Uřvaní opičáci

Tarasův článek mi připadá jako vhodné pozadí pro novoroční přání :-).
Tak tedy příjemného Silvestra a šťastné vykročení do nového roku všem čtenářům tohoto blogu.
A jaký bude ten rok 2018? Končí osmičkou, magické číslo v naší historii.
Rusové ho nazývají rokem 101 :-).

 

Tarasova terasa

Španělský Superpohár. Barcelona vs. Real. Po každé brance sexuální orgie takové intenzity, že se účastníci pražského pochodu mohou cítit jako frekventanti nedělní školy. Žabaři.

View original post 463 more words

Reklamy

327 comments

 1. pacifista

  Já, když reaguji Ondřeji na vaše příspěvky zde v diskusi a ptám se vás, nikdy mi neodpovíte. Jinak ale píšete z patra či spíše kopírujete sáhodlouhé party paragrafů. Jako byste neviděl a neslyšel. Vybíráte si jen to, co se vám hodí. Moji reakci na vaše ponižování zde diskutujících byla vámi přehlédnuta. Buď jste ji nečetl a proto si vás dovoluji tímto upozornit nebo spoléháte že se nachází na začátku poslední třetiny a nikdo ji číst již nebude. Zde výše opět operujete nízkým vzděláním diskutujících, kteří podle vás nemají tímto co pohledávat na tomto webu, protože tím pádem nemají patřičné argumenty. Chci vám jen připomenout, že není jen diskriminace podle barvy pleti, ale je i v nadřazenosti těch, kteří dávají jiným najevo rozdíly ve vzdělání. V prvém případě jste velkým bojovníkem za lidská práva, ale ve druhém se nestydíte dělat to samé jen v jiném provedení. Takže nejste o nic lepší než ti, proti kterým bojujete.

  • Ondřej

   To máte pravdu, pacifisto, že vzdělání dává jistou nadřazenost. Nikoli lidskou, ale kompetenční. Vittta je jistě kompetentní ve svém úzce zaměřeném oboru. Ale ne v oboru humanitních věd, do jejichž gesce patří právo, sociologie a vše co se týká lidských práv. Který je konstruktem jednak dnes již právní konstituce státu, jednak vývoje v chápání člověka, jenž má jedinečnou a neopakovatelnou hodnotu. Tu nejvyšší od které se vše odvíjí a vše ostatní je jí podřízeno. Rika se tomu antropocentrismus a týká se VSECH lidi na této planete.

   Když někdo druhé častuje „negry“ a chce „bílou Evropu není to jen lidské selhání na tu nejnižší úroveň, jaké lze dosáhnout, je to i trestny čin, ale hlavně – je to úděsný důkaz nevzdělanosti a primitivismu. Všechna tato označení mají nejen důkazní materiál v psychologii, ale i faktické hlouposti právě v asociálním nevedeckem přesvědčení o méněcennosti druhých podle tisíckrát vyvrácených antropologických výzkumů o genetické příbuznosti naší „bílé rasy“ s tou, kteří tu nevzdělanci jako vittta tak děsným způsobem dehonestují.

   Jestli vy s temito postuláty souhlasite jako s právem na vlastní názor, pak je mi vás líto. Ale s nevzdělanosti to přímo souvisí. Na to jsou exaktní empirické výzkumy, jaké vzdelanostni zázemí mají za sebou rasisté a pravicovi extremisté. Kdysi panovalo přesvědčení, že za to nemohou že je to věc sociální, neradostného dětství, či přímo týrání. Moderní psychoanalyza prokázala že jen minimum těch, co na vlastní kůži zažili nějaké týrání trpí rasovými předsudky. Oni trpí jen předsudky že existuje něco jako „právo silnejsiho“, protože to bylo to co se na nich podepsalo. Ale ne že by za jejich osud mohl nějaký příslušenik jiné rasy. Tu ve svém omezeném působení obvykle tam, kde se narodili, naopak, jedna-li se o ČR, měli hodně málo příležitostí vůbec potkat, ne-li relevantní zkušenost nějakého trvalého soužití jako lidé na Západě.

   • vittta

    No ale….vy jen tvrdíte, že jste vzdělaný.
    Nijak svou vzdělanost nedokazujete.
    Vykrádáte jen cizí názory CTRL/C-CTRL/V.
    Pro větší autenticitu leckdy neuvádíte zdroje.
    A mezi námi, jak je teďka ten nový paragraf o nenávisti k sociálním skupinám?
    Hoďte citaci, vy to umíte….

