Zapařené mozky i při minus patnácti

via Zapařené mozky i při minus patnácti

Reklamy

201 comments

 1. Janika

  Tarasi, Tarasi, ty se dostáváš na scestí, rouháš se hned několika způsoby a proti několika božstvům najednou. Já raději mlčím a jen se tiše pochechtávám :-),

  • Kamil Mudra

   Hmm… Sledoval jsem tu demošku on-line a vůbec se Tarasovi nedivím že napsal to co napsal. Spíše ho obdivuji že v sobě našel chuť to komentovat.

   • vittta

    Já zase obdivuji chuť organizátorů notoricky neúspěšné manifestace organizovat, či se tam trapně zviditelňovat, když není před kým.
    Až mě napadá, že v tom nebude touha po demokracii a její ocbraně, ale docela obyčejně prachy!

    • MaB

     A jsou také demonstrace, které organizovat není potřeba…Vynutí si je tragické události,
     Reakce na ně jsou vesměs velmi důstojné.

     Slovenský ministr kultury Maďarič reaguje zodpovědně: „Po tom, co se stalo, si nedovedu představit, že budu sedět v křesle ministra“.

     Naproti tomu Jiří Ovčáček volí agresivitu a vztahovačnost trefené husy. Proč asi ?
     @PREZIDENTmluvci
     Je mimořádně nechutné, že někteří čeští politici a aktivisté zneužívají děsivou vraždu novináře na Slovensku k politickému boji a útokům.

     • vittta

      Však může Maďarič odstoupit, zatím jen podal demisi, co já vím.
      Demise je pořád jen demise.
      Co konkrétně má Maďarič společného s vraždou novináře samozřejmě nevím, nic méně kdyby měli ministři po každé vraždě novináře podávat demise, byl by to hezký důvod, jak destabilizovat vládu.
      A Ovčáček má samozřejmě pravdu, protože ta vražda je skutečně zneužívána k politickému boji a politickým cílům.
      Jakkoliv je to děsivá záležitost, těžko zavražděnému nějak pomůže nějaká bombastická kampaň, spojovaná s tou vraždou.
      Ještě tomu chybí, aby se všichni politici EU chytli za ruce a na ulici začali vyřvávat, že jsou všichni Kuciak, jak je obvyklé ve vyspělých zemích!
      Novinář je novinář, a jeho práce nese určitá rizika, jmenovitě když píše tak, že se to…dejme tomu někomu mocnému nelíbí.
      Ve Francii je vláda stabilní, tam po mnoha vraždách demise nikdo nepodává, a když někdo zařízne pomalu 90 letého kněze jako podsvinče, nic moc se neděje.
      Tak to má vypadat ve vyspělé zemi.
      Dlužno dodat, že nejsem tak úplně informován, třeba někdo také podal demisi, možná by v některých zemích někteří měli, když vrah se pohybuje v klidu po území státu, policie o jeho nebezpečnosti ví, a je v pohodě, protože nechce narušit jeho důstojnost a být označena za rasisty a xenofoby.

      • MaB

       Odchod ministra kultury z vlády, jejíž premiér nazývá novináře „hyenami, prostitutkami, hady“, po vraždě jednoho z nich, mne nepřekvapuje.

       Utočná reakce mluvčího Ovčáčka tam, kde by měl mlčet, je naopak nanejvýš trapná a bohužel jen potvrzuje pravdivost toho, co čtu v této souvislosti ve zdejším tisku:
       Vražda novináře na Slovensku připomíná „likvidaci“, kterou si přál prezident Zeman.
       Pondělní oznámení vraždy mladého vyšetřujícího novináře na Slovensku vedlo k mnoha reakcím i v sousední České republice. V zemi, kde minulý rok prezident republiky prohlásil, že “ Novinářů je příliš mnoho, měli by se likvidovat,“ byla o to více zdůrazněna závažnost faktů.

       L’assassinat en Slovaquie d’un journaliste rappelle la « liquidation » souhaitée par le président Zeman. L’annonce, lundi, de l’assassinat d’un jeune journaliste d’investigation en Slovaquie a entraîné de nombreuses réactions en République tchèque voisine aussi. Dans un pays où le président de la République, l’année dernière encore, avait déclaré que « les journalistes sont trop nombreux, on devrait les liquider“, la gravité des faits a été d’autant plus soulignée.

       • vittta

        Psal jsem i o Francii, čistě kvůli vám.
        K tomu se nevyjádříte?
        Já vám nehodlám vyvracet váš názor na Fica či Ovčáčka, nebo Zemana.
        Nejste Češka,či Slovenka, nic vám do nich není.
        Jste ale Francouzka, tak bych ocenil spíše něco k té Francii.

        • MaB

         To je u vás obvyklé, Francie vás přitahuje jako světlo hmyz, ve vašem případě ten bodavý.
         Nevyjádřila jsem se, protože by to bylo OT. Ale když naléháte, tak tedy Merci, ça va très bien. Nevím, jestli to „oceníte“, ale rozumět budete.
         Jinak pro vaši informaci : mám tu ohromnou šanci mít dvojí občanství i kulturu (a nejsem zde sama), čili vaše dohady jsou opět založeny na nepravdivém základě. :)

         • Ondřej

          máme podobný osud, který je, alespoň za mě, vyjádřen slovy – „je snazší porozumět motivu jednání bědného, třeba i jiného vyznání na druhém konci světa, než pochopit nutkání krajana, žijícího kousek ode mně v nezaslouženém blahobytu státem garantovaných veřejných služeb, chtějící toho bědného zahubit jen proto, že on si myslí, že ten nemá právo chtít po druhých to samé co má on sám“….

          Jinak vize těch, co u druhých denuncují jejich občanská práva (třeba k několika státním celkům najednou) jen proto, že žijí o pár set km dále než on na své návsi je komické…Přinejmenším tak, s jakou vehemencí se oni vyjadřují o zemích, kde nikdy nebyli, nežili, jejichž jazyku nerozumí, ale ví přesně co se tam děje, a jací jsou tam lidé a co si mysli…:-ú

          Bon après-midi

         • vittta

          Víte, MaB, vy nemáte dar chápavosti.
          Mě nepřitahuje Francie, nemám důvod jí mít rád, ale ani nerad.
          Já jsem si všiml, že trpíte nějakým dojmem, že práve Francie mě zajímá, a nejspíš jste i na tom základě s francouzkými přáteli uzavírala sázky, že jako nějak Francii napadnu.
          Také to nepochopili, ale to je pochopitelné, protože jim to jen překládáte.
          Mě přitahují obecně země, kde jsou koncentrováni negři, což je tedy Německo, Francie, severské státy, příp.Itálie, Španělsko apod, ale ty mě tak nezajímají, protože ti netvrdí, že mají velké úspěchy v integraci.
          A vy tady vidíte někoho, kdo třeba žije ve Švédsku, Německu či třeba Norsku?
          Nevidíte, jasně, nikdo takový tady není, snad vyjma Ondřeje, ale to je idiot, od něj se nic nedozvím.
          Jste tady ale vy, Francouzka, z českými kořeny, ve Francii žijící a „francouzky“ myslící.
          To znamená, že i když se třeba odpovědi vyhnete, a dejme tomu napíšete, že je ve Francii vše v pořádku, je to pro mě informace.
          Vy nejste nějaká zrůda, co je jí lhostejný lidský život, a pokud napíšete, že ve Francii je vše v pořádku co by reakci na můj podmět, že ve Francii se vraždí jménem islámu, ba dokonce že byl podřezán starý muž- kněz, rovnou v kostele, pak to znamená, že Francouzi tyto problémy vidět prostě nechtějí.
          Ve Francii MaB vše v pořádku není, byl tam roky vyjímečný stav, negři loupí, znásilňují a vraždí, máte tam často přestřelky, napadají se řidiči kamionů, paralyzovaná je armáda i policie…
          To jsou fakta, a nic na tom nezmění kecy, že třeba u dopravních nehod zahyne více lidí jak při atentátech.
          Dvojí kulturu…to je odvážné tvrzení, ale jak vás tak čtu, nemáte v sobě už z české kultury nic.
          Hovoříte naší řečí, ale už nám nerozumíte, v podstatě zastupujete tu část Čechů, která se české kultury straní až štítí, ty všelijaké klinikáře a sluníčkáře a sudeťáky a neovykladače dějin, prostě tzv. „Evropany“, ale těch je tady cca 10%.
          Takže to shrnu, aby nezaniklo to podstatné, neb mám ve zvyku někdy zbytečně text myšlenkově rozvíjet.
          Zajímá mě Francie, ale pouze proto, že mám možnost sledovat Francouzku, pokud by tady psala Švédka, o Francii se zmiňovat nebudu, nebyla by pro mě zajímavá., alespoň ne v kontextu migrace.
          Jinak samozřejmě v jiných kontextech, třeba vliv Francie na vývoj Evropy, tam bych Francii nepochybně zmiňoval, i když tedy si myslím, že Johanka s Arku byla běloška a vskutku na to její výročí není baravné děvče příliš vhodné a výběr té dívky na jakési tradiční oslavy není multikulturní tolerance, ale čistá debilita.

          • MaB

           nemáte v sobě už z české kultury nic…..zastupujete tu část Čechů, která se české kultury straní až štítí, (vittto)

           Co je to ČESKÁ KULTURA ?

          • embecko

           Vemte si takovy modelovy pripad, MaB:
           Kdosi zije ve state, kde se zaziva upaluji policiste, rocne hori na tisic aut, v zemi vladne vyjimecny stav, ustavni soudce vola po dobyti ztracenych predmesti a dalsi vudci intelektual navrhuje rovnou rozdelit republiku na dva staty. Zhruba.
           CESKA KULTURA pak znamena oznacit takovou situaci za nenormalni, vaznou a neprijatelnou.
           Zatimco pro zastupce kultury francouzske /velkoevropske je takovy stav tradicni az obvykly. Navic s tim, ze je hodno ho nasledovat, nebot takovy vyhled je optimisticky a pro obcany s dobrym vyhledem do budoucna.
           Ono to smysl samozrejme dava, tvrde jadro EU obyvaji ti lide, pro nez je vyjimecny stav a osobni utrpeni zarukou profitu v budoucnosti. Coz je naprosto v poradku, jen by se nemeli stavet do role mentora a u druhych narodu a kultur zpochybnovat pravo na pestrost, tj. jejich osobity vyvoj. Treba by meli zcela vynechat invektivy vuci v prime volbe zvolenem prezidentovi a nazyvat hoagentem Kremlu, Cinskou spojkou a podobne. To neni narodu, nachazejiciho se ve vyjimecnem stavu a tedy na vrcholu kulturniho vyvoje, hodno.

          • vittta

           Pro vás nic, MaB, pro vás už nic, stejně jako pro těch 10%, kam jsem vás zařadil.

          • Ondřej

           vyjimečný stav ve Francii není, musíte si pro informace dojet poněkud více na západ než na Autobahnrastplatz,Wädenswil-Nord:-)

          • MaB

           embecko, já sice nechápu, jaké zadostiučinění vám může přinášet šířeni polopravd nebo dokonce i naprostých lží, zřejmě to uspokojuje nějakou vaši vnitřní potřebu, ale říkám si, že když najdete takové naivky či ignoranty, kteří vám to baští, tak co byste si neulevil, že ?
           Mně jste sice nic nevysvětlil, ale pobavil jste mne. Dík !:))

          • kočka šklíba

           Můžete MaB upřesnit jaké polopravdy a dokonce jaké lži uvedl embéčko ve svém příspěvku? Abychom tedy nebyl ignoranti víte ;). Doufám, že i Vy pobavíte.

          • Kamil Mudra

           MaB, kočka mne předběhla než jsem stačil položit svou otázku a tak se tedy připojuji. Tento článek: http://www.epshark.cz/clanek/211/francie-novi-kolaboranti poměrně silně koresponduje se saxovým komentářem. Mohla byste se k němu vyjádřit, ze svého pohledu, co z toho, co je v něm zmíněno, jsou lži a polopravdy? Případně je i uvést na pravou míru a není třeba abyste cokoli dokládala odkazy na nějaké statistiky či mínění autorit. Prostě jen jak to vy vidíte a co si o tom myslíte.

          • embecko

           Me fakenews je ocividne: ve Francii uz neni vyjimecny stav, nybrz protiteroristicky zakon, ktery prejal vetsinu paragrafu vyjimecneho stavu. Aut nehorelo na tisic, ale jen 980, jestli se dobre pamatuji. Po dobyti predmesti nevolal ustavni soudce, ale byvaly ustavni soudce a ten co prisel s napadem na rozdeleni republiky neni vudci intelektual, ale profesor prava.

           Ted ctu na maistreamu clanek: „Česko má kvůli Číně potíže s odpady“
           Zaludny Cinan dela problemy Evrope tim zpusobem, ze si odmita vozit domu evropske svinstvo…to je ale hajlzlik… a Zeman mu jeste podleza….
           Ted jsem zvedav, jak dopadne Slovensko…diky za odkaz na Olsera a za video, opernych bodu v EU uz mnoho nezbyva…:
           http://news.e-republika.cz/article3987-Loty%C5%A1sko-EU-fa%C5%A1ismus-EU-kapitalismus-a-krach-jedne-EU-banky

          • MaB

           Ano, Kamile, velmi ráda. Děkuji Vám za příležitost, kterou mi zde dáváte, ale dnes nebudu mít moc času.
           Tak zatím jen malá ukázka, jak je důležitý kontext a přesnost.

           V textu se píše:
           „Po vražedném lednu roku 2015 a útoku na kanceláře satirického časopisu Charlie Hebdo, předchůdce Macrona, prezident François Hollande, oficiálně prohlásil, že “ Francie je ve válce “

           Realita:
           F.Hollande pouhé 4 dny po atentátu v Bataclane 13.11.2015 svolal kongres ve Versaille, kde před národní reprezentací (Parlament + Senát) dlouze (50 min) rozvíjel a vysvětloval, o jakou „válku“ jde a jaká opatření navrhuje.

           Jistě chápete ten rozdíl.

          • vittta

           Aniž bych rozuměl tomu, co se tam říká, musel jsem vyprsknout smíchy!
           MaB píše o kontextu.
           No jo, není válka, jako válka, a v realitě lze vidět, jak to tehdy Hollande vlastně myslel a jaká opatření uvedl v život.
           Zatímco po vraždě novinářů z redakce Charlie Hebdo v lednu 2015 to ve Francii v pořádku rozhodně nebylo, nyní už to v pořádku je.
           Kontext, ten je důležitý!
           Skvělá práce multikulturistů, politiků, i policistů ve Francii!

          • MaB

           ad Kamil (2)
           Opět mimo kontext.
           „Jsou to ti, kteří věří, že islám je náboženství míru, tolerance a lásky a nechtějí slyšet o islámu války, netolerance a nenávisti.“ – Michel Onfray, Le Figaro.

           Onfray říká „jsou i ti…“ rozhodně tedy nehází všechny muslimy do jednoho pytle.
           Většina fr. muslimů chápe „djihad“ jako náboženskou povinností uvnitř islámu. V arabštině znamená tento termín „odříkání“, „úsilí“, „boj“ sám se sebou. Překlad „svatá válka“ považují za špatný.

           Michel Onfray je můj oblíbený filosof. Je to asi největši znalec Nietzscheho a Camuse. Sám se definuje jako hedonista, epikurejec a ateista.
           Velmi kriticky se proto dívá na všechna monoteistická náboženství.
           Křest’anství je pro něho „imposture“ = podvod.

           Můj názor:
           Evropa má křesťanské kořeny, ať se to komu líbí nebo ne. Jako existují historické kořeny civilizací, tak všechny civilizace mají i kořeny duchovní.
           Říkat, že nevěříme v přítomnost islámu ve „francouzském stromě“, by bylo směšné, pokud ale jde o jeho kořeny, je zřejmé, že jsou židovsko-křesťanské.

          • Ondřej

           kolikrát kočko chcete abych tu embéčkovu lež opsal? Stačí říci číslo, speciálně pro vás to rád idělám třeba 30x:-)

          • Ondřej

           Ti výše uvedení oblíbení filosofové jsou i moji MaB. Ale ještě tu mám jednoho.

           Je jím Francouz Charles Louis Montesquieu

           „Velkých podlostí se dopouštíme z nenávisti, malých ze strachu.“

           To je velmi stručně a výstižně shrnuto problém vzdouvající se rasové a náboženské nenávisti v Evropě.

          • vittta

           Tak to se mi dost ulevilo, MaB.
           Džihád není svatá válka, ale vnitřní boj, sám se sebou….
           Vy, Farncouzi, prostě muslimům rozumíte.
           Proto je také u vás vše v pořádku!

          • vittta

           Ondřeji, ve vašem kontextu to vypadá poněkud křečovitě.
           Píšete o vzdouvající se rasové a náboženské nenávisti v Evropě a citujete vašeho oblíbeného filosofa.
           „Velkých podlostí se dopouštíme z nenávisti, malých ze strachu.“
           Tak předně bych byl rád, abyste laskavě přestal urážet MaB a nepsal o celé Evropě, pokud už zmiňujete nějakou rasovou, či náboženskou nesnášenlivost.
           Jasně už několikrát psala, že ve Francii je vše v pořádku.
           A s filosofy je někdy kříž, protože co oni řekli, dá se použít leckdy poněkud univerzálně.
           Nic méně bych rád věděl, jakých malých, či dokonce velkých podlostí se dopustili bílí v Evropě vůči negrům a čmoudům., jakých k muslimům.
           Ještě jsem nikdy neslyšel, že by skupina bělochů podřízla imáma přímo v mešitě.
           Že by běloši hromadně znásilňovali barevné dívky.
           Že by běloši zpochybňovali nějaká náboženská práva muslimů, vždyť i bigamie je v Německu povolena, a ve vyspělé Evropě je povoleno i dvoupráví, kdy se muslimové řídí právem šaríja, a nikdo je nenutí, dodržovat zákony světské.
           Barevní vrahové a násilníci se volně pohybují po celé Evropě, i když to o nich policie ví, a ta zasáhne až v případě, kdy takový člověk někoho zavraždí, pokud jen použije násilí, je mu to dovoleno- jinak by se nemohl po té Evropě pohybovat.
           Ne, Ondřeji, bílí se vůči barevným v Evropě nedopouštějí žádných podlostí, ani velkých, ani malých.
           To barevní se podlostí dopouštějí.
           A kdo ví, třeba malých ze strachu, velkých z nenávisti!

          • MaB

           ad Kamil (3)
           V dobře fungující demokracii je zvykem vyjádřit a v debatách konfrontovat nejrůznější názory. Ve Francii se to praktikuje v hojné míře, a proto je škála od extrému k extrému velmi široká. Snadno by se tedy daly vybrat argumenty a pohled na stejnou situaci zcela odlišné od těch, které nabízíte Vy. Záleži vždy na tom, kdo drží v ruce ten pomyslný „reflektor“, pod jakým ùhlem a s jakým ZÁMĚREM ho na ni namíří

           Dokud nebyla kongresem 17.11.2015 jednomyslně schválena možnost modifikovat Ustavu, aby mohl vejít v platnost antiteroristický zákon, byl vyhlášen „état d’urgence“, který plnil funkci legálního rámce.
           Od vyhlášení „état d’urgence“ úřady ve Francii zavřely přes 20 mešit, další, kde by docházelo k podněcování k terorismu, násilí nebo nenávisti, budou následovat.
           Na všechna ta „je nutné“, „mělo by se“, „je potřeba „…zákon pamatuje a děje se to.

