Polemika s Vlkem

Napsal vittta

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/01/14/i-kolo-co-jsme-s

Velikán ducha Vlk píše stylem Adolfa Hitlera, když diktoval svůj Mein Kampf.
V první řadě mu (zase) vyšel jeho předpoklad, který sice nenapsal, ale za to naznačil.
Vlk dále vidí světélko na konci tunelu, a tím je Drahoš, který se zatím prezentuje tím, že o něm nikdo nic neví, stejně jako o jeho názorech.
Též si libuje intelektuálních heslech, za která by ovšem chlapovi s krumpáčem vynadal do naprostých idiotů, pokud by je tedy nesměroval stejným politickým směrem.
Takže „Jak už stačil provést hradní mluvčáček , když do kamer ČT vítězně oznámil, že jeho pán získal tentokráte oproti minulému výsledku navíc skoro 15% hlasů, při totožné volební účasti. “
Pan Ovčáček má svého pána, a tím je nepochybně pan prezident, a tento hlupák oznámil, že Pan prezident dostal o 15% více hlasů, což dle Vlka nezískal, ale on je získal, i kdyby se Vlk stavěl na hlavu, byť srovnávat se to opravdu nedá, nic méně, stalo se, a přece se o tom kvůli pochybnému srovnání nebude mlčet.
Dále Vlk píše o stejné startovní čáře v r.2013, což je minimálně ošidné, protože tehdy maintream a jeho vlci ještě netušili, kdo je ten dobrý a kdo ten špatný, takže Zeman se stal tím špatným až v 2. kole. (tehdy především proto, že kníže se stal tím dobrým)
Nyní byl Zeman tím špatným už v 1. kole a mediální kampaň si v ničem nezadala s volbami v Německu v r. 1932.
Stejně jako tehdy, i dnes byl (zatím) úspěch štváčů jen omezený.
Bombastičnost ale pokračuje.
Vlk mimoděk rozdělil společnost na zemanisty, a ty, co to Zemanovi nedají, což je jistě kouzlo nechtěného, protože pokud by měli být skutečně zemanovci, pak by byli i fischerovci,horáčkovci,drahošovci či hilšerovci.
Ale oni jsou jen zemanovci- a ti ostatní, spravedliví.(níže se k tomu ještě vracím)
Za zmínku stojí i vlkova servilita, Drahoš je profesor Drahoš, ale Zeman není ing. Zeman, ale jen Zeman.
Příznivci Miloše Zemana jsou pak nazváni klakou.
Dále není nějaký čas řeč o Zemanovi, a Vlk se v projevu duševně uklidnil.
Ale jakmile se řeč stáčí opět na Zemana, ztrácí klid a přepadá ho náboženské zanícení.
Tak třeba tady:
„Myslím, že se dočkáme velmi ostré, vyhrocené a obávám se, že až velmi špinavé kampaně. Ovčáček nepochybně vytáhne z kůlny všechny možné hnojomety, které tam ještě skladuje.“
Ano, Ovčáček vytáhne hnojomety, ale čistý Drahoš bude mít nejspíš průhledný štít a svatozář- a též pomoc Halíka, který je- jak známo- hned druhý po Bohu tady na zemi.
A hnojomet Vlka jede na plné pecky!
Obouvá se do Zemana, že půjde od předvolebních debat s Drahošem, (lhář) a v návalu náboženkého zanícení začal sám lhát, protože podle jeho slov na nás vyskočí Zeman s každého kouta sloganem „Zeman znovu“.
Nevyskočí.
Daleko víc na mě v Praze skákal třeba Topolánek a pokud už na mě Zeman skákal, pak spíše dehonestován a popliván, za čí peníze Vlk neřeší, ale děsně ho zajímá, kdo platil ty plakáty pro Zemana, no, Zeman má transparentní účet, ať si to tam „vyzdrojuje“.Pak tam máme debaty Pana prezidenta, jednu už si sám Zeman zajistil na své soukromé (dle Vlka) TV Barrandov, kde už (servil) Soukup nějak zařídí, aby to nebyla rovina (necháme si o ní jen zdát), zatímco všude jinde by to rovina byla, a též i byla jak každý viděl v předvolební kampani, která proti Zemanovi trvá už 5 let.
Na konci článku Vlk Zemana označil za člověka, co má neutuchající potřebu se předvádět, asi se v předvolební kampani 1 kola předvádět úplně náhodou nechtěl.
Vlk dále nechápe, proč 1/3 voličů Horáčka chce dát hlas Zemanovi, a svádí to na českou hloupost, ano, tady v Česku žádná volební logika není!
To je manipulační žvást, protože logika není ani kdekoliv jinde, tady je jí ještě dost, a velice průměrný politický analytik Vlk tu logiku chápat ani nemůže.
Inu, mnozí voliči Horáčka byli prostě horáčkovci (jak jsem uvedl výše) a ne prostí antizemanovci, chtěli Horáčka, nějak je oslovil.
Nyní se rozhodují znovu, a někteří budou volit Zemana i prostě proto, že nechtějí Drahoše!
Komické je označení komoušů a Okamurovců za okrajové skupiny, ale Vlku, vyjma Babiše jsou v ČR okrajové skupiny všichni!
TOP09, KDU, či Starosty za okrajové neoznačil.
A samotný Zeman ?
Toho je třeba porazit!
Ve Vlkově textu to vypadá, že právě o to v ČR jde.
Vlk si ale neuvědomuje, že se neporáží Zeman, ale nemalá část národa, která ho volí.
Zeman není jen jedinec, nějaký satan, je to půl našeho národa, a tato půlka ho respektuje a- byť s výhradami- jako prezidenta příjmá.
Jinými slovy, Vlk nám v článku rozdělil národ.

 1. Janika

  Při vší úctě k Vlkovi, tento komentář vyjadřuje natolik i mé pocity, že jsem se rozhodla ho publikovat. S výjimkou první věty, ta je zbytečná a distancuji se od ní.

  • grasyk

   Obávám se, že jako sérum proti vlčí vzteklině to působit nebude. Právě naopak. V jeho momentálním stavu není schopen nefanatického pohledu. Tudíž jste se stala jeho dalším nepřítelem. Vítejte v klubu.

   • Janika

    Nemyslím, že odlišný názor musí nutně znamenat nepřátelství. To až řeči o vzteklině. Napomínám Vás tímto, Ladislave, a žádám všechny, aby se osobních útoků zdrželi. Argumentuje k věci, prosím.

    • Saul

     Možná by bylo lepší počkat s rozborem Vlkova článku až po případném Zemanově volebním neúspěchu v 2.kole.
     Považuji ho za mírně pravděpodobný i jako jeho volič(ovšem pouze v případě,že z Hradu nezačnou střílet zmíněné „hnojomety“,což za mírně pravděpodobné při sestavě Zemanovy „hradní stráže“, považuji také)
     Každopádně by po tom neúspěchu některé Vlkovy postřehy mohly a měly začít dávat hlubší smysl.
     Chystá tu někdo při mnou nastíněné variantě nějaké „poučení z krizového vývoje“,nebo je vidina létajících zátek od šampaňského v Zemanově volebním štábu pořád ještě lákavější a já budu označen za defetistu?

     • vittta

      Které?
      Od toho tady ten článek je, aby každý mohl říci své výhrady, případně nějaké vlkovy teze hájit.
      Postřehy, že Zeman prohraje proto, že měl jen necelých 40% , což naopak ukazuje, že více jak 60% ho nevolilo, nejsou nijak originální, to vidí každý na první pohled.
      Média nám už 5 let vnucují, že je tady Zeman, kterého volí idioti, nevzdělanci, lůzři a ruští švábi, a proti stojí skuteční občané. se všemi ctnostmi.
      Ano, z tohoto pohledu jsou vlkovy závěry správné.
      Ale tak snadné to zase nebude.
      I kdyby Zeman 2. kolo prohrál, nevyhraje český lid nad lží a nenávistí.
      Vyhrají peníze, a kolaborantská média.
      Těch třeba 45% voličů Zemana nikam nezmizí.
      Ale nezmizí ani Zeman, jak si možná mnozí myslí.
      Jeho 5 statečných let ve funkci, kdy premanentně odolával brutálním a nechutným útokům, tady bude dál, a mnozí si na něj ještě vzpomenou.
      Jako dneska mnozí vzpomínáme na reálný socialismus, který byl sice kreténský a těžkopádný, ale byl to ten socialismus, který byl to světo, ne kapitalismus, tím méně tento pseudolevičácky upravený.
      A proto vzpomínáme.
      Ne na prázdné krámy a všudypřítomný bordel, ale na zemi, která byla úřes veškerá protivenství, více naše, než je dnes, více spravedlivá, než je dnes, a více svým způsobem pokroková, než je dnes!
      Zeman má nevymáchanou hubu, ale je svůj, jeho politika je politikou rovného muže, a jeho postoje jsou odvážné a hrdé a jeho sdílení problémů obyčejných občanů je vznešené a i ojedinělé.
      Je to osobnost, která se zapíše zlatým písmem do našich dějin!

      • blbíš

       jo … s tím se dá, vittto, souhlasit … i když to zlatý písmo zrovna nebude, bude to ale určitě zapsaný logicky v každým z nás a ty další si na to budou muset zvyknout, ale spíš počkat … než jim to taky dojde (jen, proboha, aby to nebylo už pozdě).
       P.S.
       V debatě těch dvou a speciálně na půdě ČT, která dělá, jako že ta hnusárna neexistuje, bych na NevímJirovi poždoval jasnou řeč a hlavně osobní postoj k:
       Návrhu nového zákona o přerozdělování uprchlíků v EU, který se má stát oficiální a do zákonů jednotlivých států implantovanou reformou tzv. Dublinského protokolu !!!

       To ostatní byly a jsou už jenom nedůležité sračky a hloupé pindy, kterých se Zeman v 1. kole neměl důvod zúčastňovat a taky se chytře nezúčastnil.

       • vittta

        Uvidíme, Blbíši.
        Záleží jen a jen na faktické formě Miloše Zemana.
        Nelze s jistotou říci, že jí stále má.
        Tak tomu alespoň můžeme věřit.
        Jestli jí má, pak má beztvarý Drahoš jen málo šancí.

     • Saul

      Kdyz si to tady tak čtu,asi nebudu opět daleko od pravdy.
      Je tu atmosféra jak v Hitlerově bunkru začátkem dubna 45.:-)
      Tak jsem sám zvědavý na tu Wenckovu armádu Mílových voličů.:-;

      • vittta

       Ale kde-pak, Saule.
       Je tu atmosféra jak v hlavním stanu Stalina v Moskvě, když Němci stáli před Stalingradem.
       Situace byla vážná, ale za Volhou už se chystalo milion dobře vystrojených, vyzbrojených a vycvičených, a především odhodlaných mužů!

       • blbíš

        … mýlíte se, vittto, Saul hodnotí situaci podle toho, kde se ON cítí doma … jenže mezi tím jeho a mým domovem je zásadní rozdíl, který přesně trefil těmi dvěma slovy = Hitlerův bunkr! Takže nějaká nadstavba o odhodlaných lidech je mu zcela cizí!

    • grasyk

     Janiko, doba, kdy jsem „nastavoval druhou tvář“ je tatam. Ať se vám to líbí nebo ne. Já s výpady nezačal. Ale bránit se umím a budu. Ostatně pro to, co předváděl v čase, kdy se nerozhodovalo o osobě na Hradě, si jistou míru respektu vlk zaslouží. Já předpokládám, že až sérum zabere, bude zase vcelku fajn. pokud definitivně nepodlehne sebestředné ješitnosti. Všimla jste si, jak Vlk přebral slovník názorových oponentů prezidenta Zemana? Když s ním někdo nesouhlasí, je automaticky zařazen.

     • Janika

      Tak si tu druhou tvář nenastavujte v jiném prostoru, než tady, prosím.
      Zrovna pod tímto článkem jste s výpady začal Vy. Vlk má tudíž právo odpovědět stejně. A co já s tím mám asi tak dělat?

      • vittta

       S výpady jsem si začal já tím článkem.
       Byla to reakce na vlkovy výpady v jeho článku, ale i reakce na výpady Svěráků, Mitrofanovů, Pehů a Halíků v jejich článcích.
       Vlk má jistě právo na nějaký ten výpad tady, ale to si myslím, že každý.
       Přihmuř oči, protože doba je vypjatá, jde o víc, než jen o volbu Miloše Zemana.
       Jde doslova a do písmene o další směřování české politiky, a myslím, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že jde i o další směřování politiky, ale i funkčnosti skupiny států V4.

       • Janika

        Byla bych ráda, vittto, kdyby ses naučil rozlišovat mezi sebeostřejším výpadem k věci, a na druhé straně k osobě. Ten tvůj komentář se mi líbil právě proto, že je rozborem k věci. To má smysl. Není tam jediný útok na vlka jako osobu, a přitom je to ostré a pádné. Cokoliv k vlkovi osobně by ten brilantní rozbor diskreditovalo. A on může reagovat zrovna tak věcně, né že ne, prostor k tomu má, může rozcupovat tvoje myšlenky, ale neměl by tebe osobně.

        • vittta

         Jen zcela vyjímečně- pokud vůbec- jsem já ten první, kdo na někoho brutálně útočí.
         Moje útoky jsou ale pak nějak…lépe vidět.
         Když budu upřímný, nejvíce mi sedí právě tenhle styl, (v rozborech Čulíka či Kartouze jsem se přímo vyžíval) a kdyby nebyli přítomni chroniční prudiči, držel bych se ho.
         Chci tím říci, že to rozlišit umím velice dobře, a rvu se ze řetězu jen v případě, kdy nemám jiné možnosti, nebo mi to tak alespoň připadá.
         Tento konkrétní případ ještě nevyžadoval nic víc, i když Vlk mě, popravdě řečeno, ve své reakci plytce urazil.
         Byl bych docela rád, kdyby zareagoval, ale svým způsobem ho i v tomto textu provokuji k napadání osobnímu, a dávám co nejméně prostoru k argumentům.
         Má ale na netu dobou pověst, tak jsem čekal, co v něm vlastně dřímá.
         Uchopit toto téma pro zarytého nepřítele Zemana nějak věcně je obecně dost složité.
         Jakkoliv je Zemanovi možné lecos vytknout v jeho premierování, v jeho prezidentování to zdaleka tak snadné není.
         Vesměs to budou jen povrchní kecy typu Peroutka a „kunda sem, kunda tam“.
         Však mainstreamovci také nejsou tak blbí, kdyby mu šlo vytknout něco jiného, udělali by to.
         Tak si causy vymýšlejí, nejznámější hoax je třeba pověstný Zemanův příklon na východ.
         Třeba se Vlk ozve, jsem přímo nadržený na tu variantu.
         Jistě by to tenhle prostor značně obohatilo.

      • grasyk

       Máte pravdu. Uznávám. Mě jen docela naštvala ta jeho nabubřelost, kdy už se cítí vysoko nad každým, kdo s ním v této otázce nesouhlasí. Ale je fakt, že bych to měl umět překousnout a nepřenášet to do dalšího článku.

       • blbíš

        Nikoli nabubřelost, grasyku, ale projev nešťastného člověka, který něčemu chce v dobré víře věřit a ono to nakonec nikdy nevyjde!
        Uvedu příklad – umíte si třeba představit na Hradě vlkem v prvním kole volenou Táňu Fišerovou? A tak je to po jeho perfektně odvedené zdrojově-analytické práci se vším! Prostě mu ty jeho osobní závěry-přání nevycházejí, to by jednoho naštvalo, nemyslíte? … a tak kolem sebe kope, bohužel někdy, zlostně až nenávistně!

        A věřte, že takových nás je habaděj ….

        • grasyk

         Sešla se tu pod Polemikou docela slušná řádka pozoruhodných komentářů. Jak od obhájců MZ, tak od oponentů. Ale jediný, který se mě silně osobně dotkl, je tady ten váš, pod nickem blbiš. Uvědomil jsem si totiž, že jsem se v podobné situaci před časem ocitl – v situaci, kdy mé okolí hodnotilo reakci nám známé osoby jako zlobnou – a já jsem tehdy pochopil, že to je výraz toho, že v té chvíli ona osoba byla NEŠŤASTNÁ. A proč jsem pochopil? Nepřipisoval jsem jí špatnou pohnutku – protože ji dobře znám.
         Bingo! Vy musíte buď Vlka osobně znát, anebo jste násobně lepší pozorovatel než já.

         Asi to celé pro ostatní tady nemá tak dalekosáhlý význam jako pro mě. První věc, kterou teď chci je – omlouvám se, tressen, že jsem na vás často podrážděně vyštěkl. (kdyby to nebylo jistým Grossem tak zprofanováno, dodal bych „myslím to upřímně“:-)).

 2. tresen

  Je smutné, jestli si Zemanovi voliči myslí, že volba Drahoše je namířena proti nim.
  Kéž bychom se jednou dočkali prezidenta, který by dokázal zarazit to neustálé štvaní jedněch proti druhým a ukázal i těm, co ho nevolili, že není jejich nepřítel.

  • grasyk

   Ano, to by bylo fajn. Jen je třeba si uvědomit, kdo s tím začal, kdo se nesmířil s tím, že byl MZ zvolen. jak píše Janika pod modlitbičkou – my, ta lůza, spodina, neherci a nescénaristé, červené karty nikomu, kdo bude zvolen většinou, ukazovat nepůjdeme. Tím se lišíme od elity, „vrchniny“ pravdy a lásky, jež si korunovala svého krále, části herců (pobíračů dotací) a podobných. Tudíž předpokládám, že pokud by fakt Drahoš vyhrál, štvaní by přestalo.

   • embecko

    Neni treba si uvedomovat vubec nic, grasyku. Hezky to ve sve knizce „Kapitalismus jako zombie“ popsal Hauser: Pokud se zacnete chovat, jako by „to“ nebylo, pak se „to“ ani neobjevi. Zatim skoro nikde nectu, v cem je vlastne Zeman dobry, veskera jeho obhajovba spociva jen v presvedecovani, proc neni pravda, co o nem zombie rikaji. Tim se vynasi zombie na svetlo, coz vede nutne ke zvedavosti na vlastni oci se presvedcit, jake ty zobie vlastne jsou a co rikaji.
    Pokud nekdo jen polemizuje s tim, ze neni pravda, co se o nem rika, vznika myslenka, kde tedy faktum pravdy je a zda- li nahodou neni pravdou to, co spatneho se o nem rika. Jedinou pravdou, nebot zadna jina neni slyset-videt.
    Kdyz budete neustale dokola opakovat „to neni cervene, to neni cervene, to neni cervene“, pak kolejdoucimu se musi nutne evokovat cervena barva a zadna jina.

    • grasyk

     Nesouhlasím. Pokud si neuvědomíte, kdo je původce toho štvaní, můžete si myslet, že obě strany jsou, takříkajíc jedna za 18 a druhá za 20 bez 2. Začali s tím šláfnbergisti. A štvaní je jejich produkt. Tak jako válku začal Hitler. Kdyby vyhrál, žili jsme dodnes ve Velkoněmecké říši – tedy pokud bychom žili. Pokud vyhraje Drahoš, budeme žít v obdobné říši. Míněno tak, že nikdo z nás, kdo s ním nesouhlasíme, mu nepůjde vyvěsit posmolené trenky na Hrad. Dle mého je pan prezident Zeman dobrý přinejmenším v tom, že chce otevírat obchodní možnosti jak na západ, tak na východ, jak na sever, tak na jih. Stačí?

     • embecko

      Staci. Rikate mi jen to, co uz davno vim a co vi kazdy druhy. Novinkou je pro mne to, ze jste mi dal vzpomenout na trenyrky…dekuji, to byla docela ostuda, tedy pro Zemana. Rude trenyrky (a jeste mely mit vzadu v kapsicce kapesnik) jsou vcelku ikonickou vzpominkou na obdobi socialismu. A ten mladi nechteji, nechteji kourici, vecne pijici a v tesilu navlecene bafunare s rudou repou. No skvele jste zaagitoval pro Zemana, jen co rici… :o)

      • grasyk

       A nepletete si hodinky a holínky? Já totiž pro nikoho neagituju. Vy jste vznesl dotaz – Zatim skoro nikde nectu, v cem je vlastne Zeman dobry – a já jsem uvedl svůj názor. Ostatně na Slovensku nedávno psali, něco ve smyslu Zeman x Kiska, že zatímco český prezident přivezl z Východu obchody za tuším 18 mld dolarů, Kiska přivezl z Mexika jen pozvracené letadlo.
       Co se týká vašeho „vytříbeného“ vkusu vyvěšování trenýrek vedle jakýchkoli státních symbolů, to spíše říká něco o vás, než o prezidentovi.

       • embecko

        To neni vytribeny vkus, trenyrky nad Hradem jsou obraz a to, co dostanete formou obrazu, to dostanete komplet, nelze s tim vnitrne diskutovat, omluvit to, ci zmekcit ve vyznamu, jako treba text, tat psany, ci mluveny.
        Pokud pro Zemana neagitujete, pak je to jen dobre, protoze Zeman je trenyrkar.

       • grasyk

        Ale pořád se držíte vzadu, je třeba pokročit vstříc světlým zítřkům. Svlékněte se jako ukrajinská Vemena a hned budete mít pocit z dobře vykonané agitace. :-)

        • embecko

         Zeman je trenyrkar a jeho prznivci jsou take trenyrkari, neschopni vyvazene oponentury a vyzivajici se v osobnich utocich. Nejvice je rozdrazdi trenyrky a naha prsa, koho jineho by take mohli volit, nezli Zemana ?!
         Hezka a predevsim prinosna polemika s antizemanovci, ne? :o)

         • blbíš

          … copak o vyváženou oponenturu, to by ještě nebylo tak k uzoufání, člověče nešťastná, ale u Vás se nabízí hnedle jedno srovnání s těmi Vašimi trenclovitými = co ty Vaše slipy či boxerky, nebo že by rovnou tanga (pokud tedy nechodíte rovnou naostro) asi tak můžou vypovídat o Vás? Ale nepochybuji, že něco určitě vyváženého až jedinečného, co ani náhodou nemůžou mít lidi s těmi fuj trenclemi.

        • embecko

         Podle ucelu a smyslu exituje mnoho druhu cteni, grasyku. V zasade (predevsim v politickem prostoru) jsou ale druhy dva:
         Cteni za ucelem pochopeni myslenky a cteni za ucelem odvrhnuti a nasledneho ponizeni predkladane myslenky.
         Vy tu s vitttou polemizujete s nekym, kdo praktikuje druhy typ a tudiz vase texty necte ve vami ocekavanem smyslu. Cte to jen proto, aby vam blbe odpovedel, co nejblbeji to jde, aby si to kazdy zapamatoval. Vitezi pak samozrejme ten udernejsi partner, coz nejcasteji byva ten, co neargumentuje, ale pouze otaci predkladane argumenty v neprospech oponenta (tedy vas). Vy si sice myslite, ze jste vyhral, ale jste jediny, nakonec totiz vzdy zvitezi zabava, tj. emoce.

         • vittta

          Ta moje reakce je poskládána tak, aby Vlk reagovat argumenty nemohl.
          Pokud bude reagovat, pak jen tím druhým způsobem.
          Tady ale nemá takovou podporu, která by mu umožnila vyhrát pouze emočně- a on to dobře ví.
          Ale Vlk, nevlk, jde o směřování naší země.
          Především!
          Vlkův článek byla pro mě vítaná záminka pro text tototo typu.
          Sám o sobě by neměl takový náboj.

  • pacifista

   Nejde o to jak bude vystupovat, ale za koho bude vystupovat a co udělá a komu je poplatný. Protože nemá žádné zkušenosti s politikou, nechápe ji, bude naslouchat těm, co poslali peníze na jeho konto a dalším co za ním stojí. To se nás bude dotýkat.

  • Janika

   To nevím, kdo si něco takového myslí, že volba kohokoliv je namířena proti němu, co to je zase za nesmysl? Prostě Zeman této zemi prospěje, Drahoš by byl loutka k ničemu, nebo spíš všeho schopná. Připadá mi z těch kandidátů nejhorší. To už snad radši ten Topolánek.

   • vittta

    Však on ješitný Horáček by také těžce nesl, kdyby mu někde v Bruselu chtěli kálet na hlavu.
    Proto ho také kavárníci vyměnili za Drahoše, což bylo dobře vidět, když ho v listopadu nenechali mluvit.
    Drahoš je dobrý soupeř do 2. kola,myslím, že třeba Hilšer či Fischer by se poráželi hůř. Ale pokud vyhraje, tak to bude megaprůser!

   • tresen

    „Vlk si ale neuvědomuje, že se neporáží Zeman, ale nemalá část národa, která ho volí.“
    To je v úvodním textu.
    Vyložila jsem si to tak, že ti, co patří k té nemalé části národa, se mohou cítit tak, jako že volba Drahoše je namířena proti nim.

  • blbíš

   Smutné? no jak se to vezme, ale Vy si asi nepřipustíte, že pro někoho třeba mohou být smutné postoje Drahoše, žejo?

 3. embecko

  Kdo se zacne obhajovat, ten je uz predem vinen. Procpak asi Zeman nedelal kampan a nesel do debat? Na netu je to to same, jakmile nekdo zacne polemizovat s tim, ze neni luza, je z neho luzr.

  • vittta

   Podle mě na to dojde nyní.
   Jak jsem uvedl v minulé diskuzi, mainteram je vyčerpán.
   Víc už na Zemana naflusat nemůže.
   Teď je na řadě Zeman, aby obhájil to, co těch 5 let dělal.
   A pokud mu to ještě myslí- tak to udělá!

    • vittta

     Myslím, že to tak úplně není.
     Mainstream musel makat už před 1. kolem naplno.
     Zeman klidně mohl vyhrát, nemohli na nic čekat.

     • vera

      Myslím že tak to je, vittto. V 1.kole se jen rozmělnila půda, vytvořilo blátíčko, těch více kandidátů mělo jen ubrat hlasy, ted už se jede na jeden cíl. A to hlavní je Zemanovo stáří a zdraví. Nikdo nebude uvádět, že Drahošovi je pomalu taky sedmdesát a bude končit ve stejném věku jako dnes Zeman. Ale využijou každé Zemanovo zachvění ruky, aby z něho udělali chodící mrtvolu a zahrabali ho zaživa. Ochutnávku? Přečtěte si někdo diskuzi k výstavě korunovačních klenotů. Z voličů Zemana tam dělají odporné levičácké swině, které svého vůdce nenechají v klidu umřít. O jeho vulgaritě – oni říkají že Zeman je vulgární i když řekne Dobrý den. Tohle nebude hezký čas. A nejhorší je, že volbou Zemana to neskončí, nedají mu pokoj. Připomíná mi to hon na Karla Čapka. Nedokázala jsem si představit, co češi umí…

      • vittta

       Ále, to je běžné všude, jen se to všude „nesmí“.
       Někdy si ty nechutnosti i čtu, co k tomu dodat.
       Ale jinak si musíme říci:
       Jen tak dále, hoši, a co nejhlasitěji.
       Každý takto nechutný koment hraje do not především Zemanovi.
       Zdarvotní stav…
       Já si už delší dobu myslím, že by Zeman udělal lépe, kdyby jezdil na vozejku.
       Čistě v politických kruzích.
       Ať si někdo zkusí, obout se do vozíčkáře, to totiž může urazit, a též urazí, silný elektorát postižených.
       Belhá se kde-kdo, ale ne každý jezdí na vozíku.
       Zde navíc Zeman může úplně banálně použít příklad Roosevelta, to je nevyvratitelné.

       • vittta

        Ještě dodám, že jsem kdysi dal kamsi na sklo úvahu, do jaké míry byli vlastně vinni 18 letí SSáci, když páchali zvěrstva, ale celý život jim před tím vymývali mozek.
        Což tedy nijak nesnižuje odpornost těch činů.
        Svým způsobem, já jsem chlap v (ještě) středních letech,životem protřelý, mě se to lehce mluví.
        Kdo ví, co bych pindal, být mě 18 a vyrůstat v tomhle podivném režimu.
        Většina lidí z toho vyroste, někteří ovšem ne, jestli tyhle průjmy píší lidé nad 40, jsou to- a navždy budou- jen hovada!

      • Rybka

       Tu štvanici na českého prezidenta nepořádají Češi. ale pátá kolona, na niž sedne toto:
       Při projekci jsme přesvědčeni, že jsme konfrontováni s určitým zjevným faktem či vlastností druhého člověka. Ve skutečnosti se jedná jen o naši iluzi, protože se domníváme, že to, co na druhém pozorujeme a vidíme, není náš subjektivní vjem ani obsah, ale je to něco, co objektivně existuje vně nás samotných. Zkrátka a dobře, cosi tu chybí k tomu, aby si člověk uvědomil, že hledí do subjektivního zrcadla. A to cosi je mravnost a z té se odvíjející sebereflexe.

  • pacifista

   Vždyť to bylo jen štěkání psů. Všichni se tam jen pomlouvali a hlavně pomlouvali prezidenta. Nikdo z nich nevystoupil s tím jaký je vlastně jeho program, jeho vlastní vize „prezidentování“. Samé bla bla bla. Mezi takovou smečku by slušný člověk ani nešel.

  • blbíš

   Takže znovu, člověče nešťastná, protože Zeman v předstihu, aby nebylo mýlek (ale jak Vás čtu, tak to bylo zcela zbytečné), prohlásil, že se nebude diskusí 1. kola účastnit a uvedl proč. V čem máte ještě problém, rád vám to dovysvětlím! S tím luzrem ale, bohužel, nemohu sloužit, tam nevím!

  • MaB

   Zajímavý článek, problém je v tom, že ne zcela odpovídající realitě.

   V Paříži žije 134 národností, můžete si najít velice podrobnou Démographie de l’Île-de-France s přesným vyčíslením. Jak uvidíte, jejich počet zůstává vyrovnaný.
   I Marseille je jakožto přístav odjakživa kosmopolitní město. Znám ji velmi dobře, žije tam část rodiny a dost přátel.
   Na jih se nebojí pravidelně jezdit ani pan Babiš, kterého můžete potkat v srpnu s bagetou v Maugin. :)

   Ve Francii je navíc i hodně cizinců, protože zůstává první světovou turistickou destinací s 2,6 zahraničními návštěvníky každou sekundu, neboli s 84,5 milionu zahraničních turistů v roce 2015, 83 milionů v roce 2016, odhad 88 až 89 milionů v roce 2017 což představuje nárůst o 5 až 6% oproti roku 2016,“

   https://www.planetoscope.com/tourisme/415-nombre-de-touristes-en-france.html

   Mohu říci, že s autorem článku v mnohém nesouhlasím, některá tvrzení jsou přímo nesmysly.
   K občanské válce by možná došlo, kdyby byla zvolena MLP, což se naštěstí nestalo.

   • brtník z brlohu

    Hezká polopravda – jenže problém je v tom do které čtvrti – ulice se zatouláte, a že někam je lepší bez ozbrojeného doprovodu chodit vůbec.

