Ministerstvo zahraničí Spojených států objasnilo návštěvu ruských úředníků ve Washingtonu navzdory sankcím

Anna Romaněnko

2. 2. 2018

Mluvčí Ministerstva zahraničí USA Heather Nauert objasnila, proč se mohli vysocí představitelé ruské rozvědky ocitnout v USA, bez ohledu na uvedení jejich osob na sankčním seznamu.

Podle slov Nauert mohou USA pozastavit účinnost sankcí, pokud je to nezbytné pro americkou národní bezpečnost. Odmítla ovšem o ruské návštěvě říci více.

Nedávno list Washington Post sdělil, že USA navštívili ruští vysocí státní úředníci – hlava FSB (Federální služby bezpečnosti) Alexandr Bortnikov, šéf rozvědky Sergej Naryškin a velitel GRU (Hlavní správa rozvědky Generálního štábu Ozbrojených sil Ruskej Federace) Igor Korobov. Setkali se s ředitelem CIA Mikem Pompeo. Jaké otázky projednávali, není známo. Podle některých domněnek šlo o otázky bezpečnosti v průběhu nadcházejícího fotbalového šampionátu.

Naryškin spadá pod sankce od roku 2014, Korobov od roku 2016.

 1. taras2

  To máš, milá Andulko, jednoduché i složité zároveň. Například lepším lidem smrdí zrající (přezrálé) sýry. Prostý lid ovšem, když si dá romadur s měkkým chlebem s máslem a jedním lahváčem, tak se nestačí oblizovat. Jemu ovšem zase naopak smrdí lanýže. No a ti Rusové jsou jednou lanýž, podruhé zas romadur, podle toho, jak se Doník vyspí (nebo naopak častěji asi nevyspí) s Melanií.

 2. astraustralia

  Pokud ses navazel do kapousu na obecne a osobne nejmenovane urovni, bylo to OK.
  Zacnes li jmenovite a dokonce do toho i spani si zamichal , jedovaty coctail sis namichal a mel bych o Tebe obavy !
  Na druhe strane kdyz se spicky na urovni vyse jmenovane setkavaji osobne muze to nadejne znamenat ze reci o nebezpecnosti Ruska jsou opravdu jen pro ty spodni milliony massmedialne antiRusky masirovane.
  Drive nez panovala slovni korektnost se jim rikalo „kanonenfutr“ .

  Z clanku tak svita nadeje ze ani reci nasi milovane Hillary o nebezpecnosti Ruska by prosty lid nemusel brat az nejvic vazne a ze zatim kanonefutr se svou kuzi na TRH nepujde:-)
  Nebo pujde jinak, tak jak tak ?

  • taras2

   Tak to ses s tou nadějí projevil jako optimista: jestliže Spojené státy rozpoutají primitivní zuřivou (a přitom nesmyslnou) kampaň proti státu, který je může smést z povrchu zemského, a to dokonce v této nepřátelské atmosféře technickou chybou, nedorozuměním, tak je to sázka na co? Tady zřejmě došlo k zešílení nejvyšších kruhů nejmocnější země světa, k jejich sešupu (od Bushe Jr.) do kriminálního gangsterského podsvětí, aniž by ostatní svět zareagoval adekvátně, tedy jednoznačným odsouzení USA. S tím romadůrem to byla sranda, tohle není.

   • pacifista

    Já to vidím stejně jako astr. Je to podobné jako u nás, mezi dvěma tábory v době voleb a nyní po volbách. Tam jsou také dva tábory a je to ostré. Trump má co dělat aby to ukočíroval, ale daří se mu, ne že ne. Musí je nechat všechny odkopat (státní aparát) a pak je vymění, ale to trvá.

 3. astraustralia

  Multiculturne obohacena Italie?
  Obohacena a hlavne stale nepoucena Evropa ?

  Po italském městě Macerata jezdí v autě ozbrojenci a střílí do lidí tmavé pleti
  Střelba se odehrává jen několik dní poté, co bylo vě městě objeveno ve dvou kufrech rozřezané tělo 18leté Italky. Ve spojitosti s vraždou byl zatčen nigerijský imigrant.
  Zdroj: https://www.lidovky.cz/po-italskem-meste-macerata-jezdi-v-aute-ozbrojeny-muz-a-strili-do-lidi-tmave-pleti-ggh-/zpravy-svet.aspx?c=A180203_124119_ln_zahranici_gib

  • vittta

   Hmm….
   Co má být?
   Negereské gangy po sobě střílí pořád, a nikoho to dávno nezajímá, tedy oficiálně.
   Možná je to proto, že po sobě střílí kvůli drogám, loupežím a bílému masu…
   Tihle střílí ze msty a nejspíš budou bílí….

  • embecko

   Anebo se jedna o stejne prozreni, jako u Merkelove: Multikulturalismus selhal…resenim je vice multikulturalismu! To jeste uvdime…ctete Otika, at jste trendy…

 4. vittta

  No jen se styď, Pavlíku, styď!
  Nejvíce za to, že jsi žádného uprchlíka nepřijal TY!
  Slovo „MY“ je tak snadné vyslovit………….
  Pak tam máme lidské hodnoty, kritika národovectví (primitivního)
  Tento názor přímo rezonuje v dnešní době:
  „Bohužel narůstají i xenofobie a útoky na lidi s odlišnou barvou pleti. Objevují se také útoky na občany s odlišnou vírou.“
  Ano, ano, Pavliku, je to tak.
  Negři útočí na bílé každou chvíli, ale nijak se nerozlakují útočit i sami na sebe, to ale je OK, když negr negra bije.
  S těmi útoky na odlišnou víru, to asi Pája myslí ty útoky na německé křesťany, co jich je plno…
  Ble, ble a pak Sýrie…ano, jak píše Pája „Speciálně Sýrie byla velice ekumenická země, v níž existovala silná křesťanská komunita, s vyspělým vysokým školstvím, takže odsud k nám mohla přijít řada vzdělaných a kultivovaných lidí, nejen lékařů a inženýrů.“.
  Ale Pájo, lékaři a inženýři k nám chodili před dvěma lety, dneska už k nám chodí uprchlíci před vedrem.
  pak ble, ble, ble, nějaká ta kritika EU, aby Pája nevypadal blbě, a pak povzdech, že „Pokud jim odmítáme pomáhat, ve skutečnosti myšlenkově do Evropy nepatříme.“ (zemím, zasaženým migrací)
  To je šalamounské hodnocení, pokud pomáhat zemích, které si sami zavinili svou debilní politikou, korupcí a spoluprací s organizovaným zločinem negerské zamoření, pak nevím, co je evropského na tom, od toho zamoření jim pomoci.
  Mají asi hlavně problém s přebytkem lékařů a inženýrů…
  A do Evropy, už mě pekně leze ta Evropa na nervy, co je to pod le Páji Evropa?
  Evropa není přece jen EU, Evropa je třeba i Rusko, Srbsko, Makedonie a tyhle země.
  Jenže Rusko je náš nepřítel, a jiné země jsou méněcenné….ať jde taková elitářská Evropa do prdele, tam ani patřit nechci!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rychetsky-Stydel-jsem-se-ze-neprijmeme-ani-jednoho-uprchlika-Po-privatizaci-zbankrotovala-tretina-naseho-hospodarstvi-522982

 5. Ondřej

  Fotbalový šampionát v Rusku má jedine riziko – ruské fanoušky. Vzhledem k tomu, že na předchozích MS drtivé propadli už ve skupině, a v Marseille před odjezdem jejich sborné domu způsobili jejich fanoušci devavastaci několika hospod, lze očekávat na domácí půdě něco podobného jen 10x v silnější intenzitě.

 6. astraustralia

  Od Tarase dalsi slovo do pranice az do zaveru
  kdyz konci vyrokem:
  Ale asi nejhorší by bylo porovnat celkové klima ve společnosti tehdy a dnes.
  I při velikém zohlednění zaprděného ovzduší za normalizace (cestování, udávání, vedoucí role KSČ, nivelizace mezd, blbé kádrování atd.) by to asi ten dnešní režim nevyhrál.
  A to je ta PRavá DEmokratická Tragédie.

  https://taras2.wordpress.com/2018/02/02/prdet/

  • tresen

   Taras dává najevo, že se bojí všeho, co se dá napsat o produktech jeho nitra.
   Tak ať to tak zůstane. Je to už starší člověk a konfrontace mu nedělá dobře. :-/

   • vittta

    Hmmm…a Zeman je také starý a nemocný.
    Jak kultivovaně drahošovské.
    Příště zkuste polemizovat s názorem Tarase, a ne s jeho věkem.
    To je fakt trapárna…tedy vlastně slušňárna dneska….

  • Ondřej

   Vyhral už tím, že ty jeho pamflety BiS ignoruje jako sebemrskačství rev poraženého z r. 1989 nechává být. Být to za jeho režimu, člověk co by něco podobného napsal na adresu Husáková režimu umlátili by ho jak Wonku v kriminále.

   Všechna statisticka data o životní úrovni tehdy a dnes mluví jasnou řečí. Kdo kdy viděl zácpy v Praze v 70.letech? Proč už naše letiště V. Havla praská ve švech a uvažuje se o stavbě nového terminálu ve Vodochodech? V kolika metrech čtverečních dnes žije průměrná rodina a na kolika se mackala před 40 lety? Proč se lidí v Rusku a ve Skandinavii dožívají o 50% vyššího věku? Proc jsme neměli dostupné léky a ti co měli příbuzné na západě (jako jsme byli my) jsme sem příbuzným dováželi nedostatkové léky především na onkologické a respirační onemocnění? Nejspíš byly důležitější ingoty a semtex pro soudruhy Sadaty a Asady. Ale lidi jako je Taras jistě není třeba přesvědčovat. Jen chce svůj boj dobojovat až do posledniho dechu. Ale je to marný a aureola vítěze již navždy bude patřit nagelovanym třicátníkum co programují v Javě Appku na vyhledávání volných parkovacích míst v parkovacích zónách v Praze…Za výplaty, které budou vykořisťovat ceske dělníky co dělali na jejich vzdělání Columbijske univerzitě nebo MIT.

   • tresen

    Tak to není. Taras nebyl Husákův fanda. Byl svého času schopný akceptovat myšlení západních sociálních demokratů.
    Dnes je to jen důchodce, který nastopro „ví“, že za jeho mladých let byla tráva zelenější, ženské hezčí a lidi na sebe byli milí a hodní. A všechno by to bylo pořád, kdyby to kapouši nekazili.