   • pacifista

    Myslím si Ondřeji že v žádném případě vám mě nemusí být líto. Víte já mám vychování ještě za socialismu, kdy se na plakátech držely děti všech barev za ruce a nad nimi byl nápis MÍR. Já mohu bydlet vedle Roma a nebude mi vadit jeho barva pleti. Důležité bude jak se chová a přes to nejede vlak. Odjakživa mám však smysl pro spravedlnost a proto mě vadí některé lidské (nebo nelidské?) zacházení. Ta nadřazenost vzdělání mi vůbec nesedí, zrovna tak jako jakákoliv nadřazenost a není v ní žádný rozdíl. Nadřazenost bude vždy nadřazeností. U Vzdělání si cením fundovanosti, ale nadřazenosti nikoliv. Mám zkušenosti, že vzdělaný člověk, který opravdu něco umí se svou vzdělaností vůbec nechlubí. Není mu to zapotřebí, protože nemá žádný komplex, jeho práce mluví za vše. Víte, žádný režim si mě neochočil a už ani neochočí. Nejsem ničí fanatik, uvažuji selským rozumem a ačkoli jakési vzdělání mám, nemyslím si, že tímto mám patent na rozum ve svém oboru. Vy si ale myslíte, že máte patent na rozum nejen ve svém oboru, ale že váš obor je nadřazen myšlení všem lidem, což je všechno špatně. Vy jste ale byl svou školou vychován v tom, že jedině máte pravdu. Nezapomínejte ale na to, že osnovy v těchto vědách se mění podle toho jak se mění svět, či spíše jak elity chtějí aby se svět měnil a pomocí těchto věd udávají směr v rámci řízení. Inu tak jste tu teď od toho, abyste lidu vysvětloval ten jedině správný pohled na svět a pomáhají vám k tomu paragrafy, které se tak poznenáhlu tvořily už mnoho desetiletí. Vytvořili si je ale ti, jimž slouží utvářet tento svět a vy jste ten, jemuž dovolili jim sloužit.

    • Kamil Mudra

     Nesnažte se pacifisto. Papouška můžete naučit mnoha slovům. Avšak jejich množství, byť by bylo sebevětší, neznamená že chápe jejich smysl.

     • pacifista

      Máte pravdu Kamile, ostatně jako vždy. Už se snažit nebudu.

    • Ondřej

     No jen se pochvalte, zvlášť když jste na to vše sám::) Já vyrostl přímo s kluky a holkami z Turecka, Íránu (po velké ajatolláhy rizene kontrarevoluci v r. 1979 byla do Německa především Íránem, co se do té doby evropský oblékaly, líčily a nehodlali se vracet do řízené teokracie za asistence Ruska), stejně jako miliony lidí v Zapadnim Německu a máme je všichni za Němce. A nikdo nemá potřebu o tom mluvit jako o něčem vyjimecnem. U vás jak koukám je to jiné:-). Takže rád věřím, že máte zkušenosti s vasi. socialistickym internacionalismem, to mi ujistujete zcela zbytečně. Vím o něm od rodičů dost a dost:-).

     Přesto trvám na tom,buď podobné nenavistne závěry jaké tu produkuje vittta pramení z nevzdělanosti. Jak se na něm podepsalo dětství a jak mu to šlo ve škole, lze jen odhadovat. V každém případě kultura jeho projevu mu zcela odpovídá. Slyšel jste pojem „morální nadřazenost“? No, možná o nich budete mluvit jako o lidech, kteří se povysuji nad zločince. Ja si naopak myslím, že to rozhodně nemají zapotřebí. Že to jaksi AUTOMATICKY vyplývá z jejich zásluhovosti na dobrém jménu společnosti kterou reprezentují. Lidé jako Ruth Kolínská, lide co jezdi s neziskovkami jako jsou Lékaři bez hranic očkovat deti do Afriky a jsou nacky zapisování na listy skunickaru, co na ně demonstranti typu A.B. Bartoše vytahují na náměstích šibenice, jsou pro mě nad takovými lidmi morálně nadřazení.

