Tři citáty

Zase jsme všichni goebbelsovci, což je totéž, jako antisemité – zvednout hlas proti genocidě, kterou stát Izrael provádí na Palestincích již šedesát let je goebbelsismus – všichni lžou, Arabové lžou, když jim onen Izrael srovnává vesnice a města se zemí, český tisk lže, já lžu, OSN lže, Červený kříž lže, Frankfurter Allgemeine lže, New York Times lže, fotografie Reuters lžou, všichni lžou, všichni jsme goebbelsovci a antisemité, protože nechceme souhlasit se sionisticko-izraelským vražděním…

JAK LZE ŽÍT S NĚKÝM, KOHO SYSTEMATICKY A BEZ SKRUPULÍ PO ŠEDESÁT LET VRAŽDÍTE? Jistě, že nelze. Nebo si opravdu myslíte v koutku své humanistické duše, že všechny ty Palestince opravdu povraždíte, vyženete, či si je dokonale podmaníte tak, aby vám pokorně vyváželi popelnice a pucovali boty, docela stejně, jako Indové svým britským sáhibům?

Stát Izrael je laboratoří, v níž se zřetelně ukazuje chování konkrétního společenství, které se ocitlo zahnané do kouta a v pasti svého vlastního jednání, a to nikoliv chování nějak nemorálního, nýbrž sebedestruktivně stupidního a tedy šíleného. Jak by řekl pan Hegel – civilizace bez reflexe je mrtvá civilizace.

Reklamy

453 comments

 1. Janika

  Jen tak pro osvěžení, ráda si tyhle věci občas čítám. Autora záměrně neuvádím, zasvěcení vědí.

  • tresen

   Zkuste mu tedy šetrně naznačit, že kdyby Izraelci doopravdy chtěli vyhubit všechny Araby, kteří dnes žijí na území historické Palestiny, udělali by to už dávno.
   Dnes se počet lidí, kteří se označují za Palestince, blíží 12,5 milionům, z toho přes 6 milionů mimo Palestinu a téměř 5 milionů v pásmu Gazy a na Západním břehu Jordánu. Pozoruhodná čísla, když uvážíme, že kolem r. 1950 se počet Arabů, kteří odešli z nedávno vzniklého státu Izrael, odhadoval na jeden milion.

    • vittta

     No jo, hlavně to ohrožuje děti, ta blokáda.
     Stejně jako jiné blokády jiných zemí, Kuba, KLDR např.
     Tam ovšem zdraví dětí nikoho zase tak moc nesere….

    • tresen

     Žít v pásmu Gazy opravdu žádný med není. Nicméně tamním lidem svitla naděje, že Hamás dá šanci Vládě národní jednoty a řádným volbám. Pak může být odvolána izraelská i egyptská blokáda a život tamních Palestinců se zlepší.

     • oh

      Tak zlepší, jo? Co třeba na úroveň období 1989-2000, kdy Hamas Pásmu Gazy určitě nevládnul?
      Od června roku 1989 Izrael formálně omezil pohyb Palestinců a zavedl systém magnetických karet, při kterém měli pouze ti, kteří měli takovou kartu, dovoleno opustit pásmo. Izraelské orgány nevydávaly magnetické karty propuštěným vězňům, osobám proti kterým byla někdy uplatněna administrativní vazba , nebo osobám, který byl zadrženy a propuštěny, aniž by proti nim bylo vzneseno obvinění. Leden 1991 znamenal začátek politiky trvalého uzavírání, kdy každý obyvatel Gazy, který chtěl cestovat do Izraele nebo na Západní břeh, měl mít osobní povolení k odchodu. Od března 1993 Izrael vyhlásil celkové uzavření Gazy s nově postavenými kontrolními stanovišti; a od října 2000 Izrael pak kompletní uzavření celého pásma Gazy.
      ( https://en.wikipedia.org/wiki/Blockade_of_the_Gaza_Strip )
      Netušíte náhodou, humanitární třešni, proč mi to připadá téměř stejné jako Varšavské gheto v době, kdy Němci ještě nerozhodli o jeho vyčištění? I když Palestinci aspoň nemusí nosit na oděvu žluté hvězdy.

      • Ondřej

       S tím „drobným“ rozdilem že o teroristické činnosti židů před druhou a v průběhu druhé světové války v Evropě není nic známo. Srovnávat židy a nacisty je velmi oblíbený koníček dnešních antisemitu via A.B.Bartos a Národní odpor. Ostatně jako vždy u srovnani, která poněkud lzivě dokumentují fakt, že nacistické Nemecko mělo snad ústavu a demokracii na takové úrovni jako dnešní stát Izrael a Arabům žijícím v tomto státě, se tam žije podobné jako židům za nacistů. Varsavske ghetto je opravdu něco jineho než pásmo Gazy. Všichni to ví, jen ti, co cítí potřebu Izrael srovnávat s nacisty, patrně ne. Že tito lidé mají zároveň velmi blízko k Rusku mi pak překvapuje. Antisemitismus má v Rusku sice nemalou podporu mezi různými extremisty, ale Putin je nemilosrdně potírá tvrdými tresty odnětí svobody.

       • vittta

        Prosimvás, s nacisty je dneska srovnáván kde kdo za kde co.
        Vy mě s nimi srovnáváte také, pro změnu proto, že tady nechci barevnou, ale ani bílou verbež, při čemž samozřejmě se více hovoří o té barevné, protože pak se přirovnávač k nacismu cítí víc oduševnělý.
        Musíte si to nechat užít také jiné, to přirovnávání k nacistům, nejen vy se chcete cítit lepší jak ostatní.
        Jinak je váš text rozumný, jmenovitě se mi líbí to spojení „všichni to ví“, v tomto případě píšete o Varšavském ghetu.
        No jo, všichni to vědí, a všichni vědí, že se negři nepřizpůsobují a též vědí, že ruská armáda nemá 100 divizí na hranicích, a nijak se netřese napadnout své soudedy, a též všichni vědí, že se Ukrajina hroutí po všech stránkách a též všichni vědí, že Rusko se nikterak nehroutí, třebaže už mělo být dávno zhroucené.
        A vědí, že USA bojují s „větrem“ v cizích zemích a že na blízkém východě bylo asi tak 20 islamistických skupin, různého stupně „umírněnosti“, a bojovaly všechny jen za to, aby jim mocnosti rozdávaly pušky, náboje, léky a především peníze, a bojovaly prostě jen tak, pro srandu králíkům a též pro větší slávu Alláhovu.
        Všichni to vědí, ale nikdo o tom nepřemýšlí do té roviny, aby to mohlo jakkoliv ovlivnit jejich politický názor na svět, takže konkrétně u nepřátel Židů budou Židé ti zlí i v případě, že je Palestinci budou plynovat a pálit v pecích, a budou se tomu zdráhat uvěřit, i když to poběží na streamu v přímém přenosu, a když židovský voják zastřelí palestického výtržníka, spustí i tak nářek převeliký, zaklíbajíc se u toho humanitou a mezinárodním právem.
        Protože Ondřeji, lidé už jsou prostě takoví…..

       • oh

        Nesrovnávám Židy a nacisty, srovnávám skutky. Navíc takové,. které si podle mého názoru to srovnání zaslouží.
        Jinak, mr. Fake News, jeden rozdíl by tu opravdu byl. V dobách Třetí říše nebyly, tak jako dnes, módní pojmy terorismus a terorista. Odbojáři proti novému německému pořádku tedy byli všude na území pod laskavou německou správou označováni jiným tehdy módním slovem jako bandité.

        „Vlády podporují budování osad.
        Důkazem angažovanosti všech izraelských vlád při budování osad (všechny osady jsou podle mezinárodního práva nelegální) může být, že tato výstavba dosáhla největšího rozmachu za vlády Ehuda Baraka, zrovna když Barak při politických jednáních navrhl Arafatovi, že vrátí 97 % obsazených území. To částečně vysvětluje nedůvěru, s níž Arafat přijal Barakovy návrhy – i když to neospravedlňuje jejich totální odmítnutí. Největší „práci“ na tomto poli odvedl ve svých různých vládních funkcích Ariel Šaron. Neustále volal po jejich rozšiřování a z vládních zdrojů pomáhal financovat jejich zakládání.
        V době mírových jednání v Camp Davidu v roce 2000 (když byl v opozici) Šaron řekl: „Každý den je třeba postavit novou osadu, a dokázat tak Američanům, že v Izraeli neexistuje podpora pro ústup z Judeje a Samaří“ (okupovaného Předjordánska). Nyní, jako premiér, jenž se realisticky rozhodl likvidovat židovské osady v Gaze (žije v nich asi 7500 osadníků mezi 1,3 milionu Palestinců), Šaron sklízí plody toho, co tehdy zasel. Pro osadníky se stal „zrádcem národa“, tyranem, jaký prý proti Židům nepovstal od doby nacistů.(!!)“

        Hodní lidé kladou bomby
        To vše se nemohlo stát bez jistého „zprostituování“ izraelské justice, ještě nedávno – a částečně dodnes – zlaté koruny na hlavě izraelské demokracie. Musel to být výsledek dlouhodobého procesu, že izraelské soudy v mnoha případech fakticky odhlédly od nezákonných činů osadníků a od jejich potrestání. Před okupací by se asi nemohlo stát, aby soudce projevil pochopení vůči členům židovského teroristického podzemního hnutí, kteří zavraždili šest studentů palestinské univerzity v Hebronu a položili miny pod auta arabských starostů a aby o nich řekl, že jsou to „v podstatě hodní a idealisticky založení lidé“. Ti, kteří byli za vraždy odsouzeni, byli navíc poměrně záhy propuštěni.“

        ZDROJ: Akiva Eldad a Idit Zartal: Adonej haarec. Hamitnachlim umedinat jisrael, 1967-2004 (Vládci země. Osadníci a Stát Izrael, 1967-2004). Vydalo nakladatelství Dvir, Tel-Aviv 2004. 640 stran, cena a náklad neuvedeny.
        citace pro LN z března 2005 Jehuda Lahav; dopisovatel LN z Izraele.

        Takže si laskavě vezměte si svého oblíbeného argumentačního společníka A. B. Bartoše i s Národním Odporem do Hollywoodu a nechte si tam natočit novou cestu na Měsíc, vy pokrytecký liberále.

        • Ondřej

         Haarec na rozdíl od vás nepíše nic o Varšavském ghettu ve srovnání se situací na okupovaných územích. To píšete jen vy. Že jsou činy proti Palestincům ze strany jak osadníků tak samotných Židů v Izraeli se můžete dozvědět hned z několika caus, pro příklad jedna zde.

         http://www.dw.com/en/israel-arrests-members-of-jewish-terror-group-over-killing-of-palestinian-family/a-18891929

         Takže Varšavské ghetto ala váš comment, který mimo vás a pár extremistů by nikdo seriozní nepoužil, není žádná „kritika“ ale úplně jiný fragment vašeho vztahu k tomuto státu . A můžete sem okopírovat půl wikipedie a stejně na tomto faktu nic nezměníte:-)

         • oh

          Beru na vědomí, že Haarec nepíše nic o Varšavském ghettu při popisování situace na okupovaných územích. To chápu, bylo by to jako mluvit o provazu v domě oběšencově.
          Ano, vím, všichni „seriózní“ liberálové okolo Izraele našlapují po špičkách a aby náhodou nespustili obvyklou palebnou přehradu „holokaustuování“, jsou ochotni přehlížet i porušování těch samých lidských práv, jejichž dodržování jinde a jindy tak striktně vyžadují a omlouvat to terorismem. Palestinským. Základním požadavkem na seriózního liberála asi bude kachní žaludek a schopnost na povel ronit krokodýlí slzy. A na povel s tím zase přestat. Seriózní liberál prostě nevidí zlo, neslyší zlo a nemluví zlo.

          P.S. I kdybych sem okopíroval třeba celou wikipedii a přidal i Encyclopædia Britannica, vám by to stejně nejspíš nic nepřineslo.

          • tresen

           Rozhodně by bylo přesnější mluvit po odchodu izraelské armády a předání správy Palestincům o bývalých okupovaných územích.

          • vittta

           Liberálové vědí hovno, co sami melou, za to Židé dobře vědí, ce je čeká a nemine, když nebudou dostatečně tvrdí.
           Osobně by mě zajímalo, proč zrovna Palestincům se věnuje taková pozornost, zatímco třeba kopští křesťané nikoho, vč. papeže nezajímají.
           V Maynmaru také nikoho nesralo, pokud muslimské bojůvky terorizovali místní obyvatele, jak jak se budhisté začali bránit, už se kvílelo žalem.
           Hmm…
           Jen tak mezi námi, Oh, mě napadlo, že jak Palestinci, tak Rohingové jsou muslimové, a jejich oponenti ne.
           A celkově se mezinárodní právo rozhodně více zajímá o muslimy, samozřejmě pokud jsou v roli obětí….
           Ani v Kosovu to nebylo jiné…
           No, když si to dám do souvislostí…..

          • oh

           Jen tak mezi námi, vittto, co vyznávají Palestinci, se mi nejeví jako podstatné. Pro mě a za mě by klidně mohli uctívat Létající špagetové monstrum nebo některého ze starých egyptských bohů a nic by to neměnilo na tom, že je jim postupně a průběžně upírána jejich země. A že je okolní muslimské země používají jako propagandistický klacek a v praktické politice pak jako zdroj levných ústupků na cizí účet a jinak jim jsou víceméně ukradeni, zatímco humánní EU tu a tam věnuje nějaké to € na vybudování terčů pro ostré střelby IDF a tříbí si na Palestincích svou schopnost slovně něco podporovat a přitom nepodnikat nic, co by reálně mělo nějaký užitečný výsledek…
           Mezinárodní právo v současném podání OSN mi začíná čím dál víc připomínat oddělení US State Departmentu.

          • vittta

           Co vyznávají Palestinci se může jevit nepodstatné, ale když vyznávají zrovna to, co jediné má zastání, a po milionech proudí do Evropy, už se mi to pak podstatné zdá.

          • hans

           …Rozhodně by bylo přesnější mluvit po odchodu izraelské armády a předání správy Palestincům o bývalých okupovaných územích….

           Jasně třešni, podle vaší definice okupovaných území se Lidice nalézaly na okupovaném území jeden jediný den „chirurgicky přesné“ protiteroristické operace a předtím i potom si tamní lidi žili svobodně a volně se správou ve svých rukách a Němci neměli naprosto žádnou zodpovědnost za tehdejší poměry. Pche.

        • vittta

         To se podívejme, a já kde to ty německé soudy okoukaly, a oni od Židů- nebo je to možná zvyk všech „demokratů“, ačkoliv, soudy si asi budou vesměs velice podbné všude.
         Myslím ten případ, jak mulsimové hodili fajerflašku do synagogy, ale bylo to jen prosté vyjádření politického názoru, nikoliv závažný trestný čin.

      • tresen

       Třeba se teď obyvatelé pásma Gazy budou mít podobně, jako se měli před izraelskou okupací.
       Já ale nevím, jak se měli. Marně pátrám po nějakých spolehlivých údajích, jak to v Gaze vypadalo pod egyptskou správou do roku 1967. Nemáte ohledně toho nějaký zdroj informací?

       • hans

        Záleží na tom? nebo tak chcete omlouvat Židy páchanou genocidu?

        A to jako kdyby se v některém evropském státě prokázala šikana Židů v 19. století, tak by ládování Židů do plynu nacisty nebylo zločinem?

        • tresen

         Třeba by na tom mohlo záležet Palestincům. Určitě se na tu dobu mnozí pamatují.
         O žádné omlouvání nejde, to jste zřejmě špatně pochopil.
         Jde o to, jak si Palestinci v Pásmu Gazy představují budoucnost. Samozřejmě vyjma toho, že vyhladí všechny Židy.

         • vittta

          Oni se vás na to zrovna budou ptát, jak mají vidět svou budoucnost…
          Vy žijete v představě, že o podstatném rozhodují zákony a mezinárodní organizace.
          Ve skutečnosti jsou to strategické zájmy a peníze.
          A moc, zákony a mezinárodní organizace jsou jen jejími sluhy.

  • oh

   No, OSN mi začíná čím dál víc připomínat starou Společnost národů, protože už nepoužívá dvojí metr, ale má početnou sadu ad hoc metrů, užívaných podle toho, jaký kdo má v této „nestranné“ instituci vliv nebo kdo s vlivem dotyčného podporuje. Včetně neschopnosti/neochoty OSN některé vybrané problémy řešit. A pro změnu zase extrémního nasazení při řešení problémů jiných. Měli jsme v posledních desetiletích možnost to vidět poměrně často.
   Pokud si pamatuji, Indové sice pokorně vyváželi popelnice a pucovali boty svým britským sáhibům a vedli jejich války, ale občas pro ně uspořádali i jiné kratochvíle, jako povstání sipáhiů.

   „Souhlasíme přece, že je povinností každé vlády zajistit bezpečnost svých občanů. Pokud političtí představitelé a vojenští odborníci rozhodnou, že jediným způsobem, jak dosáhnout tohoto cíle, je genocida, je pak přípustné realizovat tyto odpovědné cíle?“
   Autor se sice tak trochu omluvil a článek stáhli, ale.. lišilo se ještě uvažování autora něčím podstatným třebas od kteréhokoli příslušníka některé německé Einsatzgruppe nebo SS dozorce z koncentráku?
   Ano, je povinností každé vlády zajistit bezpečnost svých občanů. Ovšem, pokud političtí představitelé a vojenští odborníci rozhodnou, že jediným způsobem, jak dosáhnout tohoto cíle, je genocida, pak podle mého názoru by ta země potřebovala jiné a pokud možno příčetné politické představitele a vojenské odborníky. Velmi akutně.

   P.S: Ani s fotkami a videem už to brzy nebude tak úplně spolehlivé.
   http://research.nvidia.com/publication/2017-12_Unsupervised-Image-to-Image-Translation

 2. Jiří Kalvach

  Ten článeček o lhaní byl napsán v deliriu, nebo na objednávku antisemitů nebo bohatých Arabů? Tak to shrnu, napsal to člověk zcela jistě nezasvěcený, který neví nic o tom, jak se žije v Izraeli, jak desítky tisíc Palestinců díky Izraeli mají pevný plat a ne daleko do práce, jak skupinky idiotů na něčí výzvu chodí házet granáty na Izraelce a pak Hamásovci jen tak pro potěšení otravují raketkami území Izraele a soustavně budují podzemní štoly, kterými přináší ze Sinaje (pašují) zbraně a munici i ruční raketomety. Autor tohoto pamfletu o lhaní nechť si v klidu přečte dějiny Palestiny, Jeruzaléma i židovského národa od roku 2000 př. n.l. , kdy se datuje písemný doklad o původu města a jeho obyvatelích (Izraelité). Palestině nikdo nebere východní část, kde jich většina žije a židé mají část západní, kde mohou mít ambasády kterékoliv země světa. Hlavním městem Izraele může Jeruzalém být, na to mají židé právo ale i Palestinců, v čemž jim patrně Izrael bránit nebude. Nebo snad již brání? Palestina ještě není státní útvar a nemá hlavní město, nebo to je snad dnes již jinak? Že Babiš nemá jasno v hlavě o Blízkém východě, to je jeho další prohra. Vede si zatím hodně špatně a jeho leitmotivem je tradiční lezení českých politiků do zadku mocipánům v Bruselu. No potěš nás „Bůh!“. Sobotka byl přitom chválen za dobrou pleš, aby ty zadky nepoškrábal, Babiš ale má strnisko a tak tam nikomu nebude moc příjemným partnerem. Jeho věc. Češi (normální Češi) kromě několika podnikatelů a politiků už EU nechtějí, Brusel jim leze krkem a dotační peníze smrdí až za humna, s tou korupcí bez hranic a bez konce. Vážně chce Babiš s touto Unií těsnějí spolupracovat a získávat tam nějaké body? Jaké? Vždyť si ten svůj volební úspěch podělá až do ponožek! A už ho nikdy víc mít nebude.

  • Saul

   „jak desítky tisíc Palestinců díky Izraeli mají pevný plat a ne daleko do práce, “
   A stovky tisic jinych Palestincu podavaji takovato svedectvi:
   Lidé žijící za zdí jsou jako ve vězení. Nic neudělali, jsou jenom Palestinci. Mají odepřený přístup za prací, za školou, nemohou si pořádně nakoupit, nemohou jezdit auty, je jim odpírána lékařská péče. Rodiny jsou rozděleny. Pole Palestinců se ve velké části nacházejí mimo zeď. Izrael tak znemožňuje Palestincům obhospodařovat svá pole. Včera navíc izraelská armáda zabavila Palestincům dalších 2000 akrů zemědělské půdy. Veškerá úroda na polích se nacházející byla zaorána a pole budou v armádním vlastnictví do konce tohoto roku. Přes 12 000 Palestinců tak ztratilo možnost obživy.
   https://www.hrebenar.eu/2012/05/zivot-za-izraelskou-zdi-se-podoba-zivotu-v-kriminale/

   • vittta

    Pokuste se vysvětlit, PROČ tomu věříte, jistě máte nějaký důvod, tedy jiný důvod, než že si to někde přečtete.
    Já třeba tomto tak nějak věřím, ale důvod nebude ten, že se jedná o Palestince, jak je předkládáno, ale ten, že se Palestinci nehodlají přizpůsobit Izraelcům.
    A nemusí to být konkrétně dotčení jedinci, jedná se o Palestince jako celek.
    Můžete jistě namítnout, proč by se měli Palestinci přizpůsobovat, ale evidentně jsou to Izraelci, kdo jsou ti vyspělejší.
    Navíc, nikdo tam třeba Palestincům vysloveně nebrání, vyznávat svou víru a hlásit se k Palestincům.
    Neumějí se dohodnout, Židé proto, že nemohou, a Palestinci proto, že nechtějí.

    • Saul

     No to jste se trefil,ze namitnu „proc by se meli Palestinci prizpusobovat“
     Proc by meli?
     Proc by se meli prizpusobovat nekomu,kdo prijel s buldozerem,zboural jim baraky ve kterych jejich rodiny po generace zily,postavil si tam ty svoje a vyhnal je do gheta?
     To si ti vyspeli Zide takto po staleti nechali srat na hlavu a vzdycky se prizpusobili.
     Asi si mysli,ze jini se budou chovat stejne jako oni kdysi.

     • Janika

      Díky, Saule, já na ty vitttovy žvásty jen nevěřícně zírám. Takže aspoň někdo se ohradí.

      • vittta

       Žvásty….
       Jak by sis to představovala ty?
       Člověk musí vycházet z reality.
       Je snadné razit teorii o rovnosti národů a ras, ale jaké jsou pak důsledky?
       I já bych chtěl, aby si byli lidé rovni, aby měli stejná práva, aby národové měli své země a rozvíjeli v nich svou kulturu.
       A též bych chtěl, aby menší národy, co mít své země z rozličných důvodů mít nemohou, nebo i nechtějí, žili pokojně a v míru ve státu národů jiných.
       A aby byl mír na světě, a lidé byli spokojeni, a aby měl každý svůj chléb a čistou vodu.
       Jak ale vidíme, nějak se to nedaří.
       Problém nastává už s tím chlebem a vodou.
       Dobří lidičkové tvrdí, že lze bez potíží nasytit 20 000 000 000 lidí na této planetě.
       Jenže je nasytit a nasytit, on ne každý chce ten pověstný chléb.
       Chtěli by lepší stravu, domek a auto, a třeba bazén na zahradě.
       To ale planeta už neunese, zde je první omezení.
       Není ani tolik místa, ani tolik vody, ani tolik vzduchu, aby mohl každý tento luxus mít.
       Vzdala by ses půlky svého domu a své zahrady, aby někdo jiný měl též podobný život jako ty?
       A i kdyby, vzdala by ses z té půlky ještě půlky, a pak další půlky pro dobro někoho jiného?
       Vzdala by ses svých zvířat, abys nasytila hladového člověka?
       Nevěřím tomu u tebe, ale jistě se najdou lidé, kteří by to udělali.
       Jenže v určitém momentě už si nepomůže nikdo.
       Ty bys přišla o 9/10 svého domu, ale ti, kvůli kterým bys tak udělala, by se už neměli lépe, měli byste se blbě všichni a začali se rvát třeba o záchod a sprchu.
       Národy se musí umět dohodnout.
       Ale dohoda by měla být výhodná pro všechny, jakmile dáš 9/10 svého domu jiným, nebude to výhodné pro nikoho.
       Obávám se, že tohle ty nemůžeš pochopit, protože tvůj svět je černobílý.
       Jak trpí Palestinci pod jhem Židů, ale proč tě nikdy nezajímali třeba Kurdové?
       To je jedna věc, selekce potřeb, co u jedněch je nezajímavé, u druhých je dojemné.
       Druhá věc jsou reálné možnosti.
       Když pusíš do naší země 10 000 000 Afričanů, výsledek bude ten, že my se budeme mít hůře, minimálně co se místa týká, ale Africe nijak nepomůžeš, neb se tam toto množství narodí za týden.
       Je tedy zbytečné tuto oběť podstupovat.
       Kromě toho, masovou migrací se šíří i nemoci, a není to žaludeční nevolnost.
       Kdo je tedy ten zlý, já, který se pokouším, alespoň se POKOUŠÍM dosáhnout nějaké teoretické možnosti soužití, nebo ty, která bez chuti poznat důsledky prosazuješ lepší podmínky pro jeden národ, dejme tomu pro Palestince, aniž by tě zajímaly základní potřeby Židů, kteří jsou obklopeni nepřáteli?

       • Janika

        Ne, ty si vykládáš realitu tak, aby ti pasovala do tvých podivných představ. Klidně černé je bílé, když se ti to hodí a ještě se drze šklebíš, ať ti to někdo dokáže, že černé je černé a bílé je bílé. Abys dokázal „svou pravdu“, úplně se od reality odkloníš a slovíčkaříš.

     • vittta

      Pak ale budou Palestinci trpět.
      Místo aby společně vzkvétali.
      Chcete operovat „pravdou“, ale kde a kdy na světě „pravda“ dala někomu štěstí?
      Palestinci možnost přizpůsobit se mají, třeba Indiáni jí ani nedostali.
      Svět se posunul rozhodně k lepšímu.

      • Janika

       „Místo aby společně vzkvétali.“
       Tohle je aspoň k úvaze. Dovolí židé někomu spolu s nimi vzkvétat? Nikdy takoví nebyli, oni jsou totiž „vyvolení“. Takže drobky se stolu druhořadým, to možná ano, rovnoprávné postavení ne. Nevím, jestli se tohle změnilo.

       • oh

        Možná, kdyby byli Palestinci ochotní vynášet ty popelnice a čistit sáhibům boty. O tom ale pochybuji a spíš se obávám, že nakonec budou proti sobě stát dvě bandy nesmiřitelných fanatiků a někde v celém tom maglajzu jsou jaderné zbraně. Ty, které Izrael údajně „nemá“.

       • vittta

        Já uvažuji na základě logiky, proto mě nemůžeš pochopit, protože uvažuješ na základě emocí.
        Co chtějí Židé, když jsou ti vyvolení?
        A kdo vlastně říká, že jsou vyvolení?
        Na 300 přeživších holocaust se ohradilo proti zabíjení Palestinců, jak odkázal Saul, čímž chtěl dokázat, že Židé opravdu zabíjejí, resp. dokonce páchají genocidu.
        Takže těch 300 asi vyvolení nebudou, či být nechtějí.
        Tedy, chtějí Židé obsadit Sýrii, Jordánsko, Egypt, chtějí snad pak pokračovat do Saudské Arábie či Iráku, nebo Libye?
        Jistě se shodneme, že ne, ale co tedy chtějí?
        Chtějí malý stát Izrael, sotva na mapě viditelný.
        Ten ale chtějí pro sebe, a pro Palestince, kteří se přizpůsobí jejich kultuře.
        Ona totiž židovská kultura má jeden zásadní fenomén.
        Ženy tam obecně nemají 10 dětí.
        To je důležité, protože ty palestické je mají.
        Pokud pak budou v jednom státě žít lidé tak natalitně odlišných kultur, logicky jeden národ za čas převáží, a bude problém.
        U nás je ten problém znýmý u romů.
        I kdybys viděla svět jakkoliv růžově, tito romové- pokud se nepřizpůsobí nám, nás jednou přečíslí.
        To je také to, čeho se nejvíc bojíme, protože pak bude zle-ale pro všechny.
        A toho se pochopitelně bojí i Židé.
        Jistě uznáš, že oblíbený argument, že by Češky měli mít tolik dětí, co Cikánky, nemůže obstát, protože stejně by přišel den, kdy se sem prostě nevejdem.
        Odlišná natalita je jedním ze zásadních problémů lidstva.
        Na tom to stojí, protože zdroje, i kdyby ses na hlavu stavěla, jsou omezené.

        • Janika

         Logiku nemáš už vůbec žádnou. Imigranty u nás odmítáš, to, že židé jsou imigranti, kteří převálcovali původní obyvatelstvo, nevidíš. Tak aspoň měř každému stejně, ty logiku.

         • vittta

          Odmítám, protože se nechtějí přizpůsobit a ani se sem prostě nevejdou.
          Nikdy jsem nebyl proti, aby tady nějaký cizinec byl, pokud jen by se nám přizpůsobil a žil s námi v míru.
          Časy se ale změnily, a nyní už musím být proti, protože je migrace a migrace, a já se záplavě přizpůsobovat nehodlám, a navíc, stejně jako u Němců, nemohu od oněch migrantů- až nás přečíslí- čekat cokoliv dobrého, a minimálně je to krajně nejistý podnik.
          Všimni si, že se Češi v obrovské většině vždycky zastanou Vietnamců.
          Není to tím, že by se tak dobře integrovali, ale prostě, jakkoliv mají své uzavřené komunity a páchají rozličnou trestnou činnost, navenek nijak agresivní nejsou, a jejich děti chodí do nšich škol- a jsou úspěšní.
          Nikde neřádí násilné vietnamské gangy, neznásilňují a neokrádají naše lidi na ulicích.
          A to je důvod jejich obliby.
          A to je též důvodem neobliby jiných, kteří to naopak dělají, a nemusíme chodit nijak daleko, vem jen naše Cikány.
          A také nejsou všichni stejní, jenže….ve značné míře, s nimi potíže jsou.

          • Janika

           Jenže já jsem ti nepsala o tom, že odmítáš imigranty. Vysvětluješ to románem na půl stránky úplně zbytečně, o tom řeč nebyla. Ta byla o dvojím metru.

          • vittta

           Nemohu udělat více, než vysvětlit svoje postoje.
           A vysvětluji je důkladně, aby mi zase někdo něco nepodsouval.
           Snad je ti milejší, když někdo dá nějaký odkaz a druhého nazve hlupákem a fašistou, ale já raději vysvětluji.
           A myslím, že moje vysvětlování se nelíbí mnoha čtenářům, takže to nepíšu proto, abych se zalíbil, ale proto, abych obhájil své postoje, bez ohledu na následky.
           Jak bych měl podle tebe reagovat…řekněme charakterněji?

          • Kamil Mudra

           „…to, že židé jsou imigranti, kteří převálcovali původní obyvatelstvo, nevidíš.Tak aspoň měř každému stejně, ty logiku.“
           Na to by ti, Janiko, mohl vittta opáčit: „Tak aspoň měř každému stejně, ty historiku.“
           Židé jsou na tom území mnohokrát převálcovaným původním obyvatelstvem už někdy od doby bronzové. Ale přesto se jich pokaždé alespoň část udržela. První protoizraelci byli Kanaánci. Redaktoři Starého zákona cítili potřebu prezentovat svůj národ coby „hrdinné dobyvatele kteří si svoje domovy vybojovali“ ale podle nejnovějších archeologických výzkumů tam prostě normálně žili a rozvíjeli se spolu s ostatními coby součást západosemitské kultury.
           Viz. např. zde: http://myty.info/view.php?cisloclanku=2005030001

          • Saul

           Tezke s temi vlakny tady.
           Takze odpovidam na Kamila 15.02(kde moznost odpovedi neni)
           Dejme tomu,ze mate pravdu.
           Myslite,ze by tento vas pofiderni historicky vyklad vytisteny na letacich a shazovany s bombami treba nad tou Gazou nejak primel Palestince k predani „sve“ zeme „jejich“ historickym vlastnikum ?
           Asi tezko,ze?
           A pofiderni ten odkaz je hodne.
           Mohl bych sem napostovat spoustu jinych,ktere stejne „verohodne“ dokazuji ,ze dnesni „Zide“ s temi puvodnimi izraelskymi nemaji geneticky nic spolecneho,protoze jsou to migranti z Chazarske rise.
           Kdo vi….ty geneticke testy probehly s nejednoznacnym vysledkem.
           Co se mne tyka,jednoznacna je ta humanita(ktera je na strane slabsich a utiskovanych)
           Ta pro vittu fraze, na kterou z vysoka sere a nad cimz jste se nijak nepozastavil.
           Cimpak to asi je?
           Zaujatost k nekterym komentum jste uz naznacil,na jine osobnejsi zaujatosti se ze zdvorilosti neptam a ani mne nezajimaji.

          • vittta

           To je dobrý žvást, humanita na straně slabších a utiskovaných.
           Kteří to jsou?
           Nejsou to ti negři s Eritrei?
           Ti už od pohledu musí hodně trpět….
           Podle mě jste humánní asi jako Havel.
           To byl velký humanista….

          • Kamil Mudra

           Genetické testy o kterých vím, napovídají o tom že potomci původních Kanaánců dnes žijí v Libyi. Ale můj odkaz není o genetice nýbrž o archeologii. Pokud vám můj odkaz přijde pofidérní, tak prakticky totéž se, ve zhuštěné formě můžete dočíst, hned na začátku, i v odkazu na Wikipedii, který jsem zde také postoval.

           Inu to je vaše věc, Saule, kterým archeologům se rozhodnete věřit, pokud nemáte ve sklepě stroj času a neskočíte se na ta místa podívat osobně. Já alespoň znám osobně vitttu, tedy i jeho styl vyjadřování a to je také důvod proč jsem se nad tou jeho větou nepozastavil. Na rozdíl od vás totiž vím jak to myslel. I vám by to nejspíš došlo po přečtení ostatních jeho komentářů, pokud byste k nim nepřistupoval předpojatě, ovlivněný vaším vzájemným rozkolem.

           Jinak, můj komentář se netýkal humanity jakéhokoli druhu nýbrž Janičina označení židů za imigranty, které se mi z historického hlediska jevilo, jemně řečeno, sporné.

      • Saul

       Takovou moznost ,prizpusobit se, jsme dostali i my Cesi.
       Za protektoratu !

       • vittta

        Jen omezenou,a v zájmu přežití jsme se museli přizpůsobit.
        Je ale i tak otázka, jak by se k nám Němci zachovali, kdyby vyhráli.
        A je nám často vyčítáno, že jsme se přizpůsobili, a naši dělníci vyráběli zbraně pro německou říši.
        Já jako muž, kdybych stál na hranici v r.1938, a měl odhodlání položit i život za svou zemi, bych vnímal jako pokrytecké, kdyby po mě pak někdo chtěl, abych se stavěl na zadní po Mnichovském diktátu.
        Na hranici bych totiž dostal pušku a náboje, a též výstroj, a mohl bych se nepříteli bránit.
        Ale když bych musel pušku odevzdat bez boje, jak po mě někdo může chtít, abych bojoval dál, bez pušky a podpory spojenců?

        • Janika

         No vidíš, a Palestincům v obdobné situaci tu pušku nesebrali, jejich vláda je nezradila. Tak se nediv, že bojují dál. A nevyčítej Palestincům, že jsou oproti zbabělým Čechům stateční a nespokojí se s rolí slouhů, aby přežili.

         • vittta

          Jsou možná stateční, ale kolik jich je, těch statečných?
          A kdo jim dodává pušky a náboje?
          Kdo peníze?
          Takže Palestinci jsou jen prodlouženou rukou někoho jiného.
          A ta ruka je zatraceně silná, a nediv se tedy pro změnu ty, že se jim Židé brání.

          • vittta

           Proč úhybný manévr?
           Nemám nic proti boji Palestinců, ať bojují, mají-li to za své právo či snad povinnost, ale též nechci bránit Židům, aby se tomu bránili.
           A já stojím na straně Židů, ty Palestinců, ale nech i ty bojovat Židy snaž se pochopit, proč bojují oni.

          • pacifista

           Ne nadarmo píšu pod jménem pacifista. Nejsou k ničemu boje ve jménu něčeho. Vždy se ukáže že byly zbytečné a ještě k tomu ve jménu někoho. Nezasvěcení obyčejní plebejci na to jen doplatí. Historie ukázala, že byli vždy jen využiti pro něčí zájmy. Buď jim jednoduše poručili nebo je vyhecovali propagandou že jde právě jen a jen o jejich zájem. Nikdy to nebyla pravda.

          • vittta

           A kdyby náhodou měl někdo tu drzost bojovat skutečně sám za sebe, tak mu to zatrhnou, jako třeba nám v Mnichově.
           I Rusové nakonec bojovali sami za sebe, takže jak jde čas, čím dál více se jejich boj s III. říší zpochybňuje a marginalizuje.

          • pařez

           „,,,Nejsou k ničemu boje ve jménu něčeho. Vždy se ukáže že byly zbytečné a ještě k tomu ve jménu někoho…“
           Někdy to platí, někdy ne – kdybychom se v r. 1938 nepodřídili a bránili, skončilo by to katastrofou – Hitlerovi by Francie s Anglií ještě pomohli nás porazit. Nemá cenu bojovat tam, kde není možné uspět – je třeba se vyhnout zbytečným obětem. V tomto se vláda ČSR rozhodla správně. Vezměte si, jak dopadli Poláci – ti měli také přislíbenou pomoc Francie – a nechali je v tom. Proč? Protože Němci táhli „správným“ směrem – na Rusko. Nás by v tom, kdyby nebyl Mnichov, taky nechali, protože jsme byli překážkou na cestě k Rusku. Proto nám také Stalin nabídl pomoc.
           Naopak si vezměte situaci na Donbasu – kdyby se tamní lidé nebránili, tak to skončí jejich genocidou, a díky podpoře z Ruska měli šanci uspět. Ono asi největší umění je rozpoznat, kdy do toho jít, a kdy ne.

         • pacifista

          Pařezovi z 10.12.
          Naprosto souhlasím, je to tak. Nyní napíšu jinou variantu, kdy by se nemusela prolévat v Donbasu krev. Je čistě teoretická, ale existuje. Rusko v současnosti podporuje svoje na Donbasu, to je nesporné. Je to pro něj životní nutnost, jinak by muselo připustit válku na svém území. Vlastně dělá k Ukrajině antiUkrajinu aby se měla čím zabývat a neměla čas na samotné Rusko. Vzpomeňme si ale na 90. léta za Jelcinovy vlády. Pohoda, klídek. Rusové nejlepší kamarádi. Se změnou politiky se všechno otočilo. A co bude dál v budoucnosti? Kdo ví kdo se ujme moci. Co když se zase všechno vrátí do Jelcinových časů a jaksi dobrovolně. Nikdo v to nevěří, ale co když jo? My jsme si také mysleli že se SSSR na věčné časy a jak to dopadlo. Může se stát všelicos. Z pohledu dějin by ale byly nynější oběti lidí na Donbasu zbytečné. To jen pro doplnění pohledu. Samozřejmě s tím souhlasit nemusíte.

          • Kamil Mudra

           Rusko potřebuje neutrální či ještě lépe alespoň na oko přátelskou Ukrajinu a hraje o čas. Jakmile USA ztratí svůj vliv v téhle končině, nová ukrajinská vláda brzy „zjistí“ s kým je lépe být zadobře = s Ruskem i Evropou. Začne to hrát na obě strany a Rusové budou mít tak potřebné předpolí. Takový scénář může smazat opravdu jen rozpad Ruska (který samozřejmě nelze zcela vyloučit) který by ovšem vypadal úplně jinak než za Jelcina. Věřte tomu že by to nebyla pohoda a klídek nejen pro Rusko ale i pro pořádný kus světa a možná pro celý. Následné dějiny by o Donbas pohledem ani nezavadily protože tamější oběti by se staly kapkou v moři.

          • pacifista

           Mám úplně stejný názor.Ano, Rusko hraje o čas a proto velkou roli hraje dnes Donbas. Pokud by nyní došlo v Rusku k nepokojům a následně k občanské válce, byla by to pohroma pro celý svět. Ovšem za takových 40-50 let už si nikdo dnes nedovede představit co bude. A do té doby já umisťuji své “ jaksi teorie“. Tam by už to třeba mohlo být reálné. Nebo ne?

         • vittta

          To je můj názor, Broku.
          Chcete mi ho vzít, zakázat, nebo vyvrátit?
          Nemusíte mi ho vyvracet, jak kdesi psala Janika, že jízlivě chci dokázat, že černá není černá, nebo jak to psala.
          Nestojím o to, pokud o to nestojíte vy.
          Ale měl byste ten názor respektovat, jako názor občana na politický problém, když už ho sám neoponujete.

       • oh

        Možná dostaneme i druhou šanci k přizpůsobení se, tentokrát ve Spojených státech Evropských Herr Schulze. Tedy, jen když budeme hodní a nebudeme už odmlouvat starším a civilizovanějším malířům.. eh co to plácám, knihkupcům.

        • vittta

         To je ono.
         Já se ale nechci tomuto přizpůsobovat, proto píšu o boji, bude-li nám k tomu dána příležitost!
         A bez rozpaků budu hlasovat pro Czexit, i když vím, že se budeme mít hůře.

       • pacifista

        A kdybyste dostali možnost přizpůsobit se nebo se postavit ke zdi, co byste si vybrali?

        • vittta

         Ono bylo ještě hůř.
         U zdi snad by se dalo i vydržet, snad není tak hrozných pár vteřit fyzické bolesti, ale postavit ke zdi i svou rodinu, to nevydrží nikdo!

  • hans

   Pan Kalvach je asi v deliriu.

   jak desítky tisíc Palestinců díky Izraeli mají pevný plat a ne daleko do práce,
   No a? Miliony Evropanů včetně desítek tisíc Židů měli díky Hitlerovi pevný plat a blízko do práce, na nuceném nasazení a v koncentrácích… Spielberg o laskavých esesácích, kteří dávali práci Židům, dokonce natočil dojemný film… V tomhle sionisté za nacisty těžce zaostávají.

   jak skupinky idiotů na něčí výzvu chodí házet granáty na Izraelce a pak Hamásovci jen tak pro potěšení otravují raketkami území Izraele a soustavně budují podzemní štoly, kterými přináší ze Sinaje (pašují) zbraně a munici i ruční raketomety.

