Polemika s Vlkem

Napsal vittta

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/01/14/i-kolo-co-jsme-s

Velikán ducha Vlk píše stylem Adolfa Hitlera, když diktoval svůj Mein Kampf.
V první řadě mu (zase) vyšel jeho předpoklad, který sice nenapsal, ale za to naznačil.
Vlk dále vidí světélko na konci tunelu, a tím je Drahoš, který se zatím prezentuje tím, že o něm nikdo nic neví, stejně jako o jeho názorech.
Též si libuje intelektuálních heslech, za která by ovšem chlapovi s krumpáčem vynadal do naprostých idiotů, pokud by je tedy nesměroval stejným politickým směrem.
Takže „Jak už stačil provést hradní mluvčáček , když do kamer ČT vítězně oznámil, že jeho pán získal tentokráte oproti minulému výsledku navíc skoro 15% hlasů, při totožné volební účasti. “
Pan Ovčáček má svého pána, a tím je nepochybně pan prezident, a tento hlupák oznámil, že Pan prezident dostal o 15% více hlasů, což dle Vlka nezískal, ale on je získal, i kdyby se Vlk stavěl na hlavu, byť srovnávat se to opravdu nedá, nic méně, stalo se, a přece se o tom kvůli pochybnému srovnání nebude mlčet.
Dále Vlk píše o stejné startovní čáře v r.2013, což je minimálně ošidné, protože tehdy maintream a jeho vlci ještě netušili, kdo je ten dobrý a kdo ten špatný, takže Zeman se stal tím špatným až v 2. kole. (tehdy především proto, že kníže se stal tím dobrým)
Nyní byl Zeman tím špatným už v 1. kole a mediální kampaň si v ničem nezadala s volbami v Německu v r. 1932.
Stejně jako tehdy, i dnes byl (zatím) úspěch štváčů jen omezený.
Bombastičnost ale pokračuje.
Vlk mimoděk rozdělil společnost na zemanisty, a ty, co to Zemanovi nedají, což je jistě kouzlo nechtěného, protože pokud by měli být skutečně zemanovci, pak by byli i fischerovci,horáčkovci,drahošovci či hilšerovci.
Ale oni jsou jen zemanovci- a ti ostatní, spravedliví.(níže se k tomu ještě vracím)
Za zmínku stojí i vlkova servilita, Drahoš je profesor Drahoš, ale Zeman není ing. Zeman, ale jen Zeman.
Příznivci Miloše Zemana jsou pak nazváni klakou.
Dále není nějaký čas řeč o Zemanovi, a Vlk se v projevu duševně uklidnil.
Ale jakmile se řeč stáčí opět na Zemana, ztrácí klid a přepadá ho náboženské zanícení.
Tak třeba tady:
„Myslím, že se dočkáme velmi ostré, vyhrocené a obávám se, že až velmi špinavé kampaně. Ovčáček nepochybně vytáhne z kůlny všechny možné hnojomety, které tam ještě skladuje.“
Ano, Ovčáček vytáhne hnojomety, ale čistý Drahoš bude mít nejspíš průhledný štít a svatozář- a též pomoc Halíka, který je- jak známo- hned druhý po Bohu tady na zemi.
A hnojomet Vlka jede na plné pecky!
Obouvá se do Zemana, že půjde od předvolebních debat s Drahošem, (lhář) a v návalu náboženkého zanícení začal sám lhát, protože podle jeho slov na nás vyskočí Zeman s každého kouta sloganem „Zeman znovu“.
Nevyskočí.
Daleko víc na mě v Praze skákal třeba Topolánek a pokud už na mě Zeman skákal, pak spíše dehonestován a popliván, za čí peníze Vlk neřeší, ale děsně ho zajímá, kdo platil ty plakáty pro Zemana, no, Zeman má transparentní účet, ať si to tam „vyzdrojuje“.Pak tam máme debaty Pana prezidenta, jednu už si sám Zeman zajistil na své soukromé (dle Vlka) TV Barrandov, kde už (servil) Soukup nějak zařídí, aby to nebyla rovina (necháme si o ní jen zdát), zatímco všude jinde by to rovina byla, a též i byla jak každý viděl v předvolební kampani, která proti Zemanovi trvá už 5 let.
Na konci článku Vlk Zemana označil za člověka, co má neutuchající potřebu se předvádět, asi se v předvolební kampani 1 kola předvádět úplně náhodou nechtěl.
Vlk dále nechápe, proč 1/3 voličů Horáčka chce dát hlas Zemanovi, a svádí to na českou hloupost, ano, tady v Česku žádná volební logika není!
To je manipulační žvást, protože logika není ani kdekoliv jinde, tady je jí ještě dost, a velice průměrný politický analytik Vlk tu logiku chápat ani nemůže.
Inu, mnozí voliči Horáčka byli prostě horáčkovci (jak jsem uvedl výše) a ne prostí antizemanovci, chtěli Horáčka, nějak je oslovil.
Nyní se rozhodují znovu, a někteří budou volit Zemana i prostě proto, že nechtějí Drahoše!
Komické je označení komoušů a Okamurovců za okrajové skupiny, ale Vlku, vyjma Babiše jsou v ČR okrajové skupiny všichni!
TOP09, KDU, či Starosty za okrajové neoznačil.
A samotný Zeman ?
Toho je třeba porazit!
Ve Vlkově textu to vypadá, že právě o to v ČR jde.
Vlk si ale neuvědomuje, že se neporáží Zeman, ale nemalá část národa, která ho volí.
Zeman není jen jedinec, nějaký satan, je to půl našeho národa, a tato půlka ho respektuje a- byť s výhradami- jako prezidenta příjmá.
Jinými slovy, Vlk nám v článku rozdělil národ.

Reklamy

405 comments

 1. Ondřej

  Pro Kamila: Atypickým možná je, proto je potřeba se zabývat TYPICKÝM voličem. A jaká je motivace jít volit a KOHO.Jinak soihlas s MaB, statistiky hovoří o tom, že volba staví do kontradikce mladé(střední věk) seniory a důchodce (není totéž), vzdělané a méně vzdělané a nejvíce pak obyvatele velkoměsta x vesnice a maloměsta. Výše příjmu pak hraje menší roli.

  Trochu teorie do začátku pro všechny, zruční analytici co ví co si lidé myslí, protože žijí mezi lidmi a ne v bublině, nechť toto přeskočí.

  Tzv. teorém středního voliče postuluje, že politické strany budou v zásadě prosazovat politiku reprezentující názory voličů, kteří stojí uprostřed politického nebo společenského spektra. Závěry teorému středního voliče zobecňuje tzv. Directorův zákon, podle něhož rozdělování důchodů vládou směřuje ve prospěch středových voličů, tj. skupin se středním příjmem.

  Budeme-li brát ovšem teorii středního příjmu, zjistíme, že se jedná asi o 20% výkyv voličů ve prospěch Drahoše. Budeme-li brát příjem „průměrný“ bude už to 50% výkyv pro pana Drahoše. Státní úředníci – a intelektuálně disponované profese – učitelé a lékaři. Důchodci jsou většinovými voliči Zemana, mladí i střední věková skupina Drahoše. (u mladých předtím vyhrál Hilšer, u Fischera zase 30níci a 40níci.)

  Tady je analýza minulé volby druhého kola ta je velmi reprezentativní, ze sociologických výsledků letošního prvního kola bych přímé sociologické údaje nebral za tak relevantní, neb tentokrát se kandidáti méně lišili než ti v předchozí volbě a mohlo by dojít ke zkreslení.

  „Nejpříhodnějším momentem pro sledování názorového štěpení české společnosti je druhé kolo prezidentské volby v únoru 2013, kdy ekonomicky levicový a kulturně konzervativní Miloš Zeman porazil Karla Schwarzenberga. Relativně těsné vítězství 54,8 ku 45,2 procenta rozdělilo společnost na dvě podobně velké části.

  Následující graf prozrazuje, jak by volily jednotlivé sociodemografické skupiny. V kategoriích věku a příjmu jsme respondenty rozdělili na stejně velké poloviny, dělicí čarou je 45 let a příjem 14 tisíc korun čistého. U velikosti sídla jsme využili připravenou škálu a rozdělili respondenty na ty, kteří žijí v obcích s více než 80 tisíci obyvateli, a na ostatní.

  Graf prozrazuje, že od průměrného voliče se svou preferencí nejvíc odlišovali mladí, vysokoškolsky vzdělaní, Pražané a respondenti s vyšším příjmem.

  Naopak víra, pohlaví ani umístění na ose město-vesnice při rozhodování nehrály velkou roli. U velikosti sídla to může být překvapivý výsledek. Potvrzuje ho přitom také otázka na subjektivní vnímání obce: Cítíte se být obyvatelem velkého města? Respondenti, kteří odpověděli ano, volili téměř stejně jako ti z menších měst a vesnic.

  Odlišně by se tak ve volbách rozhodovala pouze Praha, kde by ve vzorku CVVM zvítězil Karel Schwarzenberg s 53,6 procenta hlasů.

  Pro upřesnění, která charakteristika byla při rozhodování pro voliče klíčová, jsme vytvořili statistický model. Ten potvrzuje, že při rozhodování mezi Zemanem a Schwarzenbergem je rozhodující věk, vzdělání a v menší míře také příjem.

  Zemanovi voliči tedy vykazují podobné charakteristiky jako ti Trumpovi nebo jako voliči brexitu. Každá volba měla svoje specifika; ve Spojených státech sehrála podstatnou roli rasa, v etnicky homogenním Česku samozřejmě ne. Za oceánem se jinak rozhodovaly ženy a jinak muži, u nás ne. Největší propast je ale ve všech třech zemích podobná: zeje mezi mladšími a bohatšími obyvateli velkých měst s vysokoškolským titulem a mezi staršími, chudšími obyvateli menších měst a vesnic se středoškolským nebo nižším vzděláním.

  https://interaktivni.rozhlas.cz/rozdelena-spolecnost/#demografie

  • Kamil Mudra

   To je vaše „klasika“, Ondřeji. :-)
   Já položím otázku: čím Zeman oslovil své (dle mínění mainstreamu) atypické voliče a vy v odpovědi sáhodlouze rozeberete ty (dle vašeho mínění a mainstreamu) typické. Na mě tyhle profláklé triky nezkoušejte – už jsem jim odrostl. Reaguji jen proto že jste napsal: „pro Kamila“ a odpověď na svou reakci nepožaduji.

   • Ondřej

    já jsem vám řekl, že atypických vollčů je v Zemanově elektorátu opravdu minimum a že ze statistického hlediska nejsou důležití a snažil se vám ukázat sociální fragmenty těch, kteří tvoří tu podstatnou většinu jeho elektorátu. Nepochopil jste na tom něco, nebo odmítáte se zabývat sociologickou stratifikací této „podružné VĚTŠINY? Jestli ano, pak už argumenty velmi zajímavé statistické studie na vás dále zkoušet opravdu nebudu, Kamile . Takže ukončeme toto konstatováním, že nepodstatnost atypických voličů na jeho zvolení je opravdu skutečná. Kdyby to neplatilo, a tito voliči by zastávali opravdu velký podíl hlasů pro něj, pak by naopak nemohlo platit, že jsou „atypičtí“. Logika je někdy více než „alternativní fakta“.

    Takže zkusím na vás obrázky namísto sociologických statistik, čísel a procent.

    Takže už nám to začalo. Kampaň kterou prezident „nevede“ je opět v podobě lživých plakátů jako u lživé reklamy v MF DNES při minulé volbě, za kterou se pak omluvil, opět zde.

    https://media.novinky.cz/722/657227-top_foto1-gk62z.jpg?1516255206

    Je tedy otázka, kdy se objeví v médiích tvrzení o obrazech s hákovými kříži v Drahošově 3+1.

    Drahošova vyjádření ohledně migrace, kdy je vykreslován jako vítač je na novinkách v headlinu.

    • vittta

     Ale on je vítač.
     To tady označujeme my, ale na západě také žádní vítači nejsou.
     Macron, Merkelová…to nejsou žádní vítači přece.
     To jsou humanisté, chtějí jen pomáhat lidem v nouzi, a to je zatracený rozdíl.
     Na vyspělém západě by řekli, že Drahoš chce pomáhat, a Zeman nechce.
     Jacípak vítači….

