Jak by mělo Rusko reagovat na vyhošťování svých diplomatů?

Ve svém komentáři to říká pan Lopatnikov:

„Jasně jsem to napsal. Úplně změnit diplomatickou doktrínu. Uzavřít trvalé zastupitelské úřady a přejít k situačním kontaktům, jako v dobách předmoderních. To znamená, že existuje-li konkrétní téma – domluvit se na účastnících jednání co se týká osob, úrovně pravomocí a konkrétních termínech. Dlouhodobě jsou zapotřebí pouze minimální konzulární služby pro vydávání víz a pomoc vlastním občanům. To je všechno.

Důležité je, že toto by nebyla odpověď na principu zub za zub. A není to eskalace. Je to OPTIMALIZACE.“

https://sl-lopatnikov.livejournal.com/1819907.html

Reklamy

289 comments

 1. Janika

  Dnes poslouchám o vyhošťování ruských diplomatů a není mi z toho dobře. Ano, přiznávám, mám strach z toho, co může přijít, děsím se války, která se zdá být neodvratná, protože se k ní rozhodla především Velká Británie a USA, následováni EU. Ptám se, jestli je vůbec v lidských silách válkám, které nikdo z normálních lidí nechce, zamezit. Když čtu takovýto podivuhodný nápad chytrého muže, věřím, že jeden moudrý muž na správném místě dokáže divy. Jen aby se našel a na tom správném místě byl…

  • Eddie

   V klidu, valcit se nikomu nechce a vlastne neni jasny kdo proti komu.

   • hmm

    ale hovno, je to porad stejny pribeh…
    driv valcili titez s rusem pomoci hitlera, dnes chcou totez pomoci eu … a protoze je eu konkurence , plan je domrdat eu do posledniho evropana jakymkoliv zpusobem.. valka, bocanske valky, majdany imigrace, cokoliv

    emerika usa je opet pred bankrotem, naposled to vyresila okradenim zbytku zemekoule a zavedenim papirovych dolaru ze vzkazem naserte si, zlato nedame pac nemame a vy budete povinne kupovat ropu za nase zniceho natistene papirky, pac vas jinak humanitarne vybombardujem.

    … doufam ze rus konecne vyceni zuby a borci budou srat magi v kostkach!

   • Ondřej

    Já take vážně nechápu proč by zrovna teď měla být válka. Vždyť nikdo nikomu přeci nic nestandardního nedělá. Rusko vyhostí zase západní diplomaty a pojede se zase dál.

    • 1ttt

     Omyl. Entity, jako je nick „Ondrej“ se plácají po zádech a utvrzují se „jací jsou machři“. Čím více takových „borců“ se sejde a začne se „plácat po zádech“, tím více se UTVRZUJÍ ve své neomylnosti. Tak vzniká STUPIDNÍ A DEBILIZOVANÝ DAV, který si pak již žije „vlastním životem“. Stačí malý pokus: Vlézt do cikánské hospody a začít řvát: „Nic než národ.“ nebo vyjádřit svůj názor (Oděsa 2.5.2014). Drahošovci, sluníčkáři, pravicoví uřvanci a zfanatizovaná mládež si hraje s ODJIŠTĚNÝM granátem.

  • embecko

   Rusko je specificke v tom, ze je daleko od Evropy, ve ktere ovsem zije vyznamna cast tech nejbohatsich Rusu.
   Predstav si, ze by Cesko chtelo provest vzpouru proti Bruseli a pritom v Bruseli by zil milion nejbohatsich Cechu- to by vzpoura dost drhla.
   Ted ma Rusko jedinou nadeji, a sice, ze zahranicni pate kolone dojde, ze ji jde o krk ze strany anglosasu. Jinak sazim na rozklad Ruska a to zevnitr. Samozrejme, normalni a rozumne by bylo udelat to tak, jak rika Lopatnikov, Rusove zbrane na obranu maji, takze bezpecnostne by to udejchali
   Jinak nesouhlasim s tvym „válkám, které nikdo z normálních lidí nechce“…uz jsem prisel na to, ze vetsine normalnich lidi je jedno, jestli valka bude, anebo nebude. Vetsine normalnich lidi je totiz jedno uplne vsechno a predne politika, ktera je pouze zdrojem zabavy a dale to uz nesaha. Viz i diskuze tady.
   Zde bonus:
   http://literarky.cz/komentare/ostatni/25980-hloupe-a-nebezpene-vyroky-v-kauze-skripal
   *
   1. Ten, kdo řekne, že Rusové jsou jediní, kteří měli motiv otrávit Skripala, je hlupák, a to nebezpečný hlupák z hlediska důsledků, které může mít takovéto vidění současné reality.
   2. Ten, kdo řekne, že kauza je složitá, nevíme, jak to bylo a asi se to patrně nikdy ani nezjistí, ale musíme jednotně podpořit Velkou Británii proti Rusku, je hlupák, a to nebezpečný hlupák z hlediska důsledků, které může mít takovéto vidění současné reality.
   *

   • Janika

    „vetsine normalnich lidi je jedno, jestli valka bude, anebo nebude.“
    To nemůžeš myslet vážně, většině snad ne :-). To by si pak lidstvo tu válku zasloužilo. Smůla je, že s těmi blby, jak jim říkám „Hurvínci“, se svezeme i my ostatní.

    A Rusko, to si myslím, že se naopak pod hrozbou napadení semkne.

    • pacifista

     Oni ani nezaznamenají že se něco děje, natož aby si připustili, že by mohla být nějaká válka. S médii si zahrozí na Putina a pak to hodí za hlavu.

    • embecko

     No a ted si predstav, ze sem k tobe na stranky zabrousi nejaky nahodny navstevnik a uvidi, jak se tu promenaduji diskuteri, prilevajici ohen do predvalecne mobilizace. Co si takovy clovek asi rekne? „Co je to tu za admina, co dava prostor valecnym stvacum? Vzdyt on si tu valku zaslouzi!“
     Tohle je velmi tenka linie a ja zustavam i nadale presvedecen, ze vetsine lidi je valka lhostejna, jinak by se totiz nechovali, jak se chovaji. Mozna jim lhostejna nebude, ale ted jim lhostejna je. Ovsem jestli tam bude nejake zaslouzeni si, to nevim, spise ne. Nezamenoval bych nedostatek predstavivosti (nedovedu si predstavit dusledky valky) s nedostatkem moralky (nechce se mi je predstavit). Psychologie davu musi byt zasadne prepsana od data zavedeni internetu, vse je jinak, vse je jednodussi :o)

     • Kamil Mudra

      No moment! Vyskytují se tu všelijaké názory na všelicos – ale válečného štváče jsem tu ještě nezaznamenal. Ty ano?

      • Janika

       Souhlasím s Kamilem, také nevím, kdo by tu měl být tím válečným štváčem :-).
       Pravda, Ondřej má zapnuté schvalování komentářů kvůli něčemu takovému, ale ani o něm si nemyslím, že by doopravdy válku chtěl.

       • Ondřej

        no, nevím co je mém vysvětlení otázky – jaké jsou konkrétní programy pro uprchlíky a které jim pomáhají k integraci škodlivého – válečně-antiruského? Už den je ve schvalování. Pravdou je, že obsahuje spoustu fakt a málo emocí. Tak jestli je nevhodný, tak dejte vědět. Já bych rád navigaci abych věděl, co je vhodné a pro vás politicky a ideologicky korektní a co ne a co má a nemá smysl psát. Jinak moc děkuji že mi s tímto pomůžete.

    • 1ttt

     Bohužel, poslední české volby jsou smutnou výpovědí zastoupení „zdravého rozumu“: 51:49
     Pro představu: Bude-li mezi 10 Čechy (družstevníky, fotbalisty, zedníky) jediný „hrát levou“ (10:1)? A jak to může dopadnout? Jak to dopadne, bude-li na 1 slušného (pracovitého, nezloděje, nepsychopata) připadat JEDEN zloděj nebo asociál, černoch/Ukrajinec/muslim, destruktivní blb apod.?

  • 1ttt

   „Připravuj se na nejhorší a raduj se z lepšího.“
   „Největší zlo, jímž trpí svět, není síla zlých, nýbrž slabost dobrých.“ (Romain Rolland)
   Ti „dobří“ v současnosti rezignují a jsou líní.
   Nejhorší je přístup: „Ono to beze mě nějak dopadne.“ „On to za mě NĚKDO zařídí.“ „Pro mě je to příliš ošklivé, tím se zabývat nebudu. (např. aby NÁHODOU neutrpěla moje „karma“).“
   Někdy to, že se člověk připravuje „na nejhorší“ (třeba jen „maluje čerty na zeď“), aniž by (i) tušil odkud a co přijde, může odvrátit (i nevědomky) potenciální hrozbu, nepřítele nebo problém, který by člověk ani „nedomyslel“. Prostě vysílá vědomý i nevědomý signál svému okolí: „Bacha, tady ne!“ nebo „Zas tak jednoduché to nebude.“
   Mezi jedinci i skupinami (zvířaty, tedy i lidmi) funguje (do jisté míry) ritualizace fyzického střetu. Dalším „opatřením“ je pud sebezáchovy. Ani medvěd nezaútočí, pokud si není jist (pro jedince s omezenými kognitivními funkcemi se sklonem k ŠVEJKOVÁNÍ: bez vymýšlení, jak je nebo není medvěd „cvičený“ nebo „zraněný“)
   V přírodě platí, že naprostá většina střetů končí vysláním signálu, který podnítí (určí) výsledné řešení obou stran. Na druhou stranu tato pravidla bohužel neplatí pro psychopaty (to je vývojově poškozený kus).

  • vittta

   Buď v klidu, ve skutečnosti to může být úplně banální záležitost.
   Nyní se jedna část lidí bojí Rusů, a další část bojí války s Ruskem.
   Takže problémy s negry nikoho už neděsí.
   Horší by bylo, kdyby to bylo většině lidem fakt jedno, jak píše Sax, a dá se to s úspěchem předpokládat.
   Tak by pak chtělo zaujmout lid opravdu jaderným výbuchem.
   Podobně jako Sax si myslím, že se toho dávno nikdo nijak extra neděsí, horší by bylo, kdyby někdo na ulici nakopnul pejska!
   Nebo pěstoval zvířata na kůže.
   Nebo používal slovo „negr“.
   Jeden můj delník nedávno prohlásil, že se jen diví, že jim (myslel čmoudy na blízkém východě) tam nehodíme pár atomovek, že by byl klid.
   O jaderný spad se nezajímal….vlastně ani nevěděl, že nějaký je, resp. to věděl, ale to by se ho netýkalo, možná, MOŽNÁ „někoho“ jiného.
   A kdyby ho někdo povolal do války, ta…tzak „by nešel“.
   Prostě by nešel, vysral by se na ně, někam by se schoval, a bylo by to!
   Taková je představa lidí, v tomto případě klempíře, ale Mayová, nebo Schwarzenberk či Svěrák na tom o moc lépe nebudou.

   • embecko

    „Nyní se jedna část lidí bojí Rusů, a další část bojí války s Ruskem.“
    Ja bych rekl, ze to spis jen tak markyrujou, anebo to nekde cetli, ze se maji bat, tak se jakoby boji. Lide maji ve svych zasobnicich pretlak emoci a nekam je vrhnout musi- na negry to nejde, na teplouse uz take ne a pejsci se uz nenakopavaji. A pokud se nakopavaji, pak je nakopava nejaky nemocny clovek, se kterym je treba vyjadrit soucit. To sice na chvilku pomuze, ale ta spravna emoce to neni. No tak zbyva komunista, Rusak a xenofob a to proto, ze nikdo z nich de fakto neexistuje a tak je mozno se na nem vyjadrit zcela bez obav z mozne odplaty.

    Tohle se toci okolo teorie spolecnosti, kdy byla zavrhnuta moznost, ze by spolecnost mohla byt nasilne uskupeni jedincu, drzenych pohromade silou a proti jejich vuli.
    Dneska bud spolecnost „neexistuje“, tj. jde o vedlejsi nahodny produkt obcujicich individualit (a spolecnost neni treba brat jakkoliv na zretel).
    Anebo, druha moznost, clovek je z podstaty dobry a ma tendenci tvorit dobrovolne vetsi celky s vazky, jen je treba mu to rozume vysvetlit (staci priklad). tady je spolecnost prirozenym lidskym stavem.

    Takze se to sere a kazdy si dela co chce a to podle urovne svych moznosti. Je pak logicke, ze bohaty clovek je vice slyset a ma vetsi vliv, nezli proletar. Nakonec napadneme Rusaky a uplne se to vsechno sesere a my budeme hledat vinika; urcite se objevi ruzne sociologicke teorie a budou se tocit videa „Proc nas Rusak vyprovokoval k valce“ atd..
    Jedina nadeje je, ze Rusaci muzou utok odrazit a rozslehat to tu na maderu a to se zadnemu valecnemu stvaci nechce. Sice by nekde v podzemi prezil, ale co by to byl za zivot, je preci zvykly na stabilni pozitky.

    • vittta

     Bohatý člověk je vždycky víc slyšet, a dnes je též víc slyšet černý bílý muž (to je z filmu „Malý, velký muž).
     Tak tady trenér Zlína Petržela řekl nevídaně rasistický výrok, že to zkazil ten černoch. (udělal fakt chybu)
     Kdyby pitomec řekl,že to zkazil ten běloch, s černou barvou kůže, udělal by lépe, a úplně nejlépe by udělal, kdyby řekl, že to zkazil ten člověk, co je stejný jak všichni kolem, jen jinak vypadá, ale fakt jen na pohled.
     No, a narodil se PROBLÉM.
     Hnedle se vede řeč o tom, jak jsme tady někde 100 let za vopicema, protože v Británii by už dávno skončil, ať už dobrovolně, nebo- považ- nedobrovolně. (to je pokrok čistě britský, sice slovo černoch není zákonem zakázané, ale vysoká britská morálka velí, že popsat černocha jako černocha je hnus, za který se vyhazuje z práce- a to je POZITIVNÍ)
     V diskuzi se vzbuzuje dojem, že Británie je kdesi vpředu, před námi, ve fázi vyspělosti, kam my se chceme dostat, a kam se- až vychcípe potřebné množství starých, komunismem nakažených debilů- také dostaneme.
     V kontextu tématu pak jistě zaujme to, že trenér fotbalu tam nesmí použít slovo černoch , ale premierka klidně může rozdmýchat mezinárodní konflikt, bez jakýchkoliv důkazů, a je to v naprosté pohodě!
     https://www.seznamzpravy.cz/clanek/petrzeluv-vyrok-je-rasisticky-v-anglii-by-po-takove-afere-okamzite-skoncil-padlo-ve-fotbalovem-glosari-44190?seq-no=4&dop-ab-variant=&source=article-detail

   • Janika

    „Nyní se jedna část lidí bojí Rusů, a další část bojí války s Ruskem.“

    Já se bojím o Rusy. Mám je ráda, lidi, zemi, kulturu.

