Proč komunisté prohráli?

Z komentářů vittty:

Podle mě je propad komunistů logický (nejsou vidět a nejsou revoluční), ale smutný a nežádoucí, naopak zisk pirátů je národní tragédie!

Na komunistech je nepřijatelné leda to, že jsou málo komunističtí.

Ten (Dolejš) by měl jít od komunistů do prdele, kam dávno patří, a založit si vlastní stranu, nějakou neolevicovou slátaninu.
Komouš musí umět a chtít riskovat, né sedět na prdeli a prát prachy za to, že čas od času pindá, jakkoliv leckdy smysluplně.
Komunista je dravec, ne politický chcípák.

My se nyní nebojíme komunistů, ale Bruselu.
A máme proč!
Komoušů se bát nemusíme.

KSČM pak revoluční být musí.
Né že já to chci, ale tak bych si komouše představoval.
Mohou si odpustit kecy Semelové a jiných výtečníků, těmi dokáží leda hovno.
Ale musí práskat do stolu a bojovat za PRACUJÍCÍ, tedy ne za lůzu, čistě náhodou vesměs barevnou, jak to dělá levice evropská.
A samozřejmě, musí se pohybovat na hraně zákona, čímž si myslím, že více získají, než ztratí, pokud ovšem do toho stolu budou bouchat inteligenti, a ne debilové.

***

Poznámka Janika: Pochybuji, že to tady ti příslušní komunisté budou číst, ale měli by. I když nevím, jestli by jim to bylo k něčemu platné. Současně totiž platí to, co napsal v komentáři Asfalt: „…pokud by se KSČM postavila k palčivému problému migrace stejně jako Okamura, o to víc by byla diskreditována „demokratickými“ stranami. Pokud by byla více komunistická, jak chce třeba Vittta, asi by byla možná i zakázána, jak se i tak o to někteří pokoušeli. Říká se tomu svoboda a demokracie.“

A druhá poznámka: Vybrala jsem jen komentáře vittty a z nich jen to, co se úzce dotýká komunistů. Pod předchozím článkem je řada dalších skvělých komentářů. Myslím, že říkají mnohdy víc a lépe se trefují, než odborníci v televizních debatách. Uzavřu citací embecka: „Propadli komunisti jsou logicti, protoze jim zcasti umreli volici a zcasti jim je vyluxoval Babis s EET. Komunisti by meli klidne 20%, jen kdyby si zmenili nazev a zacali delat levicovou politiku. A Dolejs si nechal zmenit uces.“

 1. Jiří Kalvach

  Snad jen to, že Vittta má dost pravdy, v tom zaměření komunistů. i když jejich čas již odplul. Ale za pracující by mohli spolu s vypasenými odboráři bojovat. Migraci jak vím, Filip jasně odmítá, kvóty také. Takže O.K.?

   • vittta

    To by ještě bylo vhodné zmínit, že představa komunisty ve východní části Evropy je úplně jiná, než v té západní.
    U nás je komunista konzervativní osoba, zastávající se pracujících, a dbající na výchovu k vlastenectví.
    Komunisté v našich představách nedávají nikomu nic zadarmo, ale každý se musí sám starat, a pak komunsta přispěje.
    Naopak na západě je komunista osoba internacionální, radikální proti každému, a zastávající se toliko lůzrů.

    • Janika

     To je zajímavý rozdíl.
     Ale, víš, mně to „bez práce nejsou koláče“ a podobná hesla nikdy moc nesedlo. Mně by ke komunistům pasoval spíš nepodmíněný základní příjem.

     • Mrkos

      Nepodminěný zakladni příjem je hovadina. Nutně vede k rozvratu společnosti.
      Dva nejdůležitější základy morálky společnosti. která má přežít jsou:
      1. Úcta ke stáří a ženě matce
      2. Nic není zadarmo, především ne peníze. /povinost být společnosti užitečný a úcta k práci a vytvořeným hodnotám
      Něco jiného je zvyšování prostředků na společenskou spotřebu, kterýžto proces má společnost pod kontrolou a neumožňuje příživnický způsob života. To je v souladu se socialistickým způsobem života, v jehož rámci lze vést i různé životní styly.

    • Ondřej

     Pletete si komunisty s fašismem:-) Heslem komunismu je “ Každý podle svých možností, každému podle jeho potřeb.“ Tedy neuznávají zasluhovost, ale potřebnost.

     Měl byste si toho Marxe někdy přečíst, bez toho komunismus nepochopitelné. Jak napsal ve svých Grundrisse „Myšlení je nutně součástí veřejně dostupného a sdíleného světa“.

     On ani tak intimní a navýsost bytostně individuální počin, jako to co se vám odehrává v hlavě, nebere jako vás privátní majetek, ale jako věc, je-li jednou vyřčena, jako věc veřejnou a společensky formovanou, že nemůže patřit jen dotyčnému, ale celé společnosti. To, že by snad ti, co nikdy nic nevymysleli, měli být o hladu a na dešti, se vážně nezmiňuje.:)

       • vittta

        Neměl byste si to zasadit do kontextu doby?
        Tehdy nebyla žádná legrace být dělník, nebo rolník.
        Marx nevymyslel manifest, že by se nudil, ale protože se díval kolem sebe, na rozdíl od mnoha jiných, jak bylo obvyklé, a jak je obvyklé i dnes!

     • Honza999

      Ano, to vaše heslo “Každý podle svých možností, každému podle jeho potřeb.“ je právě důkazem toho, že žádný komunismus u nás nebyl. nejen u nás, ale ani nikde na světě totiž nikdy neexistovala společnost fungující na tomto principu. Vaše heslo odkazovalo na budoucí „žádaný stav“.
      Fungoval princip „Každý podle svých schopností, každému podle jeho zásluh.“ Pravda, nefungovalo to na 100% – jako v každé společnosti, v každém systému, byla část privilegovaných, ale ti privilegovaní měli oproti zbytku (při srovnání s privilegovanými dnes) jen nepatrné, ale opravdu nepatrné přilepšení nad průměrem.Další přilepšení jiné „privilegované skupině“ pak v podstatě spočívalo v tom, že i ty neschopné dokázali nějakým způsobem zapojit do systému a nenechali je chcípnout hlady. Je pravda, že to snižovalo efektivitu, ale daleko horší dopady měla ekonomická válka, kterou proti systému vedl západ – téměř neomezené finanční prostředky světové rezervní měny, nesměnitelnost koruny a ostatních měn socialistického tábora, embarga, nekalé obchodní praktiky – to bylo to, co pohřbilo socialismus a nedovolilo pokračovat dále směrem ke skutečnému komunismu (kde už potřebnost je preferována – očekávalo se že komunistická společnost bez společenských parazitů bude natolik bohatá, aby dokázala normální potřeby všech svých členů uspokojit – ale pozor, je stále vyžadována „zásluhovost“ podmínkou každý podle svých možností), spolu s rezignací obyvatelstva, které na tuto ekonomickou válku západu proti nám doplácelo.

  • vittta

   Nebouchá do stolu.
   Tak to očekávám od Okamury, i když to je člověk nezkušený a možná i naivní.
   Řvát musí, a né si nechat zavřít hubu mainstreamem, jak to udělali komunisté!

 2. grasyk

  Často slyšíme termín „populismus“. A která strana vlastně není před volbami populistická? Všichni slibují hory doly. Někteří s jasným vědomím, že to nejen splnit nedokážou, ale ani nebudou chtít. Jako např. Zaorálek. Nechť je mu oranžová zemina lehká.
  Jinak mě vcelku pobavil výrok:
  „…populismus je rychlé a líbivé řešení….
  Já mám rád rychlá a líbivá řešení, i když jsou těžko uskutečnitelná. Co je alternativou? Odporná a pomalá řešení, která lze uskutečnit snadno? Něco jako „je to dál a horší cesta, ale zato to déle trvá“.“

 3. embecko

  Komuniste prohrali, protoze hegemonni diskurz nedovoluje vest levicovou politiku. Ta se tresta ostrakizaci, verejnym zostuzenim a soudem a naslednou financnim likvidaci, anebo vezenim.
  To volic podvedome vi velmi dobre a tak je take zticha, jako komunisti, ale i jako socdem…a coby nahrazkovy volebni cil si pak vybere levicove simulakrum, obvykle nejakou stranu slouzici velkokapitalu, jako ANO ci Piraty, tvarici se protisystemove, lidove az socialne. Volic na tom neni zas tak spatne, aby musel volit nebezpeci, vyplyvajici z moznych spolecenskych turbulenci, ktere by po volbe komunistu mohly prijit. A chova se velmi racionalne: tusi, ze komunisti a levice obecne se levicove chovat nemuze, protoze hrozi velke nebezpeci. Tak se chova jako jeho potencialni levicovi vudci: Tvari se, ze neni levicovy (anebo napul, umerene) a voli pseudolevici, aby sam sebe alespon trochu vyvinil.

  • vittta

   To mě zaujalo, Saxi, jak píšeš o zapovězené levicové politice.
   Na tom je hodně pravdy.
   Tak jakmile se nějaká strana začně chovat levicově, tedy bije se za pracující, za staré a nemocné, je okamžitě ostarkizována.
   Je to logické, pracující pracuje u nějakého buržousta, takže starost o něj onoho buržousta něco stojí.
   Starý a nemocný zase něco stojí stát, a všemožné pojišťovny.
   Levicová činnost je vítaná, především na západě, a zde se to věrně kopíruje- ale VOCAĎ-POCAĎ!
   Je povoleno, starat se o migranty, cigoše, asociály všeho druhu, o buzeranty a devianty, o zvířátka a přírodu všechny tyhle chujoviny, neb se to tváří levicově, ale buržousta to nejen nic nestojí, ale naopak mu to nese nemalé zisky.
   Starost o asociály a migranty platí stát, zisky inkasují buržousti, rovněž ekologie nese nemalé peníze spekulantům a podbvodníkům.
   Buzeranti a devianti pak jsou mnozí „levičáci“, takže je povoleno je podporovat, co se zvířátek týká, je to úlitba naivkům, a staráme se jen o zviřátka, z nichž je zisk nevalný.
   Všechno do sebe krásně zapadá, jak puzzle!