 2. tresen

  Z jedné debaty:
  „Musím přiznat, že byly doby kdy i já jsem v M. Zemanovi spatřoval naději pro českou politiku – a nechápal a víceméně vědomě jsem přehlížel hlasy kritiky vůči němu.
  To co je na tom zajímavé: bylo to v dobách, kdy jsem sice mohl číst české noviny, ale ještě jsem nemohl sledovat českou televizi. A když jsem četl jeho tehdejší názory, můj dojem byl, že jeho výpady proti pravici jsou sice ostré, ale že ve věci samé má pravdu.
  Poté ale co jsem mohl přijímat i české televizní programy, a mohl jsem tedy i Zemanův způsob jednání a vystupování sledovat bezprostředněji, začal se mi ozřejmovat jeden základní rys jeho osobního projevu: totiž pózérství.
  Zeman – to je nutno mu uznat – je velice talentovaný hráč, či spíše herec. On dokáže velice přesvědčivě hrát svou roli starostlivého lidového politika, kterému na srdci neleží nic jiného nežli blaho jeho lidu. A když se člověk ztotožní s jeho politickým programem, pak už mu velice snadno odpustí či přehlédne jeho určité „slabůstky“.
  A je asi opravdu zapotřebí už určité důslednosti a charakterové náročnosti, aby se stalo zřejmým, že toto pózérství není jenom jakási drobná osobní slabůstka, nýbrž že se za ním skrývá faleš.
  Faleš zásadní, faleš nenapravitelná, faleš vycházející z nejhlubšího charakterového nastavení dané osobnosti. Faleš předstírající zájem o obecné blaho, zatímco pravým motivem je jenom neuhasitelná touha po vlastním vyniknutí, neustálé nutkání být středem veškerého dění, být středem pozornosti, obdivu a závisti. A s tím jde ruku v ruce připravenost použít i těch nejpodlejších prostředků pro dosažení tohoto cíle.
  Takže, ještě jednou: objektivně byla tato Zemanova faleš naprosto zřetelně čitelná už při jeho první účasti na prezidentských volbách. (To jest, fakticky už dlouho předtím.)
  Ale na straně druhé: jak řečeno když se někdo už jednou ztotožnil s jeho programem, když už někdo získal přesvědčení že je to právě tento politik který se bere za chudé a znevýhodněné – pak to opravdu nemusí být nijak snadné, tuto jeho faleš si přiznat. Člověk má přirozenou tendenci zlehčovat a potlačovat všechno, co odporuje jeho primárnímu názorovému přesvědčení. A tak ten časový moment, kdy je kdo schopen takovouto faleš svého politického „koně“ prohlédnout, je velice individuální. Někdo ji prohlédne hned, někdo později; a někteří to nedokážou nikdy.“

  • vera

   Mám v tom trochu zmatek,myslela jsem že typologie osobnosti označovala sebevědomého komunkativního člověka, který je rád středem pozornosti, jako extroverta- a on je to od letoška Falešný člověk ? Ký odborník vytvořil tuto kategorii, asi nám bude třeba do knihovny dokoupit literaturu…

   • tresen

    To se přece nevylučuje.
    Například tzv. šmejdi, kteří lidem vnucují předražené zboží, jsou typičtí extroverti. Introverti by to dělat nemohli, nikoho by nepřesvědčili.

   • tresen

    Samozřejmě se nedá říct, že všichni extroverti jsou šmejdi. :-)

    • vittta

     Tak jasně, šmejdi jsou jen ti, co volí Zemana, to my víme.

     • tresen

      Logika není vaše silná stránka.
      Slyšel jste někdy o množinách?

      • Kamil Mudra

       Kdo někdy slyšel o množinách, ten by si měl uvědomit že existuje množina herecky nadaných lidí a svá pozorování rozšířit dále než na jednotku. A také by nebylo marné vzít v úvahu že v politice jsou dva druhy herců: jedni hrají za sebe a těm druhým píše scénáře někdo jiný. U těch prvních známe scenáristu u těch druhých ne.

       • tresen

        Třeba se to dozvíte, pokud stihne napsat další díl politických pamětí a vyčtete to mezi řádky.

       • Ondřej

        Kdo je v případě Zemana ten scénárista? Jistě to budete vědět, když víte, jak to chodí. Pak by mi ale i zajímalo, kdo je dramaturg, režisér a hlavně – producent:-) Nápověda ani klapka není až tak důležitá….

         • Ondřej

          a jak to víte, Kamile? Nějaké podklady či snad dokonce, eh důkazy, pro svá tvrzení máte?

          • pacifista

           Chcete snad říct, že lidé nejsou uvažující bytosti aby toto sami mohli posoudit, že potřebují někoho chytrého kdo by jim poskytl podklady? Podklady poskytuje sám Zeman.

          • Ondřej

           pak zrušme soudy a spolehneme se na „důkazy“ co nám dá mafie, co by měla stát před tim soudem….Pořád nechápu, kde to chcete, tady je právní stát. Ne Turecko kde vládne Erdogan a kde za důkaz stačí jeho tvrzení. Vážně byste si měl nastudovat některé stěžejní dokumenty, které lidem dávají taková práva, že (někdy) se jimi musí řídit i lidé jako Babiš a Zeman chráněni bodyguardy firem, kterým jdou na ruku.

           Hromadné žaloby jsou vlastně ideálním právním nástrojem, jak potrestat firmy – škůdce tak, aby na tom nakonec vydělali všichni včetně žalovaného škůdce i státu, který není schopen zločinné firmy potrestat, vyplývá ze šedesáti stran věcného záměru zákona o hromadných žalobách. Tam, kde selhává trestní právo, správní právo i individuální žaloby, mají uspět hromadné žaloby, plyne z dikce připravované legislativy, která rozšíří škálu už existujících nástrojů proti firmám od trestní odpovědnost právnických osob pd spotřebitelské zákony.

           Toto je vlastně nový zákon EU, který dává možnost aby se bránili jednotlivci PROTI INSTITUČÍM a to i institucím mezinárodním. Aby se spojil spotřebitel, ˇČech, Němec , Rakušan se společnou žalobou proti mezinárodními subjektu. Ten je pak povinen na základě výroku soudu, v případě prokázání viny, odškodnit poškozené a pak je pro něj trestem i (mnohdy likvidační) pokuta udělená úřadem pro hospodářský dohled spadající do gesce Evropské komise.

           Takže důkazy jsou zapotřebí a hlavně v Evropském právu, je vždy chráněn ten slabší (zaměstnanec, spotřebitel) a politik je v tomto právu brán – ve sporu x občan – jako ten silnější a ten jako potenciální usurpátor neadekvátních pravomocí – prostě vždy.

           Vím že v Česku, když lid byl pod vládou totalitní KSČ nemá zažité zvyky podávat žaloby na své politiky či veřejné činitele. Toto je v Evropě, kde nemá žádný papaláš žádné právní výsady (i když maká a chrání „národ“:-) prostě běžné.

           Pro příklad nemusíme chodit daleko. V Německu pro v zásadě hloupost musel odstoupit ne nikdo menší než sám prezident Wullf. A to jen proto, že dostal za výhodnějších podmínek úvěr na stavbu rodinného domu. Pár procent lepší úrokové sazby, nic víc. Takže pak to šlo rychle, po prohlášení hlavních aktérů (obviněný a nakonec firmy, která dostala příkaz prezidentu zvýhodnit úrokovou sazbu) to už šlo ráz na ráz. Nikdo mu nic extra nemusel prokazovat. Dokonce imunitu mu může podle svého zvážení zruší prokurátor, v Německu se nikdo žádné, aby ho chránili kamarádíčci z mandátového a imunitního výboru výměnou za posty pro různé mlátičky atd. Tedy abych byl přesný u postu preezidenta, ten tam nemá výkonné pravomoci, proto má jen min, imunitu a to jen na politické projevy učiněné v oficiálních veřejných vystoupeních. Prezident je tedy v Německu víc občan než nějaký papaláš a nemá žádná extra práva oproti občanovi co chodí v Gelsenkirchenu do továrny na solární panely Pilkington Solar namísto na zámek Bellevue v Berlíně. Prezident není o nic víc než ten dělník z Gelsenkirchenu. Možná by bylo dobré, kdyby si na tuto věc zvykli i lidé v Česku. Postavení prezidenta v CR je naprosto shodné s pozicí toho německého.

          • Ondřej

           oprava…. Německu se nikdo žádných extra výsad, aby ho chránili kamarádíčci z mandátového a imunitního výboru výměnou za posty pro různé mlátičky atd. , dovolávat nemůže, pakliže jde o hospodářskou činnost a ne třeba o obranu jeho svobody slova.

        • grasyk

         U pana prezidenta Zemana aspoň víme, že není „mluvící hlava“ jako jiní. Víme, že to co říká, to říct sám chtěl.

         • MaB

          Nevadí některým voličům právě to ?

          „Co se týká voleb, o Zemanovi jsem tentokrát ani neuvažovala, považuji ho za neřízenou střelu, která dnes už víc ublíží, než pomůže. Bylo by dobře, kdyby si dopřál důchodu a vrátil se na Vysočinu, kterou tak miluje.“

          Toto mi napsala učitelka, která volila Miloše Zemana před pěti lety a které jsem se zeptala, zda ho bude letos volit znovu:
          (pro kočku šklíbu: balistice, podobně jako zemědělství, také moc nerozumím, ale k pouhému přeposlání mailu to snad nutné není :)

          • kočka šklíba

           I Vy snad víte, že je naprostý rozdíl mezi obviňováním jednoho a zhodnocením druhého ustáleným rčením,. Pokud nevíte, tak Vám to říkám já.

          • grasyk

           Pokud voličům vadí, že je politik autentický a říká své vlastní názory, nenechá se příliš maniulovat v opzadí ukrytými zájmovými skupinami, pak je otázka, co vlasně takoví voliči chtějí. Já osobně, když už jsem postaven před volbu Z x D, dám jednoznačně přednost Z. Ačkoliv bych jej za jiných okolností nevolil. Ale vědomí, že jakýsi Kolář určuje, co si má D reprodukovat, a že Drahošovi přímo ovládá jeho obličejové stahy, mi žádnou jinou možnost nedává. Marketingového paňácu za prezidenta volit nebudu.

          • tresen

           Že budete volit Zemana, na to máte plné právo a naopak já nemám právo proti tomu něco namítat.
           Ale mohu se divit důvodům, které tu uvádíte. A snad se mohu i zeptat, jak jste na to přišel. Třeba na to, co píšete o Drahošovi a Kolářovi.

          • MaB

           Autenticitu nelze zaměňovat se ztrátou zábran. kdy se říká, co slina na jazyk přinese bez ohledu na následky.
           Ani „autentický“ prezident by v sobě neměl umlčet toho „cenzora“, který předem posoudí, jestli je výrok nebo jednání pro prezidenta vhodné či nevhodné. Toho se zřejmě u Zemana někteří voliči obávají.

          • grasyk

           Tresen, asi jste si všimla, že z mého pohledu nemám na výběr. Tak jako se Švarcošem. A zrovna vy že nevíte, koho má Marketingový paňáca v týmu? Vy si přece umíte vyhledat tolik informací… Je to už celkem známé.
           https://volby.idnes.cz/drahos-prezidentsky-tym-kleindienst-volby-prezidentske-volby-pvv-/prezidentske-volby-2018.aspx?c=A180108_120718_domaci_hell
           Z Koláře jen odkapává sliz nenávisti ke všem, kdo mají jiný názor než on. Pokud vím, Drahoše ještě silně podporuje Tomáš Radar Klvaňa. Celkem mě překvapila účast paní Drábové a pana Grygara. Ale – proti gustu žádný dišputát.