  • embecko

   Tam uz je preci chybny uz nadpis, s Koukolikem opatrne. Lide nevalci, valci staty; lide jdou do valky bud z donuceni, anebo se pridavaji z cireho zoufalstvi. Treti moznosti, proc se lide zucastnuji konfliktu (kterou prave prozivame), je lhostejnost- okolnosti, na kterych sami svym nezajmem participovali, je tam samovolne nazenou.

   • Asfalt

    Embo, nic ve zlém, ale poněkud končí sranda, abychom se zabývali takovými ptákovinami, zda válčí státy, nebo lidé. Ze svého pohledu má Koukolík pravdu v tom, že skutečně válčí lidé. Stát je jen forma společenství těch lidí. I kdyby jste si spletl lidi a lid, tak i tyto debaty jsou úplně zbytečné. Přednáška nepatří k těm nejobsaznějším (Koukolík má obsažnější), ale má i zajímavou diskuzi. A jak přednáška, tak diskuze patří k tématu (bohužel).

    Mně se z toho zvedá kufr, jak už dlouho z jednání Západu, hlavně z těchto důvodů:
    1) Je to sprosté jednání zcela v rozporu s ekvitou a normálními vztahy mezi národy
    2) Jsme solidární s Brity, kteří podepsali Mnichov, ale stupidně sankcionujeme Rusko, které nás zachránilo před genocidou

    Uvítám, když mi řeknete, co je tedy tím cílem nebo účelem této další sprostoty. Jde o plyn (vyprovokovat Rusko k tomu, aby ho pro Evropu opravdu zavřelo), jde skutečně o metodu „obětního beránka“ (viz ten Koukolík), nebo o co? Má nebo nemá tato kolektivní stupidita (opět ten Koukolík) cíl?

    • embecko

     Ale ja to take nemyslim ve zlem, Asfalte…tady treba nezvladam, kdyz mi byvaly komunista (tusim dokonce predseda ZO) neco kaze o deprivantech, splhajicich po kariernim zebriku. Dale mam zabrany i pri jeho vykladu valky a nemohu si nijak pomoci :o)
     Cimz nerikam, ze treba nema pravdu, take na nej obcas odkazuji, ale se sebezaprenim a jen ve vyjimecne situaci :o)

     Osobne si myslim, ze situace je dost slozita a ze ve hre zacinaji byt instinkty, aktivujici se pri premnozeni druhu (v nasem pripade by nejprihodnejsim slovem byla „lhostejnost“). Do toho selhavaji mechanismy reprodukce spolecnosti (tedy technicka stranka veci, „totalitni poslusnost“ ve vsech jejich variantach, jejiz cilem je udrzeni spolecenskeho konsenzu).
     Tady zatim stoji kapital, nemajici zajem na organizaci lidskych zdroju.
     Na Rusa se jde proto, ze kapitalismus to jinak neumi, kapik je system vyborne fungujici na volnych teritoriich, tudiz inutitivne a systemove zcela spravne se cili na volna uzemi, vznikaji kolonie atd…no a jednim z takovych volnych teritorii je Rusko, navic zdrojove bohate.
     Na tema vysla zajimava kniha Meiksins Woodove Vznik kapitalismu, kapitolu Agrarni puvod kapitalismu lze najit na netu:
     https://sok.bz/clanky/2010/allen-meiksin-woodova-vznik-kapitalismu
     Vse se toci okolo tezby renty z pachtu…a Rusko je takovy mozny budouci pacht, jen ve velkem. Tady neni nic noveho pod sluncem, mechanismy se stale opakuji. Ale jak vidite, zajimavejsi je, co nerekl ten, kdo nerekl nikdy nic. V tom je urcita osudovost a nejaky agrarni puvod kapitalismu a obsazovani pachtovnich nik si muzete namazat na chleba :o)
     Koukolika bych z toho tentokrat vynechal, a to proto, ze mi tu opravdu neprijde na miste.

     • Asfalt

      „Na Rusa se jde proto, ze kapitalismus to jinak neumi, “
      K tomu prosím o upřesnění. Jak se jde na Rusa – co to znamená? Připravuje se podle Vás válka, nebo nepřipravuje? Pokud nepřipravuje, pak co ta naprostá idiocie západní politické elity znamá a co sleduje? Nebo jde o až tak úplné idioty, co ani nic nesledují, jen lhostejně jednají? Pokud jde skutečně o přípravu války, jak ji chtějí vyhrát, nebo vůbec přežít, proboha?

      • Kamil Mudra

       Přípravy na válku probíhají od okamžiku kdy skončila ta poslední. Přežitím se nikdo nezabývá. Ti co tahají za špagáty počítají s tím že přežít chce i druhá strana, tedy nesáhne ke konečnému řešení a konflikt se podaří udržet v mezích kolaterálních ztrát s následným ziskem ve sféře vlivu. Do těch kolaterálních ztrát klidně zahrnou celou populaci Evropy pokud by výsledkem měla být vyšťavená RF která se jim přestane plést do kutění na zbytku glóbu.

     • 1ttt

      „nezvladam, kdyz mi byvaly komunista“ – to je příznak fanatizmu – zkratu. Má nebo nemá v konkrétní věci pravdu? Pokud ANO, co s tím má společného JAKÁKOLI nálepka (žid, komouš, nepřítel)?
      Raději se budete „mýlit s Amerikou, než mít pravdu s …“? To je POSLEDNÍ stadium úspěšné debilizace.

 2. grasyk

  Zatím jsem ještě nikde nepostřehl jakýkoliv komentář z Číny. Rakousko se vyjádřilo, že je neutrální a žádné ruské diplomaty vysílat nebude. Aspoň tak to píšou na rusvesna.su. Kromě toho se Zacharovová vyjádřila, že ve čtvrtek budou mít pro VB „překvápko“.
  V této souvislosti není ani od věci, že dnes je první den obchodování futures na ropu v Šanghaji v yuanu – odchod od Yankee petro-dolarů – http://www.shfe.com.cn/content/2018-yyQH-en/index.html
  Snad se dozvíme, proč vlastně USA – VB spustili tohle podivné divadlo.

  • Asfalt

   Myslím, že důvod se nedovíme, a kdoví, zda vůbec nějaký důvod je a zda nejde o postup v předem stanoveném scénáři, jehož provádění už ani příliš žádné důvody nepotřebuje.

   1) V době Skripala Čína sdělila, že připravena na obchodní válku s USA (, které nasadily dovovozní cla na čínské zboží).
   2) Ve stejné době Rusko zveřejnilo informace o výcvikových táborech v Sýrii, kde američtí instruktoři cvičí ozbrojence zacházet s chemickými zbraněmi. Komponenty chemických látek podle Rusů dopravilo na syrská území několik neziskových organizací v humanitárních konvojích a údajně bylo spolehlivě zjištěno, že tyto chemické látky mají vyprovokovat další vlnu agrese Západu proti Assadovi
   3) Skripal se prý chtěl vrátit do Ruska
   4) Sripal se několik dnů před smrtí pohyboval v okolí jakési britské továrny s utajenou výrobou. Nevyrábí nakonec Západ chemické zbraně samozřejmě v rozporu se vším, na co si vzpomenete?
   5) Sýrie stále žádá, aby USA opustily její území. Marně. Turci chtějí znovu zaútočit na irácká a syrská území.

   Je z toho něco pravděpodobné?

   • vittta

    Všechno.
    Ale jestli je to pravda…
    U toho Skripala je zásadní jedna věc.
    Medializace, zacílení a následná eskalace této události.
    Skripala klidně mohli (skoro)zabít Rusové, Britové, muslimové, Amíci…
    To je jedno kdo, ale důležitá je ta medializace.(a to kolem)
    Klidně to mohlo být i tak, (přeháním) že Skripal se přestřelil nějakým fetem, někdo šel kolem, a řekl si „a hele, Skripal, to je náhodička, co z toho udělat nějakou aféru“?
    A Mayová řekla „to je dobrý nápad, vymyslete k tomu omáčku, bude prdel“!
    Tím chci říci, že je jedno, co se vlastně stalo, důležité je, co se z toho udělalo.
    Tam je ta podstata.
    My to vnímáme jako nebezpečí, ale nedávno si takhle vyhrožovala KLDR s USA, a možná ještě hůř, a Japonci a Korejci kouleli očima hrůzou, jako my tady.
    To už jsme ale tak děsivě nevnímali, je to přecijenom daleko.
    Ale tohle je za rohem, ba dokonce doma.
    Jestli je cílem válka, tak s tím v každém případě nic nenaděláme, ale podle mě se jen zkouší nějaká sehranost, zkorumpovanost, či vydíratelnost vlád, výkyvy veřejného mínění, odvádí se pozornost od reality, zkoumá se posílení- oslabení politických subjektů, atd..atd…
    Třeba se také zkouší, co Rusko hospodářsky vydrží, protože je velice pravděpodobné, že Rusko si válku nezačne,
    Proto také na něj mohou štěkat dle libosti, a proto také Rusko musí svým způsobem držet hubu, má obrovskou sílu, ale do míru nepoužitelnou.
    Britové a Evropa má také obrovskou sílu, ale do míru klidně použitelnou, a to je síla ekonomická.
    Mohou dle libosti embargovat co chtějí, a Rusové je za to nemají jak potrestat.
    Přebytky klidně mohou posílat do Afriky islamistům, ti jim za ně dobře zaplatí, a ještě si je odečtou z daní, jako dar hladovějícím, a politicky to doma prodají lidu, znáte to, hladoví, vyzáblí černoušci, které snad pro tento účel nechávají vyhladovět, protože když už někoho vyřízeného ukazují, vesměs je to za účasti bílých plášťů a všemožných dobrodinců, což mi přijde podivné.
    Prostě…..nic zvláštního se neděje, co by se vymykalo lidské přirozenosti, resp, přirozenosti lidské smečky, jak Sax správně píše, reakci davu, která je vždycky trochu jiná, než reakce jednotlivce.

    • Asfalt

     Ano, ta reakce je podstatná a neadekvátní.
     Spíš než test soudržnosti bych to viděl na ambici prvních vyložených idiotů zblbnout další idioty.
     Vyhošťování diplomatů a obviňování Ruska přece nesouvisí s tím, co Rusko hospodářsky vydrží. Ani to nemůže mít vliv na politickou situaci v Rusku, pokud ano, tak spíš pro Rusko příznivou.
     „Prostě…..nic zvláštního se neděje, co by se vymykalo lidské přirozenosti,…“ No tak to mě úplně děsíte. Tou přirozeností je právě válka, která by tu podle mě už dávno byla, pokud by nebyly jaderné zbraně. Teď jde o to, za je někdo úplně tak šílený. Mně to jednání naprosto nedává smysl. Opravdu nevím, co si o tom mám myslet.
     Doufám, že Babiše tato sprostota položí.

    • Asfalt

     Teď mě napadlo, nebyly ty nedávné demonstrace jen varováním Babišovi a Zemanovi, aby drželi hubu a krok s tím, co mělo přijít a teď přidchází?

     • Kamil Mudra

      Hmm… Když tak sleduji to dění u nás a na Slovensku, eskalaci napětí ze strany VB s apelem na soudržnost a přičtu si k tomu Ryanovo kutění… tak to ve mě budí dojem přípravy veřejnosti na umístění nějaké základny NATO/USA na našem nebo Slovenském území.

      • vittta

       Tak ona má Mayová nějaké potíže s tím Brexitem.
       Jestli ona nakonec nehraje levou, a najednou se celá nadšená neobrátí na britský lid, „jestli by nebylo lepší v EU setrvat, však se podívejte, jak jsou k nám přátelští, jak drží při nás, když jsme napadeni!“

     • vittta

      Jóó, Babiš….
      Situace ho dohnala, už si nemůže hrát na pana „nikoho“, co neříká tak ani tak, ale na jeho slova dojde.
      Na EET už mu každý kašle, nemocnice se nestaví, hasičská auta nekupují, a důchdcům zase tak moc nepřidali, spíše….málo.
      Není vidět nic, co by udělal přímo ON, paktuje se hlavně se Stropnickým, o jehož intelektu si myslím svoje.
      Jestli nejsou jeho nepřátelé úplně blbí, začnou ho za to vykázání Rusů, a ty jeho debilní kecy kolem, chválit.
      Nejprve málo, pak hlasitě.
      A Babiš půjde ve volbách do prdele s 19%, a pak upadne do zapomění.
      Nikdo si na něj nevzpomene, jako na Topolánka, nebo Nečase.
      Kdyby si postavil hlavu, a poslal Mayovou ke všem rohatým, byl by slavný.
      Né kvůli tomu, že odmítl vyhostit Rusy, ale proto, že poslal do hazlu EU!
      A poslat do hajzlu EU může jen silný premier, slabý se skloní, a Babiš se sklonil.

      A lidé nemají slabochy rádi, prezident má sice plno nepřátel, ale je silný, volby nakonec vyhrál, navzdory v podstatě „všem“.

      Možná to varování bylo, a výsledek?
      Nejen sklonění Babiše, ale také tak trošku zaniklá jasná hláška prezidenta.
      Majdan nepřipustím!
      Prezident není žádná prcguma, dá se v pohodě předpokládat, že je mu loajální určité křídlo tajné služby a policie, není nijak bezmocný, ostatně, pověřil silové složky vyšetřením možnosti výroby Novičoku u nás, na což nemá oprávění-ale klidně je mohl pověřit tajně, že jo.
      Tímhle on může také něco naznačovat- „jsem loajální republice a za mnou stojí část ozbrojených složek.“
      Kdo ví?
      A ta přirozenost….
      Válka…
      V podstatě válka je, střílí se v mnoha zemích, vraždí se….
      Mírový stav už není, ale válka vysloveně také ne.
      A vyhoštění samozřejmě není o tom co Rusko vydrží ekonomicky, ale o tom, co vydrží obecně, navíc je to spíše o tom, co vydrží vlády „spřátelených“ zemí.
      Koukněte zrovna na Babiše, ten samozřejmě ví, že nikdo nemá žádný důkaz, a že je to trapárna, a jak mu to pěkně loajálně klecalo, o ruské „pravděpodobné“ vině!

      • Janika

       „Kdyby si postavil hlavu, a poslal Mayovou ke všem rohatým, byl by slavný.
       Né kvůli tomu, že odmítl vyhostit Rusy, ale proto, že poslal do hazlu EU!
       A poslat do hajzlu EU může jen silný premier, slabý se skloní, a Babiš se sklonil.“

       Ano, je to zbabělý slizoun. Muž má jenom jednu čest, a neměl by se bát riskovat. Zvlášť v tomhle, kdy je to jasné jako facka – „jsou důkazy? Nejsou. Až budou, budeme vyhošťovat.“ Co by mu za tohle mohli udělat?

