Už aby to bylo

Děkuji Tarasovi za svižný článek s aktuální tématikou a svižně využívám svolení k převzetí z jeho blogu :-).

via Už aby to bylo

Reklamy

140 comments

  • vittta

   Bylo to ode mě spíš zbožné přání, než politická předpověď.
   Finta je v tom, že pokud vyhraje v 1. kole, nikdo nic nezfalšuje.
   V 2. kole se už může stát lecos…
   Mají se naše děvky od koho učit, takové Rakousko, třeba.
   EU děvky si klidně mohou najímat profesionální falšovače, a zde si dělám kozy jen na půl!

  • tresen

   Určitě má pár švindlů v záloze.
   ;-)
   Proti Topolovi ve druhém kole má velkou výhodu. Budou ho volit i ti, co ho nesnášejí. A víte, proč?
   Odpověď je poněkud černohumorná.

   K chudáčkovi Tarasovi snad nemusím nic podotýkat. Je to smutné.

   • vittta

    Třešní odpověď.
    Tedy pro proletáře jako jsem já, nepochopitelná.
    Netuším, kdo má pár švindlů v záloze.
    Dá se sice předpokládat, že je myšlen Zeman, ale nechápu, proč by měl mít právě on v záloze švindly, když zatím nijak výrazněji nešvindloval, a v porovnání se svými oponenty vlastně vůbec.
    Kdo má proti Topolovi ve druhém kole také netuším.
    Dá se předpokládat, že do druhého kola se probojuje Zeman, ale těžko Topol.
    Nic tomu tedy zatím nenapovídá.
    Koho pak budou volit ti, co „ho“ nesnášejí, a koho vlastně nesnášejí, je mi teprve záhadou.
    Zemana nesnáší dle průzkumu asi 30% občanů, Topola 80%…(bai voko)….
    Černohumornou odpověď si raději nedomýšlím.
    A proč by měl být Taras chudáček nechápu, a už vůbec mi není jasné, proč by měl být chudáček v konetxtu jeho článku.
    To je na můj intelekt trošku silný kafe!

  • embecko

   „Nějak se začínám bát, že volby zfalšují.“
   Podle meho se nejak prilis elegantne presly volebni „nejasnosti“ ted pri volbach:
   Prepocitavani po stiznostech zjistilo, ze chyby se udaly u skoro petiny okrsku (17,5%) (!) coz je dle meho vice, nezli malo. Prihlednuto treba k tomu, ze od vetsinove koalice delil strany jeden jediny mandat.

   Jak pise Petr Nemec: „A teď se pojďme bavit o § 351 trestního zákoníku. Kdo vědomě nesprávně sečte hlasy, hrozí mu 6 měsíců až 3 roky. Pokud byli členové volebních komisí řádně proškoleni a !systémově! neotáčeli volební lístky, jednali zjevně úmyslně.“

 1. Janika

  19.11.2017 – 14.14 vittta
  Hradílek ukončil hladovku!
  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/deti-ukoncily-protizemanovskou-hladovku-disidenta-hradilka-nemuzeme-prihlizet-smrti-vlastniho-otce-39966?dop-ab-variant=&seq-no=3&source=hp
  Tak po něm náměstí nepojmenují.
  Hradílek se probudil, a „měl roku v nočníku“.
  Zjistil, že není rok 1968 a on není Palach…..

  Ano, Palacha z něj dělali. Tohle zneužívání symbolů je fakt hnus… A dělají to s oblibou kovaní „demokraté“.

 2. Janika

  18.11.2017 – 13.06 embecko
  „Jedna mytologie vystřídala druhou a místo rudé tribuny v Kremlu běží lidové křepčení na Václaváku. Tento lunapark platí pro roztančený lid příslušná vládnoucí nomenklatura, stejně jako za komunistických časů. Korporátní poskoci přitom provedli po václaváckém molu módní prezidentské kandidáty pro podzimní období a jejich placenou klaku. Přitom vyloučili jednoho nevhodně ustrojeného gamblera, který se chtěl na mediální molo presstitutů a prezidentských modelek procpat zadním vchodem a bez pravdoláskařského povolení.“
  http://news.e-republika.cz/article3943-Listopadove-myty-a-sto-let-Velke-revoluce
  Umlaufe, Umlaufe…a pak ze jsou jezuiti ceske litery hubitele liti…

  Tak nevím, jestli je nevpuštění Horáčka zpráva radostná, nebo neradostná :-). Ale přála jsem mu to.

 3. Janika

  18.11.2017 – 8.52 vittta
  A Žantovský jako obvykle nad věcí.
  Ten chlap má tah na branku, a navíc je všechny zná, což z něj dělá nebezpečného soupeře.
  To jsou fakt reprezentanti hodnot listopadu 89, „pojď na mě z boku“.
  Já už ten svátek dávno nemám za svůj, jen jsem ze sebe dělal vola různým komoušům a svazákům.
  To je potřeba si přiznat.
  Každá kurva (pseudo) komunistická a svazácká má dneska zásluhy v boji proti režimu, jdu blejt, soudruzi!
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prvni-maj-jak-vysity-poslapany-odkaz-17-listopadu-Misto-oslavy-svobody-brutalni-Drahosova-propaganda-Zhnuseny-Petr-Zantovsky-hovori-o-plivnuti-do-obliceje-512676

  To s tím Prvním májem je přesné! Bylo to nechutné snad ještě o třídu víc. Protože tehdy se tomu všichni posmívali, kdežto teď to tam ti lidé žrali a hustili to do dětí.

 4. Ondřej

  Otázka je jak definovat ty lidi co zaplnili ten Václavák. Lidé tam byli „protilidovi“ je sice ze sémantického hlediska nesmysl, ale lexikálně a gramaticky je to spravne. Nicméně je to z hlediska sémiologie pleonasmus, protože člověk muze být nelidsky ale být „lidový“ je jaksi filosoficky nesmysl. Být proti dehumanizaci vlastní jedinečnosti a práva na svébytnou a neopakovatelnou identitu nějakou živočišnou kategorizaci nějaké stadni podstaty, je naopak prirozene a lidske.

  A to nemluvě o ideologicke rétorice minulého totalitního režimu, který delil lidi na základě třídního původu proti filosofii hodnot humanisticko-osvicenske tradice rovnoati na lidi 1. a 2.kategorie, když proti tem „méněcenným“ uplatňoval jako jistý clovek původem Braunau na Innu „jejich boj“ (třídní) takže fakticky stav společnosti vykazoval podobné rysy jako apartheid v JAR.

  Ale Taras určite tohle neměl na mysli, když rikal, že se lidé chtějí mít „alespoň tak dobře“ jako se měli za minulého režimu.

  Ferdinand de Saussure říkal, že každá společnost má své identitami znaky a chce se nějak odlišovat, a tyhle znaky nějak vepsat do charakteru své kulturní identity. Neznam však žádnou společnost lidi, co by se chtěla odlišit „lidovosti“. Být „protilidoví“ je ze sociologického hlediska tedy přirozený protest proti depersonalizaci a dehumanizaci vlastní jedinečné individualni identity:-)

   • Ondřej

    Je společenství a společenství. Jsou společenství, co se naopak většinové.spolecnosti stráni. A ten kdo o sobě tvrdí, že je nespolečenský využívá naopak společenských vymozenoati více než ten, kdo je odkázány na pomoc bližních trvale. Jen to, že je do určité míry vynucená a organizovaná státem mající monopol na legalizované nasili, ovsem neznamená, že se musí občané s tím či oním režimem tez kde identifikovat.

    Takže být lidský ano, ale být lidový je nesmysl. Asi jako být proletarizovany.

   • vittta

    A co tady pořád píšu?
    Podívej v Německu…a i jinde.
    Jsou tak rozežraní, až jsou debilní.
    Zvou si barevné do země jak drahé psíky a myslí si, že dělají dobro, ale bránit se jim už neumí, a vymáhat po nich pravidla…pche!
    Jenže pro ty barevné je to také spíš peklo.
    Dostanou bydlení a žrádlo, ale unudí se k smrti.
    Nakonec budou vyřízení všichni!

   • Kamil Mudra

    Calhounův pokus nedokazuje nic o tom že by rajský život zabíjel ani u myší, natož pak u člověka.

    Nejdříve ty myši:
    Srovnejme si život myší kolonie dobře zašité pod sýpkou. Neomezeně jídla, stabilní teplota, úzké chodbičky zajišťující ochranu před predátory… A zabíjí je to? No asi těžko že? Pokud by tomu tak bylo nemuseli by si už staří Egypťané zabydlovat sýpky kočkami.

    Srovnání s člověkem už neobstojí vůbec. Člověk má mnohem širší využití své materiální zabezpečenosti (a o jinou u myší nešlo) než myši. Je vynalézavý a tvůrčí, dokáže vyplnit volný čas tisícerým způsobem a nemusí ani jít o vyloženě adrenalinové záležitosti. I bez lidských predátorů by „na nudu“ nevyhynul.

    Jsem toho mínění že Calhounovy myši zašly na ponorkovou nemoc. Ta ovšem člověku nehrozí. Na to je planeta dostatečně velká a zajímavá – o přilehlém vesmíru nemluvě.

    • pařez

     Myšky pod sýpkou by byly v jiné situaci – při přemnožení ty „přebytečné“ kolonizují okolní krajinu, kde buď hynou nebo nalézají uplatnění. Ten pokus poukazuje na rizika, kdy značná část populace se nemůže uplatnit mezi ostatními. Do jaké míry je to přenositelné na lidskou společnost je otázka – každopádně je to zajímavý pokus.

     • vittta

      Spíš nepotřebuje uplatnit.
      Kdo má dostatek všeho, nemusí se uplatňovat.
      Jen degeneruje.

     • Kamil Mudra

      „Ten pokus poukazuje na rizika, kdy značná část populace se nemůže uplatnit mezi ostatními.“
      Ano. Ale uplatnit se neznamená pouze podílet se na materiálním zabezpečení. Neodvažuji se spekulovat o kulturní vyspělosti myšek ani o jejich potřebě uplatnění se. Předpokládám možnost že uplatnění se formou shánění potravy a množení u nich asi bude dominovat. Také předpokládám že „přebytečnost“ se u zvířecích druhů začíná projevovat až s nedostatkem potravy nebo prostoru.

      Avšak jsem přesvědčen že vztahovat výsledky toho pokusu na člověka není na místě. Škála uplatněnění pro jedince lidského druhu je i v případě všeobecného blahobytu natolik široká, že se bez podílu na materiálním zabezpečení snadno obejde.

      Jistě se vyskytují i lidé pro které je onen „boj o žvanec a místo na slunci“ nutností pro pocit seberealizace. Domnívám se však že většina populace si pro toto dokáže najít dostatek zástupných činností aby tu zbývající menšinu dokázala absorbovat natolik že by k „zániku lidského druhu skrze blahobyt“ nedošlo. Prostě by část lidí „lenivě hnila“ a část by „roupama nevěděla co dřív“. A myslím že by postupně převládla ta aktivní, která by nezatížená úpornou snahou o přežití, rozvíjela nápady jak vyplnit získaný čas činností pro společnost přínosnou (formou uplatnění se) i takovou jejíž cílem by byla pouhá zábava, ať už individuální nebo sdílená.

      Tak trochu podezírám všechny šiřitele varování před blahobytem z toho, že se jim takový výklad, z různých důvodů, tzv. „hodí do krámu“.

      A co se týče myšek… Představím-li si nějakou „nekonečnou sýpku“, pak by mne nepřekvapilo kdyby se jejich kolonie neustále rozrůstala, namísto toho aby zakládaly nové někde mimo ni.
      I myšky jsou hravé. Mohly by být tak dlouho v pohodě dokud by nevynalezly peníze. :-)

      • brtník z brlohu

       Onen pokus mi připomíná jinou záležitost – která se jako varování uváděla při plánování výzkumů týkající se psychologie a člověka vůbec — údajně kdosi kdysi provedl výzkum o četnosti výskytu zánětu močového měchýře v populaci a zjistil statisticky významnou korelaci výskytu onoho onemocnění u jedinců římskokatolického vyznání. A usoudil z toho že víra v boha – tedy ta správná má vliv na onu nemocnost…..
       Statisticky to opravdu sedělo :) jako u těch myší.

       • Kamil Mudra

        To klidně mohlo. Kostely bývaly studený a dost tam protahovalo. Správný katolík v nich jistě nějaký čas strávil.

        • brtník z brlohu

         V tom je ten zádrhel – vliv nemá drmolení růžence ale číšící chlad.

      • Ondřej

       ale jistěže ovlivňuje materiální zajištění a životní úroveň spokojenost s daným politickým zřízením, resp. tou vládní garniturou, která ten materiální dostatek nějakým způsobem podporuje.

       tady je opět pohled na spokojenost občanů v jednotlivých zemí s se stavem demokracie a tedy vládou, úrovní vymahatelnosti lidských práv a svobody.

       Myšky mají tu nevýhodu, že jejich míra spojenosti obvykle je v opačném polu k tomu co prožívají lidé, když jsou tito hlodavci přemnoženi.

       • embecko

        Takze v Tanzanii, znamou predevsim vysokou mirou detske prostituce z chudoby a podilu detske prace az 40%, jsou obcane stejne spokojeni s demokracii jako ve Svedsku?
        Hezka tabulka…

        • Ondřej

         A nejen to, v Indii, kde se znásilňuje hromadně, ještě víc. Možná vám taktéž přijde divné, že jste tak dalece sám nespojen s životem, v zemi kde žijete, že vám musí být jasné, že vaši spoluobčané musí být blázni, když si z naprosté většiny myslí naprosto opačně něco jiného než to, co si myslíte vy. A to věřím, že u vás se žádná znásilnění nikdy žádné ženě nestala a není důvod tedy být nespojen.

         Kolikrát jste byl v Tanzánii a s kolika lidmi jste mluvil? Já vám nebudu vymlouvat že když se tam opravdu někdy zajedete podívat, že tam (a především na Zanzibaru) je v poměrech na Afriku situace stabilní a je to jedno z mála zemí, kde roste turismus a důvěra západních investorů v cestovním ruchu napojeném na rostoucí ekonomiku.

         TRAVEL & TOURISM’S CONTRIBUTION TO GDP1
         The direct contribution of Travel & Tourism to GDP in 2016 was TZS4,585.5bn (4.7% of GDP). This is forecast to rise by 3.7% to TZS4,755.2bn in 2017.This primarily reflects the economic activity generated by industries such as hotels, travel agents, airlines and other passenger transportation. The direct contribution of Travel & Tourism to GDP is expected to grow by 6.8% pa to TZS9,192.3bn (4.7% of GDP) by 2027.