  • vittta

   To hodnocení má jednu zásadní slabinu.
   Není argumentováno.
   Někdo na to sice geniálně přišel, ale neprozradil jak.
   Ale vyplývá z toho, že na to přišel proto, že je velice chytrý, a Zeman to na něj prostě neuhraje.
   Další manipulace spočívá v tom, že tímto způsobem mluví jen o Zemanovi.
   Dá se tedy nějak předpokládat, (a zde si to má chytrý čtenář domyslet) že Drahoš takový není, spíše naopak.
   Kdyby vytkl nějaké, byť iluzorní vlastnosti i Drahošovi, bylo by to OK, ale takto je to jen blábol pro tuponě.

   • tresen

    Ten člověk tvrdí, že k volbám nechodí. Celá diskuse se točila kolem toho, proč lidé volí Zemana, tak na to reagoval. Psát tam něco o Drahošovi by bylo off topic.

    • vittta

     Jasně, reagoval, ale bez argumentů.
     Takže manipuloval.
     Jestli sebe nebo jiné, těžko říci.
     Tomuhle se říká takto:
     Proč?
     Protože letadlo.
     On tam píše nejprve o pozérství.
     Z něho plynule přechází na hráče, a hned herce.
     Hraje na srdce lidu, v podstatě to znamená, že lid podvádí, tedy z herce se jde na podvodníka, byť oklikou.
     Pak hned že pozérství není slabůstka, ale faleš. (při čemž zde se autor mimoděk pasuje do charakterního)
     A hned další věta je o té falši, je zásadní, nenapravitelná, vycházející z nejhlubšího charakterového nastavení dané osobnosti. A pokračuje to vzestupně- „faleš předstírající zájem o obecné blaho, zatímco pravým motivem je jenom neuhasitelná touha po vlastním vyniknutí, neustálé nutkání být středem veškerého dění, být středem pozornosti, obdivu a závisti.“
     A ještě dál, Zeman se neštítí žádné podlosti, aby dosáhl svého- to už graduje, Zeman je horší jak antikrist.
     Copak tam tu zrůdnou demagogii nevidíte?
     Neřekl proč, jen ze zcela nenápadného hráče udělal na 9 řádcích nelidské monstrum!

     • tresen

      Ta charakteristika je názor. Tak se tomu říká. Jako takový jsem ho sem zkopírovala.
      Vy sem píšete své názory mnohokrát za den.
      Myslíte si, že uvádíte argumenty, ale není tomu tak.
      Můžete samozřejmě chtít po jiných, co sám neděláte, ale nedivte se, že zrovna na vás nikdo energií plýtvat nebude.
      Argument ve prospěch výšeuvedené Zemanovy charakteristiky by byl například výčet jeho výroků, kdy buď natvrdo lhal, anebo nepoctivě pozměňoval skutečnost, aby u posluchačů dosáhl dojmu, o který usiloval.
      Určitě nějaký takový výčet objevíte, když zapátráte.

      • vittta

       Tak blbej nejsem.
       Vím, na rozdíl od vás, že VŠICHNI politici by měli spousty výroků, které jsou lživé, či překroucené.
       To ještě Zeman mnohdy „lže“ tak, že píše o Peroutkově článku „Hitler je gentelman“, což se zatím sice nenašlo, za to že Peroutka byl nacisty poměrně okouzlen se už našlo vícekrát.
       V tomto konkrétním případě Zeman upozorňoval na pochybnou morálnost Peroutkovu (a „intelektuálů“), nešlo ani tak o přesný název článku.
       Ale mainstrem z něj udělal oficiálně lháře, že jako lhal o existenci článku toho názvu.
       Ale to jsem odbočil.
       Tedy- žádný politik nebude nikdy úplně čistý, v životě Drahoše také není vše čisté, jak naznačuje jeho zahraniční stáž.
       A dá se v pohodě předpokládat, že ani v politice „čistě“ hrát nebude, protože to jednoduše nejde.
       Takže v tomto nejsem určitě naivka jako „někdo“.
       A já jsem zpochybňoval, že je to názor?
       Já jsem zpochybnil ten názor, či jeho jakousi kvalitu.
       Takže nevymýšlejte causy, co nejsou.
       A že chci po jiných, co sám nedělám…
       Ale jděte, argumentovat se snažím, a leckdy i argumentuji, nic méně, proč bych to nemohl chtít?
       Mohu, a ostatní se ně mě mohou zase vysrat.
       Tak to beru.

       • pacifista

        http://www.pritomnost.cz/archiv/cz/1939/1939_26_4.pdf%20
        Zde mám odkaz, když si přečte článek Dynamický život na straně 17 z 26.4. 1938 Budete moci konstatovat, že Hitler je džentlmen aniž by to tam Peroutka doslova napsal. Já ten článek, o kterém píše Zeman znám, již dávno předtím, než o něm president mluvil. Hned jak se po něm začal shánět, jdu do záložek a klikám na Přítomnost a hle, článek už tam není. Takže není jak dokázat, že tam byl než tvrzením. No a jak víme bylo by to tvrzení proti tvrzen.

  • vera

   A podle vás je správné, že Drahoš péči o blaho lidu ani nepředstírá, vidte, tak to má být, pokynout z tribuny a dost ) A v tom případě je jeho touha být středem pozornosti, obdivu a závisti normální a přirozená )
   Nevím jak to dopadne, ale za sebe -jsem ráda že jsem si mohla užít prezidenta, který si s lidma povídá, to byla skvělá ďábelská jízda :-)

   • Janika

    Hezky řečeno, ďábelská jízda :-). Moc mi bude chybět, jestli odejde. Byl tu pěkný pocit, že v čele státu je silný a dobrý člověk.

    • vittta

     On takhle nemá kdovíjakou moc, jak o tom pořád kupodivu mluví příznivci Drahoše, ale má takový přehled, že se bez něj, či jeho vědomí, málo věcí stane.
     Ani ten Babiš si nemůže dělat co chce, musí vždycky přemýšlet, co by na to Zeman, a to všichni tam.
     Jak by tam seděla loutka, naroste neskutečně moc všech těch lumpů, budou si dělat co chtějí, jak jsme viděli za Havla.
     Ten jim ještě dělal stafáž.
     Pak za Klause už to také tak nešlo, ale zase Klaus měl svou silnou kliku takových…“podnikatelských“ kruhů, to si myslím, že Zeman takto postavené nemá.
     Ale Topolovi se těžko prosazovala Lisabonská smlouva, nebýt mediální štvanice, Klaus by nepodepsal.
     Jenže tehdy měl mainstream ještě obrovskou moc, veřejné mínění do značné míry ovládal.
     Dneska už to tak není, mainstream se stal pro polovinu občanů nepřítelem č.1, i když samozřejmě tito občané tápají, co je, a co není mainstream a nejsou jednotni.
     I tak je ale moc mainstreamu a médií obecně značně pochroumána a zatím celkem marně hledají, jak si jí vzít zpět.
     Napadlo je zatím to, co napadne každého blba, odtrženého od reality.
     Bombastičnost lží – a cenzura.
     Jenže tím se dostávají do ještě větší křeče….

      • Ondřej

       To je rána, nevíte kolik profesorů příjde díky uzavření této university o místa? A kolik studentů tam ročně studuje…:-))

       • vittta

        To je jen taková prdel, Ondřeji.
        Chtělo by to Havla, aby to vyvrátil on měl v tom vyvracení hoaxů praxi.
        Znáte to, „budou vás strašit nezaměstnaností“……..

        • Ondřej

         no měl spíše říci, budou vás strašit nedostatkem kvalifikovaných pracovníků, že zaměstnavatelé budou marně shánět české lidi do práce..:-)

         • vittta

          vám exnul comp, ne?
          Tam mělo být “
          …..že zaměstnavatelé budou marně shánět české lidi do práce za 12 000 hrubého!

          • Saul

           Shání dnes marně i kvalifikované SŚ za 50 000 hrubého i více.
           Což je dobře,protože s tou marností roste úměrně i nabídka mzdy a další výhody.

          • vittta

           Dejte vědět kde, moje labuť Magistra s praxí tam hned půjde tahat“

          • vittta

           Saule, vy neumíte číst?
           Já už mojí Labuti říkal, že známý z netu dá tip na práci v Praze za 50 000,-Kč.
           Tak to sdělte, kde vzdělané lidi shánějí,moje Labuť je Magistra, angličtina samozřejmostí.
           Takže těch 50 000 je minimum, máte tam psáno „a více“, ale moje Labuť počítá s tím, že těch 50 litrů bude nástupní plat!

          • Saul

           V Praze?
           V Praze bych si za padesátku ani nenatočil budíka.
           Já psal o Moravě.
           A proč jí tu práci nenajdete sám?
           No na PL těch nabídek asi moc nebude,ale zkuste to tady:
           https://www.jobs.cz/

          • kočka šklíba

           No to jste tedy odpověděl opravdu dokonale, jako Ondřej nebo některý z mnoha puberťáků. To už asi nevíte jak dál.

          • Saul

           Já nepotřebuji vědět jak dál.
           Vitta není schopen orientovat se v nabídkach práce,projevil zjevnou nedůvěru k mým informacím,tak jsem mu nezištně pomohl.
           Co se vám na tom nezdá?

          • vittta

           Moc tam toho za 50 klacků není teda…..
           Mimochodem, ona má práci, je to přece učitelka, ale 50 klacků jí tedy neplatí, dokonce ani 40 ne, zdaleka ne.
           On papír snese všechno, když na to přijde.
           Je tady nějaká průměrná mzda, ani ne 30 klacků, takže těch 50 dostává jen zlomek lidí, i když třeba něco v tom smyslu nabízejí.
           No…a víte, že jste se stal druhým člověkem v tomto prostoru, kdo se vytahuje svým platem?
           Za 50 klacků byste si ani nenatáhl budík…v Praze.
           Pokecejte o tom s Odřejem, kdo má víc a tak…jaké biopotraviny kupujete, do jakých speciálních obchodů chodíte, a jací jsou ostatní lůzři.
           Nedávno jsem vám psal, jak jste si s Ondřejem vlastně podobní, i Kočka si toho všimla…

          • Saul

           Já tady někde psal o svém platu???
           Ne.
           Klidně a bez provokativního podtónu jsem reagoval na tuto vaši perlu:
           …..že zaměstnavatelé budou marně shánět české lidi do práce za 12 000 hrubého!
           a napsal vám,jaké platy dnes zaměstnavatelé nabízí SŚ.
           Kdybyste si to stejně klidně ověřil a nezkoušel ze mne dělat blbce,nemusel jste teď za něj být sám a ještě se dovolávat svědectví kolemjdoucích dam.

          • Saul

           Takže až se mne příště zase budete ptát,jestli umím číst,tak umím i odpovídat a každou vaši lež vyvrátit.
           Že už vám potom po ztrátě argumentů zbyde jen podsouvání,překrucování,projekce…je už váš problém.

