NIKDO NÁS NEPOSLOUCHAL

Systém protiraketové obrany USA může být zrušen

Zdroj

Nikdo nás neposlouchal, řekl Vladimír Vladimírovič, tak teď poslouchejte.

Nový „Sarmat“, strategický komplex raket s plochou dráhou letu bez omezení vzdálenosti, vybavený jadernou výzbrojí, bezpilotní jaderné ponorky – nic z toho u našich drahých partnerů neexistuje a ani není rozpracováno.

Zároveň Vladimír Vladimirovič vyhlásil soutěž o jména těchto dvou nových zbraní, své návrhy mohou soutěžící poslat na webové stránky ministerstva obrany Ruské federace.

Další nový raketový komplex již své jméno získal – „Kinžál“.

Jako bonus máme – manévrující blok s plochou dráhou letu, s rychlostí 20 Mach (let v plazmě) „Avantgard“.

To vše je k dispozici a funguje dobře. Navíc sériová výroba již začala.

Jako třešnička na dortu – laserová zbraň, pro niž se také hledá jméno.

Pro dnešek stačí, i když je toho víc. A teď, drazí partneři, co vy na to?

Dodatek 1: Vzkaz partnerům: vše, čemu jste chtěli zabránit, se stalo. Máte čas přemýšlet a poslat na zasloužený odpočinek ty, kteří to zavinili.

Dodatek 2: Jako ochutnávku předkládáme:

– Raketu s plochou dráhou letu s jaderným pohonem a jadernou hlavicí. Neomezený rozsah manévrovací vzdálenosti. Jaderný dron s atomovou hlavicí, který může létat nad celou zemí ve výšce padesáti metrů a napadnout cíl z jakéhokoliv směru, vždy, kdykoliv bude třeba.

– Bezpilotní ponorky s jadernými hlavicemi, o rychlosti několikanásobně vyšší než konvenční jaderné ponorky, hloubka operační činnosti v kilometrech, ultra malých rozměrů. A také s jadernou výzbrojí. Operační činnost v oblasti celého OCEÁNU. Sledují reliéf dna v libovolné hloubce.

– Zbraně hyperzvukové: „Drazí přátelé, Rusko je má. A hypersonický komplex už slouží v bojové pohotovosti v jižním vojenském okruhu.“

Lasery, ano, ty máme také …

Obecně platí, že – VŠECHNY systémy protivzdušné obrany můžete spláchnout do záchodu. Měly by stejný úspěch jako praky.

A co je nejdůležitější:

„Neporušujeme žádné existující smlouvy, vytvořili jsme systémy, kterých se stávajících dohod netýkají“

Nový raketový komplex „Sarmat“:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=vUNyE3pMqJQ

Putin představil nový raketový komplex „Kinžál“:

https://www.youtube.com/watch?v=d0lHl83fgPk

To nejdůležitější v jednom odkazu:

(Nejednou jsme naše „partnery“ varovali, že budeme muset sáhnout k asymetrickým opatřením, budou-li nás dále ohrožovat.)

P.S. Očekáváme „za kopečkama“ příslušný vřískot…

 1. astraustralia

  Smutne velesmutne kam az technika zabijeni pokrocila :-(
  USA obklicila Rusko zakladnami, Rusko se citi stale vice ohrozeno, zdokonaluje techniku obrany.

  Misto aby se lidstvo dalo cestou vesmirnou, chysta se na protivnika silou nesmirnou :-(
  Az kam a s jakym koncem ?

 2. Ondřej

  Blahopřejeme Rusku k takove skvělé výzbroji. To se pak nikdo neodvazi na něj zautocit, a zavládne světový mír.

   • Ondřej

    mám – ale je to pravda, která někoho zabolí, pro někoho štvavá propaganda vrahů z Wall Sreet.

    Tady je zpráva mezinárodní organizace Světové obchodní forum – kterého je Rusko členem a je povinno reportovat své Annual results

    Takže pár zásadních údajů

    Low oil prices and sanctions over Ukraine have been taking their toll in the Russian economy.

    In his annual state-of-the-nation address to parliament and the nation, President Vladimir Putin struck a conciliatory tone towards Western nations and turned the spotlight on domestic economic and social issues.

    His message was that the Russian economy, which fell into recession in 2015, was now on the road to recovery.

    Here’s a look at some of the challenges that lie ahead.

    1) Growth, or not

    The Russian economy shrank by 3.7% in 2015, while real disposable income fell by 10%.

    2) Commodities

    Russia is one of the world’s largest energy exporters, so the commodity price slump has hit hard — with high inflation hurting households and government coffers running low.

    In 2015, oil and gas accounted for around 44% of government revenues.

    3)Sanctions

    Russia has also been feeling the pinch from sanctions imposed by the US and EU over the Ukraine crisis, which have limited its access to international capital markets.

    In response, Russia placed import bans on various food and agricultural products, leading to further price rises.

    4)Poverty

    The World Bank warned earlier this year that rising prices were driving Russians into poverty.The number of poor increased by 3.1 million to 19.2 million in 2015, and the World Bank predicted that poverty rates would return to 2007 levels, threatening “nearly a decade’s worth of gains”.

    (P.S. Putin přiznal včera poprvé hrozivý nárůst chudoby v Rusku a to za pár let od anexe Krymu vzrostl z 10 milionů na 20 milionů – za 4 roky o 100%

    Rainy day money

    Russia’s Reserve Fund, designed to be tapped during tough economic times, is dwindling. The Times reported in September that the fund had shrunk by two thirds since 2014, and is expected to run out in 2017 unless there’s a significant rise in oil prices.

    Competitiveness

    Despite the recession, the Russian economy has remained stable in terms of competitiveness, according to the World Economic Forum’s Global Competitiveness Report 2016–2017.

    Russia rose two places on the index to 43rd. This was partly due to better scores on education and innovation, plus an “improved domestic business environment and less negative business sentiment than expected”

    Zobrazit na Medium.com

    V posledních 4 letech (opět signifikantní doba, protože Purin na začátku tvrdil, jak Rusku sankce výborně pomáhají) byla inflace v průměru 10% ročně. Pravdou je, že v době lepších vztahů Ruska se Západem, od roku 2000 byl průměr 15%.

    JInak přál bych Rusku aby se tam lidem dařilo lépe, v současné době opět základní dostupnost a kvalita veřejných služeb, včetně prpopadajících se reálnýh mezd, Putin použil státní důchodové fondy jednotlivců na navýšení nákladů zbrojen, zdravotnických kauz, kdy nebyli lidé ošetřeni a zemřeli nebo v nemocnicích není personál ani materiál a dochází taktéž k úmrtím až po děsné případy snahy opatřit si alkohol z hygienických přípravků a pak mít doživotní následky.

    Přál bych Rusku aby se dostalo ze svého 50. místa na světě (Kazachstán je 49. tedy o jedno místo před Ruskem v HDP na hlavu) Česká republika je 35. Je to smutné, ale když nemám ekonomické výsledky (peníze) nemohu zajistit lidem kvalitní životní úroveň. Raket se lidé nenají, ani jim nevyléčí jejích nemoci. Nízký věk dožití v Rusku na úrovni rozvojových zemím Putin chce aby vzrostl v příštích letech o celých 8 let. To je smělý úkol.

    • hans

     V posledních 4 letech (opět signifikantní doba, protože Purin na začátku tvrdil, jak Rusku sankce výborně pomáhají) byla inflace v průměru 10% ročně. Pravdou je, že v době lepších vztahů Ruska se Západem, od roku 2000 byl průměr 15%.

     Vaše průměry jsou zavádějící. V současnosti (leden 2018) je inflace 2,2 %. Takže po sankcích skutečně přišlo razantní snížení.

    • hans

     Raket se lidé nenají,

     Bez raket na tom budou ještě mnohem hůř. Protože bez raket hrozé, že u nich začnou hospodařit Evropané anebo Američané. A výsledky takového hospodaření vidíme v Afghánistánu, Íráku, Libyi, Sýrii, Ukrajině…

    • hans

     Putin přiznal včera poprvé hrozivý nárůst chudoby v Rusku a to za pár let od anexe Krymu vzrostl z 10 milionů na 20 milionů – za 4 roky o 100%

     Pěkný příklad manipulace. Putin nic nepřiznával. Co Putin řekl? Toto [v hranatých závorkách moje komentáře]

     „Připomenu, že v roce 2000 [kdy byl Putin poprvé zvolen prezidentem] se pod hranicí chudoby nacházelo 42 milionů lidí, to jest téměř 29-30 % obyvatelstva země [výsledek liberální ekonomické politiky prováděné americkými a evropskýcmi „poradci“]. Roku 2012 se nám podařilo snížit tuto úroveň na 10 %.

     V důsledku hospodářské krize chudoba znovu vyrostla. Dnes se s ní stkávají 20 milionů občanů. Sice to není 42 milionů,, jako roku 2000, ale je to také nepřijatelně hodně.“

     A samozřejmě, krize a chudoba esouvisí s „anexí Krymu“, už jen proto, že Krym nebyl anektován, ale dobrovolně poprosil (anexe je z definice násilná) o vstup do Ruska.

     • Ondřej

      Putin nic přiznávat nemusí. Stačí jen neříkat pravdu jako vy.

      An average of 19.2 million Russians – or 13.4% of the population – were living last year on less than 9,452 roubles ($139) a month, the minimum subsistence level determined by the Russian government in the fourth quarter.

      This figure represents a 20% increase year-on-year, with an average 16.1 million people living below the poverty threshold in 2014.

      Rok 2024 je referenčním vzorkem všeho. Cosi se stalo a je to od té doby lepší nebo horší? A ta data nejsou že statistik Factbook CIA ale ruského statistického úřadu Rosstat. A roční zvyseni, v tomto případě doslova SKOK o 20% z roku na rok o něčem svědčí. O vybráno ani sociálních účtu na podporu potřebných obyvatel na zbrojení. Kalousek u nás hadr. Ten jen snižoval výdaje v době krize (kdyby si přečetl Keynese, zjistil by tím, že to bude mít více negativní účinek než kdyby si dočasně půjčil), nesnizoval pečovatelskou službu pro imobilní důchodce, aby bylo na rakety.

      V délce dožití jsou Rusové 126.na světě jedno místo za hladomory sužovanou KLDR. Jistě velký úspěch. ČR je 47. Nakonec dopadnou jak ta Korea. Zbrojeni přineslo hladomory. Protože když se investuje do zbrani, na jídlo už nezbývá.

      Klidně vám sem dám statistiky jaká je úroveň zdravotnictví od Světové zdravotnické organizace, vymahatelnosti práva, dostupnosti pečovatelské sociální služby, roční výstavky bytu v přepočtu/1 tis.obyvarel a další parametry ekonomické a především sociální vyspělosti v Rusku a ve vyspělých zemí. Nebude to ale pro rusofily veselé cteni. A jak jsem řekl, Rusko mám rád, jeho kulturni přínos mám za jeden z největších na světě, řadíme Rusko v přínosu k rozvoji evropské kultury a umění mezi spolu s Německem a Francii mezi tři největší na světě.

      • hans

       Stačí jen neříkat pravdu jako vy.
       Lžete. Všechno co jsem řekl je pravda a nic z toho jste nebyl schopen vyvrátit. (a navíc většina z toho co jsem napsal jsou citáty)

       Akorát citujete statistiky, které potvrzují pravdivost Putinových slov.

       Ano, dejte statistiky. Ať každý vidí, jaká byla ta čísla v polovině 80. let – jako výsledek vlády komunistů, roku 2000 – jako výsledek vlády vašich souvěrců a západních expertů a nyní – jako výsledek vlády Putinova týmu. Pro obdivovatele západních hodnot, kapitalismu a liberalismu to nebude veselé čtení.

       A k vaší poslední větě, to vy fakt hodnotíte všechny státy světa podle toho jak přispěly k evropské kultuře? Vtipné.

       aby bylo na rakety.

       Zase jedna fake news?

       Nakonec dopadnou jak ta Korea. Zbrojeni přineslo hladomory. Protože když se investuje do zbrani, na jídlo už nezbývá.

       Blbost. To by největší hlad musel být v USA. A mimochodem, S.Korea není sužovaná hladomory, ale byla soužena hladomorem, který ovšem vůbec nijak nesouvisel se zbrojením. Vyvolaly ho faktory ekologické (eroze, deště, sucho a pod) a zejména ekonomické (drastický pokles dovozu ropy – kdyby u nás přestaly jezdit traktory, tak taky máme hladomor, i když naše zbrojení nestojí za řeč). přičemž ty druhé Korejci nemohli ovlivnit.

       • Jura

        „kdyby u nás přestaly jezdit traktory“, tak se zas tak moc nestane, protoze vetsinu potravin uz dovazime. Horsi by bylo, kdyby nebylo ani nafty, pro ty kamiony, kterymy to jidlo dovazime. To by nastal hladomor. ;-)
        Jinak srovnavat „Kalouska“, ktery na zadne rakety setrit nemusel, protoze ty za nas vlastni nasi „pratele“ a mileradi je na nasem uzemi umisti, je naprosto mimo misu!

    • hans

     Nízký věk dožití v Rusku na úrovni rozvojových zemím Putin chce aby vzrostl v příštích letech o celých 8 let. To je smělý úkol.

     Od roku 2000 – za Putina – o 8 let vzrost, Puitn chce jen pokračovat v trendu.
     (Mimochodem mluvit „o věku dožití na úrovni rozvojových zemí“ je noncens, jsou rozvojové země, které mají věk dožití nízký, i takové které ho mají vysoký.

     PS. V USA věk dožití klesá.

      • hans

       Těší mne, že vaše statistika potvrzuje správnost a pravdivost mých slov a Putinova projevu.

       Těší mne rovněž, že v S. Koreji zjevně žádný hladomor dávno není.

       Směju se vašemu zařazení Indie a Pákistánu mezi africké země.

       A koukám, že i USA a ČR jsou na úrovni rozvojových zemí (Chile, Kostarika a Kuba, Maledivy).

       Statistika je neúprosná.

       • Ondřej

        Tak jestli vás řeší Rusko na 126.miste sveta, pak jste buď iidiot nebo agent CIA. Lhal jste o pozici USA (ta se drzi kolem 40.mista dost let pořád na stejném místě) a nakonec o „zlepšení“ pozice Ruska. To by Rusko muselo byt, aby bylo nějaké to „zlepseni:“ tak aspoň na 140. na úrovni Kambodži. Jestli ano,být vami,.moc bych se takovym zlepšením nechlubil.:-)

     • Brok

      V roce 2015 to bylo 70,91 let. V roce 2017 (1. půlrok) překročil údaj 72 let. Trend pozitivní.

    • Brok

     „Russia’s Reserve Fund, designed to be tapped during tough economic times, is dwindling. The Times reported in September that the fund had shrunk by two thirds since 2014, and is expected to run out in 2017 unless there’s a significant rise in oil prices.“ Skutečnost k 12/2017 je 474 mrd USD, t.j. o 474 mrd dolarů více, než uvádí zdroj.

    • Rybka

     Putinova startovací čára:
     Bilance prvního ruského prezidenta
     Zemřel Boris Jelcin. Slyšeli jsme o něm samou chválu. Bohužel za 9 let jeho vlády (tj. vlády židovských oligarchů a jeho dcery)

     o 23,7% se zmenšilo území státu
     o 10 milionů se zmenšil počet obyvatel
     o 5 milionů se narodilo méně dětí než za stejné období dříve
     3 miliony dětí nechodilo vůbec do školy
     5 milionů lidí žilo na ulici ( i za velkých mrazů ! )
     14 milionů žilo za hranicí chudoby
     2,5x vzrostla úmrtnost novorozenců
     48x vzrostla úmrtnost dětí od narkotik
     77x vzrostla úmrtnost dětí od syfilisu
     2,4x vzrostl počet nemocných tuberkulosou
     10x víc narkomanie, 25x syfilis, 60x AIDS
     3x se snížila průmyslová výroba
     13x se snížil státní rozpočet
     20x se zvýšil počet chudáků
     14x se zvýšil počet skupin organizovaných zločinců, kteří kontrolovali polovinu ekonomie země.

     Celkově, škody Rusku způsobené Jelcinem, jsou 8krát vyšší, než jí zasadil Hitler. Následkem bude, že ruská populace v dalších dekádách klesne o 30%. Délka života u průměrného Rusa klesla a došlo k předčasné smrti 15 milionů lidí, což se dá srovnávat s nejhorším obdobím Stalinova teroru během velkých čistek v 30.letech.

     V bývalých republikách Sovětského svazu, zvláště v Arménii, Gruzii a Uzbekistánu, životní standard poklesl o 80%. Téměř každý čtvrtý obyvatel emigroval nebo se stal bezprizorným. Průmysl, veřejné statky a energetické zdroje byly rozkradeny. Věda, zdravotní a edukační systémy byly zničeny. Jednou snad budou obnoveny, ale je to obrovská škoda pro lidstvo.

     • Rybka

      A někde jsem, sakra, četla, že ten Stalinův teror nekosil Rusy, ale:
      (Kolumbijska encyklopedie 1950, str 1026)

      „…Ak sa nám podarí vyhrať revolúciu a zničiť Rusko, zavedieme moc Sionizmu na jeho truhle a staneme sa silou, ktorej sa bude klaňať celý svet. Ukážeme, čo znamená skutočná moc! Zmeníme ruskú inteligenciu na tlupu idiotov a celé územie na štát zvierat prostredníctvom teroru a krviprelievaním…“
      „…Musíme zmeniť Rusko na púšť obývanú bielymi Negrami, nad ktorými zavedieme tyraniu druhu, o ktorých aj ten najkrutejší despota východu nikdy nesníval. Jediným rozdielom je, že táto tyrania nepríde sprava ale zľava a nebude biela ale červená, pretože prinesie toľko krvi, že ľudské obete kapitalistickýc h vojen budú v porovnaní s touto tyraniou nevýznamné. Najdôležitejší zámorskí bankári budú pracovať s nami v najintímnejšom kontakte.“
      Trockij-Leiba Davidovich Bronstein, vodca a tvorca červenej gardy a neskôr červenej armády, predseda revolučnej vojenskej rady.

       • Saul

        Vidim,ze to svoje slovanstvi berete poctive.
        Zkuste Dve ste let pospolu,to vyslo i v cestine.
        Cetla jste?
        O Sorosovi tam ale nic neni.

        • Rybka

         No ano, Saule, četla, ono to z téhle knížky právě je. Nebo je tam taky:
         V roce 1922 Gorkij řekl akademiku Ipatjevovi, že sovětská obchodní mise v Berlíně se z 98% skládá ze Židů. A můžeme si být jisti, že to moc nezveličil. Co to bylo za ,,práci“ na raně sovětských zastupitelstvích, živě popsal ve své knize G.A.Solomon, první sovětský obchodní zástupce v Tallinu – první evropské metropoli, která uznala bolševiky. Nedá se ani vypovědět, kolikrát v tomto raně bolševickém období bylo Rusko vydrancováno.

  • tresen

   Trumpa viděti, na kurs sebeobrany přihlášku podati.
   To jako ano. Ale celá pravda to nebude.
   Už jenom vyhlašování, že současné vyzbrojování jde mimo všechny dohody, nezní jako čistě obranná strategie, stejně jako skutečnost, že nejde o reakci na nějaký reálný krok protistrany.
   Doufejme, že ve Washingtonu zůstal aspoň někdo schopný myslet normálně a že nedojde k reciproční výhružné šílenosti.

   • Rybka

    Z Viditelného Macka:

    Jde o hloupost novináře z Týdne.cz nebo úmyslně překroucený citát?
    Titulek v Týdnu.cz:
    Putin: Máme novou raketu, nikdo ji nezastaví. Teď o nás uslyšíte!
    Skutečnost (Putinova slova na adresu Spojených států k jejich neochotě jednat o omezení zbraňových systémů):
    „Nechtěli nás vyslechnout, tak teď nás slyší.“

    • Rybka

     Kdyby byl váš dům v obležení banditů, tak byste v klídku debužírovali, nebo byste jim z okna řekli: tak bacha, máme lepší bambitky než vy?

     • grasyk

      Vaše přirovnání vystihuje realitu. Neustálým tlakem a obkličováním Ruska dosáhlo NATO toho, čeho dosáhnout nechtělo. Brousili si zuby na cizí spižírnu a teď zjišťují, že pokud půjdou krást, majitel jim vymlátí zuby a vezme jim i to, co už měli.

   • hans

    stejně jako skutečnost, že nejde o reakci na nějaký reálný krok protistrany

    Píše nepravdu. Jde o reakci na celou řadu reálných kroků protistrany (USA). Putin přímo jmenoval americké vypovězení dohody o omezení protiraketové obrany, rozmisťování systémů protiraketové obrany kolem Ruska,

    A dalo by vypočítávat mnohem více reálných kroků: v budovaných univerzálních raketových šachtách mohou být nejen protirakety, ale i útočné (jaderné) rakety, porušování dohod o omezení zbrojení, neplnění dohod o likvidaci zbrojního plutonia, vkládání miliardy dolarů ročně na financování páté kolony v Rusku, nová útočná vojenská doktrína USA, americké teroristické útoky proti desítkám států, zvláště masivní na Blízkém a Středním východě… masivní protiruská propagandistická kampaň nabývající rozměru hybridní války..

    • hans

     Pasáž z Putinova projevu: „Dlouho jsme Američany přemlouvali nerušit Smouvu o protiraketové obraně, nenarušovvat strategickou rovnováhu. Marně. Roku 2002 USA slmouvu jednostranně vypověděli. Dokonce i poté jsme se dlouho pokoušeli zahájit s nimi konstruktivní dialog. Navrhovali jsme, kvůli omezení neklidu a zachování atmosféry důvěry zahíjit společnou práci v tého oblasti. V jednu chvíli se mi zdálo, že kompromis může být alezen, ale nepodařilo se. Všechny naše návrhy, doslova všechny, byly odmítnuty. Tehdy jsme prohlásili, že budeme nuceni, kvůli zajištění naší vlastní bezpečnosti zdkonalit současné úderné komplexy. Odpověděli nám „USA vytvoří systém globální protiraketové obrany ne proti vám, ne proti Rusku; ale vy si dělejte co chcete. Budeme vycházet z toho, že vaše reakce nebude proti nám, proti USA.“

     komentář: USA jsou očividně šílený partner k jednání – Putinovi a Lavrovovi lhali do očí že systém protiraketové obrany není proti Rusku a korunovali to lží, že ruská opatření na překonání tohoto amerického systému nebudou vnímány jako opatření na překonání americké obrany.

  • Rybka

   Venku je krásně a ty komentáře pod videem jsou jako černý mrak. Holt oikofobní ichtylové.

   • embecko

    Zajimavy je generacni zlom, po kterem uz prestavaji platit vychovne zasady. Tenhle nas kulturni San Andreas se prave zacina rozevirat tak, ze uz nejde preskocit. Dospeli zcasti usoudili, ze to video je legrace…jiste ano pro toho, kdo zna pozadi…ale pro mlade? Pokud jsou schopni jit demonstrovat proti ruske agresi, pak jsou schopni vzit vazne i tohle video. Pro-multikulti proti-nacionalni sebemrskacstvi je vyznamnym trendem nasi spolecnosti a nelze jej brat na lehkou vahu…anebo ano, lze, aj tak mozno.
    Vsechny rouhave myslenky minulosti se vznasely v urcitem kontextu, ktery rouhani dodaval hranice a zarazeni, dnes je to zcela bez hranic, rouhani je absolutni, sebedestruktivni. Klidne si dovedu predtavit, ze za 50 let dojde na referendu o transformaci CR v dalsi spolkovou zemi, protoze Cesi jsou potomky incestniho slabocha…a tudiz potrebuji vnejsi rad, neni- li ukotven uvnitr nich samych.

    • Rybka

     To video není humor, ale jen další Overtonovo okno. Ostatně v záležitosti hanění českého národa už jsou od převratu ta okna vyražená.

    • tresen

     Kdo se bojí, že zanikne pravé vlastenectví, může svým dětem pro jeho povznesení pouštět něco jiného. Třeba tohle:

   • tresen

    U nás je zataženo, ale většina komentářů dobrých, ne?
    Jen hodně málo rozhořčených, bez smyslu pro humor. To se sice možná dědí, ale když to nepřevládá, tak snad ani příští generace nebude nepochopením postižená jako celek.

  • vittta

   Není to tak zlý….
   Pár lidí se tam porůznu stydí, ale zde je třeba si uvědomit, že jsou to voliči Drahoše, a z nich určitá část reprezentuje zároveň i voliče TOP09. KDU a Starostů.
   A ti by leckdy udělali cokoliv, jen aby se zbavili české národnosti….

   • embecko

    Jako obvykle nejzabavnejsi na tom je to, co neni receno…tedy z koho si autori takovouhle legraci udelat netroufnou :o)
    Samozrejme to jsou podle sragory, na Zidy/ Abrahama ci Araby/ Mohameda koule nemaji…ocitame se v tenatech zerteru- slabochu, vysmivajicich se pouze tem, kteri se nemohou branit. Me se k nim pridavat nechce, protoze nemam duvodu si delat ze sebe legraci pred- a s nekym, jehoz si clovek vazi proto, ze tohle nedela a vuci sobe se tak nikdy nechova…tady se uz legrace meni na sebe/vysmech a s nim klesa i kredit. Jinak receno, v ocich Zidu a Arabu se stavame chudaky a ona velkorysost sebeironie se meni na neco uplne, ale uplne jineho :o)
    Samozrejme blbec ti pak rekne, ze nemas smysl pro humor a ze jsi neschopny se na sebe podivat s humornym odstupem…no ale prave to dela blba blbem; blba nepoznas podle jeho vyroku, ktere by slo najit v nejake tabulce vyroku blbu, ale ze je zcela necitlivy k zebricku hodnot a neni sam schopen rozhodnout, co je prioritni :o)

    • vittta

     Něco na tom bude, sebeironie je funkční leda ve zmrazené společnosti nesmrtelných.
     Já ještě pamatuji Čáslavského „Hledání ztraceného času“.
     Tam v jednom díle stála fronta „Čechů“ na Eintopf od německé armády.
     Byl k tomu příslušný oslavný komentář.
     Čáslavký k tomu pravil, že nemůžeme dnes vědět, jakou řečí mluvili ti, co stáli ve frontě, a že u takových týdeníků se ke konci války lidé smáli.
     Ano, tehdy každý znal skutečnost, ale dnes, po pár dekádách, nese nacistická propaganda sklizeň své dábelské setby.
     Když zesnul velikán náš nejvelikánovatější, byl, jak každý pamatuje, bombastický pohřeb.
     Pravda, sehnat záběry tlačících se truchlících byl poněkud problém, účast nebyla právě valná.
     Funící saška Vondra šel dokonce za rakví zvěčnělého pěšky.
     Já nevím, jestli jsem chodil už sem tou dobou, ale někde se někdo divil, že takovou komedii organizují, když každý ví, že zvěčnělý nebyl tou dobou u nás vrcholně oblíben, a jeho humanistické zásluhy byly velice sporné.
     A já napsal, že ne pro nás, ale pro ty, co budou žít za 50 let se tato komedie pořádá.
     Je to jen setba, sklizeň bude za 2 generace!

  • embecko

   Dailymail samozrejme fejkuje, urcite to rekla jinak a v podstate je vsechno presne naopak, nezli pise fakenews.
   Ja bych si tipoval, ze vyzneni bylo takove, ze se obava, aby nevznikly no-go zony…a prave proto je treba podporovat multikulti.
   To probehlo nedavno na nejake kanadske univerzite, kde do vedeni univerzity hledali pouze „vyrazne etnickou“ osobnost (=o misto se nemohl uchazet beloch). Na poznamku, zda- li toto diskriminacni opatreni nesnizuje pestrost nazoru se dostalo od mluvci univerzity odpovedi, ze je to prave naopak, ze omezeni pestrosti vede k jejimu vzestupu. Tak u Merkelove bych pocital s tim samym, treba rekla, ze no-go zony existuji, ale myslela tim, ze existuji pouze v mysli xenofobu a ze je to naopak multikulti k imigrantum vstricka politika, ktera brani no-go zonam vzniknout.
   Zde jsme jiz na poli vexlacke argumentace- pamatujes na ten film, kde Roman Skamene hral vexlaka, co stal pred Tuzexem a jako ospravedlneni sveho postavani si tam nechal privezt nakladak snehu ze zimni haly a do ruky si vzal lyze?
   A policajtovi oponoval: „Heledte, je snad zakazano cekat na kamarada a jet s nim na lyze? I kdyz je treba zacinajici leto, snih tady lezi, anebo ne?“
   Tak ted to mas uplne stejne se slunicky, gheta mozna vznikaji, ale k jejich odstraneni bude treba vice chudych pristehovalcu. Jsou taci, co nenavidi sve spoluobcany, coz dokazuji tak, ze spoluobcanum podstrkuji heslo nenavidim, tedy jsem. Cozpak ty slepysi nevidis, ze snaha o zakon platny pro vsechny je jen vyrazem tveho diskriminacniho smysleni?
   Konecne Merkelova s tim zacala uz asi pred 5 lety, kdy rekla, ze multikulturalismus selhal a zacala tohle selhani resit otevrenim hranic pro osoby prinasejici multikulturalismus. Jakmile o tomhle zacnes premyslet, zblaznis se :o)

   • tresen

    Když si je někdo vědom tohoto svého ohrožení, měl by si na to dávat pozor a probrat to nejdřív na gauči k tomu určeném.
    Naproti tomu neustálé záměrné převracení smyslu řečeného nebo napsaného v pravý opak může nebezpečný duševní proces urychlit.

   • Kamil Mudra

    „Ja bych si tipoval, ze vyzneni bylo takove, ze se obava, aby nevznikly no-go zony…“
    Tahle obava vede až k zařizování ráje na zemi, jaký by muslimovi neobstaral ani sám Mohamed. Stačí si připomenout video z vděčným muslimem:https://janica9.wordpress.com/2018/02/15/nunc-est-bibendum-x-memento-mori/#comment-52591 které sem postnul aster.

    V islámských zemích je povoleno mnohoženství, přesněji 4 manželky a neomezený počet souložnic avšak podmínkou je že muž je musí uživit. Muslim z videa, by si ve své domovině, s jeho přístupem k práci nemohl dovolit ani jednu. Ale v Německu nemusí hnout prstem a jeho ženy, včetně jeho samého a dětí mu živí „mamá Merkel“ která mu nadělila i velice obstojnou střechu nad hlavou.

    Mohl by si to sice sám pro sebe okecat že zajišťuje své dvě ženy a děti z vybraného židokřesťanského poplatku (džizja), jenže v takovém případě by jeho sociální dávky musely chodit na účet příslušného imáma a nebyly by tedy jeho výdělkem. Nebo by své hmotné zajištění mohl vnímat jako „válečnou kořist“, ale pak by bylo absurdní aby za ni „mamá Merkel“ děkoval.

    Takže ten poctivý muslim žije v Německu v rozporu se svou vírou, plánuje si přivézt třetí manželku, případně se i oženit se čtvrtou, mít s nimi (dle jeho vyjádření) třeba i dvacet dětí, přičemž ze všech vychová stejná netáhla jako je on sám, protože ty děti ho nikdy neuvidí pracovat. Hlavně že je sympaťák a patřičně vděčný „mamá Merkel“.

 3. astraustralia

  Predpokladam ze Janika pretiskne i dalsi Tarasovo povidani.

  Taras rozebira a komentuje vrazdu novinare Jana Kuciaka
  a opet pritvrdil, svou nelasku ke kapitalismu potvrdil kdyz presne pojmenoval co je
  typickým projevem kapitalistického systému.
  Tento nejlepší z možných světů v sobě totiž obsahuje, zcela neoddělitelně, korupci, zlodějny, mafiánství, vraždění, násilí, drogy, prostituci, imperialistické války, sociální nespravedlnost, bezdomovce, umírající v mrazu na ulici (všimli jste si, jak bylo letos zpravodajství o zmrzlých nebožtících potlačeno?)
  i důchodce zemřelé z hladu a zimy doma, nezaměstnanost, a dalo by se ještě dlouho vyjmenovávat.
  Děsivá a nesnesitelná kriminalita patří ke kapitalismu jako uliční výbory a prvomájové průvody k režimu minulému.
  Podnikatelé se navzájem likvidují – a nikomu to nepřipadá divné.
  Napadlo by snad předsedu JZD Rudý říjen, aby umístil pod automobil ředitele státního zemědělského zásobování a výkupu bombu?

  atd….az po zaver:
  Kdyby to komunisti nevzdali, mohl ten mladý muž a jeho dívka žít.

  Jsi borec Tarasi, jen abys neskoncil jako ten novinar na Slovensku !
  Mistni okresni noviny by meli pak nadpis:
  Smrt seniora a jeho kocoura vysetruje policie. Je podezreni na dalsi pripad politicky motivovane vrazdy:-(

  https://taras2.wordpress.com/2018/03/01/typicke-vlastnosti-kapitalistickeho-rezimu/

  PS
  Dcera: „Tati v příští revoluci budou zase zvonit klíče?
  Táta: „Milé dítě už jen kulky a hrobníků rýče !!!

 4. astraustralia

  oprava :
  nekorektni novinari z mistnich okresnich novin by pak napsali
  Smrt seniora a jeho kocoura vysetruje policie. Je podezreni na dalsi pripad politicky motivovane vrazdy
  http://www.infokuryr.cz/news.php
  PS
  Jsou to jedny z mala okresnich novin ktere si jedou po svem, jakoby zadna korektni massmedia neexistovala.
  Kdyz je otviram vzdy je to s podivenim ze jeste existuji po tom vsem co uz si tam dovolili tamni novinari napsat .

  • Eddie

   Nesmysl, Taras je sice uz extremne nalevo, ovsem je to dustojny souper a ten by se jen tak oddelat nenechal. Druha vec jec, jestli by ho nekdo vlastne oddelat chtel.

   • taras2

    Omyl, Eddie, nejsem extrémně nalevo, zůstal jsem neochvějně na své pozici levého středu, to jenom svět uhnul extrémně doprava, včetně sociálních demokratů. Takže moje současná reakce na špatnosti světa iba vyzerá ako levičácká, je to jenom optický klam.

 5. pacifista

  Takto to řekl ve skutečnosti. Nebylo by to celé aby to někdo nepřekroutil.
  Putin nás všechny vážně varoval

  ČR
  Jana Petrova
  18 dnů před prezidentskými volbami v Rusku Putin odpálil informační „bombu“. Prakticky přednesl svůj předvolební programu na poselství Federálnímu shromáždění. Vystoupení Putina pozorně sledovali i v Praze.
  „Druhá část zprávy obsahovala skutečnou ‚bombu‘,“ řekla v rozhovoru pro Sputnik předsedkyně Institutu slovanských strategických studií v Praze ISSTRAS, politoložka Radmila Zemanová-Kopecká.
  ;
  Zemanová-Kopecká: Putin se v první části svého projevu věnoval domácí sociálně-ekonomické sféře a rozvoji země. Připomněl, že v této oblasti Rusko dosáhlo úspěchů, na které jiné země potřebují podstatně delší dobu. Upozornil, že nedostatků je ještě dost. Ať už se to týká ekologie, demografie, komunikací, výstavby bytů a předškolních zařízení atd. V souvislosti s bytovou politikou prezident připomněl, že v roce 2000 byly vydány 4 000 hypotéčních úvěrů. V minulém roce jich bylo vydáno přes milion. Putin připomněl, že inflace v Rusku je na úrovni 2 %. To je podle něj dobrý ukazatel, ale není to samospasitelné. Naprosto nezbytné je zvýšení produktivity práce, zejména práce kvalifikované. K tomu je třeba vychovávat odborné pedagogické kádry. Zdůraznil, že kvalitní školství musí být dostupné pro všechny. Za neméně důležité podmínky pro kvalitní život vidí prezident také rozvoj zdravotnictví, péči o seniory, jejichž věk se za posledních 15 let výrazně zvýšil. Kriticky se vyjádřil k optimalizaci zdravotnických zařízení, když uvedl, že byla odstraněna střediska v obcích od 100 do 2000 obyvatel. Příliš se realizátoři podle prezidenta nadchli administrativou a zapomněli na to hlavní, na člověka. Aby lidé jezdili kvůli běžné prevenční prohlídce do měst, je podle Vladimíra Putina nepřípustné. Klíčovou roli vidí prezident v rozvoji technologických změn. Zaostávání v této sféře vede podle něj ke ztrátě suverenity. Neméně důležité místo má podle něj také boj s úřednickými korupčníky, kteří nezřídka blokují rozvoj poctivého byznysu a tím i rozvoj ekonomiky země. Obecně lze říct, že Vladimír Putin je rozhodnut využít pozitivní prvky a zkušenosti bývalého socialistického zřízení, ale chce je zabudovat do moderního prostředí s nejnovějšími technologiemi. I zde je podle něj nejdůležitější člověk a zvyšování kvality jeho života.
  Jestli byla první část určena především občanům Ruské federace, pak druhá část zcela srozumitelné byla určena i světové veřejnosti.
  Přesně tak…Prezident uvedl, že Rusko udělá vše, aby neutralizovalo hrozby. Konstatoval mimo jiné, že Rusko hypersonickou zbraň, o kterou se opírají „západní partneři“, už má. Vše je podle něj ale zaměřeno na bezpečnost ruského státu a jeho občanů. Zbraňové systémy, jimiž disponuje Rusko, jsou podle prezidenta Putina unikátní. „V současné době nic obdobného ve světě neexistuje,“ konstatoval. Upozornil, že už řadu let o tom ruská reprezentace otevřeně informovala západní kolegy. „Nedělali jsme žádná tajemství z těchto projektů. ALE NIKDO S NÁMI NECHTĚL MLUVIT, NECHTĚLI NÁM NASLOUCHAT. TAK SI NÁS POSLECHNĚTE NYNÍ,“ řekl Vladimír Putin. Prezident předvedl simulaci systému Avantgard. Konstatoval, že obsahuje nové kompozitní materiály, které mu umožňují jít k cíli, jako by to byl meteorit a pro systémy PRO je naprosto nezachytitelný. Neméně zajímavé bylo sdělení, že laserové zbraně už ruská armáda dostává do svého vybavení laserových systémů nyní. Přiblížení základen NATO k ruským hranicím a další podobné kroky jsou podle Vladimíra Putina neefektivní a finančně neodůvodnitelné. Doprovázel svou zprávu o ruských unikátních výzbrojích video záběry. Bylo to něco!
  Měla jste pocit, že Putin ohrožuje Západ?
  Vladimír Putin nejednou zdůraznil, že rostoucí moc Ruska nikoho neohrožuje. Naopak umožní vytvoření bezpečnostní rovnováhy ve světě, jak tomu bylo od poválečných let. Nicméně prezident vyslal do světa vážné varování. „Jakékoli použití jaderných zbraní proti nám nebo našim spojencům budeme vnímat, jako jaderné napadení Ruska. Odpověď bude okamžitá se všemi z toho vyplývajícími důsledky,“ řekl prezident. Opět ale zdůraznil, že vše je zaměřeno výhradně na obranu Ruska a jeho spojenců. Na závěr prezident přesto vyjádřil naději, že k pozitivnímu dialogu Ruska s USA i EU nakonec dojde. Vyslovil naději, že ti, co žijí minulostí a vyhrožováním, budou nakonec posláni do důchodu. Konstatoval, že RUSKO NEPOTŘEBUJE SILOU ZBRANÍ NIC VYBOJOVÁVAT ČI ZÍSKÁVAT. „MY MÁME VŚECHNO,“ uvedl ruský lídr.
  Ve světle uvedeného se tak domnívám, že dnes svět jednoho hegemona právě skončil.“
  Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakce

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201803016881655-zemanova-kopecka-putin-varovani-poselstvi/

  • pacifista

   Ještě musím dodat. Překrucují váleční štváči a na ně bychom si měli dát velký pozor.

