Je tohle námět na článek?

Zeptal se vittta https://janica9.wordpress.com/2017/11/22/ratko-mladic-odsouzen/#comment-47569

Asi tušíš, co ti na to odpovím – ne, tohle není námět na článek. Nic nového jsem se nedozvěděla. Co chceš řešit, o čem na tom chceš diskutovat, co je tam za dilema pro objasnění si vlastních vzájemných postojů? Tady je všechno jasné a jediné, co zbývá, je nadávat těm Afričanům nebo těm, co nechtějí nadávat.
Když už, tak to vezmi odjinud. Třeba „Kdy postřílet 1000 neozbrojených lidí?“ Nebo „Když se dav hladových hrne do paláce, na čí straně budeš stát?“ Nebo „Když se dav hladových hrne do paláce, a ty jsi v tom paláci, budeš hrdý na to, že je postřílíš?“

Reklamy

71 comments

 1. Ondřej

  To je slovo do pranice, docela mi mrzí že jsem na ten „parlamentnělistovní pamflet“ vůbec reagoval nějakým faktem o tom, jak vnímá uprchlíky západní křesťanství na čele s papežem Františkem ve vztahu k nutnosti vzdělání všech nás včetně uprchlíků ….Takže už tiše sedím a ani nedutám …

 2. jednooký

  Morálna dilema? Hm…
  Pokiaľ som „obyvateľ“ alebo „spoluvlastník“ či dokonca tvorca a majiteľ onoho paláca, potom je mi úplne, ale úplne jedno, koľko hladných neozbrojených ľudí sa do paláca chce nahrnúť. Zlikvidujem ich všetkých do posledného.
  A ak je to v mojej moci, zlikvidujem aj každého, kto sa opováži tvrdiť, že sa mám s niekým, koho on určí, o palác deliť.
  A ano, budem hrdý na to, že som svoj palác, ktorý som ja – a moji predkovia – svojou ťažkou prácou vytvorili, ubránil proti tisícnásobnej presile votrelcov.

  • Janika

   Morální dilema ano. Situace jiná – palác má král Francie vystavěný ze zbídačování toho davu, co se tam hrne. Stejně jako Evropa stojí na kolonizaci, dřívější i té novodobé. Přesto být králem, palác bych bránila. Ale nevydávala bych to za svatý boj. Je to ošklivé „kdo z koho“.

   • vittta

    No vidíš, jak to vidíme stejně.
    Dej pryč ten odkaz, a hoď tam ten článek v čisté podobě.
    Ten účel splní, diskutovat se u něj bude.
    A že ho někdo bude považovat za trapný….to bude, ale tak to chodí, a napíše to, a zase je to další námět.

   • jednooký

    Ano, je to škaredé „kto z koho“.
    A najšialenejšie na veci je, že tu existujú vplyvný jedinci, či dokonca celé samozvané skupiny, ktoré vyžadujú pri súperení s votrelcami dodržiavanie nejakých nezmyselných „pravidiel“ a ctenie akýchsi „cenností“, ktoré sú votrelcom celkom, ale celkom ukradnuté a z ich pohľadu priam smiešne.

 3. vittta

  Je to námět, zajímavé mně na tom přišlo, že si toho všiml předseda EK.
  Ještě před rokem-nemožné.
  Né že by si toho asi nikdo nevšiml před tím, ale nikdo to nepublikoval.
  Jinak co napsat.
  O demokratickém bloku v našem parlamentu?
  Nuda, bláboly.
  Nebo věčné okopávání Zemana a Putina, případně Trumpa?
  To se kope už od voleb.
  (před) Volební kampaň prostě pokračuje až do nových voleb, a když nedopadnou podle přání „demokratů“, což je asi 5% národa, tak se pokračuje dál.
  Pak jsem si poslechl nějakého Cikána, video má víc jak 20 minut, také na PL, tak jsem od toho upustil.
  Mele takové nesmysly, že by to byl spíše výsměch.
  Chtěla jsi politiku, ale co z politiky vlastně vybrat?
  Drahoš napsal své obavy o ovlivnění voleb a nádavkem vybral nebezpečné weby.
  Co na to říci?
  Něco opravdu aktuálního, co by mělo nějak vyjasňovat postoje, a čím se ještě nikdo nezabýval, to se věru hledá těžko.
  Všechno jsme tady už probrali, jde jen o nové vlákno, aby se, jak jsi psala, nemuselo rolovat.
  Postřílení 1000 neozbrojených migrantů samo o sobě je téma, ale ne toho postřílení, jak se mi vnucovalo, ale ochoty bránit své hranice a vymáhat dodržování zákona.
  Jestli někdo násilím překračuje hranice, a nelze je zastavit jen proto, že jsou neozbrojení, pak to můžeme jako Evropa v klidu zabalit a jen budeme čekat, až nás zaplaví.
  Neozbrojení možná v tu chvíli jsou, ale jejich zázemí už je natolik silné, že ozbrojit se mohou až tady, a tady nemyslím jen ČR, ale Evropu, i když i v ČR nastal výbuch na ambasádě muslimské země.(rychle se o tom zapomělo psát)
  Tímto- dle některých německých představitelů, myslím, že to byl ministr vnitra, krize začala.
  Merkelová prostě nechtěla, aby němečtí policajti mlátili do neozbrojených, že by to blbě vypadalo, bez ohledu na zákon.
  Pak ale ať si následky řeší sama, zvládnou to?
  Dobře, zvládnou, ale ať si to zvládají sami.
  Zvládnout něco tím, že jimi nezvládnuté hájení hranic přenesou na své sousedy, to zní dost falešně.
  Ondřej píše o vzdělávání uprchlíků a papežovi.
  I to je námět.
  My máme sami problémy se vzděláváním vlastních lidí, protože inkluze systém zásadně narušila, ale budeme vzdělávat ještě miganty, kteří o to stojí právě tak málo, jako naši romové.
  Ve školách…myslím někde v Ostravě, asi nevím, kde to psali, je založena třída, kde se nebude vyučovat matematika a jazyky, aby se někteří žáci necítili diskriminováni, a ti někteří žáci jsou romové….
  Tak se vyrobí v normální škole zvláštní škola, taková škola ve škole, a je vše skvělé a sluníčkové.
  Ale jakou objektivní cenu pro další vzdělávání budou mít tito žáci, to je mi záhadou, protože bez matematiky a jazyků jsou do dalšího studia zbyteční.
  Leda by se vytvořila na každému gymnáziu třída, kde se též nebude učit všechno, kromě jazyků a matematiky ještě třeba fyzika, a chemie.
  Známe to všichni:
  Jaké znáte hlodavce?
  Hlodavec lesní, hlodavec vodní, čili želva……tak si zase sedni, máš za 5. (Dívka na koštěti)
  Politika se tématicky vyčerpala, dokonce ani v té Sýrii už se nebojuje, jak popisuje Tereza Spencerová, snad jen Asad a Rusové stále vraždí civily po statisících, jak zase popisuje Guardian.
  A když se dav hladových pohrne do paláce, pak nebudu nijak hrdý, když bych musel střílet.
  Ale vím, že dav hladových, jakmile se nasytí, nespokojí se s tím, a vznikne chaos, válka a zmar.
  Revoluce je řešení problémů, ale dlouho to trvá, a první dekády mají do vznešenosti daleko, jakkoliv myšlenky mohou být vznešené.
  Můj příklon k socialistickým revolucím byl dán především tím, že to zlé už přebolelo, svět už se změnil, zabíjení skončilo, moc se konsolidovala, pozitiva se uvedla do praxe, a postupně se svět měnil do určité míry k lepšímu.
  Ale bohužel, jak to tak chodí, pozitiva začala být samozřejmostí, a nikdo si jich nevážil.
  Lid volal po dalších změnách.
  Jak by ses tvářila ty, kdyby členové LM a pohraniční stráže spustili palbu do lidí v r.1989, aby zachránili výdobytky revoluce?
  Stála bys na straně lidu, který měl plné zuby komunistických buzerací, nebo na straně tehdejší moci, která měla pravdu v tom, že to nebylo tak zlé a chtělo to jen reformy které- dle mého, možné byly?
  To jsou těžké otázky, a ani já, ani ty, nemůžeme vědět, kde bychom stáli.
  Nestalo se to, takže můžeme kecat jak chceme, ale kdyby se to stalo…..to hned jinak vypadá, když země se zalije krví nevinných, ať už jsou pohnutky sebevznešenější, jde ale o vnitřní věc státu, buď vyhrají tihle, nebo tamti, kultura zůstává do značné míry stejná, stejně jako složení občanstva.
  Ale migranti nás ohrožují, né že ne.
  Oni se u nás nebudou chovat jinak než v těch zemích, kde už jsou, jakmile jejich počet překročí jakousi kritickou hranici, bude to stejné.
  A ono to není dobré, země plné migrantů nevzkvétají.
  Ještě dojíždějí své předešlé úspěchy, ale všeho do času.
  Obrana hranic a tím i hodnot je svatá povinnost každého muže a v Izraeli i ženy.
  Jakmile se někdo domáhá násilím vstupu, musí být zastaven.
  Zákonnými prostředky.
  A zbraně zákonné prostředky jsou.!