         • embecko

          Nejznamejsi z investoru je Malaria Tour (tri ctvrtiny obyvatel Tanzanie bydli v oblastech, oznacenych WHO jako nebezpecne).
          Cimz samozrejme neni receno, ze nemohou byt spokojeni se stavem demokracie jako Svedove.

          • Ondřej

           přestaňte šířit fake news.Poslední zpráva WHO říká „trochu“ něco jiného.

           Malaria transmission in Zanzibar, UR Tanzania, is perennial with seasonal peaks; most cases are caused by P. falciparum. Morbidity and mortality have been substantially reduced, with a decrease of ≥75% in the numbers of malaria cases, inpatient malaria cases and deaths in 2009 compared to the average for 2000–2004. This decline is strongly linked to the scale-up of LLINs, IRS and ACT from 2004. The programme delivered 500 000 LLINs during 2007–2009, enough to replace old nets for the entire population at risk, implemented IRS in several rounds protecting 90% of population at risk, and delivered ACTs. Detailed funding information was not provided but expenditure on malaria in 2009 was US$ 450 000 mainly funded by PMI and UNICEF.

           http://www.who.int/countries/tza/en/

          • embecko

           Vite, co je nejzajimavejsi? Ze tem, kteri se nejvice zasazuji za prava minorit (samozrejme verbalne), je nakonec nejlhostejnejsi prave osud minorit:
           https://www.hrw.org/report/2013/06/18/treat-us-human-beings/discrimination-against-sex-workers-sexual-and-gender
           Smysl meho puvodniho prispevku byla ale ten, ze lze blahoprat Svedum, ze se ve vnimani demokracie dotahli na Tanzanii. Jestli tam maji vice, anebo mene malarie a jaky je trend, bych zde opravdu neresil, neb se to nijak nedotyka te vami napostovane tabulky.

          • Ondřej

           Jak jsem zase jen řekl, že bude dobré když se bavíme o někom, kdo se vyjádřil v nějakém průzkumu, tak dřív než ho začneme zpochybňovat, vzít si aspoň do ruky nějaký bedekr, abych si zjistil o té zemi nějaká fakta. Je pak dost ostudné, když by měla debata odrážet zkušenosti těch, co maximem jejich zkušeností se zahraničím je „TOP SELLER“ od Marca Polo na Djerbu jako Low Cost varianta někdejší dovolené v Siofoku na Balatonu, jak je na internetu v různých debatách patrné, že Češi jsou největší skandinavisté na světě, především znalci Švédska, Norska a dalších zemí, které vykazují stabilně jednu z nejvyšších podpor svým režimům, které právě naši většinoví internetoví anonymové nemohou vydýchat, protože se jedná o levicové, solidaristické režimy s maximální ochranou práv menšin, pozitivní diskriminací ve prospěch znevýhodněných, a ty, co jako naši otevření fašisté posílají jako jistý činovník SPD do plynu, či chtějí házet na multietnické třídy prvňáčků ruční granáty. Většinové etnikum Svahilců v Tanzánii má na rozdíl od našich bílých postmarxtleninských soudruhů tu přednost, že nikdy na svém území nediskriminovalo menšiny, ať byly jiné domorodé kmeny nebo jinak druhé největší minoritní etnikum, křestany, protože většinová víra je tam islám, velmi tolerantní a liberální. Toto říká český překlad wikipedie o náboženském soužití v Tanzánii,

           „Na pobřeží Tanzanie obyvatelé vyznávají islám již od 8. století. Muslimky nedbají na zahalení, nosí jenom šátek, který nechává zcela odkrytý obličej. Muži nosí typické muslimské hábity nebo normální oblečení. Asi jedna třetina obyvatel vyznává křesťanství. Obyvatelé jsou hluboce věřící a pravidelně navštěvují nedělní mše. Muslimové a křesťané se navzájem respektují. Země povoluje i smíšená manželství.“

           Kdybyste opravdu někdy chtěl sáhnout hlouběji do kapsy a udělat si výlet do Tanzánie, mimo onoho Zanzibaru doporučím národní park Manyara a jezero Natron, kde je jedna z největších kolonií plameňáků na světě, druhá nejznámější je na Kypru v zimních měsících v Larnace.

           Takže s tímto zcela koreluje World Happiness Report, kde najdete na prvních místech země jako Norsko, Dánsko, Švýcarsko, Kanadu a Švédsko, samé vítačské země, kde se podle místních zasvěcenců vůbec nedá žít.

           P.S. Dvanáctá nejšťastnější země světa, Kostarika má podle všeho nejméně vražd v přepočtu na 1000 obyvatel v regionu střední a jižní Ameriky, kde dominuje socialistická Venezuela a převážně „lulovsky“ prosocialisticky naladěná Brazílie, přesto je to skoro 8x krát více než mají ti první Norové. Dosáhli tak Norové na štěstí „zločinecké“ Kostariky nebo spíše naopak, někdy stačí spíše modré nebe a nejvíce demokratická ústava kontinentu (Kostarika si v ústavě odsouhlasila zrušení vlastní armády a podpory namísto zbrojení a vojáků školství a vzdělávání) kde se přichází nejčastěji k moci pučem coby vojenská junta, co myslíte, není to někdy stejně důležité jako váš (mylný) pocit že někde kde je zvýšený výskyt malárie nemůže být nikdo spokojený ?

           Pěkný den.

          • vittta

           Opakuji,co je komu do toho, jak si žijí ve Švédsku či jinch zemích?
           Jestli si žijí tak dobře, tak ať si nestěžují a nenazývají multikulturní obohacení „krizí“, když je to všechno OK.
           Němčouři jsou na prahu předčasných voleb, a přitom ještě nedávno Merekel jasně vyhrála a s ní multikulturní tolerance.
           Ve Francii sice končí vyjímečný stav, ale nějaký zákon udělá z vyjímečného stavu stav normální, a zlí jazykové tvrdí, že nový normální stav bude tvrdší, jak předtím vyjímečný.
           Je to mi samozřejmě úplně lhostejné, pokud s tím jsou skandinávci, Němci či Francouzi spokojeni, a komentuji to pouze z pozice amatérského politického komentátora.
           To vy za tím hledáte spiknutí ultrapravicových sil.
           A nejen za tím, úplně za vším, v Polsku nevyhráli vítači- spiknutí ultrapravice (a Putina).
           V USA nevyhrála Clintonová, spiknutí Putina.
           Ve Švédsku se oficálně píše o obrovských problémech s migranty- spiknutí ultrapravice.
           V Německu přibývá znásilnění, loupeží a vražd, spiknutí ultrapravice.
           Atd…
           Jak jsem uvedl, když Němce ostatní tento životní styl baví, je to jejich věc.
           Nám to sem ale netahejte, protože my ve své většině říkáme téhle politice NE!

       • vittta

        Já se pořád divil, proč se tyhle naprosto pitomé statistiky úplně o hovně dělají, a ono je to kvůli vám.
        Co je mi do toho,, jaký pocit mají z demokracie ve Švédsku nebo v Tanzánii?
        Kdyby udělali průzkum v r.1987 v ČSSR, jak jsou lidé spokojeni s reálným socialismem, to byste čuměl na ta %.
        Rozuměl bych tomu, oblbovalo by to naše občany ale i občany kapitalistické ciziny, a takto tomu rozumím dneska také, prostě to někoho oblbuje.
        To ani nejde zjistit, i v ČR jsou lidé, co se třesou strachy o demokratický odkaz V.Havla, aniž by měli tušení, co to vlastně je a jak se to projevuje.
        Někdo bude spokojený s 20 let starou škodovkou, a jinému nestačí Ferrari.

 5. grasyk

  Výstižný článek! Všichni ti nejrůznější Kalousci a jiní Drahoušci jsou zřejmě přesvědčeni, že „demokracie“ je to tehdy a jen tehdy, když je to po jejich. Jinak to „demokracie“ prostě není.

  • embecko

   Stejne tak verejnopravni rozhlas:
   https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/analyza-nova-snemovna-zastupuje-hlavne-duchodce-lidi-se-zakladnim-vzdelanim-a_1711201245_jab
   „Analýza: nová sněmovna zastupuje hlavně důchodce, lidi se základním vzděláním a manuálně pracující….Ačkoliv je šedesátiletých a starších v české populaci jen 31 procent, do Poslanecké sněmovny jejich hlasy dostaly 42 procent zákonodárců….Hnutí ANO v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny uspělo především díky hlasům voličů nad šedesát let.“

   Je to nespravedlive, ze starsich rocniku je ve snemovne zastoupeno vice…a jako na potvoru to je ANO, ktere tenhle statisticky orisek zpusobilo. Clovek se musi ptat, proc je pro obcansky princip najednou dulezitejsi vek a vzdelani, nezli inklinace k urcitemu politickemu programu.
   Ano, demokracie je to jen tehdy, kdyz jsou zastoupeni ti, ktere mame radi. Jinak je to diskriminacni a nedemokraticke.

   • tresen

    Jak jinak analyzovat elektorát ANO než podle věku a dalších sociologických ukazatelů?
    Inklinace k nějakému politickému programu je v tomto případě záhada, když z toho Babišova se až na projekt řídit stát jako vlastní firmu nic nevyčte.

    • vittta

     Má výsledky, resp. umí je prodat.
     Vy jste dost nechápavá, a tak znovu zopakuji, že podle mě Babiše dovedl k výraznému vítězství Kalousek, a tlupa sluníčkářů a neziskovkářů.
     Bez jejich pomoci by měl max. polovinu hlasů.
     Pak bych rád upozornil na to, že jaký je elektorát ANO nelze žádným relevantním způsobem zjistit.
     Samozřejmě lze na základě průzkumů zjistit, co říkali lidé, koho volili, nebo by volili, ale má to dva háčky.
     A)- že někdo něco říká ještě neznamná, že to také udělal
     B)- společnost, průzkum provádějící, mohla vyhlásit úplně něco jiného, než zjistila, resp. mohou být respondenti vybráni účelově.
     Vzhledem k tomu, že „analýza elektorátu“ je pokračováním předvolebního boje, tedy čisté politikum, přikláněl bych se k bodu „B“.

     • Kamil Mudra

      Jo, „účel světí prostředky“ a pokud se tím řídí statistici stejně jako politici, pak jsou ty průzkumy skutečně „hodnotné“. A ukázkový přístup političky?
      „Vládu skládají bývalí estébáci s podporou komunisty na Hradě, což mě láme v kříži, říká poslankyně Němcová“
      http://www.rozhlas.cz/plus/interviewplus/_zprava/vladu-skladaji-byvali-estebaci-s-podporou-komunisty-na-hrade-coz-me-lame-v-krizi-rika-poslankyne-nemcova–1770332

      Ta ignorance už z Němcové úplně tryská. Když už po těch letech v politice ví o svém prezidentovi úplné h…o, mohla by si snad aspoň přečíst co o něm píše tetka Wiki:

      „V roce 1963 dostudoval střední ekonomickou školu v Kolíně. Přitom hrozilo, že mu bude odepřena možnost složit maturitu, a to kvůli referátu, ve kterém oslavoval knihu Karla Čapka Hovory s T. G. Masarykem, která byla komunistickým režimem zakázána. Nakonec byl připuštěn k maturitě, ale nebylo mu vystaveno doporučení ke studiu na vysoké škole…“
      Během Pražského jara (1968) vstoupil do KSČ, ze které byl v roce 1970 kvůli nesouhlasu s okupací vojsk Varšavské smlouvy vyloučen…
      https://cs.wikipedia.org/wiki/Milo%C5%A1_Zeman#P.C5.99ed_rokem_1989
      Ať si to lámání užije. Pořád lepší než lámání v kole. Má štěstí že žije dnes a ne za Soběslava I.

    • oh

     „Shromažďování a využívání takových statistických dat je politicky nekorektní a je projevem diskriminace.“ *)

     *) Obvyklá sluníčkově politicky korektní odpověď na dotazy po statistikách kriminální činnosti některých vybraných menšin

     • Ondřej

      stejně jako statistiky kriminality…..
      ….důchodců, invalidů, panen, deflorovaných žen nesezdaných, deflorovaných žen rozvedených, svobodných matek, nemanželských dětí nezletilých, manželských dětí nezletilých, hasičů a cyklistů…..Co myslíte, oh, nezapomněl jsem na někoho? Neměli bychom přeci připustit aby byla zamlčována absolutně nekorektně kriminalita např. liliputánů. Proč taky, že jsou malí?

      „Kriminálník jako kriminálník, pro každého má gilotina stejný břit. Rovnost je základní program našeho nového společenství.“
      Maximilien Robespierre

      • vittta

       A proč ne?
       Zjistili bychom, že kriminalita u všech vámi jmenovaných skupin je max. průměrná, ale spíše podprůměrná.
       Zato u cigošů a zejména snědých cizinců by byla vysoce, vysoce nadpůměrná.
       A to jistě uznáte, že se do současné politiky nehodí.
       A to ještě by se k tomu mělo připsat, kolik jaká menšina stojí peněz a jaký je reálný výsledek.
       Pak by třeba vyšlo:
       Rusové- O, Kč- kriminalita lehce nadprůměrná.
       Romové- 100 000 000 000, Kč- kriminalita, silně přesilně nadprůměrná.
       Jen příklad, data neznám.

        • vittta

         Chudáků 5-6 000 000 zavrařděných Židů, když si je taková kreatura bere do držky, aby ospravedlnila příjem milionů migrantů jež jsou Židům úhlavními nepřáteli a ti zase v hrůze pred nimi prchají!
         Politika je svinstvo, ale největší kriplovina je brát si do držky mrtvé, abych prosadil další zabíjení, či nenávist!

         • Ondřej

          Zjistěte si jak se řeší český jazyk gramaticky rozdíl mezi příslušníkem víry a příslušníkem nějaké národnosti. Vypadá to pak že jste bud´nevzdělaný a neumíte ani rodný jazyk (a to pak chcete po cizincích aby jej uměli:-) anebo jste převzal již neplatný gramatický úzus, který bral imperativ rasové odlišnosti jako imperativ „cizosti“ a byl zaveden ve střední Evropě nacistickým režimem, pod jehož diktátem se změnila pravidla pravopisu tak, že se muselo psát slovo „žid“ s velkým „Ž“. To že jste hulvát, nemusí degradovat vaši osobnost natolik, že by si snad mohl někdo bezděčně myslet že každý hulvát je automaticky i rasista.

