Nunc est bibendum* X Memento mori

/* „Teď je čas pít“/

„Jaký je vlastně rozdíl mezi živým a mrtvým člověkem?“ tázával se nejednou. A hned dodal: „Mrtvý to má už zaplaťpánbůh odbyté. Ale živého člověka to teprve čeká. Co vlastně člověk je? Doživotní odsouzenec k smrti, a to ještě notabene nepodmínečně. A to bez rozdílu. Ať se mu chce na konečnou nebo ne. Každý, pravím, ať je to dobrák od kosti, anebo dokonale špatný chlap, kterému by nikdo zaživa nepodal ani ruku.“

Zajímavé byly také JEHO názory na sebevraždu.

„Je to nesmysl, když lidé říkají, že se ten či onen mladý muž, myslivecký mládenec či vojín toho a toho pluku zastřelil z nešťastné lásky. Nehledě k tomu, že žádná láska není vlastně nešťastná, protože i takzvaná šťastná láska končí manželstvím, a to je jí tedy stejně konec, to vám dosvědčí řada takzvaných šťastných manželů, není možno zastřelit se z nešťastné lásky. Naproti tomu je možné zastřelit se z nějakého toho browninku, revolveru, pušky, ať lovecké či vojenské, jakékoliv ráže a kalibru, nebo snad dokonce i ze vzduchovky, a to podle vlastní volby buď kulí, srnčími broky a podobně. Ale drobnější munice, jako je „dunct“ a „štor“, není dost spolehlivá a lze jen doufat, že se k pokusu o sebevraždu přidruží nějaká ta otrava krve, aby měl pokus kýžený výsledek. Také dělové koule, zejména většího kalibru, se k provádění sebevraždy nedoporučují pro nevhodné rozměry. Zato je možné nechat se roztrhat nějakým granátem, ale to už se nedá mluvit o zastřelení, nýbrž pouze o roztrhání.“

///      ///      ///

„Věř nebo nevěř, já už nemohu asi týden vůbec z fleku. Mozek se mi vypařuje v tom horku. Je to strašné. Jindy jsem mohl psát třeba na mezi nebo ve stodole, když jsem se právě vyhrabal ze slámy. Ale teď to nejde ani v hospodě u piva, ať dělám co dělám a ať se snažím osvěžit si mozek tímhle utrejchem. Tak abych nezapomněl: Na zdraví!“

Připili jsme si. Já sotva polovičku. ON celou sklenku a hned nalil znovu. Otřel si rukávem rty a pokračoval:

„Tobě to mohu říci. Já začínám pochybovat, že celá ta moje práce má nějaký smysl. Je to blbost a nic jiného, jako ostatně celý náš život. Co je to vlastně za božský nesmysl?“

„Takhle neuvažuj, to nemá žádnou cenu,“ řekl jsem rozvážně. „Hlavní je, abys také pamatoval na zadní kolečka. Abys měl -“

„Jakápak zadní kolečka?“ vybuchl podrážděně. My máme stejně všichni o kolečko víc a i to nestojí za nic. A ta zadní kolečka stejně ostrouháš při nějakém novém kolkování peněz. Od toho jsou finanční ministři. Ale máš pravdu. Když se člověk dá na vojnu, musí bojovat, a ne se ohlížet dozadu. Vpřed, stále vpřed, i když se nikam nedostaneš a stále se motáš jak v začarovaném kruhu.“

„A což ti druzí, na nichž ti záleží, třeba to nechceš doznat?“

„Druzí?“ hořce se zasmál. „Jen žádné ohledy na nikoho! Něco ti řeknu. Tys přes všechny své bohaté zkušenosti stále ještě naivní chlapec. S těmi svými názory to nikam nepřivedeš. Ty nesmíš být seriózní. Nikdy! Pamatuj si to dobře. Pravý bohém nesmí být nikdy seriózní, nebo ho lidé přestanou mít rádi a budou chtít, aby začal mluvit a psát opravdu seriózně. Lidé nechtějí, abys byl pořádně živ jako oni. To je pro ně příliš nezajímavé, šosácké, nudné. Čím více se staneš jim podobným, tím víc upadneš v jejich očích. Od tebe se čeká a bude čekat, že budeš jiný než oni, kteří se topí v moři všednosti a nudy. Od tebe se žádá, abys je pobavil. Abys vnesl něco nového, jiného, neobyčejného do jejich běžných životů. Odpustí ti i tvou lehkomyslnost a výstřednosti. To, čemu se mezi námi děvčaty říká – voloviny. Jen když z toho kouká nějaká legrace.“

Polkl obsah další skleničky stojící před ním, zapil to pivem a pokračoval:

„Já jsem to zkusil na vlastním těle. Chtěl jsem skutečně žít jako pořádný člověk. Ale přesvědčil jsem se, že to nejde. Nikdo si to nepřál. I moje první žena si mne vzala jen proto, že jsem byl zajímavý nespoutanec, bohém, s trochou nadání a s roztrhanou zadnicí, neboť mě chtěla polepšit. Chtěla si mne zreformovat podle svého názoru, když se jí moje originálnost stávala nepříjemnou. Jenže já nechtěl chodit v ohlávce, kterou se mi snažila navléknout. Kdybych se podřídil, ztratil bych půvab pro jiné lidi a svou originalitu. Pak už bych to nebyl já, ale nějaký tuctový výrobek cizí vůle.

Tak je to, kamaráde, a ne jinak. Jenom mě už netrap s těmi zadními kolečky. Jakápak zadní kolečka, když si nevidíme ani na špičku svého vlastního nosu!“

Právě citovaná pasáž je z časů porodních bolestí Osudů dobrého vojáka Švejka. Pod výrazy „ON“ a „JEHO“ se skrývá Hašek. Společníkem je mu Z.M. Kuděj. O kousek dál v textu stojí: „je těžko říct, co je na té historce pravdivé a co si Kuděj přimyslel.“ Osobně se domnívám, že přimyslel-li si něco, ducha řečeného nenarušil. V knize Radko Pytlíka „Náš přítel Hašek“, vydané v roce 1979 v nakladatelství Mladá fronta, nikde nenacházím ani „IMPRIMATUR“ ani „All rights are reserved“ ani jiná sprostá slova, a tak jsem úryvky (s)prostě opsal. :-)

Mimochodem – Haškův přítel Egon Ervín Kisch doporučuje: „Čtete-li Švejka, smějte se, ale nezapomeňte přitom myslet!“

Mám čím dále větší pocit, že by „polistopadový Švejk“ sklidil velký úspěch. Jenže kde vzít Haška?

 1. Saul

  Ještě že toho Saula a negry máte,že Vitto?.
  Bez nás byste už ani nevstal z postele a nedošel na své pracoviště(PC) šířit propagandu.
  Těžko se člověku žije,když je nulou,
  Navíc nulou plnou agresivity a nenávisti.
  V podstatě vás chápu,ale mám pro vás špatnou zprávu.
  Bude to horší a horší.
  S vámi myslím.
  Ono i kdyby na zemi nezůstal jediný negr,tak vám budou vadit třeba černý auta.
  Jste prostě nemocný,vždyť jsem vám to psal už tolikrát.
  Počítání plusů a minusů vám nepomůže,vyhledejte odbornou péči.
  A místo Mein Kampfu začněte číst Korán.
  Labilní jedinci jako vy jsou ideální konvertité a jako islamista byte měl pro vybití svých frustrací daleko větší ideovou základnu,než se vám nabízí jako občanu západní civilizace s jejími humanistickými kořeny.
  Ty prostě nevytrháte,to se nepovedlo ani vašim nacistickým kolegům,natož neovládajícímu se hlupákovi, jako jste vy.

  • vittta

   No vidíte.
   Tak to máme žvást, že nechodím do práce, jen na PC….ale já koukám na hokej, jako kultivovaný člověk.
   Pak tam máme že jsem nula…jen tak, žvástnutí, nemůžete to vědět, ale asi byste rád.
   Navíc jsem nula plná agresivity a nenávisti…hezkýýýý.
   Pak trapně narážíte, že mi jako vadí barva kůže- což nelze ŽÁDNÝM mým výrokem na nějaké diskuzi dokladovat, spíše by se dal dokladovat opak.
   Pak pokus o vtip, černá auta….no, moje volha 21 je bílá, to je fakt.
   Pak jsem nemocný.
   Místo Mein Kampf mám číst Korán….no, proč ne, ale nejprve chci přelouskat Das Kapital, ale nechápu, co je zavženíhodného na přečtení práce, o které se tolik píše, pokud chci nacismus chápat, a to já chci, pak si Mein Kampf musím přečíst, a všechny ostatní moje znalosti o nacismu a jeho zločinech na to jen navázat….a ono to vysloveně nenavazuje, zvěrtva vznikla vlivem války, ne Mein Kampf, ten sám o sobě k zvěrstvům nevyzývá.
   Dále jsem labilní, a prakticky mi západní civilizace překáží v mé agresivitě.
   No a nakonec jsem opět nacista, řečeno mými „nacistickými kolegy“, což je směšné, nacismus je mým hlavním ideologickým nepřítelem, čímž se nijak netajím, a ledkdy to dokladuji.
   A finále- jsem hlupák.
   No…tak jste se vybouřil a nyní zkuste nějaký argument.

  • Ondřej

   ale chodí do práce jako „pokrývač rasové propagandy“. Dá se u toho „ohýbat plech“ dokud je rasově/materiálově „tvárný“:-)))

  • vittta

   Sakra…nedaří se našim chlapcům…
   Hele Saule, co ten obraz?
   Nabídl jste mi, že mě vyportrétujete, byl to jen kec…nebo máte zájem?

  • vera

   Dívat se a vidět tlupy černých útočníků na kamiony, projíždějící koem Jungle Calais, a říct že se chovají jako tlupa opic, není nemoc, jenom popis reality. Vittto je možná trochu teatrálnější a odvážnější ve výrazech, ale nemocný, nebo dokonce slepý, to teda rozhodně není.
   Jak vy byste popsal chování černých migrantů v novém prostředí? Nemyslím takové-co bychom měli vidět-, ale co se opravdu děje.

   • Saul

    Vidíte,Vitto?
    Tento váš příspěvek je vzorovou ukázkou vašeho překrucování reality,nenormální psychiky,manipulace,podpásových ran diskusním oponentům…
    Já už jsem vás na to upozorňoval několikrát,ale vy tyto své úchylky prostě nemáte pod kontrolou a zřejmě si je ani nejste schopen uvědomit.
    Tož to potom volejte k diskusi a argumentům koho chcete,já se na vaši úroveň snižovat nehodlám.

    • vittta

     To je dobře, pane doktore Nálepko, že se nesnížíte na mou úroveň.
     Máte svou, vysokou.
     Ale já nepřekrucuji realitu.
     Už dva roky tady volám po dodržování zákonů, ale jakékoliv dodržení zákonů je Sauly napadáno jako nepřiměřené násilí a rasismus.
     Kdyby fízl ve Francii zastřelil negra, útočícího na kamion. strhne se taková mela, že by se slušní lidičkové otřásali hnusem a Hitler by se citoval ve všech pádech- a dotyčný policajt by byl vyhozen.
     Vám stačí na naprostý amok jen slovo negr, co byste asi tak dělal, kdyby vyšla rána?
     Jste sprostý jak Havel, a já jsem sprostý jak dlaždič, to je ten rozdíl mezi námi.
     Ale raději budu vyznávat životní filosofii dlaždiče, než Havla, to vám řeknu na rovinu.
     Vás k diskuzi už nevolám, vy přece s takovými jako já nediskutujete, neb je to pod vaší havloúrovní.
     Já vás dal jen jako příklad, a ten je trefný, protože vaše hulvátské, pokrytecké a arogantní vystupování, sice s absencí vulgárních výrazů, ale za to s množstvím naprosto nedokladovaných nálepek a diagnostikování mých duševních poruch, či odhalení mých životních neúspěchů, je nechutný humus.
     Ale já to vítám, protože to mohu ukazovat jako velice hmatatelný příklad.
     Pravda, hned jste za mé odhalení dostal 8x+, a to nyní zmiňuji proto, že jste mě napadl, že nechodím do práce, a jen sedím u PC.
     Jenže…vy u něj sedíte také, a co je hlavní, též vaši příznivci, i když sami nic nenapíšou, což je děsná legrace.
     Na klinice místo práce asi pořádají osvětovou činnost.
     No, ale to je jen veselá spekulace, kterou nemohu doložit.
     Nic méně, pokud někdo, kdo vytrvale a bez argumentů napadá své oponenty-a vy už nenapadáte jen mě, pak je velice podivné, že můj naprosto nevinný příspěvek, jste schopen označit jako úchylný výplod duševně chorého.
     Jenže Saule, negři na řidiče kamionů útočí už 3 roky a policie nedělá nic.
     Zbývá se jen zeptat, proč?
     Co myslíte, proč francouzká policie nejedná, přestože, jak ukazují určité záběry, je leckdy incidentům přítomna?
     Já si myslím, že Saulové by hned zakročili, jestli policie nepoužívá moc síly, jestli náhodou neuráží svým zásahem důstojnost agresorů, či jejich víru.
     V každém případě, tato, v pravdě jen okrajová záležitost, zcela bezvýznamná v kontextu obludného dění ve Fracii, svědčí JEDNOZNAČNĚ o tom, že francouzká vláda už nemá svou zemi pod kontrolou!
     Proč tomu tak je, na to se pokuste si odpovědět sám!

