Přiznávám 2.0

Přiznávám, nejsem odborníkem na politiku. Takže jen popíšu, co nechápu. A třeba tu pro mě započne jakási platforma pochopení toho, co se v naší republice děje.

Startovní čarou budiž povolební situace. Nejsou-li všechna ta prohlášení typu „už mě nebabíš“, alias „s Babišem ne“ jen divadlo, pak si kladu otázku:

PROČ?

Čeho se tak mocně bojí bývalí mocní? Těch následujících 4 let vlády A.B.? Ale probůh, vždyť oni ve většině nějakou formou parazitují na systému už přes 24 let. A teď najednou, když nebudou u kormidla, je „ohrožena demokracie“.

Aha. Abychom to zkrátili – totální rozkradení všeho, co tu bylo před rokem 89, se nazývá „demokratické vládnutí“. Od rozkradení majetku ROH, Svazarmu, Pojišťovny, přes likvidaci průmyslu, likvidaci zemědělství, likvidaci učňovského školství – to vše bylo v pořádku a „demokratické“. Rozkradení důchodového fondu taktéž. Zprivatizování televize jako hlásné trouby jednoho politického směru taktéž. (Nemohu si pomoci, vybavuje se mi dobrotivý pan Svěrák, který chtěl mocí mermo dobrotivě prosadit dobrotivého demokratického rakouského knížete a vybavuje se mi všechna ta novodobá dobrotivá šlechta, která nejdříve vysaje do dna sociální systém svou neskutečnou nenažraností (včetně církví), a pak, když logicky nezbudou prostředky na podporu invalidů atp., hraje si na „charitu“ a velkomyslně pořádá představení na podporu potřebných.)

Nuž vraťme se k otázce ČEHO SE BOJÍ?

Čeho se bojí po 24 letech? To je (v průměru) šestinásobné volební období, po které ukazovali, co umí.
A ukázali.
A teď se bojí 4 let?

Bojí se, že někdo během následujících čtyř let ukáže, že zajistí spravedlivější důchody? Že zmenší státní dluh, který nadělali? Že najde peníze na platy učitelů? Že zprůhlední nákupy pro zdravotnictví? Že úředníci ministerstev budou brát platy za kvalifikovanou činnost a nebudou se sjednávat přeplacené externí firmy a jednotlivci? Že… že … že … ?

A že – pokud to dokáže, jej logicky budou lidi dále volit? No a pokud to nedokáže, stejně u dalších voleb propadne.

Vyslechl jsem rozhovor pana Veselovského s panem Topolánkem. Pan bývalý premiér nepřekvapil. Potvrdil, že žije v podobné bublině, jako paní Němcová z ODS:

„Nikdy nám nebylo líp než v současnosti.“

No – jestliže mluví ti dva jen za sebe, pak to chápu. Ale jestliže to vztahovali na celou společnost, pak ve své bublině netuší a nevědí, že velká spousta lidí nedosáhne ani na polovinu tzv. průměrné mzdy.

Netuší a nevědí, že hodně lidí je nespokojených s démonizováním Ruska a s tím, aby se navyšovaly výdaje na zbrojení (rozumějme – aby se cpaly peníze zbrojním firmám, a ještě k tomu cizím). Nevědí, že lidé jsou nuceni přeplácet vodu pro zisky cizí korporace, nevědí, že v obchodech nám za drahé peníze prodávají méně kvalitní potraviny, nevědí, že stát prosazuje zisky hnědouhelných baronů a zisky výrobců kotlů, roztočením kolotoče dotací na nové kotle. (lidé, co si koupili před pár lety „starý“ kotel, jsou NUCENI vyměnit jej za nový – dostanou dotaci – ta ovšem pokryje třeba 75% nákladů. Připojme k tomu ztrátu peněz za kotel, který koupili v minulosti s představou, že je to investice na dlouhá léta…Není to tak dávno, co se lidem doporučovalo pořídit si elektrické topení, protože elektřinu máme a budeme mít levnou…)

Němcová s Topolánkem nevědí, že stále narůstá nebezpečí teroristických útoků a lidi chtějí po politické reprezentaci, aby udělala preventivní opatření.

Nevědí .. nevědí … nevědí…?

Babiše a jeho ANO jsem nevolil, ale hysterie, co nastala, když získal většinu hlasů, mě „babí“.

A jaká hysterie musela zavládnout v samotné „České“ televizi! A v ČEZu! A u „České národní“ banky!?

Budou-li předčasné volby, přísámbůh – budu volit. Ano, budu volit!

  • Jiří Kalvach

   Až tak tragické by to nebylo. Zkaženého už je dost, horší to neudělá, a kdoví, třeba dostane i rozum. Hlavně když nebude moc diskutovat s Veronikou, to bych se bál také.