 4. Ondřej

  Obrana hranic před čím? Před lidmi? Kdyby před katastrofou přírodní či biologickou, ale chránit se před lidmi, co potřebují pomoc? Inu, myšlení středověkého feudalismu kdy nevolníci odvádění na 12 let na vojnu bránili co? Co bylo ve feudálních zemích jejich, a co jim kdo chtěl vzít? Nic, ale bojovali a padali za císaře pána a jeho rodinu… Chtěl vzít Napoleon našim bezzemkům jejich roztrhanou chalupu, nějaký ten milíř či větrný mlýn? Ale kdež, chtěl vzít Habzburkovi omezit politický vliv a možnost podřídit si nové stavy pro svoji potřebu. Je komické, jak falešný mýtus nějakého vlastenectví v zemi, kde panuje oligarcha a lid nevlastní ani vlastní byt (to za toho feudalismu zase lidé měl aspoň vlastní chalupu:-) tak by měl za něco imaginárního bojovat, když v reálu to není žádná zem oplývající strdím, ale Babišovými „žlutými loukami“ (viz Patočkův skvělý dokument „Žlutý baron“). Skvělý kousek jak udělat z už tak ožebračených lidí své vazaly. Vazaly kteří budou bránit Agrofert, Pentu, PPF a Mosteckou uhelnou v domnění že zrovna toto je jejich „stát“.

  Jinak ohledně toho co je legální (koho mohu na místě odstřelit buď pro výstrahu anebo že se smím bránit – proti čemu – proti fyzické přítomnosti, která přede mnou leží v bahně ve stanech a prosí o pár polínek dřeva na oheň jako ti nebožáci v táboře Moria na řeckém ostrově Lesbos, jsme si už říkali, stejně jako to, že je lidským právem je svoboda pohybu a že nikdo nemá právo nepřijmout na své, území nebo hranicích cizince žádajícího o politický azyl. Dokonce bylo by to trestné, nepřijmout tu žádost a počas jejiho vyřízení, neposkytnout žadateli byt, stravu, ošacení. Stejně jako je (kdekoli na světě) je trestně NEPOSKYTNOUT člověku v nouzi, co bezmocně leží zraněný na ulici, první pomoc.

  Bylo by dost tragikomické, kdyby někdo v případě ZÁKONNÉ POVINNOSTI poskytnout první pomoc, jí podmiňoval prošacováním dotyčného nebožáka a na základě občanky či pasu podmiňoval svoji pomoc národnosti, zda-li se nejedná o cizince, a na základě tohoto zjištění by pomoc odmítl příslušníkům jím neoblibených státních útvarů, náboženství etnik či snad pohlaví, sexuální orientace, ve kterých by spatřoval ohrožení pro svoje „domnělé“ (národní) zájmy.

  P.S. Co kdyby tihle se snažili „dobýt“ palác. Jak by to asi měli udělat? Svými výkaly, které po nich za tím plotem zůstanou?

  https://img.cncenter.cz/img/12/normal1050/2706444_turecko-deti-uprchlici-znasilnovani-sexualni-zneuzivani-v0.jpg?v=0

  • vittta

   No a já vám nějak bráním pomáhat?
   Pomáhejte, vy sám pomáhat můžete, jak libo, ale nesmíte u toho porušit zákon, to je celé.
   Pokud byste chtěl pomáhat jako stát, tedy pomáhal byste tak, že by pomáhali všichni, pak byste popíral demokratické hodnoty.
   Jsou volby, a vy můžete sám za sebe zvolit ten směr, který chcete, ve vašem případě pomoc nebohým migrantům.
   Já zase zvolím možnost „vykopat nebohé migranty ke všem čertům“.
   Bez ohledu na to, jak hodné je vaše pojetí, a jak zlé to mé, rozhodují výsledky voleb, a pokud vyhraje vaše možnost, podřídím se, a pokud vyhraje moje možnost, podřiďte se vy.
   Pokud se jeden podřídit nehodlá- a v tomto případě jste to vy, pak ať promluví naše Smith & Wessony!
   To se nedá nic dělat, ale dlouhodobě vyznávám hodnotu, že výsledky voleb je třeba respektovat, už proto, že země upadá do chaosu, pokud respekt k zásadnímu pilíři státu- tedy demokratickým volbám- není!

   • Ondřej

    A vy zase musíte dodržovat ty zákony, co jsme přijali. Jsou to západní osvícenecké zákony, a jako kooptované z mezinárodních smluv coby součásti ústavního pořádku jsou nadřazené těm našim. Už jsem je tu několikrát zmiňoval, dokonce citoval jednotliví paragrafy. Abyste mohl třeba jen někoho z těch, co nemáte rád, „kopnout“ dostal byste se do křížku s těmito zákony. Za jejich porušení byste byl nejen trestán našimi soudy, ale kdokoli z EU by mohl požádat o vaše vydání před Evropský soud.

    Takže znovu a naposledy – vykopat někoho že je v počtu nadměrném a zapachájícím stavu na našem území na pochodu, prostě nemůžete, v případě že požádá o politický azyl. Není potřeba aby měl u sebe doklady totožnosti. Naopak, vy mu jste je povinen vystavit a dokonce po zjištění totožnosti povolit volný pohyb v Schengenském prostoru. Je to asi k nevíře, ale je toho podstatně VÍC TOHO CO MUSÍTE NA ZÁKLADĚ MEZINÁRODNÍCH ÚMLUV (a co asi nechcete, ale musíte se tomu podřídit) než TO CO MŮŽETE NA ZÁKLADĚ VLASTNÍ ZÁKONŮ PŘIJATÝCH PODLE SVÉ VŮLE.

    Liberální demokracie zkrátka vám nedovoluje věci, které odporují civilizačním normám OSN. I ty afričtí diktátoři, co si mysleli, že mohou postřílet lidi z druhého etnika protože se jimi cítí být ohroženi, stanuli před soudem pro lidská práva v Evropě. A to by se mohlo zdát, že Evropský soud s Afrikou nemá co společného a nesmí se do „jejich“ věcí plést. Chyba lávky.

    • vittta

     Tak snad to bude fakt naposledy.
     A u nás takový špinavý a zapáchající člověk objevit nemůže, protože kolem nás jsou všechno bezpečné země.
     Leda na letišti, ale to vám, tuším, už někdo psal.

    • Ondřej

     Je mi líto neznáte aktuální evropskou legislativu, vittto. když je někdo na vašem území, musíte se o něj postarat vy, nemáte možnost si říci, aha on asi přišel z jihu a pošlete ho zpět do Rakouska. Ani nikam jinam, nemáte-li jeho přesnou totožnost a i když budete mít, jednou je u vás a neplatí že prošel odněkud k vám a že ty země okolo vás, které ho k vám pustili (resp.ho nedokázali zadržet, protože on si koupil lístek na vlak jako řádný občan, anebo vzal z italského přístavu Brindisi rovnou taxíka – je prostě v tomto ohledu řádný uprchlík. Stejně jako ten, co nemá peníze, a musí jít pěšky.

     Jinak v červnu bude přijata novela Dublinu III v pořadí IV. Bude tam jasně definovaný návrh podle jakých metrik a s jakou vahou ke všem parametrům, bude přerozdělení vypočítáno. Není možné trestat přímořské státy za to, že leží u moře, přes které je dobrý přístup přes hranici na rozdíl od Pyrenejského průsmyku Port d´Envalira mezi Andorrou a Francií nebo přes hraniční Graffernerský ledovec mezi Itálií a Rakouskem.