   V normálních zemích se neříká idioti, ale hrdinové boje za svobodu. My Češi máme Kubiše, Gabčíka.. Fajtla, Jaroše, Svobodu.. Palestinci mají zase ty své.

   Vy evidentně máte za hrdiny Heydricha, Meirovou, Eichmanna, Churchilla, Šarona a podobné obyvatele pekla.

   od roku 2000 př. n.l. , kdy se datuje písemný doklad o původu města a jeho obyvatelích (Izraelité).
   Běžte někam se svými fiktivními alternativními dějinami. 2000 př. n.l. (a ještě mnoho století poté) po Izraelitech nebylo ani vidu ani slechu.

   Palestině nikdo nebere východní část,
   Bere. Židi ji Palestincům sebrali, začlenili do svého státu Izrael a nyní ji postupně od Palestinců očišťují.

   kde mohou mít ambasády kterékoliv země světa.
   Kterékoliv ne. Jen ty rasistické, které uznávají právo židovských nadlidí na okupaci a etnické vyčištění Jeruzaléma.

   Hlavním městem Izraele může Jeruzalém být, na to mají židé právo
   Židé nemají právo ani na okupaci Jeruzaléma, ani na jeho připojení ke svému státu, a už vůbec ne na jeho prohlášení hlavním městem. Leží totiž v cizí zemi, Palestině. Ostatně jako i celý zbytek Izraele, na který také Židé nemají legitimní právo.

   ale i Palestinců, v čemž jim patrně Izrael bránit nebude. Nebo snad již brání?
   Ano, brání. Svou nelegální a nelegitimní okupací, anexí a etnickými čistkami.

   Palestina ještě není státní útvar a nemá hlavní město, nebo to je snad dnes již jinak?
   Je státní útvar a má hlavní město, Jeruzalém. Už desítky let. Akorát je okupovaný víme jakými rasistickými vetřelci.

 3. vittta

  Všichni uvedení skutečně lžou, lží se živí.
  Jde jen o politické přesvědčení konzumenta.
  Tomu uvěří- a tomu ne.
  Pokud OSN bude tvrdit, že v Kosovu probíhal holocaust Albánců, někdo tomu uvěří, a jiný ne.
  Pokud OSN bude tvrdit, že Krym uchvátilo Rusko vojenskou mocí, jedni uvěří, a jiní ne.
  A OSN je příklad, lze doplnit libovolnou organizaci, či médium.
  Vše je jen o víře.
  Často dokonce ani ti, co jsou v místě přítomni, nevědí nic o pozadí událostí, a sami vidí jen to, co se jim hodí.
  Dokonce i u nás doma v ČR, kde všichni žijeme, je plno zarytých odpůrců…třeba Zemana, a dali by ruku do ohně, že Zeman chlastá a ohrožuje demokracii, zatímco jiní naopak vidí v Zemanovi záchranu vlasti a pilíř demokracie.
  Co pak kdo chce povídat o pravdě a lži?
  Dokonce i tady, na tomto komorním blogu se buď věří-nebo nevěří.
  Napadá mě třeba Ondřej, který na důkaz svých tvrzení dává rozličné statistiky, které často jsou tak podivuhodné, že je nesnadné jim uvěřit i těmi, co dané věci věří.
  Jak třeba vysvětlit obrovský ekonomický přínos migrantů, když jich jen zlomek pracuje, a zbytek dostává obrovské částky na obživu a bydlení?
  Když navíc Němci budou chodit do důchodu v 70?
  Některým věcem se prostě věří lépe, jiným hůře.
  Mě se tŘeba špatně věří genocidě Palestinců Izraelci, když Palestinců v Izraeli stále přibývá.
  No, kdo ví, jak to všechno je……

  • vittta

   Co by to mělo konkrétně dokázat?
   V každém národě je přece moře názorových skupin.
   Těžko je pro nás, co tam nežijeme, soudit jednání izraelské armády či Palestinských vrhačů kamenů či střelců raket.
   Ale když si třeba vezmu zprávy OSN a útlaku romů v ČR- a já je četl- pak musím minimálně připustit, že je vylhaná od B až do Y, když už ne od A do Z.
   Nikdo je tady totiž neutiskuje, jmenovitě ne třeba co se přístupu ke vzdělání týká, jak je tam konkrétně uvedeno.
   Copak o to, někdo to může takto vidět, neb jsou různé názorové skupiny, ale mezinárodní organizace by měly vycházet z reality, než z nějakých názorů zanedbatelné části populace.
   Já se pak musím zeptat, na jakém základě taková zpráva OSN vznikla, protože zpráva OSN má obecně větší vážnost a případné důsledky, než hovor party lidí v hospodě.
   Tak tedy nějaká komis se sejde, jede sem, a účastní se dlohodobě vzdělávacího procesu, či zkoumá na vlastní kůži životní podmínky romů?
   To si lze těžko představit- ale pro relevantní zprávu by to tak být mělo.
   Komis Červeného kříže svého času také neshledala v Terezíně za války nic trestuhodného.
   Takže nějaký úředník se jede podívat do Chanova a tam vidí, jak romové žijí.
   Zděsí se, a napíše zprávu, že je tady utiskujeme.
   Nebo se ani nenamáhá, a jen si přečte hodnocení nějaké „lidskoprávní“ organizace, která za peníze daňových poplatníků a jiných mezinárodních organizací takové zprávy chrlí.
   Výsledek tomu odpovídá, a i oni, ti v OSN, jsou za svoje zprávy placeni.
   Výsledkem jsou obyčejné pavlačové drby, byť v tomto případě- nadnárodní.
   Nemám pak ale já sám důvod, věřit jakýmkoliv zprávám OSN (a jiných organizací) o čemkoliv.
   Žijí ze lži, tyjí ze lži, a pravda je nezajímá, a objektivně….ani je zajímat nemůže, protože všude jsou rozličné nátlakové skupiny, co lobují za různá politická hodnocení, takže kdyby si náhodou dal někdo tu práci a skutečně celé roky mezi těmi romy žil, tak ho za tu zprávu vyrazí.
   Což se v jiných případech i stalo, nebo ho rovnou zavraždí, jako toho chudáka anglického, co drze napsal, že v Iráku žádné ZHN nebyly….

 4. vittta

  A ještě ti napíšu Janiko jinou věc, též velice logickou.
  Jsi o něco starší jak já, a jistě i ty citíš, že už tvoje síla není taková, jak bývala, a každý den je jí méně, a smrt se blíží čím dál rychleji.
  Chtěla bys, abys měla sílu až do 100 let, jako by ti bylo 40?
  Chtěla bys být žádoucí pro muže, a necítit bolesti všude každé ráno, než se „rozhejbeš“?
  Podle mě ano, alespoň já bych to tak chtěl.
  A klidně půjdu do důchodu ve 100 letech, pokud jen budu mít sílu pracovat do toho věku.
  Problém odchodu do důchodu v 70 letech ostatně nespočívá ani tak v tom, že by lidé byli tak líní, ale v tom, že prostě už nemají sílu mnoho prací vykonávat.
  Snad tohle bude brzy možné, snad je to možné už dnes.
  Ale nikdo to nemůže aplikovat do praxe.
  Kdyby totiž se lidé dožívali jen těch 120 let, tedy 100 let mládí, a pak 20 let stárnutí a stáří, muselo by se rodit méně dětí.
  Vyspělí národové už první krok udělaly, neb máme málo dětí a lze si užívat sexu libovolně, aniž by hrozilo neplánované početí.
  Bude sice méně dětí, ale nebude ubývat ani počet obyvatel, ani počet práceschopných obyvatel, a na udržení stavu klidně postačí, když bude mít žena jedno jediné dítě, a ani to možná ne.
  Žádný sociální otřes nenastane.
  Jenže když jiné národy svou obrovskou natalitou naplní zemi dětmi, jak pak můžeme déle a v plné síle žít?
  A myslím, že žít déle a v plné síle je cílem lidstva, snad by nechtěl každý být nesmrtelný, ale drtivá většina vy ráda žila do 120, či i 200 let, aby si mohla v klidu užít své zkušenosti.
  Takhle když konečně člověk dozraje, je starý a nemocný, a brzy umře.
  To jistě není nic, co by stálo za nějaký pocit štěstí!

  • Kamil Mudra

   „Bude sice méně dětí, ale nebude ubývat ani počet obyvatel, ani počet práceschopných obyvatel, a na udržení stavu klidně postačí, když bude mít žena jedno jediné dítě, a ani to možná ne.“
   To by znamenalo docela rychlý populační pokles. Početně – nikoli genderově – by to dopadlo jako kdyby během jedné generace vymřeli všichni muži. A to ještě v optimálním případě že by žádný potomek nezemřel dříve než by stihl za sebe zplodit/porodit dalšího potomka.

   • vittta

    Nerozumím.
    Když budeme žít do 120 let průměrného věku, pak populace zůstane stejná, i kdyby se po 45 let nerodilo dítě žádné.
    Pokud pak tvůj cíl není být do 100 let mladý, pak já bych to chtěl.
    Já už se toho samozřejmě nedožiju, a přál bych to svým dětem a vnoučatům.

    • Kamil Mudra

     Aha. Ty to myslíš tak že se počet obyvatel nezmění během té jedné generace.

     • vittta

      No pokud bude- teoreticky skokově, průměrný věk místo 75 let (nevím přesně) 120 let, pak se 45 let nemusí narodit jediné dítě, a populace zůstane stejná.
      Samozřejmě v praxi to takto skokově nejde, navíc by se musela změnit společnost, když by byl člověk v 90 prakticky mladý.
      Ale s dnešními možnostmi lze jít za tím cílem, a myslím, že to není špatný cíl, a je nedůstojné inteligentních bytostí, co létají do kosmu a vidí hvězdy vzdálené miliardy světelných let, aby žili tak krátce.
      Problém ale je, že na zemi je mnoho typů civilizací, a jakýs- takýs pořádek udržují pouze zbraně.
      Plno lidí se mi směje, ale zbraně jsou tím, co postavilo naší civilizaci až do stavu, kdy vědecký pokrok je obrovský.
      Zbraně ovšem odčerpávají i množství zdrojů, takže se skrze ně i případný pokrok brzdí.
      Poslední dobou si ale nejsem jistý, jestli více prostředků berou zbraně, nebo „prasečáky v Letech“, či jiné nápady mezinárodních vyděračských a mafinásky organizovaných neziskovek.
      Já jsem tuhle úvahu zařadil do toho mého psaní, že jako někdo pochopí, že lidstvo by mělo mít nějaký cíl, který je dostupnou technologií reálný.
      A myslím si, že to prodloužení života reálné je, ale násilné vnucení rovnosti ras a národů zatím možné není, tím spíš, že se sice mluví o rovnosti, ale ve skutečnosti jde o prosazování protibílého rasismu.
      Moc to tady nechápou, oni vůbec hodně věcí nechápou, a spíše než by se snažili o diskuzi, tak raději sluníčkově nálepkují.
      Nebo to tak alespoň vypadá, že nechápou, a tím „oni“ myslím jakousi většinu, zřejmě dost nadpoloviční.

      • Kamil Mudra

       Na prodlužování života bych necílil. Pro tohle zrovna platí že s jídlem roste chuť. Tobě teď zrovna připadá žádoucí dožití 120 let. Ale pokud by to tak bylo chtěl bys cílit třeba na 150, pak třeba na 200… atd.
       Ono ani nejde tolik o to jak dlouho člověk žije, jako spíše o to jak žije.
       Jsou lidi kteří se zastaví ve svém vývoji někdy ve třiceti a s tím co do té doby „poberou“ si vystačí, beze změny, po všechna zbývající léta která se tu ještě pinoží. A jsou jiní kterým by ani 500 let nebylo dost.

       • vittta

        A na co bys cílil?
        Máme dostatek žrádla, tepla, jsme mobilní, máme dobré oděvy…
        Já bych prodlužování věku považoval za vhodné.
        S jídlem sice možná roste chuť, ale tu si můžeme jako lidé nechat leda zajít, protože každý je smrtlený a asi těch 120 let je určitý limit, jak se zdá.
        On se věk už tak prodloužil, ale v 70 je většina lidí stejně v prdeli, jako by byla ve středověku, jen se toho tehdy prostě nedožili kvůli- z dnešního pohledu- banalitám.
        To by byla náhodou pecka, být do 100 mladý, víš, kolik bys dostal šancí začít znovu, když bys něco posral?
        A vesměs, něco posere každý a pořádně!
        No…a někdo nezmouří ani ve 100 letech, tak to je, s tím asi nenadělá nikdo nic, a některým lidem je i 50 let moc a nevědí, co počít s životem….
        Ale on by také musel člověk jinak uvažovat, protože s touto možností by se už vyplatily jiné věci jak dnes…..
        To je širokou diskuzi, to nestačí jen říci, že by se žilo déle a kvalitněji, co se zdraví týká.
        A místo toho řešíme negry a Židy, jak ubližují Palestincům, jako by těm, co se zastávají Palestinců bylo něco po tom, jak tam žijí.
        Židé a Izrael je strategický zájem, ale zatávat se Palestinců je zbytečná naivita.
        Kurva kolik lidí ve světě trpí, a více jak Palestinci, a koho zajímají?
        Nikoho….
        Je to jen mediální komedie, byť smutná.

        • pacifista

         Je to krásná utopie, ale kdo by to nechtěl že? Snad to jednou bude i možné, ale také pěkně drahé, tudíž ne pro každého. Ale snít zakázané není.

        • pařez

         „…ale zastávat se Palestinců je zbytečná naivita…“
         Hluboký omyl. Pokud svět se svými problémy a rozpory připomíná bedýnku s dynamitem, pak Blízký východ s Palestinsko-Izraelským konfliktem představuje jednu z jeho roznětek. Z jedné věci mají Izraelci obavy – a to, že se proti nim spojí jak sunité, tak šíité. Z toho důvodu se snažili přiživovat mezi nimi rozbroje, proto Izrael podporoval sunitský Islámský stát proti Sýrii a Iráku. V září 2013 hrozil scénář, že po napadení Sýrie letectvem US Navy a po vypuknutí (zatím) konvenčního konfliktu mezi USA a Ruskem by se do konfliktu zapojil také Irán, který by napadl Izrael i Saúdskou Arábii, zablokoval Hormuzský průliv a přerušil dodávky ropy ze Saúdské Arábie – i kdyby zůstal vojenský konflikt omezen na oblast Blízkého východu (což není pravděpodobné), skokový nárůst ceny ropy by způsobil globální hospodářskou krizi spojenou se zhroucením finančního systému. Většina z nás vůbec netuší, že za dnešní v podstatě pokojný život vděčíme mimo jiné i bonmotu Johna Kerryho, že ‚USA nezaútočí na Sýrii, pokud ta do týdne odevzdá své chemické zbraně‘ (jen jejich seznam se vytvářel 2týdny, po roce bylo odevzdáno něco přes 90%). Ale aby takovéto katastrofické scénáře mohly reálně proběhnout, musí mezi společnostmi existovat hluboké rozpory a žhnout nenávist – tak, jako v případě Palestinského konfliktu. Nalezení řešení tohoto konfliktu se dnes jeví jako téměř nemožné, jako je nemožné nalezení pro obě strany spravedlivého uspořádání. Je možný jen kompromis, který budou na obou stranách odmítat radikální frakce, a tak jej zmaří v samém zárodku. Je v našem vlastním zájmu aby zde docházelo ke zklidňování situace, a to není možné bez zohlednění zájmů Palestinců, bez zabezpečení jejich životních potřeb, bez vytvoření jejich životní perspektivy a naději na budoucnost s prosperitou. Pokud někdo nepoznal nic víc než život v utečeneckém táboře, pokud trpí nedostatkem vody, jejíž zdroje mu „okupant“ sebral bez náhrady, pokud je někdo neustále ponižován kontrolami, bezprávím, beznadějí – můžeme se divit, že se radikalizuje?
         U tohoto tunelu je světlo na konci v nedohlednu…

         • vittta

          Palestinsko-Izraelský konflikt je ve skutečnosti islámsko-Izraelský konflikt.
          I kdyby Židé dali Palestincům Izrael celý, stejně jim to bude málo, a budou je chtít zabít.
          A co oni ti Palestinci dělají v těch uprchlických táborech?
          Proč nejdou masově do Evropy, která by je jistě přijala?
          Proč nejdou do jiné, muslimské země?
          No, prostě proto, že jejich úkol je rozvrátit Izrael, a za to jsou palestinští vůdci placeni.

 5. astraustralia

  viita toho o vztahu Israel- Palestina napsal hodne
  ale cim vice tim vice ve sve pro-israelske argumentaci je pres caru:-(
  Bud ignoruje, nebo nevnima, nebo dokonce popira nektera fakta tamniho konfliktu.
  Uvedu malickost na kterou neexistuje pro-Israelska obhajoba ci argument ze je to tak spravne.
  Israelske informacni centrum:
  Likvidace domu Palestincu se stupnuje.
  Israel demolished more Palestinian homes in West Bank in first half of 2016 than in all of 2015
  http://www.btselem.org/press_releases/20160727_house_demolitions_in_area_c
  Israelske zdroje pisi kolik staveb bylo zbuldoserovano !
  48,488 Palestinian structures
  Palestinci Israeli NULA domu !
  https://en.wikipedia.org/wiki/House_demolition_in_the_Israeli%E2%80%93Palestinian_conflict

  Pokud by v jednom dome bydlelo cca 5 az 10 obyvatel premnozenych Palestincu
  tak touto likvidaci prislo o strechu nad hlavou ctvrt az pul millionu Palestincu.
  Dalsi duvod k toleranci, lasci prizpusobeni ?
  Prizpusobeni cemu komu ?
  Dokonce uz i na vladu USA to bylo prilis !
  Posledni mesice Obamovy vlady byly v duchu pripominek ze Israel nema pokracovat ve stavbach israelskych obydli a osad na okupovanem uzenia likvidaci obydli Palestincu.!
  Proti temto faktum stoji nejsilnejsi argument ktery tu vitta nabizi totiz ze Palestinci se pres vsechny israelske premnozuji svedci o cem ?
  Snad ne o tom ze toho buldozerovani bylo malo.

  Jeste posledni vyhrada.
  Srovnani s Cikanskym ethnikem nelze pouzit.
  Na rozdil od Cikanu Palestinci chteji vlastni stat a sve uzemi si sami spravovat. S Cikanskym ethnikem na uzemi Slovenska Cech madarska Rumunska nesrovnatelne.
  Reci o prizpusobovani jsou chybne, nejde o prizpusobovani ale o toleranci.
  Tak jako toleruje obyvatele CR obyvatele Slovenska a naopak podobne by mela pracovat i tolerance israelsko-palestinska.
  Proc to nejde na to tezko bude vitta hledat argument pri jeho stylu argumentace a zcela jednostrannem pohledu.
  V konfliktu samozrejme o vittta a lidi jeho nazoru jde nejmene, nejde ani o presidenta Zemana a politiky s nim souznejici,
  jde jen o Israelskou vladu a proti ni vladu Palestiny a neochotu se domluvit jako rovny s rovnym !

   • Kamil Mudra

    „Proc to nejde na to tezko bude vitta hledat argument pri jeho stylu argumentace a zcela jednostrannem pohledu.“
    No, on člověk ani nemusí být politologem nebo historikem. Postačí si přečíst alespoň tenhle (dost dlouhý) článek na Wiki a bez ohledu na případné rozporuplnosti v detailech, si každý uvědomí proč v té oblasti ještě hodně dlouho nebude mít tolerance a vstřícnost, z obou stran „na růžích ustláno“. Myslím že každý kdo se chce tímhle bolavým místem zabývat a udělat si alespoň rámcovou představu o tom co tam probíhá, by si ten text pozorně přečíst měl.
    https://cs.wikipedia.org/wiki/D%C4%9Bjiny_Izraele#Historické_pozadí

    • pacifista

     V roce 1949 odchází Britové z Indie, ale dělí ji na 2 části. Utváří Pákistán uměle. Nikdy předtím nebyl. Název vymysleli Indové, kteří studovali v Londýně. Budhisté a hinduisté museli do Indie, muslimové do Pákistánu. K Indii se vytvořila tzv. protiIndie, čili antiteritorium. Štvou je proti sobě, ozbrojují teroristické skupiny. To samé se stalo, když couvali z Číny, kryli své čínské spojence v opozici a vytvořili Thajvan. Vůbec nezpochybňuji historii palestinského státu a Židů, zde ve wikipedii popsanou. Chci jen říct, proč se tenkrát po 1. světové válce a pak po 2. světové činili Britové tak aby vznikl stát Izrael. Dnes jej podporují USA. Britové jsou s nimi v alianci už dlouho a chovají se k sobě jako bratři. Vždy spojenci, čili jedno jsou. Dnes hodili mezi obyvatele Středního východu rozbušku. Proč asi? Zdá se jim, že by tam bylo příliš klidno? To je ta politika zadržování o které se zmiňuji již dříve. O lidi zde vůbec nejde. Ti jsou až na posledním místě.

     • tresen

      Britové se v oblasti chovali, jak známo, dosti obojetně. Vznik židovského státu chvílemi podporovali, pak zas brzdili.
      Konečné slovo nechali na OSN.

       • tresen

        Ten palec dolů je ode mne, ale tentokrát daný omylem.
        To, že osud Izraele jednu chvíli opravdu závisel na československých zbraních, je sice pravda, ale s tím už Britové neměli co do činění.

       • pacifista

        Já teď uvedu takovou svou teorii, ale nemusí s ní všichni souhlasit, je to jen o tom co mě napadlo už dříve. To že vzniklo Československo, nebylo jen tak. Zasloužil se o to jak ví všichni TGM. TGM Pocházel z velmi chudých poměrů. Matka byla služka a měla jej za svobodna, otec neznámý. Jeho otčím byl také ze společenské vrstvy jako matka. TGM se ale dostalo vysokého vzdělání a mohl navštěvovat císařský dvůr ve Vídni. Patřil do zednářské lóže. Řekněte, komu z takových poměrů se to poštěstí? Teď ať si každý zapne svou fantazii. Kdo mohl být jeho otec? A nyní to trochu zkrátím. Ženu si našel Američanku, měl tam takové styky, že mohlo vzniknout Československo. A pak bylo potřeba podpořit Izrael. Bylo vyhlášeno embargo na dodávku zbraní Izraeli. Nikdo z mocných to porušit nemohl, bylo by to okaté, muselo se udržet jakési zdání. Posloužil k tomu nevýznamný stát Československo, který nyní mohl splatit svůj dluh za umožnění svého vzniku. Ani žádné sankce nebo trest za to, že Izraeli zbraně dodává nebyly. To kdyby si dovolil a neměl to posvěcené těžko by to prošlo.

        • embecko

         To mate jako s Palestinou, Pacifisto, to byl take handl s Anglicany za to, ze se izraelske lobby podari prosadit, ze USA vstoupi do valky. USA se drzely zkratka a uznavaly svoji neutralitu, ale pak doslo k prekvapive zmene, zapracovala media a prezident se pridal a obratil. Americane se pridali k Trojdohode, Anglicane vzali pravitko a vytvorili novy stat.

      • pacifista

       To víte tresen, když nechcete aby vás hned všichni prokoukli, musíte dělat politiku chytře. A v tomto je uveden zářný příklad. Vždyť OSN už neplní mnoho z toho k čemu byla zpočátku vytvořena. Nyní se už jaksi nehodí, časy se změnily. Nejraději by ji zrušili. Podle mne by měla být zachována, respektována a dále sloužit ke komunikaci národů. Komunikace je moc důležitá, pokud ustane je konec.

       • tresen

        Nevím, co tím máte přesně na mysli. Když Britové nedokázali vyřešit rozpory na svém mandátním území a přehrály to na OSN, byla vytvořena speciální jedenáctičlenná komise /bez účasti velmocí/, která připravovala návrh pro Valné shromáždění. Tam byla předložena finální podoba řešení – vznik dvou států. To bylo přijato velkou většinou zemí. Velká Británie se zdržela hlasování.
        Jak to bylo dál, všichni vědí. Palestinští Arabové se rozhodli, že pro ně bude lepší, když vyženou Židy z Palestiny. Na což v důsledku doplácejí dodnes.

        • pacifista

         Britové se v oblasti chovali, jak známo, dosti obojetně. Vznik židovského státu chvílemi podporovali, pak zas brzdili. Konečné slovo nechali na OSN.

         Vysvětlím, co mám na mysli. To že se chovali obojetně nepopírám nijak. Sami to nedokázali vyřešit, protože to budilo velké emoce v jejich případě. Lépe se to přijme od jiných, malých, tzv. nezávislých. Hlavně svět to přijme. Ti jichž se to týká to přijmou těžko. Chci tím jen říct, že to neznamená, že by se vzdali svých cílů. Jen to dělali chytře, tak aby nikdo nepoznal, že je to jejich práce. Nač si všechny kolem sebe rozházet, že. Tahali jen dobře za nitky, měli v tom už staletou praxi. Stačí jen dobře vylobovat a sestavit tu jedenáctičlennou komisi. V OSN se dalo řešit spoustu věcí a ještě to působilo demokraticky. Veřejné mínění (a o to nejvíc šlo) bylo spokojené a hlavně pak bylo na jejich straně. Svět je řízen a nic se neděje jen tak samo sebou.

         • embecko

          Vy uz jste o etapu dale, zidovsky stat se stal realitou po IWW (de fakto, ne de iure), po 2. valce OSN jen stvrdilo fakt, se kterym se uz stejne nedalo nic delat. Weizmann to kdysi rekl velmi chytre: Na konci kazde valky jsou mirova jednani a na ne musime byt pripraveni. Podstatne bylo vyjmuti Palestiny z teritoria Osmanske rise, pak uz to slo jakoby samo (to myslim s nadsazkou).
          Pred IWW zilo v Palestine nejakch 50 tisic zidu, ne vice, po valce behem 5 let pribylo 100 tisic lidi
          http://www.jewishvirtuallibrary.org/jewish-and-non-jewish-population-of-israel-palestine-1517-present

          • embecko

           Soupnul jsem to do spatneho vlakna, nejak to tu orientacne nezvladam :o)

          • pacifista

           Máte ve všem pravdu.To já ale vím, že už jsem v té druhé etapě, a v příspěvku zde z 10.12. ve 22.26 o tom píšu. Zde odpovídám jenom tresen na její dotaz. Angličané se ale činili v této věci již od rozpadu Osmanské říše a potřebovali to dotáhnout do konce, tedy jak sám říkáte de jure.

        • hans

         Nesmysl. Nedoplácejí.

         Rozhodnutí Palestinců odmítnout nehorázně nespravedlivé odevzání velké části jejich vlastní země cizím vetřelcům bylo logické a rozumné, a nijak a ničím na něj nedoplácejí.

         To že se jim nepodařilo osvobodit vlast od vetřelců (mnohem lépe vyzbrojených a zorganizovaných) je jiná věc. A že vetřelci nezávisle na rozhodnutích Palestinců naplánovali a provedli masivní etnickou čistku a genocidu je také jiná věc s rozhodnutím Palestinců nesouvisející. (Už jen proto, že je předcházelo)

  • vittta

   No, přeci vám něco napíšu, Astře, i když samozřejmě znám váš názor na tuto problematiku.
   Lidé obecně nemají rádi Židy, i když se zaklínají jinak holocaustem při každém usrání jejich politického oponenta, jak o tom svědčí množství mínusů, které jsem obdržel nad rámec klasiků, tedy Janiky,Saula či Ondřeje a Tribuna.
   Myslím, že tentokrát se mínusování zdržela Třešeň, která Židům také fandí, ale je posraná strachy to napsat, aby si nezadala.
   Proč lidé nemají rádi Židy jsem nikdy nepochopil, ale nezdá se mi, že by to bylo kvůli jejich „ubližování“ Palestincům, na které stejně každý sere, a používá je jen kvůli plivnutí na Židy.
   Nenávist k Židům je jakýmsi zvláštním způsobem „ve vzduchu“, nic nemají než ten kus hlíny v poušti, vládnou světu tak, že na ně každý plive, a čas od času jim zpříjemňuje život pogromy, a bohatí Židé páchají stejné sviňárny jak jakýkoliv jiný boháč, tedy ve všech možných politických cílech.
   U nás třeba hodně Židů jaksi fandí migraci, i když podle Norimberských zákonů to nejsou žádní Židé, ale v nejlepším případě míšenci 1, ale spíše druhého stupně- a Němci uměli toto pojmenovat.
   Přesto je lidé, co také fandí migraci, nenávidí.
   Je to pro mě dlouhodobá záhada, abych řekl pravdu, protože na světě se dějí horší věci, mnohem horší, ale plno lidí zajímají jen nějací Židé, kteří ani dokonce Palestincům nesekají ruce a nohy,a nepřibíjejí je na vrata stodol, jak je obvyklé u každé správné bojové mise podřadných armád, co jsem o nich psal.
   Já sám jsem viděl dlouhé hodiny dokumentů o holocaustu, a věru by se těžko hledal záběr, který jsem ještě neviděl.
   A přečetl jsem plno knih, které byly nasáklé krví, a mnozí by je snad ani nemohli číst, protože by nemohli pak spát.
   Uvažuji o těch věcech asi jinak než mnozí jiní, a snažil jsme se pochopit jednání Němců, Maďarů,Ukrajinců, Lotyšů a Litevců či Francouzů, co se aktivně na holocaustu podíleli, ale i Američanů či Britů, kteří nijak nezasáhli, i když vše věděli, a mohli bez potíží bombardovat kremační pece v táborech, a tím notně zabrzdit vraždící mašinerii, která právě na konci války gradovala.
   Židé na záběrech či fotkách nevypadali vesměs nijak honosně, byli úplně obyčejní.
   Došel jsem k závěru, že holocaust nikomu v podstatě nevadil, tedy co se politiků týká, a moc se jim hodilo, když je nemuseli zabíjet sami, ale mohli to nechat páchat Němce.
   Jenže Astře, nejen já jsem viděl ty záběry, a nejen já jsem četl ty knihy, i mnozí jiní to dělali, a četli více knih a snad viděli i více fotek a záběrů, které nejsou zveřejňovány.
   A byli to i Židé a i oni nutně museli dojít k podobným závěrům.
   Každý na ně sere a nikdo je nemá rád, aniž by věděl vesměs proč.
   Proto je podporuji, a proto je chápu, protože se musí spoléhat jen a jen sami na sebe, a kdokoliv jednou vidí a čte tyhle věci, už nikdy na to nezapomene, a pochopí mnohé z tvrdé zarytosti Židů, protože oni hrají o své přežití, a žádní Palestinci, či mezinárodní právo, jim v tom nemůže zabránit.
   Protože Palestinci jsou rukama někoho jiného,a mezinárodní právo je cár papíru, vhodný leda na utření prdele v nouzi, a uhýbá se více, jak vrbový proutek, když se plete pomlázka.
   Proto a jen proto vidím věci tak, jak o nich dlouze píšu!

   • Ondřej

    já také Židům fandím, ale ne nad rámec toho, jak „fandím“ i jiným. Liberální společnost ve které žiji v prostoru západu nefandí jen „někomu“, ale všem. Ťíká se tomu INKLUZE. Ti, kteří mají víc problémů kvůli nějakým nechtěným hendikepům (barva pleti, či víra patří mezi ně, ale je to i pohlaví, sexuální orientace, invalidita), dostávají OD CELÉ SPOLEČNOSTI, solidárně pomoc od ostatních, Takže když si vezmu situaci před půl století nadávat na „negry“ bylo v jistých částech USA vynikající především zemědělstvím a malým vzděláním tamních „bílých“, prostě normální a nikdo by si nepomyslel, že ta nenávist se přesune i na nás bílé, že se nakonec budeme nenávidět i sami mezi sebou. Ženský jsou „k…..y“ jak se o nich vyjádřil literární talent Taras, který má ovšem do Kundery přeci jen daleko, homosexuálové devianti se sklony k pedofilii, kriplové ve škole zdržují silné a inteligentní (je zajímavé, že tuto selekci většinou prosazují dělníci a řemeslníci, rozhodně ne akademická obec a intelektuálové, takže asi tito „inteligenti“ cítí od „kriplíků“ konkurenci, oh:-) a další sociální skupiny.

    Nenávist vůči celým společenským skupinám byla předobrazem moderny, kdy lidé po pádu feudálního Německa, R-U a Ruska a předtím Itálie se jejich nástupnické státy opravdu až na vzácnou a čestnou výjímku masarykovského Československa, nedokázaly vyrovnat s odpovědností za sebe sama. Nedokázaly se vyrovnat se svobodou, ani s tím, že demokracie obnáší i názory odporné a primitivní, nicméně mimo násilí (a na tom jsou všechny nenávistné ideologie založeny, ať je cílem nenávisti rasa, náboženství, etnicita, sociální třída, sociální postavení, typ vzdělání, věk, pohlaví, sexuální orientace) že mladou demokracii nedokázaly nově vzniklé státy ochránit jasnou autoritou státu a jeho povinností vymáhat právo. Právo které si nakonec sami lidé ve volbách stanovili. Takže v onom případě ebertovského Německa to byla vina i sociální demokracie, že nebyla schopna v ulicích zasáhnout proti náckům a komunistům podle zákona. A s podporou rozhodujících elit společnosti. Ty měli investovat do nového společenského zřízení daleko více osobního kapitálu s podpisem vlastního jména. Umělci jako Lion Feuchtwanger, bratři Mannové či intelektuálové z Franfurtské školy a většina tzv. Erasmovců, která odolala vábení nacistickou mocí nabízející hvězdné kariéry a osobní moc, byla ne tak početná a z pozic společenské prestiže, tak vrcholně uznávaná jako byla tato trojice – Raimund Popper, Isaiah Berlin a Raymond Aron, kteří tento podvod Hitlera ve státně korporativistickém systému „národních elit“ je tak nebezpečné. Lidé nakonec mají tendenci více věřit nejen malířům pokojů a ne humanitním intelektuálům, ale různým léčitelům než atestovaným lékařům.

    Naproti tomu spousta elit podlehla nacionalismu a spatřovala zásadní identitu v jedinečnosti člověka coby jednotlivce, ale v národu se bezejmennou tváří davové hysterie,. Bohužel patřil mezi ně i sociolog Karl Mannheim, co se řadil k levici a myslel si, že pro prostého člověka je lepší autoritářský režim jaký nabízel Hitler než „elitářská“ demokracie.

    Dějiny nám ukazují, jak je toto vidění nebezpečné a důkazem je, že žádná „osvícená diktatura“ nedokáže člověku zajistit práva ale i hmotné a sociální zabezpečení na takové úrovni, jako liberální demokracie vycházející z evropských osvícenských a humanistických hodnot.

    • vittta

     Když si vás tak čtu, pak nechápu, co proti vám mnozí tady mají, pokud tedy něco proti vám skutečně mají.
     Vždyť vyznáváte jejich hodnoty, tedy tu rovnost mezi heterosexuály a buzeranty, černými a bílými atd..atd…
     A jsou to krásné myšlenky, a krásné sny.
     Praxe ovšem vypadá jinak, a hendicap černé huby a sexuální deviace se svižně přesunul na handicap bílé huby a heterosexuála.
     Nic se tedy nezměnilo, jen adresát oficiální nenávisti.
     A jelikož sám jsem bílý a též heterosexuální, a v neposladní řadě jsem také normální, (i když s tím mnozí nebudou souhlasit) dávám přednost bílým a heterosexuálním, pokud jsem nucen si vybrat.
     A nucen si vybrat sem, hezky se to komunistům učilo o rovnosti ras, když tady žádná verbež nebyla a rovnost ras tak byla vidět leda na plakátech, kde se různobarevné děti držely za ruce.
     Nyní už jsem nucen vidět rovnost ras v praxi.
     A nevidím nic, co by mě přivádělo do svaté extáze, proto je mým úkolem se tomu vzepřít.
     Jako demokrat se mohu jen podřídit vůli většiny, a tak, pokud bude referendun o příjmu milionu migrantů (a dnes už nikdo nemá tu drzost psát o pár stovkách, max. pár tisících) a lidé budou pro, musím se tomu podřídit.
     Sám ale budu hlasovat NE, a naopak, když se bude hlasovat o Czexitu, budu hlasovat ANO.
     Víc nemám, co bych k tomu dodal.

     • Ondřej

      kolikrát jste byl někde za svoji „bělost“, heterosexualitu a mužské pohlaví diskriminován či třeba jak se stává jiným, či na vás bylo činěno sexuální násilí ? To by mi vážně zajímalo…Protože všechny tyto problémy mají VŠICHNI jen kombinace bílý-heterosexuální muž. Už jen být ženou, pocítil byste nějakou formu diskriminace. A to nemluvě o tom, být jiné barvy pleti a třeba lesba. Znám jich spoustu a v tomto ohledu vždy měly problém. Nejlépe se s tímto „hendikepem“ (který by v žádné civilizaci jako skutečný hendikep být brán neměl) dá žít, věřte nebo ne, ve Skandinávii nebo Kanadě a podle průzkumů i ve velkých městech USA, kde napříč tlaku z venkova je velmi tolerantní prostředí ve všech směrech kosmopolitní společnosti s různě smíchanými lidmi s různorodou kulturou a barvou pleti.

      Já si spíše myslím, že daleko více máte problém v kompetencích jako je vyšší vzdělání, zaostalá regionální infrastruktura, či třeba už jen fakt, že jako země bývalé komunistické Evropy jste přistoupil do Unie původně vyspělých západních kapitalistických zemí po 40 letech komunismu…Což mělo za následek nejen nižší platy a horší infrastrukturu ale hlavně po skoro 30 let vlády v komunismu vyrostlých politiků, není podobná kvalita potravin či zákoníku práce jako na Západě, tedy standardů, které jsou základem rovnosti a elementární lidské důstojnosti, že jenom proto, že někdo vyrůstal v režimu, který nerespektoval základní lidská práva a svobody a nevadilo mu to skoro jako poslednímu v Evropě (společně s Rumunskem, zatímco v NDR, Polsku a Maďarsku se už dávno vládě KS stran lidé vzbouřili) že to přeci jen neznamená, že je občanem Evropy 2. kategorie že si i dnes musí nechat od svých národních politiků (z toho že je Babiš Slovák, asi žádný „národně“ cítící občan kovbojku dělat nebude:-) všechno líbit.

      Jediná šance, kde máte zastání je Brusel, a je snad jediná šance jak se domoci spravedlnosti, než podat žalobu na svého vlastního politika třeba za bojkot evropských pravidel při nakládání s dotacemi Evropské komisi, kde jsou politici ze všech zemí, kteří ovšem nejsou tam proto, aby kopali za své země, ale byli to nezávislí technokrati. Takže když se onu vyšetřování ujmou je větší naděje na nezávislé vyšetřování, než když národní orgány jednají na pokyn „Capa di Tutti Capi“…..

      • Ondřej

       oprava….tyto problémy mají VŠICHNI ostatní. jen ne kombinace bílý-heterosexuální muž.

       • Kamil Mudra

        „Nejlépe se s tímto „hendikepem“ (který by v žádné civilizaci jako skutečný hendikep být brán neměl) dá žít, věřte nebo ne, ve Skandinávii nebo Kanadě a podle průzkumů i ve velkých městech USA,..“
        Proč vynecháváte Prahu a potažmo vlastně i celou ČR, Ondřeji? Nebo snad můžete předložit nějaké příklady diskriminace barevných a sexuálně alternativních u nás?

        • Ondřej

         U nás je největší diskriminace u platů žen, Kamile. Podívejte se na statistiky. Navíc přijímací pohovory byly donedávna taktéž diskriminující. Otazky typu: „Máte děti, anebo budete je někdy chtít?“ do civilizované společnosti nepatří.

         • Kamil Mudra

          Ano. O tom už tu svého času byla řeč. Ale co ostatní vámi zmiňované „handicapy“ ?

          • Ondřej

           tenhle plně stačí, týká se totiž celých 50% populace.:-)

          • Ondřej

           ale abyste neřekl snad že se vykrucuju a nejsem schopen doložit diskriminaci třeba homosexuálů. pak tady je na to zpracována jedna celá práce.

           https://digilib.k.utb.cz/bitstream/handle/10563/17713/korcov%C3%A1_2011_bp.pdf?sequence=1

           ta vše jen malý výňatek z jednoho průzkumu

           V roce 1997 byla zveřejněna studie zaměřená výhradně na život lesbických žen a dívek, v rámci které byly také zjišťovány zkušenosti těchto žen s projevy diskriminace ze strany společnosti.

           Ze všech zveřejněných výsledků jasně vyplývá, že diskriminace homosexuálů existuje. Dle Procházky, Janíka a Hromady se s jednou z forem diskriminace setkalo 65% osob z dotazovaného souboru, dle Pechové pak 56% respondentů. Konkrétní
           výsledky výzkumů jsou následující:

           • zkušenost s fyzickým násilím – 15% (11%) respondentů
           • zkušenost s verbálním obtěžováním – 38% (35%) respondentů
           • zkušenost s diskriminací v zaměstnání – 12% (9%) respondentů
           • zkušenost gay mužů s diskriminací v ozbrojených silách
           – 29% respondentů (v novějším výzkumu otázka vypuštěna)
           • zkušenosti s diskriminací ve zdravotnictví – 7% (4%) respondentů
           • zkušenosti s diskriminací v místě bydliště – 7% (4%) respondentů
           • diskriminace ve službách – 13% ( 11%) respondentů
           • diskriminace v církvi – 22% věřících respondentů (40%)
           • diskriminace v rodině – 25% respondentů (v novějším výzkumu otázka
           vypuštěna)

          • Kamil Mudra

           Hmmm…
           Autorka vámi předložené bakalářské práce sama konstatuje že:
           „Postoje české veřejnosti k homosexuální menšině jsou poměrně dobře
           prozkoumanou oblastí. Vcelku pravidelně ji mapují instituce zabývající se výzkumem
           veřejného mínění, ale bylo realizováno i několik dalších studií na menších vzorcích
           populace. Trendy ukazují jednoznačný posun směrem k liberalizaci a česká společnost
           se jeví ve velké míře tolerantní.“

           Dále pak:
           „O diskriminaci se nezřídka mluví i v těch situacích, které podle zákona jako
           diskriminační označit nelze. Podstatné však zřejmě je, jak se cítí v každodenním životě samotná homosexuální menšina
           (zvýraznil jsem já).