    • astraustralia

     tresni prave jste predvedla jak polopravda horsi lzi :-(
     Se ozyvam jako potrefeny husak drive nez se ozve Tarasovo Vyskoblahorodi samo, pokud se ozve :-)
     Trava a zensky oboji roste a umira v casovem souladu s muzskejma ale pokud jde o vztahy dolnich 15 millionu Ceskoslovenska bez okresnich krajskych a UV KSC, tak stojim na strane Tarase.
     Rika se tomu nove jinak ze dnes je pry spolecnost vice „polarisovana“ coz je duvodem ze lide k sobe maji dale ne blize ! Jsou samozrejme vyjimky. Knize muze mit k lidu blize nez drive okresni nebo krajsky tajemnik, ale prave diky te polarisaci se dnes vse pomeruje jinak.
     Z meho pohledu a srovnani (samozrejme IMHO) drive soudruh reditel a nomeklaturni pracovnici nechodili po reditelstvi nebo po provozu ve fabrice a nerikali pracujicim rikejte mi Vaclave, aby pristi den nektereho z pracujiciho vyhodili z prace.
     Tady jsem hned po prijezdu do Klokanie zazil majitele ktery si vyzadoval osloveni Johne ale k lidem se choval John svinsky!
     Muzete namitnout ze Vy jste zazila soudruha nadrizeneho kteremu se zatim zadny kapous ktereho znate nevyrovna. I to bude jiste Vase pravda.
     Ale to uz jsme zpatky u pocatku Sametu a u tech co cinkali ale vice nez mnoho z nich se nikam nedocinkalo. Take proto ta nasratost mezi tolika lidma :-(
     Doslo k jinemu pomerovani k jinemu pohledu na svet a to vse proto ze zacaly platit jine hodnoty. Predevsim money ! Tehdy nebyly vzdy na miste prvnim jako dnes a i proto jsme tam kde jsme.
     A proto ma ma Taras pravdu pokud jde o lidske vztahy a Vy zase s travou zelenou stejne dnes jako drive a pokud jinak tak pak samozrejme muze Tarasovi pripadat jeho travnik lepsi nez dovezenej z Englicka na prave novej golf course na ktery hledi pres plot a z toho travniku jakoz i spolecnosti na nem se mu zveda kufr.
     Na rozdil od diktatury proletariatu drive, v soucasne demokrature Ceske kotliny ma zatim kazdy na svuj nazor a na svoji pravdu narok a neni to trestne Takze i Taras teras jako kazdy jiny obcan:-)

     • tresen

      Ti co říkají „za tohle jsme necinkali“, ať si trhnou. Jestli si myslí, že cinkání bylo všechno, co se od nich čekalo, není jim pomoci. Na tom, že vyhráli ti, co otevřeně říkali, že peníze jsou vždycky až první v řadě, mají svůj podíl.

   • vittta

    Zase kecáte!
    Já jsem tehdy žádné léky ze západu nepotřeboval, protože jsem nemarodil!
    Za to dneska furt něco žeru….
    Ale já vím, čím to je, že ten kapitalismus nefunguje!
    To dělají ti xenofobisté a fašisté a bolševik Putin a ultrapravicový živel Zeman!

   • Skorna

    Ondřej napsal: „…umlátili by ho jak Wonku v kriminále.“

    Nevím kde Ondřej vzal tuhle informaci, ale je tak trochu v rozporu s informacemi Charty 77 a zjistenim „americkych doktoru“ (co dělali v údajně „totalitni“ ČSSR se mě neptejte, nepobral jsem to ani tenkrat a netusim to dodnes… Ale nechme hovořit dobove dokumenty.

    Click to access infoch_1988_10_ocr.pdf

    Cituji: „Lékaři informovali zástupce Charty 77 o důvodech a okolnostech svého příjezdu do Československa i o jednání s čs. úřady. Ocenili přitom vlídné přijetí a korektní chování zástupců ministerstva zahraničí ČSSR. S uznáním se vyslovili o komplexnosti a odborné úrovni první pitvy, provedené čs. lékaři v Hradci Králové.
    Američtí lékaři pak prohlásili, že o výsledcích druhé pitvy mohou poskytnout jen předběžnou stručnou zprávu. Prozkoumali celé tělo Pavla Wonky, ale nenašli žádné stopy bití.“

    Z toho usuzuji, že Wonka nebyl umlácen v kriminále a Ondřej se minimalně v tomto bodě mýlí.

    Skorna

 7. taras2

  Mňo… Co se týká životní úrovně, je téměř nepochybné, že v průměru se nezlepšila ani o fous, pro sedmdesát procent spodních vrstev patrně i zhoršila. Neexistence podrobné až vyčerpávající sociologické studie (na kterou by byl národ velice zvědavý, pokud o nějaké víte, sem s ní), která by život za totáče a dnes porovnala ve všech parametrech lidského bytí, to dokazuje sice nepřímo, ale zato zcela nepochybně.

  Co se Tarase týká, těžce snáší výtky, že u sebe diskuzi zavřel a chodí se vykecávat k sousedům. Naopak lehce snáší výtky Tresen, že se bojí kritiky; důvodem zavření tohle nebylo zcela určitě, málokdo se odvážil napadnout Jeho Jasnost, důvodem (mnohokrát zopakovaným) byl Augiášův chlév, který z diskuze udělali nezdrženliví a profesionálně provokující hosté. Zcela mimo, stejně jako v soukromém životě, je Fagan, kterému chybí osobní zkušenost s životem v totalitě a dostává se tak do pozice slepého kuřete, poučujícího orla.

  • tresen

   Věděla jsem, co jezevce vyláká z nory.
   Na to, že jsem Jeho Jasnost nenapadala, si Jeho Jasnost stěžovat nemůže.

  • vittta

   Hele, hele, to zase prrrr!
   Byl internet?
   Nebyl, neměl jsi v totalitě připojení.
   A mobily také nic, bez signálu!
   Zle, zle se žilo zde!

   • embecko

    Pripojeni ovsem nebylo ani za oponou, takze tady je to 1:1…zasadni rozdil vidim v tom, ze tehdy si neslo koupit fritak na videnskem Mexicoplatzu. A bez fritezy neni lidske svobody. Ja si treba hned po revoluci koupil ve Weidenu v REWE sekacku na travu…a mam ji dodnes a pochopil jsem, proc jsem za komunistu trpel a proc me nechteli pustit na zapad! Svoboda je poznana nutnost!

    • Kamil Mudra

     Přesně tak. Internet za naší totality neměly domácnosti ani na západě. Nicméně k oficiálnímu připojení naší republiky k Internetu došlo ještě dříve než jsme se stačili rozdělit na ČR a SR (dokonce ještě před vznikem WWW), tak že se nedá říct že bychom za tím západem nějak extra pokulhávali.
     No a co se mobilů týče tak první analogová mobilní síť NMT v ČR byla spuštěna už v roce 1991. Jenže vzhledem k váze „mobilu“ (4kg), počtu vlastníků a ceně za hovor (20Kč/min) nemělo jeho pořízení pro 99% obyvatel žádný smysl.

     • Ondřej

      Knihy nebyly stejne jako za Hitlera, ty které jsou dnes dokonce učebnicemi humanitních oborů byly na indexu. V tomto je přesná výpověď Hannah Arendt o „Původu totalitarismu“.

      Dokonce co je opisoval a vydával ze samizdatu pan Jiří Gruntorád se za svoji Libri Prohibiti dostal až do odporného kriminálu v Minkovicích . Kdyby náš milovník socialismu co si užívá neoliberalismu v Austrálii mel rad světové humanitní myslitele, jistě by si na něco z toho vzpomněl. Připomenu pár autoru: Orwell, Popper, Bulgakov, Pasternak, Bunin, André Breton a celá Frankfurtská, Rakouska a Lausannská ekonomická škola.

      • Kamil Mudra

       Divil byste se kolik zajímavé literatury se dalo sehnat po antikvariátech, knihovnách a mezi známými. A také kolik toho indexového kolovalo mezi lidmi v podobě samizdatů.
       Ale i v tom co běžně vycházelo byla široká škála zajímavých autorů, jen bylo třeba o nich vědět. A ono se vědělo protože v té době byly knihy mnohem častějším námětem rozhovorů, v průřezu celým zájmovým spektrem, než je tomu dnes.
       Opisování a šíření se věnovalo mnohem více lidí než si dovedete představit a ti kteří tu činnost odnesli nějakým postihem tvořili opravdu jen malou špičku ledovce. Tohle konstatování samozřejmě nemíním jako nějakou omluvu režimu. Ten jen prostě nestíhal zasahovat a konspirace fungovala na docela slušné úrovni.
       U mnoha lidí jejich sečtělost a přehled vůbec nekorespondovaly s jejich oficiálním vzděláním a zaměstnáním (myšleno v dobrém slova smyslu), protože na pracovní kariéru nebyl kladen takový důraz. Tak se často stávalo že mezi knihovnou „dělňase“ a „akademika“ nebyl zásadní rozdíl, což se ovšem při pohledu „zvenčí“ nedalo dost dobře postřehnout.

       • embecko

        Zvlastni byla ona kulturni linka, kdy se „vedelo“ co je dobre a co spatne…a to myslim s velkym prehledem a s az objektivni platnosti. Podle meho neslo ani tak o shodu nad dily, jako shodu v/s kolektivem, coz je dulezitejsi, neb postupne se prichazi na to, ze individualita je produktem socialnich skupin a nikoliv naopak.
        Pak take nesmirna mira invence, jeden muj znamy razil teorii, ze kdyz si chce neco poradneho poslechnout, musi si to sam nahrat a kdyz si chce neco dobreho precist, musi si to nejdrive napsat. A taky ze jo, tehdy se hodne psalo, zpivalo, premyslelo, malovalo, zkratka tvorilo. Holky si samy sily saty, kluci poradali kulturni akce- kolik talentu se najednou objevilo, kolik sebevedomi s utuzilo.

