Dvě kauzy

Ten Taras je geniální:

„Zdeněk Mlátička Ondráček nemůže být sněmovním funkcionářem, protože před listopadem „mlátil naše děti“ neboli studenty. Takže se na to podíváme z jiného úhlu pohledu.

Za bolševika platila přísná pravidla pro výběr uchazečů o studium. Šanci prakticky neměli příslušníci rodin poražené buržoasie a rodin disidentů. Naopak, podstatné plus body dostávaly v hodnocení děti z rodin členů KSČ a z rodin kádrově vhodných, tedy především dělnických. Dá se tedy s mírou jisté malé nepřesnosti říci, že za komunistů studovali na vysokých školách pouze prokádrovaní a režimu oddaní studenti, mladí bolševici s planoucím srdcem pro socialismus.

Z. M. Ondráček tedy vlastně projevil (pro futuro) vysokou míru politické moudrosti, když tuhle mladou bolševickou pakáž natíral pendrekem, pracoval vlastně v zájmu naší polistopadové demokracie a trestal bolševika za jeho zločiny.“

Tarasova terasa

Dvě kauzy hýbou v předvánočním čase médii: první je zvolení/nezvolení Zdeňka „Mlátičky“ Ondráčka šéfem parlamentního výboru, druhou je tahanice o spis ve věci Čapího hnízda. A při pohledu shora, z téměř božských výšin Pravdy a Rozumu, je zjevné, jak prolhaný, prohnilý a i vnějším vzhledem odpuzující je současný řád/neřád.

View original post 482 more words

Reklamy

117 comments

 1. Janika

  A k tomu jiný názor do pranice:

  „ČSSR bylo nejnudnějším místem na planetě a jediná adrenalinová zábava, kterou v té době člověk měl, byly zakázané demošky na Václaváku. Mejstřík promine, ale tak to prostě bylo.“
  Zdroj: https://tomastrojan.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=639430

  Sypu si popel na hlavu a když hledám ve svém temném svědomí, uznávám, že na tu radost, že se člověk uleje ze zaměstnání nebo ze školy, a bude moct někde demonstrovat či stávkovat, si taky pamatuju… Samozřejmě nepřiznanou vlastně ani sobě. Prostě – adrenalin, nadšení smečky spojené proti někomu, jaké vidíme i dnes u těch s červenými kartami a podobně. Prostě potřeba pořád proti někomu protestovat. Ještě o stupeň zaostalejší verze tohoto jevu je vidět na Ukrajině…

 2. tresen

  Myslela jsem, že to sem dáte celé, a vy jste sem překopírovala jen chudinku mlátičku a zajímavější kauzu s policejní zprávou o vyšetřování podvodu s Čapím hnízdem jste vynechala.
  Ale nevadí. Tady Taras samozřejmě provokuje. Určitě si nemyslí, že hoši jako Ondráček mlátili bolševickou pakáž neboli synky komunistických papalášů.
  Kolik takových asi mohlo být v davu demonstrantů v lednu 89 na Václaváku, když šel Ondráčkův útvar do akce?
  Povídejte, Tarasi. Zkuste odhadnout procento komunistických kvítek mezi lidmi, kteří v Palachově týdnu dostali ránu pendrekem anebo byli spláchnuti proudem ledové vody.
  Mladý Ondráček je mezi těmi živly, kteří po zásahové jednotce podle jeho slov házeli „doma vyrobené kostky“, rozhodně nepředpokládal.

  • tresen

   Cituju špatně. Ten chlapec mluvil o „podomácku vyrobených kostkách“. Omlouvám se.

   • vittta

    Chlapec…
    Holt zamakal, a povýšil.
    To nesmí být člověk líný.
    Tady má, jak vidím, obyčejného strážmistra, nyní to dotáhl usilovnou prací až na kontrolora GIBS.

    • Kamil Mudra

     Zdeněk Ondráček se šéfem komise pro kontrolu GIBS stal jen na dvě hodiny. Pak byla volba prohlášena za zmatečnou a výsledky zneplatněny.

     • vittta

      Vím, ale stal se jím.
      Celkově moc nechápu, proč si komunisté vydržují zrovna tohohle týpka, ale zároveň mám zlomyslnou radost, když stejné, či ještě horší děvky u toho rypákují!

  • Janika

   Technická: Tresen, já to sem nemůžu dát celé, tomu se říká sdílení a má to být zpravidla jen odkaz na zdroj. Tam si to můžete přečíst celé. Já jsem citovala jen část, která mě zaujala přímo mimořádně. Vy si vyberte z Tarasova článku pochopitelně to, co chcete.

  • oh

   Skutečnost „mlátičkomety“ systematicky přehlížená.

   Pohotovostní pluk VB ČSR (1969) 1970–1990
   (Nástin organizačního vývoje)
   Marie Muzikantová
   (Internetová verze Sborníku AMV 2/2004)

   V obecném ustanovení zásad pro výstavbu pohotovostních útvarů Veřejné bezpečnosti bylo explicitně řečeno, že se zřizuje pohotovostní útvar VB pro ČSR a pohotovostní útvar VB pro SSR k posílení akceschopnosti Veřejné bezpečnosti a že tyto útvary budou plnit tři základní úkoly:
   1. vytvářet stálou pohotovost příslušníků a technických prostředků ke zvládnutí mimořádných
   událostí, demonstrací a porušování veřejného pořádku velkými skupinami osob;
   2. posilovat výkon bezpečnostní služby ve velkých městech a při velkém shromáždění osob;
   3. plnit funkci odborné nástupní školy VB pro příslušníky zařazené u pohotovostních útvarů.

   Bylo určeno, že výukový proces u pohotovostních útvarů bude probíhat podle osnov pro základní odborné školy VB a bude rozložen pro zařazeného příslušníka do třech stupňů: v průběhu prvního stupně skládají příslušníci dílčí zkoušku ze znalosti práv a předpisů o zákrocích, o používání mírnějších prostředků a o použití zbraně, ve druhém a třetím stupni výuky má být prohlubována teoretická a praktická příprava pro budoucí zařazení příslušníka do výkonných součástí VB.

   Usnesení vlády ČSR č. 3 ze dne 10. ledna 1990 rozhodlo o zrušení PP VB ČSR a zřízení odborné nástupní školy VB pro ČSR.
   Usnesení vlády Československé socialistické republiky č. 128 ze dne 26. února 1990 odsouhlasilo zrušení pohotovostních útvarů Veřejné bezpečnosti v České i Slovenské socialistické republice a zřízení odborných nástupních škol Veřejné bezpečnosti národními ministry vnitra.

   Zdroj: http://www.abscr.cz/data/pdf/sbornik/sbornik2-2004/pohotovostni_pluk.pdf

   • tresen

    A proč to sem dáváte?
    Mění to něco na tehdejší hrdosti mladého Ondráčka, jak přispěl k potlačení palachiády?

   • Ondřej

    No přihlásit se k VŠ SNB, jak praví ohem okopírovaný glejt o tom, že kdo chtěl studovat u policie musel nejdříve začít mlátit lidi na ulicích pro jejich politické názory, je jako tvrdit že za Hitlera proto, aby byl člověk porodníkem či molekulárním biotechnologem, musel povinně nastoupit jako asistent u MUDr, Mengeleho v Osvětimi.

    plnit funkci odborné nástupní školy VB pro příslušníky zařazené u pohotovostních útvarů.

    Když si rozebereme opravdu jakou ODBORNOST asi při práci u POHOTOVOSTNÍCH PLUKŮ mohl dotyčný získat tak mi krom sadistických mučících praktik či metodik různých druhů psychologického zastrašování nepřijde, že by tam mohlo být víc jakékoli další „odbornosti“. Rozhodně takový kpt. Exner proto, aby řešil vraždy nešel „studovat“ nejdříve na Pohotovostní pluk rozhánět české hippies na počátku normalizace:-)

    JInak ono je legrační, jak se vždy zastánci alternativy shodnou na obhajobě evidentních zločinů, na jejichž odsouzení se shodne v zásadě celá společnost, snad mimo zarytých marxleninských vyděděnců, kteří velmi těžce nesou že svůj třídní boj prohráli.

    • oh

     Jako obvykle, dobře neinformovaný Ondřeji, si pletete pojem a průjem. VŠ SNB neměla s Pohotovostním plukem SNB vůbec nic společného, což k vám za „železnou oponu“ asi nějak neproniklo.

     • Ondřej

      no, právě:-) takže do Pohotovostního pluku žádný „policajt“ nemusel. Jen ti co sami chtěli. Odbornost u tohoto pluku bych tedy rozhodně nehledal nebudeme-li za „odbornost“ považovat samotné mlácení lidí. Chápu, že když se s tím spojí obhajoba nějaké militantní ideologie, může být tato „odbornost“ pro někoho i doživotním koníčkem.

      • pacifista

       Prosím vás Ondřeji, proč se tak pohoršujete? Vždyť je to všude stejné. U vás i u nás. Když se podíváte na demonstrace za posledních 27 let na západě. Mydlí je tam hlava nehlava a naděláme něco? Nikdo nic. Tak stojí to za ty emoce?

