Vasilij Nebenzja

Zdroj a Zdroj

Jeden z nejpravděpodobnějších zdrojů původu chemické látky „Novičok“, kterou otrávili explukovníka ruské zpravodajské služby Sergeje Skripala může být Velká Británie samotná. Prohlásil to stálý představitel Ruské federace Vasilij Nebenzja v OSN.

Diplomat – s odvoláním na profesionálního chemika – uvedl, že pokud někdo chce s plnou jistotou mluvit o použité chemické látce, musí mít tzv. kontrolní (srovnávací) standard.

Pro důkaz, že se jedná o tutéž sloučeninu, musíte ji srovnat s odpovídajícím kontrolním vzorkem. Pokud tvrdíte, že se jedná o „Novičok“ , pak musíte takový vzorek mít. Tzn. musíte znát jeho složení. „Pokud Velká Británie zná složení, je schopna si sloučeninu také sama vyrobit“, doplnil Nebenzja.

Pozn. překladatele: „Nikdy se nelže tak hodně jako před válkou“, prohlásil svého času Otto von Bismarck.
A to tehdy neměl ani tušení jak se ve lhaní pokročí v budoucnu.
Kdosi otráví bývalého agenta a HNED se „ví“, že je za tím Rusko, „Bílé přilby“ točí vylhané příběhy o syrské válce a HNED je přenášejí všechna „správná“ světová média, téměř HNED po zavraždění novináře se „ví“, že je za něj zodpovědná slovenská vláda, všudypřítomné korupční aféry se střídají jedna za druhou a o každé se lže, mlží a zatlouká, ve „veřejnoprávní české“ televizi klidně vypustí v řeči prezidenta (!) Bakalovo jméno, do Evropy nám kdosi organizovaně cpe „uprchlíky“, kteří ovšem zpravidla ani trochu nevypadají jako zbědovaní lidé, naopak si vynucují další postup, teroristé zanechávají pro jistotu na místě činu své pasy, ohledně NATO bylo slíbeno, že se nebude rozšiřovat směrem na východ k ruským hranicím – a skutek utek´a dnes se lže, že to nikdo neslíbil, lže se o tom, že lidé jdou samovolně protestovat proti prezidentovi a vládě – nikdo je neorganizuje, sami od sebe se zvednou a jdou si zaprotestovat s předem připravenými letáky, popř. červenými kartami  .. atp. atp. A především se „ví“, že za vším špatným stojí – až to připomíná víru jakési nové celosvětové sekty – jistý Putin – od voleb v jakémkoliv státě, přes počítač Zaorálka a ukřivděného akademika J.D., až po zašlápnoutého střevlíka v botanické zahradě…

Lže se a lže … od rána do večera a od večera do rána. (Taky je to dnes způsob jak lehce přijít k penězům, že páni novináři a páni herci a páni režiséři?)
Tak snad se to Bismarckovi tentokrát nesplní.

  • Marie

   Už jednou jsem se zmiňovala, že tato dobá je plná lží, překrucování a polopravd, ale co s tím? Můžeme proti tomu něco dělat? Ta bezmoc je strašná, někdy k zbláznění, já jsem našla útěchu v krásném hlasu a osobnosti jednoho ruského pěvce. Obdivuju i ruské politiky, kteří čelí přímo té západní zlobě. Proč Rusko tak nenávidí? Je to snad tím, že ho měli tak říkajíc na lopatě a ono se nakonec z té lopaty dokázalo dostat? Začínám si myslet, že nám komunisti západ vylíčili v příliš růžových barvách. Svým vnukům říkám poslouchejte koho chcete, ale používejte zdravý selský rozum, ale je to v téhle přemobilované internetové době těžké vysvětlit, co to vlastně ten selský rozum je. Přepisují nám historii, někteří učitelé ji horlivě vyučují. Jak to vše může dopadnout. Jsem asi moc velký pesimista.

   • Jan

    ….. i já nacházím útěchu v krásném hlasu a osobnosti jednoho německého pěvce, je to už deset let co zemřel . Je to Hans-Rolf Rippert, s hlasovým rozsahem 4 a půl oktávy, interpret ruských lidových písní , známý pod jménem Ivan Rebroff

  • Rybka

   Vyber si udici na míru
   máš svobodu(se chytit)
   rybář tě má přečtenýho
   to se nedá svítit.

 1. vittta

  Ten článek je o lhaní….a kde je sakra Ondřej?
  Jo, vlastně od demonstruje za ČT.
  Jinak to snad ani nejde už nějak hodnotit.
  Proč by sakra Rusko, kdyby už chtělo někoho zabít, používalo zrovna nějakou chemikálii, potažmo zrovna ruskou?
  Je tolik elegantních způsobů…..jen úplný idiot by to udělal takhle.

  • kočka šklíba

   Také mě to napadlo proč by to Rusové dělali zrovna něčím, co lze spojit „jenom“ s nimi. Ano opravdu by byli idioti, což určitě nejsou.

  • pacifista

   Proč by to Rusko dělalo? Copak nyní před prezidentskými volbami volbami takový skandál potřebují? Naopak, ptejme se komu to poslouží.

   • Mrkos

    Odpověď pro anglického ministra by měla znít : “ Podle sebe soudím tebe.“

    Cui bono.? VB která to má u EU rozházené kvůli brexitu, byla okamžitě lídry
    Unie přivinuta na hruď a její vyjednávací pozice o podmínkách rozchodu
    se jistě vylepší. Rozhodně se to vyplatilo, vůdci měli příležitost se obejmout.

    Agent byl vyměněn za 10 ruských podezřelých Rusů v USA.
    Tímto by si možnost takového obchodu Rusko pro příště uzavřelo.

    (Náhodná podobnost se Slovenskem. Odnesla to také neviná žena,
    aby to vyvolalo emoce.)
    Výroba použité látky není údajně příliž složitá.

    • Mrkos

     Ruská látka. StB školená KGB údajně k odposlechům
     užívala výhradně mikrofony cizí provenience.
     Že by to dnes zapoměli?

 2. tresen

  „“Diplomat – s odvoláním na profesionálního chemika – uvedl, že pokud někdo chce s plnou jistotou mluvit o použité chemické látce, musí mít tzv. kontrolní (srovnávací) standard.
  Pro důkaz, že se jedná o tutéž sloučeninu, musíte ji srovnat s odpovídajícím kontrolním vzorkem. Pokud tvrdíte, že se jedná o „Novičok“ , pak musíte takový vzorek mít. Tzn. musíte znát jeho složení. „Pokud Velká Británie zná složení, je schopna si sloučeninu také sama vyrobit“, doplnil Nebenzja.
  Pozn. překladatele: „Nikdy se nelže tak hodně jako před válkou“, prohlásil svého času Otto von Bismarck.““

  S tou poznámkou překladatele se dá souhlasit.
  Našla jsem článek, kde se o detekci inkriminované látky praví toto:
  „Jedná se o silné inhibitory ACHE – optimistický fakt z toho vyplývající je, že pravděpodobně je možná detekce metodami založenými na acetylcholinové reakci (průkazníkové trubičky, detektory). Rovněž z předpokládané struktury vyplývá, že bude možno nukleofilně substituční reakcí uvolnit a detekovat chloridové a fluoridové ionty. Po vypracování přesných průkazných metod tak bude poměrně dobře možné novičoky jak detekovat, tak odlišit od ostatních nervově paralytických látek, je však nutné se zaměřit na vyšší citlivost detektorů z důvodu výrazně větší toxicity novičoků oproti látkám druhé generace.“
  http://www.multimediaexpo.cz/mmecz/index.php/Novi%C4%8Dok
  Ten článek je z roku 2013, takže je pravděpodobné, že metody detekce od té doby pokročily. To naznačuje další článek, aktuálnější:
  http://www.osel.cz/9820-co-je-zac-novicok-kterym-byl-otraven-sergej-skripal-a-jeho-dcera.html?typ=odpoved&id_prispevku=160950

 3. grasyk

  Podle vaší vyhlášené „logiky“ má tedy zájem na válce Rusko, že ano. Nezbývá než vás politovat asi tak, jako každého chorého.

   • vittta

    Ale líbily se vám, ne?
    Jinak byste je neodkazovala….
    Tohle je dobré, sledujte:
    „Mají vykazovat poměrně dobrou stabilitu ve venkovním prostředí. Do lidského organismu se může dostat všemi branami vstupu. “
    Tyhle vlastnosti z toho zázračného preperátu činí skvělou látku pro útok na někoho v cizí zemi.
    Aby to bylo venku hodně stabilní,aby to bylo vstřebatelné kudykoliv a tím pádem to zabilo či otrávilo co nejvíce lidí, co nemají s obětí atentátu cokoliv společného!
    Luxusní věc!

 4. vittta

  To je neuvěřitelně blbej článek.
  Kdybych měl náladu, rozebral bych ho, ale asi je to zbytečné.
  No….až bude válka, tak se Třešni radujte, že západní rozvědky mají ASI nějaké znalosti o Novičoku.

 5. oh

  Já tedy organickou chemii nikdy moc rád neměl, ale řekl bych, že bude jistý rozdíl mezi zjištěním nějakého organofosfátu a jeho přesným určením a odlišením od řady dalších podobných látek. To první je podstatně jednodušší, to druhé vyžaduje znát přesně strukturu a zmapovat molekulární vazby.
  A z toho druhého, novějšího článku, mám poněkud rozporné dojmy; dvě v něm obsažená tvrzení se podle mě přímo popírají.
  „Složení a výrobní postupy novičoků jsou velice pečlivě střeženým tajemství, které Rusko zdědilo z trosek Sovětského svazu. Podle britské vlády i odborníků je vysoce nepravděpodobné, že by novičokem disponoval někdo jiný než Rusko a jeho armáda.“
  a
  „Dostupné informace pocházejí především od ruského chemika Vila Mirzajanova, který dnes žije ve Spojených státech. Ten se významně podílel na programu vývoje novičoků a v roce 1991 zveřejnil řadu informací o těchto látkách.“
  Kdokoli s přístupem k informacím od Mirzajanova a vyspělým chemickým výzkumem by neměl mít podstatný problém spíchnout nejen detekční metodu, ale i něco hodně podobného, když už ne přímo stejného. To by záleželo na tom, jak moc významně se Mirzajanov na vývoji podílel a co všechno o něm pověděl. A mimochodem, řekl bych, že pro vývoj spolehlivé detekční metody nutně potřebujete i zdroj/vzorky látky, kterou byste rád detekoval. Bez ní to nejde.

  • Blanche

   Jo, to mě taky napadlo, že chemik, žijící už 20 let v USA tam asi nežije z toho, že by pěstoval ředkvičky 😉

 6. taras2

  A hele, tady nastoupilo nějaké komando, kterému visí dolů nejen hlavička, ale i palce? Vyhlášení rozesírači dostávají plusy, dlouholeté opory minusy. Nevlez sem Janda? Neshýbat se, jsou tu už dva!

  Co se článku týká, máte to, grasyku, správně: lže se, až se hory zelenají. Mechanizmus demokratické společnosti to teoreticky vylučuje: hlídací psi demokracie, média, by měli lháře rozsápat jak foxhoundi jelena při parforsním honu. Zádrhel spočívá v tom, že média skoupili zasr. kapitalisté a udělali z nich lháře z lhářů nejprolhanějších, šmejdy, žumpu, pakáž. Proto dnes za zcela nevyjasněnou vraždu novináře může Fico a odstupuje, zatímco Kiska bere beztrestně hodiny o páchání majdanů u Sorose a Bakalu musí místo tisku napínat na skřipec prezident. (Jak by mohly Hospodářské noviny asi B. napínat, když je má uvázané ve psí boudě na dvorku?)

  Ať se načne jakékoliv téma, vždy to skončí u zasr. kapoušů.

  • Kamil Mudra

   Tak Mayová zdůraznila mimo jiné, že Británie je připravena proti Rusku přijmout potřebná opatření: „Nemůžeme se vrátit k běžné agendě ve vztazích s Ruskem,“.
   Zároveň ale zdůraznila, že je nezbytné dodržet správný postup a nechat se vést důkazy.
   Tak nějak mi to připomíná to rčení že: „Ženská nikdy neví co chce ale nedá pokoj dokud to nedostane“. Jen se obávám že tahle to ví moc dobře a v duchu toho rčení jen vystupuje. :-(
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/podle-mayove-je-vysoce-pravdepodobne-ze-za-utokem-na-skripala-stoji-rusko-43643

   • vittta

    Ta snad sama o sobě ani nemůže být tak blbá.
    Nemohu přijít na to, odkud zase vítr fouká, že by, jak je obvyklé, z USA?
    Pokud ano, pak to ale není z Bílého domu.
    Cílem vskutku podivuhodných kousků Mayové může být třeba i napadení Trumpa nějakou jinou, mocenskou skupinou.
    Válka tím cílem být asi nemůže, což ale nezmená, že k ní nemůže dojít.
    Nebo, že by se jen snažila řešit vnitropolitické potížem spočívající zřejmě především v tom, že Británie, stejně jako EU, se ocitla ve slepé uličce, pohybuje se bez cíle a vizí do budoucna, tak si prostě vybrala- ale možná i vybraly s EU, za cíl svého dalšího snažení co nejméně studenou válku s Ruskem, zatímco doma ztrácejí naprosto jakýkoliv vliv, protože negři, obludná kriminalita, NO-GO zóny, zneužívání sociálního systému, vedoucí mimo jiné k „závodnímu“ rození dětí, které budou pro společnost naprosto nepoužitelné, a nebezpečné, protože tyhle jevy předběhly své tvůrce a tedy ti, čekajíc na politickou smrt, ještě hledají naposledy nějaký cíl?

    • embecko

     „Nemohu přijít na to, odkud zase vítr fouká, že by, jak je obvyklé, z USA?“
     Fouka uz uplne ze vsech stran.
     Kdyz naposledy vystoupil Corbyn v parlamentu a rekl, ze by bylo vhodne zjistit nejaka fakta o tom, ze za utokem opravdu stoji Rusaci, tak ho vybuceli i vlastni laboutisticti poslanci.
     O ceske scene jsem se dneska docetl, ze Zeman je zlo, nebot protiustavne brani vladnout Demokratickemu bloku (nazor studenta z ulice). Od lidu se pak lze dovedet, ze kdybychom meli radar, nebyli by u moci komunisti, anebo ze Zemanovo zvoleni je dusledkem nepritomnosti trznich principu.
     Kazdy obcan ma svuj legitimni politicky nazor a kazd nazor je legitimne zverejnovan- z tohoto uhlu pohledu je vse naprosto v poradku. Zeman bije studenty, studenti biji Zemana a tak to ma byt, to je ta prava demokracie!

     • vittta

      Skončilo jim to blamáží, všiml sis?
      Nějak ty demonstrace vyčichly.
      No a píšeme tak někak to samé, fouká ze všech stran, jen z té ruské ne.
      V USA potřebují vyprovokovat Trumpa proti Rusku, a když to neudělá, tak řvou, že je s Ruskem kamarád.
      A Britové (a EU) už prostě nemají vlastní vizi budoucnosti.
      Negři se integrovat nebudou, to už pochopili, tak opatrně, velice opatrně držkují.
      V Německu jsou na věc od lesa, a jako cíl si vytyčili ekologii, takže zakazují diesly, nebo jejich vjezd do měst, přitom města jsou plná nesmyslných semaforů a zpomalovacích pásů (i tady) a to jsou stovky tun zplodin ročně.
      Ale to jim dlouho nevydrží, tahle maškaráda.
      Tak bojují vespolek s Putinem.
      Západ, a my se se západem do značné míry vezem, má jednou šanci.
      Vytyčit si cíl, zastavit rozpínavost islámu a zbavit se silou (protože jinak to nejde), ale podle zákona, co největšího počtu migrantů, protože nárok na azyl nemá 90% z nich.
      A přísně trestat islámské štváče a kriminálníky, a PŘEDEVŠÍM, chránit loajální muslimy, protože ono by těch loajálních bylo dost, jenže jsou vydáni na milost a nemilost svým radikálním souvěrcům.
      S tím západ zase nějakou dobu ideologicky vydrží, a pak by se vidělo!