        • Mrkos

         Kkdož on to tady doma hraje, že se s ním v EU každý baví.
         Bylo by slušné, kdybychom se Rusů zeptali,
         které tři můžeme poslat na dovolenou.

     • pařez

      Může být, a Babiš si proto hned oblékl hnědé kalhoty…
      To bylo tak:
      Kdysi dávno v dobách plachetnic a pirátů, byl kapitán i s posádkou trvale vystaven nebezpečí pirátského nájezdu.
      Při jedné z plaveb uviděli pirátskou loď, která vyslala ozbrojený výsadek, který se měl pokusit obsadit loď a zmocnit se nákladu. Posádka začínala mít obavy, ale kapitán byl klidný a zahulákal na svého palubního důstojníka: „Přines mi červené triko!“. Důstojník rychle donesl kapitánovo červené triko, které si kapitán oblékl a vedl posádku do boje s piráty. Při lítém boji zemřelo několik členů posádky, ale pirátský výsadek byl nakonec poražen.
      Později toho dne spatřila posádka dvě pirátské lodě, které záhy směrem k lodi poslaly dva výsadky najednou. Posádka byla velice neklidná, ale kapitán byl jako vždy v klidu a zařval: „Doneste mi červené triko!“. Boj byl tuhý a mezi posádkou byly nemalé ztráty, ale nakonec byly oba pirátské výsadky poraženy.
      Po soumraku seděla vyčerpaná posádka na palubě a její členové živě debatovali o událostech, které přes den proběhly. Jeden z mužů se podíval na kapitána a otázal se: „Pane, proč si před bojem necháváte donést to červené tričko?“ Kapitán se na něj podíval pohledem, který umí jen kapitán a povídá: „Kdyby mě v boji ranili, červené triko skryje krev a naši muži budou dál beze strachu bojovat.“ Posádka tiše seděla, ohromena kapitánovou odvahou.
      Druhý den za úsvitu přiběhl zděšený důstojník za kapitánem: „Pirátské lodě! Spatřeno celkem deset pirátských lodí! Výsadky už jsou na cestě!“ Muži ztichli a mlčky koukali na kapitána až vydá svůj obvyklý rozkaz.

      Kapitán, klidný jako vždy rozkázal: „Přineste mi hnědé kalhoty!“

 3. vittta

  A vyrazíme klín klínem a přečteme si společně další radostnou zprávu.
  Evropě hrozí mohutná migrační krize!
  Článek je to zajímavý, zejména v logice argumentů.
  Tak předně tam působí radikální uskupení, to je úvodní fakt, který má dát článku smysl.
  Pokud pak evropští politici nepomohou zemím Sahelu získat stabilitu a zajistit potraviny, může Evropu čekat mnohem větší migrační krize………
  Z toho vyplývá, že evropští politici mají nějakou povinnost pomoci zemím Sahelu.
  Co se myslí „získáním stability“ není řečeno, a už vůbec ne, jak by to měla Evropa udělat.
  Co se myslí zajištěním potravin je jasné, není ale jasné, jak by kdo mohl zajistit, aby bylo jídlo rozdáváno hladovým, když radikálové kolem IS jídlo zneužívají k náboru, a mají Sahel prakticky vojensky pod kontrolou.
  Těm by se určitě nelíbilo, kdyby přišli o svou nátlakovou zbraň, a tak, být jimi, prostě jídlo z Evropy ukradnu a nechám si ho sám.
  Tam to ale asi nepůjde, neboť rozdávání potravin může mít na starosti mocná organizace WFP-Světový program OSN pro výživu.
  Ti jak se někde ukážou, mají islamisté po prdeli!
  Je tam i hrozba, pokud Evropa nepomůže, pak……jí MŮŽE čekat velká migrační krize, MŮŽE, zdůrazňuji.
  Snad by mohla pomoci společná vojenská jednotka států Sahelu o síle 5000 mužů. ( v oblasti Sahelu žije 500 000 000 obyvatel)
  Ale síly IS a radikálů se dohodly, že budou proti této polodivizi bojovat společně, tak těžko říci, jak to všechno dopadne, hlavně aby jich nebylo o moc víc jak 5000, to by pak mohlo skončit blbě!
  Ale kdyby nebožáci prodali svůj majetek,(který v nudě čekání nějak získají a prodají ho těm, kdo do Evropy chtít jít nebudou, a tak rádi koupí) a vydali se na cestu do Evropy, která je, jak známo, pekelně drahá, ale velice bezpečná (lze zřejmě bez potíží zdolat tisíce km v oblastech bez jídla pod kontrolou ozbrojenců IS, s plnýma kapsama prachů pro pašeráky lidí do Evropy, to je dobrá zpráva)
  Tomu říkám aktualita dne!
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/467368-evrope-hrozi-mohutna-migracni-krize.html

  • Dixi

   Těch 5000 mužů moc nepomůže, pomohlo by,kdyby už konečně civilizovaný svět spolupracoval a všechny bojovníky za islámský stát , nenávistné imámy, jejich všelijaké vůdce konečně po celem svete začal lovit do úplného zničení. Jiná!k bude bujet dál a všude. Zlikvidovat je. Kdo ale zlikviduje zločince jiného ranku ? Ty, kteří to šílenství způsobili ?

   • vittta

    To nejde, Dixi.
    Museli by je zabít všechny!
    Úplně všechny.
    Náboženství, resp. víra se nedá porazit, lze jí jenom rozvrátit zevnitř.
    My jsme si tu svou rozvrátili, odvrátili jsme tvář od svého Boha.
    To nám přineslo spousty výhod, obrovský rozvoj, kulturní i myšlenkový, zmizela bigotnost, ženy získaly rovnoprávnost, atd….atd…
    Jenže nyní se po tom mnohým stýská, Bůh je nahrazen, třeba vítáním negrů, zastáváním se vrahů, preferováním cigošů, buzerantů, a úchyláků všech směrů, což se bude prohlubovat.
    Boha nahradila falešná morálka, vyznávaná leckdy stejně fanaticky, jako dříve Bůh.
    Podívej na Halíka, ten nedávno psal, že by Ježíš Kristus vymrskal konkrétní lidi…
    Halík se stal mluvčím syna Božího.
    Jak rouhačské….
    A stejně tak mnozí sluníčkáři, netolerantní a násilničtí, se stali mluvčími slušných, lepších lidí, mluví o pravdě a lásce…

    Vzájemná tolerance je nesmysl, ve skutečnosti ve společnosti, kde taková tolerance funguje, probíhá neustálý boj, a i kdyby to fakt fungovalo, jde o období v řádu dekád.
    Pak se oheň znovu rozhoří.
    A vítěz, vítěz bere vše!

    • 1ttt

     Souhlas, s jednou výhradou:
     „… i kdyby to fakt fungovalo, jde o období v řádu dekád …“ Nebude to fungovat. Byl by to komunismus, kapitalismus (tak, jak si jej ti naivní představují) nebo např. budhismus. Ani jedno nelze uskutečnit s lidmi a jejich genetickou „výbavou“.

 4. grasyk

  Lopatnikovův recept nepovažuji za přínos. Méně komunikace – větší prostor k nedorozuměním – méně vzájemného pochopení.
  Jde jen o to, přestát a ustát nálady uražených a ponížených Amíků, kterým se Rusko vojensky postavilo v Sýrii a nedovolilo jim ukrást Krym. Čína je tlačí ekonomicky a celý svět je z nich znechucen.

  • Janika

   Ladislave, nehorázným vylhaným obviněním neříkám komunikace. To je jako říkat komunikace tomu, jak probíhal soud s Horákovou. Mně to připadá jako elegantní tah – vyhazujete nám diplomaty, tak my si je vezmeme preventivně všechny. Vám přitom neuděláme nic, žádná odvetná opatření. To je přece geniální .-).

   • grasyk

    Nesouhlasím. Souhlasím pouze s tím, že jde o nehorázné obviňování. Ale i v manželství (a to je, nebo by měl být, vztah dvou lidí, kteří se mají rádi), dojde k nesmyslným scénám. Tím, že spolu přestanou mluvit se nic nevyřeší. Lopatnikov dává tento recept na vztah velmocí. To je podle mého nejen neuvážené, ale přímo nebezpečné. A vsadím boty, že Putin tohle neudělá. Nebo aspoň ne jako první. Když už, tak jako vynucený tah.

    • grasyk

     Ještě mě napadlo, že Lopatnikov tady dává v podstatě stejný návod jako ten britský ministerský magor Williamson. Ten se totiž vyjádřil v tom smyslu, že Rusko by se mělo „stáhnout a zavřít hubu“. A na to reagoval Lavrov – asi mu chybí vychování/vzdělání – a možno obrazovanie nechvatajet.
     Z mého pohledu vyjde Lopatnikovova „rada“ nastejno.

     • pacifista

      Zástupkyně šéfa na mém pracovišti prosadila, abychom se denně, byť jen na dvacet minut, scházeli společně u kávy. Odůvodnila to tím, že lidé musí mezi sebou komunikovat, protože pak spolu lépe vychází a mnohé věci snáze vyřeší. Dnes, jako již mnohokrát předtím, í dávám za pravdu.

      • grasyk

       Je to společensky obratná paní… A pravdu má zcela jistě. Připomeňte si např. jak spolu více drží kuřáci, kteří si jdou společně „dát čmouda“ někam ven. Zažil jsem, že k nim do hloučku chodili postávat i nekuřáci… hádejte proč (?)

       • pacifista

        Ano, přesně tak to bylo v počátcích mého zaměstnání. Kouření mi nešlo a dodnes nejde, ale bylo příjemné s nimi stát a povídat si.

 5. pařez

  Osobně si myslím, že největší riziko vojenského konfliktu mezi USA a Ruskem bylo v období srpen/září 2013 – únor/březen 2015 (hrozba leteckých úderů na Sýrii po chemickém útoku ve Východní Ghůtě – válka na Donbase – zmizení Putina, vyplutí Severomořské flotily a zatčení velitelky strategického komunikačního oddílu pro nepředání rozkazu k omezenému jadernému úderu na Rusko – http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/2168-vrcholna-americka-velitelka-zatcena-protoze-odmitla-vypustit-jaderne-strely-na-rusko )
  Poté už Rusko zvolna přebírá iniciativu – je pravda, že nyní opět hrozil útok USA proti Sýrii, ale zcela mi uniká, co by tím chtěli dosáhnout – na rozdíl od podzimu 2013 má Asad nyní už situaci pod kontrolou. Je pravda, že před časem hrozil konflikt mezi KLDR a USA – ale jak to skončilo – najednou se KLDR s Jižní Koreou dohodly, že na olympiádu postaví nějaké společné sportovní týmy – a byl klid.
  Takže já jsem opatrný optimista ohledně toho, že se válka odkládá do budoucna, zvolna začínám pojídat nouzové zásoby a předpokládám, že bude třeba čelit jiným hrozbám, než 3. světové.
  Ono to je a bude podobně, jako když E.T. Seton (myslím že to bylo v knize „Cesta životem a přírodou“) popisuje plavbu v kanoi přes rozbouřené jezero – každá vlna hrozí, že kanoi převrátí a plavec utone. Na každou vlnu se musí správně najet, překonání každé vlny vyžaduje soustředěné úsilí a mobilizaci sil. Těch vln je na tisíc…
  Podobně to je v současnosti – přichází vyhrocení situace, hrozí konflikt a jeho eskalace, Rusko to nějak ustojí a posílí. A za čas další konflikt… A věřím tomu, že se přitom otevírají oči dalším lidem. A k tomu aby se rozpoutala válka, je dnes nutné ji obhájit před veřejným míněním – půjde to čím dál hůř. A taky pro to můžeme něco udělat.

  • Kamil Mudra

   Obhajovat válku před veřejným míněním nemusí ten kdo veřejné mínění vytváří. S ním je to jako s penězi. Když máte v ruce jedinou banku v zemi tak vás nemusí zajímat kdo sedí v její vládě.
   A můžeme udělat co pro co?

   • pařez

    I ten, kdo má „monopol na informace v médiích“, musí vytvořit nějakou legendu, která válku zdůvodní. Ten monopol na informace není absolutní – díky internetu se člověk dozví i jiné pohledy na věc. A můžeme dělat to, že budeme ve svém okolí vysvětlovat, jak se věci mají, a rozbíjet ten oficiální výklad.

    • grasyk

     Přinejmenším to, že tu otevřeně píšeme o svém jiném názoru a pochopení toho, co se děje a proč, si přečtou ti „tvůrci“ veřejného mínění. A dochází jim, že velkou část veřejnosti nezblbli.

     • Kamil Mudra

      Jenže na těch nezblblých jim nijak nesejde. Aktivní jsou ti zblblí protože je snadné je k aktivitě postrčit. Nezblblí přemýšlejí a než se rozmyslí už je pozdě na něco reagovat. Užiteční idioti všechno zařídí za ně dle zadání.

 6. astraustralia

  Zatim co nam serviruji Ruskou hrozbu
  jina hrozba pokracuje.
  Pres 100millionu lidi z Afriky chce do Evropy !
  A Nemecko slovy mutti se k tomu vyjadruje takto:
  https://www.securitymagazin.cz/zpravy/kdo-nenavidi-uprchliky-nenavidi-nemecko-zaznelo-v-bundestagu-1404047710.html
  Už před migrační krisí establishment připravoval svůj diktát.
  EU chce do České republiky poslat davy uprchlíků, kteří u nás budou pobírat sociální dávky
  Tato hrozba i nadale nad CR Slovenskem Polskem Madarskem visi !

 7. embecko

  Tady opet potvrzeni faktu, ze ve Francii je vsechno v poradku, vraha totiz uz chytli a chysta se jeho soudni i moralni potrestani:
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/467430-prezila-holokaust-ted-ji-zabili-francii-sokovala-rasove-motivovana-vrazda-85lete-zidovky.html
  „Francouzská židovka Mireille Knollová přežila holokaust, o život přesto nakonec přišla v souvislosti s antisemitismem, píše francouzský deník Le Parisien. Zemřela po útoku nožem.“

  • kočka šklíba

   Ano, no ale bude potrestán přece ne? Podle MaB je tak úplně všechno v pořádku a vítat nepřestanou.

