Drahoš může na Hrad

„Nejlepší fór večera ale patřil Zemanovi. Na otázku, jak se Hrad chytá oslavit sté výročí vzniku Československé republiky pravil, že už vystavil korunovační klenoty, že hrad je volně přístupný – a že se pan profesor konečně může také přijít podívat. Tyhle jemnosti mám rád.“

Napsal Taras :-). Taky mě to pobavilo. Zemanův humor byl tentokrát jemný, byl nad věcí, jako kdyby byl otrávený úrovní svého protikandidáta. Neútočil, na rozdíl od neustálých výpadů pana Drahoše. Ten kdyby nenadával na Zemana, neměl by v podstatě vůbec co říct.

via Drahoš může na Hrad

Reklamy

375 comments

 1. Jiří Kalvach

  Na Hradě už byli všelijací pánové, kupodivu ženy ne. Patriotismus ? Nebo že ženám jsou podlé intriky mužů víc cizí? Je zajímavé, kolik lidí je tak naivních, že si myslí o Drahošovi, o které ví jen minimum informací, že bude lepší než Miloš Zeman. To je v Česku zvykem, staré odklidit a doufat, že nové pomete lépe. Žádná nejistota není dost dobrá, aby je odradila. Holt vzdělanost společensko-politická, to je zcela zanedbaný předmět na všech stupních českého školství. A nebo to učí aspoň v Občanské nauce hlupáčci. Je jich pořád ještě dost, kteří se nevyrovnali s novým režimem, jenž nebyl opravdu dobře pojat. Jinak by tu ostatně nebyly ani stovky grázlů jako jsou Bakala, Topolánek, Sobotka, Kalousek, Kožený, Janoušek, Rittig, Bára Štěpánová, Jan Kraus, Tomáš Verner a dále a dále. Že mezi ně již patří i Drahoš, to ví jen pár desítek tisíc informovaných lidí, kteří se zajímají o naši politickou situaci aktivně. Divím se, že hanba dovolila paní Drahošové přijít do televizí. Nestoudnost takových lidí jako jsou Drahošovi je nebetyčná.

  • tresen

   Čím se proboha ve vašich očích provinila Bára Štěpánová, že ji odsuzujete v partě s Koženým, Janouškem a Rittigem?

   • vittta

    Bára vynikala jako hlavní hysterka anitizemanosvké kampaně.
    Myslím, že si to místo mezi těmi darebáky zaslouží, jako takový jejich maskot!

    • grasyk

     No – za svatého Havla jezdila po Hradu na koloběžce, to se jí muselo líbit. A teď musí na z EU dotovanou cyklostezku… :-)

    • tresen

     Takže angažmá v prezidentské kampani rovná se hříchům těch tří jmenovaných šíbrů?
     Nebo je to horší zločin, když se k tomu připočte ta koloběžka?
     Já vám napovím další přitěžující okolnost: ještě před plyšákem založila Společnost za veselejší současnost a utahovala si z režimu. :-)

     • vittta

      Angažmá….
      Řekl jsem hysterka, ne?
      To nebylo angažmá, to byl úlet!
      A je tam také Kraus, že jeho se nezastáváte, co?
      Koukejte mazat to hodit Mílovi, a nechte těch řečí!

     • grasyk

      Já vím, že zrovny vy jste odhodlaná do krve obhajovat, jak jízda koloběžkou po hradních chodbách byla státnicky moudrá od Havla Nedotknutelného Nedosažitelného I.
      Zkusím vám připomenout jednu už hodně starou otázku: CUI BONO? A pochopíte (ale nebudete si to chtít připustit) co Barunku motivuje.

      • tresen

       Státnicky moudrá? To někdo tvrdil?
       Normální lidi se zasmáli a nevadilo jim to.
       Barunku motivuje to samé, co mě. Nechce, aby prezidentem byl Zeman.

   • hans

    Bára Štěpánová se roku 2004 odkopala, když při udělování cen Thálie v Národním divadle přenášeném ČT se ve svém projevu dopustila výroku „jsem šťastná že mohu říkat že Rusáci a komunisti jsou svině“. Za velkého potlesku shromážděné „honorace“.

    Ubohý rasistický Čecháček, který za život nevystrčil hlavu ze své zabahněné louže.

    Kdyby takhle někdo mluvil o Židech, skončí v kriminále. Nepochybuji, že s vaším souhlasem. Podle mne by se ale za nenávistné urážky kvůli rasové, národní, politické nebo náboženské příslušnosti mělo měřit stejným metrem vždy, nejen u Židů, ale vždy, ať je urážen jakákoliv rasa, národ, strana nebo víra. Jenže to by nejen Štěpánová a tehdejší osazenstvo ND, ale i větší část „kavárny“ včetně personálu ČT měli trestní rejtřík metr dlouhý..

    PS. Přednedávnem Pehe psal ( http://blog.aktualne.cz/blogy/jiri-pehe.php?itemid=30669 ) o sobě a svých souvěrcích (proevropských prozápadních pravicových liberálech) , že je charakterizuje „nedostatek ambic a vizí… vše prostupující průměrnost. … krčící se ustrašeně ve své kotlině … Zajímavé věci se rodí spíše jen na okrajích, mimo vše ubíjející hlavní proud, který jim ale nedovolí se prosadit. A co hůř: tato (pod)průměrnost ve srovnání s prudce pádícím světem je doprovázena sebeuspokojením … “ Bára Štěpánová se svým projevem stala symbolem tohoto „vše ubíjejícího hlavního proudu“ české kultury. Vlajkonošem malosti, nenávisti a xenofobie.

    • :-(

     Na FB a u fanoušků Drahoše vidim samé narážky na předčasné prezidentské volby kvůli prezidentovu zdraví. Neskutečněj hnus – přejí-li někomu smrt…

  • Kamil Mudra

   Na to asi jinak ani odpovědět nelze. :-)
   Ale je také pravda, že zkažené, prázdné a mrtvé duše tady budou stále.
   Nicméně, s tímto tvrzením lze souhlasit. Pan Mitrofanov je postačujícím dokladem relevance svého výroku.

   • tresen

    Tak si to tak neberte.
    Chápu, že zjištění, že vás někdo může vidět jako zkaženou, mrtvou a prázdnou duši, oběť nestvůry, bolí. I když je to zjevně nemístná paušalizace.
    Asi i ta nestvůra, která to řekla před smrtí mezi pliváním ohně, věděla, že všichni, které ovládala, takoví nejsou.

  • vittta

   Teda je tam mínus.
   Máme tady příznivce Sašky Mitrofanova.
   Kdo to je, okamžitě se přiznat!

 2. grasyk

  Nechtěl jsem to sice původně sem psát, ale přece mi to nedá. Doslechl jsem se od člověka, který zná Drahoše osobně, jakým stylem se dostal až k předsednictví AV – nikdy neprojevil vlastní názor, pozoroval, počkal až se situace vyvrbí a neomylně se přidal k silnější skupině. (Protože to není má osobní zkušenost, těžko soudit, nakolik vystihuje jeho charakter. Nicméně podle jeho vystupování na setkáních s voliči, kdy se tento „slušný a kultivovaný“ profesor „obouvá“ do špatně chodícího prezidenta, a podle jeho beznázorové virtuozity, popřípadě podle jeho schopnosti „zatlouct“ i svůj původní výrok, aby se neznelíbil většině voličů, bych usuzoval, že charakter byl vystižen výstižně…)

 3. MaB

  Jen pár dojmů na okraj:
  Debata byla diky výborné moderátorce mnohem zajímavější než ta na Primě. Byla by dobrou kandidátkou ! :)
  Duel, od kterého jsem čekala, že pomůže těm nerozhodnutým a váhavým při výběru kandidáta, bych kvalifikovala jako „match nul“ (spíš než remíza).
  Zklamali mne oba. Miloš Zeman vyzvedl jako svou přednost 25 let působení v politice. To je dnes, kdy lidé mají po krk politických praktik a pletich a volají po změně, považováno spíš za handicap.
  Jen blb prý nezmění názor. Jenomže vzdát se názoru neznamená vzdát se zásad. Prezident by neměl působit jako korouhvička.
  Také mne překvapily některé faktické neznalosti, třeba tvrzení, že se Britové nemohou proti rozhodnutí soudu odvolat (what „review body“ ?).
  Pan prezident se nejen nesmál, ale prakticky ani neusmíval. Vypadal unaveně a zdálo se, že musí vynakládat velké ùsilí na to, aby se soustředil. Marně jsem čekala, že zkušený politický stratég včas použije (jako capitaine Fracasse ) svou „botte secrète“ a zasadí tak soupeři nečekanou ránu, ze které se nevzpamatuje…:)

  Profesor Drahoš se svěřil, že mu všichni kolem radí, aby byl tvrdší. Neměl je poslouchat. Agresivita je často projevem slabosti. A jemu navíc role agresívního protivníka vůbec nesedí. Bylo vidět, že si toho je vědom a působil proto nepřirozeně. Vadil mi i jeho rictus. Vyjadřoval se příliš věcně a chladně jako vědec a nedovedl se obrátit i na city voličů, ukázat svou „lidskoskou tvář“. To je velmi důležité.
  Suspense podle mne trvá, na jméno prezidenta si budeme muset počkat do zítřka. :)

  • Rybka

   Budou-li volit nová číra
   co čeká mladé Pepíky?
   vést si své boje za svobodu
   tak jako vždycky, od píky.

   • Kamil Mudra

    Číro zdá se vyšlo z módy,
    nastupuje „slušňáctví“.
    Do světové nepohody
    – co je lepší? Kdopak ví?

  • taras2

   Mýlíte se, MaB, Witowská podala standardní jednostranný výkon se zhruba dvacetiprocentním znevýhodněním antikavárenského prezidenta. Rozdíl oproti jiným podobným akcím je v tom, že každý od ČT očekával standardní padesátiprocentní znevýhodnění, proto se jevilo chování moderátorky jako lepší. Ale ona nesmí znevýhodňovat ani dvacetiprocentně, musí jet neutrální čáru.

   Zeman se neprojevil nějakou „nečekanou ranou“, protože režie duelu byla striktní, svázaná výběrem témat, cožpak jste si nevšimla, že se řešily jenom Zemanovy chyby z minula a on se většinu času jenom bránil, to je ta skrytá manipulace ČT. Drahoš žádné chyby nevykazuje, protože je to politický novorozenec s pupeční šňůrou v pražské kavárně a pravici, mlíčňák se skořápkou na zadnici. To je sice hezké, že v různých MaB vzbuzuje mateřské city, ale v politice takový zelenáč nemá co pohledávat.

   Ostatně – jak relevantní pro posouzení kvalit uchazečů je to, že si Zeman k jednání s Putinem nevzal Remka? A takové hovadiny se tam řešily jak na běžícím pásu.

   • Margareta

    „Světla zhasla a analytik ČT Rosí se dal do díla“
    tohle byl moderátor diskuse, Vy jste viděla hezkou slupku, co to tlumočila
    „Nám šlo o to, vybrat v průběhu debaty výroky, které lze editorsky označit za nejdůležitější nebo třeba za nejkontroverznější. A museli jsme pracovat i s vědomím, že rychlost nemůže být to hlavní,“ dodal Rosí.
    Takže tak

    • taras2

     Také se to čuně Rosí šklebilo jako satanáš. Všechny lži v diskuzi spáchal podle něj jenom Zeman.

  • Kamil Mudra

   „Debata byla díky výborné moderátorce mnohem zajímavější než ta na Primě.“
   Moderátorka byla dobrá. Ale debata koho s kým, MaB? Leda bychom to chápali jako debatu probíhající mezi ČT (zastoupenou moderátorkou) a oběma kandidáty.

   A proč by měla být pětadvacetiletá politická zkušenost handicapem pro vysoký politický post? Od koho byste jste se nechala operovat raději? Od chirurga s letitou praxí nebo od náhodného kolemjdoucího který je vám od pohledu sympatičtější?

   Jestliže jste toho mínění že „Agresivita je často projevem slabosti.“, proč tak zklamaně píšete: „Marně jsem čekala, že zkušený politický stratég včas použije (jako capitaine Fracasse ) svou „botte secrète“ a zasadí tak soupeři nečekanou ránu, ze které se nevzpamatuje…:)“
   Měla byste si tedy vybrat co chcete.

   Ale na vašem přístupu ke stylu střetu je dobře znát složitost názorového postoje obecně. Mnohdy vzdát se názoru a přijmout jiný znamená rovněž opustit i některou ze svých zásad – pokud je s novým názorem neslučitelná. Nebo si myslíte že kněz rozhodnuvší se k provozování sexu může současně setrvat u své zásady: nikdy neporušit celibát?

   No a ta neznalost:
   Zeman řekl: „Já jsem nedávno jednal s britským ministrem zahraničí o vraždě jednoho českého občana britskými občany a on mně říkal – je mi to líto, ale u nás neexistuje možnost odvolání.“
   Z kontextu výroku je zřejmé že ministr zahraničí projevil lítost nad nemožností odvolat se ze strany oběti (tedy žalující strany). Že by britský ministr neznal britské zákony? Inu – vyloučit to nelze, ale nevím proč by je měl český prezident znát lépe než on. Ostatně – domnívám se že ani jeden z nich se ve svém výroku neodchýlil od skutečnosti.

   • MaB

    Kamile, prezident, od kterého se čeká rychlá a pohotová reakce v každé situaci, by se neměl nechat vyvést z míry nikdy a nikým.
    „Od koho byste jste se nechala operovat raději?“
    Od toho, kterému předchází pověst výborného chirurga. Předem bych se poradila a kdyby mi někdo dokázal, že
    už to není to, co kdysi, šla bych k jinému.

    (“ Miloš Zeman je príkladom politika, ktorý by už nemal zastávať vysoké posty. A možno žiadne. V histórii Českej republike patril k najvplyvnejším a najdôležitejším ľuďom. Dnes je však pre demokraciu v krajine veľkým rizikom. „)

    Nevadilo by mi, že je to chirurg začínající. Předpokládala bych, že bude lépe a rychleji ovládat moderní techniku a metody.

    „zasadí tak soupeři nečekanou ránu, ze které se nevzpamatuje…:)“Měla byste si tedy vybrat co chcete.
    Ve slovním klání „zasadit ránu“ lze soupeřovi i bez agresivity, např. vtipem nebo humorem.

    Příklad s knězem není zrovna ten nejlepší, i když porušení slibu nebo přísahy je u něho možná závažnější
    než u prezidenta – může ho čekat i ten nejtěžší církevní trest.
    Prezident, který reprezenuje a má být příkladem, by se neměl určitým zásadám zpronevěřit nikdy.

    Zeman řekl: „Já jsem nedávno jednal s britským ministrem zahraničí (…) on mně říkal – je mi to líto, ale u nás neexistuje možnost odvolání.“

    Tady jde buď o vzájemné nepochopení, nebo nebyla respektována lhůta. Po obdržení rozsudku se lze odvolat do určítého termínu. Proto asi britský ministr litoval.
    Nelze z toho ale vyvodit závěr, že se pro Brity „neexistuje možnost odvolání.“, který neodpovídá skutečnosti.

    • vittta

     To je dobrý, jak byste se před tím poradila….
     Tohle je ono, to vypadá fakt logicky a oduševněle, jenže chybí tam to hlavní.
     S kým byste se poradila, abyste si fakt byla jistá, že vám radí dobře?
     To se pak klidně můžete radit i s někým jiným, jestli je onen poradce důvěryhodný.
     Píšete také, že by vám to ten poradce dokázal….a jak?
     Kromě toho, musel by se s vámi o tom také někdo bavit, jenže ti, co opravdu něco vědí, se s každým nebaví.
     Ta vaše věta svědčí o tom, že se cítíte být nějak vyjímečná, nějak nadřazená obyčejným lidem.
     Obyčejný člověk se totiž moc ptát nemůže.
     Je rád, že ho někdo vůbec operuje a tak se modlí, aby byl operatér v době operace ve formě.
     Což ani ten nejlepší být nemusí, blbě se vyspí, nasere ho manželka, umře mu kamarád….
     Mladý chirurg…ano, mladý chirurg nemusí být špatný, i ten nejlepší byl jednou mladý chirurg.
     Ale byl to chirurg.
     Pochybuji, že byste se nechala operovat od dodavatele chirurgických nástrojů, který sice nikdy nikoho neřezal, ale za to zná všechny možné chirurgy.
     Nebo…nebo ano?

    • kočka šklíba

     Lze se odvolat (tedy nařídit nový soud) ale jen v případě nových důkazů k čemuž nebyl důvod, takže zase nepíšete pravdu milá MaB.
     úryvek z novinového článku…“ Zaorálkův náměstek Martin Smolek jednal v Londýně o případu se zástupci britské prokuratury. Ti jsou podle Zaorálka rozsudkem frustrováni, sdělili však, že britský soudní systém neumožňuje obnovení procesu. „Jedinou možností je získání nějakých zcela nových a průlomových důkazů,“ uvedl ministr. To podle něj v podstatě není možné, protože dosud předložené důkazy jednoznačně vedou k tomu, že čin byl spáchán. Česko se s takovým výsledkem ale podle ministra nehodlá smířit a udělá vše pro to, aby bylo dosaženo spravedlnosti….“
     https://zpravy.aktualne.cz/domaci/muze-ktery-v-britanii-zabil-cecha-rozsudek-osvobodil-zaorale/r~a5c6b0e0267f1

 4. MaB

  Nemýlíte se, tarasi2, Vy ?
  Moderátoři tu nejsou od toho, aby, jak se ve Francii říká, „servírovali kandidátům polévku“.
  Světlana Witowská byla nejen perfektně připravená. ale také netolerovala uhýbání z otázek, trvala na odpovědích….
  Proto ji Miloš Zeman jako první poděkoval za profesionální přístup.

  „To je sice hezké, že v různých MaB vzbuzuje (Drahoš) mateřské city…“
  A k tomuto závěru jste dospěl na základě čeho ?

  • taras2

   To jsou podvědomé ženské reakce (v těch se vyznám), Drahoš je vysoký fešák, brýle u muže, jak známo z komedie Někdo to rád horké, vzbuzují u žen dojem bezbrannosti a křehkosti, to, že je amatér a zelenáč neboli politický kojenec tento pocit podporují.

   • vittta

    To je ta starost „o štěňátko“, nebo o hezkého pejska.
    Kámoš na to normálně balil baby, byl to děvkař jako kráva.
    Koupil si psa-ale drahého, a nepřej si vidět, co se dělo, když s ním někam přišel. (on mi to ukazoval, „dívej, teď něco uvidíš“)
    Ty se seběhly, ty ženské, že jsem měl dojem, že zešílely, to bez prdele….

   • MaB

    Jo ták ! Vy se vyznáte…. Nebo si to alespoň o sobě myslíte :))

    • taras2

     Jestliže někdo nepochopí mírnou ironii a vezme ji vážně, nelze mu to dodatečně vysvětlovat, protože by z nechápavce udělal úplného hlupáčka. (Silně oslabeno v hodnotících slovech.)

  • vittta

   Zeman jí poděkoval za profesionální přístup, páč je slušně vchovaný.
   Ten křupan Drahoš nějaké děkování nezná, tak dělkovat za nic nemůže.
   Také nerotumím tomu, jak může ukázat lidskou tvář (jak píšte výše), kdo jí nemá a nikdy neměl.
   On přece ukazoval lidskou tvář, ale protože jí nemá, proměnila se jen v ďábelský škleb.
   Od návštěvníků politické diskuze bych očekával určitá základní znalosti a pozorovací talent, takže postřehy kohokoliv sice mohou být mylené, ale měli by být originální.
   Přece musíte vidět, že v tomhle formátu se žádná diskuze rozvinout nemohla, to byl výslech.
   Kdyby probíhala diskuze, tak si uhýbání z otázek pohlídají soupeři, a moderátor vstupuje jen aby zarazil diskuzi, která začně směřovat do „nekonečna“.
   To konec- konců Taras více méně píše.
   I tak mě Witovská překvapila spíše příjemně, protože čas od času Drahoše pěkně vysmažila, ale mohla ho vysmažit daleko, daleko víc, protože Drahoš nebyl zase o tolik lepší jak na Primě, já si to pouštěl ještě jednou, a to pak najednou vidíte věci, co vám poprvé buď unikly, nebo nepřipadaly zásadní.
   Drahoš má nějaký strop- a ten není vysoký, nemůže ho překročit, a pak musí nastoupit moderátor, aby ho chránil, což se v podstatě i dělo.
   Když už jsme u těch postřehů, mě zaujal ten Drahošův příznivce z té obce, to už poprvé.
   Ten měl takové dotazy, že Zemanovi pomohly a Drahošovi škodily, takže jsem pojal podezření, že ostatní příznivci Drahoše byli asi ještě blbější, když neměli koho jiného vybrat.

   • pacifista

    Podívejte vittto, já mám takový nápad. Přijde do obce požadavek tohoto typu od ČT. Starosta prohlásí: „Chlapi, potřebuji někoho, kdo volil Drahoše a dalšího kdo volil Zemana.“ Pepa s Vencou, co volili Zemana, na sebe mrknou a Pepa říká: „Já jsem volil Drahoše a tady Venca Zemana, tak se toho můžeme zhostit.“ Starosta je rád, že to má z krku a chlapi se jen culí. Kdopak jim může dokázat koho volili? volba byla přece tajná. Tak kdoví jak to bylo. :)))))

    • vittta

     Když oni se tam všichni znají…
     Nechce se mi věřit, že vy ČT vybrala dotazy jakýchsi dobrovolníků, a dokonce je nechala, jak jsou.
     Mohla mít samozřejmě připravených dotazů více, dle aktuálního vývoje, ale mám spíše dojem, že to tady někdo zanedbal…

      • vittta

       To je jedno.
       Teď se pěkně vykoupu, neb mám velké bolení v krku a vypadám jak strašilo, a pak, přátelé, pak jdu volit.
       Sobotní volbu vymyslel můj fotr.
       Nechoď v pátek, kdo ví, co s tím ty kurvy v noci dělají, tak pravil.
       Něco na tom být může.
       Půjdu vstříc budoucnosti, české budoucnosti.
       A co je neuvěřitelné, půjdu k ní s lidmi, se kterými mám vážné, ideologické rozpory.
       S Tribunem, ale i Janikou, Saulem a mnoha jinými, kterým se za mák nelíbí moje pojetí světa.
       Jsme jeden národ, i když mnozí se tomu brání, jako by to bylo sprosté slovo.

  • grasyk

   Myslím si, že současný prezident si velmi dobře uvědomoval jak se ČT k němu staví (dlouhodobě), proto se taky tuším dvakrát vyjádřil slovy – tuto otázku jsem si neobjednal!!! Bystřejším není potřeba říkat více. :-)
   Na rozdíl od předchozí debaty, kdy profesor na otázky okamžiku, ba ani na celkovou situaci reagovat nedovedl, najednou reagoval jako z partesu. Čímpak to asi bylo? Ostatně ani v této druhé debatě celkovou situaci nevyhodnotil správně a reagoval stále útočně jako nadprůměrně vzdělaný… křupan.