          Jinak opět máte špatné informace o zemi, o níž nic nevíte. Německá židovská obec uprchlíky před válkou a politickým násilím vojenských diktatur vítají a pomáhají jim. Stejně tak třeba ve Vídni. Měl byste si koupit do Německa víkendový zájezd a vysvětlit jim že je mají nenávidět, že vy to víte lépe než oni..

          Tady máte reportáž přímo z Vídně.

          http://www.sueddeutsche.de/leben/fluechtlingshilfe-in-wien-wiener-juden-helfen-muslimischen-fluechtlingen-1.3300994

          to samé třeba v Berlíně komunita Synagogengemeinde Oranienburger Straße v Berlíně. Mají pravidelná setkání a společné večeře.

          • vittta

           No dyť, mě to jen těší.
           Sice prosakují i informace, že Židé v hrůze prchají, ale to je tedy na oficiální bázi hlavně z Francie, a Francie, jak známo, není Německo.
           Nic méně, pokud i tak jsou Židé spokojeni, pak nic nenamítám a společnost migrantů jim nijak nerozporuji.
           Já jen nechci, aby byli tady, a za tím účelem využívám svůj JEDEN volební hlas, úplně stejný, jako je ten váš.
           Vy ho zase použijte na volbu subjetu, migraci prosazující, ne?
           Slovo Žid píšu s velkým písmenem, ano, a naznačuji tím, že píšu o příslušníkovi židovského národa, ne židovského vyznání.
           Nevím, jak jinak bych to měl napsat, samozřejmě mohu napsat Izraelec, ale vzhledem k tomu, že se všude a vždycky píše o Židech, když chce někdo označit občana Izraele řekněme židovského původu, tak myslím, že to vysloveně špatně nebude.
           Všimněte si též, jak jste sluníčkově přehodil diskuzi o kriminalitě nejmenovaných skupin, co o tom psal Oh, na diskuzi o Židech a německém nacismu.

        • vittta

         Není jasné, pro koho to je, ale on tady někdy někdo chválil německý nacismus v jeho nejdestrukčnější fázi?
         To si nevzpomínám.
         Osobně jsem tady párkrát ocenil jejich sociální zásluhy, či jejich nesporné vojenské úspěchy, ale tohle fakt ne, Nerevare.
         A jednu věc vám povím, jako by si nepřátelé Putina, kdyby Putin neexistoval, museli svého Putina vymyslet, tak by si nepřátelé vlasti a národa českého (a nejen naší vlasti a nejen národa českého) museli vymyslet nacismus, kdyby nikdy nebyl.
         To je čistá manipulace, vy samozřejmě serete na oběti válek a vyhlazování, jen je prostě používáte, abyste mohl bojovat…
         Sakra s kým vlastně bojujete?
         S kapitalismem?

      • oh

       Určitě jste na někoho zapomněl, Mr. Fake News. Co třeba hobiti, elfové, enti, skřeti a nazgûlové?
       Já vím, některé statistiky se prostě hodí a jiné jsou fujtajblově prolhané nebo diskriminační – obvykle podle toho, jak se některým rádobyliberálům zrovna hodí do krámu.

       P.S. Když už poučujete jiné o české gramatice, asi byste si ji měl nejprve sám trochu nastudovat, elitní vzdělanče.

       P.P.S. Jo, a mimochodem, elitní vzdělanče, nacistické Německo čistě náhodou likvidovalo Židy podle kritérií příslušnosti k národu (a tzv. rase), nikoli podle vyznávané víry.

       • Ondřej

        Problém je, že do roku 1948 ještě neexistoval Izrael ale to bych už zabíhal někam, kam rozhodně nechci, zvlášť v momentě, kdy se tu někdo pokouší hrát přesně na tu strunu, jak naznačil velmi trefně dobovým plakátem Nerevar. Za první, velmi osvícené Československé republiky, se nevyčleňovali židé z československého společenství na základě etnicity a zaznamenávalo se pouze, pokud se někdo hlásil k židovskému náboženství, tedy jako „židé“ s malým ž. Aspoň dějiny byste měl znát lépe než vlastní jazyk.

        Prostě tohle neokecáte, protože vy jste chtěl prorazit ve svém původním vstupu něco, co je součástí osobních informací a ty jsou podle zákona osobní a neveřejnou věcí. Aby policie brala DNA a zkoumala přesný původ, etnicitu podle rasy předků, to milý ohu, je přesně to, co jsme tu už měli. Takže vaši původní větu – „Shromažďování a využívání takových statistických dat je politicky nekorektní a je projevem diskriminace.“ – je především TRESTNÉ. Jistě jste bezúhonný člověk a já osobně nevěřím, že byste tímto vyzýval k porušování zákona, věřím tedy, že se jedná jen o vaši obyčejnou nevědomost.

        Mějte pěkný den.

        • vittta

         Já ti teď něco řeknu, blbečku.
         Nemysli si, že tady z toho budeš dělat Tarasovu terasu.
         Taras si tě pozval, tak jsi byl oprávněn jeho blog zasírat hnojem.
         Janika o tebe ale nestála, a jakoliv se to nezdá, nepřišel jsem tenhle blog rozvrátit, ale (pokud možno) obohatit.
         Takže ještě jednou napíšeš takovouhle sračku, máš ode mě na 14 dní banána, a klidně se s tebou nebudu bavit vůbec, tuponi.
         Bav se k věci, a bude to OK.
         Pochopil jste tíhu okamžiku, nemilý Ondřeji?

        • oh

         Mr. Fake News, to, jestli existuje nebo neexistuje stát Izrael, je pro existenci národa nepodstatné. Etnický národ zakládá primárně sdílený jazyk, historie a kultura – za příslušníky národa jsou považováni všichni, kdo hovoří stejným jazykem, sdílejí stejnou historii a kulturu a nemusí nutně sdílet i totéž náboženství. Třebas Kurdové nepochybně národem jsou, (a proto se píší s velkým K, žáku Ondřeji!), přestože neexistuje žádný samostatný stát Kurdistán.
         Řeč jste původně začal vést o německém vyhlazování Židů, které se neprovozovalo na základě náboženského vyznání, ale příslušnosti k etniku, tak nezkoušejte hovor přespinovat do toho, jaké statistiky vykazovala Republika Československá.
         A jen tak na závěr, pokud si větu “ „Shromažďování a využívání takových statistických dat je politicky nekorektní a je projevem diskriminace.“ jste schopen vyložit jako vyzvu k porušování zákona, pak vám mohu pouze doporučit, abyste jako vzorný sluníčkový liberál okamžitě podal trestní oznámení. Ovšem IMHO máte zřejmě jen jakýsi problém s porozuměním psanému textu.

   • pacifista

    ČT a ČR nejsou státní organizace, nýbrž příspěvkové, Každá příspěvková = nezisková. Zisk sice může mít, ale musí jej vykazovat v takzvané vedlejší činnosti. No a jako taková (neziskovka) je financována Sorosem. To snad každému muselo dojít. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej

     • pacifista

      Ano je to omyl s tou příspěvkovou organizací, ale je to k něčemu dobré. Alespoň se tak dozvídám, že je něco jinak než si myslím. Po přečtení všech informací o tomto statutárním orgánu zjišťuji, že se od příspěvkové organizace až tak neliší co se týče hospodaření a peněžních toků. Zrovna tato část o zdrojích financování uvádí následující. Za b) příjem z vlastní podnikatelské činnosti. Zde, jak nezasvěcení neví, může přijímat finanční dary nebo sponzorské finanční dary. Ty pak musí nebo nemusí zdanit, záleží na tom od koho je bere na co je použije. Nedělejte si iluze, že od Sorose žádné finance nepřijímá. Tato Nezisková organizace má od státu povolení činit se v Česku. Když dostanou sponzorský dar na něco, musí jej na příslušnou věc použít, jinak by ho museli vrátit. Na to existují smlouvy. A že se činí, to si pište, jinak by vysílali normálně a ne tak, že je to do očí bijící. Hlavně starší generace má na toto cit a je v tom kovaná. Za komunistů musela hodně dobře vnímat a takzvaně číst mezi řádky. Oblbnout se určitě nedá. To spíš mládež, co neví která bije. Holt člověk si musí něco prožít aby dokázal rozlišovat.

      • Asfalt

       Proč by neměly být příspěvkovými organizacemi?
       Jinak odpověděl jsem na Váš první příspěvek, ale už od rána odpověď čeká na schválení.

       • pacifista

        Po přečtení statutu ČR zjišťuji, že je zřízen ze zákona. Kdežto příspěvkovou organizaci zřizuje zřizovatel, to může být obec, kraj. Je-li zřízen ze zákona je sám sobě pánem, i když jak je tam psáno se zodpovídá lidu prostřednictvím rady. Jak víme ze zkušenosti, je to blamáž. Změnit to mohou zase jenom poslanci. Ale jak píšu dále, má tam podnikatelskou činnost, čili se moc neliší tímto od příspěvkové, která má zase doplňkovou činnost, (což je v podstatě stejné) ve které si také přivydělává podnikáním. Může též přijímat peněžní dary nebo sponzorské dary to je stejné.

        • Asfalt

         Příspěvkovou organizaci může založit stát, územně samosprávny celek nebo osoba soukromého práva. Pokud příspěvkou organizaci zakládá stát, činí tak zákonem. Zřízení zákonem tedy není ten důvod. Podstatné je, že příspěvková organizace má vlástní právní subjektivitu (jinak by šlo o organizační jednotku státu), není založena za účelem zisku a je financována z příspvěvků (vedle vlastních příjmů, které nesmí být na úkor účelu založení).

         • tresen

          Pokud by ČT nebo ČRo měly statut příspěvkové organizace, muselo by to být uvedeno v zakládací listině.
          A to nemají.
          Jakékoli myslitelné podobnosti mezi oběma organizačními formami s tímto zjištěním nekolidují.
          Zeptejte se nějakého právníka. :-)

          • Asfalt

           Vy víte o nějaké zakládací listině Českého rozhlasu? To bych byl tedy zvědav. Žádnou takovou listinu totiž nepotřebuje, protože nebyl ani založen. Doufám, že s odbornicí se nemusím bavit o rozdílu mezi založením a vznikem právnícké osoby. Zřízení ČR provedl § 1 odst. 1 z.č. 484/1991 Sb. Právní subjektivitu přiznal § 1 odst. 2 z.č. 484/1991 Sb., § 2 z.č. 484/1991 Sb. určil neziskový účel této právnické osoby a § 10 z.č. 484/1991 Sb. stanovil příspěvkové financování.
           Nezisková právnická osoba s vlastni subjektivnitou financovaná z příspěvků je příspěvkouvu organizací. Já se poradím s právníkem, ale vy se aspoň podívejte do wikiny (https://cs.wikipedia.org/wiki/Neziskov%C3%A1_organizace). Právní formu této příspěvkové organizace stanovil sám speciální zákon 484/1991 Sb. Ne, Český rozhlas nemá právní formu příspěvkové organizace podle zákona o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, protože ho nezřídil územně samosprávný celek, ale stát a zákon mu dal formu vlastní.

           ČR je tak nezisková příspěvková organizace zřízená ex lege s vlastní právní formou (vašim „statutem“).

          • embecko

           Tim jste, Asfalte, porusil prve pravidlo internetovych diskuzi: Nikdy se nebavte o tom, cemu rozumite.

          • tresen

           Můžete tomu říkat statut nebo zřizovací listina, jak je libo. Mrkněte, co se píše v těchto dokumentech, týkajících se významných institucí, zřizovaných státem, jako je například Národní galerie nebo Národní divadlo. Jelikož jsou to příspěvkové organizace, mají to tam explicitně vyjádřeno.
           Pokud se domníváte, že rozhlasu a televizi to tam jen zapomněli napsat, nedokážu vám to asi vymluvit.
           Ale mohl byste se zaměřit například na obecné předpisy, které pojednávají o hospodaření příspěvkových organizací a přečíst si ustanovení o tom, s jakým majetkem organizace nakládá. Přesněji řečeno čí je to majetek. A porovnat to s výše postovaným zákonem o ČRo. To by vám mohlo něco napovědět.

         • pacifista

          Tresen má v tomto pravdu . Zřizovatel zřizuje příspěvkovou organizaci a činí to prostřednictvím zřizovací listiny, kde uvádí doslova, že příslušná organizace je příspěvkovou organizací. To vím na tutovku. Ale také vím, že jednotlivé příspěvkové organizace se od sebe liší v závislosti od toho čím se zabývají (školy, nemocnice atd.) Právě v té zřizovací listině jsou uvedeny všechny náležitosti, podle kterých poznáte v čem se liší. Pokud to nechcete všeobecně, ale rozpitvat, pak raději nebudu sloužit, nevím všechno.

          • Asfalt

           Pacifisto, tresen nerozezná statut od zakládací listiny, Vy zase kozu od vozu. To, o čem mluvíte, se týká zřízení příspěvkové organizace územního samosprávného celku podle z.č. 250/2000 Sb. Český rozhlas ale nebyl zřízen ani podle z.č. 250/2000 Sb., ani podle zákona (právními úkony – listinou a registrací), nýbrž ze zákona (ex lege bez právních úkonů a nějakých listin), není příspěvkovou organizací územního samosprávného celku, nýbrž jen příspěvkovou organizací a jejím zakladatelem není kraj nebo obec, nýbrž stát.
           Stejně byla založena Národní galerie, která je rovněž příspěvkovou organizací. Máte to napsané i ve statutu národní galerie: „Národní galerie v Praze je zřízena a její působnost stanovena z. č. 148/1949 Sb. Národní galerie je státní ústav v postavení státní příspěvkové organizace.“ (čl. I statutu NG dostupný z http://www.ngprague.cz/userfiles/files/statut-ng.pdf ).
           Zatímco Český rozhlas má vlastní formu, Národní galerie je státním ústavem (§ 1 z. č. 148/1949 Sb.), jak správně statut NG zakládající zákon vyložil, a žádná z těchto právnických osob v daných právních formách nemá formu příspěvkové organizace územního samosprávného celku podle z.č. 250/2000 Sb. Přesto o příspěvkové organizace jde, jak jsem zdůvodnil v předchozím příspěvku a v případě Národní galerie vám to výslovně sdělil ministr kultury statutem.
           Statut NG státnímu ústavu bez zakládací listiny a bez výslovného označení „příspěvková organizace“ v zakládajícím zákoně postavení příspěvkové organizace přiznal. To podle vás znamená, že statut NG aplikoval nesprávně zakládající zákon a je špatně. Opravdu by mě zajímalo, proč si myslíte, že víte víc než právníci z ministerstva, kteří statut napsali, když své víte „na tutovku“.