     Stejně jako tahle slecna je moralne nadrazena nad vitttuv rasismus který hledá důvody proč lidi, kteří naopak zasluhují pomoc, střílet. Ona jela zadarmo do strašných podmínek pomáhat uprchlikum. To je něco jako v etice prirozene morálky kategoricky imperativ. Kamilova obhajoba pak působí smesne, jako by advokát hájil zloděje v klenotnictví, že tím zlodej bojoval proti sociální nerovnosti:-)

     • Ondřej

      Oprava …“z Turecka, Íránu (po velké ajatolláhy rizene kontrarevoluci v r. 1979 byla do Německa velka emigrace především Íránek co se do té doby evropský oblékaly, líčily a nehodlaly se vracet…

      • vittta

       To se budou ty Iránky muset asi zase v Německu rychle zahalit.
       Ti lidé, co jezdí pomáhat do strašných podmínek do Afriky jsou naopak morálně pěkně pokrytečtí.
       Doma jim staří lidé umírají ve nedůstojných podmínkách, a na děti se sbírají víčka, a oni pomáhají v Africe.
       A za peníze těch starých lidí tihle dobroserové vyštudovali!
       A s tím vzděláním…
       Co tak má vzdělanec navíc v oblasti humanity nad nevzdělancem?
       Asi jak kdo, co?
       Ten Bartoš je totiž vzdělaný, stejně jako třeba Pan prezident Zeman.
       Vaše naučené žvásty o nadřazenosti absolventů neoVUMLu jsou jen iluze!

       • Ondřej

        „A za peníze těch starých lidí tihle dobroserové vyštudovali!“

        to už jsem dlouho neslyšel. Za dělnické peníze. :-) Vy víte, kde studovali a kdo jim platil srudia? A odkud? A víte kdo mě platil studia?

        • oh

         A své tvrzení „po velké ajatolláhy rizene kontrarevoluci v r. 1979 byla do Německa velka emigrace především Íránek, co se do té doby evropský oblékaly, líčily a nehodlali se vracet do řízené teokracie za asistence Ruska“ o asistenci Ruska jste schopen doložit, nebo jen jako obvykle drze fabulujete? :-)

         P.S. Pokud to vaše elitní vzdělávání nezaznamenalo, Mr. FAke News, v roce 1979 SSSR ještě existoval a Rusko neprovozovalo vlastní zahraniční politiku. :D

        • pacifista

         Pokud studovali za jiné peníze než daňových poplatníků Československé nebo České republiky, pak mají opravdu to nejsprávnější vzdělání.

  • astraustralia

   Nejen pro Tarase take pro Vas !
   A ne vice ale jinak !
   Rozdilny zpusob vyjadrovani nejen co do hlasitosti mezi lidoopy na Sumatre v porovnani s temi na Borneu take ze na Borneu jsou vetsi nez na Sumatre ale s hlasitosti to je jinak a clanek o tom rika :

   Notably, these populations also differ in their vocal repertoire and the pitch frequency of vocalizations56,57. For example, male long calls differ consistently between Sumatran and Bornean orangutans in number of pulses per call, call speed, call duration, bandwidth, pulse duration and dominant frequency57. Furthermore, male orangutans in Borneo are reportedly larger than Sumatran males and are therefore expected to have lower call pitches, yet exactly the opposite is found57. Since FOXP2 variation has been linked to differences in vocal learning and vocalization frequency differences in a variety of species28,32,38, the Pro626Thr mutation could be associated with reported vocal differences, not only between the two orangutan species, but also between individuals belonging to different populations within Sumatra, since the SNP is not present in all Sumatran individuals57. Results from captive studies also show that orangutans have the ability for vocal fold control10 and that they can more skillfully imitate human speech than any other apes11. This combined with evidence suggesting that Sumatran individuals are more avid oral tool users compared to the Bornean orangutans58, may be related to reported associations between FOXP2 mutations and levels of orofacial motor control25. These observations suggest that future studies of Pro626Thr may reveal salient individual or population differences in vocal behavior in Sumatran orangutans, although we cannot entirely rule out demographic history of these species as an additional factor influencing the genotype distribution pattern in this study5

   Overall, despite the relatively large number of great apes sampled in this study,
   the number of nonsynonymous substitutions found was low, indicating that FOXP2 is highly constrained and likely under purifying selection in great apes, and mammals in general26,27.
   Therefore, investigation of the impact of rare nonsynonymous variants found here in great apes could shed light on the proximate mechanisms shaping individual,
   population or even species level differences in vocal skills and orofacial motor control.
   Furthermore, although this study focused on coding variation because of its direct impact on protein structure and function,
   variation in regulatory and intronic regions, as well as tissue-specific alternative splice variants,…

   PS
   Nevim co to prinasi Vam tresni, ale potvrzeni zjisteni ze proteiny funguji v kazdem organismu jinak
   s platnosti jak u lidoopu tak u homosapiense, me skutecne „obohatilo‘ !!!