    • MaB

     Mafia v Marseille a okolí není nic nového a nikdo ji nepopírá.
     Učty si mezi sebou vyřizují od nepaměti. Řečeno cynicky: O to méně se jich vyhne vězení nebo tam zabírá místo.
     Ozbrojena nejsem a odvažuji se chodit do jakékoli čtvrti.
     Règlements de comptes à Marseille et ses alentours : 170 morts …
     https://www.francetvinfo.fr › Faits-divers › Criminalité à Marseille

     • vittta

      No…a byla jste v těch „problémových čtvrtích“, nebo se jen nebojíte tam jít?
      To může být velký rozdíl.

      • MaB

       TOP 10 des Pires cités les Plus Dangereuse de Marseille

       To jsou ty nejnebezpečnější „horké“ čtvrti. kde se provinili architekti 70. let…V Castellane se narodil a vyrůstal mimo jiné i fotbalista Zinedine Zidane.
       V nich bych se v žádném případě neodvážila prodávat v Amsterdamu koupenou drogu,(to bych mohla dělat tak 2 minuty), ale jelikož je i tam drtivá většina lidí o nic méně poctivých než vy nebo já, nedělá mi problém tam jít (možná na rozdíl od policie)

       A toto je sugestivně položená otázka z článku a odpoved’ na ni:
       A jak to vlastně vypadá v Marseille? Je pravda, že už je to prakticky muslimské město?
       „Řekl bych, že většina marseilleských čtvrtí jsou smíšené, v proporci podobné jako v pařížské oblasti. V Marseille jsou ale i čtvrti, kde se zdá, že tam bydlí jenom samí muslimové. V obchodech, v kavárnách tam vidíte prakticky jenom severoafrické obličeje.“

       Autor měl jistě na mysli dokonale kosmopolitní Noailles, jednu z nejstarších a nejtypičtějších čtvrtí v centru, 6000 obyvatel,
       Tu miluji. Je to opravdové srdce Marseille, kam zajdu na trh pokaždé. Atmosféra evokuje vzpomínky na Maroko a Tunisko, je možné si tam dát stejně dobrý coucous nebo tadjine i vynikající orientální cukroví.
       O bezprostřednosti vztahů mezi lidmi zde nemluvě ..

       • Divoženka

        No víte MaB, ta jinakost dělá cestování přitažlivé, proto lidé rádi cestují. Ale když to pak bude všude stejné, začne to být nuda a možná i vadit. Když si Milku čokoládu dnes koupím kdekoli, už není vzácná a ani už moc nechutná. Takhle za chvíli nebudu mít proč cestovat…. Ať si svoje zvyky a jídla a vůbec kulturu nechají doma a já se ráda na to jednou za rok zajedu podívat a podpořím jejich turistický ruch :)

 4. Saul

  Odhodlanych ke vsemu,ja vim….
  To uz jsem pochopil od zdejsich priznivcu,co vsechno to muze znamenat a ze o to vlastnictvi Hitlera se tu nepretahuje nahodne.
  Tak mi zatim staci odhodlani ke zmene ,zdravy rozum a cit v srdci.
  To se ovsem neda poprit,ze mezi fanatiky s EIN VOLK, EIN REICH, EIN FÜHRER tohle nema smysl prezentovat.
  Tak hodne stesti hosi a doufam,ze uz mate ty uniformy ve skrini radne vyzehlene a naskrobene.
  Smulu ze stromu na pochodne uz Vitta doufam naskrabal pri podzimnim sberu hub a za dva tydny vam bude Milda dekovne kynout z balkonu Melantrichu.
  A nezapomente na pruvod mladych hochu a divek s bubinky a palickami,at je vase nejen idelologicke uspokojeni dokonane a at to ma nejaky styl:-)

  Bozinku,tuhle diskusi s jejimi frustraty presentovat nerozhodnym(i rozhodnym) Zemanovym volicum,tak jeste do dnesni pulnoci polozi Drahosovi na hlavu svatovaclavskou korunu.

  • Saul

   A Vlk se musi smichy polamat a do dalsich clanku uz nepotrebuje nic argumentovat,staci mu okopirovat zdejsi „vlastence“.
   Medvedi sluzba se tomu tusim rika.

   • Ondřej

    jj, ten se chechtá jaká sociální úroveň „polemiky“ s jeho daty a grafy se sešla ke „generálnímu“ útoku.,.:-)

  • pacifista

   Já, kdyby mi někdo až tolik vadil jak zde prezentujete Saule, tak sem nechodím, to mi věřte. Lidé mají přece různé názory a proč by je nemohli říkat?

   • Saul

    Ale jen at dal rikaji a pisi.
    Je to velmi poucne.
    A to myslim naprosto bez ironie.
    Setkat se takto s“ tvrdym jadrem “ Zemanovych priznivcu mi v mnohem otevrelo oci.

    • vittta

     Myslím, že nebudete schopen napsat ani dva příklady, které by podporovaly váš názor, že zde je nějaké tvrdé jádro zemanovců.
     Je to jen vaše projekce.
     Vy Zemana nevolte, litoval byste.
     To není váš člověk.
     A nikdo by neměl volit proti svému přesvědčení!

     • Kamil Mudra

      Jde o to co si mám představit pod tím „tvrdým jádrem“. Pokud ho mají tvořit lidé, kteří jsou pevně rozhodnuti volit Zemana, pak se já k tomu tvrdému jádru hlásím a Saul si mě klidně může uvést jako příklad.

      A volím tak jak volím, nikoli proto že bych byl nějakým „Zemanovským fandou“, ale z čistě pragmatického důvodu. Prostě oceňuji to jak „točí kormidlem“. Ve chvíli kdy se Evropa sebevražedně sune ke středu víru aby byla stažena pod hladinu, on kormidluje k jeho okraji a hledá místo pro kotvy, aby potopení toho našeho člunu zabránil. A to navzdory opačným snahám mnohých zblblých pasažérů a totálně zpitomělé většině posádky. Mezi těmi, kteří by ho u kormidla rádi vystřídali, nevidím ani jediného, který by byl schopen a ochoten takto ho vzít do rukou.

      No a jelikož v tom člunu sedím, tak co mi zbývá? No jistě že bych si mohl přát aby u toho kormidla stál nějaký krasavec, ryzího charakteru, předvádějící hru svých svalů a vykřikující do větru vytříbenou mluvou hlubokomyslná moudra, před kterými všichni stojí v úžasu s otevřenou hubou. Přát si to mohu – ale kde nic není ani čert nebere.

      A tak jsem vděčný za kormidelníka který dělá co je v jeho silách aby mne neutopil. Může být, hrubián, šeredný, ožralý, prolhaný…. a já nevím co všechno ještě – ale dokud kormidluje správným směrem – chci ho za tím kormidlem mít.

      • tresen

       Zajímalo by mě /zcela vážně a bez ironie/ v čem vidíte příklady Zemanovy aktivity, které vedly k něčemu, co by se dalo nazvat „pootočením kormidla“, a tedy ke skutečné změně směru politiky našeho státu a změně v životě české společnosti. Myslím samozřejmě ke správné změně směru /dle vás/, k takové, jaká by bez Zemanova prezidentského úsilí nenastala.
       Nechci tuhle otázku směřovat jen na vás, zajímaly by mě odpovědi i dalších Zemanových příznivců.

       • vittta

        Ono je někdy velkým pootočením kormidla i to, že se v životě české společnosti nic moc zásadního nestalo.
        To se rozhodně nená říci o Němcích či Francouzech, kteří už se na životní kvalitu, kterou měli před 10 lety nikdy nedostanou!

        • Kamil Mudra

         Souhlas. Nejde o změny ale o to čelit změnám negativním. Žijeme v době kdy cokoli navíc už lze považovat za bonus.

         • tresen

          Takže vidíte Zemanovu hlavní zásluhu ve správném směřování naší republiky na mezinárodním poli. Neboli máte dojem, že nebýt Zemana, kocábka jménem Česká republika by plula jinudy.
          Kdy a jakými kroky podle vás ovlivnil oficiální českou zahraniční politiku, reprezentovanou minulou vládou, konkrétně ministrem Zaorálkem?

          • vera

           Nezúčastnil se jásání nad kyjevským majdanem. Nejásal nad krvavým státním převratem. Nemusel pak jako Zaorálek koktat nad banderovskými hesly, a zůstal mu dobrý vztah s Ruskem.
           A že americkému diplomatovi ukázal hranice, taky nebylo na škodu.
           Nedovolil vzedmutí vášní na velikém poli, a udržení klidu je velká věc.
           Jo, někde se to musí vybít, takže hr na něj )

          • tresen

           Chápu, že jsou lidé, kteří zrovna tohle ocenili, ale jak to podle vás ovlivnilo českou mezinárodní politiku?
           Pohnulo to české diplomaty, ministry vlády či jiné reprezentanty České republiky k nějakým konkrétním krokům anebo je to od nich naopak odvrátilo?
           Co jste chtěla říct slovy „nedovolil vzedmutí vášní na velikém poli“?
           Komu to nedovolil a jaké veliké pole máte na mysli?
           Omlouvám se za samé otázky, ale chci se dostat k nějakému konkrétnímu Zemanovu vlivu na českou oficiální zahraniční politiku.
           Tedy co by se reálně mohlo stát či co by se naopak nestalo bez jeho přičinění.

          • vittta

           Celkem dost.
           Ono veřejně podporovat neonacisty může v budoucnu ještě vypadat pěkně blbě, ale především to mělo vliv na přízeň Ruska.
           Můžete si říkat co chcete, ale Rusko je prostě velmoc.
           Tohle se může zúročit klidně později, nebo se to zúročilo nějak, co nemusíme na první pohled vidět.
           Jo?
           Ono nám Rusko klidně jednou může-jako vítěz 2. světové války- garantovat hranice, to jako že Německo prohrálo válku, už dávno nic neznamená.
           To samé Zemanův odpor k sankcím.
           Někdy je politika i neviditelná, to jsou..řekněme státnické činy, nejen politické.
           Odpor Zemana k některým výmyslům EU má také smysl, protože kdo se brání, toho se bojí.
           Výsledkem sice může být, že ho jen nefackují tolik, ale leckdy to není úplně málo.
           Zeman měl nepochybně velký vliv na funkčnost států V4, protože tyto státy v něm právem mohly vidět spolehlivého spojence, který je neschodí.
           Spolehliví lidé stmelují, Třešni.
           Všimněte si též, že jedním z „pučistů“ v ČSSD proti plešhubě byl Chovanec.
           To byl zřejmě do určité míry Zemanův kůň, a ten se držel hodně daleko od vítání občánků a-la EU.
           Ono se to nezdá, ale ministr vnitra měl svůj vliv na klasickém českém lavírování typu „my neříkáme nic, nikomu vysloveně neodporujeme, ale také nic neděláme“.
           Vy jste svým způsobem v politice děsně jednoduchá, to je leckdy mravenčí činnost, plná drobných proher a i výher, a výsledek nemusí být patrný a do očí bijící.
           To dělají pseudorevolucionáři.
           Hodně řvou, sebemenší úspěch, nebo i jeho iluzi vyřvou, že vám zaléhá v uších, a sebevětší porážku přejdou mlčením.
           Naopak to dělají u svých oponentů, tam zase vyřvou každý sebemenší přehmat, zatímco státnický velečin ani nezmíní.
           Ale na rozdíl od revolucionářů nic neriskují…..

          • pacifista

           Milá Tresen, vím, že to můžete jen těžko pochopit, protože vaše názory jsou jiné, ale my volíme Zemana proto, že dělá to, co my si přejeme. Neřinčí zbraněmi, neštve do války, nazývá věci správnými jmény, netočí se jako korouhvička, brání naši republiku tak, jak to cítíme my. Má zkrátka stejné myšlení, dělá to, co bychom udělali my, kdybychom mohli. Musím se ale přiznat, že při první volbě před pěti lety, nebyl vůbec mým favoritem. Zpětně se ale ukázalo jaká to byla mýlka s tím v první volbě. Ještě že to tak dopadlo, byla by to katastrofa. Nyní volím pragmaticky a i když sprostá slova nemám v oblibě, zde v tak důležité věci nehrají žádnou roli.

          • tresen

           Samozřejmě, tuhle motivaci k jeho volbě já chápu: myslí jako vy, mluví jako vy, jedná s lidmi, kteří jsou vám protivní, způsobem, který se vám líbí.
           Já se tu jen snažím zjistit, jestli jste schopni na chvilku odložit tyhle mámivé brýle a odpovědět mi na jednoduchou otázku: jestli pro vás nebo pro tuhle zemi dokázal cokoli udělat kromě toho, že vám zdvihl sebevědomí svým předstíraným buranstvím.

          • pacifista

           Jestli-že předstírá buranství, tak už to dělá 27let. Je totiž stále stejný. Už jako premiér mě štval svými „kecy“. Nebyl u mě tenkrát v oblibě. Líbilo se mi, že zvolili presidentem Klause. Jaké pak bylo mé rozčarování nelze vypovědět. Mnohokrát mě napadlo, kdyby tam byl raději Zeman. Takže už nevybírám podle uhlazenosti, noblesy a tak. Buranství mi už po zkušenosti s Klausem nevadí, zkrátka můj názor se změnil. A jak říká president, jen blbec nemění své názory . A také nač přepřahat koně v kopci. Jinak jste dost jízlivá. Tak za prvé si vyprošuji „mluví jako vy“. V životě tak nemluvím. Pak jste se zaměřila na nepodstatné věci, abyste shodila presidenta i nás co ho volíme. Na ty nepodstatnosti určitě nemyslím, zajímá mě jedině státnické rozhodování, to jak se orientuje v politice. Rozumím tomu proč by rád zůstal v EU i v NATO, ale říká to jen nyní. Pokud by nás začali oblbovat a nutit nás jít na Rusa, neudělal by to. Děje se to už nyní a on je toho brzdou. Je to málo? Copak vy nevidíte tu hysterii, kterou rozpoutávají média a někteří politici: Tak to je jedna z věcí, které jste chtěla vědět, jako že co pro nás udělal. Nechce se mi to dále rozebírat, protože bychom skončili kdoví kde, a nakonec u migrantů, ale toto téma je tu tak časté, že se mi ho už nechce rozebírat.

        • Ondřej

         Co vy víte o „životní kvalitě“ v Německu, vittto? Prosím vás nevymýšlejte si zase vaše nesmysly o zemích, o kterých nic nevíte, kde jste nikdy nežil a tudíž nic nevíte o tom, jak se kdo kdy měl a má dnes, když jste nikdy německou výplatní pásku v ruce nedržel…:-)

         Tady máte statistiku. Před 10 lety nebyla lepší životní úroveň než je dnes.

         https://www.destatis.de/DE/ZahlenFakten/GesamtwirtschaftUmwelt/VerdiensteArbeitskosten/RealloehneNettoverdienste/Tabellen/Tabellen_Reallohnentwicklung.html

      • embecko

       „Jde o to co si mám představit pod tím „tvrdým jádrem“.“
       Asi tak, Kamile, skoro nikoho si pod tim predstavit nejde, mozna par clenu SPOZ, zakletych ve schuzovaci kulture. Naprosta vetsina voli Zemana ze zoufalstvi. Kavarna to na celou generaci projela kandidaturou „zleho Habsburka“, napojeneho na panevropsksou unii a Sudetaky, tedy volbou takoveho cloveka a s nim spojenych lidi, proti kterym bojoval Masaryk. Kdyby pred 5 lety postavili nekoho zdraveho, nemel by Zeman sanci uz tehdy. A ted to zazdili teorii „tvrdeho“ zemanovskeho jadra, ktere si sami vytvorili a tim padem do nej nahnali i lidi, kteri takovi vubec nejsou.
       A stejnou chybu udelala Kavarna i letos- vygenerovala polokolaboranty Drahose a Horacka, kterym se za byvaleho rezimu velmi dobre darilo a jejichz zpusob obzivy byl odepren vetsine naroda. Tim se Kavarna jasne vymezila jako nepoliticka skupina, jejimz cilem je klid na pobirani dotaci a jejimz mistem trvaleho pobytu je konspirativni seda zona, ze ktere vysla a jejiz stin nedokaze prekrocit.
       Pokud chteji odstavit Zemana, musi z nej udelat Kavarnika a zmast tim lidem hlavy tak, ze uz lautr nebudou vedet, kde jim pri volbe hlava stoji. Musi opustit proletarskou kritiku (chlasta, mluvi sproste a je vubec hnusnej) a nasadit argumentaci „nejasneho polozdegenerovaneho cloveka, zvatlajiciho kdesi cosi, nevedouciho co vlastne dela, ktereho uz mame dost a uz nas nebavi a je nejvyssi cas ho vymenit“. Pokud se jim ho takto podari vykreslit v barvach prumerneho predstavitele Kavarny, pak prohraje.

       • tresen

        Před pěti lety „kavárna“ nikoho nevygenerovala.
        Postup KS do druhého kola většinu překvapil. Odpůrcům Miloše Zemana nezbylo než hrát s kartou, kterou měli v ruce. To, že Zeman nerozhodnutým vsugeroval obraz soka coby „zleho Habsburka, napojeneho na panevropsksou unii a Sudetaky“, bylo holt mocnější kouzlo než cokoli, co zaznělo z druhé strany.
        Ještě že letos nepostoupil Horáček. Tvá nápověda, že by lidé uvěřili, že sázení na koníčky představovalo prominentní styl života, který byl proletářům odepřen, má něco do sebe.

        • vittta

         To si snad děláte kozy!
         Zeman rozhodně nikomu nic sugerovat nemusel.
         To Kcharl měl plnou hubu Beneše a Sudeťáků- a dodnes má.
         Se Zemanem tam seděl též gen. Beer (čest jeho památce) a jednu chvíli už to nevydržel, a řekl, že by za ty kecy Kchrala okamžitě zastřelili, že za Beneše a republiku bojovali!

         • embecko

          Obcoval s Posseltem v sudetonemeckych spolcich (treba v CBB-Centrum Bavaria Bohemia), to by se pri trose fantazie za napojeni na Sudetaky povazovat dalo, co rikas.

      • Janika

       To je krásný komentář, Kamile, o tom kormidelníkovi.
       A není to žádná volba ze zoufalství, jak píše sax. Je to prostě volba rozumem.

       • brtník z brlohu

        Čím to je že Kamil čte moje uvažování – ukazuje se totiž ještě jedna věc – že tak uvažujících jako Kamil – co na základě rozumové analýzy berou optimální řešení (byť si uvědomujou že není bez chyb – ale momentálně nic lepšího není .. a koukají se dopředu, nejsou brzdáčci) je povícero – v protikladu s oponenty MZ kteří jsou zabejčení – je u nich tzv. uzavřenost mysli, jsou neschopni přijmou jakoukoliv racionální argumentaci. A signifikantní je i to že se rekrutujou většinou – podle mého pozorování ze dvou sociálních skupin – první je tvořená jedinci kteří prostě od přírody nejsou schopni užívat hlavu k logickému myšlení – skáčou na jednoduché zkratkovitá řešení…., druhá – ta co se honosí svou tzv. inteligencí cítí že vsadili na špatnou kartu, byť takovou co je v souladu s jejich životním stylem a fungování jejich sociální skupiny, resp. memy kolujícími v jejich sociální skupině, ale podvědomě cítí že je cosi špatně což je naplňuje úzkostí které se brání ještě větším zabejčením a vzájemným se poplácáváním po ramenou – jak to chápou správně a jací jsou ti co umí používat hlavu….. (doplnit – však víte co).

        Z dlouhodobého hlediska půjde vývoj svojí cestou, teď jde jen o to jestli to bude s větším rytím držkou v zemi, díky brzdáčkům, nebo bez kotrmelců, při respektování cesty tak aby se nenas…a nebesa. (Hlavou myslící vědí co mám na mysli).

       • embecko

        „Je to prostě volba rozumem.“
        Takze se Zemanem volis podporu bombardovani NATO, kdyz odsouhlasil, bez vlady, nalety na Srbsko?
        A jses pro jeho bezvyhradnou podporu osidlovaci a palestinske politiky Izraele?
        Melo by Cesko prez rezoluci OSN prijmout anexi Golanskych vysin a vyslat tam na pomoc Izraelcum sve vojaky?

        • vittta

         V otázce Izraele Zemana podporuji.
         Naše vojáky tam ale poslat nikdo poslat nechce, ale kdyby, pak nevidím žádný rozdíl, jestli je posílají do Afgánistánu, podporovat americkou politiku, nebo do Izralele, podporovat Židy.
         Naše vojáky bych nechal doma, ale kdybych si měl vybrat a nebylo zbytí, raději bych je poslal do Izraele.
         Zemanovo rozhodnutí ohledně bombardování Srbska bylo ostudné.
         Myslím, že tehdy ale ještě žádný politik nebyl vnitřně připaven klást odpor při vydírání, tehdy se ještě zdálo, že jsme suverenní zemí.
         Nemyslím si, že by Zeman byl sám podporovatelem tého nechutné akce, ale prostě se stalo.
         Že bych ho ale kvůli tomu nevolil, nebo dokonce hodil hlas Drahošovi, tak to zase neee.
         Z dob jeho premierování bych na něj našel více věcí…ta jeho neustálá podpora zahraničních incestic také neměla ten efekt, jen ty „investory“ rozmazlila a posílila jejich konkurenční schopnost vůči Čechům.
         Nijak jsem ho tou dobou nemusel.
         Volil jsem ho proti Kcharlovi z nouze, což jsem kolikrát psal.
         Ale jako prezident mě velice příjemně překvapil, hodně politicky vyzrál.
         A možná se nebojí EU a jejích nohsledů i proto, že tehdy selhal.
         Chce to nějak napravit, aby mohl zemřít se ctí!

         • embecko

          „Volil jsem ho proti Kcharlovi z nouze, což jsem kolikrát psal. Ale jako prezident mě velice příjemně překvapil, hodně politicky vyzrál.“
          No samozrejme, jen mne prekvapila Janicina voba. Rozumem je pro cloveka, konajicim veci, proti kterym ona protestuje.
          Vzdyt uz je unavne psat, ze Zeman je ze vsech kandidatu naprosta jednicka, to preci vidi kazdy (a predevsim to vidi i ten posledni Kavarnik).
          Pripadam si trochu jako v Jirikove videni. Podle Zemana uprchlici nechteji pracovat a jdou jen po socialnich davkach- a to je Janicina rozumova volba…rozumis tomu?

          • vittta

           Tomuhle ne.
           Ale nevyzpytatelné jsou cesty lidských srdcí….

          • Janika

           Mýlíš se v tom, proti čemu protestuju. To v některých případech. V jiných přimhouřím oko, protože to chápu jako umění možného v zájmu například bezpečnosti země. Nechce se mi to rozebírat.

        • Kamil Mudra

         Hele, saxi… Píšu někde že je Zeman ideální? Že mu není co vytknout? Nebo že bezvýhradně souhlasím s každým jeho krokem?
         Já se tu nemíním hrabat v jednotlivostech na něž nemám žádný vliv. Z mého pohledu za něj prostě není v nabídce lepší náhrada. Tedy bych si rád udržel toho vrabce v hrsti. Až přineseš ze střechy nějakého holuba tak mi dej vědět.

      • Ondřej

       četl jste ústavu o roli prezidenta? Asi ne, Kamile, ale když této své autosugesci chcete věřit….Babiš už mu řekl, kam patříme. A prezident i kdyby jím byl nějaký český Caligula, nikdy nezařídí opak. To by mohla jedině vláda a hlavně 2/3 komor parlamentu, tedy obou komor. Připomínám že v senátu má většinu ČSSD plus menší strany které dnes tvoří tzv. „Demokratický blok“.

       Takže až přijde např. na Dublin IV, může jet na protest Zeman třeba do Ruska. Ale až se vrátí, bude tato unijní harmonizace azylového zákona platit, protože o tom rozhodne Rada Evropy, kam prezidenti nejezdí. Těch se v těchto otázkách nikdo neptá.

       Jen bych připomněl kdo je v těchto orgánech zastoupen a jakou tak funkci vlastně S OHLEDEM na rozhodování v těchto pro nás teď asi nejdůležitějších věcech. Ještě musím upozornit, že díky podpisu Lisabonské smlouvy podléháme sdílenému právu EU, přijatých v jejích kolektivních orgánech jako Evropská komise, návrhy směrnic ratifikovaných Evropským parlamentem a pak schválené Evropskou radou jsou pro CR závazné bez ohledu na to, co si o nich myslí prezident ČR.

       Rada Evropy má tyto zásadní orgány.

       Výbor ministrů se skládá z ministrů zahraničních věcí všech členských států] nebo jejich stálých diplomatických zástupců, (teď bude asi pan Stropnický, nevím, jaký máte na něj názor, co se týče jeho zahraničněpolitické orientace) přičemž každý člen má jeden hlas. Je to rozhodovací orgán, který zváží přijetí daného návrhu Parlamentního shromáždění.

       Orgán má následující strukturu:

       1.Předsedající země,
       2.Ministři,
       3.Zástupci ministrů,
       4.Kancelář zástupců ministrů (náměstci atd.)

       toto jsou fakta Kamile. Ale když to lidu v jejich představě o „národně-deliberativní“ revoluci v podobě obsazení svého člověka zrovna ve funkci prezidenta, pomůže zbavit je jejich pocitu, že se tu roztahují „cizáci“, liberálové, velkoměštští nadutci, intelektuální povýšenci, ajťáci, ekologové a sociální antropologové (a ckylisté nemohou chybět:-), kteří si osobují právo kecat do všeho – a já nevím ke komu všemu svoji zlobu dále personifikujií – tak myslet si, že toto vše změní prezident, je obelhávání sama sebe.

       Garantuji vám , že po volbě Zemana budou:

       bohatí pořád více bohatí, jako je tomu v posledních dvou desítkách let, ať vládl Nečas, Topolánek, Špidla nebo Paroubek
       náš vliv ve světě bude pořád pevně limitován a zahraniční politika vytvářena předsedou vlády, dnes tedy samotným Babišem a nakonec i samotný prezident Zeman se vyslovil, že nechce vystupovat z EU ani NATO.

       Trh práce se bude proměňovat více směrem ke službám a průmysl zcela ovládnou digitálním technologie,bez ohledu na přání prezidenta, globální ekonomika bude mít daleko větší vliv na otevřené vývozní ekonomiky jako je ta naše, a poslední co bych snad připomněl, lidská práva a jejich aplikace na všechny možné i nemožné menšiny, včetně genderu, dětí a zvířat, živé i neživé přírody před zásahy člověka resp. „většiny“, která se v takových případech zašťiťuje „většinovým veřejným zájmem“ bude mít vždy přednost jako ústavně garantovaná ratifikace mezinárodní úmluvy OSN, před národní legislativou ať by byla jakákoliv.

       Ekologie, udržitelný rozvoj, směrnice jako EIA, energetická náročnost a emise budou hlavním limitujícím faktorem veškeré produkce, vývozu případně rovnou směrnic o tom, jaké parametry strojů a s jakými ekologickými limity vůbec mohou být uvedeny na trh.

       V každém případě vám přeji, Kamile, ať máte pocit, že jste zvolil prezidenta, který vám (sice nevím v čem a jak) pomůže žít váš život šťastněji a radostněji.

       • vittta

        Se vám na celou vaší unii vyserem a bude to!
        Máme horší práva jak bristká dominia v 19 století!

         • vittta

          Pokud bude referendum v této věci, budu hlasovat pro odchod z EU.
          Ale…to pomalu zní jako vyhrůžka.
          Ještě nejste v situaci z března 1939, ještě ne, Ondřeji.
          Pořád máme září 1938, ještě se může stát lecos!

          • Ondřej

           Stát se může leccos, přistát Marťani anebo se připojíme ke Katalánsku a Morava se oddělí od Čech, a Praha se připojí k Lucembursku. Víte na co vám mohu přísahat? že když vyhraje Zeman moje spokojenost s pravidly společenské koheze a smlouvy s občany této země a jejího členství v mezinárodních kolektivních organizacích bude pořád stejná, zatímco vaše nespokojenost a frustrace také….Nic pdstatného se ve vašem životě nezmění, stejně jako vy nebude moci nijak ovlivnit ten můj….

           Myslím, že až přijde na hnedka nějaký první článek po volbách na PL třeba ohledně EU, OSN či lidských práv pro minority, dáte ji na sobě velmi dobře znát…:-) Četl jsem někde nějaké alternativě že prý ta Ukrajinka měla dostat za to co provedla pomalu trest smrti, ale že to je kvůli zlé EU, že ho nemůžeme pro zrádce a kolaboranty zavést….Tohle jestli někoho bolí, bude do konce života nešťastný, protože ač se může stát opravdu ledacos, pravděpodobnost, že se obnoví SSSR a jeho sféra vlivu, abyste mohl být šťastný že jste se pomstil Západu , intelektuálům a boháčům co se na vás vytahují, je opravdu pravděpodobnost limitně se blížící pravděpodobnosti výskytu UFO….Ale třeba se někde na chatu potkáme za 10, 20 let a kdo uvidíme jak budete vy a já spokojený s tím, v jakém systému žijeme….

          • vittta

           Vy uvažujete jako tenhle Šmucler.
           Jako marťan.
           V článku se čtenář dozví, že Zemana volí lidé neúspěšní, chudí, dokonce je tam zmínka o Sudetech, kde jsou lidé nejchudší a též nejméně vzdělaní.
           Myslím, že tomu tihle Šmucleři věří.
           Pravda je ovšem někde jinde.
           Podle mě nejde o žádnou chudobu nebo neúspěšnost.
           Jde prostě jen o spokojenost.
           A to jak o spokojenost se samotným Zemanem, (Šmucler vlastně v článku píše, že se Zemanem na postu prezidenta nikdo nemohl být spokojený jen kvůli jeho politice, či výkonu funkce), tak o spokojenost se současnou globální politikou.
           Kdo myslíte Ondřeji, že je ze zde píšících voličů Miloše Zemana nevzdělaný, neúspěšný či frustrovaný?
           Jistě, nevzdělaný jsem já, ale rozhodně nejsem neúspěšný a už vůbec ne frustrovaný.
           A znám lidi, co mají dost vzdělání a peněz, více jak já, a přeci Zemana volí.
           Tyto úvahy Šmuclerů jsou od základu špatné, a špatná musí být logicky i řešení, která tito lidé navrhují.
           Co se týká Sudet, tady ani nejde tak o peníze, jako o generacemi předávané vzpomínky na Němce.
           Lidé se tady bojí německé politiky, bojí se, že budou (opět) zrazeni.
           Německo už není velký, demokratický přítel.
           Je to nevyzpytatelná velmoc, která už dělá svou tradiční politiku.
           Politiku vydírání, vyhrožování, nadřazování a síly.
           https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Problem-neni-Zeman-Problem-jsou-jeho-volici-pise-Roman-Smucler-a-neni-sam-520237

          • Ondřej

           Vittto, vaši úspěšnost na střechách neumím hodnotit a ani nechci, vážně si myslete, že jste úspěšný a bohatý já vám to vyvracet nebudu.. Problém je, že lidé v těch vašich „Sudetech“ si to sami o sobě ale nemyslí. Na to jsou statistiky ale ty vám už dávat dále nebudu, píšete nesmysly bez jakékoli empirické validity. Prostě lži, je mi líto.

