Jo, svatební květina

Máme po volbách. Zvítězil prezident Miloš Zeman. Přes neutuchající mediální pokřik, povykování různých celebrit, přes jemu nepřátelskou intenzívní másáž občanů takzvané veřejnoprávní televize.

Hned se vyrojila spousta nejrůznějších tabulek, výsledků průzkumů, politologové i „politologové“ se předhánějí ve svém pobitevním generálském rozumu. Vzpomene si dnes ještě někdo, jak jistí „politologové“ a „novináři“ přesvědčovali veřejnost, že profesor v debatách vyhrál? Dnes se pro změnu běduje, že v debatách porazil sám sebe.

Sledoval jsem diskusi čtyř lidí, přizvaných do ČT24 hned v noci po volbách. Očekávali byste, že po vítězství prezidenta v ní bude aspoň jeden, který by se stavěl na jeho stranu? Hm. To by nesměla být diskuse ve „veřejnoprávní“ ČT.

Účastnili se dva kovaní bakalonovináři – Bohumil Pečinka z Reflexu, Petr Honzejk z Hospodářských novin, pak Libor Dvořák z Českého rozhlasu Plus, a konečně Ondřej Leinert z MF Dnes.

Posledně jmenovaný byl jediný, kdo si dovolil aspoň trochu nestranný pohled. (I když nepochybuji o tom, koho volil. Jinak by jej do čétéčka ani nepozvali.) Ironicky se zmínil o „povolebních plačkách“, co zdůvodňují profesorovu prohru tu tím, tu oním (nepohodlným křeslem, nevhodným formátem besedy, fake news). A přímo řekl, že důvod prohry pana profesora nejvíc spatřuje v tom, že neměl TÉMA.
V neschopnosti říct něco více než – nejsem Zeman.

Ostatní pánové se předháněli, kdo více výhru prezidenta shodí. Z těch tří kupodivu alespoň B. Pečinka byl schopen jakéhos-takéhos nadhledu a poznamenal, že s odstupem desetiletí bude prezident hodnocen jako člověk, který se o stát zasloužil. Jinak hbitě zneužil incident, jenž se odehrál po odchodu prezidenta z místnosti jeho podporovatelů (konflikt mezi novináři), aby veřejnosti oznámil – takhle se teď budou chovat Zemanovi příznivci, budou zkoušet, co všechno si mohou dovolit… Hyenismus snad ještě větší, než chtít v touze po senzaci natáčet zkolabovaného jedince.

Libor Dvořák se nechal slyšet s věštěckým viděním, že Zeman je politik a nenechá si ujít žádnou příležitost politiku ovlivňovat. (Kdo by to čekal, že?) Navrhl ovšem také jak pro příště z bryndy ven: jsou tady proruské servery jako Aeronet, Nová republika a další, a je třeba učit už středoškolské studenty, aby zastávali ten správný názor. (Tak to bychom měli. Jednomu by se až chtělo zapět – „Pionýři, pionýři, malované děti…“ Jistě, generace, co si pamatuje masívní mediální masáže z dob Rudého práva a tehdejší televize se tak lehce ošálit už nedá. Ta televize se vlastně v úrovni předávání zpráv od těch dob nijak nezměnila, změnil se jen vektor její propagandy.)

To Honzejk, to je zcela jiná třída. Ten musí být opravdu dobře placen. Co slovo, to perla. První z úžasných perel zazněla, když vyčetl prezidentovi, že mluvil o zprávě BIS, která se vyjádřila k ovlivňování parlamentních voleb. BIS totiž oznámila, že nedocházelo k NELEGÁLNÍMU ovlivňování voleb. Nikoliv, že nedocházelo k ovlivňování voleb jiným způsobem. Takže to byla vlastně Zemanova lež! Máme svobodu slova – a ta má i druhou stránku. !!! Jinými slovy – ovlivňovat volby mohou pouze lidé souznějící s názorem pana Honzejka. (Má-li vůbec názor, možná jen stojí za něčím názorem.) Lidé s jiným názorem by ovlivňovat volby neměli.

Perla II: Tento Miloš Zeman už České republice nijak nepomůže. Je to geniální oportunista, dokáže vystihnout ducha doby, přifouknout ho a užít si moci.

