Kdo mně pomůže?

Jak již v zvyk přišlo, mám jasno v tom, koho volit nebudu. Ale koho volit budu, a proč, to si ujasňuji do posledního dne. Nevím, jaké kdo nasazuje hráblo, a to je dobře, nejspíš by mi z toho hráblo.

Třebas mi kdos pomůže:

Tak dejme tomu takové ANO, no ne?

Velkoplantážník Agrární, ten jde na věc od lesa. A doufá, že si ho lid obyčejný nespojí s dopravní ťokobuzerací a prohlášeními a činy herce, co momentálně hraje ministra války. A to ani nechci vzpomínat na Šťourovou a Teletičku.

ČeesesDé musí hodně zoufalou býti, když jako lídra voleb vyzvedla nejnedůvěryhodnějšího ze všech nedůvěryhodných postav poslední doby. Jak ten zatočil s církevními restitucemi, panečku, to se mi až panenky protočily, co všechno po minulých volbách s těmi nenáviděnými církevními restitucemi dokázal! A jak to vytmavil Rusku! Jen škoda, že mu hází klacky přes hardisk ruští hackeři.

TOP09, Lidovci a Starostové – pytel blech. Šéfa topáků – jak on se to vlastně jmenuje? – udržuje naživu (v politickém smyslu) už jen přízeň Čétéčka. Šéf lydofců je sympatický leda tak sudetoněmeckým krajánkům. Pan nikdo, co mluví za Starosty a „nezávislé“, zajímá akorát tak slepice v kurníku. Jediný, kdo z nich boduje, je hejtman kraje zlínského. Ten se aktuálně postaral o lidovou veselici, když odmítl návštěvu prezidenta v kraji. Respektive – neodmítl. Jen jim odmítl vydělit více jak 30 tisíc Kč na občerstvení. Podle jeho slov to je jinak třeba až 350 tisíc, a to raději podpoří nějakou menší obec. No – pokud je to tak, za více než 300 tisíc z rozpočtu kraje bych také Zemanova moudra poslouchat odmítl. Teda jestliže je to to jediné, co prezidentova návštěva kraji přinese… /a to mě vede k úvaze, zdali bych neměl kandidovat na prezidenta. Usmívat se na všechny kolem umím, přijímat dary také, sem-tam bych pronesl nějaké moudro, pro obchod s Ruskem a Čínou jsem také, no, jen to vyznamenání židovského kongresu bych asi tak levou zadní nezmákl. Dali byste mi hlas? Berte to jako úvod ke kampani… :-)/

Koho bych ještě probral? Aha – Piráti. Lebka a zkřížené hnáty? Další „Věci veřejné“?

Japonský spoluobčan bývá autentický a veze se na odporu k islámu, a já si myslím, že jej to vynese vysoko.

Ještě jsem zaznamenal Realistu. Jo, ten mluvívá rozumně. Ale co si představit pod pojmem „změna stylu“?

A jo, já si říkal, že mi tu někdo chybí – přece profláklí ve všech polistopadových diskuzích. No – z mého pohledu káesčémáci doposud zdatně sekundovali – byť v opozici – všem levárnám polistopadových vlád. Jen se udržet u korýtek a moc nevyčnívat.

Zdá se, že jako volič jsem v téže pozici, co Werichův král Já I., když lamentoval:

KDO MNĚ POMŮŽE, KDO MNĚ POMŮŽE???

Jen se mi neodpovídejte slovy babky kořenářky. :-(

P.S.

Úplně jsem zapomněl na o co? O ds. A je to dobře, když upadnou v zapomnění. „Silná pravice“ tu drancovala dost dlouho. Nakonec pan Čistý nečisté trafiky vytvářel, jeho paní sekretářka dřela jako kůň, tož kdoví, jak by dopadl pan Slušný. Naštěstí (jak si dovolím předpovědět) se to nedozvíme.