  • Kamil Mudra

   „Tvari se, ze neni levicovy (anebo napul, umerene) a voli pseudolevici, aby sam sebe alespon trochu vyvinil.“
   Volby jsou přece anonymní, saxi. Tedy může dát svůj hlas komunistům i levičák, hrající z různých důvodů pro své okolí pravičáka aniž by se musel bát že mu to nějak „poškodí profil“.

   Pokud to tedy hodí nějaké pseudolevici, není to proto aby se vyvinil, ale prostě proto že se v jeho očích komunisti nechovají tak jak by si u nich představoval. A je jedno jestli si uvědomuje že pokud by se chovali tak jak by si přál, byli by postupně ostrakizováni až k vymazání z politické scény a nebo je prostě považuje za lenochy kteří se myšlenkám komunismu z jakéhokoli důvodu zpronevěnuřují. U volební urny vyjdou oba přístupy na stejno.

   Ten strach z možných turbulencí v případě jejich výhry určitě hraje svou roli. Ti „jednodušší“ voliči spolknou strašáka znárodňování a pokud se nebojí o vlastní podnik, bojí se o podnik svého zaměstnavatele (když je aspoň trochu slušný). Těm přemýšlivějším je jasné že komunisti ke kormidlu nebudou připuštěni ani coby potenciálně silní koaliční partneři a pokud by se nějakým zázrakem dostali k samostatné vládě a chtěli svou pokitiku realizovat – tak tu máme natošup zase tanky – jen z jiných končin. A nebo alespoň „karanténu“.

   Taky každý rok přibývají voliči už od školy dostatečně zpracovávani aby v komunistech viděli tu nejhorší možnou variantu a naopak umírají ti, kteří jsou ještě schopni porovnávat jejich dřívější působení s působením současných „kormidelníků“.

   No a noví „levičáci“? Pro ty je nějaký komunismus a boj za práva zaměstnanců úplně pasé. Mají jinou představu o tom zač je třeba bojovat, nabídka cílů je hojná a podporována systémem. Vyberou si některou z protěžovaných neziskovek a jsou IN a bez rizika.

   Za stávajících podmínek komunisti nemají šanci. Musí se na ně nejdříve zapomenout, pak se musí ta idea znovu vynořit pod nějakým novým pojmenováním (jako např. solidarismus), „nové“ myšlenky zaujmout právě tou „novotou“ a získat radikální příznivce kteří mají potřebu být „kontra“ a proměnit se ve hnutí. To ovšem až tehdy, kdy už bude systém dostatečně prohnilý, aby nebyl schopen klást dostatečný odpor.

   • brtníkvbrlohu

    Problém je v tom, Kamile, že to co píšeš v posledním odstavci musí mít nějaké políčko, nějaký záhoneček kde by to mohlo klíčit – byť ve skrytu – a ten nikde jinde než u komunistů nevidím – Takoví jako byl Valach či Hauser jsou sice zajímaví a někdy i užiteční ale jsou to slepé uličky. V tom je tragedie doby. A nemění na tom nic i to že to políčko to i u těch komunistů nemá lehké.

    • Kamil Mudra

     No právě o to jde. Proto by tě asi nenapadlo pěstovat si klásky mezi dlažebními kostkami na chodníku. Tam by ti každý klíček skončil zašlapaný a pokud by náhodou byl odolný proti podrážkám tak pozornosti pečlivého správce komunikace určitě neunikne.
     Komunistická pšenka není pro „panské parky“. Té se vždy nejlépe dařilo v rukou prostého lidu a toho si její současní pěstitelé, jak se zdá, nejsou dostatečně vědomi. Nesejí – nesklízí. Navzdory tomu že kvalitního hnojiva je k dispozici víc než dost.

     • Nerevar

      … a dočasná přestávka mezi krizemi zdá se být na věčné časy. Kdo se teď ozve proti oprášení konceptu nucené práce, například?

   • embecko

    „Volby jsou přece anonymni“
    No ale vinu muzes citit i pred sebou, nejen pred druhymi, Kamile.
    „Musí se na ně nejdříve zapomenout, pak se musí ta idea znovu vynořit “
    To jsem si chybne myslel drive taky a byl jsem proto, aby se prejmenovali. Ale soudruzi jsou zrejme chytri a informovani a po 89. pochopili, ze nemaji sanci, ze prohrali a ze by prejmenovani byla cesta do pekel (vis treb, jak se jmenuji soucasni komunisti v Polsku? Urcite to ej nejaka PDSD, SPDL, anebo SPDSP…..
    A tak na znameni kontinuity, vzdoru a nadeje zachovali to jedine, co mohli zachranit: nazev.

    • Kamil Mudra

     „No ale vinu muzes citit i pred sebou, nejen pred druhymi, Kamile.“
     I v takovém případě, saxi. Volební urna zachová své tajemství lépe než farář ve zpovědnici a za odpustek nevyžaduje ani to omílání otčenášů. Vyvinit se lze snadno i před sebou a bez kompromisů. Myslím si že jde spíše o názorový zmatek než o nějaký pocit viny.

     „To jsem si chybne myslel drive taky a byl jsem proto, aby se prejmenovali.“
     No, mě naopak z počátku to jejich furiantsví imponovalo. Viděl jsem v tom jistou zásadovost a sympatickou rebelii. Nic proti tomu že se rozhodli zachovat „firemní štít“, ale už dávno měli vytvořit nějakou klon který by pod jiným, neposkvrněným (protože novým) štítem, „dodával na trh jejich produkt“. To že nic takového neudělali svědčí o tom že buď nejsou chytří a informovaní a že nic nepochopili a nebo že „ztratili zájem o výrobu“.

     Hele, pamatuji si ještě z učňáku jak jsme tam na nějaké akci hráli a zpívali s kámošem (tedy zpíval hlavně on a já se sporadicky chytal neb anglina nebyla moje parketa) písničku od Osibisy. Přišel vychouš, dal mi prsty na struny a řekl nám ať do zábavy nezatahujeme „ty zápaďácký manýry“. Opáčil jsem že nejsem žádný rasista abych zavrhoval nějakou muziku jen proto že ji hrají černoši. Zrudnul, sklopil uši a vyšuměl. Už si nedovolil zasáhnout ani když jsme hráli „další zápaďácký“ věci od bílých interpretů, poněvadž nebyl v obraze a nechtěl riskovat další označení za rasistu.
     Asi víš co tím myslím.
     Nemám nic proti hrdé frajeřině. Ale prosazení jakékoli myšlenky vyžaduje také strategii a diplomatický přístup.
     Sám přece píšeš že:„Komuniste prohrali, protoze hegemonni diskurz nedovoluje vest levicovou politiku.“ No tak je potřeba se do toho diskurzu vetřít nějakými jinými vrátky a nemusím přitom ani mít na sobě komunistické tričko, kvůli kterému se ke mě, za potlesku přítomných, „každý slušný demokrat“ otočí zády a z diskuse mne tak vyloučí. Přesně jak níže píše vittta: „Moderní komunista se musí rvát o podmínky pracujících, za to je nikdo zakázat nemůže, a dělat to hlasitě a radikálně!“ a já k tomu dodávám že přitom ani nemusí nikomu věšet na nos že je komunista ba dokonce ani to že je levicový. Prostě kope za nějakou sociální skupinu, stejně jako jiný kope za migranty nebo homosexuály atd. Ke komunismu se může přihlásit kdykoli později, za příznivější konstelace. A „oficiální komunisti“ se mohou zatím soustředit na to zachraňování a udržení názvu.

     • brtníkvbrlohu

      Souhlas s jednou připomínkou – čím mladší tím víc je vidět zblbnutí současným školstvím způsobované vymytí mozků – musím vědět co chci – mít cíl – na to se musím vzdělávat v teorii. Svého času jsem se hodně zajímal o anarchisty – ba i pravidelně četl A-kontra – hlavní příčinou proč jsem je nakonec zavrhl jako totálně slepou uličku byl jejich myšlenkový guláš – celé jejich směřování se omezilo (tedy ne u všech) na rozbití ciferníku nějakému náckovi, maximálně četli nějakou svojí bibli, ale jen ve zlomku ze všech a ještě ne celou, Marxe si mnozí pletli se Stalinem, oháněli se Trockým ale o podstatě sporu se Stalinem nevěděli nic atp.
      Jsou ochotni za něco kopat do roztrhání těla ale často nevědí že je někdo táhne na vařené nudli coby užitečné idioty.
      Za doby hospody U kaštanu se na to vzdělávání kladl důraz!
      A k pirátům – je zahubí jejich úspěch, platí pro ně totéž co o anarchistech.

      • Kamil Mudra

       Mě na anarchistech a liberálech vadí, že buď nejsou ochotni připustit, že naplnění jedné i druhé idey by směřovalo k zákonu džungle, nebo vidí pojistku proti němu v zodpovědném chování každého individua. Tahle naivita se může jevit sympaticky když se o tom vede řeč ale v praxi by šlo o cestu do pekla.
       Podobně naivně se k zářivé budoucnosti staví sluníčkoví komunisté (nezaměňovat se současnými sluníčkáři) kteří žijí v přesvědčení že je komunismus i bez represe schopen odolat působení nespolupracujících a takový systém zneužívajících jedinců a že neexistuje kritická mez při jejímž množstevním překročení by tito lidé komunistický systém rozložili.
       Proto mám všechny tři idey „v šuplíku“ se štítkem „utopie“ i přes to že ta komunistická je mi velice blízká a její skutečné (nikoli známé pokřivené modely) bych celosvětově uvítal.

       Co se pirátů týče vidím to podobně. Úspěch je buď zahubí a nebo předělá v něco jiného než čím se v současnosti snaží být (či alespoň prezentovat).

