Nejlepší odpověď Miloše Zemana

„Zeptali se mě, jestli by Ústav marxismu-leninismu mohl přejít na samofinancování. Odpověděl jsem na to tak, že jsem se dvě minuty smál.“ Miloš Zeman

Všichni antizemanovci jedou na plné pecky. Do zítřejší debaty bych se bála jít, česká televize funguje jako volební štáb Jiřího Drahoše. Na jednu blbou otázku se odpovědět dá, když jich bude moc, je to nemožné. Poradila bych prezidentu Zemanovi, aby se na blbosti ani nenamáhal odpovídat. Prostě se dvě minuty smějte, pane prezidente :-).

Reklamy

156 comments

 1. vittta

  A hned na úvod Zeman vede 1:0, když se vyhnul kritice Drahoše, ale Drahoš- zaskočen- se do Zemana poněkud neohrabaně obul!

  • embecko

   Byla velmi nervozni, prvnich 15 minut rozjela ostre proti Zemanovi. Pak ji dle meho pribrzdili, protoze takovy hadrnicky projev by byl kontraproduktivni. Drahos se velmi vylepsi, anebo nebyl tak nervozni oproti kotli na Prime. Jak jsem predpokladal, zatim, dle meho, nerozhodne.

   • vittta

    No, byl to pro Zemana nevýhodný formát, protože Zeman má svou politickou minulost, ale Drahoš jí nemá.
    Kupodivu mi připadal Drahoš více populistický, což ale je pro něj spíše výhoda.
    Nebyla to diskuze v tom slova smyslu, otázka a odpověď není diskuze.
    Ty byl šikovný kousek ČT, ale s tím se muselo počítat.
    Drahoš čas od času sice působil jako blbec, ale bylo to v situacích, kdy si toho občan vůbec nevšimne.
    Podle mě byl Zeman lepší, ale formát pořadu mu to sebral, takže ano, asi spíše remíza z pohledu konečného vyznění.
    Mazácký byl Zemanův dotaz, kdy Drahoš MUSEL říci, že si o migrantech rozhodujeme sami, což je signál směřovaný na západ.
    Problém tohoto prohlášení je ten, že i Němci mohou říci, že si o migrantech rozhodují sami, i když to prakticky není pravda.
    Tady Zeman zabodoval prohlášením, že by neúspěšné žadatele vykopnul.
    Celkově Zeman své příznivce nezklamal, a to ani ty, kteří se pro něj rozhodli až tento týden.
    Drahoš ale své příznivce také nezklamal,takže co bylo už upečeno, to se podle mě i sní.

    • vittta

     Ještě se dívám na nějaký přímý přenos před rudolfinem.
     Když slysím ty kecy, rýsuje se mi určitá výhoda pro Miloše Zemana.
     Příznivci Drahoše totiž- pod vlivem zlepšeného výkonu jejich maskota- ztrácejí soudnost, a myslím, že jí mohou ztratit veřejně i jeho podporovatelé- tedy ještě více, než jí už ztratili.
     Takže naserou svou arogancí váhající, a hodí to nakonec Zemanovi.
     V téhle volbě bude záležet na každém detailu.

 2. embecko

  Co to ma vetknuto ve klope profesor Drahos? Neni to narodne socialni symbol- znak republiky v barve narodni vlajky? Nic nez narod?

 3. Ondřej

  Fenomenální.

  Kdo shlédl obě debaty musel vidět rozdíl na první pohled.

  Dalších komentářů netřeba.

  • vittta

   Tak jasně, vy ani komentářů schopen nejste, raději si počkejte, až to okomentuje někdo jiný, a pak mu to ukradněte a napište sem.

  • pacifista

   Drahoš se oproti první debatě nezměnil, akorát tolik nekoktal, protože kandidáti znali dopředu okruhy, o kterých budou mluvit. Jinak to bylo tak komorní, že to místy nudilo, ale pár výjimek k zasmání se našlo. Tedy na účet Drahoše.