   • vittta

    Když už tedy lehká konspirace, tak….Všiml jste si, jak Drahouš seděl jak prkno, tak divně napjatý, jako by se na něco soustředil?
    Možná poslouchal nějakou nápovědu, a musel se na to soustředit.
    To by také vysvětlovalo, že někdy se utrhl na Zemana jakoby mimo téma, prostě jak naslouchal, tak moc nevěděl, o čem je přesně řeč.

    • grasyk

     To jsem sice nevnímal, ale docela jsem se divil, že když prezident prohlásil, že je eurofederalista a profesor opáčil – já eurofederalista nejsem, že ho pan Zeman nerozmáznul. Mohl mu „pomoct“, aby řekl, co teda JE a nejenom pořád co NENÍ.
     Třeba replikou: Ano, všichni víme, že nejste Zeman, ale mnoho z nás zajímá CO JSTE. :-)

     • vittta

      Jóó, těch momentů tam bylo víc, i u těch 10 milionů mohl být důraznější.
      Možná měl z křiváků ČT až příliš velký respekt, ale zvolil taktiku slušnosti a té se držel.
      Ona ta Witovská na to čekala, pořád mu vnucovala tu vulgaritu a tyhle sračky, jak je ostatně i tady už několikrát psáno.
      Jemu sedí spíše ostrý tah na bránu, ale jeho soupeři také nejsou úplně blbí, vědí to.
      No, uvidíme, snad to dobře dopadne, vítězství Zemana by byl obrovský úspěch, do jeho sezazení bylo vloženo hodně peněz- a kolaboranti je chtějí zpět!

    • Janika

     Já jsem si teď pouštěla to video, a zaujalo mě, jak Drahouš při představování hbitě vyskočil, aby se pochlubil nožičkama, a vrhnul přitom na Zemana vítězoslavný úsměv.

    • pacifista

     Na tu „konspiračku“ o odposlechu pomocí brýlí by to docela sedělo.

 5. taras2

  A ještě sem dám komentář Standy od Vidláka. Pěkně shrnul to a vypočítal to, na co jsem neměl sílu ani chuť, tedy většinu faulů Wittowské, které méně pozornému divákovi unikly:

  „Sterilizovaná debata
  Včera se ČT podařilo jakoukoliv debatu naprosto sterilizovat. Pod heslem „kultivovanosti a důstojnosti“ nakonec předložila formát, kde ani jedna ze stran – Drahoš ani Zeman – fakticky nemuseli sedět ve stejný čas a na stejném místě. Vrcholem pak byly tři otázky na soupeře vložené do obálky a čtené Witowskou. Nevíte, jak zabránit Zemanovi (u něhož to přirozeně očekáváte), aby vyhmátl nějaký momentální úžblebt a soupeři v tom vytřel pusu? Přesně takto. A vypadáto jako óbr korektní.
  Bylo jasné, že ČT na straně Zemana nebude. A Zeman dal jasně od počátku na srozuměnou, že hodlá tu debatu vést z pozice slušňáka. Nevím, jestli to bylo rozumné – ani se nesnažil využít to málo prostoru k formulacím momentálních reakcí, jako to dělal Drahoš (Nevracel se – například a na rozdíl od Drahoše – k tématům, o kterých se už nemluví, poslední slovo bylo naprosto neutrální a státnické.). Všude totiž tuto formu dialogu budou prezentovat jako projev únavy a důrazu a schopností Drahoše, potažmo Witowské. Uvidíme. Každopádně opakuji, podle mě to byla strategie. Trochu vnucená. A nevím, zda účinná. Je ale pravda, že Witiwská by mu k tomu prostor ani nedala. Zatímco Drahošovi jeho úskoky tolerovala, Zemana okřikla.
  Vlastně to bylo jako sledovat fotbal, kde zkušený sudí tu rovinku naklání – ale tak, že nikdo nemůže ceknout. Stačí se podívat třeba na formulace, jež Witowská použila při svých „profesionálních“ otázkách:
  K Zemanovi (nemusí být naprosto přesné, jde o poznámky co jsem si udělal během sledování):
  – Můžete zaručit, že peníze nepocházejí z trestné činnosti?
  – Proč lžete
  – Proč mluvíte sprostě?
  K Drahošovi:
  – …ale chcete transparentnost
  Je naprosto jednoznačné, že asi Drahošovi nejnepříjemnější útok vedla formou pozitivního sousloví („chcete transparentnost“), naproti tomu u Zemana znělo „lež“, „sprostá mluva“, „trestná činnost“. Ta otázka na trestnou činnost byla každopádně nehorázná a (a nesmyslná – jak to má Zemn zaručit) – pokud ale už padla, měla padnout K OBĚMA KANDIDÁTŮM. Opravdu se divím, že Zeman nereagoval.
  Ve svých odpovědích se každopádně i tak dokázal Drahož hezky zamotat. Pomineme-li, že vlastně sám nenabídl nic jiného, než „zahájil bych debatu“ a po Zemanovi stále vyžadoval „co konkrétně jste…“, se nejvíce zamotával u témat EU v budoucnosti (to byly jen prázdné floskule a totální fráze). U referenda se mu dokonce podařilo popřít sebe sama: Nejprve vysvětlil, jak nejsou lidé schopni rozhodovat o geopolitických věcech (ale o vstupu do EU rozhodnout mohli)…aby v zápětí „vedl silnou a účinnou debatu o euru, aby se lidé mohli rozhodnout na základě toho, že mají všechny informace…“ Počkat, jak „aby se lidi mohli rozhodnout?“ Oni přece se NEDOKÁŽÍ o závažných věcech rozhodovat!
  Otázka ohledně návštěv severských zemích pak byla od Witowské hooodně přísně písknutá. Protože když budu říkat, že bych rád třeba daňový systém jako ve Vidlostánu – jakou souvislost to má s tím, zda jsem byl ve Vidlostánu na státní návštěvě? Ale penalta se na tom vyrobit dá. To zase ne že ne.“

  Jednička s hvězdičkou.

  • vittta

   Jo, dobrý.
   Objektivní pozorovatel to nakonec bude vidět více méně stejně, i tady se to- a nebojím se to napsat- chytřejší jádro v tomto shodne, i když každý to napíše svými slovy a svými preferencemi.
   Ještě zmíním jednu věc.
   Všiml jsem si, že se k tématu voleb nevyjadřoval Kalousek, alespoň ne hlasitě, což Drahošovi hodně pomohlo.
   Míla tu otázku otevřel, ale bylo to pozdě.
   Debata na ČT1 byla velice dobře připravená, podle mě na tom makal celý tým nejméně od té debaty na Primě.
   Já mám totiž dojem, že týmu kolaborantů došlo až na té Primě, jakého vola vlastně vybrali, před tím si více méně mysleli, že předseda akademie věd musí být nějakým způsobem chytrý.
   Nemusí.
   Hráli ale s kartami, jaké měli, a sehráli to dobře, to je třeba ocenit, i výkon nepřítele.
   A co bude následovat?
   V případě vítězství Drahouše se bude sjednocovat národ.
   To už je tady osvědčené z dob Havla, jakékoliv trapasy se utají,nebo bagatelizují, když Drahoš vydá jakýkoliv srozumítelný skřek, bude se o tom mluvit 3 dny.
   Jeho řepácká 1. dáma bude každý den na obrazovce, jak dává postiženým dětem lízátka a Drahouš se bude nechat vidět v hospicech a domovech pro přestárlé, kde nebude nebezpečí, že ho někdo pošle brutálně do prdele.
   O důstojné manželce pana pretezidenta jsme za 5 let pomalu ani neslyšeli, ostatně, o Zemanovi také ne, leda když se vydařila nějaká obzvlášt hnusná fotka, nebo kdy Zeman cokoliv řekl, co se vytrhlo z kontextu.
   Když vyhraje Zeman, pak bude pokračovat současná taktika, jenže….JENŽE za těch 5 let se poněkud okoukala.
   Takže se může stát, že až opadnou emoce po volbách, nikoho už nebude neustálé kopání do Zemana zajímat.
   Pro Drahouše to je jediná příležitost.
   Jestli se nestane prezidentem, už po něm neštěkne pes a v případné další volby- a to ani kdyby byla za rok, ho nikdo nominovat nebude.
   Skončí přesně tak, jak si zaslouží každá arogantní nula.
   V naprostém zapomění.
   A tam bych ho rád viděl.

 6. tresen

  Je sice fajn, že se shodujete, že Drahoš může na Hrad, ale já se stejně obávám, že o fous vyhraje Zeman.

 7. taras2

  A ještě jedno cizí peří, tentokrát trochu záhadné:

  „A pak také trochu podivně vyzněla situace, kdy se moderátorka zeptala na migraci a kvóty a obrátila se nejprve na Jiřího Drahoše. Ten pak začal odpovídat: „Tak dneska jsem si poslechl ve zprávách, že… éééé –“ a odmlčel se. Světlana Witowská překvapivě profesorovi nahodila:: „… už i Německo ustupuje…“ a Jiří Drahoš navázal: „… už i Německo ustupuje od tohoto principu…“ a dále deklamoval naučený text. V té chvíli vypadali jako sehraná dvojice herce a nápovědy, až se na internetových diskusích začalo spekulovat, že Jiří Drahoš ze sebe jen chrlil naučený text, protože od veřejnoprávní televize dopředu věděl, na co bude tázán.“

 8. grasyk

  Trocha obveselení, škoda, že ta šikulka nedorazila do Prahy. Že by už ve štábu neměli na letenku?

  • vittta

   Ta by potřebovala dvě letenky.
   Ale teda….ta ukrajinská černá dáseň vypadala tedy líp!

 9. vittta

  Koukám na to téma….
  Hele Janiko, nemělo by tam spíš být Drahoš mi může…?

  • Janika

   Jo to by mělo :-). Ale to je Tarasův titulek, převzala jsem to, to se neupravuje.
   Spíš přemýšlím, jak tady dál pokračovat, jestli drahouše zvolí.

   • vittta

    To fakt nevím….
    Když si představím, jak se budou Svěráci, Klvaňové,Čulíkové a Kartouzové, Kocábové a Jandové ukájet, tak je mi blbě už teď.
    Ale zatím to nevypadá zle, je málo voličů, což značí, že mnozí, co nebyli zvědaví na Zemana, nejsou nyní zvědaví ani na jednoho.
    Což je samozřejmě výhoda pro Mílu.

    • Janika

     Tak připravuju se duševně na všechno. Například je rozdíl dát si sem ceduli „Drahouš není můj prezident“ a nějaké odpočítávání a podobně, a na druhé straně mi připadá přijatelné dát vývěsku „Drahoše jsem nevolila“. A rubriku „Korektní kritika, plusy a mínusy, Drahoše“.

     • vittta

      Když budu mluvit vážně, pak bych počkal, jak se situace vyvine.
      Myslím, že se nedá úplně odhadnout, co bude dělat kavárna- ať už vyhraje jeden, nebo druhý.
      Mám ale dojem, že kavárníci jsou přesvědčeni o svém vítězství, takže když skutečně vyhrají, jehich kecy budou bombastické, ale jestli prohrají, pak budou ještě ubožejší, než co jsme tady slyšeli celých 5 let!
      Téma bych pak vybral z obzvlášť šťavnatého přešlapu některého z kavárníků.

        • Eddie

         Myslim, ze jste mi zbytecne ublizil teda. S ceskymi kavarniky nemam nic spolecneho.

         • vittta

          Máte.
          Volbu Drahoše!
          A jste dostatečně chytrý, abyste rozeznal, oč v ní jde!

          • vittta

           Nenávist…
           No to víte, my, co volíme Zemana, nenávidíme všichni své odpůrce.
           No a…..koho nenávidím já, vzala mi rozum nenávist k vám, nebo nenávist obecně, protože jsem neúspěšný v životě, frustrovaný, a bydlím v chudém kraji?
           Já jsem na vaší adresu jen napsal, že jste sluha těch kavárníků, a že volbou Drahouše si uvědomujete, oč v ní jde.
           Ještě vám trošku chybí ta jejich rétorika, abyste jim byl roven, s tou nenávistí ale začínáte velice dobře.
           Aby bylo jasno, já se nenávistí přímo třesu.
           Nenávidím naprosto všechny, negry, cigoše, buzeranty, Trumpa, muslimy, postižené, staré a nemocné, ženy, Židy, a i bělochy, pokud jsou tito běloši slušní lidé.
           Miluji jen Putina, Zemana a Hitlera.
           To jsou ty frustrace, víte?
           Však jsem si o nich mohl už tady lecos přečíst od těch, co na rozdíl ode mě všechny kolem milují, respektují, tolerují a n rozdíl ode mne jsou slušní!

          • Saul

           „No to víte, my, co volíme Zemana, nenávidíme všichni své odpůrce.“
           Vy urcite.
           Ale piste laskave a delejte si ostudu sam za sebe.
           Jedna cerna ovce jeste barvu stada neurcuje.

          • Eddie

           Tak to jsem rad, ze jsem se zmylil, hele jeste hodina a muzu Vam gratulovat ne ?

          • vittta

           Nemusíte, Eddie.
           I tak nás čeká ještě dlouhá cesta ke svobodě.
           Každý rok zemře 100 000 lidí, vesměs starých, a přibude 100 000 dospělých.
           Ty musíme vychovat do naší kultury, do naší revolty, protože revolta je dílem naše kultura.

          • vittta

           Vyjma Saula, to je sice volič Zemana, ale je slušný, tolerantní, kultivovaný, a milující své bližní.
           Spokojen?
           Jen hlavně nikde neříkejte mezi slušnými lidmi, že jste Zemana volil, jinak vám ukáží, co je to slušnost.
           Ti se nezakecají, jako já, frustrovaný nenávistník…..

       • vittta

        Kavárna ani za 5 let nikoho nevygeneruje.
        Dolních 10 milionů vždycky někoho najde!

         • vittta

          Pýcha je věčná.
          Proto vždycky prohrajete.
          Horší je, že do své prohry vtáhnete i všechny kolem.
          To naše krev poteče, těch obyčejných.
          Ovšem i vy jste obyčejná…takže i ta vaše.
          Jakkoliv si myslíte, že obyčejná nejste!

          • tresen

           Proč tak pateticky, člověče?
           Když Zeman vyhraje, bude mě to odložení příležitosti mít lepšího prezidenta mrzet, ale nohu za krk si kvůli tomu nedám.

          • vittta

           Váš názor na pozadí této volby je poněkud…plytký.
           Co je to objektivně „lepší prezident“ byste asi říci nedokázala…..nebo ano?
           Tedy vyjma už obligátní slušnosti, či příklonu na západ do evropských struktur, nebo dokonce zdravého, a dobře vypadajícího těla.

          • tresen

           Lepší znamená jen to, že jsem ho porovnala s tím horším.
           Ale vy to vidíte obráceně, tak se nenechte rozhodit.

    • embecko

     Horsi to bude s verejnopravnimi medii, ted koukam na CRo jede opravdu nechutna kampan, netusim, jak si tohle muzou vubec dovolit- jde jim o vsechno? Je jim uz vsechno jedno? V ramci reportaze z voleb je tam treba tohle:
     *
     PREZIDENTSKÝ LEŽÁK. Hospody v Jizerských horách nabízejí voličům speciální akci.
     *
     Vedle toho je v nabidce: Cervena repa, ovarova hlava atd.
     Tohle hnuti bude jen nabyvat na sile, protoze jde o penize (ze statniho samozrejme), cim vice krici smerem k multikulti, tim vice se na grantech a dotacich rozda. Tady uz nejde jen o Zemana, to je 4. vlna privatizace na ukor zahranicni politiky a statnosti. Samozrejme se to okecava xenofobii, soucitem, antiputinem atd….je to konspirativne probihajici barevna revoluce, puc zadnimi dvermi. Zajimava na tom je nebyvala mira oportunismu, to za normalizace alespon neco hrozilo, ted jde ciste o prachy.
     Proto rikam, ze zajimave budou teprve ty pristi volby, to uz babis nevydrzi a pak nebude uz vubec koho volit…a na prezidenta bude kandidovat valchar Horacek se stanasem Halikem…uz se tesim, zlatej Drahos! :o)

     • Eddie

      Saxi co bys tam chtel jeste privatizovat ? Nic uz nezbylo. Ale ovarova hlava fakt pobavila, myslis jako, ze to je nejaka narazka jo ? :-)

      • embecko

       Cervena repa je lepsi… :o) samozrejme je to narazka.
       Prubezne lze neustale privatizovat dane, ty se preci plati do statniho za ucelem nejake spolecne investice. Pak se rozdavaji a v nasem pripade jde o privatizaci dani skrze dotace, jdouci do kavarny. Sam jsem puvodne kavarnik z te nejkavarenstejsi prazske kavarny a tak vim, jak to tam chodi. Lide prijdou a po case zas odchazi…zustavaji jen ty nejvetsi vyzirky, profesionalni kavarnici, vedome se zivici privatizaci dani. Nekteri mozna opravnene, vetsina jsou paraziti, neschopni se zivit jinak. A tedy jim jde o hodne, na to pozor (a k tomu jsou inteligentni).
       A dane se privatizuji tak, ze se nejdrive privatizuji perzonalni posty zodpovedne za dotace. Takze prace je tu dost a Drahos by byl zarukou, ze na ni bude klid.

     • Janika

      Tak po tvém objasnění situace je to ještě zoufalejší. A nebýt jako oni, no, tím si tak pomůžu.

      • embecko

       Ale jakepak objasneni, vzpomen si, cos delala za Husaka…nic, nevsimala sis ho. Tak tady to bude stejne, vyleze na Hrad a zapomene se na nej, obcas polozi vence a da nekomu vyznamenani. Anebo si sem fakt chces vyvesit, ze neni tvuj prezident? To preci chteli, ne, proc jim skakat na spek?
       Tohle je ale zajimave:
       https://www.svobodni.cz/clanky/milos-zeman-inventura-kroku/
       Dalsi stepeni…ne ze treba az tak neocekavane, ale necekal jsem takovou razanci a tak jednoznacny postoj. A kdo tedy vubec vi, jak to se Svobodnymi bylo doopravdy, koho to byl projekt. Ze zacatku byli poslednim utulkem opravdovych pravicaku, ted jim definitivne skoncil i tenhle jejich konzervativni disent.

       • Janika

        „Anebo si sem fakt chces vyvesit, ze neni tvuj prezident? To preci chteli, ne, proc jim skakat na spek?“
        Proč by to chtěli? Právě naopak. Chtějí dokazovat, jak Drahouš sjednotil národ. A jak bude moct chodit mezi lidi bez obav z červených karet a vajíček. Jenže to udělal chybu, zmetek, že byl tak hnusný k Zemanovi. Kdyby se k němu choval slušně, dokázala bych mlčet, takhle ale ne.

        A ten odkaz, to rovnou splachuju, divím se, že se tím někdo zabývá.

        • vittta

         Ještě se směješ mým zbraním a nábojům?
         Néé, není čas na jejich použití.
         Ale je čas je mít!

      • pacifista

       Nejsme jako oni to už se skandovalo na Letné v 89. při hadráku. Kdyby člověk věděl jak to všechno dopadne, styděl by se už tenkrát a nedělal by ze sebe užitečného idiota. Oni se nám jen smáli, když viděli jak jim to baštíme. Nejhorší je, že v každé době jim to někdo baští.

       • tresen

        Já se vám rozhodně nesměju. Naopak, vaše vlastnost baštit každou chvíli něco jiného /a někomu jinému/ mě dost děsí.

        • vittta

         Na tenhle váš nebaštící postoj bývala taková básnička….
         Určitě znáte.
         Včera rudý, modrý dnes- já jsem kurva z ODS…………………….

        • pacifista

         Milá tresen, bylo to poprvé v mém životě, kdy jsme se sestřenicí objímali a nahlas smáli, že padl režim, neboť jsme byli smířeni s tím, že tu bude na „věčné časy“. To co přišlo potom, to rozkrádání státu, stále chybějící zákony, tomu jsme nemohli uvěřit. Trvalo mi 15 let než mi úplně spadly klapky z oči. Čili nebaštím každou chvíli něco jiného. Stačilo mi jednou uvěřit. Ale co vy? Jste úplně zanedbaná? Vy si teprve ten nos musíte odřít.

 10. Janika

  Co to ten Drahouš na začátku debaty uváděl jako hlavní věc, kterou Zemanovi vytýká? Že je prezidentem dolních deseti miliónů? Nebo jsem přitom byla v bezvědomí a něco se mi zdálo? že se o tom nikde nepíše…

  • taras2

   Nezdálo, byl to typický úlet žáčka, který pronáší naučenou básničku a splete se. Zeman na to zareagoval nevěřícným ksichtem a pohledem do publika, asi si myslel, že se mu to taky jenom zdálo, jak byl ale v defenzivě, tak to dál nerozmazával.

   • Janika

    Tak jsem si to našla:

    Co nejvíc vytýkáte svému soupeři?
    Zeman: „Že vůbec nerozumí politice.“
    Drahoš: „To, že společnost nespojuje, že ji rozděluje, že je prezidentem dolních deseti miliónů.“

    Potěšily mě komentáře pod videem.
    A teď jsem sem chtěla jeden skvělý, delší komentář, velmi rozumný a pádný, zkopírovat – a už zmizel.

    • Ondřej

     Problém je, že jeho plebejská vulgarita nezná mezí. Jestli všichni obcane které tvori priblizne 10 milionů, je dolní spodina, pak si těch 8.5 milionů co jej v prvním kole nevolilo s někým plete. Nejspíš s lidmi typu Mynare se kterými se kamarádi. To je opravdová lidská spodina.

     • vittta

      Už jen to, že píšete „plebejská vulgarita“ svědčí o tom, že sám sebe vidíte kdesi výše jak určitá nemalá část našeho národa.
      Přitom…pche, vy slušňáku, co vám páchnou lidské ruce a nářadí v nich!

  • Dixi

   Nezdálo, myslím že se Zeman zachoval správně a nedal mu příležitost vysvětlovat, že se jen přetekl. My doma jsme taky zapálí po dechu. Myslím, že z Drahoše promluvilo podvědomí.

 11. MaB

  Když toto“zaseje“ pan prezident:
  „Dubček se v roce 1968 podělal hrůzou, řekl Zeman na slavnostním večeru na Hradě“.
  lze se divit, že pak „sklidí“ tohle ?

  Libuše Zemanova
  Dědula který tam seděl je užasný vrchní velitel armády. Počítám, že už nedojde ani sám na toaletu, a když dojde, tak si kalhoty nestáhne.Ani na ten konec nevstal, aby podal ruku.
  To se mi líbí • Odpovědět • 5 • 4 hod

  Někomu se to líbí, pro mne je to dost smutné.

  • Janika

   MaB, ale když ona je to s Dubčekem pravda. Zeman dokáže takovou trefnou zkratkou vystihnout celou bídu a tragičnost naší historie. Měla jsem Dubčeka lidsky ráda. Ale podle všeho, co se dozvídáme z prostých faktů, opravdu žádnou pevnost a statečnost neprojevil.

   A teď teprve čtu druhou část toho, co jste napsala. Proč sem citujete to hnusné svinstvo, MaB? Vy snad nerozlišujete kritiku konkrétního jednání a sprosté vysmívání se zdravotnímu stavu? No to mě tedy docela šokovalo, takhle to mít od Vás černé na bílém vedle sebe.

