INTERVIEW s Putinem

Dost možná, že jste si také už po tři večery pustili Prima ZOOM, kde uvádějí dokument režiséra Olivera Stonea, „Interview s Putinem“. Považuji tento počin za průlomový pokrok v informační snaze.

Samořejmě se to v ČR uvádí pod názvem „Svět podle Putina“. Jak jinak, že? Aspoň trochu kopnout do kotníku. A aspoň také tím, že se hned dodá, že se jedná o názory „kontroverzního“ ruského prezidenta. Zajímavé. Drtivá většina lidí, se kterými přicházím do kontaktu, má spíše za „kontroverzní“ různé Sobotky, Kalousky, Bakaly, Zaorálky, Bělobrádky a podobnou sortu v okolních zemích. Frau Merkel a nikým nevolené činitele EU nevyjímaje.

Zítra kolem osmé hodiny večerní vysílají poslední, čtvrtou část.

Všem vnímavým přeji mnoho poučení i zábavy. A třeba si najdete i čas podělit se zde v komentářích o Vaše postřehy.

20 comments

  • Janika

   Děkuji, Tribune, až se dostanu (někdy v červenci) k pořádnému počítači, tak Vás opravím vpravo na listě. Teď je to nad mé síly… Muset tady mít EET, tak se snad picnu z toho připojení.

 1. Janika

  Ten pořád o Putinovi jsem zaregistrovala, ale přiznávám, že jsem neměla odvahu ho shlédnout. Už jsem se dopracovala do stádia, kdy Rudé Právo bylo nečteným kusem papíru a zprávy časem pro uvaření kávy podobně jako dnes reklama. Takže díky za tip, snad to budou reprízovat.

 2. Asfalt

  Rozhovory s racionálním politikem jednajícím v zájmu své země na základě faktů staví zrcadlo politice ideologické pomatenosti i proti vlastnímu zájmu vazalů USA a politice podvodů, lhaní, nedemokratických, protiprávních a násilných řešení na základě bludů sebenadřazujících USA.
  Reakce na dokument ukazují hodnoty „liberalismu a demokracie“ tohoto režimu v jednotkách blboňů na metr čtvereční.

  Irán zveřejní důkazy, že USA poskytují IS logistickou, zdravotní a vojenskou pomoc, přestože jsou lídrem koalice, která údajně s IS bojuje.
  https://www.rt.com/news/393530-saudi-arabia-us-iran-irgc-interview/

 3. tatko

  …nech si hovorí kto chce,čo chce,Stone na to ide podľa mňa veľmi dobre.. ..škoda,že práve tie jemné detaily sa strácajú v preklade,ten je mizerný..

 4. LS

  Ocenil jsem, že se Putin v žádném případě nesnížil k hanlivým výrokům na adresu někoho z těch, co mu spílali. Pravda, v případě toho krvelačného děduly, jinak ovšem amerického senátora McCaina, jsem mu tak docela nevěřil.

 5. Asfalt

  56 % Američanů věří, že ruská vláda ovlivňovala prezidentské volby v USA.
  Co si o tom myslíte?
  1) Ano, ovlivňovala obdobně jako to dělají USA po celém světě, jen ruský mediální vliv je slabší než americký, rusko neprovozuje fondy jako americký NED, Einsteinův institut ap. ani jeho politici nevystupují na majdanech jako McCain, Nullandová ani veřejně nepodporují jednoho prezidentského kandidáta jako Obama Macrona ani netrvá např. na „Assad must go.“ Zkrátka pokud k ovlivěnění došlo, pak jen poměrně slabou mediální podporou kandidáta (otázka pak je, zda by takováý podpora nebyla naopak polibekem smrti).
  2) Rusko volby v USA „hacklo“ metodami obdobnými těm výše uvedeným americkým nebo i neuvedeným. V případě provedení Ruskem pak jen takovému zasahování do vnitřních záležitostí státu říkáme hackování, zatímco v případě provádění USA jde o podporu svobody a demokracie v cizích zemích.
  3) Ne, Rusko volby v USA neovlivnilo, něco takového není ani v jeho silách. Tvrzení, že Rusko „hacklo“ volby, je vymyšlený nesmysl.

  Celkem by mě názoiry diskutérů zajímaly.

  • LS

   Úvaha ke třem bodům: Jak USA vehementně obviňují Rusko z „hacknutí“ voleb, je celkem jasné, že o tomto způsobu ovlivňování něco VĚDÍ, považují to za možné a sami to POUŽÍVAJÍ(?) To by např. vysvětlovalo, proč všichni lidi okolo nenávidí Kalouska spolu se stranou, ve které momentálně zakotvil, a přece ta strana „dostane“ tolik hlasů.. :-)

 6. Asfalt

  Ještě k předchozímu.
  Osobně si myslím, že „hecknutí“ amerických voleb je týmž projevem iracionality (ve smyslu definičních znaků jednoho z režimů 20. století) jako tvrzení, že za Velkou hospodářskou krizi mohli Židé. Přitom dodnes se najdou lidé, kteří tomu věří, i zde občas vystupuje jeden nick, který tento názor zastává (a podle něj Židé mohou i za další krize).
  Jistě, možná že hodně bankéřů je židovského původu, jistě, v USA působí silná židovská lobby, ale obvinit Židy za hospodářskou krizi a pak je nahnat do koncentráků mi připadá fakt moc stejně jako obvinit Rusko z „hacknutí“ voleb a zavádět proti němu proto (oficiálně) sankce, provádět vyloženě nenávistné projevy (senátor Graham) ap.
  Přitom 56 %, co věří na dnešní iracionalitu, je celkem dost. Tak snadné je zblbnout lidi a tak rychle je to možné… Jistě, pokud nejde o zblbnutí iracionalitou, pak jde o nenávist (pokud Rusko něco ovlivnilo, pak neučinilo nic jiné, než to, co Američané považují dokonce za dobrodiní a podporu politické soutěže, které sami dělají zcela běžně téměř všude a ve velkém).