           Průzkumu, který je údajně považován za stěžejní se zúčastnila necelá pětistovka lidí a spočíval především na subjektivních pocitech dotazovaných. To je zatraceně ošemetná věc. Uvědomte si jak rozdílně mohou být stejné situace vnímány. Kupříkladu, když zklamaný odmítnutý a mnohdy podroušený muž řekne ženě něco ošklivého, třeba: „Tak si di! Stejně máš malý kozy.“ tak to heterosexuální žena nevnímá jako diskriminaci nýbrž jen jako urážku. Pokud však v případě lesbické ženy použije ten muž nějakou narážku na její sexuální orientaci, už to dotyčná žena za diskriminaci považovat bude. Přitom v obou případech půjde třeba jen o nevychovaného hrubiána, který ani nemá na sexuální alternativy žádný názor. Ale v tom prvním případě už figuruje ve statistice.

           Podobných příkladů by se pro obě (biologická) pohlaví dalo uvést mnoho a byly by ze života. Lidé si říkají mnohé nepříjemné věty a ne vždy jsou správně pochopeny jejich adresáty. U lidí kteří se v čemkoli cítí odlišní od většiny je sklon k takovému nedorozumění ještě umocněn právě vědomím vlastní odlišnosti.

           Podle mne děláte z komára velblouda. Na základě takových „průzkumů“ by se jistě dalo vystavět i tvrzení že jsou heterosexuální jedinci diskriminováni homosexuálními nadřízenými, nebo homosexuály verbálně obtěžováni. Případů by se našlo dost. Rozdíl je ale v tom že heterosexuálové z toho „nedělají vědu“ kdežto jinak orientovaní muži i ženy hned vytahují tu diskriminaci.

          • Kamil Mudra

           pardon oprava: Ale v tom druhém případě už figuruje ve statistice.

          • Ondřej

           v případě homosexuálů to tak hrozné není, máte pravdu. To ani neříkám, u nich je třeba velký problém s osvojením si dítěte jeho partnera, aby se o něj mohl starat jako druhý „rodič“ i jeho životní partner. Ale jak říkám, naproti tomu u diskriminace žen jsme DRUHOU nejhorší zemí EU. Poslední je Estonsko.

           Takže říci že u nás „zase nebijeme homouše a černochy“ je sice pravda, ale je to také takovou smutnou alegorií na faktický stav, který jim vstříc nevychází. Je pak komické, že platí dnes i za komunismu, že když nějaká komunistická země byla kritizována za porušování lidských práv, tak vždy dodala tuto větu o „bití černochů v USA“. Přitom to už dávno nebyla pravda a u nás už se takové případy také vyskytly a bojím se že za vlády „trojky“ ANO, KSČM a SPD se tyto pouliční útoky budou stupňovat.. Takže pak by bylo zajímavé se zajímat o to, proč v mnoha ortodoxních katolických zemích přiznávají více práv homosexuálům než je ochotna přiznat ateistická, původně „vědecky“ marxistická země:-)

          • Ondřej

           a propos, Kamile. To s výše uvedeným bytostně souvisí. Je strašné, že jsme co se týče dogmatismu někde v 18.století. Národ co se jako skoro poslední držel marxismu-leninismu jak polský turista bedekru v New Yorku, že by byl novým nástupcem puritánství a katolické bigotnosti jak v Itálii v 50.letech? Anebo je to opět a jen zas předobraz fašismu?

           Ten pracoval s archetypy a rolemi vymezenými jednotlivým hráčům, ze kterých vymizel individuaismus a byl nahrazen skupinovou depersonalizovanou „identitou rolí“. Představa, že žena by měla být především matka, ochránkyně tepla rodinného krbu, nikoli talentovaná lingvistka, houslová virtuoska nebo prostě podnikatelka/managerka, co řídí a komanduje muže, je genderový apartheid.

           Je legrační, jak konzervativismus přelomu 19. a 20.století ženy uvězněné v domácnosti v „lepších“ rodinách, alespon učinil „spolumajitelkou“ a spolunositelkou titulu muže. Paní stavitelová, paní doktorová, paní ředitelová.

           Je krásně vidět, že už samotná podstata společnosti vystavěná na striktní podřízenosti a trvalému CELOŽIVOTNÍMU předepisování této podřízené role, je hluboce zakořeněným předpokladem fašismu, v systému předem daných rolí a státního dirigismu. Rolí nadřízeného a podřízeného, degradace individuálního zájmu člověka na osobní rozvoj, na „plniče“ společenských poslání. Moderní otrokářská vysoce uzavřená sektářsky organizovaná společnost. Jak jsme tedy na tom my V České republice? Ukazujte tento článek z levicového a mě velmi blízkému portálu A2Larm.

           V letošním průzkumu Eurobarometr, věnujícím se rovnosti pohlaví v členských státech EU, Česká republika naprosto propadla – skončila jako poslední, za státy jako Litva nebo Slovensko. Průzkum ukázal některé oblasti, ve kterých výrazně zaostáváme za zbytkem Evropy a které signifikantně přispívají k přetrvávajícímu neutěšenému stavu, pokud jde o přijímání žen jako rovnoprávných členů naší společnosti.

           Neuvěřitelných 77 procent Čechů vidí hlavní poslání ženy v péči o rodinu a domácnost.

           Neuvěřitelných 77 procent Čechů vidí hlavní poslání ženy v péči o rodinu a domácnost. Tento názor je navíc nepřímo podporován dalšími 72 procenty lidí, kteří mají za to, že muž má především vydělávat. Celých 83 procent Čechů se domnívá, že ženy zakládají svá rozhodnutí především na emocích, a více než polovině (přesněji 61 procentu) nepřijde nic divného na tom, jak jsou ženy zobrazovány v médiích (vzpomeňme na soutěž Sexistické prasátečko, která v minulých týdnech proběhla médii). Není asi ani třeba zmiňovat, že Česko je jednou z pěti zemí, v nichž se genderovým stereotypům daří nejlépe. Dále ženy v Česku dostávají zaplaceno za stejnou práci o necelou čtvrtinu méně než muži, což nás řadí na předposlední příčku před Estonsko.

           být sexista není jaksi vůbec být „frajer“, ale naopak, degraduje to člověka na pudy ovládaného primitivního tvora na úrovni divokého zvířete, bez intelektu, citu, etiky a všech dispozic být schopen socializace, výše emočního kvocientu EQ je v dnešní době společenské koheze, společenských sítí a hlavní kompetence být schopen samostatné existence v rámci informační a komunikační společnosti, důležitější než je IQ.

          • vittta

           A že se A2Larm nezabývá rolí ženy v islámských zemích či islámských společenstvích v západních chalífátech?
           Tady je sere, když ženská bere o 3 kila méně jak chlap a že se jí někdo kouká na kozy, nebo jí- a to už je vrchol- podrží dveře, ale že muslimové svoje ženské třískají a znásilňují a odívají do pytlů od brambor, to nikdo nekritizuje, protože to už nějak asi není ženská, ale nějaká …a teď nevím, jestli nadženská, nebo podženská, u idiotů A2Larm se nikdy neví.
           Asi to ultralevicové feministky chtějí, protože když mají nějakou demonstraci za své práva, tak se odí do kostýmu kundy a mezi pláčem, jak jsou diskriminované, volají Alláh Akbar!

          • Ondřej

           každý navrhuje změny politik TAM KDE JE voličem, ne v zemi, kde neumí ani mektnout, nežije tam a stěží ji najde na mapě,vittto, to jen vy se tu snažíte předepisovat cizím zemím, co mají dělat a kde nemáte žádné právo cokoli navrhovat, ostatně ani byste jim to neuměl říci v jazyce, kterým se tam mluví a nikdo by vám nerozuměl.

           Každý má právo řešit problémy tam, kde je občanem. Vy máte ještě nějaké další občanství? Já sice ano, ale přesto řeším jen to, co je vlastní těm se kterými o tom mluvím. Nenapadlo by mi říkat, co by se mělo dělat v Německu, prostě proto že vy tam nežijete a nemáte do toho co mluvit. Tedy mluvit si můžete co chcete, ale to je to jediné co můžete.

      • vittta

       Třeba už od vás.
       Kolikrát jsem jen už slyšel, že jsem polovzdělaný běloch…
       Mě ty vaše kecy moc nebaví, furt 40 let komunismu, diskriminace žen, božská Skandinávie a Kanada….
       To si můžu číst rovnou Respekt…

       • Ondřej

        čtěte si třeba White Media, nicméně fakta o diskriminaci žen jsou platná, konstatuje jak EU tak příslušné odbory OSN:

        • vittta

         Chtěl bych mít vaše starosti.
         Děsně mě zajímá nějaká diskriminace nějakého buzeranta, že mu někdo řekne, že je buzerant.
         Nebo diskriminace nějaké cigošské rodiny, které někdo nepronajme kvartýr ve slušném baráku.(bílá familie s 5 čoklama ho také do nájmu nedostane, ale to už jde mimo vás)
         Nebo nějaké ženské, které se někdo podívá na kozy……ta tedy má z toho doživotní trauma.
         Když nějakému chromajzlovi seberou invalidní důchod, nebo nějakému nebožákovi s rakovinou odmítnou léčbu, to vás nesere, (pokud to není teplouš nebo cigoš) ale jak nějaká frigidní lesba nedostane místo vychovatelky v MŠ, tak máte měsíc o čem psát!

         • Ondřej

          invalidní důchod se odvíjí od průměrného platu (podobně jako u důchodů se počítá tzv. „náhradový poměr“ vztažený k hrubé, pozor, ke HRUBÉ mzdě, kterou nikdo na ruku vyplacenou nedostává) a já tu pořád říkám, že je to vina vašich „národních“ politiků a podnikatelů, že vám nejsou schopni zajistit lepší ekonomické prostředí než máte a jste to naopak vy, komu to nevadí, že jste chudí, když pořád na má ekonomická srovnání se západními zeměmi říkáte, že klidně i nadále budete raději chudí, jen když budete „samostatný český národ“….tak nevím nad kým mám spíš plakat, jestli nad vámi nebo nad těmi, co vám toto dělají….i když si je sám volíte.

          Když jsem tu říkal program CSSD že se mají zvednout platy a zavést daňová progrese u zaměstnanců s platem od 40tis. nahoru – pak jste říkal že je to blbost a teď tu pláčete nad nízkými invalidními důchody….Ty by se platily právě vyšší příjmovou solidaritou – jinak to totiž ani nejde, pakliže stát nezačne sám někde podnikat…

          • vittta

           Jasně….
           Tak zaprvé píšu, že se někomu ten důchod sebere, což se děje, a zadruhé, když se srovnají v EU sociální dávky, tak kde jaký migrant bude mít 40 000 na rodinu, (+ náklady na bydlení) jen proto, že je černej.
           Což ČSSD chtěla také.
           Ono se lehce před volbami slibuje, ale kde na to vzít?
           Daňovou progresí, a z té budeme platit přivandrovalce a případně asociály.
           Nasrat!

          • Ondřej

           No pak progresi nedělejte a nemějte na důchody, jak na ty starobní tak na ty invalidní. To radši chudobu pro všechny, to je přeci lepší než by „negri“ měli taky dávky. I vy kujone, vy na to jdete chytřeji než Kalousek, aby nedostali migranti ani halíř, tak raději zrušíme i ten I. důchodový pilíř..:-)

          • vittta

           Progrese zaplatí jedině ty vyžírky.
           Pokud tady nebudou, nemusí být progrese.
           Tady jsou návrhy na daňové odebrání peněz Čechům, aby se mohli platit cizinci, plaťte si je vy, a choďte si do důchodu třeba v 80, abyste to uživili, ale nás do toho netahejte!
           A jak jsem četl, tak ve Švédsku či Nizozemsku to platí jako samozřejmost, nikdo se nad tím nepohoršuje.
           Tak je to v pořádku, ale mě třeba by to vadilo už z principu, i když mě by se to třeba netýkalo.

   • Kamil Mudra

    Ta nenávist k židům o které píšeš, vittto, má vícero příčin. Částečně si za to mohou sami tím že se ve Starém zákoně prezentují coby nelítostní dobyvatelé a vyvolení. Ve svých diasporách si vždy dokázali udržet svou kulturu a tak se mnohdy od svého okolí výrazně odlišovali. Byli tedy vždy vhodným cílem pro každého kdo potřeboval ukázat prstem na nějakého „nepřítele“ či příčinu čehokoli. Také svou roli hrálo to že mnohde měli zakázáno živit se řemeslem a proto se orientovali na obživu obchodem a lichvou. Bohatý žid byl trnem v oku každému chudšímu a dlužníkům ještě více. Pokud pak byl dlužníkem někdo z vlivných kruhů, bylo lákavé vyvolat nenávist a zbavit se věřitele(ů) v rámci následného pogromu. Podhoubí pro takové akce bylo stále přítomno. Vždyť Bible velmi dlouho patřila k základnímu vzdělání. A co se tam každý dočetl? No přece že židé se cítí „nadlidmi“ skrze svého boha, jsou ochotni páchat genocidu obyvatel na území které se rozhodnou uchvátit, věří že jsou určeni ke světovládě a v neposlední řadě se rozhodujícím způsobem podíleli na ukřižování Krista. To není zrovna dobrá „vizitka“ pro menšiny žijící v křesťanském prostředí. V islámském zas jde o nevítanou konkurenci. A přece se všude „zuby nehty“ drží a svou vzájemnou soudržnost často prokazují doslova po tisíciletí. I taková vlastnost může být impulzem k závisti. K tomu všemu si připočti i různé konspirační teorie a vyjde ti z toho že by bylo spíše kupodivu kdyby u té „jednodušší“ a manipulovatelné části populace nenávist nevyvolávali.
    Já je spíše obdivuji, byť kvůli tomu nemám sklony cokoli jim promíjet. Mít svůj stát si ale rozhodně zaslouží. Jak kvůli své vytrvalosti a soudržnosti, tak i historicky, jak už jsem poukázal zde: https://janica9.wordpress.com/2017/12/09/tri-citaty/#comment-47932

    • vittta

     Znám tyhle věci, Kamile a obávám se, že nás tady zase tolik není, co toto alespoň v základu znají.
     Konkurence je konkurence, jak v náboženství, tak v čemkoliv jiném, ale důvody se mohou měnit.
     Islámská invaze- podle mě- nemohla začít náhodnou shodou událostí v r.2015.
     Je připravovaná dlouho, jakmile vycítili, že Evropa slábne- a považuji za první projev slábnutí neochotu použít zbraně na nepřátele, tak začali otevírat ta Overtonova okna, jedno za druhým.
     A využili i mocného levicového hnutí z 60 let, kdy- mezi námi- šlo prakticky spíše o užívání drog a sexuální revoluci, než o skutečně levicové myšlenky.
     Můžeš sledovat pomalu jakýkoliv film z těch let, a vždy bude zlý ten běloch, a hodný ten barevný, lhostejno za černoch, indián nebo čmoud.
     Nyní už víme, že barevné civilizace byly stejně, ba více kruté a chtivé jak ty bílé, ale ne každý to bere na vědomí.
     Zdá se, že nyní na antižidovskou strunu brnkají především islámští dobyvatelé, kteří mimochodem jednají přesně jak Hitler, který mluvil o míru takřka neustále, a to ještě i 1.9.1939.
     Nikdo nemluvil ve 30 letech o míru více jak Hitler, což též bohužel skoro nikdo neví, protože Hitler je prezentován jako válečný stváč, ale to on navenek rozhodně nebyl.
     Placení štváči mohou neustále dokola opakovat židovské touhy po ovládnutí světa, takže i zarytí odpůrci islámu začnou nečekaně plakat, když Žid praští do hlavy obuškem Palestince, ale když Palestinec podřízne židovského civilistu, tak to s nimi ani nehne.
     Tihle manipulovatelní lidé se především prezentují tím, že nenávist naprosto nedokáží rozeznat, takže z ní obviňují kde-koho, a sami se považují za velmi tolerantní, což vypadá čím dál směšněji, v konfrontaci s jejich názory a činy!
     Ale nač se babrat v minulosti, to nechme historikům, a ani ti nemohou v ničem najít shodu.
     Musíme se zabývat přítomností, a budoucností, a konec konců, byly to naše zbraně, co založily Izrael, a je to právě Izrael, který nás nějakým způsobem může mít rád, a může být dokonce spojencem poměrně spolehlivým, na rozdíl od Němčourů a Francouzů a jiných vykuků.
     A přátelství s Izraelem má svou váhu………….

 6. LF

  Svět, prostor, zdroje jsou omezené. Počet obyvatel neomezeně stoupá a stoupl nad míru potřebnou k vyplenění celé zeměkoule i při standardu průměrného číňana. My, obyvatelé nejbohatší šestiny planety si chceme zachovat svoji životní úroveň. Nemůžeme měřit jedním metrem, to by znamenalo zchudnutí, nejen kapitalistů, kteří si vždy uhájí nějakou enklávu, ale celé většinové populace.

  Všechno ostatní je omáčka.

  • Janika

   Prostě se rveme o svůj blahobyt a nechceme se dělit. To se takhle přijmout dá, s určitým trnutím v zádech, jako něco, na co rozhodně nemůžeme být hrdí.

   • vittta

    Po odchodu kolonialistů je jen absolutní minimum zemí, ve kterých se mají lépe.
    Ve většině se mají hůře.
    To není obhajoba kolonialismu, to je realita.
    A ta realita říká také jinou věc.
    Že když si neumí spravovat dobře své země, nebudou si dobře spravovat ani své enklávy ze zemí hostitelských, což se děje.
    Když se rozdělím o nějaké své bohatství s partou cigošů, budu mít já méně a oni zakrátko nic, vyjma zvýšeného sebevědomí.
    Nemám důvod se dělit, je to zbytečné.
    Když se tak někdy koukám třeba na „Dobrého anděla“ nebo jiné pořady, kde se vybírají prachy na naše nemocné děti, musím si nutně klást i otázku, jestli jsme fakt ti bohatí, když nemáme na vlastní nemocné a postižené.
    Odpověď může být různá, někdo třeba vidí utrpení černého dítěte jako stejné tomu našemu, pak se ale zeptám, proč černému se pomůže, a našemu ne, když se postaví vedle sebe.
    Pohříchu pak stejnost utropení vidí především ti, co nemají ve svém okolí takové dítě, nebo -nebej Bože- není dokonce jejich.
    Pak hned svět vypadá jinak, jakkoliv je opravdu utrpení obou stejné.
    A s těmi Židy.
    Je hezké mluvit o utrpení Palestinců a páchání křivdy na nich stran Izraelců, a snad je to i pravda.
    To lze ale pouze z pohledu filosofického, či ryze humanitního.
    Já se zabývám politickým aspektem toho konfliktu a mnohokrát jsem to zdůraznil.
    A politicky naše civilizace, potřebuje silný Izrael, ne Palestinu, placenou bohatými Araby.
    Jednu věc ti povím, Janiko.
    Rusko také nemohlo pustit přístav Sevastopol.
    Udělali to na hranici práva, ale i kdyby si vzali Sevastopol vojenskou mocí, souhlasil bych, protože Sevastopol pod dohledem USA nebo OSN udělá Rusko slabší, a to výrazně.
    Jakkoliv mám v podstatě srdce měkké, a je mi líto všech trpících, zdravý rozum mi říká, komu musím fandit.
    A nepřítel mého nepřítele je můj přítel.
    Na nějakou humanitu a právo, se musím- i když mě to mrzí- z vysoka vysrat!

    • Saul

     „Na nějakou humanitu a právo, se musím- i když mě to mrzí- z vysoka vysrat!“
     V tom pripade vas jiste nebude mrzet,az vam ti vasi negri budou znasilnovat manzelku,dceru…
     Oni proste tu latku “ hodnot“ budou mit nastavenou jen stejne tak vysoko,jak ji mate vy.
     Zatim jsem ale od vas jen cetl,ze byste od nich dodrzovani naseho prava vyzadoval.
     A to jakym pravem?
     Zrejme nejake vasi vyssi humanity,

     • vittta

      Schválně, kolik tahle sračka bude mít plusů.
      Myslím ale, že vaše pojetí humanity, co by znásilňování mojí manželky negry je poněkud ošemetné.
      Moje laťka hodnot má těžko co společného se zálibou negrů ve znásilňování, či se zálibou hodných lidiček v bagatelizování těchto skutků, nebo se strachem policie (nebo je to politické zadání?) s tím něco dělat.
      A ano, vyžadoval bych od nic dodržování našeho práva, protože to právo je pilířem státu, resp. ne to právo, ale jeho- alespoň toretické, vymáhání.
      Občan musí mít pocit spravedlnosti ve vlastní zemi.
      My sice nejsme Izrael s daleko zásadnějšími problémy, ale i tady Češi ve své většině vnímají nespravedlnost, protože Cikáni jsou před Čechy zvýhodňováni…jistě že ne ti, co pracují, ale právě ti, co nedělají nic, jak bordel.
      Nemyslím si, že to pochopíte, stejně jako si nemyslím, že byste to psal proto, že jste se nějak zamyslel nad mýt textem, na který reagujete.
      Jen jste přesunul téma jinam, jak je obvyklé u těch, kteří neumí ani argumentovat, ani přijmout názory druhých, či vůbec ocenit, že někdo ty názory píše.
      Chcete se prostě zalíbit.
      Moje humanita není ani vyšší, ani nižší jak humanita jiných.
      Je stejná.
      Na rozdíl od obývákových humanistů ale vím, že ne vše lze aplikovat do praxe, a ne z každého humánního vstupu, je též humánní výstup.
      Pokud např. budeme humánní a přijmeme migranty do naší země, jak byste chtěl- a já nijak nezpochybňuji humánnost tohoto skutku, pak na výstupu nebude humánnější společnost, ale bude tomu právě naopak.
      Proto je třeba opatrnosti k použití humanity, protože teorie a praxe se od sebe nesmírně liší.
      Vy tu humanitu požadujete po ostatních, v domnění, že vás se nějaké snížení životní úrovně nedotkne, protože bydlíte v hezkém domě v hezké čtvrti.
      To ale moc humánní není, spíše vychcané a pokrytecké.

      • Hamilbar

       Vy si to vittto moc berete. Takže specielně pro vás:

       Baví se dva syrští běženci:
       – Proč pokaždé když šukám Němku se mi do očí ženou slzy? Dokonce až v nose cítím jakési pálení?
       – Jo to znám. Se mnou je to úplně stejné.
       – Čím myslíš že to je?
       – Nejspíš pepřový sprej.

       • vittta

        Já si to neberu, snažím se to vysvětlit, jak nejlépe dovedu, a to považuji za velice seriozní.
        Kdybych si to bral, tak bych ani nemohl nic psát, alespoň ne tady.
        Serou mě, že jen vyjímečně někdo oponuje, furt do mě někdo šťouchá, a já dělám, že nevidím a neslyším a nijak nepřeháním svou pověstnou jízlivost, jak jistě vidíte….no a stejně je to špatně, ba je to horší, jak když jsem je tepal.
        Ať jdou do prdele.
        Ten vtip je povedený, pobavil mě, ale nejsem si jistý, jestli není spíš k pláči…

        • Kamil Mudra

         „…ale nejsem si jistý, jestli není spíš k pláči…“
         Nu, s pepřákem v očích nepochybně ano. :-)

         • vittta

          Budou asi Němky nosit pás cudnosti….
          Bez legrace, jen nebude ze železa.
          Uvidíš, bude to rázná a humánní odpověď barevným násilníkům!

   • LF

    Hrdost… Můžeme být hrdí?
    Kdysi jsme byli lidstvo, které stavělo grandiózní přehrady, železnice napříč kontinenty, doletělo na Měsíc a ve svých snech (scifi) létalo ještě dál.
    Dneska se utápíme v sebemrskačství, dělení se, pomáhání a omlouvání se, bavíme se virtuálními blbostmi. Jako by na zápasu o první místo na světě bylo něco špatného. Ztratili jsme směr vzhůru, výš, dál… a není to jen proto, že už neexistují dva soupeřící bloky.

    Není na co být hrdý.
    Vždyť už se ani pořádně nerveme (a když se rvou děti, je to šikana a ne přirozené kočkování ve smečce).

    • vittta

     Už ani žít do 120 a být mladý do 100 nikoho neláká.
     Raději se zmrskáme, protože je logické, že bychom tak žili my, nikoli černoši někde v Ubumbalii.
     Není nic krásnějšího, jak být v 65 vyřízený, bez energie a plný nemocí, není větší radosti chcípnout v těch letech na čtvrtý inkfart a cukrovku.
     Protože umíráme s pocitem nezměrné spravedlnosti….a ještě i tak moc pozdě, lidé v Africe umírají ještě dříve!

   • pacifista

    Pamatuji se, jak v první třídě pan učitel vyprávěl jak jinde ve světě strádají. Tehdy mě blažil pocit jak je to dobře, že mi bylo dopřáno narodit se právě zde a ne kdesi jinde. A to jsme žili docela obyčejný život.

  • Kamil Mudra

   Bez ohledu na jakékoli „metry“ se do budoucna i nejbohatší šestina planety tomu snížení životní úrovně nevyhne. A postupem času nejspíš až na takovou úroveň jaká možnost dalšího snižování neposkytne.

   Hýřit blahobytem nelze trvale. Rozumný hospodář si může něco uložit na horší časy, oddálit je tím že se zavčas v tom hýření omezí a tak získaný čas využíje pro hledání alternativ, které by mu umožnily těm horším časům čelit s předstihem. To ovšem platí jen za předpokladu že mu hospodářství nikdo nevydrancuje.

   Jenže my, kteří si ten blahobyt užíváme, se nechováme jako rozumní hospodáři a ani se nesnažíme své hospodářství nějak ochránit před tím vydrancováním. A tak odkážeme potomkům prázdné sýpky a bezútěšný úhor, nezávisle na tom zda se o poslední sklizeň rozdělíme či nikoli. A je možné, že po nás nezbudou ani ty sýpky, ani potomci kteří by je zdědili.

   • vittta

    Priorita je nepustit nepřítele do země.
    Náprava hospodářství musí přijít až druhá.
    Je zbytečné, napravovat hospodářství, které má být vydrancováno.
    A je též třeba zničit nepřátele vnitřní, ta miliarda, co bude stát v přímých nákladech památník u vepřína v Letech by se dala jistě použít lépe.
    A to je causa, která se nedá utajit, mnoho dalších milirad stojí podobné činnosti neziskovek jinde.
    Každý národ osciluje mezi „nahoře“ a „dole“.
    Stejně jako každá civilizace.
    My ještě nejsme úplně dole, ale s migranty a neziskovkami v zádech nelze jít nahoru, jen ještě níže.
    Je třeba si ale uvědomit, že ne každý, kdo se ocitně dole se ode dna dokáže odrazit.
    Mnohé civilizace zanikly.

   • poznamkovnik

    To je tak když vyměníte hospodáře za ekonomy. Zajímavé, čeho je možné docílit – pouhou změnou slovníku za terminologii;-)

 7. vittta

  A opět štvavý článek rasistického serveru PL.
  V článku se píše o počtech migrantů, údajně nám vnucených z EU.
  Má to být minimálně 15 500…ročně.
  Což je nesmysl, vždyť každý slušný člověk ví, že jim nemůže být víc jak asi 2850 celkově, jak mnoho slušných lidiček se zjevným výsměchem panikářům jasně sdělovalo.
  Pak dokonce straší slučováním rodin, no to už je snad šíření poplašné zprávy.
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Brusel-nas-chce-vystvat-z-EU-Migrantu-na-nas-pry-vychazi-opravdu-hodne-515810
  Důkaz toho, že tato tvrzení štvavých PL jsou nesmyslná je to, že údajně ve švédském městě Malmö řádí jakési ozbrojené přistěhovalecké gangy, přeci každý slušný člověk ví, jak přísné jsou ve Švédsku regulace zbraní, tak jak mohou válčit nějací ozbrojenci?
  Vrcholem všeho je pak prohlášení, že gangy válčí mezi sebou, což je naprosto nesmyslné, protože tam nejsou žádní zlí kolonizátoři, kteří by mírumilovné barevné národy proti sobě štvali, a kromě toho, islám samotný je náboženstvím míru.

  • tresen

   Zase ta nešťastná matematika, Vittto.
   V tom článku se píše:
   „K rozdílení má být použito zvláštního klíče zohledňujícího podíl počtu obyvatel členského státu na celkové populaci EU a podíl jeho HDP na celé ekonomice EU.
   Návrh nařízení je však zmatečný a umožňuje několik výkladů. Česko s deseti miliony obyvatel představuje 1/51 evropské populace. Podle Světové banky byl náš HDP v roce 2016 asi 192 miliard USD. Na HDP celé EU, který činil 14.825 miliard USD, jsme se tedy podíleli zhruba 1/77. Pokud by se zohledňovala pouze textová normativní část návrhu nařízení, tak by podíl ČR na migrantech měl činit zhruba 15,5 %.“
   Jakou metodou dospěl autor na základě výšeuvedených čísel k tomu výslednému procentu?
   Žeby nějaká alternativní verze složité Troytschlennyho metody? Nebo mu do toho vstoupila kvantová teorie?

   • vittta

    Ale Třešni, tohle není matematika, ale politika.
    Poprvé jich bylo necelých 500, ale max,maximálně.
    Jste se mi tady smáli, jak plaším.
    Pak jich bylo asi 1200 a pak 2800.
    Žádný strop ve skutečnosti není.
    A nemyslete si, oni sem nechtějí dát migranty co připlují, ani sem chtějí dát ty, co už tam mají, chtějí se jich zbavit, ale vyhostit si je netroufnou, tak raději dávají k soudu nás.
    A také to může být konkurence, jak v jiné souvislosti píše Kamil.
    Je totiž logické, že po nějakém krátkém čase půjdou ekonomiky ve státech, zamořených migranty razantně dolů a investoři nebudou mít zájem do nad propastí se potácejících, a politicky nestabilních zemí investovat.
    A my tady budeme mít klid, co se asi tak stane?
    Pak se ovšem najednou můžeme na celou EU vysrat o hodně pohodlněji, protože být součástí EU může být spíše nevýhoda než výhoda, jakkoliv to tak dneska nevypadá.

   • Kamil Mudra

    To je jednoduché. Autor k němu „dospěl“ tak že to číslo převzal od analytika Martina Kunšteka. Odpověď byste tedy mohla získat jen od tohoto analytika. A bez znalosti onoho zohledňujícího zvláštního klíče se sama ničeho nedopočítáte. Možná je jeho zvláštností to že započítává zmíněné africké kmeny, možná v sobě skrývá i něco jiného…
    Ať tak či onak, vyjmenované náklady, pokud si dáte tu práci s jejich vyčíslením, umožňují alespoň hrubý odhad částky na jednoho imigranta a tak můžete mít v ruce klíč k výpočtu těch celkových, v momentu kdy bude řeč o počtu přidělených migrantů.
    Já se s tím zjišťováním a sčítáním zabývat nebudu ale vy, třešni, ráda matematikou argumentujete, je vám zřejmě blízká a tak byste mohla něco takového dát dohromady. Pokud zde pak výsledek svého díla zveřejníte, jistě to většina z nás bude považovat za záslužné.

    • tresen

     Můj výklad zní: V Parlamentních listech jednoduše posunuli desetinnou čárku.

     • vittta

      To možná jo.
      Protože 15.5% by bylo z milionu 155 000 migrantů ročně.
      Naštěstí je tam hned níže napsáno 15 500 slovně, a jsou dána pro příklad různá Města, takže tam je omyl vyloučen.
      V každém případě, i kdyby jich mělo být jen 1 550 ročně, bylo by to o chlup víc, jak těch 2800 z kvót, nebo kolik jich vlastně bylo.
      Protože 1 550 ročně je přijatých, pak nějaké to slučování rodin, kdyby měl každý jen 1 příbuzného, už je to 3 100.
      Je pak ale otázka, kam by se z toho milionu příchozích poděl ten zbytek, a to milion za rok ani raději nezmiňují, je daleko větší předpoklad.
      Kdyby přišel do EU každý rok jen půlmilion migrantů, tak nám jich sem nacpou rozhodně nejméně 50 000, a ještě jich pěkných 450 000 zbyde na spravedlivé rozdělení do ostatních zemí, a na každou zemi jich ještě bude víc jak dost.
      No a…vy je sem chcete, nebo jak to vlastně s vámi je?
      Protože jedna věc je jistá, a to asi nepochybňujete ani vy.
      Oficiálně jich na cestu do Evropy čeká nejméně 6 000 000, tím se nikdo netají.
      A jak jich tady těch 6 000 000 bude, v ten moment jich na cestu do Evropy bude čekat dalších 20 000 000, což sice nikde nepíší , ale v pohodě se to dá očekávat!
      A vy píšete že PL to a tamto.
      Ten systém Dublin IV. fakt existuje, tak se podívejte na originál, a nenechte se PL strašit.
      Možná to v originále vyjde ještě daleko hůře, ale určitě ne lépe!

      • tresen

       Systém Dublin IV existuje ve dvou verzích, jedna jako opatření pro případ krize, druhá jako trvalý režim. Zatím není jisté, co bude platit. Obě verze obsahují předběžný filtr, který bude eliminovat migranty, co nemají šanci na udělení azylu. Takoví /například ti, co jdou tzv. za lepším/ nebudou nikam přidělováni. Dále je jasné, že se nová pravidla netýkají uprchlíků, kteří už jsou v jiných než „nárazových“ zemích. Taky je tam ustanovení, že uprchlíci, kteří už mají členy rodiny v některé evropské zemi, budou posláni za nimi.
       Nikdo dnes nedokáže říct, kolik migrantů se v příští době dostane do Evropy a jaké procento z nich projde tím filtrem.
       Všechny výpočty jsou tedy zatím něco jako věštění z křišťálové koule a výkřiky o zkáze České republiky v důsledku uprchlických kvót jsou přesně to, čemu se říká šíření poplašných zpráv.

       • vittta

        Jasně.
        A kam tedy ty migranty asi tak pošlou, když jich každý rok přibude … byť jen těch 500 000?
        A ti, co nemají nárok na azyl, těch je plná Evropa, dokonce těch, co jsou už vyhoštěni.
        Kašlou na zákony EU z vysoka.
        To už vidím, jak se s nimi najdenou zatočí, jen proto, že bude přijat místo Dublinu I, II, či III, Dublin IV.
        To byla ta překážka zatím, nedostatečný Dublin…
        To hořím teda!

         • vittta

          Jo…
          A to jsem tady už psal, a dostal jsem fůru mínusů, protože kdyby je fakt chtěli poslat, jak by to prakticky udělali?
          Pošlou migranty pryč, a oni nepůjdou.
          Prostě nepůjdou.
          Co pak udělá třeba Německá policie?
          Ta policie, který se bojí zatknout negra, když krade?

          • embecko

           Tak aj ti ted dal take jeden minus, abys vedel…
           Samozrejme, nejake odsunovani nepripada vubec, ale vubec do uvahy. Tady se pobav:
           https://www.welt.de/politik/deutschland/article171330468/Piloten-verhindern-mehr-als-200-Abschiebungen.html
           Stovky odmitnutych azylantu nemohly byt odsunuty, protoze se odsunu branily a ten zbytek odmitly aerolinky nalozit z humanitarnich duvodu. Loni se neuskutecnilo celkem 222 naplanovanych letu z duvodu odporu leteckych spolecnosti.
           Vzdyt je to cele komedie, jakmile se to bude BRD hodit, porusi vsechny smlouvy sveta, ostatne uvolneni hranic jim take nedelalo zadny problem, ackliv tim porusili tehdy platny Dublin…nema problema… a jestli ze se ted dusuji nejakym novym Dublinem, ze jako tentokrat uz doopravdy… pak na tenhle spek jim muze skocit uz jen male dite.

          • vittta

           No dyť.
           Já vždycky psal o vojenské skupině s plnými zásobníky a nasazenými bajonety, narvat neposlušné migranty do autobusu s ozbrojenou posádkou, nacpat je na loď, kde by bylo na každém rohu kulometné hnízdo a ozbrojená posádka k tomu, a vyhodit je v nějaké zemi, které bych to klidně zaplatilm nebo se jinak dohodl.
           Jiná možnost, nebo tomu hodně podobná, prostě není.
           Jen blázen si může myslet, že půjdou dobrovolně.
           A zavřít za nějaké maření úředního rozhodnutí, je není kam a pokuta jim dát nelze a veřejnoprospěšné práce vypadají jako dobrý fór!

        • tresen

         Rozdělování těch, co mají šanci získat azyl, je podle mě méně důležité, než co předkládá Tusk pro nejbližší jednání představitelů unijních zemí.
         Například doporučuje, aby unie měla speciální fond pro řešení případných migračních krizových situací. Doteď země přispívají dobrovolně na konkrétní aktuální projekty. Tuskův návrh podkladu pro diskusi prezidentů a premiérů se taky zmiňuje o nezbytnosti urychlení návratu všech, kdo v EU na azyl nárok nemají, o lepší ochraně vnější hranice na unijní i národní úrovni a o partnerství se sousedními státy, zaměřeném hlavně proti převaděčství.

         • vittta

          Tak dejte vědět, až ta krizová situace nastane, nebo bude třeba odeslat z Evropy nějaké ty migranty, co na azyl právo nemají.
          Zatím je, jak se zdá Tuskovi, vše OK.
          Němčouři tomu možná věří, ale my tady ty kecy nežerem!

          • vittta

           Pokud se mu zdá, že to v pořádku není, tak to musí být blb.
           Barevní migranti se skvěle integrují, západní země je potřebují aby nevymřeli, potřebují též jejich vzdělání a pracovitost, sociální systém- alespoň v Německu posiluje, kulturně se obohacují navzájem, islám je tradiční kultura v Německu a třeba Británii, sakra, co je tam tedy v nepořádku?
           No řekněte, Třešni, co je tam vlastně v nepořádku podle vás?

          • tresen

           V nepořádku je rozhodně absence společného financování. S tím taky pochopitelně souvisí možnost jednotného a rychlého postupu ve vztahu k odmítnutým žadatelům, protože jenom společné financování umožní efektivní jednání se zeměmi mimo EU. Jejich ochota přijmout na své území odmítnuté žadatele o azyl a vyhoštěné osoby bude něco stát, stejně jako doprava těchto lidí. Laciná nebudou ani účinná opatření proti případným dalším vlnám „ekonomické“ migrace.

       • embecko

        „Takoví /například ti, co jdou tzv. za lepším/ nebudou nikam přidělováni“
        Plati vitttova otazka: Co tedy s nimi bude? Pokud za poslednich cirka 5 let je v Nemecku „nacerno“ (v uvozovkach, protoze berou davky) neco prez milion tech, co meli byt odsunuti, ale nejsou, co s nimi budou Nemci delat?
        Tady lze vypocitat, kolik jich bude rocne pribyvat (tmavo- a bledemodry sloupecek davaji dohromady procento odmitnutych azylu):
        https://de.statista.com/statistik/daten/studie/197867/umfrage/abgelehnte-asylantraege-in-deutschland/
        Bajvoko dela dlouhodoby prumer nejakych 60%- 70%, reknemez 2/3.
        Pokud prijmou rocne svych stabilnich 100 tisic, pak jim kazdym rokem naroste pocet neodsunutych o tech 60- 70 tisic. A tyhle pocty uz neabsorbuji a budou se jich nejak muset zbavit. Ovsem Nemci odsunovat nechteji, tudiz je budou muste presunout k sousedum a s nejakym Dublinem si pak samozrejme, vite co.

        • Kamil Mudra

         „Smolíčku Čecháčku, otevři vrátka, jen dva prstíčky tam strčíme, trochu se ohřejeme. My jsme hodné Dublinky.“
         A zlatoparoháči se v klidu pasou na Bruselském palouku.

         • embecko

          Neodsunuji uz 50 let i kdyz by meli (viz smlouva s Tureckem z roku 1967, dle ktere, po ukonceni pracovniho pomeru, se gastarbeiter musi vratit domu- a ted tam jsou Turku uz 4 miliony). Maji tam prez milion lidi z poslednich par let, kterym nebyl udelen azyl a kteri by meli byt vraceni domu, ale, stejne jako tehdy Turci, zustavaji.
          To neni chyba azylantu, ale nemecke vlady a ta to samozrejme bude muset nejak resit. A kdyz ne odsunem (potvrzeno praxi 50-ti let), pak jak? Je jen jedina moznost, vyhodit je prez hranice k sousedum.

          • tresen

           To, co tu povídáš, se může týkat cca 1,5 milionu Turků, kteří nemají německé občanství. Momentálně je to číslo možná vyšší, protože přibyli uprchlíci před Erdoganem. Jestli byla chyba Němců, že těm ostatním občanství dali, to je docela možné, ale teď s tím nic nenadělají.

          • embecko

           „Jestli byla chyba Němců, že těm ostatním občanství dali“
           Coz je nesmysl, „davat“ obcanstvi nikomu nemusi, nebot podle nemeckeho zakona plati tzv. Geburtsotsprinzip a tedy diteti narozenemu na uzemi BRD je automaticky nemecke obcanstvi udeleno. Pokud neodsunou neopravnene pobyvajici rodinu do okamziku, kdy se ji narodi dite, maji s odsunem smulu. A jelkoz neodsunovali doted a neodsunuji ani nyni, nebudou odsunovat ani v budoucnu.
           Me je to vcelku jedno, co si tam Nemci delaji, je to jejich pravo, hlavne at za sve napady nenechaji platit sve sousedy.

          • embecko

           „protože přibyli uprchlíci před Erdoganem“
           To je take absurdni tragikomedie, hodna jenom Brusele:
           Pred prezidentem naseho nejvetsiho evropskeho spojence z OBRANNE aliance utikaji obcane do druhe zeme teze aliance…proste politicka tragedie.

          • tresen

           No, jelikož k nám je vyhodit nemohou /a dobrovolně sem nepůjdou/, je tvá obava bezpředmětná.

