Husa táhla první

Tarasova terasa

Odpolední události ve Vladislavském sále ukázaly (potvrdily) současný stav české společnosti. Na jedné straně prezident, který nedbá příliš na formality a bez ohledu na slavnostní okamžik chce řešit ta společenská témata, která považuje za nejdůležitější. Na druhé straně nesmiřitelnost pravicové části politického spektra, která to svou fanatickou podporou nejbohatších a nejodpudivějších elementů ve společnosti, svou asociálností a namyšleností, naprostou závislostí na nejhorších kapitalisticko-imperialistických silách, tj. USA, dotáhla téměř k bezvýznamnosti. Co toto znamená pro nás, občany?

View original post 285 more words

Reklamy

382 comments

 1. Janika

  Tak jsem koukala, slíbené komentáře u Tarase pořád nevidím, takže využívám ještě poslední šance něco si čórnout. Nadpis „Husa táhla první“ mě naprosto uchvátil :-))). Taky jsem četla komentáře jinde, a kam jim lid vzkazuje, že mají táhnout, to si za klobouk nedají.

 2. Janika

  A ještě komentář, který napsal oh pod předminulým článkem, sem se hodí a aby nezapadl:

  Pochopil jsem správně, že „nepřijatelný útok na svobodu slova“ znamená, že prezident (a ani nikdo jiný) napadat TOP09, ODS a Bakalova média nesmí, zatímco „svoboda slova“ pak znamená, že TOP09, ODS a Bakalova média kohokoli včetně prezidenta napadat nejen mohou, ale přímo musí? :-)
  A doplňující otázka pro třešeň: jak byste nazvala situaci, kdy se na přání
  většinového akcionáře firmy vyplatí dividendyhttps://www.novinky.cz/ekonomika/426987-vedeni-okd-dostalo-vyzvu-at-od-byvalych-sefu-vymaha-miliardy.html, přestože firma nedosáhla takového zisku a peníze na to si půjčí od jiné firmy tohoto akcionáře a za vyšší úrok, než by byl v bance? Plivanec? To já bych řekl, že hospodářská kriminalita je pojmenování poměrně přiléhavé.

 3. Janika

  Pro úplnost, tohle má být útok na svobodu slova. Mně to připadá spíš obrana svobody slova:

  „Přecházím ke třetí a poslední části hodnocení minulosti, a to je pokus manipulovat českou veřejností. A svým způsobem mohu velmi snadno navázat na předchozí téma, protože noviny, jako jsou Hospodářské noviny nebo týdeník Respekt nebo server Aktuálně.cz, jsou ve vlastnictví Zdeňka Bakaly. A tyto noviny nás každodenně poučují o tom, jak se máme chovat. Podle mého názoru novinář, který bere peníze získané tímto způsobem, by neměl mít naši úctu a neměli bychom ho brát vážně.

  Samozřejmě, že kritika, která se týká mediální sféry, se nedá redukovat pouze na Bakalovo mediální impérium, a není to ani kritika pouze papírových médií. Je to například i kritika veřejnoprávní České televize. Rád bych vám připomněl nedávnou studii Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, která uvádí, že zpravodajství naší veřejnoprávní, vyvážené, objektivní České televize bylo v minulosti výrazně ovlivněno její příchylností ke straně, která se jmenuje TOP 09. Budu předpokládat, že vzhledem k nedávným volebním výsledkům této strany se Česká televize napříště stane poněkud vyváženější. Snažme se tedy, abychom dokázali rozlišit novináře, kteří hledají pravdu, od novinářů, kteří hledají senzace, a domnívám se, že patří úcta těm prvním a neúcta těm druhým.

  Rád bych uvedl alespoň dva naprosto konkrétní příklady. Nejde o to, že občas slyším od skupin lidí, kteří zastávají svůj názor, že ti, kdo jejich názor nezastávají, jsou lůza. V tom případě si vždy připomínám Bedřicha Smetanu a jeho operu Braniboři v Čechách, kde je krásná věta, my nejsme lůza, my jsme lid. Ale myslím si, že mohu demonstrovat i dvěma dalšími konkrétními příklady, proč různé nátlakové skupiny považuji za nehodné úcty nikoli kvůli jejich názorům, ale kvůli tomu, že jsou zapouzdřeny ve vzájemném sebeutvrzování se, aniž by byly ochotny podrobit se argumentované diskuzi.

  Tak tedy, prvním takovým příkladem je výrok jednoho komentátora, který rozdělil českou populaci na občany a obyvatele. Občani jsou ti, kdo mají správné názory a uvědoměle hlasují. Obyvatelé jsou ti ostatní. A jako druhý příklad bych rád uvedl jednoho dalšího komentátora, který už po skončení prezidentské volby vyjádřil naději, že v nejbližších pěti letech zemře půl milionu mých stoupenců a že díky tomu bude voličská mapa za pět let poněkud jiná. Mně už to může být jedno, ale obludnost tohoto výroku je podle mého dostatečným argumentem, proč nemám rád některé novináře, a ostatně oni nemají rádi mě, takže je to vzájemně naprosto vyrovnané. Tolik pokud jde o hodnocení minulosti.“

  • Jan

   …. také si připomínám Bedřicha Smetanu a jeho operu Dalibor v roli výjimečného pěvce jménem Vilém Přibyl, kdy zněla krásná slova : “ Však teď se zachvěj ty Praho zpyšnělá …

 4. Rybka

  Taky jsem lačně koukala, páni, a že husa táhla první – ten vtip mi došel až teď a to jsem ani neměla bohatý rodiče, že by mi koupili dlouhý vedení.
  Koukala jsem na parlamentní kráglování samuraje Topkou a svatými na mimoneřádné schůzi a míra pokrytectví až cynického ve mně vyvolala větší nevolnost, než kdybych zbaštila celého pečeného soudruha Iljiče. Proboha, která cílová skupina jim toto, dle jejich představ, může žrát? To už je totální matrix. To už se fakt lidem smějí do ksichtu.

  • Kamil Mudra

   Jen upřesním:
   „Rád bych vám připomněl nedávnou studii Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, která uvádí, že zpravodajství naší veřejnoprávní, vyvážené, objektivní České televize bylo v minulosti výrazně ovlivněno její příchylností ke straně, která se jmenuje TOP 09.“
   To byla věta která odstartovala husí pochod. A přitom prezident jen zmínil studii.
   No není ta Němcová nějak háklivá? Poslanci ve svých parlamentních dohadovačkách každou chvíli zmiňují nějaké studie. Jestli přitom pokaždé odchází tak se na svém pracovišti ani neohřeje. Možná by jí ty absence měli strhnout z platu.

 5. astraustralia

  Tarasuv clanek (i vase komentare) s platnostni bohuzel nejen pro CR.
  Je smutne ze podobne se to jevi i celosvetove.
  Ti kteri pomalu bud prichazi o moc nebo se o ni opravnene boji, tlaci na pilu :-)

  Dalsi nebezpeci z Putina a Ruska !
  Po Putinem ovlivnenych volbach v USA dalsi i v Italii a ted dokonce i ovlivnene pocasi !

  Rusko ovlivňuje počasí nad USA, poslali na nás sněhovou bouři, tvrdí CIA
  Napětí, které vznikne na základě jakéhokoli vměšování se do klimatických pochodů, by mohlo přerůst do takové míry, že skončí totální válkou,“ obává se profesor.
  https://dulezite24.cz/zahranicni/rusko-ovlivnuje-pocasi-usa-snehova-boure-tvrdi-cia/

  PS
  Snih padal i v Rime a vysledek voleb v Italii je dalsi Putinova hrozba!
  Radostne si uzivejte kazdy den ktereho se dozijete. Muze byt i posledni:-)

  • Rybka

   Mám tě, ptáčku, v hledáčku
   a dříve, než tě střelím
   mravností se opásám
   a v lidství zatetelím.

 6. embecko

  Tak tomuhle se rika Janiccina pomsta, ted je Taras vyrizenej. Bud si uzuzla konecky prstu, anebo sem neco napise a pak mu bude hrozne trapne.
  Jinak se mi asi ulevi, az ten majdan konecne probehne. Tohle okopavani kotniku je neunosne, to nemuze demokraticky blok vzit nejake otecko, vystrilet par davek na muzeum a obsadit posty a nadrazi? Co jim v tom brani, vzdyt na tom pracuji uz dlouho a podporu verejnosti maji takle slusnou, hlavne u mladeze, nasi budoucnosti. Ze by to uz bylo jako za nami a my se tak mohli zacit venovat tvorbe slusne politiky pro lidi, pro Evropu a proti Putinovi.

  • astraustralia

   Saxi mistre ironie, zaverecna veta se Ti obvzlast povedla :-(
   Ze by to uz bylo jako za nami a my se tak mohli zacit venovat tvorbe slusne politiky pro lidi, pro Evropu a proti Putinovi.
   Jak si tvorbu „slusne politiky pro lidi “ opravdu predstavuji politici „pravicove“ strany TOP09 snad nejlepe doklada prohlaseni demokrata Kalouska.
   Ne lid tedy lide ale
   „zástupci rodů Schwarzenbergů a Czerninů“ !

   Každopádně došlo k bezprecedentní historické události : Poprvé za mnoho staletí opustili zástupci rodů Schwarzenbergů a Czerninů slavnostní ceremoniál zahájení výkonu funkce hlavy státu na Hradě. S výjimkou bolševické éry tam taky nic strašnějšího nesedělo…
   — Miroslav Kalousek (@kalousekm) 8. března 2018

   Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/prezident-zeman-inaugurace-ct-kritika-protest-odchod-hrad-poslanci-top-09-nemcova-g10-/domaci.aspx?c=A180308_140728_domaci_kop

   PS
   V zajmu dobre veci neni od veci rici, ze by bylo dobre zakopat valecny tomahawk:-)
   To k uvodni vete komentare :-)

    • astraustralia

     Je jen otazka casu kdyz se nejaky novinar odvazi priznat pravdu jak a pro koho pracovali, podobne jak priznal novinar na Slovensku. Proti faktum maji zesmesnovani „konspiracnich“ theorii :-(

     Jeste pohled za oponu na Slovensku
     a pravdiva slova o dobrodeji Sorosovi:

     • Ondřej

      kdepak tomahawky, těmi se už dávno nebojuje, jižane, ale stylus-peny, klávesnicemi a mikrofony:-). A věřte mi, že tyto mírumilovné a bohulibé věci jsou 100x účinnější zbraní než ty primitivní z minulých století. Nezabíjí jen zraňují:-) Hlavně na egu:-)

      Někdy jsou i nohy dobrou zbraní, podívejte co si zase ti vysokoškolští intelektuálové dovolují.

      Už zase reakční rozvracení nácionálně-oligarchického kapitalismu z řad lidí, co se rozhodli studovat a žít v Praze /už to samo o sobě je zločin!/. Tohle přeci není možné připustit, to neustále rozvracení. Pan prezident by měl navrhnout, aby se těmto demonstracím jako rozvracečským jednou zatnul tipec a měli by ji na základě zákona „na obranu demokracie“, rozehnat! Od studentů jsme si republiku nechali rozvrátit už jednou a víckrát to už nepřipustíme. Povoláme zpět do služby zkušené soudruhy, co už jednou velice dobře osvědčili, že umí držet obušek v ruce)

      https://www.novinky.cz/veda-skoly/465606-studenti-chystaji-stavku-za-obranu-ustavnich-hodnot-miri-na-babise-i-zemana.html

      • pacifista

       Boj pomocí klávesnic, to je to jediné co vám Ondřeji věřím. Máte s tím osobní zkušenost a tedy je ve vaší kompetenci nás poučit.

       • Mac

        Ondra ovšem používá klávesnice vyztužené dvacítkou jäklem, ty jsou takové jakoby údernější….

        • Rybka

         Jsem hrdina klávesnice
         pět ran do ní a do čepice
         vždy zachovám hrdou tvář:
         tu máš, hajzle, komentář!

    • tresen

     Jiné video ukazuje, jak vypadá pozadí současného vládnutí na Slovensku.

     • 1ttt

      A vzal si nick „tresen“ ponaučení? Pochopil, na co se dívá? Co publikované video spojuje s ČR, Ukrajinou nebo např. USA?

    • Rybka

     Andrej Kiska
     zadřená tříska
     v národním zadku
     slovenský bratku!

     • Rybka

      Převraty, dříve palácové
      teď na náměstí u kašny
      slezou se naivky s parazity
      a výraz mají poplašný.

 7. Ondřej

  Copak husa, ale Husák…Ten šel vždy skoro až jako poslední. V jeho případě ho museli vynést a navíc, někdy to bývá az na věčnost..

  Jinak pro ilustraci toho, že není vždy vhodné pěstovat si sve osobní pomsty na novinářích, kteří tu prostě jsou od toho, aby kritizovaly mocné ( a kdo jiný než prezident jim už je:-) je situace na Slovensku. Jen připomínám že to bylo také medium který tuaky některými politiky bylo kritizováno jako tzv.mainstreamove (Aktuality.sk) jemuž se stala ta tragédie, že ji novináře, v momentě když ti mocní se svojí moci začali zaobchazet tak, že jim přestalo zalezet na všem, i na lidech co si o nich myslí, tak toho mladého muže co se začal vrtat v osobních vazbách mafie na lidi napojene v okolí premiéra, zabili.

  Když jsem si vyslechl politiky, kteří snad byli s tímto prezidentovým projevem spokojeni, pak jsem zaznamenal bezvýhradnou spokojenost jen fašistický Okamury. Ani sám Babiš nebyl tim, kdo by jej nekritizoval. Povídka o kulu v plotě se nám zase vrací. Husa odešla jako první, rikate, Tarasi.

  Já bych na to Tarasovi odpověděl, že možná odejde ii Husák…jako poslední. Ale na rozdíl od takových jako jste vy, který neunesl zcela legitimně vyjádřene gesto zeny, kterou jste nazval husou, v případě že odejde Husák, bude to většině lidi už jedno.

 8. vittta

  Taras je zbytečně slušný, měl jí nazvat správným názvem.
  Husa plně nevystihuje kvalitu oné osoby.

  • Saul

   Spiklenec,zrádcovská banda ……?
   Tady něco,co ukázkově vystihuje kvalitu vaší osoby

   • vittta

    Máte smůlu, Saule, mým oblíbencem není Urválek ale Freisler!
    Ale vzhledem k tomu, nač jste tímto reagoval, jste si jistý, že právě pod tento můj text tato ukázka patří, nebo jste jen- lomcován spravedlivým hněvem nefrustrovaného kliďase- demokrata, pocítil potřebu poslat tento odkaz pod JAKÝKOLIV můj text, aniž byste se namáhal čekat, až řeknu něco „výživnějšího“?
    Určitě byste nečekal zase tak douho, moje texty jsou leckdy vysoce nekorektní!

    • Saul

     Ten Freisler mne samozrejme napadl jako prvni.
     Ale to byl Nemec a nacista.
     Vy Nemec nejste.
     Takze jsem si nedovolil urazit vase vlastenecke citeni,ktere i vas cesky dvojnik zminuje.
     Navic by odkaz byl v nemcine,takze byste obsahu nerozumel.
     Pouze forme.

     • pacifista

      Kvalita vaší doby se teprve ukáže Saule, ale nevěstím pro ni nic dobrého.

      • Saul

       Ja zadnou „svoji dobu“ mit nebudu a ani po tom netouzim,Pacifisto
       A take nevestim nic dobreho.
       Ani s korektnimi slabochy a s nekorektnimi psychopaty uz vubec ne.

       • vittta

        Jo, jo, správně!
        Vy budete asi….no, jak to jen říci….spořádaný občan, bez psychických poruch, demokrat každým coulem.
        Nebo, čím se vlastně cítíte?
        Postupně se tady radikalizujete, jak jsem si všiml, a jelikož jsem všímavý, tak jsem si všiml i toho, že se radikalizujete sám.
        Ze začátku jste jen podrážděně reagoval na moje- leckdy jízlivé poznámky, a povedlo se vám v některých čtenářích vzbudit dojem, že jste jakousi obětí, nejprve přímo mou, a následně i několika jiných.
        Následoval jakýsi „pronásledovací“ úsek, kdy jste pronálsedoval nehodné tohoto blogu, nejprve mě, ale pak i jiné diskutující.
        Vůbec jste si u toho nevšiml, že jste ztratil určitou nemalou část sympatií.
        Nyní už reagujete naprosto mimo, ve snaze získat ztracenou popularitu, ale je to čím dál horší, protože- objektivně vzato, nejste žádný diskutér, jen plivač a nálepkovač.
        To já jsem často také, ale též u toho dokážu diskutovat, vy ale ne, jak s nemalým pobavením sleduji.
        Janika jednou psala, že jste se hádal s Ratkou, to byla osoba silně věřící, to jste jí asi přesvědčoval, že Bůh není, ne?
        Že jako vy to víte, ale ona to neví.
        Celkem by mě to zajímalo.
        Já už jsem z vás tak znuděný, že nemám náladu vás ani oprávněně urazit.
        Nuda, no…
        To takový Ondřej, to je jiná liga, toho nějak popíchnout je radost, jak on zareaguje jak telefonní automat,a ani to s ním nehne, to prostě je klasika.
        Já vám to píšu, že se snažíte zbytečně, jste trapný, a mě to stejně nenasere.
        Tak si nekažte to málo reputace, co vám zbylo, zkuste se uvolnit a něco také napsat k tématu.

        • Saul

         No tohle,vy jste si s mou osobou dal tedy praci,to vam reknu.
         Mne staci „kvalita“ te vasi.
         Tu uz jsme ale vyresili a jinak jste pro mne nezajimavy.
         Snad pouze jako kuriozita,neco jako dvouhlave tele.
         Ja vas priste na vasi kurioznost zase upozornim,klidne i na ukor sve popularity,nebojte.
         Dobrou noc a pred spanim si nezapomente zapet nejaky ten choral:-)

       • Rybka

        Saul: Ani s korektnimi slabochy a s nekorektnimi psychopaty uz vubec ne.
        Korektních slabochů plný Brusel
        živit jsem, poslouchat, k vzteku, musel.

        Nekorektní psychopat
        schválně se choval slušně
        empaticky se vciťoval
        a tvářil nevýbušně.

 9. vittta

  A také mi nesedí Tarasovo staromódní dělení politické scény.
  Nedovedu si vzpomenout, co je třeba na TOP09 pravicového, nebo v KDU či Starostech.
  Ti se mohou pářit tak leda se Zelenými.
  Pokud tedy není pravicové vítání negrů, útoky na Rusko a Putina či snad nadávání na prezidenta, který ovšem dle stejných lidí není levicový.

 10. astraustralia

  Neda se ni delat, muselo to prijit, studenti opet v cele :-)
  Studenti kupredu za lepsi zitrky, za kapitalismus a TRH bez hranic, zpatky ni krok :-)

  Studenti chystají stávku na obranu ústavních hodnot, míří na Babiše i Zemana
  Na Mezinárodní den proti policejní brutalitě, 15. března, hodlají studenti stávkovat za ochranu ústavních hodnot. Organizátoři tím chtějí vyjádřit nesouhlas s přístupem nejvyšších politických činitelů k ústavě a zdůraznit, že by měl prezident Miloš Zeman jmenovat premiérem člověka, který získá důvěru a nebude trestně stíhán.

  Se spravnym PREMIEREM kupredu prava
  to studenti pravi
  prudce dravi :-)

  Kdyz to nevyslo s poslankyni Nemcovou ktera byla ochotna jeste vice a lepe slouzit a nahradit Necase,
  je nacase aby tentokrat novy predseda ODS dostal prilezitost a nastoupil jako Premier.
  Proc nedat strane dalsi chanci, vzdyt maji dlouholete zkusenosti s tim jak se jim vlada povedla
  a kam az CR dovedla.
  Spolu se soc.dem. jako zadna jina a nikdy jinak !
  Nejlepsi strana stale s Nemcovou hrde proti Zemanovi jde tvrde.

  • Rybka

   Synek:

   Fajn, výročí, naši studenti budou protestovat proti Zemanovi a Babišovi. Kavárna bude křepčit proti tomu samému. Předmětem křepčení bude i „obrana“ České televize, která má zůstat nadále nedotknutelná. České televize, která v programu na dnešek nemá jedinou zmínku o výročí vpádu německé armády. Jeden by si řekl, že by takové výročí mělo být předmětem vysílání veřejnoprávní televize. Už jen proto, že je prostě veřejnoprávní a že vpád cizí armády na naše území je vcelku důležitý moment naší novodobé historie. Alespoň jeden dokument na ČT2? Nic, vymetýno. Dva dokumenty o komunismu, jeden o druhé světové, ale pouze o jakémsi americkém letadle. A co druhý den? Nějaká zmínka? Nic. Dokument o tom, jak byla druhá světová krutá ve Francii. Další o konci druhé světové a nárůst nového nepřítele, Sovětského svazu. Pak dokument o komunismu, tradičně.

   Co tím Česká televize říká?
   Česká televize tím říká, že české dějiny nejsou tolik důležité. Důležitější je americké letadlo. Důležitější jsou francouzské dějiny. Není vpád do republiky divácky dostatečně lákavý? Lákavější je dokument o americkém letadlu? Vždyť roky 38 a 39 byly pro republiku neuvěřitelně dramatické a tragické.

 11. MaB

  Je politováníhodné, že ani v tak slavnostní a pro národ symbolické chvíli se Prezident Zeman nedovedl povznést nad Miloše Zemana.
  Ve Vladislavském sále za zvuků husitského chorálu malicherná potřeba vyřizovat si ùčty zvítězila nad velkorysostí a noblesou…

  Utok v situaci, kdy se napadený nemůže bránit, je nedůstojný, protestní odchod je reakcí adekvátní.
  Empatičtí novináři se prezidentské „faux pas“ snaží omluvit jeho zdravotním stavem.
  Dans son discours, M. Zeman a critiqué avec véhémence certains journalistes dont ceux de la télévision publique Ceska Televize (CT) et aussi ses adversaires politiques.Plusieurs élus de TOP 09, dont l’ex-chef de la diplomatie Karel Schwarzenberg, ainsi que ceux des partis ODS (droite) et KDU-CSL (centriste) ont ostensiblement quitté l’historique Salle Vladislas du Château de Prague pendant le discours du chef de l’Etat, en signe de protestation.
  M. Zeman souffre de neuropathie diabétique et d’ennuis d’audition, a dû être soutenu pendant la cérémonie par son épouse Ivana, ou par un membre de la garde.

  • oh

   Protože česká média (a v návaznosti na ně zjevně i od nich opisující média světová) zpravodajství o „strašlivém Zemanovském skandálu“ pojala tak nějak podobně, jako svého času média komunistická zprávy o Chartě 77, soudím, že ten strašlivý projev by by měl být znám celý, v nezkrácené a potrefenými husami nepřevyprávěné podobě.
   Zemanův „nepřijatelný útok na svobodu slova“, celý a tak jak zazněl při inauguraci.

   • tresen

    Česká televize ho nabídla dvakrát, čekám, že ne naposledy. Na YouTube už jsem ho zahlédla taky. Váš odkaz je samozřejmě chvályhodný, ale vizuální a zvukový vjem pouhým textem nahradit nelze.

   • MaB

    Naprosto s vámi souhlasím, oh. Proto jsem projev zhlédla celý, v nezkrácené a nepřevyprávěné podobě v přímém přenosu
    8.3. ve 14 hodin na ČT 24. (vzala jsem si na to volno).
    Výše je můj bezprostřední dojem.

     • MaB

      Jak zrovna zjišťuji, zdaleka nejsem sama a lrom toho se svým názorem patřím mezi ty velmi umírněné …:)

      Zeman dal průchod své mstivosti, soudí Klausův institut | Týden.cz
      https://www.tyden.cz/…/zeman-dal-pruchod-sve-mstivosti-soudi-kl…
      Il y a 1 jour – Prezident Miloš Zeman při čtvrteční inaugurační řeči dal průchod své mstivosti a posvátnost chvíle poskvrnil skrytým vyrovnáváním si svých osobních účtů.

      Eliška Wagnerová
      Ostuda. To je slovo charakterizující show s mizernou režií a velmi pochybného obsahu.
      Pokud někdo očekával, že se zúčastní oficiálního či přímo ústavního aktu, přesvědčili se, že šlo o očekávání liché. Jen forma nedodá kvalitu ústavního aktu. Zapotřebí je i obsah a ten absentoval… Odchod některých zákonodárců vnímám jako jedinou možnou, byť z mého pohledu poněkud zpozdilou reakcí na tuto karikaturu ústavního aktu, neboť vše bylo očekávatelné.

      • MaB

       Pravda rozčiluje, dráždí, popuzuje, jak hodnocení opět ukazuje. :)
       Na „Zrcadlo“ se dá nadávat, dá se rozbít, ale marnost nad marnost, „křivá huba“, kterou ukazovalo, křivou hubou zůstane…

       • pacifista

        Žádná mstivost, řekl jen pravdu. Kdy jindy by měl pan president Zeman sdělit to co chtěl, když ne v přímém přenosu. Jindy mu to nikdy nedovolili a nedovolí. Inaugurační projev se nedá jen tak nevysílat třeba pod zástěrkou předstírání poruchy ve vysílání, jak to udělala ČT zrovna nedávno u jednoho takového přímého přenosu a nikdo s tím nic nenadělal. Pokud neposloucháme projevy v přímém přenosu, ze záznamu jsou vždy upravené. Co ČT nesedne, vystřihne. Zmiňovaného Bakalu už jednou vystřihla. To vše už tu bylo. Na lháře – ČT se musí jinak. Z mého pohledu to nijak nesnížilo presidentův kredit. Neměl totiž na výběr, chtěl-li něco sdělit všem lidem naší vlasti. To jen falešní hráči něco vykřikují. A vy MaB, když zde nežijete, proč vůbec komentujete atmosféru, kterou nemůžete nijak uchopit?

         • pacifista

          Cituji-li někoho jiného, nikdy se nemohu spolehnout, že to tak je. Jiné by to bylo, kdyby vycházela z dění všedního dne zde. Ale tak podrobně se nezajímá neboť její znalosti jsou pouze povrchní. To si dovolím tvrdit soudě podle jejích komentářů.

          • tresen

           Spoléhat se, že je skutečnost taková, jak ji líčí většina zdejších komentátorů, dopadla by MaB špatně.
           Eliška Wagnerová je díky své činnosti v minulosti a díky svým postojům k mnoha problémům, které jsou dostupné na internetu, spolehlivější kompas.

          • MaB

           Pacifisto, soudě podle mých komentářů můžete konstatovat, že se snažím reagovat jen na to, co „slyším na vlastní uší“ nebo mám možnost si ověřit. A i to s jistou dávkou pochyb.

           Pro názornost:
           Zemanovo: „Novináři by se měli zlikvidovat“
           jsem považovala za humor, kvalita à la Charlie hebdo, i na Putina příliš „černý“.
           Nicméně při inauguraci prezident nežertoval, takže jsem se asi mýlila.
           Poučení:
           Vždy je nutno mít na paměti, že: VŠECKO je JINAK ! :)


           14 mai 2017 – Ajouté par Filip Fuchs

          • Kamil Mudra

           Ačkoli jsem tenhle Zemanův výrok hodnotil jako nevhodný, přece jen považuji za jeho jakékoli spojování s vraždou novináře a nebo s inauguračním projevem za hloupé nebo účelové, v jakémkoli kontextu.

          • MaB

           Já také.
           .
           Přesvědčili jsme se ale v případě novinářů Charlie hebdo, že existují i takoví, kteří jsou schopni vzít podobná slova doslova.
           Někteří z fanatismu, někteří za peníze…

          • vittta

           No a co?
           Tak je někdo postřílel.
           Ty novináře.
           Banální problém.
           Ve Francii je, pokud vím, vše v pořádku.
           Co se týká těch novinářů, u nás zatím ještě nikdo novináře nezavraždil, to na Slovensku, ale nevím jak ve Francii, ale u nás je takový zvyk…i když trošku staromódní, počkat si na výsledky vyšetřování a rozsudek soudu.
           Na Slovensku už se vyspělém světu přibližují, vláda se hroutí, vinníci jsou jasně a rázně označovaní, i když o té vraždě ještě nikdo nic neví.
           Ale stejně, ve Francii se střílí v klubech, auta dělají z lidí sekanou, a nikdo neodstupuje, občané jsou v klidu.
           Prostě lze je závidět tu vyspělost, ten klid….

          • kočka šklíba

           Ano tady Zeman ulétl, protože většina lidí co se vydávají za novináře nejsou novináři ale žumpa, která neinformuje, ale spíše vymývá mozky. Tedy novináři opravdu ne, ale protože těch je strašně málo, tak se asi ve svém vyjádření tentokrát mýlil, jistě že neměl na mysli ty co jsou opravdu objektivní a zaslouží si pojmenování novináři. Tak nikdo není neomylný.

        • Rybka

         Pacifista 19.25
         Přesně tohle jsem dnes odpoledne hučela do synka, který mne rozzuřil míněním, že prezidentův projev byl na inauguraci nedůstojný. Vždyť i po těch dvou předvolebních duelech byla fůra lidí překvapená, že ho na ně nepřivezli zkárovaného v rakvi. Jak se před převratem psalo po zdech NECHTE ZPÍVAT MIŠÍKA!, tak teď by se mělo psát NECHTE MLUVIT PREZIDENTA.

         • Rybka

          Vykřičník! Sama bych to po zdech psala, ale v naší Dépógé by to nemělo efektu. Dépógé je díra po granátu, gůgl mlčí.

         • pacifista

          A co syn, uznal že máte pravdu? Zajímalo by mě, jestli jsou, alespoň někdy, naše děti přístupné názoru svých rodičů, jestli dokážou uznat, že ti mají většinou pravdu. Já, s trochou nadsázky, říkám svým dětem: „Kdybyste mě vždy poslouchaly, ušetřily byste si hodně starostí. Věřte mi, já mám vždycky pravdu“. Tato má hláška zazní však jen tehdy, když samy přijdou a uznají, že udělaly chybu. Pak většinou jen dodají, že dnes už to ví také. Týká se to ale jiných oblastí než politiky, tam se nepřeme.

          • Rybka

           Ano, syn uznal, že co říkám, má logiku. Roztomilý dvojí metr nastal na předávání těch škaredých skleněných sošek za pitomé české filmy. Ze slavnostního večera si umělci udělali politickou agitku, ačkoli oni, narozdíl od prezidenta, když se chtějí vynadávat, naleznou všude otevřenou náruč.

          • pacifista

           Už dávno se na tyto pořady nedívám, naposledy 2012 na Zlatého slavíka, když tam přišel Daniel Landa s kohoutem jako kouzelník Žito a všechny šokoval. Ale moc mu to nedarovali. No a když byl ten předvolební klip s Mádlem a Issovou znechutilo mě to natolik, že se nemohu dívat na žádný film nebo inscenaci kde hrají. Pak si říkám, proč se dívat na reklamu pro slabé filmy a prodejné herce. Je dobře, že můžeme ledacos osvětlit svým dětem, od toho tu rodiče jsou. Ty moje se rovnou přijdou zeptat, tedy ohledně politiky. Oni nemají tolik času aby vše podrobně sledovali. Ani my jsme to neměli jinak.

          • Rybka

           Nám asi před 20ti lety udeřil blesk do antény, projel drátem do černobílé televize a věřím pevně, že to byl Perun, kdo nás od prolhaného upíra osvobodil. Takže když mě něco podobného zajímá, najdu si to na netu. Ani žádné z dětí nemá televizi. Zato všichni rádi klábosíme a já jako Velký slídil a maniak přes politiku jim to všechno povykládám, mám na to konečně v důchodu čas, ne že bych si ho dřív neudělala, jen jsem se nikdy pořádně nevyspala. I vnoučata už systému kazím. Ten Mádl s Issovou, to byla fakt nechutnost. Teď jsem četla reakci Igora Chauna na inaugurační projev:
           ps://www.reflex.cz/clanek/volby-prezidentske-volby-2018/85607/igor-chaun-sado-maso-inauguracniho-projevu-milose-zemana.html
           Četla jsem kdysi jeho Deníky, z doby, kdy ještě lumpačil a líbily se mi. Ale koukám, že od té doby, co v džungli požil ayahuascu a stal se duchovně otevřeným(DO) a začal hovořit s anděly, zařadil se do stáda těch demokratických umělců. Na jednu stranu to lze chápat, každého jednoho umělce, který by projevil opačný názor, by ze svého středu tito toleranti vyhnali svinským krokem.

          • embecko

           Deniky mi prisly jako nejlepsi porevolucni kniha, lepsi vypoved o tehdejsi dobe neznam. Chaun to mel tezke s tatinkem, excentrickym magistrem, velmi silnou osobnosti, vuci ktere se neslo temer vymezit; kam prisel, tam to prevalcoval…pana syna zrejme nevyjimaje. Navic Famu byla jedna velka poza a byli taci, kteri pak nedokazali rozlisit, zda- li jeste poziruji, anebo uz doopravdy ziji :o)
           Paradoxni je, ze takovyhle generacni uspech maji Chaun a spoluzaci jen diky komunistum a pritom vetsina z nich je antikomunisty (pokud ne vsichni). Zvlastni ze z komunistu se muzou zvencnout, ale byvaly cernoch (komunista) Dvorak v cele verejnopravni televize jim nevadi. Asi proto, ze jim dava prachy? Pozoruji, ze augusti se posladni dobou aktivizuji, asi vycichali, ze jim muze zazvonit financni hrana, tady na to maji sesty smysl.

          • Rybka

           No, víš, Saxi, to je tak, jak jsme neměli tu televizi, jak se u nás různě muzicírovalo a kecalo do noci, tak se k nám stahovalo hafo kamarádů mých dětí a moje zkušenost je taková, že těžké s tatínkem – to je červená nit nočních hovorů. S maminkou taky, ale méně. Na to jsem vždycky vytáhla argument, že čím hůř, tím větší výzva a tím podstatnější výhra. Jasně, že je to v člověku jako v koze, emočně, ale rozum je též dobré užívat. Takže že to měl těžké s tatínkem, na to mu se.. bílej tesák.

        • MaB

         A vy MaB, když zde nežijete, proč vůbec komentujete atmosféru, kterou nemůžete nijak uchopit? (pacifista)

         Tato zásada by zde,, pacifisto, měla platit obecně, nebo jen pro mne ? :))
         Nevšimla jsem si, že by vám to vadilo u těch, kteří s oblibou „komentují“ i tam, kde jim v „uchopení atmosféry“ brání bariera jazyková. To není můj případ.
         A pokud jde o inaugurační projev ? Dala jsem sem komentáře tak eminentních osobnosti, (v ČR žijících a tamní atmosféry znalých), jakou je bývalá předsedkyně Nejvyššího soudu ČR. soudkyně a místopředsedkyně Ústavního soudu, do senátu zvolená 73,75 % hlasů atp,
         Její osobní a životní krédo – ùsilí o spravedlnost, o respekt a ochranu lidských práv při veškeré činnosti státu, je mi blízké. :)
         Vám se takový názor nelíbí ?
         „Vy jeden, každý musíme snést mínění druhého. Demokracie znamená diskusi.“ (TGM), kterého se ve svém projevu dovolával i M. Zeman….