          • Asfalt

           Místo „zakládající zákon“ má být „zřizující zákion“.

    • Asfalt

     ČT a ČR jsou neziskové příspěvkové organizace. Ale jak jste došel k tomu, že jsou financovány Sorosem? Z výroční zprávy o hospodaření ČR za minulý rok vyplývá, že sponzoring spolu s reklamou a ostatní obchodní činností se na výnosech podílí cca 4 % (str. 7 na http://media.rozhlas.cz/_binary/03911659.pdf). Kolik činí samotný sponzoring není ze zprávy patrné, ale mělo by to tedy být pod ty 4 %.
     Myslím, že ČT a ČR (na rozdíl od soukromých NGOs, u nás Evropské hodnoty jednoho pornoherce, v Rusku již profláklý Golos atd. atd.) nejsou Sorosem nebo „Sorosem“ financovány. Vedle technologie „koho chleba jíš, toho píseň zpívej“ uplatňované v soukromých neziskovkách (zřízených ze soukromé vůle) pod teorií tzv. občanské společnosti, ve verejnoprávních neziskovkách (zřízených ex lege) jako ČT a ČR půjde asi o společenskou kontrolu lidí s průměrným příjmem o 10.000 Kč vyšším než celorepublikový průměr (str. 26 uvedeného odkazu) a už natvrdo nepřímo přímé působení, např. https://www.youtube.com/watch?v=sGqi-k213eE

     • pacifista

      Asi to vyznělo tak, že jsou plně financovány Sorosem. Tak to samozřejmě nemyslím, ale je docela možné, že zpravodajství, v rámci toho aby to odpovídalo hodnotám EU, ano. Slyšel jste o tom, že Maďaři nyní zveřejnili jména europoslanců jež jsou sorosovými lidmi? Nemohu teď odkázat přímo na tu zprávu, protože mi splynula v tom množství, ale třeba to sám najdete, je to pár dní. Ti pak mohou klást svoje požadavky, přidělovat nebo naopak nepřidělovat dotace a tím vydírat. Je mnoho způsobů jak činit toto financování, takže ten sponzoring může být obsažen v jaké-koli formě. Samozřejmě i ve formě darů. Ono 4 % z tak velkého objemu výnosů je docela velká částka. Vždyť jen poplatky občanů činí pořádnou sumičku.

   • dixi

    Volby jsou tajné, přesto máme odborníky, kteří vědí, jak kdo volil. zvláště když výsledky nevyhovují, mohou za to staří, málo vzdělaní, nemajetní atd. Mohla bych dodat, nebylo by divu.

 6. grasyk

  U Horáčka bych odhadoval, že je to může být prostý kalkul. Jako správný gambler a sázkař si vyhodnotil, že lidi tak trochu „nadržují“ tomu, koho odstavují a různě ostouzejí. Tak si zkouší zvýšit popularitu poukatzem na to, že ho někam nepustili. Dobrý nápad! :-)

  • embecko

   Jenze to pak musel mit predem informaci, ze ho tam nepusti a tudiz se predem pocitalo s tim, ze tam Horacek prijde. Takze nic spontanniho z obou stran :o)
   Je- li to tak, jak rikate, pak se Horacek prepocital, nebot vetsina jeho volicu je prave ze skupiny tech, kterymi byl odmitnut. Tudiz neexistuje skupina, u ktere by si zvysil popularitu- bud ho nemaji od zacatku, anebo nove ted od 17. listopadu, nejake plus neni odkud brat.

   • vittta

    Navíc je Horáček ješitnější, jak hravější.
    Takže ho to muselo hluboce urazit.
    A za sebe říkám, oprávněně.
    Horáček se musel cítit jako idiot.
    Dělá jim vola jako antizeman, a oni nejen že mu nejsou vděční, ale co si našli ještě povolnějšího vola, tak ho okázale házejí přes palubu.
    Jejich Drahoše totiž může nejvíc ohrozit zrovna Horáček, pokud někdo, a pokud se tedy podle předpokladů půjde do 2 kola!

 7. vittta

  Docela zajímavý článek Samkové.
  Mě někdy svým takovým poněkud …nevyargumenovaným antikomunismem celkem sere, ale na druhou stranu se vyjadřuje jasně a moc si se slovíčkynehraje.

  Tohle je až na konci, a dílem se to vztahuje na mě, jak jsem tady několikrát uváděl.

  „Kladná zpětná vazba způsobuje, že zvýšení hodnoty přiváděné z výstupu na vstup způsobí další zvýšení hodnoty na výstupu. Tak výstupní hodnota nekontrolovatelně roste, probíhá inflace toho jevu, který je přiváděn z výstupu na vstup. Zde se moderním Koniášům povedla realizace unikátního sociálního jevu, že čím víc obviňují společnost z rasismu, tím rasističtější skutečně ta společnost je. Růst pozitivní zpětné vazby je inflační, přestane růst až tehdy, když narazí na omezení daná charakterem systému. Přeloženo do našeho příkladu: Tak dlouho budou všichni obviňováni z rasismu, až se skutečně z lidí rasisti stanou. Tento trend, který je mně naprosto zjevný a který mne samozřejmě zcela děsí, může zarazit pouze jedno: okamžité ukončení „korektnosti“ a nazvání věcí pravými jmény. Dovolte mi, abych se o to na tomto místě pokusila: “

  Následují body, které stojí za to přečíst.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Klara-Samkova-Nad-Topolankem-se-mi-zvedl-kufr-Malem-jsem-Islam-je-zrudny-Havel-nechapal-ze-lide-odmitaji-shanet-hajzlpapir-a-vlozky-512938

  • Kamil Mudra

   Body jsou dobrý. S možností jejich realizace už je to horší.
   Je smutné pozorovat jak lidé s takto pragmatickým pohledem hází hrách na zeď. O to smutnější, když si člověk uvědomuje jak neperspektivní koridory ta zeď vytváří. :-(

 8. astraustralia

  vittta vyborny clanek.
  Kdyz se pravnici jako Samkova dostavaji do situace kdy citi potrebu nebo dokonce maji pocit ze se musi vyjadrovat o politicke situaci statu a spolecnosti, znamena to jedinne,
  ze je neco shnileho ve state nejen Ceskem, ale ze je neco moc spatne na celem tak zvanem Zapade !

  Dovolim si zduraznit nektere pasaze kde jeji pohled jde primo na podstatu veci !

  ……co udělalo „Západ“ skutečně „Západem“? Byla to lidská kreativita.
  To, čemu se říká „síla ducha“. A ta v regionu, který si pošetile říká „Západ“,
  začíná scházet, respektive, je uměle byrokraticky potlačována.
  Ovšem právě tato kreativita je pravou podstatou lidství, přičemž je to právě ona,
  která přináší ekonomické bohatství jako svůj vedlejší produkt.
  Vytryskne znovu a znovu – někde… Možná v Rusku, možná v Jižní Americe…
  Kde ale kreativita nevytryskne zcela určitě, je současná EU a islámské státy,
  které mají její potlačování přímo v základech své ideologie.
  Takže se oprostěme od nějakých referend, pseudoreferend, plácání úvah,
  jestli Putin ano, nebo ne… – když řekneme, že ne – fakt ho trefí?
  Má vůbec smysl se takovou otázkou, jejíž řešení vůbec nemůžeme ovlivnit, zabývat?
  A definujme znovu, co chceme: Chceme svobodu ducha, svobodu duše, chceme prostředí,
  které nám umožní radovat se ze života, vytvářet jej a ovlivňovat jej účinným způsobem.

  Topolanek
  Jestli totiž někdo vnesl do české politiky manýry, které přivedly k moci Andreje Babiše a polokriminální živly,
  tak to byl právě Mirek Topolánek.
  Ano, já vím – skalní a bývalí členové ODS hýkají nad jeho kandidaturou blahem…
  A najednou je zapomenuta kauza Promopro, kauza Čunek, která přivedla na českou scénu justiční mafii, katarský princ, v neposlední řadě též kšeftování s granty a s dotacemi,
  důsledkem čehož byla kauza odsouzeného poslance Petra Wolfa,
  jehož hlasem dostala vláda Mirka Topolánka důvěru.

  Ejhle jak se tvori „demokraticky“ zvolene vlady z mandatem „ohybat“ politiku podle nejlepsich
  pry „pravicovych“ predstav.
  Opravdu nemocna spolecnost kdyz tohle muze byt kandidat na presidenta a to se stoupajicimi preferencemi !

 9. astraustralia

  Tarasi doufam ctes s potesenim tisk a zpravy z BRDu a uz pises clanek ktery ti pujde skoro sam do pera:-)
  Janika je hodna difka a rada Ti to otiskne.
  Kdyz de vo Dojclant tak ten Ty umis:-)
  Prijdes ale o vyzivnou vymenu nazoru.
  Hezky by znel clanek s nadpisem
  Nemecky volic verny az za hrob ?
  Průzkum: Voliči chtějí předčasné volby i Merkelovou
  Drive Hitlera a nikdy jinak,
  Ted Merkel a nikdy jinak !
  Nemecky volic vzor pro celou Evropu !
  Take nezapomen pridat jak ubyva zelene , pribyva panelu a pribyva I zelenych politiku !!!
  Noviny o tom pisi:
  Merkelová rezignovat odmítá, je připravena jít do předčasných voleb
  Angela Merkelová je připravena vést křesťanské demokraty i do předčasných voleb, pokud na ně dojde. O tom, že by po krachu koaličních vyjednávání rezignovala, neuvažovala. Řekla to v rozhovorech veřejnoprávním televizím ARD a ZDF. Německo podle ní nyní potřebuje stabilitu. K variantě menšinové vlády je i proto skeptická.
  Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/merkelova-rezignovat-odmita-je-pripravena-jit-do-predcasnych-voleb-1pn-/zahranicni.aspx?c=A171120_180132_zahranicni_aha

  Uz nejen Babis je babral co neumi sestavit vladu.?

 10. vittta

  Tak se na to podívejte.
  Kája na BL hluboce přemýšlí, koho vyloučit z voleb.

  Tak nějak spíše naznačuje, či lépe-menotoruje.

  „Podle Brennana mnoho voličů není o politice dostatečně informováno, aby dokázali rozumně hlasovat. Nevědí například, kdo má většinu v parlamentu, jak dlouhé je funkční období prezidenta a jak velké má pravomoci, jaká je v zemi úroveň nezaměstnanosti, atd. Podle Brennana bychom proto neměli klást důraz na to, aby volili opravdu „všichni“ – včetně těch, kdo jsou natolik neinformováni, že se prostě od nich nedá očekávat kvalifikované politické rozhodnutí – podobně jako přece nechceme, aby opravdu „všichni“ řídili auto, bez ohledu na fakt, že se ho někteří nenaučili bezpečně používat. “

  https://blisty.cz/art/88918-mytus-neomezeneho-volebniho-prava.html

  Kája je ovšem znám svou narcisidní tupostí, a vlastně podlehl vlastním lžím.
  Znáte to, Okamuru, Zemana (a další nepohodlné) volí přece ti méně vzdělaní a staří, též polovzdělaní bílé heterosexuální muži.
  A méně vzdělaní a staří a heterosexuální bílí by tím testem neprošli.
  Takže by pak všichni volili obrozenou ČSSD která na obrození teoprve čeká,nebo TOP09, která už obrozená je.
  Určitý problém by nastal s romským etnikem, tam by ten test neudělal nikdo, a nikdo by se o to ani nepokoušel a to ani kdyby byl povinný.
  Snad by pak pomohlo pár desítek miliard příslušným neziskovkám, aby naučili romy volebním znalostem a nemohli by tudíž být diskriminováni.
  V praxi by to dopadlo tak, že modernizovaný a typizovaný volič by volil ještě „hůře“, než ta sprostá lůza.
  Spoléhat na vysněné axiomy se totiž nevyplácí.
  Pak by ovšem pomohlo pouze konkrétní volební právo.
  To by bylo funkční, volil by Kája, Bob a Honza Čulíků, dále pak Kocáb, Fišerová,Petzynski,Novotný,Svěrák, samozřejmě Hradilek a dalších asi tak 200 prověřených jedinců.
  Studenty raději vyloučit, oni jsou sice na Václaváku 17.11. hodně slyšet, ale kdo ví, kolik jich je ještě zatvrzelých, kteří slyšet nejsou.
  Volební výsledek by byl pak opravdu demokratický.
  Zvítězili by Zelení, těsně následovaní TOP09 a proevropsky obrozenou ČSSD.
  Skvělé vyhlídky!

  • vittta

   A to je tam ještě diskuze.
   Imbecilové.
   Jedno mají společné, nesouhlasí s výsledky voleb.
   Sice se demokraciií zašťiťují- ale demokraty nejsou.
   Jakýkoliv zásah do volebního práva toto právo ve svém důsledku zničí.
   Protože volby pak budou vlastně dvoje.
   První o tom, kdo bude připuštěn, a pak teprve volby.
   Ten Michal David klidně může volit neanonymně, když to tak prosazuje.
   Může si vytetovat na čelo:
   Volil jsem ČSSD-jsem blb!

   • vittta

    Ne, blbě jsem to vymyslel.
    Měl by tam vytetováno něco mnohem demokratičtějšího.
    Volil jsem ČSSD ale byl bych blb, kdybych jí volil celou.
    Volil jsem v ní jen Dientsbiera a Patočku!

   • Ondřej

    „Jakýkoliv zásah do volebního práva toto právo ve svém důsledku zničí.“

    Ale kdepak, naopak, zdemokratizuje. Ať to byla změna „volebního systému“ (zajisté podle vás demokratického) Národní fronty na současné právo volit a být volen Listiny základních práv a svobod anebo třeba volební systém Německa po nástupu Hitlera, kdy tzv. Zmocňovacím zákonem byly zrušeny veškeré ústavní instituce a bylo potřeba společně s denacifikací a komunistickou totalitou SSSR v sousední okupační zóně, zamezit možnostem extremistické reminiscence.

    Takže tady jen pro ilustraci uvádím, aby bylo vidět na případu Německa, že jen opravdu demokratické reformy ve smyslu zrušením jednoznačně taxativně vymezených ústavních norem – jako jediné (!) – mohou vést ke skutečné demokracii. Kdepak hlasování lidí, to vedlo v případě několika referend vyhlášených Hitlerem – k přijetí tzv. Norimberských zákonů – tak dávám popis toho, jak se v Německu VOLEBNÍ ZÁKON měnil – až do dnešní navýsost demokratické podoby, kdy voleb se mohou účastnit jen ty strany, které mají své programové cíle s ústavními demokratickými principy a nevolí se jen strany, ale i konkrétní lidé.

