Polemika s Vlkem

Napsal vittta

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/01/14/i-kolo-co-jsme-s

Velikán ducha Vlk píše stylem Adolfa Hitlera, když diktoval svůj Mein Kampf.
V první řadě mu (zase) vyšel jeho předpoklad, který sice nenapsal, ale za to naznačil.
Vlk dále vidí světélko na konci tunelu, a tím je Drahoš, který se zatím prezentuje tím, že o něm nikdo nic neví, stejně jako o jeho názorech.
Též si libuje intelektuálních heslech, za která by ovšem chlapovi s krumpáčem vynadal do naprostých idiotů, pokud by je tedy nesměroval stejným politickým směrem.
Takže „Jak už stačil provést hradní mluvčáček , když do kamer ČT vítězně oznámil, že jeho pán získal tentokráte oproti minulému výsledku navíc skoro 15% hlasů, při totožné volební účasti. “
Pan Ovčáček má svého pána, a tím je nepochybně pan prezident, a tento hlupák oznámil, že Pan prezident dostal o 15% více hlasů, což dle Vlka nezískal, ale on je získal, i kdyby se Vlk stavěl na hlavu, byť srovnávat se to opravdu nedá, nic méně, stalo se, a přece se o tom kvůli pochybnému srovnání nebude mlčet.
Dále Vlk píše o stejné startovní čáře v r.2013, což je minimálně ošidné, protože tehdy maintream a jeho vlci ještě netušili, kdo je ten dobrý a kdo ten špatný, takže Zeman se stal tím špatným až v 2. kole. (tehdy především proto, že kníže se stal tím dobrým)
Nyní byl Zeman tím špatným už v 1. kole a mediální kampaň si v ničem nezadala s volbami v Německu v r. 1932.
Stejně jako tehdy, i dnes byl (zatím) úspěch štváčů jen omezený.
Bombastičnost ale pokračuje.
Vlk mimoděk rozdělil společnost na zemanisty, a ty, co to Zemanovi nedají, což je jistě kouzlo nechtěného, protože pokud by měli být skutečně zemanovci, pak by byli i fischerovci,horáčkovci,drahošovci či hilšerovci.
Ale oni jsou jen zemanovci- a ti ostatní, spravedliví.(níže se k tomu ještě vracím)
Za zmínku stojí i vlkova servilita, Drahoš je profesor Drahoš, ale Zeman není ing. Zeman, ale jen Zeman.
Příznivci Miloše Zemana jsou pak nazváni klakou.
Dále není nějaký čas řeč o Zemanovi, a Vlk se v projevu duševně uklidnil.
Ale jakmile se řeč stáčí opět na Zemana, ztrácí klid a přepadá ho náboženské zanícení.
Tak třeba tady:
„Myslím, že se dočkáme velmi ostré, vyhrocené a obávám se, že až velmi špinavé kampaně. Ovčáček nepochybně vytáhne z kůlny všechny možné hnojomety, které tam ještě skladuje.“
Ano, Ovčáček vytáhne hnojomety, ale čistý Drahoš bude mít nejspíš průhledný štít a svatozář- a též pomoc Halíka, který je- jak známo- hned druhý po Bohu tady na zemi.
A hnojomet Vlka jede na plné pecky!
Obouvá se do Zemana, že půjde od předvolebních debat s Drahošem, (lhář) a v návalu náboženkého zanícení začal sám lhát, protože podle jeho slov na nás vyskočí Zeman s každého kouta sloganem „Zeman znovu“.
Nevyskočí.
Daleko víc na mě v Praze skákal třeba Topolánek a pokud už na mě Zeman skákal, pak spíše dehonestován a popliván, za čí peníze Vlk neřeší, ale děsně ho zajímá, kdo platil ty plakáty pro Zemana, no, Zeman má transparentní účet, ať si to tam „vyzdrojuje“.Pak tam máme debaty Pana prezidenta, jednu už si sám Zeman zajistil na své soukromé (dle Vlka) TV Barrandov, kde už (servil) Soukup nějak zařídí, aby to nebyla rovina (necháme si o ní jen zdát), zatímco všude jinde by to rovina byla, a též i byla jak každý viděl v předvolební kampani, která proti Zemanovi trvá už 5 let.
Na konci článku Vlk Zemana označil za člověka, co má neutuchající potřebu se předvádět, asi se v předvolební kampani 1 kola předvádět úplně náhodou nechtěl.
Vlk dále nechápe, proč 1/3 voličů Horáčka chce dát hlas Zemanovi, a svádí to na českou hloupost, ano, tady v Česku žádná volební logika není!
To je manipulační žvást, protože logika není ani kdekoliv jinde, tady je jí ještě dost, a velice průměrný politický analytik Vlk tu logiku chápat ani nemůže.
Inu, mnozí voliči Horáčka byli prostě horáčkovci (jak jsem uvedl výše) a ne prostí antizemanovci, chtěli Horáčka, nějak je oslovil.
Nyní se rozhodují znovu, a někteří budou volit Zemana i prostě proto, že nechtějí Drahoše!
Komické je označení komoušů a Okamurovců za okrajové skupiny, ale Vlku, vyjma Babiše jsou v ČR okrajové skupiny všichni!
TOP09, KDU, či Starosty za okrajové neoznačil.
A samotný Zeman ?
Toho je třeba porazit!
Ve Vlkově textu to vypadá, že právě o to v ČR jde.
Vlk si ale neuvědomuje, že se neporáží Zeman, ale nemalá část národa, která ho volí.
Zeman není jen jedinec, nějaký satan, je to půl našeho národa, a tato půlka ho respektuje a- byť s výhradami- jako prezidenta příjmá.
Jinými slovy, Vlk nám v článku rozdělil národ.