           P.S. jen pro vaši informaci v krajích, které lze označit vaším výrazem „sudetské“ (to už je samo o sobě vulgarita a antiněmecký šovinismus, je to jako bychom Rakušanům říkali, že Čechy, Morava, Slovensko a a další jsou okupační zonou rakouského císařství, když jsou našimi přáteli a nikdo za to, co bylo před 100 a více lety z nich nemůže) je počet VŠ vzdělaných lidí v průměru necelých 10%, v Praze 23,6%.

           https://www.czso.cz/documents/10180/20536250/17023214a04.pdf/e4fe0c99-0c5a-49ee-8d54-cbda60892f1e?version=1.1

          • vittta

           Jste slaboduchý?
           Nepíšu, že jsou lidé v Sudetech bohatí, píšu, že příjmy nejsou hlavní ukazatel volby prezidenta.
           Já jsem URČITĚ úspěšný, i když jsem nepsal, že jsem bohatý.
           Mým životním cílem nikdy nebylo být bohatý, a vlastně ani nevím, kde by nějaká bohatost měla začínat, nezajímá mě to.
           Úspěšnost hodnotím podle jakési životní spokojenosti,(což je zdraví moje, dětí, mé labutě, příbuzných, ale samozřejmě i určitou finanční částku, kterou mohu utratit, jak mám rád svou práci, jak mohu pěstovat své koníčky) místu, kde mám dům, okolí, možnosti atd..atd..
           Vy možná berete 10x tolik, ale můžete být úspěšný podstatně méně, ale co by mě jako mělo do toho být?
           Ostatně, co si koupíte navíc oproti mě?
           Lepší auto?
           Byt v centru Norimberku?
           Nijak mi na něm nezaleží, a byt v Norimberku bych už vůbec nechtěl, mám raději své veterány, auto ať hlavně proleze technickou a jezdí.
           Ale i superautem budete stát v kolonách jak debil, a nebudete to mít kam zaparkovat, stejně jako já.
           Možná budete mít hezkou hrobku, s nápisem v mramoru zlatem provedeným.
           „Zde leží Ondřej, úspěšný člověk, co hodně vydělal“.
           To já mít fakt nebudu,ale ani o to nestojím.
           Ale jak vidíte sám, jste jediný, JEDINÝ, kdo píše o svých fantastických příjmech, kdo je tedy asi frustrován?
           Nikdo před vámi na prdel nepadá, berte si kolik chcete, a buďte na společnském žebříčku jako IT jak chcete vysoko, mě je to osobně na háku.
           Ukazujete pofiderní statistiky na témata, která tady řešíte jen vy- a Šmucler, v mém odkazu.
           Podle mě je roste životní spokojenost s výší příjmu velice neúměrně,-to trochu odbočuji- tedy když někdo vydělá 10 litrů, je samozřejmě nespokojený, když vydělá 20, je smířený, s 30 už je spokojený- to vše plynulým grafem.
           Pak to stoupá až třeba ke 100 000, ale už ne tak plynule, tedy ten, kdo má 90 000 a 100 000 nemá takový nárůst spokojenosti, jako někdo z 20 na 30 tisíc.
           A myslím si, že od určité částky spokojenost nejenom stagnuje, ale začne i klesat.
           Hodně peněz nakonec nese více starostí, nudy, a degenerace.
           Ale degeneraci vy znáte, to vám nemusím ukazovat, to se v Německu stačí jen rozhlédnout….

          • Ondřej

           Dobře beru na vědomí, že podle vašeho vyjádření je většina lidí úspěšných a hlavně spokojených JAKO JSTE VY a žijících právě v Sudetech. A proto volí prezidenta Zemana.

           Přeji hodně takto úspěšných la spokojených lidí v Sudetech i nadále. Tento region má lví podíl na celkové spokojenosti naší země. Pan Zeman má tak zajištěn dosmrtný mandát. Nedej bože, aby snad tito lidé byli někdy neúspěšní a nespokojení, to by zákonitě museli zvolit někoho jiného.

           Pěkný den.

          • vittta

           No jo, berete na vědomí….
           Ale kde jsem se tak vyjádřil?
           Nemohu to najít, pomozte mi…
           Podle mě jsem psal, že finanční spokojenost nehraje zdaleka takovou roli při volbě prezidenta.
           Vám se ta šmuclerovina nějak nacpala do mozku, nebo co.
           Každý, kdo má málo peněz a je nespokojený, volí Zemana.
           Ona je to už z principu blbost, protože přece Zeman byl na postu prezidenta 5 let, a jestliže je někdo chudý a nespokojený, pak mu v tom Zeman nijak buď nepomohl, nebo ho do chudoby naopak ještě uvrhl.
           To už by mi dávalo smysl, kdyby ti frustrovaní a chudí volili Drahoše, že jim jako nějakou tu pětku přidá, udělá nějakou velkou změnu, jak říká.

          • Ondřej

           tak fajn, chudí a frustrovaní z Prahy, nejchudšího regionu republiky volí Drahoše, díky svým nízkým platům zapříčiněným nižším vzděláním než mají akademici z Varnsdorfu a Rumburku. Spokojen? Jestli ne, je mi to už vážně jedno.

           Pěkný den.

          • vittta

           Teda…
           To bez legrace vypadá, že jste vysadil medikaci.
           Co to plácáte?
           To valím oči…to teda….(kroutím hlavou)
           Jestli jsou takhle cvaklí šmuclerovci, pak už se ničemu nedivím.

  • vittta

   Jste hodně smutný člověk, Saule.
   V čemkoliv hezkém vidíte nacisty, cokoli vznešeného a velkého je pro vás přetaveno do bubínků a pochoducjích hitlerovců.
   Slyšíte?
   Už pochodují….
   Jsou tady, všude kolem vás.
   Vrátili se v čase, a chtějí rozpoutat holocaust a válku.
   A tu vy nechcete, chcete jen bratrství, mír a internacionalismus.
   Co k tomu stačí?
   Ano, Saule, bojovat s nacismem, Hitlerem a jeho následovníky.
   Všemi prostředky, Saule, VŠEMI.
   Do této fáze váš chorý mozek dospěje.
   Měl byste se léčit, ale víra, víra léčit nejde.
   A vy…vy věříte, i když svět kolem vám nedává za pravdu.
   Příčina?
   Vyžehlené uniformy, složené ve skříni.
   Váš svět se hroutí, a vy nevíte proč.
   Přece pozitivně diskriminujete.
   Přece jste dali všem barvám pleti rovnost.
   Zvýhodňujete buzeranty, vymysleli jste dětská práva,.
   Cenzurujete média.
   Nic platné, nacistů pořád přibývá..
   Musíte se k tomu propracovat…musíte se jich zbavit.
   Musíte se zbavit….nás!

   • Ondřej

    už stojíte na ulici, nebo se chystáte do Prahy s pistolí střílet kavárniky nebo jen kecáte na webu a jste pro srandu těm co velmi dobře ví, že tyto zoufalé výkřiky nemají jakoukoli relevanci, aby si ti, kteří vaši existenci nikdy ani nevezmou na vědomí, že snad dokážete nějak eh, „potrestat“?

    • Ondřej

     oprava…výkřiky nemají jakoukoli relevanci, aby se ti, kteří vaši existenci nikdy ani nevezmou na vědomí, začali třást strachy, že je snad dokážete VY nějak eh, „potrestat“?

    • vittta

     Máte k sobě se Saulem hodně blízko.
     Saul mi nikdy nic nechce vysvětlit, co kdybyste to zkusil vy?
     Tedy Ondřeji, co přesně myslíte tímto svým textem?

   • Saul

    Ale zase si tak nefandete vitto.
    Vy zadny nacista nejste,to ja vim a jen vas tak skadlim.
    Vy se nacismem,Hitlerem… jen nechate inspirovat,pro zaplneni vnitrniho prazdna.
    Nemejte strach,vas nikdo likvidovat nechce.
    Naopak se vyplatite jako kasparek a varovani ,kam az ta frustrace muze cloveka psychicky uvrhnout.
    Jen tak pro zajimavost….
    Jak jste dnes stravil pracovni den?
    Ohanite se tu lidem.
    Vetsina lidi dnes pracovala.
    Vy ovsem „pracujete“ tady .
    Zrejme vas tim poverila prozretelnost,ze?:-)

    • vittta

     Tak dneska jsem psal několik nabídek, a koukal na jednu střechu v modlitebně Českých bratří, protože jsem si to včera dohodl, a ten chlápek tam na mě čekal, i když byla kalamita jako kráva, takže jsem stejně viděl ho*no.
     Také faktury, jak je zima, tak se dělají malé práce a to je jedna faktura za druhou.
     To si večer vždycky připravím, co mám dělat druhý den NUTNĚ, ale to se v průběhu dne operativně mění.
     Na zítra tam mám třeba:
     Ja—kova (něco projednat)
     Br—-kov (nabídka)
     Sklenář (objednat drátosklo na DPS, což kupodivu není jen tak, takže musím na net hledat další sklenáře, tady jsem je už objel)
     Pi—-rská (kouknout na střechu zevnitř, měl jsem už dnes, ale ten chlap to nestihl)
     D—–ce (nabídku napsat nutně)
     Mikrofon (reklamace)
     + samozřejmě to, co si pamatuju, to tedy bude zítra hlavně objíždění městských střech, kde je kolik sněhu.
     Před nějakým časem jsem uložil dceru, konečně spí (doufám) no znáte to, úkoly, úklid,, hygiena..je divoká.
     Tak mě napadá, že vlastně ještě zítra musím uvařit,syn pečený bůček s červeným zelím dneska dožral, ani nevím co budu vařit…uvidím.
     Vyprat, pověsit prádlo, to udělám večer, mezi tím můžu v klidu tady psát.
     To víte, chlap s dětma, i když klukovi je už 20, ale tím hůř.
     Jsem zvyklý na plynulý zápřah, ovšem bez větších stresů, jak je na to tlak, to nemám rád.
     A nacismus…
     Víte, mě zajímala vždycky historie, já vím, je to zábava pro frustráty, ale prostě mě to baví.
     Zajímají mě souvislosti, nacismus je pro mě zajímavý, protože jsou tam dějiny lidstva vmáčklé do nějakých 15-20 let.
     A také se o tom hodně mluví….víte, má to tu výhodu, že mě nikdo nevosere, když bude ukazovat na toho či onoho, že je nacista, já vím, kdo je nacista a jaká je to ideologie, jakým prošel vývojem, kdo byl Adolf Hitler a jaký byl.
     V mezích amatérského zájmu samozřejmě.
     Já hrozně rád něco analyzuji, tak třeba jak pořád píšete o té frustraci, tak vím, nebo v mezích možností vím, že musíte sám být frustrován.
     Tím, že to cpete mně, (a nejen mě), tak se vlastně chcete nějak své frustrace zbavit, dát jí mně, nebo též můžete soudit jiné podle sebe, a myslíte si, že když jí máte vy, má jí více či méně každý.
     Pak samozřejmě to tady leckomu podsouváte, protože by to samé vadilo vám, a myslíte si, že jsou všichni jako vy, a že to tedy bude vadit- v tomto případě mně.
     No…
     Tady je to zajímavé, zajímaví lidé…
     Já to čas od času napíšu, že rád věci a děje zkoumám, ale většina mi to nevěří, a myslí si, že jsem jájínek a frustát, ale jak jsem uvedl, i to hned hodnotím.
     Jóó, když je venku hnusně, co bych si nepokecal, v létě na to nebude tolik času.
     A také to není zase úplně ztracený čas, poznáte lidi, názory…i pěkné blbečky vám povím.
     Tak to chodí, kdyby byli všichni skvělí, byla by to nuda.

     • Ondřej

      Měl méně času na šíření propagandy na webu, ani neměl noční službu.na webu. To je jasné. Možná udělal lépe než někdo jiný. Někdy se totiž propaganda stává antipropagandou. Čím víc říkala KSČ že na západě lidí nemaj co jíst, tím víc jim tam lidi utíkali. Nakonec skoro celá NDR. Ta měla k těm „zebrakum“ nejblíž a proto viděla, že jejich rohlíčky byly přeci jen jinak vypečené než socialistické gumáky:-)

      • pacifista

       Prakticky jste neřekl nic co bychom nevěděli a Kamilově otázce jste se vyhnul. Jako ostatně vždy.

     • Saul

      Pracovně Kamile,pracovně.
      Včera byl takový klidnější,pohodový den.
      Během 8. hodinové směny jsem absolvoval několik porad i za přítomnosti managmentu,odpovídal mailem i telefonem na dotazy zahraničních kolegů(i čmoudů),aktivně spolupracoval s kolegy zdejšími…
      Také jsem částečně navrhl a zajistil výrobu 3 nových produktů,které zákazník v případě potřeby dostane zcela zdarma a které mu zachrání život a po práci jsem jel spokojeně 40km po neprotažené dálnici zase domů.
      A na vaši otázku vám ještě jako bonus upřesním,kde jsem ten pracovní den strávil.
      V pracovním kolektivu,mezi živými lidmi.
      Ono je to s nimi velice zajímavé,víte?
      Zajímavé je,jak se chovají,jak se učí ovládat,jak prezentují sebe i své názory.
      A oni se to učí rádi a rychle,protože bez toho spolupráce ani v naší malé skupině není možná.
      A my všichni prostě spolupracovat musíme,vzájemně se potřebujeme,sám nikdo nic neudělá.
      A ještě jednu zajímavost vám prozradím.
      Nikdo z nich nejenže nebude volit Zemana,jsou dokonce odhodláni volit kohokoliv proti němu.
      Divné že?
      Nepovažují se za lepší lidi,o Halíkovi mají jen nějakou matnou potuchu,že je to jakýsi kněz,Svěráka mají rádi jako režiséra a o jeho politickém aktivismu nic neví,mainstraim vnímají jen okrajově…a Zemana přesto NE.
      Přitom před pěti lety sice v jiném,ale složením podobném kolektivu se k Zemanovi ještě hlásila cca třetina lidí.
      Čímpak to asi bude,Kamile?
      Co myslíte?
      Kdybyste i přes moji nápovědu skrytou mezi řádky tápal,poraďte se s Vittou.
      Ten ví všechno:-)

      • vera

       Možná chtějí mít klid? Atmosféra zhoustla a je agresivnější, před pěti lety byli aktivní jenom mladí s nějakýma placičkama a KS s čírem mezi něma, to byla bžunda, oproti džungli dneska. Čerstvě nám Západ a jeho meetrtkaři ukazujou, jak je lehké člověka obvinit bez důkazů, a zbavit ho důstojnosti. Kdo se chce za pár lsov nechat vláčet bahnem. Tak odkýve co kolem sebe slyší…a pak jde, a třeba to tomu Zemanovi hodí právě tomu okolí navzdory A vám to do očí zapře… ) I tak funguje svět )

       • vittta

        Tedy Věrko, jak znám Saula, tak bych mu to také neříkal.
        Nač si dělat problém?
        Bude stát Saul u mě za plentou?
        Nebude.
        A v práci je mlčeti (především o politice) zlato.
        Saul tvrdí, že Zemana volí, myslíš, že to těm lidem tam říká?
        Zlatý voči, jestli ho fakt volí, tak také tvrdí, že volí Drahoše.
        On je tam nějaký šéf, ale každý šéf má svého šéfa, a ten třeba Zemana nevolí, a tak….raději uděláme jednotný kolektiv.

       • Saul

        Chteji,to jste trefila.
        Kdo by taky nechtel.
        Pokud snad z toho meho popisu vyplinulo,ze jsou ty pracovni vztahy nejake idylicke,tak to ani nahodou.
        Ale zvnejsku se to tak muze nekdy jevit.
        Byl jsem nedavno tichym ucastnikem meetingu,kde proti sobe staly dva bytostne na zivot a na smrt znepratelene tabory.
        Jeden by pritom rekl,ze to byla kamaradska debata,takova selanka.
        A dalsi by to oznacil za pretvarku.
        Ale nejak se nakonec domluvili a o to slo.
        A taky je to stalo spoustu premahani,energie a sebeovladani.
        A jqko maly bezvyznamni lidi by neco podobnyho i kdyz o level vys ,radi videli i od presidenta, hlavy statu,kterou si navic sami zvolili.
        Aby meli klid ,pocit bezpeci a vzoru.
        Aspon zdani dustojnosti,rovneho
        pristupu k protivnikovi,nepohrdani souperem…
        Jenze to je u Zemana dost tezky videt.
        A potom uz treba nevidi ani ty dobry a dulezity veci,ktery tam jsou a obrati se uplne jinam.
        Protoze chteji uz konecne klid.

      • vittta

       Hele teď mi volal kámoš, že se mu vysypala spojka, tak ho jedu asi 10 km odtáhnout.
       Vás tyhle věci zajímají, tak to hlásím!

        • vittta

         Ne, na toho bych se…vykakal.
         Ten si přece může pozvat ďábla, kterému slouží.
         Teď jsem četl váš text o vašem pracovním dnu.
         Napadlo mě, že byste měl pomalu kandidovat na prezidenta, máte zhruba takovou kvalifikaci jako Drahoš.
         Jen mě nenapadlo proč nevolí vaši spolukolektivníci Zemana, i když na mě odkazujete Kamila, že jako vím všechno.
         Tohle nevím.
         Ale bez myšlenky jsem také nebyl, to bych ani nebyl já, kdyby mě nic nenapadalo.
         Takže zkusím:
         Nevolí Zemana, protože je sprostý,
         proruský,
         pročínský,
         protievropský,
         protinegerský,
         starý,
         nemocný,
         chlastá,
         je to buran,
         je nevzdělaný,
         byl v KSČ,
         a celkově dělá jen ostudu.
         Jenže tuto myšlenku jsem musel opustit, protože jasně píšete, že ty dobré lidi mainstream nezajímá, a jelikož je mainstream nezajímá, nemohou tyhle všechny věci o Zemanovi vědět.
         Takže to nemůže být ani z jednoho uvedeného důvodu, protože ty důvody vymýšlí, nebo překrucuje právě mainstrem.
         Takže bych zkusil jinou variantu.
         Mají rádi Drahoše, protože:
         Je mladý,
         je slušný,
         je lidový,
         je spravedlivý,
         je proevropský, ale rozumně,
         je protiruský, ale též rozumně i když tedy se nenechá zmást Putinovou propagandou,
         má pěkné brýle,
         je vzdělaný,
         je kultivovaný…
         Jenže tohle také ti, co nesledují pravidelně mainstream nemohou vědět, a navíc píšete, že budou volit kohokoliv proti Zemanovi.
         Takže…prostě nevím, nic méně jednu věc vím.
         Je to jejich věc.

       • vittta

        Já jsem to četl, to plácnul….už je to nějaký den, ani nevím.
        A vlastně jsem to je přelétl, ani jsem to nehodnotil, jako že to bude asi nějaká sranda, nebo to bude mít nějaký kontext, který se mi nechtělo hledat.
        Teprve teď vlastně vidím, že se mi to nezdálo, a že to ten vocas snad fakt myslel vážně…

 5. anonymouse

  Kdo schválil přelet letadel NATO nad Českou republikou za účelem bombardování zbytků Jugoslávie? President Havel to později pojmenoval, ale schválit to napřed musel ministerský předseda. Kdo to byl a s kým se o tom radil?d Odpověď: Zeman pouze s Kavanem.
  Vychází mi tedy, že bombardovaní Srbska muselo být v absolutně českém vlasteneckém zájmu.

  • vittta

   To je pro antizemanovce nepoužitelné.
   Podle nich to byl nejzáslužnější Zemanův kousek a někteří, zatím váhající, by ho mohli volit.
   To mu připomínat nebudou.
   Nic méně je asi pravda, že Drahoš klidně schválí i bombardování Prahy- z čistě humanitárních důvodů.
   Nebo…co tím chcete vlastně říci?

  • brtník z brlohu

   Pro naší skupinu je tohle nepoužitelný argument – protože tenhle kopanec mu zazlíváme už dávno, ale pro jeho protikandidáta platí co píše Vitta!!!

  • vera

   Nevím odkud se bere hláška o Zemanově souhlasu s nálety proti Srbsku, když se kouknu do historie tak vidím trochu jiné věci :
   http://www.ceskatelevize.cz/ct24/archiv/1415885-cesi-meli-problem-plne-podporit-letecke-utoky-na-jugoslavii

   České jednotky se náletů na Kosovo přímo nezúčastnily, vláda ale na začátku dubna rozhodla o otevření vzdušného prostoru pro přelety spojeneckých vojenských letadel podle potřeb aliance. Obě komory parlamentu schválily v dubnu vyslání polní nemocnice a dopravního letounu a souhlasily s přistáváním letadel a přesuny jednotek NATO přes území ČR.
   ….
   Velvyslanec ČR při NATO Karel Kovanda uvedl: „Chybí explicitní podpora postupu aliance z řad českých představitelů – se světlou výjimkou pana prezidenta Havla a pana ministra Kavana.“ Bývalý český ministr zahraničí Josef Zieleniec označil dokonce český postoj během kosovské krize za „hanebný“.

   Tehdejší premiér Miloš Zeman a předseda Poslanecké sněmovny Václav Klaus se vyslovili pro pokračování diplomatického řešení konfliktu.
   Útoky naopak odsoudili komunisté. Účinnost bombardování zpochybnil tovněž tehdejší zvláštní zpravodaj OSN pro lidská práva v bývalé Jugoslávii Jiří Dienstbier. Proti vojenskému zásahu se vyslovili i Miroslav Macek a Stanislav Gross i tehdejší vládní zmocněnec pro lidská práva Petr Uhl.

   A pokud vím, největší morální autoritou té doby byl V.Havel, mohl snad někdo jako premiér či předseda PS poškodit jeho mezinárodní renomé??

    • vera

     Aha, to jsem jaksi přehlídla, Asi ta projekce, jak píše Rybka:–) nechci to vidět :-)
     Asi jako v životě –když se rozhodnu s někým žít, tak beru do ůvahy, že ano, před dvaceti lety udělal botu, ale jestli mezitím na sobě pracoval a dnes jedná uvážlivěji a rozumněji – proč mu nedat další šanci. Člověk se na svých chybách může poučit, i když je nepřizná navenek. Do ukrajiny už se vtáhnout nenechal, Izraeli pochlebuje ale taky nic nežhaví, zdá se vyrovnanější než dřív. To u mně převažuje nad jeho minulostí)

     • Kamil Mudra

      Tak to máme úplně stejný náhled. Nikdo není dokonalý a pokud tu dokonalost vyžaduje či očekává od druhého, měl by si nejdříve zamést před svým prahem. Dvacet let je, pro zamyšlení se nad vlastními chybami, dost dlouhá doba. A každý by měl být hodnocen (v dobrém i ve zlém) s větším důrazem na současnost než na minulost. Tím nemám na mysli nějaké „vymazávání skutků“ protože co se stalo – nedá se odestát. Ale přece jen je obecně a u každého z nás důležitější čím je člověk dnes, než to čím kdysi byl, pokud je mezi jeho minulostí a současností znatelný rozdíl.

     • embecko

      „dnes jedná uvážlivěji a rozumněji – proč mu nedat další šanci“
      No ano, ale to same plati pro Drahose, Verko.
      Zde se otvira proluka a volic se muze lehce od Zemana odvratit: Zeman je takovy napul. Dat mu dalsi sanci je stejne hodnotna uvaha, jako proc mu ji jeste davat.
      Podle meho neni prinos Zemana v jeho konkretnich krocich, ale v tom, ze zabranil zvoleni Knizete. A Drahos je ted pomsta za Schwarzenberka. Zeman je takova chodici antiteze: jeho prinos spociva v tom, cemu zabranil a ne v tom, co udelal.
      https://www.ifortuna.cz/cz/sazeni/politika?limit=100
      U nepolitizovanych politickych sazek Zeman prohrava na cele care 2,5 : 1,5.
      Jedine, ze prohrane sazky (spatny kurz) by byly brany jako soucast investice do volebni kampane a kurz by byl tedy zamerne vypisovan chybne.

      • tresen

       „Podle meho neni prinos Zemana v jeho konkretnich krocich, ale v tom, ze zabranil zvoleni Knizete.“
       No a přínosem KS mělo být nezvolení Zemana.
       To je pořád dokolečka a nikdy se z toho nevymotáme.

      • vera

       V tom se krásně shodnem, embé, že Zeman je zosobněním principu síly Tao : „Nelze je povědět a nelze je pojmenovat. Je stálé a věčné, nedělá nic a přesto jím nic nezůstane nezasaženo“. ) A klidně souhlasím, že je jen antitezí, a dám mu hlas z rozumu, nikoliv z lásky. To se někdy musí.
       Protože říct, že Drahoš to má stejně? to já nedokážu…. Na toho člověka koukám s překvapením, a s podezřením. Možná kdyby byl mladší, a měl v sobě navíc aspoň půl životnosti Horáčka nebo Hanniga, o té šanci bych pouvažovala. Ale vidím suchara, který nemá čas, ani zájem, se nad něčím pozastavit a poučit. Hladká akademická cestička ho nikdy nedonutila ponořit se do sebe.
       Vždyť on ve svém věku neví… on ohlásí že jede na besedy za svými voliči, že se jich bude ptát čím je Zeman přitahuje…a pak jim zamává na hokeji?? to není jen tupá hlava, ale taky srdce, to je vyschlá treska a tomu já šanci dát nemůžu ) Za mně je život a sranda dost vysoká hodnota, abych se rozhodla jasně)
       Jo, sázky, to jsou ty penězma vycpané průzkumy? to je spíš na tu volební kampaň, vsadila bych se :-)

 6. Tribun

  Stála nám ta přímá volba za to, takhle se hádat? Docela by mne zajímalo kolik a jakých třetích se kde směje, když vidí, jak se Češi perou mezi sebou.

  • vittta

   Jinak vám rozumím.
   Vám hlavně nestojí za to, aby byly jakékoliv volby.
   Jsou vám už dlouho trnem v oku.
   Ideální je vaše řešení, co ho tady často předkládá Ondřej.
   „Volte si koho chcete, rozhodujeme stejně MY“!

  • oh

   Mohu vám k tomu říct jen tolik, že z poslaneckozákulisních čachrů při volbě nepřímé se mi docela zvedal žaludek.
   A mimochodem: .. poslední předvolební debata v podání ČT je ztráta času pro voliče i pro kandidáty, někomu, kdo se rozhodoval kvalifikovaně, musela být úplně k ničemu. Snad proto kandidáti vyzývali k volbě srdcem, protože pro volit hlavou není podle čeho. Klidně tam ten Zeman mohl jít, i kdyby se nemluvilo o ničem jiném, než o něm, marnější už to být nemohlo.“ – Podle mě ta debata byla taková, jaká byla, protože na akci ostrostřeleckého spolku Moravcova nedorazil zamýšlený hlavní terč a většina kandidátů neměla jiný program než „Antizeman.“ Tudíž k žádnému střetu idejí a názorů kandidátů bez Zemana dojít ani nemohlo.

  • Saul

   Zemanovi odpůrci se smějí,NORMÁLNÍ jeho příznivci kroutí v údivu hlavou a ti nerozhodnutí potencionální Zemanovi voliči už asi mají jasno,že do této společnosti naspídovaných samozvaných vlajkonošů by patřit nechtěli.

  • vera

   Stojaté vody jsme tu měli dost dlouho, a nemámm pocit, že byly lepší variantou.
   A celý humbuk vzniká jenom z nespokojenosti těch, co nevyhráli. Z jejich uraženosti a dupajících nožiček. Proč oni v klidu nepočkají na další volby, rozmazlení frackové musí mít něco zrovna a právě teď. Ubylo by jich, posedět někde u kafíčka nějakýt en pátek? svět jede dál, nic netrvá věčně, a co jim zbude až tu Zeman nebude

   • Kamil Mudra

    „Svět jede dál, nic netrvá věčně, a co jim zbude až tu Zeman nebude.“
    V tomto bych o ně starost neměl. Vždy si najdou někoho aby na něj dělali „Ty ty ty!“ a sami se tak zviditelnili (aspoň ve vlastních očích). Jinak by jim to kafíčko ani nechutnalo. :-)

  • brtník z brlohu

   Nádherný materiál pro studium osobností téhle sociální skupiny vytvářené našim současným školstvím.

 7. astraustralia

  Pan Babis bude vydan a doufejme ze „Capimu hnizdu“se dostane posouzeni a v pripade zlocinu odsouzeni.
  Pak by melo dojit i na „rozkradeni republiky“ milliardare pres noc, kauzy jako OKD, Mostecka a dalsi! Ze jich bylo !!!
  Kdyz 50 millionu tak take milliardy !
  Spravedlive PADNI KOMU PADNI !

  https://zpravy.idnes.cz/snemovna-mandatovy-a-imunitni-vybor-kauza-capi-hnizdo-trestni-stihani-babis-faltynek-g4e-/domaci.aspx?c=A180116_073204_domaci_bja

  A nebo se v CR jedna jen o „Babisovo hnizdo“ aby pak vse pokracovalo dal spravne sametove jako dosud ?
  V tom pripade bych od nekoho rad nejaky hlubsi rozbor proc Babisove ne, ale Bakalove a podobni privatizatori ano.

  • Ondřej

   Slyšel jsem že tuhle nespravedlnost pan prezident Zeman nedopustí. Je to protilidove spiknutí Kalouska , STAN a ODS proti jediné mozne lidové koalici v tomto státě. Zeman + Babiš. Lid ho pravicové policii nevydá.

  • vittta

   Je to neotřelý pohled, řádně vyargumentovaný.
   Skutečně povedená úvaha na vysoké analytické úrovni.

 8. vittta

  Kdo ještě nespí, tak před spaním pobavení jako ho mám já.
  Tak Drahoše v Třinci na hokeji vypískali….
  Hmm
  Ale na radnici v Jablunkově na něj čekal plný sál.
  To na Miloše čekala plná náměstí.
  Nic méně mě zajímalo, jak velký to byl sál.
  Hledám, hledám- a pak ve fotogalerii lze vidět spíše sálek, necelých 100 duší.
  No, na náměstí by se muselo napsat, že Drahoš promluvil k prázdnému náměstí, takhle měl plný sál, což je jistě větší úspěch.
  https://ostrava.idnes.cz/prezidentske-volby-volba-prezidenta-jiri-drahos-kandidat-na-prezidenta-jablunkov-gja-/ostrava-zpravy.aspx?c=A180116_175527_ostrava-zpravy_sme

 9. Kamil Mudra

  Zdá se že fotograf je spíše portrétista než dokumentarista. Ale možná že mu křivdím a na fotogalerii se tak podepsal ten kdo ji skládal.
  Všiml sis‘ že v Jablunkově rostou dřevěná jablka? To si na něm Drahoš asi moc nepochutnal. :-)

  • Ondřej

   A proč by měl když mu mu nacionalfasiste nadávání do satanu, NWO, zednářů a ilumináti? Pan Soukup bude nestranný moderátor. Jak já vždycky rád čekám na jeho otázky pro pana prezidenta, jakou nepříjemnou otázku na něj dneska vymyslí…Skvělý pořád. Možná přijde i kouzelník..