          • Ondřej

           ajaj, embéčko, už zase slyším slovo „odsun“, A propos, jaké německé slovo máte za ten „odsun“? Jen by mi zajímalo, německy možná něco znáte, ale když říkáte odsun říkáte spíše Abschiebung nebo třeba Aussiedlung? To je možná nejpřesnější ne? Ale uprchlík nemůže být nikdy nikde natrvalo usídlen, ne? Takže to taky nejde. A co ho normálně vyhnat?

           To by šlo ne? Prostě je nikdo nezval (to sice říkají ti, co je opravdu nezvali, ale bylo dost těch kdo je naopak zvali, v tomto je to silný občanský konflikt kde podle mého převažuje zvaní) tak prostě a jednoduše vyhnat, ne?

           Takže nebudete nazývat proces deportace (Zwangsverschickung) uprchlíků raději příhodnějším „Vertreibung“? Nevím, je dost dalších německých výrazů, ale jazykový cit a uživanost pro konkrétní konsekvence je v tomto případě poměrně striktní podobně jako v češtině a jasně zpřesňuje význam dané konotace.

          • Kamil Mudra

           „…je tvá obava bezpředmětná.“
           Vzhledem k tomu kdo byl posazen do křesla našeho ministra zahraničí si myslím že bezpředmětná není. :-(

          • astraustralia

           Saxi FSECHNO je jinak :-(
           navazuji cos napsal:
           Neodsunuji uz 50 let i kdyz by meli (viz smlouva s Tureckem z roku 1967, dle ktere, po ukonceni pracovniho pomeru, se gastarbeiter musi vratit domu- a ted tam jsou Turku uz 4 miliony).

           Vse je nyni podle Merkel a jejiho slavneho vyjadreni:
           islam patri do Evropy
           Jiste ma radost pri pohledu na OSMANEN Germania (Osmanske Nemecko)
           Naprosté selhání nemeckého multikulturního modelu zcela jasne obnažila studie, vypracovaná „Oddelením pro náboženství a politiku“ univerzity v Münsteru, kterou zverejnil Gatestone Institute pod titulem Integrace a náboženství z hlediska tureckého islámu v Nemecku,
           kde se konstatuje, jak asi polovina ze 3,5 mil. Turku, kterí žijí v Nemecku, tvrdí, že je treba více respektovat islámské zákony šaría než nemecké zákonodárství. (…) Výzkum, který se zakládá na šetrení mezi Turky žijícími v Nemecku mnoho let, casto desetiletí, dokládá, jak ujištují nemecké úrady, že muslimové nejsou do nemecké spolecnosti integrováni.

           a take skupina Alláhových bikeru, známá z pusobení nejen na nemeckém území, je Osmanské Nemecko, skupina složená z nemeckých Turku, která již svým jménem dává najevo své zamerení. Výslovná pripomínka Osmanské ríše, která v roce 1683 byla zastavena a poražena u bran Vídne,
           vyjadruje obrazne to, co je její pravou podstatou:
           dokoncit islámskou okupaci Nemecka a Evropy, která zacala v XVI. století.

           http://www.euportal.cz/Articles/18248-otresne-v-nemecku-se-siri-muslimske-kriminalni-gangy-konsoliduji-se-gheta-no-go-zones-opravdova-vlastni-samospravna-teritoria-pod-kontrolou-ozbrojenych-band-ktera-se-zcela-vymykaji-kontrole-statu.aspx

          • embecko

           „No, jelikož k nám je vyhodit nemohou /a dobrovolně sem nepůjdou/, je tvá obava bezpředmětná.“
           Bezpredmetna v cem? V tom, ze ti uprchlici, kteri nemaji zatim obcanstvi nektere z EU zemi, maji byt prerozdeleni do CR a to proti vuli jeji vlady a parlamentu? Anebo v tom, ze EU chce zavest stejnou vysi uprchlickych davek po cele EU a to i pro bezpecnostne neproverene uprchliky. kterych jsou radove statisice? Co je na tom bezpredmetne, kdyz se o tom prave oficialne jedna na bruselske urovni? Nerozumel otazka a ani se uz nechtela dale bavit!

         • Ondřej

          Vidíte ty davy co se sem hrnou? Viděl jste je přejíždět z Deggendorfské dálnice směrem k hranicím a parku Bayerische Wald a pak po lyžích (absolvují na dunách v Dauhá speciální lyžařský kurs ) přes hraniční Großer Hahennbogen k nám na Modravu? Viděl jste jak sem proudí v kolonách cyklisté přes Bärnau na kolech kde je za společné peníze vybudována cyklostezka (za vše mohou a cykilsti a jejich politický předvoj strana Zelených) a oni fasují mimo růžových triček Lacoste a iPhone X (první série šla povinně do Kurdistánu, aby odtamtud proudili noví uprchlíci) i americká horská kola zn. Cannondale. V každém případě podívejte se na ty hraniční místa, ať už se jedná Tachovsko či Bavorský les, je tam krásně. A většina těch co potkáte na vás bude mluvit německy. I když to neznamená, že mezi nimi nebude třeba (český) imigrant před komnisty co se chce projet jednou z nejhezčích částí země odkud kdysi utekl a kam se považte, přesto že už je 28 let Česká republika považována za „bezpečnou zemi“ nikdy natrvalo nevrátil a dál trvale žije v ČR. Měl by být asi deportován, Embéčko vám možná vysvětlí proč se k tomu po změně vlády z Bonnu, už 26 let nikdo nemá…

          • Kamil Mudra

           Inu, Onřeji, asi znáte ten fór o chlápkovi co padá z mrakodrapu a v každém patře si říká: „Zatím je to dobrý!“
           A jinak – také jsem se někdy ve dvaceti letech nastěhoval do Prahy jen na přechodnou dobu a dnes už jsem tu přes čtyřicet let trvale, přesto že v sobě neustále cítím ty „venkovské kořeny“. To už je život.

          • Ondřej

           přísloví jsou moudrá…. Nicméně v noha ohledech vidí věci protikladně. Kupříkladu se říká že „strach má velké oči, nač stahovat kalhoty když brod je ještě daleko, děat z komára velblouda“l a našla by se jistě další, kde ustálený význam říká, že přehánět, zveličovat, strašit něčím není vůbec opodstatněné, a když to nevyjadřuje osobní pocitové nastavení u člověka, který je bytostný skeptik, pak se naopak říká, že se pak jedná když nejen o manipulaci, pak třeba i o záměr zasít do společnosti strach, paniku či snad hysterii…

          • embecko

           „asi znáte ten fór o chlápkovi co padá z mrakodrapu a v každém patře si říká: „Zatím je to dobrý!““
           To neni presne, Kamile, ta prihoda je totiz uz u konce: Francouzsky ustavni pravnik vola po dobyti ztracenych predmesti, danska vlada nasadila na zvladnuti bezpecnostni situace vojsko, svedove odebiraji socialnim pripadum byty, francouzsky profesor vidi jako jedine reseni rozdeleni statu, evropska mesta delaji z vanocnich trhu opevnena uzemi atd. atd. (vsechno zpravy z mainstreamu, ktere jsem sem daval).
           Ten chlapek, co si myslel „Zatim je to dobry!“ totiz uz davno dopadl, lezi na zemi s prerazenyma nohama a vola nahoru: „Jen skocte take, je to obohacujici! A kdyz nebudete chtit, tak vas necham shodit, abyste videli, co je to solidarita!“ Lezi tam znicenej a nechce priznat, ze udelal blbost, tak do toho chce zatahnout i ostatni.
           Nic proti prerozdelovani, ale ne beze zmeny stavajicich pravidel, co zavedla staty a obcany do katastrofalni situace:
           http://www.lefigaro.fr/vox/politique/2017/10/06/31001-20171006ARTFIG00340-guerre-civile-ou-decomposition-nationale-et-civilisationnelle.php?redirect_premium
           „Obcanska valka, anebo narodni a civilizacni rozklad?“
           (Pro uklidnenou,Le Figaro je mainstream)
           A v tehle situaci mi nekdo bude rikat, ze me obavy jsou plane a ze se neni ceho obavat jen proto, ze bydlim o par kilometru dal (navic v zemi, clena Schengenu, tedy jakoby „bez hranic“) ?!? To ne, tohle neni na debatu, o nejakych „obavach“ v tomhle pripade nejde vubec diskutovat, i tady dospela „prihoda“ svemu konci.

          • oh

           Filipika proti příslovím, vypůjčená od doktora Vlacha:
           ..je to vlastně na tom světě velmi dobře zařízeno. Mnoho lidí před námi i v době současné se postaralo, abychom si žili pohodlně a nemusili se příliš namáhat. Tak není třeba, pokračoval doktor Vlach, abyste chodili pěšky, železnice vás dopraví, kamkoliv chcete. Nepotřebujete namáhavě šplhat na horské velikány, vytáhne vás tam lanovka. Není nutno, abyste četli knihy, které jsou vydávány. Kulturní referent vašich novin vám nejen stručně řekne obsah nejnovějšího díla, ale dokonce je rozpitvá, vytkne autorovi všechny chyby a nedostatky, a vám stačí, naučíte-li se z paměti asi tak třetí větě od konce této recenze. Tam bývá shrnut celý referát do jakéhosi výtažku, a dokážete-li tuto větu opakovat bez zakoktání u kavárenského stolku, budete považováni za kritickou veličinu.
           Ale ani jinak není potřebí, abyste byli vtipní, moudří a rozšafní, protože i to za vás obstarali jiní. Po celé věky chystali pro vás nepřebernou zásobu přísloví, pořekadel, úsloví a konverzačních obratů, takže stačí jen sáhnout, vytáhnout to pravé a již můžete vtipně glosovat jakoukoliv situaci.
           Je ovšem nutno, abyste se vyvarovali užívání takových přísloví, která se k dané situaci buď nehodí, nebo hodí, ale jako pěst na oko. Bylo by to jednak směšné, jednak byste mohli vzít úhony, jak se říkalo. Tak třeba není vhodné říkat člověku, kterému zemřela žena a děti a blesk zapálil nepojištěnou stodolu, že každý je svého štěstí strůjcem. To může říci jen idiot, a je možné, že se tím stane strůjcem svého neštěstí, protože mu ten osudem pronásledovaný člověk za tuhle moudrost rozbije hlavu. Proto by v tom případě bylo snad vhodnější použít přísloví, že koho Bůh miluje, toho křížem navštěvuje. Tím toho postiženého velmi potěšíte. Zrovna tak není dobře říkat někomu, kdo čeká patnáct let na povýšení a zase byl přeskočen, že trpělivost přináší růže. V tom případě by se spíš hodilo přísloví, že tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.
           Velmi dobrá příležitost k použití zbrusu nových průpovídek se vám poskytne o pohřbu některého známého. Tu můžete těšit truchlící pozůstalé tím, že, jak se říká, mladý může, starý musí. Případně vtipně poznamenejte, že zemřelý to má za sebou a nás to čeká. Ještě daleko duchaplnější je konstatování, že tam musíme všichni. Za takovéto překvapující sdělení vám budou pozůstalí srdečně vděčni a podstatně zmírníte jejich žal. Tím spíše, že nebudete sami, budou jim to říkat mnozí jiní a ty krásné věty se budou opakovat tolikrát, že nezúčastněný divák bude mít dojem, že všichni přítomní jsou cizinci, kteří se naučili česky z téže příručky, v níž pod nápisem „Na pohřbu“ byly uvedeny tyto perly společenské konverzace.
           Jsou ovšem v životě situace a případy, kdy vám sebelepší přísloví není nic platné. Běda dozorci vězňů, který by pomáhal trestancům na svobodu a hájil se příslovím, kdo chce kam, pomozme mu tam. Nebo se dozvíte, že váš známý, pan Matouš, byl pokladníkem nějakého spolku a byl kdysi zavřen pro defraudaci. Velmi vás to překvapí, protože jste se domnívali, že pan Matouš je čestný člověk, řídící se příslovím s poctivostí nejdál dojdeš. Setkáte se s jiným svým známým, panem Markem, a ten se zapřísahá, že zná Matouše celý život, a tvrdí, že je to lež a že nikdy zavřen nebyl. Tak co, byl, nebo nebyl? Jste na rozpacích, ale už vám přichází na pomoc přísloví, že není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu. Z toho plyne, že aspoň trochu pana Matouše bylo zavřeno.
           Později si zjistíte, že to všechno vzniklo špatným pochopením přísloví. Pan Matouš řekl před několika lety malému chlapci Jeníku Lukášovi, že děti nosí vrána. Průběhem dalšího života si ten chlapec ověřil, že pan Matouš lhal, a za několik let potom ho křivě obvinil z defraudace, dokládaje to oslnivě logickou úvahou, že kdo lže, ten i krade.
           Také přísloví, kdo do tebe kamenem, ty do něho chlebem, není radno v praktickém životě uplatňovati. Už v Bibli máme příklad, kdy obr Goliáš do jistého pana Davida už ani chlebem nemohl, protože byl na místě mrtev. Je to zásada ceny tak pochybné, že je stroze odmítána i malými hochy, jejichž bitky kamením jsou podloženy naukami zcela jinými.
           Z toho je vidět, že není všechno zlato, co se třpytí. Jako třeba přísloví, kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. Stal se případ, že lidé přišli pozdě na nádraží a zmeškali vlak, který se někde u Pardubic srazil s rychlíkem. Jednou jsem zkoušel ozvěnu a volal jsem do lesa. Náhodou tam byl hajný, měl zlost, že plaším zvěř, a to, co na mne zahulákal, ani nechci opakovat. Rozhodně je blbost, že jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Já jsem volal docela slušně.
           Úplně zmatené je přísloví, že kdo za pecí sedá, jiného tam hledá. Představte si, prosím, selskou jizbu, trámový strop a pec. Za pecí někdo sedá a hledá tam někoho jiného. Protože prostor za pecí je malý a přítomnost někoho jiného dala by se jediným pohledem zjistit, je jakékoliv hledání zcela zbytečné a svědčí o pomatenosti ducha. Na prostém odmítání přísloví, co tě nepálí, nehas, je založena myšlenka dobrovolného hasičstva. Protože nelze zavrhnout počínání hasičů, je nutno zavrhnout citované přísloví.
           Je samozřejmé, že k tomu, aby někdo popřel platnost věty tak obecné, jako je přísloví, je třeba určité duševní síly. Není to lehké, ale někdy se tomu nelze vyhnout, jak se přesvědčil muž, který už neměl ani jediné šaty celé a byl pětkrát v Pasteurově ústavu, protože trval na tom, že pes, který štěká, nekouše. Kousali všichni.
           Je nutno obdivovat bujnou představivost lidí, kteří pořekadla razili. Vezměte si třeba přísloví, že kráva zajíce nedohoní. Je to sice pravda, ale nedovedu si představit, že by kráva zajíce honila a proč by to vůbec dělala. Taková kráva není, to ať mi nikdo neříká.
           Jsou ovšem také přísloví dosud nedoceněná. Stačí, poukážeme-li na to, že čistota je půl zdraví a veselá mysl také půl zdraví. Je s podivem, že tyto dvě rovnice, dávající dohromady zdraví celé, unikly dosud pozornosti lázeňských lékařů. Jejich využitím by bylo umožněno léčení v masách.
           Ačkoliv je přísloví jako písku v moři, jsou lidé, kterým se jich zdá pořád málo. Ti je obyčejně doplňují výroky vlastními a občas mezi řečí prohodí: „Já vždycky říkám.“ Jejich přátelé a známí jsou úplně ohromeni tím, co oni vždycky říkají.
           Je nutno důrazně varovat před tím, aby byla pořekadla chápána doslovně. Doslova vzato, je vám vrabec v hrsti stejně málo platný jako hlub na střeše. S vrabcem v hrsti nelze nic rozumného podniknout. Také si nesmíte představovat, že každá liška chválí svůj ocas. Ptal jsem se na to fořta v Tulešicích a on to rozhodně popřel. Ten ocas chválí kožešník, který vám tu lišku prodává. Přísloví, sytý hladovému nevěří je míněno tak, že ten sytý nevěří hladovému, že by měl takový hlad. Není důvodu, proč by mu nevěřil, že musí v České Třebové přesedat, nebo že dotýkati se drátů i na zem spadlých je životu nebezpečno. To mu uvěří docela jistě a nebude se drátů dotýkat. Jinak by dokázal platnost rčení, že komu není rady, tomu není pomoci.
           Mnohým není jasný smysl toho, že je pozdě bycha honiti. Vzniklo to jako posměšek lidem, kteří chodí s křížkem po funuse a říkají: „Kdybych byl býval.“ a podobně. To si musíte ujasnit proto, abyste mohli tvrdit, že jestli jste zmíněného bycha nehonili, nebylo to proto, že byste nevěděli, kdo to je, nýbrž proto, že jste si byli vědomi, že je pozdě.

           (Zdeněk Jirotka – Saturnin, kapitola XII)

  • tresen

   „Konkrétně Člověk v tísni se už ani nenamáhá skrývat, že usiluje o získání politické moci a že chce zastrašovat své oponenty, tedy naprostou většinu české populace. Pro tyhle multikulturní neziskovky znamenaly volby určité oslabení, protože všechny strany, které se k nim otevřeně hlásily, utrpěly drtivou porážku. Budou se tedy snažit o postupnou přeměnu ANO a ODS na čistě pravdoláskové strany. Mají slušnou šanci, že se jim to podaří, v obou těch formacích již existují silná neomarxistická křídla a v obou mají blízko
   k vedení.“
   No, není to úžasný magor?

   • Ondřej

    kdyby měly ANO a ODS v sobě silné „neomarxistické křídlo“ (pohybuji, že autor alespoň mlhavě tuší, co to ten „neomarxismus“ vlastně je, resp. za co je vydáván těmi, kteří tento pojem užívají) pak by to znamenalo že do budoucna taková Černochová odloží svoji flobertku a namísto ježdění za pohraničníky bude navštěvovat v batykovaném paletu a s neholenýma nohama fesťáky jako byl Woodstock a nepohrdne i nějakou tou technoparty s transparentem za legalizaci Marihuany. A to si myslím, že se stane asi tak pravděpodobně jako že Václav Klause ml. povede coby budoucí ministr školství za ruku nastupujícího prvňáčka/autistu do prestižní pražské základní školy NOVÝ PORG:-)

 8. vittta

  To je šoumen, ten Čulík.
  Tak se vyšetřovalo, jaké etnicity jsou sexuálně násilnické gangy, znásilňující bílé dívky.

  Čulíka pohoršili silné předsudky proti barevným a napsal konkrétně:

  „UItrapravicoví aktivisté – včetně českých – dodnes v této věci šíří rasistické, islamofobní předsudky. Skutečností je, že násilnické gangy mužů v severní Anglii byly většinově pákistánské, avšak mezi násilníky byli i bělošští Angličani – Pákistánců bylo v té násilnické síti asi 80 procent. Etnická příslušnost nehrála nutně roli. Vinu nesli jednotlivci a jako jednotlivci také byli zcela právem odsouzeni. “

  https://blisty.cz/art/89129-lidi-dneska-blbnou-vsude-je-to-proto-ze-selhavaji-politikove.html

  No vidíte, Pákistánců jen tam JEN 80% a lidé z toho dělají vědu.
  To je prostě xenofobie a rasismus.
  Nedávno jsem na BL koukal a nějaký drzoun v diskuzi pod článkem napsal, že se mu třeba také nelíbilo, kdyby mělo jeho dítě chodit do třídy, kde by byla většina mimozemšťanů.
  Čulík ho hned upozornil, že se dopouští trestného činu, a příslušné paragrafy dal nádavkem, protože nějak pohrdá romy, nebo jak to napsal….ten chlap se tomu děsně divil, protože o romech tam nepadlo slovo….

  • vittta

   PL citují Telegraf a ten zjistil, že Pákistánců a Afgánců bylo 84%, pak nějací Afričané, a těch bílých nebylo 20%, jak mimoděk naznačuje Čulík, ale 18 duší, ne %, je to kolem 6,8%.
   A to ještě jsou tam popsáni bílí, a bilý může být třeba i Turek nebo Albánec.
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Britanie-Mysleli-jsme-ze-media-lzou-a-pristehovalci-jsou-nevinni-Mylili-jsme-se-515918
   Autorky této studie jsou dvě. a jedna se jmenuje Muna Adil, což nevypadá na zlou bělošku.
   Matematika dělá Čulíkovi trošku problém, ale je tedy fakt, že odsouzených bylo celkově 264, takže právě množství barevných může být ten problém, policie prostě zatýkala jen barevné, a bílé nechala být.

 9. Ondřej

  bezpečnost je veřejný statek a týká se všech, Proto stejně jako u zdravotnictví nemohou ti co na to mají, anebo mají štěstí že jsou zdraví a k doktorovi nechodí (bohužel ani na prevence, čímž pak nakonec zbytečně prodražují následnou léčbu) tak nějak v systému „soukromničit“, tak ani v případě bezpečnosti tu nelze obcházet stát a jeho VÝHRADNÍ pravomoc vynucovat zákony silou a brát zákon do vlastních rukou.

  Je dobře, že naše druhá vyšší komora parlamentu odmítla velmi nebezpečný návrh, který si činil ambici protivit se novelizované EUnijní směrnici „o zbraních“ s tím, že by český „národní“ zákon snad mohl mít vyšší učinnost než tato EUnijní směrnice (i kdyby byl přijat). Takže většina senátu tento český paskvil ZAMÍTLA.

  Velmi dobře tento počin komentuje levicový portál Deník Referendum.

  „Novelu předložila skupina poslanců v čele s bývalým předsedou sněmovního bezpečnostního výboru Romanem Váňou a končícím ministrem vnitra Milanem Chovancem (oba ČSSD).

  Jejím cílem bylo v reakci na evropskou směrnici o zbraních, která zpřísňuje pravidla pro jejich držení, začlenit stávající držitele zbraní do státem garantovaného systému zajišťování bezpečnosti. Oba senátní výbory, které se poslaneckým návrhem zabývaly, jej plénu Senátu doporučily rovněž zamítnout.

  Senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) ve svém vystoupení řekl, že ústavní novela je zcela zbytečná, protože není způsobilá ochránit Českou republiku před povinností převzít do domácího právního systému evropské předpisy, a potenciálně nebezpečná. „Celistvost republiky, její svrchovanost, její hranice a bezpečnost v této oblasti musí zajišťovat stát. Představa, že by některé soukromé skupiny občanů České republiky přebíraly tuto úlohu státu, by svědčila spíše o tom, že stát není schopen zajistit své základní funkce. Což bych nerad připustil z pohledu nás, jako zákonodárců,“ vysvětloval na plénu Deinstbier. Obdobně argumentovali i jeho kolegové Václav Láska a Eliška Wagnerová (oba nestr. za SZ).“

  myslím, že je potřeba min. zatleskat těmto senátorům, a senátu vůbec – naštěstí, který je do značné míry imunní vůči populismu díky většinovému systému volby, který ze senátu alespoň po 27 let (až na jednotlivé vyjímky) eliminoval vliv fašistů a komunistů. Populisté typu ANO, v posledních volbách utržili silnou porážku na počet mandátů nejen od „pidistrany“ KDU-ČSL, ale kdyby existoval nějaký „Blok demokratický stran“ pak by dostaly v těchto volbách takový POČET MANDÁTŮ jako Babiš do sněmovny. Je pak otázka, jestli naopak nenavrhnout (jak to zkoušejí neúspěšné strany v těchto volbách) naopak nezrušit volby do Sněmovny a zachovat jen horní komoru – Senát:-)

 10. tresen

  13.12.2017 – 17.16
  Kamil Mudra
  „…je tvá obava bezpředmětná.“
  Vzhledem k tomu kdo byl posazen do křesla našeho ministra zahraničí si myslím že bezpředmětná není. :-(
  ???
  Vyložte svá záhadná slova, Kamile Mudro.
  Opravdu mi není jasné, jak by náš ministr zahraničí mohl přimět Němce, aby změnili zákony a směli své občany vyhostit do jiného státu.

  • astraustralia

   Predstirate a nebo Vam chybi schopnost rozliseni ?
   Velmi jednoduche tresni.
   Vyhostiti NE
   Prerozdelit ANO
   Ve vysledku totez ale podle zakona spravne pojmenovano !!! :-)

   • tresen

    Přerozdělování se týká žadatelů, kteří jsou v tzv. nárazníkových zemích a kteří mají šanci získat azyl. Rozhodně ne těch, které si pozvali Němci, a to ani v dávné ani v nedávné historii.
    To žádný ministr zahraničí nedokáže změnit.

  • Kamil Mudra

   A proč přimět když postačí vyhovět ohledně ne-občanů.
   Astře, třešeň si z nás utahuje. :-)

   • tresen

    Protože jsem reagovala na příspěvek, kde sax operoval geburtsortprinzipem, je jasné, čeho se to týkalo.
    Nadto trvám na tom, že veškerá jednání, která se vedou ohledně uprchlíků, rozhodně neobsahují ani náznak toho, že by Němci hodlali přenášet jakékoli problémy, které mají s migranty, co přišli k nim, na jiné státy.

    • astraustralia

     Na tohle uz reagoval Sarkosy kdyz snahu Merkel kvotovat nove prichozi prirovnal k povodni.
     Mame li zatopeny dum nevyresi to otevreni vsech dveri tak aby byl zatopen stejnomerne !

     • tresen

      Zatopení hrozilo a hrozí Itálii a Řecku.
      Nedivím se, že podporují pravidla, která jim mohou ulehčit situaci.

      • vittta

       Od čeho mají armádu?
       Máme snad střílet my?
       Ať si střílejí sami, sami ať se ušpiní krví, ten stav si zavinili sami, my jsme se na tom nepodíleli.
       A ten stav je součinnost organizovaného zločinu, neziskového sektoru a státu.
       Je to gigantická mezinárodní korupce, krytá finančně i mediálně penězi daňových poplatníků, ještě nikdy v historii se daňovým poplatnékům tolik nekradlo, ani snad v časech 3 papežů v 15 století, kdy byla církev na vrcholu korupce a degenerace!
       Výsledek byl tehdy pád Cařihradu a umožnění islámské expanze.
       Negr je nelegální zboží, stejně jako alkohol za americké prohibice, nebo drogy dnes.
       Nedělejte s nás blbce, sakra, my tohle víme!
       Cpěte to do hlav stejným naivkům, jako jste vy sama.
       Klidně se utěšujte, že nám sem Němci a spol. nikoho posílat nechtějí, ale to realitu nezmění.

       • Ondřej

        oni ani nemůžou vittto, nevymýšlejte si. Sobotka vás taky nemohl vystěhovat na Slovensko nebo do Srbska. V případě uprchlíka co mu nebyl zamítnut azyl ani doplňková ochrana nemůže vůbec nic. Samozřejmě jak už jsem říkal, stoupněte si na hraniční kámen s Gazílem na Folmavu a počítejte Mercedesy s uprchlíkama:-) Schválně kolik jich napočítáte. Naproti tomu Itálie, když zachytila na moři upchlíka je POVINNA ho ubytovat, šatit a živit do doby, než se rozhodne o právu na azyl. PRÁVO NA AZYL JE PRÁVO LIDSKÉ, STEJNĚ JAKO VY AŽ PŮJDETE DEMONSTROVAT za v vznik Matice české a že Rukopisy královehradecký a zelenohorský jsou pravé a jsou dokladem velikosti ducha českého národa, nikdo vám v takové demonstraci nesmí bránit. UPRCHLÍK MÁ TEDY STEJNÉ PRÁVO JAKO VY žít, tedy právo na život a jeho ochranu v případě že u nich doma není bezpečno. A ten, u koho o ochranu požádá, ji musí prověřit a dočasně ho tedy přijmout. TO JE CELOSVĚTOVĚ PLATNÝ ZÁKON. A HLAVNĚ – NIKDY SE NEZMĚNÍ. Tedy do doby, než někdo nezruší listinu Základních práv a lidských práv a svobod.

        • Ondřej

         a protože Itálie nemůže být trestána za to že je k ní blízko po moři z rizikových oblastí se EU rozhodla že bude povinná solidarita. Tak jako je povinná dnes pro západní země přispívat na sanaci zaostalosti východních postkomunistických zemí, a bez jejichž peněz by tu nebyly dálnice ani opravená centra měst a památkové oblasti včetně kulturních skvostů které chrání (tím že na jejich zachování platí) UNESCO. To jen tak na okraj.

        • vittta

         Ta listina se změní přesně v okamžiku, kdy se přestane vyplácet.
         Zatím vydělává organizovanému zločinu biliony, a když se to nehodí, tak na listinu každý sere.
         Listina je zbytečná, „otcové-zakladatelé“ se snažili marně, marně se snažil Čapek, marně Orwel, marně Marx!
         Listina legalizuje obchod s otroky a nebrání provádět kdekoliv a kdykoliv genocidu, Čapkem se zaštiťují neofašisté a neonacité jako je Čulík, Orwela mají v hubě ti, co jsou si rovnější, a Marxe vytahují nadnárodní kapitalisté proti lidu!
         Mimochodem, Němci také nesměli třeba do SSSR, ale…šli tam.
         Byli poraženi, ale kdyby zvítězili, tak byste svou prdel nikde vytrkovat nemohl, a především, nikoho by nezajímlo, že nesměli.
         Naopak, tvrdilo by se, že byli napadeni, že bránili civilizaci, a jiné věci, rasismus by byl normální, a za idioty, vědecky potvrzené, by byli ti, kdo by to snad zpochybňovali, a možná i vy, byl li byste naživu, byste hlásal Norimberské zákony jako manu nebeskou.
         Už se konečně jednou vzbuďte s vytáhnětě si tu svou hlavu z prdele, kam jí asi nejspíš schováváte!

         • Ondřej

          Listina je zbytečná, „otcové-zakladatelé“ se snažili marně, marně se snažil Čapek, marně Orwel, marně Marx!

          Asi jste ve škole chyběl, ta jména co zmiňujete mají se vznikem Listiny základních práv a svobod asi tolik společného jako vy s klasickou vzdělaností a společenskou výchovou vyšší než má závozník Plzeňských pivovarů:-)

          Už si konečně zapamatujte následující

          že jako členové EU, do které jsme vstoupili v roce 2004, tak už tehdy platila společná azylová politika kterou musí členský stát respektovat. My jste žádali o vstup do EU, ne EU. My jsme si tento vstup odsouhlasili v referendu.

          2.) Společná azylová politika včetně společného evropského azylového systému je nedílnou součástí cíle Evropské unie spočívajícího v postupném vytvoření prostoru svobody, bezpečnosti a práva otevřeného těm, kteří donuceni okolnostmi oprávněně hledají ochranu v Unii.

          3) Evropská rada se na zvláštním zasedání v Tampere ve dnech 15. a 16. října 1999 dohodla, že bude pracovat na vytvoření společného evropského azylového systému, založeného na úplném uplatňování a začlenění ženevské Úmluvy o právním postavení uprchlíků ze dne 28. července 1951 (dále jen „Ženevská úmluva“) ve znění Newyorského protokolu ze dne 31. ledna 1967.

          a ted něco z Úmluvy (to je něco jako Listina, i když podstatně mladší ale majicí stejnou platnost)

          Čl. 3
          Zákaz diskriminace
          Smluvní státy se zavazují dodržovat ustanovení této úmluvy vůči uprchlíkům bez rozlišování rasy, náboženství nebo země původu.

          Čl. 26
          Svoboda pohybu
          Každý smluvní stát umožní uprchlíkům zákonně se nacházejícím na jeho území vybrat si místo bydlení,a volně se pohybovat na jeho území

          Čl. 28
          Cestovní doklady
          1. Smluvní státy vystaví uprchlíkům, kteří se nacházejí zákonně na jejich území, cestovní doklady, které jim umožní cestování mimo jejich území, pokud tomu nebrání závažné důvody státní bezpečnosti nebo veřejného pořádku.

          Bránit tedy uprchlíkovi z Německa nebo Belgie odjet do Česka do lázní je zločin proti Lidským právům. Pamatujte si to. Stejné jako vražda nebo krádež.

          Ale máte pořád ještě šanci, už jsem to říkal ohovi. Okamura tu bude hostit euronácky Le Penovou a Wilderse. V Praze, v hotelu TOP. Zkuste tam jít a zeptat se, kdy navrhnou jediný možný postup, jak tyto mezinárodní normy přestat dosdržovat.

          Čl. 44
          Odstoupení
          1. Kterýkoliv smluvní stát má možnost kdykoliv odstoupit od této úmluvy oznámením adresovaným Generálnímu tajemníkovi Spojených národů.

         • tresen

          No jasně, holt máte, Vitttoušku, smůlu, že druhá světová dopadla porážkou nácků a že Čapek je uznávaný humanista a ne loser, jakého z něj dělali vám podobní v osmatřicátém.

          • vittta

           Já smůlu určitě mám, protože i když Němci prohráli, nacismus je stále živý a v tahu.
           Nacismus je to, co dělají sluníčka, a marně frankují jako nácky všechny ostatní.
           Politické násilí, kriminalizace oponentů, vraždy, barevný šovinismus, všechno tam máte.
           I na ty koncentráky dojde.
           Jenže tam nakonec může skončit každý, i vy, Třešni, byť nacistickou politiku nadšeně podporujete!

          • tresen

           Jestli si myslíte, že dokážete jen tak mýrnix dýrnix změnit význam všeobecně uznávaného pojmu, tak se samozřejmě mýlíte. Jev, který ten pojem označuje, má totiž nezaměnitelné znaky. Lidi měli hodně času na to, aby nacismus popsali, analyzovali a definovali.
           Máte tedy dvojitou smůlu.

          • Saul

           Tak hesla a ideologii mate nacvicenou Vitto,koncentrakama uz vyhrozujete taky,ted jeste najit dost priznivcu.
           To bude mozna trochu problem,vy jste opravdu zamrznul na tom Mein Kampfu a Der Sturmeru,paradoxne i jako priznivce Zidu.
           Jenze doba a mysleni lidi uz je trochu jinde.
           Vyndejte si konecne i vy tu hlavu z mist,kde ji tak prozretelne vidite uveznenou u jinych.

          • Saul

           Neskutecne,ze nekdo jako vy, ma jest tu drzost brat si do sve agresivni a sproste huby Karla Capka.
           Tresen tentokrat presne trefila hrebicek na hlavicku.

          • vittta

           Tím, že někdo podporuje EU, se ještě demokratem nestává, Saule.
           Byť byste to děsně chtěl, aby to bylo tak snadné.
           Musíte se ale jako demokrat chovat.
           Respekt k názorům jiných a podřízení se vůli většiny, to je základní pilíř.
           Vy se ale chováte…jako Čulík.
           Chtěl byste mi zakazovat, koho si mám brát „do huby“, protože takový Čapek by se ze mě jistě poblil, zatímco z vás by skákal radostí do vějšky, jak jste děsně tolerantní.
           Čapek, milej zlatej, byl podobně násilný, jako já.
           Chtěl bránit republiku- se zbraní v ruce, jo, chtěl zabíjet Němce, i když to takto nepodával.
           Když má někdo v ruce pušku a stojí na hranicích, tak jí nemá na okrasu, ale aby zabíjel.
           Zní to blbě pro vaše citlivé uši, ale je to tak.

          • tresen

           Zakázat kecy o Čapkovi vám nikdo nemůže, stejně jako vy nemůžete zakazovat Saulovi, aby si před vámi odplivnul.

          • vittta

           Já mu nezakazuju, aby si předemnou odplivnul, ať si klidně odplivne.
           Já si jen myslím, že nikdo nemá patent na správný výklad Čapkova díla a Čapkovi osobnosti.
           Dokonce ani Saul ne, i když si předemnou demontrativně odplivuje.
           Já mu napsal, jak vidím Čapka v kontextu s mnou propagovanými hodnotami, což je především chuť bránit republiku před nacismem a rasismem.
           On mi napsal, že si nemám brát Čapka do huby…dokonce napsal do agresivní huby, při čemž jeho text je podstatě agresivnější, jak ten můj.
           Já fakt nemohu za to, že si nacismus a rasismus vykládáme každý jinak, ale zase, o těch pojmech něco vím, a tak třeba vím , že rasista není běloch, co nemá rád negra, ale i negr, co nemá rád bělocha.

          • Kamil Mudra

           Odplivování si před někým ani zakazování rozhodně nejsou nejlepšími způsoby komunikace.

          • Kamil Mudra

           „Chtěl bránit republiku- se zbraní v ruce, jo, chtěl zabíjet Němce, i když to takto nepodával.“
           Řekl bych že např. v dramatu „Matka“ vyjádřil svůj postoj dostatečně srozumitelně.

          • Kamil Mudra

           Jev, který ten pojem označuje, má totiž nezaměnitelné znaky. Lidi měli hodně času na to, aby nacismus popsali, analyzovali a definovali.
           Už je na čase aby někdo totéž provedl v postačující míře také s islámismem, tak aby bylo možné s tímto pojmem zacházet v kontextu se vším co ho provází a vytváří mu platformu v současné dějinné etapě.

          • Saul

           „Řekl bych že např. v dramatu „Matka“ vyjádřil svůj postoj dostatečně srozumitelně.“
           Také si to myslím Kamile.
           To matčino „jdi!“ nebyla výzva k vraždění a vyvolávání občanských válek,které jsou tam mimochodem také zmíněny a dokonce ani k hrdinství ne.
           Ale jak psal výše Vitta,nikdo nemá patent na výklad Čapkova díla a tak máte možná pravdu vy dva.

       • embecko

        Lzou jako kdyz tiskne a nelze jim uz verit ani nos mezi ocima. S velkou slavou vzdycky prijmou nejaky „soubor opatreni“ (jako komunisti) a jen co to jde, tak ho porusi, obejdou, anebo uplne ignoruji.
        Pamatujes jeste, kdyz jim prede 2 lety teklo do bot a nebylo jasne, jak se vyvrbi obcansky vzdor, jak se slavou zaukolovali a zaplatli Frontex s tim, ze bude chranit jizni hranice? A angazovali take nemeckou marinu, co mela zacit potapet uprchlicke lode. A kdyz jim doslo, ze obcane propadli letargii, tak tohle narizeni v tichosti vypustili a zacali ignorovat:
        http://www.zeit.de/politik/ausland/2015-05/fregatte-hessen-fluechtlingsboote
        17.5.2015, „Stredomori: Nemecka fregata ma licenci k potapeni“ (uprchlickych clunu)
        Pro uklidnenou: Die Zeit je mainstream.

        • Ondřej

         agentura pro uvádění Fake News a dezinformací RIA Blbosti – uvádí na pravou míru zprávu o „potápění uprchlických lodí“ která evokuje, že je to opatření proti samotným uprchlíků a že snad má dojít ke střelbě do uprchlickýh lodí s uprchlíky, kteří neuposlechnou rozkazu vrátit se domů a kteří někam „nelegálně“ plují. Je tato zpráva pravdivá? Je opatření namířeno proti uprchlíkům? Je účelem omezit počet cestujících migrantů?

         1) ano, jen s tím že k piotopení dojde až po vyzvednutí uprchlíků, a převezení je do italských hotelů.
         2) Ne, proti pašerákům, protože lodˇpoté co uprchlík bude vyzvednut a převezen do země EU kam měl s přednastavenou US navigací zn.MOTOROLA namířeno – jim je už stejně na nic, stejně jako jako když uprchlík přijevší na sněžném skůtru z čínského pohoří Pamír do severoindického Kašmíru a odloží jej, protože se mu začne jiskřit od pásů a dál je lepší jet pick-upem zn. TOYOTA:-)
         3) Nikoli, jen je to racionalizační opatření aby se nejezdilo k prázdným lodím co se prázdné kolíbají na hladině a neplýtvalo se pohonnými hmotami a časem

         Německé lodě Hesensko a Berlín jsou pověřeny potopením uprchlických lodí po záchraně cestujících ve Středomoří. (nepíše se ani o uprchlících, ale o „cestujících/Passagiere, o:-) „Jinak by představovaly navigační překážku pro další lodě na volném moři,“ řekl mluvčí německé námořní záchranné asociace, fregatní kapitán Alexander Gottschalk. „Na druhou stranu bychom mohli chybně vnímat prázdnou loď ze vzduchu jako loď v nouzi a plout tam, abychom ji zachránili.“

         Já myslím, že slavné Rádio Jerevan je tímto zahanbeno a už nikdy neodvysílá žádnou zprávu dementující zmatečnou interpretaci pramenící ze „špatného překladu“ :-)

         • vittta

          Sakra v kterém jazyce to bylo v originále, že to Die Zeit špatně přeložil?
          To za A.
          A za B- jak víte, že právě vaše interpretace je ta dobře přeložená?

          • embecko

           Clanek je dlouhy, drzim se tematu nedodrzovani vlastnich rozhodnuti z bruselske strany…byla vyslana fregata, aby potapela paseracke lode…kolik lodi uz potopili? Samozrejme ze ani jednu, uprchliky nechaji prestoupit a lod poslou nazpatek pro dalsi varku. Co delaji s uprchliky tu neni predmetem hovoru a ani jsem na to timhle linkem neodkazoval.
           To je stale ta sama trollovina: vyhmatnout neco nepodstatneho a pak se na tom tocit a nakonec zpochybnit cely prispevek :o)
           Frontex pry bude chranit hranice a Nemci potapet paseracke lodi…ani nahodou…nakonec se bruselska impotence perverzne vyresila tim, ze Merkelova za sebe nechala delat spinavou praci Erdogana (to je ten, co utiskuje mensiny, kdybys nahodou nevdel) a zaplatila mu za to 9 miliard za to, aby uprchliky zdrzoval a prosival. Proste hnus nad hnus.
           S Dublinem XXXIII, az bude triatricetkrat novelizovany, to dopadne stejne…aktualni smlouvu porusi jakmile se jim to bude hodit a svelkou slavou provedou dalsi, tentokrate pry jiz funkcni, novelizaci. Jak pisi vyse, tohle jim nespolkne uz ani male dite, jedine uvedomely stranik :o)

          • Ondřej

           14.12.2017 – 15.07 patří k vittovi který snad ani nechápe česky napsanou větu, když už nerozumí té v té němčině:-)

          • vittta

           Ale jděte, co je na tom nejasného?
           Sax odkazuje Die Zeit, a jakkoliv to nemusí být pravda, píše to prostě Die Zeit.
           Vy trollujete, a snažíte se naznačit, že Sax kopíruje něco z Ruska.(RIA blbosti)
           Pak dáte výčet nějakých bodů, kde vyvracíte co odkázal Sax, ale to vyvracíte vy, žádné odkazy u toho nejsou, což vás sice šlechtí, že píšešte své názory, ale víc než vaše názory to nejsou.
           Zmiňujete Alexander Gottschalka, nějakého kapitána, ale zase, bez odkazu a i kdyby to kapitán Alexander Gottschalk fakt řekl, kde je důkaz toho, že si to vysvětlil správně, případně že si to správně vysvětlili jeho nadřízení, kteří mu dávají rozkazy?
           A nakonec zase Trollujete radiem Jerevan, což je opět podmědomý odkaz na Rusko, i když Jerevan samozřejmě v Rusku není, ale to dnešní havlodiní mádež dávno netuší.
           Já vidím, že překlad máte v uvozovkách, ale…kde je tedy ten základní text, a kdo ho překládá dobře a špatně?
           Já se na to konkrétně ptám, a vaší odpovědí je trapný trolling.
           Mě je jasné, že někteří místní dobroserové vás za to ocení, a že si s nimi děláte, co chcete a taháte si je jak kačery na provázku, ale proč voláte Boha na pomoc, jak jsem já nechápavý, když přece musíte vědět, že mě váš trolling neuniká?