     • Ondřej

      ještě jste nám nevysvětlil jaké jsou ty „liberální“ myšlenky v Mein Kampfu, vittto. Zaměřte se na pojmy a fakta, ne na osoby. Komentujete jevy a praxi v číslech, kdo nepoužívá čísla pro vyjádření míry, hodnoty či jakékoli jiné komparace – nemá ve skutečnost jakoukoli schopnost COKOLI vyhodnocovat. To platí i pro Kamila, od kterého jsem nikdy v jeho výkladu žádné číslo neviděl. Takže co je „liberálního“ na Mein Kampfu? Podobnost se současným režimem nemůže být liberální, jak už jsem namítl na koktání vittty, stejně jako různost, rozchodnost, sbíhavost, interferenčnost, ekvivalentnost nebo nulitnost – nemůže být „liberální“ tak stejně tak ani „podobnost“.

      • Kamil Mudra

       Já od vás, Ondřeji, také žádná čísla ještě neviděl. Neustále tu operujete s takovými které vytvořil někdo jiný. :-)

      • vittta

       Pane doktore Nálepko, vy mi položíte dotaz, sám na něj odpovíte, a pak s uspokojením konstatujete, že jste měl pravdu.
       Nyní se tady pokusím odpovědět s dovolením já.
       Ulevilo se mi.
       A jak jste napsat tyhle 3 řádky, tak se mi ulevilo ještě víc, a ještě jsem se zasmál.

     • Kamil Mudra

      Je samozřejmě potřeba vydržet do chvíle, kterou popisuješ jako vystřízlivění „některých) sluníčkářů.“

      Ale kdepak, vittto. Až budou sluníčkáři sami střízlivět tak už bude pozdě a nebude co vydržet. To už půjde jen o holé přežití.
      Před tím však proběhne nejprve setba a sklizeň a po celý ten čas budou sluníčkáři nadšeně podporovat celý tenhle proces, protože jim jejich paběrkování navodí iluzi osobních i ideových úspěchů. Tak dlouho, dokud ta bublina nesplaskne a „pole“ nebude ponecháno ladem.

      „Až pochopí, že se těch svých takhle nezbaví, a že nám sem (celý východ) chtějí cpát ty, co teprve přijdou, odmítnou to, protože jim dojde, že budou mít teoreticky kam utéct před těmi svými, když tady žádní nebudou, nebo malé množství.
      A takto můžeme uspět a zvítězit, jakkoliv se to zdá ještě dneska nemožné, ale je to už možnější, jak před 2 lety.“

      Chápající utíkají už teď, v naději že se nám (v4) podaří té setbě u nás zabránit. Utíkají sem proto že jim se doma ničemu zabránit nepodařilo a nebudou o nic úspěšnější ani tady. S nimi, vittto, nic nevyhrajeme. A ti co vědomě a cíleně sejí, mají své ústupové pozice už zajištěné úplně jinde a nechtějí nic jiného než svou setbu rozšiřovat – tedy ani nemají co chápat. Dva roky sem nebo tam – času mají dost protože jde o dlouhodobý proces.

      Naše jediná naděje je v soudržnosti v4 a jediné co konkrétně u nás můžeme (každý z nás) dělat, je snažit se abychom dokázali být jejím pevným článkem. To jest, působením ve svém okolí cílit na to pochopení dříve než k setbě dojde, v naději že to pochopení dorazí včas i do hlav našich politiků. Protože jakmile se zaseje tak už to dál půjde samospádem a nikdo s tím nic nenadělá.

      Vzájemné potyčky ad personam a žabomyší válčení o podobu dílčích jevů provázejících hlavní problém však cestou k pochopení rozhodně nejsou. Tím se jen vytváří příležitost pro trolly Ondřejova ražení, kteří hned přiskočí aby si přihřáli svou polívčičku a přiložili polínko pod kotlík.

      Mnohem užitečnější je šířit myšlenky těch, kteří dokáží problém pojmenovat a srozumitelně vysvětlit jeho zákonité dopady. Tito lidé se na internetu vyskytují a poskytují podněty k mnohem zajímavějším a plodnějším hovorům. Čím více budou slyšet tím je větší naděje že se neangažují zbytečně.

      • vittta

       No však to tak nějak myslím, bez V4 se ubránit nemůžeme, ale oni také už tak netlačí na pilu, ti humanisté.
       Kde jsou ty časy, kdy jebali ostatní za ploty a dodržování zákona, tedy hájení hranic EU.
       Je také třeba odvahy, západ je pořád ještě silnější, ale prostě bez násilí to nepůjde.
       Ondřej je šašek, i když i tady má určitou podoru euronacistů, ale zase použiju Saula, ti jsou daleko nebezpečnější.
       Oni sice nic neříkají, negry tady vlastně nechtějí, a rádi by dodržovali zákon, ale ve skutečnosti islámskou invazi podporují svým bojem proti odpůrcům té migrace.
       Oni nebojují proti migrantům, jen je nechtějí, ale o to víc bojují proti těm, co se- byť lehce- proti migrantům staví.
       A chtějí dodržovat zákon, pchce…..a kam jako ty kriminálníky chtějí zavírat?
       Kriminály jsou jich na západě plné, muslimové jsou ozbrojeni-a oni mluví o dodržování zákona.
       Je to směšné, ale oni to vidí tak, že když muslim někomu ukradne peněženku, má jít k soudu a tam mu napaří podmínku, ale
       když po sobě dvě bandy muslimů střílí z nelegálních zbraní, považují za naplnění ochrany zákona příjezd policie, která ale ani nevystřelí, a nikoho nezatkne, jen po sobě kriminálníci přestanou střílet.
       Ale jsou i jiné věci, kteří tito primitivové nevidí, třeba tohle:
       https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Muslimove-v-Indii-pali-plinky-Pampers-Kvuli-proroku-Mohamedovi-525561
       Tihle zákon nijak neporušují, a človek by si řekl, že když se jim pleny nelíbí, tak je nemusí kupovat.
       Ale oni se bouří, jsou uražení….a nedávno bylo to samé s něčím ve Švédsku, co je uráželo.
       A uráží je třeba vepřové ve školách, ale také neporušují zákon, když si vymohou jeho zákaz.
       To je těch 100x nic, co umoří i vola.
       Naivní Syřan si libuje před kamerami, jak je Německo hodné, že tady může mít dvě manželky, a 6 dětí, a ještě si chce přivést tu třetí, a že bude mít klidně 20 dětí, a že je všechny Německo uživí, a že on má straně rád děti….
       Také neporušuje zákon, ale je to neuvěřitelná drzost.
       To už prostě dodržování základních zákonů nestačí, oni je nedodržují, a nikoho ani nenapadne to po nich chtít, a mnoho lidí ani nenapadne, že je porušují….
       Situace je zlá, ale řešitelná.
       Po dobrém to ale už nepůjde!

       • Saul

        „ale zase použiju Saula, ti jsou daleko nebezpečnější.
        Oni sice nic neříkají, negry tady vlastně nechtějí, a rádi by dodržovali zákon, ale ve skutečnosti islámskou invazi podporují svým bojem proti odpůrcům té migrace.“

        Jistě že mne použijete Vitto.
        Vy už beze mne nemůžete žít:-).
        Nebo spíš bez svých patologických projekcí a bludů.
        Nejsmutnějsí je,že se pasujete do pozice těch odpůrců migrace,ale de facto jste jejím nepřímým podporovatelem vy sám.
        Svým vystupováním bráníte těm váhajícím postavit se na tu správnou stranu.
        Vy na ní totiž nestojíte,vy se na ní válíte a zvracíte.
        Takže ti normální raději poodstoupí od takového individua někam dál.

        Na závěr důkaz vašeho bezbřehého plácání :
        „No však to tak nějak myslím, bez V4 se ubránit nemůžeme, “
        Před pár dny jste tu básnil a vzýval k Czexitu.
        Tak člověče ,víte vy vůbec,co žvaníte?

        • vittta

         Jásně, pane doktore Nálepko.
         Ale zase ne nepřeceňujte, o vás naprosto nejde, neznám vás, jenom vím, že jste vynikající psychiatr.
         Ale ukazujete tady typický názorový směr současné kavárny, takže je zbytečné jmenovat jiné, byť známé jedince, třeba Čulíka či Šabatovou, když tady předvádíte svůj nálepkovací veletoč tak říkajíc v přímém přenosu.
         Doufám, že se za svůj názor nestydíte, že jste tak podrážděný.
         A k vašemu „důkazu“.
         To, co píše Kamil je současná reálná situace, pojal jí poněkud šířeji než já, ale v podstatě podobně.
         To, co píše je realita, to, co jsem psal já, je blízce očekávaná možnost, ale už i realita.
         Tedy mnoho západních sluníček střízliví.
         Czexit ještě realita není a být nemůže, ještě není ani zákon o referendu, a dokonce ani případné referendum by nejspíš k Czexitu nevedlo, nějak v dohledné době ..řekněme půl roku.
         Já to psal v určitých souvislostech, které samozřejmě nemůžete chápat.
         Ale já sám- pokud nějaké referendum bude, budu hlasovat pro Czexit!

         • Saul

          Ja myslim,ze ty vase „souvislosti“ chapu velice dobre.
          Jsou stejne tak proste a pruhledne,jako vy sam.
          Vy byste se ted rad bratril s V4,zadal sousedske staty a pomoc a podporu a nepochybne jim ji jako clen V4 nabidnul oplatkou sam.
          Takovy vstricny pristup a cesta k jednote,ve ktere je sila.
          Ovsem vseho jen docasu.
          Takze jakmile by bylo uzakoneno referendum ,tak EU i cela V4 adieu…a pojedeme si proste hezky sami na sebe.
          A co myslite vitto,je takovy pristup ukazkovy priklad slovanske soudrznosti,nebo jen ukazkovy priklad vaseho charakteru?
          Nicmene to referendum bych vam ze srdce pral.
          Aspon byste se mohl presvedcit,jak malym procentem jsou sebestredni pomatenci ve spolecnosti zastoupeni.

          • vittta

           Slovanská soudružnost?
           Člověče, vzpamatujte se!
           Od kdy jsou Maďaři Slované?
           A navíc, když bychom vystoupili z EU, to bychom zároveň nějak automaticky „vystoupili“ z V4?
           Musíte si uvědomit, že pokud bychom opravdu z EU vystoupili, pak by se situace v EU zásadně změnila, a dá se předpokládat, že podobné nápady by měli i země, dnes sdružené do V4.
           Jak jsem uvedl, dnes by Czexit asi ještě neprošel, takže pokud by k němu de facto došlo, musela by se EU ještě změnit k horšímu, což ale předpokládám.
           To je marný….pojďme raději mluvit o hospodě, vás politika moc neoslovuje….
           Tak kolik piveček jste dneska už měl a jakou značku preferujete, doktore Nálepko?

          • Saul

           Ach tak,to ti Madari vam tam kazi rasovou cistotu.
           Ze mne to nenapadlo hned:-)
           Pivecka dnes zadny vitto,jsem nejakej nachcipanej,tak se aspon po vecerech kuryruju,kdyz uz pres den chodim do prace.
           A co vy?
           Kolik jste dnes proserfoval v „praci“ dat?
           Neni to jednoduche, porozumet te politice,ze?:-)

          • Saul

           „Musíte si uvědomit, že pokud bychom opravdu z EU vystoupili, pak by se situace v EU zásadně změnila, a dá se předpokládat, že podobné nápady by měli i země, dnes sdružené do V4.“

           Situace by se zasadne zmenila hlavne u nas a da se predpokladat,ze staty V4 by podobne blbe napady nemely.
           Ze byste si to byl schopen uvedomit i vy se predpokladat samozrejme neda.

          • vittta

           Ne, Maďaři mi rasovou čistotu nekazí!
           Jsou to běloši!
           Vy píšete snad z nějakého ústavu, nebo co.
           Že vůbec máte tu drzost přispívat v politické diskuzi je…mírně řečeno- nezdravá sebedůvěra.
           Asi jako kdybych já přispíval do fóra jaderných fyziků a stavěl se tam nejchytřejším.

       • Ondřej

        Je také třeba odvahy, západ je pořád ještě silnější, ale prostě bez násilí to nepůjde.

        no jestli tohle máte z toho Mein Kampfu, pak to sedí, ale liberální to vážně není:-)) Kamil vás jistě podpoří, násilí totiž jak se vyjádříl, a zatím nevysvětlil, a doposud nevíme, jaké že to „ideologie“ to měl na mysli, pak patrně budete stoupencem nějaké takovéto ideologie, jak Kamil řekl cituji: “ Používá k prosazení svých myšlenek násilí…“ sám stoupencem. Nijak mi to nepřekvapuje, liberální demokracie je velmi složitý systém, který nehledá jednoduchá řešení.

        Je tedy otázka, jaké z těch několika ideologií, které se popisují ve světových učebnicích politologie (např. v „Political Ideologies: A Comparative Approach“) definovaných jako násilné, máte konkrétně na s Kamilem na mysli…

      • embecko

       „S nimi, vittto, nic nevyhrajeme.“
       Nejen ze nevyhrajeme, Kamile, navic budeme za blbce. Jses pripraven k takove obeti? Jak znamo, konspiracni teroria je ta teorie, ktera se za 2 roky promeni v realitu. Tady mame pred sebou delsi casovy usek, ale zase ne tolik.
       Vis jak to bylo s odposlechy:
       – Vsechny nas odposlouchavaji!
       – Chacha, hlavne vrahove z Volstrytu nemaji co jineho napraci, nezli poslouchat, jak tu bourate kapitalismus!
       Zprava z tisku: Volstryt odposlouchava cely svet, vcetne nemecke kanclerky a parlamentu.
       – Vidite, ja vam rikal, ze nas odposlouchavaji!
       – Odposlouchaval uz Stalin, kdo nema co skryvat, nemusi se bat. Navic je dnes jina situace, nezli pred rokem, dnes je to diky takovym lidem, jako jste vy, potreba! Odposlech je vynucene demokraticke opatreni, zavedene jen kvuli vam!