       • brtníkvbrlohu

        Otázka jestli to totální znárodnění je nutnou podmínkou – viz NEP a Kondratěv, ostatně ona tzv plánovitá ekonomika taky má svou genezi – v totálním rozvalu a bezradnosti po občanské válce se vzalo co bylo po ruce – tzv. prikaz – systém fungující v carských zbrojovkách – Putilovských, Stalin se k tomu vrátil, po NEPu, takže s tím podnikání jako nemožnou věcí bych byl opatrnější.
        Zajímavá je Čína – co se z toho vyvrbí – tam podle mne nechají podnikání dokud to bude přínosné, ale utnou to -v různé míře pokud uznají „že tahle kočka už nechytá myši jak by měla“.

        Kamile – u mne to v šuplíku má štítku nerealizovatelná utopie a v závorce nebezpečná utopie.

        • embecko

         Samozrejme neni, problemem je, ze tuhle problematiku si na levici nikdo nemuze dovolit rozpracovat funkcnim zpusobem (tedy tak, aby se stala vseobecne uznavanym politikem). Jakmile se neco takoveho jen naznaci, kapitalista a jeho klavesnici ozbrojena pest hned zacne kricet neco o gulazich a povesenych oponentech (viz tresen zde).

         • Kamil Mudra

          „…zacne kricet neco o gulazich a povesenych oponentech (viz tresen zde).“
          Protože má možnost argumentovat příklady z minulosti. Proto přece říkám že takový projekt může nabídnout jen seskupení (strana, hnutí…) které takto historicky zatížené není a ne v tak radikální podobě která by obsahovala nějaké všeobecné znárodňování.

        • Kamil Mudra

         „Otázka jestli to totální znárodnění je nutnou podmínkou“
         Pro opravdový komunismus ano. Proto také říkám že komunismus je jen pro komunisty a nelze k životu v komunismu nutit lidi kteří se s tou ideou neztotožňují. A protože svět není obýván pouze komunisty, nelze ani komunismus zavést na dobrovolné bázi ať už globálně a nebo i státně. Protože co s těmi lidmi kteří ho nechtějí? Nebylo by správné někoho za to nechtění zavírat nebo vyhošťovat či nutit aby se přizpůsobil.
         Proto je třeba vytvořit takový systém, který umožňuje seberealizaci jedněm i druhým, avšak znemožňuje seberealizaci těm kteří se snaží ovládat společnost a nutit ostatní aby se podřizovali jejich zájmům. Tedy umožnit podnikání do takové výše aby lidé kteří mají potřebu „být sám sobě pánem“ ji mohli naplnit, ale současně nemohli vyrůst do takové pozice ze které panují druhým. Jde o to vytvořit prostor který by vyváženě sdílely státní, družstevní i privátní podniky a každý člověk by měl možnost zvolit si takovou formu obživy jaká mu vyhovuje (pochopitelně s výjimkou kriminální).

         • vittta

          Tohle reálný socialismus více méně naplňoval.
          Podnikalo se všude, ale melouchem.
          To byla chyba, všechny to hospodské a řemeslníky měli nechat bejt, zajistili by nedostatkové zboží a služby a stát by jim nemusel platit režii jako u melouchů nebo hospod, a ještě by dostal nějakou tu pětku na daních!
          Ten režim se DAL reformovat, né že ne, a právě proto reakce- mezinárodní reakce v osobě Havlů a jim podobných, pořád do úmoru tvrdila, že socialismus se reformovat nedá!

          • Kamil Mudra

           Možná tě překvapí, vittto, kdo s tím co píšeš souhlasil. Poslechni si zhruba od 18té minuty. Ale stojí to za poslech celé. Sestřih co koloval svého času po republice byl asi jeden z prvních hoaxů se kterým jsme se mohli setkat.

          • vittta

           Já už jsem to Kamile celé slyšel.
           A jestli tam najde někdo něco slaboduchého, ať tedy hodí tím kamenem.
           Jakeš se jen neumí kloudně vyjadřovat, ale to, co říká, má smysl!

         • pacifista

          Pravdivé. Co ale dělat pro tuto vaši myšlenku, „umožnit podnikání do takové výše aby lidé kteří mají potřebu „být sám sobě pánem“ ji mohli naplnit, ale současně nemohli vyrůst do takové pozice ze které panují druhým“, když už je dnes globalizace ukončena?

          • Kamil Mudra

           To kdybych věděl… :-(
           Ale souhlasím s vitttou výše, že socialismus byl pro uskutečnění téhle myšlenky podstatně lepším odrazovým můstkem než to co je teď. Nevím jak to myslíte s tou ukončenou globalizací – kolo dějin se ještě točit nepřestalo. Třeba se příležitost ještě naskytne. Zatím asi nejde dělat nic jiného než se snažit udržet ve střehu abychom ji dokázali čapnout za pačesy.

  • tresen

   Ano, Saxi, to platí. Platí to, pokud přijmeš premisu, že jediná levicová politika je ta, jejímž cílem je marxleninská beztřídní společnost, přičemž cesta k ní spočívá v revoluci, po níž přijde na řadu věšení odpůrců, konfiskace majetku a zavírání kolísavých jedinců do nápravných táborů do té doby, než se rozhostí globální beztřídní dobro, samozřejmě zcela dobrovolně.
   Cokoli jiného, co se prohlašuje za levici, je pak plodem oportunismu a posluhování kapitálu.

   • vittta

    Musíte to brát v kontextu demokracie, Třešni.
    Cíl může být jakýkoliv, ale musí to projít volbami.
    Navíc, jak píše Asfalt, s takovým cílem by komunisty rychle zakázali.
    Kromě toho by to těžko zaujalo nějakou větší část voličů.
    Moderní komunista se musí rvát o podmínky pracujících, za to je nikdo zakázat nemůže, a dělat to hlasitě a radikálně!
    Revoluce je pro naivky, tedy dneska.
    Jakmile by čas nahrával revoluci, ta stejně přijde, a nikdo se nikoho na to ptát nebude.
    Komunisté ale mohou být levicoví a navázat na to dobré, co bylo před listopadem 1989- a nebylo všechno špatné.
    To špatné pak zavrhnout jako chybové, což komunisté udělali, ale dle mého opět ne moc hlasitě.
    Také chyba!
    Myslím tedy české komunisty, ne komunisty obecně, ti na západě mají přeci poněkud jinou tradici, tam ještě staví na naivní revoluci, to je na hovno a prorazit nemohou!

    • tresen

     Abyste rozuměl: jedině s programem, pro který platí tato premisa, riskuje strana, že nesplní ústavní podmínky pro svou existenci v demokratickém státě a že může být rozpuštěna, protože usiluje o likvidaci lidských práv.
     Je to reakce na Saxe, který naznačoval, že to riskuje levice jako taková, což samozřejmě není pravda.

     • embecko

      Ano, evropsky demokraticky stat, provozujici mucirny politicke opozice ciziho statu (Polsko), podporujici svrhavani demokraticky zvolenych vlad (Ukrajina), bombardujici sve sousedy bez opory v usneseni OSN (Srbsko), likvidujici cele staty (Libye), poradajici skrze sve instituce hon na vlastniho prezidenta (Zeman a CT a CRo), zavirajici poslance do vezeni, aby mohl byt zvolen ten spravny prezident (Sladek), strilejici gumovymi projektily do lidi, pozadujicich vselidove hlasovani (Barcelona), pomahajici zabijet civilisty po tisicich (Irak, Afghanistan, Syrie) atd., atd…tak jedine takovy stat je obranou pred nedemokratickymi stranami.

      • tresen

       Asi to chce žít v takovém státě, který mě ochrání před nedemokratickými silami tím, že sám ctí demokracii a chová se podle dobrých pravidel. Respektive v takovém státě, kde se na dodržování demokratických pravidel dokáže domluvit většina společnosti. Co takhle Švýcarsko? Zatím to tam necháš, jak to je, nebo už máš plán, jak zavedeš diktaturu proletariátu?

       • brtníkvbrlohu

        Třešničce bych doporučil studovat – začal bych u Leninova Stát a revoluce, pak podstatu sporu Stalin Trockij, vizi světové revoluce v 20tých letech min století a vrátil se k Marxovi jak definoval možnost změny spol. systému – jaké musí být splněny podmínky. A by pochopila co se skrývá v přechodu kvantity v kvalitu, kdy je možnost evoluce a kdy to skončí revolucí jako výsledek objektivních podmínek. Pak nebude bazírovat na zevních jevech bez poznání podstaty a příčin

        Ale nezazlívám jí její nevědomost – předevčírem jedouc vlakem s množstvím studentů bavících se o volbách jsem jen tiše žasnul nad jejich naivitou – o několik dní dřív na začátku mé cesty mi byly sympatické dvě dívčiny – pilně celou cestu co jsme měli společnou s věnovali studiu čínštiny.

        • Ondřej

         Jsem rád, že to víte brtníku. Je vidět, že jste pak při hodinách Marxáku dával pozor….Jistě jste si též dovolil připomenout, že podmínky které by přeměnily kvantitu v kvalitu na základě these „každý podle svých možností, každému podle jeho potřeb“ nelze nikdy dostát, protože se jedná o socioekonomické perpetum mobile, kdy kvalita a kvantita jsou závislé na libovolně vysokých proměnných a že jejich naplnění má co do činěné s matematickým pojmem „limity funkce blížící se nekonečnu“. Jistě si můžete myslet že je to jinak a čekat dalších 150 let, až pro tento jev nastanou příhodné podmínky, jen se obávám, že se načekáte jako pánové Estragon a Vladimír při čekání na jistého pana Godota….

         • vittta

          Vy držte zobák s perpetum mobile, vy tvrdíte, že německá ekonomika závratně roste díky migrantům, z nichž 99% pobírá sociální dávky a někteří i vícekrát.
          A ještě to zesiluje sociální systém.
          Proti těmhle vašim sluníčkovým plkům je komunismus ryzí realita!

