Uřvaní opičáci

Tarasův článek mi připadá jako vhodné pozadí pro novoroční přání :-).
Tak tedy příjemného Silvestra a šťastné vykročení do nového roku všem čtenářům tohoto blogu.
A jaký bude ten rok 2018? Končí osmičkou, magické číslo v naší historii.
Rusové ho nazývají rokem 101 :-).

 

Tarasova terasa

Španělský Superpohár. Barcelona vs. Real. Po každé brance sexuální orgie takové intenzity, že se účastníci pražského pochodu mohou cítit jako frekventanti nedělní školy. Žabaři.

Zobrazit původní příspěvěk 463 dalších slov

 1. embecko

  Pro mne je udalosti roku rozhodnuti nemeckych uradu chranit zeny tim zpusobem, ze je budou separovat:
  https://www.lidovky.cz/tisice-policistu-v-uniformach-i-civilu-nemecko-se-chysta-na-silvestrovske-oslavy-gie-/zpravy-svet.aspx?c=A171229_130142_ln_zahranici_mha&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main
  „Speciální opatření chystá i Berlín. Poprvé v historii plánují představitelé města vytvořit takzvané „bezpečné zóny“ pro ženy, kam se budou moci uchýlit v případě, že budou mít pocit ohrožení. Ty kritizují tamní policejní odbory. Jejich předseda Rainer Wendt, řekl, že zóna, do které budou moci vstoupit pouze ženy, je „devastujícím signálem“ a „koncem rovnoprávnosti, svobody pohybu a sebeurčení“. Ženy by měly mít podle něj právo cítit se bezpečně všude. „Kdo na něco takového přišel, nepochopil politickou dimenzi problému,“ dodal předseda odborů.“
  Ja bych rekl, ze kdo na to prisel, ten politickou rovinu pochopil a to dost dobre, nebot politickym prikazem cislo jedna je bezpecnost a prava zen nasleduji az potom. Pokud se jim tohle opatreni osvedci, priste by mohli v damskem separee zacit rozdavat burky, pro jistotu.

  • Janika

   A už je to tady :-)). Zase ti migranti. To bude vittta ve svém živlu. Akorát já už nevím, jak tomu utéct. Taras to ve svém článku nezmiňuje vůbec. Píše tam o daleko závažnějších věcech, které se nás dotýkají, které nás zpracovaly a přetvořily v vřeštící monstra, které nás zbavily schopnosti naslouchat druhému a reagovat. Jak se, bohužel, ukazuje i teď. Ještě než nás znásilní nějaký muslim, zničíme se sami. A co za uřvané trosky vlastně znásilňuje, chudák, nad tím je třeba se zamyslet :-).

   „Ženy by měly mít podle něj právo cítit se bezpečně všude.“ I opilé motající se po náměstí by to právo měly mít, samozřejmě. No, za mých mladých let jsme se bály jen opilců vlastní národnosti, to je pravda.

   • oh

    Janiko, místo rozvíjení témata migrace vám jen popřeji vše nejlepší a pevné nervy i do roku 2018 a pro zbytek roku zmizím.

   • vittta

    Vynech ty kecy, Janiko, nejsem to já, kdo tu migraci spouští nějakými kecy.
    Ta je skutečná.
    Buď zdráva v příštím roce!

   • embecko

    Ten muj prispevek ale neni o migrantech, ale o Evropanech, migranti tam jsou jen jako vedlejsi stafaz.

    „věcech, které se nás dotýkají, které nás zpracovaly a přetvořily v vřeštící monstra, které nás zbavily schopnosti naslouchat druhému a reagovat“
    Nikdo nas zadne schopnosti nezbavil, naslouchat druhemu je utrpny proces, jehoz se prave radi zbavujeme. Naslouchani neni schopnost, ale vynucena cinnost, kterou uz nemusime provadet a tak ji logicky nedelame a to s potesenim.
    A az se vseho zbavime, tak budeme muset zase neco prijmout- samozrejme islam. Zenske v Nemecku jsou tam kde maji byt a nikomu to moc nevadi. Stejne jako vlna znasilneni v Malmö (to je to pohodove a bezpecne multikulti mesto) vyhnalo do ulic jen par stovek lidi, vetsinou znamych obeti- dnes doslo k dalsimu hruznemu napadeni a zase nic.
    Ja nikde zadna vrestici monstra nevidim, naopak mi vse prijde jako poklidny az dobrovolny rozklad. Lide jsou meritkem vsech veci a nelze rici, ze neco delaji spatne- delaji to tak, jak to jako lide umi a neni zadna vyssi instance, ktera by mohla jejich ciny hodnotit. Klidne jeden muze mluvit o nebezpeci extremniho pravicactvi (ted ho momentalne v nemeckem tisku ztelesnuje rakousky kancler Kurz), druhemu se zas muze nelibit bezpecnostne nezvladnute prijimani uprchliku (kteri samozrejme za nic nemuzou) a vubec se pri tom nemusi poslouchat- a nic se nestane.
    Zajimavy je vcerejsi d-fensuv clanek:
    https://janica9.wordpress.com/2017/12/31/urvani-opicaci/#comment-48602
    Ten tam ma vsechny polohy pekne dohromady, je jak vresticim monstrem, tak uprchlickym outsiderem.

    Posun v debatach pocituji v posledni dobe v tom, ze kdyz mi nekdo zacne rikat, jak spatne se k sobe chovame (myslim Evropany, jejich vlady atd., zkratna vnitrni evropska zalezitost), tak uz to chapu skoro jako drzost. Jako ze jsme spatni a musime si zamest nejdrive pred vlastnim prahem. Jak jsem psal dole Sealovi, ted uz se hraje jedine o cest, tu si zachovat je jedina cesta, jak se z toho lze jeste s odrenyma usima dostat…vse ostatni, „hmotne a kulturni“ je ztraceno. Nelze chtit nekoho zabijet a najimat si na to zabijaky a ty pak soudit, to projde jednou- dvakrat; ted je cas vyjit s pravdou ven. No a pokud ne, pak nezbyde nezli prijmout hodnoty konkurenta a rozloucit se se sekularne-osviceneckym pravnim statem. Ono se samozrejme take nic nestane a nejlepe z toho vyleze vrestici bily xenofob a je jen otazka casu, kdy mu tohle dojde, ze brani nekoho, kdo o to nestoji. Mozna mu to uz doslo a samozrejme, xenofob je slyset, vresti, protoze ma pocit viny vuci svym predkum, no ale co nadelas.

    • Kamil Mudra

     „…protoze ma pocit viny vuci svym predkum, no ale co nadelas.“
     Třeba ani není žádoucí abychom se předky zabývali příliš do hloubky. Aby nás, nedej bože, nenapadaly takové ošklivé myšlenky že společnost může fungovat i na jiných principech než jsou ty v současnosti prezentované „autoritami“ coby nejlepší.
     http://www.protiproud.cz/politika/3538-arkaim-tajemne-pramesto-za-uralem-starsi-nez-troja-a-egyptske-pyramidy-obri-kruhy-a-nejvetsi-observator-na-svete-jde-o-epochalni-objev-mame-co-do-cineni-hyperborejci.htm

    • Seal

     MB, takhle to teď vypadá v Trumpově Americe – vánoce v Los Angeles: https://www.youtube.com/watch?v=CnFaWB2wce8
     Myslíte, že když Trump vybuduje zeď na hranici s Mexikem, tak se ta situace zlepší a za velkou louží opět zavládne American Dream? „Bílá vřeštící opice“ bude samozřejmě tvrdit, že ano, protože na těch ulicích bezpečně rozpozná mraky „nepřizpůsobivých“. Proto si přece s volbou Trumpa radostně odkývala i to snižování daní ze zisku o patnáct procent, protože bláhově věří, že když bohatým umožní dosáhnout ještě většího bohatství, tak tím současně přibude pracovních míst. No a protože jde o zednářskou víru, tak prakticky ten samý recept chce teď Macron zavést i ve Francii.
     Všichni ti uprchlíci jsou zkrátka jenom dílčím jevem mnohem hlubších procesů, na jehož konci, pokud by se dosavadní globální kapitalismus nezačínal viditelně rozpadat, stálo skutečné Elysium. V poslední reakci na vás jsem vysvětloval, proč si myslím, že ty globální nerovnosti, které produkují i onu uprchlickou krizi, se nakonec vyřeší nějakou moderní obdobou neokolonialismu. Ale samozřejmě nějaký čas to ještě bude trvat, což vysvětluje, proč si tolik lidí už teď nadšeně vybírá roli užitečných idiotů. Ti lidé na ulicích LA samozřejmě nejsou žádní noví „připrchlíci“ nebo notoricky „nepřizpůsobiví“, ale naopak ti, které kapitalismus v duchu své progresivní modernity nejdříve integroval, aby je mohl využít jako ekonomické zdroje, no a když už mu neměli co nabídnout, tak je jednoduše vyplivnul. Takhle to přece funguje už od doby vzniku průmyslového kapitalismu: V době prosperity nabíráme,no a když potřebujeme omezovat počty, tak propouštíme.
     Jinak ten termín čest by chtělo asi dovysvětlit, protože nepochybuji o tom, že i to místní internetové hovádko, které si proti mě dokázalo vzít do huby rovnou inteligenci svojí babičky, je asi přesvědčeno o tom, že se vlastně chová čestně. Úplně stejně umanutě diskuteje třeba i Tribunův Otík, který je ovšem přesvědčen o tom, že tím svým nezaměnitelně agresivním stylem naopak brání jakési liberální hodnoty. Zkrátka vražte lidem do hlavy nějaký ten Dawkinsnův mem, aby si mohli ten dnešní svět náležitě zjednodušit, a oni se vám už postarají o to, aby se dnešní řád naopak stal věčným. V tomhle ohledu zůstávám i v novém roce optimistou v tom smyslu, že logika rodu homo sapiens se po každé prožité katastrofě upíná k obnovování primární rovnováhy, která ovšem pak trvá tak dlouho, dokud reprezentanti nového lidstva neusoudí, že je to z hlediska dosahování maximálního zisku poněkud málo. Pesimisté proto říkají, že lidstvo je schopno se vybombardovat až ke svému zničení, zatímco optimisté naopak tvrdí, že v případě živelného obnovování původní rovnováhy jde naopak o kreativní destrukci. Řekl bych, že dnešní černobílý svět je pořád ještě formálně demokratický, když vám tu tak oficiálně dává na výběr hnedka dvě možné cesty.

     • Kamil Mudra

      Soudě podle toho co zaznělo na Putinově velké tiskovce, existuje i třetí obnovovací cesta, která se bez destrukce obejde:
      „Od roku 2000 vzrostlo HDP v Rusku o 75%, průmyslová výroba o 60%, reálné zaměstnanecké mzdy 3,5 krát, reálné důchody 3,6 krát, podařilo se zvrátit negativní trend ve vývoji populace i v úmrtnosti narozených dětí. Průměrný věk dožití ruských občanů se zvýšil z 65 na 73 let. Státní zadlužení se snížilo třikrát a státní rezervy vzrostly 30 krát.
      Za zmínku také stojí univerzita pro studium manažerských kádrových rezerv, kterou nechal Putin zřídit po zkušenostech z nedostatku řídících kádrů vlivem sesazení mnoha gubernátorů oblastí, které zaostávaly za požadavky doby. Na univerzitu se může přihlásit každý dospělý a mladý člověk, který věří svým vlastním schopnostem. Po složení náročné přijímací zkoušky dostane stipendium, které ho zajistí na několik let studia, a jako absolvent bude zařazen mezi kádrové rezervy z vizí budoucí veřejné manažerské funkce buď na celostátní či regionální úrovni. Lze vážně předpokládat, že se jedná o zcela jiné studium, než jaké nabízí soukromé studium „prestižní“ školy MBA na Západě, jež připravuje oddané a „užitečné idioty“ pro manažerské pozice nadnárodních korporací a spekulativního byznysu.“

      • vittta

       Řešení problémů je nejlepší od základu, který je zjevný.
       Nedostatek schopných kádrů se vyřeší jejich „výrobou“.
       Nelze ekonomicky růst bez lidí, schopných růst řídit.
       V Evropě je třeba také začít od základů.
       Problém jsou uprchlíci, které státy postupně nedokáží zvládnout, i když je dokáží uživit.
       Většina uprchlíků jsou tzv. nelegální.
       Nemají nárok na azyl ani podle evropských, ani podle mezinárodních zákonů.
       Zde existují dvě možnosti.
       Buď jejich přítomnost zákonem Evropa legalizuje- nebo je podle zákona vyhostí.
       Pokud je legalizuje, stanou se z nich voliči a ti budou volit zatuchlou a tupou nadnárodní garnituru.
       To je špatný krok.
       Je třeba se jich zbavit.
       Tím se stabilizuje vnitřní situace v EU, nejen tím, že tady najednou nebudou, ale též se obnoví důvěra občanů v zákony.
       Současně je třeba vychovávat kádry- podobně jako v Rusku.
       Evropa není politicky, ani ekonomicky zralá na federalizaci, je to jen jiné slovo pro kolonizaci.
       Evropa se musí sjednotit vizí, ne násilím a vydíráním.
       Vize je spolupráce rovnocenných národů a důvěra občanů v EU.
       Zde se musí začít.
       Bez začátku nelze pokračovat v ničem!

     • vittta

      Inteligenci mojí babičky sice neznáte, ale dá se jistě předpokládat, že proti vám byla nebetyčně blbá, takže se nelze divit, že se cítíte uražený.
      Já znám ale jak svou (pra) babičku, tak vás, a o nic blbější nebyla.
      Měla naopak hodně věcí navíc oproti vám.
      Zkušenosti.
      Zažila několik režimů- prakticky.
      Vy jste pouhý teoretik nesouhlasu.
      Sám nic netvoříte, zde myslím diskuzně, ale jiné osočit umíte.
      Tak hned v úvodu se opíráte do blbců, co volili (či podporovali) Trumpa a Ameriku nazýváte Trumpovou.
      To je ovšem silně názorově podprůměrné, protože Amerika není Trumpova, naopak, Trump nejvíce své energie vkládá do „předvolebního“ boje, který se stal v USA permanentním, stejně jako třeba v Evropě.
      Byl zvolen, ale volba nebyla uznána, prostě byl zvolen ten špatný a je třeba ukázat, že je špatný, a především to.
      Proto také nikdo netvrdí, kdo by byl lepší, o Clintonové nepadne slovo, jen že Trump je špatný, při čemž jeho hlavní chyba se zdá být to, že je bílý a volili ho bílí.(první je pravda, to druhé konstrukce)
      Pak melete o globální nerovnosti.
      Melete.
      Jistě, globální nerovnost je obrovská, ale pokuste se také nastínit řešení.
      Jistě není třeba nijak dokazovat, že národy v Africe se samy o sobě rovné těm evropským nestanou- pokud tedy ty evropské neupadnou na jejich úroveň.
      Mají příliš velkou natalitu, příliš malé vzdělání a zkušenosti na nakládání se svými zdroji a příliš velkou korupci, a příliš velká kmenová nepřátelství mezi sebou.
      Korupci i nadnárodní, nechávají se drancovat za peníze do svých kapes a- do svých armád.
      Uprchtlickou krizi neprodukuje žádná globální nerovnost, ta tady totiž byla vždycky.
      Uprchlickou krizi produkuje tupost a slabost- a dupání po evropských hodnotách.
      A též samozřejmě organizovaný zločin a náboženská expanze, ti vždycky sílí, když státy slábnou.
      Pak jmenujete internetová hovádka, jedním z nich jsem já, druhý jakýsi Otik, kterého názory neznám, ale troufám si tvrdit, že budou jiné jak ty vaše.
      Osobně se snažím čas od času o skutečnou diskuzi, na rozdíl od vás.
      Vy jste mentor ničeho, jen se považujete za chytrého.
      Nejste.
      Neargumentujete své názory, jen zpochybňujete jiné.
      Zneuznaný genius je ďábelská kombinace, úcta a obdiv okolí nikde, vize také žádná, za to frustrace z nepadání oponentů na prdel- značná!

      • Seal

       Proboha, vy si vážně myslíte, že to na mě zabralo, když jste mi hned v první reakci napsal, že neznám norimberské zákony a v té druhé jste se mě pak snažil urazit tou větou o mě a vaší babičce? Teda před Silvestrem s vámi byla větší legranda: Nejdříve jste předvedl pár preejakulačních stahů, potom jste mi dvakrát orgasmicky popsal celou obrazovku, no a v závěru pak u vás nastala uvolňovací fáze, ve které docházelo k postupnému útlumu původních vzruchů. Teda sorry jako, ale tentokrát jste ukázkově vytekl hned na první pokus.

       • vittta

        Pokuste se o nějakou diskuzi, máte na to, nebo se budeme bavit o mé babičce, která vás zjevně silně vzrušuje?
        Znalost Norimberských zákonů jste pak nijak neprokázal, jen jste prostě dal najevo, že jedině blbec si může myslet, že je neznáte.
        Mě je jasné, že pokud se mnou nebudete diskutovat, budete vypadat chytře, a pokud budete, můžete vypadat ještě chytřeji- nebo také jako úplný idiot.
        Jelikož ale upřednostňujete první možnost, mám určité podezření, že na žádnou diskuzi nemáte.
        Samozřejmě je mi lhostejné, jak to vidí jiní, to vám na tom záleží….

       • vittta

        Teď jsem četl tuto skvělou vizi Daniela Kroupy.
        https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Disident-Daniel-Kroupa-sepsal-seznam-jak-by-mel-vypadat-idealni-prezident-518302
        Kroupa mi připoměl vás.
        Asi nemá cenu hodnotit jeho přání, že by prezident neměl kapitulovat v r.1938, a neměl přijímat demisi 1948, či neměl podepisovat Moskevské protokoly 1968.
        To by si jistě přáli mnozí, mě nevyjímaje, ale Kroupa nebyl v těch časech prezidentem, takže nemůžeme vědět, jak by se zachoval on, a také- tehdy jsme nevěděli, co víme dnes, a nevěděl to např. ani Beneš.
        Takže je to jen žvást.
        Ale pak píše o uprchlících a nejmenování trestně stíhaného prezidenta.
        Ale to my přece chceme, pomáhat těm, co to potřebují, a nepomáhat těm, co si na potřebné hrají.
        Jen nám nikdo nedovolí, to zkoušet rozlišit, protože už pouhý pokus o to rozlišení je označen za xenofobii ..minimálně.
        A pak jsou možnosti.
        Psal jsem o Trumpovi, vy jste to nezpochybnil, ale k rekaci jsme si vybral mou babičku, protože tato reakce nevyžaduje argumentů.
        Jde mi o nabídku- a ta byla, buď Clintonová, nebo Trump.
        Z tohoto pohledu nevypadá volba Trumpa zdaleka tak hloupě.
        Jistě, Trump jako miliardář těžko bude rozdělovat spravedlivě bohatství světa, ale dá se úspěšně předpokládat, že ten, kdo by tak učinit chtěl, by se těžko dostal do boje o prezidentský post USA- a pokud by se tam i dostal, a dokonce byl zvolen, nelze předpokládat, že by mu to bylo dovoleno, protože ani prezident USA není absolutní vládce a hlavně- není nesmrtelný.
        U nás byla volba Kcharl, nebo Zeman.
        Takže nešlo o to, zvolit skvělého, dokonaléhu prezidenta, ale buď jednoho- nebo druhého.
        A Zeman byl- dle mého- lepší volbou.
        To samé nastává nyní, je tam Zeman- a dalších 8 trubců, z nichž ani jeden není ten skvělý a dokonalý, což je ten hlavní problém- tedy ne Zeman, ale neschopnost a obyčejnost ostatních je problém.
        Také nechápu, koho by měl správný prezident jmenovat premierem po tomto volebním výsledku, to jako že by měl jmenovat někoho, kdo měl s bídou 5%, nebo vyhlásit předčasné volby a vyhlašovat je tak dlouho, až by zvítězil někdo pro Kroupu přijatelný?
        A je vůbec možné, aby se něco takového dneska mohlo, byť teoreticky, stát?
        To píšu proto, že bych i já chtěl, aby se národy vzájemně ctily a respektovaly kultury jiných národů.
        I já bych chtěl, aby si lidé byli rovni, a aby nebylo válek, jen přátelství a věčný mír.
        Kdo by to vlastně nechtěl?
        Teď ale jestli je to možné.
        A já vidím, že není, takže musím ve svých názorech zkoušet najít řešení možné- byť samozřejmě z titulu mého společnského postavení, pouze teoreticky.
        Váš dějinný úkol by asi měl být ten, že mě svými argumenty přesvědčíte, že nějaké lepší řešení je, a též to lepší řešení napsat.
        Rovněž mě napadlo, jestli samotný život bez válek je možný- z hlediska biologických vlastností člověka jako druhu, a jestli by nakonec věčný mír nepřinesl více strastí než slastí.
        I zde byste jako oponent měl napsat na to názor a řešení.
        Já nechci psát, že něco musíte, nemusíte se se mnou vůbec bavit, protože si třeba myslíte, že jsem debil a fašista a dalších 15 špatných věcí, pak byste ale neměl psát vůbec, ani třeba o mé babičce.
        Hluboké pohrdání tupostí protivníka je možné, ale není to diskuze.
        A jakkoliv může být zábavné, hledat slovní přehmaty protivníka (i z mé strany) není to přece účel psaní na jakýkoliv blog.
        Resp. by to tak být nemělo.
        Když si někdo hraje na pana spravedlivého a moudrého, měl by se tak chovat.
        Já nemusím, Saule, protože já si na tohle nehraju.
        Ale ti, co si na to hrají, by se o to měli minimálně pokusit!
        Jenže ono také lze udělat jinou věc, a ta je velice oblíbená v dějinách lidských.
        Přesvědčit někoho- zde jsem to třeba já- že si na toho spravedlivého hraje.
        Pak se ale nikdy nehneme z místa.
        Já a pár dalších budeme dávat odkazy na nefunkčnost multikulturismu a blbosti určitých politiků- a vy a jiní se jim budete pošklebovat, jak jsou blbí, jaké mají obscese, jaké frustrace a jak ničemu nerozumí.

        • vittta

         Jóó, Seale, samozřejmě, dejte si k svému nicku něco, co vás rozliší, abych pořád nepletl ten nick, takže píšu Saule, ale myslím Seale, snad vám to tentokrát došlo.
         Jenže pak zase nebudete mít téma, protože není lepšího tématu, než se věnovat spletení nicků, i když připouštím, že moje babička je také super!

        • Seal

         Jakože bychom spolu skřížili meče a utkali se tak o srdce zdejších dam? Příležitost diskutovat se mnou jste měl přece vícekrát, ale zatím jste ji využíval hlavně k tomu, abyste se pouštěl do popisu svých psychických autoprojekcí. Navíc vás ani pořádně nečtu, protože si už dopředu umím představit, co v těch svých plachtách asi tak píšete. Šmankote, co by mě asi tak mělo být po nějakém Kroupovi? Podle mě tím svým oficiálním antikomunismem mrví veřejný prostor úplně stejným způsobem, jako vy ve jménu jediného správného a přípustného názoru nakládete s tímto diskusním fórem. Zcela otevřeně jste se přece k tomu přiznal před Silvestrem v té úžasné pasáži o ksindlu, urážkách, nadávkách a hrubé záplatě. Ale klidně dál pokračujte v psaní dlouhých komentářů, protože jde už vskutku docela těžko rozeznat, kdo je tady na ostrově vlastně tím pověstným Sarumanem – jestli vy nebo Ondřej: https://www.youtube.com/watch?v=KaqC5FnvAEc

         • vittta

          Je ovšem otázka, co by vám mělo být po komkoliv, nejen po Kroupovi.
          Vám, takové perzoně.
          Kroupa napsal názor, a já ho sem postnul, nebyl nějak antikomunistický, byl debilní, jak jsem ho tedy s dovolením já posoudil.
          To se na blozích prostě dělá.
          A že mě nečtete, jasně že ne, dáte mínus a tím váš úkol inteligenta skončil.
          Co je vám nakonec do mě, ne?
          Vás hlavně zajímá moje babička, jak jsem si všiml….
          Nic méně kdybyste mě četl, čímž byste se- to uznávám- sám před sebou dost snížil, vyzýval jsem vás k nějaké diskuzi slušně.
          Děsně by mě totiž zajímal nějaký váš názor.
          Třeba se ho dočkám, až budete diskutovat s jinými.
          Jenže vás jen tak někdo hoden není…to pak se těžko s nějakým vaším názorem seznamuji.

          • Seal

           Hele, berte to sportovně. Jak pravil jeden normalizační klasik: Svůj životopis si každý píše sám. Fakt po mě nechtějte, abych vám na oplátku dokazoval, jak jste sám do diskuse vtáhnul svoji babičku o co jste o ní vlastně psal jako laskyplný vnouček. Anebo se snad s váma dokonce hádal, jestli znám nebo neznám norimberské zákony. Nejsem inteligent? No tak jo, asi fakt teda nejsem. Ale hlavně nejsem na rozdíl od vás homo politicus, protože mě už z principu nebaví stavět se na značky, které už dopředu vykolíkovali správci mediální reality. Vy se naopak v podobném světě vyžíváte. Stejně jako Ondřej sem taháte nějaké články z mainstreamu, tak si je pak ale vzájemně i komentujete. Ale opravdu na mě nezkoušejte tak laciné diskusní triky, jako že se odmítám snížit na vaši úroveň. To je mimochodem na vás pravičácích všech barev a odstínů docela fascinující: Vždycky se svými nezvratnými názory nabízíte protistraně zcela nezištně nějaký ten psychologický portrét. No tak jo, nejspíš jste můj psychiatr, anebo snad dokonce můj soused. „Proti gustu žádný dišputát,“ říkávala pro změnu moje babička, takže pokud trpíte nějakou podobnou třídní potřebou, tak si ji pro mě za mě klidně užijte.

          • vittta

           Jo, milej zlatej, vy fašisté jste všichni stejní.
           Levicové kecy, a chuť na ovládnutí všeho a všech.
           Dělníkem pohrdáte, ale mluvíte jeho jménem, protože dělník je moc blbej, aby mohl mluvit sám.
           No a s těmi odkazy, ale jděte, ty sem nedávám jen já.
           Navíc, nejde tak ani o to, odkud je odkaz převzat, ale o jeho jakousi aktuálnost.
           I v nenadšenějším mainstramu či dokonce bulváru může být dobrý odkaz.
           Vy mě tady stavíte na nějaké značky, ale sám hned víte, co je a co není maintream a jaké odkazy jsou kvalitní, na což jdete jako homo nepolitikus supergeniális dle názvu média.
           V tom to není.
           S lidmi jako vy je problém, vám není co vyvracet, protože nic vlastně nenapíšete, než je je oponent blb a vy jste chytrý.
           Není s vámi ani o čem diskutovat, protože- jak píšete- nestojíte na předem určených značkých pro blbce, ovládané médii, ale stojíte kdesi výše, neovlivnitelný, s pravdou, vyjevenou jen vyvoleným.
           A vyvolený se lůzry prostě nebaví.

          • embecko

           „Dělníkem pohrdáte, ale mluvíte jeho jménem, protože dělník je moc blbej, aby mohl mluvit sám.“
           No to je takove mezigeneracni celospolecenske motto :o)
           Podivej- od konce 70. let je socialni stat na ustupu a to z objektivnich ekonomickych duvodu: Spolecnost starne, doba zivota se prodluzuje, stoupaji naroky na socialni zabezpeceni a tedy uz 30 let musi byt davky individualne kraceny. Matematicke dukazy, proc tak musi byt, byly predlozeny a tenhle sestupny tend socialnich vydaju je spolecnosti pomerne akceptovan (viz treba volby, ve kterych vetsina volicu voli strany v rozptylu od „rozumne“ socialni politiky az po „rozumny“ kapitalismus.
           Pak najednou prijdou 2 miliony uprchliku a hle- najednou se to zvladne, bez problemu to schaffujeme a pokud nekde vznikaji nejake problemy, pak nejsou prekvapive ekonomickeho razu, ale kulturniho.
           A kdyz se „delnik“ ozve, jak je mozne, ze uz 30 let ho berou huby, protoze to diky ekonomickym, 100x dokazanym zakonitostem, jinak neslo a nejde, ale ted najednou to jde a to zcela bez problemu a jeste s velkou slavou- tak ho nazvou extremnim pravicakem. A to rukou spolecnou a nerozdilnou, jak rozumni socialiste, tak rozumni kapitaliste.
           To je prodlouzeni toho tveho motta: Delnika maji v pazi, ale pro jistotu mluvi za nej; delnikovi uz 30 let snizuji davky z objektivnich duvodu, ale najednou je pro treti osoby, cizince, penez dost, jakoby vycarovanych i natruc ekonomickym zakonum.
           Volba extremni pravice neni samozrejme zadnym moralnim selhanim neuspesnych slabochu, ale vysledek jednoducheho financniho kalkulu „nemohl dostat- dostal druhy“. Pak samozrejme musi prijit vzpoura, co jineho…jak muze nekdo, tfuj tajbl, cist PL?

          • Seal

           Gratulky k vaší sebestřetnosti. Pokud jste to tedy ještě nepochopil, tak si tady prakticky od začátku loupu vaše názory jako cibuli. U internetových bojovníků, kteří si nahradili mozek politickou přehazovačku, to funguje děsně jednoduše. Napíšu třeba Trump a vy zakříčíte Obama. Tahle krátké vodítko mě fakt nebaví, tak jsem to halt chtěl rychle skrečovat na to, že jste stejně jako Ondřej pravičák. Ale vy jste se zase nedal odradit: Pode vás jsou těmi skutečnými fašisty zkrátka levičáci, protože na rozdíl od nějakých vašich XYZ kašlou na dělníky. Pro každého normálního člověka je to stejně fantasmagorická konstrukce, jako když přijde řeč na norimberské zákony, a první co vás jako zdejšího moderního vlastence z téhle problemiky napadne, je služba židovských vojáků ve wehrmachtu. Celé to vaše slavné diskusní mistrovství je založeno akorát na tom, že se už dopředu snažíte vyrážet argumenty, se kterými jste se z nějkého důvodu musel potýkat v nějaké dřívější diskusi. A to vám zase klidně dopřeju, protože sice žádné podobné nálepky nepoužívám, ale tím spíš třeba znám slovník druhé republiky včetně dneska obdivovaného pana novináře Peroutky (tahle poznámečka se netýkala přímo vas, takž chuť na nějakou polemickou poznámku si račte rovnou odpustit). . Ale abyste si nemyslel, že jsem úplně nepřijící, tak vám sem liknu jednu písničku, která obsahuje snad všechny argumenty, kterým jste se v diskusi se mnou snažil už jaksi preventivně čelit. Pokud byste snad zase nechtěl rozumět tomu, co jsem napsal: Moji maličkost jste s tím vaším preventivním zápasem hlavně pobavil. Ale pokud si myslíte, že se vám jako nositeli nějakého nového progresivního názoru fakt děje újma, tak se snad rovnou zkuste adresně vyřiďte ě třeba na těch Totáčích: https://www.youtube.com/watch?v=k5MIt3fTj1c

          • Kamil Mudra

           Tomu říkám, saxi, „bouchnout hřebík na hlavičku“ a dodávám: „bez zbytečného lakování topůrka“. Nezbývá než jen nevěřícně zírat na ty kterým něco tak zřejmého nedochází.

          • embecko

           Souhra, Kamile…tech hrebicku je vice a clovek se divi, ze se volici-diskuteri stale zabyvaji konkretnimi podruznostmi.
           Vittta se nekde nahore ptal, jestli za to vsechno muze opravdu kapitalismus. A to je dle meho dalsi hrebicek:
           To, co se ukazuje jako socialni davky, ci vseobecne prospesne dotace, anebo socialni investice smerem k POTREBNYM sice jsou socialni platby, ale smerem ke KAPITALISTOVI a nikoliv potrebnemu „delnikovi“.
           To tak jen vypada, ze jdou k delnikovi, protoze to je on, kdo nakonec podepise prijmovy doklad…ovsem penize jdou de fakto velkym podnikatelum a jedna se o skrytou dotaci socialniho smiru a zaroven kryci mechanismus tlaku na snizovani mezd a reorganizace (=propousteni). Delnik si ze svych dani plati kapitalistuv klid na praci :o) Kapitalista usetri na mzdach, nekoho vyhodi a odebrany (usetreny) peniz je propustenemu delnikovi proplacen na sociani davce, samozrejme uz ze statni kasy. To, co by normalne mel a musel platit podnikatel, si plati delnici ze sveho ve forme „socialniho skupinoveho pojisteni“ (na nezamestnaneho se skladaji ostatni cestou svych dani).
           Proste podvod na entou :o)
           A je to vlastne logicke, ale jen do urcite urovne, do ktere to lze chapat. Nadnarodne je to uz skryte, Brusel daleko a uplne se prici rozumu si priznat, ze nejen staty, ale i jejich sdruzeni jsou koupeny a privatizovany. Tedy ze jde o konspiraci na tak vysoke urovni, ze je to az nepredstavitelne :o)
           Proto mne zvedaji ruzne reci o bruselskem neomarxismu, kdyz jde nejen de fakto, ale i de iure o korporati(vi)smus.
           A zaroven uz nemuzu vystat uvahy o tom, jak zvysit a vylepsit platby do ceskeho socialniho rozpoctu, kdyz je jasne, ze pokud bude kapitalista u vesla, NIKDY se tak nestane. Jedine, ze by mu zvonila hrana jako za existence socialniho statu v 50.- 70. letech, kdy se nad nim viklal mec socialismu. Panika a jeji reseni dobrovolnou platbou do socialniho mesce se tehdy dela proto, ze zkusenosti s prevratem tu uz byly, a ne male- mezivalecne republiky rad, ceskoslovenske volby 1947, kolonialni narodne- osvobozenecky boj atd….pod kontrolu to kapitaliste dostali az po 68. roce a do peti let take prestali platit (zazrak koncil s rokem 1977).
           Nakonec se zcela mimonsky resi nejaky soucit s uprchliky, prava zen na pracovisti, extremni pravicak entomolog Konvicka, Capi hnizdo a podobne zjeby. A je to tim, ze rozhodujici vetsina se boji a zaroven chce pokracovat v Lidlovani…chvilku je obcan rozcilen, ale pak se uklidni u slev.
           Takze nakonec zadny div, ze „Dělníkem pohrdáte, ale mluvíte jeho jménem, protože dělník je moc blbej, aby mohl mluvit sám.“
           Samozrejme…otazka je, proc takhle mluvit k nekomu, kdo to uz davno vi take…staci zajit na nejake prestizni levicove intelektualni forum a tam se podivat, jak se intelektualove navzajem ujistuji v tom, ze delnik to ma v zivote tezke a ze by s tim chtelo neco delat (apage satanas!- samozrejme bez delnika! :o)

          • vittta

           Je to samozřejmě přesně tak, Saxi.
           Tupý dělník pochopil, že se věk dožití prodlužuje, a proto se musí logicky prodloužit i odchod do důchodu.
           Dokonce pochopil, že je třeba více platit, aby byl stejný důchod, ovšem až na OSVČ, kteří to nechápou, a odmítají být solidární s dělníky, kteří právě na ně platí, aby si OSVČ mohli týt z jejich mozolů.
           Rozpočty jsou napjaté, a tak tak stát zvládá platit důchody, protože „všichni kradnů“, léčení je čím dál dražší, což se projevuje třeba sběrem víček pro nemocné děti.
           Pak ovšem přijde inkluze ve školství, pomoc uprchlíkům, cigošům, mise vojska v zahraničí, a další klíčové věci, a peněz je z čista jasna jako šlupek.
           Dokonce se říká, že je třeba pomáhat nebožákům přímo v jejich zemích, což je jistě šlechetné, ale když si na tu pomoc musíme sami pujčit, vypadá to dost podivně, a těžko by se našel podivín, ktarý by si vzal úvěr a z něho vařil bezdomovcům polévku, až by se sám mezi nimi ocitl.
           V makroekonomice to ovšem jaksi neplatí, a dokonce to mnoha lidem nepřijde ani divné, vyjma ultrapravičáků a fašistů, kteří se diví všemu, třeba kde se projevuje obrovské zvýšení produktivity práce pomocí strojů, kdy jeden stroj nahradí sto dělníků, kteří ovšem chodí do důchodu déle.
           Zajímavé jistě je, že se o tyto malichernosti zajímají lidé, zvaní (jak jsem si všiml) Homo politikus, kteří navíc jsou těmito nepodloženými zprávami oblouzení neseriozními médii natolik, že se sami dobrovolně postaví na politické značky, vyznačené jim jinými, a tam tito blbci stojí, a zabývají se zbytečným přemýšlením, které je nejenom hloupé, ale též nepokrokové a nehumánní.
           Lidé nepolitičtí je pak nazývají pravičáky, ultrapravičáky,fašisty a xenofoby, protože se jen tak na nějakou značku nepostaví.
           Spravedlive je jistě dodat, že lidé nepolitičtí z opačného tábora nazývají hlupáky, co se nechají ovlivňovat médii- stejně neseriozními, ale s opačným vyzněním- pro změnu levičáky, komunisty, bolševiky a StBáky, takže si pak tyto nepolitické a seriozní skupiny nezůstávají nic dlužny, zatímco debilní homo politikus stojí jako kterén na své politické značce, a marně hledá smysl světa, nazýván nehezkými jmény, a mnohdy je takový jedinec označen rovnou od obou táborů nepolitických tvrďáků, takže je současně prokazatelně jak fašistou, tak komunistou.
           A svět…ten běží dál, a najednou si ti děsní chytráci všimnou, že nesmí už ani ceknout,aby nedostali po hubě a pokuty v řádech likvidačních, po ulicích pochodují ozbrojenci, země je plná verbeže, co se má bezpracně lépe jak celoživotní stachanovec, a když chce jít do lesa na houby, musí za to zaplatit demokratický poplatek.
           A když jim ti blbečci, co tak natvrdle stáli na těch značkách říkají, že jim to říkali, že to tak dopadne, ale oni že se jim smáli a nadávali jim, tak budou tvrdit, že naopak oni to vždycky říkali a bojovali proti tomu, protože štěstí lidí bylo odjakživa jejich cílem, a na vině jsou samozřejmě- dle politického přesvědčení- buď xenofobové, rasisté a fašisté, nebo bolševici, komouši a StBáci!