      • pacifista

       V USA konečně odklepli senátoři konec ruskému zasahování do voleb s tím, že už toho bylo dost. Tak teď musí střídat Briti, jakožto věrný spojenec. Krom toho se dlouho nevyjadřovali k Putinovu projevu z 1. března. Evidentně v rozpacích, zaskočeni pasáží – jen si nedovoluj, my na tě máme. Dovolím si tvrdit, že tím kryjí svoje rozladění a vztek, protože jak to odůvodnit doma? Tvrdí jak je Rusko neschopné a najednou by obyvatelstvu měli sdělit, že je Rusko svými zbraněmi může vymazat z mapy a neochrání je ani velká louže? Musí se to nějak zamluvit. Nějak je to moc podobné té vraždě novináře na Slovensku. Je víc obětí, na jedné straně dcera na druhé snoubenka.

  • vittta

   To nic není, v minulém tématu dosáhl neuvěřitelné popularity Pehe.
   Jeho odpůrci byli zasypáni mínusy, a jeho příznivci plusy!
   A jinak stranda to je, vo tom žádná, sprostí pozeřelí jsou dnes štváni jako divá zvěř, pokud to jsou jen ti správní sprostí podezřelí.
   Co se zasraných kapoušů týká, poslední dobou jsem si všiml jedné zajímavé věci.
   Kapitalismu, pro svou neomezenou touhu po neustálém růstu a navyšování naprosto nesmyslných zisků nutně potřebuje levici.
   Stačilo si levici trošku přizpůsobit, a nyní lze z vesela vykročit vpřed s heslem.
   Velkokapitálem a levicovými myšlenkami vpřed ke zničení lidstva!

  • kočka šklíba

   Také mě to udivuje co záporných znamének se asi týden objevuje u naprosto logických (podle mého) a ( ovněž podle mého) trefných příspěvků a naopak u těch opačných kladných znamének. Změnilo se to určitě. Buď někdo ví jak a několikrát dává mínus, nebo si Ondřej a spol. přivedl posily ;).

    • astraustralia

     Jen 2 palce dolu za 15 brezen 1939?
     Malo, jsou preci na poradu jine dulezitejsi soucasnosti. a ne vzpominat co bylo pred 79 lety.
     Vzdyt Nemecko je ted vzorem nejen pro CR ale pro celou Evropu.
     Kdyz pripominat okupace tak jen ty ktere se patri .
     PS
     Fagan smeruje po nabourani Tarasova bloku k temuz i zde :-(
     Ktery bude dalsi ?

     • pacifista

      Prosím vás, zkuste si opalcovat příspěvky v jeden den a druhý den zkuste udělat to samé. Já mám dojem, že to není ošetřené a že někdy je možné palcovat to samé opět následující den. Nějaká porucha? Možná se mi to jen zdálo ale vzhledem k tomu co je tu nyní palců by to tak mohlo být.

   • Dixi

    Dvakrát se mi stalo,že ačkoli jsem Kleopatra nahoru, skočil palec dolů, jelikož osočují hodně,možná jsem se pretukla, tak možná se to stalo i ostatním, pokud ne, máme tady ,, demokratickou brigádu,, a teď ke článku, za sebe se domnívám, že útok v Británii je ve stejném stylu, jako útoky v Sýrii, jelikož předchozi nijak moc nezabraly, nasadili silnější kalibr. Takový požár říšského sněmu 21 století ušitý horkou jehlou.

    • Dixi

     No to koukám, místo klep. mám tam Kleopatra, místo palc. mám osočují, píši z tabletu a ten si koukám tvoří slova jiná, to je vylepšení .

    • kočka šklíba

     Ne ne je jasné, že tu máme „demokratickou brigádu“ at už podvodem (umí dát několik mínusů) nebo přikvačili další Ondřejové a podobní. Ale bojí se cokoliv napsat viditelně :) . Tak ať si to užijí ne? Navíc i u pana Bavora se to asi projevuje.

     • vittta

      Jasně Kočko, že tady klinikáři působí.
      To je určitý virtuální boj, o kterém ostatně tito rozvraceči píší.
      Vzpomínáte, jak jsem vás nedávno upozornil na tyhle věci, když jste sem pod delší době napsala.
      V ten moment jste měla asi 8 mínusů.
      Postupně, jak začnou číst normální čtenáři, tak se stav vyrovnává.
      To je tady někdy běžné.
      V podtatě si všimejte v takovém případě jen těch plusů.
      Jasně, já třeba vím, kdy dostanu nějaký ten mínus, když hodím na plac nekorektní příspěvek.
      Ale pokud je někdo dostává i za úplně normální text, je to útok, za účelem znechucení pisatele.
      Čemuž se samozřejmě nemůžeme podřídit.
      Osobně to s gustem sleduji, ten stav trvá třeba i 5-8 dní, ale pak zase ustoupí.

  • astraustralia

   16.3.2018 – 0.09
   taras2
   Ať se načne jakékoliv téma, vždy to skončí u zasr. kapoušů.
   odpoved:
   Protoze malo je Faganu a obhajcu systemu kteri by lidem vysvetlili ze chyba neni u kapousu ale u blbeho lidu !
   Ty sice psat umis, ale tohle neumis :-(

 7. Ondřej

  Ano, opravdu jsem byl včera dosti vytizen. Ne každý má tolik času angažovat se bloggovanim jako klempiri …

  Británi Francie a Německo obviňují Rusko z chemického útoku

  Lídři USA, Francie, Německa a Británie prohlásili, že jsou jednotni, pokud jde o vinu Ruska za útok nervově paralytickým plynem na bývalého špiona Sergeje Skripala, a vyzvali Moskvu, aby zveřejnila detaily sovětského programu vývoje chemických zbraní.

  Čtyři lídři tvrdí, že absence odpovědi Ruska na britskou „legitimní žádost“ o vysvětlení „dále podtrhuje jeho odpovědnost“, a označují použití chemické zbraně za „útok na britskou suverenitu“ a „porušení mezinárodního práva“.

  Podle policie byli Sergej Skripal (66) a jeho dcera Julia (33) nejspíš otráveni ve svém autě. Útočník mohl novičokem, nervovým jedem vyvinutám v Rusku, potřít kliku od dveří, nebo ho vložit do vzduchové ventilace vozu. Jejich červené BMW, které bylo zaparkované na parkovišti v centru města, je nyní zkoumáno vyšetřovateli a celé parkoviště bylo uzavřeno. Kromě Skripala a dcery, bylo podle policie lehkou otravou zasaženo dalších 38 osob. Rusko nereagovalo na britské ultimátum žádající vysvětlení, jak se do země dostala Sovětským svazem vyvinutá nervová látka novičok.

  Ministerstvo financí USA v úterý oznámilo další rozšíření protiruských sankcí, které mají být trestem za údajné kybernetické útoky proti USA, včetně pokusů ovlivnit prezidentské volby v roce 2016. Podle informací agentury Reuters sankce míří na 19 ruských občanů a pět firem včetně petrohradské Agentury pro výzkum internetu (AII) obviňované z šíření falešných zpráv. Na sankčním seznamu je i její sponzor, miliardář blízký Kremlu Jevgenij Prigožin.

  Sankce jsou podle ministerského prohlášení také namířeny proti ruské kontrarozvědce FSB a proti vojenské výzvědné službě GRU a šesti jejím pracovníkům. Ministerstvo v prohlášení uvedlo, že hodlá pokračovat v tlaku na Rusko „vzhledem k jeho snahám destabilizovat Ukrajinu a vzhledem k okupaci Krymu“. Důvodem je také „rozšířená korupce a porušování lidských práv“ v Rusku.

  Tento bezprecedentní útok na území NATO však byl pořád jen Rusům málo. Zabít exagenta KGB a jeho nevinnou dceru zda se pořád nestačí.

  V Británii byl par dní po chemickém útoku na Skripala a jeho dceru nalezen mrtev přítel ruského miliardáře Berezovského. Co tyto vsechby obětí včetně Litviněnko spojuje? Jejich rozchod se současným vládcem Kremlu Vladimírem Putinem. Jejich strach o život ve své zemi a následná ochrana v demokratických zemí na západě, kde okamžitě jako obětí pronásledování získali politický azyl a stali se z nich britští občané.

  V Británii byl nalezen mrtvý přítel ruského miliardáře a ostrého kritika Kremlu Borise Berezovského Nikolaj Gluškov. Napsal to britský deník The Guardian. Berezovskij záhadně zemřel už před pěti lety. Případu Gluškovovy smrti se ujali detektivové protiteroristické brigády, a to z preventivních důvodů právě kvůli jeho minulosti a okolí, upozornila londýnská metropolitní policie.

  Podle The Guardian Gluškov poskytl v roce 2011 důkazy místnímu soudu ve prospěch Berezovského v jeho podnikatelském sporu s dalším ruským oligarchou Romanem Abramovičem, který s Putinem naopak udržuje dobré vztahy. Berezovskij obvinil Abramoviče, že ho obral v přepočtu o pět miliard dolarů.

  V Británii umírají teď odpůrci prezidenta Putina jako nikdy předtím. Západ zvažuje kam až je Putin ochoten zajít a jaká adekvátní protiopatření by měla přijít.

  Britský deník Thé Guardian získal několik vypovedi o praktikách ex-KGB úředníků, nikoli přímo agentů, jak po rozpadu SSSR byli agenti KGB zoufali, prohráli stedenou válku, byli propuštění a nezaměstnaní. Mnozí z nich dělali taxikáře, další prodávali čepice od sovětských uniforem západním turistům. Ty si je nasazovali na Rudém náměstí na hlavy a pózovali před Kremlem jako vítězové, lidem co se tam snažili něco vyžebrat házeli drobné jak do římské kašny di Trevi. Podle litevského někdejšího úředníka KGB tehdy vznikla u takto poníženě někdejší elity SSSR smrtelná zášť vůči zapadu a dlouho čekali na rozkaz Putina kdy západu za všechna tato příkoří vše vráti a sobě ztracenou cest a hrdost.

  https://www.theguardian.com/uk-news/2018/mar/15/allies-uk-condemn-russia-salisbury-nerve-spy-agent-skripal

   • grasyk

    Já bych nemazal. :-) Ty ukázky ondřejovského duševního vyšinutí jsou poučné. V zásadě znamenají buď totálně vygumovanou schopnost vidět souvislosti nebo schopnost být uplacen a tím se uplatnit. :-) Když se na svém blogu kouknete na komentáře z poslední doby, objevíte nejdelší psané pasáže pod nickem Ondřej. Zpravidla odkudsi zkopírované a zásadně souhlasící s mainstreamem. To může znamenat, že ten člověk má buď spoustu volného času, anebo za tu činnost pobírá příspěvky na živobytí. (taky jeho „příspěvky“ nejsou jen zde, na tomto blogu).
    Další důvod proč nemazat je skvělá příležitost odhalit jeho zkratkovité myšlení – nemyšlení (které zastírá rádoby učeným výběrem slov). Což se některým zde průkazně mnohokráte povedlo. Nejvíce mě zatím pobavil „oh“, když dokázal, že Ondřejovy „hluboké postřehy“ nepocházejí od něj, nýbrž od jeho oblíbence Justa. :-)

     • tresen

      To se dá vysvětlit tím, že ten můj příspěvek tu byl dvakrát. Čekal na schválení, protože obsahoval dva odkazy. Rozdělila jsem ho a vložila znovu. A na ten jste asi reagoval. Pak jsem poprosila Janiku, ať ten duplicitní smaže. Tak se asi stalo, že s ním zmizela i vaše odpověď.

    • Janika

     Tenhle Ondřejův komentář mi připadá jako podněcování k válce, je mi z toho úzko. Slyším to celý den z médií, to štvaní proti Rusku, štvaní do války, a nechci to mít tady na blogu, alespoň toto ne.

     A ty palce ruším, máte všichni pravdu, dá se to lehce obejít, a dotyční, nebudu jmenovat, této možnosti zcela jasně zneužili. Takže bez hodnocení, škoda.

     • vittta

      Jenže já jsem na své mínusy zvyklý.
      To jsi neudělala dobře, brouku, s těmu palci!
      Palce jsi měla nechat, ale rozvraceče označit!
      Takhle jsi potrestala nevinné, a vinníky tajíš….

      • Janika

       Já nevidím, kdo ty palce dává, to se nedá poznat. A takové hodnocení je důležité, vypovídá o tom, jací lidé se na blogu pohybují.

       • vittta

        Lidé na to přišli, že něco nehraje.
        Takže si z toho nakonec nic nedělali.
        Ještě to zvaž, nebo se zeptej ostatních, co na to.
        Ty palce špatné nejsou.
        Takhle člověk nezná odezvu, a moc nezjistíš, kdo sem chodí.
        Prudiči to tentokrát ve své blbosti přehnali, protože silně neoblíbený Pehe dostával pozitivní reakce, takže to došlo úplně každému.
        Plusy „O“ za naprosto nehorázné žvásty byly také do očí bijící…..
        To je fakt válečník…..
        Všichni se děsně třeseme si zaválčit s Ruskem.
        To je blboň….

        • kočka šklíba

         No tak mně to nevadí, když tu začala řádit „demokratická brigáda“, a že to tak je je jasné. Protože kromě Ondřeje, Třešně a MaB a občas Saula se nikdo zatím neodvážil napsat nějaké nesouhlasné komentáře s převládajícím zdejším míněním. Takže co? Tak ať si zapalcují, vypovídá to jen o nich, a to to že jsou zbabělci, případně podvodníci, pokud je to někdo z nich (nedomnívám se ale že je to třešeň nebo MaB) a dává více palců například Ondř….

         • vittta

          Nastala určitá zásadní změna, tak se to řeší.
          Pro mě je to bez palců poloviční zábava…..

          • kočka šklíba

           Tak názory, prameny jsou tu pořád, to je dobře, ale bez palců máte pravdu, je to trochu jiné.

          • pacifista

           Tak smutnit už nemusíte vittto, jak je vidět máte ty palce zpět.

          • pacifista

           Jen to dopíši a přečtu si něco dál, během chvilky se palcování zase ztratilo. Ale určitě to nebyla fata morgána, protože se mi podařilo 2x dát palec nahoru. Jenže už jsou zase pryč. Tak uvidíme.

         • Saul

          Jak si vyjimecne spravne povsimnul nejprinosnejsi zdejsi diskuter,nastala „urcita zasadni zmena“.
          Kdyz dostaval za kazdy blabol palce nahoru a jini diskuteri,kteri prichazeli s logickou a vecnou protiargumentaci palce dolu(Ond. jich mival i pres 20 a zdaleka ne jen za neprinosne blaboly),tak bylo vse v poradku a nikdo se nikdy neptal,jestli se tu nahodou nepalcuje vicekrat a na rozdil od jinych pozdeji si tehdy ominusovani nestezovali.
          Mab i tresen bezne byvaly minusovany ne za nazor,ale za svoji osobu.
          Strazci mistni demokracie se ovsem probudili a zacali bulit jak stare zelvy,teprve kdyz zacali dostavat minusove ohodnoceni sami.
          Takze k teto zasadni zmene bylo nutne prijmout nejake napravne opatreni,coz se stalo.
          Ja to vitam,jen se domnivam,ze se to melo stat jindy a za jinych okolnosti.
          Kazdopadne je dobre,ze prohrali ti nejslabsi,ti kteri si sve minusy tak peclive hlidali a z kazdeho palce dolu zjevne utrpeli psychicky otres.
          Policko subtilnich diskusnich narcisu zde ted tedy muze nadale nerusene kvest bez devastujicich negativnich ohodnoceni,kterych si zdravi a silni nemaji potrebu vsimat.