  • Eddie

   Je mi lito, ale ja osobne tomu proste neverim, Slovani, potazmo Rusove na technologie nikdy moc nebyli a co neukradla KGB, to nebylo. Zidovska inteligence se zmehla do Israele, nezidovska na Zapad, potkal jsem tady uz aspon 50 Rusu, co zdrhli. Jakou hrubou silu a megatuny to maji, ale tohle urcite ne.

    • Eddie

     Stejne jako Sacharov, ja jsem nerekl, ze nejsou, ale spis se pak najednou objevi na druhe strane, treba zrovna Tesla. Ovsem ze by Rusko excelovalo jako technologicka velmoc proste nevidim. Nemit suroviny, nevim jak by na tom byli.

   • tresen

    Ono je celkem jedno, jestli jim ty nové technologie fungují anebo jsou k ničemu. Těch starých osvědčených raket mají tolik, že kdyby to spustili, žádný deštník Američany ani jejich spojence stejně nemůže ochránit.
    Zahraniční komentátoři se vesměs shodují, že ta show byla určena domácímu publiku. Už se ale neshodnou, jestli zabrala tak, jak měla. Údajně přibývá Rusů, na které tahle imperiální rétorika, nadlepšená teorií ohrožení, přestává platit. Válčení v praxi i ve výhledu jim začíná vadit.

    • Rybka

     Teorie ohrožení?? Kdyby podél mexických hranic a na Kubě bylo rusky naježeno, taky by to byla teorie ohrožení? Taky by se do zblbnutí strašilo americkou agresí, kdyby US army nevytáhla paty a doma se chystala bránit?

    • hans

     Těch starých osvědčených raket mají tolik, že kdyby to spustili, žádný deštník Američany ani jejich spojence stejně nemůže ochránit.

     To je pravda, v případě ruského útoku deštník neochrání. Jenže takový úkol americký deštník nemá. Úkolem americké protiraketové obrany není obrana proti ruskému útoku, ale podpora útoku amerického.

     Totiž podle smluv o omezení jaderných zbraní mohou mít USA a Rusko maximálně po 1550 náložích a 800 nosičů (raket a bombardérů). V případě amerického útoku těmito prostředky a navíc několika tisíci raket s plochou dráhou letu (Tomahawk..) s konvenčními hlavicemi by protiraketový deštník měl za úkol zvládnout pár ojedinělých ruských raket, které přežily americký útok.

     • pacifista

      Pokud to budeme brát takto, pak logicky Rus zaútočí jako první, neboť i on si to dovede spočítat.

   • pacifista

    Není radno zahnat medvěda do kouta, že už neví kudy kam a pak to od něj schytat. Pak už by nám bylo houby platné, že jsme nevěřili jeho varovnému mručení.

   • hans

    Milý Eddie, jsou obory ve kterých jsou Rusové (resp. předtím Sověti) desítky let na světové špičce. A Západ má jen to, co neuměle zkopíroval.

    Například výroba paliva pro jaderné elektrárny a náloží pro jaderné rakety, to jest obohacování uranu.

    Používají se dvě metody. V USA od 50 let zavedli difůzi, to jest tlačí plynný uran skrze filtry, kterými těžší U238 prochází hůře ale lehčí U235 prochází snadněji. Proces se opakuje desetisíckrát… a je obrovsky energeticky náročný, takže spotřebuje asi osminu elektřiny vyprodukované takto vyrobeným jaderným palivem.

    V Rusku v 50. letech zavedli obohacování pomocí centrifug – kdy se izotopy uranu oddělují v rotojících centrifugám podobně jako když se v pánvi rýžuje zlato. Proces potřebuje cca stokrát méně energie než difůze. Ale je tak technicky náročný, že američtí fyzici a inženýři to v 40/50. letech vzdali s tím, že to prostě nejde.

    Centrifugy umí Rusové, kteří jsou technologicky o generace napřed před zbytkem světa. Umí je anglo-nizemsko-německé URENCO, které své centrifugy okopírovalo od Sovětů (jeden rakouský inženýr, co se do Sojuzu dostal jako zajatec v 45, v první polovině 50. let pracoval v týmu konstruujícím centrifugy a po návratu na Západ v 1956 své znalosti předal dál) a v posledních pár letech i francouzská AREVA. Od Západoevropanů to podobným způsobem okopírovali Pákistánci a Indové, od Rusů koupili zastaralé (na úrovni evropských) modely centrifug Číňané. Američani se snažili, ale nedali to. K neuvěření, ale američtí inženýři se ukázali býti neschopnější než pákistánští.

   • Ondřej

    Srovnejte s tím co Rusové vyváží do světa, Eddie. Už 100 let. Nic jinýho než co jim Bůh nechal v zemi a Kalašnikov zbouchnul z kusu železa na jednom mechanickém soustruhu. Nic jiného.

    • Eddie

     Ja to vim a vi to i tady kolegove, jasne centrifugy z 50. let, jak 141, ktery se nikdy nedockal nasazeni. Rakety, ktery po nasazeni Falconu muzou dat do muzea. A osobne nejsem nepritel Rusu, ale poznam nesmysl.

     • vera

      Mno,s tím nadšením nad Falconem bych posečkala, poslat k Marsu místo vědeckých aparátů elektromobil, to je jedinečný úžasný úspěch, pravda, no jeden by to bral jako marťanské vozítko, kdyby se neprofláklo, že si ho už neprohlídnem, protože kamerám došly baterky…ono na té raketě není solární panel?? nějakých pár drobností, jako je třeba nosnost, a spolehlivost repasovaných raketek, a lidská posádka, to je ještě hooodně nadlouho než budou jako Rusové )

      • embecko

       No jiste, kdyz jsou ve faktickem bankrotu, potrebuji nejaky uspech. Ale na cloveka si netroufnou, tak tam poslou auto…odhlednuto od ideologicke stranky veci je to tragikomedie :o)

      • Eddie

       Pratele, trocha technickych faktu : Kdyz se testuje nova raketa, provadi se simulace zateze, posilaji se betonove bloky, nebo ocelove desky. No a Elon tam proste strcil auto. Ten prenos me taky mrzi, ale proste to jelo jen asi 16 hodin. Pevne verim, ze to dotahnou do konce.
       Ale nikde nerikam, ze ruske Sojuzy nejsou spolehlive, to by bylo smutne kdyby to po 50 letech nevychytali.
       Ale je jeden vyjimecny uspech ruske kosmonautiky, ktery neni moc zminovan : Sonda Venera, jedina vec, ktera prezila na povrchu Venuse, tady rozhodne kloboucek.

       Ano MB, jsou ve ztrate, ale investori je stale podporuji, takze a) tomu veri, b) nevi co delaji. Ja to osobne nevim.
       V krach Ameriky a kapitalismu doufame vsichni, prvni zminky o doufani jsem zaznamenal v casopise Kvety zacatkem 70. let. Takze doufame uz celkem dlouho a zacina to bejt nuda.

       • embecko

        Investori podporuji, ale ne do vyse ztraty, ta musi byt douhrazena ze statnich grantu. Na tom preci nejde nic omlouvat. Nevadi mi, ze Americane maji firmu na rakety, vadi mi zpusob, jakym tenhle podvod medialne prodavaji.
        Podle meho je situace ekonomicky tak na hrane, ze nikdo nevi, co se vlastne bude dit. Pokud bych mel volnych 20 miliard, asi bych jednu v ramci diverzifikace Muskovi jako investici strcil. Zaruka? Rozhodne ne Muskova vize a uspechy, nybrz statni angazma, ze ktereho uz nejde vycouvat. Investice do SpaceX je podobna investici do americkych statnich dluhopisu, rucitel je v obou pripadech ten samy.
        O technice je se bavit tezko, kdyz vetsna programu je tajna, clovek muze jen usuzovat s vyvoje v case. Podobne byly k smichu ruske tocene spoje oproti letovanym nemeckym, ovsem presne do okamziku, nezli prisel mraz.
        Tohle jsou dve strategie, Eddie, Slovani na techniku nikdy moc nebyli, ale netroufnu si rici, ze je to nejak „horsi“, ci dokonce ze podle toho poznate Untermensche. Osobne s vekem nevidim smyslu nejak moc obdivovat hi-tech, me z vymozenosti moderni civilizace uplne staci pracka a anestezie u zubare :o) Kdyby soudruh Kim nemel atom, uz davno visi za nohy na strome a zeme je rozvalena na cucky s miliony mrtvych, v pripade Rusaku je situace jak prez kopirak.

        • Eddie

         Technika ale neni jen tajna, namatkou Hubble, Webbuv teleskop, New Horizon, Cassini, Voyagery, auticko Curiosity, to neni nic tajnyho a ja to beru jako obrovsky uspech. Stejne jako mi nevadi investice statu do SpaceX, do ceho jinyho nez do pokroku by se melo investovat.
         Pokud Rusove objevi novou technologii vyroby procesoru, novy lek ci pristanou prvni na Marsu, nemam problem jim vyseknout poklonu.
         Slovo Untermensch jsi pouzil Ty, ja na nej ani nepomyslim, osobne se ani neradim k zadne narodnostni skupine, jsem ajtak :-)
         Ja zase hitech mam rad, naposled kdyz jsem si minuly tyden nechal dat do oci nove cocky, nebo si ridim domacnost nekolika pocitaci, parada.

         • embecko

          Vsak ani ja si nevzpominam na nejaky rusky vyrobek, co bych kdy mel doma…a ani uz nevim, o cem se tu vlastne bavime… :o)
          Rusaci za 100 let udelali naprosto bezprecedentni pokrok, aniz by pri tom vyvrazdili cast sveho obyvatelstva. A zacali si jen jednu valku v Afghanistanu + par intervenci za studene valky, vcetne CSSR. Nekolikastrankovy seznam americkych intervenci s miliony mrtvych lze dohledat bez problemu na netu.
          Rusaci mi sice zkazili zivot, ale na druhou stranu si na ne nemam duvod nejak moc stezovat. Ted vidim, ze pod kotel prikladaji Americane a zakonitost padu a vzkriseni je tu myslim dost okata: Berlinska konference -> WWI -> velka krize, ze ktere kapital vytahla az WWII -> dalsi krize koncem 70. let, ze ktere kapital vytahl pad zelezne opony a ted to same. Jenze ted maji problem, vsechny potencialni obeti maji schopnost se zacit branit, realna ekonomika neprinasi odpovidajici zisky a virtualnim investicim hrozi kolaps.
          Casopis Kvety v 70. letech mluvil o zahnivani kapitalismu vcelku spravne; problem je v tom, ze lidlujici obyvatelstvo by se rado spolupodilelo na kapitalovem zazraku, ale uz nerado jako obet. Je jeste ochotno pristoupit na teorii drobku spadavajicich ze stolu do montovny a vymenit pronarodni politiku za ulizanou slusnost s brylemi bez dioptrickych skel, kavu bez kofeinu a pivo bez alkoholu…ale i tomuhle uhybnemu manevru pomalu zvoni hrana. Tak sam jsem zvedav, jak tohle dopadne, jestli je cesta na Mars trend, anebo pouhy zastiraci manevr, to se jeste ukaze, v kazdem pripade jsem stale ostrazity :o)

          • Eddie

           Tak ja jem nahodou mel digitalky Elektronika, byly raritni uz jen tim ze potrebovaly 2x 1.5 V clanek. Moc me mrzi, ze se mi nedochovaly, byl by to uzasnej kousek. Pak jeste delali solidni elektronky do vysilacu, daji se pouzit do zesilovacu. Pak jeste Ziguliky, lednicky Minsk. Ja si dobre pamatuju.

           A propos, decentne jsi preskocil Kobovo sibovani narodu a nejaky ten hladomorek, zajimavy, ze decimovani svejch vlastnich lidi maji na starosti hlavne levicovi, namatkou Pol Pot.

          • embecko

           Na Kambodzu z „preventivnich duvodu“ nahazeli Americane vice bomb, nezli na Vietnam, a ze tam to bylo peklo. Pol Pot byl predevsim v klasteru vychovany budhista, ktery se dokazal postavit genocide. Hnus je v poukazovani na jeden aspekt: Podivejte, co udelali Rudi Khmerove…kdo je vytvoril, to uz je jakoby nezajimave a pritom jde prave o to.
           Co dokazali se svymi lidmi udelat Cinani vis sam, presto jim stranis…pocitam proto, ze chapes pozadi. Pozadi je vzdy dulezitejsi, nezli zjevene, decentne jsem preskocil vice apektu ruske historie, hazeni hrachu na zed mne uz prestalo bavit. Hladomory a deportace mely v referatu oblastni vybory, ne Stalin, z nejvetsi miry se vyrizovaly stare a aktualni ucty, co nemely s politikou co spolecneho. Cislo mrtvych v oblasti pod spravou Chruscova o 500% prevysovalo jine oblasti, hodit tohle na Stalina neni mozne. Podobne statistiky poctu obyvatel, v zadnem mezivalecnem roku nenajdete propad v milionech, presto se stale mluvi o milionech mrtvych. Ja uz se o tomhle nechci bavit, mam totiz dojem, ze tim legitimizuji jen ruzne ideologicke kriply, co se na me prispevky nalepi a melou pak stale dokola „dovolene“ nesmysly, zatimco poukazani na prukazny historicky fakt je poukazkou na ostrakizaci. Vyrizovani uctu mezi ruskymi kriminalnimi klikami nelze porovnat s primou a statem posvecenou genocidou puvodnich obyvatel. Metodu prehozeni mrtvol „klany sobe“ na Stalina neuznavam a neni ani historicky opodstatnena.

          • oh

           Heč, já je mám v šuplíku dodnes. A když jsem je tam odkládal (a vyndaval z nich baterie), tak fungovaly. To člověk aspoň jistě věděl, že má hodinky na ruce.. a daly by se v nouzi použít i jako osobní zbraň. :-) Také vlastním stále funkční kalkulačku Elektronika MK-51. Přesně takovouhle.
           https://www.ebay.co.uk/itm/ELEKTRONIKA-MK51-MK-51-VINTAGE-SOVIET-CALCULATOR-2986/372220657219?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D49926%26meid%3Ddf3db2fb39b0404e8831a64d7500ed3a%26pid%3D100623%26rk%3D3%26rkt%3D6%26sd%3D391616953044%26itm%3D372220657219&_trksid=p2047675.c100623.m-1
           Ta je už na jednu 3V lithiovku Cr-2320.

           P.S. Pokud si matně pamatuji, Pol Pot a jeho režim chyběl dvěma echtovním pravičákům – Reaganovi a Thatcherové – až tak moc, že spíchli a podporovali pol potovské „partyzány“ proti „vietnamským agresorům“, kteří Pol Pota svrhli.

          • Eddie

           No tak jo, ja to radeji vzdavam a budu se venovat technologiim, at prijdou odkudkoli. @oh zavidim, hodinky, ne Pol Pota

          • Rybka

           Můj táta jako veterinář jezdil na služební cesty po celém socbloku a z CCCP mi přivezl mjasorúšku, monstrum s motorem jak na menší raketu, nahoře malá miska s červeným nožem z umělé hmoty. Jala jsem se v tom kosmírném přístroji mixovat pomazánku ze sýra a másla, abych tátovi udělala radost a koukám – v pomazánce jsou červené drťky. Nůž se hned napoprvé sebevražedně zamixoval do pomazánky.
           Zkrátka země, kde včera znamená zítra, v současnosti mám s přístroji takových zkušeností hafo a nejsou ruské.

          • Eddie

           @Rybka , ted se mi vybavil barevny televizor Rubin, vazici bratru 60 kilo, proste to delali tak nejak po svym , jako dnes :-)

          • oh

           TV Rubín, no jo. Strýc jeden měl a já k němu chodíval sledovat ZDF v barvě. Ale tu a tam jsem tím zkoušel šoupnout a skoro bych si tipl na víc než šedesát kilo. Když pak dosloužil, (ten tv) vynášeli ho dva dospělí muži. :-)
           Taky existoval česko-ruský Tesla-Rubín, ten byl už hodně odlehčený; transportovat ho zvládl i jeden chlap.

          • Eddie

           @oh to ZDF v barve na Rubinu by me zajimalo, pokud si dobre pamatuju tak Nemci vysilali v PAL, a vychod + Francie mel SECAM. Takze strejda musel bejt sikovnej :-)

          • oh

           @Eddie: Pamatujete si to dobře, dokonce ti zákeřní Němci používali i jiný posun zvuku (5,5MHz) než na východě (6,5MHz), což při použití nevhodné přijímací techniky vytvářelo němý film bez titulků. :-) Tenhle strejda tedy na elektroniku moc šikovnej nebyl, ale domácí elektroniku mu doporučoval a opečovával týpek, který měl na dveřích služební dodávky logo tehdejší ČST; ten asi už musel vědět, co dělá a řekl bych, že měl i přístup k potřebným dílům.

          • brtník z brlohu

           Zvuk na TV nebyl problém a bylo i spousta návodů jak to udělat v Amatérským radiu, stejně jako příjem Ö3 VKV – to bylo udělátko za pár korun, tišťák se dal koupit od jedné ZO Svazarmu, návod v Amatérským radiu – součástky běžně dostupný, měl jsem to na prkýnku 10×15 cm napájený plochou baterií bez krabičky, anténa typu zeeland na stromě před oknem – ze tří latěk a dvoulinky – rozměry zase z běžně dostupného časopisu. Se sojuzu se běžně sháněla řada věcí, fotoaparáty, dalekohledy, určité nářadí. Třeba v Jihlavě bylo TV antén na Vídeň na každém baráku, V paneláku byla Vídeň ve společné anténě běžně. Ö3 a ORF2 se v 80tých letech běžně chytala i v některých lokalitách v Beskydech (to už ale bylo složitější dodnes je pojmem ing Jašek) – a co teprv západní Čechy :)

          • Ondřej

           hm, tak tohle je síla, Eddie….

           Rusaci za 100 let udelali naprosto bezprecedentni pokrok, aniz by pri tom vyvrazdili cast sveho obyvatelstva.

           Na podobnou lež si zatim netroufl ani Jakeš a Chňoupek a tahle by mohla soupěřit se lží o neexistenci koncentračních táborů od člověka, který byl později uznán duševně chorým…Jestli tohle s vážnou tváří říká člověk co je doposud na svobodě, pozdrav Pánbůh, co provede příště…

       • vera

        Testování zátěže nové rakety pochopím, ale to se dělává do úrovně orbity, na větší vzdálenost je to trochu blbost, ne? Tam bych čekala opravdu víc vědy, když to má být opakovaní cesta, tak snad sbírám zkušenosti, ne?
        že přenos skončil po 16 hodinách, smetete ze stolu jakože škoda, no nic, jede se dál…
        Ale technicky to průser je, a Rusové se tomu určitě někde smějou až jim slzy tečou.
        Protože pokud vím, do této chvíle všechny družice, družičky, vozítka, teleskopy a vůbec všechno podobné haraburdí ze státních prostředků používá solární pohon, s životností měsíců až let.
        A tady, svět šílí z nového kroku do vesmíru – na 16 hodin….neuvěřitelný výkon soukromého sektoru, naše budoucnost..
        Celý Falcon je marketingový protiruský tah, nějací blázni ho proto podporují, ale chybějící vědecké přístroje svědčí o tom, že vědci ani operátoři, ta vážnější a zkušenější část, mu moc nevěří.
        Se nedivím, když by jim vysílání skončilo po 16 hodinách )

     • embecko

      Tesla/ XSpace je cisty socialismus a dukaz toho, ze soukromnik na takovouhle akci nema a mit nebude. Namatkou tady, „hospodareni“ Muska lze dohledat bez problemu na google:
      http://www.autoforum.cz/zajimavosti/musk-to-ma-spocitane-jeho-firmy-uz-dostaly-dotace-ve-vysi-118-mld-kc/
      Navic jde z danoveho hlediska o „tajny“ projekt s vysokou pridanou ideologickou hodnotou: Hle, co dokaze privat!, ale ze prachy jsou poplatniku se radsi decentne zamlci.
      A ted to nehodnotim z technickeho hlediska (tedy ty rakety)…ovsem kdybych si mel vybrat, tak radsi letim s Rusakama, u nich mi prijde navrat ve zdravi mnohem pravdepodobnejsi, nezli s hi-tech X-Space.
      Podle meho je to cely podvod, ktery ma svest pozornost od selhavsiho americkeho statu. Ten selhal na kadrove urovni, neni schopen zajistit vertikalni socialni mobilitu, do cela i prumyslovych spolecnosti se dostali prakticky/ funkcne neschopni ideologove a tak si na vykon sve funkce musi najimat soukromniky jako Muska. Tem dava penize od lidi /z dani, ale na zaprenou, tajne a soukromnici mu za to odvadi manazerskou praci, ktere nejsou statni kadry schopny. A neni to tak, ze stat by byl spatny hospodar- spatnymi hospodari jsou jednotlivi konkretni ide, ktere vytahne liberalne kapitalovy model spolecnosti nahoru. Do cela se dostavaji lide sice s tahem na branu, ale zaroven z podstaty sociopate, neschopni kolektivniho vykonu. Sovetska perestrojka nebyla o nicem jinem, jen v jinych podminkach, to same jak prez kopirak- namisto Maspriborneftegazprod prisel treba Chodorkovskij, zde maji namisto NASA Muska.

     • embecko

      Ted mi to sezralo delsi prispevek, takze kratce:
      Tesla/ XSpace je podvod a metoda jak vyresit selhavani americkeho statu na kadrove urovni. Vezmou penize poplatniku, daji je Muskovi a pak na nem dokladuji, jak to soukromnik umi, ze je lepsim hospodarem, nezli stat. Ale kulovy, Musk je od zacatku v tezkem financnim propadu, dotace od statu delaji neco prez 100 miliard.
      Kdybych si mel vybrat, s kym poletim, tak pravdepodobnejsi navrat ve zdravi by byl s Rusakam, do XSpace bych nevlezl ani omylem. Cimz nerikam, ze se to tam nevylepsi, zalezi jen na tom, na kolik dotaci pro Muska jeste bude mit kolabujici stat :o)

      • hans

       Technologicky je Falcon kromě návratu 1. stupně celkem obyčejný a cena je na úrovni ruských raket. Jako je to dobrá raketa, ale není o tolik lepší, aby se ostatní dávaly do muzea.

     • hans

      Centrifugy z 50 let jsou už vyřazené, nyný provozují už několikátou zdokonalenou generaci, milý Eddie.

      A Američani nejsou schopni zreprodukovat ani ty zastaralé.

     • vera

      shodou okolností, něco o Falconu z odborného pohledu :
      https://danatenzler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=652333
      … Falcon 9 už alespoň nebyla kompletním flopem. Vynesla na oběžnou dráhu skutečné a opravdové satelity. Mezi prvními byly na řadě Orbcomm, satelity, které měly původně startovat s raketou Falcon 1. Co se týká zpeněžení celé akce, bylo spíše mizivé – dva starty po 42 miliónů dolarů s vynesením 2 tun zátěže – způsobily samozřejmě jen finanční ztráty.
      Pro srovnání – start ruské rakety Dnepr, která je schopná vynést na nízkou oběžnou dráhu 3,7 tuny zátěže, stál v roce 2015 24 miliónů dolarů a start rakety Vega, která byla sice použita jen dvakrát – stál v roce 2012 32 miliónů dolarů (ta mohla vynést na danou oběžnou dráhu 2,5 nákladu). To je poněkud tristní pro firmu, která sama o sobě prohlašuje, že chce zamíchat trhem a že je levnější než všichni ostatní.
      Firma se poučila – a další verze Falcon 9 už měly dostat silnější motory. Jejich síla už stačila na to, aby vynesly na potřebnou oběžnou dráhu alespoň menší a lehčí satelitové verze. Paradoxně to celou situaci moc nezlepšilo. Silnější rakety jsou samozřejmě dražší …

    • tresen

     K oblíbeným zábavným pořadům mužských členů mé rodiny patřil nedávno uváděný dokumentární seriál Ruská vojenská technika na Prima Zoom.
     Já jsem tomu houby rozuměla, pozorovala jsem jen nevěřícné úsměvy a vrtění hlavou.

     • hans

      Taky tomu houby rozumím, ale nevěřícné úsměvy nechápu.

      Normální reklama, přece, naloží do letadla výdadkáře i bojovým vozidlem pěchoty, ty se pak snesou dolů na padácích, co je na tom k neuvěření?

      • tresen

       Když jsem se ptala, co je tak zábavné, tak prý to chlubení. Přitom stav plus detaily zpracování všech těch zařízení a vehiklů prozrazují metodu „žaves“, tedy v těch lepších případech.

       • hans

        Chlubení? Norma v úplně každém takovém popularizačním pořadu, ať jde o techniku vojenskou nebo civilní, ruskou nebo americkou nebo čínskou nebo jinou…

        Žaves? jako že vaši chlapi smějí, že se Rusové chovají racionálně, když používají postupy okopírované ve 30. letech od Američanů. No, jeden je udiven, čemu se jiní dokáží smát.

    • hans

     Jasně Ondřeji, jen suroviny a kalachy, nic jiného.

     Neslyšel jste o Temelínu? nebo myslíte, že ho postavili Američani?

     A při vaši oblibě statistik, kdybyjste se obtěžoval a našel si čísla ruského/sovětského nesurovinového exportu za posledních sto let. Budete šokován.

 6. embecko

  Zakladni skola v Schönebergu, kde kazdy mlati kazdeho, ma problem: fyzicke nasili rodicu ani zaku nelze vyresit zvysenim petrosti, nebot 99% zaku ma imigranstke koreny.
  Zaci biji ucitele, rodice prichazi zbit spoluzaky svych ditek, personal se kvuli vysoke agresi sesti az dvanactiletych neodvazi vstoupit do hromadnych vytrznosti. Veskere apely na toleranci se miji ucinkem…reditelka proto povolala na pomoc soukromou bezpecnostni agenturu. Bohuzel se jmenuje Germania, coz by mohlo byt povazovano za pasivni agresi.
  https://www.bz-berlin.de/berlin/tempelhof-schoeneberg/spreewald-grundschule-schoeneberg-wachschutz
  Ocividne nic nepomohlo ani potrestani jak soudni, tak moralni. Anebo ze by skola nasili skolaku s imigrantskym pozadim tolerovala, zatimco u domacich ne? Tomu se nechce verit.

  • vittta

   No jo, no, kdo ví, co mají ti chudáci za sebou.
   Je třeba jim více pomáhat, protože všechen ten rasismus a ta AfD je určitě musí dost rozrušovat, a do toho teď ten Putin a ty jeho rakety….
   A také možná mají malé sociální dávky, jak se mají cítit mezi Němci s ubohou podporou?
   Kromě toho je také třeba koukat na kulturní rozdíly, tady nejde o to, jestli se nějací kluci o něco víc pošťuchují, ale o to, aby v dospělosti pracovali pro německou společnost, obohacovali jí jak svou prací, tak svou kulturou.
   Protože tyhle děti jsou pro vymírající Německo požehnáním, jak jsem slyšel, co, požehnání, je to přímo jejich budoucnost!

   • embecko

    Tohle pochopili Francouzi a opreli se do problemu tim, ze vyhlasili plan deradikalizace. Bohuzel po roce zjistili, ze radikalum prekvapive chybi zajem se deradikalizovat. Z cirka 8 tisic klientu planovanych na prevychovu se prihlasilo 20, z toho prislo 9, mezi nimi i sekularni matky s detmi v nouzi, hledajici ubytovani. Vsechna zachytna strediska pracuji a jsou obsazena perzonalem, jen nemaji klienty.
    Podle meho Francouzi vykrocili dobrym smerem, jednak ukazali, ze se neboji a zadruhe podchytili pestrost a kulturni rozdily. Ze se radikalum nechce se deradikalizovat znamena jedine, a sice, ze francouzska spolecnost chape jejich problemy a je ochotna je resit. A to v dnesni dobe neni malo.

    „Behem rozpoctove tisne se do programu plneni deradikalizace prihlasilo mnoho sdruzeni bez realnych zkusenosti. Financni efekt a prinos, plynouci z pobidek vlady, vedl ke vzniku noveho podnikatelskeho odvetvi, byznysu s deradikalizaci.“ (Tolik ze zpravy francouzske vlady).
    Lze to chapat tak, ze slunicka se sletla na vladou placeny program deradikalizace jako vosy na bonbon a udelala si z nej zlaty dul? Zda se dokonce, ze je vysledek ani moc nezajima…ze by nezajem o vysledek byl nejaky vseobecny slunickarsky trend?
    https://www.senat.fr/basile/visio.do?id=a/presse/cp20170222a.html
    „Deindoktrinace, reintegrace a deeskalace radikalu, senatni zprava o dosazenych vysledcich“

    • embecko

     Batole diskriminuje menšiny
     Po několika týdnech, během nichž vydával jen nesouvislé slabiky, pronesl malý Elias Kühne z Postupimi před několika dny své první slovo. Nerozhodl se dobře – svým neuváženým výkřikem „Mama“ se dopustil diskriminace a ostrakizace hned několika společenských skupin. Na sociálních sítích od té doby pracují proti malému chlapci „hnojomety“ na plné obrátky.

     Postupim (dpo) – „Je to nestydatost, že toto dítě hned svým prvním slovem přispívá k tomu, že prohlubuje utrpení všech těch, kteří sami děti mít nemohou“, stěžuje si například @Adana241 na Twitteru a sklízí mnoho lajků a retweetů. Další uživatel míní: „Zase typický případ, kdy je takovýto výrok pronesen z privilegované pozice heterosexuálního bílého dítěte. Pořád stejné heteronormativní svinstvo!!!“

     S výroky chlapce jsou nespokojeni i ti, kdo podporují hnutí LGBT – tyto výroky koneckonců nepřímo naznačují, že jako jeho „máma“ připadají v úvahu jen bělošky. „I ne-bílé ženy a ne-ženy mohou být matkami“ zlobí se např. člen facebookové skupiny „Gender Neutral Parenting Listening and Learning“.
     Mezitím se i matka malého Eliase stydí, že na svět přivedla někoho, kdo přisuzuje lidem genderové a sociální role takhle bezohledně, jen na základě vzhledu. „Jestli se vůbec za matku považuji, o to se Elias ani v nejmenším nezajímal. Byla bych mohla být i jeho otcem. Je to prostě mačo!“
     Zdá se, že shitstorm kolem jeho kontroverzních výroků zatím Eliase nechává klidným. Ačkoliv se od něj mezitím distancovali tři výrobci dětské stravy a dva výrobci plenek, opakuje své výroky znovu a znovu, pokud zrovna nespí nebo nejí.

     Zda se někdy dopracuje i ke slovům „Omlouvám se“, jak to od něj mnoho lidí žádá, musíme počkat.
     Několik desítek protestujících občanů, kteří se shromáždili před domem jeho rodičů v Postupimi, chce chlapci hlasitým skandováním zabránit v tom, aby při procházkách z kočárku nadále šířil své teze ponižující celé skupiny obyvatelstva.
     http://literarky.cz/blogy/milan-faltus/25833-batole-diskriminuje-meniny

     • tresen

      Zajimavy je generacni zlom, po kterem uz prestavaji platit vsechny zasady. Tenhle nas kulturni San Andreas se prave zacina rozevirat tak, ze uz nejde preskocit. Mladi, pokud si to nahodou precetli, jiste usoudili, ze ten text je legrace…i kdyz divne nevtipna…ale pro stare? Pokud vazne tvrdi, ze Rusko je v ohrozeni Zapadem, pak jsou schopni vzit vazne i tenhle text a budou odchazet s tragickym nazorem na svet, ktery tu zanechavaji.

      • vittta

       Ano…asi je to legrace.
       Já už nejsem tak úplně mladý, a proto tam píšu „asi“.
       Člověk letitý má zkušenosti, a tak ví, že to legrace být MŮŽE, ale též NEMUSÍ.
       A mladí?
       Ti podle mě o tom, jestli to je, či není legrace neuvažují.
       Spíše uvažují o tom, jestli to dítě za svůj nekoretní postoj může, nebo ho má vrozený (po otci) nebo jestli slovu „mama“ to dítě rozumí, a jestli by nebylo vhodné, místo přejmenování slova máma na rodič 1 (při čemž mladého napadne, že i tohle není v pořádku, protože 1 je odjakživa bráno jako nadřazené 2) neměl postupně měnit význam toho slova, jak se to úspěšně povedlo třeba u slova rasismus nebo xenofobie.
       Takže máma nebude do budoucna žena- rodička, ale každý rodič, tedy rodič 1, 2, 3, 4 i 5.
       A žena- rodička bude zvána prostě žena- rodička.
       Mladý člověk totiž- na rozdíl od staršího- má ještě energii a elán měnit pozitivně svět, takže ho takovéhle věci prostě napadají, no…

      • kočka šklíba

       Vy snad nejste normální : „Pokud vazne tvrdi, ze Rusko je v ohrozeni Zapadem,…….“.
       Nebo Vám připadá, že americké letouny nad Černým mořem jsou v pořádku (vím, je to mezinárodním prostoru), létají snad Rusové kolem USA? Barevné revoluce, zejména na Ukrajině jsou také v pořádku? Dělají snad, za nalití mnoha finančních prostředků, nějaké podobné akce Rusové poblíž USA? Kolik vojenských základen mají Rusové v zahraničí a kolik USA?
       Sýrie – kapitola sama pro sebe, těch keců co je v mainstreamu když Rusové a Asad dobývají (osvobozují) nějaké oblasti od ISILu, ale ticho když to samé, nebo ještě hůře, dělají USA a my (NATO)? Jste snad slepá a hluchá? Nebo blbá? A to je jen zlomek toho, jak Rusko je ohroženo Západem.

       • tresen

        A o co podle vás Západu jde?Fakt si myslíte, že o likvidaci Ruska?
        Proč mě to u vás nepřekvapuje?

        • kočka šklíba

         To že vás to u mě nepřekvapuje je pro mě pochvala, nechtěla bych být tak ideologicky zblblá jako vy. Protože slepá ani hluchá nejste. A ted odpovězte na mé poznámky z úvodu mého příspěvku milá třešinko.
         O co jde Západu?. O takového paňácu, alkoholika v čela Ruska jako byl Jelcin, pak by vše šlo podle přání Západu. Prostě o další barevnou revoluci, tentokrát v Rusku. Jenže to jaksi s Putinem nejde, naštěstí.
         Tak a teď čekám co napíšete vy k počtu základen USA a Ruska v zahraničí, k výdajům na zbrojení USA a Ruska, k těm statisícům mrtvých třeba v Iráku, to není dílo Ruska. No máte toho víc na vysvětlování, tak do toho třešinko (jepice). Nebo nemáte co?

         • tresen

          Nevím, proč do toho vztahu k Rusku mícháte Irák, to je jiný problém.
          O co jde Západu? Když vynechám Trumpa, kterému opravdu do hlavy nevidím, tak v první řadě o bezpečnost Evropy. Po rozpadu sovětského bloku se zdálo, že je konec starostí, ale rozpad samotného Sovětského svazu ukázal, že odstředivé snahy bývalých sovětských republik narazily na rezidua imperiálního povědomí a došlo k jeho oživení. Žádné reálné ohrožení Ruska přitom neexistovalo, Západ žil nadějí na skutečné partnerství.
          Svou roli v té době bohužel sehrály ruskojazyčné menšiny v republikách, které získaly samostatnost. Nové státy se logicky obracely na Západ se žádostí o ochranu před možnými ruskými zásahy. Vzniklé vzájemné obavy se dlouho dařilo držet v přijatelných mezích, než se po několika ruských akcích obnovila nedůvěra v proklamovanou dobrou ruskou vůli a na řadu přišla otázka, do jaké míry je Rusko ochotné respektovat suverenitu zemí, které dříve patřily do sovětského impéria.
          Nově pak vstoupila na scénu tzv. hybridní válka.
          A ta očividně zuří i v tomhle našem miniaturním blogovém koutku. :-)

          • oh

           Ruská hybridní válka jsou asi i ty v USA zveřejněné dokumenty z let 1990/91, dokládající, že USA/NATO skutečně porušily slib daný Gorbačovovi při sjednocení Německa, že aliance se nebude rozšiřovat k ruským hranicím. A asi je ruská hybridní válka i to, že už roku 1994 Bill Clinton rozhodl o rozšíření NATO na východ, protože když SSSR již neexistuje, není třeba a není komu sliby plnit. Tím spíš, když ruský prezident-demokrat Jelcin se zajímal nanejvýš o dno flašky a v Moskvě „hospodařili“ de fakto američtí a evropští poradci.
           A možná že někdo v Rusku čte i Foreign Affairs a všiml si, že: Spojené státy nyní používají ekonomické sankce více než kdy jindy v minulosti píše člen Atlantic Council a expert na sankce Edward Fishman pro americký časopis Foreign Affairs.
           Ekonomické sankce jsou v současnosti odpovědí na různé problémy: na chrastění zbraněmi Severní Koreje, na íránský jaderný program, na ruskou agresivitu i na brutalitu Islámského státu. Prezident Obama sankce používal ve velkém a Donald Trump je za posledních devět měsíců znatelně rozšířil.
           Některé americké sankce mají stigmatizovat zahraniční lídry a narušovatele lidských práv. To jsou případy zimbabwského prezidenta Roberta Mugabeho, severokorejského vládce Kim Jong Una nebo ruských úředníků spojených se smrtí právníka Sergeje Magnitského.
           Jiné sankce mají zamezit přístup teroristů, obchodníků s drogami a těch, kdo se snaží vyprofilovat jaderní zbraně, k financím a k dalším možnostem pro realizaci svých plánů.
           Třetí forma sankcí jsou ty, které vytvářejí ekonomický tlak na jiné vlády, aby je donutily učinit něco, co udělat nechtějí. Jsou to donucující ekonomické sankce, na které se USA nyní velmi spoléhají.. „
           a rovnou si i stěžuje, že prý
           „Současný systém sankcí není moderní
           Nicméně i přes tuto popularitu sankcí je systém amerických sankcí autorem hodnocen jako nevyvinutý. Tyto sankce jsou jen málokdy konzultovány se spojenci, jsou uspěchané a špatně nastavené. Takové chyby snižují efektivitu sankcí.“

           Jj, určitě je to ruská hybridní válka. Co jiného by to mohlo být. :-)

          • vera

           Kdyby Sovětský svaz zůstal vcelku, bylo by to špatně. Rozpustil se, zase špatně. Protože za sebou nedovedl ruskojazyčné obyvatele těch území. Kdyby odvedl, stejně by to bylo špatně, protože by jemu přibylo obyvatel, a byl by silnější. Tak to ruskojazyčné obyvatelstvo v evropských zemích, po celá desetiletí provádí podloudnou činnost, například shazuje mosty, tomu je třeba zabránit.
           Protože Rusko přece nemá právo bránit svou zem, mít obavy o sovu bezpečnost. Ne, Rusko ne…

          • tresen

           Jezusku, co to plantáte, švagrová?
           Strýc Pepin tu není, švagrová nejste, ale slovo „plantáte“ sedí.

          • hans

           Jedna každá věta je špatně.

           co jde Západu? v první řadě o bezpečnost Evropy.

           Nikoliv. Na bezpečnost kašle, to by nerozvrtali Balkán, a nezvali sem kdekoho. Jde o ovládnutí, podřízenost a poslušnost Ruska. Polákům mimochodem jde o dobytí Ruska nejméně od 16. století.

           Po rozpadu sovětského bloku se zdálo, že je konec starostí, ale rozpad samotného Sovětského svazu ukázal,

           Konec starostí s nezávislostí východní Evropy včetně Ruska na Západu.

           že odstředivé snahy bývalých sovětských republik narazily na rezidua imperiálního povědomí a došlo k jeho oživení.

           Nenarazily na žádná rezidua. Narazily na ekonomickou a kulturní nevýhodnost odstředivých snah, načež náraz překonaly a dál se posunují ve zvoleném směru – deindustrializace a vylidnění u evropských republik, deindustrializace a přelidnění u asijských..