           Ne, ve Francii není válka.
           Ve Francii se vede boj s terorismem, který nazval „válkou s terorismem“ v emocionálně velmi vyplaté situaci FH.
           Ve Francii není občanská válka.
           Možná proto, že se nepodařilo rozdělit národ na „my“ a „oni“, M. Le Pen prezidentkou zvolena nebyla.
           Francie není multikulturní stát, ale multietnický díky sekularismu.
           Dalo by se to vyjadřit : Když se, já Francie, pozoruji, jsem znepokojena, když se srovnávám, jsem uklidněna.:)

           Dnes byly odstartovány přípravy olympijských her 2024, což povede k velké restrukturaci pařížských předměstí a k vytvoření mnoha pracovních příležitoistí pro tamní obyvatele…

          • Kamil Mudra

           No dobře MaB. Čert vem co nějaký politik kde řekl a jaký další zákon či pravidlo někdo vymyslel nebo co o čem píšou noviny. Takové věci nechme médiím a jejich zaměstnancům. Mne ale zajímá váš pohled člověka, který uprostřed toho všeho žije, chodí po ulicích, sděluje si dojmy se známými a sdílí s nimi jejich starosti, radosti i očekávání věcí příštích. Jaký z toho máte pocit? Vidíte budoucnost země spíše pesimisticky nebo optimisticky? Jeví se vám vše v pořádku nebo ve vás něco budí obavy? A jak to vidí lidé se kterými se stýkáte? Nečekám od vás nějakou obhajobu nebo naopak odsouzení čehokoli. Spíše jen takový nástin celkové společenské atmosféry ve které žijete svůj všední život, co se za posledních pár let změnilo k lepšímu či horšímu… Protože to je to, co se mohu dozvědět od vás a ne od médií nebo přemoudřelého Ondřeje. A nechystám se k žádné kritice typu: „Jak si tohle můžete myslet když…?“, ve které bych nějak využil, či dokonce zneužil, to co napíšete. A samozřejmě beru v úvahu že mi nemůžete dodat nějaký univerzálně platný obrázek. Vždyť už dva lidé, obývající stejný byt, mohou žít každý v jiném světě.

          • MaB

           Kamile, pokusím se. Zatím jsem se snažila reagovat na to, co jste mi předložil ve snaze uvést (jako často) „na pravou míru“.
           Je pro mne záhadou, proč zde někteří vydávají tolik energie k vyhledávání výhradně negativních jevů a jaké uspokojení v tom nacházejí.

          • MaB

           ad kočka šklíba
           Je to asi stejně seriozní, jako když cizince vedeme hrůzostrašným podchodem Myší díra na neudržovaná a špinavá nástupiště a odtud s kapesníkem před nosem po nejpomočenějších a páchoucích chodnících Palmovky na Knížecí, tedy do míst denních aktivit narkomanů a bezdomovců a řekneme mu: „Tak tohle je Praha“.

           Nebo mi řeknete: Koupila jsem si Porche v hračkářství za stovku.
           Načež já budu šířit: Šklíba si koupila Porche.

          • vittta

           No dobře no, MaB, ale v Praze jsou i krásná místa.

          • embecko

           „Je to asi stejně seriozní, jako když cizince vedeme hrůzostrašným podchodem Myší díra na neudržovaná a špinavá nástupiště“
           Neni to to same a stejne seriozni, zatim jsem totiz neslysel z vyssich mist navrh, ze je treba dobyt Mysi diry nazpet, anebo ze kvuli Mysim diram je treba rozdelit republiku. Stejne tak se v prazskych Mysich dirach neupaluji policajti, nehazi po hasicich kameny a zachrankam nepropichuji pneumatiky. A neni treba kvuli jejich obyvatelum vyhlasovat vyjimecny stav.

         • MaB

          Ano, vittto, dokud platí zákon a vztahuje se i na politiky, znamená to, že právní stát funguje dobře.
          Na jedné z fotografií bylo tělo dekapitovaného amerického novináře Jamese Foleyho, jehož rodiče podali žalobu
          Marine Le Pen je obviněna ze šíření fotografii násilných činů.
          To by mohlo vést k trestu odnětí svobody až do tří let a k pokutě ve výši 75 000 eur podle článku 227-24 trestního zákoníku. Marine Le Pen bude mít samozřejmě možnost se odvolat.

          Malá perlička::
          Skoro ve stejnou dobu Marine Le Pen oznámila prostřednictvím svého právníka, že podala žalobu proti Warnerovi Brosovi, producentovi ságy Harry Potter. Důvod? Použití jejího obrazu pro vytvoření charakteru Voldemorta.

          Marine Le Pen porte plainte contre Harry Potter pour sa ressemblance …
          nordpresse.be › Belgique

       • oh

        Útočná reakce mluvčího Ovčáčka je celkem pochopitelná. Troufám si tvrdit, že pokud má Kuciakova vražda něco společného s články o italské mafii a jejím vlivu na Slovensku, jak se píše ve většině českého a slovenského tisku, mělo na ní jakékoli Zemanovo prohlášení naprosto kdekoli a o čemkoli přibližně stejný vliv, jako na oběžnou dráhu Jupitera. Což všichni ti novináři, kteří tuhle vraždu mermomocí jakýmkoli způsobem se Zemanem spojují, nemohou nevědět.

        • MaB

         „Troufat si tvrdit“ je opravdu předčasné v době, kdy vyšetřování teprve začíná. V tisku čteme i další možné verze v souvislosti s „likvidaci“ novináře:
         Za vraždou Kuciaka nemusí být mafie. Investigatívni novinář odkryl další možný motiv!

         Pravým dôvodom môže byť aj korupcia v justícii!

         Bratislava/Praha – Případ vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky má jistý přesah do Česka, řekl slovenský policejní prezident Tibor Gašpar.

         V posledních letech popsal řadu podezřelých transakcí mezi vládními politiky a podsvětím. Zabýval se nastrčenými bílými koňmi i úniky peněz do daňových rájů, popisuje ve svém portrétu Kuciaka slovenský Denník N.

         Investigativní novinář žijící na Slovensku Tom Nicholson je podle deníku SME přesvědčen, že důvodem Kuciakovy smrti je jeho pátrání po rozkrádání evropských dotací.

         At‘ je to tak nebo onak, prohlášení o „likvidaci novinářů“, o jejich „ničení ohněm i mečem“ je nezodpovědné v každém případě. Mluvčí Ovčáček se řídí zásadou „nejlepší obrana je ùtok“, čímž to potvrzuje.

         • kočka šklíba

          No a jak tím vyvracíte větu oh , která začíná slovy. „troufám si“?

          • embecko

           V demokracii je preci legitimni klast otazky, zde je klade opozicnik Klus z SaS Cizovi ze Smeru:
           *
           Klus: Ja hovorím o článku, ktorý bol publikovaný a z neho je jasné, že sú tu dvaja ľudia blízki premiérovi.
           Číž: A vrátane premiéra všetci zavraždili mladého novinára. Stopy vedú na úrad vlády, čo to znamená, preboha?
           Klus: Vy ste nesledoval našu tlačovú besedu, kde sme ako opozícia veľmi jasne vysvetlili, aké sú jednotlivé prepojenia ľudí?
           Číž: Sledoval som Matoviča, ako vysvetľoval, ako je Číž prepojený s Vadalom a podobne.
           Klus: Takže Vám odporúčam našu tlačovku, kde sa dozviete podstatne viac, prečo tie stopy vedú na úrad vlády.
           Číž: Stopy vedúce k čomu?
           Klus: Že tu máme prepojenie medzi organizovaným zločinom a úradom vlády.
           Číž: Že úrad vlády vlastne nesie zodpovednosť za vraždu tých dvoch mladých ľudí.
           Klus: To som ja nikdy nepovedal.
           Číž: A čo tie stopy potom?
           Klus: Ak tu také podozrenie je, tak je normálne, že novinári sa pýtajú.
           *
           Podobne se ptali Paroubka, jestli nahodou neni pedofil. Ptat se je v demokracii normalni, hlavne kdyz se ptate toho, koho se ptat muzete a to zpusobem, u jineho cloveka nepripustnym. Z toho soudim, ze na Slovaci je horko.

          • vittta

           Hele, Třešni, tam mi stačí přečíst bod 3, aby mi to bylo jasné.
           Tam je zkráceně:………….“náboje nebyly v domě rozsypány záměrně jako mafiánský vzkaz, jak se soudilo v prvních dnech, ale že pachateli padaly z rukou při přebíjení zbraně, patrně kvůli nervozitě. “
           I kdyby měl pachatel revolver, je tam stejně 6 nábojů, kdyby to byla nějaká fakt obří ráže, tak 5.
           Na střelení holky u počítače do hlavy (zřejmě zezadu, jinak by se těžko nechala střelit zrovna tam, a také asi pachatel nechtěl pálit jak u Verdunu) stačí jedna rána, ale…i kdyby dvě.
           Pořád mu nejméně 3 zbydou, aniž by musel přebíjet.
           A kolikrát prásknul novináře na schodech?
           Těmhle blbostem může věřit jen blbec, nebo ten policajt, co to vyšetřoval.
           No co, když fízly nebralo, že děda, který bez brejlí neviděl ani na 2 metry, došel bez hole až na půdu,když jinak šel sotva na hajzl, pak naskočil do smyčky, kam by jinak nedosáhl, a spáchal sebevraždu,(viz. manželé Stodolovi) a nikomu to nepřišlo divné, i když to poldům příbuzní říkali, proč by nemohl vrah mladého páru přebíjet pistoli po jednom výstřelu, ne?

         • Rybka

          Lubo Huďo:
          IDE DO TUHÉHO!
          Naše redakce získala před dvěma hodinami informaci, že na Slovensko dorazila pravá ruka George Sorose,

          Marcello Fabiani. Je to jeden z architektů Oranžové revoluce na Ukrajině v roce 2004.

          Tajemný Marcello se objevuje všude tam, kde padají vlády a režimy, naše redakce chystá ve spolupráci exkluzivní článek o tomto člověku, který jezdí po světě a pomáhá koordinovat facebookové crowd eventy v ulicích, naposledy minulý měsíc organizoval v Moskvě a v Petrohradu demonstrace Alexeje Navalného. Robert Fico a Robert Kaliňák stojí proti člověku, který je profesionální prodlouženou rukou George Sorose na svrhávání režimů a vlád.

          • Rybka

           Klára Samková:
           VRAŽDA NOVINÁŘE NA SLOVENSKU??
           Je to jako se studentem Šmídem, s pádem letadla nad Ukrajinou, zbraněmi hromadného ničení v Iráku atd atd.

           Když zabil novináře Mrázek, tak to bylo všem mediálním řvounům jedno. Když se mladej kluk, sportovec, co předal Cibulkovi jeho seznamy, utopil asi ve 20 cm vody, tak to žádnýho novináře nezajímalo, že při Dubčekově bouračce zmizela jeho aktovka s dokumenty potvrzující Dolejšího analýzu 17. listopadu ani štěk o tom v novinách. Když černoch v Itálii zabije a rozčtvrtí blondýnu a sní ji srdce a vagínu, tak o tom novináři napíšou na půl huby jen proto, že si někdo lidštější vezme pistoli a postřílí náhodně pár černochů. (Pak slyšíme v novinách o tom, jak místní strašně protestují proti rasismu a na fotce je pár černochů a smažek)

           Když Havel vychvaloval humanitární bombardování včetně Srbské televize a při tom zabitých novinářů tak novináři jásali.

           Pravidlo zní – jakmile je z toho hned mezinárodní mediální kauza, tak je to připravené, pod falešnou vlajkou, vrazi jsou z té party, co řve. Důvod je útok na Fica, kterej nechce uprchlíky a totální zničení své země.

           Když novinářský hyeny uštvou k smrti Ransdorfa či Karla Slezáka, tak se jich pár raduje a zbytek na to kašle. Takže věřit, že jsou šokováni jen proto, že umřel cizí chlápek nejde.

           Taky křičej jen samí profláklí ….. jako Vašáryová, ČT-gang, Bakala-boys atd.

           Jo a když něco platí Soros, tak dá prachy Open Society, ta je dá neziskovce (jen si rozklikávejte dárce neziskovky který chválí v TV) neziskovka je dá placenejm řvounům, kteří vůbec nemusí vědět, co dělají. Pak se dá pokyn manažerům velkejch bank a firem (nemá tam snad Soros investováno), politikům, spravovatelům norskejch a korejskejch fondů (cože jim na nás tak záleží) cizí ambasády atd. Pořád to samé dokola.

           Jo a víte, co je vlivový agent? To se vytipuje někdo, se samovolně „správnými“ názory a tomu se umetá cestička. Ten si doopravdy může myslet, že ho nikdo neplatí (jen neví, že se zatlačilo na ty, co mu přiklepli zakázky, sponzorování atd.)

           A že lidi vidí za vším Sorose. Sám se vytahoval, že má v Evropském parlamentu stovky „přátel“ tím myslí zkorumpovance.

           I západní noviny psaly, že Soros dával Chartě milióny dolarů ročně, CIA sama hlásila že jim dává navíc půlku toho, co na Chartu dávaj sami. To není těžký vygooglovat. ČT sama říkala, že Havla vybíral Tigrid z Paříže a jindy přímo řekla, že Tigrid pracoval pro CIA. Tak jak toho Sorose nemáme vidět za každým Havloidem.

           Komunista Štěpán popisuje, jak za mlácení na Národní seděl Havel ve stejný Kavárně jako Lorenz. Za pár měsíců zemřel zcela přirozenou smrtí.

           Jsou na webu osobní svědectví jak si Havel za cesty vlakem posílal „hlídající“ estébáky pro cigára či jídlo nebo co to bylo.

           V mediích o tom ani slovo. Co si maj lidi myslet jinýho, než co novinář, to lhář a když někdo zabije novináře, tak to byl jeho kumpán v akci pod falešnou vlajkou.

           Krk dám na to, že vraha toho novináře nikdy nechytěj. (A pamatujete si, jak rychle chytli „lesního vraha“ – to chtěli. Mrázkova vraha nechytli nikdy – nechtěli)

          • Rybka

           Lubo Huďo:
           21.9.1993 sa Michal Kováč stretol v Bratislave so špekulantom Georgom Sorošom. Rozprávali údajne o rómoch.
           11.3.1994 padla vláda Vladimíra Mečiara

           20.9.2017 sa Andrej Kiska stretol v New Yorku s Georgom Sorošom. Rozprávali údajne o rómoch.
           ??.3.2018 padne vláda Róberta Fica?

           27.11.2017 Milan Šimečka priznal, že v roku 1998 im George Soroš pomohol zhodiť vládu Vladimíra Mečiara

          • tresen

           Kde jste to vzala? To fakt napsala Samková? To by byla ještě v hlubším septiku, než jsem si o ní myslela.

          • Saul

           „….si někdo lidštější vezme pistoli a postřílí náhodně pár černochů. “
           To se ji povedlo s tou „lidskosti“
           To tady bude mit uspech.

          • vittta

           Tak Rybka sem odkáže poměrně dlouhý text Kláry Samkové, a Saul si vybere tu krátkou sekci, kde je napsáno „střílet“ v kontextu „černoch“.
           Ostatní podměty jsou nad schopnost chápavosti tohoto individua, tak se tím nezabývá, snad ještě že to psala Samková, a to je rasistka a xenofobka, i když je Saulovi možná divné, že je taková tmavá, a kdysi hájila cikány.
           Ale kde jsou ty časy….
           Asi jí oblbnul Putin, to je dneska normálka (nese se hlavou přemýšlivce) a tak místo lásky nyní rozdává nenávist.

          • vittta

           Tedy Třešni, co vám přijde na tom textu Kláry tak septikoidní, že jste cítila potřebu to sem napsat?
           Pojďte, dáme o tom řeč, takhle po snídani, ne?

          • Saul

           No vzdyt jsem to rikal,ze strilenim negru zaujme,ze vitto?
           Tech blbosti tam ma Samkova samozrejme celou radu,ale identifikovat je ,to je zase nad vase „schopnosti chapavosti.“
           Ale zase vam chvalim,ze jste schopen zastat se i „cmoudky“ a advokatky cigosu.
           Jen tak dal vitto,je videt ze na sobe pomalinku,ale jiste pracujete.

          • vittta

           A měl jste pravdu, zaujalo to.
           Vás.
           Já jsem tu Kláru už četl dříve, a postunl jsem to?
           Nepostnul.
           Především proto, že ti chytří, co sem chodí, si to přečetli i beze mě, a hlupáci tam pochopí jen to střílení černochů.

          • Saul

           Tak to jsem rad,ze jste tam aspon to strileni cernochu pochopil.

          • Saul

           Tedy pardon,lidske strileni cernochu.
           Abych vam a Klare snad jeste nepodsouval neco oskliveho a nelidskeho.

          • kočka šklíba

           No tak jste Saule okomentoval jeden řádek, ale co to ostatní? K tomu nemáte co říci, nebo se jen vyžíváte v provokování vittty? Vypadá to tak, asi na víc nemáte.

          • Saul

           A vy k tomu prispevku mate co,kocko?
           Vypada to,ze taky nic.
           Vittu netreba provokovat,jak jste si mohla vsimnout,naskocil si pohotove sam.
           Ten „jeden radek“, ktery jsem okomentoval svedci o autorce natolik,ze dalsich komentu netreba.
           Uz jsem to tu nekterym diskuterum vysvetloval,ze s rasisty neduskujtuji.
           Ale kdyz jinak nedate,jeste tedy neco malo:
           „Když Havel vychvaloval humanitární bombardování …“
           Pani Klara by mela zacit u sebe a svym humanitarnim strilenim cernochu.
           „Když novinářský hyeny uštvou k smrti Ransdorfa či Karla Slezáka“
           Slezak se ustval sam.
           Ono holt mlatit lidi se nevyplaci a v jeho veku by se uz mel umet ovladat,nebo byt pripraven za svoje jednani nest nasledky.
           „Komunista Štěpán popisuje, jak za mlácení na Národní seděl Havel ve stejný Kavárně jako Lorenz. Za pár měsíců zemřel zcela přirozenou smrtí.“
           Komunista Stepan toho uz „napopisoval“.
           Za mlaceni na Narodni,ani potom Havel v Praze vubec nebyl
           Nebo ze by jezdil Lorenc za Havlem na kafe na Hradecek?:-)
           „Jsou na webu osobní svědectví jak si Havel za cesty vlakem posílal „hlídající“ estébáky pro cigára či jídlo nebo co to bylo.“
           Och,tak to je tedy sokujici odhaleni.
           To musela pani Klara projit hodne webu.
           Mozna by ji ale stacilo pustit s nejaky dokument na te havloidni CT.
           Tam neco podobneho popisovali s usmevem i disidenti a dokonce mam pocit,ze i Havel o tom osobne pobavene vypravel.
           A co jako?
           No mozna to tom nevite kocko,ale treba takovyho Fucika vozil sef prazskeho gestapa pravidelne na prochazky po Praze.

           A to ostatni Klarino povidani?
           Je to vsechno nesmysl a ja vim proc.
           Nesvadejte vsechno na Sorose,kdyz za to muzou mimozemstani.
           Potvrdit to sice nemohu,ale vy mne vyvratit taky ne,takze je to pravda!!!!!

           A hlavne bych rekl,ze Samkova zavetrila tu spravnou stopu,jak se lacino a rychle zviditelnit.
           To ostatne umela vzdycky.

          • Saul

           Ted jsem si precetl o kousek dal vyjadreni Tresne a uvedomil si,ze to je opravdu mozna fake news.
           Ze byla Samkova az tak pitoma a neco takoveho uverejnila je opravdu zarazejici.

          • Rybka

           Třešni, já a Klára Samková jsme zpřízněné septické(ftipné slovo, nepodsouvat mi základní nevzdělání)DUŠE. Dokonce by se mi líbilo, kdyby kandidovala na prezidentku i když jsem antifeministka.
           A že vás a Saula nevzrušilo, že se na Slovensku chystá převrat, potažmo u nás taky, přece ta průhledná štvanice proti demokraticky zvoleným stranám a osobám. Ten děd z SPD, co přeložil stýblo vlaku, s tím jsou taky nenápadný jak pětikilová včela. Vitto, postnout Kláru jste měl, neb říká pravdu a to stručně a ftipně a toho není nikdy a nikde dost.

