Nejlepší odpověď Miloše Zemana

„Zeptali se mě, jestli by Ústav marxismu-leninismu mohl přejít na samofinancování. Odpověděl jsem na to tak, že jsem se dvě minuty smál.“ Miloš Zeman

Všichni antizemanovci jedou na plné pecky. Do zítřejší debaty bych se bála jít, česká televize funguje jako volební štáb Jiřího Drahoše. Na jednu blbou otázku se odpovědět dá, když jich bude moc, je to nemožné. Poradila bych prezidentu Zemanovi, aby se na blbosti ani nenamáhal odpovídat. Prostě se dvě minuty smějte, pane prezidente :-).

Reklamy

156 comments

  • Eddie

   globalni moc, slouhove globalni moci, co by asi tak jinyho komunista mohl napsat

   • vittta

    No jo…co jiného…
    Být vámi, tak se spíše zaměřím na to, jestli neměl v něčem pravdu, než jestli to byl komunista, nebo kdo…
    Když budete názory hodnotit podle autorů, zůstane vám mnohé ukryto, a to je škoda, protože život zase není tak dlouhý, aby si člověk mohl dovolit, zbytečně moc opakovat své chyby.

    • Eddie

     Jisteze ji v popisu ma, svet takhle funguje. Ale pokud to bude nekdo chtit zmenit, tak pouze nasilne a za cenu totality. Problem neni v tom, ze to popisuje spatne, ale ze veri v to, ze by to nejak slo zmenit. Neslo.

   • grasyk

    To je teda drsňárna. Sice lidem tam to nijak nepřeji ani nezávidím, ovšem ukrajinská vlajka je na docela příslušném místě. :-)

 1. Jiří Kalvach

  Jen klid, Miloš Zeman zvládne i tu ČT. Na Primě byl zcela přesvědčiný, i když jsem nějaké rádoby odborníky slyšel v rádiu, že fabuloval 7x z 28 faktů, a pan profesor (málem jsem zaslechl i soudruh) jen 2x ze 14 faktů. Jak úžasné skóre! A hloupé.
  Ty komentátory bych chtěl slyšet, odůvodnění jejich stanoviska a důkazy, protože to byli jistě velmi zaujatí jedinci, aby vyzdvihli svého Drahoše. Směšné jako sám Drahoš. Možná přišel o 5% hlasů. Klišé a trapnost.

  • vittta

   No jóó, Bobovi někdy napíšu, a on dokonce odpoví, většinou 3 řádky, že jsem blázen nebo tak něco.
   To je člověk, který konstatuje, nikdy nic neprokazuje, a pokud, tak lže, byť u něj si myslím, že to není lhaní jako takové, ale o projev duševní choroby.
   Unikátní je tohle, o tom tady už dlouho píšu:
   „…………kteří by sem chtěli pod záminkou multikulturalismu či dokonce zištných finančních zájmů přitáhnout statisíce muslimských imigrantů. K tomu mohu svědčit sám, znám lidi z neziskovek a znám osobně lidi, kteří byli pomáhat uprchlíkům na Balkáně. Jejich motivací je pomoci lidem v nouzi, ne dělat business či kázat multikulturní náboženství. “
   No prosim, pomoc lidem.
   V nouzi.
   Výsledky jsou vidět jak na severu, tak na západě Evropy.
   Asi by se těžko našlo více jako 10% lidí, kteří se chtějí podřídit islámu, chtějí bičovat svou bělost, stydí se za ní, stydí se za svou heterosexualitu, za bílou civilizaci, za to, že jsou to třeba muži.
   Zbylých 90% chce jen pomáhat.
   Teď se nestačí divit.
   Protože prostě nechápu podstatu života.
   Myslí si, že jejich pes je miluje, protože jsou skvělí, a ne proto, že v něm vidí vůdce smečky, co mu dává nažrat.
   Někdy už velí v domácnostech pes.
   Nechápou, že negři se chovají přirozeně, když chtějí také hezké auto, domek a dovolenou 2x za rok.
   Proč by ho neměli mít?
   Negr si to ale nespojí s prací, samozřejmě, není na to zvyklý, je to vesměs i na africké či blízkovýchodní poměry lůza, co sem proudí.
   No a když mu ještě skáčou bílé sluníčkářky do postele, dávají mu peníze a nikdo nezkoumá, kolik jim je, a jestli těch 16 dětí a 5 manželek jsou opravdu jejich, a ještě jim tvrdí, že jsme je celá staletí okrádali- tak proč by sakra makal?
   Kartouzové chtějí pomáhat a věří, že jsou oni ti silnější, kteří rozhodují, ale nechápou, že na západě už tomu dávno nevelí.
   Miloš Zeman tohle ale chápe dobře.
   Jeho odmítání negrů není dáno tím, že by byl zlý a lakomý.
   Nebo dokonce rasistický.
   Prostě chápe základní přírodní zákony.
   Ví, že jakmile jednou povolíme, už se zpět na nohy nepostavíme.
   Jako ty Jezinky, co o nich mluvil.
   Ví, že si nakonec budeme muset tvrdě vybojovat ten stav, který dnes už máme.
   A také ví, že nemusíme vyhrát!
   Proto volím Miloše Zemana!
   Díky Bobe za inspiraci!

   • Ondřej

    Důkazy tam jsou, vy neumíte cist? Jaký je obchod s Ruskem a jaký byl předtím? Kvalifikace změny? Pár procent. Zatímco jak stoupal nás obchod se Zapadem? Stovky procent od počátku 90.let. Nikdo to (dikybohu) nezměnil. Ani nemůže. Až bude mít průměrný Rus nebo Číňan výplatu jako Němec anebo Francouz, pak se to možná může změnit. Jinak ne.

    • vittta

     Důkazy tam jsou pro takové blbce, jako jste vy.
     Jinak jsou to jen žvásty.
     Ve skutečnosti je to tak, že bez Zemana by byl obchod se západem stejný, ale s východem horší.
     Takže Zeman přínos měl.
     Navíc, v obchodě nejde tak úplně o objem, to je jen část obchodní položky.
     Jde o jakési uchycení na těch trzích.
     Zakázka za 100 000 000 může být krok k zakázce za 100 000 000 000.
     Prostě nás budou znát, uchytíme se tam.
     Jenže….nač to vyprávět volovi 4.0, co neumí ani německy!

     • Ondřej

      Pro rusofoby a milovníky EU je Zeman ideální prezident. Za jeho prezidentování se vývoz do Ruska vážně změnil. O 50% klesl.

      http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/rusko-zahranicni-obchod-a-investice-19084.html#sec1

      Zatímco vývoz za prezidentování Zemana do Ruska klesl z 529 mld. USD na 324mld. v r. 2016, vývoz do zemí EU se naopak zvýšil.České firmy do osmadvacítky loni vyvezly zboží za 3,2 biliónu korun, o 249,2 miliardy korun více než rok předtím.

      Kolik prezidentských speciálu letělo do Bruselu? Žádný?! No pak by měl pan prezident začít šetřit, aby to co zcela zbytečně vyplýtval na cesty do zemí, se kterými vůbec NEOBCHODUJEME, nějak nahradil. Namísto aby mu pilot ukázal jiný směr kam letět. I když ti co obchodují tam, kde se dělají BILIONY a odkud k nám chodí i navíc zahraniční bezuplatna pomoc, jeho (Kellnerův) taxík nepotřebují. Rádi si zaplatí letenku s Lufthansou sami. Mají tolik peněz a hlavně cti, aby nepouzivali na sjednání exportu státní peníze.

      • grasyk

       Pane nejchytřejší, můžete nám, obyčejným vysvětlit, proč se USA snaží mermomocí obchodovat s Ruskem a Čínou, a to pokud možno na úkor EU?