Lze doplnit logo téměř všech stran:

 1. tresen

  Pro letošní volby vám nepomůže nikdo, pro další si založte vlastní stranu.
  Obávám se, že to je jediné řešení vašeho dilematu.

  • Kamil Mudra

   Já souhlasím s Tarasem:
   „Zkrátím to na nejvyšší míru: Volte komunisty! Je to sice ve výsledku skoro stejné, jako kdybyste zůstali doma a škrábali se na zadku, ale je to prakticky jediná možnost, jak dát citelně najevo, že jste nadšeni stavem společnosti. Vše ostatní je stejné, jako vyhození hlasu na skládku.“
   Když se po mě chce abych se hrabal v koši na odpadky, tak ho vysypu před dveře aby si ho domácí pořádně prohlédli.

   • brtníkvbrlohu

    Naprosto souhlasím s Kamilem, dokonce jsem si obstaral voličský průkaz neb v den V nebudu doma. Jasně se vyjádřil i Valenčík – a to je co říct po jeho vztahu (a rozchodu s) ke ksčm!!!!!! – a ono nejde jen o viditelné vedení ale i o to že tam je dost schopných lidí na nižší úrovni – že nejsou moc vidět je výsledek až sisyfovské dřiny o jejich upozadnění a vytváření mediálního obrazu neschopných strejců.

 2. Rybka

  Svobodní a Realisté
  Rozumní a Monarchisté
  založím si taky spolek –
  Namydlené – z naivních holek.

 3. tatko

  ..ač jsa mimo,přece plkám
  od stáda si žente vlka.
  Jenom v stádu na stráni
  rostou noví berani..

 4. Ondřej

  A co silná ultrapravice? I když odpověď je v článku nenápadně zmíněná, tak přesto svoji radu dám. Mimoparlamentni strany co milují národ a vlast tak silné, že chtějí třeba podpořit levnější pivo. To lidem vazbě pomuze. Osvobozeni od daně alkoholu. Na toto nikde ještě nepřišli, protože jakýkoli alkohol je právě všude jinde než v České republice zdrazovan, aby se omezila jeho konzumace vysokou spotřební dani.

  • vittta

   Vy musíte být úplně blbej, nebo co.
   Výroba alkoholu je obrovské průmyslové odvětví, zaměstnávající statisíce lidí.
   Od pěstování ovoce, obilí a bylin, přes dopravu, až po výrobu, distribuci a prodej.
   Než se pivo, víno, či panák dostane na váš stůl, urazí pořádně dlouhou cestu.
   Levný alkohol pak nijak nezvyšuje jeho spotřebu ve vyspělých zemích, jako je konkrétně ČR.
   Tady stojí litr krabicáku dvacku a pivo v akci bůra, když na to přijde, flaška laciné vodky necelé kilo.
   A přes to spotřeba alkoholu nestoupá.
   Jasně, v zaostalých zemích, jako je Finsko, Švédsko či jiné podobné země, by zlevnění chlastu znamenalo fyzický zánik těchto národů, ale u nás tohle rozhodně nehrozí!

 5. grasyk

  Doplnil jsem P.S.
  Ale jak vidím, pro případné komentáře mělo platit – komentář je dovoleno dávat pouze ve verších. :-) :-)

  • Rybka

   Přemluv dědka, poraď bábě:
   nešlapte už na ty hrábě!
   po volbách zas na čele
   boule jak půl prdele.

 6. Asfalt

  Řada lidí neví, koho volit, a to prosím máme pluralitní systém. V režimu dvou stran by byla nabídka ještě užší. Nebo ne? Nejsou nakonec všichni stejní, ať už jde o pluralitní systém nebo většinový? Lidová taškařice ve hře na demokracii tak ztrácí své nadšence. I to už zde bylo. Mussolini to pak řešil náhradou politických stran politickými korporacemi, jiní jinak. Výsledkem údajně bylo, že nová politická elita prý měla příliš moci. A dnes je to jiné? Copak moci, ve které lze o nerostném bohatství celé země podepsat jen tak memorandum, není až příliš?
  Řada lidí, co neví, koho volit, nechtějí ani k volbám. Jenže kdo nevolí, souhlasí s většínou, což asi taky nebude to, co by nevoliči zamýšleli.
  Je tedy stále jasnější, proč pro takový režim západní elity vraždí miliony lidí všude po světě.