  • embecko

   „zhodnoceni politicke sitace v CR necham na vas“
   V klidu, Astere, protinozny brachu…
   Vem to stoicky- demokraticky: Vsichni vedi, ze Drahos nechce zakon o referendu a Zeman se mu naopak nebrani. Tudiz tahle volba je referendem o referendu. A jak lid rozhodne, pan buh rozhodne…myslim, ze zde si kazdy demokrat muze umyt nad prezidentskou volbou ruce.
   A co se Babise tyce- rozhodne vlady, ve kterych sedel, byly nejstabilnejsi a jedny z nejlepsich, co CR mela. Na druhou stranu je to estebak jako poleno a ne ze ne a kdo s cim zachazi, s tim take schazi. Pokud ho soudruzi z poslaneckych lavic ne/vydaji zakonu, pak i zde si demokrat muze umyt sve neposkvrnene ruce…nic se nedej v zadnem ze ctyr pripadu:
   Drahos vyhraje- Zeman vyhraje- Babis pujde do teplaku- Babis zavede dotacni diktaturu.
   Vlada veci jeho zpet se k lidu navratila…sledujme tedy s pobavenim, jake divadlo nam lid predvede :o)

 1. Ondřej

  V návaznosti na kritický článek podporovatele Drahoše, filosofa a exanarchisty Ondřeje Slačálka vůči Drahošovi publikovaný v A2larm. Velmi filosoficky levicově zaměřeném portálu.

  https://a2larm.cz/2018/01/nedavejme-to-drahosovi-moc-lacino/

  bych rád Drahoše podrobil i já kritice. Tak říkajíc z levicově liberálních pozic. Ne snad proto abych se ukázal jako lepší, protože místní kotel Zemanových „hooligans“ by ničeho takového u svého kandidáta nebyl schopen, ale proto, abychom si vyjasnili, že i když prezident není politický reprezentant nadaný právem cokoli z politické agendy měnit či prosazovat, ale že je čistě ceremoniář pro zahraniční návštěvy, takže bychom na něj měli mít i přesto vysoké požadavky. Takže k čemu se kandidát Drahoš nikdy nevyjádřil jako k celosvětově palčivému problému (a možná je v mnoha ohledech v přístupu k těmto problémům laxní?)

  a.) k ekologii, udržitelnému rozvoji, globálnímu oteplování a CO2 emisím – očekával bych jasnou podporu zelené politiky obnovitelných zdrojů a jasné státní intervence do trhu, aby nebylo možné vyrábět a provozovat např. automobily co nesplňují emise či tolerovat existenci fabrik, co znečištují ovzduší
  b.) arbitrárnímu omezení automobilismu – vjezdu automobilů na spalovací motory do center měst, zvýšení spotřební daně na PHM
  c.) ke výši mezd v ČR a rovné dani – nevyslovil se pro civilizovanou celospolečenskou solidaritu v daňové progresui u daně z příjmu – ve výši pro zaměstnance dosahují až 45% u nejvyšších příjmových kategorií
  e.) nebyl naopak více vstřícný k návrhům EU o spravedlivém přerozdělovacím mechanismu na rozdělení uprchlíků do všech členských zemí EU, abychom tak pomohli především dvěma zemím, které neúměrně trpí, jako jsou Itálie a Řecko a to země s větší nezaměstnaností – a v případě samotného Řecka – v současnosti chudší země než jsme my v ČR, co se týče míry výskytu chudých, nezaměstnaných a koupěschopnosti pro nejnižší sociální skupiny.
  f.) a teď to hlavní – že se nevymezil proti jasně definované kriminalizaci explicitně vymezované nenávisti – proti SKUPINĚ OSOB,
  – na základě barvy pleti, etnicity, národnosti, víry, genderu, sexuální orientací a třídy (takto je to v zákoně – říkejme ale raději vůči sociálnímu postavení skupiny osob vymezených nějakými společnými znaky – vysokopříjmoví, nezaměstnaní, intelektuálové, cyklisté, ženy, nezpárované samostatně žijící osoby – singles atd,)

  myslím, že toto by prezidentský kandidát proto, abych o něm mohl říkat, že je „můj“ prezidentský kandidát, splňovat měl. Bohužel taková osobnost se nevyskytla, přitom se jimi český veřejný prostor jen hemží, ať by to byl třeba prof. Václav Bělohradský nebo Šimon Pánek z naší největší organizace poskytující humanitární pomoc ve více než v 50 zemích světa, nebo někdo jako je duchovní autorita a politický guru české sociální demokracie – ovšem pro mě by byla absolutně nejlepší volba někdo jako Erazim prof. Kohák s jeho duchovním poselství (vystudoval Yale) a hlavně vzděláním a zkušenostmi z pastorační služby v USA.

  • Ondřej

   pardon oprava….že se nevymezil pro kriminalizaci resp. vedení trestních stíhání, které budou dotaženy až k soudu u jasně definovaného činu podněcování nenávisti – proti SKUPINĚ OSOB,…..

  • vittta

   Nechutný blábol o ničem, jen tohle tam má nějaký smysl:
   „Ne snad proto abych se ukázal jako lepší, protože místní kotel Zemanových „hooligans“ by ničeho takového u svého kandidáta nebyl schopen, ………“
   Kopnul si do voličů Zemana.
   Pak už to jsou jen bláboly, autor by vlastně chtěl, aby nový prezident měl jednání a názory jako předseda extremistické neziskové organizace.
   O služně vlasti tam není slova, ze to o ekologii, rasách a genderu, a „nenávisti“ je tam toho plno.

   • Ondřej

    co je na daňpové progresi extremistického a nenávistného? Ona tu nakonec stejně bude, je jen otázka jestli si ji zavedeme sami, anebo to bude v rámci jednotné fiskální politiky integrované Evropy a omezování daňového dumpingu. Je to jen otázka času, stejně jako přistoupení k euru, k čemuž jsme se zavázali podpisem Lisabonské smlouvy.

    • vittta

     Není on Zeman pro daňovou progresi?
     Co myslíte?
     A na daňové prograsi není extremistického nic, ale ten „tón“…
     „civilizovanou celospolečenskou solidaritu“….to jako jiné verze zdanění jsou necivilizované, nebo co?

    • oh

     Tohle je ukázka z toho vašeho odkazu, „levicový liberále“:
     Muž, který má reprezentovat vědu, si v jejich případě vybral odborníky, kteří s vědou pracují na hranici nebo spíš za hranicí jejího zneužití.
     Prvním příkladem je profesor Miroslav Bárta: profesionální egyptolog, který se stal v posledních letech hlasatelem apokalypsy současné společnosti. Že autoritativně vystupuje ověnčen profesorským titulem, a přitom vůči dané problematice nemá žádnou odbornost? Že se dopouští banálních kiksů v základních faktech, jak před časem na Echo24 ukázal Ondřej Štindl? Nevadí, v českém prostředí je pověrečná úcta před profesorskými tituly dostatečnou zárukou. Knihy, které dal dohromady s dalšími autory, se staly bestsellery i přesto, že je odborná komunita podrobila dosti zdrcující kritice. Bárta v nich přitom za „naše pyramidy“ označuje instituce sociálního státu.