           Žádné reálné ohrožení Ruska přitom neexistovalo,

           Naopak, reálné ohrožení Ruska Západem existovalo a existuje. Protože politika Západu vůči Rusku je už dvě století jedna a tatáž – Rusko rozčlenit a podřídit. A když se západní „poradci“ dostali v 90. letech k moci, za desetiletí přivedli Rusko na kraj propasti.

           Západ žil nadějí na skutečné partnerství.

           Největší blábol ze všech. Vztah, kdy jedna strana rozkazuje a druhá drží hubu a krok, není partnerství. naopak, nadějí na skutečné partnerství žili Rusové. Nyní však už pochopili, že Západ nikdy žádné partnery neměl a mít nechce.

           Svou roli v té době bohužel sehrály ruskojazyčné menšiny v republikách, které získaly samostatnost.

           Jakou roli? Ruské menšiny byly a jsou brutálně diskriminované, za hlasitého souhlasu Západu. Rusko přitom proti tomu nikdy nic neudělalo, pouze občas slovně protestovalo.

           Nové státy se logicky obracely na Západ se žádostí o ochranu před možnými ruskými zásahy.

           Logicky? Proti „možným“ a tedy fiktivním zásahům? A co skutečné zásahy Západu? Rusko žádné zásahy neprovádělo, naopak Západ do nových států i Ruska zasahoval masivně a často a brutálně. O „podání žádostí“ ostatně vždy nejdřív rozhodl Západ, nebyla to iniciativa těch států.

           Vzniklé vzájemné obavy se dlouho dařilo držet v přijatelných mezích, než se po několika ruských akcích obnovila nedůvěra v proklamovanou dobrou ruskou vůli a na řadu přišla otázka, do jaké míry je Rusko ochotné respektovat suverenitu zemí, které dříve patřily do sovětského impéria.

           Naopak. Nedůvěra se obnovila po nevyprovovaných a svévolných agresivních akcích Západu. Na které Rusko reagovalo pouze někdy a vždy se spožděním.

           Rusko vždy vzorně respektovalo a respektuje suverenitu postsovětských zemí a vzorně dodržuje mezinárodní právo. Naopak západ nikoliv, nerespektuje ničí suverenitu a nedodržuje mezinárodní právo.

           Nově pak vstoupila na scénu tzv. hybridní válka.

           Nově?? Hybridní válka Západu proti Rusku vstoupila na scénu už v první polovině 90. let. Přitom Západ nevymyslel nic nového, ale pouze opakuje své postupy a akce z prováděné už v 19. století.

           A ta očividně zuří i v tomhle našem miniaturním blogovém koutku. :-)

           Očividně.

          • Hamilbar

           Neřekl to sice strýc Pepin, ale vy jste arogantní nafoukaná blbka Třešničko.

          • tresen

           Vyvracet něčí věty tím, že napíšu, že je to přesně naopak, bych samozřejmě uměla taky, ale necítím potřebu to používat.
           Kočka chtěla vědět, jak to vidím, tak jsem jí svůj pohled na věc poskytla. To je všechno. Jestli nemáte po ruce nějaké skutečné, tzn. věcné argumenty, nemá smysl pokračovat. Výměna opačných hodnotících soudů nikam nevede.

          • grasyk

           Musím se tady tresen vehementně zastat. Ona přece není hloupá ani arogantní. Nekřivděte jí. Má svou pevnou VÍRU. A pro víru by neměl být nikdo pranýřován. Tedy – pokud s ní nezačne chodit dům od domu jako jiní lidé toho typu. :-)
           Věrouku jí nikdo nevezme, jedině ona sama by musela prozřít, což se fanatikům často nestává. Snad kdyby nejsvětější z Václavů z mrtvých vstal a děl hlasem hromovým – VŠECHNO JE JINAK, tak snad, snad, snad – ale kdovíjestli. :-)

          • kočka šklíba

           Hm takže nemáte nic, jen kecy, ne že by to zase překvapilo mě :D. Ne, vy jste nenapsala nic, co by mohlo být bráno jinak než ideologické bláboly. Neodpověděla jste na jedinou ze skutečností, na které jsem upozornila ve svých příspěvcích. Jasně, ono totiž není co. A na vaše bláboly odpověděl vyčerpávajícím způsobem Hans.

          • oh

           Svou roli v té době bohužel sehrály ruskojazyčné menšiny v republikách, které získaly samostatnost. Nové státy se logicky obracely na Západ se žádostí o ochranu před možnými ruskými zásahy.
           No, taky by se to tak dalo říct, kdybych zrovna měl náladu na diplomatickou mluvu. Nejvíc o ruské hrozbě kvůli ruskojazyčné menšině řve Pobaltí. Asi tamní vlády moc dobře vědí proč. Status „neobčanů“ totiž původně nesměle kritizovali i byrokrati z Brusele. Ale ty to celkem rychle přešlo a diplomaté evropských demokracií se to naučili moc hezky okecávat. To se pak „ruská hrozba“ hodí.
           Pak řve od mejdanu na Majdanu Ukrajina (řve sice hlavně „Moskali na nože!“) a pak to, že rozsáhlá ruská invaze se očekává co nevidět. Odkaz na slibotechnu svidomych okolo práv menšin a praktický výsledek jejich snahy jsem, myslím, právě vám už jednou dával. Co se Ruskem napadené Gruzie týká, nezávislá komise EU, vzniklá z iniciativy německého ministra zahraničí Franka-Walthera Steinmeiera a jeho kolegů ze zemí Beneluxu, konstatovala, že i když Rusko přispělo k eskalaci konfliktu, tak si rozhodně začal gruzínský kravatožrout Saakašvili.

         • pacifista

          Tresen neodpovídá nikomu a nikdy k věci. Je splachovací a stále si vede svou. Nejlépe si jí nevšímat.

    • vittta

     Ve Francii vše v pořádku.
     Kdyby to v pořádku nebylo, tak by byly kurzy deradikalizace plné.
     Ve Francii jsou totiž i radikálové korektní.
     A že čas od času někoho znásilní, okradou, nebo zavraždí….
     Co je na tom?
     Má si chuť zašoustat, to je, jak každý musí uznat normálka, a otázka zní:
     Dává mu stát nějaký objekt ukojení jeho touhy?
     Nedává.
     Tak si ho prostě vezme sám.
     Francouzouzké ženy to chápou, a zbytečně se nebouří a nekecají o tom…nebo snad někdo slyšel, že by se Francouzky rozčilovaly?
     Líbí se mu něco, co je třeba za výlohou, nebo to má někdo u sebe?
     Tak si to vezme, a je to.
     Dává mu stát snad tolik, aby si to mohl koupit?
     Nedává, tak kdo za to může, že si to vzal!
     A nějaká ta vražda, najetí autem, podříznutí kněze, střelba v klubu, či redakci.
     No a co?
     Každý musí sloužit svému bohu, a sloužit by mu měl hluboce a s láskou.
     Není lepší služby, jak zabití nevěřícího.
     Kdyby žili ve Francii samí věřící muslimové, neměl by služebník boží koho zabít, a byl by klid.
     Dnes už si to mnoho Francouzů uvědomuje, a tak nabízejí muslimům část země, jenže….část je jen část, a nelze vyhnat z té druhé části ty věrné, kdo už tam žijí a zcela si zvykli na sice ubohé, ale za to pravidelné sociální dávky.
     A též tam mají své zákazníky na nákup drog, zbraní a též uloupené zboží je třeba někomu prodat.
     Jinými slovy, mají tam své kořeny, a tak se nelze divit, že praví následovníci Alláha chtějí Francii jednotnou!

 7. Tribun

  Na to, že Rusko mělo být už několik let totálně rozložené, se mají ti Rusové docela čile k světu. Jestli ono to nebude tím, že washingtonský konsensus není přírodní zákon. A kdyby na ně Západ pořád tak hloupě netlačil, tak by možná vymýšleli u užitečnější věci, než jsou zbraně, což je bohužel – bohužel pro nás všecky – luxus, který si nemohou dovolit.

 8. jafa

  na exopolitických webech se psalo, že ti nejhorší pomahači ve zbrojení přesídlili z ameru do severní koreje.
  a ti hodní „noví“ pomáhají rusákům.
  a přidám pjakina o evropském chalifátu

    • Rybka

     Já bych si do něčeho, co vypadá jako člověk,(nebo Lenin), nekousla ani kdyby mi zaplatili, představa ta je mi silně proti srsti.

     • Kamil Mudra

      A víš že se ti nedivím? Pamatuji si jak jsem měl už jako dítě nepříjemný pocit z krájení velikonočního beránka a nějakou dobu jsem odmítal jíst čokoládovou figurku Mikuláše. Tu mi mamka musela nenápadně rozbalit a rozklepnout na kousky. Ona ta představivost dovede člověku někdy život i komplikovat.
      Ale… tak bys mohla nevěstě ufiknout úplně dole kousek té její róby. To by ještě přežila. No ni? :-)

      • Rybka

       Ne Kamile, nešla bych ani do kraječky, připadalo by mi, že jím zbytkový závan tepla nevěstina těla.

       • Kamil Mudra

        Nojo. Jsi ženská. Mě, zvědavému chlapovi, by to mohlo připadat jako že ji nakukuji pod sukýnku. :-)

        • pacifista

         Mě by tam nechutnaly ty nohy pod sukýnkou, protože sahají až k zemi stejně jako ona. Představa kanibalismu u mě také funguje.

         • Kamil Mudra

          Ale no tak, pacifsto… :-)
          Šaty přece nejsou tělo a nevěsta je koncipována jako půvabná živá dívka. Vzpomínáte jak Ondřej Suchý zpíval: „Salvador Dalí posvačil na bříšku plavovlasé dívky a já se divit nestačil, když dal si růži do polívky….“?

          • Rybka

           Jiří Suchý, Kamile, Jiří! Já jsem se zase nestačila divit, že nebyl ani v té stovce Čechů, co se mezi nimi vybíral největší. Co ten udělal pro češtinu a pro lidi! Pochybuju, že má jiný národ tak vtipné a krásné texty písniček, vyrostla jsem na nich. Když jsem začla rozumět těm anglickým, tak mi to teprve došlo.
           Svačit na něčím živém bříšku, proč ne, to je jiná.

          • Kamil Mudra

           No jasně že Jiří, Rybko. Promiň ten překlep, ani nevím proč mi to tam naskočilo, protože kvůli jeho mladšímu bráchovi to asi nebylo.
           Nejspíš to bude tím jak je tu přeondřejováno :-)

          • pacifista

           Pokud by šlo jen o ty šatičky, to by šlo, ty by se daly pěkně odloupat a zbytek by zůstal neporušený. Pak nemám už vůbec žádný problém.

   • Rybka

    Ten novoroční ukrajinský dort je signifikantní, a vo tom to celý je. Fuj tajxl. Kdyby se Krym netrhnul, tak by to tam ti stateční ukropithekové udělali s živýma dětma. Anexe? To někdo přeřek se.

 9. Ondřej

  „Jaké ale byly okamžité reakce v ruském veřejném prostoru? Vynecháme-li loajální výkřiky, mezi nimiž vévodil návrh šéfredaktorky RT (Russia today) nazvat ruskou vítěznou zbraň Voloďa, Putinovo militantní vychloubání nevyvolalo všeobecné nadšení, ba ani důvěru. Uvedu několik ukázek z mnoha.

  Šéf Institutu kosmické politiky Ivan Moisejev takto okomentoval pro ruský server The Insider hlavní Putinův trumf, údajnou raketu s jaderným pohonem: „To je nějaký zmatek. Takové věci jsou nemožné. A nejsou ani potřebné. Nelze opatřit raketu s plochou drahou letu jaderným pohonem. A takové pohony neexistují.“

  Spisovatel Dmitrij Bykov na Putinův projev zareagoval básní: „Měli jsme už dříve jasno, teď se přesvědčí masa: Zpočátku jsou děla místo másla, posléze mrtvoly místo masa.“ A množí se i v ruském prostoru hlasy, které připomínají, jak skončily závody ve zbrojení za Brežněva. Sovětský svaz byl uzbrojen a skončil.“

  Alexandr Mitrofanov pro relaci Názory a argumenty Český rozhlas Plus.

  Cele je to Putinuv předvolební fejk. Ukázal jen animaci a hrima, jak postaví svět do latě. Animace technologického nesmyslů nejspíše převzata z nějaká počítačové hry jako byly „důkazy“ o americkem bombardování syrských vládních pozic v Sýrii a následně i ruských. Pak se vše dementovalo jako omyl. Video z počítačové hry se jim tam „pripletlo‘ omylem, a nebyla to žádná ruska armáda, ale žoldáci ze soukromé žoldácké Wagnerovy skupiny, ktere velí agent GRU Dmitrij Utkin alias Wagner,.který figuruje v zalohach ruské armády. Asi je v Sýrii na na „dovolené“.

  • grasyk

   A dost možná, že je to stejný „fejk“ jako tehdy, když Rusové „umrtvili“ americký „Donald Cook“ v Černém moři. A něco přes dvacet statečných amerických mariňáků si hned v nejbližším rumunském přístavu požádalo o zproštění ze služby. Ten den se převlékalo 25 spodních prádel – 24 z nich bylo zahnědlých od amerických neudržených svěračů, jejichž vlastníci si představovali, že budou v technologické převaze pěkně z povzdálí mačkat knoflíky a ejhle – ukázalo se, že na ně stačí jedno postarší ruské letadlo bez výzbroje, vybavené pouze systémem elektronického odzbrojení protivníka, zvaného tuším Chibiny. Do 25 nám chybí jedno spodní prádlo – to měnil po přistání ruský pilot Aljoša, když musel smíchy učurkávat nad zoufalstvím hrdinných mariňáků po jeho několikerém přeletu na „Donaldem Cook“.
   Jak by podotkl Cato – Ostatně myslím, že už jen jméno vašeho oblíbence – Mitrofanov – se stalo synonymem blafů, blábolů, slovních zmatků a zvratků, ideologických nesmyslů a rusofobních ptákovin.

   • tresen

    Omlouvám se, bude to delší:
    Donald Cook je typickým příkladem zprávy zvané sněhová koule, kdy se na nějakou zmínku, která se jeví jako mediálně vděčná, nabaluje všechno možné až do zcela překroucené, bizarní podoby.
    Vše začalo zprávou Pentagonu, podle níž poblíž raketového torpédoborce Donald Cook dvanáctkrát proletěl ruský letoun Su-24, a to ve vzdálenosti zhruba 900 metrů, nikoliv nad lodí. Mluvčí Pentagonu uvedl, že letoun nebyl ozbrojen, ignoroval či neslyšel pokusy o navázání spojení a po hodině a půl odletěl. Chování ruských pilotů označil mluvčí za provokativní a neprofesionální.
    Zprávu amerického ministerstva obrany se zachováním kontextu převzala agentura Reuters. Pak se sněhová koule dala do pohybu. Například servery Ru-facts.com a Novorus.info s odkazem na agenturu Reuters uvedly, že ruský letoun simuloval útok, námořníci se nervově zhroutili, 27 jich požádalo o uvolnění ze služby a další jsou v péči psychologů, zatímco loď „byla okamžitě evakuována“ do rumunského přístavu. Ruská televize RT uvedla v titulku, že „podle Pentagonu Su-24 opakovaně přelétal nad lodí. Servery se solidním kreditem se údajné senzaci nevěnovaly vůbec (RIA Novosti), nebo ji nenápadně zmínily jednou stručnou větou (anglická mutace ITAR TASS).
    V České republice se zprávě o publicitu postaral krajský zastupitel ČSSD ve Středočeském kraji Jiří Csermelyi, někdejší šéfredaktor vojenského magazínu ATM a vyšší důstojník v záloze. Tvrzením o vyděšených námořnících přisoudil jako zdroj agenturu Reuters (což je lež) a dodal, že podle několika zahraničních zdrojů testovali Rusové moderní rušicí systém Chibiny-M. Ve svém textu dále psal, že podle ruských zdrojů „plavidlo zaujalo bojovou pozici, „vše šlo podle plánu, radiolokátory sledovaly cíl a naváděcí systémy polykaly přesná data a najednou všechno zhaslo, na obrazovkách tma. Tok elektronických dat se zastavil a 20mm šestihlavňové rotační kanony protiletadlových systémů Phalanx byly bezradné. Ruský letoun zahřměl nad palubou torpédoborce, udělal bojovou zatáčku, imitoval útok raketou…“
    Csermelyi neuvedl odkaz na zdroj, z něhož barvité líčení čerpal, odkazy, které uvedl, nic takového nezmiňovaly.
    Portál iDNES.cz pravděpodobný zdroj našel: příspěvek na blogu Politikus.ru (jehož správci se zříkají odpovědnosti za publikované texty). Autor či autorka blogu má přezdívku Kirsten-Phoenix a jako profilovou fotku portét švýcarské modelky Julie Ordon s domalovanými ruskými vlajkami na tvářích.
    Veškeré informace ukazují na to, že Csermelyi (a návazně s odvoláním na něj ve zveličené podobě Parlamentní listy) publikoval nesmysl. Csermelyi později podle svých slov přerušil spolupráci s Parlamentními listy.
    Jistě nelze vyloučit, že Rusové mají systém, který s energií dodávanou jen ze zdrojů letadla oslepí mnohanásobně větší loď s elektronikou 21. století, že zařízení pro moderní stíhačky testují na Su-24 ze 60. let, že účinnost přísně tajné superzbraně chtěli vyzradit při banálním incidentu a že měli na lodi špeha, který jim popsal, jak nervově zhrouceným námořníkům zhasínaly monitory (načež ho prozradili americké kontrašpionáži zveřejněním zprávy), ale jak je známo, konspirační teorie vysvětlí vše.

    • grasyk

     Celé to povídáníčko a bláboleníčko jste si mohla ušetřit, kdybyste se podívala na film „Krym – cesta domů“, v originále snad Крым – пуť на Родину nebo tak nějak.

       • tresen

        Ale kdeže. Věděla jsem, že vás to nadzvedne. :-)
        Ten film neznám. Ale poučila jsem se. Na ČSFD má skvělých 59% a v žebříčku nejkontroverznějších filmů figuruje na 15. místě.
        Některé tamní komentáře doporučují pro snadnější pochopení tohoto dokumentu shlédnout shrnutí nynějšího ruského pohledu na československé události roku 1968 a na srpnový zásah vojsk Varšavské smlouvy. To ale bohužel momentálně není k dispozici. O věrnosti k faktům při vytváření takovýchto dokumentů si ale můžeme udělat obrázek třeba na základě svědectví bývalých přímých účastníků, dnešních poslanců moskevské dumy.

        • oh

         Podíval jsem se a dopustím se názoru, že ti „někteří tamní komentátoři“ by udělali lépe, kdyby si přečetli alespoň historii Krymu na české Wikipedii, místo aby se trapně oháněli slaměným panákem srpnového zásahu vojsk Varšavské smlouvy v Československu. A začít by IMHO měli Chruščovovým extra pitomým nápadem administrativně přidělit Krym Ukrajině z moci nejvyššího soudruha, a mohli by se i mrknout, kolik referend o odchodu Krymu z „laskavé“ náruče Ukrajiny a s jakým výsledkem proběhlo.
         Podle pamětí tehdejšího prezidenta Ukrajiny v jednom interview, uvažoval Kyjev tehdy dokonce o možnosti války s Republikou Krym. To není prohlášení z úst dnešní Kyjevské vlády, to byl Leonid Kravčuk roku 1992!

         • tresen

          Nějak jste to popletl.
          Nejde o srpnovou invazi, ale o to, jak je dnes prezentovaná v Rusku.
          Český divák samozřejmě ví, že z budovy Národního muzea na sovětské tanky nikdo nestřílel, nýbrž že to bylo právě naopak. Když pak slyší ruského poslance, jak zcela vážně vykládá nejen tohle, ale přidává i osobní svědectví o hromadách zbraní nalezených v hnízdech kontrarevoluce, může ho napadnout, jak je to s podobnými vážně pronášenými svědectvími v jiných případech…. A vnímá pak celé to úžasné filmové podání ve stylu jisté Leni R. s mírným podezřením, jestli to všechno nebylo jinak.

          • tresen

           A zapomněla jsem se zeptat Grasyka, jakže vlastně ten film souvisí s otázkou, jestli se američtí námořníci na té lodi opravdu hroutili, když jim to súčko vypnulo proud, nebo jde o historku vymyšlenou k pobavení ruských čtenářů.

          • Ondřej

           Já bych se hroutil především z toho, že stát pod téměř březněvovským vedením (alespoň co délky týče, Putin vládne déle než Brežněv) co údajně má střely s plochou dráhou letu na jaderný pohon:-) zabije jen díky leteckým nehodám, zapříčiněným neschopností pilotů anebo bezprecedentním zastaráním techniky, více lidí než právě ty rozvojové země. Dokonce zabije svoji politicko-kulturní elitu v podobě Alexandrovců. Tajového státu bych se opravdu coby vynálezců „nepřekonatelných“ technologií opravdu nebál, když jejich dopravní letectvo je v totálním technickém rozpadu.

           Létat v Rusku je nebezpečnější než v Kongu

           Série osmi leteckých nehod s úmrtími, které se v posledním roce staly v Rusku, udělala z této velmoci podle expertů nejnebezpečnější zemi z hlediska leteckého provozu. Vyšetřování nehod, včetně té, při níž zahynul prakticky celý hokejový tým Jaroslave, odhalil hrubé chyby posádek, pozemního personálu, či opilost. Katastrofální stav v bezpečnosti ruského civilního letectví volá po změně celého systému, napsal list The Wall Street Journal. „Nevím, co by se ještě muselo stát, aby celé naše letectví uznalo, že jde o systémovou krizi, řekl v říjnu na mimořádné schůzce odvětví civilního letectví náměstek ministra dopravy Valerij Okulov, bývalý generální ředitel národního dopravce Aeroflot. Nehody a fatální havárie ruských letadel jsou, s ohledem na objem letecké dopravy, v tomto roce vyšší, než v méně rozvinutých zemích, které mají s bezpečností letecké dopravy dlouhodobé problémy, a to včetně například Konga a Indonésie. Stáří leteckého parku není hlavní problém V sérii katastrof figurují letadla ze sovětské éry, ale mnozí bezpečnostní experti tvrdí, že skutečným problémem není starý letecký park, nýbrž neefektivně malé letecké společnosti, neefektivní regulace leteckého podnikání, špatně vycvičení piloti i pozemní personál, kteří neznají moderní bezpečnostní postupy. Ještě před dvěma roky se přitom zdálo, že snaha o zvýšení bezpečnosti v ruském letectví bude úspěšná. Po řadě havárií na začátku minulé dekády vláda v roce 2006 přijala mezinárodní pomoc pro zvýšení bezpečnosti svých největších mezinárodních dopravců Aeroflot a Transaero. Do roku 2009 se pak v Rusku nestala nehoda s úmrtími. Avšak potom se havárie opět objevily – s tím, jak stoupla intenzita dopravy menších, vnitrostátních leteckých společností, které na bezpečnostní kampaně příliš nedbaly. Množství leteckých havárií celosvětově pokleslo proto, že většina velkých zemí přestala tolerovat nedostatky v bezpečnosti jak u vlastních dopravců, tak u zahraničních aerolinií, které k nim létají. Problém však je právě s vnitrostátními společnostmi, které mají sklon k přehlížení rizika.

           Více na http://magazin.e15.cz/pel-mel/letat-v-rusku-je-nebezpecnejsi-nez-v-kongu-724972

          • oh

           Aha, tak ono najednou jde o to, jak je dnes prezentovaná srpnová invaze v Rusku? Já tedy z těch komentářů na Čsfd takový dojem nemám, tam se hlavně mává invazí a politikou.
           Ale možná o to jde vám. Tak to jo, potom se pominutí názorů z Čsfd, kterými jste se původně oháněla a nenápadná úhybná zmínka o „jisté“ Leni R. docela hodí.

           P.S. Mimochodem, třešni, Vítězství víry a Triumf vůle od jisté Leni R. mají na Čsfd celých 76%.

        • grasyk

         Jen potvrzujete svůj fanatismus. Dopouštíte se úvah o něčem na základě názoru lidí, co jsou s vámi spojeni ve stejné víře. :-)

         • grasyk

          A ještě – opravdu mě pobavila vaše domýšlivost, tresen – v tom, že by mě snad některá z vašich vět dokázala „nadzvednout“. Já se vašimi komentáři pouze bavím. Neb mi svou zavilostí a naprostou neschopností podívat se z jiného úhlu někoho připomínáte.
          Ale přiznávám, že pro vaše názory mám větší pochopení než pro názory Ondřeje. Vy aspoň věříte tomu, co sdělujete. Kdežto u něj bych tipoval snadnou zkorumpovatelnost. Bude hlásat vždy oficiální názory, které mu přinesou pohlazení (a možná profit od) právě vládnoucího. :-)

          • Asfalt

           Zcela souhlasím s Vaším odhadem. V žádném z obou modelových případů bych ale nemluvil o nějakém pochopení ve smyslu omluvy pro dané jednání. Hranici mezi omluvitelným a neomluvitelným jsou pak podle mého názoru normativy nezabiješ, nepokradeš atp. Pokud fanatismus základní pravidla lidského soužití porušuje a zabíjí, pak ho prostě tolerovat nelze. Iracionální víra upalovala na hranicích, iracionální víra rozpoutala světovou válku, iracionální víra zřídila koncentráky, iracionální víra „kroutí rukama těm, kdo neposlouchají“ (Obama), kteréžto „zachraňování sousedek“ má již dnes za následek miliony mrtvých, iracionální víra chce zavádět chaos do Evropy migrací nehledě na fakta a historické zkušenosti.
           Mně tedy na takové víře nic simpatické nepřipadá a začíná se mi dost silně zajídat.

          • Asfalt

           PS: To mínus, co se však náhodou objevilo ihned s mým příspěvkem, ale není ode mě. Uvádím jen tak, kdyby náhodou :)

          • Asfalt

           …sympatické…
           „zachraňování sousedek“ (tresen) -v závorce důležité pro kontext

          • grasyk

           K Asfaltovi – mně samosebou není sympatické to jednosměrné vidění ani klapky na očích, ale mám větší pochopení proí člověka, který se dokáže postavit za „svůj“ názor („svůj“ dávám do uvozovek proto, že se k němu většinou nedopracoval vlastními úvahami a pozorováním, prostě mu to ho někdo, koho má za veličinu, nabulíkoval. A to tím přesvědčivěji, když i jemu samotnému byl nabulíkován nebo mu sám věřil) než ten, kdo žije systémem „kam vítr, tam plášť“. Protože u toho věřícího máte jakous-takous šanci, že prohlédne, prozří, spadnou mu šupiny z očí, obyčejně tehdy, když se jej samotného něco silně emočně dotkne. Těch druhých, co jsou ochotní převléct v momentě kabát, těch jsou v dnešních politických stranách celá stáda. A nejen tam. Jedním z oslnivých meteoritů toho typu „kam vítr tam plášť“ byl pan Zaorálek – Zao PŘED a Zao PO volbách. Taky pro něj už žádné další volby nebudou. I kdyby sliboval oranžové z nebe. :-).

          • Asfalt

           Já Vám rozumím, Grasyku, co uvádíte, jsem pochopil už z prvního příspěvku. Mně je také čestnost a předvídatelnost sympatická. Ale mluvím o tom, že jakkoliv čestný nebo předvídatelný názor nemohu ve své iracionalitě (či řekněme to rovnou ve své nenávisti, tedy emoci – a jednání je racionální nebo emoční, tedy není-li racionální, je emoční) omluvit, pokud omlouvá přepadení Iráku, válku v Sýrii, „Assad must go“ (vměšování do vnitřních záležitostí jiného státu v rozporu s mezinárdními zásadami, sankce za „anektování“ Krymu, k němuž došlo místo zabíjení, jak iracionalita chce, a tak dál a tak dál. Iritují mě pak řeči, že Rusové jsou neschopní technologického pokroku stejně, jako by mě iritovali slova z Mein Kampf, že podřadné národy neumějí pracovat, pokud by dnes byly náplní propagandy jako dnešní řeči o neschopnosti a agresivitě Rusů. Jsou to prostě řeči, které jsou projevem nesnášenlivosti (a jejich nositelé mají ještě tu drzost za údajnou xenofobii kritizovat druhé) a další nesnášenlivost generují. Židé taky nešli do koncentráků hned. Bylo to po několikaleté „masáži“, kterou vidíme dnes k někomu jinému.
           Já to prostě omluvit nemohu. Lhostejno, jak moc jde o názor předvídatelný, čestný, „způsobený těžkým děctvím“ (příklad argumentum misericordiam) či jakkoliv jiný. Pro mě jsou to fanatiční magoři s názory způsobilými újmy jiným a čestnost si pak mohou strčit třeba do ….

          • vittta

           K těm Židům, Asfalte..
           Já tady na to čas od času upozorňuji, protože v Mein Kampf o koncentrácích nic psáno není.
           Ten režim prošel určitým vývojem, a domnívám se, že v r.1923 o továrnách na smrt ještě nepřemýšlel ani samotný Hitler.
           Takže mám určité obavy, že současný systém se také vyvíjí podobným směrem, a není vyloučeno, že za pár let budou koncentráky pro nehodné (xenofoby a rasisty) běžnou součástí svobody západního světa.
           Samozřejmě, nacistické zločiny značně urychlila válka, ale kde je psáno, že podobná válka, byť o něco studenější, nevypukne ve vyspělých evropských zemích v dohledné době, ba že tam už probíhá?
           Problém je samozřejmě ten, že za příznovce koncentráků jsem nálepkován nakonec já, a ti, co chápou, co vlastně píšu, nejsou cílovou skupinou toho, co píšu.
           Bohužel.
           Ale také asi v lidské společnosti běžné, kdo poslouchal ve 30 letech ty, co upozorňovali na nebezpeční nacismu, když přece nacismus tak kouzelně fungoval?
           Na druhou stranu je ale pravda, že kdyby měl každý poslouchat někoho, kdo upozorňuje na nějaká nebezpečí, nedělal by člověk nic jiného.

    • Kamil Mudra

     Ále nepodceňujte, Ondřeji. Už dost dlouho mají možnost si ho vyzkoušet hráči počítačových her jejichž součástí je možnost tvoření krajiny s různými objekty jako např. velmi rozšířená The Sims nebo skoro už dvacet let stará Age of Empires….atd. A pokud je místní dospěláci nehrají/nehráli, tak děti se svou tvorbou rády pochlubí. Pro představu o co jde v tom videu to zcela postačí.

     • Ondřej

      No, když už jste specialista na Raytracing nebo spíše Radiosity, Kamile, pak si rád s vámi popovídám, i když toto není téma tím, čím se zabývám a čemu se přiznám moc ani nehovím, protože techniky jak vyplnit NURBS plochy anebo definice B-Spline křivky, je pro mě docela složitá věc k pochopení, ale můžete mi to klidně vysvětlit, tak nějak laicky…

      I když několikrát jsem se ptal na vámi přímo zde vyslovenou thézi, že jsou ideologie, které jsou definovány tím, že „pro prosazení svých myšlenek předpokládají použití násilí“. Já bych moc rád od vás slyšel, které že ideologie to jsou, protože na poli politologie jsem nepoměrně lépe vzdělán než na poli geometrického modelování a algoritmizace de Boorova výpočtu pro určení afinní transformace projektivního zobrazení, jak se vyučuje třeba v programovacích modelech Maya Autodesk při animačních výpočtech.

      To by mě vážně zajímalo a nemohu z vás odpověď pořád dostat. Jinak jsem rád, že se zajímáte o SW aplikace a jejich využití, poslouží vám lépe na adaptaci s vývojem ekonomiky 4.0.

      • Kamil Mudra

       Na to abych si dokázal usmažit omeletu ještě nemusím umět snášet vejce.
       No a pokud jste na poli politologie nepoměrně lépe vzdělán než já, odpovězte si sám. Příkladů v historii najdete víc než dost. Když ne v definici tak v praxi určitě.
       Co třeba např. myšlenka „Kartágo musí být zničeno“?

       • Ondřej

        a jak se ta ideologie co hlásalo že Kartágo musí být zničeno jmenuje? Název prosím…

        P.S. Kde jsem napsal větu “ že jsem v politologii lépe vzdělán než vy“?

        • Kamil Mudra

         Ta idea a ideologie z ní vycházející se jmenují „Právo silnějšího“ , (popřípadě „vyvoleného“ přičemž vyvolený se sám vyvolí) a jsou napříč historií zhusta uplatňovány, byť definovány mnohdy zaobaleně, aby se ti co jsou zvyklí myslet jen v definicích měli o čem dohadovat a nesoustředili se na jejich podstatu.

         Za nepozorné čtení věty: „Já bych moc rád od vás slyšel, které že ideologie to jsou, protože na poli politologie jsem nepoměrně lépe vzdělán….“ se omlouvám a konstatuji že jste nenapsal že jste v politologii vzdělán lépe než já.

         • Ondřej

          Tak fajn. Ale o ideologii práva silnějšího jsem zatim neslysel. Právo silnějšího je naturalisticky princip jednání ospravedlňující v lidské společnosti, kde panuje demokracie a jakékoli násilí je trestné zapovězeno,, právo v rámci vymezení zákonů užívat statku ze spolecenske soutěže, kde vítězi chytřejší, šikovnější, schopnější a talentovanější. V případě ovšem použití násilí se ideologie, které by toto násilí ospravedlňovaly, nazývají jinak. Určitě jste o pár z nich slyšel, jen je mi záhadou, že se tak vehementně vyhýbáte je pojmenovat podle svých pravých názvu, tak jak vás to učili ve škole.

          • Kamil Mudra

           Nejspíš to bude tím že jsem zvyklý vyjadřovat se po svém a nenakukovat přitom do příručky.
           Mí Pappenheimští mi rozumí :-)

          • Ondřej

           kdepak Kamile, dostali bychom s právě k těm ideologiím, které jsou mnoha lidem sympatické PRÁVĚ PROTO POUŽITÍ NÁSILÍ, čímž by si s odpornými liberály vyřídili své účty právě zákazy všech svobodných projevů nesouhlasu s idejemi a povinnou loajalitou včetně podřízení se svých individuálních zájmů vyšším kolektivistickým ambicím vytvářet společenskou JEDNOTU – což já má za největší zločin proti lidskosti na člověku…Jen se to pořád pod svým jménem bojí říkat veřejně a nahlas. Zatím.

           Těch ideologií je více, které razí povinnost jednotlivce se podřidit „zájmům“ společnosti….dokonce někdo nazývá
           společnost …

           národem
           lidem
           obyčejným lidem
           dolními 10 miliony
           vlastí
           otčinou
           stranou
           vládou
           a nakonec označuje společnosti/vlast symbolizující vůdcem/Führerem/ Ducem/Gosudarem/Caudillem

           A kámen úrazu vaší ztráty paměti standardizovaných politologických pojmů bude nejspíše v tom, že byste musel jmenovat ideologii, vašemu srdéčku velmi blízkou, které stále věříte, že by mohla (s nějakou „nutnou“ mírou násilí) převzít moc ve společnosti opět do svých rukou a nastavit takové principy fungování společnosti, které by odpovídaly těm zhruba platným před 70-100 lety. Morální imperativy národa, vlasti, boje (národně osvobozeneckého, třídního, konzervativně-tradicionalistického) exkludující lidi ze společnosti, nemající vhodnou rodovou linii, pokrevní znaky, barvu kůže, jazyk, zvyky, kulturu víru a konečně třídit lidi i podle mentálních a fyzických sil (na vícecenné a méněcenné – „Alvarez potřebuje jen statečné a silné“) a nastolující formálně rovnostářství, přídělově plánovanou spotřebu, společnost transformující individuální potřeby lidí v nějakou kolektivní vyšší ideu resp. společně vzývanou nehmotnou auru, čímž přecházíme k vyšší ne-materialistické společnosti/sektě – kde určujícím prvkem je společen/ensk/á idea nahrazující fyzickou potravu kolektivním raušem….

           To jsou hodnoty právě těch ideologií. Tak, teď už nám zbývá jen přijít na jejich jméno.

           P.S. Ideologie či ustálené praktikování nějakého společenského úzu – má ve své sémantické rovině příponu -ismus. Nositelem jejich názvu bývá buď osoba zakladatele, anebo obvykle slovo latinského původu označující nějaký sociálně-politický proces, jenž je pro tuto ideologii charakteristickým resp. je jejím nosným prvkem. Ale to už bych vám příliš napovídal…

          • grasyk

           Ondřeji, jste slavný – tady se mluví přímo o vás:
           „Vtírá se otázka, co je toto vlastně za přístup – koho charakterizuje to bezohledné kádrování, které nezná míru ani promlčení? Nu ano, správně, je to typická charakterová vada přeběhlíků, především bývalých „komunistů“, kteří ve skutečnosti asi nikdy ničemu nevěřili, pouze oportunně převlékali a převlékají kabáty a agresivní kádrování druhých mají vyzkoušené jako účinnou obranu útokem. To jsou ti, kteří dělají každý režim nesnesitelným. Ti, kteří nepotřebují páteř, když mají hroší kůži.“
           celý článek: http://www.novarepublika.cz/2018/03/jan-schneider-jeden-majdan-stacil.html#more

          • Ondřej

           jste mi odhalil grasyku, jsem bývalý komunista.:-) Grüß Gott

          • grasyk

           Ale kdepak já, vy se odhalujete sám, Ondřeji. A ne jako přívrženec nějakého myšlenkového směru, nýbrž jako typický převlékač kabátů. Vaše myšlenky jsou zpravidla robotické (nechtěl jsem použít přirovnání ke cvičené opičce, abych se vás snad probůh nedotkl). Roboticky vybíráte myšlenky podle zrovna oficiálním zřízením propagovaného softwaru. Ty myšlenky nám tu předkládáte zpravidla jako svoje, anebo jako ty, se kterými momentálně souhlasíte. Téměř NIKDE se neobjevuje myšlenka vaše vlastní. Vypadá to, že nikdy nejste schopen vlastního úsudku na základě vámi pozorovaných faktů. Otázka je, jestli jste aspoň schopen fakta pozorovat, když už ne vyhodnocovat.

          • Kamil Mudra

           „…že byste musel jmenovat ideologii, vašemu srdéčku velmi blízkou, které stále věříte, že by mohla (s nějakou „nutnou“ mírou násilí) převzít moc ve společnosti…
           P.S. Ideologie či ustálené praktikování nějakého společenského úzu – má ve své sémantické rovině příponu -ismus.“

           Dík za nápovědu, Ondřeji, ale mě se prostě nechtělo vám ten (už i zde notně provařený) islámismus strkat pod nos. A muslim opravdu, ale opravdu, nejsem. :-)

          • Ondřej

           tak schválně grasyku, jakou vlastní myšlenku jste tu postuloval vy, zkuste mi jednou větou nějakou s odkazem na původní citaci vašeho textu, ještě jednou napsat. Rád se poučím, jak hodnotné myšlenky nám sem píšete…I to jak nebýt „bývalým komunistou“, protože to je myšlenková konstrukce která je vysloveně freudovským příkladem disociativní sugesce něčeho co ode mně určitě nemáte:-),

          • Ondřej

           islamismus, že jeho základem coby ideologie je „právo silnějšího“? Jak jste na to přišel, Kamile? Ale je vidět, že jste se dostal pravdu na tenký led, kam jste jistě oprávněně nechtěl „zabruslit“– Kdepak, Kamile islamismus není ani ideologie, navíc je to věc politického fundamentalismu, který nevychází z žádné, proboha – ideologie – ale víry, Stejně jako byl svého času satanismus resp. obvinění lidí z uctívání ďábla součástí nadvlády jednoho (politického) křídla především katolického kléru, není žádný „antisatanistický katololicmus“ žádnou ideologií.