  • pacifista

   Já také. Až mi zatrnulo. Teď si to vymlouvám třeba tím, že by pak nevyšel s presidentem Zemanem a také proto, že se mi zdá protiruská rétorika najednou mírnější. Hlavně z Německa se sem tam ozve (podprahově) něco o hledání nových lepších vztahů s Ruskem. Jestli ale pojede na té své dosavadní vlně, poškodí nás moc.

 1. vittta

  Pokud budou předčasné volby, pak nebudou dříve, než Babiš republiku zradí.
  Dá se to předpokládat, neb je to právě on, kde bere velkou část koláče evropských dotací.
  Předpokládám to já, a samozřejmě to došlo i těm, co by chtěli dále vládnout.
  Tedy Babiš zradí, a pak už jeho ANO jen tak někdo volit nebude, alespoň ne tolik co nyní, strana upadne do křeče 15% a nakonec zmizí, jak je obvyklé.
  Otázka je, koho budou lidé volit, ale obávám se, že bývalí mocipáni, důmyslně maskováni za ODS,ČSSD,US,ODA,VV, Zelené,KDU či TOP09 to nebudou.
  Někdo musí nabídnout to, co lidé chtějí.
  Emancipaci proti nepřátelsky se chovajícímu západu, suverenitu v rozhodování, kdo u nás bude, a kdo nebude žít, a ukončení rozeštvávání uvnitř státu.
  Z reality vytržení oligarchové to ale nevědí.
  Také je ovšem možné, že Babiš nezradí, nebo zradí tak mazaně, že to nebude moc vidět.
  Pak ovšem…žádné předčasné volby nebudou!
  V takovém případě ale může Babiš skončit v kriminále, nebo nečekaně zemřít.
  Volby totiž vyhrálo ANO, ne Babiš, a bez Babiše se fakticky neexistující ANO stane okamžitě mocenským nástrojem starých elit, a ty budou mít dalších pár let vládu ve svých rukou, za vydatné podpory EU.
  V takovém případě nás zradí určitě……nic jiného totiž tito lidé neumí.

 2. vittta

  Cíl směřování EU, potažmo naší společnosti.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Bili-bezte-pryc-Jedna-zena-neposlechla-a-umelci-se-za-to-omluvili-510412
  Byla bílá, a dokonce to nebyla ani lesba.
  Takže je drzost, že tam vůbec šla, mezi slušné lidi!
  Pokud si někdo myslí, že tyto móresy se k nám nedostanou, tak se mýlí.
  Zajedno jsou už tady- a v kontextu k počtu barevných v naší společnosti- je jich tady dost, a za druhé, je to prostě trend.
  My máme jedinou šanci.
  Bránit se barevné migraci ze všech sil a modlit se za to, abychom vydrželi do doby, než to trend nebude.
  Pak naše odmítání nebude najednou nikomu divné.
  Pokud se ale trend promění ve státní politiku, vlivem politického posílení barevných a jejich bílých pomahačů, pak je s námi konec, a z bílých pomahačů budou rohožky u dveří luxusních vil tmavých vůdců, kteří budou mít jednu zajímavou výhodu.
  Už si na demokracii nebudou ani hrát, a my konečně pochopíme, že i hra na demokracii je lepší, než o ní přijít úplně!

 3. Pingback: Přiznávám 2.0 | Outsider Media
 4. Pingback: Přiznávám 2.0 – almanach.cz
 5. Pingback: Přiznávám 2.0 » Oral.sk - Porno Politika
 6. Pingback: Přiznávám 2.0 – archiv2k
   • grasyk

    Úderníci tu žádní nejsou. To jste se zasekl v době Stachanova. Něco spadá automaticky do spamu a chvíli trvá, než to tam objevím. :-)

     • oh

      To ví akorát wordpress a (možná) jeho autoři. :-) Ale podle vlastních zkušeností bych odhadoval, že příspěvky s více odkazy, (3 neprojdou jistě a myslím si, že ani dva ne pokaždé), nebo příspěvky obsahující jen samotný odkaz jsou vyhodnoceny jako spam či reklama a zablokovány. Někdy.. :-)

     • grasyk

      Např. odkazy, podobné tomu, co tu dala austraustralia. U vás jsem nenašel nic ani v koši ani ve spamu. Jste si jistý, že jste něco psal a taky to odeslal? :-)

      • vittta

       Naprosto, já to tady vidím, i když ostatní to nevidí.
       Vypadá to přesně takto: (dám to do dalšího odkazu a případně popátrejte, co je příčina)
       To jsou 4 nevinné řádky, to není nějaká výčitka, jako kdyby tam byla nějaká chyba, nebo co….v tom systému.

       • vittta

        2.11.2017 – 8.33
        vittta

        Komentář čeká na schválení.

        Ten Slačálek se jmenuje Ondřej, já jsem to pak viděl, že to takto budí dvojaký dojem, ale už to bylo odesláno, tak jsem si řekl, že si to zájemci najdou v odkazu.
        Ten tady není, ale ve stejném textu výše je, tedy v tom původním.