 10. Ondřej

  Mám ho rád, kluka jednoho trockistickýho. Je zajímavé jak klasický politický dualismus (!) ve své prapůvodní podobě konzervatismus x liberalismus – dnes vytváří jakousi prapodivnou morfologickou anomálii (Hannah Arendt by nám řekla že naopak, jsou a vždy budou blízcí příbuzní vrženi jednou samicí, zplozeni tedy „ulicí“) kdy nationalfašisté a marxlenisté společně plánují spáchat krvesmilstvo a v tom se jim snaží zabránit lidé tak rozdílní, jako jak správně připomněla MaB třeba věřící pod vedením dnešního papeže Františka, přes ekonomické liberály a liberály-socialisty s přesahem k anarchistům i Piráti, co mají rádi svobodu jak v reálnu, pak i ve virtuálnu. Jistě se nelze divit že i náš známý blogger coby rudý kmotr a přítel třídních čistek dnes horuje pro miliardáře a hájí ho proti policii, cizáckým komisařům, které náš premiér okradl o západní dar věnovaný českému lidu a ze kterého si on udělal „ženo-švagro-dar“. Klasický nepotismus tolik známý v Kimovské vládnoucí dynastii, kdy se moc dědí z otce na syna.

  Toto publikoval A2larm, nemusí tento server jistě představovat.

  Petr Uhl

  „Podle německého deníku Süddeutsche Zeitung by se Jiří Drahoš měl připravit na to, že se ho Zemanův tým pokusí zdiskreditovat špinavou kampaní. Deník přitom zmínil i zkušenost z prvních přímých voleb prezidenta v roce 2013. Tehdy, jak si vzpomínám, poškodil Zemanova protikandidáta Karla Schwarzenberga lživý inzerát v deníku Blesk. Jeho autoři se spolehli na protiněmecké nálady části české veřejnosti (POZN. Ondřej – Další podpásovkou byla nepravdivá informace, kterou Zemanův tým převzal od antisemitského novináře Adama B. Bartoše, který napsal, že na hradě rodiny manželky knížete visí obraz s hajlujícími lidmi a hákovými kříži. Její rodina však památku již 300 let nevlastní, Bartoš i Zeman se za lež omluvili.)

  Útok přišel těsně před druhým kolem, když už Schwarzenberg neměl možnost reagovat. Němci jsou hnusní, vědí přece čeští vlastenci, a nejhorší jsou ti sudetští. Nebezpečí, že se budou domáhat majetku svých předků, konfiskovaného po právu Benešových dekretů nebo i mimo ně, trvá a jistě je věčné.

  Mravní a psychická degradace osobnosti Miloše Zemana se v posledních letech natolik prohloubila, že je ve svém počínání veden pouze svou ješitností, pomstychtivostí a radostí, že může nějakou skupinu lidí urážet a ponížit. Veřejný zájem dnes Zeman už vůbec nesleduje.

  Myslím si však, že tentokrát už Zeman ohranou německou kartu nevynese. Je tu jiné strašidlo, a Zeman si už leccos v posledních třech letech nacvičil. Vzbuzuje strach z uprchlíků a vyvolává nenávist k islámu.“

  https://a2larm.cz/2018/01/pred-druhym-kolem-prezidentske-volby-budme-ostraziti/

  • vittta

   Tak strach z uprchlíků a islámu nemusí nikdo vyvolávat, s tím si vystačí sami.
   Navíc ho vyvolává záměrně EU, zřejmě pod taktovkou Putina, protože zanedbatelné potíže s migranty vytrubuje jako krizi!
   Takže by bylo divném, kdyby Pan prezident o krizi memluvi, právě o krizích by se mělo mluvit nejvíce!

   • Ondřej

    krizi máte asi jen vy v Sudetech, v Česku s 12 uprchlíky se bojíte o Ježíška, knedlo-vepřo-zelo a zákaz chlastat v o Rammadánu:-). Německo kde žije asi , celkem 3,5mio muslimů se o Bratwurst a Bierfest rozhodně nebojí:-) Britové o Fish & Chips ani Francouzi o escargots gratinés taky ne…Bojte se, ale úplně něčeho jiného že dopadnete jak zastabilizovaní Číňani a Rusové co jsou evidováni státem na „černé listině“ a odmítají jim prodat jízdenku anebo letenku. Nevím kdo vládne v Číně, ale liberálové to rozhodně nebudou:-) I když Putin liberál dozajista je a chrání národ před asociálními živly..

    Čínské úřady kvůli boji s těmi, kdo nesplácejí půjčky a spotřebitelské úvěry, používají metodu černých listin, které pak občanům brání v přístupu k řadě služeb, píše Olga Solovjevová v Nezavisimoj gazetě.

    Jestliže ruským dlužníkům mohou zabránit v odjezdu ze země, proti čínským se uplatňují mnohem přísnější opatření. Lidé na černých listinách nemohou nakupovat ani vnitrostátní železniční jízdenky nebo letenky, nemohou si vzít úvěr nebo zastávat veřejné funkce. Přitom seznamy neplatičů jsou dostupné i komerčním firmám. Dodnes se na černé listině ocitlo zhruba 10 milionů obyvatel Číny. A v Rusku počet potenciálních neplatičů dosahuje odhadem 7 milionů.

    Ti kdo se objevili na seznamech neplatičů se již setkali s různými omezeními, když jim byl odmítnut prodej 9,36 milionů letenek a 3,67 milionu železničních jízdenek.

    Banky jim odmítají vydávat kreditní karty a státní orgány neplatičům zmrazily vklady v celkové hodnotě 27,7 miliardy dolarů.

    Čínský systém hodnocení spotřebitelů se velmi podobá systému hodnocení „sociální odpovědnosti“ občanů, který je testován a zaveden by měl být v roce 2020. Hodnocení každého jednotlivého občana vychází z údajů o jeho nákupech, příjmech nebo kontaktech na sociálních sítích. Na základě toho vzniká digitální obraz občana a každý obdrží vlastní index využívaný při přiznávání práv nebo poskytování služeb.

    http://www.ng.ru/economics/2018-01-16/4_7152_china.html

    • vittta

     No hustý s těmi Číňany.
     Ale nechápu, co to má společného s migrační krizí ve vyspělé Evropě.
     To tak jmenujete VY, ne Zeman nebo Putin.

     • Ondřej

      Jen to že se Zeman jezdí do Číny učit jak „stabilizovat“ zemi. Nechci čínské zákony, platy ani sociální „jistoty“. Chci ty německé (berte to teď řečnickou otázku ne mě osobně, ale obyvatele Česka, já je samozřejmě mám, i když pracuji v Cesku a platím tu daně) švédské, nebo norské. Stejně jako je MaB doma na trzích v Noailles, já mám zase rád, když děti od mala žijí v kosmopolitním prostředí a vyrůstá spolu několik kultur dohromady, jako v této mezinárodní škole(ce) v Berlíně, která byla vyhlášena jako škola roku. Já vyrostl na podobné ve Frankfurtu v době, kdy Berlin ještě nebylo svobodné město.

      Je fajn, že i díky přístupu rodičů dětí, je o zápis na tuto školu velký zájem, protože to pomůže nastolit vlídné a přátelské společenské klima. Panuje tak i shoda na zásadních společenských otázkách uvnitř společnosti, kdy jen malá menšina zastává nepřátelské, extrémní postoje vůči velké, zásadní společenské většinové shodě.

      • vittta

       Ale Ondřeji, úkolem prezidenta není kontrola výše platů.
       Ten dělá úplně jiné věci.
       A vy fakt máte německé peníze, jo?
       Týýý vole, tak to padám na prdel, jak vám závidím!

         • MaB

          A to včetně mne, Kamile.:)
          Tolerance musí být nutně obousměrná. Konkrétní problém, na který upozorňujete, řeší ve Francii zákon již od r. 1905. Jde o separaci cirkve a státu, kdy škola je nábožensky neutrálním ùzemím. Laicita, zakotvená v ùstavě, se stala 4. pilířem republiky a o její modifikaci se neuvažuje.

          • Kamil Mudra

           No, to bychom si měli u nás zakotvit také. Ale stále tu zůstává okolnost, že mnohé náboženské dění lze zařadit pod hlavičku „kultura“ ačkoli jsou náboženskou symbolikou provázeny. Např. Vánoce dnes u nás slaví i nevěřící a používají při nich náboženské atributy ačkoli mnohdy ani nevědí proč a nebo to prostě berou jako folklór. Bývají ve Francii na školách vánoční besídky? A pokud ano, jsou při nich náboženské symboly využívány?

          • vittta

           Zákon se od r.1905 porušoval- třeba těmi koledami, až muslimové svou tolerancí zákon konečně naplnili.
           Nechte si je hlavně tam, my tady jsme všichni o dost méně tolerantní, do naší buranské společnosti by se kultivovaní a tolerantní muslimové nehodili.

          • MaB

           Embéčko, zrovna od vás bych tak demagogickou reakci nečekala.
           Dobře jistě vite víte, že jsou zákazy, které dovolují. že zákony jsou tady od toho, aby byl možný život ve společnosti. Aby byla zaručena svoboda a rovnost všech, náboženství do státní školy nepatří. Od toho jsou školy soukromé. Tolerance neznamena akceptovat cokoli.

          • MaB

           Kamile, i zde je to podobné. kultovní se stalo kulturním. jak ale asi víte, ve Francii nechodí Ježíšek, ale Papa Noël. A toho tu „slaví“ jak křesťané, tak muslimivé. Besídky bývají, ale bez náboženských symbolů, s výjimkou stromečku.

          • embecko

           Pro mne je prinosne, ze Francouzi maji jine normativni predstavy a budu- li mit zajem, rad se na ne pojedu podivat. Ale s jednou francouzskou normou – univerzalismem- nesouhlasim. Delejte si doma co chcete, palte si tisice aut rocne, nechte si mlatit policajty a zakazujete si podle liobosti. Ale ne univerzalne- ale pouze doma, u vas, pak to bude v poradku.
           http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2363761-francouzsti-dozorci-po-utocich-veznu-varuji-bezpecnostni-situace-se-zhorsuje
           „Podle odborů ročně dojde ke čtyřem až pěti tisícům případů fyzického napadení stráží. Výjimkou není ani zajímání rukojmí. Přístup vedení je podle dozorců příliš laxní. „U zradikalizovaných vězňů stoupá násilí na zcela novou úroveň. To musíme čekat, až někoho z dozorců zabijí ve službě, aby úřady dospěly k nějakému rozhodnutí?“ uvedl zástupce odborů Frederic Godet.“
           Smrt jednoho z dorcu by urcite vedla k demonstraci rozhodnuti nenechat se zastrasit, ev. k vlne solidarity s vezni. Protoze kde se radikalizovali? Preci az ve statnim vezeni! A kdo je tu tedy obeti zvule? Samozrejme vezni!

          • Ondřej

           To je problém, embéčko. Ovšem jen asi váš, kdybych vám dal statistiku kolik vězňů (obyčejně v rozpuku života mezi 30-40 roky života zemře v Rusku e vězení ročně) co byste na takovou statistiku na adresu takové země řekl? Dám vám na výběr 3 nejvíce pravděpodobných variant

           1) náhlé zhoršení jejich zdravotního stavu souvisí s výčitkami jejich svědomí a přiznání si vlastní viny
           2) Jedná se o ochranu ostatních vězňů z řad dozorců, kdy tito nebezpeční vězni jsou včas „eliminováni“ před pácháním násilí uvnitř vězení a při pokusech o útěk
           3) jejich zdravotní stav poznamenaný jejich životech v kriminálním prostředí je natolik chatrné, že v prostředí ruského vězení, které není žádný hotel, prostě nevydrží

           co myslíte, co je nejblíže pravdě?

           A propos, víte že v USA zabili policisté za min. rok více nevinných neozbrojených lidí při svých zásazích než všechny lidi, co zabili teroristé? Koho byste se bál více, vězně ve vězení anebo „orgána“ co vás odstřelí, že jste jel na červenou a předpisově nevystrčil ruce z okýnka, dlaněmi nahoru?

           https://a2larm.cz/2018/01/policiste-v-usa-loni-zabili-vic-lidi-nez-teroriste/

          • MaB

           ad embecko:
           Pokud vím, prezident Zeman nehovořil o tom, že by se jezdil učit „jak stabilizovat společnost“, da Francie.
           Takže není důvod být předpostrašený. :)

          • vittta

           Ondřej a Rusko..a tzv. přilípl k tomu i USA, aby se to nějak ohodnotilo.
           A co jako?
           Justice nikdy není schopna garantovat spravedlnost svých rozhodnutí, či dokonce vinu i nevinu.
           Když to vezmu do extrému, pak není možné kvůli jednomu nevinnému propustit 10 vinných.
           Vězení není dívčí internát a alespoň u nás je několik stupňů kriminálů, takže se systémem vězeňství minimalizuje případné selhání justice.
           Vězeň co sedí 6 měsíců za neplacení alimentů nemá co dělat ve společnosti vrahů, co kroutí 20 let a jsou v lochu po patnácté.
           A vězeň co sedí 6 měsíců nemá zapotřebí napadat dozorce.
           Vrahy ať klidně postřílí, zase, když nadsadím.
           A v USA…
           No, aby byl obraz celkový, musely by zde být statistiky o etnicitě obětí.
           Pak by ale museli následovat statisticky o kriminalitě na etnickém základě.
           A pak statistiky o zraněních či zavražení policajtů ve službě, rovněž na etnickém základě.
           Jen tak by se třeba dalo vysvětlit, proč případně poldové střílí většinou negry.
           Prostě s nimi mají třeba blbé zkušenosti.
           Ale nejen to, v případě, že kriminalita dosáhne určitého stupně, policajt se jí přizpůsobí.
           Jde mu pak o jeho prdel, má rodinu, nechce chcípnout.
           Společnost se dostane do fáze, kdy kriminálníci i policajti jednají stejně.
           Myslím ale, že policajti si s tím už z principu té práce nezačínají, je to jen jejich reakce.
           Někdy se tomu nesprávně říká přesudek.
           Ale fakt je ten, že jen málokdo má fobii ze štěňátek a koťátek.
           Protože štěňátka ani koťátka ještě nikomu neublížili.
           Za to má plno lidé fobii z hadů či pavouků.
           A i když nevědí proč, jejich fobie má reálný základ!

       • Ondřej

        to mají i Češi co pracují v této firmě. I Rumuni, Indové a i Pákinstánci vittto. V naší firmě se nerozlišuje podle rasy ani etnika a dává se takový plat, jak je adekvátní znalostem a celosvětové mzdové politice firmy. Závidět není potřeba. Vzdělávat se však ano.

        • vittta

         Fakt jo?
         A co negři, ti mají také stejně?
         Určitě jich tam maká fůra, teď, co jich milion přišlo z Afrik…..tedy pardon, ze Sýrie!

      • pacifista

       Píšete Ondřeji, že nechcete čínské zákony, platy ani sociální jistoty. Mohu vás ubezpečit, že jednou bude Německo tesknit po době kdy to tak bylo, po době, kterou hájíme my, co budeme volit Zemana. Vy přece kopete ta globalisty a ti usilují o to, aby byl svět všude stejný, čili aby zchudl a dál zbyly zdroje pro další pokolení. zvlášť pak pro ty nejbohatší. Budou to aplikovat hlavně v Evropě, protože ta hodně spotřebovává a není žádoucí aby to pokračovalo dál. Že se svět bude řídit z Číny a vše tomu již dnes naznačuje, to mi dáte určitě za pravdu, jinak budu mít dojem, že nejste dost vzdělaný. Britové a USA již patřičně zareagovali a dávají od EU ruce pryč. Víte, z odříkávaného chleba největší krajíc.

      • pacifista

       A teď zvlášť k tomu videu. Bouchlo mě do očí, že si děti šly hrát na veřejné hřiště, přístupně veřejnosti a mohly se tak nakazit z nehygienického prostředí (cokoli včetně injekčních stříkaček). Pak že šly nijak neoznačeny (reflexní vesty) ulicí a přecházely ji mimo přechod pro chodce. Tak to by se u nás bylo možně snad jen v 60. letech, když bylo jaksi čistěji a malý provoz. Jak vidím ve vámi vychvalovaném Německu jdou vstříc novým zítřkům.

     • MaB

      Toto mi dnes poslal jeden známý, který by zde od někoho zcela určitě dostal nálepku „kavárna“:

      „Bude to těžké volit mezi Zemanem a Drahošem. Názory jsou půl na půl, jak to dopadne, se neví.
      Mezi mladými získal i velkou podporu pan Hilšer, mladý jako Macron. Největší problém je ale pan Babiš a jeho firmy, které pobírají evropské dotace, hlavně ty zemědělské a který likviduje zemědělce, ničí pole ,budovy ,krajinu ,vylidňuje obce. Zaměstnává cizince, vyrábí nekvalitní potraviny. Nevím, kdo mu v tom lépe zabrání, zda Zeman nebo Drahoš.“*)

      A tak si říkám, že jistý „antikavárník“, který zde až horečně produkuje komentáře, na podobnou rozumnou ùvahu nemůže mít čas.
      Tak jako Lucky Luke střílí rychleji než jeho vlastní stín, on často píše rychleji než přemýšlí. Tím připomíná spíš Daltony, hlavně Averella a Joe…:)

      *) Kdybych jako on volila, položila bych si otázku, proč tomu prezident Zeman, který se už v r. 2011 o panu Babišovi vyjádřil
      „Babiš je nevěrohodný „a zmínil také „jistá další podezření“, která se podle něj „časem prošetří“, tomu.za 5 let zabránit nedokázal…

      • Kamil Mudra

       Na to jednoduchá odpověď, MaB. Protože žijeme v kapitalismu a ani prezident není čaroděj.
       Jinak, ten akademik z vitttova odkazu je, z pohledu mainstreamu, dost atypickým voličem Zemana, že? Kde se jen v tom „tupém a nevzdělaném stádu“ takoví lidé berou? Čím je ten „ovar“ během svého pětiletého „katastrofálního“ působení mohl oslovit?

       • MaB

        Stejně jednoduchá odpověď by, Kamile, byla, že výjimka potvrzuje pravidlo.
        Čím je oslovil ? I tady by byla odpověď jednoduchá. Podobně jako všichni populisté, říkal jim, co chtěli slyšet.
        Já ale v příliš jednoduché odpovědi nemám důvěru a příčí se mi výrazy jako „tupé a nevzdělané stádo“, „ovar“ či „kavárna“. Také nechápu, jak může říci prezident, který by měl být příkladem, o premiérovi, že „má inteligenci láhve od okurek“…

         • Kamil Mudra

          „Stejně jednoduchá odpověď by, Kamile, byla, že výjimka potvrzuje pravidlo“
          Ne, to by nebyla odpověď na vaši otázku, MaB, nýbrž jen citace rčení s vaší otázkou pramálo souvisejícího.

        • MaB

         Prezident Holland populisticky prohlásil: Nemám rád bohaté. Mým nepřitelem jsou finance.
         Bohaté chtěl od zisků nad milion zdanit na 100%. Jak jednoduché, že ?
         Nabízím vám k ùvazu :

         Představme si, že spolu chodí 10 známých pravidelně na pivo a vypijí ho za 10€ každý, to je za 100€ celkem. A že se dohodli platit tuto sumu stejným způsobem, jako se platí daň z příjmu.

         Vypadá to takto:
         4 první (4 nejchudší !), neplatí NIC.
         • 5. platí 1 euro
         • 6. platí 3 eura
         • 7. platí 7 eur
         • 8. platí 12 eur
         • 9. platí 18 eur
         • Poslední (nejbohatší!) platí 59 eur.

         Našich 10 mužů se schází na pivě pravidelně a respektují dohodou, kterou mezi sebou mají. Ale jen do doby, kdy jim hospodský poskytl slevu za věrnost.

         « Protože jste štamgasti, rozhodl jsem se, že vám dám slevu 20 eur…..napříště budete mít svou míru piva za 80 eur ! »

         Parta souhlasí s placením jako dosud. 4 první pokračují v pití zdarma. Jak si ale rozdělí 6 ostatních, (tj.klienti platící) 20 eur slevy spravedlivým způsobem ???
         Spočítali, že 20 eur děleno 6 je 3,33 eura.
         Ale kdyby odečetli 3,33€ z placené částky každého, konzumenti 5. a 6. by byli za pití svého piva placeni !!!
         Hospodský radí, že by bylo nejspravedlivější, kdyby snížili ùčet každého o odpovídající procenta.
         Vzal to přes kalkulačku a vyšlo mu toto :
         • 5. muž, jako 4 před ním, nebude platit nic (o jednoho chudého víc !)
         • 6. bude platit 2 eura místo 3 (33% slevy)
         • 7. bude platit 5 eur místo de 7 (28% slevy)
         • 8. bude platit 9 eur místo 12 (25% slevy)
         • 9. bude platit 14 eur místo 18 (22% slevy)
         •10. bude platit 50 eur místo 59 (16% slevy)
         Každý ze 6 « platících » tak bude platit méně a 4 první pokračují v pití zdarma !!!
         Jenomže, teď už před hospodou, každý porovnává svou ùsporu:
         « Já jsem měl slevu jen 1 euro z 20 eur ! », říká 6., prstem míří na 10. a dodává: « A on měl 9 eur !!! »
         « Jasně! říká 5., já jsem ušetřil taky jen 1 euro !»
         « To je pravda ! » přidává se 7. « proč by měl mít 10. ùsporu 9 eur, když mám já jen 2 eura ? Je nenormální, aby měl nejbohatší největší slevu! »
         « Počkat, počkat ! » křičí 1. muž, « my 4 nemáme vůbec nic … tudíž tento systém vykořisťuje chudé !!!»
         Poté 9 mužů výhružně obstoupí 10., častují ho nadávkami a…. další den 10. muž (ten nejbohatší) už na pivo nepřišel !
         Ostatních 9 pilo tedy své pivo bez něho. Jaké ale bylo jejich překvapení, když přišel hospodský jako obvykle inkasovat a oni zjistili, že jim peníze stačí sotva na zaplacení poloviny ùtraty !

         A to je, drazí přátelé, přesný obrázek našeho daňového systému.
         Poplatníci, kteří platí nejvyšší taxy, mají největší slevu na daních, ale nejvíce poškozeni se tím cítí ti, kteří daně neplatí !
         Naložme nejsilnějším taxy, obviňujme je, že jsou bohatí a je naděje, že se už neukáží…že odejdou pít své pivo do ciziny.
         Moralita:
         Pro ty, kteří pochopili… žádné vysvětlení není nutné.
         Pro ty, kteří nepochopili… žádné vysvětlení není možné.

         Podle Davida R. Kamerschena, profesora ekonomie.

         • astraustralia

          Byl jsem to ja kdo Vam dal palec nahoru, ale…
          nezaujateho ctenare by mozna navic zajimalo jakou merou na nedobrem stavu spolecnosti se podili ve Vasem odkazu zminovani zavistivi primitivove (zdrave jadro Evropy vi ze tito ziji predevsim na Vychod od zdraveho jadra)
          a jak velky podil maji nadnarodni spolecnosti a MMF kterym tato organisace jakoz i mnohe dalsi bankovni domy slouzi.

          • MaB

           Divil byste se, kdybyste viděl, jak od volby Emmanuela Macrona kritici jeho politiky pravidelně apelují právě na ty naše „primitivní instinkty“
           Macron je podle nich „président des riches“, výhody jeho reforem se týkají jen těch „nejbohatších“ domácnosti, a to samozřejmě na ùkor těch nejchudších. A že největší odezvu najdou u těch, kteří daně neplatí ? Bude to zřejmě tím, že každý slyší nejraději to, co slyšet chce…a to demagogové velmi dobře vědí
           Proto:
           „Poplatníci, kteří platí nejvyšší taxy, mají největší slevu na daních, ale nejvíce poškozeni se tím cítí ti, kteří daně neplatí ! “
           přehnané neni.

         • vittta

          Ten David R. Kamerschen je nejspíš blázen, co si myslí, že blázni jsou i ostatní.
          Manipulativnost tohoto tvrzení spočívá v tom, že takřka nikdo nepochopí, jak je to přesně myšleno, ale na první pohled uhodne, že bohatí jsou ti nejdůležitější ve společnosti, zatímco ti chudí jsou jen bezcenné vši v kožichu boháčově.
          Osobně si myslím, že by bylo rozhodně spravedlivé, kdyby všichni platili stejně.
          Dejme tomu, že člověk s příjmem 1 000 000 Euro by platil fixní daň 100 000 Euro, samozřejmě za rok.
          Člověk s příjmem 10 000 000 Eur by platil taktéž 100 000 Euro.
          Člověk s příjmem 100 000 000 Eur by platil rovněž 100 000.
          Na první pohled vidíte, že je to spravedlivé.
          Jo, abych nezapoměl, člověk s příjmem 50 000 Eur by platil také 100 000, stejně jako ten s příjmem 30 000.
          A je to, pořád vymýšlejí, a přitom je to tak snadné!
          Ten váš příklad navíc stojí na předpokladu, že se ti hosté začnou hádat, proto mám Davida R. Kamerschena za blázna.
          Ale proč by měli?
          Ti první 4 neplatili nic a nebudou platit zase nic, nemají důvod se hádat.
          Ten pátý platil 1 euro, a neplatí nic, proč by se hádal?
          Ten šestý ušetří euro, proč by se hádal?
          Ten sedmý ušetří 2 eura, ani on nemá důvod k hádce.
          Osmý ušetří 3 eura, co by si stěžoval?
          Devátý ušetří dokonce 4 eura, jen blbec by je nebral, proč by měl prudit?
          A ten desátý ušetří dokonce 9 eur, ani on nemá důvod ke stížnostem, navíc, vzhledem k tomu, že už před tím pomalu všeho zatáhnul, pro něj těch 9 eur zase tolik neznamená.
          Proč by se měli hádat?

          • Ondřej

           obávám se, že jediný blázen jste tu vy. Což svědčí o tom, jaká je asi pravděpodobnost, že vás (a takovéto vaše návrhy) bude někdo poslouchat a že by tento návrh daňové reformy ala vittta by byl i někde zaveden do praxe, .

           Já vám naopak dám pár příkladů ekonomicky úspěšných zemí, jak je tam daň z příjmu uspořádána.

           Německo

           Do 8 004 EUR 0%
           8 005 – 13 469 EUR…………….14%-24%
           13 470 – 52 881 EUR…………..24%-42%
           52 881 – 250 730 EUR…………42%
           250.001 EUR a více…………….45%

           Tento model navrhoval pan Sobotka a jeho ČSSD před volbami 2017.

           Dánsko

           výše příjmu (% průměrné mzdy) se uvádějí pro celkem 4 procenta PRŮMĚRU, já pro jednoduchost dávám příklad dvou limitních bodů, a to pro nejmenší daň, pro příjem 67% a méně a pro nejvyšší daň, pro příjem 167% průměru a výše

           67% průměrného příjmu a méně
           Centrální daň z příjmu fyzických osob… 8%
           Místní daň z příjmu fyzických osob….17%
           Odvody na dani z příjmu celkem…..25%
           Pojištění placené zaměstnancem….12,1%
           Celkové odvody zaměstnance……37,1
           Pojištění placené zaměstnavatelem…..0%
           Celkové zdanění práce…..37,1%

           167% průměrného příjmu a více
           Centrální daň z příjmu fyzických osob… 14%
           Místní daň z příjmu fyzických osob….20,8%
           Odvody na dani z příjmu celkem…..34,8%
           Pojištění placené zaměstnancem….9,6%
           Celkové odvody zaměstnance……44,5%
           Pojištění placené zaměstnavatelem…..0%
           Celkové zdanění práce…..44,5%

           Dal jsem vám příklad dvou z pěti nejbohatších zemí světa (měřeno hrubým příjmem zaměstnance) a jejich daňovou participací podle výše příjmu. Tento model je dost v rozporu s vaší představou o „daňové spravedlnosti“. V kterém (neméně bohatém státu) se řídí modelem jaký navrhujete vy a jaký tam mají zaměstnanci průměrný příjem?

          • vittta

           A co je mi jako do toho?
           Já napadl text Davida R. Kamerschena, co ho sem postla MaB, ne výši daní!

          • Ondřej

           Ach ano, co je vám do toho< vittto…:-) To je jako „argument“ – nebo snad pokus o „analýzu“?

           Jinak Bangladéž je jeden možný příklad, ale budou i jiné příklady nízké daňové sazby, kde je vysoká životní úroveň a i průměrná mzda vyšší než tak kde nic jen „neprokapává“, ale kde se přímo rozdává…

           složená daňová kvóta
           Nový Zéland 17,9%
           Japonsko 19,2%
           Lucembursko 20.5%
           Kanada 21%
           Švýcarsko 22,6%
           USA 26%

           Já jen abychom si to upřesnili. Jinak příkladem by měly být státy nám bližší z EU, Švýcarsko i Lucembursko jsou evropské výjímky. Držel bych se tedy příkladů zdanění v zemích co jsem uvedl výše, tedy Německa a Dánska, kde funguje daňová progrese a tím příjmová solidarita, kterou tady naši fašisté a někteří konzervativní postkomunisté, odmítají.,

          • vittta

           Držte se čeho chcete,Ondřeji!
           Hlavně to pište tomu, kdo se vámi o tom baví!

         • oh

          Podle pohledu zprostředkovaného médii byl (bývalý) prezident Hollande naprosto dokonalá Slibotechna a podle toho také francouzští socialisté ve volbách dopadli.

          Profesor ekonomie David R. Kamerschen svým pivním příkladem IMHO jen předvádí obvyklou libertariánskou mantru o tom, jak nízké daně z příjmu přinesou štěstí všem. K dokonalosti tomu chybí už jen další oblíbená pohádka „O prokapávání bohatství“ dolů – k těm „co neplatí daně“ – kterou libertariánští teoretici také moc rádi vykládají, tedy když zrovna naplno nevynalézají lepší těsnící tmely.

          „Kdyby hlavním motorem ekonomického růstu byla sazba daně z příjmu, pak nejvyspělejší zemí světa bude Bangladéš.“
          tvrdí Ilona Švihlíková.

          Jedna vypůjčená univerzální moralita na závěr:
          Pro ty, kteří pochopili… žádné vysvětlení není nutné.
          Pro ty, kteří nepochopili… žádné vysvětlení není možné.