          • kočka šklíba

           No Saule ale do rozepře jste se dostal Vy s vitttou, ne já s vitttou. K článku od Samkové, ano mám na to svůj názor. Na rozdíl od rybky jí nemám ráda, ale to neznamená, že by nemohla, a v tomto případě nemá, v některých věcech pravdu. Skoro celý první odstavec, o tom co řekl Havel, o Sorosovi beze sporu. Vy jste si ale vybral 1 řádek a na tom se točíte. Nesouhlasím s tím jak to říkáte Vy, Havel to sice řekl jinak ale smysl byl týž: „humanitární bombardování“. V prvním odstavci také nelže, opravdu to žumpoidy v ČR nezajímalo. O vraždě italské dívky a jejímu odpornému zneuctění také nelže. Ano, střílet černochy jako odplatu je nesmysl, je to odsouzeníhodné, ale je pravda, že to zase spustilo vlnu žumpy a jen „díky tomu“ jsme se vlastně dozvěděli jak to bylo s vraždou té dívky.
           A nemyslete si, že s vitttou se na všem shodnu, zdaleka ne, několikrát jsme se pohádali u pana Bavora, tam si velmi dobře rozuměl s čistokrevným fašounem, ovšem jako fašoun (ten dotyčný) se projevoval již dávno, před několika lety, nemá to nic společného s nynějším takovým označením každého kdo je proti multi-kulti. To bych chtěla vidět, kdyby ten člověk psal sem. Jenže tady by dlouho nevydržel.
           Ale nyní a tady má vittta většinou pravdu.

          • Kamil Mudra

           Humánně vzato, na jakémsi pomyslném žebříčku lidskosti, má k té lidskosti blíže „obyčejný zabiják“ než brutální požírač své lidské oběti. Ostatně, stačilo by aby v textu to slovo „lidštější“ bylo takto v úvozovkách a neměl byste se, Saule, na čem točit. A možná že původně i bylo (to by mohla vědět Rybka) a nebo bylo v těch úvozovkách myšleno (což asi ví jen Samková).

           Ať tak či onak, stále je mnohem významnější to nač svým textem Samková poukazuje, než její individuální měřítko lidskosti. A to nač poukazuje je zneužívání různých kauz k rozdmychávání nebezpečných vášní ve společnosti a podivným hrátkám na politickém kolbišti, vedoucím mnohdy k fatálním koncům. Protože se standardně vyšetřovanou vraždou novináře se společnost vyrovná daleko lépe než např. se sebevraždou zelináře která rozpoutala arabské jaro. A díky za každou „horkou hlavu“ kterou její varování alespoň trochu ochladí.

           Mimochodem, Saule, vaše vypíchnutí části věty z kontextu, se rovněž blíží k takovému zneužívání, byť jste to použil pouze k „rozdmychání“ vittty. Neberte si to osobně – z mé strany jde pouze o technickou poznámku, vyjadřující jak je možno využít v malém to co se mnohdy děje ve velkém.

          • vittta

           Koukám, jak jsem pohotově „naskočil“ na ten příspěvek.
           Tak pod textem Rybky je 16 reakcí,(vč. téhle) z čehož 6 je Saula.
           4 jsou moje.
           Z 6 reakcí Saula je v 5 zmíněna střelba a negr, při čemž ve 4 není zmíněno nic jiného.
           Ale že to tady obohatil, Saule, vy jste jak ten negr, co obohacuje Německo.
           Jeden text jste pojal poněkud šířeji, ten, určený Kočce, ale nepředvedl jste nic „navíc“ ze svého repertoáru.
           Je tam bagatelizace, útoky na Kláru, trapné pokusy o vtip i sebeprezentace nadčlověka.
           Ano, ten jeden důležitý řádek svědčí o Kláře tak, že dalších komentářů netřeba, a Saul navíc s rasisty nediskutuje.
           Tím asi myslel Kláru.
           Ta tedy se podle Saula lacino a rychle zviditelnila, jako ostatně vždy.
           Ale nééé, Saule, ona se zviditelnila, ale lacino to nebylo.
           Už teď má vážné potíže s advokátní komorou a sluníčkovým prostředím, lacino se zviditelňují jiní, třeba ti, co upozorňují na závadné věty, co svědčí o jakémkoliv autorovi tolik, že dalších komentářů netřeba.
           To vy jste naskočil, Saule, ne já, já si z vás jenom s gustem dělám kozy.
           Co s vámi jiného, na diskuzi se nehodíte, nebo…abych vám nekřivdil, možná jo, ale někde, kde diskutují jedinci s IQ do hodnoty 80, tam byste nepochybně zazářil.
           Mohl byste kupříkladu bojovat za práva žen a buzerantů, a nějak to spojit s propagací islámu.
           To je dneska děsná móda, a na to je třeba buď naprosté geniality, nebo totální debility.
           A vy, Saule, genius nejste!

          • Kamil Mudra

           Rybko:
           „11.3.1994 padla vláda Vladimíra Mečiara
           Milan Šimečka priznal, že v roku 1998 im George Soroš pomohol zhodiť vládu Vladimíra Mečiara“

           To se Soroš nějak opozdil :-)

          • Saul

           Ja prece netvrdim Kocko,ze Samkova nemuze mit v necem i pravdu,nebo ze to aspon nemuze byt tema k zamysleni.
           Ale tim hur.
           Kdyz zjistim,ze z tech jejich par odstavcu je cca tretina evidentni lez,polopravdy a spekulace a ano,mozna mezi tim i nejaka pravda,tak je to horsi nez cistokrevna lez a ta autorka je pro mne timto naprosto neduveryhodna.
           Je mi lito,ale opravdu to povazuji za ukazkovy priklad populistickeho blabolu urceneho na rozdmychavani vasni a snahu o lacinou popularitu.
           Kamile a Kocko,mozna moje prispevky preskakujete,protoze v jednom jsem nejen vysvetlil ,proc jsem se zaseknul na to jednom radku,jak neustale zduraznujete,ale okomentoval jsem i dalsi.
           Kamile,s tim“ rozdmychavanim „souperu,to vam moc dekuji za postreh.
           Doufam,ze budete stejne tak vsimavy ke vsem diskuterum,padni komu padni:-)
           A kdyz ne,nevadi.
           On by se mel kazdy sam ovladat a byt svepravny a kdyz neni ,tak se holt ukaze co v nem je.
           Jak to prave zase ukazuje vitta v prispevku nade mnou.

          • Rybka

           Kamile, s tím Mečiarem to byl překlep. Koukám, že ani tady Klára nenechává hlavy chladnými. S tím lidštějším střílením do černochů je to myslím za prvé nadsázka a za druhé, taková prvoplánová zuřivá reakce je určitě lidsky pochopitelnější než zvěrstvo, které ji vyvolalo. A že by se zviditelňovala? V té pražské partě hic se takhle zviditelňovat, na to nemá ani 90 procent chlapů, to je spíš o hubu. Taky s ní nemusím ve všem souhlasit, ale to nemusím s nikým, no ni?

          • Kamil Mudra

           „Ja prece netvrdim Kocko,ze Samkova nemuze mit v necem i pravdu,nebo ze to aspon nemuze byt tema k zamysleni.
           Kamile a Kocko,mozna moje prispevky preskakujete,protoze v jednom jsem nejen vysvetlil ,proc jsem se zaseknul na tom jednom radku,jak neustale zduraznujete,ale okomentoval jsem i dalsi.“

           Nojo, Saule, ale první vaše „zamyšlení“ vyplodilo to zaseknutí na jednom řádku a k dalšímu vás přiměly až následné reakce. Ale netvrdím že jste s tímto přístupem jediný. Proto jsem vám napsal abyste si to nebral osobně.

          • Kamil Mudra

           Však také, Rybko, byl můj komentář jako upozornění na překlep míněn.
           No a co se týče prvoplánových lidských reakcí tak nad brutálním kanibalismem stojí myslím i ty „druhoplánové“. Předpokládám že ten by odsoudili i zastánci vendety.

          • Rybka

           Kamile, to je jasný, v nadsázce se toho řekne, ale Klára by samozřejmě nereagovala jako italský mačo a Miloš Zeman by nelikvidoval novináře, jak v nadsázce pravil a jak se toho hned slovíčkářští trubirohové účelově chytli.

          • vittta

           Tak dobře, zkusím to ještě jednou.
           Čím jste konkrétně něco Kláře vyvrátil?

        • vittta

         Tak já Saule, ukazuji, co ve mě je.
         A vy to neustále zdůrazňujete.
         No ale, já jsem s tím a proto chodím, abych to ukázal.
         Vy to píšete, jako kdybych nějak tajil, co ve mě je, a vy to nějak …až proti mojí vůli- odhaloval.
         Ano, tohle ve mě je!
         Především pro mě nějaký řádek, nic neznamená, abych kohokoliv soudil.
         Nic pro mě neznamenají použitá slova.
         Pouze myšlenky a též- a to je důležité- cíl jejich použití.
         Pokud vy napíšete o Kláře tohle:
         Když Havel vychvaloval humanitární bombardování …“
         A pak píšete, že se má zamyslet nad sebou o svém humánním střílení černochů- což takto neřekla, a co jako?
         Pište o Havlovi, a ne o ní, zde odkláníte diskuzi útokem ad hominem na Kláru.
         Pak: Když novinářský hyeny uštvou k smrti Ransdorfa či Karla Slezáka“
         A že se Slezák uštval sám…což je váš názor, ale ten rozhodně nevyvrací- a to ani TROŠIČKU- názor Kláry.
         Dále:
         „Komunista Štěpán popisuje, jak za mlácení na Národní seděl Havel ve stejný Kavárně jako Lorenz. Za pár měsíců zemřel zcela přirozenou smrtí.“
         A vy argumenteje: Komunista Stepan toho uz „napopisoval“.
         Hezký…..ještě jste mohl napsat co, nějaký příklad, ale to už by bylo na vás moc.
         A pokračujete v citacích:„Jsou na webu osobní svědectví jak si Havel za cesty vlakem posílal „hlídající“ estébáky pro cigára či jídlo nebo co to bylo.“
         No a vy drtivě:Och,tak to je tedy sokujici odhaleni.
         Ještě pak přidáte, že Klára musela projít hodně webů ale mohla si pustit ČT.
         To jste jí to teda nendal….
         Pak se dopouštíte vtípku na adresu Fučíka,no ale ten byl Němci popraven, takže nevhodný vstup, a dále pak je pokus o velký vtip- za všechno mohou mimozemšťani.
         A nakonec evidentní lež, (od vás, aby bylo jasno) že jako Klára se lacino zviditlelnila.
         Jinými slovy, pravý Saulovský koncert.
         Nevyvrátil jste jí nic, nepolemizoval jste s ní o ničem, ale za to jste na ná naflusal a přidal i Fučíka, asi aby bala větší legrace.
         Tleskám, jste skutečně někde jinde, než třeba já, ale myslím, že i jinde než většina sem píšících!
         Jste ubožák, závistivý, ale sebevědomý.
         To je dost hnusná kombinace.
         Ta Samková jde s kůží na trh, ať už používá jakoukoliv rétoriku, je to ona, je to prostě osobnost!

         • Saul

          Vitto,vy jste skvely manipulator a opet jste moje komenty prekroutil a z nekterych ZAMERNE vypustil to podstatne,co dokazovalo ze Samkova LZE ,coz neumite a nemuzete vyvratit.
          Jesli ma tato vase pravidelne opakovana strategie, jak dosahnout iluzorniho diskusniho vitezstvi nejaky vliv na vase verne ctenare,tak na mne urcite ne.
          S tim u mne nepochodite.
          Co se tyka toho prikladu s Fucikem,to nebyl zadny vtip,ale hola skutecnost,ktera dokazuje,ze i mezi neprateli na zivot a na smrt a to doslova,byva nekdy nejaky zvlastni vztah,takze to bylo presne k tematu.
          O nekterych vecech ja nevtipkuji,treba o s strileni do lidi.
          No a ty „zavistive ubozaky “ a podobne,to uz necham stranou.
          Proste…zase jste neprekvapil,ale ja to od vas ani necekal.

          • vittta

           Jéééé, a zase překroutil….
           Celý já.
           Vsadím se, že nenajdete ani jednu ukázku, co jsem tady konkrétně překroutil.
           Protože kdybyste jí našel, neplakal byste, jak jsem zlý, ale ukázal mi, co jsem vám podsunul, či překroutil.
           Jenže to ne, vy potřebuje nálepkovat, však jste také Mudr Nálepka.
           Tentokrát to bylo slabší, ale přece.
           Skvělý manipulátor, co vaše komenty překroutil, a překroutil jsem je proto, že to neumím, a nemohu vyvrátit.
           Howg!
           Ale Saule, diskuze není o tom, že jeden druhému vyvrátí jeho argumenty, tak snadné hladání pravdy většinou není.
           Jeden druhému argumenty přednese.
           Rád bych vás ale upozornil, že spor se nevede mezi mnou, a vámi, ale mezi vámi a Klárou,
           Tu jste nařkl, že překrucuje a lže a že se lacino zviditelňuje.
           Já jsem se jí jen zastal, protože podobný koment si nezaslouží, protože- jak jsem uvedl- ať je jaká je, jde s kůží na trh.

          • Saul

           Zastal jste se lharky Vitto,coz mne vubec neudivuje.
           Jeji lzi jsem uz okomentoval a vyvratil .
           Tak co tam mate dal?

          • vittta

           Téééda, nejste vy jiný nick Ondřeje?
           Ten také kde-co vyvrací.
           No tak, nebuďte škrob, cinkněte sem nějaké vaše vyvraceníčko!
           Ať mě dorazíte!

          • Saul

           Uz jsem ho tam ciknul pred nekolika hodinami.
           Dokonce jste ho stihnul i cinknout vy sam.
           Ale ono to je jednodussi,fixlovat s cizimi komenty,nez priznat vlastni blbost,ze?
           To by vas asi opravdu dorazilo:-)

         • vittta

          Sem to patří:
          Tak tedy:Tak dobře, zkusím to ještě jednou.
          Čím jste konkrétně něco Kláře vyvrátil?

 2. Ondřej

  Pořád je rozdíl že nějaká byla. Ti co chtěli naopak slavit Vítězný únor, se nedostavili vůbec:-). A to ani v případě VŘSR min.rok. Mají ještě ale pořád možnost prázdninového reparatu, jak to pro nezdárné studenty (kontrarevolučních invazi) bývá. Letos (jakož i v minulých letech) se bude konat na Václaváku 21.srpna.

  P.S. Možná přijde i (mumifikovany) kouzelník …

  • brtník z brlohu

   Ondřej přijde určitě a bude čekat na Godota (ne toho od Bavora).

   • Hudec

    Já jsem tu v pohotovosti :-)
    Ondřej píše o reparátech, to je správné. Zatím je někteří Evropané mají možnost trénovat při nepovedených referendech…. Když to tak půjde dál…. lépe na to nemyslet.
    Godot

 3. astraustralia

  Tarasi, nejen podnikatele maji pozadavky a citi se poskozeni.
  Jsou i jine kategorie lidi mezi spodnimi 10milliony kteri jsou odirani, okradani a nemaji zastani!
  Jaci poslanci sedi v parlamentu a koho zastupuji ?

  Tisice dalsich bezdomovcu, pres million lidi v exekuci !!
  To musi byt dobry pocit z narustajicich faktu a cisel pro Tvuji argumentaci proti kapitalismu horsimu nez z 19 stoleni dnes v CR.
  Nabizim Ti fakta z clanku advokatky o detech ze kterych spravni trzni Pospisilove udelali zlocince!

  Co pise pani advokatka ktera zastupuje zadluzene deti
  Zadluzenost deti !
  Vadí mi to systémově. Zastupuji pár dětí, ale jsou tisíce jiných, jimž nepomůže nikdo, a stát v tom nic nedělá.
  Problém s místními poplatky existoval 14 let. Kdybych neprotlačila novelu, možná by dosud žádná nebyla. To samé jsou jízdy načerno. Problémy s těmito dluhy mají děti už spoustu let, ale nikdo zatím nepřišel s účinnou snahou o řešení.

  V roce 2000, kdy ještě nebyli soudní exekutoři, byly náklady za nalézací i vykonávací řízení asi čtyři tisíce,
  tedy čtyřnásobek původního dluhu.
  Roku 2001 začali fungovat exekutoři, kteří si berou svou odměnu, navíc se zvýšila odměna advokáta.
  K tomu se ještě připočítává DPH a další malá částka za soudní poplatky.
  Od roku 2001 se tedy celkové náklady řízení, které se nabalily na původní tisícikorunový dluh, zvedly ze čtyř tisíc na třináct.
  K největšímu skokovému nárůstu došlo v roce 2006, kdy se znovu zvýšily odměny pro advokáty na zhruba deset tisíc a pro exekutory na asi sedm tisíc.
  Náklady tehdy narostly na 21 tisíc, to vše za dluh šest korun za jízdenku a tisíc korun za pokutu !

  To bylo v dobe kdy ministem spravedlnosti byl Jiri Pospisil za ODS ktery odmital zmenu ve zlodejskem exekucnim okradani lidi !
  Nyni byl zvolen predsedou za TOP 09, kterou take drive prohlasoval za jedinou spravne pravicovou!
  Delegáti 5. celostátního sněmu TOP 09 zvolili předsedou strany europoslance Jiřího Pospíšila. V tajné volbě pro něj hlasovalo 147 z přítomných 177 delegátů, získal tak 83,05 procent všech hlasů.!!!

  CR neni jen Kocourkov jak ho nekteri kritici oznacuji, je to stat s nelidskymi tedy zlocinnymi zakony a predpisy!

  Za jizdenku v cene 6 korun pokutu 1000korun a vymahat nakonec 21 tisic !!!
  Kam jste se to az dopracovali ?
  Ano az tak vyderacsky a zlodejsky daleko !
  Hlavni argument ze dluhy se musi platit napred uplatnete na rozpujcovane a nevracene tedy ukradene milliardy, ne 6 koruny za nezaplacene jizdne ditete ale nezaplacene MILLIARDY!
  „Pravicaku“ Pospisile za ODS dnes za TOP09 to neni jen necitlivost vuci lidem a vysmech spravedlnosti byvaly ministre spravedlnosti to zlocin proti lidskosti !
  Hlavne ze Pospisil nepopulisticky prestoupil a stal se predsedou strany ktera neni „populisticka“
  Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/deti-exekuce-poplatek-za-odpad-pokuta-mhd-rodice-pravnicka-pn3-/domaci.aspx?c=A180227_385692_domaci_skr

  • tresen

   V roce 2001 se náklady řízení zvedly ze čtyř tisíc na třináct.
   Za jizdenku v cene 6 korun pokutu 1000korun a vymahat nakonec 13 tisic !!!
   Kam jste se to tenkrat dopracovali ?
   Ano az tak vyderacsky a zlodejsky daleko !
   Hlavni argument ze dluhy se musi platit napred uplatnete na rozpujcovane a nevracene tedy ukradene milliardy, ne 6 koruny za nezaplacene jizdne ditete ale nezaplacene MILLIARDY!
   „Levicaku“ Zemane premiere za CSSD dnes prezidente to neni jen necitlivost vuci lidem a vysmech spravedlnosti to je zlocin proti lidskosti !

   • Ondřej

    nejspíš nějaky ty nemakačenka a sociálně nepřizpůsobiví a ty si to přece zaslouží….Jak tak koukám, tak největšími fandy topolánskových asociálních reforem (daňových) a drábkových (nucené práce pro „nemakačenka“ v oranžových vestách, DONEZ, revize výhod a sociálních dávek pro invalidy ZTP/TP) jsou tzv. „levičáci“ ala Zeman a lidi co respektují NEOLIBERÁLNÍ reformy jako písmo svaté, možná proto, že razí vizi „vést stát jako firmu“ – Babišové, Kellnerové (i když platí daně v Nizozemských Antilách, aspoň dělá prezidenta aerotaxikáře tzv. „zadarmo“.:-) a další.

