Zatuchlý vánek

Jeden Topolánkův spolužák ze střední vojenské školy mi vyprávěl, jak se Mirek hlásil do tehdejší KSČ. Proč? Když jeho rodiče byli z KSČ vyloučeni po roce 69?


Jak může 18-19 letý kluk toužit po vstupu do takové strany a dokonce prohlásit, že se svých rodičů zřekne, jen proto, aby ho tam vzali? (Aspoň tak to vyprávěl jeho spolužák.) V případě, že je to historka pravdivá, mám zato, že existuje jediné rozumné vysvětlení. Prostě jej rodiče do této role vtlačili. Věděli, že není jiné cesty, jak se dostat do „velké politiky“.

V roce 1990 se už jiná cesta našla.

A tak se Mirek s vervou slovně pustil do strany, která jej kdysi (v letech 1974-1975) odmítla jako nespolehlivý živel. A svého času jí dal za pravdu i pan Václav Klaus st., když se zmínil o „falešném a prázdném Topolánkovi“. Pan Klaus ovšem obrátil potom, co jej jeho ódeesácký Mirek velebil do nebes před jeho druhým prezidentským zvolením.
Ano, Mirek Topolánek „není Marťan“. Jen vzpomeňme, jak hrdě nesly bilboardy s jeho tváří nápis „Rodina je až na prvním místě…“

Krásné heslo.
Nemělo bohužel dlouhého trvání. Jen dotud, dokud se neprovalil jeho vztah s paní Talmanovou. Následoval rozvod. (Rozvod je až na druhém místě.)

Kdyby Mašínové zabíjeli komunisty v jeho rodišti, nemusel se vůbec narodit. Mohli klidně potkat na své pouti i jeho rodiče.
Paradoxně ale Mašíny vyznamenal za to, že zabili jiné komunisty jinde. Inu – výběrová paměť.

Mirek má holt jen výběrovou paměť. Vybírá si to, co se mu zrovna hodí.
Jakpak jeho vstup do řad prezidentských kandidátů ocení voliči?
Budou chtít na Hradě „chlapa s gulama“? Těma, co ukazoval u Berlusconiho?
Budou chtít za prezidenta profláklého „radarového lháře“?
(viz http://www.jan-neoral.cz/news/americky-radar-v-brdech/)

Nebo budou mít také paměť?

 1. embecko

  Rad ctu Radima Valencika a tak mne prekvapilol co k Topolankove kandidature napsal. nejdrive jsem to odmitl, pak jsem si rekl, ze na tom neco je. Anebo ze bych se radeji mylil s Valncikem, nezli mel pravdu s antikomunisty?
  Posudte sami:
  *
  „„Je to první seriózní protikandidát, a to z jednoho jediného důvodu. Jak někdo vtipně poznamenal na Facebooku: ‚Konečně se objevil někdo jiný než Zeman, kdo není vítač. A tak půjdu k prezidentským volbám. Předtím jsem neměl koho volit.‘ Je na tom hodně pravdy, neboť Topolánek má zkušenost z přímého kontaktu se současnou globální mocí – a nepodlehl jí,“ myslí si vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík.

  „Slouhům a poskokům“ současné globální moci Topolánek vadí hlavně proto, protože jim připomíná Zemana.

  „Nikoli ovšem, jak se sami sebe snaží přesvědčit, ‚hrubostí, vulgaritou a nedostatkem respektu k názorovým odpůrcům‘, ale tím, že on tímto slouhou ani poskokem současné globální moci není. A oni to dobře vycítili. K tomu bych upozornil na nedělních 168 hodin na ČT 1. Něco tak odporného jsem už dlouho neviděl. Z autorů pořadu přímo tekla žluč, kdy hovořili o zdravotních problémech Zemana, aby ho aspoň takto difamovali, když už to jinak nejde a nefunguje. Ukázkový hyenismus – a za naše peníze! To je současná ‚veřejnoprávnost‘? Ptám se, proč Zemana tak nenávidí? To přece není a nemůže být jen o politice,“ pronesl dále Valenčík.
  *
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Topolanek-Tomu-uveri-jen-par-blbcu-Smeju-se-pravily-osobnosti-Ale-tez-padlo-jak-se-expremier-zachoval-k-mocnym-naseho-sveta-511215

   • tresen

    Nedávno se na základě autentických citací probíraly příčiny rozpadu jisté osobnosti, u které se /pro mnohé překvapivě/ projevila afinita ke komunismu:
    1. stalo se mu zjevně něco strašného
    2. před listopadem byl upřímný komunista, přišel o dobré postavení a následná snaha o začlenění do nových poměrů se nezdařila
    3. kombinace bodů 1. a 2.

    • embecko

     No dobre, ale jak se tedy bude technicky resit mozne uzakoneni tretiho pohlavi, coz nedavno navrhnul treba nemecky ustavni soud? A to podle pocitu a nikoliv anatomickych znaku.
     Co toalety, sprchy, prevlekarny, kabinky atd? Bude stokilovy chlap s perem, ktery se momentalne citi jako treti pohlavi, moci normalne chodit do zenskych sprch? No asi ano, ne, kdyz pro tyhle lidi nebude specialni zarizeni.
     Nebudou muzi ze sprch vyhazovat treti pohlavi s zenskymi pohlavnimi znaky, protoze se budou obavat narceni ze sexualniho haraseni, ktere je ted na pochodu? Ja myslim, ze ano.
     Tudiz nas ceka prestavba vsech prislusnych zarizeni a stavebni boom. A pak ze multikulti vymysly nevedou k blahobytu!

     • Kamil Mudra

      Prý nejde o nic nového:
      http://www.stoplusjednicka.cz/ani-zena-ani-muz-co-presne-znamena-spojeni-treti-pohlavi
      No co… Harašení ve sprchách (saunách atp.) se vyřeší vyvěšeným varováním: „Neshýbejte se pro ručník!“ platným pro všechna pohlaví, protože pozadím se neliší (obdobným jako varování před kapsáři v MHD). Na stavební boom se netěš. Stavební úpravy jistě osoby třetího pohlaví brzy označí za svou diskriminaci pod heslem: „Normální je nemít pohlaví“. neb jim budou trnem v oku stejně jako nekuřákům kuřárny a stavebně rozdělené hospody. :-)

      • Mac

       elegantně by to vyřešila aplikace hesla: „Normální je nemÝt (si) pohlaví“. Žádný sprchy nebudou potřeba, stavební boom se nekoná….

     • bara

      Co boom, superboom to bude. Vůbec nebude stačit třetí kabinka, ještě čtvrtá musí bejt. Přece nebude mít buzerant s lesbou společnou kabinku!

      • tresen

       Ještě že se do většiny kabinek vejde jen jeden člověk.
       Jinak by ty starosti lidstvo úplně zahltily, jak tak pozoruju.