    ***(

    „Od roku 1871 do vzniku Výmarské republiky se v Německu používal dvoukolový většinový systém a v letech 1919 – 1933 systém poměrného zastoupení. V roce 1946 proběhly volby v jednotlivých okupačních zónách. V americké a francouzské zóně byl použit výmarský volební systém. V britské zóně proběhly volby na základě systému, v němž byly kombinovány jednomandátové obvody s proporčním hlasováním, které mělo vyrovnávat nerovnosti vzniklé z většinové volby. Tím byl položen základ personalizovanému poměrnému systému.

    Personalizovaný poměrný systém pro volby do Bundestagu byl přijat Parlamentní radou v roce 1949 a je ustanoven v článku 38 německého Základního zákona. Od té doby došlo v podobě volebního zákona k několika změnám. V roce 1953 byl změněn poměr mandátů ve většinové a poměrné složce z 60:40 na 50:50. Postupně byla snižována hranice pasivního volebního
    práva až na dnešních 18 let a v roce 1985 došlo ke změně metody přepočtu hlasů, kdy d´Hondtova metoda byla nahrazena Hare – Niemayerovou kvótou. Měnil se i počet poslanců v Bundestagu. Zřejmě nejvýznamnější změna proběhla v důsledku spojení SRN a NDR v roce 1990. Před sjednocením byl minimální počet poslanců v Bundestagu 496 a pro volby v roce 1990 byl tento počet zvýšen na 656. Od roku 2002 má mít Bundestag minimálně 598 poslanců

    Polovina poslanců je volena na základě systému relativní většiny v jednomandátových obvodech (Sekce I, čl. 1, odst. 2). Mandát získá kandidát, který obdrží největší počet hlasů. Významným prvkem, který zvětšuje šanci takového kandidáta na úspěch, je možnost kandidatury v poměrné i většinové složce. Druhý hlas má volič k dispozici pro poměrnou složku. Pro tuto volbu je SRN rozdělena do volebních obvodů, jejichž počet i hranice odpovídají jednotlivým spolkovým zemím (Sekce I, čl. 1, odst. 2). Hlasy voliči odevzdávají stranám prostřednictvím kandidátních listin, které jsou přísně vázané a voliči proto
    nemají možnost měnit pořadí kandidátů. Aby se kandidující strana mohla podílet na rozdělování mandátů v poměrné
    složce, musí překročit hranici 5 % (Sperrklausel) na celostátní úrovni, případně získat nejméně tři mandáty ve většinové volbě (Sekce I, čl. 6, odst. 6). Strany, které tuto podmínku splní, si mandáty rozdělí následujícím způsobem. Poměrná složka určuje, kolik křesel strana v Bundestagu obsadí dohromady. K přerozdělení hlasů na této úrovni, kdy se křesla přidělují pouze
    stranám a nikoliv jednotlivým kandidátům, se používá Hare – Niemayerova kvóta s metodou největšího zbytku.

    Další úrovni se mandáty přidělují přímo kandidátům v jednotlivých volebních obvodech. Pro toto přerozdělení se opět používá Hare – Niemayerova kvóta. Mandáty se stranickým kandidátkám v jednotlivých spolkových zemích rozdělují na základě počtu hlasů, které strana v obvodu obdržela ve vztahu k celkovému zisku strany na celostátní úrovni. Počet hlasů strany ve volebním obvodě je vynásoben podílem celkového počtu mandátů a počtu hlasů, které strana získala na celostátní úrovni.“

    Zdroje ABC of the Bundestag Election, http://www.bundeswahlleiter.de/download/federalelectorallaw.pdf

    Převzato z Bakalářské práce „Porovnání německého a novozélandského volebního systému“, autor Milan Julínek

    Myslím, že změnou „volebního systému“ zavedeného Hitlerem a vůbec korekcí poměrného systému Výmarské republiky, který ho přeci jen v do jisté míře demokratických volbách přivedl v r. 1933 k moci (a byl tedy nedokonalý z hlediska pojistek demokracie proti extremismu – a tím vlastně málo demokratický o:) – se od nabytí samostatnosti demokratické části Německa volební systém zdemokratizoval natolik, že dnes nemá žádnou alternativu k tomu co bylo v minulosti. Už jen to, že každý volič má DVA HLASY a kombinuje se tu poměrný systém s personálním systémem většinovým – je taková pecka demokracie, jakou málokterý stát na této planetě má. Vrcholem antidemokracie je pak volební systém USA, kde vítězí ten, kdo je zvolen v několika málo primitivních jižanských státech, zcela marginálních jak počtem obyvatel, tak kontribucí na HDP z celé země všech spojených států Unie.

    Omlouvám se dlouhý popis faktografie, ale v tomto případě je velmi inspirativní znát, že takový systém existuje a je příkladem velmi funkční a praktické podoby výkonu voličských preferencí německých voličů, kdy se nikdy od války nestalo, aby se nějaká extremistická strana dostala do Bundestagu.

    • vittta

     Hmmm…
     Ale moc úspěchů s tím nemáte.
     Dva miliony negrů v zemi a o milionu netušíte, kde je.
     A já vám něco povím, celá tahle maškaráda se zase- jako vždy- otočí proti vám a tím celé Evropě.
     Jakmile totiž míra snesitelnosti života překročí v Německu určitý bod, (vlivem právě té migrace) tak se stane přesný opak.
     K moci se dostanou extremisté a podle stejného klíče už nikdy žádná demokratická partaj v Bundestagu nebude.
     Samozřejmě, i nyní už tam extremisté jsou, ale ještě si tak trošku demokraciií hlavu lámou.
     Nový Hitler to ale dělat nebude, a že přijde, o tom nelze pochybovat, protože Hitleři se vždy objeví v době krizí.
     A ten nový Hitler si už svou moc vzít nenechá….
     Až mu jí zase seberou Rusové, kam se vypraví na nezvanou návštěvu, jak je posledních 300 let v Evropě zvykem.

    • hans

     Ježišmarjá, co se stalo s Ondřejem, obdivovatelem západní liberální demokracie?

     Najednou nám tu tvrdí, že USA nejsou demokratická země, popírá extremistický charakter Komunistické strany Německa (přestože byla v 50. let jako extremistická zakázána a přestože bylo z Bundesrepublice v politických procesech potrestáno víc komunistů než nacistů – tedy přestože komunistické zločiny spáchané v západním Německu jsou oficiálně horší a rozsáhlejší než ty nacistické), popírá extremistický charakter AfD, jako jediný liberální demokrat v Evropě, ne-li na světě…

  • vittta

   Sakra, dneska mi to nějak pomalu myslí.
   Rom by měl svého volebního asistenta, který by splňoval zákonem dané podmínky volebních a ústavních znalostí.
   Skrze něj by rom pak mohl svobodbně a nediskriminovaně volit!

 11. astraustralia

  vittta, nabira to obratkach :-(
  Pise se nova kapitola dejin CR
  Hra nejen zakulisni ale pro lid obecny i massmedialne predkulisni :-(

  „Sněmovna ještě není ustavená, není zatím ustaven mandátový a imunitní výbor, není zvolen předseda Sněmovny, takže žádost nemůže ve Sněmovně nikdo převzít, ale Sabina Slonková, novinářka, která mě bytostně nesnáší a dostává od policie zprávy z první ruky, už má článek, že je ve Sněmovně žádost.
  Donesla jí tyto informace policie?“ ptá se Babiš v narážce na šéfredaktorku serveru Neovlivní a bývalou šéfredaktorku MF DNES.

  Lide stale verici v demokracii a spravedlnost se domnivaji, ze bude dobre bude li Babis odsouzen,
  kdyz rozkradac 50 Evropskych millionu bude odsouzen, ze tim bude odstartovana lavina vysetrovani predevsim tech mnohamilliardovych uniku!
  Ze konecne budou nejvetsi zlodeji potrestani ! Konecne ! Opravdu ?
  Pokud tomu tak nebude pak ma pravdu pan Babis ze neplati „spravedlnost padni komu padni“ ale ze
  sametove dekomraticke strany ktere maji na svedomi vytunelovanou CR,
  ty chybejici stovky milliard, billionovy dluh statu, tedy konkretne ODS a jeji odnoze, TOP09, Lidovci
  ( jen soc. dem. jim tam chybi), ti vsichni se ted spojily do jednoho „parlamentniho“ uskupeni v boji proti Babisovi, jejich nejvetsimu nepriteli .
  Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/vydani-babis-faltynka-stihani-policie-zadost-fn4-/domaci.aspx?c=A171121_105521_domaci_kop

  • vittta

   Bojí se, to je fakt.
   Ale bojí se i Babiš.
   Ten má po čertech proč, dobře ví, že hejtman Rath byl jeden den hejtmanem a poslancem s imunitou, a druhý den smrděl na vazbě za nepříliš jasných okolností a na světlo se podíval až za pěkných pár měsíců.
   Babiše se jinak, než kriminálem, nebo vraždou nezbaví, alespoň ne v dohledné době.
   I kdyby Babiš zkurvil, na co by sáhnul, bude trvat tři volební období (u nás 6-8 let), než si toho lidé všimnou do všech důsledků.
   A to jsme na to ještě dobře, Němci si všimnou, že něco nehraje, až po 20 letech!

   • tresen

    No a co teprve Kajínek. Ten se na světlo dostal až za pěkných pár let.

 12. vittta

  https://www.novinky.cz/krimi/455571-napomenul-mladiky-aby-se-chovali-slusne-ti-ho-zmlatili-a-kopli-do-obliceje-dostali-podminku.html
  „Kolemstojící nereagovali

  Ta se zároveň pozastavila nad tím, že na perónu mezi lidmi se našli pouze dvě osoby, které se nějakým způsobem snažili napadenému muži pomoci. „Ostatní širší snahu poškozenému pomoci neměli,“ konstatovala Langhammerová.“

  Škoda, že nereagovali, mohli dostat do držky také.
  Nějaký ten vyražený zub, zkurvený den, výslechy na fízlárně, svědectví u soudu, a dobrý pocit občanské statečnosti.
  U soudu pak mohli mládenci místo podmínky 18 měsíců na 3,5 roku, dostat 24 měsíců na 4 roky.
  No, nedivme se vysokému trestu, však byli v podmínce.
  Teď, až něco provednou, dostanou určitě podmínku nejméně 30 měsíců na 4,5 roku.
  Být oběť barevná, tak to kriminálem skončilo, což by ale bylo zmlácenému k malému užitku.

  • vittta

   Tady se píše, že Němci také nepomáhají.
   No ale PL, to bude nějaký hoax, protože se tam píše, že nepomáhá ani policie.
   Janda by měl zakročit.
   Jako jo, proti Rusku by zakročovat neměl, ale tohle, to už je rasismus, to by zasáhnout měl, protože to je jako fašismus a tyhle věci….
   Německo je příklad pro všechny, pro celou Evropu, a to jak ve funkční občanské společnosti, tak v integraci menšin, tak v platech.
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Az-sest-manzelek-Oficialne-jedna-zbytek-nahlasil-jako-sestry-a-sestrenice-sdeluje-o-migrantech-krajanka-z-Nemecka-ktera-hlasi-dalsi-zle-zpravy-513188

   • embecko

    Pomalu by sis uz mohl vybrat, vittto: Bud totalitni nadvlada rigidniho sekularniho prava, anebo kulturni pestrost.
    Jisteho Molinera uz napadlo, jak predejit obcanske vace: Uvnitr Francie vytvorit enklavy-muslimske staty:
    http://www.causeur.fr/partition-islam-charia-algerie-147743
    „Obcanske valce se vyhneme tim, ze rozdelime Francii. Nezli prijmout pro demokracii nepredstavitelna opatreni (napr. nasilne deportace), nebylo by lepsi zavest ve Francii system dvojiho prava?“

    Tohle samozrejme neni nejaky plany napad, protoze resit se to nejak bude muset. Stat, ridici se dvojim pravem, nemuze existovat…pak zbyvaji dve moznosti, bud zavest drakonicky pravo jedno, anebo stat rozdelit. A rozdeleni musi byt fyzicke, aby obcanske pravo mohlo byt uplatnovano teritorialne, jinak by totiz nefungovalo.
    To uplne levicove neni, neb levice predpoklada zanik statu coby zbytecne instituce, na druhou stranu rozhodne jde o velmi vstricne reseni vzhledem ke kulturne odlisne minorite,

    • vittta

     Pro demokracii je to nepředstavitelné, pro islám ne.
     Zavedení dvojího práva a muslimských enkláv povede za krátký čas ke sjednocení práva na islámské.
     Pokud by to tak být nemělo, pak by se demokracie měla smířit s tím, že svou část bude muset od muslimů vyšistit, a zbrojit, aby se té islámské ubránila.
     Válka pak pro demokracii nijak nepředstavitelná není, takže bude vše OK a demokratické!
     Jen obětí bude samozřejmě víc.
     Kdyby se hned na začátku této krize postřílelo 1000 migrantů, bylo by to jistě hrozné, ale předešlo by se tím milonům zabitých ve válce, která, jak se zdá, se kvapem blíží.
     I těch 1000 postřílených by bylo zbytečných, stačilo se jen držet mezinárodních dohod a vymáhat zákony.
     Už jen to,že nějaký Moliner dostal tenhle nápad je svým způsobem klasika.
     Když jsme tohle psali…a i tady, před nějkakým rokem, byli jsme za rasisty a prudiče, tedy že to může válkou dopadnout.
     Nyní to napsal nějaký fantasta oficiálně.
     Za rok se o tom bude normálně jednat jako o samozřejmosti, a naopak, to bude ukázka demokracie na plné pecky!

     • Saul

      „Kdyby se hned na začátku této krize postřílelo 1000 migrantů, bylo by to jistě hrozné,…“
      A vy jste přívržencem kterého práva?
      Zřejmě také toho islámského,protože v našem právu zatím takové „perly“ nejsou.
      Rozdíl je akorát v tom,že kdyby podobné výzvy k vraždění uveřejňoval muslim,přinejmenším by se o něj začaly zajímat tajné služby.
      Vám to zatím prochází bez povšimnutí a to,že serete do cizího hnízda,vám zdá se problém taky nedělá.