         • Kamil Mudra

          „Vy jeden, každý musíme snést mínění druhého. Demokracie znamená diskusi.“ (TGM), kterého se ve svém projevu dovolával i M. Zeman….
          No a to je také odpověď všem kritikům. Diskutovat není totéž co odsuzovat, ale mnozí si to pletou.
          Pokud by měl mít inaugurační projev nějakou ustálenou formu a splňovat většinové očekávání, pak by asi bylo nejlépe pověřit nějakého krasoducha aby ho vypracoval, každý prezident by se ho před inaugurací naučil a následně odrecitoval.
          Vlastně ani to by nemusel. Projev by mohl zvučným hlasem přečíst ceremoniář, prezident by jen pokývl, pronesl něco krátkého (rovněž předem připraveného) čím by vyjádřil důstojný souhlas, rituál by byl ku spokojenosti všech, naplněn a nebylo by co řešit.

          • tresen

           Ne že bych inauguraci, jakou popisujete, považovala za ideální /zřejmě máte na mysli slavnostní proslov jakožto rozšíření prezidentského slibu/, ale nebylo by to ani nejhorší.

          • vittta

           Vždyť to je jen obyčená „povolební kampaň“.
           90% z těch, co ten projev hodnotí, hop neslyšeli.
           Netuší, to prezident řekl, ale vědí, že to byla hrůza.
           To je jak s tím faganem.
           Nejlepší by samozřejmě bylo ty věčné prudiče ignorovat, ale když oni dostávají ten prostor.
           Tak je nutné jim ty jejich chiméry alespoň- v mezích možností- vyvracet!

          • MaB

           Kamile, v „musíme snést mínění druhého“ … „snést“ říká TGM, to bych chápala jako i včetně toho, které nám zrovna není příjemné.

           „Demokracie nepanuje, ale opravuje.“ citoval M.Zemana v projevu.
           „Je velice snadné kázat nenávist proti cizímu. Je mnohem těžší poznávat, kritizovat, zlepšovat své vlastní.“, říká dále prezident Masaryk a dodává:
           Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty.“ (platné i dnes)

           Je škoda, že tohoto nanejvýš slavnostního a symbolického momentu v dějinách národa nebylo využito k jeho sjednocení, ale k ještě hlubšímu rozdělení.
           Tím spíše, že: „Byl to nejslabší projev ze strany Miloše Zemana,“ řekla politoložka Vladimíra Dvořáková.
           A mnoho pasáží z něho už jsme slyšeli jinde,..

          • kočka šklíba

           Politoložka Vladimíra Dvořáková není etalon pravdy, jak se Vám asi zdá. Podle ní byl nejslabší, podle jiného ne. I to je přece demokracie, kterou se tak Vy a Vám podobní zaklínáte. Nechápu proč sem dáváte takovéto „pravdy“. Není to totiž poprvé.

          • MaB

           Politoložka Vladimíra Dvořáková není etalon pravdy, ale je to bývalá vedoucí Katedry politologie na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze, bývalá předsedkyně Akreditační komise České republiky a redaktorka v oboru politologie..
           Dávám ji sem proto, že ji považuji k posuzování a hodnoceni za kompetentní a i v zájmu „demokracie“, což je rozmanitost názorů.
           Není to poprvé, ale ani naposledy :) Číst mne vás ale nikdo nenutí. I to je demokracie.

           „Jen ať jsou spory, ale ať se bojuje s rozumem a poctivě“ (TGM)

          • kočka šklíba

           Nebylo by alespoň slušné napsat : „bohužel pro mě“ nebo „bohužel pro mě a mou rodinu“ a tak dále? Protože pro někoho to třeba nebylo bohužel ale bohudík. Demokracie třešni, jak je vidět, vám ani MaB moc neříká.

          • Ondřej

           „Demokracie třešni, jak je vidět, vám ani MaB moc neříká.“

           Demokracie není nutnost omluvy předem těm, kteří nevolí jako já, to si pletete s normalizací. Tam se muselo vysvětlovat, že jsme se pomýlili, a BOHUŽEL tehdy podporovali „reakční“ prozápadně-fašistické křídlo KSČ a nevítali osvoboditelská transportní letadla přímo na Ruzyni ale dokázali se proti nim, s holýma rukama, kočko, absolutně nepohostinně ba a až buržoasně NESVORNĚ (!) a protislovansky….

           V demokracii po vás nikdo nebude chtít omluvu, že volíte fašisty, komunisty anebo ty, co si myslí, že pouhý „téměř neoplocený“ pracovní lágr pro Romy nebyl žádným utrpením (a nejspíš si ho jako osoby práce se štítící i zasloužili), že lidé co pochodují se šibenicemi URČENÉ pro lidi, na které vytvořili jmenný seznam z osobností veřejného života s explicitně sociálně liberálním názorem na povinnost naší solidarity s uprchlíky jako 27. nejbohatší země světa, tak i když jste to vy, kočko, tak nemusíte říkat, oni jsou skvělí pro mě a moji rodinu, a klidně můžete říci volím Konvičku a A.B.Bartoše….

           Protože naše demokracie je liberální demokracií a ne tou fašistickou, kde také většina volí svého vůdce. Takže když někdo tvrdí, že pro něj je nejenom povinnost morální dle křesťanského desatera přijímat uprchlíky jako Eliška Wagnerová, protože jim hrozí smrt díky válce anebo díky násilným praktikám místního (nejen BAASistického) diktátora, pak všechny tyto volby, pakliže je máte anebo jakékoli jiné, jsou vaší soukromou záležitostí, kočko. A jako po takových nikomu druhému po nich nic není. A to i když vy je nemáte, ale vaší volbou jsou lidé zcela jiného „ražení“:-)

           To, že vy po druhých požadujete snad nějaké, ech, omluvy předem, z vás činí bytost naivní a hlavně poněkud špatně chápající demokracii – pozitivní – tedy nehlasující proti někomu, ale toliko a jen pro někoho a tam je každého volba právem. I kdyby vy jste se z osoby, kterou jste nevolila a druzí ano, měla dostat psotník, oni se vám za svoji volbu nikterak omlouvat nemusí. Ba i dokonce váš názor na cokoli, mohu jakkoli se vám to nezdá, zcela a prostě ignorovat a za ten svůj nemusím dodávat pro „mě a moji rodinu“.

           P.S. Jestli vaše rodina, z tohoto titulu volí stejně a vyhovují ji snad i stejní lidé, je už samo o sobě dost silným signifikantem, že fakt, že vy do ryze INDIVIDUÁLNÍCH PRÁV, KTERÁ JSOU INDIVIDUÁLNÍ Z PODSTATY VĚCI, ŽE KOLEKTIVNÍ BÝT ANI NESMÍ (!!) TAHÁTE CELOU RODINU, je samoo sobě na pováženou, jak že to chápete tu demokracii vy….

          • Ondřej

           oprava doplnění….ale dokázali se proti nim, s holýma rukama, kočko, absolutně nepohostinně ba a až buržoasně NESVORNĚ (!) a protislovansky postavit….

         • Ondřej

          no, pacifisto zdá se, že teplický klempíř je zároveň rodilým Pařížanem, specialistkou na ze Saint-Martin na arabské sakrální stavby, pak Porýnským rejdařem a nakonec i Bádensko-Württemberským stratégem při rozvoji automobilového průmyslu ohledně podpory paliv a rozvoje emisí. A to vše s jazykem jakým mluví buď pologramotní lidé z východního bloku, protože ohledně jazykové výbavy mají třeba uprchlíci z Afriky či jižní Asie podstatně lepší vybavenost než lidé 50+ z bývalého postsovětského bloku – ale jeho specializací je Švédsko, kde nikdy nebyl a o tom, že by měl o této zemi přehled z jakéhokoli západního média nemůže být ani řeči (leda že by Parlamentní listy zprivatizoval Rupert Murdoch:-). Nezdá se vám to divné?

          • vittta

           I kdybych byl fakt specialista na všechny tyhle věci, neměl bych ani 5% specializací vašich, vy totiž rozumíte všemu!
           A Ondřeji, kdyby měl každý mluvit jen o tom, čemu fakt rozumí, tak by všichni lidé většinu času drželi hubu.
           Né že by byli tak blbí, a ničemu vesměs nerozuměli, ale nikoho by to nezajímalo.
           No…a vy byste musel oněmnět, vy zaseknutá desko!

          • pacifista

           Ale já s vámi Ondřeji nechci diskutovat o witttovi, to nebylo smyslem mého příspěvku. Vy ale místo diskuse potřebujete někoho napadat. Witta vám odpověděl a já s ním souhlasím.

         • pacifista

          Pro MaB 9:48
          A vy MaB, když zde nežijete, proč vůbec komentujete atmosféru, kterou nemůžete nijak uchopit? (pacifista)

          Všechny důvody, proč zazněla tato otázka v poslední mé větě, jsou uvedeny před ní. Měla byste je MaB vzít na vědomí a vyjadřovat se k nim. Myslím, že jsou dost pádné pro to, aby zazněl projev pana prezidenta tak jak zazněl. Pokud je vezmete na vědomí a jste demokrat, musíte to uznat a vyjádřit se v tom smyslu. Třeba tak, že svoboda projevu by měla být pro všechny. Vy ale obracíte řeč jinam a místo toho brojíte, že někdo ubližuje vám. Na to jste si ale měla zvolit nový příspěvek.

          • MaB

           Pacifisto, vy s inauguračním projevem prezidenta souhlasíte, dokládáte argumenty proč a na základě toho říkáte, že z vašeho pohledu presidentův kredit nebyl nijak snížen. A nejste sám. Což, „jako demokrat“, samozřejmě respektuji a nenajdete zde jediný můj komentář, kde bych vám (nebo komukoli jin“mu) toto právo odpírala. Záporné komentáře, na rozdíl od mnohých tady, za opačný názor než ten, který zastávám já, také zásadně nedávám.

           Já mám ale o slavnostním projevu spojeném s přísahou:
           „Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat v zájmu VŠEHO lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.“ představu jinou. A jak jsem zjistila, také nejsem sama.

           Když vy píšete: „Pokud je (=vaše argumenty) vezmete na vědomí a jste demokrat, musíte to uznat a vyjádřit se v tom smyslu“, odpovídám vám: Jako demokrat je na vědomí beru, přemýšlím o nich, ale „uznat je nemusím“ a nemohu.
           Stále si totiž myslím, že místo ani chvíle byly nevhodné k ùtokům na veřejnoprávní média nebo na toho, kdo se nemůže bránit jinak než odchodem na protest.
           Prezident nemá mnoho pravomocí, ale přiležitosti ozvat se mu nechybí. Nic mu nebránilo říci totéž třeba z Hradu nebo z Lán. Navíc, pokud jde o kauzu Bakala, ta se tahne už mnoho let, proto nebylo urgentní přijít s kritikou právě na inauguraci.

           „Vy ale obracíte řeč jinam a brojíte, že někdo ubližuje vám“,..
           To když se divím, proč bych nemohla komentovat a zajímat se o dění ve své vlasti, jak mi vytýkáte ?
           Moje spojení s ní je silné a nebylo nikdy přerušeno. Vracím se často, i když žiji jinde v EU. (1h30 letadlem od Prahy.
           K dispozici mám stejné zdroje informací (TV, rozhlas, tisk…) jako každý jiný Čech. A o „kritický odstup“ – o ono „být nad věcí“ – se snažím :))

        • Dixi

         Souhlas, prezidentův projev byl potřebný, opět ukázal, že se umí opřít do nešvarů a nedá si diktovat.Ostatne našli by na presidentovi špínu i kdyby jeho projev byl pouze symbolicky a uhlazený.

    • oh

     To jste poctivější než většina novinářů Economie, paní MaB. Toho si od vás cením.
     Což o to, já si na to volno udělil také. Jenže my, kdo známe celý proslov, jsme nejspíš menšina. V té době většina lidí musela být ještě v práci nebo na cestě z ní a zůstane odkázána na zpravodajství. Tak moc, aby si to vyhledali a vyslechli celé, politika zajímá jen podivíny (včetně mě :-) ). Zpravodajské relace ČT zkracují a vynechávají právě tu část, při které začala Miroslava Němcová prchat. A z internetových médií, která jsem prošel, má celý text, i když opatřený „vysvětlujícími“ redakčními mezititulky, pouze Echo24. Jinak ani odkaz, jen samé komentáře na téma co na to opoziční politikové a spřátelená média. „Nejde ani tak o to, co prezident řekl, ale kdy a kde to řekl, píše se v komentáři Mladě fronty Dnes.“ napsali na aktuálně.cz..
     Pamatujete si první novoroční projev Václava Havla? Dost studená, a tehdy IMHO i občerstvující, sprcha:
     Pouhých dvacet osm let poté už jsou opět vyžadovány pouze projevy optimistické a povznášející, plné vznešeného státnictví.. a – s odpuštěním – prázdných keců.

     • Kamil Mudra

      Na trubce byla videa už večer. Jak celá inaugurace tak i jen výřez s prezidentovým projevem. Ale lépe se debatuje když má člověk po ruce text projevu a může do něj nakouknout.

  • vittta

   Ten husitský chorál rozhodně v posluchači nevyvolává pocity submisivity a poraženectví.
   Chorál symbolizuje nekompromisní boj proti většině, ne vlezdoprdelkovství a defétismus!
   Jsem rád, že za jeho zvuků konečně kráčí k pultu CHLAP a Čech, a ne nějaký skočdoprdelista!!!
   A samozřejmě, že někteří neunesli sílu písně, a odešli chlastat, aby zahnali své deprese, je jen správné!
   Když jsme u těch bojových chorálů- co se vám tak vybaví, za zvuků vaší hymny?
   Je ještě povolené jí u vás zpívat?

   • Saul

    „Chorál symbolizuje nekompromisní boj proti většině….“
    Ve vasi chorobne hlave urcite.
    To jste se zase odkopal,vy „obhajce“ demokracie :-))

  • Rybka

   Zpropadený prezidente
   nevař Topku jen al dente
   rozvař ty ji na kaši
   ať tu více nestraší!

 12. vittta

  A mám tady zprávu o Rakousku, kde je vše v pořádku.
  Pravda, článek vyšel na štvavém serveru PL, ale když si shrneme fakta, vyjde nám poměrně přesný obraz současné !vyspělé“ Evropy.
  Tak v Rakousku působí od r.2015 Afgánec.
  Ten nyní nožem zaútočil nejprve na rakouskou rodinu (ženě je 56, dceři 17 a u muže věk uveden není, ale je to stomatolog, tedy se zdá, že je to běžná, slušná rodina- mimochodem muž bojuje o život).
  To mu ale nestačilo, tak ještě napadl 20 letého mládence – Čečence- zde se dá předpokládat, že Čečenec je běloch.
  Další fakta:
  -Policie si je jistá, že nešlo o terorostický útok. (jako všichni slušní lidé, zřejmě šlo o kulturní selhání jednotlivce, ale to uvedeno není.
  -Policie delikventa dobře zná, jakmile přijel v r. 2015, hned se zapojil do obchodu s drogami.
  -Policie ale nelenila, a několikrát delikventa zatkla, a byl zároveň souzen a odsouzen, zřejmě ale spíše morálně, protože je uvedeno NĚKOLIKRÁT, ale Afgánec působil v Rakousku max. 3 roky a zavřený nebyl.
  -Afgánec se dopustil i násilného útoku, ale není uvedeno, jestli byl za něj souzen, alespoň morálně.
  -Afgánec podal žádost o azyl, ale pak jí stáhl, a žil ilegálně nekolik měsíců ve Vídni. ( hlavně za co)
  -Motiv pokusů vraždy u něj nebyl náboženstký, měl prostě agresivní náladu.
  -Policie zřejmě udělá jeho řádění přítrž, tak doufejme, že zubař přežije a ostatní pobodaní netrpěli moc velkými bolestmi těla i ducha.
  -Afgánce čeká soud, a ten by měl rozhodnout o exemplárním trestu, což jistě zaujme už tím, že k exemplárním trestům se v Rakousku sahá až po 3 létech obchodu s drogami, násilí a ilegálního pobytu, a to jenom proto, že se dotyčný dopustil pokusu 4 násobné vraždy, z nichž jedna může být dokonaná.
  Prostě, vše je v pořádku!

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Brutalni-utok-nozem-ve-Vidni-Odnesli-to-rodina-a-mlady-muz-Pachatel-mel-byt-davno-deportovan-jenze-527369

  • embecko

   V Nemecku taky dobry, dneska jen utok kamenem do hlavy na joggerku v Heidelbergu a pokus o zapaleni synagogy v Lauffen.

   • vittta

    No vidíš, situace je čím dál lepší.
    A ten pokus o zapálení synagogy, to byl fakt pokus o zapálení, nebo šlo o legální vyjádření politického názoru?

    • Hudec

     Situace je tam „nadmíru výborná“, asi jako v Praze před povodní, jak to líčil ten tehdejší primátor, jehož jméno si nepamatuji. Byl šachista a pak předseda něčeho (nebo předtím?).
     :-)

  • kočka šklíba

   Tak tohle se Vám vittto opravdu povedlo, zejména poslední podstavec, pobavila jsem se, i když vím, že je to spíš k pláči.

   • vittta

    Tohle je také dobré, i když na rakouské reálie to nemá.
    Na Seznamu (Novinky) se píše, že studenti chystají stávku.
    Dáme si fakta, která z článku vyplývají, je to zajímavé, byť to není zdaleka na první pohled patrné.
    -Seznam je údajně nejnavštěvovanšjší portál, takže články jsou, či by měly být vysoce aktuální a o zásadních věcech.
    -Pojem „studenti“ v nadpisu vyjadřuje ve skutečnosti vesměs studenty- organizátory z DAMU.
    -Studentů- organizátorů není ani deset- v nejužší podobě.
    -Protest studentů-organizátorů, jichž není ani 10 podporuje studentská komora akademického senátu a děkanka DAMU.
    -Též je podporuje Olga Sommerová.
    -Iniciativa je spontánní a vznikla minulý týden ke konci….
    -Akce se setkala s kladnou odezvou (jmenováno několik ústavů kde)
    -V tuto chvíli jde ale většinou o jednotlivce, jak se následně upřesnilo.
    -Akce se koná 15. března, což je mezinárodní den proti policejní brutalitě, což studenti dobře vědí.

    -15. března byl Němci obsazen zbytek naší republiky, tehdy už jen České, protože Slováci se odtrhli už 14. března- což studenti ovšem nevědí a to, že to vím já, mi v trošku jiných souvislostech už už nasazuje pásku Národní gardy na rukáv.

    No, takže zpráva je ve skutečnosti úplně o hovně, pár studentů si chce zastávkovat, a nejnavštěvovanější server o tom napíše článek, takže to vypadá, že jde o akci přímo masovou.
    Takto přesně vypadá NEAGRESIVNÍ politická manipulace.
    https://www.novinky.cz/veda-skoly/465606-studenti-chystaji-stavku-na-obranu-ustavnich-hodnot-miri-na-babise-i-zemana.html

    • Kamil Mudra

     Nojo. Proč by si študáci nedali kouřovou před školou když v budově nemají kde a navíc venku je už teplo. :-)

     • blbíš

      … a po vzoru ze Slovenska dají ti uvědomělí rektoři zřejmě rektorský volno a tím bude spontánnost těch mladých zážitkových lidí zcela zaručena, no a samozřejmě že platí i to, co napsal Kamil – i zahulí

      • blbíš

       jo a pokud lze uvěřit vitttovi, že jako z DAMU, pak by nějaký nadějný mladý skoroherec mohl zalehnout pod podloubí a dělat Šmída a pokud to zahraje jó dobře, tak by mohl dostat od paní rektorky minimálně klasifikovaný zápočet a pokud u toho i umře, mohla by to být jedna i za zkoušku

       • vittta

        Jak jsem nakoupil, tak prodávám, to bylo psáno, že je to z DAMU, obor produkce.
        Tam dokonce jednoho studenta znám, a věru mohu vyprávět všelijaké věci, co se tam děje a jak to tam funguje.
        Tam jak někdo není „Karel“, tak má problém, ani na facebok si nemohou psát, co by chtěli.

    • Blanche

     Tak to mě taky pobavilo …. http://skrytapravda.cz/domaci/1486-neverte-tomu-ze-demonstrace-v-polsku-v-ceske-republice-a-slovensku-jsou-koordinovane-je-to-jenom-nahoda#kmt-4284
     Hlavně jeden komentář pod článkem :
     Návštěvník – Jakub před 3 dny
     Tohle je opravdu skrytá pravda jako řemen, proč jste se nezeptali? Bych vám to všechno řekl a popsal jak to bylo? Navíc to není úplný. 
     Přesně jak píšete, v pátek, hned jak byl zvolen nějakej ten Ondráček nebo co, se mi ozvaly hned 2 neziskovky (Člověk v tísni nebo co a Sorosova mládež). Ta první nabídla 300Kč, druhá 500Kč za účast na pondělním demíčku. Určitě je vám tedy hned jasné, jakou jsem zvolil.
     Prý se budou bojkotovat komunismusti, co nepatřej do vrcholnejch pozic policie nebo co?! Nevím přesně co to je, nebo bylo. Prý zavraždili nějakou Horákovou a spoustu dalších. Tu ale neznám a nikdy jsem o ní neslyšel. Taky prej mlátili a utlačovali kohokoliv kdo se jim znelíbil a za hranice se nemohlo. Pak taky něco s Masarykem bla bla bla.
     „Řeknu vám, přednášek z historie už mám dost, pořád mě chce někdo poučovat,“ pověsil jsem telefon paní z neziskovky. S prosíkem zavolala znou, že prý stačí když jenom příjdu. Že jde stejně úplně o něco jiného, vyšší dobro globalistů/fotbalistů, že prej musíme porazit Rusko v hokeji a já nevím co ještě. Ten hokej mě fakt naštval, to je pravda.
     Každopádně pětistovečka se hodí, navíc prej pade za každý nasdílení na FB a další kilíčko za každýho, koho vezmu s sebou. Vyšlo to parádně, dva kámoši se chytli hned na můj první postíček(ani jeden z nich ale nevěděl co že se to chystáme dělat). Když prej navíc budou dva, proplatí mi nějakej strýc Soros i benzín. „No tý jo, asi to musí bejt fakt velký. Možná bych si o těch Komunistech měl něco přečíst, ať tam nestojím jako trubka a vím co mám křičet,“ říkal jsem si.
     Jenomže přišel zvrat, v Hradci prej bude taky nějaký demo a možná i za víc. Můžu si prej vybrat a nemusím jet až do Prahy…co stím, sakra. Spočítal jsem prašulky a rozhodl se pro Prahu.
     Jen co jsme přijeli na Václavák, všude samej organizátor s páskou přes ruku. „Tady máš bílej papír mladej, sroluj si ho do ruličky,“ podal mi jeden z nich A4. „Kdyby se někdo ptal, co to jako je, řekni že symbolickej obušek,“dopověděl. Dobře, dobře, kroutil jsem hlavou nad tím nesmyslem. Přiběhl další: „Chlapi, poslouchejte co budeme křičet.“ Komunisty nechceme, Babiše nechceme, Okamuru nechceme. „Prostě poslouchejte a chytnete se,“ dodal a odběhl. Další! „Bože můj,“ pomyslel jsem si, ty nám snad nedaj pokoj! Prej že se máme podepsat kuli účetnictví a pak na druhej papír kuli nějaký poklici/petici nebo tak něco.
     Jenom jsme to dopsali, začal rachot, jakej jsem neslyšel ani na posledním koncertu Sepultury. Bylo to tak hustý, že jsem si musel omotat dredy kolem uší, abych nezešílel. Po dost nepříjemném pohledu jednoho z organizátorů, jsem se ale taky musel přidat.
     Všude okolo samý mladý holčiny z neziskovek (už je z nám z předešlých demíček) roznášely čaj s rumíčkem (zima byla, to jo). Těch starejch páprdů všude okolo, jsem si po pravdě radši ani nevšímal (trochu mě děsej a navíc mě dost prudí, že za stejnou práci dostávaj víc).
     No a tak jsem zase zamakal. Nic na tom není, brigádka. Prašulky od hodnejch strejdů, se válej doslova na zemi. Stačí je sebrat. Snad jste si nemysleli, že by mě taková pitomost mohla napadnout samotnýho. O tom, kam se točí tahle planeta prostě nevím tolik jako vy. Ale přeci se kuli tomu nemusíme hádat. Že ne? 
     A teď už mě nechte, du si dát brko. Takže, slunce v duši a nohy v teple lidi, ono to nějak dopadne. Posílám srdíčko.
     PS: Příště se rovnou zeptejte, už jsem to říkal na začátku, ale ten článek není přesný.

      • tresen

       No ale to děláte chybu, Kamile. Ten text má naopak dokázat, že zadara ne. Že bez pětistovky by tam lidi nepřišli, natož aby psali transparenty a volali hesla.
       Je to celkem pochopitelný pokus, ale něco se nepovedlo.
       „Prý se budou bojkotovat komunismusti, co nepatřej do vrcholnejch pozic policie nebo co?! Nevím přesně co to je, nebo bylo. Prý zavraždili nějakou Horákovou a spoustu dalších. Tu ale neznám a nikdy jsem o ní neslyšel. Taky prej mlátili a utlačovali kohokoliv kdo se jim znelíbil a za hranice se nemohlo. Pak taky něco s Masarykem bla bla bla…“
       No ty vole, tady autor fakt ujel.
       Zdá se, že i vy jste zaváhal nad autenticitou, a to je co říct.

       • vittta

        Mohu vás ujistit, že tolik zase autor neujel.
        Tyhle věci se dějí, a já VÍM, že se dějí.
        Na ty demonstrace jezdí mladé smažky, protože tam „bude prdel“ a fet.

        • tresen

         Ta ujetost je v představě autora o tom, jak by se vyjadřoval najatý demonstrant, kdyby popisoval svůj zážitek. Jako by to napsal Asfalt. Nebo Taras.
         „Posílám srdíčko“. Johohó.
         Ne že by bylo vyloučeno, že na Václaváku byly i smažky.
         Ale opravdové smažky nepíšou jako sedmdesátník, který nenávidí všechno pod třicet a Sorose navrch.
         „Prý nějakej strýc Soros“.
         Johohó.
         Stylově velmi nepropracované, milý Vittto.

         • vittta

          Kolik vám vlastně je, že tak dobře víte, jak by to psal studentík?
          Ono je to ale jedno, a já jsem také o tomhle nepsal.
          Ať už to psal kdokoliv, ať už to je pravda, či není, je to ukázka nějakého stavu.
          Já jsem svým textem jen potvrdil, že VÍM, že tam tímto způsobem jezdí mladé smažky.
          On je totiž život smažky svým způsobem nuda, celý den není do čeho píchnout, tak se tím zahání ta nuda.
          Víte, nebezpečí drog nespočívá v té droze a jejích účincích, patologických závisláků zase tolik není.
          Ale ten životní styl…..to je to, co ničí toho člověka.

          • Rybka

           Po čem touží demonstranti?
           přece po svobodě
           aby bylo zase vzrůšo
           pruda k nudy škodě.

 13. Eddie

  Takze jestli tomu spravne rozumim, 90-ti lety Soros vyvolava nepokoje a revoluce v ruznych statech s cilem omezit mistni narodnostni hnuti a primknout tyto zeme k EU. Nasledne pres masivni imigraci naredit evropske obyvatelstvo natolik az se stane beztvarou a snadno ovladatelnou smeskou. Tu pak ovladnout a vyuzivat. Je to tak nejak ?

  • vittta

   Eddie, tohle je také forma NENÁSILNÉ politické manipulace.
   V podstatě neustálé upozorňování na osobu asi 100 letého Sorose tento faktický stav napadá a dehonestuje.
   Pochopitelně, že sám Soros nemůže, a nemohl by, ani kdyby mu bylo 30, sám něco v tom duchu organizovat.
   Jde prakticky spíše o jeho peníze, které „profesionální“ rozvraceči do značné míry defraudují.
   Role samotného Sorose už může být ve skutečnosti jen ikonická- ale nemusí.
   V každém případě, jakákoliv činnost, spojená s tím jménem, je podezřelá a antihumanitní!

  • pacifista

   Přesně tak Eddie, přesně tak, teď jste udeřil hřebíček na hlavičku. Kdo by to o vás řekl chlapče.

  • oh

   Řekl bych, že devadesátiletý Soros netrpí zas takovou nouzí, aby si nemohl najmout dost profesionálů, kteří přeorganizuji svět přesně podle zadavatelových představ. Nebo se o to aspoň pokusí. Ať už ten svět chce, nebo ne. Řekl bych i to, že nebude jediný, kdo má podobnou představu, jak by svět měl fungovat k jeho prospěchu a prostředky se o takové změny pokoušet.
   IMHO to ale nemůže dlouhodobě fungovat – především proto, že ti příchozí většinou mají své vlastní zájmy a představy o tom, jak by svět měl být uspořádán, i nějaké vlastní elity, které budou tyto (nekompatibilní) představy prosazovat – a představa být ovládanou a využívanou masou mezi nimi podle mě nebude.

   • Kamil Mudra

    Řekl bych že Soroš se k takovému konání musí cítit povolán a být své myšlence oddaný. Má dost peněz na to aby si zařídil život jaký by chtěl, nezávisle na tom jak svět vypadá. O nějaký vlastní prospěch mu už nejspíš nejde. Tolik času před sebou už nemá aby se dožil nějakých významných změn v duchu jeho kutění.

    • vittta

     Je jako monarcha, je zvyklý vládnout, a i když už asi nevnímá svět úplně objektivně, ještě dokáže skrze své sluhy hryznout.
     Hitler třeba ke konci války upřednostňoval vlaky do vyhlazovacích láhrů před vojenskými transporty, jeho cíl nebyl už vyhrát válku, ale zabít co nejvíce Židů.
     Soros může být i takový, jen ve své nenávisti chce zničit tuto civilizaci.
     V každém případě, z jeho vůle a jeho jménem se děje mnoho zlého, a mrtvých je nepočítaně!

     • Kamil Mudra

      Hitler byl magor. Chtěl nechat „slavně zahynout“ i vlastní národ když už bylo jasné že to Německo projelo.

      • vittta

       No právě, Kamile.
       Ber to jako jednu z možností u Sorose.
       Jinak zemře dělník, pro kterého je smrt koncem života, který musel skončit, protože to tak chodí,a stejně to nebylo ke konci už hodné žití, a jinak umírá miliardář, který si může koupit úplně všechno.
       Třeba se kochá, jak se hroutí civilizace, stará 3000 let, jen proto, že On to tak chtěl.

       • Kamil Mudra

        To víš že jo. Motivace může mít různé. Třeba i takovou že lidí je na Zemi příliš mnoho a že je lepší zredukovat jejich počet nějakou množinou občanských válek, než aby se celé lidstvo zredukovalo nadobro jednou jadernou.

      • Hudec

       Skoro mi tak někdy napadá není-li to škoda, že mu to nevyšlo…. :-)
       (Ten smajlík je pro Ondřeje, aby i on pochopil, že je to jen drsnej fórek).

       • vittta

        A rozhostilo se trapné ticho, pane Hudče!
        Je vidět, že to svým způsobem už každého napadlo, a drsnej fórek to byl jen trochu…..

     • embecko

      „Hitler třeba ke konci války upřednostňoval vlaky do vyhlazovacích lágrů před vojenskými transporty“
      Tohle bude asi slozitejsi, vittto, Hitler to v tehle dobe pod kontrolou uz moc nemel a o zidy se moc nezajimal, tohle meli pod palcem jini. Proc tomu tak bylo, je otazka. Byl to myslim Herzmann, kdo rekl, ze (parafraze) „ted tu mame sice velkou valku, ale i ta jednou skonci a s jejim koncem prijdou rozhovory, na ktere musime byt pripraveni“. Hitler je rozhodne vhodna osoba, aby se na ni hodilo co mozno nejvice, ale historie je barevna a jde hodne do hloubky; dejiny jsou pesrtre, multikulturni.

  • Blanche

   No to ani ne, jedna známá to na FB popsala asi takto :

   Hra na demokracii, svobodu a svobodné volby kapitánům nadnárodních korporací již nevyhovuje. Zbytečně brzdí jejich mocenské a finanční zájmy. Takže je třeba tento model rozbít a zavést pro ně podstatně efektivnější model – model rozvojových zemí, svým uspořádáním blízký prvobytně pospolné společnosti, v které pravdu a spravedlnost určují vždy ti nejsilnější a nejagresivnější, dle svých domněnek, zbožných přání a emocí. Nikoliv však svévolně! Tito predátoři jsou samozřejmě naprosto loajální vůči elitám „shůry“! Hierarchie v takové společnosti se vytvoří sama – většina lidí se následně bojí ceknout proti predátorům, a tak raději poslouchají. Ochotných lokajů, kteří za občasnou odhozenou kůstku „shůry“ napráskají každého neposlušného „rebela“, se v každé takové společnosti najde vždy dostatek. Vhodný je asijský nebo indický model. Proto je třeba do Evropy nastěhovat co nejvíce muslimů. Pro tuto etapu jsou totiž ideální. Přinesou s sebou a pevně zakotví celý blízkovýchodní konflikt a tím nás posunou do situace těchto rozvojových zemí. Dál už vše bude probíhat dle předvídatelného scénáře, není třeba ani nijak zasahovat. Stačí vytvořit několik strategických předpokladů a lidská společnost se chová vyzpytatelně.

   • vittta

    Je to logické, ale kupodivu tomu věří málo lidí.
    Muslimové zavedou islám jako státní náboženství.
    Mnozí se tomu smějí, i když ho naprosto otevřeně zavádějí.
    Jakmile bude státní náboženství legitimizováno, nastane vámi popisovaná fáze, udavačů a šmíráků, či náboženských fanatiků.
    A pak klasika, zákaz některých činností pro nehodné, omezení lékařské péče, atd..atd..
    Středověk.
    Plno lidí si myslí, že se to nemůže stát, máme televize, internet, otevřené hranice, a všechny tyhle věci…
    No, právě proto, to klidně nastane den ze dne, a z toho, co nám dává-jakkoliv iluzorní- svobodu, budou nástroje teroru.
    TV a internet…..
    Jak snadno jde v elektronické podobě upravit encyklopedie, beleztrii, učebnice, cokoliv.
    Každý, kdo by se snad tomu smál, ať se podívá, jak to vypadalo v Íránu v r.1979, a jak v Íránu 1980.
    To jsou záběry hodné podívání, v r.1979 byla města v Íránu plná mládeže v džínách, holky, kluci, a za 1/2 roku byli ve středověku, ani nemrkli.