     Tento návrh na rozdělení bude nejspíše přijat. Zde je stručný překlad. speciálně pro vás.

     Státy musí najít nový a spravedlivější mechanismus pro přijímání uprchlíků a zpracování jejich žádostí. Jedna zřejmá cesta by byla stanovit spravedlivou kvótu pro příjem pro každý členský stát, je třeba ji každoročně upravovat podle transparentního výpočtu. Ve zde navrhovaném modelu přidělování uprchlíků je především založen na příslušných případech kapacitu příjmu. UNHCR má v letech, kdy byl hlášen počet azylu žádostí největší, propočítán systém pro záchyt uprchlíků v rozmezí mezi Libanonen, Tureckem, Jordánskem a to podle velikosti ve vztahu k jednotlivým zemím podle jejich ekonomické síly a velikosti populace. Tyto parametry jsou doplněny jako nejdůležitější proměnná.o další dva faktory: územní a míra nezaměstnanosti.

     Aby bylo možné vyrovnat krátkodobé ekonomické výkyvy je nutné uvažovat i o pohybu pracovních míst mezi jednotlivými státy.
     HDP EU je navržen jako hlavní faktor – (váží se koeficientem 0,4) za předpokladu, že nejsilnější ekonomiky – a nezávisle na tom všechny ostatní okolnosti – dokáží být schopny vynaložit největší zátěž. na ze svých národních rozpočtů za podpory a solidarity svého vlastního obyvatelstva. Pak vstupuje do výpočtu jako druhý hlavní faktor se stejnou váhou (0,4) faktor velikosti.Čím větší je počet obyvatel (a tím i velikost pracovní síly), tím jednodušší bude přijímat žadatele o azyl a integrovat je. Třetí faktor zeměpisné oblasti sleduje obdobný záměr, zejména pokud jde o řešení „geografické a podnební podobnost životního stylu“, což předkládá zapojení se do přerozdělení i malých středomořských státu s podobných klimatickými podmínkami jako je Malta. Zde je menší váha (0,1) Čtvrtý a poslední faktor, tj. s malou vahou (0,1), je nezaměstnanost. Dokonce i silné ekonomiky mohou být ovlivněny vysokou nezaměstnaností. což je zátěž která má navíc negativní psychologický účinek na obyvatelstvo, že toto odmítají s tím, že uprchlíci jsou upřednostňováni před jimi samotnými, Tady mají největší možnosti země rozvíjející se východní a střední Evropy s min. nezaměstnaností a rostoucím průmyslem, mj. díky outsourcingu západních firem bez kterého by tyto firmy ve svých zemích musely počítat s menší konkurenceschopností na globálních trzích, díky vyšším platům a cen služeb..

     Zdroj: European Refugee Policy – Pathways to Fairer Burden-Sharing – by Steffen Angenendt, Marcus Engler and Jan Schneider for European Council on Refugees and Exiles (ECRE)

 5. embecko

  Ja uz bych to nechal plavat…podle meho je to uz vsechno vyrizeno a Evropa se zmeni k nepozani. Bod obratu byl prekrocen a neni cesty zpet. A zrejme je to tak v poradku, protoze stavajici obyvatelstvo nema zajem obhajovat, ci dokonce obhajit evropsky „klasicky“ status v cele s pravnim statem a narodni kulturou. Obcanu, kterym otevreni dveri nevadi, je ocividne vice, nezli tradicionalistu, tudiz jde o hlas lidu a bylo by malicherne se mu branit. Se sirici se islamskou kulturou bude stoupat tlak na minority (homosexualy, zidy, feministky, treti pohlavi atd.)…snad se nenajde nikdo, kdo by tomu oponoval, vylouceni techhle skupin maji muslimove takrikajic kulturne naplanovane- viz odkazy na zidovsky exodus z Evropy, ostrakizaci lesbickych paru a feministek na predmestich, utoky na matky-samozivitelky atd..
  Zajimave je, ze pravni stat brani nejvice ti, kteri maji co nejmene ztratit, zrejme to jsou lide, ktery pojem pravni stat jeste neco rika a berou ho za svuj a jejich obrana je tudiz vice ideova, nezli vychazejici ze zivota, ci z jejich obav o svoji budouci existenci.
  Mozna debata bude uplne zbytecna, obhajci tradice sem budou davat odkazy na clanky, potvrzujici sikanu minorit, jejich oponenti budou argumentovat tim, ze nic takveho nevideli.
  To je druha zvlastnost: Priznivci imigrace (ci ji tolerujici) argumentuji potrebnosti imigrantu a pestrosti spolecnosti a jsou veskrze proevropsti, pricemz podporuji neco, co snizuje pestrost spolecnosti, snizuje miru multikulturality a je protievropske.
  Potrebnost imigrantu (potrebnost ve smyslu pomoc potrebujicich) uz take neni vudci ideou rizeni imigrace, EU se dala oficialne slyset, ze ano, kdo potrebuje ochranu, musi ji dostat, ale zaroven a nikoliv okrajove, nybrz rovnocenne, je pro EU prioritou prijimani obcanu tretich zemi, kteri mohou prispet k hospodarskemu rozvoji EU (tedy forma bezneho kolonialismu, jen s modernim zdrojem- namisto zlata budeme dovazet zlate rucicky).

  • vittta

   Na západě to tak je, na tomto blogu také, ale v ČR jako takové ještě (snad) ne.
   No ale my zemřeme, a ti po nás už budou radostně vítat obohacení kultury, a pro to obohacení se té vlastní vzdají.
   Oni se jí už vzdali, rep. ještě žádnou ani nepřijali, mají systém samozřejmostí, o kterých se domnívají, že jsou neměnné, ne kvůli puškám a ničivým zbraním naší civilizace, ale nějakou vyšší humánní zákonitostí.
   Plijí na to, co jediné má skutečnou cenu.
   Na zbraně a ochotu bránit hodnoty, které samozřejmé nejsou.
   Co s nimi….
   Naplijí i ny ty, kteří by je bránili, s tím, že kdyby je nebránili, nemuseli by si ušpinit svůlj nový hezký vohoz a nevypadnul by jim mobil z kapsy.
   A nakonec budou rádi otroky, jen když jim zůstane jejich mobil.
   Jenže….mnohým nezůstane ani ten.

   • embecko

    „Na západě to tak je, na tomto blogu také, ale v ČR jako takové ještě (snad) ne.“
    No to je casty argument „proevropsky“ naladenych spoluobcanu.
    A uz mne vubec neprekvapuje, ze „evropane“ argumentuji izolacionalisticky a problemy nasich evropskych sousedu si nepripusti. Ale ja vim, je to jinak, problem je slozity, kdo prestoupi zakon, bude potrestan, soucit je na miste atd..

    • vittta

     Na západě už stát selhal, zatím se pohybují v chaosu, o kterém tady píšu.
     Německo i Francie už jsou pseudostáty, ve kterých kupodivu zatím nevelí samotní muslimové, ale neziskovky, složené leckdy z feministek a buzerantů, tedy právě z těch, kteří o vše přijdou.
     To je ale jejich věc…teoreticky.
     Prakticky už méně, a proto je třeba zachovat pevný postoj, pokud to bude ještě možné.
     Západ má už jedinou naději, že se muslimové postřílí mezi sebou, protože se vzájemně nenávidí.
     Jak se bude dělit kořist, tak se bude střílet, to tak vždycky bylo a bude.

     • embecko

      „zatím se pohybují v chaosu“
      Polovina Rakusanu povazuje, diky imigraci, svoji bezpecnostni situaci za zhorsenou a 3/4 vidi v islamske komuniste paralelni spolecnost:
      https://kurier.at/politik/inland/integrationsbarometer-mehrheit-sieht-islamische-parallelgesellschaft/300.331.136
      Pro ulidnenou: Kurier je mainstream.
      1/2 a 3/4, to uz je docela dost, ne? Tohle uz asi nerozdejchaj…no ale tady je klid, sem nikdo nechce, neni duvodu se vzrusovat. A Rakusakum bych doporucil mene hysterie a vice ohledu a soucitu, urcite se jim taku bude zit lepe.