      • Ondřej

       dokud orgány činné v trestním zřízení budou tolerovat lidskou spodinu vyzývající ke zplynování židů, homosexuálů a dalších skupin (nevím jak by si představoval jistý člověk namletí muslimů do masokostní moučky, házel by do toho obřího mlýnku lidi živé, rozčtvrcené, stažené z kůže nebo jak?) ohledně vittty, pak je to jen anonymní srab schovávající se za anonymní nick. Na veřejností se před buržoustem s germánským akcentem na správné „errrrr“ skloní do předklonu a přijme jeho revanšistické ojro jak svatou hostii…Návrh, střílet lidi, je pak už jen vrchol vyhřezlé nenávisti nelidského sadismu, které obvykle za toto dostává trest smrti, v osvíceneckých demokraciích s humanistickou tradicí dobře vybavenou samotku na doživotí, resp. až do úplného zbláznění…

      • embecko

       Ano, mate pravdu, takove zhuverilosti v evropskych zakonech nenajdete, ale zato tam jsou jina ustanoveni, ktera, ac stale platna, nektere staty odmitaji dodrzovat. Napr zde cesky zakon, ktery v jinych evropskych zemich asi nebude prilis odlisny:
       http://zakony.kurzy.cz/40-2009-trestni-zakonik/paragraf-340/
       Naslednym faktickym vypovezenim mezinarodnich smluv (Dublin) se dostavame do stavu realne nepritomnosti pravniho statu na celem uzemi EU. A z toho, dle meho, Vittta vychazi. Nepritomnost prava pak samozrejme vede k nasilnostem. Vitta nikoho zabijet nechce, jen reaguje na situaci spojenou prave s rezignaci na vymahani platneho prava. V tom pripade se totiz prosazovani predstav o pravidlech vlastniho zivota zacne prosazovat silou a nasilim.
       Podle meho ten muj odkazany clanek vemi bystre analyticky odhadl situaci: Bud bude demkokraticky stat vymahat sve pravo nedemokratckymi az nelidskymi metodami a prestane byt statem demokratickym, anebo uzna kulturni pestrost jako svebytnou hodnotu a umozni na svem uzemi zit odlisne kulturni skupine podle jejich pravidel/ zakona. Pak ale musi dojit k rozdeleni statu, nebot, platila- li by teritorialne prava dve, pak napr. na jedne ulici nelze vymahat zakaz koureni v restauraci, kdyz jina kulturni skupina toto svym vlastnim zakonem povoluje (nezakazuje) atd..

       • vittta

        Pamatuješ, jak takový Tribun se těmto námitkám hlasitě vysmíval?
        Jestli-pak chce ještě pomocí migrantů svrhávat kapitalismus?

      • vittta

       Máte dojem, že policie či vojsko nejsou oprávněni použít zbraně při závažném porušení zákona,?
       Nelegální přechod hranic, znásilňování, či loupeže závažným porušením zákona jsou.
       Nebo vy chcete vymáhat zákon přemlouváním, nebo dle rasového klíče?
       Tak to totiž třeba v té Francii dělají, a výsledky moc oslnivé nejsou.
       Na Donbase se také střílí, považujete to za porušení zákonů, nebo za propagaci fašismu či nacismu?
       Míněno ze strany opolčenců.
       Pohled na střelbu do lidí je u takových, jako vy, vždy silně účelový.
       Zatímco jeden může být hrdina, jiný fašista, co chce někoho posílat do plynu.
       A nenapsal jsem to nijak nesrozumitelně, Sax to pochopil správně.
       Vy to ale pochopit nechcete.
       Tak až tady budou muslimské enklávy, tak nezapoměňte podpořit dvojí právo a vytvoření islámských států ve státě.
       Aby se předešlo občanské válce.
       Mohu vás ale ujistit, že té stejně tímto způsobem nezabráníte!

      • vittta

       Ještě Saule doplním, že klasicky čulíkujete.
       Nikde k vraždění nevyzývám.
       To jen vy, jako každý pokrytecký sluníčkář, to tak chcete vidět.
       Dočkáte se svojí odměny, ve válce či gangových násilnostech totiž nikoho nebude zajímat, že vy jste ten hodný, co chce jen mír a lásku k bližnímu a především toleranci, nůž zrovna tak dobře vnikne do vašeho pajšlu, jako do pajšlu nějakého opravdového nácka.
       Ani granáty si nevybírají, čí barák sundají, a do koho zaseknou své šrapnely.

       • Saul

        Já tu někde psal,že jsem hodný sluníčkář,“co chce jen mír a lásku k bližnímu a především toleranci,“?
        Nepodsouvejte a nehrajte si na psychologa.
        Stačí,že si tu hrajete na kápa a spasitele Evropy
        Té bílé.
        Vy že jste se někdy pral se skiny?
        Proč proboha?
        Co se týká války a gangových násilností,ty rozpoutají lidé jako vy.
        Na obou stranách je jich dost.
        „Odměny“ v podobě toho,co taková občanská válka nese, se možná dočkáme všichni,ale vy té spravedlivé,

        • vittta

         Já jí ale na rozdíl od vás nechci rozpoutat.
         Vy mi připadáte jak ti antizemanovci.
         Visí na každém slově pana prezidenta, a pak to překroutí a zaútočí, že je to ruský šváb a že nás táhne na východ a mnohdy tomu tihle psychopaté i věří.
         Teď třeba jel do Ruska a nějaký bezvýznamný novinář napsal článek o r.1968.
         Jakkoliv se Zeman ostře vymezil, tak mu lají do zrádců, a že to bylo připravené od Rusů.
         Co by oficiální Rusko mělo z toho, že by zrovna na čas státní návštěvy prezidenta ČR vypuštělo takovéhle sračky, je mi záhadnou, nic méně je zcela jisté, že prospěch z toho mají sluníčkové eurohujerské síly.
         To samé já.
         Co bych měl konkrétně z toho, kdyby vypukla občanská válka?
         Připouštíte, že propukne, a ještě se radujete, jak zaslouženě na to doplatím.
         To bude radosti, já mrtvý, vy mrtvý, ale já zasloženě, ještě si před smrtí užijete slasti zadostiučinění.
         Rád bych upozornil, že ještě před 3 lety to v žádném případě na občanskou válku nevypadalo, dokonce to nevypadalo ani na rozpad EU.
         Čím to?
         Vždyť to děláte tak dobře a tak usilovně bojujete s každým extremistou, co se opováží projevit nějakou nenávist.
         Máte slabé výsledky, Saule. a tak jste na ně pyšný.
         Kdo vám to sakra kazí?
         Mohu vás ujistit, že kdybych to měl hypoteticky na povel já, žádná válka by nehrozila, a ani rozpad EU.
         Dokonce ani ta střelba do lidí by nebyla potřeba.
         Už od začátku bych razantně vymáhal zákon a trval na sekularismu, a zákonem bych omezil možnosti islámského radikalismu.
         Díly lidem jak vy se to teď ovšem už bez střely neobejde, to jste to dopracovali.
         A co ny to vy?
         Řešíte tady nějakého vitttu, jestli jsem, nebo nejsem rasista, a jestli jsem se rval se skiny nebo ne.
         Vaše starosti bych chtěl mít, v dnešní době.
         Vy jste vinen, Saule, ne já.
         To si zapište za uši.
         Vy umetáte cestu k válce!

         • Saul

          Jistěže nechcete.
          To vám upřímně a bez ironie věřím.
          Kdo by chtěl taky rozpoutat válku.
          To nechtěl ani Hitler a do konce života věřil,že to nebyl on,kdo ji rozpoutal.
          Vini byli všichni kolem.
          On prostě jen prosazoval svoje „ideály“ .
          Srovnání vašich a jeho ideálu řešit nechci,ale rétoriku máte nebezpečně podobnou.
          Respektive to z vás tak někdy a hodně často jakoby bezděčně vypadne a pak se neobratně snažíte to zlehčit.
          To ten pan s knírkem dělal ze začátku taky.
          Ale to vy víte vito,jste inteligentní a sečtělý.
          Akorát vám nedocházejí souvislostí.To je to“mít za ušima“,co mi výhružně radíte.
          Za ušima máme mozek.
          Přes testoteron a špatně ukrývanou agresivitu jsou jiné orgány.

          • vittta

           Podle mě jste na úrovni antizemanovských či antiputinovských blbů.
           Tyhle kecy o Hitlerovi se dají použít na cokoliv a kohokoliv.
           Realita je ale taková, že pravdu mám bohužel, BOHUŽEL, já.
           Klidně bych se bez ní obešel.
           Mírová Evropa je totiž i mým zájmem.
           Vy ale bojujtete se mnou, ne s realitou!

        • vittta

         Vidíte?
         Co jsem říkal,(kus níže Kamilovi) lidé chtějí spíše vás a vaše pojetí světa, než to mé.
         Já nic méně nejsem spasitel Evropy, Bohužel!
         A nejsou ti spasitelé ani ti, co mají podobné názory jako já, též Bohužel.
         Spasiteli Evropy jsou lidé jako vy.
         Tak už jí kurva spaste, já nechci chcípnout, nebo pohřbívat svoje děti.
         Ani nechci střílet na svoje bližní!
         Dělejte něco, vy kurvy, místo toho osočování druhých.
         Zachraňujte Evropu!!!!!

    • Kamil Mudra

     Důsledně prosazovaná sekularita bez kompromisů je jediné možné řešení stávající situace, která se bez takového přístupu nemůže vyvinout jinak než v občanskou válku, v jaké nikdo nebude mít možnost zaujmout nějaký neutrální postoj.

     Blbé je že po dosavadních ústupcích a toleranci takových nápadů, jako je třeba ten Molinerův, se požadavek na takový postup setkává s odporem naivně „svobodomyslné“ části populace i přes to že principiálně jde právě o to ukotvení svobody a její obranu před každým kdo by ji chtěl druhým omezit.

     Tím se píše scénář který by se dal nazvat: „Rozděl a panuj na druhou.“ protože vede nejprve ke spojení rozdílně smýšlejících proti „unifikujícímu nepříteli“ a následně (po jejich případném vítězství) k chaotickému boji těchto rozdílných mezi sebou. Společnost takto zdecimovaná pak ochotně přijme JAKÉKOLI řešení které nabídne pevný řád a zastaví projevy sváru.

     Malér je že tenhle scénář se nejen píše ale už i hraje, což mnoho lidí nevidí a vidět nechce, protože se ve svých „vzdálenějších řadách od jeviště“ zatím ještě cítí být pouhými diváky a představa že se stanou herci je úplně míjí.

     • vittta

      Oni tomu ani nevěří.
      To jsou všechno hoaxy a v západních zemích vše příkladně funguje.
      Zde jsem si všiml, že nevěří není to správné slovo.
      Oni tomu sice nevěří, ale zároveň vědí, že to tak je.
      Odmítají to jen slyšet, podle mě je to klasické pštrocí strkání hlavy do písku.

    • vittta

     A tady je Saxův odkaz drsně česky.
     http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sokujici-navrh-z-Francie-Umozneme-muslimum-pravo-saria-zahalovani-mnohozenstvi-proste-vsechno-Jinak-na-nas-budou-zli-513246
     Je to unikátní článek, který by si měl každý přečíst.
     Třeba tohle:
     „Politici stále odmítají vidět realitu a doufají, že dojde k nějakému zázraku a konflikt mezi muslimy a rodilými Francouzi nakonec nevypukne. Současná vládní politika appeasementu nemůže dlouhodobě fungovat a dříve nebo později bude smetena ze stolu. Vláda se nemůže donekonečna obávat obviňování z islamofobie a nekonat. Když ovšem konat začne, mohou muslimové rozpoutat bouřlivé nepokoje.“
     Jestli mi někdo vysvětlí, jak to ten cvok myslí, má u mě panáka.
     Takže appeasement je to, když se ustupuje a opak appeasementu je to, když se přizná porážka a ústupky se ještě zvětší a stanou se právní normou.
     Asi jsem blbej, že to nechápu.
     Takhle to pokračuje:
     …………..“Pokud by tento systém byl nyní uplatňován i přímo ve Francii, zajistilo by to naší zemi trvalý mír, zamezili bychom dalším islámským excesům a 95 procentům obyvatelstva země by byl zaručen demokratický rámec vlády,“
     Trvalý mír už jednou Francie zařídila, nebo se tedy na jeho zařízení podílela.
     Na konferenci v Mnichově 29.9.1938.
     Také kapitální úspěch, a i tehdy se bota nepřátel přešla záhy po francouzkém ksichtu.
     Moc jim to ale nevadilo, Francouzi statečně dobývali Rusko a též hájili do posledního muže říšský sněm.
     Do politické, pronacistické policie vstopulo dobrovolně 30 000 Francouzů.

     • Kamil Mudra

      „Spory mezi muslimy tak nebude řešit francouzský soudce, ale jejich vlastní orgány,“ píše akademik, který počítá i s vytvořením speciálních nemocnic a škol pro muslimy.“

      Akademikovi jaksi uniká možnost sporu mezi muslimy a nemuslimy. Ty by podle něj měl řešit kdo?

      To co vážený akademik navrhuje není nic jiného než kolonizace vlastní země islámem, počínající dvojím právem a následně dotaženou do konce islámskou natalitou. Pokud francouzské úřady nejsou schopny vykořenit radikální islamismus v zemi, pak také nejsou schopny zabránit radikální islamizaci sebe sama a tím celé Francie. Vzhledem k tomu že Francie (stejně jako již značně islamizovaná Velká Británie) patří do jaderného klubu, není tenhle vývoj poze její záležitostí. Jaderné zbraně v kombinaci s kulturou upřednostňující ideu před lidskými životy to není pro sousedy žádná legrace.

      Tedy bych se dotyčného akademika docela rád zeptal, kdo a především JAK by měl řešit konflikty mezi islamizovanou Francií a ostatními zeměmi, které se ještě islámskými nestaly. Protože to co má islám společného s Hitlerovským snem o velké říši je přesvědčení o vlastní nadřazenosti nad všemi kdo ho nevyznávají a „svatou povinnost“ expandovat.

      • vittta

       Pan akademik se především bojí konvenčních zbraní.
       Přece se nebude ve Francii střílet jen proto, že někdo nechce dodržovat zákony, a to ani ty základní, co jsou převzaté z Desatera?
       Bohužel, Kamile, jen na pouhém internetu je takových akademiků 13 do tuctu.
       Kdyby byl sám, je možné ho léčit silnými sedativy a hospitalizací v blázinci, ale on už není sám.
       Islamizace Francie už je jistá, jen válka jí může zastavit.
       Akademik tohle ví.
       Všichni to vědí.
       Ale za osud vlastních dětí si chtějí koupit ještě pár let konzumu a sodomie.
       Po nás potopa, měli by řvát akademici a jejich následovníci!
       Po nás potopa, žerme, smilněme, prodávejme naše ženy a děti, hlavně jít do hrobu pořádně nažraní!

