Pod jednou vlajkou

Sportovci Severní a Jižní Koreje půjdou při zahájení olympiády pod jedním praporem:

1_1puRe38_1516198735.jpg.600x450_q85

Na bílém podkladu bude modré zobrazení Korejského poloostrova. Bylo tomu tak už v letech 2000, 2004 a 2008.

Mohlo by to tentokrát znamenat počátek sjednocení po vzoru Německa?

Reklamy

60 comments

 1. Jiří Kalvach

  Ale to jistě ne, takový krok tu nehrozí, přesto aspoň bude mít Čong Un pocit důležitosti a to je nyní velmi důležité. Protože má myšlení puberťáka a všichni víme, co jim dělá dobře. Uznání. Sice není proč, ale válku nechceme, a určitě ani on ne. Trump si také potřebuje zachovat tvář a takto bude mít možnost se chlubit, že to je vše jeho zásluha. Diskutabilní, jistě. Ale na každém šprochu …….

 2. embecko

  „Sportovci Severní a Jižní Koreje půjdou při zahájení olympiády pod jedním praporem“
  Coz asi nepotesi odpurce konspiracnich teorii. Svetovy totalitni satan se spojil pod jednou vlajkou se svetovym liberalnim tygrem.
  Ale to je urcite nahoda, anebo gesto dobre vule ze strany demokratu. A MOV je apoliticka organizace, ma to preci ve stanovach.

 3. tresen

  Ještě víc by mě potěšilo, kdyby spolu šli na čaj, až odpochodují ze stadionu. A pak kdykoli v průběhu her.

  • tresen

   Odklikla jsem to moc brzo.
   V té severokorejské výpravě jde jednak o jeden krasobruslařský pár, tam by s přátelským posezením u šálku čaje druhá strana určitě problém neměla, jednak přišel náhlý návrh na sestavení společného týmu hokejistek. A to narazilo na odpor. Jihokorejské sportovkyně zuří, že se jim politici míchají do sehrané sestavy.

   • Ondřej

    otázka je, kolik z těch Severokorejců, co tam budou pod společnou vlajku sportovat, tam pak i zůstane -. pak už ryze pod Jihokorejskou vlajkou.

    • grasyk

     Nevěřte tomu, že tam někdo zůstane. Pokud je ta pravda tak hrůzná, jak se u nás prezentuje, budou tam vysláni jen přesvědčení nebo ti s rodinou, která zůstane v KLDR. Pokud je ta pravda jiná, není jim třeba tam zůstávat.

     • Milan

      Na každého sportovce připadá několik dohlížitelů, maskovaných jako roztleskávačky a hudebníci.

 4. Tribun

  Já mám vůbec pocit, že Korejci by tu válku už nejradši měli za sebou a že je to někdo úplně jiný, kdo mocí mermo tlačí konfrontační linii.

 5. grasyk

  Není marné si povšimnout, že zatímco „zlí“ Rusové z Německa odešli a umožnili jeho sjednocení, „hodní“ Američané se z Koreje vypadnout (zatím) nechystají.

  • tresen

   Možná je to tím, že obyvatelé té části Koreje, kde Američané jsou, nemají moc chuti sjednotit se podle pravidel té druhé části.
   V tom je proti Německu propastný rozdíl.

    • tresen

     Třeba by nebyli proti, kdyby to šlo bez Kima, stejně jako v Německu to šlo bez Honeckera.

    • Milan

     To by tedy byli hodně blbí.
     Sjednocení Koreje by znamenalo mimořádnou ránu ekonomice jižní Koreje, která by to všechno musela zacálovat a severokorejce dostat z podvýživy a nevzdělanosti. Co víc si mohou USA a EU přát než sjednocení obou Korejí? Takovou ránu konkurentovi nezpůsobí ani válka!

     • oh

      Troufám si tvrdit, že sjednocení Koreje by jihokorejská ekonomika ustála. Na rozdíl od – potenciálně jaderné – války na Korejském poloostrově.