   • embecko

    Ano, i Saoul to napsal jednoznacne:
    „Ve Francii terorista zabil 3 lidi a byl zastřelen.
    Takže ve Francii JE všechno v pořádku.“
    Jinak koukam, ze jsem to dal pod jiny clanek a ze jste byla rychlejsi…

    • MaB

     ale embecko, to uz jsme si preci s vitttou vysvetlili. Poctive priznal, ze francouzsky neumi a ze jde z jeho strany o spatny preklad…
     Pro vas i pro ostatni ale znova opakuji: NIKDY a NIKDE jsem to nenapsala (a ani si to nemyslim)

     Takze opet sirite NEPRAVDY :))

     • vittta

      No moment, já jsem přiznal, že francouzky neumím, že je to špatný překlad jste napsala vy.
      Já ještě jsem navíc vyjádřil podivení, že jste se neozvala dříve, že se tady na tom zrovna se Saxem od té doby s chutí točíme.
      Nechce se mi to hledat, ale pište to přesně a i v tom významu.
      Já se Saxem a ostatními můžeme používat lži a polopravdy dle libosti, ale VY (množné číslo-co vyvracíte hoaxy nebo uvádíte události na pravou míru) musíte být přesní.

      • MaB

       vittto, v trestním řízení viník nedokazuje, že čin nespáchal, ale je nutno mu dokázat , že čin spáchal.
       Je na vás, abyste dokázal, že jsem někde řekla:
       En France tout est en ordre.
       Ve Francii je vše v pořádku
       To neexistuje, je to pouze podsouváno a bez ověření šířeno …

       „Já ještě jsem navíc vyjádřil podivení, že jste se neozvala dříve“ vittto
       To proto, že si mezi komentářů vybírám a všechno nečtu:)

       • vittta

        To rád slyším, že máte takový názor.
        Tak až Saul zase dostane záchvat, tohle mu napište.
        No a co se toho výroku týká.
        Vy jste napsala nějaký francouzký výrok, který překladač přeložil jako “ díky, ve Francii je vše v pořádku“.
        Přesně na ten váš text jsem reagoval, a ten překlad jsem použil.
        Neprotestovala jste.
        Promiňte, ale nyní se chováte jako malé dítě.
        Vy to nevíte, protože čtete jen to, co si vyberete, a můžete snad za to, že jste si mezi těmi komentáři nepřečetla zrovna těch asi 50, kde je tento překlad použit?
        Je to asi váš zvyk, vás všech.
        S chutí si přečtete, kdo bude pohřben na Pantheonu, ale o násilí na Židech ve Francii nic nevíte, zrovna jste to nečetla, nebo jste neposlouchala, když o tom někdo vedl řeč, a když jste viděla na vlastní oči, jak negři kopou „do kulata“ nějakou paní, tak jste netušila, že je to Židovka. (to je nadnesené)
        A ani jste si nevšimla jejich barvy kůže, a též netušíte, jestli to byli muslimové, protože vás barva kůže nezajímá, a víra každého člověka je jen jeho věc.
        Což by takto „slušný“ člověk musel kvitovat s uznáním.
        Ale…abych to nějak zakončil.
        Já čtu všechny texty, a nyní jsem naprosto přesvědčen, že obyčejně lžete.
        Navíc, pokud váš výrok google takto přeložil, je to určitě významová možnost .
        Vy tady z čista jasna začnete operovat tím, že místo (nějaká věta ve francouštině) jste použila (jiná věta ve francouštině, podobného významu).
        No, a dokazovat nic nemusíte, co je mi vlastně do toho, a co ostatním?
        Podle mě jste to řekla, že je ve Francii vše v pořádku, a vy se přece hájit nijak nemusíte.
        Podle vás jste to neřekla.
        Dobře, a teď- je tedy ve Francii vše v pořádku, nebo je ve Francii více-méně vše v pořádku, nebo to ve Francii v pořádku není?
        Prosil bych česky.
        I když samozřejmě nevím, jestli se vám tenhle text bude na pohled líbit, a jestli ho čtete, takže když neodpovíte, budu to brát tak, že ho prostě nečtete, že vás přímé reakce na vaše texty zajímají jen někdy a od někoho, což je samozřejmě jen a jen vaše věc!

        • MaB

         Dobře, a teď- je tedy ve Francii vše v pořádku, nebo je ve Francii více-méně vše v pořádku, nebo to ve Francii v pořádku není?
         Prosil bych česky.
         vittto, jak bych mohla nevyhovovet ?
         že nerozumíte francouzsky chápu. Už méně to, že nechcete rozumět ani česky. Grasykem jsem byla upozorněna, že používáte ironii. Tak snad pochopíte to, co pětileté dítě:

         Na otázku: jak se máte, doslova „jak to jde“ ? je odpověď : jde to nebo jde to dobře, velmi dobře
         Comment ça va ? ça va très bien. (nikoli: Ve Francii je vše v pořádku), i když….jak názorně vidíte zde:

         Paní markýza telefonuje z Monte Carla a chce vědět, jak se daří doma a služebnictvo jí to líčí. Začínají smrtí její šedé kobyly a končí vysvětlením proč:
         Paní Markýzo, když se dozvěděl,
         že je zruinován,
         sotva se vzpamatoval z překvapeni,
         tak spáchal pan markýz sebevraždu
         a když se natáhnul,
         převrátil při tom svícny,
         to zapálilo celý zámek,
         který shořel zdola nahoru,
         vítr foukal na požár
         ten se rozšířil na stáje
         a v tom okamžiku jsme viděli
         zahynout vaši kobylu.
         Ale, kromě toho, paní markýzo,
         vše jde velmi dobře, tout va très bien.

         Tout va très bien, Madame la Marquise –

         A tím je pro mne případ „Ve Francii je vše v pořádku“ uzavřen. :)

         • vittta

          Jo….
          Tak já to zkusím ještě jednou krátce, je to kopírované:
          „Dobře, a teď- je tedy ve Francii vše v pořádku, nebo je ve Francii více-méně vše v pořádku, nebo to ve Francii v pořádku není?“
          Protože vy jste mi napsala nějaký text, který se o mou konkrétní otázku ani neotřel.
          A pokud snad budete ,mít náladu odpovědět, co vlastně myslíte tímhle?
          „Na otázku: jak se máte, doslova „jak to jde“ ? je odpověď : jde to nebo jde to dobře, velmi dobře
          Comment ça va ? ça va très bien. (nikoli: Ve Francii je vše v pořádku), i když….jak názorně vidíte zde:“

          • MaB

           „Dobře, a teď- je tedy ve Francii vše v pořádku, nebo je ve Francii více-méně vše v pořádku, nebo to ve Francii v pořádku není?“ (vittta)
           Vaše otázka je dost zbytečná, ptáte se na něco, na co nepřipouštíte jinou odpověď než tu svoji.
           Abych nebyla OT
           Zoufalí příbuzní obětí požaru, jeden muž ztratil celou rodinu, ženu, 3 děti a sestru, právě interpelují V. Putina, který se dostavil na místo tragedie.
           Přísahejte nám, že se dozvíme pravdu !
           „Nepochybujte o tom ani okamžik“, odpovídá jim prezident.
           Ukázalo se, že jediná bezpečnostní norma nebyla respektována, jediné zařízení nefungovalo.
           V Rusku stále zabíjí korupce a šlendrián …
           Takže:
           Po této stránce je to ve Francii lepší,
           V poslušnosti horší.
           Atentáty znají obě země.

           Francouzi mají velký smysl pro humor, pamatuji, že ho mívali i Češi. U vás ho postrádám, což mnohé vysvětluje

          • vittta

           No, jak já mohu ovlivnit vaší odpověď?
           Klidně odpovězte, jak co vidíte vy, na to, co připouštím, nebo nepřipouštím, se klidně můžete vykašlat!
           Další věc- já se neptám na neštěstí v Rusku, proč o tom píšte?
           Pokud mají Francouzi smysl pro humor, máte ho i vy?
           A jak víte, že já ho nemám?
           Ale to je věc názoru, nic méně jedna věc by mě zajímala.
           Píšete že absence smyslu pro humor u mě mnohé vysvětluje.
           Tedy- CO KONKRÉTNĚ TO VYSVĚTLUJE?

          • MaB

           Další věc- já se neptám na neštěstí v Rusku, proč o tom píšte? (vittta)
           Proč ?
           Protože mne přímo fascinují vaše jistoty.
           Vy zde víte od samého začatku to, co včera ješte nevěděl ani sám V Putin. On to přiznal a pozůstalým slíbil, že udělá vše, aby byly známé příčiny i viníci, protože zde jasně nejde jen o „nešť’astnou náhodu“.
           Náměstek gubernátora Kemerovské oblasti označil za hlavní linii vyšetřování množný útok žháře.
           Tedy i s takovou možností se počítá s takovou možností počítá, nepovažuje ji nicméně za nejpravděpodobnější.
           Příčiny požáru se vyšetřují podle paragrafů o usmrcení z nedbalosti, o porušení požárních předpisů s následkem smrti a o poskytování služeb neodpovídajících požadavkům bezpečnosti.

           Je to perfektni ukázka věrohodnosti vašich tvrzení, zde o událostech v Rusku, jinde o těch ve Francii.

           Vaše rétorika mi velice připomíná rétoriku jinou:
           Vy zevšeobecňujete:
           „muslimové“, „negři“ apod , oni „nemuslimové“ (nevěrci), „bílí“

           Tedy- CO KONKRÉTNĚ TO VYSVĚTLUJE?
           Treba hned toto vittta 27.3.2018 – 20.30

           Klidně odpovězte, jak co vidíte vy,
           Vidím to tak, že i přes veškeré její chyby a nedostatky, neznám zemi, kde by se žilo lépe než ve Francii (a „gde tak volno dyšit čelavěk..“.:)
           A pak …miluji Francouze !:))

          • vittta

           Já o Rusku vůbec nepíšu, MaB.
           To si mě musíte s někým plést.
           Zmiňuji se o té události jen v souvislosti s tím, že je mě (a nejen mě) neustále podsouvána.
           A má absence smyslu pro humor vysvětluje to, co jste uvedla?
           To jako že je život ve Francii dobrý, je podařený fŕek, který jsem nepohopil?
           Už nějakou dobu se ve výs ztrácím.
           Váš styl narušování diskuze je vskutku originální.
           Reagujete naprostými nesouvicejícími nesmysly zřejmě s úmyslem, že budu něco vyhledávat, a vysvětlovat, jak jsem to myslel a co jsem vlastně psal.
           To zrovna…

          • embecko

           Mozna vubec netusi, na co se ptas? Jak se rikava, zvyk je druha prirozenost. A tak, kdyz si tam uz delsi dobu upaluji policajty a nazajem se se zabiji z nabozenskych duvodu, nerozumi tomu, proc by to melo byt v neporadku. Co je neporadneho na necem, co se deje denne a pravidelne? Jak se vubec muze nekdo ptat?

          • vittta

           Bodejť, když třeba u nás chodí někdo každý den se psem ven, také se nikdo neptá, proč to dělá.
           Je to normální.
           Jenže u nás nemáte tu západní kulturní úroveň, tady třeba někdo někoho zmlátí, a Češi, jako europesimisté, škarohlídi, xenofobové a rasisté hned mají plno keců, že to není správné!
           Národ stěžovačů, no!

        • kočka šklíba

         Píše o tom proto, že odklání, teď vidím že záměrně, usilovně téma jinam, když nechce nebo neumí odpovědět. Vsadím se, že na Vaši otázku také neodpoví, tedy ne jasně. Ovšem naděje umírá poslední, třeba se pletu.

         • vittta

          Je zajímavé jí sledovat.
          Postupně jí padá maska, kličkuje jak zajíc.
          Ale to mají zdejší ochranáři pravdy skvěle společné!

         • pacifista

          Mě dělala to samé. neodpověděla mi několikrát na stále tutéž otázku, jak konkrétně pomoci migrantům. Nakonec už nevěděla kudy kam, tak to zprovodila ze světa tak, že vše bagatelizovala rádoby humorným tónem, který vyzněl výsměšně. Tehdy ode mne dostala odpověď, že právě provedla striptýz a předvedla se jaká je ve skutečnosti (nastrčená osoba). Na to už neodpověděla. Od té doby se snažím, pokud možno, dialogu s ní se vyhnout neboť nemá smysl.

          • vittta

           Fakt je ten, že naší Třešeň svým způsobem známe.
           Na netu takhle vypruzuje od nepaměti.
           I když tedy poslední dobou…
           Ale co vlastně víme o MaB?
           Zajímavé je, že tihle teoretičtí nastrčenci mají o level nižší intelektuální výkon….
           A v podstatě velice podprůměrné znalosti.
           Kolikrát sami burcují témata, ke kterým ani nemají co říci.

          • pacifista

           Ještě mě teď napadlo a musím to napsat, že ty čtyři osoby píší jako přes kopírák a jediným jejich cílem je, rozdrobit diskusi v hádkách, takže napadají ty diskutéry, které chtějí co nejvíce eliminovat pro jejich názory. To se jim většinou daří a diskutérům již nezbyde tolik času na samotnou diskusi k tématu. Dělají to záměrně, je to jejich práce a každý má přisouzenou nějakou roli. Vymyšlené je to chytře, jeden se stará o Německo, další o Francii a dva jsou domácí. Je to tak věrohodnější a mohou si také dát nějakou pauzu, když se zrovna neprobírá jejich téma. No jen řekněte, co významného tady řekli. Nic, jen napadání a pak samé vytáčky. Možná někdo jim to ještě baští, ale já ne. A teď čekám, jak se na mě vrhnou a nebo také ne. Uvidíme co zvolí.

          • Ondřej

           jestli opravdu nevíte jak pomoci uprchlíkům, pacifisto, rád vám s tím pomohu…I když trochu se divím, Německo má desítky programů které úspěšně běží a integraci velmi výrazně pomáhají, a jsou velmi dobře známé i v zahraniičí. Asi málo jezdíte po Evropě. Tady jich pár je, MaB jistě ráda zmíní nějaké z Francie. Německy jistě zvládnete (když tak vittta rád poradí, stýká se pravidelně s Němci u kašny v Mariankách a probírají důležitá témata světové bezpečnosti:-) a není to nic složitého, takto může pomoci úplně každý

           1) Die Gründung von „Wir zusammen“ erfolgte im Februar 2016 mit 36 Initiatoren. Sie alle hatten zu diesem Zeitpunkt bereits Projekte für Menschen, die in Deutschland Zuflucht vor Krieg und Verfolgung suchen, ins Leben gerufen und setzten so positive Zeichen für die Flüchtlingshilfe. Seitdem konnte „Wir zusammen“ eine Vielzahl von Unternehmen motivieren, ebenfalls aktiv zu werden und dem Netzwerk beizutreten.

           viz web wir-zusammen.de

           2)Integration von Flüchtlingen – Gute Ideen bundesweit
           tady je interaktivní mapa Německa, kde všude mohou uprchlíci hledat pomoc jak se usadit v Německu, kde hledat bydlení, jak se přihlásit úřadům, pracovní přležitosti, školení a kurzy.