   Pripomenuti rozdilnosti a podobna zjisteni opravdu obohacuje jen v uvozovkach.
   Ale tim ze nam i proteiny funguji ponekud jinak je i blog u Janiky tak nazorove diferencovany.
   Potvrzeni se Vam dostane za nekolik dni v podobe mozneho srovnani volby presidenta Zemana ve srovnani s volbou presidentas Mugabeho
   Zatim co zvoleni Mugabeho za presidenta oslavil obcan v mnostvi vetsim nez velkem tancem a nasledne jeho sesazeni opet tancem,
   u volby presidenta CR tomu bude jinak.
   Jinak ne proto ze Mugabeho stat nema kavarnu urovne CR ale proto jak jste spravne uvedla vedeckou studii,
   duvodem jsou i jinak fungujici proteiny. Ano veda je mocna carodejka a stale dale umi vysvetlit veci drive nevysvetlitelne :-) Vice takovych studii a odkazu na ne :-)
   Ze barva pokozky je zcela mimo vliv si odvodi nejen nahodny ctenar ale i taci kterym se dostalo vzdelani az v Hessensku !
   2 palce vzhuru uz jste obdrzela at jiz z jakehokoli duvodu ale ne muj
   neb se domnivam ze Tarasum clanek a on sam ma pokud jde o uřvanost nejen mezi opicemi jasno :-)

 2. tresen

  Zkoumat genotypové odchylky u voličů Miloše Zemana by bylo jistě zajímavé, jakož i jejich porovnání s nálezy u voličů Mugabeho, ale odkazovaný článek takové vědecké obohacení neskýtá, to je mi jasné. Za to zklamání se vám omlouvám.

  • Ondřej

   Někteří fejkuji genetickou podstatou zla lidech s orlími nosy, jini zase o „nareďovani bílé společnosti“ uprchlíky co sem tajně vozi v noci autobusy. Neco jako rasový Chemtrails:-)

   Tenhle fasoun kteryho vyhodili z kandidátky komunisté za přílišnou podporu „arijstvi“ je fakt perlič.:-)

   • vittta

    Ještě tam chybí ty vaše žvásty tady.
    A vešly by se tam VŠECHNY!

  • astraustralia

   tresen pise:
   Zkoumat genotypové odchylky u voličů Miloše Zemana by bylo jistě zajímavé,…
   Eva Ave Shuvani se o srovnani ( ne genotypove) na svem blogu pokusila :

   PROČ NEVOLIT ZEMANA – A PROČ HO VOLIT: Čtu pořád jak nevolit Zemana, fakta bohužel většinou spolu s výhrůžkami a urážkami lidí, co neposlechnou. Proč to tedy Zeman nejspíš vyhraje? Právě proto. :-) Protože nikdo z těch povýšených intelektuálů-idiotů se nenamáhá zamyslet nad tím, proč lidé toho hrozného Zemana volit chtějí. Proč je jich tolik. Proč to nejsou jen „staří nevzdělaní vesničané“.

   Ano, Zeman je technokrat moci, je mstivý, chce euro, podkuřuje Číně a Rusku protože kope pro Kellnera, jde na ruku estébákovi, má kolem sebe příšerné kreatury a spoustu skandálů.
   ALE.
   Naprostá většina lidí v téhle zemi považuje za největší hrozbu ne Zemana, ne Putina, ne kritiky EU, ale islamizaci Evropy a s ní spojené desítky negativních jevů, které už začínají ničit západoevropanům jejich životy, blahobyt a dokonce i demokracii a lidská práva. (Chcete zdroje? UTFG! Průzkumů už je za ty roky spousta.)

   A Zeman už mnohokrát prokázal, že je právě v tomhle konzistentní a má koule stát proti všem. Dávno před migrační krizí poprvé veřejně prohlásil islám za anticivilizaci, neslučitelnou se západní demokracií a lidskými právy. Podporuje Izrael. Postavil se proti novinářům i narudlým eurobyrokratům koketujícím s antisemitismem. Jen díky tomu, že zvedl téma nebezpečí islámské imigrace tady Sobotka boys neprosadili wilkommenspolitiku, v médiích se díky jeho postojům začalo (i když s nechutí) psát víc kriticky. Díky jeho postoji my, co jsme oprávněně a jako první upozorňovali, že mezi imigranty přicházejí teroristé a fanatici, že terorismus souvisí s islámem a že imigranti nejsou totéž co uprchlíci – nejsme dnes bez práce ani nehnijeme v kriminále. A to přesto, že to ze začátku i tady bylo nastaveno na německý model a tlak byl obrovský.