       • Ondřej

        a to vám nevadí, že tohle co jste napsal už má na stole Mueller ze CIA? Jestli se vám do pondělka nic nestane, tak v tom musíte jet s nima, to je vám snad jasný….:-))

  • vera

   To je moudré, Saule, za nezákonnost s nimi naložit…
   ale teď prosím vážně – jak si představujete, že by to mělo probíhat?
   jestli jste teda viděl, jak to vypadalo – desítky kilometrů dálnice, stovky kamionů v neustálém pohybu, mezi tím sotvky a tisíce černých lidí, o kterých nic nevíte, akorát vidíte jak vylamujou jeden kamion za druhým…Kdyby ten vykradený byl váš – co byste říkal…
   Nezákonnost musíte dokázat, ale jak, když vám někdo oficiálně tvrdí, že se nic z toho nestalo.
   A když už by se vyšetřovalo – jak tyto krádeže chcete vyšetřovat? Fotky z místa činu, otisky prstů, svědci, výslechy, soudy, vazby, věznice… Kolik by toho všeho bylo třeba?
   V klidu, dejte si cígo než mi odpovíte…

   • vittta

    Ať si raději koupí krabku a basičku k tomu, tohle mu chvíli potrvá.
    Také Tě ale může nazvat rasistkou, Věrko, a to má hned.
    Proto oni také tihle vykukové raději označují za ty rasisty, než aby přemýšleli, jak prakticky vyřešit jejich teoretické představy…

   • Saul

    My mame Verko takove slozky,jmenuji se policie a armada.
    Jsou dost dobre technicky vybavene,napr i vrtulniky a jsou na takove situace cvicene fysicky i psychicky.
    A jak by to melo probihat?
    Zacal bych urednim zakazem vstupu na tu dalnici vsem,krome ridicu,celniku,policie…
    Kdokoliv jiny by se tam objevil,porusil by zakon a skoncil by ve vezeni.
    Ty nasilnosti a vykradani se da z tech vrtulniku dost dobre monitorovat a zasah proti jejim podnecovatelum by nebyl nijak slozity.
    Pak je tu jeste jina moznost
    Vyslat proti nim nejake slozky domoobrany ,slozene z frustratu fascinovanych nasilim.
    Mozna by jim stacily baseballove palky a nejake slozitejsi technicke vybaveni ani centralni organizace by nebyla nutna.
    Behem par hodin by byl cely problem vyresen,buldozery by zasypaly nejakou tu hromadu negerskych mrtvol s rozbitymi lebkami a zivot by byl zase krasny a klidny.
    Ze,vitto?

    • vittta

     Možná jste nepochopil, co vám Věrka vlastně napsala, a nejen nepochopil, ale i lajdácky četl.
     Tak těch negrů tam páchá trestnou činnost tisíce na velice dlouhém úseku dálnice.
     Nejsem si jist, jestli je ve Francii povolen vstup na dálnici, ale u nás ne.
     Je to ale pouze přestupek, takže lze vinníka pokutovat.
     Ale vy zavedete zákaz, dobře.
     No a oni se na zákaz vykašlou.
     Pak nastoupí policie, jak píšete.
     Policie ale nemůže nastoupit jen tak, místníhlídka s antonem, nikoho nechytí.
     Aby byl zásah účinný, musel by jich nastoupit celý pluk v počtu 2000 mužů s veškerou technikou.
     Dle zákona by se ale asi těžko vysvětlovalo, proč plně vybavený a vyzbrojený pluk nastoupil na pachatele přestupku, protože není úplně možné, zatknout ve velkém počtu negrů zrovna pachatele trestného činu, a těch je třeba v konkrétní moment 10.
     Policejní pluk by tedy zatkl pár stovek negrů, a nyní by nastala, dle vás- identifikace dle nějakých důkazních materiálů, třeba záběrů z vrtulníku.
     Pak byste vinníky zavřel do vězení….
     Za co?
     Že se pohybovali po dálnici, kde to je zakázané?
     Nebo že naskakovali na kamiony?
     Na jakém základě, tedy na jakém obvinění,byste je zavřel do vězení?
     Tam mohou strávit 48 hodin, alespoň u nás- je li důvodné podezření ze spáchání trestného činu!
     Je samozřejmě otázka, kolik je k dispozici policistů v Calais, a kolik je tam k dispozici míst k předběžnému zadržení.
     Asi moc ne…..
     No tak by se zatčení mohli vozit do okolí.
     A pak přijde na řadu soud.
     Samozřejmě ne hned, příprava soudního líčení trvá, ale negr by za naskakování na kamion těžko mohl být dán do vazby, to by žádný soudce nepodepsal a už vůbec ne, kdyby jich zatkli třeba 200, což je z celkového počtu zanedbatelný počet, takže ti ostatní by tam za 2 hodiny po zásahu byli zpět.
     Negr by se samozřejmě nenamáhal ukazovat nějaké doklady, takže….koho obvinit?
     A za to, že někdo nemá dokumenty také nelze zavřít.
     Nakonec by Ubumbovi Mumbakovi a dalším 50 negrům uložili pokutu 500 Euro a oni by jí stejně nezaplatili.
     Ale….to vám píše už přece Věrka.
     Víte, Saule, podobných chytrolínů je i ve Francii najde dost.
     Zavřít, potrestat dle zákona…
     Krčím rameny…..
     Ale kdyby tam přišla dostatečně silná domobrana s bejsbolkami, a zmlátila ty negry vale nevale, tak věřte tomu, že to zkusí ještě jednou, ale potřetí už by se tam neukázali.
     To je tajemství úspěchu organizovaného zločinu, víte?
     Neohlížejí se na zákon.
     Zákony v civilizovaných zemích jsou dělány na tu konkrétní civilizaci.
     Někdo něco ukradne, a jde sedět, někdo spáchá přestupek, dostane pokutu, a tu z něj vymůžou.
     Ale na tuto situaci, kdy se v zemi pohybují statisíce kriminálníků, a ozbrojených, na to zákony žádné země připraveny nejsou, resp. jsou, ale nasazuje se vojsko a probíhá naprosto legální občanská válka.
     To vědí ve Francii také, i bez vás.
     No….tak až takhle někdy budete mít zase čas, tak o tom popřemýšlejte, že odsoudit, právně i morálně, sice možné je, ale vesměs v této situaci toliko teoreticky.
     A na morální soudy se také raději každý vysere, pak totiž těch 500 euro pokuty dostane on.
     Za šíření nenávisti třeba.
     Ale z něj….z něj to, na rozdíl od Ubumby, dostanou!

     • Saul

      Samozrejme,ze ty basebalky a nejaka ta garda domoobrany by byly nejucinejsi.
      Vsak jsem to taky psal a tusil,ze vas to zaujme.
      Nicmene v civizovane zemi se proti organizovanemu zlocinu nebrani jinym (ne)organizovanym zlocinem.
      Zbytek vaseho zpochybneni meho navrhu je pouze a jen hledani duvodu,proc to nejde(prestoze to jde)
      Tak jako vy mozna uvazuji francouzske urady,tak opravdu nechapu,co jim vlastne chcete vytykat.
      Migranti jsou podle mezinarodnich dohod povinni dodrzovat zakony,pokud je nekdo pristizen pri jejich poruseni,ma byt okamzite uveznen a deportovan.
      Nevim,proc tu resite nejake pokuty.
      Zase to s tim humanismem neprehanejte:-)

     • embecko

      Ten tabor tam je uz 20 let, mysli si nekdo, ze se to Francouzum libi a ze s tim nechteji nic delat? Ze vrazdy, porezani ridici, kameny nahazene do oken, vydirani s nozem na krku atd. delaji Francii a jejim uradum dobre? No to asi tezko…samozrejme na to nemaji,a by to vyresili, ani soudne, ani moralne. Bavite se tu o hovnu, coby-kdyby…nic takoveho, 20 let nezvladali kriminalitu, nezvladnou ji ani ted, „s novym Macronovskym nadsenim“. Jen co tabor s velkou slavou zlikvidovali, do tydne tam stal novy a kriminalita pokracuje ve stejne mire i nadale. Tady na ten problem multikulturni stat v soucasne podobe nema, tohle vyresit nedokaze. Jedine ze by za peniz danoveho poplatnika vystavel super zdi, hlidane psy 24/365 v delce stovek kilometru…no mozna i na to dojde, pokud to ale nekdo nazyva resenim, me to tak neprijde.

      • Saul

       „….samozrejme na to nemaji,a by to vyresili, ani soudne, ani moralne“
       Ve Francii byl az donedavna vyhlaseny vyjimecny stav!!
       „Výjimečný stav je stav vyhlašovaný státem například při rozsáhlejším narušování veřejného pořádku v zemi. Během tohoto stavu můžou být omezena některá práva, jako je například shromažďovací právo nebo svoboda slova…“
       Takze meli na to,aby to vyresili.
       Ale nevyresili,no.

       • vittta

        Však také mnohá práva omezili….těch bílých.
        Na negry to žádný dopad nemělo.
        Vy máte takový postoj k této věci, že jako na to mají.
        Jistě, mají.
        Musí použít brutální násilí a střílet, bez ohledu na třísky, jež při kácení lesa odletují.
        Ale to samozřejmě souvisí s použitím těžké techniky, armády, evakulací desítek tiscíc civilistů, jinými slovy, občanská válka.
        Tento stav se tam ale nějakou dobu tvořil.
        Až vyzrál do tohoto stádia, o kterém tady ostatně už delší dobu píšu, a nejen já, jen já to píšu nejhrubějši.
        A vyzrál kvůli takovým Saulům, Třešním a Ondřejům, ale i jiným, co byli třeba jen zvědaví na nově příchozí, a co se smáli těm, co chtěli zabránit masivní migraci a zneužívání státu- i pomocí síly.
        Nejprve jste, Saule, svou zbabělostí a svým nálepkováním a jako MaB svým nadšením pro miltikulturismus tento stav zavinili, a nyní chcete po policii, aby to NĚJAK vyřešila?
        Jste směšní.
        Takže Saule, dnes, dnes už na to nemají.
        Prostě se s tím smiřte a čekejte s nadšením, až na to nebudeme mít také.
        Hlavně bacha na rasisty a nacisty, s migranty to NĚJAK dopadne.
        Ve Francii je jen jedna možnost.
        Občanská válka.
        A pohříchu se tím už nikdo ani netají, takových, jako je MaB zase tolik není, tamější politici už jsou poražení.
        Jistě se těšíte, ušetřili těch pověstných „1000“ životů, které by třeba tento zábor zastavili, nyní přidou o statisíce mrtvých.
        Nebo….nebo se podvolí, a Francie jako stát s nějakou konkrétní tradicí přestane existovat, a právě tak přestane exiostovat francouzký národ!
        A hned za nimi na řadě jsou Němci.
        Mají nakročíno….a ani oni už na to dnes nemají, své potíže řešit.

        • Saul

         Kdepak vitto,zbabelec jste vy sam.
         Frustrovany nasilnik,ktery vzdycky bude to nasili uprednovat a vyhledavat.
         „Musí použít brutální násilí a střílet, bez ohledu na třísky, jež při kácení lesa odletují.“
         Takovych asocialnich trosek se sklony k nacismu je urcite dost i ve Francii a i to je patrne duvod,proc jsou francouzske urady tak zbytecne moc zdrzenlive.
         Aby nemohli byt prirovnavani k takove zumpe,jako jste vy.

         • vittta

          No jo…ale zatím jim váš kultivovaný způsob moc úspěchů nepřinesl.
          A nebojte se, Farncouzi střílet nebudou, vždyť nestřílejí, ani když je upalují za živa v policejním autě.
          Asi jsou kultivovanější jak já.
          Z čeho jste odvodil, že jsem zbabělec netuším, z čeho že jsem frustrovaný také ne.
          Vy tady poslední dobou vyjadřujete překvapení, že Francouzi policejně nevyřeší konkrétní násilnosti v Calais, ale jak padne slovo střelba, už mě máte za frustrovaného náslníka se sklony k nacismu.
          Přesně jak jsem ostatně psal, vyřešte to, ale bez násilí!
          A Saulové budou říkat „my nic, my muzikanti, my to chtěli řešit, ale násilí nepřipouštímě“.
          Z čeho jste pak odvodil můj příklon k nacismu při návrhu násilného řešení (ke kterému, bez ohledu na mě, stejně dojde) je mi záhadou.
          Nacismus není synonymum k násilí, když Franzouzká letadla házela bomby pod smyšlenými záminkami na Libyi, asi byste je nacisty nenazval, že jo.
          Když negři střílí ve městech zcela běžně ostrými, kvůli sporům o uzemí k páchání trestné činnosti, také je nacisty nenazýváte.
          A všechny ty bombarďáky, byť na ty bílé si čas od času asi vzpomenete, ale když Saudové devastují Jemen, tak ze sebe nevysoukáte slovo.
          Ale buďte v klidu, vaše kolaborace, zbabělost a servilita vás nakonec stejně nezachrání, a nezachrání ani vaší rodinu.
          Budete na tom stejně, jako já.
          A ta chvíle s velkou dávkou pravděpodobnosti přijde, a víte to i vy, že ta situce, co je dnes v Evropě nemá mírové, ani multikulturní řešení.
          Víte, že se integrovat nebudou, že se neintegrovali.
          Víte to, ale bojujtete proti nacismu, o kterém nic nevíte, stejně jako jiní debílci bojují proti komunismu, Putinovi či Zemanovi, aniž by též cokoliv věděli jiného, než že bojují proti zlu.
          A to jim stačí, bojovat proti zlu je tak vzrušujícíc, hlavně když u toho nelétají rány a neteče krev!