      • vittta

       Když si čtu třeba Ondřeje, jehož vnímám jako zástupce nejsluníčkovějších a nejtolerantnějších dobrodinců, musím se ptát, proč si 3/4 Rakušanů toto myslí a dokonce kvůli migraci.
       Vždyť migranti jsou požehnáním, dobře se integrovali a společnost obohatili jak kulturně, tak ekonomicky.
       Samozřejmě, napadne mě Putin. který jistě i v Rakousku ovládá nějaká média typu PL, které šíří hoaxy, kterým hloupí Rakušané věří, a když nějakou Rakušanku nějaký obohacovač znásilní, tak si fakt myslí, že jí znásilnil, místo aby to brala tak, že jí obohatil.
       Ale stejně, tu otázku, velice kacířskou a hříšnou, si položit musím.
       Nemají se Rakušané s migranty opravdu hůř, jak bez nich?
       A pokud se mají hůř, proč bych je já měl chtít tady?

 6. tresen

  Klasický evropský status je samozřejmě hodný nejvyšší ochrany. Jenže pro ty, kteří nepatří k dušičkám, do nichž beznadějně vsákla teorie bývalého režimu, že na hranici je možné proti neozbrojenému člověku použít vše včetně samopalu, k tomu statusu patří pravý opak, tj. požadavek na zacházení s člověkem dle platné mezinárodní legislativy, která překročení pomyslné čáry mezi zeměmi nepovažuje za zločin.
  Evropské dveře nikdy v mimulosti nebyly zavřené podle toho nechvalně známého mustru, na jaký s vlhkem v očích myslí samozvaní ochránci naší kultury. O které mimochodem mají jen velmi nejasnou představu.

  • vittta

   Vy byste si měla zajít k psychiatrovi, s tím přecházením pomyslné čáry a střílením na mírumilovné lidičky jen tak, pro strandu králíkům.

  • vera

   Blbost. Vlhkost v oku překáží při zaměřování, a dobrá střelba chce klid a rozvahu, jinak se zbytečně plýtvá nábojema:-)
   Evropské dveře opravdu nikdy zavřené nebyly. Akorát s nima občas prásknul nějaký průvan, takže semtam si v nich někdo přivřel prstíky. Zatím to docela stačilo :-)

 7. vera

  „Když se dav hladových hrne do paláce, na čí straně budeš stát?“ Jestli se ti hladoví vrhnou na palác svého tyrana, je tu určitá naděje, že budu stát na jejich straně. (trochu mě zaráží, že když si hladové Rusko zaútočilo na carský palác, má z toho dodneška kdekdo osypky, ale tak není každý stejně hladový, asi).
  Ale jestli se nějací hladovci vydají do každého paláce, který uvidí v dálce, tak na jejich straně stát nebudu. Táhnout cizím krajem od hradu ke hradu, každý vyžrat – s tím bych měla souhlasit? To je nějaké řešení něčeho?
  Ani náhodou…
  Nebo „Když se dav hladových hrne do paláce, a ty jsi v tom paláci, budeš hrdý na to, že je postřílíš?“ Co to je prosím za otázku? Proč se tady do toho míchá nějaká hrdost? Ne, nebudu hrdá, tenhle pocit je v tuto chvíli naprosto nesmyslně podsouvaný. Budu smutná. Všude bude pláč, nebo ticho. Bude trvat dlouho, než tu hrůzu překonám. Ale palác bude fungovat dál, a země fungovat. Jako po každé válce.
  No ale kdyby. Kdybych si palác nebránila, myslíte že bych byla hrdá že jsem nikoho nepostřílela? Jo? vážně ssi někdo myslí, že bych na to měla čas? no páni :-):-) Vždyť ten hladový dav mně nedopřeje času si ten pocit vychutnat, protože mě roztrhá na cucky. Sežere všechny zásoby, rozkrade všechny příbory, bo neví co s nima …a potom potáhne dál, hledat nový palác. Nebo bude vládnout lépe než já, aby sobě vytvářel zásoby pro sebe a své děti? Jak, když do této chvíle si je vytvářet neuměl? Kolik paláců bude takový dav potřebovat?

  • Saul

   „Táhnout cizím krajem od hradu ke hradu, každý vyžrat “
   Ja táhnu od blogu k blogu a vidím to samé.

  • Janika

   Já jsem ty otázky položila tak, jak mě napadají podle toho, k čemu jsem byla celý život vychovávána. Francouzská revoluce, kdy dav vtrhl do paláců, pro mě byla symbolem touhy člověka po svobodě a rovnosti všech lidských bytostí. Píšete: „Sežere všechny zásoby, rozkrade všechny příbory, bo neví co s nima …“ a je v tom odpor, despekt, pohrdání. Pohrdání „lepších“ lidí zbídačenou lůzou. No jasně, oni chlemtali z koryta a jedli rukama. Jenže ta lůza povstala, uvědomila si, že jsou také lidé a i když jsou odporní, špinaví, krutí, chtějí lepší život. Já o tom chci debatovat Z PRINCIPU. Jako kdybychom se povznesli někam vysoko a dívali se na to hemžení z nadhledu. Jak bychom to vnímali? To mě na tom zajímá. Byla bych moc potěšená, kdyby se tu našel aspoň někdo, kdo ten posun od bojového křiku k zamyšlení přijme.

   A nějaké zákony mě na tom nezajímají vůbec. Podle zákonů se kolikrát v historii děla ta nejhroznější zvěrstva. Podle zákona byla rozbombardována a vrácena do středověkého vraždění vzkvétající Libye. A dějí dodnes, viz ten slavný čarodějnický koncil v Haagu, kde se obžalovaní s výkřikem o své nevině raději před takovým soudem sami zabijí.

   • Saul

    Pozdě Janiko.
    Jak psal Embecko.
    Tu šanci řešit principy jsme ve své hamižnosti propásli.
    Pořád ale ještě máme šanci zamyslet se sami nad sebou.
    Řešení se pak vynoří.
    Bud vlastenci s revolučními páskami na rukávě a hromady mrtvol (i tech bílých zrádců)nebo….překvapení“zázrak“
    Ale i ten bude něco z našeho pojetí humanity stát.
    Míč je ale ještě pořád na naší straně.

    • vittta

     Míč je na vaší straně?
     No jistě, jste to vy, kdo má pušky.
     My je nemáme, a těm, kdo je mají, je chcete vzít, aby vaše moc byla absolutní.
     Ne revoluční páska na rukávu, ale hodnoty dělají člověka.
     U vás je komické, jak píšete přesný opak toho, co Janika, která vnímá pozitivně dav, toužící po svobodě a rovnosti, zatímco vy za tím davem vydíte hromady mrtvol a rasisticky ještě zdůrazníte že i bílých.
     Ale stavíte se jinak na stejnou názorovou stranu, jak Janika.
     Tady je vidět, že nenávist dokáže spojovat, bez ohledu na názor.
     Nic méně si myslím, že se vlísáváte vedle, Janika totiž, přes všechny její excesy, tak velkou nenávist k vlastenectví obecně zase nemá, a barevní přivandrovalci v ní sice vzbuzují zvědavost, ale ne touhu po jejich milionových počtech.

     • Saul

      Nejak jsem smysl vaseho prispevku nepochopil,ale to neni poprve,ze kdyz zacnete psat o zbranich a strileni,tak se logika vaseho sdeleni vytraci.
      K cemu taky logika,kdyz ma tect krev.
      Tech negerskych imigrantu.
      Kdyz jste zminil hodnoty,vsimnul jste si na Novinkach tohoto clanku?
      https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=456951&sId=&mId=
      To je silny kafe,ale varili ho:
      „Dánští umělci, z nichž nikdo není potomkem přistěhovalců z muslimských zemi“
      Jsou to nejspis takovi mladi mili tak trochu rebelujici blondacci,stejne jako mutti Merkel je ukazkova nordicka maminka(i kdyz bezdetna)
      Tak co s tim?
      O barve pleti a rase to zjevne neni.
      Myslite,ze by ciste teoreticky(at vam nic nepodsouvam) stacilo postrilet 1000 takovych bilych zradcu nasich hodnot a tim bychom ty hodnoty uchranili?
      Kdyby se to tykalo treba zblbleho synka vaseho souseda(nebo nekoho jeste blizsiho),ktery vas vzdy slusne pozdravi,tak byste nad tim privrel oko,jakoze kdyz se kaci les…?
      Napsal jsem jen,ze mic je na nasi strane.
      A mate pravdu v tom,ze to je mic hodnot.
      Ale v tech hodnotach byste si mel udelat jasno i vy.