           Takže teď vám už finálně napovím, které ideologie přímo ve svých, EH, „stanovách“ či esenciální hodnotové konstituci – MAJÍ PŘÍMO kodifikováno násilí jako legitimní prostředek boje proti svým nepřátelům a udržení se u moci.

           P.S. Islamismus jako proces fundamentalizace islámu – se datuje až s nástupem íránského duchovnío ajatolláha Chomejního, tedy jestli vás v tomto ohledu nenapadla jiná, podstatně (nechvalně) „slavnější“ ideologie, pak opravdu to vaše vzdělání v tomto oboru nebude příliš valné…

           To co máte tedy chybně za ideologii – i kdyby jí bylo – by bylo ideologií dosti novou, navíc i jen přechodně fungující, a to na základě západních koloniálních výbojů, předtím sionismu a dalších agresí druhé civilizace (ideologie), kde islámské ortodoxní autority mající nejen duchovní ale i politickou moc, nikdy předtím násilí vůči druhým neužívali, mimo klasické mezietnické či mezinárodní konflikty jaké jsou běžné bez – JAKÉKOLI IDEOLOGICKÉ PODSTATY.

           Ale násilnické ideologie přesto jsou – a jsou esenciálními filosofickými proudy, které legitimizují násilí k prosazení bohulibých cílů, Kamile, třeba materiální rovnosti, schválně jestli jste už o takové ideologii slyšel, Kamile?

           Ale vemme to postupně, Kamile, takže jaké etablované ideologie to jsou?

           rasismus
           komunismus
           fašismus
           nacismus

           to jsou ideologie, pak můžeme říci, že existují i politické formy vlády, které legitimizují násilí, ale sami o sobě nejsou ideologie

           Ochlokracie
           oligarchismus
           a všechny nedemokratické režimy zakládající právo vlády lidí na základě nerovnosti v přístupu k moci bez voleb na základě rodových či jiných sociálně nerovnostních znaků (napadá mi třeba meritokracie,ale ta sama o sobě nepoužívá násilí, ale pouze nespravedlivé výhody, kterými disponují ti, kteří se narodili do lepších poměrů, a jsou hodnoceni jen na základě svých schopností – a není zde uplatňována rovnost před volbami ale meritokraté jsou do vlády KOOPTOVÁNI na základě doporučení nějaké autority – panovníka, nejvyššího soudu atd.).

           Tady bychom mohli skončit a přístě se věnovat oné KLAUZULI která definuje a říká PROČ použít násilí pro dosažení svých cílů? Co vy na to? A srovnat si příbuznost dvou esenciální ideologií 20 století, které na násilí byly postaveny coby na ideovém PRINCIPU a na které jste jaksi poněkud zapomněl. Co tomu říkáte?

    • Kamil Mudra

     Pokud vám, třešni, šlo o demonstraci toho jak někteří lidé odmítají vidět očividné, pak jste sem měla raději postnout tento rozhovor. Svou „stálostí názorů“ na RF, Putina, na to „jak rusáci ohrožují celý svět“, popřípadě na islamizaci Evropy, mi mnozí lidé silně připomínají onoho Vladimíra Baču a oponovat jim – marnost nad marnost.
     Smutné ovšem je že v pozici Grygara se mohou cítit zastánci obou protichůdných názorů (na RF nebo islamizaci) a tak v diskusích (i na politické scéně) bizardnost spíše narůstá než ubývá. :-(

     • tresen

      Tím, kdo všechno se může cítit v pozici Grygara, si vůbec nejsem jistá.
      Ten pán je v řadách alternativců mimořádně neoblíbený. Spíš bych čekala, že řada z nich začne přemýšlet, jestli Země přece jen není placatá, když Grygar tvrdí opak.

      • Kamil Mudra

       Ale nekličkujte Třešni. Nejde přece o Grygara jako takového ani o placatost Země, ale o jeho pozici v takové debatě i na jiné téma – s protějškem typu Vladimíra Bači.

       • tresen

        Tak to se pouštíte na tenký led, když říkáte „typ Vladimíra Bači“. Takoví se dnes na internetu houfují. Na první pohled budí dojem, že jsou celkem normální, ale pak vypálí nějakou pecku, že zůstává rozum stát.
        I tady je pár potencionálních bačů.

        • Kamil Mudra

         Souhlas. Jen nevím co máte na mysli tím tenkým ledem. Čím více potenciálních bačů – tím silnější krusta.

     • Asfalt

      Bačo (a tresen) jsou příklady extrémní podoby kognitivního zkreslení. Vy pak popisujete jednu z jeho forem, kterou je konfirmační zkreslení. Již dlouho si ale kladu otázku, kde se tato pomatenost bere. Grygarovo odůvodnění mi nepřipadá správné nebo alespoň neúplné. Wikina uvádí tyto mechanismy:

      Zkreslení často vznikají z různých procesů, které je někdy obtížné navzájem rozlišit. Tyto zahrnují:
      Zkratky ve zpracovávání informací. Heuristické principy redukují složité úkoly ohodnocení pravděpodobnosti a předvídání na jednodušší úsudkové operace.[3]
      Šum v procesu zpracování informací (deformace při procesu ukládání do a načítání z paměti)[4]
      Omezená kapacita mozku při zpracovávání informací
      Emoční a morální motivace
      Sociální vlivy

      Jasně, v případě tresně půjde asi o emoční motivaci a sociální vlivy v nedostatku kritického myšlení jedince k prostředkům společenské kontroly. Co ale Bača? O tom, že Země je placatá, nepřesvědčuje žádná propaganda, která by z nekritického jedince vychovala fanatika,co popírá i fotku Země (tak jako tresen jiná lapidární fakta) ani snad nelze v případě Bači předpokládat nějaké emoční vlivy (antipatie k Rusům či židům, kteří pak za všechno mohou a jsou neschopní, nepracovití atd., jak takový kognitivně zkreslený a kolektivně adresovaný názor mají (měli) treseň, ondřej, eddie, fašisti a další ultrapravicoví extrémisti různých škatulek). Rovněž bych neřekl, že má Bačo omezenou mozkovou kapacitu nebo jiné jmenované vlivy.

      Co je tedy tím důvodem? Máte názor na tento aktuální (a nebezpečný – předsudky k Židům vedly ke koncentrákům, předsudky k Rusům povedou k čemu?) trend narůstající zblblosti lidí? Ty společenské a další vlivy nepopírám (např. jeden z největších darebáků v politice, Obama, zavedl dovolenou nenávist, která nyní žije vlastním životem), ale co je podstatné ještě dál?

      • Kamil Mudra

       Řekl bych že jde o sílu přesvědčení živenou dvojím „palivem“.
       Potřeba splynout s hlavním proudem (mimikry) nebo naopak potřeba vyhranit se a „opevnit“.
       Obě potřeby jsou nejspíš evokovány hledáním nějakého bezpečného přístavu v rozbouřené společnosti a navenek se projevují stejnou zabejčeností: „Když už jsem jednou zakotvil, tak tu kotvu nezdvihnu.“

       • Asfalt

        To splynutí s proudem bude patřit do těch společenských vlivů. Příkladem je Ondřej, jak píše Grasyk. Ta potřeba názorového ukotvení, kterou uvádíte dále, je ale zajímavá. Člověk potřebuje v něco věřit, je nádobou, kterou je třeba něčím naplnit. Některé nádoby jsou hlubší, jiné mělčí stejně jako někdo má dlouhé nohy, jiný placaté uši.
        Na druhé straně, první, co mě napadlo, když jsem slyšel Bača, bylo: postmodermismus v praxi, tedy Bačo je aplikátor myšlenky, že nelze popsat svět logikou a zákonitostmi (moderna).. Havel byl vyznavačem postmoderny, protože sám se svým vzděláním a životem věděl o zákonitostech kulové (příklad dalších laciných chytráků), Bačo se proti moderně bouří kdovíproč, ale výsledek je odbobný – popření reality. Pokud by na této mé myšlenkové asociaci něco bylo, pak by se ale možná jednalo o opak názorového ukotvení. Ledaže tím ukonvením by byl postmoderní pohled sám.

        • Kamil Mudra

         Souhlas. Bačo hledá ukotvení ve své „nezávislosti“ na vědeckých poznatcích. On je sám sobě kotvou, myšlenkově spříznění jsou tím přístavem a vše ostatní je šalba jíž je třeba čelit tak jako rzi která kotvu ohrožuje.

         • Asfalt

          Aha, vždyť to sám i říká, což mi zapíná až teď po Vašem upozornění. To by šlo považovat za odstředivost nebo za svobodu „myšlení“ bez hranic. Avšak buď jak buď, pro společenské procesy bude důležitá ta společenská kontrola a její nástroje (od těch přirozených až po řízenou propagandu). Excentricita či svobodný let v oblacích Bače zůstane vždy jen iracionalitou jedince. Pokud ovšem Bača neosloví veřejnost a jeho názor se nestane veřejným míněním. Příkladů takového scénáře, kdy se iracionální a nepodložený názor opravdu stává veřejným míněním, je dost: Každý mluví o anexi Krymu, ale ne o anexi zemí do EU (přestože jde o stejnou mezinárodní intergaci), každý mluví o ovlivňování voleb Ruskem (bez jediného faktu) atd.
          Vychází mi z toho, že za iracionalitu ve společnosti nejvíce odpovídají řídící procesy. To opět vede k otázce kontroly autoritativního vedení a k otázce, jak zajisti jeho odpovědnost. Vláda na čas (nejpodstatnější důvod formální demokracie) v současném režimu evidentně nefunguje. Napadá Vás, co s tím?

          • vittta

           Svým způsobem chybí státní dogma.
           Dříve bylo oblíbené náboženství, pak osvícenství, v Německu se třeba ujal..v podstatě od jeho sjednocení 1871 militarismus.
           Komunisté měli internacionalismus, směřující ke komunismu, byť cíl, tedy komunismus, v podstatě nebyl používán, protože lid byl svým způsobem podstatně svobodnější, než u výše zmíněných dogmat, a samotnému internacionalismu nikdo moc nerozuměl, a to vč. řídících kádrů!
           Státní dogma samozřejmě přináší určitou temnotu, ale na druhou stranu přináší i vnitřní stabilitu.
           Kde by mě dříve napadlo, že něco takového kdy napíšu.
           Jak vidno na MaB, státním dogmatem Francie je fungující multikulturismus, ten je dobře živený především tím, že přímý kontakt s realitou pořád ještě nemá většina francouzkého obyvatelstva.
           Co se týká Bači a jemu podobných, podle mě ten příklon k čemusi…až fantastickému, vzbuzuje v nositeli- v našem případě Bačovi, pocit nadřazenosti nad ostatními hlupáky, kteří nic nechápu.
           Bača je extrém, a prosazuje extremní názor, ale třeba MaB prosazuje..jak se zdá, ve Francii běžný pohled určitého % obyvatelstva.
           Konkrétní obrana naší MaB pak spočívá v tom, že třeba mě a Saxe obviňuje, že nemáme rádi Francii, přitom ve skutečnosti ani mě, ani Saxovi, ani komukoliv jinému, kdo odkazuje francouzké reálie, vůbec nejde o Francii jako takovou, ale nebezpečnou ukázku systému, který vznikne dlouhodobou politickou masáží, trvající několik generací.

          • vittta

           A co s tím….
           Nic.
           Vzít to jako normální jev, daný biologickou podstatou člověka.
           Lze samozřejmě použít pušek ke svržení nefunkční vlády, ale historie nám ukazuje, že období krve, kdy je u moci vláda funkční, je ještě horší, jak obdoobí vlády nefunkční, přičemž po tomto období nastupuje opět vláda nefunkční, jen vybavena (někdy) jiným základním dogmatem.

          • Asfalt

           Státním dogmatem (to, o čem se nepochybuje) má být právo. Vy ale asi mluvíte o ideologii. Jejím nositelem v laické demokracii stát být nesmí, jejími nositeli jsou politické strany, které soutěží v politické soutěží, jež vyhodnocují volby. Samozřejmě toť teorie.
           Chci ale navodit otázku, zda to není naopak, než jak říkáte. Tedy ne že ideologie „ve státě“ chybí, ale naopak že jí současný režim až překypuje. Stavu, kdy stát neřídí rozum a právo, ale ideologie, říkáme politický aktivismus. Mně se, Vitto, zdá, že dnešní Západ je politicky aktivistický a svým aktivismem přesahuje i své hranice (zahraniční politaka je dána smyšlenými bludy a ideologii, nikoliv rozumem a mezinárodním právem). Totéž platí i vnitropoliticky.

          • vittta

           Já vím, ale nosná ideologie současného systému je demokracie, což je teoreticky respekt k vůli většiny,
           To znamená, že prakticky by se demokracie měla učit už ve školách, a mediálně prezentovat rozdílnost názorů jako cosi běžného a obohacujícícho.
           Za socialismu, když tedy vezmu příklad, který všichni prakticky známe, si sice mohl každý tak nějak kvákat co chtěl, když to zrovna nevyřvával na náměstí, ale ve školách a médiích se striktně držela linie socialismu.
           A mělo to svůj význam.
           Dneska je sice nosné dogma demokracie, ale ve školách se učí v podstatě leckdy spíše odpor k ní, (a co je neuvěřitelné, každý si může učit, jak chce) o médiích ani nemluvím, lidé se škatulkují na vzdělané a nevzdělané, staré a mladé, černé a bílé (kdo je prezentován jako debil asi nemusím dodávat) takže z nosného dogmatu (a demokracie dogma je, a také jí pomalu nikdo nerozumí) se vlastně stává jakýsi až skrytý nepřítel, cosi směšného (viz Ondřej a jeho bezvýzmanost národních voleb v rámci EU) až nepatřičného.

          • Asfalt

           Ano. Pokud si mohu dovolit přetlumočit, říkáte, že jistá míra auritativního vedení je potřeba. S tím souhlasím. Jen dodám, že to vedení tady je. Jen není pro zájem lidu. Nebo si snad myslíte, že třeba o té migrační politice EU rozhoduje lid pro svůj zájem a že tak nejde o politiku autoritativního vedení bez ohledu na rizika, které lid pak ponese? Tedy jistá míra autoritativního vedení ano, ale také ta materiální demokracie je potřeba (vedení pro lid, ne pro potěchu sociálních inženýrů, zisk a peníze).

          • vittta

           No jo, to je ono.
           Autoritářství a autoritářství je rozdíl.
           Všechny systémy, ať byly, jaké chtěly, vedly v praxi k expanzi.
           Křesťané, ale i muslimové, osvícenství ve Francii…Napoleon také nesl pokrok na bajonetech svých vojáků.
           Konzervativní Britové ovšem expandovali také, Římané, prostě všichni.
           Dneska expandují naráz dva proudy, expanduje- i vojensky, euroatlatická civilizace, a zároveň expanduje islám a narušuje systém zevnitř.
           To už tady také bylo, za Římského císařství.
           Já to neumím uchopit, to téma, to je jako kdybychom se bavili o smrti.
           Nikdo se jí nedokáže vyhnout, a nikomu se nechce umřít.
           Jenže kdyby byla altrenativa- tedy nesmrtelnost, pak z ní má člověk úplně stejný strach, protože rozumný člověk ví, že jeho potenciál je omezený, a život byť pouhých třeba 1000 let musí za současného biologického nastavení, vést neodvratně k naprosté degeneraci.
           Takže já vím, že to nejde, že to vedení se vždycky dříve nebo později zhroutí, a i kdyby se nezhroutilo, a lidé by opravdu ctili rovnost a měli všeho dostatek, tak stejně spokojení nebudou, prostě degenerují.
           Jsem na konci, nemohu to už rozvinout, nemohu čelit nevyhnutelnému.
           Proto bych snad…učil úctu k demokracii ve školách, kde by byly příslušné osnovy, a mediálně bych tuto vizi učil také.
           Jak to ale reálně dokázat bez určitého násilí a zneužívání moci mi moc jasné není.
           Svým způsobem musím obdivovat komunisty, kterým se to vedlo do značné míry skvěle.
           Jenže zase, bylo to za cenu železné opony a cizích vojáků v zemi.
           Nakonec to dopadne jak na Ukrajině, lidé se pomlátí, pobijí, a za nějakou dobu toho budou mít všichni plné zuby, skončí to, chvíli bude klid, a za nějakých 50-70 to tady bude zas.
           Na hovno, Asfalte, na hovno!

          • Kamil Mudra

           Já myslím že hlavní problém by se dal jednosše shrnout do konstatování: „Nejsou lidi, není vůle, nejsou podmínky.“ a od toho se odvíjí všechna negativa. Lidi nejsou proto že společnost žádné takové neškolí ani nevychovává.

           Kupříkladu – samotné vědecké vzdělání neurčuje zda vědec vybádá smrtící zbraň nebo naopak čistý zdroj energie. Samotné politické vzdělání nerozhodne o tom zda politikovi bude na srdci více ležet zájem jeho země nebo osobní zájem. Ba dokonce ani to zda bude sloužit své zemi nebo odejde sloužit do jiné, což se týká bez výjimky každé profese.

           Když se, navzdory tomu, vyprofiluje nějaká osobnost a postoupí až do vlivných sfér aniž by si cestou narušila chrakter, ocitne se v prostředí mlaskajících korytářů a byť by vyvíjela sebevětší snahu o dosažení něčeho dobrého, korytáři vše zadupou v zárodku.

           Systém zastupitelské demokracie, ve kterém zastupitelé dostávají dočasnou příležitost k tomu aby si ekonomicky polepšili, nepřivede na zodpovědná místa nikoho jiného než zlatokopy soustředící se na to aby pro sebe vytěžili maximum v poskytnutém čase a na nic jiného už jim čas nezbývá. Lid to po nějaké době zjistí, ztratí k nim úctu, respekt i ochotu nechat se zlatokopy vést což posiluje společenský rozklad generující do vedení ještě horší nezodpovědné zlatokopy.
           Tak se točí spirála vedoucí do pekel.

           Co s tím? Co s tím z téhle „startovní“ pozice? Obávám se že za daného stavu nelze dosáhnout ničeho jiného než bezvýznamných kosmetických úprav. Protože i kdyby se nějakým zázrakem dostala k moci nějaká osvícená vláda a začala jednat zemi ku prospěchu, v krátké době se zvenčí někdo postará o to aby rychle dovládla. Na to abychom vůči takovému ovlivnění byli imunní totiž také nejsou lidi.

          • Ondřej

           Kamile, Kamile….Vaše metriky jsou, zdá se, velmi nesourodé, když můžete napsat toto…

           Systém zastupitelské demokracie, ve kterém zastupitelé dostávají dočasnou příležitost k tomu aby si ekonomicky polepšili,

           60tis. a nějaké ty náklady na kancelář je výplata směšná, nejen v Praze, ale obecně v té pozici, kdy vyžadujete elitně vzdělaného odborníka, způsobilého vykonávat mandát s nějakým pro tuto funkci nejlépe právním či ekonomickým vzděláním. Já si naopak myslim, že být poslancem je docela řehole a sebeobětování pro ten váš „lid“. Já bych rozhodně nechtěl aby tu byl každý jeden poslanec pro celý „lid“, to bychom tu pak měli totalitní Národní frontu. Politik tu má být vždy programově pro svoji skupinu voličů, která svým programem JDE KONTRADIKTORNĚ PROTI JINÉ SKUPINĚ VOLIČŮ. To je totiž cílem demokracie – soutěž programových prioritu mezi jednotlivými voličskými skupinami, měly by pak být definovány postupy, jak každý je nucen postupovat dle právních předpisů na všech úrovních aby byla zachován respekt k právu i od těch, co se jim zákonné normy přijaté těmi stranami, se kterými ideově nesouhlasí.

           Jak správně zmínil vittta, naše právo vychází ze sdílené legislativy nadnárodní Unie, jejímž jsme členem a kde máme 1/27 hlasu v Komisi a v Evropské radě ministrů. Takže tady platí rovnost všech. Kde rovnost není a je to tak správně, je v Evropském parlamentu, kde máme jen omezený počet míst vzhledem k počtu obyvatel, který reprezentujeme. Navíc zde nezasedají poslanci dle států – ale poslanci dle IDEOVÝCH FRAKCÍ, což je zásadní KVALITATIVNÍ PŘELOM DEMOKRACIE K VYŠŠÍMU LEVELU. Nerozdělujeme se podle národů. ale jednotlivé národy spolu spolupracují v těch frakcích na základě IDEOLOGIE A NE NÁRODA, NÁRODNOSTI ČI ETNICITY. Je to internacionální družba ideově a hodnotově shodně naladěných lidí Z CELÉ EVROPY A BOJUJÍ ZASE A JEN PROTI JINÝM LIDEM Z EVROPY, KLIDNĚ PROTI LIDEM Z VLASTNÍHO NÁRODA jinak ideově naladěným.

           A toto je milý pane ta vyšší kvalita demokracie. Lidovec Svoboda z frakce Lidovců společně s Merkelovkými poslanci proti socialistům s jejich předsedou Sergejem Staniševem proti socialistům Schultzova, Renziho, či Hollandova národního křídla spojených v této jedné frakci. Proti nim bojují liberálové pana Guy Verhofstadta (jak tam mohou snést českého StBáka co žádá české fašisty i komunistů o podporu vlády) vážně nechápu, stejně tak frakce Evropských Zelených, které největší díl tvoří němečtí Zelení – Bündnis 90/Die Grünen a pak extremisté (fašisté a komunisté) a ještě je tam klub Evropských konzervativců, kde jsou strany jako ODS nebo italská Berlusconiho Forza Italia!, takže řekněme soft-nacionalistů. Takže Kamile, abychom se vrátili ke kořenu problému, který jsme si už i vysvětlili.

           1)Schopný člověk co je zvolen jako řadový poslanec bez předsednických a místopředsednických funkcí v parlamentu, je proti civilnímu zaměstnaní velmi finančně poškozen

           2)Politika se tu nedělá pro celý lid dané země (to bylo tak možná v SSSR, pak v Itálii a nakonec v Německu) ale vždy pro zájem voličské skupiny, kterou občan reprezentuje na základě své sociálně-profesně-vzdělanostní diversity.

           3) Není zde rozhodně žádná politika shodná pro všechny, pakliže třeba do ni nezahrneme zásobování energiemi a vodou. Ale i těchto základně životně důležitých potřeb nebude shoda, JAKÝM ZPŮSOBEM JI MÁ STÁT ZAJIŠŤOVAT A JESTLI JI MÁ VŮBEC POVINNĚ PRO VŠECHNY ZAJIŠŤOVAT, a jak by se jednotlivec mel podílet na společných nákladech, když jinak uživá/spotřebovává anebo si chce všechny tyto zdroje zajišťovat sám.

           Smiřte se s tím, že podobně jako ona Lidská práva jsou individuálně vymezenými právy jednotlivce, pak i jednotlivec se svým rovným hlasem může mít rozdílné názory na způsoby koexistence s ostatnímu a v tom nejextrémnějším případě se tu z 10 milionů lidí NIKDO NA NIČEM NESHODNE ANI S JEDNÍM JEDINÝM ČLOVĚKEM. To je sice v realitě neexistující anomálie, ale může tu být velmi silná názorově politická společenská extrapolace.

           V nejlépe snad fungující zemi Evropě, z hlediska svobody výkonu individuálních občanských práv – Nizozemsku – je celkem v parlamentu 13 politických stran! Mají 2% uzavírací klauzuli.

           Co vy na to říkáte? Já říkám, vivat demokracie! Toto je skutečná, co možná nejpoměrnější demokracie, to je respekt k odlišnosti a specifičnosti – nestádovosti – jako mají bi-party systems – kde je většinový volební systém generující jen dvě strany jako třeba v Británii – mám za takovou malou demokracii či snad jen „omezenou“ demokracii. Ale o to teď nejde. Konzervativci tíhnou k neofeudalismu, liberálové k rozbití nějaké shora nanucené jednoty (volíš Losnu nebo Mažňáka?), komunisté jdou proti všem a fašisté hledají kam se poděl národ. Takže relevantní pohled, vynecháme-li extremisty, je pohled jestli zastupitelská demokracie má být jen pro největší dva politické proudy, kam se prostě musí vměstnat každý, anebo bude duhově pestrý s desítkou stran a hnutí -a tím i větší mírou neshody, A já říkám – OBOHACUJÍCÍ NESHODY.

          • Kamil Mudra

           Kamile, Kamile….Vaše metriky jsou, zdá se, velmi nesourodé, když můžete napsat toto:
           „Systém zastupitelské demokracie, ve kterém zastupitelé dostávají dočasnou příležitost k tomu aby si ekonomicky polepšili…“

           Nevím co se vám na tom nezdá, Ondřeji. Podle tabulky publikované v tomto článku: https://www.novinky.cz/kariera/123732-nejvice-cechu-bere-kolem-20-tisic-kc-hrubeho.html abyste měl důvod kritizovat moje metriky museli by se poslanci „rekrutovat“ pouze z řad pilotů, ředitelů a některých podnikatelů. Šmahem byste musel vyloučit dvě třetiny občanů kteří nedosáhnou ani na průměrnou mzdu a z té zbylé třetiny odebrat všechny s příjmem pod šedesát tisíc, abyste o těch zbývajících mohl říct že si s poslaneckým platem nepřilepší. Domníváte se že se o poslanecký post uchází pouze takto vyselektovaná část občanů?

          • Ondřej

           A kolik je poslanců, Kamile, zedníků, soustružníků, prodavacek či kadeřnic? Naproti tomu velmi rád vám spočtu počet právníků, ekonomů, doktorů medicíny či inzenyru-manazeru. Já tvrdím, že drtivá většina těchto povolání bere v civilním zaměstnání více než za poslancovani.

          • Kamil Mudra

           A kolik je poslanců, Kamile, zedníků, soustružníků, prodavacek či kadeřnic?
           Moc jich nebude a v tom nejspíš spočívá kámen úrazu. O to hůře se parlament dovede vžít do situace těch dvou třetin národa co nedosáhnou ani na průměrné platy. Ale tohle jsem si říkal celé ty čtyři roky co jsem byl s poslanci v intenzivním kontaktu, skoro po každém rozhovoru. Žijí prostě v jiné realitě než je ta na jejímž utváření se mají podílet (a netýká se to jen jejich příjmu).

           Nicméně – ti úspěšní v profesích které jste vyjmenoval, se do politiky moc nehrnou a ti méně úspěšní se do ní nacpou, protože ve svých profesích zas až tak velké příjmy nemají. Z „poslancování“ samozřejmě netěží jen peníze ale také kontakty, s jejichž využitím počítají až poslancovat přestanou. Jejich získávání a udržování jim zabere fůru času a energie, pracují tak především pro své zájmy, které mají na prvním místě s velkým předstihem před zájmem občanů kterým by měli sloužit.

           Tak to prostě je, Ondřeji. Ta vaše óda na zastupitelskou demokracii, kterou jste výše zapěl, je jen krásná pohádka o tom jak by to mělo být.

        • embecko

         Vetsina pripadu/ lidi v mem okoli neni ve svem rozhodovani nijak sofistikovana. Obvykle je jim predmet reci zcela hostejny a bavi se (vyjadruji) jen pro vyjadrovaci cinnost samu. Pak si obvykle vyberou neco zajimaveho, anebo neco co jede (je casto slyset, je modni). A vnitrne je jim ale uplne jedno, co to je a jakou pozici zastavaji.
         Tech 6 Asfaltovych duvodu jsou popisy moznych poruch dosahovani predpokladaneho cile, jak myslenkoveho, tak vyjadrovaciho, coz je, dle meho, velka vzacnost. S casem bude takovych lidi stale a vice pribyvat, nebot jak se rozklada spolecnost, stoupa poptavka po spolecenskem styku jako takovem, treba i nenaplnenem, staci jen sedet vedle sebe a treba si k tomu nadavat, to je jedno.
         Podle meho je rozklad jiz ve tvorbe osobniho cile/ predmetu reci a rozhovor tim padem selhava jeste drive, nezli se do hovoru vubec vstoupi. Nekdy se takovy hovor samozrejme ujme, zpravidla to je jeho opakovanim, ne zajimavosti sdeleni. Anebo je sdeleni natolik bizarni, ze zaujme svoji nepricetnosti, tady na foru to neni jen odkazovany Baco, jez diskuzne preziva jen timhle zpusobem. Obvykle je to pak omlouvano potrebou uvest veci na spravnou miru :o)
         V Lemove romanu Astronauti resili podbny problem: Hlavni hrdina se zniceho nic ocitl uprostred koule, ze ktere nemohl ven, nakonec se ukazalo, ze od zacatku byl vne koule, ale jeji zaoblenost (konvexnost) se mu v mozku promitala jako dutina (konkavnost). Takze tapal po kouli zvenku, ale mozek ho informoval, jako by byl uvnit- a konce nemohl najit… :o)

         • vittta

          Když se podíváš na jakýkoliv starší socialistický film, či seriál, je naprosto běžné, (a určitě to i pamatuješ) že se chodilo po práci do hospody.
          Svým způsobem to bylo dokonalé, protože v hospodě se dalo všechno zařídit a prodiskutovat, dokonce povolili i legraci na vlastní účet, hrály se karty a kostky…také způsob komunikace.
          Pivo stálo v hospodě stejně, jako v obchodě, či v lepší cenové skupině celkem zanedbatelně více.
          Dnes se svým způsobem různými zákazy a buzeracemi likviduje hospodská kultura (zákazy kouření i v putykách, vysoká cena piva a jídla), kterýžto název sice zní poněkud odpudivě, ale právě tato kultura umožňovala takřka neomezenou komunikaci, navíc posílenou ještě určitou dávkou alkoholu.
          Napadá se také samotné pití piva či kouření jako cosi odpudivého, takže mnoho „lepších“ lidí raději chlastá doma, aby je nikdo neviděl.
          Ve výsledku pak už komunikovat ani neumí, a jsou vděční za jakoukoliv formu komunikace, ale násilný systému jim dává i strach, a tak se bojí vyjádřit to, co je trápí, (autocenzura) a plkají o hovně, což je ale nemůže vnitřně uspokojit!

      • Rybka

       E.F.Schumacher:
       Intelektuálové mají oproti neintelektuálům jednu velkou výhodu: nejsou svázáni pouty dílčích vědomostí. Mají záviděníhodnou svobodu a duchovní rozlet ignorantů a nic jim nebrání osnovat nejdalekosáhlejší plány – nemají se prostě ve svém rozletu o co zarazit.

       • embecko

        Rusky klasik, jmeno zapomenuto:
        Za hlupaky jsou oznacovany dva typy lidi:Ti, kteri nechapou to, co by meli chapat vsichni, anebo ti, co chapou to, co by nemel pochopit nikdo.

 10. embecko

  Zvlastni uvaha francouzskeho ministra vnitra: V zemi vladne vyjimecny stav, z predmesti se staly no-go zony a zemi hrozi rozstepeni, ale pan ministr vyjadril obavy, aby situace v zemi nedosla tak daleko jako v Nemecku:
  http://www.businessinsider.de/frankreich-hat-angst-vor-zustaenden-wie-in-deutschland-und-trifft-drastische-massnahmen-2018-3
  „Strach z toho, ze by v zemi mohly nastat pomery jako v Nemecku, vede Francii k prijimani drastickych opatreni“
  Samo vedeni Francie tedy potvrzuje teorii, ze ve Francii je vse v poradku a Nemecko je na hunte. Anebo druhe mozne vysvetleni je, ze Francie take na hunte, ale Nemecko je jeste vice na hunte, takrikajic na hunte na druhou. Proc by se nakonec vrcholny francouzsky predstavitel obaval preskoceni nemeckych pomeru do sve vlasti?

  • astraustralia

   Saxi nikdo kdo Te tu minusuje nema na odpoved mozna i proto ze nekdo neumi a jiny nechce radeji domyslet kam to smeruje. Cekal jsem alespon MaB tam zijici. Zatim nic.
   Nabizim „obohacujici“ scenar. Bez ironie obohacujici v tom ze se okolni staty pouci aby se to neopakovalo stejne tak u nich !!!
   Nebezpeci eskalujiciho nasili muze mit ruznou podobu.
   Staci malo, treba aby ti z NO GO vyrazili ven.
   Jako impuls prijit muze cokoli. Malo potravy tedy hlad a spravne salafisticky zduvodneni dle Koranu a uz to pojede.
   Jak nebezpeci islamizace vidi prof. Warner z USA ktery se zabyva politickou strankou islamismu si poslechni na odkazu.
   Pritom si lze vychutnat i hvezdu Bakalovy TV Drtinovou, ze ktere „spravne korektni“ otazky opet proudem proudi :-)
   Dokonce za to je i chvalena panem profesorem.

   https://video.aktualne.cz/dvtv/dvtv-31-10-2016-herman-o-kauze-brady-a-cine-bill-warner-a-po/r~92c7721a9f8711e68cd20025900fea04/r~c81f2efe9c3911e6b635002590604f2e/?redirected=1519711840

   PS
   Nebezpeci ktere hrozilo mirumilovnym islamistum od le Pen nezminuji, nebot nezvolenim jeji program ochrany puvodniho obyvatelstva pred novymi lidmi a novou virou nehrozi..
   Uvidime zda mel Nostradamus ve sve predpovedi pravdu .

  • MaB

   ad embečko
   Francie vás stále přitahuje jako magnet a není divu. Je to velmi atraktivní země. Existují o ní seriozní informace (viz zpravodaj Jan Šmíd) a pak ty vašeho typu „à la jedna paní povídala“, nasbírané na internetu a navíc zprostředkovaně přes němčinu. Ty je nutno brát s rezervou.
   Vy ale zřejmě sledujete jiný cíl než informovat a na pravdě vám proto moc nezáleží, že ?
   Jen namátkou. Jistě víte, že „stav urgence“ skončil už v říjnu 2017 a že ani v době jeho platnosti nebyly zakázány manifestace, což mnohde není možné ani ve „stavu normálním“.
   Říkáte, že „zemi hrozí rozštěpení“. Francie je názorově velmi rozmanitá, ale dělení na „MY“ a ONI“, charakteristické pro populisty, 66.06% voličů odmítlo.
   Už několikrát jste také psal o „upalování policistů“, ale už ne o tom, že pachatelé byli odsouzeni.
   Nejtěžší trest 7 let dostal Joachim L., švýcarský občan, obviněný ze zapálení policejního vozidla.
   Kara B., americká transgender, která přiznala, že vrhla kovový blok na čelní sklo vozidla, byla odsouzena na čtyři roky vězení, Stejná sazba pro Nicolasa F., muže, který přiznal, že útočil na policistu železnou tyčí.
   Mělo by vás potěšit, že oběť, Kevin Philippy, „policier kung fu“, byl vyznamenán a stal se oficiálně policistou.
   I policisté „upáleni“ po „coctailu Molotov“, hozeném ultralevicovými studenty (!), kteří prý „nemají rádi uniformy“, už znovu u policie pracují.

   „Strach z toho, ze by v zemi mohly nastat pomery jako v Nemecku, vede Francii k prijimani drastickych opatreni“ (cituji vas)
   JAKÁ ?

   Abychom nebyli OT, tak:
   V čem je síla Vladimíra (zajímavé, zejména pasáž o manifestacích)

   • astraustralia

    MaB pokud Vase video zjednodusene nazveme “ francouzsky o Putinovi“
    pak pro spravnou vyvazenost by to chtelo ve stejnem stylu „rusky o Macronovi“
    Pro ceskeho ctenare a obcana (muj nazor a samozrejme IMHO, jsem 20k km daleko) je president Frantiku mnohem dulezitejsi nez ten rusky.
    Obvzlast od doby kdy z presidentskeho palace Francie zaznel hlas ze na vychod od zdraveho jadra by predevsim meli drzet hubu !
    Nebezpecnost Putina je samozrejme nesrovnatelne vetsi, ten si nedovoli podobne poznamky,
    zato chysta opet navrat starych casu. !!!
    Opet zpet pod poslusnost Kremlu FSECHNY byvale zeme RVHP! Nejlepe okupovat Evropu celou !
    Pozor na nej!
    Zato Macron neni vubec nebezpecny,, zadna okupace, jen po dohode s Merkel opet vydaji EU doporuceni co se na vychod od zdraveho jadra smi a co ne !
    Maji ty od jadra odklonene nezdrave staty jen malou smulu ze zatim kazdy z presidentu Velke Francie mel a ma jine predstavy a jinak chce aplikovat do zivota jejich vynalez:
    „Liberté, égalité, fraternité “
    French for „liberty, equality, fraternity“, ( the national motto of France).

    • MaB

     Julien Pain je žurnalista, který cestuje po celém svělě. Když mu navrhnete na Ligne directe
     nějaké zajímavé tema (humorné, vážné, k zamyšlení…) a pozvete ho, přijede a natočí reportáž,
     která je pak vysílána v pořadu Observateurs nebo na internetu. Je to velmi sledované a oblibené.
     Já ji nemohu posoudit, Putinovo Rusko jsem nenavštívila, ale známí, kteří tam byli vloni, dost z toho potvrdili.

     Tech „ruskych reportazi o Macronovi“ bylo v kampani ve snaze pomoci ke zvoleni MLP velmi mnoho, Efekt byl aie opacny, protoze meli volice opravdu za nepremyslivé prost’acky,..:)

     • vittta

      Horší je, že jinde to Putinovi vyšlo!
      Třeba u nás, ta neblahá volba Zemana.
      Nebo Rakousko.
      A teď Itálie…..
      Ale i v Německu Putin zaúřadoval.
      Naštěstí Francouzi jsou natolik vyspělí občané, že na ně Putinova propaganda neplatí.
      Máte silnou armádu, když jí celou nasadíte do ulic v plné zbroji na každý státní svátek, dokonce udrží i „francouzký“ klid a krve teče velice, velice málo!

      • MaB

       „Naštěstí Francouzi jsou natolik vyspělí občané, že na ně Putinova propaganda neplatí.“
       (vittto)
       Termín „Putinova“ propaganda používáte vy, ne já.
       Vy máte důvod si myslet že je za tím Putin ? Můžete to dokázat ?
       Pokud já vím, když přijel V. Putin jako první prezident po zvolení Macrona do Francie, od propagandy se distancoval a odsoudil ji.
       Neměl byste proto šířit podobná nepodložená obvinění. Říká se jim POMLUVY.

       • vittta

        Tomu se říká ironie, brouku.
        Ano, tady to píšu já, ale jen proto, že to- na rozdíl ode mne naprosto vážně- píší dlouhodobě jiní.
        Takříkajíc z vaší multikulturní líhně!

        • MaB

         „Ironie je nejlacinější zbraň. Je mateřskou řečí zloby, stejně jako lež a pomluva.“ (Otto František Babler)
         Proto mám raději humor. :)

         • grasyk

          Jen tak pro pořádek – kolik má váš metr centimetrů? Někteří zde si jistě pamatují, jak ohnivě jste obhajovala „humor“ z Charlie Hebdo a teď vám není po chuti trocha ironie?

          • tresen

           Pokud se dobře pamatuju, MaB tu nechválila jejich styl humoru, ale obhajovala jejich právo vysmát se všem.
           Což je rozdíl.
           Tenhle postoj nevylučuje kritiku, vylučuje zákazy.