          • pacifista

           Německá ekonomika hodně rostla a proto jim tam nasadili migranty, aby měli koho živit a tolik už nerostli. Merkelová kope za globalisty. Není přáním globalistů aby vyspělé země dosahovaly stále větší životní úrovně. To by se pak světové zdroje rychle spotřebovaly a to není v plánu. V plánu je utlumit vývoj tímto směrem, proto se centrum řízení přesouvá do Číny.

          • vittta

           Těžko říci, ale jedna věc je jistá:
           Drtivá většina migrantů se na hranice Evropy nebo do výchozích postavení v severní Africe sama dostat nemohla.
           Pokud byl cíl útoku Německo, je v podstatě cílem útoku celá Evropa, protože Německo Evropu do značné míry ovládá.
           Mohl to být ale čistě kšeft organizoaného zločinu, který na migraci vydělává neskutečné peníze, nebo islámské země už nevědí co z penězi, a migrace je pokus o islamizaci Evropy.
           Evropa je totiž-alespoň v těch nejvyspělejších zemích- vnitřně velice slabá!

   • embecko

    Ano, to plati, pokud prijmes premisu, ze levicove nasili na tyranovi je reakci na svetove valky, zamerne vytvorene hladomory s desitkami milionu mrtvych, burske anglicke koncentraky, strelbu do stavkujicich, veseni odpurcu, zavirani kolisavych jedincu do vezeni, svrhavani sekularnich rezimu, bombardovani fosforem, provozovani ilegalnich muciren, genocidu, a to do doby, nezi se rozhosti demokraticke dobro a zavladnou lidska prava.

 4. tresen

  Proč komunisti prohráli?
  Pamatujete, jak Zeman vyšachoval republikány, protože jim vzal drajv tím, že slíbil vázat stranické knížky do kůže nepřítele?
  To se teď stalo i komunistům.
  Jako vždycky bylo lákavé volit toho, kdo momentálně umí nejlíp naštvat „establišment“. Tuhle roli komunistům v minulosti tekutě se hněvající voliči ochotně přisuzovali, ale letos už ji fakt nedostali, objevili se nadějnější herci.
  To jedna příčina ztráty.
  Druhý důvod je zřejmě silná potřeba další velké skupiny voličů přimknout se k někomu silnému, vlídnému, spravedlivému, k někomu, kdo umí hovořit neformálně, kdo umí vzbudit dojem, že bude tím nejlepším tátou státu. A to komunisti nejsou ani náhodou. Ten někdo vyluxoval hlasy skoro všem. Komunistům se to nevyhnulo a obrana prakticky neexistovala.
  Oni jsou furt stejní. Nemění se. Mění se svět a ten už si jich jaksi nevšímá.

  • pacifista

   Staří umírají, ale ta základna starých je pořád veliká. Jenže ani těm starým to nestačí a tak utekli jinam. Mají asi pocit, že pan Filip si ve sněmovně hlavně užívá dobrého bydla. Přidám takové tři perličky, které se u nás v den voleb staly. V domově důchodců chodí mezi klienty s urnou. Přítomna je i sociální pracovnice. Babička se ptá koho má volit. Sama neví a nikdo jí poradit nesmí. Dcera přichází za svou matkou a nechává jí tam obálku. Personálu pak dvakrát připomíná aby maminka nezapomněla volit. Paní doktorka, která v zařízení matku a zároveň tam jednou týdně dochází aby vykonala pravidelnou zdravotní obchůzku, připravuje vždy i zalepenou obálku, aby maminka mohla volit. Maminka trpí demencí. Tak co na to říct?

  • Janika

   Nebo Okamura.
   Ale co se týká toho stáří, tak podle mých zkušeností jsou nejradiálnějším a nejagresivnějším stvořením pravicové báby :-). A ty volí vždycky.

 5. Eddie

  Kdyz ctu komunisti, vybavi se mi Platenik, Zdivocela zeme, Tmavomodry svet, Anna Proletarka, general Lorenz, Vasil Bilak a ten zmetek co mi delal sefa a nikdy nic pro nikoho nevykonal zadarmo … Fakt uz ne, ani za nic

    • brtníkvbrlohu

     Fobie ne – to už je přímo paranoia – a navíc mám pocit u někoho kdo to pořádně na vlastní kůži nezažil.

     • taras2

      Brtníku, není to paranoia, ta nemá reálný základ. Eddieho odpor k normalizačnímu režimu ten reálný základ má; byl to vskutku hnusný režim. Rozporuplnost pohledu na oba režimy vznikla z toho, že český kapitalistický systém (důraz kladen na slovo český) je přibližně v polovině parametrů lidského života mnohem hnusnější, než byl ten husákovský. Zdánlivě tak mají pravdu všichni: ti, kteří opovrhují komunistickým režimem – i ti, kterým se hnusí režim současný.

      • vittta

       Byl to hnusný režim.
       Ale měl takové prvky, o krerých se leckde leckomu ani nezdá.
       Přečti odkaz, co jsem poslal Eddiemu.
       Všiml sis někdy, že je tráva zelená?
       Je to samozřejmé, a trávy je mnoho, až to sere, tolik jí je.
       Ale kdyby najednou nebyla…..hned by sis všiml, a dal bys nevímco za to, vidět alespoň pár m2!

       • Kamil Mudra

        „Před listopadem 1989 a po něm až do doby masivní privatizace stát vlastnil skoro všechny zdroje národního produktu. V ceně tohoto produktu je obsažena i složka, která by měla být vyplácena jako mzdy a platy. Stát však vyplácel nižší mzdy a platy, než by tato složka umožňovala, a zbytek používal na dotace a benefity v oborech, jako je bydlení, veřejná doprava, potraviny, bezplatné zdravotnictví a školství, sport a rekreace, energie, voda, kultura, odívání, vše pro děti atd. Tyto výhody byly obdobou nepodmíněného základního příjmu, neboť jich mohl využívat každý občan…. Při nedomyšlené a zpackané privatizaci stát přišel o většinu zdrojů svého příjmu. Podniky stát předal bez odpovídající náhrady novým majitelům i se zaměstnanci a jejich nízkými mzdami. Benefity mezitím zanikly, na jejich hrazení teď měli peníze noví vlastníci, ale ponechávali si je pro sebe, nebo pro akcionáře, převážně zahraniční… „
        http://outsidermedia.cz/nepodmineny-zakladni-prijem-a-nase-mzdy-platy-duchody-a-socialni-davky/

        • pacifista

         Moje přesvědčení je, že vše bylo cílené. My, co jsme čekali na zákony, které by tomu šílenému chování zabránily, jsme se nikdy nedočkali. Nikdo mi nevymluví, že ti nahoře nevěděli co činí, když jsme to věděli my dole. Věděli, že když nebudou poslouchat, nebudou mít ani koryta a ta chtěli.

      • brtníkvbrlohu

       Tarasi teď jde o to – když se mluví o polovičce – o kterou polovičku potřeb podle Maslowa jde – o tu horní nebo základní?

       • taras2

        Lidská práva podle Listiny jsou rozdělena do několika částí. Aby bylo možno říci, který režim je porušoval (respektoval) více, bylo by nutné jim přidělit váhu, důležitost, a pak váženým průměrem zjistit, jak na tom jsme na tom byli nebo jsme. Tomu se ovšem současná sociologie vyhýbá jako čert kříži, což o něčem svědčí. S Maslowem je to stejné: jestliže důležité základní potřeby nepochybně pro všechny lépe zajišťoval režim komunistický, v těch dalších čtyřech už je to sakra problematické, musely by zase nastoupit váhy a těžké výpočty. Pro potřeby dohadování Brtníka, Tarase a Eddieho myslím úplně postačí to dělení halb und halb.

    • embecko

     Tebe ta krutost normalizacniho gulasoveho teroru poznamenala na cely zivot, Eddie :o)
     Ale podstata v tom je: pravice stavi na egocentricky citlivych kadrech, zatimco levice na hyper-empaticky zalozenych.
     Je to paradox, ze levicakovi vadi spise cizi utrpeni, nezli vlastni a pravicak zas nadava na rezim a pritom se trapi spise sam se sebou :o)

     • embecko

      Ted mi doslo, ze tahle ma uvaha neni uplne plana, nebot je podporena praxi:
      zatimco levice se stara o drobneho pravicaka, traumatizovaneho moznym nastupem totality, moderni pravice zas pecuje o masy pracujiciho lidu a snazi se jim zajistit dustojny zivot skrze zavedeni demokracie a lidskych prav :o)
      To jsou ale paradoxy!, rekl by pan Vanek…

  • vittta

   Ty komunistické sračky měly o dost větší kvalitu, jak ty antikomunistické.
   A já, když je řeč o komunistech, tak se mi- a fakt nevím proč- vybaví ulice Palackého, vyzdobená pestrobarevnými vlajkami v takových podstatvcích asi po 8 kusech, a na lampách, a slavnostní atmosféra kolem 1. máje, což nás děsně bavilo jako kluky.
   A svítí u toho slunce a mě je asi kolem 10 let a cítím se dobře a bezpečně!

   • Eddie

    Ja si pamatuju mrazivy konec listopadu 1989, Marta Kubisova, Karel Kryl, nadhera, na to nikdy nezapomenu. Jen mi bylo tech zminenych 24.

    • vittta

     Byla to velká doba, ale člověk, jak mu ubíhají roky, by se měl umět na tu dobu podívat jinak, než mladistvým nadšením.
     Věřili jsme, že toho zlého se zbavíme, a to dobré že nám zůstane.
     Toho zlého přibývá a to dobré postupně zanáší čas, až se to zase objeví s tím, že na to přišel někdo jiný…..

    • bara

     Jo, jo, ales neposlouchal. KK venku ve zdaví přežil 20 plodných let. Ještě se chvíi snažil, než ho to zabilo. A stejně ho nikdo neposlouchal. Koupil sis aspoň Monology?