Pánové plácali a plácali, a jestli ještě nedoplácali, plácají dodnes.

Jo, svatební květina = Ba, kala.

Jistě není možné zcela jednoznačně prohlásit, že postoj k onomu miliardáři jednomu volby vyhrál, druhému naopak prohrál. Jenom vězme, že prezident vyhrál volbu o cca 150 tisíc hlasů. A stejný počet hlasů navíc mu zajistili příznivci z Moravskoslezského kraje.
Ejhle jak se může odrazit tunelování a zlodějny. To jste, štábní generalisimové, nevěděli?

Závěrem – popusťme uzdu fantazii.

První kdyby:

Co by se stalo, kdyby se na profesororovu stranu nepřidávala všechna vlivná média v republice? Kdyby se jeho voliči neorientovali dle názoru svých oblíbených celebrit? Kdyby dokázali rozlišit, kdo za koho lobbuje a proč? (Vždyť ještě před rokem profesora nikdo neznal. To, co je – pardon – to, co byl – (hlavně Nezeman) z něj udělala média.)

Druhé kdyby:

Co by se stalo, kdyby všechna média byla nestranná a nedovolila si jednostrannou propagaci jednoho kandidáta?

Třetí kdyby:

Co by se stalo, kdyby média, včetně ČT podporovala stávajícího prezidenta? Kdyby usilovala o sjednocenou společnost? Kdyby podporovala prosperitu a suverenitu českého národa stejně jako prezident?

Já vím, je to utopie. Ale…

 1. Jiří Kalvach

  Pane Sýkoro, jak Vy to umíte podat! Nic víc neřeknu, než perfektní, 100% souhlas s tím, jak to vidíte. A jak hezky se umíte strefovat do těch Honajzlů, Dvořáků a dalších. Pouze pan Pečinka je jiný, jak ho vidím, je totiž výplod temných sil, které se houfují v Reflexu. To je velká bída naší vlasti, tento typ Reflexového myšlení a vyjadřování, kdy pravda se jednak zakazuje a nebo nutně překrucuje do podoby čistého zla. Jak říkal Miloš Zeman něco o novinářské žumpě, kdysi, to měl jistě na mysli budoucí tvář Reflexu. Co tam píší za snůšky pitomin a blábolů, to jsem v životě nečetl, tedy až na komentáře ze sjezdů KSČ a hodnocení světové politiky některými úlisnými novináři té doby. Ti novináři nejspíš žijí na jiné planetě a sem jezdí jen zveřejnit své běsy. Je to jen škodná, řekli by myslivci. A co platí na škodnou? Lovecký lístek, nebo snad jen zbrojní průkaz?

 2. Janika

  K tomu také Taras https://taras2.wordpress.com/2018/01/28/krajina-po-bitve-2/

  Cituji: „Drahoš dostával jeden polibek smrti za druhým, ke kterým přidával vlastní kiksy, zdobil si svoji šaškovskou čepici odznáčky zcela idiotských akcí a neméně inteligentních výroků. Přitom jeho zjevná politická impotence a sterilní projev bez vtipu a nápadu ho pro kandidaturu na nejvyšší státní funkci degradovaly a deklasovaly předem.“

  „Což úzce souvisí s druhými polibky smrti, které Drahoš dostával od naší kulturní fronty. Pokud někoho pochválí dámy Štěpánová, Kolářová, Geislerová, Filipovská, Abassová, Issová či Vašáryová (v politice podobnou úlohu hrají Němcová a Černochová), může si být jist, že z následujícího politického souboje ho odnesou nohama napřed. U pánů to platí o Svěrákovi, Marešovi, Mádlovi, Polívkovi, Hanákovi či Šteindlerovi. „

  • Kamil Mudra

   Tenhle vitttův odkaz nějak zapadl a tak ho sem dávám znovu, protože je hoden povolebního zamyšlení více než nějaká „co by kdyby“:
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prazska-honorace-stale-nepochopila-V-mediich-jela-silena-propaganda-horsi-nez-Rude-pravo-a-stejne-to-nefungovalo-Klara-Samkova-pro-PL-shrnuje-viteze-a-porazene-voleb-nepotesi-Andreje-Babise-522033