        • embecko

         Ted jsem to nechtene odhalil: Dnesni doba oproti te minule je plna maleho sebevedomi (nepocitam tam okopavani kotniku vsech typu) a zcela netvurci, bez invence, bez odvahy. Odevzdana, tupa, prebirajici (opakujici), zkratka (en bloc) nezajimava :o)

        • Kamil Mudra

         Zjednodušeně řečeno: společnost je dnes příliš konzumní. Lidé jsou vedeni k představě „servisu až pod nos“ čehokoli co si mohou zaplatit a k platbě že není třeba ničeho jiného než peněz.
         Tehdy to ani nebylo tolik o penězích jako o ochotě zapojit se, což bylo možné mnoha způsoby. A tahle součinnost lidi tmelila, vytvářela jemné předivo sociálních vztahů v mnoha variantách. Člověk tak mohl mít silný sociální kredit i když jeho ekonomický byl velmi slabý. Tuhle slabost si ale v těch podmínkách mnohdy ani neuvědomoval protože ta vnímaná sounáležitost ji přehlušila.

         • embecko

          Socialismus= moderna. Coz zaroven znamena i zakodovani zpusobu jeho konce (konkretne podlehnuti dalsimu, nastupnickemu proudu moderny).
          Svet nas obklopujici je tvoren predmety a za sociku jsme byli aktivnimi, tvurcimi ucastniky jejich tvorby a zaniku, coz znamena, ze jsme byli soucasti sveta, ktery jsme zaroven meli moznost menit. To s sebou prinasi zakorenenost a sebejistotu, a to tak samozrejmou, ze uz nad ni neni treba premyslet.
          Prisla ovsem dalsi vlna moderny, kapik a ten nabidl predmety, ktere jsme si uz sami vyrobit nedokazali a tedy, jak pises, se zacaly kupovat. A s koupi zmizela potreba se zapojovat a tim padem i participace na svete.
          Pamatuji, jak se nepotrebnym ci rozbitym vecem prehodnocoval jejich smysl- z pekace se stal kvetinac, z radia se vyndal reproduktor a magnet dostaly deti na hrani, lampy dostal soused- opravar, s bedynkou se zatopilo v kamnech. Veci odchazely az tehdy, kdyz doslouzily, nikdy se nevyhazovaly „v plne sile“ a zily svym zivotem, ne zcela nepodobnym zivotu lidskemu, mely sve detstvi (seznamovani se), dospivani, obdobi plne sily (sluzby) az prisel cas staroby a ruznych prasklin; skrte tuto paralelu byla kotvena lidska existence ve svete.
          To souvisi s tim, co pises: „Člověk tak mohl mít silný sociální kredit i když jeho ekonomický byl velmi slabý.“
          Ano, a kredit to byl hluboky, protoze osobne utvoreny, a nikoliv ukradnuty, ci koupeny. Ekonomicky osobni kredit ani neni kreditem, nybrz jiz a primo zivotni exekuci, nikoliv „pujckou“ duvery od druheho, ale uz primo splatkou peklu :o)
          Kredit od credo- duvera, vira, se zde odviji od treti osoby: Duverujes nekomu, kdo si dokaze od treti osoby koupit statutarni predmet. Normalni smelina s city, emocni hokynarstvi :o)

          • astraustralia

           Presne Saxi, jen dodam ze dnesni „jiny“ svet nez ten naseho mladi je svetem svobody novodobeho otroctvi do ktereho je homosapiens vtahovan.
           Ti kteri se do toho vrhli po hlave dale rozsiruji rady tech co upadli nejen do sluzby vecem
           ale stali se otroky dluhu.
           Kdo nema pujcku nezije naplno !
           A tak si lide pujcuji na vse, na dovolenou i na kino:-(
           A pak se divi ceho vseho ze jsou schopni exekutori vsivi :-(
           Kde jsou ty casy kdy mlada rodina dostala bezurocnou pujcku, novomanzelskou, ci stavebni.
           Seniori pamatuji, mladi sametem a trhem odkojeni ani predstavit si neumi.

          • Kamil Mudra

           „Pamatuji, jak se nepotrebnym ci rozbitym vecem prehodnocoval jejich smysl…….“
           Tak jsem to dělal vždy a přesně tohle jsem celý předchozí rok intenzivně prožíval. Zařizoval jsem náš nový byt a na úplně celý jsem použil materiál ze starého nábytku který jsem sehnal, většinou po známých a kamarádech. Dnes téměř na ničem nepoznáš čím to původně bylo. Ale já, nejdříve destruktor a následně tvůrce, to o každém kousku současného nábytku vím, od kdejaké poličky, přes patro, šatník, knihovnu, dětské pracovní kouty, manželské lože i kredenc…
           U většiny i vím komu kde a jak ten starý nábytek sloužil a když jsem někdy sám doma tak mám pocit že vlastně sám nejsem ale že jsou tu se mnou i ti kteří ten starý nábytek používali přede mnou. Je to mnohem hezčí pocit než kdybych zajel do IKEA, nakoupil cosi bez vlastní historie a pak to tu jen rozmístil. :-)

          • taras2

           „Veci odchazely az tehdy, kdyz doslouzily, nikdy se nevyhazovaly „v plne sile“ a zily svym zivotem, ne zcela nepodobnym zivotu lidskemu“ – tos to trefil. Jestli pamatuješ Honga (kde je mu konec?), tak ten vyprávěl, jak vyhazoval staré boty, které mu léta věrně sloužily. Nejprve je zařadil na čekací listinu, což někdy trvalo rok. Pak je obřadně odnášel ke kontejneru a celou cestu se jim omlouval. No často se s nimi zase vracel zpět.

          • tresen

           Na Honga se pamatuju docela dobře. Chechtal by se jako racek, kdyby zjistil, v jakém smyslu tu argumentujete jeho povídáním o věrných věcech.
           V jeho jménu si vás dovoluju upozornit, že zmíněné zacházení se starými botami není zakázané a může ho praktikovat každý bez omezení.
           Nadto musím konstatovat /to ovšem není na vás/, jak mě šokuje, kolik zdejších zasloužilých diskutérů má tupé a netvůrčí potomstvo, které si neumí představit starý dobrý invenční přístup k věcem. A tudíž si rodiče nedokážou představit invenční a bystré mlaďochy.

          • embecko

           Ikea, Jysk, OBI, Hornbach…kapitalisticka simulakra, majici vas presvedcit, ze jste to vy, kdo predmet vyrobil. Delnici na pocatcich industrializace nenicili stroje, protoze by jim braly praci, nybrz ze je pripravovaly o dusi. Z delniku- vyrobcu tvoricich svet se staly automaty, produkujici a skladajici dily, bez moznosti individualniho vkladu.
           S Hongem jsme se o tom bavili, ja mam ve sklepe cekaci regal, takovy ocistec, kde maji veci moznost se rozloucit se svetem, nez odejdou do vecnych kontejneru. Tem mym to trva obvykle 90 dnu, jak je psano v Bardö Thödöl, rok je moc.

          • pacifista

           Ani my, když jsme před čtyřmi lety rekonstruovali bydlení jsme nevyhodili starou kuchyň, ale udělali jsme z ní vybavení do pracovny, tamtéž skončil nábytek z chodby, dřez se octnul synovi na chatě a něco je na půdě až se to bude někomu hodit, Všechen pěkný nábytek z pokojů putoval zpátky na své místo. Jak pravíte má svůj příběh a o to je cennější. Rozloučit se s ním se jen tak nedá. Však také co je dnes kvalitní? A stejné je to s autem. Je druhé v pořadí. To první bylo oplakané a s těžkým srdcem, na nátlak rodiny, prodané druhému majiteli. To druhé už má také leta, ale je to opět srdeční záležitost. Stále však jezdí, místa je v něm dost, a ceny za běžné opravy v tom věku jsou zanedbatelné. Slouží dobře po městě a v blízkém okolí a na delší cesty si půjčujeme synovo. Až se s ním budu muset rozloučit, bude to drama. My, co jsme zažili i jinou společnost to tak máme. Nedychtíme po věcech, které nemají historii, ale milujeme věci staré, které s námi něco prožily.

       • Ondřej

        Vážně si myslíte, že shánět 10.pruklep na staré prvorepublikové americké Underwoodce (mám ji po dědečkovi dodnes) bylo synonymem větší svobody než jakou máme dnes?..

        • Rybka

         Věci, co lidé vyhodili
         na naši archu se nalodily
         plaví se s námi za obzor
         kde duši má každá věc i tvor.

  • embecko

   „Neexistence podrobné až vyčerpávající sociologické studie“
   Zajimave, ze ano? Historicky predel, nejvetsi ekonomicko-politicky zlom od Bile hory a nikoho nenapadne se zeptat lidi, jak se jim zije v novem netotalitnim systemu :o)
   Tohle je uz je sama odpoved na otazku…

   • Rybka

    Salámová metoda
    Už dvacet let po sametu
    otvíráme dveře světu
    zároveň se v kapse nám
    otvírá kudla na salám.

     • Kamil Mudra

      No, pokud bychom tam chtěli letět letadlem, tak by se nám v kapse nemělo co otevírat.
      A jinak… Neměli bychom začít do USA také posílat nějakou humanitární pomoc? Tedy – raději ne takovou jakou poskytly Jugoslávii (a jinde). To by mohla být první i poslední.
      „Ukazuje, že největší nerovnost panuje na Blízkém východě a nejmenší v Evropě. V USA a v Kanadě je vyšší než v Rusku a Číně.“

      • embecko

       Alternativne by ceska ambasada mohla udelat americkym neziskovkam skoleni o demokratickych pilirich moci, o politickych stranach, policii atd.:
       http://literarky.cz/komentare/ostatni/25688-zbynk-fiala-zprava-o-fbi-mni-podezele

       „…„ruská stopa“ vytrvale lepená na Trumpa, vznikla z podnětu a za peníze Demokratické strany. Skutečně měla ovlivnit volby prezidenta – ve prospěch Hillary.
       Nelze se divit vedením FBI a Demokratické strany, že se tak tvrdošíjně bránila zveřejnění zprávy výboru sněmovny pro kontrolu zpravodajských služeb. Bránila, ale neubránila. Venku je svědectví, že lze ušít politicky motivované policejní obvinění, jehož smyslem je nedopustit určitý volební výsledek….Výbor ve stručnosti zjistil, že FBI se zamotala do politického komplotu.“

       • Kamil Mudra

        To by k ničemu nevedlo. Česká ambasáda nejspíš není vybavena tiskárnou na červené karty což snižuje její vliv na naprosto bezvýznamné minimum. :-)

      • tresen

       To už je asi nějaká zákonitost v tom našem národě, že se v minulosti hledá zlatý věk. Za totáče si lidi idealizovali první republiku, i když ji nezažili a i když to ve skutečnosti byla podobná žvanírna jako dneska. Komunisti se jim to snažili vymluvit vyprávěním strašidelných příběhů, ale vše marno.
       Dnes oběšená Horáková taky nezabírá. Snad jedině kdyby museli mladí totáčoví adoranti povinně opsat úvodník z Rudého práva a přednést shrnutí před auditoriem vrstevníků.
       A pamatujete slogan „jó za Rakouska, to se to úpělo“?