   • tresen

    Z toho plyne, proč má Zeman tak rád Čínu. Kvůli modelu, který jste tak věrně popsala. Našel ho tam.

   • embecko

    „Hra na demokracii, svobodu a svobodné volby kapitánům nadnárodních korporací již nevyhovuje.“
    Zalezi na tom, jak se to vezme, Blanche. Podle meho je naprosto dokonaly priklad Trumpa, na kterem muzeme videt temer vse, nebot hra se odehrava na urovni, ze se do veke miry musi ukazat, zjevit :o)

    Existuje urcity komplot (konspirace) skupiny lidi ve state, mocnych a majetnych. Ovsem do cela statu je ustanovena osoba, ktera jejich zajmy podkopava, co tedy s tim?
    Historicky se to resilo jedem/ stilettem, anebo explicitne aplikovanou tridni justici (obvinenim z velezrady a naslednou popravou).
    Dnes to vyresi demokracie (tedy moznost 2, tridni justice, ovsem ne jiz explicitne vystupujici, nybrz skryta):
    V prvem kroku se obvini spojenci dotycneho a vyradi ze hry. Nasleduje administrativni obstrukce (vynosy dotycneho jsou bud ignorovany, anebo oznaceny za neucinne). V treti fazi nasleduje sesazeni vetrelce a jeho nahrazeni prijatelnou osobou. Sesazeni je logicke a opodstatnene (podivejte, kolik problemu uz nam udelal!) a zaroven vysoce legalni (provede ho demokraticka instituce).
    Tak tohle byste bez demokracie jen tak nedokazala, Blanche :o) A to proto, ze ti, kteri sesazuji (likviduji) nechtenou osobu jsou zde zcela z obliga…oni vlastne odstoupeni dotycneho vubec nechteji, ale demokraticke zakony mluvi jednoznacne a tak se, bohuzel, neda nic delat. Musi pryc, my z toho radost nemame, ale takovy je zakon.
    Demokracie je naprosto skvela legitimizacni metoda, nebot jde o vyssi princip, ztelesnene dobro, automaticky pracujici proti lidske slabosti a tu vyvazujici svoji objektivitou. Proti demokracii nic nenadelate, protoze ta jste vy a tim padem i lid a tomu patri veskera moc.
    Tak jsem se rozpovidal jen proto, abych dokazal, ze demokracie jeste na kahanku nema. Demokracie byl vzdycky podvod a bude jim nadale, jen se zmeni jeji metody a forma. Proto se muze zdat, ze jiz neni potreba, ale neni to tak, jina forma legitimizace nasili a reprodukce moc neni momentalne po ruce. Samozrejme je dnes technika tak daleko, ze bezpravi se jiz nikomu zodpovidat nemusi, ale spolecensky je na takovyhle system jeste brzy. Pomalu se zavadi instituty „vyssiho zakona mravniho“, ale to bude chtit jeste dost casu, nezli se chytnou. Napr. o tom, kdo bude smet cestovat, bude rozhodovat nikoliv zakon, ale komise slozena ze zastupcu neziskovych organizaci, nebot dobre vime, ze lidske utrpeni nelze vyjadrit v litere zakona. Stejne tak genderove kvoty, znecisteni zivotniho prostredi (dieslove motory), pasivni agrese vuci minoritam atd., tady na to nebude mit v budoucnu gebühr zakon, ale zamestnanec neziskovky.

    • embecko

     Kdyz Fico promluvi o tom, ze protesty jsou rizeny ze zahranici, rozhodne se ho mainstream (SME) cenzurovat a obvini ho ze sireni konsopiracnich teorii.
     Kdyz demonstrujici mluvi o tom, ze za vrazdou novinare stoji vlada, o konspiraci prekvapive nejde. Naopak vysoke skoly daji zakum volno, aby meli klid na praci (demonstrovani) a manistream teorii o vladnim pozadi vrazdy bud primo podporuje, anebo alespon „vysvetluje“, jako zde Cesky rozhlas v dnesnim clanku:
     „Když lidé projevují upřímnou frustraci, není to konspirace“
     Zde jsme svedky poruseni demokratickeho zakona o sprostem podezrelem. A nejen, ze vysetrovani neni skonceno, ale ani nejsou znamy vysterovaci verze. Ted musi zasahnout demokracie a poruseni demokratickych principu demokraticky vysvetlit. jako vzdy se tu musi vytahnouz „pravi tezsi vahy“ a obeznamit lid s tim, ze pri trestani ma prednost „vyssi zavaznost“ cinu. A tady jsou zmarene touhy citliveho lidu uplne nicim, nulou, oproti podezreni na spojeni korupcni vlady s mafianskymi zabijaky! A kdo to nechape, neni hop! hop! demokrat!

  • mistralius

   svět dle edííííího: pan žid je moc hodný pám, protože je žid, protože to říkali v české televizi, proto všichni edíci milujeme to co řeknou židi v české televizi, protože máme rádi židy, protože oni trpěli, zatímco nikdo na světě netrpěl, jenom židi, protože to říkali v české televizi

 14. Asfalt

  Škoda, že nemáme větší zemi. Kdybychom měli území jako v Rusu, už by našeho pana prezidenta všude znali a opěvovali jako Putina v USA. Sám jsem čuměl, jak vysoké mínění mají americké ženy o Putinovi. Chodí kvůli němu na palouk u lesa a zpívají: „O pane náš, jak velké je tvvé dílo …. když slyším tvoje hromy a blesky, stojím v úžasu před tvým dílem….“ A tak dál a tak dál. A to bylo prosím pěkně ještě před projevem Putina o hypersonických raketách, kdy se mělo jen zato, že Putin pouze rozhodl volby v USA a jinde, zoorganizovál války po celém světě, vysušil Afriku a poslal všechny migranty do Evropy:

  K uvedenému snímku bych rád dodal, že i my na vesnici máme dost všelijakejch ženskejch. Jen prosím čtenáře za odpuštění, že nevím, zada umí také tak dobře zpívat. Úplně všechny sousedky se u mě doma totiž nevystřídaly, a proto nemám dost informací k posouzení problému. Ale z údajů, za které mohu ručit sám, je patrné, že i naše ženské umí ledacos. Bohužel se sousedkami jsem toho moc nenazpíval, protože pořád chtěly dělat jiné věci, ale vzhledem k tomu, že žádná ženská není nikdy zticha, nemůže si výzkumník hlasových dispozic na zkoumaném materiálu nevšimnout. Z dlouhodobých zkušeností v oboru si pak dovoluji vyslovit názor, že naše ženské neopěvují Putina na palouku u lesa proto, že by to snad neuměly, ale protože nejsou dostatečné motivovány. Vždyť skutečnost, že Putin rohodoval i v našich volbách, jsme se museli dozvědět až od pravdomluvného pana Drahoše, zatímco ulhaný Zeman a ruskočínský záškodník tento zjevný fakt, k němuž inteligenti nepotřebujou žádný důkazy a o němž pochbuje jen lůza, zapíral. Jak potom naše ženské mají vědět, kdo za všechno může a koho mají opěvovat na palouku, že? Myslím proto, že by se měly i naše ideologické úderky více snažit a rozkrývat pravdu a lásku, abychom koncečně i my u nás dosáhly takových výsledků, jaké vidíme ve vyspělé kapitalistické cizině.

  • Kamil Mudra

   Osvěžující.
   Hezké hlasy, pěkný ženský, krásná příroda….
   Avšak, nač si něco namlouvat, bez Němcové to nějak není ono. :-)

   • Asfalt

    Nic, čím bych v odpovědi překonal Hudce, jsem ani po usilovném přemýšlení nenalezl. Hudec měl dnes k obědu sacharidy a to se pak překonat nedá. :)

 15. Ondřej

  V Bratislavě více lidí než v Praze! V Praze bylo podle digitální mapy T-Mobile 20tis. V Bratislavě 30tis. Po celém Slovensku včera protestovalo 150tis. lidi! A pozor v dalších 47 státech od Sydney až po New York!

  https://www.aktuality.sk/fotogaleria/571262/foto-ludia-a-transparenty-so-silnymi-odkazmi-zaplavili-ulice/28/

  A pozor,.demonstrace nekonci! Prahu čeká další hned 15.brezna. To je totiž Mezinárodní den proti policejní brutalitě. Studenti dostali na fakultách volno,. aby mohli demonstrovat. Vivat rektoři, pane Beku a Zimo, díky že nás podporujete. My občas se k nim rádi přidáme.

  Studenti chystají stávku kvůli vládě, na Václaváku bude demonstrace za ČT

  Ve čtvrtek 15. března, na Mezinárodní den proti policejní brutalitě, chtějí studenti stávkovat za dodržování ústavních zvyklostí. Požadují, aby premiérem nebyl trestně stíhaný člověk a aby vláda v demisi nepřijímala důležitá rozhodnutí. Na pražském Václavském náměstí bude o den dříve protest proti útokům prezidenta Miloše Zemana na veřejnoprávní ČT.

  Požadujeme, aby prezident České republiky plnil ústavní povinnost jmenováním premiéra, který získá podporu a který nebude trestně stíhanou osobou. Aby vláda v demisi nekonala zásadní a personální kroky ani nevytvářela nové ústavní pořádky. Aby Senát důrazně vystoupil proti nedodržování ústavních zvyklostí,“ požadují organizátoři akce nazvané Výstražná stávka.

  • vittta

   Ať si študenti stěžují, ale za své!
   Odmítám platit ze svých daní jiné, než studijní aktivity studentů a pedagogického sboru!
   Takže kdyby na to přišlo, pomalu, ale jistě, se ze mě stává příznivce plně placeného vysokého školství.
   Pak ať si stávkují jak chtějí!
   Jinak…už jsem to psal, ale raději ještě jednou.
   15. 3. 1939 vtrhla do zbytku naší země Německá vojska.
   Český lid čekalo ten den více jak 6 let teroru, vražd a násilí.
   Koho by to ale dnes zajímalo, když je mezinárodní den proti policejní brutalitě, ne?

   • Ondřej

    Souhlasí ještě někdo aby se začalo platit školné na VS, jak navlvrhuje vittta? Co Taras?

    • Mac

     kromě provokatéra Ondráška věřím, že všichni souhlasí s tím, aby VŠ studenti si platili mimoškolní aktivity. Takto pojato jsme to všichni z Vittova textu pochopili, vyjma provokatéra ondráška

     • Mac

      provokatér ondrášek evidentně nechápe nic. Ten je dobrý jenom na slabomyslné provokování…

      • Kamil Mudra

       Ondřej chápe úplně vše. Ovšem až po vlastní úpravě toho co je k chápání předloženo. :-)

     • Ondřej

      Ten kdo napsal tuto větu patrné souhlasit nebude. Možná budete popírat smysl té vety protože někdo sii mysli, že i když nelze že lze vysvětlit „atlternativně.. Mac si udělá větný rozbor z jazyka, který patrné neovládá. A pak si vyhoogluje co je to plně placené školné. Žádné mimoškolní aktivity se netykaji a to už jen proto, že I SKOLA zcela zdarma nikdy žádné mimoškolní aktivity neplatila. Jen idiot a vittta s Macem vi, proč a kolik by mohlo stát, že „někdo smí 2hod.stat na veřejné přístupném náměstí“ a kolik za tuto činnost zaplatil na daních.

      Cituji

      Takže kdyby na to přišlo, pomalu, ale jistě, se ze mě stává příznivce plně placeného vysokého

      Z té vety, je patrné jen Macovy a dalším neegranotnym , že tu větu vyřkl zapřísáhlý kolektivista, aby stát tuto službu poskytoval zdarma protože soukromé placené vzdělání je proti myšlence rovnosti:-)

      • Mac

       kokokodááák, promluvil neegranotný ondrášek (asi z hladu, ještě mu nenasypali denní dávku granolí)

       taky ondráškovi nakladu jeden kytát:
       „Odmítám platit ze svých daní jiné, než studijní aktivity studentů a pedagogického sboru“

      • vittta

       Ale čtenáři to pochopili, vy jste zbytečně „fonetický“.
       A samozřejmě, kdyby studenti hodlali jen a jen stávkovat a demonstrovat, ať si to platí.
       Co to je do prdele za žvást, stávka studentů?
       To jako že studují za peníze daňových poplatníků, a budou stávkovat, tedy nechodit do školy?
       No ale pak, milej zlatej, to nijak nesnižuje státní náklady na to studium, protože budouvy se udržovat musí, a pedagogický sbor také bere vejplaty.
       Vycházíte z mého textu, který je nadnesený, to z něj prostě čiší.
       Pomalu, ale jistě se ze mě stává onen příznivce plně placeného školného.
       Rozumíte, já to tam použil, to „plně“, a kdyby měli být studenti tou silou, která bude destabilizovat za státní peníze stát, tak fakt za svoje!
       Ale asi všichni víme, že studenti jsou banda mládežníků, co jsou dostatečně chytří, aby uměli něco zorganizovat, ale moc blbí a nezkušení na to, aby chápali možné dopady.
       Ideální skupina.
       Hele, Ondřeji, já to už kolikrát psal, být mně 20, také nevím, co bych kde blbnul.
       Já tomu rozumím, takhle prostě funguje svět, ale platit jim to nechci- a jsou kurva daleko chudší, než jsem já, proč by oni měli?
       A mám takový dojem, že poslední dobou je všude studentů jak máku, ale není, kdo by fyzicky makal, ale co je neuvěřitelné, není, ani kdo by makal duševně.
       To je nějaké divné, nemyslíte?
       Bodejť, když se neučí být užiteční, ale stávkují- za vydatné podpory všelijakých děkanů!

      • Kamil Mudra

       „Odmítám platit ze svých daní jiné, než studijní aktivity studentů a pedagogického sboru!
       Takže kdyby na to přišlo, pomalu, ale jistě, se ze mě stává příznivce plně placeného vysokého školství.“

       Ondřeji, možná je to na vás příliš složité, ale ty dvě věty k sobě patří. Vittta prostě sděluje že pokud by měl platit studentům mimoškolní aktivity stal by se příznivcem plně placeného školného na vysokých školách.

       Podobně když někdo prohlásí: „Kdyby pršelo, vzal bych si pláštěnku.“ tak to neznamená že je příznivcem povinného nošení pláštěnek.

       Tedy vaše tvrzení, že vittta navrhuje aby se začalo platit školné na VS, je pouze produktem vašeho nepochopení textu..

       • Ondřej

        Já si myslím, že vittta to myslel velmi upřímně a už se také doznal. Demonstrace byla od 17hod. Nevim, proč by měl v té době někdo sedět ve škole, kde v té době stejně nikdo nepracuje. Pro ty, co nikdy nechodili na VS, tak pripominam, že studium NEZNAMENA sedět mezi 8-17 někde v učebně. To se pletete. Vazne až směšné pletete. Při studiu humanitních oborů je naopak nejaka občanská angažovanost a pohyb v terénu součást povinné výuky:-)

        P.S. jediný možný krok jak studentům zabránit chodit na demonstrace jsou opatření, jaká provedli kdysi nacisté a pak komunisté. Nicméně nejedná se přeci jen o studenty, ale o všechny občany. Je tedy pro lidi vašich „demokratických“ pohledu spíše nasnadě přemýšlet o tom, jak takové demonstrace potlačit a jejich účastníky sankcionovat. Třeba prostřednictvím obušku nebo přímo zatýkáni. Víme že v Rusku za opakovanou účast na protiputinovskych demonstraci už asi 20 lidí sedí s trestní sazbou 2-3 roky natvrdo.

        • oh

         Ondřeji, vykrucujete se sice intenzivně, leč poněkud marně. Vy sám jste napsal: „Studenti dostali na fakultách volno,. aby mohli demonstrovat. Vivat rektoři, pane Beku a Zimo, díky že nás podporujete.
         Tedy, Mr. Fake News, okamžitě se naskýtá otázka, proč by studenti měli od statečných rektorů Beka a Zimy dostávat na fakultách volno, když se – opět podle vás – demoška koná mimo dobu vyučování.

         P.S. Ondřeji, vašich uzených sleďů i slaměných panáků je tu již značný nadbytek. :-)

        • Kamil Mudra

         Ondřeji, být na VŠ v kontaktu se studenty i kantory je mým denním chlebem. A mohu ze zkušenosti řící že jak s jedněmi tak i druhými se alespoň z devadesáti procent shoduji v názoru že v demokratické zemi má být škola apolitická. Studenti nestojí o politickou „nalejvárnu“ a kantoři zas o to aby byli těmi „nalévači“.
         Měl bych pochopení pokud by škola podpořila studenty stran demostrace za cokoli co by se týkalo specielně studentů. Ale pokud jde o názorovou záležitost, vztahující se průřezově ke všem občanům, pak by škola neměla v takové aktivitě studentům bránit ale jinak by měla zůstat neutrální.

         Budiž. Ještě bych byl srozuměn s tím, že na některých školách, humanitně zaměřených, by mohla být účast na demošce pokládána za ten „pohyb v terénu“. Ovšem nikoli politická angažovanost. To už je záležitostí jednotlivce, bez ohledu na to zda jde o studenta čehokoli a nebo třeba řidiče tramvaje.

         Z výše napsaného snad jasně vyplývá, že nehledám žádná řešení jak zabránit studentům v účasti na demonstracích. Vyjádřil jsem se pouze k tomu jak se opětovně snažíte podsunout diskutérovi SVOJE téma a přistupovat pak k němu jako by šlo o jeho názor. Tak jako jste to ostatně teď předvedl i u mne s tím vaším „PS.“. S takovými triky ale u mne ztrácíte čas.

         Uvítal bych kdybyste se vyjádřil k mému komentáři zde: https://janica9.wordpress.com/2018/03/09/husa-tahla-prvni/#comment-53439 namísto spekulací o mém „demokratickém pohledu“.

   • Rybka

    Hlídací psi se demošce
    zahryzli v lýtko zchladlé
    nejeden pitbull, bulíček
    zakous se v hrdlo zvadlé
    do mrtvol se přec nekope
    a kousat? to je gusto!
    Husáku, jako za tvých dob:
    teskno a bohapusto.

  • blbíš

   1/
   … tak speciálně pro vás. 15. březen (1939) má pro většinu tady píšících zcela jinou hodnotu, než tady předvádí ten váš mozek složený z těch všude vyhrabaných a poslepených Ctrl C+V slepičinců, než předvádí ta ubíjející nevědomost dnešních studentů a jejich rektorů, než předvádí hérečky a ostatní pseudodemokraté seskupených v těch všelijakých „demokratických“ blocích, OSN a od něho odvozených lidských ziskovkách s tím Dnem policejní brutality. Myslíte si, kdovíjak jste sofistikovaně chytří, že se vám daří zakrývat tu svoji hlavní, neutuchající a kontinuální snahu jakýmkoli způsobem narušit, pokazit, znehodnotit, znedůvěřit výsledky svobodně proběhlých nedávných demokratických parlamentárních a presidentských voleb. Asi bychom měli taky vyjít do ulic, ale za to nám stále ještě nestojíte! My si ten památný Den ztracené a hlavně zrazené svobody našeho národa připomeneme tichou vzpomínkou, i bez těch vašich investigativců z ČT či ČR co se nezmůžou pod vedením Dvořáka už vůbec na nic, natož o důstojné připomínání podobně významných dnů. Ale varuji vás, jednou i vy opustíte klávesnice a budete se muset projevit naživo, pak následky si přičtěte sami.

   2/
   … A pozor v dalších 47 státech od Sydney až po New York!!!!

   Občané 47 států po světě si pletou Česko s Čečnou, ví kulovaný o Slovensku, které si pletou s Jugoškou, ale hlavně, že vědí, kdo je Ján Kuciak, Martina Kušnírová i ví o jejich vrazích (Fico s Kaliňákem). To jsou fakt spontánně nebývale vnuknuté vědomosti těch 47 států, žejo? To mě s přehledem dostalo, z toho se Slováci asi nevzpamatují, tolik solidarity a světového zájmu o ně najednou! Chytrý taras, moc chytrý!!! … než takový blb, tak raději nic!!

   • Kamil Mudra

    „Chytrý taras, moc chytrý!!! … než takový blb, tak raději nic!!“
    A co s tím má společného taras?

    • blbíš

     … ale jděte, že by zrovna Vám to nebylo jasný? To snad né! Copak jste už provozně tak ošoupaný a slepý? Kolik zmaru a ztraceného času jste jen Vy osobně tady i tam na toho blba vycintal!!! A s jakou účinností? Jen si to představte, být místo něho třeba jiskření od Karla Rybka Borovský (to Hudec trefil!!!), to by snad muselo zkultivovat i takového na toho blba neustále naskakujícího vittta, co říkáte? Jen si to představte, jak si taras s vitttem náruživě vjíždějí do vlasů kvůli veršování Karla Rybka Borovské a jak jim oponuje Karel Mudra Borovský … já vím, blbost … jo na co jste se to vlastně ptal, na tarase? … tak už vám vlastně ani nevím … snad že je jen chytrý, nebo se nějak významně mýlím?

     • Kamil Mudra

      Mám tedy té větě rozumět tak že vyslovujete pochvalu Tarasovi za to že raději zrušil diskusi než aby poskytoval prostor Ondřejovi?

      • blbíš

       … jo, i když bych to nenazval přímo prostor, ale spíš zbývající čas. Chytrost mnou u tarase spatřená spočívá v tom, že podobně jako já si plně uvědomuje, že v našem věku už si musíme hodně rozmyslet, s kým a proč marnit nám vyměřené poslední chvilky, tedy jestli mi alespoň trochu rozumíte? No a jestli si myslíte, že s nějakou klávesovou zkratkou Ctrl C+V, tak to se rozhodně mýlíte. Koneckonců všichni kritici zavřené diskuse u tarase to jednou poznáte, bohužel špatnou zprávou pro vás je, že na vlastní kůži!
       Tak jestli tak Vám má odpověď stačí?

       • vittta

        Jenže on si to rozmyslel tak, že pozval Ondřeje, a ještě jednoho potížistu, který se ale nedostavil.
        Takže buď s nimi marnit čas chtěl, nebo si to rozmyslel blbě.
        Podle mě mu ale nešlo o to, s kým bude marnit čas, ale o jakési osobní vítězství nad úplně jinými lidmi, než byl Ondřej.
        A jinými, než jsem já!

        • blbíš

         … jenže, jenže, těch by bylo … já vím … ale právě proto … staříci jsou sice vrtošiví, ale přesto nedostižně báječní a zaslouží si pouze chválu. Takže, vittto …. ?

       • Kamil Mudra

        Inu, blbíši, už jsem na cestě k sedmdesátce, tak že vám rozumím. Tarasově „trojtažce“ už o něco méně ale respektuji jeho právo řešit svůj blog po svém. Mne osobně netěší jak to dopadlo, protože jsem tam chodil rád a mám rád i Tarase jako člověka s nímž cítím souznění i jako diskusního partnera.
        Na váš komentář jsem reagoval svou otázkou proto že jsem vaši poslední větu pochopil (jak teď vidím tak mylně) jako ironii směřovanou vůči tomu na koho jste reagoval a na závěr se dopustil překlepu v oslovení. Takže vaše vysvětlení považuji za zcela postačující.

        • blbíš

         ano, blb nemůže být nikdy chytrý … na rozdíl od blbíše, to dá rozum, žejo?

         • Kamil Mudra

          Já se omlouvám. Nevím jestli je to věkem či pokročilou hodinou a nebo možná obojím – ale tenhle váš komentář jsem zase nepochopil. Možná mi něco docvakne až se na to vyspím. :-)

   • Ondřej

    Já si myslím, blbisi, že na vašem názoru na ostatní lidi co je zde kádrujete vaším hospodskym dialektem nezáleží, a to ani v dědině o 300 obyvatelích, natož aby se jimi zabýval snad i jen jeden z těch 47 ostatních států a nakonec pro vaše alter ego vyjádřené vaším nickem může pak být jistym zadostiučiněním, že namísto České republiky si někdo tuto republiku plete s Čečnou:-)

    • vittta

     Chovejte se laskavě k Blbíšovi slušně, křupane z 1. cenové.
     Hrajete si na honoraci a píšete jak hovado!

     • blbíš

      Prosím o klid, vittto, já už mizím, cítil jsem povinnost ke svému otci se k tomu jím avizovanému „Dni policejní brutality“ v devětatřicátém vyjádřit, to jsem učinil a jdu zase mezi ty své s tím mým alter egem, které ani náznakem nedosahuje kvalit toho skutečného zdejšího blba.

      • Ondřej

       váš „abiturient“ ze společné maringotky, blbíši?

 16. astraustralia

  A pozor,.demonstrace nekonci! Prahu čeká další hned 15.brezna. To je totiž Mezinárodní den proti policejní brutalitě. Studenti dostali na fakultách volno,. aby mohli demonstrovat…

  15 brezen 1939!
  Je to den okupace armadou Nemecka ktery je nutno pripominat na miste prvnim !
  Je to zacatek obdobi 6 let vrazdeni a utlaku od r. 1939 do r. 1945 !
  To na prvnim miste moudri a revolucni studenti !

  • Rybka

   Německo je teď náš přítel!
   že nás masil? kdo to ví?
   staří vymřou a ti mladí
   ve škole se to nedozví.

    • Rybka

     No jo, Havlíček Borovský je můj polobůh. Jednou jsem upotřebila i psojdonym Petra Cihla Bezručová.

     • Rybka

      A Taras – furt zalígrováno.
      Výzva, apel:
      Terasový Tarasi, nepal, co tě nehasí!

      • taras2

       Milá Rybko, přemožen blížící se rovnodenností a v rámci oslav toho, že jsem přežil další zimu, chtěl jsem nastavit světu přívětivou mordu a diskuze opět otevřít. Jako vždycky se vstřícnost nevyplatila, neboť ohlas byl spíše chladný, odmítavý až nepřátelský. Tedy jsem usoudil, že bude lépe, když nechám debatu zavřenou. Což je definitivní stav. Až na věky věkův amen.

       • Rybka

        Tedy, můj ohlas byl spíše vřelý, uvítavý až přátelský. Myslím, že nebude lépe, bude-li debata ponechána zavřenou, natož na věky věkův. Jsem si nevšimla žádného chladu a už vůbec ničeho nepřátelského!
        Kamile, Vitto, Jarmilo! Řekněte něco!

        • vittta

         S Tarasem je těžké pořízení, Rybko.
         Zavřel diskuze, dobře, ale způsob, jakým to udělal nebyl úplně košér.
         Takže pokud už se rozhodl je otevřít, musel čekat určité zlomyslné průpovídky.
         Nic extremního, ale…něco zaznělo, a zaznít muselo.
         Tak si myslím, že si toho neměl všímat, a diskuze otevřít, a čekat na výsledek.
         Janika to udělala chytře, použila jeho dobré články sem, za vydatné podpory Astra.
         No jo, jenže on se urazil, a napsal jí, že si nepřeje, aby jeho články byly tady, když se nebude diskutovat na jeho témata u něj, tak nikde.
         Špatné rozhodnutí, dle mého.
         A konkrétně já.
         Ze začátku jsem rypákoval, rejpal do ní, co snese, odcházel jsem a zase se vracel…také asi žádná sláva.
         Jenže ona nechala věci volný průběh, nevím sice proč, ale nechala.
         A stalo se, co jsem očekával, diskuze tady jede na plné pecky, a Ondřej je tady svým způsobem „rozmělněn“, není tak vidět, jak sem chodí více lidí.
         Co je ještě lepší, diskuze má šťávu, a nějak extra nevybočuje z nějakých regulí, i když názory se tady leckdy různí.
         To se ne všude povede.
         A teď co já, měl bych jít zase k Tarasovi, který se mnou vyjebal, nebo zůstat tady, kde se mnou- ať to je, jak to je, Janika nevyjebala?
         Jasně, jdu tam, kde jsou kamarádi, ale měl bych zase zůstat loajální Janice, ve světle současné blogové reality.
         Blog se rozjíždí svým způsobem pomalu, chvíli trvá, než se čtenáři přemístí se vším všudy, ale když už jede, a osvědčil se, resp. se osvědčila benevolentní pravidla, tak prostě jede.
         Loajalita majiteli, který nehledí na ostřejší slůvko je silná karta-nakonec pro každého slušného diskutujícícho.
         Blog je takové dítě vlastníka, je na něj háklivý, stojí ho to čas a starosti, kdo může za to, že to Taras zahodil?
         Nic méně, měl to otevřít a nestarat se, ono by to nějak dopadlo.
         Tam by byl asi určující prvek připuštění, nebo nepřipuštění Ondřeje, na malém blogu je značnou zátěží, na středím je jen otravný, a na velkém prakticky neviditelný, což Taras dobře ví.
         Já mu radit nebudu, udělej, nebo neudělej, to musí on sám.
         Mohu jen napsat, co si o tom myslím, což jsem udělal, a mezi přáteli se to tak dělá.
         Pokud ne, nejsou to přátelé, ale patolízalové.
         Já když napíšu kontraverzní text, musím čekat negativní reakce, a když…třeba odcházím- neodcházím, musím je čekat také.
         Tak to chodí.

         • Rybka

          No jo no, máš recht, vitto, ale stejně je mi to líto. A Taras bude s těma předsmrtnejma řečma samotařit ve své komůrce? To je na prd. Tady snad má víc lidí taky blíž pod drn než na maturitní ples, tak by se ty neshody daly pojmout s nadhledem, což směřuji drze na Tarase. Ale už toho nechám, mužové tohle asi mají těžší.

         • 1ttt

          Nick „Ondrej“: „Stokrát nic, umořilo osla.“ „Hoď blátem, něco ulpí“ spojeno s podvědomím, které nemá NIKDO pod SVOU kontrolou, vytváří smrtící dávku jedu pro téměř všechny, a to je záměr :-( O ten zbytek se již lze postarat jinak. Je to sice nákladnější a často brutální, ale ty SAMOSTATNÉ ostrůvky již pak není problém pod různými záminkami a různými technikami ZNIČIT. „Rozděl, znič a panuj.“

          Nick „blbíš“: Jako nick „Ondrej“. Jen jiný způsob, ale STEJNÝ cíl (nelze analyzovat všechna vyjádření a všechny blogy a pokud se nick „blbíš“ vyjádřil jen hodně „neobratně“, pak omluva).

          Nick „Taras2“: „Sžírání se“ a „mumlání v jeskyni“ v takových případech nepomáhá. Zahořklost NAOPAK „Tarasům“ škodí a stává se vítězstvím „Ondrejů“. Další dobytý hrad v království lidskosti. Je to lidská prohra citu a selhání (únavy?) moudrosti (za nevhodně tvrdá slova možná OMLUVA).

          Nick „Janika“: Předem OMLUVA, ale vítězství „Ondrejů“ je i zrušení „palcování“ za daných okolností. Ano, „ručně“ lze nasázet každých 20 sec. jeden palec (tak nebo tak), a skriptem lze vytvořit „biblickou pravdu“ (daň za technologie, která je možná příliš vysoká, ale to je na jinou diskuzi). Ale co to vzít obráceně: „Co tě nezabije, to tě posílí.“?

          Za nick „1ttt“: Omluva za OMLUVY ;-), ale analytického materiálu i času je málo, a to lidští zmetci „Ondrejova“ tábora s psychologickým „profilem Ondrej“ vědí. Nezbývá než pochopit podstatu myšlení těchto „rozbitých“ a „pokažených“ lidí. Před psychopaty se utéci NEDÁ. NIKAM se neschováte. NIKAM. Můžete je jen od MALIČKA až do SMRTI střežit a usměrňovat (poklona před nickem Vittta). Ti méně poškození mají (méně často) i svá určitá nadání. Ty více poškozené MUSÍ společnost hlídat a v krajních případech i separovat, jinak „rozbijí“ a ROZBIJÍ svět okolo sebe (podle svého dosahu).

        • Kamil Mudra

         Rybko, většinu toho co bych napsal už za mne napsal vittta. Jen bych dodal, že Taras nám dal šanci abychom se s Ondřejem vypořádali sami a my jsme tedy neměli volat po jeho zásahu. Jenže nás tam chodilo málo a v malém počtu se taková škodná špatně ignoruje. Tak se Taras rozhodl pro zásah způsobem který by náš počet ještě snížil a navíc znemožnil komunikaci lidem kterým na té komunikaci záleželo (např. já i vittta jsme měli tehdy u Janiky ban), takže se rebelie, ke které jsi se také připojila, dala očekávat, ale Tarase evidentně zaskočila. Tak holt práskl dveřmi.
         Terasa se od Ostrova liší tím že na ní Taras uveřejňuje jen své články a já plně chápu Tarasovo rozčarování z chaotické diskuse která velice často vypadala tak jako by nic nenapsal. Je to jako bys připravila pro hosty pohoštění a oni ho nechali bez povšimnutí, ládujíc se svačinou kterou si přinesli. No a když vidíš že ani tak jim moc nechutná a na výzvu aby příště připravil pohoštění někdo z nich se nedočkáš odezvy, začneš si připadat jako páté kolo u vozu.
         Tedy si myslím že na tom zavření diskuse máme všichni také svůj podíl a neměli bychom to házet jen na Tarase. Na druhou stranu, soudě podle jeho komentáře zde, se on zas nedokáže nad to práskání dveřmi povznést. To je to jeho „až na věky věkův amen“. Osobně si myslím že by neměl být problém se znovu otevřením diskuse. Vždyť se nad jeho články diskutuje i zde což svědčí o tom že jejich autor ještě není „z formy“. Nejde o nic jiného než o to aby se Taras oprostil od jakéhosi očekávání zadostiučinění (asi by byl vhodnější nějaký lepší výraz ale momentálně mne nenapadá) a my od projevů typu: „To je dost že ti to došlo“.

         • Rybka

          Kamile, máte s vittou pravdu, ale když se lidi sejdou, taky se mele pátý přes devátý, jak koho co napadne, jakou něco podnítí asociaci. Tady je to přece taky trochu džungloidní. To mě nenapadlo, že to vadí. Já jsem nikdy takhle nikam nechodila, tak jsem holt mohla něco zkopat, což mě na tom mrzí.Hezky jsi to napsal, jak ty to umíš, snad se vše v dobré obrátí a Ondřeje jeskyňky uchvátí.