          • vittta

           Myslím Seale, že by si KAŽDÝ měl pustit ten váš odkaz.
           Jen na něm písnička, kdyby měl někdo zájem.
           Píseň je plná nenávisti, osočování, nálepkování, obviňování politických oponentů z všemožných frustrací a neúspěchů, stranou nezůstal ani rasistický plivanec na Čechy.
           Nic méně se ta píseň tváří, že proti nenávisti bojuje.
           Klasika, já vás nazval fašistou, ale to jen proto, že ke slovu nacista není v podstatě ekvivalent, a nacista může být z podstaty pouze Němec.
           Vy máte z nacismu všechno, jen se vám přehodila ta nadřazená rasa, resp. ve vašem případě politická skupina.
           Možná by se hodilo něco jako „nácíček“, takový (zatím) malý, nenávistný prskavec, do plynových komor nás pošlete až přijde ta správná chvíle…..
           A důvod bude naše nenávist a vaše láska!
           Blbečci!

          • vittta

           Jak jim to může docházet, Kamile, když názory oponentů nečtou nebo neposlouchají?
           Copak o to, to by snad ani nebyl ten největší problém, důležitý je ten důvod k tomu neposlouchání.
           Oni to totiž všechno vědí, nepotřebují někoho poslouchat, prostě už se nepotřebují nic a od nikoho učit.

     • Saul

      Vystizny koment,diky za nej.
      Vidim to podobne a ocenuji jasnou a strucnou formulaci.
      Za soucasneho dohledu mistniho kapa (a jeho par nohsledu)ktery pristupuje k nejen nove diskutujicim a jejich nazorum s gumovou hadici s cernou maslickou dole a napisem „tady je to moje ty svine“ a nahore ruzovou „tak jsem te zmlatil a ted muzes diskutovat,protoze ja jsem taky inteligentni a citlivy““to asi nema cenu rozebirat dal.
      Ale mozna je to to i dobre.
      Diskuse by tu vystiznost mozna rozmelnila do ztracena,coz by byla skoda.
      Kazdopadne nenechte se odradit a pokud mate co,tak piste.
      Cte to tu asi vic lidi,nez tech par hlidacich stekajicich psu sveho vlastniho ega.

      • vittta

       Sakra kdybych vás neznal, jak s vámi nic jen tak nepohne, tak bych si snad myslel, že tím kápem myslíte mě, a dokonce ti, co razí často podobné názory, jsou moji nohsledi, kterým jsem ty názory do hlavy nějak natloukl asi tou gumovou hadicí.
       To by byl opravdu hluboký úpadek génia, urazit naráz několik lidí, z nich většina si vás vůbec nevšímá.
       No, ale vy to tak určitě nemyslíte, mistní kápo bude jistě nějaká imaginární osoba a jeho nohledi imaginární jedinci, což ovšem pochopí pouze zasvěcení, takže o tom ani dál nemusím přemýšlet!

   • Nerevar

    Nebude on náhodou tenhleten kremelský trol? Ta jeho obsese nebude úplně „normální“

  • vittta

   Ale to je skvělá zpráva, Saxi.
   Pomocí islámu postupně zaniknou některé zábavy ubohých frustrátů, třeba střílení rachejtlí.
   Další trapnou zábavou je pití alkoholu, konečně s tím někdo začal něco dělat.
   A oddělit ženy?
   No…u nás Češky chodí na venkovní zábavu za zábavou, za chlapama a mnohé za chlastem, prostě Silvestrovská noc vesměs patří mladým.
   Němky to ve vyhraženém koridoru bude určitě děsně bavit…..
   Šťastný nový rok, a hlavně zdraví!

  • Kača

   „Pro mne je udalosti roku rozhodnuti nemeckych uradu chranit zeny tim zpusobem, ze je budou separovat“ –
   Ale tak je to i v některých muslimských zemích, kdy mají ženy zvláštní vagóny ve veřejné dopravě. A my jsme se vošklebovali, že je to diskriminace žen.

  • taras2

   Jistě, vše nejlepší a hodně zdraví a štěstí, jenom mě napadá, proč je ta oslava příchodu nového roku tak celoplanetárně bezproblémově přijímána a spontánně oslavována. O jiných svátcích se to nedá říci, ani u Vánoc, kde muslimové plivají jedovaté sliny, nebo u Prvního máje, kde plivají zase kapitalisté. Myslím, že je to v naprosté bezobsažnosti tohoto svátku, jeho totální vyprázdněnosti bez jakéhokoliv ideového nebo racionálního obsahu. To máme rádi, když něco nemá žádný smysl. Pak nemusíme přemýšlet a můžeme se rovnou ožírat.

   • astraustralia

    Ale no tak Tarasi, rouhas se a to je a byl hrich od prvniho okamziku kdy homosapiensovi zacal fungovat prvni mozkovy zavit !
    Vse v tomto casovem obdobi je spojeno s Matkou Prirodou a udajem zvanym SLUNOVRAT.
    Na Novy rok o slepici krok !
    Po tisicileti se vraci Slunce aby svitilo a hralo
    a kdysi to bylo jedinne co si lidstvo pralo
    ted nekteri chteji stale vic
    a proto pribyva tech co maji mene a mnozi nic!

    Co je nepochopitelne jsou oslavy tech co jsou na jizni polokouli
    a od nichz se Slunce odvraci,
    coz jakoby mnohym nedochazi ale jini se z toho az pozvraci …

    • taras2

     Ale kdežpak. Na Silvestra je už deset dní po slunovratu, tedy vymalováno. Jediné logické vysvětlení oslav Nového roku je, že po Silvestru, svátku všech opilců (patrně byl ten stejnojmenný papež alkoholik), přichází 1. leden s bolehlavem a při něm si ožralkové slibují, že začnou nový život a přestanou chlastat, tedy začínají nový rok.

     • oh

      Jestli to nebude tím, že slavnosti Slunovratu čmajzla křesťanská církev den poté, co se jí podařilo sčuchnout se s vládnoucí třídou a povýšit sebe samu na jedinou správnou státní církev.

     • pacifista

      Nikdy žádné velké oslavy na Silvestra nedělám. Odjakživa beru nový rok tak, že něco skončilo a něco nového začíná. Jen je mi trochu líto že to tak utíká a to odjakživa. Už v mládí se dostavoval tento trochu smutný pocit. Zároveň však je mi dobře z toho, že mohu tento další rok začít, že je pro mne aktuální. Oslavy, které probíhají po celém světě jsou různě motivovány. Národy mají různé kultury. Představuji se, že v naší zemi je to asi tak, že někteří, hlavně mladí, to berou jako důvod slavit a někdo je opravdu rád že se toho dožil ve zdraví a to nezávisle na věku.

  • Kamil Mudra

   Je vidět, třešni, že máte „čich“ na spolehlivé zdroje.
   Je vaše přání stejně korektní? :-)

  • pacifista

   „Šušně“ se mi protiví tak, že při pomyšlení že by se měly pojídat se mi zvedá žaludek. Když vidím, že je někdo pojídá, odvrátím se z téhož důvodu. Proti gustu žádný dišputát, ale já si nemohu pomoci. Doporučuji všem aby denně od října do května konzumovali pět zmrzlých bobulek rakytníku řešetlákového a účinek bude víc než příznivý. O rýmu nezavadí po celou zimu a chřipka se jim vyhne na sto honů. Tímto zároveň všechny zdravím a zdraví přeji po celý rok 2018.

    • vittta

     Ale Třešni, ten rakytník je fakt velice zdravý.
     To se zpochybnit nedá.
     Podle mě je sice 5 bobulek málo, ale nějakých 25 g tenhle účinek má.
     Čím se vás Pacifista dotknul, to tedy nechápu, jen přece napsal, co jí pro zdraví on, a nemyslím si, že by to psal, kdyby se zmítal každé 3 měsíce v chřipce a měl celou zimu rýmu.
     Když si toho rakytníku dáte 100 g večer, tak do rána nebudete spát, a nijak se nebudete cítit unavená.
     Zkuste si to…..

      • vittta

       V r.2014 by také asi byla děsná prdel, kdyby někdo napsal, že na Silvestra přepadli, okradli a znásilnili stovky ženských.
       Dneska ovšem by si takovou prdel nikdo nedovolil napsat.
       A víte proč?
       Protože mezitím si PL a Putin takové události v Německu vymysleli.
       Všichni jsme Charlie!

      • pacifista

       Tresen, je vidět, že je s vámi legrace. Čas od času není na škodu téma odlehčit. S těmi kapry jste mne tedy dostala, od smíchu se mi otřásá bránice ještě teď. Jinak vám musím sdělit, že o nemocech raději nečtu nic dopředu. To pak mám pocit, že každou nemoc o které se píše mám. Proto dodržuji opatření zavedené z mojí strany a sice vyhýbat se prvoplánově řečem i článkům na dané téma. Považuji to za prevenci. Jo a toho rakytníku si beru 10 bobulek každý večer a úplně to stačí. Píší sice, že na pokrytí denní dávky vitamínu C stačí 5 bobulek, ale já to sichruji. Z mé strany je pojídání tohoto plodu čistý kalkul. Nechce se mi zvyšovat lékárnám zbytečně tržby za vitamíny poté, co se mi před léty dostal do rukou časopis Zahrádkář a tam bylo prozrazeno vše o rakytníku řešetlákovém asi na dvou stránkách. Tak si říkám: „Proč si kupovat za peníze vitamíny, když zde mám úplně zadarmo vitamínů hafo a tělo je určitě přijme. U Těch chemických je to s otazníkem.“ No a jak vidíte, osvědčilo se to a tak to dělám dodnes. Zduste to, uvidíte. A ještě se vám budou lesknout vlasy. To jako žena určitě oceníte.

 2. Ondřej

  Kdo strávil Silvestr jako já a došel až do silvestrovské zóny na Mainkai a prošel se po Eisener Steg pak ví, že toto místo bylo nejbezpečnějším a nejspontannejsim místem oslav příchodu Nového roku. Možná to z dálničních odpočívadel jako Lindau vypadá jinak, ale děvčata zde opravdu spontánně slavila Silvestr a vůbec žádnou roli nehrálo šampaňské a tradiční rýnské, kterého se tam mnoho vypilo. Popral bych všem, co se snad chtějí přesvědčit na vlastní oči, aby se příští víkend sjeli na oslavy otevření unikátní expresionistické vystavy Ludwigu Meidnerovi zasvecene exelantstvi a boji proti nacismu. Na Schweitzerplatz do Berlina určitě trefíte. Mimochodem ten pán, po kterém se toto náměstí jmenuje obětoval svůj život pomocí „negrum“.

  Takže ještě jednou příjemný Novy rok z Německa.

  • Kamil Mudra

   Věřím Ondřeji, že jste si svého Silvestra spolu s bezpečně separovanými ženami dobře užil. :-)

   • vittta

    Chránili ho po zuby ozbrojení policisté a vojáci.
    Aby se necítil bezpečně!
    I to je čas od času evropská tradice.
    Mně se ale ale tenhle zvyk ani za mák nelíbí!

   • Ondřej

    Přesně tak. Jen ty ženy si tak nějak dělaly co chtěly a pro případný flirt s muži si vybíraly ony s chtějí a s kým ne. To je u nás taková tradice vypestovana protestanstvim, že ve skutečnosti si žena vybírá komu chce věnovat své sympatie a náklonnost a komu ne. A věřte tomu nebo ne, asistenci policie k tomu nepotřebuje vůbec. Zkuste to i v Česku a určitě se zlepší i statistiky o domácím nasili a počtu rozvodu kvůli alkoholu, gamblerství nebo nezajmu muzu o výchovu dětí atd. Nakonec kdybyste vzali pár eur které byste utratili za služby v centru mesta v okolí Zeil a An der Hauptwache zjistili byste, že vám je poskytují firmy multikulturní podstaty s většinou původem cizincu. Ovšem dnes tvořící integrální část kosmopolitní komuny obyvatel města, kterému si říká ‚Big Ebble“. Když do toho Nemecka opravdu nekdy zajedete namísto cteni zpráv od „velmi dobrých znamych“ nebo z Parlamentních listů, zjistíte, že vám tyto vaše zdroje neříkají pravdu a to mnohdy právě proto, že podobné jako vy ani oni tyto místa nikdy nenavštívili. Vemte s sebou někdy i vitttu, abyste se lépe domluvili:-)

    • vittta

     No já nevím….
     Nebyla ta reakce s tisíci ozbrojenců a samostatných zón pro ženy, či jinde ty skvělé náramky pro ženy, reakcí právě na to, že si ženy tak úplně nevybíraly, s kým by chtěli flirtovat, či mít sex?
     Nebo si ty útoky na ženy- i hromadné- vymýšlejí PL, a na základě těchto nechutných výmyslů poslali vyspělé západní země do ulic ozbrojené policisty a vojáky?

     • Ondřej

      Kde jste viděl tisíce ozbrojencu, v Německu? Kde, místo, ulice čtvrt? A už netrapte Kamila aby vám dělal sekundanta v Jirotkove uvádění románových příběhu na pravou míru. Protože vy jste v Německu nic nevidel, protože ani jste ani nemohl…Ztrapnovat se vasimi pokusy o „diskusi“, jak vy tomu říkáte, zde nad zahraničními událostmi už Seal hezky nazval předčasnou ejakulaci a já bych být vámi neplytval něčím, čím můžete „obohatit‘ někoho jiného a jinde než jsme my tady:-) Trump si to může dovolit, protože na Twitteru k tomu má limitovaný počet znaku a publikum z rezavého pasu a jižanské supremacisty, jejichž IQ skutečně vaší babicce nebude sahat ani ke spodničce.

      • Nerevar

       Že jsem tak smělý: bylo by podle Vás lepší ty podlidi z rezavého pásu (a jižanské supermacisty) poslat do plynu, nebo je jen nechat pochcípat hladem?

       • Ondřej

        Nejlíp jim bude ve fabrice na výrobu oceli za 3 USD/ hod. v Pennsylvanii jako za Johnsona když byla válka ve Vietnamu. Viděl jste Lovce jelenů? Zbytek se vejde do Sing-Singu za trestnou činnost proti občanskému soužití, případně horší jako najíždění autem s cílem zabít jako při manifestaci demokratu proti fašismu v Charlottesville.

        Stačí nebo se ještě zeptate jestli bych je nenamlel do masokostní moučky, nepostrikal chlorem či nepustil na ne sarin?

        • oh

         Teď bych měl jednu otázečku já, elitní vzdělanče. Na které elitní škole vás naučili tu manýru okecávat dnešní problémy pomocí poměrů a platů z doby před nějakými padesáti lety a kriminálu?
         Váš takzvaný liberalismus, levicovost i humanita zjevně končí u toho, že se na bezpečnou vzdálenost módně dojímáte nad osudy migrantů z islámských zemí, zatímco ten ostatní póvl Vaší Liberální Vznešenosti jen překáží v rozletu (nejspíše Rozletu 4.0 .-) )

         • Ondřej

          kdepak jen těmi co nestydatě lžou o faktech v publikovaných německých cenách pro průmyslové odběratele jak jsem vám již několikrát doložil oficiální statistikou jediným kompetentním orgánem, německým energetickým regulačním úřadem publikovaným na webu das Bundesministeriums für Wirtschaft und Energie.

          Stejně jako teď máte problém mít aktuálnější informace než ty co opravdu platily před 50 lety (pro ovšem tisk který jste patrně četl povinně a dělal z něj výtažku na závodních schůzích). Jistě dělat za 3 USD/hod. je už minulost, nikoli však 50 let stará ale ještě nedávná, vzhledem k tomu, že dnes je to 7.25 USD.

          „Most agree that wages at many companies are too low. What remains controversial, however, is the best way to address the problem. Cooper and other researchers argue that the current federal minimum wage of $7.25 per hour is inadequate for the vast majority of low-wage workers to afford the basic necessities of a moderate standard of living. Workers in low wage jobs tend to be older and more educated today than in previous decades. Yet, lawmakers have “updated that wage floor so infrequently or so inadequately that the lowest paid jobs today pay a lot less than they did a generation ago.”

          https://www.huffingtonpost.com/entry/the-10-companies-that-pay-americans-the-least_us_55e9aa0de4b093be51bb378c

          přeložím vám tuto větu, abyste pochopil, že za Johnsona byla naproti tomu v té Pennsylvánii oproti dnešku ještě stále dobře…

          „Přestože zákonodárci „navyšujíi mzdové minimum (doslova dno), tak to dělají málo často resp. neadekvátně (výši současných cen), že dnes se platí u nejhůře placených míst mnohem méně, než se platilo o jednu generací zpátky.“

          Pan Trump snížením daňové zátěže miliardářům (tedy mj. sobě a své rodině) sleduje to samé co pan Kalousek a před ním pan Topolánek u svých daňových reforem. Chápu, že jste mu fandil. i když nemyslím, že by vám tato reforma jako i mnoha Čechům přinesla něco pozitivního, ba právě naopak, ale podle všech statistik, se za něj propadlo do chudoby o 1.4% lidí více než je dnes na asi nejlepších číslech, jaká kdy byla. Možná vám to nevadí a jste jako většina Čechů, že jim spíše vadí dávky pro chudáky a cítí se bohatí s platem který máte v Česku na úrovni 973 €. I ten íránský prodejce látek v Metru bere více. 973 € to je plat o poličku horší než má v Německu uklízečka. – A TEN MÁ U V ČR JEN ELITA. Takže nad chudáky jako jste vy se dojímám stejně, jak vidíte.

          Mně to tenkrát naproti tomu vadilo a to velmi, proto jsem volil ČSSD, jmenovitě Sobotkovo křídlo, kterému se podařilo za své vlády tento trend zvrátit i když se mu nepodařilo přimět svého spoluvládce Babiše, aby ostudnou rovnou daň která platí jen v zaostalých východních postkomunistických zemích, zrušil a zavedl mzdovou progresi. Jako je ve všech nejbohatších zemí světa, a jakou měli v programu američtí Demokraté a naše ČSSD. Takže chápu,že v tomto jako příznivec snižování daní bohatým máte za póvl Američany co díky oligarchizaci US politiky skrze největší počet miliardářů ve vládě historii USA a snižování daní zchudnou. Snižování daní miliardářům rozhodně k lepším platům pro dělníky nepovede, na to vemte jed:-)

          I když nechápu proč to děláte, ale je to vaše právo chtít horší plat než mají lidé v západní Evropě pro sebe. Ale neupírejte právo na důstojný život jiným. Ať je to garance dostupné zdravotní péče jako byla Obamova reforma zdravotnictví, tak progresivní daň pro bohaté americké firmy včetně bank a onoho vojensko-průmyslového komplexu, kterou chce Trump zrušit přisypat dolárky od chudáků co dělají za 150 korun na hodinu. Ano, za to by nedělal ani ten syrský uprchlík, nad kterým se tak dojímám.

          Mějte hezký zbytek dne.

          • oh

           Co to melete za kraviny? Už jednou jsem vám tady napsal, že s vámi nehodlám i zde začínat únavnou a zbytečnou diskuzi o zákoutích německé energetiky. (Pokud jste něco z toho, co jsem napsal jinde, dosud nepochopil, můžete si to klidně na Terase vyhledat a zkusit si to přečíst znovu, pomalu, a slova, kterým nebudete rozumět, si vyhledat ve slovníku..)
           Předpokládám, Mr. Fake News, že moje „fandění reformám pánů Topolánka a Kalouska“ jste schopen doložit asi stejně jako svou konstrukci o Sputniku a údajném homosexuálu Macronovi toužícím legalizovat sex s dětmi, nebo přečíst jedno číslo z posledního řádku vámi odkazované tabulky a odpovědět na jednoduchý dotaz, či dokonce nepoznat rozdíl mezi šířením hoaxu a zprávou o vzniku hoaxu.
           Jinými slovy, drze lžete, vymýšlíte si a provokujete. Jenže, pane velkododavateli vyumělkovaných póz a okopírovaných článků, já nemám zájem o vaše slaměné panáky, ani o vaše uzené sledě.

       • vittta

        Hlavně nám je necpěte sem, Ondřeji, i když vám to tam tak skvěle funguje.
        To bych rád zdůraznil, že moje trapné pokusy o diskuzi tady, mají tenhle cíl, ne nějak snižovat skvělost života v Německu, Švédsku či Francii.
        Žijte si skvěle dál, ale negry si tam nechte, aby jste si žili ještě skvěleji!

    • Kamil Mudra

     „Přesně tak. Jen ty ženy si tak nějak dělaly co chtěly a pro případný flirt s muži si vybíraly ony s chtějí a s kým ne…. Zkuste to i v Česku „ Ale Ondřeji. Takhle to přece funguje i u nás (a nejenom). To jste si toho opravdu ještě nevšiml? Tu iluzi o dobývání nám ženy poskytují jen pro pošimrání našeho ega. A je tomu tak odjakživa, nejspíš ještě před náboženstvím – to protestantské nevyjímaje. :-)

     • Ondřej

      Je mi líto, nevšiml. Ostatně není to poprvé co bych si měl všímat něčeho, na co jste vy snad hrdý a já bych u toho styděl nebo mi bylo trapně dělat podobné věci.

      Slýchám od českých žen stížnosti na nekultivovanost českých mužů. jejich oplzlé sexistické poznámky na pracovišti až případné fyzické obtěžování na vánočních večírcích, na které proto raději ani nechodí. Je to obdoba socialistického MDŽ. Kecy zůstávají stejné jako tehdy o roli, ženy matky, ploditelky a pečovatelky (nejen dětí, ty časem vyrostou a jsou samostatné, chlapovi musí strčit jídlo až pod nos, nenajde v lednici ani sklenici okurek).

      Proč jsou muži na Západě a Východě rozdílní a jak jej ženy vnímají? Tady máte pár příkladů, a nefrfnějte že takhle to není, že tyhle názory tu kazí městské intelektuálky s poněkud náročnějším hodnotově kulturním vhledem na společnost, holt jen s tradičním vzorkem „obvyklým“ pro nazírání na svět založeném na nízkých pudech ten západ nedohoníme. Tedy pokud máme zájem o úroveň ekonomickou, právního státu a politické kultury jaká je v Německu či Švédsku a nemáme ji naopak za dekadentní a přehnaně korektní.

      http://www.dama.cz/laska-a-vztahy/cecha-uz-nikdy-v-zivote-20146

      jeden kritický pohled činící rozdíl mezi mentalitou muže vyrostlého na východě v komunismu a toho na západu v liberální demokracii je zde. Nicméně velmi se mi líbil tento dosti zjednodušený. Který vzniká ponejvíce na pracovišti.

      „Vždy přicházel do práce pěkně upravený, voněl, měl vždy dobrou náladu, byla s ním legrace,“ přiznává třicetiletá Jarka. „Tak silně se lišil od mého manžela, věčně navlečeného v teplákách, polehávajícího na gauči.“

      Ostatně je to součást článku, který dává k dispozici statistiku že 90% lidí si v práci rádo zaflirtuje. To je na západě nemyslitelné. Už vůbec přístup k iniciativám jako #MeToo a jednoznačné kajícné přijetí viny usvědčených mužů a společenský konsensus, že takové jednání je hodno společenského odsouzení. A víte v čem je nebetyčný rozdíl? Že Češi se s tím samým mezi přáteli chlubí, chlapi v hospodě mimo fotbalu o ničem jiném nemluví a je ještě druhá věc. Když se někdo na vánočním večírku opije, hluboce se za to stydí, ne nebere to jako „lidské selhání“, ale jako OSOBNÍ SLABOST A VLASTNÍ latenci neschopnosti řešit nějaké osobní problémy. Jak je tomu u nás asi víte sám nejlépe a možná mi to zdůvodníte „srdečností“,“otevřeností“ nebo „pohostinností“. Psychologové vám řeknou něco diametrálně jiného. Slabost, nízké sebevědomí, mindráky a diagnosticky je to normální závislost. Je mi líto ale v tom co vy snad vidíte, jako „citové pohnutky“ a „lidskou upřímnost“ (včetně různé posilování si vlastního ega skrze ženy, tedy obecně slabší a znevýhodněné) to já naopak beru jako projev pokleslosti ne-li něčeho horšího.

      Už jednou mi kdosi u podobné diskuse u Tarase nazval sucharem, co nepozná lidskou otevřenost a obyčejné věci, a já vám řekl, že jestli to má být toto – pak opravdu o podobnou „rekultivaci“ na tradiční českou „zemitost“ opravdu nestojím. A podobně to mají i ženy na západě. Nenechají si líbit od mužů ani od společenského nazírání na jejich „roli“ či nějakou společenskou „povinnost“ vnutit nic z toho co ty české. Promiňte mi tuto moji otevřenost.

      • vittta

       Ten odkaz je hustej.
       Asi nějaká dáma, jako je ten časopis.
       Dejte do placu nějaké statistiky, kolik ženských u nás má cizince a kolik je jich u toho hezkých.
       Moje labuť je krásná žena, intelektuálka a dílem i feministka, ale v tomto ohledu se spolu vždy dobře bavíme.
       Ženská má totiž daleko větší tendenci hodnotit jinou ženskou, a tak je zábavné sledovat, jak se nevábně vypadající ropuchy tahají s cikány a barevnými cizinci, a moje labuť ještě tvrdí, že si ta ženská rozhodně myslí, že jí celé okolí toho rypáka závidí.
       Vyjimky potvrzují pravidlo, ale fakt to byly hnusné vopice, co randili s cizáky a já se přío vyžívám to ukazovat.
       Jinak obecně si láska tak úplně nevybírá, a nijak se nedivím, že si ženská, žijící v cizině najde cizince- i když naopak je to poněkud složitější, protože český muž v cizině hledá ženu těžko.
       Zajedno je jich tam málo- většinou ještě ve 30 nevědí, jestli jsou to ženské, nebo chlapi, hnusné jsou vesměs jak prdel, a když se jim chlap podívá na kozy, tak mají doživotní trauma.
       To je pak těžké se i zamilovat.
       V tom ME-TOO pak máte chybu, nemá tam být usvědčených, ale obviněných.
       Komická je ta Jarka.
       Tak ona si najde chlapa, který se válí v teplákách na gauči, a pak bulí.
       To musí hledat toho, kdo se na gauči válet nebude, a pak…pokud se ze začátku neválel, a válí se až nyní, kdo Jarce zaručí, že se nebude válet na gauči božský cizinec?
       To je otázka inteligence té ženy.
       Moje labuť si příkladně našla mě, vulgárního a rázného (bývalého) ochlastu s dlouhýma vlasama a pestrou minulostí.
       Byla by blbá, kdyby teď právě z toho udělala důvod rozchodu.
       Jó, zapindá si, je nespokojená s tím či oním-ale myslím, že i kdybych byl Ježíš Kristus, byla by nespokojená úplně stejně, neboť ženy jsou už takové.
       Sračkozní žvásty nejsou důkaz ničeho, to jsem kdysi chodil na blog, kde naopak většinu témat tvořilo nadávání na ženské.
       No, ženská je ženská, a když se to chlapovi nelíbí, ať žije s chlapem- a myslím, že by nakonec dopadl velice podobně.
       To samé platí o ženách.
       Cizinci nemohou být lepší obecně už z principu.
       Může si žena najít fakt dobrého cizince, ale zrovna tak si může najít fakt dobrého Čecha.
       Moc jich není, ani tam, ani tady.
       No ale….co jednomu přijde nesnesitelné, jinému se naopak líbí, takže i tohle je jen subjektivní pocit!

       • Ondřej

        …a vidíte Kamile, že hodnotit ženu podle toho, jestli mu přijde krásná anebo jako „ropucha“, „vopice“ nebo jestli její poprsí nesplňuje žádané parametry jak se vyjádřil výše vittta, je přesně ten problém, který o mužích mluví jako o primitivech a buranech přesně v mustru toho – nemyjí se, povalují se v teplácích, řvou, nadávají a někdy nás i bijí…:-)

        Zjednodušení, že když někdo lže, tak i krade, tady mají naopak velmi silnou koincidenci a jsou důkazem „empirické vyváženosti“ daného pohledu zevnitř (jistě od ropuch, frigidek a já nevím jaké „sofistikované“ urážky připouští fantasie maloměstského řemeslníka) úroveň verbálního vyjadřování jako „sračkozní“ jistě každou inteligentní ženu musí potěšit, lingvistky zvlášť a pedagožky musí dostávat návaly štěstí v důsledku „endorfinové“ sprchy, bohužel nemyslím, že by on s tímto pojetím jazykové transkripce svých vnitřních pocitů si mohl připadat lépe než čtenář „psané prózy“ na veřejných záchodcích.Takže paní vitttové přeji něžné a intelektuálně vyvážené manželství i ze strany svého manžela hodný její úrovně…

        P.S. Jinak jestli je paní vitttová opravdu mustr žen-feministky navíc intelektuálky, co jeho slovy „hodnotí“ touto optikou jiné ženy, pqk by mi zajímalo, jak jsou na tom místní diskutérky…Vážně by mě zajímalo jak se díváte na druhé ženy, jak hodnotíte jejich vzhled, vizážistický uplift či a je pro vás trendy modní styling denní záležitostí jako pro paní vitttovou? Nebo nejsou její vyjádření na adresu jiných žen ústy pana vittty poněkud „přefeminizovaná“? Těším se mi vaše odpovědi poněkud rozšíří obzory protože upřímně nevěřím, že takovéto „intelektuálky“ z Teplic byly v Čechách natolik všední záležitostí, že by dokázaly západním Gender Studies institutům a nakonec i selfmademanům západních modelingových agentur tak dlouho unikat…:-)

        • vittta

         Áno, áno, kdo lže, ten krade!
         A já psal, že když se chlap ženské podívá na kozy, ta z toho má doživotní trauma, a vy píšete, že jsem hodnotil parametry poprsí.
         Takže kdo lže?
         Ondřej.
         A kdo tedy krade?
         Ondřej.
         No a moje labuť…
         To neříká ona, ta hodnocení.
         Ta svým šťavnatým slovníkem dodávám já, a ona v tomto případě jen neprotestuje.
         Můj slovník je otřesný, za jistých okolností, ale to jí zdaleka tak nesere, jako to, že umím hovořit relativně vybraně, takže mi nadává, že když umím být velice slušný, proč tedy nejsem takový vždycky?
         No a já jí říkám, že mojí osobnosti je daleko bližší to hulvátství a brutální vulgarita.
         Což je rozhodně pravda, a plno lidé by se věru divilo, jak hezky tady leckdy píšu,(i když spíše u Pana Bavora, protože tady si slušnosti nikdo neváží, ačkoliv…poslední dobou na slušnost seru i tam) a snad by ani nevěřili, že jsem to psal já.
         Ovšem jak to tak bývá, našlo by se i pár takových, který by se divili, jak píšu nevybiravě sprostě, těch ovšem by bylo daleko méně.
         S těmi ropuchami, to už je takový doplňkový artefakt, to se přiznám.
         Normálně nijak nehodnotím člověka podle vzhledu, či věku, ženy obzvlášť ne, ale když vidím ženskou s barevnou hubou, a ještě je ošklivá jak noční můra a nese se jak Sisi, tak jí to přičtu „k dobru“.
         To ale děláte i vy, jmenovitě lze jmenovat příklad mě samotného.
         Vaše trio S+S+O mě hodnotí velice nevybíravě, jako ubohého dělníka, III. cenové, frustráta, zbabělce, falečného vlastence, čuně, a mnoho a mnoho jiných nálepek, aniž by mě kdo z vás, slaboduchých dementů kdy viděl a slyšel.
         V tomto jsou lidé myslím stejní, protože já to tak také dělám, zase směrem k vám, a mám vás za debílky a buzeranty a namistrované nuly a kritiky všeho bez vlastních koulí.
         Takže si nehrajte na frajera, jste vnitřně zrovna takový kanál, jako já, kuřbuřtkládo!

        • Kamil Mudra

         Vůbec netuším, Ondřeji, proč se se mnou pokoušíte hovořit o Vitttovi nebo jeho paní. Máte ho tu přítomného, tak se obracejte na něj.
         Ten článek, na který ve svém komentáři odkazujete, spíše vyvrací než dokládá to co v komentáři píšete. Mám dojem že jste na něj odkázal jen kvůli nadpisu, aniž byste věnoval pozornost obsahu a nebo omylem vložil odkaz jiný než jste měl původně v úmyslu.