          • vittta

           Přemýšlím, jestli má vůbec cenu na takového….takového…no…reagovat.
           Ještě to zkusím.
           Vy jste nepsal o svém platu, jen jste psal, že za 50 000 byste si v Praze nenatáhl budík.
           Napsal jste za padesátku, já vím, ale vzhledem k tomu, že před tím byla řeč o 50 000, tak se domnívím, že i ta padesátky byly tisíce.
           Že zaměstnavatelé shánějí lidi za 12 000 hrubého je nadnesený fakt, proto také shánějí cizince, co jsou ochotni dělat za málo.
           To, co jste napsal, jak jste vyvrátil mou lež…a jak jste jí vyvrátil?
           Těch peněz tam zase tolik nenabízejí, a 50 kůlů mají jen nemnozí- i nabízených.
           Vesměs se to hýbe kolem 25 klacků někde není napsáno nic….
           No, ale papír snese všechno, fakt je ten, že se dobrá práce za dobré prachy shání těžko.
           Pak píšete, že jsem za vola…
           To jako že jste ho ze mě nějakou nabídkou mistra SŠ(VŠ) s nabídkou 40-50 tisíc udělal?
           Či snad odkazem na jobs.cz?
           Já tak nějak vím, kolik lidé berou, ale 50 klacků má málokdo.
           Pak píšete, že se dovolávám svědectví kolemjdoucích dam…mno, můžete myslet Kočku, které se vaše odpověď nijak nelíbila, ale ona jen reagovala, já jsem se jí nedovolával.
           Vy nemůžete vyvracet žádnou mojí lež, protože já nelžu.
           Jste nejistý a zákeřný člověk.
           Jak vás tehdy Janika pochválila, mohl jste se strhat, polit živou vodou, vy chcete hrát prim, především před ženami, takže Kočka vás hluboce ranila.
           No a pro jistotu si to shrneme.
           Já tedy reagoval na vlákno, kde Třešeň chtěla udělat děsnou legraci, že jako Drahouš chce rušit nějakou neexistující univerzitu, a jakoby z toho vyplývalo,že odpůrci Drahouše o něm lžou, a hloupí voliči Zemana jim to žerou.
           Kontroval jsem známou hláškou o Havlovi.
           Tu chtěl Ondřej vyvrátit nedostatkem pracovních sil- jenže to je argument dost mimo, protože ten určitý nedostatek je tady asi dva roky, zatímco minulých 25 bylo dost tristních, navíc nedostatek technických kádrů je „vyvážen“ přebytkem úplně neschopných nul z různých děsně chytře se tvářících škol, prostě kapitalistický stát naprosto nezvládl péči o svou budoucnost, takže řemesla pomalu nejsou, ale tupců na hovno chrlí naše školství přehršel.
           No a já ho „dokončil“, byl to šťouchanec, protože na jeho argument-neargument se to moje o těch 12 000 hodilo, protože naši průmyslníci by chtěli vozit dělníky z východních zemích za pár šupů, ale aby si vychovali v učňácích vlastní kádry, to je ani nenapadne.
           A do toho vstupjete vy se svou trapností a lží.
           A je to lež, protože za 50 klacků tam SŠ shánějí jen vyjímečně, natož za více, prostě jste lhal v domění, že jste děsně vtipný.
           Nemělo to úspěch, a na mou celkem velice slušnou hlášku, že moje labuť Magistra by za ty prachy klidně dělala (čímž naznačuji, že těch 50 není zase tak obvyklých) jste reagoval trapnou hláškou o nenatočení budíka, pak o tom, že když moje labuť zvládá mě, zvládla by i jakousi mistrovou (jediné, co jste pod hlavičkou SŠ za ty prachy našel), pak že nejsem schopen se orientovat v nabídkách, a nakonec že lžu a mám nějaké projekce.
           No vidíte, a já jsem v pohodě, což vás asi nebetyčně dráždí.
           Proč také bych nebyl?
           S Ondřejem je v podobných výměnách alespoň zábava, on tu svou ješitnost tak přežene, že to i pobaví,vy jste ale jen jedna velká namyšlená nuda!

          • Saul

           A opět lžete,podsouváte,zákeřně kličkujete,urážíte…
           Nejste schopen sledovat ani tak krátké vlákno,tak vám to holt budu muset kopírovat:
           18.1.2018 – 13.38
           vittta

           vám exnul comp, ne?
           Tam mělo být “
           …..že zaměstnavatelé budou marně shánět české lidi do práce za 12 000 hrubého!
           

           Odpovědět
           18.1.2018 – 13.51
           Saul

             Shání dnes marně i kvalifikované SŚ za 50 000 hrubého i více.
             Což je dobře,protože s tou marností roste úměrně i nabídka mzdy a další výhody.
           

           Myslím,že moje odpověď byla jasná.
           Kdybyste nebyl kromě hlouposti ještě líný,mohl jste si sám ověřit,že takové nabídky jsou a pro SŠ s praxí v technických oborech NEJSOU vyjímečné.
           Nikde jsem nepsal,že takový plat mají všichni,nebo že ho mám já.
           Dál už provokace byla ve vaší režii,takže jsem vám vyzdrojoval,že jsem měl pravdu.
           Jste zákeřný lhář Vitto.
           Vaše argumentace jsou plné faulů,podsouvání a projekcí.
           Když jste na lopatkách,místo zdvihnutí ruky jí hledáte kámen,kterým chcete soupeře praštit do zátylku.
           Hezký důkaz vašeho charakteru jste podal nedávno,když Věra skočila na ten hoax s Drahošem na FB.
           Ona férově uznala,že to byl omyl a že se spletla(a dal jsem jí za to palec nahoru)
           Vy ,který jste na to naletěl taky,jste se zmohl jen na poznámku,že Drahoš je stejně blbej,když nosí falešný brýle.
           No,tak hlavně že vy jste genius a vrozený diskusní talent.

          • vittta

           No ale co tohle vlastně dokazuje?
           Ta moje první citace, ta se hodila k té Ondřejově, protože on jakoby větu nedokončil.
           Byla to nadsázka, ale ne zase tak úplně, protože zahraniční dělníci leckdy za ty prachy dělají.
           A vy jste se rozhorlil, že jako i SŠ dělají za 50 klacků a jsou do těchto pozic sháněni.
           Jistě, ale kolik jich je?
           5%?
           A do jakých pozic?
           A jak by to vypadalo v praxi?
           Vzali by SŠ za 50 litrů na tu pozici bez bohaté praxe v tom konkrétním oboru(protože šlo-byť v nadsázce-o mou labuť)?
           Odkázal jste mi jobs.cz, a já se tam schválně chvíli hrabal.
           Mimochodem, moje labuť tam má zadané nabídky, ale 50 papírů jí zatím ještě nikdo nenabídl, dokonce ani 40.
           Tam bylo úplné minimum prací za 50 000, a SŠ jsem tam viděl jen jeden, ten váš.
           Měl bych si z toho odvodit, že tedy fakt za 50 000 ty SŠ shánějí?
           Nutno říci, že zase tak jsem to nehrotil, vím, jak tyhle požadavky vypadají.
           Můj švára je SŠ, a umí 3 řeči, a nedávno práci sháněl, a byl odchoten i jezdit, dělal na poměrně vysoké řídící pozici 40 km daleko za 19 čistého (Mělník-ale musel jezdit z Bezdězu), a sehnal nějakého výstupního kontrolora s nutností těch jazyků a pokročilé práce na PC za 18 čistého.
           A to je chlap, co se rozhodně vyzná, a práce v Praze by pro něj nebyl problém, měl tam i byt.
           Tak co mně to vykládáte vy?
           Já práci nesháním, ale tak nějak se mi hodně lidí svěřuje, a sám mám firmičku, vím, kolik mohu chtít po zákaznících a kolik tím pádem mohu sám zaplatit.
           Vy budete dělat já nevím co, aby „to“ jako zůstalo na mě, a z úplně banální diskuze-nadsázky, do které jste se vnutil, nyní děláte ukázku mojí argumentace plné faulů a chtění úderu do zátylku a jsem u vás zákeřný lhář.
           Ani jednou jsem tady nelhal, ani jednou, lžete vy, protože lež vyjadřuje úmysl, a to vy nyní děláte.
           A co myslíte, že seru vzteky?
           Vždyť jste diskuzní nula, když Janika nevěděla, jak dál, žádal jsem potížisty, aby diskutovali, a samozřejmě, i já jsem potížista, tak jsem přehlížel útoky a diskutoval.
           Chvíli jste to vydržel, a už jste zase svůj, nýmand, co vermomocí chce být děsně oblíbený za svou brilantní ochranu pravdy a lásky.
           No, ale na to nemáte, nebo si vyberte nějakou jinou nulu, třeba se chytíte.
           Mě nechte na pokoji, nevím, co pořád provokujete, já vás tak nějak šetřím, ..není to tady moje, no….
           Ale ani vaše, milej zlatej, to berte na vědomí!

 3. Ondřej

  Volba prezidenta a horší výsledek Zemana mění dost i politiku, resp. pohled na kontroverzní politiku Zemanovy podpory SAMOTNÉ Babišově vládě bez podpory. ANO se zatím ve Sněmovně opíralo o hlasy KSČM a SPD, při volbě orgánů Sněmovny a byly i náznaky podpory vlády od KSČM a SPD. Zatím na ně Babiš nereagoval. Zeman by tuto vládu uvítal a přál si ji,

  Co se stalo bezprostředně po prvním kole prezidentské volby ze strany Babiše a jeho ANO směrem ke spojení Zeman + KSČM + SPD?

  Toto, například.

  Babiš doporučil Zemanovi, ať deklaruje, že nechce na východ

  Premiér Andrej Babiš (ANO) doporučil prezidentovi Miloši Zemanovi, aby před druhým kolem voleb jasně deklaroval, že nechce orientaci země na východ a že do Ruska a Číny jezdí jen proto, aby podpořil české podnikatele. Zeman by se měl podle Babiše také distancovat od některých svých spolupracovníků.

  Nestrašte lidi, není důvod. Jsme bezpečná země, vzkázal Babiš Okamurovi
  Předsedovi SPD Tomiu Okamurovi od řečnického pultu vzkázal, ať nestraší lidi. Poslanci od rána řeší chystanou revizi Dublinského protokolu, tzv. Dublin IV, který se věnuje azylové politice.„Dublin IV nerovná se povinné kvóty. Nestrašte lidi, není důvod, jsme bezpečná země,” reagoval premiér na projev Okamury.

  a naposledy

  Komunista Ondráček nebude v čele komise pro kontrolu GIBS

  Sněmovna do čela komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů komunistického poslance Zdeňka Ondráčka nezvolila. Hlasovalo pro něj pouze 83 poslanců, potřeba jich bylo minimálně 94. Ondráček byl jediným nominovaným. Volba se tak bude opakovat, datum však zatím není jasné.

  Je jasné, že poté, co prezidentský kandidát Horáček zaslal Babišovi osobně prosbu, aby tohoto poslance se svoji totalitní minulostí nebyl v čele tak důležitého kontrolního orgánu pro stav naší demokracie, jsou to právě poslanci za ANO KDO BLOKUJE VOLBU ONDRÁČKA.

  Toto vše se stalo ve 4 dnech od volby prezidenta v prvním kole. Pro mne osobně, jsou tyto 3 zprávy – DOBRÉ ZPRÁVY.

  • vittta

   To je komicky trapné, a pokud to Babiš takto opravdu řekl, je to politický pitomec, což jsem si tedy vždy myslel, u něj bylo politicky nejcennější, že uměl držet hubu, když jí držet měl.
   Proč by měl Zeman nějak jasně deklarovat, že nechce orientaci na východ?
   Má jako jasně deklarovat to, co nedělá, že to nedělá?
   To může rovnou říci, že se na východ orientuje, vyšlo by to nastejno, tohle tady nedávno popisoval Sax, jak se někdo začne nesmyslně obhajovat, jako by se tím vinníkem stal.
   A ten vzkaz Okamurovi je na intelektuální úrovni žáka 5 třídy.
   Okamura přece nezpochybňuje, (a nikdo z odpůrců negrů) že je tady vesměs bezpečno.
   Nestraší lidi, že tady je nebezpečno.
   My (v kontextu odpůrci migrace) tvrdíme, že tady bezpečno nebude, až se to tu bude hemžit negry.
   A máme pro to důkazy právě z těch zemí, kde ti migranti jsou.
   A Dublin IV, to už je vůbec perla.
   To není přece o povinných kvótách, ale o migrantech.
   Tuhle lež používá i Drahoš, že jako nesouhlasí s kvótama.
   Co je komu do toho?
   My kašlem na kvóty, nechceme tu migranty, jak se sem dostanou, jestli kvótama, nebo jinak, nás zase tak nezajímá.
   To je jak když někdo tvrdí, že je tady 12 migrantů.
   Ale už nedodá, že těch, z těch kvót, což o ničem nevypovídá.
   Mě zajímá, kolik jich je tady dohromady, a kolik jich sem proudí.
   To už dneska dávno nikdo neví, ani my nemáme kontrolu nad svými hranicemi, odhadem tady bude několik desítek tisíc problematických migrantů, a je též lhostejno, jestli jsou „legální“ nebo nelegální.

   • Ondřej

    To se pak musíme vzdát části ústavy a vystoupit z OSN, už jsem vám to říkal, na to ale budete potřebovat aspoň stranu co vyhraje se 105%:-). A nelžete zase, přečtěte si moji pasáž z jedné z minulých debat když jsem vám sem dával deklarované teze novelizace původní Dublinské úmluvy, dnes předkládané ve verzi IV: Zjistíte o čem skutečně je a ne o čem VY tvrdíte, že není:-)

    • vittta

     No dobře, dobře, ale jak to souvisí s mou oponenturou vašeho textu?