   Klára Samková mi mluví z duše, protože první co mne nepadlo, po konečném vyhlášení výsledků, bylo: „V příštích prezidentských volbách už si kandidáti s antizemanismem nevystačí a my „zemanovci“ už ho nebudeme mít v nabídce.“

   Podle průzkumu agentury Kantar TNS:
   O pevnější voličské jádro se mohl ve volbě opřít Zeman, jehož si za prezidenta přálo 77 procent jeho voličů. Drahoše v čele státu chtělo 52 procent těch, kteří mu dali hlas.
   https://www.novinky.cz/domaci/461783-temer-polovina-drahosovych-volicu-hlasovala-primarne-proti-zemanovi.html

   To znamená že velká většina Zemanových voličů věděla co chce, kdežto u Drahošových voličů téměř polovina z nich jen věděla co nechce. Příští volba prezidenta by tedy měla být daleko více soubojem nabízených vizí a její kandidáti budou muset „lovit“ i mezi bývalými voliči Zemana a strefit se do jejich požadavků, budou-li chtít uspět. Na nás „zemanovcích“ bude naloženo břímě rozlišení toho, kdo si na Zemana hraje a kdo naopak chce jít opravdu (a v jaké míře) v jeho stopách – případně s nějakým vylepšením.
   Tedy to vygenerování osobnosti, u které bychom měli dostatek času pro její posouzení, nebude už tak jednoduché jako v případě kdy jsme měli možnost po pět let sledovat svého člověka při práci. Z toho opravdu vyplývá že bychom neměli „usnout na vavřínech“ ale začít se rozhlížet už teď.

    • Eddie

     Docetl jsem k prvni priorite, sakra copak tem Pjakinovejm nesmyslum o globalnim Prediktorovi fakt nekdo veri ? Ja si rikam, kez by nejaky existoval, zednari, iluminati, kdokoliv. Kez by.

      • Kamil Mudra

       Nejsem si jistý že měl pan Václav Kytička na mysli ty „Pjakinovské priority“. Možná mohl Eddie ve čtení pokračovat aniž by se musel obávat nějaké „nákazy Pjakinismem“. :-)

     • Rybka

      Na priority, prediktory a podobné potvory se vyprdněte, tady jde spíš o to, že ti, co tahají za nitě, cukli a vypreferovali nezvolitelného nezáživu a ještě mu našeptávali jednu sebevražednost za druhou. Proč? Protože s tou partou válečných štváčů by šlo o hubu celýmu světu. Chápu, že pro některé jedince by byla třetí světová přijatelnější než Miloš Zeman. Tak třeba tohohle pacoše to dost vzalo:

   • grasyk

    Zapomínáte, že ne všichni, kdo volili M.Z. jsou „zemanovci“. Jen nechtěli narychlo kvašeného beznázorového panáka z Kalouskovy prezidentské akademie.

     • grasyk

      Aha. Jo tak. Mea culpa. Jen chci podotknout, že i mezi těmi „zemanoovci“ se najdou takoví, co volili M.Z. proto, že tu nebyl k dispozici nikdo kompetentnější. Patřím mezi ně. Taky se mi leccos na panu prezidentovi nelíbí, jenže zatím neměl proti sobě nikoho, kdo by si zasloužil větší důvěru. Volit „nezemana“ mohli jen zoufalci. A kdo jiný se nabízel? Možná kdyby ta banda neumětelů nevsadila na Drahoše, ale na bývalého diplomata, mohla vyhrát. Jenže ten by pravděpodobně nebyl tak lehce ve všem manipulovatelný, a to jim nevyhovovalo. Chtěli si vytesat Hurvínka.

      • MaB

       M. Zeman měl vyhrané volby v okamžiku, kdy nepostoupil do druhého kola Pavel Fischer. Ten je, narozdíl od J. Drahoše,
       politicky vzdělaný, ovládá světové jazyky, je uznávaný a zkušený diplomat.
       V tom případě bych byla na znovzvolení MZ nevsázela.
       Pavlu Fischerovi bude v r. 2023 „jen“ padesát sedm let…

       • astraustralia

        Ano MaB pan Fischer ma na vitezstvi v pristich volbach, pokud….
        kavarna nevymysli nekoho dalsiho nejlepsiho do rady kandidatu jak nejistych tak jistych zmen.