       • embecko

        Tady pozor, pan akademik neni slunicko a Causeur je spise konzervativni list. Tohle jsou uvahy lidi, kteri vidi, ze se blizi nepokoje a snazi se vymyslet, jak tomu zabranit.
        My uz tu zdegenerovali z nasich „konstruktivnich oponentu“, kteri nemaji nic jineho na premysleni, nez jak vas nazvat fasistou a skrze ruzne statistiky dokazovat, ze vse je v poradku. Jo a ze Zeman je blb a nebezpecim jsou komunisti. To je tak vsechno.
        Pritom situace je vazna a Francouzi maji s obcanskou valkou mnoho velmi zlych zkusenosti (napr. vichystickou vladu kryla de fakto korzicka mafie, spolcena s luzou, tehdy se dely opravdu hrozne veci).
        Samozrejme volani po valce tu je a vzhledem k tradici prichazi i z nejvyssich kruhu:
        https://zpravy.idnes.cz/olivier-beaud-rozhovor-francie-vyjimecny-stav-macron-terorismus-p9o-/zahranicni.aspx?c=A170915_150939_zahranicni_kha&utm_medium=sekce-denni-tisk&utm_source=www.seznam.cz#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main
        Francouzska obcanska valka by nebyla „sekulariste vs. sakraliste“, ale slo by o boj mnoha polu, kazdy s kazdym, kazdy za sve zajmy, jimz by urcite nevevodil sekularni stat, ty doby jsou uz pryc.
        Na dobre reseni je uz ale pozde, na tom se urcite shodneme (tedy my dva plus Kamil plus mozna jeste nekdo).

        • vittta

         Tady se ke konzervatismu zase hlasí TOP09, a jsou to obyčejná slušníka.
         Tohle už dávno neřeším, jsou dle mého pěšáci, typu Tribun, bojující s kapitalismem, pak jejich podšéfové, Patočka, Kartouz, Čulík a tihle, pak střední šéfové- Kalousek,Drahoš,Langšádová, a tihle, a nakonec vedoucí, Bakala,Soros, Schwarcenberk a tihle, a ještě nad nimi někdo možná stojí.
         Nějaká ideologie je těm nahoře už na háku, tou ať se špiní ti dole do úrovně Čulíka.
         Ten článek, ten profesor je vidět, že je Francouz.
         Zdá se mi dost smířlivý….

      • oh

       Akademik, aspoň podle originálního článku, si představuje, že takové spory by nadále řešily běžné soudy. Což je IMHO představa poněkud naivní a vydrželo by to nanejvýš do prvního „nevhodného“ rozsudku v podobném sporu. Poté by následovalo obvyklé řvací vyděračské kolečko – diskriminace, rasismus, islamofobie, antisemitismus, Hitler, koncentráky… prokládané hořícími automobily, předměstími a boji s policií.

   • astraustralia

    U sousedu hure a odrazi se to uz i na atmosfere v CR.
    Na otazku jak byste coby poslanci hlasovali ve věci vydání Babiše a Faltýnka v kauze Čapí hnízdo?
    Pro vydání25%
    Proti vydání72%
    Cim to se v pruzkumu je situace dnes jina nez pri prvni zadosti policie o zbaveni iminity?
    Tehdy byla vetsina lidi pro vydani.
    Drive verila vetsina lidi ve spravedlnost a dnes jiz ne ?

 13. Ondřej

  Nediskrimunuje nás Brusel, ale děáme si to my Češi sami sobě navzájem. Proč jsme na ženy tak zlí a platíme je o tolik hůře než platí na Západě? A prosím matematické analfabety aby počítali s POMĚREM VAH PLATŮ a nepokoušeli se to převádět na rozdíl platů tady a na Západě – o tom tento článek není. Je o tom, že patrně máme

  1) ženy méně vzdělané ( jak víme, vzdělání je jeden z atributů výše platu – nicméně v Česku jsou vzdělanější více ženy než muži, takže při srovnatelné zaměstnanosti by měly naopak brát více!)
  2) ženy méně kvalifikované (tady se berou zkušenosti a praxe, pakliže u nás zůstávají ženy sice s dobrým vzděláním, ale dlouho v domácnosti, jsou pak brány jako nekvalifikované i přes doktorát z anglistiky)
  3) ženy co podlehly mužskému kouzlu nadvlády odpovědnosti za roli „živitele“ – když muž ženě nabídne – ušetřím tě stresů a tlaků z pracovního trhu, nelidské kapitalistické konkurenci, falši a přetvářky a dokonce snad ponížení před nadřízeným (bohatými) – já toto vše vezmu na sebe a ty se budeš starat o domácnost a budeš mít klid a spokojený život ochráněný tě před nástrahami (post) industriálního světa, postaveného na konkurenčně ekonomizující soutěži na úspěšné a losery – a za to budeme mít hodně dětí (tím se na mě finančně staneš doživotně závislá). Patriarchální mem, který ženy držel po staletí jako člověka neplnoprávného v podřízeném postavení.

  Takže jak jsou na tom Češky s porovnáním s Němkami, Švédkami nebo Holanďankami?

  Půjčím si část článku z levicvového proanarchistického webu A2larm

  ****.

  Podle poslední studie, kterou si nechalo vypracovat Ministerstvo práce a sociálních věcí, se Česká republika nadále umisťuje na předních příčkách v genderové nerovnosti v rámci Evropské unie. Dozvěděli jsme se, že mzdy žen v České republice jsou stále o 22,5 procenta nižší než mzdy mužů (průměr EU je 16,3 procenta). Co to znamená?

  Pojďme si to přepočítat na koruny. Průměrná mzda v Česku (v roce 2015) činila 27 811 Kč. Když se ale podíváme na průměrné mzdy podle pohlaví, uvidíme, že zatímco muži měli v průměru 30 842 Kč měsíčně, u žen to bylo pouhých 24 094 Kč. To je měsíční ztráta 6 748 Kč. Ročně jde o necelých 81 000 Kč. A pokud nahlédneme do detailních statistik, zjistíme, že rozdíl je ještě vyšší u vysokoškolsky vzdělaných žen, které ročně přijdou v průměru o 180 000 Kč.

  Nižší mzdy samozřejmě znamenají i nižší důchody. Průměrný starobní důchod žen (10 299 Kč) se liší od hranice příjmové chudoby (10 220 Kč) o pouhých pár desítek korun. Na vyšší částku přitom dosáhne více než 80 procent mužů. V důchodovém věku je tak chudobou ohroženo asi dvaapůlkrát více žen než mužů. Dále jsou chudobou ohroženi například sólo rodiče, kterých se pod hranicí chudoby nachází přes třetinu – 87 procent z nich tvoří ženy. Za měsíční mzdu do 22 000 Kč ale pracuje asi 52 procent žen (a přitom je to stále o téměř 6 000 Kč méně než průměrná mzda v Česku), zatímco mužů „jen“ 36 procent. Značný je také rozdíl v nejvyšším mzdovém pásmu (nad 40 000 Kč), kam spadá 17 procent mužů oproti 8 procentům žen.

  #MeToo

  Rozdíl v platovém ohodnocení mužů a žen souvisí i s násilím. Dvě třetiny znásilnění probíhají v „bezpečí“ domova a násilníkem je v 74 procentech případů manžel nebo partner. Násilí se pak podle studie Bettio et al. (2017) vyskytuje častěji v domácnostech, které vycházejí s příjmem těžko. Částka, o kterou žena přichází na základě genderové nerovnosti ve společnosti, by mohla napravit ekonomickou situaci páru a předejít tak násilí. Podle Household bargaining theory vyšší mzdy žen přinášejí pokles násilí v domácnostech, jelikož se snižuje ekonomická závislost ženy na partnerovi a posiluje její pozici ve vyjednávání o rozdělení zátěže chodu domácnosti.

  A inspirací nám může být např. Francie, kdy po nástupu prezidenta Macrona byl zaveden tzv. genderový mzdový audit. kde jsou firmy povinny věnovat se rozdílu v odměňování v ročním auditu a na základě toho následně vypracovat akční plán a situaci napravit. Podpora státu firmám, které dbají mzdovou vyváženost pak přicházejí v příspěvcích na firemní školky, možnost práce z domova (kde je samozřejmostí vysokorychlostní internet). A hlavně – firemní benefity zahrnují i aktivity a hmotné požitky pro rodiny s dětmi. Firmy např. běžně proplácejí rodinné permanentky do fitek a bazénů, běžnou částí západních měst jsou cyklostezky (a to právě) na úkor komfortu pro automobilisty.

 14. Asfalt

  Podle vědců bakterie a další drobné živé organismy jsou schopny přežít na mezihvědném prachu a cestovat tak vesmírem. Rychlost prachu může být i 70 km/s a byla tak vyslovena hypotéza, že Země mohla být životem osídlena z kosmu a naopak může být také zdrojem života pro jiné planety.

  Myslím, že tento zásadní objev by se měl ihned pořádně ověřit a prozkoumat. Navrhuji, aby prvními průzkumníky byl Ondrej a Tresen. Jednak proto, že ti dva si spolu v kosmu určitě poradí, a jednak proto, že třeba snad tito objevitelé budou pro některé pýchou, ale zcela určitě se mnohým naplní doslova zbožné přání, že ty dva konečně někdo vystřelil až ke hvězdám.
  Aby lidstvo ušetřilo na drátech v raketě, navrhuji, aby technici v plavidle zbytečně neinstalovali internetové připojení. Bez něho se všichni určitě rádi obejdeme. Bude stačit jen radiové spojení s pozemskou obsluhou a bedna rumu, aby se nakonec obslužný prezonál z těch kosmických objevitelů nezbláznil. Však my tady již obeznámení dobře víme, že ten rum nebo sedativa určitě budou potřeba.
  Pokud by se snad pozemská obsluha v zaměstnání opila a kosmonauté se tak nenávratně ztratili v nekonečnu, určitě by neměla být taková skutečnost posuzována jako hrubé porušení pracovněprávních předpisů, ale jako přípustné riziko při práci se zvláště nebezpečným materiálem. Lidstvo by pak mělo alespoň jistotu, že klid je navždy.
  Snad mimozemšťani budou našim objevitelům konečně rozumět a snad se za zásilku těch dvou na pozemšťany moc nenaštvou.

  Na podporu výzkumu ihned zakládám neziskovku s právní formou spolku jako Evropské hodnoty. O americké peníze z NED v příspěvcích na provoz své záslužné organizace zažádám okamžitě. Snad mi je dají, i když nehodlám uspořádat barevnou revoluci okamžitě. Sorosovi z Open Society pošlu flašku a to by v tom byl Putin, kdyby se ty dva do nekonečného kosmu poslat nepodařilo. Pokud o tom kladně nerozhodne tyran a diktátor Zeman, rozhodne demokrat Topolánek. Pokud by se snad ten odvážil nesouhlasit, stane se on diktátorem a tyranem a můj názor klidně prosadí zase Zeman, ze kterého se tak rázem stane demokrat. To je přece jasný, kdo maže, ten jede, a demokracie je naše.

  • vittta

   Přibalte tam Saula, už mě sere s tím odhalováním vnitřních nepřátel míru!

  • oh

   Tedy, vidím přinejmenším jeden zásadní důvod, proč je něco takového nemožné. Každý slušný Emzák by návštěvu jistého kosmopolitně migrujícího liberála považoval za invazi a válečný akt a odpověděl by ničivou silou. (To už by nám spíš prošlo poslat jadernou hlavici. :-) )

  • pařez

   Vy, Asfalte, myslíte, že by mohli letět třeba jako takhle?

   • Kamil Mudra

    Nu hleďme. Díky té legrácce jsem shlédl i společnou tiskovku Zemana a Putina:

   • Asfalt

    Zatímco my si tady lámeme hlavy nad tím, jaké rakety použít, Ondřej si hned vzal bílou helmu, provaz a svou oblíbenou chobotnici a již odstartoval. Zachytil to náhodný kolemjdoucí na mobil:

    Vidíme, že první Ondřejův pokus vzlétnout ke hvězdám nevyšel. Nevadí, příště se to třeba podaří.
    Rád bych ale ocenil Tresen, která se do kosmu vydala dokonce i bez rakety jen s Erlenmeyerovou baňkou v ruce. Na konci videa ji vidíme plachtit v nekonečnu a mávat na raketu ve slušivých modrých kraťáskách, přestože ve vesmíru musí být pěkná zima. Tomu říkám obětavost pro vědu, otužilost a odvaha. Jakmile se dozvěděla, že některé organismy dokáží ve vesmíru přežít, hned to šla zkusit. Raketa netřeba. Tresni, děkujeme.

 15. Asfalt

  Nevím, kdo je tady kapitán, ale Janika ani Grasyk to nejsou. Kapitáni opouští loď jako poslední, ne jako první a zdá se, že už oba tito dezertéři nadobro prchli. Můj komentář totiž čeká na schválení už téměř 40 let, přesně jeden den, tři hodiny, nula minut a dvě veřiny, které napjatě a nedočkavě počítám všechny. Ostrov Janiky se tak stal neřízenou střelou. Nevím, jak to dopadne, ale z katastrofických filmů vime, že v těchto případech ubozí cestující začínají křičet a snaží se potápějící se loď opustit. Ještě nevím, kam odplavu já, ale zvažuji, že bych to zkusil u ruského ministerstva obrany. Z fotografie nově jmenované mluvčí tohoto ministerstva je patrné, že ruská armáda podává docela slušné porce pití:
  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/cbtktkqTURBXy9hYjQ0OWZjMGQ3NmRlZDMwN2FkZDUxMTVlNTE3ZDRkYi5qcGVnkpUCzQPAAMLDlQIAzQPAwsM
  Nová mluvčí je 26-letá bývalá novinářka a hlasatelka Rossiyana Markovskaya s neobvyklým jménem podle své vlasti. Stala se senzací sociálních sítí díky svým fotkám. Na twiteru dokonce překonala populární Poklonskou, která se rovněž díky internetu stala světově známou. I v bojovém nasazení jí to moc sluší. Dal bych odkaz, ale to by se tady opuštění, na pospas ponechaní a vystrašení čtenáři už nikdy ničeho nedočkali.