      • vittta

       Vy reprezentujete moc.
       Ty lidi, co rozvracejí cizí země bombami a raketami.
       Oni totiž jinak doma jsou hodně hákliví i na maketu nože, ale venku….venku se střílet nestydí.
       Jinými slovy, jejich pacifistické postoje doma, třeba ti bobíci beze zbraní v ulicích Británie, jsou venku o dost radikálnější.
       Vy tedy stojíte na straně agresivních válečníků, odících se do beránčích kůží.
       Já se svým vlastenectvím, vám tak odporným a střelným prachem páchnoucím, chci jen bránit svou zemi, která je ohrožena.
       Vy na to nereagujete tak, že ohrožena není, ale reagujete tak, že střílení je fuj.
       Víte, že je ohrožena, nedá se to zpochybnit, kecům, že je tady 12 migrantů, nevěříte totiž ani vy.
       Já nestojím na straně agresorů, ale na straně obránců!
       To je ta hodnota, ta hlavní hodnota.
       Samotný fakt, že agresor není ozbrojený moc neobstojí, takto se sem dá poslat klidně celá divize.
       Uniformy a zbraně vyfasují až tady, stačí na to 10 kamionů, které povezou třeba…..“banány“.
       Když byla aktuální ukrajinská krize, odmítal jsem přijímat Ukrajince, aby se sem nedostali ukrajinští neonacisté.
       Nikdo nic nenamítal.
       Nemohl, protože ukrajinští neonacisté jsou bílí, a navíc, neonacisté jsou také fuj.
       Rasismus do tématu ve skutečnosti cepete vy.
       Já odmítám jakoukoliv masovou migraci, ale nač bojovat proti Rusku, když se sem cpou barevní po milionech?
       Důležitá je aktuálnost dění.
       Bylo by hloupé, bránit se invazi barevných muslimů v r.1938 nebo 1968!

       • vittta

        No a ti umělci…
        Co mi to cpete?
        Vždyť je to bouře ve sklenici vody.
        Navíc, oni to mučedníci opravdu jsou v tom slova smyslu.
        Zemřeli za svou víru.
        Že stojí politicky na druhé straně barikády je věc jiná.
        Já si svých nepřátel vážím, vy ne, o tom jsme přece už hovořili.
        Tedy přesněji, vážím si nepřátel, co něco obětují.
        Tlachalové v TV debatách, či „umělci“, malující tanky na růžovo, sice moji nepřátelé jsou též, ale oni nic neriskují…

        • Saul

         Tak treba se jednou taky zaradite do te spolecnosti v odkaze,ale dnes uz radeji jdete spat,evidentne jste mel tezky den.
         Dobrou noc.

         • vittta

          Tohle je co jako?
          Vím, že jste jeden z nejslušnějších diskutujících, silný především v argumentech, ale zdá se mi vztahovačně, že i teď se mi snažíte posmívat, abyste si vydobil věčnou slávu u všech slušných lidiček, co to tady čtou.
          Ti zjevně vaším argumentům rozumí, na rozdíl ode mě, který je považuje za pouhý posměšek, hodný rázné odpovědi.
          Myslím, že nejlepší bude nechat tuto věc posoudit paní domu, abych náhodou nějakou neuváženou průpovídkou nevrhl na sebe světlo agresivního jedince, který reaguje na slušnou argumentaci neslušným a vulgárním útokem.

       • Saul

        Ne,to je beznadejne.
        Jak vam doporucila Tresen.
        Kazde rano i vecer mructe to „Hum“
        A kdyby to nepomohlo,tak se ridte stejnou radou,jakou jste ji sam poskytnul.
        Uz je opravdu nacase!!

        • vittta

         To je nějaká reakce, nebo osobní napadaní?
         Paní tohoto domu totiž osobní napadání nese velice těžce a já byl na to náležitě upozorněn, když jsem dával tuto dobrou radu nebohé Třešni.
         Zkuste to lépe, reakce o rasismu vám jdou velice dobře, a ani v posměšcích co se vlastenectví týká nejste nejhorší….

    • oh

     Teď ještě abychom se dokázali ještě včas dohodnout, co za hru se to vlastně hraje, podle jakých pravidel, kdo proti komu, a hlavně, kdo drží píšťalku rozhodčího. ;-)

   • jednooký

    Skutočne máš pocit, že tým ľuďom niečo dlžíš?
    Že si niečo v živote od niekoho dostala práve na ich účet? Že si od niekoho niečo dostala, čo po práve patrilo im? Že si im niečo zobrala?

    • jednooký

     Že sa máme lepšie ako oni? Za to máme cítiť nejakú vinu? Za tým, že sa máme trochu lepšie, je nejaké to storočie tvrdej driny a odriekania našich rodičov, starých rodičov, prarodičov a praprarodičov, dve krvavé vojny a dve krvavé hrôzovlády. Prežili sme to, a krajinu zdedenú po predkoch sa snažíme zveľadiť a odovzdať našim deťom a potomkom. (ja viem, znie to strašne frázovito)

     Nevidím jediný dôvod deliť sa o svoju krajinu, o svoj palác, s niekým, kto svoju vlastnú krajinu vyžral, vyplienil, podpálil požiarom občianskej vojny a teraz sa dobíja sem, aby to isté urobil znovu s mojou krajinou.

     • Janika

      Aha. Jeden o koze, druhý o voze. No nic, nechám to tady s volným průběhem, jako poslední místo na tomto blogu s tímto tématem. Tohle opravdu nemá cenu.

      • vittta

       Nemůžeš umlčet ten dav, o kterém výše píšeš.
       Nyní jsem „já“ ten dav, co se vrhá do paláce, a „ty“ jsi ten, kdo do davu střílí.
       Já (pod tím pojmem si přelož mě podobné) reprezentuji lid, kterému se zavírá huba a nasazuje psí hlava xenofobů, rasistů a fašistů, a ty (opět přelož tobě podobné) reprezentuje mainstrem, který proti lidu zakročuje.
       Snad tady na blogu střelbou docílíš klidu, ale svět kolem je ten skutečný, ne tenhle malý, virtuální.

        • vittta

         Jako vždycky.
         Jako představitele nové Evropy.
         Ostatně, už to tak i dělají.
         Multikulturní reprezentace Německa se chová přesně podle Mein Kampf.
         On je totiž určitý problém v tom, že pod pojmem nacista a fašista si každý představí vojáka, co v Rusku zapaluje vesnici, nebo vojáky, co zavírají vagony plné Židů.
         Nebo tisíce zubožených mrtvol a nápis Arbeit Macht Frei.
         To je velice chybná interpretace, protože nacisté byli i sportovci, podnikové výlety pro dělníky, tábory pro děti,města plná vlajek, parádemarše a festy.
         Však to jistě znáš:
         My pochodujeme vpřed, i navzdory rodičům, a dnes nám patří Německo, a zítra celý svět!

