328 comments

 1. Ondřej

  Starý dobrý levicový bard Hekrdla je opět nemilosrdný….Ke komu, k hnědým nacionalistům i rudým fašistům. Trvá na kapitalismu s lidskou tváří, to ale není ta Mynářova ani Nejedlého…

  „Ovšemže systém drtí lidi, kteří nutně potřebují zastání. Co je ale ten systém? Pražská kavárna? Náš starosta? Migranti? Moderátoři televizních studií? Bruselem zrušené pomazánkové máslo? O systému, o němž se ještě relativně nedávno psaly eseje, knihy a manifesty, se ve skutečnosti dneska už ani na pavlačích nedrbe. Skoro s dojetím vzpomínám, s čím se kdysi svěřil Václav Klaus: „Slovo kapitalismus, které je dnes naprostou samozřejmostí, jsem poprvé řekl v nějakém veřejném projevu a s jistým ostychem a s opatrností se rozhlížel, jaká na to bude reakce.“ (Přerušený rozhovor. Václav Klaus v diskusi s Jeronýmem Janíčkem, Academia, Praha 2003.) Klaus se mýlil, pojem mezitím zase dokonale vymizel, zametli ho pod koberec, udusili polštářem; v říjnových parlamentních volbách ve svém programu nezmiňuje ani jednou „kapitalismus“ žádná strana, a platí to i pro KSČM.

  Zdál se mi sen. Miloš Zeman v něm náhle nemluvil o „nepřizpůsobivých“, o nutnosti snížit sociální dávky a ušetřené peníze reinvestovat do růstu. Ani o nelítostném boji s „cizí civilizací“. Ba ani o tom, že významný český intelektuál Ferdinand Peroutka, podlehnuv svodům doby, napsal (neexistující) článek „Hitler je gentleman“. Ne. Miloš Zeman místo toho najednou řekl: „Drazí přátelé, významný český intelektuál, odbojář a disident Václav Černý napsal článek, který mne, starého sociálního demokrata, chytl za srdce. Cituji: ,Obsahové složky socialismu jsou tedy dány povahou a počtem škodlivých nedostatků kapitalismu. Ty pak jsou dějinně zjištěny, totiž: konkurenční anarchie společenské výroby, jež je důsledkem soukromého vlastnictví výrobních nástrojů aktivizovaných k produkci jen za účelem osobního zisku; a nespravedlivé odměňování lidské práce, jehož důsledkem bylo nespravedlivé rozdělování společenských statků čili lidská bída.‘“ (In: Černý, V., Preisner, R.: O povaze naší kultury/Kultura bez konce, Atlantis, Brno 1996.)

  Jistě, ráno z toho byla jen kocovina, šlo o snové fake news. Kdyby se ale, napadlo mne, sen uskutečnil, měl by naráz dvě výhody: Jiří Ovčáček by článek nehledal – pod nechutnou palbou médií – celé měsíce. A statečný pan prezident by vůbec poprvé dal najevo, že přece jen lidi za ovce nepokládá.“

  //////

  Fenomenální odstavec. Václav Černý to asi moc lidem nic neřekne. Přestože lidé jako on byli režimem perzekvováni anebo levicový intelektuál jako byl Záviš Kalandra tento režim popravil, spousta lidí jej má za „spravedlivý“.

  • vittta

   Tak pan prezident ani tak nehovořil o názvu článku, jako o selhání tehdejších elit ve prospěch hitlerovského nacismu.
   Hledání názvu článku a jeho soudní anabáze měla za cíl je zakrýt skutečnost, že Peroutka skutečně s nacisty do značné míry kolaboroval, což- opakuji- byl prvotní význam v prosluvu Pana prezidenta na toto téma.
   Hekrdla už není, co býval, dnes už je kolaborantem i on.
   Falešné levičáctví, pohrdající občany a adorující (cizí) kapitalismus, tak dojemně pomáhající buzerantům, negrům a ultrafeministkám a zároveň z vysoka seroucím na vlastní pracující,(těch se neolevičáci bojí úplně stejně, jako se potencionálně revolučního proletariátu báli dříve kapitalisté a Feudálové) je nedílnou součástí každé takto narušené osobnosti.

   • tresen

    Jakou že to skutečnost mělo zakrýt hledání článku?
    Toť otázka za všechny drobné. Odpověď snad zná hledač Ovčáček, pro zbytek lidstva to zůstává záhadou.
    Vy jste, Vittto, fakt neskutečný. Ale musím uznat, že zábavný. To s tou Hekrdlovou adorací kapitalismu – to je perla.

    • vittta

     Jo…a Zeman mluvil o selhání intelektuálů za II. republiky a protektorátu, Peroutka se v tom objevil jen jako příklad, on nebyl tématem.
     Jak píše Kamil, Zeman nemá předpřipraveno, řekl, co měl na jazyku.
     Že jde o nějaký konkrétní článek byl manévr, který měl zakrýt tu podstatu jeho hovoru, navíc se ukázalo, že Peroutka opravdu Hitlera vychvaloval.

     • tresen

      A proč to teda Ovčáček celé týdny hledal?
      Na existenci článku se stejným titulkem, který ovšem nenapsal Peroutka, ho historici upozornili hned na začátku. Stejně si nedal pokoj.
      A že Peroutka Hitlera vychvaloval, prostě není pravda. Žádný článek, který napsal, se tak vyložit nedá. Snaha ze strany takových, jako jste vy, tu byla, ale je to nesmyslná pomluva.

      • taras2

       Tak si už ten „Dynamický život“ od Peroutky konečně přečtěte, abyste pořád nežvanila nesmysly. To je až únavné, sledovat tu vaši hloupou zarytost.

       • Ondřej

        Dynamický život „vzdává holt“ nacismus asi stejně jako Fučíkova „Reportáž psaná na oprátce“. I když ten prozradil soudruhy, a Peroutka byl v koncentráku jen sám za sebe.

       • tresen

        Smiřte se s faktem, že hloupou zarytost vidí jiní lidé jinde.
        Já například ve vás.
        Kdyby Peroutku neobvinil z holdování Hitlerovi váš guru, ani by vás to nenapadlo. Teď se toho držíte jak veš na holé lebce. Vší silou.
        Mnozí tenkrát skutečně selhali. V tom měl Zeman pravdu. Jenže to bohužel nebylo naposled.
        Na něj to ostatně pasuje taky. A historie jeho působení vyhodnotí jako selhání zcela jistě.

   • Kamil Mudra

    1) Článek nazvaný „Hitler – gentleman“ vyšel ale ne v Peroutkově Přítomnosti. Text skutečně vyšel vlevo dole ale autorem není Ferdinand Peroutka. Ve skutečnosti článek publikovalo na své titulní straně Rudé Právo v roce 1937 a autor ho nepodepsal.

    2) Peroutkův článek „Dynamický život“ vyšel u příležitosti Hitlerových padesátin a do jisté míry vzdává Hitleovi hold, byť v něm gentlemanem nazýván není.

    Zeman si v paměti mohl snadno ty články spojit a nabýt přesvědčení že skutečně takový článek od Peroutky četl – což je lidsky pochopitelné a už se jistě mnohým z nás něco podobného stalo také. Vzhledem k tomu že si Zeman své projevy předem nepřipravuje a vždy mluví z patra, to holt takhle plácnul a protože je starý ješita, přesvědčený o své pravdě, zapikoloval se ve své neústupnosti.

    To je samozřejmě chyba, udělal by lépe kdyby se omluvil, takto to vysvětlil a připravil o živnou půdu všechny „moralisty“, kteří nepřetržitě číhají na každé jeho sebemenší pochybení. Nicméně – věřím tomu že byl (a je dodnes) přesvědčený o tom že ten článek opravdu četl a kvůli téhle jeho zabejčenosti ho nepovažuji za lháře.

    Že by celý ten cirkus okolo měl něco zakrývat si nemyslím. Prostě se to hodilo všem kteří se neustále rozhlíží po nějaké holi kterou by Zemana praštili a tak po téhle s chutí sáhli.

    • tresen

     Že vzdává hold? To nemyslíte vážně, že?
     Ty, co skutečně vzdávali hold, nacisti nezavírali.

     • pacifista

      Inu, nebylo to asi dost přesvědčivé, musel by hajlovat a výrazně kolaborovat, ne takto „jemně“ oslavovat. Hlavně v jeho rukou bylo novinové vydavatelství. Dál už nemusím, protože vy tresen jste dost inteligentní abyste tomu porozuměla. Chybí vám však odvaha vidět a slyšet.

 2. astraustralia

  Zatim jen pan Drahos zvazuje zalozeni nove strany,
  melo by vsech 8 protiZemanovcu. !!!!!!!!!!!!
  Hlubsi demokracie vice rozdilnych pohledu na budoucnost i minulost.
  Uz aby, vzdyt co Cech to rozdilny nazor :-)
  Bohatry vyber a od toho jemneji rozpolcena spolecnost
  prelozeno do reci politicke korektnosti
  nikoli rozpolcena ale demokraticky lepe diferencovana spolecnost.
  A hlavne nadeje ze,
  konecne bude Zeman porazen
  demokracie a lepsich zitrku exploze
  u Janiky v debate o Vlku a o koze:-)

  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2376712-drahos-zvazuje-zalozeni-nove-strany-mluvi-i-o-kandidature-do-senatu

 3. vittta

  To snad ani není možné!
  Už teď ty blbečky lituji.
  Lidé na ně vezmou tak leda vidle!
  Národ budou sjednocovat nadšení študenti.
  No co, Jehovisté to také dělají, stačí se podřídit jejich požadavkům, a jste s nimi hnedle jednotní.
  Za komunistů takto jezdili zoufakci z ČSM.
  A za Hitlera úderníci z Hitlerjugend.
  Naštestí tady máme demokracii, takže vyrazit s takovými fanatiky dveře ještě nenese koncentrák!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vysokoskolaci-vyrazi-do-chudsich-regionu-Ceska-Nabidnou-pomocnou-ruku-a-informace-522541

  • tresen

   Co si pamatuju, tak vysokoškoláci jezdili v listopadu 89 informovat lidi v krajích o tom, co se stalo a jaké požadavky zformulovali jejich zástupci pro jednání se státní mocí.
   Možná jsou ti dnešní studenti děti těch tehdejších.

   • vittta

    Vyprávěli pěkné žvásty, sám jsem je poslouchal.
    Jenže v revolučním nadšení jsem jim i věřil.
    No, byl jsem mladý a tehdy jsme tomu prostě chtěli věřit.

   • vittta

    Hlavně že nevolili Marii Le Pen, už tam mohla být občanská válka!
    Ale kdo ví, třeba trénují.
    Musím ale říci, že bych nikdy nevěřil, co mohou pro Francouze znamenat 3 Eura, že je ochotný se o ně rvát, při jejich skvělých platech!

   • MaB

    embecko, je až zábavné pozorovat, s jakou „gourmandise“ (poživačností) uveřejňujete vše, za co, jak předem s jistotou víte, vám vittto nadšeně zatleská.