      • Kamil Mudra

       Grasyku, to vidíme stejně. Však jsem to psal už tady:
       https://janica9.wordpress.com/2018/01/15/polemika-s-vlkem/#comment-49508
       Co se Fischera týče, tak o jeho profesní zdatnosti pro prezidentský post nemám pochyby. Vadí mi na něm však jeho příliš silná prozápadní orientace. Je pevným zastáncem sankcí (a to nejen proti Rusku ale podpořil by je i proti Kubě), varuje před Čínou… Jeho postoj k referendu zavání elitářstvím stejně jako to že si šel pro hlasy k senátorům a ne k občanům, ačkoli na druhou stranu říkal že by počet setkání s občany navýšil (zřejmě oproti Zemanovi). Přijde mi tedy diplomatický až příliš a já bych se z jeho strany obával nezdravé vstřícnosti všemu nepěknému co z Bruselu vane (a nejen z Bruselu). Možná by byl, díky svým zkušenostem, méně politicky ovladatelný než např. Drahoš, ale nelíbí se mi představa že by ho možná ani nebylo třeba ovládat.

       • pacifista

        Kamile, v tomto moje shoda s vámi panuje ve všem. K tomu ještě jeho verbální projev a sametový hlas vábil ženy, takže jsme vlastně měli štěstí, že propaganda tak silně podporovala Drahoše. Vlastně by zasloužili pogratulovat. Nějaká ta chybička se vždycky vloudí a tak nemusí vždy vše dopadnout podle představ ať už jedněch nebo druhých.

       • grasyk

        Aby nedošlo k omylu, Kamile, já Fischerovi nefandím, jen jsem napsal, že je to politik, diplomat, a pokud by bakalo-kalousci-kolářové nehonili více zajíců najednou, mohli uspět. Jenže oni se rozhodli vystrouhat na nich naprosto závislého Hurvínka. Takže „zaplaťpámbu“, že nebyli chytřejší. (Ovšem kdyby teoreticky proti sobě stáli Drahoš – Fischer, pokud bych šel vůbec volit, volil bych Fischera. Nebylo by co řešit…)

   • embecko

    „V příštích prezidentských volbách už si kandidáti s antizemanismem nevystačí a my „zemanovci“ už ho nebudeme mít v nabídce“
    S antizemanismem si vystaci uplne v pohode, antizemanismus je totiz jen jiny nazev pro antirusismus. Kavarna ma v naplni prace vytvaret myty a jejich nosice a doposavad odvedla 100% praci (Knize, profesor). Drahos udelal minimalne chyb, na Zemana se dotah obdivuhodnym zpusobem a nebyt Kavarny, byt sam za sebe, na vic jak 5% nedosahne. To naopak Zeman byl pouze sam za sebe, s tragickym tymem, co ho nedokazal na druhou debatu poradne pripravit (maval tam v sebeobrane nejakymi seznamy a novinami, naprosto nevyuzil prime otazky na Drahose atd.).
    Proti-atlanticky naladena cast volicu (chybne oznacovana jako proruska) se pomalu zmensuje, pocty jejich volicu se snizuji a smerovani zeme se ji stava lhostejnym. Ze tahle skupina nasla sveho Zemana je cista nahoda, sama sveho zastupce, schopneho obstat proti Kavarne, vygenerovat nedokaze- viz Hynek s Hannigem. Kavarne se za 5 let muze postavit tak jedine Okamura, ale ten je akceptovan jen malou casti spolecnosti (viz volby). Kavarna ma temer nekonecne zasoby potencialnich prezidentskych kandidatu, akceptovatelneho prezidenta dokaze vytvorit doslova z nuly, v tom nema problem. Narodzil od antikavarniku, kteri se ani sami nedokazi definovat.

    • vera

     Nezmenšuje se, jenom přechází do ilegality ) protože se zmenšuje prostor, ve kterém by se dalo v klidu diskutovat. Tak se lidi přestanou vyjadřovat nahlas, což známe z dřívějších časů, ale budou si dál myslet svoje. Lidem v podstatě nevadí, jestli nás někdo táhne na západ nebo na východ. Jenom by byli rádi, aby se to obešlo bez ponižování druhé strany, bez válečného bubnování, bez prosazování „jediné“ pravdy. Tomuhle budou dávat přednost vždycky, i bez oficiálních definic.
     Odsuzovat, že tzv. proruská část voličů nedokázala vygenerovat nic proti Kavárně, není fér. Vždyť tu ani nebyla potřeba stavět někoho silného proti Zemanovi, to by byla spíš záhuba obou. Teprve pro volby bez Zemana se otevírá možnost pro nástup nových kandidátů, ted doopravdy.