   • vera

    Kdoví jestli oba, a jestli jenom okruhy, a jestli jenom otázky.
    Všimli jste si, že v jednu chvíli to vypadalo, že Witovská panu profesorovi napovídá pokračování odpovědi? Drahoš řekl Tak jsem si poslechl ve zprávách, že už i…(zaváhání) a Witovská nadhodila – už i Německo.. a pan profesor se chytil : už i Německo ustupuje…
    Drobnost, ale disharmonie v tom byla. Něco jako fandění čt v kultivovaném dresu )

    • pacifista

     Měla sluchátko v uchu a bylo na něj připojeno hejna pomahačů, kteří měli za úkol hledat chyby a lži Zemana, bodejť by naopak nepomáhali Drahošovi, když nevěděl jak dál. Oproti minulé debatě na Primě měl Drahoš ve tváři radost a ne zsinalost. Hned mě napadlo, že to není jen tak. Vždyť i jeho manželka se prořekla, že jim ČT straní, ale nesmí to říkat.

 4. grasyk

  Milí občané, volte mě, pana profesora Drahoše, bývalého předsedu Akademie věd, nikdo vám nedá to, co všechno vám mohu slíbit. Budu se o vás starat s laskavou a dojemnou péčí jako o vlastní děti, za které vás považuji. Mám do budoucnosti samé skvělé až fascinující vize. Akorát nemohu říct ani kdo bude mým kancléřem. (Buďto proto, že to nevím, koho mi nadiktuje tým mých sponzorů, anebo proto, že se za něj stydím – a kdybyste se to, vážení voliči dozvěděli, už byste mi nehodili svůj hlas).
  Ale hlavně BUDU LEPŠÍ NEŽ ZEMAN! Nikdy jsem v politice nebyl, nikdy jsem nepartajničil, vím o tom kulový, ale budu lepší. Tak slibuji!

  • Eddie

   Copak pred peti lety Zeman rekl, kdo bude jeho kancler ? Rikal neco o sekretarce a soferovi. Tahle debata byla patrne lepsi.

   • grasyk

    Copak se ho na to někdo tehdy ptal? A kdyby se ptal, máte dojem, že by „nevěděl“? :-)

    • Eddie

     To je sice ryzi spekulace, ale ptali se koho si vezme na Hrad, jiste, vedel : sofera a sekretarku

     • Margareta

      Margareta
      všimla jsem si to jenom já, že to Zeman vysvětli- nevěděl, že kancléř a ostatní odejdou s Klasem. To zní logicky

      • Janika

       Mně to připadá logické – mohl přece stokrát prohlásit, že si s sebou nikoho nevezme, ale když tam ti původní nechtějí zůstat, tak si někoho vzít musí. Normální člověk to takto pochopí: nevezmu si nikoho, ve smyslu nechci vyhazovat ty, co tam jsou, pokud oni sami nechtějí odejít. Jenže na Zemana se i taková překroucená věc, úplně do debility, hodí. Už to započítali do sbírky jeho tzv.“prokázaných lží“, co vydávají i knižně. A takhle je to tam se vším.

       • Kamil Mudra

        Přesně tohle jsem si při Zemanově odpovědi pomyslel také. A on i upřesnil že si chtěl ponechat původního kancléře. Zařadit tohle mezi lži – to už je vyložená drzost. Přijde mi to stejné jako obvinit ze lži člověka který prohlásí že hodlá přejít řeku po mostu a když most spadne tak ji přeplave.

   • pacifista

    Debata postrádala šťávu, ale i tak jsme se zasmáli, jedenkrát mi oči slzely a nešlo přestat. Jenže jsme zvyklí na pořádnou šou.