      • Kamil Mudra

       Já myslím že od nějaké (relativní) hranice hmotného zabezpečení výše už se nedá hovořit o nějakém nalítnutí, nýbrž jde prostě o spokojenost. Malér je jen v tom že většina společnosti na tu spokojenost nedosáhne.

       • Ondřej

        A to by mě zajímalo, kolik či aspoň nějakou metriku, jak kvantifikujete spokojenost „od výše částky“. Sociologii i politologii by to nesmírně obohatilo, kdyby věděly „tu výši hmotného zabezpečení“. Spokojenost ale prý na majetku vůbec nezáleží, tvrdí zase vittta. Budete to mít složité.

        • vittta

         Ale jděte.
         Spokojenost nezáleží na majetku od určité výše, mám dojem, že jsem vám to bai voko už psal.
         Je tedy značný rozdíl, jestli má někdo v kapse pajdu, nebo nic.
         Pokud někdo bere vejplatu 10 000 a platí nájem 8 000, pak asi moc šťastný být nemůže.
         Pokud někdo bere 20 000 a nájem je 8 000, už je o dost šťastnější, je tam velký skok.
         A když bere 30 000 a nájem je 8 000, je takový člověk více méně v klidu.
         Tím spíš, pokud by měl těch 30 000 jistých.
         Lepší pak je, mít 30 000 jistých, než 40 000 nejistých, pro ten klid, a na to navazující štěstí.
         Pak se ale skok spokojenosti zase snižuje.
         Pokud někdo bere 50 000, už mu byt za 8 000 nepřijde dost nóbl a platí třeba 20 000.
         A auto a všechny tyhle sarapatičky.
         Zase je v pohodě, když bere kilo, ale když bere 500 000, tak už bydlí za 50 000 ale štěstí mu nepřibývá.
         Už proto, že si myslel, že mu přibývat bude.
         Šťastný může být úplný chudák, pokud bydlí někde v lese a zdravíčko mu slouží, ale chudý dělník, co dělá otrockou práci za málo peněz a ještě blbě bydlí, ten moc ne.
         Kupodivu, boháči o moc šťastnější nejsou, zajedno si myslí, že jim každý závidí, pak že je chce každý okrást, a pak také už nemají z ničeho radost, protože taková je přirozenost lidská, že člověka baví něco jen chvíli, a to je o to markantnější, když má prostředky na to, aby si mohl dovolit cokoliv jiného.
         Jenže…tohle vy nechápete, vy si myslíte, že štěstí se odvíjí od výše platu, a jednotkou štěstí že je plat německý…..

       • Eddie

        Diky Kamile, to je dobra pripominka. Jenze nikdo nemuze po nikom chtit aby se citil blbe jen kvuli tomu, ze nekdo jinej se taky citi blbe. To nemuze dlouhodobe fungovat.

        • Kamil Mudra

         Chtít nemůže Eddie, to je pravda. Na druhou stranu, ať už to po mě někdo chce či nechce, stejně mi rohlík zhořkne v hubě, když si při jeho konzumaci uvědomím kolik lidí na téhle planetě každý rok umře hlady a kolik jídla za stejnou dobu skončí na skládce. Takže spokojený být nedokážu ani když já momentálně ten rohlík mám. :-(

         • Eddie

          Tohle ovsem, na rozdil od Michalu a spol. ja plne chapu, proto necitim potrebu to nekomu rozmlouvat, nebo se snad posmivat. Ja si jen myslim, ze komunismus tady zminovaneho typu je utopie, nebot nasilim to nelze a dobrovolne do toho lidi, zatim (!) nepujdou. A to co tady bylo pred 89 byla jen parodie. Takze davam kapitalistovi 100 let, maximalne 200

          • vittta

           Já nevím, Eddie, byla to parodie, ale i nebyla.
           Oni dokázali hodně.
           Více méně měli všichni materiální dostatek, ne luxus nebo přebytek, ale dostatek.
           Zdravotní péče zadarmo, né úplně luxusní, ale byla dostupná.
           Vzdělávání na vysoké úrovni, a nejen pro mladé, ale i večerní školy atd..děti mohli chodit do LŠU na hudební nástroje či výtvarné kroužky, případě dělat dotovaný sport.
           V ulicích bylo bezpečno….
           Mě se to nezdá málo.

          • Eddie

           Vitto, dobre, ale to uz je 30 let zpatky, je to pryc. Obyvatelstvo to odmitlo a cast toho dnes lituje, cemuz rozumim. Ale pokud chcete nejaky navrat, musite o tom presvedcit ostatni. Po dobrem, nebo po zlem. Ale musite neco delat.

          • vittta

           Já nemluvím o návratu, Eddie, a nikdy jsem nemluvil.
           Hodnotím tu dobu, a snažím se být objektivní.
           Nelze vstoupit 2x do téže řeky, i kdyby socialismus zůstal, dnes, po těch 30 letech by byl už také jiný.
           Jde ho jenom hodnotit.
           A já na něj nebudu plivat, protože si to ten režim podle mě nezaslouží.
           A to jsem rozhodně nebyl tou dobou nějaký svazáček, nebo vzorňák, něco jsem se naseděl na fízlárně.
           A ještě jednu věc někdy dělám, kromě hodnocení.
           Srovnávám.
           Srovnávám časy tehdejší, a časy dnešní.
           A to už vůbec je smutná činnost, protože tihle neudělali pro lid ani hovno.
           Buď se lidé postarali sami, nebo dřou bídu, makajíc v ukradených fabrikách.
           A to nemluvím o vyděračství EU, revanšismu, migraci, rasismu (barevnému, v režii bílých sluníček), kvalitě žrádla a rovnosti před zákonem.
           Tohle socialismus vyhrává na celé čáře!
           Udělat biliony dluhů umí každé hovado!

          • Eddie

           Chapu Vas zcela, ale neumim pomoci, snad jen se snazim skodit co nejmene

    • kočka šklíba

     Hm já taky, byla jsem o něco málo starší. Pracovala jsem na Václaváku, všechno jsem měla u nosu, bohužel i to, co asi Vy ne. Asi ve středu toho týdne jsem šla večer Štěpánskou ulicí, a tam byla parta veksláků, no takových jasných dobře oblečených mladých mužů. A ve velmi dobré náladě. A zaslechla jsem : to jsou blbci, ale je to bezvadný. Tak nějak mně to vrtalo hlavou, proč jsou v tak dobré náladě a proč jsme u nich blbci? No asi o 2 měsíce později se to začínalo klubat. A ano mají se ted velmi dobře, oni. A my byli opravdu blbci.

 6. Asfalt

  Vážená redakce Ostrov Janinky, štěstí, když si lidé rozumějí!
  Jsem nucen nahlásit, že mě opustilo štěstí. Pařez se totiž ztratil. Jsem si jist, že ho unesli pravičáci, protože jiní darebáci, kteří by to mohli udělat, mě nenapadají. Chudák Pařez teď určitě sedí svázaný na židli a je mučen pravičáckými otázkami v obsahu, kde se nachází majetek, který by šlo ještě zprivatizovat, kudy přesně vede tunel do důchodového systému a proč ještě zaměstnanci dostávají mzdu, když kapitalista má základní právo nikomu nic neplatit a režim komunistické nesvobody, kde se platit muselo, byl přece už zrušen.
  Navrhuji proto, aby si Janika neprodleně nasadila černé brýle, kšiltovku a houkačku, prošmejdila republiku a podala odpovědné hlášení, kde se Pařez nachází. Jedině tak může být totiž zachráněn. Postupovat by se mělo rychle, prože každý slušný člověk si umí představit, co je to za peklo být s pravičákama pod jednou střechou. Pařez by měl být takového nelidského zacházení ušetřen v maximální možné míře. Myslím, že s vyšetřováním by se mělo začít u Tresně ve sklepě, pak Ondřeje, ale ani Tribun by neměl být vynechán, což je nový objev 21. století.
  Věřím, že mé žádosti bude vyhověno a štěstí zas navrátí se k nám bez trvalých následků a psychické újmy po tak otřesném zážitku, jakým je slyšet mluvit pravičáky. Za kladné vyřízení předem děkuji.
  V Horních Kapradinách dne 23.10. 2017
  Asfalt, předseda záchranného týmu

  • tresen

   Hlásím, že jsem chtěla jít zkontrolovat sklep, ale akorát jsem si ověřila, že náš barák je nepodsklepený. Pak jsem šla do špajzu, ale nebyl tam. Ledaže by ležel v regálu za kompoty. Kdyby to Janika chtěla překontrolovat, bylo by mi potěšením. Naši psi štěkají, ale nekoušou. Je to z čiré radosti.

  • grasyk

   Pane předsedo, mám stopu.
   Mohl by za tím vězet Babiš, v mezinárodním měřítku pak Putin!
   Tudíž jmenovaný hledaný je buď v Kremlu nebo v Čapím hnízdě…

  • pařez

   Konec poplachu. STOP.
   Pařez je doma. STOP.
   Pařez je taky na zahradě. STOP,
   Pařez byl také spatřen v lese (min. 2x). STOP.
   Pařez musí být také v práci. STOP.
   Pařeu došla míza a nestíhá. TOTAL STOP.

    • pařez

     Je, a velice si toho vážím.
     A chtěl bych poděkovat drahému Asfaltovi, Grasykovi, Třešni i Astrovi za projevenou starost, která je o to dojemnější, že ani nevím, jestli jsem doleva natolik, abych vůči Vám nebyl doprava…
     Každopádně si, drahý Asfalte myslím, že pravičáků se v této zemi tak moc bát nemusíme, protože jsou
     1. neschopní
     2. je jich málo (v zemi, která je unikátní existencí trampingu (alespoň u starší generace), pro který je typické bagrování gáblu z jednoho ešusu, je pravicový individualismus potlačován zažitou zkušeností blahodárnosti solidarity)
     3. jsou vytunelováni kleptomany a hrabivci, což je ovšem problém i levice a ostatních spolků, sdružení a společností (včetně těch náboženských – s tímto problémem se ostatně nedokázal efektivně vypořádat ani Ježíš, když ho jeho pokladník střelil za třicet babek…

     Abych dokázal, že jsem opravdu fit a v dobré pohodě, dávám odkaz na své nejnovější selfíčko:

     • Kamil Mudra

      Moc hezké :-)
      Pokud má ta fotka původ ve vašem compu, jak jste to sem vložil? Kolikrát mne už napadlo šoupnout sem nějaké foto z vandru, když by bylo k tématu, ale nikdy jsem nepřišel jak na to.