   Lidé potřebují aspoň v něčem jistotu – a tady ji mají v tom podstatném. Píše se, že prezident má být symbolem, má vysílat pozitivní poselství – a to Zeman, co se týče toho konkrétního největšího strachu, skutečně dělá. Není to spasitel, o reálných činech se dá pochybovat, ale tohle poselství, to umí. A lidé mu to věří. Protože je srozumitelný. Protože je konzervativní, a tak představuje jistotu starých časů, kdy ještě slova měla svůj význam a svět nepřipomínal orwellovské progresivistické hřiště. Protože navzdory politkorektní většině pojmenoval věci kolem změn Evropy tak, jak je skutečně vidíme, jak je žijeme. A to je uprostřed všech multikulti manipulací, propagandy a zastrašování velká věc. A v tomto konkrétním bodě nemá mezi kandidáty věrohodnou (Topolánek) ani srovnatelnou (Hynek) konkurenci. A proto mnozí skousnou Zemanovy nehoráznosti, manipulace, chyby a fauly – a že jich je – a budou ho volit. Někdo s nadšením, někdo nekriticky, jako spasitele, jiný jako nutné zlo. A čím fanatičtěji se proti němu staví „vítači“, „eurohujeři“, „lepšolidi“ a jak jen se všem těm letitým obhajovačům islamizace, omlouvačům teroristů a porušování základních lidských práv říká, tím jasnější aureolu „hrdiny lidového odporu“ mu to dává a ostatní utvrzuje, že volí správně. Ještě jeden dopis od Halíka, Kocába nebo jedůvky Fišerové – a má to v kapse.

   Tohle je podle mě důvod, proč Zeman vyhrává. Zdá se, že to pochopil jediný Topolánek. Ale přišel příliš pozdě a s příliš nevěrohodnou minulostí, něž aby ho dotáhl nebo vyšachoval.

   TLDR: jak porazit Zemana? Stačí aby ho podpořila „kavárna“ :-)

   • tresen

    To je těžké, Astře.
    Kdyby ho podpořili, museli by lhát. A stejně by to nemuselo vyjít.
    Kdyby to nebylo tak tragické, hodně lidí, co znám, by se obratu „hrdina lidového odporu“ smálo nahlas.
    Výběr kandidátů není ideální, ale co se dá dělat, než jít volit, že?

    • oh

     Napoprvé to přeci vyšlo dokonale.

     Stačí nahradit knížete Zemanem, přizpůsobit tomu text a je hotovo. :-)

     • tresen

      Dík za připomínku. Uvědomila jsem si, jak postrádám Ludvíka Vaculíka. Jeho komentář k nynější volbě mi bude chybět.

     • pacifista

      Já také děkuji za připomínku. Připomnělo mi to dobu internetového kabaretu, který probíhal před pěti lety. Věřte mi nic mě tak nerozesmálo jako toto číslo. Je to kouzlo nechtěného, ale opačně smýšlející si vůbec neuvědomují co je tam humoru, oni nevidí jak to působí komicky. jako by to vzešlo z dílny Šimka a Grossmana (dej jim pánbů věčnou slávu). Můj smích je srdečný, opravdový, ne nějaký opovržlivý. Sedím tu a pouštím si ten kus stále dokola.

      • vittta

       Jen opravdu vyjímečně mi padá brada, ale tady mi spadla.
       To snad by ani Šimek s Grossmanem nevymysleli.
       Myslel jsem si do té chvíle, že lepší kus, jak „vítej nám vadave, hvezd a pvuhů“ nemůže existovat.
       Sebekriticky přiznávám, že jsem se mýli.
       Otázka zní:
       Bude kníže, co má lidu blíže překonán?

       • pacifista

        Těžko sdílet prožitky, protože každý je jiný a nemusí rozumět tomu proč se něčemu ten druhý směje. Když tenkrát uvedli v Tv Vyčítalovu „vítej nám radare“, kterou s ním zpívala tehdejší ministryně obrany Parkanová, přesně si pamatuji jak vcházím do obýváku, nevěřícně koukám a pak prolukám v burácivý smích, že se i ostatní seběhli co se děje. Bylo to přesně tak jak dole píše Kamil. Neuvěřitelně hloupá agitka. A to je přesně to co mě dokáže rozesmát k slzám. Už to tak mám nastavené.

      • tresen

       Pacifisto, rozdíl v našem vnímání je v tom, že já vidím, že ti pánové a dámy neberou příliš vážně ani sebe, ani Karla Schwarzenberga.
       To, co brali vážně, zůstalo bohužel i do letošní volby. Píseň mohla svým humorem odlehčit jejich předtuchu neblahé budoucnosti.

       • Kamil Mudra

        Já jsem to tehdy (a dodnes) nebral jako humor ale jako neskutečně hloupou agitku.