         • Ondřej

          nebojte už to nikdy neudělám, Kamile, myslím, že je to ode mne vůči vám. ale především vůči němu značně nefér. Jistěže máte pravdu, článek oplývá spokojeností našich žen s tím, jak jsou čeští muži pozorní, mužní a zároveň empatičtí, špatně jsem si jej vyložil, promiňte. Jen ty žabáci a vopičáci jim tam chybí, škoda třeba by při detailním pozastavení nad jejich vnitřní spiritualitou zjistily, že jsou to „kuřbuřtklády“. Tento poněkud lyrický opis jistě ocení příznivci české etymologie a notoričtí polemizátoři s provozovateli otevřených diskusních webů jaké že zásady kanonických pravidel slušné diskuse jsou nepřekročitelné a proč může dojít někdy ke smazání dané reakce nebo až k zavření celé diskuse na webu jako takové…….Někdy vítězství myšlenky nad hmotou popírá sám fakt, že je to ta hmota, tedy alespoň u jistých živočichů na evolučním žebříčku, která ji vdechla život, některé jsou limitovány sekundárními pohlavními znaky, jiné jen „rypákem“ který nemá s dedičnou informací přenesenou na jedince v rámci informace DNA už nic společného. Mějte pěkný den

          • Kamil Mudra

           Mám pocit že ironizujete vlastní odkaz, Ondřeji. Ale mimo oné citace z románu, vyplývá z textu skutečně spíše kladné hodnocení českých mužů nežli záporné. Jak ze strany vyjadřující se psycholožky tak i mezi citovanými ženami. Vámi zmíněnou třicetiletou Jarku jsem v textu nenašel. Nedivte se tedy že mi váš komentář v kontextu s vaším odkazem přijde poněkud zmatený. Stejně tak i vaše spekulace o vítězství myšlenky nad hmotou.
           Že by ve vás ještě doznívalo novoroční slavení? :-)

      • oh

       Pokud to všechno, co jste právě sepsal, skutečně slýcháte na vlastní uši a nekompilujete si to z článků různých „lajfstajlových“ časopisů , pak mohu pouze vyjádřit svůj dojem, že zjevně vyhledáváte velmi divnou společnost. :-)

      • pacifista

       Tedy Ondřeji, když vás čtu, říkám si, že vám z toho „nejebne“ /pardon/. Vždyť jako když slyším někoho co u nás kdysi přednášel marxismus-leninismus. Také tak zaníceně a přesvědčeně, že nad tím zůstával rozum stát. Tím víc, že nikdo nechápal jak ten člověk může tak bezmezně věřit tomu co říká. Nikdy jste o sobě nepochyboval? Možná byste se měl zastavit a chvilku přemýšlet.

 3. Asfalt

  Já nemám čas chodit na fotbal, protože mám stále plnou hlavu Janiky. Pokud byste náhodou už nevěděli, kdo to je, pak Janika je ta, co zde objevila tenkrát před 458 lety a co po nocích špulí pusu, když se k ní na lodi předklání všelijací chlapi. Měl jsem z toho mokré všechny kapesníky, ale i tak si myslím, že bychom měli být k neřestnici shovívaví. Janika totiž měla těžké děctví.
  Již v útlém věku ji unesla čarodějnice. Musela to být čarodějnice až úplně z USA, protože byla moc zlá. Známe Američany. Jakmile někde uvidí ropu, jiné zdroje nebo někoho k oškubání, okamžitě bombardují, lžou, privatizují, a dokonce se ani neštítí dělat z malých dětí sirotky. Janika měla tu smůlu, že hned od narození měla vlasy jak karlovarské prameny. Taky byly léčivé. Není pak žádného divu, že čarodějnice z USA unesla blahodárnou Janiku již v útlém věku, aby ji měla jen pro sebe. Jedině tak je to v souladu se všemi individualistickými neoliberálními teoriemi, co zcela neoliberálně žádný jiný názor nepřipouští.
  Janika pak na tom byla stejně jak Irák po osvobození nebo Česká republika v NATO. Zcela svobodně byla zavřená ve věži, odkud se nemohla ani hnout. A to není všechno. Čarodějnice z Ameriky Janice každý den při vycucávání vykládala, jak bylo nezbytné Janiku zachránit únosem od milujících rodičů, jak bylo třeba zachránit americkými bombami zabité a Islámským státem zotročené oběti tyranie Kaddafiho bezpečného sociálního státu, proč prozápadní teroristé nejsou teroristé, ale jen hodnou opozici, co střílí a podřezává pouze z legrace, proč je řádně zvolený prezident v Sýrii diktáror, který musí jít, zatímco nikými nevolený saudský princ demokrat, co musí zůstat, proč je Nullandovou jmenovaná vláda v Kyjevě demokratická, ale referendum na Krymu, o kterém Američané nerozhodli, nedemokratické, proč muselo NATO za svobodu Kosova láskyplně bombardovat, zatímco na Donbase plácat po rameni zločince střílející do civilistů a sepisovat lidskoprávní petice proti odsouzení za vraždy lidí, proč uprchlíci mohou cokoliv, ale Plestince je možné shrnout buldozerem jen proto, že si dovolili demonstrovat, a proč je třeba mlčet o Jemenu, ale dvakrát týdně mluvit o agresivním Rusku, které sice Irák, Libyi, Sýrii ani nikoho jiného nepřepadlo, ale zahájilo druhou světovou válku útokem na nacistického mírového nositele evropských hodnot, a proto musí Američané dodnes Evropu chránit svými okatými manévry a základnami, což není okupace, protože nejde o sovětské vojáky na Libavě. Kdo to nechápe, nechápe evropské hodnoty, pravdu, lásku, smysl slunečního svitu a úplně všechno milování na světě. Takoví nechápači jsou agenti Kremlu a jeho propagandy, co dělají nepořádek ve svobodně určené pravdě, a proto je třeba sepsat seznamy a tyto nepřátele veškeré svobody zatrhnout. Zváště velcí bídáci jsou Češi, co se přepadeným Němcům za 2. světové dosud ani pořádně neomluvili.
  Trvalo to pak moc dlouho, než Janiku našel statečný Vladimír, co měl přístup k Russia Today, vyšplhal za Janikou na věž, konečně jí řekl pravdu a všecho vysvětlil, i když nedůvěřivá Janika nejprve Vladimíra praštila pánvičkou. Jakmile Janika zjistila, že jí Američanka celou tu dobu jen obelhávala, okamžitě odhásila Českou televizi a nakopla americkou čarodějnici až vyletěla z okna. Tedy, z okna vyletěla ta čarodějnice, ne Janika, aby si tresen s ondřejem zase nevysvětlovali všechno úplně naopak. Kam Janika čarodějnici nakopla, nelze prozradit, neboť nepěkná slova lze používat jen k Rusům a komunistům, jinak se jedná o nesprávnou orientaci nenávisti skutečné pravdolásky, a doba totality, kdy šlo svobodně a beztrestně ukazovat zadek i na americké vojáky, je nenávratně pryč.
  Ihned, jak Vladimír vyléčil bouli po pánvičce, odvedl Janiku zpět k milujícím rodičům, kteří jí poskytli počítač, aby mohla založit náš milovaný server. Někdo by řekl, že to dobře dopadlo, ale já si myslím, že zlá čarodějnice po pádu z věže neumřela. Mám moc velký podezření, že pod pseudonymem tresen dál otravuje slušný a pravdomluvný lidi po celým světě, zvláště Asfalta. Některé rozumy totiž snad ani nelze vymyslet, ty je možné jen našprtat nazpamět z propagandistické příručky, čímž se čarodějnice z USA úplně prozradila.

  • vittta

   Teda to mě zaujalo.
   Má to 5x minus, což svědčí o tom, že to 5 lidí pochopilo a nesouhlasili.
   Dva lidé to též pochopili, a souhlasili.
   Pro mě je to záhada, poněvač jsem to nepochopil, a tudíž nehodnotil.
   Bez urážky….BEZ URÁŽKY jsem si řekl, že si Asfalt asi přihnul, a vytvořil toho neotřelé dílo.
   I kdyby- no a co?

    • Asfalt

     Ano, Asfaltovi hráblo. Nebylo však úmyslem blázna psát jinotaje, ale rovnou výsměch. Pokrytectví z debaty o hranicích je pak jen jednou věcí z cca 18 (teď jsem zhruba napočítal), které se vysmívá.
     Chápu, že tak široký záběr se nemůže trefit do vkusu o ironii mnoha lidí. Jenže ono jde o celkem zásadní věci. Jestliže někdo tvrdí, že povraždění a zotročení lidí bylo pomocí těmto lidem, a ještě k tomu před tyranem, že svoboda a demokracie, jménem kterých se vraždí, jsou skutečně hodnoty reálné politiky a nevidí ty do očí bijící dvojí metry atd., pak je to podle mě absurdní a dost vážná chyba, neboť rezignace na normativní systém ve jménu příslušnosti nikdy nic dobrého nepřinesla. Pokud je takových lidí většina, jak vidím, pak jsem skutečně já ten deviant, vašimi slovy hrábnutý. Máte pravdu a je to pro mne poučné. Nebojte, do blázince se už odeberu bez dalšího doprovodu, sám na to myslím již delší dobu.

     • vittta

      Pokrytectví je většina toho, co se děje.
      Ale co by se vlastně dělo, kdyby se nic z toho zlého nedělo?
      Byli by lidé opravdu spokojení?
      A měli by se rádi?
      Protože my víme jen to, co se děje, a ne to, co se neděje, ale dít by se mělo.
      Mě učili, že lidé jsou si rovni a nezáleží na národu a rase.
      A já tomu věřil, protože jsem viděl to, co se dělo tou dobou, resp. co mi ukazovali, že se dělo.
      V Americe mlátili černochy a Martin Luther King chtěl zasednout s bílými k jednomu stolu.
      Ženy neměly tolik práv a lidé v mnoha zemích byli chudí, daleko chudší jak my, za socialismu.
      To bylo všechno špatné, a já chtěl, aby v Americe nikdo nemlátil černochy, aby ženy měly svá práva, a aby lidé, co jsou chudí, měli více chleba.
      I to bylo správné a nikdo, opravdu nikdo, až na skutečné extremisty to nemohl zpochybnit- s důrazem na to extremisty, protože tito extremisté nebyli vizionáři, ale pouze rasisté, šovinisté a fašisté.
      Jak šel čas, tak práva černých v USA šla rapidně nahoru.
      Jen nemnozí ale chtěli zasednout s bílými k jednomu stolu, naopak, stůl převrátili a plivli bílým do tváře.
      Ženy mají svá práva, ale nestačí to, a dnes je trend, že nechtějí svá práva, ale chtějí právní moc, aby jim nikdo, ale opravdu nikdo nemohl pohlédnout do výstřihu a podržet dveře.
      A chudí nejsou vděční, když jim dá někdo v bohatých zemích najíst a napít, a znásilňují jejich ženy a bodají noži jejich muže, a vnucují jim své náboženství a své tmářství, které si přinesli sebou.
      A já to všechno vidím, a marně mi někteří lidé říkají, že to vidím špatně, že se nic z toho neděje, či že se to děje jedině správně, protože jsem bílý, heterosexuální muž a jsem čímsi vinen.
      A svět se nezměnil k lepšímu, neubylo ani rasismu, ani válek, ani jiných zlých věcí, jen je dělají jiní jiným, což mě ani v nejmenším netěší….
      Pokud se zeptám- co s tím?, pak lidé dělají, že neslyší, a nazávají mě nehezkými jmény a jak psal kdesi výše Kamil, s mnoha lidmi už se ani nedá bavit, protože sebemenší odchylka od správného názoru je špatná, a svědčí též o mé špatnosti, a o špatnosti jiných lidí.
      Děje se vlastně to, co jsem kdysi chtěl, ale člověk by si měl dát pozor na to, co chce, protože…mohlo by se mu to splnit!

    • vittta

     Doufám, že jste se neurazil, to rasistické čuně jsou vám fakt už odpustil.
     Já jsem pochopil, co chcete říci, ale nepochopil jsem ten literální styl, tak se nedivte, že v mě v čas sváteční napadl ten alkohol.
     Ale fakt mě to napadlo, není to nějaká diskuzní finta.

     • Saul

      Teď se přiznám Vitto,že jsem vás asi poprvé,co vás čtu, nepochopil.
      Jinak jsou vaše výlevy tak jednoduché,že to opravdu není problém.
      Tentokrát ale nevím…
      Leda by to bylo tak,že vám někdy Asfalt napsal,že NEjste rasistické čuně.
      To byste mu měl co odpouštět.

        • Saul

         Omyl priteli.
         Nectete vy mne.
         Uz jsem vam jednou napsal,ze vetsinou ctu tak vase prvni dve vety(pokud vubec)
         Coz plati a na pochopeni vasich sdeleni je to naprosto dostacujici.
         Nu a vy sam jste se mi pred nedavnem v jednom komentu hned ve sve prvni vete priznal,ze rasista jste.
         Bez nejakych jinotaju,takto doslova jste se k rasismu doznal.
         Ono vam samozrejme taky nic jineho nezbylo.
         Doufam,ze nebudete na mne chtit konkretni odkaz a pamatujete si to.
         Opravdu nemam nejmensi chut norit se jeste zpetne do vykalu,ktere tu po sobe zanechavate.
         Vy ale mozna nebudete obycejne rasisticke cune.
         Vy budete stydlive rasisticke cune.
         Priznate se k tomu jen v afektu ,ve kterem jste ostatne temer neustale,ale v tech nemnohych nanosekundach uvedomeni se za to mozna i stydite.
         Tak vida,berte to jako takovou prvni vlastovku vedouci vas na jeste predlouhe ceste mezi nas,slusne lidi.
         Vydrzte!!!

         • vittta

          Ano, jsem rasista, xenofob a fašista!
          Mám rád Mistra Jana Husa, Jana Žižku, Karla Čapka,T.G.Masaryka,Vladimíra Putina a Miloše Zemana.(a další, ovšem podobné)
          Má bejt?
          Ale nejsem pravičák, to si vyprošuji, a nejsem ani levičák, i to si vyprošuji, kdyby mě snad někdo chtěl takto označit- jako že už se mi to stalo.
          Nesnáším tyhle blbečky, co si děsně potrpí na to, co jsou, a především na to, co jsou ti druzí!
          A ano, samozřejmě, čtete dvě věty, vím.
          Však jsem už kolikrát psal, že jste vysoko nade mnou, víte, znáte, číst nepotřebujete.
          Jen nevím, proč mě za to tak mínusují.
          No sakra tak jim už řekněte na rovinu, jak jste super v porovnání se mnou!
          Vy pořád neznačujete a čtenáři to možná nechápou.
          Mezi slušné lidi se neženu, pokud jste vy ten slušný člověk.
          Mám rád lidi spíše …přirozené, než …(ha,ha) slušné.
          Vy vycházíte z toho, že nemít rád ilegální migranty a cigoše je rasistické, a co je takto rasistické, je špatné.
          Podle mě je takovýchhle rasistů 9 Čechů z 10.
          Proto také tak vřeštíte, že je třeba zbavit moci lůzu a nevolit Miloše Zemana, jenže u toho nějak zapomínáte, že je těchhle rasistů 9 Čechů z 10.
          Říkáte to pořád, ale zároveň na to zapomínáte.
          Jsem nic méně rád, že postupně vyjevujete svůj politický názor, pod mou taktovkou, samozřejmě.
          Politický oponent je u vás čuně….(atd..) vy asi nebudete tak úplně demokrat, co?
          A nakonec, nejsem váš přítel, buďte od té dobroty, a vynechte tohle označení.
          Rasistické čuně je v pohodě, ale být vaším přítelem, byť třeba jen pro někoho, kdo to tady očkem přeletí, to by se mně hluboce dotklo!

          • vittta

           Jo a aby nezapoměl, nacista také nejsem.
           Naopak!
           Proto vás také přímo nesnáším!

         • Saul

          S tim nacistou vam to moc neverim,ale ze mne nesnasite,to zrejme pravda bude.
          Co se da delat.
          Tak dnes uz vas nebudu zlobit at vam nepraskne zilka a dame si nejaky pratelsky rozhovor zase priste.
          Preji vam hezky vecer mily Vitto.

          • vittta

           Hlavně mě neukazujte červenou kartu!
           Zeman stejně vyhraje!
           Blééé!(vyplazuju jazyk)

 4. Ondřej

  Koukám že pozorovatele z dálničních odpočívadel Lindau a Ansfelden asi jenom projížděli a v tom Německu se ani nezastavili a netuší jak ten zlotrily kapitalista překonává socialismus v zaměstnanosti. S tím jsou spojeny i vyšší odvody do sociálních systémů a díky tomu vznikají i přebytky na daních, loni to bylo 12mld.€..

  A dělník má dnes nejlepší ekonomické a sociální zázemí jaké kdy měl. Je jich pořád nedostatek a dostává roční platove valorizace kolem 4%, jeho kupní síla je dnes taková, o jake se mu mohlo v 70.letech v dobách ropných krizi jen zdát protože tehdejší platy znehodnocovala díky stoupající ceně ropy i vyšší inflace. A dnes? Ceny ropy jsou nízké jako jindy díky americké těžby z břidlic a inflace je téměř záporná. Říká se jí „zlevňování“ odborne – deflace. Proto se také dnes dělníci nebouří, ale jsou spokojeni. Ponejvíce volí tradiční SPD ale dnes daleko více než dříve i CDU/CSU, která se stala levicovou alternativou dnes zkostnatělé SPD. Pravice je dnes v Německu už jen v provedení fašistické ultrapravice. Gauleteři, pardon Gaulandi a spol.

  Zaměstnanost v Německu je rekordní. Pracuje více cizinců, žen i seniorů

  Zaměstnanost v Německu se loni zvýšila nejvíce za deset let. Počet pracovních sil se zvýšil o 638 000, což je o 1,5 procenta, a dostal se na rekordních 44,3 miliónu. Vyplývá to z úterních údajů spolkového statistického úřadu. Důvodem vzestupu je růst zaměstnanosti cizinců, žen a seniorů. Řada sektorů se ale dál potýká s nedostatkem pracovních sil.

  Díky příznivé situaci na trhu práce tak spotřeba nahradila vývoz na pozici hlavního motoru růstu největší evropské ekonomiky.

  Německý ekonomický institut Ifo soudí, že vzestupný trend bude pokračovat a zaměstnanost se dostane na další rekordy. Letos by měla činit 44,8 miliónu osob, příští rok 45,2 miliónu.

  Od září do listopadu loňského roku činila míra nezaměstnanosti v Německu 5,6 procenta, což je nejméně od znovusjednocení země v roce 1990. Data za prosinec zveřejní statistický úřad ve středu.

  Německá ekonomika, kterou táhne zejména spotřeba, státní výdaje a export, vloni vykázala růst už osmým rokem. Vláda očekává, že bez úpravy o rozdílný počet pracovních dnů loni růst činil dvě procenta. Centrální banka podle očištěných údajů počítá s růstem o 2,6 procenta, na letošní rok předpovídá růst o 2,5 procenta.

  Viz tato zpráva o zaměstnanosti v listopadu ve Westdeutsche Zeitung publikována na Nový rok.

  https://www.google.cz/amp/www.wz.de/amp/home/wirtschaft/bundesagentur-mit-55-milliarden-plus-1.2586756

  proto Angela překonává dnes rekordy, o jakých se Brandtum a Schmidtum mohlo jen zdát. Levicový terorismus tehdejší doby dnes střídá plíživá podoba pravicového extremismu. Naštěstí převážně jen v NDR.

  • Kamil Mudra

   „… a netuší jak ten zlotrily kapitalista překonává socialismus v zaměstnanosti“
   Za socialismu byla nulová nezaměstnanost. Tedy překonat ho v zaměstnanosti to už je opravdu frajeřina. :-)

   • Ondřej

    Pro vás možná. Stejně jako nulový výskyt pornografie, drog a žádná prostituce.:-) Z marxleninské propagandy máte na výbornou. Teď je otázka, jestli těm lžím věříte anebo za jejich šíření pobíráte nějaké palmáre. A pozor, evidentně si navíc pletete pojmy, zaměňujete zaměstnanost za nezaměstnanost. V socialismu nepracovalo více žen než dnes například. Zato třeba více adolescentů, tedy z něčího pohledu dětí. Děti od 17 let tehdy běžně pracovaly. Po dvouletých učňovských oborech. Dnes jsou studenti coby plnoletí ještě stále ve škole s nedokončenou školní docházkou. Ale to jsou jen detaily, nebudu jimi obtěžovat. Zajímavější budou více souhrnné statistiky. Ty vám samozřejmě rád předložím kdykoli, kdy bude zapotřebí vaše mýlky uvést na pravou míru.

     • Ondřej

      ohledně nezaměstnanosti za socialismu píše velmi zevrubně paní Říhová, která ji osobně zažila. Jaké další statistiky byste si přál. Délku mateřské dovolené za socialismu a dnes? % zaměstnanost žen za socialismu a dnes?

      https://legacy.blisty.cz/art/52096.html

      jinak zde se píše totéž co už uvádí paní Říhová.

      Nezaměstnanost však existovala i za komunistů. Odhaduje se, že se pohybovala zhruba mezi 3 až 5 procenty. Byla však dobře utajená a tito lidé samozřejmě neměli žádné příjmy (sociální dávky).

      Kdo tedy byl nezaměstnaný?

      1) lidé, kterým byla znárodněna (státem odebrána) firma a majetek (viz. Podnikání)
      2) matky invalidních dětí, které odmítly dát dítě do ústavu a musely tak o něj celý den pečovat
      3) lidé, kteří se vlivným osobám „nelíbili“ (např. nevolili tak, jak si přáli komunisté)
      4) ti, kteří si to uměli zajistit (a věnovali se podnikaní načerno, např. veksláci, hazardéři atd.)

      • Kamil Mudra

       1) Lidé, kterým byla znárodněna (státem odebrána) firma a majetek tím nijak nebyli zbaveni práva na práci.

       2) Matky doma s dětmi byly buď na mateřské dovolené nebo (po zkončení md) tzv. ženy v domácnosti. Okolo možnosti zůstat doma kvůli péči o rodinného příslušníka (nemuselo nutně jít o invalidní dítě) bylo dost „papírování“.

       3) Součástí perzekuce lidí „kteří se nelíbili“ bylo, pravda, jejich propouštění z takové práce kde by se mohlo líbit jim a to pod různými záminkami. Avšak současně si tito lidé museli shánět novou práci dostatečně rychle aby, rovněž v rámci perzekuce, nebyli popotahováni za příživu.

       4) Ti co si to uměli zajistit:
       Sem patří hodně lidí, protože způsobů jak toho dosáhnout bylo vícero. Ovšem pro vaši statistiku jsou, dle mého mínění, tito lidé nepoužitelní jelikož většina z nich nějakým způsobem oficiálně zaměstnána byla. Buď tzv. „na volné noze“ (převážně umělci všeho druhu, překladatelé atp.), nebo coby zaměstnanci, kteří si nějak zařídili toleranci vlastní absence, nejčastěji tak že nadřízenému přenechávali svou výplatu nebo její významnou část protože měli nějaký jiný (nelegální) příjem, oficiální výplatu i násobně převyšující.
       Další možnost vedla přes neustále prodlužovanou pracovní neschopnost (v mnoha podobách) zařízenou přes podplaceného doktora nebo dosaženou vlastním přesvědčivým divadýlkem aby člověk dostal „papíry na hlavu“.
       No a pak ještě „paničky v domácnosti“, ženy dobře vydělávajících protějšků, které zůstávaly doma pod různými záminkami (nejčastěji péče o někoho) ale nepoužily některou z výše uvedených možností.

       Takže, ty co si svou nezaměstnanost „pracně zařídili“ mezi nezaměstnané já nepočítám a to i z toho důvodu že jsem k nim v nějaké etapě svého života patřil a také využil některé „finty“ (když jsem si zařizoval delší volna někdy i několika měsíční pro své toulky). A „ochutnal“ jsem si vícekrát i tu „trojku“ z vašeho seznamu. V obou případech jsem se pohyboval mezi lidmi ze stejné „kategorie“ takže mám jak vlastní tak i zprostředkovanou zkušenost.
       Nicméně, s paní Říhovou souhlasím a i po tom co silně zredukuji množinu nezaměstnaných odebráním těch dobrovolných, stále tu nějaká malá množina nedobrovolných zbývá. Tedy si sypu popel na hlavu a svůj výrok o nulové nezaměstnanosti v socialismu opravuji na téměř nulovou.

   • oh

    Soudruzi kapitalisti si dělají v Německu někde chybu. Asi by neměli připustit takové bezuzdné řádění Putinových trollů a hekrů v ARD a na dálničních odpočívadlech. :-)

    V Německu přibývá čím dál víc chudých lidí, přestože mají práci, většinou ale jen na částečný úvazek. Ve statistikách jsou tato pracovní místa slavena jako úspěch, ale zblízka se ukazuje jiný obraz: stále více lidí pracuje a přesto zůstávají závislí na sociální pomoci a potravinách zdarma.
    http://www.tagesschau.de/dev/anthony-103.html

    Stále více a více starších lidí v Německu je nuceno přijímat sociální pomoc ve formě potravinových balíčků zdarma, což je podle zpravodajského programu Tagesschau alarmující stav.
    Před deseti lety nebyl problém tak akutní – z odhadovaných 25 milionů důchodců v Německu pouze 12% bylo považováno za potřebné. Nyní se toto číslo zdvojnásobilo. Dalším ukazatelem zhoršení situace je počet starých lidí, kteří s obtížemi nalézají peníze na nákup potravin.
    http://www.tagesschau.de/tafeln-immer-mehr-rentner-101.html

    • vittta

     Prosimvás…
     To je takový německý zvyk, ten optimismus.
     Ještě na podzim 1944 byli Němci na dosah vítězství ve II. světové válce!

    • Ondřej

     Určitě němečtí důchodci závidí českým důchodcům ty jejich ceske důchody. Stejně jako obdivovatele Kalouska ty současné Trumpovy refformy.Američtí důchodci co potřebuji lékařskou péči si díky panu Trumpovi take polepsi. Jen nechápu, že ti němečtí důchodci neemigruji k nám do Česka nebo se nepřihlásí k Trumpovy o ty jeho potravinové lístky. Papání od Monsanta je mňam:-). Stejně jako čeští „loukostaci“ zaměstnání u Babiše nebo u Mosteckých uhlířů, mají perspektivu si díky svým vydelkum stát se deveckami a čeledíny z 19.stoleti. Budou moci i bez maskérů a kostimeru hrát kompars v novém díle v Zámku a podzámčí od B.Nemcove.

 5. vittta

  Tenhle odkaz se určitě bude líbit triu S-S-O.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-tu-jeste-nebylo-African-se-vetrel-do-porodnice-a-Radeji-necist-518480
  Pokud někdo nepovažuje PL za dost seriozní, nechť klikne na odkaz v italštině na italské médium v článku.
  Myslím, že by měly zpozornět především ženy se zálibou v multikulturismu.
  Ten Somálský muž tak toužil být s ženou u porodu jí ku pomoci, že vzal zavděk i ženou cizí.
  Pro jistu si u toho honil ptáka.
  Zdá se, že veřenou masturbaci mají multikulturisté ve značné oblibě, takový Kohout si vyhonil péro do svěcené vody v polském kostele.
  Podle mě je to deviace, ale…raději mlčet, teď je ten rozšířený paragraf o nenávisti k sociální skupině, aby veřejní honiči péra v porodních sálech či kostelích (skupina Pussy Riot v pravoslavném chrámu rovnou šoustala) nebyla jen nějaká sociální skupina!

 6. Ondřej

  Z vás? Vždycky:-) Ale jestli vám to nestačí pak si holt budete muset vystačit s faktem, že ač byla nulová nezaměstnanost platy které socialismus generoval nestačily na to, aby se lidem žilo lépe než v západních státech, kde v té době i nějací ti nezaměstnaní skutečně byli. Naproti tomu situace dnes jen kopíruje tu minulou i když už ne v tak fatálním rozdílu, jako když člověk vyjel na západ v r. 1989 a vezl s sebou konzervy s paštikami, protože ani na to jídlo tam za svoji výplatu neměl. A jak říkám, nezaměstnaní v Německu hlady neumírali a žili si skromněji, ale pořád lépe než chudáci východní Němci, co jim stálo za to utéci bez jakéhokoli majetku s jedním kufrem do NSR. Opačně utíkal jen Dean Reed. A zaplatil za to svým mladým životem, ale to je už zase jiný příběh.

  Mějte hezky den a nebuďte smutný že vás společnost s vašimi, eh „názory“ nebere jako partnera do diskuse. Víte, na Wannsee se také „nediskutovalo“. Tak se překládaly řešení. Konečná řešení, německy Endlösung.

  • vittta

   Tedy jste první, kdo tady zmínil, že za socialistické platy se žilo lépe jak na západě.
   A zmínil jste to tak velkolepě, že jsem úplně znejistěl, jestli to tady disktéři netvrdí.
   Při zběžné kontrole jsem zjistil, že ne.
   Když budeme důslední, mnozí Čechoslováci žili lépe jak mnozí zápaďané, i s malými platy, ale obecný jev to nebyl.
   A společnost mě jako partnera do diskuze bere, co zase máte?
   Různé frustráty a všeználky pak do společnosti, se kterou bych toužil diskutovat, nijak neřadím, i když se proti diskuzi s nikým nikdy nestavím.
   K diskuzi jsem je vyzýval, to je fakt, ale dobře jsem věděl, že se diskutovat nebude, protože prostě to je jiná kasta a pravidla této vyšší kasty jsou velice přísná, takže se jen tak s někým nebaví….
   To musíte vidět i na sobě, vám je i doktor k diskuzi málo, tomu se říká náročný diskuzní klient.

   • vittta

    No nééé, klidně mě mínusujte, mě neobměkčíte!
    Kašlu na vás, frustráti!
    Stejně nikdo z těch, co mi dali mínus nediskutuje, tak po mě nechtějte, abych vás bral jako diskuzní partnery, fakt ne, sorry jako!

 7. Ondřej

  A pak že to nejde. Vše jde, jen když je vláda k lidu (a ne jen nějaké jedné její části) lidská, protože ty jiné má za méně cennéní anebo v jistých činnostech je nepodporuje (jako třeba speciální rodičovskou dovolenou pro muže po narození dítěte, zrychlení výběru dávek za rodičovské dovolenou pro více vydělávající matky, které chtějí jít rychleji dříve do práce, resp. pro rodiče co se rozhodne být po mateřské na rodičovské „dovolené“, v ČR z 97% žena z důvodu nižších VÝDĚLKŮ) – tak vláda Islandu toto tabu už prolomila – zákonem. Prostě není možné, aby proto, že se někdo narodil s jinými pohlavními orgány byl trvale diskriminován až do důchodu – resp. do smrti.

  Je to jako byste měli mít doživotní cejch, jinou barvu kůže, tvar očí atd.). Doufám, že EU se toho ujme jako závazné lidskoprávní regule, chránící v současné době občanskou VĚTŠINU žen (tvoří v ČR 54% populace oproti mužům) před ZVŮLÍ menšiny. Protože ta má v rozhodujících orgánech cca 78% převahu v orgánech státní správy jakož i zákonodárném sboru. Takže spoléhejme na EU, že nás ochrání před našimi totalitářskými politiky, OLAF, jak se zdá, už tak učinil a je jen otázka času, kdy resultát, že Babiš okradl občany západních zemí o dotaci patřící ne jeho soukromé (doslova kolotočářsky RODINNÉ) kapse, ale že dané peníze zaplacené Němci, Francouzi, Nizozemci a Švédy (tedy lidmi kteří byli vychováni že lidem ze zemí postižených válkou anebo krvavými diktátory se musí pomáhat, ať jsou muslimové nebo židé nebo ateisté prchající před komunisty -právě tato etnika/náboženství byla nejvíce v minulosti perzekvovaná diktátory, jinak platí samozřejmě pro všechny lidi planety, ale pro příklad jsem uvedl právě ta v minulosti nutností emigrace za účelem spasit holý život nejvíce postižená), měly sloužit na veřejně prospěšné účely.

  Island jako první země světa zakázal platit ženám méně než mužům

  Na Islandu začal v novém roce platit zákon, podle kterého nesmějí firmy platit ženám na stejné pozici méně peněz než mužům. Všechny firmy s více než 25 zaměstnanci na to budou muset mít certifikát od státních úřadů. Informoval o tom server Světového ekonomického fóra (WEF).

  http://www.independent.co.uk/news/business/news/iceland-gender-pay-gap-illegal-men-pay-more-women-income-salary-earn-a8139141.html

  Zákon vstoupil v platnost v pondělí, první den nového roku. To bylo oznámeno už dříve, na Mezinárodní den žen, dne 8. března loňského roku.

  Legislativa byla podporována středopravicovou koaliční vládou Islandu společně s levicovou opozicí v parlamentu, kde téměř 50 procent členů jsou ženy.

  Chtělo by se říci, že embéčka a další ojetiny stojící zaparkované na německých dálničních odpočívadlech, by měly podumat co na to islandský dělník, kam dal oči, podporovat takové strany, vždyť mu musí být jasné, že vše toto jde na jeho úkor a je to jen nástrojem kapitalistů na ještě sofistikovanější „vykořisťování“ člověka člověkem…nebo snad obráceně? Bílý heterosexuální muž by se měl vzbouřit, no ni?…:-)

  • vittta

   No tak to je skandál, tohle je prostě nechutná, fašistická drzost!!!
   Píšete, že „Prostě není možné, aby proto, že se někdo narodil s jinými pohlavními orgány byl trvale diskriminován až do důchodu – resp. do smrti.“
   Jak sakra můžete vědět, že člověk s vagínou je ženská?
   Vy se asi na západě moc neorientujete, co?
   To klidně může být chlap, a naopak člověk s ptákem ženská.
   Jste 100 let za vopicema, nekulturní burane!

   • tresen

    Vittto, a co logika?
    Když mají ten zákon, prostě příště dají všem na konkrétní pozici jednotný plat a nemusí se zabývat takovými složitostmi, jaké vám leží v hlavě.

    • vittta

     Jistě, je ovšem otázka, jestli pak za stejné prachy na některá místa ženskou vezmou.
     Takže to asi bude chtít nějaký další zákon, že ženy prostě přijmout musí.
     A tak bude brát 50 kg kopáčka silnic stejně, jako 110 kg pořez.
     Jen se obávám, že se takové práce poněkud zbrzdí, a též prodraží.
     Ony některé zákony dobře jen vypadají.
     Nezdá se to, ale ženská….není chlap!
     Navíc to může ve své podstatě úplně zlikvidovat karierní řády, zákon se bude různě zneužívat, nějaká ženská po studiu bude chtít stejně, jako měl chlap, co šel do důchodu….
     Tyhle zákony bývají leckdy ošemetné….

     • Ondřej

      schválně kolik si myslíte, že je dnes pracovních míst, kde je zapotřebí fyzické síly.

      Dám vám na výběr kolik procent ze všech míst to je, jedno je správně

      a.) 5%
      b) 35%
      c.) 55%
      d.) méně než 3%

      Jestli si myslíte o tom, že jste coby klempíř exot, pak máte pravdu. Je vás totiž ze všech profesí méně než 0,5% všech zaměstnanců. Kdybyste vůbec nebyli, na ekonomiku by to mělo vliv asi podobný, jako by zmizela profese cirkusového krotitele hadů.