        0

        0

        Rate This

        Odpovědět

       • vittta

        Ne, neprojde to.
        Jsou to přesně 3 řádky, odpověď Nerevarovi.
        Bez jakýchkoliv, byť náznaků čehokoliv, co by mohlo kohokoliv vzrušit.
        I Janda by byl spokojen.

        • Ondřej

         Ondra Slačálek vyučuje na UK v Praze filosofii a politologii. Publikuje na radikálně levicovém webu A2larm. Je anarchistou, podporuje projekt Klinika a squotting v Praze. Je členem správní rady Ústavu pro studium totalitních režimů společně s Michalem Uhlem, synem předlistopadového disidenta Petra Uhla. Osobně se známe, je to velmi vzdělaný muž s vysokým sociálním IQ.

         • vittta

          Podle toho, co vymyslel, to nemá v hlavě úplně v pořádku.
          Je minimálně odtržený od reality, skutečné levici velice nebezpečný!

 7. Ondřej

  Volby samozřejmě nic nezměnily v našem směřování, ani změnit nemohou. Říkal jsem to jako jakousi jistotu těm, co si myslí, že když se dostane do sněmovny někdo nový, udělá revoluci. Neudělá. Ne proto, že by snad sám do značné míry nechtěl, ale predevsim proto, že nemůže.

 8. Tribun

  Existence politika má smysl jenom tehdy, pokud chrání nebohé mírně nesvéprávné občany před budoucností a světem, jenž nemohou chápat. Takže musí strašit. A protože strašení komunisty už se vyčerpalo, tak teď straší Babišem. Protože kdyby budoucnost nebyla pro obyčejné lidi nepochopitelná a nebezpečná, pak by nepotřebovali politiky a třeba by si i mohly vládnout sami.

  P.S. Strašení Babišem je samozřejmě zcela na místě, trapné je, že jím straší titíž, kteří mu dali vyrůst a jeho růst chránili a slavili.

  • vittta

   To je fakt, ale kdo ví, jestli ho nestvořili právě proto, aby jím mohli strašit.
   Jenže ouha, kolečko se polámalo, místo 13% má 29……

  • vittta

   Co říkáte na tohle?
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Soused-Kliniky-Banda-slunickaru-a-anarchistu-dela-mistnim-ze-zivota-peklo-Jel-v-tom-s-nimi-i-Babis-Sobotka-Stropnicky-a-Krnacova-Jediny-Okamura-se-nas-zastal-510668
   Tady u nás nemusí dodržovat zákony 3 skupiny občanů.
   1) asociálové, především barevní.
   Má to ryze praktické důvody, kriminály jsou plné, prachy na pokuty nemají a především, kdyby byli nuceni dodržovat zákony, z mnohých by nebyli asociálové, a tudíž by to byla velká ztráta pro organizovaný zločin, pracující ve formě neziskovek.
   2) boháči- ti nemuseli dodržovat zákony nikdy, takže žádné překvapení, boháči zákony tvoří, pro ty, co je musí dodržovat, ne pro sebe.
   3) levicoví extremisté- ti jsou hýčkáni jako budoucí úderná pěst velkokapitálu, zatím mají formu blízkou začátkům SA, bude následovat pololegalizace jejich násilí (což už začíná, zatím beze zbraní), pak se toto hnutí fašizuje se vším všudy, a bude se- za peníze velkokapitálu, svrhávat kapitalismus, a to tak, že se budou mlátit a zavírat, ale i vraždit demokraté a nepřátelé velkokapitálu.

 9. grasyk

  Pozoruhodné. Mozzila se zbláznila. Jakmile se snažím připojit na jakoukoliv adresu tečka ru – napíše mi např. – Server nenalezen

  Firefox nemůže nalézt server vz.ru.
  Že by už začaly úřadovat „evropské „hodnoty““? Jinak to všude jede… :-)

 10. taras2

  Článek je rozdělený na dvě části (což se obecně nedoporučuje); v první se, grasyku, ptáte, proč se strany bojí Babiše (a částečně jste odpověděl), v druhé části jste nastolil téma „zda se máme nejlépe v dějinách vlasti“, což tak vidí Němcová, Topolánek, před nimi také Klaus a jiní výtečníci, kteří nesou odpovědnost za zmrvenou privatizaci. Takže vám odpověděl málokdo (trochu Tribun).