     • oh

      Potřebujete nejlépe nějaký vlastní web nebo veřejnou fotogalerii – třebas na rajce.net, na kterou byste mohl odkázat, případně minimálně pevnou veřejnou IP adresu (a za tu obvykle chce poskytovatel extra zaplatit), abyste mohl veřejnosti zpřístupnit část svého počítadla (a tohle není moc dobrý nápad z hlediska bezpečnosti toho neveřejného zbytku). Jinak můžete zkusit tohle: https://ctrlv.cz/ a sem jen vložíte odkaz, který vám stránka vygeneruje.

      • Kamil Mudra

       Díky oh. O možnosti použít web nebo fotogalerii vím a část kompu zpřístupňovat nechci. Ale o té stránce na kterou dáváte odkaz jsem nevěděl – takže příležitostně vyzkouším.
       Teď mne ale napadá že když se ten odkaz na té stránce automaticky po týdnu smaže, tak to foto nejspíš zmizí i zde. :-(

        • Kamil Mudra

         Ano? Ta nabídka se asi objeví až po nahrání snímku, že? Já jsem ji nenašel. Jen to info o automatickém smazání.

       • bara

        Pokud máš emila na seznamu, můžeš využít službu SWEB, kde máš zdarma jakýsi prostor, do kterého si můžeš nahrát co chceš a zpřístupnit to jak chceš. Na sweb se dostaneš zadáním https://www.sweb.cz/ do URL adresy a tam pak použiješ svoje přihlašovací údaje k emilovi na seznamu.

        Na fortku nahranou jako soubor (funkce správa souborů) pak dáš odkaz např:
        btes.sweb.cz/DSCN6566.JPG

      • pařez

       Aha, to je taky dobré… Já jsem to udělal přez http://jpeg.cz – mám tam jen tu jednu fotku :-)
       Po vložení to taky nabídne 3 odkazy na snímek – miniatura, střední a plná velikost. Ale moc jsem to nestudoval, jak to tam dlouho nechají…

       • Kamil Mudra

        A tlení. Jenže při tom je nutné zohlednit vlhkost půdy a ta z fotky moc zjistitelná není. Tedy alespoň pro mne.
        Jo – díky za odkaz na tu nahrávací stránku.

  • Asfalt

   Odvolávám pátrání po Pařezovi, který nakonec poslal alespoň telegram. Představe si, že se od těch pravičáků zachránil sám. Ani jsem nevěděl, že je to takový Schwarzenegger. Už se těším na jeho vyprávění, jak ty všechny pravičáky spráskal na hromadu a co všechno jim přitom říkal. To se bude pěkné poslouchat.
   Celostátní pátrání sice odvolávám, ale sám si nejsem jist, zda vůbec začalo. Zdá se mi, že ústřední agent Janika místo usilovné pátrací činnosti s brejlema na nose pořád ještě spí. Vyřiďte Šípkové Růžence, že zatímco se převalovala v posteli, statečný Pařez už stačil provést revoluci, Tresen kvůli tomu rychle přeskládávala naakumulované zavařeniny a Grasyk naléhavě budil Putina. Dnes je zkrátka doba, kdy se pořád někde něco děje, krade, lže a klokotá. Jen náš ústřední zpravodajec klidně odfukuje v posteli.

   • Asfalt

    Jéje. Teď mě napadlo, aby to někdo špatně nepochopil. Proto raději ujistím, že toto je opravdu jen plácání, co nic nesděluje, nevytýká ani neřeší.

   • Janika

    Milý Asfalte, děkuji za roztomilou vsuvku. V posteli jsem moc nebyla, i když bych ráda, spánek je můj nejvytouženější stav. A i když jsem tady nic nepsala, čtu sis to s potěšením, všechny ty krásné komentáře, a hřeje mě to na duši :-).
    Akorát ten čert, co se mu podá prst, schramstne hned celou ruku, ale čerte, pozor, ať na to nedojedeš :-).

 7. astraustralia

  Nejak stale mene rozumim co se doma deje :-(

  Nespokojenost s volebnimi vysledky!
  Take nespokojenost „venkova“ s Prahou se jeste zvysila!
  Napsal uživatel petrof dne Po, 10/23/2017 – 20:22.
  včera jsme měli tzv. povolební analýzu v naší hospůdce.
  Hejtman Čunek nám poslal dva zastřelené divočáky ze Zlínského kraje a tak byl kančí gulášek …..mňamka.
  K volbám jsme pak sepsali jasný protest, neboť nic nevyřešily a požadujeme jejich opakování.
  Termín nových voleb by měl být až po nových ustavujících sjezdech u všech stran, kde si strany zvolí nová vedení a nové kandidáty.
  Tak např. v ODS – Klaus ml., v ČSSD – Středula, TOP – Pospíšil, apod.
  Není prostě možné, aby v nové sněmovně zasedlo podle těchto voleb více, jak třetina stejných idiotů !!!

  PS ….dále jsme se shodli, že Prahu je třeba vyplenit a vypálit, neboť jinak se té havlovské kavárny asi nezbavíme !!!
  http://virtually.cz/journal/?q=jak-vidim-letosni-parlamentni-volby#comments

  • taras2

   Myslím, že by to nebylo těžké, dobýt a vyplenit Prahu: pokud by se Pražáci zase stáhli na Vítkov, pomohl by nám Gottwald z mauzolea. Nebo alespoň jeho duch, když ho už někam zašantročili.

  • Kamil Mudra

   Havlovská kavárna se nevyskytuje jen v Praze. Obávám se, že kdyby se sečetly ty mimopražské, tak počtem svých štamgastů Prahu hravě přečíslí. :-(

      • vittta

       Na tohle já nehraju.
       A nakonec, co je špatného na pravici?
       To by mě zajímalo, vůbec poslední dobou, kdy vidím až moc jasně, co je špatného na tom, co si říká levice.
       Já mám doma (tedy v dílně) reklamní plakát, kde uprostřed je flaška rumu Božkov.
       Na pravé straně pak je vyobrazen dolar, a na levé socialistická stovka.
       Pod tím je umístěn nápis:
       Levice i pravice- cení si ho velice!
       To si zapamatujte!
       Všechno ostatní jsou jen prázdné fráze!

   • Mrkos

    Ale v Praze se slejzají a stále vymýšlí nějaké výzvy K „národu“, k likvidaci té neškodné straničky co je dnes na hranici vstupu do parlamentu. Pořád to vše svádějí na bolševika, kterého se nemohou zbavit, protože se jim zažral do morku kostí. a zdá se, že jim pronikl i do DNA, protože i ti co tu „hrůzu“ nezažili stále trpí panickým strachem z bolševika, který za všechno může a hrozí jim jako zonbí ze záhrobí.

 8. xyht

  Jeden kouká, co tu je napsáno o volbách o nich, až po nich,úsměvné a české.Světlo svítící před volbami zhaslo.Mnou volený pronárodní adept neprošel.

 9. tresen

  Komunisti prohráli, příčinami by si měli lámat hlavu sami. Pak ať přijdou s tím, na co přišli. S potěšením bych si to poslechla, ale dočkám se?

  • Mrkos

   Konečně by měli pochopit, že ať se budou tvářit sebekonstruktivněji, ať budou sebe hodnější tále budou opovrhováni a označováni za nebezpečné. A tak by se měli snažit, aby to nebyly pomluvy a stát se pro režim opravdu nebezpečnými. Slovy Haudoina ze Zelené kobyly: Když to o mě všichni říkají, tak co bych si dělal násilí. Naše mládež stále vyhledává adrenalinové aktivity, tak by jim je mohli komunisti nabídnout. Žel ta MLF se nedá vysvětlit zasíláním sms na sebe výkonnější ajfouny,

   • Janika

    Nebezpeční pro režim, to je riziko. Byla by to skvělá záminka, jak je zrušit. Ale možná tuhle lekci potřebovali, Přišli o výnosné fleky, a to jim jenom prospěje. Už si moc zvykli. Jak dneska říkal Okamura, čtyři roky v opozici s platem sto tisíc, žádná odpovědnost, žádné riziko, kdo by to nebral.

 10. pacifista

  Pro Kamila, jak to myslím s tou ukončenou globalizací. V době kdy už to všude mají propachtované nadnárodní společnosti nejde realizovat myšlenka, kterou uvádíte a já opakuji jen tu konečnou část „nemohli vyrůst do takové pozice ze které panují druhým“. To už se přece nedá zvrátit, ledaže by přišla nějaká katastrofa a v tom případě to nechci ani domyslet. Myslím tím třeba pád světové měny a v tom případě asi i válečný konflikt.