          • vittta

           Podle mě se linie diskuze k článku stejně nedá udržet, leda by majitel neustále dával nové články, resp. dával články k aktuálním tématům.
           To by ale zase rozdrobilo diskuzi jako takovou, kdyby byly třeba 3 čerstvé články, nakonec by nikdo nevěděl, kam se má vymáčknout.
           Takže někdo si něco přečte, něco obzvlášť pikatního, a samozřejmě to plácne na sklo mimo téma.
           Já myslím, že je třeba se zamyslet na tím, čím je vlastně Ondřej tak otravný a rozvracečský, v tom to totiž vězí.
           To není proto, že by se on úplně nedržel tématu, nebo se ho držel nějak extra méně, jak jiní.
           On ale vstoupí, vesměs nějakou manipulační fekálií, a to vyvolá adekvátní reakci.
           Jenže on to nedořeší, jakmile začne tahat za kratší konec, což nikdy netrvá nijak dlouho, protože lež má prostě krátké nohy, tak napadne tu diskuzi kus jinde, a co je zajímavé, tak úplně stejně.
           A zase, dostane nakládačku.
           V určitý moment zase přestane, dojde mu pára, ale to samé vytáhne kus vedle.
           A pořád dokola, se strojní vytrvalostí.
           Mě třeba to nějak extra nevadí, s chutí si do něj kopnu, navíc to je snadné, on na to nahrává.
           Ale kolikrát jsem to už ani neudělal, protože to, že to nevadí mně, ještě neznamená, že to nevadí jiným.
           Ale u něj to je nekonečné, může být jakékoliv téma, a on tam napálí ty svoje filosofy, ty převzdělané kecy točí pořád dokola, a to prokládá urážkami,(těmi si vynucuje ty reakce, jinak by na něj plno lidí z vysoka kašlalo) které jsou ale také pořád stejné, a jemu je úplně buřt, že žvástama o nevzdělanosti napadá i evidentně vzdělané a jazykově vybavené.
           Ztrácí se ve vlastní žumpě, abych tak řekl.
           Někoho to může…mírně řečeno, fakt unavovat, ale třeba jak znám Tarase, tak to je zrovna ten typ, co ho to unavuje.
           No….já vím moc dobře, proč ho tam pozval, a vědí to i ostatní, a Taras musel vědět, že to budou vědět, že to nejsou žádní pitomečci.
           A někde výše píšeš, že je sám…není sám, může psát sem, a čte to tady, ..asi, ale jak jsem uvedl, blog je dítě každého blogera, takže jedna věc je někam psát a někde číst, a druhá je mít svůj blog, „vyvlkovaný“.

         • embecko

          Jen v heslech, vidim, ze diskuze u Tarase opravdu nemuze byt otevrena (bylo by to uplne zbytecne), protoze chybyi jakakoliv shoda nad tim o cem tato vlastne je…takze jen kratce:

          „Taras nám dal šanci abychom se s Ondřejem vypořádali sami“
          To mas tedy divne predstavy o sancich.

          „Terasa se od Ostrova liší tím že na ní Taras uveřejňuje jen své články“
          Terasa se lisila predevsim tim, ze kazisuci v diskuzi byli eliminovani a tato se mohla v klidu rozvijet.

          „já plně chápu Tarasovo rozčarování z chaotické diskuse která velice často vypadala tak jako by nic nenapsal“
          Tak to chapes sam sebe, coz je pochopitelne. Ale i ja chapu, ze jste to s vitttou dotahli takhle daleko. Tobe se s Faganem dobre keca, vittta pak na Faganovi vidi uspech sve psychoterapie (k necemu jejich konverzace pry vede)….ano, pak to musi vypadat, jako ze nikdo nic nenapsal.

          „Tedy si myslím že na tom zavření diskuse máme všichni také svůj podíl“
          Mluv za sebe a vitttu, zavreni diskuze je predevsim vase prace a vetsina diskuteru s tim nema co spolecneho. Vy jste drazdili a drazdite Fagana, vy jste byli proti jeho zabanovani, kdyz ho Taras pripustil.

          Me je to jinak uz docela jedno, samozrejme bych otevreni u Tarase uvital, ale jen bez Fagana. A vlastne se omlouvam, ze jsem sem napsal, co jsem vyse napsal, ale jsem takovy maly Jan Hus a tezko snasim nespravedlnost i v takovehle malickosti.
          Sorry jako, ale diskuze u tarase rozbil fagan, ktereho jste tam obhajovali vy dva s vitttou. To vidi kazdy tady, jen to nerekne. ja to tedy parkrat rekl, vcera se pridal blbis. tady na te teorii neni nic nejasneho. ze Taras Fagana prispustil nebyla sance, ale likvidacni tah, diskuzi jste rozjebali vy s vitttou a Faganem a tudiz ze hlavni podil na tehle situaci mate vy tri…dlouho jsem vas chtel rozdelovat, ale ted vidim, ze jste jednotny tym Fagan&Oponents :o)
          Ale nic ve zlem, jak rikam, je to uz stejne jedno, ale je to zajimave, mechanismus rozkladu je fascinujici.

          • kočka šklíba

           Já to tedy nechápu, Fagan(Ondřej) rozbil diskuse u Tarase? Mně se nezdá, pokud na něj nechcete reagovat, nečtěte ho, já to tak dělám, jde to bez problémů. Kde chce, čte ho a reaguje na něj, to asi vitttovi a Kamilovi nevadilo. Tak se zabaví každý po svém ;).

          • embecko

           „Tak se zabaví každý po svém“
           Diksuze ale neni zabava, nybrz tezka prace :o) To prave odlisuje dobre blogy od tech prumernych. Na prumernych, zabavnych, diskuze casem pomalu uvada a tak se diskuteri presunou na nejaky blog, kde se pracuje…a tam to uspesne rozlozi, ale jsou pri tom spokojeni, protoze se pobavili :o)
           Vse se odviji od stanoveni si cilu diskuze…a u Tarase lze predpokladat, ze to myslel vazne a ze „zabava kazdemu po jeho chuti“ nebyla jeho cilem.

          • Kamil Mudra

           Milý Jane Huse, pozor na kouř který zastírá výhled :-)
           My jsme tam s vitttou (a nejen my) prošli vůči Faganovi třemi „fázemi“:
           1) brát ho jako zpestření webu a trenažér na podobné týpky
           2) voláním po jeho eliminaci
           3) silnou snahou o jeho ignorování

           Tobě se první fáze vyhnula, protože jsi byl před námi v předstihu s odhadem vývoje situace a tak si teď můžeš mýt ruce. Ale že bys s ním nediskutoval a tedy se také na tom vývoji situace nepodílel to snad tvrdit nechceš. Nebo ano?
           Takže, byť se ti do toho pytle s Faganem a námi dvěma nechce sebevíc, patříš tam taky. Dohadovat se můžeš maximálně o tom jak hluboko (oproti nám) do něj zapadáš. Za ostatní bývalé diskutéry z Terasy mluvit nechci, svůj podíl ať si vyhodnotí každý sám.

           Ale nic na tom co jsi napsal neznamená automaticky že diskuse na Terase nemůže být znovu otevřena, jak tvrdíš. Lidé se mohou u jednoho stolu i ošklivě pohádat, vyčíst si kde co a rozejít se domů řádně nasupení. Ale i tak se u něj mohou sejít znovu a znovu zavést řeč.

           Šancí, kterou nám Taras dal, jsem myslel to že nám poskytl prostor do kterého po dost dlouhou dobu sám nezasahoval. Tedy nechal na nás zda dokážeme Fagana úplně ignorovat a nebo budeme jeho přítomnost akceptovat.

           Co se samotné diskuse týká – jistěže o ní mají lidé různé představy a málokdy (téměř nikdy) se stane že by byla od začátku až do konce vedena na předložené téma. Ale když se začne diskutovat na úplně jiné téma hned od prvního komentáře pod článkem, to prostě musí namíchnout každého blogera, tak mi neříkej že v tomto chápu sám sebe. Ostatně i ty sám sis párkrát fňuknul, že se smolíš s dlouhým komentářem a ten se pak nedočká rozvinutí či dokonce ani reakce.

           „Mluv za sebe a vitttu, zavreni diskuze je predevsim vase prace a vetsina diskuteru s tim nema co spolecneho.“
           Tak si tam odskoč pro osvěžení paměti. Pod některým článkem to tak možná může vypadat, ale myslím že pod většinou ne.

          • embecko

           „1) brát ho jako zpestření webu a trenažér na podobné týpky, 2) voláním po jeho eliminaci, 3) silnou snahou o jeho ignorování“
           Ale nic takoveho, vitta byl presvedcen, ze jeho dialog a faganem prinasi sve plody, tys tvrdil ze si s nim dobre pokecas. Eliminace sestavala z neklika dnu neodpovidani a silna snaha o ignorovani nebyla zadna.

           Ale proc se o tom bavim: Tohle v malem (v diskuzi) se pak prenasi do velke celospolecenske politiky a jake pristupy a vychodiska se pouzivaji v debatach, takove pak najdou uplatneni na namestich.
           Tady nejde o debatau u Tarase, ta skoncila davno a uz tehdy jsem rikal, ze jsem se s ni rozloucil navzdy a ze nepujde nastartovat, ze je hotovo. Nevytahuji tu zadne resentimenty, nybrz zcela jasne vidim, ze paralela mezi velkou politikou a malou diskuzi pod privatnim blogem tady je a to vyrazna. Proto se zajimam o zaniklou diskuzi- abych odhalil, co se bude dit zitra na ulici.
           Zanik republiky muzete nakrasne vysledovat na vyvoji a zaniku diskuzi na ruznych strankach. Deje se to vsude a vsude to ma spolecny jmenovatel, spolecny nejen diskuzim ale veskere celospolecenske nalade.
           Napriklad spolecny jmenovatel „hra“:
           Pro Kocku sklibu je diskuze tady zabava pro kazdeho a samozrejme nic proti tumu, nic proti nikomu…ovsem proc se pak podivovat nad antibabisovskymi demonstracemi, ze nemaji opodstatneni, jsou nespravedlive, nejsou na miste atd….kdyz jde presne o to same- lide nejdou demonstrovat proti Babisovi, ci Ondrackovi ti je v zasade vubec nezajimaji a jsou jim zcela u zadele. Duvodem sroceni lidu je tu zabava pro kazdeho, to co se deje tady v diskuzi. kdyz napisi, ze diskuze je zodpovedna prace, je to k smichu…kdyz to same prohlasis o demonstraci, je to k smichu take…ale najednou te postupne zacina jimat hruza, protoze demonstrace zacnou byt nebezpecne a budoucnost/ existenci ohrozujici. A to prave z toho duvodu, ze nejsou chapany jako zodpovedna prace, nybrz jako lehkovazna hra s ohnem (a jak pisi, pocatek lze vysledovat tady v diskuzi).

          • Kamil Mudra

           Stran tebou nastíněné paralely to vidím úplně stejně jako ty. Jen si říkám že nejen chlebem živ je člověk a tedy i hra je mu potřebná. Tedy není na škodu prostřídání diskuse nezávazným hovorem. Za škodlivé považuji míchání obou forem komunikace v momentech kdy to není vhodné a obě strany na tom nejsou dohodnuty, ba mnohdy si toho ani nejsou vědomy. Znáš to – takové ty vstupy, kdy někdo nabude dojmu že je třeba diskusi „odlehčit“. Zpravidla nedojde k žádnému odlehčení nýbrž k jejímu ukončení. Přesto i to bývá někdy k užitku, v případech kdy se diskuse natolik zacyklí, nebo zabetonuje, že by její pokračování bylo jen neplodnou ztrátou času, případně by směřovalo ke konfliktu, který by do budoucna zabránil jejímu obnovení. Takže zcela odsoudit takový vstup by nebylo na místě.
           Prostě je třeba vycítit a mít shodu v tom zda diskutujeme protože nám jde o nějaký využitelný výstup a nebo zda jen tak klábosíme.

          • vittta

           Jen abys Saxi nezaměňoval příčinu a následek.
           Byl jsem to snad já, kdo tam fagana pozval?
           Nebo Kamil?
           Odpověď je ne.
           Pozval ho tam Taras, protože se urazil, když jste se mě zastali.
           To by tu mělo padnout.
           Pokud ho tam Taras přijal, asi ho tam chtěl, a zde bych podotkl, že je úplně jedno, nač ho tam chtěl.
           A mám snad já, nebo Kamil nějak řešit to, že majitel si tam pozve idiota?
           Já mu dával banány, ty trvaly 14 dní, i 3 týdny, a kdybys to náhodou nevěděl, dělal jsem to hlavně kvůli tobě, protože seš kámoš, a fagana jsi nesnášel.
           A též jsem tím ukazoval, ale to už nejen tobě, že „já to umím, nereagovat na kohokoliv, ať napíše cokoliv, nejsem v ničím vleku“.
           Udělal jsem to takovým….fraškovským stylem, ale já jsem takový, rozumíš, diskutér dává jinému diskutérovi banána, abych tomu ještě odlehčil.
           A ano, je pravda, že jsem byl proti faganovu zabanování, já prostě mám s tímto problém, je to prostě cenzura a já jsem proti cenzuře.
           A pak je pravda, že jsem s banánem pro něj souhlasil, ale zase ne kvůli sobě, ale kvůli kolektivu.
           Já nevím, co bych měl už víc dělat, já sám jsem dost kontraverzní, a mám aktivně volat po banánech pro jiné?
           No, co bych to byl za člověka…
           A přínos to pro mě byl, a stále je, já prostě umím využít tyhle věci, protože poznat svého nepřítele není ztracený čas.
           A ti, co demonstrativně odcházejí ze sálu, co hřmí na tribunách o demokracii, toleranci a rovnoprávnosti- to jsou lidé jako je zrovna Ondřej.
           Já nejsem pschiatr, ke mě do ordinace nechodí každý den 20 pušuků, já je mohu poznat jen tady, protože z očí do očí toho nikdo neřekne tolik, jako na diskuzi.
           Ty nám to s Kamilem až vyčítáš, Kamil je v tom vůbec nevinně, ale já jsem takový, že umím udělat na blogu bordel, to zase jo, a ten se nemusí líbit.
           A Tarasovi se to nelíbilo, ale zase, banána mi dal z malicherného důvodu hovoru o EET, no sakra, to není „bordelový“ banán, ale politický.
           Na blog chodí lidé, které majitel toleruje.
           Pokud je toleruje, je povoleno se nimi bavit.
           I kdyby to byli debilové non+ ultra!

          • vittta

           A ještě jednu věc napíšu, nevím, jestli tě to někdy potkalo, Saxi.
           Teď děláme střechu na faře Českobratrské církve.
           Když jsem tomu faráři ukazoval, co „by to chtělo“, zabrousil jsem do politiky a do života.
           Farář byl hned hovorný, kecali jsme a kecali, mrzlo, až praštělo.
           A pak mi říkal, že rozhodně musíme zajít na pivo, a probrat to.
           Já tomu rozumím tak, že člověk politický nemá, s kým by probral složitější politická, ale i náboženská, či filosofická témata.
           S každým to prostě nejde, vesměs se buď hádá, nebo neví, kolik bijou.
           A těch lidí, kteří jsou schopni se o politice bavit, a nějak se u toho do hodiny pomalu neservat, je málo.
           To je také důvod, proč hodně lidí chodí na tyhle blogy, protože v reálu nemá s kým to probírat.
           Ale nejen politiku, ale i o životě třeba.
           Loni jsem něco dělal u husitské kazatelky.
           Po prvotním oťukávání jsme se také dali do řeči, a byl to ten typ, co když má s kým mluvit, tak mluví, a huba nám jela oběma, kdykoliv jsme se viděli.
           A stalo se, že mi vyprávěla, kolik jde lidí na její kázání a též před tím bezmocně prohlásila, jestli se nebude nakonec fakt střílet, protože „tohle blbě dopadne“.
           I husité bojovali…..a já jí řekl, jestli by mi nepřečetla nějaké svoje kázání.
           To jí potěšilo, jestli bych fakt chtěl.
           A já že jo, že by mě zajímalo skutečné kázání, protože jsem ještě nikdy žádné neslyšel.
           Tak chvíli hledala, až našla jedno vhodné.
           A ještě ukazovala, „já se takhle postavím, vezmu to připravené (to si připravuje předem) kázání, kouknu na ty lidi, jestli jsou pozorní, a čtu.
           A četla kázání, které bylo postavené na jednom příběhu z jejího dětství, a bylo tam milostrdenství a úcta k bližním, a bylo to- v pravně- krásné kázání.
           Pak jsem se ale zeptal, jak dál, protože milosdrdenství a úcta k bližnímu je jedna věc, a boj za zachování hodnot věc druhá.
           Nevěděla to, a ani já to nevím, jak se s tím pak srovnat.
           Napadlo mě, že jí příště vezmu ukázat pušku, nasadím hrozný bajonet a dám jí jí do ruky, ať ví, o čem je vlastně řeč.
           Ale nevzal jsem jí, nic méně jsem jí o tom nápadu řekl.
           A ona mi řekla- a to by si měli zapamatovat všichni ti dobrodinci- „nenos mi tu pušku, Víťo“.
           Protože kdybych si jí vzala do ruky, už nikdy bych nemohla napsat žádné kázání!

          • blbíš

           snad se to zanudluje za vitttu z 21:12:

           … dobrý, dobrý, ale pudl je přece v tom, vittto, že ta kazatelka vedla s Vámi dialog a neodpovídala Vám jako cvok a ještě Vás nezavalovala shlukem cizích myšlenek s dialogem někdy naprosto nesouvisející, co se jen do Ctrl+C schránky vešly! Dokonce i nad tou Vaší puškou a bajonetem se zamyslila, ale věděla, proč je nechce vidět, neb pochopila, co jí tím naznačujete a …a to je sakra obrovský rozdíl, než ztrácet drahocenný čas s někým, koho první vyhrocenější reálné situace přivedou na pokraj jeho možností a použitelnosti.
           S takovou ženskou (farářkou) se dá „ztrácet“ čas a její farníci s ní ten čas také ztrácejí a dokonce, představte si to, když umírají (si alespoň myslím, když jsou věřící). O tom to ale vittto je, o smysluplně prožitém čase! Jen některým ho už holt moc nezbývá … chápate konečně ten tady neustále probíraný „tarasův problém“ z hlediska nemilosrdně plynoucího času v porovnání s pomíjivostí nějakého blogu a blogování?

          • vittta

           To byla Tarasova volba, Blbíši, ne má.
           Kolik každý člověk ztratí času, ve svém životě?
           A je vůbec možné, ho neztrácet?
           A jak často se vám stalo, že čas, který jste považoval za ztracený, se ukázal až po letech, jako smysluplný?
           Čas vychovává, učí, přináší zkušenosti.
           Chyby dělají mladí i staří, jen je dělá každý trošku jiné.
           Ale povězte mi, když člověk zemře, není čas, který na světě strávil také vlastně ztracený?
           K čemu je mrtvému to, co se naučil?
           Jistě, člověku mrtvému nejspíš k ničemu, ale za živa předával zkušenosti těm nezkušeným.
           Mohu se pak zeptat, jakou zkušenost předal Taras ukončením diskuzí, a zákazem použití jeho článků zde?
           Opravdu ale mohu?
           Copak já vidím do Tarase, a jeho záměrů?
           Navíc, každý má nějakou povahu, a ta mu do značné míry určuje jeho život.
           Kdo jsem já, abych soudil?
           Ale necítím se být ani vinníkem, i já mám nějakou povahu, a ta i mě určuje a určovala, co jsem kdy v životě udělal, dobrého a špatného.
           Viděl jsem kdysi izraelský film, nevím ani, o čem byl.
           Ale jeden muž říkal druhému: „Miloval jsem se s Edith Piaf“
           A k tomu hrálo „Non, Je ne regrette rien“….
           Nevěděl jsem nikdy, co se tam vlastně zpívá, ale dole běžely titulky.
           A zpívá se tam, že všechno dobré, i všechno zlé, vezme nakonec čas.
           A hráli to mojí mámě na pohřbu, a vskutku, všechno nakonec vezme čas, a já si říkal, že kdyby chtěl Bůh konat dobré skutky skrze ní, nemohl by jí udělat takovou, jakou byla.
           Nikdo ale není úplně špatný, a nikdo úplně dobrý, a každý má nějaké místo na světě.
           Kdyby byli všude jen dobří lidé, nikdo by si nemohl všimnout, že jsou dobří.
           Kdyby všichni na světě dělali jen správné věci, nikdo by si nemohl všimnout, že jsou správné.
           Proto musí být i lidé, kteří to nedělají.
           A také jsem pochopil, že rodiče by neměli umřít moc brzo, jejich potomci musí uzrát, před 25 lety bych jí nic neodpustil, a tím bych se dopustil velkého zločinu a velké křivdy.
           Nic bych nepochopil…..
           Starý člověk má málo času jistě, mladý možná.
           Ale jak dopředu poznat, který čas je ztracený?
           A jak poznat, co je dobré a co není?
           Taras neudělal šťastnějším ani sebe, ani druhé.
           A sice neztrácí čas s Ondřejem, nebo možná i se mnou, ale jak ho tedy naplňuje lépe?
           Pochopte Blbíši i vy, že každý člověk má svobodou vůli, a nějak jedná.
           Co to komu přinese, jiný říci asi tak úplně nemůže a už vůbec nelze říci, co to přinese tomu, kdo tak jedná.
           Já Tarase chápu, ale nechápu tu cestu.
           Ale respektuji, že je to jeho věc.
           S tou kazatelkou…já jsem s ní čas neztratil, ani vteřinu.
           Já chtěl pochopit, jaký má vlastně věřící vztah k zabíjení.
           To nebyla ode mne zlomyslnost, nebo nabuřelost, s tou puškou.
           To bylo pro ní, aby se sama pokusila pochopit něco, co se jí špatně chápe, a co se zrovna tak špatně chápe i mně, protože nejsem člověk krutý, a nechci zabíjet lidi.
           Já sám jsem vzal tu pušku, vyndal jsem bodák, a nasadil ho.
           Přiložil jsem jí k líci, a otočil závěrem, má to všechno charakteristický zvuk, cvak, cvak-a pak se náboj zasune do komory..cvak.
           Namířil jsem na vypínač….a najednou tam stál černý muž, a i on měl pušku.
           Zmáčkl jsem spoušť…cvak, náboj tam samozřejmě nebyl.
           A muž se zhroutil k zemi a kašlal krev….
           A také jsem si říkal, kurva, fakt budu muset dělat tohle?
           Přece toho druhého neznám, nikdy jsem ho neviděl a on mě také ne.
           Proč nám je sem cpou, proč nás nenechají na pokoji??????

          • blbíš

           … s tímhle Vám, vittto, bohužel, nepomůžu! Mnoho otázek – mnoho komplikovaností – mnoho směrů – málo času – málo prostoru …. ale kdo ví, možná, že jste začal dobře, zkuste to znovu u té husitské kazatelky z očí do očí, ona by Vám neměla uhnout.
           P.S.
           Abych řekl pravdu, máte to složitý, já to mám mnohem jednodušší, leccos jsem si už totiž vyjasnil a nic moc neočekávám. Tak se snažím v těch ještě jasných chvilkách alespoň hladit a chránit své bližní, hlavně ty malé a někdy se i usmívat. Vím, slabota, ale … kdo ví?

          • vittta

           Ááále, o tom jen přemýšlím, ale stejně se nelze úplné pravdy nikdy dobrat.
           Možná, že právě to je největší ztráta času, hledání pravdy.
           Protože univerzální pravda není.
           Všechno má své „ale“.
           Kazatelka je také jen člověk, ani ona pravdu nezná a nemůže znát.
           A je to dobrá ženská, nač jí zatěžovat tím, co stejně nemůže vědět?
           Jen jsem se ptal, co si myslí o té věci, a ona není tak blbá, aby si myslela, že lze univerzálně spasit svět.
           Páchat dobro je ošemetná věc, a někdy stačí k velkému dobru jen úplná maličkost.
           Podržet bábě těžké dveře, pustit někoho s úspěvem na přechodu, pokecat s osamělým člověkem o tom, kam se poděly jeho děti, když dospěly.
           Život se skládá z maličkostí.
           Nedělat to těžší, než to je.

          • Kamil Mudra

           „Nedělat to těžší, než to je.“
           O téhle krátké větě by se dala napsat kniha. A také byly takové knihy napsány. Když jsem si některé přečetl, zjistil jsem že žádná z nich moje problémy neřeší. Alespoň ne v takové míře jakou jsem, během čtení, očekával. Takže, když mne přešlo počáteční rozčarování, začal jsem přemýšlet o tom čím to je a postupem času mi to došlo.

           Ono je totiž vše obsaženo už v té větě. Ale knihu by si o ní musel napsat každý sám, speciálně pro sebe. A protože se v průběhu času neustále měníme, je to práce na celý život. Smutné je, že když ji člověk dopíše tak už mu, coby manuál, není k ničemu. Ale asi je lepší ji psát, než se pokoušet žít podle manuálu někoho jiného a neustále hledat ten pravý.

          • vittta

           Je to tak, Kamile.
           Co platí pro jednoho, nemusí platit pro jiného.
           Nakonec stejně…co člověk vlastně ví, když leží na smrtelné posteli.
           Nakonec to je stejně takhle:
           Ani k stáru, ani k stáru, ani k stáru,
           nemám o životě páru, nemám páru,
           třeba že jsem dosti sečtělý, sečtělý……
           Ten text je dobrý, akorát ten trouba, co ho napsal si myslí, že tu páru děsně má.

          • embecko

           „A ano, je pravda, že jsem byl proti faganovu zabanování, já prostě mám s tímto problém, je to prostě cenzura a já jsem proti cenzuře.“
           Ale to je uplne v poradku, vittto…hlavne je treba si uvedomit, ze tu neni rec o nejake vine, te totiz predchazi zlocin a ten tu zadny neni :o)
           Jak pisi nahore, ale zrejme jsem to nenapsal zcela jasne: Fagan je uchyl a nema narok na existenci mezi normalnimi lidmi, ten patri do klece. To je jako s kazdym psychopatem, oni jsou v podstate normalni, ale najednou zjistis, ze zacinaji rozkladat kazdou spolecnost, ve ktere se vyskytnou.
           Nejde tu tedy o zadny princip, navic treba moralni, ale o to, ze kdyz se s uchylem bavis, pak mu legitimizujes jeho existenci a nabizis mu zidli v kolektivu. A to je 100% poukazka na rozklad. Ja treba nakonec zacal preskakovat tvoje prispevky uplne, protoze vetsina z nich byly kraviny- odpovedi na Faganovy hruzy. Na jeho prispevky totiz nic normalniho odpovedet nejde i kdyby ses rozkrajel.
           Kdo prvni anebo kdo vice tu nevyresime a ani to neni dulezite. Ja tu take nemam co rozkazovat, ale mrzi mne, ze se stalo to, na co jsem upozornoval a co se stat muselo. Tohle mrzeni je to jedine, co jsem s tim mel, nakonec si muzu zalozit svuj blog. Radit nekomu co ma delat, koho ma do diskuze pripustit, anebo ne, muzu tak jednou, dvakrat, rozhodnuti je pak na adminovi.
           Ze by cenzura nemela byt, ci ze Fagana lze preskocit, anebo ze kazdy ma pravo na napsani sveho nazoru, je samozrejme opravneny postoj. Ovsem vede zakonite k rozkladu fora. Chapu, ze nekomu to nevadi, anebo ze mu nevadi ani uplne rozlozene forum.
           Podstata meho problemu je vedi to- nevedi to a vadi jim to- nevadi jim to. Pokud jsou obe otazky zodpovezeny reflektovane (dotycny vi, co cini) pak je vsechno uplne v poradku. Tim ma role zlobila konci, jakmile vim, ze vec je pod kontrolou, a to v jakem koliv slova smyslu a s jakymkoliv vysledkem, jsem spokojen :o)
           Co mi vadi, to je postoj dejte mu prostor s naslednym tady se to neda cist. To je pak blbost prosta a nesmirna, anebo zamer…a na to mam pifku.

          • vittta

           Ale já mu přece ten prostor nedal.
           To mu dal Taras.
           A mě Ondřej nějak extra nevadil, kvůli mě samotnému vůbec.
           To Tarasovi to vadilo.
           A uzavřel diskuzi s tím, že to báječně vymyslel.
           Tak co já s tím mám společného?
           A že se diskuze rozložila, podle mě tak úplně ne, byť se narušila.
           Ale já mu dával banány, a jak jsem psal, bylo to 14 dní, i déle, nenapsal jsem na něj ani jednu reakci.
           A Kamil zase není takový románopisec, aby to byl on, kdo se mu plně věnoval.
           Tak na něj asi museli reagovat i jiní, protože nejvíc reakcí jsem měl odjakživa všude já, a pokud já jsem neměl celé týdny směrem k němu žádnou a nic se nezměnilo, pak rozhodně není chyba ve mě.
           A že je Ondřej psychopat, no je, ale co tě nejvíc baví?
           Kolik odkazovaných článků je od normálních lidí?
           10%?
           Nebo 20%?
           Nejvíce se přece odkazují články psychopatů, nebo těch, kdo psychopatům lezou do prdele.
           Ty jsi přímo napsal, že „diskuzi jste rozjebali vy s vitttou a Faganem a tudiz ze hlavni podil na tehle situaci mate vy tri…“
           Ten třetí je Kamil.
           A já tvrdím, že NE!
           Diskuze rozjebal Taras, a cíleně.
           Já se s nikým vypořádávat nebudu, pokud je připuštěn.
           Jasně, kdybych byl jediný, kdo se s ním bavil, pak bych skočil někomu- a ten někdo byl asi Taras- prostě na lep.
           Musíme si přece ujasnit, PROČ ho tam Taras připustil.
           A bylo to kvůli mě.
           Já o tom nechtěl psát, ale on chtěl VÁS přesvědčit, že jsem idiot na úrovni fagana.
           No, a dva idioti si rozumí, jak známo, vrána k vráně….
           Takže by VÁM dokázal, jak jste se ve mě zmýlili, a třeba i doufal, že budete sami chtít vykopnout oba, mě i fagana.
           Jenže já mu to nesežral, tyhle věci rozklíčuju rychle, dělám to pak tak, abych sám sebe pobavil, protože každý chodí diskutovat v první řadě pro svou zábavu, ale abych nebyl černá ovce, či dokonce něčí loutka.
           Pohybuji se na hraně, čas od času za hranou, ale musím tomu dát i ten normál, jinak bych nebyl ke čtení, jinými slovy, nejsem na fóru sám, jsou tam také čtenáři.
           Tarasovi se jeho trojtaška nepovedla, myslel si, že budeme bez něj v prdeli všichni.
           A místo toho, po určitých „porodních bolestech“, diskutujeme o dveře jinde v tom samém složení, ba ještě posíleni o místní přispěvatele, vesele dál.
           Taras udělal chybu, ale je to jeho věc, ne moje.
           V klídku se mohl nad věc povznést a diskuzi u sebe otevřít a nechat to být, co to udělá.
           Ale….to už je riziko.
           Mohlo by se totiž stát, že by tam nakonec nikdo nechodil.
           Kdo nám tady brání, v našich úvahách, které mohou klidně přejít kamsi o level výše?
           Nikdo, načneme vlákno o vyšší kvalitě, a buď se někdo připojí, nebo ne, a majitelka nemá s tímto problém, ta spíše má problém s mými nekorektními kecy, a byla by jen ráda, kdybychom se častěji přepojili o level výše.
           Jenže…a psal to tady už Kamil, nejen chlebem živ je člověk, vysoký diskuzní level také omrzí, je třeba to prokládat zábavou, abych tak řekl, kvůli duševní svěžesti.

          • embecko

           Tady spolecnou rec nenajde, vittto, ale to se neda nic delat. Jsou horsi veci:
           http://www.news.com.au/lifestyle/real-life/news-life/horrors-of-britains-worst-ever-grooming-scandal-revealed-with-up-to-1000-kids-drugged-and-abused/news-story/211aaea49dc0bc183dd2fdfb2409d837
           Z obavy o narceni z rasismu marily Telfordske urady po leta vysetrovani zrejme nejvetsiho pedofilniho retezce moderni Britanie. Na 1000 deti muceno, drogovano a znasilneno.
           Slunicka by si zaslouzila pesti do nosu.

          • vera

           Horor v Británii? Jakýpak je tohle horor proti tomu, že v Čechách máme klecová lůžka, nemáme vyřešenou inkluzi, pastelky pro cikáňata, a Kocáb zvažuje založení politické strany. Úroveň katastrof je nepoměrná ) Podle mně je pravděpodobné, že v nejbližších dnech v čr dojde k nějaké další brutalitě…nebo možná přijde i Putin…)

          • Saul

           Takova „hezka“ babisovsko-ondrackovska sebereflexe.
           Tak ted uz jen makat vitto a nenechat sebou vyjebavat.

          • vittta

           Babišovsko-ondráčkovská sebereflexe….
           Vy musíte snad mít u kavárníků nějakou funkci, tohle snad ani nemůže být z vaší hlavy.
           Jinak to ale není sebereflexe, je to analýza určitého děje.
           Snažím se být nad věcí, ale osobně se mě to týká, tak se to ne vždy vede.
           No přečtěte si to, uvidíte sám….

          • Ondřej

           no, Babiš bude mít fakt s tou následujicí vládou docela problém, vittto. Už kvůli tomu, jak otočil s Ondráčkem.

         • Saul

          Zajímavé je,že u Tribuna to s Ondřejem-Ottou nějak funguje.
          Asi se skřípěním zubů tamních diskutérů i pana domácího,ale 4.cenovou tam z toho zatím nikdo neudělal.

          • oh

           To podle mě nejspíš bude tím, že Otíkovy nejpovedenější výplody Tribun hází rovnou do koše. Alespoň Ondřej-Ota si tamtéž často stěžuje, že je cenzurován.

          • Ondřej

           tak tohle je Oratorium sebemrskačství, žraní se tam, kde frustrace nejen že podebrala ránu, ale má zhoubné melonanymi. Ublíženectví které je zhrzenou hymnou malomocných. Když budu parafrázovat Kouolíka, tam je to „Vzpoura nímenmandů“. Ten co si nejvíce hryže rány, a co bere tuzéry od paniček s malými prsy a od pupkáčů s erektilními dysfinkcemi už musí mlít z posledního, viděl bych to na to, že v Zurich bude příští tok nějaký atentát šíleného tradicionalisty oblečného do kozácké čerkesky a s ceacheovskou papachou na hlavě a atamanským bičíkem na koni vrhne do veganské perodejny biosýrů:-)

           ale poučme se od vídeňských psychoanalytiků, jmenovitě Feredova nástupce na stupínku psychoanalýzy Alfreda Adlera. který proti Freudovi razil tvrdou oponenturu v tom, že sexuální zhrzenost muže v něm v budoucnu zvedá patologickou nenávist a agresivitu, s bezprecedentní krutost proti všem, které vidí mezi samci jako ty spokojené a úspěšnější jedince, které mají úspěchy u žen zatímco on byl odvržen, zhrzen a zesměšněn…pak Adler vidí jako hlavní zdroj mužské frustrace nenaplněný tzv. pud po sebeuplatnění, úsilí po moci, touhu po prosazení sebe sama. Když se rozhlédneme vidíme vůkol české (zemanovské vesnice) tento jev rozšířený jako černý mor v renesanční Florencii..