  Ono je skutečně podivné, že se, kromě Okamury, nikdo do vlády nehrne. Pravděpodobný výsledek téhle zákopové války je – viděno ze vzdálené pozorovatelny – takový, že před hrozbou nových voleb (poté, co by Babiš nedostal třikrát důvěru) někdo vyměkne, protože by se mohlo stát, že se TOP09, KDU a ani Starostové v nových volbách do sněmovny nedostanou. A protože se u TOP a Starostů nedá očekávat, že by Babiše právě oni podpořili, vezme si to jako výmluvu patrně KDU a buďto přímou podporou (účastí ve vládě třeba i na starém půdorysu) nebo tolerancí menšinové vlády ANO a SPD „hrozbu“ opakovaných voleb hrdinně odvrátí. A všichni si oddychnou. Takže všichni jsou schovaní v zákopech a začnou z nich vylejzat nejpozději před třetím hlasování o důvěře.

 11. mistralius

  „Čeho se tak mocně bojí bývalí mocní?“

  Oliver Stone bezezbytku dokázal ve svém díle Americké století, že US-agresivita má jediný pohon, a to je strach.

  Žertovní redaktoři ČT se také koupou v iracionálním strachu, vidím jim to v jejich ksichtech, a jejich vysvobození samozřejmě předpokládá jejich vyhazov. Pak budou k jejich dobru vysvobozeni a rázem se jim uleví. Protože ČT je přímo modelově úchylná organizace, je třeba jejich zaměstnancům pomoct.

  Je to taková drobná analogie: v US klidně nechají nebožáka ztloustnout na 500kg, a pak ho vybourávají z baráku, protože KAPITÁL si tyto úchylné příběhy přeje a přece nebudeme bránit svinským rotschildům, aby svůj KAPITÁL rozmnožovali.

  • grasyk

   To nejsou ani tak dvě části článku, jako odpověď na skrytou otázku – proč tolik lidí volilo „protestní“ strany (když se máme nejlépe, než jsme se kdy měli..). Kdyby ovšem šli voliči více do hloubky, pak by – dle mého názoru – nemohli volit „vítače připrchlíků“ Bartoše, museli volit pouze KSČM, SPD. Babiš se jako protestní jen tváří, a to, jak se do něj „obouvali“ různí kraďousci mu ještě vylepšilo image. Dokonce podezírám Piráty a ANO z tajného spolčení tzv. pravice. A pro veřejnost se nosí u Pirátů „maskáče“ s nápisem – nebabíš mě. (odpověď pro Taras2, která se netrefila do správné kolonky)

 12. Eddie

  Ja se nejvic bojim toho, ze se uz nebudu moci vratit domu, ze tam bud bude Babisuv korporativni stat, nebo zpatky totalita, nebo popripade kombince obeho.

   • Ondřej

    ve Frankfurtu, prý:-) Jestli jo, pak tam svoboda je. Tedy určitě byla, když jsem se narodil na Bornheimu, byly tam ještě staré domy a lidé všech barev a národností. A my se neptali navzájem odkud pocházejí naše rodiče, ale každý kdo hrál na hřišti v Günthersburgparku fotbálek byl našinec.

   • embecko

    Treba se Eddie boji jen o CR, protoze v korporatnim state uz zije. Ono do Ceska prichazi vsechno tak trochu se zpozdenim, nastesti, i korporatni totalita. A dekujme komousum, ze nam to navic odlozili o 40 let…nenajdeme- li u nich jiz zadna pozitiva, za tohle zaslouzi Rad prace.

    • vittta

     No teda…
     Tam prej ještě žije 70% bělochů, z čehož 96% jsou heterosexuálové.
     Co s tím rasismem a homofobií hodláte dělat?

     • Eddie

      Co my, tady je monarchie, od toho je Velkoknize, zatim jsem tu ale zadny podezrely osoby nezaznamenal, neni to tu spatny az na tu blbou francouzstinu

  • vittta

   My máme tu výhodu, že se můžeme na nějakého Babiše leda vysrat!
   Zatímco ve vyspělých zemích musí poslouchat jak hodinky, a jak ne, tak…..

 13. astraustralia

  Ediie se boji
  ze se uz nebudu moci vratit domu, ze tam bud bude Babisuv korporativni stat, nebo zpatky totalita, nebo popripade kombince obeho.

  Obavy z Babise ?
  Co bat se Bruselu vice nez Babise?
  V naší milované EU bylo maskování křiváren pozdviženo na nový, dosud nevídaný level.
  K jejich důkladnějšímu utajení pomáhají i ti, kteří se kdysi nazývali „hlídacími psy demokracie“. Media a novináři. Čím? Kromě standardního odvádění pozornosti k bulvárním nesmyslům a k margináliím, aby eurorežimu nepohodlná fakta nekřivila veřejný diskurz nežádoucím směrem, používají i metodu u novinářů dosti nezvyklou. Mlčení. A to mlčení hluboké a zarputilé.