          • vittta

           Takže můžete zase chodit.
           Jak jsem si všiml, to množství palců dolů, za vaše slaboduché bláboly, vám nedělalo dobře!
           A i vím, čím to bylo.
           Vy jste totiž přesvědčen, že to nebyly slaboduché bláboly, ale místní perly!
           Konkrétně u vás jsem si takřka jistý, že ty mínusy a faktická absence plusů byla naprosto férová záležitost.
           Už proto, že vaše texty jen zřídka překročily 10 řádků, takže si je každý stačil přečíst, na rozdíl od O, kde jeho nekonečně litanie o hovně mnoho lidí buď nečetlo, nebo nedočetlo do konce, takže dostal klidně mínus i za předpoklad znění textu, což byla i věsměs pravda, protože jeho texty se od sebe nijak zásadně nelišily.
           A teď ta legrace, jak klasicky lžete, páč nic jiného neumíte.
           Že jako když jsem dostával ..cituji“ Kdyz dostaval za kazdy blabol palce nahoru a jini diskuteri,kteri prichazeli s logickou a vecnou protiargumentaci palce dolu(Ond. jich mival i pres 20 a zdaleka ne jen za neprinosne blaboly),tak bylo vse v poradku a nikdo se nikdy neptal,……..“, tedy Saula moje plusy silně dráždily, a jeho mínusy (to jsou ty věcné protiargumenty- jeho a O, příp. MaB a Třešně, což byla taková parta) a mínusy O a dalších ho dráždily též.
           Já měl odjakživa Saule značné množství mínusů, jestli jste si nevšiml.
           A tak bych měl asi spíš řvát nadšením, když už je teď mít nemohu.
           Ale nedělám to, jak to?
           Jako idiot samozřejmě nemůžete tušit, o čem je vlastně řeč, ono nejde ani tak o + a -, ale za co je kdo dostal.
           Takže když je kladně hodnoceno Pehe, asi to není úplně OK, protože toho máte tady rádi tak max. vy čtyři, bojovníci za pravdu, kterou MÁTE, ale my ostatní to nechápeme.
           Nemyslete si, že jsem si nevšiml vaší deprese z těch mínusů, co jste dostával.
           Jenže milej zlatej, vy jste to měl v kladu s nulou, nebo jedním, dvěma bodíky.
           Takže i kdyby vám někdo s mínusama křivdil, tak na to, aby vám dal někdo „reálplus“, jste nikoho nezaujal!

          • Saul

           „Já měl odjakživa Saule značné množství mínusů, jestli jste si nevšiml.“
           Vsiml a jsem rad,ze jste si svych minusu vedom.
           Uprimne ,ted jste mne svou sebereflexi pozitivne prekvapil,to bych od vas necekal.
           Hned bych vam naklikal tak deset plus:-)

          • vittta

           Sebereflexe je co?
           Vidět svoje, vesměs očekávané mínusy?
           Sebereflexe by byla, kdybych uznal, že nemám pravdu, resp. spíše že lžu, protože uznat nemít pravdu vyžaduje nějaký protiargument, které jsem vesměs neměl, nebo alespoň ne nijak silných, nebo to byly argumemty diskuzní, kde každý argumentuje to své, ale není v úplném rozporu s oponentem, takže oba mohou předkládat jiný úhel pohledu na nějakou událost, aniž by jeden z nich musel nějak uznávat, že se vyslobeně mýlí.(a to víc jsem dostával nálepek)
           Ale že někdo nesouhlasí s mým názorem, ať už očekávaně, tak i neočekávaně, je běžná záležitost, a vidět to není žádná sebereflexe.
           Ale musím říci, přečetl jsem si dva vaše texty, (oba se mě týkají, byť jeden částečně) a nudou se mi klíží víčka.
           To je slabota….to je nezáživnost, to nemá žádnou šťávu, alespoň se do mě nějak inteligentně, nebo razantně opřete, když už, ale tohle je bez jakékoliv úrovně….

     • Janika

      Ondřejovi zapínám schvalování, takže si ho buď pouštějte, nebo nepouštějte, Ladislave, je to na Vás.
      Ostatní upozorňuji, že do schvalování spadá i komentář se jménem Ondřej. Tak pište třeba Ondra.

      • grasyk

       Janiko, téměř všichni si tady o „Ondrášovi bez Juráše“ myslí své. Už se dostatečně předvedl. Snad jen tresen je náchylná mu skočit na špek. Taky by mi z toho válečného štvaní běhal mráz po zádech, jenže od doby, co V.V.P. zveřejnil možnosti ruských zbraní, mohou psi tak akorát štěkat. Takže bych to nebral až tak vyhroceně. Chce to klid a ukázat hércům a pomatencům typu Pehe, že máme jiný názor. Sice podle jejich přihlouplých žvástů ten náš názor není „demokratický“, ale ať mi vlezou na můj kádrový hrb. :-)

       • Asfalt

        Jenže kdy války začaly z racionálního důvodu? Ty začínají z přesvědčení: my vyhrajeme a potrestáme darebáky (kolektivní vina). Darebáci se dnes evidentně dělají z Rusů a viděl jste tu reakci i místních nácků na projev Putina, o kterém mluvíte. Bylo to agresivní zastrašování neexistujícími zbraněmi, které podřadný Rus nemůže nikdy vyvinout.
        Já bych to štvaní vůbec nepodceňoval a z nějakého důvodu to je. Vždy tady byla jakási protiruská zášť, ke které jsou lidé Západu vychovávání desítky let. Obama ji ale výrazně vhranil po té, co se Rusko postavilo za Sýrii a vzápětí přišel majdan na Ukrajině. K pudově zaměřené propaganděse samozřejmě připojili ti, co „myslí“ svými pudy. Věc pak přešla do stereotypu. Takže se dá trochu říct, že jde o ducha vypuštěného z lahve, který začal žít svým životem. Ale ta protiruská averze je ještě navíc dál a dál stále živena, a to uměle. Opravdu si myslíte, že jen tak pro nic za nic? Tomu už stěží věřit. To opravdu spíš připomíná válečné bubny blbců, s jejichž racionalitou vůbec počítat nelze, jak činíte, pokud Vám dobře rozumím.

        • grasyk

         Oponoval bych v bodě „proč začínají války“. Válka začíná především z touhy po ekonomických výhodách. Nikoliv z přesvědčení. Krásný příklad z nedávné historie je Nixonovo sblížení s maoistickou Čínou. Ideologie nehrála roli. „Darebácký“ pro USA je ten, kdo ohrožuje korporátní zájmy vládnoucí kasty. Taky ten, kdo se chce obejít bez petrodolaru jako Káddáfí. V pozadí mohou sice být i jiné zájmy, jako např. v Sýrii. Široká veřejnost u nás i jinde v Evropě je pod silným tlakem propagandy v médiích, jenže zapomínají, že tlak vzbuzuje protitlak. Hlavně v případě, že oni sami zklamali na celé čáře a jejich lži jsou poměrně snadno vyvratitelné.

         • Asfalt

          Jasněže války začínají pro nějaký parciální zájem. Ale před lidmi tu válku musíte nějak legitimovat. Nemůže říct lidem: „Já se chci napakovat, a proto hurá na Rusko.“ Musíte v nich vyvolat negativní emoci a pak říct: „Musíme učinit to dobro a potrestat tyrana.“ Nebo jste byl na dovolené, Grasyku, když se přepadával Irák, Libye a Sýrie? Co bylo veřejnosti předkládaným důvodem těchto zločinů? Ty skutečné, nebo jiné? Rusko nejde zlikvidovat jak Irák za 14 dní. K tomu potřebujete víc než jednu lahvičku s bílým práškem v rukách amerického politika v OSN.

        • pacifista

         Důvod racionální je, ale my ho nevidíme, protože ti, kteří ten racionální důvod mají jej najevo nedávají. Zařídí to tak, že rozdmýchají vášně tam, kde válku potřebují. Čekají jen na vhodnou příležitost, která se časem naskytne a která jim umožní uchopit téma a využít v mocné kampani. Lůza na to vždy skočí.

         • Asfalt

          Ano, přesně o tom mluvím výše. Jenže ani ten odhad „my vyhrajeme“ nemusí být až tak racionální. Já si například kladu otázku, zda západní politici jednají tak jak jednají úmyslně, nebo jsou sami manipulováni, nebo nemají jinou možnost, jak se udržet (Janukovič byl podle mě jasný příklad toho, kdo neposlouchal „doporučení“).

          • pacifista

           Je to tak jak říkáte. Oni vidí do politiky, neboť se domlouvají mezi sebou a ví co který chce, zvláště pak ten, co má největší vliv. Tomu všichni slouží. Mašinérie je rozjetá a kdo neumí manévrovat (a někdy to ani nejde) se neudrží. Někteří se udržet chtějí, protože neví co se životem dál. Už si zvykli a jiná náplň jim nevyhovuje. To jsou ti bezdětní. Viz náš soused a ten vedle, oba největší. Těm je prakticky jedno co bude. A právě u těch nás udivuje proč dělají to co dělají. Válku nemohou politici nikdy racionálně odhadnout tam, kde je protivník alespoň stejně silný jako oni sami. Tam jen chřastí zbraněmi. Nikdy tam nejsou všichni zajedno a těm co mají svůj byznys není zapotřebí velká válka, naopak jim vadí. Vyhovuje jim jen nějaká lokální. Pak tam vznikne rozepře v elitách a začne se brzdit. S Janukovičem to správně vystihl Kamil, když napsal, že rozdrbali Ukrajinu natruc Rusku. On Janukovič nevěděl kde by to vejce snesl a proto tak dopadl. Kdyby se držel Rusů, žádný majdan by nebyl. Hrát na obě strany se nikdy nevyplácí.

   • taras2

    Jestli se nemýlím, ty, coby velitelka a plantážnice vidíš, kdo ty palce a kam dává. Možná by to šlo zveřejnit na pár příkladech.

    • embecko

     Kdyz si nahodou vsimnu, ze tu nejake palce jsou, ci mne na to nekdo upozorni, rozdavam pak rany na vsechny strany, co to jde a zasadne podle stranickeho klice.

     • taras2

      Lepší je hrát si na rozhodující hlas: když vidím, že Fagan to má na plichtu, dva ku dvěma, tak šup, a už se potápí.

    • Janika

     Tarasi, kdo to dává, nevidím. Ani to sama nedokážu ovlivňovat, myslím švindlovat, vím jen, že to jde a někdo to umí. No, škoda, bylo to předtím poctivé a vypovídající.

     • taras2

      Mám ten dojem, že když jsem (ve stavu při přihlášení do adminu) najel kurzorem na palec, ukázal se seznam palcujících. Ale tys to vyřešila také, myslím, že je to tak lepší.

      • Janika

       To se ti něco zdálo. Právě jsem to v administraci znovu zkusila. Povedlo se mi dát ti akorát mínus.
       Dál se nikde nic při najetí kurzoru v administraci neděje. Bylo by to fajn, kdyby dělo. Tak jestli něco zjistíš, dej mi vědět.

       • taras2

        Vždyť jsem ten minus potřeboval jak prase drbání. Nemyslel jsem přímo v adminu, myslel jsem článek na blogu, ale ve stavu přihlášeném, když vidíš nahoře ten třetí řádek s ikonou Můj web, co lůza nemá.

        • Janika

         Nejde to.
         Pode mě je to blbost. Co by tam mělo být vidět? Jedině IP adresa. Ta je mi u neznámých a u proměnlivých a u anonymizérů a co já vím co ještě nanic.

         • taras2

          Byly vidět pod sebou seřazené nicky palcovačů. Ale ty máš zřejmě nějakou podřadnější šablonu stránky, než je moje Misty Lake.

    • 1ttt

     „Palcování“ a identifikace
     Není-li doména janica9.wordpress.com na „výplatní pásce Ondrejovců“, nepomůže ani pohled do logu.

  • Blanche

   K vám a vašim myšlenkovým pochodům se dá konstatovat už jen to, že kde nic není, ani smrt nebere 😏

  • Pavel

   Pokud je to tak strašný jed, jak ho mohl vrah dostat na-nebo do auta a neotrávit se ( 38 přiotrávených ) To by ho tam musel aplikovat v pořádném skafandru. Jaktože ho nikdo neviděl, byl neviditelný, nebo dokonce imunní proti tomu jedu?

 8. astraustralia

  Pomalu ale jiste se tu z toho stava Faganuv blog :-(
  Pristi komentar bude na clanek.
  O tom ze Putin uz nevi jak odpovedet na mirove snahy Zapadu pod vedenim USA a tak pozor na nej,
  pristi bude zavrazdeni nejakeho vyznameho cinitele Zapadu a vsechny stopy opet jasne povedou do Kremlu !!!

  Uz by nekdo mel Putinovi pripomenout ze staci malo, pripomenout jak prvni svetova valka zacala tim ze nam zabili Ferdinanda !
  Konecne massmedia spravne a korektne pracuji a informuji neinformovany lid!
  Stale vice lidi je korektne informovano ze za vsim zlem 21 stoleti stoji Putin a valka se cim dale vice jevi jako nezbytna.

  Jsme demokrate tak radi bychom zili v miru ale ON si neda a neda pokoj.
  Uz jsme kolem zlocinneho Ruska postavili kruh obranych zakladen a ON si stale neda rici !
  Nezbyva nez se branit!
  Ted jiz jen malickost aby to massmedia spravne lidu vysvetlila a lid presvedcila a „mirotvurci“ mohou zacit :-)
  Opet humanitarne bombardovat, az do vitezneho konce !

 9. MaB

  První otázka, kterou si každý vyšetřovatel položí: V zájmu koho, v čí prostěch byl zločin spáchán ? Ono „cui bono“.
  Precedens ?
  Po případu Skripal ve Velké Británii „vyplulo na povrch“ 14 podezřelých úmrtí…

  Après l’affaire Skripal, 14 morts suspectes refont surface au Royaume-Uni
  LE MONDE | 14.03.2018 à 20h16 • Mis à jour le 15.03.2018 à 16h14 | Par Benoît Vitkine

   • taras2

    Fagan sedm plusů, nová poselství Panny Marie se neobjevují v Medžugorje, ale na Ostrově Janiky.

   • pacifista

    Musím svůj příspěvek vložit sem, protože vlákno na MaB je tak dlouhé, že by ztratil spojení.

    První otázka, kterou si každý vyšetřovatel položí: V zájmu koho, v čí prostěch byl zločin spáchán ?
    No v Putinův prospěch určitě ne, ten má před volbami a o něco takového nestojí.

  • kočka šklíba

   Ano v čí prospěch? Pokud jsem správně hledala tak je v Británii od roku 2010, takže znova se ptám v čí prospěch?

    • Ondřej

     je jasné, ze největši motivaci zabít zběhlého agenta má přeci hostitelská země, je jasné, že ta co byla od něj zrazena a cítí se být zhrzená, podvedená a hlavně ponížená – bude vše nést v klidu a nebude mít důvod jakkoli proti takovému muži zasahovat…klidně i pirožky (v případě Litviněnka) mu až domů zanesou, když jim teda dá adresu:-)

     Ruský chemik Andrej Železňakov, který se na výzkumu Novičoku podílel, byl dokonce při nehodě vystaven působení látky, napsal Jonathan Tucker v knize Válka nervů, která pojednává o historii chemických zbraní. Železňakov trpěl silnými bolestmi hlavy, epilepsií, depresemi a nebyl schopen se soustředit na žádnou práci. Pět let po nehodě zemřel.

     Bývalý šéf týmu americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) v Moskvě Daniel Hoffman tvrdí, že látku, kterou někdo zaútočil na Skripala, je schopen použít pouze „státní aktér“ a že vše jednoznačně ukazuje na Rusko. „Pravděpodobně to nikdy nebude možné dokázat u soudu,“ řekl Hoffman portálu Yahoo News.

     Podle Hoffmana vyslal Kreml tímto činem před ruskými prezidentskými volbami, které budou 18. března, jasnou zprávu vlastním zpravodajským službám. Aby nikdo nezkoušel přeběhnout nebo získávat informace pro soupeře. „Putin sám jednou řekl, že zrádci končívají špatně,“ uvedl Hoffman, který působil v Moskvě v éře amerického prezidenta Baracka Obamy.