      • vittta

       Můžete nás zrušit.
       Na opravu střechy si pak pozvěte IT technika s 3D tiskárnou.
       Nebo nás zrušte a místo klempířů zaveďte operátory střech.

       • Ondřej

        Zruší vás trh – v tomto případě spotřebitelé, já nejsem úředník co rozhoduje o tom co a nebo kdo je dobrý pracant a kdo je žádaný zákazníky.

        • pacifista

         No nevím Ondřeji, jestli jste to trochu nepřehnal. Trh asi nezruší řemeslníky. Ti budou stále potřeba. Už nyní je jich nedostatek, všude jsou jen samí maturanti a VŠ. Jestli se zruší místa díky robotizaci, tak to bude ve výrobě, ale kachlíky v koupelně, oplechování střechy včetně osazení okapů, zavedení topení a vody, vymalování a v první řadě i stavbu domu i když s pomocí techniky, budou muset udělat řemeslníci. To asi nepůjde jinak. Jestli víte jak by se to dalo obejít, dejte vědět. Jedině že by lidé začali žít v zemljankách a nebo v chýších z bambusu nebo udusané hlíny a nebo se stavělo pouze z panelů bez střech. To by ale ti co mají na vlastní bydlení asi nezkousli.

      • vittta

       Heleďte Ondřeji, kolik tak si myslíte, že je-vyjádřeno v %, třeba funebráků či zaměstnaců krematorií?
       To bude asi ještě méně jak klempířů.
       Jejich společenská cena je tedy ještě podstatně menší.
       Už se těším na 3D rakve a 3D zpopelnění rovnou doma u počítače, nebo na pracovišti, kde bude na firemní databázi nahrán speciální program!

       • Ondřej

        Máte pravdu. Znal jste dráteníky? A co, jsou dnes? Kam se podle vás poděli a proč?Stejná odpověď je i ohledně jakékoli jiné, dnes standardně působící pracovní pozice. Ne jistě každé, ale budou jistě takové, co prostě za pár let prostě nebudou buď vůbec, anebo je nebudou vykonávat lidé. A o tom je ten článek. Přečtěte si ten originál.

       • vittta

        No jo…dráteníci.
        Kde jsou teď…no v prdeli, Ondřeji.
        Podle mě je to tím, že nádobí z kameniny a hlíny se už používá minimálně a že když se něco rozbije, tak by dráteník vyšel 10x dráž, jak ta věc nová.
        Jinak samozřejmě máte pravdu, až nebudou na domech střechy, nebude třeba klempířů.
        Nebo až lidé budou žít věčně, rozhodně nebude třeba funebráků.
        Až nebudou v západní Evropě islámští negři a čmoudi, nebude třeba tisíců ozbrojených vojáků a policajtů v ulicích a nebudou třeba ani mazaně ukryté betonové zábrany na místech s velkou koncentrací lidí…..sakra, to jsem trochu odbočil, jako bych nic neřekl.

 8. vittta

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Betonove-zabrany-zmizi-z-Vaclavskeho-namesti-v-pondeli-518536
  Jééé, ti také slyší trávu růst.
  Pár desítek atentátů, a oni staví zábrany.
  Navíc se ukázalo, že několik najetí do lidí snědými spoluobčany vůbec nebyl teroristický útok, ale pominutí smyslů jednotlivce, či běžná dopravní nehoda.
  Konečně je napadlo, dát to pryč, vždyť je větší možnost, že spadnete z postele, a zlámete si vaz, než že vás zamorduje terorista.
  A dáváte si doma vedle postele matrace?
  Nedáváte.
  Tak vidíte.
  Ve vyspělých zemích byl na Silvestra klid, pár aut shořelo ve Francii, v Německu dokonce byli jen dvě pobodané, a zemřela jen jedna.
  Počet sexuálních útoků je pár desítek…
  Podle mě multikulturismus začíná fungovat, stačí na to pár desítek tisíc ozbrojených policajtů a vojáků.
  Možná se v budoucnu dokonce dočkáme, že v Německu či jinde na západě ani nikdo nikoho nezabije!

 9. Ondřej

  Zajímavé konsekvence. Proč se bojí hoši z rezavého pásu a jižané, co jim rychle ruka vyletí při pohledu na státní vlajku, zatímco jim táhne na pozadí, protože jej mají poněkud více „holé“ než lidé na pobřežích a ve městech (co při stejné písni, tedy písni The Star-Spangled Banner naopak klečí:-) a jiní hoši, třeba z Malmö či Stockholmu, jak nám „zasvěcenci“ říkají, kde jsou no-go zony a kde se denně znásilňuje a vraždí, tak tito hoší toto vítají jako příležitost pro ně samotné polepšit si? Proč ten rozdíl tam a onde? Jsou ti lidé ve Švédsku vážně „tak jiní“?

  Deník NY Times vydal zajímavou reportáž o tom, kterak je švédský pracovní trh připraven na postupující robotizaci. Zatímco v USA se obává dopadů automatizace na lidskou činnost podle citovaného průzkumu Pew Research Center 72 % respondentů, ve Švédsku vykazuje naopak 80 % respondentů ve srovnatelném průzkumu pozitivní postoje k vlivu robotů a umělé inteligence. Ze srovnání vyplývají velmi zajímavé konsekvence i pro ČR: nízká úroveň mezd a relativně kvalifikovaná pracovní síla zpomalují automatizaci a ČR tím pravděpodobně zaostává za zeměmi, jako je právě Švédsko. Predikce OECD potvrzují, že ČR je automatizací vysoce ohrožena.

  Není to tak, že se Američtí hoší bojí, protože jim tam Trumpík zavádí kapitalismus 30.let, kdy lidé spali v sudech či prázdných kotlích v odstavených spalovnách, když krize vehnala lidi na ulici prodávat svoji důstojnost, kdy své tělo pronajali jako stojan na reklamy.

  Co naproti tomu má k dispozici švédský dělník, či administrativní zaměstnanec, jenž díky digitalizaci a tzv. „bezpapírové kanceláři“ elektronickému workflow dokumentů a „collaboration & messiging systems“ proste přijdou o práci šanonového shromažďovače lejster, jejichž informační hodnota expiruje zpravidla v řádu hodin od doby než jsou pořízena a dána do oběhu?

  Ano, je to LIBERÁLNÍ sociální stát západní provenience , solidarita a hlavně jednoznačný společenský imperativ, že bohatí jsou povinni se do značné míry podělit s těmi, které pro svůj úspěch a bohatství využívají. To chce duo milardářů Trumpík s Mnuchinem teď v USA změnit. Konzervativní revoluce neocons, proti kterým byli Drábek s Kalouskem jak hodný strejda Atlee a taťka F.D. Roosevelt.

  Navíc co se stane, až EU zakáže spalovat naftu a spalovat uhlí? Co se stane s rozvojovými státy (víme které to jsou) co jsou ze 70 a více procent na drancování země o tuto surovinu, téměř zcela závislé? Co se stane (v EU je to především jedna země, jejíž obyvatelstvo čítá 140 milionů a kterých už před svými vládci od r. 1992 uteklo do euro-atlantického prostoru na 5 milionů tamních obyvatel) a jejichž lidé na hranicích budou skutečným ohrožením, protože budou 100% ekonomickými migranty kteří budou chtít nasytit? Budou kvalifikovaní na to zapojit se do ekonomiky 4.0? Budou natolik vzdělaní, aby zvládli řízení IT systémů a informační společnosti? Nevím, protože toto si dnes nikdo nedovede představit. Dobu, kdy ropa bude bezcenným zbožím, nebezpečným toxickým odpadem, které bude zakázáno skladovat a přechovávat mimo jeho přirozená naleziště pod zemským povrchem…

 10. vittta

  Seal měl pravdu, jsem jen trapná nula- obyvatel.
  I Saška Mitrofanov to říká.
  Nevychází z údivu- a ani jeho přátelé, jak se dokonce i v Praze mohou najít lidé, co budou volit Zemana.
  Skutečný občan volí proti Zemanovi.
  Já ale- volím Miloše Zemana, kolegu xenofoba a…..atd…
  https://www.novinky.cz/komentare/459344-ocima-sasi-mitrofanova-volba-na-hrad-prijde-vic-obyvatel-nebo-obcanu.html
  Nedávno tady tohle nakousl Kamil.
  Člověk se s někým baví, kdo není nijak debil.
  Řekne mu nějaký politkcký názor, třeba jak uvádí Saška, volbu Zemana.
  A z kamaráda se stává kamarád bývalý, neb se určitou volbou stává člověk z občana obyvatelem, a je i hnedle jinak podezřelý, třeba ovlivňováním od samotného Putina.
  Co je zajímavé, tak podřadným voličům Zemana či jinak frustrovaným či neúspěšným blbcům jiné volby u kamarádů zpravidla nijak nevadí.
  My, obyvatelé a frustráti holt vidíme demokracii ještě tak nějak po staru, jak jsme si jí doslova vysnili za reálného socialismu.
  Tedy že občané jsou si rovni a jejich volba je pro každého občana svatá, a dokonce- a to už je fakt důkaz naší ubohosti- a dokonce si myslíme, že by se výsledky voleb měly respektovat!
  Co on Saška vlastně dělal za komunistů, neví někdo?

  • Kamil Mudra

   „Co on Saška vlastně dělal za komunistů, neví někdo?“
   To co teď. Vystudoval žurnalistiku a důsledně se „drží svého kopyta“.

   • Ondřej

    myslíte, že jde dělat za komunistů něco (a nesedět přitom) co by ve vašich očích bylo konzistentní vůči jeho současnému, sociálně liberálnímu postoji ke společnosti? Nebo myslíte, že buď musel člověk kolaborovat s režimem anebo proti němu bojovat (i když vy máte patrně i ty co za komunistů seděli za jeho prominenty…)? A vůbec mi nezajímá, co jste dělal vy, jen obecně…

    • Kamil Mudra

     To člověk až žasne, Ondřeji, co vy dokážete vydedukovat z pouhého konstatování, že se někdo živí tím co vystudoval. :-)

 11. Ondřej

  Máte pravdu. Znal jste dráteníky? A co, jsou dnes? Kam se podle vás poděli a proč?Stejná odpověď je i ohledně jakékoli jiné, dnes standardně působící pracovní pozice. Ne jistě každé, ale budou jistě takové, co prostě za pár let prostě nebudou buď vůbec, anebo je nebudou vykonávat lidé. A o tom je ten článek. Přečtěte si ten originál.

  • vittta

   No a zase nám moderní doba plná antidiskriminačních kvót přinese jiná pracovní místa.
   Profesionální žena.
   Profesionální buzerant.
   Profesionální pedofil.
   Profesionální cigoš.
   Profesionální negr.
   Profesionální transvestita.
   Profesionální lesba.
   Něco jako byly dříve profesionální plačky- a dnes jdou na významných pohřbech zase do módy.
   Prostě bude nařízeno % těchto lidí v každé firmě.
   Někde to bude v pořádku, ženy například řídí firmy cekem běžně, ale ne vždy je jich ve vedení polovina.(na polovinu operátorů úklidu nikdo zřetel brát nikdy nebude)
   Jinde může být ve vedení firmy homosexuál, ne každý je ale profík, a svou sexuální orientací se chlubí, takže bude třeba najmout profesionálního buzeranta , aby byla diskriminace zažehnána.
   To se pomějem panečku, vůbec když profesionální ženu bude dělat v pohodě chlap, který prohlásí, že se cítí být ženou, a bude vytrvale chodit na dámské WC, a profesionální buzerant bude obyčejný heterosexuál, který šéfovi 1x za měsíc vyhulí péro, protože skutečný profesionál dělá svou práci s plnou vervou a šéf raději ani nepípne, aby nebyl obviněn z homofobie!

   • Saul

    Co treba profesionalni zid?
    Ten vam z toho „vittova seznamu“ vypadl nahodou,nebo jste ho z nej vynal zamerne?
    Nejak ten rasismus flakate!!!
    Aby se vam to nevymstilo.

    • vittta

     Vy jste někde slyšel mluvit o Židech v jiné souvislosti, než že týrají Palestince a že každý, kdo nechce negry schvaluje jejich holocaust?
     Jinak se o Židy nikdo nezajímá, nikoho nedojímá, když utíkají ze svých čtvrtí před muslimy, nikoho nedráždí, když jsou mláceni a zabíjeni.
     Kde pak, profesionální Žid nikdy nevznikne, protože je nějak nikdo nediskriminuje, a pokud ano, tak to nikoho nezajímá.
     To už může vzniknout profesionální muž, třeba v plně feminizovaném školství, kde budou- v rámci kvót- sedět muži- profesionálové.

     • Saul

      No vidite,kdopak by tomu pred par desetiletimi veril,ze neexistuje neco jako „profesionalni zid“
      Tak jeste ze jsou k disposici krizove seznamy s jinymi rasami a zamerenimi.
      Uz mate vymyslene znacky a barvy,ktere budou nosit?

    • vittta

     Jinak je fakt dobré, jak jste i tohle nazval rasismem.
     Rasismus, vole, je to, když někdo na základě rasy skupinu lidí nějak separuje a znevýhodňuje.
     To asi tenhle text moc nenaplňuje, co?

      • vittta

       Já ne, tohle je oficiální výklad.
       Že vy vidíte rasismus za každým slovem „negr“ ještě neznamená, že to tak je.
       No ale prosim, vysvětelete mi význam slova rasismus, jak ho vidíte vy.
       Sice víte, že já ho mám zjednodušený, ale svůj výklad jste k tomu nějak zapomněl napsat.

  • Kamil Mudra

   „Máte pravdu. Znal jste dráteníky? A co, jsou dnes?“
   Pro pána Ondřeji! Stále stejná písnička. Je přece normální že různé pracovní pozice zanikají a nové vznikají podle potřeb společnosti. Je už dost dlouho normální že některé pracovní činnosti „přebírají“ stroje. Vy to tu neustále podáváte jako cosi objevného, čeho si ještě nikdo, mimo vás, nevšiml. Časem se ukáže jestli na takový vývoj společnost „dojede“ a nebo zda to pro ni bude přínosem.
   Nicméně, jsem přesvědčen, že se ani já, ani vy, ani vittta, nedožijeme toho až budou střechy stavět a opravovat pouze robotické drony či „pavouci“ nebo podobného nahrazení práce člověka v mnoha dalších oborech. Ani toho že se ropa stane bezcenným zbožím, stejně jako se jím nestane mnoho jiných surovin. Bez materiálu se neobejdeme tak dlouho dokud budeme existovat ve hmotné formě.

   • vittta

    Ten trouba si myslí, že z ropy se dělá jen nafta a ta se pálí jen v dieslových autech.
    Ten je mimo, ten má svůj svět, a v něm si hraje….

    • Ondřej

     Já mluvě o spalování ropy, o „děláni něčeho z ropy“ ( vite aspoň jak „se dělá“ PVC a obecně plasty?) nepadlo ani slovo.

     • oh

      Takže jste nenapsal: „Dobu, kdy ropa bude bezcenným zbožím, nebezpečným toxickým odpadem, které bude zakázáno skladovat a přechovávat mimo jeho přirozená naleziště pod zemským povrchem…, nebo tím tvrdíte, že věc potřebná k něčemu společnosti a civilizaci užitečnému, může být bezcenná? :D

      • Ondřej

       Jistě přijde doba, a myslím že to zase nebude tak dlouho, kdy budou i ropné deriváty a polotovary z nich vyrobrne zakázaný, ohu. Je tu spousta ekologických organizací jako Arnika co poukazuje na jedovatost některých výrobků z plastu už dnes a já věřím, že zákazem PET flasek to začne. Na západě už jsou zálohované, na festacich už nedostanete plastový kelímek na jedno použití ale speciálně vyrobený eko- kelímek atd. Stačí se podívat někdy do na západ. Chápu,, pro někoho je to složité, je tam draho pro člověka co dělá za 900 € měsíčně a mluví se tam řečma, kterým Čech nerozumí:-)

       • pacifista

        Ještě než padla železná opona, chovali jsme se v Československu velmi ekologicky Ondřeji. Mléko, smetana, jogurty a všechny limonády a šťávy byly ve skle. Zálohovali se korunou, později třemi korunami. Igelitky nebyly, každý si nosil nákup v síťovce nebo plátěné kabele. na festivalech a různých zábavách se čepovalo do speciálních papírových kelímků a občerstvení na papírové tácky. Jakmile k nám pronikly západní manýry, roztrhl se s plastovým neřádem pytel. Jak je vidět, byli jsme o 70 let napřed, ale Západ si z nás nevzal vzor. Jak je to možné Ondřeji? Povězte.

   • Ondřej

    Jestli jste si nevšiml, Kamile, řeč nebyla o konkrétní vitttove profesi, ale.klidne si můžete vést svoji jako že zemědělství a zemědělci jsou pro ekonomiku DANE ZEMĚ nezbytní, jak jste se se mnou (absolutně zbytečně) hádal minule. Prokázal jsem vám, že pro ekonomiku 5.nejbohatsi země světa přebyteční jsou a téměř nikdo se tam touto činností nezabývá. Když jsem vám říkal, že po zániku statisíců současných pracovních míst že vzniknou místa nová, čertil jste se, že každý „ajťaka“ dělat nemůže a že průmysl 4.0. nelze aplikovat bez sociální katastrofy masové nezaměstnanosti. Ted berete za „prirozene“ že jedny profese vznikají a jiné zanikají a kdyz jsem vám to říkal já v one diskusi s velmi konkrétními příklady z aplikace prumyslu 4.0. v Německu a Francii kde je mj.uz dnes kolejová doprava na mnoha místech bez lidské posádky, oponoval jste že “ a co s těmi lidmi bude, když dělníci už nebudou zapotrebi“?

    Takže jste si teď i odpověděl, i když jste toto jako „argument“ a jako součást znalosti toho, jaké je SEKTOROVE složení současné znalostní ekonomiky a informační společnosti služeb asi nepřipouštěl a jako argument nechtěl použít bez toho, že byste se tak hloupě o to samé nehádal minule a odmital jako funkční. Konzistenci tedy ve vaší argumentaci rozhodne nevidím, al treba jste se od te doby poucil:-).

    • vittta

     Prokázal jste leda to, že jste idiot.
     Psal jste o klempířích, co jich je méně jak 0,5% a tím jste jasně prokázal, že mějí na ekonomice země minimální, až exotický vliv.
     Já vám laškovně psal o funebrácích a spalovačích mrtvol, ale klidně jsem mohl použít třeba jaderné fyziky, těch bude vůbec málo, a přece mají na fungování společnosti vliv naprosto zásadní.
     Ty zemědělce…to je slaboduchost, vy nepotřebujete zemědělce, vždyť si vše přece můžete koupit v krámě a to v kvalitě RAW či BIO i bez nějakých smradlavých blbečků, šťourajících se v hnoji a hlíně.
     Společnost, bambulo, se skládá z mnoha profesí, a každá je důležitá.
     Dráteník zmizel, protože zmizela jeho práce.
     Takhle zmizela i jiná řemesla, a zase jiná vznikla, třeba automechanik, či elektrikář.
     Na tom není nic divného, to jen vy z toho děláte světový objev a myslíte si, že zaniknou všechna řemesla, protože budou všechno dělat stroje.
     I kdyby to tak bylo, lidstvo tím skončí naprostou degenerací, protože žraním BIO a RAW 3D potravin a ťukáním do klávesnice se evoluce rozjede ďábelským směrem, lidem zmízí nohy, narostou obří prdele, aby mohli lépe sedět, a budou mít 8 prstů,aby mohli lépe klapat do klávesnice, a zmizí jim i zbytečný žaludek a střeva, za to budou mít 4 oči, aby lépe viděli na monitor….

 12. Kamil Mudra

  No, to je právě váš problém, Ondřeji, že z toho že si vašich pět zemí může zemědělské produkty nakoupit jste schopen odvozovat že je nikdo nemusí vytvářet. Čarujte si s pojmem ekonomika jak chcete ale nic nezměníte na faktu že člověk musí jíst a že ten kdo ty suroviny pro jídlo zajišťuje je pro lidstvo nepostradatelný, byť to dělá, z vašeho pohledu a vašimi slovy: „proto že neumí nic lepšího“.
  Na otázku co lidmi kteří ztratí možnost obživy až jejich výdělečnou činnost převezmou roboty, jste mi neuměl dát jinou odpověď než vaše takřka „svaté“ přesvědčení, že nějakou práci si najdou.
  Inu, říká se: „věř a tvá víra tě uzdraví“. Nějak se ale nesetkávám s tím že by víra člověka také nakrmila, ošatila, ubytovala… prostě poskytla mu nějaké další potřebné materiální zabezpečení – s výjimkou těch kdo si z víry těch druhých udělali byznys.

  • vittta

   V tomhle je svým způsobem odpověď na to, proč je reálný socialismus, se všemi svými chybami, pro mnohé pamětníky tak přitažlivý.
   V tom režimu byl klid a tlak na jednotlivce byl z dnešního pohledu směšný.
   Hmotné bohatství evidetně ke štěstí zdaleka nestačí.
   To ale zmínění studenti neví…..

  • Seal

   MB, to je dobrý článeček, protože popisuje prakticky to samé, co korejsko-německý autor Byung-Chul Han definuje obecně jako společnost únavy. Před rokem tady pár jeho pár esejů vyvolalo docela rozruch; stejně tak jako už o několik let dřív problém tzv. digitální demence, který – světe div se – byl poprvé popsán v Jižní Koreji. Samozřejmě, že dnešní technologická revoluce, jejímž hlavním znakem je digitalizace snad úplně všeho, dělá ten původní neoliberalismus pana Reagana a paní Tchatcherové ještě děsivější. Docela mě proto zaujalo, že česká mééédia se teď i věnovala poslední zprávě o míře nerovnosti ve světě, ale třeba iDěs s příznačným titulkem: Evropa je stále nejvíc rovnostářská. No ale to se samozřejmě mění, protože jednak neoliberální reformy slavily svůj úspěch ve východní Evropě (přitom Piketty a spol. uvádějí data od r. 1980, aby bylo jasné, jak se distribuce bohatství měnila právě v závislosti na téhle doktríně, která se vynořila už v souvislosti s kdysi známou ropnou krizí), takže se jako bumerang začaly ještě silněji vracet na Západ, no a pak tu máme přece ty uprchlíky, kteří v rámci běžného vnímání sem přece proudí proto, že „stará Evropa“ nabízí příliš štědré sociální systémy. Takže, jak už kdysi dávno napsal nějaký Rousseau: „I rozumní viděli, že je třeba obětovat jednu část své svobody, aby zachovali druhou, jako raněný si dá amputovat ruku, aby zachránil ostatní tělo“. Vyhlídky jsou proto spíš hlavně pesimistické, a proto i Švihlíková psala včera na Argumentu o Velkém interregnu, jehož výsledkem bude představba celého systému, která se už nedá zastavit. Dám sem ale raději odkaz na toho německého filozofa korejského původu, protože v jednom textíku přidal k tomu neoliberalismu také dobrovolnou disciplinaci, no a protože do popisu zahrnul i tu dneska populární pseudosdílenou ekonomiku platforem, jest jeho pesimistický závěr vskutku brilantní: https://a2larm.cz/2014/12/proc-dnes-uz-neni-zadna-revoluce-mozna/

   • vittta

    Podle mě je odkazovaný článek levičácká přeintelektulátnělá sračka.
    Jakkoliv se dá s mnohými závěry souhlasit, tak vyznění v podstatě naznačuje, že správný a spravedlivý boj proti kapitalismu je nemožný, protože…..
    Asi bych si položil otázku, co bylo cílem jakýchkoliv opravdu o spravedlnosti snících revolucionářů.
    A byl to dostatek potravin, slušné bydlení, zajištění ve stáří a rovnost před zákonem.
    To dnešní kapitalismus dal lidu v míře až přehnané, a těžko by o něčem takovém kdy nějaký revolucionář snil, byť rovnost před zákonem je věc ošemetná, a třeba u nás má-dle médií- dost vysokou podporu policie, a nikoho moc nesere, že třeba manželé Stodolovi vraždili jednoho důchodce za druhým způsobem, který sebevraždy leckdy přímo vylučoval.
    Zkuste někomu, kdo bere 3000 Euro říkat, že je vykořisťovaný.
    Když si za ty 3000 koupí plnou dodávku žrádla.
    Také se mi zdá, že svoboda zdaleka není taková, jak autor článku tvrdí, represe jen za slovní nesouhlas s vládní politikou jsou značné, a kohout se utahuje.
    Jenže…ty 3000 Euro a to zboží, co se za ně dá koupit, už stojí 80% lidí za to, držet hubu, i když přes ní dostávají od různých přivandrovalých netáhel.
    Otázka pak také je, co přesně by měla ta revoluce přinnést, samotné teze o svržení kapitalismu a spravedlivějším rozdělení bohatství toho zase tolik neříkají.
    Dneska je naopak móda, dělat extremistu z nudy.(nebo spáchat sebevraždu, jak píše autor)
    Co jiného je vítání verbeže na nádražích, než extremismus, dobývání jakési osobní vyšší morálky?
    Jiní zase konvertují k islámu, či dokonce jezdí bojovat za IS, dříve se zase zájem nudících soustředil na Svědky Jehovovy a jiné sekty, či na trapně levičácké pseudorevoluční bojůvky, nebo naopak na stejně trapné bojůvky pravičácké.
    I tihle bojůvkáři, či náboženští fanatici to vše dělají pro pocit vlastní, lepší morálky a vyjímečnosti.
    Nutno doplnit, že se jedná o extremismus nevynucený, jak jsem uvedl z nudy.
    Extremismus, který tady předvádím já, je extremismus vynucený situací.
    Ty „3000“ jsou silným motivem pro držení huby, a proto jsem tady už předpokládal, že i u nás se postupně k této hranici propracujeme, a bude nám to dáno jako dar spíše danajský.
    Někomu možná bude připadat, že kapouš jen tak zadarmo nic nedá, ale oni ty 3000 lidé stejně utratí, a budou nakonec stejně znudění a nespokojení, jako ti na západě- ale stejně tak budou držet hubu, a to už stojí za těch pár šupů.
    U nás je proti typu liberální společnosti zatím značný odpor, a je to proto, že ještě hodně lidí pamatuje reálný socialismus, a má tedy srovnání, a ví, že to nejenom jde i jinak, ale mnozí i přemýšlí, čím se dal tehdejší režim vylepšit, aby přežil, i když nelze nikdy říci, jestli by to skutečně přineslo to zlepšení.
    Dar srovnání nás dělá svým způsobem silnými, a jakkoliv byl minulý režim v mnoha ohledech pěkně debilní, má dnes značnou podporu u běžných lidí, a vzpomíná se na to více nostalgicky, než s nenávistí.
    Revoluce je skutečně nemožná, ale dokud budou mít lidé plná panděra a teplo v kvartýru, a jakž takž bezpečí, nebudou se do nějakých revolucí pouštět, už proto, že je to podnik krajně nejistý.
    Ovšem jak se zdá, jedna možnost pro revoluci se tady pomalu rýsuje.
    Bezpečnost občanů v bohatých zemích se totiž stává čím dál nejistější, takže ten nepřítel, který dle autora odkazu není, najednou může velice rychle být.
    Jenže to, co se může stát nebude asi tak úplně revoluce, jako občanská válka, protože lidé se radikalizují a zejména v bohatých zemích jsou politické síly vyrovnány.
    U nás zatím, je lid v podstatě jednotný, jakkoliv hlučná je psudolevičácká kolaborantská kavárna!
    Realitu uvidíme za pár dní, u prezidenstkých voleb, a sám jsem na to velice zvědavý.

    • vittta

     To zase bude mínusů….u té reakce na Seala.
     Vy si hlavně vy mínusující uvědomte, že lid, o kterém se zmiňuje ten profesor v Sealově článku, nebo i leckdy Seal, i když tedy ho přímo nezmiňují, protože jim lid páchne, nepotřebuje bojovat proti kapitalismu, ale proti nim!
     Kdo Němcům a zápaďákům bere postupně svobodu?
     Kapitalisté to nejsou, těm je na háku, co si kdo pindá na fejsbůku, to jsou tihle aktivisté a pseudorevolucionáři, ochránci humanity, bojovníci s rasismem, Putinem a Zemanem, demokraté každým coulem, to tihle zmrdi dělají lidem postupně ze života peklo, prosazováním buzeračních zákonů, to tihle slouží kapitalistům jak psíci a dohlížejí za ně na „tupý“ lid.
     Všechny tyhle Sealy, Kocáby,Mitrofanovy,Pehy,Boky, Svěráky,Menzely, …… je potřeba nakopat do prdele nejdřív.
     Všichni, VŠICHNI z nich se lidu štítí, to je jejich hlavní vlastnost.
     Lidu se štítí- ale i bojí.
     Proto je u nich každý rasista a fašista a xenofob a nesvéprávný idiot, co nemůže o ničem rozhodovat, bojí se nesmírné moci lidu, která je malá a obrovská zároveň!

     • Saul

      Když se tu Vitto oháníte už po několikáté „lidem“…
      Co o tom lidu víte?
      Kolik vy jste např. vystřídal profesí a v souvislosti s tím pracovních kolektivů?
      Protože tam se nejlépe ukáže jaký kdo je,co ho zajímá,jaký má charakter,sebekázeň,jednání,empatii….
      No pochlubte se nám,lidu.
      A jestli není moc čím,tak nám zkuste napsat, jaké máte zájmy a koníčky.
      Ty také člověka většinou přivedou do širšího kolektivu,kde se může porovnávat sám,nebo porovnávat druhé.
      Srovnávat druhé už většinou moc ne,to si můžete dovolit akorát tady z klidu své židle u kompu,ze které nezvednete prdel 20 hodin denně a bavíte se překlikáváním mezi PL a „Ostrovem Vitty.“
      Co pro vás tak asi ten váš lid znamená?
      Lůzu,která se pohrne za prvním frustrátem,který se jí s nějakou vlajkou bude chtít postavit do čela?
      Tak to máte smůlu.
      Tak zblblý ten lid zatím ještě není.
      Zatím….možná se ještě dočkáte.

     • Seal

      To by mě tedy zajímalo, proč furt dokola řešíte nějaké mínusy. Skoro to až vypadá, že je to součást vašeho řídicího algoritmu. To by pak samozřejmě vysvětlovalo i ty logické chyby va vašem matrixu: Třeba na Silvestra jste mi napsal: „Začíná mi být poněkud málo, vidět za vším kapitalismus…“ No a teď mi pro změnu vyčítáte, že nebojuji proti kapitalismu. Přitom jindy to vypadá tak, že když příjde řeč třeba na příjmovou nerovnost, která se samozřejmě nevyhýbá ani tomu lidu (jakože jsme o tohle téma štrejchli už před Silvestrem; viz debata pod článkem Tři citáty), jste předprogramován tak, aby z vás vypadl pytel nadávek a odsudků, Takže pokud by to snad někdo z těch, kteří vám dali mínus, nechápal, tak pro ně připojíte tuhe jasdnou vysvětlivku: „Všechny tyhle Sealy, Kocáby, Mitrofanovy Pehy, Boky, Svěráky,Menzely…, třeba nakopat do prdele nejdřív…“ Asi by bylo zbytečné se ptát, proč jste mě přiřadil zrovna k těmhle lidem. Blíží se přece nové prezidentské volby a jste to vy, kdo jménem lidu moderuje tohle fórum. Teda všechna čest k takovému výkonu: Dneska jste začal v 04,19 hod a svoji veřejnou osvětovou službu tu budete vykonávat nejmíň tak do půlnoci.

      • vittta

       Ze dvou prvních řádků, které ode mne čtete, jste dospěl k těmto závěrům.
       Špatným, ve skutečnosti se neustálému boji proti kapitalismu posmívám, což byste se asi dočetl i vy, kdybyste pokračoval.
       Nyní pro ostatní čteníře.
       Boj proti kapitalismu je vnucenou iluzí, kterou vecpali do nudících se hlav všemožných „itelektuálů“ sami kapitalisté.
       Zatím jsem si nevšiml, že by někdo nějak proti kapitalismu skutečně bojoval.
       Jak jsem popsal v napadeném textu, tak vlastně ani nemůže, protože nemá kapitalismu co reálně vytknout, když sype na dělnický stůl obrovské množství drobků a poloohlodaných kostí.
       To je těch „3000“ Euro a plné kšefty neskutečného zboží.
       Proč jsem Seala přiřadil k těmto lidem….no protože mi je připomíná.
       Chroničtí bojovníci za jakési blíže nespecifikované ideály, jako jsou slušnost, demokracie, láska, či humanita.
       Z těchto kdysi vznešených slov se staly nechutné fráze.
       A také tito lidé rádi nálepkují, právě u nich jsme lůzři, xenofobové, rasisté a fašisté a Putinovy loutky, případně bolševici a komouši.
       Jen oni mají pravdu, a též nepotřebují nikomu naslouchat.

       • Saul

        První dva řádky,jak jsem vám už několikrát psal,po vás čtu já,
        Seal vás možná ke své škodě čte celého,přečteného vás každopádně má .
        Zkuste si nás už přestat plést.
        Neberete nějaké drogy?

        • vittta

         Neberu, ale to víte, ten věk…
         Kdo si vás má zapamatovat, když jste oba stejně frustrovaní a neúspěšní.

        • vittta

         A vůbec, se mi vnucujete do diskuze, když mě nečete, Sealovi jsem to mohl napsat celé naráz, když mě čte, i když tedy, čte mě zatraceně špatně, když tvrdí, že mu vyčítám, že nebojuje s kapitalismem, a já píšu v podstatě pravý opak!

        • embecko

         Nojo, kdyby neradil, nebyl by ani duvod proti nemu bojovat (sic!).
         Tohle je tema, ktere koluje po zajimavych zakoutich netu uz prez 10 let. Inteligentnejsi cast diskuteru radeni kapitalu vidi naprosto zretelne a neni treba ji na to dale upozornovat; cast lidi to nikdy neprijme a zustane presvedcena, ze na vine jsou bud spatni radcove, chaba moralka, anebo Putin.
         Jak tu pisi vyse (anebo nize, ted nevim), existuje vyznamna skupina lidi, radeni kapiku podporujici, protoze sebezachovne sily kapiku dokazi vytvaret temne skuliny, urcene pro kanalizaci nespokojenosti, kde se ovsem naskyta urcita konkurencni vyhoda a to aniz byste musel participovat na systemu (za vsechny soucasna vlna MeeToo, anebo aktivity pofidernich NGO). Tam se staci jen prihlasit a uz mate jak prachy, tak zaruceny vzestup na spolecenskem zebricku a nemusite rano k pichackam, bat se vyhazovu a ani na podnikove vymyvani mozku. Jste za vodou a to zcela zdarma, bez namahy a rizika.

         • vittta

          Kolikrát mě připadá, že nejvíc ty velkokapouše podporují ti, co proti nim neustále nějak „bojují“.
          Jenže oni ve skutečnosti nebojují proti velkokapitálu, ale proti svým spoluobčanům, co mají jiné politické názory.
          Kapici se smějí, až se za břicho popadají.
          Ale je to pro ně jen zábava, víc nic, protože ve skutečnosti proti nim nikdo bojovat nebude.
          Tak kost, co házejí na náš stůl je fakt dost velká, dokonce se z ní tak nějak obstojně nasytíme.