          • MaB

           Jak jste na to, LS, přišel ?
           Tím, že řeknu, že mám raději víno než pivo, přeci neříkám, že mi není po chuti pivo. Záleží ale na tom, jaké pivo a po čem. Podobně ironie. Nesmí to být ta „z nouze ctnost“ …známe sve pappenheimské, ne ? :)

           Máte pravdu, obhajovala jsem svobodu projevu a právo Charlie hebdo provozovat humor.
           Nikoli „ohnivě“, spíš, až na světlé výjimky, „sama proti všem“. A hlavně z přesvědčení, jde o princip.
           Není snad nutné připomínat Voltaira… Nebo si myslíte, že advokát vždy souhlasí s tím, co obhajuje ?
           Zajímalo by mne, co si pod pojmem „ohnivě“ představujete Vy. Můžete dát odkaz ?
           A – jen tak pro pořádek – nejste tak trochu selektivní ? Podsouvání, deformováni atd atp. Vám , zdá se, „kruhy neruší „…:)

       • MaB

        Nevím, zda a nakolik italské volby „delight in the Kremlin“, ale sami Italové je hodnotí jako „che bordello“.
        Uvidíme, nakolik s nimi budou nyní solidární ti, kteří jim nechali (jako na první zemi vstupu) nést veškero tíhu uprchlické krize…

        • embecko

         Tak ja bych predevsim Italy neurazel tim, ze nich nekdo bude delat male deti, ktere nejsou zodpovedne za sva vlastni rozhodnuti. Tihu uprchlicke krize se rozhodli nest sami, bez porady nabrali uz skoro milion (anebo kolik) uprchliku a tak pevne verim, ze vedi co delaji a ze nebudou chtit hodit dopady svych rozhodnuti na druhe narody, ktere uz od zacatku krize jasne deklarovaly, ze s italskou uprchlickou politikou nesouhlasi.

         Dale pak je castym argumentem, ze v CR je prozatim jen 12 uprchliku a to proto, ze sem nikdo z nich nechce. A to je fakt, rekl bych…pak by ovsem bylo rozhodnuti o kvotach a nasilnem presunu uprchliku do mist, kde pobyvat nechteji bezohlednym aktem socialniho inzenyrstvi proti vuli zucastnenych. Prijmout kvoty by znamenalo se zacit chovat jako nacisti a to Cesi nejsou, manipulaci s miliony a i s celymi narody, v tom maji tradici jine evropske narody a jak vidno, doposavad se ji jeste nezbavily a stale premysli v rozvrhu „tady nam nekdo prebyva, tak ho deportujeme sem“ atd..

         • Saul

          „pak by ovsem bylo rozhodnuti o kvotach a nasilnem presunu uprchliku do mist, kde pobyvat nechteji bezohlednym aktem socialniho inzenyrstvi proti vuli zucastnenych. “

          Předpokládám,že v případě deportací uprchlíků do zemí jejich původu byste to napsal také tak.

          • embecko

           Ale ja jsem preci demokrat a ctim zakon pred moralkou. A pokud je v zakone psano, ze pokud nedostanou azyl, budou odsunuti, pak budou odsunuti.
           Ale oni odsunovani nejsou, protoze u vlady nejsou demokrate a zastanci pravniho statu. A navic chteji dusledky svych rozhodnuti resit nasilnym presunem skupin lidi proti jejich vuli.
           Me do toho vubec neplette, vy maly Ondreji :o), starejte se o podstatu fungovani statu a EU, ktera je protidemokraticka, nezakonna a ted jeste navic i nelidska. A to je vase starost, ne moje, ja priznivcem uprchlicke politiky v podani Berlina, Rima a Brusele nejsem, ja ne.

          • Ondřej

           nebojte do Gulagu se nedostanete ani kdybyste nechtěl vydat ordinaci násilím:-ú)
           Němci ani Francouzi přeci nezavírají lidi do žádných lágrů a stejně jako Sověti nezabili nikdy ani JEDNOHO vlastního občana. Slyšíte, ani jednoho!

           P.S Ďábelské ostrovy ve Francouzské Guyaně byly přeci tábor pracovní co ani nebyl oplocen, lidé co tam byli si to zasloužili stejně jako Jean Valjean galeje v Toulouse …:-)

          • vittta

           Saule, kdybych to nečetl na vlastní oči, tak bych snad ani nevěřil, že je někdo schopen napsat takovou hovadinu….

        • MaB

         ad embecko
         Solidarita se přeci dá vyjádřit nejrůzněji, nejenom přijímáním uprchlíků.
         Což třeba být „blázni“ a vzdát se těch 200 miliard*) ve prospěch Italů ?
         Nebo jim poradit řešení, kam a jak odsunout uprchlíky, které bylo v prezidentském programu. Tentokrát ale už konkrétní a realizovatelná opatření „podle zakona“.

         *) „ČR dostává každoročně z EU o 200 miliard korun více, než do Bruselu vrací. Dvě stě miliard je pětina českého státního rozpočtu. Jen blázen se vzdává tak velkého množství peněz,” (M.Zeman)

         • vittta

          A proč jako?
          Sax jasně psal, že doufá, že co si Italové nadrobili, to si také sežerou, resp. že asi věděli, co dělají, když přijímají nezákonně statisíce nelegálních migrantů .
          A já s tím souhlasím, to je věc Itálie.
          My dostáváme 200 000 000 000 navíc, ale stojí nás to také nejméně 200 000 000 000 navíc, takže kdybychom v EU nebyli a těch 200 000 000 000 nedostali, tak na tom 200 000 000 000 ušetříme.
          Až to přijde, hlasuji pro Czexit, protože finančně, nejen že ušetříme těch 200 000 000 000, co nás reálně stojí evropské dotace, a ještě ušetříme těch 450 000 000 000 (nevím přesně) co jim tam dáváme na jejich experimenty!

          • MaB

           To nevysvetlujte mne, ale panu prezidentovi.
           Jinak diky za hodnoceni, ulevil jste si ?:))

          • Rybka

           Hele ho, cz. Frantu
           je otrokem grantu
           bez něj se ani neuprdne
           rozumem, vlastí, sebou, zhrdne.

         • embecko

          Solidarita s kym?
          Italove jsou uz mesice a roky upozornovani, ze pokud budou pokracovat ve stavajici politice, nikdo z CR jim pomahat nebude. A oni to presto delaji. Navic byli uz davno varovani jak Kaddafim, tak nekterymi evropskymi politiky, ze kdyz se pusti do bombardovani Libye, ze tim spusti uprchlickou vlnu. A presto se do bombardovani pustili. Co to treba obratit a podivat se na italskou solidaritu vuci kontinentalni Evrope, ta se podela kam? Vidim jen sama neuvazena rozhodnuti, jejichz nasledky se snazi prenest na duhe staty, ktere je predem varovaly.
          Pomoc v tomhle pripade pak preci nelze nazvat solidaritou. Solidarita predpoklada spolecna vychodiska a spolecne hodnoty, teprve pak lze byt solidarni, tj. pevny, kompletni, spojeny. Nelze byt solidarni s nekym, kdo vas neposloucha a kona i prez vase rady a proti vasim zajmum, takhle solidarita nevypada, takhle se netvori.
          Posledni solidarni pokus udelal loni Babis v Bruselu, kdyz nabidl Italum primou pomoc pri budouvani uprchlickeho predpoli na africkem kontinentu, coz bylo s diky odmitnuto s tim, ze zachytny africky bod Italie neplanuje. Tak co vice?
          Ja myslim, ze by mohla pomoci Francie, tam je peci vsechno v poradku a uprchlici jsou dokonce prinosem. Navic je to soused a partner pri zajistovani bezletove zony nad Libyi. Vzit par set tisic italskych uprchliku by pro Francii bylo dobrou investici do budoucna a velkym prinosem, tohle by Francouzi meli promyslet, takovahle sance neprichazi zas tak casto.

          • MaB

           Jako demokrat zákonů dbalý, za kterého se vydáváte, jistě víte, že „nepomoc osobě v ohrožení“ je delikt
           (zde článek 223-6 odst. 2 trestního zákoníku) .
           Ale i bez zákona žádná civilizovaná společnost nenechá nikoho utopit u svých břehů . At‘ už jde o lidi, kteří utíkají před válkou a hledají azyl, nebo o ty, které vyhnala z domovů bída. Proto klobouk dolů před Italy.

           Když říkáte, že:
           „Posledni solidarni pokus udelal loni Babis v Bruselu, kdyz nabidl Italum primou pomoc pri budouvani uprchlickeho predpoli na africkem kontinentu, coz bylo s diky odmitnuto“
           tak pět mystifikujete: Babiš je premiérem od prosince 2017.

           Dělat vše, co je možné, aby se zabránilo migrantům dostat na evropskou půdu … To bylo předmětem mini-summitu organizovaného v Paříži v pondělí 28. srpna v přítomnosti evropských vůdců,a zástupců Čadu, Nigeru a Libye. Chtějí třídit mezi ekonomickými migranty a žadateli o azyl, než dorazí do Evropy.
           Macron et les Européens veulent « trier » les migrants dès l’Afrique
           https://www.ouest-france.fr › Monde › Migrant

           A Francie solidární je. Podle Marine Le Pen (takže o tom pro její příznivce není pochyb) dává do EU 20 miliard eur a vrací se jí o 9 miliard méně.

          • vittta

           Itálie je dokonce tak civilizovaná, že nenechá nikoho utopit ani u břehů jiných zemí.
           Kloubouk dolů.
           Ovšem, Itálie je také první bezpečná země, takže by si tam ty zachráněné měla nechat.
           Pro Itálii, stejně jako třeba pro Francii či Německo jsou negři požehnáním, takže vůbec nechápu, proč se o tom někdo baví.
           Dokonce tomu říkají „uprchlická krize“.
           Ale to ten Putin, protože ve skutečnosti to není krize, ale záchrana, poněvač by, jak známo, bez migrantů tyto země vymřely a důchodový systém by se jim zhroutil.
           Naopak, jak často čtu, ještě jich budou pár stovek tisíc ročně potřebovat.
           Co vám mám povídat, MaB, vy to víte nejlépe, jak pozitivní je vliv migrantů na vaší francouzkou kulturu a ekonomiku.
           Takže víte, že sem slovo „solidarita“ tak nepatří, leda snad opačně, že Italové jsou solidární k jiným zemím, když jim ty negry chtějí dát.
           Chtějí ostatním prostě pomáhat, jak ostatně naznačuje Sax.

          • embecko

           „nepomoc osobě v ohrožení“ je delikt“
           Frontex spolu s Italskou marinou patroluji nikoliv u svych, nybrz u libyjskych brehu, kde pomahaji uprchlikum z nestabilnich lodicek, cimz pomahaji osobe v ohrozeni, to je naprosto v poradku. Pak maji dve moznosti: Bud zachranenou osobu vratit tam, odkud prisla, anebo si ji, z vlastni vule, odvezt na italske uzemi a tam ji udelit trvaly pobyt/ azyl.
           Oboji je zcela korektni reseni a Italie ma plne na vyber:
           Bud vrati zachranenou osobu na uzemi, ktere sama demokratizovala pote, co zemi zbavila diktatora, anebo zachranene osobe udeli azyl a ponecha si ji na svem uzemi.
           Oboje je solidni, se zakonem kompatibilni reseni, vuci kteremu nemuze zadny demokrat nic namitat. Libye je preci spolecnymi silami Italie, Francie a Anglie od diktatora osvobozena zeme, kterou lze z tohoto duvodu povazovat za bezpecnou. Pokud ne, meli by byt prislusni cinitele predvedeni pred mezinarodni soud jako valecni zlocinci.
           Jinak solidaritu v penezich vycislit nelze, treba tech 9 miliard, co Francie plati, nejdou nahodou na dotace Babisovi? Anebo na vybaveni Ficovy kancelare moderni komunikacni technikou? Mozna i populisticke Parlamentni listy neco cerpaji. Anebo vy vite, na jaky ucel je tech 9 francouzskych miliard vydano? Zrejme ano, pokud vite, ze jde o solidarni peniz…podelte se…

    • MaB

     „Tichá válka proti francouzským policistům a hasičům je v plném proudu. „V roce 2016 bylo napadeno 2 280 hasičů… V důsledku toho musí policie v určitých oblastech chránit hasiče před napadením.“-

     Nemám dnes čas, ale pro představu :
     Y.Mamou uvádí 2 280, což je samozřejmě příliš.
     Spočítejte si, jaké je to procento ze 4.542.400 zásahů za rok 2016.

     SAPEURS POMPIERS DE FRANCE
     Les actions
     En 2016, les sapeurs-pompiers ont effectué plus de 4.542.400 interventions zásahů za rok
     • 285.700 incendies (-5%) požárů
     • 3.793.800 secours d’urgence aux personnes (+3%)* záchrany osob
     • 52.900 risques technologiques
     • 410.000 opérations diverses (+1%) různé
     Soit 12.445 interventions par jour (1 intervention toutes les 6,9 secondes) pour plus de 3,6 millions de victimes prises en charge chaque année. počet intervencí za den, jedna každých 6,9 sekund, pomoc 3,6 milionů obětí ročne.
     Les personnels
     L’effectif des sapeurs-pompiers est de 246.800: počet hasičů
     • 40.600 sapeurs-pompiers professionnels (16%)
     • 193.800 sapeurs-pompiers volontaires (79%) – dobrovolní
     • 12.300 militaires (5%)

    • vittta

     Furt máš něco proti Fracii, Saxi, a navíc ty německé zdroje….
     Ve Francii je vše v pořádku.
     Jiný kraj, jiný mrav, ale ať si ty mravy nechají hlavně u sebe.
     Ale já také pořád na fungující Francii něco vidím.
     Přitom….
     Vede se jim dobře, státní správa funguje, a když nasadí 140 000 ozbrojených policajtů, vojáků a placených žoldáků, dokonce na Silvestra ani nikoho nezavraždí.
     Co víc si přát?

     • Rybka

      Klára Samková(ale fakt):
      Já vám řeknu, co se bude dít dál: protiprávní protěžování nezákonné verze „ochrany lidských práv“ povede v Evropě k tak drastickým bojům, že i holocaust je proti tomu nula… Protože holocaust realizoval státní aparát totalitního státu. Na tomto krveprolití se budou účastnit normální lidé, svýma obyčejnýma rukama… Zde to nakonec skončí krvavými pouličními boji, ve kterých budou „původní Evropané“ utloukat migranty vším, co budou mít po ruce. Hole, klacky, násady od čehokoliv…. Nic nepomůže, že zde v Evropě došlo k faktickému odzbrojení civilního obyvatelstva. Vypuknou krvavé řeže, které neuhlídá ani policie ani armáda… Jsem zvědavá, kolik lidí mi vyčte, že to chci. Ne, nechci to. Ale upozorňuji již na toto léta. Účelové ideologické využívání a zneužívání práva vede vždy ke stejným důsledkům… Čekají nás strašné, opravdu strašné časy…

   • Ondřej

    Embečko jinak to konzument německé verze Blesku (Express.de) by si měl přečíst jaká že to „hrůzy“ by mohly Francii potkat, kdyby kopírovala vývoj Německa.

    “The German economy is heading into a boom phase with full steam,” said Christian Lips, an economist at NordLB in Hanover. “For 2018, we expect similarly strong economic momentum as in the past year — the most important sentiment indicators are close to their historic highs.”

    In the 19-nation currency bloc, industrial output surged 1 percent in November from the previous month, better than forecast, according to a Eurostat report. Economic confidence is at the highest in 17 years.

    https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-01-11/german-economic-growth-accelerates-less-than-forecast-in-2017

    Němci rozhodně nehledají to co by pálilo třeba takové Italy. Práci. Vyšší platy (i když to hledá permanentně každý, ale od jisté chvíle není pro lidi v EKONOMIKÁCH NA VYŠŠÍM LEVELU PŘIDANÉ HODNOTY PRÁCE) ta zásadní priorita.

    Víme, že v postmateriální společnosti s dominancí sektoru služeb (Německo 68,40 %) má podstatně vyšší cíle a hodnoty než je jen úroveň žlabu a jeho průtoku.

    Je třeba inspirativní, že Německu je velmi široké spektrum možnosti získat příspěvky na domácí péči a to včetně započítání nejen té denní, ale i noční, kde získáte (podobně jako v práci) příplatek. Máte pak možnost při možnosti pracovat z domova nebo při úkolové práci být s pečovanou osobou doma a nepřijít o dávky díky tomu, že přitom pracujete.Jste daňově zvýhodněni a dokonce zdravotní pojišťovna proplácí i pro vás, hotelové služby jste-li jako doprovod na ozdravném pobytu pro lidi s mentálním handikepem, kdy pacient odmítá spolupracovat s někým jiným než je ten, na koho je zvyklý a na koho má citovou vazbu. Je důležité třeba pro rodiče dětí postižených nějakou formou demence, kdy v Česku je třeba velká podpora názoru pana prezidenta a fašistů, že by tyto děti neměly překážet rychlejším a měly by být mezi svými někde v blázinci.

    Ekomický rozvoj společnosti totiž přechází i ten morální, co se týče přístupu a humanismu, který by se dal marxovou terminologií zapsat do položky zbytečně „luxusní“ nadstavby, který není pro zdravý vývoj „většiny společnosti“ prioritou.

  • astraustralia

   Vygooglujte si Drtinovou sami, ja mam blokaci na odkazy. Proc vi mozna jen Janika.

   Prof.Warner: Šaría se na Západě zavádí krok za krokem. Cíl islámu je, aby se celý svět modlil k Alláhovi
   31. 10. 2016 | Muslimové si mohou vybrat klidný život, nebo politický, jehož smyslem je přesvědčování ostatních a válka, říká Bill Warner, který studuje politický islám.
   Zastánci práva šaría se podle něj snaží prosadit tento systém plíživými kroky do západních civilizačních struktur. Dodává, že není pochyb o tom, že islám jsou činy Islámského státu.
   Odmítá, že by hlásal nenávist, pouze prý mluví o věcech, o kterých jiní mluvit nechtějí.

   • Kamil Mudra

    Prof. Warner umí srozumitelným způsobem oddělit podstatné od nepodstatného a pojmenovat to čím je důležité se zabývat. Bez zbytečného emočního handrkování nad více či méně abstraktními pojmy, jejichž podstaty bývají samy o sobě zdrojem neshody ba i rozkolu v diskusi – jak veřejné tak i na striktně pracovních jednáních. Škoda že lidem jako on je tak málo nasloucháno. Nicméně, máme se alespoň od koho učit. Snad ještě není pozdě. Alespoň tu veřejnou diskusi by měli moderovat takoví lidé. Bohužel – v médiích jsou v pozici oné pověstné „jehly v kupce sena“.

    • Ondřej

     fyzik jako „specialista“ na islám potvrzuje jen teze prof. Liehmanna z jeho „Teorie nevzdělanosti“ o fachidiotimu technických profesí nemající, či snad přímo odmítající (jako Taras v posledním své expozé filosofy, základ JAKÉKOLI VZDĚLANOSTI NA TÉTO PLANETĚ) filosofii jako páteř humanitních věd a vědění obecně. O Billu Warnerovi se napsalo mnoho, ale jedna věta je naprosto přesná – ať má vzdělání a praxi jakoukoli – jen člověk co má na vizitce od jménem povolání – spisovatel – může programově lhát o věcech, kterým nerozumí a nikdy je nezkoumal na vědecké bázi – s právem tuto lež nazvat „příběhem“ či „odlišným historickým výkladem“. Protože jeho názory na islám coby státní politiku, nejsou historicky jakkoli podložené, protože islám sám o sobě vznikl bez jakékoli státní či snad mocenské autority v době, kdy stát coby zřízení – byl zcela běžný a islám byl vlastně původně jakousi nestátní ideologií. Především pro ty ze semitských kmenů, které oslovil prorok Mohamed, který sám neodmítal jak judaismus i křesťanství, ale byl údajně povolán archandělem Gabrielem obě tyto učení zdokonalit více k úctě v poselství boží, tedy posle Mohameda, boha Alláha. Kořeny jsou tedy ať už ideové či snad religiozně-etnické na základě rozdílů, které zpočátku byly asi tak rozdílné jako je protestant od katolíka.

     Jinak podobný názor na Warnera mají i lidé z alternativy, např. bezpečnostní analytik – rusofil a někdejší disident Jan Schneider.

     Jinak tady jsou detailně rozebrány Warnerovi prokazatelně špatné citace a interpretace textů, které nelze zkreslit tím, že je zjednoduším, ale musím postupovat na základě vědy a fakt.

     polemika s jeho zásadními tvrzeními, která jsou shledána jako lživá jsou od dr. káhirské university a PhD. Mohsena A. El-Guindy.

     https://mohsenaelguindy.wordpress.com/2015/07/07/bill-warner-a-notorious-islamophobe-hate-monger-lying-about-islam/

     • Kamil Mudra

      Jistě, Ondřeji. Váš přístup by se dal dobře charakterizovat výrokem: „Kdo není ornitolog ten by neměl vařit slepičí polévku!“
      Mimochodem, vzhledem k vašemu širokému záběru – copak máte vy na vizitce pod jménem povolání?

      • Ondřej

       mile rád vám odpovím, ale něco za něco, Kamile, už se vás asi týden hned na několka vláknech ptám na to, jestli umíte vyjmenovat ty „ideologie, které používají pro prosazení svých myšlenek násilí“ z hlediska jejich ustálené definice v oboru politologie. Jestli jsem se přehlédl, pak se vám omlouvám, ale zatím jste neodpověděl ani tak že na to odpovědět nechcete či snad neumíte. Pak proč bych vám potom já měl vykládat osobní záležitost, která ať by byla jakákoli, jak správně poznamenal, oh, nemá s daným tématem pranic společného – tedy nejsou-li jím ad hominem reálie intimního charakteru, které stejně nelze jakkoli validovat..

     • oh

      Vy jste vážně „dobrej“, Ondřeji. Fyzik podle vás kvalifikaci na řeči o islámu nemá, zatímco genetik se specializací na kontrolu škůdců a rezistenci vůči pesticidům a spisovatel je pro vyvracení fyzikových omylů ta správná kvalifikace. Jo, postup na základě vědy. Nejspíš Ondřejologie. :D
      Názory Jana Schneidera na Billa Warnera jste schopen doložit odkazem?

      Ono křesťanství také vzniklo bez jakékoli státní či mocenské autority. Jen se postupem doby se státními a mocenskými autoritami v rámci sebeprosazování propojilo. Tak dobře, že v některých obdobích ani nebylo jednoduché poznat, kde přesně končí náboženství a kde už začíná stát.

      • Ondřej

       no on muslim ale na rozdíl od Warner je, žije v něm 70 let a prodělal na škole nějaký ten katechetismus. Pan Warner je v zásadě jen neconský aktivista a asi takový popularizátor jako jsou všichni ti esoterici a specialisti na Ilumináty, Chemtrails a další zpřísahání typu NWO….To je pořád slabá kvalifikace, nicméně pro někoho je dostatečné nenávidět USA, Židy a kapitalismus ú-)

        • Ondřej

         každý ať si nenávidí židy a kapitalisty jak chce, ale „vědeckost“ svým teoriím rozpracováním této své nenávisti do 4 dílů nedá ani kdyby se jmenoval Karel Marx a své dílo pojmenoval Zur Judenfrage anebo Adolf Hitler a nazval ho Mein Kampf:-) Německo ergo Rakosko té doby bylo dosti kapitalistické, stejně jako USA…

       • oh

        Tedy používáte obvyklý „argument“ politického islámu: nejste muslim a neumíte přečíst korán v arabštině, tak nejste kvalifikován?

        P.S: Chemtrails, NWO, Židi, USA a dokonce ani kapitalismus nejsou relevantní k probíranému tématu. Diplomku z argumentačních klamů si laskavě dělejte jinde a jindy. :D

     • vera

      Tož, zkusmo jsem do polemiky nahlédla, jak moc vědecky a fakticky rozebral El-Guinda Warnerovy texty, hm, zaujalo mě, co o Warnerovi říká od začátku:
      …Jeho špatný záměr, který ovládl jeho mysl předtím, než četl Korán, ho vzal do propasti neznalosti a porozumění významu Svaté knihy. Jinými slovy, srdce a mysl Billa Warnera byly nečisté, jeho pokus o studium koránu předcházel nenávist a odpor vůči islámu. Tato nenávist k Koránu způsobila, že je nečistý, a proto nemůže pochopit morálku a etiku Koránu. ….
      …Bill Warner miluje tento efemérní život a jeho marnosti víc než skutečný život…Jeho vlastní křivolaká mysl hledala něco, co se křiklo na Alláhovu přímou cestu. Ale při tom se dál a dál vzdaluje od pravdy. …
      ….Bill Warner nemá duchovní dar rozlišování. Chybí mu vrozená schopnost dělat rozdíly, zejména rozlišovat dobré a pravdivé od špatných a falešných. Proč? Protože se považuje za kafír – nevěřícího – a ten se vzbouří proti veršům Koránu tím, že trvá na tom, že Kafíři jsou jako věřící a musí se s nimi zacházet stejně! …
      …Bill Warner by měl vědět, že Korán je radostnou zprávou pro ty, kteří věří v Alláha a řídí se jeho zákonem, neboť to je poselstvím o milosrdenství a odpuštění skrze pokání a pozměňování. Ale v případě bezbožných je to příčina smutku, neboť odsuzuje hřích a hlásá trest pro ty, kteří se neodvrátili od zla. ….
      Četl jste to všechno, Ondro?
      A myslíte si, že skutečně je vědecky a fakticky ověřeno, že :
      …Každý člověk se narodil jako „muslim“. Jen potřebuje trpělivost a učitele, aby správně prozřel. … ?

      • Ondřej

       nebudu vám překládat, to co je mu vyčítáno z faktických věcí interpreteace Koránu, což jste poněkud opomněla zmínit, anglicky zdá se umíte. To co označuje za přímou lež pak sáhodlouze podrobuje citacím z koránu a vysvětluje a rozebírá jich hned několik. Jinak lži jsou tam pak uvedené i další čistě ideopolitické – ohledně zásob ropy v muslimských zemích ad. Jsou tam dokladovány jeho styky s lidmi, kteří demokratickými myšlenkami příliš neoplývají jako kontext toho, jaké předpojatosti vůči islámu v sobě tento fyzik asi nosí.

       The following is his lies and my answers to them.

       Lie 1.

       Islam is a wicked and evil religion.

       Answer:

       Islam teaches that mercy encompasses this world and the Hereafter, as well as humankind, animals, birds and the surrounding habitats.

       Allah says: “And My mercy encompasses every thing.” ( Al-A’raf,156).

       Allah has ascribed Mercy to Himself and He has also described His Prophets, and righteous servants as being endowed with it.

       Allah says:

       “Muhammad is the Messenger of Allah and those who are with him are severe against the disbelievers and merciful to one another.” (Al-Fath, 29).

       Allah has made his sending forth of the Prophet as a mercy to all of creation, as He says:

       “And We have not sent you (O Muhammad) except as a mercy to the worlds.” ( Al-Anbiya’, 107).

       The word “worlds” (‘Aalameen) is general and includes the world of the humans, the world of the Jinn, the world of the animals, the world of the birds, as well as the nations found on land and in the sea.

       Allah has commanded that mercy be applied to every thing and in every action. Thus, even when you slaughter a sacrificial animal, you show mercy to it by saying ‘Bismillaah’ (In the name of Allah) and by sharpening your knife (so that it will be a quick and painless death).

       The Prophet said: “Verily Allah has prescribed Ihsaan (goodness) for everything. So when you slaughter, then slaughter in a good manner, and when you kill (in war), then kill in a good manner. And let each of you sharpen his blade and let him spare the animal he slaughters from suffering.”

       pokračuje to ještě hodně obsáhle dále, jak si vymýšlí Warner v jeho údajných přímých citacích z Koránu. Kdo zfalšuje citaci, co si o něm myslet? Nebo jako lhář oh neumí jazyk a pro překlad používá Google Translator:-)

       Jinak tady je polemika od lidí s Warnerem které se honosí např. titulem

       Histories and Cultures of Muslim Societies Ph.D – a dotyčná je žena. Myslím,že toto vzdělání předpokládá více znalostí než má fyzik co neumí arabsky a nikdy muslimskému životu a výchově podroben nebyl.

       jestli pak její argumenty přijmete jako relevantnější, už je mi vcelku jedno….:-)

       http://rissc.jo/category/blogs-a-discussion/responses/

  • embecko

   Nejaky Trumpuv profesor nas ne-za-ji-ma! Vse je v poradku, nemame se ceho bat, eventualni zlocinci budou potrestani soudne i moralne!

   • astraustralia

    Spravne Saxi :-)
    Pravila to MaB o Francii a stejne prisne jiste i v Dojclandu . Takze o cem to vlastne ten ministr vnitra mluvil?
    Sesadit , potrestat! Zpochybnuje a vyvolava obavy!
    Mozna si ho precetli i sousede v Italii a proto tam vyhral Berlusconi a take severane co nechteji obohaceni Afrikou!
    At zije mutti. Mutti pro celou Evropu, pro FSECHNY vstricnice a vstricniky :-) !!!!

    • vittta

     Tam se to už vysvětlilo.
     Úřadoval Putin, jinak by demokratické levicové síly zvítězili 85% a na fašisty a xenofoby, se kterými se nikdo nebaví, by zbylo pouhých 15%, a to důchodců, a polovzdělaných bílých mužských šovinistů!
     Moc Putina je děsivá!

 11. Asfalt

  Snad jako doplnění článku samotného bych dodal, že hned po Putinově projevu USA potvrdily další dodávku zbraní ukrajinské vládě ve výši 47 mil. USD. V odůvodnění se píše cosi o obranné kapacitě proti narušení suverenity a teritoriální integrity, v překladu z jazyka „zachránce sousedek“: už dlouho byl na Ukrajině klid.
  https://www.rt.com/usa/420232-us-state-dept-ukraine-javelin/

  • vera

   Myslím že ne, že tenhle odkaz patří ke zprávám, které jen modelují a udržují válečné napětí. Ve skutečnosti totiž souhlas USA padl už v prosinci, ve stejné době se přidala i Kanada. Rusové tehdy zaskřípali zubama, a trochu hlasitěji zavrčeli, takže usa prohlásili něco ve smyslu jakože souhlas byl dán, ale časová linie dodávky bude ještě v jednání…
   Troufnu si říct, že naopak Putin svýjm projevem reagoval na tyto drobné postupné kroky, a at řekl pravdu nebo trochu fabuloval – zarazil je.

  • vittta

   Prý se tam sešlo na 10 000 fašistů, kolik tak myslíte vy?
   Hlavně se nenechat vyprovokovat, nechat fašouny, ať se vyblbnou, žádný maidan!

    • vittta

     No, tak 10-15 tisíc jich tam bude.
     Já se jen divím, že nedemonstrují jinde, ať se podívají, kdo jak hlasoval, a kdo jak mluví či mluvil, a pak třeba na hlasování nebyl, a mohou demonstrovat před poslaneckou kanceláří.
     Protest proti Babišovi a Zemanovi je vůbec mimo, vyhráli volby a jejich podpora je vysoká a čím dál vyšší, takže ty vize voličů asi naplňují.
     Nemůže v demokracii každý vyhrát, tak to chodí….
     Já třeba fakt Babiše nemusím ale vyhrál, a tak bych proti němu demonstrovat nešel.
     Jiná situace by nastala, kdyby dotyčný vysoký politik praktikoval jinou politiku, než jakou sliboval, třeba by slíbil řešení církevních restitucí, a pak by se na to vysral, jako „někdo“…

     • embecko

      Vzdyt je to perverzni od zacatku, blog „primitivniho antikomunisty“ Blahy, jak sam sebe nazyva, je uvozen citatem „Nesouhlasim s tim co rikate, ale budu do smrti branit vase pravo to rikat!“
      Podminkou braneni az za hrob zrejme je, ze nesmite byt komunista, anebo Rusak, anebo estebak, anebo byvaly esenbak, anebo priznivce Babise, anebo rovnou clen ANO atd…proste vsim tim, co Blaha nema rad :o)
      Ja uz jsem dospel tak daleko, ze organizatorum protestu pomalu zacinam prat, aby jim to vyslo :o)

      • kočka šklíba

       Přesně to jsem si včera říkala :D. Babiš je jako korouhvička, hned otočil, ale to jim nestačí. Myslel si asi, že se jim zavděčí ;). Vůbec, podle mého, nepochopil, že Ondráček je jen záminka. Nebo pochopil, ale chce co nejvíc zahladit „škodu“.
       Ale jinak tedy jestli dohromady ve všech městech bylo tak do 20 tisíc lidí tak to bylo moc, někde nebyl vůbec nikdo, nebo pár desítek například Jihlava myslím. No ale to je přece demokracie, 20 tisíc lidí v 12 nebo kolika městech, a podle těch se bude řídit celá republika.

       • oh

        To je přece pravá podstata „liberální demokracie“. Rozhoduje vůle nejuřvanější a nejvšehoschopnější menšiny. ;-)

        • tresen

         „Rozhoduje vůle nejuřvanější a nejvšehoschopnější menšiny.“
         Dokážete být nestranný a prohlásit to i o demonstraci proti liberální demokracii?

         • oh

          Až budou demonstranti proti liberální demokracii odmítat výsledky svobodných demokratických voleb a vyřvávat si jejich podobu podle svého přání, pak si o sobě myslím, že budu velice nestranný. Jen si říkám, dokážete to i vy?

          • Ondřej

           Protestoval jste proti odborářské demonstraci pana Zavadila proti Nečasově vládě, která na rozdíl od Burešovy vlády bez důvěry, měla 118 poslanci vyjádřenou důvěru v parlamentu, a měla voličskou podporu 47,8% občanů??

           Pan Babiš má přesně o 20% méně. Takže máte příležitost všechny tyto demonstrace odsoudit jako nedemokratické, namířenou proti legitimní vádě. Na rozdíl od této Babišovy, která legitimitu žádnou nemá, ta Nečasova jí mlěla.

           Příště se vás zeptám na demonstraci na základě tzv.Dřevíčské výzvy a později Holešovské výzvy ergo demonnstrace na základě petice „Děkujeme, odejděte“….Těším se na vaši „objektivitu“ a „vyváženost“ vy denunciační virální cestovateli skrze dezinformační weby…:-)))

          • tresen

           Až k nějaké demonstraci prohlásím, že rozhoduje vůle nejuřvanější a nejvšehoschopnější menšiny, tak mi to připomeňte.

          • oh

           Obávám se, že jste poněkud mylně informován, Ondřeji. Od okamžiku, kdy se od Bártovy strany Věci Veřejné odtrhla Karolína Peake (LIDEM), vláda premiéra Nečase neměla 118 hlasů ve sněmovně. Měla jich jistých 102 a vámi zmiňovaná demonstrace se odehrála právě až po rozpadu VeVerek. IMHO byla primárně byla vyvolaná „reformními“ škrtacími záchvaty pana Kalouska, probankovní důchodovou reformou, pokračujícím administrativně poplatkovým uzdravováním invalidů a „simulantů“ pana Hegera a asociálními experimenty ministra sociálních věcí pana Drábka.
           Mimochodem, jakmile Petr Nečas vykopl (již neužitečnou idiotku) Karolínu Peake z MNO po osmi dnech ve funkci, neměla jeho vláda už ani jistou většinu ve sněmovně.
           O neexistující legitimitě Babišovy vlády drze lžete:
           https://www.novinky.cz/domaci/453873-vlada-bez-duvery-ma-veskere-kompetence-jen-ji-chybi-to-zakladni.html

           P.S: Mr. Fake News, stále marně očekávám vaše vysvětlení, proč fyzik a matematik Bill Warner není vhodný k debatě o islámu, zatímco genetik a spisovatel Mohsen A. El-Guindy tou vhodnou autoritou je. A když už budete v tom, mohl byste přihodit nějaký ten odkaz na názor Jana Schneidera na výše zmiňovaného Billa Warnera.
           Jinak budu nucen předpokládat, že jste opět jen tak plácal, co vám slina na klávesnici přinesla, velevážený elitní velkododavateli uzených sleďů, slaměných panáků a zavádějících analogií. :D

          • Ondřej

           takže díky, takto mi vaše objektivita úplně postačí…:-)))

           A ta Dřevičská a Holešovská výzva? Ale jestli chcete pokračovat takto, pak abychom se snad raději přesunuli za „vyvážeností“ a „objektivitou“ k právům na stávku do „dalších“ zemí, kde vládnou pánové jako jsou Nursultan Nazarbajev anebo Islam Karimov, protože tam dozajista k ničemu tak „ohavnému“ jako k požadavku na odstoupen vlády dozajista nedošlo…:-)

           Pravda u v ČR patrně také nikdy nedošlo k „neliberálním“ požadavkům při protestech proti vládám, kterému vašemu ideologickému zaměření jaksi nejsou po chuti…protože určitě si sám na žádnou nevzpomenete, nikdo nikdy nechtěl aby Nečas, Topolánek nebo Špidla odstoupili coby legálně zvolení premiéři….či snad dříve Klaus anebo Zeman neměli ještě před rokem 2000 nikdy odstoupit z vlády:-))))) Ale to by byla už jen zbytečná alegorie na Šimkovy a Bubílkovic etudy v jejich politicko-satirickém pořadu v TV. Takže po vás chtít objektivitu by snad mohl chtít jen ten, kdo věří na objektivitu „demokratů“ výše uvedených zemí.

           Pěkný krásný den vám i vaší agentuře…

          • kočka šklíba

           Tak co Fagane, proč ne fyzik ale genetik ano? Nějak jste nevysvětlil, ale jistě jen, protože jste to přehlédl, tak vám to připomínám.

          • Ondřej

           vysvětlil…zkuste si to najít, Jaký je rozdíl v kvalifikaci vůči islámu mezi Warnerem a Dr. El-Guindou je více než zjevný.

           Klidně vám ale mohu stejné argumenty dát i od světově uznávaných religionistů a arabistů…Vážně o to stojíte, kočko? Skoro bych řekl že ne…:-)

           P.S. Ohledně Jana Schneidera si najděte jednu relaci s ním v archivu jeho posledního vystoupení na dezinformačním radiu – www. svobodneradio.cz v relaci Vladimíra Kapala odkud byl pro své názor „beletrii“ pana Billa Warnera tímto náckem vyhozen.

           Mějte pěkný den.

          • oh

           Ale jděte s Dřevíčskou a Holešovskou výzvou, Ondřeji, přeci jste si je sám chtěl nechat na příště: „Příště se vás zeptám na demonstraci na základě tzv.Dřevíčské výzvy a později Holešovské výzvy ergo demonnstrace na základě petice „Děkujeme, odejděte““, tak vám nebudu kazit radost. :-)

        • vera

         Tak už to konečně spočítejte. Liberální demokracie + uřvaná menšina = HODNOTY.
         Hodnoty jsou tím co vítězí, i když jsou hovězí.
         A máte tady Etokracii, co vám celou demošku nahradí. Konečně pohoda…
         Kvalifikace původce je vysoká : http://etokracie.cz/o-autorovi.html

       • vittta

        Babiš by do toho neměl vůbec vstupovat, a kdyby to byl politik, tak do toho také nevstupuje.
        Jenže je to pitomec, podléhá tlaku pár vymatlaným fašistům, kolik jich je, jak píšete někde, 20000 v celé republice?
        Silný premier musí v takovém případě prohlásit, že pokud je demontrace legální, je nedílnou součástí demokracie a pokud se při ní neděje násilí proti osobám a majetku, je vše v nejlepším pořádku.
        Jenže Babiš se posral!
        O takového Babiše, co se posere z pár netolarantních blbců, nikdo nestojí, co se týká politického spojenectví.
        A brzy se na něj vysere i Zeman.
        Copak takovýhle člověk odolá daleko většímu a sofistikovanějšímu nátlaku Bruselu?