      • berkowitz

       Sjednocení obou Korejí si nepřejí ani v Rusku, ani v Číně, protože by se okamžitě v té severní části zbudovaly na hranicích (Č + R) US mírové vojenské základny.

       • grasyk

        Samozřejmě by se musela udělat jiná smlouva než v Německu, odkud „zlí“ Rusové odešli a „hodní“ Amíci zůstali a ještě tam natahali další zbraňové systémy. Němci je mají určitě moc rádi a těší se z nich. Tak jako ta německá dcerka, co přišla domů s tím, že je těhotná s americkým vojákem. – A víš aspoň, jak se jmenuje?. – Říkal, že Ajem Sory.

  • embecko

   Kolik maji v Nemecku americkych vojaku? 50 tisic na 150 zakladnach? Asi je tam potrebuji… :o)

    • embecko

     Tenhle docasny pobyt spratelnych vojsk vysvetluje dost podstatne i prezidentskou volbu…tedy proc NE-Schwarzenberg a NE-Drahos. Zaroven, jako v pripade kazdeho faktickeho protektoratu, to vysvetluje, proc lide o sve volbe verejne nemluvi primo a boji se rici, proc nevoli NE-Zemana. A proc se pak clovek potyka s takovymi vyroky, jako: „Volim racionalne divokou jizdu! “ :o)

     • tresen

      Někdy dokážu odhadnout, cos chtěl sdělit, někdy ne. Tohle je ten případ.
      Že by se lidi, co nevolí ne-zemana, báli říct, koho volí? Volí přece hrdě Zemana.
      A jaká je souvislost základen NATO s naší prezidentskou volbou?
      NATO je přece bod, kde se Zeman, Schwarzenberg i Drahoš shodnou.

      • pacifista

       Tam je přece napsáno proč nevolí Drahoše, pozorněji si to přečtěte.

        • pacifista

         No právě a je tam napsáno …. a bojí se říci proč NEVOLÍ NE-Zemana.

         • tresen

          Na to jsem se přece ptala, proč to píše. Přečtěte si to. Oni se nebojí. Volí hrdě.

          • pacifista

           Myslím si, že mnozí ti co nevolí NE Zemana (Drahoše) se to bojí říct, protože je vedena tak sprostá mediální kampaň, kdy jsou označováni za různé tupce, nevzdělance, idioty a tak podobně, je na ně křičeno a oni chtějí klid. Proto neříkají, že volí Zemana, raději se nějak vymluví. Také si nechtějí nadělat problémy v zaměstnání, ať u šéfa nebo v kolektivu. Někdy to tak funguje i v rodině. Říkám to proto, že média křičí jen na zemanovce. Na drahošovce se jen usmívají.

      • Mrkos

       Doporučuji pozornosti obyvatel Ostrova nedávno vydanou knihu „Všechny jejich lži“.
       Místy strhující čtení o americké skutečnosti. Lze ovšem najít mnoho podobností
       i s tou naší. Mimo jiné i o tom, že lidé se bojí mluvit o svých volebních preferencích.

     • vera

      Tady se nedá nic říct…. )
      Je hodně podbodů, které vytvářejí celistvý obraz. Ve vojenské oblasti je to výrok pana prezidenta Zemana, že „na území Ceské republiky má působit výhradně Armáda CR“.
      http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/398662/americka-zakladna-i-u-nas-v-cesku-ma-byt-jen-ceska-armada-odmita-zeman.html
      Ano, v rámci solidarity s NATO dovolil nějaké přejezdy-ale základnu tu tuším nemáme. A já i tohle beru jako důkaz váhy jeho slov, a určité projevení úcty ze strany mezinárodního společenství. Včetně USA. Za co? Trochu se zapomnělo, jak loni se diplomat Gabal a ministr Zaorálek horlivě snažili uzavřít naši ambasádu v Damašku. Zeman jako jediný politik jim připomněl, že tato ambasáda slouží i pro Spojené státy – a vše utichlo. Tyhle věci se ve velké politice nezapomínají, a nějakým způsobem se revanšují. Třeba nenátlakem na vojenské základny)
      Jo, Zeman je ďábel , když mu vidíme nad kotníky :-)

