K aktuálním průzkumům kandidátů na prezidenta

https://www.tyden.cz/obrazek/201801/5a51dfb871806/pr1-5a51e139519ee.png https://www.tyden.cz/obrazek/201801/5a51dfb871806/pr2-5a51e13e37a20.png

Napsal xroll.

Každý ví, že průzkumy jsou na objednávku.

Nebojuj se svým nepřítelem příliš často, nebo ho naučíš celé své umění boje.

Naučili voliče své umění předvolebního boje. Cinklé průzkumy, lži a manipulaci. Úplně nejzprofanovanější tvrzení, které se opakuje pořád dokola je, že podle průzkumů určitou stranu volí lidé vzdělanější, lépe situovaní apod. To je cílené na zakomplexované hlupáky, kteří si mysleli, že volbou dané strany se mohou počítat k elitě. Neustálým opakováním těchto manipulací v každých volbách to ale ztrácí účinnost i na hlupáky.

Já bych si tipnul, že Zemanovo vítězství bude výrazné. Jsem totiž přesvědčený, že volby budou cinknuté.

Ve světě probíhá proces, ve kterém jsou staré mocenské síly odstavovány od zdrojů a jejich struktury v jednotlivých zemích jsou likvidovány. To je u nás úkol Babiše. Tyto struktury zde byly ustaveny po listopadu. Zeman je jediný politik v naší zemi, který chápe globální politiku a účastní se jí. Schopně se pohybuje v nejvyšších patrech diplomacie. Spojením se Židovským světovým kongresem se ani netají. Momentálně nemají nikoho, kdo by ho mohl nahradit. Potřebují, aby měl silný mandát. Parlamentní volby mnohé naznačily. Proto si myslím, že se nebude opakovat situace, kdy zvítězil jen těsně. I když protistrana vyvíjí značné úsilí, aby byl Zemanův mandát co nejslabší a jeho budoucí kroky mohly být věrohodněji zpochybňovány jako nelegitimní.

Podle mě Zeman promarnil příležitost vrátit prezidentské funkci důstojnost. Proto ho nemám rád. Na druhou stranu chápu, proč ho nelze nahradit, a myslím, že je o to postaráno.

Reklamy

401 comments

 1. oh

  Někdo zřejmě překročil plán :-)
  „K chybě ve sčítání hlasů při prezidentských volbách podle datových novinářů Českého rozhlasu došlo ve třech volebních okrscích. Kromě pražských Bohnic bylo odevzdáno víc hlasů, než komise vydala obálek, v okrsku číslo 10 v Českých Budějovicích a v okrsku číslo 8 v Litomyšli.
  Výsledky za okrsek v Praze Bohnicích, který byl v sobotu zpracován jako poslední v České republice, ukázal 100,91% odevzdaných hlasů. Počet odevzdaných hlasů tam o pět převyšoval počet vydaných obálek. Český statistický úřad na nesrovnalost upozornil volební komisi, podle ní ale příčinu chyby nelze zpětně dohledat. ČTK to sdělila mluvčí Českého statistického ústavu Petra Báčová.

  • vittta

   Třešeň je z Litomyšle, a ani bych se nedivil,kdyby byla ve volební komisi.
   Třešni, co to tam blbnete s tím Drahošem?
   Míla je stejně lepší.
   Buďte ráda, že Drahoše nezvolí, protože je to vaše řčerné svědomí.
   Dokazuje totiž, že za reálného sicialismu bylo možné bez potíží obdržet akademické tituly i pro nečlena strany, a dokonce v pohodě jezdit do západní ciziny za odborné stáže!

   • tresen

    Ano, Vittto, Drahoš u nás přesvědčivě vyhrál.
    Moje zásluha to není, ale potěšilo mě to.

    • vittta

     Bodejť by nevyhrál, když volilo 110% voličů.
     Tam, kde volilo nudných 60-80% voličů, Drahoš všude prohrál, vyjma Prahy a středu Brna, plně pod kontrolou mafiánů z „Žít Brno“!