  Kdo z Vás se třeba z novin nebo z televize dozvěděl, že Výbor Evropského parlamentu pro občanské svobody odsouhlasil před pár dny, 19. října, návrh nového zákona o přerozdělování uprchlíků v EU, který se má stát reformou tzv. Dublinského protokolu? A něco o bizarním obsahu dokumentu, který je k dispozici zde ? Přitom je to vysoce explozivní politikum prvního řádu. O co jde?
  O nic menšího, než o stálý přerozdělovací mechanismus „uprchlíků“, bez jakýchkoli množstevních či časových omezení. Text tohoto (zatím) návrhu zákona stanovuje, že všechny členské země EU jsou povinny přijímat uprchlíky podle přerozdělovacího mechanismu, který určí ad-hoc pro každou zemi Evropská komise. Prý podle klíče HDP a populace. V praxi to má vypadat asi takto: Poté, co „uprchlík“ šťastně připrchne do první země EU, bude identifikován a bude provedena kontrola, aby se zjistilo, zda má rodinné příslušníky v EU, nebo dříve žil v EU nebo je držitelem diplomu ze země EU. Pokud ano, bude žadatel o azyl převeden do příslušné země. V opačném případě bude žadatel o azyl mít možnost volby mezi čtyřmi zeměmi, které mají v tom kterém konkrétním okamžiku nejnižší poměr žadatelů o azyl ve srovnání s ostatními podle distribučního klíče vypočteného na základě velikosti populace a HDP dané země EU…
  A teď schválně. Počítejme. Kolik je v EU zemí, které mají prozatím „nejnižší poměr žadatelů o azyl ve srovnání s ostatními „? Nejsou tak zhruba čtyři? Přesněji V4? ………

  http://www.rukojmi.cz/clanky/4837-nova-hrozba-z-eu-navrh-noveho-zakona-o-prerozdelovani-uprchliku-slyseli-jste-uz-o-nem

   • astraustralia

    O uprchlicke krizi a reseni podle „mutti“ Merkel
    se pro mene chapave nejsrozumitelneji vyjadril jiz drive president Sarkosy,
    kdyz reseni pres kvoty podle Merkel prirovnal k potope kterou chcete resit tak,
    ze otevrete vsechny dvere, aby byl dum zaplaven stejnomerne !
    Pro merkelovske mysleni asi tezko k pochopeni .
    Pokud si nekdo v Deutschlandu opravdu mysli ze:
    „wir schaffen das“ je to jejich vec, ale
    melo by se v Dojclandu chapat pokud jim to opravdu „demokraticky“ mysli,
    ze mohou existovat zeme a lide v nich s jinym nez Merkelovskym nazorem a respektovat to !

    • pacifista

     K pochopení je, když si domyslíme, že nejedná podle sebe, ale podle těch, kteří ji řídí. Karty jsou rozdané, ale my dole do nich nevidíme. Můžeme si jen udělat úsudek, zeptáme-li se komu to prospěje. Jenom dodám, že v Evropě už dlouho nebyla válka. Lidem je dobře a žádnou nechtějí. Tak se rozdmychávají ohniska, tu Ukrajina, tu uprchlíci a nyní Katalánsko. Snad to někde a někdy vyjde.

     • Kamil Mudra

      „Nuž vraťme se k otázce ČEHO SE BOJÍ?“
      Těch odpovědí bude jistě vícero. I toto může být jedna z nich:

      • astraustralia

       Ano Chobot ma pravdu v tom ze stale vice lidi se „probouzi“ a vladci maji pocit ze prichazi o moc.
       Zabranit tomu se da tim ze se spolecnost rozmelni (obohati) o ty neprobuzene a ovladane jinymi zvyky kulturami jinym nabozenskym myslenim.
       Proto opet “ rozdel a panuj „!
       Rozhadane lidstvo snadneji zazenou do te spravne ohrady :-(

      • pacifista

       Což o to, některé věci jsou tam pravdivé. Týká se to ovládání lidí skrz bankovní systém, cíleně vedené války na Blízkém východě a v Africe atd. a na konci té rovnice nám vychází grázlík za velkou louží. Není to však jeho administrativa v čele s presidentem, která by za vše mohla nýbrž jsou to klany těch nejbohatších světa, které za nitky tahají. Grázlík je jen jejich sluhou. A teď to hlavní. K ostatnímu co video obsahuje není možno přistoupit seriózně, neboť : Podle iDnes.cz z 28,11,2001 Pražský městský soud uložil ochrannou ústavní psychiatrickou léčbu Petru Chobotovi, kterého policie podezřívala z otravy dvaatřiceti lidí během seance.Chobot byl obviněn z nedovoleného držení omamných a psychotropních látek a obecného ohrožení, za což mu hrozilo až 12 let vězení. Podle znalců však nebyl v době činu trestně odpovědný.
       Psychiatři zjistili, že Chobot trpí těžkou schizoidní poruchou osobnosti. Soudní znalec v oboru psychologie Josef Pavlát hovořil o tom, že se Chobot téměř fanatickým způsobem přimkl k teorii transpersonální psychologie. Vyšetřovatel zastavil trestní stíhání Petra Chobota koncem srpna. Hrozilo mu přitom až 12 let vězení za to, že se v červnu při meditační seanci v tělocvičně v Praze 6 přiotrávil její účastníky čajem, který obsahoval jed skopolamin. Přednášel na téma „Osvobozující autohypnóza pralesních kouzelníků“.
       Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/soud-naridil-pro-chobota-ochrannou-lecbu-ff6-/domaci.aspx?c=A010616_181047_praha_tom