  I proto by bylo dobré nevolit zločince nebo potenciální zločince. Tím se výběr podstatně zužuje. Zaorálek a jeho ČSSD podporoval terorismus na Ukrajině od dodávek zbraní až po politickou podporu (trestné podle § 312d a § 312e t.z. ČR). Babiš z ANO je zase přesvědčen, že NATO by se z obranného paktu měla transformovat na útočný (prý nemáme za nepříle jen Rusko, tedy Rusko je pro Babiše nepřítelem a máme útočit, pokdud by to snad nebylo někomu jasné), což je podle mého propagace útočné války trestná podle § 407 t.z. ČR. Pořád jsou ale slova Babiše jen dětstkým čajíčkem proti otevřené propagaci třeba Cyrila Svobody z KDU-ČSL, který otevřeně na Aktuálně vyzýval k napdení jiné země a čekání na rezoluci OSN je prý ztrátou času (myslím, že šlo o Libyi) ap. O nochsledech (ministr války atd.) ani nemluvě.
  Pravicové strany v tom také jedou jako jeden muž (čímž netvrdím, že ČSSD ap. je levicová, jak předstírá). Pravičáky bych nevolil i z jiných důvodů.

  Protiruská xenofobie je politickému mainstreamu společná a mně osobně dost vadí, možná víc než xenofobie mnohdy údajná proti migrantům.

  Stěží pak vybírat toho, kdo ze současné politické elity není zločinec nebo potenciální zločinec. To druhé platí i pro nadpětiprocentní nováčky na politické scéně jako například Piráty, jež by také vůbec neváhali zachraňovat sousedky (a asi se i vydat na Rusko).

  Vedle výše uvedeného, co nechceme, položme i to, co bychom chtěli. V mém případě je to méně vstřícná migrační politika, více národní identity ve vztahu k EU a určitě alespoň diskuze o setrvání v EU a zejména v NATO, které přestože je formálně obranným paktem, klidně útočí jakoby se nechumelilo (Babiš nic měnit nemusí).

  Pokud se to podtrne a sečte, je volba jen velmi omezená a možná i jediná, pokud tedy budeme vybírat i ty, co o politice vůbec něco vědí. Osoboně se domnívám, že toto je volba slušného člověka, co odmítá zbíjení všude po světě, nenávist k jiným národům, nechce podporovat politicky krytou trestnou činnost a přece jen přes veškerou kolonizační propagandu něco cítí k vlastní zemi. O potřebě bezpečí ve vztahu k té migraci a již už zhnusení nad věčným rozkrádáním všeho veřejného vždy a všude ani nemluvě.

 7. grasyk

  Tak po dnešní debatě na Primě mám jasno. Vím, koho budu volit. Rusofobní válkychtivé omezence a zneužívače eurodotací nechci.
  Kdo mluví o „anexi Krymu“ měl by to jedním dechem doplnit přinejmenším o anexi Malvín a Gibraltaru, o anexi velké části Kypru, o anexi Golanských výšin, o rozbombardování Jugoslávie. Pokud se posuneme ještě kousek, tak by se nám – tj. ČR a Slovensku – mohla vrátit Zakarpatská Rus. (jo, vím, že jsem někdy naivka)

 8. Pingback: Kdo mně pomůže? | Outsider Media
 9. Pingback: Kdo mně pomůže? – archiv2k
 10. Pingback: Kdo mně pomůže? – almanach.cz
 11. Pingback: Kdo mně pomůže? » Oral.sk - Porno Politika

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s