    Zkusil jste si představit, jak by se asi chovali zákazníci v Kaufandu nebo Albertu, kdyby např. láhev plzeňského nebyla za 25 korun, ale pouze za 5 ?
    Já o tom určitou představu mám, v jedné z těchto prodejen jsem se náhodou vyskytla a byla tak svědkem „frmolu“, když bylo pivo „v akci“ (zdaleka ne tak vyhodné)
    To, na co upozorňujete, není totiž jen francouzská specialita. Dalo by se dokonce říci, že to platí obecně …:)

    PS:
    Asi jste si nevšiml, že v jině „promotion“ zde mohli rodiče ušetřit na balíku Pampers dokonce 20€ , To jen qbyste to sem nemusel dávat příště :))

    • vittta

     To musíte vzkázat Klusákovi a Remundovi.
     Ti natočli film Český sen, jací jsou Češi.
     A kolik vy tam máte plat na hodinu…průměrný?
     15-20Eur?
     Takže kvůli 3 Eur se tam servete jak zvířata, ale tady mají lidé třeba 80 pětek na hodinu…
     Ale my se tady nerveme, my ne!

     • tresen

      Klusák a Remunda vytvořili fiktivní nabídku, ale filmem zachycená akce lidí, kteří tu nabídku vzali vážně, fiktivní nebyla.

     • MaB

      Nic nového pod. sluncem.
      „Bída z lidí lotry činí a vlky z lesa žene hlad“
      říkal už v 15. slol. Francois Villon .

      „Práh chdoby“ ve Francii je 1050 €, to znamená 5 – 8,9 millionů chudých (z 67,5 milionu)
      Hranicí je 400 eur v Rumunsku proti 1 400 eur Norsku.

       • vittta

        No, a to bylo o levnější pivo, nebo se prostě chlapi v hospodě jen servali?
        Abychom oba hovořili o tom samém, víte?
        Vy se tam rvete o levnější kšunt, to je sakra rozdíl.
        Ale na druhou stranu, když se v USA rvou u takových slev negři….tedy chci říci Afroameričané, tak je vždycky i pár mrtvých a zmrzačených, to ve Francii jste poměrně kultivovaní…

     • Ondřej

      Vážně, tolik?! No to bych se taky nerval…pro celkové oslabení organismu bych byl v kómatu..

      • Ondřej

       Pritom aby to nebylo 80 na hodinu stačilo namísto rvani nic než národ hlasovat pro progresivní zdanění podle programu ČSSD a celkově navýšit daňovou zátěž. Ale to voliči kamošu pana prezidenta Babiše a Okamury odmítli. Společně s neoliberaly Kalouskem a celou Klasovic rodinou, že by trestalo schopné a úspěšně.

    • embecko

     To mate tezke, MaB, ve francouzskych realiich je tezke se vyznat. Tisice horicich aut rocne je brano jako kulturni zvlastnost, ktera nikoho nevzrusuje, tak jsem si myslel, ze nejaka rvacka o nutelu je ve Francii normalka. V Cesku se rvou lidi samozrejme ve slevach take, ale ne takhle. Navic Francie je motorem nove Evropy a tedy prikladnym zakem Berlina, zatimco Cesko je zaostaly ostruvek xenofobie kdesi na vychode a tedy jista uroven by se u Francouzu nejen dala, ale primo mela predpokladat: tezko chtit vest Evropu a chovat se pri tom jako cesky domorodec.
     Co se Dzungle v Callais tyce, pak, pokud si vzpominam, pred ni tam byl take tabor, ktery byl zavren a uprchlici z nej vyhnani s tim, ze francouzsky stat neco podobneho uz NIKDY nedopusti. A za par let tam byla Dzungle s 10- 15 tisici ilegaly. Ted tedy Macron nechce opet dopustit jeji obnoveni…clovek se pta, proc to vubec rika, kdyz uz k likvidaci doslo. Co se treba stalo s temi tisici obyvateli? Zrejme cast internovali a cast se rozprchla, aby zalozila novou Dzungli. Jinak by nebylo mozne cisti v tisku, ze na dalnici /privadeci se opet objevily blokady uprchliku, par set metru od byvaleho tabora. Pokud nekdo nechce dopustit obnoveni, pak je jasne, ze neco neni v poradku a navic se nabizi otazka, zda- li do doby vrazd ridicu tabor nikomu nevadil. nechteji obnovit neco, co tam uz nejakych 16 let existuje… to jako doted to bylo v poradku? 15 let je vyznamana cast zivota jedne generace.
     http://www.telegraph.co.uk/news/2017/06/20/van-driver-dies-migrants-block-calais-road-tree-trunks/
     Ridic uhorel diky blokade silnice.

     • MaB

      embecko, z „intelektuální poctivosti“ vám vlastní, jste měl uvést i to, že Macron 20 June 2017 • 1:42pm teprve přebíral ùřad, ale že už v lednu 2018 podepsal s T. May smlouvu o spolupráci a má zákon o uprchlících. To se těm před ním nepovedlo žádnému.

      Jiste se tu zmíníte i o standing ovation, které se Macronovi dostalo 28.1.
      v Davosu, kde pozval mocné kapitalistického světa k radikálnímu zkoumání svědomí. Ne, řekl jim, „růst není cílem sám sobě.“ Zanedbali jsme „to, co jsou lidé ochotni přijmout“. Umožnili jsme „superstar hospodářství“ rozkvétat, což je stále nespravedlivějši…

      Když vidí, co vše stihl za pouhých 7 měsíců, i jeho odpůrci uznávají (ač možná neradi), že je jeho energie opravdu neuvěřitelná…

      Ale chápu, proč to neuděláte. Za to by vás vittta asi sotva pochválil a o to vám jde přeci nejvíce… / HUMOR/

      • embecko

       “ … v lednu 2018 podepsal s T. May smlouvu o spolupráci a má zákon o uprchlících. To se těm před ním nepovedlo žádnému.“
       No…:o) Francie preci dlouhodobe vydirala Britanii, aby participovala na ochrane/ bezpecnosti spojene s uprchliky a to jiz na uzemi Francie. Pariz odmitala dat finance do bezpecnostniho vybaveni (spise na to nemela) a nechavala vsechno na Britech. Tam to doslo preci tak daleko, ze Britove museli zridit na francouzskem uzemi vlastni (neoficialni) exteritorialni enklavu (!), protoze Francouzi nebyli schopni vubec niceho :o) Uzavreni tuneloveho terminalu ploty je totiz prace britske vlady a ne francouzske, jak by se dalo ocekavat.
       Nakonec, v souvislosti s brexitem, Mayova couvla…cela ta „smlouva“ je jen o tom, ze Londyn zaplati za Francouze bezpecnostni vybaveni, na ktere sami nemaji.

       • MaB

        embecko, zase je všecko jinak. Ostatně nevím, proč s vámi ztrácím čas.
        Vaše nenávist k Francii je tak velká, že jsou vám všechny prosředky dobré, hlavně že si do ní můžete rýpnout ?

        Anglická hranice není v Calais ale v Dover.
        Ale za účelem řízení vstupu a výstupu ze schengenského prostoru, do něhož patří Francie, ale nikoliv Spojené království, protokol Sangatte (1991) a dohody z Touquet (2003) zavedly přemístění do Calais kontroly u vchodu na britské území.
        Připomínáme, že Britové souhlasili s finanční podporou na zabezpečení přístavu a tunelu (100 milionů eur), ale náklady na toto řízení jsou pro Francii mnohem vyšší, mezi posílením policie a odškodněním slíbeným regionu. kvůli ekonomickým ztrátám, které trpí…Ostatně Tereza May velmi ochotně dává 44,5 milionů liber (50,5 M€) na bezpečnost hranice. Mohlo by se totiž stát, že po Brexitu budou Francouzi žadat návrat k hranici původní…

        Vsadila bych se, ze ten palec nahoru je od vittta.:)

        • vittta

         Přesně tak, lásko!
         Ale zase vás nechápu.
         Co to píšete, posílení policie, odškodnění regionů kvůli ekonomickým ztrátám…
         Snad nemyslíte, že to je kvůli migrantům, kteří prchají z hrůz války a totality a jsou vděční za jakoukoliv pomoc?
         Vy nečete Ondřeje, nebo co?
         Chcete mi namluvit, že nevíte, kdo je majitel továrny na autodíly – Flex-N-Gate – se sídle v Naples na Floridě – pan Shahido Khan?
         A to je také muslim!

      • vittta

       Já vám nevím, s tím humorem.
       Vy mě buď milujete, nebo obdivujete, nebo ke mě vzhlížíte, nebo mě nenávidíte.
       Ale nemyslím si, že mě nenávidíte, jen to beru jako možnost.
       Abych byl upřímný, mě nijak nevadíte, i když máte fůru keců, ze kterých se mi točí hlava.
       Náhodu jsem si vás oblíbil.
       Taková nevinná ovce, co je třeba jí ukázat i odvrácenou stranu světa, ale vy si ty klapky na očích držíte fakt pevně.
       Dokonce si myslím, že sedět někde v hospodě, velice byste si se mnou rozuměla, a moje názory byste přímo hltala, když bych navíc ještě čas od času umlátil argumenty nějakého vašeho pseudointelektuálního polokamaráda.
       Nic méně….
       To už čtu podruhé, že Saxovi, neboli Embéčku podsouváte, že jeho texty jsou psány jaksi pro mě.
       Já nevím, je to řečeno slušně, ale stejně mi to připadá tak trochu přes čáru.
       Milujte se se mnou rovnou, a ne skrze prostředíka! (nadsázka s trochou humoru, ale i projev značné tolerace k vašemu vidění světa- a já nebývám tak tolerantní, to zase ne!)