      • oh

       takže do Pohotovostního pluku žádný „policajt“ nemusel. Jen ti co sami chtěli... OMG!! VTF!
       To jste opravdu tak nechápavý, Ondřeji, nebo to jen v zájmu svého trollení hrajete? Kdybyste se obtěžoval pochopit text z odkazu, věděl byste, že od roku 1970 byl Pohotovostní pluk VB tímtéž, co je dnes základní odborná příprava u Policie ČR.
       PP VB plnil také funkci odborné nástupní školy pro příslušníky VB. V prvních letech své existence jako základní školy SNB, od roku 1974 pak jako střední odborné školy se studiem ukončeným maturitní zkouškou a jeho posláním byla výchova a příprava mladých příslušníků pro přímý výkon služby u VB. Pohotovostním plukem VB MUSEL projít každý, kdo nastoupil (nebo byl z braneckého ročníku vybrán) k SNB před absolvováním povinné „vojny“, bez ohledu na to, kam ho policajti po absolvování zařadili. Personální stav Pohotovostního pluku VB ČSR v roce 1989 byl podle údajů ÚSTR 494 příslušníků (ti tam opravdu chtěli být) a občanských zaměstnanců a 1158 frekventantů. (Ti tam byli asi stejně dobrovolně jako záklaďáci u Pohraniční stráže. :-) )
       Ale já vím, Staré pověsti a zkazky emigrantské z Německa o tom tvrdí něco jiného, že Ondřeji?

       Jo a mimochodem, ta zlá mlátička Ondráček byl v osmdesátém devátém FREKVENTANT toho nástupního kurzu.

    • vittta

     Můžeme být jen rádi, že dnes už demonstranty nikdo nebije, stejně jako jiné skupiny osob, třeba technaře.
     V demokracii je totiž bití možné pouze v případě porušení zákona a….
     Sakra, ale to bylo za komunistů také.
     Co ono se vlastně změnilo?
     Ono je dnes také plno Ondráčků, a tak jsem třeba zaznamenal, že bití „smažek“ je činnost bohulibá těm, kdo mají určitý politický názor.
     Bití „hejtrů, xenofobů a fašistů“ je zase příjemné jiným skupinám s jiným politickým názorem.
     Vám by jistě nebylo nepříjemné, kdyby nějací Ondráčkové zmlátili do bezvědomí nějaké demonstranty proti negrům, a tetelil byste se blahem, kdyby mladý příslušník policie o tom hrdě v TV vyprávěl a mírumilovný časopis „Respekt“ by přinesl reportáž plnou chvály a pochopení, protože zákony se musí dodržovat, jmenovitě když se jedná o bílé, polovzdělané, heterosexuální muže!

     • embecko

      „Můžeme být jen rádi, že dnes už demonstranty nikdo nebije“
      A pokud se tak nahodou deje, jako v Barcelone, tak se deje podle zakona a proto mlcime.

     • Ondřej

      chápu, že se v tom nevyznáte, ale bít lidi, za to že kradou, ničí, obsazují majetek druhých je jaksi povinností policie protože kriminální (ano, zkuste se naučit rozlišovat kriminální delikt a delikt spojený se lidským právem na svobodu slova a svobodou shromažďovací, byť i ta je omezena zákonem) delikty když pachatelé na základě výzvy nepřestanou páchat, jsou zmláceni naprosto správně a podle to zákona. Vy, nebýt policie, dělat to někdo u vás na pozemku, byste dotyčné postřílel, jak jste se tu několikrát k tomuto hrdě hlásil, jsem tedy rád, že máme uvážlivou státní policii a že ta jen ty lidí zmlátí (a i použití resp. míra použití „donucovacích prostředků“ je také dáno zákonem).

      Takže až zaregistrujete že je někdo zmlácen za účast na demonstraci (mimo antify za pokusy o blokace demonstrací druhých) na kterou je u nás nárok, u předem nahlášených případů, dokonce i na stávku, či generální stávku – pak dejte vědet. Osobně seženu dobrého právníka a půjdeme na vládu (Babišovu) podat trestní oznámení.

      V Německu se na násilí vyskytující se u politických demonstrací proti INSTITUCÍM koukají jako spíše na výtržníky než kriminálníky. Proto antiglobalisté a antikapitalisté (a s tím tady většina diskutérů souzní, že je potřeba globalismus a kapitalismus rozvracet) se německá policie chová tak, aby zabránila škodám na majetku, ale nechovají se brutálně jako by bojovali s nepřáteli režimu a ideologií neslučitelnou se svobodou a liberální demokracií, ale tak, aby těm násilníkům co bojují proti institucím záměrně neubližovali. Víte, na západě je v rámci liberalismu boj proti institucím (tedy právnickým osobám) namísto vyjadřování nenávisti proti fyzickým lidem (jako tomu bylo v americkém Charlotesvillu na základě třeba barvy pleti, náboženství, genderu, sexuální orientace či sociálně/třídniho statusu) pořád jaksi z dob revolučních kvasů konstituující moderní republikánské zřízení více tolerováno. A to je velký plus západní demokracie. Možná jste si všiml, jak to fungovalo v Hamburku.

      • vittta

       Marně přemýšlím, co mi tím vlastně chcete říci.
       Tak bijí se dneska demonstrující, nebo ne?

      • pacifista

       Ondřeji pamatujete si na ty velké stávky mladých proti nezaměstnanosti? Probíhaly po celém světě ve velkých městech. Noviny u nás o tom nenapsaly ani čárku a Tv nevydala ani hlásku. Probíhaly již měsíc a kdyby nebylo internetu tak se o tom vůbec nedovím. Bylo vyhlášeno embargo na tyto zprávy. Mladí stanovali na náměstích ve dne v noci. Uklízeli si po sobě a střídali se. Ti co chodili do práce tam byli po pracovní době. Byli to statisíce lidí. Nakonec je rozehnali všechny. A bili je, i těhotné ženy. Popíšu vám to. V Barceloně mělo být mistrovství ve fotbale a tak je vytlačili z náměstí obušky aby tam nepřekáželi. Záběry byly následující. Mladí seděli na zemi, mezi nimi i těhotné ženy. Jeden záběr ukazoval jak těžkooděnec s pendrekem mlátil tu těhotnou, protože nechtěla uhnout, nechtěla odejít. Nikdo jiný z mého okolí to neviděl, jenom já, protože mám ve zvyku následovat zajímavé odkazy. A jak sám víte, odkazy mají zase jiné odkazy až po takovém třeba desátém jste úplně někde jinde. Buď to bylo přímo v roce 2010 nebo přibližně, ale určitě před rokem 2012. Přesný rok si už nepamatuji, ale konalo se to v létě.

 3. Ondřej

  Podle stejně logiky SSaci mlátili sionisty a světové bankovní oligarchy. Smutné, ale nemyslím si, že by podobne uvažování většina našich občanů přijala. Spíše jen poněkud extremistická diaspora těch, co chápou „svůj“ boj jako dějinný determinant své vlastní existence.

  • vittta

   Nevykrucujte se, nemlátili sionisty ale obecně Židy, a nebyli to SSáci, ale Němci jako homogenní celek!

 4. embecko

  Tarasova jak logicky, tak tridne kvalitne propracovana teorie ma jednu jedinou slabinu: Dokazalo by ji zborit priznani antikomunistu, ze komunisti byli hodni a na vysoke skoly prijimali studenty podle jejich objektivnich schopnosti a urovne vedomosti.
  Oosbne vsazim na Tarase v kurzu 99,999:0,001. Tuhle jeho teorii by meli povesit hned vedle teorie relativity a z tarase udelat akademika-clena korespondenta.

   • embecko

    A jeste muzes nasadit II. Tarasuv postulat a svoji teorii apgrejdovat: 17. listpad byla dobrovolna demonstrace, svolana mestskym vyborem SSM a tedy ucast na ni brali jen ti nejpresvedcenejsi soudruzky a soudruzi, studentska kadrova smetanka:
    „Dokumentarista Adam Kretschmer, který mimo jiné působil na Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu, hovoří o tom, co se dělo okolo 17. listopadu 1989…Akce k 17. listopadu byla akcí zcela legální, kterou pořádalo SSM. Lidé, kteří se účastnili předchozích demonstraci (mě v to nevyjímaje), nepovažovali za smysluplné se uvedeného účastnit, jelikož nechtěli být spojováni s oficiální demonstrací!! Potažmo tvořenou dětmi s dobrým kádrovým původem.“
    https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Dohoda-KGB-a-CIA-Deleni-majetku-a-moci-Schuzka-Havla-a-Sorose-v-roce-1986-na-ambasade-USA-v-Praze-Vondra-Uhl-Sabatova-Dokumentarista-o-tom-kdo-pripravil-17-listopad-512466
    Tim to mas pojisteno primo z USTRKU… :o)

    • vittta

     Počkal bych, co na to Ondřej, jistě tam někde byl, určitě vpředu.
     Snad nám osvětlí, jaká byla atmosféra a tyhle věci.

     • Ondřej

      kdepak já byl v té době za železnou oponou v bezpečí:-)

      • vittta

       A teď jste zase v bezpečí ČR!
       Tady vás nikdo za vaší sexuální orientaci z nejvyššíhio místa hubou napřed nehodí.
       To za bývalou železnou oponou si s tím už tak jistý být nemůžete.
       Vy víte, kam se nacpat, vám povím….

    • tresen

     Pamatuju debatu jednoho takového, co zpětně prohlašoval, že účast nepovažoval za smysluplnou, když povolení obstarali lidi z SSM, s přímým účastníkem akce.
     Nikoli náhodou šlo v tom prvním případě o tebe. Přišlo mi to tak trošku jako kyselé hrozny.
     Studenti v následujících hodinách a dnech ukázali velmi přesvědčivě, že ke svému rozhodování a organizování žádné stávající oficiální struktury nepotřebují.

  • tresen

   Možná by ji dokázala zbořit obyčejná statistika.
   Těch dětiček uvědomělých rodičů schopných absolvovat vysokou školu zkrátka nebylo tolik, aby splnili kvóty, které si vyžádala příslušná ministerstva. Museli být chtě nechtě přijati i méně kádrově vybavení jedinci. A ti za to pak v listopadu nebyli vděční, jak by se dalo čekat, ale naopak stávkovali a jezdili ukecávat dělníky, aby jim ty hodné komunisty pomohli shodit.