  • pařez

   ad) 100,91% odevzdaných hlasů – tipl bych si, že členové komise nebyli pozorní při otevírání obálek a nevšimli si, že v některých byly dva hlasy – volič vybere svého kandidáta, ale nevšimne si, že k jeho hlasovacímu lístku je „přilepený“ následující hlasovací lístek – pokud si toho nevšimne ten, kdo otevírá obálku, a nevyřadí to jako neplatný hlas, tak mají z ostudy kabát.

 2. astraustralia

  CR vladne v techto dnech predstava o komsi kdo bude obyvatele sjednocovat ! ( ne rozdelovat jako pry president Zeman)
  Jak a cim bude li to pan Drahos ?
  Vetsi vstricnosti vuci komu ?
  Bruselu? Merkel? vstricnosti k presidentovi Frantiku? k presidentovi USA?
  K nadnarodnim organisacim a bankam ?
  K prilivu emigrantu?
  Ke kvotam ?
  K urychlenemu zavedeni eura?

  Nazory se ruzni tak jako lide jsou ruzni a prikladem muze byt sousedni Nemecko, ktere vam tu presentuje mistr propagandy Fagan.
  Opakem toho co on predklada je nize uvedeny mail ktery nazory Nemcu vykresluje jinak.
  Nejen v CR ale i v Nemecku je podle teto zpravy mnoho lidi kteri maji pro slova presidenta Zemana pochopeni.

  Ano otazka zni: kolik takych kolik onakych ?

  Německé ohlasy na vánoční projev prezidenta M.Zemana
  Poplašná zpráva jejíž poplašnost je možné si ověřit na německých serverech .
  Německé ohlasy na vánoční projev prezidenta M.Zemana
  Ve vnímání české hlavy státu a jeho postojů k islámu i uprchlické krizi je zjevně zřetelný rozdíl v tom, co o Miloši Zemanovi říkají západní média a politici a jak ho naopak vnímá část tamních obyvatel – dle všeho nikterak zanedbatelná.
  Dokládají to i čerstvé reakce na Zemanův vánoční projev, jak na německém blogu Politically Incorrect, tak třeba i na YouTube, kde se část projevu prezidenta objevila s německými titulky.
  Až na nepatrné výjimky jde o reakce kladné, ba nadšené.
  Mohlo by se z nich zdát, že část Němců závidí Čechům jejich prezidenta a přáli by si mít takového politika v čele Spolkové republiky.
  „Zatímco v naší zemi bylo vánoční poselství odbyto obvyklým dobrolidským blabla, prokazují naši východní sousedé jako obvykle zdravý lidský rozum,“
  píše Politically Incorrect a cituje pasáže týkající se nynější masové migrace z řeči Miloše Zemana.
  Z následujících 126 diskusních příspěvků pod článkem (stav 26.12. 15:00 ) se téměř všechny vyjadřují k Zemanovu projevu kladně a naopak kritizují kancléřku Angelu Merkelovou, politiku Berlína a dalších vlád Západu.
  Vyberme některé typické reakce:
  – Zeman si nenechá jako Gauck (spolkový prezident) a Merkelová vymývat mozek transatlantickými tajnými lóžemi a elitářskými myšlenkovými fabrikami jako „Atlantik-Brücke „. Zjevně si uvědomuje, že invaze (migrantů) je vyhlášením války národní státnosti a svobodě Evropy.
  -Takové starostlivé politiky lze Čechům jen závidět.
  – Smekám před českým prezidentem (. ). Tento projev by se měl vysílat ve zpravodajství v celém Německu (.).
  – Lidé, mějte trpělivost! Také brzy dostaneme nějakého „Zemana“. Předtím bude ale zlá „občanská válka“.
  – Hezké, že je Česko v EU. EU je třeba vidět v zásadě pozitivně, její rozpuštění není řešení. EU musí být akutně demokratizována.
  – Pane Zemane, zůstaňte tvrdý a ignorujte, co říká Merkelová. Pomozte zachránit naši evropskou kulturu! Mnoho díků z německé strany!
  – Kdybych pracoval v ZDF (německá veřejnoprávní televize), vyměnil bych kazety. Namísto Gaucka projev Zemana.
  – Českému prezidentovi by měl být dodatečně předán úřad německého spolkového kancléře. Češi jsou pilný, chytrý národ a určitě přínos pro naši churavějící „DDR 2.0“ (NDR).
  Podobné komentáře příznivé Zemanovi se v německém jazyce začaly objevovat i na YouTube, kde je část vánočního projevu českého prezidenta s německými titulky.
  „To je státník. Závidím Čechům, protože nám Němcům vládnou šílenci.“
  „Hlava státu, jakou by si člověk představoval. Merkelová musí pryč!“