      • vittta

       A ještě tedy další dva řádky pro vás, Seale, moje koníčky jsou zde svým způsobem známy a je jich celkem dost. Kolektivů jsem za život vystřídal, myslím, že nejlepší škola je v tomto ZVS.A vychovávám takřka celý život dvě děti, a svým způsobem jsem na to sám, tuhle zkušenost si myslím také každý nemá. Dál nemá cenu psát, nečtete, co bych se namáhal.

      • vittta

       Tady máte jednoho z vás, Seale, velkého Kocába.
       Tento dobrodinec se také dovolává lidu, ale toho pravého, zodpovědného, ne nějakých debilů, co půjdou za prvním manipulátorem, co vytáhne vlajku.
       Tady je zajímavá ukázka, kde Kocáb chválí lid, že není hloupý, ale v kontextu je to pouze lid, co volil ČSSD,KDU a (asi) Starosty, takže skutečný lid je zde zastoupen asi 17% z 60% voličů.

       Ten chlap patří do blázince, ale myslím, že tento rozhovor cítí jako svoje vyšší poslání, zachránit lid před těmi (falešnými) vlajkonoši.

       Toto spojení je však natolik hrozivé, že, dle mého názoru, odpadá předchozí argumentace a politické strany by se měly sebeobětovat ve prospěch budoucnosti České republiky. Jde ale o to které. Nejspíše sociální demokrati a lidovci, kteří již s ANO vládli, jsou na to hrdí, opěvují výsledky společné práce, a na vzestupu ANO se tudíž i nepřímo podíleli. Mýlí se, když se obávají, že by jim to voliči neodpustili. Lidé nejsou hloupí a chápou, že je třeba se z této šlamastyky nějak dostat. Podobně je tomu např. v Německu.

       https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Svoboda-spravedlnost-a-laska-to-jsou-ty-hlavni-hodnoty-A-zadne-posmesky-na-tom-nic-nezmeni-apeluje-Michael-Kocab-Babise-nabada-at-se-necha-vydat-a-premierem-udela-Jourovou-nebo-Stropnickeho-518722

       Pro odpůrce PL dodám, že rozhovor poskytl Kocáb a jsou to jeho odpovědi a názory, takže si je PL nevymyslely.

       • Seal

        To byl vskutku logický argument, protože Kocábovi dozajista vadí úplně to samé, co mě. „Proč jsem Seala přiřadil k těmto lidem….no protože mi je připomíná,“ zkrátka doznávate, že všechny ty odsudky, které jste tu tak usilovně sypal na moji hlavu, jsou vaše projekce. Ale buďte v klidu, tohle nikdy nechápal ani Bimbo, alias Fagan, recte Ondřej, neboli Tribunův Otík.

        • vittta

         Moc vám nerozumím.
         Seala jsem přiřadil k těmto lidem, protože mi je připomíná.
         No- a jak jinak bych asi měl kohokoliv někam přiřadit?
         Kocába řadím třeba ke Svěrákovi, protože oba žvaní to samé, i když, kdyby mě chtěl kdokoliv chytit za slovo, tak samozřejmě úplně to samé nežvaní.
         Seal prostě žvaní to samé co oni, tak jsem ho tam přiřadil.
         To se vám nemusí líbit, ale já to tak fakt cítím.
         Takže jsem to napsal.
         Mám i druhou možnost, nepsat nic, ale pak nemusím psát vůbec nic.
         Vy byste mi to měl nějak vyvrátit, nebo..co já vím, alespoň napsat, že to tak není.
         Vy se ale staráte o mě, a moje odsudky.
         Jistě, jsou to odsudky, ale vy děláte, že je sám nemáte.
         To je ten problém.
         Přitom máte vůči mě odsudků nejméně stejně.
         Děláte to samé, a tváříte se, že děláte něco lepšího.
         No prostě Kocáb, Svěrák a tihle jmenovaní, no….

      • vittta

       A ještě k tomu mému začátku ve 4,19, Seale.
       Jestli se nepletu, vy jste svou dnešní šichtu začal o chlupo dříve- v 1,52.
       Nebo jste svou šichtu tady v 1,52 končil?
       Na rozdíl od vás, já čuměl na hokej, to vy chodíte nějak pozdě spát.
       Jasně, snažíte se čtenáře přesvědčit, že tady sedím 20 hodin den co den, tomu rozumím.
       No ale to byste měl sám v tomto vykazovat nějaké „lepší“ výsledky.
       Mě neubude, když si kdokoliv bude myslet, že tady fakt ten čas sedím, prostě „drahošovec“ nebude volit Zemana, i kdyby Drahoš někoho zabil a pozval sem německé vojsko.
       Tady jsem to ale z nás dvou já, kdo píše do jámy lvové.
       To není snadné.
       Vy, když budete stejný, ba horší, budete tady hodnocen lépe, to se to píše lehčeji.
       Mě nevadí, když jsem “ v jednom ohni“.
       Co mě ale vadí, že nikdo v vás nikdy nereaguje na moje podměty.
       Jen slintáte, ale argumenty žádné.
       Pak se mě ještě ten váš debilní dvojník Saul zeptá, jaké mám koníčky a kde jsem dělal, jako kdybych snad měl vypisovat co mě baví, a kde jsem od r. 1984 všude pracoval.
       Néééé, já tady fakt nesedím 20 hodin, netrapte mě, a baví mě tohle a tamto, a dělal jsem tohle a tamto!
       Podle těch keců bych vás tipoval na politika, za ČSSD.

   • Ondřej

    Zkuste si o tom, co kritika říká na ten Pikettyho elaborát říká, něco přečíst. Mozna pro vás bude problém to v angličtině přelouskat, ale byl v zase odsouzen jako ideologická snuzka vlhkých snů autora, kdy si realitu a zásadní statistická data jaksi jako pan prezident Zeman „kreativne“ upravil ve svůj prospěch, ci s nimi pracoval metodický špatně. Těch kritik je asi od 10 serióznosti ekonomických institutu a ekonomů tam přednášejících. Tady je jedna z nich, rád vám ukážu i priznáni samotného Pikettyho, ze udělal určitě spekulativní aproximace dat ve výhledu stavu v r. 2100, která by chtěla korigovat. I to vám najdu, stojite-li o to znát fakta.

    https://www.mercatus.org/publication/review-and-critique-pikettys-capital-twenty-first-century

    • vittta

     Ty vole tak já schválně kliknu, jaký elaborát by si měl Seal s potížemi v angličtině přelouskat, a ono je to 30 řádků.
     Vy si hlavně uvědomte, že nejste v ČR jediný, kdo umí anglicky.

     • Ondřej

      zkuste napříště tykat vaší babičce, neklepali jsme spolu někde na střeše okapy….Bude dobré nedělat ze sebe ještě většího hlupáka než jste, protože onen „elaborát“ tady nikdo nelinkoval.Je dobré pochopit ve větě rozdíl mezi podmětem a předmětem, už jsem vám říkal, že nezvládáte vlastní jazyk a vaše gramotnost je horší než u svahilského sběratele léčivých bylin.

      ta kniha o níž je řeč má 696 stran a věřte že klempíři její sdělení málokdy pochopí, to neberte osobně, je to podobné jako pochopit pro asfaltéra základy ústavního práva nebo pro zedníka taxonomické zařazení venerických chorob způsobených chlamydiemi.

      Takže co je předměrem debaty, je toto

      Capital in the Twenty-First Century

      https://books.google.de/books/content?id=T8zuAgAAQBAJ&printsec=frontcover&img=1&zoom=1&edge=curl&imgtk=AFLRE73dKyJjU-KeWBFE7Ssz3H_yrObLf6hZX25CRAmlhyViKN-EBAq0AOztmyT7PpRA9MV-th7r9_IQqxiNK9evINwry2EOympbg10-CiEia9L2M4XnxnpEJq4m5O2aeZIMFg0du6Ii

      nepředpokládám že si tuto knihu někdy přečtete a už vůbec ne, že byste její sdělení dokázal pochopit.

      Mějte pěkný den.

      • vittta

       Neberu to osobně, vyliž mě prdel, to zase neber osobně ty.
       Néééé, vlastně nééé, pardon, to jsem se ukecl, raději…vlezte mi na záda!
       Jinak těm řepákům seberte už konečně volební právo, vy liberální dobrodinci, když jsou tak debilní a nic nepochopí!
       Přesně jak jsem psal, nejprve je třeba se zbavit vás, když už se někoho zbavovat, kapitalismus počká!
       Machrujete, ale při řeči s dělníkem- pokud už se jí nemůžete vyhnout- míte zacpaný nos!

      • pacifista

       Inu, říkám si nebudu se do toho plést, ale nějak musím. Vadí mi totiž ponižování druhého. K tomu by se seriózní pedagog snížit neměl. Jeden profesor co mě učil měl ve zvyku ponižovat studenty, když jim něco nevyšlo jak by mělo. Věřte, že je to nejhorší vlastnost, která u člověka může být. Všichni ho za to nenáviděli. A měli proč. Byl to vlastně zlý člověk. Lépe by bylo držet se osvědčeného „husy jsme spolu nepásli.“ Zní to poněkud neutrálně, že? Já to witttovo ty vole chápu jinak. Víte jako náctiletí měli vrstevníci ve zvyku používat pomalu za každým slovem „ty vole“. Vůbec tak nikomu nenadávali, jen to prostě byla taková vsuvka, která se tak nějak všeobecně užívala. Každá doba něco nese a dnes už toto zvolání není in. Starší pamětníci mi myslím dají za pravdu. Wittta je stále mlád a proto se toho „ty vole“ nemůže zbavit. Zvlášť když spěchá a je rozhorlený ani nepostřehne že toto zvolání ve větě použil. :)

    • Seal

     Člověče, vy jste při té své gramotnosti taky jako automat. Řeč byla o poslední zprávě o světové nerovnosti, jejímž byl Piketty spoluautorem. Takže je sice záslužné, že jste si vygůglil recenzi o Pikettyho nejznámnější knize, ale řeč byla o tomhle: http://wir2018.wid.world/

     • Ondřej

      máte příště uvést jasně zdroj, ten jste neuvedl. Já bral v té tematice jeho nejvíce známé dílo. Bohužel pro něj, dosti relevantních postřehů si zkazil tím, že jeho aproximace bez metodických postupů běžných pro predikce v řádu 70 a více let pojal jako Marx svůj Kapitál, který je dnes snadnější získat než dluhy. Namísto aby dnes kapitál ovládal skrze banky chudé proletáře, financování skrze start-upy aka crowdfunding ovládají své projekty které potřebují počáteční investici. Když už tu čtu, že někdo zmínil Putina, ten chce zakládat rublovou kryptoměnu, prý chce obejít sankce. Já myslel že jsou sankce pro Rusko ekonomické požehnání a vděčí mu za to, jak se dnes v Rusku daří obejít se bez západu v produkci zboží, které 100 let Rusko neumělo vyrábět a jak to šlo dováželo a oni naproti tomu prý chtějí „zmírnit nějaké dopady“. Kryptoměna pro Rusko s rozháraným bankovním a kapitálovým trhem, to by na Rusko „nevymyslel“ ani lišák Soros:-) Naštěstí Nabiullina je soudná a chrání Rusy před nápady Putina lépe než Zjuganov s jeho“ opoziční“ KS stranou:-). Ostatně ruské úrokové míry jsou důkazem toho, že „investovat“ v Rusku musí být „nesmírně výhodné“ a já se divím naším podnikatelům, že už dávno neopustllo prohnilou EU a nepodniká tam.

      Interest Rate in Russia averaged 7.30 percent from 2003 until 2017, reaching an all time high of 17 percent in December of 2014 and a record low of 5 percent in June of 2010.

      když se podíváme na web tradingeconomics.com na Rusko a jeho 10letý cyklus zjistíme hned, že politika stojí strááášně moc peněz a že ten kdo ji platí rozhodně nejsou oligarchové, kteří mají peníze v Panamě. :-)

      Jinak je pravda že roste globální nerovnost, naposledy jsou tu ohovi říkal, jak velmi „pomůže“ Trump dělníkům z Rezavého pásu, když tam navrátí výrobu s tím, že sníží korporátní daň skoro o 40% oproti současnému stavu. Je to po zrušení Obamacare zajisté „proinvestiční“ krok k větší prosperitě. Návrhy ekonomické reformy kdy Topolánek byl proti tomu se svým „batohem“ žabař (snižoval dan z příjmu jen o cca 5 p.b. v rámci tzv. „efektivního zdanění“). Přitom to byly právě USA kde došlo k největšímu růstu nerovnosti.

      Když se podíváme na ranking v příjmové nerovnosti, pak mimo zemí které sice jsou v OECD ale je tam velká míra chudoby (Chile, Mexico) pak uvidíme že obě světové velmoci jsou hned za nimi kousek od sebe. tedy jak USA tak Rusko, V obou státech tedy napříč tomu, jak naše „alternativa“ mluví o „levicových“ myšlenkách, nachází v obou naopak příklad tvrdé konzervativní pozice starých přístupů, které nelze nazvat ani tak „neoliberálními“ ale daleko spíše autoritářskou a dnes zcela nefunkční Rakouskou školou. Nízká daň, vysoké úrokové míry, hayekovský theorém že fiskální politika má být držena na uzdě úsporami a monetární politika má pracovat „jen s těmi“ penězi, co jsou v oběhu jako „likvidní“. Jak prozíravý byl naproti tomu Keynes, kterému nevadila půjčit si, když se tím stimulovala spotřeba.

      A propos, v jedné z nejprůmyslovějších zemí světa, mém rodném Německu, dnes je tahounem VÍCE než vývoz průmyslových celků a spotřebního průmyslu, SPOTŘEBA. A pozor, s přebytkovým rozpočtem (což je v dané chvíli spíše zbytečné, ale budiž…) jinak má vyvážený poměr nerovnosti k HDP.

      http://www.oecd.org/social/inequality.htm

      Nejvyšší míru bohatství tak mají paradoxně země s liberální otevřenou politikou a VYSOKOU měrou společenského přerozdělování, jako např. Norsko, Švédsko ale i ono mé Německo, kde je jen daňová solidarita v rozmezí 0-45% u příjmů mezi 8tis,-250tis. € kdy už u DVOJNÁSOBKU průměrné mzdy je 42%(!) daň. A když chtěla ČSSD navrhnout daňovou progresi u příjmů od 40tis. kdy by kulminovala asi u 85tis, kč tedy u více než TROJNÁSOBKU(!) najednou se vyrojil spojený šik konzervativců a fašistů že to není možné. Dokonce i někteří socialističtí staromilci stojící proti Sobotkovi pokřikovali, že je to „trest pro schopné“, a argumentovali lékaři a akademickou sférou.

      • oh

       Zatímco Clintonová coby přímý zástupce Wall Streetu a wahingtonského establishmentu by dělníkům z Rezavého pásu určitě pomohla. Zejména poté, co je veřejně označila za ubožáky a lidský odpad a ve vlastní straně vyintrikovala Sanderse. :D
       Hillary Clintonová měla lidských práv nepřetržitě plná ústa, jak zaseklá gramofonová deska, ale způsob, jakým je prosazovala a šířila, přinášel štěstí jen zbrojařům, bankéřům, obchodníkům s naftou a výrobcům rakví.
       „Je v politice příliš dlouho, než aby se od ní daly očekávat nějaké převratné změny, ohromující nápady a smělé počiny. Oliver Cromwell řekl kdysi poslancům rozpuštěného parlamentu: „Seděli jste zde příliš dlouho na to, než aby se od vás daly očekávat jakékoli dobré skutky. Už vás tu nechceme. Buďte té lásky a odejděte, ve jménu Páně!“ I když to bylo řečeno v roce 1653, je to o Hillary.“
       Odkaz na tenhle článek jsem vám dával už u Tarase a jak vidím, buďto jste to nepřečetl, nebo nepochopil. Přitom je, mimo jiné, přímo o Ondřejích tohoto vesmíru.

       Kam se poděla americká střední třída? ptal se Štěpán Steiger v lednu 2016.
       „V prezidentově lednové Zprávě o stavu Unie – Obamově poslední, další pronese až nový prezident v lednu 2017 – Obama připustil, že za finanční krizi vypuknuvší v roce 2008 je odpovědný Wall Street. Jenže Wall Street z ní také nejvíce profitoval, aniž byl byť i jediný z jeho předáků volán k zodpovědnosti za propad ekonomiky a ztráty milionů Američanů.“
       Jako obvykle v „liberálním“ kapíku: privatizace zisků a socializace ztrát.

       A mimochodem, Ondřeji, abyste mohl SPOTŘEBOVÁVAT, musíte mít co. A to něco musí někde někdo VYROBIT, jinak budete moci spotřebovávat tak nanejvýš mojí trpělivost. I když to vám jde skutečně skvěle. :D

   • tresen

    Je zajímavé, že když si člověk odmyslí kladná a záporná hodnocení, je popis západní reality, jak ho podává zmíněný korejský myslitel, nápadně podobný Ondřejově vizi.

   • embecko

    „Byung-Chul Han definuje obecně jako společnost únavy“
    To jsem neznal, to je dobry :o)
    Kde sedi problem? …v kadrech, jak rikal jiz soudruh Lenin…
    Lide maji tendenci se nejen podridit, ale navic zacit pracovat ve smeru podrizeni. To byly vsechny svazacke kadry v 50. letech, ktere umiraly na stavbach socialismu, udavaly sve blizni a likvidovaly svym militantne-ideovym tahem na branu sve okoli.
    Dnes to samozrejme neni jine a existuje pro to prilehavy termin „modri svazaci“, staci se rozhlednout tady na foru.
    Tudiz bych nepocital s tim, ze sebelikvidace lidi formou perfekcionosticke sebvrazdy se podari zabranit „zdola“ a tedy ze si lide neco uvedomi a zacnou na sobe nejak pracovat a to tak a v takovem case, ze pujde predejit rozkladu. Navic je tu neoliberalni teze konkurencniho boje, vtloukana do hlavy detem uz odmala a te se lze opravdu tezko ubranit. Jen pokud nevstoupite dobrovolne do reky disentu, loserstvi a outsiderstvi :o) A to dokaze malokdo a predevsim k tomu potrebuje kolektivni oporu ve spolecenstvi, jako treba nasi chartiste. A neco takoveho nejen ze neni videt, ale, dle meho, to nejde ani vytvorit, protoze spolecensky tlak na spolecenskou uspesnost je silnejsi nezli individualni pud sebezachovy.
    To je zasadni bod pro kolektivismus, samozrejme s tim, ze sam kolektivismus (jakkoliv neoliberalne falesny) dokaze vytvorit spolecenske destrukcni pole (viz vyse).

    • Seal

     MB, pamatujete přece tu starou dobu, kdy se vlastně hodně optimisticky tvrdilo, že lidé blbnou z televize. Přitom základní postupy zůstaly sice stejné, ale přitom to teď všechno rotuje na mnohem vyšším levelu. Taková klasika, kam to všechno směřuje: Před koncem roku jste nadhodil ten humanitární koridor do Libye. Samozřejmě, že v té oficiální podobě to fungovat nemůže. Takže jsem jako hypotézu dalšího vývoje hodil nějakou formu spřáteleného režimu nebo rovnou protektorátu. No a včera slyším Babiše, jak po návratu z Bruselu, kde jednal o kvótách, říká, že v případě téhle země je třeba střežit nikoli moře, ale rovnou tu jižní hranici. Čili chytré hlavy se tam asi poradily a hnedka je na světě plán, který mi ze všeho nejvíc připomíná nějakou moderní obdobu původního kolonialismu. Samozřejmě, že s tím pak lidé budou souhlasit, protože to tentokrát zaštítíte nikoli třeba ropou, ale lidskými právy (pro jednu část voličů), no a přílivem uprchlíků do Evropy (pro druhou část voličů). Víc to víc nemá cenu rozebírat, protože třeba o rizicích multipolárního světa se tu přece i u nás půíše mimo mainstream fakt asi tak těch deset let.

     • vittta

      Účel světí prostředky, Seale.
      V každém případě to ale svedčí o tom, že to Německo (a Brusel) prostě nezvládá, takže všichni ti velcí humanisté sprostě lžou.
      Převedeno, multikulturismus (opět) selhal.
      V tom se liší naše uvažování.
      Zatímco já za tím vidím výše napsané, vás u toho napadne forma kolonialismu a (předvolební) oslovení politických skupin od prava až do leva.
      Oni se ale snaží vytěžit z minima maximum, prostě to posrali, a teď dělají to, co jsem kolikrát psal.
      Používají sílu, a chtějí použít větší, jen aby to hlavně nikdo neviděl, co je to za svině a kretény.
      Chtějí vypadat hezky před svými občany.
      A co vy sám, fakt by mě to zajímalo, které té skupině jste to žral, když sem ti negři proudili?
      Těm s lidskými právy, nebo těm co se bojí přílivu uprchlíků?
      Soudím, že těm s lidskými právy, ale neřeknete to, za to hnedle vidíte lotrovinu u druhých- a fakt to lotrovina je.
      Jenže debílci, co věřili vlajce lidských práv byli ti, co to zavinili.
      Ti, co hájí vlajky strachu z uprchlíků jen reagují na vzniklou situaci.
      Tenhle rozdíl vám dlouhodobě jaksi uniká!

     • embecko

      Oni toho v podstate moc delat nemuzou, Seale.
      Pokud existuje posloupnost: hlavni akcionar (velkomajitel) -> manazer -> vykonne slozky, pak cele to kouzlo je obsazeno ve velkomajitelove vete, kterou mu staci rici jednou rocne: „A pristi rok chci zase svych 15%, jinak mate padaka!“
      Hovno pak zakonite pada dolu a renta je dolovana vsemi moznymi prostredky, za hranicemi humanity a i prava, nebot na ni zalezi nejen velkovlastnikuv blahobyt (to neni tak podstatne), ale predevsim existence (a to i fyzicke) jeho zamestnancu.
      Tenhle system je primarne nelidsky a jak znamo, kvantita se meni v kvalitu. Dokud jsou volna teritoria, ktera lze exploatovat, pak vse funguje prijatelne, letadlo leti a velka modra zed v nedohlednu. Ovsem jakmile se expanze (tezba zdroju a odbyt) zablokuje, system prestane dychat.
      Samozrejme ted maji 2 moznosti: Bud se reformovat a prehodnotit vklad osobniho vlastnictvi do systemu („mam pravo na zisk a nikdo mi nebude rikat, jak vysoky ma byt“) a nasledne ideologicky a pravne omezit vysi zisku a metod jeho dobyvani…anebo se znovu pustit do toho, co kapitalismus vzdycky zachranilo od krize: Opet zacit kolonializovat. (kolonializace = expanze na jiz obsazenych teritoriich).
      Jenze ktery kapr si vypusti rybnik? Asi zadny, anebo ten nejchytrejsi, aby na nej zbyla posledni louze, ale to jen v pripade opravdu kriticke situace. Podle meho se dockame jeste velmi turbulentnich casu, nebot je bez pochyb, ze kapitalismus je velmi dynamicky agresivni system, z podstaty neschopny sebereflexe a sebeomezeni.
      Ev. omezeni je schopny provest az nejaky absolutni vladce (ci skupina)- vemte si treba stredoveke cechy, to je takovy vecny pravzor regulovaneho podnikani za ucelem vyvarovani se turbulenci trhu a s nimi spojenych krizi. Takze pokud nekdo nejake omezeni provede, bude to Vladce s velkym V a bude se jednat obdobu cechovniho usporadani, byt treba ve velkem a s odpovidajicimi nuancemi.

      • vittta

       Kapitalismus mazaně kolonizuje vlastní země.
       Dováží z bývalých kolonií bývalé otroky, a skrze ně vyžírá sociální systém státu.
       Stát platí nově příchozím dávky, a jiné náklady, a oni je utrácejí.
       A není to zrovna málo, jen v Německu se to podle některých pramenů blíží až 300 000 000 000 Eur.
       Přesně to nevím, v každém případě, kdyby stát ty peníze nevrazil do těch migrantů, nedostaly by se do oběhu vůbec.
       Kde by byly, či kde se vlastně ty prachy berou, je mi dlouhodobou záhadou, ale finta je to dokonalá!

 13. Ondřej

  Asi jste chyběl při hodinách českého jazyka, kde nejen gramatika je součástí znalosti jazyka. Mozna, je důležitější spíše schopnost pochopení psaného slova. A tou je v tomto případě, a pro lidi jako jste vy, jsem použil verzálky abych zdůraznil fakt, že není důležité se tou činnosti v daném regionu (pro méně znale ekonomických faktu, nemá region vymezení jen státnosti na geo-ekonomickou fakticitu žádny vliv) smysl se jí zabývat, přesto tam hlad ani ty nejlepší gastronomicke lahůdky nebudou chybět. Takže z ekonomického hlediska ani klempíři. Berte nebo nechte být, že v Británii skoro žádní zemědělci nejsou. Možná znáte i vy střechy ci architekturu obydlí takovou, která klempirinu nepotrebuje. Jestli děláte vše co se týče kovových materiálů z hlediska bydlení, tedy vzduchotechniku, topenářské práce a dalo by se jmenovat spoustu dalších, pak možná neznám přesné vymezení slova „klempíř“, omlouvám se.

  • pacifista

   Nikdo z nás Ondřeji nedovede s určitostí říct co se v budoucnu stane, leda že by byl vševědoucí. Protože však vševědoucími nejsme, je zbytečné se přít o věcech nepředvídatelných. Jedno přísloví říká, že člověk míní a pánbůh mění. Měli bychom takovéto diskuse o věcech, které se mají stát za desítky let, brát s patřičným nadhledem a ne se zde přít do krve. Vždy si musím uvědomit, že jde o jevy hypotetické, sice zajímavé ale hypotetické. Jinak se lehce může stát, že z dobře míněného je čistá demagogie.

 14. oh

  Třeba by zpětné proměně uřvaných opičáků ve vzájemně si naslouchající, byť i třeba nesouhlasící, diskutéry pomohl nějaký podobný slovník novořeči, jaký zmiňuje v rozhovoru pro časopis !argument sociolog Jan Keller. Nebo taky ne.

  „Občanská společnost“ – klamavý termín používaný k označení reprezentantů těch skupin, které se rozhodly samy sebe považovat za mluvčí francouzského lidu, aniž by se tohoto lidu formou voleb zeptali, co si o nich myslí.

  „Otevřená společnost“ – Společnost, ze které zmizely všechny srozumitelné rámce a jasně určené identity a v níž byly normy zpochybněny do té míry, že se otevřel prostor pro převzetí veškeré moci oligarchy obklopenými šikovnými právníky.

  „Demokracie“ – klamavý termín, který už neoznačuje vládu lidu skrze lid a pro lid, nýbrž pouze podřízení voličů a jejich vlád politicky korektním zájmům velkých firem a finančních institucí.

  „Demokratizace“ – zavádějící slovo, které v realitě označuje podřízení určité země nebo určité instituce kosmopolitní neoliberální ideologii.

  • Janika

   Ano, Tarasův článek je skvělý. Už se stydím ho pořád vykrádat :-). Zvlášt když debaty pod tím nezvládám, nevím si s nimi rady a netuším, kam to povede…

    • Janika

     Nevím, co to je targetovat. Pro mě je obtížné i jen všechno přečíst a na základě toho dojít k nějakému rozhodnutí – smazat/nechat. To je utrpení.

       • astraustralia

        Janiko 2 moznosti, bud cist a mazat komentare ktere maji povahu osobnich utoku (coz je mnoho prace )
        nebo po opakovanych utocich zablokovat pisatele.
        Zluta karta jako varovani neni nutna ,
        staci uvodni informace k jake verzi ocistneho programu jste se rozhodla a od kdy uvedete do praxe:-)

        • embecko

         „po opakovanych utocich zablokovat pisatele“
         Po jakych utocich, Astere? Po atace blbosti? :o)
         Debatu jako takovou uz janika neuhlida, jednak je na to pozde a druhak se dobra debata vyviji sama (a spatnou nema smysl hlidat). Jedine, kde by si mela davat pozor, jsou paragrafy, tady to bude houstnout. Mozna pomalu prisel cas se pripravit na rozlucku, stary brachu :o)

         • astraustralia

          Ano Saxi, ze si stale vice lide nerozumi je na povazenou,
          ale stale vidim moznost pokracovani vymeny nazoru a take ze „po opakovanych utocich zcela osobniho razu zablokovat“ by se ovzdusi vycistilo.
          Pokud nekdo doda informaci z tohoto zdroje
          http://svobodnenoviny.eu/sokujici-studie-migranti-jsou-zodpovedni-za-92-narust-nasilnych-trestnych-cinu-v-nemecku/
          muze byt v pripade nesouhlasu uvedeni jineho zdroje spolu se zduvodnenim proc tento a ne uvodni se jevi pisateli jako verohodnejsi,
          ale v zadnem pripade ne prechod na osobni uroven a az na uroven Faganovsky „klempirskou“.
          Tady pak jen posledni varovani Janiky „jeste jedenou zaklempiris a jdes! „
          Rozlucka az jako posledni moznost.
          Umlcet a to jakymkoli zpusobem se ukazuje byt cilem tech kteri se ohani nutnosti korektnosti.
          Nastupujici terror a censura ve jmenu korektnosti vystridal censuru minulosti:-(
          Presne po rekl Koller:
          „Demokratizace“ – zavádějící slovo, které v realitě označuje podřízení určité země nebo určité instituce kosmopolitní neoliberální ideologii.
          „Demokracie“ – klamavý termín, který už neoznačuje vládu lidu skrze lid a pro lid, nýbrž pouze podřízení voličů a jejich vlád politicky korektním zájmům velkých firem a finančních institucí.

          Rozlucka jako vzdy az nakonec.
          Nadeje umira vzdy naposled :-)

          • vittta

           Dostaneš odpověď, že Svobodné noviny jsou debilní médium a čtou ho jen debilové, pak že nic jiného neodkazuješ, že máš politickou značku, že stojíš pod praporem falešného vlastenectví- jen na ten článek nezareaguje nikdo.
           Smutné časy, Astře!

          • tresen

           To je těžká věc, Astře. Když někdo věří, že existují jakési globalizační skupiny, podporované Sorosem, které do Evropy cíleně pašují migranty, pak se diví, že je možné šiřitele takových teorií označit nelichotivým jménem.

          • vittta

           Vy tomu Třešni jenom nevěříte, já s Astrem tomu věříme.
           Proč si myslíte, že jste ta chytřejší nebo máte více pravdy?
           Napíšu vám co jsem napsal S–lovi.
           Janika je nějakým způsobem zoufalá z úrovně diskuzí, zkuste se tomu nějak přizpůsobit.
           Já se nedivím, že mě někdo nazývá nehezkými jmény, ať to klidně dělá, ale já to pak dělám také, a majtelka to zjevně nechce.
           Nezavdávejte příčinu a diskutujte.

          • Saul

           „jeste jedenou zaklempiris a jdes! „
           Proc ne Astre.
           Ale je tu volano po spravedlnosti a na tu ma pravo kazdy.
           Treba i Ondrej.
           Takze by to varovani muselo byt doplneno dalsim(dalsimi)…
           Napr.“ jeste jednou zakurburtujes a jdes!“

          • vittta

           Saule, neprovokujte a diskutujte.
           Práva má samozřejmě každý, i Ondřej.
           Klidně může být, že ještě jednou někdo zakuřbuřtuje, a jde.
           Nikdo to nezpochybňuje, zbytečně na to upozorňujete.
           Podle mě jste si vybral z Astrova komentáře tu část, která jde použít jako provokování.
           Daleko zajímavější je toto:
           „muze byt v pripade nesouhlasu uvedeni jineho zdroje spolu se zduvodnenim proc tento a ne uvodni se jevi pisateli jako verohodnejsi,..“
           Astr vyzývá k diskuzi, tím se zkuste zabývat.

          • Saul

           Proc bych mel dikutovat?
           Diskuse podle mne slouzi k prijimani novych,vyjasneni stavajicich nazoru,nebo treba i k potrebe zmenit nazor oponenta….ale k vzajemnemu rozleskavani se je myslim zbytecna.
           Asi vas to velmi prekvapi,ale ja s Astrovym odkazem,zdrojem ani s tim v co je v nem uvedeno nemam zadny zasadni problem.
           Snad jen to,co zminila Tresen,ale ani takovou uvahu bych prikre neodmitnul,nejake indicie k tomu jsou,nicmene na mou viru to rozhodne nestaci.

          • tresen

           Diskusi chcete, Vittto?
           Dobrá. Začínám kontrolní otázkou na téma titulku z toho článku, odkazovaného Astrem:
           O kolik procent stoupla v Německu násilná kriminalita?

          • oh

           Třešni: Německá policie zaznamenala v letech 2015 a 2016 nárůst nahlášených násilných trestných činů o 10,4%. Přičemž 92,1% toho nárůstu lze připsat migrantům.
           To aspoň tvrdí studie, vydaná agenturou DPA a zpracovaná kriminology z Curyšské univerzity aplikovaných věd na popud německého Bundesministerium für Familie, Senioren, Frauen und Jugend.
           Máte nějakou další kontrolní otázku?

          • tresen

           Ale no tak, přece to Vitttovi nebudete pořád ulehčovat.
           Kazíte nám diskusi.
           Dejte mu přesto odkaz.
           K těm vašim číslům se sluší dodat, že převážná většina obětí násilných činů spáchaných migranty byli jiní migranti a že se to násilí odehrálo v zařízení pro jejich ubytování. A taky se ukazuje, že nejrizikovější skupiny jsou cizinci z Magrebu, subsaharské Afriky a z Balkánu.

          • vittta

           Saule, nemusíte diskutovat.
           Jen si myslím, že proto sem lidé chodí a chtěla by to majitelka.
           Diskuze především slouží o hájení svých postojů pomocí argumentů, její cíl nemusí být nutně někoho přesvědčit.
           Pokud pak myslíte, že diskuze slouží též k „slouzi k prijimani novych,vyjasneni stavajicich nazoru“, pak je to něco podobného, co píšu já- tedy znovu, diskutujte.
           Vy jste dnes vstoupil 3x, a 2x jsme se obul do mě.
           Teď potřetí mi sdělujete, že nemáte s Astrovým odkazem zásadní problém, ale proč mi to říkáte, já to přece nezpochybňuji.
           Pište svoje názory, pokud nejsou tajné…diskuze se z nich může, ale nemusí vyvinout.
           Z rejpání se ale diskuze vyvíjí poměrně těžko.

          • vittta

           Třešni, data dodal Oh, ale v podstatě by nemělo jít jen o ta data.
           Vy prostě řeknete, že je to hoax, ale už neřeknete proč, vyjma třeba toho, že něco bylo třeba PL.
           Argumentujte, proč si myslíte, že třeba já s Astrem něčemu „věříme“. zatímco vy to víte, jak to je.
           Já si zase myslím, že to, co uvedl Oh je oficální mainstream, (což Oh samozřejmě ví) a ve skutečnosti je situace ještě daleko horší.
           Na důkaz svého tvrzení mohu dát ty stovky trestních oznámení německých žen, betonové zábrany na místech s koncentrací lidí, a tisíce ozbrojených policistů a vojáků letos, dále pak ochranné zóny pro ženy, krizová centra, náramky a tyhle věci.
           Další argument je zřízení koncentráků v Libyii, placení žoldáků tamtéž z EU, a snaha se migrantů zbavit a to tak, aby to vypadalo na první pohled děsně humánně.
           Vy vždycky kontujete, že nějaký váš kámoš někde bydlí, a nic takového nevidí.
           Zkute své postoje obhájit lépe.