 3. tresen

  „Co by se stalo, kdyby média, včetně ČT podporovala stávajícího prezidenta? “

  To je slovo do pranice. Protože v kruzích, z nichž se rekrutují Zemanovi voliči, panuje móda prohlašovat, že Česká televize zásadně lže, není vyloučeno, že by volba dopadla opačně.

  • Mac

   vůbec by nebylo nutné, aby média podporovala Zemana. Stačilo by, aby byla neutrální a férová a Drahoš by nejspíš vyhrál.
   Ta tradiční nechutná, nenávistná a agresívní protizemanovská masáž zaměřená na dehonestaci nejen prezidenta, ale i jeho sympatizantů nic jiného než Zemanovu výhru přinést nemohla. K popukání je, že tahlecta elita národa, zahrnující samozřejmě i „kulturní frontu“ se všemi těmi Mádly, Svěráky, Geislerovými a dalšími vejlupky je prostě nepoučitelná. Stejný mustr použili před 5 lety a jak uchrápanej šlechtic s fajfkou a čírem dopadl….. i když ten to ještě podšprajcoval tím slabomyslným blekotáním na téma Beneš-válečný zločinec … :-)

   • grasyk

    Myslím si, že by M.Z. stejně v tom případě vyhrál, protože o panu Marketingovém produktu by v tom případě nikdo nic nevěděl. Celá věc je tristní z toho hlediska, že tu ve veřejné činnosti je známý málo kdo, jestli vůbec někdo, kdo se nepošpinil korupcí ap. Vzkázal bych hercům a herkyním – bavte nás, ale nepokoušejte se nám diktovat, koho máme volit – pro vaše zájmy a pro vaše výhody.

    • grasyk

     Ještě bych pro komedianty dodal – to už tu bylo, pamatujete? … My ano!
     Začalo to tím, že nás jeden komediant ubezpečil, že naše země nevzkvétá. Když ten nepolitický politik z politiky odešel, tak už ta země nebyla naše… Zato jeho majeteček závratně vzrostl. Pšššt tiše, tišeeee

     • tresen

      Pro některé to začalo tím, že jiný napsal, že jsme v některých ohledech za Nepálem a že jsme země s nepředvídatelnou minulostí.
      Majetek toho prvního nad úroveň poloviny dědictví po otci nijak nevzrostl.

      • grasyk

       Že jsme země s nepředvídatelnou minulostí platí na 100%. Když se dnes dozvídám, v jakém hrůzyplném režimu jsem za socialismu žil, tak nechápu, jak jsme to všichni mohli vůbec přežít. :-) :-) :-) (A to jsem byl zaměřený proti jediné Straně, bráchu v Kanadě, což znamenalo, že mi řekli, ať se ani nepokouším jít na výšku s humanitním zaměřením, mohl jsem jen na školu technického směru. Jo, to byla příkoří, školství od jeslí až po výšku zdarma, novomanželská půjčka bezúročná atp. atp. hrůzy hrůzoucí… pšššt, tiše, ať to mladí nevědí, ať vědí jen, že jsme neměli banány po celý rok, a že se nemohlo tak volně cestovat. Studovat v zahraničí mohli jen vybraní – Dlouhý a spol. :-))

       • pacifista

        Jo jo, také si vzpomínám a potvrzuji. Navíc přidávám, že mi komunistická propaganda nevymyla mozek, ale dodala imunitu. To se dnes hodí.

        • grasyk

         :-) Těžko na cvičišti – lehko boji. :-) Nevěděli jsme tehdy, že nás ještě čeká daleko brutálnější propaganda a pokusy o vymývání mozků, než na jaké se kdy KSČ za socialismu tady zmohla.

 4. MaB

  Přestaňte si sypat sůl do ran, rozdělejte lahvinku a vychutnávejte si vítězství! ! :)
  A hlavně: nečtěte, co píší o Zemanovi zahraniční media ! Snad s výjimkou ruských…a francouzských, kde zatím nic než holá fakta.