       • Kamil Mudra

        Blbé je když ještě žijí pamětníci těch zlatých věků. Jak za totáče, tak i dnes. To má pak mainstream stíženou pozici. Parametrů pro srovnávání existuje mnoho a od toho se zákonitě odvíjí i různé zorné úhly. Těžko pak vytvořit nějaký univerzální na kterém by se výrazná většina samovolně shodla. Zvláště když je ta samovolnost neustále „modifikována“ tzv. vítězi, kteří jsou momentálně u vesla.
        Ale co… Jedinec zas tak velkou životnost nemá, o společenské paměti nemluvě a tak, dříve či později, „pravda zvítězí“. :-/

       • grasyk

        Za socialismmu byl všude možně soudruh Lenin, dnes máme dokonce i letiště VyVíteKoho, lavičky VyVíteKoho a knihovnu Vy VíteKoho. Opravdu, jaká skvostná změna! :-)

  • Kamil Mudra

   Tarasi. Příměrem kuřete k orlovi jsi k Faganovi ještě velmi shovívavý. Ti dva ptáci mají společné aspoň peří a základní tělesnou stavbu. :-)

 8. grasyk

  Tak už se ví, proč pan profesor „taknějak“ připomínal loutku – jeho“koučka“ – Noemi Zárubová-Pfeffermannová (1950) je absolventka LOUTKOHERECTVÍ na DAMU a poté složila animátorské zkoušky ve studiu Jiřího Trnky. Spolupracovala s dětským oddělením České televize, psala texty pro vydavatelství Albatros a Panorama. Je profesorkou na Hudební a taneční fakultě Akademie muzických umění, kde vyučuje psychologii gestiky a mimiky. Jako specialistka na nonverbální komunikaci pracuje se studenty HAMU, příležitostně i s politiky a moderátory. Je vdaná, má dvě děti a sedm vnoučat.
  Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/prezident-vitez-voleb-rec-tela-nonverbalni-komunikace-noemi-zarubova-1k9-/domaci.aspx?c=A180131_111107_prezidentske-volby-2018_ekl

 9. embecko

  Nemecka tragedie vstoupila do dalsiho dejstvi: Goethova univerzita, hlavni basta a propagator multikulturalismu, je otresena seri znasilneni a vydala proto, mimo jina bezpecnostni opatreni, SOS plan pro pohyb na univerzitnim terenu a zavedla 24 hodinovou asistencni doprovodnou sluzbu pro studenty:
  http://www.hessenschau.de/panorama/uni-frankfurt-warnt-vor-sexuellen-uebergriffen-auf-dem-campus,sexuelle-uebergriffe-unifrankfurt-100.html
  Dusledkem tolerantni politiky je vseobecne ohrozeni a nemoznost se bezpecne pohybovat po setmeni na univerzitni (!!) pude. Coz je dnes prezentovano jako pokrok!
  Kdyby dnes zil Descartes, jiste by svuj vyrok upravil takto: Toleruji a tedy se bojim. (A nadavam vsem, co se bat nechteji.)

 10. Ondřej

  Vaše argumenty mne vážně dostaly. Máte pravdu, s vámi je to dosti nemožné, i když Alois Schumpeter říkal: “ Není nic natolik jasné, aby se dalo vse dali zjednodušit JEN na prozite hoře (das Leid) z něhož by se dalo říci, že my lidé vime, co si mame přát.

  P.S. souvisí s tim : „Der Mensch ist gut, nur die Leute sind schlecht“.

  Pamatujte si to.

  Dobrou.

   • vittta

    To je smutné….
    Ale..neměly ony ty dívky ruský přízvuk?
    Jestli to netočil Putinův osobní kameraman rovnou v Kremlu!
    I tak by měl ale těm ženám někdo vysvětlit, že ne každý muslim je špatný, a že nelze paušalizovat!
    Kdo by byl ochoten, ze zde přispívajících, se tohoto úkolu ujmout?
    To myslím vážně!

    • Kamil Mudra

     Jaképak paušalizování? Každá žena, která se přihlásí na hashtag #120db, nebo #120Dezibel, přece bude hovořit o tom „svém“ násilníkovi.

  • tresen

   Z diskuse pod blogem:

   „Docela síla. Totální PR masírka ze strany Babiše a ANOFertu, vydávaná za „investigativní žurnalistiku“. A kromě marných žvástů obsahuje i řadu vyslovených lží.“

   Autor odpovídá:
   „… jsem si dovolil se snažit nebýt tendenční, nenakydat špínu na A. Babiše a sklidit pár tisíce lajků a oslavné ódy v redakcích, ale udělat něco objektivního a spravedlivého. Přispět k vyvážení mediální rovnováhy, řekl bych. No a narazil jsem. Prakticky všude. V redakcích A2larm, Britských listech, v Deníku Referendum, v Českém Rozhlase, Hlídacím psovi, Neviditelném psovi a v Časopise Argument se mnou po přečtení mého článku, přestali komunikovat. Mnoho mých kolegů rovněž, včetně těch kterých jsem se ptal, aby oklikou zjistili co se děje.“

   Odpověď:
   „Možná proto, že vás redakce usvědčily z účelového lhaní a napojení na Babišovu PR agenturu.“

   Já bych spíš řekla, že když se s tím Novákem nechtějí bavit v žádné z jmenovaných redakcí, tak to při jejich naprosté názorové i jiné různosti vypovídá o něčem jiném. Podle mne o tom, že zjistily, že ten člověk není schopen vyvodit ze zdrojů, které pilně shromáždil, nic, co by dávalo smysl, že ty zdroje jeho tvrzení jednoduše řečeno nepotvrzují. Ale mrzí mě na ně, že mu to nebyly schopny slušně sdělit, že ho prostě ignorovaly.

   • astraustralia

    Dobre zhodnoceni tresen:-)
    Takze podle priznivcu Bakaly a nepratel Babise se jedna o nepodlozene pomluvy ze strany priznivcu Babise. Autor je jednim z nich.?
    Je to prvni clanek ktery se takto otevrene a jmenovite odvazil do rozboru Bakalarny !
    Co si jeste jednou bez fandovstvi probrat vse co je o Bakalovi a jeho aktivitach napsano ?
    Proc ne udelat seznam vsem spatnosti jednoho i druheho a dat to lidem k posouzeni kdyz se Vam to jevi jako sizeni dobraka milliardare ?

    Zatim jen massmedialni stvanice na Babise a presidenta Zemana.! Vse v opacnem gardu je co podle vas vyznavacu politicke korektnosti a podle pohledu antiZemanovcu a antiBabisovcu.?
    Vytahnout spinu jednoho je OK kdyz druheho je to spatne?
    Podle jakeho vzorce?

    Tresni a kavarno obecne, delalo by vam velkou potiz priznat ze obycejni lide trpi soubojem 2 milliardaru?
    Prilis slozite to priznat nebo opravdu za kazdou kritikou bohatcu pres noc vidite nekriticke fanousky Babise?
    Neprijatelna kritika sametoveho kapousstvi ktere rozkradlo republiku a udelalo z CR predevsim lacinou montovnu „zdraveho jadra“ Evropy neni spravne trzne korektni vyjadreni soucasneho stavu ?

    • astraustralia

     Ano tresen ne obsah ale z diskuse pod blogem:-)
     Stale jedete po stejne glajze.
     A opet ne o obsahu bez rozboru nepravd ale jen ze pisatel clanku je Babisovec.
     Prolhany jako Babis !
     To kdyby Bakala byl premierem to by bylo jine a vse jinak :-) ???
     Jenze Babis, Berlosconi a nekolik dalsich bohatcu to je jen par jedincu, kteri jsou vyjimkou.
     Vetsina podobne jako Bakala na trh se svou kuzi primo nepujdou.
     Vzdy to ridili ridi a budou ridit z pozadi !
     Nerikejte ze nechapete . Nebo se to prici Vasi korektnosti:-)

     • tresen

      Snad budete schopný přijmout ode mne toto sdělení:
      Podle mého nejlepšího vědomí a svědomí se o velké většině žurnalistů, kteří píšou kriticky o Babišovi, nedá říct, že lžou a že to dělají pro Bakalu. Možná by autor toho blogu nějaké Bakalovy žoldáky, kteří píšou křivě, usvědčil, kdyby se nedopustil té strašidelné paušalizace, která veškerou jeho snahu znehodnotila.

      • astraustralia

       Dik tresni za vysvetleni vyssi urovne nepratelstvi az nenavisti:-)
       Ani vetsinu z tech jmenovanych kteri pracuji pro Bakalulu a jsou jim placeni(koho chleba jis toho pisen zpivej)
       by vlastne Bakalou vubec nemuseli byt placeni.
       Sli by proti Babisovi zdarma ! Az tak ho nemaji radi ! A to nemuze byt jen tak.
       Bud neco udelal moc spatne(mimo Capiho hnizda)a nebo se teprve chysta a novinari vedi,
       zatimco blbej lid ne !
       Misto aby novinarum pozorne naslouchali naschval to hodi pomlouvanemu.
       No neni to na hlavu ?
       Pry neni . Vysvetluje to pan Robejsek.

       Robejsek rozbira proc Zeman neprohral.
       Inteligence byla vždycky menšina s velmi velkým vlivem. Ale postupne ztrácela kontakt s reálným svetem a tím i s vetšinou spolecnosti. Velká cást zejména sociálne-vední inteligence se odcizila od spolecnosti a ta se o ní prestala zajímat.
       Utešit je muže pouze to, že sdílí osud s anvantgardou dobra ve všech západních zemích. Všude v demokratickém svete probíha již dlouho pomalá, ale nezadržitelná vzpoura obcanu proti exekutorum ctnosti. Lidé se kvuli nim prestali rozcilovat, ale prestali je i brát navedomí. Všeobecná spása je „out“ a utopie se již nenosí. Na trhu názoru roste poptávka po zdravém rozumu, po základních hodnotách a po overených tradicích.
       A tak by si avantgarda nevyžádaného pokroku mela uvedomit, že se z ní stala názorová menšina, kterou sice normální lidé demokraticky strpí ale to je také všechno.
       Ted již chybí pouze to, aby se majitelé pravdy a dobra stylizovali do pozice pronásledované menšiny nepochopených proroku. Menšiny jsou prece jejich zamilované téma a být pronásledovaný má v sobe tolik heroického patosu. Ale i to je omyl. Pronásledovaní nejsou,
       ale nepochybne jsou menšina; menšina se stále menším vlivem.

       http://virtually.cz/journal/?q=jak-ze-zeman-presto-vyhral

       • tresen

        Je pan Robejšek intelektuál společenskovědního zaměření nebo není?
        Je tím pádem taky odcizený?
        Asi jo. Ale nechce být a v nitru se proti tomu bouří. Chce patřit k většině, tak se k ní tulí.

