Husa táhla první

Tarasova terasa

Odpolední události ve Vladislavském sále ukázaly (potvrdily) současný stav české společnosti. Na jedné straně prezident, který nedbá příliš na formality a bez ohledu na slavnostní okamžik chce řešit ta společenská témata, která považuje za nejdůležitější. Na druhé straně nesmiřitelnost pravicové části politického spektra, která to svou fanatickou podporou nejbohatších a nejodpudivějších elementů ve společnosti, svou asociálností a namyšleností, naprostou závislostí na nejhorších kapitalisticko-imperialistických silách, tj. USA, dotáhla téměř k bezvýznamnosti. Co toto znamená pro nás, občany?

View original post 285 more words

Reklamy

382 comments

  • Ondřej

   no právě proto….
   Proč jsme nestabilní? Místo abychom si vypláceli, manažerské platy, fungujeme oba z minimální mzdy, jezdíme MHD a peníze rveme do rekonstrukce objektu a nové technologie..

   Ten kdo maká za min. mzdu je ukázkový příklad daňových úniků, nové technologie jen na papíře od „consultancy“ firem co jsou ve ztrátě fakturačně za miliony, jsou poslední legální fígle jak ještě snižovat základ daně….Nicméně opatření i na takovéhle ptáčky už jak vidno existují….

 1. tresen

  Něco z jiného soudku:
  Na dvojce právě běží dokument o nejstarší švédské bloggerce /ročník 1912/:

  • astraustralia

   Pokud pani jeste bloguje tak je letos 106 leta :-)
   Dobry odkaz tresni:-)
   Stale positivni :-) At Vam to vydrzi :-)
   Ne jako nekteri co posilaji odkazy na no go zony ktere neexistuji.!
   Kolikaleta je nejstarsi na svem blogu v CR ?

   • astraustralia

    Kdopak si tu ulevil palcem na pochvalu tresni za 102 letou blogerku ze Svedska ?
    Jak stara je nejstarsi blogerka v CR by bylo zajimave vedet
    a take o cem si pise co ji zajima ci nezajima :-)

    • vittta

     Toho si nevšímejte, jsou asi přítomni klinikáři, ti dávají Astrovi mínus, a Ondřejovi plus!

   • tresen

    Dívala jsem se na její blog, má tam dnes spoustu pozdravů z České republiky.

    • Kamil Mudra

     No dobře, paní je čilá, bloguje ještě ve stošesti. Já jí upřímně přeji aby jí to ještě vydrželo co nejdéle.
     Ale o čem to vypovídá?

     • tresen

      Musí to o něčem vypovídat, než že ta paní je úžasná?
      Nejen že neztratila zájem o svět, ale když jí bylo 99, naučila se ovládat počítač, z čehož má děs hromada lidí o desítky let mladších.

      • Kamil Mudra

       Aha. Tak že pokud to správně chápu, nijak se to nevztahuje k ničemu o čem je zde vedena řeč. Nic proti tomu. Paní je úžasná a to je dobře.

 2. Kamil Mudra

  A hleďme :-)
  https://zpravy.idnes.cz/per-zantovsky-rada-ctk-senat-volba-d58-/domaci.aspx?c=A180228_152541_domaci_hell
  Petr Žantovský nejčastěji vystupuje na webu Parlamentní listy, kde často útočí na údajnou předpojatost České televize a vyzývá k neplacení koncesionářských poplatků, zastává se šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana.
  Žantovský je spoluzakladatel Krameriovy ceny pro nezávislou žurnalistiku. Tu uděluje „Asociace nezávislých médií“, což je sdružení „konspiračních a proruských webů“.
  Tak já mu přeji svěží vítr do plachet a silný hlas.

  • tresen

   Hezky jste vyjmenoval skoro všechna negativa, spojená s osobou jména Petr Žantovský.
   Skoro. Vynechal jste /namátkou/ jeho normalizační roli v časopise Melodie a členství v neformální, ale o to oddanější družině Václava Klause.

 3. 1ttt

  Viz: 13.3.2018 – 18.26 Ondřej
  Výměny textových řetězců pod entitou s označením „Ondřej“ je „klání botů“?
  Je to test AI? Záměrná absorpce energie a času? Nebo obojí?

  V každém případě cosi s nickem „Ondřej“ používá pojmy a citáty z oblasti psychologie a sociologie, které mají zápornou hodnotu.

  „Pochopením nedotčená neznalost“ (je otázka, zda vědomě či nevědomě) se staví jako znalá vůči oponentům, kteří se mají jevit jako neznalí. Přezíravý zdroj „moudrosti“ se obrací na tyto „neznalé“ s argumenty a parafrázemi určité teoretické oblasti bez časové korelace a tím neodpovídajícím okruhem „znalců“. Výroky předkládaných autorit(?) mají posloužit jako důkaz, štít a autorizace „znalostí“ a stanovisek z okruhů „pochopením nedotčeného“ a za daných okolností vzbudit dojem kompetence a znalosti. Toto podání interpreta, použití relevance znalostí a znalců, však popírá aktuální erudici včetně odbornosti nebo moudrosti a zároveň pak tedy i vyvolává pochybnost o znalosti „pochopením nedotčené neznalosti“.

  Hm. Je v tom vědomí nebo je to nevědomé?

  • vittta

   Podle mě je Ondřej člověk, ovládající bota.
   V podstatě bot je schopen psát sám, ale Ondřej čas od času „vstoupí“ do diskuze též, to je vždycky vidět, když je tam slaboduchý plácanec na dva řádky bez encyklopedických zmínek.
   Někdy se zdá, že v jednom textu Ondřeje je jak lidská část, tak ta strojní.
   Jako zkouška umělé inteligence je to kuriozní.
   Být tady onndřejboti třeba čytři, každý si bude psát to svoje, a bude mu jedno, co píší jiné boty.
   Takže zatím…neúspěch.

 4. 1ttt

  embecko: „pak mu legitimizujes jeho existenci a nabizis mu zidli v kolektivu. A to je 100% poukazka na rozklad.“

  Úvaha:
  (Už to zde padlo: „Poznej svého nepřítele.“)
  Problém společnosti může být, že se prvoplánovitě „zbavuje“ všeho „nepohodlného“ (nudou nebo prací počínaje a NÁZORY konče) včetně psychopatů (ať úplných či částečných). Blbce a psychopaty začala (ne vždy a za všech okolností) povyšovat do vyšších funkcí proto, aby jí nepřekáželi na její „dennodenní i tak těžké cestě“. Tím je však DONUTILA, aby začali hledat „sobě rovné“. A NAŠLI. Jsou v ne?ziskovkách, masmédiích, vládách, a nyní i na náměstích. Ve své poživačnosti společnost rezignuje na „rozum“ a nerudovské: „Co s nimi?“ (Tím, že lidé rozbijí zrcadlo, se ošklivostí světa nezbaví.).
  Člověk má ve svém raném životě období, kdy si myslí, že to, co nechce, vyřeší zakrytím očí dlaněmi (a způsobená tma problém „vyřeší“ – zakryje).
  „Přátele si drž blízko, nepřátele ještě blíž!“
  „Sluníčkářské“ a „pozitivistické“ prožívání a řešení situací a problémů (o tom se nebudeme bavit, to má „negativní karmu“) je cesta DO PEKEL. Život je hra, i s jeho prohrami. Bez prohry nemůže být ani výhry. Ale to už tu padlo.