  • Mac

   je to smutný, ale i Bohuš Stejskalů, stárne, blbne a když se k tomu ještě i kapku ožere, stojí jeho projev za to ….

  • tresen

   „Pan prezident, jak všichni víme, prezidentskou kampaň nevedl,“
   Tarasi, s tou štvanicí, pořádanou na takto smýšlející, máte jistě bolavou zkušenost.

  • Eddie

   No jasne, je to Android, priznavam to, delal jsem kus softwaru na rizeni drzeni tela, no jo byla tam chyba na ty PRIME, proto byl tak topornej, zasekl se.

   • Ondřej

    já bych naopak řekl, že ten se seká, potřebuje nárazově hodně bufferingu volné paměti, tohle je jasný systém GlassIOS 0.1 dodávaný přímo CIA do Afghánu na odposlouchávání při komunikaci Rusů a Talibánu:.)

    • Eddie

     Jsme to podelali Ondro, chemtrails nad Moravou rozprasili spatne a posledni moznost, strychnin pro Zemana vychlastal ten novinar :-D

     • Ondřej

      a proto se slušelo dát mu po Zemanovsku na budku…..když jaksi zabere někoho kdo se na Zemanově oslavě slovy pana Krause z Pelíšků „ožere jak mužik, a na naše náklady ho pak musí záchranka přijet křísit“…..

  • vittta

   Při čtení Hájka se člověk nenudí.
   Jasně, je to poněkud extremista, ale jeho myšlenky, jakkoliv jdou leckdy přes čáru- jsou daleko lépe uspořádány, jak celá posraná „pražská kavárna“!

  • pacifista

   Já vypíchnu toto:
   Bože ochraňuj Země Koruny české, její (převážně) stále ještě živý národ a jejich prezidenta.
   A to jsem ateista.

 5. MaB

  Kdy se konečně ozve „zdravý selský rozum“ a odpíská konec zápasu ?
  Ten se zvnějšku jeví jako bratrovražedný (naštěstí zatím jen verbální) boj, kde i pravda, o lásce nemluvě, vyklízí pole.
  Jak je možné, že ten „volební guláš “ stále ještě nebyl stráven a opakovaně nutí ke „zvracení“ ?
  Není na čase obrátit list ?
  Zlo a nenávist nesmí zvítězit tam, kde by oba tábory měly žít spolu, ne jenom vedle sebe…

  • grasyk

   A jak teda vyvážit neutichající řev prezidentových odpůrců? Jenom je ignorovat? Oni s tím nepřestanou, dokud nebudou definitivně poraženi. Nechali se hned slyšet, že budou organizovat svá shromáždění tak dlouho, dokud nevyhrají. Prostě majdanisté. Chtějí tu poměry jak na Ukrajině? Zaplatili Femen? Bakala financuje Havlovu knihovnu, … peníze nesmrdí, říkal jeden římský císař.

   • MaB

    Já si jen (naivně) myslím, že vítězovi sluší velkorysost, což rozhodně neznamená „usnout na vavřínech“….:)

    • vittta

     Velkorysý je nás Míla dost.
     Jinak by musel podat každý měsíc asi tak 100 trestních oznámení pro uřážku na cti či šíření poplašné zprávy!

     • MaB

      vittto,
      o „vašem Mílovi“ to předpokládám, ale jste si jistý tím, že to platí i o jeho příznivcích ? :)
      „Pomluva vítězí, ale vždy jen na krátkou chvíli.“

      To řekl jeden z nejproduktivnějších českých překladatelů ze slovinštiny, srbocharvátštiny, bulharštiny, ruštiny, němčiny, angličtiny, francouzštiny a italštiny a z češtiny do němčiny i angličtiny, a to autory jako Kant, Shakespeare, Dante, Flaubert… a velmi sečtělý knihovník O.F.Babler .

      • vittta

       Jsem si jistý tím, že to platí více o jeho příznivcích.
       Ostatně, prosím, přečtěte si média a povolební hodnocení.

      • Kamil Mudra

       Nezdá se vám, MaB, že sice voláte hezky ale do špatného tábora? Osobně mám dojem že si někteří lidé za Bablerův výrok doplňují o: „…a proto je třeba ji průběžně obnovovat/rozšiřovat“.