     Jiného bojovníka proti sociálnímu státu udělal Drahoš svým ekonomickým poradcem. V Česku samozřejmě není problém najít si neoliberálního ekonoma, Lukáš Kovanda je ovšem volba i na české poměry špatná. Tento ekonom nejen útočí na chudé, ale ještě je celkem sprostě uráží a používá k tomu autory, kteří jsou v západní debatě obdobou Petra Hampla. Z jeho bohaté publicistické činnosti se můžeme začíst například do článku s malebným titulkem Ze sociálních dávek se nejen chudne, ale taky hloupne. Intelektuální bohatství textu přitom titulek zdaleka nevystihuje – v článku se dále dozvíme, že kvůli sociálnímu státu navíc ještě populačně ubudeme. Ve spekulacích o kolektivním „hloupnutí“ kvůli sociálnímu státu se odkazuje k bizarnímu evolučnímu biologovi Satoshimu Kanazawovi, označovanému pro své výzkumy o „vztahu rasy a přitažlivosti“ či toho „proč mají krásní lidé více dcer“ běžně za rasistu a šarlatána.

     Vy si snad myslíte, že Drahoš s takovými poradci nějak podpoří vámi tak omílanou progresivní daň? I když, ten byrokratický Nápad z Bruselu – přerozdělovací mechanismus pro uprchlíky – ten možná bude, Drahošovi miliardářští sponzoři určitě rádi přivítají vše, co jim pomůže vytvořit tlak na „přehnaně vysoké české mzdy“.

     Takže, kdybych to měl člověku s tak dokonalým vkusem na poradce hodit, i když bez nadšení, asi bych se pozvracel rovnou ve volební místnosti. Drahošova salónní mluva mi jako důvod, proč ho volit, jaksi nestačí. Asi nemám tak dobrý žaludek jako dva Ondřejové – vy a Ondřej Slačálek.

     • vittta

      Tedy něco tak blbého jako je ten odkázaný Kovandův článek jsem dlouho nečetl.
      Ten Kovanda vůbec neumí pracovat s daty, aby to dávalo smysl, dokáže s nimi pracovat jen dogmaticky, aby to dávalo smysl JEMU, a vůbec ho u toho nesere, že jako celek ten článek vyjde jako schizofrenní blud.
      Nízká porodnost díky sociálním dávkám….no tak se měl pan Kovada mrknout k našim romským spoluobčanům, a v ten moment by se jeho teorie zhroutila jako domeček z karet.
      Kromě toho, nevidím nic špatného na průměru 1,6 dítěte na ženu, je to přirozená ochranná reakce společnosti proti přemnožení.
      Snížení počtu obyvatel příkladně v ČR na 8 000 000 by přineslo jen pozitiva.
      Problém je, že pro tu komunitu (národ), ne pro politicko-ekonomický systém (pokřivený kapitalismu), protože růst úplně všeho vyžaduje též růst populace, a dnes už ani ne takové, která bude pracovat (jak manuálně, tak duševně) ale klidně i jen takové, která bude konzumovat. (cigoši, negři)
      Snížení počtu přinese jen pozitiva, dostupnost bydlení, jeho cena, méně aut,více klidu…
      Když budu mít k dispozici nástroj sociálních dávek, tak naopak budu schopen porodnost řídit, takže- v případě nutnosti, pomocí cílených dávek porodnost zvýším, či udržím na nějaké hranici, to samé se stane s institutem manželství, které už dnes plno lidí vůbec neuzavírá, protože se to prostě nevyplatí, ba je to nebezepčné.(dluhy, faktická nemožnost rozvodu- to jsou ty doživotní záruky za bývalé partnery..atd)
      Je tam i psáno, že dítě je čistý ekonomický náklad, no, zajedno je možné pomocí dávek docílit, že nebude, jak jsem už uvedl, a za druhé to dnes nemůže být ten důvod absence dětí především u inteligentních žen.
      Ona si společnost musí vybrat, buď bude ctít roli ženy- matky, nebo se jí bude posmívat a bude klást důraz na genderproblematiku ad absurdum, kdy společné hajzly budou základem rovnosti žen a mužů.
      Žena- matka by měl být vrchol úlohy ženy, a ta by měla být ctěna, jenže dneska je žena, která má děti, pomalu společensky znemožněna jako nějaká domácí slepice, a vymýšlejí se gender role můžů- otců, kteří pomalu už kojí.
      Zváště vzdělané ženy by měly být motivovány k dětem, což jde udělat jejich společenskou glorifikací.
      Tohle ale začíná už v rodinách a MŠ,a pak pokračuje v ZŠ, ale na to není čas, když se tam zabývají inkluzí nepřizpůsobivých dementů!
      V článku je napsáno
      “ S uvedením starobních penzí a dalších sociálních dávek prostě lidem odpadl zásadní motiv k pořízení dítěte. Roli ratolestí – coby zaopatrovníků ve stáří – postupně stále zřetelněji přebíral stát,……
      Co je to sakra za žvást?
      Já mám dvě děti, a i když mám každé s jinou ženskou, obě byly chtěné.
      A na nějaký zisk, byť v podobě zapopatření na stáží, jsem rozhodně nemyslel.
      Starobní penze pak není žádný výdaj, což Kovanda asi neví.
      To si ten člověk celý život platil, a naopak mu to k stáru ukradnou.
      Výdaje jsou dávky nepřizpůsobivým a migrantům, ti totiž ve své většině nikdy do systému nic nepřinesli a ani nepřinesou.
      Když si to dovolil právě Zeman říci, tak ho div nesežrali, mohl by Kovanda promluvit k lidu vedle Drahouše o této problematice, a ti samí vy tleskali ve stoje.

     • Ondřej

      Nějak vám z té vaší kopírky vypadl tento zvýrazněný odstavec, který vše výše řečené shrnuje.

      „Aby bylo jasno – potřebujeme porážku Zemana. Takřka všechno, co se dá říct špatného o Drahošovi, můžeme v případě Zemana znásobit ne pěti, ale většinou spíš deseti a někdy taky padesáti. Zeman překročil Rubikon svou účastí na protimuslimské rasistické demonstraci a vystoupením na sjezdu fašistické strany.“

      Tím bychom mohli pro dnešek skončit. Ondřej má poněkud vyšší míru humanitního vzdělání než abyste jeho vlastní filosoficky pohled mohl kvalifikované hodnotit právě vy, ohu.