       • MaB

        Vittto, ty nenávist si hned škrtněte , stejně jako ten obdiv k vám. Milujiu vás pouze jako bližního svého, i když nejsem věřící.
        Vím, že to, co tu předvádíte, je spíš poza, chcete být zajímavý, ale v jádru špatný chlap nebudete. Jsem přesvědčena, že jste obětavý táta. A i dobrý houbař :)
        Moc mi ale na vás vadí vaše netolerance, což zde není nutné rozvádět.
        A chlap, který se dokáže chovat jako troll, to znamená, že když mu dojdou argumenty, sníží se k osobním, a to i velice vulgárním ùtokům, u mne nemá šanci.
        Pochybuji, že se nad tím zamyslíte, ale co kdyby…

        • vittta

         Tedy kdybych byl netolarantní, určitá…nemalá část mých textů by vypadala jinak!
         To co tu předvádím, je názorová různost, kterou obohacuji tento blog, leckdy i k velké nevoli majitelky.
         Dovedete si představit tu nudu, kdyby třeba všichni obdivovali Macrona a Drahoše?
         Chvíli by vás to bavilo, ale pak……
         A to nemluvím o praktickém osobnostním výstupu.
         Kdyby totiž člověk žil v uzavřené názorové komunitě, a platí to i ve virtuálnu, stal by se z něj postupně buď idiot, nebo člověk naprosto neschopný života v reálním světě.
         Což je dobře vidět na mnoha sluníčkářích, ti už věří dokonce tomu, že česká levice má sídlo v Praze na Klinice, fakt.
         A to si vyprošuji, nechovám se v žádném případě jako troll, troll, milá Mab, diskuze nesmyslnými plky, mimo téma, či převáděním témat, diskuzi narušuje.
         Já jí- přes všechny moje špatné vlastnosti, iniciui.
         A přestaňte se bát vulgarity, ta nikoho nebolí.
         Rána nožem, či střela z pušky bolí daleko víc.
         Kromě toho, nepoužívám vulgaritu když mi dojdou argumenty, ty mě docházejí málokdy.
         Vulgarita je leckdy podepřením mého argumentu, a má za cíl přesně to, čemu se oddáváte vy- vyvolat emoci.
         Moje vulgarita je výsměch těm, kdo sami sebe mají za slušné, a věřte tomu Mab, že jsou tady lidé, kteří to chápou, aniž bych jim to kdy řekl.
         Neřaďte se k těm, které to odpuzuje, vždyť je to dětinské a leckdy pokrytecké.
         Učte se, i já se učím, a to od všech přispěvatelů, dokonce i od vás.
         Snažím se vcítit do jednotlivých diskutérů, abych mohl pochopit, proč píší to, co píší.
         Pochopení je mezi lidmi velice ušlechtilá a velká věc, a naopak nepochopení leckdy vede k potokům krve.
         Přece není jen můj svět, či váš svět.
         Svůj vlastní svět mají všichni, snad kromě Ondřeje, u kterého dodnes přesně nevím, jestli je to člověk, nebo trollící bot- a to bez legrace.

         • MaB

          Jo tááák, to jste měl říct hned ! Ono vám tady jde hlavně a především o legraci neboli psinu, srandu, prču ! O fikce, pardon, o výmysly, kde čím bujnější fantazie, tím líp.
          Tak to dám taky něco do placu a nebude to ani OT.
          Uvidíte, že i ze zapřísáhlého tupého antisemity lze udělat Žida židovštějšího než Žid !
          RABBI JACOB : LA DANSE DE LOUIS DE FUNES – vidéo Dailymotion
          2:20
          http://www.dailymotion.com/video/xykvd

          • vittta

           No tak schválně, kde jste si přeložila, že mi jde o psinu čili legraci, a proč?
           Nic takového tam nepíšu ani vzdáleně.
           Ale pokud to tam vidíte, dost mě zajímá kde a z jakých důvodů!
           Nepíšu fikce a nikdy výmysly, pokud napíšu názor, který by mohl být fikcí, popíšu ho jako možnou, ale málo pravděpodobnou možnost.
           Výmysly nikdy, ale někdy bývám k tupcům jízlivý, a popisuji ve své reakci události tak, jak je popisují oni, ale udělám to opačně.
           Samozřejmě jim to nedojde.
           Pokud takto reaguji na dobrého diskutéra, a člověka, pak popisuji realitu- nerealitu s vysokou, leckdy až extremní ironií.
           Ten, komu to takto píšu to chápe, ostatní leckdy ne, ovšem…tak to chodí.
           Takový příklad…Ondřej se velice sofistikovaně vymezuje proti rozlišování lidí podle barvy pleti a původu atd…a při té příležitosti označí všechny nesouhlasící za nevzdělance, frustráty, fašisty a nacisty a leckdy způsobem, že nemůže být pochyb o podřadnosti těchto lidí v jeho hlavě.
           Co je zajímavé, za nevzdělance označuje i vzdělané, ba vzdělanější než je on, s lepším jazykovým vybavením.
           Proto si myslím, že by to mohl být trollící bot, protože člověk není takového uvažování schopen, pokud je tedy duševně zdráv.
           No..nekopněte si do něj.
           Ale zase, jak jsem psal, kopanec do idiota se leckdy setkává s negativními reakcemi, naposledy zrovna od vás, když jste mě opovržlivě označila za sprosťáka, který kamsi klesl, když jsem Ondřeje nazval buznou nebo kuřbuřtem (nebo něčím takovým), což on nejspíš je, pokud je to tedy člověk-a může to být i člověk, ovládající bota, takže když přijde na jeho nějaký názor, vyplodí neskutečnou slátaninu.
           Kupudivu toto moje označení rozeznáte hned, ale hlubokou vulgaritu a aroganci jeho projevu jste ještě neidentifikovala nikdy, nebo alespoň ne tak, abyste na to reagovala.
           Což je jistě k zamyšlení, především pro vás, protože je naprosto zjevné, že vás ten hovnohlt manipuluje….

          • vittta

           No jo, šaty dělaj člověka, to je známá věc.
           Proto také Hugo Boss navrhoval uniformy SS, ale to byli fešáci a lepší lidé už od pohledu.
           A tedy….český dabing je výrazně lepší jak originál.

          • MaB

           To je prachobyčejná DEDUKCE, což je, milý vittto (jak každý ví to) vaše oblíbená metoda. Vaši kamarádi vám horlivě vyhledávají podklady, o kterých vědí, že je vittta uvítá A že, aniž by si sám cokoli ověřil, z nich okamžitě VYDEDUKUJE, že je např. ve Francii chaos, ne-li už přímo občanská válka ! atd, atp.
           Schválně, vsadím se, že nejste schopen mi dát odkaz ne na dva, ale na jeden jediný pozitivní komentář o Francii. S výjimkou těch Ondřejových, samozřejmě.

           Jinak: De Funès pronest pouze „C’est un miracle !“ (to je zázrak.)
           Souhlasím s vámi, že F.Filipovský byl vynikající herec i dabér, ale originál zůstane originálem. To ale záleží na čistě subjektivním pohledu každého.

           Pokud si však dovolím dělat závěry, platí zásada:
           O všem je nutné pochybovat.
           Vše je proto dobré si ověřovat
           Kde je žalobce, musí být i obhájce. (kromě totality)
           Nelze generalizovat.
           Pokud tomu tak není, jde jen o plané žvásty, i když jsou sebezábavnější a sebežádanější…

          • vittta

           Mám s vámi velkou trpělivost, jak jistě vidíte, neb trpelivost s politickými oponenty je hlavním znakem příznivců Miloše Zemana, Tomia Okamury a KSČM, kam patřím i já.
           Tak postupně.
           Ano, jsem dobrý.
           Jsem velice dobrý, ale….
           Mám dojem, že mou roli tady na tom blogu poněkud přeceňujete.
           Mám tady kamarády, a i já jsem kamarád mnohých, ale rozhodně kvůli mě nevyhledávají nějaké odkazy, a už vůbec ne horlivě.
           Nevím, jak to dělají oni, ale já třeba odkazy nevyhledávám, přečtu si „noviny“ a když objevím něco obzvlášť šťavnatého, nebo se to náhodou týká probíraného tématu, odkážu to, a myslím, že moji kamarádi to mají velice podobné.
           Tím se tvoří prostor pro diskuzi, kdyby tomu tak nebylo, bylo by tady pusto jak na pláži v Marseille.
           Pozitivní komentáře o Francii…neznám tuto zemi, a už jí ani poznat nechci.
           Dle mého už žádná Francie není, jen se to tam tak jmenuje- a to mě, věřte tomu, upřímně mrzí, protože u nás jsme měli rádi francouzkou kulturu, filmy s Belmondem a Delonem a Gabunem a Richarde, Funesem, knihy od Verna (Zeman na nich udělal speciální filmy) a poesii od Villona a další a další autoři, milovali jsme filmy o mušketýrech a Angelice a Fanfánu tulipánovi- ale to je všechno pryč, a Francie už není zemí světla, ale temnoty, jak naznačil právě jeden z velikánů, Delon na sklonku života.
           A ano, je nutné o všem pochybovat, a já o všem pochybuji, obávám se ale, že to tak úplně neplatí pro vás, je třeba ty zásady dodržovat, a ne je jen ondřejovsky citovat a stavět se moudrým ale chovat se podle nich.
           Vše je sice dobré si ověřovat, ale to je věc ošidná, protože zdrojů je mnoho, nelze si je leckdy ověřit nijak.
           Dokonce i dva rodilí Francouzi budou mít na dění ve své zemi úplně odlišný pohled (viz u nás příznivci Zamana a Drahoše) a aby toho nebylo málo, lišit se budou i názory na francouzkou minulost, a to jak prožitou, tak vzdálenější. (viz naprosto odlišný pohled na normalizaci od pamětníků, či Rakousko-Uhersko )
           Takže se střezte přílišného ověřování, lidé mají ve zvyku, vybírat si ty informace, které se jim hodí, a navíc se u toho řiďte bodem 1 (o všem pochybovat)
           Kde je žalobce, musí být i obhájce…ano, to dělám, (např.) žaluji na jednu stranu příznivce Drahoše za jejich pokrytectví, a obhajuji příznivce Zemana dle potřeby- ale PŘEDEVŠÍM chápu, či se o to snažím, ty jedince, kteří to dělají opačně.
           Nelze generalizovat…ano, MaB, to nelze, a nikdy jsem to nedělal, a vím, že i muslim může být dobrý člověk, stejně jako negr či klidně příslušník SS, ale to lze dělat jen v časech míru.
           Současná situace bohužel už mírová není, Evropa je v předválečné křeči, kdy se leckde už bojuje.
           Pak generalizovat musím, a tedy musím odmítnout všechny, a to dělám, takže tady nechci NIKOHO, a nic se neohlížím na to, že mohou trpět nevinní, protože musím hájit svou rodnou hroudu.
           Z 2 500 000 německých vojáků, co vtrhli do ruské země, také nebyli všichni svině a vrazi, ale kdyby na to sovětští obránci filosoficky brali zřetel, už bychom neexistovali…i když Francie asi ano…
           Plané žvásty pak odlehčují komunikaci, za jedno nelze mluvit jen o podstatném, to by lidé mluvili tak 10 minut denně, a za druhé řeč není jen o sdělení toho důležitého, jak by se mohlo zdát, ale je to komunikace mezi jedinci stejného druhu, (lidmi) a nám je komunikace přirozená, a jistě víte, že i ve věznicích je samovazba krutý trest pro otrlé kriminálníky, především proto, že nemohou komunikovat!

         • MaB

          Francie už není zemí světla, ale temnoty, jak naznačil právě jeden z velikánů, Delon na sklonku života. (vitta)
          Další z vašich nepochopení nebo další z vašich LŽI ???