          • Saul

           Saulove,Saudove,Jemen,Putin,Zeman….
           Uz zase placate pate pres devate.
           Tak placejte.

       • embecko

        „Takze meli na to,aby to vyresili.“
        Meli- nemaji, bylo- nebylo. A budou na to mit stale mene a mene…ale ne techncky, to zadny problem neni. Ovsem soudne a moralne, tam to nevidim dobre, to si budou honit triko, same silacke proslovy a hrozeni pestickou, uz to slysim, uz to vidim. A hlavne mirove pochody a demonstrace neohrozenosti, az jim budou zaziva upalovat policajty…Tohle se vyresi az brutalne naramky s napisem „Neupalujte mne“, coz je sice tvrde diskriminacni az nacisticke, ale jinak to nepujde. Pokud tedy nebudou muset sahnout ke krajnimu prostredku, dopravnim znackam „Zakaz zabijeni policistu“…ale doufam, ze tak daleko to nedojde.

        • vittta

         Když nějakého policajta upálí, tak se pak chytí do lidského řetězu a budou řvát „my všichni jsme Charlie“!
         To docela fungovalo…..
         Být Charlie není nic xenofobního, rasistického a nacistického, a negři se zalekli jednoty evropského lidu!

    • vera

     Saule, sem se mně dívejte, a neohlížejte se porád na vittta )
     Zajímalo by me, doopravdy se přiznejte, viděl jste vůbec nějaké ty záběry z oné dálnice?Mně totiž zajímá, jeslti jste živý nebo mrtvý člověk?
     To se poozná podle emocí, Saule, a představivosti. Zkuste si představit, že jste na místě onoho řidiče. Vidíte jak před vámi vybírají jeden kamion za druhým, víte naprosto jistě, že za chvíli otevřou ten váš…pomoc nikde…nenasírá vás taková situace, nemáte strach, nechce se vám rozjet se na plný plyn a profrčet pryč?
     nebo jedete jako stroj…
     Vážně myslíte, že stačí rozmístit íkolem dálnice značky Zákaz vstupu všem nepovolaným, a ty davy černých nudících se lidí si to přečtou, a poslechnou?
     Vy si myslíte, že oni myslí stejně jako vy?

     • Saul

      Ale na co se mne vlastne ptate?
      Vzdyt sama pisete „pomoc nikde“
      Jakto,ze pomoc nikde?
      Jak je to mozne,kdyz se to tam deje roky a opakovane a pomoc porad nikde?
      Jak je mozne,ze tam do par minut od nahlaseni neni policejni zasahova jednotka?
      A proc vlastne hlaseni,k tomu by ani nemelo dojit.
      K tem cedulim by samozrejme mel byt kamerovy system,takze kazdy kdo by vstoupil do te zakazane zony by mohl byt do par minut zadrzen,nez by se vubec k nejakemu kamionu dostal.
      Takze ja vam odpovidam,ze zajisteni bezpecnosti tam neni technicky zadny velky problem.
      Z nejakeho duvodu se ale urady rozhodly dat volny prubeh zlocinu,jako mensimu zlu(pro ne)
      Ten duvod mohu jen odhadovat .
      Pohodlnost.
      Obava pred bilymi radikaly.
      Radikaly z rad pseudohumanistu,kteri by pripadne nasili kritizovali a zrovna tak obava z mistnich nacistu,kteri by mu tleskali a vzyvali k jeho navysovani.

      • vittta

       Ta obava před bílými radikály a místními nacisty je fakt dobrá.
       A kolik jich tak v Calais je, a kde bych je našel?
       A kolikáte pivko máte?

       • Saul

        To snad musite vedet vy sam,kde najdete svoje kamarady.
        Tak si poprve v zivote udelejte vylet do zahranici a zalozte tam s nima nejakou druzbu.

      • vera

       Na co se ptám? Na vaše pocity, Saule.
       Ptám se, jestli jste si pustil nějaké video, a prožil situaci na msítě kamioňáka.
       Třeba se bojáte dát najevo že se taky bojíte a máte vztek, protože si myslíte, že vás to změní navždy. Ale to není pravda. Jedno zanadávání od plic je nejlepší lék na usazené stresy)
       Není špatný ten, kdo vás varuje před místy se zvýěeným obsahem nějakých škodlivin, horší varianta je tvářit se, že žádné škodliviny neexistují.
       Nicméně, k reálu.
       Vy píšete, že technicky je vše zvládnutelné, že to má jenom jednu drobnou vadu – není. A zdůvdoňujete to kdečím, jenom jednomu se vyhýbáte – nedostatku.
       Nedostatek- policajtů, vrtulníků, kamer a těch co obsluhují kamery, vrtulníků, pout, atd. Neberete to vůběc do úvahy, že na tolik tisíc nových lidí se asi tyto prostředky musí navyšovat, a neptáte se, odkud je stát má vzít. Odkud brát nové policajty, stáhnout je z vnitrozemí? Když tam mají taky určité potíže, shodou okolností taky s migranty? Nechápu, proč nad tím neuvažujete. Je to taky strašidelné )

       • Saul

        A proc se ptate na pocity?
        Prave tady je to „krasne“ videt,co to s lidmi dela,kdyz propadnou nejakym pudovym reflexum a pocitum.
        V podstate se to uz da prirovnat k davovemu silenstvi ,ktere je mozne ukojit jen negerskou krvi.
        Ja takove pocity nemam a nikdy mi je nevsugerujete,protoze ja se na rozdil od vas nebojim.
        Nepotrebuji lidi oznacovat za „skodlivinu,negry….“
        Muj prevladajici pocit je zklamani z rezignace na dodrzovani zakonu od francouzskych uradu.
        Vy hledate duvody proc to nejde,ja vidim duvody,proc to jde.
        Kdepak Vero,pocity a vyhrocene emoce nejsou dobrym radcem na reseni mezilidskych problemu.
        Mimochodem,zkuste mi tedy napsat vas navrh na reseni problemu v Calais,potazmo cele imigrantske krize.

        • vittta

         To je prdel, tak vy se nebojíte….
         No, to je dobře, Němci se také nebáli, ani Francouzi či Švédové.
         Také byli stateční.
         Nyní ale už se bojí i otevřít hubu, je hezké se nebát, pokud nemáte problém.
         Až do vašeho sousedství nastěhují negereskou rodinu, uvidíme, jak to bude s vaší odvahou.
         Nebo nějakou romskou familii, pak se budeme bavit dál, o statečnosti a především soužití.
         Vy mi připomínáte jednu situaci, co se stala asi před 5 lety, s velkým humbukem.
         To skupina jakýchsi „intelektuálů“ pozvala k sobě domů barevné na důkaz toho, že se nebojí jinakosti.
         A věru, ukázali okolí, kdo je na morální výši.
         Jeden pozval nějakého cikánského muzikanta, další černošského doktora, jiný nějakého spisovatele, či co!
         A národ čuměl, na tu odvahu a na tu multikulturnost!
         Vy si bydlíte mimo realitu a mimo realitu je asi i váš plat.
         Proč byste se bál, když v EU vše funguje, až na detaily, jako je třeba nezasahování francouzké policie.
         Kdo ví, třeba se bojí, škoda že nejste francouzký policajt, jistě byste jim ukázal, kdo má pro strach uděláno!

         • Saul

          Ja jsem vitto neodpovidal vam,ale vere.
          Nicmene jsem rad,ze jste na mne nezanevrel a nadale mne „obohacujete“ svymi nazory.
          Zkuste mi ten vas strach a nejistotu popsat jeste blize,at jsem lepe pripraven na psychicke zhrouceni,ktere tu predvadite a ktere bych podle vas mel v brzke dobe ocekavat.
          Dekuji.

          • vittta

           Pane doktore Nálepko, pomožte mi, zbavit se strachu.
           Mám velký strach z budoucnosti, a obdivuji velice, že ho nemáte.
           Jak to děláte?
           Blíže vám můj strach popsat nemohu.
           Ale přečtěte si někdy denní tisk, pusťte zprávy, mrkněte do netu, třeba vás něco napadne!

 2. astraustralia

  Dlouho jsem se snazil prijit na kloub problemu proc si lide stale mene rozumi.
  Take i Internet je jednim z mnoha mist kde lze videt zasadni rozdilnost v nazorech.

  Na vsechno !
  Plati i pro CR !
  I „Ostrov Janiky“ je v tom ukazkovy.
  Pritom je to tak proste:-)
  Spolecnost se polarizuje!
  Nuzky se rozeviraji.

  Noviny pisi :
  Část Čechů bohatne, luxus jede.
  Ačkoliv je každý desátý Čech podle statistiků v příjmové chudobě, poptávka po luxusních věcech u nás výrazně roste.
  Byty od 200 tisíc za metr čtvereční na nejlukrativnějších adresách,
  luxusní auta, diamanty, platina, zlato, šperky, umění, to vše jde pohádkově na odbyt.

  Je to presny soupis toho jak je vse v dnesni spolecnosti pomerovano pres materialno!

  O hloubce rozdilu pokud jde o dusevno tu tim neprovokuji ke srovani, podobnemu tomu vyse.
  Smutek v dusi a deprese ze soucasne podoby Sametu (a i z tohoto blogu) na mne dyse :-(

  • Ondřej

   zajeďte si do Ruska (speciálně do centra Moskvy a Petrohradu a uvidíte, že naše „pastoušky“ za 200tis.kč/m2 jsou opravdu ostudou našeho českého „pokroku“. Stejně tak Mercedesy, langusty a lanýže šlichtou pro sprostý lid….Tam se jede na jinším levelu…

   P.S. Máte asi časové zpoždění, Australane, musíte postupovat vždy od východu na západ, ne naopak, krajina za Zrcadlem začíná vždy tam, kde zítra již znamená včera :-)))))))

 3. Ondřej

  Skvělá esej na pátek, smích léčí a fantazie podněcuje abstraktní myšlení, není to jen o tom, co a jak by mohlo být, kdyby (dosaďte co vám libo jest) Evropa „jen bílá“, ale příslušná „černo-bílá“ imaginace má navíc jednoduchou esencialitu v těch kořenech našich tradic, který vyústil ve spor mezi realismem a nominalismem. Pro snazší pochopení to lze zjednodušit na rozpor mezi hledáním identity a podstaty rozdílného vnímání našeho vědomí u těch, kteří se považují za kreacionisty a těch, kteří vidí v sobě indivuální jedinečnosti danou evolučním vývojem.

  Tento esej má podnítit právě tu část naší fantasie, která implikuje naše vlastní přání, jak by mohlo být na světě krásně (kdyby nebylo těch zlých….doplňte dle vlastních preferencí dle rasy, třídy, ideologického ukotvení:-)

  Vojna by jim prospěla, demokracie ničí civilizaci

  Pomocí simulování vědy se řada bezpečnostních nadšenců napojila na zdroje financování výzkumu a vědy, aby zdrojů využívala k šíření propagandy založené na předsudcích.

  Téma bezpečnosti je bezesporu jedním z témat, která hýbou nejen společenskou a politickou debatou, ale i akademickou společenskovědní tvorbou a výzkumem. V České republice i na Slovensku můžeme potkat celou řadu „bezpečnostních expertů“ zaměstnaných ve státních institucích, ozbrojených složkách, akademickém prostředí a v think-tancích, jimž se zdrojem zájmu i příjmu stalo konstruování a zveličování všech nejrůznějších hrozeb, respektive produkování bezpečnostního diskurzu, který je jednoznačně přebujelý.

  Drtivá většina účastníků konference byli muži v předdůchodovém (nebo důchodovém) věku honosící se řadou akademických titulů a vojenských, policejních, hasičských či jiných hodností. Akademici pocházeli zejména z různých policejních a vojenských škol, případně soukromých vysokých škol spíše nevalné pověsti.

  Konferenci otevřel asi hodinovým proslovem pan rektor, profesor a nositel šesti dalších titulů před i za jménem, původním vzděláním inženýr zabezpečení letecké techniky ze 70. let, a osoba, kolem které se nejen na dané škole rozvíjí něco na způsob kultu osobnosti.

  Jak řekl pan docent: „Spartakiády jsme zrušili a děti tráví čas u počítače, ideální by bylo obnovení povinné vojenské služby.“

  Na slovenské škole by měli studovat především Slováci, případně Slované (ke slovanství se pan rektor hrdě přihlásil). Slovenských studentů ale není dostatek, důvodů je více, ale především to, že „se mnoho slovenských žen rozhodlo být sobeckých a nemít žádné nebo pouze jedno dítě“. Celou tuto myšlenkovou konstrukci doplnil o několik sexistických výkřiků („všichni si můžete všimnout, že na naší škole máme nejen šikovné kolegy, ale i krásné kolegyně“) a zakončil vyjádřením podpory Miloši Zemanovi.

  Ostatně „politická korektnost“ je pro tuto sortu „vědců“ velkým tématem již delší dobu (bez ohledu na míru dezinterpretace významu tohoto pojmu z jejich strany). Poslední roky jeden z pánů docentů z Policejní akademie ČR objížděl konference s příspěvkem na téma „Politická korektnost jako bezpečnostní hrozba pro EU a ČR“.

  Jednu z jeho performancí jsem měl to štěstí/smůlu zažít. Doposud si pamatuji především sdělení, které by šlo shrnout takto: Několik let staré sexuální útoky během silvestrovských oslav v Kolíně nad Rýnem pan docent charakterizoval jako motivované politicky, a nikoli pudově. Jako podpůrný důkaz pro své tvrzení přinesl pan docent to, že pokud by byly motivované pudově, nemuselo k nim vůbec dojít, dotyční mladíci mají dost peněz, aby si koupili prostitutku (ostatně „každý z nich má iPhone“), což je v Německu prý snadné, jelikož Ukrajinek je tam dostatek. Když jsme se s kolegou v rámci debaty pokusili s autorem příspěvku polemizovat, odbyl nás reakcí ve stylu „jste infantilní levičáci, jejichž názory mě nutí zdvihat obočí“.