      • embecko

       Ne o koze a o voze, ale kdyz se nektere udalosti dostanou prilis blizko na telo, uz nad nimi teoretizovat nelze.
       Hladovy dav se zene do palace, kde ty bydlis a jses tam doma a tedy rozmyslet se nad tim, na ci strane budes stat, uz nejde, na to je pozde (viz Saul nahore). Me to prijde, jako bys na soucasne udalosti nahlizela jako na nejaky film- spolecenske drama a ptala ses nas, co o nem soudime. Jestli je dobre napsany scenar, zda-li jsou postavy verohodne vykresleny a jestli se hlavni akteri nezproneverili svemu dramaturgickemu poslani.
       Jen pripominam, ze Ceskoslovensko patri do Evropy, je jeji kulturni soucasti, z cehoz vyplyva, ze udalosti napr. ve Franci se Cechoslovaku dotykaji tak, jako by se to stalo jim samym.
       Pisi o tom nahore: Jak je mozne, ze proevropsky smyslejici obcane argumentuji tim, ze v CR zadni uprchlici nejsou? Vzdyt je to popreni vyvoje cele cesko-slovenske spolecnosti (Slovaky tam montuju proto, aby byla jasna sire zodpovednosti, patri tam samozrejme vsichni Evropane, ale Slovaci jsou nasimi nerozlucnymi dejinnymi partnery). Kam tedy chteji, kdyz jim jim jsou Evropane malo, do Ameriky? Tak mi to zatim pripada. Co se deje poslednimu Svedovi v Malmö se deje i nam samym.
       Cenu tenhle hovor nema, dle meho, z duvodu vyse uvedenych: Ty otevres horke tema akademickym zpusobem a nkdo nevi, co si o takovem pristupu ma myslet a tedy nerozumi, resp.mu prijde hloupe az nemozne se o tom bavit principialne. Nekomu praskne voda v baraku a on na to konto otevre tema a o principech zachrany vyplavenych domu?
       Tohle nedorzumeni neni chybou vysilace, ani prijimace, je to frekvencni prucha :o)

       • Kamil Mudra

        Je chybou uvažovat o DAVU jako o prostém součtu jedinců a jejich vlastností. Tak tomu nikdy není. Jde o homogenní „bytost“ vytvořenou interakcí mezi jedinci z nichž je složen a má jiné vlastnosti než jednotlivci kteří ho tvoří.

        Dav může být bezhlavý = reagující spontánně na podněty se kterými se setká a nebo řízený předem promyšleně vytvořenou strukturou naprogramovanou k tomu aby ho strategicky vedla k určenému cíli.

        Ten kdo se ocitne v situaci kdy je donucen mu čelit, nemůže svou obranu zakládat na představě obrany před skupinou rozhořčených (lhostejno zda spravedlivě či nespravedlivě) lidí, protože lidé kteří ho tvoří se už neřídí každý vlastní vůlí nýbrž „vůlí“ davu.

        Takže, pokud bys bránila svůj zámek, Janiko, znamená to že ho bráníš proti bytosti která ti nebude naslouchat dokud ji nezastavíš. Jde o sílu, která se zastaví jedině před větší silou a teprve v tomto znehybnění se začne rozpadat na své jednotlivé elementy, schopné komunikace a nějakého vlastního úsudku. U řízeného davu je to zastavení mnohem komplikovanější než u bezhlavého, protože je vybaven „generátory“ přímo určenými k tomu aby ho udržovaly „ve varu“. Pokud mají podobu již vyprofilovaných vůdců máš na koho se zaměřit. Pokud jsou anonymní a splývají s davem nerozeznatelně, nemáš jinou možnost než zasahovat stylem „padni komu padni“ tak aby byl výsledek celým davem jasně vnímatelný.

        Přemýšlení nad tím kdo jsou ti lidé a proč dělají to co dělají ti může být ku prospěchu před tím než se dav vytvoří. Pak už to k ničemu nevede. V davu se budou všichni chovat davově. Akademik nebo „lopaťák“, sytý nebo hladový, zdravý nebo nemocný, muž nebo žena, dospěláci nebo mládež… nic z toho nehraje roli.

       • Janika

        „Ty otevres horke tema akademickym zpusobem “
        Míra neporozumění je obrovská. Ty to vnímáš jako „akademické“, pro mě je to snaha o poctivě lidské vnímání problému. O ujasnění si, o co tady jde. Bez ovlivnění tendenčností, účelovostí, bez zaslepenosti, ustrašenosti, snahy někam patřit a zvednout něčí prapor a s úlevou kolektivně mlátit hlava nehlava do toho, co je první na ráně.

     • oh

      Čistě náhodou jsme (Evropa a tzv. západní civilizace) do těch požárů občanské války pilně stříkali benzín a dodávali sirky, kdyby toho místní snad neměli dostatek. Konkrétně tak činili ti evropsky hodnotní Spasitelé Vesmíru, přesvědčení o svém svatém právu a ještě svatější povinnosti montovat se do toho, kdo smí a nesmí vládnout v zemi, která jim nepatří.. Jakousi divnou shodou okolností to jsou často ti samí, co dnes z vládních paláců, ukrytí za dobře ozbrojenou ochrankou, říkají: „je naše povinnost pomoci uprchlíkům,“ a myslí tím něco jako „vy se musíte uskrovnit a podělit, zatímco my budeme humanitárně vytvářet další uprchlíky a vydělávat. Jménem civilizace!“

 8. vittta

  A Koller tvrdě a rázně.
  Multikulturní povahy nečtěte, mohlo by to na vás mít zdravípodlamující vliv, jmenovitě tahle vlastenecká pasáž:
  „Vzdáváme se odkazu českých knížat a králů, husitů, bojovníků proti rakouské okupaci, prezidenta Masaryka a generála Štefánika, legionářů, bojovníků proti nacismu a fašismu. “
  A skutečně, Koller má pravdu, odkazu českých knížat a králů se vzdáváme, na husity plijeme, rakouskou okupaci už vnímáme jako zlatý věk, Masaryk byl nacionalista, Štefánik též, legionáři byli zloději a desertéři, jen bojovníky proti nacismu a fašismu ještě nedehonestujeme, protože se to politicky nehodí.
  Ale…MY v tom slova smyslu to neděláme, dělají to naše oficiální média.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vanoce-v-afroislamske-EU-Dlouhy-soupis-ustupku-a-ponizeni-z-nasich-tradic-ktere-jsme-uz-ucinili-514914

  • embecko

   „rakouskou okupaci už vnímáme jako zlatý věk“
   Vsak ona to zas takova tragedie nebyla (treba oproti Nemcum) a Cesi se nakonec vysachovali sami: Rozhodli se pro obstrukci videnskeho parlamentu a pak se divili, ze se Rakusaci dohodli s Madary. Predchazejici militantni katolizace vychazela spise z ceskych kruhu (Lobkovicove). A za cisare pana a jeho rodinu padli 4 moji predkove.
   Podle meho jsou stare predprvorepublikove ceske symboly uz mimo hru. Uz generaci se o nich neuci a navic je tam velky rez v podobe rozhodnuti se nebranit v 39. roce. Jedini komunisti se k tomu dokazali vyjadrit (a sice tak, ze to byla chyba), zatimco dneska se o tom uz ani nemluvi (castecne z obav, jestli opravdu muzes rici, co si myslis, anebo musis zastavat vetsinove mineni, ktere neznas, castecne proto, ze diky tutlani to vypadlo z hlavy a uz to nikoho moc nezajima).

   Rekl bych, ze ceska identita se uz promenila z narodni na evropskou.
   Kdyz treba ctu to o Rakusacich, jak se v Rakousku uz neciti byt doma, jelikoz ve state existuje paralelni spolecnost, tak se mne to vyrazne dotyka a s Rakusaky citim jako s vlastni krvi. Vlastni je vzdycky definovano cizim, neni to nejaka pevna kategorie.
   Nevim, jestli s timhle Koller uspeje, kdo zna jeste Stefanika, kdo jeste vubec vi, co to byly legie? Dneska ucit na zakladce o husitech take musi byt zuzo, jak vysvetlit detem, o co vubec slo, kdyz nesmis nikoho urazit? Husity maji preci radi jenom komousi, ne?

   • tresen

    Havlíčka Borovského na vás, vy kecálisti.
    Ten by vám dal.

    • oh

     No, přinejmenším jednu užitečnou radu už jsem dostal.
     „Nechoď, Vašku, s pány na led,
     mnohý příklad máme,
     že pán sklouzne a sedlák si
     za něj nohu zláme.“

   • embecko

    Vzpominam, jak se v 90. letech pokousel velka dejinna vypraveni („narodni story“) vzkrisit Belohradsky, jak apeloval na to, abychom husity „nerozebirali“, ale bezpodminecne je prijali jako jeden z rozhodujicich milniku ceskych dejin. A take si pamatuji, jak za to dostal od ceske pravice po papuli, ze obhajuje vrahy, komunisty a bezbozniky.
    Jsou zivotni a dejinne situace, ktere lze vyresit jen v jejich podstate, to jest bezpodminecnym prijmutim nejakeho jejich kycovateho vykladu (ano-ne, dobry-spatny atd.). A musi se vyresit (tj. zpracovat a ohodnotit), protoze jinak zacnou dlouhodobe skodit.
    Jakmile se zacnou sjednocujici udalosti nikoliv resit, ale rozpitvavat, nejen ze se nedojde k nicemu, ale zalozi se zaklady budouci prohry. Tak lze chapat od prezidentu Unie, ze trvali na tom, aby nebyl odstranen pamatnik konfederacniho generala Lee, protoze i on byl symbolem boje za Ameriku. A i kdyz stal na protistrane, nebylo pochyb, ze mu jde o vlast. Stejne tak by se nemely bourat pomniky Gottwaldovi ci Zapotockemu. Tak i ja dokazi Rakusakum odpustit 500 let poroby a pomnik cisare pana by mne neurazel.
    Z tohoto hlediska tedy Kollera chapu, on je totiz v klestich, protoze kdyby vytahl namisto vlasteneckych obrazu moderni, evropske, pak nenajde skoro nic, co by mohl pouzit. Vlastne nema na vyber .

