NIKDO NÁS NEPOSLOUCHAL

Systém protiraketové obrany USA může být zrušen

Zdroj

Nikdo nás neposlouchal, řekl Vladimír Vladimírovič, tak teď poslouchejte.

Nový „Sarmat“, strategický komplex raket s plochou dráhou letu bez omezení vzdálenosti, vybavený jadernou výzbrojí, bezpilotní jaderné ponorky – nic z toho u našich drahých partnerů neexistuje a ani není rozpracováno.

Zároveň Vladimír Vladimirovič vyhlásil soutěž o jména těchto dvou nových zbraní, své návrhy mohou soutěžící poslat na webové stránky ministerstva obrany Ruské federace.

Další nový raketový komplex již své jméno získal – „Kinžál“.

Jako bonus máme – manévrující blok s plochou dráhou letu, s rychlostí 20 Mach (let v plazmě) „Avantgard“.

To vše je k dispozici a funguje dobře. Navíc sériová výroba již začala.

Jako třešnička na dortu – laserová zbraň, pro niž se také hledá jméno.

Pro dnešek stačí, i když je toho víc. A teď, drazí partneři, co vy na to?

Dodatek 1: Vzkaz partnerům: vše, čemu jste chtěli zabránit, se stalo. Máte čas přemýšlet a poslat na zasloužený odpočinek ty, kteří to zavinili.

Dodatek 2: Jako ochutnávku předkládáme:

– Raketu s plochou dráhou letu s jaderným pohonem a jadernou hlavicí. Neomezený rozsah manévrovací vzdálenosti. Jaderný dron s atomovou hlavicí, který může létat nad celou zemí ve výšce padesáti metrů a napadnout cíl z jakéhokoliv směru, vždy, kdykoliv bude třeba.

– Bezpilotní ponorky s jadernými hlavicemi, o rychlosti několikanásobně vyšší než konvenční jaderné ponorky, hloubka operační činnosti v kilometrech, ultra malých rozměrů. A také s jadernou výzbrojí. Operační činnost v oblasti celého OCEÁNU. Sledují reliéf dna v libovolné hloubce.

– Zbraně hyperzvukové: „Drazí přátelé, Rusko je má. A hypersonický komplex už slouží v bojové pohotovosti v jižním vojenském okruhu.“

Lasery, ano, ty máme také …

Obecně platí, že – VŠECHNY systémy protivzdušné obrany můžete spláchnout do záchodu. Měly by stejný úspěch jako praky.

A co je nejdůležitější:

„Neporušujeme žádné existující smlouvy, vytvořili jsme systémy, kterých se stávajících dohod netýkají“

Nový raketový komplex „Sarmat“:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=vUNyE3pMqJQ

Putin představil nový raketový komplex „Kinžál“:

https://www.youtube.com/watch?v=d0lHl83fgPk

To nejdůležitější v jednom odkazu:

(Nejednou jsme naše „partnery“ varovali, že budeme muset sáhnout k asymetrickým opatřením, budou-li nás dále ohrožovat.)

P.S. Očekáváme „za kopečkama“ příslušný vřískot…

Reklamy

487 comments

 1. astraustralia

  430 prispevek :-)
  Janika patrne predjarne odpociva a tak si dovoluji nejen dat odkaz, ale tentokrat primo okopirovat text
  kde se Taras s Ondrackem srovnava
  a z lasky k demokrature vyznava :-)
  Ve srovnavaci rovine
  zamysleni o vine
  ze zas Samet je v tom nevine :-)
  Take jak chyby se v politice trestaji
  jak v kavarne tleskaji….

  8.3.2018 BY TARAS2
  Můj pouvoir
  Vyjadřovat se k čemukoliv umožňuje nám technicky internet, právně a morálně pak panující „demokratický“ kapitalistický řád. On to má v auslágu vystavené na tabuli a napsané červeným písmem, tu svobodu slova, i když ho to možná už dost mrzí a svrbí ho jak policejní pendreky liberálních těžkooděnců, tak pod taláry soudců pokožky těch podivných existencí typu Králová. Aby těm, co si svobodu slova vykládají doslova, kapánek přistřihli hřebínky.