  Tyto problémy se zatím týkají jen západní Evropy, ale „nepotrvá dlouho a muslimové si všimnou, že i Česko a Slovensko jsou bohaté země a příjemné na žití.“ Problémem je i EU, kterou řídí neschopní politici a úředníci podléhající politické korektnosti („EU zakáže šachy, protože bílý nesmí nikdy vyhrát“). V obraně je třeba „zbavit se ostentativního humanismu“ a zaměřit své úsilí jinam: „Chceme-li prospět míru ve světě, tak to učiníme nejefektivněji, když budeme pomáhat vlastním lidem ve vlastní zemi.“

  Problém není jen EU, ale i demokracie – „demokracie ničí civilizaci“. Demokracie totiž umožnila takové věci, jako „zvolení muslima starostou Londýna.“ A „je jen otázkou času, než Francouzi zvolí většinově muslimský parlament.“

  Co bylo na obou příspěvcích poněkud odlišné, byly pracovní pozice jejich autorů. První z příspěvků prezentoval docent Policejní akademie ČR, spoluautorem byl vedoucí jedné z kateder na téže škole. Druhý příspěvek přednesl přiznaný držitel titulu RSDr. z jedné z nejvíce pofiderních soukromých škol v ČR, spoluautorem byl docent ze stejného pracoviště.

  http://denikreferendum.cz/clanek/27037-vojna-by-jim-prospela-demokracie-nici-civilizaci

  P.S. Je velká škoda, že český normalizační titul RSDr. neuznává západní Evropa, resp. nemá pro tento husákovsky-normalizační titul svůj ekvivalent. Možná by pak tito „experti“ byli zváni i na jiné konference než jsou ta pořádané Altajským klubem, vše-slovanským sjezdem anebo think-tankem „Světové fórum pro dialog civilizací“ založený pravoslavnými nacionalisty. Ale buďme rádi, že se tito „specialisté“ objevují na veřejnosti a můžeme jejich „expertizy“ slyšet veřejně, než by se schovávali za staženými roletami privátních hospod jak náckové na svých skinheadských koncertech.

  • vittta

   To pomalu vypadá, že se posmíváte vzdělancům.
   Nějaký otitulovaný blbec plácá nějaké nesmysly…
   Holt, i vzdělání je správné a nesprávné, i nevzdělanost je buď známkou debility a podřadnosti, nebo- jako v případě Schulze- skvělá průprava k politické karieře!

 4. oh

  Deník Referendum je vskutku autentický humoristický deník.
  V sobotu 21 dubna 2012 proběhla na Václavském náměstí stotisícová (minimálně) demonstrace, vyzývající vládu „pana Čistého“ – Petra Nečase – k demisi. V neděli si na Radiožurnálu otevřel ústa tehdejší pražský arcibiskup Dominik Duka, kterému se znelíbil jakýsi transparent a vykládal tam cosi o hrozící ochlokracii. Na stránkách Deníku Referendum se tehdy ohradil Ivan Štampach: „Nejsme, občane Duko, lůza. Jsme Vaši spoluobčané. Už je pryč doba, kdy vysocí preláti shlíželi z výšin svých sídel a vynášeli tu přísné, tu blahosklonné soudy.
  ..Ke každé masové akci se připojují podivíni se svými nikým nesdílenými představami a vizemi. Někdo po celou dobu mával blízko řečniště zvláštním praporem, který s protesty odborářů, studentů a občanských iniciativ neměl nic společného. Někdo doma sesmolil a na transparent neuměle napsal text, který byl víceméně z jiné planety. Na obou stranách, nalevo i napravo od sousoší sv. Václava a od řečniště byla taková tlačenice, že tam propukaly hádky a projevy hysterie. Ale nic z toho demonstraci nediskvalifikuje. Jsou to průvodní jevy každého protestu.“

  Leč čas oponou trhnul, a z výšin slonovinové věže pronáší tentýž Ivan Štampach temná varování před přílišnou demokracií, straší návratem k „lidovým demokraciím“ minulosti a kádruje, kdo všechno nežádoucí zastává ideu přímé demokracie: „Je pozoruhodné podívat se, komu všemu se přímá demokracie zdá být řešením našich současných potíží. S požadavkem přímé volby a odvolatelnosti politiků už dlouho vystupuje vyšinutý Petr Cibulka a jeho Pravý blok. Tento politik siderickým kyvadélkem zjišťuje, kdo z lidí je fízlokrat, satanista či jeden z 270 tisíc agentů KGB působících v České republice.
  .. Přímá demokracie patří tradičně k vizím Socialistického kruhu. Ten je zatím spíše intelektuálním klubem, který uvažuje o jiném, ušlechtilejším komunismu.“
  Také zmiňuje ultraliberální Piráty, a samozřejmě nesmí chybět rasistická, extremistická SPD. Závěr Šampach učinil ten, že demokracii nelze jen tak svěřit nějakému lidu, protože „Partikulární zájmy bez kulis politických programů by se prosazovaly bezprostředně. Vládli by fakticky ti, kdo by přesvědčili tu část občanů, která by se nechala koupit..
  ..Parlamentní zastupitelé, vládnou-li sub specie aeternitatis, z hlediska věčnosti, s ohledem na trvale platné, se samotným lidstvím dané principy, je-li ekonomická moc odstíněna od moci politické, nejsou (jen) zamaskovanými vrchnostmi. Nejsou nad lidem. „
  No potěš koště, poslanci se asi koupit nedají. Kde se vlastně ten yetti, zvaný „parlamentní zastupitel, vládnoucí sub specie aeternitatis“ vyskytuje, viděl ho někdo, někdy a někde?
  Nu, před pěti lety to Ivan Šampach řekl výstižně, tak mu jeho tehdejší slova vrátím: „Nejsme, občane Šampachu, lůza. Jsme Vaši spoluobčané. Už je pryč doba, kdy preláti shlíželi z výšin svých sídel a vynášeli tu přísné, tu blahosklonné soudy. A od Vás snad právem očekáváme, že se budete jako občan mezi občany chovat.“

 5. tresen

  „Dívat se a vidět tlupy černých útočníků na kamiony, projíždějící koem Jungle Calais, a říct že se chovají jako tlupa opic, není nemoc, jenom popis reality.“
  Ta necivilizovanost bije do očí. Slušný člověk si pořídí pas a vízum, vsedne v Asmaře do letadla a za pár hodin je v Londýně. Rozhodně se nepokouší naskakovat na kamiony, to by si zmačkal puky a zaprášil boty. Černé opice očividně nevědí, co chtějí. Kamiony přece nejsou jen na svezení. Jediná šance afrických barbarů je přiučit se některé civilizované způsoby od Evropanů, kteří vědí, jak ty pojízdné bedny využít. A jak důležitý je klid na práci. Nepřijde to samo, musí se to trénovat:
  https://plzen.idnes.cz/kamion-vykradeny-tachovsko-policie-zlodej-kavovar-parfem-belgie-pxx-/plzen-zpravy.aspx?c=A170804_095637_plzen-zpravy_jzk

   • Kamil Mudra

    To je přece jasné. Třešeň naznačuje že by tlupy černých útočníků na kamiony, projíždějící koem Jungle Calais měly své působení rozšířit o další sofistikovanou a nepochybně i ziskovou činnost.

    V optimálním případě by je výnosy z těchto akcí mohly natolik uspokojit, že by přestaly toužit po Anglii a skákat na kamiony jako opice. V důsledku této proměny by už nedodávali členové zmíněných tlup všelijakým rasistům a xenofobům záminku k tomu aby je tak nelichotivě označovali.

    Jde sice o námět k řešení značně originální ale pokud by to vedlo ke snížení rasistických projevů ze strany řidičů kamionů – tak proč by ne?

    • vittta

     Jestli ona spíše nechtěla říci, že zatímco bilí kradou, černí pouze touží, dostat se do Británie, aby se tam mohli plně integrovat a začít tam pracovat!

     • tresen

      Tak se bez ironie pokuste odpovědět, proč tak zoufale chtějí do Británie a nechtějí zůstat ve Francii.
      Mně to totiž není tak úplně jasné jako vám. Neintegrovat se a nepracovat, jak je podezíráte, přece mohou ve Francii taky.

      • vittta

       To je špatná otázka, Třešni.
       Lepší je se zeptat, proč chtějí do Anglie, když Francie je bezpečnou zemí, a oni- jak známo- utíkají před válkou?

       • tresen

        Proč tedy chtějí do Anglie, když je Francie bezpečnou zemí, Vittto?
        Já nevím, odkud kdo z nich utíká, ale Francie je bezpečnou zemí beze všech pochyb.
        Jedna z možných odpovědí se nabízí, ale nevím, jestli je jediná možná: v Británii není povinná registrace.
        Ale vy máte možná jiné vysvětlení.

        • Kamil Mudra

         Těch důvodů je samozřejmě vícero.
         Francie se jim jeví jako příliš pomalá ohledně vyřizování žádostí. Také fakt, že v Británii neexistuje systém občanských průkazů v nich navozuje pocit svobodnější země. To nadšení v nich založili už pašeráci kteří jim říkají že po brexitu tam budou ještě lepší podmínky a že tamní sociální systém vyplatí každému z nich 36 liber denně. Mnozí z nich tam mají příbuzné a známé kteří se již zabydleli, případně se opírají o někoho ze svých souputníků který v Británii někoho takového má. To potvrzují i informace francouzské katolické charity, podle níž vzniklo u většiny migrantů v Calais přání dostat se do Británie jen na základě vyprávění jiných migrantů. Pro mnohé z nich je jednodušší domluvit se anglicky než francouzsky a Británie je jejich vysněným cílem od chvíle co vyrazili na svou pouť coby multikulti země zaslíbená už řadu let.

          • Kamil Mudra

           No, tam je to shrnuto ale Blesk není jediný který o těchto důvodech píše. Podobných odkazů jste také jistě našla vícero a je o tom hovořeno i v různých videích na Yotube… Nevím tedy čím by to mohl vittta „rozseknout“.

          • vittta

           To se načekáte!
           Já samozřejmě vím, proč tam chtějí, a píše to Kamil.
           Ale ptal jsem se, proč tam chtějí, když přeci utíkají před válkou a měli by být vděční za bezpečnou zemi, která ani není první.
           Já jim rozumím, alw kde jsou pak ty argumenty, co se říkaly- tedy že utíkají před válkou,a před terorem, a že jsou to VŠ vzdělaní lidé, a že trpí všemožně ve svých zemích?
           Kde jsou ty citace těch mezinárodních smluv, o poskytnutí azylu a o nemožnosti odmítnout tento azyl, pokud dotyčnému hrozí v jeho zemi smrt, mučení či pokud je tam válka?
           Kde je ten slavný Dublin 1,2a 3?
           Co mám rozseknout?
           Já tím, co píšu tvrdím, že se nám o důvodech migrace lhalo a lže a nikomu to nepřijde trapné.
           Tady se čas od času citují zákony a smouvy, a jak my je odmítáme, a jak jsme zlí – a kde je jejich naplňování od těch, co nás za to jebou?

          • tresen

           A vy jste si jistý, Vittto, že zrovna tihle mají šanci na azyl nebo doplňkovou ochranu? Neboli že jsou ze zemí, kde je válka nebo kde byli pronásledovaní. Tohle spíš vypadá na to, že ve Francii by neuspěli a že si myslí, že v Británii budou smět zůstat.

          • vittta

           Samozřejmě!
           Dle zákona totiž- kdyby na azyl šanci neměli, dávno by byli vráceni do zemí svého původu, protože v mezinárodních smouvách není ani slova o tom, že by neúspěšní žadatelé o azyl mohli libovolně setrvat v zemi, kde jim azyl nebyl udělen, a dokonce, že by tam snad měli právo páchat přestupky, nebo dokonce trestné činy!
           Máme zde odborníka na mezinárodní právo, Ondřeje, a ten jistě vám to vysvětlí lépe!

  • vera

   Hezký pokus, postrčit palmu ve výhledu z kavárny :-)
   Nejdřív uhladit útoky černých jakože jde pouze o pokusy se kousek cesty svézt, načež přihodit jak hrůzně že kradou češi a hodní černí by se od nich mohli zkazit…. V podstatě chcete říct, že když černí sem nechtějí, že je to zachraňuje od propadení peklu? dobrý, toho se budu držet….)
   Víte, nevím kam chtějí černí z Jungle Calais nebo Francie, jestli všichni někam chtějí, nebo jenom část, jestli třeba nechtějí jen putovat ze země do země a dělat si radost, jestli chcete vědět tak si můžete zajet zeptat přímo jich?
   Pro mně je to tomto případě úplně jedno, protože jsem nepopisovala pokusy o svezení, ale videem doložené dokonané vykrádání kamionů tlupami černých obratných lidiček. Vylomit dveře, vybrat co se hodí, a vrátit se s kořistí zpátky do tábora.
   A na rozdíl od našich zlodějíčků-žabařů provádět tohle beze strachu z nějaké policie, vyšetřování a odsouzení. Veřejně, vesele, s pocitem báječného života v úžasné zemi.

   • tresen

    Máte skutečně nějaké informace, že ti, co se u Calais chtějí dostat na kamiony, je chtějí vyloupit? Jestli ano, dejte odkaz, třeba i to video. Já jsem po takových zprávách pátrala, ale nevypátrala.