       • Ondřej

        Až si ještě jednou (nebo dvakrát) přečtěte ten můj text a zjistite ke komu se vztahuje, budete zase o něco chytřejší, grasyku.

        • grasyk

         Až si ještě jednou, anebo raději pětkrát uvědomíte, jak se neustále vytahujete tu tím, tu oním, MOŽNÁ pochopíte, jak jste směšně trapný a trapně směšný.

         • vittta

          On bude spíš nemocný.
          Všimněte si, že někdy vůbec nechápe text, na který reaguje.
          Já jsem si dříve myslel, že ho nečte, ale on ho nechápe.
          Jsou dny, kdy se dostává do naprostého amoku, jako by choroba propukla do akutní fáze, pak se zase zklidní.

          • grasyk

           A tak já vcelku chápu, že se nachytal na to, že jsem nerozlišil dva Ondřeje. Nepochopil, že jsem pouze vy/zne/užil jeho, výrok abych mu poukázal na to, jakým dojmem působí. Neřekl bych, že je nemocný. Pouze má nepotlačitelnou touhu ukázat se, namísto toho, aby diskutoval k věci. Tudíž celá diskuse mu slouží k „sebeprezentaci“. (Je to tak, Ondřeji?)

          • MaB

           „Všimněte si, že někdy vůbec nechápe text, na který reaguje.
           Já jsem si dříve myslel, že ho nečte, ale on ho nechápe.“ (vittto)

           Tak tohle zrovna od vás sedí ! :))
           Kdybych to nečetla v kontextu, myslela bych, že zveřejňujete výsledek své vlastní introspekce.

          • Saul

           Presne!
           Takova konstruktivni sebekritika se ovsem od velikana vitova formatu da tezko ocekavat.

          • grasyk

           Vitta ovšem – na rozdíl od jeho kritiků – velmi výstižně odhalil účelovost Vlkovy argumentace. A precizně vyhmátl nejslabší místa. Tak bych se s tou jeho kritikou držel zpátky…

          • Saul

           Mozna je Vlk ucelovy,ale takove blbosti prece jen nepise.
           Typicky priklad vitovy argumentace:
           IMyslím, že se dočkáme velmi ostré, vyhrocené a obávám se, že až velmi špinavé kampaně. Ovčáček nepochybně vytáhne z kůlny všechny možné hnojomety, které tam ještě skladuje.“
           Ano, Ovčáček vytáhne hnojomety, ale čistý Drahoš bude mít nejspíš průhledný štít a svatozář- a též pomoc Halíka, který je- jak známo- hned druhý po Bohu tady na zemi.

          • grasyk

           Obávám se, Saule, že pouze nechápete, nebo nechcete chápat, že jde jen o kontrast. Aby vynikla nesmyslnost předchozího tvrzení.

          • Saul

           Apropo,vyhmatavat nejslabsi mista je urcite jednodussi,nez vyvratit ta silna.
           Nebo ucelovejsi,podlejsi…..??

          • vittta

           Saule, měl jste možnost vlkovi názory hájit svými argumenty.
           To jste neudělal, ale nevlídně jste poznamenal, že by se jako mělo počkat, jak volba dopadne, pak že to třeba bude vypadat jinak.
           Jistě, to je styl a-la tchýně, ta říká také všechno, a když se z toho pak 25% opravdu stane, tak může říci „já jsem to říkala“!
           Vlkovy teze jste nehájil, a nyní opět vstupujete s typicky saulosvkým komentem.
           Vyberete účelově část mého textu, a napíšete, že je to blbost.
           Samozřejmě nenapíšete proč, jako kdyby já mohl za to, že jste to nepochopil.
           Konkrétně uvedený odstavec znamená to, že Vlk manipuluje tím, že hnojomety používá jím nemilovaná strana a z kontextu vyplývá, že jen ta strana to má jaksi nejen v popisu práce, ale též v tom má bohatou praxi- v našem případě Ovčáček.
           To je kultivovaný člověk, jakkoliv ho nemusí mít každý rád, takže už v tomto Vlk lže.
           Dá se pak samozřejmě předpokládat, že jakési hnojomety použijí obě strany, ale pokud vezmeme funkční období našeho prezidenta, pak hnojomety jely na plné pecky spíše ze strany protizemanovské, než naopak.
           Halík pak je uveden proto, že jeho hlášky opravdu na jeho až božskou existenci ukazují.
           On poukazuje na to, že ho Češi nejsou hodni, a dělá to velice často a dost dobrý mu není ani arcibiskup.
           Takže co je vám na tom nejasného?

          • vittta

           Jéé, Saul opět hodnotí…
           No tak, Saule, vyhmátněte ta silná a ukažte mi je.
           Já je vyvrátím a vyargumentuji to!

         • Ondřej

          Takže nepřečetl, vaše škoda, že jste nepochopil že řeč nebylo ani trochu o mně:-)

          Kontextuální chápání psaného textu (a rozlišování mezi podmětem a předmětem) někdy prozradí více než test IQ.

          • grasyk

           Vaše škoda, že chápat nechcete. Možná nemůžete.. Třeba by to znamenalo konec představě o sobě samém, čemuž se vaše vnitřní já intenzívně brání..

         • MaB

          „Tak bych se s tou jeho kritikou držel zpátky…“ grasyk

          Pokud tedy někdo nepochopil, měla jsem na mysli komentáře tohoto typu.
          Je překvapivé, že patří mezi ty, kterým se tleská. Navíc jde o extempore, kterým se vyhýbá odpovědi na položenou otázku.

          • 13.1.2018 – 10.30vittta
          A jinak ještě oba, Saul i MaB.
          Zatím se před nimi plazte a dávejte jim peníze.
          Vy kašpaři, nechávají vás žít jenom proto,abyste je mohli živit, léčit a rodit jejich děti.
          Až vás nebudou potřebovat, zbaví se vás.
          A mají pravdu, co s prašivými psy!
          Evoluce se nedá zastavit sebekrásnějšími kavárenskými žvásty!