          Tady vidite, že je lepší vycházet z autentického textu, nikoli z jeho vlastní interpretace,
          Podotýkám jen , že Alain Delon byl (loni) po smrti své bývalé družky Mireille Darc, v depresi, jak řekl, život odchodem „ženy jeho života“ pro něho ztratil smysl.
          „Je n’aurai pas beaucoup d’années à vivre sans elle, pas trop d’années à souffrir. Elle, au moins, ne souffre plus. Elle se repose. Sans elle, je peux partir moi aussi.“
          „Nebudu muset žít bez ní mnoho let, nebudu mnoho let trpět. Alespoň ona už netrpí, odpočívá. Bez ní mohu odejít i já“

          „Život už mi toho moc nepřináší. Poznal jsem všechno, všechno jsem viděl. Ale především tuto epochu nenávidím, zvracim ji. Jedná se o slova Alaina Delona ve speciálním čísle „Paris Match“ věnovanému jeho 60leté kariéře.
          82 letý herec v rozhovoru s Valerií Trierweiler s názvem „Já, Delon: rozhovor o mém životě,“ bilancuje svou kariéru, mluví o ženách, o svých psech, o mezilidských vztazích, ze kterých je zoufalý. „Jsou bytosti, které nenávidím. Všechno je falešné, všechno je falšované. Už neexistuje žádná úcta, žádné dané slovo. Jen se počítají peníze. Vím, že opustím tento svět bez lítosti, „říká Alain Delon (který kvůli daním ve Francii požádal o švýcarské občanství…)

          «La vie ne m’apporte plus grand-chose. J’ai tout connu, tout vu. Mais surtout, je hais cette époque, je la vomis». Ce sont, parmi d’autres, les mots d’Alain Delon dans le numéro spécial de «Paris Match» consacré à ses 60 ans de carrière.
          L’acteur de 82 ans, dans cette interview réalisée par Valérie Trierweiler intitulé «Moi, Delon : l’interview de sa vie», fait le bilan de sa carrière, parle des femmes, de ses chiens, des rapports humains qui le désespèrent. «Il y a ces êtres que je hais. Tout est faux, tout est faussé. Il n’y a plus de respect, plus de parole donnée. Il n’y a que l’argent qui compte. Je sais que je quitterai ce monde sans regrets», lance Alain Delon.

          Při pozornějši četbě zjistíte, že se jeho slova nevztahují jen na Francii, ale platí obecně. Jsou tedy adresována i vám…

          • astraustralia

           Pochybovat a overovat, hledat ty nejpravdivejsi zdroje……
           Uz souzi v realnem socialismu znali moudre pouceni „duveruj ale proveruj“
           MaB Vas rozbor Delona je jiny nez jak jeho prohlaseni pretiskla i nektera media v CR a je v podstate velmi potesujici ze plati jak pisete s „obecnou platnosti“ . Pro Francii obvzlast
           Vas rozbor je obohacujici predevsim v tom ze jste srozumitelne rozebrala jeho slova a obsah vysvetlila
           jak to vlastne myslel.:-)
           Silne mi tato situace pripomnela situaci pred lety v Praze tehdy jiz sametove, kde si nekteri mysleli ze kdyz svoboda plati obecne ze si mohou nejen rikat ale i psat a vydavat tiskem co chteji,
           ale ouha, neplatila a neplati a tak bylo souzeno vydavatelstvi za knihu Mein Kampf.
           Bylo konstatovano ze pokud by mela kniha uvodni vysvetlujici predmluvu, bylo by jeji vydani bez vyhrad.

           Kdyz obecne tak opravdu obecne! S platnosti nejen pro dolnich 10 millionu v CR a 66.9 million (2016) ve Francii ale s platnosti 7 milliard + celosvetove.
           Pochybovat vyhledat spravne informace a spravne je prelozit pro dolni milliardy, spravne vysvetlit az predzvykat, to je velice moudra myslenka MaB ktera aplikovana do praxe
           by jiste pohnula svetem homosapiense na ceste vpred za svetlejsimi zitrky :-)
           Bez spravneho vedeni jsou lide schopni volit i Zemana , no neni to hruza kavarno ?

          • MaB

           Ne ne, Astře, mýlíte se.
           Já jsem nic nevysvětlila, já jsem jen „dala slovo“ samotnému Alainu Delonovi :)
           aby on sám uvedl na pravou míru, co bylo vitttem (že by snad záměrně ?) „zfalšováno“
           Předžvýkávat, jak říkáte, je myšlenka velice špatná, stejně jako dělat vše pro to, aby – nedej
           Bože ! – lidi „dole“ začli sami myslet a navíc dokonce kriticky…

           Mohu dát odkaz na rozhovor s AD, i videa, ale je to jen ve francouzštině.

          • vittta

           Je pozoruhodné, jak rozumíte Alanu Delonovi a jeho myšlenkám.
           Zrovna tou dobou mu zemřela žena, tak měl depresi, to se stává.
           Píše třeba :
           „Ale především tuto epochu nenávidím, zvracim ji.“ (zřejmě spíše je mu z ní na zvracení)
           No, je mu na zvracení a tak požádal o švýcarské občanství, tam asi mají jinou dobu,více čestnosti,více úcty, více dodržování daných slov, nebo menší daně, kdo ví, ale Delonovi už moc na životě nezáleží, ale na daních, na těch ano.
           Já bych si to ale spíše vysvětlil tak, že je mu na zvracení ze společnosti KONKRÉTNĚ francouzké, a o švýcarské občanství požádal spíše na protest, protože už mu fakt o moc nepůjde a není vyloučeno, že už si nic moc nevydělává, takže mu hovno záleží na daních, s jeho majetkem.
           To by bylo blíže mojí variantě, která se bai voko spíše ukazovala u nás, i když nepopírám, že Delon mohl vše říci jen v pohnutí mysli a depresi, jak to vnímáte vy.
           A nyní pochybujte a ověřujte, jak vám poradil velice dobře Astr, a pamatujte u toho, že některé věci ověřit nelze, jak jsem vám napsal já.
           Protože….jen těžko se bude bavit Delon s vámi o svých pocitech, a novinářům se moc věřit nedá, protože šou, překrucování a bulvár je jejich živobytí.
           To už spíše věřte mě, já tady píšu zadarmo, i když- i zde je třeba pochybovat, neb mohu psát pro své zbytenělé EGO, a to je nad všechny prachy, ho ukojit.
           Ale chtělo by to nějak prověřit, jak sama píšete ve svém doporučení mně.

          • MaB

           Francie už není zemí světla, ale temnoty, jak naznačil právě jeden z velikánů, Delon na sklonku života. (vitta)
           Takže, vittto, především: s Delonem (velikánem), jste zde vyrukoval vy. (hodilo se vám do krámu a co na tom, že to neřekl)

           „A především tuto epochu nenávidím, zvracim ji.“ (zřejmě spíše je mu z ní na zvracení) „(vittto)
           Nikoli, vittto, proto jsem sem dala i fr. text
           Delon říká: „Je la vomis“ = zvracím ji (epochu) jako by zvracel třeba krev
           Kdyby chtěl říci: je mi z ní na zvracení, řekl by: „elle me fait vomir“

           „Delonovi už moc na životě nezáleží, ale na daních, na těch ano.
           Já bych si to ale spíše vysvětlil tak, že je mu na zvracení ze společnosti KONKRÉTNĚ francouzké, a o švýcarské občanství požádal spíše na protest,“ (vittto)
           Delon je i Švýcar od r. 1985
           Alain Delon, acteur né en France il y a 82 ans, réside en Suisse depuis 1985,
           Kdyby tomu bylo tak, jak říkáte, nežil by jistě ve Francii, ale ve Švýcarsku.

           “ A nyní pochybujte a ověřujte, jak vám poradil velice dobře Astr“ (vittto)
           Astr napsal: Pochybovat a overovat, hledat ty nejpravdivejsi zdroje……
           Uz souzi v realnem socialismu znali moudre pouceni „duveruj ale proveruj“
           Nemyslím, že mi tím chtěl Astr radit, on reagoval na moje „pochybuj, ale ověřuj“. což je moje zásada již dlouho a mám ji dokonce i v pracovní náplni :)

           Dobrou radu mi dáváte vy: „pamatujte u toho, že některé věci ověřit nelze“
           Právě proto nikdy s jistotou netvrdím, co si ověřit nemohu
           Zajímalo by mne, kdy se jí konečně začnete řídit vy sám. zatím jste příliš často mimo. Takže člověk, nebo mimoň ? (humor)

           PS: AD vždy byl a i zůstal, velice charizmatická a sebevědomá osobnost, vždy řekl naplno to, co si myslí.

          • vittta

           Nechci vám do toho kecat, ale použil jsem výraz „naznačil“, ne řekl.
           Když někdo něco řekne, řekne to, když někdo něco naznačí, neřekne to těmi slovy, ale buď to z toho rovnou vyplývá, nebo minimálně vyplynout může.
           To je takový…prostě překladatelský oříšek, kolik třešní, tolik višní.
           Nemenší překladatelský oříšek je to vaše „zvracím ji“.
           Víte to mě fakt zajímá, jaký je k tomu český ekvivalent, protože tohle v češtině nic neznamená.
           Nelze zvracet epochu, a dle vás se zdá, že je to ve francouštině velký rozdíl, tedy zvracet epochu, nebo být z ní někomu na zvracení.
           Nejprve se pokusím sám.
           Jaká jsou fakta:
           Delon myslí současnou epochu.
           Pokud jí tedy zvrací, pak jí jeho tělo odmítá, jako cosi nepřirozeného, škodlivého až jedovatého.
           Tělo lze přeneseně vyložit i jako mysl, protože Delon těžko hovořil o zvracení, jako tělesné funkci, v tom slova smyslu.
           V češtině použiju výraz „je mi z toho (v tomto případě konkrétní epochy) na zvracení, tedy odmítám jí jako škodlivou, jedovatou.
           Použít výraz „zvracím jí“ by byl významově stejný, pokud by ho někdo používal, ale přeneseně možná i větší, protože pokud mi je z něčeho na zvracení, ještě nezvracím, takže když už bych přeneseně zvracel, byl by asi vyšší stupeň odporu, pokud by se v češtině uchytil.
           To odmítání té epochy…v češtině „je mi z ní na zvracení“, je stupeň už velice silného odmítnutí, o stupeň slabší odmítnutí by bylo vyjádřeno třeba spojením „něco mi tu nehraje“ či „mám z té epochy divný pocit“, při čemž vulgární označení „kašlu, či dokonce seru na tuhle epochu“ spíše znamená, že je mi lhostejná, takže pokud je mi z epochy na zvracení, je to v českém jazyce už opravdu silné odmítnutí, výše by se asi dalo posadit třeba „nenávidím jí“, ale kdyby chtěl Čech vyjádřit nej nejvyšší odpor, použil by zřejmě všechna tato zvrzení v rychlém sledu za sebou.
           Jak je tomu tedy ve francouštině?
           Je spojení „zvracím jí“ silnější, či slabší stupeň odmítnutí, nebo se tím myslí něco úplně jiného?

         • MaB

          Vittto, tak na tohle pole se raději nepouštějte ! :))
          Básnická licence = výrazně záměrně odchyluje od ustálené jazykové, literární, historické, společenské (či jiné) normy, zvyklosti, úzu, tradice, faktografie apod.