          • vittta

           Třešni, chcete mě provokovat, nebo diskutovat?
           Tedy….většina obětí násilí byli jiní migranti….no a co jako?
           To jako migranti mohou porušovat zákon, když jde o jiné migranty, na tyhle situace zákony neplatí?
           Nemohu nijak dokázat, že oběťmi byli většinou jen jiní migranti, protože v těchto případech musí být trestný čin ohlášen, aby byl zaznamenán, a zlí jazykové tvrdí, že německé ženy už ani nehlásí, když jim někdo barevný ukradne třeba mobil, protože jsou rády, že vyvázly se zdravou kůží.
           No a též jsem slyšel, že třeba na Silvestra v Mnichově v ulicích žádní Němci neslavili, ulice byly narvané barevnými.
           Takže Němci si své hodnoty sice sebrat nenechají, ale raději je naplňují doma.
           A ano, říká se, že nejhorší jsou Marokánci, Somálci, Pákistánci a Afgánci, což není úplně to samé, co tvrdíte vy.
           Ale i kdyby to bylo přesně tak, jak podáváte vy, co to jako dokazuje?
           To jako vámi uvedené skupiny nejsou islámští migranti, nebo je to nějaká zvláštní skupina…..a proč je tedy nevyhostí?

         • Ondřej

          Oh už zase lze. Jako s cenami el.energie pro německý průmysl. A bude stejně jako předtím usvědčen hned a namístě.

          Takže co vydala své túra DPA? Že se zvýšila kriminalita v Dolním Sasku. To je v Německu region, kde je kriminalita sama o sobě vysoká, největší město Hannover ji má samo o sobě vysokou. Takže neni to o celém Německu. Jen o jedne spolkovė zemi s 8mil.obyvatel. Tedy o 10% celého Německa.

          A co nám tento prominentní fejkar zapomněl sdělit aby jeho lež nabyla jeste větší účinnosti?

          Toto

          Autoři studie však upozorňují, že se z výsledků jejich bádání nedá automaticky dovodit, že by migranti měli větší sklony k páchání trestných činů. Studie prokazují, že pokud se cizinec dopustí trestného činu na Němci, je dvakrát větší šance, že bude případ ohlášen policii, než když jde o trestný čin mezi dvojicí Němců.

          V neposlední řadě je podle kriminologů nutné rozlišovat mezi migranty z různých zemí. Mezi podezřelými je výrazně méně Syřanů, Iráčanů nebo Afghánců, než by odpovídalo jejich podílu na celkovém počtu migrantů. Opačný pól pak představují migranti ze severoafrických zemí, z Maroka, Alžírska nebo Tuniska.

          https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=459339&sId=&mId=

          • vittta

           Tak předně jste Oha několikrát urazil, než jste se dostal k jádru vašeho argumentu.
           Pak, co to přesně znamená „mezi Němci“?
           Je Němec Turek, co se tam narodil tureckým rodičům?
           Je Němec Somálec, co se tam narodil?
           V západních zemích- ale i tady, je tlak na to, aby nebyla zveřejňována etnicita pachatelů trestných činů.
           Proč?
           Pokud kriminalita není etnického rázu, pak přece zveřejnění etnicity soužití kultur spíše prospěje.
           Za silvestrovské útoky 2015 byli obviněni dva muži, a oba dostali podmínku.
           Myslíte, že justice a policie zvládla určité potíže třeba v Kolíně, nebo spíše ty potíže vůbec nebyly?
           Vy jste odborník přes statistiky, jaká je zaměstnanost migrantů a kolik stojí jejich vydržování?

          • Saul

           Tak jsem se mozna unahlil,kdyz jsem proklamoval svuj bezproblemovy vztah k Astrovu odkazu.
           Pokud je v nem uvedeno,ze „kriminalita v Nemecku vzrostla….“ a ve skutecnosti se studie zaobira pouze Dolnim Saskem,tak se Astruv clanek da opravdu povazovat za lez a obavam se,ze za lez ucelovou.

          • Kamil Mudra

           Podle téhle logiky, Saule, by nevzrostla v Praze kriminalita pokud by vzrostla např. jen v Holešovicích a každý kdo by prohlásil že v Praze vzrostla kriminalita, by byl, podle vás, účelový lhář.

          • vittta

           Ten článek hlavně odkazuje na další články, přečtěte si originály.

          • Ondřej

           Mezirocni zvýšení kriminality o 10%, Kamile, nedokazuje vůbec, ale vůbec nic. Krom toho, že se jedná o běžný fiskální výkyv. Stejný jako je zvýšení nehodovosti na silnicích. Myslel byste si že díky více nehodám na silnicích o 10% a to navíc rekneme jen v Olomouckém kraji

           1) jsou Olomoucaci jsou špatní řídiči
           2) mají peněz nazbyt, protože jim nevadi ani škody na majetku ani ušlý zisk díky léčení.
           3) musí tam mít strasne autovraky, protože je to určitě špatnými stavem vozu,.jinak by se to určitě nestalo..

           Ne, nic z toho stejne jako že za 10% výkyv kriminality mohou uprchlíci, cykliste, živnostníci nebo rozvedené afektovaně ženy za volantem. Ostatně to jasne řekli autoři toho šetření. A kdo I PŘESTO něco za takovýho tvrdí zcela účelově a tím zkresluje PODSTATU sdělení toho výzkumu, pak záměrně lže z jasné zášti k tomu, KOHO má takto zkreslena informace poskodit. A proto lze předpokládat, že je za rozséváni nenávisti nekym placen anebo tu nenávist chce rozsevat on sám z „vlastního přesvědčení“. Oboji je však opovrzenihodne a i trestuhodne (podle zákonů této země)

          • Saul

           Jsou tam uvedena procenta Kamile!
           A kdyby podle teto logiky udelal napr. nekdo studii o kriminalite v Chanove a vydaval ji za studii kriminality v cele Ceske republice,tak byste k tomu napsal co?
           Chanov je v Ceske republice a vetsina jeho obyvatel ma ceskou narodnost.
           Takze by to bylo asi logicky v poradku.

          • vittta

           Saule, chcete tím říci, že kriminalita v Chánově je snad vyšší jak ve zbytku ČR?
           Proč myslíte?

          • oh

           Mr. Fake News, pokud nechápete, že se na téma německé energetiky skutečně nehodlám bavit s jednotlivcem, schopným popírat statistiky Eurostatu, když se mu nehodí do obrazu vesmíru a vydávat je za mojí lež, přestože jsem vám to už sdělil dvakrát, mohu vám pouze doporučit, abyste vyhledal odbornou pomoc.
           Dále, kdybyste se při tom „usvědčování ze lži“ obtěžoval pročíst článek z astrova odkazu a použít přitom aspoň dvě mozkové buňky, věděl byste, že tam mnou uváděné číslo 10,4% vůbec není – jen odkaz na zdrojový článek – a údaj pochází přímo odsud a že jsem si tedy musel i všimnout, podle jakého regionu byla studie zpracována.. A možná byste si i všiml, že třešeň se ptala na čísla, ne na ve studii navrhované řešení.
           Mimochodem, Mr, Fake News, mohl byste být tak nesmírně laskav a nevyvracet soustavně své vlastní konstrukce místo mých tvrzení? Jo, já vím, nemohl, vy jste troll. Sice liberální a kosmopolitně migrující, ale pořád troll. :-)

           P.S. Janiko, omlouvám se a varuji předem, ale jestli Ondřej Fake News ještě jednou vytáhne německou energetiku, aniž by byla v diskuzi řeč přímo o ní, praštím ho mokrým hadrem.

          • vittta

           Ondřeji, zdá se, že v Německu nemáte s migranty žádné zásadní potíže.
           Proč tedy hovoříte o migrační krizi?

          • Saul

           Protoze tam ziji Romove Vitto a ti maji vyssi kriminalitu.
           To je obecne znamo a za takove vyjadreni se nikdo nemusi stydet ani povazovat za rasistu(i kdyz jini ho proto za nej povazovat mohou)
           K tomu jste svym dotazem ponekud pruhledne smeroval,vidte?
           Tak ja se vas na oplatku v ramci nove slusne diskuse optam,proc neustale a i nyni pouzivate slovo“ negr“,ktere ma dnes jednoznacne dehonestujici vyznam a nikdo jiny,nez rasista by ho nepouzil.
           Ale to je samozrejme muj osobni nazor,treba je opravdu mozny pokus o spolecne souziti s jinymi rasami a soucasne urazeni jejich rasoveho puvodu.
           Kazdopadne nejake pokusy cineny byt musi,protoze Evropa NIKDY bila nebude!
           Chtel jsem napsat uz nikdy,ale ona ve skutecnosti takova ani nikdy nebyla.
           Jak to dopadlo,kdyz se zacala jedna neevropska rasa dehonestovat,to asi predpokladam vite a nechtel byste,aby to dopadlo stejne.
           Nebo ano????

          • vittta

           Slovo negr používám proto, že jsem rasista.
           To už ale víte.
           A s těmi Romy….jak víte, že tam žijí Romové?
           U nás v ČR žije asi 20 000 Romů.
           Zbytek jsou Češi i když připouštím, že vesměs jako Romové vypadají.
           Pokud ovšem poznáte Roma jen podle barvy pleti….musíte být rasista, podle mě.
           Musíte být důsledný, podle vnějších znaků se rasa nedá poznat, navíc, podle mnoha západních odborníků rasa vůbec neexistuje.
           To jsem si vzpoměl na jednu diakonii, kde jsem se nějaké sluníčkářky ptal, kdo tam vlastně chodí, neb jsem nevěděl, že jde o diakonii, ale silně mě zaujaly nápisy na zdi, jako „zde nekouříme, kdo si chce zapálit, tak venku“ nebo „zákaz pití alkoholu ve vnitřních prostorách“. (atd. nepamatuji si to přesně)
           Tvářila se užasle,a též pozezíravě.
           „No chodí sem lidé“, prohlásila.
           Hned jsem jako rasista věděl, kolik bijou, ale ten, co tam byl se mnou, a žádný rasista není, se natvrdo zeptal, jestli vesměs Romové, nebo JEN Romové.
           No odpověď byla podrážděná, lidé.
           Ten chlap se ale nedal jen tak odbýt, a zeptal se přítomného Cikána-koordinátora, jestli mu vadí oslovení Rom, a ten zmateně prohlásil, že ne.
           Druhá sluníčkářka raději neříkala nic. (bylo ještě zavřeno, nikdo vyjma „obsluhy“ tam ještě nebyl)
           To byla fakt legrace, musím říci, ale vyplývá z toho, že je nebezpečné hovořit o Romech i tam, kam chodí, protože slovo Rom dávno není o nic korektnější, jak můj negr.
           Svět se mění, Saule.

          • Saul

           Originaly Vitto potvrzuji ,co pise Ondrej.
           Takze shrnuto,v nadpisu clanku je uveden narust trestnych cinu imigrantu v Nemecku o 92% ,ve skutecnosti nejde o cele Nemecko a autori clanku to predpokladam dobre vedeli .
           Tim se pro mne Astruv zdroj stava neduveryhodny.
           Mozna by „zurnaliste“ ze Svobodnych novin bez cenzury mohli zacit s cenzurou svych vlastnich „sokujicich“ lzi.

          • Saul

           Ano, svet se meni.
           Takze kdyz se Romove rozhodnou,ze nechteji byt Romy,nebudeme je Romy nazyvat.
           Tak jako to probehlo s oznacenim cikan.
           Kdyz budu hovorit s Romem a prijde rec na jeho puvod,nepouziji slovo cikan,protoze by to predpokladam vnimal hanlive.
           Mate pravdu,svet se meni a vy byste s tim mel zacit taky Vitto,jinak v nem pro vas mezi lidmi, kteri chteji zit normalne ,nezbyde misto.
           A vezte,ze tech vasich „negru“ jsou v Evrope statisice, mozna miliony,narodili se tu,citi se Evropany a normalne zit chteji a taky ziji.

          • taras2

           Co se Astrova odkazu týká: BKA (Bundeskriminalamt, jeho nejnovější statistiky nejsou na webových stránkách dostupné, patrně z dobrého důvodu) především nerozlišuje mezi trestnými činy, spáchanými Němci a „Němci“ s imigračním původem. Takže podíl migrantů na kriminalitě prostě zjistit nejde, proto ta studie, zadaná pouze pro Dolní Sasko. Dolní Sasko je však dostatečně veliké na to, aby statistická data zde získaná platila pro celou BRD. Tolik k Ondřejovým obvyklým úhybným manévrům.

           Co se podstaty sporu týká, je samozřejmé, že migranti původem z Afriky, Blízkého a Středního východu přicházejí z jiného světa, s jinou „kulturou“, náboženstvím, bez vzdělání a bez schopností se vzdělat a naučit pracovat v Ondřejově ekonomice 4.0. Přišli z oblastí, kde od mládí nezažili nic jiného než války, násilí, kmenové i náboženské, i to dovezené západní Evropou a strýčkem Samem. A protože jsou to vesměs mladí mužové, mají jak vrozenou, tak i výchovou nabytou zločinnost násobně vyšší než je u civilizovaných národů běžné. To je prosím fakt a s ním nelze hnout žádným oblbováním typu obohacení, nová krev, inženýři a doktoři. Je jenom na Němcích samých, jestli se s výrazně (o desítky procent) vyšší kriminalitou a drasticky vyššími sociálními výdaji smíří nebo ne. Zatím se zdá (podle výsledku posledních voleb), že jim ten zmar a rozvrat, který sebou migranti přinášejí, ani moc nevadí. Proto jim lze jenom popřát úspěch v integraci nově příchozích a upozornit je na to, aby své problémy (vyplývající z jejich hlouposti) se nesnažili exportovat k nám.

          • vittta

           Budou mě tedy muset zabít, Saule, pokud tady pro mě nebude místo, že používám slovo „negr“.
           Romové nerozhodli, že nechtějí být Romy, to rozhodl tuším Havel, ten přišel s tím podivným slovem, které cikánsky znamená Cikán-muž.
           Cikánka žena není romka, jak by se zdálo, ale čaja.
           Když budete hovořit s Romem, tak nevím, jestli se ho dotkne označení Cikán, ale když budete hovořit s Cikánem, rozhodně se ho to označní nedotkne, a naopak, slovo Rom mu bude k smíchu.
           Je to pro ně umělá záležitost, která se jich netýká.
           To se zeptejte nějakého Cikána, co si myslí o označení Rom, a bude se smát, až se bude za břicho popadat, a ujistí vás, že on byl odjakživa Cikán.
           Ale asi by to chtělo toho Cikána tak trochu znát, já jich znám dost, takže se s nimi bavím o tomhle celkem běžně.
           Těch mých negrů jsou v Evropě miliony, ale kolik se jich cití být Evropany jsem zatím nikde nečetl.
           V každém případě nechápu, proč by pro ně v Evropě být místo mělo, a pro mě by to samé místo být nemělo.
           Já tady žiju od mého narození, tak jako moji rodiče, rodiče mých rodičů a též jejich rodiče a rodiče jejich rodičů.
           Všichni tady pracovali, a celý život tady pracuji i já a vychovávám svě děti.
           Takže mám právo tady žít, bez ohledu na to, jestli používám, či nepoužívám slovo negr.
           To právo si budu hájit Saule, a to jakkoliv, a budu to právo hájit i pro jiné, kteří tady také chtějí mít místo k životu, jakkoliv by se rrzným negrům a jejich ochráncům mohlo zdát, že to právo nemají, protože třeba používají slovo „negr“.
           Právo na život v této zemi nevzniká tím, že se sem někdo přivandruje, a zavádí tady svoje kulturní móresy, jak je tomu na západě, ale tím, že se sem přistěhuje, pracuje tady, dodržuje zákony a nevnucuje svůj pohled na svět ostatním.

          • Saul

           Pravo zit tady vam nikdo nebere.
           A pokud si chcete hajit pravo pouzivat oznaceni negr,tak pro mne za mne…
           Tady ve virtualnu to neni problem.
           Ale co kdybyste si udelal vylet treba do Londyna a zkusil si to pravo obhajit v mistnim metru?
           Nebo v praci v nejake nadnarodni firme,kde budou „negri“ vasi spolupracovnici?
           Nebo….takovych nebo je a bude stale vic.
           Takze si tu spokojene zijte a obhajujte svoje prava.
           Ale pocitejte s tim,ze jini si svoje prava a svoji dustojnost budou obhajovat taky.

          • vittta

           Nerozumím, proč bych měl jezdit do Londýna a tam obhajovat slovo negr.
           Já žiju tady, a v cizině se chovám tak, jako jsou tam zvyky.
           Podle toho, co tady delší dobu píšete, je vaše hlavní výhrada vůči mě, že používám slovo negr.
           To mi přijde dost povrchní….
           Píšete tohle:
           „Mate pravdu,svet se meni a vy byste s tim mel zacit taky Vitto,jinak v nem pro vas mezi lidmi, kteri chteji zit normalne ,nezbyde misto.“
           Tedy mě připadá, že mi přeci jen berete právo tady žít, alespoň mezi normálními lidmi.
           Vzhledem k tomu, že takto „normálních lidí“ u nás není moc, zatím se tedy nemám čeho obávat.
           Nic méně, lidé jsou různí, Saule, a mají různé názory.
           Jeden podporuje Putina, Zemana,SPD, jiný zase Babiše a ANO, další nenávidí EU, a jiný jí pro změnu miluje.
           Jiní lidé volí TOP09 a ODS, další mají raději ČSSD, KSČM, či KDU.
           Jedni jsou sprostí a chodí do pajzlů a putyk, jiní hovoří vybraně, a preferují lepší, až luxusní podniky.
           Nedovedu si představit svět, kde by z těchto všech lidí byli vyselektováni jacíci „normální“, a jiným by nebylo umožněno mezi těmi normálními žít, třeba jen proto, že používají nějaké slovo, které se někomu z těch „normálních“ ošklivé.
           Podle mě se toto na západě začíná dít, což mě svým způsobem děsí.
           Příčinou se zdají být migranti, ale spíše to bude tak, že ti migranti budou záminkou.
           Vás bych rád upozornil na to, že vám možná přijde správné, aby někdo, kdo používá slovo „negr“ byl vyloučen ze „slušné“ společnosti, ale nemyslete si, že by to končilo u toho slova „negr“.
           30.6.1934 stáli před popravčíma četama i ti, co stáli na místech tehdejších vyvolených.
           Raději podporuji demokracii a svobodu, než selektování lidí na slušné a neslušné, jakkoliv někteří lidé neslušní fakt jsou-ale mnohdy se vyskytují spíše mezi těmi slušnými.
           Otevírat Pandořinu skříňku je vždycky nebezepečné.

          • Saul

           Zbytecne mne chytate za slovicko,vetu.
           Na mysli jsem mel to,ze normalni lide dodrzuji zakony a spolecenske dohody,ktere kazda normalni spolecnost ma.
           Kdyz nedodrzuji,muzou podle sveho mineni „normalne“ fungovat a zit,otazka jak jejich fungovani a prinos vidi ten zbytek spolecnosti,ktery je dodrzuje.
           A nehanit kohokoliv z duvodu jeho rasy je nejen zakon,ale i spolecenska dohoda,treba mezi mladymi lidmi uz dnes zcela bezne zazita.
           A ta dohoha je naprosto nezbytna,protoze…a napisu to potreti „Evropa nikdy bila nebude“
           S jinymi rasami se budeme stykat dnes a denne a budeme s nimi muset nejak vyjit.
           A oni s nama.
           Coz by ale slo tezko,kdyz je hned v uvodu urazime kvuli jejich barve pleti.

          • vittta

           Prosimvás, Saule…
           Nějaká dohoda mezi mladými lidmi…
           Mladí budou staří, a mezi dalšími mladými mohou být dohody přesně odlišné, jak to tak bývá.
           A Evropa bílá nebude, no, to je otázka.
           Evropa by možná mohla být barevná, kdyby si ti barevní uměli ve své většině chovat.
           Jenže oni neumí, takže vy, jako běloch říkáte, že Evropa nikdy bílá nebude, a že s nimi musíme nějak vyjít, ale oni si neřeknou, že Evropa nebude nikdy černá, a že musí s bílými vyjít, ale naopak vidí budoucnost tak, že Evropa bude barevná a bílé všechny zlikvidují.
           Evropa buď bude bílá, nebo nebude žádná, v civilizačním slova smyslu.
           Bílá kultura prostě zanikne, stejně jako bílá rasa- nebo se ubráníme, byť za cenu velkých obětí.
           Příčinou ovšem nejsme my, a nějaká slova jako negr, ale nepřízpůsobivost těch barevných.
           Zkuste mi nějak říci, no co vás napadne, co napadne mou barvu kůže, jestli se urazím.
           Oni se ale urazí u negra, chudáci Španělé, to slovo znamená prostě černoch, no, ono i když tady použiju černoch, není to úplně korektní, mohli by se urazit.
           Mě zase uráží jejich chování k ženám, jejich bezbřehá arogance, jejich permanentní ozbrojenost….proč vlastně v Německu každou chvíli někdo barevný někoho pobodá, když tam mají zakázáno nosit i zavírák, delší jak 8 cm?
           Přemýšlel jste o tom někdy?
           Na Silvestra střílí oslavné salvy z ostrých zbraní, které mají nelegálně….nikoho to nedráždí.
           Saule, ani vy si přece nemyslíte, že se někdy integrují, říkáte, že se musíme naučit s nimi nějak vyjít…
           Sakra co je to za kec?
           Já se musím, MUSÍM naučit s nimi vyjít, pokud budu chtít žít v jejich zemi, tady se to MUSÍ naučit oni.
           Proč já bych se měl učit vycházet s nějakou pakáží, která mnou pohrdá, jak kvůli mé kultuře, tak kvůli mé barvě kůže?
           Urážím je kvůli barvě pleti…..
           No ale oni jsou černí, tak já nevím…
           V USA to vyřešili tak, že jsou to Afroameričané, všimněte si, že tam ta černá chybí.
           Jako by jim to mělo vybělit ksichty…nebo, sakra, proč oni se za tu barvu pořád tak stydí, proč mají oni komplex z negra, a já ho nemám z bělouše, bílé huby, běloby a nevím z čeho všeho?
           Je černá barva handicap?
           To si podle mě vymýšlíte vy, stejně jako toho roma jste si vymysleli, Cikána by to jakživ nenapadlo.
           Negr se také urazí jen proto, že ho to sluníčka naučili- a nebo má z černé barvy frustraci.
           Ale za tu já nemohu!

          • Ondřej

           Ceho jste si vy ohu podle vás musel.simnout nebo ne, opravdu nehodlám zkoumat,.protože když se kdokoli zamýšlí nad významem takového sdělením že je samo o sobě nesmyslné úplně stejně jako tvrdit, že by víte co si druhý myslí anebo co cítí. Na rozdíl od vás je nikdy nebudu věnovat pozornost vaším „schopnostem vnímají“. Protože to nejde a upřímně, je mi to jedno.

           Co mi ale není jedno je to, co lze na bazi proste retoriky a důkazů vasich udajnych citaci, prokázat jako lež, jen vámi vyfabulovanou. A ta je zde když jste tvrdil, že cituji:

           „Policie zaznamenala v letech 2015 a 2016 nárůst nahlášených násilných trestných činů o 10,4%. Přičemž 92,1% toho nárůstu lze připsat migrantům. To aspoň tvrdí studie, vydaná agenturou DPA“

           Napsal jsem vám, že nic takového ta studie netvrdí, ale že tuto LEZ tvrdíte jen vy. Citoval jsem naopak, že agentura DPA zveřejnila stanovisko výzkumníků, že ten nárůst uprchlíkům připsat automaticky nelze.

           Lžete ohu a nakonec i ostatní ctenari tento odkaz, který vy jste sám svoji interpretační lži posunul do role, že uprchlíci (aniž byste řekl, že se jedná o 10% region celého Německa,.tedy Dolní Sasko) zvyšují kriminalitu jako „snad důkaz“ , tak po přečtení originálu odhalili falešnost tohoto údajného důkazů o tom činnosti uprchliku. Vašeho zfalšování vloženého do té vaší údajně citace.

           Zdroj který jste opakuji, LZiVĚ interpretoval toto popřel. Je mi líto, ale že je to fejk prohlédlo daleko více ctenaru než jen já.

           Prosím vás se vší slušnosti, prosím už nelzete. Je to ubohost vlastní umanutosti získat snad svoji „alternativní“ pravdu. Ta se pak stává esenciální lži se zastiplnou snahou poškodit ty, co se těmto lzim sami nedokáží bránit, lidem slabým a bezbranným. Praštit me naopak můžete čím chcete, kde chybí argumenty,.nastupuje násilí jako perseverace své hodnotové nekompatibility se spolecenskymi autoritami.

          • Saul

           „Evropa buď bude bílá, nebo nebude žádná, v civilizačním slova smyslu.
           Bílá kultura prostě zanikne, stejně jako bílá rasa- nebo se ubráníme, byť za cenu velkých obětí.“

           Mohu s vami diskutovat o deporatci ekonomickych migrantu,ale nebudu s vami diskutovat o nejakem vybeleni Evropy.
           To by totiz znamenalo vyvrazdeni nekolika milionu jejich barevnych obyvatel,rodilych a vetsinou i normalne integrovanych Evropanu.
           A vy to dobre vite!
           A nezda se mi,ze byste s tim mel nejaky moralni problem.
           Nad temi vasimi „negry“ se da jen tak treba i pobavene povzdechnout,ale ty militantni rasisticke uvahy ktere tu presentujete uz jsou pres caru .
           Vseho!!!

          • oh

           „Se vší slušností“, Ondřeji, je od vás poněkud chucpe tvrzení. :D
           Jediné, co vám uvěřím, je to, že vás nezajímá, co já (nebo další vaši oponenti) píšu. :-)
           V originále na dw_com to takhle:
           „Police witnessed an increase of 10.4 percent in reported violent crimes in 2015 and 2016; 92.1 percent of the increase (not the total number of violent crimes) was attributable to migrants. But the study’s authors, Christian Pfeiffer, Dirk Baier, and Sören Kliem, also warned that part of the increase was due to the fact that violent crimes committed by migrants were twice as likely to be reported compared to those committed by German nationals..“
           Odkaz, jako elitní vzdělanec, zajisté bez problémů najdete v mém předchozím komentáři.
           Protože při svém elitním vzdělání a nezvladatelné touze řvát „On lžééé!“ zjevně nejste ochoten najít, přečíst a pochopit odkazy a vzít na vědomí, že já necítím potřebu maniakálně kopírovat celé články, když mohu odkazovat, a raději si má tvrzení překládáte dle svých představ, „lživě“ vám přeložím i druhou větu:
           „Autoři studie, Christian Pfeiffer, Dirk Baier a Sören Kliem, také varovali, že část nárůstu byla způsobena skutečností, že u násilných trestných činů spáchaných migranty je dvakrát větší pravděpodobnost jejich ohlášení, než u činů spáchaných německými občany.“

           P.S. Mr. Fake News, když o stejné studii referovala ČT, bylo to pod titulkem Migranti a kriminalita v Německu, nikoli v Dolním Sasku. :-)

           P.P.S. Jak zajisté nevíte, protože jste se nepodíval na odkaz, to praštění mokrým hadrem bude ryze virtuální. A teď už můžete zase začít ječet o tom, jak vás napadám ad hominem. :D

       • embecko

        Fakt netusim, ale mazat komentare nema smysl, to bys tu musela byt 24/365.
        Podle meho verejna debata skoncila a pro ty, co ji zazili, je to tezke. A skoncila proto, ze se vytratila spolecna vychodiska (osamocene vykriky za debatu nepovazuji). A nelze se bavit uz ani futuristicky o tom, co by mohlo prijit, protoze i tady to kazdy vidi jinak (viz uprchlici). A to je docela prekvapive, nebot v pripade budoucnosti by bylo lze nejaka spolecna vychodiska ocekavat, v podstate chce kazdy to same- mir a klid na praci :o) Ale jak pod mirem, tak pod klidem si ocividne temer kazdy predstavuje neco jineho, to je v podstate to nejzasadnejsi zjisteni posledni doby. Pro nekoho je mirem ostrelovani vesnic a klidem statni prevraty. Co melo cenu, to zustalo, co prijde, nema cenu zadnou.

       • vittta

        Ty hlavně nevíš, co chceš, Janiko.
        Jistě, mít skvělou diskuzi plnou slušnosti a duchaplnosti…
        To by asi chtěl každý, stejně jako by asi každý chtěl být do 90 zráv.
        Ty ještě navíc chceš, aby ta slušná diskuze byla na ta témata, co chceš ty, a nějak automaticky se vyhýbala tématům, co nechceš.
        Když se podíváš úplně nahoru, tam dal Sax text s odkazem na na předsilvestrovká opatření v Německu.
        Když se podíváš pozorně, tak hned pod tím uvidíš svou reakci, kde se mimo jiné zmiňuješ o tom, jakou bude mít vittta radost z tématu migrantů, o kterých se ale sám Sax vůbec nezmínil.
        Téma migrantů je ti nepříjemné, ptej se proč, jestli tedy s nimi potíže jsou, či snad nejsou, nebo je nechceš slyšet, ale nejsem to já, kdo si ty migranty vymýšlí, vždyť se pomalu nikde ani o ničem jiném už nemluví, ať už ze strany těch, co je odmítají, nebo těch, kdo napadají jejich odpůrce z xenofobie (atd.) a operují populismem, nejsem to já, kdo jediný o nich píše a ausgerechnet zrovna u tebe, prostě bez tématu, který doslova hýbe světem (migranti) to tady nikdy mít nemůžeš, leda by sis otevřela blog třeba o houbách.
        A pozoruj to dále, co děje níže a kdy jsem vstoupil já a s čím.
        Pokud chceš udržet diskuzi a diskutující na uzdě, musíš v diskutujících především posílit pocit spravedlnosti, a ve varováních či mazání, nebo dokonce banánech důsledne sledovat, kdo si s nějakými zcela nediskuzními jevy začal.
        Bez ohledu na to, co si o jednotlivcích myslíš ty a komu fandíš.
        Ten blog je tvůj, ale zároveň svým způsobem není.
        Měl by to být určitý domov pro lidi, co zrovna nemají do čeho píchnout.
        Jako bývala dříve hospoda.
        A pocit spravedlsnosti a možnost si ulevit od nějakých problémů (ve smyslu, že si přečteš nějakou děsnou blbost, nebo ti někdo něco debilního řekne v práci) je v tomto zásadní.
        Jenže když už si někdo uleví a jiný mu vynadá do rasistů nebo mu podsouvá jako jedinému zájem o psaní o migrantech, tak se pohoda velice rychle vytratí.
        A také se ptej, proč vlastně tady tak málo lidí skutečně diskutuje.
        Tady mínusuje a plusuje daleko víc lidí, jak diskutuje, proč nediskutují?
        Tak je to asi nebaví……baví je víc vyjadřovat sympatie či nesympatie bodováním.
        To začni klidně u sebe, ty totiž také nediskutuješ a boduješ, a nejlépe víš proč.

        • Saul

         „Tady mínusuje a plusuje daleko víc lidí, jak diskutuje, proč nediskutují?“
         Asi protoze vy a Ondrej.
         A vas jsem jako prvniho nedal nahodou.
         Ondrej si mele svou,ale s agresivnimi utoky ad hominem a podsouvanim tu jako prvni prichazite vyhradne vy.
         A nejen k nemu.
         Delate to i starym mistnim diskuterum,novym,tem kteri nediskutuji primo s vami…kazdemu kdo se opovazi zapochybovat o vasich „pravdach“
         Dokonce ani pochybovat nemusi,staci kdyz mate ten pocit a zbytek uz dozenete nejakou projekci.
         Takze pak nezbyva, nez se snizit na vasi poduroven a vracet to stejne,coz dlouhodobe asi krome Ondreje nikoho bavit nemuze,nebo se vam klidit z cesty.
         Tim ovsem z cele diskuse,protoze ty vyse popsane praktiky pouzivate i k tem,kteri primo s vami nediskutuji.
         To potom nejenze se neda diskutovat,to uz se to pak tady neda ani cist.

         • vittta

          Já nevím, co mě řešíte, to jste mě přece psal už asi 100x.
          Diskutujte a obohaťte tenhle blog něčím lepším, než psaním o mé osobě.
          Já mohu kontrovat, a napsat cosi nehezkého o vás, ale to si myslím, že právě Janika nechce, i když jí asi nevadí, když to píšete vy o mně.
          Tak dívejte, co píše majitelka a snažte se tomu nějak přizpůsobit.

          • tresen

           „….nedostatky v konstrukci experimentu lze vysvětlit tím, že vláda ve skutečnosti není konceptu příliš nakloněna.“
           To se koneckonců dalo očekávat.

          • vittta

           Experiment není nijak konkrétně popsán.
           Jsou v podstatě dvě možnosti.
           Buď dostalo těch 2000 příjemců dávek k těm dávkám přidán ten nepodmíněný příjem, a příjemci dávek porostě dostali jen přidáno- a pak to není žádný experiment, ale degenerovaný severský výzkum ničeho, nebo dostali ti příjemci dávek úplně stejně, jen se část nazvala nepodmíněným příjmem.
           Ani to není žádný experiment.
           Zajímavé by bylo, kdyby finská vláda zveřejnila vedlejší náklady na ten výzkum- tedy ty, co jdou na výzkum samotný, ne na ten nepodmíněný příjem.
           Třeba by hned bylo ohledně pravého smyslu pokusu více jasno!

          • Kamil Mudra

           Já myslím, vittto, že experimentování s nepodmíněným příjmem na vybrané a početně omezené skupině lidí, moc užitečných poznatků nepřinese. Vždyť už hned na začátku stojí podmínka: příjemce musí být členem té skupiny. Tím je ona nepodmíněnost narušena protože – někdo ano a někdo ne.

           Nepodmíněný příjem, pokud by měl mít nějaký smysl, by prostě musel být nedílnou součástí života každého občana, tak jako jeho hlava a nebo vzduch k dýchání, na kterou mu nemůže „sáhnout“ ani věřitel, ani justice… nezávisle na tom jak s ním jeho příjemce naloží. Něco takového jako úplně všem bez rozdílu dostupná obecní pastvina. Nebylo by možné ho u žádného jedince navýšit ani snížit za jakýchkoli okolností a zanikal by pouze úmrtím konkrétní osoby. Jakýkoli zásah do něj už by narušil jeho princip.

          • vittta

           No dyť, Kamile.
           Tenhle experiment vznikl buď z úplné blbosti, nebo na defraudování peněz.
           Jinak nemůže ukázat nic.