   • pacifista

    Od dětí se nemůže čekat vděk, to platí obecně. I když výjimka potvrzuje pravidlo. A tak co byste nemohla mít pravdu. Za členství v KSČ se připisovaly body na školu i střední. Pomáhala i protekce. Normy byly nastaveny ale velmi tvrdě. Znám případ kdy spolužačka absolvovala školu /zřejmě pomocí úplatků/, protože měla v mé třídě čtyřky. V zaměstnání ale nebyla použitelná a ve zkušební době se s ní rozloučili. Pracovala pak jako dělnice.

    • Kamil Mudra

     Vzpomněl jsem si na rčení: „Dluhy rodičům splácíme dětem.“.

     • pacifista

      To je víc než pravdivé. Mám to poznané na vlastní kůži.

  • vittta

   Jsi vedle, jak ta jedle!
   Je obecně známo, že absolventi VŠ měli za komunistů velice malé platy, to dělník vydělal víc.
   Hodně se bralo třeba v kotelnách.
   Ale to není všechno!
   Studium na VŠ silně zatěžovalo rodinný rozpočet.
   A aby toho nebylo málo, ještě po studentech chtěli, aby fakt něco uměli.
   Takže je jasné, že komouši naopak na VŠ cpali svoje ideové odpůrce, aby je finančně zruinovali.
   Jo, to dneska je to jiný kafe.
   Po absolventech VŠ se toho moc nechce, kolikrát na tu finální práci stačí okopírovat nějaký text z internetu, a to klidně velkými písmeny jak v pohádkých knihách pro děti do 8 let, jak předvedl třeba Benda.
   A nejen to, okopírovaná práce lze použít i vícekrát, takže za ní lze získat i více titulů, takový Halík jí prý použil hned 3x, a kolik má panečku titulů!
   Kariera je pak zaručena, jmenovitě v neziskových organizacích jsou pěkné peníze.
   Je třeba to vidět více….politicky!

   • Kamil Mudra

    Studium na VŠ silně zatěžovalo rodinný rozpočet.
    Moc ne. Kolej za hubičku, jídlo v menze jakbysmet… Pokud student nevedl rozmařilý život, nezatížil rodinu o moc víc než učňákem.
    I ten trend „správného původu“ postupně klesal a poslední dekádu socialismu se téměř neprojevoval. Jasně že občas někdo „narazil“. Ale častěji šlo o srážku s aktivním blbcem a ne o systémem vytyčenou linii. Ta se spíše projevovala „o patro výš“ kde už probíhaly boje o výhodné posty.

    • taras2

     V šedesátých letech kolovala teorie o recyklaci a příchodu k moci u buržoasie ve třetí generaci: otec buržuj má syna, který se nedostane na studia kvůli původu, to dá rozum. Syn tedy jde makat rukama, získá dělnický původ a jeho děti, kvůli fajnému kádrovému profilu, jdou studovat, a tedy generace buržoazních vnuků se opět ujímá vesla. Sranda.

     Ale ta přísná kádrovací kritéria platila i v těch osmdesátých letech, včetně toho bodového systému, který výrazně zvýhodňoval třídní původ. Byl změkčován rozumnými lidmi na fakultách a také hlavně nedostatkem studentů na technických oborech, kde pak „brali každýho“.

     • Kamil Mudra

      Máš pravdu a já se ve snaze o zkratku vyjádřil blbě. Kádrovací pravidla platila a tím byla, bohužel, k dispozici oněm aktivním blbcům. V praxi se to však již tolik neprojevovalo protože těch rozumných lidí přibývalo.
      Škoda že to přibývání rozumných lidí nepřetrvalo – na rozdíl od toho braní každého, které už ani nějak nemám potřebu psát do uvozovek.

      • brtník z brlohu

       V 80tých letech v podstatě měli problém jenom náboženští fanatici na některých humanitních oborech – učitelství atp, jako perličku pamatuju někdy kolem 83 okresního tajemníka přes církve lítajícím po celým okrese – že má systemizovaný dvě místa na semináři a že nemůže nikoho sehnat co by chtěl studovat na faráře.

       • tresen

        A co byste řekl na případ mé sestry premiantky, která se v přijímacím testu na medicínu umístila v první desítce, a přesto ji napsali, že je mezi odmítnutými?
        Rodiče nebyli žádní disidenti, natož náboženští fanatici. Jejich v podstatě jediný škraloup byl skauting.

        • vittta

         No jóó, dneska je každý druhý v první desítce a premiant.
         Měla se lépe učit!

          • vittta

           Co myslíte, jak jsem se učil?
           Ale přijímací test na medicínu jsem nedělal, tak nemohu sloužit, kde bych se umístil.

         • Saul

          To je myslim jasne,ze prijimaci test na medicinu jste nedelal.
          K tomu by vas pripustili az po maturite.
          Ale jinak nepochybuji o tom,ze jste pro sve vzdelani a profesni uspechy musel udelat maximum,protoze dlazdic,jak by se dalo predpokladat,myslim nejste.

         • Saul

          Myslim,ze kdyby nekomu dlazdic vypravel podobny pribeh jako tresen a vy zareagoval stejne,tak by vam tou dlazebni kostkou udelal z vasi arogantni huby fasirku.
          Takze proti dlazdicum ja nemam vubec nic.

          • Saul

           Ale nenechte se rusit a popiste nam to vase dosazene vzdelani.
           Kdyz uz dokazete radit premiantkam s pripravou na prijimacky na medicinu….

          • vittta

           I vy kavalíre, vy ochraňujete ženy, jak koukám.
           A nebojíte se i ráznějších výrazů.
           Tak vás zajímá moje vzdělání…
           Proč vás to zajímá?
           A jak víte, co by udělal dlaždič…
           Já vás úplně žeru….

          • vittta

           Co vy tak asi můžete mít proti lidem bez maturity?
           Když mi to tak trošku cpete…
           No, nestyďte se, kdybych měl jen základní vzdělání, dehonestovalo by mě to ve vašich očích hodně?
           Byl bych méněcenný jako člověk?
           Všimněte si jedné věci, já se nikoho na jeho vzdělání neptám.
           Soudím lidi podle jiných kriterií.
           Každý jsme ale jiný.
           Vy se úplně třesete, až sem napíšu moje vzdělání, protože máte dojem, že pak tvrdě udeříte na mou ješitnost.
           Víte Saule, že jste zřejmě jeden z mála, kdo moje vzdělání nezná?
           Pro jistotu- vzhledem k vaší vlezlosti- vám ale prozradím jinou, zásadní věc.
           Jsem heterosexuál a mám ženu, kterou mám rád.
           Jasný?

          • Kamil Mudra

           „Takze ani ta maturita?“
           Koukám že nějak „ondřejovatíte“ Saule. Už jen čekám kdy také označíte manuální práci za „dobrou jen pro toho kdo nedokáže nic lepšího“.

          • Saul

           „Všimněte si jedné věci, já se nikoho na jeho vzdělání neptám.“
           Ja jsem vsimavy,jak jste si jiste vsimnul.
           Ale vase vsimavost se zaobira smerem k vzdelani jinych a to dost prasecky a tak jsem se odvazil optat na to vase.
           Marne.
           „Víte Saule, že jste zřejmě jeden z mála, kdo moje vzdělání nezná?“
           Vyuceny klempir,ze ano?
           Vy se za to stydite?
           Mate proc!
           Mel jste pravdu,ze jsem lepsi clovek nez vy.
           Kdyby jsme byli z jednoho mesta,tak jsme se potkavali na chodbach jednoho ucnaku.
           Ja jsem totiz vyuceny instalater a my jsme tam byli elita.
           Vy klempiri malinko pod nama a zednici…..darmo mluvit.
           „Jsem heterosexuál a mám ženu, kterou mám rád.“
           Ja zenu nemam, nikdy jsem se neozenil.
           Takze buzerant podle vasi kristalove koule asi.
           Presto mam taky zenu,kterou mam rad.
           A dava mi docela kiki.
           Kdyz ji mate tak rad,dejte ji precist co tu pisete a podelte se o jeji nazor s nami.
           Jinak hezke Vanoce mily Vitto.

          • Saul

           Odpoved Vitovi byla i pro vas Kamile.
           Nevim kolik tech piv jste na tom vasem spolecnem setkani vypili,ale asi dost.
           Kazdopadne tady se uz asi vzajemne prebalovat nemusite.

          • Kamil Mudra

           No nemusíme.
           Už jsme tomu tak nějak odrostli a ještě do toho nedorostli. :-)
           Vám také hezké Vánoce Saule, hlavně v pohodě a s mírem v duši.
           A když už jsme u toho – totéž každému koho zde potkávám – ve shodě i neshodě, ať jste kdekoli.