    • astraustralia

     Dublin IV jinak nez faganovsky :

     V diskusi reakce obyčejných lidí na návrh nařízení EU Dublin IV.
     Václav Klaus ml.
     K úmluvě Dublin 4 navrhnu dnes sněmovně toto usnesení:
     Poslanecká sněmovna vyjadřuje zásadní nesouhlas s tzv. úmluvou Dublin 4, která bere národním státům jednu z mála zbývajících pravomocí.
     Poslanecká sněmovna odsuzuje myšlenku automatického přerozdělování migrantů i jednotné sociální politiky EU.
     Poslanecká sněmovna pověřuje vládu, aby všemi prostředky hájila zájmy občanů České republiky a bránila přijetí a implementaci této úmluvy, jak na půdě orgánů EU, tak případně vlastním odporem ČR.

   • pacifista

    Babiš to opravdu řekl a projevil se i dalšími prohlášeními, čímž poodkryl roušku, poněvadž stále mi nebylo známo co si o n něm mám myslet. Dá pořádnou fušku nějak si jej zařadit a nejde vůbec o Čapí hnízdo, jen se mi zdá poněkud nečitelný. Nyní si ale o něm myslím, že je značně vypočítavý a zatím neví kam by se vrtnul. Hraje to proto na všechny strany, protože neví jak dopadnou volby. Zpívat bude podle toho co mu bude umožněno. Zásadový člověk to určitě není.

    • vera

     Co mu bude umožněno. Přesně řečeno. Pokud se sněmovna sebere a začne pracovat stejně rychle a efketivně jako on, může docházet k zajímavým věcem – právě teď Sněmovna ukládá vládě zablokovat DublinIV v těch místech, kde se jedná o kvotách, a zásadně trvá na pravomocech členských států.
     Takového protihráče je Babišovi třeba…

  • mistralius

   Milý Ondřeji, při všech sympatiích k vašemu jmenovci Andrejovi, Andrej je politický diletant, ono je třeba dokonce rozumět i politice, proto podporuji Miloše Zemana, protože cancy typu „nechceme na východ“ by se měly opřít o určitou argumentaci, jinak zůstanou pouze „cancy“.

 4. grasyk

  Pokud si to vše zde Vlk přečte, o čemž pochybuji, může se aspoň trošku vcítit do postavení šmejdy štvaného prezidenta. Jak kdosi vtipně řekl, toho by napadli i kdyby jen citoval nějaký axiom. Potěšilo mě, když v diskusi na Barandově řekl Klaus ml., že bude volit MZ, ale i kdyby nakonec byl zvolen D, nikde červené karty ukazovat nepůjde. Podezřívám ho, že navštívil tento blog a tato poznámka se mu zalíbila… :-)

  • embecko

   „zhodnoceni politicke sitace v CR necham na vas“
   V klidu, Astere, protinozny brachu…
   Vem to stoicky- demokraticky: Vsichni vedi, ze Drahos nechce zakon o referendu a Zeman se mu naopak nebrani. Tudiz tahle volba je referendem o referendu. A jak lid rozhodne, pan buh rozhodne…myslim, ze zde si kazdy demokrat muze umyt nad prezidentskou volbou ruce.
   A co se Babise tyce- rozhodne vlady, ve kterych sedel, byly nejstabilnejsi a jedny z nejlepsich, co CR mela. Na druhou stranu je to estebak jako poleno a ne ze ne a kdo s cim zachazi, s tim take schazi. Pokud ho soudruzi z poslaneckych lavic ne/vydaji zakonu, pak i zde si demokrat muze umyt sve neposkvrnene ruce…nic se nedej v zadnem ze ctyr pripadu:
   Drahos vyhraje- Zeman vyhraje- Babis pujde do teplaku- Babis zavede dotacni diktaturu.
   Vlada veci jeho zpet se k lidu navratila…sledujme tedy s pobavenim, jake divadlo nam lid predvede :o)

 5. Ondřej

  V návaznosti na kritický článek podporovatele Drahoše, filosofa a exanarchisty Ondřeje Slačálka vůči Drahošovi publikovaný v A2larm. Velmi filosoficky levicově zaměřeném portálu.

  https://a2larm.cz/2018/01/nedavejme-to-drahosovi-moc-lacino/

  bych rád Drahoše podrobil i já kritice. Tak říkajíc z levicově liberálních pozic. Ne snad proto abych se ukázal jako lepší, protože místní kotel Zemanových „hooligans“ by ničeho takového u svého kandidáta nebyl schopen, ale proto, abychom si vyjasnili, že i když prezident není politický reprezentant nadaný právem cokoli z politické agendy měnit či prosazovat, ale že je čistě ceremoniář pro zahraniční návštěvy, takže bychom na něj měli mít i přesto vysoké požadavky. Takže k čemu se kandidát Drahoš nikdy nevyjádřil jako k celosvětově palčivému problému (a možná je v mnoha ohledech v přístupu k těmto problémům laxní?)

  a.) k ekologii, udržitelnému rozvoji, globálnímu oteplování a CO2 emisím – očekával bych jasnou podporu zelené politiky obnovitelných zdrojů a jasné státní intervence do trhu, aby nebylo možné vyrábět a provozovat např. automobily co nesplňují emise či tolerovat existenci fabrik, co znečištují ovzduší
  b.) arbitrárnímu omezení automobilismu – vjezdu automobilů na spalovací motory do center měst, zvýšení spotřební daně na PHM
  c.) ke výši mezd v ČR a rovné dani – nevyslovil se pro civilizovanou celospolečenskou solidaritu v daňové progresui u daně z příjmu – ve výši pro zaměstnance dosahují až 45% u nejvyšších příjmových kategorií
  e.) nebyl naopak více vstřícný k návrhům EU o spravedlivém přerozdělovacím mechanismu na rozdělení uprchlíků do všech členských zemí EU, abychom tak pomohli především dvěma zemím, které neúměrně trpí, jako jsou Itálie a Řecko a to země s větší nezaměstnaností – a v případě samotného Řecka – v současnosti chudší země než jsme my v ČR, co se týče míry výskytu chudých, nezaměstnaných a koupěschopnosti pro nejnižší sociální skupiny.
  f.) a teď to hlavní – že se nevymezil proti jasně definované kriminalizaci explicitně vymezované nenávisti – proti SKUPINĚ OSOB,
  – na základě barvy pleti, etnicity, národnosti, víry, genderu, sexuální orientací a třídy (takto je to v zákoně – říkejme ale raději vůči sociálnímu postavení skupiny osob vymezených nějakými společnými znaky – vysokopříjmoví, nezaměstnaní, intelektuálové, cyklisté, ženy, nezpárované samostatně žijící osoby – singles atd,)

  myslím, že toto by prezidentský kandidát proto, abych o něm mohl říkat, že je „můj“ prezidentský kandidát, splňovat měl. Bohužel taková osobnost se nevyskytla, přitom se jimi český veřejný prostor jen hemží, ať by to byl třeba prof. Václav Bělohradský nebo Šimon Pánek z naší největší organizace poskytující humanitární pomoc ve více než v 50 zemích světa, nebo někdo jako je duchovní autorita a politický guru české sociální demokracie – ovšem pro mě by byla absolutně nejlepší volba někdo jako Erazim prof. Kohák s jeho duchovním poselství (vystudoval Yale) a hlavně vzděláním a zkušenostmi z pastorační služby v USA.

  • Ondřej

   pardon oprava….že se nevymezil pro kriminalizaci resp. vedení trestních stíhání, které budou dotaženy až k soudu u jasně definovaného činu podněcování nenávisti – proti SKUPINĚ OSOB,…..

  • vittta

   Nechutný blábol o ničem, jen tohle tam má nějaký smysl:
   „Ne snad proto abych se ukázal jako lepší, protože místní kotel Zemanových „hooligans“ by ničeho takového u svého kandidáta nebyl schopen, ………“
   Kopnul si do voličů Zemana.
   Pak už to jsou jen bláboly, autor by vlastně chtěl, aby nový prezident měl jednání a názory jako předseda extremistické neziskové organizace.
   O služně vlasti tam není slova, ze to o ekologii, rasách a genderu, a „nenávisti“ je tam toho plno.

   • Ondřej

    co je na daňpové progresi extremistického a nenávistného? Ona tu nakonec stejně bude, je jen otázka jestli si ji zavedeme sami, anebo to bude v rámci jednotné fiskální politiky integrované Evropy a omezování daňového dumpingu. Je to jen otázka času, stejně jako přistoupení k euru, k čemuž jsme se zavázali podpisem Lisabonské smlouvy.

    • vittta

     Není on Zeman pro daňovou progresi?
     Co myslíte?
     A na daňové prograsi není extremistického nic, ale ten „tón“…
     „civilizovanou celospolečenskou solidaritu“….to jako jiné verze zdanění jsou necivilizované, nebo co?

    • oh

     Tohle je ukázka z toho vašeho odkazu, „levicový liberále“:
     Muž, který má reprezentovat vědu, si v jejich případě vybral odborníky, kteří s vědou pracují na hranici nebo spíš za hranicí jejího zneužití.
     Prvním příkladem je profesor Miroslav Bárta: profesionální egyptolog, který se stal v posledních letech hlasatelem apokalypsy současné společnosti. Že autoritativně vystupuje ověnčen profesorským titulem, a přitom vůči dané problematice nemá žádnou odbornost? Že se dopouští banálních kiksů v základních faktech, jak před časem na Echo24 ukázal Ondřej Štindl? Nevadí, v českém prostředí je pověrečná úcta před profesorskými tituly dostatečnou zárukou. Knihy, které dal dohromady s dalšími autory, se staly bestsellery i přesto, že je odborná komunita podrobila dosti zdrcující kritice. Bárta v nich přitom za „naše pyramidy“ označuje instituce sociálního státu.

     Jiného bojovníka proti sociálnímu státu udělal Drahoš svým ekonomickým poradcem. V Česku samozřejmě není problém najít si neoliberálního ekonoma, Lukáš Kovanda je ovšem volba i na české poměry špatná. Tento ekonom nejen útočí na chudé, ale ještě je celkem sprostě uráží a používá k tomu autory, kteří jsou v západní debatě obdobou Petra Hampla. Z jeho bohaté publicistické činnosti se můžeme začíst například do článku s malebným titulkem Ze sociálních dávek se nejen chudne, ale taky hloupne. Intelektuální bohatství textu přitom titulek zdaleka nevystihuje – v článku se dále dozvíme, že kvůli sociálnímu státu navíc ještě populačně ubudeme. Ve spekulacích o kolektivním „hloupnutí“ kvůli sociálnímu státu se odkazuje k bizarnímu evolučnímu biologovi Satoshimu Kanazawovi, označovanému pro své výzkumy o „vztahu rasy a přitažlivosti“ či toho „proč mají krásní lidé více dcer“ běžně za rasistu a šarlatána.

     Vy si snad myslíte, že Drahoš s takovými poradci nějak podpoří vámi tak omílanou progresivní daň? I když, ten byrokratický Nápad z Bruselu – přerozdělovací mechanismus pro uprchlíky – ten možná bude, Drahošovi miliardářští sponzoři určitě rádi přivítají vše, co jim pomůže vytvořit tlak na „přehnaně vysoké české mzdy“.

     Takže, kdybych to měl člověku s tak dokonalým vkusem na poradce hodit, i když bez nadšení, asi bych se pozvracel rovnou ve volební místnosti. Drahošova salónní mluva mi jako důvod, proč ho volit, jaksi nestačí. Asi nemám tak dobrý žaludek jako dva Ondřejové – vy a Ondřej Slačálek.