          • vittta

           Ano.
           Muslimové lidi, kterými pohrdají pokládají za psy.
           Islám mám ve své podstatě expanzi, a jde o expanzi náboženskou.
           Samozřejmě, ne každý si nechá svou víru sebrat, a jejich viru vnutit bez boje, takže náboženská expanze se podpořena expanzí vojenskou.
           V naší době se ovšem ukázala naprosto nečekaná možnost, náboženskou expanzi uskutečnost bez boje, pouze na základě chyby v myšlení Evropanů.
           Na světě jde především o zdroje, a každý živočišný druh si své zdroje brání, i proti vlastnímu druhu.
           To je evoluční proces, dokonce to dělají i rostliny, které se v průběhu času stávají jedovaté, či mají velké listy, rostou rychleji atd..atd..
           V existenci lidstva vznikl určitý problém, lidsvo se dostalo k obrovskému množství zdrojů energie, ukryté jak v uhlí a ropě, ukládané miliony let, tak v samotné hmotě.
           Zdá se tedy, že energetické zdroje jsou nevyčerpatelné, a není třeba si své zdroje chránit.
           To je jistě i pravda, ale jde o to, že jedna věc mnohým u toho nedochází.
           Tím problémem je místo, a též nerovnoměrné rozdělení technologií na získávání těch zdrojů.
           Konkurenční národy potřebují získat pod kontrolu ty technologie, a též místo, vhodné pro příjemný život.
           Jakmile to udělají, původní obyvatele prostě nebudou potřebovat.
           Proč by měli živit nějaké lidi jen z čistého altruismu?
           Jistě, nechají si mozky, ty zlomí, ale běžné občany, co nic neumí, prostě vyhladí.
           Oni nebudou mít s tímto problém.
           Zbaví se jen prašivých psů, (tedy nepotřebných jedinců) kterými pohrdají.
           Zde si myslím, že to označení sedí, protože nikdo slabý a podřízený nemůže získat respekt vítěze, a kdo se nechá orazit bez boje, si žádný respekt nezaslouží.
           Takže označení „prašivý pes“ není myšleno jako v tom kontextu jako konkrétní urážka jedinců, tedy Saula a MaB, ale pro tu část naší civilizace, kterou reprezetují.
           Ti, kdo neochrání vlastní ženy a děti a nedokáží vynutit vlastní zákony, si ani jiné označení nezaslouží!

          • grasyk

           Mno jo, vy taky patříte, MaB, mezi ty, kdo se v „zápalu boje“ nenechávají strhnout okamžitým nápadem jak reagovat. Já např. se to pořád učím, jak od Janiky, tak od MaB :-) Ale někdy je pokušení prostě silnější. Z čehož podezřívám i Vittu.. ale nezazlívám mu to. Asi proto, že se umím vcítit. :-)

          • vittta

           Kdo nemá postranní úmysly a nelže, může si to dovolit, Grasyku.
           Kdo je má, či lže, musí více přemýšlet, než něco napíše.
           Janika má ale takovou povahu……do politiky domácího typu se hnát nebude, protože je tady nejednotná fronta, a Janika nechce nikoho „ztratit“.
           MaB pak na tenhle prostor svým stylem vůbec nepatří, resp. nepatří do politických komentů až hádek.
           Necítí s tom dobře.
           Preferuje spíše takový styl „mírný pokrok v mezích zákona“.

      • oh

       Víte, já jsem si všiml. Slačálek potřebuje porážku Zemana za každou cenu, zejména, když tu cenu nebude platit on osobně. A potřebuje ji až tak moc, že doporučuje „nenadšeně“ volit slušňáka Drahoše, který si dává záležet na tom, aby neříkal vlastní názory, snad kromě potřeby raději se mýlit s Washingtonem a Bruselem, případně Zemana a jeho podržtašků – mezi nimiž IMHO není nikdo tak odporný jako Kovanda. Takže by si sice Slačálek od Drahošových poradců kůrku nevzal a považuje je za -píp-, ale Drahoše je podle něj třeba volit, ale bez nadšení. No, jak už jsem jednou napsal, tak dobrý žaludek jako Slačálek nemám a podle volby poradců vidím za Drahošem TOP 5,3 a ODS, což je pro levicového voliče nepochybně „skvělá volba“. A zřejmě nejsem natolik humanitně vzdělán, abych lepil univerzální fašistické nálepky na všechno v dosahu podle osvědčeného hesla „kdo nejde s námi, je proti nám“, nebo abych si dokázal logicky zdůvodnit obecnou prospěšnost skoku plavmo z „Nuseláku“ a všem kolem ji doporučoval.

       • tresen

        Ze strany Slačálka v tom nevidím nic osobního, až na to, že došel k závěru, že i on sám by měl přispět k porážce většího zla. V zájmu společnosti téhle země a její budoucnosti.

         • tresen

          Napsal jste, že Zemanovu porážku potřebuje za každou cenu. To implikuje velmi osobní přístup a osobní důvody.

          • oh

           Třešni, dovolím si tvrdit, že rozhodování proč někoho volit nebo nevolit, jsou u každého člověka nutně individuální, stejně jako je individuální i váha, kterou přitom přikládáme jednotlivým kritériím. To IMHO platí pro mě, pro Slačálka, pro vás… a vůbec pro všechny, kterých se tyhle volby týkají. Včetně těch, kdo z nějakého důvodu volit nepůjdou. A ve Slačálkově článku jsem si nějak nevšiml, že by specifikoval, koho zahrnuje to „my potřebujeme.“ Už jen z téhle diskuze je zřejmé, že „my všichni“ to nebude…

 2. astraustralia

  Zabyvate se tu nepodstatnymi vecmi a dulezite vam unikaji.
  Treba jak Moskva Internetove utoci na ideologicky nepevne obyvatele CR kteri se vyskytuji na Internetu !
  Pozor Pozor Pozor !
  Hoax, straseni obyvatelstva pres Internet. kazdy normalni rozumny tolerantni a multiculturni Evropan se musi mit na pozoru!