          • vittta

           Ale Saule, já nejsem vyučený klempíř, kde pak, kde jste to slyšel?
           A tam, kde jsem se učil, nebyli ani zedníci, ani klempíři, ani instaletéři, a to jsem exceloval hned na dvou školách.
           Opět jste ve svém lhaní poněkud před realitou.
           Pamatujete, jak jste tady tvrdil, že mě znáte, že „se mnou“ chodíte na pivo, ale já že o tom nevím, a že jste o rok mladší….
           Smál jsem se, až jsem se za břicho popadal těm vašim lžím a jen jsem čekal, až vás doženou, lež má totiž …krátké nohy.
           A jen tak mezi námi, instalatéři nebyli nikdy v žádném učňáku elitou, nemají proč.
           To řemeslo je technologicky snadné.
           Ale klempíř, to je jiné kafe, tomu věřte, že musíte umět lecos rozkreslit a lecos navrhnout a také je vaše práce vidět.
           Zkuste si jen představit, oplechovat třeba věžičku na kostele, jenže tak velká vaše představivost ani není.
           Já uznávám každou práci, a vím, že ne každý může dělat doktora a ne každý třeba instalatéra, ale každý by měl dělat to, na co má schopnosti, protože pak společnost nejlépe funguje.
           Dobrý kopáč kanálů je kope, a dobrý doktor ho léčí, když se kopne krumpáčem do nohy.
           Oba mají své nezpochybnitelné místo ve společnosti, a ani jeden není výše či níže jako člověk, i když samozřejmě, ten doktor je na 99% chytřejší a hodný úcty, protože jeho práce vyžaduje větších znalostí a také je více zodpovědná.
           Ale tak to na světě chodí, a nemůže idiot dělat doktora, i když docela dobře může kopat kanály, a být společnosti užitečný, aniž by se nějak musel stydět za svou práci.
           A nakonec, kolik jsme toho z Kamilem vypili, do toho vám asi moc není, nemyslíte?
           My jste totiž oba dospělí.
           Máte zbytečné starosti, a jestli tady někdo někoho „přebaluje“, do toho vám tuplem nic není.
           Starejte se o svoje lži, a ne o druhé.
           Mohl byste se do budoucna pokusit o nějakou diskuzi, místo vašich poťouchlých kydů, to se milej zlatej zase blbě inspirujete u mně, protože i já to tak čas od času dělám, a asi se mně chcete vyrovnat.
           Já ovšem- kromě jízlivých keců- umím i opravdu diskutovat, proto jsem také do určité míry snesitelný i těm, co mě nemají rádi.
           Ale jen poťouchlostí nebudete nakonec snesitelný nikomu, až „někoho“ přestane bavit vaše vlísávání, budete jen šašek, kterým jste vždycky býval.
           Já jsem od vás fakt ještě nečetl kloudnou, nebo nějakou zajímavou myšlenku.
           To i ten Ondřej má svůj styl, a v kopírování názorů jiných a v překrucování oněch názorů je skutečný mistr.
           Vy nevynikáte v ničem, ani v tom pruzení!

          • vittta

           Čekám, až moje labuť přijede a tak si to čtu…(mimochodem, není to moje žena podle zákona, ale na tom mi houby záleží, protože jinak to je moje žena)
           To je opravdu unikátní psaní od vás, Saule, jak vy jste samolibý, to se jen tak nevidí, to Ondřej je pouze krabice samolibosti, vy ten obsah.
           A to je takové nenápadné, až neviditelné.

           Píšete třeba:

           „Kdyz ji mate tak rad,dejte ji precist co tu pisete a podelte se o jeji nazor s nami.“

           Jen tahle věta co říká…
           Předně říká, že jste slaboduchý, protože není žádná souvislost s tím, mít někoho rád, a dávat mu proto něco přečíst.
           Nic méně pokud muž žije s ženou, dá se předpokládat, že jí svoje psaní třeba tady číst dá, ale ne proto, že by jí měl rád, ale proto, že s ní něco sdílí.
           A tak už to na světě chodí, že si žena vybírá toho muže, ke kterému může svým způsobem vzhlížet, takže čím je žena chytřejší, tím těžší pozici má.
           Žádná žena si nenajde muže, ke kterému nemůže v něčem vzhlížet.
           Takže je ta moje velice spokojena s tím, co píšu, jen to považuje za ztrátu času, bavit se s idioty, (jak říká) protože jí ukazuji jen nejzajímavější pasáže, kde mám s někým rozpor.
           Dá se předpokládat, že to samé udělá i vaše žena, která se zase vzhlíží ve vás, i když se dá předpokládat, že její nároky na intelekt partnera byly o hodně nižší,
           Takže pro změnu bude mít za vola mě a nebude to proto, že by pochopila cokoliv, co píšu, ale spíše proto, že jí řeknete, že vůl jsem, a ona tomu uvěří.
           Víc se o tom šířit nemusím, a názor mé vzácné labutě už vůbec nepovím, protože konkrétně to nemá ráda, a též byste se konkrétně vy silně urazil….

       • tresen

        Hlavně ale neměli nikde patřičné kontakty. To bylo nakonec vždycky rozhodující, ne třídní původ nebo ta správná legitimace.

        • pacifista

         A nebo neměla to zvýhodňující bodování za členství rodičů v komunistické straně. Tenkrát se tolik vysokoškoláků na jednotlivé katedry nepřijímalo a tak ji ti obodovaní mohli lehce přeskočit. Záleží také ve kterých to bylo letech a na jaké školy.

       • Kamil Mudra

        On člověk ani nemusel být nějaký náboženský fanatik. Já jsem např. musel v sedmdesátých letech oficiálně opustit pozici pionýrského vedoucího kvůli udání, podle kterého jsem měl „dětem valit do hlavy náboženství“. Skutečnost ale byla taková, že jsem těm děckám večer u ohýnku vyprávěl „Biblické příběhy.“, které u nás pod tím názvem vyšly velmi hezky zpracované Olbrachtem. Argumentoval jsem tím, že jejich znalost patří k základnímu vzdělání stejně jako např. „Staré řecké báje a pověsti.“, které jsou ve škole povinnou četbou a že na ně, stejně jako na tyto, existuje v literatuře i lidových rčeních mnoho odkazů, které člověk těch příběhů neznalý nemůže chápat.

        Zajímavé bylo, že každý s kým jsem o tom takto hovořil, můj argument uznával za platný ale můj odchod to nijak neovlivnilo. Agument „druhé strany“ se dal shrnout takto: „Jasně že máš pravdu. Ale ten chlap (otec dítka) sedí na vlivném postu a nedá pokoj dokud nebude po jeho.“

        Takže jsem od té doby pokračoval v práci s dětmi neoficiálně. Jinak, třešni, naše tábory byly vyloženě foglarovsko-setnovsko-skautské. Veškeré pionýrství se na nich projevovalo jen vlajkou a oficiálními zápisy pro „ty nahoře“. Děckám se z nich vůbec nechtělo odjíždět a fungovali jsme řadu let bez větších problémů. Vaši (a možná i sestra), holt, asi také narazili na nějaké hovado, které se rozhodlo že si na nich vylepší svůj politický profil v rámci budování vlastní kariéry.

        Blbé v těch časech bylo, že taková hovada měla zastání shora a rozumní lidé málokdy našli odvahu proti nim pozvednout hlas – dokonce i v případech kdy by tím svou společenskou pozici nijak neohrozili. Prostě „nechtěli problémy“ ani vlastní, ani v okolí. A tak když v osmdesátém devátém znělo václavákem že „časy se mění“ naivně jsem věřil tomu že přicházejí takové, ve kterých budou mít rozumní lidé navrch. Bohužel jsem se velice mýlil. Společenské algoiritmy a interakce se nijak nezměnily, blbost jen pozměnila květy a navrch zase mají vychcánci a ideovo-sociální zabedněnci.

 5. tresen

  „Policie nehodlá přinést spis do sněmovny, mandátní a imunitní výbor na tom naopak trvá. My se přece nebudeme chodit seznamovat se spisem na nějakou zaplivanou policejní služebnu! Policie zase trvá na tom, že hrozí ta strašná věc, že ve sněmovně budou do spisu nahlížet nepovolaní a možná by došlo i ke kopírování nějakých zajímavých stránek.
  Nebylo však tomu tak vždy. Za časů kdy byl premiérem Jiří Paroubek se policie aktivně zúčastnila pravičáckých politických hraček/sraček a spis do sněmovny nejenže přinesla, ale nechala ho na stolku, otevřený, a poslanci Severa a Langer vyzývali novináře, ať se do spisu podívají. Proč? Inu, protože spis byl „náhodou“ otevřen na stránce, kde Kubice a spol. spekulovali o napojení ČSSD na organizovaný zločin, o tom, jak si Paroubek užívá na Ďuričkově jachtě s jeho nezletilou dcerou. (Jistě není náhodou, že se oba hlavní aktéři tohoto nikdy nepotrestaného skandálu, Kubice a Langer, stali později v pravičáckých vládách ministry vnitra.)
  Nedosti však toho. tři měsíce před termínem parlamentních voleb v roce 2006 poskytl lídr ODS Topolánek interview jakémusi plátku a v něm se vytahoval, že na socany něco mají, že však s tím nemohou přijít teď, že by si zbytečně vystříleli prach předčasně. A skutečně, přišli s tím týden před volbami, kdy už ČSSD neměla prakticky žádnou šanci na obhajobu.
  Čas oponou trhnul, nyní se police s nejvyšší mírou pravděpodobnosti opět účastní levičáckých (socanských) hraček/sraček s Čapím hnízdem, „vyšetřuje“ ho dva roky, aby s tím (opět náhodou) přišla na veřejnost měsíc před volbami. A kupodivu – dnes chce spis úzkostlivě chránit, patrně proto, že je v něm velký kulový s přehazovačkou.
  V obou případech máme co do činění se zpolitizovanou policií, pracující na stranickou objednávku. Proč je tak prodejná? Inu proto, že své základní poslání neplní, je neschopná, lenivá a zpovykaná, tedy se snaží vyhovět současné či budoucí politické moci.“
  Odzadu vzato, když vynechám Tarasovy oblíbené insinuace, je třeba připomenout vyšetřování OLAF, což je úřad zaměřený na odhalování podvodů. Nedávno skončil svou práci a zjištění odeslal mj. příslušným soudním orgánům České republiky. Domnívá se i o něm Taras, že je v něm velké kulové s přehazovačkou, neb ten úřad je líný, neschopný a zpovykaný anebo protože plní zadání bůhvíjakých temných sil a chce našeho čackého politika očernit za každou cenu? A co Taras soudí o načasování tohoto vyšetřování?
  Nechme se tedy překvapit. Jednak obsahem spisu, který údajně právě dorazil do Česka, jednak Tarasovou reakcí na tuto součást antibabišovského spiknutí.
  Dále je třeba upozornit rozhorleného blogera, že se ve svých výletech do minulosti dopustil zásadního omylu, když klade na roveň zveřejnění tzv. Kubicovy zprávy a tanečky kolem trestního spisu Čapí hnízdo.
  Jenže tenkrát nešlo o vyšetřovací spis, který podléhá správnímu řádu se striktními pravidly, kdo do těch lejster může nahlížet, ale o zprávu, obsahující především přepisy poznámek mafiánů, toužících shromáždit vyděračský materiál na tehdejší politiky. Nejen na Paroubka. Zpráva měla varovat před množícími se kontakty politiků s polosvětem i s vyloženými gangstery, což se pro Tarase možná překvapivě týkalo i Ivana Langera a dalších.
  Selektivní indiskrece poslance Severy byla neomluvitelná. Nejenže vyvolala dojem, že Kubicovi jde o diskreditaci Paroubka, ale hlavně znemožnila jakékoli další vyšetřování, natož případné trestní stíhání podezřelých mafiánů a vyděračů.