         • grasyk

          MaB, pan Kamerschen zcela opominul fakt, že bohatí se placení daní vyhýbají vůbec a pěkně se jim to daří. Kdežto na ty ostatní se uplatňuje tvrdý postih. Asi to opomenul ze stejného důvodu jako u nás pan Klaus starší, který tolik opěvoval Bastiata. Jenže pokud jsem četl Bastiata pozorně, nikde nepíše, že by se mělo šikovně okrást veškeré obyvatelstvo (kupónovkou a jinými fígly), a pak vytvořit vrstvu miliardářů. Ale možná pan Klaus četl mezi řádky…

          • tresen

           Ale ta pohádka je přece především o tom, že není dobré otrávit a vypudit ty, co daně řádně platí.
           Je to sice pohádka, ale aspoň je vtipná.

          • MaB

           Musím Vám oponovat, LS.
           David R. Kamerschen nic neopominul, on chtěl pouze nám neodborníkům názorně vysvětlit, jak funguje složitý daňový systém. Proporce jsou přesné. A to se mu podařilo, i já jsem pochopila.:)

           Jak asi víte, Francie je v top ten zemí, které mají nejvyšší daně, na 2. mistě – 45,2, 1. Dánsko – 50,9.
           Určitě Vám také neušlo, že ti nejbohatší kvůli daním z Francie odcházejí. A to nejen G. Depardieu:

           Francouzský exod pokračuje
           Na mezinárodní úrovni se v některých zemích zintenzivňuje odchod milionářů.
           Francie ztratila v roce 2016 12 000 „grandes fortunes“, což je zrychlení 20%, podle jihoafrické firmy New World Wealth. K dalším exodusům patří Čína (-9 000), Brazílie (-8 000), Turecko a Indie (každý -6 000).

           Macron je pragmatik a ví, že když bohatí nebudou platit daně a investovat doma, bude tim ochuzena Francie a nejvíce bude postižena střední vrstva. Menší příjmy než 14 200€ ročně daně neplatí.
           Mezi první zákony, které nechal odhlasovat poslanci a nařízením uvedl v platnost, je také zákon o tvrdších sankcích za velké daňové úniky.

          • grasyk

           MaB, já si např. myslím, že to byla Francie, která umožnila, aby Depardieu vynikl a následně velmi dobře vydělával. Tudíž by mu nemělo být zatěžko platit Francii i daně. Druhá věc je, že nic se nemá přehánět…
           Mohl by vás zajímat např. tento citát z knihy Jak se loví hlupáci, autor George Akerlof, kapitola 5, Politika:
           „Úspory na daních. Výzkumy, které prováděli Raquel Alexandr, Stephen Mazza a Susan Scholtz, ukazují, jak vysoká je návratnost prostředků, vložených do lobbování. Na počátku nového tisíciletí mohly dceřinné firmy amerických nadnárodních společností držet nerozdělené zisky na svých účtech nezdaněné, a to až do té doby, než se je rozhodly převést do Spojených států; v zahraničí se tak akumulovaly velké sumy ve Spojených státech nezdaněných zisků. Vláda Spojených států chtěla, aby se vrátily do země. Kongres proto schválil zákon o vytváření pracovních míst, který po dobu jednoho roku umožňoval uplatnit 85procentní odpočet (Section 965), pokud jde o nezdaněné zisky převedené ze zahraničí domů. Standrdní míra uplatnění dividend byla v té době v případě zdrojů převáděných ze zahraničí 35 procent, při 85procentním odpočtu se smrskla na 5,25 procenta. Ve výsledku tak třicet devět společností, které se spojily, aby lobbovaly za příslušná ustanovení zákona, ušetřily na daních ze zdrojů převedených ze zahraničí 46 miliard dolarů; celkové náklady na s tím spojené lobbistické aktivity přitom dosáhly výše 180 miliónů dolarů. Daňové úspory vyplývající z daňové amnestie tak 255krát převýšily náklady na s tím spojený lobbing.“
           Bohatí zkrátka najdou způsob, jak daně neplatit, popřípadě si z dotací zajistit „odškodnění“. Daně ve skutečnosti platí jen ti chudí. A navíc z nich dělají hlupáky…

        • vera

         O té slušnosti, kandidát D. si píše na FB-má to tam i se svou fotkou a mailovou adresou :
         „Děkuji panu monsigneurovi Halíkovi,jeho podpory si obzvláště vážím.Dobří lidé ho mají rádi za jeho trefnou kritiku tupých mas,které jsou tak význačné pro ČR,i jeho křesťansky vstřícný postoj k islámu.Šikuje se za mnou elita národa.“
         To je velmi slušné vyjádření už v době kandidatury, to si lidi ještě berou servítky před ústa.
         Co bude říkat, až mu už o získání hlasů nepůjde.

         • vittta

          Ale hlavně že není pan profesor vítač!
          A že má rád elitu?
          No bodejť, nějaká bába z horní dolní nemá co rozhodovat!

         • oh

          Naprosto dokonale noblesní příslušník elity se pozná, jakmile otevře ústa. (Nebo použije klávesnici.)

         • Saul

          Tak to bych se hodně divil!
          Hlavně by to už bylo vylepené na PL:-)
          Nepodceňujete toho Drahoše trochu?
          Možná je bezbarvý a beznázorový,ale tak blbý, aby si něco takového dal na FB,předpokládám není.

         • tresen

          Paní Věro, Jiří Drahoš na rozdíl od autora toho textíku používá správně interpunkci a navíc by se nedopustil takového nonsensu, aby Halíka tituloval „monsigneurem“. Nehledě na další obraty a pochybný obsah, už jen to, co uvádím, stačí k jistotě, že jste skočila na nepodařený vtípek.

          • Saul

           Nejen pani Vera.
           Podle plusu a reakci zrejme cela mistni elita:-)

          • vera

           Hm, tentokrát uznávám chybu, omlouvám se a kaju se, taky mi to přišlo trochu divné, ale zase na druhou stranu jsem si říkala – kdo se má vyznat, kdy to jsou jeho skutečná slova a kdy mu to napsal nějaký brigádník, nebo kdy to od někoho opsal…

        • vera

         Jehož nedílnou součástí jsou odměny za přípravu a realizaci grantových projektů, at už v rámci čr nebo z evropské unie.
         Dostávají odměny i za uspořádání konferencí…

          • vera

           No tak ale, tresni…
           předsedou snad byl osm let, jestli se nepletu, a nebyl do ní zvolen odněkud jinud – od nástupu prošel v AV různými stupni, ne? takže poznal na vlastní kůži následky toho, že od 90.let minulého století přešla podpora vědy a výzkumu na grantovou formu, psalo se na všechno co si vzpomenete, od interaktivních tabulí přes mikroskopy až po zahraniční cesty- všechno šlo přes Operační programy, Rozvojové programy, Grantovou agenturu a kdoví jak se to všechno jmenuje. Psal projekty, aby měl židli :-)
           A jako předseda snad viděl z čeho jeho akademie žije, nebo ne?? přece říká že vidí jako rys……

          • tresen

           0 Drahošových příjmech z doby, než se stal hlavou AV, se dá říct totéž, co o příjmech jeho kolegů. Granty a dotace směřují na konkrétní pracoviště v závislosti na konkrétních úkolech.
           Nikdy mě nenapadlo, že bych akademikům měla závidět.

          • kočka šklíba

           A ono to někoho v odpovědích na Vaše vstupy napadlo? Ukažte, citujete. Nebo to bylo jen rýpnutí? A Vaše odpověď Veře vůbec nepopírá to co napsala ona.

          • vera

           A proč jako bych měla pitvat hospodaření, když spor byl o něčem úplně jiném , to jen odvádíte pozornost, vidte )

      • vittta

       Vy si evidentně myslíte, že zlo, které popisujete, začal dělat až Babiš.
       Nééé, Babiš je jedním z mnoha.
       To není arcilotr, kterého když statečný prezident odstraní, vysvitne slunce nad českou zemí.
       Takhle úvaha není politická, ale slektivně populistická.
       Může oslovit leda zaryté nepřátele Babiše.
       Zeman Babiše klidně odstraní, když Babiš přestane plnit funkci, kterou v něm pro ČR Zeman vidí.
       Tedy jakéhosi čističe prostředí, a Zemanovi nevadí, že zloděj chytá jiné zloděje.
       Je to politik, ne soudce posledního soudu.
       Drahoš se Babiše také nezbaví, na to nemá sílu.
       Leda ho nebude nijak hájit, jak to může udělat Zeman v nějaké situaci.
       Ale v jednom Babiš pravdu má- je to jejich produkt.
       Bez „nich“, bez všech těch Kalousků a Sobotků a Topolánků a Dalíků by žádný Babiš nebyl.
       A nikdo jiný, než výše uvedení (a spol) Babiše nenahradí.
       A Zeman to samozřejmě ví.
       Drahoš může sehrát jiné ekonomicko-mocenské klice užitečného idiota.
       Zeman to rozhodně neudělá!

      • kočka šklíba

       Dovolte o zemědělství vím asi víc než Vy a Váš známý a hlavně než pisatel těchto řádek : „Největší problém je ale pan Babiš a jeho firmy, které pobírají evropské dotace, hlavně ty zemědělské a který likviduje zemědělce, ničí pole ,budovy ,krajinu ,vylidňuje obce. Zaměstnává cizince, vyrábí nekvalitní potraviny. Nevím, kdo mu v tom lépe zabrání, zda Zeman nebo Drahoš.“*)“.
       Takže Vám mohu říci, že to není pravda, ne že by nebral dotace, ne že by nebral především zemědělské, většina těchto dotací je nárokových, takže je bere i člověk s 1 ha, případně jiný malý zemědělec s příslušným počtem jednotek (na které se ty dotace berou). Ale že likviduje zemědělce atd. je naprostý výmysl. Jistě, je to velká firma, která má i jiné možnosti než malý zemědělec, nicméně tohle je naprostý canc. Problematika je složitá a nebudu se pouštět do podrobností. Když něčemu nerozumím,tak se do toho nepletu a tomuhle Vy určitě nerozumíte.

       • Ondřej

        zdá se, že nic o tom, co se děje v zemědělství nevíte. Nebo spíše děláte lacinou propagandu Agrofertu, který se chová jak mafie při výkupu pozemků v Černé hoře.

        Babišova firma zničila svému konkurentovi úrodu za čtyři miliony
        Firma Agro Jevišovice spadající do Babišova podnikatelského impéria zlivikdovala v rámci sporů o půdu totálním herbicidem úrodu svému konkurentovi. Babiš porušuje závazky, pod které se sám podepsal.

        http://denikreferendum.cz/clanek/20605-babisova-firma-znicila-svemu-konkurentovi-urodu-za-ctyri-miliony

        Případů násilného převzetí malých soukromých zemědělců vám mohu dát další tucet. Ale bylo by to zbytečné. Pan Babiš je hodný člověk, co to myslí s Čechy dobře. Bo všeci kradnů:-)

        • kočka šklíba

         Stejné kecy jako od známého paní MaB. Babiše nevolím, nemám proč mu dělat jakoukoli propagandu, jen nesnáším lži. A tady to převážně lži jsou. Nakonec co se divím, od fagana.

         • Ondřej

          no já vám dal konkrétní příklad, že to jsou lži můžete jen tak plácnout, anebo přinést pro svá tvrzení nějaké důkazy. Jestli žádné nemáte, pak vaše proklamace jsou jen fanouškovským zápalem. Což bych chápal, jsou lidé, co si myslí, že jim jejich špatnou životní situaci dokáže nějaký pseudofeudální pantáta zvrátit jako když kníže dal svým lidem o dožínkách něco obilí ze svých sýpek.

          Ale Zeman není kněžna Zaháňská a vy žijete v parlamentní demokracii.

          Nicméně tady je další případ toho, jak ten hodný Babiš jednal s prostými lidmi, kterým se bez něj žilo dobře a bavila je jejich práce, když byly družstevníky a nikdo je neřídil (jako jihoamerickou) firmu.

          ////////

          Jak Andrej Babiš připravil řezníky o Kostelecké uzeniny

          Na vrcholu slávy – v době v úvodu zmíněného otevírání nové masny – dosahovaly obraty Kosteleckých uzenin čtyř miliard korun. Vybudovat takový podnik nebylo jednoduché a Jan Boček s kolegy při tom prokázali mimořádné schopnosti, hluboký vztah k řemeslu, důraz na kvalitu, odvahu, nápaditost a velké sociální cítění.

          Vše začalo už způsobem privatizace, kdy se Boček rozhodl jít proti šablonám kuponové metody. Nevytvořil podnik patřící managementu, případně akcionářské struktuře investorů, ale svým zaměstnancům. Ideologicky stanovená pravidla takovou věc znemožňovala, ale Boček je obešel. Založil družstvo 150 řezníků, jež vlastnilo akciovou společnost, která firmu formálně provozovala.

          Družstevníci se za to odvděčovali nevídanými výkony i loajalitou. Pracovat tenkrát v Kosteleckých uzeninách, to bylo podle pamětníků „něco“. Tamní řezníci byli na své povolání hrdí, a to nejen proto, že si mohli slušně vydělat. „Vyndat kosti z deseti býků za směnu, takový řezník si vydělal i padesát tisíc. Jeho mzda se odvíjela od toho, kolik udělal kil,“ vypráví Boček.

          Stejně jako celá řada jiných firem i Kostelecké uzeniny byly navázány na Investiční a poštovní banku (IPB), kde měly zřízený jak svůj provozní úvěr, tak úvěr investiční, za nějž v letech 2002 až 2004 zbudovaly zmíněnou novou masnou výrobu. Nebylo na tom nic divného, na IPB tehdy závisela zhruba třetina českého průmyslu.

          Andrej Babiš se vetřel Janu Bočkovi do přízně stejným způsobem, jako to udělal později i v případě Bohumíra Rady. Rád demonstroval svůj vliv a moc. „To třeba ke mně přijel, vyndal si z kapes čtyři mobily, ale volal z mojí pevné linky. Pak se na mě podíval a řekl: A víte, co se stane, když použiju tenhle telefon? Já říkám: Standa, ne? (tehdejší premiér Stanislav Gross – pozn. red.) Machroval. Dělal ramena. Ukazoval, jak si platí různé ministry. Spoustu jsem si toho vyslechl, když jsme spolu jednou cestovali týden po slovenských masozávodech, to už pak neměl ani co povídat, dokonce mi dovolil v jeho autě kouřit,“ vypráví Boček.“

          Jak to celé skončilo se můžete dočíst v levicovém Deníku Referendum, který bojuje proti kapitalismu, jestli je to, čím se zaklínáte jako zlem, za které „chudák“ oligarcha Babiš přeci nemůže, takže i přesto dělá „co ,může“.

          http://denikreferendum.cz/clanek/23041-jak-andrej-babis-pripravil-rezniky-o-kostelecke-uzeniny

          • vittta

           Ten denník bojuje leda tak proti Zemanovi a jeho voličům a též proti misoginským můžům, co jedí maso.
           Kapitalismus mu rozhodně nijak nevadí, pokud….pokud jim solí prachy do neziskovek, takže se mohou starat co cigoše a negry a buzerany, prosazovat cenzuru nepohodlných a brát za to prachy

          • kočka šklíba

           Zcela výjimečně jsem si přečetla (když je to od vás) co je tam nového, případně špatného. A nenašla jsem nic. Můžete mně sdělit co je na tom případu špatně? Nehledě na to, že máme, jak jsem již napsala, kapitalismus se všemi jeho možnostmi a neduhy? Nehledě ani na to, že půlka článku jsou jen domněnky? A druhá je prostě o dravém a nejspíš velmi chytrém majiteli rozsáhlého majetku. Vůbec se ho nezastávám, takový je trh a kapitalismus, co zrovna vy proti tomu máte? Vy s vašimi názory?

       • MaB

        Samozřejmě, že dovolím. :)
        Není těžké vědět toho o zemědělství víc (dokonce mnohem více) než já, neboť moje znalosti o něm jsou nulové.
        Můj známý a autor těchto řádek v jedné osobě je inženýr-stavař a je v představenstvu jedné malé obce ve středočeském kraji. I jeho znalost situace je mnohem lepší než moje a pokud takto uvažuje o tom, koho bude volit, má k tomu jistě důvod.

        • kočka šklíba

         Obec má představenstvo? To je pro mě novinka, nicméně ten Váš známý tím, že je, asi jste chtěla napsat v zastupitelstvu, ví o zemědělství asi tolik, že se zaseje a sklidí, případně, že se vykrmují prasata a krávy dojí. Troufám si říci že jinak neví vůbec nic.

         • MaB

          Paní kočko šklíbo, že má obec představenstvo, je pro vás novinka.
          Zdá se, že to nebude novinka jediná. Vaše „troufalost“ proto rozhodně není na místě.

          Jen pro informaci:
          Vymezení působnosti zákona
          Obsah tohoto právního předpisu je dán jeho ustanovením všeobecným: „Základ svobodného státu jest obec svobodná.“ Obce a města dostaly možnost správy svých vlastních věcí, která měla být uskutečňována skrze zastupitelstvo (obecní výbor) a radu (představenstvo). Obecní výbor volený všemi občany pak ze svého středu volil představenstvo obce v čele s obecním představeným – starostou.
          https://cs.wikipedia.org/wiki/Prozatímní_zákon_obecní

          • kočka šklíba

           Ano máte pravdu, já to všechno zahrnuji slovem zastupitelstvo.

          • hans

           Jen pro informaci: váš známý v představenstvu obce není, protože obce představenstvo nemají. A odkazováním na stopadesát let neplatný zákon obsahující neplatnou a zastaralou terminologii si děláte jenom ostudu.

          • kočka šklíba

           No vidíte to, vzhledem k tomu, že nejsem právník, tak jsem myslela, že MaB je dostatečně věrohodná aby uvedla mé mylné informace na pravou míru. Není jak je vidět. A její odkaz na wikipedii jsem, přiznávám se, nečetla. No aspoň jsem se nyní zase poučila ;). Děkuji Hansi, jak za poučení jaké jsou orgány obce – ano máte pravdu a MaB ne, tak i za to, že se musím vždy podívat co diskutér dává na sklo.

          • MaB

           „Obec má představenstvo? To je pro mě novinka, nnicméně ten Váš známý tím, že je, asi jste chtěla napsat v zastupitelstvu, ví o zemědělství asi tolik, že se zaseje a sklidí, případně, že se vykrmují prasata a krávy dojí. Troufám si říci že jinak neví vůbec nic.“ (kočka šklíba)

           Dala jsem Vám odka proto, abyste viděla, že termín „představenstvo“ existoval již v r.1849.
           A hned pod tím pro Vittta na jeho „Tak jestli tedy je to inženýr a stavař, a navíc je ješte v zastupitelstvu, tak to opravdu…. to stojí teda za úvahu.“ vysvětluji 19.1.2018 – 18.26

           Orgány, kterými svazek obcí jedná: Představenstvo svazku.
           Způsob zastupování: Členové představenstva jednají samostatně. Při písemné formě představenstvo zavazuje svazek tak, že k otisku razáítka Svazku připojí své podpisy předseda nebo místopředseda společně s jedním členem představenstva.

          • vittta

           Ještě že jsem tak blbej, MaB.
           Nemusím alespoň zkoumat, co jste tím chtěla říci….

        • vittta

         Tak jestli tedy je to inženýr a stavař, a navíc je ješte v zastupitelstvu, tak to opravdu…. to stojí teda za úvahu.

         • MaB

          Dobrovolný svazek obcí upravuje zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů (§ 49 až § 53)
          Způsob zastupování: Předseda představenstva je statutárním orgánem svazku a jedná navenek jeho jménem.
          VE STANOVÁCH MUSÍ BÝT UVEDENO:
          a. název a sídlo členů svazku obcí,
          b. název a sídlo svazku obcí a předmět jeho činnosti,
          c. orgány svazku obcí, způsob jejich ustavování, jejich působnost a způsob jejich rozhodování včetně určení nejméně tříčlenného orgánu svazku obcí, který schvaluje účetní závěrku svazku obcí sestavenou k rozvahovému dni podle zákona o účetnictví,

          Můžete mi, Vittto, vysvětlit, proč by členem představenstva (neplacená funkce) nemohl být inženýr-stavař ?
          Ostatně i předsedkyně je Ing.

          • vittta

           To nemůžu.
           Já jen padnul na zadek před tím vzděláním a tou funkcí, že jako ten to fakt musí vědět, proč volí, jak volí!

          • MaB

           Vittto, píšete příliš kompulzívně, a tak není divu, že občas reagujete i na to, co nikdo neřekl. Ještě závažnější by ale bylo, kdybyste výroky druhých deformoval záměrně (?)

           PS:
           Doufám, že jste si při tom pádu nenarazil coccyx, to prý je velmi bolestivé.
           Předpokládám také, že touto částí těla nepřemýšlíte, jak by se někdy mohlo jevit. To když si pletete argumenty a invektivy (komentátoři, i když se vám jejich názory vůbec nelíbí, nejsou „vopice“ ani „prašiví psi“…)

          • vittta

           MaB, dám vám jedinečnou příležitost mě „to“ dokázat.
           Kde to, co mi předkládáte píšu?
           Ale dejte pozor na kontexty, já vím velice dobře, co píšu, a někdy jen čekám, až mě to někdo vytkne.
           Zkusíte to?
           A co se vás týká, vy naprosto nemáte na to, abyste cokoliv, co já píšu, pochopila.
           Zajedno máte už dopředu averzi, takže jednotlivým hláškám v mém textu dáte své vlastní významy ještě dříve, než text dočtete.
           Za druhé sebe samu považujete za po všech stránkách lepší, především pak morálně, a to vám opět nedovoluje můj text pochopit.
           A za třetí vůbec nejste zvyklá na formu projevu, jakou používám, (proto jsem se vás jednou ptal, jak dobře umíte česky, což jste si rozhodně přeložila jako určitou urážku, i když to byl fakt jen dotaz) takže se v tom ani vyznat nemůžete.
           Když tyhle tři aspekty sečteme, vyjde nám z toho, že je naprosto zbytečné, abyste to četla, prostě mi dejte mínus a nečtěte to.
           Hodně se vám uleví, protože svou morální nadřazenost dáte tím mínusel najevo i bez nudného čtení mých textů, a zřejmě to tak do určité míry už děláte.

          • MaB

           To je od vás velmi laskavé. Takže slovo má obhajoba ! :)

           „Zajedno máte už dopředu averzi“
           Averzi nemám a priori a pokud ji mám, tak je to tehdy, když jde o vyloženě nepravdivá tvrzení, zejména o poměrech ve Francii. V tom případě se snažím uvést „věci na pravou míru“.
           A protože na ně nejsem zvyklá, vadí mi také hulvátství a osobní urážky kohokoli a kýmkoli.

           „Za druhé sebe samu považujete za po všech stránkách lepší“…
           Není snad projevem nadřazeností z mé strany si myslet, že francouzsky rozumím o něco víc než vy a situaci země, ve které již dlouho žiji, znám o něco lépe než vy. Totéž přiznávám vám, co se češtiny, Čechů a Čech týče.
           Svých nedostatků i přednosti:) jsem si vědoma, mezi ty první rozhodně nepatří urážlivost.

           A za třetí vůbec nejste zvyklá na formu projevu, jakou používám, (proto jsem se vás jednou ptal…
           Jak „dobře umím česky“. Tady mohu jen říci, že se všemožně snažím češtinu si udržet a Čechy lépe poznat. Je to i jeden z důvodů, proč chodím na blog.
           Forma vašich komentářů mi problém nepůsobí, spíš někdy jejich obsah.

           „…dejte mi mínus a nečtěte to. Hodně se vám uleví, protože svou morální nadřazenost dáte tím mínusel najevo i bez nudného čtení mých textů, a zřejmě to tak do určité míry už děláte.“
           Vittto, nemůžete soudit druhé podle sebe. Jestliže se vám „mínusem“ uleví, tím lépe pro vás. Pro mne dávat anonymně mínusy není zadostiučiněním, připadala bych si, jako kdybych švindlovala v kartách. Kromě toho ten, kdo neuvažuje stejně jako jako já, není nutně mínusový.
           Jak jste si stačil jistě už všimnout, když chci někomu něco vytknout, dělám to přímo.

           Máte pravdu v tom, že nemám, bohužel, tolik času jako vy, abych mohla číst všechny komentáře a odkazy, které za pozornost stojí.
           Sleduji ale, jak vášnivě (a to nejen vy) hájíte svého kandidáta, čímž ve mně vzbuzujete obdiv, i když sama mám k němu výhrady.

          • vittta

           No ale nedokázala jste mi nic.
           Tuhle větu si zapamatuji: „vadí mi také hulvátství a osobní urážky kohokoli a kýmkoli“.
           To je správné, takže vám asi bude vadit hulvátství příznivců Drahouše.
           Vášnivě hájím svého kandidáta….
           Tedy…já vášnivě hájím svou vlast, a mou vlast bude lépe reprezentovat právě Miloš Zeman.
           A jak žijete ve Francii….to už jsem si kolikrát všiml, že vidíte situaci v té zemi daleko lépe, než mainstream.
           A kolikrát mluví Češi, co tam také žijí, a nevidí to tak růžově.
           U táty byl jednou…tak v r.1995, nějaký Francouz na výměnném pobytu.
           Neomaleně do všeho čuměl, ke všemu čuchal…neměl vůbec ponětí, kde je, v jaké zemi.
           Ve Francii byly popsány země jen na západ od železné opony, směrem na východ už bylo jen USSR.
           Jeho znalosti byli ubohé…ostatně, Němci se táty v r.1989 ptali, jestli bydlí u moře, a jestli je u nás válka, a když řekl že ne, tak to považovali za skromnost.
           Samozřejmě jeli české děti..15-16 let věku, zase do Francie, měli tam hlad a nelíbilo se jim tam.
           Ta Francouzka, co tady chodila se ségrou do školy, se do Francie nechtěla vrátit ani náhodou, že je to tam buranov a hnus.
           Nevím…..

          • MaB

           Vittto, poradila bych vám jediné: Důvěřuj, ale prověřuj ! :)
           Co se osvědčilo mně ? Vždy, kdy je to možné, jet se přesvědčit pímo na místo. Velmi často je všecko jinak, jak říkával pan Werich.
           Pokud jde o Francii, vy se nedivíte, že předseda vlády a jeho paní tam tak rádi jezdí, když „je to tam buranov a hnus.“ ?
           http://www.ahaonline.cz/…/takhle-ministra-babise-neznate-v-sortkach-a-...
           „Máme zde realitní byznys, kupujeme domy, předěláváme je a pak je prodáváme. Tak jsme to chtěli udělat i s tímto domem, ale všimli jsme si, že je u hlavní cesty a má výhled na Cannes, tak jsme se rozhodli jinak, byla to vše náhoda,“ řekl loni Babiš MF DNES.
           Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/babisova-restaurace-ve-francii-ziskala-michelinskou-hvezdu-pqz-/ekonomika.aspx?c=A140224_162149_ekonomika_fih

           V té jeho restauraci je téměř jisté, že si pochutnáte. Ale nejen tam… (a mnohem levněji.:)
           Situace není „růžová“ asi nikde, tedy ani ve Francii, ale když dám na jednu stranu vah + a na druhou -, ta první převažuje, což je důležité.
           Jinak: Ano, hulvátství zůstává hulvátstvím, ať jde o příznivce Zemana nebo Drahoše.
           A jestliže jste přesvědčen, že vaši „vlast bude lépe reprezentovat právě Miloš Zeman“, děláte dobře, že ho vášnivě hájíte. Totéž platí pro příznivce Jiřího Drahoše.
           Vy vášnivě milujete svoji vlast, v mém srdci jsou v rovnováze vlasti dvě.

           PS:
           A líbí se mi, že říkáte „nevím“….

         • MaB

          Vittto, z vašich příkladů je jasné, že o Francouzích mají ti, s kterými jste mluvil, mínění opravdu nevalné.
          A tak ješte doplním, že podobně je na tom i Bůh, ale… (svědectví C. Peguyho). Věřím, že se vám bude líbit jako mně. :))

          • MaB

           Bůh a Francouzi
           – Takoví jsou naši Francouzi, řekl Bůh. Nejsou bez vad. To zdaleka ne. Dokonce mají vad spousty.
           Mají více vad než ostatní.
           Ale se všemi jejich vadami je miluji ještě lépe než všechny ostatní s údajně méně vad.
           Miluji je takové, jací jsou. Já jediný, říká Bůh, jsem bez vady.

           Dieu et les Français
           « Tels sont nos Français, dit Dieu. Ils ne sont pas sans défauts. Il s’en faut. Ils ont même beaucoup de défauts.
           Ils ont plus de défauts que les autres.
           Mais avec tous leurs défauts je les aime encore mieux que tous les autres avec censément moins de défauts.
           Je les aime comme ils sont. Il n’y a que moi, dit Dieu, qui suis sans défaut.
           Charles PEGUY,

          • vittta

           To byli Francouzi, resp. Franzouzka, s tím klukem jsem nemluvil, neumím francouzky.
           A nebyla řeč o Franzouzích, ale o Francii.
           Nic méně musím zdůraznit, že jaké je to ve Francii, je věc Francouzů, ne naše.

       • MaB

        ad kočka šklíba „Když něčemu nerozumím,tak se do toho nepletu a tomuhle Vy určitě nerozumíte.“

        Ano, A tady máte důkaz, jak moc tomu ne rozumíme – „vinice“ podle toho vypadá, :))
        Zato pesani jsou ùžasni. Oba jsou to emigranti, český fousek a německý drahthaar…

        Rano ve vinici –

        Il y a 4 jours –

         • MaB

          Zvonky (rolničky) jim nevadí, dokonce si je sami přinesou. Používají se pouze při volném pobíhání, kdy mohou narazit na divočáka, tedy jako prevence. Divočáci jsou velmi plachá zvířata, kontaktu se vyhýbají a zvoněním jsou dopředu varováni.
          V neděli byl kromě toho poslední den honu a některý sváteční střelec by si je s divočákem mohl splést. I to se stává.

       • Janika

        No, tak tomuhle já taky nerozumím. Ale viděla jsem film, jak krutou smrtí umírají srnky, co sežraly tu řepku. Ta řepka je vůbec hnus, je to strašně smutné, když místo voňavých lánů obilí je všude tenhle žlutý smrad.

        • kočka šklíba

         To samozřejmě máte pravdu ale to není Babišova vina, to je vina, řekla bych, trhu. Řepka je prostě výnosná, jak pro potravinářské tak i pro nepotravinářské účely a zemědělci tady nejsou proto, aby na svůj vlastní úkor napravovali tyto tržní mechanismy. Holt žijeme v kapitalismu. Pokud si to dobře pamatuji, tak Babišovy podniky pěstují asi 8-10% řepky v ČR, zbylých 90% jiní zemědělci.