     Tento prospěch je tedy vcelku logický. Ukázat lidu Ruska, že nevadí že klesá jejich životní úroveň, což sám přiznal Putin ve svém projevu o stavu země, ale že bídu napraví pocit, že „už se nás ve světě zase bojí“….

     Zdroj: The Daily Telegraph

     https://www.telegraph.co.uk/news/2018/03/15/suitcase-spy-poisoning-plot-nerve-agent-planted-luggage-sergei/

    • embecko

     Rozhovor na ulici:
     „Dobry den, prosim vas, nevite, kolik je hodin?“
     „Na rozdil od vas to nevim!“

     Timhle dialogem je skvele popsan stav evropske spolecnosti, dekujeme, MaB!

     • MaB

      Kdybyste, embecko, nebyl predpojaty, polozena otazka by nebyla:
      „Nevite, kolik je hodin ?“
      ale
      „Nevite, kdo ukradl hodinky ?“
      Jiste chapete ten rozdil..:)

    • kočka šklíba

     Já to také nevím, ale s tím v čí prospěch jste přece přišla Vy, nebo ne? Myslela jsem tedy, že o tom víte víc. Pokud nevíte, nebo nemáte názor, nechápu proč to zmiňujete.
     Ale tak si to vezmeme tak nějak logicky:
     1)Skripal byl dvojitý agent, takže je dost oprávněný předpoklad, že vyzradil Británii co mohl za dob svého působení
     2) v roce 2004 byl zatčen a odsouzen v Rusku, takže od té doby již nic nemohl vědět a protože si nedělám žádné iluze o tajných službách odkudkoliv, tak je předpoklad, že ruská tajná služba z něj dostala jakýmikoliv prostředky co mohla
     3) v roce 2010 byl vyměněn v rámci dohody Ruska a Británie, takže pokud by byl pro Rusko tak důležitý, vyměněn by, tak na 99 %, nebyl
     4)pokus o otravu v roce 2018, to je směšné, i kdyby něco teoreticky věděl, měl 8 let na to to sdělit Západu
     5) z toho usuzuji, že se hodil ideálně jako oběť těm, co zase něco potřebovali na Putina
     6) pokud jsou v pozadí Rusové, tak jsou to idioti na druhou, vyždímaného dvojitého agenta a prostředkem, který lze spojovat s nimi, se pokusit zabít, skoro idioti na 10
     7) pak nechápu, proč se Putina a Ruska tak bojí, vždyt je jasné, že jsou to nemohoucí pitomci a Západ se přece schopnými a inteligentními lidmi jen hemží :D
     Takže na Vaši otázku „v čí prospěch “ jsem odpověděla. Teď Vy, ale toho se asi nedočkám.

     • MaB

      To platí obecně. :)
      Já jsem zde pouze pripomněla „cui bono“, to řekl již v 2.století před JK Lucius Cassius Longinus Ravilla, kterého římský lid považoval za „velmi čestného a moudrého soudce“
      « L. Cassius ille quem populus Romanus verissimum et sapientissimum iudicem putabat identidem in causis quaerere solebat ‚cui bono‘ fuisset.(Cicero)

      • kočka šklíba

       To sice platí, ale tady se bavíme o konkrétním případu, tak jsem usuzovala, že víte víc. Poučovat si myslím, citáty, zde nemusíte.

       • MaB

        Jsem zvykla dokladat kazdé své tvrzeni.
        Berte to jako snahu o intelektualni poctivost, nebo, chcete-li, jako „profesionalni deformaci“ :))

        • kočka šklíba

         Nechápu, co jste tím doložila. jen všeobecně známý citát, ke konkrétnímu případu vůbec nic nebo jen nic neříkající věty. Takže spíš „neprofesionální deformace“, když už tedy jste se o tom zmínila.

        • vittta

         Nééé, fakt se do toho nechci plést, ale vy jste to doložila asi jako ZHN v Iráku.
         Nebo jako nedávno na východě Ukrajiny, tam byly takové fotky..letecké, v kvalitě jako za II.světové války, byla vidět nějaká louka a nějaké tečky.
         Při podrobnějším prohlédnutí to vypadalo jako děla, pro pořádek, tažná děla.
         A pod obrázkem stálo:
         Dělostřelecké pozice ruské armády, pálící do oblasti Doněska.

     • tresen

      Odstranění bývalých agentů, kteří si klidně žijí někde v závětří, může mít celkem logický motiv – výstrahu potencionálním následovníkům, že závětří nefunguje, že klid a bezpečí nenajdou nikdy.
      Čím víc pozornosti takový případ vzbudí, tím lépe.
      Ale pořád je tu ještě možnost, že jde o něco osobního, o soukromou mstu za věci z minulosti, které mohly mít tragický dopad na někoho z okolí vraha. Možný okruh pachatelů se ale velmi zužuje vzhledem k použitému prostředku.

      • kočka šklíba

       A to myslíte jak?: „Možný okruh pachatelů se ale velmi zužuje vzhledem k použitému prostředku.“

       • tresen

        Flinty, nože nebo jed na krysy jsou určitě dostupnější než novičok.
        Nemám vůbec ponětí, kdo se k němu kdy mohl dostat, ani jak dlouho takový hnus může ležet v šuplíku nebo trezoru bez znehodnocení, tak to sem dávám jen jako možnost, i když nepravděpodobnou.

        • kočka šklíba

         Neodpovídáte, jako obvykle ovšem, na mojí otázku. Způsoby zabití člověka jsou různé, ale co to má společného s tímto co jste napsala? :“Možný okruh pachatelů se ale velmi zužuje vzhledem k použitému prostředku.“ Tak se zeptám ještě jinak:
         1) koho myslíte tím „nám“
         2) na koho se zúžil možný okruh pachatelů, dokonce velmi
         To přece musíte vědět, když to napíšete. nebo je to zase jen takové plácnutí do větru?

      • vittta

       Třešni, publicitu tomu ale dali Britové a Mayová svými velkohubými hrozbami.
       Kdyby Britové chtěli, tak o tom věděl jen úzký okruh lidí stran těch postižených, a ti by ještě netušili, co si o tom mají myslet!
       Prosimvás, pár lidí….i válka v Jemenu je pomalu tajná záležitost.

       • tresen

        Podle mne ta panika vznikla proto, že jde o látku, která je nebezpečná i lidem, co třeba jen sáhnou na zhrouceného člověka, kterému chtějí pomoct.
        V tomhle případě to údajně poškodilo přes třicet lidí, kteří se k tomu nachomýtli. To se nedá jen tak přejít.

        • vittta

         Ne?
         Kdyby v Břeclavi v parku záhadně onemocnělo 30 lidí, a na ČT1 ve zprávách by řekli něco jako:
         „Dnes byli v Břeclavi v parku nalezeni dva lidé v hlubokém bezvědomí. Několik kolemjdoucích se jim snažilo pomoci, ale mají zdravotní problémy, především nevolnost a špatné dýchání, dva museli být hospotalizováni v nemocnici. Police ve spolupráci s hygienikem města Břeclav případ vyšetřuje“.
         A druhý den už ani slovo.
         Myslíte, že by to někoho v Litomyšli ještě druhý den zajímalo?
         Resp. myslíte, že by to v Litomyšli zajímalo kohokoliv 5 minut po tom, co tu zprávu vyslechl?
         A myslíte, že v Liberci, Hodoníně, či Chebu by to někoho bralo?

  • astraustralia

   Spravna otazka
   MaB
   První otázka, kterou si každý vyšetřovatel položí: V zájmu koho, v čí prostěch byl zločin spáchán ? Ono „cui bono“.
   Dodnes neni jasno kdo pred lety pouzil radioaktivni polonium k vrazde disidenta. Uz tehdy to smerovalo na Kreml a ten se distancoval.
   Opravdu se massmedia a politici domnivaji ze Putin chce vyprovokovat konflikt a vrazdi lidi v Anglii. Je to az tak nemyslici politik ze nechape ze na vrazdu oponenta nebude zpetne nepratelska reakce?
   On to jiste vi a ja se domnivam ze prave proto ze to neni cesta k uspechu tak ani polonium pred lety ani chemikalie dnes neni jeho prace.
   Skripal bych chycen, odsouzen, uveznen, vymenen.
   Co by musel udelat nasledne v Anglii tak nepratelskeho vuci sve zemi puvodu Rusku aby ho chteli dodatecne zlikvidovat?
   Jako obycejny ctenar ktery nevidi za oponu bych se rad nekdy dozvedel kdo je za temi 14 vrazdami an blok.
   I kdyby to bylo vysetreno tohle massmedia lidu nikdy nezverejni!
   Je tu ovsem i jina cesta uvazovani.
   Existuji lide kteri se domnivaji ze vztah Zapadu k Rusku neni stale dost nepratelsky a likvidace disidenta z Ruska zpusobem ktery bude pres rusky pojmenovanou chemickou zbran jasne ukazovat odkud to prichazi, to je dobre fungujici methoda.
   O stupen lepe to udelali naciste, kdyz si sami v prevleceni napadli vysilac Gliwice. A hned byl duvod k napadeni Polska!
   Co zustava spolecne drive jako dnes, ze vzdy maji mocipani snahu ci dokonce potrebu to lidu nejakym zpusobem zduvodnit.
   Proc , vzdyt si stejne delaji co chteji. :-(
   Tak na co ty tanecky a oblbovani lidi ?
   Skripal a dcera posledni v rade 14 vrazd. Opravdu je za tim Kreml?
   To ze doslo k vymene spionu svedci o tom ze obe strany“spionkuji“, kazda chce vedet co dela a chysta ten druhy
   ale 14 nevysvetlenych vrazd ?
   Az nyni je jasne ze to je Kreml?
   Mrs May opravdu ?

   • MaB

    Jasné neni zatim nic, pokud vim, vysetrovani teprve zacina.
    Vite, ze v pravu plati: dokud nikdo nebyl pravoplatne odsouzen, vinik neni.
    Osobne pochybuji, ze budu nekdy znat pravdu
    Pouze to, co bude za pravdu vydavano…

    • astraustralia

     16.3.2018 – 11.02
     MaB
     Jasné neni zatim nic, pokud vim, vysetrovani teprve zacina.

     Pokud vysetrovani zacina ci je stale v procesu jak je mozne ze massmedia pisi a uci lidi divat se na Rusko jako na vinika?
     Opakuji Gliwice a pozar v Reichstagu jsou priklady jak se to dela kdyz se ma neco rozdmychat !

     Posledni vrazdou kterou musel Kreml priznat byla vrazda Trockeho v Mexiku.
     Zavrazden na prani Stalina !
     V 60 letech byl vrah z Mexika odvezen na CS diplomaticky pas na Kubu a odtud pres CSSR do Moskvy!
     Tam dostal vyznamenani !
     To bylo v dobach kdy Hrad poslouchal co rekl Kreml.
     Frank Jacson alias Jacques Mornard, ako sa tiež predstavoval, bol v skutočnosti najatým agentom sovietskej tajnej služby. Ani jedno z týchto dvoch mien nebolo jeho pravé, v skutočnosti sa volal Ramón Mercadér. V Mexiku mu za Trockého vraždu vymerali najvyšší trest – 20 rokov žalára. Keď si ho roku 1960 odpykal, dostal sa s pomocou sovietskej a československej rozviedky na Kubu a odtiaľ do ZSSR. V Moskve ho potom šéf KGB Alexander Šelepin osobne vyznamenal titulom Hrdina Sovietskeho zväzu a Leninovým radom.
     http://g.cz/pred-77-lety-byl-cepinem-zavrazden-bolsevik-trockij-po-propusteni-z-vezeni-zil-jeho-vrah-kousek-za-prahou/

     • kočka šklíba

      „Pokud vysetrovani zacina ci je stale v procesu jak je mozne ze massmedia pisi a uci lidi divat se na Rusko jako na vinika?“ Přesné.

      • MaB

       Chápete, proč se více než o massmedia zajímám o klasiky ?
       Kant shrnuje podstatné ve dvou větách:
       Morálně praktický rozum v nás – vyslovuje následující nesmlouvavé veto: Nesmí být žádná válka, ani mezi jednotlivci v přirozeném stavu, ani mezi jednotlivými státy, které ač v nich vnitřně vládne zákon, žijí dosud v podmínkách bezzákonnosti ve vnějších vzájemných vztazích.
       Politika musí pokleknout před mravností… Mravnost utváří politiku odmítáním války, trváním na věčném míru a právech člověka.

       Politiku ovlivnit je těžké, ale což takhle zkusit to sami u sebe ? Jsme totiž to jediné, nad čím máme skutečnou moc…:)

       • vittta

        MaB, vy toho napíšete dost, ale nic u toho neřeknete.
        Dejte se na politiku, tam se tohle uplatní.
        Politika míru je o dobrém odhadu.
        Chamberlain 30. září 1938 přivezl z Mnichova mír, mával u toho takovým papírem.
        To všichni známe, ale otázka zní:
        Co vlastně objektivně chtěl?
        Válku- nebo mír?
        Můžeme předpokládat, že Chamberlain byl idiot a opravdu si myslel, že se Hitler se Sudetami spokojí, a bude mír.
        To ale zase tak pravděpodobné není.
        Chamberlain chtěl s největší pravděpodobností válku.
        Jenže čekal, že Němci udeří na východ, do Ruska.
        Přepočítal se.
        Ve skutečnosti, kdyby v Mnichově Francie a Anglie Hitlerovi ČSR rozbít nedovolila, a jak káže dobrý zvyk, pozvala by na jednání i ČSL stranu, tak žádná válka nebyla.
        Nějaké teoretické kecy o morálce, co kleká před politikou…..
        Jasně, v Německu také politika klesala před morálkou…možná, s těmi negry.
        Nyní už by se mnozí, co tak radostně dávali medvídky na nádražích, bez té morálky obešli…

      • Rybka

       Dřív než se vražda stane
       my známe vraha, pane
       co kdyby spadlo letadlo?
       to už nás včera napadlo
       je třeba vystřílet školu?
       vymyslíme to spolu!
       studenti jak hejno ptačí
       na náměstí řvát kvačí
       svoláme naše publicisty
       a svět sedne na prdel, to je jistý.

       • tresen

        Ti studenti, co se jim nelíbí, že by jim někdo vystřílel školu, se opravdu ozývají dost nahlas.
        Držím jim palce, aby jim publicisti pomohli a zákonodárci je poslechli.

     • Ondřej

      ale kdež jižanský bojovníku, poslední (hromadnou) vraždu, kterou Rusko přiznalo, dokonce ústy samotného Putina, bylo vyvraždění polské elity národa za společné okupace Polska s nacistickým Německem – v Katyni.

       • taras2

        Prý se nic na světě neděje bez příčiny. Vražda polských důstojníků v Katyní měla být odvetou za likvidaci 20 až 80 tisíc (údaje se různí) sovětských vojáků, zajatých v bitvě u Varšavy v roce 1920. Pokud někdo vřeští o Katyni, měl by stejně hlasitě vřeštět o Visle, což se v souladu s nejlepšími tradicemi antikomunistické propagandy neděje. Jenom Moskva je vším vinna, a kdyby Putin v té době žil, určitě by vraždil v Katyni.

        • Rybka

         Lin na levanetu ke Katyni:
         Tohle téma je důležité a mělo by být připomínané – zvláště za okolností, že pravda je pořád tak nějak zastřená. Téma může být tedy kdykoliv zneužité. A zvláštností je, že do vyšetřování byly zataženi jak Češi, tak Slováci – v osobě profesorů Františka Hájka a Františka Šubíka (dál si vzpomínám ještě na spisovatele a novináře Františka Kožíka).
         Němci totiž již v r.1943 vybrali jakousi „vyšetřovací komisi“ a nahnali do Katyně osobnosti z téměř celé okupované Evropy. Ti od nás měli problémy jak za nacistů, tak po válce a znovu zas v 50-tých letech. Kožík k téhle zpropadené „výpravě“ napsal, že si po celou dobu cesty přál, aby jejich letadlo nikdy nedoletělo, aby ho sestřelili partyzáni.