           Alfred Adler zdůrazňoval význam sociálních vlivů, zejména vlivu rodinného prostředí, a to zejména v útlém dětství. Razil spolu s Jungem thézi, že člověk je bytost, která má naplňovat proces své individualice. Tlak na kolektivní identitu v člověku ubíjí vyšší kognitivní schopnosti samostatného rozhodování a degraduje lidskou bytost na stádní chování zvířete závislého na svém pastýři – v 20.století po klasickém diecézním pastýřem svých farníků s rozšířením působnosti na celý stát a se vznikem národa – převzal tuto roli centralizovaně pro celý stát člověk – jemuž namísto dobrotivým a obětavým pastýřem začali lidé nazývat VŮDCE….

           Adler definuje frustraci jako zmaření motivované činnosti a popisuje řadu způsobů, jakými na ni člověk může reagovat: emoční vzrušení, únik, ustrnutí, přizpůsobení překážce, útok (agrese). Frustrace může mít vliv na sebepojetí zejména v těch případech, kdy zmařená činnost či potřeba byla obzvláště silná, a člověk vynaložil všechny své síly, aby dosáhl svého uspokojení. Psát na blog, kde platil za vyšší autoritu než v reálném životě je tedy jedna z nich a je obvzváště silná, zvlášť v když v reálné společnosti je považován za bezectného losera, ubožáka, kterého má každý za poskoka, kterému když hodíte 10€ v hospodě coby tuzéra pod stul, kde je špína a napliváno, po břiše tam ochotně vlítne a vysmejčí svým bílým pinglovským rubášem tento pozůstatek lidové zábavy.

           Například při patologickém hráčství si většina postižených namlouvá, že vše, co prohráli, zase získají zpět.

           Únikem z reality bývá projekce. Tento jev bych popsal poněkud detailněji, protože embéčko a jeho tápání a následné osočování druhých z toho, že jeho heuristické nástřely vycházející do prázdna, jsou projevem právě kterou psychologie popisuje jako kasuistiku – ale ON SI ZAČAL – coby projekcí…Tento nevyspělý a formálně nelogický přístup /když někdo začne se sebepoškozováním, tak mu to taky mám „vrátit“??:..-) je vážně legrační. Zvlášť když osočují někoho kdo může o nich říci, proč jste to udělali, když jsem vám říkal….nedělejte to…Ale my si mysleli…je už jen

           Tuto podobu inflantilismu, obviňovat z vlastního selhání druhé, tady neustále suita postižených, Tarase, je přesně tím co (co geniální učitel o bizarností lidské ukřivděnosti) nazval jako „naučená bezmoc“ – už začíná být nudným fatalismem postižených.

          • Ondřej

           pardon- patří pod Kamil 11.3.2018 – 12.59

           díky za vaše další výzvy k debatě a k reakci ohledně demonstrace studentů ke Dni proti policejní brutalitě, ale na VŠ, která patří pod program Erasmus (troufám si trochu zapochybovat i když sebe deklarujete že jste akademický pracovník, o čemž s pravděpodobností blížící se jistotě pochybuji) jsou mezinárodní svátky důvodem společné manifestace a výyměně informací se zahraničními studenty a to formou workshopů a výměnných pobytů. Alespoň tady to tak funguje, a na Karlově universitě také.

           V Německu se vzpomíná, zdravím pro Tarase, na strašné, nejstrašnější policejní neonacistické brutality, za vlády K.G. Kisliengera a následně ÚDAJNĚ levicového kancléře Willyho Brandta. Od toho se demonstranti dočkali ran obušků nepoměrně více než od neoliberála Kohla nebo současné liberálně-konzervativní premérky Merkel.

           Aby snad Kamil pochopil proč vůbec je tento den vyhlášen tím čím je.

           The International Day Against Police Brutality occurs on March 15. It first began in 1997 as an initiative of the Montreal-based Collective Opposed to Police Brutality and the Black Flag group in Switzerland. In Montreal, a march is usually held which defies law P6 by not declaring its itinerary to police. In 18 years the march has only avoided arrests and hassling twice. The protest is immediately declared illegal and crackdown begins shortly after the protesters have gathered. Hundreds of people are arrested most years. The police use kettling, batons and are dressed in riot gear.

           Acceptance of March 15 as a focal day of solidarity against police brutality varies from one place to another. In the United States, the October 22 Coalition to Stop Police Brutality, Repression, and the Criminalization of a Generation, a group mounted by the RCP, has succeeded in building support for October 22 (also known as O22) as National Anti Police Brutality Day since 1995.

           jedná se tedy o události relativně nedávné. Ale takového rozsahu, že si je připomíná celý svět. Podobně jako byl legendární masomlejn při summitu WTO v Seattle, jsou tyto počiny mezinárodně uznávané a známé. a tudíž shledané jako globálně důležitější než události v ČR v r 1939.

          • vera

           od kdy je, ty malý skřete, policejní brutalita totéž co německá okupace českých zemí ?? událost začátku světové války totéž co víkendová rvačka ??
           nebudeš v té době taky venku?

          • Kamil Mudra

           Ondřeji, kde se definuji jako akademický pracovník?

          • Ondřej

           být s kantory a studenty VŠ zároveň a dobře je znát krom pedagogických pracovníků může málokdo. Nevím, snad ještě tak uklízečka či instalatér opravující v budově fakulty ucpané záchodky, prodavač z kantýny a už mě nikdo další moc nenapadá…Pakliže nejste ani jedno z toho, pak o vaší znalosti prostředí našich VŠ poněkud pochybuji.. Ale to nebylo předmětem mé poznámky, takže ať je to jakkoli, buďte si jist, že aktivity studentů co se týče humanitních oborů jsou v úzké kooperaci se studenty z dalších zemí a když se konají mezinárodní semináře a workshopy, jsou obvykle pořádány při příležitosti nějakého výročí či mezinárodní události. To souvisí teď i s tím 15. březnem.

           Fakulta sociálních věd kde občas přednáší jeden z nejlepších současných filosofů – Jan Sokol, je velmi aktivní v těchto věcech. Před pár měsíci se do čela této fakulty postavila nová ředitelka. Bude pro vás jistě zajímavé si přečíst její první rozhovor v médiích. Leccos pak pochopíte.

           https://zpravy.idnes.cz/alice-nemcova-tejkalova-fakulta-socialnich-ved-dekanka-rozhovor-predatorske-casopisy-gq2-/domaci.aspx?c=A180302_131344_domaci_nub

          • Kamil Mudra

           Pochybujte si o čem chcete, Ondřeji. Mám prostě všechny vámi zmíněné (i nezmíněné) svým způsobem ve své péči a víc vám napovídat nebudu. Ani vy jste mi neodpověděl co máte na své vizitce před svým jménem, přesto že jsem splnil vaši podmínku, tak proč bych měl být vstřícnější? Ostatně, k čemu by to bylo když monitor snese všechno, mám-li parafrázovat známé rčení o papíru.

           Když tak čtu váš výplodek výše, který měl být zřejmě vaším vyjádřením k mému: https://janica9.wordpress.com/2018/03/09/husa-tahla-prvni/#comment-53439 (o jiné, k vám směřované, výzvě „k debatě a k reakci ohledně demonstrace studentů“ nevím), tak si znovu (po kolikáté už?) uvědomuji že svou schopnost, vyjádřit se věcně a vlastními slovy k předloženému tématu, jste nechal dávno zhynout na úbytě někde na periferii vašeho vědomí – pokud tam kdy vůbec, zcela nepovšimnuta, živořila.
           Ale už se tím netrapte. Já od vás žádná další vyjádření neočekávám. :-)

          • Rybka

           Kamile, prosím, prosím, vykašli se na odpovídání na sprosťárny!

          • embecko

           Kamil uzavrel prve kolo a pustil se do nove rundy od prveho bodu „brát ho jako zpestření webu a trenažér na podobné týpky“.
           :o)

          • Ondřej

           pak bych si být vámi Kamile, akademický sektor nebral do úst, protože stejně jako funebrák pohřbívá doktory, o chirurgii nic neví, Vy evidentně o akademickém prostředí také moc ne, alespoň ne o tom, jak tento sektor reaguje a vnímá mezinárodní ace a výročí. V každém případě pro vás i věru bude dobré si znovu přečíst proč a kým byl za mezinárodní den proti policejní brutalitě zvolen a proč to byl 15.březen a pak si můžete jít stěžovat do Valného shromáždění OSN že to je urážka českého národa. Až našemu velvyslanci třeba řekne ten súdánský, že 15.3. zemřelo více lidí v Dárfůru než v celém Československu za trvání okupace, nigerijský, že tam probíhal včetně 15.3.konflikt mezi Hausy a Fulby, a že žádné Československo nemá z mezinárodního hlediska větší právo usurpovat si tento datum, když v jiných zemích v ten den proběhly podstatně větší tragédie, asi byste se s věrou (ať je jakéhokoli vzrůstu a tělesných proporcí) dost divili. Jen je problém, že váš vhled na svět, Kamile, končí tam kde končí čeština, což je prostor který zaujímá na celé Zemi asi 0,08% ze všech jejích obyvatel. Přesně takový význam jakékoli datum spojené s touto zemí z MEZINÁRODNÍHO hlediska má. A když je něco MEZINÁRODNÍ, klade to důraz a význam na věci, které jsou platné pro všechny.

          • vittta

           Nezdá se to, ale bez onoho neblahého 15.3.1939 by těžko vypukla II. světová válka.
           Což je samozřejmě záležitost smutná, především proto, že Němci jí prohráli.
           A tak nějak, jinde ať si 15. března slaví, co chtějí, ale u nás by se toto datum mělo připomínat spíše s německou okupací.
           Fakt je ten, že pár set tisíc československých občanů nestojí za větší zmínku, ale když se u nás diskriminují romové, to je jiné kafe!
           A úplně nejhorších je těch 326 mrtvých v Letech.
           Zbytek je jen zanedbatelná položka!

          • Kamil Mudra

           To je taky částečně tvá zásluha, saxi. Kdybys mne (a vitttu) neházel s ním do stejného pytle, tak už bych na něj skoro zapomněl. :-)

          • Kamil Mudra

           Hmm.. To víš, vittto. Asi bychom si měli každý rok řádně užít oslavy 28.října do té doby než se ve stejný den stane něco světově významnějšího a Ondřejové z ostatních zemí nám zatrhnou tipec.

          • vittta

           Přečti si pozorně,co vlastně napsal dobytek jeden.
           Za to potřeboval dostat pořádně do držky!
           Já dělám, že nevidím, ale vidím to dobře, jak to myslel.
           Hovado jedno nacistický!

          • Ondřej

           vážně vittto ale to jste tu už zkoušel, po internetu chcete dávat někoho mlátit, přitom v reálném životě jste jen to, co vám dovolí lidé v lepším obleku před kterými uděláte hluboký předklon, když byste měl mít s nimi jakékoli potíže. Ale jinak jsem rád, že mi rozumíte, protože někdy je porozumění velmi nedostatkové zboží. Je evidentní, že společenská vertikála se opírá o lidi dole jako jste vy, jak psal kdysi Emile Durkheim ve své definici sociálních patologií. Tvrdil, že lidé co jsou alkoholici, prostitutky, pouliční zlodějíčci jsou jen jakousi patologickou sedlinou, které ve své zkormoucené duši nepoznali nenávist, jen ponížení. Ponížení ale jsou ti, kteří nenávidí. Jen pro jejich vlastní trápení ale nestojí za soucit. Etiketizační teorie Ervinga Goffmana. amerického sociologa, který zkoumal především ideový extremismus mezi jižanskými ultrakonzervativci, tak došel k názoru, že oni „labelovali“ černochy tou nejhorší etiketou proto, že městští intelektuálové zase pohrdali jimi – jako rudými krky – zemědělci a hospodářskými dělníky bez vzdělání a pojetí o humanismu. Když se někdy stavil na pumpě když projížděl někdo z většího města, chtěl aby mu tamní soukromník natankoval a otřel skla, světla vpředu i vzadu od prachu z pouště. Že on by se umazal, a ten pumpař už stejně je. Za to mu přihodil pětidolarovku navíc, někdy méně.

           Váš případ je méně zjevný a problém je s vaší afiliací společenské kultivovanosti, která ovšem v případě toho, že prostě nemáte vlastní osobnostní charakteristiku se kultivovaným vůbec kdy stát, budete vždy považován za primitiva, který nemá šanci být plně sociálně integrován. Je škoda, že působíte takto vulgárně jen ve virtualitě, protože z hlediska psychologie jste ideální vzorek na multimodální terapii podle psychologa Arnolda Allana Lazaruse. Moc by mi zajímalo jak by se vás projevila.

          • vera

           No, Ondro, existují Mezinárodní dny, evidované na seznamu Informačního centra OSN, a tam opravdu není březen pro ČR příznivý.
           Ale ten tvůj den proti brutalitě tam taky není, ten je ve volném seznamu, který si tvoří bůhvíkdo, spolu s takovými podivnostmi jako :
           18. 3. Mezinárodní den nenávisti
           3. 4. Mezinárodní den spodního prádla
           14. 7. Mezinárodní den alternativ ke spalovnám
           2. 8. Den suchého zipu
           8. 8. Mezinárodní den ženského orgasmu
           9. 8. Mezinárodní den původního obyvatelstva
           10. 8. Mezinárodní den baru Jekyll&Hyde
           15. 8. Den Energy Drinků
           Tak si svoji brutalitu slav kde chceš, ale tady radši mlč

          • Ondřej

           to přesně, vero, hodlám společně s desítkami tisíci lidí v Česku a po celém světě udělat, a vy to ani zbla nikterak nezměníte Vážně, můžete mi v tomto zcela věřit:-)

           A oslovu si vážně hodlám užít při pochodu konaným v Praze. Ohledně vzniku tohoto svátku vás znovu odkáži na svůj text o tom, co a kde a jak tento se stalo, že tento svátek vznikl. Přečtete si jej prosím znovu, možná pochopíte že není svévolí pár lidí. Ale celého mezinárodního fóra. Posvěcení od OSN nepotřebuje, protože jakékoli státní oslavy, vím, že vám to přijde z dob socialistického Československa divné, nejsou rozhodně pro občany nikterak závazné a je jen na každém státu, jestli si jej hodlá připomínat nebo ne tím, že se k takovému svátku připojí. Takže já jen, že když máte pocit, že se pro 15.3.v Česku dostává málo úcty od vlastních občanů coby sváteční připomínky událostí v r. 1939, nic než stížnost u OSN vám asi nepomůže, jak tento stav změnit. Státní svátky coby významné dny či dny pracovního klidu lze měnit zákonem, ale ani to nikoho nedokáže přinutit jej za svůj přijmout. Když se třeba v den 1.5. či 8.5. podíváte do hypermarketů když ještě nebylo uzákoněno mít v tyto dny zavřeno, možná byste pochopila i bez zastání u OSN.

           Pěkný večer.

          • vittta

           A že vás to pořád baví, Ondřeji.
           Napsal jsme mi už asi po tisící to samé, lehce jinými slovy.
           Tedy že jsem nula, patologická sedlina, prostě…prostě povl.
           A co jako?
           Každý je nějaký.
           Jen by mě zajímalo, to je levicový, nebo liberální, tenhle váš názor?
           No a teď si ještě vemte, že sám sebe za nijak kultivovaného nepovažuji, a nepovažuji též kultivovanost za plus, především ale proto, že se kultivovanost jen těžko definuje a mnoho kultivovaně se chovajících lidí ve skutečnosti kultivovaných není, a naopak.
           Nic méně, vy nemusíte mít strach, že bych snad myslel vás, že se jako kultivovaně chováte, ale kultivovaný nejste.
           Vy se kultivovaně ani nechováte, ale snažíte se o to, to jo, a ta snaha je leckdy hodně komická.
           Ale nezoufejte, i tady na tom foru se najdou lidé, kteří vám to žerou, takže úplně osamělý zase nejste…

       • Dixi

        Je to skoda,já bych byla ráda, chodila jsem k terasovitě nakouknout denně, každý hlas se počítá 😉

     • Kamil Mudra

      Tak to už máš dva polobohy (ještě Karla Kryla) tedy, sečteno podtrženo, jednoho kompletního Boha
      S PROKÁZANOU EXISTENCÍ.
      Ty se máš :-)

      • Rybka

       Kdepak, já jsem polyteista a antizlomkista, ještě mám poloboha Nohavicu, Vančuru, Dostojevskýho a Vinetůa. Se fakt mám.

       • Rybka

        A že Němci Vančuru popravili, to mají u mě, to jim nikdy neodpustím, nikdy.

        • MaB

         No jo, Havlíček Borovský je můj polobůh. …. (Rybka)

         A tuto jeho moudrost by si měl každý vrýt do paměti jako do mramoru a také se jí i řídit.:)
         Mnohé věci věřím rád,
         nemusím je omakat;
         jiné, než jim víru dám,
         dříve dobře omakám;
         mnohé držím přec za šal,
         třeba bych je omakal.

         • Rybka

          MaB, ale oni se tím lidi přece řídí:
          Každý cikán hádá
          dle své planety
          umí to kdos lépe?
          snad mudrc stoletý.

         • pacifista

          MaB, to ale přece nejlépe sedí na vás. Že by to křivé zrcadlo, ve vašem podání, přece jen něco mělo do sebe?

  • Ondřej

   Reklamuje v OSN, ze na tento den připadl jiný mezinarodni svátek než byste rad…

   • Kamil Mudra

    Napsal jste, Ondřeji:
    „Ve čtvrtek 15. března, na Mezinárodní den proti policejní brutalitě, chtějí studenti stávkovat za dodržování ústavních zvyklostí. Požadují, aby premiérem nebyl trestně stíhaný člověk a aby vláda v demisi nepřijímala důležitá rozhodnutí. Na pražském Václavském náměstí bude o den dříve protest proti útokům prezidenta Miloše Zemana na veřejnoprávní ČT.“

    Nějak v tom tápu.
    Co mají: odmítaný premiér, vláda v demisi společného s policejní brutalitou?
    Kde jsou v ústavě sepsány ty zvyklosti co mají být dodržovány?

    A předkládám k úvaze:
    Prezident připomenul studii Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, která uvádí, že zpravodajství České televize bylo v minulosti výrazně ovlivněno její příchylností ke straně TOP 09.
    Nebylo by tedy více na místě protestovat proti těm kteří vyhotovili onu studii, případně ji vyvrátit, než mířit slepě svůj protest proti tomu kdo o ní hovoří?

 17. Asfalt

  Co to znamená pro nás ostatní?
  Modelový příklad tresne. Listina základních práv a svobod ČR je jediným vnitrostátním katalogem základních práv našeho právního řádu. Opakuji, jediným, protože Ústava základní práva neobsahuje, ta je pozitivním právem základní organizace státu. Tresen je ochránce základních práv a demokracie vždy, když USA potřebují někoho humanitárně vybombardovat, ale pokud v případě Ondráčka (komunisty) upozorníte na jeho základní právo ze zmíněné exkluzivní Listiny, nazve to ubohostí a začne vás urážet, že v diskuzi o lidských právech argumentujete právě Listinou.
  Základní lidská práva jsou nezadatelná, nezcizitelná a nezrušitelná (čl. 1 Listiny), ale tresen dupe do země a nedá si vymluvit svůj nápad, že Ondráček o základní práva přišel vstupem do Sněmovny. Její odůvodnění se nedovíte, jí stačí jen to dupání do země bez odůvodnění, faktů, natož důkazů. Ale patrně uviděla článek v Ústavě o organizaci parlamentních voleb a tuto podmnožinu podmínek přístupu do veřejné funkce považuje za základní právo.
  Jde o flagrantní snad i středoškolské neznalosti, co je základním lidskoprávním dokumentem u nás, co naopak není a co základní práva odlišuje od pozitivních práv, ale Tresen si svou pravdu vymluvit nedá a na své iracionalitě a nevzdělanosti založí své odůvodnění diskriminace jiných. Je to stejné, jako když rasisté vymyslí své teorie o oprávněnosti diskriminace černochů, nacisté o oprávněnosti bombardování podřadných národů a fašisté o oprávněnosti vyhnání komunistů z Parlamentu a nahnání do koncentráků (jako prvních). Nevím, jak má tresen ráda černochy, ale humanitární bombardování USA obhajuje a už i komunistu vyhání z parlamentní funkce. Zatím jen pod záminkou šikany jakýchsi nekonečných omluv, které by Ondráček musel učinit, aby mu tresen dovolila vykonávat nezadatelné základní právo, ale ani tenkrát v Němcecku koncentráky nepřišly hned.
  Pokud nesdílíte právě tresnin názor, začne vás urážet, tedy je agresivní zase jako ten nácek.
  Jak se chcete domluvit s takovými lidmi? Kvůli takovým fanatickým maniakům se nakonec vždycky začalo střílet. Jak se dá situace řešit dnes? Demokratické mechanismy majdanisté obchází již nyní, když žádají, aby formální demokratická pravda byla nahrazena tou jejich a z veřejných funkcí odešel Ondráček, pak Babiš, pak Zeman a pak přišel zmocňovací zákon pro Adolfa. Přitom metody použité na Bavorovou a Ondráčka jsou metodami fascitas z Itálie začátku minulého století.

  PS: A to je tresen ješte génius ve srovnání s jinými (a konkrétně zde jiným).

  • pacifista

   Máte úplnou pravdu Asfalte. Proto s ní a jí podobnými již nediskutuji. Nemá to cenu.

  • tresen

   Asfalte, nezlobte se, ale to je hora bezobsažných keců, co jste tu předvedl.
   U pasívního volebního práva je logický předpoklad, že bude realizováno aktivním činitelem, a tím jsou voliči. Aktivní i pasívní volební právo jsou jin a jang volebního systému. Naše ústava poskytuje voliči tato práva:
   Všeobecnost – stanovuje, že právo volit mají všichni zletilí občané ČR bez jakýchkoliv omezení týkajících se rasy, barvy pleti, příslušnosti k národu nebo k národnosti, jazyka, pohlaví, náboženství, politického nebo jiného smýšlení, sociálního původu, majetku, rodu nebo jiného postavení.

   Rovnost – princip, podle kterého má každý volič jeden hlas a váha všech hlasů je stejná. Toto pravidlo se promítá do praktické konstrukce volebního systému, kdy je vyžadováno, aby jednoho poslance volil stejný nebo téměř stejný počet voličů.

   Přímost – volba je prováděna přímo voličem. Právo volit nesmí být žádným způsobem převedeno na jinou osobu.

   Tajné hlasování – tato zásada znamená, že nesmí být možné spojit voliče s odevzdaným hlasem.

   Jelikož při určování, kdo se dostane do orgánů sněmovny, nemají voliči ve smyslu ústavy právo žádné, nejedná se ani o volbu, na kterou se vztahuje pasívní volební právo, tedy právo být volen. Jde čistě o interní záležitost dvou stovek lidí, kteří mají momentálně poslanecký mandát. Určení předsedy sněmovní komise /na rozdíl od předsedy výboru/ žádný zákon neupravuje. Poslanci, pokud to uznají za vhodné, mohou nechat jeho výběr na samotných členech komise. Ti ho klidně mohou vybírat losem nebo podle čísla bot či barvy očí. Neexistuje žádný jiný předpis výběru než takový, jaký si sami poslanci vytvoří ad hoc. Jde o ten samý princip, jako když spolek zahrádkářů určuje, kdo mu bude dělat pokladníka. Být pokladníkem spolku zahrádkářů není součástí lidských práv a odvolaný pokladník se jich nemůže dovolávat.

   • Asfalt

    To je právě to, tresni. Myslím, že jsem to napsal způsobem, že by to i opičák pochopil, ale vy stále opakujete to stejné pořád dokola. To, co jste odkudsi okopíravala, je pravda, ale zbytek ne a o vašem speciálním případu volby samotného poslance, který tady pořád vytahujete, řeč není. Je řeč o rovném přístupu k veřejné funkci pro všechny občany za rovných podmínek bez diskriminace jako o základním právu. Lhostejno, zda veřejná funkce je zastávána v Parlamentu nebo úřadu XY, v jaké pozici a zda na základě volby přímé, nepřímé nebo jen ad hoc jmenováním. Člen komise i její předseda je veřejnou funkcí a volící nebo jen jmenující poslanci jsou vázáni ústavním pořádkem. To vše lhostejno, zda jmenování do funkce upravuje nebo neupravuje ještě nějaký další zákon. To je rozdíl od klubu zahrádkářů, kde pokladní jednak není veřejná funkce, a jednak jmenující zahrádkáři ústavním pořádkem vázáni nejsou. Ti si skutečně mohou určit za pokladníka někoho i na základě diskriminačního titulu a jejich jednání pak bude posuzováno jen jako jednání v rozporu s dobrými mravy na základě hozizontálního působení základních práv. Ve veřejné funkci toto ale nejde a bylo by v rozporu s ústavním pořádkem, jehož součástí je sice ta Ústava, o které pořád mluvíte, ale také Listina (a samozřejmě smlouvy o lidských právech).

    • kočka šklíba

     Myslím že to nemá cenu Asfalte ;). Jen to co napsala třešeň (jepice) na Vaší adresu je fakt odporné: „Asfalte, nezlobte se, ale to je hora bezobsažných keců, co jste tu předvedl.“ Protože jestli něco je plné bezobsažných keců tak je to zrovna její příspěvek zkopírovaný odkudkoliv, ale vůbec se to netýká toho co jste napsal Vy, nebo jen vzdáleně. Ovšem třešeň to nikdy nepochopí.

     • Asfalt

      Díky, kočko. Vážím si Vás i Vašich příspěvků a o to více Vašeho pochopení. S tresní samozřejmě už také končím jako jiní.

      • embecko

       „Nikdy nediskutuj o tom, cemu rozumis“
       Porusil jste tento prvy zakon internetovych diskuzi a budete za to tezce pykat.

        • blbíš

         … s třešní to je to ovšem jiná, řekl bych skoro lhostejně jedno. Ta se v tom vždycky s naprostým přehledem uplácáte sama, něco jako neškodně vrzající vrátka, taky sice upozorní, že někdo vchází, ale i jejich pantům se tu a tam dostane kapky oleje!

    • tresen

     Je přístup k funkci předsedy parlamentní komise skutečně rovný, a to pro všechny občany, nebo existuje jakási předběžná podmínka, která se v ústavě, když hovoří o rovnosti, nevyskytuje?
     Ucházejte se o tu Ondráčkovu funkci, Asfalte, a odvolávejte se na svá lidská práva.

     • oh

      Račte prominout, třešni, ale tahle vaše hláška je obyčejný demagogický blábol.

      • Ondřej

       Nikoli, ryzím faktem. Zkuste si to zítra ověřit sám a třeba na sobě, jestli nějaké takové domele právo máte anebo ne. Zjistíte to velice snadno:-)

       • mistralius

        takže znova pro pomalu chápající ondřeje: když se vyklízelo náměstí se španělskými „rozhořčenými“, tak lítali pendreky do obličejů, qž logicky krev z těchto obličejů sřříkala. Že česká televize dává na první místo svých zpráv informaci, že se zimní pneumatiky mění na letní, to je sice úsměvný unikát, zároveň však dokazuje. že pan žid JAKUB ŽELEZNÝ je ve své funkci NEKOMPETENTNÍ. Nekompetentní znamená právě to, že své pracovní náplni nerozumí.

        • Ondřej

         vyklízelo se nám. kdy lidé začali v neděli okupovat úřady, aby tam provedly nelegální akt hlasování.
         Tedy analogie je – liberální občanská fronta – (tak by se třeba ta podzemní iniciativa v tehdejším ČSSR jmenovala) by v agitačních střediscích Národní fronty které by v neděli násilně obsadila – provedla akt svévolného hlasování o „protiprávnosti komunistického režimu“…No, proti tomu by měla komunistická moc právo zasáhnout. I lidí jako Ondráček.

         Ale ne proti právu shromažďovacímu na Národní, kde si studenti připomínali dny zavření vysokých škol.

         „Dne 13. 10. 1976 byl ve sbírce zákonů ČSSR (č. 120) zveřejněn ,Mezinárodní pakt o občanských a politických právech‘ a ,Mezinárodní pakt o hospodářských, sociálních a kulturních právech‘, které byly jménem naší republiky podepsány v roce 1968, stvrzeny v Helsinkách roku 1975 a vstoupily u nás v platnost dnem 23. 3. 1976.“

         Takže aktem mlátiček SS-NBáků na Národní ČSSR poručila akt mezinárodního práva, který sama podepsala.

         Španělsko však zasáhlo jen proti chuligánům co v den pracovního klidu obsadily úřední místnosti. Hlasovat o čemkoli mimo státem organizované volby sice můžete, ale max, tak u sebe ve sklepě nebo v komunitním centru, které vlastní vaše sekta. Pardon strana:-) Jinak přijde protiterostická URNA. Zeptejte se Putina, co by udělal, kdyby na Sibiři v takovém Omsku, lidé začali hlasovat o osamostatnění Sibiře….By Gulagy zase jely na plný obrátky.

         • oh

          „Španělsko však zasáhlo jen proti chuligánům co v den pracovního klidu obsadili úřední místnosti.“ To tedy kecáte, jak Josífek Goebbelsů neblahé paměti, Ondřeji. Ti katalánští „chuligáni“ totiž byly jakousi divnou shodou okolností místní úřady.
          Navíc, „chuligány“ bych se na vašem místě moc neoháněl. Každý stát na světě, (i ten úplně nejliberálnější Ondřejistán) bude vždycky – aspoň podle vlastního tvrzení – používat pendreky, vodní děla, slzný plyn a gumové projektily pouze proti narušitelům zákona a pořádku. Dokonce i soudruzi z ÚV také nejprve vykládali cosi o chuligánech pohybujících se mimo povolenou trasu pochodu a demonstrace, po nich to poslušně opakovali redaktoři ČST a kupodivu to byla i téměř pravda.

          • Ondřej

           no, byly ale přesto neměly právo pořádat protiústavní hlasování. Ani místní orgány nemohou překračovat své pravomoci.

           „Plénum ústavního soudu vládě vyhovělo a soudci budou nyní ústavnost zákona i dekretů stanovujících podrobnosti konání referenda zkoumat. Již předloni přitom soud zrušil rezoluci o nezávislosti přijatou katalánským parlamentem, která měla vést k vyhlášení referenda. Pozastavení zákona může podle španělských norem trvat až pět měsíců, do té doby musejí soudci vynést verdikt.

           Soud rovněž výslovně upozornil katalánské politiky a úředníky samosprávy, že pokud se budou podílet na pořádání referenda o nezávislosti, poruší zákon.“

           Zdroj: https://www.lidovky.cz/spanelsky-ustavni-soud-zrusil-katalansky-zakon-o-referendu-pr0-/zpravy-svet.aspx?c=A170907_221418_ln_zahranici_ELE

           Takže můžete si myslet co chcete, ale vaše mínění bude relevanci jen pro vás, nikoli pro Španělsko a už vůbec ne pro mezinárodní instituce, které stanovily 15.3. dnem proti policejní brutalitě, která vznikla na základě zásahu proti dvěma dětem (11 a 12 let).

           Since 1997 groups around the world are calling for actions on Day Against Police Brutality (15 march). And yearly the problem comes again and again. To focus on the issue and get people’s attention we are also joining the call for actions.

           The international day against police brutality was initiated by C.O.B.P. (Montreal, Canada) and the anarchist „Black Flag“ (Switzerland) in 1997. Its date remembers the brutal assault against two children aged 11 and 12 years committed by Swiss police on 15th of marc h 1996. Ever since, the 15th of march marks the day that people around the world take to the street to fight against police brutality and to remember those, who lost their life and organize resistance against it.

           In Germany the day is not really famous among political activists. However since 2015 Kampagne für Opfer rassistischer Polizeigewalt is calling for actions in Berlin to fight against racist police brutality. Apart from typical violence of the cops on demonstrations – which is well known among antifascist and anarchist activists, people are facing police brutality in this country on daily basis because of skin color, lifestyle, economical or social background. Police attacks this days are easy to imagine against the poor, but rarely happening with the rich and influential.

           On this day, people around the globe use the opportunity to connect with marginalized groups, that are potential victims of police brutality. Please join us in our struggle against police brutality! With diverse actions starting from simple stickering, postering or graffiti ending up with demonstrations and public events we think that this problem deserves attention not only from anarchists and antifascists, but general population as well.

           So get to the streets and start fighting against police brutality. And if you feel that the problem is bigger than one day per year – get organized in your groups, apply tactics of public police control (for example famous copwatch tactic) and win back the space from the cops, that belongs to the society and not to the state!

           Přečtěte si o tom obvykle víc, než vám dají noty tam, kde „alernativní pravda“ má „alternativou“ k faktům. Ať se jedná o výsledek soudních výroků (španělský ústavní soud) anebo mezinárodních institucí.

         • mistralius

          neriozumíte psanému slovu ? rozhořčení=indignados a o několik let dříve. Jistě, že ten brutální zákrok policie (policie mlátí všude na světě, od toho je to policie a není to vždy sametové jako 1989 u nás) Česká televize tehdy nepouštěla, protože její redaktoři mají své slipy plné hnědé náplně ze strachu, že nesplatí HYPOTÉKU.

       • oh

        Mr. Fake News, skutečně bych doporučoval vámi používaný překladač z češtiny do Ondřejovštiny nahradit něčím poněkud funkčnějším a méně zabugovaným. Takhle vypadáte jako trouba nechápající smysl vět. :-)
        Zde jste se mohl již 11.3.2018 ve 13.30 poučit, že neposlanci nesplňují zákonné podmínky pro výkon funkce předsedy parlamentní komise. Což je v pořádku, protože jakákoli lidská práva lze omezit pouze zákonem. Názor Liberála Ondřejovitého na vhodnost poslanců ovšem není zákon.