  • LS

   Přidal bych se k Putinovu názoru, že jde o vnitropolitický boj. Jak ostatně Vladimír Vladimírovič poznamenal – u moci byl Clinton, demokrat, Bush, republikán, Obama, demokrat, teď Trump za republikány – ale americká politika se nemění. Čím to asi je???

   • Asfalt

    No nemyslím, že jde jen o takovou maličkost. Fáma o ruském vlivu na volby přišla až po volbách. To už bylo po vnitropolitickém boji, na něj bych to proto nesváděl (dokonce byl to sám Trump, kdo vyhodil šéfa FBI, který Clintonovou asi ve volbách poškodil víc než nějaké WikiLeaks ap.). Jistě, je dost možné, že šlo o zhrzenost a velmi slabé osobnostní charakteristiky. To však ale nic nemění na sktečnosti, že dnes tomu věří 56 % Američanů a jedná se o celkem nezanedbatelhou záminku zvyšování mezinárodního napětí. Nebo-li je lhostejné, z jakého důvodu Hitler obvinil Židy nebo Clintonová s Obamou Rusko, podstatné je, co je následkem a s jakou snadností tato iracionalita osloví lidi a blud začne žít svým životem.
    Ano, v USA není žádná soutěž ideí, jak dávno víme, politika pak zůstává stejná, jak Putin uvedl. Putin mluvil o úředníkovi v kravatě, který přijde za zvoleným politiem a určí, co má dělat. Být já Stonem, okamžitě bych se zeptal, co by bylo následkem neuposlechnutí politika, abychom měli trochu více jasno o tom, kdo je vlastěně ten úředník v kravatě a zda třeba Kenedy nebyl tím posledním, kdo se odvážil úředníkovi odmlouvat. O tom ale není ten problém, že dnes je 56 % Američanů asi dost pravděpodobně úplně zblblých, a to dosti nebezpečnou propagandou, zdá se mi.

   • Asfalt

    PS:
    Když mluvím o úředníkovi v kravatě, v případě Trumpa nemyslím, že by bylo třeba nějakého zvláštního přesvědčování. Naopak si myslím, že na své voliče sehrál pěknou habaďůru.
    Úředníkem v kravatě ani nevnucuji žádné spiklenecké teorie, byť je ani nevylučuji. Jde o proporcionalitu odborného a laického vedení která je všude, např. u voleného ministra, ale jmenovaných náměstků. Otázkou je pak právě ta míra proporcionality autoritativního a lajckého vedení. V případě USA a jeho vojenskoprůmyslového komplexu pak asi i to, co si americký prezident vlastně vůbec může a nemůže dovolit a kdo jím může vlastně být.

    PPS:
    Od obvinění Židů za Hitlera to trvalo několi málo let ke konečnému řešení (koncentrákům). Kolik let po prvním obvinění zabere hledání konečného řešení pro Rusko?

    • LS

     Nebudu se tvářit jako někdo, kdo tomu 100% rozumí, od toho jsou tu jiní. V podstatě si myslím totéž, co vy. Uvažuji takhle: Jestli jedno z toho, co USA v současnosti drží nad vodou (ale z dlouhodobého hlediska je zároveň potápí) je zbrojení, vývoz zbraní a vývoz „demokracie“, pak figury zbrojařských korporací mohou diktovat politiku nezávisle na tom, jestli je prezident Trump nebo nějaká Vamp. :-) Navíc Američané, už desetiletí masírovaní Holywoodem a celostátními i místními TV, jsou prostě stříhané ovce. Snad se to změní k lepšímu, snad nás nečeká „konečné řešení“. A Putin je v mých očích postava, která se o zlepšení snaží. A bylo by divné, kdyby se nesnažil ovlivnit politiku a politiky v USA. Takže nějakým způsobem je ovlivňuje 100%. :-)

  • LS

   Perfektní rozhovor! Je vidět, že se ptala skutečná novinářka a ne presstitutka. Zejména se mi líbilo:
   – Viete si predstaviť, že by ste sa rozhodli vstúpiť do reálnej politiky?
   – Nie. Súčasný politický systém je z môjho pohľadu o kupovaní si hlasov. Demokracia je o tom, že kto má viac hlasov, ten rozdeľuje. Viac hlasov si kúpi ten, kto má viac finančných prostriedkov a je lepší herec. Ja som sám sebou a nedokázal by som byť hercom.
   A pak také – když nejste vydíratelný, můžete si dovolit být sám sebou… Podívejte se na dnešní české politiky a tato věta poví více než tisíce „zasvěcených“ článků.

 7. tt

  Hra. Clintonová a Trump jedno jsou. Kosinski + big data. Google+FB+smartphons+OS(W10+Wohryzek) Co vede jásaly k přesvědčení, že Putin není ze stejné rodiny? Skvrny na slunci? Lógr na dně vypitého hrnku laciné kávy?

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s