 2. astraustralia

  Topolanek nekolik tisic hlasu dostane ale nebude to dost aby dosedl na Hrad.?
  Dostane nejen od tech kterym tekly milliony za jeho vlady ale i par hlasu od nostalgicky vzpominajicich
  na doby kdy alespon kapalo.
  Ti co ho nemaji od dob jeho premierovani radi to pisi rovnou takto:
  „Topolánek Pravdu a lásku nedá. A zemanovští plebejci ho také volit nebudou.
  Takže zbývají jen vyznavači ódeesáckého myšlenkového schematu.“
  (ale mohl by mu pomoci jeho mirny Euro skepticismus, pokud na tuto strunu spravne zabrnka. Pro mnoho volicu je EU vosinou v p*deli)
  Otazka take bude zda Toskánská aféra je zapomenuta ci se nenajde stouralove v mnozine zrozenych milionaru za jeho vlady.
  Na fotografiích je kromě šéfa ODS Mirka Topolánka například exministr průmyslu Milan Urban, blízký přítel Mirka Topolánka Marek Dalík, šéf ČEZu Martin Roman či exministr dopravy Aleš Řebíček.
  Stále se neví, komu patří vila,(milionari ministru Rebickovi) v níž bydlel Topolánek s rodinou a přítelem Dalíkem.Média ale zjistila, že koupi zprostředkovala finanční skupina J&T. ČEZ a J&T spolu například nedávno koupily za 10 miliard korun saské hnědouhelné doly Mibrag. Zhruba před měsícem se pak narodil další obří byznys. J&T koupila od britských majitelů za 22,5 miliardy korun tuzemskou druhou největší energetickou skupinu, International Power Opatovice.
  Otazník také stále visí nad tím, kdo si fotky objednal, v médiích se ale už objevila řada teorií. ODS nejdříve vinila ČSSD, pak se dvě největší strany shodly na tom, že kompromitující snímky objednaly strany TOP 09 a Věci veřejné. Podle J&T si fotky z Topolánkovy italské dovolené objednali uhlobaroni.
  Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/chysta-se-na-me-druha-afera-toskansko-a-je-to-lez-tvrdi-topolanek-pwb-/domaci.aspx?c=A090908_192621_domaci_vel

  • grasyk

   Inu – jak říkám, „svěží vánek topolánek“.:-)
   Prezident Zeman, ať je jakýkoliv, nemyslí výhradně a jen na SVŮJ osobní prospěch. To jej odlišuje.

 3. grasyk

  USA se stanou první zemí, která zakáže sex. Aby se impotenti necítili diskriminovaní. A hned potom tuto nosnou ideu převezme EU. :-)

  • astraustralia

   ano grasyk
   odkaz jasne uvadi jak protlacovanim radaru ztratil mnoho priznivcu.
   Na rozdil od Zemana a jeho nazoru byt presidentem pro deset „dolnich“ millionu, Topolanek se nikdy ani nepokusil oslovit vetsinove obyvatelstvo. Ani pokusem byt vice lidovy!
   Dustojnik za komunistu, a radarovy premier milionaru tak je vniman dodnes. A jeste „kule“ k cemu ?

   Uprimna odpoved prvni manzelky presne vykresluje jeho vztah k lidem a lidu obecne
   Co jste si ještě odnesla ze života s politikem?
   Někdy mám pocit, že politici neříkají, co si myslí. Že se nechovají k lidem hezky, slušně. Neměli by tak okatě dávat najevo, že jim na mínění lidí záleží jen před volbami. Když už politik řekne, že ho názor lidu nezajímá, tak by to měl říct alespoň slušně.
   Myslíte poplatky u lékaře? Radar?
   Třeba. Vše kolem toho říkali velmi necitlivě. Jako by s opovržením.

   Zdroj: https://ona.idnes.cz/pavla-topolankova-vyhrozovali-mi-proto-mam-ochranku-p0g-/spolecnost.aspx?c=A090203_165141_ona_ony_jup

   • grasyk

    Když jsem svého času Topolánka navštívil v jeho poslanecké kanceláři v Ostravě, projevil se jako „chlap s gulama“. V předpokoji mě uvítala paní Pavla. Pak jsem šel dále. Mirek mi nabídl cigaretu, odpověděl jsem, že nekouřím. Zapálil si a povídá – kdyby sem vešla manželka, tak ta cigareta je tvoje, jo? Inu – „chlap s gulama“… :-)

 4. pacifista

  Když se řekne Topolánek, co se mi ihned vybaví? Nejprve nahý Topolánek na lodi v Toskánu. Směji se jak blázen. Potom Topolánek se zdviženým prostředníkem. Otřásám se odporem. Nakonec jsou tu ještě slova o noci křišťálových nožů. Z toho mě mrazí. Copak někdo rozumný může volit takového za prezidenta? Jen blázen nebo sadista.

  • vittta

   Odporem se otřásají i mnozí, co si představí Zemana.
   Jak je sprostý, a mocichtivý…
   A jak je nemocný a chlastá….
   Jeden dokonce drží hladovku, to je obzvlášť citlivý jedinec,,,,

   • grasyk

    Doporučil bych mu, ať ani nepije. Když přežil všechny ty extra lumpárny od předešlých, tak už má nárok na dlouhý odpočinek.

 5. Ondřej

  Topolánek? Zemanova stafáž jak odvést „hardcore“ jádro pravice z ODS okolo Klause jr. od volby městského intelektuála s distingovaný vystupováním do kalných Zemanových „pohlavních“ opusu, střílení premiéru, zabíjení novinářů a ústavně-právní kreativity (kreaturnosti:-). Takže Topolánek není jisté další antizeman, ale spise jeho dvojník s dosti silným nádechem nám Pražákům cizího valašského buranismu s příchutí čunkova bigotniho katolicismu, rodinných důtek, zenskeho zotročení za plotnou a v roli domácí děvečky, což jsme už poznali ze specifického „humoru“ věčně opilého Bolka Polívky z filmu Kurvahošigutntág..

  Jako bych se vracel do dob první republiky a měl zakusit chuť biče Agrarnikova. Velké A je zcela namístě.

  Ne, realita je jiná. Není to obdoba bavorsko-tyrolskych mašlovaček u tupláků a Bratwurstu, kdybych měl naše reálie přirovnat k dalším specifickým evropským regionům, je to Berlín či Frankfurt kde každý najde to svoje, ať je člověk indický kuchař z Rádžasthánu, student ekonomie na Goethově university z malajsijskeho Kuala Lumpuru, anebo Čech z Domažlic co jezdí s tramvají po Baseler Straße. Nejsou to osoby smyslene, ale naopak reálné. Ať každý odjinud, v jádru všichni stejní. A já jsem rád, že jsme přátelé.