 5. Janika

  Zeman vypadal otráveně, jako že se nudí, že ho debata s takovým soupeřem nebaví. Držel se zpátky, nechtěl mít v každé blbosti poslední slovo, ví, že na tom houby záleží. Zato Drahouš útočil jak zjednaný, jako by ho natáhli na klíček. Jenže na to prostě neměl. Prostě, jak kdosi napsal, TEN CHLAP NA TO NEMÁ.

  • vittta

   On zvolil dobrou taktiku.
   Ukázal, že je pokorný a chybující, že je to člověk.
   Drahoš ukázal, že je to šašek.
   Bohužel je tahle taktika pro neinformovaného člověka málo čitelná.
   Je ale otázka, jestli v ČT vůbec bylo možné, zvolit jinou taktiku, protože na Zemanovy útoky byli nejspíš připravení nejlépe.
   Witovská působila dobrým dojmem, ale myslím, že to byl právě Zemanův diskuzní projev, který jí takto umožnil vypadat.
   Jak by začal mít Míla nějak hodně navrch, změnila by se v saň, neb právě na to zřejmě byla „cvičená“.

  • tresen

   Podle převládájícího mínění na tomto blogu jsou ti, co vyznávají islám, nebezpeční teroristé /i výjimky se tu pochopitelně najdou, dokonce i mezi příznivci Miloše Zemana/, a pokud se tváří, že nejsou, je to z jejich strany lest.
   Jestli tak není chápán text z odkazu, je to zvláštní.

   • vittta

    Podle převládajícího mínění na tomhle blogu je Berrezouga frajer, i když je to muslim.
    Osobně jsem mu už JASNĚ vyjádřil respekt!

 6. astraustralia

  Vazeni , stale vice je to o rozdelene a stale hloubeji se rozdelujici spolecnosti a bude to i po techto volbach at jiz vysledek dopadne tak ci onak!
  Spolecnost nerozdeluje a nebude ani v budoucnu rozdelovat zadny president,
  ale system ktery na lidi dopada stale tvrdeji !
  A to presto ze statistiky vedi ze lide si ziji stale lepe !
  Neco je spatne ! Neco je dlouhodobe spatne a take proto ze i massmedialne !
  Obavam se ze se to potvrdi tim, ze po viteztvi pana Drahose budou massmedia bezpecne vedet ze to neni novy president ale nespokojenych dolnich x millionu volicu Zemana kteri nadale rozdeluji spolecnost.
  Ne system stale bezohlednejsi k lidem ale ta horsi polovina naroda co chtela Zemana a ne Drahose i kdyz ten prisel sjednotit.
  Pisi to s ujistenim ze tato predpoved mi zadnou radost nedela.
  howk

 7. grasyk

  Víte, paní redaktorko, já jsem zvyklý velet.
  Zavelím – a šup – z veksláka se stane Albert Schweitzer, zavelím a z rusofoba se stane rusofil. Já sice na svého protikandidáta křivím pohrdavě hubu, ale co mám dělat, když názorově ho porazit neumím. On se totiž v politice vyzná – podívejte se na mě, já mám v politice čistý štít, nikdy jsem jí nerozuměl, do doby, než mě do ní natlačili jako antizemana. Zato teď už jí rozumím, studuju u Kalouska na prezidenta… :-)

 8. Ondřej

  Proč není prezident levicový, když to o sobě prohlašuje? Proč jej levicový sociální demokrat nemůže volit?

  Oto Novotný politický poradce bývalého premiéra Sobotky a člen ČSSD

  Miloš Zeman cynicky zneužívá vzlínání společenské „patologické sedliny“ ve svůj prospěch. Záleží mu jen na sobě, nikoli na stavu společnosti; tím méně na sociální demokracii, které od svého odchodu z ní už jen systematicky škodil.

  V prvním svém slibu se zavázal, že uklidní a stabilizuje politickou scénu, svůj prezidentský úřad nabídne jako „neutrální pole“ pro dialog všech parlamentních stran a jako prezident bude hrát roli nikoli soudce, ale pouhého politického moderátora. Doslova řekl, že role soudce „prezidentovi rozhodně nepřísluší“. Nic z toho Zeman nesplnil.