         • grasyk

          A pane nejchytřejší, co obchodování Macrona s Čínou? To vás nepálí? A pane nejchytřejší, co kosmický program, už jste o něm slyšel? Já vím, to se od Justa tajně okopírovat nedá (jak poukázal oh v komentáři k předešlému článku), tak se snažte třeba někdy použít i vlastní hlavu a ne jenom opisovat od podobných čumprdlíků.. :-) Ještě vám napovím – prezident Zeman podporuje cestu vzájemně výhodného obchodování, nikoliv cestu konfrontací. Rozumíte významu těch slov?

          • Ondřej

           Díky za otázku. Francie obchoduje s Čínou pořád stejně (málo) jako 5 let zpátky za socialisty Hollanda.

           Je to poslední vaše falešné tvrzení které napravují tvrdými daty na pravou míru. Všechna vaše předchozí tvrzení jak všichni masivně obchodují s Ruskem a Čínou, má čísla zcela vyvrátila. I teď to není jiné.

           Je načase přejít na jiné téma hovoru, které nebude z vaší strany bráno jen jako vaše vroucně přání, přičemž realita je zcela opačná.

           https://tradingeconomics.com/france/exports-to-china

       • embecko

        Protoze se na sebe jako nejvyznamnejsi partner snazi prevzit vsechna rizika, spojena se stykem s Putinovym Ruskem a tim ochranit sve evropske partnery. To mate jako s americkymi vojaky, umistenymi na nemeckem uzemi, ti tam jsou take coby zaruka miru a toho, ze Evropa nepodlehne ruske agresi. Takze abych vam odpovedel: USA obchoduji s Ruskem a odposlouchavaji kanclerku a Bundestag proto, aby je ochranily pred Putinovou agresi na vsech frontach. S Cinou je to to same v bledemodrem- viz Spratlyho ostrovy, u nich totiz branime Brusel, jestli to nahodou nevite.

      • vittta

       Ta čísla jsou úplně mimo naší debatu, protože zajedno hrály roli sankce, což tam máte i napsané, a za druhé, kdyby ten obchod s Ruskem klesl z 800 mld na 200 mld, pak bez Zemana by to bylo z 800 mld na 100 mld.(jsou to příklady)
       Zeman není bankéř nadnárodní banky, nemůže ovlivňovat spekulacemi a vydíráním světové trhy.
       Je to prezident, on ty obchodní mise jen politicky zaštiťuje, že jako nejsme nepřátelé.
       Pak se kšefty samozřejmě uzavírají daleko lépe.
       Když bude Drahoš plivat na Rusko jedovaté sliny, nikdo s námi nic nepodepíše, protože tak moc nás zase nepotřebují.

        • Ondřej

         To je jistě možné, fakt ale je, že zatímco klesly na 50% z pred doby anexe Krymu, mezirocne si mohly o neco polepsit. Jestli chcete zkoumat třeba mezimesicní změnu, klidně můžete, ale na daném faktu propadu od doby zavedení sankcí to nic nemění.

    • embecko

     To je obvykla metoda prebirani moci, v dejinach bezny standard, jinak to ani nejde. Mate tri moznosti: Bud zacnete kolaborovat, anebo anebo vstoupite do disentu, anebo se stanete soucasti sede mlcici zony. Takze opet bezny dejinny standard :o)
     Standard s jednou vyjimkou: V minulosti mel clovek ideovou oporu v nejake vyssi myslence, ci prislusnosti ke skupine, vuci ktere pocitoval loajalitu. A s tim je dneska utrum: Nabozenstvi nět, vyznamne spolecenske teorie nět, kolektivni vyssi mravni ideje take nět a ke skupine, jejiz pulka podporuje vase stradani, je velmi tezke byt loajalni.
     To je pro socialne citiciho jednice evolucne zcela nova situace; v dejinach intelektual takto osamoceny a bez ideoveho ukrytu jeste nikdy nebyl, tohle je teprve ta prava vyzva, ted to teprve zacne byt zajimave :o)

    • vittta

     Pak taková MaB napíše, že se ve Francii nic neděje.
     Má hlavu strčenou do písku jak pštros, tak to ani vidět nemůže a všimne si toho, až jí někdo do bezvědomí zmlátí a znásilní, a nikoho to naprosto nebude zajímat.
     Jenže ona má(zatím) kam jít, Francouzi nemají.
     Ale to nemusíme do Francie, tady, když někdo napíše o muslimovi, má potíže, je za rasistu, a fašistu a kdovíco všechno, ale kdyby psal o Češích, budhistech, křesťanech a Šintoistech, nebo Husitech ty nejhorší urážky a posměšky, bude za to oslavován jako nebojácný člověk, co se nebojí postavit zlu.
     Když si Kohout vyhonil péro v Polsku do svěcené vody v kostele, považoval to za boj s tmářstvím.
     Kdyby si ale někdo nesl k svačině kolem mešity tlačenku, tak se ten samý Kohout rozhořčením posere.

    • MaB

     Ze budete muset lovit i v tak kalných vodách, mne překvapuje. Tito pánové se hlásí nebo patří k malé frakci té nejextrémnější pravice, mnohem radikálnější než FN (distancuje se od nich i MLP)

     Eric Justin Leon (Mojžíš) Zemmour pochází z židovské rodiny, přijel do Francie během alžírské války jako UPRCHLIK. (!)
     Definuje se sám jako „Žid berberského původu“

     V první instanci byl 2017 odsouzen za „podněcování k nenávisti“ na 5000 eur pokuty a 1 symbolické euro CAPJPO a 2000 eur na soudní výlohy. Soud dospěl k závěru, že se Zemmour, který tvrdil, „všichni muslimové považují džihádisty za dobré muslimy“ dopustil přestupku Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob.
     Stejně by byl odsouzen v ČR:
     Trestní zákoník ČÁST DRUHÁ HLAVA X Díl 5 § 355
     Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob :
     (1) Kdo veřejně hanobí
     a) některý národ, jeho jazyk, některou rasu nebo etnickou skupinu, nebo
     b) skupinu osob pro jejich skutečnou nebo domnělou rasu, příslušnost k etnické skupině, národnost, politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že jsou skutečně nebo domněle bez vyznání,
     bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

     • Rybka

      Praha léta hanobí
      zbytek republiky
      orgány jsou v pohodě
      jen já z toho mám tiky.

      • tresen

       Někdo hanebný se v Praze určitě najde.
       Ale že by byla hanebná celá naše matička stověžatá?
       Za ten váš tik spíš může zítřejší volba.

      • Kamil Mudra

       Praha za to nemůže
       volí přece lidé
       jestli ti to pomůže
       je tak tomu všude.

       Zemanovští Pražáci
       na venkov se spoléhají
       jako dobří rodáci
       nenechte nás tady v loji.

       Nehledejte s Prahou půtky
       kdo Drahoše nevstřebá
       strpte chvilku bez hospůdky
       volte jak je potřeba.

       • Rybka

        Nadsázka a hyperbola
        užita přec byla
        jen nesnáším dvojí metry
        z těch bych se vokotila.