  • Mac

   nádherná sbírečka fakanovských kydů, úhledně nablitých na jednu hromádku
   a ta krásná fabulace o přátelích :-)
   hnido, že bys ty měla byť jediného přítele, je představa značně úsměvná

 6. astraustralia

  nám Pražákům cizího valašského buranismu
  cha cha cha
  Co FSECHNO v CR nemate, dokonce i Fagana jako novy typ Prazaka:-),
  Prvni republiku predstira vzpominat sam pookupacne odkojen v Hessensku jak sam se pochlubil ,
  nejspravnejsi Nemec Prahu vam ozdobil :-)
  I tech palcu dolu je na nej skoda
  Ze pry maji Nemci drzost v krvi,
  nejen v krvi, je to predevsim ve vychove,!
  Jedno zda je formuje Hitlerovska nebo Merkelovska ideologie, :-(

 7. vittta

  Tohle mě fakt pobavilo.
  Mainstreamová manipulace, ve které se samozřejmě mihl i Zeman.
  https://www.novinky.cz/domaci/454661-rodice-deti-z-teplicke-skoly-ktera-celi-vyhruzkam-maji-strach.html
  O problému s určitými etniky tady každý ví, a mají vždycky děsný strach z rasistů, ale v počtu přepadení vedou s velkým náskokem právě tihle.
  Jinak….bojí se.
  To je dobře!
  Ale že by tady někdo jiný než oni přepadl dítě kvůli barvě pleti, to se ještě nestalo!

  • tresen

   Lživý je samozřejmě titulek.
   Máloco je vzdálenější pravdě než hláška, že Švédsko se hroutí.

   • Kamil Mudra

    Jestlipak si to také myslí ty desetitisíce rodilých Švédů i potomků bývalých migrantů prchajících během posledních let ze země, která dříve bývala vnímána jako stát s minimální kriminalitou, zdravou tolerancí a vstřícností státní správy k občanům? Ono už ani moc nechybí k „trhnutí rekordu“ z r. 1887. Tehdy to ale bylo kvůli chudobě. Proč teď? Že by jim tam najednou začala být zima? No jistě! Nic jiného v tom přece být nemůže. :-)

    • vittta

     Třešeň nezajímá, co si myslí Švédové.
     Její argument na argumenty uvedené v článku je lživý titulek, a pak dupnutí, že se Švédsko nehroutí, a je to dokonce vzdálené pravdě jako málo co…
     Takto vypadá sluníčková diskuze.
     Dup,dup,dup, to není pravda!

    • Kamil Mudra

     Ha! Zatím co jsem psal tak jsi mi tam skočil. Samozřejmě reaguji na třešeň. Měla by si ta dievčica dát do googlu: „švédsko kriminalita“ nebo „švédové opouštějí“ a trochu si počíst v odkazech aby pochopila jak se tam mění lidem život za posledních pět až deset let. Ale on ji jistě brzy podpoří v náhledu Ondřej nějakými ekonomickými tabulkami. Tak se do té diskuse moc nehrň. Nepochybně tě oba roznesou na kopytech. :-)

     • embecko

      Nejen Svedove, Malmö je takove polo-danske mesto (viz mapa) a primo danska vlada uz mluvi o nejhorsi bezpecnostni situaci (nejvetsim poctu policejnich hlaseni) od WWII:
      https://www.10news.one/danish-government-on-escalating-malicious-migrant-crime-worst-situation-since-2nd-world-war/
      „Preben Bang Henriksen, spokesman for Denmark’s majority government party…“We have not had such warnings from the police since the 2nd World War. It is totally unacceptable,” said Preben Bang Henriksen.“
      Takze o neprijatelne situaci nemluvi zadna zplasena opozice, zadny zaujaty reporter, nybrz mluvci majoritni vlady.

      • Kamil Mudra

       „Ve snaze omezit toto rychlé zhoršení právního státu a veřejnou bezpečnost obecně se Dánský parlament dohodl na domácím nasazení armády.“
       Nojo. Vypadá to že členové dánského parlamentu čtou Parlamentní listy a podléhají nějakým hloupým hoaxům.

     • vittta

      Nemohou, Kamile.
      Neexistuje argument, který by to dokázal vyvrátit.
      Tam to prostě tak je.
      A ekonomické tabulky Ondřeje?
      Nelze číst nic zábavnějšího.
      To všechno, co on píše, je super.
      Jen němci půjdou do důchodu v 70.
      Myslím, že více důkazů, že lže,resp. odkazuje vylhané odkazy, není třeba.

 8. vittta

  A zde opět pro Ondřeje a Třešeň, nyní především pro Ondřeje.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Islam-se-pry-v-Nemecku-rozmaha-stale-vice-A-podle-vypoctu-casem-prevalcuje-vsechny-ostatni-511855
  Copak o to, že islám do 20 let ovládne Německo zpochybnit nelze, a asi se o to nikdo ani nebude pokoušet.
  Otázka zní:
  Povolí dominantní islám, jakmile získá silové složky, jiná náboženství jako rovnocenná silámu, nebo dokonce sekularismus, jako rovný náboženství?
  Napovím, že výklad islámu něco takového nepovoluje, a tvářit se vstřícně je možné pouze v případě, že je islám zatím ještě slabší.

  • tresen

   Zdá se, že by vám udělalo radost, kdyby se vaše a parlamentolistovní věštění vyplnilo.
   Já si zaprorokuju na stejné úrovni: Nevyplní.

   • vittta

    To byl dotaz, Třešni.
    Konkrétní.
    Vy ale jako každá sluníčkářka napadáte zdroj.
    Nedivím se, argumenty mít nemůžete, a na vlastní názor nemáte potřebný intelekt.

    • Kamil Mudra

     Mno, když už se tu koulí tou křišťálovou koulí…
     Pokud jde o islamizaci, je už Velká Británie zřejmě v pokročilejším stádiu než Německo: http://www.quintus-sertorius.net/news/britanie-1700-mesit-100-soudu-saria-islamizace-se-jiz-neda-zastavit/ tedy máme možnost sledovat postupující „model islamizace“ ve fázi o nějaký lewel výše. Dle mého mínění nelze v budoucnu jednoznačně vyloučit možnou islámsky „silně zabarvenou“ vládu. Jenže, na rozdíl od Německa, vlastní VB 215 jaderných hlavic a z toho 120 aktivních.

     Tak si zkouším představit jak by si ostatní země poradily s takovou „politickou výzvou“, pokud by VB začala vystupovat podobným způsobem jako KLDR, byť i ve jménu jiné ideologie. A zrovna růžově to nevidím :-(

 9. grasyk

  Sedí vrána na stromě a v zobáku drží sýr.
  Kolem běží liška – Vráno, půjdeš volit?
  Ne, říká vrána, sýr jí ze zobáku vypadne.
  Sedí vrána, sedí a dumá – a kdybych řekla „ano“, změnilo by se něco?