     • vittta

      Tedy něco tak blbého jako je ten odkázaný Kovandův článek jsem dlouho nečetl.
      Ten Kovanda vůbec neumí pracovat s daty, aby to dávalo smysl, dokáže s nimi pracovat jen dogmaticky, aby to dávalo smysl JEMU, a vůbec ho u toho nesere, že jako celek ten článek vyjde jako schizofrenní blud.
      Nízká porodnost díky sociálním dávkám….no tak se měl pan Kovada mrknout k našim romským spoluobčanům, a v ten moment by se jeho teorie zhroutila jako domeček z karet.
      Kromě toho, nevidím nic špatného na průměru 1,6 dítěte na ženu, je to přirozená ochranná reakce společnosti proti přemnožení.
      Snížení počtu obyvatel příkladně v ČR na 8 000 000 by přineslo jen pozitiva.
      Problém je, že pro tu komunitu (národ), ne pro politicko-ekonomický systém (pokřivený kapitalismu), protože růst úplně všeho vyžaduje též růst populace, a dnes už ani ne takové, která bude pracovat (jak manuálně, tak duševně) ale klidně i jen takové, která bude konzumovat. (cigoši, negři)
      Snížení počtu přinese jen pozitiva, dostupnost bydlení, jeho cena, méně aut,více klidu…
      Když budu mít k dispozici nástroj sociálních dávek, tak naopak budu schopen porodnost řídit, takže- v případě nutnosti, pomocí cílených dávek porodnost zvýším, či udržím na nějaké hranici, to samé se stane s institutem manželství, které už dnes plno lidí vůbec neuzavírá, protože se to prostě nevyplatí, ba je to nebezepčné.(dluhy, faktická nemožnost rozvodu- to jsou ty doživotní záruky za bývalé partnery..atd)
      Je tam i psáno, že dítě je čistý ekonomický náklad, no, zajedno je možné pomocí dávek docílit, že nebude, jak jsem už uvedl, a za druhé to dnes nemůže být ten důvod absence dětí především u inteligentních žen.
      Ona si společnost musí vybrat, buď bude ctít roli ženy- matky, nebo se jí bude posmívat a bude klást důraz na genderproblematiku ad absurdum, kdy společné hajzly budou základem rovnosti žen a mužů.
      Žena- matka by měl být vrchol úlohy ženy, a ta by měla být ctěna, jenže dneska je žena, která má děti, pomalu společensky znemožněna jako nějaká domácí slepice, a vymýšlejí se gender role můžů- otců, kteří pomalu už kojí.
      Zváště vzdělané ženy by měly být motivovány k dětem, což jde udělat jejich společenskou glorifikací.
      Tohle ale začíná už v rodinách a MŠ,a pak pokračuje v ZŠ, ale na to není čas, když se tam zabývají inkluzí nepřizpůsobivých dementů!
      V článku je napsáno
      “ S uvedením starobních penzí a dalších sociálních dávek prostě lidem odpadl zásadní motiv k pořízení dítěte. Roli ratolestí – coby zaopatrovníků ve stáří – postupně stále zřetelněji přebíral stát,……
      Co je to sakra za žvást?
      Já mám dvě děti, a i když mám každé s jinou ženskou, obě byly chtěné.
      A na nějaký zisk, byť v podobě zapopatření na stáží, jsem rozhodně nemyslel.
      Starobní penze pak není žádný výdaj, což Kovanda asi neví.
      To si ten člověk celý život platil, a naopak mu to k stáru ukradnou.
      Výdaje jsou dávky nepřizpůsobivým a migrantům, ti totiž ve své většině nikdy do systému nic nepřinesli a ani nepřinesou.
      Když si to dovolil právě Zeman říci, tak ho div nesežrali, mohl by Kovanda promluvit k lidu vedle Drahouše o této problematice, a ti samí vy tleskali ve stoje.

     • Ondřej

      Nějak vám z té vaší kopírky vypadl tento zvýrazněný odstavec, který vše výše řečené shrnuje.

      „Aby bylo jasno – potřebujeme porážku Zemana. Takřka všechno, co se dá říct špatného o Drahošovi, můžeme v případě Zemana znásobit ne pěti, ale většinou spíš deseti a někdy taky padesáti. Zeman překročil Rubikon svou účastí na protimuslimské rasistické demonstraci a vystoupením na sjezdu fašistické strany.“

      Tím bychom mohli pro dnešek skončit. Ondřej má poněkud vyšší míru humanitního vzdělání než abyste jeho vlastní filosoficky pohled mohl kvalifikované hodnotit právě vy, ohu.

      • grasyk

       A má Ondřej až takovou míru humanitního vzdělání, aby pochopil podstatu rčení „Samochvála smrdí“?

       • Ondřej

        Až si ještě jednou (nebo dvakrát) přečtěte ten můj text a zjistite ke komu se vztahuje, budete zase o něco chytřejší, grasyku.

        • grasyk

         Až si ještě jednou, anebo raději pětkrát uvědomíte, jak se neustále vytahujete tu tím, tu oním, MOŽNÁ pochopíte, jak jste směšně trapný a trapně směšný.

         • vittta

          On bude spíš nemocný.
          Všimněte si, že někdy vůbec nechápe text, na který reaguje.
          Já jsem si dříve myslel, že ho nečte, ale on ho nechápe.
          Jsou dny, kdy se dostává do naprostého amoku, jako by choroba propukla do akutní fáze, pak se zase zklidní.

          • grasyk

           A tak já vcelku chápu, že se nachytal na to, že jsem nerozlišil dva Ondřeje. Nepochopil, že jsem pouze vy/zne/užil jeho, výrok abych mu poukázal na to, jakým dojmem působí. Neřekl bych, že je nemocný. Pouze má nepotlačitelnou touhu ukázat se, namísto toho, aby diskutoval k věci. Tudíž celá diskuse mu slouží k „sebeprezentaci“. (Je to tak, Ondřeji?)

          • MaB

           „Všimněte si, že někdy vůbec nechápe text, na který reaguje.
           Já jsem si dříve myslel, že ho nečte, ale on ho nechápe.“ (vittto)

           Tak tohle zrovna od vás sedí ! :))
           Kdybych to nečetla v kontextu, myslela bych, že zveřejňujete výsledek své vlastní introspekce.

          • Saul

           Presne!
           Takova konstruktivni sebekritika se ovsem od velikana vitova formatu da tezko ocekavat.

          • grasyk

           Vitta ovšem – na rozdíl od jeho kritiků – velmi výstižně odhalil účelovost Vlkovy argumentace. A precizně vyhmátl nejslabší místa. Tak bych se s tou jeho kritikou držel zpátky…

          • Saul

           Mozna je Vlk ucelovy,ale takove blbosti prece jen nepise.
           Typicky priklad vitovy argumentace:
           IMyslím, že se dočkáme velmi ostré, vyhrocené a obávám se, že až velmi špinavé kampaně. Ovčáček nepochybně vytáhne z kůlny všechny možné hnojomety, které tam ještě skladuje.“
           Ano, Ovčáček vytáhne hnojomety, ale čistý Drahoš bude mít nejspíš průhledný štít a svatozář- a též pomoc Halíka, který je- jak známo- hned druhý po Bohu tady na zemi.

          • grasyk

           Obávám se, Saule, že pouze nechápete, nebo nechcete chápat, že jde jen o kontrast. Aby vynikla nesmyslnost předchozího tvrzení.

          • Saul

           Apropo,vyhmatavat nejslabsi mista je urcite jednodussi,nez vyvratit ta silna.
           Nebo ucelovejsi,podlejsi…..??

          • vittta

           Saule, měl jste možnost vlkovi názory hájit svými argumenty.
           To jste neudělal, ale nevlídně jste poznamenal, že by se jako mělo počkat, jak volba dopadne, pak že to třeba bude vypadat jinak.
           Jistě, to je styl a-la tchýně, ta říká také všechno, a když se z toho pak 25% opravdu stane, tak může říci „já jsem to říkala“!
           Vlkovy teze jste nehájil, a nyní opět vstupujete s typicky saulosvkým komentem.
           Vyberete účelově část mého textu, a napíšete, že je to blbost.
           Samozřejmě nenapíšete proč, jako kdyby já mohl za to, že jste to nepochopil.
           Konkrétně uvedený odstavec znamená to, že Vlk manipuluje tím, že hnojomety používá jím nemilovaná strana a z kontextu vyplývá, že jen ta strana to má jaksi nejen v popisu práce, ale též v tom má bohatou praxi- v našem případě Ovčáček.
           To je kultivovaný člověk, jakkoliv ho nemusí mít každý rád, takže už v tomto Vlk lže.
           Dá se pak samozřejmě předpokládat, že jakési hnojomety použijí obě strany, ale pokud vezmeme funkční období našeho prezidenta, pak hnojomety jely na plné pecky spíše ze strany protizemanovské, než naopak.
           Halík pak je uveden proto, že jeho hlášky opravdu na jeho až božskou existenci ukazují.
           On poukazuje na to, že ho Češi nejsou hodni, a dělá to velice často a dost dobrý mu není ani arcibiskup.
           Takže co je vám na tom nejasného?

          • vittta

           Jéé, Saul opět hodnotí…
           No tak, Saule, vyhmátněte ta silná a ukažte mi je.
           Já je vyvrátím a vyargumentuji to!

         • Ondřej

          Takže nepřečetl, vaše škoda, že jste nepochopil že řeč nebylo ani trochu o mně:-)

          Kontextuální chápání psaného textu (a rozlišování mezi podmětem a předmětem) někdy prozradí více než test IQ.

          • grasyk

           Vaše škoda, že chápat nechcete. Možná nemůžete.. Třeba by to znamenalo konec představě o sobě samém, čemuž se vaše vnitřní já intenzívně brání..

         • MaB

          „Tak bych se s tou jeho kritikou držel zpátky…“ grasyk

          Pokud tedy někdo nepochopil, měla jsem na mysli komentáře tohoto typu.
          Je překvapivé, že patří mezi ty, kterým se tleská. Navíc jde o extempore, kterým se vyhýbá odpovědi na položenou otázku.

          • 13.1.2018 – 10.30vittta
          A jinak ještě oba, Saul i MaB.
          Zatím se před nimi plazte a dávejte jim peníze.
          Vy kašpaři, nechávají vás žít jenom proto,abyste je mohli živit, léčit a rodit jejich děti.
          Až vás nebudou potřebovat, zbaví se vás.
          A mají pravdu, co s prašivými psy!
          Evoluce se nedá zastavit sebekrásnějšími kavárenskými žvásty!

          • vittta

           Ano.
           Muslimové lidi, kterými pohrdají pokládají za psy.
           Islám mám ve své podstatě expanzi, a jde o expanzi náboženskou.
           Samozřejmě, ne každý si nechá svou víru sebrat, a jejich viru vnutit bez boje, takže náboženská expanze se podpořena expanzí vojenskou.
           V naší době se ovšem ukázala naprosto nečekaná možnost, náboženskou expanzi uskutečnost bez boje, pouze na základě chyby v myšlení Evropanů.
           Na světě jde především o zdroje, a každý živočišný druh si své zdroje brání, i proti vlastnímu druhu.
           To je evoluční proces, dokonce to dělají i rostliny, které se v průběhu času stávají jedovaté, či mají velké listy, rostou rychleji atd..atd..
           V existenci lidstva vznikl určitý problém, lidsvo se dostalo k obrovskému množství zdrojů energie, ukryté jak v uhlí a ropě, ukládané miliony let, tak v samotné hmotě.
           Zdá se tedy, že energetické zdroje jsou nevyčerpatelné, a není třeba si své zdroje chránit.
           To je jistě i pravda, ale jde o to, že jedna věc mnohým u toho nedochází.
           Tím problémem je místo, a též nerovnoměrné rozdělení technologií na získávání těch zdrojů.
           Konkurenční národy potřebují získat pod kontrolu ty technologie, a též místo, vhodné pro příjemný život.
           Jakmile to udělají, původní obyvatele prostě nebudou potřebovat.
           Proč by měli živit nějaké lidi jen z čistého altruismu?
           Jistě, nechají si mozky, ty zlomí, ale běžné občany, co nic neumí, prostě vyhladí.
           Oni nebudou mít s tímto problém.
           Zbaví se jen prašivých psů, (tedy nepotřebných jedinců) kterými pohrdají.
           Zde si myslím, že to označení sedí, protože nikdo slabý a podřízený nemůže získat respekt vítěze, a kdo se nechá orazit bez boje, si žádný respekt nezaslouží.
           Takže označení „prašivý pes“ není myšleno jako v tom kontextu jako konkrétní urážka jedinců, tedy Saula a MaB, ale pro tu část naší civilizace, kterou reprezetují.
           Ti, kdo neochrání vlastní ženy a děti a nedokáží vynutit vlastní zákony, si ani jiné označení nezaslouží!