        P.S. Dnes, pane velkododavateli, jsem vám už jednou psal, že vašich slaměných panáků i uzených sleďů je tu značný přebytek. :D

     • Asfalt

      Článek 21 odst. 4 Listiny stanoví, že „Občané mají za rovných podmínek přístup k voleným a jiným veřejným funkcím.“ Toto právo souvisí s oprávněním podílet se na správě veřejných věcí. Takové právo je univerzální, patří každému občanovi bez rozdílu pohlaví, národnosti, náboženství, politické příslušnosti k jakékoliv skupině či jiného důvodu. Správou veřejných věcí je účast na politickém životě státu, správě státu i správě veřejných záležitostí a znamená také možnost ucházet se a zastávat jakékoliv funkce ve veřejném životě bez jakékoliv diskriminace. Uvedenému ustanovení Listiny odpovídá i čl. 25 písm. c) Mezinárodního paktu o občanských a politických právech, který stanoví, že každý občan má právo a možnost bez jakýchkoliv rozdílů uvedených v čl. 2 Paktu a bez neodůvodněných omezení vstoupit za rovných podmínek do veřejných služeb své země. Rovné podmínky pro přístup k veřejným službám země znamenají, že kvalifikační požadavky nesmějí vylučovat nikoho z těchto služeb z důvodů uvedených v čl. 3 Listiny nebo čl. 2 Paktu. Rovné podmínky také znamenají, že právním předpisem jakékoliv síly ani praxí orgánů státní moci nelze preferovat či diskriminovat některé skupiny občanů před jinými skupinami, pokud jde o přístup k veřejným funkcím.

      http://kraken.slv.cz/Pl.US24/01

      Já vím, tresni, pro vás budou i ústavní soudci blbci, stejně jako minule vaši pravdu nevyvrátil ani judikát Nejvyššího soudu. Vy prostě víte všechno nejlíp, nikdo kromě vás tomu nerozují, ale když se pokoušíte argumentovat, pokud vůbec nějaké zdůvodnění podáte, kopírujete texty z portálů veřejné správy, aniž byste tušila, že existují prameny práva a co jste vlastně zkopírovala. To, že se ani neumíte chovat slušně, také hodně vypovídá. Tím s vámi opravdu definitivně končím. Jste učebnicovou ukázkou známého úsloví.

      • Ondřej

       Ale dejte pokoj, asfalte, jako občan žádné právo kandidovat na funkci být předsedou sněmovny nemáte, tím pádem ani komise, jejíž existence je jen libovůli těch, kteří mají právo ji ustavit. Pro vás se tím ovšem nic nemění i kdyby žádná taková komise nikdy světlo světa nespatrila. Zauvazujte o vyznamu věty, že korelace neimplikuje kauzalitu. Je to učivo právě té vámi zmiňované střední školy:-). Tento princip popisuje že četnost faktu, že někteří poslanci získají posleze i další parlamentní funkce už neimplikuje vaše občanské právo na přímou volbu svého zastupitele, jej pak maminkou dale.nominovat neřkuli je tam snad i silou svého jednoho rovného hlasu i prosadit. Rozhodovat pak kdo bude zastávat i nějaké organizačně řídící funkce tohoto tělesa, prostě jako občan už dale NEMATE. Tecka. Krom prava zvolit své zastupitele, tak ten díky vašemu právu volby nemá pak dalsi pravo mít jakoukoli vyšší funkcí než je jen samotná funkce toho poslance. A to ne ani tím, že jej do té funkce někdo navrhne.

       Ondráček byl do té funkce ale zvolen, a nikdo mu právo kandidovat NEUPIRAL. Nevim, proč tuto bezprecedentní lež v jeho případě neustále opakujete. Že se rozhodl odstoupit bylo jeho vlastním rozhodnutím. Bylo dokonce i bytostným právem sněmovny, tedy občany zvolených zastupitelů, ho z té funkce odvolat, což se nakonec nestalo.

       • Ondřej

        Oprava…“Tento princip popisuje že četnost faktu, že někteří poslanci získají posleze i další parlamentní funkce, už neimplikuje vaše občanské právo na přímou volbu svého zastupitele, jej pak namátkou i dale nominovat na další funkce, neřkuli snad i silou svého jednoho rovného hlasu na tu pozici i prosadit. Rozhodovat o tom, kdo bude zastávat i nějaké organizační či řídící funkce tohoto tělesa, prostě jako občan už dale NEMATE.“

        • pacifista

         Pořádné argumenty nemáte, tak alespoň plácáte. No jo válčí se dnes u klávesnice.

     • blbíš

      … jsou věci, ke kterým se nedá mlčet, takže tu máš po držce, jinak jsou diskuse zbytečné, chápete to alespoň trochu? Jiné ovšem je, s kým hodláte diskutovat, ale to neznamená, že necháte blba bez následků zasmrdět okolí!

      • blbíš

       … patřilo někam pod kočku, ale vím já kam vůbec? Tomu zdejšímu nudlování aby čert rozuměl!

   • oh

    „Určení předsedy sněmovní komise /na rozdíl od předsedy výboru/ žádný zákon neupravuje. Třešni, toto vaše tvrzení je chybné. Jednací řád Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR je zákon č. 90/1995 Sb.
    § 47 – Komise Sněmovny
    (1) Sněmovna může ze svých poslanců a dalších osob, které nejsou poslanci, zřizovat stálé nebo dočasné komise a stanovit jim v rámci své působnosti úkoly. Předsedou komise je vždy poslanec, kterého volí Sněmovna. Poslanec, který je členem vlády, nemůže být členem komise.
    (2) Pro činnost a jednání komisí se užije přiměřeně ustanovení o činnosti a jednání výborů.

    • tresen

     Mea culpa. Máte pravdu, přehlédla jsem to. Tak to má Asfalt utrum. Předsedou být nemůže.

   • MaB

    Tresni, bude Vás jistě zajímat názor velké odbornice v oboru ùstavního práva:

    „Připadá mi, že tu dochází k úpadku vzdělanosti v oboru práva a oborech souvisejících.
    Dnes se ke slovu dostává ta nejmladší generace, která byla Pán Bůh ví kým vychovávaná. A ta je úzkoprsá, pozoruje svůj vědní obor velmi úzce vymezeně a jen legalisticky. Nemá žádný přesah do celistvého posuzování reality z pohledu různých disciplin, nikoli jen práva.
    Ústavní právo nelze smysluplně vykládat, pokud do něj nezapojíte další vědní discipliny. Filozofií počínaje a sociologií či demografií konče. Ti mladí to nedělají. Jedou si svůj obor v takovém tom technicistním slova smyslu a nehledí nalevo napravo, opravdu pozitivisticky.
    Neuvažují tedy ani v intencích, jaký to bude mít dopad na společnost, ale jde jim třeba jen o to, jestli se usnadní nebo ztíží vládnutí, nebo jestli se vytvoří lépe či hůře většina v parlamentu tím kterým volebním systémem. Ale jaké to má další či jiné souvislosti, jde absolutně mimo ně. Chybí jim tedy záběr, který sebou nese odpovědnost za celek a konec konců i za osudy jednotlivců. Jinými slovy – ani stopa po právně realistickém myšlení. A to je hrozná chyba. Ten úpadek je naprosto zřetelný, myšlení se redukuje do technicistně pozitivistického způsobu myšlení.
    Eliška Wagnerová: V lidské důstojnosti jsou si všichni naprosto rovní (ze serie rozhovorů s osobnostmi)

 18. Eddie

  K tomu 15. breznu, jestli vas to potesi, mohu shodit ze schodu nemeckeho kolegu, reknu Es tut mir leid Markus a bude.

  • blbíš

   … když jinak nedáte, tak aspoň řekněte: to máš za Sudety (ale pochybuju, že mu to ještě něco řekne, takový Den policejní brutality, na to už by mohl naskočit)

   • Eddie

    Jo, to bude dobry. On je jinak fajn kluk, ale to vite, historie se nepta.

    • vittta

     Alespoň mu to oznamte.
     Aby věděl.
     Když jsem koupil tenhle barák, bydleli tady takoví staří manželé.
     Bába byla Němka, ale děda byl český vlastenec.
     První, co jsem udělal bylo, že jsem jim snížil nájem.
     Platili městu asi 550, tak jsem jim řekl, že mi stačí 3 kila, a to jen proto, že tihle lidé by nikdy nepřipustili, aby bydleli zadarmo, to by je urazilo.
     No, ale bylo zrovna 15. března a děda vyprávěl, jak ten neblahý den šel ze Železného brodu, v jezdeckých rajtkách, neb sloužil kdesi u jízdy.
     No a aby nestála řeč, řekl jsem bábě, že ona je Němka, a měla by něco vědět o tom dni.
     V bábě by se krve nedořezal, a smutně mi řekla, jestli bych jí mohl odpustit.
     Tak mě mrzelo, že jsem si pouštěl zbytečně hubu na špacír, (“ to jsem se zase vyznamenal“) ale uklidnil jsem jí, že necítím žádný problém, že je Němka.
     Tak mi chtěli udělat radost, a sami si zařídili byt v domě pro seniory, že mi to dají jako k vánocům, a ten děda zrovna na štědrý den zemřel.
     Já tam někdy chodil na pokec, tak ze slušnosti, furt mi říkali „pane domácí“, mě, cucákovi, to prostě byla jiná generace.
     I za bábou jsem se párkrát stavil v tom domově.
     Celkem to bylo smutné, musím říci….ona nějak nemohla mít děti, a nikdy se s tím nesmířila….no, život je takový!

     • Eddie

      Vitto ja nepochybuji, ze jste dobrej chlap, nikdy jsem nepochyboval.

  • astraustralia

   10.3.2018 – 19.57
   Eddie
   K tomu 15. breznu, jestli vas to potesi, mohu shodit ze schodu nemeckeho kolegu, reknu Es tut mir leid Markus a bude.

   Nevim na koho reagujete , ale citim potrebu dat vedet, odpovedet..
   Nepotesilo Eddie, nejsem student co bude uvolnen na akci s ucelem nekoho shodit. Zatim jen z funkce, ale pokud ti proti kterym to je neuposlechnou, na co budou studeti pouziti pak ?
   Ze v den 15.3.1939 jsem uz byl uz na svete neni dulezite, pro mne a me pocity to bylo obdobi ktere se nedobre zapsalo do pameti rodicu a cele tehdejsi generace. Zpetne i moji. Mnoho malickosti za pohych 6 let 3krat kratsich nez Samet ale mnohonasobne delsich na strach a obavy.
   Nikoho nikam neshazovat , ale take ne zapomenout !
   Nezapomenout aby se to jiz nemohlo opakovat!
   Jinak to neumim Es tut mir leid Eddie

   • embecko

    Astere, stary brachu…doufam, ze sis na zivotni cestu vzal Komenskeho Labyrint sveta a raj srdce.
    Podle meho je treba se smirit s tim, ze doba se razantne zmenila a 15. brezen odted bude jen dnem policejni brutality. Nekde jsem ted cetl, ze dle vyzkumu na strednich skolach vetsina zaku netusi, co jejich prarodicum prinesl rok 1938, pulka tape nad vyznamem roku 18 a 48 (takto zkratkovite je stacilo za mych mladych let titulovat a kazdy hned vedel o co jde). Mladi lide dnes nemaji minulost a tudiz jsou ztraceni v pritomnosti (cimz si nevedome zadelavaji na budoucnost). Chytre hlavy jim dnes predkladaji zcela jiny vyznam dejin, nezli by potrebovali. Nejde o objektivitu, ale o potrebu, nejvetsi cesky historik Dusan Trestik dobre vedel, ze dejiny je treba nejdrive vymyslet tak, aby slouzily. Dnes slouzi k uplne jinemu ucelu, nezli by mely a to proto, ze slouzi cizim lidem. Multikulti svetoobcan nebude tusit, o cem se tu bavime a manipulatora to jen rozohni, podle meho se s tim neda nic delat, zakon neusporadanosti plati i ve spolecnosti, cim mene je v ni poradku a tradice, tim stabilnejsi je. Musime spolehat na moudrost prirody, ze to zaridila takto a ze jen nedokazeme dohlednout jejiho zameru :o)

    • astraustralia

     Samozrejme mas pravdu, ale prave proto ze pametnik , musel jsem
     a vzdy budu dokud budu ziv, 15 brezen 1939 pripominat jako den okupace !

     • blbíš

      Podle meho je treba se smířit s tim, ze doba se razantne zmenila

      Tak to ani náhodou, australane, dokud sou vědoucí starci a stařenky, tak ani o píď hovna, jasno!!! Zapomínáte, že i já mám děti (i já mám vnoučata který už také začínám poučovat) a mohu Vás ubezpečit, že oni o svojí minulosti mají jasno a ví co je brutalita, neb si ji od Němčourů vrchovatě v koncentrovaný podobě na vlastní kůži zažil jejich děd a praděd v Sachsenhausenu. Dělejte to jako já a nebudete muset psát takový kraviny, co dokážou člověka akorát tak nasrat!

      • Kamil Mudra

       Ale australan přece brojí proti smíření. Nebo se jeho slova: „… musel jsem
       a vzdy budu dokud budu ziv, 15 brezen 1939 pripominat jako den okupace!“

       dají vyložit nějak jinak?

       • blbíš

        jsem asi blbě četl, takže omluva do Austrálie, ale někdy mám holt k jistým věcem krocaní přístup … no co,co … i to se stává, žejo?

       • Ondřej

        Brojit může do Aleluja, ale když smíření už fakticky a předtím i deklarativně proběhlo na úrovni občanske i vrcholné politické reprezentace, tak snad zvratit se to dá jen tím, že každý kdo individuálně chce nenávidět tak i bude, a je na nem, jestli o tom dokáže presvedcit i ostatni. Ale to, jak nám správně vysvětlil svoji poznámkou o mladých embecko, se již podařit může jen stěží.

 19. Alena Z.

  Mám takový nápad k té demonstraci 15. března.
  Současnou demostraci 15. března, v Praze i jinde organizují mladí studenti škol humanitních oborů, neználkové historie. Kdo za tím stojí, nevíme. Zaklínají se útoky na ČT, média obecně, na svobodu slova.
  My, generace lidí, co totalitu prožila, na takové akce většinově nelezeme, máme parlamentní demokracii a nestojíme o to, aby si ti, co nevyhráli, zkoušeli vítězství vykřičet na náměstích nebo zajistit jinak, nedemokraticky.
  Co kdybychom my, starší generace, každý z nás po svém, napsali mail vedení televize, rozhlasu, hlavních tištěných novin a požádali je, aby v rámci zachování svobody slova toho 15. března řádně plnili svůj úkol a v hlavních vysílacích časech a na prvních stranách novin informovali především mladou generaci o tragédii 15. března 1939. A ne jen, aby vysílali on-line záběry z nějaké manifestace pro 10-20 tisíc lidí.
  Našla jsem kontakty na vedení ČT, rozhlasu, Mafry, Deníku, Práva a Blesku:
  petr.dvorak@ceskatelevize.cz, milan.fridrich@ceskatelevize.cz, vit.kolar@ceskatelevize.cz, zdenek.samal@ceskatelevize.cz. Rozhlas – ombudsman@rozhlas.cz, rene.zavoral@rozhlas.cz, plus@rozhlas.cz, Patricie.Polanska@rozhlas.cz, radiozurnal@rozhlas.cz, jan.pokorny@rozhlas.cz.
  Mafra – istvan.leko@lidovky.cz, nadezda.petrova@idnes.cz, jaroslav.plesl@mfdnes.cz, jan.david@metro.cz, sefredaktor@idnes.cz, idnes@idnes.cz, redakce@lidovky.cz.
  Deník-radek.lain@cncenter.cz,ceo@vlmedia.cz, vit.nantl@vlmedia.cz, petr.marek@vlmedia.cz, petr.novak@vlmedia.cz, tomas.doubrava@denik.cz, ivan.novotny@denik.cz
  Právo: zdenek.porybny@pravo.cz, lubor.kazda@pravo.cz, robert.dengler@pravo.cz (tady si nejsem jistá, zda mezi jméno a příjmení nepatří spíš _).
  Sama jim napíšu slušnou žádost a myslím si, že pokud by nás bylo víc, viděli by, že i starší lidé se zajímají o současné dění a že sledují, jak se demonstrace svolávají na tak neblahé datum pro naši republiku, jakoby se chtěla okupace ČSR Německem z roku 1939 přebít jiným tématem, aby se o ní nemuselo psát a mluvit.
  Jako by se okupace vlastně ani nestala…
  Domnívám se, že je to zcela legální a že by média měla znát i náš názor.

  • Mac

   se vsadím, že naše žumpoidní media nebudou mlít 15.3. o ničem jiným, než o tom bordelu, kterýmu naše uvědomělá a angažovaná, pokroková mládež říká demonstrace.
   O příchodu našich německých přátel v 1939 jistě nebude nikde ani řádka. Historii je třeba připomínat, ale přísně selektivně!

 20. embecko

  „…chtěl jsem nastavit světu přívětivou mordu a diskuze opět otevřít. Jako vždycky se vstřícnost nevyplatila, neboť ohlas byl spíše chladný, odmítavý až nepřátelský. Tedy jsem usoudil, že bude lépe, když nechám debatu zavřenou.“

  Presne jak pise blbis nahore, Tarasi: Ztracet cas s Faganem tu jsou ochotni jen vittta s Kamilem a tem k tomuto ucelu Janicino forum uplne staci. Tudiz take ohlas na mozne otevreni diskuze nebyl „chladný, odmítavý až nepřátelský“, ale byl nijaky. Cas nelze ztratit a vymrhat dvakrat, proc by mel byt nekdo nadseny z toho, ze se bude moci hadat s Faganem nikoliv jen u Janiky, ale i u tebe?

  „Tím dostalo skončení diskuzí u mne na blogu příchuť frašky.“
  Fraska to byla od zacatku a fraska pokracuje zakazem odkazovani na tve clanky, abys tu nahodou NEMUSEL diskutovat :o)

 21. Rybka

  A náš malý tyran se tetelí blahem.
  Carlos Castaneda:
  Sebedůležitost je náš největší nepřítel. To, co nás oslabuje, je pocit uraženosti ze skutků a přečinů našich bližních. Naše sebedůležitost od nás vyžaduje, abychom většinu života strávili někým uraženi…Bez své vlastní sebedůležitosti jsme nezranitelní…
  Vlastní důležitost není nic jednoduchého ani naivního. Je na jedné straně jádrem všeho, co je v nás dobré a na druhé zas jádrem všeho, co je v nás mizerné. Zbavit se té mizerné sebedůležitosti vyžaduje mistrovskou strategii.
  Bojovníci bojují proti vlastní sebedůležitosti, protože je to součást jejich strategie, a nikoli z principu.
  Bezchybnost není nic jiného, než správné využívání energie. V tom, co říkám, není sebemenší stopa morálky.
  Vlastní důležitost figuruje ve strategické inventuře bojovníků jako činnost, která spotřebovává největší množství energie, a proto se ji snaží vymýtit.
  Jedním z hlavních zájmů bojovníka je uvolnit tuto energii a využít ji tváří v tvář neznámu. A činnost, kterou se tato energie přesměrovává, je právě bezchybnost.
  Nejúčinnější strategie má 6 prvků: ovládání, kázeň, shovívavá trpělivost, správné načasování a vůle. Tyhle prvky patří ke světu bojovníka, který bojuje za ztrátu vlastní sebedůležitosti. Šestý prvek, jenž je snad ze všech nejdůležitější, patří k vnějšímu světu a nazývá se malý tyran.
  Malý tyran je ten, kdo tě trápí. Je to někdo, kdo buď má nad bojovníkem takovou moc, nebo ho prostě otravuje až k šílenství. Bojovník, který natrefí na malého tyrana, má štěstí. Máš štěstí, když ho potkáš na své stezce, protože když se ti to nepodaří, musíš z ní sejít a nějakého si najít.. To, co dělá z lidských bytostí malé tyrany, je právě posedlost, s níž manipulují známým světem.
  Jednou z velkých věcí, jichž dosáhli zřeci z časů španělských dobyvatelů, byl obraz třífázového postupu. Tím, že porozumněli lidské přirozenosti, mohli prý dojít k nespornému závěru, že vydrží-li vidoucí tváří v tvář svým malým tyranům, zcela jistě budou schopni bez újmy čelit i neznámu a potom obstojí dokonce i v přítomnosti nepoznatelna.
  Průměrný člověk reaguje domněnkou, že toto tvrzení by mělo být v obráceném pořadí, že zřec, který vytrvá na svém tváří v tvář neznámému, zcela jistě může čelit i malým tyranům. Ale tak to není. Nic nemůže ducha bojovníka tak zakalit, jako souboj, k němuž ho vyzývají nemožné osoby, které mají mocenskou pozici. Jedině tak může bojovník získat střízlivost a vyrovnanost, aby pak vydržel tlak nepoznatelna.
  Průměrný člověk dělá při střetu s malými tyrany tu chybu, že nemá žádnou strategii. Osudovou chybou je, že průměrní lidé se berou příliš vážně. Jejich vlastní činy i jejich pocity, stejně jako činy a pocity malých tyranů, jsou pro ně nade vše důležité. Naproti tomu bojovníci mají nejen dobře promyšlenou strategii, ale jsou oproštěni od vlastní důležitosti. Prozření, že skutečnost je pouze jednou z interpretací, které si děláme, drží jejich sebedůležitost na uzdě.
  …..Protože jsem se ovládl, mohl jsem plnit i ty nejpitomější požadavky toho chlapa. V takových situacích nás totiž zpravidla nejvíce vyčerpává právě to, jak se ničí naše sebedůležitost. Každý, kdo má byť zrnko pýchy, je roztrhán na hadry, když ho přinutí cítit se jako nula.
  Naladit se na ducha, když po tobě šlapou, tomu se říká ovládání.

  • embecko

   Nelze nesouhlasit, ale Don Juan byl zalozenim bojovnik…zatimco Slovane jsou sberaci. Takze konflikt, ktery tu mame je obraceny: Anglo-Saso-Germani, tedy bojovnici, versus slovansti sberaci.
   Tudiz:
   „Nejúčinnější strategie má 6 prvků: ovládání, kázeň, shovívavá trpělivost, správné načasování a vůle.“
   To plati pro Fagana a ten to ovlada zcela mistrne. Ovsem voli- li Mistr zbrane, pak nemate sanci a nikdy ho neporazite a tedy musite najit sami svoji cestu pokojemilovneho sberace :o)

  • Kamil Mudra

   Zbavit se sebedůležitosti je stejně osvobozující jako zbavit se závislosti na sexu.

   • Rybka

    Tož nejmamutnější dílo je zbavit se závislosti na jakékoli závislosti.
    Pro MB – bojovníci DUCHA se zhusta vyskytnou i mezi sběrači a naopak – i bojovník často sebere ze země nějaký fujtajbl.
    Teda, vždycky mě zajímalo, ale bála jsem se vás na to zeptat: proč vás oslovují saxi? Jsem od dětství estét přes slova a mimo jiné jsem se na Tarasově blogu zaháčkovala skrzevá slova jako sax, astr, Taras i s terasou, vybuzuje to ve mně podobné pocity jako třeba Sargasové moře, axolotl, takto druh salamandra.

    • Rybka

     Slova, potažmo písmena nesou určitou energii, jednu dobu jsem svoje děti mátla plánem, že se na stará kolena nechám přejmenovat na Xiaou, abych to mohla mít na pomníčku, moje děti leckdy neodhadnou, co myslím vážně a co ne. Moje původní maminka chtěla, abych se jmenovala Marcela nebo Marek, což je bojovnické jméno(Mars), ale neprošlo jí to. Dostala jsem klacek pod bojovnickou nohu. Pánbu ví, co dělá.

    • embecko

     Sax je muj puvodni nick, ale kdyz Taras otevrel svuj novy blog, hned jsem mu prispechal na pomoc a musel jsem se zaregistrovat (byl jsem tam jeste drive, nezli pred pozdeji obyvklym schvalovanim majitelem-adminem). Ale vsechny mutace saxona byly obsazene, WP je svetovy blog, tak lze volny nick najit tezko…pak mne to nasralo a zvolil jsem embecko o kterem jsem si byl jist, ze ho zatim nikdo nema. a take nemel, takze ted je moje :o)

     „bojovníci DUCHA se zhusta vyskytnou i mezi sběrači a naopak“
     To ano, ale pak nejde o brujo/ samanskou (tedy puvodem severo/asijsko/sibirskou) tradici, ale spise meditacni kaspickou (indo-arijskou a tedy i slovanskou). Ja vim, ze to vypada jako slovickareni, ale kdyz kaspicky clovek prebere sibirskou tradici, ztraci koreny a dela neco, cemu nerozumi a nemuze se pak nikdy stat dobrym bojovnikem (ducha).
     Jednoduse receno, lide kaspicke tradice slysi vnitrni hlas samovolne a pak ho take volne nasleduji, zatimco samane/ asijci si hlas nejdrive musi vyvolat z jineho sveta a pak e snazi ho silou udrzet (tj. bojovat s nim).
     Jedna metoda neni horsi nezli druha, ale musi byt aplikovana prislusnym lidskym typem. Je to jako v atletice, kde nelze rici, ze lepsi je bezet 200 metru, nezli 10000 metru. Ovsem 200 metru nezabehne typ tempar stejne jako explosivni“ typ a naopak.
     V bojich ducha je to stejne, v zasade existuji 2 discipliny/ metody a kazda z nich je vhodna jen pro urcity lidsky genotyp/ charakter.

     • embecko

      Etymologie slova arij je take zajimava. Kdo ma hudebni sluch a je bytostne hudebnik, ten slysi hudbu uvnitr hlavy. Tak treba Mozart nic nekomponoval, ale jen zapisoval, co slysel ve vnitrnim hlasu.
      A arijec= zpevak (arie), tj. clovek zpivajici (reprodukujici) svuj vnitrni hlas ducha.
      S tim souvisi i slovo orati (arati, arjati), davajici do souvislosti zpev duchovniho motivu a fyzicky ukon obnovy a obzivy (orani). V obojim pripade jde o otvirani nitra (tela a zeme).
      Jinak si tu soudruzsky tykame, komu se to nelibi, ten se ozve a je nadale vykan. Jo?

      • Rybka

       Aha, tak jo, tak čau, saxofóne. No a právě proto člověk někam chodí, že se něco dozví, pro podněty. Mě to veršování pronásleduje nějak podobně(samozřejmě v daleko titěrnějším levlu) jako Mozarta hudba, taky jenom zapisuju. Nejprudnější je to v koupelně, uprostřed mokrosti natáhnout noční košili a běžet to zapsat, protože všechno hned zapomenu.
       S Castanedou, tos neslovíčkařil, vím, jak to myslíš. Já jsem zvědavá jak plch, přečtu všechno a občas si i opatrňoučce zaexperimentuju a právě s Castanedou mě to lehce vyděsilo a opravdu jsem usoudila, že od brujů radši dál, holt útulný Slovan. Jako řemen.

       • embecko

        Tak pis, pis pis, nebo te sni mys!
        Samanismus je smrtelne nebezpecna cinnost, zadna hra, zadny Jarda Dusek tukajici do bubinku. Z druhe strany se uz neusite vratit, pokud to delate vazne. Pokud ne, je to zabava, proc ne, ale pak neni dobre o tom mluvit jako o vazne veci (o vaznem sdeleni). Tohle je problem moderni doby, vsichni delaji jen jako, plast je hodnocen stejne jako keramika atd.a Ale i tohle lze umet, pak jde o zasveceneho hrace, to ano, ale to je neco jineho. Jako uz uplne zaplnilo prostor, nic neni opravdove, vse je kopie.
        Ale pozor, u Slovanu to zas tak utulne neni, i u nich jde o komunikaci se smrti, ale v jinem rytmu. Zatimco saman sam smrt navstivi, pohovori a odejde s radou, pak pro Slovana je smrt kmotricka, se smrti vstava, se smrti chodi spat a musi s ni vyjit kazdu vterinu zivota, tj. i u rodinneho krbu. Jsme zas u atletiky: Zatimco bojovnik smrt potkava kratce a intenzivne, sberac s ni je v celodennim patelskem kontaktu. ne nadarmo obraz kmotricky smrti, cizince, kooptovaneho do rodiny.
        Podle meho experimenty nevadi, pokud jsou delany poctive, ony se hranice objevi samy a samy se zeptaji, mas- li zajem je prekrocit. Horsi je nezodpovedna hra, to pak nevis kde jsi a neodhadnes nasledky.

        • Rybka

         Ano Saxi(hrdě tě oslovuji Saxi), není dobré si s určitými věcmi zahrávat a jsem přesvědčena, že ani pro zábavu. Lidem, kteří si koledují, kdyby věděli o co, hodně by se lekli, říkáme v naší rodině déóčka, duchovně otevření.
         Jednou jsme s dcerou pátraly, který národ je který podle Tolkiena, existují o tom stránky, Češi jsou Hobiti. Zajímalo nás, kdo je Mordor a ejhle – Turci, to nás překvapilo, protože tehdy ještě tak nezlobili, nebo se o tom nemluvilo. Proč to povídám, Hobiti jsou útulný nárůdek. S tou smrtí nám to trochu zašmodrchali, když ji vypráskali za plenty a za každou cenu zahánějí chemií. Nechali kečupové detektivní seriály. Bydlíme pod hřbitůvkem a mně je proti srsti, že budu muset ten kousek do kopce rajzovat s cizíma lidma přes nějakej mražák.
         Ještě jedna veselá historka z natáčení, jak se mě hranice zeptaly, jestli je chci překročit. To bylo tak: kdysi ke mně kamarádka přivedla svého synka, t.č. pubertálního satanistu, abych mu to rozmluvila. No, moje vymítání mělo 2 efekty: můj rovněž pubertální synek projevil eminentní zájem o satanskou bibli a mně onen černočerný chlapec narval pětikilovou bichli o černé magii. Večer jsem se usadila, že ty čáry zkouknu a jedva jsem knihu otevřela, periferním zrakem jsem zaregistrovala nějaký pohyb. Kouknu a na háčku se kývají velké krejčovské nůžky, pěkný rozkmit a ne a ne přestat. Když to trvalo asi 10 minut, šla jsem povolat všechny potomky, jestli se mi to nezdá a nezdálo. Knihu jsem štandopede vylifrovala z baráku a zůstala pěkně před hranicemi.

 22. mistralius

  No jistě, že zaměstnanci ČT neudělají krok bez toho, aby mysleli na své SVATÉ POSLÁNÍ HÁJIT DEMOKRACII, proto navrhuji snížit jejich platy na desetinu, protože teprve poté vynikne jejich SVATÉ POSLÁNÍ HÁJIT DEMOKRACII a přidružené zloděje, kterří samozřejmě mají pouze a jen SVATÉ POSLÁNÍ HÁJIT DEMOKRACII,

 23. mistralius

  ono je to jistě relativní hodnocení, ale protože tu pani sleduji po delší dobu, troufám si říci, že nikdo tak blbý jako Němcová se široko daleko nevyskytuje. Naproti tomu pan Kalousek v pionýrském kroji (viz třeba Britské listy) mě sice pobavil (přerostlý pionýr kalousek jakožto budoucí těžký obhájce demokracie), ale nerozveselil.

 24. mistralius

  vůbec jsem netušil, že židovské PRASE séréš si vůbec dovolí rozmetávát své ŽIDOVSKÉ VÝMĚŠKY na náš spřátelený stát, tj, Slovensko, Vůbec bych si nedovedl představit, že se tento ŽIDOVSKÝ VEPŘ dovolí táhnout na Slovensko a něco domlouvat s s ŽIDOVSKÝM POSLUHOU , nějakým nýmandem kiskou.

  • Ondřej

   Ale copak skini měli u Zánranských zase nějaký potlach?

  • astraustralia

   to: mistralius,
   jen zbytecne nahravate Faganovi :-(
   Soros a vse kolem nej je dalsi z veci ktera jen zveda emoce a rozdeluje lidi na dva tabory.
   Bohuzel mimo lidi stale vice vytocenych jeho aktivitami je pocetna skupina tech kteri ho obhajuji a za jeho penize mu slouzi:-(
   Jsou to stovky a uz tisice „neziskovek“ ktere za jeho neciste udelane milliardy zamestnavaji desetitisice lidi, kteri by bez penez tohoto dobrotrusa byli bez prace a prijmu.
   Rada z techto organisaci udelala na jedna strane mnoho i uzitecne prace ale take mnohe rozvarila ale predevsim pomohla mu dostat jeho vliv tam kam ho nikdy jinak nedostal !
   Poslechnete si a zvazte.

   • Ondřej

    jen ho nechte, zaprášený kovboji z Queenslandu, vždyt je to přeci legitimně vyslovený, ehm, „názor“, ne? Co přeci každý ví, že když je nědo žid….tak….Teď mi jen vrtá hlavou, jestli je tento názor spíše levicový nebo ne….

   • mistralius

    viděl jste dokument Trabantem Austrálií a Indonésií? Hustý dokument, jak jet Austálíí ze západu na východ. Ovšem já bych zvolil železniční spojení a popíjel v jídelním voze drinky,

 25. blbíš

  kvůli tomu nepřehlednému nudlování to dám pro Kamila a vitttu sem:

  Život se skládá z maličkostí. Nedělat to těžší, než to je.

  … no ano, bezesporu … měl jsem to dokonce původně i napsáno = …“a někdy se i usmívat a těšit se z maličkostí, ale vypustil jsem to, neb s těmi maličkostmi mám krapánek jinou zkušenost, neb se při tom těšení často zapomíná na celeky, tj. zásadní věci. K tomu mám takovou životní zkušenost s raného mládí:

  Nejsem úplný nemehlo na ruce a už jako kluk (a bacha, to mi ještě nebylo 15let) asi tak ve 13 mi táta dojednal o prázdninách u jednoho pána (soukromníka, oficiálně se to nesmělo) brigádu=pomoc na stavbě garáže. Já už v tomhle věku bral stavařinu docela vážně!!! Měl jsem za úkol postavit ocelový sloupek budoucího plotu, na kterém měla později viset branka, každou maličkost jsem měl rozmyšlenou a dal se do díla, všechno odsýpalo jak mělo, ke konci šichty čněl velký ocelový sloup ze základů oplocení, bublinky seděly v každém směru, vršky sloupků ve šňůře. Tak jsem spokojeně a hrdě stál a očekával příchod pana majitele abych se pochlubil. Připravený metr, vodováhy v obou směrech přidrátované ke sloupku, nechyběla ani olovnice, jak jsem mu toužil demonstrovat mou neomylně provedenou svislost sloupku. A jak mu ty míry a nastavení předvádím, v zápalu chlubení a poučování jsem se na závěr onoho monologu o ten ještě v betonovém základu nezatvrdlý sloupek opřel zády, ale jak jsem byl v tom zápalu rozohněný svou důležitostí, vůbec , na rozdíl od toho pána, jsem si toho nevšiml! Chlápek ale zachoval naprostý klid a jen mě pohladil po hlavě a řekl: „…. dobře jsi to udělal, ale teď už se běž s klukama vykoupat.“ Když jsem plot míjel už s plavkami v ruce, vidím ho, jak ocelový sloupek ustaluje znovu, jako já předtím celý ten boží den a provinile se omlouvá, že do něj omylem „strčil“. Až mnohem později mi táta opatrně vysvětlil, že i když se člověk zaobírá maličkostmi nikdy mu nesmí unikat celek a musí si na něj dávat sakra pozor , prostě NIKDY!!! Kolikrát jsem ho osobně pozoroval, jak se nimrá svým pacientům ve strašných ránách způsobených různými na venkově hojně se vyskytujícími úrazy, ale nemohl jsem si nevšimnout, jak přitom s mnohem větší starostí pozoruje celkový stav těch pacientů. Prostě životně důležitý funkce mají vždycky přednost před nějakou „blbou“ zlomeninou či otevřenou ránou! Není totiž vůbec jednouché maličkosti poskládat do celků. To neumí ani mnozí chytří lidé mezi námi, alespoň jsem si za ten můj brožovaný život stačil všimnout, prostě pro samé maličkosti nedokáží vidět celek a v tom je ta potíž!