  VÍTE, CO NÁM VZKAZUJE AMERICKÝ PREZIDENT
  DONALD TRUMP PŘES OCEÁN?
  Zapomeňte na falešný humanismus a politickou korektnost!
  Probuďte se! Jde vám o život.! Buďte důslední!
  Každého imáma, který u vás v Evropě káže násilí, okamžitě zavřete, anebo
  ho pošlete k nám na Guantanámo. Každého ilegálního imigranta, který
  nedoloží, že je ve své zemi politicky pronásledován, pošlete rychle zpátky.
  Každého ilegála, který se jen trochu proviní proti pořádku hostitelské
  země zavřete do sběrného tábora, a až jich bude na plné letadlo, tak je
  naložte a vyložte v jejich poušti.
  Na Sicílii vybudujte velké záchytné tábory a nikoho nepouštějte dál do
  Evropy. Až je to tam omrzí, oni se ještě rádi vrátí zpátky.
  Do Evropy vypusťte jen stoprocentně prověřené osoby. Nemáš pas, ale
  máš drahý mobil? Tak šup zpátky do Afriky. Nedokážeš do dvou let složit
  zkoušku z lokálního jazyka? Neumíš si najít práci? Šup fofrem zpátky.
  Spáchal tvůj syn a nebo vnuk teroristický čin a nebo se o něj pokusil?
  Marš domů s celou rodinou. Měl si ho lépe vychovat.
  Nejste ochotni odložit svoje šátky a přijmout naši evropskou kulturu?
  Nelíbí se vám u nás? Chcete si vytvořit ty vaše „no go“ zóny? Klidně,
  vytvořte si je, ale u vás doma, třeba v Libyjské poušti.
  Nechcete se asimilovat, ale chcete si podržet si vaši kulturu, vaše
  náboženství a vaše zákony? Šariju? Klidně, ale vás doma. Evropa není a
  nemůže být pro každého.
  Máš stejný názor?
  Tak to přepošli dalším užívatelům internetu!

  Hoax, straseni obyvatelstva pres Internet. kazdy normalni rozumny tolerantni a multiculturni Evropan vi ze
  neco takoveho by Emericky president nikdy nerekl!
  Ani kdyby v presidentskem kresle sedela milovana Hillary !
  No neni to na kriminal ?
  Jeste ze ma dnes kazda spravna vlada v Evrope nove oddeleni na potirani poplasnych zprav !
  Nastal cas zavirat do kriminalu nejen udajne terroristy ale s nimi i FSECHNY strasitele !
  Multiculturne kupredu razdvatri a nikdy jinak !
  Vericim se doporucuje pomodlit se pred i po precteni:-)
  Nevericim volit professora pres chemii v politice !
  Hezky weekend:-)

 3. Ondřej

  Opět fenomelni levicový bard Hekrdla proti všem. Velmi příjemné poctěni. Pro shrnutí opět připomenu jeho zásadní, vseshrnujici poselství shrnuté v jednom odstavci.

  „Volba hlavy státu je možná pořád napínavá. Ale jsou-li základy našich poměrů dané, stabilizované a dokonce snad nezměnitelné, je vlastně docela jedno, kdo tady bude prezidentovat.“

  Troufnu si připomenout, že něco podobného jsem napsal ve svém prvním vstupu na toto téma.

  Jinak ještě dobre toto:

  Pseudointelektuální aristokrat Zeman, co chvíli kritizující „nemakačenky“ a „nepřizpůsobivé“ mezi plebejci, naproti tomu pokračuje v udivující roli vůdce těchže plebejců, jimiž ve skutečnosti zcela pohrdá. Nepovšimli si toho stejně, jako nevnímají lídrovu zjevnou zchátralost.

  https://a2larm.cz/2018/01/bezvyznamna-bitva-o-hrad/

  Doporucuji vřele grasykovi, jestli ví kdo to je pan Hekrdla.

  • vittta

   Určitě to neví, kdo je Hekrdla, to nikdo neví, vyjma vás, a pár inteligentů z redakce A2larmu 24!

  • vittta

   Hekrdla jako obvykle poněkd nevyrovnaný.
   Tak on třeba napíše „Také proto Zeman musel „mírně“ pozměnit své loňské knížecí rozhodnutí, že se předvolebních televizních debat nezúčastní. “
   Hekrdlu nenapadala ta možnost, že Zeman své rozhodnutí měnit vůbec nemusel, a že to takto měl dávno naplánované.
   Zeman v tomto případě neoblboval své voliče, ale své soupeře.
   Což se mu dokonale podařilo.
   Nebo pak tam píše v záporném kontextu o požadavku MZ o 101 hlasech pro podporu vlády Babiše.
   To rozhodně vzniklo jako nutnost, protože se čím dál hlasitěji hoviořilo o tom, že Babiš se ani o většinovou vládu nesnaží.
   Tím by ovšem prakticky zneužíval Zemanovy důvěry.
   Takže mu tuto variantu- jakkoliv není úplně jistá, prezident jednoduše zatrhl.
   Hekrdla to jenom nepochopil, a vidí za tím jakési postrčení Babiše vstříc ČSSD.
   Ale Zeman Babišovi neuložil, u koho musí hledat podporu, jen prostě chce 101 podpisů, což je čin hodný státníka, co si nenechá dělat ve státě bordel!

  • grasyk

   Abych vám udělal radost, tak jsem si to přečetl. Máte z pana Hekrdly dojem nestranného, objektivního pozorovatele? :-)
   Podotýkám, že při volbě mezi Marketingovým paňácou a Politikem, dávám – podobně jako Klaus ml. ( s těžkým srdcem) – přednost Politikovi.

  • oh

   Není to ovšem fyzika ani metafyzika, ale reálný sociální střet. Kromě slušnosti, demokracie a ústavnosti totiž Drahoš zastupuje až vulgárně aristokratický establishment proti plebejskému hněvu zdola, selektivní demokracii proti rudým stínům minulosti i současným nahnědlým populismům a starý dobrý Západ proti na věčné časy zlému Východu. Už se přeci vyjádřil, že vládu trestně stíhaného premiéra s podporou podezřelých – byť řádně registrovaných – politických subjektů nejmenuje. Čímž dopředu hrdě ohlásil, že hodlá znásilnit vůli voličů. To se v Praze bude líbit.
   Zjevně se to líbí i tzv. levicovému liberálovi.
   Na rozdíl od Hekrdly si ani nejsem moc jistý, že by případný „prezident Drahoš“ nebyl ochotný vyzývat svět k bombardování kdejaké „anticivilizace“. Pod prohlášení: „Podporuji aktivní, nikoliv pouze pasivní bezpečnostní politiku. Trvám na spojenectví v rámci Severoatlantické aliance. Jeho součástí je i ochota podílet se na odvracení rizik daleko za našimi hranicemi.“ už by se nějaké to menší humanitární bombardováníčko asi schovat dalo.