  • Kamil Mudra

   Dobrý :-)
   To mi připomělo také jeden s vránou:

   Sedí na mohutné větvi nad propastí a tváří se velmi spokojeně. Jde kolem medvěd a povídá:
   „Copak tam vráno děláš?“
   „Nó… pohodařím si pohodařím…“
   „A můžu pohodařit s tebou?“
   „Jasně že můžeš, přisedni si a budeme pohodařit spolu.“
   Medvěd se vyškrábe vedle vrány a oba se kochají pohledem do údolí. Jenže větev je nahnilá a najednou RUP!! – a medvěd letí dolů!
   „Vráno!“ křičí „Co mám dělat – vždyť nemám křídla?!!“
   „Jo ták, ty nemáš křídla? Nojo, tak to nemůžeš pohodařit.“

 10. astraustralia

  Svedsko prenechte tresni, Faganovi a hlavne Svedske vlade a jejich spravne provladnim novinam,
  ti vi nejlepe jak nejlepe presentovat Svedsko jako vykladni skrin multiculti ! :-)

  Zpet k nadpisu a clanku,
  mame pro Vas otazky pane Topolanku:-)
  Mozna nakonec se ukaze ze to bude nejsilnejsi protikandidat Milose Zemana:-)
  Nasel se i tisk kteri ho umi predstavit a Topol si umel pro tuto prilezitost pripravit na otazky ty nejlepsi odpovedi .
  S urovni lepsi nez kombinace majitele sportky a akademika z Brna, a i kdyz v mnohem nebudete souhlasit nabizi jiny pohled nez cela sestava dosud kandidujicich.
  Pro a proti z pohledu Astra samozrejme ze IMHO

  a vy kteri doma zijete pridate i sve vyhrady a take mozna najdete u Topolanka i mnohe co dosud zadny kandidat nenabidl:-)

  Topolanek a jeho dobre pripraveny a nacasovany projev pred presidentskou volbou.

  V kratkem rozboru napred prehled nesouhlasu kdyz na otazku :
  Jak vnímáte polistopadový spolecenský vývoj a stav, v nemž se nachází ceská spolecnost nyní?
  Ano. Pokud korektne posoudíme léta devadesátá jako nejmasivnejší prerozdelení stovek miliard témer bez pravidel a osm let vlády CSSD s privatizací Unipetrolu, OKD, Sokolovské uhelné apod.
  jako dokoncení prerozdelení majetku bez skrupulí, tak to tak je.

  S tim nesouhlas, protoze jednostranne, jakoby nechtel videt a zminuje „prerozdelení stovek miliard“ jen u soc.dem proc ne take u sve strany?
  Soutezili o zavod hosi z ODS a jejich odnozi se soc.dem. kdo si vic nakrade !
  Take ze:
  Obamovi nemuze odpustit radar v Brdech na ktery se tak tesil a veril a proto pise ze:
  Zrušení americké základny pokládám za fatální Obamovu chybu, která zapadá do jeho strategie,
  s níž prišel už pred volbami. Po Bushovi a jeho soucitném konzervativním kapitalismu a bojem s ríší zla, kterým reagoval na teroristické útoky, jehož étos nekterí karikovali, jehož role v dejinách bude nakonec daleko významnejší, než se ukazovalo po jeho odchodu, prišel Obama s politikou détente, politikou ústupku Rusku, politikou rezignace na American Leadership ve svete. Behem nekolika let vyklidil pozice v celé rade senzitivních bodu regionálních a potenciálních konfliktu. Arabské jaro a migracní exploze je výsledkem jeho politiky.

  Prilnuti k Nemecku, neduvera v euro, ma byt pokusem o pragmaticky pohled na problem
  Nejsem fatalista, ale když me nekdo prinutí si vybrat, jestli být spíše clenem euroasijského svazu –
  at už prímo nebo vlivove – nebo být 17. spolkovou zemí Nemecka, tak me lidé sice nebudou mít rádi, ale já volím to druhé, méne špatné.

  Jeho euroskepticismus kdyz rika ze:
  Pocitujeme pouze permanentní tlak na vytvárení politické unie, unifikaci, centralizaci a
  zrízení Evropské plánovací komise. To Evropskou unii rozbije.
  Pokud ted nedojde k Brexitu, rozhodne to neznamená, že k nemu nedojde za pet let.
  Nebo že nedojde k nejaké jiné katarzi jinde.
  Bojím se, že po odchodu Británie v EU by se evropské elity ješte více semkly a ješte více by chtely vynucovat nesmyslná pravidla.!

  Ma ale i velmi strizlive nazory, poucen casem a vyvojem:
  Multikulturalismus je stejne nebezpecný jako byl nacismus a komunismus.
  Vyvolává dojem, že lze pripustit ruzná pravidla pro ruzné obyvatele na náboženském ci jiném základu.
  To je nesmysl! Islám totiž není jen náboženství.

  Take peclive zvazil co rici na zaver:
  Ptáte-li se mne, co je nejvetší brzdou ceské soucasnosti, tak bych rekl, že je to vysoká míra sekularizace.
  I proto nám chybí jednota v pohledu na národní zájem.
  Chybí nám hrdost, chybí nám víra, chybí nám jasná národní identita.
  Naopak nám nechybí závist, malost a rovnostárství.

  http://forum24.cz/mirek-topolanek-nesmime-mit-strach-z-politickeho-vyvoje-jakkoli-pusobi-desive/

  • astraustralia

   Nejen Vy, president Zeman dostal 120 tisic dopisu a take mnozi dalsi mu hodi svuj hlas. Vybavuji se i lide
   kteri se soc.dem ci jak pravi kavarna se spodni polovinou naroda nemaji nic spolecneho, i mnozi taci jej budou
   volit!
   Na pr.. clen ODS starosta a senator Kubera rekl taktez ze nevidi vhodnejsiho cloveka a bude jej volit :-)
   S ohledem na to ze president CR nema pravomoce srovnatelne s jinymi presidenty a jeho vliv na rizeni spolecnosti je mnohem mensi, stava se volba presidenta CR predevsim vyjadrenim postoje volice a to i
   s vedomim ze vysledek bude bez zasadniho vlivu na mantinely a chod statni moci.
   Domnivam se ze tak jak se volici pred casem zasadne rozlisili a volili bud Zemana nebo Schwarzenberga,
   podobne to bude i nyni bud Zeman nebo nektery jiny kandidat. Proc massmedia na posledni chvili pisi o prudkem narustu popularity Topolanka, je mi zahadou.