  Pendrek kdysi dávno svrběl i poslance za KSČM Zdeňka Ondráčka, když byl ještě mlád a nebyl členem KSČM, ale KSČ, a na Václavském náměstí mlátil v lednu 1989 demonstranty coby člen pohotovostního pluku. A tady se naše osudy (tj. můj a Ondráčka) podivně (z časového hlediska) propletly.

  Když totiž malému Zdendovi byl jeden rok a pomalu přecházel od plínek na nočník, vyhodili mě při prověrkách nestraníků v roce 1970 z práce poprvé. Neodsouhlasil jsem totiž internacionální pomoc, prověrkovou komisi stavebního podniku to rozrušilo, a už jsem jel.

  Když Zdeněk coby růžolící mládenec vstupoval v září 1988 do pohotovostního pluku, vyhodili mě z práce podruhé. Napsal jsem totiž protestní dopis soudruhu Lipavskému do Rudého práva, v němž jsem kritizoval jeho článek, který omlouval násilí na demonstrantech v srpnu 1988. A protože jsem měl dojem, že se mi to povedlo a byla by škoda, kdyby to zapadlo, poslal jsem to na vědomí ÚV KSČ. Oni to na vědomí vzali, a už jsem jel.

  Neříkám to proto, abyste mě litovali, toho ostatně nejste schopni, ale proto, že mám tedy jakýsi zvláštní pouvoir, gebýr či oprávnění se k tomu, jestli je Ondráček vhodným kandidátem na předsedu komise pro kontrolu GIBS, vyjádřit.

  Asi někoho zklamu, ale nemyslím si, že bylo od KSČM moudré nominovat do funkce v parlamentu člověka, který je takto zatížen minulostí. Byla to zbytečná provokace, na kterou ochotně naskočily hordy pražské pravičácké a podnikatelské smetánky a jejích potomků, aby si na mlátičce brousily ostrovtip a pucovaly své špinavé charaktery. Tady se jim konečně naskytla příležitost, aby odvrátili pozornost veřejnosti od kriminálních způsobů, kterými se v devadesátých létech dostali k majetkům a od morálního selhání, když dalších dvacet let podporovali zločinné a asociální pravičácké vlády.

  Tihle šmejdi si teď na Ondráčkovi natahují a bělí svá umouněná pravičácká trička, umožňuje jim to vystupovat z pozic morálních arbitrů a bojovníků za demokracii, což je pozice zcela vzdálená od jejich skutečného charakteru a postavení.

  Je to těžké: pražská kavárenská chátra by si časem nepochybně našla nějakou jinou záminku pro své nechutné řádění, to jistě, ale tahle záminka s pendrekovým Zdendou byla doslova naservírovaná pravici pod nos.

  Chyby se v politice trestají, někdy s velkým odstupem, ale trestají. Fico teď zrovna pyká také za jednu zbytečnou, tu s Máriou.

  Ale on – na rozdíl od komunistů s jejich nominací – si alespoň něco užil. Filip s Babišem těžko.

   • Ondřej

    kdyby byla premiérka ženská, podobný lapsy by se nestávaly. Geronti a impotenti si myslí, že tohle je jak lék na předpis, ale ti co to už „zkusili“ ví, že…

    proti stáří není léku, byť bys vypil apotéku,

  • embecko

   Treba komunisti. pripoustejice Ondracka do volby, vladli stejnou motivaci, jako Taras, pripousteje Fagana do sve diskuze.

    • embecko

     Zavreni je nechteny nasledek, v obou pripadech slo v prve rade o principy a v obou pripadech to dopadlo jako obvykle (c) soudruh Cernomyrdin

   • taras2

    Na mém blížícím se pohřbu, ve smutečním průvodu, ponese Sax transparent s tímto nápisem: „Zavřel diskuze, pacholek!“

    Abych zabránil svému posmrtnému zhanobení, diskuze opět otevřu: řekněme, že hlavně proto, že se tenhle můj sekernický počin setkal s kritikou nejenom Saxe, ale i s kritikou ostatních přátel z virtuálního světa. A pak také Astr, s typickou lstivostí protinožců, kteří, visíce hlavami dolů ze Zeměkoule, tváří se, jako by se nic nedělo, eliminoval mé hygienické opatření tím, že sem tvrdohlavě dává odkazy na mé články a diskuze pod nimi se tedy stejně vede, v téhle divné formě, kterou podporuje i Janika. Tím dostalo skončení diskuzí u mne na blogu příchuť frašky.