  • Ondřej

   Ale jistěže jde. Západní teoretici na mezinárodní vztahy vytvořili několik simulačních scénářů komunistické kontrareviluce, resp. můžeme tomu říkat třeba nacionálsocialistické revoluce – prostě hybridního spojenectví nacionalistů a komunistů kteří by chtěli zaktivizovat své vztahy mimo Západ

   První předpoklad všeho byl – a to ve stejném slevu

   1) uzavření hranic (vyslaná armáda na hranici, aby nikdo nemohl fyzicky utíkat ze země ani posílat nějaký fyzický majetek ven)
   2) vypnout internet – toto je snad ještě důležitejší a souvisí se vším na čem stojí globální ekonomika – na IT technologiích a IT komunikaci. Vypnout mobilní telefonické spojení.
   3) namísto nějakých akčních výborů NF která by zatýkala straníky – by se Národní domobrana (třeba ta pana Krejčy, který se netají jít se zbraní proti poslancům, vládě a lidem pracující v humanitních institucích a především akademickém prostředí a neziskovkách – které hlásají ideje liberalismu. Takže jistr pan Klaus ml. jako „pravičák“ by byl od národních bolševiků ušetřen internace, ale jistě by to slízli páni humanitní profesoři. Sokol a Putna, pracovníci humanitárních organizací jako Šimon Pánek nebo Ruth Kolínská, ekonomové Švejnar (vypadá to, že s ním Babiš má své úmysly, takže na hnědorudou vládu SPD a komunistů s ANO to zatím rozhodně nevypadá). v poslední řadě by to byly ústavní právníci a členové ústavního soudu co nešli Zemanovu na ruku, tady má hnědá alternativa nejvíce spadeno na ústavní soudkyni Šimečkovou, ústavního právníka Kyselu a někdejší ústavní soudkyni Elišku Wagnerovou.

   Celá akce by byla náročná nejen organizačně, ale hlavně by se muselo do toho převratu zapojit hodně „civilistů“ z řad občanů, tj. převrat, který obvykle dělá vojenská junta opřená o politickou kliku nějaké radikální strany, by museli provést sami občané, „dobrovolníci“ a tedy v první fázi by šlo o jasnou občanskou válku. Jde o to, s kým by pučisté přestřelili abych tak řekl, západem organizovanou izolaci by nám nevadila, protože tu bychom jinak udělali sami, resp. hermetické uzavření hranic a vzdušného prostoru by izolací bylo už samo o sobě.

   Jediný problém by byl, jak by lidé snášeli totální izolaci od západního konzumu, spotřebního zboží, pro než nemáme žádný vlastní ekvivalent, a ani bychom ho nikdy nevybudovali. Teoretici „moderní kontrarevoluce“ se shodují, že když by pučističtí radikálové nebyli schopni nabídnout lidem konzum, museli by jim nabídnout to, co neměli v době kdy sice konzum byl, ale mnoho z řad spodních vrstev na něj stejně neměla prostředky. Tedy osobní moc nad druhými.

   Byla by zde sorta lidí v přeplněných věznicích- liberálové, volnomyšlenkáři, prozápadními humanistickými demokraté, elity všeho druhu, humanisté a akademici. Takže lidem by se nabídla možnost částečně užívat jejich vyvlastněný majetek (který dříve připadl věrným soudruhům, vzpomeňme na jeden díl v komunistickém seriálu „Synové a dcery Jakuba Skláře“ který byl tematicky položen do roku 1948 a který se jmenoval „Krahulíkova vila“.)

   Poslední, dosti bizarní idea autorů tohoto dokumentu, jak vést opravdovou antisystémovou revoluci ujařmených – je moc a násilí nad skupinami lidí, které předtím z nějakého důvodu nenáviděli. Nabízely by se novým podporovatelům režimu exkurze do věznic, kde by si lidé vyřizovali své účty s těmi úspěšnějšími v předchozím režimu, kteří by byli uvězněni, včetně možnosti exkluzivních nočních návštěv pro pány ženské části věznice. Studie zmiňuje psychologický determinant toho, co jiného je to po, čem lidé touží není-li to láska a peníze a to buď zcela otevřeně nebo podvědomě, libidárně. Je to něco, co je nepředstavitelné ve společnosti práva. Je to osobní moc a zvůle dělat si s druhými co chci a hlavně s těmi, které nenávidím. Při každé erozi státní moci, při přírodních katastrofách, kdy nedokáže být na daném teritoriu uplatňována státní moc, se dějí především dvě věci v masovém měřítku. Rabuje se a znásilňuje se.

   Autoři ale sami konstatují že celá věc má jeden háček. Pro revoluci takto radikální je většina lidí v již pre-a anebo seniorském věku, kteří díky svým zdravotním indispozicím nejsou s to být hybnými vykonavateli ozbrojeného převratu. Mladí lidé by naopak byli nejčastějšími odpůrci. A hlavní „třídní nepřítel“ by byla věková skupina lidí 35-50 let žijících ve velkých městech, především Praze. Tito lidé kterým bylo v r. 1989 kolem 18ti let věku jsou dnes nejmodernějšími socioekonomickými skupinami podporovatelů liberálního evropského kosmopolitismu, nemají problém s multikulturalismem ani tolerancí a větších práv menšin (LGBT, feministky, inkluze, práva zvířat, práva dětí převyšující práva rodičovský atd.) a hlavně disponují dnes reálnou EKONOMICKOU A SPOLEČENSKOU MOCÍ. Studie říká, že takový typ revoluce by nebyl možná nás ve středoevropském prostoru realizovatelný (spíše někde v jižní Americe nebo někde jihovýchodní v Asii) na znatelný deficit na věkově (generačně) progresivní, kreativně a fyzicky schopné sociologické třídě být technologem převzetí moci ekonomické a produkční, protože na tom stojí idealismus a bez toho nebude čím jej živit. Marx platí stále.

   • vittta

    Ježiš to je sračka, který imbecil tohle sesmolil?
    To to mají na tom západě v těch palicích úúúplně vybrakované.
    Není divu, že se západ vrací do středověku, bez ohledu na všechen svůj konzum a vysoké platy!

    • Kamil Mudra

     Ale vittto! Jak můžeš takhle mluvit o simulaci západních teoretiků na mezinárodní vztahy? Copak nevidíš jak úžasný vhled do situace mají? Ten jejich úžasný přehled o tom kdo konkrétně (dokonce jmenovitě!) by to u nás slíznul a kdo by byl ušetřen. Ten neotřelý nápad jak nahradit konzum zpřístupněním věznic aby si občané mohli užít pocit osobní moci nad druhými.
     A koho jiného než opravdové odborníky by napadlo uzavření hranic a vypnutí internetu?!
     Kdepak člověče! Žádná sračka. Vytvářením takových scénářů se může živit jen skutečný profesionál! :-)

     • vittta

      Profesionál na sračky, těch tam mají víc jak kdekoliv jinde, protože mají debilní občany, co všemu uvěří.
      Teď jsem četl…
      http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Image-bezuhonne-a-cestne-Hillary-Clintonove-je-v-troskach-Podivejte-se-co-usila-na-Trumpa-509590
      To je zajímavé, člověk by si myslel, že Trump je darebák, dokonce i Ondřej to říkal, a ten má vazby na neinteligentnější západoevropské elity, a teď najednou……..
      Neměl by to Ondřej uvést na pravou míru?
      Osobně- nechci Ondřejovi radit- ale osobně bych napadl zdroj, tedy PL.
      Co tam mohou vědět o liberální demokracii…..pche!

     • Ondřej

      Třeba ty činské….

      Čína stále účinněji znemožňuje lidem svobodný přístup k informacím. V červenci komunistická vláda rozhodla o zákazu VPN. Ten uživatelům internetu umožňoval přístup i na zahraniční stránky neregulované režimem a ke službám jako Facebook nebo Twitter, které jsou v Číně zakázané. Zákon začne platit v únoru 2018.
      Zdroj: https://technet.idnes.cz/cina-internet-omezeni-cenzura-dk8-/sw_internet.aspx?c=A170828_091235_sw_internet_kuz

      VPN zakázalo i Rusko, Jinak zákaz a zablokování prý je určeno jako důvod přístupu na servery podporující terorismus. Jako jedna z prvních byla obviněna z překročení cenzorního zákona internetová encyklopedie Wikipedia. Zablokování už okusil i YouTube nebo služba iCloud.

      • vittta

       A-ha.
       Takže jinými slovy, v Číně a Rusku začínají s tím, co na západě už běží.
       I když jiným způsobem.
       Zatímco na západě závadný obsah mažou a jeho původce přísně trestají, v Číně a Rusku rovnou zablokují přístup.

     • Honza999

      Řekl bych, že ti teoretici do těch předpovědí (třebas ty noční návštěvy ženských věznic) promítají své vlastní podvědomé touhy. Normálního člověka by to nenapadlo.

  • Kamil Mudra

   Pacifisto, člověčí historie je úplně prošpikovaná veletoči „nezvratitelného“. Ale ani se do té historie nemusíme nořit nějak hluboko – postačí sledovat změny proběhnuvší během života třeba současného důchodce: socialistický blok vypadal nezvratitelně, Jelcinovské Rusko vypadalo odepsaně z mezinárodní scény… Kdepak! Rčení: „Nikdy neříkej nikdy.“ má stále svou platnost.

   • pacifista

    To vám dávám za pravdu. Pořád vidím před očima transparent, který visel za předsednickým stolem skoro každé schůze nebo jednání jakýchkoli představitelů tehdejší komunistické moci. Bylo na něm „se Sovětským svazem na věčné časy! Mě vůbec nikdy nenapadlo, že by se to mohlo změnit.

 11. vittta

  To se podívejme, tak v Kodani řádí nějací islámští migranti.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Metropole-kterou-vsichni-doporucovali-k-zivotu-Celou-ctvrt-tam-ovlada-muslimsky-gang-imigrantu-Vybiraji-vypalne-prosazuji-pravo-saria-498873
  To je hrůza, jako hoaxy se dají najít na internetu.
  Už jenom ten název toho gangu- Loyal to familia- to hned vidíte, že se jedná o jakousi loajální rodinu.
  Nějaké drobné potíže vidí, ale o kolik se vlivem této migrace zvedl příjem města Kodaně, to už nenapíší, zrovna jako jak se utužil sociální systém, že jo, Ondřeji?