  • taras2

   Máte neobyčejný dar, trefit kozla, jak se říkává. Několikrát potvrzeno. V záležitosti, kde šlo o přípravu neoprávněného čerpání dotace EU ve výši cca 4 mil. Kč (vata v rozpočtu a předražené konstrukce) a dokonané zneužití dotace za pouhých sto padesát tisíc jsem měl tu čest obrátit se na českou kancelář OLAF v Praze. Závěr: naprosto nečinný úřad, naplněný mladými byrokraty, kteří odmítají přijmout jakékoliv ohlášení dotačního podvodu, aby s tím neměli práci. Automatické ohlašování v internetovém formuláři pochopitelně nefungovalo. Tedy jsem zvědavý stejně jako vy, co OLAF přinese. Když totiž uzná, že šlo o dotační podvod, tak zároveň usvědčí evropské i české povolovací orgány z mizerné práce, vždyť ony umožnily neoprávněné čerpání evropských peněz.

   Vaše pasáž o Kubicově aféře je zmatená, vždyť přece kvůli diskreditaci Paroubka a ČSSD tu zprávu Kubice do parlamentu přitáhnul, jiný význam a účel to nemělo. Langer (Íčko) se do toho namočil proto, že pitomý Severa poskytl Českému rozhlasu fotokopie celého spisu, zatímco Langer spoléhal na to, že si novináři ofotí spis jenom na otevřeném místě, s Paroubkem coby šukálistou nezletilých. Spekulace o jiném stupni utajení trestního spisu a spisu ÚOOZ (ten je dokonce v režimu tajné, pokud ne rovnou přísně) mají zkrášlit zákeřnou a trestuhodnou, kriminální metodu pravicového politického boje. Bohužel, ke stejným metodám dospěla i ČSSD, když jí teklo do bot.

   • tresen

    Kubice měl úplně jiný zájem než jaký mu přiřkl hystericky působící Paroubek. Ostatně ta hysterie, která mu jistě přihrála hlasy, byla dobrá kalkulace. Byl první, kdo vyslovil, že jde o obvinění z pedofilie, a točil se na tom, protože tím odvrátil pozornost od jádra pudla. Tím byla jeho nemožná volba kamarádů z polosvěta, kteří na něj líčili pastičky, aby měli čím ho ovládat. Místo aby to kajícně přiznal, předhodil lvům Kubiceho.
    Severa z toho tehdy vyváznul se směšnou pokutou, ale pověst hajzla ho stejně dohonila. Viz aktuální aféra s úpisy, které vymámil z kamaráda v agónii.

    • oh

     A jakýpak to zájem tedy měl čacký plukovník Kubice, když smíchal do jednoho eintopfu své zprávy věci ověřené, informace z OTEVŘENÝCH případů, (které IMHO nemají unikat na veřejnost už jen proto, aby stíhání nezjistili kde mají ještě rychle „uklidit“), drby a výmysly a předhodil to k volnému použití politickým šíbrům z parlamentu?
     Prokázat, jak moc naivní trouba je šéf protimafiánského útvaru, když prý chudák netušil, že by to mohlo uniknout ven a ani si, na rozdíl od svého náměstka Vlase, ani nepovšiml si toho, jak s „tajným“ materiálem poslanci zachází?
     Nebo snad ilustrovat, jak „elitní“ policajt nerozezná ověřená fakta od JPP?
     http://neovlivni.cz/10-let-od-kubiceho-zpravy-cssd-mohla-afere-zabranit/
     Ač tajná, zpráva obratem skončila v médiích. “Když jsem viděl, jak to tam probíhá, bylo mi to jasné. Někteří poslanci to říkali naprosto otevřeně, že je potřeba to dostat ven. Hned se sháněli po kopírce. Nechávali fotografy, aby si tu zprávu fotili, když ji nechali jakoby omylem na stole otevřenou,” vzpomíná Vlas.

     • tresen

      Naivní trouba, který hledá oporu v parlamentu ve snaze zachránit svůj útvar, jako že poslancům v příslušném výboru ukáže indicie, jejichž směrem chce vyšetřovat, je někdo jiný, než slouha pravice likvidující Paroubka.
      To vaše JPP přes neověřené detaily jasně ukazovalo na snahu podsvětí mít své hezky zaháčkované politiky.

      • vittta

       Naštěstí se teď už nic takového nemůže stát, protože máme Jandu se svým útvarem!

  • Kamil Mudra

   Nojo. Komu z těch dvou, pokud by se utkali v druhém kole, bys dal přednost?

   • astraustralia

    Kruta otazka :-(
    Az po Tve otazce jsem pochopil proc nekteri lide nejdou k volbam.
    Neni strana ktera by odpovidala jejich predstavam.
    Podobne to bude asi i pri volbe presidenta :-(
    Jak velky podil na tom budou mit i massmedia nedokazi posoudit, ale
    s poznamkou ze IMHO, media vice nesjednocuji nez sjednocuji, mozna by nekdo mohl mit pocit ze az rozesiraji.
    Rozdel a panuj !

 6. Ondřej

  Ostatně, není komunista jako komunista, že Tarasi, Je „správné“ podle marxleninské věrouky usilovat o dějinnou porobu buržoasie a to až do samého (genocidního) vykořenění, ala Komunistický manifest, ale jsou i jiné pohledy na socialismus, který pracuje s lidským individuem jako svobodnou bytostí nadanou lidskými právy. Této variantě kdy soukromý majetek sloužící k tvorbě hodnot a tím i společenskému účelu (nevyrábí se totiž jen jednotlivci používané předměty osobní spotřeby, které snad lze označit za spotřebu zbytnou a sloužící individuálnímu uspokojení a nemající žádný vyšší užitek) je zkrátka výrobní způsob za použití soukromých prostředků jako jedna z možných forem výrobních vztahů – dvěma revizionisty původního Marxova konceptu, který se posléze uchytil v západní Evropě – a uchytil s významně většími úspěchy než byl režim reprezentovaný panem Ondráčkem. Ta jména jsou známa – minimálně těm, kteří kdy studovali politologii a dějiny socialistického hnutí. Jsou to Němci Karl Kautsky a Eduard Bernstein, A že nejsou všichni komunisté jako Ondráček a Semelová? Jistěže ne. A možná právě díky tomu, má KSČM ještě nějaké zastoupení. V Praze mj. vypadli (byli vykroužkováním právě Jířího Dolejše) poslanci za KSČM – duo stalinistů – Semelová, Skála….Tento názor komunisty Dolejše, tedy lze podepsat i tehdy, nebudete-li trpět zvláštní afinitou ke komunistické straně

  Současná krize společnosti se projevuje vzestupem ultrapravice. Souvisí s tím tolerance autoritářství a akceptace útoků na cizí kulturu, na sociálně nepřizpůsobivé, ale i na evropskou integraci. V letošním volebním roce v Evropě dominovaly zejména obavy z vítězství Le Penové v prezidentských volbách. Po její prohře ale nakonec Fronte National nezískala ve francouzském parlamentu ani dvě procenta mandátů. To holandský xenofob Geert Wilders obsadil se svými Svobodnými letos na jaře celých 13 procent křesel. A jsou tu i příklady z Německa, Rakouska a dalších zemí.

  Tento problém se bohužel dnes zjevně týká i České republiky, byť se u nás často tradovalo, že poměrně tolerantní Češi s extremismem tohoto typu nemají problém. Připomenu, že Miloš Zeman jako předseda ČSSD se v polovině 90. let ještě aktivně řídil stranickým usnesením, zapovídajícím jmenovitě jakoukoliv spolupráci s extremistickými republikány Miroslava Sládka. Nálepkou „zdivočelí sociální demokraté“ chtěl získat jejich protestní potenciál, ale od jejich jedovatých idejí se tehdy distancoval. Jako premiér se pak například v roce 2002 vyjádřil o krajně pravicových rakouských Svobodných (FPO), že jsou to polofašisté.
  Nyní se opět Evropou valí viditelná nacionálně konzervativní vlna provázená vzestupem agresivního populismu, maskovaného řečmi o národní svobodě a vlastenectví. V každé společnosti se najde část xenofobní veřejnosti, podporující podobné subjekty. V klidných časech se ale jejich vliv drží na okraji. U nás získali Sládkovci v roce 1996 přes 8 procent hlasů, ale pak vypadli z Parlamentu a další podobné pokusy dlouho neuspěly. Až po letech, v roce 2013 získal podobně orientovaný Úsvit pouhých 6,9 procenta , navíc se záhy pro vnitřní spory rozpadl.