    • embecko

     Decentne tomu nasi predkove rikal „nedokaze prekrocit svuj stin“; kdyz byli nastvani, oznacovali dotycneho jako cloveka, co si „nevidi na spicku nosu“.
     Asi poseste se ti sveruji, ze nikoliv zavreni diskuzi, nybrz zpusob jejich zavreni je problem. Uplne stejne jak ti komunisti: Ti trvali z principu na Ondrackovi, ty zas na Faganovi. A dopadlo to v obou pripadech stejne. Ze ted diskuzi otevres, tim se nic nevyresi, jestli tomu rozumis. Samozrejme te ted zavreni diskuzi mrzi a nevis, jak z toho vycouvat. A nejsi jediny, kdo tohle o tobe vi, tak by to prozival kazdy clovek, zde nejake zvysene empatie netreba. Stejne tak mne a ostatni diskutery zavreni diskusi take mrzi a take nevime, jak vycouvat z te objektivni situace, ktera nastala.
     Otevres to s Faganem a za mesic to zas zaviras, z ostudy nikoliv kabat, ale sibirsky kozich.
     Otevres to bez Fagana a budes za pitomce, ktery neposlechl sve diskutery (navic porusis sam pred sebou sve demokraticke principy)
     Anebo diskuzi neotevres vubec a budes za ostudare, co udelal chybu, ale nedokaze ji priznat…chtel by otevrit, ale zapricil se nam, dedek!
     Tak co si z toho vyberes? :o)
     Ja se ti vysmivat nebudu, chapu kam jsi se dostal a ze situace je tezka na vyreseni. ma nekdo nejaky napad? Mne momentalne nic jineho, nez co jsem napsal nahore, nenapada.

     • vittta

      Je to dobrej rozbor nastálé situace.
      Jednu věc jsi ale zapoměl.
      Co tedy dál?
      Janika nás tady nechala psát leckdy nekorektní texty, a jmenovitě u mě z nich rozhodně radost neměla.
      Diskuze jede na plné pecky, dokonce i s faganem a ultralevicovými fanoušky, čas od času mínusující každý slušnější názor.
      A jede to tady relativně velice slušně, když člověk uváží politické názory, které zde porůznu oscilují.
      Já tedy nevím co dělat, Taras se mnou vyjebal, ale Janika ne, byť tedy nevím úplně přesně proč…

     • taras2

      „Samozrejme te ted zavreni diskuzi mrzi a nevis, jak z toho vycouvat.“ – ale vůbec ne, mně zavřený diskuze naprosto vyhovují, protože nemusím číst stovky komentů. Přišlo mi jenom trapný mít sám zavřené diskuze u sebe a reagovat na komentáře na můj článek na jiném blogu. Za což mě u Tribuna jeden osel už napad a ty bys s tím pošťuchováním taky nepřestal. Tak holt zůstanu zašprajcovanej i nadále, ale tímto prosím Janiku i Astra, aby na mé články už neodkazovali.

      • vittta

       Jo, kamaráde.
       Nejen tvůj blog je virtuálno.
       A teď ses ještě urazil…
       Co je ti do nějakého šťourala u Tribuna?
       To ho neumíš srovnat do latě?
       Já to nečetl, nevím, o co jde, ale pokud má někdo nevhodné kecy, je třeba s ním zamést.
       Horší je, když ty kecy jsou vhodné, to se pak zametá blbě….
       No ale akce vyvolávají prostě reakce, s tím jsi měl ve své trojtašce počítat!

      • embecko

       Me to ale prijde naprosto dokonala ilustrace dnesni situace:
       Demokrat otevre z principu diskuzi vsem, ale protoze se to neda poslouchat, tak ji zavre (a v pripade statnika nastoli diktaturu).
       Vyhodit z dikuze jednoho kazisuka je proti jeho demokratickym zasadam, takze radsi zrusi demokracii celou.
       Nepripadas si nekdy jako Nero? :o)
       „Přišlo mi jenom trapný mít sám zavřené diskuze u sebe a reagovat na komentáře na můj článek na jiném blogu.“
       Zas to neprehanej, zasahls do „diskuze“ nad tvym clankem, ktera mela cele 4 prispevky, z toho jeden pornograficky od Eddieho, jeden psychopaticky od Fagana, jeden nihilisticky od Rybky a jeden politologicky, objektivne nejlepsi, ode mne (ale zas jen na jeden radek).
       Nerikej mi, ze, boze, jak hluboko kleslas, ze tyhle predsmrtne krece diskuterovy povazujes za „komentare na tvuj clanek“.
       Ja bych byl rad, kdybys diskuzi u sebe otevrel, proc ne, ale jedine bez Fagana, s nim je to predem ztracene. Jinak neni duvod se stydet, ze sem chodis diskutovat, byt pod odkazy na tvoje clanky, lepsi nez sem postovat svoje hambaty fotky.