   • vittta

    Nebuď šokovaná, tihle jsou takoví.
    Já bych to neřekl, i když mám jinak plnou hubu negrů, kokotů, debilů, hoven a kterénů.
    U projevu statečnosti není třeba zvednout činku 500 kg, dokonce ani dojít na hajzl.
    Statečnost dělá „srdce“, ne jiné svaly!
    Žižka byl starý a slepý- a přeci vítězil!
    Protože měl víru v to, že dělá správnou věc a srdce na pravém místě!

    • embecko

     MaB to tu praktikuje leta na xenofobech (treba tech, co nemaji radi Charlie Hebdo). Sok neprichazi s tim, ze by byla takova, ale ze to zkousi i na Zemana…chapes, ne? :o)

     • Janika

      Tak asi to nečtu tak pozorně u témat, které mě zas tak moc neberou. Kdybych si toho všimla, hodnotila bych to stejně, to mě zase nepodezřívej.

      • vittta

       Uč se, brouku!
       Od přátel, ale i od nepřátel.
       Především je však uměj rozlišit!

       • MaB

        Ano, Vittto, v tom s vámi souhlasím.
        „Dobrý přítel je ten, který vás napomene, řekne vám pravdu do očí. Toho si važ“.
        Božena Němcová

        • vittta

         Jo….to je ono.
         Pravdu.
         Ale tu vaší!
         Jak je to krásné slovo „pravda“ ohebné…..

   • hans

    ..ale když ona je to s Dubčekem pravda….

    No, není.
    Nepodělal, zvolil racionální, v dané situaci nejlepší, řešení. Že Kriegel nepodepsal nebylo zásluhou jeho, ale okolností (byl dopraven později a neměl čas na změnu názoru z „nic nepodepíšu“ na „udělám co bude nejlepší pro záchranu naší politiky“).

    (Ohledně téhle epizody mě přesvědčilo líčení Mlynáře v jeho pamětech Mráz přichází z Kremlu.)

  • oh

   Má to celé jedinou drobnou vadu na kráse, paní MaB. To, co česká mediální žumpa předložila jako Zemanovu citaci a za co se pan Drahoš hned po svém vítězství prý poletí omlouvat, Zeman neřekl!
   https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/projev-prezidenta-republiky-pri-setkani-u-prilezitosti-slavnostniho-zahajeni-oslav-100-let-republiky-a-25.-vyroci-vzniku-ceske-republiky-13836
   Ale návnada zachutnala, tak jste ji spolkla i s navijákem.

   • MaB

    A to nejen já.
    Za nevhodné považuje Zemanove vyjadrenia aj slovenské ministerstvo zahraničia. „Nielenže nezodpovedajú objektívnemu zhodnoteniu Dubčekovej úlohy, ale sú tiež v rozpore s cieľom využiť spoločné pripomenutie si významných výročí v tomto roku na posilnenie vzájomnosti medzi Slovákmi a Čechmi,“ napísal hovorca ministerstva zahraničia Peter Susko.

    Není proto absurdní si myslet, že jde o diplomatický tah. A sice onu kontroverzní pasáž z proslovu odstranit v zájmu udržení dobrých vztahů s bratrským národem.

    • oh

     Nikoho na slovenském ministerstvu zahraničí asi nenapadlo, že by seriózní tisk šířil fake news.
     V článku na Lidovkách s tímtéž stupidním titulkem o „podělaném Dubčekovi“ je vložené video z akce. Lze si snadno ověřit, že se nijak neliší od textu zveřejněného na stránkách hradu. Já tak učinil.
     I když bych řekl, že tu narážku na další osud idolů šedesátého osmého, která k Dubčekovi odkazuje, si měl odpustit.
     Osobně si bohužel také myslím, že tvůrci senzačních titulků českých novin by často za svou „práci“ zasluhovali zastřelit. A nejenom v tomto případě. :-(

    • tresen

     Pasáž je v oficiálním přepisu celá a zní takhle:
     „Bavme se o tom, proč v roce 68 se našel jediný statečný člověk, kterému jsem proto udělil státní vyznamenání, a to byl František Kriegel, a proč se všichni ostatní podělali hrůzou. Mně zakazují vulgarismy, ale toto doufám vulgarismus není. A mimochodem, vůbec jim to nepomohlo. Nejdřív dostaly tyto idoly funkci předsedy Federálního shromáždění, pak už jenom klesly na velvyslance v Turecku, a pak už ani to ne. A víte, taková ta zásada, která zejména v prvních letech normalizace fungovala a která, když to přeložím ze zdvořilých frází, zněla, musím zůstat ve své funkci, protože jinak by tam přišla ještě větší svině, než jsem já, tak tato zásada vedla k hluboké zkáze tehdejšího Československa, k hluboké demoralizaci, a to, co nám dalo naději, byla listopadová revoluce.“
     K článku v Lidovkách je připojeno vyjádření historika, který to „podělání“ dává do souvislosti se všemi okolnostmi, ale copak je to všechno platné, když lidé doma byli v té chvíli ochotní chovat se spíš jako Kriegel a „idol“ dával příklad opačný.
     Podle mne je jedna věc, jestli má Zemanovo sdělení pravdivé jádro /a já si shodně s Janikou myslím, že ano, zvlášt ta druhá část/ a druhá věc je vhodnost takového výroku v proslovu, který začíná oslovením velvyslance státu, kde je zmíněný idol idolem dodnes.

     • tresen

      Předpokládám ale, že Zeman se bude nadále chovat selektivně a nehodlá ani ve svém druhém prezidentském období dehonestovat respektované historické osobnosti jistých národů v projevech k jejich vyslancům. Číňanům tedy pravděpodobně nesdělí, že Mao byl komunistická svině, jakož ani Rusům nebude prozrazovat své /jakkoli oprávněné/ názory na jejich idola Stalina, i když tento zločinec ovlivnil osud českého národa o dost víc než Slovák Dubček.

     • MaB

      Víme, že „PRAVDA VITĚZI“ je dnes anachronismus.
      Naštěstí ale platí stále, že “ pravda vyjde nahoru, jako olej nad vodu“ :)

      Jakož i Husovo:
      Zlořečný je ten, kdo pro skývu chleba opustí pravdu.
      A těch je v naší bezpáteřné době mnoho…

      • vittta

       Těch je mnoho v každé době.
       Ale vesměs patří do strany, podporované bohatsvím a rozdělovateli dobrých bydel.
       Proto si troufám tvrdit, že na straně Miloše Zemana bylo takových lidé daleko, daleko méně, protože veřejná podpora Zemana znamenala nebezpečí vyhození z dobrých fleků, politickou dehonestaci,mediální zesměšňování apod, zatímco veřejná podpora Drahoše znamenala protěžování, peníze a teplou prdel, do které se dá pohodlně vlézt!
       A myslím si, že ne každá „celebrita“ podporovala Drahoše z přesvědčení, ale došlo k tomu, co zde bylo v časech reálného socialismu, a co se osvědčilo.
       Totiž, kecy jsou kecy, ale názor je názor, a je zbytečné ohrožovat rodinu, když konec-konců- za plentu nikdo nevidí.
       Mám takový názor na tu věc- a zde se asi lidším od názoru Pana prezidenta, že tato v podstatě bezpečná finta držela ČSSR nad vodou jak ekonomicky, tak svým způsobem morálně.
       Ve všech možných komisích zasedali lidé, stalinismu nepřátelští, a dokázali za roky svého úředničení, dosáhnout skutečného mistrovství v prosazení kulturních i ekonomických projektů, které by jinak naprosto nemohly projít cenzurním sítem.
       Bohužel se stalo, že moc KSČ byla infiltrována vlastenecky orientovanými lidmi, zatímco tzv. antikomunistcký odboj pod kontrolou nikoho nebyl, a tak byl zamořen protinárodními a kolaborantskými silami.
       No ale my to nějak (zase) vydržíme!

  • MaB

   Janiko, divím se, že ani Vy nevidíte, v čem je problém.
   Protože Miloš Zeman bude znovu zvolen, je dobře, že díky pani Witowské uznal, že „sprostý“ byl a omluvil se za to.
   Je to inteligentní politik, který pochopil, že co může říci jako „Míla“ (ať už v hospodě nebo v kavárně), nemůže vyslovit veřejně jako Miloš Zeman, prezident republiky. To je nejvyšší funkce, která mu byla pouze na 5 let propůjčena a kterou musí jako takovou respektoval a chránit.
   Jako prezident nemluví za sebe, ale jménem více než 10 500 000 obyvatel ČR.
   A je jen škoda, že si to neuvědomil dříve….

   • vera

    Proč škoda, akorát je to – poučen a napraven, bude vládnout mnohem lépe než dřív.
    I bible zná cenu takového člověka, v bibli je psáno : Dám deset dobrých lidí za jednoho napraveného hříšníka )

    • MaB

     V to chci věřit i já. Dostane „druhou šanci“ a možnost to dokázat.
     Proč škoda ? Protože vyřčená slova se nedají vzít zpět a škody, které napáchala, se budou napravovat dost dlouho.
     Některé „nálepky“ je velmi těžké odlepit…

     • vittta

      Nač je odlepovat?
      Některé mohou být i vtipné a krásné.
      Např. já si klidně nechám xenofoba, rasistu i nacistu!
      Ostatně, na mých názorech se nic nezměnilo, a to je důležité- aslepoň pro ty, kdo mě chtějí znát!

      • MaB

       Jak sám M.Zeman říká, jen blbec nemění své názory…. :)

       • vittta

        Ano, ale nepřipisujte to zase jenom Zemanovi.
        To je naprosto obecná pravda.

   • vittta

    To je ten váš- s prominutím- sluníčkový pohled.
    Zeman jebe na nějaká sprostá slova, konec konců, sprostý vůbec nebyl, těch 5 slov, co řekl za těch 5 let není vůbec nic.
    Mě pak z těch 10 500 000 lidí klidně vynechte, mě by nevadilo, ani kdyby byl vulgárnější, pro mě je daleko podstatnější, když nazve věci správným jménem.
    Hovno hovnem, a zmrda zmrdem!
    A tu politickou funkci jsem mu propujčil i já, protože já ho volil, a mám stejný hlas, jako ten nejslušnější slušňák ze všech…i když ti vesměs volili mladého punkera Kcharla. (punkeři jsou známí svou slušností)
    Zeman zvolil politickou taktiku, proto se omluvil.
    To byste měla pochopit spíše vy, a nemyslet si naivně, že nějaká Witovská, které je 45, napravila 73 letého Zemana, který má o 30 bodů vyšší IQ a o zkušenostech se raději ani nebudeme bavit.

   • Ondřej

    Jestli si myslí, že víc vulgarit jej posune blíž k (s)prostému lidu, pak mohl zvolit nějakou jinou formu „lidovosti,“. Je to vždy o osobnostní úrovni výchovy a vystupování a hlavně jaké publikum reprezentuji.

    • vittta

     Jestli si myslí…..
     Vy volíte Drahouše, ne?
     A jestli si myslíte, že slušnost je to, vysmívat se Zemanovi, že ho bolí nohy, a neslušné je, když se řekne hovno, je to vaše svaté právo.
     Dahouš si naštěstí nemyslí nic, takže je to pro vás volba jak dělaná!

 12. astraustralia

  Ze sousedniho blogu kde autor rozviji podobny nazor ktery jsem uvedl vyse, ze
  neni mozne aby stavajici president neudelal nekde chybu a proti nemu „cisty“ kandidat bez chyby, kteremu lze vytknout jen nezkusenost v politice, coz president Zeman nekolikrat opakoval.
  Je jen s podivem ze cisty proffesor chemie neumel v posledni debate presidenta v jeho chybach vymachat.
  Agent „Vychodu“ jako hlavni argument ? Nemuze byt hloupejsi obvineni k uvereni , ktere predpoklada a sazi na to ze lide uz jsou opravdu jen vsemuverici blbci:-(

  Jiří Brančík
  January 25 at 11:55pm ·
  Sám Zeman pochválil moderátorku za vyváženou debatu. Nebyla vyvážená.

  ČT se snažila vést doslova konfrontační debtau založenou POUZE na hledání špíny. Na oko na obě strany. Když použiju příměr, za Zemana si dosaďte dospělého člověka a za Drahoše bez negativních konotací 10-leté dítě.

  A teď se moderátor zeptá dospělého člověka:
  „Opil jste se někdy tak, že jste se poblil?“ Dospělý odpoví: „Přirozeně že ano“…a pak se zeptá desetiletého dítěte: A co Ty Petříku, opil jsi se někdy, až jsi se poblil: A Petřík odpoví: „Můj táta mi dal napít piva, ale nepoblil jsem se!!

  Druhá otázka: Uhodil jste někdy ženu pane dospělý, máme důkazy, že ano. Dospělý řekne, „Ale ta žena mě předtím bouchla dvakrát do obličeje paní moderátorko.“…“To nevadí!“ přeruší ho moderátorka, „Ale uhodil jste ženu!“

  Petříku, uhodil jsi někdy ženu? „Ne paní moderátorko, pral jsem se pouze s klukama ve třídě, holku jsem neuhodil!“

  Třetí otázka: „Prý jste měl k nějaké ženě oplzlé poznámky hraničící se sexuálním obtěžováním, psal se rok 1998 pane dospělý!“ Dospělý odvětí: „Ale ta žena si to vymyslela“…to nevadí, ale dokázat to nemůžete pane dospělý!

  „A co Ty Petříku, měl jsi někdy oplzlé poznámky vůči ženě?“ …Petřík: „Co jsou oplzlé poznámky paní moderátorko?“

  Takže asi takto bych shrnul ducha debaty na ČT… hledaly se prohřešky a halt na Zemana se toho za 30 let premiérování a prezidentování samozřejmě něco našlo, na každého politka by se našla tuna horších věcí. Drahoš, protože v politice nebyl a neprotloukal se systémem, ve kterým prostě nikdo z principu zůstat křišťálově čistý nemůže, nyní vypadal jako ten lepší…

  Samozřejmě, že pokud toto nažene Drahošovi body, tak se nám jeho, místy až dětská naivita, VRÁTÍ TISÍCINÁSOBNĚ ZPĚT. Takže doufejme, že to lidé vidí a rozliší mezi osobností a nastrčenou sorošovskou figurkou…

  Dalsi argument, ze nejen Praha ale i „venkov“ je rozdelen.
  Argument ze mladi chteji zmenu, proto budou volit Drahose.

  https://volby.idnes.cz/prezidentske-volby-2018-srubec-jiri-drahos-milos-zeman-domorodci-naplava-13w-/prezidentske-volby-2018.aspx?c=A180126_210244_prezidentske-volby-2018_ane

  Musim doplnit ze i ti co v r. 89 cinkali klici a chteli zmenu ktere se v podstate nedockali.
  Bylo jim 20 a dnes uz 50 a ceho se dockali? I ti chteji zmenu. Vsichni chteji zmenu. Samozrejme k lepsimu. Vlastne ne vsichni , jen to male procento az na vrcholu bujiciho TRHu alias kapitalismu s nelidskou tvari,
  ti samozrejme si sami rybnik vypoustet nebudou !
  Zmenu a k lepsimu si preji i ty milliony ktere v posledni dobe smeruji do Evropy!
  Proto i ze Syrie neprchaji k sousedum do Saudi Arabia, stat ktery je hned vedle, kde je i stejne nabozenstvi ale odchazi az daleko do Evropy!
  Ale jak stari tak i nekteri mladi kteri umi o politice cist uz pochopili, ze zmena presidenta CR k jejich „lepsimu“ nepovede!
  Protoze vetsi cipernost pri kladeni vencu, bryle bez dioptrii a vetsi poslusnost k Berlinu a Bruselu zivot lidem v CR nezlepsi!

  Ale ze volba Drahose je volba tech kteri chteji zmenu o tom zadna pochybnost.
  Pochybnost jen o tom jake se dockaji.
  S jistotou jen te, ze Drahos jako president nebude „pussy“ prekladat dolni polovine 10millionu do cestiny.
  Mozna se ze statnicke cesty nevrati v tryskaci nejbohatsiho Cecha jak ucinil Zeman. Dalsi to zasadni statnicka chyba ktere by se proffesor chemie ani jako nezkuseny politik jiste nedopustil :-)
  Ale i mala zmena lepsi nez zadna.
  Volte zmenu, volte Drahose (nebo kohokoli jineho… jenom uz ne Zemana, jenom uz ne Zemana !!!)
  Volte zmenu, s Drahosem jiz zadne „pussy“ nebudou !
  Tato volba v pripade Drahose jako presidenta ma navic jiz predem tu vyhodu, ze vse co se nepovede nebude chyba Drahose, ale spodnich 10millionu kteri se s jeho vitezstvim nesmirili !!
  V pripade vitezstvi Zemana je to opet spatne, nebot v tom pripade hornich nepocitane mnozstvi opet slavnostne vyhlasi ze se nejedna o „jejich“ presidenta (stejne jako kriceli po prohre knizete co ma k lidu blize) a tim hrozi jeste hlubsi rozdeleni spolecnosti!
  At zije president sjednotitel :-)

 13. Ondřej

  Paradox to není, největší chudáci volí miliardáře, protože ti „přeci nekradou“.:-) Stejný elektorát volí Zemana co se.obklopuje lidmi kteří by si za jeden stůl se zedníkem rozhodně nesedli. Iluze že tihle lidé.budou pomáhat starým a chudým je asi taková jako by věřili, že pan Mynar pozve na oslavu svých 50.narozenin konané v jižních zahradách pražského hradu horniky z Havirova.

  • vittta

   Je to samozřejmě lež.
   Ale kdyby nebyla, zajímavé je podání té informace.
   To je jako Trump, kde kdo ho kritizuje, ale nikde není psáno, že druhá možnost byla Clintonová.
   Myslíte, že Drahošovci by si se zedníkem za jeden stůl sedli?
   Jejich politika je přímo založena na tom, že s nevdělanci se nejedná, že je to povl, ubožáci, debilové.
   A také samozřejmě staří lidé, ti důchodci, co u nich Drahoš pláče,nejsou to náhodou ti, co by měli konečně pochcípat, jako pohrobci komunismu, a co právě jsou ti debilní, volící KSČM a Zemana?
   Hloupý Ondřeji, chce to myslet….ale….omlouvám se za ten požadavek!

  • oh

   Paradox je, že v době, kdy vznikal exekuční řád, byl premiérem Zeman, tehdejší oposmluvní parlament s předsedou Klausem exekuční řád schválil nepochybně většinou a tehdejší prezident Vaclav „svatý“ Havel, ho bez námitek podepsal a přes četné novelizace (i po odchodu Zemana z vlády) v něm ty největší „perly“ zůstávaly zcela nedotčeny a trochu očesal exekutorské odměny až Babišův poskok Pelikán. Rovněž je zajímavé, že tento zlověstný, chudáky exekutory do chudobince posílající čin, Exekutorská komora označila za protiústavní a sehnala si advokáta Koudelku a skupinu senátorů za účelem podání ústavní stížnosti.

   Ale samozřejmě, za všechno zlo exekucí může Zeman. Všichni ostatní, včetně některých „nezávislých“ soudců všech stupňů soudů, jsou čistí jak lilie. :D A napraví to TOPKalousek a ODS, tentokrát už doopravdy. :D :D :D

  • Eddie

   Ten Valencik je opravdu spravny komunista, nejen myslenim, ale uz i vzhledem. Celej Karl :-)

   • tresen

    Mohl by ještě zkusit look „Stalin“.
    Ale tohle mu sedne, to je fakt.

   • astraustralia

    Mate opravdu siroky zaber i vzhled mate v posudku :-)
    Omlouvam se ze jsem nezaregistroval, ale po Vasi poznamce se mi vybavila neslusna vymena nazoru na vzhled pana Klause mladsiho. Byla to tehdy ubohost kohosi komu dosly argumenty.
    Ze se s tim setkam i na Vasi urovni prekvapuje.
    Naopak k pani tresni to jaksi patri, jiz nekolikrat zduraznila toho KDO co napsal na miste prvnim, obsah v tomto pripade varovani pred manipulaci ktere je obsahem clanku vas oba z nejakeho duvodu zaujal mene :-(
    Podle tohoto meritka musi samozrejme byt vitezem bezdioptricky pan proffesor chemie.
    Vzhledove na nej pan Zeman nema !
    Jak spravne rika nadpis clanku:
    Drahoš může na Hrad
    To prosim budiz posouzeno a okomentovano, ne ze to okopiroval Astr a jak asi u toho vypadal,
    senior jeden protinoznej, kdyz ve 22,50 jeho casu teplomer stale jeste ukazoval 30 stupnu Celsia.
    Stupnice Celsia zduraznena neb obcas si nas nekdo plete s USAckejma F hajtama :-(
    PRESIDENT KTERY SJEDNOTI NA HRAD !
    A take obsah, OBSAH, nejen v clanku ale mozkovny predevsim !

    • Eddie

     Ale no tak, prece nechcete srovnavat Klause ml., ktery za sve postizeni nemuze, s Valencikem, ktery se tak vymodil sam. Ostatne ochutnat vlastni medicinu neni spatne, uz jste zapomnel na posmivani se Schwarzenbergovi za spatnou vyslovnost a klimbani ? To se mohlo ?

     • vittta

      Tak Kcharlik se prezentoval jako velký Čech, a mladý punker.
      Takže se to mohlo.
      Ale moc se to nedělalo, v porovnání s útoky na Zemana vlastně vůbec.

      • Eddie

       Ale delalo, delalo a dela dosud. Tak se pak nesmite divit, ze je vam oplaceno stejnou merou.

       • vittta

        V tom případě Eddie nevíte, co je stejná míra.
        Jinak se mi líbí vaše postupná integrace mezi pražskou kavárnu, kam jste ještě nedávno nepatřil.
        Tady třeba píšete, že je nám opláceno…
        Chápete, to je moc podvědomí.
        Vy vlastně tvrdíte, že jsme si začali…..
        Pročpak si někdy nepřečtete noviny?

        • Eddie

         No zacali, furt chcete tocit kolem dejin nazpatek :-) 10 minut !! A vitezstvi je Vase !

    • tresen

     Proč bychom nemohli pana Valenčíka pochválit aspoň za vzhled?
     Mně se to fakt líbí. Nekecám.

     • astraustralia

      Kdysi jste napsala ze se uz nejaky patek Internetove zname, souhlas
      ale nahodny ctenar by se mohl zeptat, „kdo je to ta tresen“ ?
      Manipulace a lhani tisku ji nezajima nebo nic nerika, ale zato vzhled nejakeho pana Valencika si zaslouzi jeji comment ?
      Stejne tak pan Eddie, ktery na jedne strane pise moudra ale pak je taktez uchvacen zjevem jako pani tresen :-)
      Moudro tam ale je, neb rozlisuje postizeni prirodou ktere odlisuje od Valencikova vzhledu.
      Takze Eddie Vy vlastne zaslouzite pochvalu, Vy obohacujete svym novym pohledem na postizenost :-)
      Jako novy poradce presidenta byste mel moji podporu:-)

      • tresen

       Prosím, nehledejte za tím nic jiného než pokus o malé odlehčení dnešní emotivní debaty.