  … svrhávat, brojit, rozeštvávat, měnit, nepodřizovat se, nerespektovat, ničit a bourat … ale nevědět, co postavit místo toho a jak to jako celek bude fungovat, to je prostě pouze úroveň toho třináctiletého nedospělého chlubivého kluka! Jenže pohlavkujte nedospěle dospělé … vykládejte jim, že teď není důležitá zlomenina, ale to, že pacient nedýchá … v tom je s některými ta současná potíž?

  • vittta

   A dyť víme oba, jak to je.
   A co s tím, nic.
   Jako husy každý podzim vyrazí do teplých krajů, tak lidé budou poslouchat ty, co nejvíce křičí.
   A zkušenost…
   Ale tohle každý nemá, dneska by takový sloup neusadil ani dospělý zedník….nebo jejich většina.
   A to je ten celek, nikdo po nikom raději nic nechce, aby nebyl z něčeho nařčen, jmenovitě když jde o dítě či mladistvého.
   Jak pak mají mít k něčemu úctu?
   A vůbec když je rasově nebo sexuálně odlišný, to už vůbec….
   Být dneska fašista…..
   Sakra já zkoušel na to téma diskutovat, i u Pana Bavora, ale jak jsem nakousl fašismus, bylo po diskuzi.
   Ta nálepka zabírala, ale to strašení „návratem před rok 1989“ také.
   Dneska už to pomalu nikoho nedráždí, možná je dobře, že to média tak přehánějí, protože počet nálepek není nekonečný.
   Fašista je už docela vysoko, k tomu popírání holocaustu, když někdo něco plácne, co se ani holocaustu netýká…
   Jsem zvědavý, kam až to zajde, protože, co už může být horšího jak takový nacista a podporovatel holocaustu?
   Zde předpokládám, že fašista vygraduje v nacistu a popírač holocaustu na podporovatele.
   Ale kam dál?
   U nás to ještě jde, ale jak výše odkázal Sax, v Anglii si raději nechají prznit a mučit vlastní děti, než aby dostali nějakou nálepku.
   A u této věci mi nejde do hlavy, proč ti poldové se na to prostě nevyserou, tolik jim asi zase neplatí.
   A nebo se už na to vysrali, a místo poldů tam jsou přizdisráči, ale- politicky korektní.

  • pacifista

   Toto je bez diskuze. Něco jako pro křesťany písmo svaté.

 26. Ondřej

  Ve víru našich a slovenských událostí zapadla reflexe oslav mezinárodního dne žen ve světě, která se nese v poněkud jiném duchu než jsou naše postkomunistické oslavy s normailzačními karafiáty a oschlými šunkovými chlebíčky které v tomto duchu slaví už jen lidé staršího věku a spíše jako vzpomínku na své mládí, než v konotacích rovnoprávnosti žen, genderových otázek a toho, jak se mužská část společnosti dnes chová k ženám.

  Španělsko, ač katolická země, má velmi silný feministické organizace bojující za ženskou rovnoprávnost a za konec stereotypizaci „mužských a ženských rolí“. Tou ženskou není obsluhovat muže v domácnosti, ani starat se o děti. Ale jako v moderní ekonomice o společnou dělbu práce.

  Ženy ve Španělsku vyhlašují na MDŽ jednodenní stávku

  Španělky ohlašují celostátní bojkot práce v placeném zaměstnání i doma.

  Španělské feministické organizace vyhlásily u příležitosti Mezinárodního dne žen celostátní jednodenní ženskou stávku. Protestují tak proti rozdílům v odměňování žen a mužů, nadměrné míře neplacené práce doma, domácímu násilí a tradiční španělské machistické kultuře. Bojkot práce žen se má týkat nejen jejich placených zaměstnání, ale i domácností. Zastřešující stávková organizace s názvem Výbor 8. března zároveň vyzvala španělské politiky, aby podnikli razantnější opatření v boji proti domácímu násilí (jen za uplynulý rok byla v zemi zabita téměř stovka žen svými partnery).

  Organizátorky a organizátoři akce současně apelují na ženy, aby zastavily „neviditelnou“ práci doma, ať už se jedná o vaření, uklízení nebo přípravu dětí do školy, jelikož se jim za to většinou nedostává náležitého uznání. „Věříme, že svět se bez nás neobejde, nemůže fungovat bez naší péče, starosti o domácnost ani práce,“ píšou ve svém manifestu. Výbor 8. března také vyzývá k boji za důstojnější pracovní podmínky a mzdy pro španělské ženy, které v průměru vydělávají o patnáct procent méně než muži, častěji pracují na částečné úvazky a nekvalitní pracovní smlouvy.

  Podobná stávka proběhla ve Španělsku už vloni a týkala se dvanácti větších měst. Letos jde o celostátní akci, která má podporu předních španělských odborových svazů a několika stran napříč politickým spektrem. Aktivní jsou v ní kromě jiných starostka Madridu Manuela Carmena nebo starostka Barcelony Ada Colau. Podobné akce se konají i v dalších evropských zemích.

  bližší info v britském Guardianu

  https://www.theguardian.com/world/2018/mar/08/spanish-women-give-up-work-for-a-day-in-first-feminist-strike

 27. Ondřej

  Ve víru našich a slovenských událostí zapadla reflexe oslav mezinárodního dne žen ve světě, která se nese v poněkud jiném duchu než jsou naše postkomunistické oslavy s normailzačními karafiáty a oschlými šunkovými chlebíčky které v tomto duchu slaví už jen lidé staršího věku a spíše jako vzpomínku na své mládí, než v konotacích rovnoprávnosti žen, genderových otázek a toho, jak se mužská část společnosti dnes chová k ženám.

  Španělsko, ač katolická země, má velmi silný feministické organizace bojující za ženskou rovnoprávnost a za konec stereotypizaci „mužských a ženských rolí“. Tou ženskou není obsluhovat muže v domácnosti, ani starat se o děti. Ale jako v moderní ekonomice o společnou dělbu práce.

  Ženy ve Španělsku vyhlašují na MDŽ jednodenní stávku

  Španělky ohlašují celostátní bojkot práce v placeném zaměstnání i doma.

  Španělské feministické organizace vyhlásily u příležitosti Mezinárodního dne žen celostátní jednodenní ženskou stávku. Protestují tak proti rozdílům v odměňování žen a mužů, nadměrné míře neplacené práce doma, domácímu násilí a tradiční španělské machistické kultuře. Bojkot práce žen se má týkat nejen jejich placených zaměstnání, ale i domácností. Zastřešující stávková organizace s názvem Výbor 8. března zároveň vyzvala španělské politiky, aby podnikli razantnější opatření v boji proti domácímu násilí (jen za uplynulý rok byla v zemi zabita téměř stovka žen svými partnery).

  Organizátorky a organizátoři akce současně apelují na ženy, aby zastavily „neviditelnou“ práci doma, ať už se jedná o vaření, uklízení nebo přípravu dětí do školy, jelikož se jim za to většinou nedostává náležitého uznání. „Věříme, že svět se bez nás neobejde, nemůže fungovat bez naší péče, starosti o domácnost ani práce,“ píšou ve svém manifestu. Výbor 8. března také vyzývá k boji za důstojnější pracovní podmínky a mzdy pro španělské ženy, které v průměru vydělávají o patnáct procent méně než muži, častěji pracují na částečné úvazky a nekvalitní pracovní smlouvy.

  Podobná stávka proběhla ve Španělsku už vloni a týkala se dvanácti větších měst. Letos jde o celostátní akci, která má podporu předních španělských odborových svazů a několika stran napříč politickým spektrem. Aktivní jsou v ní kromě jiných starostka Madridu Manuela Carmena nebo starostka Barcelony Ada Colau. Podobné akce se konají i v dalších evropských zemích.

  bližší info v britském Guardianu

  • vittta

   To bych rád věděl, jestli demonstrovali také islámské ženy.
   Protože po nich ty tradiční role jsou ještě dost vyžadované, a rovněž machismus u muslimských mužů je značný.
   No a ta výzva ženám, aby zastavily tu práci doma….
   Jistě, to by chtělo, ale aby si pak zase náhodou někdo nestěžoval, že vymíráme, a že musíme přijímat negry, aby nám svým pobíráním nemalých sociálních dávek, vydělali na důchody a sociální systém!

   • kočka šklíba

    Vy se vittto ale překonáváte v poslední době :). Co příspěvek to skoro na komoru a navíc vtipně. Jen si nejsem jistá, zda to Ondřej, Třešeň a MaB pochopí :D .

    • vittta

     Nepochopí.
     Právě o to totiž nemají zájem.
     Oni v podstatě ty texty ani nečtou, tak nějak…rychleji reagují, než čtou.
     Budou si říkat „ten je úplně blbej, ten vittta, co by tam dělaly muslimské ženy, ty mají úplně jinou kulturu“…něco takového.
     A u těch sociálních dávek u negrů si řeknou „fašista hnusnej, jen je uráží označením negr, to je úroveň IV. cenové skupiny“!

   • Kamil Mudra

    „No a ta výzva ženám, aby zastavily tu práci doma….“
    To je také dilema. Co mají dělat ty ženy kterým je za jejich domácí práci projevována úcta nebo se s rodinou o ty práce dělí? Mají s ostatními solidárně držet partu a nebo riskovat označení za stávkokaze ze strany zneuznané sousedky? Má dotyčná říct manželovi: „Miláčku já vím že dnes jsem s vařením na řadě já ale buď to mimořádně vezmeš za mne nebo bude rodina o hladu, protože já si beru křeslo na terasu, kde budu demonstrovat své nicnedělání.“? A když to chápavý manžel za ni opravdu vezme, tak zas bude před sousedy vypadat jako ten co svou ženu nedoceňuje a doma se fláká.

 28. embecko

  V Nemecku se dramaticky zvysil narust poctu onemocneni depresi (o 7% za 5 let). Hospitalizovanych (!) muselo byt v roce 2016 prez ctvrt milionu pacientu:
  http://www.zeit.de/news/2018-03/13/deutschland-zahl-der-depressionsbehandlungen-in-krankenhaeusern-deutlich-gestiegen-13115002
  Kdo se chce vsadit, ze jde jen o zkresleni, padajici na vrub spatne statisticke metodologii a ze naopak vse je naprosto v poradku?
  Mimochodem, po poslednich trech krvavych utocich nozem ve Vidni ( z minuleho tydne) chce rakouska vlada revidovat azylovy zakon. Neni to prehnane? Nestacila by na krk cedulka s napisem „Prosim nebodat nozem“? Menit zakon po banalnich utocich, jakych se bezne dopousteji i domaci obyvatele je drakonicke a navic diskriminujici a predevsim to snizuje pestrost spolecnosti, ktera pak z ni nemuze profitovat. Navic utocnici byli dopadeni ci zabiti policii a budou potrestani jak soudne, tak moralne.
  „12:40 Uhr Die Welt: Österreich will nach blutigen Angriffen Asylrecht ändern“
  Welt (mainstream): Rakousko chce po krvavych utocich zmenit azylovy zakon

  • vittta

   Nápad je to dobrý, ale v jakém jazyce tu cedulku mít?
   Protože v arabštině či afgánštině by to byla diskriminace, a německy zase nikdo z bodajících neumí.
   Osobně bych dal víc peněz neziskovým, humanitárním organizacím, aby zajistili potřebná školení pro přistěhovalce, že jako v Rakousku není zvykem, bodat někoho nožem…..pokud to tam tedy už- vlivem kulturního obohacení- zvykem není!

   • Kamil Mudra

    No, tenhle problém jsem tu zmínil už když šlo o náramky. Asi bude před tím nutné zavést ve školách povinnou výuku esperanta a ty cedule odložit do doby kdy už vyroste generace která ho bude ovládat, alespoň v takové míře výskytu mezi občany, aby bylo dostatečně pravděpodobné že se poblíž najde někdo, kdo tu ceduli případnému útočníkovi přeloží. A nebo budou muset být dostatečně multijazyčné, aby se nikdo nemohl vymluvit že textu nerozuměl a stěžovat si na tu diskriminaci.

  • embecko

   Ale tohle stoji za uvahu:
   Kanonicka postava nemecke kultury, germanista, historik a filosof Klaus-Rüdiger Mai (samozrejme ma sve heslo na wiki) vyjadrila sve obavy ohledne nastavjici krize. Jak se vyjadril v poradu Tichys Einblick, neni zdaleka krize statu zazehnana, jak se nam snazi namluvit jeho predstavitele, nybrz prave ted zacina. Dle Maie neni problem absorpce uprchlicke vlny, ale okamzik, kdy nedbale bezpecnostne zkontrolovani uprchlici zacnou vychazet ze strezenych a kontrolovanych ubytovacich zarizeni mezi lidi na ulici a zucastni se kazdodenniho zivota. A ten okamzik nastava prave nyni. Dusledkem ilegalniho otevreni hranic bude tezka krize statu, ktere se nelze vyhnout a ktera prave nastava. Dovolava se pri tom, mimo jine, varovani predsedy policejnich odboru, varujiciho pred tim, ze prouprchlicti aktiviste ztrati pri prvych nepokojich odvahu, utecou se do svych domovu, cimz ztrati svuj vliv na uprchliky a ponechaji je napospas nerizenym a tim padem i nezvladatelnym konfliktum.

   • vittta

    Slyší trávu růst!
    Kdo ví, kdo mu tyhle věci nakukal, Putin je toho schopný!
    Co já vím, tak migranti jsou věsměs vzdělaní, převažují lékaři a inženýři, s velkou chutí integrovat se do německé společnosti.

 29. Ondřej

  Orientace, překonávání překážek a poskytnutí pomoci: Stovky studentů v celém Německu jsou odhodlány zajistit, aby uprchlíci našli oporu na univerzitách. Jako součást komplexního balíčku opatření pro uprchlíky zahájil DAAD nový program „Vítejte – Studenti se zavázali pomoci uprchlíkům“, který financuje Spolkové ministerstvo školství a výzkumu. DAAD v současné době sponzoruje 162 vítaných projektů.

  Rozhodnutí nabídnout studentskou iniciativu pro uprchlíky vypracoval Marcus Willand z univerzity ve Stuttgartu. „Byl jsem na Balkáně, když v létě 2015 několik tisíc uprchlíků denně hledalo ochranu v Německu – a dívalo se na nás z dálky zpoza maďarského plotu,“ říká výzkumný asistent Institutu moderní německé literatury. V Německu založil projekt sponzorování jazyka jako integrující koncepci učení, v níž vysokoškolští studenti podporují uprchlíky s akademickým zázemím při výuce němčiny a vytvářejí prostor pro mezikulturní výměnu.

  toto je překlad článku resp. informaci o výzvě Institutu germanistiky, kde přeci jen nepracují náckové, embéčko, proto bych doporučil neposlouchat rumunské pendlery na dálničních odpočívadlech, ale zajít občas na stránky Institut für Linguistik/Germanistik při universitě ve Stuttgartu.

  Ten překlad ze stránky Deutscher Akademischer Austauschdienst je činěn pro po Bulharsku druhý jazykově nejméně vzdělaný národ v Evropě, kterým je právě Česko. Ekonomové z Institutu mezinárodních vztahů odhadují, že tato naše nekompetence nám ročně snižují potenciální výkon HDP o čtvrt procentního bodu. Češi jsou mnohem méně jazykově vybavený národ než jsou např.. „čmoudi“ ze zemí Maghrebu. Tímto odkazem jste si milé embéčko nakálel do vlastního českého hnízda a nepotěšíte řadu místních jazykově negramotných přispěvatelů …

  Kdyby ale byli čeští studenti tak hodní jako ti němečtí, jistě by se dalo českým domorodcům pomoci stejně, jako v Německu pomáhají lidem z rozvojovým zemí, kde je chudoba podstatně vyšší než je u nás, že naše relativně pořád bohatší socialistické školství tento základní rys vzdělání nedokázalo i lidem vyučeným zajistit.

 30. Asfalt

  Musel jsem se smát:

  Výstražná stávka studenstva – #VyjdiVen
  Vyzýváme všechny občany, a především studenty vysokých i středních škol, aby společně s námi ve čtvrtek 15. 3. , na Mezinárodní den proti policejní brutalitě, v pravé poledne vyšli ven ze škol, tříd a pracovišť na výstražnou stávku studentstva.
  (…)
  Především požadujeme:
  1) Aby prezident České republiky plnil ústavní povinnost jmenováním premiéra, který získá podporu a který nebude trestně stíhanou osobou.
  2) Aby vláda v demisi nekonala zásadní a personální kroky ani nevytvářela nové ústavní pořádky.
  3) Aby Senát důrazně vystoupil proti nedodržování ústavních zvyklostí.
  (…)
  Za organizátory:
  Luboš Louženský, student KP DAMU
  Kateřina Rundová, studentka KP DAMU
  Martin Zahálka, umělec
  Radovan Bláha, aktivista
  a další
  Vyhlášení protestní stávky probíhá s plnou podporou studentské komory akademického senátu DAMU a děkanky DAMU.

  1) Co mají požadavky demontrace společného se Dnem proti policejní brutalitě? Očekával bych protest proti praktikám v USA a jinde, kde policie klidně ulátí člověka k smrti a je to normál, ale co má s policejní brtalitou společného požadavek na zvrácení výsledků politické soutěže u nás?

  2) Organizátor Radovan Zahálka pořádá demonstraci za odstoupení „brutálního Ondráčka“, ale sám:
  Herec Martin Zahálka (50, známý ze seriálů Nemocnice na kraji města a Ordinace v růžové zahradě) zmlátil ženu! V klubu Divadla na Vinohradech napadl Irenu Dokoupilovou, odbornou poradkyni Lucie Konášové, scenáristky seriálu Nemocnice na kraji města.
  Bývalou vrchní sestru pražské Nemocnice Na Františku srazil na zem a ještě do ní kopal. Dokoupilovou se zlomenými žebry a otřesem mozku odvezla sanitka na jednotku intenzivní péče.
  K incidentu došlo krátce před koncem loňského roku. A rozhodně nešlo o žádnou nevýznamnou potyčku. Dokoupilová strávila po převozu do nemocnice na jednotce intenzivní péče celé čtyři dny. A diagnóza? Otřes mozku, pět zlomených žeber a zhmoždění břicha.

  3) Méně k smíchu je: „Vyhlášení protestní stávky probíhá s plnou podporou studentské komory akademického senátu DAMU a děkanky DAMU“ Studentská komora akademického senátu DAMU a děkanka DAMU porušují zákon o vysokých školách, podle kterého je politická agitace na vysoké škole zakázána. Patrně je to všem jedno. Další krok politického aktivismu…

  • Asfalt

   Oprava: ne Radovan Zálka, ale Martin Zahálka (Radovan byl ten pod ním)

   • Kamil Mudra

    To jste na tom, Asfalte, lépe než já a oh, protože zatím co my pouze tápeme:
    https://janica9.wordpress.com/2018/03/09/husa-tahla-prvni/#comment-53439
    vy se alespoň zasmějete. Ale nedivím se. Když brutál organizuje demonstraci proti brutalitě, pod hesly jež nemají nic společného s brutalitou, je to k smíchu. Akorát že ten smích člověku zamrzne na tváři při představě kolik lidí je schopno to brát vážně. No a když většina z nich má být budoucností národa… Pak už je to spíše k pláči :-(

    • Asfalt

     Jejda, promiňte Kamile, že jsem si nevšiml, že tápeme dva, tedy minimálně (odvolávám svůj jen rétorický smích a přidávám se k Vašemu tápání ).
     Je to k pláči: znudění floutci, kteří už neví coby, zprivatizovaná technika nepkojů (a to měl Sharp dokonce dostat Nobelovu cenu), rostoucí fašouni, co z fašounství obviňují jiné, a stupidita kam se podíváš. Myslím, že ti, kteří by třeba měli skutečně za co demonstrovat, nemají šanci. Dnes už je to byznys za prachy. Zahlédl jsem, že Open Society Fund to podporuje. Nevíte, jaké je portfolio sponzorů?

     PS: Jak to prosím děláte, že dokážete dát odkaz na konkrétní komentář? Myslíte, že bych to mohl taky umět?

     • embecko

      Nemelo by zapadnout, ze jeden z prvych, kdo se pridal k obrodnemu procesu byl i profesor Klaus…a to byl vzdy ocen charaso informirovannyj celovek. Jeho kritika prezidentskeho inauguracniho projevu rozhodne nebyl standardni medialni vystupem hanspaulske NGO. Mozna jim hori termin na prijeti Dublinu IV a ted musi makat. Druha moznost je ta, ze se samovolne rozjizdi jiz v 89. roce nastartovany projekt, jehoz dynamika byla zpomalena zvolenim Putina. Kadry byly pripraveny a zaplaceny a po nejakem casu neplanovaneho utlumu opet ozivaji a chapou se svych puvodnich ukolu.

      • Kamil Mudra

       Také je možné že počítali s využitím Ondráčka a proto to naplánovali na tohle datum. Ten jim ale udělal čáru přes rozpočet svým rychlým odstoupením a organizátorům už zbyla pouze témata která chtěli původně „přidat k tomu hlavnímu“ aby mohla takto zesíleně zaznít. Na to aby vymysleli nějaké jiné „nosné téma“ spojené s brutalitou se už nezmohli a tak vznikla tahle karikatura.

       • embecko

        Ano, to je mozne, podobne to bylo s ne zcela opodstatnenym odchodem Nemcove z inaugurace. Znamna to ale, ze proces stale jede a za pochodu se styluje a ze nejde o rychle spichnutou akci. Jak rikas, nosna temata se meni podle situace, ale ramec a jeho jizdni rad v hrubych obrysech zustava a proces je stale aktivni. Mozna stojime na uplnem zacatku, kdo vi, slovenske udalosti by tomu i napovidaly, tam se to take stale rozjizdi. Kdo asi bude ceskym Porosenkem?

      • Asfalt

       Já se v Klausovi nevyznám, ale mám na něj názor hodně špatný. Při Zemanově projevu jsem si všiml dvou věcí. Hodně zestárl a když Zeman skončil, netleskal. To mi přišlo divné. Jinak myslím, že ho dali už do „důchodu“ a jsou jiní. Nevím. Když je někdo schopen rozfofrovat státní zlato, pak je schopen asi jakékoliv tuposti (tedy pokud nemusel).

       • embecko

        Dle meho si pozici a i inteligenci zachoval, tudiz mne napada jen ta horsi moznost, a sice, ze usoudil (ci primo zjistil), ze Zemanuv protivnik je tak mocny, ze nestoji za to se s nim pustit do krizku a tak Zemana pustil k vode a oportunisticky vycouval. Coz je vemi spatne znameni, tihle lide jsou totiz spolecenskymi barometry, staci jen odcitat polohu raficky.
        Stanovisko/ komentar Institutu z pera Ivo Strejcka ke slovenskym udalostem je zde:
        http://institutvk.cz/clanky/1097.html
        Podle meho je to velmi opatrne, Klaus osobne se k udalostem vubec nevyjadruje (!)

        • Kamil Mudra

         A všude je zaměřeno na mladé. I v Rusku. Všimni si hlavního argumentu těch co následují Navalného: „Putin je příliš dlouho u moci – je třeba změna!“ Nikdo nevolá po nějakém pragmatickém vidění. Jednoduchá hesla spojená s podprahovou výzvou: „Ukažte se, předveďte svou sílu, bouchněte pěstí do stolu… hlavně nepřemýšlejte o tom co bude po tom.“

        • vittta

         Neochota Čechů, demonstrovat za cokoliv a slavit cokoliv, která je často terčem kritiky, nyní nese své ovoce.
         U nás dostat lidi do ulic je velice nesnadné, a demontrace, konající se posledních 10 let jsou navštěvovány neustále stejnými, placenými lidmi.
         Co třeba dělá takový Peszynsky?
         Uřvaná Štěpánová, humanista Kocáb, familia Sverak, a další, jsou nedílnou součástí každé petice a demonstrace.
         I když samozřejmě, lepší lidé s povlem demonstrovat nechodí, jen štvou.
         Pár študentů, feťáků a najatých křiklounů, Ondřej, správně koncipované záběry a informace, a máme spontánní prostesty desetitisíců lidí.
         Z těch lidí se stal v podstatě kšeft, novináři mají o čem psát…dokonce je to kšeft i pro seriozní média, jako jsou třeba PL, protože i PL o těch lidech a událostech píší.
         Jinak ale…..žádná sláva.
         Když v Praze demosntruje 10 000 lidí, co to je?
         Ve Španělsku to byly statisíce a milony, a stejně se hovno změnilo.
         A kupodivu, nikdo o tom vlastně nevěděl.

         • Ondřej

          zjistíte tento v pátek na Slovensku co „bezvýznamná“ desetitisícová demonstrace dokáže. A v pondělí bude mít vláda státní pohřeb. V přímém přenosu, bez puče a byť jediné facky. Sami se jí vzdají a ještě lid (neziskovky, Sorose, EU komisi a paní Mogherini, coby společnou ministryni zahraničí) odprosí.Klidně se vsaďte:-)

          • vittta

           V pátek jistě zjistím, ohledně dění na Slovensku ledacos.
           Ale rozhodně neujistím, co dokáže bezvýznamná desetitisícové demonstrace.
           Ta na to, co se stane, neměla nejmenší vliv.
           Bez jejího zaplacení a vylhané medializace by na Slovensku ani nikdo nevěděl, že se někde pár stovek blbců s „červenýma kartama“ sešlo. (protože víc by se jich bez profesionálních demonstrantů, svezených z celé Evropy, nesešlo)
           Přesně by to bez finančního a politického krytí dopadlo jako ta akce s červenými kartami pro Zemana.
           Na náměstí by stálo pár místních vagabundů s červenými kartami, leckdy i jeden jediný obecní blázen, a ten by vyjadřoval v obklopení kamer a mikrofonů své demokratické postoje!
           V každém případě se ale zatím pomalu, ale jistě ukazuje, že bruselským elitám nedělá vražda nevinných mladých lidí žádný problém, protože když se zeptáme, qui bono?, tedy komu prospěla vražda mladého páru, pak je věc naprosto jasná.
           Uvidíme, co zjistí orgány v trestním řízení a jak rozhodně slovenská justice.
           Ale asi bych to viděl na typ „sestřelení nizozemského letounu nad Ukrajinou Rusy, kdy všichni vědí, kdo to udělal, ale nikdo ještě nic nezjisti“.

     • Kamil Mudra

      Snadno. Klikne se na datum odkazovaného komentáře a pak se do příspěvku zkopíruje adresa která se objeví v adresním řádku nahoře.

  • Asfalt

   Aha, takže na vysokých školách je jen: “ Na vysokých školách je nepřípustné zakládat a organizovat činnost politických stran a politických hnutí“ Zákaz politické agitace je pro školy jiné.

 31. Asfalt

  V USA došlo k výměně na postu ministra zahraniči a ředitele CIA. Odcházenící Tillerson řekl, že není v ničím zájmu dostat Rusko do úplné izolace. Nastupující Pompeo je naopak ten vůl, co propagaval tezi ruského vměšování do amerických voleb (a přichází do funkce po prohlášeních, že pro taková tvrzení nebyly shledány důkazy). Trump řekl, že očekává lepší výsledky v řešení severokorejské otázky (poté, co se obě korejské republiky začaly sbližovat a Američané tomu hází klacky pod nohy).
  Myslím, že další etapa zhoršování mezinárodních vztahů právě začala. Dotáhnou to až do té horké? Skutečně jim o to jde?

  • vera

   Všimli jste si, jak letos padala letadla? Rusko, Írán, Turecko, Sýrie, v Nepálu bangladéšské – všechno citlivá místa hedvábné stezky a rusko-turecko-iránských zájmů. Jakoby někdo sděloval Rusku – můžeš mít převahu ve zbraních, my máme jiné možnosti… Toho si musel všimnout i Trump, třeba chce mít CIA víc pod kontrolou, aby bylo klidněji ? pořád sázím na to, že je víc obchodník než válečník…

   • Ondřej

    njn, škoda že Putin nepřizná kdo v tom má prsty. Jestli dále bude krýt vrahy Alexandrovců (jasný rukopis CIA:-) podle mne zvítězí Grudinin, protože jak se může Putin národu postavit čelem a říct že Alexandrovce zabila chyba ruských pilotů?! To je přeci vlastizrada…Stejně jako jasný rukopis sestřelení toho Antonova americkou raketou země-vzduch z americké letadlové lodi USS Gerald Ford.

    P.S. Už víte proč se zpožďují hodiny? Je to tím, že nám USA kopou tajný tunel na Aljašce, aby Rusku odvedlli ložiska ropy ze země….a přitom dochází ke změně magnetických pólů na Zemi…naprostá pravda. Ve Frankfurtu přestavují letiště, Lufthansa bude startovat do Paříže přes Balt, protože nad mořem víc fouká a oni se bojí, že při bezvětří nad Centre-Val de Loire by mohli přijít o vztlak a tak si budou dovážet svůj německý „fukéř“ ve vacích pod křdly, co si ho nachytají předtím nad Baltem…:-)

    Nicméně Putin by měl začít bojovat tím plynem co má na ty zrádce podstatně více, když už není schopen ochránit svá letadla před teroristy ze CIA….

    Mainstream o tom jako obvykle lže…

    https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/cas-se-zpozduje-i-v-cesku-pricinu-hledejte-na-balkane_470644.html

    /////

    „My máme doma šestero hodin, a už nějakou dobu nejsme schopni je sladit, takže se řídíme jedině mobilem)
    To diplomatické vysvětlení považuju za mimochodní, si myslím že skutečná příčina bude v něčem jiném, já nevím, vlastnosti elektřiny? krystalu? času? Schumannova rezonance? )
    Sázím na jiné vysvětlení, protože poslední roky vidím jiné postavení hvězd než dřív, a taky jsem četla, že velká většina letišť musela překalibrovat úhlové nastavení svých přistávacích drah, tak aby odpovídaly aktuálním ukazatelům palubního kompasu – což znamená změny magnetického polu země, a v roce 2013 se psalo že částice proton se zmenšila o 4%…Mayský kalendář skončil, nastal nový čas )“

    No – vidíte, Nicméně tato „fyzikální“ úvaha paní věry je snad ještě závažnější, protože v regionu Kosovo/Srbsko/ Černá hora se dodává do sítě méně el.energie než se z ní odebírá a tím kolísá frekvence střídaného proudu (pro věrušku, to musí někdo „zpomalovat“ točení klikou rumpálu jak to říkali blahé paměti pánové Grosmann s Šimkem :-) To určitě dělá nějaký zlý člověk s temným „rrrrr“ a černými brýlemi.:-) a tím nám zpožďuje hodiny na troubě a mikrovlnce a možná i na letišti, aby se naše slovanská letadla srazila a způsobila tak nelibost našich občanů a další Majdan:-)

    Jinak zeptejte se vittty, jak pozná demonstranta na Václaváku že je zahraničí, navíc z fotky , protože tam nebyl, to by mi fakt zajímalo:-)

    • Janika

     Ježíšmarjá, já sem po čase nakouknu, a hned tohle. Ondřeji, mírněte se, prosím, sám od sebe, bez nutnosti zapínat Vám schvalování.

 32. 1ttt

  Ten člověk má smutnou a tragickou pravdu.
  Lidé umožnili lidskému odpadu se spojit. (Jedincům s odchylkami, např. v sociálním (ne)cítění.)
  Pohádka:
  V neuronální síti (bylo nebylo) je centrum, které odměňuje za „správně“ provedený postup. (Bez ohledu a sentimentu, např. na „pravda/nepravda“.)
  Toto centrum zneužívají drogoví dealeři, politici, Facebook nebo reklama (ale mohou jej použít rodiče pro výchovu dětí nebo společnost, překvapivě – také pro výchovu, ale spíše korekci jedinců).
  Centrum odmění například krádež, která nebyla potrestána, tedy vynesla danému jedinci „zisk“ a „zapíše“ do jiných míst: „Ověřeno. Správný postup.“.
  Pokud tedy od malička patologicky asociální Pepíček na pískovišti terorizuje Marušku a majzne ji pro radost lopatičkou nebo jí rozšlápne bábovičky například proto, aby odvrátil pozornost od svého neumětelství (například, a motivace si může každý doplnit sám) a je odměněn (byť jen nepotrestáním), je jeho podvědomí a neuronálním sítím vyslán signál pro odměnu vyvolávající zápis informace pro příště. Mozek si při opakování vytvoří „šablonu“ a v budoucnosti již bude postupovat touto cestou. (Mimochodem, dítě, malý člověk, kterého naučíte sobeckému individualismu, a ignoraci společnosti bude pravděpodobně již nadosmrti sebestředný parchant, o kterého se nebude moct nikdo, tedy ani společnost „opřít“. Takto jsou „formátovány“ nyní děti z davu už od raného věku nově školenými „pedagogy“.)
  Ale zpět do pohádky. Čím více „kladných“ impulsů mozku zloděje, násilníka, patologického lháře umožní okolí, tím vyšší je motivace k takovému činu a tím těžší a nenávratnější je cesta zpět. Stejně jako v případě narkomana, kdy narkomana s takto poškozeným systémem nepřesvědčí žádná slova ani přemlouvání, nebo láska (ta funguje jen v hollywoodských filmech, a Hollywood moc dobře ví, proč tuto psychologickou esenci zneužívá). Člověk sám není schopen tyto šablony zvládnout, a co víc, většina zlodějů a agresorů je přesvědčena, že to tak má být. (V případě zloděje, zloděj chápe ukradené již jako své nezadatelné, a paradoxně nezcizitelné právo a bude jej také tak bránit. Stejné je to i u násilníka, kdy si kognitivní disonanci vyřeší například konstrukcí: „oběť si za to mohla sama“, nebo neoprávněnou výhodu či post/místo získané intrikami a nedodržováním sociálních pravidel sám sobě opodstatní konstruktem: „o získání předmětu díky svému umu nebo inteligenci“.)
  Žel bohu na konci pohádky nestačí na Petrovské vystrčit „kozí bradu“ a je tu konec, a jestli neumřeli … zvonec? Ne. Historie i psychologie říká jasně, pokud se spojí takoví jedinci, končí to válkami nebo tím, že společnost musí velmi silně „tlesknout“, aby opět Petrovské rozehnala a znovu od sebe navzájem separovala. Petrovští se na rozdíl od všech pohádek sami nerozutečou, nevadí jim zničené kultury, města, miliony mrtvých.
  Žádná cena pro Petrovské není dost vysoká. Žádná brutalita není dost brutální a bezcitná, a čím déle to trvá, tím více se stává „standardem“ a impulsem pro překonávání vlastních zrůdných hranic.
  Již teď je pozdě. „Děti těšte se, bude hůř.“
  (Hrůzné? Cynické? Sarkastické? … Jen dav a lidé tomu mohou dát a dají patřičný kontext, ať bude jakýkoli.)