           3) Faktor A DIE SERVICES DER BUNDESAGENTUR FÜR ARBEIT
           Mit seiner Firma Kuhn Elektro-Technik nimmt Geschäftsführer Florian Kuhn am bayerischen Modellprojekt Ida zur Integration von Flüchtlingen am Arbeitsmarkt teil. Und er macht gute Erfahrungen.

           Vom Flüchtling zum Azubi
           In einem Thüringer Autohaus haben 14 Flüchtlinge ihre Ausbildung begonnen. Das Land hat ein Förderprogramm aufgelegt, um Unternehmen zu motivieren, Flüchtlinge einzustellen. Die Beteiligten ziehen ein Zwischenfazit.

           dále viz Faktor – das Arbeitmagazin. Jak vidíte na příkladu viz výše, zaměstnávání uprchlíků funguje a zaměstnavatelé si jejich práci pochvalují.

    • Saul

     Ocitoval jste přesně, Saxi, jen první půlku mého komentáře.
     On měl ještě pointu,kterou jste jistě náhodou vynechal.
     Teprve s ní to bylo „jednoznačné“!

     • vittta

      No a co?
      Třeba si už tu druhou půlku nečetl, to není jeho povinnost, MaB si také vybírá, co bude a nebude číst“
      Kromě toho, už z půlky se mu muselo udělat pěkně blbě….

      • Saul

       Odpoved spadla nekam jinam,tak si ji najdete vitto ,stejne jako sax muj puvodni koment.
       Muzete hledat spolu,vy Kasandry:-)

     • MaB

      Po podsouvání překrucování …To je další specialita.
      Ke změně významu se použije jen část textu a dosahne se žádoucího cíle.
      Saule, k čemu citovat celou vaši myšlenku ? Aby bylo správně pochopeno, co jste chtěl říci ? O to zde ale přeci vůbec nejde…

      Ano, vittto, vybírám si komentáře i komentátory a ty pak čtu velice pozorně celé.
      A jsou i ti, s výše uvedenými praktikami, s kterými je luxus ztrácet čas.

      • vittta

       Ne, píšete absolutní blbost.
       Vsadím se o co chcete, že nemáte ani ponětí, jak zněla celá Saulova „myšlenka“, ze které vyvozujete, že někdo překrucuje a podsouvá.
       Žádný žádoucí cíl není, tak jak si ho vysníte sama v sobě, jako že někdo z nedostaku argumentů něco překrucuje, protože chce mít „pravdu“ za každou cenu.
       Sax si úplně obyčejně dělá ze Saula prdel, Saul napsal sračku, a Sax prostě cituje tu nejkurioznější část, při čemž za zmínku stojí to, že sám Saul cituje váš výrok, ze kterého si děláme legraci, který jste napsala-nenapsala.
       Prostě jako kdybych napsal u nějaké příležitosti “ Hliník se odstěhoval do Humpolce“!
       Tím nemyslím, že by se hliník odstěhoval do Humpolce, ale bavím se notoricky známou hláškou, o které předpkládám, že jí cílové osoby též znají, takže jim to dojde, a jiné osoby jí znát nemusí, a tak se budou děsně divit, proč by se měl zrovna hliník stěhovat do Humpolce a co to má společného s tématem, což je o to větší zábava!
       Ve skutečnosti žádná myšlenka v CELÉM Saulově komentáři nebyla, byl to jen trapný pokus o jakousi údernou ironii.

 8. MaB

  Jen pro uvolnění – jak to vidí ruský občan a důvěrný přítel V.Putina, jinak také rablaisovská osobnost, G. Depardieu:
  V televizním pořadu La case en +, (O kolečko víc) moderátor Cyrille Eldin položil Gérardu Depar¬dieu otázku, jestli se chce setkat s E.Macronem, na kterou herec dost otráveně odpověděl :
  « Je ne veux pas, je n’aime pas les politiques »
  a dodal « J’aime les dictateurs ! »
  (Nechci, nemám rád politiky. Já mám rád diktátory.)
  Když bylo namítnuto, že Macron má potencál diktátorem se stát, nesouhlasil:
  « Non, il pense, mais il n’est pas encore Jupi¬ter ».
  (Ne, myslí si, ale ještě není Jupiter.)

  Ohledně Rusů moderátor uvedl, že jsou možná « moins hypocrites que les Français (měně pokrytečtí než Francouzi)» , čímž udělal zjevně Gérardovi radost, hned ožil a dodal: « Ils pètent, ils puent, ils sont contents ». (oni p.dí, oni smrdí, oni jsou spokojeni.)

  • vittta

   To víte, diktátor není nikdy nula!
   Politik většinou ano.

    • kočka šklíba

     Já si dokonce myslím, že je to předehra k demonstracím.

    • vittta

     Škoda komentáře!
     Ale na příkladu Němcové lze demonstrovat případný důvod naprosto blbých keců Mayové.
     Jestli je také tak blbá, pak…se nelze divit ničemu!

    • Kamil Mudra

     Já ale naopak vidím vlastizrádné jednání ve vystupování Němcové a Starostů. Prezident si u BIS vyžádá podklady pro věcnou argumentaci proti tomu co bylo o ČR řečeno a tihle podrazáci mu hážou klacky pod nohy a zneužívají toho k rozesírání občanské společnosti. A to zrovna v situaci politické nestability (vládne vláda v demisi – probíhají jednání o sestavení nové).
     Blbostí bych tohle u Němcové neomlouval. Spíše bych to viděl jako psychickou poruchu. Ale vzhledem k tomu že se takto neangažuje sama – smrdí to záměrem.

     • embecko

      Jak tvrdim, je-li intrika dobre zalozena, neni proti ni obrany. Jakmile zacnes obhajovat takhle krystalicky jasnou zalezitost, musi se v neci hlave nutne vylihnout myslenka, ze na obvineni prezidenta neco musi byt.
      A pritom je to takhle: Cizi stat vyjadril moznost, ze na uzemi CR se cosi nebezpecneho vyrabi (ci vyrabelo). Prezident to tedy necha presetrit prislusnymi organy…a je obvinen z velezrady :o)

      • Kamil Mudra

       Jenže dnes už ani není třeba nějak složitě intrikovat. Stačí jen žvanit i bez jakýchkoli alespoň zdánlivě relevantních argumentů.
       A to už je tedy fakt na pováženou. Protože pro hlas rozumu už není místa ani sluchu.

       • grasyk

        Celé absurdní divadlo Skripal mi připomíná Kafkův Proces…
        Najednou se začnou všichni chovat jako by měli důkazy, že jste vinen. Přiznejte se! K čemu? Však vy víte! :-)
        Aneb jak tady, dnes už se dá říct v bývalém havířském kraji, žena podezírá manžela z nevěry:
        – Kajs dal penize? Muv!
        – Propil.
        Němuv….Muv! Kajs dal penize?!

        • Kamil Mudra

         Bohužel je to tak. Ale když se kafkovina stává realitou tak už i havířský vtip ztrácí na vtipnosti. :-(

         • grasyk

          Máte pravdu, ale když už se jednou počítám do kateegorie „smějících se bestií“…

        • MaB

         A co Artur London, Ostravak, který v Přiznání (Aveu) ukazuje, jak se z hrdinů s nepopíratelnou morálkou stávají viníci nejhorších ohavností 20. stol. ?

          • MaB

           Připomínala se zde Milada Horáková, Vy správně vidíte analogii s Kafkovým Procesem.
           Proto odkazuji na
           film Aveu, režisér Costa Gavras, v hlavní roli Yves Montand a Simone Signoret), český název Doznání.
           Je to velmi otřesné svědectví o monstrprocesu se „spikleneckým centrem“ Rudolfa Slánského v r. 1952, „Josefů K.“ je tam několik.
           viz.
           Doznání — Česká televize
           http://www.ceskatelevize.cz/porady/26463-doznani/29033075211

           Artur London se narodil v Ostravě, v komunistické židovské rodině,
           v roce 1951 byl donucen přiznat se se k protistátním zločinům a v roce 1952 v procesu s Rudolfem Slánským odsouzen k trestu doživotí. (v r.1956 propuštěn a zproštěn vin)

         • hans

          Nevěděl jsem, že Londonovo Přiznání bylo o My Lai a podobných vietnamských, kambodžských, laoských a latinoamerických vesnicích. Asi mě nebo vám v knihovně zaměnili obálku knihy…

          • MaB

           To jen svědčí o tom, že poselství některých knih je nadčasové s univerzální platností. Tato mezi ně patři.
           Jak pochopil čtenář zde:

           2 22.01.2017
           Velmi poutavý a děsivý příběh. Orwellovo 1984 bylo vymyšleno, Londonovo Doznání je krutá realita doby ne tak dávno minulé a přitom jsou si knihy podobny jako vejce vejci. Pro soudobé čtenáře je až nepochopitelná modla a idealizování strany i přes mučení a trýznění lidí ve jménu oné strany. I rodinní příslušníci neustále glorifikovali stranu a byly ochotní se vzdát nejbližších příbuzných ve jménu a zájmu strany. Budiž nám tyto hrůzy ponaučením.

          • vittta

           Poučení pro mě z toho plyne hlavně takové, ze se něco podobného už nikdy nesmí dít pod hlavičou komunistické strany, a musíme tomu zabránit- i náslilím- pod hlavičkou jiné strany!

          • hans

           Ale nééé.

           Chtěl jsem říct, že My Lai a další americké vraždění tu v Indočíně, tu v latinské Americe lze zařadit mezi „nejhorší ohavnosti 20. stol“. Kdežto nenápadité mučení Londona je v kontextu dějin 20. století (nebo kteréhokoliv jiného století) nudná trivialita, které se děly každou chvíli a plošně.

           Ohavnost bezpochyby, ale k nejhorším ohavnostem se Londonovy zážitky nepřiblížily ani zdálky, je to ohavnost tak 28. kategorie. Těsně následována třeba mučením na amerických policejních stanicích 20. a 30. let, které známe z detektivek jako běžnou a s klidem přijímanou rutinu tehdejší doby.

     • pacifista

      Tato smečka je evidentně vedena, ne-li organizována nebo navedena. Němcová to nemá jen ze své hlavy, protože jen tak odejít z inaugurace o své vůli by si nedovolila, kdyby nevěděla, že za ní stojí hejno všehoschopných. Nyní pokračuje v roli. Mě osobně je z toho špatně. Nemohu si nějak srovnat v hlavě, že bojujeme za to aby na našem území byla rozmístěna vojska NATO. Potom si nevážíme svých životů, neboť my budeme první na řadě kam poputují ruské rakety. Jsme úplně degenerovaní, jinak to říct nelze.

 9. Asfalt


  „Byl jsem to já, který označil ruské obvinění za drzou lež,“ řekl Zeman
  (…)
  Zeman se následně vyjádřil k tomu, že nemá nic proti kroku České republiky ohledně vyhoštění diplomatů. Vnímá to jako kompetenci premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO).

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zvanilove-novinari-Ze-by-Rusove-dali-sperky-pani-Nemcove-Ma-pul-zaludku-Obluda-Zeman-stiral-redaktora-za-Skripala-i-Cinu-529755

  Vážený pane prezidente,

  nevím, proč i vy jste magor, ale Rusko nikoho neobvinilo na rozdíl od jiných, co ovviňují Rusko. Rusko jen řeklo, že látky, kterými byl údajně Skripal otráven, intenzivně zkoumalo několik zemi včetně ČR. To není obvinění, na rozdíl od kategorického tvrzení: „Rusko provedlo chemický útok na britském území.“
  Výzkum látky neznamená výrobu dané látky, a pokud jste BIS opravdu zadal, aby zjistila, zda se u nás tato látka vyráběla, nikoliv zkoumala, pak jste idiot. Jen nevím, zda navedený, podvedený nebo uvědomělý, neboť restriktivní odpověď na vaši otázku samozřejmě musí znít: Ne, tato látka se u nás nikdy nevyráběla, z čehož bude mít kavárna moc velkou radost. Avšak i Vojenské rozhledy píší, že se tato látka dá připravit velmi snadno laboratorně, a dokonce veřejně popisují princip její přípravy. Otázku, zda tato látka byla na Západě laboratorně připravena je naivní, neboť i Chemické listy z doby našeho členství v NATO píší, že tyto látky jsou předmětem výzkumu. Lze zkoumat něco, co nemám, pane prezidente?
  Zjištění, zda se daná látka u nás vyráběla, tedy neodpovídá výroku ruské strany a jen doufám, že ulhaní novináři zase zkreslili zadání, které jste ve skutečnosti BIS dal a že se brzo dovíme, že označení novičok vlastně ani nemusí být ruské nebo sovětské, jak naznačil i ruský diplomat ve známém videu. Vždyť jeho údajné vlastnosti jsou udávány z amerických odborných zdrojů.
  Rovněž britská obborná zpráva říká, že Skripal byl otráven novičokem nebo látkou jí podobnou. To je ale naprosto jiné tvrzení, než jaké podávají britští političtí šašci, neboť z odborné zprávy tak jasně vyplývá, že britská strana vlastně nezná přesně strukturu jedu, natož aby znala nebo z principu věci vůbec mohla znát toho, kdo tutu látku vyrobil nebo laboratorně připravil. Přitom není podstatné, kdo látku vyrobil, ale kdo ji použil. Navíc laboratorní příprava se identifikovat nedá, stejně tak jako původce nelze v tomto případě zjistit jen z krvevní plazmy. Již to usvědčuje lháře celkem jasně.
  Moc mě mrzí, že souhlasíte s vyhnáním ruských diplomatů. Rád bych vám za to teď přetlumočil všechny ty tituly, o kterých tak rádi mluví naši chlapi v hospodě, ale Janika, prostřednictvím které vám zasílám svůj otevřený dopis, by mě za ty výrazy určitě tloukla koštěm.

  Proto jen fujtajbl, pane prezidente
  neváš Asfalt

  • Kamil Mudra

   Nebyl bych na Zemana tak tvrdý, Asfalte. Řekl že v zemi nedopustí majdan. V situaci kdy se o něj evidentně někteří politici pokouší i za využití úplných absurdit, lavíruje jak se dá. Stále ještě se hůře svolává demonstrace pod heslem: „Zeman je magor!“ než pod heslem: „Zeman je velezrádce!“. Holt je někdy lepší nasrat si na práh sám, dřív než to udělá někdo jiný a označí to hovno za úplatek. :-(

   • Asfalt

    Nevím, Kamile. Rakousko, Slovensko a další dokázaly říci ne. Vámi uváděná seberestrikce je jednak hypotéza, které moc nevěřím v tom smylu, že by Zeman jednal z nutnosti a říkal to, co si sám nemyslí, a jednak by znamenala, že formální moc zde již nic neznamená. V takovém případě by to ale měli všichni jasně vědět a na vlastní oči vidět ty, kdo by pak vyšli do ulic. Nebo myslíte, že věčné ustupování neformální vládě znásilněné „občanské společnosti“ může vést k lepšímu konci?
    Jistě, není to tak jednoduché, jak říkám, ale myslím, že v tomto případě by se měl najít lepší politik než jen přicmrdující tajtrdlík.