      • Eddie

       Za Vasi podporu dekuji, ale ja si jen delam srandu, momentalne z Valencika :-)

 14. astraustralia

  Německo svou politiku k migrantům nezmění, trvá na solidárním rozdělení !
  „pozvala jsem si je, ale vy si mnou pozvane vezmete“
  jsme Nemecko zdrave jadro ktere rozhoduje o budocnosti Evropy a ja jsem vsemi milovana „mutti“
  https://zpravy.idnes.cz/nemecko-prerozdelovani-migranti-politika-fi5-/zahranicni.aspx?c=A180126_131514_zahranicni_bur

  Zeman coby president by se jiste vzpiral, ale pan Drahos, to znamena zmenu a nerika se poslusnost
  ale politicky korektne “ vstricnost „.

 15. vittta

  A zahraniční média seriozně.
  Zatímco Zeman je proruský a protimigrační veterán, Drahoš je proevropský akademik.
  Přitom Drahouš jasně deklaroval protimigrační rétoriku, až xenofobního rozsahu, zatímco Zeman zase jasně řekl, že je eurofederalista a příznivce setrvání v EU, a že anexe Krymu byla nezákonná.
  Zajímavé….
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/461738-souboj-proruskeho-veterana-a-proevropskeho-akademika-ceske-volby-sleduji-i-v-zahranicni.html

 16. vittta

  Podle mě to Němci zvládnou.
  Však se v článku píše:
  „Nechceme ohrozit dosavadní práci, kterou jsme udělali pro úspěšnou integraci,” (starosta)
  No vidíte, zatím byla integrace úspěšná, i když tedy, migranti neumí německy…
  Podle mě je to ale úspěch humanismu, integrovat bez větších potíží 20% populace…protože kdyby byl problém už s těmi, co tam jsou, starosta by nevolal „zastavte příliv“ ale „vemte si nějaké zpět“!
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/461721-zastavte-priliv-bezencu-prosi-preplnena-nemecka-mesta-vladu.html

 17. grasyk

  Vývoj šlunýčkářů za posledních 20 let v příměru:
  Mladý lord přijde za svým otcem: „Papá, chtěl bych se ženit“.
  – A koho si chceš vzít?
  – Zahradníka
  – COŽE?!? Toho komunistu?

 18. vittta

  Hele, víte, co je prdel?
  Míla ještě nevyhrál, a už proti němu běží kampaň….

 19. vittta

  Na Nově ještě věří ve zvrat, zbývá sečíst asi 370 000 hlasů a Zeman vede 200 000

 20. vittta

  Na Drahouše je kurz 100, když Horáček vsadí mega, tak ještě vydělá!

  • Kamil Mudra

   Kalouskovi nejspíše naděje na změnu skutečně zhasla. Ale co se týče většiny národa…? Nějak jsem si u Drahoše nevšiml že by překládal nějaké vize změny. Takže fakt netuším oč jsme přišli.

  • pacifista

   Musíme poděkovat těm voličům, kteří přišli včera volit ve velkých městech, a kteří v prvním kole vůbec nevolili. Ti přišli v rozmezí 5 – 10 procent v těchto velkých městech. Jim musíme poděkovat, že se rozhodli volit osobnost a nevolili loutku. Kdyby nepřišli, gratulovat byste nám nemohl. Já vám za to děkuji, opravdu mám radost.

 21. vittta

  Drahoš:
  Nevyhráli jsme, ale neprohráli jsme! (ovace)
  A na US ambasádě už se tisknou červené karty!

  • Saul

   Zatim slysim,ze Drahos vzal prohru se cti a sportovne.
   U Zemana bych to v pripade prohry cekal take.
   Ale co by „se“ psalo tady,to si radeji ani nechci predstavit.
   Takze za mne slava vitezi,cest porazenemu.

   • vittta

    Co by se tady asi tak psalo….
    Tady se nějak unfér útočilo na Drahoše, nebo kde berete ty žvásty?

    • MaB

     Ke gratulaci se připojuji. Je stejné umění čestně prohrát, jako důstojně vyhrát. A protože je v ČR vítězem nejen Miloš Zeman, ale i demokracie, důvod k otevření šampaňského mají všichni Češi.
     PS:
     Jen lituji, že jsem si na vítěze také nevsadila :))

     • vittta

      Čestně prohrát….co mu zbylo.
      Ale moc důstojný soupeř to nebyl, na to, jak bombasticky na tom stavěl.
      No, dopadlo to, jak to dopadlo, a Zeman bude muset respektovat i jeho odpůrce, což v podstatě i dělal, jakkoliv je mu vyčítáno rozdělení národa.
      Kavárníků, které respektovat nelze, zase tolik není, kdyby pořád do Zemana nešili, žádný národ by se nerozděloval.
      To je jejich vina, štvou lid a pak bulí nad rozděleným národem.
      Kdo by si asi tak všiml, že Zeman řekl „kunda“, nebo tyhle věci.
      Nutno ale říci, že Drahoš nakonec Zemanovi kultivovaně pogratuloval, protože i v USA se to tak dělá, a jeho tým byl nejspíš veden americkými volebními specialisty.

     • tresen

      To jste udělala chybu. Ostatně já taky. Má se sázet tak, aby člověk vyhrál aspoň něco.
      Tak snad tu teď opadnou vášně. Muselo to být vyčerpávající.
      Všem věrným dušičkám Miloše Zemana to upřímně přeju.

      • MaB

       Ne tak docela. Všimněte si, že všechny moje předpovědi vyšly! :)
       Už před časem jsem tu napsala, že zdravý (onen „selský“) rozum rozezná, koho volit nemá a koho volit má.
       A co vidím ? Pro M.Zemana volil hlavně venkov a pro J. Drahoše města.

       Češi v cizině volili 89,07% pro Drahoše v naději, že bude lépe reprezenovat jejich vlast (= nedělat jí ostudu). Věřím, že se toho dočkají i od Miloše Zemana.

       Pokud jde o pana Horáčka, čekal snad někdo od demokrata odpověď jinou ?
       A MZ jistě udělá vše pro to, aby ho za svého prezidenta mohli považovat všichni Češi, včetně těch v cizině.

       • vittta

        On jo, ale ti v cizině by strávili jen cizáka, jak to tak vypadá.

       • Margareta

        Pro hlasování v cizině se musíte registovat cca 3 TÝDNY PŘEDEM.Dcera studuje Columbii, myslíte, že v čase zkoušek vzpomene na volby?
        tedy hlas pro Zemana
        všimly jste si u minulých voleb: ministr zahraničí ČSSD, hlasy z vyslanectví TOP 09. Co tam ten Zaorálek dělal, nebo jak to bylo?

     • grasyk

      Upřímně řečeno, pan M.Z. hned také ukázal, jak si úplně zbytečně dělá nepřátele tím, že si pouští pusu na špacír. (ta jeho připomínka k redaktoru ČT) Ale jinak – je lépe mít v čele státu prostořekou osobnost, než nicneříkající nicku, manipulovanou ze zákulisí.

     • pacifista

      Já děkuji a klidně za všechny voliče prezidenta Zemana na tomto webu. V duši se mi rozhostil klid.

   • vittta

    Království nebeské…
    No ano, ale bylo možné opravdu zachovat mír?
    Jeho protivníkem byl Saladin, největší z muslimů, mít velkého protivníka dělá velkého muže.
    Ale není to náš člověk, opozici vůči západu reprezentuje rozhodně Jan Žižka.

    • vittta

     To byl první král světa, kdo to udělal.
     Ale ať se za to mulimům obluví Angličané, ne?

  • Kamil Mudra

   Po pětileté anti-zemanovské kampani je možno brát výsledek voleb jako překvapující. Panu prezidentovi k obhájení postu gratuluji.

   Ale spokojená může být i „kavárna“. Nepřišla o svůj terč a mnozí její členové o svou „životní náplň“. :-)

   • vittta

    Už je poslouchám na Nově…
    To jsou analýzy…
    Uvidíme, jak se Zeman projeví, ale už o něm nebudou moci říkat, že ježděním mezi lid dělá předvolební kampaň.

    • Janika

     Už si bude moct dělat jen to, co považuje za správné, nemusí se snažit nikomu zalíbit. Je svobodný, dosáhl v životě všeho, co si přál, krásný život pro muže. A je moudrý, určitě jeho kroky nám všem prospějí, bez ohledu na estetický dojem :-).

     • tresen

      Taky mu přes všechny výhrady, které ve mně vyvolal, přeju krásný život. Myslíte, že si ho dopřeje?

      • vittta

       Myslím, že jo, a myslím, že i Janika si to myslí.
       Jinak by o něm nemohla napsat, že je moudrý.
       A JE moudrý!

     • Margareta

      Až po výsledku voleb jsem si uvědomila , že Zeman vsadil celý svůj kredit do tohohle referenda. Můj obdiv

    • Kamil Mudra

     Škoda že nejezdil i mezi pražany. Možná by pak ten rozdíl mezi Prahou a ostatními kraji nebyl tak velký. Docela mne překvapil ten modrý sever. Zajímalo by mne co si tam od Drahoše slibovali.
     Co myslíš, seveřane? Máš to více po ruce.

     • tresen

      Na sever mám daleko, takže mohu jen hádat. Třeba si od Zemana slibovali zastání v některých problémech. Nepomohl by jim pochopitelně ani Drahoš, ale revanš za plané sliby byl možná lákavý.

     • pacifista

      Zřejmě si nechtěl zbytečně nechat ušpinit oblek od vajíček a rajčat.

      • vittta

       Něco na tom bude, kavárna je v Praze obzvlášť militantní, takže mám dojem, že by násilím vyprovokovali policii k zákroku a pak by plakali až v Bruselu, že Zeman je diktátor a ať pošlou vojsko na pomoc!

     • vittta

      To vůbec nechápu, ale snad Ondřej bude vědět, možná že lidé chtěli mít vyšší platy v tomto Bohem zapomenutém kraji, a Drahouš cosi v tom smyslu sliboval.

   • tresen

    Po soustředěné internetové kampani prezidentových fanoušků mezi prvním a druhým kolem je ten výsledek opravdu svým způsobem překvapující. Dal se čekat větší rozdíl.

    • pacifista

     Mé pocity byly úplně opačné ač skrývané. Po té obrovsky špinavé kampani všech médií byla má víra ve zvolení mizivá. Rozdíl bylo možno čekat minimální a to ještě s otázkou kdo z kandidátů to s tím malým rozdílem vyhraje.

    • vittta

     Třešni, upřímně- vy tomu fakt věříte, nebo nás jen tak škádlíte?

     • tresen

      Je fakt, že jsem tu prorokovala, že Zeman vyhraje o fous /včera v 17.11/ ale ve skutečnosti jsem se po té palbě bála, že to bude o víc.

      • MaB

       Třešni, musím se přiznat, že jsem se vsadila. Ne o peníze, jako prý pan Horáček, ale s krajany o láhev champagne, že vyhraje M. Zeman. Tak jsem si tím byla jistá ! (narozdíl od některých jeho příznivců i zde na blogu. :)
       Zítra ji společně vypijeme na zdraví všech zklamaných i šťastných a jejich prezidenta. Zda bude Česko OK nebo KO, bude hodně záležet i na něm…

 22. grasyk

  1) Jsem rád, že vyhrál prezident
  2) Jsem zklamán, kolik lidí (po zkušenostech s bývalou KSČ) podlehlo někdy až tupě blboučké mediální masáži a doporučování různých herců, herkyň a bavičů, koupených, aby podporovali Drahoše.

  • MaB

   A my všichni jsme rádi, že nový prezident není idiot ! Nebot‘, jak obecně známo (že, vittto ), jen idiot nemění názor.

   Praha – „Přímá demokracie není jenom právo, je to i povinnost,“ přesvědčoval v pátek ve Sněmovně prezident Miloš Zeman poslance, aby schválili zákon o celostátním referendu.
   Když však na téma referenda mluvil před poslanci v 90. letech, varoval naopak, že národ je plný hlupáků, kteří nejsou schopní posoudit složité otázky.
   „Chtěl bych varovat před obecně rozšířenou a dalo by se říci populistickou iluzí, která vychází z názoru, že hlas lidu je hlasem božím a že to, co nespraví Parlament, spraví občané,“ řekl Zeman ve Federálním shromáždění v roce 1992, když se projednával návrh tehdejšího prezidenta Václava Havla na referendum o budoucnosti společného Československa.
   Argumentoval přitom tím, že lidé se nevyznají ve složitých otázkách. Uvedl také, že mezi poslanci je méně dementních lidí nebo alkoholiků než mezi běžnými občany.

   • MaB

    Ještě otázka: Jaký je rozdíl mezi „běžným lidem“ a „dolními deseti miliony“ ?

    • MaB

     Moc bych za to nedala, že Miloš Zeman tuto knihu zná…
     Cyril Höschl citáty | Databáze knih
     https://www.databazeknih.cz/citaty/cyril-hoschl-40805

     Přidat citát. Citáty (1). „Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt. Těmto lidem, a je to polovina národa, uniká mnohotvárnost a mnohoznačnost světa, a co z tohoto světa v jejich očích zbývá, lze lze rozdělit na celkem jednoduché, většinou protipólné elementy. Někdy se tomu říká černobílé myšlení…

     • tresen

      Mám pro vás taky jeden citát. Zrovna jako ten váš není moc povzbudivý:
      „Přirozenou nevýhodou demokracie je, že těm, kdo to s ní myslí poctivě, nesmírně svazuje ruce, zatím co těm, kteří ji neberou vážně, umožňuje téměř vše.“

      • grasyk

       Proto Drahoš bodoval. Za neustálého povyku médií, jak je skvělý a jakou přináší změnu. Jen nikdo nevěděl jakou vlastně. :-)

     • vittta

      No vidíte!
      A stejně to na zvolení Drahouše nestačilo!

        • Ondřej

         Jestli si myslíte, že výhra 51.3 vers. 48.7 je výhra, na které lze předpokládat nějaké akceschopné „semknuti“ národa, pak mate dost velké mezery v sociologii. To je prohra společenskosti jako když vymírá národ na nechuť společnosti se množit a zachovávat rodovou posloupnost, tvrdit, že rodina je zásadní společenská hodnota a že individualismus je odmitan.

         • vittta

          Já si myslím, že kdyby Drahouš vyhrál 50,01 ku 49,99 tak by to k akceschopnému semknutí národa stačilo, i pro tak renomovaného sociologa, jako jste vy.
          A nebyla by to prohra společenskousti ale naopak výhra, a to výhra zdravého rozumu, vůle ke slušnosti, atd…atd…
          Přestaňte to tady zkoušet a zaměřte se na jiné téma, třeba na Rusko a na negry!

        • tresen

         Řekla bych, že logická odpověď /vzhledem k výsledku voleb/zní, že to, co neumožnilo zvolení Drahoše, stačilo na zvolení Zemana.

         • hans

          ..co neumožnilo zvolení Drahoše, stačilo na zvolení Zemana….

          Zdravý selský rozum. Paměť. Snaha mít prezidenta budoucnosti, nikoliv minulosti. Snaha mít prezidentem demokrata (pro Drahošovy podporovatele je naopak typické principiální odmítání demokracie).

 23. grasyk

  3) překvapil pan Horáček (o němž jsem si už nic dobrého nemyslel) tím, že řekl: ten, kdo vyhrál, BUDE I MÝM PREZIDENTEM.
  Za to si zaslouží potlesk a úctu, obávám se, že významných drahošovců tohoto typu nebude mnoho. A tak se pravděpodobně dočkáme dalších nechutností ve stylu Svěráků a svěračů.

  • tresen

   No vidíte. Zrovna jste se dost velké nechutnosti dopustil vy. Myslím, že už to asi ani nevnímáte.

   • grasyk

    Těší mě, že máte o mne péči. Já jsem samozřejmě zvažoval, zda to napsat tak, jak jsem to napsal. Nechutnost to je možná pro vás. Pro ty nad věcí, méně stranické než vy a pro informovanější, je to pouze konstatování faktu.
    Co lze očekávat od člověka, který úmyslně a systematicky pracuje na rozdělení společnosti, aby potom, až toho do značné míry dosáhne, konstatoval s dobře sehranou lítostí – „všimli jste si, jak je společnost rozdělená?“ To je přece vrchol farizejství. A obávám se, že nebude schopen jet po jiné linii. (Přestože bych mu to přál. Přece jen má dobré nápady, jak lidi bavit.)

    • tresen

     Nevšimla jsem si, že Zeman něco takového řekl, na rozdíl od té jeho usilovné práce. Proč jste ho tedy volil, když ho vnímáte jako farizeje?

     • grasyk

      Dobrý pokus. Ovšem svou typickou reakcí prozrazujete o sobě více, než si myslíte.

      • tresen

       Neznám člověka, který by úmyslně a systematicky pracoval na rozdělení společnosti víc než znovuzvolený prezident.
       Ostrov Janiky je toho názornou ilustrací.

       • vittta

        Vždyť jste jediná stabilně protivná vy kecko!
        Eddie byl kultivovaný soupeř a MaB je úplně mimo reálie, bydlíc ve Francii, ale agresivní žena to není.
        Ondřeje nepočítám, to nevím dodnes, jestli to je člověk, nebo bot.
        Saul pak nadával na mě, nemá mě rád, ale ten má nějaké osobní potíže vždycky.
        Jinak jsem si nevšiml nějakého zásadního rozdělení.
        Přestaňte už snít vypadá to blbě…

        • tresen

         Ale jo. Uznávám, že jste tu ve větší přesile než odpovídá výsledku voleb.

       • Rybka

        Kdesi jsem četla, že Miloš Zeman rozděluje národ asi tak jako koprovka.

   • vittta

    Být to můj blog, věnoval bych vám funkci „dohled nad čistotou slov a úmyslů“!

    • grasyk

     Video s „moudrou propagandou“ pana Svěráka z hlediště divadla už rychle odstranili, takže se nepodíváme znovu, nicméně písemný záznam se zachoval, tak aspoň výňatek: … je přesvědčen Svěrák. „Za druhé – všimli jste si, že už léta žije naše společnost rozpolcená na tábory, které spolu nemluví?“
     Odpovídám:
     – Ano, všimli, pane Svěráku. A všimli jsme si také, kdo lidi systematicky štve proti stávajícímu prezidentovi. Doufám, že s tou zlobnou nenávistí po definitivním vítězství prezidenta už konečně přestanete.

     • Rybka

      Hnojomet, vzteklý kmet
      chytá druhý dech
      dalších pět let štvanic nanic?
      už toho, bratře, nech!

      • Kamil Mudra

       Lidi dělí názory,
       osobnosti málo zvládnou.
       Ti kdo chtějí rozpory
       ukážou vždy na tu „správnou“.

       „Tohle je váš nepřítel!“
       I kdyby byl třeba svatý
       nebo moudrý myslitel,
       zkritizují aspoň šaty.

       Nanajdou-li na něm žádnou
       k využití chybičku
       z minulosti si vytáhnou
       třeba ruskou babičku.

       Ať už byla chudá žena
       či naopak bohatá
       za špiónku označena
       hnojem je natotata.

       • Rybka

        Hrubky sází jak z kulometu
        dokupy nedá kloudnou větu
        však vysvětlí mu profesor
        kdo zrovna zlý je agresor.

 24. Janika

  Líbil se mi Babiš (taky jednou), řekl novinářce se svým obvyklým klidem, o to to bylo půvabnější: „Vy nejste novinářka, vy jste aktivistka.“

  • taras2

   Ta aktivistka byla Smetana z DVTV, Babiš jí utřel dost tvrdě a navíc vyrobil bonmot: řekl jí, že její maminka, Monika Pajerová, šla na Albertov jako svazačka a vrátila se odtud jako revolucionářka. Je příznačné, že ČT tuhle pasáž z opakování Babišova interview vystřihla.

   • kočka šklíba

    Ano taky jsem to slyšela, tu tiskovku na živo a Babiš se fakt s Smetanou nemazlil : D.

    • vittta

     Ten můj kámoš-kurevník, co jsem ho tady už zmínil by o ní řekl:
     Jedině ptáka do huby, jinak pokec…o ničem!

 25. astraustralia

  Nedele po volbach a Taras v pohode vypravi o massmedialni nehode :-)

  „Ani nezměrné úsilí nerozborného svazku dělníků-novinářů, rolníků-herců a neziskově pracující inteligence nestačilo na vesnické burany.“

  Podpora médií, která by normálně přinesla plus body, se jeví v českém prostředí – alespoň u části voličů – jako kontraproduktivní, jako jeden z těch zmíněných polibků smrti. Smrdutá žumpa, ze které se vynořují čeští novináři jako svatí na orloji, je zdiskreditovaná navěky a svou podporou kandidátovi v podstatě škodí. Ono se zdá výhodné manipulovat s veřejností prostřednictvím médií, ale když se to přežene, dostavuje se efekt zpětného chodu.

  https://taras2.wordpress.com/2018/01/28/krajina-po-bitve-2/

 26. Eddie

  Ja bedovat nebudu, odpoledne se seberu a odjedu tam, kde stale jeste rikaji Czechoslovakia, neznaji ani Zemana ani Drahose a z Prahy si pamatuji silene kalby.

 27. vittta

  Přečtěte si Samkovou, její názor více méně odpovídá mému.
  Samková navíc zmiňuje hledání nového prezidenta z řad ponižovaných.
  Možná…..možná myslí i na sebe.
  A Samková by nebyla úplně marná na tom postu za 5 let.
  Má ještě 5 let času se připravit…..a i kdyby sama nekandidovala, neměla by chybět ve štábu nového Zemana!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prazska-honorace-stale-nepochopila-V-mediich-jela-silena-propaganda-horsi-nez-Rude-pravo-a-stejne-to-nefungovalo-Klara-Samkova-pro-PL-shrnuje-viteze-a-porazene-voleb-nepotesi-Andreje-Babise-522033

 28. MaB

  Mercy se narodila na člunu s uprchlíky a její příběh je pravdivý…

  Mercy (anglicky Soucit , což je homonymum s fr. Merci)

  Narodila jsem se dnes ráno
  Jmenuji se Mercy
  Uprostřed moře
  Mezi dvěma zeměmi, Mercy

  Byla to dlouhá cesta a maminka ji podnikla
  Měla mne v sobě osm a půl měsíce
  Ano, osm a půl měsíce

  Opustili jsme dům, byla válka
  Jistěže měla pravdu, nebylo co ztratit
  Ach ne, kromě života

  Narodila jsem se dnes ráno
  Jmenuji se Mercy
  Podali mi pomocnou ruku
  A já jsem naživu
  Já jsem všechny ty děti
  Které moře vzalo
  Budu žít sto tisíc let…
  Merci, merci, merci…

  Francouzské publikum ji zvolilo, doslova plebiscitem (více hlasy, než dostali oba kandidáti dohromady), aby zastupovala Francii na Eurovizi.
  To je důvod, proč určité věci tak těžko nechápu….