        • Ondřej

         Zeman by pak zůstal sám….On nikoho jiného nemá a ani mít nebude..Potřebuje Babiše ke své mstě, kterou žije Jeho vitální funkce jsou napojeny na kapačky „pomsty“ liberálům, kavárně, 1,2 mio Pražanům, akademikům, intelektuálům a lidem kteří jsou multikulturalisty, feminist/k(y), ekologisty, kosmopolity a další a další, podívejte kolik těch profesně-ideových skupin, které nenávidí je, takže potřebuje někoho silného….Společnost je 50% vers. 50% rozdělena, jestli jste si všiml a problém je jen jeden – Babiš těch 50% nemá. A jestli odmítá komunisty a fašisty – a že jak to vypadá – už není pro něj cesty zpět – bude mít Zeman problém. Babiš už si někoho najde Stačí mu ČSSD a KDU-ČSL. Jenže ty Zeman nesnáší. Má problém poté, co se děje na Slovensku, si teď oligarchové (a Zeman je jimi jako Fico přímo obklopen a je jen otázkou času, kdy Novotní a ti Číňané budou sedět a Slavii kterou převzala do svého vlastnictví ÚV KSČ vydraží činský exekutor aby uhradil dluhy CEFC), takže jestli do té doby nebude Si Tin Pching obdařen právy Boha na věčný trůn v rámci Komunistické oligarchické strany – pak bude mít Zeman problém. Protože tohle přeci už bude i na jeho burany dost To co se děje teď v Číně se nedělalo ani za Maa a poté, co se čeká násilně potlačení demonstrací v Petrohradě a Moskvě – to už bude (ostatně jak Babiš veřejně řekl po vítězství Zemana v druhém kole) bude i na Babišovy voliče hodně – a on couvne, jinak v EU skončil. Nakolik znám Verhofstadta, aby tohle toleroval a Babiš bude z frakce vyhozen. Má jen zanedbatelných 10 poslanců a přehánět to, jak to teď vypadá v Rusku a v Číně – už nikdo nebude s těmi, když nemají lepšího kandidáta na kontrolní funkce silových složek než bývalého bachaře a kasárníka proti lidem, co si dovolili liberálně vyjádřit názor.

         V den kdy v Bratislavě bude pochodovat (v pátek tento týden nějakých 30tis. lidí) a Praha si dá opáčko (na podzim budou volby do Senátu v Praze 12, 8 a 4 – tedy baštách liberálů) a komunální volby a Babiš už mel minule problém – volby vyhrál ale všichni udělali koalice proti němu….K čemu mu je pak jeho 30% když ho stejně jako Zemana, nikdo jiný než jen pravý Zemanovec či v případě Babiše Babišovec, nechce? Jinak proč nejsou „kontrademonstrace“ na podporu Babiše? M8 přeci voličů dost i v Praze…Proč oni nevyjdou na jeho podporu do ulic?

         • Ondřej

          a dokonce, úplně jsem zapomněl, letos budou v Praze volby na Magistrát, tedy volby do Kraje – to bude vše proti Babišovi, TOPka v Praze je silná, Piráti též a STAN také, dokonce i Zelení – to se všechno se spojí proti Babišovi. Takže on musí jaksi začít trochu poslouchat, jinak je z něj kůl v plotě…

          • Kamil Mudra

           „Jinak proč nejsou „kontrademonstrace“ na podporu Babiše? M8 přeci voličů dost i v Praze…Proč oni nevyjdou na jeho podporu do ulic?“
           Nejspíš proto že demokratický myslící člověk nevidí v demonstraci proti výsledku voleb nic demokratického a neskáče na špek takovým „demokratům“ kteří by rádi viděli střety mezi demonstranty a „kontrademonstranty“.

        • Kamil Mudra

         „Jenže Babiš se posral!”
         No, hele vittto, nejsem žádný Babišův fanda ale on na svém FB napsal:
         „Můj osobní postoj je známý už dlouho. Jsem proti. Svůj názor jsem řekl už v prosinci minulého roku, i tady na Facebooku. A řekl jsem ho jasně, stručně a naprosto jednoznačně. Tak myslím, že to každý ví. Jsem proti tomu, aby byl právě tento člověk předsedou komise. Tečka.”

         Nedalo mi to a juknul jsem do minulosti, jestli najdu nějakou zmínku o jeho tehdejším postoji a hle:

         prosince 2017
         „KSČM opakovane zdôrazňovala odbornú pripravenosť Ondráčka a bagatelizovala jeho niekdajšie pôsobenie v bezpečnostných zložkách hlavne poukazovaním na jeho vtedajšiu mladosť a neskúsenosť. Odmietala ho nahradiť iným nominantom a nevyhovela pri tom ani návrhu premiéra, lídra hnutia ANO Andreja Babiša, ktorý volal tiež po nominácii iného kandidáta na tento post.“
         http://www.24hod.sk/ondracek-nebol-v-cesku-zvoleny-predseda-snemovne-hlasi-zmatok-cl556176.html
         Takže asi nekecá a z korouhvičkování bych ho v tomto případě nevinil.

         • vittta

          No jo, jenže premier, byť v demisi, by se asi měl vyjadřovat jasněji a hlasitěji, než někde na FB.
          On to dělá tak na půl.
          Pár poslanců ANO ho tam volilo.
          Ondráček je určitá provokace komunistů, něco jako „budeme tam mít Ondráčka, a pak budeme uvažovat o podpoře vlády.“
          Tohle je Babišův styl, je upečeno, a on řekne „já jsem to nechtěl“.
          Tak se nechová silný premier.

          • vera

           No, je taky možnost, že to říkal, ale nikdo to pro jistotu nezaznamenával. Protože kdyby to zaznamenával, bylo by to slyšet, a kdyby to bylo slyšedt a Ondráček nebyl zvolen …tak kde by zase nadšenci vyhrabávali nový argument proti Babišovi. To už by se na to jeden taky mohl vykašlat, kdyby všechno fungovalo dobře, a navíc dobře podle Babiše….

          • vittta

           No tohle, Ondráček odstoupil….
           To jsem tedy nečekal, tak já si odpoledne chvíli zdřímnu, a on si odstoupí.
           Opozici se to samozřejmě zase nelíbí, no bodejť jo, teď nemají párátka na píchání do obrany demokracie.
           A je po Majdanu, ale Ondráček (KSČM) to udělal tak mazaně, že ani moc nepomohl Babišovi, protože mohl klidně odstoupit koncem týdne, jako na nátlak premiera- demokrata.
           Tenhle kousek nejvíce poslílil vyjednávací pozici KSČM, která má takové odborníky, že se bez potíží dostanou na vysoké místo GIBS, a zároveň takové demokraty, že odstoupí, když je „lid“ odmítne.
           Nejvíce zaskočena je tím ale kavárna, a jejich zorganizovaná ulice (vedená Sorosem?), protože najednou nemá proti komu demonstrovat.
           A tak hezky si to naplánovali….
           Také je to- už tadičně-vítězství Zemana který v téhle hře klidně mohl mít prsty, ale to by fakt byl politický genius.
           To proběhlo tak rychle, že to předběhlo i mojí analýzu na tohle téma, koukám, že budu muset býr rychlejší.
           Ale stejně…..zase jsme to vyhráli, přátelé, a Ondřejové utřeli nos!

          • Ondřej

           Tak gratuluji k „výhře“ vittto. Fakt jsem ji potěšen:-)

          • Alena Z.

           No, já jsem četla na PL názor, že „K tomu, aby opozice mohla zahájit frontální útok proti Babišovi, jim stačilo využít situace při volbě Ondráčka do funkce předsedy pro kontrolu GIPS. V tajné volbě mu dodali své hlasy, které měly reprezentovat miny, které po volbě nechali vybuchnout. Výsledek známe a je potřeba říci, že to byl od Babišových odpůrců majstrštyk. To se musí uznat. A Babiš? Ten na to skočil. Takže opozice může slavit dvojnásobně. Komunisti Babiše nepodrží při sestavování vlády, a bez nich se Babiš může rozloučit s premiérstvím. Pokud to dojde až k předčasným volbám, tak…“
           To už nechci rozvádět, to se uvidí, ale že to mohl být tah proti Babišovi a potažmo Zemanovi, to odpovídá. A taky už měli kluci připravené tisíce papírových obušků, to něco muselo stát, ne?
           A dnes v Praze v metru visel v reklamních plochách plakát z obrazem tváře Karla S. a nápisem 7. března a ..něco – chraňte demokracii nebo něco tak, to už možná interpretuji nepřesně, ale datum a tvář (půltvář) si pamatuji. Co to zítra naši „demokrati“ chystají? Když Ondráček sám odstoupil? Ten aby si vzal policejní ochranu pro děti a ženu, demokraté jsou tak plni lásky a pravdy, že to až bolí.
           Alena

          • vittta

           Tohle je ovšem Aleno už analýza, který se neobejte bez zákulisních znalostí.
           Ta první půlka může být, tedy „demokratická opozice“ zvolí Ondráčka, aby měli pak proti čemu demonstrovat.
           Jak známo, demonstrace byly poslední dobou dost slabě navštěvované.
           Kavárníci aktivizovali své koně, ale i běžný lid, co na antikomunismus může ještě slyšet, ona tomu předcházela obstojná kampaň v TV, kde Ondráček co chvíli mluvil na záznamech 1989.
           To by tedy mohlo být jasné.
           Druhý díl ale už neznáme.
           To znamená důvod Ondráčkova odstoupení.
           Jeho odstoupení je pro kavárníky a „demokraty“ pohroma, určitě toho měli připraveného víc, jak jednu demonstraci.
           No…a teď:
           Může to býtž náhoda, někomu prostě přišlo divné, že se tam Ondráček tak snadno dostal, i když se tam více méně dostat neměl.
           Zapálilo mu, kouknul na počet demonstrantů, a jednal.
           Jedinec v uvozovkách, musela by to být mocenská skupina, ale tu my, běžní občané, vlastně neznáme.
           Jestli to kaučoval Zeman, Babiš,, nebo Okamura s komunisty….těžko říci.
           Také to ovšem mohla být provokace.
           Ondráčka tam nastrčili, jako návnadu.
           Já psal komunisté někde výše, ale zase, klidně to mohla být nějaká kooperace.
           Nacpali tam zcela neprůchodného Ondráčka (a on neprůchodný je) jako vějičku, „demokraté“ a kavárníci na to skočili, a teď vypadají jako idioti.
           Protože Ondráček prostě odstoupil moc brzo na to, aby to mohli alespoň politicky ukazovat jako své vítěsztví, tolik jich zase nedemonstrovalo.
           Babiš z toho nakonec moc nevytěžil, resp. mohl vytěžit i víc, ale také se mohl spokojit s vrabcem v hrsti, než čekat na onoho pověstného holuba ze střechy.
           Také nevíme, jaké je vlastně reálné rozložení sil.
           Zdá se, že v parlamentu jsou zastoupeny skupiny vlastenecké (které pravděpodobně podporuje nemalá část policie), pak skupiny sudeťácké,skupiny Evropské a též určitá skupina sorosovská, připravený prolít krev.
           Kdo je kdo se ale těžko odhaduje, a dá se v pohodě předpokládat, že zástupci všech těchto frakcí jsou rozmístěny ve všech možných partajích.
           Takže objektivně, situace je nejasná, ale kavárna- pokud nemá plán B, utrpěla zesměšňující porážku!

          • Kamil Mudra

           Analýzy sem nebo tam… Dobré je že se nestihlo vyprovokovat ty „kontrademonstrace“ po kterých se tu sháněl Ondřej. Rozumnější část národa neskočila na špek.

          • Saul

           „ale kavárna- pokud nemá plán B, utrpěla zesměšňující porážku!“
           Tak jsme tu měli po dlouhé době zase plný Václavák, pan mlátička se vám po pár anonymech krapet podělal,rozbrečel se v parlamentu a vzal roha,Babiš uvažoval o jeho odvolání ,ačkoliv za dosazení do funkce hlasovali jeho poslanci ANO ano,s největší pravděpodobností teď přijde o podporu komunistů a jiné pitomce,co by ho podpořili bude těžko hledat….
           ale kavárna „utrpěla zesměšňující porážku“
           No k smíchu tu něco a někdo je,to ano.
           Já bych to nazval přímo drtivou porážkou kavárny.
           Ať to zní trochu goebbelsovsky.:-)

          • vittta

           Kdyby to nebylo tak neuvěřitelné, tak bych si snad Saule myslel, že organizátorům a svolávačům těch demonstrací šlo o odvolání Ondráčka.
           To Ondráček v té funkci měl pro ně cenu zlata, odstoupený Ondráček je pro ně bezcenný.
           Nééé…tak blbej nemůže nikdo bejt, takže mě provokujete.
           Chcete zase dostat nálož, co, trumbero?
           Nemám na vás dneska náladu, tuponi….

          • Saul

           No jo,když už píšou i na PL,jak je KSČM v rozkladu,tak to věřím, že zase máte nervy v ……kýblu.
           Někdy vám holt ty hluboké politické analýzy nevyjdou ani s vašimi zákulisními znalostmi.
           Nic si z toho nedělejte a odpočiňte si.

          • Ondřej

           Alena

           A taky už měli kluci připravené tisíce papírových obušků, to něco muselo stát, ne?

           To víte, rulička A4 v ruce jako odpad z kopírky je drahá jak kaviár nebo lanýže, to musel financovat se nééémluví čéésky a vyslovuje temně imperialistické „rrrrrr“…:-)

           Určitě pravice odstoupením Ondráčka a vražení klínu do fašisticko-komunistické koalice s nadnárodním oligarchou v čele, označeného samotnou EU jako osobu, co je podezřelá, že okradla západní daňové poplatníky obdarovávající občany postkomunistických zemí o peníze na sanaci jejich zdevastované infrastruktury, tak jistě nic nezískala (krom obrovské prestiže pražské kavárny – která jednodenní 20tis demoškou v té odporné Praze – si vynutila změnu na důležitém voleném(!) mocenském postu v parlamentu:-). Jen zasela do hlav těchto rudo-hnědě smýšlejících soudruhů „zmar a svár“.. A hlavně touhu po pomstě…afektovaná touha po pomstě to je jak naočkovat nepřítele smrtelný virem, neštovice, sněť slezinná. Zcela ho ovládne a jak heroin rozežere veškeré jeho racio.

           Takže vitttovo jásání já sám sdílím, koalice ANO a KSČM se hroutí, tohle si komanči nenechají líbit takhle s sebou vláčet. No a jde se na Okamurru. Babiš je velmi flexibilní, řekl že s ním nechce jít do koalice a že miluje EU , Západ a NATO.

           A s tím bude celkově problém, pokus i o místní referenda je v paragrafovaném znění takový paskvil, že by nastolil robespierrovskou anarchii a zvůli „tribunů“ (anebo spíše tribunálů?) lidu, které by ani vzhledem k počtu lidí účastnících se těchto „polních“ soudů neměly jakoukoli relevanci, neřku-li, že je takový zákon stejně protiústavní když nevymezuje okruh otázek, o čem lze hlasovat a o čem už ne. A všechny strany i ty co jsou pro referendum jako je KSČM a Piráti, jsou proto, tento návrh SPD shodit

           v každém případě, až se zase někdo objeví na demošce, kde se „hrozí“ kancelářským papírem standard weight A4 – 80g – je jasné, že v tom má ruce CIA a miliardáři z Wall Streetu:-)

        • Ondřej

         pak zajisté, Kamile, budete souhlasit že manifestace na podporu prezidenta Zemana na pražském Klárově v den konání protestní demonstrace proti M. Zemanovi na pietním místě Národní třídy, v den konání oslav státního svátku 17: listopadu, který rok předtím tak fatálně pošlapal právě Zeman, kdy ze shromáždění jeho gorily vyhazovali „sluníčkáře“ co by patrně tomuto vystoupení odmítli zajistit povinný potlesk, když se tam producíroval on a nácek Konvička a společně si zahudli českou hymnu – pak zajisté budete souhlasit, že na té kontrademonstraci v den konání protestního shromáždění proti M. Zemanovi, všichni ti lidí na tom Klárově byli – antidemokraticky smýšlející lidé…Je to tak?

         • Kamil Mudra

          Co vás vede, Ondřeji, k úsudku že ten kdo vystoupí na obhajobu demokratických principů (v tomto případě na obhajobu demokraticky zvoleného prezidenta) je antidemokrat? U lidí z tohoto tábora můžete maximálně předpokládat obavu z ohrožení demokracie avšak nikoli antidemokratické myšlení.

          • Ondřej

           asi vám moc nefunguje logika nebo nepovažujete Babiše za demokraticky zvoleného…:-) Případně jste změnil názor, i to se některým stává, přičemž interval relevantní změny doposud nebyl kratší než 24 hodin. U vás to funguje, zdá se rychleji.:-).

           Nejspíš proto že demokratický myslící člověk nevidí v demonstraci proti výsledku voleb nic demokratického a neskáče na špek takovým „demokratům“ kteří by rádi viděli střety mezi demonstranty a „kontrademonstranty“.

           Ti na tom Klárově byli totiž antidemonstranti proti těm demonstrantům na Národní.

           Zbytečně ztrácíme čas, stačí říci, že na podporu Zemana se demonstrovat smí a proti němu ne, a je to:-).

           Mějte pěkný den.

          • vittta

           Váš přínos diskuzi je minimálně sporný.
           Kamil něco napíše, a napíše to naprosto JASNĚ, že i idiot to znamená, ale pro vás je to málo.
           Čas s vámi ztrácí Kamil, ale tak úplně zbytečné to není.
           Protože to srovnání vás a jeho- a to ve všech směrech- je propastné.
           A nejen s Kamilem, prakticky se všemi.
           Vy si také ničeho nevšímáte…..

     • kočka šklíba

      No když Seznam přiznal 10k tak jich tam bylo tak 8k, a z toho tak 1000 jen šlo kolem.

 12. grasyk

  A tohle bude taky jen obyčejná ruská propaganda, vždyť „všichni demokrati vědí“, že Rusko je chudé a nekulturní.

  • tresen

   Je otázka, co je výstižnější. Jestli propagační film anebo tahle koláž coby jeho popření:

   Pravda je možná někde uprostřed.

   • Kamil Mudra

    „Pravda je možná někde uprostřed.“
    Nepochybně. RF zabírá dostatečně velkou plochu povrchu planety aby to v jejím prostoru nevypadalo všude stejně.

  • MaB

   LS, nevím, co chcete přesně říci tím „všichni demokraté“, ale můžete si být jistý, že ti „skuteční demokraté“ dovedou velmi dobře rozlišovat. )

   Americký novinář se kdysi ptal jedné z posledních „bílých Rusek“ narozených v St Petersburgu:
   „Proč tak velká afinita mezi Francií a Ruskem? “
   A myslím, že to vystihla:
   „Je to nejen historie intelektuální blízkosti, ale i charakterů“.

   Co slavných osobností ruského původu výrazně obohatilo francouzskou kulturu, přispělo a přispívá ke sbližování obou národů !
   Názorný přiklad kladů emigrace …?:)

   27 nejvlivnějších ruských osobností v kultuře …
   Les 27 personnalités d’origine russe les plus influentes dans la culture …
   russie.fr/27-personnalites-francaises-d-origine-russe

   • oh

    Kdybych měl odhadovat, řekl bych, že je to reakce na u některých takydemokratů velmi oblíbenou „Horní Voltu s raketami“ a Ondřejovské kydy ve stylu „Už 100 let nic jinýho, než co jim Bůh nechal v zemi a Kalašnikov zbouchnul z kusu železa na jednom mechanickém soustruhu.“

    • Ondřej

     další letoun spadl..Ted už je to snad každý týden jeden…

     https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/465347-v-syrii-se-zritil-rusky-transportni-antonov-32-mrtvych.html

     Tohle je důsledek vyspělosti? Vždyť je to hrůza, tolik nevinných zabitých jen proto, že nejsou peníze na opravy a materiál. Přitom jsou to většinou letadla ruské výroby,tedy žádná „sabotáž“ západu. Kdy se omluví režim, co se to v Rusku děje, když za poslední 4 roky od anexe Krymu zemřelo více ruských lidí vinou opět jiných ruských lidí při leteckých neštěstích, více než z z rukou islamistů při atentátech v Evropě?

     • Kamil Mudra

      Hmm… AN-26, výroba ukončena r. 1983. I kdyby to byl poslední kus z výrobní linky, tak by mu bylo 34 let. To už ani neměl nalítáno ale spíše přelítáno. Smutnou kritiku si zaslouží spíše provozovatel než výrobce.
      Ale západu také padají letadla a nedá se říci že by za Rusy zůstával nějak významně pozadu. Takže který ze západních režimů byste pověřil omluvou za nevyspělost?

      • Ondřej

       Odpověď je tady. Jistě Rusko není jediné, nicméně na počet letů a počet přepravených pasažérů je zemi s nejhoršími výsledky. A rok 2011 nebyl zdaleka nejhorší. Od té doby se staly tragické nehody, které byly způsobeny především fatálně zastaralou a nedostatečné kontrolovanou technikou. Důvod? Peníze. Kam jdou jinak nemalé příjmy v RF z ropy většinou, asi tušíme.

       In 2011, Russia was considered the most dangerous country to fly from. In that year, the country experienced 9 commercial airline accidents, a number so high that it required an investigation into its air-safety practices. The investigation found that the commercial flights were being flown by insufficiently trained pilots who were following inefficient and outdated safety regulations and procedures.

   • Ondřej

    když bychom pro pár kulturních neandrtálců měli připomenout kolik ruských umělců bylo kdy uprchlíky na Západě anebo vůbec to, že ruští hudební skladatelé skládali v duchu evropského klasicismu, pak romantismu a později moderny ( a i někteří původně prokomunističtí národovečtí skladatelé nakonec jeli na sklonku života umřít na Západ) kladu si otázku, co tyhle lidi vůbec učili ve škole? Co tak strašného se muselo dít, že netuší že kulturní dějiny Ruska jsou řádově od roku 1800, jedna velká Evropa, snaha o napodobení všech konvenčních stylů a zdokonalení jich v ruské interpretaci je více než zjevná. Proč tomu nebylo více i dříve, třeba v období baroka si mnozí vzdělanější už domyslí…

    Jinak kdo by si chtěl někdy poslechnout vynikajícího ruského pianistu Svjatoslava Richtěra, prý nejjvětšího klavíristu 20.století, je tu něco pro fajnšmekry z mého milovaného Bethovena (zdravím embéčko na Voralpenkreuz do Landzeitu u Bratwurstu:-)

  • tresen

   Taras ochráncem veřejného pořádku? Lomcování branou do sídla státní moci je projev neúcty ke státnímu majetku a jako takový se odsuzuje.
   Taky proto, že za to může Soros, podle vlastních slov „vzor žido-plutokratického bolševického sionistického světového spiklence“, tedy podle Tarase hlavně Žid.
   S čímž například u nás souvisí i skřípnutí „buditele“ Bartoše.
   Ten za svou buditelskou činnost dostal nedávno podmínku. Hájil se tím, že má právo na svobodný projev. Před soudem parafrázoval vystoupení, s kterým ve své závěrečné řeči v roce 1950 vystoupila Milada Horáková před odsouzením k trestu smrti za velezradu a vyzvědačství. Má smůlu, že máme takový zákon, jaký máme, a taky že Petr Hannig, který mu sliboval, že ho vezme na Hrad, dostal jen půl procenta.
   Taras nekandidoval, škoda.
   Ale to jen na okraj.

   • Ondřej

    …Taky proto, že za to může Soros, podle vlastních slov „vzor žido-plutokratického bolševického sionistického světového spiklence“, tedy podle Tarase hlavně Žid.

    Kdy už jsme tuto ideologicky „vytříbenou“ řeč slyšeli? No když někdo řekne při znárodňování a rozkulačování za Stalina v éSeSeSeR poté co nebožtík Lenin aby nevypukly hladomory už v 20. letech přistoupit na „Novou hospodářskou politiku“ (NEP) a druhý bude ostentativně nesouhlasit – nééé, to bylo za nacismu, poté co vstoupily v platnost Norimberské zákony – pak oba budou mít pravdu.

   • astraustralia

    Nekdo by volil Tarase nekdo tresen (podoba s logen komunistu CR zcela nahodna).
    Jak Taras tak i tresen se vyjadrili dostatecne srozumitelne.
    Tresen navic odhalila i hlubiny duse sameho Tarase kdyz ctenarum Tarasuv popis dobrodeje Sorose
    coby „vzor žido-plutokratického bolševického sionistického světového spiklence“
    prelozila do sveho dojmu a reci ze
    tedy podle Tarase hlavně Žid.
    tresni oprava: podle Vas a lidi Vasi cestou myslici je Soros dobrodej , nebot uz to pry jsou milliardy, co dal na „dobrocinne ucely“
    Ale tresni podle jinych je to zloduch a burzovni gangster ktery zruinoval anglickou libru, dale spinave zasahl do menoveho kursu Malajsie a tehdy tamni predseda vlady ho nazval slovy az neslusnymi, jakoz i radu dalsich financnich triku ma na svem triku,
    tedy zly clovek ktery sva spinava burzovni cisla tez penezi zvana pouziva k rozsirovani sve moci po celem svete!
    Pohledy na vec jak sama vite mohou byt ruzne a cim vice demokracie tim vice rozdilnych pohledu.
    Jiz nejednou jsem napsal ze i na CR jsou rozdilne pohledy a jeden z nejdemokratictejsich je ten ktery rika ze co obcan CR to jiny pohled .
    Nevim kolik ctenaru tu Janika ma ale verim ze i zde muze platit co ctenar to jiny pohled.
    Jsou zde taci kteri se spokoji s palcem vystrcenym spravnym smerem.
    Jini i svuj nazor napisi .
    I Astr si dovoluje nasledne navazat na to co napsal vyse Kamil Mudra.

    5.3.2018 – 22.40
    Kamil Mudra
    No, pokud někdo na demošce za odvolání Ondráška současně protestuje proti Babišovi, tak už je to s jeho inteligencí vážně na pováženou :-)

    Ze to nakonec vyzniva jako snaha o likvidaci Babise kde Ondracek je jen zaminka.

    Nebo na jednom nespravnem ci spravnem predsedovi parlamentniho vyboru zalezi az tak moc ze je ohrozena sama podstata demokracie ?
    Pirati treba vi ze na tom velmi zalezi a budou tedy bojovat ve jmenu svych piratskych predstav!
    Demokraticky blog ODS TOP09 lidovcu a starosti je radi podpori.
    Take se divite proc tomuto vrcholne demokratickemu uskupeni president nenabidl setaveni vlady ?
    A jsme na konci kruhu.
    Zase ten Zeman ! Byt tam presidentem muz ktery ma nohy i oci v poradku jiste by takovou vladu umoznil.
    A bylo by konecne lepe a radostneji.
    Samet by dal zil svym radostnym zivotem ktery je ted vazne ohrozen.
    Ale nebojte hlavni pirat v dredu
    slibil ze v boji budou vzdy vpredu !

    • tresen

     Pohled do Tarasovy duše říká toto:
     „Jak velkou úlohu hraje to, že je Soros podle vlastního vyjádření „vzorem žido-plutokratického bolševického sionistického světového spiklence“, tedy – stejně jako drtivá většina amerických neoconů, bankéřů a vládních úředníků – Židem? A je to vůbec nějak významné?“
     Kdyby na tenhle odstavec neodpověděl v závěru tím, že to dal do souvislosti s A.B. Bartošem, asi by mě nenapadlo, že v Sorosově původu nějakou úlohu či význam opravdu našel.

     • vittta

      Kdyby byly v prdeli ryby…
      Vy jste tím úplně posedlá, co je na tom tak děsně odpudivého, nebo…že to Taras takto napsal?
      Vy nejste dneska ve formě, Třešni, de pak!

      • tresen

       Děsně odpudivého? Nepřehánějte.
       Je to přece mainstream. Už jsem odolná a nezvracím u toho.
       Jen by mě zajímalo, proč se teď zrovna Taras projevuje takhle hezky po větru.

  • Ondřej

   tenhle Tarasův článek by obstál hravě před 40 lety beze změny slova proti tehdy „konkurenčnímu“ článku s názvem “ Ztroskotanci a samozvanci“.

   Dovolil bych si vypíchnout tu stylistickou a sémantickou velmi podobnou pasáž. Autoři obou „dobových prací“ museli chodit do stejné školy, anebo mít alespoň stejného učitele (na sloh a češtinu, minimálně:-)

   „Slovenský prezident se schází v Novém Yorku s kapoušem a pokladníkem všech barevných revolucí, včetně těch slovenských cloumačů s branou, rozeným Schwartzem, Séréšem foneticky, Sörösem po maďarsku a Sorosem dnes.

   (Jak velkou úlohu hraje to, že je Soros podle vlastního vyjádření „vzorem žido-plutokratického bolševického sionistického světového spiklence“, tedy – stejně jako drtivá většina amerických neoconů, bankéřů a vládních úředníků )….??

   a

   Tentokrát jsou buržoazní agentury indiskrétní a dovolávají se různých jmen, s nimiž reakční pamflet spojují. Je to v politickém smyslu pestrá směsice lidských a politických ztroskotanců. Patří k nim V. Havel, člověk z milionářské rodiny, zavilý antisocialista, P. Kohout, věrný sluha imperialismu a jeho osvědčený agent, J. Hájek, zkrachovaný politik, který pod heslem neutrality chtěl vyčlenit náš stát ze společenství socialistických zemi, L. Vaculík, autor kontrarevolučního pamfletu 2000 slov, V. Šilhán, nastrčená figurka bloku kontrarevolučních sil, J. Patočka, reakční profesor, který se dal do služeb antikomunismu…

   Oboje je hezky úhledné a přímočaré….

 13. MaB

  Dávám sem POUZE jako pokus o překonání rekordu v počtu „palec dolů“

  Emmanuel Macron L’amitié franco-allemande est l’affaire de tous 2018 …

 14. Ondřej

  Obsesivní vulgarita a ničím nepodložené fejk news dorazily i do parlamentu mezi poslance, kteří se označují za „demokraticke a levicové“.

  https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=465351&sznu=7bsnSEfsn4B1Qol6

  V každém případě mýlili se ti, co říkali, že tu nebude rozhodovat ‚ulice“. Ať to byl normalizační komunista a odsouzený zlocinec Miroslav Štěpán, nebo konzervativní nacionalista stále ještě čekající na odsouzení za „českou variantu privatizace“ Václav Klaus st.

  Hluboce se zmýlili. ‚Ulice“, stejně jako občanská společnost rozhoduje o mnohem a né že né.

  Stejně jako nikým nevoleni akademici a intelektuálové coby experti na odborné otázky ve společenských think-tancich anebo coby leaderů profesních komor, či poradci politiku.

  • Kamil Mudra

   Zdá se, Ondřeji, že u vás probíhá metamorfóza z liberálního demokrata na revolucionáře :-)
   Nuže Ondřeji – kupředu levá! A poslancům co si zaslouží!!
   Předseda lidovců Pavel Bělobrádek k tomu řekl, že i ostatním poslancům bývá vyhrožováno fyzickou likvidací. „Píšou mi, že moje děti zaklepou nožičkami, že jim bude rozstřelena hlava,“ uvedl Bělobrádek.
   Nemám Bělobrádka rád. Ale přece jen snesu raději jeho v parlamentu než takové „rozhodování ulice“ o jeho dětech. I kdyby ta ulice byla plná nevolených akademiků a intelektuálů coby expertů.

   • Ondřej

    Tak zkuste něco navrhnout, aby se lidé nemohli na ulicích scházet na protest proti zvolené vládě. Jistě nemusíte ty návrhy vymýšlet sám, existují země a nemusíme chodit příliš daleko, kde vás seberou už jen před vaším domem pro podezření, že byste mohli jít na demonstraci proti prezidentovi či vládě:-)

    • Kamil Mudra

     To jste celý vy, Ondřeji: „…aby se lidé nemohli na ulicích scházet na protest proti zvolené vládě.“
     Měl bych zkusit navrhnout něco tak přízemního!
     Já bych si přál aby lidé dokázali sami rozpoznat kdy mají tu ulici zaplnit a věděli proč to dělají, aniž by jim valil klíny do hlavy někdo kdo je na té ulici zrovna potřebuje mít.
     Nevím jak toho dosáhnout.
     Nevím jak to navrhnout.
     A nevím ani komu.

    • pacifista

     Lidé by se na ulici měli především zdravit. Scházet by se měli raději na lepších místech, neboť dav na ulici je vždy zneužit. Opakuji vždy. Nikdy neví proč tam je a čemu poslouží. Na ulici se nikdy nic nevyřeší. Vznikne jedině chaos a ten někomu dobře poslouží. Znáte to, když je chaos, dobře se krade, protože všichni jsou zaneprázdněni.

 15. embecko

  Reportaz nemecke verejnopravni RBB o praci policistu v berlinske „zemi Arabu“, jak ctvrt sami policiste nazyvaji. Policiste nejsou vitani, pokud nejsou ve skupine, jsou napadani a to i po sluzbe. Zabery jsou vzdy stejne: skupina vysoce nervoznich policistu, obklopena vyhrozujicimi Araby.
  Bohuzel jen v nemcine, ale obrazky jsou ilustrativni. Nemci si na tenhle, v pravnim state nepripustny, stav zrejme uz zvykli a prijde jim to jako pouhy namet na prumernou reportaz, par minut vlozenych do vysilani. Tamhle praskla voda, tuhle budou stavet novy kostel, tady nepusti do ctvrti policisty a po praci je pronasleduji a vyhrozuji jim.
  Ondrej urcite ochotne prelozi zbytek.

 16. astraustralia

  Odstoupil ne protoze mnoho lidi na Vaclavskem namesti ale protoze mnozi mimo protestu mu jeste vyhrozovalo!
  Patrhne vice nez mnoho lidi na namesti rozhodlo i to ze sam Premier rekl ze pozada aby odstoupil.
  Demokracie nakonec zvitezila.
  Pirati co protestovali mohou mit dobry pocit, taktez demokraticky blok v parlamentu.
  Konec dobry vsechno dobre:-)
  Nebo jeste ne ?
  Co jeste?
  Predseda ODS opet predsedou vlady ?

  https://zpravy.idnes.cz/ondracek-obusky-gibs-protesty-1989-demonstrace-fah-/domaci.aspx?c=A180306_204523_domaci_hell

 17. embecko

  Tak tohle je velmi zvlastni vec:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Berlin-je-pry-ztracen-Ovladly-jej-arabske-rodinne-gangy-uz-to-priznavaji-i-hlavni-media-526929
  Nejde o to, ze se v nemeckem mainstramu dneska pise, ze imigranti prevzali ctvrte nemeckych mest, ale ze ty same clanky se objevily uz pred rokem, prede dvema lety, napr. zde na mainstreamovem Weltu a to vcetne temer identickeho videa, co jsem odkazal z RBB nahore…:
  „Berlins Unterwelt ist verloren an die arabischen Clans | Veröffentlicht am 10.04.2016
  Kriminelle arabische Großfamilien beherrschen ganze Stadtviertel, vor allem in Berlin. Nun rekrutieren sie auch in Flüchtlingsheimen. “
  Berlinske podsveti prevzato arabskymi klany. Kriminalni arabske velkorodiny vladnou celymi mestskymi ctvrtemi, predevsim v Berline. Clenove (band) jsou nyni rekrutovani i v uprchlickych centrech (ubytovnach).
  *
  Za par let se mozna v Cesku nenajde nikdo, kdo by neupozornoval na nebezpeci nerizene migrace. Bude se tvrdit, ze vsichni byli proti imigraci v tehle podobe a ze tohle nikdo nikdy nechtel. Podobne, jako mnozi kavarnici se uz dnes distancuji od kavarny Pamatuji, jak jsme tady s vitttou dostavali do kozichu, kdyz jsme si pred temi dvema lety dovolili rici, ze bezbrehe vitani uprchliku je bezpecnostni problem.
  Tady jeden z hezkych komentaru ze zdejsich stranek:
  „Vskutku spatřuji v Evropě střet civilizací, respektive střet evropské civilizace s civilizací zaostalou tak, že ji osobně vnímám jako anti-civilizaci. Touto anticiviliazcí však rozhodně není islám či jiné kultury té de facto hrstky lidí (všichni běženci v Evropě dohromady by nezaplnili Letnou!), kteří hledají v Evropě útočiště před válkou, terorem či brutální totalitou, případně před „pouhou“ bídou. Touto anticivilizací je „kultura“ zemí bývalého Východního bloku….Nejsme součástí evropské civilizace, jsme white trash na periferii.“

  Kdo to rekl: „Chcete- li se neco dovedet o soucasnosti, ctete stare noviny!“ ? Churchill?
  Pred dvema lezy by bezenci nezaplnili Letnou (cirka milion lidi), dnes uz maji pod palcem cele ctvrti milionovych mest.

 18. embecko

  Tak tohle je velmi zvlastni vec:
  „Berlín je prý ztracen. Ovládly jej arabské rodinné gangy, už to přiznávají i hlavní média“- viz PL.
  Nejde o to, ze se v nemeckem mainstramu dneska pise, ze imigranti prevzali ctvrte nemeckych mest, ale ze ty same clanky se objevily uz pred rokem, prede dvema lety, napr. zde na mainstreamovem Weltu a to vcetne temer identickeho videa, co jsem odkazal z RBB nahore…:
  „Berlins Unterwelt ist verloren an die arabischen Clans | Veröffentlicht am 10.04.2016
  Kriminelle arabische Großfamilien beherrschen ganze Stadtviertel, vor allem in Berlin. Nun rekrutieren sie auch in Flüchtlingsheimen. “
  Berlinske podsveti prevzato arabskymi klany. Kriminalni arabske velkorodiny vladnou celymi mestskymi ctvrtemi, predevsim v Berline. Clenove (band) jsou nyni rekrutovani i v uprchlickych centrech (ubytovnach).
  *
  Za par let se mozna v Cesku nenajde nikdo, kdo by neupozornoval na nebezpeci nerizene migrace. Bude se tvrdit, ze vsichni byli proti imigraci v tehle podobe a ze tohle nikdo nikdy nechtel. Podobne, jako mnozi kavarnici se uz dnes distancuji od kavarny Pamatuji, jak jsme tady s vitttou dostavali do kozichu, kdyz jsme si pred temi dvema lety dovolili rici, ze bezbrehe vitani uprchliku je bezpecnostni problem.
  Tady jeden z hezkych komentaru ze zdejsich stranek:
  „Vskutku spatřuji v Evropě střet civilizací, respektive střet evropské civilizace s civilizací zaostalou tak, že ji osobně vnímám jako anti-civilizaci. Touto anticiviliazcí však rozhodně není islám či jiné kultury té de facto hrstky lidí (všichni běženci v Evropě dohromady by nezaplnili Letnou!), kteří hledají v Evropě útočiště před válkou, terorem či brutální totalitou, případně před „pouhou“ bídou. Touto anticivilizací je „kultura“ zemí bývalého Východního bloku….Nejsme součástí evropské civilizace, jsme white trash na periferii.“

  Kdo to rekl: „Chcete- li se neco dovedet o soucasnosti, ctete stare noviny!“ ? Churchill?
  Pred dvema lezy by bezenci nezaplnili Letnou (cirka milion lidi), dnes uz maji pod palcem cele ctvrti milionovych mest.
  Mainstreamove odkazy dam kdyz tak separatne, s nimi jsou prispevky pozirany.

  • Ondřej

   Zkuste ještě The Sun a Daily Mail. Tam píšou, že Brandenburská brána už je zbořená a na jejím místě je bistro kebabu a hned vedle halal masa:-)

    • Ondřej

     Ale kdo se tu zmiňuje o Weltu, už se zase snažíte fejkařit? Kolega pozorovatel z Autohof Königslutter zmiňoval onačejší plátek….

       • oh

        Tak Sputnik, jo? Dobrej pokus o odklonění.
        Ale když už jste to zase načal, Ondřeji, pamatuji si to velmi dobře a navíc nejsem líný trochu hledat. Vy jste prohlásil doslova toto: „Sputnikovské Fakey typu „Sputnik je zplnomocněn prohlásit“ že Fillon má podle našich zjištění nejvyšší podporu Francouzů (protože je pro zrušení sankcí, které nám až doposud tolik pomohly:-) a že je x let ženatý Macron je homosexuál a chce legalizovat sex s dětmi. a přes výzvu jste to nedoložil ničím.
        V nyní vámi objeveném a odkazovaném článku je Macron a homosexualita asi nejblíž ve větě „In November 2016, Macron publicly denied a persistent rumor that he’s secretly gay and living a „double life.“, tedy „V listopadu 2016 Macron veřejně odmítl přetrvávající pověsti, že je tajný homosexuál a žije „dvojitým životem“. a přesto že je tam odstaveček i o tom, že Macrona podporuje podnikatel Pierre Berge, obchodní partner a dlouholetý milenec Yvese Saint Laurenta, o nějaké podpoře homosexuální lobby z Macronovy strany nebo dokonce snaze o legalizaci sexu s dětmi v něm není ani čárka. Takže, pokud je tohle ten váš „Důkaz“, musím konstatovat, že jste buďto text nepochopil, nebo jste ho ve svém tvrzení zkreslil a přetvořil do údernější podoby. Tedy, vy sám jste vytvořil vzorný fejk.