 2. MaB

  „Prostě se dvě minuty smějte, pane prezidente :-).“
  Důležité je, kdo se bude smát naposledy a pro koho bude rada:
  „Směj se, paňáco, je konec milování…“

  • MaB

   Toto hodnocení je překvapivé a geniálního Pavarottiho se, jak doufám, netýká…

   Výsledky voleb známé nejsou, nikdo nebyl jmenován, tak by mne zajímalo, kdo z přítomných natolik pochybuje o vítězství svého kandidáta, že si vztahl na něho…
   Nebo jde o pouhou absenci smyslu pro humor ?:))

   • Janika

    Za Pavarotiho jsem Vám dala plus, MaB :-). Vždycky se mi líbilo to „právo smát se, když srdce krvácí“, které není možné člověku vzít. Tak jestli nebude zvolen Miloš Zeman, nezbývá, než se smát. A jít od politiky pryč. Toho člověka bych nesnesla poslouchat, jak tam dala tresen a vittta ty odkazy na rozhovor s ním, tak to by člověk úpěl zoufalstvím.

    • Kamil Mudra

     Tak hrozné to zas není. Na naší (a nejenom naší) politické scéně se vyskytují i horší. Při minulých prezidentských volbách se v druhém kole nabízela zoufalejší varianta. A pokud by nastala – také bychom se s tím museli nějak srovnat.
     Holt jsme zmlsaní :-)

     • Janika

      Tak vidíš, já bych zase lidsky brala spíš knížete. Drahoš je mi opravdu odporný, nejvíc ze všech těch kandidátů. Ubohá malá krysa.

  • Janika

   Krásně to popsala! Moc děkuji za odkaz, Astře, přečetla jsem s chutí a trochu mi to zvedlo náladu :-).

 3. brtník z brlohu

  Nač tolik keců – na všechno stačí jednoduchá otázka – V ČÍ PROSPĚCH ?????
  anbeb kdo za tím trčí :)

 4. tresen

  Představa, jak se režimní pupíci ptají Miloše Zemana, jestli by Ústav marxismu-leninismu mohl přejít na samofinancování, je samozřejmě božská a musí se při ní smát každý.
  Miloš Zeman má rád vtipy. Některé obzvlášť:

   • Kamil Mudra

    Je to povedený vtip :-)
    A vzhledem k pointě se vůbec nedivím že si ho Zeman oblíbil.

 5. Ondřej

  co se změnilo z doby před skoro 100 lety a dnes? Skoro nic – resp. jen jedno slůvko se jménem příslušníků víry.

  https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/22492040_506081273098080_4824999891394715295_n.jpg?oh=15cfd4bd5f62f7c03f2e630e36a0d4ae&oe=5AF62B10

  Nevolte Masaryka!! Masaryk je kandidatem Židů….kdo miluje svou manželku, nevolí Masaryka…

  Ano, to byla hesla skoro před 100 lety před volbou Masaryka. Co změnilo od té doby dnes? Jen to, že TI SAMI, kdo byli tenkrát proti Masarykovi jsou dnes se STEJNOU rétorikou pro Zemana. Jen s jedním rozdílem.

  Slovo žid vyměnili za migrant/muslim.

  Pro neználky českého jazyka, kteří se o toto se mnou kdysi hádali, konkrétně oh a vittta, doporučuji jejich vřelé pozornosti z onoho dobového plakátu, s jakým „ž“ se slovo žid psalo. Jak jsem říkal, že tato pravopisná úprava, která tehdy platila a za kterou by páni profesoři z filmu „Škola základ života“ v podobě velkého „Ž“ dávali snížený stupeň z českého jazyka, vyjadřovala jaký vztah tehdy československá intelektuální obec, která tato pravidla stanovila, k židům měla.

  Ale to není pro tuto debatu vůbec důležité, důležité je jen to zjištění, že kdo neumí ani svůj mateřský jazyk a hrne se do překladů jazyků cizích, které nezná a komolí je díky Google tlumočníkovi, který pořád nemá onu AI – tedy Artificial intelligence – aby si poradil se slovesným časem, pak tací lidé mohou manipulovat s překladem a jeho smyslem. Proto když nebudou mít tuto inteligenci stále ještě doposud a jen lidé, budou mít sami lidé SE SEBOU problém. S tou částí lidí (věřím že s menšinou) kteří se je snaží nekorektním překladem a interpretací pravopisu třeba u slova žid – manipulovat sdělením, které je v pravopisu tohoto slova ukryto.

 6. embecko

  Sazkovy kurz Zeman- Drahos 1,57 : 2,45., pred debatou 1,73 : 2,15. Takze mirny pokrok v mezich zakona.

 7. MaB

  „Poradila bych prezidentu Zemanovi, aby se na blbosti ani nenamáhal odpovídat…“

  Co bych poradila oběma kandidátům já, která toho „svého“ nemám ?
  Řekla bych jim:
  Pane prezidente, pane profesore, vašimi příznivci si můžete být jistí na 100%.
  Soustřeďte proto veškeré své ùslií na to, abyste přesvědčili ty nerozhodné voliče. Vaše výhra nebo prohra bude záležet jen na nich.
  A popřála bych jim i voličům:
  BONNE CHANCE !

  • Janika

   Správně, jde o to přesvědčit nerozhodnuté. Přiznávám ale, že nikoho takového osobně neznám :-).

   • MaB

    Zajímavé. Stará dobrá zásada: Není nad to slyšet „živě“, neboli „z vlastních ùst“…

   • vittta

    Hmmm…a kolikátá mise to už vlastně je?
    Eu usiluje o vytvoření multietnického právního státu, v němž všechny komunity mohou žít spolu….moment….teď jsem se 2 minuty smál.
    Zločinci chtějí vytvářet multietnické státy….pardon…..zase jsem se 2 minuty smál.
    K tomu fakt nemám co dodat!

    • Kamil Mudra

     Nu, přiznám se že, například při četbě citace Yusufa al-Qaradawiho, egyptského islámského klerika a předsedy Mezinárodního svazu muslimských učenců (International Union of Muslim Scholars – IUMS): „Kolonizujeme vás pomocí vašich demokratických zákonů.“. (výše odkaz vložený Rybkou), mi zrovna do smíchu není. Dotyčný klerik, bohužel, zcela přesně popsal současnou situaci – stručně a jasně.

   • vittta

    Ano, je dobré to slyšet.
    Odpovídá přesně tak, jak psali v PL.
    Pro jeho příznivce je jistě nejdůležitější, že jeho postoj k sudeťákům je neutrální.
    Konečně!
    Drahoš by tak klidně mohl oficiálně přijmout na pražském hradě i zástupce landmanschaftu, samozřejmě po dohodě s vládou.
    Tedy v překladu, jak budou loutkovodiči tahat, tak se budu hýbat!

   • oh

    Pokud někoho zajímaly autentické odpovědi, jistě bez problémů našel aktivní odkaz na ně i v v tom článku na PL, napsaný barevně zvýrazněným „nadpisovým fontem“ jako: „Celý záznam rozhovoru na Blesk.cz najdete ZDE.“

    • vittta

     No, ale to by musela Třešeň ten článek na PL číst.
     Ona ho-podle všeho- nečetla, ale předpokládala, že PL jako vždy, s pomocí Putina, nějak lhaly, a tak si to našla na blesku, že to jako uvede na pravou míru.

    • tresen

     Tak mi prosím prozraďte, ale upřímně:
     Našel jste si ten záznam a poslechl jste si ho?
     Pokud ano, měl byste přiznat, že autentický obsah rozhovoru se v detailech i v celkovém vyznění od přepisu v PL dost podstatně liší.

  • MaB

   ad Zpověď idiota, který chce být prezidentem. (vittto)

   Prezident Zeman. „Česká republika nikdy neměla uznat Kosovo. Proto jsem také nikdy nejmenoval velvyslance v Kosovu a odmítám přijmout kosovského zástupce při setkávání se zahraničními velvyslanci,“

   J. Drahoš na otázku, zda by jmenoval velvyslance v Kosovu : „Je to věc ministerstva zahraničí. Pokud by mi navrhlo jmenování velvyslance do Kosova, tak bych jeho jmenování zvažoval, to je všechno, co k tomu v tuto chvíli mohu říci.“

   To vůbes není „idiotská odpověď “ vzhledem k tomu, že EU usiluje o vytvoření právního státu, multietnického a evropského, v němž všechny komunity v Kosovu mohou žít spolu. Cílem je především otázka evropské bezpečnosti.