          Metafora (řecky μεταφορά, metafora; latinsky translatio – doslova „přenesení“) je jazyková a rétorická literární konstrukce spočívající v přenášení významu na základě vnější (strukturální) podobnosti. Je druhem tropu, tedy přenášení významu původního pojmenování na jiný předmět. Je součástí běžné funkce a užívání jazyka, ale zvláštní význam má zejména v poezii.
          Metafory mohou využívat různých druhů podobnosti: zub času hlodal potil krev zvracel svou epochu

          Zde je svoboda fantazie a představivosti absolutní…a „velikán“ Alain Delon je umělec výjimečný s vyjadřováním. nevšedním. Nemůžete ho soudit podle sebe !:))
          A to, co se mu tady snažíte podsouvat, nejen že nikde neřekl (o Francii se vůbec nezmínil), ale ani nic takového nenaznačil…

          • MaB

           vittto, tentokrát se vám musím omluvit. Jsem už zřejmě unavená z těch vašich neustálých a nesmyslných ùtoků, tak jsem vzdala četbu komentáře před koncem , ale teď vidím, že jste se nad tím zamýšlel a slušně jste se ptal.
           Proto PARDON a berte to, prosím, jako vysvětlení.

          • Kača

           „Zvracím ji“ fakt není česky, to spíš „bliju z ní“.

          • vittta

           Hmmm….
           Takže vlastně jen tak plácal do větru.
           Frustrován ztrátou manželky.
           Ale to je normální, každý výrok kohokoliv má své vykladače.
           I největší válečník může být pacifista, a největší pacifista válečný štváč.
           To moje….to přece nejsou útoky, jenom proto, že mám jiný názor, tak útočím?
           Útočím na někdy Ondřeje, nebo třeba na Třešeň, ale na vás….
           Ani vám nic nevyčítám, když polovina mých dotazů zůstane bez reakce.
           Tento můj velice obšírný konkrétní dotaz ohledně skutečného významu spojení „zvracím ji“ ve francouštině jste mi také nezodpověděla, byť alespoň nezůstal bez reakce.
           Vysvětlila jste mi, co je básnická licence, a co metafora.
           Já vím, co je metafora, řeknu nějakou myšlenku jinými slovy, které v původním významu vlbec neodpovídají té myšlence.
           Jak píšete, třeba „zub času hlodal potil krev zvracel svou epochu“
           Ale co tím tedy Delon myslel, tím spojením „zvracím ji“?
           Jaký je původní význam?

          • MaB

           Tak ještě do třetice ):
           výraz „je vomis mon époque“ je silnější než „mon époque me fait vomir“, protože je neoobvyklý, upoutá proto víc pozornost a tím je i působivějši.

           ad Kaca
           Když k tomu přijde, není to ani francouzsky a běžně se to užívá jen vzácně. Doslovný překlad to ale je a říci je to možné.
           Ekvivalent k „bliju z ní“. by byl „elle me fait dégobiller“, což by ale bylo velmi vulgární ve srovnání se „zvracím ji“

          • MaB

           „Frustrován ztrátou manželky.“ ((vittto)
           Nikde jsem toto neřekla. ….nešlo totiž ani o frustraci, ani o manželku

           Jako jsem neřekla, že ùtočíte na mne. To by mi vadilo asi nejméně.
           Pouze to, že jsou vaše ùtoky na kohokoli (Francouze především) nepodložené, tedy také často velmi nespravedlivé.

           Považute „zvracím ji“, navíc ve spojení s „nenávidím ji“ za metaforu, kterou také je. I v češtině.

          • vittta

           Tak teď jsem z toho jelen, MaB.
           Nejprve mi píšete, že řekl „Je la vomis“ = zvracím ji (epochu)
           Kdyby chtěl říci: je mi z ní na zvracení, řekl by: „elle me fait vomir“.
           Že jako jsem to napsal úplně blbě.
           Ale pak mě vysvětlujte, že výraz „je vomis mon époque“ je silnější než „mon époque me fait vomir“
           Dobře, neumím francouzky a může být, že „Je la vomis“ je velice podobné tomu „je vomis mon époque“ a to „elle me fait vomir“ je velice podbné tomu „mon époque me fait vomir“.
           Pokud je to tak, pak ale to „zvracím jí“ vyjadřuje ještě větší hnus z té epochy, jako kdyby mu z ní jen na zvracení bylo.
           Tak proč jste mě tedy mravokárně opravovala?
           A s tou manželkou, jasně, psala jste družkou, ale sakra, co na tom záleží, šlo přece o depresi ze ztráty blízké osoby, jestli je to manželka nebo družka nebo přítekyně je v tomhle hovoru nepodostatné, stejně jako je nepodstatné, jestli to psal ve frustraci (jak jsem použil já) nebo v depresi.
           Podstatná je přece jakási snížená schopnost zdravé úvahy (nebo jak to napsat) z té ztráty, kdy podle vás měl právě proto napsat onen odsuzující koment na dnešní dobu…píšete že nepsal ve Francii, já nevím, francouzky neumím, ale domnívám se, že když ve Francii bydlí, těžko mu bude na blití…tedy bude blít epochu v Salvádoru..
           Vy mu „visíte na rtech“ jak manšaft Zemanových rozborářů“, ti také, ať řekne co řekne, vždycky vědí lépe, jak to myslel, a když to náhodu nevědí, tak to dostanou befelem, co měl říci…
           Vy sice nic befelem nedostáváte, ale jak to myslel, také víte lépe než on….

          • Saul

           Asi tezko se najde v dejinach lidstva nejaka epocha,kterou by stari a moudri muzi nezhodnotili tak,jak to udelal Delon.
           A zrovna tak kazda epocha ma spoustu svych primitivu,kteri ji nejsou schopni hodnotit objektivne, ale o to vic umi nabizet a vnucovat sva primitivni reseni na jeji napravu.
           Nebo spis na napravu sve frustrace.

          • vittta

           Jistě, ale zde je to podáváno tak, že své frustrace- či deprese (významově v tom totiž není velký rozdíl) napravoval starý, moudrý muž.
           A nenechte se mýlit nějakými vznešenými kecy, co řekl ten či onen moudrý muž nikoho moc nezajímá, jak to přesně myslel, hodnotí- a též předkládají k věření, úplně jiní lidé.
           Pak se třeba z vizionáře a bojovníka proti agresivní totalitě Orwela stal bojovník proti komunismu!
           Hodně lidí, tedy konzumentů těch upravených pravd, pak je učena (a naučena), že všichni to dělají blbě, mají frustrace z toho či onoho, nabízejí snadná a líbivá řešení,navíc primitivní -ale sami nenabídnou NIKDY řešení žádné…
           A jelikož se takoví dobrodinci leckdy nacházejí i ve vládách, doba je předběhne, a z pokojně žijích občanů se pomalu stává lovná zvěř kriminálníků a pakáže, ale kdokoliv navrhne nějaké řešení je blbec….už proto, aby to nevypadalo, že to zkurvili ti chytří, co tak dobře věděli, co je špatně, ale nevěděli, co dělat a co je dobře.

       • MaB

        Zde je to, co navrhuje i prezident Zeman, pomoc zemím přímo na místě, v praxi.
        Francie věnovala Senegalu školu (místo 60 dětí ve třídě jich bude jen 30), podepsala smlouvu o spolupráci ve školství a do zákadu vložila 300 milionů eur (v ukázce se téměř nemluví, porozumí každý.

        To je Macronova aktualita. Pokud jde o EU, vycházejme z předpokladu, že je pravda, co autor píše.
        EU má ale 27 členů, z nichž každý přijde se svým návrhem. A bude se o nich debatovat a potom hlasovat. Jeden stát = jeden hlas. Pak uvidíme, jaká bude dohoda společná a konečná.

        visite de Macron au Sénégal – YouTube
        3:57

        • vittta

         Ten je hodnej….
         Kolik uprchlíků je ze Senegalu, stiženého válkou a totalitou?
         Ale vyjde do docela lacino, bomby na Libyii byly určitě dražší, jenže…tam se svrával diktátor, tam je to něco jiného!

        • grasyk

         Správně, ČR kolonizovalo Alžírsko a okupovalo Maroko, mělo z toho obrovské příjmy. Akorát všichni ti Afričané se rozhodli odstěhovat do Francie. Asi proto, že jsme malá země uprostřed Evropy a je to k nám daleko. Později ČR vybombardovalo Libyi, protože Káddáfí půjčil Zemanovi na volby a ten mu to nemínil vracet. A zase se to (z nepochopitelných důvodů) obrátilo proti Francii. České banky zruinovaly Řecko, Češi donutili Řeky vyhazovat nesmyslné peníze na NATO účely, tak teď musí Francie vymyslet něco, aby se spravedlivě rozvrstvily náklady, aby to neplatila s Německem sama. Tak jste to myslela? Jeden hlas ČR, jeden Slovensko, Francie jeden, Německo jeden, Řecko jeden …

         • vittta

          Ale začíná to dobře, škola v Seenegalu otevřena…..
          Já nevěřím svým očím, jak může taková maškaráda Francouze zaujmout, copak jsou všichni padlí na hlavu?
          A hledat společně řešení….nebo jak píše MaB, dohodu…
          Dohodu čeho sakra?
          Přece se už dohodli, že v Eurozóně nesmí být větší deficit jak (myslím) 3% HDP a plno dalších děsně pokrokových dohod.
          Nikdo to nedodržoval, a teď jako má někdo zase vymýšlet nějaké řešení, resp. dohodu, která se stejně nebude dodržovat, pokud to Bude Francie, kdo nebude dodržovat, kdyby to byli Slováci, nebo Rumuni, nebo my, tak se všichni ti kultivovaní zápaďáci poserou, ale sami nedodržují nic a nikdy a my jim to máme…jak píšete- platit?
          To je vrchol arogance, nebo spíše i debility, ale Francouzům- a MaB tady reprezentuje tu slušnou část Francouzů- se to líbí.
          Neskutečné!!!!!

        • vittta

         Tak to je trapárna, teď jsem se na to díval.
         Ještě tomu chybělo, aby ti najatí vítači stáli v řadě a Macron jim dával do otevřených pusinek bonbónek.
         Mimochodem, v jednu chvíli jsem si všiml….Marcon, jako by se tak divně usmál a tak divně šel ze schodů…nedal od si někde pár panáků?
         A nyní vážně, MaB.
         Tahle maškaráda se vám líbí?
         Proč by měla jakákoliv země otvírat školu zrovna v Senegalu?
         Co mají říkat chudáci v Kongu, Súdánu či třeba Somálsku?
         A v dalších 100 zemích plných daleko, daleko větší bídy jak v Senegalu.
         Ať Francie postaví v každé chudé zemi 100 škol, a platí jejich provoz, pak snad to může mít nějaký vliv…
         Ale tohle….tohle NE!