        • vittta

         Někdo to napsat musí, Třešni.
         Co je, nebo není Robejšek není vůbec podstatné, podstatný je ta myšlenka, a osobně s ní souhasím, ať už by jí napsal kdokoliv.

       • tresen

        „…zatimco blbej lid ne !
        Misto aby novinarum pozorne naslouchali naschval to hodi pomlouvanemu.“

        Přesněji řečeno mu to hodila necelá třetina té části lidu, která šla k volbám. Vychází to tedy přibližně na 0,2 zletilého lidu.

        • astraustralia

         tedy přibližně na 0,2 zletilého lidu. ?
         Jen tak malo ?
         Co jste to za demokracii kdyz pouha 1/5 muze vladnout vetsine ( pokud jsem si vase 0,2 spravne prelozil do starocestiny)
         Pak se nedivte ze jste na tom jak jste na tom, vetsina je preci proti ( s vyjimkou nekolika jedincu u Janiky)
         jak spravne pisi Bakalovi neplaceni novinari.
         Tak at s tim sakra dle Vas ty 4/5 neco udelaji. Vetsina chce zmenu a ona nikde.
         Vetsina lidi v zahranici volila proti Zemanovi tak sakra kdyby FSICHNI prijeli tak to by bylo aby nebylo zorganisovani dalsiho cinkani :-)

  • astraustralia

   Ano 60 milliard se dnes odparilo na burze !!
   A bude hure !
   At zije kapitalismus jako nejlepsi vynalez ktereho se homosapiens dopustil :-)

   Pred vice nez 20 lety se na prvnim Internetu u Neffa vyskytoval jisty pan Neckar.
   Ten zahajoval vzdy svuj komentar slovy „banky jsou duty, bude to kruty“
   nasledne pak oslovoval pana Neffa slovy „Neffoune, komunisticky blboune“…
   ale kde ty stare casy jsou.
   Korektnost a multiculti teprve zapoustely koreny a prvnich par komentatoru bylo vetsinou slusnych.
   Pan Neckar byl vyjimka:-) Snad proto si ho tam Neff drzel a nesmazal:-)
   Na Internetu CR tehdy prevladali studenti kteri se o prestavkach nahrnuli ke skolnim pocitacum a vypousteli sve sametovestudentske naivnosti do sveta :-)
   Banky jsou duty bude to kruty :-(

  • vittta

   My vám serem na slovíčka, denník Referendum je také fašistický a ne levicový!
   A co má Zeman společného s nějakými žvásty nějakého pomatence?
   Huba snese všechno, až tohle někdo udělá, pak smeknu, ale žvásty mě neberou.
   Navíc u nás by se jednalo především o cigoše.
   Né že by byli bez domova, ale jakmile by z toho byl nějaký profit, tak by se těch bezdomovců z jejich řad vyrojilo mraky.
   A na naše by nezbylo!

 11. Ondřej

  A jak jsme.na tom my u nás v Česku a co pro to děláme abychom se měli tak dobře jako zaměstnanci v Německu? Nebo snad se máme tak dobře, že nic víc uz nepotřebujeme? Máme rádi vlast a stačí nám to, a co chceme od vlády a prezidenta v oblasti zaměstnanosti a pracovních podmínek zamestnancu ?

  ///////

  Před několika hodinami, v průběhu noci z pondělí na úterý, byla v Německu uzavřena s velkou pravděpodobností průlomová dohoda mezi protestujícími odbory kovozpracovatelského průmyslu IG Metall a zaměstnavatelskými svazy o podobě takzvaných tarifních smluv. Těmi se v Německu stanovuje výše mezd a další obecné pracovní podmínky na úrovni branží, jsou tedy jakousi obdobou našich kolektivních smluv vyššího stupně.

  Jedná se zatím o dílčí dohodu uzavřenou pobočkou IG Metall v Bádensku-Württembersku, spolkové zemi s obzvláště velkými zaměstnavateli jako jsou Daimler nebo Bosch v jejím hlavním městě Stuttgartu. Bádensko-württemberská IG ovšem zastupuje skoro milion pracujících a očekává se, že parametry dohody teď převezme i dalších šest zbylých obvodů, na které IG Metall člení v Německu svoji územní odpovědnost.

  Celkově by tak mělo jít o ujednání platné pro téměř čtyři miliony pracujících v kovozpracovatelském a elektrotechnickém průmyslu. Mnozí navíc soudí, že podle současné dohody vzniknou i další v odvětvích, kde se letos o tarifních smlouvách teprve vyjednávat bude – ve státní správě, chemickém průmyslu, u německé pošty nebo drah. Viděno z nadhledu jde tedy o vskutku důležitou věc.

  O čem konkrétně dohoda pojednává: tarifní smlouva, která bude nyní platit až do března 2020, obsahuje vedle spíše mírného zvýšení mezd o 4,3 procenta především také možnost snížit si na dobu až dvou let pracovní dobu z plného úvazku, který činí pro německé kováky již nyní standardně pouze 35 hodin týdně, na 28 hodin týdně. Smlouva také obsahuje na rok 2019 několik jednorázových bonusů, které si budou moci pracující s rodinnými povinnostmi nebo namáhavějšími pracovními podmínkami jako prací na směny proměnit v další volno.

  Zajímavá věc z obecného hlediska je pak sám požadavek, který pracující ke stávkám dohnal: totiž zkracování pracovní doby. V Německu je skutečně již delší dobu pozorovatelný trend posouvání preferencí od pouhého navyšování mezd k požadavkům pracovat flexibilněji podle vlastních potřeb a celkově méně. Není však náhoda, že poprvé se tento požadavek prosadil právě v kovozpracovatelském průmyslu – mzdy tam jsou obecně již teď poměrně vysoké a branži se daří.

  Kateřina Smejkalová, Deník Referendum

   • Ondřej

    Pro „normalnich“ asi ne, to by to nevypadlo takto. Lidé odbory nechtějí, miluji vykořisťování ale můžete mi to vysvětlit třeba tak, že u nás a v Palau opravdu odbory nepotřebujeme, protoze máme takové atd a pracovní podmínky, že lepší
    už to ani být nemůže,, takže o kolektivní smlouvy nestojíme. Zase jste tu placl naprosto fatální fejk. Odbory jsou pro Čechy sprostě slovo a vy se s tím ještě vytahujete….Vás vážně musí platit Kalousek jinak si tyhle vaše průhledné nesmysly „o stavu vykořisťování v rámci svérázů českého národne-buržoazniho lovu“ neumím vysvětlit.

    „Statistiky Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) potvrzují, že čeští zaměstnanci patří k nejméně angažovaným v Evropské unii, pokud jde o členství v odborech. Zatímco v severských státech jsou zapojeny dvě třetiny pracovníků, v Rakousku 27,4 procenta a v Německu 17,9 procenta, v Česku jen 13,4 procenta. Počet členů sice klesá ve většině států s výjimkou Španělska, Belgie a Itálie, nicméně v Česku jich za posledních deset let ubyla dokonce polovina.“

    Takze normálních je tady 13%. Trnto poměr „normality“ v poměru k většině spise nacnacuje „perverzi“, nemyslíte?

    • oh

     Mr Fake News, možná vás překvapí skutečnost, že „Za zaměstnance, který není odborově organizován, jedná v pracovněprávních vztazích odborová organizace s největším počtem členů, kteří jsou u zaměstnavatele v pracovním poměru, neurčí-li tento zaměstnanec jinak.“ (citace ze zákona č. 262/2006 Sb. – zákoníku práce, §286, odst. 6), se týká i kolektivního vyjednávání.
     A proč bych vám vlastně měl něco vysvětlovat, když vaše obvyklá reakce jsou „slušnou mluvou“ chabě maskované urážky, případně vylepšené o „On lžéé!“ nebo „Vaše odkazy ignoruji, jsou mi lhostejne asi jako kilo CO2 pro kotelnickyni učně při zatápění…“?

     P.S. Vámi prezentované moudro „Der Mensch ist gut, nur die Leute sind schlecht“. Pamatujte si to. se tedy – alespoň podle liberálního individualisty odporně kolektivních – odborů netýká?

     • Ondřej

      No problém ohu je že žádné odborové organizace na českých pracovištích nejsou. A už toho ohlupovani nechte. Vaše fejkovani je nadmíru průhledné odhalitelne.

      Odborové organizace působí v asi 5500 subjektech. Celkový pocet členů je 330.000. Aspoň podle dat předsedy CMKOS Josefa Středuly, který počítá i s malými organizacemi majícími jen několik jedinců..

      Máme zde cca 360tis. ekonomických subjektů v cele republice. Odborové zastoupení ma tedy 1,52% z nich. Myslíte si ještě pořád, že je většina zaměstnanců nějak odborové zastoupena nebo jste opět ve svém předchozím příspěvku předvedl bezprecedentní lež?

      Odpovídat netřeba, každý umí počitat, jen ti co jim je předkládaná nějaká propaganda žádné číselné údaje nepotřebují, věří svým soudruhům a mají hlavně svůj selský rozum, ten počty neuznava, věří hlavně svému srdci:-)

      Pěkný večer.