   • astraustralia

    Uff tresni, ocekaval jsem cokoli ale ze to bude tak snadne ze postaci otocit jmeno Pospisil za Zeman me nenapadlo.
    Mozna proto ze tehdy massmedia opakovala ze Pospisil coby spravedlnost ministerska je proti a hlasa ze je vse v poradu.
    A oni zatim soc.demaci nemeli na startu slitovani.
    Ze by Bozi mlyny jim proto ted namlely hnev lidu na 7% ?
    Vlozte jeste neco vtipne objevneho tresni :-)

 4. Ondřej

  No, jak jsem řekl, nejúspěšnější srocení lidu za posledních 5 let zde bylo, a nebylo kvůli gpobalizaci, ani kvůli integraci v rámci EU, právům menšin ani inkluzi – ale proti oligarchovi, finančnímu podvodníkovi /OLAF konstatuje ve své zprávě Nepravdivé informace, vážné nesrovnalosti, podvod/ Stbákovi, který se namísto aby mu šli po krku, nejvíce těší podpoře bezprizorních proletářů, osaměle a v chudobě žijících důchodců (nejsilnější voličská skupina je 55+) a lidí, kteří doplácejí na Babišovo PROHLUBOVÁNÍ KALOUSKOVY ASOCIÁLNÍ DAŇOVÉ politiky (např tím, že snížil daně lidem s příjmem 115.000 a výše a tzv. „solidární daň“, zavedenou Kalouskem, aby tím kompenzoval růst DPH a paušální snížení daně z příjmu při zavedení tzv. „superhrubé mzdy“. No, jak jsem řekl, chudí to odskáčou, bohatí a lidé pracující v nadnárodních globálních firmách, kde se (především v Praze) běžně v techologických firmách berou německé platy, akorát zde neplatí progresivní daň (ty platy jsou v Německu daněny sazbou 40%) takže tady je paradoxně větší blahobyt i pro ty lidi ze Západu, co parazitují na daňovém a cenovém dumpingu Česka (jako třeba já).

  Takže neoliberalismus rozhodně tady nevytvořil Klaus (za toho byla daň příjmu progresivní, lidé s platy – tedy v hodnotě platů z roku 1996, např. už od 35.000,- měsíčně platili DPFO 32%!), ale až po Topolánkově „batohu“ to je dnes právě kapitalista před kterým by se musel sklonit Petschek, Preiss i Kolben – pan Babiš a jeho ANO. A proletáři jej za to milují!

  No, ale jsou momenty, kdy i kritika olympijských vítězů, za to že neumějí jezdit do kopce, je více než snahou o dehonestaci onoho „antigravitačního“ nemehla, smutnou výpovědí o sociální bezmoci a opuštěnosti těch, kterým sociální systém této zem pro jejich ohroženost chudobou a nedostatek fyzických sil, nedokáže zajistit důstojnější prostředí a hodnotnější sociální kontakt s lidmi než je právě tento…

  Takže květen se blíží, možností je dost…:-)

  Na Václavském náměstí v centru Prahy se dnes sešlo odhadem zhruba 20.000 lidí na demonstraci proti ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) a prezidentovi Miloši Zemanovi. Cílem akce bylo vznést požadavek, aby byl Babiš odvolán z funkce a aby po něm ministerské místo nezastával nikdo z hnutí ANO. Organizátoři také chtějí, aby Zeman odstoupil z funkce, protože řádně neplní svoje povinnosti.

  Na Václavském náměstí v centru Prahy se dnes sešlo odhadem zhruba 20.000 lidí na demonstraci proti ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) a prezidentovi Miloši Zemanovi. Cílem akce bylo vznést požadavek, aby byl Babiš odvolán z funkce a aby po něm ministerské místo nezastával nikdo z hnutí ANO. Organizátoři také chtějí, aby Zeman odstoupil z funkce, protože řádně neplní svoje povinnosti.

  Zdroj: ČTK

  P.S. Je otázka, když z odposlechů s panem „novinářem“ vyplynulo, jestli mají „nabito“ na opoziční politiky (v té době hlavně jejich silnějšího vládního partnera) by nemohlo být smutnou inspirací pr zločince jako Zemanův předchozí vyjádření u Putina, že novináři by se měli „likvidovat“. V Rusku s likvidací opozičních poslanců mají své smutné zkušenosti, s novináři píšícími proti Putinovu režimu, taktéž. Bohužel už to přešlo i na Slovensko.

  • Ondřej

   oprava/doplnění….o zdvojený druhý odstavec tiskové zprávy ČTK.

   Demonstrace měla název s názvem Proč? Proto! Protest byl v podstatě reakcí na inzerát Babiše v celostátních denících z minulého týdne, v němž ministr tvrdil, že se ho chtějí vládní partneři zbavit. Inzerát byl uveden titulkem Proč? a Babiš na něm byl vyobrazen s přelepenými ústy. Kromě metropole se dnes protest konal i v Olomouci, Plzni, Českých Budějovicích, Liberci, Brně a Zlíně. I do těchto měst dorazily stovky protestujících.

   Babišův inzerát byl reakcí na demisi vlády, kterou oznámil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) zejména kvůli nejasnostem kolem Babišova podnikání. Později politickou krizi poznamenaly také nahrávky, na kterých se Babiš baví s bývalým novinářem MfD Markem Přibilem mimo jiné o tématech článků proti politickým konkurentům.

    • Kamil Mudra

     Pod transparent s nápisem „PROČ? PROTO!“ se snadno svolává. Není třeba přetěžovat IQ účastníků, vše je vyčerpávajícím způsobem vysvětleno. Obzvláště když je ve stejnou chvíli drtivá většina sněmovny ve shodě s postojem demonstrantů. Jó, to se to pak demonstruje a přistrkuje stolečky na sbírání podpisů pro presidentské kandidáty. A demošku snadno zvládne svolat i doposud neznámá ženská z kuchyně od sporáku. :-)

  • Kamil Mudra

   Ten byl taky na té demošce? Tam se tedy scházeli týpci :-)

 5. Ondřej

  A propos, opět brilantní analýza Vlka na Kose ohledně Února (a Antiúnora:-). Ano, je tam zmínka i o těch jako je Taras a jejich „pohledu“ na tento dějinný zlom. Brilantně popsáno a zanalyzováno a já si dovolím kousek odcitovat…

  co bychom si z Února měli vzít pro dnešek?

  Úplně všechno!

  Současní komentátoři Února varují před jeho opakováním. Straší možností znovuinstalace totalitního režimu. A ukazují při tom na komický nostalgicko byznysový hlouček kolem Falmera -Filipa nebo Okamury. Aniž by si ráčili uvědomit, že Antiúnor už reálně probíhá a to delší dobu. V režii Andreje Babiše. A tím i Miloše Zemana. Ne tenhle článek není o Zemanovi, ale fakta mluví příliš jednoznačně.

  Je zajímavé, že nikdo neřeší, dle mého mínění naprosto evidentní paralelu mezi předúnorem 48 a dneškem. Těch shodných bodů je tu příliš mnoho, než aby to byla náhoda.

  -demokracie ukázala voličům své limity a slabiny a jejich nadkritická část má /oprávněný/ dojem, že není schopna pomocí tradičních mechanismů problémy doby řešit vůbec nebo alespoň v přijatelném čase

  – objevila se dobře organizovaná akceschopná síla, ovládaná přísně centristicky a nutnými a potřebnými technikáliemi vybavená netradiční politická formace, s kterou tzv. tradiční politici nemají zkušenost a neumějí na ni reagovat

  -vnější i vnitřní politické a ekonomické podmínky se natolik odchýlily od známých standardů, zejména kvůli předchozímu selhávání elit /krize 2008, řecká krize, války na Blízkém východě, migrační tsunami/, že se vytvořilo postupně mocenské vakuum, které ona organizovaná síla bez váhání zaplnila a zaplňuje.

  – nadkritická část voličstva slyší na jednoduchá laciná hesla

  Výše popsané jevy a podmínky jsou, řekl bych, obecné – pro celý Západ. Nás nevyjímaje.

  Ale jsou tu ještě specificky naše paralely vážící dnešek k Únoru

  -v čele země máme prezidenta na konci jeho životní dráhy a s výrazně se zmenšujícím rezervoárem sil

  -jeho hlavním zájmem je zůstat zejména v úřadě

  -media byla převzata skupinou, která nyní přebírá moc

  – nemalá část voličstva, zdaleka ovšem nikoli nadpoloviční, hlasuje pro netradiční politický subjekt, nicméně je dostatečně početná, aby nového hegemona legitimizovala

  – nový politický subjekt má zásadní prostředky, kterými jiné politické subjekty nedisponují, zejména peníze, mediální vliv a schopnost manipulace s hospodářstvím země

  -politici tzv. demokratických stran jsou oslabeni a v nové situaci se neumí pohybovat

  -navíc nejsou schopni držet jednotnou „linii odporu“ a mnozí hledají, kvůli svým osobním nebo politicky krátkodobým cílům, cestu ke kolaboraci s novým politickým hegemonem viz nejen komunisté,Okamura, ale především sociální demokracie/stejně jako v Únoru/, Starostové, Piráti.

  Dnes opravdu nehrozí nebezpečí od Filipových nostalgiků. Ti si ze vzpomínek na mládí části mojí generace udělali perfektně fungující živnost, která jim bezvadně a hladce sype a kterou nehodlají v žádném případě přijít. El Duce Tomio ZATÍM ještě není nebezpečím. Nýbrž nebezpečným komparsem. Protože je prostě ZATÍM jen Pitomiem. A má politiku, stejně jako Filip a spol. jako bezva a mimořádně výnosné podnikání. Jemu, ZATÍM, jde o státní příspěvek za získané hlasy. To všechno zatím.

  Ale Andrej Babiš? To je jiná!!!! Ten si chce zajistit svoje výsadní postavení v mezinárodní ekonomice trvalým ovládnutím téhle země. Osobní nepostižitelnost a nedotknutelnost.

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/02/26/unor-a-antiunor/#more-952016

  • vittta

   To je zajímavé, že vy si vyberete z Vlkova, celkem obstojného článku tu úplně nejblbější pasáž, a chcete tím nějak dokladovat zbytek článku, s tím, že si ho jen málokdo přečte.
   Klasická a myslím že i vůči Vlkovi urážlivá křivácká taktika politicko-manipulačného darebáka.
   Vlk, Bohužel, právě v tomto okamžiku neudržel nadhled, a dal se strhnout k vlastnímu vidění současného světa, jinak ale nadhled v článku má.
   Fakt je ten, že fenomén „Babiš“ v článku čas od času zazní, ale zde si myslím, že se Vlk hluboce mýlí.
   Babiš je sice oligarcha, ale všemocný není a ani za současného stavu být nemůže.
   Jen s obtížemi ovládá vlastní stranu, a někdy mám dokonce dojem, že plní roli užitečného idiota, protože nepopulární a šmírácké zákony, jako třeba EET, sice prosadil on, ale nikdo proti tomu před tím nic neměl, vč. Kalouska a ODSáků.
   Šlapat po ksichtech slabých byl dokonce odvěký sen ČSSD.
   Tzv. „demokratické“ síly jsou jen nasrané, že jim Babiš vyfoukl jejich velké politikum.
   Cílem těchto vysoce reakčních sil je zřejmě to, že až Babiš padne, tak všechno svedou na něj, ale žádný jím prosazený zákon nezruší, naopak, ještě pár šmírovacích zákonů přidají, a třeba z EET vyjmou ty, co mají obrat do 500 000 a těm ještě napaří povinnou daň, která bude minimálně stejná, jako s EET, ale spíše vyšší.
   A Babiš padne, protože bez spojenců se udržet nemůže.
   Prezident Zeman ho držet nad vodou donekonečna nebude, dal mu ostatně jasně najevo, že buď angažuje ČSSD, nebo…….
   Babiš se buď spojí s „lidem“, a sestaví vládu nakonec s Okamurovci a Komunisty, nebo se spojí s Bruselem, a to bude jeho politický konec.
   Jeho síla, spočívající v tom, že se politicky zásadně nevymezuje a není ani s tím, ani s oním, ani proti tomu, ani proti onomu, mu dlouho nevydrží!

   • Ondřej

    díky za reakci a za utvrzení mně přesvědčení, že jsem si vybral správně. A s tím dalším co píše, nemám problém souhlasit, ale každý polemizuje především s tím s čím polemizovat chce a nedává sem články, se kterými souhlasí. Nebo vy snad děláte opak? Takže Vlk svůj článek o Únoru přenesl do současnosti a to je JEHO ORIGINÁLNÍ pohled.

    Jestli chcete poněkud více HISTORICKÝCH FAKT, že kdyby zde měl proběhnout nějaký Únor, třeba v době kdy vyhrál volby Topolánek a měl také nějakých 35,38% a s 81 mandáty měla zatím v HISTORII NEJVYŠŠÍ podíl zvolených zástupců. Přečtěte si tento odkaz.

    http://outsidermedia.cz/vitezny-unor/

    no když budeme pokračovat ve fikci dnešní analogie a její „legality“ nového Února, pak by to mohlo vypadat asi takto….

    ODS by ustanovila po patu v r. 2006 ozbrojené paramilitární oddíly zvané – Milice dobře situovaných – či milice elit
    a v ostatních stranách by začaly působit Akční výbory neoliberální fronty – a se zbraní v ruce zavírat sekretariáty strany (pro jistotu do sídla KSČM v ul. Politických vězňů by byl vyslán paradesantní 5. oddíl amerických Rangers vyslaný tam z německé základny Rose Barracks, dislokovaný v městě Vilseck v Bavorsku

    no a pro jistotu by předsedové antiliberálních stran (dnes dozajista SPD, KSČM a Zemana na Hradě) by byli zatčeni, podobně jako měli být Zenkl, Ladislav Karel Feierabend z České strany národně sociální nebo předseda Lidovců Jan Šrámek či snad nebožtík, unesený předseda ČSSD dokonce nezákonně StB až z Rakouska,Bohumil Laušman.

    Tak všechny tyto lidi by v rámci „legálního“ převzetí moci Topolánkem by nechal uvěznit, nebo by chtěl ty co by nestačili utéci do KLDR nebo Venezuely, by poslal už BISku resp. URNU je nechat zatknout. (stačil by Paroubek a Filip)

    Ale tyto paralely jsou samozřejmě nesmyslné, protože situace je dosti nesrovnatelná protože si tu takto píšeme, a vy nejste jako rozvraceč liberálně „evropsky-unijního“ zřízení nesedíte v Ruzyni a nemakáte na novém soukromém letištním termínu pro soukromé charterové lety na Turks a Caicos (orig. Turks and Caicos Islands) protože byla pro Pražáky zřízeny příme lety na tyto ostrovy namísto dnes nefunkčního brownfieldu na pozemcích bývalé Poldi Kladno nový letištní terminál jako dar za výhru ODS v těchto volbách (opakuji 35,38% a nejvíce ODS volili lidé v Praze a Středočeském kraji). Takže buďte rád, že tu žádné „Únory“ nikdy neproběhly, i když vítězná strana měla stejně velkou voličskou podporu jaké tehdy KSČ. Doplatil by na to lidé především jako jste vy. Mě by museli jako občana SRN nechat umožnit vrátit se domů, kdyby snad někdo si chtěl při tomto puči posvítit na ty, co by snad chtěli jako tenkrát utéct za hranice, a hranice zavřít a poslat tam samopalniky aby bránili odchodu vlastních občanů za hranice:-)))

    • vittta

     Vy si můžete vybírat co chcete, ale tím nemůžete nijak změnit vyznění Vlkova článku, byť se práve o to snažíte.
     A vaše následné fantazie už do tématu vůbec nepatří, ty se vylíhli toliko ve vaší hlavě, jak je obvyklé!

     • vittta

      Kurva vylíhly….někdy fakt napíšu botu, až to bije do ksichtu…a nejen teď.
      A nejde to změnit…to jsou kolikrát až trapné situace…

  • oh

   „-jeho hlavním zájmem je zůstat zejména v úřadě“ – tahle údajná Zemanova touha IMHO nemá s jakýmkoli dalším vývojem žádnou souvislost, setrvání v úřadě si Zeman zajistil už zvolením, ústava pro jeho odvolání zase tak moc prostoru neposkytuje. Už to konečně rozdejchejte, vy „demokrati“: váš kandidát byl ve řádných volbách poražen, výsledek podle sebe si nevydemostrujete a nevyřvete. Aspoň ve fungující demokracii byste si ho vyřvat neměli. Ovšem pořád můžete zkusit násilný převrat. Jen v únoru už to asi nestihnete. :-)

   „-media byla převzata skupinou, která nyní přebírá moc“
   Která že to skupina přebírá moc? Nějakou definici by to chtělo. Pokud je tou skupinou míněno Babišovo ANO, pak je takové prohlášení zavádějící: ČT, CRo, ani Bakalova média Babiš nevlastní, nekontroluje a nemá možnost je omezovat. Ani za míru jejich důvěryhodnosti Babiš opravdu nemůže. :D

   „-nový politický subjekt má zásadní prostředky, kterými jiné politické subjekty nedisponují, zejména peníze, mediální vliv a schopnost manipulace s hospodářstvím země „ je opět lehce zavádějící prohlášení. ČT, CRo, i Bakalova média zajišťují „demokratické opozici“ místo na mediálním slunci více než zdatně. Je ovšem trapné, když vybraný terč „demokratů“ má vlastní vlivná média a může vracet rány. To by se mělo co nejliberálněji zakázat. :D
   Finančně to také vypadá všelijak, jednoznačné tvrzení o Babišově zdrcující peněžní převaze nad „demokraty“ by chtělo podložit nějakými čísly. Bakala určitě nežije v chudobinci, ODS si pochvaluje přebytkové hospodaření.. snad jen tradičně odpovědná prosperující a spořivá TOPka je podle poslední výroční zprávy v mínusu.
   Dokonce i v prezidentských volbách měly demokratické spolky Antizemanů zjevně finanční převahu:
   https://www.irozhlas.cz/volby/prezidentske-volby-2018-dary-drahos-zeman_1801230627_pj
   Možná ta „schopnost manipulace s hospodářstvím země“, ale bez parlamentní většiny, kterou Babiš nemá, si ji moc neumím představit.

   „-nemalá část voličstva, zdaleka ovšem nikoli nadpoloviční, hlasuje pro netradiční politický subjekt..“
   No, jestli ono to náhodou nebude tím, že nemalá, dokonce až nadpoloviční většina voličstva je těmi „tradičními subjekty“ natolik znechucena, že hlasuje proti nim nebo volit nejde vůbec. Ani za tohle nemohou nějaké temné Babišovsko-Zemanovské rejdy, ale praktická politika těch tradičních. Nebo, jak napsal sám vlk:
   „-demokracie ukázala voličům své limity a slabiny a jejich nadkritická část má /oprávněný/ dojem, že není schopna pomocí tradičních mechanismů problémy doby řešit vůbec nebo alespoň v přijatelném čase..“ K tomu jen podotknu, že zmiňované limity a slabiny IMHO mají mnohem více společného s dosud vládnoucími „demokraty“ (tak nějak napříč politickým spektrem), než se samotnou demokracií.

   „Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny – forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“
   „Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty.“

   (T. G. Masaryk)

   • vittta

    Já nevím čoveče, že ten Vlk prostě do dobrého článku nacpe tyhle …tyhle moderní dedukce.
    To tam vůbec nepatří, píše o Únoru 1948, tak se má držet tématu, jakkoliv může vlastními slovy doplnit nějaké postřehy.
    Kdyby někdo udělal nějakou křivku kvality textu, pak v těcho momentech klesne křivka prudce na nulu, a pak se zase zvedne, jako když člověk čumí na výkyvy ceny zlata při amerických prezidentských volbách!

     • vittta

      To Vlk „nedá“.
      Protože podle mě bude diskutovat o Zemanovi a Babišovi na pozadí února 1948, tam to bude stáčet.
      To způsobí ta nervozita, a taková Vlkova paličatost, bude to chtít Žantovskému „vysvětlit“ a ten, zkušený v těchto věcech, ho smázne, protože tu rukavici zvedne.

      • Kamil Mudra

       No a „nedal“ protože na tapetě sice byl Zeman a Babiš, ale bez toho únorového pozadí.