        • MaB

         To jsem sem dala jen jako „dárek na rozloučenou“ !
         Efektem jsem si byla jistá, nezklamali jste mne. :)
         Tentokrát se se mnou ale už nikdo nechtěl vsadit, takže další láhev šampaňského nebude.
         Přeji vám zajímavá temata a fair play klání na blogu !
         Já se jedu přesvědčit, jak to vypadá v Israeli. Když se vrátím, tak zase někdy na shledanou.

         • vittta

          Jedině blbec by se s vámi mohl vsadit o flašku v tomhle tématu.
          Macron je fakt trapný, stejně jako jeho komedie.
          Když jste navíc „obecenstvo“ předběžně „připravila“ naprosto naivní adorací Macrona a jeho politiky, nemohl výsledek dopadnou jinak.
          Ale mezi námi, reagoval jsem na to jen já, a dílem Grasyk, který ale reagoval až na mě.
          Já reagoval navíc jen proto, že jsem s vámi už vedl diskuzi před tím, o Francii, tak jsem to považoval za jakési pokračování.
          Takže pokud byste se vsadila o flašku, že zareaguji já, vyhrála byste.
          Pokud by jste se vsadila o flašku, že budou bouřlivé reakce obecně, prohrála byste.
          Předpokládám tedy, že váš komentář se týká trapného otevírání školy Macronem!

          • tresen

           Efekt, o který by se MaB mohla vsadit a vyhrála by, je vaše reakce, ve které to vidíte jako trapnost.
           Já bych se vsadila, že jako trapárnu byste ze zásady viděl všechny záběry, kde by se Macron vyskytoval, i kdyby třeba jen vystupoval z letadla a zamával lidem na uvítanou. Určitě byste na tom něco našel.

          • vittta

           Ano, protože to je trapnost.
           Je ale mezi námi jeden zásadní rozdíl, a MaB by si ho měla uvědomit.
           Zatímco já bych viděl jako trapnost i návštěvu Husáka a květy od pionýrů, co tady nastínil Grasyk, vy byste viděla trapného jen toho Husáka.
           Macrona by jste tak vidět ani nemohla, protože zvolat „císař je nahý“ lidé, jako vy, nikdy nedokáží.
           V každém případě, MaB se nevsadila, ale vyhrála by, jak je patrno.
           Takže sázela čistě na mou reakci, která se měla nejspíše týkaz spíše mého negativního vidění Francie, než konkrétně Macrona.
           MaB je přesvědčena, že Francii nemám rád, nebo že jí nesnáším, či cosi tomu podobného.
           Proč si to myslí, to nevím, protože já nemám nic proti Francii.
           Za to něco a to zásadního- mám proti EU jako totalitnímu vyděračskému celku, a Francie je jeho zásadní součástí.
           Za pokytectví EU politiky ale Francie jako taková nemůže, stejně jako nemůže ČR za vyjebance typu Mitrofanova či Čulíka.
           Jako demokrat mít EU ani rád nemohu, to jen podotýkám.

          • vittta

           Abych nezapoměl- MaB píše „nezklamali jste“. což by naznačovalo, že nešlo jen o mě.
           Vzhledem k tomu, že nikdo jiný nezareagoval a video bylo omínusování pouze jedním mínusem, se MaB ale pouze překlepla.
           Když budu úplně přesný, tak Grasyk reagoval na MaB jen v její jedné části reakce, a já v té druhé, tedy já na Macrona, a Grasyk na návrh hlasování 27 zemí.
           Takže i tady je množné číslo fakticky vyloučeno.

        • MaB

         A to navzdory všem jejím „hříchům“…:))

         Мирас Ашимовil y a 2 ans
         О боже! как я тебя люблю Франция!
         Lire la suite
         Moins
         Répondre 6 7

 4. Ondřej

  Nebýt dogmatický se projevuje mj. i tím, že rád budu v jednotlivých hodnoceních souhlasit s komunistou namísto s tzv. konzervativcem Klausova nacionál-fašistického typu jako je jeho synáček v případech, kde je snad mezi ním coby konzervativce a panem Konvičkou coby jasným náckem, jen malý kousíček ve způsobu prezentace segregace nepotřebných až „škodlivých“ skupin obyvatel. Muslimů páně Martina „Masomlejna“ Konvičky a segregací kriplů a mentálů (kterých je v populaci, považte, prý až 50%!!!) do ústavů, kde iim bude mezi „Untermenschen“ z důvodů „Rassenhygiene “ přeci jen lépe…

  Rád bych zde uvedl výňatek z textu, který napsal KOMUNISTA Jiří Dolejš.

  http://denikreferendum.cz/clanek/26981-habemus-presidentum

  Já liberál s ním naprosto souhlasím. Jak je možné, že už i komunista se s liberálem shodnou, když naproti tomu se shodnou marxleninisté bojující proti buržoasii s neokonzervativcema thatcheristou Miroslavem Ševčíkem, proti kterému byly Kalouskovy reformy socialismem skandinávského typu??!

  Jak je možné, že za pár zcela iracionálních hesel „Nic než národ bez EU“ by souhlasil marxleninský kmet z Havířova s náckovským skinem z Krupky s neokonzervativní Ševčíkovou daní z hlavy, posvěcené Zemanem že by ji platili i nezaměstnaní „nemakačenka“ když si pánové jako neoliberál Švečík a rudohnědí proletáři dnes navzájem dávají zapravdu? Proč si podá nakonec ruku jakešovský baťovský proletář co se nedostal ani „na saká“ s miliardářem, co si nestydatě bere peníze od těch co si berou uprchlíky a ještě jim zbývá dost na to, živit východní postkomunistické zaostalce bez dostatečné sítě dálnic, rychlostních koridorů a jejich Stbácké oligarchy co dříve výváželi Semtex Arafatovi a dnes mají fabriky na americké Monsanto jedy ala Round-up v Německu?

  Embéčko víte jak funguje kognitivně behaviorální terapie? Třeba tak, že přikládám hady na tělo těm, co si myslí, že hadi jsou tu od toho aby žrali a škrtili lidi a ovládli tak svět….Možná byste si měl někdy jít sednout třeba na kafe k majiteli továrny na autodíly – Flex-N-Gate – se sídle v Naples na Floridě – panem Shahidem Khanem. Zjistil byste, že coby muslim ani kapitalista a miliardář nekouše víc než pan marxleninský ateista a dneska křesťan – Babiš:-)))

    • vittta

     Rozvrací jí, resp. z ních chce udělat komunisty západního typu.
     Jenže ty by tady volilo tak 0,0001%
     Pak by Dolejš přešel rovnou k TOP09, ke kterým má myšlenkově nejblíže!

     • Ondřej

      Zkusme se oprostit od hospodského špinění člověka a polemizujme s jeho slovy, platí pro všechny co se „dopustili“ nějakého komentu k mému upozornění na článek Jiřího Dolejše – takže po 100. říkám, ať zkusí zemanovská hospoda vyšší úroveň argumentace než je ad hominem. Takhle je pražské kavárna do diskuse nikdy nevezme, stejně jako na ples se nechodí v dřínech a keckách, vyžaduje se zde jistá úroveň konverzace. Panové Slezák a Šolta podle věku vycvičení v min. režimu komunistickým gestapem a dnes t.č. členové Zemanovců, jsou z debaty doživotně vyloučeni protože diskuse pěstmi opravdu není kultura kterou bychom chtěli následovat:-)

      https://www.irozhlas.cz/sites/default/files/styles/zpravy_rubrikovy_nahled/public/uploader/bez_nazvu_180127-193537_pj.jpg?itok=hV26rRKb

      viz velmi výživný článek s titulkem na iROZHLAS:CZ „Měl jsem je vykopat, vyházet z okna, reaguje muž, který napadl novináře po oslavě Miloše Zemana“….co dodat :-)

      ale zpět k panu Dolejšovi

      Takže díky za tato vaše slova pane Dolejši….

      Drahoš v této kampani spíš působil jako poněkud nudný antizeman. Drahoše osobně, ale jen aby nebyl zvolen Zeman. Protože nabízel takové nezáživné nesilové pojetí politiky, útočili na něj zastánci vůdcovského stylu jako na pasivní loutku mainstreamu. Prodavači strachu dnes zvyšují akcie vůdcovské politiky, zejména v menších obcích. Drahoše osobně, ale jen aby nebyl zvolen Zeman. Protože nabízel takové nezáživné nesilové pojetí politiky, útočili na něj zastánci vůdcovského stylu jako na pasivní loutku mainstreamu. Prodavači strachu dnes zvyšují akcie vůdcovské politiky, zejména v menších obcích.

      Neuspěla ani snaha líčit tyto volby jako rozstřel mezi proruským Zemanem a prozápadním Drahošem. Spíše lze říci, že Zeman uspěl stylem „český Trump“ (za sebe musím říci bohužel). Na Zemana vsadili lidé hlavně na Moravě a také v českém pohraničí. Jeho obraz jako lidového prezidenta je přitom prostě fata morgána. Obliba ve vulgaritách ještě netvoří lidovost. Podstatnější je, jak vážně brát jeho sociální zaměření, které se snažil zdůraznit oháněním se vztahem ke skandinávskému sociálnímu modelu. Jeho indolence, pokud jde o život milionu nejchudších, pobíračů dávek a seniorů, byla opakovaně zjevná.

      Zeman lovil v protestním rybníku outsiderů, i když přitom pro tyto lidi sám osobně stejně nic moc neudělá. Prostě jen svými provokacemi a urážkami úspěšně hrál na emoce frustrovaných. Podobně je to s vlastenectvím hlavy státu. Strategický zájem státu těžko redukovat na populistickou rétoriku a přibližování se krajní pravici. Otázkou je, zda s fašizujícími subjekty Zeman koketuje jen účelově, anebo jim do budoucna zametá cestičku.“

      Publikováno v jednom z mála skutečně levicových portálů. V Deníku Referendum.

      • vittta

       Než jste se dostal k samotné vyšší úrovni argumentace, co o ní rovnou píšete, stačil jste:
       Hospodské špinění člověka (od nás)
       Lež, že jste komentoval článek od Dolejše, jenže u té příležitosti jste zcela nehodspodsky napadl nějakolik lidí i nás všechny
       Urážka, že nás TAKHLE pražská kavárna do diskuze nevezme (nevezme nikoho, nejde jí o diskuzi, stejně jako žádným neonacistům, a navíc nemají žádné argumenty, než útoky ad hominem, což jediné dělají)
       Vyžaduje se jistá úroveň komunikace, kterou my nemáme, ale oni mají. (viz. Halík, Pehe, Mitrofanov, Čulík,Kocábová, Mádl,Novotný….)
       Slezák a Šolta jsou vycvičenií komunistickým gestapem (Gestapo bylo německé, a píše se tam velké písmeno, jako u každého podstatného jména v němčině- a ten příměr není moc povedený) a jsou členy Zemanovců (opravdu?)
       Ti dva jsou z diskuze doživotně vyločeni…ble, ble,

       Pak nějaký odkaz, nevím o čem, otevírá se mi malá fotečka 73 letého borce, co se chystá srovnat do latě o hodně mladšího nechlapa, který se sice do férové rvačky bojí, ale natáčet umírajícího by mu nevadilo, ( a nikdo nevěděl, co dostal Rokytka u Drahoše do chlastu, otrávit ho klidně mohli) člověk v komatu mu už do rypáku dát nemůže.