    • vittta

     Zeman je politik, Asfalte, ne svatý na kříži.
     To už je takový profesionální deformace, snažit se cokoliv využít pro nějaké své cíle.
     Cíl může být ušlechtilý- jak ho popisuje Kamil, ale též neušlechtilý, tedy jak ho popisujete vy, byť ne konkrétně, ale asi se jedná o zbabělost, a hloupost.
     No kdo ví, mě se to také moc nelíbí.
     Ale sleduji to dál, ono se to buď nějak vyvine, nebo také ne, ale s tím já nehnu….
     A Zeman byl jediná možnost, Drahoš by asi stál s americkou vlajkou v předklonu před tím americkým šoumenem na náhodné dovolené.

     • Asfalt

      Ano, Zeman byl jediná možnost. Ale to neznamená, že skvělá.
      Ano, mohlo by týt a asi bude daleko hůř. Bohužel.

      • vittta

       My nemůžeme nic ovlivnit, můžeme jen čekat na pokračování, a snažit se to pochopit.
       Též Bohužel…

    • Kamil Mudra

     No, já nevím jak vy, Asfalte, ale já se poslední dobou, na ty co vychází do ulic, nijak koukat nechodím. Ostatně, k čemu by mi to bylo když nemám paměť na tváře. Víc mne zajímají ty známé tváře které se k těm na ulicích hlásí a deklarují je jako svou podporu. A pak na podkladu té podpory kutí ty svoje scénáře co smrdí na sto honů. Tedy bych, za stávající situace víc uvítal, kdyby do těch ulic nikdo nevyrážel. Z důvodu který jsem už uvedl zde: https://janica9.wordpress.com/2018/03/26/jak-by-melo-rusko-reagovat-na-vyhostovani-svych-diplomatu/#comment-54710
     Užiteční idioti jsou prostě akčnější a já netuším jak by se to dalo změnit. Obávám se že hledání toho lepšího politika by za momentálních okolností přineslo více škody než užitku. A navíc – kde nic není ani čert nebere. Zato však umí srát na jednu hromadu.

     • pacifista

      Já když to tak vidím, také si říkám, že Zeman musí lavírovat jak se dá. Vzpomeňme na nedávné jeho prohlášení zemím Evropy, kdy jeho projev obsahoval, stejně jako nyní, dvě protichůdné věci a sice, že obsazení Krymu je protiprávní akt, ale je to hotová věc. Kdyby to tak neřekl, nikdo by ho vůbec neposlouchal. Zrovna tak to je v tomto případě. Musí jim nejdřív dát za pravdu a nějaké to slovo obětovat aby dosáhl toho, čeho dosáhnout chce. A co třeba Putin? Ten kdyby nepoužíval mozek a převážily emoce, už by nebylo Ruska. A přesto mu to doma někteří zazlívají a horlí stejně jako tady Asfalt.

  • pařez

   Tož tady to vidí trošku jinak:
   https://aeronet.cz/news/zdroj-z-okoli-hradu-chteli-po-nas-vyhostit-30-ruskych-diplomatu-nakonec-ale-tu-nulu-za-trojkou-museli-skrtnout-dalsi-politicke-vitezstvi-prezidenta-milose-zemana-neocon-se-nazral/

   „… skupina poslanců a politiků okolo TOP09 a ODS tlačila na ministerstvo zahraničí, aby Česká republika vypověděla ze země alespoň 30 ruských diplomatů, protože jich prý je v Praze moc, jak se nedávno vyjádřila i Helena Langšádlová v České televizi.
   Jenže, do celé hry vstoupil Miloš Zeman. Po víkendové schůzce mezi Milošem Zemanem a Andrejem Babišem bylo dohodnuto, že ministerstvo zahraničí ČR nevyhostí 30 ruských diplomatů, ale jenom 3 ruské “pracovníky” z ruské ambasády. Tento opatrný slovník ukazuje, že Miloš Zeman jasně ukázal, kdo má momentálně delší klacek v ruce. Oficiálně budou jen 3 pracovníci ruského zastoupení označeni za nežádoucí [1], a aby toho nebylo málo, Pražský Hrad si vymínil i další podmínku, symbol, že termín opuštění ČR musí být k 1. Aprílu. Tedy na Den bláznů (April Fools’ Day)…
   … Ministerstvo zahraničí navíc jako důvod musí uvést, že vypovězení 3 pracovníků ruského zastoupení v ČR je hlavně odvetou za ruský výrok o tom, že ČR pracovala na výrobě Novičoku. O tom, že prezident Miloš Zeman kontroluje situaci, o tom svědčí i fakt, že jako vrchní velitel ozbrojených sil dnes pověřil BIS, aby pátrala po Novičoku v České republice [2]. Prezident Miloš Zeman má podle našich informací indicie o tom, že na území ČR se opravdu nachází tzv. referenční vzorky bojových plynů řady A-230,…“

   • Asfalt

    Víc jak 4 diplomaty nevyhostil žádný evropský stát kromě Ukrajiny. Vyloučení 30 diplomatů by bylo naprostou raritou, což poněkud budí nedůvěru k podané informaci. Jak to ale bylo, samozřejmě nevím. Pokud se Zeman uvedeným způsobem angažoval, budiž mu to k dobru.

   • embecko

    Tomu muze verit jen male dite. Pravdepodobnejsi je, ze po nich chteli vyhostit 2 diplomaty a oni pro jistotu vzali hned 3.

    • hans

     Pravdepodobnejsi je, ze po nich chteli vyhostit 2 diplomaty a oni pro jistotu vzali hned 3.

     Mě to naopak přijde pravdě-podobné. TOPáci a Starostové jsou dost hloupí vlezdoprdelkové, aby chtěli vyhostit 30.

     • embecko

      Ani ve snu by mne ale nenapadlo, ze pocty vyhostenych diplomatu stanovil nekdo z ceskych uredniku.
      Ze nejaka Langsadlova chtela 30, to je klidne mozne, ale tenhle pocet ji neodmitl Zeman, ale urcite uz Stropnicky, protoze tohle by bylo opravdu uz prilis…je na to hezke ceske slovo „kontraproduktivni* (mysleno v mezinarodnich souvislostech).
      Podobne heslo bylo „Radar nestaci, my chceme rakety!“ :o)

      • kočka šklíba

       To neznamená, že není Langšádlová a spol. blbá jak necky. Jestli to to ale není urážka pro necky ?

  • Asfalt

   Vážený pane Asfalte,

   ten prevít Ovčáček mi včera předhodil Vás dopis místo večeře, abych si prý snědl, co jsem si nadrobil. Dovoluji si Vás proto seznámit s předběžnou zprávou, kterou jsem právě obdržel od BIS.
   Ve zprávě se konstatuje, že v ČR bylo skutečně přechováváno 678 gramů novičoku. Bohužel zrovna před měsícem 8 gramů zmizelo neznámo kam. Jedná se o molekuly s poradovými čísly 7888 až 16888, jež byly právě označeny úplně novými praporky s nápisem Made in Czech, které naši státní zaměstnanci na neustále se vrtící molekuly tak trpělivě a dlouho připichovali. Na místě činu se našlo 468 těchto praporků, 4 praporky s nápisem Toto bylo vyrobeno v krvelačném Rusku a stopy od bot velikosti číslo 8. Naši přední agenti 007 a 008 si dlouho s touto záhadou nevěděli rady, ale nakonec s obětavou pomocí místního skautkého oddílu, který jim ochotně zapůjčil buzolu, zjistili, že azimut stop pachatele směřuje rovnou na Londýn.
   Zdá se tedy nepochybné, že před měsícem Vladimír Putin vyčmuchal zbrojní sklad a zcizil zde naše molekuly s nádhernými evropskočeskými praporky, které hned na místě nahradil škaredými mazaninami ruského diktátora. Místo činu se ten ničema ani nepokusil uklidit a okamžitě odkráčel směrem na Londýn, aby přepadl naši milovanou Británii chemickými zbraněmi.
   Snad máte pane Asfalte i vy radost, že ruské obvinění bylo pravdivé a novičok jsme na českém území skutečně našli.

   Tlačce zdar

   Miloš Zeman
   prezident republiky

   • Kamil Mudra

    To ovšem znamená že zbývá ještě více než osm a půl tisíce molekul označených úplně novými praporky s nápisem Made in Czech které mohou být zneužity false flag. Neměli bychom se všem státům preventivně omluvit a varovat je před chemickým útokem, který by mohl být proveden s cílem diskreditace ČR?

    • Asfalt

     Já bych na to nespěchal. Kdoví, zda příště bude Putin taky útočit chemickými zbraněmi. Třeba vymyslí něco jiného. Možná Borisovi v noci šmikne háro a pak se místo našich molekul budou hledat zase nůžky.

     • Kamil Mudra

      To ovšem bude šrumec, protože těch by se u nás (a nejen u nás) našlo mnoho. Ale Boris by si to zasloužil. :-)

 10. Saul

  Tak jak se udelalo spatne MB z te druhe pulky meho komentu nevim,ale vas jiste zaujala.
  Zvlast ta posledni veta,vidte vitto.

  • vittta

   Bacha, Saule, MaB nekompromisně uvádí události na pravou míru, bez ohledu na původce informace.
   Takže klidně se klidně může zeptat, kde píšu, že se MaB udělalo z něčeho špatně.
   Ale já nic neříkám, já ne!

   • Saul

    Uz jste zase v rauši?
    Komolite vyznam vet,smyslu,prehazujete slova,vyznamy….vase stara strategie,kdyz jste nachytan “ na hruskach “ a nevite kudy kam.
    Tam sem hezky ten muj koment postnete cely,vy hrdino.

    • vittta

     Ale já ho sem už celý postnul více jak půl hodiny před touto vaší výzvou.
     Ve 22.13 mě vyzýváte, a já ho postnul ve 21.38.
     Máte velký přehled.
     I u Kamila, jak koukám.
     Vy si zjevně myslíte, že jste jediný, kdo tady něco zajímavého píše, a já jsem váš oponent, který- pravidelně zahnán vámi do úzkých v podobě argumentační nouze, aktivuji svoje kamarády, (to jsou všichni ti, co nemají stejný názor jako vy, tedy konkrétně letadlo a rasismus a pistole) kteří na moje písknutí okamžitě začnou něco proti vám psát.
     Sám pak, frustrován, převracím významy slov, vět i textů.
     Hmm…

  • vittta

   Ale dobře, jste zbytečně skromný, myslel jsem, že svou MYŠLENKU sem postnete, aby KAŽDÝ mohl vidět její hloubku, zejména pak MaB.
   Tak tady to je:
   „Ale souvisí to s původním tématem,šklíbo,souvisí.
   Souvisí to tak,že se stalo neštěstí.
   I v tom Rusku určitě budou hledat viníky a snažit se je potrestat(„Zprávy z ruských médií ukazují, kolik bylo porušeno nařízení“.)
   Ale nebudou se smát,jak navrhuje vitta,ani nenávidět a uplatňovat nějakou kolektivní vinu.
   Alespoň předpokládám.
   Ve Francii terorista zabil 3 lidi a byl zastřelen.
   Takže ve Francii JE všechno v pořádku.
   Až budou kvůli jednomu teroristickému činu vystříleny celé čtvrti,tak to v pořádku nebude.

   I když jak pro koho,že?“

   MaB může podumat, co tím vlastně myslíte, ona tohle umí jako jediná zde, pochopit text bez potřeby přečíst si jiní texty kvůli kontextu.

   • Kamil Mudra

    Koukám že na těchto stránkách budou MaB a Saul hlavním tématem diskuse i ve chvíli kdy nám tu bude NATO stavět jaderné odpaliště. :-)

    • Saul

     Zdravim Kamile.
     Uz jsem myslel,ze se tu neobjevite.
     Tedy ne ze byste mel obavy z jaderne valky,spis z odpovedi na jeden dotaz,kzery vam tu byl polozen.
     Ale prijemne jste mne prekvapil a konecne se tesim na plodnou diskusi.
     Klidne zapojte i kamarady:-)

     • Kamil Mudra

      Mám tu aspoň patnáct komentářů a mimo Janiky asi jediný osobitou ikonu, Saule. Je vidět že pročítáte diskusi opravdu svědomitě. :-)

      • Saul

       Dovolil jsem si vam pripomenout vami nezodpovezenou otazku z diskuse z predesleho clanku.
       Predpokladam,ze pri vasi svedomitosti sledovani diskuse i jejich ucastniku vite presne,kterou otazku mam na mysli.
       Pokud jste snad z nejakeho duvodu podlehl roztrzitosti,na vyzadani mohu dat pro pripomenuti odkaz.

       • vittta

        Fakt si jako myslíte, že Kamila děsně zajímá nějaký váš psychopatický dotaz, že ho bude hledat do zítřka v celé předlouhé diskuzi?
        Obávám se, že tak zajímavý nejste….

       • Kamil Mudra

        Dejte ho prosím. Nepopírám že občas bývám roztržitý.

        • Saul

         Dam.
         Zitra.
         Vitta vam s tou odpovedi urcite bude mit snahu pomoci a dneska zase neni tak uplne pri smyslech.
         Rano moudrejsi vecera.

         • vittta

          Néé, nemusím Kamilovi pomáhat, umí odpovědět v pohodě sám, když má zájem.
          Ale myslím si, že se vám text o tom, jak nejsem při smyslech lépe hodil pod ten můj text, dokazující, že po mě chcete něco, co jsem už udělal.
          Ale třeba to ještě napravíte.
          No a nakonec osobní postřeh.
          Začínáte být s těmi útoky otravnější, jak blahé paměti Otoman.
          Mám dojem, a bez ironie, že nejste úplně v pořádku.
          Lidé, do kterých buď přímo, nebo skrze mě rejete, a urážíte je, si to nezaslouží.
          Já jsem takový „vyzyvatel“, já to svým stylem evokuji, ale jiní diskutéři žádní vyzyvatelé nejsou.
          Co je neuvěřitelné, vy se nějak domníváte, že se jim jako mstíte, že mají podobné názory jako já.
          Ne, to nesvědčí o vaší duševní svěžesti…

          • Saul

           Kdepak vitto,vy nejste žádný vyzyvatel.
           Vy jste arogantní hulvát.
           Kupodivu jím dokážete být i bez používání vulgarit,stačí vám k tomu manipulace,projekce ,podsouvání a lhaní.