  Bývalý předseda Úsvitu Tomio Okamura si ale založil novou, obdobně zaměřenou stranu SPD a ta získala v letošních volbách 10,6 procenta. Což je na zemi, která s cizinci nemá problém srovnatelný s Francií, Holandskem, Německem či Rakouskem, opravdu hodně. A co víc, nejspíš v touze přitáhnout si tyto voliče, tentýž Zeman, který o ultrapravici dříve mluvil s despektem, jim na jejich povolebním sjezdu osobně přišel podkuřovat. Kalkulace s voliči ultrapravice z nejvyšších míst je tak bohužel dál legitimizuje v očích veřejnosti (a obdobně se chová i bývalý prezident Klaus).

  Česká SPD tuto sobotu ukázala, koho má za duchovní souputníky. Pozvala si do Prahy přední nacionalisty zastoupené v Evropském parlamentu. A byli mezi nimi právě lidé jako Marine le Penová či Geert Wilders. Má se snad Praha, ve které se vždy potkávaly různé kultury, stát přístavem pro nositele kulturní nenávisti? Tato schůzka byla nepochybně součástí legitimizační politiky naší i evropské ultrapravice. Je proto jen dobře, že na tuto akci zareagovalo pár stovek převážně mladých lidí, kteří proti tomu, co tito xenofobové představují, protestovali pod hesly „Proti politice strachu“ či „Za Evropu solidarity a rovnosti“. Za povšimnutí stojí, že předseda rakouské FPO Strache v těchto dnech kývl na proevropskou vládu a na mítink s Okamurou a Wildersem do Prahy raději nepřijel.

  http://denikreferendum.cz/clanek/26747-krajni-pravice-stupnuje-tlak

  • vittta

   Ona asi nebude ultrapravice jako ultrapravice, co myslíte?
   U vás je sice ultrapravičák kde kdo, a populismus kde co, nic méně ani toto vaše nálepkování vás od odporu značné části veřejnosti neochrání.
   Okamura získal 10,6 % hlasů, ale být vámi, tak se spíše zaměřím na to, kolik % dostaly strany, co podporují tu vaši slavnou evropskou integraci.
   Budete tak mít k dispozici o hodně přesnější čísla, co vlastně veřejnost podporuje!

   • Ondřej

    Ten komentář je Jiřího Dolejše z KSČM publikovaný ve skutečně levicovém Deníku Referendum. Takže jestli myslíte, pak nálepkuje výrazem „pravicoví extremisté“ sám první místopředseda KSČM. Já si nemyslím, že by to byla nálepka. Zakázat islám a zbourat v Nizozemsku fungující mešity, jak chce pan Wilders, by byl zločin. Zločin proti ústavě a lidským právům. Lidé, co k tomuto vyzývají, jsou právoplatně nazývání extremisty.

    • vittta

     Co je mi do toho, koho nálepkuje, a co myslí Dolejš?
     To je nějaký Bůh, nebo co jako?
     Podle mě to je kokot, to vám řeknu na rovinu, bez ohledu na to, ke komu se stranicky vlísal!

    • pařez

     Není nad to oddělit nějakým způsobem citovaný text od vlastního komentáře – až z dalšího jsem pochopil, že to nejsou Vaše vlastní myšlenky – byť s nimi zřejmě souzníte. Nicméně – nevadí Vám „dvojí metr“? Jiří Dolejš zde (a mnozí jiní jinde) silně zjednodušují problematiku fenoménu vzestupu vlastenectví – jednoduše to označí za fašismus, nacismus a podobně – a Vy s tím nemáte problém. Když Okamura prohlásí, že chtějí zakázat islám – toto zjednodušení problematiky Vám vadí a je to pro Vás extrémista.
     Je otázka, jak přesně to Okamura myslel – správněji by asi bylo říci:
     1. Je třeba zakázat a potírat (i v rámci stávající legislativy) militantní islamismus a jeho propagaci mezi již u nás žijícími muslimy.
     2. Je třeba omezit muslimskou imigraci a zabránit vzniku uzavřených muslimských komunit – již zde žijící muslimové se musí jednotlivě sžít s okolním obyvatelstvem – jedině jako jednotlivci se nám přizpůsobí – jako skupina zůstanou věrní své kultuře, a začnou prosazovat své požadavky na změnu společnosti.
     3. Tak, jako je zakázáno veřejné šíření a propagace ideí, které hlásají nerovnost a nenávist mezi lidmi, rasami, pohlavími a pod., tak je třeba toto uplatnit i vůči směrům v islámu, které se takto projevují – údajně existuje přes 50 různých islámských ideových směrů – kolik z nich by obstálo před tímto požadavkem, ví pouze Alláh…
     4. Celé to vše bude daleko složitější…

     Zkuste to takhle vysvětlovat novinářům – ti z toho vykuchají dvě tři věty a ještě to obrátí naruby. Místo toho Okamura řekl: „zakázat islám“ – já to hodnotím jako velice dobrou mediální zkratku:
     1. Voliči pochopí, že budou chtít dělat takové kroky, které nedovolí, aby nastala situace obdobná situaci v západní Evropě.
     2. „Vykolíkoval“ si rozsáhlý vyjednávací prostor s ostatními politickými subjekty o této tématice.
     3. Umožnil, aby se v reakci na tento výrok „odkopali“ ti, kdo u nás podporují islamizaci společnosti (ať z naivity nebo ze záměrů sociálního inženýrství).

 7. vittta

  Tak drogy a psychické potíže.
  No jo, tak to pozůstalé jistě uklidní, že nic nenasvědčuje teroristickému útoku.
  Co by se tak muselo stát, aby byl něco teroristický útok, je mi záhadou.
  V Německu vybouchne nálož na nádraží, ale žádný teror to není.
  A Austrálii najede Afgánec do davu, ale také běžný čin.
  Kde to bylo….jak zapálili synagogu plnou lidí, ale nepovedlo se rozpotat ten správný fajrung- také žádný terorismus.
  Mám takový dojem, že brzy Ondřej odkáže statistiky, jak ubylo teroristických útoků.
  To se pak nedivím, že víc lidí zemře, když spadne z postele než při teroru.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/458507-v-melbourne-vjel-ridic-autem-do-davu-lidi-drogy-a-psychicke-potize-uvedla-policie.html

  • vittta

   Jéé, já si nevšiml, fakt se omlouvám, vždyť vinníci byli pokaždé muslimové.
   Tak to chápu ty mínusy, vždyť každý ví, že islám je náboženstvím míru, tak to pardon, to samozřejmě ani nemohli být teroristické útoky.
   Ty páchají bílí, heterosexuální muži, nebo Židé!

    • vittta

     Já už je na tom západě pozoruji delší dobu!
     Ti mají nějaké hluboké psychické potíže!
     Zřejmě genderově vyrovnaně všichni, jak muži, tak ženy!
     Doufám, že nezačnou pávům stříhat peří, aby nemohli pávice sexuálně vábit a obtěžovat!

 8. vittta

  Tak to je šokující, Němci nemají s uprchlíky slitování, a nebožáci musí dokonce demonstrovat za lidskost!
  jen se podívejte, jací hezcí černoušci musí demonstrovat!
  Na druhou stranu, se jim z Německa nechce.
  Co teď?
  Maiziere vymyslel, že by jim dal více peněz, co myslíte, uspěje?
  Nejde mi ale do hlavy, jak může někdo dávat peníze někomu, kdo je pro něj záchranou, požehnáním a zdrojem obrovských zisků, a to jak finančních, tak kulturních.
  Myslím ale, že není třeba se znepokojovat, Německo to podle mě nakonec zvládne, vždyt je to Německo, ne nějaká ČR, a Němci si umí vládnout, to jako jo, když si naposledy dovládli, vypadalo to tam jak na mrchovišti…
  Osobně bych jim zkusil dát práci, na to tihle většinou zabírají, ti by pelášili!
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/458537-migrantum-se-z-nemecka-nechce-plany-na-repatriace-i-deportace-selhavaji.html

  • embecko

   Ano, take jsem to cetl…to je pro CR ohrozeni ze strany sousedniho statu, kteremu selhalo pravo a ponechava na svem uzemi protipravne se pohybujici osoby v kriticky vysokem poctu.
   S temi co meli byt odsunuti pred krizi to dela neco prez 1,5 milionu lidi, porusujicich s vedomim statu zakon. Tech 50 tisic deportovanych rocne je kapkou v mori, navic prichazi dalsi, z nichz 2/3 na azyl a pravo pobytu opet nedosahnou.
   Tady je dobre popsan mechanismus vzniku budouci obcanske krize; je to od autora, pracujiciho 20 let pro mainstream:
   https://cs.gatestoneinstitute.org/11591/francie-policie-radikalizace

   • vittta

    Nevidím v tom problém.
    Všichni tito lidé prostě budou vypátráni, chyceni, a souzeni, jak právně, tak morálně.
    A bude to!

    • embecko

     Asi tak…druha moznost je ovsem popsana Mamouem tak, jak to v podobne situaci probihalo ve Francii.
     Uprchlici jsou chudaci, co naleteli na nemecke Prijdte pobejt! Uprchlici vitejte! a My to zvladneme!
     A kdyz opravdu prisli, tak jim Nemci ukazali pazi, azyl dali 1/3 a zbytek jako dobytek odsunuli do sede zony uprchlickych taboru, kde se navzajem znasilnuji (zpravy z mainstreamu).
     Vcera vysla zprava Uradu prace, ze ktere vyplyva, ze letos zustane neobsazenych 60 tisic nabidek pracovnich mist, pricemz uprchliku se podarilo umistit pouhych 20 tisic.
     Problem je v tom, ze ve 3. zermich se nevydavaji vyucni listy a ucednik se stava vyucenym pote, „co to umi“ a, jak zprava rika, nelze predpokladat, ze v Syrii ci Eritrei vyuceny autoopravar ci zednik bude schopen zvladnout stejne zamestnani v Nemecku.