  Po pěti letech jeho hradního účinkování je naše společnost z hlediska její politické orientace hluboce politicky rozdělena na dva ostře oddělené tábory. A jak ukazují, a ještě ukáží, problémy se sestavováním nové vlády, žijeme v nejméně politicky stabilním období naší polistopadové historie.

  Prezidentský úřad se nestal neutrální platformou pro dialog stran. Zeman jej brzy po nástupu do funkce začal využívat na podporu hnutí ANO a na oslabování Sobotkovy ČSSD. Ve skutečnosti nikdy nechtěl být pouhým moderátorem politiky. Naopak, vždy chtěl být jejím soudcem, rozdělující politiku na tu správnou a na tu nesprávnou podle toho, jak to vyhovovalo jeho osobním politickým zájmům a zájmům jeho spřízněného podnikatelského okolí.

  Ve svém druhém inauguračním slibu se Zeman zavázal, že bude podporovat tzv. „ostrovy pozitivní deviace“, čímž myslel podporu tvůrčím osobnostem, jejichž práce významně přispívá k společnému blahu, ať už jde o podnikatele, starosty, vědce, umělce a další osobnosti politického a kulturního života. Tento slib Zeman naplnil jen částečně.

  Zachoval tradici každoročního udělování vysokých státních vyznamenání, ale občas jí devalvoval, když některým lidem udělil vyznamenání nikoli podle jejich nesporných společenských zásluh, ale protože šlo o jeho kamarády či vlivné veřejné sympatizanty. Zeman sice hojně vyznamenával vědce a umělce, ale na druhé straně se nikdy otevřeně při sestavování vládního rozpočtu neozval, aby tlačil na větší státní finanční podporu vzdělání, vědy či nekomerční kultury.

  Rád se ukazoval v prostředí velkého byznysu, ale jen zřídka otevřeně podpořil malé a střední podnikatele. Pokud jde o jeho kontakty s velkými byznysmeny, je pravda, že s nimi absolvoval několik cest do Číny a do Ruska za účelem podpory vzájemných investic. Ale výsledky těchto misí jsou dost skromné.

  České investice v Číně přesahují mnohonásobně čínské investice v Česku. V diplomatických a obchodních kruzích kolují navíc zprávy, že potenciální možnosti vzájemných investic Zeman oslaboval svým kontroverzním chováním, kdy nerespektoval pravidla diplomatického protokolu v hostitelských zemích, a kdy kapitány českého průmyslu nechával při přímých obchodních jednáních s vysokými státními úředníky čekat za dveřmi. Zemanova podpora velkého byznysu se tak často ukazuje jen jako okázalé politické divadlo ve stylu „potěmkinových vesnic“.

  • grasyk

   Taky umím kopírovat jako vy, to není žádný kumšt. Stačí vědět, jak se označuje text a pak zmáčknout ctrl c a následně ctrl v:

   Oto Novotný je nenápadným mužem v pozadí ČSSD, o kterém se toho moc neví. Patří však k nejbližším spolupracovníkům premiéra. Oficiálně je jeho politickým poradcem, v minulosti působil ve straně jako vedoucí politicko analytického oddělení. Z e-mailů vyplývá, že často místo rad se Sobotkou spíše zdatně manipuluje.
   Novotný patří k těm, kterým se hackeři rovněž nabourali do e-mailového účtu a zveřejnili jeho pracovní i osobní korespondenci. Čtení některých Novotného e-mailových zpráv rozhodně není vhodné pro děti a mladistvé.
   Kdo by se domníval, že Novotný vede cudný život hodný politické důstojnosti, ten by byl na omylu. V jednom z e-mailů vybízí pracovnici Rozhodčího soudu k orálnímu sexu a dalším erotickým hrátkám a přiznává se, že spíše než na psaní prohlášení pro Sobotku myslí na její přirození.
   Zaujme rovněž Novotného objednávka z erotického obchodu. Za 4099 korun si zde Novotný objednal sadu na zvětšení penisu. Malé preference ČSSD v zadaném průzkumu tak zdá se nejsou to jediné, co Novotného trápí…