    • pacifista

     Musím vás upozornit Ondřeji, že neexistují žádné Sudety s velkým S. Přistoupit mohu jen na ty s malým „s“ v minulém čase. Jinak jste nevyvratitelným důkazem toho proč Češi nevolili K. Schwarzenberga. Zvláště pak, že jste Němec.

     • Ondřej

      To píše vittta, já to převzal od něj. Najděte si můj příspěvek, kde to
      kritizuji. Už jsem vám psal, abyste nezkoušel kadrovat můj původ, když o něm nic nevite. Ad hominem „argumentace“ je především pokleslost vlastního ducha.

       • tresen

        Doporučte Janice, aby všechny vopice zabanovala.
        Proč vlastně tenkrát vyhodila vás? Už si vůbec nevzpomínám. Je to tak dávno a všechno se změnilo.

        • vittta

         To by mě zajímalo, jak jste z mého textu vydedukovala, že já bych někoho banoval, nebo to snad doporušoval jiným.
         Vy jste přes tu logiku, a já jím mám slabou, zkuste mi to nějak vysvětlit.

      • pacifista

       Já nikoho nekádruji. Že se cítíte být Němec jste řekl sám. Musím se přiznat, že mi to přišlo zvláštní proč to zdůrazňujete.

        • pacifista

         Možná, že si to neuvědomujete, ale říkáte to nepřímo v minulých diskusích. Uvádím několik příkladů.
         2.1. 2018 – 0.40 To je u nás taková tradice, zkuste to i v Česku…
         8.1. 2018 – 7.52 … stejně jako miliony lidí v Západním Německu a máme je všichni (myšleno -Němci)
         za Němce.
         12.1.2018- 15.28 … nevíte pár věcí o tom, jak jsme (myšleno Němci) bohatí…
         … že vám vyplácejí druhou nejmenší minimální mzdu v Evropě není vina Němců …
         jen vás bílých slovanských Čechů.
         15.1.2018- 10.19 …necítím se být součástí toho (českého) národa co vy…
         Tím dáváte jasně najevo, že se cítíte být Němcem. Když toto tak píšete, nedivte se pak, že jiný si to pospojuje.

         • Ondřej

          Obyvatel Německa takto bude mluvit, a může být třeba Vietnamec. U nás…v Praze znamená že žiju v Praze nebo jen pracuju? Součástí národa se necítím být žádného. Jsem Evropan. Národ je fikce těch, co nemají žádný titul, a za každou cenu by chtěli něčím anebo někým být…

          O tom kým se cítím být (původ, či dokonce národnost) tam nic nemáte?. Já vím, nemáte. Takže se pletete. Starejte se tedy spise o to co dotyčný píše, než abyste zkoumal co anebo čím je. To doporučení je velmi praktické pro debaty en block, jakmile přestanete mluvit k věci ( ad rem) a začněte se zajímat o personálie protiřečnika (se hominem), v tu chvíli jste klesl někam odkud se žádná kultivovaná debata vyhrát nedá. Používejte tedy argumenty věčné, nikoli osobní. Zvlášť, když o těch druhých nic nevíte..mějte hezký den.

          • astraustralia

           Hlavne ze umite dobre poradit Fagane tu Nemce tu Evropane jak se Vam hodi,
           kdyz sam jste mnohokrat „argumentoval“ ad hominem :-(

          • pacifista

           Já nic nezkoumám Ondřeji já to prostě při čtení vnímám. Proč třeba říkáte, že máte emigranty za Němce, proč neříkáte za Evropany? A dokonce řeknete takovou blbost, že národ je fikce těch co nemají žádný titul a za každou cenu by chtěli něčím nebo někým být. Taková blbost. Proč si Ondřeji myslíte, že zrovna já nemám žádný titul? No já vám to vyvracet nebudu. Jen vás místo toho upozorním, že v té blbé větě máte před a čárku, která tam nepatří, protože to není souvětí stupňovací (…žádný titul, a za každou cenu…).

 11. Ondřej

  Pro Kamila: Atypickým možná je, proto je potřeba se zabývat TYPICKÝM voličem. A jaká je motivace jít volit a KOHO.Jinak soihlas s MaB, statistiky hovoří o tom, že volba staví do kontradikce mladé(střední věk) seniory a důchodce (není totéž), vzdělané a méně vzdělané a nejvíce pak obyvatele velkoměsta x vesnice a maloměsta. Výše příjmu pak hraje menší roli.

  Trochu teorie do začátku pro všechny, zruční analytici co ví co si lidé myslí, protože žijí mezi lidmi a ne v bublině, nechť toto přeskočí.

  Tzv. teorém středního voliče postuluje, že politické strany budou v zásadě prosazovat politiku reprezentující názory voličů, kteří stojí uprostřed politického nebo společenského spektra. Závěry teorému středního voliče zobecňuje tzv. Directorův zákon, podle něhož rozdělování důchodů vládou směřuje ve prospěch středových voličů, tj. skupin se středním příjmem.

  Budeme-li brát ovšem teorii středního příjmu, zjistíme, že se jedná asi o 20% výkyv voličů ve prospěch Drahoše. Budeme-li brát příjem „průměrný“ bude už to 50% výkyv pro pana Drahoše. Státní úředníci – a intelektuálně disponované profese – učitelé a lékaři. Důchodci jsou většinovými voliči Zemana, mladí i střední věková skupina Drahoše. (u mladých předtím vyhrál Hilšer, u Fischera zase 30níci a 40níci.)

  Tady je analýza minulé volby druhého kola ta je velmi reprezentativní, ze sociologických výsledků letošního prvního kola bych přímé sociologické údaje nebral za tak relevantní, neb tentokrát se kandidáti méně lišili než ti v předchozí volbě a mohlo by dojít ke zkreslení.

  „Nejpříhodnějším momentem pro sledování názorového štěpení české společnosti je druhé kolo prezidentské volby v únoru 2013, kdy ekonomicky levicový a kulturně konzervativní Miloš Zeman porazil Karla Schwarzenberga. Relativně těsné vítězství 54,8 ku 45,2 procenta rozdělilo společnost na dvě podobně velké části.

  Následující graf prozrazuje, jak by volily jednotlivé sociodemografické skupiny. V kategoriích věku a příjmu jsme respondenty rozdělili na stejně velké poloviny, dělicí čarou je 45 let a příjem 14 tisíc korun čistého. U velikosti sídla jsme využili připravenou škálu a rozdělili respondenty na ty, kteří žijí v obcích s více než 80 tisíci obyvateli, a na ostatní.

  Graf prozrazuje, že od průměrného voliče se svou preferencí nejvíc odlišovali mladí, vysokoškolsky vzdělaní, Pražané a respondenti s vyšším příjmem.

  Naopak víra, pohlaví ani umístění na ose město-vesnice při rozhodování nehrály velkou roli. U velikosti sídla to může být překvapivý výsledek. Potvrzuje ho přitom také otázka na subjektivní vnímání obce: Cítíte se být obyvatelem velkého města? Respondenti, kteří odpověděli ano, volili téměř stejně jako ti z menších měst a vesnic.

  Odlišně by se tak ve volbách rozhodovala pouze Praha, kde by ve vzorku CVVM zvítězil Karel Schwarzenberg s 53,6 procenta hlasů.

  Pro upřesnění, která charakteristika byla při rozhodování pro voliče klíčová, jsme vytvořili statistický model. Ten potvrzuje, že při rozhodování mezi Zemanem a Schwarzenbergem je rozhodující věk, vzdělání a v menší míře také příjem.

  Zemanovi voliči tedy vykazují podobné charakteristiky jako ti Trumpovi nebo jako voliči brexitu. Každá volba měla svoje specifika; ve Spojených státech sehrála podstatnou roli rasa, v etnicky homogenním Česku samozřejmě ne. Za oceánem se jinak rozhodovaly ženy a jinak muži, u nás ne. Největší propast je ale ve všech třech zemích podobná: zeje mezi mladšími a bohatšími obyvateli velkých měst s vysokoškolským titulem a mezi staršími, chudšími obyvateli menších měst a vesnic se středoškolským nebo nižším vzděláním.

  https://interaktivni.rozhlas.cz/rozdelena-spolecnost/#demografie

  • Kamil Mudra

   To je vaše „klasika“, Ondřeji. :-)
   Já položím otázku: čím Zeman oslovil své (dle mínění mainstreamu) atypické voliče a vy v odpovědi sáhodlouze rozeberete ty (dle vašeho mínění a mainstreamu) typické. Na mě tyhle profláklé triky nezkoušejte – už jsem jim odrostl. Reaguji jen proto že jste napsal: „pro Kamila“ a odpověď na svou reakci nepožaduji.

   • Ondřej

    já jsem vám řekl, že atypických vollčů je v Zemanově elektorátu opravdu minimum a že ze statistického hlediska nejsou důležití a snažil se vám ukázat sociální fragmenty těch, kteří tvoří tu podstatnou většinu jeho elektorátu. Nepochopil jste na tom něco, nebo odmítáte se zabývat sociologickou stratifikací této „podružné VĚTŠINY? Jestli ano, pak už argumenty velmi zajímavé statistické studie na vás dále zkoušet opravdu nebudu, Kamile . Takže ukončeme toto konstatováním, že nepodstatnost atypických voličů na jeho zvolení je opravdu skutečná. Kdyby to neplatilo, a tito voliči by zastávali opravdu velký podíl hlasů pro něj, pak by naopak nemohlo platit, že jsou „atypičtí“. Logika je někdy více než „alternativní fakta“.

    Takže zkusím na vás obrázky namísto sociologických statistik, čísel a procent.

    Takže už nám to začalo. Kampaň kterou prezident „nevede“ je opět v podobě lživých plakátů jako u lživé reklamy v MF DNES při minulé volbě, za kterou se pak omluvil, opět zde.

    https://media.novinky.cz/722/657227-top_foto1-gk62z.jpg?1516255206

    Je tedy otázka, kdy se objeví v médiích tvrzení o obrazech s hákovými kříži v Drahošově 3+1.

    Drahošova vyjádření ohledně migrace, kdy je vykreslován jako vítač je na novinkách v headlinu.

    • vittta

     Ale on je vítač.
     To tady označujeme my, ale na západě také žádní vítači nejsou.
     Macron, Merkelová…to nejsou žádní vítači přece.
     To jsou humanisté, chtějí jen pomáhat lidem v nouzi, a to je zatracený rozdíl.
     Na vyspělém západě by řekli, že Drahoš chce pomáhat, a Zeman nechce.
     Jacípak vítači….

 12. tresen

  Z jedné debaty:
  „Musím přiznat, že byly doby kdy i já jsem v M. Zemanovi spatřoval naději pro českou politiku – a nechápal a víceméně vědomě jsem přehlížel hlasy kritiky vůči němu.
  To co je na tom zajímavé: bylo to v dobách, kdy jsem sice mohl číst české noviny, ale ještě jsem nemohl sledovat českou televizi. A když jsem četl jeho tehdejší názory, můj dojem byl, že jeho výpady proti pravici jsou sice ostré, ale že ve věci samé má pravdu.
  Poté ale co jsem mohl přijímat i české televizní programy, a mohl jsem tedy i Zemanův způsob jednání a vystupování sledovat bezprostředněji, začal se mi ozřejmovat jeden základní rys jeho osobního projevu: totiž pózérství.
  Zeman – to je nutno mu uznat – je velice talentovaný hráč, či spíše herec. On dokáže velice přesvědčivě hrát svou roli starostlivého lidového politika, kterému na srdci neleží nic jiného nežli blaho jeho lidu. A když se člověk ztotožní s jeho politickým programem, pak už mu velice snadno odpustí či přehlédne jeho určité „slabůstky“.
  A je asi opravdu zapotřebí už určité důslednosti a charakterové náročnosti, aby se stalo zřejmým, že toto pózérství není jenom jakási drobná osobní slabůstka, nýbrž že se za ním skrývá faleš.
  Faleš zásadní, faleš nenapravitelná, faleš vycházející z nejhlubšího charakterového nastavení dané osobnosti. Faleš předstírající zájem o obecné blaho, zatímco pravým motivem je jenom neuhasitelná touha po vlastním vyniknutí, neustálé nutkání být středem veškerého dění, být středem pozornosti, obdivu a závisti. A s tím jde ruku v ruce připravenost použít i těch nejpodlejších prostředků pro dosažení tohoto cíle.
  Takže, ještě jednou: objektivně byla tato Zemanova faleš naprosto zřetelně čitelná už při jeho první účasti na prezidentských volbách. (To jest, fakticky už dlouho předtím.)
  Ale na straně druhé: jak řečeno když se někdo už jednou ztotožnil s jeho programem, když už někdo získal přesvědčení že je to právě tento politik který se bere za chudé a znevýhodněné – pak to opravdu nemusí být nijak snadné, tuto jeho faleš si přiznat. Člověk má přirozenou tendenci zlehčovat a potlačovat všechno, co odporuje jeho primárnímu názorovému přesvědčení. A tak ten časový moment, kdy je kdo schopen takovouto faleš svého politického „koně“ prohlédnout, je velice individuální. Někdo ji prohlédne hned, někdo později; a někteří to nedokážou nikdy.“

  • vera

   Mám v tom trochu zmatek,myslela jsem že typologie osobnosti označovala sebevědomého komunkativního člověka, který je rád středem pozornosti, jako extroverta- a on je to od letoška Falešný člověk ? Ký odborník vytvořil tuto kategorii, asi nám bude třeba do knihovny dokoupit literaturu…

   • tresen

    To se přece nevylučuje.
    Například tzv. šmejdi, kteří lidem vnucují předražené zboží, jsou typičtí extroverti. Introverti by to dělat nemohli, nikoho by nepřesvědčili.

      • Kamil Mudra

       Kdo někdy slyšel o množinách, ten by si měl uvědomit že existuje množina herecky nadaných lidí a svá pozorování rozšířit dále než na jednotku. A také by nebylo marné vzít v úvahu že v politice jsou dva druhy herců: jedni hrají za sebe a těm druhým píše scénáře někdo jiný. U těch prvních známe scenáristu u těch druhých ne.

       • tresen

        Třeba se to dozvíte, pokud stihne napsat další díl politických pamětí a vyčtete to mezi řádky.

       • Ondřej

        Kdo je v případě Zemana ten scénárista? Jistě to budete vědět, když víte, jak to chodí. Pak by mi ale i zajímalo, kdo je dramaturg, režisér a hlavně – producent:-) Nápověda ani klapka není až tak důležitá….

          • pacifista

           Chcete snad říct, že lidé nejsou uvažující bytosti aby toto sami mohli posoudit, že potřebují někoho chytrého kdo by jim poskytl podklady? Podklady poskytuje sám Zeman.

          • Ondřej

           pak zrušme soudy a spolehneme se na „důkazy“ co nám dá mafie, co by měla stát před tim soudem….Pořád nechápu, kde to chcete, tady je právní stát. Ne Turecko kde vládne Erdogan a kde za důkaz stačí jeho tvrzení. Vážně byste si měl nastudovat některé stěžejní dokumenty, které lidem dávají taková práva, že (někdy) se jimi musí řídit i lidé jako Babiš a Zeman chráněni bodyguardy firem, kterým jdou na ruku.

           Hromadné žaloby jsou vlastně ideálním právním nástrojem, jak potrestat firmy – škůdce tak, aby na tom nakonec vydělali všichni včetně žalovaného škůdce i státu, který není schopen zločinné firmy potrestat, vyplývá ze šedesáti stran věcného záměru zákona o hromadných žalobách. Tam, kde selhává trestní právo, správní právo i individuální žaloby, mají uspět hromadné žaloby, plyne z dikce připravované legislativy, která rozšíří škálu už existujících nástrojů proti firmám od trestní odpovědnost právnických osob pd spotřebitelské zákony.

           Toto je vlastně nový zákon EU, který dává možnost aby se bránili jednotlivci PROTI INSTITUČÍM a to i institucím mezinárodním. Aby se spojil spotřebitel, ˇČech, Němec , Rakušan se společnou žalobou proti mezinárodními subjektu. Ten je pak povinen na základě výroku soudu, v případě prokázání viny, odškodnit poškozené a pak je pro něj trestem i (mnohdy likvidační) pokuta udělená úřadem pro hospodářský dohled spadající do gesce Evropské komise.

           Takže důkazy jsou zapotřebí a hlavně v Evropském právu, je vždy chráněn ten slabší (zaměstnanec, spotřebitel) a politik je v tomto právu brán – ve sporu x občan – jako ten silnější a ten jako potenciální usurpátor neadekvátních pravomocí – prostě vždy.

           Vím že v Česku, když lid byl pod vládou totalitní KSČ nemá zažité zvyky podávat žaloby na své politiky či veřejné činitele. Toto je v Evropě, kde nemá žádný papaláš žádné právní výsady (i když maká a chrání „národ“:-) prostě běžné.

           Pro příklad nemusíme chodit daleko. V Německu pro v zásadě hloupost musel odstoupit ne nikdo menší než sám prezident Wullf. A to jen proto, že dostal za výhodnějších podmínek úvěr na stavbu rodinného domu. Pár procent lepší úrokové sazby, nic víc. Takže pak to šlo rychle, po prohlášení hlavních aktérů (obviněný a nakonec firmy, která dostala příkaz prezidentu zvýhodnit úrokovou sazbu) to už šlo ráz na ráz. Nikdo mu nic extra nemusel prokazovat. Dokonce imunitu mu může podle svého zvážení zruší prokurátor, v Německu se nikdo žádné, aby ho chránili kamarádíčci z mandátového a imunitního výboru výměnou za posty pro různé mlátičky atd. Tedy abych byl přesný u postu preezidenta, ten tam nemá výkonné pravomoci, proto má jen min, imunitu a to jen na politické projevy učiněné v oficiálních veřejných vystoupeních. Prezident je tedy v Německu víc občan než nějaký papaláš a nemá žádná extra práva oproti občanovi co chodí v Gelsenkirchenu do továrny na solární panely Pilkington Solar namísto na zámek Bellevue v Berlíně. Prezident není o nic víc než ten dělník z Gelsenkirchenu. Možná by bylo dobré, kdyby si na tuto věc zvykli i lidé v Česku. Postavení prezidenta v CR je naprosto shodné s pozicí toho německého.

          • Ondřej

           oprava…. Německu se nikdo žádných extra výsad, aby ho chránili kamarádíčci z mandátového a imunitního výboru výměnou za posty pro různé mlátičky atd. , dovolávat nemůže, pakliže jde o hospodářskou činnost a ne třeba o obranu jeho svobody slova.

        • grasyk

         U pana prezidenta Zemana aspoň víme, že není „mluvící hlava“ jako jiní. Víme, že to co říká, to říct sám chtěl.

         • MaB

          Nevadí některým voličům právě to ?

          „Co se týká voleb, o Zemanovi jsem tentokrát ani neuvažovala, považuji ho za neřízenou střelu, která dnes už víc ublíží, než pomůže. Bylo by dobře, kdyby si dopřál důchodu a vrátil se na Vysočinu, kterou tak miluje.“

          Toto mi napsala učitelka, která volila Miloše Zemana před pěti lety a které jsem se zeptala, zda ho bude letos volit znovu:
          (pro kočku šklíbu: balistice, podobně jako zemědělství, také moc nerozumím, ale k pouhému přeposlání mailu to snad nutné není :)

          • kočka šklíba

           I Vy snad víte, že je naprostý rozdíl mezi obviňováním jednoho a zhodnocením druhého ustáleným rčením,. Pokud nevíte, tak Vám to říkám já.

          • grasyk

           Pokud voličům vadí, že je politik autentický a říká své vlastní názory, nenechá se příliš maniulovat v opzadí ukrytými zájmovými skupinami, pak je otázka, co vlasně takoví voliči chtějí. Já osobně, když už jsem postaven před volbu Z x D, dám jednoznačně přednost Z. Ačkoliv bych jej za jiných okolností nevolil. Ale vědomí, že jakýsi Kolář určuje, co si má D reprodukovat, a že Drahošovi přímo ovládá jeho obličejové stahy, mi žádnou jinou možnost nedává. Marketingového paňácu za prezidenta volit nebudu.

          • tresen

           Že budete volit Zemana, na to máte plné právo a naopak já nemám právo proti tomu něco namítat.
           Ale mohu se divit důvodům, které tu uvádíte. A snad se mohu i zeptat, jak jste na to přišel. Třeba na to, co píšete o Drahošovi a Kolářovi.

          • MaB

           Autenticitu nelze zaměňovat se ztrátou zábran. kdy se říká, co slina na jazyk přinese bez ohledu na následky.
           Ani „autentický“ prezident by v sobě neměl umlčet toho „cenzora“, který předem posoudí, jestli je výrok nebo jednání pro prezidenta vhodné či nevhodné. Toho se zřejmě u Zemana někteří voliči obávají.

          • grasyk

           Tresen, asi jste si všimla, že z mého pohledu nemám na výběr. Tak jako se Švarcošem. A zrovna vy že nevíte, koho má Marketingový paňáca v týmu? Vy si přece umíte vyhledat tolik informací… Je to už celkem známé.
           https://volby.idnes.cz/drahos-prezidentsky-tym-kleindienst-volby-prezidentske-volby-pvv-/prezidentske-volby-2018.aspx?c=A180108_120718_domaci_hell
           Z Koláře jen odkapává sliz nenávisti ke všem, kdo mají jiný názor než on. Pokud vím, Drahoše ještě silně podporuje Tomáš Radar Klvaňa. Celkem mě překvapila účast paní Drábové a pana Grygara. Ale – proti gustu žádný dišputát.

  • vittta

   To hodnocení má jednu zásadní slabinu.
   Není argumentováno.
   Někdo na to sice geniálně přišel, ale neprozradil jak.
   Ale vyplývá z toho, že na to přišel proto, že je velice chytrý, a Zeman to na něj prostě neuhraje.
   Další manipulace spočívá v tom, že tímto způsobem mluví jen o Zemanovi.
   Dá se tedy nějak předpokládat, (a zde si to má chytrý čtenář domyslet) že Drahoš takový není, spíše naopak.
   Kdyby vytkl nějaké, byť iluzorní vlastnosti i Drahošovi, bylo by to OK, ale takto je to jen blábol pro tuponě.

   • tresen

    Ten člověk tvrdí, že k volbám nechodí. Celá diskuse se točila kolem toho, proč lidé volí Zemana, tak na to reagoval. Psát tam něco o Drahošovi by bylo off topic.

    • vittta

     Jasně, reagoval, ale bez argumentů.
     Takže manipuloval.
     Jestli sebe nebo jiné, těžko říci.
     Tomuhle se říká takto:
     Proč?
     Protože letadlo.
     On tam píše nejprve o pozérství.
     Z něho plynule přechází na hráče, a hned herce.
     Hraje na srdce lidu, v podstatě to znamená, že lid podvádí, tedy z herce se jde na podvodníka, byť oklikou.
     Pak hned že pozérství není slabůstka, ale faleš. (při čemž zde se autor mimoděk pasuje do charakterního)
     A hned další věta je o té falši, je zásadní, nenapravitelná, vycházející z nejhlubšího charakterového nastavení dané osobnosti. A pokračuje to vzestupně- „faleš předstírající zájem o obecné blaho, zatímco pravým motivem je jenom neuhasitelná touha po vlastním vyniknutí, neustálé nutkání být středem veškerého dění, být středem pozornosti, obdivu a závisti.“
     A ještě dál, Zeman se neštítí žádné podlosti, aby dosáhl svého- to už graduje, Zeman je horší jak antikrist.
     Copak tam tu zrůdnou demagogii nevidíte?
     Neřekl proč, jen ze zcela nenápadného hráče udělal na 9 řádcích nelidské monstrum!

     • tresen

      Ta charakteristika je názor. Tak se tomu říká. Jako takový jsem ho sem zkopírovala.
      Vy sem píšete své názory mnohokrát za den.
      Myslíte si, že uvádíte argumenty, ale není tomu tak.
      Můžete samozřejmě chtít po jiných, co sám neděláte, ale nedivte se, že zrovna na vás nikdo energií plýtvat nebude.
      Argument ve prospěch výšeuvedené Zemanovy charakteristiky by byl například výčet jeho výroků, kdy buď natvrdo lhal, anebo nepoctivě pozměňoval skutečnost, aby u posluchačů dosáhl dojmu, o který usiloval.
      Určitě nějaký takový výčet objevíte, když zapátráte.

      • vittta

       Tak blbej nejsem.
       Vím, na rozdíl od vás, že VŠICHNI politici by měli spousty výroků, které jsou lživé, či překroucené.
       To ještě Zeman mnohdy „lže“ tak, že píše o Peroutkově článku „Hitler je gentelman“, což se zatím sice nenašlo, za to že Peroutka byl nacisty poměrně okouzlen se už našlo vícekrát.
       V tomto konkrétním případě Zeman upozorňoval na pochybnou morálnost Peroutkovu (a „intelektuálů“), nešlo ani tak o přesný název článku.
       Ale mainstrem z něj udělal oficiálně lháře, že jako lhal o existenci článku toho názvu.
       Ale to jsem odbočil.
       Tedy- žádný politik nebude nikdy úplně čistý, v životě Drahoše také není vše čisté, jak naznačuje jeho zahraniční stáž.
       A dá se v pohodě předpokládat, že ani v politice „čistě“ hrát nebude, protože to jednoduše nejde.
       Takže v tomto nejsem určitě naivka jako „někdo“.
       A já jsem zpochybňoval, že je to názor?
       Já jsem zpochybnil ten názor, či jeho jakousi kvalitu.
       Takže nevymýšlejte causy, co nejsou.
       A že chci po jiných, co sám nedělám…
       Ale jděte, argumentovat se snažím, a leckdy i argumentuji, nic méně, proč bych to nemohl chtít?
       Mohu, a ostatní se ně mě mohou zase vysrat.
       Tak to beru.

       • pacifista

        http://www.pritomnost.cz/archiv/cz/1939/1939_26_4.pdf%20
        Zde mám odkaz, když si přečte článek Dynamický život na straně 17 z 26.4. 1938 Budete moci konstatovat, že Hitler je džentlmen aniž by to tam Peroutka doslova napsal. Já ten článek, o kterém píše Zeman znám, již dávno předtím, než o něm president mluvil. Hned jak se po něm začal shánět, jdu do záložek a klikám na Přítomnost a hle, článek už tam není. Takže není jak dokázat, že tam byl než tvrzením. No a jak víme bylo by to tvrzení proti tvrzen.

  • vera

   A podle vás je správné, že Drahoš péči o blaho lidu ani nepředstírá, vidte, tak to má být, pokynout z tribuny a dost ) A v tom případě je jeho touha být středem pozornosti, obdivu a závisti normální a přirozená )
   Nevím jak to dopadne, ale za sebe -jsem ráda že jsem si mohla užít prezidenta, který si s lidma povídá, to byla skvělá ďábelská jízda :-)

   • Janika

    Hezky řečeno, ďábelská jízda :-). Moc mi bude chybět, jestli odejde. Byl tu pěkný pocit, že v čele státu je silný a dobrý člověk.

    • vittta

     On takhle nemá kdovíjakou moc, jak o tom pořád kupodivu mluví příznivci Drahoše, ale má takový přehled, že se bez něj, či jeho vědomí, málo věcí stane.
     Ani ten Babiš si nemůže dělat co chce, musí vždycky přemýšlet, co by na to Zeman, a to všichni tam.
     Jak by tam seděla loutka, naroste neskutečně moc všech těch lumpů, budou si dělat co chtějí, jak jsme viděli za Havla.
     Ten jim ještě dělal stafáž.
     Pak za Klause už to také tak nešlo, ale zase Klaus měl svou silnou kliku takových…“podnikatelských“ kruhů, to si myslím, že Zeman takto postavené nemá.
     Ale Topolovi se těžko prosazovala Lisabonská smlouva, nebýt mediální štvanice, Klaus by nepodepsal.
     Jenže tehdy měl mainstream ještě obrovskou moc, veřejné mínění do značné míry ovládal.
     Dneska už to tak není, mainstream se stal pro polovinu občanů nepřítelem č.1, i když samozřejmě tito občané tápají, co je, a co není mainstream a nejsou jednotni.
     I tak je ale moc mainstreamu a médií obecně značně pochroumána a zatím celkem marně hledají, jak si jí vzít zpět.
     Napadlo je zatím to, co napadne každého blba, odtrženého od reality.
     Bombastičnost lží – a cenzura.
     Jenže tím se dostávají do ještě větší křeče….

      • Ondřej

       To je rána, nevíte kolik profesorů příjde díky uzavření této university o místa? A kolik studentů tam ročně studuje…:-))

       • vittta

        To je jen taková prdel, Ondřeji.
        Chtělo by to Havla, aby to vyvrátil on měl v tom vyvracení hoaxů praxi.
        Znáte to, „budou vás strašit nezaměstnaností“……..

        • Ondřej

         no měl spíše říci, budou vás strašit nedostatkem kvalifikovaných pracovníků, že zaměstnavatelé budou marně shánět české lidi do práce..:-)

         • vittta

          vám exnul comp, ne?
          Tam mělo být “
          …..že zaměstnavatelé budou marně shánět české lidi do práce za 12 000 hrubého!

          • Saul

           Shání dnes marně i kvalifikované SŚ za 50 000 hrubého i více.
           Což je dobře,protože s tou marností roste úměrně i nabídka mzdy a další výhody.

          • vittta

           Dejte vědět kde, moje labuť Magistra s praxí tam hned půjde tahat“

          • vittta

           Saule, vy neumíte číst?
           Já už mojí Labuti říkal, že známý z netu dá tip na práci v Praze za 50 000,-Kč.
           Tak to sdělte, kde vzdělané lidi shánějí,moje Labuť je Magistra, angličtina samozřejmostí.
           Takže těch 50 000 je minimum, máte tam psáno „a více“, ale moje Labuť počítá s tím, že těch 50 litrů bude nástupní plat!

          • Saul

           V Praze?
           V Praze bych si za padesátku ani nenatočil budíka.
           Já psal o Moravě.
           A proč jí tu práci nenajdete sám?
           No na PL těch nabídek asi moc nebude,ale zkuste to tady:
           https://www.jobs.cz/

          • kočka šklíba

           No to jste tedy odpověděl opravdu dokonale, jako Ondřej nebo některý z mnoha puberťáků. To už asi nevíte jak dál.

          • Saul

           Já nepotřebuji vědět jak dál.
           Vitta není schopen orientovat se v nabídkach práce,projevil zjevnou nedůvěru k mým informacím,tak jsem mu nezištně pomohl.
           Co se vám na tom nezdá?