          • grasyk

           Mno jo, vy taky patříte, MaB, mezi ty, kdo se v „zápalu boje“ nenechávají strhnout okamžitým nápadem jak reagovat. Já např. se to pořád učím, jak od Janiky, tak od MaB :-) Ale někdy je pokušení prostě silnější. Z čehož podezřívám i Vittu.. ale nezazlívám mu to. Asi proto, že se umím vcítit. :-)

          • vittta

           Kdo nemá postranní úmysly a nelže, může si to dovolit, Grasyku.
           Kdo je má, či lže, musí více přemýšlet, než něco napíše.
           Janika má ale takovou povahu……do politiky domácího typu se hnát nebude, protože je tady nejednotná fronta, a Janika nechce nikoho „ztratit“.
           MaB pak na tenhle prostor svým stylem vůbec nepatří, resp. nepatří do politických komentů až hádek.
           Necítí s tom dobře.
           Preferuje spíše takový styl „mírný pokrok v mezích zákona“.

      • oh

       Víte, já jsem si všiml. Slačálek potřebuje porážku Zemana za každou cenu, zejména, když tu cenu nebude platit on osobně. A potřebuje ji až tak moc, že doporučuje „nenadšeně“ volit slušňáka Drahoše, který si dává záležet na tom, aby neříkal vlastní názory, snad kromě potřeby raději se mýlit s Washingtonem a Bruselem, případně Zemana a jeho podržtašků – mezi nimiž IMHO není nikdo tak odporný jako Kovanda. Takže by si sice Slačálek od Drahošových poradců kůrku nevzal a považuje je za -píp-, ale Drahoše je podle něj třeba volit, ale bez nadšení. No, jak už jsem jednou napsal, tak dobrý žaludek jako Slačálek nemám a podle volby poradců vidím za Drahošem TOP 5,3 a ODS, což je pro levicového voliče nepochybně „skvělá volba“. A zřejmě nejsem natolik humanitně vzdělán, abych lepil univerzální fašistické nálepky na všechno v dosahu podle osvědčeného hesla „kdo nejde s námi, je proti nám“, nebo abych si dokázal logicky zdůvodnit obecnou prospěšnost skoku plavmo z „Nuseláku“ a všem kolem ji doporučoval.

       • tresen

        Ze strany Slačálka v tom nevidím nic osobního, až na to, že došel k závěru, že i on sám by měl přispět k porážce většího zla. V zájmu společnosti téhle země a její budoucnosti.

        • oh

         Kde, podle vás, tvrdím, že je to ze Slačálkovy strany osobní?

         • tresen

          Napsal jste, že Zemanovu porážku potřebuje za každou cenu. To implikuje velmi osobní přístup a osobní důvody.

          • oh

           Třešni, dovolím si tvrdit, že rozhodování proč někoho volit nebo nevolit, jsou u každého člověka nutně individuální, stejně jako je individuální i váha, kterou přitom přikládáme jednotlivým kritériím. To IMHO platí pro mě, pro Slačálka, pro vás… a vůbec pro všechny, kterých se tyhle volby týkají. Včetně těch, kdo z nějakého důvodu volit nepůjdou. A ve Slačálkově článku jsem si nějak nevšiml, že by specifikoval, koho zahrnuje to „my potřebujeme.“ Už jen z téhle diskuze je zřejmé, že „my všichni“ to nebude…

 6. astraustralia

  Zabyvate se tu nepodstatnymi vecmi a dulezite vam unikaji.
  Treba jak Moskva Internetove utoci na ideologicky nepevne obyvatele CR kteri se vyskytuji na Internetu !
  Pozor Pozor Pozor !
  Hoax, straseni obyvatelstva pres Internet. kazdy normalni rozumny tolerantni a multiculturni Evropan se musi mit na pozoru!

  VÍTE, CO NÁM VZKAZUJE AMERICKÝ PREZIDENT
  DONALD TRUMP PŘES OCEÁN?
  Zapomeňte na falešný humanismus a politickou korektnost!
  Probuďte se! Jde vám o život.! Buďte důslední!
  Každého imáma, který u vás v Evropě káže násilí, okamžitě zavřete, anebo
  ho pošlete k nám na Guantanámo. Každého ilegálního imigranta, který
  nedoloží, že je ve své zemi politicky pronásledován, pošlete rychle zpátky.
  Každého ilegála, který se jen trochu proviní proti pořádku hostitelské
  země zavřete do sběrného tábora, a až jich bude na plné letadlo, tak je
  naložte a vyložte v jejich poušti.
  Na Sicílii vybudujte velké záchytné tábory a nikoho nepouštějte dál do
  Evropy. Až je to tam omrzí, oni se ještě rádi vrátí zpátky.
  Do Evropy vypusťte jen stoprocentně prověřené osoby. Nemáš pas, ale
  máš drahý mobil? Tak šup zpátky do Afriky. Nedokážeš do dvou let složit
  zkoušku z lokálního jazyka? Neumíš si najít práci? Šup fofrem zpátky.
  Spáchal tvůj syn a nebo vnuk teroristický čin a nebo se o něj pokusil?
  Marš domů s celou rodinou. Měl si ho lépe vychovat.
  Nejste ochotni odložit svoje šátky a přijmout naši evropskou kulturu?
  Nelíbí se vám u nás? Chcete si vytvořit ty vaše „no go“ zóny? Klidně,
  vytvořte si je, ale u vás doma, třeba v Libyjské poušti.
  Nechcete se asimilovat, ale chcete si podržet si vaši kulturu, vaše
  náboženství a vaše zákony? Šariju? Klidně, ale vás doma. Evropa není a
  nemůže být pro každého.
  Máš stejný názor?
  Tak to přepošli dalším užívatelům internetu!

  Hoax, straseni obyvatelstva pres Internet. kazdy normalni rozumny tolerantni a multiculturni Evropan vi ze
  neco takoveho by Emericky president nikdy nerekl!
  Ani kdyby v presidentskem kresle sedela milovana Hillary !
  No neni to na kriminal ?
  Jeste ze ma dnes kazda spravna vlada v Evrope nove oddeleni na potirani poplasnych zprav !
  Nastal cas zavirat do kriminalu nejen udajne terroristy ale s nimi i FSECHNY strasitele !
  Multiculturne kupredu razdvatri a nikdy jinak !
  Vericim se doporucuje pomodlit se pred i po precteni:-)
  Nevericim volit professora pres chemii v politice !
  Hezky weekend:-)

 7. Ondřej

  Opět fenomelni levicový bard Hekrdla proti všem. Velmi příjemné poctěni. Pro shrnutí opět připomenu jeho zásadní, vseshrnujici poselství shrnuté v jednom odstavci.

  „Volba hlavy státu je možná pořád napínavá. Ale jsou-li základy našich poměrů dané, stabilizované a dokonce snad nezměnitelné, je vlastně docela jedno, kdo tady bude prezidentovat.“

  Troufnu si připomenout, že něco podobného jsem napsal ve svém prvním vstupu na toto téma.

  Jinak ještě dobre toto:

  Pseudointelektuální aristokrat Zeman, co chvíli kritizující „nemakačenky“ a „nepřizpůsobivé“ mezi plebejci, naproti tomu pokračuje v udivující roli vůdce těchže plebejců, jimiž ve skutečnosti zcela pohrdá. Nepovšimli si toho stejně, jako nevnímají lídrovu zjevnou zchátralost.

  https://a2larm.cz/2018/01/bezvyznamna-bitva-o-hrad/

  Doporucuji vřele grasykovi, jestli ví kdo to je pan Hekrdla.

  • vittta

   Určitě to neví, kdo je Hekrdla, to nikdo neví, vyjma vás, a pár inteligentů z redakce A2larmu 24!

  • vittta

   Hekrdla jako obvykle poněkd nevyrovnaný.
   Tak on třeba napíše „Také proto Zeman musel „mírně“ pozměnit své loňské knížecí rozhodnutí, že se předvolebních televizních debat nezúčastní. “
   Hekrdlu nenapadala ta možnost, že Zeman své rozhodnutí měnit vůbec nemusel, a že to takto měl dávno naplánované.
   Zeman v tomto případě neoblboval své voliče, ale své soupeře.
   Což se mu dokonale podařilo.
   Nebo pak tam píše v záporném kontextu o požadavku MZ o 101 hlasech pro podporu vlády Babiše.
   To rozhodně vzniklo jako nutnost, protože se čím dál hlasitěji hoviořilo o tom, že Babiš se ani o většinovou vládu nesnaží.
   Tím by ovšem prakticky zneužíval Zemanovy důvěry.
   Takže mu tuto variantu- jakkoliv není úplně jistá, prezident jednoduše zatrhl.
   Hekrdla to jenom nepochopil, a vidí za tím jakési postrčení Babiše vstříc ČSSD.
   Ale Zeman Babišovi neuložil, u koho musí hledat podporu, jen prostě chce 101 podpisů, což je čin hodný státníka, co si nenechá dělat ve státě bordel!

  • grasyk

   Abych vám udělal radost, tak jsem si to přečetl. Máte z pana Hekrdly dojem nestranného, objektivního pozorovatele? :-)
   Podotýkám, že při volbě mezi Marketingovým paňácou a Politikem, dávám – podobně jako Klaus ml. ( s těžkým srdcem) – přednost Politikovi.

  • oh

   Není to ovšem fyzika ani metafyzika, ale reálný sociální střet. Kromě slušnosti, demokracie a ústavnosti totiž Drahoš zastupuje až vulgárně aristokratický establishment proti plebejskému hněvu zdola, selektivní demokracii proti rudým stínům minulosti i současným nahnědlým populismům a starý dobrý Západ proti na věčné časy zlému Východu. Už se přeci vyjádřil, že vládu trestně stíhaného premiéra s podporou podezřelých – byť řádně registrovaných – politických subjektů nejmenuje. Čímž dopředu hrdě ohlásil, že hodlá znásilnit vůli voličů. To se v Praze bude líbit.
   Zjevně se to líbí i tzv. levicovému liberálovi.
   Na rozdíl od Hekrdly si ani nejsem moc jistý, že by případný „prezident Drahoš“ nebyl ochotný vyzývat svět k bombardování kdejaké „anticivilizace“. Pod prohlášení: „Podporuji aktivní, nikoliv pouze pasivní bezpečnostní politiku. Trvám na spojenectví v rámci Severoatlantické aliance. Jeho součástí je i ochota podílet se na odvracení rizik daleko za našimi hranicemi.“ už by se nějaké to menší humanitární bombardováníčko asi schovat dalo.

 8. astraustralia

  Vam FSEM kteri jste nebyli dostatecne postraseni Ruskou propagandou ktera nevaha si brat do ustni dutiny i samotneho presidenta USA, pridavam jako tresnicku na dortu zpravu od lekare ktery zradil Ceskou Lekarskou Gomoru a podobne jako Rusko strasi obcany CR, on tak cini jinak a jeste vazneji kdyz zpochybnuje jejich zdravi a podprahove utoci na zeslable city zdravych i nezdravych obcanu bez rozdilu !
  Proto Pozor Pozor Pozor !!!
  Pozor predevsim pro obcany kteri maji nebo se domnivaji ze by mohli mit zvysenou hladinu cholesterolu.
  Ta byla kdysi nad cislem 7 nyni po vedeckem zvazeni nejmoudrejsich medicu a medicamentu ma byt jen 5 a jeste mene!
  Kazdy kdo ma vice je od ted smrtelne ohrozen a predevsim lide pokrocilejsiho veku (nejmenuji) by meli zvysit ostrazitost !!!
  Zatim MUDR Hnizdil obdrzel pouze „Bludny Vedecky Balvan“ ale jeho vyobcovani z rad slusnych lekaru je pry jiz na ceste.
  Proto odkaz na jeho prednasku zde jako varovani pred dalsim hoaxem tentokrat zpochybnujici podpasove a mezi rady dokonce uz i Pharmaceuticky prumysl, fuj tajfl !
  Kupredu Leva za zdravejsi Evropu a nikdy jinak !