   • Ondřej

    vidíte, mezi námi je ten rozdíl, že já se v bulváru a voyerismu nevyživám, proto je mi jedno, co zveřejnil neonacistický web za „fakta“ o panu Novotném, Ono totiž nejde dost dobře ověřit, co si tam tento bílý Völkische Beobachter napsal a vyrobil sám a co je původní. Až někdo zveřejní video co děláte v ložnici VY určitě nebudu na základě toho luštit, jak jste vhodný pro funkci bloggového komentátora nebo jestli je vaše vzdělání odpoví praktikám, které máte rád a jaké erotické pomůcky používáte.

    Nepopírám, že jsou lidé, které naopak tyto informace velice přitahují a na základě nich soudí druhé. Je jich možná více než těch, co zajímá třeba sociálnědemokratický panel konaný v Goethe institutu na téma evropská integrace a federalizace – který zašťiťovala německá sociálnědemokratická nadace blízká němecé SPD Friedrich Ebert Stiftung, e.V., jako jsem já. Přesto resp právě proto, je mi líto, nezačnu číst vámi preferované nacistické noviny a vyhledávat v nich informace o délce penisu toho či onoho. Každý máme svoji úroveň, grasyku a já na tu vaši rozhodně klesat nemíním.

    • grasyk

     Na moji úroveň opravdu klesnout nezvládnete, nahoru se totiž neklesá. A pokud se jedná o předcházející ukázku – to byla jen malá lekce z kopírování, ke kterému máte tak blízko. Nesouvisí to nijak s tím, koho preferuji. Vlastní názory nemáte? Jste na tom podobně jako pan Drahoš. Co vám nakukají, tak reprodukujete. Operovat s nějakým Novotným, který dostal Sobotku a jeho ČSSD až na hranici volitelnosti, to je opravdu BEZDUCHÉ. Což se k vám hodí. :-)

     • Ondřej

      každý máme to své, já se zajímám o teze lidí působících v humanitních vědách, Novotný přednášel např. na fakultě sociálních studií politologii, ale to vy nemůžete vědět. Vás zajímají prostředky na prodloužení penisu u lidí co jejich názory hodnotíte až podle toho, za jak dlouho u nich dojde k vyvrcholení. Na tuhle úroveň fakt nikdy nevystoupám:-)

      Ale jestli si chcete něco přečíst o politologii, pak zkuste jít na přednášku Novotného o prvorepublikové avantgardě v moderním umění a jejich působení v levicových spolcích a o jejich proanarchistickém avanturismu Zjistíte pak, že tajně koukat kličovou dírkou skrze bulvár je méně vzrušující než třeba číst paměti Adolfa Hoffmeistera o jeho vztahu ke KSČ a při jeho emigraci do Francii /nikoli SSSR/ v r. 1939, a jak třeba vedl velmi na tuto dobu zvláštní život kritik Karel Teige, zakladatel Levé fronty kdy žil s ženou a svoji milenkou zároveň a obě ženy byly přitom dobré kamarádky a měly k sobě i vcelku dobrý vztah a krátce poté co byl zatýkán, obě dvě spáchaly sebevraždu a on také, když předtím pozřel prudký jed, umřel před zraky dalších lidí před svým bytem na Smíchově. Udělal to, protože se bál že by v komunistickém kriminálu nevydržel mučení.Skutečné osudy lidí jsou někdy o dost zajímavější a vzrušující než ten typ médií a zpráv co tak bedlivě sledujete. Příjďte si někdy něco takového poslechnout. Oto bude jistě moc rád, že má dalšího posluchače. Levicové paradigma je velmi obohacující.Epistémé jak by řekl Focault.