      • Janika

       Ha, pozdě, právě jsem jeden sebrala, než jsem tohle četla. Ale jak si přeješ, příště už to neudělám.

    • vittta

     Máš neobyčejný dar, stavět svoje kamarády (?) do nepříjemných situací.
     Alespoň u mne to tak je!

     • Rybka

      Aha, tak tady je ten zakopanej pes, přehlédla jsem. Za prvé – bez Tarasových článků a možnosti k nim něco říct budem ochuzeni jako (b)uran a za druhé – takhle nahrávat panu nadlidskému kopírákovi? To se mu teda zadařilo, to vyhrál, to je smutný! Já už jsem u Tarase razila – demokraticky nereagovat, vždyť je to jednoduchý. Přece když mě někdo uráží, hned za ním do toho kanálu nepolezu. Jak se mají dohodnout národové, když se nedohodnou slušný lidi? Chtělo by to přehodnotit.

 2. Ondřej

  Tak tohle je „neomarxistická“ levicová lahůdka pro embéčka a Tarase:-ú ). To je jednohubka pro fajnšmekry, opravdu to už vrazi z WallStreetu nakoupili lidi co jsme my milovníci národa, Lenina a bílé rasy – kdysi tak měli rádi?…

  Pocity osamělého levičáka na „demonstraci proti komunistovi“

  Odmítat účast na demonstracích proti Babišovi s Ondráčkem je politická chyba.

  V pondělí odpoledne jsem se s chutí začal připravovat na demonstraci NE Ondráčkovi do čela komise pro GIBS. Koupil jsem si hrábě, černý a bílý balakryl a připravil ukradnutý reklamní banner s poskakující dívkou. Dívku jsem vykryl bílou barvou a domaloval ruku s pendrekem, která ji tluče, a přidal autentický citát Zdeňka Ondráčka: „Obušek jsem proti ženě použil dvakrát,“ na druhou stranu transparentu jsem napsal: „Oligarcha Babiš, neonacista Okamura, autoritář Ondráček = fašismus.“ Protest, oficiálně nasměrovaný na jednoho z mnoha bývalých fízlů ve veřejné funkci, jsem vnímal jako „záminku“ – možnost účastnit se první masivní demonstrace proti faktické vládnoucí koalici ANO, SPD, KSČM.

  Transparent jsem přišrouboval na hrábě a vyrazil celý od barev metrem do centra. Po příchodu na Václavák, kde se už v půl sedmé formoval slušný dav, jsem začal hledat „naše“, ale na nikoho jsem nenarazil. Potkal jsem jen kolegy umělce ze skupiny Bolt958, kteří rozdávali grafiku zazoomovaných Ondráčkových očí („mrkej na ten horor, kámo“) vzadu s nápisem „nevidím zlo, necítím zlo“, ale jinak nikoho. Když demonstrace začala, úplně jsem se lekl, že vpředu vlálo několik vlajek Svobodných, neoliberálních fanatiků, a také Lidovců a Pirátů, které trochu viním za nepřítomnost jejich poslanců při volbě kontrolní komise GIBS. Vlajky, s kterými bych se mohl ztotožnit, třeba Strany zelených, jsem nenašel. Brzo ale začalo skandování, které moje pochybnosti o účasti na demonstraci brzo rozehnalo: „Babiš pryč! Nejsme tvoje firma! Bureše do koše! Zemane vypadni! Ondráčku vypadni! Máme toho dost! My se vrátíme!“ a dadaistické: „Ne ANO!“ Tato hesla jsem s chutí skandoval s ostatními a prožíval společně sdílený hněv a radost z občanské aktivity, která se neodehrává jen na otupujících facebookových stránkách. Lidé na můj transparent reagovali pozitivně: „Správně! držte to vysoko, já vám ho pomohu nést, je to tak, Ondráček je spíš fašista, nechcete vystřídat?“ A největší radost mi podvědomě udělala moje příchozí žena, když mi pošeptala: „Tvůj transparent je největší.“

  Jak to psal rozněžněný Mira Tejkl, o jedné politicko-ideologické činovnici na jím toužebně očekávané demonstraci – proti sociálním škrtů Drábkova ministerstva sociálních věcí? Ta byla k zulíbání….