       • blbíš

        … možná jo – možná ne, jisté ale je, že Vy ho určitě neuvidíte … a o tom to Věřino bylo

       • vera

        Milá zlatá, kopýtko má kdejaký kopytník, teprve když se odtrhnete z té nízkosti kolem kotníků a vzhlédnete, můžete vidět zvíře nebo ďábla ve vší jeho kráse )

        • tresen

         Jsou zvířata, jejichž hlasové i jiné projevy ruší mou pohodu, proto se jim pokud možno vyhýbám a jejich zvláštnosti nezkoumám. Například nohy nad nebo pod kotníky.
         Mohu jen konstatovat, při pohledu z bezpečné vzdálenosti, že rohy nemá.

    • Kamil Mudra

     Neskutečné, což? Soudnému člověku stačí jeden takový pohled a hned je mu jasné kdo a proč potřebuje neustále řinčet zbraněmi. Ale možná se USA jen snaží důsledně naplňovat rčení: „Chceš li mír připravuj válku.“ Blbé ovšem je že ani válku nelze připravovat do nekonečna a tak se stále více blíží naplnění rčení dalšího: „Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne.“

 6. astraustralia

  Tem kteri na Tarase zanevreli a radeji neco mene zenskeho, nabizim zimni Montreal:-)

  [video src="http://newsandbusiness.rogersdigitalmedia.com.edgesuite.net/videos/13639244001/201612/2850/13639244001_5238239279001_5238231028001.mp4" /]

 7. astraustralia

  [video src="http://newsandbusiness.rogersdigitalmedia.com.edgesuite.net/videos/13639244001/201612/2850/13639244001_5238239279001_5238231028001.mp4" /]

 8. embecko

  Ted se odhalil mozny benevolentni postup vuci Severni Koreji: V nove vojenske doktrine USA jiz nefiguruje na prvem miste nebezpeci terorismu, ale Cina a Rusko:
  http://www.washingtonexaminer.com/new-defense-department-strategy-elevates-threats-from-russia-china-over-terrorism/article/2646426
  Je treba si pretocit ideologicke hodinky, ackoliv pro realisty se nejedna o zadne prekvapeni (prehodnoceni realnych nebezpeci byla jen otazka casu). Dulezite je, ze za narodniho nepritele cislo jedna oznacily USA obe velmoci najednou, to bylo od administrativy velmi chytre a prozirave. Jeste meli pridat Turecko a Pakistan…treba priste.

  • grasyk

   Třeba ve svém chytrém tahu předpokládají, že se Čína s Ruskem teď budou předhánět v ujišťování USA, kdo je z nich méně nebezpečný. :-) Kim s tím neměl problém. :-) Mám takový pocit, či spíše představu, že ten dobrý trik se Silvestrem vzešel spíše od Kimových čínských poradců, jako „odměna“ Trumpovi za to, že čínskému prezidentovi při večeři oznámil, že na syrskou základnu právě letí jeho rakety.

   • embecko

    Anebo si to dali Saudove jako podminku uzavreni zbrojniho kontraktu :o)

  • tresen

   Proto jste přece všichni fandili Trumpovi. Tak co si stěžujete?

  • vera

   Tak co může dělat země, zvyklá na petrodolary, když postupně o tenhle příjem přichází. Asi už není síla ani čas na kamlufláž, když teď Čína hodnotí USA, a ratingem BBB staví ji na úroveň Peru nebo Turkmenistánu, naprosto bezostyšně. Jestli si Trump dal za cíl ukázat svému vnitřnímu státu skutečnost, nemohl to udělat líp :
   https://blog.infovojna.sk/nemecko-francuzsko-zacali-potichu-vymienat-usa-za-cinu-cina-zacina-spustat-petrojuan/
   Kéž by to bylo něco jako studená sprcha.

   • Kamil Mudra

    Také jedna z ukázek toho, jak to Zemanovi stále ještě racionálně myslí a navíc s předstihem. Jsem zvědav co budou kritici jeho cesty do Číny říkat za nějakou (a možná ani ne moc dlouhou) dobu.