        • tresen

         To mě nepřekvapuje. Na rozdíly v naší vnímavosti jsme už narazili víckrát.
         Možná se to vaše nepochopení odvíjí i od toho, že jste neznal ani ty lidi ani jejich názory na jiné záležitosti.
         Akorát u Vaculíka mě to vaše neporozumění docela překvapuje. Toho jste snad měl možnost sledovat.

         • Kamil Mudra

          Víte, třešni, když jsem to slyšel poprvé, vnímal jsem to také jako dobrý vtip. Když jsem ale pak ten slogan: „kníže má k lidu blíže“ slyšel ve svém okolí, naprosto vážně vyslovovaný jeho voliči (a navíc mnohdy jako jejich jediný argument), humor mne přešel. Rýmuje se to, je to chytlavé, začalo to žít vlastním životem a nezávisle na tom s jakým cílem to bylo stvořeno – agitkou se to stalo. Mne spíše překvapuje neporozumění Vaculíka – že ho takový vývoj samotného nenapadl.

          • pacifista

           To pak už humorné není, spíše k politování. Já si vždy říkám, kam dali rozum. My máme souseda a ten se celý život jen opičí po ostatních, sám nevymyslí nic. Je ovlivnitelný a takových je spousta.

        • pacifista

         Kamile jako vždy dokážete trefit hřebík na hlavičku, výstižně pojmenovat. Já to tak dobře neumím vystihnout. I když ta agitka byla hloupá, mě opravdu rozesmála až k slzám. Nejvíce tam vyniklo sousloví “ kníže má k lidu blíže“. To je prostě fascinující, je to hláška jako hrom. A to provedení v tom obsazení podtrhlo jen komičnost situace.

       • pacifista

        Pokud to máte Tresen nastaveno tak, že účinkující neberou sami sebe vážně a ani pana Schwarzenberga, pak mi z toho vychází docela povedená parodie a humor tam opravdu je.

      • Dixi

       Popravdě,já tu píseň i provedení považovala za vtip, máme přece hromadu umělců,kteří by sympatií ke knížeti uměli prezentovat kvalitne, moznanto ani nešlo,srdečně jsem se zasmál i proto, že Karlovi udělala tatonpisen spíše Medvědín službu.😀

 3. astraustralia

  Volba presidenta se posunula i pod Tarasovy „urvane opicaky“ :-(
  Urvanost jako projev meritelny v decibelech patri tam kam urvanost spravne Taras zaradil.
  Nejen do sportu ale i do prumyslu zabavy.
  Clanek v iDnes o tom pise:

  Počet turistů v Budapešti se za posledních osm let téměř zdvojnásobil a loni dosáhl 3,5 milionu. A zájmy návštěvníků, které kdysi přitahovalo kouzlo Paříže střední Evropy, se zásadně změnily. Podle Melanie Smithové z Korvínovy univerzity jsou dnes hlavními důvody cesty do Budapešti levný alkohol a možnost flámovat.

  Maďarská metropole se díky každodenním nízkonákladovým letům, pintám piva v přepočtu za 39 Kč a ubytování za necelých 800 Kč stala novým svatostánkem flamendrů z celé Evropy, kteří se tu v zimě v létě baví za pár korun.

  Neuralgickým bodem všech výstřelků v centru metropole se stala bývalá židovská čtvrť. Na necelých dvou kilometrech čtverečních tu je soustředěno téměř 800 barů, nočních podniků a restaurací. Polovina z nich ještě před pěti lety neexistovala. Noční život čtvrti, kde dříve bylo jen několik barů v polorozpadlých budovách, tak nabral neuvěřitelných obrátek. Některá zařízení nyní dokážou pojmout až dva tisíce osob.

  Podle Garaiové, mladé obchodnice, která vždy žila v této čtvrti s krásnými budovami z 19. století, je tato změna nesnesitelná a ještě horší než v Barceloně a Amsterodamu. Kromě hluku, zvratků, močení a odpadků jsou všední součástí čtvrti drogoví dealeři a prostitutky.