          • vittta

           Moc tam toho za 50 klacků není teda…..
           Mimochodem, ona má práci, je to přece učitelka, ale 50 klacků jí tedy neplatí, dokonce ani 40 ne, zdaleka ne.
           On papír snese všechno, když na to přijde.
           Je tady nějaká průměrná mzda, ani ne 30 klacků, takže těch 50 dostává jen zlomek lidí, i když třeba něco v tom smyslu nabízejí.
           No…a víte, že jste se stal druhým člověkem v tomto prostoru, kdo se vytahuje svým platem?
           Za 50 klacků byste si ani nenatáhl budík…v Praze.
           Pokecejte o tom s Odřejem, kdo má víc a tak…jaké biopotraviny kupujete, do jakých speciálních obchodů chodíte, a jací jsou ostatní lůzři.
           Nedávno jsem vám psal, jak jste si s Ondřejem vlastně podobní, i Kočka si toho všimla…

          • Saul

           Já tady někde psal o svém platu???
           Ne.
           Klidně a bez provokativního podtónu jsem reagoval na tuto vaši perlu:
           …..že zaměstnavatelé budou marně shánět české lidi do práce za 12 000 hrubého!
           a napsal vám,jaké platy dnes zaměstnavatelé nabízí SŚ.
           Kdybyste si to stejně klidně ověřil a nezkoušel ze mne dělat blbce,nemusel jste teď za něj být sám a ještě se dovolávat svědectví kolemjdoucích dam.

          • Saul

           Takže až se mne příště zase budete ptát,jestli umím číst,tak umím i odpovídat a každou vaši lež vyvrátit.
           Že už vám potom po ztrátě argumentů zbyde jen podsouvání,překrucování,projekce…je už váš problém.

          • vittta

           Přemýšlím, jestli má vůbec cenu na takového….takového…no…reagovat.
           Ještě to zkusím.
           Vy jste nepsal o svém platu, jen jste psal, že za 50 000 byste si v Praze nenatáhl budík.
           Napsal jste za padesátku, já vím, ale vzhledem k tomu, že před tím byla řeč o 50 000, tak se domnívím, že i ta padesátky byly tisíce.
           Že zaměstnavatelé shánějí lidi za 12 000 hrubého je nadnesený fakt, proto také shánějí cizince, co jsou ochotni dělat za málo.
           To, co jste napsal, jak jste vyvrátil mou lež…a jak jste jí vyvrátil?
           Těch peněz tam zase tolik nenabízejí, a 50 kůlů mají jen nemnozí- i nabízených.
           Vesměs se to hýbe kolem 25 klacků někde není napsáno nic….
           No, ale papír snese všechno, fakt je ten, že se dobrá práce za dobré prachy shání těžko.
           Pak píšete, že jsem za vola…
           To jako že jste ho ze mě nějakou nabídkou mistra SŠ(VŠ) s nabídkou 40-50 tisíc udělal?
           Či snad odkazem na jobs.cz?
           Já tak nějak vím, kolik lidé berou, ale 50 klacků má málokdo.
           Pak píšete, že se dovolávám svědectví kolemjdoucích dam…mno, můžete myslet Kočku, které se vaše odpověď nijak nelíbila, ale ona jen reagovala, já jsem se jí nedovolával.
           Vy nemůžete vyvracet žádnou mojí lež, protože já nelžu.
           Jste nejistý a zákeřný člověk.
           Jak vás tehdy Janika pochválila, mohl jste se strhat, polit živou vodou, vy chcete hrát prim, především před ženami, takže Kočka vás hluboce ranila.
           No a pro jistotu si to shrneme.
           Já tedy reagoval na vlákno, kde Třešeň chtěla udělat děsnou legraci, že jako Drahouš chce rušit nějakou neexistující univerzitu, a jakoby z toho vyplývalo,že odpůrci Drahouše o něm lžou, a hloupí voliči Zemana jim to žerou.
           Kontroval jsem známou hláškou o Havlovi.
           Tu chtěl Ondřej vyvrátit nedostatkem pracovních sil- jenže to je argument dost mimo, protože ten určitý nedostatek je tady asi dva roky, zatímco minulých 25 bylo dost tristních, navíc nedostatek technických kádrů je „vyvážen“ přebytkem úplně neschopných nul z různých děsně chytře se tvářících škol, prostě kapitalistický stát naprosto nezvládl péči o svou budoucnost, takže řemesla pomalu nejsou, ale tupců na hovno chrlí naše školství přehršel.
           No a já ho „dokončil“, byl to šťouchanec, protože na jeho argument-neargument se to moje o těch 12 000 hodilo, protože naši průmyslníci by chtěli vozit dělníky z východních zemích za pár šupů, ale aby si vychovali v učňácích vlastní kádry, to je ani nenapadne.
           A do toho vstupjete vy se svou trapností a lží.
           A je to lež, protože za 50 klacků tam SŠ shánějí jen vyjímečně, natož za více, prostě jste lhal v domění, že jste děsně vtipný.
           Nemělo to úspěch, a na mou celkem velice slušnou hlášku, že moje labuť Magistra by za ty prachy klidně dělala (čímž naznačuji, že těch 50 není zase tak obvyklých) jste reagoval trapnou hláškou o nenatočení budíka, pak o tom, že když moje labuť zvládá mě, zvládla by i jakousi mistrovou (jediné, co jste pod hlavičkou SŠ za ty prachy našel), pak že nejsem schopen se orientovat v nabídkách, a nakonec že lžu a mám nějaké projekce.
           No vidíte, a já jsem v pohodě, což vás asi nebetyčně dráždí.
           Proč také bych nebyl?
           S Ondřejem je v podobných výměnách alespoň zábava, on tu svou ješitnost tak přežene, že to i pobaví,vy jste ale jen jedna velká namyšlená nuda!

          • Saul

           A opět lžete,podsouváte,zákeřně kličkujete,urážíte…
           Nejste schopen sledovat ani tak krátké vlákno,tak vám to holt budu muset kopírovat:
           18.1.2018 – 13.38
           vittta

           vám exnul comp, ne?
           Tam mělo být “
           …..že zaměstnavatelé budou marně shánět české lidi do práce za 12 000 hrubého!
           

           Odpovědět
           18.1.2018 – 13.51
           Saul

             Shání dnes marně i kvalifikované SŚ za 50 000 hrubého i více.
             Což je dobře,protože s tou marností roste úměrně i nabídka mzdy a další výhody.
           

           Myslím,že moje odpověď byla jasná.
           Kdybyste nebyl kromě hlouposti ještě líný,mohl jste si sám ověřit,že takové nabídky jsou a pro SŠ s praxí v technických oborech NEJSOU vyjímečné.
           Nikde jsem nepsal,že takový plat mají všichni,nebo že ho mám já.
           Dál už provokace byla ve vaší režii,takže jsem vám vyzdrojoval,že jsem měl pravdu.
           Jste zákeřný lhář Vitto.
           Vaše argumentace jsou plné faulů,podsouvání a projekcí.
           Když jste na lopatkách,místo zdvihnutí ruky jí hledáte kámen,kterým chcete soupeře praštit do zátylku.
           Hezký důkaz vašeho charakteru jste podal nedávno,když Věra skočila na ten hoax s Drahošem na FB.
           Ona férově uznala,že to byl omyl a že se spletla(a dal jsem jí za to palec nahoru)
           Vy ,který jste na to naletěl taky,jste se zmohl jen na poznámku,že Drahoš je stejně blbej,když nosí falešný brýle.
           No,tak hlavně že vy jste genius a vrozený diskusní talent.

          • vittta

           No ale co tohle vlastně dokazuje?
           Ta moje první citace, ta se hodila k té Ondřejově, protože on jakoby větu nedokončil.
           Byla to nadsázka, ale ne zase tak úplně, protože zahraniční dělníci leckdy za ty prachy dělají.
           A vy jste se rozhorlil, že jako i SŠ dělají za 50 klacků a jsou do těchto pozic sháněni.
           Jistě, ale kolik jich je?
           5%?
           A do jakých pozic?
           A jak by to vypadalo v praxi?
           Vzali by SŠ za 50 litrů na tu pozici bez bohaté praxe v tom konkrétním oboru(protože šlo-byť v nadsázce-o mou labuť)?
           Odkázal jste mi jobs.cz, a já se tam schválně chvíli hrabal.
           Mimochodem, moje labuť tam má zadané nabídky, ale 50 papírů jí zatím ještě nikdo nenabídl, dokonce ani 40.
           Tam bylo úplné minimum prací za 50 000, a SŠ jsem tam viděl jen jeden, ten váš.
           Měl bych si z toho odvodit, že tedy fakt za 50 000 ty SŠ shánějí?
           Nutno říci, že zase tak jsem to nehrotil, vím, jak tyhle požadavky vypadají.
           Můj švára je SŠ, a umí 3 řeči, a nedávno práci sháněl, a byl odchoten i jezdit, dělal na poměrně vysoké řídící pozici 40 km daleko za 19 čistého (Mělník-ale musel jezdit z Bezdězu), a sehnal nějakého výstupního kontrolora s nutností těch jazyků a pokročilé práce na PC za 18 čistého.
           A to je chlap, co se rozhodně vyzná, a práce v Praze by pro něj nebyl problém, měl tam i byt.
           Tak co mně to vykládáte vy?
           Já práci nesháním, ale tak nějak se mi hodně lidí svěřuje, a sám mám firmičku, vím, kolik mohu chtít po zákaznících a kolik tím pádem mohu sám zaplatit.
           Vy budete dělat já nevím co, aby „to“ jako zůstalo na mě, a z úplně banální diskuze-nadsázky, do které jste se vnutil, nyní děláte ukázku mojí argumentace plné faulů a chtění úderu do zátylku a jsem u vás zákeřný lhář.
           Ani jednou jsem tady nelhal, ani jednou, lžete vy, protože lež vyjadřuje úmysl, a to vy nyní děláte.
           A co myslíte, že seru vzteky?
           Vždyť jste diskuzní nula, když Janika nevěděla, jak dál, žádal jsem potížisty, aby diskutovali, a samozřejmě, i já jsem potížista, tak jsem přehlížel útoky a diskutoval.
           Chvíli jste to vydržel, a už jste zase svůj, nýmand, co vermomocí chce být děsně oblíbený za svou brilantní ochranu pravdy a lásky.
           No, ale na to nemáte, nebo si vyberte nějakou jinou nulu, třeba se chytíte.
           Mě nechte na pokoji, nevím, co pořád provokujete, já vás tak nějak šetřím, ..není to tady moje, no….
           Ale ani vaše, milej zlatej, to berte na vědomí!

 13. Ondřej

  Volba prezidenta a horší výsledek Zemana mění dost i politiku, resp. pohled na kontroverzní politiku Zemanovy podpory SAMOTNÉ Babišově vládě bez podpory. ANO se zatím ve Sněmovně opíralo o hlasy KSČM a SPD, při volbě orgánů Sněmovny a byly i náznaky podpory vlády od KSČM a SPD. Zatím na ně Babiš nereagoval. Zeman by tuto vládu uvítal a přál si ji,

  Co se stalo bezprostředně po prvním kole prezidentské volby ze strany Babiše a jeho ANO směrem ke spojení Zeman + KSČM + SPD?

  Toto, například.

  Babiš doporučil Zemanovi, ať deklaruje, že nechce na východ

  Premiér Andrej Babiš (ANO) doporučil prezidentovi Miloši Zemanovi, aby před druhým kolem voleb jasně deklaroval, že nechce orientaci země na východ a že do Ruska a Číny jezdí jen proto, aby podpořil české podnikatele. Zeman by se měl podle Babiše také distancovat od některých svých spolupracovníků.

  Nestrašte lidi, není důvod. Jsme bezpečná země, vzkázal Babiš Okamurovi
  Předsedovi SPD Tomiu Okamurovi od řečnického pultu vzkázal, ať nestraší lidi. Poslanci od rána řeší chystanou revizi Dublinského protokolu, tzv. Dublin IV, který se věnuje azylové politice.„Dublin IV nerovná se povinné kvóty. Nestrašte lidi, není důvod, jsme bezpečná země,” reagoval premiér na projev Okamury.

  a naposledy

  Komunista Ondráček nebude v čele komise pro kontrolu GIBS

  Sněmovna do čela komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů komunistického poslance Zdeňka Ondráčka nezvolila. Hlasovalo pro něj pouze 83 poslanců, potřeba jich bylo minimálně 94. Ondráček byl jediným nominovaným. Volba se tak bude opakovat, datum však zatím není jasné.

  Je jasné, že poté, co prezidentský kandidát Horáček zaslal Babišovi osobně prosbu, aby tohoto poslance se svoji totalitní minulostí nebyl v čele tak důležitého kontrolního orgánu pro stav naší demokracie, jsou to právě poslanci za ANO KDO BLOKUJE VOLBU ONDRÁČKA.

  Toto vše se stalo ve 4 dnech od volby prezidenta v prvním kole. Pro mne osobně, jsou tyto 3 zprávy – DOBRÉ ZPRÁVY.

  • vittta

   To je komicky trapné, a pokud to Babiš takto opravdu řekl, je to politický pitomec, což jsem si tedy vždy myslel, u něj bylo politicky nejcennější, že uměl držet hubu, když jí držet měl.
   Proč by měl Zeman nějak jasně deklarovat, že nechce orientaci na východ?
   Má jako jasně deklarovat to, co nedělá, že to nedělá?
   To může rovnou říci, že se na východ orientuje, vyšlo by to nastejno, tohle tady nedávno popisoval Sax, jak se někdo začne nesmyslně obhajovat, jako by se tím vinníkem stal.
   A ten vzkaz Okamurovi je na intelektuální úrovni žáka 5 třídy.
   Okamura přece nezpochybňuje, (a nikdo z odpůrců negrů) že je tady vesměs bezpečno.
   Nestraší lidi, že tady je nebezpečno.
   My (v kontextu odpůrci migrace) tvrdíme, že tady bezpečno nebude, až se to tu bude hemžit negry.
   A máme pro to důkazy právě z těch zemí, kde ti migranti jsou.
   A Dublin IV, to už je vůbec perla.
   To není přece o povinných kvótách, ale o migrantech.
   Tuhle lež používá i Drahoš, že jako nesouhlasí s kvótama.
   Co je komu do toho?
   My kašlem na kvóty, nechceme tu migranty, jak se sem dostanou, jestli kvótama, nebo jinak, nás zase tak nezajímá.
   To je jak když někdo tvrdí, že je tady 12 migrantů.
   Ale už nedodá, že těch, z těch kvót, což o ničem nevypovídá.
   Mě zajímá, kolik jich je tady dohromady, a kolik jich sem proudí.
   To už dneska dávno nikdo neví, ani my nemáme kontrolu nad svými hranicemi, odhadem tady bude několik desítek tisíc problematických migrantů, a je též lhostejno, jestli jsou „legální“ nebo nelegální.

   • Ondřej

    To se pak musíme vzdát části ústavy a vystoupit z OSN, už jsem vám to říkal, na to ale budete potřebovat aspoň stranu co vyhraje se 105%:-). A nelžete zase, přečtěte si moji pasáž z jedné z minulých debat když jsem vám sem dával deklarované teze novelizace původní Dublinské úmluvy, dnes předkládané ve verzi IV: Zjistíte o čem skutečně je a ne o čem VY tvrdíte, že není:-)

    • astraustralia

     Dublin IV jinak nez faganovsky :

     V diskusi reakce obyčejných lidí na návrh nařízení EU Dublin IV.
     Václav Klaus ml.
     K úmluvě Dublin 4 navrhnu dnes sněmovně toto usnesení:
     Poslanecká sněmovna vyjadřuje zásadní nesouhlas s tzv. úmluvou Dublin 4, která bere národním státům jednu z mála zbývajících pravomocí.
     Poslanecká sněmovna odsuzuje myšlenku automatického přerozdělování migrantů i jednotné sociální politiky EU.
     Poslanecká sněmovna pověřuje vládu, aby všemi prostředky hájila zájmy občanů České republiky a bránila přijetí a implementaci této úmluvy, jak na půdě orgánů EU, tak případně vlastním odporem ČR.

   • pacifista

    Babiš to opravdu řekl a projevil se i dalšími prohlášeními, čímž poodkryl roušku, poněvadž stále mi nebylo známo co si o n něm mám myslet. Dá pořádnou fušku nějak si jej zařadit a nejde vůbec o Čapí hnízdo, jen se mi zdá poněkud nečitelný. Nyní si ale o něm myslím, že je značně vypočítavý a zatím neví kam by se vrtnul. Hraje to proto na všechny strany, protože neví jak dopadnou volby. Zpívat bude podle toho co mu bude umožněno. Zásadový člověk to určitě není.

    • vera

     Co mu bude umožněno. Přesně řečeno. Pokud se sněmovna sebere a začne pracovat stejně rychle a efketivně jako on, může docházet k zajímavým věcem – právě teď Sněmovna ukládá vládě zablokovat DublinIV v těch místech, kde se jedná o kvotách, a zásadně trvá na pravomocech členských států.
     Takového protihráče je Babišovi třeba…

  • mistralius

   Milý Ondřeji, při všech sympatiích k vašemu jmenovci Andrejovi, Andrej je politický diletant, ono je třeba dokonce rozumět i politice, proto podporuji Miloše Zemana, protože cancy typu „nechceme na východ“ by se měly opřít o určitou argumentaci, jinak zůstanou pouze „cancy“.

 14. grasyk

  Pokud si to vše zde Vlk přečte, o čemž pochybuji, může se aspoň trošku vcítit do postavení šmejdy štvaného prezidenta. Jak kdosi vtipně řekl, toho by napadli i kdyby jen citoval nějaký axiom. Potěšilo mě, když v diskusi na Barandově řekl Klaus ml., že bude volit MZ, ale i kdyby nakonec byl zvolen D, nikde červené karty ukazovat nepůjde. Podezřívám ho, že navštívil tento blog a tato poznámka se mu zalíbila… :-)

  • embecko

   „zhodnoceni politicke sitace v CR necham na vas“
   V klidu, Astere, protinozny brachu…
   Vem to stoicky- demokraticky: Vsichni vedi, ze Drahos nechce zakon o referendu a Zeman se mu naopak nebrani. Tudiz tahle volba je referendem o referendu. A jak lid rozhodne, pan buh rozhodne…myslim, ze zde si kazdy demokrat muze umyt nad prezidentskou volbou ruce.
   A co se Babise tyce- rozhodne vlady, ve kterych sedel, byly nejstabilnejsi a jedny z nejlepsich, co CR mela. Na druhou stranu je to estebak jako poleno a ne ze ne a kdo s cim zachazi, s tim take schazi. Pokud ho soudruzi z poslaneckych lavic ne/vydaji zakonu, pak i zde si demokrat muze umyt sve neposkvrnene ruce…nic se nedej v zadnem ze ctyr pripadu:
   Drahos vyhraje- Zeman vyhraje- Babis pujde do teplaku- Babis zavede dotacni diktaturu.
   Vlada veci jeho zpet se k lidu navratila…sledujme tedy s pobavenim, jake divadlo nam lid predvede :o)

 15. Ondřej

  V návaznosti na kritický článek podporovatele Drahoše, filosofa a exanarchisty Ondřeje Slačálka vůči Drahošovi publikovaný v A2larm. Velmi filosoficky levicově zaměřeném portálu.

  https://a2larm.cz/2018/01/nedavejme-to-drahosovi-moc-lacino/

  bych rád Drahoše podrobil i já kritice. Tak říkajíc z levicově liberálních pozic. Ne snad proto abych se ukázal jako lepší, protože místní kotel Zemanových „hooligans“ by ničeho takového u svého kandidáta nebyl schopen, ale proto, abychom si vyjasnili, že i když prezident není politický reprezentant nadaný právem cokoli z politické agendy měnit či prosazovat, ale že je čistě ceremoniář pro zahraniční návštěvy, takže bychom na něj měli mít i přesto vysoké požadavky. Takže k čemu se kandidát Drahoš nikdy nevyjádřil jako k celosvětově palčivému problému (a možná je v mnoha ohledech v přístupu k těmto problémům laxní?)

  a.) k ekologii, udržitelnému rozvoji, globálnímu oteplování a CO2 emisím – očekával bych jasnou podporu zelené politiky obnovitelných zdrojů a jasné státní intervence do trhu, aby nebylo možné vyrábět a provozovat např. automobily co nesplňují emise či tolerovat existenci fabrik, co znečištují ovzduší
  b.) arbitrárnímu omezení automobilismu – vjezdu automobilů na spalovací motory do center měst, zvýšení spotřební daně na PHM
  c.) ke výši mezd v ČR a rovné dani – nevyslovil se pro civilizovanou celospolečenskou solidaritu v daňové progresui u daně z příjmu – ve výši pro zaměstnance dosahují až 45% u nejvyšších příjmových kategorií
  e.) nebyl naopak více vstřícný k návrhům EU o spravedlivém přerozdělovacím mechanismu na rozdělení uprchlíků do všech členských zemí EU, abychom tak pomohli především dvěma zemím, které neúměrně trpí, jako jsou Itálie a Řecko a to země s větší nezaměstnaností – a v případě samotného Řecka – v současnosti chudší země než jsme my v ČR, co se týče míry výskytu chudých, nezaměstnaných a koupěschopnosti pro nejnižší sociální skupiny.
  f.) a teď to hlavní – že se nevymezil proti jasně definované kriminalizaci explicitně vymezované nenávisti – proti SKUPINĚ OSOB,
  – na základě barvy pleti, etnicity, národnosti, víry, genderu, sexuální orientací a třídy (takto je to v zákoně – říkejme ale raději vůči sociálnímu postavení skupiny osob vymezených nějakými společnými znaky – vysokopříjmoví, nezaměstnaní, intelektuálové, cyklisté, ženy, nezpárované samostatně žijící osoby – singles atd,)

  myslím, že toto by prezidentský kandidát proto, abych o něm mohl říkat, že je „můj“ prezidentský kandidát, splňovat měl. Bohužel taková osobnost se nevyskytla, přitom se jimi český veřejný prostor jen hemží, ať by to byl třeba prof. Václav Bělohradský nebo Šimon Pánek z naší největší organizace poskytující humanitární pomoc ve více než v 50 zemích světa, nebo někdo jako je duchovní autorita a politický guru české sociální demokracie – ovšem pro mě by byla absolutně nejlepší volba někdo jako Erazim prof. Kohák s jeho duchovním poselství (vystudoval Yale) a hlavně vzděláním a zkušenostmi z pastorační služby v USA.

  • Ondřej

   pardon oprava….že se nevymezil pro kriminalizaci resp. vedení trestních stíhání, které budou dotaženy až k soudu u jasně definovaného činu podněcování nenávisti – proti SKUPINĚ OSOB,…..

  • vittta

   Nechutný blábol o ničem, jen tohle tam má nějaký smysl:
   „Ne snad proto abych se ukázal jako lepší, protože místní kotel Zemanových „hooligans“ by ničeho takového u svého kandidáta nebyl schopen, ………“
   Kopnul si do voličů Zemana.
   Pak už to jsou jen bláboly, autor by vlastně chtěl, aby nový prezident měl jednání a názory jako předseda extremistické neziskové organizace.
   O služně vlasti tam není slova, ze to o ekologii, rasách a genderu, a „nenávisti“ je tam toho plno.

   • Ondřej

    co je na daňpové progresi extremistického a nenávistného? Ona tu nakonec stejně bude, je jen otázka jestli si ji zavedeme sami, anebo to bude v rámci jednotné fiskální politiky integrované Evropy a omezování daňového dumpingu. Je to jen otázka času, stejně jako přistoupení k euru, k čemuž jsme se zavázali podpisem Lisabonské smlouvy.

    • vittta

     Není on Zeman pro daňovou progresi?
     Co myslíte?
     A na daňové prograsi není extremistického nic, ale ten „tón“…
     „civilizovanou celospolečenskou solidaritu“….to jako jiné verze zdanění jsou necivilizované, nebo co?

    • oh

     Tohle je ukázka z toho vašeho odkazu, „levicový liberále“:
     Muž, který má reprezentovat vědu, si v jejich případě vybral odborníky, kteří s vědou pracují na hranici nebo spíš za hranicí jejího zneužití.
     Prvním příkladem je profesor Miroslav Bárta: profesionální egyptolog, který se stal v posledních letech hlasatelem apokalypsy současné společnosti. Že autoritativně vystupuje ověnčen profesorským titulem, a přitom vůči dané problematice nemá žádnou odbornost? Že se dopouští banálních kiksů v základních faktech, jak před časem na Echo24 ukázal Ondřej Štindl? Nevadí, v českém prostředí je pověrečná úcta před profesorskými tituly dostatečnou zárukou. Knihy, které dal dohromady s dalšími autory, se staly bestsellery i přesto, že je odborná komunita podrobila dosti zdrcující kritice. Bárta v nich přitom za „naše pyramidy“ označuje instituce sociálního státu.

     Jiného bojovníka proti sociálnímu státu udělal Drahoš svým ekonomickým poradcem. V Česku samozřejmě není problém najít si neoliberálního ekonoma, Lukáš Kovanda je ovšem volba i na české poměry špatná. Tento ekonom nejen útočí na chudé, ale ještě je celkem sprostě uráží a používá k tomu autory, kteří jsou v západní debatě obdobou Petra Hampla. Z jeho bohaté publicistické činnosti se můžeme začíst například do článku s malebným titulkem Ze sociálních dávek se nejen chudne, ale taky hloupne. Intelektuální bohatství textu přitom titulek zdaleka nevystihuje – v článku se dále dozvíme, že kvůli sociálnímu státu navíc ještě populačně ubudeme. Ve spekulacích o kolektivním „hloupnutí“ kvůli sociálnímu státu se odkazuje k bizarnímu evolučnímu biologovi Satoshimu Kanazawovi, označovanému pro své výzkumy o „vztahu rasy a přitažlivosti“ či toho „proč mají krásní lidé více dcer“ běžně za rasistu a šarlatána.

     Vy si snad myslíte, že Drahoš s takovými poradci nějak podpoří vámi tak omílanou progresivní daň? I když, ten byrokratický Nápad z Bruselu – přerozdělovací mechanismus pro uprchlíky – ten možná bude, Drahošovi miliardářští sponzoři určitě rádi přivítají vše, co jim pomůže vytvořit tlak na „přehnaně vysoké české mzdy“.

     Takže, kdybych to měl člověku s tak dokonalým vkusem na poradce hodit, i když bez nadšení, asi bych se pozvracel rovnou ve volební místnosti. Drahošova salónní mluva mi jako důvod, proč ho volit, jaksi nestačí. Asi nemám tak dobrý žaludek jako dva Ondřejové – vy a Ondřej Slačálek.

     • vittta

      Tedy něco tak blbého jako je ten odkázaný Kovandův článek jsem dlouho nečetl.
      Ten Kovanda vůbec neumí pracovat s daty, aby to dávalo smysl, dokáže s nimi pracovat jen dogmaticky, aby to dávalo smysl JEMU, a vůbec ho u toho nesere, že jako celek ten článek vyjde jako schizofrenní blud.
      Nízká porodnost díky sociálním dávkám….no tak se měl pan Kovada mrknout k našim romským spoluobčanům, a v ten moment by se jeho teorie zhroutila jako domeček z karet.
      Kromě toho, nevidím nic špatného na průměru 1,6 dítěte na ženu, je to přirozená ochranná reakce společnosti proti přemnožení.
      Snížení počtu obyvatel příkladně v ČR na 8 000 000 by přineslo jen pozitiva.
      Problém je, že pro tu komunitu (národ), ne pro politicko-ekonomický systém (pokřivený kapitalismu), protože růst úplně všeho vyžaduje též růst populace, a dnes už ani ne takové, která bude pracovat (jak manuálně, tak duševně) ale klidně i jen takové, která bude konzumovat. (cigoši, negři)
      Snížení počtu přinese jen pozitiva, dostupnost bydlení, jeho cena, méně aut,více klidu…
      Když budu mít k dispozici nástroj sociálních dávek, tak naopak budu schopen porodnost řídit, takže- v případě nutnosti, pomocí cílených dávek porodnost zvýším, či udržím na nějaké hranici, to samé se stane s institutem manželství, které už dnes plno lidí vůbec neuzavírá, protože se to prostě nevyplatí, ba je to nebezepčné.(dluhy, faktická nemožnost rozvodu- to jsou ty doživotní záruky za bývalé partnery..atd)
      Je tam i psáno, že dítě je čistý ekonomický náklad, no, zajedno je možné pomocí dávek docílit, že nebude, jak jsem už uvedl, a za druhé to dnes nemůže být ten důvod absence dětí především u inteligentních žen.
      Ona si společnost musí vybrat, buď bude ctít roli ženy- matky, nebo se jí bude posmívat a bude klást důraz na genderproblematiku ad absurdum, kdy společné hajzly budou základem rovnosti žen a mužů.
      Žena- matka by měl být vrchol úlohy ženy, a ta by měla být ctěna, jenže dneska je žena, která má děti, pomalu společensky znemožněna jako nějaká domácí slepice, a vymýšlejí se gender role můžů- otců, kteří pomalu už kojí.
      Zváště vzdělané ženy by měly být motivovány k dětem, což jde udělat jejich společenskou glorifikací.
      Tohle ale začíná už v rodinách a MŠ,a pak pokračuje v ZŠ, ale na to není čas, když se tam zabývají inkluzí nepřizpůsobivých dementů!
      V článku je napsáno
      “ S uvedením starobních penzí a dalších sociálních dávek prostě lidem odpadl zásadní motiv k pořízení dítěte. Roli ratolestí – coby zaopatrovníků ve stáří – postupně stále zřetelněji přebíral stát,……
      Co je to sakra za žvást?
      Já mám dvě děti, a i když mám každé s jinou ženskou, obě byly chtěné.
      A na nějaký zisk, byť v podobě zapopatření na stáží, jsem rozhodně nemyslel.
      Starobní penze pak není žádný výdaj, což Kovanda asi neví.
      To si ten člověk celý život platil, a naopak mu to k stáru ukradnou.
      Výdaje jsou dávky nepřizpůsobivým a migrantům, ti totiž ve své většině nikdy do systému nic nepřinesli a ani nepřinesou.
      Když si to dovolil právě Zeman říci, tak ho div nesežrali, mohl by Kovanda promluvit k lidu vedle Drahouše o této problematice, a ti samí vy tleskali ve stoje.

     • Ondřej

      Nějak vám z té vaší kopírky vypadl tento zvýrazněný odstavec, který vše výše řečené shrnuje.

      „Aby bylo jasno – potřebujeme porážku Zemana. Takřka všechno, co se dá říct špatného o Drahošovi, můžeme v případě Zemana znásobit ne pěti, ale většinou spíš deseti a někdy taky padesáti. Zeman překročil Rubikon svou účastí na protimuslimské rasistické demonstraci a vystoupením na sjezdu fašistické strany.“

      Tím bychom mohli pro dnešek skončit. Ondřej má poněkud vyšší míru humanitního vzdělání než abyste jeho vlastní filosoficky pohled mohl kvalifikované hodnotit právě vy, ohu.

       • Ondřej

        Až si ještě jednou (nebo dvakrát) přečtěte ten můj text a zjistite ke komu se vztahuje, budete zase o něco chytřejší, grasyku.