       • Kamil Mudra

        Transpersonální psychologií se zabývá i tak racionální člověk jako níže, Astrem odkazovaný, Peter Staněk. Člověku silně materialisticky orientovanému se musí nutně jevit takoví lidé více či méně jako cvoci a většině psychiatrů především. Ale uznávám že Chobotovi „mimozemští upíři“ jsou už poněkud „silná káva“.
        Nicméně, v mnoha jiných ohledech mi přijde mnohem méně fanatický a konspirativní než jiní se kterými je na tomto poli házen do stejného pytle a zdá se že mu tato myšlenková orientace nebrání v celkem zdravých úsudcích ohledně dalších záležitostí týkajících se společnosti a přístupu člověka k přírodě.
        Ta jeho varování i doporučení mají svou váhu, stejně jako ta která prezentuje Staněk, vycházející z vědeckých studií, statistik atp. ve svých přednáškách, jako je třeba tato: https://www.youtube.com/watch?v=emFMxPX8o2U
        Pokud by mělo jít o vizi budoucnosti lidstva, myslím že ti dva by se ani neměli oč hádat ačkoli většina soudních znalců by je vnímala rozdílně. Řekl bych že ta shoda ze dvou různých úhlů pohledu, stojí za zamyšlení.

        • astraustralia

         Kamile ekonom Stanek na rozdil od slibujicich a chybujicich politiku presentuje fakta a to ze je otevren i jinemu nez ciste materialnimu rozmeru nejenze nekteri lide nechapou ale svuj nesouhlas radostne presentuji i u Janiky palcem dolu :-)
         Kdyz rika ze 80% Slovaku se pohybuji mezi 400 -600 euro a srovnas to s zivotni urovni jejich sousedu v Rakousku a jeste dale v Nemecku snadno domyslis ze podobne tomu bude s zivotni urovni az dotlaci do eura i CR. To jakoby nekteri lide odmitaji videt. Znam tu „multiculturne“ nekolik Italu a ti svorne tvrdi ze prechod z liry na euro byl pro lidi v Italii propad. Ceny stejne nebo vyssi, penez mene koupeschopnost polovicni, zivotni uroven prudce dolu! To nemluvim o vyhode pro zdrave jadro o snadnejsim prosazovani poslusnosti prave pres spolecny peniz. atd atd.
         Dal jsi dobry odkaz ale pro nektere internetove borce ne proto ze skoro 2 hodiny je nad jejich sily,
         ale proto ze mnoha lidem mnohe nedochazi, vedomi souvislosti se ve skolach nevyucuje a zkusenosti ziskane lety srovnavani jsou pro mnohe jakoby v cizi reci. Je to jako vypravet barvoslepemu o krase rozkvetle louky :-)
         Ale prijdou leta zklamani a pak prozrou nekteri volici Antifa-Piratu, take ti co volili ANO a az bude hure pak po ANO nekdo vymysli NE a opet dostane 30%, Zeman bude zapomenut, presidentem treba Topolanek a jiz nikdo nevzpomene ze kdyz byl premierem jeho ministri si nahrabali stamilliony, ti s pamatovakem si vzpomenou mozna na ztoporene fotky z Italie, na premiera s kulema.
         Hlasy se demokraticky prelevaji a hybatele nazoru radost maji, scenu ovladaji!
         A tak stale dal krajinou temnou… :-(
         PS
         Pro ty pro ktere neni ekonom Stanek dost ,
         je k poslechu jeho jmenovec Dr. Stanek a ten jde v dusevnim rozmeru daleko za hranici ekonoma Stanka:
         Dr. Josef Staněk: Mimotělní prožitky, současnost a nová epocha lidstva

         • pacifista

          I můj jeden synovec prožil před deseti lety, když mu bylo 15 let, něco podobného. Sám pak řekl: “ O víkendu byla nuda, tak jsme s kamarády vzali flašku, odešli do lesa a tam se navíc také „zhulili“. Já jsem najednou cítil, jak mi buší srdce a věděl, že něco není v pořádku. Upadl jsem na zem a zůstal ležet. Kamarád myslel, že mám „stav“ a tak mě přešel. Cítil jsem jak má duše opouští tělo a díval jsem se na sebe jak tam ležím. Cítil jsem hlubokou lítost jak jsem mohl něco takového udělat a říkal jsem. Pane bože, jestli mi odpustíš (byl ateista) a já budu zase žít, nikdy ti to nezapomenu.“ Pak prý se probudil a odešel do nemocnice, kde pobyl týden na aru. Od té doby věří v Boha a svatbu měl nedávno v kostele. Chci tím jen říct, že něco takového je možné. S tím dalším se ale jen těžko mohu nějak srovnat. Například udělám-li něco špatného, měl by mi hrozit trest. Aby byl člověk odpovědný za svoje činy, musí být potrestán. Je zde uplatňována metoda strachu. Já žádné špatné činy nepáchám a považuji to za stav morálky. Nemít ji, nic by mě asi neodradilo od toho špatného. Jen to za vše.