    • vittta

     To napište Saulovi, ten se pořád diví, proč Francouzká policie nezasahuje.
     Jen mu napište, že nemá proč, že nejsou žádné důkazy, že by negři dělali cokoliv špatného.
     Tam se obraťte, Saul tady vítězoslavně argumentoval!

     • Saul

      Tak jste dostal vitto,dnes od Tresne dve otazky.
      Na tu prvni jste odpovedel,ze je spatne polozena a na tu druhou,ze se ma zeptat mne.
      Vy jste opravdu vyjimecny diskuter,ktery je schopen vse naprosto vecne vyargumentovat:-))

      • Saul

       Ach pardon,to jsem vam ted ukrivdil.
       To prijmete moji omluvu,nez zase zacnete sepisovat ublizene komenty.
       Jedna z tech otazek nebyla na vas,ale na veru.
       To jste se zase jen aktivne vmisil do cizi diskuse ,aniz byste do ni mohl neco smysluplneho napsat.

  • vittta

   To mě napadlo, Rybko.
   Jenže Třešeň přece nemůže vědět, jestli byli lupiči bílí.
   Kromě to, byli to také cizinci, a ti se sem dostali přehnanou průchdností hranic.
   Bílí také kradou, a uvedený příklad je velice kvalitní.
   Tam ale hlavní roli hraje jiný atribut většinové bílé přirozenosti.
   Inteligence!
   To možná chtěla Třešeň naznačit.

   • Rybka

    Takové rasistické naznačování? To je to poslední, co bys měl Vitto, Třešni podsouvat! Třešeň, mimo jiné, nebere v potaz ani následky masového imbreedingu, neboť vědci tento zkoumající jsou rasisté, fašisté a traktoristé!

   • tresen

    Možná jsem chtěla naznačit, že motivace těch, co se pokoušejí naskočit na kamiony v Calais, se dost liší od motivace šikovných specialistů, kteří nejsou tak zoufalí, aby se nechali zachytit kamerami. Ti naopak pracují skrytě a efektivně.
    Stačí?

  • tresen

   Rybko, je to právě naopak. Ty problémy se od sebe naprosto liší.
   Jedni pachatelé vylupují kamiony, druzí se nebezpečnými způsoby snaží zpomalit dopravu na dálnici a dostat se na auta, aby se pokusili zdolat hranici do Británie.

   • Rybka

    Ano, ty problémy se liší, tím, že jedni jsou vychytralí a druzí jen zoufalí? Kdybyste byla zoufalá, házela byste po někom klacky a kameny? S vašimi hodnotami by se spíš patřilo klečet a prosit, no ni?

     • vittta

      No prosim, Kočko!
      A je to 9:9 a to jste měla hned na úvod 8x mínus.
      To je tady někdy takový zvyk.
      Zcela nenápadný příspěvek obdrží velice rychle množství záporných znamének.
      Ale hned!
      A pak, postupně, jak přicházejí „běžní“ čtenáři, se stav vyrovná!

   • vera

    Ti co přeplavali Středozemní moře, se bojí přeplavat Lamanšský průliv?
    Francie neprodává gumové čluny?
    Nebo snad, nedejbože, v průlivu nefungujou neziskové záchranky?
    Dobře, neplavou. Tak by mohli napadnout přímo velký trajekt. Proč mocímermo jen ty kamiony? A že z nich seskajujou po prá kilometrech, ještě před tranzitem, nelíbí se jim typ auta, nebo si vzpomněli že doma nechali zapnutou žehličku? )

 6. astraustralia

  25.2.2018 – 11.54
  tresen
  Díky za odpověď.
  Zdá se tedy, že hlavní rozdíl je v tom, že do Austrálie se nikdo nedoplaví na nafukovacím člunu anebo na podobně pochybném plavidle.
  Mimochodem, „vypraveni z CR o cikanske rodine s 10 detmi ktera si prijde na dvojnasobek prumerneho platu zde patri do rise pohadek“ patří do říše pohádek i tady. Tu pohádku si před spaním vyprávějí čtenáři Parlamentních listů a spřízněných blogů, aby se pořádně rozzuřili před modlitbičkou ke svatému Tomiovi

  Konecne nejaky prinos tresni konecne konec handrkovani, ukazka vzajemneho obohacovani :-)
  Ja Vam o pomerech v Australii
  Vy me jinak nez se pise v Parlamentnich listech.
  Konecne PRAVDA jinak nez ji uvadi PL !!!
  Jen ne prosim presne massmedialne. Ani ja Vas neinformuji mistne massmedialne!

  Abychom byli informacne v rovnovaze tak na oplatku ma Astr otazku na tresen :-)
  Pouha 2 cisla prosim.
  Jaka je dnes prumerna mzda v CR a kdo na ni dosahne.(kolik % pracujicich)
  To jako cislo prvni.
  Cislo druhe prosim je pocet ci soucet korun ktere obdrzi cikanska rodina s 10 detmi.
  Pohadky vynechte!

  Doplnujici komentar netreba, cisla si snadno porovna ctenar sam.
  Pokud presto mate nutkani zasadit informaci do spravne korektniho vztahu, nevahejte posluste si :-)

  • tresen

   Průměrná mzda je u nás momentálně asi 30.000,- korun, ale vás možná víc zajímá medián, který je cca 25.000. To je číslo, které říká, že polovina Čechů bere víc a polovina míň.
   Výpočet maximální částky, kterou může dostávat rodina s 10 dětmi, závisí na různých okolnostech, například na výši příspěvku na bydlení nebo na tom, jestli má někdo z rodiny nárok na příspěvek na péči. Takže tady přesné číslo nevyplivnu. Teoreticky to /ve specifických případech/může dělat víc než příjem bezdětného manželského páru.
   Před časem například vzbudil pozornost starosta jedné obce, který upozornil na rodinu s vysokým příjmem ze součtu všech dávek, ale pak vyšlo najevo, že pohromadě vlastně bydlelo víc rodin, které se staraly o čtyři nemohoucí členy. Příspěvek na péči může dělat až 15 tisíc, když jde o dítě v rodině s nízkými příjmy.
   Samozřejmě nehraje roli, jestli jde o Roma anebo ne.

  • vittta

   To nic není, to u Moravce se sešla parta myslitelů.
   Hamáček, Bělohradský a Stropnický.
   A oduševněle se dali do rozumování o demokracii a EU.
   V brilantních postřezích vynikal zejména Bělohradský, který se zřejmě definitivně zbláznil.
   Ale nezahálel ani Hamáček, který napsal, že :
   „Demokracie sice není ideálním politickým zřízením, ale nikdo nevymyslel lepší. A kdyby se podle Hamáčka někdo pokoušel vymýšlet něco lepšího, zkoušeli to např. komunisté nebo Hitler, tak to skončilo velikým průšvihem.!
   No…
   To samo o sobě není nijak blbé, ale s ohledem na to, jak probíhal rozhovor, který demokracii do značné míry popíral, či dehonestoval, je to poněkud zvláštní závěr.
   Zatracení občané, volí blbě, a vědí hovno!
   Ale jinak….demokracie musí být!
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Do-Moravcovy-veze-dorazil-filozof-Belohradsky-a-zacal-nakladat-Tato-zeme-je-zranena-Musi-vzniknout-evropsky-stat-Slova-svrchovanost-a-identita-uplne-skrtnete-stejne-nevite-co-znamenaji-525774

   • astraustralia

    Dalsi jina nez massmedialni informace, samozrejme ze spatna a je treba si dat pozor.
    Prave na teto Internetove vlne pracuji nepratele demokracie, zde pracuje Kreml, Putin, a dalsi nepratele.
    a na to je predevsim nutno dat si pozor !!!

    Jeste prosim tresni preklad do cestiny co to je „mašíbl“ aby ctenar vedel kdy ma splneno.
    Co clovek to trochu jiny clovek a tak kazdy ma splneno jinak :-)

    • astraustralia

     Dalsi antimassmedialni informace korektne receno desinformace jedna z mnoha na ktere je treba dat si pozor!

     Dotaz.
     Nebylo by lepe nez usilovat o zakaz nekorektnich informaci a omezovani Internetu
     demokraticky vytvorit antiblogy ktere by lepe a hloubeji nez fagani sirili spravnou pravdu ?

     • tresen

      Nemusíte to přehánět s přísunem, vždyť píšu, že mám splněno.
      I když u toho Doležala mám pochybnost, jestli spíš nejde o tvrdého byznysmana, který prodává lep, na který echt mašíblové nadšeně sedají.
      Mašíbl je zkratka. Magor, šílenec, blázen.
      Nezakazovat, bez nich by byla nuda. Ale jak píšu, já si je dávkuju. Nic se nemá přehánět.

      • astraustralia

       tresni dik za obohaceni o „Mašíbl“ :-) cha cha cha
       Co pro jednoho az silenstvi pro jineho stale malo fantazie,
       pravil kdysi Niels Bohr o jiste theorii ze neni dost blazniva aby mohla byt pravdiva, takze jak kdo, jak co :-)

      • jafa

       nemám televizi, to stačí:-)
       rusi nedrží pokličku tak pevně:-)

       dávno jsem to viděl, nebyly cztitulky, měl jsem ho za blbce, ale je to tajak říkal

  • oh

   U vás v Klokanii nevíte, že nad Českými zeměmi se vznáší akutní hrozba komunistického převratu, podpořeného Putinovými tanky, nenápadně naloženými na vagóny nenápadně postávající na trati s rozchodem 1435mm, nově položené od Kremlu až slovensko-ukrajinský železniční přechod Čierna nad Tisou / Čop, a že část trasy pod Ukrajinou nechal Putin vybudovat utajeně a částečně pod zemí, veškeré tamní zařízení včetně lokomotiv a vagonů je vybaveno pokročilou aktivní technologií stealth a proto si toho ještě nikdo, kromě organizátorů demonstrace a pornoherců, nevšiml? :D

 7. Ondřej

  Velmi silné mluvil pan prof. Bělohradský v tv na téma liberální demokracie (sama demokracie patricijskeho typu s otroky a bez volebního práva pro plebs nemá s demokracii coby rovným právem obcana, nic společného). Liberální demokracie není vláda většiny co utlačuje menšinu. Práva každé menšiny jsou ústavně garantovaná a jsou součástí vynutitelneho respektu vládní většiny k „menšině“ nejen 49% obcanu, ale každé mensiny i se zcela nepatrným zastoupením občanů. Odtud ona liberální demokracie. Myslím že vystoupení prof. Bělohradského můj se mnou ocenit právě Kamil Mudra, co o sobě tvrdí, že má k politickým hodnotám pana prof. blízko. Já jsem na tom stejně a jsem rád, že nás tedy nějaká silná autorita spojuje.

  Jinak vládní angažmá se už rýsuje a pan Babiš bude muset opustit pokračování Kalouskovske daňové politiky výhodné pro bohaté. Velmi silný levicový akcent na spravedlivější PROGRESIVNI daňové prerozdelovani má totiž většinový konsensus mezi potenciálními koaličními partnery Babiše. Bude tedy pravděpodobné, že konečně přijmeme i příjmovou solidaritu běžnou jako civilizační standard na západu konečně i u nás v Česku.

  „„Hovořili jsme o sektorové dani, o progresivním zdanění, informoval jsem ho, že ČSSD předložila zákon, který ruší karenční dobu, zavádí proplácení tří dnů nemocenské,“ uvedl Hamáček. Jeho strana chce také zabránit privatizaci veřejných služeb či vyšší spoluúčasti pacientů. Sociální demokracii zajímá také to, aby z České republiky neodtékalo tolik peněz do zahraničí, růst důchodů a platů.

  Babiš sektorovou daň odmítl po minulých volbách, když byla ČSSD nejsilnější a vznikala koaliční vláda ČSSD s ANO a KDU-ČSL, a je proti ní stále. Sektorovou daň požadují přitom i komunisté, s nimiž také šéf ANO jedná. Podle Hamáčka ale od Babiše nepadlo při jednání na žádné téma ne.

 8. grasyk

  Těch pár řádků původního článku bylo ode mně míněno spíše jako odlehčení – a stejně se komentáře „zvrhly“ zase k tomu, co obvykle. (Pro tresen – navštívil jsem svůj oblíbený antikvariát a pořídil si „Hostem u báťušky cara“. Shltnul jsem to během dne. Kuděj prostě SKVĚLÝ! A když už jsem tam byl, přibral jsem i jeho „Ve dvou se to lépe táhne – ve třech hůře“, „Když táhne silná čtyřka“, Haškovo „Velitelem města Bugulmy“, a konečně od Pytlíka „Zpráva o Jaroslavu Haškovi (Toulavé house). )
  Teď už jen mít trochu času… :-)

  • Rybka

   A já sem vrhnu na odlehčení slovenskou lidovou pohádku:
   Žili boli dva soboli. Mali chlpaté brušká a zo všetkého najradšej si ich škrabkali. Nemali mamu, tak si brušká museli škrabkať sami. Ich mama, stará sobolica, raz odišla nakupovať do sobolieho neba dajaké perie z anjelov a už sa nevrátila. Sobolíci od tej doby neupratovali chĺpky vyškrabkané z brušiek a tak sa stalo, že z ich chĺpkov vyrástla veliká chlpatá hora. Tú horu ludia pokrstili na Vysokú Tatru. Na Vysokej Tatre bývalo neurekom svišťov a kamzíkov. S týmito bohovskými kamarátmi si sobolíci hrali a brušká už si neškrabkali.

   • Saul

    Co dělali soboli na Slovensku?
    To vypadá na nelegální asijské imigranty.
    A svišti a kamzíci si s nima ještě hrají?
    To budou určitě nějaká sluníčka :-)

   • tresen

    Svišť sice svisle visel, zasvištěl, svist slyšel sysel.
    Amálka papala papáníčko, pokapala si kanapíčko.
    Dudák dudal dům od domu, darů dost si dones domů.
    Chocholoušek chocholatý s chocholouškou chce do chaty.