   Hlavy států a vlád EU se za tímto ùčelem jednomyslně rozhodly v prosinci minulého roku vyslat do Kosova misi EBOP a EULEX Uznání nezávislosti Kosova neznamená opuštění Srbska, kterému EU naznačila, že dveře do Evropy jsou mu více než kdy jindy otevřeny, pokud by si vstup přálo.

   • vittta

    Hmmm…a kolikátá mise to už vlastně je?
    Eu usiluje o vytvoření multietnického právního státu, v němž všechny komunity mohou žít spolu….moment….teď jsem se 2 minuty smál.
    Zločinci chtějí vytvářet multietnické státy….pardon…..zase jsem se 2 minuty smál.
    K tomu fakt nemám co dodat!

    • MaB

     Zasmát se je zdravé, čím víc, tím líp :)
     Parlament autonomní oblasti vyhlásil v r.2008 nezávislost na Srbsku a prohlásil Kosovo za demokratický, světský a multietnický stát. Uznalo ho 24 zemí EU z 28…
     V Kosovu žije přibližně 1 900 000 obyvatel z čehož Albánci tvoří 92 %, Srbů je 5,3 %, Další etnika tvoří Bosňáci, Gorani, Romové, Turci, Aškalové a Egypťané.
     Ano. Všechny komunity mohou žít spolu, nic jiného jim nezbývá. Azyl se jim neposkytuje ani ve Francii.

      • vittta

       No není to k smíchu, ale smát jsem se musel.
       Hlavně neskutečné naivitě MaB.
       Teď to ještě dorazila, všechny komunity mohou (asi chtěla napsat musí) žít spolu, nic jiného jim nezbývá.
       Ale jo, zbývá, MaB!
       Mohou všechny ostatní zavraždit.
       Mohou, protože to nikdo ani nebude vyšetřovat.
       Muslimové v Kosovu mohou všechno!
       A ještě ty ostatní rozporcují na orgány, však to tam už od doby „mírové mise“ USA dělají, za laskavého dohledu různých mírových misí!

      • vittta

       Hele Kamile, ty si názvy všech těch mírových misí pamatuješ?
       To je totiž oblíbená činnost EU.
       Každou chvíli někam vypustí mírovou misi.
       KFOR, UMPROFOR,FRONTEX a sakra….ani nevím, byly jich desítky, modré přilby, aby to nebylo nuda, tak pak i bílé přilby, to tedy založili umírněnci..
       Všichni mají jedno společné- jsou úplně, ale úplně na hovno!
       Mají hasit průsery, ale buď jsou místním teroristům vysloveně k smíchu, nebo jim zaštiťují jejich kšefty, ať už s drogami, bílým masem,teď moderně s černým masem, či orgány..

 8. Eddie

  Porad cekam na Kacenku Zemanovou, ma se taky zapojit, to se tesim

 9. Milan

  Máme osmičkový rok. A proto reálně hrozí, že se presidentem stane Drahoš. Jsem z toho docela i nervosní. Ale nepřiměje mne to k tomu, abych nenávistně plival kolem sebe špínu.

  • Kamil Mudra

   Ani mě ne. Drahoš, byť ho nevolím, je mi docela sympatický.

   • vittta

    No, bejt vycpanej…
    Ale jak otevře zobák, tak to je už slabší.

   • embecko

    Podle meho v podstate vadi malokomu, problemek dobre vystihnul Tribun:
    „Právě lidé za Drahošem jsou pro mě nejsilnější argument proti němu.“

 10. vittta

  Tohle je důvod, proč chci, aby se lidé nazývali správnými etnickými či národnostními jmény.
  Tady se píše o Češích, a já se oprávněně cítím dotčen, protože to nejsou žádní Češi, ale degeši.
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/v-britanii-zotrocovali-ctverici-cechu-soudni-liceni-provazi-strach-svedku-42044?dop-ab-variant=&seq-no=2&source=hp
  Kde pak, ostudu ať si dělají svému etniku.
  Pak Angláni, když přijednou sem tak čumí s otevřenýma hubama, když tady vidí vesměs normální lidi a degeše vesměs jen na okraji společnosti.

 11. Eddie

  Tak pratele, jsem zvedav jak to bude dnes, koukat nebudu, budu si cist online. Pustim si k tomu nejakou vedu.

  • embecko

   Podle meho to zas nedopadne nijak, nic se nevyresi, jako minule a jako kdykoliv predtim. Cesi nejsou Americane a maji jasno davno predem. Dokonce mi prijde, ze termin „nerozhodnuty volic“ je take americky, protoze ja osobne jsem za svoji volicskou a obcanskou karieru nikoho takoveho nepotkal a nikoho takoveho neznam, ani jednoho cloveka.
   Pro mne je nejdulezitejsi otazka, zda- li Zeman vyhraje o hodne, anebo o malo (to je pro mne stejne, jako by prohral). Tedy nezajimaji mne ani tak kandidati, jako velikost jejich podpory ve spolecnosti. „Velke“ Zemanovo vitezstvi je pro mne o 10% a vice, pokud se to bude smrdolit o procenta, budu zklaman.

   • Eddie

    Ja si taky myslim, ze jemne zvitezi Milos, ale jen o kousek.

    • embecko

     Brano timhle zpusobem tipuji nerozhodne, ci velmi lehce pro Drahose, jako minule.
     Zde je velmi vystizne hodnoceni Miroslava Macka:
     „Drahoš nepředvedl nic, proč by měl být prezidentem. Zeman předvedl vše, proč by jím být neměl.“
     Videl jsem to uplne stejne: Kdyz jsem poslouchal Drahose, nic jsem neslysel, kdyz Zemana, padal na mne pocit nejasne nervozity. Drahos mne uspaval, zeman mne vytrhaval z klidu. Cemu dat prednost? Samozrejme slofiku, proto u mne Drahos lehce zvitezil.
     Druhou strankou veci je pozadi kandidatu, kdo za nimi stoji, jak cituji Tribuna vyse, ale to s debatou nema co spolecneho.
     Jeste jednou:
     „Drahoš nepředvedl nic, proč by měl být prezidentem. Zeman předvedl vše, proč by jím být neměl.“

     • Eddie

      Pokud to Drahos pokazi i ted, myslim ze si zaslouzi prohrat

      • embecko

       Dam sem svuj oblibeny priklad:
       Na slepe degustaci vin bylo posuzovano 10 lahvi v cene do 150 euro a 10 lahvi od 150 euro nahoru.
       Experti vina do 150 euro seradili do poradi od nejhorsiho po nejlepsi skoro vsichni stejne= shodli se na kvalite jednotlivych flasek a dokazali shodne urcit jejich poradi.
       Ovsem vina nad 150 euro/ 0,7 l uz meli rozhazena a to, co ohodnotil jeden jako nejlepsi, tomu dal druhy nejhorsi znamku atd.

       Pouceni je tohle: Kvalita je rozeznatelna (ci lepe ohodnotitelna ve smyslu zebricku) jen do urcite urovne. Od urcite urovne zalezi jen na subjektivnich preferencich a osobnim vkusu.
       Stejne tihle dva rostaci…kdybych mel nezaujate volit jen podle debaty na Prime, tak to dam Drahosovi. Ten druhej mi svym intelektualnim exhibicionismem proste leze na nervy :o)

    • embecko

     Ted vidim:
     Nahore pisi o vitezstvi o 10% ve volbach, ne v debate.
     Nize pak „nerozhodne, lehce pro Drahose“ jsem mel na mysli dnesni debatu.