       • Ondřej

        Tak díky za přiznání ohu. Konečně to vyšlo na povrch . Větu „To aspoň tvrdí studie, vydaná agenturou DPA“ je vámi vymyšlená lež. Dále to nemá cenu rozpitvávat. Jedná se o počet vyšetřovaných z trestnych činu, nikoli odsouzených. Jak správně Taras uvedl v policejní statistice u odsouzených není uvedena etnická příslušnost. A nakonec sami ti tři autoři tvrdí, že nelze ani ta jejich zjištění spojovat s tím, že by migranti měli sklony páchat více trestných činu než Němci. Což jsem k té vaší manipulaci příď abych uvedl.po „Jirotkovsku“ vás románový příběh na správnou míru. Takže neuspěl jste s s vaší „aeronetovskym sestřihem“. Sputnik také říkal o Macronovi že jej financuje homosexuální lobby. No, jasně byl to rozhovor s francouzským fašistou, kde nikde tuto pomluvu ve Francii nebyli ochotni publikovat, tak si zajel na výlet do Ruska:-) Uznávám, že je lepší vzít si originál publikací, zamlčet že je to regionální statistiky o velikosti Valasska a říci z migranti zvýšili zločinnost o 92%. Takto je čistý fejk jaký umí jen pan VK.

        • oh

         Mr. Fake News, řekl bych, že svoji oblíbenou argumentační metodu už jste předvedl více než dostatečně. Zkuste ale k tomu mávání aeronetem ještě něco přihodit, takhle je to málo úderné. :D :D

 15. tresen

  Vittto, já to hodím sem, protože to vlákno nahoře už je přetížené.
  Takže pro přehlednost: S vámi jsem zahájila diskusi o článku, co sem postnul Astr, k tomu, co napsal Oh, jsem pouze něco doplnila.
  Souhlas?
  V tom článku ze Svobodných novin jsem hlavně rozporovala ideu, o kterou tam nejvíc šlo, tj. že jakési tajemné globální kruhy /jmenovitě Soros/ do Evropy schválně cpou utečence z Afriky. Pak jsem se vás taky pokusila upozornit, že pisatel hází bombastickými údaji o nárůstu kriminality v Německu, ale skutečná data se nedozvíte. To, že se o nárůst počtu trestných činů „zasloužili“ běženci, je logické. Kdyby se do Německa přesunul milion Čechů, zvýšilo by to tamní kriminalitu taky.

  • vittta

   Jsou věci, které se nedají přesně prokázat, a dokonce i rodiče zavražděné studentky afgánským migrantem na jejím pohřbu zahájili sbírku na migranty, takže ani ztráta dcery neotřásla jejich přesvědčením.
   Jsou ale věci, které prokázat jdou.
   Tak tedy když celá ta migrace začala, argumentovalo se tím, že mezi uprchlíky je to samý doktor a inženýr, a ti že jsou tady vysoce potřeba a společnost obohatí.
   Jistě i vy potvrdíte, že to byla lež, a konec konců, ani největší sluníčka už toto netvrdí a nijak je nesere, že uprchlíci jsou vesměs negramotní, což je též oficiální.
   Dále se mluví, že se pomáhá uprchlíkům před válkou.
   V žádné zemi ale válka není a vlastně ani nebyla v tom slova smyslu, i v Sýrii se bojovalo jen někde a z těch míst se moc utéci nedalo, natož aby se tam dal prodat nějaký majetek.
   Útěk před válkou je tedy také lež, ale nijak to vítače též nedráždí.
   Další argument je obyčejná mapa, už jsem to psal, kdy se na ní podíváte, zjistíte, že dostat se bez organizované pomoci třeba z Eritrei jen do Libye je naprosto nemožné, stejně jako je v podstatě nemožné, dostat se kamkoliv z Pákistánu či Afgánistánu.
   No…kdyby se do Německa přesunul milion Čechů, tak se možná kriminalita zvýší, možná ale ne, to je vaše spekulace.
   Při milionu negrů se ale kriminalita zvýšila prokazatelně, jakkoliv se přesná čísla zjistit nedají, resp, dají, ale nikdo je neřekne.
   Pokud pak problémy žádné nejsou, pak také nechápu, proč tedy se tomu říká migrační krize, a proč se migranti chtějí neustále kamsi přezdělovat s tím, že jde o solidaritu.
   Tajemstvím pak také není to, že migranti nejsou před zákonem rovni původním obyvatelům, zatímco původní obyvatelé jsou pokutováni a trestáni prakticky za cokoliv, migranti nejsou trestáni za nic, a nejzávažnější trestné činy jsou trestány směšně malými tresty.

   • tresen

    Poznatek, že mezi uprchlíky bylo hodně lidí s vysokoškolským a středoškolským vzděláním, platil pro Sýrii a rozhodně nebyl vylhaný. Podle čísel OSN se Syřané před začátkem války dožívali vyššího průměrného věku než Maďaři nebo Srbové a 67 % obyvatel pracovalo v sektoru služeb (stejně jako v Itálii) a pod hranicí chudoby žilo menší procento Syřanů než Rumunů či Portugalců. Politicky byla Sýrie diktaturou, ale co do životní úrovně a vzdělanosti příliš nezaostávala za chudšími členy EU. Pokud někoho překvapovalo, že syrští migranti umějí anglicky a vlastní mobil, vypovídal tím jen o vlastní omezenosti.
    Od chvíle, kdy se syrští uprchlíci štosovali v Maďarsku a kdy jim Merkelová umožnila dostat se do Německa, se toho dost změnilo. Dnes je skladba migrantů jiná a jiné jsou i trasy, kudy se snaží do Evropy dostat.
    Schopnost rozlišovat, odkud kdo přichází, proč se odhodlal k emigraci a co se od něho dá čekat, je podle mne docela důležitá.
    Tvrzení, že německé úřady jsou ke kriminalitě žadatelů o azyl benevolentní, je pouze vaše spekulace. V Německu se naopak říká, že mnoho činů, kterých se dopustí domácí, má v současné době větší šanci projít bez oznámení než poklesky migrantů, kteří jsou pod drobnohledem veřejnosti.

    • vittta

     Spekulace…
     Za loupežná přepadení, sexuální násilí, ba znásilnění nejméně 600 žen v Kolíně v r. 2015 byli souzeni a odsouzeni dva muži.
     Oba dostali podmínku.
     Čísla OSN pro mě jsou zajímavá asi jako volební program Horáčka na prezidenta.
     Nic méně jim můžete věřit, alespoň těm, co se vám hodí.
     No ale o čem se bavíme.
     Že do Evropy přišlo hodně lidí s VŠ vzděláním.
     Vy tvrdíte že ano, i když do Evropy šlo Syřanů velice málo, daleko více se jich za Syřany prohlašovalo.
     To nejde dokázat, neb zapsáni jsou dodnes jako Syřané.
     Co by ale dokázat šlo, kolik vzdělaných Syřanů pracuje v Německu, a na jakých místech, potože v Německu je prokazatelně nedostatek pracovních sil vzdělaných lidí, takže je lákají třeba z ČR.
     To mě dost udivuje, když tam mají statisíce vzdělaných Syřanů.

     • Saul

      Ti dva muzi predpokladam neznasilnili za jedne silvestrovske noci 600 zen:-)
      Ale predpokladam,ze pouze ti dva byli vypatrani,dopadeni a obvineni.
      A vy vite z ceho?
      Co konkretne se jim podarilo dokazat?
      Znasilneni,nebo „jen“ sexualni obtezovani?
      Pokud to obtezovani,tak dostali podminku,tak jak by zrejme dostal za posobny delikt podminku modrooky blondaty Nemec.
      Takze se jim merilo stejnym metrem.
      Pokud s tim mate problem,napiste proc a nastinte nam vasi predstavu o pouziti vice metru v trestnim pravu.

      • vittta

       Byla jim prokázána krádež, i když jsem to sám moc nepochopil, protože když někdo někomu ukradne mobil na nějaké oslavě násilím, není to krádež ale loupež.
       A ano, chatli ty dva, to máte pravdu, ale pak je otázka, proč jich nechytli více.
       Buď si ta trestní oznámení ty ženy vymyslely.
       Nebo si je vymyslyly PL.
       Nebo německá policie selhala na celé čáře, a nikoho chytit za A- nedokázala, nebo za B- nechtěla.
       Podle vás, mají s migranty v Německu nějaké zásadnější problémy, nebo nemají?
       A jsou migranti pro Německo přínos, nebo nejsou?

       • Saul

        S migranty dle meho maji nejen v Nemecku zcela zasadni problemy , zadnym prinosem pro ne migranti nejsou a ani nebudou.
        Naopak si zadelali do budoucna na velky problem
        V tom se shodneme.

        • vittta

         Pak se asi shodneme i v tom, že bychom se měli bránit všemi prostředky, aby jsme je tady neměli.

         • Saul

          Ne.
          Na „vsech“ prostredcich se prave neshodneme.
          Shodneme se na tech,ktere umoznuje soucasna pravni legislativa.
          A ty bohuzel zatim zdaleka nejsou vyuzivany a neni k tomu zda se ani politicka vule.
          V Nemecku mozna dokonce ani ta obcanska.
          Co ja jsem mluvil s temi par Nemci,tak oni migranty jako zasadni problem nevnimaji,respektive jsou s touto problematikou smireni.
          Ted jsem si ale uvedomil,ze svym „tady….“ jste nemyslel Evropu,ale asi jen CR.
          To si myslim ,ze jeste dlouho mit nebudeme z toho jednoducheho duvodu,ze k nam sami nechteji.
          Nicmene to „dlouho“ je relativni a bily ostrov v barevnem mori zase tak dlouho byt nemuzeme.
          Jak jsem psal jinde,Evropa nikdy bila nebude.
          A v Evrope jsme a budeme i kdyby jsme nebyli v EU.

          • vittta

           Současná právní legislativa umožňuje použít i zbraně.
           Němci jsou smíření, ale neuvědomují si, že ten problém bude narůstat.
           Žijí v představě, že problém s migranty se zakonzervuje a „nějak“ se vyřeší sám.
           Případně že přebytky nacpou k sousedům, čemuž říkají solidarita.
           Problém se ale každý rokem zvětšuje, i kdyby už tam žádný migrant nepišel.
           Každých 20 let se jejich počet zdvojnásobí.
           To můžete mít jakkoliv humánní názor, ale to se prostě stane.
           Takže pokud s tím nebudou dělat NIC, problém naroste do obludných rozměrů, kdy další fungování Německa v jeho kultuře a životním stylu bude nemožné.
           pak se Němci buď podvolí- nebo budou bojovat.
           Pokud se podvolí, také nikdo netuší, jaké to bude mít dopady- jak na ně, tak na jejich sousedy.
           To může kdokoliv říkat co chce, nadávat mně a podobným do rasistů a xenofobů, ale tohle se stane, není alternativa, oni se prostě neintegrují, rozhodně ne dobrovolně, a násilím to také nejde.
           To samé u nás a cikány.
           Každých 15 let je jejich počet dvojnásobný.
           Jejich natalitu ještě podporují státní dotace na každé jejich dítě, u cikánů dítě= peníze.
           I ten největší humanista, když se naučí počítat do 10 si spočítá, že za nějaký čas jich bude tolik, že je už neuživíme, protože uhlídat je a vymoci na nich zákon je nemožné už dnes.
           Řešení?
           Inkluze.
           Nacpat je do normálních tříd a pak bude z nich plno doktorů a inženýrů, to je finta obdobná těm migrantům, vysoká vzdělanost.
           A samozřejmě, neintegrují se.
           Proč by to také dělali?
           Stát je chrání, jsou to v podstatě profesionálové.
           Mají fůru dětí, berou dávky, neintegrují se profesionálním způsobem, to dávno není sociální pomoc, je to propracovaný systém vyžírání, kdy děti jsou psány na dědečky a různé pěstouny….
           Vy, multikulturisté, tohle také vidíte, ale zároveň to vidět nechcete.
           Nestane se zázrak, protože dodnes se nestal, proč by se teď měl stát, když se vyřírání dávek profesionalizovalo, a to i s migranty v Německu?
           Tak žijete s heslem- PO NÁS POTOPA“, hlavně ať to není na vás, ať si jiní ruce krví ušpiní, nebo ať se jiní podvolí…..

          • Ondřej

           Ale to.uz jsme si vysvětlili, vittto. Střílet migranty jak zajíce na poli je zločin proti lidskosti a chodí se za něj do Haagu. Smiřte se s tím. Migranti když přijde, KUDYKOLIV, do země a při zadržení požádá o azyl, vy na něj nesmíte ani sáhnout, ale.poskytnout mu ubytování, stravu a kapesné. Mám vám zase ty paragrafy Azylového zákona dle Charty OSN znovu odcitovat, jak jsem to už učinil jednou nebo to už konečně vezměte na vědomí?

          • vittta

           Víte Ondřeji, vy nepatříte na normáoní blog.
           Ten Saul normálně diskutuje, i když máme diametrálně odlišné názory na plno věcí a asi tak měsíc jsme se rázně uráželi.
           Vy se tohle nikdy nenaučíte, prostě na to nemáte.
           Budete pindat nesmysly a plácat páté přes deváté, i kdyby jste seděl v kostele na mši svaté.

          • Ondřej

           Chápu že nemate na tuto diskusi to spravne vzdělávání i a tudíž ani argumenty, tak musíte jít cestou ad hominem.

           Takže jen pro pripomenuti fakt, a o faktech jako že mame nějaké zákony si diskutovat můžete až do úplného opotřebení hlasivek, ale bude to diskuse zbytečná, protože zákon, ústava a další zásadní pravidla společenské koheze, prostě platí a když se někomu nelíbí obvykle musí zvažovat jestli nenajit jinou společnost, kde platí jiná, co mu budou více vyhovovat. Třeba pravidlo a právo střílet do lidí, co sem přijdou žádat o ochranu před válkou a diktátorskými tyrany. Jistě takové země na světě jsou.

           Toto je zákon celoplanetární a nejvyšší.

           Článek 3 Evropské konvence o lidských právech (European Convention on Human Rights, ECHR), jíž je Česká republika signatářem, konstatuje, že „Nikdo nebude podrobován mučení či nelidskému či ponižujícímu zacházení či trestání“. Osoba má právo požádat o ochranu přímo na základě článku 3, protože státy mají zakázáno vracet osoby do země, kde mohou utrpět porušení svých práv podle článku 3.

           Článek 31 Konvence o uprchlících z roku 1951 zakazuje státům, aby trestaly uprchlíka za ilegální vstup na jejich území, pokud je jeho účelem žádat o azyl. Základním principem Konvence o uprchlících z roku 1951 je zákaz vracení uprchlíků do situace, kde by mohl být ohrožen jejich život či jejich svoboda. Konvence o uprchlících z roku 1951 platí pro všechny lidi, bez diskriminace na základě rasy, náboženství či země původu. Uprchlíci nesmějí být trestáni za vstup na území jiného státu. Konvence o uprchlících uznává, že při vyhledávání azylu může být uprchlík nucen porušit imigrační předpisy.

           Konvence zakazuje trestat uprchlíky za porušování imigračních předpisů a zakazuje státům svévolně zadržovat uprchlíky na základě jejich úsilí získat azyl. Konvence především obsahuje četné záruky, že uprchlíci nesmějí být deportováni.

           Konvence také definuje základní minimální standardy pro zacházení s uprchlíky. Uprchlíci musejí mít právo přístupu k soudům (to ČR porušuje), k základnímu vzdělání, právo pracovat a právo získat osobní dokumenty, včetně uprchlického cestovního pasu.

          • vittta

           A co když migrant někoho napadne a bude ho chtít podřezat, co na to konvence o uprchlících?
           Nebo když migrant napadne kamením a tyčemi policistu, bránící státní hranici, co na to konvence o uprchlících?
           Fakt totiž nejsem vzdělaný, takže to je jen konkrétní dotaz nevzdělaného vzdělanému.
           Tak jak to je v těchto modelových případech?

          • Ondřej

           Když budete aspoň slabikovat to co jsem vám sem dal, zjistíte, že branit uprchlíkovi v příchodu a podání žádosti o azyl je zločin proti mezinárodnímu právu. Takže když bude policajt dodržovat mezinárodní právo, nebude proti němu nikdo používat kameni. Podrezavali uprchlíci při svém příchodu na hranice co stáli mezi ploty mezi Maďarskem a Srbskem jak vězni v koncentráku snad někoho? Nevim o tom, ale když by chtěli, pak je policisté zatknou. To jim ale nezavdava žádné právo, jak jsme si už řekli, používat proti pokojně příchozím žadatelům o azyl JAKOUKOLI silu.

           Hezký den.

 16. tresen

  Vittto, když migrant někoho napadne a bude ho chtít podřezat nebo když napadne kamením a tyčemi policistu, vystavuje se tomu samému, jako kterýkoli jiný člověk. To znamená, že ho napadený může v sebeobraně i zabít a policista proti němu může použít stejný zákonný postup jako proti kterémukoli agresivnímu jedinci.
  Je to pro vás nepochopitelné?

  • vittta

   Pro mě ne, ale pro vás ano, Třešni.
   A nejen pro vás, pokud jsem psal, že bych 1000 migrantů postřílel, dodnes mě to vyčítáte, i když jsem jasně psal, že bych dal rozkaz ke střelbě pouze ze zákonných důvodů.
   Ty zákonné důvody jsou, a je jich dost.
   Ondřej kus výše vykládá zákon tak, že migrant může vstoupit do jakékoliv země jakýmkoliv způsobem, a ta země nemá jakékoliv právo se tomu bránit.
   Pak ovšem, budu-li chtít jakoukoliv zemi dobýt a obsadit, mohu to udělat takto.
   Své vojáky převléknu za migranty, dám k tomu nějaký komparz žen a dětí, a pošlu je do země mého zájmu.
   Ta země nemá žádné právo zasáhnout a musí mé vojáky do své země pustit, i když jich bude milion.(nepřipomíná vám to něco?)
   Dále pak tyto vojáky v dobývané zemi legálně usadím, a zaberu jimi čtvrti v každém větším městě.
   Vybuduji základny v podobě mešit, a dokonce infiltruji samotné ozbrojené složky dobývané země.
   Všimněte si, že stále používám vojsko neozbrojené a náklady s přesunem vojsk platí dobývaná země, což je neskutečně výhodné.
   Postupně své vojáky vyzbrojím, a pokud budu mít obsazené celé čtvrti, stačí ruční zbraně.
   Vyzbrojení je snadné, dovezou mi je do (obsazených) přístavů lodě s humanitární pomocí, které si nikdo nedovolí kontrolovat.
   Dobývaná země bude tak paralyzovaná, že si ani nevšimne, že už je okupována, to mohu udělat legálně, při volbách, a těm volbám pomohou ozbrojení vojáci, kteří se pořád tváří jako nebozí a týraní uprchlíci, čemuž mnozí v dobývaných zemích i věří.
   Třešni, není levnější a snadnější cesta k dobytí cizí země, jakékoliv velikosti a ekonomické, či vojenské síly.
   Vojsko nebude naprosto tušit, proti komu má vlastně zasáhnout a kde, ekonomika bude živit moje vojáky a dokonce, ještě před plnou okupací, vydělám obrovskou částku na organizovaném zločinu, kdy budu v dobývaných zemích řídit obchod s bílým masem, drogami a zbraněmi.
   Je to úplně nový styl vedení války, dosáhnu s minimálními náklady toho, co by mě jinak stálo obrovskou částku, plno mrtvých, a výsledek by byl ještě navíc nejistý.

   • Saul

    „Ondřej kus výše vykládá zákon tak, že migrant může vstoupit do jakékoliv země jakýmkoliv způsobem“
    Ale ne Vitto,to on nepise,protoze nic takoveho v tom temer 70 let starem dokumentu,ktery vznikl za jinych okolnosti nez jsou dnes,NENI!
    Zenevska konvence o uprchlicich haji uprchliky.
    My resime migranty a zadna mezinarodni konvence,ktera by nas nutila prijmout,nebo i otevrit hranice pro ekonomicke migranty neexistuje.
    Takze Ondrej muze mit svuj vyklad zakona a vy svuj.
    Zrovna tak,jako maji rozdilne vyklady zakonu pravnici.
    Staci byt pozorny a nenechat si vnutit nazor protivnika.

    • vittta

     Ano, to jistě.
     Jenže on to píše, byť používá slovo „uprchlík“ a já slovo „migrant“.
     Klidně to psát může, protože západní země se tím řídí.
     Nikdo si nedovolí odlišovat migranta od uprchlíka, vyžadující mezinárodní ochranu.
     Pamatujete, jaký byl cirkus, když jim u nás napsali poldové fixem čísla na ruce?
     No…nikdo si to nedovolí, protože hned bude označen za xenofoba a fašistu, a stylem, jakým se migranti konkrétně v Německu přijímají to ani nejde.
     Přijde kdokoliv, a nemá papíry.
     Řekne: Já jsem Syřan.
     A oni ho zapíší jako Syřana a nikdo nic dalšího neřeší.
     Nemůže, je jich tolik, že kdyby měli dodržovat zákonné procedury, nestihli by ten milion přijmout ani za 50 let.
     Němci porušili zákon, a migranty přijímali, a stalo se přesně to, co tady dlouhodobě píšu.
     Jistě že jich ze zečátku nebyl milion, bylo jich pár desítek tisíc na hranicích Unie.
     Němci řekli- pusťte je, a oni začali přibývat a proudit nekonečným proudem.
     Z každého tisíce, co někde uvízl bylo tisíc padesát, jakmile byli vpuštěni.
     Já jsem si všiml,taková Třešeň věří vymáhání zákona, prostě migrant něco provede, a bude souzen a odsouzen!
     Že to tak není, jí nijak nebere.
     Ondřej věří na svůj výklad mezinárodního práva a na své zážitky v uzavřené komunitě, daleko od reality, pokud to není ovšem obyčejný troll.
     Vy věříte jak se zdá též v zákon, tedy ti, co nemají nárok na azyl, budou vyhoštěni.
     No ale jakkoliv jich bylo vyhoštěno mnoho, neodešel ani jeden, pár jich odešlo, když dostali státní úplatek, ale jinak nikdo neodchází.
     Bez násilí je vyhodit nelze, dovedete si představit třeba jen logistiku odsunu 600 000 lidí?
     A když nechtějí, tak to vůbec….
     Jenže vy je chcete vyhostit, ale nechcete použít násilí.
     Chcete steak, ale nechcete zabít býka.
     To prostě nejde.

     • Saul

      Nikde jsem nepsal,ze k vymahani zakona nemuze byt pouzito nasili.
      Ale primerene a az jako posledni moznost,v tomto pripade zvlast.
      Nevim uplne presne jak je to s odmitnutymi zadateli,par letadel s nimi snad odletelo,ale vetsina jich opravdu zustava.
      Pokud ovsem dal pobiraji stedre ojrove davky ,nedivim se.
      Ty davky jim ale zadni kolegove migranti,uprchlici,barevni,negri….nevyplaci.
      To je proste zrada naseho vlastniho systemu.
      Pokud v nem budou tak vazne trhliny a selhani,jsou migranti jen kapkou v mori daleko zavaznejsich problemu,ktere ten system nakonec rozlozi i kdyby v Evrope nebyl jediny migrant ani muslim.
      Takze zase mohu jen zopakovat,co jsem psal nedavno.
      Mic je jeste porad na nasi strane a porad jeste muzeme hrat hru,kde si urcujeme pravidla my.
      Kdyz to nedokazeme,rozlozi nas cokoliv a kdokoliv a zadne nasili nam stejne nepomuze.

      • vittta

       Nesmíme se především bát, to dokázat.
       Horší je, že bez násilí to už asi- a podle mě dokonce určitě- nepůjde.
       Pak se nemíme bát to násilí použít.

     • Seal

      Myslím, že plán je úplně jiný. Tím, že záměrně zaměňujete slovo uprchlík za migrant odvádíte pozornost od skutečné ekonomické migrace. Ta totiž v kapitalismu existovala vždycky a u nás její prudký nárůst pozorujeme od r. 2005. Momentálně jde teď o půl miliónu lidí s dlouhodobým pobytem a dalších třista tisíc se plánuje. Vy, oficiální bojovníci proti multikulturalismu, obvykle za příklad úspěšné intgrace vydáváte Vietnamce (oproti těm vašim tematicky oblíbeným Romům), kterých je tu už přes sto tisíc. Myslíte si, že jsou to všechno úspěšní majitelé tržnic a večerek? To byli ještě hlavně ti, kteří sem přicházeli z Německa, kde byli fakticky násobně vyplaceni, aby tak mohl předčasně skončit jejich původní pracovní závazek v bývalé NDR. Přitom jejich komunita u nás funguje stejně uzavřeně jako v případě Turků, kteří přišli v šedesátých letech za prací do Německa, a kde problém vzájemného soužití nastal naplno až u třetí generace. Myslíte si, že mongolští dělníci a dělnice se zde neusazují? Jejich menšina u nás se odhaduje na cca deset tisíc a brzy přijedou další. No a protože nejspíš patříte i k bojovníkům proti islámu, tak mám pro vás zprávu, že k nám za prací dorazilo už prvních pár set Uzbeků. Myslíte si snad, že se vybírají podle nějakého náboženského klíče, anebo že kvůli novému zaměstnavateli opustí svoji rodnou víru? Asi je zbytečné vám vysvětlovat, že uprchlický problém se už jaksi politicky vyčerpal už u parlamentních voleb, kdy prakticky všichni byli proti kvótám. A není to proto samozřejmě ani téma pro nynější prezidentské volby, protože proti nim je přece i Zemanův potencionální hlavní protivník Drahoš.
      Téma uprchlíků v západní Evropě je ale ještě v jednom ohledu výhodné. S každou ekonomickou migrací je totiž spojen nárůst kriminality, což samozřejmě platí i o nás. Takže pokud budete do nekonečna řešit jenom to, co se stalo v Německu nebo ve Švédsku, tak vám třeba unikne zpráva z ledna loňského roku, že ve Kvasinách stoupl počet nezákonností o 419 procent, a že v Plzni dochází už i na veřejnosti k obtěžování žen. Ale třeba je to tak, že když agresory jsou hlavně Poláci a Ukrajinci, tak je to vlastně z toho multikulturního hlediska nezajímavé.
      Tenhle komentář jsem samozřejmě nepsal proto, abych výše uvedeným národnostem nasazoval psí hlavu, ale hlavně jako upozornění na to, jak se díky uprchlické krizi ta skutečná ekonomická migrace úspěšně zakrývá. Protože, když dneska nějaký politik mluví o „zastavení ekonomické migrace“ (viz třeba zase ten Drahoš), tak asi nebude myslet tu skutečnou ekonomickou migraci, která už od nepaměti patří ke kapitalismu a způsobuje tak nejeden problém: https://www.youtube.com/watch?v=aKpgb2WrGo0

      • vittta

       Já tady nechci žádné migranty, už jsem to několikrát psal.
       Ale žádní nemají takové zastání, jako ti islámští, takže nemám důvod psát o těch ostatních.
       Čím jich bude méně, tím lépe, jakýchkoliv.

    • oh

     Jenže, Saule, Ondřej to přímo tak napsal. Sice hned v následujícím příspěvku (v tom s citací z konvencí) přepnul zase na „uprchlíky“, protože, jak píšete, Zenevska konvence o uprchlicich haji uprchliky a u přímé citace by mu migranti jen tak neprošli.. :-)

   • tresen

    Žádný zákonný důvod střílet na lidi, kteří nikoho neohrožují, nikde nenajdete.
    Způsobů, jak zastavit člověka, který překročil čáru zvanou hranice, abyste ho mohl legitimovat, popřípadě zajistit, když jsou k tomu důvody, a nezabít ho při tom, jsou mraky.
    Po tom touží jen magor, který odmítá vidět lidi a vidí v nich jen jakýsi hmyz, který je potřeba zašlápnout, případně spřádá paranoidní vize jako vy.

    • vittta

     Paranoidní jste nepochybně vy.
     Neustále mi vnucujete, že chci střílet do pokojných a nikomu nic nedělajících lidí.
     No prosim, sněte dál.
     Asi potřebujete k životu nějakého vnitřního nepřítele.

    • Kamil Mudra

     Třešni, hovoříte o střílení, jako byste sama nevěděla o těch „mracích způsobů jak zastavit člověka, který překročil čáru zvanou hranice“. Legálních způsobů. Kolik jich proběhlo na hranicích EU? Všimla jste si toho jak snadno byly všechny eliminovány? Postačilo jen přejmenovat migranty na uprchlíky – a kdeže všechny legální způsoby jsou. Stejně snadno už byli v historii opakovaně kolonizátoři přejmenováváni na „nositele civilizace, dobyvatelé na „osvoboditele“… nic nového pod sluncem. Vždyť kdo by bojoval proti tomu kdo mu přináší něco dobrého a nebo ho dokonce přichází osvobodit, že?

     Vittta o něco výše nastínil možnou strategii dobývání založenou na takovém přejmenování a vy ho (nebo, korektně, „takové jako je on“) označíte za krvežíznivého magora, který vidí v lidech jen jakýsi hmyz. Ale pokud by se ta strategie naplnila, co si o něm budete myslet pak a co řeknete na obhajobu své zaslepenosti? Řeknete: „Sorry. Tohle jsem opravdu nechtěla!“? A komu pak asi ta vaše omluva pomůže?

     Já chápu určitou zaslepenost na počátku procesu. Historickou zkušenost snadno ovládnou humánní emoce – zvláště pak u lidí kteří se historií nezabývají, tedy převážně u mladých lidí překypujících ideály a idejemi, po kterých lační aby nalezli své místo v životě a hledají něco co by dokázali svým životem naplnit. Díval bych se s úsměvem na všechny ty vítače na nádražích i v přístavech, kdybych si přitom mohl říkat: „Nó, hochu (děvče), časem se poučíš a zjistíš že není vše zlato co se třpytí a dozraješ do obezřetnosti, které se ti teď nedostává.“ Potíž je v tom že události běží takovým spádem že tihle lidé už k nějakému dozrání nemusí mít čas a já tedy ani nemám důvod k tomu shovívavému úsměvu.

     V situaci kdy obezřetní „magoři“ (požadující dodržování pravidel, kterých jsou jak říkáte: „mraky“ a byla vytvořena na ochranu nás všech) jsou označeni za „střelce“ (xenofoby, rasisty, fašisty…) namísto toho aby byli vyslyšeni a střílení se tak předešlo, jsou lidé, kteří zůstávají slepí, zabednění a nebo třeba jen naivní větším nebezpečím než to co přichází zvenčí. Zvláště pokud své postoje šíří. Zraněný organismus se dokáže sám uzdravit ale otrávený má pramalou šanci. Je-li podávaný jed vydáván za lék, nic se tím nemění. A to ani ani v případě kdy je podán v dobré vůli a s důvěrou v jeho léčebný účinek.

     Ostatně, vždyť ani nemusí být naplněna vitttou nastíněná strategie. Úplně postačí když necháme příchozí aby nás „přečíslili“ a obsadili dostatek řídících postů. Pak změní náš domov v ten svůj a my se staneme zpočátku trpěnými podnájemníky, později překážejícími a netrpěnými a následně vetřelci – za pomocí takových lidí jako jste vy. Chcete to? Pak ovšem chcete vzít domov mě, mým dětem, jejich dětem… A vůbec nezáleží na tom co budete při té zlodějně říkat.

     • tresen

      Kamile Mudro, nepřehánějte, prosím. Vy přece nemáte takové problémy s matematikou jako Vittta, takže snad tušíte, že přečíslení Evropanů přistěhovalci opravdu nehrozí. Takže jaké posty kdo obsadí a jaké poměry tu budeme mít, záleží jedině na nás.
      Samozřejmě se musíme domluvit, co doopravdy chceme.
      Já si přeju jednotnou, demokraticky a rozumně spravovanou Evropu, která nebude zapomínat na to nejlepší, co z ní vzešlo – na otevřenost, humanitu a lidská práva.
      Možná ale chcete něco úplně jiného. To by mě docela mrzelo.

      • vittta

       Máte jeden volbení hlas.
       Využijte ho pro vaší vizi.
       Já ten svůj využiju zase pro svou vizi.

      • oh

       Něco takového si asi mysleli i domorodci na území dnešního státu Massachussetts asi tak roku 1620, 1621. Jak se časem ukázalo, dost fatálně se spletli.

      • Kamil Mudra

       Ani ten nejlepší matematik nezastaví čas, Třešni. My nejsme schopni se domluvit co chceme a obsazování postů těmi kdo to vědí už začalo. Prasklinka v hrázi se umí rychle rozrůstat a plané řeči ani sebevětší optimismus ji nikdy nezastaví. A na nás bude záležet stále méně.

       • tresen

        Prasklinka v hrázi?
        Já nechci Evropu, která je závislá na nějaké hrázi, co se může prorvat. Hráze stavějí režimy založené na jiných zásadách, než o jaké stojím. Jejich pevnost je pak při veškeré hrozivosti skutečně jen iluze.
        Jestli na nás bude záležet, je zase jenom na nás. Teď i v budoucnosti.

          • Kamil Mudra

           Vidíte, třešni, jak mohou být podobenství chápána různě?
           Já si pod pojmem hráz představím tvůrčí dílo, které umožní vznik rybníku a udržuje ho v existenci ku prospěchu jeho obyvatel. Něco jako základy domu.
           Vy si naopak představíte něco jako obranný val zamezující či znemožňující cestu dovnitř nebo ven.
           Nejspíše to ani jeden z nás nevidí nesprávně, jen způsob myšlení se liší. Řekl bych že je dobré si tohle uvědomovat, protože to neplatí jen pro podobenství.

          • tresen

           To bude asi rozdílným vnímáním tehdejší rétoriky.
           Hráz – to bylo oblíbené slovo. Hráze byly všudypřítomné, jenže nikoli v tom vašem smyslu. Armády Varšavské smlouvy coby pevná hráz na obranu míru a socialismu, věrné spojenectví se Sovětským svazem coby hráz proti západnímu imperialismu atd. atd.

      • Ondřej

       Třešni, Kamil patrně četl ten Doubravův hoax o nočním převážení migrantů z Německa….a bojí se:-). Chce stavět pevné hráze. Myslím, že technologické návody na signální stěnu a zaminovaný prostor budou ještě mít Jakeš s Lorencem na mikrofiších u sebe doma, ať je navštíví.

       A propos, pokus o rozpoutání generační války nevychází v Německu ani ve Francii, kdy staří sice volí konzervativní pravici, ale ta nakonec po všem co předvedla, zkrachovala a tak starší lide mají nakonec ve své umanustosti jen malou menšinu a museli respektovat společenskou shodu na změně a nástupu liberálů přijímaných i z řad socialistů Macronemdpo svého nového hnutí V Německu volba podle věku nechala zvolit současnou kancléřku (tu volili lidé středního a vyššího věku) . Mladí naproti tomu byli pro fašisty z AfD nejvíce. Naštěstí jen převážně ve spolkových zemích někdejší NDR. Ti ze západních zemí volili především Zelené, SPD a dokonce Die Linke. Vítačskou to stranu:-). Paní Sahra Wagenknecht je původem Syřanka po otci. Je zarážející jak se naše otodoxní komunistická levice a protofašisté shodnou na nenávisti a zveličování toho, co sami pořádně nezažili. Já s lidmi jako je paní Wagenknecht vyrůstal.