    • Rybka

     A
     Má malá mámivá mála
     za zády v ráz mi stála
     zlá velka když se smála
     a duši mou zaléhala.
     E
     Lezeme senem
     s nepěkným věnem –
     hřej, retko
     v seně tě zapomenem.
     I
     Sníh zapích vidle
     do vinic
     spí víno bílé
     jinak nic.
     ZOO
     Okolo los
     a kolo koz
     a nosoroha
     obří nos.
     U
     Nečum v můj dům
     v dům čum si svůj
     a Geka, Čuku, pozdravuj.

  • Kamil Mudra

   Grasyku, „sidovky“ v tom antíku neměli? Ty by vám v čerstvě založené sbírce rozhodně neměly chybět.
   1) Šťastný greenhorn
   2) Psancem v Chicagu
   3) Dlouhá stopa
   4) Čest hordy
   Vyšly pod souhrnným názvem: Sid – pravá trampská historie.

 9. Rybka

  Pavel Eisner:
  Podle Jacoba Grimma jsou samohlásky kosmickým principem ženským. Byla by tedy čeština jazykem spíše ženským než mužským, zajisté však přináleží k jinému jazykovému typu, než na př. angličtina anebo než jazyky semitské, v nichž nositelem slovního významu je jedině souhláska. Kdosi dokonce řekl, že je bezprostřední souvztažnost mezi souhláskou a zákonem, tradicí, vůlí, výlučným patriarchátem. Hledíme-li k jazykům semitským i angličtině, měl by pravdu: čeština se svou kyprou dužinou hodnot samohláskových byla by pak jazykem dosti jednoznačně ženským, jazykem nikoli zákona, vůle a vlády, nýbrž jazykem plynoucího života.

 10. vittta

  To se podívejme, tak „nová“ tvář BL, Hlavenka, už lže, div že se mu od huby nepráší.
  Jeho článek je, jak je na BL obvyklé, o rok starší, než jaká je realita.
  Zatímco země, které mají obrovské problémy s negry, Afgánci a Iráčany, zoufale nevědí, co počít, Hlavenka dští oheň a síru na „nás“ (co odmítáme migranty), že nechceme Syřany.
  Těch je prý obklíčeno na 400 000 v Ghútě a obklíčili je tam Saudové, Íránci, Turci a Rusové, pochopitelně spolu s vládními vojsky Assadovými.
  Kde přišel k této nezvyklé směsici, mi není známo, ale kdyby tomu tak bylo, pak by jistě dávno zasáhla OSN, protože žádní Turci, Íránci či Saudové nemají v Sýrii co dělat.
  Hlavenka se domnívá, že rozumný člověk se nenechá ve válce zabít, a prostě se sebere, a odejde pryč, proč by se nechával zabít?
  Jak lze jít pryč, když je nebožák obklíčen, ale už Hlavenka neprozradí.
  Ale i kdyby, Ghúta je část Sýrie, a „jít pryč“ by asi bylo vhodné nejprve v rámci samotné Sýrie.
  Místa tam je dost, když asi 5 000 000 Syřanů je není pryč.
  A za ty peníze, co se dávají negrům na dávky, aby se tito odnaučili i to málo práce, co by snad ještě byli ochotni dělat, by bylo hodně nejen jídla pro všech těch 400 000 obklíčených, ale ještě by každý mohl dostat nějakou tu pětku do začátku, aby se ve své zemi postavil na vlastní nohy.
  Ostatně, nabízení 500 Euro za hlavu, když se dobrovolně odlklidí z dobrodějských zemích, kdyby to dali těm Syřanům, tak by se hodně ušetřilo, protože by Syřané nemuseli vůbec odcházet.
  Pak tam ještě vyblil nějaký příklad, kdyby Slovákům spadly Tatry,…jestli bychom se postarali…ble, ble, ble..
  Dojemné.
  Komické na celé věci je to, že Hlavenka ve své hlouposti píše úplně z cesty, protože z jeho textu vyplývá, že Syřané v Ghútě trpí, protože my je tady nechceme, ale přece, u nás žádní Syřané o azyl nepožádali, a Německo, co já vím, Syřany bere.
  Takže kdyby fakt chtěli a mohli odejít, v Německu je přijmou, takže náš odmítavý postoj nemá s touto konkrétní situací společného nic.
  Kromě toho jsem si nevšiml, že by země, které migranty odmítají, odmítali konkrétně Syřany, jde spíše o africké negry a čmoudy ze zemí, kde žádná válka není, byť se tam asi nějak extra lehce nežije.
  No ale kde je to super, zrovna dneska jsem četl, že jsme čtvrtí od konce s výší minimální mzdy, takže nemáme na rozdávání.
  Ale zatím není vidět, že by se nově příchozí hnali do práce, Iráčané, co je sem natáhla nějaká debilní neziskovka, co já vím, hlavně kritizovali kvalitu bydlení a obratně vzali roha do Německa, vstříc vysokým dávkám!
  https://blisty.cz/art/90032-problem-musime-resit-v-miste-jeho-vzniku-k-problematice-uprchliku.html

 11. astraustralia

  iDNES o Ukrajine.
  Obcas i massmedia napisi pravdu :-(
  Kyjevští šíbři tyjí z války, přisáli se na miliardové investice do armády
  Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/ukrajina-korupce-armada-vojenske-zakazky-petro-porosenko-pni-/zahranicni.aspx?c=A180220_180643_zahranicni_aha

  PS
  Smutný konec Majdanu.
  Aneb jak se z velkých idejí nakonec stal jen obludný a výnosný kšeft.
  Jak s odstupem přiznávají sami tvůrci různých Washingtonských konsensů a podobných teorií o „vývozu demokracie“, v zemích, kde centralizovaná moc je v rukou konkrétních partiček gaunerů, jejichž cílem rozhodně není systém demokratických institucí, regulérní politická soutěž nebo inkluzivní systém vlády, dopadne to vždy stejně.
  Jen jedny gaunery vystřídají jiní. Ti koncentrují moc, média a vliv do svých rukou. A pak vehementně potlačí jakýkoliv zárodek možné politické konkurence, omezí nebo zkorumpují potenciálně nebezpečné skupiny, které by je u moci dokázaly ohrozit a začnou bezostyšně krást.

  • Ondřej

   No, lámat si hlavu proč nepřijde do -10C sto tisic lidi laterit na totalitu, která se dnes učí na školách snad už od první tridy, kdyz máme zákon k protiprávnosti komunistického režimu a zákony které trestaji propagaci tohoto režimu, pak nevim co by Taras ještě chtěl. Aby si pro něj přišli lidí z BISky jak pro pravicove liberály a socialisty akční výbory a rovnou je vezly na StB ze svých stranických sekretariátu obsazených dělnickou teroristickou organizaci protiprávně podléhající velení stranickému vedení KSČ stejně jako byly pro NSDAP kdysi SA, tak KSČ si proti nepohodlným lidem ustavila svoji stranickou ozbrojenou bojůvku, Lidove milice.

   No, tak Tarasi. Všichni jsou ok, dokumentů je k tématu spoustu, naposledy unikátní sérii dokumentů „proces H“ vysílaný naší ČT jste mohl vidět o víkendu, tak klidně můžete slavit.

   Jinak jestli Taras si nevzpomíná na velkou demonstraci na Václaváku, rád mu připomenu tuto. A byla vcelku nedávno, před 3/4 rokem

   https://www.lidovky.cz/v-praze-i-dalsich-mestech-zacaly-demonstrace-proti-babisovi-a-zemanovi-1zo-/zpravy-domov.aspx?c=A170510_180226_ln_domov_gib

   I ucast na naše poměry slušná. Rozhodně nepamatuji podobnou demonstraci na podporu někoho z těch panu, co dnes broji proti EU, za „bílé Čechy“ či jiné obskurní cíle, které teď táhnou stejně jako v 30.letech zkoumání svého (nejen. árijského) původu.

 12. Ondřej

  Milonáři a voliči TOP 09 děkují „levicovému prezidentovi“ co je tu pro „dolních“ 10 milionů lidí, že jmenoval „až do smrti“ takovéhoto přítele majetkových elit. Díky za něj, Kalouskovy už nohy neslouží a nemůže tolik „makat“….

  Vláda snížila navrhovanou daň pro lidi s vysokými příjmy
  Vláda v demisi snížila navrhovanou sazbu daně z příjmů pro lidi s vysokými příjmy z 24 na 23 procent. Navrhovaná sazba pro lidi s nižšími příjmy zůstává na 19 procentech. Opoziční strany návrh kritizují. Uvedla to Česká televize (ČT).

  Změny daní kritizuje opozice. „Zrušení superhrubé mzdy ano, ale snížení daní těm nejbohatším – to znamená nad 115 000 hrubého – je směšné. Doufám, že je to jen vtip,” řekla televizi poslankyně Kateřina Valachová (ČSSD).

  I když jsem vás nevolil, protože jsem volil stranu navrhující daňovou progresi a i když přesto na tomto návrhu vydělám, pane Babiši a Zemane, tak vás prosím, udělejte něco pro těch dolních 10 milionů co asi je berete do úst a neokrádejte je dále Topolánkovou rovnou daní, přeci nemáte v programu také ty „deformy“ jako Topolánek a pak Kalousek. Prosím tedy, přestaňte podporovat horní 1% voličů TOP09.

  díky moc.

  • Kamil Mudra

   Co pořád máte s tou Zemanovou levicovostí, Onřeji? Ano, všiml jsem si že jste ji dal do úvozovek, ale proč ji vůbec zmiňujete? Kdy a jak se Zeman levicově projevil?
   A jak, podle vás, může prezident ČR (kterýkoli) zasahovat do nastavení výše daní?
   Jinak, co se týče daňové progrese, tak s jejím zavedením bych také souhlasil.

   • Ondřej

    no zkusíme pár citátů, nechce se mi vás školit, co kdy o o sobě a sociální demokracii, kterou vedl proti „pravicové“ ODS tvrdil, jeho výroky, že se chce přiblížit úrovni společenského života ve Skandinávii /to by ale musel přestat podporovat na mítincích otevřené neonacisty a fašisty, a přestat se vyjadřovat o muslimech jako nácek, to opravdu ve Skandinávii nikdo nedělá krom pár v podzemních stokách přežívajících extremistů, Skandinávci razí především solidaritu lidskou, nikoli jen finanční – ale hlavně multikulturní spolužití a toleranci)

    Kavan Zemanovo vítězství uvítal. „Jsem levicový volič a budu velmi rád, když se na Hrad konečně dostane levicový prezident,“ řekl krátce předtím, než se potvrdilo, že Miloš Zeman je vítězem voleb.
    Zdroj: Idnes

    „Pokud se ČSSD rozhodne pro důslednou levicovou politiku, jsem takové politice připraven pomoci,“ podmínil Zeman svůj „návrat“.
    Zeman pro Idnes v roce 2005, když řekl že se ujme role „poradce“ před parlamentními volbami

    Kdy jste se vlastně začal cítit sociálním demokratem?

    Řekl bych, že to bylo počátkem devadesátých let, ale nebylo to okamžitě po revoluci. Já jsem kdysi sám sebe definoval jako levicového liberála, a dokonce jsem říkal, že jako levicový liberál stojím napravo od sociálních demokratů.
    Nicméně na druhé straně jsem si uvědomil, že to, co se tady děje, není vůbec skutečná pravicová politika, že je to pouze hra na pravicovou politiku, která umožňuje, aby lidé, kteří nedokážou pracovat, ale dokážou podvádět, zbohatli nezákonným způsobem, a že toto je podstata kvazipravicové politiky počátku devadesátých let.
    No a v tomto okamžiku jsem dospěl k názoru, že patřím mezi sociální demokraty, protože je-li toto pravice, tak já jsem zcela určitě nekomunistická levice.
    rozhovor pro Idnes po skončení ve funkci premiéra v r. 2001

    „Považuji se za levicového politika a svojí dosavadní politickou praxí jsem dokázal stranu, kterou dnes Bohuslav Sobotka spíše ničí, vytáhnout ze sedmi na třicet dva procent, takže odmítám kritiku od neúspěšných politiků a přijímám ji od těch úspěšných,“ řekl Zeman na otázku, zda má Sobotka pravdu, když zapochyboval nad tím, jestli jsou Zemanovy názory postojem levicového politika.

    zpravodajský portál novinky 30.ledna 2016

    Myslím, že je to dostatek důkazů pro má tvrzení, Kamile. No a bylo by dobré, aby koncepce vaší otázky mně položená měla pro příště nějakou logickou koncepci, abyste s tím, že svá tvrzení /nejen proti těm vašim/ budu schopen snadno prokázat, abyste s tím počítal a následně si pak připravil i logičtější podotázku. Pan Zeman zastává takové názory, které levice nikde na světě neprosazuje ale naopak proti nim jako proti PRAVIČÁCKY NEOKONZERVATIVNÍM bojuje. Že je levicový o sobě prohlašuje především od sám a jeho nejbližší, které ho znají osobně a leccos s ním prožili a i oni se takto ideově cítí být nastaveni. Tedy údajně, protože skutečně levicových lidí je tu málo a jsou to lidé ponejvíce přítomni ve straně Zelených a u anarchistů, Antify a sdružení lidí ohledně Kliniky.