 11. Ondřej

  Probůh, že já lžu? A o čem? O ekonomice? Nestačí vám čísla s platy, důchody, výší úspor, výší majetku, realitním trhem (jestli nemovitosti jdou nahoru anebo dolů, tedy se vyplatí za nízký hypoteční úrok investovat, protože cena roste rychleji než úrokové míry anebo rychle své byty prodávat a odstěhovat se jinam) klesá nebo stoupá nezaměstnanost – no jestli jsou to lži, pak jistě Hitler taky nebyl ve všem zcela jednoznačný, že, když víme že jeho původní myšlenky byly „vcelku“ liberální. Ale mohu vám poslat za poslední 3 roky daňové přiznání a maminka důchodové výměry z Německa – ale stejně byste říkal, že je to zfalšovaný ve Photoshopu….srovnejte to s životem tam, kde to znáte. (patrně jen v tom nehezkém severočeském regionu)

  Nicméně dám vám ještě jeden odkaz, ať máte inspiraci o čem přemýšlet jak je to všechno možné. I když – až se naučíte německy, zkusíte rok pracovat jako číšník v obchodně atraktivní Bankenviertel nebo Innenstadt a zkuste tam rok pracovat třeba jako číšník nebo prodavač. Budete pracovat s lidmi a uslyšíte na vlastní oči to, co sui tu čtete v hatefree článcích co vám posílají vaši „velmi dobří známí“ pracující už roky v Německu

  Britská investiční banka HSBC jako podklad pro své investice do nemovitostí a pro své poradenské služby pro firmy kam lokalizovat výroby, services či headguarters – pořádají každoroční anketu pro zahraniční pracovníky, co tam žijí a pracují a co hodnotí danou zemi a mohou samotní srovnávat s tou svoji, odkud pocházejí,

  Expat Explorer Survey (hodnotnící ańketa pro zahraniční pracovníky firem na území Německa, která by se dala shrnout do otázky – jak se vám žije a jak pracuje v Německu?)

  A tady je udělané srovnání mezi Českou republikou a Německem – hodnotily se tři oblasti ekonomika, osobní zkušenosti s komfortem života a při realizaci svých plánů a zájmů a nakonec kvalita rodinného žití.

  Německo bylo vyhodnoceno jako 4 nejlepší země k žití pro zahraniční pracovníky. Česká republika jako 12.

  Můžete si rozkliknout všechny ta tři kritéria a podívat se, jak lidé, co tu zemi (na rozdíl od vás) znají osobně z života a práce přeci jen lépe než vy z videohate compilací z youtube. Co obsahuje hned uvidíte, že tam jsou všechna důležitá kritéria – je tam i pocit bezpečnosti, dostupnost a kvalita zdravotní péče, sociální zabezpečení, ale i pocit bezpečí a tolerance ve společnosti vůči cizincům a vstřícnost lidí (jestli vám třeba pomohou v nouzi anebo když vás někdo bude mlátit v tramvaji, otočí se a budou to ignorovat.).

  Tady je celkové pořadí, kde se zahraničním pracovníkům zaměstnaných ve firmách v daných zemích, nejlepe žije. Bude dobré, když si to přečte i Kamil, zjistí, že náš společný přítel Václav Bělohradský, má pravdu když říká, že kdekoli on působil (Itálie, Rakousko a Švýcarsko) se jedná s cizinci daleko více tak, jako by cizinci snad ani nebyli, tedy vstřícněji a hlavně se zájmem o ně. Ne jako v Česku, kdy skrytá nedůvěra a zášť k cizincům, že se jedná (s největší pravděpodobností) o bohatšího a s životem ve více zemích znalého člověka co umí několik jazyků a nás má za poněkud zaostalejší, co pořádně cizími jazyky nemluví a krom Chorvatska a Tater na Slovensku nikde vě světě nebyly, pak takový pocit nedůvěry a skryté zášti jako v Česku, nikde jinde nepoznal. On pan filosof, nepraktický člověk, co se s lidmi daleko hůře „skamarádí“ než nějaký instalatér anebo automechanik když by se měli dát v hospodě do řeči o tom, jaké mají své denní starosti,

  Expat Explorer Survey

  1.Singapore
  2.Norway
  3.New Zealand
  4.Germany
  5.Netherlands
  6.Canada
  7.Australia
  8.Sweden
  9.Austria
  10. United Arab Emirates
  11.Switzerland
  12. Czech Republic

  • Ondřej

   odkaz mi nejde vložit ale dejte si do vyhledavače – Expat Explorer Survey – Compare countries: Germany, Czech Republic

   • Kamil Mudra

    Když už jste si tak laskavě povšiml mé laskavé asistence… Všiml jste si také že jsem se nevyjadřoval k žádnému srovnávání Německa se Švédskem ale k situaci ve Švédsku dříve a nyní?

    • Ondřej

     Jistě, Kamile, když se podíváte na statistiky Švédska jako země která vykazuje už 20 let v ekonomických statistikách (společně s Norskem, Svycarskem a Lucemburskem) ale i ve statistice „Best od living“ stabilně přední místo v TOP 5, tak se Švédsko nijak nezměnilo.

     Největší změna která v něm proběhla, že se stala počátkem milénia,.když se dostavil Öresundský most. To je v případě této země take největší sociopoliticka změna, která v této zemi za posledních 20 let proběhla, Kamile. Mohu to posoudit z osobni zkušenosti, ty fronty na trajekty se vážně už nedaly vydrzet.:-)

  • vera

   Ze se ve spojených arabských emirátech nedávají na cizince jako na cizince…ono to snad ani jinak nejde, když tam kromě cizinců snad nikdo jiný nežije :) , ale stejně je základem pohodového života zahraničního pracovníka nutnost dodržovat zákony této země, takže někdo je jako cizince vnímá a určité omezení tady je, ne?

   • Ondřej

    Nevím, jaké zákony jsou tam omezující, jaké by nebyly i u nás, když jsem tam byl, měl jsem k dispozici vše co mám i doma. Jestli se někdo neobejde bez vepřového, tak já ano, a to téměř trvale i doma. S alkoholem tam není problém, stejně jako s dostupností nájemného sexu např. nemám sice osobní zkušenost ale nabídka si vás už sama najde, když jedete sám, bez dámského doprovodu. Jinak jistě je to „reprezentativní“ příklad, nicméně je podstatně zajímavější,. že tu research na to, kde se lépe žije, dělali z NEMALÉ části v Německu tam právě pracující Češi (takže život ve všech jeho aspektech chválili) a opačně na české poměry zase zde pracující Němci (mě se anketa vyhnula, přísahám o:-), kteří dle výsledků byly s poměry a žitím v Česku ne tak spokojeni.