  • vittta

   Mimochodem, z toho transparentu bude ještě průser.
   Něco tak sexistického, takové pohrdání ženami, si bojovnice za ženská práva prostě nemohou nechat líbit.
   To není reklama na Bernard, to je prostě zneužití ženského těla se vším všudy!

  • Eddie

   Jeste nikdy jsem nevidel obyvatelstvo Ceske republiky tak rozdelene, takze opakuji : Dame si obcanskou valcicku ?

   • Ondřej

    ale kdepak, Eddie, dříve se říkalo „make love, not war“…Dnes lidi zastávají (každý konkrétně sám podle svého) podobný názor, který říká něco ve smyslu „make personal business, not war“ a dnes situace pro naplnění tohoto kréda nikdy tolik jako dříve, neposkytovala tolik vhodných příležitostí….

   • tresen

    Možná na jedné straně příkopu vzrůstá chuť rozdávat facky, ale to není ta moje strana.
    Na mém břehu jde nejvýš o znechucení z nekonečného proudu plivanců. Odhodlání neúnavně pokračovat v urážení dnes předvedl prezident a Vittta se radostně opičí.

    • vittta

     Obdivuji vaší slušnost.
     Vás všech, z těch lepších 15% nadobčanů!

    • oh

     Pochopil jsem správně, že „nepřijatelný útok na svobodu slova“ znamená, že prezident (a ani nikdo jiný) napadat TOP09, ODS a Bakalova média nesmí, zatímco „svoboda slova“ pak znamená, že TOP09, ODS a Bakalova média kohokoli včetně prezidenta napadat nejen mohou, ale přímo musí? :-)
     A doplňující otázka pro třešeň: jak byste nazvala situaci, kdy se na přání
     většinového akcionáře firmy vyplatí dividendy
     , přestože firma nedosáhla takového zisku a peníze na to si půjčí od jiné firmy tohoto akcionáře a za vyšší úrok, než by byl v bance? Plivanec? To já bych řekl, že hospodářská kriminalita je pojmenování poměrně přiléhavé.

     • kočka šklíba

      To jsem opravdu zvědavá jak Vám třešeň odpoví, jak se bude vykrucovat ;).

   • vittta

    Eddie, Hřebejk, Němcová, Kalousek, Šimečka či Kocáb (a dalších asi 300 budulínků) nejsou ta správná část, která by mohla vést občanskou válku.
    My jsme jinak jednotní!

   • Saul

    Verim tomu Eddie,ze nekteri urvani frustrati uz se nemuzou dockat nejake te pasky narodni gardy na rukavu ,zrejme uz maji i seznamy a pocty osob k likvidaci,ale jak je i zde mozno se presvedcit,k zadnemu boji to s nimi neni.
    Mozna k smichu,nebo spis k litosti.

    • vittta

     I vy lišáku, jak to přesně myslíte?
     Buďte konkrétnější, schválně, co se dozvíme.
     Kdo je uřvaný frustrát, co touží po pásce NG na rukávu, a kdo je mírumilovný, a slušný člověk, co holduje toliko demokratickým principům respektu k oponentovi a svobodě slova.
     No?

   • Eddie

    Dovedete si ale jak by to probihalo ? Stacilo by obsadit snemovnu a Hrad a bylo by po valce. Nez by Zemanovi prijel nekdo na pomoc bylo by po vsem.

    • vittta

     A co je nejdůležitější, bylo by to nanejvýš demokratické, něco jako na Ukrajině!

     • kočka šklíba

      Asi se to Eddiemu tak líbilo, že by rád aby to někdo zopakoval u nás ;). A nejspíš není zdaleka jediný.