  • Janika

   Asfalte, kapitáni nezdrhli, já jsem tady pořád a se zájmem (téměř) vše čtu, ale zlobí mě připojování do administrace, takže to neschválené hned nevidím. Tak se nezlobte :-).

   • vittta

    Ani mi nenadáváš za moje vulgátní průpovídky.
    To překvalilo nejen Asfalta ale i mě.
    Už jsem si dělal o tebe starost.
    Trošku to zlepším.

    • Janika

     Děkuji za starost, ale o mě je zbytečná :-). Nenadávám ti, ale fandím Saulovi, hezky ti to napsal o tom Hitlerovi :-). A zmírnění ve vyjadřování uvítám.

     • vittta

      Kdyby to bylo tak snadné….
      Fandíš Saulovi, který mě rozklíčoval nejen jako rasistu, ale také naivku.
      A při tom fandění se nepřítel dere do země a naše civilizace se potácí na hranici války.
      Ne kvůi Hitlerovi, nebo dokonce mně.
      Ale kvůli těm, kteří v každém vidí Hitlera a v každém skutku nacismus.
      Saulové jsou out, ti se hodí do doby hlubokého míru.
      Tam mohou moralizovat a ukazovat a nálepkovat, a nic se neděje.
      Dneska ale je to činnost, čím dál více sebevražedná.

      • Saul

       Vy jste neskutecny vitto:-)
       Ohanite se „nasi civilizaci“, ktera ma koreny v humanismu (a korunu nepochybne v agresivnim barbarstvi-v tom nasem bilem) a navrhujete co?
       Sebevrazednou cinnost?
       Tak jeste jednou.
       Jste Evropan,nebo islamista?
       Embecko to pod tim vasim vylevem o strileni do uprchlickych nejen muzu,ale i zen a deti napsal jasne.
       Stacilo dodrzovat platne zakony a zdravy rozum.
       Jeste dnes by to stacilo.
       Ale jednou vyslovena a projevena agresivita ci vyhruzka vede k nekoncici destrukci vsech a na vsech stranach.
       Neschovavejte se Janice pod sukne,kdyz vznikne nejaky diskusni problem a prectete si jeji motto
       “ stesti je,kdyz si lide rozumeji“
       A kdyz to stesti nemaji,tak musi hledat jina reseni.
       Zatim se jeste vrazdit nemusime a nemusime ani ustupovat.
       Problem a jeho reseni je porad na nasi strane.
       To by ovsem ta „nase civilizace“ musela vedet,co vlastne chce.

       • vittta

        Heleďte, z jaké pozice vlastně mluvíte?
        Z pozice někoho, kdo žije v ČR ve slušné čtvrti, a rád mluví o porozumění?
        Nebo někoho, kdo bydlí ve Švédsku, Francii, či Německu v přistěhovaleckém ghetu, odkud není úniku?
        Snadno se některým lidem píše o porozumění, když je to teoretik.
        A o tom to je.
        Já se mám relativně dobře, mám velký dům a zahradu, a dobrý mozek.
        Lecčemu rozumím a když zdravíčko poslouží, dokážu i vydělat nějakou tu pětku.
        Chtěl jsem retro motorku a Gaze a Volhu a mám to.
        Mohl bych se vysrat na psaní tady, a nějaké posrané dělníky, aby mě nějaký namistrovaný Saul pak jebal do hlavy, jaký jsem grázl.
        Ale ne všichni se tady mají dobře, a mnozí úpí pod tím děsným porozuměním, a nemají ani barák, ani Volhu, ani dobrý mozek.
        I pro ně tady píšu.
        Chci, aby i tihle lidé měli zastání, aby jim někdo rozuměl, protože já, jakkoliv jsem chytřejší a zajištěnější, jsem jedním z nich.
        S vámi, Saule, nemám, a nechci mít nic společného.
        Jsem dělník a Čech, a moje srdce bije pro obyčejné lidi, to si pamatujte!
        Já vám chčiju na vaše falešné porozumění, a na vaše oduševnělé kecy, nepatřím mezi vás, nešel bych s vámi na pivo, nikam.
        Je mi z vás zle, víc jak z toho debilního Ondřeje!

        • pařez

         Musí se nechat, že když nejste nasranej, tak píšete docela rozumně a někdy i hezky…

         • vittta

          Já nejsem nasranej nikdy, Pařezi.
          A hezky píšu jen v případě, že kopíruji politické názory čtenářů zde.
          Jinak píšu nehezky, když je naopak zpochybním.
          Tak to chodí, když budu psát do Jandova koutku a masakru v Oděse, zase se to nebude líbit jim a naplijí na mě jako na Putinova švába, tady jsem zase holt malý Hiter.
          Lidé jsou si děsně podobní, i když názory mají rozdílné.

        • Ondřej

         Kolik dnů, hodin a minut jste prožil v Německu, abyste mohl o něm aspoň mluvit coby cestující, kolemjdoucí, co někdy nakouknul a viděl něco aspoň klíčovou škvírou? Já skoro 30 let. Takže běžte si povídat třeba o Krupce, nebo Duchcovu. Tam jsem vážně nikdy nebyl a nikdy by mi nenapadlo poučovat někoho o tom, jak se tam žije, anebo JAK BY SE TAM MĚLO ŽÍT.

         Jste vážně směšný. Nic nevíte o zemích a místech, kde jste nikdy nebyl, ale máte ve všem jasno. Možná se někdy podíváte alespoň okolo sebe líp, aspoň po vlasti české a zjistíte, že se tu realizují lidé, které máte za rasově méněcenné, přitom ti lidé mají vyšší kvality než leckterý z nás „bílých“ a dokázali toho ve svém životě více než kdokoli z našinců. Je pak otázka, co by z toho šlo vyvozovat. Možná jen to, že nevíte tolik věcí o světě a lidech, protože prostě vám nebylo dáno. Každý neměl šťastné dětství, a když teď zemřel brutální sadistický vrah Charles Manson, každý psychiatr vám řekne, že to zlo v něm, především vytvořili jeho rodiče, mladistvá matka-alkoholička, která ho odložila a otec, kterého nepoznal. A že jeho vina, je i tak trochu na celé společnosti, že nedokázala včas, když byl dítě, zajistit rodinnou láskyplnou péči. Jako funguje třeba v tom zpropadeném Norsku, či Švédsku, kde lidé mají v daleko větší míře rádi „druhé, cizí lidi“. Protože společnost je k tomu tak vychovala a dala všem dostatek. Ne aby proto, že někdo kdo nemá chytrého tatínka a maminku intelektuálku, musel dřít bídu a žít na ulici, protože se rodiče o něj nedokáží postarat.

         Tito lidé na té fotografii níže proto, aby tady v této zemi dokázali slavit úspěch, museli udělat nesčetně více než kdokoli z nás „tuzemců“ , který si myslí, že má nějaký zvláštní nárok „vlastnit“ tuto zemi (ryze techniky, mě mezi ně nepočítejte, moje příslušnost je stejně, jako každá jiná, jen úředním výkonem, žádné pokrevní ani rodové právo v 21.století neexistuje). Jen proto, že zde spatřil někdo světlo světa z něj „vlastníka“ a „vyvoleného“ nedělá. To je dost malá zásluha na cokoli, natož pak na něco tak esoterického jako právo na to – abyste mohl řici, že nějaká země, stát, společnost (mimo vámi vlastněného pozemku) je „Vaše“, a že vy tu budete rozhodovat, a ti co sem „nepatří“ ne, takže jim právo na život zde nepatří a měli by jít, jinak…

         Vážně směšné. Občanská práva a obecně lidská práva – jsou jediná, co vám něco nezcizitelně zaručují. Ale ty máme úplně všichni na této planetě. Bez ohledu na to, kde jsme se narodili. Podívejte se na to foto. Myslím, že jsou úspěšnější než Češi, tedy pro ty, co cítí potřebu u nás v ČR lidi na „Čechy“ a “ Nečechy“ rozdělovat, vlastenče.

        • Saul

         Já vás zval na pivo?
         Takových hrdinů jako vy jsou jsou knajpy plný.
         Se stejným slovníkem,stejnými názory a stejnou medicínou na stav společnosti.
         Když s nimi člověk souhlasí,jsou to úžasní kámoši i pivo zaplatí,když ne,začnou vyhrožovat,být sprostí a agresivní.
         S váma já Vitto chodím na pivo dost často,ani o tom nevíte.

         • vittta

          To kecáte.
          Za jedno jsem na pivu nebyl už tak 2 měsíce, a za druhé mezi kolaboranty nechodím.
          Celkově jsem letos byl tak 5x, až mi to přijde divné, jestli nejsem nemocný, nebo tak něco….
          A vy jste mě nezval, opět čulíkujete, nikde jsem to nepsal.
          Napsal jsem, že bych s vámi nešel, jenže to byste se musel naučit číst.
          A jesli máte takové kámoše, co popisujete, neznamená to, že je mám i já.
          Já si kamarády vybírám podle úplně jiných kriterií!

       • Kamil Mudra

        „Stacilo dodrzovat platne zakony a zdravy rozum.
        Jeste dnes by to stacilo.“

        V tomhle se shoduji jak se saxem tak i s vitttou a vidím že i s vámi, Saule. Potíž je ale v tom že ta naše shoda k ničemu nevede, když se kutění politiků, neziskovek a mnohých celebrit různého druhu ubírá jiným směrem. Někdo k tomu dokáže přistupovat fatalisticky a ten kdo má spíše „kohoutí“ náturu holt ne. Já jsem celkem vyrovnaný člověk, spíše nekonfliktní, který v partě tzv. ulamuje ostny a přece se mi mnohdy „otvírá kudla v kapse“, když čtu některé názory a nebo o některých přístupech vyznačujících se abnormální servilitou vůči požadavkům islámských menšin (zatím ještě) vůči domácím majoritám v Evropských zemích. A nijak mne neuklidňuje to že se to „děje jinde“ protože jsem občanem země která nemá žádné silné páky na ovlivnění Evropy. Vidím tu zoufalou nerozhodnost našich politiků a dovedu si celkem snadno představit co by se dělo v politických kruzích, justici i ze strany některých neziskovek, pokud by se třeba jen část nových imigrantů z Německa rozhodla že se přesune k nám.

        A v té mé představě opravdu nefiguruje nějaké spolehlivé dodržování platných zákonů a zdravého rozumu. Na to si hrajeme teď, když jde o málo běženců ale při masivnějším „tahu na branku“ se to rychle zbortí a státní správa nedokáže odolat tlaku všelijakých chytrolínů kteří jsou připraveni na všem vydělat, pomatených sluníčkářů ochotných rozdat republiku jak housky na krámě a politiků i úředníků, kteří se rádi svezou na jakékoli nové vlně „posvěcené shora“. Prostě je to tak – nedělejme si iluze.

        Proto jsem dost citlivý na všelijaké proklamace o vstřícnosti a přizpůsobování se nás domácích vůči příchozím. Není nás mnoho a na „spláchnutí“ našeho sekularismu by nebylo třeba nijak silného proudu. Opravdový multikulturalismus se vytváří po staletí soužití a nelze ho nijak „implantovat“ direktivně shora. Je v lidské přirozenosti projektovat „to svoje“ do nového prostředí aby se v něm člověk co nejdříve cítil doma. A pokud je ta projekce podpořena ideou vlastní jedinečnosti a současně domácí vstřícností pak to dokáže proběhnout rychle. Jenže pak nejde o soužití nýbrž o kolonizaci. Kolonizátoři vnímající s despektem původní obyvatele dovedou být tvrdí a bezohlední – o tom hovoří historie dostatečně srozumitelně.

        Reakce všech kteří se nenechají oblbnout růžovými brýlemi není žádná „předposranost“, „touha po krvi“, ani xenofóbie, rasismus, náckovství…jak je nálepkováno. Jejím základním kamenem je nedůvěra k těm kteří tuhle zemi spravují a vědomí toho jak dokážou využít každého myšlenkového proudu aby si jím odůvodnili svoje lemplovství nebo, v horším případě, i vyloženou zradu lidí, jejichž hlasy je na odpovědné posty vynesly.

        Nemá smysl si něco namlouvat. A není ani na místě se pohoršovat nad projevy této nedůvěry byť mají někdy i zavádějící podobu. Lidí kteří by si „rádi na někoho zastříleli“ nebo „hnali jiné lidi do plynu“ je hrozně málo. Mnohem více je těch kteří by brali do rukou zbraň na svou obranu s velkou nechutí a jen proto že nevidí žádnou možnost, jak donutit ty kteří to mají v pracovní náplni, aby jednali pod vlivem zdravého rozumu.

        • vittta

         Někteří lidé preferují slušnost a korektnost, před obsahem, Kamile.
         Funguje to tak, že když je myšlenka podána slušně a korektně, čtenář má tendenci ji vnímat jako rozumnou a mírnou, i když je obsahově třeba vysoce totalitní.
         A naopak, podání rázné, nekorektní a vulgární je vnímáno jako projev násilnictví a fašismu.
         Na Okamuru se třeba vyrojilo množství rasistických urážek, když šel zapálit svíčku kamsi na Národní třídu, a to z davu tolerantním, multikulturních lidiček, kteří chtějí za prezidenta někoho, kdo bude slušný a bude nás slušně reprezentovat.
         Už jen jeho přítomnost vyvolávala vášně u těch nejslušnějších a nejtolerantnějších lidí v zemi.
         Pak ovšem v boji proti cizákům a sviním nejsme jednotní.
         Mnozí bojují v první řadě za slušnost…a při vyslovení slova „boj“ se jim nevyjeví třeba sovětský voják u Moskvy, ale německý voják, zapalující děřevňu někde v Rusku!

 16. astraustralia

  To by ovsem ta „nase civilizace“ musela vedet,co vlastne chce.
  ?
  Jaka civilizace?
  Civilizace obycejnych lidi vi co chce, ale cim to ze nektere vlady to nevedi ?
  Merkel predvedla „statnickou moudrost“ kdyz opakovane statnicky predvolebne i povolebne prohlasuje politicke moudro ze Nemecko potrebuje stabilitu!
  A masmedia nadsene hykaji.
  To jen obycejny clovek vidi ze Merkel otevrenim dveri vytvorila nestabilitu ?
  Jak to ze to politici nevidi ci odmitaji videt ?
  Ze to co rozklada Evropu neni „nase civilizace“ ale nam „cizi civilizace“ za pomoci nekterych politiku!
  A jsou lide kteri to napisi naplno. Ze takove jednani “ rozesira Evropu“.
  Hlavne ze „stabilita“ je nejvice zapotrebi. :-(