  MUDr Hnizdil
  Jak vyrobit pacienta

  • Kamil Mudra

   To je jen takový „výcuc“. Lepší je shlédnou celou tuhle Hnízdilovu přednášku ve které se zabývá také nemocností společnosti a systému.

   • tresen

    Když už tu promlouvá pan doktor Hnízdil:

    Jak z kotců ven?
    Hlavně bychom se do nich neměli tak snadno nechat nahnat. Problém nemá řešení jen ve volbě prezidenta. Ten má být především symbolem, mravním vzorem. Podstatná je změna přístupu každého z nás. Obávám se, že většinově ji může vyvolat jen omezení konzumu, volného pohybu osob. Pak by mohlo dojít i na projevy občanské neposlušnosti. To už by bylo pozdě. Jde o to, abychom místo boje s psychopaty investovali svoji energii do podpory pozitivního. Podpory odvážných, nezávislých a slušných politiků, policistů, soudců, žurnalistů…Trvali na dodržování morálky a zákonnosti, sami se tak chovali.
    /Odpovědi na otázky Parlamentních listů, kde zveřejněno 11. 1. 2018/
    http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=30788

    • Kamil Mudra

     „Podpory odvážných, nezávislých a slušných politiků, policistů, soudců, žurnalistů…“
     S tím nelze než souhlasit. Ale hledej jehlu v kupce sena… :-(

 9. Ondřej

  Zpověď zklamaného voliče Miloše Zemana z minulé volby

  „Zeman byl pro mě kdysi ikonou. Dnes však zrazuje moje hodnoty
  Sociální demokrat z generace dospívající v devadesátých letech v osobní zpovědi vysvětluje, proč nelituje své volby Miloše Zemana před pěti lety, a proč ho naopak nyní volit nehodlá: Zeman, kterého jsem obdivoval, nenávratně zmizel.

  Ještě bolestnější pro mě bylo přihlížet tomu, jak se Miloš Zeman v návaznosti na takzvanou uprchlickou krizi (prohloubenou německým postupem bez koordinace s evropskými partnery, v jehož důsledku dnes vidíme bezprecedentní rozpolcení EU) stále více vzdaloval sociálně demokratickým hodnotám. Ano, v sociální demokracii můžeme otevřeně a demokraticky diskutovat prakticky o všem, avšak postavit se na jedno podium u příležitosti výročí 17. listopadu po bok lidí, jako je pan Konvička, do slušné společnosti nepatří. A pokud vím, sociální demokracie chce být stranou slušných lidí pro slušnou společnost.

  V posledních letech se cesty sociální demokracie a Miloše Zemana definitivně rozešly. Být sociálním demokratem je velký závazek: hodnoty tolerance, solidarity, mezinárodni spolupráce a rovných příležitostí pro všechny jsou pilířem sociální demokracie jako progresivního politického hnutí.

  Vše, co Miloš Zeman v posledních letech říká a dělá, je s tím v zásadním rozporu. Proto Miloše Zemana již volit nemůžu a nebudu. Člověk, kterého jsem kdysi tolik respektoval, již nenávratně zmizel v minulosti. Moje hodnoty v letošní prezidentské volbě nejlépe ztělesňuje Jiří Drahoš, a proto mu dám hlas i ve druhém kole.“

  http://denikreferendum.cz/clanek/26881-zeman-byl-pro-me-kdysi-ikonou-dnes-vsak-zrazuje-moje-hodnoty

  • vittta

   Ten člověk hodně trpí, musím říci…
   Ale jak se Zeman postavil s Konvičkou, to prostě slušní lidé nemohou akceptovat.
   No a ten člověk je zjevně slušný člověk, zatímco já slušný člověk nejsem, protože mě nijak nevadilo, že pan prezident stál po boku Konvičky, neb právě oba vyjadřovali mé politické názory.
   A teď si ještě přečtu článek na referendu, ale musím se psychicky koncentrovat, abych nepropukl v pláč!

  • vittta

   Tak….a jméno toho člověka je tajné, protože se za něj stydí, čemuž se ani nedivím, když jsem si to přečetl.
   Ale vážně, celý článek je zřejmě vymyšlen (nebo sestaven z polopravd či účelových konstrukcí) , a celé poselství spočívá v tom, že Miloš Zeman už není tím Milošem Zemanen, a nyní je třeba volit Jirku Drahouše.
   Důkaz pro nekompetenci Miloše Zemana je tam vlastně uveden jediný, že se postavil 17.11. po bok Konvičky.
   Další argument spočíval v „lánském puči“, kde ale role Miloše Zemana nebyla úplně jasná, a není dodnes zjevné, jestli to byl Zeman, kdo chtěl iniciovat sesazení Sobotky nebo mu to bylo navrženo.
   V článku je to přirovnáváno k jakési zradě sociálně- demokratických myšlenek, z dnešního pohledu by ale vykopnutí Sobotky z postu předsedy ČSSD bylo pro ČSSD spíše záchranou, protože tak tragický volební výsledek by opravdu jen tak někdo nedokázal.
   Článek samotný je plný emocí, dle mého je buď psán praktikujícícm homosexuálem, nebo je tak poskládán, aby homosexuály oslovil (bez ironie), dojetí, slzy v očích v Ostravě, veliký závazek sociálního demokrata a vyjmenovány vlastnosti, které může mít jen sociální demokrat a Ježíš Kristus.
   No, s lidovci si asi socdemáci vůbec tykají, v článku je uvedeno toto:
   „Jeden můj známý, lidovec, si však neodpustil tento komentář: „Volbu Zemana před pěti lety tím neodčiníš.“ A doplnil takzvaný „hashtag“ #pokání.“
   To je příznačné, a myslím, že je to jedna z mála věcí, která není v článku vymyšlena, či upravena.

   • tresen

    Ten článek je podepsaný celým jménem. Autor, jehož identita je lehce dohledatelná, mluví sám za sebe, ne za nějakého fiktivního voliče ČSSD.

    • vittta

     Pěknej balík, není divu, že má ČSSD 7 %….
     Dělá z té volby větší drama, než to je.
     Přemýšlí, přemýšlí, až hodí hlas kandidátovi, který je levicový ještě asi 2 x méně, než jen málo levicový Miloš Zeman.
     A Kalousek Drahouše řídí také, to jsem zapoměl podotknout, jak nechtěl Kcharla, že ho řídí Kalousek, bylo sice dojmené, ale moc k srdci si to nevzal.
     Kcharl je out, ale Kalousek bude zase v ráži, jestli Drahouš, i pomocí dojemně levicového Mlse, uspěje!

   • Ondřej

    Jméno má, jen vaše špatná počítačová gramotnost vám brání si bližší data dohledat. Jazyková vybavenost je zdrojem širšího spektra informací a dává lidem, co jiní vládnou naproti těm, kteří ne, zásadní výhodu ve schopnosti a míře společenské angažovanosti a poznáni.

    http://www.socialistsanddemocrats.eu/secretariat/mls-vaclav

    • vittta

     Jo, asi to bude ten Mls.
     Jsou to novinky, dříve se psalo jméno buď nad článkem, nebo pod ním, nyní, koukám, vedle zleva.
     A samozřejmě, mám s tím jako počítečový negramot značný problén, nic méně mi to nevadí, protože mě nějaký Mls nezajímá, a jen proto, že byl dán odkaz na jeho článek, mě to zaujalo.
     Naštěstí se vše vysvětlilo, protože vy počítačovou gramotnost máte.
     A nejen to, máte i jazykovou vybavenost, takže si o panu Mlsovi můžete přečíst i to, co je mně zapovězeno, takže si třeba můžete přečíst jeho telefon do Bruselu a já se mohu jen závistivě dívat.
     Nic méně je nutno poznamenat, že jakkoliv mám všemožné handicapy, nevzdělanost, neznalost jazyků, počítačovou negramostnost, atd..atd.., mám jeden volební hlas, stejně jako vy, který vládnete jazyky, počítač si s vámi tyká, jste vzdělaný, že musíte mít prodlouženou vizitku a celkově se vaše osobnost nedá s tou mou naprosto srovnat.
     No…není to k vzteku?
     A co je horší, volím Miloše Zemana, a to už vůbec těžko nesete!

    • vera

     Tak se zase tak nevytahujte, stejné údaje jsou k dispozici i v češtině, možná vám špatná počítačová gramotnost bránila si je dohledat ? http://denikreferendum.cz/autor/1415-vaclav-mls.
     Ale je fakt, že v té originální anglické verzi se člověk dozví čeho je Mls součástí, a za co hlasuje.
     Sám o sobě říká že pracuje pro Evropskou unii. Nějaká část poslanců EP co si říká Socialisté a demokraté. Za Zemana se tam možná dostal, ted když už je usazen, už ho nepotřebuje. To se stává.
     Tak si člověk prohlídne ten usměvavý oblíčej, a potom ze zvědavosti sjede na pravou stranu, kouknout na činnost téhle frakce….
     Celkem člověk pochopí, proč tenhle jedinec pro Zemana hlasovat nemůže. Strana SaD řeší věci Zemanovi hodně vzdálené. Jedna z nejbližších akcí :

     http://www.socialistsanddemocrats.eu/events/challenges-sexual-and-relationship-education-europe
     Výzvy k sexuálnímu a vzdělávacímu styku v Evropě
     V Evropském parlamentu v Bruselu v místnosti PHS P4B 001.
     Ve středu 31. ledna 2018 od 13:00 do 15:00.
     ZAREGISTRUJTE SE NYNÍ
     Akce bude živě vysílána na adrese http://www.socialistsanddemocrats.eu.
     Další informace získáte na adrese chloe.kenny@europarl.europa.eu.
     …..no přeberte si to jak kdo chcete…

 10. astraustralia

  Stale vice senioru a nejen ve Francii je podobneho nazoru jako Alain Delon ktery rika

  Především ale nenávidím tuto dobu, je mi z ní na zvracení. Někteří lidé se mi hnusí.
  Vše ovládá lež, všechno je překroucené.
  Lidé se navzájem nerespektují a nedrží slovo. Záleží jen na penězích.]
  Vím, že tento svět opustím bez lítosti,“ konstatoval modrooký idol žen několika generací.
  Zdroj: https://revue.idnes.cz/alain-delon-herec-vek-zeny-smrt-spolecnost-kariera-fw6-/lidicky.aspx?c=A180113_154452_lidicky_zar

 11. grasyk

  Trefný postřeh Klause ml:
  Představíte si třeba Winstona Churchilla, že by byl po náletech na Londýn především „otřesen“? A mektal by něco ve smyslu: „Kvůli pár agresivním pilotům nemůžeme soudit celý německý národ. Většina Němců je slušná … Je věcí Němců, jestli vyznávají nacismus, nebo ne, to my nemůžeme soudit…“ A další by se přidávali: „Největší nebezpečí je teď nárůst xenofobie a protiněmeckých nálad mezi prostými Brity…“ Rektor Oxfordu by varoval: „Hlavně teď nezneužít studentské shromáždění na nějaké patriotické projevy a tupé národovectví…

  • tresen

   Tento způsob hledání paralely k Churchillově pozici za druhé světové se mi jeví jako na hlavu padlý. Britové vyhlásili válku německému státu. K tomu žádnou dnešní situaci, která by i jen vzdáleně připomínala tu tehdejší, prostě přirovnávat nelze.

   • vittta

    To se moc neorientujete v britské předválečné politice.
    Protože příznivců nacistů bylo v Británii na nejvyšších místech až moc.
    Válka, tak jak byla vyhlášena a vedena, byla především zásluha právě Churchila.
    Ti ostatní o ní sice mluvili, ale raději by Hitlerovi vlezli do análu!

    • tresen

     Grasykův příspěvek se předválečné situace netýkal, proto jsem se jí nezabývala ani já.
     Těžko tedy můžete soudit, jestli se v ní orientuju.