    • embecko

     To ale neni valka, ale pouze prevrat, eddie :o)
     Jak sleduji scenu, pak demoralizace a dezorientace obyvatel je na vysoke urovni, tudiz na ulici by s odporem nebyl problem. Tady staci jen neco napsat do novin, situaci vysvetlit prislusnym zpusobem a je to.
     Podobne politicke strany, ktere uz ani nejsou ideologicke organizace, nybrz uplne normalni firmy, fungujici za ucelem dosazeni zisku. Zde zas staci jen trochu zaplatit, tedy prevest nejake penize na prislusne ucty a je to take vyrizeno.
     Takze kde je vlastne problem, kdo se tu nejvice rozciluje?…zajimava vec, jsou to prave ti, kteri maji JIZ moc v rukach a jsou pany situace. A proc se rozciluji? Protoze nevi, co maji delat :o)
     Ja si opravdu myslim, ze je to takhle, system je zabehnut a nastaven tak, ze s nim nejde moc delat a at je u moci kdo chce, musi se ridit jeho zakonitostmi a maximalne si muze dovolit nejake kosmeticke zmenu, ne vice (napr. DPH z 20% na 18% atd.).
     Ted si predstav:
     Nejsi primo u moci a ze systemu profitujes na 80%, na zbylych 20% nedosahnes.
     Takze mas volbu: Bud se smiris s 80%, anebo prevezmes primo moc a profit ti vyskoci na 99%. Ale dan za takovy narust je vysoka: Prevzeti moci, dostani se na svetlo a kritizovatelnost.
     Podle meho je tohle podstatou soucasne krize: Byt v zavetri, nebyt viden a tise profitovat na 80% jiz nestaci. A tak to bubla, rozdavaji se karty, poradaji demonstrace, pisi clanky. Ale prime prevzeti moci je spojeno s prilis negativy a neni zcela jasno, jestli by se vyplatilo, jit na takove riziko. Takze je to tak napul: prevrat neni problem, opozice neni problem, problemem je „co s tim“. Takze presne jak rikas, stacilo by jen obsadit par baraku a ani pes by nestekl. A proc se to neudela? Protoze se do toho moc nechce :o)

      • embecko

       Samozrejme, uplne v kliduuu… pitomci maji stejny pristup k informacim jako ty, ze toho nedokazi vyuzit rozhodne neni „tvoje“ chyba a nejsi ani vedouci doucovaciho krouzku, abys nekomu vysvetloval, jak to je a kdyz to nepochopi, delat si za nej vycitky. Podivej na alternativu, ta ma cirka 3000 exkluzivnich navstev/ den, zbytek cte mainstream. Kdyz se jim to takhle libi, tak to se neda nic delat :o)

    • Kamil Mudra

     A ať bude jaký bude – do Lucemburska (nebo kde to jsi) stejně nedosáhne.
     Přeji příjemné chroustání, při sledování jak si bratia Slováci rozbíjejí hubu.
     Ale co. Aspoň k nám začnou proudit uprchlíci s kompatibilnější kulturou.
     Jsem zvědav kolik nám na ně Brusel připlatí.

    • Ondřej

     Majdan určitě ne, Eddie, tady se nikdo nerozhoduje mezi variantou politického připojení se buď k Rusku nebo podepsat asociační smlouvu s EU. Slovensko ji je pevnou součástí, dokonce tak pevnou, že jako jediná bývalá samostatná země někdejšího komunistického bloku zavedla Euro. Takže se jedná, bez jakýchkoli uvozovek, JEN o protest proti vnitropolitickemu selhavani vlády SMERU a jeho premiéra pana Fica. To, co je zcela standardní demokratickou procedurou v momentu, kdy vláda ztrácí politickou podporu lidí, který se rozhodne v takto masové míře proti ní vystoupit na protestních demonstracích. V Itálii jev zcela běžný, tam se vláda od dob transformace komunistické strany do socialisticky liberální podoby v boji o dominanci mezi levici a pravici mění každé 2 roky. A nejen tam, takova situace nastala několikrát v Německu, Rakousku, Britanii ale i Lucembursku, kde teď pobyvate. Takže nic neobvyklého. Demonstrace jsou nakonec i na Slovensku pořád málo intenzivní proti tem jaké zažila např. Itálie v 80.letech nebo nedávno USA při hnutí „Occupy Wall Street“ kdy se stanovalo několik měsíců v Zucottiho parku na dolním Manhattanu.