        • grasyk

         Až si ještě jednou, anebo raději pětkrát uvědomíte, jak se neustále vytahujete tu tím, tu oním, MOŽNÁ pochopíte, jak jste směšně trapný a trapně směšný.

         • vittta

          On bude spíš nemocný.
          Všimněte si, že někdy vůbec nechápe text, na který reaguje.
          Já jsem si dříve myslel, že ho nečte, ale on ho nechápe.
          Jsou dny, kdy se dostává do naprostého amoku, jako by choroba propukla do akutní fáze, pak se zase zklidní.

          • grasyk

           A tak já vcelku chápu, že se nachytal na to, že jsem nerozlišil dva Ondřeje. Nepochopil, že jsem pouze vy/zne/užil jeho, výrok abych mu poukázal na to, jakým dojmem působí. Neřekl bych, že je nemocný. Pouze má nepotlačitelnou touhu ukázat se, namísto toho, aby diskutoval k věci. Tudíž celá diskuse mu slouží k „sebeprezentaci“. (Je to tak, Ondřeji?)

          • MaB

           „Všimněte si, že někdy vůbec nechápe text, na který reaguje.
           Já jsem si dříve myslel, že ho nečte, ale on ho nechápe.“ (vittto)

           Tak tohle zrovna od vás sedí ! :))
           Kdybych to nečetla v kontextu, myslela bych, že zveřejňujete výsledek své vlastní introspekce.

          • Saul

           Presne!
           Takova konstruktivni sebekritika se ovsem od velikana vitova formatu da tezko ocekavat.

          • grasyk

           Vitta ovšem – na rozdíl od jeho kritiků – velmi výstižně odhalil účelovost Vlkovy argumentace. A precizně vyhmátl nejslabší místa. Tak bych se s tou jeho kritikou držel zpátky…

          • Saul

           Mozna je Vlk ucelovy,ale takove blbosti prece jen nepise.
           Typicky priklad vitovy argumentace:
           IMyslím, že se dočkáme velmi ostré, vyhrocené a obávám se, že až velmi špinavé kampaně. Ovčáček nepochybně vytáhne z kůlny všechny možné hnojomety, které tam ještě skladuje.“
           Ano, Ovčáček vytáhne hnojomety, ale čistý Drahoš bude mít nejspíš průhledný štít a svatozář- a též pomoc Halíka, který je- jak známo- hned druhý po Bohu tady na zemi.

          • grasyk

           Obávám se, Saule, že pouze nechápete, nebo nechcete chápat, že jde jen o kontrast. Aby vynikla nesmyslnost předchozího tvrzení.

          • Saul

           Apropo,vyhmatavat nejslabsi mista je urcite jednodussi,nez vyvratit ta silna.
           Nebo ucelovejsi,podlejsi…..??

          • vittta

           Saule, měl jste možnost vlkovi názory hájit svými argumenty.
           To jste neudělal, ale nevlídně jste poznamenal, že by se jako mělo počkat, jak volba dopadne, pak že to třeba bude vypadat jinak.
           Jistě, to je styl a-la tchýně, ta říká také všechno, a když se z toho pak 25% opravdu stane, tak může říci „já jsem to říkala“!
           Vlkovy teze jste nehájil, a nyní opět vstupujete s typicky saulosvkým komentem.
           Vyberete účelově část mého textu, a napíšete, že je to blbost.
           Samozřejmě nenapíšete proč, jako kdyby já mohl za to, že jste to nepochopil.
           Konkrétně uvedený odstavec znamená to, že Vlk manipuluje tím, že hnojomety používá jím nemilovaná strana a z kontextu vyplývá, že jen ta strana to má jaksi nejen v popisu práce, ale též v tom má bohatou praxi- v našem případě Ovčáček.
           To je kultivovaný člověk, jakkoliv ho nemusí mít každý rád, takže už v tomto Vlk lže.
           Dá se pak samozřejmě předpokládat, že jakési hnojomety použijí obě strany, ale pokud vezmeme funkční období našeho prezidenta, pak hnojomety jely na plné pecky spíše ze strany protizemanovské, než naopak.
           Halík pak je uveden proto, že jeho hlášky opravdu na jeho až božskou existenci ukazují.
           On poukazuje na to, že ho Češi nejsou hodni, a dělá to velice často a dost dobrý mu není ani arcibiskup.
           Takže co je vám na tom nejasného?

          • vittta

           Jéé, Saul opět hodnotí…
           No tak, Saule, vyhmátněte ta silná a ukažte mi je.
           Já je vyvrátím a vyargumentuji to!

         • Ondřej

          Takže nepřečetl, vaše škoda, že jste nepochopil že řeč nebylo ani trochu o mně:-)

          Kontextuální chápání psaného textu (a rozlišování mezi podmětem a předmětem) někdy prozradí více než test IQ.

          • grasyk

           Vaše škoda, že chápat nechcete. Možná nemůžete.. Třeba by to znamenalo konec představě o sobě samém, čemuž se vaše vnitřní já intenzívně brání..

         • MaB

          „Tak bych se s tou jeho kritikou držel zpátky…“ grasyk

          Pokud tedy někdo nepochopil, měla jsem na mysli komentáře tohoto typu.
          Je překvapivé, že patří mezi ty, kterým se tleská. Navíc jde o extempore, kterým se vyhýbá odpovědi na položenou otázku.

          • 13.1.2018 – 10.30vittta
          A jinak ještě oba, Saul i MaB.
          Zatím se před nimi plazte a dávejte jim peníze.
          Vy kašpaři, nechávají vás žít jenom proto,abyste je mohli živit, léčit a rodit jejich děti.
          Až vás nebudou potřebovat, zbaví se vás.
          A mají pravdu, co s prašivými psy!
          Evoluce se nedá zastavit sebekrásnějšími kavárenskými žvásty!

          • vittta

           Ano.
           Muslimové lidi, kterými pohrdají pokládají za psy.
           Islám mám ve své podstatě expanzi, a jde o expanzi náboženskou.
           Samozřejmě, ne každý si nechá svou víru sebrat, a jejich viru vnutit bez boje, takže náboženská expanze se podpořena expanzí vojenskou.
           V naší době se ovšem ukázala naprosto nečekaná možnost, náboženskou expanzi uskutečnost bez boje, pouze na základě chyby v myšlení Evropanů.
           Na světě jde především o zdroje, a každý živočišný druh si své zdroje brání, i proti vlastnímu druhu.
           To je evoluční proces, dokonce to dělají i rostliny, které se v průběhu času stávají jedovaté, či mají velké listy, rostou rychleji atd..atd..
           V existenci lidstva vznikl určitý problém, lidsvo se dostalo k obrovskému množství zdrojů energie, ukryté jak v uhlí a ropě, ukládané miliony let, tak v samotné hmotě.
           Zdá se tedy, že energetické zdroje jsou nevyčerpatelné, a není třeba si své zdroje chránit.
           To je jistě i pravda, ale jde o to, že jedna věc mnohým u toho nedochází.
           Tím problémem je místo, a též nerovnoměrné rozdělení technologií na získávání těch zdrojů.
           Konkurenční národy potřebují získat pod kontrolu ty technologie, a též místo, vhodné pro příjemný život.
           Jakmile to udělají, původní obyvatele prostě nebudou potřebovat.
           Proč by měli živit nějaké lidi jen z čistého altruismu?
           Jistě, nechají si mozky, ty zlomí, ale běžné občany, co nic neumí, prostě vyhladí.
           Oni nebudou mít s tímto problém.
           Zbaví se jen prašivých psů, (tedy nepotřebných jedinců) kterými pohrdají.
           Zde si myslím, že to označení sedí, protože nikdo slabý a podřízený nemůže získat respekt vítěze, a kdo se nechá orazit bez boje, si žádný respekt nezaslouží.
           Takže označení „prašivý pes“ není myšleno jako v tom kontextu jako konkrétní urážka jedinců, tedy Saula a MaB, ale pro tu část naší civilizace, kterou reprezetují.
           Ti, kdo neochrání vlastní ženy a děti a nedokáží vynutit vlastní zákony, si ani jiné označení nezaslouží!

          • grasyk

           Mno jo, vy taky patříte, MaB, mezi ty, kdo se v „zápalu boje“ nenechávají strhnout okamžitým nápadem jak reagovat. Já např. se to pořád učím, jak od Janiky, tak od MaB :-) Ale někdy je pokušení prostě silnější. Z čehož podezřívám i Vittu.. ale nezazlívám mu to. Asi proto, že se umím vcítit. :-)

          • vittta

           Kdo nemá postranní úmysly a nelže, může si to dovolit, Grasyku.
           Kdo je má, či lže, musí více přemýšlet, než něco napíše.
           Janika má ale takovou povahu……do politiky domácího typu se hnát nebude, protože je tady nejednotná fronta, a Janika nechce nikoho „ztratit“.
           MaB pak na tenhle prostor svým stylem vůbec nepatří, resp. nepatří do politických komentů až hádek.
           Necítí s tom dobře.
           Preferuje spíše takový styl „mírný pokrok v mezích zákona“.

      • oh

       Víte, já jsem si všiml. Slačálek potřebuje porážku Zemana za každou cenu, zejména, když tu cenu nebude platit on osobně. A potřebuje ji až tak moc, že doporučuje „nenadšeně“ volit slušňáka Drahoše, který si dává záležet na tom, aby neříkal vlastní názory, snad kromě potřeby raději se mýlit s Washingtonem a Bruselem, případně Zemana a jeho podržtašků – mezi nimiž IMHO není nikdo tak odporný jako Kovanda. Takže by si sice Slačálek od Drahošových poradců kůrku nevzal a považuje je za -píp-, ale Drahoše je podle něj třeba volit, ale bez nadšení. No, jak už jsem jednou napsal, tak dobrý žaludek jako Slačálek nemám a podle volby poradců vidím za Drahošem TOP 5,3 a ODS, což je pro levicového voliče nepochybně „skvělá volba“. A zřejmě nejsem natolik humanitně vzdělán, abych lepil univerzální fašistické nálepky na všechno v dosahu podle osvědčeného hesla „kdo nejde s námi, je proti nám“, nebo abych si dokázal logicky zdůvodnit obecnou prospěšnost skoku plavmo z „Nuseláku“ a všem kolem ji doporučoval.

       • tresen

        Ze strany Slačálka v tom nevidím nic osobního, až na to, že došel k závěru, že i on sám by měl přispět k porážce většího zla. V zájmu společnosti téhle země a její budoucnosti.

         • tresen

          Napsal jste, že Zemanovu porážku potřebuje za každou cenu. To implikuje velmi osobní přístup a osobní důvody.

          • oh

           Třešni, dovolím si tvrdit, že rozhodování proč někoho volit nebo nevolit, jsou u každého člověka nutně individuální, stejně jako je individuální i váha, kterou přitom přikládáme jednotlivým kritériím. To IMHO platí pro mě, pro Slačálka, pro vás… a vůbec pro všechny, kterých se tyhle volby týkají. Včetně těch, kdo z nějakého důvodu volit nepůjdou. A ve Slačálkově článku jsem si nějak nevšiml, že by specifikoval, koho zahrnuje to „my potřebujeme.“ Už jen z téhle diskuze je zřejmé, že „my všichni“ to nebude…

 16. astraustralia

  Zabyvate se tu nepodstatnymi vecmi a dulezite vam unikaji.
  Treba jak Moskva Internetove utoci na ideologicky nepevne obyvatele CR kteri se vyskytuji na Internetu !
  Pozor Pozor Pozor !
  Hoax, straseni obyvatelstva pres Internet. kazdy normalni rozumny tolerantni a multiculturni Evropan se musi mit na pozoru!

  VÍTE, CO NÁM VZKAZUJE AMERICKÝ PREZIDENT
  DONALD TRUMP PŘES OCEÁN?
  Zapomeňte na falešný humanismus a politickou korektnost!
  Probuďte se! Jde vám o život.! Buďte důslední!
  Každého imáma, který u vás v Evropě káže násilí, okamžitě zavřete, anebo
  ho pošlete k nám na Guantanámo. Každého ilegálního imigranta, který
  nedoloží, že je ve své zemi politicky pronásledován, pošlete rychle zpátky.
  Každého ilegála, který se jen trochu proviní proti pořádku hostitelské
  země zavřete do sběrného tábora, a až jich bude na plné letadlo, tak je
  naložte a vyložte v jejich poušti.
  Na Sicílii vybudujte velké záchytné tábory a nikoho nepouštějte dál do
  Evropy. Až je to tam omrzí, oni se ještě rádi vrátí zpátky.
  Do Evropy vypusťte jen stoprocentně prověřené osoby. Nemáš pas, ale
  máš drahý mobil? Tak šup zpátky do Afriky. Nedokážeš do dvou let složit
  zkoušku z lokálního jazyka? Neumíš si najít práci? Šup fofrem zpátky.
  Spáchal tvůj syn a nebo vnuk teroristický čin a nebo se o něj pokusil?
  Marš domů s celou rodinou. Měl si ho lépe vychovat.
  Nejste ochotni odložit svoje šátky a přijmout naši evropskou kulturu?
  Nelíbí se vám u nás? Chcete si vytvořit ty vaše „no go“ zóny? Klidně,
  vytvořte si je, ale u vás doma, třeba v Libyjské poušti.
  Nechcete se asimilovat, ale chcete si podržet si vaši kulturu, vaše
  náboženství a vaše zákony? Šariju? Klidně, ale vás doma. Evropa není a
  nemůže být pro každého.
  Máš stejný názor?
  Tak to přepošli dalším užívatelům internetu!

  Hoax, straseni obyvatelstva pres Internet. kazdy normalni rozumny tolerantni a multiculturni Evropan vi ze
  neco takoveho by Emericky president nikdy nerekl!
  Ani kdyby v presidentskem kresle sedela milovana Hillary !
  No neni to na kriminal ?
  Jeste ze ma dnes kazda spravna vlada v Evrope nove oddeleni na potirani poplasnych zprav !
  Nastal cas zavirat do kriminalu nejen udajne terroristy ale s nimi i FSECHNY strasitele !
  Multiculturne kupredu razdvatri a nikdy jinak !
  Vericim se doporucuje pomodlit se pred i po precteni:-)
  Nevericim volit professora pres chemii v politice !
  Hezky weekend:-)

 17. Ondřej

  Opět fenomelni levicový bard Hekrdla proti všem. Velmi příjemné poctěni. Pro shrnutí opět připomenu jeho zásadní, vseshrnujici poselství shrnuté v jednom odstavci.

  „Volba hlavy státu je možná pořád napínavá. Ale jsou-li základy našich poměrů dané, stabilizované a dokonce snad nezměnitelné, je vlastně docela jedno, kdo tady bude prezidentovat.“

  Troufnu si připomenout, že něco podobného jsem napsal ve svém prvním vstupu na toto téma.

  Jinak ještě dobre toto:

  Pseudointelektuální aristokrat Zeman, co chvíli kritizující „nemakačenky“ a „nepřizpůsobivé“ mezi plebejci, naproti tomu pokračuje v udivující roli vůdce těchže plebejců, jimiž ve skutečnosti zcela pohrdá. Nepovšimli si toho stejně, jako nevnímají lídrovu zjevnou zchátralost.

  https://a2larm.cz/2018/01/bezvyznamna-bitva-o-hrad/

  Doporucuji vřele grasykovi, jestli ví kdo to je pan Hekrdla.

  • vittta

   Určitě to neví, kdo je Hekrdla, to nikdo neví, vyjma vás, a pár inteligentů z redakce A2larmu 24!

  • vittta

   Hekrdla jako obvykle poněkd nevyrovnaný.
   Tak on třeba napíše „Také proto Zeman musel „mírně“ pozměnit své loňské knížecí rozhodnutí, že se předvolebních televizních debat nezúčastní. “
   Hekrdlu nenapadala ta možnost, že Zeman své rozhodnutí měnit vůbec nemusel, a že to takto měl dávno naplánované.
   Zeman v tomto případě neoblboval své voliče, ale své soupeře.
   Což se mu dokonale podařilo.
   Nebo pak tam píše v záporném kontextu o požadavku MZ o 101 hlasech pro podporu vlády Babiše.
   To rozhodně vzniklo jako nutnost, protože se čím dál hlasitěji hoviořilo o tom, že Babiš se ani o většinovou vládu nesnaží.
   Tím by ovšem prakticky zneužíval Zemanovy důvěry.
   Takže mu tuto variantu- jakkoliv není úplně jistá, prezident jednoduše zatrhl.
   Hekrdla to jenom nepochopil, a vidí za tím jakési postrčení Babiše vstříc ČSSD.
   Ale Zeman Babišovi neuložil, u koho musí hledat podporu, jen prostě chce 101 podpisů, což je čin hodný státníka, co si nenechá dělat ve státě bordel!

  • grasyk

   Abych vám udělal radost, tak jsem si to přečetl. Máte z pana Hekrdly dojem nestranného, objektivního pozorovatele? :-)
   Podotýkám, že při volbě mezi Marketingovým paňácou a Politikem, dávám – podobně jako Klaus ml. ( s těžkým srdcem) – přednost Politikovi.

  • oh

   Není to ovšem fyzika ani metafyzika, ale reálný sociální střet. Kromě slušnosti, demokracie a ústavnosti totiž Drahoš zastupuje až vulgárně aristokratický establishment proti plebejskému hněvu zdola, selektivní demokracii proti rudým stínům minulosti i současným nahnědlým populismům a starý dobrý Západ proti na věčné časy zlému Východu. Už se přeci vyjádřil, že vládu trestně stíhaného premiéra s podporou podezřelých – byť řádně registrovaných – politických subjektů nejmenuje. Čímž dopředu hrdě ohlásil, že hodlá znásilnit vůli voličů. To se v Praze bude líbit.
   Zjevně se to líbí i tzv. levicovému liberálovi.
   Na rozdíl od Hekrdly si ani nejsem moc jistý, že by případný „prezident Drahoš“ nebyl ochotný vyzývat svět k bombardování kdejaké „anticivilizace“. Pod prohlášení: „Podporuji aktivní, nikoliv pouze pasivní bezpečnostní politiku. Trvám na spojenectví v rámci Severoatlantické aliance. Jeho součástí je i ochota podílet se na odvracení rizik daleko za našimi hranicemi.“ už by se nějaké to menší humanitární bombardováníčko asi schovat dalo.

 18. astraustralia

  Vam FSEM kteri jste nebyli dostatecne postraseni Ruskou propagandou ktera nevaha si brat do ustni dutiny i samotneho presidenta USA, pridavam jako tresnicku na dortu zpravu od lekare ktery zradil Ceskou Lekarskou Gomoru a podobne jako Rusko strasi obcany CR, on tak cini jinak a jeste vazneji kdyz zpochybnuje jejich zdravi a podprahove utoci na zeslable city zdravych i nezdravych obcanu bez rozdilu !
  Proto Pozor Pozor Pozor !!!
  Pozor predevsim pro obcany kteri maji nebo se domnivaji ze by mohli mit zvysenou hladinu cholesterolu.
  Ta byla kdysi nad cislem 7 nyni po vedeckem zvazeni nejmoudrejsich medicu a medicamentu ma byt jen 5 a jeste mene!
  Kazdy kdo ma vice je od ted smrtelne ohrozen a predevsim lide pokrocilejsiho veku (nejmenuji) by meli zvysit ostrazitost !!!
  Zatim MUDR Hnizdil obdrzel pouze „Bludny Vedecky Balvan“ ale jeho vyobcovani z rad slusnych lekaru je pry jiz na ceste.
  Proto odkaz na jeho prednasku zde jako varovani pred dalsim hoaxem tentokrat zpochybnujici podpasove a mezi rady dokonce uz i Pharmaceuticky prumysl, fuj tajfl !
  Kupredu Leva za zdravejsi Evropu a nikdy jinak !

  MUDr Hnizdil
  Jak vyrobit pacienta

  • Kamil Mudra

   To je jen takový „výcuc“. Lepší je shlédnou celou tuhle Hnízdilovu přednášku ve které se zabývá také nemocností společnosti a systému.

   • tresen

    Když už tu promlouvá pan doktor Hnízdil:

    Jak z kotců ven?
    Hlavně bychom se do nich neměli tak snadno nechat nahnat. Problém nemá řešení jen ve volbě prezidenta. Ten má být především symbolem, mravním vzorem. Podstatná je změna přístupu každého z nás. Obávám se, že většinově ji může vyvolat jen omezení konzumu, volného pohybu osob. Pak by mohlo dojít i na projevy občanské neposlušnosti. To už by bylo pozdě. Jde o to, abychom místo boje s psychopaty investovali svoji energii do podpory pozitivního. Podpory odvážných, nezávislých a slušných politiků, policistů, soudců, žurnalistů…Trvali na dodržování morálky a zákonnosti, sami se tak chovali.
    /Odpovědi na otázky Parlamentních listů, kde zveřejněno 11. 1. 2018/
    http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=30788

    • Kamil Mudra

     „Podpory odvážných, nezávislých a slušných politiků, policistů, soudců, žurnalistů…“
     S tím nelze než souhlasit. Ale hledej jehlu v kupce sena… :-(

 19. Ondřej

  Zpověď zklamaného voliče Miloše Zemana z minulé volby

  „Zeman byl pro mě kdysi ikonou. Dnes však zrazuje moje hodnoty
  Sociální demokrat z generace dospívající v devadesátých letech v osobní zpovědi vysvětluje, proč nelituje své volby Miloše Zemana před pěti lety, a proč ho naopak nyní volit nehodlá: Zeman, kterého jsem obdivoval, nenávratně zmizel.

  Ještě bolestnější pro mě bylo přihlížet tomu, jak se Miloš Zeman v návaznosti na takzvanou uprchlickou krizi (prohloubenou německým postupem bez koordinace s evropskými partnery, v jehož důsledku dnes vidíme bezprecedentní rozpolcení EU) stále více vzdaloval sociálně demokratickým hodnotám. Ano, v sociální demokracii můžeme otevřeně a demokraticky diskutovat prakticky o všem, avšak postavit se na jedno podium u příležitosti výročí 17. listopadu po bok lidí, jako je pan Konvička, do slušné společnosti nepatří. A pokud vím, sociální demokracie chce být stranou slušných lidí pro slušnou společnost.

  V posledních letech se cesty sociální demokracie a Miloše Zemana definitivně rozešly. Být sociálním demokratem je velký závazek: hodnoty tolerance, solidarity, mezinárodni spolupráce a rovných příležitostí pro všechny jsou pilířem sociální demokracie jako progresivního politického hnutí.

  Vše, co Miloš Zeman v posledních letech říká a dělá, je s tím v zásadním rozporu. Proto Miloše Zemana již volit nemůžu a nebudu. Člověk, kterého jsem kdysi tolik respektoval, již nenávratně zmizel v minulosti. Moje hodnoty v letošní prezidentské volbě nejlépe ztělesňuje Jiří Drahoš, a proto mu dám hlas i ve druhém kole.“

  http://denikreferendum.cz/clanek/26881-zeman-byl-pro-me-kdysi-ikonou-dnes-vsak-zrazuje-moje-hodnoty

  • vittta

   Ten člověk hodně trpí, musím říci…
   Ale jak se Zeman postavil s Konvičkou, to prostě slušní lidé nemohou akceptovat.
   No a ten člověk je zjevně slušný člověk, zatímco já slušný člověk nejsem, protože mě nijak nevadilo, že pan prezident stál po boku Konvičky, neb právě oba vyjadřovali mé politické názory.
   A teď si ještě přečtu článek na referendu, ale musím se psychicky koncentrovat, abych nepropukl v pláč!

  • vittta

   Tak….a jméno toho člověka je tajné, protože se za něj stydí, čemuž se ani nedivím, když jsem si to přečetl.
   Ale vážně, celý článek je zřejmě vymyšlen (nebo sestaven z polopravd či účelových konstrukcí) , a celé poselství spočívá v tom, že Miloš Zeman už není tím Milošem Zemanen, a nyní je třeba volit Jirku Drahouše.
   Důkaz pro nekompetenci Miloše Zemana je tam vlastně uveden jediný, že se postavil 17.11. po bok Konvičky.
   Další argument spočíval v „lánském puči“, kde ale role Miloše Zemana nebyla úplně jasná, a není dodnes zjevné, jestli to byl Zeman, kdo chtěl iniciovat sesazení Sobotky nebo mu to bylo navrženo.
   V článku je to přirovnáváno k jakési zradě sociálně- demokratických myšlenek, z dnešního pohledu by ale vykopnutí Sobotky z postu předsedy ČSSD bylo pro ČSSD spíše záchranou, protože tak tragický volební výsledek by opravdu jen tak někdo nedokázal.
   Článek samotný je plný emocí, dle mého je buď psán praktikujícícm homosexuálem, nebo je tak poskládán, aby homosexuály oslovil (bez ironie), dojetí, slzy v očích v Ostravě, veliký závazek sociálního demokrata a vyjmenovány vlastnosti, které může mít jen sociální demokrat a Ježíš Kristus.
   No, s lidovci si asi socdemáci vůbec tykají, v článku je uvedeno toto:
   „Jeden můj známý, lidovec, si však neodpustil tento komentář: „Volbu Zemana před pěti lety tím neodčiníš.“ A doplnil takzvaný „hashtag“ #pokání.“
   To je příznačné, a myslím, že je to jedna z mála věcí, která není v článku vymyšlena, či upravena.

   • tresen

    Ten článek je podepsaný celým jménem. Autor, jehož identita je lehce dohledatelná, mluví sám za sebe, ne za nějakého fiktivního voliče ČSSD.

    • vittta

     Pěknej balík, není divu, že má ČSSD 7 %….
     Dělá z té volby větší drama, než to je.
     Přemýšlí, přemýšlí, až hodí hlas kandidátovi, který je levicový ještě asi 2 x méně, než jen málo levicový Miloš Zeman.
     A Kalousek Drahouše řídí také, to jsem zapoměl podotknout, jak nechtěl Kcharla, že ho řídí Kalousek, bylo sice dojmené, ale moc k srdci si to nevzal.
     Kcharl je out, ale Kalousek bude zase v ráži, jestli Drahouš, i pomocí dojemně levicového Mlse, uspěje!

    • vittta

     Jo, asi to bude ten Mls.
     Jsou to novinky, dříve se psalo jméno buď nad článkem, nebo pod ním, nyní, koukám, vedle zleva.
     A samozřejmě, mám s tím jako počítečový negramot značný problén, nic méně mi to nevadí, protože mě nějaký Mls nezajímá, a jen proto, že byl dán odkaz na jeho článek, mě to zaujalo.
     Naštěstí se vše vysvětlilo, protože vy počítačovou gramotnost máte.
     A nejen to, máte i jazykovou vybavenost, takže si o panu Mlsovi můžete přečíst i to, co je mně zapovězeno, takže si třeba můžete přečíst jeho telefon do Bruselu a já se mohu jen závistivě dívat.
     Nic méně je nutno poznamenat, že jakkoliv mám všemožné handicapy, nevzdělanost, neznalost jazyků, počítačovou negramostnost, atd..atd.., mám jeden volební hlas, stejně jako vy, který vládnete jazyky, počítač si s vámi tyká, jste vzdělaný, že musíte mít prodlouženou vizitku a celkově se vaše osobnost nedá s tou mou naprosto srovnat.
     No…není to k vzteku?
     A co je horší, volím Miloše Zemana, a to už vůbec těžko nesete!

    • vera

     Tak se zase tak nevytahujte, stejné údaje jsou k dispozici i v češtině, možná vám špatná počítačová gramotnost bránila si je dohledat ? http://denikreferendum.cz/autor/1415-vaclav-mls.
     Ale je fakt, že v té originální anglické verzi se člověk dozví čeho je Mls součástí, a za co hlasuje.
     Sám o sobě říká že pracuje pro Evropskou unii. Nějaká část poslanců EP co si říká Socialisté a demokraté. Za Zemana se tam možná dostal, ted když už je usazen, už ho nepotřebuje. To se stává.
     Tak si člověk prohlídne ten usměvavý oblíčej, a potom ze zvědavosti sjede na pravou stranu, kouknout na činnost téhle frakce….
     Celkem člověk pochopí, proč tenhle jedinec pro Zemana hlasovat nemůže. Strana SaD řeší věci Zemanovi hodně vzdálené. Jedna z nejbližších akcí :

     http://www.socialistsanddemocrats.eu/events/challenges-sexual-and-relationship-education-europe
     Výzvy k sexuálnímu a vzdělávacímu styku v Evropě
     V Evropském parlamentu v Bruselu v místnosti PHS P4B 001.
     Ve středu 31. ledna 2018 od 13:00 do 15:00.
     ZAREGISTRUJTE SE NYNÍ
     Akce bude živě vysílána na adrese http://www.socialistsanddemocrats.eu.
     Další informace získáte na adrese chloe.kenny@europarl.europa.eu.
     …..no přeberte si to jak kdo chcete…

 20. astraustralia

  Stale vice senioru a nejen ve Francii je podobneho nazoru jako Alain Delon ktery rika

  Především ale nenávidím tuto dobu, je mi z ní na zvracení. Někteří lidé se mi hnusí.
  Vše ovládá lež, všechno je překroucené.
  Lidé se navzájem nerespektují a nedrží slovo. Záleží jen na penězích.]
  Vím, že tento svět opustím bez lítosti,“ konstatoval modrooký idol žen několika generací.
  Zdroj: https://revue.idnes.cz/alain-delon-herec-vek-zeny-smrt-spolecnost-kariera-fw6-/lidicky.aspx?c=A180113_154452_lidicky_zar

 21. grasyk

  Trefný postřeh Klause ml:
  Představíte si třeba Winstona Churchilla, že by byl po náletech na Londýn především „otřesen“? A mektal by něco ve smyslu: „Kvůli pár agresivním pilotům nemůžeme soudit celý německý národ. Většina Němců je slušná … Je věcí Němců, jestli vyznávají nacismus, nebo ne, to my nemůžeme soudit…“ A další by se přidávali: „Největší nebezpečí je teď nárůst xenofobie a protiněmeckých nálad mezi prostými Brity…“ Rektor Oxfordu by varoval: „Hlavně teď nezneužít studentské shromáždění na nějaké patriotické projevy a tupé národovectví…

  • tresen

   Tento způsob hledání paralely k Churchillově pozici za druhé světové se mi jeví jako na hlavu padlý. Britové vyhlásili válku německému státu. K tomu žádnou dnešní situaci, která by i jen vzdáleně připomínala tu tehdejší, prostě přirovnávat nelze.

   • vittta

    To se moc neorientujete v britské předválečné politice.
    Protože příznivců nacistů bylo v Británii na nejvyšších místech až moc.
    Válka, tak jak byla vyhlášena a vedena, byla především zásluha právě Churchila.
    Ti ostatní o ní sice mluvili, ale raději by Hitlerovi vlezli do análu!

    • tresen

     Grasykův příspěvek se předválečné situace netýkal, proto jsem se jí nezabývala ani já.
     Těžko tedy můžete soudit, jestli se v ní orientuju.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s