 9. mistralius

  Ano, to si řekněme jednoznačně, že Drahoš je teplouš, a kope za teploušké hnutí, protože kdo to ví, ten nepoví. Ovšem ti. kdo ví a vidí Drahošovu homosexualitu, těžko osloví fakt, že si tento teplouš postavil vlastníma rukama chalupu. Kdo pohlédne do obličeje tohoto teplouše, vidí jenom zmar….

 10. mistralius

  Je mi velice líto, že jsem z idealismu byl účastný takzvaného „akademického života“, a teprve později mi došlo (má je vina ),že tato prasátka poháněla jejich homosexualita, což mi došlo mnohem později.

  • mistralius

   Pak se tedy musíme jenom smutně smát, když vrchní, a zcela prokazatelný teplouš Klaus, někomu vysloví podporu, jelikož tento starý homosexuál pouze slouží svému systému.

 11. astraustralia

  Ctete informaci z Nemecka (pravdivou ci nepravdivou) ktera je zasadne odlisna od toho co vam zde vypravi hlasatel merkelismu Mr.Fagan!

  http://pravyprostor.cz/rozhnevani-i-zklamani-nemecti-policiste-a-moralni-bankrot-jejich-vlady/

  Schafnuta Merkel dnes stale ma a bude mit pravdu i zitra, nebot ma dnes i zitra duveru nadpolovicni vetsiny obyvatel Nemecka.
  Tohle uz ale dejiny Nemecka znaji. Duveru mel sveho casu i Hitler.
  Abr dyy koncn :-(
  Srovnavat Merkel contra Hitler by si Astr ale v zadnem pripade nedovolil , bylo by to jiste proti spravne nastavenemu schafnutemu proudu a dnes uplne jinemu Dojclandu nez kdysi!
  Hlavne se nenechte oklamat recmi puvodem az odkudsi z Ruska !
  Ze spravne to mel nastaveno i Hitler kdyz zadluzenemu Nemecku v krizi dal nadeji je podobnost ciste jen nahodna.
  Hlavne spravne i pravne odlisovat hoaxy a pravdy co na internetu ctenare klamou a matou.
  Berte jen ze spravnych zdroju pravdu officialni a vzdy svatou :-)

  • tresen

   Čtěte Pravý prostor a budete o Německu informování úplně stejně jako Astr!

    • tresen

     Kdo touží po jednoduché pravdě, která bude vyhovovat jeho předsudkům, nehledá víc rozdílných zdrojů a neporovnává je, ani nezkoumá jejich důvěryhodnost.
     To není můj přístup. Doufám, že mě z něj nikdo nepodezírá, a to ani tady, kde je dost populární.

    • Kamil Mudra

     Třešeň nepodceňuj. Ta přece čerpá informace především z AZ247.

     • vittta

      Teď píše, že kdo touží po pravdě, měl by hledat více zdrojů, a též že to ona tak dělá.
      To si myslím, že lze potvrdit, podle toho, co tady píše.
      Vyjma PL a jiných desinformačních webů čte Třešeň všechna média, tedy seriozní média!

   • astraustralia

    tresen
    Čtěte Pravý prostor a budete o Německu informování úplně stejně jako Astr!

    Poradte abych byl stejne dobre informovan jako tresen.
    Staci necist ani Pravy ani Levy prostor?
    Stale Nemecko jako vzor pro CR?
    Jak tresni vyvratite tuto informaci?
    „V Berlíně žije už téměř tisíc islamistů, roste i jejich odhodlání útočit“
    Opet chybny informacni zdroj ?
    Nemusi byt ctenar moudry jako tresen aby po vsem co vidi u svych sousedu vydavanych za vzor nakonec dal hlas strane ktera rika NE islamismu !
    Je to opravdu tak slozite pochopit ?
    Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/berlin-salafiste-redikalni-islam-narust-tisic-f4a-/zahranicni.aspx?c=A180119_091655_zahranicni_jj