    • astraustralia

     Nenajde skoro nic?
     Takze vlastne neni co kritizovat s cim nesouhlasit?
     Krale, husity,Masaryka odval cas,
     nastal cas Merelove, Junckera a islamu ktery do Nemecka patri a kdyz tam,
     tak do cele Evropy !
     I do Swissu !
     Breznevovsky diktat byl spatny a trvalo mnoho let nez to dostal lid pisemne.
     Jak dlouho bude trvat odsouzeni Bruselskeho diktatu ?
     Tentokrat je to jinak!
     Ze pry zadne odsouzeni nebude, protoze se na nem nenajde jak Sax pravil:
     spatneho skoro nic .

     • astraustralia

      To neni utok na Saxe, jen pripomenuti ze pro Eurohujery je lavina prikazu a zakazu v poradu.
      Zda proto ze to je tentokrat konecne z toho spravneho smeru
      nebo proto ze pomery v Ceske kotline a celkove u FSECH na vychod od zdraveho jadra si o to rikaji sice nevim,
      ale zato vim ze je treba neposlouchat Kellery ale Junckery !
      Par stoleti uplynulo od doby kdy Hus do Ryna vysypan (take Jeronym Prazsky rok na to)
      oni pry byli kaciri a meli to za to
      Dnes misto koncilu kdo? NATO?

      • embecko

       Ja jen pisi, ze pokud vola Koller do mobilizace na ochranu hranic, pak ze mu nejsou ceske narodni symboly nic platne, protoze jsou jiz neucinne. A ze je nemuze vymenit a svolavat lid pod praporem hodnot evropskych, protoze bud zadne nejsou, anebo jsou nepouzitelne.
       To je jedine, co Kollerovi vycitam a jsem rad, ze i on si vsimnul, ze chlubit se zabarikadovanym vanocnim stromeckem neni uplne v poradku.

      • tresen

       Skuteční hujeři nám vládli neskutečně dlouho a jejich falešná národní story se myslícím lidem za tu dobu zošklivila, jevila se jim odpudivá a směšná.
       Není možné ji jednoduše převzít.
       Chce to čas, než se usadí nějaká přijatelná forma hrdinské legendy.

       • astraustralia

        „hrdinské legendy“ netreba,
        stacilo by mene Eurobuzerace.
        Skoncit s nasiranim lidi, s multiculturnim terrorismem !
        Podle pravidla: „zit a nechat zit“ !

        • tresen

         Vždyť vy sám se snažíte importovat a zdomácnět některé legendy, co vám síly stačí. :-)
         Hrdinný boj proti strašlivému terroru Bruselu a „merkelismu“ například. Už to chce jen aby některého z těch vašich gerojů přejela tramvaj a můžete začít sbírat na pomník.

         • astraustralia

          tresni dekuji za informaci:-)
          Takze legendy to jsou a Vy a Vam dusevne blizci Eurohujeri s Vami souzni a v pevnem siku cokoli napisi palcuji dolu:-)
          Ja se snazim importovat nektere legendy ?
          Ktere ? Poucte abych se vyvaroval.
          Tresni ja jen posloucham obe strany a porovnavam . Srovnavam co rikaji nadsenci i odpurci a snazim se to nejak dat dohromady. Co massmedia co internet.
          Pokud se pokusite o totez co ja, tedy pokusit se shrnout veskera pro i proti a stale vice lepe a radostneji Vam vychazi Eurohujerstvi, budiz Vam prano,
          ja jsem na vazkach a pouhy mesic v letosnim lete doma me prilis nepomohl a k nadseni z EU neprivedl.

          Take dobre vite ze nejde vubec o me, ale ze i vysledky voleb v CR ukazaly ze je mnoho euroskeptiku a ze je jich stale vice ze jejich pocty rostou!
          Proc asi ?
          K Vasemu palecku dolu doufam jeste nepridate Putina, az tak daleko jste snad jeste nedosla :-)

          Ze Vas a s Vami stejne smyslejicimi nazor pana Kellera neoslovil ale naopak utvrdil ba az prevedl do rise legend znamena jedine. Ze Vase pomerovani hodnot ma zcela jine poradi nez u tech jejichz obavy z EU stale rostou.
          A vybavuje se nadcasovost slov Jana Zizky:
          Boze ochran me pred prateli,
          pred neprateli se ochranim sam.

          howk

   • vittta

    Jen se neboj, Saxi, české hodnoty mají hodně příznivců, jakkoli mainstream se tváří, že už nám jde jen o hodnoty evropské.
    Kde pak, to jsou jen kecy.
    Asi jako když TV zabere 3 držitele červených karet a plného náměstí si nevšímá.
    Tvrzení, že české hodnoty jsou mrtvé je forma boje proti nim.
    Nenech se ovlivnit, Češi ještě mají sílu ve své zemi!

 9. vittta

  A zde opět hoax z dílny PL.
  Hovoří režisér Hřebejk a rudých a hnědých prasatech, co dostali Zemana na feudální český prezidentský trůn.
  Já jsem jak rudé, tak hnědé prase.
  V článku se lze dočíst, že to tak Hřebejk tehdy nemyslel, že by jako všichni voliči byli snad barevnými prasaty, no, já si to hned myslel, Hřebejk není žádný nenávistník, ale příkladný demokrat.
  Celkově jde ale o kampaň pana Gabala, dalšího příkladného demokrata „Oni je do plynu, my je do škol“.
  Mám ještě velké mezery ve vzdělání, jak správně píše Ondřej, já si totiž myslel, že u nás je školní docházka povinná, i když musím říci, že když jsem pracoval na domech, kde bydleli romové, tak se tam do školy nikdo moc nehnal, možná to pan Gabal myslí takto, že je nažene do školy, což by bylo jistě chvályhodné, a snad by měli dostat i nějaké peníze, když své děti do školy pošlou, a snad právě na tuto drobou, dobrou vůli od majority čekají, protože touha po vzdělání je především u romských dětí značná.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Ruda-a-hneda-prasata-rekl-o-priznivcich-Zemana-Ted-Jan-Hrebejk-pravil-Odpustte-blbcum-a-prispejte-na-romske-deti-514157
  Já osobně na romské děti nic nepošlu, no ale myslím, že by mohli ostatní lidé, kteří jsou na rozdíl ode mne slušní, nějakou tu stovku poslat!

  • Nerevar

   Miloše Zemana jsem sic (prokazatelně) nevolil, ale k rudohnědým sviním s hrdě hlásím. Na Jana Hřebejka se(r)e pes.

  • Ondřej

   Do škol se standardní výukou, vittto, ne do těch „zvláštních“ což je v zásadě ústavní léčba pro mentálně zaostalé, jakou praktikovali nacisté pro nepohodlné občany homosexuální orientace a lidi s alternativním duchovním pohledem na svět, odmítající vnímat jakékoli atributy státně-nacionální ideologie. Školská inkluze funguje tam, kde mají studenti nejlepší studijní výsledky, vittto.

   Jistě ty země dobře znáte, nepochybuji že víte nejlépe sám, jaké uplatnění tam tito studenti najdou a jakou si asi odnesou v průměru výplatu. A můžete srovnat sám, jak to chodí u vás v „Okrese na severu“:-)

   The 2017 Best Countries rankings, formed in partnership with global marketing communications company Y&R’s brand strategy firm, BAV Consulting, and the Wharton School of the University of Pennsylvania, asked more than 21,000 survey participants from four regions to associate 80 countries – up from 60 last year – with specific attributes.