  Madame Monsieur (Mercy) gagne Destination Eurovision … –
  3:13

  • MaB

   Toto mi v textu vypadlo …a také „těžko chápu“….nebo jen „nechápu“…. :)

   Jestli je naléhavé se narodit,
   Pochopte také
   Že je naléhavé znovu se narodit,
   Když je vše zničeno
   Mercy

   A před našima očima byl nepřítel
   Modrá nesmírnost může být nekonečná
   Ale ano, znali jsme za jakou cenu

   Vynořila se z vlny, přátelská loď
   A dala nám šanci přežit
   Tam jsem vydala svůj první výkřik…

   • vittta

    Čistě technická poznámka, když je příběh pravdivý.
    Odkud byla ta narozená?
    Z kterého města?

    • MaB

     Vittto, vy opravdu nechápete, nebo to děláte schválně ?
     Na tom přeci vůbec nezáleži.
     Středozemní loď SOS Aquarius od března 2016 sbírá uprchlíky v nouzi. Podle svého generálního ředitele již zachránili od utopení 13 991lidí…a ona byla jednou z nich;
     Jen v r. 2017 byl počet utopených: 1,316, mezi nimi i mnoho dětí, i ty ona v písni symbolizuje:

     „Já jsem všechny ty děti
     Které moře vzalo
     Budu žít sto tisíc let…

     • vittta

      Já tam chápu leda politickou manipulaci.
      Protože politická píseň jasně tvrdí, že uprchlíci utíkají z války a potřebují pomoc.
      A za pomoc jsou vděční.
      To je ale lež.
      Hraje se tady jen na city.
      Kde jste vzala 1 316 utopených?
      Copak někdo počítá naloděné, a tím může počítat utopené?
      A pokud ten počet opravdu úřesně víte, pak musíte vědět úplně přesně, kolik tam bylo dětí.
      Tak kolik?

      • MaB

       Vittto, zjevně si pletete „politická“ a „poetická“.
       Ne-li, můžete vysvětlit, v čem je politická ?
       A co si představujete pod pojmy soucit a milosrdenství ?

       • vittta

        Odpovídá už Kočka.
        Je to píseň plná lží, a týká se reálných problémů, a snaží se budit soucit s těmi, kdo si ho nezasluhují, alespoň ne o nic více, jak jiní- a já se konkrétně ptal na některé věci, umíte odpovědět, nebo bude vyprávět o politice a poetice?
        Takže znovu:
        Kde jste vzala 1 316 utopených, a kolik z nich byly děti?

        • MaB

         Tak teď jste mi to teda oba dali !:))
         Doufám, že se vám tím alespoň ulevilo…

         • kočka šklíba

          Nevím proč by se mně mělo ulevovat? Já se Vás slušně zeptala, Vy neodpovídáte. Nemáte co?

      • Ondřej

       To je zajimava matematika, vy si myslíte, že člověk co byl uprostřed more nalezen utopený, tak se se na nic nenalodil, ale přecházel more suchou nohou a najednou mu tato jeho božská schopnost přestala fungovat? Odkud cerpate toto své přesvědčení?

       • Kamil Mudra

        Ondřeji, sbírat na moři utopence není jako chodit do lesa s košíkem na houby. Utopení lidé mají plíce plné vody (bez vzduchu) a jdou ihned ke dnu. Tělo sice po delší době vyplave na hladinu, až ho bakterie které rozkládají tkáně naplní plyny, to však platí pouze když není sežráno, k čemuž v moři plném hladových krků dochází velmi rychle.
        Matematické chyby se těžko dopustíte když nemáte co počítat.

        • MaB

         Kamile, zde jste na omylu, ne všechny vylovené se podaří oživit a mrtvá těla s vestami na hladině plavou.
         Mne by zajímalo, jak vysvětlíte toto ?

         „Je to píseň plná lží, a týká se reálných problémů, a snaží se budit soucit s těmi, kdo si ho nezasluhují“ (vittta)

         Publikováno dne 21/03/2017 v 12:15
         Mercy, 3,7 kg, se narodila v úterý ráno na palubě Aquariuse
         Little Mercy, hodinu po jejím narození. Foto G. L.

         Jako symbol se dítě narodilo v okamžiku, kdy byl Aquarius ukotven toto úterý ráno v přístavu Catania na Sicílii.
         Je to holčička, 3,7 kg, krásná. Její nigerijské matce, Taiwo, se daří dobře. Jeji malá se jmenuje Milosrdenství.
         Kapitán lodi podepsal, ne bez emocí, její rodný list, než opustila loď v úterý ráno.
         Aquarius, který si pronajal SOS Středomoří a Lékaři bez hranic, dnes ráno zakotvil v Catanii na Sicílii. K 946 životům zachráněných na palubě bude nutné přidat i ten Mercy.

         • vittta

          Dojemné….
          Tímhle vás krmí, a hrají vám na city.
          Černé dítě vás dojme 10x víc, jak vaše vlastní, bílé, které se narodilo nějaké sociálně potřebné na ulici.
          Za to vás nijak nedojímá osud pozůstalých po těch útocích, ani osud duševně, či tělesně zmrzačených, vlivem vaší dojemné politiky plné lásky a porozumění.
          Kolik potřebných máte doma ubytovaných vy?
          To je důležité, jak vy sama se zapojujete do pomoci trpícícm z částí světa,o kterých nic nevíte, ale máte mediálně vsugerováno, že je tam totalita a válka?
          Vemte si do bytu 5-6 černých dětí, co jim je 30, ale tvrdí, že jim je 16.
          A nechte při té příležitosti chcípnout přede dveřmi beznohého bílého bezdomovce.
          Jakkoliv je osud té dívky dojemný a utrpení všech lidí světa stejné, vy preferujete jen některé, médii vám vybrané jedince.
          To není humanita, to je pokrytectví, a tupost.
          Dokud nebudete mít 6 negrů doma, jste jen ubohý pokrytec, a když je doma budete mít, pak vám najednou dojde, že i když jich máte doma 20, protože se jich tam víc nevejde a víc jich neuživíte, ani kdybyste byla svatá- ve světě bídy nijak neubylo, neubylo ani trpících, a neubylo dokonce ani trpících ve vašem městě, ba naopak, každou vteřinu jich na světě milion přibude.
          A svět není nafukovací, přelidněné země- a jsou to ty, co mají více občanů než vlastních zdrojů- se musí starat sami.
          Ale jeden trpící přibude, a tím budete vy sama!
          Nenechte se oblbnout mediálními slaďáky, na ty negry serou i vaši politici a neziskovky, jen z nich mají peníze.
          A i z té dívky mají peníze, protože dojemné příběhy se dobře prodávají.
          Zkuste popátrat, co je s tou dívenkou nyní, a jestli jí narození na lodi a jméno Milosrdenství nějak přiblížilo udělení azylu dle zákonů vaší země, a dalo lepší podmínky pro život, než lágr plný nadržených chlapů, a též plný drog, chlastu a zloby!

        • Ondřej

         no jestli myslíte, že je tam vozí OSN a ty lidi topí někde v lágrech provozovaných Erdoganem, tak asi jo. Ale nevím, jak jinak byste odůvodnil přítomnost lidí utopených a vylovených z moře 60km od nejbližší souše. Mrtvé tělo se nepotopí když má záchrannou vestu. A věřte že i s tou se utopit dá, jestli jste byl někdy na moři a znáte alespoň základní kategorie A, loď max. do 6 metrů a motor do 8kW a max. možností vzdálit se od břehu na 6 mil. se učí, jak se chovat při pádu do rozbouřeného moře, v silném proudu atd.

         zkuste si něco přečíst ve zprávě OSN třeba jen o počtu utonulých dětí. Je to strašné, ale vždy se najdou tací, co si řeknou, že ty děti tam naházela bezcitná CIA aby manipulovala lidi o počtu utonulých. Ti, co byli naposledy u moře v Chorvatsku na madračce nás pak budou poučovat o tom, jak to chodí na moři…Je to stejně ubohé jako psát tu o Něměcku a Švédsku a neumět ani německy či anglicky, nežít tam a být informován max. skrze videa z YouTube a prostřednictvím mailů od velmi dobrých známých…Např, oné zdravotní sestry z Mnichova o tom, že každý druhý má AIDS a Německo je klidně pustí…

         http://www.unhcr.org/news/press/2016/2/56c6e7676/growing-numbers-child-deaths-sea-un-agencies-call-enhancing-safety-refugees.html

         nebo tady

         Migrant crisis: UN says 5,000 drown trying to reach Europe this year

         The number of undocumented migrants who drown in the Mediterranean trying to reach Europe has reached 5,000, the highest annual total yet, the UN says.

         The latest figures, released by the UN’s refugee agency, include 100 deaths reported on Thursday after two rubber dinghies sank off Italy.

         The increase was down to bad weather, ever riskier boats and tactics to avoid detection, a spokesman said.

         The UN said Europe should organise legal ways for refugees to find safety.

         Spokesman William Spindler said the increase in deaths was „alarming“ and the smugglers‘ practice of sending thousands of migrants off at the same time made it difficult for rescuers of save them all.

         Anatomy of a shipwreck

         Why is Italy seeing record numbers?
         A haven from killings and kidnaps

         Almost 360,000 migrants entered Europe by sea this year, mostly arriving in Italy and Greece, the International Organization for Migration (IOM) said.

         zpráva z konce roku 2016

         • vittta

          Jasně…
          A to si si ti migranti nesou ty lodě 6 m dlouhé s motorem o výkonu 8 kw sebou na zádech, nebo někde v Libyii existuje cestovní kancelář, vybavená takový čluny?
          Protože s tím by se mělo něco dělat, to není moc bezpečné, jestli mohou jen 6 mil od břehu…..
          Na to jsou zákony, na provoz cestovky, to není jen tak, jde o lidské životy!
          No, hlavně aby vydělané peníze provozovatelé řádně danili, což se předpokládám….děje samo sebou, protože …znáte to, kdo nepřiznává daně, páchá trestný čin, ale stejně trestné je i dávání peněz, o kterých vím, že nebudou zdaněné!

          • Ondřej

           Kamil se pozastavuje nad prohlášením někoho za utopeného a myslí si, že koronerova diagnóza není v tomto případě správná, protože utopenci mizí okamžitě pod hladinou a nejsou jaksi k nalezení na hladině….nehodlám snad ani fabulovat, co ještě si Kamil představuje při nálezu podle něj dosti nepravděpodobně nalezených mrtvých na hladině moře, jak jinak by se tam mohli dostat, kdyby se prostě nejednalo o lidi utopené….Přeji všem kteří se nikdy na moři netopili „jen tak“ protože byly třeba velké vlny a ty vám i při snaze plavat chrstly do úst a nosu mořskou vodu a nebo vás prostě svoji kinetickou silou smetly z hladinu pod ní a pak turbulencí jaksi podržely a pomlely v takových 10m pod hladinou, aby se raději nevydávali ani na šlapadlo na Novou Živohošť:-)

          • MaB

           Vittto, máte jistě také rád bonmoty, mezi mé oblíbené patří:
           Z těch, kteří nemají co říci, jsou nejpříjemnější ti, co mlčí.

           Asi nevíte, že např v Turecku, prodávali těm „chudým“ uprchlíkům nafukovací čluny dobré tak na rybník. A oni to v nich riskli, i když mnozí nedopluli…na některých jich bylo i 22.

          • vittta

           Hmmm, takovouhle blbost si můžete vymyslet jen vy, ve Francii.
           Moře není rybník- a nevidíte na protější břeh.
           Když se na tom člunu budou plavit jen migranti, utopí se jich 100%.
           Jenže když se plaví jen pár metrů od břehu, kde je sbírají pašerácké lodi sluníčkářů, či Italská pobřežní stráž, nebo lodi Frontex, tak to zase tak riskantní není!

          • grasyk

           MaB, neříkejte mi, že jste TAK naivní! Zkuste se zamyslet bez těch vlezlých útoků na emoce a jemnocit. To obrovské stěhování národů přece někdo organizuje. Nebo si myslíte, že někdo v Senegalu či Libyi si jen tak řekne – žiju tu celý život, od zítřka to zkusím v Evropě… :-) Tam padají pečení holubi do … úst!

     • kočka šklíba

      Mě by MaB zajímalo jestli si uvědomujete, že ti kteří jsou skutečně chudí, kteří by asi nejvíce potřebovali pomoc, se na ty lodě vůbec nedostanou? Nemají totiž na to peníze, ti buď zůstavájí v těch rozvrácených zemích nebo s největším úsilím odejdou do nejbližší země, která je přijme a kde přežívají v uprchlických táborech. Vždyt sem do Evropy přicházejí ti co mohou zaplatit ty nehorázné peníze převaděčům a ti to opravdu nedělají zadarmo, z dobrého srdce. Nebo že byste věřila tomu, že se na ně skládá celá vesnice? Na ty mladé a zdravé muže?.

      • MaB

       Na lodích, kytré zachranují…Je toto dost názorné ?
       Sur les bateaux qui sauvent les migrants en Méditerranée –
       2:35

       • kočka šklíba

        Skoukla jsem to a co jste tím chtěla říci, to neodpovídáte na moji otázku. Takových scén je na netu spousta, ale pořád nechápu jak to souvisí s mou otázkou? A jen tak mimochodem, to asi nebudou Syřané, že? Z jaké země kde je válka (což pořád slyšíme) jsou?

        • MaB

         Odpovědi:
         Uvědomuji si to. Nemyslím si to. Mezi uprchlíky nejsou jen ti „mladí a zdraví muži“.
         Na těch zodiacích jsou i lidé, kteři si místo zaplatit mohou
         V této „várce“ Syřané možná nejsou, ale jsou tam i ženy a děti.

         Někdy přijde pomoc pozdě a loví se jen mrtvá těla . Také zachránění vypovídají, kolik
         jich odjelo a kolik dojelo.l

         Přehled hlavních zemí původu migrantů a uprchlíků v Evropské unii.
         • Sýrie: celková válka
         • Eritrea: totalitní režim
         • Afghánistán: občanská válka, která trvá
         • Irák: nekonečná válka
         • Kosovo: stav chudoby a korupce
         • Demokratická republika Kongo diktatura

         • Syřané, první národnost, která do Evropy přichází poslední dva roky

         • vittta

          Pardon, máte tam spoustu chyb.
          V Sýrii nebyla a není žádná celková válka, ta dokonce nebyla ani v SSSR 1941-45.
          V Eritrei je asi takový totalitní režim, jako v dalších nejméně 100 zemích, navíc na to nejsou žádné důkazy, a myslím, že kdyby byly, tak by se o nich mluvilo.
          V Afgánistánu je občanská válka už asi 200 let, začínám mít dojem, že si za to mohou sami.
          Irák a nekonečná válka…..občanská, že?
          Co je mi sakra do války Šiitů a Sunitů?
          Kosovo bylo- co já vím- osvobozené od Srbské nadvlády, takže nemohou mít důvod emigrovat, měli by spíše radostně budovat.
          DRK- no, a zase, občanská válka.Proč proti sobě bojují?
          Belgičané jsou pryč a Lubumba je po smrti už pomalu 60 let.
          Jasně, „my“ jim tam dodáváme pušky, ale oni je za jedno chtějí, a za druhé, umí nádherně vraždit i bez pušek.
          Ve Rwandě jim stačily mačety.
          Ale asi zase tak blbí nejsou, povraždili se, ale nikdo tam odsud neutíká, asi mají demokracii, ne?
          Oblbujte si lid ve Francii, ne tady!

         • kočka šklíba

          Ano, ale válka v Sýrii už vlastně není a na Vaší ukázce to nejsou lidé ani z jedné země co uvádíte. Maximálně by mohli být z Eritrey nebo Konga, takže sem vezmeme do Evropy všechny lidi z Eritree a Konga,? Není to slaboduché? Nebylo by lepší aby mezinárodní společenství nějakým způsobem, a že na to páky mají, zatlačilo na moc v té zemi? Vždyt i Vám musí být jasné, že zatím většina lidí tam zůstává, tímhle jim nepomůžeme.
          A o Kosovu a Afghánistánu snad ani nepište, tam by to měli napravit ti, co se přičinili o rozvrat těchto zemí. Bohatství a peněz na to mají dost. Jen ta ochota pomoci jaksi není že?

         • kočka šklíba

          A odpovězte konečně na to, že ti nejpotřebnější zůstávají tam, v těch zemích. Co s nimi? Víte to? Nevíte jasně, hlavně že se tady snažíte být za tu, která je tak hodná a přející. A to se Vás už vůbec neptám na bezdomovce v Evropě, na děti které také potřebují pomoc a jejich rodiče na ní nedosáhnou (třeba drahé lékařské výkony). Ty Vás, „humanisty“ tak nezajímají, že? Vypadá to tak.

          • MaB

           Kočko šklíbo, vy chcete upřesnění ? Tady ho mte.
           I vy sice o tragedii ve Středozemí víte, ale vy uprchlíky nechcete. A vy je mít nebudete. Proto jste také volila Zemana, který vám to slíbil, že ?
           Uprchlíci jsou ale tady a teď *) CO S NIMI ?
           Z vaší pozice je dost troufalé kritizovat ty, kteří před nimi nezavírají dveře ani srdce. Všechny tyto vaše řeči jsou jen plytké a zbytečné fráze.
           Ve Francii bylo v r. 2016 podáno 85 244 žádostí o azyl, tj. zvýšení o 6,5% oproti roku 2015. Toto číslo zahrnuje 14 141 nezletilých.

           *) Vy jste daleko, ale ůžete si přečíst:
           Středozemní moře jako masový hrob uprchlíků: Za týden pohřbilo 600 lidí
           Jen za tento týden Evropané zachránili ve Středozemním moři přes 13 tisíc lidí. V letech 2014 a 2015 dorazilo k italským břehům více než 320 tisíc migrantů a odhadem jich podle IOM 7 tisíc přišlo o život. Letos jich podle vyjádření zástupců organizace zahynulo už kolem 1475, polovina z nich během několika uplynulých dnů.

          • vittta

           Starejte se!
           Za každého solidárně přijatého připluje 10 jiných.
           Jen napakujte kapsy zločinců, a ukradněte peníze svým potřebným.
           To ale není podle mě humanita!

          • grasyk

           MaB – ale o řešení se mluví, a mluvil o něm zcela jasně i náš prezident – POMÁHAT V ZEMÍCH, KDE TO POTŘEBUJÍ. Když budou mít sousedé hlad, nastěhujete si je do domu nebo jim přinesete nákup a pokud možno jim pomůžete získat placenou práci?

          • MaB

           Samozřejmě. I my to slyšíme už strašně strašně dávno. Totéž říkali všichni prezidenti, které tu pamatuji. A výsledek ?
           Já ale pořád marně čekám odpověď na otázku: Jsou tu možná statisíce uprchlíků, co s nimi ? KONKRETNĚ a TED‘.

           Slyšela jsem z ùst prezidenta Zemana, že ty bez azylu je nutno „deportovat“ (slovo neblahé paměti). Neřekl ale, jak si to představuje, tudíž zatím neřekl NIC. Nechme mu čas, aby upřesnil, ale jsem dost skeptická…

          • grasyk

           Co s nimi? Neříkala mutti, že „to zvládne“? Proč „to“ nezvládá? Chce „to“ zvládat tak, že „to“ přehodí na jiné?
           Co s nimi? Přinutit ty, co je přivezli, odvézt je zpět. Ty nelegální. Ty legální nechat a postarat se jim o práci a o zvládnutí jazyka.

         • pacifista

          Zvláštní, budu se nad tím muset zamyslet. Jak to ale řešit, máte nějaké řešení, o kterém bychom tady mohli diskutovat? Navrhněte.

          • kočka šklíba

           Zatím neodpověděla, uvidíme že? Já jsem také zvědavá ;) .

          • MaB

           Řešení nemá nikdo. Snažíme se tedy, a to skrovně, být solidární s Itálií a pomoci jí snášet hlavní nápor. Co děláte vy ?
           Bude stačit, když mi vysvětlíte, jak by měla probíhat jejich „deportace“, jak slíbil pan prezident.

          • vittta

           Nebylo by lepší, je do Itálie nepouštět?
           Takhle můžete být solidární jak chcete, ale migrantů bude stejně přibývat.

          • pacifista

           To my se také snažíme být solidární s těmito jižními státy. Již minulá vláda vyčlenila na tuto pomoc finanční obnos, nevím už přesně, ale asi 150 000 000 kč. A nyní Babišova vláda se dohodla v Bruselu opět na finanční pomoci částku nevím, ale bude asi o dost větší.

          • Ondřej

           MaB: už jsme tu slyšeli jistý „názor“ – jako odpověď na vaši otázku kočce šklíbě, která jaksi argumenty dané citacemi fakt z oficiálních zdrojů nebere v potaz – má je patrně za ideologickou diverzi západní liberální propagandy – „Bude stačit, když mi vysvětlíte, jak by měla probíhat jejich „deportace“, jak slíbil pan prezident – tak už se tady jeden takový vyjádřil“ padlo už jednou něco ve stylu….

           A co jich takovou jednu tisícovku prostě pro výstrahu (!) postřílet, to by si ti ostatní rozmysleli sem přijít….

          • vittta

           Jejich deportace bude probíhat podle zákona.
           Nebo….je s tím problém?

    • MaB

     Vittto, Mercy je z Nigerie, V důsledku konfliktu bylo podle údajů Úřadu pro koordinaci humanitárních záležitostí vysídleno 2,6 milionu lidí a 480 tisíc dětí v Nigerii, Kamerunu, Čadu a Nigeru

     Píseň neříká nic jiného než papež, když hovoří o :
     „dětech, které jsou donuceny opouštět svou vlast, cestovat za nelidských podmínek a stávat se snadnou kořistí obchodníků s lidmi,“ „Jejich očima se dívejme na drama mohých migrantů, kteří dokonce riskují život, vydávají se na vysilující cesty, jenž občas končí tragédií,“

     Ale nač vám to vysvětlovat ? Co je vám po tom, že ?
     A vidite, pro mne je zcela odlišný přístup Francouzů než je ten váš jedním z důvodů, proč se mi s nimi tak dobře žije. :)

     • vittta

      V Nigerii se nežije špatně, když jsou lidé schopni zaplatit cestu 3000 km skrze Afriku, a pak ještě zaplatit překupníkům částku, kterou dobrá polovina Čechů nedá dohromady.
      Též je skvělé, že i v Africe existuje Schengen, kdy není třeba dokaldů a víz při překračování hranic.
      Rovněž je politická situace v jiných Afrických zemích stabilní a na cestách je bezpečno, když nejsou okradeni ani neozbrojení jedinci, evidentně mající u sebe částku, která představuje plat Afričana za 5 let!
      A ano, co je mi po tom, pokud si je necháte ve Francii.
      2,6 milionu vás rozhodně nezabije.
      Ale hodně mi po tom bude, když je budete cpát sem!
      Jejich očima se na nic dívat nebudu, protože pohled jejich očima nemohu znát- na rozdíl od vás.
      Hlavně nezapomeňte, až dívka Mercy bude pohlavně dospělá, přehlédout její obřízku, protože vy sice pláčete, až slzy kanou na mou klávesnici, ale dívčí obřízka vás moc nebere.
      Těma očima se dívejte.
      Francouzi jsou blbci, pokud si myslí, že svým přístupem mohou spasit svět.
      2,6 milionu je jen z Nigerie, další miliony z jiných zemí Afriky, a další desítky milionů z Asie.
      Hlavně je zachraňte všechny, protože každý jeden trpící potřebuje pomoc.
      Já nejsem žádný vrahoun a necita, ale nejsem idiot.
      Všem trpícím se pomoci nedá, a když už budu pomáhat, pak je mi bližší košile jak kabát.
      Zatím jste dokázali jednu věc- alespoň u mě.
      Nikomu nedávám na žádnou dojemnou pomoc ani vorla.
      A přitom…není to tak dávno, kdy logo mé firmy se hrdě skvělo mezi přispěvateli na jakousi školu v Africké Guinei.
      Neziskovky docílili efektu, jak média při plivání na Zemana.
      Nic nedám!