    Jestli tyto případy vám nepřijdou nezaujaté, zkusme hodnotit nějakou pro nás neutrální zemi, třeba Norsko (tam určitě bude zajímavá kolonka „rodinný život“ viz Barnevernet – kupodivu, pro náš pohled, vychází lépe než v ČR) anebo Kanadu. Obě země mají v nejedné společenské otázce dosti odlišný přístup než mají obyvatelé ČR, ať je to v oné věci „pohledu na cizince“ a na otázky rovnosti a inkluze nebo v názoru na multikulturní a interetnické a multináboženské soužití anebo třeba na otázku „levné práce“ jako inzerovala naše ČSSD před volbami včetně progresivního zdanění začinající svůj gradient na 1,5násobku průměrné mzdy, tedy kdy bude vyšší zdanění těch, kteří byť neberou ročně miliony, tvoří už skutečnou platovou elitu společnosti, protože jsou už jasně vymezenou menšinou cca 18% občanů s vyšším příjmem jasně se zmenšující na JEDNOCIFERNÝ podíl při dále stoupajícím příjmu na úroveň 2-3násobku průmětné mzdy (tj. 55-80tis. korun/měsíc) až po onu hranici 1 milionů ročně, kdy nastává příkrá progrese 40-45%..

    Nikde v civilizovaném světě neexistuje, aby ten kdo bere x-násobek průměrného platu (všude na světě má průměrný plat ne více než 30% lidí) neplatil vyšší daně než těch 70% co jej nemá, že by ti, co měli pro tento návrh hlasovat volili raději nacionalisty a xenofoby, co jim razí naopak zcela neoliberálně konformní heslo, že ti co si svoji vlastní prací vydělají více, jsou šikovní a zaslouží si ji, a raději se soustředí na nenávist vůči „sockám“ a dlouhodobě nezaměstnaným. Jako bych slyšel svého času Macka, Klause a ideology z Liberálního institutu jako Ševčika ad.. To jsou ty podstatné rozdíly, paní věro. Ne, to, jestli cizincům (ne)vadí že nemůžete v Dubaji mít na hotelu soukromou zabíjačku s místní značkou slivovice.:-)

    • vittta

     Já vám močím na vaše fantasmagorické statisticky o exkremetu.
     Koukejte makat v Reichu do 70 a držte ústní otvor.
     Pak mnoha Němčourům bude důchodový výměr exkremet platný, jmenovitě těm, co zemřou mezi 65-70 lety, a i ti, co budou žít déle,budou brát důchod o 5 let méně!
     Kde se lépe žije vidíme všichni na vás samotném, z neskutečně skvělého Reichu jste se přesunul do děsných vlastí českých, kde děláte jen vostudu!
     Vy jste stejný balík jako tenhle blbec Bukvoj.
     http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Berwid-Buquoy-KDU-CSL-Podvod-zvany-Velka-rijnova-revoluce-512087
     Dobře si všimněte, čím byl Stalinův fotr.
     A Bukvoj nepochopil, že dělníci a rolníci sami o sobě revoluci vést nemohou.
     Prostě na to nemají zkušenosti, znalosti a schopnosti.
     Motorem každé revoluce jsou nespokojenci z řad vzdělané „inteligence“, která byla v minulosti vyhražena spíše bohatším.
     Jaké byly konkrétní úmysly jednotlivců nemohu vědět, ale nemyslím si, že by si nějak finančně pomohli, naopak, mnozí riskují kejhák a mnozí o něj i přijdou!
     Ale emancipace chudých se do značné míry povedla, ale o tom jsme tady nedávno hovořili, takže je zbytečné, abych to zase opakoval!

 12. astraustralia

  Ve svem komentari 12.11.2017 – 12.07
  jsem se zaverem napsal:
  “ Proc massmedia na posledni chvili pisi o prudkem narustu popularity Topolanka, je mi zahadou.“
  Marne jsem cekal na vysvetleni ci jinou odezvu.
  Odpoved zadna, jen 3 palce dolu:-)
  Pridavam pohled byvaleho sefa rozvedky Randaka na dobu Topolankova vladnuti
  Zadne radostne cteni a predevsim v rozporu s tim co rekl Topolanek pro tisk.
  Melo by byt poucne pro ty kteri se domnivaji ze jeho zvoleni by mohlo byt v necem prinosem.
  Ale marne varovani pro ty volice kteri zaslepeni nenavisti k Zemanovi rikaji

  ze zadny z kandidatu by nemohl byt horsi nez on.

  Byla to éra nejhrubšího klientelismu, vzpomíná na Topolánkovu vládu exšéf rozvědky Randák
  Došlo k takovému propojení byznysu, politiky a justičních orgánů, které těm lidem fakticky zaručovalo,
  že nebudou postižitelní,“ komentuje bývalý šéf civilní rozvědky Karel Randák praktiky z období vlády Mirka Topolánka (2006–2009).

  Zdroj: https://www.lidovky.cz/randak-vzpomina-na-eru-topolanka-d4d-/zpravy-domov.aspx?c=A171110_131232_ln_domov_jho

  • vittta

   To může být i „umělá“ popularita.
   Ve skutečnosti ho každý jebe, dementa!
   Každé zboží má ale svého kupce, a kdyby kandidoval sám Heydrych, tak i on by měl své příznivce, zejména pak z řad demokratů nejdemokratičtějších, pražských a brněnských „kavárníků“ o tom jsem upřímně přesvědčen!

  • oh

   Je to sice už starší zpráva, ale ta názorová otočka ministerských právníků o 180° proti roku 2013 je rozhodně zajímavá.
   https://zpravy.idnes.cz/ministerstvo-vnitra-podpisy-prezidentska-volba-fbp-/domaci.aspx?c=A171107_163458_domaci_lva
   Po exkurzi JUDr. Henycha do vyšší matematiky (počítání s procenty) při minulé prezidentské volbě si říkám, jestli služební zákon vůbec umožňuje vyhodit zjevně nekompetentního byrokrata z jeho teplé židle na ministerstvu do mrazu před kachlíkárnou.

 13. brtník z brlohu

  Musím se podělit o zážitek z uběhlého pátku – po dalších pěti letech jsme se sešli už mnozí jako pra pra rodiče na slezině naší třídy ze SŠ, mnozí dorazili z daleka mnozí z poza rohu by jsme zavzpomínali… A jednu spolužačku dovezla její dcera až Kolína nad Mohanem – inu lán cesty – zahla s celou rodinou kramle někdy po 80tým přes jugošku, libovala si že tentokrát její dcera s radostí uvítala možnost cesty do Čechistanu a že se zdrží nejen přes neděli ale i nějaký den navíc neb má běhání po úřadech – obě-.dcera i s matkou mají občanství BRD – o tunajší přišli coby emigranti, dcera dostala německé když jí ještě nebylo 18 takže si pro ní vyreklamovat český pas by neměl být problém. Divil jsem se – nač to – v unii je to stejně jedno – i byl jsem uzemněn – že nevím co se tam nad tím Mohanem děje – že samá zahalená ženská, samý Arab – ta hrůza – že utekla z něčeho co se jí nelíbilo a že kdyby tušila… ale jako ve svým věku to snad doklepe, ale dcera – vážně uvažuje změnit vzduch za Český a že doufá když bude nejhůř tak se braťa Slovani smilujou a car že vezme potomky praotce Čecha pod svou ochranu. A že ráda vymění tu bábu Angelu za starýho jezevce, ten že má alespoň rozum. A že od doby co vylezla poprvé tutaj z auta neviděla žádnýho a žádnou…..
  ta lahoda.