  Otazka na zaver.
  Budou sousede zavidet i pana Drahose bude li zvolen ?

  • Ondřej

   Ale jiste, nikdo v Německu Merkelovou nechce,.proto ji volí jen 34% voličů. Měl byste se tam někdy zajet podívat. Anonymní maily i „zaručeně uvěřitelné““ zprávy ve virtualnu
   maji nekdy k realitě daleko. A vyjadřují jen vroucne přání přímo úměrně vlastní frustraci.

   • vittta

    Vy děláte, jako kdyby 34% hlasů pro Merkelovou bylo celé Německo.
    Jasně, vyhrála volby a těch 34% měla.
    Ale tak nějak…to není většina, a kladné názory některých Němců (Astr postuje spojejní „část tamních obyvatel – dle všeho nikterak zanedbatelná.“)
    Nahoře v článku je uvedeno:
    „Ano otazka zni: kolik takych kolik onakych ?“
    Takže o vaší projekci tam není ani slovo.
    Což svědčí nejvíce o vaší frustraci, než o Asrově a jeho názorové skupině.
    Mimochodem, kdy už konečně vítězná Mememerkelová sestaví vládu?

    • Ondřej

     Prosystémový (tedy promerkelovsky) co se týče zásad politické kultury a humanity zastavaji další politické strany, které mají celkem asi 80% voličů. Jen AfD ne a Dne Linke. Ovšem ta souhlasí s přijímáním uprchlíků jako paní Merkelova. Pan Schulz také a budou zase spolu vládnout. Zelení také. Takže až zjistíte jak to v Německu chodí, pak má smysl zabyvat se rigoróznejsimi otázkami než jsou hate anonymní výkřiky na webu.

     • vittta

      Tak tam to chodí všelijak.
      Vy tam máte takový zvyk- noc dlouhých nožů“. co já vím.
      Tak až Merkelová sestaví vládu, co má už nyní podporu 80% voličů, dejte vědět.

  • MaB

   „Hlava státu, jakou by si člověk představoval. Merkelová musí pryč!“

   Někteří Němci asi nevědí, že protějšek prezidenta Zemana není paní Merkelova, ale Frank-Walter Steinmeier.
   A to je velmi oblíbený politik, který po volbě slíbil „odvahu bojovat a angažovat se v politickém dění za demokratické ideály.“

   Otazka na zaver.
   Budou sousede zavidet i pana Drahose bude li zvolen ?

   Sousedé nebudou muset závidět Jiřího Drahoše, který, bude-li zvolen, bude jistě usilovat o totéž.
   A Češí se za něho nebudou muset stydět, jako třeba za jednoho z jeho předchůdců, který vešel do povědomí především coby „sběratel per“…:)

 3. astraustralia

  Ac pravomoci presidenta CR male a vliv na politiku Evropy minimalni presto emoce ktere stale jeste provazi prvni kolo voleb jsou velke jak ukazuje twitter pana Topolanka:

  Podobne jako v parlamentu nikdo nechce jit do vlady s ANO
  take kandidati na presidenta utvari jednotnou frontu proti Zemanovi!
  Hle priklad velkeho sjednoceni . Dve jednotne fronty !!!
  Prikladna ukazka pro blbej lid jak se sjednotit.:-)
  Komu „fandi“ massmedia je take ukazkove
  Opravdu me zajima jak na tohle „lid“ odpovi .