 4. astraustralia

  Vam FSEM kteri jste nebyli dostatecne postraseni Ruskou propagandou ktera nevaha si brat do ustni dutiny i samotneho presidenta USA, pridavam jako tresnicku na dortu zpravu od lekare ktery zradil Ceskou Lekarskou Gomoru a podobne jako Rusko strasi obcany CR, on tak cini jinak a jeste vazneji kdyz zpochybnuje jejich zdravi a podprahove utoci na zeslable city zdravych i nezdravych obcanu bez rozdilu !
  Proto Pozor Pozor Pozor !!!
  Pozor predevsim pro obcany kteri maji nebo se domnivaji ze by mohli mit zvysenou hladinu cholesterolu.
  Ta byla kdysi nad cislem 7 nyni po vedeckem zvazeni nejmoudrejsich medicu a medicamentu ma byt jen 5 a jeste mene!
  Kazdy kdo ma vice je od ted smrtelne ohrozen a predevsim lide pokrocilejsiho veku (nejmenuji) by meli zvysit ostrazitost !!!
  Zatim MUDR Hnizdil obdrzel pouze „Bludny Vedecky Balvan“ ale jeho vyobcovani z rad slusnych lekaru je pry jiz na ceste.
  Proto odkaz na jeho prednasku zde jako varovani pred dalsim hoaxem tentokrat zpochybnujici podpasove a mezi rady dokonce uz i Pharmaceuticky prumysl, fuj tajfl !
  Kupredu Leva za zdravejsi Evropu a nikdy jinak !

  MUDr Hnizdil
  Jak vyrobit pacienta

  • Kamil Mudra

   To je jen takový „výcuc“. Lepší je shlédnou celou tuhle Hnízdilovu přednášku ve které se zabývá také nemocností společnosti a systému.

   • tresen

    Když už tu promlouvá pan doktor Hnízdil:

    Jak z kotců ven?
    Hlavně bychom se do nich neměli tak snadno nechat nahnat. Problém nemá řešení jen ve volbě prezidenta. Ten má být především symbolem, mravním vzorem. Podstatná je změna přístupu každého z nás. Obávám se, že většinově ji může vyvolat jen omezení konzumu, volného pohybu osob. Pak by mohlo dojít i na projevy občanské neposlušnosti. To už by bylo pozdě. Jde o to, abychom místo boje s psychopaty investovali svoji energii do podpory pozitivního. Podpory odvážných, nezávislých a slušných politiků, policistů, soudců, žurnalistů…Trvali na dodržování morálky a zákonnosti, sami se tak chovali.
    /Odpovědi na otázky Parlamentních listů, kde zveřejněno 11. 1. 2018/
    http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=30788

    • Kamil Mudra

     „Podpory odvážných, nezávislých a slušných politiků, policistů, soudců, žurnalistů…“
     S tím nelze než souhlasit. Ale hledej jehlu v kupce sena… :-(

 5. Ondřej

  Zpověď zklamaného voliče Miloše Zemana z minulé volby

  „Zeman byl pro mě kdysi ikonou. Dnes však zrazuje moje hodnoty
  Sociální demokrat z generace dospívající v devadesátých letech v osobní zpovědi vysvětluje, proč nelituje své volby Miloše Zemana před pěti lety, a proč ho naopak nyní volit nehodlá: Zeman, kterého jsem obdivoval, nenávratně zmizel.

  Ještě bolestnější pro mě bylo přihlížet tomu, jak se Miloš Zeman v návaznosti na takzvanou uprchlickou krizi (prohloubenou německým postupem bez koordinace s evropskými partnery, v jehož důsledku dnes vidíme bezprecedentní rozpolcení EU) stále více vzdaloval sociálně demokratickým hodnotám. Ano, v sociální demokracii můžeme otevřeně a demokraticky diskutovat prakticky o všem, avšak postavit se na jedno podium u příležitosti výročí 17. listopadu po bok lidí, jako je pan Konvička, do slušné společnosti nepatří. A pokud vím, sociální demokracie chce být stranou slušných lidí pro slušnou společnost.

  V posledních letech se cesty sociální demokracie a Miloše Zemana definitivně rozešly. Být sociálním demokratem je velký závazek: hodnoty tolerance, solidarity, mezinárodni spolupráce a rovných příležitostí pro všechny jsou pilířem sociální demokracie jako progresivního politického hnutí.

  Vše, co Miloš Zeman v posledních letech říká a dělá, je s tím v zásadním rozporu. Proto Miloše Zemana již volit nemůžu a nebudu. Člověk, kterého jsem kdysi tolik respektoval, již nenávratně zmizel v minulosti. Moje hodnoty v letošní prezidentské volbě nejlépe ztělesňuje Jiří Drahoš, a proto mu dám hlas i ve druhém kole.“

  http://denikreferendum.cz/clanek/26881-zeman-byl-pro-me-kdysi-ikonou-dnes-vsak-zrazuje-moje-hodnoty

  • vittta

   Ten člověk hodně trpí, musím říci…
   Ale jak se Zeman postavil s Konvičkou, to prostě slušní lidé nemohou akceptovat.
   No a ten člověk je zjevně slušný člověk, zatímco já slušný člověk nejsem, protože mě nijak nevadilo, že pan prezident stál po boku Konvičky, neb právě oba vyjadřovali mé politické názory.
   A teď si ještě přečtu článek na referendu, ale musím se psychicky koncentrovat, abych nepropukl v pláč!

  • vittta

   Tak….a jméno toho člověka je tajné, protože se za něj stydí, čemuž se ani nedivím, když jsem si to přečetl.
   Ale vážně, celý článek je zřejmě vymyšlen (nebo sestaven z polopravd či účelových konstrukcí) , a celé poselství spočívá v tom, že Miloš Zeman už není tím Milošem Zemanen, a nyní je třeba volit Jirku Drahouše.
   Důkaz pro nekompetenci Miloše Zemana je tam vlastně uveden jediný, že se postavil 17.11. po bok Konvičky.
   Další argument spočíval v „lánském puči“, kde ale role Miloše Zemana nebyla úplně jasná, a není dodnes zjevné, jestli to byl Zeman, kdo chtěl iniciovat sesazení Sobotky nebo mu to bylo navrženo.
   V článku je to přirovnáváno k jakési zradě sociálně- demokratických myšlenek, z dnešního pohledu by ale vykopnutí Sobotky z postu předsedy ČSSD bylo pro ČSSD spíše záchranou, protože tak tragický volební výsledek by opravdu jen tak někdo nedokázal.
   Článek samotný je plný emocí, dle mého je buď psán praktikujícícm homosexuálem, nebo je tak poskládán, aby homosexuály oslovil (bez ironie), dojetí, slzy v očích v Ostravě, veliký závazek sociálního demokrata a vyjmenovány vlastnosti, které může mít jen sociální demokrat a Ježíš Kristus.
   No, s lidovci si asi socdemáci vůbec tykají, v článku je uvedeno toto:
   „Jeden můj známý, lidovec, si však neodpustil tento komentář: „Volbu Zemana před pěti lety tím neodčiníš.“ A doplnil takzvaný „hashtag“ #pokání.“
   To je příznačné, a myslím, že je to jedna z mála věcí, která není v článku vymyšlena, či upravena.