 14. vittta

  Nejen ČT je prolhaná žumpa.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rasisticti-Cesi-Arabska-TV-prijela-do-Ceska-a-vyslechla-muslimske-lekare-inzenyry-a-pocitacove-experty-512180
  Zde arabská TV pláče nad zlým osudem muslimů v ČR, a pro jistotu též uvádí utrpení Romů.
  Je to lež od A až do Z, stejně jako když jsem kdysi viděl nějaký US dokument, o světových metropolích, natáčelo se všude ve světě, jak se tam jako žije, a Prahu jsem si nenechal ujít.
  V Praze vystupovali (nejspíš) najatí cigoši, v najatých prostorech, bílého tam vidět nebylo, jen kriminalita a bordely s hernami a cigošskými pasáky, kteří ovšem byli ukazováni jako Češi.
  Pak něčemu věřte, když ukazují život třeba v Damašku, Bagdánu, Riu de Janieru, Dar Es Salamu, Limě, atd..atd…atd…
  Ani pozdrav těm kurvám novinářským nevěřit!!!
  Já jsem si dříve myslel, že to jsou prodejné děvky, ale oni tomu věří, co píší, a realitu si upravují podle svých představ, takže všemožné evropské komise tady řeší diskriminaci cigošů a celkově se toto slovo, stejně jako rasismus, významově úplně převrátilo, takže diskriminovat nebo být rasistický může být toliko běloch vůči barevnému, a nikdy ne naopak, když cigoši v TV otevřeně nadávají do českých sviní (a neslyšel jsem to jednou) tak to není rasismus, ale frustrace z diskriminace….

 15. astraustralia

  Zatuchly vanek Topolanek coby president vse vylepsi a napravi ?

  Jaroslav Bašta o listopadu 1989 a dnešku
  Tvrda slova pred casem ministra !
  Spadli jsme až na dno, mnoho věcí je horších než za komunistů.
  Nastupuje totalita ze Západu. Nechutná hysterie kolem Miloše Zemana.
  V únoru letošního roku banka JP Morgan v hodnocení našich státních dluhopisů vyřadila ČR ze seznamu vyspělých zemí
  a zařadila ji mezi rozvojové státy. Důvodem byla stagnace příjmů na hlavu po tři roky, nedosahující úrovně vyspělých zemí a skutečnost, že naše vláda nemá vliv na chod ekonomiky. Rozhodující podíl vlastní zahraniční subjekty. Od roku 2005 přicházejí investice jen ze zahraničí, domácí nejsou.
  Myslím, že nastal čas tyto trendy změnit, parlamentní volby pro to vytvořily předpoklady. Jinak proces dekolonizace začal právě před sto lety a trval přes 60 let.
  Bude to dlouhý běh, ta naše emancipace z koloniální závislosti…

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Spadli-jsme-az-na-dno-mnoho-veci-je-horsich-nez-za-komunistu-Nastupuje-totalita-ze-Zapadu-Nechutna-hysterie-kolem-Milose-Zemana-Jaroslav-Basta-o-listopadu-1989-a-dnesku-512212

 16. vittta

  To se podívejme, všude se to hemží ruskými trolly.
  Ale všude, určitě tady….sakra, abych to nebyl nakonec i já…
  Tak tady je již vícekrát kritizovaná fotografie ruského trolla, já sice nechápu, proč je zrovna tahle konkrétní fotografie kritizována vícekrát, když takových fotek jsou určitě tisíce, nejméně stovky, ale třeba je tahle nejpovedenější.
  https://blisty.cz/art/88847-rusko-pouzivalo-419-twitterovych-uctu-k-vyvolavani-rozbroju-ohledne-brexitu-v-britanii.html
  V článku hledám, jestli je fotografie pravá, v množství zmatených keců se dá vyčíst, že pravá je, ale ta muslimka je ve skutečnosti zdrcená tím útokem, což by nějak mělo být vidět za jejím oděvem, nebo co, ale já se v moderním vyjadřování nevyznám, a tak nic nevidím a jestli je to nějaká metafora, tak jsem jí nepochopil.
  Já nevím, stává se vám to také?
  Čtete text v rodném jazyce, rozumíte slovům i větám, ale smysl vám uniká.
  To samé je v moderních filmech, jsou v češtině, vy rozumíte, ale nevíte, co se tam vlastně děje.
  Nebo návody na TV či jinou elektroniku, rozumíte slovům, ale neumíte si je přiřadit k tomu přístroji a těm funkcím.
  Tak podobný dojem na mě dělá tenhle článek….jsem asi divnej, nebo nevzdělanej, třeba tomu vzdělaní rozumí, nebo prostě musí mít jiné vnímání, nebo co….

 17. astraustralia

  Pokud presidentske volby a politika obecne je uz na vas prilis
  navrhuji debatu o sexualnim haraseni :-)
  (sice s clankem vankem Topolankem to ma spolecneho malo) ale
  svetem bezi zpoved vice nez mnoha divek zen a dam (cim krasnejsi tim otresnejsi) pod heslem
  „me take“ (me too) nekdo obtezoval a pekne se o tom pise na tomto blogu:
  https://www.lidovky.cz/machalicka-kampan-proti-sexualnimu-obtezovani-odstartovala-novy-hon-na-carodejnice-g31-/nazory.aspx?c=A171113_173729_ln_nazory_ele

 18. Ondřej

  No u nás by se asi Američanky, když by přišli třeba na Zlínsku nebo Valašsku do hospody, dost divily:-) Otázka pak pořád je, jakým právem má někdo říkat o tom, jak se lidé v západní Evropě ve svých zemích mají chovat k cizincům, kterým se rozhodli pomoci v těžké životní situaci anebo jim dávají příležitost na práci, kterou sami nedokáží pokrýt a proto je tam, zvou pracovat, když my se neumíme chovat slušně ani sami k sobě navzájem? Když ženám nevadí to, co je všude v civilizovaných zemí bráno jako mužský sexuální obtěžování hraničící s násilím? Naše doktorandka si pochvaluje etické normy chování v mezi muži a ženami v USA….Otázka je, jestli kdyby ženy se nebály hlásit sexuální útoky mužů pod pohrůžkou fyzického násilí, jestli by pak nebyly společností difamovány v onom binárním nenávistném modu – zrádkyně/dobrá žena-.matka, resp. difamace typu je proti „zdravému národnímu souručenství“, narušuje tak potřebné heterosexuální vztahy, je potřeba aby ženy rodily, staraly se o děti a byly mužům věrnými a oddanými partnerkami o:-)

  Sexuální obtěžování? Bez jasných pravidel lze těžko navazovat pracovní vztahy, říká Češka z USA
  dnes | Pozvání na rande od studenta je šedá zóna, když jsem v pozici moci, je to nedoporučované a problematické, mohlo by to být vnímáno jako zneužívání nebo nadržování, říká Bára Šafářová, která je doktorandkou architektury na A&M University v Texasu. Dodává, že v USA musí všichni zaměstnanci a studenti univerzity procházet jednou za dva roky testy, které jim vysvětlují, jak postupovat v momentech, kdy by se mohlo jednat o sexuální násilí a obtěžování. Jasně daná pravidla jí prý dodávají pocit bezpečí a možnost soustředit se na studium. Výborné interview na DVTV na Aktualne.