         • oh

          Takže, vážený, buďto
          1) je podle vás šílená kráva s poslaneckou legitimací nejvyšší autoritou přes Pravdy, nebo
          2) jste neschopný přiznat vlastní chybu a proto se pokoušíte obhajovat své kydy za každou cenu, včetně hlásání naprostých kravin.
          Mr Fake News, kdybyste si náhodou chtěl založit rovnou stádo šílených krav, měl bych pro vás tip na další vhodný kus do stáda.

          • Ondřej

           kdepak moje pravda má obecnou platnost, ať už nemáte úctu k zastupitelské demokracii, kterou reprezentuje řádně zvolená poslankyně a její prohlášení mají jistou váhu díky této funkci, nebo ignorujete pomlouvačné a ničím nepodložené nactiutrhačné ad hominem denunciace publikované v Putinem financovaných médíích o jednom v Kremlu při volbách francouzského prezidenta nepodporovaném kandidátovi.. Jestli chcete doložit důkazy o tom, kdo byl tím podporovaným, milerád vám posloužím. Stačí říct.

           SOUHRN TĚCHTO DEZINFORMACÍ SE NAZÝVÁ FAKE NEWS, KTERÝCH JSTE VY TAK PŘIČINLIVÝM „PŘÍNAŠEČEM“ ať už se týká manipulací v překladech z řečí, kterou neumíte anebo informací o státních regulacích cizí země, kterou neznáte a informace o ní si sháníte z nekorektních zdrojů.

           Připomínám pouze pro příklad, že jediný korektní zdroj ohledně NĚMECKÝCH REGULOVANÝCH CEN EL.ENERGIE – opakuji pro stát jménem Německo – je právě a jen německé Bundesministerium für Wirtschaft und Energie (BMW, ne s tou automobilkou to opravdu nemá nic společného) a nikdo jiný.

           Mějte hezký den.

          • vittta

           Ale no tak, Ondřeji, souboj o německé energie byl celou dobu nerovným bojem, který jste už asi 50x na hlavu prohrál.
           Vás musí být za idiota vysloveně bavit, nebo co….

 19. astraustralia

  Saxi opet porazen :-)
  Clanky z odkazu snadno vyvraceny !
  Staci na to jedna Faganova veta:
  Brandenburská brána už je zbořená a na jejím místě je bistro kebabu a hned vedle halal masa

  Smeruje to k tomu co predpovedel Nostradamus.
  Vsude kde je to nejvic multi bude to i multikrute.
  Spravne se ptate vsichni kteri jste byli od pocatku proti, jak k tomu prijdete.
  Odpoved pomylenych vitacu „ze tohle jsme nechteli“ vas ale neochrani.
  Ani slova nepomylenych vitacu kteri jiz dnes dopredu vedi ze vse spatne co prijde jste si zavinili sami
  svym nepratelskym postojem a nevitanim !
  Pritom je reseni tak proste, vice a radostneji vitat a objimat , neniliz pravda mutti :-)

 20. astraustralia

  Na pridanem odkazu je zajimava anketa kolik lidi by si pralo nove volby.
  Vetsina 90%!
  Pokud je takova nalada mezi lidmi, znamena to ze lide jsou stale nespokojenejsi a je opravdu otazka kdo by se do parlamentu pres 5% hranici v novych volbach nedostal.
  Co pak kdyby v parlementu nebyl pan Kalousek ktery opakovane rika ze „jeho“ TOP09 je jedina pravicova strana ? Co parlament bez starostu?
  Abyste v ocich Zapadu (presneji na jeho strankach) neskoncili hure nez Italie v cele s Berlusconim :-)
  Zda se nepochopitelne a ze stale vice je tak zv. „kavarna“ rozcarovana a stale vice rozhorcena pry „blbosti“ dolnich 10millionu. Tak chytri lide jakoby nechapou ze pro stale vice lidi se Samet nepovedl a to vyjadruji svoji volbou. Vystavuji ucet za rozkradenou republiku, za protektorat slouzici Zapadu, za vse co se od r.89 nepovedlo. Tolik moudraku a oni nechapou ze stridani premieru tu ODS a pak soc.dem. a tak stale dokola a stale hure, muselo a musi jednou skoncit ? Ze komunista ci nekomunista v cele konrolniho vyboru (ktery vymyslel ex ministr Langer kteremu kotrolni vybor ministerstva vnitra nestacil) nic zasadniho v rizeni statu nezmeni?
  Tak jen tak dal at jsou lide jeste nastvanejsi na vas, stale mene vazeni demokraticky zvoleni poslanci !
  Hlavne ze vse pro lid a ve jmenu lidu!

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zumpo-Ondracek-mel-pravdu-Vy-budete-kazat-Ta-vase-svinstva-Zemanuv-general-uderil-527056

  • embecko

   Vetsina 90%!
   Zajimava situace…Zeman jiz jasne deklaroval, ze nove volby „nepusti“. Ale je pravda, ze to bylo jeste loni. Babisovi prestavam verit cokoliv, Erik Best uz vyjadril podezreni, ze navrh Ondracka, ktery nemohl projit, je dilem prave Babise, a cele to byla predem pripravena babisovina. Zatim to vypada, ze Babis ziskava cas, aby se mohla ozivit zombie CSSD, pokud by se jim podarila sestavit vlada, dychla by na mne opozicni smlouva ODS+CSSD. K tomu v pozadi komunisti, volici za prezidenta rigidniho pravicaka Klause proti socdemackemu Zemanovi.
   „pro stale vice lidi se Samet nepovedl a to vyjadruji svoji volbou“
   Spise stale vice a vice lidem je tohle cim dal tim vic jedno a k tomu dorusta mlada generace, jiz zcela zmatena a bez moznosti vzoru. Me prime pohovory s ucastniky verejneho a politickeho zivota v Cesku tomu odpovidaji: Vadi jim, ze Babis byl estebak, ale ze estebakem byl jejich vlastni bratr, to je jina situace, ten to delal pro rodinu, musel. Atd.. svetovy nazor lidi se utvari v Lidlu, ci alternativne Kauflandu a netrva dele, nezli se objevi nejaka vyhodnejsi nabidka. Vsem vadi uprchlici, ale volili Drahose, ktery uprchliky sice chce take, ale to je take neco jineho, u nej to nevadi a tezko se vysvetluje, proc. Uprchliky tu necheme a proto volime prezidenta, ktery je tu chce.
   Vsichni v parlamentu jsou svine, co jen kradou, ale referendum odmitame, protoze lide jsou debilove a nic nedokazi rozhodnout. Lide jsou debilove a proto volime stale dokola jejich zastupitele, take debily, na ktere pak nadavame.
   Byt to nekdy vypada neutesne, drz se rude prsti protinozske; ne-li cokoliv jineho, muzes se tam oprit alespon o cistotu mysli a kdyz je ti neco receno, je to pochopitelne a ma to svuj smysl.

   • vittta

    No…on by byl také rozdíl, kdyby měl Babiš 33%, ČSSD třeba 9%, a Stan, TOP09 a KDU 4,5%.
    Ten přepočet by byl hned jiný….
    Ondráček provokace určitě byla, ale čí?
    Babiš to udělal blbě, měl ještě chvíli čekat a halasně iniciovat odvolání Ondráčka.
    On s nimi mohl klidně vyjebat sám Ondráček, odešel sám a předčasně.
    Komunisté ve volbách asi zase ztratí, měli by se zbavit Dolejše, to by jim snad pomohlo.
    No ale podle těch průzkumů ČSSD posiluje, Babiš posiluje, komu oni ty hlasy vlastně berou?
    SPD sice oslabuje také, ale těm vždycky ubírají, takže, těžko říci.
    Situace je nepřehledná, podle mě EU potřebuje, aby nám sem narvala negry hned po volbách, aby si to jako do dalších voleb „sedlo“.
    Nacpat je sem teď, tak předčasné volby dopadnou úplně jinak, než v Bruselu plánují, a předčasné volby jsou čím dál reálnější.
    Podle mě je Zeman klidně vyhlásí, když ČSSD dostatečně posílí, ale Hamáček není jeho kůň, takže zase o tohle posílení asi tak úplně nestojí…
    Tenhle rok rozhodne o našem osudu, Babiš se bude muset vymezit, a EU pro změnu úplně odkopat….
    To jsem zvědavý, tedy….

 21. embecko

  Hovno nectu… :o) …vpred! lepe! radostneji!
  Ted se je snazi pribrzdit osmicka severskych statu, zasadne vystoupili proti Macron- Merkel planum s tim, ze jsou prilis kabinetni.
  Ovsem, jak se zmenily tyhle narody, lze spise predpkladat, ze jakmile se budou moci k tandemu Macron-Merkel pridat a zacit participovat na moci/ tvorbe Nove Evropy, ochotne to ucini a to zcela bez vycitek! vpred! lepe! radostneji!
  Pamatujes jeste na velkou slavu, jak z Ukrajiny prevazeli to sestrelene letadlo do Holandska, ze si to sami objektivne vysetri a sami odhali viniky? A jak to dopadlo? No nijak, s pozustalymi si vytreli a ti zarazene mlci. Jsou totiz platnymi cleny evropske spolecnosti a co stat rika, dobre rika.

  • astraustralia

   jak z Ukrajiny prevazeli to sestrelene letadlo do Holandska, ze si to sami objektivne vysetri a sami odhali viniky? A jak to dopadlo? No nijak, s pozustalymi si vytreli a ti zarazene mlci. Jsou totiz platnymi cleny evropske spolecnosti a co stat rika, dobre rika.

   Saxi kdysi mozna, ale dnes kdy ne desitky ale uz stovky ruznych druzic obihaji a sleduji a mapuji a najednou zadna jasna zprava ? Jen ze v te dobe po jine trase se vracel domu Putin !
   To by bylo slavy kdyby se ho tehdy podarilo sestrelit. Jak snadno mohl zavladnout mir po celem svete a zase to nevyslo :-(
   Podobne s letadlem ktere skocilo kdesi v Indickem oceanu. Nedavno to vyplavilo cast kridla a opet nic. Na palube bylo udajne 30 expertu na cosi z Ciny.
   V Anglii resi otravu vyzvedace ktery byl pred casem vymenen. Zajimave je odhaleni ze jiz pred rokem zahadne v Anglii taktez za podivnych okolnosti zemrel ci byl zabit jeho bratr a jeho rodina !!!
   Za oponou se deji veci a jen nekdy a jen neco se casem dostane na povrch :-(
   Sice se rika ze nadeje umira naposled, ale realita nas vice poucuje o tom ze hrbitovy jsou plne optimistu :-(
   Ale jaro mate za dvermi:-)
   Alespon neco :-)

 22. Asfalt

  Rád bych se ze zajímavosti zeptal MaB a tresně na otázky ve věci Ondráčka, který po výhružkách rezignoval na funkci v parlamentní komisi.
  Funkce byla volená a pasivní volební právo je zákldním právem každého člověka. Rovněž v demokracii mají všichni aktivní volební právo zvolit si svého zastupitele, který má pak mezi zastupiteli rovné postavení. Diskriminace podle politického názoru by měla být nepřípustnou. Přesto vidíme, že byl na Ondráčka (Bavorovou a další) vyvíjen nátlak v uplatnění základních práv i v uplatnění demokratických principů. Jaký je na to váš názor?
  1) Nevíme ještě, jak dopadne trestní řízení, kde je Ondráček obětí, ale v obdobném případě Bavorové, zastupitelky z Českých Budejovic, myslím případ policie odložila (nevím přesně, pokud někdo upřesní, budu rád). Zdá se vám v pořádku nátlak na zvolené zastupitele, který vidíme, některým snad připadá normální a myslíte, že byl (bude) nezaujatě vyšetřen? Nebo snad souhlasíte s trestnou činností proti komunistům? Radujete se jako Ondřej? Prostě ptám se na postoj k tomu, co se stalo.
  2) Demostrace samozřejmě patří do politického života. Měli bychom ale také trochu vidět jejich legitimitu. Legitimní jsou demonstrace ve věci nebo proti někomu pro věc. Např. proti vládě z důvodu té a té její politiky. Jakou má pak podle vás legitimitu demonstrace proti osobě buď vyloženě bez věcného důvodu, nebo bez legitimního věcného důvodu (to, že někdo před 30 lety plnil povinnost ze svého povolání, není důvod legitimní), která se navíc dožaduje nelegitimního plnění – upření základního politického práva z titulu politické příslušnosti?
  Rád bych zlal poučení od expertek na lidská práva, demokracii a boj proti diskriminaci, jak se tady vždy prezentujete ke všem možným třeba i tisíce kilometrů daleko v situaci, kdy je od vás najednou nečekaně slyšet jen velké ticho.

   • vera

    Našla jsem v jedné z diskuzí :
    … „Víte, vy milovníci starých pořádků, demokracie není jen od voleb k volbám, ale musí to být nepřetržitý proces hodnocení a uskutečňování náprav. To, co vy chcete, je demokratura – diktatura momentálně zvolených. Aneb demokracie pěkně po bolševicku.“ …

   • MaB

    ad Asfalt: Začínal jste tak překvapivě hezky…:))
    Přiznávám, že nemám čas (ani chuť) číst všechny přispěvky.
    Nežiji jen blogem. může se stát, že mi unikne občas i něco, co je mi adresováno.
    To proto je z mé strany „slyšet jen velké ticho“.:)
    Neprezentuji se jako expertka, ale s experty jsem v kontaktu.
    Kauzu Ondráček nesleduji, ale odpověď‘ je, myslím, přímo ve vaší otázce.
    Co chcete slyšet jiného než: Dokud není někomu dokázána vina a nebyl odsouzen, je považován za nevinného ?
    V politice bývá zvykem, že osoba, proti které je vzneseno obvinění, sama z funkce odstoupí. Ale není to, kromě v případě ministrů za činy spáchané mimo funkci, pravidlem.
    Pokud oni spáchají nebo spáchali trestný čin, když jsou nebo když byli ve výkonu funkce, klasický tribunál není příslušný, zde je to La Cour de justice de la République.

    • Asfalt

     Nerozumíte mi, MaB. Ondráček odspoupil z funkce, do které byl zvolen, protože někdo vyhrožoval jemu i jeho rodině. Bavorová se psychicky zhroutila a následně odstoupila pro totéž. Mnozí se z toho radují, protože jde o komunisty. Já se Vás pak ptám na Váš názor, zda se také radujete, nebo jste indiferentní k uvedeným veřejně známým, ale dosud netrestaným praktikám, nebo se Vám takové jednání ze strany „demokratů“ a bojovníků za „svobodu“ příčí. Ondráček zde není pachatel, ale obět.
     Dále se Vás ptám na legitimitu demonstrací, které se proti Ondráčkovi vedly. Odůvodnění otázky v prvním příspěvku.

     • Ondřej

      desítky lidí z vysoké politiky vám potvrdí, že dostali anonymní výhrůžky. Co myslíte, zakládá to, nějaký precedent na politickou příslušnost, nebo se jedná o věc těžko prokazatelnou, že „ono vyhrožování, mu bylo skutečně adresováno někým pro jeho politickou příslušnost“ a že se nejedná třeba o akci jeho vlastní politických stranických konkurentů, false flag akcí, či jen tvrzení na základě takto neprokazatelných tvrzení lze obvinit opozici z HYENISMU? Nemyslíte, že toto je jen bohužel dnes zcela běžná forma projevené anonymní nenávisti, tak jako třeba dnes umožňuje internet, tak umožňuje třeba anonymně zakoupená SIM do telefonu ?

      Legitimita jakékoli protestní akce je dána tím, že je LIDSKÝM PRÁVEM, pane právníku…Třeba proti myslivcům, co pijí, cyklistům co jezdí po chodníku, mastňákům co v přírodě odhazují odpadky, a představte si, i proti morální integritě „demokrata“ co bil za minulého režimu ( který náš právní řád označuje za „protiprávní“ a „zločinný“ ) lidi za to, že „měli jiný politický názor“ a dnes má zastávat v liberální demokracii, proti jejichž politickým příznivcům ON TEHDY NÁSILÍM BOJOVAL, má být dnes vysokým funkcionářem….

      • Asfalt

       Každý má právo projevovat své názory, pane zločinče z nenávisti, ale snad i vy se svým žaludkem uznáte, že s demonstrací, která požaduje upálení všech Židů, není něco vpořádku. Říká se tomu legitimita předmětu a já se právě ptám na legitimitu požadavku demonstrantů nikoliv k upření základního práva na život, ale základního práva být zvolen. Dále se ptám na legitimitu demonstrace proti základním principům demokratického zřízení, neboť právě toto rovné a svobodné právo takové zřízení podmiňuje. Režím, kde mohou být zvoleni jen někteří, není ani liberální, ani demokratický.
       Proto mě zajímá názor oddaných demokratů, co zde ve dne v noci mluví o svobodě a lidských právech, za která jsou schopni v cizině i bombardovat, ale k události přímo doma mlčí. Zajímá mě, proč bývalému řadovému příslušníku policie základní lidská práva nepřísluší. V jiných zemích (USA, Kanada,…) policisté také na příkaz proti demonstrantům zasahůjí (a to někdy daleko brutálněji než Ondráček), ale ještě jsem neslyšel, že by kvůli plnění svých služebních povinností přišli o nezadatelná a nezcizitelná základní práva.

       • Ondřej

        To že někoho vy označíte za zločince má stejnou hodnotu, pane „právniku“, jako církevní hodnostář prohlásí někoho za posedlého ďáblem coby medicínskou diagnózu:-) Takže jste jen obyčejný lhář a nactiutrhač, při vaší ideologické expozici, nic neobvyklého. Jinak lžete o zjevných věcech které se niky NEUDALY { cituji“ …a já se právě ptám na legitimitu požadavku demonstrantů nikoliv k upření základního práva na život, ale základního práva být zvolen “ ) žádný takový požadavek na této demonstraci nepadl.. Předhazovat mi něco o upalování židů, s tím si běžte do vaší hospůdky na „výčepní soud“ s dvěma přísedícími z lidu…:-)

        P.S. Jmenujte mi kde a kdy policisté mlátili lidi za projevený názor, pakliže nikdo z demonstrantů nechtěl vyjádřit „názor“ násilím proti druhým osobám anebo majetku? Myslíte že fašisté, komunisté, libertariáni, mormoni či scientologové se nemohou shromaždovat v USA a Kanadě na manifestacích a projevit lásku ke své ideologii jako to chtěli udělat liberálové v Českoslensku? Kde a kdy se tak stalo?

        Pěkný večer.

     • tresen

      Asfalte, tomu přece sám nevěříte, že Ondráček odstoupil kvůli vyhrožování.
      Protesty proti jeho zvoleni do čela té komise se datují od první zvěsti, že ho tam komunisti protlačují. Dvakrát mu to loni nevyšlo, letos ano. Jak to bylo s těmi absencemi, fakt nevím. Babiš to možná takhle nenaplánoval, možná ano, do hlavy mu nevidím.
      Ondráčka do té funkce nepropasírovala vůle voličů, na rozdíl od křesla poslance, ale politické hrátky ve sněmovně. A proti těm se protestovat nejenom smí, ale někdy dokonce musí.

      • Asfalt

       Věřím, že odstoupil kvůli vyhrožování, jak uvedl. To je ale nepodstatné, na věci by to nic neměnilo.
       Nevím, jak dlouho probíhají protesty, já o existenci nějakého Ondráčka vím od včerejška. Co se však odehrálo, mi vůbec vpořádku nepřipadá.
       Právo na zvolení netrpí tím, zda šlo o volbu přímou nebo nepřímou. K tomu, aby šlo jen pouze o politické hrátky, jak to zlehčujete, by muselo o ty hrátky skutečně jít. Možná, že o hrátky třeba jde, já nevím, ale důvodem demonstrací nebyly nějaké hrátky typu „já na bráchu brácha na mě“, „za post rozdal pět milionů“, „byl zvolen, protože 3 dny klečel na předsedovi“ nebo „spal s půlkou sněmovny“ či nějaké jiné. Důvodem demonstrací byl sám fakt, že byl zvolen. A to je něco jiného. Proč, jsem se vysvětlit pokusil.

      • oh

       A proč vám osobně tedy Ondráček v čele téhle komise vadí? Víte, jaké jsou pravomoci předsedy stálé komise parlamentu pro kontrolu GIBS a jaký tedy – podle vás – škodlivý vliv může mít na práci GIBSu?

     • MaB

      ad Asfalt
      Ted‘ už mi to je jasnější. Jde o klasický příklad, kdy právo a morálka stojí, alespoň zdánlivě, proti sobě. Řádně zvolený politik může být zbaven funkce pouze dalšími volbami. Takže z hlediska právního se neraduji a zastávám názor, že v právním státě nerozhoduje „ulice“.
      Demonstrace proti O. jsou tedy nelegální, protože nejsou v souladu se zákonem.
      Něco jiného je morální aspekt. Ondráčkovo zvolení je, jak se zdá, oprávněně považováno za nelegitimní, protože je o něm známo, že se provinil proti lidským hodnotám.
      Z hlediska mravního proto může být formálně protizákonné jednání, demonstrace, v souladu se smyslem zákona,(od kterého se čeká, že bude stát na straně uznávaných hodnot), legitimní.
      Do konfliktu se tady dostává legitimita s legalitou, srdce a rozum.
      Takže jednání „demokratů“ a bojovníků za „svobodu“ chápu, ale …

      • tresen

       Tady s vámi nemohu souhlasit, MaB. Podle mne ústava žádné právo na zvolení do sněmovní funkce nezakládá. Všechno to rozdělování a volení do předsednictva, výborů a komisí je věcí vyjednávání mezi poslaneckými kluby. Většinou obyčejný handl.
       Ten má ovšem jisté meze. Voliči mohou do parlamentu poslat úplného analfabeta, který se svou neschopností chlubí, ale protože se umí mile usmívat, jeho strana ho posadila na jedno z prvních míst kandidátky. Ostatní řádně zvolení poslanci, pokud jsou aspoň trochu soudní, by z něho ale neměli udělat předsedu školské komise. Zrovna tak záliba v astronomii a jiných esotererických „vědách“ by neměla být kvalifikací pro dohlížení na rozdílení grantů v akademické sféře. Do parlamentu se může dostat i člověk, který přiznává pedofilní sklony, a i v jeho případě bych viděla omezení volitelnosti do určitých sněmovních funkcí jako logické. Jak už jsem napsala, měla by zafungovat soudnost. Ta by mohla zvítězit nad kupeckými móresy poslaneckých klubů.

       • MaB

        Jen dodatek na vysvětlenou.
        Vycházela jsem zjevně e situace odlišné, kdy volby do sněmovny jsou, stejně jako prezidentské, přímé a dvoukolové. Systém je většinový a legislativní volby následují okamžitě po prezidentských. Předcházejí jim debaty a voliči tak mají možnost vyjádřit eventuátní nesouhlas s kandidáty při nich. Každý se pak může rozhodovat rozumně, protože „osvíceně“. Protestovat po zvolení je pozdě. Odvolat zvoleného by bylo nezakonné.
        Volby do komisí jsou mezi reprezentanty „stejné barvy“. zákulisní jednání nejsou nutná.
        Výhodou (a možná i nevýhodou) tohoto systému je, že vláda je akceschopná do týdne po nástupu prezidenta do funkce a má podporu většiny sněmovny.

      • Asfalt

       No tak to chápete zase nějak naopak.
       Demonstrace byly legální, alespoň doufám, že si organizátoři vyžádali příslušná povolení a ta dostali. My ale nemluvíme o legalitě, abychom hledali vztah práva a morálky, nýbrž o legitimitě. Tedy o oprávnění (nikoliv ve smyslu práva, ale ve smyslu materiální oprávněnosti) demonstrovat proti řádně zvolenému zastupiteli jen na základě toho pouhého důvodu, že byl zvolen. Nikoliv proto, že funkci nezvládá, že je korupčník, že ji vykonává jinak než si demonstranti přejí nebo že byl zvolen jen proto, že ve Sněmovně hrál s někým člověče nezlob se, jak zase podezírá tresen.
       Ptám se, zda je podle vaší představy o svobodě a demokracii oprávněné (materiálně z principu věci bez ohledu na legalitu-právo) demonstrovat proti uplatnění základního lidského práva jedincem nebo skupinou jedinců s politickým názorem a proti základním principům demokratického zřízení, na kterých je západní demokracie formálně založena. Neptám se na morálku, ptám se na hloubku demokratického myšlení a hloubku respektu k lidským právům, ať už ty jsou morální či nemorální. Ptám se na to, zda úctá k základním právům a demokratickému zřízení má přednost před antikomunismem, nebo pro zamezení vlivu a názorů komunistů musí ustoupit základní práva a demokratické zřízení. Co má přednost? U organizátorů demostrací evidentně antikomunismus, pro který komunista nemůže vykonávat základní práva, která jsou ale shodou okolností i základem liberálního demokratického základu země (tedy formálně). Vy dáváte přednost čemu? Liberální demokracii, nebo antikomunismu? Nevím, jak lépe už se zeptat, snad to nebudete považovat za návodnost v otázce.

       Druhým problémem je, že zvolený zastupitel odstoupil, pro trestný čin, který byl na něm v prostředí (i demonstracemi) vyvolávaného antikomunismu spáchán. Někteří s tím pak souhlasí, a dokonce se radují. Souhlas se zločinem je sám trestným činem. To je formální stránka věci (jasná). Já se ale ptám na materiální stránku, tedy zda páchání tresné činnosti na volených zastupitelích a souhlas s těmito činy mají být považovány za společensky nebozpečné, nebo nejsou společensky škodlivé, protože jde o komunisty ze zločineckého režimu, k nimž je možné se takto chovat, jak uvažuje Ondřej.

       • tresen

        Základní lidské právo je být volen do všech stupňů zastupitelských orgánů.
        Neboli ucházet se o poslanecký mandát, post senátora, o místo krajského nebo obecního zastupitele. Jakož i kandidovat na prezidenta. O zvolení rozhodují voliči podle pravidel daných ústavou a dalšími zákony.
        Opravdu se domníváte, že je možné vztahovat toto právo na jakoukoli jinou volbu?
        Nikdo nezpochybňuje, že Ondráček je řádně zvolený poslanec. Tím ovšem jeho právo, dané souborem lidských práv, končí.

        • Asfalt

         Jde o právo být zvolen do veřejné funkce, žádné rozlišení, zda jde o volbu lidu přímou nebo prostřednictvím zástupců nebo o volbu bubákem. Ať už lid volil přímo nebo nepřímo, právem je být zvolen. Je tedy právem být zvolen poslancem přímo a je právem být zvolen za předsedou komise nepřímo. Kde je ta výhrada práva být zvolen jen a pouze na případ volby lidem v přímé volbě?

         • tresen

          Asfalte, obávám se, že tu kážete bludy.
          Váš omyl podle mne spočívá právě v tom, že nerozlišujete mezi ústavní pozicí volby přímé a nepřímé. Naše ústava, pokud hovoří o volbách jakožto naplnění aktivního i pasívního volebního práva, jinou než přímou volbu nepřipouští. Cokoli tedy stojí mimo přímou volbu, je logicky postaveno vně volebního práva, samozřejmě i toho pasívního.
          Jako už víckrát v minulosti doporučuju, abyste se zeptal nějakého právníka.

          • Asfalt

           Občané mají za rovných podmínek přístup k voleným a jiným veřejným funkcím (čl. 21 Listiny). To je základní právo, ne vaše výmysly, výhrady, nesmysly a logické zkraty, které vám opět nikdo nevyvrátí, protože nezapadají do vašich omezených představ. Je evidentní, že právní vzdělání nemáte a že byste ani nebyla schopna opovědné práce. Tak se raději místo arogance a nesmyslů vratte k plotně, tresni.

          • pacifista

           Asfalte, od těch dvou kloudnou odpověď nečekejte. Rády odpovídají, když se jim to hodí. Nyní se budou vytáčet a kroutit. Mě udělaly striptýz před časem vám dnes. Ale hezky se vám ty dámy, na lidská práva kompetentní, odkopaly .

          • vittta

           Já tedy nevím, člověk se může na diskuzi hádat, ale jen blbec se hádá s právníkem o právu.
           To se mi zdá dost…no, jak to říci, Třešni?

          • tresen

           Vittto, znáte v reálu nějakého právníka? Zkuste se ho zeptat, jak to je.

          • vittta

           Asfalt cosi s právem společného má, a nemám důvod si myslet, že mele z cesty.
           Ten styl jeho psaní o těchto věcech o tom prostě nesvědčí, na rozdíl třeba od Ondřeje, který- když píše o právu- budí dojem obyčejného pleticháře, ale rozhodně ne právníka.
           A zeptat se právníka….
           To není tak snadné, já se mohu právníka na lecos zeptat, a mohu si i určité zákony přečíst, ale ten právník bude mít něco, co já nemám.
           Zkušenost s naplněním toho určitého zákona.
           Takže já budu v nejlepším případě dobrým teoretikem, právník ale bude praktik.
           Jestli jste se někdy zahloubala do čtení zákonů a mezinárodních smluv, jistě vám neuniklo, že si mnohé odporují, takže prakticky není souboj právníků o znění zákona či mezinárodní smluvy, ale spíše o jejím uplatnění.
           Vy- i kdybyste se ptala 10 právníků, jak neustále laškovně doporučujete Asfaltovi, nikdy stejně tak úplně přesně nepochopíte, co vám říkají, a budete mít tendenci uvěřit vašemu vlastnímu výkladu.
           Tak mi to připadá…

          • tresen

           Hezké, Asfalte.
           Taky bych vás mohla někam poslat.
           Ale vy už tam nejspíš jste, když se nezmůžete na víc než na odvolávku na článek 21, což je střelba mimo, protože poslanec není ve sněmovně v pozici občana, jehož práva listina hájí.

          • Ondřej

           „právník“ co si myslí, že být předsedou nějaké parlamentní komise je „lidské právo“ (není, a není jím ani právo na ni kandidovat, to je věc zcela EXKLUZIVNÍ nikoli inkluzivní), bych se nenechal zastupovat ani ve sporu se sousedem postavit si na zahradě kadibudku.:-) A jeho primitivně „zemanovsky“ sexistické urážky pak velmi jasně ilustrují, že je člověk, který v tomto režimu opravdu šťastně a spokojeně žít nebude, proto jeho zloba a nenávist vyjadřovaná touto formou je jeho jedinou „vizitkou“, která nejlépe charakterizuje jeho intelektuální niveau.

       • MaB

        Problém je jednak v tom, že případ dobře neznám a že si nutně promítám do zdejších praktik, které se možná zcela neshodují s českými.
        Ano, při výběru kandidáta je důležitá soudnost, ale i tak se stane, že se „sahne vedle“. A také není vyloučeno, že ho voliči zvolí i přesto (nebo právě proto) , že znají jeho minulost a nevadí jim, jak se choval, v tomto případě za komunismu.
        Moje věta „Demonstrace proti O. jsou tedy nelegální, protože nejsou v souladu se zákonem.“ je samozřejmě nepřesná. Bylo myšleno : Vymáhat si demonstrací demisi zvoleného poslance…“
        Snažila jsem se vidět celou záležitost z pozice pana Ondráčka, zde by byl zákon na jeho straně, i z pozice demonstrantů, kteří jsou přesvědčení, že je na jejich straně morálka.

        Vaše otázky, Asfalte, „Ptám se na to, zda úcta k základním právům a demokratickému zřízení má přednost před antikomunismem, …musí ustoupit základní práva a demokratické zřízení ?“ považuji za řečnické. Opravdu netušíte, jaká je moje odpověď ?
        „Je páchání trestné činnosti na volených zastupitelích a souhlas s těmito činy společensky nebezpečné ?“ ANO.
        Máme svobodné volby, máme tedy takové reprezentany, jaké si vybereme (zasloužíme ?)
        Při jejich výběru buďme proto nároční a mějme na paměti, že když jsou zvoleni, jsou legitimní a jakožto demokrati musíme jejich volbu respektovat.

        • tresen

         Ale Ondráčka voliči zvolili do sněmovny, ne do sněmovní funkce. Jde právě a jedině o tu sněmovní funkci, ne o jeho poslanecký mandát. Ten mu nikdo nebere. Takže demonstranti rozhodně nezpochybňují svobodné volby a jejich výsledek.

         • Asfalt

          Nemluví se o tom, že demonstranté zpochybňují volby, ale se o tom, že demonstranté nerespektují základní práva (která jsou základem dalšího). Mluví se o fanatickém antikomunismu, který už popřel principy liberální demokracie i lidských práv.
          Podobnost s fašisty náhodná, tresni? Hotovo konec, otázka samozřejmě jen řečnická.

          • tresen

           Ne. Mluví se o nestoudnosti jednoho člověka, který se dere do funkcí. Člověka, který neřekne :“Byl jsem mladý a blbý a myslel jsem si tenkrát, že když mlátím demonstranty, je to v pořádku“. On to neřekne, protože si to myslí doteď.
           Nevšiml jste si, že ten tzv. fanatický antikomunismus na jiné komunistické poslance nemíří? Čímpak to asi je?

          • MaB

           Důležité je ujasnit si vždy pojmy, vidět pod nimi totéž:
           LEGÁLNI respektuje zákony státu a může se postavit proti legitimnímu ve jménu vyššího principu, například svobody; v souladu s pozitivním právem, co je legální, je dané konvencí (dohodou)

           LEGITIMNI usiluje o přizpůsobení se ideálu spravedlnosti, ekvity, přirozeného práva, spíše duchu zákona než litery zákona. Jedná v souladu s morálním zákonem

           Legitimní není vždy legální a naopak.
           Ideálně jsou obě „L“ v souladu, v Ondráčkově případě tomu tak není…V tom je ten problém.

          • vittta

           Co je na tom Ondráčkovi tak zvláštního, MaB?
           V kontextu třeba s Kalouskem, který byl hrdým členem NF v Lidové straně?
           Nebo v kontextu..s Tvrdíkem, sociálním demokratem, odborníkem na všechno, který bere odměny v milionech za státní prodělky miliard?
           Copak tam je málo bývalých svazáků, kandidátů KSČ, či bývalých členů KSČ?
           Jasně, pro Třešeň, jak píše, je zásadní ono přiznání pomýlenosti, jako se to dělalo za normalizace.
           Uznal, že byl pomýlený, a bylo to (většinou) OK.
           Takový Duka seděl v kriminále, byl to politický vězeň, a koho z těch moralistů to dnes zajímá?
           Plijí na Duku, i třeba na Lenku Procházkovou, sere je, že za minulého režimu to byli fackovací panáci?
           Nenechte se vysmát se svou legálností a legitimitou, tomu věří leda naivní tupci.
           Jiní komouši, dle Třešně, nikomu nevadí….
           Zde jsou dva pohledy, první je, že:
           1- vadí všichni, a už asi 20 let se bojuje za zákaz KSČM.
           2-nevadí nikdo, každý má máslo na hlavě, ale politicky se hodí, že můžeme na někoho plivat a bojovat tím- povoleným způsobem a bez rizika- proti totalitě a komunistické zvůli.
           Co jste dělala za minulého režimu?
           To by mě fakt zajímalo, protože lidé, jako jste vy, byli právě ti nebezpeční, stejně jako jste nebezpečná dneska.
           Ve Francii vše v pořádku.
           Krčím rameny….

          • Ondřej

           proč myslíte, vittto, že informace o tom, co kdo dělal za minulého režimu by měla ospravedlňovat násilí páchané tímto člověkem na druhých lidech (a koho neznáte a nakonec když on patrně nechce zastávat obdobnou funkci jako pan Ondráček, je to zcela fakticky irelevantní dotaz) pro to, jestli je dobře mít člověka ve vysoké parlamentní funkci s tím, že za minulého režimu bil lidi co chtěli prosazovat ty (liberální) hodnoty, které on by měl v této funkci ochraňovat? Proč by se měl zrovna vám někdo zpovídat? Jak naložíte s informací, abyste touto otázkou se snad pokusil zpochybnit právo občanu proti tomuto zlořádu protestovat, když vám dotazovaný řekne že „nedělal nic“, protože třeba chodil do školy….Rozhodně nemusíte vy prokazovat co jste dělal zrovna vy, abyste snad deklaroval že na „vás to neplatí“. Ono jak jsem již naznačil (nejenom) ve vašem případě to totiž na rozdíl od osoby pana Ondráčka nikoho zajímat nebude….

           Tady se nabízí srovnání se situací na západě, kde totalitní režim nebyl, které ale vyvstávalo po celou dobu fungování poválečné západoněmecké demokracie, proč by měl člen NSDAP zastávat funkci ochraňující hodnoty liberálně-demokratického režimu, třeba v období tehdejší vlády Kurta Georga Kiesingera v NSR (vím, asi jste o něm nikdy v životě neslyšel, ale právě za jeho kancléřování se v tehdejší NSR uskutečnily masové demonstrace proti zastávání vysokých veřejných funkcí bývalých členů NSDAP, které vyústily v onen „revoluční“ rok 1968 na Západě) když jako člen této strany proti ideálům liberalismu sám bojoval?! Proč by měl Ondráček být arbitrem liberálně politických procesů v parlamentu, když lidi zastávající PRÁVĚ LIBERALISMUS jako člen totalitní násilné složky policie za tyto názory MLÁTIL?

          • tresen

           Jsem přesvědčená, že v případě protestů proti Ondráčkovi v čele parlamentní komise pro kontrolu GIBS byla legalita s legitimitou v plném souladu.

         • MaB

          Včerejší reakce A.Babiše na Ondráčkovo odstoupení :
          „Já sem mu řikal aby řek dvě věty…že byl mladý, omlouvá se..a je to“

          Jinými slovy: Vlk by se býval nažral a koza by zůstala celá ?
          Jak si vysvětlit takové podceňování inteligence „lidu“ ? Cynismus miliardáře, zkušenost populisty ? Naivitou asi sotva…

  • Ondřej

   nátlak, pakliže pod tím pojmem pane teoretiku státoprávních věd, myslíte to, co vychází z občanských práv (shormažďovací, petiční, svoboda slova, atd.) je ELEMENTÁRNÍ SOUČÁSTÍ liberální demokracie. Možná jsou demokracie iliberální, kde vítězí (s)prtostá většina, ale nejsou tam respektována lidská práva. A pan Ondráček nemá žádný nárok na žádnou volenou funkci, en block. A když jej někdo zvolí, může ho zase odvolat. Pan Okamura se velmi zasazuje v rámci referenda o odvolatelnost politiků, kteří byli předtím zvoleni. To je samo o sobě podle apologetů teorie – demokracie = platí poslední volby a 4 roky ji musíte respektovat a držet hubu – nesrocovat se a neprotestovat – dost kontradiktorní, nemyslíte?

   • Asfalt

    Ne, myslím nátlak v kvalifikované skutkové podstatě trestného činu s horní sazbou osmi let.
    Jasněže žádná volená funkce nezakládá nárok, vy rozumbrado, ale je základním právem každého být zvolen. Ondráček byl zvolen a demonstrace byly proti jeho zvolení, tedy proti uplatnění základního politického práva být zvolen do volené funkce, které je pak pilířem právě té liberální demokracie. Demonstrace nebyly za zavedení nebo zrušení nějakého nároku. Pokud nemá být požadavek na odvolání dikriminační, musí mít racionální a legitimní důvod. Nenávist z důvodu politické orientace, kterou tady předvádíte, není ani racionální ani legitimní, tedy právě v té liberální demokracii. Škoda pak, že právě vy poučujete o nenávisti jiné.