     Tudiz uprchlici jsou odsunuti do sede zony, je jim uprena nova identita (pobyt a prace) a tak jim nezbyva nic jineho, nezli zacit vybrusovat v cizim prostredi identitu starou, coz znamena radikalizovat se. A jak budou jejich pocty pribyvat, budou pomalu, jiz radikalizovani a nemecky system odmitajici, obsazovat pracovni pozice na mistech policistu, uredniku atd. a zevnitr nabouravat funkci sekularniho statu. Spolecnost se pak rozpadne na klany a vlivove zony, policie bude dle mista zasahu a typu pachatele stranit sve skupine a zacne se to sypat. Viz posledni skandal nemecke policejni akademie, kde vladne sikana ze strany nove naverbovanych cekatelu z rad imigrantu. Treba tady:
     https://www.focus.de/politik/deutschland/endlich-erfaehrt-die-bevoelkerung-mal-was-abgeht-polizist-zu-skandalen-in-berlin-unfassbar-wie-alles-unter-den-teppich-gekehrt-wird_id_7881937.html
     Nebezpeci (prevzeti policejni akademie) ze strany klanu.
     To je uplne to same, co pise Mamou.

     • vittta

      Ty to píšeš jako určité dílo náhody, ale podle mě je to plán.
      Nemocná společnost- a to ta německá určitě je- totiž neumí řešit žádný skutečný problém.
      ŽÁDNÝ.
      V takové společnosti všechno funguje, vládne tam právo a pořádek, dokud se nic neděje.
      Je to iluze, sen, právo je schopné potrestat někoho, kdo odhodí vajgla, nebo spálí v krbu plastovou flašku, ale jinak je země proti zločinu bezmocná, protože její systém je vyhnilý a nedovede se bránit, oni už si ani nedovedou představit, že by měli zločin trestat, pokud je ten zločin produktem organizovaných gangů, ve složení: kriminálník-sluníčkář-finanční a právní zajištění z neziskovky.
      Ze začátku si této symbiosy nemusí nikdo z řetězce ani všimnout, ale časem se někdo najde, kdo ty vyzby postřehne, a z toho bude vůdce klanu, protože si pak už tuto vazbu vynutí, i kdyby někdo z vazby třeba procitl a odmítl spolupracovat.
      Co píšeš nastupuje až pak, vazba se rozšíří i na silové složky, ze začátku se osloví náhodní policisté, co ani původně nechtějí sloužit klanům, postupně se vstup do silových složek stává cíleným, jak slábne a slábne samotný stát.
      To podle mě je klasická vazba, stejná už tisíce let.
      Jen my jsme jí neznali, protože jsme žili v socialistickém bloku, a tady se zdálo, že začal nový věk lidstva, kdy všechno „zajímavé“ už bylo, a nás čeká jen do určité míry nalajnovaný život, který ovšem je nalajnovaný celkem obstojně, což ale nikdo nevěděl.
      A vlivem existence socialistického bloku se i na západě nic zvláštního nedělo, a také bylo po válce, kdy lidé jsou do určité míry jiní, ale podle mě už v 80 letech západ začal ukazovat svou prohnilost, i když my to tady neviděli a nechápali.
      Oni už šli dolů, a my šli nahoru, což bylo třeba zastavit.

      • embecko

       Souhlas, vittto. K „dobrovolnemu“ (ci lepe nenasilnemu) zaniku civilizace-kultury vede jen par duvodu (anebo jejich kombinace):
       – ztrata vitality, degenerace (geneticka anebo kulturni, pri ktere se system automaticky reprodukuje nefunkcnim a skodlivym smerem, ktery vetsina sice odmita, ale prilisna ztrnulost systemu se nedokaze obnovit tak, aby se stal opet prinosnym- jako priklad nase normalizace)
       – prilisna slozitost rizeni, pri ktere ridici procesy natolik vycerpavaji zdroje, ze vyhodnejsi je spolecnost neridit (viz treba soucasne rozhodovaci pravni procesy, jejichz prosazeni legalni cestou je natolik zdlouhave a unavne, ze na ni spolecnost rezignuje- staci se podivat jen na nase volby)
       – anebo, do tretice, se skupiny, proti kterym bylo namireno pravo a kulturni zvyky, naucily tyto represivni elementy rizeni vyuzivat ve svuj prospech (nejcasteji infiltraci statnich organu, mocenskych a vychovnych)

       Ta „dobrovolnost“ zaniku je videt na postoji obcanu, ve svych postojich vetsinove souhlasicich se zanikem. Zapad se rozlozil s koncem socialniho statu, tedy s koncem 70. let a od padu ho zachranila jen kolonizace Vychodu, nicmene slo jen o odklad.
       Jinak ano, cela vec je rizena, ale co nechapu, to je Svedsko, proc prave ono. Konkurencni postizeni FR, DE, UK je logicke, ale proc Svedsko? Mozna jako zdrojovy pritel Nemecka, tyhle narody k sobe mely vzdycky blizko a uz od doby reformace si navzajem pomahaly. Takze nejaka takova Seversko- nemecka konfederace z nouze by byla urcite myslitelna (a nezadouci).
       No nic, tohle uz nejak normalne nezvladneme, poud vubec nejak:
       https://cs.gatestoneinstitute.org/11426/francie-muslimove-zide
       Asi je cas vzit rozum do hrsti a pripravit se na to :o)

       • vittta

        Svým způsobem je Švédsko brána do Ruska.
        A ano, občané k sebezničení přistupují dobrovolně.
        Podle mě je to z nudy, tenhle systém už je prostě nudí, jenom to nevědí.
        Nemají starosti, a tak vymýšlejí chujoviny, je to obyčejná degenerace.
        Prvotním znakem úpadku je systém nařízení a buzerací běžných lidí.
        Pro boháče zákony neplatily nikdy, stejně žijí a žili v jiném světě.
        A ti dole se buzerují sami.
        Těch zákazů, omezení…
        A na Židech si muslimové zkoušejí, co si mohou dovolit, a také si myslím, že ti ostatní se lépe podřídí, protože si jakoby oddechnou, že je klika, že nejsou Židé a mají klid, ale netuší, že je to „zatím“.

       • embecko

        Jeste tady k tomu: „skupiny, proti kterym bylo namireno pravo a kulturni zvyky, naucily tyto represivni elementy rizeni vyuzivat ve svuj prospech“
        Kazda statni historicka formace (i z doby pred narodnimi staty) tvrde bojovala proti chorobnemu altruismu. S tim mel honicku uz Nero, o kterem se nepravem rika, ze pronasledoval krestany- on ale pronasledoval krestanske slunickare, likvidujici rodiny a cely statni system takovym zpusobem, ze v jimi osidlenych ctvrtich zavladla mocenska anarchie (coz tradicne odnesli zas jen chudaci). „Krestany“ pronasledoval tedy proto, ze tihle stat likvidujici lide byli povytce krestanskeho nabozenstvi, ktere bylo jinak v risi tolerovano. Pak se s tim musela vyrovnat sama cirkev a zacit klast duraz na „miluj blizniho sveho- ale…“, teprve pak se krestanstvi mohlo stat statnim nabozenstvim.
        Narodni staty drzely patologicke altruisty pod krkem take- a sice duslednou vychvou k narodni myslence a jeho kulturni tradici. To az ted dostali zcela volnou ruku od lidi, ktere si je zaplatili, aby diky penezum mohli ochromit a delegitimizovat soudni system.
        Spolecnost- kultura jetotiz pomerne krehka nadoba, ktera se musi neustale lepit dohromady, ba nekdy dokonce svazat obrucemi, aby nepraskla. Nesvoboda jejiho clena by mela byt vyvazena profitem z jeji pritomnosti a jeji clen pak onu nesvobodu prijima jako prijatelnou dan. Tim chci rici, ze spolecnost, ma-li fungovat, musi byt pohromade drzena pomerne velkym nasilim. A jakmile tohle polevi, pak v reakci na tuhle ulevu na povrch vypluji prehnane altruisticke naroky a spolecnost se zacne bortit.
        Je to stale otazka volby: Bud zivot svobodny, ale v anarchii, anebo nesvobodny, ale s urcitymi jistotami. A tady s tou volbou tedy slunicka zamichala poradne, jen co je pravda. :o) …jedinou utechou tehle volby muze byt, ze v nove ustanovenem prostredi budou mit navrch jedinci nealtruisticti, tudiz kazdy dojde sveho biblickeho „Co clovek seje, to sklizi“.

        • vittta

         Extremní altruismus by vyvolal hlad, když to tak vezmu.
         Celá ta dobrota nese jen potíže, ještě jsem neviděl, že by něco pozitivního přinesly jinak velice ušlechtilé myšlenky.
         Rasová rovnost přináší jen rasismus, ovšem jiných k jiným.
         Genderová rovnost přináší feminizaci společnosti a neochotu žen, mít děti a jakousi „profesionalizaci“ žen.( přibývá „žen z povolání“, stejně jako u rasismu „barevných z povolání“ či u sexu „deviantů z povolání“, celkem to bezpracně nese)
         Sexuálně- orientační rovnost přináší diskriminaci a dehonestaci normálních lidí.
         Atd..
         A to vše devastuje další generaci, která pak neumí najít své místo ve společnosti.
         Vždyť už ani nevědí, jakou mají sexuální orientaci a dokonce jakého jsou pohlaví.
         To je důsledek altruismu, i když samozřejmě chápeš, že to píšu s určtou nadsázkou a zjednodušeně!

         • Kamil Mudra

          „A to vše devastuje další generaci, která pak neumí najít své místo ve společnosti.“
          A právě proto je potřeba mít každou generaci co nejlépe zmapovanou, aby těm zmateným lidičkám někdo nezpochybnitelně fundovaný to jejich místo ve společnosti spolehlivě určil:
          https://havlicekpetr.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=639729
          Samozřejmě z čistého altruismu.