      Mějte pěkný den.

      • grasyk

       To jste zase okopíroval odkudpak? Nechce se mi to hledat. Povětšinou vaše slova duní jako z prázdného sudu. Tudíž se nedivím, že jste proti prezidentovi, který si dovoluje – ten v české politice – nevídaný a nevítaný luxus myslet vlastní hlavou, dělat vlastní závěry a dělat na jejich základě i příslušné kroky. To lidé, kteří jen koukají, kde co vyzískat, kde co okopírovat a kde koho pomluvit, nikdy neocení. Samosebou, že myslet samostatně znamená vystavit se i nebezpečí toho, že udělám chybu. A mohu se z ní poučit. Kdo jen tendenčně následuje hlavní proud, ten do takových „problémů“ nikdy nespadne.
       Tak přeji další pěkné pasáže, kopírované od Justa, Novotného, popřípadě třeba i od Pitharta či Kalouska. Nelamte si hlavu s tím, co je ovlivnilo a jakým zájmovým skupinám slouží. Neklaďte si otázku „proč?“. Pokud jste to nedělal až dodnes, zbytečně by to rozhodilo váš styl stádního typu. Vzhůru k dalším klišé! Mějte den, jaký si dokážete udělat.

  • tresen

   Operovat na tomhle blogu Zemanovou „nelevicovostí“ nemá smysl. Copak je tu někdo, pro koho je osud levice téma?

   • astraustralia

    tresni urcite zajima i kdyz se to tu diky jinym okrajovostem prilis neresilo.
    Slyset videt a vnimat co nejsire by melo patrit ke kazdemu kdo nechce mit jen to sve za jedinne.
    Cetl jsem (ne na tomto blogu) ze Zeman prichazi o radu hlasu kvuli ruznym vecem,
    ale od rozumnych a myslicich lidi to neni ze coby mozny agent Moskvy a Pekingu,
    ale treba prilis jednostranne formulovanou podporu statu Israel coz je videno mnohymi jako jeho chyba.
    Jakoby nevidel ze si nezaslouzi jen slova obdivu jak on predvadi.
    V parlamentu CR to neuslysite ale poslechnete si z jineho.

    Richard Boyd Barrett reads out shocking statements made recently by Israeli government ministers.
    These words come in the wake of the 2014 assault on Gaza which saw over 2100 Palestinians killed, 10,000 injured and 100,000 made homeless.
    Of those killed, over 500 were children – children whom the current Israeli Justice Minister, Ayelet Shaked, refers to as „snakes“.

   • vittta

    Třeba pro mě.
    Pád české, ale i evropské levice mi není nijak po chuti.
    Z bojovníků za sociální spravedlnost se pod taktovkou všelijakých euronacistů stali bojovníci za buzeranty, negry, ultrafeministky, cigoše a inkluzivní mládež.
    To má do levice kurevsky daleko!

   • Ondřej

    třeba ano, třeba i nacionálně socialistická orientace nevylučuje akceptovat některé ryze levicové recepty třeba v případě sociálního zabezpečení, odměn za práci nebo rovného přístupu ke školství – tedy aspoň pro ty, co splňují kritéria „čistoty“ rasy.

    Stačilo málo a včera bychom se dozvěděli o tom, že lidé s 11tis. příjmem vydat 3tis. prostě nezabije ani v případě poplatků za sanitku, protože to navýší platy řidičům těch sanitek. Jen mi přijde nelogické, chtít peníze za věc, o které tento člověk mluví jako o výdobytku co máme „zdarma“. Jaký je rozdíl mezi Zemanovou argumentací a tou kterou používal ministr Julínek, člen oné asociální neoliberálně pravicové vlády? Jak to že máme stále Topolánkovu rovnou daň od pana Kalouska? Proč ji Zeman nenechal Babiše už dávno zrušit a neinicioval daňovou progresi, kterou navrhla před volbami jako jediná ČSSD už pro příjmy od 40tis, korun?