      • oh

       Už vzhledem k tomu, jaké jste vy sám, Mr. Fake News, uváděl čísla od OECD, je vaše kategorické tvrzení „žádné odborové organizace na českých pracovištích nejsou.“ čistá lež. I když, u vás, v té nejmenované nadnárodní IT korporaci, kde prý „leštíte kliky“, tam asi odbory opravdu nebudou. A asi ani v malých firmách o několika zaměstnancích. No, a pokud jste ochoten citování zákoníku práce označovat za bezprecedentní lež, pak vám nebudu ani psát, kolik zaměstnanců je potřeba na založení odborů – zjistěte si to sám. A poradím vám jen jediné: „Trhněte si nohou a jděte se vycpat, bezprecedentní šašku!“

 12. vittta

  Skončily volby prezidenta, a jakkoliv ještě antizemanovská a antičeská kampaň nezeslábla ani i píď, souběžně se rozjela causa pracovního tábora v Letech.
  Tento tábor, zdá se, svými hrůzami zastínil cokoliv, co se dělo za celé II.světové války nejen tady, ale i ve světě.
  Vždyť ho hlídali čeští četníci, a to byli panečku nějací xenofobové a rasisté.
  Ještě že na ně dohlíželi němečtí gestapáci, kdo ví, jak by to tam všechno dopadlo.
  Ze všech těch 366 000 československých obětí II. světové války má zjevně největší cenu právě oněch 327 lidí.
  Ti ostatní jsou neviditelní, zapomenutí, či nedůležití!
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Okamurovci-to-nevzdavaji-I-kdyz-zacalo-peklo-dale-se-vyjadruji-k-romskemu-koncentraku-v-Letech-Ctete-523287

  • Saul

   „….má zjevně největší cenu právě oněch 327 lidí.“
   Nezapomnel jste ty lidi dat do uvozovek vito?
   Byli to jen cigosi.

   • vittta

    Omlouvám se, příště se polepším dle přání nejlevicovějšího křídla zdejšího blogu.

  • tresen

   To nesedí. Do celkového počtu československých obětí počítáte všechny mrtvé Židy /277 tisíc/, tedy nejen ty, co zemřeli v Terezíně, ale za romské oběti zřejmě považujete jen ty mrtvé, co zemřeli v Letech.

   • vittta

    Vy o těch Židech někdy slyšíte?
    Leda když si pustíte Smrt krásných srnců nebo Spalovače mrtvol.
    Jinak po nich neštěkne pes, leda snad když chce někdo utrousit slzu ve službách antizemanosvké opozice!
    Na rozdíl od těch 327.
    Ti jsou už známější jak 300 Sparťanů krále Leonidase!

     • vittta

      Tématicky se hodí k holocaustu československých Židů.
      Čeští vlastenci nemají příliš vřelý vztah k Němcům, ani nacismu, když už mě nazýváte Kopfrkinglem.
      To lidé jako vy ho mají daleko vřelejší.
      Proto vám také vlastenectví vadí.
      V jakékoliv, V JAKÉKOLIV podobě.
      Nacistické Německo bylo v podstatě kosmopolitní spolek, jen by museli všichni poslouchat je.
      Nebojím se nazvat III.říši předobrazem EU.
      Štvaní proti politickým odpůrcům a Rusku mají také podobné….

  • Kamil Mudra

   Ale mluví rozumě. Jen by měl ještě vyzvat své souvěrce aby se od svých zabijáků a vnucovačů svého náboženství viditelně distancovali a apelovali na své radikály aby svého působení zanechali. Aby k tomu „malování stejným štětcem“ neposkytovali kontury.
   Potíž je ovšem v tom, jak to formulovat aby nemohl být prohlášen za odpadlíka :-(

 13. vittta

  Pádné důkazy, tzv. „drahošovky“, o barbarském bombardování nemocnic a civilistů stran Ruska a Assada.
  Doporučuji zejména natočený nálet proti nemocnici v Idlibu.
  Po těchto záběrech už nikdo nemůže pochybovat o tom, kdo je vinen!
  Pokud je to tedy slušný člověk, antixenofob, antifašista,antirasista, antizemanista a antiputinista, přičemž je dobré zdůraznit, že dva jmenovaní, tedy Zeman a Putin přímo zosobňují hrůzy války v Sýrii!
  https://blisty.cz/art/89757-po-sestreleni-ruskeho-letadla-nad-syrii-bombarduji-zurive-asad-a-putin-civilisty-a-nemocnice.html
  Následné reakce, že jsem frustrován (jednočím) vítány!

   • vittta

    Já nevím, kdo, kde, a kdy a na co dělal nálet, pokud to tedy byl nálet.
    A ta ostatní videa nejsou o nic lepší.
    Ale tvrdit, že to jsou útoku Rusů a Syřanů. a „dokazovat“ to tímhle, je nebetyčná drzost!

  • oh

   Jsem frustrován: Jak letadla, tak vrtulníky shazují barelové bomby s chlórem:
   Pokaždé, když si představím barely zavěšené na standardním zbraňovém závěsníku „súčka“ a následně se pokouším představit si toho vola, co by se s něčím takovým pokusil odstartovat a dokonce i letět, má představivost trapně selže. . :-)

  • Kamil Mudra

   Tohle mne na Jardu dost mrzí. :-(
   Pamatuji ho v lepší kondici, kdy svou vtipnou kritiku stavěl na reálných základech a ne na nepodložených pavlačových drbech.

   • vittta

    U něj bych to fakt viděl na frustraci.
    Nějak ho přestala líbat můza, tak se neprve pustil do Nohavici, pak do všeho českého a nyní mu vjel do mozku pan prezident.
    Jednou jsem ho před lety poslal rázně do prdele, napsal nějaký ukňouraný článek- spojený s reklamou na jeho CD starších skladeb- a tak jsem mu doporučil, aby se věnoval raději hudbě než politice.
    Bylo to na BL a tam je někdy mail..
    Dokonce mi i odpověděl, a opět ukňouraně.
    Nějak po převratu jsem na něm byl, nevím…v 90 letech ještě, a to vypadal normálně, ale pak mu nejspíš muselo přeskočit!

    • vittta

     Zdravím tímto dva havlisty, příznivce Jardy Hutky, věrného havlovce, antizemanovce,antiputinovce a slušného člověka!
     Minule volil Karla, ale…já jsem demokrat, ať si každý volí, koho chce.
     Ovšem ta píseň je fakt přeháňka, příznivci Jardy!

   • Saul

    Taky jsem ho mel rad.
    Na druhou stranu,po par dopisech od vasich kamaradu bych se nahle zmene jeho dusevniho stavu zase tak moc nedivil.
    Prece jen to byl umelec a citliva duse.
    Kdyz ho dnes posilaji „razne do prdele“ vidlacti krupani a nazivlastenci,kteri tahali kacera kdyz on sedel na vyslesich STB ,ktera ho vykopala z jeho vlasti…tak se jeho zahorklosti neni zase tak moc co divit.

    • vittta

     Víte, co na vás obdivuji, Saule?
     Tu vaší slušnost.
     Fakt, jak vy se ode mne na první pohled lišíte.
     Zatímco já jsem vidlácký křupan, nácek a falešný vlastenec, útočící zde na kde koho jen a jen pro jeho politické názory, které si ještě vesměs vymýšlím, tak vy …prostě slušně argumentujete, píšete k věci..
     Až jako kdybyste byl drahošovec, ti také jsou takoví slušní, hned to poznáte na kultivovanosti projevu.
     Kdybyste sám nepsal, že jste volil toho burana Zemana, ani bych tomu nevěřil, prostě váš projev patří někam jinam, to každý vidí, to se nedá přehlédnout.

     • Saul

      Ty statisice Zemanovych volicu opravdu nebyli vsichni jako vy.
      Uz jsem vam to psal,ze jim delate jen ostudu.
      Nastesti jen tady,jinak by to mozna opravdu ten Drahos nakonec vyhral.

      • vittta

       Ne, jistě…
       Někteří byli i jako vy.
       Tak to chodí, Saule.
       Někdo dělá ostudu, a jiný musí držet pochodeň slušnosti.
       V každé společnosti jsou hulváti a slušní lidé.
       Většinou se to ale pozná trošku jinak, než že jeden píše exkrement, a druhý hovno!

 14. pacifista

  Nedá mi to a musím sem dát odkaz na video, které je fakt pecka. Je tam i film, nebo ukázka z filmu, to nevím, protože mám shlédnutý jen začátek, ale vrátím se k tomu až budu mít čas. Nemohu totiž pochopit jak takovou agitku mohli zplodit členové divadla Sklep, kteří dokonce hrají i v tom filmu. Film je satirou na poválečné období. To co pranýřovali, dělají nyní sami. Nejde mi na rozum, že jsou najednou postiženi fatální slepotou. My co víc pamatujeme, jsme měli rádi divadlo Sklep, smáli jsme se až jsme se zalykali, smějeme se však i dnes.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Humorne-VIDEO-Sranda-ze-studentu-kteri-jedou-poucit-Zemanovy-venkovany-A-pisen-umelcu-pro-Drahose-na-kterou-nezapomenete-523113

  • Kamil Mudra

   K filmu se, pacifisto, určitě vraťte, protože stojí za shlédnutí. Tu půvabnou parodii na budovatelské filmy natočil Sklep ještě za minulého režimu a v kinech byla k vidění ještě s dalšími dílky tvořícími celovečerní film, který se tuším jmenoval „Pražská pětka“. To že ho bylo možno promítat ještě v té době jsme mnozí považovali za příznak toho že režim začíná „povolovat šrouby“ a ztrácet na síle.
   Tak trochu jsem nakloněn podezírat sklepáky že i ta agitka pro Drahoše je parodií – ale je i možné že jde u mne o jev zvaný: „Přání je otcem myšlenky“. Ale – kdo ví – možná sehrála roli výše honoráře, nebo havloidní prostředí… některým jevům v současné (polistopadové) kulturní branži rozumím stále méně.

   • pacifista

    Tak už mám film shlédnutý. Stál opravdu za to. No vidíte Kamile a můj první dojem (z neznalosti) byl, že pochází z doby těsně posametové. Když se mám k něčemu přiklonit, protože ani vy nemáte jediné vysvětlení, je to, že sehrálo roli havloidní prostředí. Jaksi se nechali zpracovat a vzdálili se od reality. Zároveň však musím konstatovat, že ta agitka ve výsledku vyzněla jako parodie a to bez pardónu. Důkazem, kterým se vždy řídím, je to, že mě krásně rozesmála a nenaštvala. To Hutka ve videu, jež dal v odkaze vittta působil oplzle, kritizoval to, co sám urážkami v písni dalal. Ten úplně ztratil úroveň. Nedokáže být vtipný.

    • embecko

     Hutka neni moc chytry, pisnicky ma ale vyborne. Rozhovory s nim jsou tragedie, uplne mimo, je to cisty umelec, jinak zcela nepouzitelny.