     • pacifista

      Hm MaB jste určitě humanista dle svých slov. Nuž co já vím, jak si s tím poradit v reálu. Nemám žádný nápad jak to udělat abychom jim všem, takto životem zmítaným, pomohli. Vy ve Francii už máte s pomocí nějaké zkušenosti, tak navrhněte co se dá dělat a jak to děláte konkrétně vy sama.

      • MaB

       Pacifisto, vy nemáte žádný nápad, jak to udělat, abychom jim všem pomohli. ?
       Takže jsme na tom ùplně stejně a asi hodně podobně jako politici, kteří o tom rozhodují.

       Žadatelé ve Francii dostanou dočasný příspěvek na čekání
       11,45 eur na den nebo 343,50 eur na měsíc
       Rozhoduje se o tom na evropské úrovni v případě masivního přílivu vysídlených osob, jakož i příjemců „subsidiární ochrany“. Ten je určen cizinci, který nesplňuje podmínky pro získání postavení uprchlíka, ale prokáže, že je vystaven riziku vážné újmy (zejména trest smrti nebo mučení) ve své zemi.

       Jakmile je žadateli o azyl nabídnuto ubytování v přijímacím středisku pro žadatele o azyl (Cada), může dostávat „měsíční příspěvek na pobyt“ ,což činí 91 eur za měsíc.. Stropní částka této AMS dosahuje 718 eur za měsíc pro rodinu se 6 dětmi.
       Ve Francií bylo v červnu 2015 25 000 míst Cada. Obsazenost byla 95%. Ministr vnitra oznámil, že městům bude vyplacena prémie ve výši 1 000 eur za jedno místo, které vytvoří dodatečné ubytování do roku 2017. Náklady na ubytování žadatelů o azyl jsou odhadovány na přibližně 350 milionů eur ročně.
       Jakýkoli žadatel o azyl má přístup k obecnému systému zdravotního pojištění .
       Individuálně jim lze pomoci nejrůzněji (charitativně) nebo třeba při výuce francouzštiny, právní nebo administrativní radaou nebo pomoci…což je jistě vítané, ale nedostačující coby řešení uprchlické krize.

       Kdo ho najde, je zraly na Nobelovu cenu :)

       • vittta

        Vyhostit ty, co nemají nárok na azyl!
        Jak jsem uvedl, normálně, podle zákona!

        • MaB

         Čili: Jsme pořád tam, co jsme byli !
         Jelikož my nevíme, kdo je přivezl/naložil do těch kocábek, nemají často ani papíry, tak se neví, odkud jsou ani kolik jim je let, skutečně pod 18, jak říkají ? Takže KAM a JAK ? platí ve většině případů nadále…
         A to i podle zákona !

         • vittta

          A…to jsou všichni bez papírů?
          Já jenom že v Německu se píše o statisících, co nemají podle zákona nárok na azyl.
          A u vás to bude podobné.
          Ty vyhostit podle zákona!

          A vy mi chcete říci, že když nemá někdo papíry, tak se nemusí hlásit nějakým jménem a zemí, odkud má pocházet?
          Tak se nahlásí jako Syřan, a jelikož v Sýrii válka není, tak ho vyhostit tam, ne?
          Nebo mu udělit azyl dočasný, a po jeho uplynutí odsunout.
          Vy mi tady tvrdíte, že vlastně neexistují nástroje na vymáhání zákona, když někdo nemá papíry.
          Co je to sakra za blbost?
          Chce to jen politickou vůli.
          A když odejít někdo nechce, tak holt…i na to zákon pamatuje!

          • MaB

           „Vy mi tady tvrdíte, že vlastně neexistují nástroje na vymáhání zákona, když někdo nemá papíry.Co je to sakra za blbost?
           Chce to jen politickou vůli.
           A když odejít někdo nechce, tak holt…i na to zákon pamatuje!“ (vittto)

           Vittto, abychom si rozuměli, my zde mluvíme pouze o těch, které podle zákona vyhostit nejde.
           Je jím LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD, ve FR i v ČR.

           Tu USNESENÍ předsednictva České národní rady ze dne 16. prosince 1992 vyhlásilo jako součásti ústavního pořádku České republiky. Ústavní zákon č. 2/1993 Sb. ve znění ústavního zákona č. 162/1998 Sb.

          • vittta

           Když někdo přijme zákon, že musíte skočit z okna 10 patra, skočíte?
           Nebo se budete snažit o změnu zákona, nebo ho prostě jen budete ignorovat?
           Veškeré zákony byly poplatny své době, dneska už také neběhá běžec s praporkem před autem.
           A to byly i zákony o pomoci uprchlíkům.
           Ty je třeba změnit na mezinárodní úrovni, protože jejich tvůrci rozhodně nepočítali s tím, že se rozjede nelegální obchod s migrany, ano, MaB, je to obyčejný obchod s lidmi, převaděči a pašeráci negry prodávají sluníčkářům, kteří za ně inkasují peníze zase od státu.
           Pokud není naše civilizace schopna, na to zareagovat,zanikne, stejně jako znikl Řím a jiné mocnosti.
           A aby bylo jasno, o těch, co podle zákona nelze vyhostit, hovoříte jenom vy a to nyní.
           Já hovořím o těch, co vyhostit lze, ale nikdo se neodváží je opravdu vyhostit- NEODVÁŽÍ, to si pamatujte.
           Pokud máte nějaký osobní morální problém, že jako byste je ráda vykopla, ale podle zákona to stejně nejde, pak doporučuji, abyste se šla- i se všemi dalšími Francouzi s podobným smýšlením- oběsit.
           I to je řešení.
           Ve Francii migranti bijí policajty a zapalují jejich auta, i s nimi.
           Ve Francii je hluboký právní i civilizační úpadek.
           A vy?
           Vy jste spokojená s Macronem!

          • embecko

           Urcite skoci, ale nejdrive ti vysvetli, ze je s francouzskym pravnim poradkem spokojena.

          • tresen

           Obávám se, MaB, že francouzská mentalita je nad chápání mnohých.
           Nepoberou, že obdivovatele Omara Sy, syna Mauretánky a Senegalce, by udivilo, kdyby někdo zpochybňoval, že tento vynikající herec je Francouz.
           Mimochodem, nedávno jsem viděla film Samba, kde Sy hraje žadatele o povolení k pobytu. Doporučuju jako protijed k Vitttovi a spol.

          • vittta

           Až zase budete nadávat na minulý režim, koukněte se na film Anděl na horách, jako protijed nechutné antikomunistické propagandy!

         • MaB

          Macrona jsem volila ze stejného důvodu, jako někteří z vás Zemana.
          Nikdo lepš prostě nebyl.
          Je u moci 8 měsíců a zatím energicky plní, co slíbil. Takže důvod věšet se rozhodně nemám. ;)
          S francouzskym pravnim poradkem spokojena nejsem, ale .lepší neznám. Vy ano ?

          • vittta

           To je ono.
           Jste spokojena.
           V zemi vám vládne chaos, ale vy jste spokojena.
           No prosim, já tam nežiju, žijete tam vy.
           A lepší, horší….
           Pokud vám váš právní systém nedokáže zajistit bezpečnost a rasovou spravedlnost, pak je špatný.
           Někde bude jistě ještě horší, ale tím se rozhodně neutěšujte!

         • MaB

          Vidíte, Třešni, to jsem si neuvědomovala. Bude to tIm, že jsem v hospodě ani v kavárně, kam chdím, dosud žádného takového vitttu nepotkala. A máte pravdu, jako velmi často :)
          Deset nejoblíbenějších fr.osobností: 1. Omar Sy. 2. Simone Veil. 3. Jean-Jacques Goldman. 4. Teddy Riner. 5. Dany Boon. 6. Michel Cymes. 7. Florence Foresti. 8. Sophie Marceau. 9. Jean Reno. 10. Gad Elmaleh

          Z nichž „čistokrevná“ je pouze S. Marceau. :))
          Jean Reno, odměněný na festivalu v KV, se narodil v Maroku, odkud je i Gad Elmaleh, otec dítěte monacké princezny,

          A tak si říkám, jaká by to byla škoda a ochuzení by pro Francii bylo, kdyby oni nebo jejich rodiče byli z Francie „deportováni“, jak radí vittta…

          • vittta

           Pokud jste tam žádného vitttu nepotkala, pak chodíte do hospod, kam chodí pokrytci, to vám řeknu na rovinu.
           Protože takový vittta by tam nepředstavoval nic horšího, než názorovou skupinu, s názorem naprosto relevantním současné době.
           Vy máte- a nejste sama- velký problém, rozlišit, co vlastně svými názory razím.
           Jste naučena propagandou, že takový vittta je rasista,xenofob a fašista, a celkově zlý člověk, takže vy si z mých textů přečtete jen slova „negr, cigoš, deportace, Hitler, Mein Kampf,puška, pásy tanků…“ a tyhle výrazy.
           Naprosto netušíte, co píšu, protože to odmítáte slyšet.
           To je první náznak duševního otroctví totalitní společnosti, ať nábožensky fundamentálního, tak ideologicky jedinečného směru.
           Já jsem poznal jak přemýšlíte, protože vás čtu velice pozorně.
           Ještě jste neodpověděla na jedinou otázku, kterou jsem vám položil já, kočka, pacifista a kdokoliv jiný.
           Odpovídáte leckdy otázkami tak dětsky naivními, že to vypadá, že je vám 13 let.
           A o té deporatci…
           To je ošemetné tvrzení, přemýšlela jste někdy nad tím, kolik Mozartů třeba celý život oralo pole, a kydalo hnůj?
           Nikdo v nich neobjevil jejich obrovský talent.
           V každém národě je určité % lidí, kteří jsou schopni vyniknout, a je úkolem dobrého školství, je vytipovat a náležitě vzdělat.
           To ale v inkluzivním, multikulturním a genderovém školství jde velice špatně, protože důraz se neklade na výuku a rozvoj, ale na stejnost a potírání nejmenších projevů nestejnosti.
           Kolik vašich talentů tak asi nebude objeveno, a kolik to bude v budoucnosti?
           Pokud pak zvítězí islám ve vaší zemi, a on zvítězí, když to budete vést takto, už nikdy se žádní vámi jmenovaní neobjeví.
           Fundamentální temnota, kterou jste svrhli 1789 bude zpět.
           Nikdy nevíte, co by se přesně stalo, kdyby se událost stala jinak než se stala.
           Možná by nebyli tihle,co o nich píšete, ale byli by jiní, lepší-ale možná také ne.
           Dívka, co se jmenuje Naděje se zrodila nevinná, jako každé dítě.
           A může se z ní stát velká hudebnice, velká výtvarnice, či lékařka.
           Též ale může někoho zavraždit, či porodit 10 dětí, z nichž 5 bude řezat hlavy bílým lidem pro jejich bělost.
           Chodíte do prostředí, kde není pluarita názorů, a je to proto, že je uměle potlačována, protože neexistuje společnost, kde by přirozená pluarita nebyla.
           V takové společnosti se nemůžete nic naučit, a proto jste nyní sice vyděšená z věcí budoucích, ale na druhou stranu spokojená, protože….protože letadlo!

          • tresen

           Vy zřejmě nejste schopný, Vittto, dobabrat se k myšlence, kolik asi Mozartů, kteří nedostali šanci projevit svůj talent, mělo jinou než bílou kůži.
           Zmíněný Omar Sy, nebýt příznivé francouzské atmosféry, mohl dnes pást ovce jako jeho dědeček. A to by byla škoda.

          • MaB

           Vittto, odpovídám pokaždé, tedy i tentokrát, i když vím, že je to zbytečné a tudíž ztráta času.

           „Ještě jste neodpověděla na jedinou otázku, kterou jsem vám položil já, kočka, pacifista a kdokoliv jiný.“
           I když to není pravda, platí zásada: někdy je lépe říci “ nevím, odpověď neznám, řešení nemám“ než plácat nesmysly nebo lži

           „neexistuje společnost, kde by přirozená pluarita nebyla.“
           V tom se shodneme. A já neznám pluralitnější společnost než je ta francouzská.

           „Chodíte do prostředí, kde není pluarita názorů. “
           Pluralita tam je, jen jsem se tam doposud nesetkala s těmi vašimi. Mezi lidmi, pro které je Rey Koranteng „polonegr“, bych se moc dobře necítila.

           „Já jsem poznal jak přemýšlíte, protože vás čtu velice pozorně.“
           Tomu nevěřím. A pokud ano, tak moje odpovědi deformujete záměrně, což svěčí o čem ?
           Moje verze zněla:
           S francouzským právnim pořádkem spokojená nejsem, ale lepší neznám. Vy ano ?
           Vaše reakce:
           To je ono.
           Jste spokojena.
           V zemi vám vládne chaos, ale vy jste spokojena.

           „vyděšená z věcí budoucích“
           také nejsem, ale uspokojivé řešení krize pro všechny by bylo potřeba hned. Populistické návrhy MLP (zavřít národní hranice) nebo to vaše (deportovat je) nejsou realizovatelné bez změny ùstavy nebo bez porušení smluv. Neříkám, že se toho za pár let nedočkáme.
           Takovým zjednodušujícím, ale líbivým návrhům. se zde říká „yaqafokon“ , což je „stačí jen…to já bych…“

          • vittta

           No jo, třešni, o tom jsem psal.
           Já píšu obecně o nějakém problému, a vy si to vyložíte barvou kůže.
           Co píšu vás nezajímá.

          • vittta

           No dobrý, MaB.
           Opět, jako třešni.
           Netušíte, co píšu, ale necítila byste se dobře s lidmi, kteří Korantengovi říkají polonegr.
           Naučili vás jak psíka na hračku.
           Člověk, co říká negr je fuj.
           Ve skutečnosti nemůžete vědět, jak byste se třeba se mnou cítila, ale nemůžete to vědět ani u těch, co negr neříkají.
           Ta věc je ale jistá, že pokud byste se chtěla cítit dobře se mnou, nemohli by tam sedět ti ostatní, kteří by rušili jakoukoliv diskuzi, protože vy nejste osobnost, co je schopná mít, natož uhájit zásadní názor.
           No…a vy odpovíte, technicky jsem to napsal špatně, vy odpovíte, ale odpověď to není.
           Tady třeba odpovídáte, že neexistuje pluaritnější společnost, než je francouzká.
           Tak to je hustý.
           Pak je ten právní pořádek, vy sice nejste spokojena, ale nikdo netuší s čím, protože když témata konkretizujete, tak vždycky spokojená jste, takže třeba jste nespokojená se zákazem vjezdu jízdních kol do nějakého parku, těžko říci.
           Vyděšená z budoucnosti nejste, a chtělo by to uspokojivé vyřešení krize.
           Krize?
           Jaké krize?
           Vy tam máte nějakou krizi?
           Jakou, snad ne migrační?
           Tím jste snad obohaceni, ne, a obohacení není krize.
           Opravdu směšné je to řešení, které nechcete, protože je populistické.
           Zavření hranic.
           Jak nehumánní.
           A deporatce?
           Nelze.
           Máte to vštípené, ale proč by nešlo deportovat ty, co nemají nárok na azyl?
           A jiné řešení, než uzavření hranic a deportace není.
           Pokud to neuděláte, budou vám každým rokem přibývat po statisících, a uvidíme, kdy začnou likvidovat vás.
           Váš pohled na svět, neumožňuje řešení.
           Jiné řešení, než deporatce, uzavření hranic a brutální vymáhání zákona prostě není.
           Pokud mají takový pohled i jiní Francouzi a je jich většina, do 50 let vaše francouzká kultura zanikne,z vás budou konvertující občané podřadné kvality, nebo otroci, to vám píšu se vší odpovědností.
           A vy sama?
           Vy to přijmete s pochopením, protože k populismu se nesnížíte.
           A vaše děti?
           Na ty kašlete, co je vám do nich, za 50 let už tady nebudete, po nás potopa, žijte, co to dá!

          • vittta

           A nenechte se obloudit tím, že s vámi v hodocení souhlasí, a se mnou ne.
           Oni souhlasí tady na netu, ale řešení vám nenabídnou.
           Budou plkat o toleranci, obohacení a někteří o svržení kapitalismu.
           Obávám se, že vy ve Francii už lecčemu z toho věřit moc nemůžete.
           Jen nesouhlasí, ale řešení nemají.
           Plakat u dojemné písně by jim šlo, nechají se klidně znásilnit..to si nedělám legraci, to se běžně děje na severu, jen řešení mít nebudou.
           Tihle lidé na západě vládnou, a díky nim nyní nemáte žádné, pro vás akceptovatelné řešení problémů, do kterých vás svojí naivitou a hloupostí dostali.
           Jasně, všechny ty kvóty, to je to nepopulistické řešení, nacpat vaše negry k nám, na východ, ale to situaci už dávno vyřešit nemůže!
           Ve Francii se mluví čím dál častěji o občanské válce.
           Jistě že ne u vás v baru, kde se řeší filosofické otázky, typické pro nějaké studenty.
           Ale situace je vážná….do velkého průseru už zbývají jen roky, ne dekády!

          • vittta

           Ještě něco veselého, když už Pacifista veselí načal.

           Já píšu ve svém textu:
           „Dívka, co se jmenuje Naděje se zrodila nevinná, jako každé dítě.

           A může se z ní stát velká hudebnice, velká výtvarnice, či lékařka.

           A třešeň odpovídá:
           „Vy zřejmě nejste schopný, Vittto, dobabrat se k myšlence, kolik asi Mozartů, kteří nedostali šanci projevit svůj talent, mělo jinou než bílou kůži.“

          • MaB

           Vittto, lituji, ale k tomu, aby se dalo diskutovat, je potřeba dobrá víra a schopnost (snaha) chápat.
           Tomu, kdo nerozumí smyslu ani tak jednoduché věty jako:
           „A já neznám pluralitnější společnost než je ta francouzská.“
           a reaguje na ni:
           „vy odpovíte, ale odpověď to není.
           Tady třeba odpovídáte, že neexistuje pluaritnější společnost, než je francouzká.“
           není možné cokoli vysvětlovat ani s maximální dávkou trpělivosti.

           O Francii si starosti nedělejte. Dokud je to právní stát, který respektuje platnou ùstavu a existující evropské smlouvy, které podepsal, není se čeho obávat.
           A i když sama není prvním bezpečným státem, kam uprchlíci přijdou, nenechává veškerou tíhu uprchlické krize jen na Itálii a Recku.
           Říká se tomu vzajemná solidarita mezi evropskými státy…

          • MaB

           A třešeň odpovídá:
           „Vy zřejmě nejste schopný, Vittto, dobabrat se k myšlence, kolik asi Mozartů, kteří nedostali šanci projevit svůj talent, mělo jinou než bílou kůži.“ (vittto)

           A ani vás, vittto, nenapadlo, že Třešeň reagovala na vaše další zamyšlení ve stejném komentáři ?
           A sice na:
           „To je ošemetné tvrzení, přemýšlela jste někdy nad tím, kolik Mozartů třeba celý život oralo pole, a kydalo hnůj?
           Nikdo v nich neobjevil jejich obrovský talent.“

           To je tedy opravdu veselé :))

          • vera

           Řešení čehokoliv je naprosto jednoduché.
           O čem se nemluví, to neexistuje. Čeho je moc, to je lepší vytěsnit, nevidět.
           Nová mezinárodní knižní cena Staunch Book Prize se začne udělovat detektivkám a thrillerům, ve kterých nebyla žádná žena zmlácena, sexuálně obtěžována, znásilněna nebo zavražděna.
           Zdroj: https://www.lidovky.cz/zabijes-uz-jen-chlapa-knizni-cena-oceni-autory-kteri-nepachaji-nasili-na-zenach-1yl-/kultura.aspx?c=A180129_111927_ln_kultura_jto

          • vittta

           V pohodě, MaB.
           Nezapomínejte ale, že Francie má jaderné zbraně, a v případě větší muslimské enklávy se k nim může úplně legálně dostat ve volbách.
           A jasně, já se k diskuzi nevnucuji.
           Nic méně je třeba říci, že pokud je vaše odpověď taková, že neznáte pluaritnější společnost, než je francouzká, a vy sama to považujete za odpověď , pak se musím zeptat, na co mi vlastně odpovídáte.
           Já jsem se na vaše znalosti pluaritní společnosti neptal, jen jsem napsal, že neexistuje společnost, která není přirozeně pluaritní, a tak je v kontextu divné, že v hospodě, kam vy chodíte, jste dosud žádného vitttu nepotkala.
           No, a když budu tedy slovíčkařit, jak to děláte vy, pak mohu namítnout, že samotný fakt, že jste tam žádného vitttu nepotkala nemusí znamenat, že tam žádní nechodí, a též mohu zpochybnit, jak to můžete vědět, že jste vitttu nepotkala, kdy potkaný přece nemá na čele napsáno vittta.
           To jsou ale plané žvásty, podle mě jste tím prostě říkala, že nechodíte do hospod, kam chodí rasisté a fašisté, jako jsem já, takže jste se domnívala, že tito lidé žijí kdesi na naprostém okraji společnosti, či vůbec neexistují-a nyní jste trošku v šoku, že mě tady vůbec vidíte.
           Ale kdo ví, jak jste to myslela.
           A váš další výrok o té Francii- to může znamenat, že jinou společnost neznáte, a tak vám samozřejmě připadá nejpluaritnější ze všech, a také to může znamenat, že hodně cestujete, hodně tam mluvíte s lidmi a chodíte do kaváren a hospod, ale tak pluaritní společnost jak je ta francouzká jste nikde neviděla, což mě může udivit, protože pokud navštěvujete jen podniky, kam vitttové nechodí (nepotkáváte je) jak pak můžete vědět, jak je společnost pluaritní?
           A takto se mohu točit na úplných blbostech donekonečna, a nikdy nebudu úplně kecat, prostě co uvedu a zpochybním, to jste opravdu, i když dejme tomu nešikovně- řekla.
           Opravdu si takto představujete diskuzi?
           Objevte ve sdělení…ale nejen mém, ale i jiných, se kterými chcete diskutovat- to podstatné, a o tom diskutujte.
           Jenže s tím vy máte potíže, zatím jsem si totiž ještě nevšiml- a FAKT NEVŠIML- že byste se podstatného držela, naopak, podstatnému se obratně vyhnete, a oponujete úplnýma blbostma.
           Dejte si říci, nebuťe tak zabedněná, jako ta protivná sucharka Třešeň, ten její chytristický styl není vhodný pro diskuzi.
           Nemusíte si brát příklad ze mě, pokud máte vůči mě nějakou…štítivost, prostože používám slovo „negr“ apod, ale chodí sem dost lidí, co diskutují na dobré úrovni a diskutovat se s nimi bez potíží dá- a slovo „negr“ nepoužívají!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

       • pacifista

        Tak dobře MaB, to jsme si vysvětlili. Oba nevíme co dál. Budeme je tedy přijímat a pomáhat jim, proč ne. Co ale pak, až jich bude tolik, že je nebudeme moci ubytovat, protože nebude kam? Co potom? Vždyť jsou jich stamilióny potřebných. Jak to budeme řešit? Já nežiji ze dne na den, Mám ve zvyku myslet dopředu, na budoucnost, aby se mi nestalo to, že zůstanu bez prostředků a ocitnu se pod mostem. Vymysleme co dál.