          • Kamil Mudra

           S některými názory je problematické se ztotožnit a zrovna u těch „chobotovských“ nás k tomu nic nenutí. Jen si myslím že pokud jsme ochotni připustit možnost vzniku všeho nám známého (i neznámého) z jediného bezrozměrného bodu a nebo rukou všemocného stvořitele, pak jsou, ve srovnání s tímto, jakékoli nabídky dalších (ne)možností tak slabým odvarem, že snad ani nestojí za to nějak se hlouběji zabývat jejich relevancí. Osobně se k takovým věcem stavím tak že všechno je možné a jednou se možná i dozvíme (nebo také ne) jak je to doopravdy.

           Jinak, co se morálky týče, sám pro sebe ji dělím na sdílenou a tu individuální která bývá nazývána svědomím. Domnívám se že svědomí funguje nezávisle na strachu z možnosti trestu a přesto se člověk cítí nejlépe jedná-li ve shodě s ním.

           S odpovědností, jako takovou se naskýtá problém spočívající v míře dostupných informací. V některých případech si s jejich sumou vystačíte a jindy ne. Například: Zachráníte někomu život a on ho za čas vezme někomu jinému. Vykonal jste záslužný čin a nebo nesete alespoň část odpovědnosti za smrt toho zabitého? Pro vás bude samozřejmě nejlepší, pokud se o tom zabitém nedozvíte a po zbytek života se budete cítit hrdinou bez onoho „stínu odpovědnosti“.
           Ale budou-li vaše činy váženy ve stylu plus-mínus? Z toho hlediska je zcela pochopitelné že Čapkův vševědoucí Bůh, směl u nebeského soudu působit pouze jako svědek.

          • vittta

           Ovšem je zde otázka, co je pro koho špatné a co ne.
           Muslim se sotva trápí, když autem najede do davu a zabije 50 nevinných, neb to dělal pro slávu Alláha.
           Nemyslím si, že by se tím pak kdy trápil.
           SSák se asi také netrápí, pokud zplynuje 1 000 000 Židů.
           Zde si ale myslím, že pokud je duševně zdráv, jeho činy na něj později dolehnou.
           Jinými slovy, víra v nadpřirozeno asi kroutí morálku daleko stabilněji, a to i opačně, zarytý křesťan může poháhat svých bližním do té chvíle, než ho přibijí bajonety na vrata, a ještě na těch vratech jim to odpustí…..

        • pacifista

         Ovšem tento profesor Staněk, to je úplně jiná káva. Nedá se to srovnávat a panem Chobotem.

         • Kamil Mudra

          O to zajímavější je zjištění jak se mohou ti dva v některých tématech potkávat nebo vzájemně doplňovat. Zde sice Petr Staněk hovoří s Uvarovem ale myslím že hovor by probíhal obdobně i kdyby na místě Uvarova seděl Chobot. A to nejenom ohledně pyramid ale i dalších záležitostí, vyskytujících se obvykle pod „štítkem“ parapsychologie.

          • pacifista

           Velmi zajímavé. Já nemám patent na rozum a jsou věci mezi nebem a zemí, které nikdo nikdy nevysvětlí. Vědci jednou přijdou na to a ono a třeba za sto let to dementují s tím, že je to jinak. Je to těžká filozofie. Jednou mi kdosi říkal, že za třetí říše nesměli schizofrenici studovat žádnou vysokou školu, kromě fyzikální fakulty. Tam byly využity jejich zvláštnosti (schopnosti). To jenom na okraj třeba k panu Chobotovi.