        • oh

         To je přeci naprosto klasická „Kaliho logika“ rozlišování dobra a zla.
         Ovšem Polsko a Rusko se o stejné území přetahovaly tak dlouho, že jde už jen těžko určit, kde a kdy to všechno začalo. A kdo si vlastně začal.

         P.S. O tom, za co všechno může Putin, jsme u pana Bavora mluvili již před třemi roky. Bohužel, nikoli s naším panem okresním hejtmanem. ;-)

    • oh

     Vyšetřování právě prakticky skončilo. Boris Johnson ráčil veřejně pro tisk pronést: „Nařídil to osobně Putin!“ Je tedy celkem zřejmé, jak bude závěr vyšetřování znít. Ať už vyšetřovatelé vypátrají cokoli.
     Pro tohle tvrzení by mohli Britové mít důkaz jedině tehdy, kdyby měli hodně vysoko v ruských tajných službách, nebo přímo bezprostředním Putinově okolí svého „krtka“. Řekl bych, že kdyby nějakého měli, tak by nikdy nic podobného neřekli veřejně, protože tím by ohrozili jeho utajení a přímo prozradili, že někoho takového mají.
     (A to by mohl Borise cestou k mikrofonu náhodou přejet nedopatřením odbrzděný válec. Dvakrát. :-) )

   • Ondřej

    Opravdu ti lidé zemřeli, ostrovane, divné že? Stejně jako zemřelo dnes už 51 ruských novinářů, ze všech koutů země. Co udělali? Psali kriticky o Putinovi. Před Kremlem byl zastřelen vlivný opoziční poslanec Němcov, v momentě kdy se chystal zveřejnit materiály o korupci mezi oligarchy v okolí Putina. Čerpal především z tzv. Panama Papers, které odhalily obrovské úniky peněz z ruských státem vedených podniků do tohoto daňového ráje. Vysvětlení, že cellista a člen moskevského symfonického orchestru s řadovým platem kolem 600 € měsíčně si založil v Panamě offshorový účet v hodnotě stamilionů US $ – prý z peněz , které mu dal Putin na nákup starožitných hudebních nástrojů, aby proslavil ruskou vážnou hudbu ve světě, je asi tak „pravděpodobné“ vysvětlení jako to, že nejoblíbenější dovolenkové letovisko ruských vojáků, kde trávit v létě dovolenou je Donbas.

    Indicie jsou více než zjevné, a je pravdu na policii, aby dokázala poskytnout jasné důkazy. To vážně nezmění nikdo, kdo tu cokoli napíše. Británie a Londýn zvlášť je zaplaven tzv. „novými Rusy“. Ale oni nejsou noví, není to zdaleka jen nová „zlatá mládež“, jsou to padesátníci a šedesátníci, tedy vrstevníci Putina z dob SSSR přísahající věrnost socialismu a straně. Všichni byli v té době zainteresováni ve studené válce. A je tedy s podivem, že po změně režimu, získali tak rychle i přes svůj vyšší věk a generační nekompatibilitu žít životní styl milenniálů, ochotni změnit své hodnoty a životní styl za ten západní, metropolitně kosmopolitní….

    • grasyk

     Ale vy žijete ne? Nebo píšete ty šplechty ze záhrobí? Už jste v tom nadpozemském či podpozemském světě někdy zaslechl o false flag? Co je snazšího než poslat na onen svět Anglii ani Rusku nepotřebného agenta, když se dá jeho odchod využít k dalšímu z řady tlaků na nenáviděné Rusko? A proč nenáviděné? Protože MÁ suroviny, má všechno, co USA už nemá. USA si vydrancovali většinů svých zdrojů už dávno, pak začali drancovat po světě kde jen mohli. Teď už moc nemohou, protože se jim staví do cesty mocná Čína a mocné Rusko. Války ve všech dobách se převážně vedly o ekonomické výhody. A ani dnes to není jinak. Takže podle této nezpochybnitelné logiky – kdo potřebuje vyvolávat napětí, kdo tlačí a kdo se brání? (A jak to, že kde se co jen šustne, hned na Západě „vědí“ bez jakýchkoliv důkazů, kdo je za tím??? :-) Putin! :-) )

     • astraustralia

      to grasyk
      nez jen nic nerikajici palce, musim napsat ze Vas komentar je obsahove presny jen s malou opravou.
      Nektere zdroje si jeste nevydrancovali, olej si chrani a dokonce jsou tak chytri ze ten snadno dostupny ktery v Californii na nekterych mistech stejne jako v minulosti sam prysti na povrch necerpaji ci jen minimalne, ale nabizi na export drazsi bridlicovy!
      Mam znameho v Cali kteremu to vyteklo na zahrade. Prijeli ucpali a rekli ty tyt ty nesahat !
      Cely pas podle pobrezi od Aljasky az k Mexiku je pry jedna velka olejova vana !

     • Ondřej

      Proč si tak bezostyšně vymýšlíte, grasyku, aspoň si ověřte ve statistikách ty nesmysly, co o nich píšete. Přečtetě si něco od Švihlíkové, která říká, že rozviíjející se země mají handicap, díky ropě. že jsou vystaveni silné závislosti na surovině, která za pár let bude jen odpadem mající jen a toliko ekologické náklady a netvořící žádné zisky. Přečtěte si něco o „holandské nemoci“ ropných mocností, proč jsou přes své bohatství tak neskutečně chudé jako Venezuela a proč má Rusko HDP Itálie, jižní země bez ropy, s nefunkčním průmyslem a rizikovými „swapy“ v bankovním průmyslu a s 3x více obyvateli než má Itálie. Chápu že vaše srdéčko při tom bude krvácet ale přečtěte si to pečlivě, protože tyhle nesmysly můžete říkat někde na „alternativě“, ale nikde jinde s nimi neuspějete.

      To je ale jen malý detail

      Sojené státy se díky mohutným investicím do těžby břidlicových ložisek staly největším těžařem ropy, včetně ultralehkého plynového kondenzátu, a předstihly tím Rusko i Saúdskou Arábii.

      Uvedla to na konci týdne zpráva bankovní společnosti Bank of America. Banka předpověděla, že letos Americe její prvenství už zůstane.

      Americká těžba ropy a kapalin oddělovaných od zemního plynu dosáhla v prvním čtvrtletí 11 milionů barelů denně. Saúdská Arábie a Rusko, které zůstávají největšími těžaři samotné ropy, produkují stabilní objemy mírně nad 10 miliony barelů za den.

      Fakt je, že USA vůbec na ropě a energetice závislé, jak vy tvrdíte, nejsou. přičemž v případě Ruska je tomu přímo naopak..

      V roce 2014 tvořila ekonomika USA 22,4 % nominálního světového HDP tedy 17,555 bilionu amerických dolarů. V současnosti tvoří základ hospodářství USA sektor služeb. Pracuje v něm nejvíce lidí a vytvoří se většina hospodářské produkce. Mimořádně důležité je bankovnictví a obchod. Celosvětový dosah má tvorba filmů, reklam, hudební produkce a telekomunikace. Mnoho špičkových odborníků pracuje ve sféře výroby softwaru, počítačových programů a her. Prvenství z celosvětového hlediska dosahuje region ve využívání internetu, rychlém šíření a získávání informací. Globální vliv USA na svět lze pozorovat při prosazování se firem, jako Microsoft, IBM, Coca-Cola, Pepsi, McDonald’s, General Motors, Ford ad.

      Naproti tomu

      Russia as of 2012 the oil-and-gas sector accounted for 16% of GDP, 52% of federal budget revenues and over 70% of total exports..

      According to Herman Gref from Sberbank, the contraction of Russian economy is „not a crisis but rather a new reality“ to which it has to adapt, primarily due to the low oil prices. He also presented a number of metrics demonstrating the change – the GDP has fallen by 3.7%, income – by 4.3%, salaries – by 9.3% and inflation reached 12.9%. However, during December 2015 it was reported by the Moscow Times that the number of people living at or below the poverty line, „those with monthly incomes of less than 9,662 rubles ($140)“ increased by more than 2.3 million people.[97] Russia is rated one of the most unequal of the world’s major economies

      P.S. To je expert z ruské banky i když má německé jméno, je Rus resp. Kazach. V roce 2000-2007 byl ministr obchodu RF.

      A když se podíváme na to, kam nejvíce Rusko vyváží – tak jeho závislost na západu je jasně prokazatelná.

      Nejvýznamnější exportní partneři Ruska (2015).

      Nizozemí (14,6%)
      Čína (6,8%)
      Německo (6,8%)
      Itálie (6,2%)
      Turecko (5,2%)
      Ukrajina (5,2%)

      Čína to pochopila a začíná sama přecházet na obnovitelné zdroje a začíná s výrobou elektromobilů, ropa je dnes přítěž, spalování ropy bude u největšího průmyslově komplementárního sektoru – automobilového průmyslu – alespoň v 9 vyspělých zemí západní Evropy a tedy největší současný spotřebitel, do 8 let plošně zakázané. Už dnes jsou místa kam vás s dieselem nepustí. Lidé je přestanou pomalu kupovat, ostatně nic jiného jim ani nezbude, oni se totiž přestanou už brzy vyrábět. Škoda iž začala, v tovární značce Fabia poprvé od letošního roku už model s dieselovým motorem nekoupíte.

      • grasyk

       Ale pane, já se s vámi nepřu o to, kde je STATISTICKY v současnosti vyšší HMOTNÁ životní úrověň, zda v USA nebo v Rusku. Nevšiml jste si – při své bystrozrakosti, že jde o něco jiného? Nebo jen jako obvykle odvádíte pozornost, když se vám něco nehodí do krámu? A tohle tvrzení:
       „Fakt je, že USA vůbec na ropě a energetice závislé, jak vy tvrdíte, nejsou. přičemž v případě Ruska je tomu přímo naopak..“ myslíte opravdu vážně?? USA nejsou závislé? Nenechte se vysmát. Je ale pravda, že Rusko je závislé z tohoto hlediska více – a proto si také své zájmy začalo důkladně chránit. Nic víc, nic míň. Je vidět, že když se snažíte psát z „vlastní hlavy“, tak vám argumenty hodně brzo docházejí. Vraťte se ke kopírování… :-)

       • Ondřej

        Lhal jste grasyku – že USA chtějí ruskou ropu, přímo jste napsal – „využít k dalšímu z řady tlaků na nenáviděné Rusko? A proč nenáviděné? Protože MÁ suroviny, má všechno, co USA už nemá. “

        Já jsem vám právě tuto lež dokázal vyvrátit. Je mi líto, pane. USA těch zdrojů naopak mají NEJVÍCE NA SVĚTĚ – takže ne že je nemají, kdybyste aspoň lhal „jen“ v nepřiměřeně určené míře (za použití nějakého korigujícího příslovečného určení míry – málo, nedostatečně, méně) ale vy jste řekl kolosální lež typu – „Švýcarsko má nejdelší mořské pobřeží ze všech států Evropy“.

        Bohužel vaše míra demagogie předchází vaši hloupost, vaše nenávist předbíhá emoce a to do té míry, že jste se ochoten sám sebe zdiskreditovat takto průhlednou a lehce vyvratitelnou lží.

        USA tvoří 95% svého HDP v nějaké z JINÝCH komodit než je energetika. Rusko z 56%.

        In total energy consumption, the U.S. was between 86% and 91% self-sufficient in 2016. In May 2011, the country became a net exporter of refined petroleum products.. As of 2014, the United States was the world’s third-largest producer of crude oil, after Saudi Arabia and Russia.and second largest exporter of refined products, after Russia.

        Nechte si to od někoho přeložit a zjistíte, že ta vaše mnou výše citovaná věta, je čistá lež. Naprosto pak potvrzuje pravdivost mé věty o nezávislosti ekonomiky USA na sektoru energetiky (výroby a vývozu energií či surovinových zdrojích) co se týče nesoběstačnosti včetně jakékoli závislosti na zdrojích ze zahraničí.

        • grasyk

         Nejednalo se pouze o ropu, vy věštče z křišťálové koule, nýbrž o surovinové zdroje. Víte co se myslí pod pojmem „suroviny“? Ne? Podívejte se někde do významového slovníku.
         Rád bych vám připomněl, o čem je tu řeč, ať zbytečně nešaškujete – možná jste si toho až doposud v tom svém opisovacím fofru nestačil všimnout.
         Jedná se o čistě EKONOMICKÝ nátlak USA na Rusko. Můžete tu povynášet spoustu dalších opravdových blbostí toho typu jako že USA nejsou závislé na ropě atp. (Kdyby nebyly proč by si udržovaly „demokratický režim“ Saúdské Arábie, např., nebo proč by „objevily“ svého času v Íráku zbraně hromadného ničení? Zeptejte se Colina Powela.)
         A v rámci tohoto nátlaku používají všechno možné. Od „ruských hackerů“ přes „ovlivňování voleb“ až po otravu bývalého špióna.

         • Ondřej

          tak jmenujte jednu jedinou, ale tohle vaše vykrucování je vážně nedůstojné a ubohé. Kvůli které surovině chce USA zničit Rusko, a které má Rusko výrazný nadbytek a zároveň USA výrazný nedostatek když plyn a ropa to není? Prosím jmenujte…

          1………
          2………
          3………

          Spojenectví se Saudskou Arábií má stejnou logiku jako ruské spojenectví se Sýrií nebo čínské se Severní Koreou. Sýrie ani S. Korea nebo přitom žádné ekonomické bohatství, které by mohlo Rusko či Čína využít a jsou pro nevratným nákladem udržovat je při životě. Naopak je to v případě SA. Ti USA platí za zbraně jak mourovatí, když to Rusko vidí sbíhají se mu sliny…:-) Takže proto si je vydržují. Je to velmi dobrý business. USA ne že nic SA neplatí, nejsou na nich nikterak závislé, naopak, SA platí horentní sumy USA (naposledy za 2,6 bilionu kč).

          Aha, až teď jsem dočetl vaši repliku do konce, kde se zase vracíte, k vaší již opravdu nudně omílané lži s tou ropoui. Jak to že nejsou USA závislé na cizí ropě? Už jsem vám řekl, že nejsou protože jí mají SAMI NEJVÍCE NA SVĚTĚ. Popírat to můžete, ale tím opravdu pravdu mít nebudete.

          Jaký ekonomický nátlak na Rusko? To jako myslíte sankce na export západu do Ruska? Ale vždyť samotný Putin řekl, že sankce Rusku obrovsky pomohly nastartovat ekonomiku a posílily vnitřní trh a že tedy by Rusko za ně mělo být západu vděčné:-). Rád vám najdu videa, jak si kremelští vládci sankce pochvalují jak úžasně Ruku pomáhají. Pan Pjakin vám řekne, že to byla genialita globálního prediktora, který USA a EU vnukl ten nejhloupější nápad pokusit se „poškodit“ Rusko ekonomickými sankcemi. Prý to byla opravdu velmi silná pomoc Rusku od GP, který se tím jasně postavil na jeho stranu.. Tak o čem to člověče nešťastná mluvíte?

          Nicméně čekám na vaši odpověď ohledně těch surovin….Stačí jen doplnit. Nepospíchejte, znovu si to pěkně po sobě přečtěte, pak se zamyslete, a až pak to napište…:-)

          Pěkný zbytek dne.

          • grasyk

           Všechny suroviny. Stačí? To, že netušíte oč jde anebo to zapíráte, vám nijak neposlouží. Svědčí to jen o vaší neschopnosti dojít k objektivnímu závěru či myšlenkové nedostatečnosti. Nepospíchejte, nejdříve si přečtěte situaci, kterou jsem popsal ve své poznámce k překladu, pak si po sobě přečtěte své ubohé žvásty a MOŽNÁ pochopíte, že jste jako obvykle mimo mísu.