  • vittta

   A nyní kontext:
   http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Zdechovsky-KDU-CSL-Zaplavi-teroriste-migranti-a-kriminalnici-celou-republiku-509564
   Zde Zdechovský (KDU) popisuje skvělé úspěchy práce policie a plané strašení našich občanů migranty.
   Jsme bezpeční a ještě se nám to pomalu nelíbí.
   Pan Zdechovský bude zřejmě duševně poněkud nalomený.
   My tady migranty nemáme (já sám vidím migranty pouze když jdu do města, bydlí jich tady asi 20, v centru a další zřejmě někde u přehrady, ale echt černochů, a bordel dělají údajně jen na disktotékách), takže tady těžko můžeme mít problémy, s nimi spojené.
   Nepochybuji o tom, že uvedená čtvrť v Kodani byla před příchodem obohacení také bezpečná.
   Čo bolo, to bolo, terazky mají problém, ale už je pozdě bycha honit.
   Mimochodem, ta skvělá policejní práce asi bude spíše papírovně, než v realitě…..ale kdo ví?

 12. Ondřej

  ta jména jsem si tam předal, oni mluvili obecně, jestli vám pro ty naše české ekvivalenty nepřipadají dobré, tak navrhněte nějaké jiné, Kamile.

  Na Západě jsou to třeba ženy ve vůdčích pozicích strany Zelených, Franziska Kellerová, Ulrike Lunaczek, akademici jako ředitel německé nadace Berlin-Institut für Bevölkerung und Entwicklung podporující integraci a zpracovávající sociologické analýzy multikulturního soužití, včetně statistiky vzdělanosti a zaměstnanosti vyvracejicí nesouvisející a z celkového statistického kontextu vytržena čísla pamfletu Thilo Sarazzina, Dr. Reiner Klingholz, dále by to mohl být další akademik Prof. Dr. Steffen Kröhnert z fakulty aplikovaných věd na universitě v Koblenzi, za své analýzy demografického vývoje a vymírání etnických Němců a potřeby podporovat migraci, dále by to mohli být komentátoři a „opinion makeři“ v oblasti žurnalistiky, seniorská hvězda mezi komentátory Guardianu George Monbiot nebo podobná osoba Paul Mason, novinář pracující pro BBC a levicový člen britské Labour Party, který prohlásil v rozhovoru pro list New York Times po inauguraci Trumpa větu “ Proti fašismu se spojme i s neoliberály“,

  Dalo by se najít spousty ekvivalentů ze Západu, ale ty by Kamil patrně neznal. Jsem si jistý, že ta jména co jsem si dosadil v českém kontextu, jsou právě ta „správná“. Nakonec mnoho z nich označil na svém seznamu „zrádců“ (patrně určených když ne přímo k likvidaci, tak aspoň přísnému potrestání za to že jsou „nepřáteli lidu“) jistý A. B. Bartoš. Pár z nic jsem si tedy čistě pro ilustraci, vypůjčil.

  • vittta

   Tak jaké jsou tedy statistiky zaměstnanosti a vzdělanosti muslimských přistěhovalců?
   A jaké jsou analýzy multikulturního soužití, resp. jaké jsou výsledky těch analýz?
   Jde mi konkrétně o muslimy a to proto, že právě muslimové jsou nejvíce napadáni občany – a naopak hájeni ze strany státních orgánů západních zemí.
   Protože průměr nic neřekne, dejme tomu když se do Německa přestěhují 4 Češi, z nichž 2 budou doktoři a 2 inženýři, a srovná se to se 4 pologramotnými muslimy, bude průměr na uvedených 8 přistěhovalců 2 doktoři,2 inženýři a 4 analfabeti, což samozřejmě nevypadá nijak špatně.

   • vittta

    No táááák, Ondřeji, co je s vámi?
    Ty statistiky mě fakt zajímají.
    Teď třeba jsem četl tohle, sledujte:
    http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Doma-se-z-nej-stal-bohac-protoze-vrazdil-lidi-Seznamte-se-s-chudakem-pakistanskym-migrantem-509709
    Vidíte?
    Pár ojedinělých případů, řekl byste.
    Jenže…neměly by ty azylové pohovory a všechny tyhle věci odhalit?
    Odhalit, soudit a odsoudit, jak právně, tak morálně, a hlavně je poslat rovnou do domácích kriminálů!
    A víte, že mě to už dávno napadlo?
    Ptal jsem se Libyjce, co to je vlastně za lidi, co sem táhnou, jestli oni tam nemají také nějaké cigoše, co o sobě tvrdí, že jsou třeba Syřané, jako o sobě cigoši v Anglii tvrdí, že to jsou Češi a my tam pak máme blbou pověst.
    Že jsou v tom velké rozdíly, prý….to se ani on nevyzná.

 13. vittta

  Ten je správně blbej, ten Muneeba Alrawi.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nase-deti-musely-v-tramvaji-koukat-na-Okamurovy-plakaty-Budeme-se-branit-hrozi-sef-ceskych-muslimu-509624
  Podobně jako jeho sluníčkoví kamarádi, ani on neví, co je to populismus.
  Tuhle věti může sesmolit jen arogantní blbec.
  “ „Program byl postaven jen na strachu a nesnášenlivosti, což není normální politický program, ale čistý populismus,“ uvedl Alrawi.“
  Hmmm….takže strach a nesnášenlivost = populismus.
  To se pak ale divím,že tady pan Alrawi s námi vydrží.
  A pak pokračuje:
  „Okamurovci si podle něj mysleli, že s tímto programem vyhrají volby, ale ukázalo se, že jim to zase tolik lidí nevěří.“
  Těžko říci, co si Okamurovci mysleli, ale že vyhrají volby těžko.
  Alrawi to má těžké, jedni nadávají na USA, jiní na Rusko, další na katolíky, a jiní na muslimy, na to on není zvyklý ze své země.
  Tady ale to máme takhle, takže když jsou on a jeho děti tak skvěle integrováni, měli by si zvykat, a ne tady pindat v rádiu svoje ukřivděné zpěvy!

  • Kamil Mudra

   Hmm… Když už je pan Alrawi šéfem českých muslimů, mohl by tu být dost dlouho aby zažil vícero voleb. A tak by si možná mohl i vzpomenout na Klausovu předvolební „mobilizaci“ proti komunismu. To co tehdy viděli komunisti na plakátech a sledovali v TV je asi také nenaplňovalo pohodou.
   A nebo co mají říkat zde žijící Rusové na všelijaké rusofóbní výlevy?
   Ovšem, pan Alrawi by rád měl nějakou výjimku a nestačí mu že má propagace islámu v mnoha evropských zemích podporu nejenom neziskovek ale i ze strany jejich vlád. To bere zřejmě jako samozřejmost.

  • astraustralia

   Kdyz da, tak za co ?
   Zakulisni dohody se obcan dozvi jen nahodou a vetsinou jeste opozdene.
   Ze by na nejzasadnejsi otazky a rozhodnuti melo byt pravo referenda by znamenalo nejen vetsi vliv volice ktery v soucasnem stavu konci vhozenim listku a navic take by to jiste prineslo vetsi pocit odpovednosti zvolenych poslancu ! V mnohem by byli jiste opatrnejsi.

  • tresen

   Kdyby Babiš začal uvažovat o tom, že by Fialu pustil na post předsedy sněmovny, znamenalo by to, že za to může něco získat. Nějak mě ale nenapadá, co by Fiala za tu cenu chtěl a mohl udělat v Babišův prospěch.

   • astraustralia

    tresni, povolebni domlouvani mezi stranami ma asi vzdy stejny obsah: „co za co“,
    jen nevim jestli pri takovych jednanich je to vubec nekdy z pohledu co ziska nebo ztrati obcan volic.

    Navazne na to pak otazka v cem je ten rozdil kdy celych 28let v CR nikomu nevadilo ze si nejbohatsi platili ruzne politiky a prochazelo to jakoby bylo vse v poradku.
    Je to proto ze politik jako prevodova paka bohatcu jako spravny zprostredkovatel “ businessovy middleman“ se stalo nepsanym zakonem vsech „demokratur,
    a krik a nesouhlas je tu proto kdyz se to ted nekdo pokousi nabourata vladnout si sam
    a nebo je to proto ze to je extra hladovec a nechce nikomu platit ?
    Jsou i jini bohatci a noviny rady obcas zduraznuji jak treba Bill Gates uz rozdal 40 milliard !!!
    Take ze i v CR nejbohatsi muz zalozil nadaci a podporuje a plati vzdelavani chudych studentu kteri by jinak na VS vzdelani nedosahli !!!
    V cem je v CR problem ?
    Nekteri politici se obvzlast hlasite boji o demokracii.
    Treba pan Kalousek a nekteri dalsi kteri maji nejvetsi zasluhu na tom ze v CR je 3krat nizsi zivotni uroven nez u sousedu.
    At jakkoli ale bylo to jiste spravne demokraticky a ted nejaky Babis by to chtel udelat jinak ?
    Jak to udelat aby si blbej ovcan co volil Babise uvedomil ze zvolil to nejvetsi zlo ?
    Babo rad :-)
    PS
    to nebylo na Vas tresni , to je jen takove stare porekadlo kdyz si clovek nevi rady :-)

    • astraustralia

     Co si Babis dovoluje to je hruza!
     Jeste navic „populisticky“ propaguje Capi hnizdo. !!!! :-(
     Dojde li k soudu jiste dalsi pritezujici okolnost :-(


     PS
     Predseda ODS jako nejvhodnejsi kandidat na predsedu parlamentu
     a i jako predseda vlady kterou sestavi z malych stran
     on bude ten kdo z voleb udela spravny fan
     pak take konecne i populismus zakonem zakaze
     schopnost spravne demokraturne vladnout prokaze :-)

  • Ondřej

   to nikdy neudělá, protože předseda sněmovny sestavuje na 3. pokus vládu a Babiš ji bude mít problém sestavit i na dva pokusy. Ten třetí pokus by pak mohl Fiala demonstrativně udělat tak, aby neprošel a opakovaní voleb a společenský chaos nemající daleko k občanské válce by asi nikomu neprospělo. Ani oligarchům.

  • pacifista

   Byl by blázen. Fiala by okamžitě jmenoval svého předsedu vlády a všechny malé straničky, včetně ČSSD by ho podpořily. Dál by si vládly v tom svém zaprděném rybníku.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s