 15. astraustralia

  Rad si prectu ze se jedna o hoax a fake news, EU by neco takoveho nemohla vymyslet !

  Rada dementů EU rozhodla – o nás bez nás?
  Budeme bez písmena „ء ?

  Čeká češtinu revoluce? EU chce zrušit písmeno Ř!
  Prý kvůli zjednodušení…

  Češtinu čekají velké změny. Jedno z méně obvyklých písmen bude vyškrtnuto z abecedy.
  Kolik slov se bude zakazovat a jaká křestní a místní jména se od července nebudou smět
  používat?

  Řehořové, Bedřišky a Jindřichové se budou muset připravit na velké změny, letní
  jazykové kotrmelce se však budou týkat každého z nás. Evropská lingvistická rada spadající
  pod EU totiž jednohlasně rozhodla, že od letošního července ruší písmeno Ř. „Téměř nikdo
  tohle písmeno v Evropě nepoužívá a pro každého, kdo neovládá češtinu, je jeho výslovnost
  extrémně obtížná. ELR chce zjednodušit komunikaci tím, že problematické znaky a hlásky
  bude postupně eliminovat. Letos se to poprvé týká i České republiky,“ vysvětluje jazyko-
  vědec František Měch.
  Během následujícího týdne by měl být k dispozici seznam slov, která se musí změnit,
  ale některá budou zrušena úplně. „Samozřejmě to pro nás bude problém. Není sice těžké
  zvyknout si, že místo řeka se bude říkat reka, ale v některých případech dojde k eliminaci
  celých slov a výrazů,“ dodává Měch. Týkat by se to mělo například slova řád, ze kterého by
  po odstranění háčku vzniklo rád a věta „má to rád“ by pak měla dva významy. „Posluchač by
  nevěděl, jestli mluvčí vyjadřuje svou náklonnost k něčemu, nebo říká, že existuje pořádek –
  řád“. Náhradní slova tento týden schvaluje český jazykový ústav a očekává se, že z našeho
  jazyka zmizí několik desítek slov, která by v novém systému nemohla fungovat.
  „Podobné jazykové změny už proběhly v jiných unijních zemích a v Portugalsku i v
  Bulharsku sice byly zpočátku problémy, ale po několika měsících už si zvykli i největší
  tradicionalisté. Problém čekáme jen u křestních a místních jmen,“ říká Měch.
  Zatím není jisté, jaká jména budou muset být zrušena, ale neoficiálně se hovoří o
  Bořivojovi a Křesomyslovi, u obcí možná čekají změny Heřmanův Městec nebo Řevnice.
  Měch k tomu dodává: „Jiřího, Kateřinu a další tradiční jména nejspíš uhájíme, ale majitelé
  těch méně obvyklých jmen si budou muset do konce letních prázdnin vybrat nové, které
  bude vhodnější a půjde lépe vyslovovat. Třebíč a Chotěboř se také přejmenovávat nebu-
  dou.“
  Vedle odstranění problematického písmene má ale celá akce ještě jeden důvod.
  Evropská unie chce pečlivě sledovat reakce Čechů a podle toho urychlit, oddálit, nebo třeba i
  úplně zastavit snahu odstranit E s háčkem. Jeho eliminace sice není na pořadu dne, ale v
  roce 2020 by mělo na půdě europarlamentu proběhnout další jednání Evropské lingvistické
  rady a je velká šance, že se bude probírat i tenhle český potížista. „Odstranění E s háčkem by
  byl ovšem zásadní zásah do našeho jazyka a jeho úprava by musela být skutečně revoluční.
  Veškeré snahy zrušit toto písmenko tak hodláme vetovat a bojovat proti nim všemi
  prostředky,“ slibuje Měch.

  V okamziku kdy se vzdate svych zasad a svych hodnot jste mrtvi, vase kultura je mrtva, vase civilisace je mrtva. Konec. ( rekl uz Sokrates)

  • astraustralia

   Hoaxy a poplašné zprávy vznikají různě. Třeba i tak, že někdo nepochopí vtip. A tohle je jeden z nich.

   Báječná vlastnost internetu je v tom, že ať už vypustíte do světa sebevětší pitomost, vždy se najdou lidé, kteří jí budou brát vážně. Platí to samozřejmě i o satiře a více či méně vydařených parodiích. A dnes se podíváme na jeden takový případ.
   (Čeká češtinu revoluce? EU chce zrušit písmeno Ř! Prý kvůli zjednodušení…)

   Kde jsou vtipy ktere by naopak CR ke zdravemu jadru Evropy priblizily ?

   Tento komentar byl pridan aby hoax nemusel vyvracent nekdo az z BRDu ne li rovnou z Frankfurtske skoly :-)

   • Kamil Mudra

    Mno… vzhledem k tomu že jsem už četl vícero vážně míněných návrhů na úplné odstranění diakritiky, nepřekvapilo by mne kdyby někdo vážně myslel i toto. Ale nejspíš jde skutečně o hoax.

    • astraustralia

     Me jde o to ze antipatie vuci Bruselu jsou az na tak vysoke urovni ze kazda dalsi pomluva je prijimana jako pravdiva.
     To prece nemuze byt jen JPP, ale snad predevsim proto ze vydali uz tolik prikazu narizeni a regulaci ze lide jsou nasrati cim dal vic. Neverim ze se jedna jen o obrovskou byrokracii ale ze tam je neco vyznamneho a pritom neznameho co situaci posunuje stale k horsimu.
     Proto se ptam je li chance aby rostly pochvalne clanky a komentare.
     Vi nekdo?

     • pacifista

      Řeknu vám, že kdyby to byla pravda, tak by se v zemi zdvihl takový odpor, že to ještě EU nezažila. Týkalo by se to totiž každého občana a to by jen tak neprošlo.

  • vittta

   Jo, těm by se to nestalo, páč jsou to poctivci!
   Ještě mohli napsat, když už byli v tom rauši, kolik z toho má do kapsy prezident.
   Jestli on si na Vysočině neudělal na chalupě novou králíkárnu.

 16. vittta

  Bohužel i můj názor.
  Politickou situaci v Evropě mnoho lidí nechápe, a moje názory- a názory stejné názorové skupiny- jsou vydávány za náckoidní a xenofobní a kdovíjakéještě, ale reálná situace už je do určité míry ve válečném režimu.
  Migranti, vesměs ekonomičtí, se svým nepřátelstvím k bělochům, případně naturalizovaným Evropanům všech barev pleti, nijak netají, a vraždění a válka je v jejich cílech naprosto veřejně a otevřeně zmiňována.
  Když se snažím čas od času hodnotit dění v Evropě, nedělám to proto, že bych nenáviděl negry či snad dokonce podporoval Hitlera, nebo co se mi to vlastně někteří snaží nacpat (někdy to ani nelze rozklíčovat, proč bychom vlastně měli být tím, čím nás nazývají, Saul tady nedávno použil třeba výraz „nazivlastenec“, to je prostě perla), ale je to hodnocení reálné situace a její nutné vyústění, protože že dnešní situace třeba v Německu či Francii vyústí v integraci migrantů a nějaký mezikulturní růst společnosti, si snad nemyslí ani idiot, takže zastánci bezbřehé „tolerance“ už dávno nepředkládají vlastní verzi onoho vyústění, ale zaměřili se na nálepkování jak oponentů, tak jejich názorů, přičemž zajímavé je, že oponent je každý, kdo nemá jejich názor, ale jejich názor není nijak zjevný, jen opakují mantry o rovnosti, toleranci a míru, takže vlastně názor vůbec nemají.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Borek-z-CT-jen-blekotal-Expert-vytasil-informace-o-muslimskych-vrazich-kteri-zabijeji-Evropu-ktere-je-treba-znat-523369

   • astraustralia

    Uznani agitatoru Merkelovstiny:-)
    Chvala od MMF dnes = utrpeni lidu zitra s koncem v nedohlednu.!!!
    Fagan predvadi mnohem chytrejsi argumentaci nez zaslepeni novinari
    ze presidentovi lide podvadi kradou ci nekorektne odklani !

    • Ondřej

     Kdepak, jen dělají v bledě modrém co Kalousek…

     Tak si to antielitářství představuju. My bohatí si díky soukromým školkám možnost volby uchováme. Samoživitelkám trpícím chudobou 5x častěji než zbytek populace a dalším chudým rodičům tu volbu skoro znemožníme. Víme přeci, co je pro jejich děti nejlepší

     Daniel Prokop
     Head of Social and Political Research at MEDIAN s.r.o., Researcher at Faculty of Social Sciences, Charles University

     • astraustralia

      Mate nekdy pekne svinsky odkazy, jako tento na Head of Social and Political Research at MEDIAN s.r.o.
      Take obrazek doby kdy uz si nekteri elitari neberou servitky :-)

      Vypada to ze mnoho lidi ano, ale je take mnoho lidi kteri si nekonecne nenechazi srat na hlavu !!!
      Pokud jednou dojde k uctovani bude to kruty :-(

 17. vittta

  Tak v Německu roste počet vražd ze cti.
  Uvedené příklady asi budou skutečné, ale opravdu si má cenu lámat hlavu takovými banálními vraždami?
  Copak Němci nevraždí?
  Navíc, vinníci budou potrestáni, jak právně, tak morálně.
  Leckde se dokonce ukázalo, že se vlastně nic závažného nestalo, Turek, co prostřelil své ženě obě kolena se s ní pak usmířil, tak co, navíc…zbraň měl jistě legálně.
  Stejně tak mají zbraně legálně i jiní vrazi, to je samozřejmé, a nejlepším důkazem jejich bezúhonnosti je právě legální držení zbraně, protože v Německu získat střelnou zbraň legálně je téměř nemožné, takže si nyní hejtři na PL naběhli na vlastní vidle!!!
  Osobně si myslím, že tato praxe postupně zmizí, jak se budou migranti postupně úspěšně integrovat do německé společnosti, a též tím, jak si mladé Němky budou brát hezké a mladé muslimy!
  A mladé Němky už jsou vzdělané, a nevyberou si nějakého násilníka, ale normáního, mírumilovného muslima, kterých je- jak známo- většina.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vlna-muslimskych-vrazd-ze-cti-v-Nemecku-prudce-stoupa-523405

  • vittta

   Já si myslím, že by třeba Saul, či Třešeň, ale i Tribun nebo Ondřej….(né, ten ne) či jiní bojovníci za rovnost ras, měli najít pro své dcery nějaké mírumilovné muslimy.
   A ukázat nazivlastencům a xenofobům jako jsem já, že integrace nejenom že je možná, ale je v podstatě normální a samozřejmá.
   Osobní příklad je vždy nejlepší, a pak ta radost, houpat černého vnoučka na kolenou- pokud tedy rodina manžela dovolí, samozřejmě, nějaké ty kulturní odlišnosti je třeba respektovat!