        • MaB

         pacifisto, vaše obavy jsou víc než opodstatněné. Ani zde ale řešení nemáme…Leda tak radu: Užívejme si život plnými doušky dokud je čas a buďme k sobě… „lidští“ ? Nebo „Vymysleme co dál.“, ale rychle !

         Konec světa se opět přiblížil, hlásí vědci
         Hodina posledního soudu se přiblížila o půl minuty. Vědci z redakce časopisu Bulletin of Atomic Scientists, který spravuje a každoročně posunuje minutovou ručičku pomyslných hodin konce světa, ji totiž ve čtvrtek posunuli právě o 30 sekund. Je tak pouhé dvě minuty před půlnocí, která symbolicky značí apokalypsu. Akademici reagují na rostoucí obavy z jaderných zbraní a změn klimatu.
         https://www.novinky.cz/…/461623-konec-sveta-se-opet-priblizil-hl…

         • pacifista

          MaB, zdá se že jste pozbyla rozumu. Nemáte řešení a místo abyste ho hledala, chcete si užívat život plnými doušky, než se ocitnete pod mostem. Tak se snad chová jen alkoholik nebo zfetovaný, nikoliv rozumný člověk. Je vidět, že radit nemůžete kvůli způsobilosti. Jste bezstarostná jako děcko. Z toho mi vyplývá, že můžete být duševně postižená nebo máte tolik finančních prostředků, že vás toto vůbec netíží, protože už dopředu víte, že konkrétně vás se tato situace nedotkne, a že je to dokonce ve vašem vlastním zájmu, protože patříte k té špičce pyramidy, která nám takový život chystá. Když ani to ne, tak potom už jen zbývá, že pro ně pracujete jako užitečný idiot. Tak si MaB sama vyberte a zodpovězte kam patříte, já se to od vás dozvím těžko. Rada je to opravdu nad zlato, jeden neví jestli se smát nebo plakat (nad vámi). Zároveň máte zodpovězenou otázku proč český národ volil Zemana. Chce řešení a nechce si užívat plnými doušky do té doby než zemře, protože nákaza je již u jeho hranic. Za svou propagandu se MaB styďte.

          • pacifista

           Tak a teď to trochu odlehčím MaB, neboť i já si dovedu udělat legraci. Udělala jste krásný striptýz a pobavila jste mě. Konečně vím jak vypadáte úplně nahatá. Možná jste to tak ani nechtěla ale vyšlo to. Víte já se zas tak vážně neberu a úhybné manévry mě spíš pobaví.

          • Ondřej

           pacifisto tohle byla pravá Zemanova IV.cenová. Intelekt i argumenty přesně ve stylu 5 min. před zavíračkou. Já bych si vás naproti tomu nedovedl představit jinak, než jako oblečeného chudáka do obnošených svršků ze 70.let min. století. Předvedl jste „argumentaci“ ad hominem přesně zemanovském stylu – že druhý je debil. Kolik že jich bylo podle toho Höschla?

          • tresen

           Vy máte zvláštní talent pochopit sdělení úplně naopak.

          • MaB

           Já jsem se jen bláhově domnívala, že i o vážných věcech se dá žertovat.
           Ano, dá, ale ne s každým. :))

          • pacifista

           Ondřejovi
           To byste se ještě divil jak já vypadám :):):), možná by vám spadla brada, ale klidně si mě představujte ve svých snech.

          • vittta

           Jen mu hlavně nic neříkejte, přiteplenci!
           Nebo vám nedá pokoj, homokláda nechutná.
           Někdy ho podezírám, že se u toho ukájí, to nejste první, koho nějak děsně záporně vidí!

          • pacifista

           Pro MaB
           O vážných věcech se nežertuje. To je zásada. Mohou se jen odlehčit. O vás MaB vůbec nepochybuji a klidně s vámi budu i žertovat.

          • pacifista

           Pro tresen
           To víte tresen můj mozek je trochu natvrdlý a někdy nechápe co chtěl básník říci. Spoléhám však na vás, že to za mě zachráníte. :):):)

          • MaB

           Jen mu hlavně nic neříkejte, přiteplenci!
           Nebo vám nedá pokoj, homokláda nechutná.
           Někdy ho podezírám, že se u toho ukájí, to nejste první, koho nějak děsně záporně vidí! (vittto)

           Jak je možné si vysvětlit, že někdo ztratí sebekontrolu a sebeùctu natolik, že se sníží k tak konsternujícímu „výlevu“ ?
           Nepochybně na tom má v tomto případě lví podíl frustrace a silný komplex inferiority.
           Je to tedy spíše politováníhodné…

          • vittta

           Ano, frustrace.
           Z toho, že homokláda nejsem.
           Já se klidně snížím i k horším označením, (aniž bych u toho ovšem jakkoliv ztratil sebekontrolu) ale nemyslím si, že by to označenému, nebo komukoliv jinému nějak uškodilo.
           Za to když nadšeně tleskám přívalu negrů, protěžuji cigoše, prosazuji inkluzi a tyhle věci, tak to reálně poškodí tisíce lidí.
           Co myslíte, co je nakonec lepší?

         • Saul

          Tady se opravdu nezertuje Mab.
          Pacifista si zrejme jen odbehl napsat koment z loze sveho hrdiny Ernesta Rohma.
          A ten uz zarli:-)

          • vittta

           Poslal bych vás do prdele za Pacifistu, ale nepochybně to umí i sám.
           Začínáte být s těmi nacistickými potentáty, co je věšíte každému na krk, pěkně otravný!
           Jako jo, já mám všelijaké nekorektní kecy, dejme tomu, že to beru, kecy tohohle typu prostě u agresivnějších jedinců vyvolávají negativní reakce.
           Ale čím vás tak dráždí Pacifista, to mi hlava nebere……

          • Saul

           Kazdemu ne,jen vam.

           „Ale čím vás tak dráždí Pacifista, to mi hlava nebere……“
           Vubec se tim netrapte.
           Ja mam jinou orientaci:-)

   • Rybka

    Užitečným idiotům
    budiž odpuštěno
    čert si bere dobré stránky
    člověka co věno
    však cizoložnici protřelé
    neodpouštějme, přátelé.
    P.S. Tolik k té tklivé písni.

 29. astraustralia

  Vlk k volbe presidenta
  ci snad lepe „Po bitve Vlk generalem“
  Na rozdil od Tarase se pokousi o jine o hlubsi rozbor a velmi silne antiZemanovsky ve svem obsahu.
  Duvod proc to sem davam je prosty, jsou tam myslenky ktere nechapu ci povazuji za zcela mimo a z tech jen dve hlavni zde uvadim.
  Podle VLKa:
  Bude tam i nadále mstivý sebestředný stařec. Kterého bude zajímat všechno jiné jen ne ti, co mu dali hlas. Že ho nezajímají ti druzí, co hlasovali proti němu ostatně předvedl hned ve své krátké řeči mezi skandující zemanérií v TOP hotelu, když na adresu voličů protivníka neopomenul prohlásit:
  „Relativně těsné vítězství nejvíce těší. I za to těmto voličům děkuji,“
  V mé jednoduché češtině mně a dalším 2,7 milionům dalších vzkázal toto:
  Relativně těsné vítězství těší tím více, protože právě tou těsností máte jistě ještě větší vztek a frustraci ze své porážky. I za to vám děkuji.

  Co to ma znamenat? Rozumite tomu ?
  Snad jsem sledoval uplne jina media ci to byla jina CR nez Vlkova i v pripade jak a komu fandila massmedia ?
  Me se jevilo ze masmedia ve sve vetsine sla proti Zemanovi, ale VLK to z nejakeho duvodu vidi jinak kdyz pise:

  Oproti minulé volbě se také změnilo absolutně mediální rozvrstvení. Tvrdím, že většina medií tentokráte stála na Zemanově straně. Určitě z televizí Nova, Prima, Barrandov /a vůbec celé jeho vydavatelství Empressa/ , určitě tisk, který patří do Babišovy a Křetínského skupiny nebo který vlastní Penta. Plus navíc témě bez výjimky celý sektor alternativy.
  Tábor tvrdých protivníků představovala pouze periodika patřící Bakalovi as trochou nadsázky přidám i Savovo vydavatelství, plus řekněme -středová internetová media. Což nemohlo kompenzovat jasnou převahu prozemanovských sdělovadel. )

  Myslim ze tento Vlkuv clanek by si zaslouzil hlubsi rozbor nekoho z vas kteri doma zijete a volili .
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/01/28/ii-kolo-prezidentskych-voleb-vyuctovani-i/

  • Janika

   Z té uvedené citace je jediný závěr – autor se snaží vyvolat v lidech co největší nenávist ke zvolenému prezidentovi. Přisuzuje mu něco, co neřekl. Přilévá olej do ohně podle hesla „čím hůř, tím líp“ , když už tedy nevyhrála strana, které fandí. Smutné…

   • tresen

    Buďte v klidu, Janiko. Kdo měl Zemana rád, toho Vlk nepřetáhne na svou stranu. A kdo Zemana nesnáší, bude taky trpět i bez Vlka.
    Už by mohly ty vzájemné šlehy utichnout. Nemá to smysl. Ani z jedné, ani z druhé strany. Proč musí i teď Taras plivat na Drahoše, dost dobře nechápu. Vždyť se mu splnilo, co si přál. Vlk by se taky mohl krotit, ale u něj je to přece jen psychologicky pochopitelnější, když stál na straně, která prohrála.

    • taras2

     Když nenapíšete, v čem konkrétně Taras plive na Drahoše, pak sama plivete. Jestliže politik s obrovskými zásluhami ve službě státu vyhraje nad pomalovaným balónkem pražské kavárny o pouhé tři procentní body, je v tomto národě skryta obrovská patologie, má doslova rakovinou prolezlou duši. A to je ten největší malér, skutečný význam těchto voleb.

      • vittta

       Časy se mění, Rybko, ale mění se i mladí.
       Dnešní mladí budou mít už za 15 let svoje děti, a ty se- jak je obvyklé- proti nim vymezí.
       Takže pokud bude dnešní mladá generace multikulturní, ta další už být rozhodně nemusí.
       Osobně preferuji podle mě jediný možný systém- vydržet až do doby, kdy si naše vidění světa osvojí i ti na západě.
       A to se stane, prože naše vidění je správné a oni mají čím dál větší potíže.
       A najednou můžeme vidět svět zase stejně, a Evropa se utuží zdola.
       V revoltě proti velkokapitálu a organizovanému zločinu, který objetivně vládne.

       • Rybka

        Ano, Vitto, taky jsem notorický optimista, ale nedá mi to, bych sem nepřičinila výpisek z Xaviera Crementa:
        V šedesátých letech jsme věřili, že ,,vítr kolem nás“ nám nese jen krásné zážitky – a velké změny. Teď ale mám dojem, že se kolem nás akorát přehnala banda kokotů.

        • vittta

         Měl bohužel pravdu….
         Ale jak kolikrát píšu, nežijeme v ráji, ale na Zemi.
         A tady je to spíše peklo, jakkoliv je i tady plno krásy.
         Jenže….někdy je nebezpečné se na nějakou krásu i dívat,natož jí ochutnat, je smrtící.

       • Ondřej

        se tam někdy jeďte podívat, vy cestovali:-). Od 60.let je tam mentalita stejná, jen možná ustoupil více státní dirigismus v ekonomice. Ale takových práv, jaké dostaly menšiny za posledních 30 let, to se nestalo ani za 1200 let od Heroda Velikého po sepsání Magny Charty Libertatum..:-)

     • tresen

      Fakt se divíte, že když poraženého prezidentského kandidáta popíšete jako kavárenského panáka se šaškovskou čepicí a inteligencí ploštice, může to někdo vnímat jako úplně zbytečný plivanec?
      Nejspíš odpovíte, že to je čirá pravda, která prostě jen tryská z vaší klávesnice a vy ji nedokážete zadržovat.
      Když to nejde, tak to nejde. Zadržování může být problém.

      • taras2

       Nikdy neplivu bez pečlivého zdůvodnění, což se o vás, paní Hájková, říci nedá. Konkrétně ta ploštice byla odůvodněna takto: “ Jestliže se šel poradit s politickou mrtvolou Sobotkou, co udělají proti ruskému vměšování se do prezidentských voleb, tak projevil inteligenci ploštice.“

       Jakou inteligenci tedy projevuje „politik“, který se jde radit se Sobotkou, zcela zdiskreditovanou osobou, o naprosté hovadině, ruskému vměšování, výmyslu to americké ambasády a na ní napojených českých agentů této cizí mocnosti? Ploštice se mi jeví jako velice příznivé hodnocení.

       • tresen

        Já už se k vašim, podle mne zbytečným povolebním výlevům vracet nehodlám.
        Ale mám dotaz: Proč to oslovení? Poprvé jsem to nechala být, ale teď podruhé se ptám.

     • Ondřej

      Když vyhraje o 3p.b. je to podle vás patologie…Inu, holenku, doby kdy lid vítězil nad reakci 99% ku jedné už jsou vážně pryč. Podle vás to je nejspíš špatně, jako podle kohosi jiného byl rozpad SSSR největší geopolitickou katastrofou. Já jsem naopak nevýslovně šťastný. I v případě že PRAVE O TY 3 p.b. prohraje ten, koho jsem volil…

  • Kamil Mudra

   Do detailního rozboru se pouštět nebudu. Ale (aspoň pro mne) celkové vyznění článku?
   Vlk Drahošovi v podstatě vyčítá že špatně zahrál divadlo a jeho scenáristům fušeřinu. Jinými slovy: Vlk chtěl být klamán – aniž by mu příliš záleželo na tom co se později z vítěze „vyklube“.
   Stále čekám kdy se mezi komentátory, litujícími Drahošovy prohry, objeví takový který srozumitelně napíše oč jsme Zemanovým vítězstvím přišli.

   • tresen

    Podle mne by Drahošovým zvolením ubyly starosti Pavlu Rychetskému a s ním všem, kterým záleží na naší ústavě a její ochraně. Ta je důležitější než cokoli jiného.
    A méně vážně:
    Možná jsme přišli o příležitost k utlumení mediálních vzruchů, o postupné vyléčení novinářů z posedlosti spočívající v permanentním pohledu na Hradčana a v očekávání, co zas odtamtud vypadne za senzaci. A taky o příležitost k vyhojení jizev způsobených řežbou zemanistů s antizemanisty v rodinách, mezi kolegy i přáteli.

    • oh

     Mohu vám připomenout, že páně Drahošův nápad, jak při třetím pokusu o sestavení vlády nejmenuje Babiše, i kdyby ho předseda parlamentu navrhl, byl rovněž poněkud ústavně nekonformní? Pavlu Rychetskému by tedy asi nějaké starosti přidělal.
     Alespoň tak vyznívá rozhovor Pavla Rychetského pro ČRo z loňského listopadu:
     „Ta třetí vláda, kterou je povinen jmenovat prezident republiky na návrh předsedy vlády nominovaného předsedou Sněmovny, to není v ústavě náhodou – to je proto, že se předpokládá, že předseda Sněmovny si nebude libovolně vybírat nějakého premiéra. Předseda Sněmovny bude nepochybně povinen jednat napříč všemi politickými kluby, a hledat nominaci na takového premiéra, který má šanci důvěru získat,“ vysvětluje Rychetský.

     • kočka šklíba

      To jí ani nepište, přece víte , že Ústavu ohýbá jen Zeman ne? Že to byla od Drahoše úplná pitomost tohle pronést se takovým lidem nedá vysvětlit.

      • Kamil Mudra

       Třešni, popravou Jánošíka (nebo Husa a dalších osobností) také mnohým lidem ubyly starosti. „Mediálních vzruchů“ nepochybně ubylo – ale bylo to pro společnost přínosné?

       • tresen

        Pomyslné Drahošovo vítězství a poprava Jánošíka – na co vy nepřijdete, pane Mudro…:-)
        Vy si od Zemanova vítězství neslibujete, že budete mít méně starostí?

        • pacifista

         Starostí určitě neubude, protože kavárna se o ně postará.

     • tresen

      Chcete mermomocí pokračovat v tom prezidentském šermování?
      Inu…
      Drahošova slova svědčila o tom, že si od právníků nechá poradit. Když ujede, netrvá na omylu.
      „Je jasné, že ve třetím kole jmenuje prezident premiéra na návrh předsedy sněmovny. Snažil bych se však předsedu upozornit, že mi nepřijde správné potřetí navrhnout na premiéra stejného kandidáta, jakému se nepodařilo získat důvěru v předchozích dvou kolech.“
      Moje obavy z oslabení ústavnosti se téhle věci netýkají. Pramení hlavně ze dvou zdrojů:
      1. představa Andreje Babiše, že se mu bude lépe vládnout, když zruší senát a zredukuje počet poslanců, k čemuž prvním krokem budou příští volby do senátu i do sněmovny
      2. souběh bodu 1. s představou Miloše Zemana o právnících, kteří by do toho mohli mluvit, a jeho nevyzpytatelný zájem jít Babišovi na ruku.
      Dalším zdrojem obav je ústavní kreativita Miloše Zemana,.která občas propuká zcela neočekávaně a která může přispět k pocitu čím dál většího počtu lidí, že ústava vlastně není nic důležitého.

      • kočka šklíba

       Porušil někdy Zeman Ústavu? Pokud ano, kdy? Jinak je to jen plácání vyčtené z mainstreamu.

      • oh

       Pak tedy vaše obavy snad utiší skutečnost, že pro zrušení senátu a omezení počtu poslanců nestačí sebevětší míra ústavní kreativity či Babišovy touhy a dokonce ani právní kutilství ve volebních zákonech, ale je k tomu nezbytně nutná třípětinová většina v obou komorách parlamentu, jelikož taková změna nejde udělat bez patřičných změn v hlavě II. ústavy.

       • tresen

        Vždyť tam píšu o příštích volbách.
        Do většiny v senátu jedny stačit nebudou, po dvou letech bude potřeba senátory Ano doplnit.
        Myslíte, že to Andrej nezkusí?

        Tiše doufám, že česká společnost ještě úplně neztratila schopnost vyvažovat přesilu ve sněmovně druhým kolem volby do senátu.
        Vidíte – na to jsem zapomněla – další Andrejova kýžená inovace: jednokolová většinová volba.

        • kočka šklíba

         Tak a ted kdy Zeman porušil Ústavu, povídejte. O Babišovi se tu nebavíme vlastně, jen odkláníte téma jinam.

        • oh

         Tak ještě jednou: Počty zastupitelů a druh volby do obou komor parlamentu jsou přímo stanoveny ústavou ČR – zmiňovanou hlavou II. Změnit to lze jen kvalifikovanou (třípětinovou) většinou v obou komorách a komory se nemohou vzájemně přehlasovat. Musí se na tom shodnout. Tečka. Navíc, podle Ústavy ČR je i k přijetí /změně volebních zákonů potřeba souhlasu Poslanecké sněmovny i Senátu. Ani zde senát nemůže být přehlasován, ale také sám nemůže přijmout na toto téma zákonné opatření, což IMHO ztěžuje i kouzlení s volebními obvody v rámci platného systému voleb.
         Já jako jediný způsob, jak by se Babiš teoreticky mohl k třípětinové většině v obou komorách současně dostat, vidím jen další boj pražské kavárny a tzv. demokratického bloku za „záchranu demokracie“, doprovázený systematickým házením vidlí do fungování parlamentu a státu a z toho plynoucí předčasné volby do PS. Když Kalousek s Pospíšilem a Fialou a Bělobrádkem slezou z barikád, přestanou to hrotit a kampaňovat, že voliči Babiše jsou idioti a voliči SPD a KSČM fašistické a rudé svině, ono se to časem srovná. Když nepřestanou… je jedno přísloví o setí větru a sklízení bouře.
         A teď bych také rád slyšel o tom kdy a kde Zeman porušil ústavu.

         • tresen

          V čem se mnou vlastně polemizujete?
          Samozřejmě že musí získat ústavní většinu. Proto směřuje k předčasným volbám do sněmovny. Senát přijde na řadu později. Do té doby se bude věnovat exekutivě a justici.
          Kdo tu tvrdí, že Zeman porušil ústavu? Ráda si to přečtu.
          Podle mne se několikrát pohyboval na samé hraně únosnosti. Třeba v případě nejmenování profesorů. Podle Rychetského mu ústava nedává pravomoc vydávat rozhodnutí o neudělení titulu člověku, kterého vědecká rada řádně navrhla.

          • oh

           Já s vámi nepolemizuji, snažím se vás jen upozornit na to, že i na obyčejné změně z dvoukolového na jednokolový systém u voleb do senátu, kdy by nebylo třeba měnit ústavu, ale jen volební zákon, by se musely shodnout obě komory parlamentu. Ten požadavek je v ústavě a nelze ho obejít.
           Názor prezidenta Zemana na předčasné volby do PS je známý, inzeroval ho dost zřetelně. Je tedy jen na tzv. „demokratickém bloku“, zda bude pokračovat v „principiálním odporu“ a vyvolá předčasné volby, nebo…
           Programy AntiBabiš ani AntiZeman zatím moc nezabraly.
           Na samé hraně únosnosti ale není za hranou. Jen jedna instituce může závazně říct co už je za hranou ústavnosti – celý ústavní soud. V tomto konkrétním případě Rychetský zjevně zastává menšinové stanovisko z pléna ústavních soudců.

          • tresen

           Aha. Nepolemizujete, potvrzujete, co jsem uvedla. Díky.

          • tresen

           Ještě k tomu výroku soudu:
           Ten se nezabýval sporným právem prezidenta nejmenovat navržené prezidenty, ale pouze tím, kam směřovala Ošťádalova žaloba.
           Soud konstatoval, že žaloba na nečinnost nebyla odpovídajícím prostředkem k Ošťádalově obraně.
           Ošťádal nečinnost nedokázal, protože existuje prezidentův dopis, který soud uznal za rozhodnutí.
           „Důležitá je nikoliv forma, nýbrž obsah rozhodnutí“, uvedl soudce zpravodaj Vojtěch Šimíček, který je autorem nálezu podpořeného většinou pléna. Rozhodnutí o nejmenování profesorem je podle Šimíčka přezkoumatelné ve správním soudnictví. „Nicméně je vždy třeba volit správný typ žaloby,“ dodal Šimíček.
           Oprávněností prezidentova rozhodnutí Ošťádala nejmenovat se ústavní soud zabývat nemohl, neměl k tomu příslušný podnět.
           Meritum věci, zda prezident porušil ustanovení ústavy, tak muselo zůstat stranou. Rychetský se k němu vyjádřil takříkajíc pod čarou.