 12. vittta

  To se podívejme….
  Tak každý volič dostane opět lístky všech kandidátů!
  To je super, příznivci Horáčka nebo Hilšera je klidně mohou zase zvolit.

 13. vittta

  Drahoš hned na úvod udělal hrubou chybu, zapoměl zvednout obě ruce a bombasticky ukázat véčka!

 14. vittta

  A hned na úvod Zeman vede 1:0, když se vyhnul kritice Drahoše, ale Drahoš- zaskočen- se do Zemana poněkud neohrabaně obul!

  • embecko

   Byla velmi nervozni, prvnich 15 minut rozjela ostre proti Zemanovi. Pak ji dle meho pribrzdili, protoze takovy hadrnicky projev by byl kontraproduktivni. Drahos se velmi vylepsi, anebo nebyl tak nervozni oproti kotli na Prime. Jak jsem predpokladal, zatim, dle meho, nerozhodne.

   • vittta

    No, byl to pro Zemana nevýhodný formát, protože Zeman má svou politickou minulost, ale Drahoš jí nemá.
    Kupodivu mi připadal Drahoš více populistický, což ale je pro něj spíše výhoda.
    Nebyla to diskuze v tom slova smyslu, otázka a odpověď není diskuze.
    Ty byl šikovný kousek ČT, ale s tím se muselo počítat.
    Drahoš čas od času sice působil jako blbec, ale bylo to v situacích, kdy si toho občan vůbec nevšimne.
    Podle mě byl Zeman lepší, ale formát pořadu mu to sebral, takže ano, asi spíše remíza z pohledu konečného vyznění.
    Mazácký byl Zemanův dotaz, kdy Drahoš MUSEL říci, že si o migrantech rozhodujeme sami, což je signál směřovaný na západ.
    Problém tohoto prohlášení je ten, že i Němci mohou říci, že si o migrantech rozhodují sami, i když to prakticky není pravda.
    Tady Zeman zabodoval prohlášením, že by neúspěšné žadatele vykopnul.
    Celkově Zeman své příznivce nezklamal, a to ani ty, kteří se pro něj rozhodli až tento týden.
    Drahoš ale své příznivce také nezklamal,takže co bylo už upečeno, to se podle mě i sní.

    • vittta

     Ještě se dívám na nějaký přímý přenos před rudolfinem.
     Když slysím ty kecy, rýsuje se mi určitá výhoda pro Miloše Zemana.
     Příznivci Drahoše totiž- pod vlivem zlepšeného výkonu jejich maskota- ztrácejí soudnost, a myslím, že jí mohou ztratit veřejně i jeho podporovatelé- tedy ještě více, než jí už ztratili.
     Takže naserou svou arogancí váhající, a hodí to nakonec Zemanovi.
     V téhle volbě bude záležet na každém detailu.

 15. embecko

  Co to ma vetknuto ve klope profesor Drahos? Neni to narodne socialni symbol- znak republiky v barve narodni vlajky? Nic nez narod?

 16. Ondřej

  Fenomenální.

  Kdo shlédl obě debaty musel vidět rozdíl na první pohled.

  Dalších komentářů netřeba.

  • vittta

   Tak jasně, vy ani komentářů schopen nejste, raději si počkejte, až to okomentuje někdo jiný, a pak mu to ukradněte a napište sem.

  • pacifista

   Drahoš se oproti první debatě nezměnil, akorát tolik nekoktal, protože kandidáti znali dopředu okruhy, o kterých budou mluvit. Jinak to bylo tak komorní, že to místy nudilo, ale pár výjimek k zasmání se našlo. Tedy na účet Drahoše.

   • vera

    Kdoví jestli oba, a jestli jenom okruhy, a jestli jenom otázky.
    Všimli jste si, že v jednu chvíli to vypadalo, že Witovská panu profesorovi napovídá pokračování odpovědi? Drahoš řekl Tak jsem si poslechl ve zprávách, že už i…(zaváhání) a Witovská nadhodila – už i Německo.. a pan profesor se chytil : už i Německo ustupuje…
    Drobnost, ale disharmonie v tom byla. Něco jako fandění čt v kultivovaném dresu )

    • pacifista

     Měla sluchátko v uchu a bylo na něj připojeno hejna pomahačů, kteří měli za úkol hledat chyby a lži Zemana, bodejť by naopak nepomáhali Drahošovi, když nevěděl jak dál. Oproti minulé debatě na Primě měl Drahoš ve tváři radost a ne zsinalost. Hned mě napadlo, že to není jen tak. Vždyť i jeho manželka se prořekla, že jim ČT straní, ale nesmí to říkat.

 17. grasyk

  Milí občané, volte mě, pana profesora Drahoše, bývalého předsedu Akademie věd, nikdo vám nedá to, co všechno vám mohu slíbit. Budu se o vás starat s laskavou a dojemnou péčí jako o vlastní děti, za které vás považuji. Mám do budoucnosti samé skvělé až fascinující vize. Akorát nemohu říct ani kdo bude mým kancléřem. (Buďto proto, že to nevím, koho mi nadiktuje tým mých sponzorů, anebo proto, že se za něj stydím – a kdybyste se to, vážení voliči dozvěděli, už byste mi nehodili svůj hlas).
  Ale hlavně BUDU LEPŠÍ NEŽ ZEMAN! Nikdy jsem v politice nebyl, nikdy jsem nepartajničil, vím o tom kulový, ale budu lepší. Tak slibuji!

  • Eddie

   Copak pred peti lety Zeman rekl, kdo bude jeho kancler ? Rikal neco o sekretarce a soferovi. Tahle debata byla patrne lepsi.

   • grasyk

    Copak se ho na to někdo tehdy ptal? A kdyby se ptal, máte dojem, že by „nevěděl“? :-)

    • Eddie

     To je sice ryzi spekulace, ale ptali se koho si vezme na Hrad, jiste, vedel : sofera a sekretarku

     • Margareta

      Margareta
      všimla jsem si to jenom já, že to Zeman vysvětli- nevěděl, že kancléř a ostatní odejdou s Klasem. To zní logicky

      • Janika

       Mně to připadá logické – mohl přece stokrát prohlásit, že si s sebou nikoho nevezme, ale když tam ti původní nechtějí zůstat, tak si někoho vzít musí. Normální člověk to takto pochopí: nevezmu si nikoho, ve smyslu nechci vyhazovat ty, co tam jsou, pokud oni sami nechtějí odejít. Jenže na Zemana se i taková překroucená věc, úplně do debility, hodí. Už to započítali do sbírky jeho tzv.“prokázaných lží“, co vydávají i knižně. A takhle je to tam se vším.

       • Kamil Mudra

        Přesně tohle jsem si při Zemanově odpovědi pomyslel také. A on i upřesnil že si chtěl ponechat původního kancléře. Zařadit tohle mezi lži – to už je vyložená drzost. Přijde mi to stejné jako obvinit ze lži člověka který prohlásí že hodlá přejít řeku po mostu a když most spadne tak ji přeplave.

   • pacifista

    Debata postrádala šťávu, ale i tak jsme se zasmáli, jedenkrát mi oči slzely a nešlo přestat. Jenže jsme zvyklí na pořádnou šou.

 18. Janika

  Zeman vypadal otráveně, jako že se nudí, že ho debata s takovým soupeřem nebaví. Držel se zpátky, nechtěl mít v každé blbosti poslední slovo, ví, že na tom houby záleží. Zato Drahouš útočil jak zjednaný, jako by ho natáhli na klíček. Jenže na to prostě neměl. Prostě, jak kdosi napsal, TEN CHLAP NA TO NEMÁ.