   • Ondřej

    Kdepak jen Babiš má jedinečnou a pro nikoho neopakovatelnou možnost „zakleknout“ na firmy, co jsou jeho konkurenty či neposlušnými subjekty, kterým může jedovatým herbicidem firmy Monstanto zničit úrodu za 4 mio.

    viz

    Babišova firma zničila svému konkurentovi úrodu za čtyři miliony

    Zdroj: Deník Referendum

    dále

    Naši na ně klekli, říká Babiš na nahrávce k firmě, kterou nezákonně zlikvidovala finanční správa
    Na anonymním twitterovém účtu Skupina Šuman se v neděli objevila další nahrávka předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Bývalý ministr financí na ní hovoří o opavské firmě FAU, která skončila po zásahu finanční správy v konkurzu. FAU má sklad v areálu Prechezy, která patří do holdingu Agrofert, který donedávna patřil Babišovi. Hospodářské noviny v pátek napsaly, že soud postup daňové správy označil za nezákonný.

    Zdroj: Novinky

    No a a nakonec

    Expertní komise šetřící zneužívání eurodotací OLAF obvinila Babiše z finančního podvodu. To se ještě nestalo ani tomu Gotrwaldovi. On byl alespoň natolik „férový“ že sám se hrdě hlásil je kroucení krků buržoustům a ke krádežím soukromého majetku. Je možné, že bude faktického naplnění úmyslného trestného činu zbaven, ale že lhal o Čapím hnízdě, a že chtěl zabezpečit rodinu z peněz daňových poplatníků těch států, co nejen že si berou migranty, ale platí ještě postkomunistické východoevropské oligarchy, to fakt Babiš bude v liberální frakci panu neoliberálovi Verhofstadtovi fakt těžko vysvětlovat, že bylo od něj myšleno jako liberální počin i jeho kamarádšofty s fašisty z SPD. To fakt Liberálové nedělají, ani ti Verhofstadtovi že by se kamarádili s fašisty z Vlámského bloku ani Lindnerovi Liberálové z FDP že by se kamarádili s nácky z AfD.

    Babiš je tedy v postavení srovnatelným s Gottwaldem, přes svoji moc ovládat primární sektor ekonomicky a státní represí. Ovládá navíc stranu, kde veškeré mechanismy rozhodování padají s jeho osobou a jeho penězi. To je opět stejné jako u KSČ (Gottwalda).

    Jeho moc je dokonce větší než měli fašisté i komunisté dohromady.

    Protože třeba takovou moc neměl ani Musollini, ekonomickou moc zničit kohokoli koho si díky daňové správě a elektronizaci daňových přiznání zamane. protože jeho fašistický státní syndikalismus, ve spojení oligarchů do struktur státních zakázek a „makání pro občany a pro stát/národ“ v tomto systému on nebyl sám vlastníkem. Byl i po své smrti shledán na diktátora nebývale chudý. A nemávejte tady „svěřeneckými fondy“, to je zástěrka asi jako že Faltýnek nejí Babišův pochop z Agrofertu, ale ve volbách zvolený „odborník“:-). Tyhle průpovídky jak z propagandy Pjakinvých relací, si nechte na panáka do IV. zemanovské s panem MIlanem Rokytkou, marxleninským ultras, který poté, co utrpěl menší otravu alkoholem když se ožral jako „mužik“ tvrdil, že, cituji: “

    „Byl jsem otráven.“ Zlinkovaný Rokytka ze Zemanova štábu tvrdí, že mu dali do pití jed

    Zdroj a moc pěkně video na YouTube pod výše uvedeným názvem.

     • oh

      Jj, Babiš je určitě spolčenej s tou jihoitalskou mafií s podivným jménem. Když to naznačujete vy, je to tutovka. :D :D :D

      Zákon o pozemkových úpravách (…) Stojí v něm: „Pozemkovými úpravami se ve veřejném zájmu prostorově a funkčně uspořádávají pozemky, scelují se nebo dělí a zabezpečuje se jimi přístupnost a využití pozemků a vyrovnání jejich hranic tak, aby se vytvořily podmínky pro racionální hospodaření vlastníků půdy. V těchto souvislostech původní pozemky zanikají a zároveň se vytvářejí pozemky nové, k nimž se uspořádávají vlastnická práva a s nimi související věcná břemena.“
      V katastru Velkého Karlova skončilo správní řízení k pozemkové reformě v loňském roce, což znamená, že tam právě v důsledku ustanovení daného zákona k 1. říjnu 2014 zanikly všechny nájemní vztahy. Tedy nájemní smlouvy Agra Jevišovice a s nimi rovněž podnájemní smlouvy mezi Agrem Jevišovice a Agrem Boskovštejn Bohumíra Rady.
      Ocitováno z vašeho Deníku Referendum. Vy možná mát jasno, ale já bych si raději počkal, jak tenhle brajgl, vyvolaný parlamentním zákonným paskvilem, rozštípnou soudy. (Mimochodem, pod zákonem jsou podepsáni: Václav Klaus a, v zastoupení V. Havla, Rychetský. Babiš nebyl při jeho schvalování ani v parlamentu. :-) )
      Skupina Šuman funguje jako soukromá STB. To prosím netvrdím já, Mr Fake News, ale jistý Martin Fendrych, komentátor Bakalova aktualně.
      Expertní komise šetřící zneužívání eurodotací OLAF obvinila Babiše z finančního podvodu.
      K tomu bych prosil citaci z příslušné zprávy. Přímou citaci, doloženou odkazem, ne přebásnění z médií. Pokud se od doby, kdy jsem se naposledy díval, nápadně nezměnil význam slov, zpráva OLAF je o možném dotačním podvodu. To je drobný rozdíl, etalone pravdy.
      Dobrej pokus o odspinování, s tím Rokytkou. Moc dobrej pokus. :D :D :D

 6. astraustralia

  DOTACE
  ODEVZDATE 50 A BRUSEL VAM POSLE ZPET 70 !
  MA ALE MALY HACEK VLASTNE VELKY HAK KTERY SE NAZYVA POSLUSNOST!!!.
  Brusel neposle jen 70samotnych ale vzdy k nim prikaz kdy kde jak a na co bude castka pouzita!
  Brusel nerozhoduje jen o tech 20 navic ale o castce cele tedy i o vasi 50!
  Genialne vynucena poslusnost !
  Na to dojede kazdy kdo porusi podminky a prikazy s dotaci svazane tedy i pan Babis,
  nebot 50 byly penize Bruselu a to bylo urceno presne pro jak velkou firmu a na co.
  A neuposlechnuti vrchnosti se vzdy trestalo. Proto musi byt potrestano i toto neuposlechnuti !
  Jinak kdo nevi jak s dotacemi plati pravidlo ze:
  „Dotace nelze rozhazovat na to, co by si lidé přáli. Dávají se na to, co lidé sice nechtějí, ale co mít musejí. To, co chtějí, si koupí sami.“

  V tom je geniálně shrnuto vše.

  Jak to prejmenujete tentokrat tresni aby to bylo na Zemana a na soc.dem. ?

  • astraustralia

   Prosim odpoved je li mozna. Nebo ze by palec znamenal i Vas nesouhlas s podminkami Bruselu ?
   Je to tak ze Brusel prikazuje bez ohledu na to jakeho presidenta ktery stat ma. Zeman NeZeman
   Zatim se proti Bruselu vyrazneji postavilo mimo Brexit jen Polsko a Madarsko. Z politiku pak jen jednotlivci.
   Lidem obecne se diktat Bruselu libi stale mene a to cim vice se ukazuje ze se vzdy jedna o prani ci prikaz „zdraveho jadra“. Take tim vice cim vice se s vami jedna jako s Protektoratem Nemecka, jeho montovnou:-(

   • tresen

    Nevím, co tentokrát chcete slyšet. Mně by se líbilo, kdyby evropské dotace skončily.
    Jejich přínos za tu ostudu a maléry s čerpáním nestojí.

    • astraustralia

     28.2.2018 – 17.09
     tresen
     Nevím, co tentokrát chcete slyšet. Mně by se líbilo, kdyby evropské dotace skončily.
     Jejich přínos za tu ostudu a maléry s čerpáním nestojí.

     Ctel jsem slyset Vas nazor. Ostuda a malery Vam vadi.
     Me by vadilo ze mi bude nejaka vrchnost prikazovat jak MUSIM penize pouzit !
     A kdybych snad pouzil jinak bude me trestat !
     Tohle vam nedochazi eurohujeri , ze s vami takto jednaji ?
     Tresni nekteri lide v CR neumi nebo nechteji poslouchat a od toho se odviji malery a ostuda ?
     Cekejte pisemnou pochvalu z Bruselu a od Eurohujeru u vas doma:-)

     Ti lide kteri se ozvou a nesouhlasi tak jsou nejen Bruselem ale vlastnimi lidmi oznaceni za nepratele.
     Kazdy obcan kazdy politik neni li poslusen Eurodiktatu je hanoben a odsuzovan.
     To vam jde dobre :-(
     I tento blog a palce dolu jsou tu smutnou ukazkou toho v jakem stavu se nachazite.
     Proto bude stale hur a hur a bude li to pokracovat stejnym smerem stale vetsim tlakem ze“ zdraveho jadra“ a stale vetsi nastvanosti obyvatel a take stale hlubsiho predklonu servilnich sluzebniku za eurobaksis,
     pak ma pravdu Nostradamus.
     Ze smerujete k valce a krvavemu stretu.
     Proste stale vice lidi uz tak dale nechce !.
     Konec otroceni a poslusnosti k vrchnosti !
     Trva to jiz po staleti !
     Pod diktatem Vidne
     Pod diktatem nacistickeho Berlina
     Pod diktatem Kremlu
     a nyni pod diktatem Bruselu !
     Je to tak obtizne pochopit ze lide uz nechteji ohybat hrbet k nejake cizi vrchnosti, nekomu slouzit?
     Ze jiz konec utlacovani, bez ohledu odkud !
     Plati jako vzdy v dejinach, cim vetsi utlak, tim pak bolestnejsi zuctovani !
     howk

     • tresen

      Alternativa k nutnosti přijmout pravidla přidělování dotací je o dotace nežádat.
      Nikdo nikoho nenutí, aby se tomu „diktátu“ podřídil, pokud ty peníze nechce. Jeden příklad mám přímo před očima. Naše město se před několika lety rozhodlo, že nepodá žádost o dotaci na rekonstrukci vodovodního a kanalizačního řádu, protože podmínky byly příliš omezující. A bylo to správné rozhodnutí.
      Snad chápete, že přirovnávat dotační systém EU, se vší jeho sešněrovaností, k poměrům v RVHP, je mimo mísu.
      My jsme EU, ne nějaká ubohá entita, kterou kdosi vzdálený zotročuje. Kdo se chová dospěle a zodpovědně, je jako takový respektován.

      • vittta

       Nóóóó, to nemáte tak úplně pravdu, Třešni.
       Protože pokud jsou pravidla dotací až tak omezující, že si nějakou práci město raději udělá samo a za své, pak jsou zbytečné úplně.
       Pak by ale měla navazovat i politika, a mělo by se jasně říci, že do rozpočtu EU platíme tolik a tolik, a zpět nelze bez podvodů vyčerpat nic, protože na objektivní projekty dotace, kvůli extremní byrokratické zátěži, čerpat nelze.
       Nalít si, jak se říká, čistého vína, víte?
       A ono to tak je, na čerpání dotací jsou specialisté, a vesměs se skutečně jedná spíše o finty a podvody, než o smysluplné dotace.
       To jsou ty známé cyklostezky od nikud nikam, přidávání dalšího pruhu na silnici, takže se krásná silnice rozkope, přidá se tam pruh, ale zároveň se tam- také za dotace, namalují bílé čáry, že se v nich nevyzná ani sám Radegast, a ještě se tam namontují takové plastové patníčky, takže když tam jedete v noci, nevíte, jestli jste na přistávací dráze futuristického letiště 22 století, nebo na silnici, ale prakticky se tím ten nový pruh zase odebere.
       Pochopitelně tam je obrovské množství dopravních značek, rovněž za dotace.
       Značky a semafory vůbec jsou oblíbené, leckde ty vypadá jak na dopravním hřišti, co je tam značek na malém úseku, značky jsou všude, u každého odpočívadla, u každé lesní cesty pro pěší, semafory svítí ne najnesmyslnějších místech…
       I tohle je buzerace, a dotace tím podporují další buzerace, tentokrát v dopravě.

      • astraustralia

       tresni opravdu perlite:-)
       My jsme EU, ne nějaká ubohá entita, kterou kdosi vzdálený zotročuje. Kdo se chová dospěle a zodpovědně, je jako takový respektován.
       Opravdu to tak citite a dokonce i vidite?

       Ze s vami obcas zachazi jako s kusem spinaveho hadru nevidite?
       Nejen vsechny prikazy co smite a nesmite ktere nejsou navazany na dotace ale jen na ty prikazy odhlasovane vetsinou kazdorocne narusta a sklada se to jako mozaika.
       V dobre pameti je jeste pan president Chirac ktery otevrene mluvil o zdravem jadru a ze vy FSICHNI na vychod od neho mate drzet hubu. Presnou citaci si dohledejte. Bylo z toho tehdy velke pozdvizeni ale vypada to ze uz jste si zvykli a ze vam takove zachazeni nevadi a to je take ukazka hloubky problemu !

       Kdo se chová dospěle a zodpovědně, je jako takový respektován. ?
       Opravdu ?
       Jen jste opomenula dodat ze zda se chovate „dospěle a zodpovědně“ o tom rozhoduji zase jen ONI !
       Zdrave jadro Berlin – Pariz a predevsim banky techto zemi.!
       A tam vedi ze penize o ktere banksteri prisli v Recku a prichazi i jinde,
       ktere vy na vychod od zdraveho jadra nechcete platit, presneji odmitate se podilet na „spravedlivem“ splaceni neceho co jste nezavinili !!!
       Take nesolidarnost s prerozdelovani tech “ ubohych ve znackovem obleceni s I phony“ atd atd..
       Ani Brexit ani uvahy o odchodu jinych zemi to se nevylihlo z niceho ale je to dusledek toho jak se Brusel ke komu chova a jak ridi, ci neridi !
       A ze se to kamsi riti !

       • tresen

        Nejsou žádní „ONI“. Jsme tu jen my.
        Smiřte se s tím.

        • vittta

         Tak to sorry jako, ale já se třeba mezi vás konkrétně nepočítám.
         A myslím, že vy ke mě zrovna také ne.
         Tak si nehrajte na oduševnělou!

        • astraustralia

         Nemam se s cim smirovat, Vy jen ukazujete jak jste smirena s tim ze ONI jsou ti co vam porouci a Vam to nevadi !.
         Hlavne nemluvte za vsechny z vas. Nekterym na rozdil od Vas to porouceni vadi !
         Nejsou vsichni jen poslusne ovce, prelozeno Vasimi slovy do korektni reci
         lide kteri jsou Bruselem Berlinem Parizi (a Washingtonem navic) hodnoceni ze se chovaji „dospěle a zodpovědně“
         O cem to vlastne svedci to Vase smireni se neprotivit se panstvu obecne ,
         a Bruselu Berlinu Parizi jmenovite ?

         • tresen

          Poroučení mi vadí.
          V unii vidím jistou záruku, že ty, co by mi chtěli poroučet, bude brzdit v rozletu.

          • astraustralia

           1.3.2018 – 14.09
           tresen
           Poroučení mi vadí.
           V unii vidím jistou záruku, že ty, co by mi chtěli poroučet, bude brzdit v rozletu.

           Drzim Vam palce :-) ( bez chimery )
           Zatim to vypada tak, ze mimo porouceni vladou CR tam mate jeste porouceni od jeste vyssi vrchnosti z Bruselu.
           Hlavne ze to podle Vas nejsou ONI ale „jsme to my“ jak tu pravila tresen :-)
           Opravdu Vam drzim palce aby to porouceni odjinud bylo minimalni
           a kdyz uz, tak abyste si poroucela sama :-)

         • MaB

          „Hlavne nemluvte za vsechny z vas. Nekterym na rozdil od Vas to porouceni vadi !“ (astraustralia)

          Ano, ale v dohledné době možná uvidíme, že ne zas tolik, aby z EU vystoupili. ..:)

          Miloš Zeman prohlásil, že je zastáncem obecného referenda a že by podpořil referendum o vystoupení České republiky z NATO a Evropské unie.

          Tomio Okamura v souladu s Petičním zákonem č. 85/1990 Sb. už vyhlašuje petici za referendum o vystoupení České republiky z Evropské unie.
          Text petice:
          „Žádám parlament České republiky, aby přijal ústavní zákon umožňující
          občanům České republiky rozhodnout v referendu o vystoupení České
          republiky z Evropské unie.“

          https://www.petice24.com/referendum_o_vystoupeni_z_eu

          • vittta

           No ale tak, nestyďte se myšlenku napsat celou.
           Pan prezident sice podpořil referendum o vystoupní ČR z EU ale sám by hlasoval proti, jak uvedl.
           Nevím, jestli byla řeč i o NATO.

          • MaB

           Velmi ráda, vittto, a máte na vybranou:

           Miloš Zeman podporuje referendum o vystoupení Česka z Evropské unie a Severoatlantické aliance (NATO) Uvedl to při své cestě po Vysočině na shromáždění s obyvateli Velkého Meziříčí. Jak by v takovém případě hradní pán hlasoval?
           1 juil. 2016 –

           Miloš Zeman by podpořil referendum k setrvání v NATO a EU …
           10 janv. 2018 –

           S dodatkem, že on by samozřejmě „z tisíce různých důvodů“ hlasoval proti.
           „Řeknu vám ten tisící druhý. Česká republika dostává každoročně z EU o 200 miliard korun více, než do Bruselu vrací. Dvě stě miliard je pětina českého státního rozpočtu. Jen blázen se vzdává tak velkého množství peněz,” řekl na jednom ze svých setkání s občany.

          • vittta

           Když vám přidám na nové auto, které stojí 500 000,- krásný 1 000 000,- s tím že musíte doplatit 800 000, protože to samé auto na dotaci stojí 1 800 000 vyplatí se vám to?
           Úplně na tu dotaci postačí, když zaplatíte 50 000 odborníkovi, který vám jí sestaví…

          • MaB

           Tak to je pro mne překvapení !
           Jelikož jde pouze o výroky pana prezidenta, moc mne překvapují ta negativní hodnocení (5 ! )
           Nebo že by byl jediný důvod to, že jsem je sem dala (na žádost vittta) já ? :))

          • Saul

           Tady soudruzi drzi pri sobe a republiku si rozvracet nenechaji:-)

          • oh

           Paní MaB, vybírat si nemáme z čeho, otázka „jak by hradní pán hlasoval?“ byla zodpovězena jím samým už toho 30.června 2016:
           „Nesouhlasím s těmi, kdo jsou pro vystoupení z Evropské unie. Ale udělám všechno pro to, aby bylo referendum a aby se v něm mohli vyjádřit. A totéž k vystoupení z NATO,“ řekl Zeman. Tak praví ČRo.
           Ten, kdo se tehdy ptal, asi moc dobře neposlouchal. Nebo poslouchat nechtěl. (To není proti vám, paní MaB, jen výhrada k vámi citovanému zdroji.)

   • vittta

    To je suchá matematika.
    Dáte čísla a vyjde výsledek.
    Ve skutečnosti ale ze špatného vstupu nemůže vyjít správný výstup.
    Protože pokud má třeba- a je to jen malinký příklad, nějaká lavička skutečnou cenu 10 000,-Kč, EU na ní poskytne dotace 200 000,- a to jsou třeba 2/3 dodaných nákladů, pak stát, či obec, zaplatí za tu lavičku 100 000,-, a to je samozřejmě o 90 000 víc, jak kdyby dotace nebyla.
    Ale zase, někdo získá těch 300 000, a za něco je tady utratí, takže také nelze úplně říci, že pro stát je to jen prodělek.
    Lepší by ale bylo, kdyby žádné dotace nebyly, už proto, že notná jich jde do protistátních organizací, jejichž cílem je rozbití republiky, dehonestace národa, zfalšování dějin a zničení kultury.
    A to se fakt nevyplatí…..