   The Best Countries for Education are ranked based on scores on a compilation of two equally weighted country attributes: well-developed public education system and would consider attending university there. A third country attribute – has top quality universities – that factored into the 2016 Best Countries for Education rankings was not included this year.

   1.Canada
   2. Velká Británie
   3. Německo
   4. Australia
   5. Francie

   Vše země se silnou společenskou inkluzí. Jinak Skandinávské země, jestli je tam postrádáte, jsou hned za nimi. Jejich výsledek zkresluje to, že vynákládají „příliš moc peněz“ na školství a nejsou tedy tak „efektivní“ měřeno poměrem výdajů a HDP. Nu, i tato metrika je možná, ale podle mého není nejšťastnější.

   Takže“ oni je do plynu, my je do škol“ je heslo znázorňující, eh, poněkud „diferencovaný“ přístup k našim spoluobčanům od neonacistů a liberálů. Volby tu ale opravdu nejsou o tom, 5min. pro žida – 5min. pro Hitlera. Jsou o něčem docela jiném.

   • oh

    Podle toho, co jste ráčil vyzvrátit do prvního odstavce, si dovolím tvrdit, že jste československou (českou) zvláštní školu viděl tak nanejvýš z rychlíku, na vzdálenost cca dvou kilometrů a ve velmi husté mlze, a proto pro popis jejího fungování používáte obecně oblíbené omyly vybraných profesionálních aktivistů. A také si troufám tvrdit, že zřejmě máte poněkud mylnou představu o způsobu, jakým Třetí říše „pečovala“ o mentálně zaostalé, homosexuály a jiné alternativce, vy jeden „Okrese na severu“.
    Ó ano, volby v Ondřejovském vesmíru jsou o „10 minut pro demokraty a vy ostatní koukejte držet huby,“ přičemž o tom, kdo je demokrat, rozhoduje liberálně Ondřej.

    Ještě přidám dva odkazy k prvnímu místu vašeho inkluzivního žebříčku:
    2008 Stephen Harper:
    https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/kanada-se-omluvila-svym-puvodnim-obyvatelum_65052.html
    2017 Justin Trudeau:
    https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/kanadsky-premier-trudeau-se-omluvil-domorodym-obyvatelum-zeme-za-jejich-utrpeni-37437

    • Ondřej

     No a proc se neomluvit? Ale se školským systémem soucasnosti a jeho srovnáním mezi jednotlivými staty mají koloniální počátky Ameriky jen málo spolecneho, nebo myslíte že současný kanadský systém školství nějak neoprávněně tyje z jeho odkazu zavedeny Hurony ci Irokezy?

   • vittta

    Ano, vím, jaké uplatnění tam a kdekoliv absolventi inkluzivní třídy najdou.
    Budou kopat kanály, makat na pásu.
    Někdo to dělat musí, není hanba pracovat rukama.
    Jen u nás se ve Zvláštních školách naučili číst a psát, v inkluzivní třídě se to nenaučí, resp. se to naučí- když už- podstatě hůře.
    Dítě s IQ 75 se totiž nic víc naučit nemůže.
    Ve Zvláštních školách se jim mohl vyškolený pedagog věnoval, ve třídě je málo dětí a hodně času.
    V inkluzivní třídě se jim nikdo věnovat nemůže, a pokud ano, pak na úkor těch ostatních.
    Jde jen, jako vždycky, o „rasismus“.
    A samozřejmě o prachy-
    Naše Zvláštní školy byl světový unikát, odborníky respektovaný,mnoho lidí jim zasvětilo doslova svůj život.
    Znám tyto lidi osobně.
    Jaký je tedy problém?
    Romští žáci.
    Prostě bylo ve Zvláštních školách moc cikánů.
    A jelikož není možné, aby bylo jedno etnikum průměrně blbější jak jiné, musí být chyba v systému výuky.
    Problém je, že toto etnikum ani v normálních třídách nezáří.
    Čím to?
    No, je to samozřejmě sociálním zázemím.
    Je třeba je dostat mezi normální lidi, a pak…..pak…
    Jenže to zatracené IQ teorii neposlouchá.
    Člověk s IQ 75 prostě není schopen dosáhnout ničeho lepšího, než se naučit počítat do 200 a naučit číst a psát, samozřejmě bez základů pravopisu.
    Inkluze nefunguje.
    Ani v těch vašich vyspělých zemích.
    A v tomto případě to není domněnka.
    Vím to!
    A v čem jde o prachy?
    No, oni totiž rodiče, kteří na to mají, dají své děti do soukromých škol.
    Když se pozorně podíváte, zjistíte, že největší příznivci inkluze mají se soukromými školami lecos společného.
    Zatím se ikluze obchází různě.
    Stát nařídí spádovou oblast- tedy děti MUSÍ chodit do spádové školy, a rodiče jim mění trvalá bydliště, aby zákon obešli.
    Ale inkluzivních žáků přibývá stejně rychle, jako přibývá nepřizpůsobivých.
    Takže brzy nebude kam děti umístit, a kvalita státních škol zásadních způsobem poklesne.
    Stejně jako v těch vyspělých zemích.
    Boom soukromých škol bude obrovský.
    Každý, KAŽDÝ rodič tam své dítě dá, bude li mít prostředky.
    I vy byste to udělal.
    Jde jen o množství inkluzivních žáků ve třídě, a o kvalitu učitelů.
    Soukromé školy totiž….vyzobou i dobré učitele!

    • pacifista

     Ano přesně tak to bude. Že jde o záměr víme. Ono se totiž hloupější stádo lépe ovládá.

 10. vittta

  Velice zajímavý článek na štvavém serveru Parlamentní listy.
  Čtenáře zaujme už samotné téma článku, ve kterém Gabal ostře napadá Rusko, které zcela jednoznačně ovlivňuje dění v ČR.
  Dále Gabal skládá hold reprezentantce Koukalové, která hrdě a beze strachu požaduje, aby Rusové nemohli soutěžit na OH.
  A skutečně, ruští sportovci dopovali, a myslím, že to nikdo ani nezpochybňuje, jiní sportovci, například Norové, mají ve své většině astma, což také nikdo nerozporuje.
  Ostatní závodí čiště, zcela v liteře Fair Play.
  Gabal též ostře odsoudil agresivní povstalce na Donbasu, skrze osobu poslance Ondráčka, který má tu drzost tam nejenom jet, ale ještě chválit bezpečí v místě.
  Návštěva Donbasu je podobná podpoře ISIS, jak uvedl tento bývalý poslanec, který dle mediálního prostoru vypadá, že je předsedou vítězné parlamentní strany.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Gabal-Jezdit-na-Donbas-je-jako-podporovat-Islamsky-stat-515158
  Článek, jak jsem uvedl, otiskly PL, které jsou jinak známé štvavými a rasistickými texty, a tento jejich článek je právě ten, který má vzbudit ve čtenářích zdání objektivity média, což je obzvlášť prohané a bezcharakterní, skoro by se chtělo říci rovnou fašistické.
  Jistě někdo namítne, že to pan Gabal nemá v hlavě úplbě v pořádku, a namítnou to ti, co fandí povstalcům na Donbasu, bez ohledu na to, že tito výtržníci se nestydí používat zbraní ke své ochraně.
  Ale pan Gabal nemůže být zlý a hloupý člověk, natož pak nějaký fanatik.
  Vzpomeňme jeho aktivitu: „Oni je do plynu, my je do škol“, která je přece hluboce lidská a správná.
  A propos, už jste poslali svůj finanční příspěvek do sbírky na podporu romských školáčků v Teplicích?
  Nezapomínejte na humanitu a boj s extremismem a fašismem.
  Finanční příspěvek v pokud možno nemalé výši je totiž pádnou odpovědí na rasismus a rusofilii některých rudo-hnědých prasat!

   • vittta

    Díky.
    Je tam 400 000, a půlka se dá dětem v té třídě bez ohledu na rasu.
    Ze začátku tedy mělo jít dětem z té třídy 30% a to pouze romským, zde nastala malá změna.
    Děkuji za bílé děti, fakt si to zaslouží.
    Jen nevím, jak konkrétně se ta částka bude dělit.
    Zkuste mi alespoň naznačit….