  • vittta

   On zvolil dobrou taktiku.
   Ukázal, že je pokorný a chybující, že je to člověk.
   Drahoš ukázal, že je to šašek.
   Bohužel je tahle taktika pro neinformovaného člověka málo čitelná.
   Je ale otázka, jestli v ČT vůbec bylo možné, zvolit jinou taktiku, protože na Zemanovy útoky byli nejspíš připravení nejlépe.
   Witovská působila dobrým dojmem, ale myslím, že to byl právě Zemanův diskuzní projev, který jí takto umožnil vypadat.
   Jak by začal mít Míla nějak hodně navrch, změnila by se v saň, neb právě na to zřejmě byla „cvičená“.

  • tresen

   Podle převládájícího mínění na tomto blogu jsou ti, co vyznávají islám, nebezpeční teroristé /i výjimky se tu pochopitelně najdou, dokonce i mezi příznivci Miloše Zemana/, a pokud se tváří, že nejsou, je to z jejich strany lest.
   Jestli tak není chápán text z odkazu, je to zvláštní.

   • vittta

    Podle převládajícího mínění na tomhle blogu je Berrezouga frajer, i když je to muslim.
    Osobně jsem mu už JASNĚ vyjádřil respekt!

 19. astraustralia

  Vazeni , stale vice je to o rozdelene a stale hloubeji se rozdelujici spolecnosti a bude to i po techto volbach at jiz vysledek dopadne tak ci onak!
  Spolecnost nerozdeluje a nebude ani v budoucnu rozdelovat zadny president,
  ale system ktery na lidi dopada stale tvrdeji !
  A to presto ze statistiky vedi ze lide si ziji stale lepe !
  Neco je spatne ! Neco je dlouhodobe spatne a take proto ze i massmedialne !
  Obavam se ze se to potvrdi tim, ze po viteztvi pana Drahose budou massmedia bezpecne vedet ze to neni novy president ale nespokojenych dolnich x millionu volicu Zemana kteri nadale rozdeluji spolecnost.
  Ne system stale bezohlednejsi k lidem ale ta horsi polovina naroda co chtela Zemana a ne Drahose i kdyz ten prisel sjednotit.
  Pisi to s ujistenim ze tato predpoved mi zadnou radost nedela.
  howk

 20. grasyk

  Víte, paní redaktorko, já jsem zvyklý velet.
  Zavelím – a šup – z veksláka se stane Albert Schweitzer, zavelím a z rusofoba se stane rusofil. Já sice na svého protikandidáta křivím pohrdavě hubu, ale co mám dělat, když názorově ho porazit neumím. On se totiž v politice vyzná – podívejte se na mě, já mám v politice čistý štít, nikdy jsem jí nerozuměl, do doby, než mě do ní natlačili jako antizemana. Zato teď už jí rozumím, studuju u Kalouska na prezidenta… :-)

 21. Ondřej

  Proč není prezident levicový, když to o sobě prohlašuje? Proč jej levicový sociální demokrat nemůže volit?

  Oto Novotný politický poradce bývalého premiéra Sobotky a člen ČSSD

  Miloš Zeman cynicky zneužívá vzlínání společenské „patologické sedliny“ ve svůj prospěch. Záleží mu jen na sobě, nikoli na stavu společnosti; tím méně na sociální demokracii, které od svého odchodu z ní už jen systematicky škodil.

  V prvním svém slibu se zavázal, že uklidní a stabilizuje politickou scénu, svůj prezidentský úřad nabídne jako „neutrální pole“ pro dialog všech parlamentních stran a jako prezident bude hrát roli nikoli soudce, ale pouhého politického moderátora. Doslova řekl, že role soudce „prezidentovi rozhodně nepřísluší“. Nic z toho Zeman nesplnil.

  Po pěti letech jeho hradního účinkování je naše společnost z hlediska její politické orientace hluboce politicky rozdělena na dva ostře oddělené tábory. A jak ukazují, a ještě ukáží, problémy se sestavováním nové vlády, žijeme v nejméně politicky stabilním období naší polistopadové historie.

  Prezidentský úřad se nestal neutrální platformou pro dialog stran. Zeman jej brzy po nástupu do funkce začal využívat na podporu hnutí ANO a na oslabování Sobotkovy ČSSD. Ve skutečnosti nikdy nechtěl být pouhým moderátorem politiky. Naopak, vždy chtěl být jejím soudcem, rozdělující politiku na tu správnou a na tu nesprávnou podle toho, jak to vyhovovalo jeho osobním politickým zájmům a zájmům jeho spřízněného podnikatelského okolí.

  Ve svém druhém inauguračním slibu se Zeman zavázal, že bude podporovat tzv. „ostrovy pozitivní deviace“, čímž myslel podporu tvůrčím osobnostem, jejichž práce významně přispívá k společnému blahu, ať už jde o podnikatele, starosty, vědce, umělce a další osobnosti politického a kulturního života. Tento slib Zeman naplnil jen částečně.

  Zachoval tradici každoročního udělování vysokých státních vyznamenání, ale občas jí devalvoval, když některým lidem udělil vyznamenání nikoli podle jejich nesporných společenských zásluh, ale protože šlo o jeho kamarády či vlivné veřejné sympatizanty. Zeman sice hojně vyznamenával vědce a umělce, ale na druhé straně se nikdy otevřeně při sestavování vládního rozpočtu neozval, aby tlačil na větší státní finanční podporu vzdělání, vědy či nekomerční kultury.

  Rád se ukazoval v prostředí velkého byznysu, ale jen zřídka otevřeně podpořil malé a střední podnikatele. Pokud jde o jeho kontakty s velkými byznysmeny, je pravda, že s nimi absolvoval několik cest do Číny a do Ruska za účelem podpory vzájemných investic. Ale výsledky těchto misí jsou dost skromné.

  České investice v Číně přesahují mnohonásobně čínské investice v Česku. V diplomatických a obchodních kruzích kolují navíc zprávy, že potenciální možnosti vzájemných investic Zeman oslaboval svým kontroverzním chováním, kdy nerespektoval pravidla diplomatického protokolu v hostitelských zemích, a kdy kapitány českého průmyslu nechával při přímých obchodních jednáních s vysokými státními úředníky čekat za dveřmi. Zemanova podpora velkého byznysu se tak často ukazuje jen jako okázalé politické divadlo ve stylu „potěmkinových vesnic“.

  • grasyk

   Taky umím kopírovat jako vy, to není žádný kumšt. Stačí vědět, jak se označuje text a pak zmáčknout ctrl c a následně ctrl v:

   Oto Novotný je nenápadným mužem v pozadí ČSSD, o kterém se toho moc neví. Patří však k nejbližším spolupracovníkům premiéra. Oficiálně je jeho politickým poradcem, v minulosti působil ve straně jako vedoucí politicko analytického oddělení. Z e-mailů vyplývá, že často místo rad se Sobotkou spíše zdatně manipuluje.
   Novotný patří k těm, kterým se hackeři rovněž nabourali do e-mailového účtu a zveřejnili jeho pracovní i osobní korespondenci. Čtení některých Novotného e-mailových zpráv rozhodně není vhodné pro děti a mladistvé.
   Kdo by se domníval, že Novotný vede cudný život hodný politické důstojnosti, ten by byl na omylu. V jednom z e-mailů vybízí pracovnici Rozhodčího soudu k orálnímu sexu a dalším erotickým hrátkám a přiznává se, že spíše než na psaní prohlášení pro Sobotku myslí na její přirození.
   Zaujme rovněž Novotného objednávka z erotického obchodu. Za 4099 korun si zde Novotný objednal sadu na zvětšení penisu. Malé preference ČSSD v zadaném průzkumu tak zdá se nejsou to jediné, co Novotného trápí…

   • Ondřej

    vidíte, mezi námi je ten rozdíl, že já se v bulváru a voyerismu nevyživám, proto je mi jedno, co zveřejnil neonacistický web za „fakta“ o panu Novotném, Ono totiž nejde dost dobře ověřit, co si tam tento bílý Völkische Beobachter napsal a vyrobil sám a co je původní. Až někdo zveřejní video co děláte v ložnici VY určitě nebudu na základě toho luštit, jak jste vhodný pro funkci bloggového komentátora nebo jestli je vaše vzdělání odpoví praktikám, které máte rád a jaké erotické pomůcky používáte.