          • vittta

           Ano, jsem arogantní hulvát.
           To se nedá popřít.
           Ještě jsem navíc frustrován svým životním neúspěchem, a inteligencí na úrovni IV. cenové.
           Recipročně něco o vás.
           Vy jste distinkovaný, kultivovovaný, sebekritický a skromný disktující.
           Vaše myšlenky obohacují tento prostor, a zejména styl jejich prezentace, tedy slušný a nenásilný, je hoden následování.
           Příčinou je jak vaše vysoké vzdělání, tak dobré rodinné zázemí, to vše posilované životním úspěchem!

          • Saul

           A proč jste mých úspěchů nedosáhnul i vy,vitto?
           Máte snad nějaký handicap?
           Vyjma své vlastní povahy?
           Ta vám zůstala,plus sžíravá závist,nenávist,nejistota a strach.
           Smutná bilance života,že?
           Inu,každý sklízí,co zasel.

         • Saul

          Takže Kamile,měl jsem na mysli tento dotaz:
          „Jak byste situaci řešil Vy ?“
          https://janica9.wordpress.com/2018/03/21/odpovedi-ktere-nam-nase-media-patrne-nezprostredkuji/#comments
          Za sebe bych si tu otázku dovolil ještě rozšířit.
          Ale ne rozmělnit,
          Zajímalo by mne,jak byste řešil problémy s Francouzi,potažmo Evropany jiné rasy a vyznání,ale evropského občanství.
          Tady bych vás chtěl poprosit o čistě hypotetickou představu,že za poslední dejme tomu dva roky do Evropy nedorazil ani jeden migrant.
          To opravdu nechci proto,abych to celé nějak zmanipuloval,ale aby bylo možné nahlédnout do podstaty problému.
          Příchozí migranti a jejich problematičnost je totiž jen ten pověstný vrcholek ledovce.
          Těch co já vím 2 mil. lidí je nejvíce viditelných a problematických ,ale v Evropě žije cca.44 milionů muslimů a další odhadem desítky mil. lidí jiné rasy.
          Takže se ptám,jak byste situaci řešil vy.
          Zatím jsem se tu setkal jen s jedním jasně vyjádřeným názorem „ZBAVIT SE JICH“
          Pokud ten názor sdílíte,tak bych prosil o upřesnění jak konkrétně se jich zbavit,pokud máte jiné řešení,rád o něm zauvažuji.
          Díky.

          • vittta

           Ne, odkaz je na koment Jiřího Klvacha, alespoň mě se to tak otevírá.
           A vy vystupujete pod nickem MaB?
           Nebo se teď dožadujete odpovědi na něco, na co jste se neptal?
           Já bych si dovolil, ještě než odpoví Kamil..
           Tak řešení této situace už v Evropě běží.
           Negři chodí do škol, kde se jim vysvětluje, že nelze v Evropě ukojit svlůj chtíč tak, že skočíme na ženskou.
           Vesměs tam ale není …“plná“ návštěvnost, tak bych dával za každé absolvování hodiny 200 Euro, snad by se tam pak dostavili.
           Ženy dostávají náramky, to se časem osvědčí.
           Negři pak dostávají sociální dávky, což též skvěle přispívá jak k integraci, tak to posiluje sociální a důchodový systém, i když osobně nevím jak.
           I dvojí právo nese své ovoce, celé čtvrti se již řící právem šaríja, a tak mají muslimové nárok nejen na více manželek, ale i na sociální dávky na ně a všech svých 15 dětí, které v budoucnu vše hostitelské společnosti vrátí, třeba ve Francii zapalováním aut.
           Dále se pak osvědčily islámské školky a školy, sice se tam tak úplně nevyučují evropské hodnoty, ale zase to ukazuje, jak respektujeme kulturní odlišnosti.
           V severských zemích výborně funguje kamaň „obejmi si svého džihádistu“, kdy masové vrahy, navrátivší se z války, objímají, a tito pak se zastydí, a chtějí lásku oplatit láskou, jenovitě pak k osmělým ženám třeba v parku.
           Moc co zlepšovat není, ve Francii a Německu je vše v pořádku, stačí jen vytrvat!

          • Kamil Mudra

           Co se týče vašeho odkazu, Saule, tak nevím o tom že bych s panem Kalvachem cokoli řešil ani o tom že by se mne na něco ptal, tak že ani netuším jaké situace se ta otázka týká.
           Ohledně vašeho dotazu:
           „Zajímalo by mne,jak byste řešil problémy s Francouzi,potažmo Evropany jiné rasy a vyznání,ale evropského občanství.“
           Nijak. Mne rasa ani náboženství kohokoli nezajímá. Je to jeho čistě jeho soukromá věc do které státu nic není. Stát mu nemá v tomto ohledu co zakazovat ale ani důvod k tomu aby pro něj vytvářel jakékoli výjimky z nastavených pravidel. Každý je povinen dodržovat zákony a když je poruší musí počítat s postihem – padni komu padni.

          • MaB

           Také zdravím, Kamile!
           Vaše „ohlušující mlčení“ mne překvapilo. Ale chápu, i Vy dobře znáte své P….
           Obdivuji Saulovu odvahu. :)

          • MaB

           Zde
           25.3.2018 – 22.57Kamil Mudra
           Někdy bývá optimismus tou nejlepší vstupní branou pro zlo jakéhokoli druhu. Pro samé tanečky a ódy na vlastní úžasnost se nenajde nikdo kdo by ji přibouchl a kdo netančí je škarohlíd. Opojení je krásné a uklidňující… o to horší bývá kocovina.

           26.3.2018 – 9.13MaB
           Kamile, nikoli optimismus, ale realismus.
           Co myslíte těmi „tanečky“ nevím, jak Vás ale znám, jistě odpovíte a vysvětlíte.
           Vycházejte, stejně jako Francouzi, z faktu, že teroristé nenávidí náš právní model.
           Jejich cilem je rozdělit národ a následně občanská válka, čehož jsou si všichni přemýšliví Francouzi plně vědomi.
           Odsuzovat bez důkazů by byla regrese, teroristé by dosáhli svého.
           Oe Penová demagogicky navrhuje:
           Okamžiťe vyhostit nebo uvěznit podezřelé z radikalizace
           Z 31 atentátníků žije a je ve vězení 1, 9 byli cizinci, 4 na půl, ostatních 17 Francouzi.
           Otázka:
           Vyhostit je kam ?
           Znáte snad jedinou zemi, která přijme s otevřenou náručí eventuální teroristy-Francouze, byť by se z nich stali (zbavením je národnosti), apatridi ?
           Jelikož nelze nikoho zbavit svobody „preventivně“, tj. dokud nedošlo k deliktu, zavřít je proč, kam a na jak dlouho ?
           Rok, dva, deset ? Doživotí ?
           Jak byste situaci řešil Vy ?

          • Eddie

           To je otazka teda ale ma jen tri odpovedi 1) Deportace, 2) Aktion Reinhard 2 3) Asimilace Racte soi vybrat.

          • kočka šklíba

           Na něco jste zapomněl, především to chce zastavit migraci. Protože bez toho nemá cenu ani jeden z Vašich bodů.

          • tresen

           To víte, MaB. Přišla ke cti Kamilova zásada „ptejte se, na co chcete, já vám odpovím, na co chci“.
           Navrhovat likvidaci 44 milionů lidí s evropským občanstvím se zatím přece jen nikomu nechce, a přiznat Francouzům, že přes problém s teroristy mají nárok, aby žili pospolu v míru a neztototožňovali po zdejším mustru muslimy s teroristy, tu dokáže taky málokdo.

          • Kamil Mudra

           Aha tak tohle mi Saul připomínal. A já už si dělal bláhově naději že jde o něco důležitého.
           Takže:
           Tanečky – tím myslím ty fotografie za ruce se držících politiků, vybírání příspěvků na imigranty během pohřbu oběti, deklarování: „nás nezlomíte a budeme žít jako by se nic nestalo“ a tak podobně. Pokud si myslíte že to potenciální teroristy nějak „rozhodí“ tak jste silně naivní. Přijmou to úplně stejně jako zloději kteří vidí že jste si stále ještě nezabezpečila svůj, už po několikáté vyloupený, dům.

           Odsuzovat bez důkazů se nemá – ctím presumpci neviny.
           Avšak to neznamená nějak flinkat trestání činů prokázaných a to nejen teroristických. Tedy si Francouzké násilníky, vandaly, výtržníky i ty kteří k takovému jednání nabádají zavírejte kam chcete a na jak dlouho chcete – hlavně v tomto buďte dostatečně důslední aby jim bylo zřejmé že jim takové chování neprojde.
           Cosi jako náboženský radikalismus by v sekulárním státě nemělo existovat, respektive nemělo by mu být umožněno jít se svými požadavky za hranice dané zákony země a mělo by být naopak uzákoněno, že se takovými požadavky nebudou zákonodárci ani státní správa vůbec zabývat. Jak už jsem výše napsal Saulovi. Náboženství je soukromou záležitostí jednotlivce a ve veřejném životě se prostě musí přizpůsobit místně platným pravidlům.

          • Kamil Mudra

           Vy si, třešni, jakékoli deklarování mých zásad strčte za klobouk. Víte o nich velký kulový.

          • vittta

           Sakra jak to, že vás MaB nezaujal můj model řešení, který úspěšně ve Francii aplikujete?
           Ještě jsem zapoměl dodat, že řešením je i VÍCE EVROPY, přesně jak to chce paní Merkelová a pan Junker.
           Hlavně vytrvat, nastavovat druhou tvář se může jevit jako hloupust, ale když jí budeme nastavovat dostatečně dlouho, tak se to nakonec vyplatí, protože agresora přestane bavit nás do té tváře fackovat, a rovnou nám jí uřízne, takže už nebudeme mít co nastavovat!
           Jinak….i já obdivuji Saulovu odvahu, je to velice odvážný člověk, člověk s velkým Č!

          • vittta

           To se vám povedlo, Třešni.
           A vy můžete tohle napsat, protože vás když se kdokoliv na něco zeptá, odpovíte konkrétně, věcně, bez předsudků a s nadhledem.
           Nějaké finty, jako odklánění diskuze, odpovídání na něco jiného, nebo „useknutí“ vlákna, to vám je cizí, stejně jako Saulovi,MaB a Otomanovi.

          • MaB

           Kamile, doufám, že této karikatuře, kterou mi nabízíte jako vysvětlení, nevěříte ani Vy sám.
           Divím se, že Vám stačí fotky, abyste dospěl k závěru:
           „nás nezlomíte a budeme žít jako by se nic nestalo“.
           Vždy se ukázalo, a to i tentokrát, že „nás nezlomili“, ale „jako by se nic nestalo“ ? Právě proto, že jsme si vědomi, že se stalo něco nesmírně tragického, nesmíme dopustit, aby teroristé dosáhli svého – rozdělit nás, aby oni mohli panovat.
           A musíme se smířit i s tím, že riziko 0 neexistuje, že se vždy najde nějaký zfanatizovaný primitiv, který zatouží po „Ráji“ a bude vraždit nevinné. Nikde na světě.

          • Kamil Mudra

           MaB, píši co si myslím. A pokud si vy myslíte že mám své mínění postavené jen na fotkách. tak už nemá smysl abych vám psal cokoli dalšího.

          • vittta

           Vy jste se s tím ve Francii možná smířili, MaB, ale my se s tím tady smířit nehodláme!
           To máte jako v to naší dobré české pohádce:
           Možná jinde se jich bojí, ale tady se jich neleknem!

          • MaB

           Kamile, posledně jste měl dojem, že věnuji ve své „zapadlé vísce“ pozornost přednostně pozitivním zprávám. A Vás by byly zajímaly názory lidí z mého okolí, „tuhle jsem byla támhle a viděla tohle“ atp.

           Když Vám řeknu, že ta věta „jako by se nic nestalo“ je nesmysl, neznám nikoho, kdo by si něco podobného myslel a také jsem neslyšela, že by to někdo řekl, tak se urážíte ?

           Možná, že Vás ale potěši, že jsem na Vás dnes myslela, jako pokaždé, když jdu kolem antických arén. Představují si Vás jako ctihodného patricija na zápase gladiátorů. (to už jsem Vám jednou psala.)
           I ti „z mého okolí“ Vás znají a ptají se mne, co Camilus Augustus, pořád vrtí palcem nahoru a dolů na blogu?
           Po atentátu v Bataclane jste nevěřil pravosti „Nebudete mít moji nenávist“ od Antoina Lerise, vzpomínáte ?

           Právě jsem slyšela na RŽ informaci o státním rozloučení s plukovníkem A Beltramem. Komentoval Pavel Fischer, tomu se věřít dá.

          • vittta

           A jak říkají Francouzi mně?
           Moje představa by byla něco jako Rasisus Xenofobus Primitius.
           No,. dělám si legraci, ale nějak tak mi asi fakt říkají, pokud tedy se vůbec namáhají.
           Už proto, že jim překládáte jen něco, což vím hlavně proto, že sama plno mých textů nečtete.
           A jak si představujete mě?

          • Kamil Mudra

           Já se neurážím, MaB. Ale nebaví mne slovíčkaření. Ta moje věta samozřejmě nebyla citace ale jakýmsi „vzorkem“ vyjadřované myšlenky.
           Ano, „Nebudete mít moji nenávist“ od Antoina Lerise je jeden z těch tanečků které jsem měl na mysli.
           Nenávist k tomu kdo mi úmyslně zabije někoho blízkého, který mu nikterak neublížil ani ho neohrožoval, je přirozená lidská emoce sloužící k tomu aby takových špatných lidí byl svět zbavován, těmi kdo pocítí spravedlivý hněv. Nenávist posílí v odhodlání k vykonání trestu, člověka jinak mírumilovného který by nebyl sám o sobě schopen násilí.
           Můžete namítnou že ta emoce bývá využívána až zneužívána. Jenže totéž můžete říci třeba o noži.
           A známým vyřiďte že Camilus Augustus nikdy palečkama na blogu netočil a netočí, ba ani si jich sám nevšiml, pokud mu je někdo jiný nepřipomenul.

          • MaB

           „A známým vyřiďte že Camilus Augustus nikdy palečkama na blogu netočil a netočí,

           20.11.2015 – 18.25Kamil Mudra
           Za tohle palec nahoru, Hamilbare. Upřímně, bez ironie…… odtud Camilus Augustus :)
           Nikdy neříkat nikdy, Kamile.

           Ne „taneček“, ale instinkt sebezáchovy a důkaz velké noblesy ducha..
           Teroristé nedosahli svého
           a je těžké nést v sobě nenávist, břemeno, které zaplňuje celé srdce i mozek a brání žít. A Antoine Leiris si byl vědom, že nemůže vychovávat svého synka v nenávisti. protože chce, aby mohl být šťastný. ..