       A naní přichází na řadu Dolejšův článek, za který Ondřej slušně děkuje (tzv. drahošovská slušnost) a krátká reklama na neonacistický denník Referendum.
       Nádhera!

       • vittta

        Je to fakt oduševnělé.
        Kdyby mi někteří tam, tak rádi čas od času nevyčítali mou vulgárnost, myslel bych si, že tomu i věří.
        Největší šok mi způsobil sám Tribun.
        Ten píše že „K úctě by mělo člověku stačit, že je člověk. Jak dojde na zásluhy, přijde i kádrování a vydírání. Zásluhou je pro někoho i to, že dotyčný není černý.“
        Hmm…
        V praxi to ale platí jen pro někoho, protože jak je člověk nacista, tak žádnou úctu nezaslouží.
        Potíž je v tom, že nacista může být každý a za cokoliv.
        Zajímavý je ten konec.
        Zásluhou pro někoho je i to, že dotyčný není černý.
        Tribun takto vyjádřil svůj názor jistě náhodou.
        Zrovna tak totiž mohl napsat, že zásluhou pro někoho je i to, že není bílý.
        Jenže….to už by zdaleka nevypadalo tak oduševněle a humánně!
        A kdyby jen to, snadno by se tak i Tribun mohl stát nacistou….a tím si nezasloužit tu úctu!

        • oh

         Řekl bych, že působit šoky je jednou z Tribunových předností. A podle mě také to, co napíše, také myslí vážně.

         • vittta

          Asi jo, ale rozhodně se podle toho nechová.
          Tenhle typ lidí mi připadá jako inkvizitoři, co upalovali „čarodějnice“ a zachraňovali tím duše hříšnic (a hříšníků).
          Také to mysleli vážně…

 5. vittta

  Ondřej a jeho rozbory…
  Rozbor se týká toho, jak nebýt dogmatický.
  Hned na úvod napadl Klause co by nacionál-fašistu, k čemuž přiřadil i jeho syna.
  Následuje Konvička- už jasný nácek.
  Na řadě je Švečík ten sice není napaden přímo, ale považte, Kalouskova reforma byla proti němu socialismem.
  Přicházejí hesla.
  Nic než národ bez EU!
  Nechybí ani Zeman, který posvětil jakousi daň z hlavy, a vedle Zemana nesmí chybět (asi) imaginární nácek z Krupky a též (asi) imaginární marxleninský kmet z Haviřova, aby si každý , ale úplně každý přišel na své, a pochopil, že Zeman je hovado.
  Další hláška jsou „rudohnění“ a nestydatý žvást o tom, že miliardář bere od vyspělého západu peníze, a ještě nám tady staví dálnice (ten západ) a aby bylo jasno, kdo jsme ti „my“, je to upřesněno, a jste tedy východní postkomunističtí zaostalci.
  Že do EU sami přispíváme a ještě nám kradou zisky ale zmíněno není.
  A nebyl by to ani Ondřej, kdyby neoslnil svými až božskými znalostmi.
  Použil spojení “ kognitivně behaviorální terapie“ a aby to bylo jé jasné, jak nás všechny převyšuje, tak hlášku napsal tak, že jí nechápe konkrétně Sax. (Vite jak……?nevíte, tak vám to povím)
  Tomu ještě doporučil- abychom jó padli na prdel, aby navštívil Flex-N-Gate – se sídlem v Naples na Floridě – pana Shahida Khana, aby pochopil, že není muslim jako muslim, a že tento muslim, kterého zjevně zná Ondřej osobně a to na úrovni tykání, není o nic horší, jak Babiš.
  To má asi naznačit, abychom přijali tak milion nevzdělaných a nevzdělavatelných muslimů, protože pan Khan je jejich ukázka.
  Skvělý, a především velice slušný text, Ondřeji, hned je vidět ta úroveň……

 6. embecko

  A hele, my o vlku a mezi tim…
  https://www.lidovky.cz/strelba-a-rvacka-v-calais-tri-migranti-utrpeli-vazna-zraneni-plh-/zpravy-svet.aspx?c=A180201_180754_ln_zahranici_ele&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main
  „Rvačka, do které se zapojila asi stovka migrantů s pálkami a kameny, se odehrála u nemocničního centra, kde úřady předloni zrušily obří provizorní tábořiště zvané Džungle.“
  To by stalo za vysvetlenou, Dzungle je preci uz zrusena a Macron nedovoli jeji obnoveni. Asi to tedy bylo tak, ze po Dzungli zbylo na miste jen nefunkcni zdravotnicke centrum, k nemu se odnekud sjela stovka emigrantu, kteri se poprali a zase odjeli pryc (Dzungle neexistuje a jeji obnoveni nebylo dovoleno).
  Anebo…ze by byl Macron populista, co si za ochranu statnich hranic nechava platit vypalne od Anglicanu a o ilegalnich taborech tvrdi, ze je nedovoli obnovit, ackoliv uz jsou obnoveny?

  • vittta

   Tady vidíš, jaké lži jsou novináři schopni napsat v našich médiích.
   Střelná zranění nemohl nikdo utrpět, protože legální držení zbraně ve Francii je prakticky nemožné.
   Jak by si pak mohli nějací Afgánci opatřit zbraně?
   Navíc je tam psáno o převaděčích, což je skandální fake news.
   Žádní převaděči nejsou, migranti plují na širé moře v nebezpečných lodích 6 m dlouhých, s motortem o výkonu 8KW, jak známo.
   Pokud by to snad převaděši opravdu byli, dávno by byli zatčení, a odsouzení, a to jak morálně, tak právně, protože ve Francii je převaděčství trestným činem a policie brání zákon zuby- nehty.
   Také tam není napsáno, kolik lidí bylo za potyčku zatčeno a obžalováno z trestných činů, což je směšné, protože policie by při zjednávání pořádku musela prostě ty, kteří evidetně porušují zákon zatknout, a vydat soudu.
   Což se nepochybně stalo, a to, že se o tom v tom článku nepíše svědčí o tom, že autor má za cíl pošpinit nejen Francii, ale i celou EU, resp. její vyspělou část!

   • Eddie

    Historicka : Uniformy SS nenavrhoval Hugo Boss, ten puvod je trosku slozitejsi, jen se tam ze zacatku sily.

   • Blanche

    Jo, jo, Francie je země zaslíbená :)
    https://www.facebook.com/hricalubos1/
    „…Podľa Interpolu sa v Taliansku za posledné dva mesiace vylodilo približne 50 teroristov bojujúcich za Isis. Používajú najmä malé člny, ktoré sa nedajú zachytiť radarom, ktoré zanechávajú na Sicílskych plážach a ich plavba je prevažne v noci. Zo Sicilie mieria hlavne do Francúzka.Talianske tajné služby hovoria, že aj po porážke militantov v Syrsko/Irakénskom pásme, sa ohrozenie teroristickými útokmi neznížilo. (podľa mňa ohrozenie sa práve zvýšilo, pretože ich porazili jednotky NATO.Čiže my). Neviem či ten vydrbanec vo Varšave, kde je sídlo Frontexu má za úlohu pomáhať len neziskovkým organizáciám, ktoré denno denne pašujú tisícky emigrantov do Europy, alebo tí zločinci a teroristi mu neprinášajú žiadne kšefty. Budem zvedavý, keď to bude v Európe vybuchovať, čo nám na to povie.Bude chodiť ako trúchliaci dilino zo svuečkou v ruku, jebne si na profilovku nejakú zástavu a pozostalým bude posielať telegrami, že mu je ľúto….. “
    http://www.tgcom24.mediaset.it/cronaca/sicilia/allarme-interpol-50-combattenti-dell-isis-sbarcati-in-italia-viminale-nessun-riscontro-su-lista_3120668-201802a.shtml

 7. vittta

  To se podívejme…
  Tak v Británii už demokratičtí a antirasističtí aktivisté napadají Churchila.
  Konečně se hýbou ledy, i v Británii tohoto válečného štváče začínají mít mladí lidé dost.
  Navíc kavárna, kde se nadšený protest konal, je vyzdobena britskými vlajkami, které- jak se píše- necitlivě připomínají imperium.
  Také se návštěvníci kavárny konečně dozvěděli, že Churchil byl rasista.
  Skupina aktivistů a demokratů byla vedena Halimo Husseinovou, a to nejlépe vypovídá o tom, jak přistěhovalci Británii obohacují, protože se nebojí poukázat na temná období britských dějin, kterým britský odpor proti Němeku nepochybně je.
  Churchil byl navíc běloch, ochlasta a kuřák, a nezdravě se stravoval, takže něco jako Zeman.
  Mají se je ště Britové co učit, protože jak známo, Abraham Lincoln byl černoch, nebo ho minimáoně hrají černí herci.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-V-Britanii-resi-na-vysokych-mistech-utok-aktivistu-na-podnik-oslavujici-Churchilla-Podivejte-se-co-provadeli-uvnitr-mezi-hosty-522733

  • astraustralia

   Az divka rodicu ze Somalska otvira Anglicanum oci ! Sami Britove si nejen neco takoveho nedovoli ono je to ani nenapadne a tak ano az nove prichozi novymi pohledy a nazory „obohacuji“ kamkoli prijdou !!!
   Konec smichu:-)
   Pod odkazem na kavarnu kde se vzpomina Churchilla se lze proklikat pres kritickeho politika Farageho az k Hillary a jejimu prohlaseni ze volici Brexitu maji vinu na jeji prohre ! ( samozrejme hned po vmesovani Putina)
   Takze svym zpusobem svoji kavarnu a kavarensky styl boje najdete v kazdem state a delat si iluze o tom ze to je nejaka zvlast CR je predstava mylna.
   Lide svobodne myslici a svobodne jednajici jsou stale vice oznacovani ruznymi privlastky a stale vice odsuzovani az nenavideni ! Stale vice totiz prekazi .
   Vlastne i to je obohaceni :-)
   O novy poznatek, byt ne pro budovani lepsich zitrku prinosny !

   • Ondřej

    Farage není ten teďka u nějakýho cirkusu? Monty Python nebo tak nějak…prý z politiky odešel pro neschopnost…:-)

  • oh

   Hmm, a souvislost výše platů v německém koncernu Volkswagwen se Zemanovými příznivci jste v tom článku nalezl kde?
   Jo, já zapomněl, vy zase jenom provokujete, Benrharde Maiere ze Slušňákova. :D

    • oh

     No vidíte, třešni, to by mě nenapadlo.
     Zejména, když Ondřejem odkazovaný článek je o celodenní stávce zaměstnanců německých (v německu umístěných) průmyslových podniků za vyšší platy a změny pracovní doby – týká se např. automobilek Volkswagen, BMW, Daimler, Mercedes-Benz a Porsche nebo v továrnách výrobce letadel Airbus.
     Ale třeba mi tu souvislost akčnosti / neakčnosti českých odborů se Zemanovými příznivci objasníte vy.