 7. vittta

  Když už jsem se tak rozkecal…
  Nějak včera jsem koukal na jakýsi dokument o Árijském bratrstvu v amerických kriminálech.
  Jsou to lotři non+ultra a dokument se zabýval bojem proti němu na úrovni federální vlády.
  Mluvili tam především dva odpadlíci, mimochodem inteligenčně žádná béčka, jmenovitě ten poloviční indián byl silně na úrovni.
  Ale ani ten plešatec nebyl nijak mimo, a celkem logicky vyslovil myšlenku, že by za jeho činy byl před 1000 lety pasován na rytíře, což je nepochybně pravda, protože nějaké násilí tehdy nikoho nijak extra nebralo.
  No jo, copak o to, ale mě u toho napadlo, že jakkoliv to jsou velcí darebáci, negeské a latinos gangy nejsou o nic lepší, a moc by mě zajímalo, kdo bude chránit bílé mukly před barevnými gangstery, kdyby bylo bratrstvo opravdu rozmetáno.
  Federální vláda by to rozhodně nebyla.
  To je klasické polovičaté řešení, velice dobře známé z Evropy současných dní!

  • vittta

   Tehle 3 mínusů si obzvlášť cením.
   S klidným srdcem mohu napsat, že mi je dali slaboduší debílci.
   Na tenhle text může nějak reagovat pouze ten, kdo ten dokoment viděl, a kdo ho viděl, nemůže zase reagovat negativně.
   Protože dokument dává hodně podmětů k zamyšlení, a ti odpadlíci žili a žijí v pekle, to peklo tvořili a tedy o něm mohou hovořit.
   Vytrhnout se ze systému, který sami stvořili, či tvořit pomáhali, vyžaduje velkou vnitřní sílu, o rizicích smrti ani nemluvě.
   A vyhodnotit ten systém tak, jak to udělali oni, vyžaduje nejen zušenosti, ale i inteligenci, cit pro kontext a lidskost!

   • astraustralia

    vitta jak si cenite 5 minusu?
    Jak az jich bude jeste vic?
    Stale Vam nedochazi ze se presentujete jako neposlusnik ktereho je nutno srovnat do spravne EU late ?
    Poslouchal Sobotka, bude poslouchat Babis a mel byste i Vy !
    Umyslne jsem nenapsal ze byste mel bojovat za sve presvedceni.
    Mohl bych byt narcen z „podnecovani“ !
    Uz to maji vasi mocipani svym zakonem o „podnecovani“ zaopatreno.
    Uz i soud nejvyssi vydal prohlaseni ze svoboda slova „neni bezbreha“
    Uz i slovo je nebezpecne a vadi dnes novodobym takedemokratum stejne jako nedavno komousum !
    Bali se drive mineni lidu a stejne tak se boji i dnes !
    K pozvraceni velebnosti

    • vittta

     Však mě rovnají do latě, a označují mě nehezkými jmény.
     Sami se u toho cítí nadřazení, protože ONI přece všechno- na rozdíl ode mne- skvěle chápou!

  • Saul

   „…a celkem logicky vyslovil myšlenku, že by za jeho činy byl před 1000 lety pasován na rytíře, což je nepochybně pravda, protože nějaké násilí tehdy nikoho nijak extra nebralo.,…“
   Zřejmě mu chybělo,podobně jako vám,vzdělání a orientace v historických faktech.
   Dopadení zločinci,jako ti dva,by před 1000lety byli okamžitě brutálně popraveni,takže nějaké pasování na rytíře ani žádná bratrstva by v kriminále už řešit nemuseli.
   Já chápu vitto,že vaši komplikovanou „duchaplnou“ osobnost násilí a rasismus přitahuje,ale my v kriminále nežijeme,víte?
   Co kdybyste se raději díval na večerníčky:-)

   • vittta

    Tedy jak to podával ten „rytíř“, nešlo tak úplně o násilí jako takové, ale o násilí jménem nějakého ideálu, tedy víry či kultury.
    A takové násilí bylo běžné a glorifikované.
    U těch dvou nešlo o to, za co byli odsouzeni, o tom tam nebyla zmínka, ale padlo tam, že si své tresty zaslouží.
    Šlo tam o jakési rasové ideály, které ale byly stejné, jako rasové ideály negrů či latinos.
    Násilí, jako nástroj ieologie, mě osobně nijak nepřitahuje, ale nelze toto násilí nějak vymazat, jako by nebylo, musíme brát v potaz jeho existenci, protože ta byla, je a bude, a jmenovitě na místech, jako jsou kriminály pro těžké zločince se to bez násilí asi dělat nedá.
    Jasně, my tam nesedíme, jak píšete, nežijeme tam, ale to bych pak na takové dokumenty nemusel koukat, protože se mě netýkají.
    Já na to ale koukal, abych to pochopil, protože svět kolem mě není jen to, kde právě žiju, ale i to, kde nežiju, a i americké kriminály jsou součástí toho světa.
    Ti dva hlavní „hrdinové“ ale od bratrstva odpadli, a násilí se zřekli, protože pochopili, že násilí má své hranice, kde ho lze použít bez vnitřního poškození vnímání morálky, a pak kde už napadá morálku i takovýchto tvrďáků.
    Jejich morálka nebyla o nic horší jak ta vaše, ale v prostředí, kde žili, (zřejmě i před kriminálem) měli nastavené hranice trošku jinde, což je logické.
    Oni ale měli dar poznání, zůstali lidskými bytostmi, bez ohledu na to, co všechno spáchali, a samozřejmě, mnozí jiní tento dar neměli a s lidskými bytostmi snad měli společného méně, či vůbec nic.
    Takto hluboko ale nejste ze svého gauče schopen proniknout, protože vaše morálka není morálkou skutečnou, ale jen hrou, protože zlo světa se vám vyhýbá, takže před vás život nemohl položit zásadní protivenství, které byste musel řešit.
    Proto jste- v porovnání s těmi lidmi, jen bezvýznamný a prázdný kašpar, a snadno se vám káže o morálce, sytému a teple.

    • Saul

     „Ti dva hlavní „hrdinové“ ale od bratrstva odpadli, a násilí se zřekli, protože pochopili, že násilí má své hranice, kde ho lze použít bez vnitřního poškození vnímání morálky, a pak kde už napadá morálku i takovýchto tvrďáků.“
     Aha,tak to je v pořádku.
     Od těch se učte.
     „takto hluboko ale nejste ze svého gauče schopen proniknout,“
     jak daleko to máte od svého gauče k PC vy?
     Že jste zase (nejen) dnes dál nedošel?

     „protože zlo světa se vám vyhýbá, takže před vás život nemohl položit zásadní protivenství,“
     Máte opět moc bujnou fantazii.
     A hloupou,jako vždy.

     „…a snadno se vám káže o morálce, sytému a teple.“
     Kážete tu (i o boji a násilí) leda vy.
     Buďte rád,že ze svého tepla nemusíte vytáhnout paty,venku docela mrzne ,vitto:-)

     • vittta

      Jo, kážu.
      A vy zase kážete o morálce.
      Jinak tím „gaučem“ jsem nemyslel čistě ten gauč, ale jakési životní pohodlí.
      Celkové, počínající už v dětství.
      A vy jste na úrovni 10 letého chlapce.
      Sebevědomí máte na rozdávání, ale nevzpomínám si, že byste sem cokoliv smysluplného kdy napsal.
      Tady mě třeba úplně zbytečně napadáte, že mě jako přitahuje násilí, že mám hloupé názory, velkou fantazii….
      Chybí vám tam frustrace, to je fakt!
      Ten text, který u kterého jste mě jen primitivně napadl nebyl určen pro takové s odpuštěním plytké primitivy, jako jste vy.
      Ti si můžeme vzájemně nadávat u nějakých „běžných“ záležitostí, že jako používám slove negr a tak.
      Tohle byl námět k diskuzi o hlubokých věcech zakoutí lidské duše, a spíš jsem oslovil ty, co buť ten dokument náhodou viděli, nebo se o tu problematiku nějak zajímají, tedy nic pro vás, a ve vašem případě i kdybyste to viděl, protože by vám stejně nic nedošlo, a viděl byste jen ty pokérované týpky plné kákenkrojců.
      Jako, jo, já vás někdy s chutí zesměšňuji, a váš pocite neustálého vítězství je obzvlášť zábavný, ale tak nějak….nemusíte se cpát do všeho, ne?
      Startujte na to, čemu rozumíte, tedy na spouštěcí slovo „negr“ v nějakém tom dnešním multikulturním kontextu.

      • Saul

       „Ten text, který u kterého jste mě jen primitivně napadl“
       Hned v dalsim textu jste oznacil ty.kterym se nelibil za slaboduche debilky.
       Takze Vitto,o primitivnim napadani zrovna vy muzete tak akorat drzet usta.
       Sotva rano vstanete z postele,tak zacnete opakovane napadat komentatory,diskutery,kdyz zrovna neni koho,tak si napostujete nejaky clanek odjinud a napadate jeho autora.
       A tak dnes a denne od rana do vecera.
       Takze sklapnete a prestante napadat vy druhe.
       No,ono se to jaro blizi,treba zase jeste po dlouhe dobe zacnete i chodit do prace a na cerstvem vzduchu se vam vase nezdrave dusevni napeti uvolni.
       Moc bych vam to pral,jinak to s vama asi opravdu nedopadne dobre.

       • vittta

        Pane Doktore Nálepko, a kde někoho napadám?
        Vždycky mě upozorněte, ať to se mnou špatně nedopadne.
        A jen tak mezi námi, já dám čas od času nějaký „nosný“ text, třeba tenhle.
        Výzva, pokud k tomu má někdo co říci.
        Vy ale se soutředíte toliko na reakce, jaký je dotyčný (doplňte nálepky dle libosti).
        Nic méně se nijak nebráním tomu, že někoho čas od času napadnu, neb to skutečně dělám.
        Vy to ale děláte vždycky, ale děsně se divíte, když to napíšu.
        Jste lékař- psychiatr, tak snad musíte vědět, v čem je příčina!

        • Ondřej

         Taková odporná pomluva, vittta a někoho napadat..:-)

  • Kamil Mudra

   Nojo. Čím více se šije horkou jehlou s využíváním databáze, tím více se takovéhle přehmaty množí. Vzhledem k tomu že dcera ve firmě Bohemia Interactive Studio pracuje, poděkoval bych rád touto cestou za reklamu. :-)

 8. vittta

  A hele, na CS filmu dávají od 18.00 český film „Poslední růže od Casanovy z r.1966.
  Pokud má někdo kabel, kde lze film přehrát zpětně, doporučuji, protože je to vskutku inteligentní a zdařilé dílo, a v hromadě dnešních filmových sraček nepochybně osvěží mysl i nejnáročnějších fajnšmekrů!

 9. Eddie

  Prijde mi, ze je pan Taras cim dal nastvanejsi, nadute, arogantni a agresivni ksichty, to uz je slusna nenavist. To je mi fakt lito.

 10. pacifista

  Vše co napsal v článku je pravda. Je to smutné, ale je to tak.

 11. Ondřej

  MAGNIFICENTNÍ!

  Jiří Dolejš (KSČM) na stránkách Deníku Referendum o vztahu levice k přímé demokracii (referendu).

  Proč si opět mám o sobě myslet, že jsem taky komunista nebo snad je přístup KSČM k emancipaci člověka a tím i liberalizaci prostředí, ve kterém žije (v totalitě => opak liberalismu, by se příliš neemancipoval) – že je nutné být především občan a na základě toho, si pak vytvářet pozici volice. Ne naopak! Jak se říká, kolik jazyků znáš tolikrát jsi člověkem, ne naopak, že neznáš-li vůbec žádný, je z tebe toho „člověčího“ jen velmi málo a větší část tebe je jen prázdná (dutá) schránka složena z masa a kostí: To je princip humanizace vidět člověka komplexně a v globálním pohledu musíme chápat i konceptuální faktory formující jeho život daným sociálním prostředí a psychologií hodnot, které dítě vidí kolem sebe. Jestli laskavost a vlídnost, ochotu, solidaritu anebo nenávist, zášť, podezíravost a závist. Základní postuláty humanisticko-existencialistického přístupu osobnosti nás učí myslet si o lidech vždy to lepší než jací jsou, resp. vždy v nich vidět vyšší potenciál čím by mohli být. Ne, že je dnes někdo zedník a neví kde leží Ohňová země a že to je konečné stadium.

  Carl Rogers, slavný americký psycholog, současník Freuda, behavioralista a fenomenolog – se vyslovil pro celkem jasnou pozici člověka v jeho přístupu ke svému životu, která ovšem geniálním způsobem shrnuje a zároveň definuje, člověka jako vnitřně vyrovnaného, přiměřeně sebevědomého, co ví co chce, ale co zároveň nese úctu k druhým a bez lhostejnosti se zajímá o vše co ovlivňuje společnost a co formuje spontánní jednání lidí.

  „Žiji způsobem, který mě hluboce uspokojuje a vyjadřuje moji skutečnou povahu (osobnost)“

  Je typické, že Rogers nedává návod, jak to udělat. Co je dobré a co je špatné. To je totiž pro člověka součást zadání, mít schopnost rozeznat to…

  Ale teď k úryvku článku místopředsedy KSČM Jíří Dolejše, z levicového portálu Deník Referendum

  Jsou lidé kompetentní převzít zodpovědnost za politické rozhodování prostřednictvím přímé demokracie? Jaké podmínky je třeba naplnit, aby se člověk při volbě nechoval jako pudy zmítaný živočich?

  Zajímavá je úvaha o politické sofistikaci občanů a o takzvané mechanické demokracii, ve které má stejnou váhu hlas plně informovaného jedince jako hlas člověka politicky pologramotného, který ani neví, čemu nebo komu hlas dává. Typicky koukolíkovská je poznámka o takzvané debilizaci, cíleném ničení pozitivně tvořivých, rozumových, citových a sociálních potřeb kvůli snazšímu získání moci. Díky pokroku ve vyšetřování činnosti mozku se tyto otázky mění na vědecky testované skutečnosti.

  Karel Čapek se svého času v knize „O věcech obecných čili zóon politikon“ (1932) ptal, zda Aristoteles tehdy v 4. století před naším letopočtem mínil, že člověk je zvíře, která dělá politiku, nebo člověk, který dělá politiku, je s odpuštěním zvíře. Naráží tím na některé vlastnosti politického organizování pudu hromadnosti. Na vůdce, kteří jako monomaniaci jediné pravdy lákají na to, že rázem zavedou „ty pravé poměry“. Přitom předvádějí fanatické lpění na symbolech a zarputilé tahanice o abstraktní zásady, to, čemu se německy říká „Principienreiterei“.

  O nezpůsobilosti lidí řídit uvážlivě své věci se dnes hodně debatuje v souvislosti s návrhem ústavního zákona o obecném referendu. Odpůrci zákona varují před nekompetentností manipulovaných mas. Samozřejmě že se lze ptát, co se lidem děje v hlavě, rozhodují-li se v nějaké složité otázce v rámci volebního cirkusu. Proč se někteří lidé opakovaně rozhodují proti svým nejlepším zájmům. Co se děje v hlavě lidí, kteří závidí, nenávidí, bojí se a hledají své štěstí často tak iracionálně? Mohou jim pomoci v rozhodování staré tradice?

  V situaci, kdy se svět mění, je obracení se k tradicím ošidné. Zmiňovaný Čapek takovým tradicím, které neumí oslovit mladé a říci něco smysluplného k nové době, říká tradice senilní. O stranách, které umanutě rajtují na podobných historických principech, říká, že jsou pitomé jak církve. V přímé demokracii nám ani tradice, ani partaje nepomohou. Proto je takové rozhodování odrazem kvality občanství, odpovědností nás všech. To rozhodně není argumentem proti použití referenda. Pouze to znamená, že přímá demokracie není svatý grál, musíme se učit jí používat.

  Zastupitelská a přímá demokracie jsou komplementy, nejde o vyšší a nižší formu. Oligarchicky může fungovat i přímá demokracie – v době bulvarizace médií a hybridizace sociálních sítí se možnost takové manipulace spíše rozšiřuje. Jak by dopadl plebiscit sudetských Němců v Masarykově republice, si lze jen představit. Možná by Hitler nepotřeboval Mnichov. Neznamená to, že by démos neměl dostat svou šanci. Jen to, že pravidla pro používání politiky jsou velmi důležitá. Vydáme-li se touto cestou, může se přece jen podařit tento ústavní princip po 25 letech v České republice konečně naplnit.

  Díky pane Dolejši, je vidět, že KSČM přeci má pořád na straně levice budoucnost, problém je, že vaše generace „mladých“ padesátníků je pořád v menšině, kdy vítězí plešatý normalizační geront mající stále umolousaná vousiska od normalizačních šunkových chlebíčků z papalášských sjezdů a pár nevypratelných mastných fleků na tesilovém sáčku signalizující, že se tyto stranické potlachy vyznačovaly vždy primitivně živočišnou koncovkou ne(z)řízeného hodokvasu. Přemýšlivý intelektuál jistě „diskusní formát“ tohoto typu s úctou odmítne s tím, že není nijak proti společenské družnosti, ale že spíše jako Aristoteles hledá spontánní porozumění mezi lidmi na základě společně sdíleného narativu nějaké komunity /obce-polis/ než u nahodile sejivší se „society“ používající pro emoční a endorfinové pochody aktivizujicí „stimulanty“, které však ve finále tlumí základní funkce mozku a jeho schopnost přemýšlet..

  • Ondřej

   oprava….“Proč si opět mám o sobě myslet, že jsem taky komunista nebo snad je přístup KSČM k emancipaci člověka a tím i liberalizaci prostředí, ve kterém žije stejný jako ten můj (v totalitě => opak liberalismu, by se příliš neemancipoval) – že je nutné být především občan a na základě toho, si pak vytvářet pozici voliče?

   • oh

    „Ústava by měla zavést institut referenda o některých otázkách závažného celospolečenského významu; posílit pravomoci prezidenta republiky; zavést jeho všeobecnou volbu; zřídit správní soudnictví. Nezbytné je, aby byl zřízen Ústavní soud jako nejvyšší orgán obrany ústavnosti.“ V listopadu 1988, rok před listopadovou revolucí, formuloval takto některé politické požadavky vůči dodýchávající komunistické moci manifest Demokracii pro všechny, kterým československý disent přešel z důrazu na obranu lidských práv k formování politické opozice.
    Fakt, že mnozí z nich, a s nimi valná většina české i moravské liberální elity, dnes proti zavedení referenda vehementně vystupují, zatímco komunisté – najednou čáry máry – patří k jeho nejhlasitějším zastáncům, před nás staví některé ne zcela pohodlné otázky o povaze uplynulých třiceti let. Co se to během nich stalo s českou společností?
    Čím si vysvětlit, že demokratická československá kontraelita před třiceti lety se ústavního zakotvení institutu referenda domáhala, zatímco dnes se mu demokratická česká elita brání?

    Bránit demokracii před lidmi je nejjistější cesta k diktatuře, napsal v Deníku Referendum Jakub Patočka.
    Skutečně, cosi se změnilo. Přemnožilo se nové zvíře politické – Liberál Ondřejovitý, hýčkající si své ondřejovské předsudky. Zvíře, pro které demokracie už není diskuze, protože jeho pečlivě pěstovaná sbírka předsudků a salónní mluvou chabě zamaskovaných urážek: „plešatý normalizační geront mající stále umolousaná vousiska od normalizačních šunkových chlebíčků z papalášských sjezdů a pár nevypratelných mastných fleků na tesilovém sáčku“ je pro něj platný důvod, proč se Liberál Ondřejovitý nehodlá s bavit nikým, kdo by nebyl také Liberál Ondřejovitý.
    A znovu Patočka:
    „Shodou okolností je to také právě sto let, co sufražetky, skvělé anglické předchůdkyně všech demokratů, prosadily volební právo pro ženy. V Británii se mu tehdy bránilo stejně rozumbradovskými argumenty, jakými se dnes brání u nás zavedení referenda. Masaryk, který vůbec nepochyboval o volebním právu pro ženy, jež se tehdy mnohým jevilo jako revoluční vymoženost, by dnes zcela nepochybně patřil také k zastáncům velkorysého zákona o obecném referendu: stát proti němu, znamená stát na straně strachu mocenské elity z lidí, na straně konzervativní reakce proti demokracii.
    Je to pokračování politického přístupu, který zplodil Zemana, Babiše a Okamuru a který jim i dnes dává sílu. Chtít bránit demokracii před lidmi je totiž nejjistější cesta k diktatuře.“

    Ale vy to pořád nechápete, že Ondřeji?