      • pacifista

       Ale to přeci je také změna a tu všichni drahošovci chtěli. Já sice nejsem Babišův volič, ale respektuji jeho voliče, tak proč by nemohl být premiérem? Určitě není horší než ti co tam byli před ním. Horší už to být určitě nemůže.

  • vittta

   To je skutečný průjem.
   Vlk zase- jako obyčejně- vše uhodl, říkal to dopředu, a nelze se divit, že má takovou úspěšnost v politických odhadech.
   Kuriozní je tenhle jeho výrok:
   „Navíc nejsem typ, co jde prvoplánově po emocích, nýbrž hledá nějaká fakta, souvislosti, trendy a podobné. “
   Jistě, Vlk nejde po emocích, chce fakta.
   Například je fakt ta maličkost, která Vlkovi neunikla.
   „Na jednoho voliče do 50-ti let věku sedm až osm důchodců. Například.“
   Ano, to je fakt, když tedy vezmu to Vlkovo vidění jako skutečné, což být nemusí, protože se nedá předpokládat, že seděl u okna celých těch 14 volebních hodin.
   Pokud pak byl přímo ve volební komisi, dovolil bych si o tom pochybovat, protože lidé do 50 let-schopných do té školy dojít- je o hodně víc, jak lidí nad 63.
   Ale dejme tomu.
   Co to znamená?
   Znamená to přesně to, že do Vlkem sledované školy bylo na jednoho voliče do 50 let 8 důchodců. (voličů nad 63 let)
   Nic víc to neznamená, ale Vlk tomu přisuzuje jakýsi magický význam.
   Vlk se domnívá, že volič- důchodce volí Zemana, zatímco volič do 50 let ho nevolí.
   Jak k tomu ale došel, když sám je důchodcem, a Zemana nevolil?
   Říkali to prostě v televizi, ale osobně bych Vlkovi dal určitou naději.
   Třeba z těch každých 8 důchodců bylo 5 vzdělaných, a vzdělaní- jak známo- Zemana nevolí.
   Naopak voliči do 50 let klidně mohli být nevzdělaní, frustrovaní a neúspěšní, a ti, jak známo, zase Zemana volí.
   Je ale třeba výsledek brát, protože Vlk zcela bezemočně tvrdí, že mor, když přišel, už tady také byl.
   Pak poněkud emotivně jmenuje určitá období českých dějin, kde jsme vydrželi, a tedy vydržíme i Zemana, i když tedy před tím říká, že ČR prohrála svou bezprostřední budoucnost.
   Škoda, mohl napsat, jaká ta budoucnost bude,o něco konkrétnějši, než devastace, a především jaká by byla, kdyby vyhrál Drahoš.
   Mělo by to při Vlkově pověstné politické úspěšnosti v předvídání velkou váhu.
   No, následovat bude tedy devastace ČR, to se ví, ale kdo za to může?
   Zde Vlk opět ukázal, jak umí krotit své emoce, protože naprosto v klidu a s nadhledem vypočítal, že bylo třeba přesvědčit 76 093 BLBÝCH spoluobčanů, při čemž přesvědčovat jsme je měli „MY“ (neuměli jsme totiž přesvědčit), tedy z mého pohledu „ONI“.
   Já jsem jistě dobrých 5 občanů přesvědčil.
   Pak následuje dlouhá, ale nezajímavá posáž o černobílém vidění voličů (Zemana) až o jejich schizofrenii a permanentní volební kampani Zemana, který- místo aby seděl na hradě a četl si Švejka, jezdil do kde jaké díry a rozprávěl s občany.
   Místy si Vlk-pro dobro věci- lehce zalhal, jako třeba u těch debat, kdy tvrdí, že je jaksi inicioal Miloš Zeman.
   A též že Zeman šel z „hrušky dolů“, ale Zeman nemusel z žádné hrušky, v celé republice- vyjma Prahy, vyhrál.
   Z hrušky dolů musel Drahoš, a zde Vlk nepochopil, že politika není o kecech ale činech, takže Zeman nebyl tím, kdo byl vykulený z těch debat, byl to naopak Drahošův štáb (zdráhám se napsat Drahoš).
   Zeman jim prostě vytřel rybník.
   Dále Vlk hledá důvody, kdo kde udělal jakou chybu, a kde se oněch 76 000 voličů ztratilo.
   To bylo špatně, tamto bylo špatně…mnohdy má i pravdu, nebo se to dá předpokládat, ale to hlavní z něj natvrdo nevypadlo, i když to čas od času nenápadně zmiňuje.
   Čeští kolaboranté prostě vybrali člověka, který na to neměl!

  • taras2

   Astře, jistě víš, že ve svých článcích nepolemizuju s ostatními blogery (když už, tak jedině v diskuzi pod článkem). Máme všichni holé zadnice, tak proč vyvolávat sváry. Vlk tupí Zemanovy voliče coby ovce, sám se však chová podle mustru fanouška fotbalové Viktorky. Dnes už zhrzeného fanouška. Počkám si na zítřejší druhou polovinu článku a pak se pokusím prokázat, v čem je Vlkova argumentace chybná, kde je ovlivněn pouhou antipatií a kde se mýlí zásadně.

   • tresen

    Vlk a taras by měli založit společný blog, kde by si vyříkávali svá moudra.

  • grasyk

   Vlk? Kdo to je? Myslíte toho vlka, který se nadul představou o vlastní velikosti tak, že ztratil pojem o tom, kde žije?

 30. pacifista

  Vážení přátelé, vkládám sem odkaz z úplně jiné diskuse a to proto, že výše obhajují tresen a MaB Dubčeka v souvislosti s nedávným nelichotivým výrokem našeho presidenta. Budete se divit jako já. Je tam totiž autentická fotografie z té doby, kdy Dubček sedí spolu s Jičínským (toho ale nepoznám jistě) a přátelsky hovoří a teď se podržte, se SOROSEM. Skoro se tomu nedá uvěřit, ale je to tak. Ten člověk obráží svět se svými revolucemi snad od té doby co vyrostl ze školních lavic. Ani to pražské JARO jsme si sami nepojmenovali. Nyní už nemám žádné pochybnosti o svém smýšlení pokud jde o rok 1968. Tenkrát mě také zmanipulovali, ale jak říkám, člověk se nechá jen jednou. Fotografii najdete na diskusi pod článkem. Je z 27.1. 23:02pod nickem ROMAN. Musíte si ale načíst 3x, později i vícekrát, další komentáře, protože příspěvků na diskusi stále přibývá.
  https://www.hlavnespravy.sk/z-vysledku-ceskych-prezidentskych-volieb-som-sklamany/1290762

  • MaB

   S tím já skutečně žádný problém nemám, snažte se to vysvětlit Slovákům:
   Český prezident není jen autorem mnoha bonmotů, ale je známý i svou „prostořekostí“. To možná někomu imponuje, ale od hlavy státu člověk očekává jiné kvality, napsal slovenský list Pravda v reakci na Zemanovo vyjádření na adresu někdejšího prvního tajemníka ústředního výboru Komunistické strany Československa a rodáka ze Slovenska Alexandra Dubčeka. Podle listu Denník N se Zeman měl vyhnout urážce slovenského premiéra Roberta Fica, který byl přítomen na Pražském hradě, kde Zeman během svého projevu zařadil Dubčeka mezi ty, kteří se v roce 1968 „podělali hrůzou“.
   „Urazit Alexandra Dubčeka, navíc v přítomnosti slovenského premiéra, který si lídra pražského jara nesmírně váží, a den předtím, co se slovenská vláda chystá schválit vznik komise, která bude navrhovat kandidáty na udělování ceny A. Dubčeka, tak to je skutečně silná káva,“ uvedl list Pravda.

   • pacifista

    MaB úplně jste se odchýlila od tématu v mém příspěvku. Vlastně mi na něj neodpovídáte, pokračujete ve svém monologu, jak je u vás obyčejně zvykem. Zastíráte tím přiznat si něco z toho co by podporovalo názor protistrany. Vlastně si hrajete na takovou tu jedině spravedlivou co ví všechno sama nejlépe. Škoda. Člověk se stále učí.

  • tresen

   Hned mě napadlo, že vám jako pozdrav musím poslat tohle:

   Rýmy trochu drhnou, ale jinak se to povedlo. Hezky česko-slovensky.

   • pacifista

    A co kdyby vás tresen napadlo vyjádřit se k tomu proč Soros už v 68. jednal s Dubčekem. My jsme chtěli socialismus s lidskou tváří, ale Soros přeci chtěl vždy kapitalismus v globálním měřítku.

 31. pacifista

  Děkuji Kamile za pomoc. Nějak mi uniklo, že musím zkopírovat odkaz přes sdílení. Každopádně děkuji, příště už si dám větší pozor. Snad.

  • tresen

   Já vám taky zkusím přispět. Ten třetí muž je František Janouch, zakladatel Nadace Charty 77.
   Fotka není z roku 1968. Podle vzhledu osob a jejich znatelné opotřebovanosti se dá usuzovat na daleko pozdější dobu. Možná by nějaký znalec dokázal určit typ televizoru v pozadí a dobu upřesnit.
   Podle mne můžete svým slovenským přátelům jejich omyl rozmluvit. Určitě nejde o důkaz Sorosových temných piklů v pozadí Pražského jara.

   • vittta

    Já nevím, že vy děláte z Dubčeka slovenského politika?
    Dubček byl československý politik, tohle je klasická umělá causa.
    Jako ta údajná slovenská uraženost.

    • tresen

     To je střelba mimo, Vittto.
     Odkaz byl na slovenském webu a bavili se o tom Slováci. Já je do toho nezatahuju.

     • vittta

      A co jako?
      Tím, že se o tom baví Slováci se můj názor nějak narušuje?
      Tady jsou také někteří Češi vocasové.
      V každém případě, Dubček není Slovenský politik, jeho rázná kritika nemůže tedy urazit Slováky.
      Jak jsem uvedl, Dubček byl Československý politik, oblíbený napříč republikou, a myslím, že nebýt havlovců, byl by v r.1990 prezidentem on.
      To ale nic nemění na tom, že Dubček v těžké době zklamal, a to jak Čechy, tak Slováky.
      Nechci ho tímto soudit, já v té době na té funkci nebyl, ale myslím, že takto pojatá revolta proti velmoci MUSÍ být podpořená ochotou oficiálních míst, se vojensky bránit a zohledňovat možnost vojenské intervence.
      Dubček se v tomto projevil jako naivka, a není vyloučeno, že jen sehrál roli užitečného idiota.
      Jen není jasné komu, ale SSSR z toho vpádu rozhodně prospěch neměl, právě naopak, byla to naprosto katastrofální politická chyba!

    • pacifista

     Pak je to tedy důkaz jak organizoval sameťák přes chartu, což jsme my ale tehdy také nevěděli. Rok 68 byl naplánovaný stejně, ale nevyšel. Sorosovi tenkrát mohlo být asi tak 35 let.

 32. astraustralia

  Ze pry Drahos = zmena .
  Jaka a ceho kdyz prave poslednich 30 let bylo obdobi zmen nejen v Ceskoslovensku, CR ale ve svete predevsim.
  Zamysli se v komentari seniorka nad jednou ze zmen ktera nejen CR ale svet moderni neoliberarni spolecnosti a korektnosti za kazdou cenu prodelava a vic nez obohacovan tim trpi!

  Konstatování neznámé ženy… 79 let –

  ….mám to štěstí, že jsem téměř na konci života…!
  Bude hodně náročné pro tuto novou generaci se o sebe postarat.
  Rodiče poskytující servis, tu věčně nebudou .. ;-)
  Děti se dnes nemají nutit k jídlu, spánku, učení, pohybu, domácím pracím, ba ani k respektování autorit.
  Děti dnes jednoduše mohou vše – dospělí nic.
  Vyrůstá přece generace osobností, která nepotřebuje to, čím si prošli jejich rodiče …
  Děti dnes nemusí nic, doslova.
  Třeba my jsme v mládí museli poslouchat – rodiče, prarodiče, učitele, trenéry …
  To je asi první věc, kterou dnešní rodiče na svých dětech nevyžadují, aby neměly doživotní mindrák.
  Jo, já poslouchat musela a mimochodem žádný mindrák z toho nemám.
  Rodiče měli autoritu a dokud jsem bydlela do dospělosti doma, platila pravidla mých rodičů.
  Nevychovaných dětiček, co se neumí chovat ani doma, ani kdekoliv na veřejnosti, v hotelu, v restauraci, v dopravních prostředcích atd. vídám stále více.
  Neposlechnou za žádnou cenu, ani za cenu sebezničení a tomuhle někdo říká „zdravé“ dětské sebevědomí?
  Děti dnes nemusí ani jíst v pravidelných časech normální jídlo
  Vídám maminky, které se lžičkou v ruce pobíhají kolem stolu či kdekoliv jinde a snaží se dostat do svých dětí oběd. Dítě oběd odmítá, načež vyškemrá po chvíli sušenku, čokoládu, zmrzlinu, brambůrky nebo nějaký jiný pamlsek. Pamatuji se jak u nás platilo snídaně – oběd – večeře, nikdo nás do jídla nenutil, ale všichni věděli, že v mezičase nic nebude. Najez se jídla, sladkosti jsou za odměnu nebo si dej ovoce.
  U televize nic k „zobání“ nebylo a po večeři se už nic nekřupalo. Světe div se, obezita nebyla takovým strašákem jako je dnes a to se u nikoho doma žádné speciality, cizokrajná, odlehčená, bezlepková (i pro ty, kteří takovou dietu nepotřebují), veganská nebo light jídla nepřipravovala …
  Děti dnes zásadně nemusí doma pomáhat. Rodiče dost často připomínají otroky a sloužící.
  Z práce honem vyzvednout autem děti, honem je odvézt do kroužku, připravit jim tohle a tamto,
  dovézt domů, uvařit jídlo, uklidit, vysát, vyprat, vyžehlit, dát do skříně …
  Slýchám, jak se některým ratolestem protiví i to, že musí dát nádobí do myčky, případně ho z myčky uklidit do skříněk. S odpadky chodí tátové, hadr na podlahu „děti – osobnosti“ neznají, není přece od věci pořídit automatický vysavač?! A posekat trávu nebo snad vyplít záhon? Pomoct něco u babičky nebo dojít pěšky pro nákup???? Žijí jako v bavlnce, jediný stres, který je doma může potkat je nefunkční anténa k TV, výpadek internetového signálu nebo ztráta mobilu …
  No, jsem zvědavá, kdo jim takový servis bude poskytovat až tu rodiče nebudou a jak se o sebe postarají.
  Nutit děti do učení nebo je vyhnat někam do lesa za pohybem, na rodinnou procházku, v horším případě na stadion či plavečák? Nebo je snad nutit jít večer spát … nemyslitelné!

  Já vám nevím, ale je to opravdu správná cesta – nechtít po dětech nic?
  Nemusí nic znát protože vše najdou na internetu. Vždyť některé dnešní děti neumí ani pořádně psát, leckteré nedokáží pořádně ani číst a bez kalkulačky si nespočítají ani nákup… Bez navigace v tabletu nebo mobilu si neumí najít cestu nebo vyhledat odjezd vlaku v jízdním řádu. Bez internetu se vlastně neumí ani bavit, protože internet a sociální sítě jsou pro ně jedinou zábavou, všechno ostatní je nuda …
  A takoví jedinci, kteří se vlastně neumí o sebe postarat, nic nevědí, nemají jakékoli sociální návyky a žijí znuděné životy, jsou prý ta lepší příští generace?!

  Jedinou cestou k normálu je NÁVRAT k výchově, prováděnou našimi PŘEDKY.

  Prvním a důsledným krokem musí být – pořádně seřezat prdel těm nemyslícím politikům, výchovným poskokům, sociálním pracovníkům a psychologům, co tu současnou nevýchovu k nám odkudsi zavlekli !!!!

  Cim se na tom nejen vyse popisovanem ale na veskerem svinstvu cesty do neznama podili Zeman
  a jakou zmenu by ucinil Drahos muz voleny pro zmenu?
  Kdyz zmenu tak zmenu systemu ktery se k lidem chova stale bezohledneji!
  Ani cela Akademie ved ze samych Drahosu
  s tim nikdy nehne
  mozna nekdy pozdeji zcela nova sestava v Davosu
  az po dobroserech se zem slehne.

  • tresen

   Ta paní jistě vychovala své děti správně. Tak proč ty její děti /narozené někdy v šedesátých letech a dospívající v osmdesátých/ vychovaly své děti jinak? Kde se stala chyba?

   • pacifista

    To víte Tresen, někdy ať děláte co děláte, děti si udělají po svém a ne vždy dobře. Horší je, že na to přijdou dost pozdě, ale takový je život.

     • pacifista

      Proč byste si na ně měla stěžovat? Ostatně ani já na ty své ne. Myslím to všeobecně, protože to nemusí být vinou rodičů. Svůj vliv má škola, prostředí a již zmiňované sdělovací prostředky. V první třídě mě pan učitel také přesvědčil, že pan president je ten nejlepší president a proto žijeme v míru. Naštěstí z toho někteří, jako třeba já vyrostou, ale někteří nemají to štěstí, protože mají zkrátka jinou povahu. To ale není jejich chybou.

  • Ondřej

   jestli chcete druhé bít, je milá paní, především psychologický blok u vás v hlavě. Nakonec sociálka lidi jako vy docela intenzivně monitoruje a větší počet odebraných dětí z rodin, kde dochází k týrání je u nás větší než v Norsku, kde prý vládne zlý Barnevernet. Je otázka jestli chcete bít jen své vlastní děti, anebo si snad osobujete právo aby byly děti bity i třeba ve školách, jak bylo za katolické výchovy „láskyplnou rákoskou“ a kterýžto přístup tak silně kritizoval zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud. Vyrůstají z hochů pak citově ploší muži, co nedokáží projevit své city, stydí se za ně, mají je slabost. Mají tendenci se za bití v dětství mstít na slabších, které ovládají. V patriarchální společnosti genderové nerovnosti to byly především ženy a děti. Tato společnost zapříčinila první světovou válku. Byl to především opomíjený mrzák bez citového zázemí královny Viktorie Vilém II. Byli podobné i v případě František Ferdinand d’Este anebo vojenská výchova korunního prince Rudolfa nakonec vedla k jeho sebevraždě v Mayerlingu.

   Příkladů by se našlo i z naší první republiky dost. Konzervativní katolický purismus byl vždy naproti protestantské uvolněnější výchově regresivním pohybem zpět. Děti čekaly až jejich rodiče zemřou, aby se mohly stát pány majetku a všechna úcta co jim je stáří projevovaly byla vedena touhou aby získaly z majetku, který stále ovládaly staří rodiče co největší díl Byla to doba která nepřála lásce, soucitu, ohleduplnosti. Byla to doba citově vyprázdněné principiálnosti, která poškozovala především ženy a děti. Co si zažily nemanželské děti popisuje několik velmi dobrých českých filmů. Jak se společnost chovala ke svobodným matkám ani nemluvit. Naštěstí staré mantry pevné ruky s rákoskou dnes už zastávají jen staří a zapšklí lidé, protože jejich hodnoty prohrály s těmi liberálními souboj o atraktivitu individuálně zvoleného životního stylu a v efektivitě ekonomického rozvoje a alokaci zdrojů a i osobního blahobytu.

 33. astraustralia

  Tem kterym predstava o vychove deti funguje podle vzoru Fagan nebo podle vzoru Norska, doporucuji si poslechnout predstavu jinou,
  ne pod vlivem emoci ci dusevnich nemoci ale nejak prirozene lidsky coz by melo platit vzdycky.

  • pacifista

   K videu se dostávám až nyní. Je zajímavé, i když k mnoha věcem zde uváděným, se stavím rezervovaně. Nedá mi to a musím se vyjádřit právě proto, že máme také vnouče, které se samo naučilo číst a psát ve 4-5 letech a to tak, že si s námi dopisovalo pomocí elektrického psacího stroje. Předtím si ale samo řeklo o vysvětlení, co která klapka znamená a při čtení u mě dokázalo sedět třeba kvě hodiny a dívalo se přitom do knížky. Jeho vše mimořádně zajímalo. Musím ale podotknout, že bylo jediné takové z mých vnoučat, ostatní nebyli tolik aktivní i když dosahovali také pěkných výsledků. Jsem toho názoru, že vše je individuální a to co vyhovuje jednomu nemusí vyhovovat druhému. Pak jsme zjistili, že příčinou úspěchu bylo jeho vysoké IQ. Jen pro zajímavost v jeho 13 letech mu byla naměřena hodnota 130. Ne každý je takto vybaven a od toho se odvíjí některé nadstandardní pokroky u dětí. Jestliže má rodina všechny děti takové, snadno nabydete dojmu, že je to běžné. Některé děti, bez vedení, by nedělali klidně nic, kromě toho že by zlobily. Tam musíme použít, kdo si hraje nezlobí. Chci tím jen říct, že je potřeba rozlišovat a nepaušalizovat. Co jednomu prospěje, může druhému uškodit a to by byla škoda.

 34. Ondřej

  ….“ale nejak prirozene lidsky „…..Toho bych se vážně bál, protože za „přirozené“ a „lidské“ svého času platilo holčičky a slabé chlapečky shazovat ze skály. Pak bych se třeba bál „přirozených“ regulací UV KS Číny známe pod názvem „politika jednoho dítěte“. a holčičky to zase odnesly. Matky chodily s holčičkami na potrat, protože všem bylo jasné, že taková země jako Čína potřebuje hlavně chlapečky. No a náš australský civilizační „rozvíječ“ queenslendských tradic asi zapomněl, že bylo svého času navýsost přirozené, dokonce i sama způsobilost zplodit potomka, jen lidem „sobě rovného“ stavu….To bylo přímo v té naši (nikoli maorské) civilizaci bráno jako 2000 let starý civilizační „stupeň vyspělosti“ a naší „vyšší bílé kultury“….Ještě že dnes je výchova jako vše ostatní dána ryze individuální hodnotovou orientací rodičů a ne institualizovaným katechismem vymáhaným biřici ala právo útrpné. Ať starých katoliků na farách nebo pozdějších marxleninistů, kteří by rádi na ty co mají pocit, že „si mohou žít jak se jim zachce“ zase postavili domovní důvěrníky, závodní výbor strany anebo dokonce agitační střediska Národní fronty:-ú)

  …..A tati, bila tě taky tvoje maminka? Ne, jen ta tvoje…:-)

  • astraustralia

   Opet Faganovsky rozbor:-(
   Ne k videu a obsahu ale rozebira jen cast vety ….“ale nejak prirozene lidsky „….
   ktera jasne odkazuje na video a rozhovor o vychove deti.

   doporucuji si poslechnout predstavu jinou,
   ne pod vlivem emoci ci dusevnich nemoci ale nejak prirozene lidsky coz by melo platit vzdycky.

   Pro Fagana prilezitost aby to zhodnotil po svem. Stylem osobni narazky a utoku co vycita jinym.
   No a náš australský civilizační „rozvíječ“ queenslendských tradic asi zapomněl, že bylo svého času navýsost přirozené, ….

   Nelze zapomenout Fagane. Opakovane tu predvadite co je pro vas „navýsost přirozené“ :-(