  • Kamil Mudra

   „Hrůzné? Cynické? Sarkastické? …“
   Ale vůbec ne. Jen pragmatické. Bohužel, rozdělená společnost se zpravidla rozhoupává k tlesknuti tak dlouho, že k němu ztratí sílu a výsledek závěrečného působení Petrovských je si schopna ex post vykládat jako to tlesknutí. Oproti tomu Petrovští, i ve své zdánlivé rivalitě, jsou vybaveni neustálou gravitací, což jim umožňuje stále začínat znovu.
   Pro hypotetického nezúčastněného pozorovatele zajímavý jev.
   Pro účastníky tragédie.

   • Kamil Mudra

    Tak to už se na orbitu nepodívá. Škoda že se toho nedožil.

  • embecko

   „Mimo jiné prohlásil, že lidstvo by mělo v příštích stech až dvou stech letech kolonizovat vesmír, pokud chce přežít. Za hrozbu lidské budoucnosti označil genetické inženýrství či umělou inteligenci. Varoval také před pokusy kontaktovat mimozemšťany.“

   Ty jeho rady jsou na hovno…nic kolonizovat nebudeme, na to neni cas. Geneticky se budeme upravovat jak budeme chtit, umelou inteligenci se nechame tyranizovat a SETI si bude do vesmiru vysilat co chce a co ji sponzori zaplati.

 33. vittta

  No sláva, nelidsky uzavřená balkánská trasa se opět probouzí.
  Pro Německo jsou uprchlíci požehnáním, a řešením jejich natalitní krize, tekže všichni vespolek můžeme naši západním sousedům jen popřát hodně úspěchů a rdosti s nově příchozími.
  Proč se o tyhle věci zajímá německá rozvědka je mi záhadou, ať se raději neziskové organizace, fungující za peníze daňových poplatníků, posílí nějakou finanční injekcí, aby mohli ještě více pomáhat lidem!
  https://www.novinky.cz/zahranicni/466098-balkanska-trasa-uz-zase-jede-varuje-zprava-nemecke-rozvedky.html

  • embecko

   To to trvalo, doufam, ze je nebudou chtit na hranicich kontrolovat. Azyl by mel v Nemecku dostat ten, kdo si o nej rekne a basta. Lustrovani prenechejme StB, podobnych totalitnich praktik neni moderni Nemecko hodno.

 34. vittta

  A ve světle posledních událostí zdravím srdečně příznivce EET!
  Musím uznat, že za dobu fungování, se horečně staví nové nemocnice, hospici a hasičům se dávají nové vozy.
  Důchody překotně rostou a demonstrace na obranu demokracie mají lepší účast.
  Rovněž integrace romů se zlepšila, a za nemalý peníz se konečně vykoupil nedůstojný vepřín v Letech.
  Ceny se sice zvedly- jmenovitě tam, kde EET funguje, ale tam důchodci stejně nechodí, páč na to nemají.
  Prostě skvělé, EET splilo bez nadsázky svou roli.

  • Ondřej

   Co se EET týče, to je snad jediné, kde máte pravdu. Jde to opravdu dobře, neplatiči dnes platí a už to nejsou zaměstnanci, na koho dělali vykukové s hospodou anebo penzionem, kde se neplatilo vůbec nic a na důchody přispívali jen zaměstnanci – a tady je dlužno podotknout, že lidé s průměrným a nadprůměrným platem zaměstnaní ve velkých firmách odváděli 2x více než většina daňových poplatníků. Živnostnici do té doby daňoví poplatníci nebyli, byli černými pasažéry společnosti. Je dobře že je ANO-coby revizor státních financí z té společné elektriky pěkně vyvedl na refíž a uložil mu povinnost platit. Teď ještě zavést živnostníkům povinné odvody jako mají zaměstnanci a dokonce i progresivní daň, jak navrhuje jako PODMÍNKU své účasti ve vládě ČSSD.

   • Ondřej

    oprava/doplnění…Co se EET týče, to je snad jediné, kde máte pravdu. Jde to opravdu dobře, neplatiči dnes platí a už to nejsou zaměstnanci, na koho dělali vykukové s hospodou anebo penzionem dlouhý nos,.kde se neplatilo…..

   • vittta

    ČSSD je silná strana, může si takové požadavky dovolit.
    A samozřejmě, máte jako vždy pravdu.
    EET donutila platit i ty, co se dříve jen vezli na vlně společenské solidarity, což jistě potěšilo mnohé zaměstnace.
    A potěšilo je to tak moc, že si ani nekladou tu zásadní otázku:
    Kde jsou všechny ty prachy?
    V praxi je to sice super, že už nikdo nemůže krást, ale nová hasičská auta, hospice a nemocnice zatím…..nikde!

    • Ondřej

     no tady, že je pan Babiš zatím drží ve štrozoku a neinvestuje je, je jaksi už jeho problém…

     Celkový pozitivní dopad EET na inkaso DPH za období leden až září 2017 na úrovni veřejných rozpočtů dosáhl 3,2 mld. Kč. Celoroční plán zvýšení inkasa v důsledku EET byl v dokumentaci ke státnímu rozpočtu pro letošní rok predikován na 4,3 mld. Kč. Na základě dosavadního vývoje očekáváme, že skutečný celoroční rozpočtový dopad EET na konci roku dosáhne více než 5 mld. Kč. Tento předpoklad reflektuje skutečnost, že zbývající měsíce roku jsou z fiskálního hlediska jedny z nejsilnějších. Naopak předpoklad nezohledňuje účtenkovou loterii zavedenou od 1. října, která může celoroční pozitivní dopad EET ještě dále zvýšit.

     Celkový přebytek byl díky příjmům z humanitární sbírky vítačských zemí EU pro „chudobou“ postiženou ČR celkem 25,4 mld. kč za rok 2017….

     • vittta

      Jo, to jsem tak čekal.
      5 miliard.
      Náklady ale nikdo raději nevyčísluje a negativní dopady, jako zdražení služeb a zboží(samozřejmě vím, že zdražení služeb a zboží má na občany sice vliv negativní, ale na příjmy státní kasy pozitivní), či likvidace určitých provozoven také nikdo řešit nebude.
      Účtenková loterie pak skončila naprostým debaklem, protože Češi odmítají účast na těchto orgiích trapnosti.
      Výsledkem EET bude nakonec nula, protože náklady a negativní dopady vymažou jakýkoliv zisk.
      A upřímně řečeno, v době, kdy si stát každý rok pujčuje 70-100 miliard je oněch 5 miliard částka, které si nikdo ani nevšimne.

 35. Ondřej

  Velmi silný dojem zanechala tato paní ve své úvaze o periferii a elitách. Má silný podtext v tom, že začátky toho, kdo je elita a kdo lůza nastavil zcela jednoznačně podle třídního hlediska už totalitní komunismus. Přesto paní Zemančíková vyzývá k povinnosti elit naslouchat periferii. Je to jako malomocenství, co se táhne z generace na generaci. Podíváme-li se na sever Čech, do takové Krupky či Duchcova, kde se promenují extremisté jako v Německu na počátku vlády mladé Výmarské republika. Tato „morová“ města, ze kterých lidé v renesanční Itálii utíkali na venkov, jsou obvykle tím, co popisuje paní Zemančíková jako sociální skladiště – zůstávají tam odložení, přebyteční, nevýznamní a nikomu nechybějící lidé. Je pak pochopitelné, že oni tak vehementně cítí zášť k lidem z velkých měst, kde se žije bezstarostně, MHD jezdí každých 10 min. metrem přejedete metropoli z jednoho konce na druhý za 45 min. průměrný plat je dvojnásobný než republikový medián a nezaměstnanost je 2.3%.

  Takže dávám sem úryvek od této životem protřelé ženy, která nejhorší sociální vyloučení zažila za socialismu a uvědomila si, že už tehdy stát trestal ženy za to kým jsou. Vydal můj milovaný Deník Referendum…

  Ještě o elitách a periferii
  Alena Zemančíková se vrací k polemice o tom, zda sdílejí elity s lidmi na periferii jeden svět, jak se definují a co je vlastně spojuje a co rozděluje.

  ////////

  Během svého života jsem zažila snad úplně všechno, co lidi zahání na sociální periferii, a mnohokrát jsem se na ní také cítila být. Zažila jsem domácí násilí, vychovávala jsem tři děti, strachovala se o prostřední z nich, které se narodilo nedonošené. Neměla jsem práci, a to, prosím, za reálného socialismu, respektive jediná práce, která pro mě byla, naprosto neodpovídala mým znalostem a schopnostem (o něž se ostatně nezajímal ani zaměstnavatel, který by jich využít mohl). Fakt, že mám tři děti, byl za socialismu jednoznačný hendikep a jedno zaměstnání (do kterého jsme pak nastoupila v roce 1997 jako matka čtyř dětí) jsem kvůli tomu skutečně nedostala, kádrová vedoucí mi to takhle na rovinu řekla.

  Dostala jsem se před soud pro hospodářský kriminální přečin, kterému se říká „manko“, a věru nevím, jak jsem k němu přišla: asi i tak, že jsem neměla dost ostražitosti, abych zabránila tomu, aby mě okradli dodavatelé. Ačkoliv jsem škodu uhradila, byla jsem, byť mírně, odsouzena, a tím mi bylo na několik let znemožněno další uplatnění (a to se také projevilo u jednoho zaměstnavatele, kde by moje práce byla přece jen mé kvalifikaci a schopnostem blíž).

  Několik let jsem vykonávala dvě zaměstnání, abych rodině alespoň přiblížila standard, který měli jejich spolužáci (a to mluvím o společnosti 80. let, kdy sociální rozdíly přinejmenším nebyly přiznané). Pravidelně jsem se musela dostavovat na byťák, protože nás spolunájemníci v paneláku, kde jsme bydleli, udávali, že jsme tam načerno (nebyli jsme).

  A právě proto jsem tak velice zklamaná a pobouřená tím, co nabízí lidem jako zbraně a pomůcky pro jejich boj o slušný a naplněný život náš znovuzvolený prezident a jím podporované politické síly.

  Přes všechny problémy si stále myslím, že podmínky na sociálních periferiích by nemusely být tak strašné, jak se to jeví a jak z toho těží nejrůznější zejména internetová média a političtí manipulátoři. V čem ale problém vidím, je způsob, jakým se u nás poskytuje podpora lidem a regionům v nouzi. Přístup k tomu je almužnický, provázený neustálými žádostmi a kontrolami, které jsou nejen ubíjející, ale i nedůstojné. Způsoby řešení jsou strnulé a skoro vždycky opožděné (jako u nás všechno, vzpomeňme si jen na nedávné překvapení z nedostatku míst ve školkách).

  Zkušenost z posledních let říká, že stát na jednu stranu chce mít nad lidmi v nouzi detailní kontrolu, na druhou stranu ale nechce pomoci jinak než těmi zlořečenými „dávkami“, ještě podmíněnými veřejnými pracemi, které jsou ale jenom nádenické. Důkazem toho budiž fakt, že se dosud nepodařilo prosadit zálohové výživné, ačkoliv je jasné, že stát se svým represivním aparátem má mnohem víc možností a sil dostihnout a inkasovat neplatícího rodiče než jednotlivec, který neví, kam dřív skočit a nemá peníze ani schopnosti k vedení právního vymáhání. I tahle problematika spadá do oboru luxusních poměrů našich právníků, kteří opravdu zadarmo nehnou prstem: čest a omluva výjimkám, jsou-li jaké.

  Za léta budování demokratické kapitalistické společnosti se z veřejného prostoru vytratila etika společného díla, prostoru, zájmu. Proklamujeme investice do majetku a máme velice zanedbané investice do lidí. Je to otázka rozhodnutí: možná kdybychom nemuseli mít všechny dálnice a draze vydlážděná náměstí, mohli bychom za ty peníze mít ve školách víc asistentů pro hendikepované děti a méně žáků na jednoho učitele. A víc terénních pracovníků, kteří by nejen hasili akutní sociální požáry, ale také pomáhali založit a rozjet regionální hospodářství se zaručeným odbytem v okolí.

  Špatně se mi tenhle text píše. Jeho tématem chce být popření, nebo aspoň zpochybnění antagonismu mezi elitami a periferií. Jenomže je to těžké, když člověk ani nedokáže rozhodnout, od které úrovně své existence jsem elitou a do kdy ještě patřím na periferii. Na čem se to rozhodne – na výši majetku, nebo vzdělání? Jestli to náhodou není falešné rozdělení, zbytečně vražený klín do společnosti.

  Je učitel, který jezdí denně do práce autobusem, elita, a instalatér se svým VW Turanem periferie? A stará učitelka klavíru s minimální penzí je elita – nebo? Jaká vlastně máme kritéria pro posouzení toho, kdo má nezadatelné právo na svůj hněv a kdo patří k těm, kteří jeho hněvivou řeč musejí poslouchat? Vždyť je to úplně vadná rétorika. A lidé se pod jejím vlivem opravdu přestali dívat kolem sebe a trochu dopředu a myslet konstruktivně. A v tomto svém naladění se opírají o osoby a strany, které, urážejíce elity které však označují svévolně a demagogicky) tenhle stav jen zabetonovávají.

  //////

  Myslím, že tato paní zaslouží úctu, vždy když čtu podobné řádky, představím si „sluničkářku“ v batikovaných šatech která pěstuje BIO zeleninu a prodává ji na trhu, nosí děti v šátku a provozuje doma na zahradě lesní školku pro děti. Tohle je pro mne skutečná elita.

  • vittta

   Ta paní ani za socialismu neměla práci, ale zároveň vykonávala dvě práce.
   A zažila domácí násilí, ale upletla si 4 děti, asi si neustále blbě vybírala, nebo co…partnery.
   Z článku tak nějak vyplývá, že paní bydlela bez chlapa, a též z něj vyplývá, že ta familie nebyla úplně spořádaná, když si na ně pořád někdo stěžoval.
   I když být za socialismu někde na černo…..a zároveň nebýt..
   Příběh je samozřejmě vymyšlený, ale vymyslel ho někdo, kdo za reálsocialismu nežil.
   No co, třeba si u toho někdo poplakal, a příště už bude volit Drahoše!
   To je klasický čulíkismus, ten si také vymýšlí dojemné příběhy, které se odehrály leda v jeho choré makovici!

    • vittta

     To je co jako?
     Když já si vymyslím nějaký příběh, a celý životopis, a budu ho někde prezentovat, tak to bude dokazovat co vlastně?
     Leda hovno!
     Ta paní je obyčejná ženská, patřící do kategorie lidí, zvaných „bílí koně“.
     Pokud vůbec existuje, lze na její jméno vymyslet příběhy, že lidé budou plakat od rána do večera…
     O jiném bílém koni,“náckovi“ Dalibokovi, se dokonce natočil film.

     • Ondřej

      vy možná, ale jsou instituce kde si vaši osobní historii lze ověřit. Tu pracovní i co se vaší veřejné angažovanosti týče, vittto. Vy si možná můžete vymýšlet proto, že se nepodepisujete jako paní Zemančíková svým jménem, je známo kde a komu se narodila, kde předtím pracovala a kdo její práce posuzoval. Umělci kteří se svými pracemi např. ucházejí u uvedení svého díla na poli nějakých uměleckých instiitucí si daleko lépe tyto vstupy mohou evidovat a archivovat než vy. Pravda zedník o sobě může říci kdeco, tam je pracovní historie velmi těžko zjistitelná. Navíc práce v divadle je poněkud jiného charakteru než píchačky ve fabrice a generuje poněkud jiné výstupy než jsou okapové roury a už vůbec ne povolání dramaturga pracujícího v divadle a poté i pro český rozhlas navíc PO SOBĚ ZANECHÁ VCELKU LEHCE ZJISTITELNÉ STOPY po své práci a to včetně od svých mladých let publikace svých děl (divadelních her, scénářů a básnířských pokusů pro potřeby recitálů menších divadelních spolků atd.)

      Ale když si myslíte, že tato paní neexistuje, je zbytečné s tvorem vaší inteligence a vašich kognitivních schopností se o tom dále bavit, když tvrdíte, že aniž byste o ní cokoli věděl řeknete že lže už jaksi dopředu:-) Jak jsem řekl, můžete si sám ověřit jestli existuje a co kdo dělal, má-li profesi intelektuálního charakteru, po níž zbudou nějaké evidované výstupy třeba ten kdo přednáší dnes na VŠ, může doložit co tam dělal před 30 lety, můžete se na nějakou tu přednášku jít i sám podívat. Tedy pokud předložíte základní předpoklady o své totožnosti, pak se tam dostanete i když budete mít i jen základní vzdělání, a bude vcelku pravděpodobné, že nebudete chápat o čem ta paní přednáší.

      Pěkný den.

      • vittta

       Máte 4x+ za lež.
       Tak vida, jak lze i lež zúročit.
       Tak třeba, která instituce může ověřit mou osobní historii?
       Jistě, lze zjistit, kdy jsem se narodil, kam chodil do školy, kam po škole, jaký jsem měl prospěch, snad i na jaké kroužky, ale to si už nejsem jistý.
       Lze zjistit, kolikrát jsem trestaný za přestupky, přečiny, či dokonce trestné činy, a jaké jsem obdržel tresty.
       Lze zjistit, kde jsem bydlel, a kde bydlím, kolik vydělávám, ale nelze zjistit, zda jsem zažil domácí násilí.
       A ta paní píše m.j. o domácím násilí, což je svým způsobem zásadní.
       Pak píše, že neměla za socíku práci, ale že dělala dvě práce.
       To je samozřejmě blbost, ale nějak z toho vyplývá, že nedostala práci, na kterou měla kvalifikaci, a nyní POZOR, máme tady manipulační žvást, protože ona píše, že ty dvě práce měla proto, aby …..“rodině alespoň přiblížila standard, který měli jejich spolužáci“……
       Vidíte?
       Rodiny spolužáků asi braly prachy jako kráva, protože rodiče dostali práci, dle své kvalifikace.
       Ve skutečnosti v té době to, co ona dělala, dělala většina lidí, a někde v divadle by si finančně moc nepomohla, nehledě na to, kdo by se jí staral o ty děti.
       No, pláče na neplatiči alimentů…..ale to jí za socíku rozhodně nehrozilo, chlap platil, až se mu protáčeli panenky.
       Pak tam oduševněle plká o náměstích a dálnicích, nebo asistentech pro handicapované žáky, že si pomalu máme vybrat.
       Třesky, plesky, buď peníze netáhlům, nebo potřebným, tam si můžeme vybírat, a lidé- jako je právě ona- si vybrali.
       Platit netáhlům.
       Měla manko, neví jak…ble, ble…
       Ona něco napsala, a někdo jí to seškrtal, nebo využil její naivity…..rozhodně ten příběh nemá žádný jiný význam, jak podpořit inkluzi, pošlapat živnostníky (instalatér ve VW Turan jako běžná záležitost), upozornit na „nedůstojné“ postavení žen a podat nářek na minulý režim.
       A nyní to hlavní, kde jsem psal, že ta paní neexistuje, já psal, že si vymyslela ten příběh, což jsem upřesnil dále tak, že si ho mohl vymyslet, či přibarvit někdo jiný. (paní v roli bílého koně)
       A že nebudu chápat, o čem ta paní přednáší, to si myslím, že fakt nebudu.
       Hodně z „přednášek“ těch vzdělaných moc nechápu, to je fakt…..

      • Hudec

       Možná, že ta paní existuje, co já vím?
       Ale vím, že znám v Plzeňském rozhlase kdekoho, ale na nějakou paní Zemančíkovou jsem tam nikdy nenarazil.

     • Rybka

      Hele, Vitto, nikdy nevíš, já jsem si, jak říkáš, taky blbě vybrala a byla na 5 dětí(zajímavý je, že z blbého výběru vesměs pozoruhodných) sama. Bylo to zpětně drastické dobrodružství, ale jak se praví v Dobytí severního pólu – na pokraji smrti mrazem, na pokraji smrti hladem, ale stálo to za to. Všechno doslova. A ten můj blbý výběr byl VIP blbý výběr, různé státní ceny a podobné deky. Které, pravda, nedostal za domácí násilí. Nakonec, blbý výběr to nebyl, protože jaký má kdo hloubky, takových je schopen výšek, že to nevyšlo? Snad v příštím životě. Ovšem, v téhle době bych s dětmi nepřežila a na to dám krk, i když mě minulý režim rád neměl. Přežili jsme ve služebním bytě a děti, když marodily, ložírovaly ve služební místnosti, to by teď neprošlo. Po převratu přijela na kontrolu náměstkyně podniku, spatřila ve služební místnosti pohovku a nastalo peklo. Že jsem za leta neměla ani jednu absenci a v práci jsem vždycky dělala víc, než jsem musela, to nezabodovalo. Rozvášnil mě ten blbý výběr, kdyby byly v prdeli ryby a my si všichni dobře vybrali, to by byl svět jeden květ. A hodně zajímavej, že jo. Mě teda fakt nikdo nechytí na vznosné řeči, naopak, vždy zostražitím:
      Život s velkým humanistou
      dal mi k dobru lekci jistou:
      ten, kdo mluví o blahu
      vytře s tebou podlahu.

      • Ondřej

       nic si z toho nedělejte, vám to vittta odpustí, a o vás ví, že nelžete, volíte Zemana tak přeci nebudete lhát:-). Zato Zemančíková lže jako když tiskne, sluníčkářka jedna, podporuje netáhla a ženský co chtějí po spořádenejch bílejch rodinách příspěvek na výživné za neplatiče. No to dá rozum, ty jsou jen v kapitalismu, v komunismu byly otcové zodpovědní, protože je k tomu vedla strana….

       tady je zajímavý graf ze statistiky rozvodovosti. Za sociaismu byl o polovinu(!) vyšší podíl manželství které se rozváděly v době trvání 0-4 roky, tedy mladá manželství, kde jsou patrně děti a to opět z hlediska statistik více než je dnes, tedy v průměru asi 2.5 dítěte na manželství, dnes je to cca 1.14. Naproti tomu co za komunistů bylo velmi vzácné, vícečetné rozvody po době trvání manželství 25 a více let, kde děti jsou už dospělé a rozvádějicí se možná už dědečky a babaičkami:-). To mluví jasně o povaze obou režimů, v kapitalismu se rozvádějí velmi zralí lidé a neškodí tím sociálně slabším a závislým členům rodiny, což jsou děti v takové míře jako to bylo dříve. Takže špatně si vybírali za komunismu především mladí, co se rozhodli mít děti. V kapitalismu se manželské páry obměňují až „na stáří“ kdy si nejspíše v důsledku svého postavené muži hledají mladší ženy a naopak, starší ženy hledají empatičtější, méně autoritativní muže, kteří díky své povaze nemají takový společenský vliv a postavení, zato lépe starší ženě vyjdou vstříc v její emocionalitě a citových potřebách. Je všeobecný trend na západě údajně „přirozený“ věkový rozdíl mezi mužem a ženou = starší muž má mít mladší ženu, kdy se tento trend dostává do opačné polohy. řada starších žen si hledá mladší muže, kultivované a jemné, které si pak dále „vychová“ tak, že jsou komunikativnější, méně agresivní ve svém egoismu, méně sobečtí a obecně vice citově založení, méně pragmatičtí a tyto ženy dnes nepotřebují muže jako zdroj vydělávání peněz.

       Na západě jsou ženy ve věkové kategorii 38+ ve velkých městech dnes lépe vydělávajícím pohlavím než jsou muži, na stranu mužů se pak statistika opět vrací ve věkové kategorii 55+. Ženy mají tedy nejlepší kariérní postavení v době kdy mají mít statisticky dítě ve věku školáka ZŠ. Což je extrémně náročné.

       takže určitě za socialismu bylo běžné, že si někdo „špatně vybral“, jak hloupě říká vittta, a byly to především mladé ženy s dětmi podle těchto statistik

       https://www.czso.cz/documents/10180/23221020/104.27ba_openelement&fieldelemformat.gif/68df2016-0cbe-4836-a309-fcb7a89c2090

      • vittta

       Tady jde o to, Rybko, že to nepíšeš do Denníku Referendum a žádný Ondřej se z toho tudíš nemůže posrat.
       A o to mi šlo.
       PROČ vlastně někdo napíše článek o tom, jak to měl, když byl mladý.
       Kdyby to byl- dejme tomu- nějaký extrém, tak bych to snad i pochopil, ale ta ženská nezažila nic horšího, jak desetitisíce jiných ženských, a muži by si zase mohli stěžovat na jiné věci.
       Sleduj jak se v tom Ondřej vyžívá.
       Píše o nějakých statistickách rozvodovosti….idiot!
       Tehdy, kdo nebyl ženatý- vdaná, jako by nebyl.
       Naopak oddaný pár mohl o lecos žádat, novomonaželské pujčky, byty, nižší daně…atd…prostě manželství se vyplatilo.
       Dneska už se naopak nevyplatí, je to riziko za nic, zákony jsou tak nastavené, že ještě 30 let po rozvodu se musí jeden partner o druhého postarat, a navíc nejsou žádná pozitiva.
       Manželé nemají nic navíc.
       Ondřej se chytil do obvyklých keců, kdy reaguje na něco, co si sám nejprve vymyslel.
       Takže..postne sem článek, ze kterého nikdo nic nevydukuje, jen podvědomě odsoudí socialismus a těžký úděl žen, za toho socialismu, ale potažmo až do dnes.
       Na to je nějaká reakce, v tomto případě ode mne.
       A on si vytvoří virtuální realitu a má o čem psát.

       • Kamil Mudra

        Nemá smysl zabývat se Ondřejovou virtuální realitou, ve které je místo jen pro to, co se mu momentálně hodí.
        Rybka správně píše: „kdyby byly v prdeli ryby a my si všichni dobře vybrali, to by byl svět jeden květ.“ a já bych k tomu dodal že před blbým výběrem nás žádný režim neochrání ale v tom minulém bylo na případné neplatiče alimentů lépe „posvíceno“, protože neměli kam utéct a jejich možnosti zkreslení svých skutečných příjmů byly, oproti současnosti, minimální. Takovou možnost měli jen zaměstnaci kteří brali tuzéry nebo dělali melouchy ale stejně si museli svou šichtu odpracovat a peníze které oficiálně vydělali neutajili.
        Hůře na tom byly samoživitelky s dětmi „bez otců“. Ale i ty měly, oproti současnosti, tu výhodu že se mohly do značné míry opřít o pomoc svého okolí, které ve většině nebylo zatížené existenčními starostmi a tak ochotněji podalo pomocnou ruku. Příbuzný vypomohl třeba i finančně, soused něco zadara opravil, zaměstnavatel ochotněji nad něčím přimhouřil oko (samozřejmě před srážkou s blbcem tě taky žádný režim neochrání) protože následky zjištěného přimhouření nebyly tak hrozivé aby případnému shovívavci hned hrozil vyhazov.
        Jasně že ve dvou se to lépe táhne a ty druhé ruce v domácnosti chybí. Ale mnohdy byly ty druhé ruce doma přítomny jen oficiálně, ve skutečnosti je nohy odnášely jinam za jinými zájmy a ty zodpověnější tak jako tak zůstávaly doma na všechno samy.
        To jsou ale všechno okolnosti, které Ondřejové ve statistikách nenajdou.

    • vittta

     Když si někdo přečte ten článek z DR a tento životopis, najde tam určité…..disproporce….

  • Ondřej

   no právě proto….
   Proč jsme nestabilní? Místo abychom si vypláceli, manažerské platy, fungujeme oba z minimální mzdy, jezdíme MHD a peníze rveme do rekonstrukce objektu a nové technologie..

   Ten kdo maká za min. mzdu je ukázkový příklad daňových úniků, nové technologie jen na papíře od „consultancy“ firem co jsou ve ztrátě fakturačně za miliony, jsou poslední legální fígle jak ještě snižovat základ daně….Nicméně opatření i na takovéhle ptáčky už jak vidno existují….

 36. tresen

  Něco z jiného soudku:
  Na dvojce právě běží dokument o nejstarší švédské bloggerce /ročník 1912/:

  • astraustralia

   Pokud pani jeste bloguje tak je letos 106 leta :-)
   Dobry odkaz tresni:-)
   Stale positivni :-) At Vam to vydrzi :-)
   Ne jako nekteri co posilaji odkazy na no go zony ktere neexistuji.!
   Kolikaleta je nejstarsi na svem blogu v CR ?

   • astraustralia

    Kdopak si tu ulevil palcem na pochvalu tresni za 102 letou blogerku ze Svedska ?
    Jak stara je nejstarsi blogerka v CR by bylo zajimave vedet
    a take o cem si pise co ji zajima ci nezajima :-)

    • vittta

     Toho si nevšímejte, jsou asi přítomni klinikáři, ti dávají Astrovi mínus, a Ondřejovi plus!

   • tresen

    Dívala jsem se na její blog, má tam dnes spoustu pozdravů z České republiky.

    • Kamil Mudra

     No dobře, paní je čilá, bloguje ještě ve stošesti. Já jí upřímně přeji aby jí to ještě vydrželo co nejdéle.
     Ale o čem to vypovídá?

     • tresen

      Musí to o něčem vypovídat, než že ta paní je úžasná?
      Nejen že neztratila zájem o svět, ale když jí bylo 99, naučila se ovládat počítač, z čehož má děs hromada lidí o desítky let mladších.

      • Kamil Mudra

       Aha. Tak že pokud to správně chápu, nijak se to nevztahuje k ničemu o čem je zde vedena řeč. Nic proti tomu. Paní je úžasná a to je dobře.

 37. Kamil Mudra

  A hleďme :-)
  https://zpravy.idnes.cz/per-zantovsky-rada-ctk-senat-volba-d58-/domaci.aspx?c=A180228_152541_domaci_hell
  Petr Žantovský nejčastěji vystupuje na webu Parlamentní listy, kde často útočí na údajnou předpojatost České televize a vyzývá k neplacení koncesionářských poplatků, zastává se šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a prezidenta Miloše Zemana.
  Žantovský je spoluzakladatel Krameriovy ceny pro nezávislou žurnalistiku. Tu uděluje „Asociace nezávislých médií“, což je sdružení „konspiračních a proruských webů“.
  Tak já mu přeji svěží vítr do plachet a silný hlas.

  • tresen

   Hezky jste vyjmenoval skoro všechna negativa, spojená s osobou jména Petr Žantovský.
   Skoro. Vynechal jste /namátkou/ jeho normalizační roli v časopise Melodie a členství v neformální, ale o to oddanější družině Václava Klause.

 38. 1ttt

  Viz: 13.3.2018 – 18.26 Ondřej
  Výměny textových řetězců pod entitou s označením „Ondřej“ je „klání botů“?
  Je to test AI? Záměrná absorpce energie a času? Nebo obojí?

  V každém případě cosi s nickem „Ondřej“ používá pojmy a citáty z oblasti psychologie a sociologie, které mají zápornou hodnotu.

  „Pochopením nedotčená neznalost“ (je otázka, zda vědomě či nevědomě) se staví jako znalá vůči oponentům, kteří se mají jevit jako neznalí. Přezíravý zdroj „moudrosti“ se obrací na tyto „neznalé“ s argumenty a parafrázemi určité teoretické oblasti bez časové korelace a tím neodpovídajícím okruhem „znalců“. Výroky předkládaných autorit(?) mají posloužit jako důkaz, štít a autorizace „znalostí“ a stanovisek z okruhů „pochopením nedotčeného“ a za daných okolností vzbudit dojem kompetence a znalosti. Toto podání interpreta, použití relevance znalostí a znalců, však popírá aktuální erudici včetně odbornosti nebo moudrosti a zároveň pak tedy i vyvolává pochybnost o znalosti „pochopením nedotčené neznalosti“.

  Hm. Je v tom vědomí nebo je to nevědomé?

  • vittta

   Podle mě je Ondřej člověk, ovládající bota.
   V podstatě bot je schopen psát sám, ale Ondřej čas od času „vstoupí“ do diskuze též, to je vždycky vidět, když je tam slaboduchý plácanec na dva řádky bez encyklopedických zmínek.
   Někdy se zdá, že v jednom textu Ondřeje je jak lidská část, tak ta strojní.
   Jako zkouška umělé inteligence je to kuriozní.
   Být tady onndřejboti třeba čytři, každý si bude psát to svoje, a bude mu jedno, co píší jiné boty.
   Takže zatím…neúspěch.

 39. 1ttt

  embecko: „pak mu legitimizujes jeho existenci a nabizis mu zidli v kolektivu. A to je 100% poukazka na rozklad.“

  Úvaha:
  (Už to zde padlo: „Poznej svého nepřítele.“)
  Problém společnosti může být, že se prvoplánovitě „zbavuje“ všeho „nepohodlného“ (nudou nebo prací počínaje a NÁZORY konče) včetně psychopatů (ať úplných či částečných). Blbce a psychopaty začala (ne vždy a za všech okolností) povyšovat do vyšších funkcí proto, aby jí nepřekáželi na její „dennodenní i tak těžké cestě“. Tím je však DONUTILA, aby začali hledat „sobě rovné“. A NAŠLI. Jsou v ne?ziskovkách, masmédiích, vládách, a nyní i na náměstích. Ve své poživačnosti společnost rezignuje na „rozum“ a nerudovské: „Co s nimi?“ (Tím, že lidé rozbijí zrcadlo, se ošklivostí světa nezbaví.).
  Člověk má ve svém raném životě období, kdy si myslí, že to, co nechce, vyřeší zakrytím očí dlaněmi (a způsobená tma problém „vyřeší“ – zakryje).
  „Přátele si drž blízko, nepřátele ještě blíž!“
  „Sluníčkářské“ a „pozitivistické“ prožívání a řešení situací a problémů (o tom se nebudeme bavit, to má „negativní karmu“) je cesta DO PEKEL. Život je hra, i s jeho prohrami. Bez prohry nemůže být ani výhry. Ale to už tu padlo.