          • Ondřej

           ano, je tam napsáno i proč se ty kocábky nepotápí. Protože by to odporovalo mezinárodnímu právu, v mezinárodních vodách potopit loď prostě nejde, když na vás neútočí, v mezinárodních vodách si každý může plout kam chce a to je problém, protože tohle by musela řešit a povolení k tomu dát Rada bezpečnosti OSN a vytvořila by tím precedent k průplavu všem vojenských plavidel. Např. Když Frontex chtěl útočit na ty lodě ještě ve vodách Lybie, gen. Haftar řekl že kdyby nějaká loď Frontexu připlula do výsostných vod Libye že ji on sám potopí a že kdyby snad něco, řekne to strejdovi Putinovi a ten tam pošle admirála Kuzněcova a ten s tím Frontexem už zatočí….:-)

          • Ondřej

           je mi líto, vittto a dál z vás hlupáka (i když by mi to mohlo činit potěšení) dělat nebudu, poproste Saxe ať vám ten článek přeloží a vysvětlí co nechápete, navíc hledáte odkaz který tu máte černý na bílém přímo před sebou.

           Mějte se hezky.

          • oh

           „..v mezinárodních vodách si každý může plout kam chce a to je problém, protože tohle by musela řešit a povolení k tomu dát Rada bezpečnosti OSN..“ To je dobře, Ondřeji, že mezi sebou máme takového znalce mezinárodního námořního práva. Takže, milý znalče, co vám říká „Mavi Marmara“? A jaká práva má válečná loď libovolného státu ve výsostných vodách státu jiného? Tedy kromě toho, že žádná a potřebuje souhlas už jen k tomu, aby se tam vůbec vyskytovala.. :-)

           P.S. Máte nějaký důvod k tomu proč do toho taháte Putina, tedy kromě toho, že opět bohapustě trollíte? :D

          • Ondřej

           Mavi Marmara je přesně ten případ o jakém píšu. Stejný, jako když byla blokáda Kuby ze strany USA a ruská nákladní loď dopravující tam rakety SS-20 mohla být doprovázena ruským křižníkem a volný pohyb k cíli pro dopravní loď v mezinárodních vodách si vynutit….jistě to všechno mohla, ale přesto to neudělala a otočila se a jela zpět….Já se s vámi shodnu, ohu, že to bylo proti mezinárodnímu právu a že tehdy Chruščov měl ten křižník pravdu poslat a mezinárodní právo si vynutit….100x souhlasím, že to bylo jeho právo…a chyba že to neudělal:-)

           Ostatně nebylo by to první zadržení a obsazení lodi v mezinárodních vodách. Tady je jedna vydařená Putinova akce. Já mu ji naprosto schvaluji i když vy asi ne, tedy podle logiky toho, jestli byste měl být konzistentní v tom co tady píšete…

           https://zpravy.idnes.cz/rusove-obsadili-lod-greenpeace-dzs-/zahranicni.aspx?c=A130920_101800_zahranicni_ert

           Je pravda, že vy jako „znalec“ byste u soudu na neznalost precedentů, které se staly v tomto ohledu mnoho sporů nevyhrál, už proto, že je neřeší nějaká mezinárodní arbitráž, ale přímo OSN a tam ještě musí být vůle (tedy určitého počtu zemí, vůbec ten konkrétní incident projednat a nerozhoduje soud, ale o rezolucích něco konstatujících, hlasují zástupci jednotlivých států na základě svého politického zadání) takže rozdíl v postoji EU, který embéčko tak vehementně odsuzuje, je ten, že EU tyto precedenty využívat nechce a chce to právo dodržovat. A měla by potápět lodě jen proto, jak říká pan korvetní kapitán je proto, že z ekonomických důvodů nechce používat odtahovku:-) Ale je to přeci jen cizí majetek a není to ekologické…

           Jestli máte něco proti tomu, přeci jen nějaké možnosti prostestu máte, bude tady příští týden na zasedání mezinárodním zasedání nácků paní Le Penová a pan Wilders. Zeptejte se co přímo jich, co s tím hodlají dělat oni jako frakce bojující v Europarlamentu proti EU. Protože oni jsou vaše jediná naděje. I když jsou ve výrazné menšině, nikdo v EU o tyto lidi veskrze nestojí a pohrdá jimi, proto také mají ze 715 křesel jen 38 křesel, což odpovídá volebnímu podílu 5,5%.

          • oh

           Budu naprosto nekonzistentní a prohlásím, že partička potrhlých aktivistů, pokoušejících se proniknout na ropnou plošinu, se mi jeví jako dostatečné ohrožení bezpečnosti k oprávnění jakéhokoli zásahu proti výše zmíněným dobrodincům. Už s přihlédnutím k tomu, kolik prostor s nebezpečím výbuchu nebo požáru se na takovém zařízení obvykle vyskytuje.

           Jakožto znalec mezinárodního námořního práva zajisté víte, odkud je toto:
           Za pirátství se považují následující činy:
           (a) jakýkoli protiprávní čin násilí nebo zadržení anebo jakýkoli loupežný čin spáchaný k soukromým účelům posádkou nebo cestujícími soukromé lodi nebo soukromého letadla namířené:
           (i) na volném moři proti jiné lodi nebo letadlu anebo proti osobám nebo majetku na jejich palubě;
           (ii) proti lodi, letadlu, osobám nebo majetku v místě, které nepodléhá jurisdikci žádného státu;
           (b) jakýkoli čin dobrovolné účasti při použití lodi nebo letadla, jestliže ten, kdo se jich dopouští, ví o skutečnostech, které vtiskují této lodi nebo tomuto letadlu charakter pirátské lodi nebo letadla;
           (c) jakýkoli čin, který má za účel podněcovat nebo úmyslně usnadňovat čin uvedený v pododst. (a) nebo (b).

           A jakožto osoba, vytrvale krmící weby zelenou propagandou, také nepochybně moc dobře víte, že pokaždé, když grínpísáci zkouší obsadit francouzskou jadernou elektrárnu a nejsou při tom ochrankou na místě zastřeleni, vydávají to za důkaz nedostatečné ochrany jaderného zařízení. Mně náhodou docela vyhovuje, že ruské ropné plošiny (a snad i jaderná zařízení) jsou před vniknutím nepovolaných a (svou hloupostí) potenciálně nebezpečných individuí, vyhledávajících adrenalinové zážitky, chráněny lépe.

           Zpráva speciální komise OSN označila v září 2011 blokádu Pásma Gazy obecně za odpovídající zásadám mezinárodního práva, ale odsoudila nepřiměřenost tohoto konkrétního izraelského zákroku. Podle vyjádření mezinárodního trestního soudu v Haagu 5. listopadu 2014 šlo zřejmě o válečný zločin, který ale nebyl natolik závažný, aby se jím tribunál zabýval. :-(
           Jo, jenom takový malinkatý, úplně bezvýznamný zločineček. (blijící smajlík).

         • vittta

          Ale jinak musím konstatovat, že je velká škoda, že vás nečte Třešeň.
          Ona si totiž…..(cha,cha,cha) ona si totiž myslí, že se jedná dle zákona a že se budou hranice EU bránit a ti, co nemají nárok na azyl budou deportováni.
          Nejrychleji ji z omylu vyvádíte vy, kam se na vás a Astrem, Saxem a Kamilem hrabeme!

 11. vittta

  Zde Kartouz evidentně nepochopil vnitřní, ani vnější politiku.
  Co píše má logiku, ale fakt je ten, že odpůrci EU nevolili Babišek kvůli tomu, že chce v EU zůstat, ale proto, že slibuje, že EU pošle svým způsobem do prdele.
  Více-méně ale o tématu moc nerozšiřoval.
  Podobně je na tom Zeman, i toho nikdo nevolil proto, že touží zůstat v EU.
  Jakmile by Babíš svým voličům doporučil zůstat v EU, okamžitě své příznivce ztratí.
  Pokud by to udělal Zeman, své příznivce sice neztratí, ale neposlechnou ho.
  Tyto dvě osobnosti jsou na politickém výsluní z jiných důvodů, než Kartouz myslí.
  V každém případě by referendum o EU postavilo babiše do nepříjemné situace, a to nebude nikdo riskovat, protože EU, jako ekonomická i silová záština organizovaného zločinu, je přeci jen až příliš důležitá pro místní kriminálníky a kolaboranty.
  https://blisty.cz/art/89145-referendum-o-setrvani-v-eu-by-situaci-prospelo.html
  Za shlédnutí stojí diskuze, zatím sestávající ze 3 příspěvků.

  Nejlepší je tenhle, je vysoce demokratický a pokrokový.

  Antonín Kohout dnes 08:22 0

  Mám za to, že hlavní slovo by při rozhodování v tomto referendu mohli mít opět russian fakenews a russian troll work – vzhledem k oušoustění Babiše, Zemana a ruského medvěda. A jako správná zastaralá společnost (morálně i věkově) bychom s naprostou jistotou zvolili odchod z EU. Stejně ekonomickogeopolitická situace dneška volí ke změně. Smrdí tu ve vzduchu válka, protože tak se mění věci nejrychleji.

  Ještě pár těhle mladíků, a budeme tady fajt mít ty ostnaté dráty.
  Ale ne na hranicích……

  • oh

   Vitto vy ovšem strašlivě podceňujete účinnost Putinových hlásných trub, protože na prosazení brexitu Putin zaplatil Facebooku necelý dolar: „Facebook objevil tři reklamy, které lze za určitých podmínek považovat vystavené Ruskou federací s cílem „zásahu“ do Brexitu. Za čtyři dny je sledovalo asi 200 lidí a náklady na ně činily celých 75 pencí neboli 97 centů..“ . To k Twitteru prý byl černokněžník Putin Zlomocný mnohem štědřejší a utratil závratnou sumu 1031 dolarů a 99 centů.

   • vittta

    Teda utratit tam Rusové 100 000 dolarů, tak jejich jednotky bez potíží vstoupí do Londýna!

   • pacifista

    No jo, když za všechno může Putin, to je pak těžké. Tadydle mě něco štíplo a hned si říkám: Aha, to ten Putin. :):):)

   • Kamil Mudra

    Inu, je vidět že se od Putina může celý svět učit, pokud jde o nízkonákladovost a efektivitu. :-)

    • tresen

     Jestli to nebude tím, že se mu u nás i jinde vyrojili dobrovolníci.
     Těm co sedí v Rusku u monitorů a chrlí vzorové hlášky, asi něco platit musí. Ale horentní sumy to nebudou.

     • vittta

      A co takhle nejvíc píší, nějakou vzorovou hlášku?
      Třeba že se migranti neintegrovali, že jo.
      Nebo že se jim vyplácejí sociální dávky a že nechtějí pracovat.
      Nebo že Okamura není fašista a nechce plynové komory.
      Nebo dokonce že Zemany je dobrý prezident.
      Neznáte také nejakou typickou Putinovu fakehlášku, tzv. „Putinžvást“?

     • pacifista

      Jak tomuto můžete věřit? Proč si nezachovat nestranný pohled? Víte co říkali studenti ze zahraničí, kteří k nám přišli studovat vysokou školu v 70. letech minulého století? Já vám to Tresen prozradím, třeba si pak poupravíte názor. Říkali přesně toto: “ U nás se celou dobu píše v tisku, že se zde MUSÍ pracovat a nad pracujícími dohlíží voják se samopalem. Pak jsme přijeli do Prahy a vidíme jak jeden kopáč kope ve výkopu a tři nad ním stojí, opírají se o lopatu a vojáci nikde. Byli jsme z toho úplně vyvalení.“ Tak silná tam byla propaganda proti socialistickému bloku. Oni na západě věřili, že když k nim někdo odtud přijede, je to automaticky komunista. Tak tvrdá to byla propaganda a věřte tomu, že je stále stejná. Potřebují udržet lidi v určitém přesvědčení a tak jim všemožně vymývají mozky. Přece se říká, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Když jsme pak přijeli do Říma a břehy Tibery vystavěné z kamene byly popsány červenými nápisy, hvězdami se srpy a kladivy, ptali jsme se proč to tam je. Odpověď průvodce zněla, že to mladí neví co mají dělat ve volném čase a tak se tam vyžívají. Proč to ale dělají jsme se nedozvěděli nemohl nám nic říct, přišel by o místo. Než jsme tam jeli, psali v našich novinách, že jsou tam velké manifestace. V těch dnech co jsme tam pobývali (rok 1978) zaplňoval 1.strany Italském tisku tento titulek: Aldo Moro mrtev. Pamětníci ví. Dál už to rozvádět nebudu. Chci jen říct, že aby udrželi svoje v relativním klidu, musí je něčím postrašit. člověk, který se bojí se dobře ovládá a ze strachu pak jde i do boje a to je myslím cíl.

      • Ondřej

       no já žll na západě a ten tisk četl, nevím kde jste žil vy a jaké máte pro to krom JPP (jedna paní povídala). Byly deniky, které psaly životě v SSSR ódy, stejně vyfabulovamé, jakými tu byly krmeni i Češi. O tom, jak všichni pracují, jaký vysoký mají životní standard, nic nikomu nechybí, za vysoké platy má každý nový byt zdarma, každý jezdí na dovolenou k moři zdarma atd. Změnilo se to až po r. 1968 kdy i eurokomunisti za invazi Rusů do ČSSR poslali východní blok do klatby, posypali si hlavu popelem a omluvili se za naivní víru v něco co nemohlo fungovat. Totalitu začali chápat až po řádění RAF v Německu což byla analogie k Brigate Rosse v Itálii. Levicoví intelektuálové pak docela otočili a byli to dokonce oni, kdo začal pomáhat českým politickým vězňům a disidentům za normalizace. O Derridovi jak byl vypovězen z ČSSR nebo snidani s Mitterranda s disidenty jste možná slyšel. ale ona ta podpora začala už daleko dříve Např.němečtí socialisté za vlády Helmuta Schmidta, levicového kancléře Německa, podporovali české chartisty skrze kulturního atašé západoněmeckého velvyslanectví v Praze Wolfganga Scheura a to samé platí o britské Labour party v době předsedy Neila Kinnocka.

       • pacifista

        Já se pevně ohrazuji proti tomu jedna paní povídala. Toto je slyšeno na vlastní uši. Ten člověk co mi to řekl se jmenoval Andreas Nicolaou a vystudoval na Univerzitě Karlově fakultu lékařství. Pak se vrátil domů a měl velké problémy se zaměstnáním, protože mu toto co měl neuznávali. Musel proto studovat ještě v Londýně. Říkal mi, že nám tu jistotu zaměstnání závidí. Já se hlavně spoléhám na svou životní zkušenost a pocity skutečných lidí. Vy jako utečenec jste měl asi pocity jiné, ale to je problém všech co utečou. Ale jinak máte pravdu v tom, jak všichni pracují, mají dobrý životní standard, nic nikomu nechybí pokud beru ty nejdůležitější potřeby a ty tu byly. Ti hladovější se cítili nedocenění a tak šli za lepším. Záleží na povaze. A nyní si dovoluji napsat něco k roku 68. Tenkrát to pro mě byla tragédie, nenávist se mnou cloumala. Stačilo ale 15 let v kapitalismu a můj názor se změnil. Už vím, že věci se dějí jinak, než je chápe mladý a nezkušený člověk, který neví o vysoké politice zhola nic. Děkuji Rusům za těch 20 let, které jsme tu skoro všichni, kromě disidentů, mohli prožít. Jinak na disidenty už nevěřím, jsou to takové „jeskyňky“, někdy slouží (a teď mi promiňte to slovo – užiteční idioti) i jako trojský kůň. A Mitterrandovu snídani s disidenty chápu jako vyjádření podpory tehdejšího sametového mejdanu. Šlo o přesvědčení lidí k tomuto kroku. Nikomu se tu do žádné revoluce nechtělo. Studenti museli objíždět fabriky a týden přesvědčovat dělníky. A zdejší inteligence byla vůbec potichu, protože se bála o teplá místečka. Kdyby jim bylo opravdu špatně, neměli by co ztratit a ozvali by se hned.

        • tresen

         Ten svět, ve kterém se vám tak dobře vegetovalo, se přece normalizátorům nerozsypal díky Mitterandovi a jiným západním politikům a jejich vyjádření morální podpory disidentům.
         Ten svět se začal drolit na Východě. A rozhodujícím momentem byla dost jasně vyjádřená neochota Kremlu nadále mocensky udržovat satelitní režimy.
         Ti naši pupíci se mohli pokusit o regionální skanzen reálného socialismu vlastními silami. Ale tak blbí přece jen nebyli, aby si neuvědomovali, že takový pokus by byl neudržitelný po ekonomické stránce, když všude kolem zavládnou pravidla volného obchodu. Jinak fízlů i pendreků měli do foroty, v tom jejich problém nebyl.

         • pacifista

          Ano v tom světě se mi dobře vegetovalo s tím naprosto souhlasím, jenže to vím až nyní. I když jsem na tom ekonomicky daleko lépe, přesto mi bylo na duši lépe v té době. Nevím, jestli jste ji vůbec zažila abyste mohla porovnat. Dnešní doba je hrubá, sprostá, nesnášenlivá, sobecká. Všem necnostem, na které si lze jen vzpomenout dala volný průchod. To dříve nebylo možné. Když se někdo tak choval naprosto se znemožnil. Nechat staršího stát v dopravním prostředku, chovat se neuctivě, nezdravit, ošidit někoho nebylo normální a kdo to dělal pocítil na vlastní kůži od svého okolí vyloučení. Společnost (ta jemu blízká, ve které se pohyboval) ho přestala brát, přestala si ho všímat a dávala mu to pocítit. Zkrátka byly jiné normy a o to mi tak nějak jde, protože peníze jsou sice důležité, ale dnes už vím že jak kde. A tato společnost, západní je založena jen na penězích . O ty jde na prvním místě. Lidé se pak o ně mezi sebou perou a neznají v tom bratra. Každý si z těchto možností vybere co je mu bližší. A když mi tak nastiňujete na co odešel ten režim, který tu byl, tak vám odpovím, že to vím docela dobře. Ani režim ten dnešní ani minulé tu nejsou jaksi samy od sebe. Vždy záleží na tom, kdo je ustanoví a my to určitě nejsme. Stačí se jen poohlédnout zpět do historie a poznáme jak na tom Češi byli. Od dob Nikity Chruščova se začal SSSR ubírat jiným směrem. To jsme pociťovali i my, co jsme tenkrát o politice nevěděli vůbec nic. Až při studiu historie jsme se dozvěděli, že to byl trockista, (to bylo prozápadní křídlo moci ve vládě SSSR od roku 2017). Brežněv pak byl zástupcem tzv. stagnace a Gorby opět trockista. Tak proč se asi SSSR rozpadl že? K moci se dostalo prozápadní křídlo. A protože je na světě vše řízené, rozpadl se východní blok aby se Západ dostal k ruským zdrojům. Tehdejší ministři SSSR jsou dnes presidenty v bývalých republikách SSSR. Republik bylo 15, takže se na všechny dostalo. A kdo by odolal takové nabídce že? My jsme se také ocitli na západním břehu a mysleli jsme si jak za 20 let všechny doženeme. Ještě dnes slyším v uších plamennou řeč pana Komárka st. Jak se budeme mít dobře až zrušíme tu obrovskou mašinérii státních úředníků a utáhneme si prozatím opasky. Zatím rozprodávali (jak jinak než za kolosální úplatky) naše nejlepší fabriky, o kterých tvrdili, že jsou nekonkurenceschopné protože mají zastaralé technologie. Vypíchnu třeba Poldi, která vyráběla špičkovou chirurgickou ocel, nejlepší na světě. Tak jakápak nekonkurenceschopnost? Německo si jen oddychlo, protože oni byli až za námi. Od pana Strnada obchodníka s koberci vím, že Němci koupili Bytex Náměšť, podnik nechali zkrachovat a technologie odvezli a dnes nám naše koberce draze prodávají. Věřte tomu, že se nikdy nebudeme mít jako v Holandsku jak byste to chtěla, protože životní úroveň zůstane taková na jakou jsme byli zvyklí. To je světový trend. Mění se jen technologie, protože to je v zájmu elit. Komu nejde o vlast, ale jen o sebe, je pro něj tato doba rájem na zemi. Komu na ní záleží musí si odplivnout.

          • tresen

           Mně v těch časech bylo na duši dost mizerně, věřte mi. V padesátých letech jsem byla moc malá na to, abych vnímala něco víc než jak něco tam venku strašně deptá mé rodiče. Pak jsem samozřejmě zažila na i na vlastní kůži, jaké to je.
           Pocit ponížení, pokud je trvalý, vám neosladí ani vědomí, že máte kde bydlet a co jíst a že na vánoce dostanete kolekci a na MDŽ voňavku.
           A tak jsme zřejmě vy a já na jiných planetách, protože mně se přes všechny ty úkazy, které vylezly na světlo, když Češi dostali možnost předvést, jací jsou doopravdy, dýchá dnes lépe než tehdy.

          • vittta

           Vy abyste tam nezamíchala Čechy…
           Jací jsou doopravdy.
           No, tak jací jsme?
           Kdo nás tak přesně ukazuje?
           A neuniklo mi to „jací jsou“.
           To říkáte vy, ale já se ptám, jací jsme!
           Protože já jsem Čech.
           Nic méně si myslím, že zkorumpované a zbohatlické kurvy nebo jejich nafintěné paničky neukazují jací jsme, ale jen to, jací jsou oni!

          • vittta

           Nechci se opakovat, ale podle mě to byl úsvit lidstva, Pacifisto- přes všechny ty sviňárny, ty prostě byly navíc a leckdy zbytečné.
           Škoda, že se sem importoval ten čistě sovětský model, ale i s ním jsme do značné míry vyjebali.
           Nám by seděl takový socislismus, kdy by všemožní drobní živnostníčci měli určitý prostor.
           Ani by na to nepotřebovali zaměstnance, jen sami na sebe.
           To byla zásadní chyba.

          • tresen

           Chápejte to takhle:
           Příležitost ukázat se v celé své kráse dostali všichni. Někteří příjemně překvapili, jiní potvrdili předpoklady, další zklamali. A ti poslední mají na triku to, co jsem označila jako podivné úkazy, které se najednou dostaly na světlo.
           Češi jako celek nejsou takoví ani makoví. To bylo jen zdání a přání minulého režimu, aby byli jeden od druhého k nerozeznání.

          • vittta

           Žádný režim nedokáže udělat lidi stejné, Třešni.
           Ani tenhle, euronacistický!

          • tresen

           Vždyť to povídám, Vitttoušku. Mohli to jen předstírat, když mysleli, že je to v jejich zájmu.
           A nezlobte se pořád na to zrcadlo. To, co tam vidíte, jste fakt vy. Nepřenášejte to na jiné.
           Ale na druhou stranu možná ještě nejste úplně ztracený, když s tím nejste srovnaný.

          • vittta

           Já myslel jak si počtu, a ono nic, Třešni.
           Tak Češi tedy nejsou ani takoví, ani makoví, nic nového jste nepřidala.
           Jedni zklamali, jedni naplnili očekávání, jiní se mohli ukázat….
           Tak proč jste tam ty Čechy tedy psala, já čekám nějakou bombu, že se dočtu, co jsme zač, a my jsme prostě lidé.
           Žádná ohnutá záda, žádná česká závist, žádná česká malost, oblíbené toť atributy českosti u nadčechů a nečechů.
           A teď ještě nějaké zrcadlo, to už vůbec nevím, kam tím míříte, no jistě, že jsem to já, v tom zrcadle, kdo by to měl být?
           Možná se snažíte o nějakou duchaplnost, ale mělo by to mít nějaký kontext…podle mě.
           A kdo myslí, že je to v jejich zájmu?
           Nechápu.
           Já měl s tím režimem rozličné potíže, a nemyslel jsem si nijak, že byl v nějakém mém zájmu.
           To až při srovnání mi z toho lecos vyplynulo.
           Ve vašem zájmu to asi nebylo, maloměšťáci neměli na růžích ustláno, ale dobře se vdát se dalo už tehdy, i když nikdo nejel v miliardách, i kdyby je měl, to bylo dobré na tom režimu, že si nikdo nemohl moc skákat.
           Ta vaše vyjádření jsou poněkud nejasná, abych řekl pravdu, co tím chcete leckdy říci, mi zůstává utajeno, jsou to takové „mainstreamové štěky“, co si někde přečtete a pak jimi chcete oslnit, ale neumíte je napasovat do tématu, a tak je tam plácnete, kam se vejdou, a kdo to pak má luštit….
           Nebo jste tak chytrá a jak tak tupý, to je také možné, každý idiot si o sobě myslí, že je ten chytrý, proč bych to nemohl být já, že jo, vždyť i do toho zrcadla jsem se běřel podívat, jestli tam nebude někdo jiný- a čuměl jsem na sebe já, žádná sláva teda…

          • Saul

           „Já měl s tím režimem rozličné potíže, a nemyslel jsem si nijak, že byl v nějakém mém zájmu“
           A jaképak jste s ním měl potíže?
           Že byste třeba podepsal Chartu s vaším vztahem k lidským právům nepředpokládám,na nějakou aktivní činnost v disentu bych vás taky netipnul…že by vám byl znemožněn přístup ke studiu ?
           Nebo ty vaše „potíže“ jen spočívaly v tom,že vás prostě občas sebraly benga za rvačky a výtržnictví?
           Docela si dovedu představit,že taková maloměšťácká Třešen mohla mít potíže daleko větší.
           Každopádně její kontexty mi dávají smysl daleko víc,než ty vaše-pokud jste tedy vůbec schopen takové abstrakce něco naznačovat,navíc bez použití odkazů na PL.

          • vittta

           Zrovna vám to budu povídat….
           Proč?
           Mě znáte, ne?
           Tak musíte vědět, co jsem měl za potíže…..
           Jinak aktivní činnost v disentu nebyla pro každého, to byl úzký okruh lidí, a věru nebylo nijak snadné, tu jejich chartu podepsat, jmenovitě když nebyl člověk z Prahy.
           Oni na PL píší i lidé, co chatru podepsali, ale to růlzným Saulům nijak nebrání v tom, nazývat je ruskými šváby!
           A že chápete lépe Třešeň?
           Co s tím mám jako dělat, je snad moje chyba, že moje kontexty nechápete?
           Já vás chápu naopak moc dobře.
           Chcete rejt, a provokovat mě k rázným reakcím, abyste pak mohl plakat, jak jsem na vás zlej.
           To zrovna….

          • Saul

           Tak zatím jste tu plakal,jak vám bylo ublíženo, akorát vy:-)

      • tresen

       Oni přece píšou o Západě a o nás. Vytvářejí novou realitu. Šíření této propagandy, přejímání pohledu, který jde proti českým zájmům, se stalo oblíbeným koníčkem diskutérů na mnoha webech.

        • tresen

         Zájmem Čecha je žít spíš jako Holanďan, než jako Bělorus.

         • astraustralia

          Vyborne tresni, takticky jste vynechala Nemce coby vrchol zivotni urovne Evropy:-)
          Ze Vy jste se nechtela zavdecit nebo dokonce ideologicky prizvukovat Faganovi tak jste dala Holandana :-)

          Co zit jako Cech bez toho ze by se mu do zivota montoval nekdo jak z Vychodu tak ze Zapadu ?
          Zapad vas vzor musi bejt kdyby na chleba nebylo ?

          • tresen

           Hlavním důvodem uvedení zmíněných dvou národů je především
           jejich velikost, protože mi přijde smysluplnější srovnávat takovéto země než trpaslíka s obrem. Pro jejich výběr dále hovořily znaky charakteristické znaky širší oblast, která je obklopuje, jako například systém střídání vlád, občanská aktivita, životní úroveň a tak dále.
           O montování se do interního dění: samozřejmě dávám přednost tomu, aby bylo minimální.
           S domácími lumpy bychom se měli umět vypořádat sami.

         • oh

          Takže podle vás je k tomu „žít jako Holanďan“ třeba hezky nahlas a důkladně prokádrovat a ohodit blátem každého, kdo nevyznává velikou zjevenou pravdu „lépe se mýlit s USA než mít pravdu s Putinem?“ Skoro se mi chce napsat, že tím se od vámi vysněného Holandska vzdalujeme a míříme spíš někam.. hodně jinam.

          • Ondřej

           Žít jako Holanďan s sebou obnáší několik faktických skutečností. Je to liberální země, kde se opravdu smí ledacos, třeba i mít právo za asistovaného odborného dozoru odejít ze světa, homosexuálové se smějí brát a adoptovat děti, průměrný plat je cca 47.943 € ročně , pr’ůměrný věk dožití je 81,7 let a v parlamentu aktuálně zasedá 13(!) stran, od fašistů po Zelené takže s tím kádrováním bych to neviděl tak hrozně, rozhodně se tam zatím nestalo, že by tam opoziční předáky zatkli jen za to že vyšli před barák, aby náhodou nešli na „zakázanou“ demonstraci:-) V opozici je 9 stran.

          • tresen

           Jak jste přišel na takovou pitomost, jako že podle mne je k tomu „žít jako Holanďan“ třeba hezky nahlas a důkladně prokádrovat a ohodit blátem každého, kdo nevyznává velikou zjevenou pravdu „lépe se mýlit s USA než mít pravdu s Putinem“ ?

          • oh

           Nejspíš mi to vnukla vaše hláška o Putinových dobrovolnících, šířících ruský pohled, který navíc vždy jde proti velmi vágně definovaným českým zájmům. Bůhvíproč mi to připadalo jako něco, co by vypustil někdo z Evropských Hodnot, kdyby si dal chviličku pauzu od sepisování seznamu kacířů.

          • tresen

           Evidentně si neumíte představit, co znamená zájem, aby Čech žil jako Holanďan, když vypouštíte takové nesmysly.
           Doporučuju aspoň krátkodobý pobyt /několik týdnů/ v Holandsku, nejlépe v průměrně situované domácnosti. Je celkem jedno, jestli ve městě nebo na venkově.
           To by vás snad zbavilo potřeby blekotat cosi o potřebě, s kým se mýlit a tak podobně.
           Je to prosté, milý Watsone. Zatím pořád ještě máme na výběr. Ne s kým se mýlit, ale jaký si zvolit způsob života.

          • vittta

           Žijte si kde chcete, Třešni, ale sama, či s vámi podobnými.
           Nám to nevnucujte, my chceme žít v České domácnosti!

          • Ondřej

           Cožpak oh, ten ví lépe než německé ministerstvo, kolik tam stojí elektřina, i když na to,aby to lépe než oni věděl mu stačí, aby si koupil v Drážďanech za 2 € kališek Glühwein a přitom prozkoumal přípojku toho buffetu, mu jeho „silnoproudý“ instinkt řekne přesný příkon toho el. kotlíku…Holt tohle je nakonec taky průmysl….turistický průmysl je nakonec silnější než kdejaká čoudící elektrárna čekající na odstavení, protože už se ani nevyplatí ji modernizovat:-) Takže někteří čecháčci co mají internet namísto cestovky, tak za 400kč paušálu měsíčně takto „procestují“ celý svět a znají Holandsko lépe než Vlámové a Valoni dohromady, takových najdete habaděj….navíc obvykle píší z adres státních podniků a max. do 16,30hod. odpoledne:-)

          • oh

           Nemile užvaněný provokatére Ondřeji, já o cenách německé elektřiny pro koncového spotřebitele vím přesně to, co vykazuje Eurostat. S tím, že vy statistiky Eurostatu, nezapadající do vašeho světového názoru, považujete za (mojí) lež, nic nenadělám a nehodlám s vámi začínat i zde další zbytečnou „diskuzi“ na toto téma. IMHO by to mělo asi stejný smysl, jako přednášet Svědkům Jehovovým o výhodách ateismu. :D
           A když už máte takovou starost o (mou) pracovní morálku, sám jsem nabonzoval svému šéfovi, kde trávím volný čas. A z této pozice jsem si také udělil velmi přísnou důtku za to, že se, místo pořádné práce, bavím s takovým [censored]. :D

           P.S. Ondřeji, všimněte si prosím, že je už 16:42. :D :D .D

           Třešni, do mé představy o tom, co je „žít jako Holanďan“ především nezapadá to, že by mi někdo měl vybírat „vhodné“ zdroje informací a na ty ostatní lepit hromadně vydávanou nálepku „Nedůvěryhodná Putinova propaganda“ jen proto, že se dotyčnému kádrovákovi nelíbí vlastní křivá huba v zrcadle, ani to, že by mi nějaký „aktivní bojovník proti komunismu 5 hodin po dvanácté“ měl vykládat, co si smím, nebo nesmím, myslet… o čemkoli. Soudruzi tohle zkoušeli dost dlouho a nehodlám to trpět ani od všelijakých takydemokratů. A mám takovou divnou představu, že by se to nelíbilo ani těm vašim Holanďanům. Ve městě i na venkově.

          • tresen

           No, snad mi aspoň přiznáte právo myslet si, že ty vaše „důvěryhodné zdroje“ jsou pustá propaganda. A snad to smím i říkat.
           Vám je nikdo zakazovat nemůže. Ta vaše póza, jako že se tak děje, je lživá. Přesně v duchu té propagandy.
           Její odhalování je pouhá obrana. Bohužel nemá takový dosah jako ty vaše „zdroje“.

          • oh

           Třešni, můžete si na vlastní pusu (i klávesnici) vypouštět do světa cokoli chcete. Jen bych prosil, abyste ty moje „důvěryhodné zdroje“, vůči kterým se vymezujete, také nějak konkrétněji specifikovala. Jinak bych si zase já mohl začít myslet o vaší obraně demokracie, že je to lživá póza.

         • hans

          Zájmem Čecha je žít spíš jako Holanďan, než jako Bělorus.

          To beru. Pokud se myslí životní úroveň. (ohledně politických svobod,možnosti ovlivnit směřování země, suverenity státu, je to jiný příběh)

          Jenže je tu problém. Zájmem Holanďana (a Němce, Francouze…) nebo přinejmenším zájmem holandského (německého, francouzského..) politika, bankéře a ředitele je aby Češi žili spíš jako Rumuni/Moldavané/Ukrajinci než jako Bělorusové. Že by Češi mohli žít jako Holanďané, zmíněné politiky, bankéře atd. už vůbec nenapadne, na absurdity nemají čas. Proč? protože platy a další požadavky české pracovní síly musí být co nejmenší. Proč musí být co nejmenší? protože kapitalismus, produktivita…

          Naopak zájmem Rusa (potažmo Putina) je aby Češi žili jako Holanďané. proč? protože s bohatými lidmi se dobře obchoduje.

          • tresen

           Kolik znáte Holanďanů, že si troufáte tohle o nich tvrdit?
           Já jich znám dost na to, abych mohla tvrdit opak: ihned po plyšáku byl jejich zájem jednoznačný: navazovat přátelství a pomáhat.

          • hans

           Má milá třešni, k takovým vývodům nepotřebuji znát jednotlivé Holanďany. Stačí mi vědět, že u nich mají kapitalismus, vládnou jim liberálové ondřejova střihu, leží v jádru EU a my na hranici jádra a periférie. Vlastnosti a názory jednotlivých lidí nehrají roli.

          • tresen

           Že je nepotkalo 40 let budování socialismu, že mají liberální vlády a že jsou v centru dění od počátku sjednocování Evropy, to jsou velké výhody. Takové klady se na rozpoložení jednotlivých lidí pochopitelně podepsaly. Mají oprávněný pocit, že si mohou dovolit domácí pohodu a přátelství a vstřícnost k jiným.

          • Hamilbar

           Tady bych se Třešně zastal vážený hansi. Já se dokonce domnívám, že tu „domácí pohodu a přátelství a vstřícnost k jiným“ projevovali takříkajíc „odjakživa“. Například k židům dokázali být za Druhé světové tak vstřícní a přátelští, že to ani jeden nepřežil. Já Třešeň chápu, není nad domácí pohodu!

          • Hamilbar

           To ovšem vážený Saule nijak nepopírá mimořádnou efektivitu přátelství a vstřícnosti se kterou Holanďané židy evidovali, soustřeďovali a transportovali. Tuším, že nikde jinde to tak efektivně neprobíhalo. Ann Frankových tam moc nebylo.

          • Kamil Mudra

           Pokud jde o „trefnost“, Saule, pak ani váš příklad nelze označit za nejvhodnější. Šlo přece o ojedinělou akci odboje a odboj se v různé intenzitě odehrával na všech okupovovaných územích, ba i v Německu samotném.

           Pokud bychom měli hodnotit přístup země jako takové, pak asi podle postupu jejích úřadů. A nizozemské úřady po křišťálové noci uzavřely hranice a posílaly německé židovské uprchlíky zpět na jistou smrt. I sběrné tábory, jako např. Westerbork, zřídily ještě před německou okupací. Po okupaci se jejich spolupráce s gestapáckou Ústřednou pro židovské vystěhovalectví dá eufemisticky označit za přehnaně pečlivou, na rozdíl třeba od Belgických úředníků, kterým se podařilo zničit tak velkou část dokumentace, že zachránili před deportací víc než polovinu židovského obyvatelstva. Řekl bych že i tato jejich „pečlivost“ se podepsala na tom že nizozemští židé patří k těm co byli holokaustem postiženi nejvíce.

          • Kamil Mudra

           Ha! Hamilbar mne předběhl. To mám z toho že neaktualizuji před reakcí. :-)

          • Saul

           A to se prave mylite Kamile.
           Ano ,slo sice o akci odboje,ale dulezite je,ze do te vyhlasene generalni stavky se zapojili i neodbojari ,obycejni lide a tech byla vetsina.
           A to vse na vyjadreni solidarity s persekovanymi Zidy.
           V tom prave byla jedinecnost te akce.
           Dovedete si predstavit,ze by neco takoveho probehlo napr. v Polsku(kde byly pogromy na Zidy jeste i po valce),nebi i u nas?
           Jinak,mam pocit,ze skore poctu deportovanych Zidu z protektoratu na pocty jich tam zijicich v porovnani s timtez v Holandsku je velice podobne.
           O zadne nasi Anne Frank,nebo Richardu Blochovi nevim,ale ceskych cetniku bylo v Terezine asi vic,nez straznych SS.

          • Saul

           „A nizozemské úřady po křišťálové noci uzavřely hranice a posílaly německé židovské uprchlíky zpět na jistou smrt.“
           No,to jim tu mnozi jiste zazlivat nebudou.
           Hranice se prece musi pred uprchliky branit za kazdou cenu!

          • Saul

           A nizozemské úřady po křišťálové noci uzavřely hranice a posílaly německé židovské uprchlíky zpět na jistou smrt.
           Jeste se dovolim vratit se k tomu „na jistou smrt“
           To mate sice pravdu,ale to vime az dnes.
           V 38 jeste uda!osti holocaustu tezko kdo mohl predpokladat.
           Proste uzavreli hranici pred uprchliky.
           Kdyby to udelali dnes,bylo by to od mnohych povazovano za nejvyssi akt vlastenectvi.

          • Kamil Mudra

           „Ano ,slo sice o akci odboje,ale dulezite je,ze do te vyhlasene generalni stavky se zapojili i neodbojari ,obycejni lide a tech byla vetsina. A to vse na vyjadreni solidarity s persekovanymi Zidy.
           V tom prave byla jedinecnost te akce.“

           A vy máte, Saule, nějaké povědomí o tom kolik těch solidárních tvořili sami židé a kolik ne-židé? Já nemám, proto se ptám, abych měl nějaký podklad pro úvahu zda šlo více o sebeobranu či naopak o solidárnost. Zatím mohu vycházet jen z toho že většina židovské populace žila a pracovala ve městech a že tato akce byla nacisty potrestána zatčením a deportací několika stovek židů do Buchenwaldu, odkud byli posláni do Mauthausenu a z těchto údajně přežil jen jeden.

           Abyste rozuměl, já ani v nejmenším nechci nějak snižovat význam takového gesta ani odvahu těch kteří se ho zúčastnili. Jen nějak nejsem ochoten přiznat plošně všem Nizozemcům zásluhu za něco co jednorázově učinila početně zanedbatelná část z nich. Ono, jak se říká – po bitvě každý generál. A také si pamatuji jak se u nás ještě v šedesátých letech říkalo, že „po válce byl každý druhý partyzán“.

           „V 38 jeste udalosti holocaustu tezko kdo mohl predpokladat.“

           Po křišťálové noci v celém Německu vypukl protižidovský pogrom. Všechny německé noviny publikovaly na prvních stranách nenávistné protižidovské tirády, Goebbels plamenně vyzýval k pomstě, jednotky SA útočily na židovské objekty, byla vypálena převážná část synagog a židovských modliteben, ničeny a pleněny obchody a židé po tisících odváženi do koncentračních táborů Dachau, Buchenwald a Sachsenhausen.
           Vážně si myslíte že ti co je od hranic posílali zpět do Německa neměli tušení o tom co je tam čeká?