    Nepopírám, že jsou lidé, které naopak tyto informace velice přitahují a na základě nich soudí druhé. Je jich možná více než těch, co zajímá třeba sociálnědemokratický panel konaný v Goethe institutu na téma evropská integrace a federalizace – který zašťiťovala německá sociálnědemokratická nadace blízká němecé SPD Friedrich Ebert Stiftung, e.V., jako jsem já. Přesto resp právě proto, je mi líto, nezačnu číst vámi preferované nacistické noviny a vyhledávat v nich informace o délce penisu toho či onoho. Každý máme svoji úroveň, grasyku a já na tu vaši rozhodně klesat nemíním.

    • grasyk

     Na moji úroveň opravdu klesnout nezvládnete, nahoru se totiž neklesá. A pokud se jedná o předcházející ukázku – to byla jen malá lekce z kopírování, ke kterému máte tak blízko. Nesouvisí to nijak s tím, koho preferuji. Vlastní názory nemáte? Jste na tom podobně jako pan Drahoš. Co vám nakukají, tak reprodukujete. Operovat s nějakým Novotným, který dostal Sobotku a jeho ČSSD až na hranici volitelnosti, to je opravdu BEZDUCHÉ. Což se k vám hodí. :-)

     • Ondřej

      každý máme to své, já se zajímám o teze lidí působících v humanitních vědách, Novotný přednášel např. na fakultě sociálních studií politologii, ale to vy nemůžete vědět. Vás zajímají prostředky na prodloužení penisu u lidí co jejich názory hodnotíte až podle toho, za jak dlouho u nich dojde k vyvrcholení. Na tuhle úroveň fakt nikdy nevystoupám:-)

      Ale jestli si chcete něco přečíst o politologii, pak zkuste jít na přednášku Novotného o prvorepublikové avantgardě v moderním umění a jejich působení v levicových spolcích a o jejich proanarchistickém avanturismu Zjistíte pak, že tajně koukat kličovou dírkou skrze bulvár je méně vzrušující než třeba číst paměti Adolfa Hoffmeistera o jeho vztahu ke KSČ a při jeho emigraci do Francii /nikoli SSSR/ v r. 1939, a jak třeba vedl velmi na tuto dobu zvláštní život kritik Karel Teige, zakladatel Levé fronty kdy žil s ženou a svoji milenkou zároveň a obě ženy byly přitom dobré kamarádky a měly k sobě i vcelku dobrý vztah a krátce poté co byl zatýkán, obě dvě spáchaly sebevraždu a on také, když předtím pozřel prudký jed, umřel před zraky dalších lidí před svým bytem na Smíchově. Udělal to, protože se bál že by v komunistickém kriminálu nevydržel mučení.Skutečné osudy lidí jsou někdy o dost zajímavější a vzrušující než ten typ médií a zpráv co tak bedlivě sledujete. Příjďte si někdy něco takového poslechnout. Oto bude jistě moc rád, že má dalšího posluchače. Levicové paradigma je velmi obohacující.Epistémé jak by řekl Focault.

      Mějte pěkný den.

      • grasyk

       To jste zase okopíroval odkudpak? Nechce se mi to hledat. Povětšinou vaše slova duní jako z prázdného sudu. Tudíž se nedivím, že jste proti prezidentovi, který si dovoluje – ten v české politice – nevídaný a nevítaný luxus myslet vlastní hlavou, dělat vlastní závěry a dělat na jejich základě i příslušné kroky. To lidé, kteří jen koukají, kde co vyzískat, kde co okopírovat a kde koho pomluvit, nikdy neocení. Samosebou, že myslet samostatně znamená vystavit se i nebezpečí toho, že udělám chybu. A mohu se z ní poučit. Kdo jen tendenčně následuje hlavní proud, ten do takových „problémů“ nikdy nespadne.
       Tak přeji další pěkné pasáže, kopírované od Justa, Novotného, popřípadě třeba i od Pitharta či Kalouska. Nelamte si hlavu s tím, co je ovlivnilo a jakým zájmovým skupinám slouží. Neklaďte si otázku „proč?“. Pokud jste to nedělal až dodnes, zbytečně by to rozhodilo váš styl stádního typu. Vzhůru k dalším klišé! Mějte den, jaký si dokážete udělat.

  • tresen

   Operovat na tomhle blogu Zemanovou „nelevicovostí“ nemá smysl. Copak je tu někdo, pro koho je osud levice téma?

   • astraustralia

    tresni urcite zajima i kdyz se to tu diky jinym okrajovostem prilis neresilo.
    Slyset videt a vnimat co nejsire by melo patrit ke kazdemu kdo nechce mit jen to sve za jedinne.
    Cetl jsem (ne na tomto blogu) ze Zeman prichazi o radu hlasu kvuli ruznym vecem,
    ale od rozumnych a myslicich lidi to neni ze coby mozny agent Moskvy a Pekingu,
    ale treba prilis jednostranne formulovanou podporu statu Israel coz je videno mnohymi jako jeho chyba.
    Jakoby nevidel ze si nezaslouzi jen slova obdivu jak on predvadi.
    V parlamentu CR to neuslysite ale poslechnete si z jineho.

    Richard Boyd Barrett reads out shocking statements made recently by Israeli government ministers.
    These words come in the wake of the 2014 assault on Gaza which saw over 2100 Palestinians killed, 10,000 injured and 100,000 made homeless.
    Of those killed, over 500 were children – children whom the current Israeli Justice Minister, Ayelet Shaked, refers to as „snakes“.

   • vittta

    Třeba pro mě.
    Pád české, ale i evropské levice mi není nijak po chuti.
    Z bojovníků za sociální spravedlnost se pod taktovkou všelijakých euronacistů stali bojovníci za buzeranty, negry, ultrafeministky, cigoše a inkluzivní mládež.
    To má do levice kurevsky daleko!

   • Ondřej

    třeba ano, třeba i nacionálně socialistická orientace nevylučuje akceptovat některé ryze levicové recepty třeba v případě sociálního zabezpečení, odměn za práci nebo rovného přístupu ke školství – tedy aspoň pro ty, co splňují kritéria „čistoty“ rasy.

    Stačilo málo a včera bychom se dozvěděli o tom, že lidé s 11tis. příjmem vydat 3tis. prostě nezabije ani v případě poplatků za sanitku, protože to navýší platy řidičům těch sanitek. Jen mi přijde nelogické, chtít peníze za věc, o které tento člověk mluví jako o výdobytku co máme „zdarma“. Jaký je rozdíl mezi Zemanovou argumentací a tou kterou používal ministr Julínek, člen oné asociální neoliberálně pravicové vlády? Jak to že máme stále Topolánkovu rovnou daň od pana Kalouska? Proč ji Zeman nenechal Babiše už dávno zrušit a neinicioval daňovou progresi, kterou navrhla před volbami jako jediná ČSSD už pro příjmy od 40tis, korun?

