Drahoš může na Hrad

„Nejlepší fór večera ale patřil Zemanovi. Na otázku, jak se Hrad chytá oslavit sté výročí vzniku Československé republiky pravil, že už vystavil korunovační klenoty, že hrad je volně přístupný – a že se pan profesor konečně může také přijít podívat. Tyhle jemnosti mám rád.“

Napsal Taras :-). Taky mě to pobavilo. Zemanův humor byl tentokrát jemný, byl nad věcí, jako kdyby byl otrávený úrovní svého protikandidáta. Neútočil, na rozdíl od neustálých výpadů pana Drahoše. Ten kdyby nenadával na Zemana, neměl by v podstatě vůbec co říct.

via Drahoš může na Hrad

375 comments

 1. astraustralia

  Tem kterym predstava o vychove deti funguje podle vzoru Fagan nebo podle vzoru Norska, doporucuji si poslechnout predstavu jinou,
  ne pod vlivem emoci ci dusevnich nemoci ale nejak prirozene lidsky coz by melo platit vzdycky.

  • pacifista

   K videu se dostávám až nyní. Je zajímavé, i když k mnoha věcem zde uváděným, se stavím rezervovaně. Nedá mi to a musím se vyjádřit právě proto, že máme také vnouče, které se samo naučilo číst a psát ve 4-5 letech a to tak, že si s námi dopisovalo pomocí elektrického psacího stroje. Předtím si ale samo řeklo o vysvětlení, co která klapka znamená a při čtení u mě dokázalo sedět třeba kvě hodiny a dívalo se přitom do knížky. Jeho vše mimořádně zajímalo. Musím ale podotknout, že bylo jediné takové z mých vnoučat, ostatní nebyli tolik aktivní i když dosahovali také pěkných výsledků. Jsem toho názoru, že vše je individuální a to co vyhovuje jednomu nemusí vyhovovat druhému. Pak jsme zjistili, že příčinou úspěchu bylo jeho vysoké IQ. Jen pro zajímavost v jeho 13 letech mu byla naměřena hodnota 130. Ne každý je takto vybaven a od toho se odvíjí některé nadstandardní pokroky u dětí. Jestliže má rodina všechny děti takové, snadno nabydete dojmu, že je to běžné. Některé děti, bez vedení, by nedělali klidně nic, kromě toho že by zlobily. Tam musíme použít, kdo si hraje nezlobí. Chci tím jen říct, že je potřeba rozlišovat a nepaušalizovat. Co jednomu prospěje, může druhému uškodit a to by byla škoda.

 2. Ondřej

  ….“ale nejak prirozene lidsky „…..Toho bych se vážně bál, protože za „přirozené“ a „lidské“ svého času platilo holčičky a slabé chlapečky shazovat ze skály. Pak bych se třeba bál „přirozených“ regulací UV KS Číny známe pod názvem „politika jednoho dítěte“. a holčičky to zase odnesly. Matky chodily s holčičkami na potrat, protože všem bylo jasné, že taková země jako Čína potřebuje hlavně chlapečky. No a náš australský civilizační „rozvíječ“ queenslendských tradic asi zapomněl, že bylo svého času navýsost přirozené, dokonce i sama způsobilost zplodit potomka, jen lidem „sobě rovného“ stavu….To bylo přímo v té naši (nikoli maorské) civilizaci bráno jako 2000 let starý civilizační „stupeň vyspělosti“ a naší „vyšší bílé kultury“….Ještě že dnes je výchova jako vše ostatní dána ryze individuální hodnotovou orientací rodičů a ne institualizovaným katechismem vymáhaným biřici ala právo útrpné. Ať starých katoliků na farách nebo pozdějších marxleninistů, kteří by rádi na ty co mají pocit, že „si mohou žít jak se jim zachce“ zase postavili domovní důvěrníky, závodní výbor strany anebo dokonce agitační střediska Národní fronty:-ú)

  …..A tati, bila tě taky tvoje maminka? Ne, jen ta tvoje…:-)

  • astraustralia

   Opet Faganovsky rozbor:-(
   Ne k videu a obsahu ale rozebira jen cast vety ….“ale nejak prirozene lidsky „….
   ktera jasne odkazuje na video a rozhovor o vychove deti.

   doporucuji si poslechnout predstavu jinou,
   ne pod vlivem emoci ci dusevnich nemoci ale nejak prirozene lidsky coz by melo platit vzdycky.

   Pro Fagana prilezitost aby to zhodnotil po svem. Stylem osobni narazky a utoku co vycita jinym.
   No a náš australský civilizační „rozvíječ“ queenslendských tradic asi zapomněl, že bylo svého času navýsost přirozené, ….

   Nelze zapomenout Fagane. Opakovane tu predvadite co je pro vas „navýsost přirozené“ :-(

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s