           „Proste uzavreli hranici pred uprchliky. Kdyby to udelali dnes,bylo by to od mnohych povazovano za nejvyssi akt vlastenectvi.“

           Stávající migrační vlnu do Evropy nezahájil žádný pogrom. Dala se do pohybu za podmínek které existovaly v oblastech jež migranti opouštěli už několik let a ten kdo jejich situaci sledoval „zvenčí“ měl těžko možnost udělat si nějak jasno v tom, kdo je utiskovaný a kdo utiskovatel. Za uprchlíka se může prohlásit každý kdo příchází z míst konfliktu a my v Evropě nemáme jak posoudit kdo prchá a kdo cestou zahodil zbraň během jeho pronásledování. A nevědí to o sobě na první pohled ani ti kdo přicházejí.
           To je přece jen dost jiná situace, než v jaké byli tehdy prchající židé.

          • vittta

           Saule, vás ani tak nezajímají holandští Židé nebo nějaká bezvýznamná odbojářská akce, ale to, že u nás se taková akce neodehrála a pokud ano, nikdo o ní nemluví.
           Vaše texty na toto téma se velice nápadně stáčejí na uprchlíky a vlastence, které, jako každá primitivní, kolaboranstká kreatura, nemůžete vystát.
           To je samozřejmě vaše věc, ale silně se mi zajídá, když si jako rukojmí pro vaše deviace berete NĚMCI zavražděné Židy za II. světové války.
           V Terezíně pak sloužili ti, co je tam sloužit poslali, není znám žádný případ, že by český četník Židy nějak aktivně týral či v tom spolupracoval s Němci, na rozdíl od takové Francie, kdy 30 000 dobrovolných fízlů Židy aktivně nahánělo a posílalo do německého plynu.
           Samozřejmě nejen Židy, ale též vámi nenáviděné vlastence.
           Jděte se bodnout s tím vaším prázdným aktivismem, kde se vám pro vaše politické názory hodí cokoliv.

          • Saul

           Vas priklad Kristalove noci je Kamile silne ucelovy a jako argument neobstoji.
           Zapomnel jste napriklad uvest,ze drtiva vetsina z tehdy deportovanych zidu byla zakratko z koncentracnich taboru zase propustena a i agresivni retorika nacistu proti nim se na cas ponekud zmirnila.
           Byla to samozrejme jen pokrytecka taktika nacistu,jak se ukazat ve svetovem mineni v trochu lepsim svetle,ale ucinna.
           Zvenci to opravdu mohlo vypadat jako exces poulicni luzy a nezvladnutych jednotek SA,se kterymi si Hitler nakonec stejne poradil po svem.
           Jestli mi chcete tvrdit,ze Nizozemci(nebo kdokoliv jiny,dokonce vcetne Zidu a dost mozna i nacistu) museli v 38. roku predpokladat,ze vsechny Zidy ceka v Nemecku jista smrt,tak je to nesmysl.
           Mozna k tomu neni od veci doplnit jeden zajimavy priklad.
           V 44.se z Auschwitzu podarilo uprchnout Rudolfu Vrbovi(W.Rosenberg)
           Kdyz se dostali se svym spolecnikem na Slovensko,setkali se tam s Zidovskou radou a predlozili jim o masovem vyhlazovani Zidu konkretni udaje,nakresy tabora s plynovymi komorami,pecemi,obeti z jednotlivych transportu…
           Zide jim neverili a meli je za blazny,nebo provokatery.
           To bylo v polovine roku 1944,kdy uz jich kominy Auschwitzu prosly mozna miliony .
           A vy tu chcete vycitat Nizozemcum,ze to nevedeli v roce 38????

          • vittta

           Já tedy Saule nemohu říci že bych věděl, jak přesně to Kamil myslel s tou křišťálovou nocí, ale mám ten dojem, že si jaksi s Holanďany nezačal.
           Tady se totiž z čista jasna ocitli právě Holanďané v roli superlidí se supervlastnostmi, dokonce v určitém kontextu s jinými národy, kteří tyto supervlastnosti nemají.
           Takže se tady celkem pochopitelně objevují i postřehy, superlidskost Holanďanů poněkud mírnící.

          • Saul

           Pokud se vito domnivate,ze s vami zacnu vest debatu na nejake vaznejsi tema,tak se opet mylite.
           Bylo by to z me strany plytvani casem,protoze frustrovany primitiv jako vy stejne zustane uveznen ve svem cernobilem vnimani sveta a v tom vas utvrzovat nemohu,ani nechci.
           Koneckoncu vy si s vasi jednoduchou ideologii nasili (k jake jine taky muze sociopat dojit) a jednoduchymi hesly myslim vystacite sam.
           Je to koneckoncu prinosne vas cist,protoze clovek si uvedomi,ze pokud lide vaseho razeni mohou exhibovat jen tak virtualne bez pristupu k moci,neni to s nasi dobou tak zle.
           Mozna se to jeste zmeni ,tak nezoufejte a v klidu vyckejte svych hvezdnych hodin vlastence a hrdiny.

          • vittta

           Saule, nikdy bych si nedovolil chtít po vás, abyste se mnou vedl debatu na vážnější téma.
           Byl bych totiž první, s kým byste jí vedl.
           Jinak se spíše prezentujete trapnými účelovými žvásty, svědčící o vaší minimální historické znalosti, spojené s nepochopenín kontextů jednotlivých událostí, nebo bezdůkazným pliváním na oponenty v různých stupních intenzity.
           Takže od vás očekávám pouze to plivání, a zkoumám, jak dalece vám ujíždějí nervy.
           Nic méně když už „rádobydiskuzi“ vedete s jinými, a já v ní vidím určité faktické, či technické rozpory, nikdo mi nebrání na ně přátelsky upozornit.
           V tomto tématu byste měl být s vaší holubičí povahou obzvlášť opatrný, protože byste se mohl snadno ocitnout v reáliích, kdy odbojáři- nejen holandští, použili na okupanty násilí, ba zbraně.
           A vy dobře víte, že to používají toliko frustrovaní sociopatičtí jedinci a rádobyvlastenci.
           A u těch Holanďanů a jiných se už vůbec pohybujete dost na hraně vašeho politického nadhledu, vrazi totiž byli vždycky Němci, nebo alespoň velitelé vrahů- a to se dneska ve slušných, intelektuálních kruzích moc neříká.
           Holanďanů nechali na konci války celkem hodně pochcípat hlady.

          • Saul

           Ne vito,Kamil si s Holandany nezacal.
           Zacala s nimi v jinem kontextu tusim Tresen ale debata mezi mnou a Kamilem se vztahuje K Hamilbarovu komentu o Nizozemcich a Zidech.
           Zkuste pecliveji sledovat vlakna.
           Mimochodem az do vaseho vstupu to myslim byla debata vstricna a zajimava.
           Pokud jste s tim mel problem,ktery jste musel resit nadavkami do primitivnich kolaborantu ci co,tak hrubou zaplatu na vas pytel uz jsem vam napsal,protoze ja jsem s vama prasata nepasl.

           „Tady se totiž z čista jasna ocitli právě Holanďané v roli superlidí se supervlastnostmi, “
           Tak se ocitli leda nekde ve vasi hlave.
           Nikdo tady tak o nich nepsal.
           To je to vase cernobile videni.
           O tom jsem psal,to ano.

          • Kamil Mudra

           Saule. Já jsem ten poslední kdo by Nizozemcům něco vyčítal. Nežil jsem v té době, ani v jejich zemi, nevím jaká nálada tam tehdy mezi občany převládala. Jsem ochoten i přiznat že jsem to s tím možným vědomím úřadů o „jisté smrti“ z jejich tehdejšího pohledu na situaci mohl přehnat.
           Rozhodně si však nemohli myslet že židé z Německa prchají bezdůvodně a to zavření hranic i následné postupy státní správy určitě nebylo takovou ukázkou solidarity a toho jak se dokázali postavit proti nacismu, jakou vy zde prezentujete na jedné akci množiny odvážných jedinců.
           Víte, Saule, darmo se neříká že jedna vlaštovka jaro nedělá. Můžete se točit na mém snad příliš silném výrazu i na jedné odvážné akci ale celkový charakter toho jak se Nizozemsko postavilo ke svým židovským občanům i k těm kteří se tam uchýlili tím nijak nezměníte. Uvádění Nizozemska jako příkladu solidarity s židy je prostě hloupé, což platí pro vás i třešeň.

          • vittta

           Ale Saule, já to vlákno pozoruji velice pečlivě.
           Jistě, začala to Třešeň svou adorací Holanďanů, co by jakýchsi superdobráků, 40 lety komunismus nestižených.
           Asi to už přestalo bavit Hamilbara, který poněkud zmírnil nadšení se superdobroty Holanďanů.
           A váš vstup- když jste u těch vstupů- byl na Hamilbara útočný, po ondřejovsku jste mu doporučil doplnit informace, i když se dá docela dobře tušit, že to zrovna Hamilbar moc nepotřebuje.
           Starejte se o svoje intelektuální vstupy, já vím, že bývám rejpavý a jízlivý, ale jedinci, kteří jsou v tomto stejní, až horší než já, se mi silně zajídají, pokud to na sobě nevidí.
           Pokud se vám moje vstupy nezdají, či dokonce zajímavou diskuzi kazí, přeskakujte je.
           Pak té plodné a zajímavé diskuzi nemohou nijak uškodit.

          • Saul

           Ne,nebylo hloupe,ale naopak logicke.
           Ja i tresen jsme vam uvedli jasne dukazy o akcich,ktere v jinych okupovanych zemich nemaji obdobu.
           O jejich ucinnosti na zastaveni holocaustu jsem nepsal,protoze jsem si vedom,ze byla nulova a ani si nedovedu predstavit,ze by za tehdejsich pomeru mohla byt jina.
           Jestli jste takove nejake dukazy ocekaval,tak je mi lito.

          • Saul

           Hamilbar se s moji „utocnosti“ uz nejak srovna Vito.
           Ale vy z ni uz musite mit od klavesnice uplne oklepane prsty.
           Na to ze vas preskakuji vetsinou uz po druhe vete,je to slusny vykon.

          • vittta

           Saule, padl tady několikrát dotaz, byť ne ode mne, kolik těch odvážných bylo.
           V každém národě je určitá část lidí odvážných a určitá část lidí zbabělých, a mnohé odvážnými či zbabělými učiní až konkrétní děj.
           Není to ale tak, že by lidé byli někde statečnější a jinde zbabělejší.
           Hodně jde také o přístup státních orgánů, se kterými lidé v těžkých časech moc dělat nemohou.
           Asi není vina Holanďanů, že jejich úředníci byli až moc horliví, to ale nemění nic na tom, že byli.
           V českých zemích se střílelo do lidí už v r.1939, což vesměs přesvědčí i tápající, že okupanti střílet v klidu budou.
           Po Heydrychiádě pak by si těžko někdo dovolil otevřeně vystoupit proti ozbrojené moci.
           To ale neznamená, že by třeba Češi byli k Židům nějak více zlí než Holanďané.
           Odboj pracuje spíše v detailech.
           Policajt něco zjistí, ale dělá, že nevidí, jeho přístup k německým nařízením je laxní a dělá jen to, aby neskončil v koncentráku a leckdy si i s tím pohrává.
           Úředníkovi ve státní zprávě se záhadně ztratí nějaké dokumenty, a jeho nadřízený dělá, že nic nevidí.
           Nebo jen nezapíše detail do papíru, který má cenu života,
           To jsou stovky a tisíce statečných lidí, o kterých se nikdy nikdo nedoví, a které nikdo neoslavuje.
           Nálada ve společnosti ale přeci trošku rozdílná být může.
           Holanďané naverbovali tisíce dobrovolníků do SS.
           A Francouzi,Norové, Valoni a Vlámové.
           V protektorátu zájem nebyl, a nebylo to tím, že Slovany Němci nechtěli, protože takoví Ukrajinci prosluli obzvlášť krutými SSáky. (o ně pak byl velký zájem v Kanadě, vzali si jich celou divizi)
           Měl byste se smířit s tím, že Češi zase nebyli ti nejhorší, protože si myslím, že celé to vlákno se oklikou zabývá spíše tímhle, než vyjímečností Holanďanů.

          • vittta

           Určitě se s tím Hamilbar srovná, to máte recht.
           Já jen že se mi zdálo, že jste viděl daleko lépe utočnost mou, než tu svou, která navíc byla o chlup dříve.
           Jinak bych to ani nezmiňoval….

          • vittta

           Heleďte Saule, vy jste takový hovorný, měl bych takový dotaz.
           To mě zaujalo, a je to takový až fenomén.
           Každý člověk, který chce bránit republiku před cizáky je zmiňován jako čímsi frustrovaný.
           I vy jste mě nazval frustrovaným.
           My se tak trošku známe, vy mě dokonce znáte osobně, byť já vás pouze virtuálně, v čem tedy konkrétně spatřujete mou frustrovanost?
           Čím jsem frustrován, nešetřete mě, fakt bych to rád věděl.

          • vittta

           A jestě si myslím, Saule, že by bylo slušné- když jsme u těch skvělých vlastností Holanďanů- zmínit naše statečné vojáky- československé vojáky, kteří bojovali jako dobrovolníci na všech frontách.
           Jejich pušky ale mířili na Němce.
           A naši vojáci byli stateční a skvělí!
           A proto provolávám slávu našim statečným vojákům a skládám jim hlubokou úctu!

          • Saul

           Kolik jich bylo?
           Tak to opravdu nevim a nevi to asi nikdo.
           V tom odkazu na generalni stavku je i kdo se k ni pripojil.
           Odhaduji to na stovky,mozna spis tisice lidi.
           A opravdu nepredpokladam,ze vsichni amsterodamsti tramvajaci byli Zide,takze vlastne hajili jen sami sebe,jak se mi snazil Kamil naznacit.
           A le znovu,uz asi po treti tu zduraznuji,ze slo sice o akci vyvolanou odbojem ale spontanne se ji zucastnili obycejni Nizozemci.
           Takze svoji reakci na Halmibara nevidim jako utocnou,spis pobourenou,protoze mi z jeho ironie vychazelo,ze Holandane jsou jacisi odveci antisemite,kteri jen cekali na nemecke svoleni vsechny Zidy vyvrazdit.
           Coz tak samozrejme nebylo a a je mi jasne,ze i Hamilbarovi je to jasne.

          • Kamil Mudra

           No, jen brzděte Saule, s těmi „jasnými důkazy“ od vás i třešně. Ano, akce kterou uvádíte vy je zdokumentována. Třešeň ale své tvrzení níže, o nošení žlutých hvězd ne-židovskými občany zatím ničím nepodložila až do chvíle co toto píšu. Může mít pravdu, ale také mohla uvěřit interpretaci nějaké městské legendy. I u nás ještě potkáte lidi kteří věří (nebo alespoň nějakou dobu věřili) na Pražského Péráka.

           Já jsem po vás žádné důkazy o účincích a zastavení holokaustu nechtěl a ani od vás neočekával. Jen jsem vám oponoval tím že ojedinělá, státem „nepožehnaná“, akce nic nevypovídá o celkovém přístupu státu ke konkrétní záležitosti. To je snad také logické – nebo ne?

           No a když už jsme u té účinnosti, tak na zničení velké části dokumentů Belgickou státní správou, které nepochybně zachránilo mnoho životů, je vidět že i v té době bylo možné učinit akci jejíž dopad není nulový. To ale jen tak na okraj, protože účinnost akcí nebyla tématem našeho hovoru.

           Co však bylo tématem, od samého počátku, je vámi nastíněná nějaká kladná výjimečnost Nizozemska ve vstřícnosti a solidaritě vůči židům. Ovšem z historie vyplývá spíše opak a sami Nizozemci (alespoň oficiálně) vnímají celkově onu etapu svých dějin více jako skvrnu na štítu, než cosi čím by se mohli chlubit. Fakta prostě jsou proti vašemu pojetí.

          • Saul

           To ma byt jako zase co s temi vojaky Vito???
           To si jako myslite,ze po nocich chodim znecvecovat vojenske hroby,protoze ti lide vzali do ruky zbran?
           Vy jste fakt neuveritelny.
           Treba to opravdu u vas neni frustrace,ale jen obycejna blbost:-)

          • Saul

           „je vámi nastíněná nějaká kladná výjimečnost Nizozemska ve vstřícnosti a solidaritě vůči židům. “
           Ano, presne to jsme vam temi dukazy dokazali.(to s hvezdami ,co popisovala Tresen, zaznelo v nejakem dokumentu,tusim Svet ve valce.)
           Nemohu si pomoci,ale nic nelogickeho,natoz hloupeho ,na tom nevidim.
           No tak jsme se neshodli,nevadi.
           Ale vas posledni „argument“, ze sami Nizozmeci nejsou na tuto etapu svych dejin hrdi a vnimaji ji jako skvrnu na stitu, uz beru jako trochu podpasovku ze zoufalstvi.
           Je snad zeme,ktera mela co docineni s nacismem a ktera by tuto skvrnu nemela?

          • Saul

           „Je snad zeme,ktera mela co docineni s nacismem a ktera by tuto skvrnu nemela?“
           Jeste bych to doplnil o narod.
           A kdybych mel pouzit podobny argument,tak bych se vas optal,kdo napr.v Terezine ale i jinych ghetech po Evrope, tvoril seznamy osob urcemych k transportu „na vychod“ a kdo presne vedel,co to znamena.
           Ne,naciste ani nemecti ani mistni to nebyli….!

          • vittta

           Hmm…
           Tak já vyzvednu naše statečné vojáky- a vyzvednu je ve vláknu, kde se vyzvedávají Holanďané, kteří měli být čímsi lepší, jak jiné národy.
           Když už byla řeč o těch dvou SS divizích….proč nezmínit naše statečné vojáky, bojující na opačné straně jak Holanďané?
           Vy, Saule, reagujete svou jakousi projekcí, že si já mám myslet, že chodíte znesvěcovat hroby našich vojáků, což jsem nikde ani nenaznačil.
           Za svůj vlastní psychopatický výmysl mě pak označíte za neskutečného.
           A doplníte to tím, že to u mě není frustrace, ale obyčejná blbost- pro pořádek- mou frustraci a blbost dokazuje to, co jste si sám vymyslel.
           Co k tomu dodat….
           Snad jen to, že se opět zmiňujete o mé frustraci, ale na můj konkrétní dotaz, jak a čím bych tedy měl být nějak frustrován, jste opět neodpověděl.
           Já tomu samozřejmě rozumím.
           Vymyslet si nějakou mou myšlenku, jak chodíte znesvěcovat hroby našich vojáků je o dost snadnější, jak pohovořit o mé frustraci, o které víte, že jí rozhodně nemám.
           Nepíšete na BL?
           Tam jsou takovéhle fantasmagorické postupy vydávány za vrchol profesionální novinařiny!

          • Saul

           Tak at se v tom patetickem skladani ucty omylem nesehnete i pred nasi Svatovaclavskou rotou.

          • Saul

           Ale nasi vojaci bojujici proti nacismu si uctu samozrejme zaslouzi.
           A odbojari taktez!
           Na ty jste asi ne nahodou zapomnel.
           Vime,ze odboj by nebyl vas salek kavy Vitto,kdyz jste se nedavno sam priznal,ze po odevzdani pusky po mobilizaci byste to proste rezignovane zabalil.
           No nastesti opravdovych hrdinu mame dost.

           Bohuzel nejen hrdinu
           http://hedvicek.blog.cz/1309/cesi-nechodte-nam-stale-na-gestapo

          • vittta

           Můžete být úplně klidný, Saule.
           Přehnaná česká kolaborace s nacisty nemá žádný relevantní historiský podklad.
           A není jím ani článek v kolaborantském časopisu.
           Co bych dělal nebo nedělal já v té době nevím.
           Ale odboj nutně nemusí být činnost organizovaná a někým řízená.
           V každém případě, sebrat muži pušku, a pak po něm chtít odboj je skutečně pokrytecké.
           Nemusí to ale nutně znamenat, že muž se před okupanty skloní.
           Tohle ale zrovna vám moc cenu vykládat nemá, protože slova jako čest, hrdost a rovná záda považujete za produkty xenofobie a fašismu a psychotismu.
           Mám ale takový dojem, že před lidmi jako jste vy, bych tou dobou o odboji rozhodně nemluvil, a koneckonců, nemluvil bych s vámi raději o ničem…..

          • Kamil Mudra

           Jakápak podpásovka, Saule?
           „Pro Holanďany je čerstvé svědectví z archivů nepříjemné i proto, že téma „druhá světová válka a Židé“ je pro ně temným obdobím. V žádné jiné evropské zemi nebylo za vlády nacismu zavražděno procentuálně tolik židů jako v Nizozemí….Se 112 tisíci zavražděnými ztratilo Nizozemí za války zhruba tři čtvrtiny svých Židů. Takovou smutnou bilanci nemá žádná jiná evropská země. Přežilo jich zhruba 30 tisíc.“
           viz. níže odkaz, který jsem dal třešni, ohledeně pokutovaných židů za neplacení nájmu během jejich pobytu v koncentračních táborech, kterýmžto tahem Nizozemsko rovněž posílilo svou „jedinečnost“.

           Abyste viděl že podpásovky nejsou mým stylem a jsem ochoten oponentovi dodat i munici, rozšířím vaši akci o ještě jednu, jejíž uvedení jsem od vás očekával, když už jsem vám tak napověděl s tou Belgií:

           Protože civilní rejstřík občanů byl pro německé okupanty cenným zdrojem informací (zvláště o těch Židech, kteří se neregistrovali, nebo pro hledání rodinných vztahů), rozhodli se lidé z protinacistického odboje k sabotáži. Do střežené budovy v ulici Kerklaan Plantage 36-38 pronikl 27. března 1943 tým odbojářů přestrojených za policisty. Papíry vyházené z šuplíků polili benzinem a zapálili. Na škodě se významnou měrou podíleli i hasiči, kteří údajně prodlužovali hašení, jak jen to šlo, a úmyslně tak rozmáčeli papíry. Celkově bylo zničeno 15 % záznamů, zbytek byl vážně poškozen.
           Bohužel, většina těch odvážných lidí za to zaplatila životem. Němci vyhlásili štědré odměny za jejich dopadení a 12 z nich bylo během několika dnů až týdnů vyzrazeno policii. V červenci téhož roku byli Willem Arondéus a jedenáct jeho kolegů popraveni.

           Ale když došlo po válce k vyřizování účtů tak za kolaboraci s nacisty bylo v Nizozemsku uvězněno přes 120 tisíc osob, tak snad mezi nimi byli i ti kteří měli tuhle nebojácnou partu na svědomí. Mnoho žen, které udržovaly vztah s německými vojáky slušní lidé zbili, oholili jim hlavy a nabarvili na oranžovo. Příslušníci nizozemských SS (kteří mimochodem přísahali přímo Hitlerovi) museli pracovat na vyčištění minových polí.

           Jinak, aspoň ta část odboje která byla napojena na zahraničí to určitě neměla v Holandsku jednoduché. Pokud vás to téma zajímá, doporučuji shlédnout tento dokument:

           Na závěr tedy ještě k vašemu: „Je snad zeme,ktera mela co docineni s nacismem a ktera by tuto skvrnu nemela?“
           No a právě proto si myslím že země která má tuto skvrnu (% zabité židovské populace) největší není vhodným příkladem takové která byla ke svým židům vstřícná, navzdory sporadickým odvážlivcům kteří se o vstřícnost pokusili. Jim všechna čest avšak jejich vlasti nikoli.

       • pacifista

        Mě by také zajímalo jak byste definovala české zájmy.

    • embecko

     „Inu, je vidět že se od Putina může celý svět učit, pokud jde o nízkonákladovost a efektivitu“
     Ted rano mne rozesmal tenhle titulek v novinach:
     „EU prodlouzila protiruske sankce. Nejvice bude postizeno Nemecko“
     :o)
     Byt efektivni v souboji s takovymhle souperem asi nebude zas tak velky problem, Kamile :o)

 12. Peter Matej

  Základná téza okolo ktorej sa celý izraelsko-palestínsky konflikt točí vychádza z predpokladu,že existuje etnický rozdiel medzi židmi a Palestíncami.Stojí na tvrdení,že Židia boli r.70.nl.vyhnaní Rimanmi po porážke a zničení druhého chrámu z vtedajšieho Izraela, ktorý sa vraj rozkladal na území od Eufratu po Níl a na vyprázdnené územie prišli moslimskí Arabi,dnes nazývaní Palestíncami.Nie je to pravda.Rimania nikdy nepristupovali k žiadnemu masovému vyháňaniu a väčšina palestínskych židov žila v tom čase na vidieku,živila sa poľnohospodárstvom a zničenie druhého chrámu sa ich netýkalo.Prosto,po r.70 n.l.neostalo územie Palestíny neobývané,vyprázdnené a stalo sa len to,že začiatkom 7.storočia pôvodní obyvatelia Palestíny konvertovali na islam. Niečo podobné sa stalo počas tureckej nadvlády nad Juhosláviou,keď časť južných Slovanov konvertovala pod vplyvom Turkov na islam (moslimovia v Bosne).Takže Palestínčania nie sú nejakými prišelcami na územie Palestíny.Sú to pôvodní obyvatelia s plným nárokom na územie na ktorom žili kým z neho neboli vyhnaní.
  Píše o tom Šlomo Sand – profesor histórie na univerzite v Tel-Avive vo svojom bestselleri „Vymysleli si sionisti dajiny židovského národa?“
  http://dolezite.sk/old/Slomo_Sand_Vymysleli_si_sioniste_dejiny_zidovskeho_naro_252.html
  O tom,že dejiny Izraela treba napísať znova píšu aj izraelský archeológ Finkelstein s historikom Silbermanom v knihe „Objavovanie Biblie“.

  • Peter Matej

   Neviem prečo,ale pod svojim menom „peter.“ som sa nevedel prihlásiť.

  • tresen

   Takže Palestinci jsou z etnického hlediska Židi, jenom to o sobě nevědí?

   • Ondřej

    Hm, Peter bude asi etolog jen jaksi lidi měří podle toho, co kdo napíše za blbost, aby si přivydělal k důchodu…Palestina ještě ani nebyla aby se někdo podle ní mohl nazývat Palestinec. Židé naproti tomu ano. Dokonce i ti Římané si tak neříkali, Mojžíš už měl napsaný základ Tóry. A pozor, Peter. zatimco Římská říše vzniká až SEDM století po smrti Mojžíše. Palestina až dokonce 1000 let po první zmínce o Židech z knihy Exodus. Je dobré začít gymnásiem a podívat se na archeologické artefakty, ne na brakové spisovatele vyhozených za své pateorie ze slušných universit.

    Už tu kdosi psal že ještě před Pelištejci (aby se až dlouho poté začala říkat tomu místu Palestina) tam byli Kanaánejci, ty zmiňuje už i Tóra, svatá kniha judaismu. Kde byli Palestinci a Římané v té době? Asi někde na stromech….Evropská civilizace se rodila právě tam. Bílý indoevropský muž byl v tomto vývojovém stádiu oproti vyspělejším národům z blízkého Východu (a to nemluvíme o Egyptu nebo Mezopotámii), barbarem a stejně tak Palestinci a Arabové obecně. Židé ať se komuchde nelíbí mají nejstarší historii ze současných národů i náboženství. Možná se teď, kdy je Evropa technicky nejvyspělejší, se (mim. někteří z z nás) mentálně vrací ke svým kořenům kdy veškerá „kultura“ byla tvořena kyjem a oštěpem a neznamenala víc než ukojení svých základních pudů..:-(

    • tresen

     No, to víte, pořád se tu zjevuje někdo, kdo si myslí, že se izraelsko-palestinský konflikt točí na starověkých historkách a jejich věrohodnosti anebo na rozklíčování etnické míchanice na Blízkém východě.

 13. embecko

  K setkani Okamury, Lepenky a Wilderse, zprava z mainstreamu:
  Jedna se o „lidi, kteří docházejí ke své moci vyvoláváním strachu a nejistoty“.
  Takze v Evrope umiraji lide pod nakladaky, strili se do nich a vybuchuji bomby, ale strach a nejistotu vyvolava Lepenka…zvlastni uvaha.
  Natesti mame ale realisticke reseni, ktere zni takto: „Potřebujeme skutečná východiska z krize“.
  A skutecna vychodiska z krizi zajisti jenom soubor opatreni…

  • tresen

   Svěřit Evropu téhle squadře je opravdu hodně alternativní realismus.
   To už pak fakt opevnit barák a střílnami koukat, jak si to tlupy domobrany vyřizují mezi sebou, zatímco jejich ideologičtí vůdcové nařídili proti zbytku obyvatel stanné právo.
   To vše na podkresu hymnického zpěvu a za povlávání práporů ve větru.

   • astraustralia

    To je odhaleni tresni
    Tlupy domobrany valcici proti sobe a nikoli jak o sobe rikaji ze jsou zakladany na obranu pred rabujicimi bandami invaznich obohacovacu.
    Squadra Okamura Le Pen Wilders coby alternativni realismus ?
    Co ten nealternativni ktery ma na svedomi demokraticky rozlozeny Irak a 1,5 millionu mrtvych tam,
    co ti „svetovi nepopuliste“ co maji na svedomi vyvoz demokracie s hromadami mrtvych a rozesrany svet?
    Squadra pred kterou varuje tresen takovych vysledku nikdy nemuze dosahnout.
    Takovou moc nikdy mit nebudou jakou predvedli a predvadi soucasni vrahouni sveta !
    To i tresen vi, ale spravne a korektni bu bu bu musi byt !

    Jak spravne vyse Sax uvadi, strach vyvolava Okamura Le Pen Wilders a podobni,
    nikoli terroristicke utoky!
    Na ty si Evropa pry jiz zvyka, ale „squadra“ populistu kdo vi ceho vseho jsou vlastne schopni.
    Nejvetsi strach je vzdy z neznameho , kdyz uz se vi ze to budou nakladaky , vybusniny a prepady obyvatel a priprava na sariu, tak uz je to v pohode, uz se vi co cekat ale od squadry kdo vi :-(
    Proto se pak najdou i taci ovcane co souhlasi se SluzebnimPivem i s tresni, nejsou dnesni,
    vidi dopredu, strili do stredu !

    • tresen

     No, to víte, Astře, my na českém venkově holt nemáme takový úžasný přehled jako vy z té globální dálavy.
     My tu vidíme hlavně toho Okamůru a jeho stoupence, co jsou ještě o fous horší.

     • astraustralia

      Bud nektere veci chcete ci nechcete videt, globalni dalava nema s prehledem spolecneho nic.
      Neni treba zadneho „uzasneho prehledu“ aby bylo zrejme jak nebezpecny je
      Okamůra a jeho stopupenci. Z Vase textu vyplyva ze pro Vas nebezpecny nejvice.
      A mate samozrejme pravdu, svetovi vrahouni vas v Ceske kotline neohrozuji, drony a bomby neposilaji,
      kdezto Okamůra je pro nektere z vas nocni můra.
      Ceho se obavate jste napsala srozumitelne.

  • Ondřej

   Kdo vyvolával strach v době kdy vybuchovali bomby v Ulsteru, Thatcherka anebo lidé z IRA? Kdo vyvolával strach z atentátů a únosů, když v Německu vládl snad nejlevicovější kancléř všech dob, Willy Brandt anebo ten strach vyvolávali pan Baader a paní Monhauptová? Nebo snad radikalizující se studenti po smrti Benna Ohnesorga? Co myslíte, embéčko, kdo strašil řáděním RAF a IRA?

 14. astraustralia

  Neodbocuji, jen uvadim priklad ze jiny pohled nemusi byt jen na politiky ci situaci v Evrope,
  jiny pohled muze byt dnes temer na FSECHNO :-)
  Treba ze podle nejnovejsiho pohledu
  Santa Claus je buzerant!
  VIDEO Tato dětská kniha se vážně prodává: Santa Claus je černý gay a má manžela bělocha.
  Konecne korektnost dovedena do spravneho rozmeru :-)
  Agentura Hate Free představila novou knížku. Na pultech ochodů si zájemci mohou prohlédnout Santova manžela. Slyšíte dobře.
  V knížce se dočtete, že Santa Claus je ve skutečnosti homosexuál černé barvy pleti a má manžela Clause, který je běloch.
  Zatímco jeden rozváží dárky, druhý v tu chvíli odpočívá doma u krbu a popíjí kakao.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Tato-detska-kniha-se-vazne-prodava-Santa-Claus-je-cerny-gay-a-ma-manzela-belocha-Libaji-se-piji-kakao-A-jsou-svoji-516385

   • Kamil Mudra

    Ještě že je Ježíš podezříván z poměru s Máří Magdalenou. Snad ho to ještě aspoň na čas ochrání před tím „správným zařazením“.

    • Kamil Mudra

     Ještě bych dodal že takovéhle manipulace jsou typickou ukázkou toho čím dokáží LGBT nasrat i člověka který by byl jinak ochoten angažovat se za jejich práva. Což platí i pro přehánění sluníčkářů. Prostě – čeho je moc toho je příliš. :-(

 15. astraustralia

  Tresni jeste jaka mura je pro Vas Topolanek?
  Podle rozhovoru zadny eurohujer.

  Pak se ještě jednou vyjádřil k migrační krizi. „Rozumím tomu, jak vystupuje Andrej Babiš v Bruselu, a v zásadě mu fandím. V tomto bych mu chtěl být dobrým partnerem, budu-li zvolen prezidentem. Pokud nám tu budou vznikat no-go zóny, kde by právo šaría platilo víc než naše právo, tak budeme mít velký problém,“ varoval Topolánek.
  Pokud se nepodaří ochránit hranice celé EU, tak se budeme muset starat sami o své bezpečí. „Ten Schengen je v podstatě mrtvý, a to říkám jako člověk, který tuto zemi do Schengenu přivedl,“ připomněl Topolánek.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bohatym-beru-na-chudy-seru-recitoval-Topolanek-z-tvorby-sveho-syna-A-pak-to-u-Soukupa-rozbalil-jeste-vice-516344

  • tresen

   Topolánek by se pro mě stal noční můrou jen tehdy, kdyby postoupil do druhého kola prezidentské volby. Jinak mě nezajímá, čím se snaží nalapat voliče, jeho vliv je prakticky nulový.
   Pro mě je nepřijatelný hlavně kvůli své dalíkovské minulosti. Jako prezident by velmi pravděpodobně mluvil jinak než dnes, ale k tomu příležitost nedostane.

 16. vittta

  Tohle je klasika.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Fasisty-tu-nechceme-Ulicka-hanby-pro-ucastniky-konference-Dorazili-Peszynski-Stetina-Hayato-Okamura-a-spousta-dalsich-ktere-dobre-znate-Kostlan-z-Romea-napadl-reportera-PL-516567
  Největší pecka je tahle pasáž:
  „……………..si s sebou aktivisté nesli také vlajku EU a ukrajinskou vlajku a provolávali hesla jako „Společně proti fašismu“.“
  Tak tady je to jasné, ukrajinská vlajka sama o sobě boj proti fašismu symbolizuje.
  Slovo „fašismus“ neomylně dostihlo slovo „demokracie“.
  Všichni ho říkají, ale nikdo netuší, co to znamená.

  • hans

   Je přece úplně jasné, že od té doby, co Ukrajina oficiálně udělila nacistovi Stěpanu Banderovi své nejvyšší vyznamenání a titul Hrdina Ukrajiny, a co se stoupenci a obdivovatelé dotyčného dostali k vládě, tak se ukrajinskou vlajku pyšní každý správný Evropan.

   Ondřej samozřejmě na demonstrace kromě ukrajinské nosí také vlajku banderovskou, černočervenou. A znaky některé z divizí SS. Jako správný evropský liberál.

   • vittta

    Ale to je do očí bijící!
    A stejně si toho tihle blbečci nevšímají.
    To je náboženství, jezuité také viděli ďábla všude.
    Bojují se skutečnými nacisty proti nacismu, tomu jejich, vysněnému.
    Věřící s pomocí ďábla zabíjejí svého Boha!

 17. tresen

  Ještě poznámka k debatě o Holanďanech:
  Stávka v roce 41 není jediný doklad solidarity většinové nizozemské společnosti s Židy. Když byli Židé donuceni označovat se žlutou hvězdou, mnozí Holanďané ji na protest proti tomuto ponížení začali nosit taky.
  Víte o nějakém podobném případu z jiné okupované země?

  • Hamilbar

   Treseni, čistě informativně, kolik je to „mnozí“? Alespoň přibližně, zhruba, cca. Dvacet? Dvacet tisíc?

   Jenom pro vaší informaci, divize je vojenská jednotka čítající zhruba dvacet tisíc mužů (omlouvám se za ten genderově nekorektní slovník, ale tehdy to tak skutečně bylo). A tento, v té době zhruba deseti milionový, národ vyslal do boje dvě elitní divize dobrovolníků.

   SS-Freiwilligen-Panzergrenadier-Division Nederland
   SS-Freiwilligen-Grenadier-Division Landstorm Nederland

   Fakt přátelství a vstřícnost.

   • tresen

    Podle mého zdroje jich byly stovky.
    Když si vzpomenu, jak se například Peroutka přeopatrně snažil ještě za druhé republiky, v éře prudce zesílených antisemitských projevů, probudit ve svých spoluobčanech špetku solidarity alespoň s česky mluvícími Židy, je zřejmé, že kdo by se pokusil o výrazný protest proti jejich ponižování za okupace, působil by jako bílá vrána.
    Jinak se sluší připomenout, že kolaborantů a udavačů se našlo dost v každé nacisty okupované zemi, a že německých útočných tažení se po boku wehrmachtu účastnily jednotky mnohých evropských národů. Namátkou slovenská polní armáda Bernolák hned v prvních dnech války.

    • Hamilbar

     Takže stovky říkáte, pardon, píšete. Já vám věřím treseni. Určitě máte pro neuvedení vašeho zdroje důvod a já nemám důvod vám nevěřit. Ovšem jak to už v našich diskusích bývá, „já o koze a vy o voze“. Přesněji já o Holandsku, což je původní téma našeho rozhovoru, a vy o Peroutkovi a slovenské armádě.

     Takže Peroutka. Peroutka si přeci nepřišil žlutou davidovu hvězdu jako „mnozí Holanďané“. Jak správně píšete: „přeopatrně se snažil“. Ale co to má společného s Holandskem?

     A pak ještě slovenská armáda. Povšimněte si prosím drobného rozdílu. Slovenská armáda byla budována na základě brané povinosti, což za válečného stavu znamená: Nepůjdeš bojovat, půjdeš ke zdi! Navíc Slováci dezertovali v takových počtech, že slovenské divize byly brzy staženy na týlové práce.

     Zhruba čtyřicet tisíc příslušníků dvou holanských divizí SS byli dobrovolníci. Specielně pro vás treseni to ještě jednou zopakuji, byli to dobrovolníci. Muži ochotní položit svůj život v boji proti „židovsko-bolševickému“ nebezpečí. Mnozí ho také položili.
     Vy v tom nevidíte žádný rozdíl? Kde se vzalo těchto čtyřicet tisíc šmejdů/statečných/pomýlených, vyberte dle svého uvážení, v „přátelském a vstřícném národě“? Zatímco například Češi a Slováci nevyprodukovali ani jednu divizi SS. Většinová nálada Holanďanů byla zřejmě spíše proněmecká než prožidovská.

     Ovšem jestli chcete napsat ještě něco o Peroutkovi a svých zdrojích klidně pište.

     • tresen

      Co má Peroutka společného s Holandskem?
      To je mi otázka. Proč by měl mít?
      Jeho psaní pouze ilustruje atmosféru na území očesané republiky, nic víc. Atmosféry, která se po zabrání zbytku země ještě zhoršila a nebyl tu tudíž nikdo, kdo by se chtěl předvést jako filosemita.
      Že nevznikla česká jednotka SS? Nic překvapivého. Ne že by zkraje války nebyli domácí zájemci. Zájem nebyl na německé straně. Hitler to nechtěl. A když pak Němcům teklo do bot, hlupáků, co zareagovali na nábor, když už byl výsledek války jasný, bylo jen pár.

      • vittta

       Zkuste mi to nějak odkázat, o této epizodě protektorátu nic nevím.
       Tedy o zájmu Čechů o vstup do jednotek SS.

      • Janika

       Vy jste neuvěřitelná, tresen. Řeč byla přece o Holandsku, to to s tím má společného, Vám došly argumenty, tak jste to přehrála úplně jinam. Říkali, že to máte ve zvyku, no jo, počítá se s tím u Vás, ale přesto takhle natvrdo to mít černé na bílém, to člověka zaskočí :-/.

       • vittta

        No počkej, neuvěřitelný jsem tady já!
        Protože jsem vlastně zmínkou o československých vojácích Saula obvinil, že chodí zneucťovat hroby československých vojáků!

       • tresen

        Nerozumím, Janiko.
        Ve všech příspěvcích jsem přece jenom reagovala na jiné diskutéry, sama jsem debatu od Holandska nikam neodváděla a nechápu, proč si myslíte, že mi došly argumenty.
        Debatu od tématu, tj. od momentu, kdy jsem napsala, že zájmem Čechů je žít spíš jako Holanďani než jako Bělorusové a řekla jsem taky, proč si to myslím, odvedl Hamilbar do vedlejšího řečiště svou difamací o chování Holanďanů vůči Židům v době německé okupace. Podobné nespravedlivě paušalizující soudy jsou velmi unfair. Proto jsem se pokusila ukázat jeho tvrzení jako neobjektivní, protože mnozí Holanďani naopak na zacházení se Židy reagovali způsobem, ke kterému v jiných okupovaných zemích nenašel nikdo odvahu, zatímco kolaborantů a antisemitů bylo všude dost.
        A to je jádro celé té odbočky od dnešního Holandska a jeho obyvatel. Klidně se mu můžeme věnovat dál, já budu jen ráda.

        • vittta

         To píšete fakt hezky.
         Takže konečně konkrétní matematika v rázné argumentaci.
         Takže Holanďané, kteří našli odvahu reagovat na zacházení se Židy byli „mnozí“.
         A v jiných okupovaných zemích podobnou odvahu nenašel „nikdo“.
         Při čemž zároveň bylo kolaborantů a antisemitů „všude dost“.
         Ono to nejde moc paušalizovat, jiná situace byla v Holandsku, jiná třeba v Norsku, jiná ve Vichy, jiná v okupované Francii, jiná v protektorátu, a to ještě byla ta situace jiná v r.1940-41-42-43-44-45.
         Někde je třeba i 77 zájemců o členství v SS fakt hodně…

         • tresen

          Už jsem se k tomu nechtěla vracet, ale když vám vyhovují čísla, pak tu mám nějaká:
          Podle historiků se Holanďanům podařilo zachránit nejméně 25 tisíc Židů před transporty do vyhlazovacích táborů tím, že je skrývali. Někteří hovoří až o 40 000 zachráněných.
          Výchozí situace se od protektorátní příliš nelišila.