         • grasyk

          Panenkomarjáskočická, o vás jsem si myslel až doposud, že – na rozdíl od Ondřeje – aspoň tušíte, jak souvisí politika s ekonomickými zájmy, potažmo s náboženstvím a vojenstvím. Ale třeba jsem se spletl. To se mi stává. :-)

    • astraustralia

     Opet Faganovstina, tentokrat vam tu podsouva
     Británie a Londýn zvlášť je zaplaven tzv. „novými Rusy“. Ale oni nejsou noví, není to zdaleka jen nová „zlatá mládež“,

     Co z toho vyplyva vam zde jiste sireji rozepise, kdo z nich jsou Putinovci a teri jsou ti co pred nim uprchli.
     Ja jen na thema Rusove v Evrope tedy nejen v Anglii.
     Kdyz jsem naposledy byl ve Swiss (lyzovani ve Svate Morici) byl jsem prekvapen mnozstvym tech ktere fagan nazyva
     „novými Rusy“! Na sjezdovkach ale predevsim v hotelech.
     Rekl mi tehdy Svycar smutnym hlasem „mame tu ted millionaru z Ruska vic nez vlastnich“ !
     Me tehdy ani nenapadla myslenka ze bych mel ci mohl rozlisit, kteri jsou Putinovsti a kteri anti.
     Svym chovanim sli tihle novobohatci na nervy vsem! „Bohata svoloc“
     Kolik bohatcu z Ruska zije v Parizi, kolik v Berline, kam se presunuli nekteri z Karlovych Varu?
     Berlin a Fagan v tom ma jiste jasno.
     To ze noviny uvedly ze milliardar Abramov je v dobrem vztahu s Putiem kdezto jiny ktery se s nim soudi o 5milliard naopak neni, svedci o tom ze mezi „novými Rusy“ nejsou vztahy vzdy pratelske, ale mohly by byt az vrazedne nepratelske.
     To plati pro vsechny kapouse ze kdyz jde o penize nikdo nezna bratra !
     Hodit pak vyrizovani ci prani penez na Kreml je pro massmedia velmi vitany pribeh ktery i nekteri politici oceni!.
     Vic nemam co dodat.

 10. Tribun

  Tak Británie má přece poměrně živou tradici lhaní o chemických zbraních, no ne? Ty Novičoky jen navazují na plyny řady „V“, které v padesátých letech vyvíjela právě Británie. K tomu mají USA k dispozici „hrdinu“-deflektora, který zrovna na plynech řady „N“ v Rusku pracoval. Provedení útoku je tak amatérské, že to snad musel udělat profesionál. A jako na potvoru zrovna před volbami v Rusku. A teď čtu, že ten jed přivezla v kufru nevědomky Skripalova dcera. To je tedy hodně velká sázka do loterie, páchat atentáty tímto způsobem. A jak to jde dohromady s tím, že jedná o binární látku, článek samozřejmě neřeší. Cui bono? Nevím, vím jen, že my to nejsme.

 11. Asfalt

  Ale to je minulost. Dnes už i USA podává světu jasné důkazy, proč je třeba Rusy nenávidět. Například zde vidíme úplně jasný satelitní snímek, že MH17 sestřelili Rusové, který nám USA tak dlouho odmítaly ukázat:
  http://u.smedata.sk/blogidnes/article/2/46/469622/469622_article_photo_qy6cmdm_900x.jpeg?r=05c
  Nepochybuji, že Británie bude následovat tohoto příkladu a také nám něco ukáže. Určitě se těším na dokumenty Bílých přileb, které už mají s filmováním použitých chemických zbraní velké zkušenosti, protože mnohé herce tohoto světoznámého producenta jsem již oblíbil.

  • grasyk

   Já si taky oblíbil některé – zvláště toho zuřivého uřvaného muslima, o němž bylo publikováno, že je to židovský herec…

 12. Asfalt

  Strukturální chemická analýza, na základě které jediné lze použitou látku prokázat, opravdu potřebuje srovnávací vzorek nebo důkladnou znalost struktury účinné látky nebo látek. Vedle toho vzorek je zcela nezbytný pro stanovení nečistot, technologických příměsí a dalších markerů pro případnou identifikaci výrobce.
  Žádná chemická analýza na světě proto nemůže prokázat použitou látku buď bez konzultace s Ruskou stranou, která samozřejmě analytické paterny a své markery zná, nebo bez vlastních znalostí či vzorku, které pak ale samozřejmě predikují i možnost vlastní třeba i jen laboratorní přípravy. Tvrdit něco jiného je stejné jako tvrdit, že pachatel byl usvědčen na základě otisků prstů, ale jeho otisky prstů nejsou známy.
  Britská strana spolupráci s Ruskem odmítá… Podle Rusů tím porušuje i své mezinárodní závazky z dohod o zbraních hromadného ničení.
  Zkrátka nic nového, vše jak obvykle a jak u nenávistných nácků bývá.

  • grasyk

   Vložil „Poznamkovnik“, ale šlo to do spamu a nejde to z něj ven. Objevil jsem až teď.:

   Jen drobnou poznámku k Lavrovovi a překladu jeho vyjádření.
   Ono by stejně tak bylo možné použít, že mu chybí vychování nebo výchova. Bohužel v češtině se udělal zvláště v poslední době bordel v terminologii pedagogické. Vzdělání ve starších definicích bráno jako součást výchovy – tj. zaměřeno na dovednosti. Ruský výraz „obrazovanie“, který použil Lavrov, v sobě slučuje jak „vospytanie“ (výchovu) tak „obučenie“ (výuku tj. dovednosti a znalosti).
   Např. do angličtiny, jak se obávám, je díky odlišnému kulturnímu pozadí za slovem education, jen velmi obtížně přeložitelné to co Lavrov odpověděl;-)

   Hezký popis historických významu těchto slov češtině je zde – zhruba od strany 2-3
   http://pages.pedf.cuni.cz/pedagogika/?attachment_id=10341&edmc=10341

   Plyne z něj, že „obrazovanie“ celkem logicky odpovídá staročeskému významu vzdělání:
   Vzdělání, vytváření, utváření může mít jak kladný, tak záporný smysl. Může to být vzdělání ďáblem nebo zdokonalení bohem. Člověk na svět přichází, jak říká Hus, skrze hřích, ale jest vzděláván bohem, vtěleným
   slovem.

 13. embecko

  „Když se ve francouzských školách vyučuje dějepis, muslimské děti mohou odejít na chodbu a neposlouchat.“
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Kdyz-se-ve-francouzskych-skolach-vyucuje-dejepis-muslimske-deti-mohou-odejit-na-chodbu-a-neposlouchat-Kulturolozka-popsala-deni-v-muslimskem-svete-i-primo-v-Evrope-528320
  Tak jak je to s tim zakonem pro vsechny? Kdyz neplati ani na zakladni skole, proc by mel platit pro Rusaky s nejakym plynem? Me to tedy takhle prijde logicke, jako se Zemanem: Byl sice zvolen, ale na dlasich 5 let by klidne mohl jit za dvere, at chce, anebo ne, zakon je zakon.

 14. Asfalt

  Pořád jsem si lámal hlavu, jak to ten Putin všechno stíhá. Vypovědět válku Sýrii, rozhodnout americké volby, zapříčinit Brexit, vyvolat katalánské nepokoje, poslat rasisty do Itálie, nadopovat olympijské sportovce, dosadit Zemana, a ještě trávit agenty. Ale už jsem na to přišel. Putin všechno zvládá, protože má moc moc šikovný sekretářky:

  • Kamil Mudra

   Hmm, hmm… Pokud se jeho sekretářky budou věnovat řízení tak jako v tom klipu, tak si brzy bude shánět jiné :-)

   • Asfalt

    Kamile, Putinova sekrétářka dokáže řídit i hypersonickou raketu malíčkem od levé nohy! Vždyť Vy vůbec nemáte důvěru v hybatele vesmíru a jeho tým.

    • Kamil Mudra

     Důvěřuj ale prověřuj :-)
     Myslím že celý ten tyjátr okolo Skripala má za hlavní cíl vytvořit páté koloně v Rusku potřebnou munici pro nadcházející volby. Pro jistotu munici dvojího druhu:
     1) Putin na provokaci nezareaguje, nebo zareaguje diplomaticky – bude označen za „přizdistráče“ který se své země nedokáže razantně zastat, když je neprávem obviňována.
     2) Putin se razantně ozve – bude označen za hazardéra který žene Rusko do konfliktu.

     Západ nejspíš počítá s tím že Putin zvolen bude, ale pokud už k tomu má dojít, pak je třeba dosáhnout alespoň toho aby volební účast byla co nejnižší, což umožní následně prohlašovat: „No zas tak moc ho Rusové nechtějí – to by ho přece přišli volit.“

     Británie na sebe vzala roli provokatéra i za cenu silného zhoršení vztahů s Ruskem. Zřejmě očekává (a celkem pragmaticky), že tato její oběť bude oceněna a navýší její kredit v jednáních souvisejících s brexitem.

     Od Putina očekávám že se nijak ozývat nebude a prozatím přenechá reakce na jiných, rovněž kompetentních k vyjádření. Svým nedávným vystoupením (Nikdo nás neposlouchal – tak teď poslouchejte.) už „svaly“ ukázal a tak má nařčení z „přizdisráčství“ menší šanci na účinek než z toho hazardérství.

     • Asfalt

      Myslím, že je to spíš už taková permanentní zblblost a obviňování ze všeho, které se odehrálo v době, jak se odehrálo. Proti Putinovi bych čekal něco razantnějšího přímo v Rusku, ale to se podařilo zlikvidovat již v přípravách (cosi jsem zahlédl před několika měsíci). Navíc tam asi svého koně snad ani pořádně nezviditelnili (nevím). Nemyslím ani, že by Západ nějak vzrušovala volební účast. Budou prohlašovat své tak jako tak, lhostejno zda oprávněně nebo odůvodněně a nic k tomu nepotřebují

      Rozdíl mezi Ruskem a Západem je ten, že Rusko je soudné, Západ soudnost ztratil. Jak to konkrétně bude probíhat, nevím.

      • Kamil Mudra

       Čím více nerozhodných voličů – tím větší prostor pro aktivitu: „Rozděl a panuj.“ Jako při dobývání hradu: Když ho nemohu dobýt silou – musím uvnitř najít (nebo tam propašovat) někoho kdo mi tajně otevře nějakou tu postranní bránu.

       • Asfalt

        Naprostý souhlas. Ale v těchto volbách ještě preferuje Putin, pak cca 10x dlouho nic, za kterým následuje Žirinovský s kandidádem komunistů, pak cca jedno dlouhé nic a teprve pak všichni ostatní. S tím podle mě nejde mic moc dělat kromě nějakých nepokujů jako třeba u nás a Žirinovský nebo komunista asi nebudou ani těmi otvírači brány.
        Ale určitě nemám patent na rozum.

        • Kamil Mudra

         Byť je Putin favoritem, tak stejně platí že čím větší má podporu občanů, tím mají jeho slova větší váhu, jak doma tak i v zahraničí. Snižovat ji tedy jakýmkoli způsobem je logicky v zájmu všech odpůrců jeho i RF jako takové. Ve městech, kde mohou páté kolony působit na více lidí, mu už preference poklesly. Je tedy vidět že „vymílání kamínků z hráze“ nese své plody. Bohužel, každou zemi lze rozložit zevnitř, pokud je na to vynaloženo dostatečné úsilí. Pro takový účel postačí získat třeba i jen deset procent aktivní populace, pokud těch zbylých devadesát není dostatečně imunních a systém není vybaven postačujícími obrannými mechanismy. A těmi mechanismy ani náhodou nemyslím jen nějaké represivní složky. Když dojde na ně, je už zpravidla pozdě.

          • Kamil Mudra

           Já to znám že osla. Ale to je fuk. Mršina jako mršina.

          • pacifista

           U nás se odjakživa říká vola. Akorát místo zahubilo, tam patří utahalo. To mi nějak uteklo. Je to asi proto, aby se zdůraznil rozdíl mezi tím nic a silným, velkým zvířetem, které se jen tak utahat nedá. No ale když vezmu toho osla, ten má také výdrž. I když my jsme jako děti jednoho takového utahali na masopustu, když jsme si na něj stále sedali. Byl zapřažený do vozíku na jehož plachtě nahoře byl kopec koblih a dole se vezl buben, aby jej muzikanti nemuseli tahat. Tenkrát ještě bylo dětí jako smetí. Koblihy nám chutnaly a osel se nám také líbil. Pak jsme se dozvěděly, že už nežije a litovaly jsme.

          • pacifista

           Omlouvám se všem za nepozornost, nemělo by se to stávat, patří samozřejmě utahaly na masopustu, když jsme si na něj stále sedaly. Už si asi budu muset říkat chvátej pomalu.

     • brtník z brlohu

      Koluje po netu:
      “ – Denník „Moskovský komsomolec“ pod titulkom „Skripaľa otrávili zbehnutí oligarchovia“ uverejňuje rozhovor s veteránom rozviedky M. Ľubimovom: „Nič také, z čoho nás obviňuje Theresa Mayová, naša rozviedka neurobila. Teraz vystúpil Žores Medvedev (sovietsky disident, vedec-biológ a spisovateľ.- pozn. red.), ktorý žije v Anglicku. Podľa neho je to práca zbehnutých oligarchov. Aj ja sa pridržiavam tejto verzie. A vôbec si myslím, že už stačilo vážne sa zaoberať celou touto hlúposťou: plyny, jedy… V našej rozviedke po Stalinovej smrti zrušili útvar, ktorý sa mohol zaoberať podobnými záležitosťami v zahraničí. Namiesto toho bolo vytvorené ďalšie oddelenie, kde sa ničím, ani len zďaleka súvisiacim s otravnými látkami, nezaoberali. Nikdy nás neučili využívať a používať nejaké plyny alebo smrtiace jedy. Neviem o takých pracovníkoch rozviedky, ktorí by s týmto prišli do styku. Ale pozrite sa, čo sa teraz deje? V priebehu niekoľkých rokov už dochádza k vraždám našich ľudí v Anglicku. Berezovského stopercentne zavraždili. Poznal som ho, to nebol človek, ktorý by spáchal samovraždu. Badriho Patarkacišviliho, jeho námestníka, tiež zavraždili. Nasleduje celý rad ľudí, vrátane Litvinenka. Ide o ľudí s polozločineckým pozadím, s pochybnou povesťou… A v týchto dňoch zomrel, údajne na následky udusenia, Gluškov, ďalší spolupracovník Berezovského. A preto si myslím, že naše MZV sa nemá čo ošívať a viesť polemiku ohľadne kadejakých otravných plynov, ale má oficiálne predložiť otázku orgánom vo Veľkej Británii: čo sa deje? Prečo v Anglicku vraždia Rusov? O tomto, mimochodom, v anglickom parlamente hovoria labouristi. A u nás sa v televízii rozhorčujú, diskutujú o jedovatých plynoch a iných hlúpostiach, ktoré púšťa do sveta Theresa Mayová. Aký to má zmysel? Dosiahnuť sa tým môže len to, že väčšina našej spoločnosti bude presvedčená, že naša rozviedka sa tým skutočne zaoberá – len si pozrite ankety, ktoré to potvrdzujú. Ale ja ako dôstojník rozviedky úplnou istotou vyhlasujem: ničím takýmto sme sa nezaoberali.“ – „

 15. jafa

  Je potřeba odstranit herce, které řídí úchylové :-) I s úchylama. To je ta tajná ruská zbraň :-)
  Plantation grand reserve je výborný rum – pro pána z terasy :-)

  Byl jsem se podívat ve firmě, kde jsem před odpočinkem pracoval. V energetice. Dělalo tam 600 šikovných lidí. Už není česká. Zaměstnanců jen 100. Najímají se cizí firmy. Podle toho to vypadá.
  Cizí skupinku v pracovním jsem tam viděl na shodech před kamerami. Tolik nových lidí nabrali? A těch pomůcek, tosme nikdy ani neviděli. Krásní kluci, ale nijak nedřeli:-)
  Po čase jsem potkal bezpečáka. Točil se tam šot o bezpečnosti práce. Herci.