    Takže jaké názory zastává člověk, co se cítí být “ levicový“? Namátkou

    Snadnější přístup ke zbraním, antiliberalismus práv menšin, genderová rovnost, inkluzivní společnost, snaha o omezování lidských práv, podpora restrikcí proti „asociálům práce se štítícím“ (ano, ty tábory tenkrát pro ty Rómy, jako ten v Letech, byly přeci pro lidi „práce se štítící“, tedy především pro Rómy, že? To chápu, že pravicová prvorepubliková protektorátní vláda podporovaná českou Národní obci fašistickou, že pro ni bylo relevantní uvěznit lidi co nechtějí pracovat do pracovního lágru, to by se líbilo mnohým i dnes:-) a samozřejmě levice bojovala vždy proti rasismu a xenofobii, a byla pro pomoc uprchlíkům před diktátory) tak pan prezident jmenuje a podporuje už tak absolutně viditelně fanaticky člověka, co je esencí NEOLIBERALISMU, včera jsem přinesl článek že pan Babiš zrušil solidární daň pro bohaté, kterou zavedl Kalousek jako kompenzaci zvednutí daní pro chudé (DPH) a je ve svém pohledu na sociální spravedlnost v redistribuci zisků ještě více pravicový než neokonzervativci z TOP 09. Jít si zazpívat hymnu s ryzím neonacistou, a to v den oslav svátku vzniku naší současné LIBERÁLNÍ demokracie – to byl náznak, že on je pro pro fašistickou kontrarevoluci, polodiktátorského nacionalistického neokonzervatismu – zvlášť když tam jeho tajná ochranka začala vyvádět liberálně naladěné studenty a městské liberály jako Putin Navalného příznivce sebrané už jen proto, že na něj čekali u něj před domem,…

    Musel by podporovat Sobotkův návrh na progresivní zdanění před sněmovními volbami, ale lidé z jeho křídla v ČSSD se naopak proti progresi ve zdanění zaměstnanců s příjmem nad 40tis. měsíčně naopak vymezovali jako o „trestu“ pro úspěšné a vzdělané. Zeman se přidal k rétorice slavící individualistický „workoholismus“ našich singles, odmítl pracovní solidaritu s nezaměstnanými, restrukturalizaci cílů zaměstnanecké politiky směrem ke sníženým úvazkům, běžným na západě a obecně k nižšímu penzu pracovního týdne ve prospěch více volného času, vyslovil se proti ideji základního nepodmíněného příjmu právě z důvodu „parazitismu“ na něm u těch „sociálně nepřizpůsobivých“ atd.

    Bylo by zbytečné opět v tématu, kde nemáte šanci obhájit jednoznačné postoje prezidenta proti všem jeho dřívějším proklamacím, nedůstojné obhajoby změny názorů ze dne na den o 180 stupňů, že „jen blnec nemění názor“ a stále jeho větší příklon k nacionalistickému netolerantnímu a vulgárnímu pojetí fašistické společnosti vlády tvrdé ruky.

    Zase jsem tu odpověď pojal poněkud rigorózně, ale mám rád fakta podložená citacemi a analýzami…

    • Ondřej

     oprava….Takže jaké názory rozhodně NEzastává člověk, co se cítí být “ levicový“? Namátkou

     a dále…Bylo by zbytečné opět v tématu, kde nemáte šanci obhájit jednoznačné postoje prezidenta proti všem jeho dřívějším proklamacím, nedůstojné obhajoby změny názorů ze dne na den o 180 stupňů, že „jen blnec nemění názor“ a stále jeho větší příklon k nacionalistickému netolerantnímu a vulgárnímu pojetí fašistické společnosti vlády tvrdé ruky, se snažit vás přesvědčit dalšími kvanty důkazů přesvědčit o opaku, protože důkazy vy neberete, ale dáte především jen své pocity a hlavně „věříte“ svým ideálům a tomu, co by mohlo těm, které nemáte rád nějak „zatopit“….To chápu, všechny ty hoaxy atd.

     V normalizačním filmu „Zítra to roztočíme, drahoušku“ padne památná věta, říká paní Nováková: „Jestli je to pravda, tak se snad dám na modlení“ když ji geodeti vyměřující stavbu nového metra před jejich prvorepublikovým pavlačovým činžákem říkají, že jejich staré domy půjdou k demolici, a oni budou přestěhováni na nové sídliště, tak jak paní Nováková zajásá, že se tak snad už konečně zbaví těch „strašných a nesnesitelných“ Bartáčkových….

     • Kamil Mudra

      Vám, Ondřeji, evidentně unikl smysl mé otázky. Ptal jsem se kdy a jak se Zeman levicově projevil. Nikoli na to co kdy levicového řekl, nýbrž na to kdy a jak byl levicově aktivní natolik aby mohl být za levicového považován. Protože u člověka který je v politice tak dlouho jako on se nemůžete prohrabávat jeho výroky různě prohozenými během jeho dlouhé politické existence. Musíte se tedy v posuzování řídit oním „po ovoci poznáte je“.
      Nuže, ovoce jehož ukázku jste k ochutnávce sám naservíroval nijak levicově nevoní ani nechutná a tedy, dle mého mínění, není důvod k tomu aby byl za levicového považován ten kdo ho plodí. Já osobně ho za levicového politika nepovažuji jak z pohledu levice „staré“ tak i „nové“ a tak jsem byl zvědavý co vás k tomu levicovému očekávání vede.
      Prostě byste chtěl česat z jabloně hrušky a pak jste překvapený co máte v košíku. Pokud svá očekávání budete nadále odvozovat od toho jak u stromů šumí listí ve větru, napíšete ještě mnoho zklamaných uvozovek. :-)

    • vittta

     To myslíte tu Národní obec fašistickou, co vystupovala silně protiněmecky, co podporovala boj s Německými nacisty, co podporovala finančně československé vojáky, kteří utíkali bojovat do zahraničí proti nacismu, a co byla Němci nakonec za protektorátu zakázána?
     Tu myslíte?

     • Saul

      To myslíte tu antisemitskou(tehdy se ještě negrama nestrašilo) NOF,která „podporovala boj s Německými nacisty“ tak hrdinně,že vyhlásila „poctivou spolupráci s Říší“?

      • vittta

       To si doplňte trošku vzdělání, víte?
       NOF žádnou spolupráci s říší nevyhlásila, to by je totiž říše těžko zakazovala.
       Tam se samozřejmě otrhla určitá, řekněme velice malá část NOF odtrhla a zapojila se kuratorijních aktivit Emanuela Moravce, ale to byli spíše vlajkaři.
       Za dob protektorátu byly tyto organizace už vesměs o nečem úplně jiném, než za 1 republiky, což je s ohledem na okupaci pochopitelné.
       To jako….já mám jen základní znalosti, nejsem žádný znalec tohoto období, ale vy nemáte ani ten základ, a chcete moralizovat!
       Vy čtete slovo „fašistická“ a už tam vidíte cosi nepřístojného, ale ne všecho, co se jmenovalo „fašistické“ bylo pronacistické.
       Nacismus nebyl fašismus.
       Negrama pak se těžko mohlo „strašit“, když nikde žádní nebyli, a hlavně mi nevykládejte, že ani dnes tady nejsou, protože pokud vám nic z aktuálního dění neuniklo, pak by vám, jako velkému Evropanovi nemělo uniknout, že v EU negři jsou v hojném počtu a jsou s nimi reálné problémy.
       Takže nechápu kecy velkých Evropanů, kteří nás vidí jako nedílnou součást EU, a při tom neomaleně tvrdí, že tady negři nejsou.
       Ono není „tady“ jako „tady“ , a pro velkého Evropana je „tady“ EU, a v EU je negrů až moc.
       Antisemitismus pak byl tou dobou celkem běžnou záležitostí u extremnějších politických uskupení, a NOF nepochybně extremistická byla.
       To jim ale na konkrétní chuti, postavit se nacistickému Německu, nemůže nijak ubrat.
       A nechte těch manipulačních keců o antisemitismu, alespoň směrem ke mě, dobře víte, že naopak zastávám velice jasné stanovisko v této věci a židovský stát podporuji.

       • Ondřej

        tady máte částečně pravdu vittto, ale čeští fašisté byli po celou dobu své existence důsledně anitisemitští a mají na svědomí pár nehezkých pogromů. A že je zakázal Hitler? Inu, slovanskou konkurenci nemohl potřebovat….On ani ty italské fašisty v lásce příliš neměl. Možná, až se zase někdy „začtete“, zjistíte proč….

  • Kamil Mudra

   Mno… vtipně podaný pohled člověka který si pozve firmu i na pověšení kalendáře a vlastní neschopnost zhostit se takového úkonu považuje za přednost.

    • Kamil Mudra

     Já o něm tohle nevím. Vycházel jsem jen z toho textu a nenapadlo mne že si v něm hraje na někoho jiného.

     My jsme např. už v šesté třídě vyráběli parkové lavičky pro celý školní areál a to úplně od píky. To znamená že jsme svařovali kovové konstrukce na které jsme si museli nařezat komponenty, vyrobit si i šrouby ze železných prutů (tzv. vraťáky),i u dřevěných částí jsme začínali s hrubě nařezanými prkny na pile. Těšila nás každá lavička kterou jsme umístili a podle toho jsme se k nim také chovali.
     Nebo v sedmičce jsme si třeba postavili jednoduchý „tranďák“ a při tom se naučili pracovat s pájkou a jemnějšími nástroji…, no bylo těch věcí víc a zdaleka to nebylo jen o nějakém lepení papírových cetek. To patřilo spíše do výtvarky.
     Dílny jsme měli prostorné, dobře osvětlené a vybavené a cítit v nich nebylo nic jiného než to s čím jsme pracovali.

     Nemohu za to že má Dfens jinou zkušenost, jak s prostředím tak i s učiteli a plošně ji projektuje. Naši se poměrně často stěhovali a tak jsem poznal více škol, ze žádné nemám takové negativní zkušenosti jaké on popisuje. A to i co se týče pozemků. V nich se začínalo od semínka či sazeničky ba mnohdy i od mláděte u těch pár zvířátek co jsme tam měli. Děti z městských bytů si aspoň trochu oťukaly to co znali jejich vesničtí vrstevníci i když třeba nejezdily na prázdniny k babičce na venkov.

     Podle mne prostě do školy získávání i takových praktických poznatků a dovedností patří. Jak je kdo později rozvine či nerozvine je už jen na něm. Rozhodně si nemyslím že by jejich výuka navýšila počet lemplů. Lemplem zůstává spíše ten kdo si nic nevyzkouší.

     • Rybka

      Kamile, jo, sypu si popel na hlavu, Dfens mě prostě pobavil. Nepěkný můj rys je, že bych pro vtip prodala bratra. Aborginci razí, že kdo rozesměje jiného člověka, je spasen. A Konrád Lorenz píše, že příštím nábožensvtvím lidstva bude humor. No a tak jsem ve své zaslepenosti opomenula páteřní myšlénku článku, přičemž já, mé děti i vnoučata jsme vášnivými rukodělnými výrobci všeho možného i nemožného, i dřevěného.

  • vittta

   Spíše pokus o vtip.
   Dfens si zjevně neuvědomuje, že kdyby zaměnil slovo „dílny“ za jakékoliv slovo, vyjadřující předmět výuky (matematika, fyzika, přirodověda, atd..atd…), došel by k naprosto stejným závěrům.
   Kolik nebohých žáků jen na ZŠ pochytilo nepřekonatelný odpor k matematice, přírodovědě či chemii?
   A ruku na srdce, kolik z nich, vyjádřeno %, kdy nabyté znalosti použilo, no ne?
   ZŠ ale poskytuje vzdělání všeobecné, dělá z dětí lidské bytosti, alespoň by to dělat měla.
   Je mi na háku, jestli Dfens získal v dílnách odpor ke dřevu, je to jeho věc, a myslím, že by odpor k čemukoliv získal i bez dílen.
   Ale jiný tam vztah ke dřevu může najít, a ten je důležitější, jak 100 Dfensů!
   A úrazy?
   Asi nebyl na vojně, tam se rovnou zacházelo se smrtícími nástroji, a věřte tomu vy, kdo ZVS neabsolvovali, že ne všichni mladí muži vynikali obratností a šikovností.
   Takže jsem se kácel (a nejen já) když rotní bomoga brali do ruky ostrý granát a měli ho hodit, dalo se ve výsledku očekávat prakticky cokoliv, a i člověku šikovnému, ale necvičenému, není příjemné, mít v ruce předmět, který mu je schopný utrhnout minimálně tu ruku, co ho v ní drží, a ještě mu u toho udělat díru do pajšlu.
   A věru létaly granáty všemi směry a oblíbený hod těch nejvyděšenějších byl vysoko nahoru (jak dali veškerou sílu do toho, hodit ho co nejdál), takže granát padal velice blízko, a celá četa byla připravena utéct a padnout k zemi, a všichni si utahovali obzvlášť pozorně ocelové helmy a zapínali maskáče až ke krku, protože rozkaz byl, zůstat stát a krýt si ksicht puškou.
   A nejinak to bylo při střelbách, kdy do ruky dostali zbraň i jedinci, co by do nich neměli dostat ani píšťalsku, a co bylo horší, dostali i náboje, takže nad každým stál zkušený poddůstojník, aby ho mohl zalehnout, kdyby se chtěl s flintou otáčet směrem k mužstvu- a to se stávalo velice často, protože tupec měl tendenci se pořád na něco ptát, a otáčel se samozřejmě i s puškou SA 58.
   A úrazů bylo minimum, a nakonec každý to bai voko zvládl, a uměl trefit terč, a hodit granát- protože- a o to jde, když se házel druhý, už to nebylo tak hrozné, když ten první nevybuchnul v ruce.
   A to je účel dílen, ukázat, že práce s rozličným materiálem, a celkově práce samotná není žádné zlo, ale vnímaví jedinci naopak v ní mohou najít zalíbení!

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s