          • vittta

           Co chcete říci přesně tou poslední větou?
           A ty argumenty…“podle historiků“ (kterých a na jakých podkledech?) nejméně 25 000, někteří hovoří až o 40 000…
           Ale jo, tak zachránili třeba 50 000 Židů, že je skrývali, a co má jako být?
           Jsou nějak lepší jak jiní, nebo dokonce lepší jak my, protože my jsme jich zachránili jen pár tisíc, a navíc jsme měli tábor v Letech…
           Co to je sakra za kecy?

          • Hamilbar

           Vittto tresen vám nelže. Jenom, jak je jejím dobrým zvykem, opomíjí takovou drobnost.

           Následující difamace je převzata odtud:

           V průběhu druhé světové války bylo zavvražděno 75 – 80 procent holandských židů, což je nejvyšší procento v celé západní Evropě.

           Jestliže v Holansku žilo v roce 1940 přibližně 150 000 židů, včetně zhruba 25 000 německých židů kteří utekli z Německa, pak v poválečném sčítání lidu v roce 1947 jich bylo napočítáno 15 000.

           Pro srovnání, sousední Belgie přišla o 40 procent svých židů, Francie o 25 procent.

          • embecko

           Tak tam byly velke majetky…a prilezitost zmocnit se jich, to si stari poctari nenechali ujit. Vemte jed na to, ze tahle situace nemela rasovy podtext, To samozrejme neni omluva, nybrz spise konfrontace s idealy 89. roku, kdy si chteli vsichni zit jako ti na Zapade, aniz by vedeli, jakou cenu za svuj standard museli tamejsi platit. Cena zapadniho standardu je ceskou spolecnosti dodnes nepochopena a neprijata.

          • vittta

           Já vím, Hamilbare.
           Třešeň není prolhaná v tom slova smyslu.
           Ona si jen neumí dát události do kontextů a též zásadně vynechává údaje, které jí jsou nepříjemná, ale nevynechává je proto, že by je chtěla nějak tajit, prostě jí to nesedí, a tak je nechce „slyšet“.
           To je chování řádové sestry, co žije celý život v klášteře s jedním jediným názorem.
           Takže když je řeš o Švédsku a NO-GO zónách, tak tam žádné nejsou, protože tam ona kdesi byla a také to jedna paní povídala.
           Neviděla by tu NO-GO zónu, ani kdyby byla vedle v ulici, a kdyby jí někdo přepadl, ani tak by existenci No-Go zón nepřipustila.
           U Holanďanů prostě vidí jejich skvělé vlastnosti, které jistě i leckdy mají, stejně jako kdokoliv jiný.
           Tady si ale myslím, že ty holandské vlastnosti vidí spíše v kontextu Čechů a našich špatných vlastností, prostě jsou Holanďané lepší jak my, protože si jich 100 nasadilo židovskou hvězdu, aniž by jí došlo, že kdyby proti nim Němci zasáhli, pár jich postřelili a zbytek poslali do koncentráků (jak se to stalo u nás 17.11.1939), tak už si jí nenašije nikdy nikdo.
           Nechci vypadat jako paranoik, ale to je výsledek antičeské indoktrinace, trvající už od r.1939..
           Tihle lidé vidí úplně cokoliv dobrého na ostatních, na vlastních nevidí dobrého nic, je to něco jako náboženství, resp. to podle mě nějak dráždí stejná mozková centra jako hluboká víra v Boha.

        • Hamilbar

         Abychom se dál zbytečně netrápili treseni. Rozporoval jsem vaši tezi, že Holanďané „mají oprávněný pocit, že si mohou dovolit domácí pohodu a přátelství a vstřícnost k jiným“. Na příkladu jak jsou Holanďané přátelští a vstřícní když doopravdy o něco jde. Je li pro vás „mnozí“ (několik set) argument (docela by mě zajímalo jak to emeritní /tehdy ještě činný/ šéf katedry historie na univerzitě v Groningenu počítal) a dvě divize SS jsou difamací pak myslím, že další povídání nemá smysl. Jak praví klasik, je to marný, je to marný, je to marný.

         • tresen

          Několik set je podle mne víc než nula.
          Zrovna tak desítky tisíc ukrývaných je podle mne docela slušný argument, zvlášť ve srovnání se zeměmi, kde bylo obvyklejší schovat židovský majetek, ne lidi.
          Rozdíly v činnosti okupačních úřadů při registraci, shromažďování a deportaci Židů /u nás Zentralamt für die Regelung der Judenfrage/ spadají plně na vrub Němců /například rozdílná praxe v severní a jižní okupační zóně ve Francii/, zatímco počty lidí, kteří této aktivitě unikli, je nutno přičíst domácímu odboji a vstřícnosti civilního obyvatelstva ochotného Židy ukrývat.

          • Kamil Mudra

           „Rozdíly v činnosti okupačních úřadů při registraci, shromažďování a deportaci Židů /u nás Zentralamt für die Regelung der Judenfrage/ spadají plně na vrub Němců“
           Němci to měli v Holandsku snadné díky pečlivosti místní byrokracie. Radnice v Amsterodamu měla už od r. 1851 zavedený civilní rejstřík který u každého evidoval jméno, datum narození, adresu, předchozí adresu, stav (svobodný/ženatý/ovdovělý), rodiče, u zesnulých pak datum úmrtí a bohužel v něm byla u každého také kolonka „náboženství“. I občanské průkazy byly velmi špatně padělatelné. A tak když Němci v jednačtyřicátém zavedli povinnou registraci židů měli nač navázat a židé neměli šanci se jí vyhnout.

          • Kamil Mudra

           „…počty lidí, kteří této aktivitě unikli, je nutno přičíst domácímu odboji a vstřícnosti civilního obyvatelstva ochotného Židy ukrývat.“
           No a nemyslíte, třešni, že by v rámci spravedlivé rozvahy bylo na místě, položit na „druhou misku“ také ty obyvatele co byli ochotni ukryté židy udávat? Nezapomeňte že po válce bylo v Holandsku odsouzeno za kolaboraci s nacisty 120 000 lidí. To je násobně více než kolik v té zemi přežilo židů.

          • Seal

           Tedy, pane Mudro, ten váš případ s civilním rejstříkem města Amsterodamu z r. 1851 spíš vyypadá jenom jako takové troškaření. V protekotrátu si totiž nacisté řekli rovnou o židovské matriky, které se vedly od roku 1784. No a protože byli fakt důslední, tak si stáhli i jejich duplikáty, které byly původně uloženy u okresních úřadů. Tuhle úžasnou materii pak dostal k dispozici tzv. Rodopisný úřad pro Čechy a Moravu. Hamilbar vám jistě rád spočítá, do kterého kolene se potom dal zjišťovat židovský původ bez ohledu na to, jestli v rodové linii došlo ke změně náboženství (tzv. Židé nemojžíšského vyznání). Pokud byste snad tápal nad tím termínem rodopisný úřad, tak něco o jeho činnosti se dozvíte tady: http://www.historie.hranet.cz/heraldika/crsc/crsc1943-4.pdf

          • vittta

           Kdybyste znal Norimberské zákony, tak byste věděl, že tyto výzkumy původu nesloužily vesměs k naplnění holocaustu, ale spíše k výkonu občanských práv, či získávání zaměstnání.
           Plno těch šašků, co se dnes prohlašují za Židy (třeba Novotný) a snaží se tím nějak provokovat, podle Norimberských zákonů Židé vůbec nejsou….

          • Kamil Mudra

           „V protekotrátu si totiž nacisté řekli rovnou o židovské matriky, které se vedly od roku 1784.“
           Až na to že z matriky se nedovíte aktuální adresu dotyčné osoby.
           Pokud byste snad tápal nad tím termínem matrika tak něco o něm se dočtete tady:
           https://cs.wikipedia.org/wiki/Matrika

          • Seal

           Z čeho usuzujete, že neznám Norimberské zákony? Originály židovských matrik si vyžádal přímo Zentralamt für die Regelung der Judenfrage. K čemu pak je tam asi používali? To, že se árijský původ musel prokazovat „k výkonu občanských práv (?), či získání zaměstnání“ byla jenom taková třešnička na dortu. Mimochodem, když Sippenamt zjistil, že uváděné údaje se jaksi rozcházejí s matrikami, myslíte, že to pro toho dotyčného skončilo pouze propuštěním z práce?

          • vittta

           Míšenci 1. a 2. stupně mohli sloužit i ve Wehrmachtu, byť míšenci 1. stupně myslím jen do r.1942.
           Pak nešli do plynu ale do výroby.
           Žid byl jen člověk, jehož nejméně 3 prarodiče byli Židé, nebo stačili i dva, pokud aktivně praktikoval, nebo byl ve svazku s Židem (kou).
           Moje bába tyhle papíry z toho úřadu má, do r.1836 (nebo 34) ani nevím, na co je potřebovala, dokonce se jí můžu ještě i zeptat, protože jakkoliov je jí už 96, pořád jí to myslí, odhadem tak o 30% více jak vám.
           Nežidovský původ se musel v nějakých situacích prokazovat nějak nejméně 3 generace dozadu.
           A na co máte ten otazník u výkonu občanských práv?
           Žid musel mít přišitou hvězdu, nesměl do kin či na koupaliště, jako to nebyla žádná prdel, záleželo leckdy na maličkosti.

          • Seal

           Otazník se týkal toho,že jsem nevěděl, jaká občanská práva máte v případě protekotrátu na mysli. Ale vysvětlil jste mi to náležitě: Chodit do kina a na koupaliště. No a s těmi míšenci 1. stupně muselo asi dojít k nějaké administrativní chybce, protože řada z nich od ledna 1945 obvykle končila nikola ve výrobě, ale rovnou v terezínském ghettě. Asi by bylo dobré se zmínit o tom, jak to v závěru války vypadalo v protektorátu se židovským obyvatelstvem. Podle hlášení oberlandrátů z dubna 1945 tu zbylo necelých 8 tisíc osob, z nich 6621 lidí patřili k tzv. polovičním židům a 90 mezi tzv. sporné případy (k nim viz ten Sippenamt). Stručeně řečeno: Vymeteno úplně stejně jako v tom nizozemském říšském komisariátu. Pokud byste chtěli znát příčínu a nešlo vám jenom o bušení do třešně kvůli jednomu hodně poťouchlému výroku, tak byste si možná všimli jedné zajímavosti: Eichmannovi experti začínali ve Vídni, potom to rozjeli v Praze a na jaře 1941 pomáhali celou tu výkonnou mašinérii zřizovat – hádejte kde.
           Jo, a pokud budete mluvit s babičkou, tak se jí hlavně nezapomeňte zeptat, jak to bylo s těmi jejími občanskými právy za protektorátu. Pokud pořád nechápete, jakou kravinu jste napsal, tak by to pro vás mohlo být docela poučné.

          • embecko

           Jestli jsem debatu o Holandsku pochopil spravne, pak Cesi se chovali za valky k zidum velmi spatne a jsou tedy moralne povinovani prijmout kvoty. Je to tak?

          • embecko

           A jeste jedna zajimavost z verejnopravniho (mainstreamoveho) media (WNL vysila na NPO1):
           https://wnl.tv/2017/08/16/trouw-europeanen-verhuizen-naar-hongarije-om-islam-ontvluchten/
           Trouw: „Mnoho Evropanů se stěhuje do Maďarska, aby prchlo z islámu“
           Evropané, kteří emigrují do Maďarska, často tak učiní, aby unikli islámu. Přestože ticho, příjemné klima a život bez nizozemských předpisů hrají důležitou roli při volbě pohybu, strach z islámu také hraje roli u mnoha evropských přistěhovalců.

          • Seal

           MB, je to ještě absurdnější. Třešen tu jaksi dávala za vzor Holanďany, kteří „mají oprávněný pocit, že si mohou dovolit domácí pohodu a přátelství a vstřícnost k jiným“. No, má asi takovou osobní zkušenost z 90. let, ale ono se Holandsko, jak ukazují výsledky březnových voleb, docela změnilo: 1,372,941 hlasů pro Wilderse. Zbytek pak už byl jenom běžný diskusní folklór.

          • Kamil Mudra

           Seale, policejní přihlášky se vyplňovaly kvůli aktualizaci toho rejstříku který jste označil za „troškaření“.

           Matriky byly pro Němce zajímavé hlavně u německých Židů protože mnozí z nich ani nebyli Židy svým náboženstvím, jen původem – jinak to byli křesťané. Jednou provždy určit, kdo Žid je a kdo ne, měly tzv. Norimberské zákony, vyhlášené v roce 1935.
           Všechny praktikující Židy nebo osoby se třemi a více židovskými prarodiči definovaly jako „úplné“ Židy, ať judaismus vyznávají nebo ne. Této skupině bylo odebráno německé občanství, odepřeno volební právo a zakázáno pracovat ve veřejných službách. Člověk se dvěma židovskými prarodiči byl míšencem 1. stupně – „polovičním Židem“, s jedním prarodičem šlo o míšence 2. stupně – „čtvrtinového Žida“. Měli předepsáno, s kým smějí uzavírat manželství: poloviční Židé si směli brát jen poloviční Židy, čtvrtinoví Židé si mohli brát i árijce, ale jen na zvláštní povolení. Šlo také o regulaci sexuálního života. Kdo se stýkal s někým ze zakázané skupiny, byl obviněn z hanobení rasy.

           U Židů v protektorátech zas bývaly z transportů vyřazeny rodiny, ve kterých se alespoň člen narodil v některé ze zemí, s nimiž nacisté vedli válku. Tací byli označeni jako „Židé na výměnu“ protože mohli být vyměněni za německé občany internované v jiných zemích.
           Ale kdo už byl „oštemplovaný“ tou žlutou hvězdou ten nesměl jezdit tramvají, ani nakupovat v normálních obchodech. Musel nakupovat v obchodech pro Židy, které byly otevřeny jen dvě hodiny denně. Platil pro něho také zákaz vycházení, v Holandsku nesměl ani používat bicykl… zkrátka – takový člověk byl prakticky úplně vyškrtnutý z veřejného života.

           Ovšem když se dělaly razie pak Němce samozřejmě zajímaly především adresy na kterých se Židé vyskytovali a v tom by jim samotné matriky moc platné nebyly.

          • Seal

           Pane Mudro, ty rejstříky nejsou nic jiného než tzv. policejní konskripce, která se vedla v c. a k. monarchii už někdy od r. 1850. Sloužila k poněkud jinému účelu, a proto zachycuje aktuální náboženské vyznání (viz třeba ta fotka přední strany policejní přihlášky, kterou jsem vám linkoval), nikoli tedy konvertity, asimilanty ap. Nebudu zacházet do zbytečných detailů, ale prvotní evidence židovského obyvatelstva v protektorátu, která začala vznikat na podzim 1939, trpěla tou nevýhodou, že nezachycovala rodinné vztahy židů. Proto na podzim 1941 začala vznikat nová kartotéka, která už tyto údaje na rubové straně měla, a stala se tak podkladem pro vypravování jednotlivých transportů.
           Pokud jde o Židy v protektorátu, tak jejich definici chtěla původně provést protektorátní vláda svým vlastním nařízením. Kritéria měla být v jistém smyslu benevoletnější, ale i tak se jednalo o obdobu Norimberských zákonů. Říšský protektor však nakonec v červnu 1939 vydal vlastní nařízení, které přesně v duchu německých zákonů definovalo židy následujícím způsobem:
           1. Kdo pochází ze tří úplně židovských prarodičů
           2. Míšenec, který pochází ze dvou úplně židovských prarodičů:
           a) který k 15. 9. 1935 nebo potom náležel k židovské náboženské společnosti
           b) který k 15. 9. 1935 nebo potom vstupil do manželství se židem
           c) který pocházel k 15.9.1935 nebo potom z manželství se židem
           d) který pocházel z nemanželského styku se židem a byl narozen po 31.7.1936 jako nemanželský.
           Mohu vás ujistit, že matriky byly zajímavé i u českých židů, protože řada z nich patřila mezi tzv. asimilanty. A byly zajímavé i z toho důvodu, že dost Čechů se jim snažilo pomoci třeba i tak, že jim obstarávali padělané rodné listy. O tom, že z protektorátních transportů byly vyřazovány rodiny, kde byl nějaký „žid na výměnu“, slyším poprvé. Pokud k tomu máte nějaký text, rád se poučím. Je ale faktem, že až do začátku Heydrichových deportací nacisté umožňovali židům vycestovat do zahraničí, protože to byl nejrychlejkší způsob, jak je obrat o majetek. V roce 1939 tak vycestovalo 19016 osob, o rok později 6171 a v roce 1941. už jenom 535 lidí. Zhruba 12,5 tisíc zamířilo do ostatních evropských zemí včetně Holandska, přes 4,5 tisíce našlo azyl v Jižní Americe, 4 tisíce v Asii, přes 2 tisíce v Palestině, 1,5 tisíc v Severní Americe ap.
           V protektorátu se žádné razie na židy neprováděly. Změny bydliště podle policejních přihlášek průběžně hlásily židovské obci příslušné přihlašovací úřady. Evidenční oddělení (ústřední kartotéka) mělo svoji vlastní pátrací službu, která řešila případy těch osob, jimž se nepodařilo doručit předvolání na Židovskou obec. No a pokud někdo opravdu zmizel, tak jeho případ přebírala protektorátní kriminální policie. V závěru války nacisté už židovské matriky k ničemu nepotřebovali, takže většinu jejich originálů nechalo gestapo rozšmelcovat v jedné papírně v Praze-Bubenči. S těmi matrikami je to zkrátka běžně uznávaný fakt, takže je opravdu zbytečné o tom dál spekulovat.

          • vittta

           Nechápu, jakou kravinu jsem napsal, Saule.
           Takže to pro mě poučné není.
           Trpím už od začátku vlákna paranoidní představou, že jde vlastně o špinění Čechů, kteroužto představou zřejmě trpí dílem i Sax.
           U vašich textů zase trpím jinou paranoidní představou, totiž že „my“ o voze, a vy vytrvale o koze!

          • vittta

           Jo, a ta změna Holandska.
           Ono nejen Holandsko se změnilo.
           AfD měla také nějaký ten hlas, Le Penová jakbysmet, pak to Rakousko…..
           Hrozný, jak se ten fašismus rozmáhá.
           Co jim ten Putin bulíkuje za populismus, to je mi fakt záhadou- a že je za tím Putin, tomu věřte, protože všechny tyhle země udělali velký krok vpřed co se týká integrace cizinců a obohacení jak kulturního, tak ekonomického!

          • Seal

           Za vaše představy opravdu nemohu. Ale možná to vysvětluje, proč jste mě ráčil informovat o tom, jak to měli židovští míšenci se službou ve wermachtu. To asi nebyl typický problém bývalých čs. občanů, kteří se jednoho březnového dne probudili v protektorátu. Bavil jsem se se spoustou lidí, kteří tu dobu zažili, a nikdo z nich neměl pocit, že by měl i s ryze českým původem nějaká občanská práva v protekotrátu. Obvykle to naopak vnímali tak, že židé byli pouze první na řadě. To jenom na okraj k tomu vašemu jeden o voze a druhý o koze.

          • vittta

           Kdybyste nebyl ulisný bazilišek, tak byste to snadno pochopil, Saule.
           Možná není právo navštívit kino, koupaliště či běžný obchod kdovíjaké občanské právo, za to zákaz této činnosti je kurevsky nepříjemný, čehož byste si všiml nejrychleji, kdyby to zakázali vám.
           Točíte se tady na sračkách, jako kdybyste byl vy ten vlastenec a já ten neonacistický kripl.
           Ve skutečnosti jste to ale vy, kdo se vlastenectví posmívá a má debilní narážky, cokoliv vlasteneckého zpochybňující.
           Ty kecy, co tady máte na mě, zkuste mít na ty, co ten protektorát zažili, třeba by vás za vaše vysoce humánní názory také pochválili, ale osobně bych se tomu dost divil.
           A že měli židovští míšenci právo služby ve Wehrmachtu jsem vás informoval proto, že evidentně nechápete přesný princip Norimberských zákonů.
           Ty totiž ještě s nějakým holocaustem nepočítaly, ten se ukoval až ve Wannsee 1942.
           Moje názory jsou jasné a konstatní, jsem silný antinacista, považuji za největšího nepřítele Českého státu Německo, jsem ochoten připustit, že je třeba použít zbraní na obranu vlasti a jejích občanů, a jsem za určitých okolností sám ochoten střílet, což si ale myslím je povinnost každého muže, co má mezi nohama koule!
           Nacismus a fašismus, ale i socialismus posuzuji čistě politicky, pokud možno v souvislostech, a mou snahou je se u toho vyhýbat osobním postojům, které vesměs zkreslují historické kontexty.
           Jaký je váš postoj?
           Vy akorát zpochybňujete ostatní, hrajete si na humanistu a planě žvaníte, ale co dělat jste ještě neřekl, to byste si asi zadal, nebo nechcete napsat, že vaší vizí je strčení hlavy do písku a očekávání šťastné budoucnosti.
           To i ta Třešeň napíše, že nevidí v migraci problém, protože věří tomu, že když migrant něco provede, bude chycen, a potrestán, a to jak právně, tak morálně, což je sice názor ve světle reality komicky naivní, ale teoreticky je veskrze logický.
           Vy ale nepíšete nic, jen se chcete zalíbit stejným pštrosům!

          • embecko

           „ono se Holandsko, jak ukazují výsledky březnových voleb, docela změnilo“
           Ano, zmenilo…ovsem dulezite pro poznani procesu (spolecenskeho kontinua) je, ze slo o velmi krehkou rovnovahu, moznou jen diky pritomnosti socialniho statu. Ony tyhle epochy tolerance byvaji zhusta vazany na obdobi ekonomicke prosperity.
           Mam v Hollandove dobre zname, zidy z Jokjakarty (tmave pleti, indoneskeho puvodu); jejich nedavno zemreli rodice mi rikali, ze prezili valku v Holandsku jen proto, ze nic nemeli (do Haarlemu prisli tesne pred valkou, chudi jako mysi).
           Na Henri Clouzota, enfant terrible francouzske kinematografie, se za valky seslo na stovky udani, jez zustaly neotevreny v archivech nemecke poradkove policie…psal o tom historik, ktery rikal, ze Nemci nemeli na otvirani te zaplavy udani silu a ze co on z udani na jine osoby obecne proveril, pak 1/3 se tykala sousedskych udani v pripade sporu o majetek, 1/3 byla formou konkurencniho boje (podnikatel udaval podnikatele) a 1/3 sla prekvapive na vrub udani manzelu ze strany manzelek.
           A Holandane jsou chodici kasicky, chovajici se naprosto korektne a opravdu nemajici v dusi ani naznak rasismu. Coz paradoxne vede k urcitemu pocitu prevahy nad druhym, jiste forme decentni nadrazenosti, jez se sice neda nijak „dokazat“, ale jiz lze jednoduse vycitit. Obvyklym protestanstkym meritkem je objem penez, ktery z vas muze nejak vyteci a vase nasledne zarazeni do odpovidajici tridy. To neni nic spatneho, takhle je to normalni, pokud ma nekdo smysl pro obchod, pak se preci nebude uzeji stykat s nekym, ze ktereho nic nevypadne. Podobne onen holandsky multikulti zazrak 60. a 70. let (prezivajici do dob 90).: Za tim zadna kulturni ideologie, ani osobni vstricnost nestala, to byl vysledek statniho obchodniho uvazovani (socky nebudou pro stat takovou zatezi, kdyz dostanou temer totalni svobodu a zacnou se zivit samy, popripade, kdo nebude chtit, coz byl tehdy opravdu malokdo, ziska plne statni zajisteni).
           Holandsko totiz byla casovana bomba vzdycky, resp. od doby, kdy lide z kolonii mohli volne zacit prichazet do kolonialni metropole. Obdobi socialniho statu vybuch jen oddalilo (samozrejme diky za to). Velmi jednoduche ucetnictvi, minimalni byrokracie, otevreni sede ekonomiky (prostituce, drogy) to vse vedlo k boomu, kdy se ruzne etnicke a nabozenske skupiny udelaly pro sebe a navzajem si neprekazely, kazde z nich kvetl vlastni byznys. Ovsem multikulti rajem nebylo Hlandsko nikdy, vzdy byl mezi skupinami jisty odstup, ktery se zvetsoval ci zmensoval podle ekonomicke situace. Kdyz bylo dobre, byl jste v arabskem baru vitan, kdys se situace zhorsila, byl jste jiz pouze tolerovan.

          • Seal

           Nějak se vám v rozčilení popletly nicky, ale nic si z toho nedělejte, protože někteří dnešní vlastenci nejsou schopni správně držet ani národní vlajku. Bohatě mí stačí, když napíšete, že holocaust se „ukoval“ až v lednu 1942 ve Wannsee, hned vidím, že tu mám před sebou skutečného znalce této problematiky. No tak dobře, tzv. ústředny pro židovské vystěhovalectví nebudeme brát. A co třeba Einsatzgrupen A – D na východní frontě? Desetitisíce povražděných židů, to podle vás nebyl Endlösung? No hlavně, že jste mě tady prokádroval, což je taky už taková typická schopnost vlastenců vašeho formátu.
           S migrací samozřejmě problém mám, ale ne s tou, kterou řešíte vy. Ty vago, třináctý uprchlík! Vadí mi ta řízená, jejíž cílem je držet mzdy hezky při zemi. Vadí mi, že 10% lidí tu žije pod hranicí příjmové chudoby. Vadí mi, že minimálně dalších 10% lidí je to chudobou ohroženo a často to jsou důchodci nebo tzv. samoživitelky. Vadí mi, že spousta lidí nedosáhne na dostupné bydlení. Taky mi vadí, že se tu skládáme, aby chudé děti mohly mít školní obědy. Vadí mi děti v exekuci a spousta dalších věcí, které vy, dnešní moderní vlastenci vůbec neřešíte, protože si nejspíš myslíte, že Češi jsou proti chudobě imunní. Maximálně se tak zmůžete akorát na hlášky, jak ti Vietnamci, Mongolové etc. se skvěle do české společnosti integrovali. Ale pokud jde o internetové chlapáctví, tak to jste hned na koni. Ty vago, „muž, co má mezi nohama koule“, tak takhle drsnou hlášku měl naposledy nějaký Topolánek blahé paměti. Co dělat? Přestat mávat fanglema a místo té vaší fiktivní Nové Evropy začít řešit skutečné problémy. Nahromadilo se jich tady za posledních téměř třicet let opravdu hodně, ale jsou halt ve stínu toho vašeho dnešního hurávlastenectví. ,

          • vittta

           No, pojmy moc nechápete.
           Co já vím, tak Einsatzgrupen se připisují 2 000 000 obětí, ne desetisíce.
           Hele, pštrosi, není vám divné, že mi tady už nějaký čas předhazujete div ne to, že jsem ty Židy vraždil sám, a když je řeč o Židech dneska a státu Izrael, tak mě mínusuje, až vás bolí ruka a pláčete nad osudem nebohých Palestinců.
           To jsem už psal, dobrý Žid je ten mrtvý, u něj se dá dle libosti plakat, horší je ten živý, co mrtvý být nechce a brání si svůj stát.
           Nezkoušejte na mě ty finty o znalostech ohledně II.světové války, to si zkoušejte na nějaké Čulíky, stejně jako ten žvást s 13 uprchlíkem, u nás není 12 uprchlíků, ale je jich 12 přijatých dle kvót, což je sice detail jen drobný, ale ve výsledku zásadní.
           Pak píšete, co vám vadí, a vadí vám tohle a tamto…
           Řešení na to buď nemáte, nebo ho nepovíte, je to takové vaše velké tajemství.
           Já třeba vidím jako první a zásadní řešení zamezení vstupu vyžírek, protože- a to se vsaďte- na ty se peníze najdou, zatímco na naše lidi se nějak ne a ne objevit.
           Ostatně, těch vašich „12“ uprchlíků stojí už teň nějakou tu miliardu, ale na tu raději ani nemyslet, rezervy je teba hledat jinde, protože tyhle prachy jsou humánní.
           Dostupné bydlení…no, víte, vy, sluníčkáři říkáte, že „cikáni nemohou za vaše zkurvené životy“ ale já si myslím, že jakýkoliv sociální počin je okamžitě doslova vydrancován jimi, nebo s jejich pomocí, a jelikož je jich víc a víc, počet se zdvojnásobuje každých asi 13 let, a jen nemnozí pracují, bude dostupné bydlení pro naše lidi ještě nedostupnější.
           Jenže o tom raději moc…ehm…nemluvit, protože to je rasismus a xenofobismus.
           Verbež paralyzovala sociální systém, nic méně je třeba říci, že ta verbež to neudělala jen tak, že by jim to tak pálilo, ale udělali to skrze tu verbež jiní.
           Buď ti, co z verbeže skrze stát tyjí, nebo ti, co je v tom svou pseudohumánní naivní ideologií přímo podporují.
           Která skupina jste vy, nevím.
           No ale když tak dobře víte, co by lidé, jako jsem já dělat neměli (při čemž samozřejmě víte, co dělají), co byste tedy navrhoval, aby se situace zlepšila?
           Ani nepípnete, saláte, dáte mi mínus a budete mi psát o nacistech a Židech a o „die Fahne hoch“ a dětech, co nemají na obědy, a starých lidech, co je jim třeba pomoci, a plkat a plkat-ale hlavně korektně, Saule, korektně, aby někdo neřekl…..
           Jinak budete plonk jak třeba Topolánek, Kalousek, Sobotka, nebo Dientsbier, ti také kecali, kecali, každý to svoje, ale nedělal nikdo nic….

          • Seal

           MB, nevím, v Holandsku jsem byl jenom jednou na skok, a ti 2-3 Holanďani, se kterými jsem se bavil tady, jsou zhruba tak typičtí jako obyvatelé New Yorku pro Spojené státy. Podle toho, co jsem si přečetl, tak to tam zafungovalo prakticky stejně jako ve Francii. Wilders sice nevyhrál, ale Rutte se posunul doprava, což asi bude znamenat další ohlodávání sociálního státu, veřejných rozpočtů atd. V tomhle ohledu bývají různé pravicové strany tak nějak zázračně zajedno.
           Z toho válečného Nizozemí ma zaujal hlavně Saul tím připomenutím masivní stávky v únoru 1941, kterou vyvolala iegální komunistická strana Holandska. To mi přišlo vážně zajímavý, protože různí experti nás tu neustále krmí paktem Ribbentrop – Molotov a v Holandsku přitom stávku, ze které měl pár dní zamotanou šišku i Berlín, vyvolá sekce Komunistické internacionály. Vcelku rozumím i tomu, že dneska Holandsko spojuje tuhle událost s akcí na ochranu židů, ale nemusí to být samozřejmě jediné vysvětlení. Takový zajímavý paradox: Zdaleka nejvíc tzv. Spravedlivých mezi národy mají Poláci, potom Holanďané, pak Francouzi, následují Ukrajinci, Belgičané, Litevci, Maďaři atd. Jinak v Holandsku to s tou migrací bylo nejspíš tak napůl: Něco mají z koloniálního dědictví a něco se vztahuje k obdobím ekonomické prosperity. Jak to teď funguje si fakt neumím představit. Moje poslední multikuturní zážitky jsou akorát z Berlína-Kreuzbergu, ale to už je dneska hodně lepší čtvrť, takže ani tohle si netroufám zobecnit.

          • Seal

           Už jste se vyřádil? Tak až vychladnete, třeba pochopíte, že Saul a Seal nejsou jeden a ten samý nick, ale dva nicky Žádný mínus jsem vám samozřejmě nedával. A to s tím Čulíkem je ve vašem případě už hodně otřepaný. Vy si fakt asi neuvědomujete, jak jste si v tom narcisismu oba podobní.

          • Kamil Mudra

           Seale, už tomu tématu věnujeme oba hromadu času a pokud bychom měli v debatě ozdrojovat každý svůj výrok, bylo by ho ještě více. Já už si např. nepamatuji, odkud mi utkvěla v paměti ta informace o „židech na výměnu“. Mohla se vyskytnout stejně tak v některé knížce kterou jsem četl nebo v některém z dokumentů které jsem shlédnul.
           Připomínám že celý náš rozhovor se začal odvíjet od sporu zda lze Nizozemí považovat za zemi která se ke svým Židům zachovala tak aby ji bylo možno uvádět jako kladný příklad oproti zemím ostatním.
           Vyjasněme si tedy jak to oba vidíme. Já se domnívám že nikoli, protože plusy nepřevažují na mínusy. Váš celkový náhled se mi rozmazává ve sporech o jednotlivosti a tak nevím zda se naše mínění markantně liší nebo má blíže ke shodě. Vyjádřete se tedy k tomu a tím bych tu debatu uzavřel. Nemám nic ani proti shodě spočívající v tom že se neshodneme. Ono to naše mínění na skutečnosti stejně nic nemění.

          • embecko

           „ale jsou halt ve stínu toho vašeho dnešního hurávlastenectví“
           Treba to neni tak jednoduche, seale, lze se docist (samozrejme mainstream), ze ve Svedsku byty, planovane pro socialni pripady, rozdeluji azylantum, ci ze bezdomovci prez zimu maji utrum, protoze jejich utulky budou podle narodnostniho klice prednostne obsazovany imigranty.
           To vse sevreno svornikem o moznych povinnych kvotach.
           Pak se nabizi otazka, co je to ono huravlastnectvi, zda-li reseni okamzitych lokalnich pozaru, anebo sledovani sousedskych trendu.
           Vam treba neni svedskych bezdomovcu lito, anebo nemate soucit se svedskymi chudymi rodinami, co nedoshanou ani na obecni byt?
           Anebo se necitite byt Evropanem a problemy Svedu vas neberou? :o)
           Anebo je to z me strany demagogie, poukazovat na cizi bidu, kdyz mame sami doma to same, neresene?
           Je demagogie poukazovat na neco, co se stalo ve Svedsku, s tim, ze se to muze stat i v CR?
           Je banalizaci zla predstava, ze Svedove na dne na tom nejsou zatim tak spatne a ze dokud nebudou ochotni se jeste vice uskrovnit, tak si jejich situace nebudeme vsimat a budeme se starat sami o sebe?
           Same otazky…jak je to vlastne, zvladaji na zapade uprchlickou vlnu tak dobre, ze nasledky z vlny plynouci, jsou pro nizsi prijmove skupiny prijatelnejsi, nezli bezna ekonomicka sikana v CR?
           Konkretne myslim, zaslouzi si nasi prioritu cesky, anebo svedsky umrzly bezdomovec? Jsou na tom deti odebrane svedskou socialkou lepe, nezli ceske dite pod exekuci?
           https://www.thelocal.se/20171030/swedens-housing-obligation-to-asylum-seekers-means-other-vulnerable-groups-go-without-report
           Zranitelne skupiny se (marne) snazi najit bydleni, nebot byty jsou prideleny zadatelum o azyl.

          • Seal

           Pane Mudro, to je rozumný návrh. Podle mě nejde moralizovat žádnou zemi, která se ocitla pod přímou nacistickou okupací. Jednak proto, že ty okupačřní režimy se nepodobaly jako vejce vejci, a taky proto, že se vám do toho promírají místní specifické problémy. Asi bychom teď mohli začít probírat jednotlivé země a říkat si, v čem ta jejich situace byla výjimečná, a v čem zase stejná, ale to by fakt asi nemělo smysl.

          • Kamil Mudra

           Sakra! Teď koukám že se mi také pomíchaly nicky. Když ono Seal a Saul vypadá na první pohled tak podobně. Ale já jsem z toho teď tak zmatený že si ani zpětně nevybavuji co konkrétně jsem rozebíral s kým. Omlouvám se a tuhle debatu na téma Holandsko a Židé už raději opouštím. :-)

          • vittta

           No tak, Seale, alespoň se pokuste naznačit nějaké řešení té zapeklité otázky řešení problémů českých chudých a potřebných, s důrazem na to ČESKÝCH.
           Já vím, že je zábavnější psát o mém vychladnutí a matení nicků, a abych řekl pravdu, ještě můžete přidat i nějakou tu hrubku, i to se mi povede, ale přecijenom, nemusíme se shodnout, to ne, ale mě by to zajímalo, nějaké to řešení.
           Třeba by se mi líbilo, a místo planého mávání fanglemi bych třeba začal podporovat to vaše řešení, to chce právě s obyčejnými lidmi hovořit, jak říká Čulík, který s nimi záhy nehovoří, neb ho nejsou hodni.
           No tak, když ne kvůli mě, tak kvůli ostatním čtenářům.
           Když máme ten konec roku…..

          • Seal

           MB, každá země by si přece měla utvářet svoji politiku ať už doma, anebo v rámci EU. Z mého pohledu jsem Frau Merkel v podstatě vděčný. Důvod je jednoduchý: V Maďarsku uvízlo nějakých 50-60 tisíc uprchlíků, kteří si už pomalu začali hledat cestu přes československé území. Možná si ještě pamatujete třeba na ty hlídky dobrovolníků, které na hlavním nádraží se vrhaly na každý rychlík z Budapešti a hledali někoho, komu by mohli poskytnout svoji pomoc. No a tím, že Merkel odblokovala německo-rakouskou hranici, vlastně eliminovala tohle riziko. Samozřejmě, že to neudělala pro podmanivé oči běženců, ale protože potřebovala klacek na Řecko, se kterým tehdy běželo hodně dramatické jednání o restrukturalizaci řeckého dluhu. Nemůžete zkrátka Řecku stopnout prachy a chtít po něm současně, aby se každý den staralo o 15 tisíc nových uprchlíků. Je to zkrátka rádoby lidryně Evropy a podle toho si tehdy vybírala i svoji politiku včetně toho jednání s Tureckem. Stejně tak si svoji politiku vybíralo i Česko, které raději chtělo přijmout asi tisícovku uprchlíků dobrovolně, než aby se v EU prosadil mechanismus kvót. Víte přece sám dobře, jak to zatím vždycky obvykle dopadne: Proti nacionálům z Nové Evropy se vytvoří široká volební fronta, která to pak vyhraje. Dokonce ani ten Brexit není jistý, protože Británie teď ze všeho nejvíc připomíná napůl chcíplého koně. Tohle vám zkrátka rozhodují voliči, kteří pořád tak nějak slyší na to, že v obnoveném multipolárním světě ten společný evropský prostor tak nějak potřebujete. Fakt si neumím představit, jak by třeba samostatná ČR chtěla dělat nějakou kloudnou ekonomickou politiku vůči Rusku nebo Číně. Teda představit si to umím, ale není to pro mě nijak lákavé. Teď v prosinci se třeba čeští podnikatelé rozčilovali, že pracák snad v Ústí dělá promoakce pro nábor pendlerů do Německa. Že prý tím tak kazí mzdové podmínky na českém trhu práce, No a na druhou stranu tady máte požadavek na zhruba čtvrt miliónu zahraničních dělníků v tzv. režimu Ukrajina, kteří mají podle plánu ale přifrčet i z Vietnamu, Mongolska a Uzbekistánu, kde žije snad skoro 90 % procent muslimů. Nějak jsem nezaznamenal, že by se proti tomu zvedla odporu protimuslimských bojovníků. Přitom sám moc dobře víte, že se vám obvykle neusazují nějací uprchlíci, kteří buď chtějí někam úplně jinam, anebo zase zpátky domů. Usazují se naopak ekonomičtí migranti, takže vedle Ukrajinců a Vietnamců tu už máme i mongolskou menšinu. Neříkám, že je to v principu špatně, pokud cílem není srazit cenu práce, ale docela mě překvapuje ta bohorovnost Okamurových vlastenců. Navíc tahle figura je naprosto jasně provařená, takže ve svém konečném důsledku to spíš bude přisypávat hlasy Babišovi, jehož podnikatelský zájem se naprosto jasně pohybuje v rámci EU.

          • vittta

           Sakra který to je, ten MB….komu píšete, Seale?
           Ať tomu či onomu, líbí se mi ten přístup, kdy za vlastence považujete náznakem jen Okamuru a jeho partu.
           Kupříkladu já odmítám i ostatní uprchlíky, a to JASNĚ a ZŘETELNĚ.
           Seale, zkuste napsat vámi preferované řešení chudoby našich lidí, PROSÍM,já bych fakt děsně chtěl číst názor tak výrazného kritika jiných.
           Já se fakt rád učím tyhle věci, hlavně od těch chytřejších, třeba to vidím špatně s tou fádní obranou před islámskými migranty z blízkého východu a Afriky.
           Myslím ale, že muslimští migranti, hlavně ti afričtí, nijak cenu práce neohrozí, pracovat totiž nebudou vůbec, stejně jako jí neohrozí naše romská menšina, to zase je na nich pozitivní, na cenu práce nemají ani ten nejmenší vliv!

          • Kamil Mudra

           „Pak se nabizi otazka, co je to ono huravlastnectvi, zda-li reseni okamzitych lokalnich pozaru, anebo sledovani sousedskych trendu.“
           To jsi, saxi, znovu oteřel problém dvojího (trojího, čtverého….) metru na který narážíme stále častěji a já se přiznám, že mimo případů ze kterých na první pohled čiší účelovost, mi z toho, jak se říká „jde hlava kolem“.
           Nepochybně však jde o jev který je asi hlavní příčinou toho že se na mnohých věcech ani jinak rozumně uvažující lidé nedokáží domluvit. Vždyť já to zažívám v debatách, nejen těch internetových, každou chvíli.

           Osobně si o sobě myslím že jsem člověk do multikulti jako stvořený, protože nezatížený předsudky vůči jakémukoli etniku a jeho kultuře nějak plošně. Přesto je mi právě multikulturalisty předhazována xenofobnost kdykoli se vyjádřím kriticky vůči jednotlivostem a to navzdory tomu že jsem ochoten totéž přijímat i pokud jde o to co považuji za své.

           S podobnými reakcemi se setkávám i v debatách na téma systémového uspořádání společnosti. Člověk se kterým se shodnu na mnoha potřebných změnách stávající situace mne označí za nostalgika tesknícího po bývalém režimu, jakmile zmíním nějaké kladné aspekty socialismu.