    To by mi zajímalo, proč Zeman argumentuje jak ta nejneoliberálnější učebnice ekonomie vydaná Chicagskou školou a ne levicovými ekonomy jako byl Keynes nebo F. D. Roosevelt, který v rámci New Deal zavedl horní pásmo daně až 95%? Holt dávat daňové prázdniny různým PHILIPSŮM a dalším zahraničním firmám, toto kdyby měl opravdu udělat ministr Rooseveltovi vlády, tak snad starý Franklin vstal z toho vozíku a šel danému ministru nafackovat. ……

    • vittta

     Sociálně demokratická orientace by samozřejmě neměla být na nějakém rasovém základě.
     Ale měla by být na základě prospěšnosti společnosti.
     Jinými slovy, kdo pracuje, je prospěšný.
     Kdo pracovat nemůže, je potřebný.
     Kdo pracovat nechce, je vyžírka- tohle pojmenování by také nemělo v sociálně demokratické rétorice chybět.
     Ale chybí.
     Nacionálně socialistická orientace pak není nic špatného, konec-konců, i Milada Horáková byla národní socialistka.
     Ale to by si ten národní socialismus nesměli přivlastnit Němčouři, ti leda tak zkurví, na co šáhnou, a mají neuskutečné vlohy, udělat ze vznešeného zavrženíhodné!

    • tresen

     Já jsem nikdy nesouhlasila s těmi, co nacisty zatvrzele prohlašovali za levici, Ondřeji. Ano, v jejich praxi by se daly najít prvky, které prosazovala levice. Ale to nejpodstatnější, skutečný základ autentického levicového myšlení – humanismus – nacisti nenáviděli a jejich pohrobci ho nenávidí taky.

     • vittta

      Humanismus je jen žvást.
      Havel dokonce prohlásil i bomby na Srbsko za humanistické.
      Být humánní k vyžírkám a aktivním nepřátelům není humanismus, ale debilita.
      Humánní mohu být o potřebným, postiženým, nemocným či starým, k lidem perzekuovaným kvůli barvě kůže či sexuální orientaci.
      K těm mohu být humánní.
      Ale sebemrskání, podbízení se vyžírkám či nepřátelům nijak humánní není.

     • Ondřej

      To se samozřejmě shodneme. Ovšem jestliže dnes stojí komunisté a fasiste jako věrní bratři proti liberálně smýšlejícím občanům, není přeci jen něco na tom, že náklonnost extrémní levice k pravici se silnou statni diirektivou, centrálním planovanim (Hitler plánoval ještě upenliveji nez Stalin) a státním přerozdělováním národního důchodu – je přes všechny dejinne antagonismy logické?

      Nebo je to naopak? Že náklonnost fašistů ke komunistum co internacionalismus vyměnili za nacionalismus a namísto třídního boje velebí oligarchu a miliardáře jak Ilju Muromce – že je též logické? A ktera z těchto dvou variant vám prijde pravděpodobnější? Já vás nechci ovlivňovat, ale já na to svoji teorii mam:-)

  • vittta

   Patologická sedlina….
   To jsou hlody.
   No tak jsem patologická sedlina, je mi to na háku!
   Ale Miloš Zeman na hrad!

    • vittta

     Já dokonce patřím mezi 5 000 000 těch patologicky nejsedlejších.

      • astraustralia

       To tvrdi kazdy v Ceske kotline a proto ma CR svetovy rekord ktery ji nikdo nesebere.
       Co clovek to jiny nazor!
       Kazdy je svuj a Vy jste potvrdil pravdivost tohoto hodnoceni :-)
       Jen aby to bylo presne a parlament vyjadroval nazory VSECH obcanu, melo by tam sedet VSECH 10 millionu :-)

      • vittta

       To si jenom myslíte!
       Ono hodně záleží, komu to hodíte.
       Když Drahošovi, tak jste slušný občan, když Zemanovi, tak lůzr a patologická sedlina.
       Co si myslíte vy sám, není podstatné.