  Ma nekdo predstavu co jineho nez zakon saria muze tento zpusob trzniho i osobniho obohacovani zmenit ?
  Jeste provokujici otazka pro Soros-ovce.
  Kdyz velkeho maga a siritele dobra vyhnali z universit, nenastehoval se zpatky tentokrat do jinak nez neziskove obohacujicich zarizeni ?
  Orbane Orbane z bordelu a prumyslu zabavy ho budes hure vyhanet nez universit :-)
  Zdroj: https://cestovani.idnes.cz/budapest-bary-restaurace-turiste-problemy-f2v-/kolem-sveta.aspx?c=A180103_235147_kolem-sveta_hig

  • vittta

   Lidé prchají před západní svobodou a demokracií jak před černým morem!
   Chtějí se alespoň chvíli cítit svobodní.
   Bohužel nejsou zdaleka tak vyspělí, jak se o nich tvrdí.
   V českých zemích je považováno za velice neslušné opilý řvát po nocích a zeblít někomu auto je hrobé porušení zásad pití alkoholu.
   Ušlápnutí barbaři pak ve svobodných zemích dostávají křídla a jelikož jsou vychováni v tom, že jsou lepší jak ostatní, tak místo svobodné zábavy, vlastní Čechům, vyvádí jak urvaní od řetězu a dělají svým zemím jen ostudu, což jim ani v nejmenším nevadí.

   • Ondřej

    že s tím zrovna vy začínáte, Vittto…Jestli chcete začít monitorovat počet poblitých českých III.cenových náleven i v té dnešní, poněkud kultivovanější podobě, je možné to zkusit. Pochybuji, že jich bude více než v Tyrolsku, hrabství Cornwall nebo druhém nejlidnatějším regionu Švédska Västra Götaland. Socialismus jsem pravda nezažil na vlastní kůži, ale je dost pamětníků a filmů, kde česká hospoda byla něčím tak specifickým, že byste to jinde na světě těžko hledali (s mraky kouře, umělohmotnými ubrusy a stavem toilet v takové podobě, že i ti nejotrlejší chodili raději ven za hospodu), že kdyby nějaký zasloužilý pijan na toto téma vypracoval disertační práci, v ostatních zemích by se nestačili divit, jak specifický fenomén té české hospody skutečně je…

    Ale na tohle jsem rozhodně nechtěl reagovat, to mi věřte. Jen snad to, že nikdo nedocení chuť lanýžového Pecorina, když ochutnal nejlépe Babišův Eidam 30%. A platí to i o té hospodě, ryze české ať žižkovské putyce nebo maloměstském nádražním pajzlu, kde se pivo točilo s takovou mírou, podle toho, kolik zbývalo do příjezdu nejbližšího vlaku…Pravdou je, že zažít něco podobného musel být zážitek a já bez jakékoli ironie říkám, že mi mrzí, že takovou zkušenost nemám. Procestoval jsem celý, ale nejen rodiče strýc a další přůbuzní vždycky říkali, když jsem jim ukazoval hospodu v Nepálu nebo Mexiku v nadmořské výšce kolem 4000m nad mořem, to nic není proti klasické české hospodě v rovince u Kolína.:-)

    • pacifista

     A to jste ještě Ondřeji neochutnal Kadovánek, likér k dostání jen v Kadově ve Žďárských vrších v hospodě, která má jedinečnou atmosféru. V interiéru se nic nezměnilo leta letoucí. A to je právě to, co nás tam přivedlo na jednom kolektivním výletě asi před 15 lety. Jako zaměstnanci jsme se dobrovolně vydávali na společné několikadenní výlety po republice a pořádali výšlapy do přírody. A při jednom takovém, jeden co to tam znal, řekl, že toto musíme vidět. Opravdu to bylo úžasné, s nadsázkou lze říct, že to snad pamatovalo císaře pána. Nezůstalo tak jen u jednoho Kadovánku a za poledne jsme odtud odcházeli v 30 stupňovém vedru s písní na rtech a v bezstarostné náladě zpět překrásnou přírodou směrem k místu kde jsme bydleli. Cestou jsme si vykládali vtipy a společně jsme se moc zasmáli. Ještě musím dodat že skladba účastníků byla pestrá, od těch co měli jen základní vzdělání až po ty co si před jméno psali titul. Nijak to však neovlivňovalo jejich vztahy.

  • tresen

   Měl byste možná někdy jít se Sorosem na pivo. Věkově asi nebudete příliš vzdálení, domluvili byste se hladce. Anglicky. Mohl by vám vysvětlit, proč má rád střední Evropu a co byl ochotný pro ni dělat, aniž by na tom vydělal.

   • astraustralia

    tresni, hladce bychom se domluvili na nedomluveni.
    Podobne jako s Vami
    Mohl by vám vysvětlit, proč má rád střední Evropu a co byl ochotný pro ni dělat, aniž by na tom vydělal.
    Postaci kdyz vysvetlite Vy, bude to jiste stejne vysvetleni jako z jeho „neziskove“ ustni dutiny :-)
    A jelikoz vse lze pomerit jako relativni, Vas postreh ze „Věkově asi nebudete příliš vzdálení“ je spravny :-)
    Ale jako moudra zena vite ze prislusnost do stejne generacni skupiny nemusi znamenat nic, casto znamena mene nez vice.
    V CR pry rozdilnost v nazorech mezi penzisty je srovnatelna s jinymi skupinami :-(
    U vasich vzorovych sousedu je to podobne a plati ze neni penzista jako penzista.