           Pacifista (tím nemyslím místní nick) který si se mnou notuje v negativním působení USA mne v zápětí odvrhne když se vyjádřím o některých kladných snahách Putina a začne na mě nahlížet jako na proruského militaristu.

           O přeřazení od vlastence k náckům už ani nemluvě – na to už dnes stačí jen zmínka že má moje země také nějaké vlastní zájmy které nemusí být tak zcela ve shodě se zájmy EU.

           A dalo by se takových příkladů i v jiných tématech popsat hafo. Přiznám se že mi to dost vadí a mám čím dál větší potíže najít s leckterými lidmi společnou řeč. Žel bohu se to týká i některých lidí u nichž tomu tak dříve nebývalo a já to pociťuji jako ztrátu. :-(

          • vittta

           To už se dneska pomalu nemůžeš s nikým bavit o politice, Kamile, jmenovitě s těmi, co se o ní „zajímají“.
           Kdo nejde s nimi, jde proti nim už jaksi automaticky, mají to zažité z vlastních debat a chtějí nějak vermomocí bojovat za to svoje.
           Podle mě je to výsledek mnohaleté mediální masáže, která zdánlivě sice píše plno naprostých sraček…no, spíše objektivně, než zdánlivě, ale zdánlivě tím chce dosáhnout přesvědčení občanstva o těch sračkách.
           To se jim nevede a nepovedlo, takže to vypadá, že jako je mediální masáž neúčinná, ale co když jim nejde o ty slaboduché žvásty, ale o vnucení zvyku, že je třeba nesnášet své i zdánlivé odpůrce, protože je jen jedna skupina chytrých, ale ty už nedefinují média, ale definují se sami…

          • Saul

           Tak se vám zase něco povedlo Vitto:-)
           Já bych tu záměnu nicků neviděl jen jako běžné přehlédnutí.
           Frustraci jsem vám už diagnostikoval,k paranoi jste se v jednom z komentů výše přiznal sám.
           Nepodceňujte to a vyhledejte lékařskou pomoc!
           https://cs.wikipedia.org/wiki/Paranoia
           Zdravotní pojištění si doufám platíte,ať vás to nezruinuje.

          • vittta

           No a co za tím vidíte Saule?
           Ono jde o to, že jsem reagoval konkrétně na Seala, což jste si jistě všiml i vy, tedy pro vás, reagoval jsem na to, co píše Seal, to snad bylo zjevné i vám.
           Takže je celkem jedno, jestli jsem ho jednou nazval Saulem.
           To se stane asi- při té podobě nicků- celkem snadno.
           Důležité to ale není, spíše bych se, být vámi- soustředil na obsah hovoru, než na záměnu nicků.
           Seal mi nevyhověl, své vize nápravy špatných jevů u nás nenapsal, což mě ostatně nepřekvapuje, protože je dle mého nemá.
           Myslím ale. že je to škoda, protože by to tajemství mohl vyjevit, a ukázat, že se mýlím, a on vize má, nejen já jsem totiž tady čtenář, čtou to i jiní.
           Je jasné, že mně třeba neuzná za hodna té odpovědi, páč s fašisty se nemluví, ale už kvůli ostatním….
           Když jste se teď vystřídali, zkuste mi napsat nějakou vaší politickou vizi, vyjma toho, že každý, kdo má alespoň nějaký svůj názor, je fašista, a demokraté jsou ti, co své názory přebírají od jiných.
           Já tady zkoušel jak s vámi, tak Sealem nějak diskutovat, a zkoušel jsem to slušně a ani jsem u toho moc neryl, (nejen dnes) ale
           výsledek je dost chabý.
           Na takový ksindl platí jen urážky a nadávky, pak alespoň reagujete jinými nadávkami a máte na ně právo, takhle pindáte hovna, vyhýbáte se tématu, slovíčkaříte a hledáte každý malinký detail- a diskuze vás stejně nezajímá.
           Tak kdo měl pravdu, já, když na takové beru hrubou záplatu, nebo ti, co mají zrovna mě za rušivý element jinak děsně slušného prostoru?

          • Seal

           A proč bych měl na vaši výzvu reagovat? Každý přece ví, že na rozdávání mouder jste tu nejdříve vy, a potom vaše babička. Pokud snad máte nějakou politickou stanu (a vy se tak chováte), tak vyjděte z toho seznamu, co mi vadí, a sám si k tomu sepište nějaký program. Víte co mi připadá zvláštní? MB (speciálně pro vás: embéčko) nic vysvětlovat nemusím, protože rovnou hodí třeba termín sociální stát. A hlavně si nechte ty frky, jak se tu marně snažíte diskutovat. Na vás je v tomhle ohledu zajímavá jediná věc: Pořád tady bájíte o tom, jak byste byl schopen bránit vlast i se zbraní v ruce a přitom se neumíte ani ovládat.

          • Kamil Mudra

           Na druhou stranu, Seale, kdyby se všichni lidé dokázali vždy ovládat, nebylo by na světě žádných hrdinů.

          • embecko

           „Nemůžete zkrátka Řecku stopnout prachy a chtít po něm současně, aby se každý den staralo o 15 tisíc nových uprchlíků.“
           No vsak, Seale…to co pisete, je v poradku, ovsem podstatne je to zamlcene (ci lepe: nevyjadrene :o)
           EU je jasne, ze pro vsechny zajemce neni v Evrope misto (tedy je misto, ale pak to dopadne tak, ze nemuseli nikam utikat). A Bruselu je jasne, ze EU bude muset uprchliky zabijet a zacit s nimi hrat lotynku, komu se podari projit. To ostatne pro EU neni nova situace, naprosto stejnym zpusobem se chovala za balkanskych valek.
           Ti, co prosli, to jsou „ti v Recku a na Lampeduse“, ti meli stesti. A EU mela dvoji volbu, jak ten zbytek pobit: Bud to udelat sama (odkazy na stadium vazne minenych priprav jsem sem daval v souvislosti s nemeckou marinou), anebo si na to najmout lidi. Brusel zkusil to prve, ale rozhodl se pro to druhe a prevedl miliardy eur na konta rezniku v Turecku a Libyi. Ti uprchliky koncentruji, nechaji znasilnit a pak bud zabiji, anebo odsunou nazpet- projde zlomek. To vse nejen s vedomim, ale s primou a zamernou ucasti Brusele. A kdyz uz je toho moc, tak cloveka, ktereho si na zabijeni zaplatili, predaji mezinarodnimu soudu, cimz si na nejaky cas umyji ruce (Haftaruv pobocnik, jmeno jsem zapomenul).
           V souladu s Kamilem Muidrou nerozumim vasemu metru, protoze predpokladam, ze to, co jsem napsal, vite take. Tady preci nejde o „chudaky v Recku a na Lampeduse“, ani o gangy mladistvych Marokancu (co treba delaji v Nemecku Marokanci?), ani o „pravicove extremisty“ Konvicku ci Okamuru (jak se pak budou nazyvat opravdovi pravicovi extremiste? Pravopravi extremne extremni?), ci o exekuovane mladistve…tady se to pred ocima bori uplne od zakladu a jestli nekdo, anebo nebude prisypavat Babisovi, ci SPD je uplne, ale uplne jedno.
           Tady neco podobneho, ale z jineho soudku:
           http://literarky.cz/blogy/petr-schnur/25474-masakr-u-poranneho-kolena
           „Tato genocida původních obyvatel, native Americans, stojí na počátku vzniku Spojených států, v ní se nacházejí jejich kořeny. Kdo chce skutečně pochopit moderní americkou politiku, ten musí otevřít tuto kapitolu, ze které vzešel mýtus nazývaný ‚American Way of Life‘.“

          • Seal

           Pane Mudro, dal jsem vám palec nahoru za tu osvěžující poznámku.
           MB, víte přece, jaký je nejbližší scénář: Humanitární koridory, čili svedení živelné migrace do nějakého reagulovaného toku. Brzy se samozřejmě zjistí, že to nefunguje třeba kvůli těm Marokáncům. Tak co máme v rejstříku dál? Intervenci a nastolení nějakého spřáteleného režimu v Libyi nebo rovnou protektorátu. Tenhle trn Evropě vytrhli v Syrii z paty Rusové, takže ohnisko se už přesouvá na turecké ambice vůči Řecku atd. K tomu si přičtěte čínské akvizice v Africe a začnete mít pocit, že spolu s imperialismem na vyšším levelu se svět vrací k novým neokoloniálním říším. Tohle mi připadá jako mnohem aktuálnější trend než nějaké evropské Wounded Knee. Když si k tomu přičtete, jak pomalu začínají selhávat různé globální instituce, tak vám to začne připadat tak nějak důvěrně známé. Kapitalismus zkrátka umí řešit některé věci pouze válkou, protože neúměrné hromadění zisku, jehož přerozdělení by samozřejmě mohlo řešit i tu migraci, je prostě nedotknutelné.

          • vittta

           Hlavně se ovládejte vy, humánní bombardére…vlastně humánní diskutére!
           O mojí babičce jsem tady psal za celé ty roky asi 3x, takže jí nechce laskavě v klidu odpočívat.
           Každý má svůj styl, Seale, a ten je specifický.
           Takže co u jednoho může být znakem sníženého sebeovládání, je u druhého norma či dokonce úmysl.
           Rozumíte, kdybych začal psát třeba o vaší babičce, rozhodně by to znamenalo, že jsem se přestal ovládat.
           U vás je to prostě normálka.

          • vittta

           Já vám něco povím, Seale.
           Začíná mi být poněkud málo, vidět za vším kapitalismus.
           Vy třeba tvrdíte, že kapitalismus řeší věci válkou, resp. je jinak vyřešit neumí, ale zde bych sáhl do zdánlivě nesouvisejícího soudku.
           Je známo, že živé organismy spolu neustále vedou války, a to i organismy stejného druhu.
           Chrání si své zdroje, a též se zdokonalují, protože přežívají jen ti nejlepší.
           Problém možná nebude jen v tom kapitalismu, dokonce ani v lidech, ale v podstatě života na zemi.
           Tohle píšu proto, že jakkoliv sdílím vaší tezi o kapitalismu, jako příčině válek, nevyplývá mi z toho, že odstraněním kapitalismu se odstraní i války.
           Socialismus byl dle mého životaschopný, ale pokud o tom přemýšlím do hloubky, byl životaschopný pro svůj chronický nedostatek kde čeho, který ovšem nikoho neohrožoval přímo ani na životě, ani mu nějak extra nesnižoval základní životní úroveň.
           Výsledkem ale byli extremně schopní občané, protože kdo chtěl mít něco navíc, musel se starat.
           Kdyby byly socialistické obchody zavaleny zbožím a platy 10 000,- Kčs, nakonec by se asi nikdo neměl ve vlastním pohledu lépe, lidé by držkovali stejně jak držkovali, a navíc by ztratili pud sebezáchovy a dostatkem degenerovali.
           Zde se dostávám k otázce, co je lepší, jestli ztráta zdraví a života ve válce, nebo ztráta duše v degeneraci.
           Problémy světa, které jsem nastínil, se nám asi nikdy dokonale odstranit nepodaří (jako lidstvu), protože lidé budou lidmi, ať se děje, co chce, a pokud jimi z nějakých důvodů nebudou, pak to znamená zánik lidstva.
           V této současné realitě islámské invaze nejde v tom slova smyslu o válku, která z toho samozřejmě vznikne, protože dneska už ani idiot si nemyslí, že by se snad někdy mohli tito lidé integrovat.
           Válka vyzdvihne zapomenuté hodnoty a lidé si zase nějaký čas budou vážit toho, co mají.
           Horší je, že není jisté, kdo vyhraje, jakkoliv hlavní myšlenka různých pštrosů spočívá v tom,že je vlastně jisté, že v nejhorším vyhrajeme my, protože podvědomě počítají s tím, že jsme ti silnější. (to je to to třešní odsouzení právní i morální, neuvědomuje si, že se prostě potrestat nenechají, že nejsou ti slabší)
           A já, jako heterosexuální, bílý muž musím chtít, abychom vyhráli my, bez ohledu na to, jestli to bude humánní nebo spravedlivé.
           Dostal jsem se do nepříjemné situace amerického kolonisty, oni většinou také nechtěli indiány zabít, chtěli jen půdu, aby na ní mohli pracovat.
           Poznání, že se blíží doba, kdy humanita bude překážet (jim překáží už nyní) je pro mě nepříjemné, ale musím to brát na vědomí, a neschovávat se před tím.
           Chci, abychom vyhráli, pak zase můžeme a musíme být humánní, protože konec-konců, humanita je jedna z naších hodnot, jakkoliv to tak nemusí leckdy vypadat.
           Mohu pomáhat, a musím pomáhat, ale jen jednou rukou, v druhé ruce musím mít pušku!
           Když strčím hlavu do písku, neuvidím to, ale tím se realita nezmění a stejně mě dožene.

         • tresen

          Je to marný, máte pravdu. Myslím, že nejste schopný přijmout fakt, že holandská společnost jako celek byla mnohem méně zaměřená proti Židům než soudobá česká veřejnost, a že se to projevilo i činy.

          • vittta

           No prosim, nepíšu to?
           Nejde o žádné Holanďany ale o Čechy.
           Celé to „holandské“ vlákno má jediný cíl, ukázat Čechy jako ty špatné.
           Co má pak společného současná česká veřejnost s válečnou, resp. předválečnou společností holandskou, je mě dost nejasné!

          • tresen

           To se, vitttoušku, optejte Hamilbara. Ten to sem vnesl. Dost okatě naznačuje, že holandští kolaboranti a váleční zločinci jsou překážkou přátelství a vstřícnosti současných Holanďanů k Čechům. Logika mu samozřejmě chybí, ale to mu nebrání, aby mi ve všem oponoval.

          • vittta

           Abych řekl pravdu, zase tak okatě to nenaznačuje.
           Vůbec mě nic takového nenapadalo, dokud jste to teď nenapsala.
           Pokud to takto chápete, logiku to skutečně nemá, pro mě to, co Hamilbar napsal logiku má, protože to chápu úplně jinak.
           Váš pohled nic méně respektuji, a doufám upřímně, že bude stejný i k přátelství Čechů k jiným národům, například Rusům.

          • Kamil Mudra

           „holandská společnost jako celek byla mnohem méně zaměřená proti Židům než soudobá česká veřejnost, a že se to projevilo i činy“
           Vy máte, třešni, velmi zvláštní způsob pro hodnocení společnosti. Vezmete v úvahu ten projev skupiny lidí který se vám hodí do krámu a ostatní prostě ignorujete. Takže to zkusme číselně ale bez vynechávání:
           Zachráněných Židů: 25 – 40 tisíc
           osob po válce odsouzených za kolaboraci s nacismem: 120 tisíc
           Pokud bychom každému zachránci přiřadili jednoho Žida a stejně tak každému udavači, pak nám,
           při vaší projekci činů jednotlivců na celou společnost vyjde že, oproti počtu těch solidárních, minimálně trojnásobek kolaboroval s nacisty – tedy byl logicky i protižidovský.
           Z čeho tedy čerpáte své přesvědčení pro výše citované tvrzení?

          • Kamil Mudra

           Pardon, vypadlo mi lomítko. Citace je samozřejmě pouze ta část v uvozovkách.

      • Saul

       No… na to,ze Svatovaclavska rota byla zalozena 5.brezna 1945 je tech 77 dobrovolniku podivuhodne vysoke cislo.

       • oh

        Podivuhodně vysoké číslo 77? A z kolika, z šesti, osmi, nebo deseti miliónů?
        Nepochybuji, Saule, že budete vědět i to, jakou slávou se příslušníci této roty pokryli v bojovém nasazení.. proti komukoli.

        P.S: Ta druhá Hamilbarem zmiňovaná divize (34. SS-Freiwilligen-Grenadier-Division Landstorm) sice nikdy nedosáhla plných početních stavů na divizi, ale dotáhla to až na početní stav brigády (to je obvykle cca poloviční stav divize) a založená byla … (pozor, virbl).. v ÚNORU 1945. A i tak se její příslušníci stihli „vyznamenat“ i na poli válečných zločinů, vesměs spáchaných proti vlastním holandským civilistům.

        • tresen

         Je ovšem zajímavé, že ve chvíli svého založení měla Landstorm za sebou několik let působnosti.
         To datum tedy neznačí začátek náboru. Pouze jiné organizační zařazení. Virbl se nekoná.
         A ještě jedna zajímavost: nevznikla původně jako dobrovolnická jednotka, ale díky nařízené účasti pro členy fašistické strany.

         • oh

          Je ovšem zajímavé, že divize vznikla reorganizací a posílením rovněž dobrovolnické brigády „Landstorm Nederland“, a ještě předtím to byl dobrovolnický pluk. A pořád SS. Jo a mimochodem, měl bych ještě jeden drobný dotaz, třešni: členství v NSB bylo v Holandsku také povinné, nebo tam členové vlezli dobrovolně a z přesvědčení?

          • tresen

           Lezli tam dobrovolně, úplně stejně jako do obdobných organizací lezli i jinde v Evropě.
           Fašistický kult síly, který tyhle spolky spojoval, byl přitažlivý pro mnoho pitomců, než v zákopech anebo v soudech s kolaboranty přišli na to, že to byla životní chyba.

          • vittta

           Ale určitě jich bylo méně než tady, hoďte nějaký odkaz, ať to dokážete!
           A jejich životní chyba byla leda tak to, že Němci prohráli válku, jinak by si mohli u stejných soudů všimnout ti, co tam nevlezli, že to byla jejich životní chyba.

          • oh

           Ale no tak, vittto, člověk musí obdivovat, jak dokonale třešeň odvedla řeč od požadavku na její definici českých zájmů prostým, obecným a nic neznamenajícím tvrzením „žít spíš jako Holanďan, než jako Bělorus“. Sice jsme se poučili o Holandsku za II. svétové války, ale o třešní představě českých zájmů pořád nevíme nic a o to přeci od začátku šlo. :-)

          • vittta

           Tak oba asi víme, Oh, že Třešeň žádnou představu o českých zájmech nemá.
           Takže šlo jen o to, kam se s tím tématem vrhne.
           Pokud to celé sledujete, což předpokládám, musíte se rozhodně dobře bavit, protože Třešeň se do náhradního tématu pustila s velkou vervou, a kromě skvělého chování části Holanďanů za II. světové války jsme se dozvěděli i to, že naše chování v těch časech bylo o hóódně horší.
           Ona se Třešeň do historických témat obecně hodně zakusuje, což je pro mě dost udivující, protože nemám dojem, že historie a její kontexty by byly její silné stránky…

          • tresen

           Myslím, že přání žít spíš jako Holanďan než jako Bělorus vyjadřuje český zájem docela dobře.
           Je to hezky podpořeno faktem, že tu nikdo, dokonce ani Hamilbar, neprohlásil, že chce radši žít jako Bělorus.
           Ale možná si tohle přiznání nechává do nového roku.

          • vittta

           Vždyť kecáte, Třešni.
           Není přece univerzální Holanďan ani univerzální Bělorus, aby mohl někdo říci, že je lepší život toho či onoho.
           Vy jste jen řekla, že je lepší žít jako na západě než jako na východě, a o Holanďanech jste mluvila proto, že tam někoho znáte.
           Ve své bublině naproto netušíte, že život má plno aspektů.
           Lze žít jako Holanďan a mít plat 5 vyšší jak je ten český.
           Ovšem, též mít děti ve třídách plných verbeže a muset držet hubu, a radit pak svým dětem, jestli je to holka nebo kluk a proč.
           A nemoci jít večer z baráku a dodržovat stovky debilních nařízení.
           V Bělorusku lze žít a mít 3x menší plat jak tady.
           Ale asi tam lze žít v lečem svobodněji.
           Jak kdo….někdo preferuje to, jiný ono.

          • pařez

           Třešni, nejlepší je být tím (žít tak), čím člověk je. Ani Bělorus, ani Holanďan, ale Čech, Moravan a Slezan.
           A v dnešní době zvlášť.

          • Hamilbar

           Když už si mě treseni berete do té své úst:

           „Myslím, že přání žít spíš jako Holanďan než jako Bělorus vyjadřuje český zájem docela dobře.
           Je to hezky podpořeno faktem, že tu nikdo, dokonce ani Hamilbar, neprohlásil, že chce radši žít jako Bělorus.“,

           dovolte abych vám sdělil, že nechci žít ani jako Bělorus, ani jako Holanďan. Chci žít jako člověk.
           Nedoufám však, že to pochopíte i když vám to vittta celkem polopaticky vysvětlil. Zkrátka je to marný, je to marný, je to marný.

       • Hamilbar

        Myslíte Saule? Zkusil jsem matematiku. Nebojte se, jedná se o učivo ZŠ.

        Dle Wikipedie (https://cs.wikipedia.org/wiki/Svatov%C3%A1clavsk%C3%A1_rota) vydal K. H. Frank dekret o zřízení Svatováclavské roty 5. března 1945. Výcvik byl zahájen 21. března. V květnu pak měla rota 77 příslušníků. Když vezmu v úvahu, že minimálně měsíc od podpisu trvalo než se začalo skutečně verbovat, napřed se musely zajistit prostory, instruktoři, menáž a tisíc dalších nutných záležitostí, dá se říci, že za měsíc se podařilo naverbovat 77 mužů. Jak dlouho by trvalo než by naverbovali divizi? Počítáme:
        20 000 : 77 = 259,7402597402597 měsíců, zaokrouhleno na 13 desetinných míst. Tedy:
        259,7402597402597 : 12 = 21, 6450216450216 roků.
        Jak dlouho by trvalo naverbovat dvě divize jako v Holandsku si jistě každý spočítá sám.
        Jistě, pokud by nezačali až před koncem války šlo by to o něco rychleji ale pochybuji, že by dali dohromady divizi, natož dvě jako v Holandsku. To mám já zase od svých (rodiných) zdrojů.
        Takže mě těch 77 jako vysoké číslo tedy nepříjde.

        • Saul

         Za lekci matematiky dekuji Hamilbare,to jste se tentokrat trefil.
         S matematikou jsem mel vzdy potize a jednou z ni neudelal dokonce ani reparat.
         Nicmene v tomto bode pro mne zadny vyznam nema,ponevadz jsem pocet nasich dobrovolniku s pocty holandskych nesrovnaval.
         Toho uz jste se aktivne ujal sam.
         Ja jsem pouze uvedl,ze na 77 dobrovolniku na samem konci prohrane valky mi prijde docela dost a na tom si trvam i pri sve mizerne znalosti matematiky.

       • vittta

        Výpočty vám už dali diskuzní kolegové, Saule, tak na mě zbyl jen pouhý názor.
        Vám se těch 77 zdá jako vysoké číslo u Čechů, pokud by se jednalo třeba o Holanďany a stejnou situaci, zdálo by se vám to číslo naopak nízké.
        Přání je totiž často otcem myšlenky!

        • Saul

         Me se zda Vito,ze zatim tu snite svoje sny jen vy.
         Do tech mych se vam nejak nedari trefit i kdyz to zkousite jak se da,dokonce i navozovanim svych vysnenych blabolu na moje logicke uvahy.
         Dobrou noc a nechte si neco hezkeho a klidneho zdat.
         To na frustrace pomaha.

         • vittta

          Logické úvahy…
          Tak dobře, v čem tedy spatřujete logiku ve vašem vyhodnocení těch 77 naverbovaných, jako nezvykle vysokého čísla?
          Já se rád poučím, jmenovitě logika mě velice zajímá.
          Mezi námi, ve skutečnosti nikdo přesně neví, kolik jich přesně vlastně bylo, ale 77 jich zbylo, když se vzdávali, samozřejmě bez boje, protože tak blbí, aby vraždili vlastní občany na konci války zase nebyli. (jako „někdo“)
          Na ten výcvik a z něj si asi každý chodil jak chtěl, takže jednotka působila poněkud rozpačitě.

          • vittta

           Hééééj, logiko, ptal jsem se málo konkrétně, nebo se se mnou bavíte jen když si spletu nicky, co?
           Tohle jste doufám vy, logický Saul, ne?

         • oh

          Logické úvahy, podepřené ausgerechnet Rossem Hedvickem, mi z nějakého zvláštního důvodu připomínají jistý sarkastický termín z informatiky. GIGO.

          • Saul

           Na pana Hedvicka mi nesahejte ohu,to byl muj vanocni darek pro Vittu.

           A co tak zastitit se PL?
           Ze mne to nenapadlo hned!!
           Tak dodatecne:
           „https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Tomas-Krystlik-Cesi-museji-konecne-prestat-lhat-o-vlastni-historii-479687
           Pražské Národní osvobození otisklo 30. 11. 1938 (!) zprávu, že překladatelské kanceláře jsou zahlceny německými překlady suplik, v nichž se osoby české národnosti obracejí se svými starostmi a žádostmi přímo k Adolfu Hitlerovi. Časopis Přítomnost z 23. 8. 1939 do svého týdenního přehledu převzal z deníku Expres článek Proč Češi chodí na Gestapo? „

          • Kamil Mudra

           Jenže vy se, Saule, nezaštiťujete PL nýbrž Tomášem Krystlíkem. Nu, jen si společně s ním Čechy lustrujte dál. Já vám na něj určitě sahat nebudu.
           Ještě to tak.

          • Saul

           Pokud jste chtel naznacit Kamile,ze ne vsechny clanky na PL(kam muj odkaz smeroval,kdyz se ohovi nepozdaval ten puvodni) je treba brat vazne,tak bych s vami i souhlasil.
           Kdybych ale totez naznacil pri jinych tematech,kdy jsou tu PL hojne odkazovany,asi bych s tim nazorem nepochodil,ze?
           Inu ,“logika“ma zda se obcas svoje podivne zakonitosti.

          • Kamil Mudra

           Jsem toho mínění že je-li kýmkoli na jakýkoli článek odkazováno pak je to kvůli tomu článku a nikoli kvůli jeho umístění. O vážnosti či nevážnosti jakéhokoli textu (případně videa) si pak pro sebe každý může rozhodnout sám, stejně jako o tom, nakolik s ním souzní či naopak.

          • Saul

           Ano,mate pravdu!
           Oh to ale zrejme vidi jinak,tak jsem si dovolil mu novymi zdroji,dokonce i odkazem na puvodni text, rozsirit obzor.
           Bez potreby otevirat dalsi diskusi k tematu,ktere bylo z uplne jineho vlakna a logika ohova preneseni ho sem mi jaksi unikla.
           Tot vse.

          • vittta

           Ty PL, to je úplná smršť hoaxů a štvavých textů, co Saule?
           Krystlík je tam jako vábnička na demokraty, aby si mysleli, že PL jsou seriozní médium.
           To se vám zjevně líbí, ty protektorátní kecy.
           Vy jste se blbě narodil, mohl jste to dotáhnout na Svatováclavskou orlici.
           Být Čechem s obzorem, jak psal Moravec.
           Žádný čecháček…..

          • Saul

           No Vitto,musim uznat,ze ta vase druha veta jistou logiku nepostrada.
           Vyborne,jen tak dale.
           A ten Moravec,Moravec….
           Kdo to vlastne byl ten Moravec?
           To byl nejaky Cech???
           Vojak v zahranicni jednotce?
           Nebo nekdo z odboje?
           Partyzan?
           Ja si to budu muset vygooglit,ale kdyz ho zminujete,tak to nejaky hrdina urcite byl.
           Jako vsichni Cesi tenkrat prece.

          • oh

           Lituji, Saule, ale stále GIGO, stále GIGO…
           Myslím, že se přidržím Kamilova příkladu a Tomáše Krystlíka se vám rovněž dotýkat nebudu. Dokonce ani pětimetrovou tyčí. :D

           Abyste si ale nepřipadal zanedbávaný, něco jsem speciálně pro vás z vámi doporučovaného čísla Přítomnosti okopíroval. Není to noticka Proč chodí Češi na Gestapo, ale kousek z hned následující stránky. Doufám, že vás to potěší:
           O Gdánsku bylo rozhodnuto vlastně již v Mnichově.
           Hamburk, 14. srpna. CER. — „Hamburger Fremdenblatt“ se zabývá v článku, nadepsaném „Několik skutečností“ obšírně gdaňskou otázkou. Úvodem list připomíná, že minulého roku podařilo se bez krveprolití navrátit do říše 6 a půl milionů rakouských Němců a 3 a půl milionu sudetských Němců. Obě zá­padní velmoci podepsaly tehdy dokonce v Mnichově dohodu, která svým podstatným obsahem dopomohla k vítězství němec­kému právu národního sebeurčení. Dnes – praví list – jde o 400.000 Němců v Gdánsku, kteří ohlašují nárok na totéž právo, jako jejich bratří ve Východní marce a v Sudetech. Na rozdíl od sudetských Němců nepatří ani formálně k cizímu státnímu útvaru. Právě proto mohlo by se předpokládati, že v tomto případě by řešení bylo nejjednodušší otázkou na světě, když se uváží, že zásada sebeurčení bylo dohodnuta v Mnicho­vě a že úpravou není dotčena územní celistvost některého státu. Po řeči gdaňského župního vůdce Forstera svět si jistě plně uvědomuje, že Německu nenapadne ještě dlouho protahovati naprosto přirozené řešení tak primitivní otázky. Polsko bylo již v říjnu minulého roku naprosto přátelsky uvědomeno o němec­kém popudu, aby byly společně zkoumány možnosti řešení ještě neurovnaných rozporů, aby bylo možno utužiti spolupráci ve prospěch evropského míru. Nová úprava na Východě, jež byla připravena M n i c h o v e m, uváděla na tyto myšlenky. Jednání trvalo několik měsíců. Jestliže na konec ztroskotalo, tu lze to připisovati hlavně skutečnosti, že britská protiněmecká spojenecká politika, jež byla zahájena po českých událostech v březnu, hledala svou první a hlavní oporu ve Varšavě. Anglie, která svou zárukou Polsku zřídila novou výpadní baštu proti řtíši a tím podvázala všechny možnosti mírumilovného projed­návání. Jak snadné by bylo bývalo možno rozuzliti všechny otázky, kdyby Londýn netorpédoval jednání mezi Berlínem a Varšavou!

           Je tedy zřejmé, že druhou světovou válku způsobilo nehorázné anglické torpédování mírumilovných snah Německa. Nebít anglických torpéd, v Evropě by určitě vypukl mír. Vždyť to otiskla Přítomnost, vaše písmo svaté. :D

           A když už se, Saule, zmiňujete o šetření práce Ovčáčkovi, ten článek již prý nalezen byl.

           Za odměnu, Saule, si teď můžete logicky zavěštit, proč tvrdím, že jde o falzum a navíc falzum velmi, ale opravdu velmi odfláknuté. S chutí a logikou do toho…

          • oh

           Omluva a oprava, samozřejmě to mělo být takto : „Nebýt anglických torpéd, v Evropě by určitě vypukl mír.“

          • vittta

           No jo, Saule, ne každý národ má samé hrdiny jako třeba Holanďané.
           Moravec byl nejen Čech, ale též hrdina- legionář.
           To víte, i Svěrák či Menzel bývali svého času skvělí lidé….nebo se tak alespoň tvářili..

          • Saul

           Tak ja trochu tusil,ze z Krislika take nebudete nadseny,ale bylo to na PL!!!
           To jsem nemohl odolat,to uznejte.
           No ale k meritu vaseho problemu jsme se nakonec zdarne dobrali a jsem rad,ze druhym odkazem na archiv Pritomnosti jste se presvedcil,ze informace v mem puvodnim odkazu na Hedvicka
           http://hedvicek.blog.cz/1309/cesi-nechodte-nam-stale-na-gestapo
           byly spravne.
           Omlouvat se mi nemusite,staci ze jste se poucil a priste si platnost svych sarkastickych poznamek radeji overite,abyste snad v nejakem GIGU neuvizl trapne sam.

          • vittta

           Kdo by se vám omlouval a za co, kuratoriáne zasranej!
           Tenhle „argument“ mi dávali už když jsem chodil na Seznam.
           Byla to jen všivá propaganda, ale nese svoje špinavé plody ještě po letech, jak jednou říkal pan Čáslavský v Hledání ztraceného času, kdy fronta „Čechů“ stála v r.38 frontu na Eintopf.
           Jakou řečí mluvili (říkal) už se nedozvíme, ale jed propagandy nesou stále dál!

          • Saul

           Vitto,vy jste ta nejlepsi silvestrovska estrada:-)
           Ja vam asi dam i palec nohoru.
           Akorat to teda ma tu chybku,ze se snazite byt stejne vtipny po cely rok.
           Jenze dobry sasek vi,kdy bavi a kdy je cas se odlicit.
           Jenze co by pak nula jako vy jineho delala,ze jo??
           Jeste byste nakonec fakt chodil s ceskou vlajkou po ulicich,honil negry a verboval nove bojovniky.
           Tak to radsi saskujte tady.
           Aspon jste v bezpeci.
           A hezkeho Silvestra:-)

          • Saul

           A nenechte se zmylit tim bouchanim venku.
           To jeste VAS BOJ nezacal.
           To jen frustrati hazeji rachejtle od Vietnamcu.
           Tak radeji zustante v klidu za monitorem at vam jeste nejaky kolega neublizi.

          • vittta

           „Logické úvahy…
           Tak dobře, v čem tedy spatřujete logiku ve vašem vyhodnocení těch 77 naverbovaných, jako nezvykle vysokého čísla?

           Já se rád poučím, jmenovitě logika mě velice zajímá.“

           Jo pardon, to už jsem se vás vlastně ptal, ale vy jste zapoměl odpovědět.
           Zkuste to na Silvestra, stejně si to na dnešní den asi chystáte, protože vaše odpověď o logice jiná, než silvestrovská, být nemůže.
           Českou vlajsku si neberte do své náckovské huby, klidně si lajkujte Halíka a jiné kavárníky, a tancujte nadšením nad úspěchy romských dětí v inkluzi, ale proboha, nehovořte u toho o české vlajce.
           Prej nula…ještě jste zapoměl na frustráta, přece kurva každý vlastenec musí být kromě nuly ještě frustrát a primitiv, tak to neflákejte.
           A šťastného Silvestra vám nepřeji, pro mě za mě si třeba chcípněte, nevím, proč bych si měl zrovna na Silvestra hrát pokrytecky na přejícího slušňáka.
           Když je mi z někoho na blití, je mi z něj prostě na blití i na Silvestra, jen slušné vychování mi brání v tom, abych to každý den zdůrazňoval.
           To nechám jiným, těm v živě úspěšným, a přejícím druhým jen dobré.
           Ti se vyskytují především v pohádkách a pár jich je tady na tomhle Ostrově….

          • vittta

           Já trénuju na střelnici ostrou municí, nepotřebuji slyšet praskání rachejtlí, abych kvičel strachy, že už začal boj.
           Nic méně moc nechápu, proč by odpalovači rachejtlí měli být frustráti, prostě si prásknou pro zábavu na Silvestra, no a co jako?

          • oh

           Co bych pro vás neudělal, Saule. :-) Pokračovat mohu až po Novém roce, teď musím jít dělat něco smysluplného, třeba odpalovat rachejtle od Vietnamců. :-)

           P.S. PL jsou jen megafon, do kterého si může zahulákat každý, kdo jde kolem. Univerzální patent na Pravdu má přeci jenom Ondřej.

  • Kamil Mudra

   A jak tohle víte, třešni? Přiznám se že od vás se tohle dovídám poprvé. Tím nechci říct že vám nevěřím. V každém národu se najde nějaké množství odvážných lidí. Ve státní správě se tohle asi neodehrávalo, tam naopak všichni úředníci (až na několik sporadických výjimek) podepisovali svůj „árijský původ“. Nicméně, Holandsko jako stát, se ke svým židům nezachovalo zrovna příkladně ani po válce. Ty co se vrátili z koncetráků byli pokutováni za to, že ve své nepřítomnosti neplatili daně.
   Víte o nějakém podobném případu z jiné okupované země?

   https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/byli-v-koncentraku-amsterdam-je-pokutoval-kvuli-danim_266046.html

   • tresen

    Nemám odkaz na prvotní pramen té informace. Znám to z ústního podání. Vyprávěl to v rodinném kruhu emeritní /tehdy ještě činný/ šéf katedry historie na univerzitě v Groningenu. Takový člověk nemá ve zvyku šířit urban legends.
    Možná vám připadá divné, kde má rodina přišla k podobným známostem, ale takový je život.

    • Kamil Mudra

     Proč by mi to mělo být divné? Kamarád který si po dlouhou dobu jezdil do Holandska pro matroš tam má také plno známých.

     • vittta

      Ale tak dobrej matroš, co jedou u „třešňů“ asi nevozil, když si to tak od ní čtu….

 18. vittta

  Pěkný článek, jdoucí do jádra věci.
  Proti antičechům rázně všude zasahuji, byť musím říci, že třeba tady jsem za to určitou většinou čtenářstva pranýřován.
  V článku mě svým způsobem zaujalo, že vlastně jako Čech mohu být kolaboranstkým sviním nějak nebezpečný, samozřejmě nejen já, ale každý jiný Čech.
  Něco na tom bude, hrdost a čest, a ochota bránit vlast a její hodnoty, (které jsou samy o sobě též zpochybňovány) může antičeské děvky upřímně děsit
  Stojí to za přečtení.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Elity-kolem-Havla-a-Schwarzenberga-nenavidi-Cechy-Filozof-odhalil-inspiraci-protektoratnim-ministrem-Moravcem-517913

 19. Dixi

  Milá Janiko a i milí návštěvníci,preji vám všem mnoho zdraví a i trochu toho štěstí do dalších času. Dixi

  • Kamil Mudra

   Nápodobně, Dixi. A k tomu ještě případně nějakého otřásajícího se oslíka. :-)

 20. vittta

  Tak to jsem z toho nějak jelen.
  Sobotka se sešel s Patočkou a jakýmisi „přáteli denníku Referendum“, a tam pořádali nějaký dýchánek spravedlivých.
  Hlavní slovo, jak se zdá, vedl nějaký Vaculík
  Ten razil teorii, že ČSSD byla vlastně úspěšná (spolu s KDU) a největším jejich problémem byla extremní slušnost, pracovně nazývaná „lidská tvář“.
  Naopak lid byl vzteklý, a je vzteklý vždy, když má nějaký režim tu lidskou tvář, a chudák Vaculík vůbec neví, jaká lidská pozitiva proti vzteku lidu nasadit.
  Aby to bylo nějak jasnější, tak je lid ještě vzteklý zbytečně, když lidu o nic zásadního stejně nejde, což třeba mě případalo, že jako je lid tak trochu blbý, na rozdíl od Vaculíka a jiných přátel denníku Referendum.
  Tak nevím….
  Podle mě jsou to blázni, ale kdo ví, třeba to jsou dobří lidé, a blázni jsou ti, co nepochopili lidskost ČSSD, a převedeně EU.
  A žech nelidských blbců bylo, zatímco těch lidských jen něco kolem 4,3%, kteří z tupého a vzteklého českého elektorátu ČSSD volili.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prehlasovali-jsme-Babise-kdyz-prosazoval-neco-nehorazneho-Sobotka-se-na-uzavrene-akci-Patocky-a-spol-pekne-rozjel-518094

  • oh

   Proč se tak snadno vzdáváme toho, co nám představoval Václav Havel, jenž rysy lidskosti ve společnosti, včetně její demokratické vlády, ještě zdůraznil?
   Proč? Proto:
   Domnívám se, že během zásahu NATO v Kosovu existuje jeden činitel, který nikdo nemůže popřít: nálety, bomby, ty nebyly vyvolány ze zištných zájmů. Jejich povaha je výlučně humanitární: to, co je zde ve hře, jsou principy, lidská práva, jimž je dána taková priorita, která překračuje i státní suverenitu. A to poskytuje útoku na Jugoslávskou federaci legitimitu i bez mandátu Spojených národů. Ale na základě své osobní zkušenosti jsem stejně silně přesvědčen, že jen čas dovolí objektivně zhodnotit to, co se děje v těchto dnech v Jugoslávii a dopad na NATO.
   (Václav Havel v článku „Moi aussi je me sens albanais“, 29. dubna 1999, Le Monde)
   Nemáme rádi „humanitární bombarďáky“.

   • vittta

    Jestli on ten Vaculík nemyslel ty humánní bomby jako ta pozitiva, protože bomby- bez ohledu na to, jak jsou humánní, fungují na každého, takže místo zbytečného vzteku má okamžitý strach, případně leží hlavou vzhůru a též v tomto konečném stavu vztek mít nemůže.
    Bohužel pro přátele denníku Referendum nemá mrtvý ani volební právo, takže se bomby házejí- jménem civilizace- zatím někde jinde!

 21. tresen

  „Lze žít jako Holanďan a mít plat 5 vyšší jak je ten český.
  Ovšem, též mít děti ve třídách plných verbeže a muset držet hubu, a radit pak svým dětem, jestli je to holka nebo kluk a proč.
  A nemoci jít večer z baráku a dodržovat stovky debilních nařízení.“
  Kdo tu co hulí?
  Tohle zřejmě bude machorka řezaná nějakými houbičkami po celodenním žvýkání betelových parlamentních listů.

  • vittta

   Zkuste mi to přeložit, abych mohl pokračovat v diskuzi a vysvětlit vám, co vám není jasné.
   Takto bych vás mohl leda poslat k psychiatrovi, pak do prdele, doporučit vám prášky na nervy, a nazvat vás tupu sůvou.
   Jsme ale civilizovaní lidé, a chceme diskutovat….nebo….nebo někteří nechtějí?

   • tresen

    S vyšším platem máte pravdu, jinak je ta vaše představa vzdálená realitě velice velmi.
    O té „verbeži“ ve školách se můžete něco dozvědět například tady:
    https://zwemmertauerova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=468494
    Co jinak bych vám tak mohla povídat? Snad abyste se tam vydal a nespoléhal na zprávy, které od sebe opisují pořád dokola lidi, co tam taky nebyli.

    • oh

     O tom, jak bezpečné je v Holandsku veřejně poukazovat na jisté druhy problémů, byste si mohla povykládat s Theo van Goghem, ten by s vaším názorem určitě souhlasil, také si nedokázal představit, že by mu v Holandsku něco mohlo hrozit. Bohužel, dnes byste kvůli tomu rozhovoru musela uspořádat spiritistickou seanci. Zda s houbičkami, nebo bez, už nechám na vás.

    • vittta

     KRÁSA.
     Ještě že mají blogy a píší články i ti, co to tam oprbdu znají, nejen ti, co to tam opravdu znají!