  • astraustralia

   MaB marne volate po ukonceni . Ke spodni polovine patri i ta nenavist. Predevsim nenavist a nejen ta!
   S tim nic nenadelate, maji to v genech.
   Nestaci jim ze Zeman vyhral, nenavidet budou dal a mozna si casem prectete zpravu BIS,
   ze chteli vyvrazdit celou „kavarnu“. Je potreba byt pripraven! Kreml nespi !!!

   • MaB

    Ano, LS, Vespasien měl říci « pecunia non olet » ohleně peněz za použití veřejných záchodků, které založil v 1. století.

    Jeden české filosof zase napsal .
    „Poražený vlk nastaví krční žílu a vítěz ho nechá na pokoji. Ne tak člověk – ten střílí i do vzdávajícího se.“

    • Kamil Mudra

     Vlk, na rozdíl od mnohých lidí, to myslí vážně, svou porážku respektuje a nevrhne se odcházejícímu vítězi na záda.

     • tresen

      Vy toho o smečkách asi moc nevíte, když si myslíte, že tomu poraženému brání v dalším útoku, že svou porážku bere vážně.

 6. Tribun

  Autor výchozího textu to napsal dobře, není moc, co dodat. Snad jedině, co mne napadlo při pročítání diskuse: vyhrál Zeman, protože voliči vzali svoji volbu jako rozhodnutí politické, nikoliv estetické. A to je vlastně dobrá zpráva, protože bez politiky není demokracie.

 7. grasyk

  Jak diplomat Fischer nepochopil (?) otázku:
  Johana: „MZ je kritizován,že veřejně odsuzuje sankce proti Rusku,ostatní státníci je schvalují,ale jak se můžeme dočíst,obchody kvetou dál,přímo nebo přes prostředníky.Co je podle Vás férovější?“

  Pavel Fischer: „Otázka byla zodpovězena ve vysílání (21:11).“
  Ale nebyla. Každý se může přesvědčit na hydeparkct24,cz. Diplomat ji diplomaticky okecal.