   • Ondřej

    Zemanův volič podporuje vykořisťování a nadnárodní zisky? Aha, jestli jo, tak ať proboha nestavkuje a je vděčen za 900 € měsíčně. Kalouskovi příznivci budou také rádi že máme pořád rovnou dan, kterou zavedla pravice a že naši proletáři jsou tak skromní a myslí na své kapitalisty a nepožadují daňovou progresi.

    Ohu jsem rád že jste na naší straně (kdyby vám snad nebylo úplně jasné koho tím plurálem myslím, pak vám jistě napovi, že můj zaměstnavatel vytváří diividendu že svých aktivit po celém světě, právě nejvyšší v ČR v poměru k nakladum) ale je pak s podivem, proč jste tak se situaci v globálne provázaným světě tak nespokojen. Princip jeho fungování je totiž právě v nerovnomerne disproporčne rozděleném bohatství mezi ty, kteří se o něj zasloužili a k přenesení nákladů tam, kde jak by řekl Marx, je nesebevedome třídní vědomí a podceňování svých schopností a jejich spravedlivého ohodnocení lidmi práce příčinou jejich vlastní chudoby.

    Zkuste si o tom něco přečíst. Vyberu vám jednoduššího nemeckeho autora než je Marx pro potrenovani čtení v německém jazyce, mohl by to byt napr. Erich Friedrich Schumacher – „Small is beautiful – Rückkehr zum menschlichen Maß“.

    • oh

     Tak podle vás „Zemanův volič podporuje vykořisťování a nadnárodní zisky?“. Jste si jistý, že jste správně pochopil všechna slova z příspěvku, na který jste reagoval? Já se vás totiž ptal, co z odkazovaného článku vás přimělo vyzvrátit to „Díky Zemanovým příznivcům máme tady klid na práci. Prý 80kc/hod.jim bohaté stačí…“
     Pokud se vám nechce vysvětlovat prapodivné zákruty Ondřejovské logiky, neračte se obtěžovat ani doporučováním jakékoli četby. Doporučení právě od vás by mělo opačný účinek a většina autorů si IMHO něco takového nezaslouží.

 8. tresen

  Vittta:
  „A nenechte se mýlit nějakými vznešenými kecy, co řekl ten či onen moudrý muž nikoho moc nezajímá, jak to přesně myslel, hodnotí- a též předkládají k věření, úplně jiní lidé.
  Pak se třeba z vizionáře a bojovníka proti agresivní totalitě Orwela stal bojovník proti komunismu!“
  O podezření, že do totality, proti které se Orwell zaměřil, se dají zahrnout i komunistické režimy, se mocně zasloužily tyto režimy samy, když Orwellovy knihy zakázaly. Tak své občany připravily o možnost dojít k názoru, že Orwell komunismus na mušce vůbec neměl.:-)

  • vittta

   Vy máte s MaB podobně špatný cit pro význam slovních spojení.
   Já napsal vámi uvedené, a vy na to argumentujete, a přidala jste písmenko „i“.
   Tedy přesně „i komunistické režimy“.
   To jedno písmenko naprosto změnilo význam celé dikuzue, protože já vůbec nezpochybňoval, že by tam snad zrovna komunismus neměl být, ale významově jsem to posadil tak, že Orwel byl JEN bojovníkem s komunismem, protože právě tak ho různí pseudointelektuálové po politickém puči 1989 prezentovali.
   Pak zas tady píšete o tom, že Orwel na mušce komunismus neměl….
   To nelze říci, ale myslím si, že měl na mysli všechny totality a především upozorňoval na samospádný proces totalizarizace jakékoliv společnosti.
   To dobře vidíme v praxi u slavné „demokracie“, kdy na západě a severu už se demokracie v podstatě totalitou stala, a tady se o to pokouší.
   Kam se hrabe reálný socialismus na buzerující a všekontrolující západní demokracii…..
   A jinak, komunismus nikde nebyl, ale kdysi jsem si myslel, že ani být nemůže, protože lidé přirozeně nemohou být sobě rovní a ohleduplní pro celek.
   Dneska už vidím, že komunsmus nemůže být spíše proto, že i kdyby se prakticky povedl, a lidé by si brali podle svých potřeb a pracovali by roboti a všichni by se měli dobře, do 50 let se to zhroutí, protože z těch lidí by se stali naprosto nesvéprávní debilové, neschopní řešit jakkoliv malý problém, a denegerace by nabrala revoluční, nikoli evoluční ráz!

   • tresen

    Nepíšu, že Orwell neměl na mušce komunismus. Říkám jen, že lidi neměli možnost udělat si na to vlastní názor, když si ho nemohli přečíst.
    Buď se komunisti v Orwellovi viděli jako v zrcadle, anebo ne. V prvním případě chápu, proč ho lidem nedopřáli.

    • vittta

     Já nevím….
     Klasickou knihu 1984 jsem si pujčil v 80 letech v knihovně.
     Třeba tam byla povolená.
     O to ale nejde, ty jeho práce, jako 1984 či Farma zvířat byly v ČSSR známé, takže si o Orwelovi lidé obrázek udělat mohli.
     Jiná Orwelova díla nebyla zas tak zajímavá.
     Tady toho bylo „zakázaného“…..
     Pche, ale kde kdo to měl doma,vzpomínám třeba na Prezidentova vězně či Jak chutná moc…
     Byla to normálka, nebyl problém.
     Kde jste byla tou dobou, když jste nic nečetla?

     • tresen

      Člověče, vy hrozně kecáte. Před rokem 89 vyšel román 1984 česky jenom v nakladadelství Index v Kolíně nad Rýnem. V knihovně jste si ho samozřejmě půjčit nemohl. Mňačka nebo Škutinu jste doma mít mohl, pokud si jejich knihy vaši rodiče koupili v šedesátých letech. Pak až po plyšáku.

      • Rybka

       0d Orwella je moc pěkná knížka Uvnitř velryby a jiné eseje, taková čtivá cihla. Potěšilo mě, že tam sepsul kultovní Alenku v říši divů, protože ji nemám ráda, hodně. Tak jsem zjistila, že jsme s Orwellem dva a přestala jsem se podezřívat z blbosti.

      • vittta

       To se mi nezdá…
       Že bych si ho pujčil v knihovně až po převratu….jako že by ho tam takovým fofrem měli…
       Možné to je…
       Nepsal jsem že Mňačka a Škutinu jsem měl doma já, nebo jo?

       • vittta

        I když, tak do r.199…2 se tady ty poměry nijak zvlášť od socialismu nelišily, vč. platů.
        Takže dělník ani moc změnu režimu nezaznamenal, dokud ho nevyfakovali z práce.
        Ještě jsem se raději podíval…
        Živnosťák mám od r.1993, tak by to sedělo.

        • Ondřej

         To je kardinální lež asi jako by někdo řekl, že v době války se až do r. 1943 ve vztahu k Německu v Evropě.vlastne nic nedělo.

         V r. 1991 bylo pro.delniky vlastně vše ok, „jen“ inflace vyskočila o pouhých 56%. Po uvolnění cen na bázi tržní apropriace. Taková malá Venezuela:-).

         https://www.czso.cz/csu/xz/mira_inflace

         Byl to tehdy, začátkem roku 1991, první hmatatelný střet Čechů s kapitalistickou ekonomikou. Vláda rozhodla o uvolnění maloobchodních cen a ty vyletěly po novoročním otevření obchodů prakticky ze dne na den na víc jak na dvojnásobek. „Považoval jsem za zázrak, že to lidi pochopili, říká ekonom Tomáš Ježek.

         Pane, jste lhář jakému není rovno. Říkám pro změnu já.

         • vittta

          To se nějak dávalo 140 Kč měsíčně tkz. klausovné.
          Jo, to pamatuji, na starý rok stála 11 pivo 3 voči a na nový rok 6 vočí.
          Já ještě dělal ve fabrice údržbáře, ale výplaty se ani nehnuly.
          Nějak v r. 1992 kámoš dělal u čalouníka, u soukromníka, a ten bral 5 litrů, což jsem považoval za slušný peníz.
          Můj cíl v podníkání bylo 7000 a volnost, to si pamatuji naprosto přesně, ale je třeba říci, že jsem dělal s fotrem nějaký čas, a živnosťák měl jen on, protože já nejsem klempíř, to mohlo být tak možná na konci roku 92, před tím jsme dávali nějakou dobu dohromady dílnu, a na pracáku mi platili 1350 Kč, což bylo 60% mojí vejplaty asi za 3 měsíce v průměru.
          Ještě bych našel výplatní pásky.
          Lidé tehdy byli velice odhodlaní, a dalo se za ty prachy přežít i s tím cenovým uvolněním, protože nájmy a energie byly pořád levné.
          Samozřejmě jsem dělal melouchy, takže jsem si vydělal víc, ale normální dělník víc tehdy neměl.
          Tohle vy samozřejmě víte lépe jak já, protože předpokládám, že v r 1992 jste už z negerských čtvrtí Reichu přesídlil do klidných vod české pohody, navíc s platem 50 000,- Kčs, takže jsme byl King-Kong východu.

 9. vittta

  To je neuvěřitelné, co si ti xenofobisté a fašisté vymýšlejí.
  Naštěstí zde máme MaB a ta ví moc dobře, jak se ve Francii žije, a dokonce i v Calais.
  Žádné potíže tam nejsou, a lze bez potíží chodit do těch nejbarevnějších čtvrtí.
  Jenže samozřejmě, PL už zase straší.
  Pár kluků hodí bouchací kuličky, a už je z toho střelba, navíc je to naprosto ojedinělý jev.
  Všiměte si, že PL (samozřejmě ve spolupráci se Zemanovou TV Prima) dokonce hovoří o boji o teritoria, to aby vzbudili dojem, že upchlíci před válkou, pronásledováním a totalitou ovládají nějaké oblasti závažné trestné činnosti.
  Ti nešťastníci se chtějí dostat jen do Británie, a navíc to jsou hlavně děti, jak ví každý, kdo si čte třeba BL.
  A ano, i mistr tesař se utne, a tak má nechutná propaganda PL a přiznivců M.Zemana v článku značnou trhlinu.
  Dle rasistických štváčů je totiž v místech ÚDAJNÝCH problémů kolem 600 migrantů (dle humanitárních organizací spíše 800) a ti jako mají dělat nějaké potíže, když vyspělá Evropa v naprosté pohodě integrovala miliony muslimských migrantů?
  To je komické, navíc, na místě byl i sám Macron, a ten umí panečku řešit problémy, pokud tedy jsou, a zde, jak se jasně ukázalo, jsou problémy leda s xenofobní starostkou a s některými fašistickými občany Calais.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rezba-migrantu-v-Calais-VIDEO-a-nove-informace-TV-Prima-Je-to-cim-dal-horsi-523005

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s