          • vittta

           Možná to bude znít útočně, ale fakt mě to při čtení toho článku napadalo.
           Tedy že v těchto věcech se normální člověk nemůže vyznat, ale za to se v nich skvěle zorientují Třešeň, Saul či Ondřej.
           Budou vědět sice stejné hovno jako kdokoliv jiný, ale pochopí u toho, že je to super, že je to demokratické, a že je to pokrokové.
           Což opět normální lidé chápat nebudou……

          • vittta

           Tohle je zajímavé.
           Celkově s těmi Slovany.
           Podle mě si na černé netroufnou, a tak si vylévají svou imperiální frustraci na Slovanech.
           Není ani vyloučeno, že je to ve škole svým způsobem i učí, tedy že s negry jsou si rovní, ale Slovani jsou takoví Rusové a ti jim rovní nejsou.
           Pozadí těch útoků neznám, nemyslím si, že by jim třeba Poláci dělali nějaké potíže.
           Navíc jich pro její veličenstvo hodně padlo za války, což opět svědčí o mizerném historickém povědomí Britů.

      • tresen

       „Oni už šli dolů, a my šli nahoru, což bylo třeba zastavit.“
       Na to měli geniální plán.
       Utajili ten vzestup před Gorbačovem a nabulíkovali mu, že je na tom Východ mizerně, aby neviděl jinou možnost, než dohodnout odzbrojení a rozpustit blok.

       • vittta

        Myslím že byste se neměla pouštět do rozhovorů, které jsou k 3 levely výše, než je vaše kapacita.
        Nesnažte se to pochopit.

    • Saul

     A kdyz ne,vytahnete z kapsy tu zmuchlanou revolucni pasku,co si tam tak nedockave zpocenou dlani zmoulate a bezproblemove to vyresite vy.
     Uz by to konecne po tech letech zase nejaky razny
     Endlösung chtelo,co myslite?

     • Kamil Mudra

      A koho v současnosti navrhujete za cílovou skupinu?

      • vittta

       Ten je úplně mimo, všichni tihle obdivotelé německé kultury jsou stejní.
       Máslo jim teče z hlavy proudem, ale problémy vidí u jiných.

     • Ondřej

      nejen ruka žmoulající pásku RG v kapse, je zajímavá součást osobnosti svého nositele, ale i taková generálská zašpičatělá brigadýrka velitele brigád socialistické práce které dohlíží na „společenskou soudržnost“ a hlídá aby nenastala anarchie. Na dvoře kde se vězni, pardon prcovní kolektivy soutěží nad co největším přínosem pro společnost, stojí v rohu nastartovaná V3Ska co snad ty, co by práci a své zapojení do kolektivu jen předstírali a štandopéde do tábora, ale Artěk to nebude.

      Na altruismus má přeci jen jednu nevýhodu Ten kdo něco skutečně potřebuje a zlá NGO mu nabídne pomoc z grantu, pak dotyčný buď odmítne, že není žádná „socka“ nebo nabízený dar odmítne, a radeji si na to vezme od Home Credit půjčku, protože u nich si může vybrat barvu a žena dostane předplatné Vlasty na rok zdarma. Altruismus tedy není pro každého a ne každý se smíří s tím, že by mohl nejen druhým něčím přispět, ale že by se sám někdy mohl stát potřebným. Silného „rukavadítěla“ v rajtkách a s bičíkem v ruce přijímají rádi lidé po výkonu trestu, protože si svůj život na svobodě bez mlácení obuškem do mříží hlásící nástup na oběd neumí představit. Když si představím ty NDRáky, co k nám na v Praze na ambasádu spolkové republiky hromadně přelézali plot a nechávali ve Vlašské a přilehlých ulicích Trabanty co na ně šetřili celý svůj život, moc si nedokážu představit že by zrovna měli v ten moment v hlavě obrázek řeckého plukovníka v černé uniformě, co proto aby žili ve šťastné společnosti, tak toužebně očekávali, že jak říká embéčkbude ta mová společnost kam prosebně emigrovali , tak že „bude držena pohromadě velkým násilím“….

      Karle Hynku, sám to vidíš… Envere, Augusto, Nicolae – u vás lidé žili ve „spokojené“ společnosti, čehož si dnešní Havlisté, Merkelisté, Macronisté, a co teprve švédští „Löfvenisté“ prostě neumí vážit akorát nechápu proč vás vaši lidé samou „láskou“ popravili…

      Národním souručenstvím provoněné vánoce všem milovníkům svérázů národního lovu a disciplíny přeje

      Ondřej

      • vittta

       Teda to je průjem.
       Vy jste pil!
       Nějak se vám to navíc v hlavě motá, protože o NDRácích toho moc vědět nemůžete, páč jste byl bezpečně za železnou oponou, ne?
       Navíc bych vás rád upozornil, že největších zločinů v dějinách lidstva jste se dopustili vy, Němci, a to jste si vládli sami jen pouhých 74 let.
       Takže si nechte kecy o páskách RG a soustřeďte se na svoje pásky s kákenkrojcem a čepicemi se smrtihlavem.
       To vy, Němci jste ti vrazi, ne Hitler, na kterého to všechno svádíte a ne vaši sousedé, které jste vydrancovali, v milionech povraždili, a pak jim vyčítáte, že nějaký gardista oběsil na stromě vraha žen a dětí!

 9. vittta

  Konečně to někdo řekl nahlas!
  Rajko Doleček byl prosrbský nácek!
  A za potlesku mladých demokratů pan Rejžek toto razil kdesi na FB.
  Ti mladí, také nic kloudně nevědí, stačí vygoglit přece (radí) a hned každý ví, že pan Doleček byl Srb, i když ve skutečnosti to byl Srb jej poloviční.
  No, já měl Rajko Dolečka rád a považuji ho za hrdinu a vlastence a celoživotního bojovníka s nacismem!
  Jenže… kdo jsem já, vždyť slušný člověk si předemnou jen odplivne, takže lze říci v tomto případě jen to, že vrána k vráně sedá, a nácek nácíčka si hledá.
  Vzdávám poctu hrdinovi!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prosrbsky-nacek-Dolecek-Jan-Rejzek-ve-tri-rano-stvoril-nekrolog-517233

 10. astraustralia

  Nenarikejte:-)
  Ne FSICHNI lidove jsou taci nelidove jako vami zminovany novinar.
  Obcas se podari i neco vic nez rozestvat lidi proti sobe ci rozlozit Irak Libyi Syrii
  Zda se ze i nekteri politici si zacinaji uvedomovat ze budoucnost neni v navyseni zbrojniho rozpoctu a priprava na dalsi valku.
  Mozna i proto:
  Trump chce stálou základnu na Měsíci. Potrvá to ale ještě desítky let pisi v novinach.
  (coz by nemuselo trvat tak dlouho kdyby misto na zbrojeni dali penize na Mesic a program k vesmiru !)
  Vstoupi do dejin jako dalsi po JFK ktery mysli dal nez jeho predchudci.
  V pondělí 11. prosince, přesně 45 od poslední procházky astronautů z Apolla 17 na Měsíci, vydal prezident Donald Trump zásadní rozkaz: „Vrátíme Americe vůdcovství ve vesmíru.“

  Zdroj: https://technet.idnes.cz/trump-vesmir-mars-mesic-zakladna-d4o-/tec_vesmir.aspx?c=A171212_170922_tec_vesmir_kuz

  • Kamil Mudra

   Ále, astře, vesmírná tělesa jsou daleko a mnoho zajímavého najdeme i zde na zemi. Schválně si poslechni tuhle dvoudílnou přednášku: https://www.youtube.com/watch?v=Ci1rpFr6yzc
   Kdyby nic jiného (o čemž pochybuji) odneseš si z ní alespoň typ na na velice inspirativní výlet. Což se o Proximě Centauri (byť nepochybně také zajímavé) dá říci dost těžko. :-)

 11. vittta

  A něco pro Ondřeje.
  http://www.krone.at/1596963
  Já vím, je to asi bulvár, a navíc…..kdo ví, jak to bylo!
  Muslimové by tohle nikdy, ale nikdy neudělali, kromě toho, bílí, heterosexuální muži to dělají určitě také!

 12. astraustralia

  Chci dodat ze Taras predvanocne vrcholi :-)

  21 prosince clanek
  „Nahoře se nám smějou“
  a 23 prosince
  „Na lafetě“
  bude jeste „Stedrovecerni“ do tretice ?

 13. embecko

  Dobry rozhovor s Kellerem:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Profesor-Keller-Kdyby-Schwarzenberg-pred-peti-lety-porazil-Zemana-uz-bychom-tady-meli-vysoky-pocet-migrantu-a-Kocab-by-tu-vital-spratelene-armady-A-drzost-Topolanka-517221
  „Domnívám se, že kdyby před pěti lety zvítězil místo Miloše Zemana Karel Schwarzenberg, měli bychom už nyní potíže s vysokými počty migrantů na našem území, byli bychom považováni za vazala ať už Německa, anebo USA a z Česka by zbyl jen polozapomenutý geografický pojem. Patrně bychom opět hostili posádky spřátelených armád, které by na hranicích vítal pan Kocáb. Při jakkoliv oprávněné kritice některých Zemanových názorů a výroků je nutno mít tyto detaily na paměti.“

  • astraustralia

   Spravne pripominas Saxi
   Obcas se stane ze nejaky papalas zavlece zemi tam kam vetsina obyvatel nechce !
   Stale casteji. Drive rovnou, v poslednich kapitolach dejin skrz demokraturu.

   • Kamil Mudra

    Občas? Já bych řekl že většinou. A každá idea k tomu využitelná je dříve či později využita.