  • Kamil Mudra

   „Tak v Německu roste počet vražd ze cti.“
   No a co? Evidentně je (nejen) německá policie a justice obohacena o nový typ kriminality. Tedy obohacení se koná a ne že ne. A protože obohacení je pro Evropu žádoucí – tak co by na tom komu mohlo vadit?
   No – možná je to trošičku v konfliktu se snahou o vymýcení domácího násilí – ale to už se nějak vstřebá.

 18. embecko

  Dovolim si sem soupnout lamentaci stale bdeleho a ostraziteho obcana z PL:

  Stále bdělý a ostražitý občan ČR, 07.02.2018 8:13:49
  VIP české (nebo pražské) podnikatelské, umělecké, sportovní, kavárenské a jiné „celebrity“ ! Vzor naší mládeži !

  VIP celebrity, podporovatelé pijavic z neziskovek, umělci, figurky, přísavky, pijavice, roupami už tito lidi neví, co dělat, kdyby měli žít s takovým přístupem někde pod Krušnými Horami, nebo pod Beskydami, na Ostravsku, na Vysočině, tak pokapou hlady. Otevřeš net a samá dutá celebrita, celou zimu u teplého moře, Maledivy, Dubai, Florida, Thajsko ….., většina defakto ho.no dělá, jenom nastoupila do jakéhosi vlaku, ve kterém se bezpracně a bez placení veze, pak si odskočí na lyže do Špindlu a pak zase zpět. Pak se s „partnerem“ rozejdou, najdou si někoho podobného a celá scéna se opakuje.
  Samej zpěvák, zadlužený herec – komediant, hokejista, fotbalista, bulvární bavič stupidně a přihlouple se chichotající a chrlící jeden primitivní až trapný vtip a zážitek za druhým, bulvárni neukojení žurnalisté, hrající si na jarmulkáře, přitom dělající skutečným židům ostudu, kdejací podprůměrní brakoví a pokleslí odborníci na vaření (výsledek 150 g něčeho, z čeho se nenajíš, kolem kupa špinavých hrnců a totálně za*raný sporák), seriáloví herci, individua od filmu, proflákli a věčně „neklidní“ brakoví režiséři, 4 % vizážisté, kadeřníci, mazlící se se svými nafintěnými pejsky, morálně cinknutí intelektuálové, pisálkové z vyčpělých médií, pomatení a poblouznění študáci, vesměs ze zajištěných pražských rodin, dále výkvět politické scény, zejména té pražské atd. atd., jedni a ti samí, např. jakási tuctová 45 kg modelka, v jejím mladém (?) věku už ani pořádně česky neumí (před každým slovem emmm, ammm,hmmmm), přízvuk jakési plážové poběhlice z Miami (v jedné ruce kabelka za 50 litrů, zavěšená v předloktí, ve stejné ruce drží iPhone, ve druhé ruce vodítko s čivavou, nebo naopak s bojovým psem a pet láhev 0,5 l, roztržité a vyjevené pohledy, když se ráno nenalíčí, vypadá jako onuce a špatně vyždímaný hadr a samá kérka) …….Partner se jmenuje jinak, partnerka jinak, děcko jinak, prarodiče z uměleckých kruhů každý jinak, někdy si to „obhospodařují“ navzájem a střídavě, děcka si pořizují jako zboží a ani mnohdy sami netuší, s kým to vlastně mají a jak je předvánoční advent, tak se mohou přetrhnout a přes média nás poučovat a moralizovat, jak je rodina základ života, samá humanita a láska, starost o děti v Africe a imigranty s muslimy dohromady atd., div u toho dojetím nepláčou. Vypnou se kamery, jdou pařit na párty, ožerou se, šňupnou, jsou sprostí a vulgární, mnohdy i v uměleckých projevech a ve svých TV výstupech a po dýchánkách druhý den po probuzení opět vyjevení jako paka. Přitom mnohdy arogantní, stupidní kreatury s pohrdavými pohledy, štítící se běžného občana a doslova lační po penězích.

  Pak zase na druhé straně některé zatím bezdětné duťky zjistí, že mají skoro 40 let a strašně touží po dítěti, nejlépe hned po třech, protože mají tak rádi početnou rodinu a ten ruch a shon okolo a jsou zjevně depkovaté, že to nenají s kým jaksi pořídit. Ano, 1 % je normálních, ale u 99 % v hlavách průvan. Samé rauty, párty, feťácké experimenty, vyčpělé pěvecké ankety Zlatý Havran, jakési filmové snobácké festivaly u lázeňských pramenů se žranicemi za peníze sponzorů, který nemalým dílem přispívá každý občan země tím, že rozsvítí a zhasne a mlaskáním těch od Staromáku neklidných VIP, kteří tam přijeli, aby mohli hlavně slintat nad stroze oděnými a stále dokola rok co rok se ukazujícími, ale stárnoucími šmudlami z mola, kdy některé z nich mají pouze základní !!!! vzdělání, studiové TV soutěžní pořady, kde se pouze vyblbují, ale hloupí jako sáně, muzikály pomalu na všechno, na co vzpomeneš, jestli včera pršelo, nebo zítra bude sněžit, brakové seriály, kdy pomalu všichni herci si mohou začít psát před jméno titul MUDr., kolik těch “doktorských seriálů“ máme, aj., ze všeho vyjevení, právní povědomí nulové, znalosti mizivé. Mnohdy oblečení jako šupáci, kdy i bezdomovci vypadají lépe.

  Lakomí po penězích. A ti starší se za každou cenu snaží upíchnout své děcka nejlépe tam, kde to nebolí a kde není skutečná poctivá práce, vše Praha. Ještě, že mě nikdo nemůže nutit si ten bulvár kupovat, nebo si to pouštět v TV. A když na něco takového nečekaně narazím, přepínám, vypínám, přecházím na druhý chodník. Zejména stupidní zábavné pořady s celebritami. Na všech programech, pořád dokola jedni a ti samí.

 19. Ondřej

  tohle je pamflet jak z 50.let na zrádce, keřasy, buržousty a jejich přisluhovače, zrádnou inteligenci a západní reakci podporovanou českou emigrantskou kamarilou a další verbální perly z lingvistického koutku třídní nenávisti a intelektuální frustrace spodiny.

  Takže co s těmi, lidmi, jak je čtenář Parlamentního Beobachteru barvitě popisuje?

  a.)Marxleninistům asi vadí že si lidé vaří doma co chtějí a nejedí národní šlichtu s knedlíkem a zavedli by domovní komise na národně-socialistickou stravu
  b.) Fašistům asi vadí že nelze jako za Hitlera utvářet „národní rozmnožovací“ centra pro arizaci budoucí čisté rasy, kdy každý bude muset vykonat svoji národně-občanskou povinnost pod dohledem Mengeleů na základě rasově a geneticky udělaného rozboru DNA. Nemít děti bude znamenat buď internaci abebo vyhnanství,
  c.) Zavést komise vesnického lidu nad kulturní zhýralostí Prahy s cílem zrušit intelektuální svatostánky jako jsou klubová kina pro náročného diváka (především v Praze) dále zrušit filmové festivaly jako převzatý buržoasní přežitek utlačitelské intelektuálské Franfurtaké školy a povyšování se intelektuálů z Cannes, Berlína anebo Benátkýách nad dělníky a celou tuto neomarxistickou školu zakázat, aby zde nedošlo k další kontrarevoluci jako u té „kulturní revoluce“ z konce 60.let na dekadentním západu s cílem rozleptat nerozbornou jednotu pracujícího lidu a rolníků
  d.) zhoubnou západní módou narušit náš slovanský styl oblékání tak krásně nastolený jednoduchou modou dělnického lidu zračící se v tvorbě socialistického realismu ve filmech Rudá záře nad Kladnem a Karhanova parta.
  e.) Zavést přísnou kontrolu vztahů lidských mezi muži a ženami a zamezit pronikání západních občanů do vztahů s příslušníky našeho slovanského národa, zamezení nepřechylovaní západních jmen vypočítavými českého národa zrádnými ženami a nepovolit nadále sňatky, kdy každý budou manželé nadále užívat své rodné jméno. Zakázat sňatky s cizinci z buržoasních států.

  Dalo by se vymyslet ještě hodně toho, co panu frustrovanému čtenáři Parlamentních listů vadí na svobodě lidského počínání a na individualismu založených životních hodnotách. Bude si muset zvykat i na to, že tu budou lidé, co s ním nebudou mluvit česky a vůbec se nebudou ochotní ne snad s ním i jen bavit (stejně by nerozuměl) ale bude muset přijmout i fakt, že se s ním vůbec nikdo nebude chtít ani potkat ve veřejném prostoru, prostě ho bude mít za agresivního blázna, který by měl být držen izolován od společnosti lidí, které tak bytostně nenávidí. Takže když jej budou zcela adresně ignorovat, ho může ještě více vydráždit. Volnost pohybu, zboží a peněz – je totiž sám o sobě fakt, že pán bude muset na to, aby všechny ty eh „nešvary“ moderní doby zamezil – rozpoutat světovou válku proti cca 500 milionům lidí.

  Jiná věc je návrat ke staým „osvědčeným“ postupům. Uzavřít hranice a nahnat tyhle lidi do koncentráků, protože jinak k zamezení užívání jejich lidských práv ke kterým např. patří mít namísto dětí surikaty, pracovat ve filosofickém ústavu AV a bádat nad noetikou či existencialismem, jíst namísto vepřového gratinované mušle anebo krevetový bisque s mořskými řasami wakame je prostě právo, které nelze lidem vzít jinak než pokusem o holocaust všech svobodomyslných lidí, které tvoří jen v kultuře západní atlantické kultury asi 90% názoru na liberální fungování společnosti.. Extremistické strany, které by něco podobného chtěly snad lidem nařizovat jako ten pán z části občanského podzemí nenávidějících lidi odlišných životních hodnot, nemají asi ani těch 10% podle výsledků voleb a mapování extremistické podzemní scény.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s