       • astraustralia

        to pacifista:
        myslim si ze Kamil dal odkaz jako priklad jineho pohledu na vec.
        Abych sel ve stope tresnicky a po jejim vzoru sledoval opozdenost, obzaloba a soudni stihani Chobota to tu jiz bylo pred casem komentovano. Take pred casem u Tarase.
        Osobne si myslim ze mimo jine jde Chobotovi o business.
        Jednak dovazi z Brazile a Peru bylinky a v CR a po Evrope prodava a take organisuje zajezdy do techto zemi za nemaly peniz. I to bylo jiz zmineno pred casem na Terase vcetne negativnich reakci nekterych ucastniku zajezdu.
        Palce dolu pod kazdym prispevkem jsou tu ale jinak obohacujici :-)
        Schopnosti“samanu“ vsak rozhodne nevyvraci. Jedno zda tech v Peru v Tibetu, Cine ci jinde.
        Pod prednaskou prof. Stanka vice nez nesouhlas naznacuji neschopnost sledovat a pochopit jeho rec.!
        Bylo by prinosem a obohacenim pro Janiky blog kdyby misto atomatickych palcu vstoupili s nazorem a snazili se ho obhajit :-)
        Na zaver jen ze to neni jen nazor „soudne stihaneho“ Chobota ale mnoha lidi s jinym nez dnesne bezne trzne konzumnim pohledem na svet, kteri sdili nazor ze vsechna nabozenstvi maji jedno spolecne :
        jsou to systemy dusevnich symbolu do kterych skrze svoji viru lide vkladaji svoji dusevni energii.
        Nejen ze tim odklani pozornost jinam ale predevsim tim uvolnuji prostor pro mnohe jine pozemske aktivity, od banksterskych vedoucich spolecnost do dluhoveho otroctvi az po konecnou resignaci ktera tak vyhovuje predstavitelum moci.
        Pro CR plati ze 40% nevolicu je nejsilnejsi (zatim nezaregistrovana) strana ktera by porazila i nenavideneho Babise. !
        Samozrejme ze plati i stare zname rceni ze pokud by volby mohly neco zmenit uz by byly zakazany.

        • pacifista

         Jinak k těm palcům dolů. Mě se teď stalo, že podvakrát kliknu na palec nahoru a ono se mi zobrazilo vyšší číslo pod palcem dolů. Tak jsem na rozpacích co to tu je za šotka.

 14. astraustralia

  Pro tresen:
  Tentokrat jsem si dovolil zareagovat vcas, clanek je datovan Pátek, 03. listopad 2017
  Take si dovolim pripomenout Babisovo nebezpeci.
  Patrne ma i sve volice za hlupaky kdyz rika “ zadne referendum o odchodu“ je treba jednat a prosadit sve nazory!
  Otazka pro pana Babise tedy zni :
  kolik a jakych nazoru se podarilo CR ci jinemu statu V4 ci ostatnim prosadit proti tak zv. „zdravemu jadru“ ?
  Takze ano Eddie strach tu je !

  • Eddie

   Heledte nic ve zlym, ale Vy si v klidu sedite v Australii a hledite kukatkem pres more, Vy strach urcite mit nemusite.

   • astraustralia

    Eddie odpoved v osobni rovine:-)
    v cervnu jsem byl „doma“,
    stale povazuji Cechy za svuj domov, mam tam sve pribuzene a preji jim vse nejlepsi .
    Ze se zajimam o deni v CR povazuji nekteri lide na Internetu za podivne az podivinske,
    ale to stejne tak i nekteri zde v Klokanii . Opravdu tezko se to vysvetluje, jako vse kde jde o city vice nez o rozum.
    Berte to tak ze lide jsou ruzni a mnozi jsou i taci ze pro odsouzeni nejdou daleko:-(
    Kdysi pry pronesl Jan Masaryk slavnou svetoobcanskou vetu:
    „jsem doma tam kde si povesim klobouk“
    ale to neni muj pripad :-(
    Na rozdil od slavneho ministra zahranici ktery predbehl dobu a svym vyrokem potrvrdil
    ze byl zrozen jiz do usporadani svetoobcanskeho dnes NWO zvaneho,
    ja jsem zustal ukotven u „rodne hroudy“ a tedy jsem „lokalni patriot“.
    Odchodem se muj vztah k domovu nejen nezhorsil ale jeste prohloubil.
    To i pres kritiku a ruzna napadani po Internetu ze jsem prohloupil.

    • astraustralia

     Jeste si dovolim pripsat ze nevim proc bych mel byt za podivina
     kdyz se hlasim ke krasne zemi kde jsem byl zrozen.
     Jsou nas tisice zijicich v zahranici.
     Z tech nejznamejsich treba Voskovec:
     „Jsem Čech jako poleno. Sednout na helikoptéru a přistát v Sázavě. Po Sázavě budu brečet na smrtelný posteli – to je Údolí Světa a Hvězd,“

     • strejda

      No vidíte a Voskovcovi se připisuje ta slavná věta „jsem doma, kde si pověsím svůj klobouk“. Na rozdíl od Jana Masaryka se také tak choval. Jan Masaryk to říci nemohl, dokonce na rozdíl od Voskovce v Čechách zemřel.

     • pacifista

      Já v tom žádné podivínství nevidím a naprosto to chápu. Nedovedu si představit sebe v cizině daleko od rodiny, příbuzných a přátel. Považuji to za velký kus odvahy.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s