    PS
    Take plati ze neni uprchlik jako uprchlik :-)

    A fugitive who in Italy and claimed that he was a minor, and as such was also registered, went to France, where the authorities discovered that he was 55 years old. :-)
    Uprchlík, který se vylodil v Itálii a uvedl, že je nezletilý a jako takový byl také zaregistrován, se posléze dostal do Francie, kde úřady zjistily, že je mu 55 let. :-)

    • tresen

     Na pivu jsem s ním nebyla, ale v devadesátých letech jsem měla /okrajově/ co do činění s jedním z jeho podpůrným programem. Jeho cílem bylo probudit a udržet zájem dětí o instituce jako jsou muzea a galerie a jejich prostřednictvím je seznamovat s kulturním dědictvím. Měly ho poznávat nejen pasivně, ale pomocí různých aktivit i jinak, než bylo do té doby zvykem. Zkrátka udělat ze zaprášených muzeí zajímavá místa, kam budou děti samy chtít chodit.
     Nějak jsem od té doby pořád ještě nepřišla na to, jaký by za tím mohl být postranní úmysl nebo finanční záměr.

     • pacifista

      No to je jednoduché Tresen. Záležitost je to na dlouhou trať. Děti naučit zájmu o historii to nějakou dobu trvá a až odejdou pamětníci začít tu historii přepisovat. Nebude už nikdo, kdo by se proti tomu ohradil. Zářný případ je zde Ondřej, který hustí do hlav věci, které se skutečností nemají nic společného. Například kterak museli všichni nuceně na společnou rekreaci. Nikde neuvede, že tam šel jen ten kdo měl zájem nebo to jaká to tenkrát po válce byla vymoženost pro chudé lidi. Jinak kulturní dědictví také není konstantní pojem. Dá se pod něj zahrnout ledasco. V současné době mi vadí hádky kdo si vůbec začal 2. světovou, bourají se pomníky padlým a hrdinům. Proč se to nedělalo hned před 27 lety, když padla železná opona? No protože těch co pamatují bylo tolik, že by to vyvolalo poprask. Nikdo z vrstev jako je Soros nedělá něco jen tak pro nic za nic. Je to globalista. Národy chce pohřbít i s jejich kulturou a vtvořit jednotnou tvárnou masu. To už tu ale bylo, chtěli to i komunisti.

      • tresen

       Jasně. Chtějí pohřbít národy tím, že v dětech probouzejí zájem o kulturní dědictví.
       Kdyby nechtěli národy pohřbít, bylo by jim milejší, že dětem je historie a kultura národa šumák.
       To je logické.

       • pacifista

        Šumák to dětem z právě uvedených důvodů být nesmí.

         • pacifista

          Koukám, že asi vůbec. Věnujte prosím pozornost slovům „z uvedených důvodů“ a pak si přečtěte můj příspěvek nad tím. Třeba to nějak dáte.

          • tresen

           Co kdybyste radši místo keců o přepisování historie zašel s dětmi do nějakého muzea?
           Třeba regionálního.
           Občas mají vstup zdarma.

 4. astraustralia

  Ano tresni
  Soros puvodnim jmenem György Schwartz,
  3 zeny 5 deti naposledy se zenil kdyz slavil 83

  He is a well-known supporter of American progressive and American liberal political causes and dispenses his donations through his foundation,
  the Open Society Foundations.[18] Between 1979 and 2011, Soros donated more than $11 billion to various philanthropic causes;[19][20] by 2017,
  his donations „on civil initiatives to reduce poverty and increase transparency, and on scholarships and universities around the world“ totaled $12 billion.[21] He influenced the collapse of communism in Eastern Europe in the late 1980s and early 1990s,[15]
  and provided one of Europe’s largest higher education endowments to the Central European University in his Hungarian hometown…..

  Ti kteri ho obdivuji ci chteji vedet vice mohou ziskat dalsi informaci na jeho web strance:-)
  Tam se jeho zamestnanci nadsenim rozplyvaji :-)
  Koho chleba jis, toho pisen zpivej :-)
  https://www.georgesoros.com/

  PS
  jak by bylo dobre na svete kdyby se jen chvalilo a misto hanet mlcelo :-)