    • vittta

     Není to zbytečně kruté?
     Ondřejův oblíbený Patočka, v Ondřejem hojně citovaném Deníku Referendum?
     To ho musí děsně psychicky nalomit a víte dobře, čeho je schopen ve velkém rozrušení, či při výpadku medikace!

     • Ondřej

      Patočka má ná svůj názor na referendum právo Nicméně právě to referendum, jako nástroj demokracie, mimo dvou míst na světě NIKDE JINDE NEEXISTUJE. Nikdo jej nechce z dobrých důvodů zavést. 99,9% nejvyspělejších zemí světa, zemí ze žebříčku „nejlepší místo k žití“ liberální země jako Nizozemsko, Nový Zéland, Dánsko, Norsko, Švédsko, či mé rodné Německo – žádné celostátní referendum NEMÁ. A JÁ TVRDÍM, ŽE PRÁVĚ PROTO, ŽE JEJ NEMAJÍ , SE TAM TAK SKVĚLE A BOHATĚ ŽIJE.

      Udělejte celoevropské „Referendum o referendu“ a uvidíte, co vám Evropané řeknou, Že si nepřejí nástup fašistů a lidí se vzdělanostním backroundem vittty, aby rozhodovaly o diskontních sazbách Evropské banky či o fylogenetické transmutaci láčkovců jako součástí povinné maturity, takže pro referendum v západní Evropě se vám tak vysloví max 25% fašistů a dalších extremistů. Tady vám dám relevantní průzkumy agentury Forsa, z „nedemokratického“ Německa..

      Pro našeho fejkaře, který se pohybuje na více dezinformačních webech, dám citát, dalšího liberála, prof. Bělohradského, jehož myšlenky jsou panu Mudrovi tak blízké….možná z toho vydedukuje, že referendum bude tou nefiltrovanou (áach) „lidovou“ pravdu…:-)))

      Takže místní referendum je jistě fajn, hlasoval jsem hned v několika týkajících se urbanistiky Frankfurtu a odpadové politiky Landu Hesenska. Referendum o průmyslové politice (státní podpoře zahraničním investorům, jak dělal Zeman pro PHILIPS a další bankrotáře, se referendum nevedlo nikde a nikdy – za to se i v tom Švýcarsku chodí do kriminálu)

      a no teď pár citátů

      „Václav Bělohradský trochu provokativně odmítá pravdu jako takovou: „Kdybychom přijali ideu pravdy, stačilo by, aby vládl jeden – ten, kdo pravdu zná,“ říká Bělohradský. Povaha světa je pluralitní a dialogická, ale hlavně živá a dynamická.“

      Bělohradský doporučil vyškrtnout ze slovníku ve vztahu k EU dvě slova. „Dvě slova je potřeba škrtnout, a to je svrchovanost a identita, protože nikdy nebudeme vědět, co to je,“ zdůraznil Bělohradský.

      Václav Bělohradský: Globalizace je ekonomický úspěch. Například v Číně se díky ní stovky miliónů obyvatel dostaly z bídy, přitom ještě koncem padesátých let tam byly hladomory. Podobně bychom mohli mluvit o Brazílii nebo Jižní Africe. Čili globalizace je úspěch, ale nesmíme se na ni dívat etnocentricky. Hlavní zlepšení života, které přinesla, se totiž týká zemí mimo západní svět. A jako je v české kritice Číny hodně rasismu ve stylu: ať provozují prádelny a prodávají ve večerkách, ale nejlepší univerzity máme mít my, tak je i v odporu proti globalizaci pocit, že se toho „našeho“ blahobytu zmocnil někdo jiný. Takže já nesdílím ten narativ, podle kterého neoliberalismus znamená hlavně deregulaci a nerovnost. Globalizace přinesla větší rovnost, ale ne v rámci západní civilizace, nýbrž mezi civilizacemi navzájem. To je jedna věc.

      Jestli je tohle Kamilovi blízké, údajně bližší než by mělo být mě, pak jsem Kamilovým replikám zde až doposud vůbec neporozuměl. A nevím čím to je, vím že má čeština není nejlepší, vím, že jsou lidé co ovládají více jazyků než já s větší obstojností, ale pořád si myslím, že pan Mudra mi asi dluží vysvětlení.

      • oh

       Globalizace je dobrá! No, jak pro koho. Pro filozofy a multikulturní transnacionální megalopolické kosmopolitně migrující manažery je nepochybně vynikající. Pro ty, co se stanou objektem zájmu globalizovaných nenažerů, protože ještě vlastní nějaké globalizovatelné zdroje, zase až tak moc ne.
       http://casopisargument.cz/2018/02/27/nebudou-ted-ostatni-zeme-eu-jen-prispivat-na-neokolonialni-politiku-velmoci-v-africe-pta-se-oskar-krejci/
       Jak může Nigerie patřit do desítky nejchudších států s rostoucím počtem obyvatel i bídy, a zároveň být jedním z největších vývozců ropy na světě? Vždyť v roce 2016 byla na osmém místě mezi světovými exportéry a vyvezla surovou ropu za 27 miliard dolarů! Není to třeba proto, že zde podniká slavná britsko-nizozemská Royal Dutch Shell?
       Globální blaho zaplacené lokální bídou. Ale globalizace je úspěch! Jen mi to nějak moc připomíná jeden starý hořký vtip o obchodním domě Global, kde prý mají všechno.

 12. embecko

  Malokdy vidite sve vlasti tak nepratelskeho politika, jakym je dansky premier Rasmussen. Nestydi se lhat, ze v Dansku existuje paralelni spolecnost a dokonce zasel tak daleko, ze prosadil specialni zakonik k potirani svych vymyslu:
  https://www.welt.de/politik/ausland/article174086762/Parallelgesellschaften-Daenemark-will-massiv-gegen-Ghettos-vorgehen.html
  Soucasti nesmyslneho tazeni je i opatreni, majici za ucel zabranit sdruzovani se (bydleni) osob s imigranstkou minulosti na jednom miste.
  Odporne…

  • Ondřej

   ale jak účinně:-)

   Venstre sestavilo jednobarevnou vládu a nemá problém s prosazováním zákonů, byť jeho vláda je menšinová. (Kdyby Babiš sám nepatřil mezi populisty a netapaktoval se s extremisty, možná by se mu to taky podařilo.)

   P.S. Stále trváte na své lži že ve Švédsku liberální socialista Stefan Löfven zrušil řádné volby v r. 2018 a že hodlá vládnout bez voleb na základě jakési neexistující dohody o věčně trvající podpoře v rámci „opoziční smlouvy“?
   viz wikipedia – Swedish_general_election,_2018

   Jen tak pro zajímavost socialisté pana premiéra Löfven získali ve volbách více hlasů než má Babiš a současné průzkumy po skoro 4 letech údajné uprchlické invaze a údajných no-go zone, a po oné tzv. „uprchlické krize“ přisuzují podporu 27% a je stále na prvním místě. Myslím, že toto v zemi, kde žádní uprchlíci nejsou jako je ČR, se nepodařilo po celé 4 roky trvající vládě žádnému premiérovi, co tu zatím kdy byli:-)

   Vemte se s vitttou za ruce a běžte zase někam lovit „fake news“, bulvární Express už není úplně spolehlivý:-)

   https://en.wikipedia.org/wiki/Opinion_polling_for_the_Swedish_general_election,_2018

   • vittta

    Už jsem to několikrát psal, ale pro vás ještě jednou.
    Já jsem jen rád, že země, kde je mnoho negrů a čmoudů jsou tak multikulturně úspěšné a politici, co tam migranty pozvali a bezpracně je živí jsou oblíbeni.
    V pohodě, Švédům a Francouzům či Němcům jejich úspěchy fakt přeju, a pokud jsou spokojení, nic proti tomu nemám.
    Tady ale tyhle lidi prostě NECHCI.
    A jelikož nejsem sám, ale je nás většina národa, bylo by nanejvýš vhodné, kdybyste nám je sem necpali, a svoje úspěchy si budovali doma, jo?

    • Hudec

     „Fakt, že mnozí z nich, a s nimi valná většina české i moravské liberální elity, dnes proti zavedení referenda vehementně vystupují, zatímco komunisté – najednou čáry máry – patří k jeho nejhlasitějším zastáncům, před nás staví některé ne zcela pohodlné otázky o povaze uplynulých třiceti let. Co se to během nich stalo s českou společností?“

     To je napsáno kousek výše. Otázka, co se to stalo s českou společností během uplynulých třiceti let je na místě. Stejně tak je na místě otázka, co se to stalo s německou/francouzskou/ a další západní společností během pár posledních let. Imigranti byli obohacením, skoro nezbytností pro další rozvoj společnosti či alespoň její udržení. A najednou je nechtějí a hledají kam s nimi, jak ten Neruda se slamníkem.
     – Buď se tak dramaticky změnili imigranti, nebo se tak dramaticky změnila ta uvedená společnost
     – Nebo lhali a teď se snaží to napravit tím, že následky hodí přes plot sousedům
     – Nebo říkali pravdu a jsou na nás tak hodní, že se chtějí rozdělit o to blaho (a my, blbci, se vzpouzíme). Můj nebožtík tatínek říkal takovým postupům „Dokopat někoho ke štěstí“.

 13. vittta

  K těm ondřejovským kecům….
  Já třeba jsem někdy až otravný, sám nejsem nijak extra vytoužený, vidět cizí kraje, mám to rád tady, ale o to víc se kde koho ptám, jak to v těch krajích chodí.
  Samozřejmě, každý to vidí jinak, a tak to různě analyzuji, a dělám si z toho závěry.
  Uvedu dva příklady, které mi uvázli v hlavě, jako velice zajímavé.
  Tak byl jsem loni se svou labutí v mariánských lázních na takovém pobytu.
  Mají tam fontánu, co několikrát denně cáká vodu na známé hudební kusy.
  Tak jsme tam šli nějak v ten čas, ale všude narváno, tak jsem si sedl kus vedle na schody.
  A reakce národností jsou různé.
  Starší německý pár na mě zle zahlížel, a neomaleně šli, pindajíc, a snad by mě zašlápli, kdybych nevstal- těm všechno patří.
  Český pár se z dálky neutrálně usmíval, a když jsem viděl, že míří k těm schodům, tak jsem se hotovil vstát, ale stejně mi řekli „zdovolením“ a já na to „prosím“ a oni „děkujeme“ a všuchni jsme se usmívali.
  Pak tam byl nějaký Angličan, a nejistě přešlapoval, a chvílemi koukal mým směrem.
  „Že by chtěl jít sem?“
  Tak jsem mu ukázal, jestli chce jako jít, příjemně se usmál, a silně děkoval řečí anglickou.
  Pak ještě tam je taková lanovka, co se do takových vajíček sice vejdou 4, ale nijak pohodlně nesedí.
  Samozřejmě, německý pár si žuchnul vedle nás, s labutí, aniž by se namáhal pozdravit.
  Labuť je chtěla vykopat, protože v zemích českých těžko může někdo udělat větší blamáž, než se nacpat tam, kde sedí pár, lhostejno, jakého věku, a ještě u toho ani nepozdravit.
  To kdekoliv, jak někde sedí muž a žena, přisednout si lze jen v nejvyšší nouzi, jinak je to bráno jako hulvátství nejvyššího stupně.
  To je pro MaB, prostě je to česká kultura.
  Fakt je ten, že abych odlehčil situaci, tak jsem za jíztdy tomu skopčákovi německy řekl, že je tam děsné vedro (což bylo, protože se to zavřelo a bylo tam na chcípnutí) a on byl hned hovorný a milý, a hned se na něco ptal, čemuž jsem rozuměl jen s obtížemi ale nakonec jsme mu s labutí přece poradili v jeho řeči,…no ale jinak jsou to řepáci, už proto, že se nesnažil ani mluvit česky, když já ze slušnosti to zkoušel mojí ubohou němčinou.

  • vittta

   Druhý příklad.
   Chodil jsem kdysi s holkou, co ovládala dokonale němčinu a znala též dokonale německé reálie.
   Jednou jsme pomlouvali bídné poměry na českých horách, a jak to v Německu a Rakousku vyjde pomalu stejně draho, jen služby jsou o level jinde.
   Při té příležitosti jsem se podivil, že sem ti Němčouři pořád jezdí.
   A ona:
   Prosímtě, víš, kolik jich je?
   Snad si nemyslíš, že jeden Němec řekne jinému Němci, že si někde nasral do bot, tam každý svou dovolenou či výlet vychvaluje, i kdyby byl po krk v hovnech.
   A to je zase kulturní rozdíl, neb správný Čech se naopak přímo vyžívá v popisu záporných zážitků- má li je, a jinému Čechovi výlet do dané destinace rozmlouvá, s tím, že „jemu ten humus teda za ty prachy stačil“!
   Je zde považováno za velice neslušné, když někdo chválí něco, co není chvály hodno, a už vůbec se neodpouští, když by nehodné místo doporučil.
   Čech se snaží- dle svého pohledu- vyhodnotit svou cestu co nejobjektivněji.

   • vittta

    Ne, ale za to jsem mluvil s jednou kamarádkou, co cizince v pěkné rezidenci ubytováná.
    A ta zase říkala, že Němčour je Němčour, na hlavu padlej, ale kdokoliv mluví Francouzky, a měla tam i Belgičany, tak tam nechal takový bordel, že by blila, což Němci nenechají.
    Jako posraný hajzl, zasviněný sprcháč, nebo vanu s pruhem špíny!

   • Hudec

    No, vittta nejspíš stejně jako já neumí belgicky.
    Doufám, že jsem Vás, Ondřeji, Vy multikulturní transnacionální megalopolický manažere, potěšil.
    :-)

    • vittta

     Ondřej má neotřelý smysl pro humor.
     Jako by promluvil žák 7 třídy.
     To je fakt silné kafe!

    • Ondřej

     Nic si z toho nedělejte, belgicky fakt neumí nikdo:-))))))

      • Hudec

       Já myslel, že ironičtěji už to napsat nejde, ale on to nepobral. Je to tak, „nic není nemožné“…. :-)

       • Ondřej

        ve vašem případě ironie a stupidita nejde rozeznat.

        Nakonec s Belgičanem 90% okolního světa nemluví žádnou z řečí, které lze provažovat za jeho mateřštínu, ale úplně jinak. Vaše hloupá poznámka o „belgičtině“ je totiž pro danou věc stejně irelevantní jako potřeba znalosti sánskrtu pro komunikaci se Sinhálcem. Hloupost je velmi znatelná, když namísto fakt, dáváte k dobru jakkoli neverifikovatelné osobní zážitky a dodáte k tomu nějaké to foto, že jste vyfotil UFO (vitta je rozený vypravěč, jak se baví s kdejakým cizincem, s Francouzkou, s Němcem a možná přibude časem i nějaký ten Vlám:-) ale když bych se ho měl zeptat ať mi přesně formuluje větu, jak se toho Němce konkrétně zeptal, asi by mi neodpověděl. Nebo by mi dal nějaký google překlad jako fejkař oh, co si myslel že tento průhledný fejk jazykové gramotnosti neprokoukneme:-). Jste přímo ukázkový materiál jak propagandistické theorémy a postupy z někdejšího KGB Informbyra fatálně svoji propagandistickou válku prohrály, když se zaměřily jen na „zostřenou“ dehonestaci té části Evropy, kam když nějaký šťastlivec z východního bloku náhodou zavítal, obvykle seznámiv se s místními „nezaměstnanými a žebráky“ se už domů, do socialismu nikdy nevrátil.

        No nic, vittta ví o světě vše nejlépe, a zdrojem mu jsou turisti co mu řeknou v Mariánkách na kolonádě,Embéčko má informace z Fake news z německého předního bulváru Express.de a pak od paštikářů z dálničních pump, pak se nelze divit zprávám, že v Německu se rozšířil AIDS díky uprchlíkům. kolující jako anonymní spamy po internetu Takže vitta se svoji jazykovou vybaveností nám tu supluje Deutsche Welle a Reuters dohrormady:-).

        Kdybyste neměl svůj věk a potřebu dokazovat, že jste neprožil svůj život v totalitě nadarmo myslel bych si, že máte klasickou potřebu sociální komunikace s lidmi, které můžete díky své anonymitě předložit vámi „vytvořený“ životní příběh. který podobně jako mýtománie, což je klasický příklad konfabulace – vytváří a hlavně věří – ve falešnou realitu. Jedná se o klinický jev z psychologie, kdy si lidé sami inputují falešný příběh o sobě samém do svého vědomá, a ten pak na potkání vypráví, snaží se tím vylepšit si svůj obraz u okolí, které jej nezná a nemůže si nic z toho ověřit. Je to klasická metoda

        Psychoanalýza zná pojen reminiscenční psychologie. Je to příběh, co si držíme v hlavě, a který má s naším skutečným prožitým životem jen pramálo skutečného. Přesto ony „fotografie“ z reality tam dáváme, jsou to ale fotografie prostředí a událostí, které se sice udály, ale jinde, v jinou dobu a někdy i někomu blízkému koho známe, ale rozhodně ne nám.

        Pěkný víkend

        • Ondřej

         oprava….oh, co si myslel že tento průhledný fejk jeho jazykové negramotnosti neprokoukneme:-).

        • vittta

         Vaše mizivá chápavost je – vzhledem k vašemu IQ- pochopitelná.
         Tomu skopčákovi jsem prostě řekl Hier ist warm, ale ne proto, abych s ním zapředl hovor, ale proto, že atmosféra tam byla napjatá, a oni cítili, že o ně nestojíme, když pro nic jiného, tak pro to děsné vedro, které by samozřejmě ve dvou nebylo.
         Tak jsem tomu odhlehčil, usmál jsem se a tohle řekl, ale musel jsem stejně 2x, protože mě ten dědek německej neposlouchal.
         Na kolonádě ani tak nešlo o rozhovor, ale o chování, a to bylo typické, jinak bych o něm nepsal.
         Němčour si myslí obecně, že se z něj každý posere, a Čech má tendenci být slušný, tím spíš, když je slušný ten druhý.
         S Čechem můžete zavést hovor, i když ho vidíte poprvé v životě, a nebude mu to připadat divné, Němec se bude divit, co po něm chci.
         To byli příklady, ale každý majitel nemovitosti, která se pronajímá cizincům vám řekne, že u Němců je nejlepší najmout dvě cizí rodiny.
         Jedna druhé se bojí, a tak dají pokoj.
         Jinak vyřvávají do noci a něco rozbít jim problém nedělá.
         Rus třeba zase přivádí majitele k zoufalství tím, že si chce zaplatit saunu na celou dobu pobytu, a nenechá si vysvětlit, že jsou tam i jiní hosté.
         Prostě on platí, ty poslouchej.
         Jenže on platí, Němec je skrblík, ale poslušnosti se domáhá také.
         Ten Angličan byl spíše doplněk, těch tu moc není, ale třeba Rusů tam bylo hodně, a ti vypadali jak z časopisů 80 let.
         Titanové blondýny a chlap s brutálním svetříkem s véčkem.
         Přitom to určitě nebyli chudáci.
         Jinak skvělý rozbor, všichni jsou blbí, čtou blbosti, jen vy jste- jako obvykle- chytrej!
         Pobavíte, to jo……jste daleko zábavnější jak…no, ten suchar, však víte, nebo ta rachomejtle!

         • Saul

          Ty dva priklady,ktere jste uvedl jsou velice vymluvne a opet skvele vypovidaji o vasem charakteru a pomatenych predstavach o svych narocich a pravech.
          Velice vas pobourilo,kdyz si k vam do ctyrmistne! kabiny vami tedy zpola zaplnene pristoupil dalsi par a rusil vase soukromi,na ktere jste tam ve dvou zadny narok nemeli a nazval ty vetrelce hulvaty.
          Potom jste si sedl nekam na schody,kde jste evidentne prekazel lidem v jejich uzivani,na coz meli plne pravo a pobavene sledoval jejich reakce.
          Inu,co k tomu dodat.
          Tak aspon ze jste v tech mariankach nepotkal nejakeho hulvatskeho negra.