 9. embecko

  Vcerejsi debata potvrdila to, co jsem tu uz psal:
  Letosni volba prezidenta je referendem ceskeho naroda o sobe samem. Bud si neduveruje, je sam sobe lhostejny a vladu nad sebou preda elitam, anebo se citi emancipovany chce rozhodovat o svem osudu sam v referendu.
  V prvem pripade vyhraje Drahos, v druhem pripade bude zvolen Zeman. Pripadne vitezszvi Zemana o mene jak 10% hlasu bych bral jako narodni prohru a stvrzeni vratkosti ceske spolecnosti.

  • vittta

   Aby to tak bylo, muselo by být volební právo od 25 let.
   Ti mladší vesměs volí momentálními emocemi.
   Myslím ta výhra o 10%.
   Už to byl úspěch, kdyby Zeman vyhrál.
   Stojí proti němu mocenská klika, kde peníze nehrají roli a jejíž předvolební kampaň trvala 5 let!

   • Eddie

    Ale copak vitto, nelibi se Vam jak voli mladi ? A proc zrovna 25, proc ne 30 treba ?

    • vittta

     Já neví, jak volí mladí, Eddie.
     To neví nikdo.
     Mladí v okruhu mého syna volí Zemana.
     Ale fakt je ten, že mladí prostě snadněji podléhají, dělají snadněji chyby.
     Nejen ve volbách, je to normální.

     • embecko

      Ja bych spise rekl, ze az zavres vsechny mlade do gulagu, tak pujdes a zapalis Eddiemu barak :o)

  • tresen

   To PODSTATNE co tam Taras presne vypsal ….
   Ani náznakem s tím Zeman proti Drahošovi nepřišel. Nebo přišel? Uniklo mi to?

   • astraustralia

    spravne tresen :-)
    ani jeden o podstatnem nezavedl rec, nebo přišel? Uniklo mi to?

    Jen nechapu proc predstirate nepochopeni rozdilu mezi jednim a druhym.
    Abyste nemohla predstirat nepochopeni i nadale napovim Vam komentarem z presidentskych voleb v USA.
    Novy kandidat ma vzdy vyhodu proti obhajci kresla. Zatim co on je cisty, na presidenta se vzdy najde neco co udelal jako president chybne
    Ano i Hillary vycitali Obamovy chyby jako ze pry produkt jejich chybneho stranickeho mysleni !
    Ze se u Zemana soustredili na jeho Moskevske az Cinske agentstvi nesvedci o te nejvyssi „kavarenske“ urovni :-)

   • Ondřej

    Myslim, že Taras už nahřívá baterku a startovací kabely má připravený:-)
    Být poraženým po 29 letech podruhé a to třídní metarmofozou intelektuální dominance nad jalovou silou, mylně předpokládané mozolnate paže, co pry jako jediná dokáže elitní nadřazené hlavy držet pevné pod krkem, se jeví být dneska slabá, dnou a chudokrevnosti postižená. Ni třídního předvoje, ní mateřské náruče strany. Vedoucí úlohu prevzal globální ekonomicky růst, na kterém je proletář více závislý než UV KSČ na direktivach z Moskvy.

    Tohle dal už nemůže nechat jen tak, i kdyby ten dvoutakt měl uvařit:-)

    • astraustralia

     Predstava Fagana o intelektuální dominanci (nad jalovou silou) a dokonce ze pry jde o třídní metarmofozu,
     je jen ukazkou jaka to dalsi promena (metamorfoza) probehla v jeho mozkovne :-(

 10. Eddie

  Ty Tarasovy komentare jsou stale temnejsi a temnejsi, to je mi lito. Ja myslim, ze pres to vsechno, svet neni tak spatnej