       • oh

        Vy jste „s lidmi jako je paní Wagenknecht vyrůstal,“ Mr. Fake News? A jakpak se vám povedlo být takovým Vždyavšudybylem, když vaši rodiče – aspoň podle vašich vlastních tvrzení – s vámi emigrovali do NSR a paní Wagenknecht vyrostla a žila až do sjednocení Německa v NDR? :-)
        Neméně zajímavé je to, že názory paní Wagenknecht na vás zjevně nezanechaly žádné stopy. :-)

       • Ondřej

        zajisté ohu, zatímco v NSR žádní Iránci nebyli. Chytáte se každého slovíčka, to se mi líbí, ale tím už opravdu to co podle vás měla zveřejnit agentura DPA stejně nevyretušujete stejně jako data zveřejněná německým úřadem Ministerium für Wirtschaft und Energie ohledně cen el.energie pro průmyslové odběratele.:-)

        • oh

         Jj, ti Iránci, se kterými jste vyrůstal v NSR, zjevně nejsou k dohledání v Googlu, když jste považoval za potřebné vytáhnout Wagenknechtovou. Zajisté jste si jen nechtěl přidat na velikosti požitím známého jména. :D
         Já vím, Ondřeji, statistiky Eurostatu jsou moje lež! :D :D :D
         Moje lež je totiž všechno, co za lež prohlásí Etalon Morálky a Pravdalásky Ondřej Fake News a to dokonce i tehdy, kdyby to DPA to skutečně napsala. :D :D :D

         P.S: Elitní vzdělanče, už jste zvládl taje používání osobních zájmen? A co logické a PŘEDEVŠÍM kontextuální chyby?

 17. pacifista

  Já, když reaguji Ondřeji na vaše příspěvky zde v diskusi a ptám se vás, nikdy mi neodpovíte. Jinak ale píšete z patra či spíše kopírujete sáhodlouhé party paragrafů. Jako byste neviděl a neslyšel. Vybíráte si jen to, co se vám hodí. Moji reakci na vaše ponižování zde diskutujících byla vámi přehlédnuta. Buď jste ji nečetl a proto si vás dovoluji tímto upozornit nebo spoléháte že se nachází na začátku poslední třetiny a nikdo ji číst již nebude. Zde výše opět operujete nízkým vzděláním diskutujících, kteří podle vás nemají tímto co pohledávat na tomto webu, protože tím pádem nemají patřičné argumenty. Chci vám jen připomenout, že není jen diskriminace podle barvy pleti, ale je i v nadřazenosti těch, kteří dávají jiným najevo rozdíly ve vzdělání. V prvém případě jste velkým bojovníkem za lidská práva, ale ve druhém se nestydíte dělat to samé jen v jiném provedení. Takže nejste o nic lepší než ti, proti kterým bojujete.

  • Ondřej

   To máte pravdu, pacifisto, že vzdělání dává jistou nadřazenost. Nikoli lidskou, ale kompetenční. Vittta je jistě kompetentní ve svém úzce zaměřeném oboru. Ale ne v oboru humanitních věd, do jejichž gesce patří právo, sociologie a vše co se týká lidských práv. Který je konstruktem jednak dnes již právní konstituce státu, jednak vývoje v chápání člověka, jenž má jedinečnou a neopakovatelnou hodnotu. Tu nejvyšší od které se vše odvíjí a vše ostatní je jí podřízeno. Rika se tomu antropocentrismus a týká se VSECH lidi na této planete.

   Když někdo druhé častuje „negry“ a chce „bílou Evropu není to jen lidské selhání na tu nejnižší úroveň, jaké lze dosáhnout, je to i trestny čin, ale hlavně – je to úděsný důkaz nevzdělanosti a primitivismu. Všechna tato označení mají nejen důkazní materiál v psychologii, ale i faktické hlouposti právě v asociálním nevedeckem přesvědčení o méněcennosti druhých podle tisíckrát vyvrácených antropologických výzkumů o genetické příbuznosti naší „bílé rasy“ s tou, kteří tu nevzdělanci jako vittta tak děsným způsobem dehonestují.

   Jestli vy s temito postuláty souhlasite jako s právem na vlastní názor, pak je mi vás líto. Ale s nevzdělanosti to přímo souvisí. Na to jsou exaktní empirické výzkumy, jaké vzdelanostni zázemí mají za sebou rasisté a pravicovi extremisté. Kdysi panovalo přesvědčení, že za to nemohou že je to věc sociální, neradostného dětství, či přímo týrání. Moderní psychoanalyza prokázala že jen minimum těch, co na vlastní kůži zažili nějaké týrání trpí rasovými předsudky. Oni trpí jen předsudky že existuje něco jako „právo silnejsiho“, protože to bylo to co se na nich podepsalo. Ale ne že by za jejich osud mohl nějaký příslušenik jiné rasy. Tu ve svém omezeném působení obvykle tam, kde se narodili, naopak, jedna-li se o ČR, měli hodně málo příležitostí vůbec potkat, ne-li relevantní zkušenost nějakého trvalého soužití jako lidé na Západě.

   • vittta

    No ale….vy jen tvrdíte, že jste vzdělaný.
    Nijak svou vzdělanost nedokazujete.
    Vykrádáte jen cizí názory CTRL/C-CTRL/V.
    Pro větší autenticitu leckdy neuvádíte zdroje.
    A mezi námi, jak je teďka ten nový paragraf o nenávisti k sociálním skupinám?
    Hoďte citaci, vy to umíte….

   • pacifista

    Myslím si Ondřeji že v žádném případě vám mě nemusí být líto. Víte já mám vychování ještě za socialismu, kdy se na plakátech držely děti všech barev za ruce a nad nimi byl nápis MÍR. Já mohu bydlet vedle Roma a nebude mi vadit jeho barva pleti. Důležité bude jak se chová a přes to nejede vlak. Odjakživa mám však smysl pro spravedlnost a proto mě vadí některé lidské (nebo nelidské?) zacházení. Ta nadřazenost vzdělání mi vůbec nesedí, zrovna tak jako jakákoliv nadřazenost a není v ní žádný rozdíl. Nadřazenost bude vždy nadřazeností. U Vzdělání si cením fundovanosti, ale nadřazenosti nikoliv. Mám zkušenosti, že vzdělaný člověk, který opravdu něco umí se svou vzdělaností vůbec nechlubí. Není mu to zapotřebí, protože nemá žádný komplex, jeho práce mluví za vše. Víte, žádný režim si mě neochočil a už ani neochočí. Nejsem ničí fanatik, uvažuji selským rozumem a ačkoli jakési vzdělání mám, nemyslím si, že tímto mám patent na rozum ve svém oboru. Vy si ale myslíte, že máte patent na rozum nejen ve svém oboru, ale že váš obor je nadřazen myšlení všem lidem, což je všechno špatně. Vy jste ale byl svou školou vychován v tom, že jedině máte pravdu. Nezapomínejte ale na to, že osnovy v těchto vědách se mění podle toho jak se mění svět, či spíše jak elity chtějí aby se svět měnil a pomocí těchto věd udávají směr v rámci řízení. Inu tak jste tu teď od toho, abyste lidu vysvětloval ten jedině správný pohled na svět a pomáhají vám k tomu paragrafy, které se tak poznenáhlu tvořily už mnoho desetiletí. Vytvořili si je ale ti, jimž slouží utvářet tento svět a vy jste ten, jemuž dovolili jim sloužit.

    • Kamil Mudra

     Nesnažte se pacifisto. Papouška můžete naučit mnoha slovům. Avšak jejich množství, byť by bylo sebevětší, neznamená že chápe jejich smysl.

    • Ondřej

     No jen se pochvalte, zvlášť když jste na to vše sám::) Já vyrostl přímo s kluky a holkami z Turecka, Íránu (po velké ajatolláhy rizene kontrarevoluci v r. 1979 byla do Německa především Íránem, co se do té doby evropský oblékaly, líčily a nehodlali se vracet do řízené teokracie za asistence Ruska), stejně jako miliony lidí v Zapadnim Německu a máme je všichni za Němce. A nikdo nemá potřebu o tom mluvit jako o něčem vyjimecnem. U vás jak koukám je to jiné:-). Takže rád věřím, že máte zkušenosti s vasi. socialistickym internacionalismem, to mi ujistujete zcela zbytečně. Vím o něm od rodičů dost a dost:-).

     Přesto trvám na tom,buď podobné nenavistne závěry jaké tu produkuje vittta pramení z nevzdělanosti. Jak se na něm podepsalo dětství a jak mu to šlo ve škole, lze jen odhadovat. V každém případě kultura jeho projevu mu zcela odpovídá. Slyšel jste pojem „morální nadřazenost“? No, možná o nich budete mluvit jako o lidech, kteří se povysuji nad zločince. Ja si naopak myslím, že to rozhodně nemají zapotřebí. Že to jaksi AUTOMATICKY vyplývá z jejich zásluhovosti na dobrém jménu společnosti kterou reprezentují. Lidé jako Ruth Kolínská, lide co jezdi s neziskovkami jako jsou Lékaři bez hranic očkovat deti do Afriky a jsou nacky zapisování na listy skunickaru, co na ně demonstranti typu A.B. Bartoše vytahují na náměstích šibenice, jsou pro mě nad takovými lidmi morálně nadřazení.

     Stejně jako tahle slecna je moralne nadrazena nad vitttuv rasismus který hledá důvody proč lidi, kteří naopak zasluhují pomoc, střílet. Ona jela zadarmo do strašných podmínek pomáhat uprchlikum. To je něco jako v etice prirozene morálky kategoricky imperativ. Kamilova obhajoba pak působí smesne, jako by advokát hájil zloděje v klenotnictví, že tím zlodej bojoval proti sociální nerovnosti:-)

     • Ondřej

      Oprava …“z Turecka, Íránu (po velké ajatolláhy rizene kontrarevoluci v r. 1979 byla do Německa velka emigrace především Íránek co se do té doby evropský oblékaly, líčily a nehodlaly se vracet…

      • vittta

       To se budou ty Iránky muset asi zase v Německu rychle zahalit.
       Ti lidé, co jezdí pomáhat do strašných podmínek do Afriky jsou naopak morálně pěkně pokrytečtí.
       Doma jim staří lidé umírají ve nedůstojných podmínkách, a na děti se sbírají víčka, a oni pomáhají v Africe.
       A za peníze těch starých lidí tihle dobroserové vyštudovali!
       A s tím vzděláním…
       Co tak má vzdělanec navíc v oblasti humanity nad nevzdělancem?
       Asi jak kdo, co?
       Ten Bartoš je totiž vzdělaný, stejně jako třeba Pan prezident Zeman.
       Vaše naučené žvásty o nadřazenosti absolventů neoVUMLu jsou jen iluze!

       • Ondřej

        „A za peníze těch starých lidí tihle dobroserové vyštudovali!“

        to už jsem dlouho neslyšel. Za dělnické peníze. :-) Vy víte, kde studovali a kdo jim platil srudia? A odkud? A víte kdo mě platil studia?

        • oh

         A své tvrzení „po velké ajatolláhy rizene kontrarevoluci v r. 1979 byla do Německa velka emigrace především Íránek, co se do té doby evropský oblékaly, líčily a nehodlali se vracet do řízené teokracie za asistence Ruska“ o asistenci Ruska jste schopen doložit, nebo jen jako obvykle drze fabulujete? :-)

         P.S. Pokud to vaše elitní vzdělávání nezaznamenalo, Mr. FAke News, v roce 1979 SSSR ještě existoval a Rusko neprovozovalo vlastní zahraniční politiku. :D

        • pacifista

         Pokud studovali za jiné peníze než daňových poplatníků Československé nebo České republiky, pak mají opravdu to nejsprávnější vzdělání.

  • astraustralia

   Nejen pro Tarase take pro Vas !
   A ne vice ale jinak !
   Rozdilny zpusob vyjadrovani nejen co do hlasitosti mezi lidoopy na Sumatre v porovnani s temi na Borneu take ze na Borneu jsou vetsi nez na Sumatre ale s hlasitosti to je jinak a clanek o tom rika :

   Notably, these populations also differ in their vocal repertoire and the pitch frequency of vocalizations56,57. For example, male long calls differ consistently between Sumatran and Bornean orangutans in number of pulses per call, call speed, call duration, bandwidth, pulse duration and dominant frequency57. Furthermore, male orangutans in Borneo are reportedly larger than Sumatran males and are therefore expected to have lower call pitches, yet exactly the opposite is found57. Since FOXP2 variation has been linked to differences in vocal learning and vocalization frequency differences in a variety of species28,32,38, the Pro626Thr mutation could be associated with reported vocal differences, not only between the two orangutan species, but also between individuals belonging to different populations within Sumatra, since the SNP is not present in all Sumatran individuals57. Results from captive studies also show that orangutans have the ability for vocal fold control10 and that they can more skillfully imitate human speech than any other apes11. This combined with evidence suggesting that Sumatran individuals are more avid oral tool users compared to the Bornean orangutans58, may be related to reported associations between FOXP2 mutations and levels of orofacial motor control25. These observations suggest that future studies of Pro626Thr may reveal salient individual or population differences in vocal behavior in Sumatran orangutans, although we cannot entirely rule out demographic history of these species as an additional factor influencing the genotype distribution pattern in this study5

   Overall, despite the relatively large number of great apes sampled in this study,
   the number of nonsynonymous substitutions found was low, indicating that FOXP2 is highly constrained and likely under purifying selection in great apes, and mammals in general26,27.
   Therefore, investigation of the impact of rare nonsynonymous variants found here in great apes could shed light on the proximate mechanisms shaping individual,
   population or even species level differences in vocal skills and orofacial motor control.
   Furthermore, although this study focused on coding variation because of its direct impact on protein structure and function,
   variation in regulatory and intronic regions, as well as tissue-specific alternative splice variants,…

   PS
   Nevim co to prinasi Vam tresni, ale potvrzeni zjisteni ze proteiny funguji v kazdem organismu jinak
   s platnosti jak u lidoopu tak u homosapiense, me skutecne „obohatilo‘ !!!

   Pripomenuti rozdilnosti a podobna zjisteni opravdu obohacuje jen v uvozovkach.
   Ale tim ze nam i proteiny funguji ponekud jinak je i blog u Janiky tak nazorove diferencovany.
   Potvrzeni se Vam dostane za nekolik dni v podobe mozneho srovnani volby presidenta Zemana ve srovnani s volbou presidentas Mugabeho
   Zatim co zvoleni Mugabeho za presidenta oslavil obcan v mnostvi vetsim nez velkem tancem a nasledne jeho sesazeni opet tancem,
   u volby presidenta CR tomu bude jinak.
   Jinak ne proto ze Mugabeho stat nema kavarnu urovne CR ale proto jak jste spravne uvedla vedeckou studii,
   duvodem jsou i jinak fungujici proteiny. Ano veda je mocna carodejka a stale dale umi vysvetlit veci drive nevysvetlitelne :-) Vice takovych studii a odkazu na ne :-)
   Ze barva pokozky je zcela mimo vliv si odvodi nejen nahodny ctenar ale i taci kterym se dostalo vzdelani az v Hessensku !
   2 palce vzhuru uz jste obdrzela at jiz z jakehokoli duvodu ale ne muj
   neb se domnivam ze Tarasum clanek a on sam ma pokud jde o uřvanost nejen mezi opicemi jasno :-)

 18. tresen

  Zkoumat genotypové odchylky u voličů Miloše Zemana by bylo jistě zajímavé, jakož i jejich porovnání s nálezy u voličů Mugabeho, ale odkazovaný článek takové vědecké obohacení neskýtá, to je mi jasné. Za to zklamání se vám omlouvám.

  • Ondřej

   Někteří fejkuji genetickou podstatou zla lidech s orlími nosy, jini zase o „nareďovani bílé společnosti“ uprchlíky co sem tajně vozi v noci autobusy. Neco jako rasový Chemtrails:-)

   Tenhle fasoun kteryho vyhodili z kandidátky komunisté za přílišnou podporu „arijstvi“ je fakt perlič.:-)

  • astraustralia

   tresen pise:
   Zkoumat genotypové odchylky u voličů Miloše Zemana by bylo jistě zajímavé,…
   Eva Ave Shuvani se o srovnani ( ne genotypove) na svem blogu pokusila :

   PROČ NEVOLIT ZEMANA – A PROČ HO VOLIT: Čtu pořád jak nevolit Zemana, fakta bohužel většinou spolu s výhrůžkami a urážkami lidí, co neposlechnou. Proč to tedy Zeman nejspíš vyhraje? Právě proto. :-) Protože nikdo z těch povýšených intelektuálů-idiotů se nenamáhá zamyslet nad tím, proč lidé toho hrozného Zemana volit chtějí. Proč je jich tolik. Proč to nejsou jen „staří nevzdělaní vesničané“.

   Ano, Zeman je technokrat moci, je mstivý, chce euro, podkuřuje Číně a Rusku protože kope pro Kellnera, jde na ruku estébákovi, má kolem sebe příšerné kreatury a spoustu skandálů.
   ALE.
   Naprostá většina lidí v téhle zemi považuje za největší hrozbu ne Zemana, ne Putina, ne kritiky EU, ale islamizaci Evropy a s ní spojené desítky negativních jevů, které už začínají ničit západoevropanům jejich životy, blahobyt a dokonce i demokracii a lidská práva. (Chcete zdroje? UTFG! Průzkumů už je za ty roky spousta.)

   A Zeman už mnohokrát prokázal, že je právě v tomhle konzistentní a má koule stát proti všem. Dávno před migrační krizí poprvé veřejně prohlásil islám za anticivilizaci, neslučitelnou se západní demokracií a lidskými právy. Podporuje Izrael. Postavil se proti novinářům i narudlým eurobyrokratům koketujícím s antisemitismem. Jen díky tomu, že zvedl téma nebezpečí islámské imigrace tady Sobotka boys neprosadili wilkommenspolitiku, v médiích se díky jeho postojům začalo (i když s nechutí) psát víc kriticky. Díky jeho postoji my, co jsme oprávněně a jako první upozorňovali, že mezi imigranty přicházejí teroristé a fanatici, že terorismus souvisí s islámem a že imigranti nejsou totéž co uprchlíci – nejsme dnes bez práce ani nehnijeme v kriminále. A to přesto, že to ze začátku i tady bylo nastaveno na německý model a tlak byl obrovský.

   Lidé potřebují aspoň v něčem jistotu – a tady ji mají v tom podstatném. Píše se, že prezident má být symbolem, má vysílat pozitivní poselství – a to Zeman, co se týče toho konkrétního největšího strachu, skutečně dělá. Není to spasitel, o reálných činech se dá pochybovat, ale tohle poselství, to umí. A lidé mu to věří. Protože je srozumitelný. Protože je konzervativní, a tak představuje jistotu starých časů, kdy ještě slova měla svůj význam a svět nepřipomínal orwellovské progresivistické hřiště. Protože navzdory politkorektní většině pojmenoval věci kolem změn Evropy tak, jak je skutečně vidíme, jak je žijeme. A to je uprostřed všech multikulti manipulací, propagandy a zastrašování velká věc. A v tomto konkrétním bodě nemá mezi kandidáty věrohodnou (Topolánek) ani srovnatelnou (Hynek) konkurenci. A proto mnozí skousnou Zemanovy nehoráznosti, manipulace, chyby a fauly – a že jich je – a budou ho volit. Někdo s nadšením, někdo nekriticky, jako spasitele, jiný jako nutné zlo. A čím fanatičtěji se proti němu staví „vítači“, „eurohujeři“, „lepšolidi“ a jak jen se všem těm letitým obhajovačům islamizace, omlouvačům teroristů a porušování základních lidských práv říká, tím jasnější aureolu „hrdiny lidového odporu“ mu to dává a ostatní utvrzuje, že volí správně. Ještě jeden dopis od Halíka, Kocába nebo jedůvky Fišerové – a má to v kapse.

   Tohle je podle mě důvod, proč Zeman vyhrává. Zdá se, že to pochopil jediný Topolánek. Ale přišel příliš pozdě a s příliš nevěrohodnou minulostí, něž aby ho dotáhl nebo vyšachoval.

   TLDR: jak porazit Zemana? Stačí aby ho podpořila „kavárna“ :-)

   • tresen

    To je těžké, Astře.
    Kdyby ho podpořili, museli by lhát. A stejně by to nemuselo vyjít.
    Kdyby to nebylo tak tragické, hodně lidí, co znám, by se obratu „hrdina lidového odporu“ smálo nahlas.
    Výběr kandidátů není ideální, ale co se dá dělat, než jít volit, že?

    • oh

     Napoprvé to přeci vyšlo dokonale.

     Stačí nahradit knížete Zemanem, přizpůsobit tomu text a je hotovo. :-)

     • tresen

      Dík za připomínku. Uvědomila jsem si, jak postrádám Ludvíka Vaculíka. Jeho komentář k nynější volbě mi bude chybět.

     • pacifista

      Já také děkuji za připomínku. Připomnělo mi to dobu internetového kabaretu, který probíhal před pěti lety. Věřte mi nic mě tak nerozesmálo jako toto číslo. Je to kouzlo nechtěného, ale opačně smýšlející si vůbec neuvědomují co je tam humoru, oni nevidí jak to působí komicky. jako by to vzešlo z dílny Šimka a Grossmana (dej jim pánbů věčnou slávu). Můj smích je srdečný, opravdový, ne nějaký opovržlivý. Sedím tu a pouštím si ten kus stále dokola.

      • vittta

       Jen opravdu vyjímečně mi padá brada, ale tady mi spadla.
       To snad by ani Šimek s Grossmanem nevymysleli.
       Myslel jsem si do té chvíle, že lepší kus, jak „vítej nám vadave, hvezd a pvuhů“ nemůže existovat.
       Sebekriticky přiznávám, že jsem se mýli.
       Otázka zní:
       Bude kníže, co má lidu blíže překonán?

       • pacifista

        Těžko sdílet prožitky, protože každý je jiný a nemusí rozumět tomu proč se něčemu ten druhý směje. Když tenkrát uvedli v Tv Vyčítalovu „vítej nám radare“, kterou s ním zpívala tehdejší ministryně obrany Parkanová, přesně si pamatuji jak vcházím do obýváku, nevěřícně koukám a pak prolukám v burácivý smích, že se i ostatní seběhli co se děje. Bylo to přesně tak jak dole píše Kamil. Neuvěřitelně hloupá agitka. A to je přesně to co mě dokáže rozesmát k slzám. Už to tak mám nastavené.

      • tresen

       Pacifisto, rozdíl v našem vnímání je v tom, že já vidím, že ti pánové a dámy neberou příliš vážně ani sebe, ani Karla Schwarzenberga.
       To, co brali vážně, zůstalo bohužel i do letošní volby. Píseň mohla svým humorem odlehčit jejich předtuchu neblahé budoucnosti.

        • tresen

         To mě nepřekvapuje. Na rozdíly v naší vnímavosti jsme už narazili víckrát.
         Možná se to vaše nepochopení odvíjí i od toho, že jste neznal ani ty lidi ani jejich názory na jiné záležitosti.
         Akorát u Vaculíka mě to vaše neporozumění docela překvapuje. Toho jste snad měl možnost sledovat.

         • Kamil Mudra

          Víte, třešni, když jsem to slyšel poprvé, vnímal jsem to také jako dobrý vtip. Když jsem ale pak ten slogan: „kníže má k lidu blíže“ slyšel ve svém okolí, naprosto vážně vyslovovaný jeho voliči (a navíc mnohdy jako jejich jediný argument), humor mne přešel. Rýmuje se to, je to chytlavé, začalo to žít vlastním životem a nezávisle na tom s jakým cílem to bylo stvořeno – agitkou se to stalo. Mne spíše překvapuje neporozumění Vaculíka – že ho takový vývoj samotného nenapadl.

          • pacifista

           To pak už humorné není, spíše k politování. Já si vždy říkám, kam dali rozum. My máme souseda a ten se celý život jen opičí po ostatních, sám nevymyslí nic. Je ovlivnitelný a takových je spousta.

        • pacifista

         Kamile jako vždy dokážete trefit hřebík na hlavičku, výstižně pojmenovat. Já to tak dobře neumím vystihnout. I když ta agitka byla hloupá, mě opravdu rozesmála až k slzám. Nejvíce tam vyniklo sousloví “ kníže má k lidu blíže“. To je prostě fascinující, je to hláška jako hrom. A to provedení v tom obsazení podtrhlo jen komičnost situace.

       • pacifista

        Pokud to máte Tresen nastaveno tak, že účinkující neberou sami sebe vážně a ani pana Schwarzenberga, pak mi z toho vychází docela povedená parodie a humor tam opravdu je.

      • Dixi

       Popravdě,já tu píseň i provedení považovala za vtip, máme přece hromadu umělců,kteří by sympatií ke knížeti uměli prezentovat kvalitne, moznanto ani nešlo,srdečně jsem se zasmál i proto, že Karlovi udělala tatonpisen spíše Medvědín službu.😀

 19. astraustralia

  Volba presidenta se posunula i pod Tarasovy „urvane opicaky“ :-(
  Urvanost jako projev meritelny v decibelech patri tam kam urvanost spravne Taras zaradil.
  Nejen do sportu ale i do prumyslu zabavy.
  Clanek v iDnes o tom pise:

  Počet turistů v Budapešti se za posledních osm let téměř zdvojnásobil a loni dosáhl 3,5 milionu. A zájmy návštěvníků, které kdysi přitahovalo kouzlo Paříže střední Evropy, se zásadně změnily. Podle Melanie Smithové z Korvínovy univerzity jsou dnes hlavními důvody cesty do Budapešti levný alkohol a možnost flámovat.

  Maďarská metropole se díky každodenním nízkonákladovým letům, pintám piva v přepočtu za 39 Kč a ubytování za necelých 800 Kč stala novým svatostánkem flamendrů z celé Evropy, kteří se tu v zimě v létě baví za pár korun.

  Neuralgickým bodem všech výstřelků v centru metropole se stala bývalá židovská čtvrť. Na necelých dvou kilometrech čtverečních tu je soustředěno téměř 800 barů, nočních podniků a restaurací. Polovina z nich ještě před pěti lety neexistovala. Noční život čtvrti, kde dříve bylo jen několik barů v polorozpadlých budovách, tak nabral neuvěřitelných obrátek. Některá zařízení nyní dokážou pojmout až dva tisíce osob.

  Podle Garaiové, mladé obchodnice, která vždy žila v této čtvrti s krásnými budovami z 19. století, je tato změna nesnesitelná a ještě horší než v Barceloně a Amsterodamu. Kromě hluku, zvratků, močení a odpadků jsou všední součástí čtvrti drogoví dealeři a prostitutky.

  Ma nekdo predstavu co jineho nez zakon saria muze tento zpusob trzniho i osobniho obohacovani zmenit ?
  Jeste provokujici otazka pro Soros-ovce.
  Kdyz velkeho maga a siritele dobra vyhnali z universit, nenastehoval se zpatky tentokrat do jinak nez neziskove obohacujicich zarizeni ?
  Orbane Orbane z bordelu a prumyslu zabavy ho budes hure vyhanet nez universit :-)
  Zdroj: https://cestovani.idnes.cz/budapest-bary-restaurace-turiste-problemy-f2v-/kolem-sveta.aspx?c=A180103_235147_kolem-sveta_hig

  • vittta

   Lidé prchají před západní svobodou a demokracií jak před černým morem!
   Chtějí se alespoň chvíli cítit svobodní.
   Bohužel nejsou zdaleka tak vyspělí, jak se o nich tvrdí.
   V českých zemích je považováno za velice neslušné opilý řvát po nocích a zeblít někomu auto je hrobé porušení zásad pití alkoholu.
   Ušlápnutí barbaři pak ve svobodných zemích dostávají křídla a jelikož jsou vychováni v tom, že jsou lepší jak ostatní, tak místo svobodné zábavy, vlastní Čechům, vyvádí jak urvaní od řetězu a dělají svým zemím jen ostudu, což jim ani v nejmenším nevadí.

   • Ondřej

    že s tím zrovna vy začínáte, Vittto…Jestli chcete začít monitorovat počet poblitých českých III.cenových náleven i v té dnešní, poněkud kultivovanější podobě, je možné to zkusit. Pochybuji, že jich bude více než v Tyrolsku, hrabství Cornwall nebo druhém nejlidnatějším regionu Švédska Västra Götaland. Socialismus jsem pravda nezažil na vlastní kůži, ale je dost pamětníků a filmů, kde česká hospoda byla něčím tak specifickým, že byste to jinde na světě těžko hledali (s mraky kouře, umělohmotnými ubrusy a stavem toilet v takové podobě, že i ti nejotrlejší chodili raději ven za hospodu), že kdyby nějaký zasloužilý pijan na toto téma vypracoval disertační práci, v ostatních zemích by se nestačili divit, jak specifický fenomén té české hospody skutečně je…

    Ale na tohle jsem rozhodně nechtěl reagovat, to mi věřte. Jen snad to, že nikdo nedocení chuť lanýžového Pecorina, když ochutnal nejlépe Babišův Eidam 30%. A platí to i o té hospodě, ryze české ať žižkovské putyce nebo maloměstském nádražním pajzlu, kde se pivo točilo s takovou mírou, podle toho, kolik zbývalo do příjezdu nejbližšího vlaku…Pravdou je, že zažít něco podobného musel být zážitek a já bez jakékoli ironie říkám, že mi mrzí, že takovou zkušenost nemám. Procestoval jsem celý, ale nejen rodiče strýc a další přůbuzní vždycky říkali, když jsem jim ukazoval hospodu v Nepálu nebo Mexiku v nadmořské výšce kolem 4000m nad mořem, to nic není proti klasické české hospodě v rovince u Kolína.:-)

    • pacifista

     A to jste ještě Ondřeji neochutnal Kadovánek, likér k dostání jen v Kadově ve Žďárských vrších v hospodě, která má jedinečnou atmosféru. V interiéru se nic nezměnilo leta letoucí. A to je právě to, co nás tam přivedlo na jednom kolektivním výletě asi před 15 lety. Jako zaměstnanci jsme se dobrovolně vydávali na společné několikadenní výlety po republice a pořádali výšlapy do přírody. A při jednom takovém, jeden co to tam znal, řekl, že toto musíme vidět. Opravdu to bylo úžasné, s nadsázkou lze říct, že to snad pamatovalo císaře pána. Nezůstalo tak jen u jednoho Kadovánku a za poledne jsme odtud odcházeli v 30 stupňovém vedru s písní na rtech a v bezstarostné náladě zpět překrásnou přírodou směrem k místu kde jsme bydleli. Cestou jsme si vykládali vtipy a společně jsme se moc zasmáli. Ještě musím dodat že skladba účastníků byla pestrá, od těch co měli jen základní vzdělání až po ty co si před jméno psali titul. Nijak to však neovlivňovalo jejich vztahy.

  • tresen

   Měl byste možná někdy jít se Sorosem na pivo. Věkově asi nebudete příliš vzdálení, domluvili byste se hladce. Anglicky. Mohl by vám vysvětlit, proč má rád střední Evropu a co byl ochotný pro ni dělat, aniž by na tom vydělal.

   • astraustralia

    tresni, hladce bychom se domluvili na nedomluveni.
    Podobne jako s Vami
    Mohl by vám vysvětlit, proč má rád střední Evropu a co byl ochotný pro ni dělat, aniž by na tom vydělal.
    Postaci kdyz vysvetlite Vy, bude to jiste stejne vysvetleni jako z jeho „neziskove“ ustni dutiny :-)
    A jelikoz vse lze pomerit jako relativni, Vas postreh ze „Věkově asi nebudete příliš vzdálení“ je spravny :-)
    Ale jako moudra zena vite ze prislusnost do stejne generacni skupiny nemusi znamenat nic, casto znamena mene nez vice.
    V CR pry rozdilnost v nazorech mezi penzisty je srovnatelna s jinymi skupinami :-(
    U vasich vzorovych sousedu je to podobne a plati ze neni penzista jako penzista.

    PS
    Take plati ze neni uprchlik jako uprchlik :-)

    A fugitive who in Italy and claimed that he was a minor, and as such was also registered, went to France, where the authorities discovered that he was 55 years old. :-)
    Uprchlík, který se vylodil v Itálii a uvedl, že je nezletilý a jako takový byl také zaregistrován, se posléze dostal do Francie, kde úřady zjistily, že je mu 55 let. :-)

    • tresen

     Na pivu jsem s ním nebyla, ale v devadesátých letech jsem měla /okrajově/ co do činění s jedním z jeho podpůrným programem. Jeho cílem bylo probudit a udržet zájem dětí o instituce jako jsou muzea a galerie a jejich prostřednictvím je seznamovat s kulturním dědictvím. Měly ho poznávat nejen pasivně, ale pomocí různých aktivit i jinak, než bylo do té doby zvykem. Zkrátka udělat ze zaprášených muzeí zajímavá místa, kam budou děti samy chtít chodit.
     Nějak jsem od té doby pořád ještě nepřišla na to, jaký by za tím mohl být postranní úmysl nebo finanční záměr.

     • pacifista

      No to je jednoduché Tresen. Záležitost je to na dlouhou trať. Děti naučit zájmu o historii to nějakou dobu trvá a až odejdou pamětníci začít tu historii přepisovat. Nebude už nikdo, kdo by se proti tomu ohradil. Zářný případ je zde Ondřej, který hustí do hlav věci, které se skutečností nemají nic společného. Například kterak museli všichni nuceně na společnou rekreaci. Nikde neuvede, že tam šel jen ten kdo měl zájem nebo to jaká to tenkrát po válce byla vymoženost pro chudé lidi. Jinak kulturní dědictví také není konstantní pojem. Dá se pod něj zahrnout ledasco. V současné době mi vadí hádky kdo si vůbec začal 2. světovou, bourají se pomníky padlým a hrdinům. Proč se to nedělalo hned před 27 lety, když padla železná opona? No protože těch co pamatují bylo tolik, že by to vyvolalo poprask. Nikdo z vrstev jako je Soros nedělá něco jen tak pro nic za nic. Je to globalista. Národy chce pohřbít i s jejich kulturou a vtvořit jednotnou tvárnou masu. To už tu ale bylo, chtěli to i komunisti.

      • tresen

       Jasně. Chtějí pohřbít národy tím, že v dětech probouzejí zájem o kulturní dědictví.
       Kdyby nechtěli národy pohřbít, bylo by jim milejší, že dětem je historie a kultura národa šumák.
       To je logické.

         • pacifista

          Koukám, že asi vůbec. Věnujte prosím pozornost slovům „z uvedených důvodů“ a pak si přečtěte můj příspěvek nad tím. Třeba to nějak dáte.

          • tresen

           Co kdybyste radši místo keců o přepisování historie zašel s dětmi do nějakého muzea?
           Třeba regionálního.
           Občas mají vstup zdarma.

 20. astraustralia

  Ano tresni
  Soros puvodnim jmenem György Schwartz,
  3 zeny 5 deti naposledy se zenil kdyz slavil 83

  He is a well-known supporter of American progressive and American liberal political causes and dispenses his donations through his foundation,
  the Open Society Foundations.[18] Between 1979 and 2011, Soros donated more than $11 billion to various philanthropic causes;[19][20] by 2017,
  his donations „on civil initiatives to reduce poverty and increase transparency, and on scholarships and universities around the world“ totaled $12 billion.[21] He influenced the collapse of communism in Eastern Europe in the late 1980s and early 1990s,[15]
  and provided one of Europe’s largest higher education endowments to the Central European University in his Hungarian hometown…..

  Ti kteri ho obdivuji ci chteji vedet vice mohou ziskat dalsi informaci na jeho web strance:-)
  Tam se jeho zamestnanci nadsenim rozplyvaji :-)
  Koho chleba jis, toho pisen zpivej :-)
  https://www.georgesoros.com/

  PS
  jak by bylo dobre na svete kdyby se jen chvalilo a misto hanet mlcelo :-)

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s