepodložených obvinění na adresu českého Hradu jako vy, to hned tak někdo nedokáže.

          • MaB

           LS, nechybí Vám trochu smysl pro orientaci ?
           Vyjít z tohoto „bludiště“ je přitom tak jednoduché !

           Zatímco obvinění na adresu českého Hradu jsou nepodložená,
           ta týkající se Marine Le Pen (jistý čas horká favoritka na ùřad prezidenta), podložená jsou, jak je vidět z odkazů, které jsem uvedla. To je VŠE !

           Jak se ukázalo z výsledku voleb, tato „pomoc kandidátce Kremlu“ byla kontraproduktivní. Stejně jako existující, ale nepodložené ùtoky proti jejímu protivníkovi.
           Např. zde https://www.theguardian.com/…/macron-hackers-linked-to-russian…

           PS: S veršíkem si hlavu nelamte, „ke snění mi zcela postačí“, když podržíte svou bujnou fantazii na uzdě a nebudete mi podsouvat, co neříkám :)

          • LS

           Mea culpa. Mea maxima culpa. Já totiž pořád žiju v domnění, že když se vyjadřuji k nějakému námětu, tak se ho prostě držím, a nekomentuji něco, co je z jiné části světa a o něčem jiném. PODSTATA těch pár vět byla v tom, že NOVINÁŘI píšou články, aby někoho vytipovaného očernili a bez důkazů vznášejí obvinění stylem BLÁTO SE PŘILEPÍ. Bylo to o prezidentu ZEMANOVI. Toť vše.
           Než si půjdu dát plzeň(viz výše), napadá mě ještě – Královno Mab, padám před vámi na kolena, dokázala jste to, co ještě žádná jiná žena. Přemítám o vašich slovech v bezesné noci, svým slovním čarováním mě máte zcela v moci. Ač neznám vaši tvář, vidím tu svatozář, konečně chápu že vyjímečnou ženu – může si vzít Arab zcela zahalenu. :-)
           – Ach Manon – totiž MaB, jak vidíte, začínám beznadějně propadat Vašemu kouzlu…až řinčí řetězů hřmot a to je patnáctý máj, voní borový háj, hrdlička si hledí jakéhosi zobání, tak ani nečekám na její pozvání. :-)

          • MaB

           Vade retro, proradný pěvče !
           V prsa se bijete, na city hrajete ?
           Sám k sobě obdivem planete !
           Marná je snaha Vaše
           lichotkami mne jak „žízní (Plzní) zpíti“,
           Vždyť i libozvučná slovenčina radí
           před zpěvavými S se na pozoru míti :

           Nevinné vtáčatá alebo rafinovaní zabijáci?
           Brutalita, s akou sýkorky na malé spevavce útočia, by mohla byť spojená s oveľa vyššími hladinami hormónu testosterón v porovnaní s ich korisťou.
           Podozrivé je to, že sýkorky sa zameriavajú takmer výlučne na konzumáciu mozgu,

           Prečo to sýkorky robia?
           Vražedné útoky sýkoriek sa neviažu len na zimu alebo obdobia hladu.
           V určitých kritických situáciách môže dochádzať aj k tzv. interferenčnej kompetícii, keď reagujú na prítomnosť konkurenta práve agresívnym kontaktom. Aby toho nebolo málo, z času na čas môže dochádzať k zabíjaniu konkurentov či dokonca k ich cielenému loveniu.

           Svedčí o tom aj fakt, že hoci boli zabití rozďobaním lebky, ich mozgy ostali väčšinou nedotknuté (nešlo preto o zabitie za účelom získania potravy)
           :))

          • LS

           :-) :-) Dobrýýýý, hezkýýý. :-) Musím se jít uhasit. :-)

          • MaB

           Milan Kundera ve svéml filosofickém románu-eseji Immortalité (Nesmrtelnost) napsal:
           “L’humour ne peut exister que là où les gens discernent encore la frontière entre ce qui est important et ce qui ne l’est pas. Aujourd’hui, cette frontière est indiscernable.”

           „Humor může existovat jen tam, kde lidé ještě rozeznají hranici mezi tím, co je důležité a co není. Dnes je ta hranice k nerozeznání. “

           Těší mne, že Vy s Janikou jste ji rozeznali… :)

 5. mistralius

  Často uvažuji o tom, co legendární fousáč Karel Marx již dávno formuloval. Kapitál. Zde jednoduchý příklad, kde se u dotyčné novinářky projevuje slintající reflex směrem k peněžité odměně. (tzv. Pavlovův reflex), ne nadarmo jsme jako děti přejmenovali stanici metra I.P.Pavlova jakožto „slintáč“.

  • Janika

   Nad takové detaily se v pohodě povznes. Inteligentní čtenář si pomyslí, že je to překlep.

  • MaB

   Důvěřujte si, měl jste to správně .
   Přejmenovali jsme (my) …jako děti není podmět :)