  K Iniciativě #MeToo se přidalo jen v Británii 300tis. mužů a vybízí ženy aby se nebály sdělovat své zkušenosti se sexuálním obtěžováním, A nahlašovaly jmenovitě pachatele. Ty se budou moci veřejně hájit. Zatím všichni ti, co byli oznámeni, se okamžitě a bez okolků s velkými omluvami přiznali, Toto je opravdu snad nejúčinnější vzedmutí občanské společnosti a domožení se satisfakce. Nemusí být hned justiční, ale především morální a etické.

  • astraustralia

   Dalsi Faganovsky komentar zbytecne mnohomluvny, stacilo jednou vetou strucne napsat,ze:
   nejen v USA, k Iniciativě MeToo se přidalo jen v Británii 300tis. mužů a vybízí ženy aby se nebály ….
   ale zatim zadny spravny Cech te zaostale CR (zaostale nejen ekonomicky ale jak vidno pres „me too“ tentokrat hlavne moralne)
   se k haraseni neprihlasil.

   Opet jedna z dalsich ukazek zaostalosti za Zapadem !

   • embecko

    Presne tak, jim prijde nenormalni, ze muze existovat stat (CR), kde se neznasilnuje jako na bezicim pasu. Pak jsou pochopitelne pohorseni tim, ze se tady s tim nic nedela. Je to uchylarna, nejvyssi cas vystoupit i kdyz to se asi nepovede.
    Jak se ti zije, astere, na horizontu veku? Nepripadas si jako osamely poustevnik, sledujici z vrsku hory zkazu Sodomy a hluboce prozivajici konec jedne kulturni? Je to povznasejici, anebo depresivni? Anebo oboji?
    https://www.haaretz.com/world-news/europe/1.807706

    • tresen

     Podle jednoho z nejnovějších průzkumů má u nás s obtěžováním nebo sexuálním násilím zkušenost 39% žen.
     Z vysokoškolaček to prý uvádějí dvě ze tří. Buď jsou víc na ráně anebo jsou v průzkumech otevřenější.

     • Ondřej

      a nebo kecaj, protože neví, že bohatý a slavný může sáhnout mezi nohy beztrestně a ještě za to budou rády, nány jedny:-)

     • embecko

      Tohle je pekne vosajstlich tema, takze se drzim jen „obecneho povedomi“ (zadne hysterie, zadne vlny oznameni, ve statistikach nekde v prumeru atd.).
      Podle muselo zazit sexualni obtezovani na 100% zen. Je to ale vec vyhodnoceni a dle meho na to nelze udelat zadne technicke parametry (provadeci predpisy), co je jeste normalni a co uz ne. Tedy do urcite miry, odkdy lze nasili fyzicky prokazat, to je neco jineho (modriny, roztrzene saty, vypisy z telefonu atd.)
      Podle toho, co se ted deje v Americe (sahnuti na koleno, pritisknuti se atd.) jsem ja sam byl v zivote sexualne obtezovan tak 30x? (20x- 50x?) a kdyby bylo tehdy dneska, v poho bych dotycnou nasilnici mohl udat.

    • astraustralia

     Ano Saxi mas pravdu, ja s pribyvajicimi lety si pripadam stale vice jako osamely poustevnik:-(
     Povznasejice ne, depresivni velmi :-(
     Vidis li kam se to riti a okolni svet jakoby nevnima , naopak experti nalevaji lidem do hlav ze nebylo nikdy tak dobre ( v CR ), jen to kazi malickosti jako pocty bezdomovcu, narust obyvatel na hranici chudoby. a
     Umyslne jsem odklonil od Topolanka k novemu sebemrskacskemu tematu ktere vevodi Zapadu,
     a ejhle tresen vi jak moc se to tyka i muzu v CR dokonce az ve 40% poctu obtezovanych v prumeru !!!
     Podle jednoho z nejnovějších průzkumů má u nás s obtěžováním nebo sexuálním násilím zkušenost 39% žen.
     4 zeny z 10 a u VS vzdelanych dokonce az 2 ze 3 !!!!
     To je az na zasadni skrty v dotacich . A tlacit to az na hranici hladu aby alfasamce presla chut harasit !!!
     Opet prikladem spravneho pristupu je BRD jak obtezovani zasadne resi a na dalsi pripady se tesi.
     Smutne vtipne to popsal jisty blogger:
     Nebezpeci terrorismu?
     K čemu ISIS, když nám to pravdoláskaři dělají sami?
     https://www.novinky.cz/kultura/454951-kameraman-zabral-nohy-herecky-a-byl-obvinen-ze-sexismu.html

     Jak se zije Tobe Saxi, na horizontu veku? Nepripadas si jako osamely poustevnik,?

  • vittta

   Ta kráva ať se soustředí na tu práci a neotravuje slušný lidi!
   Nakonec to dopadne tak, že nikdo žádnou ženskou na žádné rande nepozve, natož aby jí opíchal, protože se bude oprávněně bát, že bude obviněn ze sexuálního obtěžování, resp. ze znásilnění.
   Příslušný formulář před sexem, kde žena podepíše, že podstupuje sex dobrovolně, bude také na hovno, protože každý právník ho snadno vyvrátí tím, že ho prohlásí za vynucený.
   Ženské si to budou dělat robertky a oplodnit se nachají uměle.
   Lásky, byť krátkodové, nebude nikdo schopen.
   Muži ze strachu a nenávisti k ženským, co je utiskují, a ženské kvůli nenávisti z chlapů, co je chtějí jen zneužívat.
   A ani nebudou potřeba žádné tabletky, jak lze vidět v různých fantazy filmech, co se čím dál víc posouvají do reality.

  • astraustralia

   grasyk a jeho vyborny odkaz .
   Byvala ministryne ve sve knize pise, ze TOPOL pravil:
   „Paní Třeštíková, když jsem před deseti lety nastupoval do politiky, věděl jsem, že je to svinstvo. Ale že je to svinstvo tak velký, to jsem netušil.“
   Takoveto vyjadreni to je preci i dnes vrcholem politicke korektnosti vyjadrene za oponou.
   Rekl bych ze timto prohlasenim se kvalifikoval na privni kandidatskou posici !
   Po zkusenostech z vlady a predsednictvi EU nema volic lepsi volbu… hallelulja….

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s