 8. grasyk

  POUTNÍK MEZI NOVINÁŘE TREFIL NOVINÁŘI LEDAČEMU SE DIVÍ.
  Když nadcházíme k bráně, spatřím po levé straně na ryňku hromadu lidí, a Všudybud dí: „Ej! těchtoť míjeti nemusíme.“ „Což tu mají?“ řekl sem. On: „Poď a viz!“ I přijdeme mezi ně, a aj, oni po dvou, po třech stojíce, točí jeden proti druhému prstem, kroutí hlavou, pleská rukama, drbe se za uši; naposledy jedni výskají, druzí pláčí. „I co se pak to tu zpravuje?“ dím já; „komedii-li tito jakou strojí?“ „Ba nemějž ty toho za hru,“ dí tlumočník. „Opravdovéť oni věci mají, jichž jim divno, směšno, hněvno, jak která.“ „Vždyť bych já rád věděl,“ řekl sem, „co to jest, čemuž se díví, čemu smějí, nač hněvají.“ V tom pohlédna spatřím, ani se píšťalkami jakýmis pěstují, a jeden druhému přichýle se do ucha píská; kterýž piskot byl-li libý, plésali; pakli skřiplavý nějaký, troudili se.
  PÍŠŤALY NEJEDNOSTEJNÉHO ZVUKU.
  Avšak toto mi bylo divné, že jedné a též píšťalky zvuk jedněm se tak hrubě líbil, že se skákání zdržeti nemohli; druhým tak se mrzutý zdál, že uši zacpávali a v stranu běželi; aneb poslouchali a rozkvílíc se usedavě plakali. I řekl sem: „Totoť jest potvorného cosi, jak to jedna a táž píšťala jedněm tak sladce, druhým tak trpce zní.“ Tlumočník dí: „Rozdílnost ne zvuku, než sluchu to působí. Nebo jakož pacientům jedno a též lékařství nejednostejně operuje, jak čí nemoc; tak tato, jaká jest čí vnitř passio aneb k věci náklonnost, takový zevnitř o ní zvuk, sladký neb hořký.“
  KULHAVÝ POSEL.
  „A kde se pak ty píšťaly berou?“ „Přinášejí je odevšad,“ dí on. „Co nevidíš prodavačů?“ Takž pohledím, a aj, tu chodí a jezdí naschvál k tomu nařízení, píšťalky ty roznášející. Z nichž mnozí na prudkých koních jezdili, a od těch kupovali mnozí; jiní chodili pěšky, někteří se i na berlách kulhajíce; a od těch rozumní kupovali raději, pravíce, že bývají jistší.
  LÍBOST NOVIN.
  Nejen pak sem se díval na ně, ale i poslouchal sám, tu i tam se zastavě; a poznal sem, že to opravdu jakási líbost tak rozdílné odevšad přicházející hlasy slyšeti. Toto mi se nelíbilo, že někteří nemírně sobě v tom počínali, všecky píšťaly, co jich dostati mohli, skupujíce; an popískajíc sobě drobet, každou zase preč vrhli. Byli tu z rozdílných stavů, kteříž řídko doma sedíc vždycky tu na ryňku číhali, kde co pisklo, ucha nastavujíce.
  MARNOST NOVINÁŘSTVÍ.
  Ovšem pak nelíbilo mi se, když sem marnost věci té poznal. Nebo častokrát smutný se hlahol rozcházel, že se kormoutili všickni; po chvíli však zavzněl jiný, a byl z strachu smích. Opět některé píšťaly zvuk tak libě zněl, že všickni výskali a plésali, a hned se proměniv aneb utišil aneb v smutné škřípání obrátil; takže kdo se jimi zpravovali, ledakdy se ledačemus daremně těšili, ledačehos děsili, an to v dým bylo. Bylo se tedy čemu zasmáti, že lidé každého větru zavanutí šáliti se dají. Protož sem ty chválil, kteří, šibřiňků těch nedbajíce, prácí svých hleděli.
  NEPOHODLÍ BEZ NICH I Z NICH.
  Ale opět sem nepohodlí spatřil, že, když kdo na to, co se okolo píská, pozoru nedal, od ledakuds mu lecos na krk připadlo. Naposledy však i to sem tu viděl, že s těmi píšťalami zacházeti ne všelijak bezpečno bylo. Nebo poněvadž hlaholové ti rozdílným uším rozdílní byli, různice i rvačky nejednou odtud povstávali; jakž sem se i sám s příhodou potkal. Dopadna já jedné bystře znějící píšťalky, podal sem příteli svému; ale jiní přejmouc ji o zem dali a pošlapali, na mne se, že takové věci roztrušuji, potrhujíc; takže vida je vstekle rozpálené, prchati sem musel. Že pak vůdcové moji vždy mne hradem Fortůny těšili, šli sme k němu.
  (J.A.Komenský: Labyrint světa a ráj srdce)
  Vysvětlivky k textu: Novináře, roznašeče a sběrače novinek; zpravuje se, děje se; pěstují se, zaměstnávají se; operuje, působí; se rozcházel, rozšiřoval se; šibřiňků, šaleb, klamů; bystře, pěkně; o zem dali, na zem hodili; potrhujíc, utrhujíc.

 9. embecko

  Na A2larmu visi rozhorceny clanek „Hořela auta dvou berlínských aktivistů proti rasismu“.
  Ale nejak jsem se nedocetl o tom, ze za lonsky rok bylo v Nemecku spachano 100 cilenych utoku proti krestanum, z toho jeden smrtelny. Tohle je ona vyberovost soucitu, na ktere to vsechno skonci.
  http://www.faz.net/aktuell/politik/inland/bka-verzeichnet-fast-100-uebergriffe-auf-christen-in-deutschland-15428807.html
  „Vrazda, telesne ujmy, zharstvi…politici povazuji seznam za alarmujici.“
  To by si meli precist na A2larmu. Anebo slo o krestany-provokatery (treba s krizkem na krku), kteri dostali, co si zaslouzili a neni se tedy cemu divit?

  • embecko

   A jeste se slusi dodat, ze podle poslednich vyzkumu popularity nejsilnejsi strana CDU (Merkelova) posilila oproti volebnim vysledkum o 2% a aktualne se pohybuje na nejakych 33-34 procentech. Tedy v Nemecku, na rozdil od Ceska, je vse v poradku a volici jsou s politickym trendem spokojeni. Gratulujeme!

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s