 16. tresen

  Vladimír Putin, který byl v roce Skripalova vydání ruským premiérem, v souvislosti s výměnou agentů prohlásil, že ti, kdo zradili své krajany, zaplatí nakonec velkou cenu, ale vyhnul se odpovědi na otázku, zda Rusko v tomto směru připravuje odvetu. „Tento špionážní skandál je výsledkem zrady. Zrádci končí tak, že začnou pít nebo brát drogy.“ Podle něho bylo chybné a nepatřičné ptát se na možnou odvetu. „Zvláštní služby žijí podle svých vlastních zákonů a každý ví, jaké ty zákony jsou.“
  Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/206844-putin-slibil-ruskym-spionum-vyhostenym-z-usa-svetlou-budoucnost.html

 17. kočka šklíba

  OT
  Janiko něco na tomhle je : „Nick „Janika“: Předem OMLUVA, ale vítězství „Ondrů“ je i zrušení „palcování“ za daných okolností. Ano, „ručně“ lze nasázet každých 20 sec. jeden palec (tak nebo tak), a skriptem lze vytvořit „biblickou pravdu“ (daň za technologie, která je možná příliš vysoká, ale to je na jinou diskuzi). Ale co to vzít obráceně: „Co tě nezabije, to tě posílí.“?“ vložil 1ttt pod článek myslím Husa táhla první. Stehně tak myslím se trefil s Tarasovým blogem.
  Nakonec si všimněte kdo to přivítal vřele : třešeň a například vittta ani náhodou, přesto že palců dolů měl hodně.
  Mně osobně palce dolů nevadí, i kdyby jich bylo desítky. Nerozmyslíte si to?

  • vittta

   A naopak, Kočko, napadení některých lidí, či názorů palci dolů, svědčí o porážkách názorových oponentů, ať už názoru, nebo osoby, či neschopnost argumentace.
   Tím myslím „falešné“ palce nahoru i dolu, ne třeba ty moje, kdy je rázným a nekompromisním názorem očekávám, aby si zase někdo nemyslel, že tím snad hájím seba sama.
   U těch palců, zajedno člověk ví, jaká je čtenost blogu a jednotlivých textů, jak texty zaujaly, ať už kladně, nebo záporně, a též jaká je nálada ve společnosti, protože určitý vzorek společnosti chodí i sem.
   Ty palce nejsou špatné, a když ně někdo zneužije….pche!
   Komu by se vyplatilo dát někomu 2x+ či 2x mínus, to už takový jedinec přežene a člověk hnedka ví, že takovému idiotovi (a nikdo jiný než idiot tohle dělat nemůže) se onen text nelíbí, nebo se mu nelíbí napadená osoba, takže lze jak text, tak osobu ve skutečnosti hodnotit spíše pozitivně!

   • Kamil Mudra

    Pokud existuje možnost jak s těmi palci manipulovat (kliknout víckrát) tak nevypovídají o ničem a nemá smysl se jimi zabývat. Mě osobně nijak nechybí, stejně si jich, jako sax, všimnu jen když je někdo zmíní. Co se mých komentářů týče tak mne zajímají jen ty reakce které jsou provázeny textem. Ani o čtenosti webu to moc neřekne, protože se dozvíme jen o těch čtenářích kteří ten palec použijí.

  • taras2

   Kočko, ve chvíli, kdy je z palcování podfukem vyroben kabaret, musí se Janika rozhodnout, jestli chce mít kabaret nebo blog. Já jsem je u sebe zlikvidoval hned v zárodku, protože o kvalitě komentu vypovídají komentáře pod ním, nikoliv palečky. Známkování jako ve škole je infantilní.

   • vittta

    Palce o tom, jestli je blog kabaret, nebo není, rozhodně nerozhodují.
    Ale je to takové koření diskuze.
    Palci těžko někdo změní svůj názor, pokud se ho rozhodně napsat, a palce ani nezmění jeho rozhodnutí ten názor napsat.
    Ale z dlouhé chvíle lze sledovat palcování a bavit se tím, kdo a za co je dostává.
    Já si dokonce myslím, že palcování přitahuje čtenáře, já například, pokud nebudu rozhodnutý psát, do diskuze ani koukat nebudu.
    Tím pak mě vznikne „okno“, že vůbec netuším, o čem kdo psal, pokud je to níže než to rolování v pravo, a celkově toho napíšu méně.
    Né že bych asi dost lidem nějak chyběl, ale takhle to u mě je.

   • embecko

    To je vec nazoru, Tarasi, ja to vidim presne naopak: Samotne palce jsou uplne k nicemu a zajimave zacnou byt az v okamziku, kdyz se zacnou falsovat, teprve tehdy zacinanji na neco ukazovat. Jinak od sameho zacatku diskuzi na netu plati, ze ty nejlepsi komentare zustavaji bez odpovedi. Staci sjet okem o patro nize, zasadni hansuv komentar stoji jak strasak v poli; nad dobrym komentarem je treba se zamyslet a napsat strukturovanou odpoved, ale to se nedeje, vetsina diksuteru pacha jen vykriky do tmy, hlavne se zabavit.

    • kočka šklíba

     Asi máte na mysli: „k otravě novičkem“. No ale to je přesně případ kdy bych já dala palec nahoru, ale psát k tomu nemám co. nerozumím tomu, informace jsem nehledala tak do hloubky a přitom se mně moc líbí (ten komentář ;)). Hanse znám i od pana Bavora a vím, že jeho komentáře jsou vždy velmi zajímavé.

    • taras2

     To je stará známá věc, embé, že pokud se komentář nebo článek trefí do černého a není k němu co dodat, jenom chválit, tak se pod ním moc nediskutuje. V tomhle případě by měly palečky význam, pokud ovšem jsou zfalšované ad absurdum, pak se z diskuze stane hanbinec.

   • kočka šklíba

    Já to vím, jistě že jsou tady důležité komentáře, tedy to nejdůležitější, ale ve shodě s 1ttt si myslím, že prostě dotyčnému trolovi se podařilo částečně tento blog změnit. A to mě docela štve. Stačil Váš blog, i to je strašná škoda.

    • taras2

     Takhle to v našem světě je, že se dobré věci napadají a ničí a sviňárny jsou v kurzu. Ale vytáhnu jednu svoji hodně starou teorii, totiž že trolování, nadávání a ničení diskuzí mají v popisu práce zastánci liberalismu, kapitalismu, zkrátka pravičáci. A tenhle poznatek se na blozích typu Janika, Tribun či Bavor neustále potvrzuje, když ovšem od časů NP se změnilo to, že začali nadávat i jednodušší příznivci levice (i když ten pojem je dneska hodně rozostřen, patří Babiš k levici, proboha?).

 18. grasyk

  Vlastimil Vondruška – Husitská epopej II (1416-1425), str. 438:
  „Bohužel, to je problém historických kronik. Nikdo z nás u toho nebyl a musíme věřit těm, kteří je psali. Jenže sami dobře víte, jak se takové kroniky píší. Stejně jako se nedočteme skutečnou pravdu o tom, co se děje kolem nás dneska, nevíme to tím spíše o událostech dávno minulých..“ …. … „Dejte na mě, věřte svým předkům, a nikoli těm, co vám říkají velké pravdy, aby zakryli vlastní hanebnosti.“
  :-)

 19. grasyk

  Nepochybuji o tom, že „… HODNOTY“ tu dříve či později namísto Ondráše dosadí dalšího rozvědčíka pravdy a lásky. Plamenného obhájce těch správných humanrights a té správné (pozor ne té nesprávné) demokracie, a těch správných a dobrých a lidstvojakocelekosvobozujících názorů. Jenom, jestli vám mohu při vší skromnosti, soudruzi poradit – ať to není takový všetečný všeználek, ať taky semo-tamo pronese něco, co není v souladu se všemi jedinýmisprávnýmipravdamipodlenašehoúhlupohledu v bakalomédiích, jinak bude opět snadno odhalitelný. Osobně totiž neznám – a asi nikdo z nás – člověka, který by zásadně a nekompromisně souhlasil se VŠÍM a podporoval VŠE, co přináší mainstream. Tož Good Luck, jak říkáme my Moravané!

  • MaB

   LS, jestlipak poznáte autora ?
   Запад позволил себе жить в иллюзии (или это был практический трюк?). Россия была молодой демократией, когда вообще не было демократии. Конечно, Россия еще не демократическая страна, она только начинает строить демократию, и нет ничего проще, чем представить ей длинный список халатности, нарушений и ошибок. Но в войне, начавшейся 11 сентября, Россия не обращалась к Западу четко и недвусмысленно? Только психологический недостаток или катастрофическая неправомерность могут объяснить иррациональный отказ Запада пожать друг другу руки. Соединенные Штаты после принятия нашей важной помощи в Афганистане немедленно начали требовать все новые требования. И европейские недовольства против России открыто уходят своими энергетическими страхами, которые никоим образом не обоснованы.

   Разве это не слишком большая роскошь для Запада, чтобы оттолкнуть Россию, особенно перед лицом новых угроз? В своем последнем интервью на Западе, прежде чем я вернулся в Россию (в апреле 1994 года для газеты Forbes), я сказал: «Если мы посмотрим в будущее, мы увидим время в XXI веке, в течение которого Соединенные Штаты и Европе будет очень нужна Россия как союзник. “

   К моему большому сожалению, в России до сих пор нет конструктивной, многочисленной, слышимой оппозиции. Вероятно, потребуется время, опыт, чтобы развить такую оппозицию, а также другие демократические структуры.

   Jinak: máme možnost výběru, tedy svobodu komentáře číst nebo nečíst, proto nechápu, kde je problém. Proč ta bouře ve sklenici vody ? :))

   • grasyk

    Nevím kdo to napsal a nemám ani chuť to zjišťovat. Pokud si myslíte, že to má nějaký význam, MaB, tak to „odtajněte“. Každopádně si stojím za svým tvrzením, že těžko v ČR existuje normální běžný člověk, který by VŽDY a VE VŠEM se zcela zásadně stavěl za názory, které jsou oficiálně publikovány z čistě prozápadních či proamerických médií. To by musel být asi dvanáctiletá žačka jako v tom videu výše. A pokud se ve všech svých komentářích pod všemi jím komentovaných článků chová naprosto stejně, je zřejmé že je buďto provokatér nebo placená síla. Nikdo není tak jednobarevný, snad jen chovanci nějakého ústavu psychicky narušených. Taky odsud zmizel a ani se nepokouší něco dožbleptnout. :-) Objeví se jistě jiný anebo tentýž z jiné IP adresy. Nebojte, nepřijdete o něj. Aspoň dokud bude za to placen… :-)

    • MaB

     „K mé velké lítosti v Rusku stále není žádná konstruktivní, četná, slyšitelná opozice. Bude pravděpodobně chtít čas, zkušenosti, rozvíjet takovou opozici, stejně jako jiné demokratické struktury“

     Byl to A. Solženicyn a V. Putin mu udělil ve stejném roce (2007) nejvyšší ruské vyznamenání za veškerou jeho činnost, literární i humanitní, Letos by mu bylo 100 let.

     Co kdyby totéž řekl na adresu Ruska někdo zde na blogu ? Myslíte, že by to bylo přijato se stejným pochopením ?

     • grasyk

      Proč si myslíte, že by to přijato nebylo? V Rusku konstruktivní opozice skutečně není. Aspoň co vím já. Ale přiznávám, že jsem se zase o tu opozici ani nezajímal. Kdyby byl v ČR někdo jako „český Putin“, (řekněme přiměřeně k významu naší republiky :-)), zcela jistě bych se stavěl do tábora jeho přívrženců. Nikoho takového tu nevidím. Ti rozumnější – k těm počítám navzdory některým mínusům i pana prezidenta – jsou štváni každým tupým stádním hovádkem při každé příležitossti. Pořád si tu spousta lidí myslí, že musí za každou cenu někomu poklonkovat. Anebo spíše je to jen jejich styl jak se dostat k prebendám a setrvat u nich co nejdéle. M. Zacharovová mimochodem označila ČR jako jednu ze zemí, odkud by teď momentálně „slavný“ otravný plyn mohl pocházet. Vzhledem k úrovni našich vojenských chemiků a vzhledem k úrovni našich prodejných politiků, či spíše našich rektálních alpinistů v politických funkcích, zvláště toho herce, co hrál ministra obrany a teď bude hrát nevím koho, bych tu možnost nezavrhoval. Vraťme se k ruské opozici. Ti, kdo se dali amíkama koupit, ať už z vlastního přesvědčení nebo z touhy po hmotných výhodách, nemají zrovna na růžích ustláno. Většina Rusů si totiž dokáže dobře vybavit jelcinovská léta a „semibankerštinu“. Navalnyj – směšná figurka. Němcova zřejmě ti „jeho“ obětovali, aby putinovské křídlo zdiskreditovali. Žirinovskij – neodmyslitelně spjatý se sovětskou dobou. Sobčak – kdo jí věří? Nedokáže říct nic konstruktivního. Takže se Solženicynem v tomto bodě souhlasím. Tak jako obdivuji jeho dílo 200 let pospolu. Nebo velmi dobře napsaný Jeden den Ivana Děnisoviče. ( I když u toho si nejsem jist, kde končí realita a kde začíná fabulace.) Ale nikdo nemůže popřít, že je to vysoce dobře umělecky znázorněné. Je to PAN spisovatel. na rozdíl od husy Aljechinové. :-)

      • MaB

       Proč si myslíte, že by to přijato nebylo?
       Proč si to myslím ? :))
       Pro osvěžení paměti (autoři se poznají):
       .“A vy MaB, když zde nežijete, proč vůbec komentujete atmosféru, kterou nemůžete nijak uchopit?“

       „Protože kromě Ondřeje, Třešně a MaB *) a občas Saula se nikdo zatím neodvážil napsat nějaké nesouhlasné komentáře s převládajícím zdejším míněním.“
       *) jinak také „řádící demokratická brigáda“

       Takže, LS, jak vidíte, důvodů myslet si to, je více.
       1/ V Rusku nežiji.
       2/ Je k tomu potřeba odvaha – není to v „souladu s převládajícím zdejším míněním“
       3/ A i kdyby, „když dva říkají totéž, není to totéž“, v mém případě by to mohlo být považováno za provokaci, ne-li přímo za „štvaní Západu proti Rusku“.
       4/ Jsem také držitelkou rekordu, co se počtu „palců dolů“ týče.
       Proč ale byli penalizováni i ti, kteří mi vyjádřili podporu ?

       „Mab i tresen bezne byvaly minusovany ne za nazor,ale za svoji osobu.“
       Zde autorovi děkuji. Měl i s tímto „rizikem“ odvahu potvrdit mou domněnku a to není samozřejmost… :)

       • grasyk

        MaB, jde o to, jestli „přijato“ pro vás znamená, že s vámi budou všichni souhlasit. :-) Ale to byste musela mezi partu sluníčkářů. My tady povětšinou sluníčkáři nejsme a já osobně tento falešný postoj přímo nesnáším. Proto také nepíšu do „aktualne.cz“ a podobných. Takže si musíte vybrat, jestli chcete diskutovat nebo toužíte po uznání většiny. Osobně považuji Váš pohled za velmi cenný, protože se díváte „odjinud“. Což ale neznamená, že bych s vámi převážně souhlasil.
        Jen si myslím, že váš postoj se diametrálně liší od např. sluníčkářských héérců a jim podobných, kterým až doposud v tomhle systému nikdy nic nevadilo. Ani rozkrádání ve velkém ani vraždy, ani korupce, ani umírání bezdomovců na ulicích, ani zoufalá sociální situace mnohých rodin. Vlastně nic. Ale kupodivu teď se paní Kolářové „svírá žaludek jako v 89“. !!! :-) :-) :-)
        Nikdy se proti ničemu ti šmejdi neozvali. Ozývají se jen tehdy, když jsou ohroženy jejich vysoké finanční odměny a přidělované granty. Podporují záhubu českého národa pro své pohodlíčko a blahobyteček. No to je hnus, velebnosti. Vzpomeňme si, jak agitovali těsně před změnou, KDYŽ UŽ BYLO JASNÉ, že starý režim padne. Vzpomeňme kolik se jich začalo přiživovat na politice. Atd. atd.