    To by mi zajímalo, proč Zeman argumentuje jak ta nejneoliberálnější učebnice ekonomie vydaná Chicagskou školou a ne levicovými ekonomy jako byl Keynes nebo F. D. Roosevelt, který v rámci New Deal zavedl horní pásmo daně až 95%? Holt dávat daňové prázdniny různým PHILIPSŮM a dalším zahraničním firmám, toto kdyby měl opravdu udělat ministr Rooseveltovi vlády, tak snad starý Franklin vstal z toho vozíku a šel danému ministru nafackovat. ……

    • vittta

     Sociálně demokratická orientace by samozřejmě neměla být na nějakém rasovém základě.
     Ale měla by být na základě prospěšnosti společnosti.
     Jinými slovy, kdo pracuje, je prospěšný.
     Kdo pracovat nemůže, je potřebný.
     Kdo pracovat nechce, je vyžírka- tohle pojmenování by také nemělo v sociálně demokratické rétorice chybět.
     Ale chybí.
     Nacionálně socialistická orientace pak není nic špatného, konec-konců, i Milada Horáková byla národní socialistka.
     Ale to by si ten národní socialismus nesměli přivlastnit Němčouři, ti leda tak zkurví, na co šáhnou, a mají neuskutečné vlohy, udělat ze vznešeného zavrženíhodné!

    • tresen

     Já jsem nikdy nesouhlasila s těmi, co nacisty zatvrzele prohlašovali za levici, Ondřeji. Ano, v jejich praxi by se daly najít prvky, které prosazovala levice. Ale to nejpodstatnější, skutečný základ autentického levicového myšlení – humanismus – nacisti nenáviděli a jejich pohrobci ho nenávidí taky.

     • vittta

      Humanismus je jen žvást.
      Havel dokonce prohlásil i bomby na Srbsko za humanistické.
      Být humánní k vyžírkám a aktivním nepřátelům není humanismus, ale debilita.
      Humánní mohu být o potřebným, postiženým, nemocným či starým, k lidem perzekuovaným kvůli barvě kůže či sexuální orientaci.
      K těm mohu být humánní.
      Ale sebemrskání, podbízení se vyžírkám či nepřátelům nijak humánní není.

     • Ondřej

      To se samozřejmě shodneme. Ovšem jestliže dnes stojí komunisté a fasiste jako věrní bratři proti liberálně smýšlejícím občanům, není přeci jen něco na tom, že náklonnost extrémní levice k pravici se silnou statni diirektivou, centrálním planovanim (Hitler plánoval ještě upenliveji nez Stalin) a státním přerozdělováním národního důchodu – je přes všechny dejinne antagonismy logické?

      Nebo je to naopak? Že náklonnost fašistů ke komunistum co internacionalismus vyměnili za nacionalismus a namísto třídního boje velebí oligarchu a miliardáře jak Ilju Muromce – že je též logické? A ktera z těchto dvou variant vám prijde pravděpodobnější? Já vás nechci ovlivňovat, ale já na to svoji teorii mam:-)

  • vittta

   Patologická sedlina….
   To jsou hlody.
   No tak jsem patologická sedlina, je mi to na háku!
   Ale Miloš Zeman na hrad!

    • vittta

     Já dokonce patřím mezi 5 000 000 těch patologicky nejsedlejších.

      • astraustralia

       To tvrdi kazdy v Ceske kotline a proto ma CR svetovy rekord ktery ji nikdo nesebere.
       Co clovek to jiny nazor!
       Kazdy je svuj a Vy jste potvrdil pravdivost tohoto hodnoceni :-)
       Jen aby to bylo presne a parlament vyjadroval nazory VSECH obcanu, melo by tam sedet VSECH 10 millionu :-)

      • vittta

       To si jenom myslíte!
       Ono hodně záleží, komu to hodíte.
       Když Drahošovi, tak jste slušný občan, když Zemanovi, tak lůzr a patologická sedlina.
       Co si myslíte vy sám, není podstatné.

 22. embecko

  Vcerejsi debata potvrdila to, co jsem tu uz psal:
  Letosni volba prezidenta je referendem ceskeho naroda o sobe samem. Bud si neduveruje, je sam sobe lhostejny a vladu nad sebou preda elitam, anebo se citi emancipovany chce rozhodovat o svem osudu sam v referendu.
  V prvem pripade vyhraje Drahos, v druhem pripade bude zvolen Zeman. Pripadne vitezszvi Zemana o mene jak 10% hlasu bych bral jako narodni prohru a stvrzeni vratkosti ceske spolecnosti.

  • vittta

   Aby to tak bylo, muselo by být volební právo od 25 let.
   Ti mladší vesměs volí momentálními emocemi.
   Myslím ta výhra o 10%.
   Už to byl úspěch, kdyby Zeman vyhrál.
   Stojí proti němu mocenská klika, kde peníze nehrají roli a jejíž předvolební kampaň trvala 5 let!

   • Eddie

    Ale copak vitto, nelibi se Vam jak voli mladi ? A proc zrovna 25, proc ne 30 treba ?

    • vittta

     Já neví, jak volí mladí, Eddie.
     To neví nikdo.
     Mladí v okruhu mého syna volí Zemana.
     Ale fakt je ten, že mladí prostě snadněji podléhají, dělají snadněji chyby.
     Nejen ve volbách, je to normální.

     • embecko

      Ja bych spise rekl, ze az zavres vsechny mlade do gulagu, tak pujdes a zapalis Eddiemu barak :o)

  • tresen

   To PODSTATNE co tam Taras presne vypsal ….
   Ani náznakem s tím Zeman proti Drahošovi nepřišel. Nebo přišel? Uniklo mi to?

   • astraustralia

    spravne tresen :-)
    ani jeden o podstatnem nezavedl rec, nebo přišel? Uniklo mi to?

    Jen nechapu proc predstirate nepochopeni rozdilu mezi jednim a druhym.
    Abyste nemohla predstirat nepochopeni i nadale napovim Vam komentarem z presidentskych voleb v USA.
    Novy kandidat ma vzdy vyhodu proti obhajci kresla. Zatim co on je cisty, na presidenta se vzdy najde neco co udelal jako president chybne
    Ano i Hillary vycitali Obamovy chyby jako ze pry produkt jejich chybneho stranickeho mysleni !
    Ze se u Zemana soustredili na jeho Moskevske az Cinske agentstvi nesvedci o te nejvyssi „kavarenske“ urovni :-)

   • Ondřej

    Myslim, že Taras už nahřívá baterku a startovací kabely má připravený:-)
    Být poraženým po 29 letech podruhé a to třídní metarmofozou intelektuální dominance nad jalovou silou, mylně předpokládané mozolnate paže, co pry jako jediná dokáže elitní nadřazené hlavy držet pevné pod krkem, se jeví být dneska slabá, dnou a chudokrevnosti postižená. Ni třídního předvoje, ní mateřské náruče strany. Vedoucí úlohu prevzal globální ekonomicky růst, na kterém je proletář více závislý než UV KSČ na direktivach z Moskvy.

    Tohle dal už nemůže nechat jen tak, i kdyby ten dvoutakt měl uvařit:-)

    • astraustralia

     Predstava Fagana o intelektuální dominanci (nad jalovou silou) a dokonce ze pry jde o třídní metarmofozu,
     je jen ukazkou jaka to dalsi promena (metamorfoza) probehla v jeho mozkovne :-(

 23. Eddie

  Ty Tarasovy komentare jsou stale temnejsi a temnejsi, to je mi lito. Ja myslim, ze pres to vsechno, svet neni tak spatnej