          • vittta

           Zase špatně, pane doktore!
           Oni si klidně mohli sednout jinam, no ale….vás by to třeba rajcovalo, nebo- a to je pravděpodobnější- nemáte žádnou ženskou, se kterou chcete být na vejletě sám, i když jí znáte roky, protože tou lanovkou nejedete proto, že jedete z místa A do místa B, ale že z té lanovky pozorujete okolí.
           Ale ne každý má na věc stejný názor, vy byste se třeba k nějakému páru také vecpal bez pozdravu, a měl to za své právo- což je i pravda, ale právo nutně není ještě slušnost.
           A na schodech jsem seděl, ale jakmile jsem viděl, že někdo jde, schody jsem hned uvolnil, takže jsem nikoho neblokoval.
           Šlo o ty reakce, Němčouři byli vypruzení, že jsem si vůbec dovolil na schody sednout, protože tam nebyla žádná cedule, která by Němcovi ukazovala názorným obrázkem, že je možné si tam sednout, a Němec si sedne jen tam, kde je to povoleno.
           Takže za hulváta určitě považovali oni mě, ale nechápali u toho, že já jsem tam byl, na rozdíl od nich, doma, takže cedulky, co se může a co ne ať si žerou u nich!
           A pravda, negři tam nebyli, chvála Bohu….ti by se v té fontáně koupali!

         • Rybka

          Janusz L.Wiszniewski:
          Pouze Slované vám obvykle podají celou krabičku cigaret. Američané většinou vytáhnou jen jednu cigaretu, kdežto Holanďané zpravidla zalžou, že mají poslední, a Angličané dělají, že vás neslyšeli. Francouzi, Francouzi jsou zdvořilí a převážně popravdě přiznají, že už nemají ani jednu a že by si taky rádi zakouřili. Italové a Španělé vytáhnou cigaretu z úst a dají vám potáhnout. Rusové zato, a potkal jsem jich ve vašem New Yorku hodně, vám podají celý balíček cigaret, protože jsou Slované, a kdyby náhodou neměli cigarety, tak pro vás půjdou nějaké sehnat, zase jen mezi Rusy.

        • Hudec

         „Moje anonymita“? No to jste mě pobavil. Jako jeden z mála se vyskytuji na internetu pod vlastním jménem. Zatímco Ondřejů je v republice 76 225 a těžko hádat, který jste vy. Možná že Helmut, kdo ví. Ale Hudec v ulici B. Smetany v Plzni je jen jeden.
         Tak si budeme vyprávět něco o stupiditě…. :-) .

         • Ondřej

          Vy si myslíte, že to něco dokazuje? pak jste ještě více hloupý než na první pohled působíte.

          Tak fajn já jsem Ondřej Pospíšil, a bydlím na ul. Baarova 55/11, Praha 4. Jestli je tam ještě nějaký jiný téhož jména, vážně nevím, já lidi nešpejuju….

          Takže když už oba a ostatní víme kdo jsme tak směle můžeme říci, že známe druhého identitu a můžeme si být jisti, že zjistíme kdo ten Ondřej a Hudec toho Ostrova Janiky vlastně je:-)

          Konečně jestli jste někdy přišel s IT hlouběji do styku, jistě vás nepřekvapí pojem LDAP že správa identit je dvojího druhu podle rozlišovacího jména „DN = Distinguished Name“ anebo relativního (Relative) rozlišovacího jména RDN. Rozdíl je v zásadě v tom, že bez toho abyste ten vzorek (v případě IT datového packetu s přístupovým kodem daný IP a pouze anonymním emailem) konfrontoval se „živým vzorkem“ pak vám je vaše veškerá tvrzení že jste Baron Prášil alias (německy Carl Friedrich von Münchhausen) asi takovou „identitou“ – jako bych o sobě tvrdil že jsem James Bond.

          Zkuste se zabývat něčím, o čem jste alespoň zdánlivě přesvědčen, že o tom něco víte.

        • oh

         Mr. Fake News, podle toho, že stále usilovně rajtujete na „kvalitě překladu“ a jako čert kříži se vyhýbáte zmiňovaným číslům, dovolím si předpokládat, že jste stále ještě nenašel nějaký důvěryhodnější a výsledkově optimističtější BundesAmt, než mnou „fejknutý“ BAMF. :D

         P.S. To ale máme štěstí, slušňáku Ondřeji, že si držíte svou úroveň a neargumentujete „ad hominem“. :D :D :D

 14. embecko

  Tady jeste neco pro vitttu:
  Rozhovor s nemecko-zidovskym patriotem, jak sam sebe nazyva historik Wolffsohn:
  https://www.nzz.ch/feuilleton/der-historiker-michael-wolffsohn-sieht-in-einer-radikalisierten-muslimischen-minderheit-den-grund-fuer-wachsenden-antisemitismus-ld.1359869
  „Nasilny extremismus neprichazi zprava, ackoliv zavadejici statistiky tvrdi neco jineho…vse zacalo v 70. letech nezajmem o imigranty, konkretne ve Francii na sarskem pomezi…delnici z byvalych kolonii tam zili v poslednich slumech…“
  To je presny nastrel, hlavne nezajem statu/ vetsinove spolecnosti o imigranty z byvalych kolonii a v pripade Nemecka o turecke gastarbeitery. Stacilo 50 let, dve generace, a maji tam vyjimecny stav…v pdstate jsou ale se situaci spokojeni, jak ukazaly volby, takze jim to prejem, jo?

  • vittta

   Přesně tak.
   A to je také součást české kultury.
   Když je někdo spokojený, tam proč mu nedopřát.
   Čech dobře ví, že spokojený soused nebude pošilhávat po české hranici.
   Jo….tohle Čech dobře ví, a proto také víme, jakkoliv nám MaB či Ondřej vyprávějí opak, že sousedé spokojení nejsou, no a tak – jak je zvykem- po naší hranici pošilhávají.
   Do prdele s těma debilama, co si nadrobili, sami ať si sežerou!
   Nejhorší na tom ale je, že s těmi chybami nehodlají přestat, a tak chyby přerůstají jejich hranice, ba dokonce naklánějí rozdělení světa.
   Takoví všelijací Saulové si myslí, že „no a co, tak v nejhorším tady bude šaríja, tak prásknu 5x hlavou o zem a budu mít pokoj.“
   Jenže to nebudou umírněnci, kdo převezmou -zcela demokraticky a za peníze dotčených zemí- moc v nebezpečně silných, ba dokonce jaderných zemích.
   Budou to radikálové.
   A ti nakonec uvrhnou Evropu do středověku, a nebude odsud úniku nikam, protože spojení politického islámu se šmírovacími technologiemi, které otroci ovšem mít v ruce najednou nebudou, je kombinace přímo ďábelská.
   A Saulové nevědí, co je středověk, žádné narkozy pro otroky, když si přerazí hnátu, žádná drahá léčba rakoviny, žádné decentní trhání zubů.
   Jo….čumět budou, ale…my také, nás vezmou tihle naivky sebou.

   • Hudec

    Poslechněte, vittto, jsem životem už notně odřený a citově okoralý. A starý a nepochybně v poslední čtvrtině života. Jakýchkoliv iluzí prost, o komkoliv a čemkoliv.
    Kdyby mi bylo o čtyřicet méně a měl svoje současné zkušenosti, asi bych už prchal a vím kam. K řece Bělaja jižně u Uralu, na hranici Baškirska. Poslední údolí nebo tak něco.
    Takhle se ale vžívám do role těch athénských starců, kteří se opevnili na akropoli, když táhli Peršané. Což je jistě notně romantická představa, ale právě život mě naučil, že skoro „nic není nemožné“ a někdy se stávají věci, kterým bych ještě třeba před pár dny nikdy neuvěřil.

   • Saul

    „A Saulové nevědí, co je středověk, žádné narkozy pro otroky, když si přerazí hnátu, žádná drahá léčba rakoviny, žádné decentní trhání zubů.“
    Ja uz jsem vam u negru vyjednal lecbu vasi paranoi .
    Opravu chrupu jsem vam taky uz nekolikrat navrhnul.
    Opravdu staci navsteva londynskeho metra a vas vyklad pasazerum vaseho negrovani.
    Rakovine se asi nevyhnete,to je holt dusledek mindraku a nenavisti.
    A jestli spadnete ze strechy,tak to zkuste jako kocka na vsechny ctyri,at ty zlomene hnaty stoji zato.
    Hlavne se rychle dejte dohromady,at nezklamete svoje verne fanousky a nemusi svemu hrdinovi na nemocenske ze sveho duchodu jeste doplacet ucty za internet:-)

 15. tresen

  3.3.2018 – 8.37
  vittta
  Tedy Třešni, co vám přijde na tom textu Kláry tak septikoidní, že jste cítila potřebu to sem napsat?
  Pojďte, dáme o tom řeč, takhle po snídani, ne?

  Snídani jsem absolvovala už před delší dobou a v pohodě, tak něco napsat můžu.
  Opravdu jsem nevěřila, že by KS něco takového napsala. Proto ten kondicionál a proto výzva Rybce, aby prozradila, kde to vzala.
  Takže jsem netvrdila, že je KS v septiku. Ten text ovšem septikoidní je.
  Příklad prasáren:
  Když NATO zaútočilo na Srbsko, nejásal nikdo. Maximálně uznal, že to bylo nutné k ukončení války. Takže to je první lež.
  Pasáž o Sorosovi je prasárna celá a Samkové se vůbec nepodobá. Včera jsem od ní četla, že považovat někoho za Sorosova agenta anebo za Putinova agenta je ta samá pitomost.
  Vrchol je ovšem fake, že Havel v době mlácení na Národní seděl Havel v kavárně s Lorencem.
  Je tam toho víc, nechce se mi to celé rekapitulovat, čeká mě oběd.
  Autorství mě zajímá nadále.
  Rybka, ta poetická duše, to snad nespáchala, tomu se mi nechce věřit taky.

  • vittta

   To bylo snad někde na PL, ale také to už nevím, ale někde jsem to četl.
   No, nejásal nikdo, nejásal ani Havel, to je fakt.
   Ten jen- s bolestí v srdci- připustil, že kvůli ukončení zabíjení je i bombardování humanitární.
   I když co já pamatuji, tak Ruml třeba jásal.
   A kde byl, či nebyl Havel v době povolené demonstrace SSM na národní třídě…
   Vy to víte?
   Tohle…to se nedá vyvrátit ani potvrdit, alespoň mezi námi, plebejci, a ti, co to vědí, těm lze buď věřit, nebo ne.
   Klára něco napsala, a dá se tomu věřit, protože píše zostra.
   To je všechno o té víře.
   Vy věříte tomu, že je to tak, jak myslíte vy.
   Psal to myslím..pacifista, nebo kdo, a dotyčný to napsal dobře.
   Vy nehledáte nějakou pravdu, hledat pravdu je složitá záležitost a vyžaduje nadhled a pokoru před tím, že něco nelze tak úplně přesně zjistit.
   Vy na tohle nemáte, a tak pravdu hlásáte.
   Víte, jak to je, a bojujete s námi. zatvrzelými.
   Tohle si myslím především proto, že chodíte na blog, kde s vámi většina čtenářů dlouhodobě nesouhlasí, takže to budí dojem jakési misijní činnosti.
   Ondřej je stroj, není to člověk, to je něco jiného, a pokud to je člověk, pak je duševně nemocný, je naprosto imunní vůči jakémukoliv vyvrácení jeho lží, a v pohodě tu lež pořád opakuje.
   Saul je zase pan spravedlivý, ten se jen tak s někým nezahodí, jmenovitě s rasisty, což jsou ti, které on tak označí.
   To vy se bavíte s každým, pokud vyhodnotíte situaci tak, že je třeba vstoupit s osvětou.
   A MaB…ta zase představuje styl myšlení, zřejmě běžný na západě.
   Takže ona uvádí věci na pravou míru, a ukazuje úspěchy Francie, něco jako Fučík psal o zemi, kde zítra už znamená včera.
   Okolní svět jí děsí, a tak dělá, že ho nevidí.
   Tady bych upozornil, že plno věcí, které jsme předvídali MY, z toho antinegerského, či do určité míry proruského tábora se stalo, zatímco to, co jste předvídali VY, se prostě nestalo.
   Putinovy tanky nebrázní Evropu, Rusko není ekonomicky na dně a negři se ne a ne přizpůsobit majoritě.

   • Saul

    „Klára něco napsala, a dá se tomu věřit, protože píše zostra.“
    Tak to je perla:-)
    To se vam zase povedlo neco vyargumentovat:-)
    Myslenka hodna intelektualniho giganta vaseho formatu a volicu Adolfa Hitlera.

    • Rybka

     Ladislav Klíma:
     Obyčejný člověk má strach hlavně jenom z nehod v jeho očích vážných: z přepadnutí, z větší nákazy, pozbytí místa, a to strach kapitální. Zato pramálo se bojí urážek, kalumnií, otírání se, slin, pohlavků, morálních i fyzických, a všech těch nečistotek. V nich však spočívá tak společenský život, jako naopak ony vážné nehody jen málokdy v něm hrozí. I jeví se náš milý člověk v každodenním styku s lidmi jako rek, nezranitelný Siegfried, lecjaká drobná bodnutí neproniknou epiderma jeho nosoroží kůže. Je, aspoň ve společnosti jemu nějak rovné, vždy plnohubý, smělý, výbojný, posměvačný, chvástavý, energický. Co se ho tkne, patří-li k nižším vrstvám, slyší-li každou minutu: ty blboune, ty halamo, a patří-li k vyšším – zahalené, ale tím větší urážky. A i nad nejmlaskavější facku je povznesen – nás to nemr, my to vydr, řekne a ještě je pyšný.
     Člověk vskutku statečný, a ten je vskutku vždy intelektuální, bojí se tím méně nehod, čím jsou vážnější, nejméně smrti, zato tím více každé urážky, neuctivosti i nejdrobnějších nešetrností. Velké je jemu malým a malé velkým. Nelekne se padající naň bomby, ale má velký, třeba tajený i překonávaný strach z pohození blátem. Pro to a jiné je ve společnosti ve fausse position. Musí-li do ní, drží se v pozadí, vyhýbá se důvěrnostem, bodrostem, zbytečným řečím, tím více sporům, naučil se zdvořilosti, mírnosti, šetrnosti, ohleduplnosti.

     • Saul

      To je ,Rybko ,ten Ladislav Klima,co vypil 15 piv a pak si dal k veceri mys,kterou doma vytahnul z pasticky?
      Tak diky za inspiraci:-)

      • Rybka

       Ano, Saule, to je ten Ladislav Klíma. Takoví exoti jsou solí země. Kdo nečetl od Klímy Bílou svini, učiň tak! Celou jsem ji svému dospělému synkovi přečetla nahlas s přestávkami na halasný smích.

       • Saul

        „Takoví exoti jsou solí země.“
        Ano,takovi ano.
        Jenze ta hranice,kdy je exot jeste soli zeme a kdy se stava jedem je hodne uzka a nekteri exoti ji pro svoji exoticnost nejsou schopni rozeznat.

        • Rybka

         Bílá svině je o křesťanech, do těch se teď šít může. Ten druhý způsob exota je třeba David Černý, to jeho sprosťáctví je opravdu až exoptické.

         • Rybka

          Jé, zplodila jsem nové slovo – postoční, posvětelné.

    • vittta

     Kdybyste nebyl slaboduchý, jistě byste pochopil ten kontext, s vašimi schopnostmi ale….
     Já nevím, že na to reagujete, to je pro čtenáře s o 30 bodů vyšším IQ, co vy k tomu můžete napsat jiného, než nějakého voliče Adolfa Hitlera.
     Jinak abyste chápal, to je myšleno tak, že těžko by se dalo věřit, že třeba Bělohradský by něco takového napsal, a především tímto stylem, ten by to zabalil do nějakých měkkých podušek (slovních) Čulík by zase u toho flusal kolem sebe jak uštvaný kůň na Čechy.
     Takže se tak, jak to napsala, dá věřit tomu, že to napsala, navíc u ní se dá předpkládat určitá osobní zkušenost a inteligence, Němcová by to do kupy dát nemohla, ta by za každým druhým slovem měla Rusko a Putina a celkový smysl by to nedalo žádný.
     Pochopil?

     • Saul

      Ja jsem cetl,jak to napsala.
      Ted uz od vas vim i jak by to napsal Belohradsky,Culik,Nemcova…a dokazu si docela dobre predstavit,jak byste to napsal vy.
      Inu,kazdy ma svuj nezamenitelny styl.
      Jen bych vas rad upornil,ze k tomu co napsala opravdu zadnou inteligenci nepotrebovala.

     • Rybka

      Vitto, tvé přirovnání Čuldyfuldy jak jako uštvaný kůň fluše na Čechy je geniální. Já si vždycky hned všechno představím, jak to má Jirotka v Saturninovi s těma koblihama. Pobavils!

      • Rybka

       Taras má v novém článku taky rozkošné přirovnání, smála jsem se nahlas:
       Tak jsem přece jenom citoval, protože mi to usnadní, abych se rozzuřil na nejvyšší míru, včetně praku z žil na čele a vypoulených očních bulv.

  • Rybka

   Jaj, já dělám taky tisíc věcí najednou, tak mi tu leccos unikne. Klára Samková to měla na fejsbůku. S těmi sérešovými agenty – ono je u nás přes 120 tisíc ziskovek, hodně jich sponzoruje tento podvratný jedinec a podle emerického zákonu Fara je každá neziskovka placená ze zahraničí vedená jako agent cizí mocnosti, logicky. Když takový zákon nedávno zavedli v Rusku, vyvalily se vlny zdola a roztáhnuly se v šírá kola – řval celý vyspělý západ, co si to to Rusko dovoluje. Takže vlastně i Drtinová s Veselovským jsou sérešovými agenty. O Srbsku nic psát nebudu, když na tuNATO sviňárnu jen pomyslím, rozzuřím se. Takto rozzuřiti se dovedu ještě když se hovoří o školství. A hněv škodí.

   • tresen

    Takže vy tedy nejste autorka. Fajn. Ale vyjadřuje to vaše názory. To není fajn, je mi líto.
    Má to Klára S. na tom svém účtu i dnes?

    • Rybka

     Proč bych to měla za paní Samkovou psát? Jsem psavec kratších útvarů. Netuším, jestli to na účtu ještě má, 2.března to tam bylo. Do názorů mi to káplo, leč nelitujte mne, řeknu to básní:
     Neplačte soudruzi
     nad jinými soudruhy
     soudruzi jiní
     též nepláčí nad vámi
     nad sebou, soudruzi
     jak nebe, nad sebou
     jak nebe nad námi
     hořící letec.

     • tresen

      Napadlo mě, jestli ten účet, pokud je opravdu její, někdo nahacknul, nebo jestli ten účet není falešný. I to se stává. Pořád ještě, jak vidíte, tak trochu věřím v příčetnost dotyčné.
      Příčetní autoři obvykle nepíšou lehce odhalitelné nesmysly, a to ani namíchané do směsice s polopravdami a insinuacemi.
      A Klára Samková většinou příčetná bývala, tedy v dobách, než mi zmizela z obzoru.

   • tresen

    No ano. To jsem četla. Proto se mi nezdálo, že by KS napsala to, co citovala Rybka.

    • Rybka

     Sypu si kýble popela na hlavu, říkala jsem si, nebudu to hledat, měla jsem jinou práci, ale teď mi to nedalo. A našla jsem to. To je tak: protože nejsem žádnej ajťák, syn mi založil fb účet a na ten mi jeho přičiněním chodí články z fb účtů, které by mne mohly zajímat. No a z účtu paní Samkové, i s její fb fotkou mi přišlo tohle. Vidím Klára Samková a hrnu se čísti a až teď, když jsem to vypátrala, jsem zjistila, že jsem ve své zbrklosti přehlédla, že paní Samková v úvodu nad článkem píše, že jí to přišlo mejlem. Zdálo se mi to na ni trochu hr, ale říkala jsem si, třeba ji taky nadzvedl ten převratový šrumec na Slovensku. Jinak ale ty inkriminované názory sdílím, neb jsem konzervativní extrémista.