    • Ondřej

     to se pletete(či záměrně lžete), demonstrace nedosáhla toho, aby mu byla zabráněna účast v té volbě, ale aby byla zahájen zcela legální a legitimní proces JEHO ODVOLÁNÍ, a jak uvádím zcela výše, jestli máte za projev nenávisti za právem akcentovaný morální prohřešek toho pána v případě kolaborace na násilném potlačení liberálních svobod, a tedy toho proudu, který je dnes jediným podle ústavy legitimním (a i legálním) způsobem vlády (liberální demokracie), tak jestli tento člověk proti němu sám aktivně bojoval, pak prostě má lid PRÁVO ŘÍCI SVÝM VOLENÝM POLITIKŮM ŘÍCI NA DEMONSTRACI, aby takového člověka do žádné funkce příště nezvolili anebo když už se tak stalo, aby ho odvolali. Proč tam nezvolili Kalouska, myslíte, že to co k němu lidé a politici není nenávist „za jeho politiku asociálního neoliberalismu“? Poukazuje někdo na nenávist někoho k politice ekonomického neoliberalismu jako na překážku legitimity třeba předvolební společenské diskuse?

     Proč by neměla být povolena nepřípustnost „NELÁSKY“ či uznání ideologie, která byla totalitní, a jeho nomenklaturních představitelů či jen ochotných řadových mlátiček, mlátící lidi sám a rád prostě z třídní nenávisti? Proč by měla být diskriminující nenávist k fašismu či nacismu a jejím představitelům? Shledal jste u advokátů obžalovaných řadových členů z NSDAP př procesech v Německu v 50.letech, že by ve prospěch svých klientů u kterých se zkoumala míra zavinění (připomínam „škálu míry provinění“ od Carla Jasperse) v procesech denacifikace v Adenauerovském Německu? Co si to tady vymýšlíte?

     • Ondřej

      oprava-doplnění – …“Shledal jste u advokátů obžalovaných řadových členů z NSDAP při procesech v Německu v 50.letech, že by ve prospěch svých klientů u kterých se zkoumala míra MORÁLNÍHO zavinění (připomínam „škálu míry provinění“ od Carla Jasperse) v procesech denacifikace v Adenauerovském Německu, že by někdo z těch obhájců argumentoval v jejich prospěch tím, že by poukázal na to, že je nepřípustné projevovat vůči NSDAP jako straně a jejím obyčejným členům, politickou „nenávist“?

      • vittta

       Průhledné.
       Snažíte se činnost KSČ přirovnat k činnosti NSDAP, a bagatelizovat zločiny Německa v minulém století.
       NSDAP bylo ale fakt trošku jiné kafe!
       Tenhle váš příklad by dejme tomu platil v r.1938, kdy NSDAP, podobně jako KSČ, působila v politické roli silně autoritářské strany, byť cílem KSČ nebylo tedy vyvolání války, abych byl úplně přesný.

  • vera

   Legitimitu to nemá žádnou, ale koukněte na ty úspěchy, ala kaddáfí, janukovič ) tohle byla jenom malá ochutnávka.
   Nicméně, napadá mě, podle té vzteklosti protestujících- jestli si dotyční neuvědomují, že tohle byla poslední „mlátička“, kterou mohli zkoupat, že za pár let – pět, osm? už takové důvody k odmítnutí nebudou mít.
   čím se potom budou strašit děti…)

   • Asfalt

    Mě trochu překvapila ta účast na demonstracích. Myslím, snad ne mylně, že to vyžadovalo known-how, které ne každý má, ale které si záminky pro užitečné idioty najde vždy (o užitečné idioty jde tehdy, pokud jde o jejich zneužití). Zvláště v režimu iracionality.

    Roviny pohledu na problém mohou být různé, ten můj nahoře je jen formálně lidskoprávní, vedle něj mohou být pohledy politické a další. Jeden z pohledů, který mě napadl je, kdo teď bude speciální složky vlastně kontrolovat. Ondráček by jediný, kdo tomu rozuměl. Ostatní kandidáti ještě včera tahali kačera na provázku.
    Měl někdo tak velký zájem o odbornou a nezávislou nekontrolovatelnost tajných služeb, že kvůli tomu úspěšně vydíral a dokázal uspořádat i demonstrace? Pokud ano, pak demokracie skončila, pokud tu vůbec někdy byla.

    • vera

     Určitě nebyl jen jeden důvod. Jednak nekotrolovatelnost, jednak znovupokoření ksčm, odpor je nutno udržovat, vyzkoušet odolnost nové vlády – menšinové strany nedosáhly čeho chtěly ve volbách, tak si vyzkoušejí jinou cestu…a mladým je třeba snížit zábrany k likvidaci jedné osoby…Žádný majdan z nebe nespadl, trénovat je třeba, a všechno je spojitá nádoba)

      • embecko

       Tak takhle jednoduche to bohuzel neni. Tohle je pivni puc s absinthovou potencialitou. A ne ze jen reknou, ze jsou demokrate, oni vedi, ze nejsou demokrate a vedi, ze vy vite, ze oni to o sobe vedi, ale rikaji neco jineho…a pak se vam smeji do obliceje.
       Zajimave byly nejen ty pocty, ale i vekove slozeni, vcetne organizatoru. To mate 20- 25 let.
       Tohle je vzpoura mnoha duvodu: generacni, kapitalova (korporaty->neziskovky) a ekonomicko-politicka (systemova), tohle se bude velmi spatne rozpletat. A je otazka, jestli onen vysmech do tvare starsi generace tato rozdycha, anebo se bude mstit. To jeste nevim. Rozhodne se tu otviraji myslenky na urcitou opodstatnenost tuheho konzervativniho rezimu (proti kteremu se vzbourila po tisiciletich az freudovska generace pred sto lety). Takze tenhle vysmech zas tak dlouho netrva, aby se stacil etablovat a kulturne zazrat pod kuzi. Ted bude zalezet jen na kapitalu, jak moc mu tohle mladistve boureni vyhovuje a bude vyhovovat.

        • embecko

         Ja to tem mladym docela preju, po dlouhe dobe jsou zas na koni a muzou to paprdum natrit. 68. rok nebyl umirnenejsi (myslim na Zapade, ne v CSSR), tam slo take do tuhych a mrtvych tam bylo pomerne dost. Z toho pohledu je antizemanovska nalada, prouprchlicka nalada a celkove antikomunisticko-antiruska nalada slabym odvarem mozne revolty…to je na tom vlastne to zarazejici.
         Mladi jsou v zasade chudaci, kteri jsou opet vyuzivani a ani nemusi jit do rizika a presto dokazi zatocit s politikou a budoucnosti kontinentu vice, nezli v minulosti. Co je tohle za revoluci, kdyz vam daji kancelar, na ucet milion, do pocitace vlozi kontakty s konspiracnimi adresami a kuryr az ke dverim doveze cervene karty, papirove obusky a anglicky psane transparenty?
         To je spise k nasrani a pravy revolucionar by tohle musel odmitnout…ale doba je jina, ted se to chape vsechno jinak. Bohuzel se musim ptat, zda- li neprotrpena revoluce muze prinest ocekavane plody. Na 100% ne, je to podvod. Podivej- ani obeti se nerektutuji z rad revolucionaru, ale naopak z politickeho mainstreamu, system si je sam musi vyrobit (student Smid, ted mainstreamovy novinar)…je to cele naruby a tak to ani nejde pomerit obvyklymi meritky.

         • Kamil Mudra

          Už když se demonstrovalo za „PROČ? PROTO!“ jsem přemýšlel o tom jestli nejde jen o testování demonstračních spouštěčů a jejich rozsahu. A také o postupnou instalaci jakéhosi „Pavlovova zvonečku“ na způsob: „Kámoš jde na demošku tak já du taky a stačí mi že za co se zrovna demonstruje se dozvím až tam budu.“.

          Prostě nácviky na přesun lidí do ulic, pro situaci až to bude nějaká zájmová skupina opravdu potřebovat. Praní mozků ve velkém. To současné demonstrování mělo s tím výše zmíněným jedno společné. Demonstrovalo se za to co ve stejné době už tak jako tak v parlamentu probíhalo. Zjednodušeně řečeno – nošení dříví do lesa aniž by nosičům docházelo co dělají a jejich udržování v téhle nevšímavosti.

          Já vím že to zní dost konspirativně ale fakt mi to přijde jako psychologická a organizační plíživá příprava na majdan při kterém se na tu ulici „vystrčí“ dvě protichůdné skupiny a pak se už jen „přikládá pod kotel“.

          Lze tomu čelit pštrosí taktikou ale má to tu nevýhodu že pštros, donucený tu hlavu vytáhnout, vůbec netuší „která bije“ a je (byť se zpožděním) také snadno manipulovatelný. Účinně se lze bránit jen preventivní nedůvěrou a rozvíjením schopnosti vlastního úsudku. Ale kolik lidí na sobě takhle pracuje? Ta vysoká účast „na nácviku“ mne zrovna moc optimisticky neladí.

          Proto jsem výše, v odpovědi Ondřejovi, napsal:
          „Já bych si přál aby lidé dokázali sami rozpoznat kdy mají tu ulici zaplnit a věděli proč to dělají, aniž by jim valil klíny do hlavy někdo kdo je na té ulici zrovna potřebuje mít.“

          Však Pjakin, na konci každého svého vystoupení darmo neopakuje:
          „Každý v míře svého chápání pracuje pro sebe a své zájmy a v míře svého nepochopení na toho kdo ví a chápe více.“

          • vera

           Vy se taky bojíte říct na rovinu, že něco jako „šedá eminence“ existovalo, existuje, a existovat bude, dokud lidi a moc a peníze smrt nerozdělí? )
           Mně tahle doba překvapuje. Celá historie je těch důkazů plná, napětí historických románů vychází právě z rozkrývání tajných nitek, a všichni čekají na otevírání archivů, aby se dověděli „jak to doopravdy bylo“. Ale tvářit se budou, že teď nikdo, ale určitě nikdo, na psí uši! tajně nic nedojednává, nepřipravuje, všechno jen na stole a před kamerama…
           Nenechte se rozhodit, Kamile, a říkejte co vidíte. Myslím že je nutné říkat, že někdo může mít nějaké zájmy, a peníze na to, aby si je splnil. A není důležité, že nemůžeme vědět, jaké jsou.
           Je třeba prosadit Tři mušketýry do školní četby. Nezkrácenou a negenderovou verzi :-)

          • Ondřej

           no jestli čtete Pjakina, pak i víte, že USA nikdy nebyly na měsíci a práškují nás jako Jožina z Bažin:-ú)

          • Kamil Mudra

           „Nenechte se rozhodit, Kamile, a říkejte co vidíte.“
           No právě, Věro. Já si vůbec nejsem jistý zda to co vidím lze nazvat kospirací. To není žádná činnost v utajení. Organizátoři veřejně popisují přípravy, politici se rádi blýsknou svou účastí, svolává se veřejně na FB, s letáky se nikdo neskrývá, demonstrující se nemaskují… Kdyby takto jednali tři mušketýři tak ani nevyjedou z Paříže.
           Tak jakápak konspirace?
           Když řečník na demošce řekne: „Svolali jsme vás abychom se přesvědčili že jste připraveni vyjít na ulici hájit náš společný zájem.“ řekne to samé co jsem o tom napsal a davy mu zatleskají.

           Jistěže je nutné říkat, že někdo může mít nějaké zájmy, a peníze na to, aby si je splnil. Ale stejně důležité je věnovat pozornost tomu jaké zájmy to jsou a v neposlední řadě se zabývat i tím jaké by mohly být. Jak je možné že se na každé demonstraci objevují transparenty a výkřiky které nijak nesouvisí s tím proti čemu je demonstrováno a demonstrujícím to nevadí? Proč se organizátoři ani účastníci demonstrací neohrazují proti komentářům ve kterých se konkrétní demonstrací zaštiťují lidé hovořící o tématech která jsou předmětu demonstrace na hony vzdálená?

           Nic takového nevidím, nebo alespoň ne v míře jakou by bylo možno nazvat veřejnou diskusí. Organizátoři se spokojí s čísly o počtech a účastníci s rolí „kusovky“. Nestarají se o to kdo si je „bere do huby“. Přijdou, zakřičí, zamávají transparenty, pak jdou domů, nebo to někam zapít a tím to končí.
           Dnes je možné i na demonstraci feministek řvát z pódia „Alláh akbar“

           Jistě že něco jako „šedá eminence“ existovalo, existuje, a existovat bude. To by člověk musel být slepý aby to v historii neviděl a nebo se o historií vůbec nezajímat.
           Jenže to co pozorujeme v současnosti je něco nového a nazývat to konspirací je zavádějící. A označit to za „transparentní konspiraci“ by byl sémantický nesmysl.

         • Ondřej

          to jsou zase etudy, jak od člověka co při cestě na Západ se nedostal dál než na Autobahn A14 Raststation Hörbranz. Nevím podle čeho soudí jak je kdo mladý či starý, jestli posle stavu svého vlastního těla anebo nějakých lékařských tabulek :)

          Ale to co zde „provádí“ mladí, je proti jejich uvědomělému přístupu na západě něco na pomezí „kolaborace“ s nacionálfašismem a devótním úctou před absolventy marxleninských večerních kurzů hromadné recitace „Státu a revoluce“ , neřkuli přímo absolventy Vysoké udavačské z Kachlíkárny v Bartolomějské…

          Jak se mladí staví k rudo-hnědým ultras a obecně lidem, co si jako gauleir Gaulland myslí, že Němci mají být hrdí na své vojáky za 2sv. války – ve srovnání s českými mladými je patrné na první pohled…

 23. Ondřej

  Levicový valčík na marxistický nápěv z tohoto pera zní velmi libě, nikoli jako garmoška anebo řízný marš za tlukotu činel a bubnů …Co na to řeknou pohrobci rudých dervišů co sní o tom, že se „jejich mlátičk ke svému lidu navrátí“…?

  Oj ty starý levicový barde, z tvého textu cítím smrad mrzkého imperialistického penízu, který ti dal zlý člověk s orlím nosem a možná, že „tento text ani nevznikl v této zemi“ ale byl sepsán jinde, za hranice tam, kde bohatství a povýšená zpupnost slaví úspěch nad lidskostí a rovností….

  Martin Hekrdla

  Zdeněk Ondráček rezignoval na funkci předsedy sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních složek (GIBS). Hájit ho nemohu a ani bych to neuměl, i kdyby mě mučili. Nejen proto, že jeho hoši-mlátičky mne nejednou zlili vodním dělem a že ve víření pendreků na Václavském náměstí v Praze 19. ledna 1989 jsem měl skutečný strach; řádili tenkrát, jako kdyby doopravdy chtěli někoho zabít, jenom tak, čistě pro výstrahu. A to jsme jen skandovali: „Konec temna!“ A podobné naivity. Až tehdy jsem pochopil, že i když se chodilo občas do ulic z protirežimního hecu celý předcházející „osmičkový“ rok, ba začali jsme s tím už na Den lidských práv 10. prosince 1987, proč Ludvík Vaculík stále odmítá fyzicky demonstrovat. Zdůvodňoval to slovy: „Připletl bych se určitě do něčeho, při čem by mě zabili. Nechte je, ať sa v ulicích naháňajú sami.“

  Vadí mi víc, že Ondráček je takzvaný zelený mozek, potažmo byrokrat od kosti. „Nikdy jsem neporušil zákony této země,“ říká nám, kudy chodí. Je to děsivé, ale tak to má v té správné byrokracii vlastně být, ne? Tam musíte pevně třímat žerď a čerta se starat, že se nahoře vyměňují prapory. Ctí byrokrata je právě jen ona žerď. A pevné sevření… Jenže kdyby byl ten komunistický pán, který tak miluje neofašistické podtóny kapely Ortel, moudrou a socializovanou lidskou bytostí levicového přesvědčení a kdyby byl ten soudruh poslanec jen trochu politikem, řekl by hned, že byl tenkrát o třicet let mladší a o třicet řádů hloupější. Že je mu dnes stydno za tu mlýnici, která z něj v mládí učinila nevědomý drtící kamínek. A kdyby byla KSČM levicovou stranou, jakože jí není, mohl by dokonce drze dodat: „Doufám, že se nikdo za tři dekády nezastydí, že v uniformě mlátil lidi u vinohradské Kliniky.“

 24. embecko

  Asi si z nas uz delaji legraci, kam se podivas, posledni dobou jsou vsude same fake news, i na vudcim evropskem mainstremu:
  Pry i ve Svedsku…kdo by to byl rekl…utoky na policejni auta, bombove utoky na policejni stanice, strelba na byty policistu. Ozbrojene nasili ve Svedsku pry nabyva odstrasujici intenzity. Opozice vola po nasazeni armady, predseda vlady tuto vyzvu neodmita:
  https://www.nzz.ch/international/schwedens-zerplatzter-integrations-traum-ld.1362803
  „Svedsky integracni sen se rozplynul“

  • vittta

   Ale že jim to trvalo, než si všimli….
   Ale když si tak někdy čtu MaB…
   Ta je totiž, abych tak řekl, ideově zocelená, takže co jí připadá naprosto v pořádku, vyvolá v Čechovi, neznalém moderní demokratické reality, pocity minimáně toho, že něco v pořádku tak úplně není.
   Švédové to asi viděli celá léta podobně.
   Tedy- ve Švédsku je vše v pořádku.
   Ale teď…..
   Takový trošku skok do ledové vody!

 25. vittta

  Ten Zajd Raad Husajn je fakt třída.
  Nic mu neunikne.
  Ve světě je vše v pořádku, jen v ČR diskriminujeme Romy, ve Venzuele, Barmě a Sýrii to není úplně OK s lidskými právy a v Evropě a USA se nezachází moc příkladně s migranty, někde dokonce dominuje trent směrem k rasismu, xenofobii a podněcování nenávisti.
  Ten člověk se mi líbí, jak on se umí do toho tématu tak nějak opřít, že jo.
  Škoda že si v ČR nevšiml, jak jsme se v prosazování romských práv (romské právo je o level výše jak lidské právo) výrazně pokročili, protože nelitujeme peněz na výkup vepřína v Letech, jen aby romové měli důstojný památník.
  To mě mrzí teda, my se snažíme napravit co jsme spáchali, a nikdo si toho nevšímá!
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/465471-osn-opet-kritizuje-cesko-za-diskriminaci-romu-a-chirurgicke-kastrace.html

  • Kamil Mudra

   Hmm… Ze svých nebeských výšin ani nevidí že u nás probíhá inkluze a žvaní o segregaci romských dětí ve školách. Mele co se mu hodí do krámu a realita je mu ukradená.

 26. astraustralia

  430 prispevek :-)
  Janika patrne predjarne odpociva a tak si dovoluji nejen dat odkaz, ale tentokrat primo okopirovat text
  kde se Taras s Ondrackem srovnava
  a z lasky k demokrature vyznava :-)
  Ve srovnavaci rovine
  zamysleni o vine
  ze zas Samet je v tom nevine :-)
  Take jak chyby se v politice trestaji
  jak v kavarne tleskaji….

  8.3.2018 BY TARAS2
  Můj pouvoir
  Vyjadřovat se k čemukoliv umožňuje nám technicky internet, právně a morálně pak panující „demokratický“ kapitalistický řád. On to má v auslágu vystavené na tabuli a napsané červeným písmem, tu svobodu slova, i když ho to možná už dost mrzí a svrbí ho jak policejní pendreky liberálních těžkooděnců, tak pod taláry soudců pokožky těch podivných existencí typu Králová. Aby těm, co si svobodu slova vykládají doslova, kapánek přistřihli hřebínky.

  Pendrek kdysi dávno svrběl i poslance za KSČM Zdeňka Ondráčka, když byl ještě mlád a nebyl členem KSČM, ale KSČ, a na Václavském náměstí mlátil v lednu 1989 demonstranty coby člen pohotovostního pluku. A tady se naše osudy (tj. můj a Ondráčka) podivně (z časového hlediska) propletly.

  Když totiž malému Zdendovi byl jeden rok a pomalu přecházel od plínek na nočník, vyhodili mě při prověrkách nestraníků v roce 1970 z práce poprvé. Neodsouhlasil jsem totiž internacionální pomoc, prověrkovou komisi stavebního podniku to rozrušilo, a už jsem jel.

  Když Zdeněk coby růžolící mládenec vstupoval v září 1988 do pohotovostního pluku, vyhodili mě z práce podruhé. Napsal jsem totiž protestní dopis soudruhu Lipavskému do Rudého práva, v němž jsem kritizoval jeho článek, který omlouval násilí na demonstrantech v srpnu 1988. A protože jsem měl dojem, že se mi to povedlo a byla by škoda, kdyby to zapadlo, poslal jsem to na vědomí ÚV KSČ. Oni to na vědomí vzali, a už jsem jel.

  Neříkám to proto, abyste mě litovali, toho ostatně nejste schopni, ale proto, že mám tedy jakýsi zvláštní pouvoir, gebýr či oprávnění se k tomu, jestli je Ondráček vhodným kandidátem na předsedu komise pro kontrolu GIBS, vyjádřit.

  Asi někoho zklamu, ale nemyslím si, že bylo od KSČM moudré nominovat do funkce v parlamentu člověka, který je takto zatížen minulostí. Byla to zbytečná provokace, na kterou ochotně naskočily hordy pražské pravičácké a podnikatelské smetánky a jejích potomků, aby si na mlátičce brousily ostrovtip a pucovaly své špinavé charaktery. Tady se jim konečně naskytla příležitost, aby odvrátili pozornost veřejnosti od kriminálních způsobů, kterými se v devadesátých létech dostali k majetkům a od morálního selhání, když dalších dvacet let podporovali zločinné a asociální pravičácké vlády.

  Tihle šmejdi si teď na Ondráčkovi natahují a bělí svá umouněná pravičácká trička, umožňuje jim to vystupovat z pozic morálních arbitrů a bojovníků za demokracii, což je pozice zcela vzdálená od jejich skutečného charakteru a postavení.

  Je to těžké: pražská kavárenská chátra by si časem nepochybně našla nějakou jinou záminku pro své nechutné řádění, to jistě, ale tahle záminka s pendrekovým Zdendou byla doslova naservírovaná pravici pod nos.

  Chyby se v politice trestají, někdy s velkým odstupem, ale trestají. Fico teď zrovna pyká také za jednu zbytečnou, tu s Máriou.

  Ale on – na rozdíl od komunistů s jejich nominací – si alespoň něco užil. Filip s Babišem těžko.

   • Ondřej

    kdyby byla premiérka ženská, podobný lapsy by se nestávaly. Geronti a impotenti si myslí, že tohle je jak lék na předpis, ale ti co to už „zkusili“ ví, že…

    proti stáří není léku, byť bys vypil apotéku,

  • embecko

   Treba komunisti. pripoustejice Ondracka do volby, vladli stejnou motivaci, jako Taras, pripousteje Fagana do sve diskuze.

    • embecko

     Zavreni je nechteny nasledek, v obou pripadech slo v prve rade o principy a v obou pripadech to dopadlo jako obvykle (c) soudruh Cernomyrdin

   • taras2

    Na mém blížícím se pohřbu, ve smutečním průvodu, ponese Sax transparent s tímto nápisem: „Zavřel diskuze, pacholek!“

    Abych zabránil svému posmrtnému zhanobení, diskuze opět otevřu: řekněme, že hlavně proto, že se tenhle můj sekernický počin setkal s kritikou nejenom Saxe, ale i s kritikou ostatních přátel z virtuálního světa. A pak také Astr, s typickou lstivostí protinožců, kteří, visíce hlavami dolů ze Zeměkoule, tváří se, jako by se nic nedělo, eliminoval mé hygienické opatření tím, že sem tvrdohlavě dává odkazy na mé články a diskuze pod nimi se tedy stejně vede, v téhle divné formě, kterou podporuje i Janika. Tím dostalo skončení diskuzí u mne na blogu příchuť frašky.

    • embecko

     Decentne tomu nasi predkove rikal „nedokaze prekrocit svuj stin“; kdyz byli nastvani, oznacovali dotycneho jako cloveka, co si „nevidi na spicku nosu“.
     Asi poseste se ti sveruji, ze nikoliv zavreni diskuzi, nybrz zpusob jejich zavreni je problem. Uplne stejne jak ti komunisti: Ti trvali z principu na Ondrackovi, ty zas na Faganovi. A dopadlo to v obou pripadech stejne. Ze ted diskuzi otevres, tim se nic nevyresi, jestli tomu rozumis. Samozrejme te ted zavreni diskuzi mrzi a nevis, jak z toho vycouvat. A nejsi jediny, kdo tohle o tobe vi, tak by to prozival kazdy clovek, zde nejake zvysene empatie netreba. Stejne tak mne a ostatni diskutery zavreni diskusi take mrzi a take nevime, jak vycouvat z te objektivni situace, ktera nastala.
     Otevres to s Faganem a za mesic to zas zaviras, z ostudy nikoliv kabat, ale sibirsky kozich.
     Otevres to bez Fagana a budes za pitomce, ktery neposlechl sve diskutery (navic porusis sam pred sebou sve demokraticke principy)
     Anebo diskuzi neotevres vubec a budes za ostudare, co udelal chybu, ale nedokaze ji priznat…chtel by otevrit, ale zapricil se nam, dedek!
     Tak co si z toho vyberes? :o)
     Ja se ti vysmivat nebudu, chapu kam jsi se dostal a ze situace je tezka na vyreseni. ma nekdo nejaky napad? Mne momentalne nic jineho, nez co jsem napsal nahore, nenapada.

     • vittta

      Je to dobrej rozbor nastálé situace.
      Jednu věc jsi ale zapoměl.
      Co tedy dál?
      Janika nás tady nechala psát leckdy nekorektní texty, a jmenovitě u mě z nich rozhodně radost neměla.
      Diskuze jede na plné pecky, dokonce i s faganem a ultralevicovými fanoušky, čas od času mínusující každý slušnější názor.
      A jede to tady relativně velice slušně, když člověk uváží politické názory, které zde porůznu oscilují.
      Já tedy nevím co dělat, Taras se mnou vyjebal, ale Janika ne, byť tedy nevím úplně přesně proč…

     • taras2

      „Samozrejme te ted zavreni diskuzi mrzi a nevis, jak z toho vycouvat.“ – ale vůbec ne, mně zavřený diskuze naprosto vyhovují, protože nemusím číst stovky komentů. Přišlo mi jenom trapný mít sám zavřené diskuze u sebe a reagovat na komentáře na můj článek na jiném blogu. Za což mě u Tribuna jeden osel už napad a ty bys s tím pošťuchováním taky nepřestal. Tak holt zůstanu zašprajcovanej i nadále, ale tímto prosím Janiku i Astra, aby na mé články už neodkazovali.

      • vittta

       Jo, kamaráde.
       Nejen tvůj blog je virtuálno.
       A teď ses ještě urazil…
       Co je ti do nějakého šťourala u Tribuna?
       To ho neumíš srovnat do latě?
       Já to nečetl, nevím, o co jde, ale pokud má někdo nevhodné kecy, je třeba s ním zamést.
       Horší je, když ty kecy jsou vhodné, to se pak zametá blbě….
       No ale akce vyvolávají prostě reakce, s tím jsi měl ve své trojtašce počítat!

      • embecko

       Me to ale prijde naprosto dokonala ilustrace dnesni situace:
       Demokrat otevre z principu diskuzi vsem, ale protoze se to neda poslouchat, tak ji zavre (a v pripade statnika nastoli diktaturu).
       Vyhodit z dikuze jednoho kazisuka je proti jeho demokratickym zasadam, takze radsi zrusi demokracii celou.
       Nepripadas si nekdy jako Nero? :o)
       „Přišlo mi jenom trapný mít sám zavřené diskuze u sebe a reagovat na komentáře na můj článek na jiném blogu.“
       Zas to neprehanej, zasahls do „diskuze“ nad tvym clankem, ktera mela cele 4 prispevky, z toho jeden pornograficky od Eddieho, jeden psychopaticky od Fagana, jeden nihilisticky od Rybky a jeden politologicky, objektivne nejlepsi, ode mne (ale zas jen na jeden radek).
       Nerikej mi, ze, boze, jak hluboko kleslas, ze tyhle predsmrtne krece diskuterovy povazujes za „komentare na tvuj clanek“.
       Ja bych byl rad, kdybys diskuzi u sebe otevrel, proc ne, ale jedine bez Fagana, s nim je to predem ztracene. Jinak neni duvod se stydet, ze sem chodis diskutovat, byt pod odkazy na tvoje clanky, lepsi nez sem postovat svoje hambaty fotky.

    • vittta

     Máš neobyčejný dar, stavět svoje kamarády (?) do nepříjemných situací.
     Alespoň u mne to tak je!

     • Rybka

      Aha, tak tady je ten zakopanej pes, přehlédla jsem. Za prvé – bez Tarasových článků a možnosti k nim něco říct budem ochuzeni jako (b)uran a za druhé – takhle nahrávat panu nadlidskému kopírákovi? To se mu teda zadařilo, to vyhrál, to je smutný! Já už jsem u Tarase razila – demokraticky nereagovat, vždyť je to jednoduchý. Přece když mě někdo uráží, hned za ním do toho kanálu nepolezu. Jak se mají dohodnout národové, když se nedohodnou slušný lidi? Chtělo by to přehodnotit.

 27. Ondřej

  Tak tohle je „neomarxistická“ levicová lahůdka pro embéčka a Tarase:-ú ). To je jednohubka pro fajnšmekry, opravdu to už vrazi z WallStreetu nakoupili lidi co jsme my milovníci národa, Lenina a bílé rasy – kdysi tak měli rádi?…

  Pocity osamělého levičáka na „demonstraci proti komunistovi“

  Odmítat účast na demonstracích proti Babišovi s Ondráčkem je politická chyba.

  V pondělí odpoledne jsem se s chutí začal připravovat na demonstraci NE Ondráčkovi do čela komise pro GIBS. Koupil jsem si hrábě, černý a bílý balakryl a připravil ukradnutý reklamní banner s poskakující dívkou. Dívku jsem vykryl bílou barvou a domaloval ruku s pendrekem, která ji tluče, a přidal autentický citát Zdeňka Ondráčka: „Obušek jsem proti ženě použil dvakrát,“ na druhou stranu transparentu jsem napsal: „Oligarcha Babiš, neonacista Okamura, autoritář Ondráček = fašismus.“ Protest, oficiálně nasměrovaný na jednoho z mnoha bývalých fízlů ve veřejné funkci, jsem vnímal jako „záminku“ – možnost účastnit se první masivní demonstrace proti faktické vládnoucí koalici ANO, SPD, KSČM.

  Transparent jsem přišrouboval na hrábě a vyrazil celý od barev metrem do centra. Po příchodu na Václavák, kde se už v půl sedmé formoval slušný dav, jsem začal hledat „naše“, ale na nikoho jsem nenarazil. Potkal jsem jen kolegy umělce ze skupiny Bolt958, kteří rozdávali grafiku zazoomovaných Ondráčkových očí („mrkej na ten horor, kámo“) vzadu s nápisem „nevidím zlo, necítím zlo“, ale jinak nikoho. Když demonstrace začala, úplně jsem se lekl, že vpředu vlálo několik vlajek Svobodných, neoliberálních fanatiků, a také Lidovců a Pirátů, které trochu viním za nepřítomnost jejich poslanců při volbě kontrolní komise GIBS. Vlajky, s kterými bych se mohl ztotožnit, třeba Strany zelených, jsem nenašel. Brzo ale začalo skandování, které moje pochybnosti o účasti na demonstraci brzo rozehnalo: „Babiš pryč! Nejsme tvoje firma! Bureše do koše! Zemane vypadni! Ondráčku vypadni! Máme toho dost! My se vrátíme!“ a dadaistické: „Ne ANO!“ Tato hesla jsem s chutí skandoval s ostatními a prožíval společně sdílený hněv a radost z občanské aktivity, která se neodehrává jen na otupujících facebookových stránkách. Lidé na můj transparent reagovali pozitivně: „Správně! držte to vysoko, já vám ho pomohu nést, je to tak, Ondráček je spíš fašista, nechcete vystřídat?“ A největší radost mi podvědomě udělala moje příchozí žena, když mi pošeptala: „Tvůj transparent je největší.“

  Jak to psal rozněžněný Mira Tejkl, o jedné politicko-ideologické činovnici na jím toužebně očekávané demonstraci – proti sociálním škrtů Drábkova ministerstva sociálních věcí? Ta byla k zulíbání….

  • vittta

   Mimochodem, z toho transparentu bude ještě průser.
   Něco tak sexistického, takové pohrdání ženami, si bojovnice za ženská práva prostě nemohou nechat líbit.
   To není reklama na Bernard, to je prostě zneužití ženského těla se vším všudy!

  • Eddie

   Jeste nikdy jsem nevidel obyvatelstvo Ceske republiky tak rozdelene, takze opakuji : Dame si obcanskou valcicku ?

   • Ondřej

    ale kdepak, Eddie, dříve se říkalo „make love, not war“…Dnes lidi zastávají (každý konkrétně sám podle svého) podobný názor, který říká něco ve smyslu „make personal business, not war“ a dnes situace pro naplnění tohoto kréda nikdy tolik jako dříve, neposkytovala tolik vhodných příležitostí….

   • tresen

    Možná na jedné straně příkopu vzrůstá chuť rozdávat facky, ale to není ta moje strana.
    Na mém břehu jde nejvýš o znechucení z nekonečného proudu plivanců. Odhodlání neúnavně pokračovat v urážení dnes předvedl prezident a Vittta se radostně opičí.

    • oh

     Pochopil jsem správně, že „nepřijatelný útok na svobodu slova“ znamená, že prezident (a ani nikdo jiný) napadat TOP09, ODS a Bakalova média nesmí, zatímco „svoboda slova“ pak znamená, že TOP09, ODS a Bakalova média kohokoli včetně prezidenta napadat nejen mohou, ale přímo musí? :-)
     A doplňující otázka pro třešeň: jak byste nazvala situaci, kdy se na přání
     většinového akcionáře firmy vyplatí dividendy
     , přestože firma nedosáhla takového zisku a peníze na to si půjčí od jiné firmy tohoto akcionáře a za vyšší úrok, než by byl v bance? Plivanec? To já bych řekl, že hospodářská kriminalita je pojmenování poměrně přiléhavé.

   • vittta

    Eddie, Hřebejk, Němcová, Kalousek, Šimečka či Kocáb (a dalších asi 300 budulínků) nejsou ta správná část, která by mohla vést občanskou válku.
    My jsme jinak jednotní!

   • Saul

    Verim tomu Eddie,ze nekteri urvani frustrati uz se nemuzou dockat nejake te pasky narodni gardy na rukavu ,zrejme uz maji i seznamy a pocty osob k likvidaci,ale jak je i zde mozno se presvedcit,k zadnemu boji to s nimi neni.
    Mozna k smichu,nebo spis k litosti.

    • vittta

     I vy lišáku, jak to přesně myslíte?
     Buďte konkrétnější, schválně, co se dozvíme.
     Kdo je uřvaný frustrát, co touží po pásce NG na rukávu, a kdo je mírumilovný, a slušný člověk, co holduje toliko demokratickým principům respektu k oponentovi a svobodě slova.
     No?

   • Eddie

    Dovedete si ale jak by to probihalo ? Stacilo by obsadit snemovnu a Hrad a bylo by po valce. Nez by Zemanovi prijel nekdo na pomoc bylo by po vsem.

     • kočka šklíba

      Asi se to Eddiemu tak líbilo, že by rád aby to někdo zopakoval u nás ;). A nejspíš není zdaleka jediný.

    • embecko

     To ale neni valka, ale pouze prevrat, eddie :o)
     Jak sleduji scenu, pak demoralizace a dezorientace obyvatel je na vysoke urovni, tudiz na ulici by s odporem nebyl problem. Tady staci jen neco napsat do novin, situaci vysvetlit prislusnym zpusobem a je to.
     Podobne politicke strany, ktere uz ani nejsou ideologicke organizace, nybrz uplne normalni firmy, fungujici za ucelem dosazeni zisku. Zde zas staci jen trochu zaplatit, tedy prevest nejake penize na prislusne ucty a je to take vyrizeno.
     Takze kde je vlastne problem, kdo se tu nejvice rozciluje?…zajimava vec, jsou to prave ti, kteri maji JIZ moc v rukach a jsou pany situace. A proc se rozciluji? Protoze nevi, co maji delat :o)
     Ja si opravdu myslim, ze je to takhle, system je zabehnut a nastaven tak, ze s nim nejde moc delat a at je u moci kdo chce, musi se ridit jeho zakonitostmi a maximalne si muze dovolit nejake kosmeticke zmenu, ne vice (napr. DPH z 20% na 18% atd.).
     Ted si predstav:
     Nejsi primo u moci a ze systemu profitujes na 80%, na zbylych 20% nedosahnes.
     Takze mas volbu: Bud se smiris s 80%, anebo prevezmes primo moc a profit ti vyskoci na 99%. Ale dan za takovy narust je vysoka: Prevzeti moci, dostani se na svetlo a kritizovatelnost.
     Podle meho je tohle podstatou soucasne krize: Byt v zavetri, nebyt viden a tise profitovat na 80% jiz nestaci. A tak to bubla, rozdavaji se karty, poradaji demonstrace, pisi clanky. Ale prime prevzeti moci je spojeno s prilis negativy a neni zcela jasno, jestli by se vyplatilo, jit na takove riziko. Takze je to tak napul: prevrat neni problem, opozice neni problem, problemem je „co s tim“. Takze presne jak rikas, stacilo by jen obsadit par baraku a ani pes by nestekl. A proc se to neudela? Protoze se do toho moc nechce :o)

      • embecko

       Samozrejme, uplne v kliduuu… pitomci maji stejny pristup k informacim jako ty, ze toho nedokazi vyuzit rozhodne neni „tvoje“ chyba a nejsi ani vedouci doucovaciho krouzku, abys nekomu vysvetloval, jak to je a kdyz to nepochopi, delat si za nej vycitky. Podivej na alternativu, ta ma cirka 3000 exkluzivnich navstev/ den, zbytek cte mainstream. Kdyz se jim to takhle libi, tak to se neda nic delat :o)

    • Kamil Mudra

     A ať bude jaký bude – do Lucemburska (nebo kde to jsi) stejně nedosáhne.
     Přeji příjemné chroustání, při sledování jak si bratia Slováci rozbíjejí hubu.
     Ale co. Aspoň k nám začnou proudit uprchlíci s kompatibilnější kulturou.
     Jsem zvědav kolik nám na ně Brusel připlatí.

    • Ondřej

     Majdan určitě ne, Eddie, tady se nikdo nerozhoduje mezi variantou politického připojení se buď k Rusku nebo podepsat asociační smlouvu s EU. Slovensko ji je pevnou součástí, dokonce tak pevnou, že jako jediná bývalá samostatná země někdejšího komunistického bloku zavedla Euro. Takže se jedná, bez jakýchkoli uvozovek, JEN o protest proti vnitropolitickemu selhavani vlády SMERU a jeho premiéra pana Fica. To, co je zcela standardní demokratickou procedurou v momentu, kdy vláda ztrácí politickou podporu lidí, který se rozhodne v takto masové míře proti ní vystoupit na protestních demonstracích. V Itálii jev zcela běžný, tam se vláda od dob transformace komunistické strany do socialisticky liberální podoby v boji o dominanci mezi levici a pravici mění každé 2 roky. A nejen tam, takova situace nastala několikrát v Německu, Rakousku, Britanii ale i Lucembursku, kde teď pobyvate. Takže nic neobvyklého. Demonstrace jsou nakonec i na Slovensku pořád málo intenzivní proti tem jaké zažila např. Itálie v 80.letech nebo nedávno USA při hnutí „Occupy Wall Street“ kdy se stanovalo několik měsíců v Zucottiho parku na dolním Manhattanu.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s