   • tresen

    Ten článek je podepsaný celým jménem. Autor, jehož identita je lehce dohledatelná, mluví sám za sebe, ne za nějakého fiktivního voliče ČSSD.

    • vittta

     Pěknej balík, není divu, že má ČSSD 7 %….
     Dělá z té volby větší drama, než to je.
     Přemýšlí, přemýšlí, až hodí hlas kandidátovi, který je levicový ještě asi 2 x méně, než jen málo levicový Miloš Zeman.
     A Kalousek Drahouše řídí také, to jsem zapoměl podotknout, jak nechtěl Kcharla, že ho řídí Kalousek, bylo sice dojmené, ale moc k srdci si to nevzal.
     Kcharl je out, ale Kalousek bude zase v ráži, jestli Drahouš, i pomocí dojemně levicového Mlse, uspěje!

    • vittta

     Jo, asi to bude ten Mls.
     Jsou to novinky, dříve se psalo jméno buď nad článkem, nebo pod ním, nyní, koukám, vedle zleva.
     A samozřejmě, mám s tím jako počítečový negramot značný problén, nic méně mi to nevadí, protože mě nějaký Mls nezajímá, a jen proto, že byl dán odkaz na jeho článek, mě to zaujalo.
     Naštěstí se vše vysvětlilo, protože vy počítačovou gramotnost máte.
     A nejen to, máte i jazykovou vybavenost, takže si o panu Mlsovi můžete přečíst i to, co je mně zapovězeno, takže si třeba můžete přečíst jeho telefon do Bruselu a já se mohu jen závistivě dívat.
     Nic méně je nutno poznamenat, že jakkoliv mám všemožné handicapy, nevzdělanost, neznalost jazyků, počítačovou negramostnost, atd..atd.., mám jeden volební hlas, stejně jako vy, který vládnete jazyky, počítač si s vámi tyká, jste vzdělaný, že musíte mít prodlouženou vizitku a celkově se vaše osobnost nedá s tou mou naprosto srovnat.
     No…není to k vzteku?
     A co je horší, volím Miloše Zemana, a to už vůbec těžko nesete!

    • vera

     Tak se zase tak nevytahujte, stejné údaje jsou k dispozici i v češtině, možná vám špatná počítačová gramotnost bránila si je dohledat ? http://denikreferendum.cz/autor/1415-vaclav-mls.
     Ale je fakt, že v té originální anglické verzi se člověk dozví čeho je Mls součástí, a za co hlasuje.
     Sám o sobě říká že pracuje pro Evropskou unii. Nějaká část poslanců EP co si říká Socialisté a demokraté. Za Zemana se tam možná dostal, ted když už je usazen, už ho nepotřebuje. To se stává.
     Tak si člověk prohlídne ten usměvavý oblíčej, a potom ze zvědavosti sjede na pravou stranu, kouknout na činnost téhle frakce….
     Celkem člověk pochopí, proč tenhle jedinec pro Zemana hlasovat nemůže. Strana SaD řeší věci Zemanovi hodně vzdálené. Jedna z nejbližších akcí :

     http://www.socialistsanddemocrats.eu/events/challenges-sexual-and-relationship-education-europe
     Výzvy k sexuálnímu a vzdělávacímu styku v Evropě
     V Evropském parlamentu v Bruselu v místnosti PHS P4B 001.
     Ve středu 31. ledna 2018 od 13:00 do 15:00.
     ZAREGISTRUJTE SE NYNÍ
     Akce bude živě vysílána na adrese http://www.socialistsanddemocrats.eu.
     Další informace získáte na adrese chloe.kenny@europarl.europa.eu.
     …..no přeberte si to jak kdo chcete…

 6. astraustralia

  Stale vice senioru a nejen ve Francii je podobneho nazoru jako Alain Delon ktery rika

  Především ale nenávidím tuto dobu, je mi z ní na zvracení. Někteří lidé se mi hnusí.
  Vše ovládá lež, všechno je překroucené.
  Lidé se navzájem nerespektují a nedrží slovo. Záleží jen na penězích.]
  Vím, že tento svět opustím bez lítosti,“ konstatoval modrooký idol žen několika generací.
  Zdroj: https://revue.idnes.cz/alain-delon-herec-vek-zeny-smrt-spolecnost-kariera-fw6-/lidicky.aspx?c=A180113_154452_lidicky_zar

 7. grasyk

  Trefný postřeh Klause ml:
  Představíte si třeba Winstona Churchilla, že by byl po náletech na Londýn především „otřesen“? A mektal by něco ve smyslu: „Kvůli pár agresivním pilotům nemůžeme soudit celý německý národ. Většina Němců je slušná … Je věcí Němců, jestli vyznávají nacismus, nebo ne, to my nemůžeme soudit…“ A další by se přidávali: „Největší nebezpečí je teď nárůst xenofobie a protiněmeckých nálad mezi prostými Brity…“ Rektor Oxfordu by varoval: „Hlavně teď nezneužít studentské shromáždění na nějaké patriotické projevy a tupé národovectví…

  • tresen

   Tento způsob hledání paralely k Churchillově pozici za druhé světové se mi jeví jako na hlavu padlý. Britové vyhlásili válku německému státu. K tomu žádnou dnešní situaci, která by i jen vzdáleně připomínala tu tehdejší, prostě přirovnávat nelze.

   • vittta

    To se moc neorientujete v britské předválečné politice.
    Protože příznivců nacistů bylo v Británii na nejvyšších místech až moc.
    Válka, tak jak byla vyhlášena a vedena, byla především zásluha právě Churchila.
    Ti ostatní o ní sice mluvili, ale raději by Hitlerovi vlezli do análu!

    • tresen

     Grasykův příspěvek se předválečné situace netýkal, proto jsem se jí nezabývala ani já.
     Těžko tedy můžete soudit, jestli se v ní orientuju.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s