        • MaB

         MaB, jde o to, jestli „přijato“ pro vás znamená, že s vámi budou všichni souhlasit. :-)
         Beru jako vtip !:))
         Jak bych si něco takového mohla myslet ? Tím bych popírala vše, co jsem tu kdy psala a píši.
         „Přijmout“ pro mne znamená neupírat druhému právo myslet a jednal odlišně než já a moci to svobodně vyjádřit.
         Diskuse je argument proti argumentu, nikoli invektiva proti invektivě.

         PS. Pokud jste si nevšimla, nikdo mě za názor, že Solženicyn měl v tomhle pravdu, zatím nenapadnul. Ba ani vás ne.
         Já jsem zatím ale položila jen otázku, zda mohu takový názor vyslovit :)
         Vám také nikdo neřekl: Grasyku, když zde (tam) nežijete, proč vůbec komentujete atmosféru, kterou nemůžete nijak uchopit?“

         • grasyk

          To jsou drobnosti, kterých bych si na vašem místě ani nepovšiml. „O“ mi napsal, že jsem lhář. Ani jsem se tomu nezasmál, ani proto nebrečím. Je mi to úplně šumafuk. Svědčí to pouze o jeho myšlenkové a lidské úrovni. Jinak o ničem. :-)

    • pacifista

     Máte naprostou pravdu grasyku, já už si to myslím dávno a jsou mi zde podezřelí ještě další kromě O. Cítím z jejich projevu jakousi sterilnost, nezabarvenost a někdy až cynismus. Dá se říct, že mám na lidi čich odjakživa. To se nechci chválit, ale život mi ukázal, že se nepletu. Co nejméně na ně reagovat.

     • grasyk

      Já, bohužel, čich na lidi moc nemám. Skoro každému nejdříve věřím. :-( Ale po nějakém čase si umím vyhodnotit výsledky. :-)

    • MaB

     „Mít čich“, to je vzácný dar, pacifisto.
     Pamatujete si ještě na chobotnici Paula, která před sedmi lety předpovídala výsledky zápasů fotbalového mistrovství světa? V Rusku se dost možná rodí podobný talent. Jmenuje se Nika, je to lední medvědice a hádá výsledky fotbalových zápasů Konfederačního poháru FIFA, který se teď hraje v Rusku.
     Psí čich se uplatňuje při hledání drog, výbušnin, bankovek a psi prý vycítí i rakovinu již v zárodečném stádiu…
     A vy jste vyčuchal, že jsou na blogu, „ještě další podezřelí kromě O“. To je velmi záslužné, BRAVO !
     Tedy podezřelí, ale z čeho ?

     • tresen

      Někteří senzibilové prý vycítí úplně všechno z pouhého pohledu anebo sáhnutí na předmět, který patří zkoumané osobě.
      Takové i podobné schopnosti by neměly zůstat ležet ladem, měly by být naopak rozvíjeny ve prospěch lidstva, k odhalení podezřelých například.
      Tipování sportovních výsledků je taky velmi významné.

     • pacifista

      Já se nyní potutelně uculuji a koutek mi trochu cuká, když si vzpomenu na rčení o postřelené huse.

 20. hans

  K otravě novičkem:

  Skripal byl otráven několik kilometrů od laboratoře v Porton Down, jediné v Británii kde jsou odborníci zabývající se těmi látkami. Vtipná náhoda. Nebo ne?

  Roku 2016 ředitel této laboratoře publikoval v odborném časopise článek, v němž napsal, že novičok dost možná vůbec neexistuje. Protože jediné informace o něm pocházejí od zběhlého sovětského-uzbeckého vědce Mirzajanova, který se možná jen dělá důležitým, nejsou potvrzené z jiného zdroje, a je otázkou zda a do jaké míry byl jeho vývoj úspěšný. Organizace přes zákaz chemických zbraní (Organisation for the Prohibition of Chemical Weapons, OPCW) jeho pochybnosti o existenci novičku sdílí, roku 2013 jasně prohlásila, že ho nelze zařadit na seznam látek použitelných jako chemická zbrań, když se neví zda existuje či ne.

  Jak se k věci dostal Uzbek? No protože sovětská laboratoř, kde se tyhle věci vyvíjeli, nevíme zda úspěšně nebo neúspěšně, ležela v Uzbekistánu.

  Tato laboratoř byla po roce 1991 zrušena. Pod bedlivým dohledem a kontrolou expertů z USA. To jest Američané mají nejen přeběhlíka, ale i podrobné informace přímo z vývojového provozu.

  A konečně, cílem vývoje bylo získat binární jed vyráběný z běžně dostupných látek, to jest když znáte recept, není třeba nějaké extra vybavení. Recept a vzorky znají minimálně Rusové, kteří zdědili sovětskou dokumentaci, zřejmě Uzbeci, když se to dělalo u nich, Američané, protože uzbecký provoz likvidovali a mají Mirzajanova, a konečně i Britové – protože bez vzorků by nemohli určit původ látky která otrávila Skripala.

  Anebo pravděpodobněji Britové nic o původu jedu nemají a lžou. Jako obvykle. Kdyby něco měli, tak by tím podpořili svou stížnost OPCW, ale odmítli oficiální stížnost podat: Rusové je k oficiálnímu projednání věci v této k tomuto určené organizaci a důkladnému vyšetření vzorků vyzvali, ale Britové výslovně odmítli. A namísto řádného vyšetřování rozpoutali protiruskou propagandistickou kampaň, přičemž obviněné Rusko s případem nic nespojuje. Vůbec nic.

  Podobné jsme zažili v kauze Litviněnko. Halasná kampaň, důkazy nula. V kauze Nemcov. Politkovská. A tak lze pokračovat donekonečna….

 21. grasyk

  Právě jsem si na „Vzgladu“ přečetl oznámení o vyhoštění 23 britských diplomatů z Ruska:
  https://vz.ru/news/2018/3/17/912924.html
  Do týdne mají Rusko opustit. Navíc se odvolává povolení otevřít britský konzulát v Petrohradu. V Rusku končí „Britská rada“. VB byla upozorněna na možnost dalších odvetných opatření podle potřeb.

   • vittta

    No prosim, chci dát + a kolonka nikde!
    Británie se mezinárodně ztrapnila, on o válku s Ruskem nestojí vesměs nikdo, protože mír s Ruskem vynáší daleko víc.
    Tak předně ty všelijaké sankce zvýhodňují velké hráče, které do Ruska své zboží, pod různými fintami, stejně vozí.
    Půl Evropy topí ruským plynem a používá ruskou ropu.
    A kupují i jiné suroviny a výrobky, určitě to nebude velký problém, když já například používám luxusní ruskou kosmetiku a šampóny a tyhle věci, páč to není nechutně převoněné, jak to evropské.
    Jinými slovy, všechno funguje v klidu jak má, životní úroveň Rusů se snižuje, takže sankcovači mají dojem, že jejich sankce mají smysl, a nijak si nelámou hlavu tím, že se životní úroveň snižuje i u nich, a to nejspíš ještě rychleji, jak v tom Rusku.
    Na Rusko se dá libovolně naplivat, svést na něj lze všechno, myslitelné, ale i ještě donedávna naprosto nemyslitelné.
    Kdo by toužil po válce, která navíc není nijak jasně dopředu vyhraná?
    Mě by jen zajímalo, kolik občanů….v %, ta Mayová nějak opravdu tím štvaním oslovila, resp. kolik občanů tam. alespoň na chvíli, začalo věnovat pozornost nebezpečnému Rusku, a přestalo si všímat silně nebezpečné vnitřní Británie.
    U nás tahle blbost nemohla oslovit více jak 15% občanů, což jsou klasičtí troubové, volící dle doby US, pak Zelené, následně TOP09 (nyní se starosty), částečně pak KDU.

    • Kamil Mudra

     „…on o válku s Ruskem nestojí vesměs nikdo, protože mír s Ruskem vynáší daleko víc.“
     O válku s Ruskem stojí každý kdo na válkách profituje a těch není málo. Samozřejmě že nikdo nestojí o válčení atomovými bombami, ale dá se dost předpokládat že o ni nestojí ani Rusko a tak se mnozí váleční štváči hýčkají myšlenkou že by ji bylo možné vyvolat a udržet na bázi konvenčních zbraní. To je lákavá představa jak pro ty kteří na válkách vydělávají tak i pro ty kteří jsou vedeni mocenskými zájmy. Leckteří počítají s tím že i kdyby na obou stranách nějaká ta A-bomba vykonala své destrukční dílo, soupeři se zaleknou a přistoupí k možnosti nějak se dohodnout. Kolik lidí do té doby zařve je těm šílencům ukradený. Prostě kolaterální ztráty…no a co. Oni se pro takový případ vždycky někam zašijou a že by mohlo dojít k totální destrukci planety si prostě nepřipouští.

     • vittta

      K tomu se odjakživa používají třetí země.
      A tak válčí třebas USA s Ruskem te´d zrovna v Sýrii.
      Normálka.
      Nebezpečí atomového útoku minimální, zisky- obrovské!

      • vera

       To nebude válka, teď ještě ne, vsadím boty. Náhoda mi přihrála jednu zprávu:
       Třetí země, to je taky Vietnam.
       Vzpomínáte My-lai? A víte že má letos kulaté výročí? stalo se to 16.3.1968….
       Ta ochota Británie se ztrapnit, a ochota amerikánů požadovat řádné vyšetření otravné kauzy…měla podle mého odvést pozornost od jedné malé vesničky. zrovna ted se taková připomínka vůbec nehodí…

       • pacifista

        Máte stoprocentní pravdu. A kdoví co se jim ještě nehodí do krámu? Putinovy vyhrané volby, ruské moderní zbraně? Co ještě? Je potřeba hodně křičet a vše to překřičet. Půjde to?

        • vera

         Nehodí se jim paměť, a stará historie. Úspěchy ruské kosmonautiky, třeba. Teď v březnu byl taky první výstup do kosmu, Leonov)
         S tím kříkem bych asi byla opatrnější. Je ho teď hodně. A mně se zdá, že když křičí všichni, tak nikdo nic neslyší, je jenom víc hluku, a stoupá agresivita. Nevím co se dá dělat rychle, asi nic. Trpělivě čekat, až se křiklouni unaví, a pořád dokola připomínat že bylo i něco jiného. Někde bylo – nenapravuj zlo, posiluj dobro)

         • Kamil Mudra

          Křiklouni, štváči, rozesírači a v důsledku toho i po nich často nastupující násilníci mnoha stupňů se neunaví nikdy:
          IV| InfoVojna
          http://www.infovojna.sk/prehravac/?id=3141

          Témata:

          1) 00:00 – Trestné oznámenie na organizátorov protestov (Gustáv Murín), Ngoistan, odhalenie poľskej polície po 26 rokoch, Masaker v My Lai – 50. výročie amerických zverstiev, RTVS a voľby na Kryme…

          2) 00:27 – Švédsko – zrod novej strany Alternatíva pre Švédsko

          3) 00:50 – JAR – vyvlastnenie pôdy bielych farmárov a uzákonenie černošského rasizmu

 22. hans

  K Faganově „Fakt je, že USA vůbec na ropě a energetice závislé, jak vy tvrdíte, nejsou. přičemž v případě Ruska je tomu přímo naopak..“

  Fakt je, že těžba USA je velká a USA, Rusko a Saúdové těží ropy víceméně plusmínus stejně. Akorát SA a RF levněji a USA z nekonvenčních zdrojů dráže. Ale to neznamená že USA ropu nedovážejí. Dovážejí. Fakt je, že pro Rusko a Saúdy je těžba vysoce zisková, kdežto americké firmy těžící z břidlic jsou na tom z hlediska zisků a dluhů ne zrovna dobře. Hodně zdvořile řečeno.

  Fakt je, že kdyby zemetřesení srovnalo se zemí Hollywood i se zbytkem zábavního průmyslu, tak USA budou normálně fungovat dál. Kdyby se stal nějaký větší průšvih v energetickém sektoru, tak USA zkolabují během pár dní. Energetický sektor je základ ekonomiky.

  A konečně ruská závislost na ropě a energetice (včetně elektřiny) ve smyslu „jinak zmrzneme a život se zastaví“ je přesně stejná jako závislost USA, Evropy a všech jen trochu civilizovaných zemí. Ve smyslu „dává vysoce kvalifikovanou práci mnoha lidem a příjmy rozpočtu“ je velká, ale to ničemu nevadí, kterákoliv země by ráda stabilní, jistý a dlouhodobý rozpočtový příjem. A příjem to stabilní a dlouhodobý je, bez ruského plynu Evropa (a část Číny) zmrzne a bez ruské ropy se kola evropské ekonomiky nebudou točit dostatečnou rychlostí. Američani s Hollywoodem a Češi s auty mají pozici mnohem labilnější než Rusko s ropou, plynem a jádrem.

  Snění o elektromobilech na tom nic nezmění. A tažení proti dieselům u osobních aut je v tomto kontextu prkotina.

  PS. Vtipné je, že letos se zkapalněný zemní plyn vezl z Ruska (první tanker z nového terminálu na severu) do USA (jak měli před pár týdny tu vlnu mrazů na východním pobřeží). Přitom „odborníci“ předvídali, že kvůli sankcím Rusové ten svůj zkapalňovací erminál nedostaví.

  • pacifista

   Možná mě za to někdo odsoudí, ale já považuji korejsko-americkou krizi za tanečky, které mají odvést pozornost od jiných vnitroamerických nebo vnějších záležitostí USA. Proto mě až tak neděsí.

   • grasyk

    Nemyslím, že by šlo jen o „tanečky“. Každoroční společné manévry J. Koreje a USA, navíc oblast usáci zjevně využívají k permanentnímu ohrožení Číny a Ruska, kromě S. Koreje samotné. Ale v tom článku se Pohlreich zmiňuje i o velké nedostatečnosti „veřejnoprávní“ ČT. Kromě Down09 a jejích přitakávačů a takáčů už začíná neobjektivita a nevyváženost ČT „zpravodajství“ vadit čím dál více lidem.

     • Kamil Mudra

      No a tenhle prošel. Tak tomu fakt nerozumím. Odkazem to být nemohlo protože grasykův komentář s odkazem na stejný web, jak vidím, prošel.

   • Kamil Mudra

    Cožpak o to. Ony to tanečky jsou. Bohužel ne pro zábavu a na parketu se točí váleční štváči všeho druhu. Ale myslím že z toho parketu se kapela přesouvá zpět do Sýrie aby zahrála staronový kus: „Asadovy chemické zbraně“ a pohnula tanečníky k tancům mnohem více válečným než když se jen tak tlouklo meči o štíty s cílem aby to bylo hodně slyšet.

    Co se týče ČT, najednou jako by se zapomělo, kolik kritických článků už vyšlo na téma její nevyváženosti, probruselské servility a zkreslování skutečností. Lidi už si snad ani nepamatují na styl jejího „informování“ o Ukrajinském majdanu – na to jak dodatečně „upřesňovala“ své původní zprávy, když už bylo zřejmé že se mnohé nedá ututlat. Přitom – jaké jiné než státní médium by mělo být vzorem nestrannosti a té opravdové korektnosti?
    Vůbec si nedokážu představit že by ČT místo „komentovaných zpráv“ o tom co se řeší na půdě OSN, odvysílala např. záznam toho co řekl Vasilij Nebenzja:
    http://www.novarepublika.cz/2018/03/tvrda-odpoved-ruska-v-osn-ohromila.html

 23. Dixi

  Zdravím všechny, snad se mýlím,ale zatím nikdo nezmínil , že nás opustil moudrý člověk Zdeněk Mahler, moudrý muž, který i ve svém vysokém věku uměl pravdivé a objektivne promluvit k dnešním událostem, přeji mu lehké spočinutí a nezapomenu, ne každý je toho hoden.

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s