          • vittta

           Přijímáte rány osudu s noblesou, a jak jsem si všiml, tak s noblesou, i když poněkud pompézně, pohřbíváte (některé) mrtvé.
           Tomu se už dá říkat instinkt sebezáchovy.
           A vidím, že opět nechápete význam spojených českých slov do vět.
           Tedy hláška „za tohle palec nahoru“ může znamenat buď pochvalu…řekněme většího významu, ale též třeba zde na blogu možnost kliknout na palec nahoru spolu s pochvalou.
           V žádném případě to ale neznamená, že autor výroku na palec nahoru opravdu klinul, dokonce to ani nezanamená, že o nějaké možnosti kliknout na palec ví!

          • MaB

           vittto, zase jste nepochopil..
           ,Já jen Kamilovi dokazuji, že není pravda, co říká výše. V nejmenším nehodnotím důvody, proč palec tehdy zdvihl.
           A vysvětluji mu, odkud pochází velice lichotivá přezdívka Camilus Augustus (= Vznešený), pod kterou je tu známý.

           Je mi záhadou, proč potřebujete zasahovat, jste zase zcela mimo.
           Pro váši informaci, v Invalidovně nešlo o pohřeb.

          • vittta

           Chtěl jsem vám udělat radost, no…
           Abyste se mohla ujistit, že jste v obraze, konkrétně tím, že já jsem mimo….

          • Kamil Mudra

           Mno… Když už jste tak důsledná MaB a tolik vám záleží na pravdě: Víte co znamená výraz „vrtět“? Žádné komíhání ze strany na stranu, nebo nahoru dolů. On ani pes ve skutečnosti tím ocasem vrtivý pohyb neprovádí. „Vrtět“ znamená otáčení okolo vlastní osy. To můžete učinit hlavou, nebo celým tělem – ale schválně si to zkuste palcem. :-) Kdepak – palcem můžete jen ukazovat (a to nejenom nahoru nebo dolů), případně kroužit okolo bodu mimo něj ale pokud vy se svým palcem dokážete vrtět, pak musel projít nějakou speciální úpravou či výcvikem, který si těžko dokážu představit.

           Proč je nenávist jedním z „nástrojů“ instinktu sebezáchovy vedoucí k sebeobraně jsem vám vysvětlil už výše. Nu a jak je tomu s noblesou? Noblesně se chováme k tomu kdo si to z našeho pohledu zaslouží (pokud sám k sobě tak už to trochu zavání narcismem) a můžeme se tak chovat třeba i k nepříteli, oceníme-li u něj že bojuje odvážně a čestně a tedy si noblesní vystupování z naší strany zaslouží. Opravdu si myslíte že teroristé patří k lidem kteří si náš noblesní přístup zaslouží? Nu, pak se v názoru lišíme, protože ten můj je: „Na hrubý pytel – hrubá záplata.“

           No a je-li nenávist břemenem? Asi jak pro koho. Já třeba upřímně a z hloubi srdce už od dětství nenávidím lidi kteří dokáží jen pro své potěšení mučit zvířata. Ale přece mám v tom srdci dostatek místa pro lásku, nikdy mi to nebránilo žít, ba ani v tom abych se cítil šťastný, ani mi to nezaplnilo celý mozek.

           „Já jen Kamilovi dokazuji, že není pravda, co říká výše.“
           Ono je to s pravdami dost problematické, MaB. Bývají posuzovány z různých zorných úhlů či dohod (učiněných leckdy z nouze) ale nakonec to stejně dopadá tak že každý má pro sebe tu svoji a pro své okolí takovou jakou mu ostatní dovolí. Takže až zase někdy pocítíte touhu dokazovat nějaké pravdy či nepravdy, zkuste se před tím zamyslet nad všudepřítomnou relativitou která naše životy prostupuje.

          • MaB

           Určitě to našli ve slovníku, kde:
           Remuer = vrtět
           To jim nemůžete mít za zlé, oceňuje se snaha mluvit česky.
           A propos, znáte vtip: „Proč pes vrtí svým ocasem? Protože pes je chytřejší než ocas. Kdyby byl ocas chytřejší, vrtěl by ocas psem.“

           Kamile, k té nenávisti, Antoine Leiris napsal, co cítil.
           Vrazi jeho ženy jsou mrtví, k čemu by mu bylo chovat v sobě nenávist k nim. Kdo by tím trpěl ? Pouze on a jeho malý chlapec.
           Vy to vidíte jinak, ale s tím rozdílem, že nemáte stejně tragickou zkušenost jako on. Jak byste „hrubě záplatoval“ na jeho místě Vy ?
           A nechápete, že hromadný masakr lidí je trochu jiná kategorie než „mučení zvířat pro potěšeni“. I když i to je velmi ohavné.
           „Víte, jak se pozná štěstí ? Podle hluku, který dělá, když odchází…“ napsal Antoine ve své knize.

           Zcela s Vámi souhlasím, pravda je polymorfní, už jsem o tom psala.
           Ale zde, kde je odpověd‘ „ano“ nebo „ne“, je to jednoznačné.
           Na otázku : Napsal jste to ? Je jen jedna z těchto dvou odpovědí pravdivá. :)

          • vittta

           Tedy MaB, s dovolením něco napíšu, snad vás to nepohorší.
           Uvedu extremnější verzi příkladu.
           Dejme tomu, že někdo byl v koncetráku, kde stráže byli SS.
           Po válce konkrétní stráže někdo zabil.
           Dotyčný člověk pak by udělal nejlépe, kdyby k ostatním členům SS necítil nenávist.
           Ono to není prakticky úplně absurdní, protože ne všichni členové SS byli sprostí, zákeřní a bezcitní vrazi a násilníci.
           Ale bylo jich mezi nimi tolik, že je rozhodně rozumnější, hodit je do jednoho pytle a nenávidět je, či si od nich udržovat co největší odstup.
           Není to úplně o tom, ale jako příklad se to použít dá.
           Antoine Leiris pak o svou ženu přišel, její vrazi jsou mrtví.
           Není ale všem dnům konec, Antoine Leiris si může najít jinou ženu, a mít s ní dalšího syna.
           A tu ženu mu opět zavraždí vrazi stejné víry ze stejného důvodu.
           Pak může buď začít nenávidět, nebo minimálně se vyhýbat takovým lidem, nebo to může ještě celé zopáknout.
           Zde uvádím verzi, kdy se to stane jemu, takže dostane možnost si to uvědomit.
           Ale…pravděpodobnější je to, že se to stane jiným, co je Antoine Leiris nezná, takže pak samozřejmě může být velice ušlechtilý, protože cizí slzy netíží tak moc naší mysl, jmenovitě když je ani nevidíme!
           Používáte vznešená slova, ale viděli bychom, jak byste se sama povznesla, stát se to vám 5x po sobě.
           Je hezké číst si moudré lidi, a prožívat povznášející pocit ušlechtilých citů, neb nejen chlebem živ je člověk.
           Pak ale je třeba, vrátit se do reality.

          • Kamil Mudra

           „Na otázku : Napsal jste to ? Je jen jedna z těchto dvou odpovědí pravdivá. :)“
           Napsal jsem to, jenže o psaní jste vy nepsala. Psala jste o vrtění. A já vám odepsal že nevrtěl (přesněji netočil) a z textu bylo zřejmé (a netvařte se že ne) že mám na mysli takové ty hodnotící palce pod komentáři.

           Tedy vaše: „Já jen Kamilovi dokazuji, že není pravda, co říká výše.“ je poněkud mimoběžné, ba dalo by se i označit za podpásové a podpásovek by se člověk, kterému jde o dokazování pravdy, dopouštět neměl.

          • MaB

           Tak to je názorný příklad „slovíčkařění“, které nemáte rád (u druhých)

           „A známým vyřiďte že Camilus Augustus nikdy palečkama na blogu netočil a netočí,“ (KM)
           ale palec zvedal:
           „Za tohle palec nahoru, Hamilbare. Upřímně, bez ironie……“ (KM)

           Nechápete, že šlo jen o žert, který vznikl na základě vašeho „palec nahoru“ v r.2015. ?
           O NIC jiného !
           Myslela jsem, že máte smysl pro humor…

          • MaB

           PS:
           Těm, z mého okolí, kteří Vás znají a ptali se mne,“ co Camilus Augustus, pořád vrtí palcem nahoru a dolů na blogu“, jsem právě vyřídila, že Camilus Augustus už palcem netočí, jak jste si přál*).
           Byli trochu zklamáni, ale mám Vám vyřídit jejich pozdravy :)

           *)„A známým vyřiďte že Camilus Augustus nikdy palečkama na blogu netočil a netočí,“

          • Kamil Mudra

           MaB, vy máte evidentně problém v rozlišování mezi slovíčkařením a hovorem o slovíčkách. Slovíčkaření mne nebaví protože narušuje diskusi.

           Hovoru o slovíčkách se naopak věnuji rád, protože je zábavný a osvěžující. Ovšem, aby takovým zůstal, nesmíte ho začít používat coby únikovou cestu z argumentační nouze, nebo dokonce coby náhradu argumentů samých ve snaze tím cosi dokazovat. Rozhodně ne v hovoru s člověkem který vám naslouchá.

           Možná jste zvyklá na takový ten salonní slovní fotbal s neomezeným počtem míčů, ve kterém lidé reagují na právě řečené, nezabývají se tím co řečenému předcházelo, odkopnou a věnují se další přihrávce. Obuví ušitou z citátů živých i mrtvých autorit posilují svůj výkop a kompenzují tak slabost vlastních nohou. Ano, na takovém „hřišti“ je možné ledacos. Nejdůležitější je být pohotový a roztomilý.

           Víte, MaB, kdybych neměl slabost pro roztomilé ženy a nedomníval se že máte na víc než na výše popsanou hru a kdybych neměl smysl pro humor – poslal bych vás už dávno s tím salonním švitořením do prdele.

          • MaB

           Není nad to ujasnit si pojmy, Kamile.
           Pro mne
           slovíčkařění neboli verbalismus “ = záležící v přepjatém důrazu na slovní výraz,
           ve Vašem případě na výraz „vrtět“ výše.

           Spoléhala jsem asi příliš na Váš smysl pro humor a ani mne nenapadlo, že Vás
           moje zmínka bude do takové míry iritovat….

           Poslílat mne „kamsi“ není třeba, odcházím sama na pár dní.
           Přeji Vám krásné a veselé Velikonoce. Jsem přesvědčena, ze se díky pomlázce odreagujete. Pusťte na čas z hlavy i „vysokou politiku“ a věnujte se slovíčkům, případně koťatům, ta jsou, jak známo, k uklidnění ideální….:))

          • Kamil Mudra

           Tak, já zas tomu pomlázkování moc neholduji. Ale máme teď doma morčata, MaB. Jsou také roztomilá a uklidňující i když toho moc nenamluví, takže o slovíčkách to bude s nimi trochu horší než s vámi. Ale vezmu si vaši radu k srdci a přeji vám hezké Velikonoční putování. :-)

        • MaB

         Vidíte, vittto, takto vám rozumím :)
         Já samozřejmě nevím, jak bych se zachovala.
         Ale moc pochybuji, že jako A. Leiris. K tomu je potřeba ohromná vnítřní síla. Opravdu si zaslouží obdiv.
         Také ne každý by šel na jistou smrt, aby zachránil život nevinné rukojmí, jako Arnaud Beltram. Svou odvahu prokázal mnohokrát. Právem se mu proto dostalo těch nejvyšších poct, stejně jako hrdinům, kteří se vyznamenali svou statečností a padli v bojích. (zavedl Napoleon) .

         • vittta

          Nebuďte bláhová, kecy nikoho nic nestojí.
          A vnitřní pocity se zatím zjistit nedají!

          • MaB

           Kdybyste uměl francouzsky, viděl byste, co vše od té doby A.Leiris dokázal.
           Nejen pocity, ale i slova a činy.
           A z těch už se dá poznat mnoho….

           Antoine Leiris – L’actualité avec Le Parisien.fr (zde 2017)
           actualites.leparisien.fr/antoine-leiris

          • vittta

           Nechci, aby to znělo nějak vulgárně, ale já nejsem snílek.
           Mohu si určitě vážit toho, co A.Leris dokázal, a bude to jistě nějaká humánní a láskyplná činnost.
           Dokonce se ani nemusím ptát, kde na svou činnost bere, protože plno láskyplných činností lze dělat i zadarmo.
           Ale moje uvažování je jiné.
           Kdyby všichni odpouštěli všem nepřátelům, tak zvítězí ti, co odpouštět nebudou.
           Odpouštět může jen natolik silný, že ho nemůže ten, jemuž je odpuštěno, nijak ohrozit.
           A to A.Leiris není.
           Takže fakticky může jeho činnost (kterou ale konkrétně neznám) přivést smrt jinému nevinnému.
           Smrt jeho ženy ZAVINILI ti, kteří do Francie negry zvali a negrům vše odpouštěli a vše povolovali.
           On může zavinit- a zaviní, smrt jiných nevinných.
           Dá se samozřejmě položit otázka, čí život má větší cenu, jestli nějakého negra, nebo bílé huby.
           To se můžete tímto tématem folosoficky zaobírat, ale pochybuji, že byste svého manžela či své dítě, nebo i svou přítelkyni, byla ochotná vyměnit za cizího elementa, a dokonce ani nevěřím tomu, že byste jediného svého blízkého vyměnila za celou rodinu, či 10, nebo 100 rodin přivandrovalců.
           V pohodě pak zjistíte, že i vám je bližší košile než kabát, ale POZOR, vy byste to neudělala, ale teď si vemte, že to udělá za vás někdo jiný.
           Prostě přeneseně vymění život vašeho dítěte za život negerského dítěte a v klidu vám řekne, že obě děti mají stejnou cenu.
           Moc by mě pak zajímala vaše reakce, jestli byste se ponořila do citátů velkých myslitelů!

    • vittta

     Nezdá se to, ale právě povahy těchto dvou, mohou být příčinou toho předválečného guláše dnes.
     Tedy jistě že ne těchto dvou konkrétních, ale jejich poruchy mohou mít významní a mocní euroatlatičtí politici, či oligarchové.
     Je to podle mě reálná varianta, o dost reálnější, jak skutečná snaha o vyvolání války.
     Ale nebezpečné je, že události leckdy předběhnou jejich hybatele, takže než se třeba stačili negři a čmoudi úspěšně integrovat a zachránit „vymírající“ Evropu, stačili jí pomalu ovládnout a totálně rozložit sociální systém, který měli svou prací zachraňovat!

 11. Dixi

  Babiš se snažil zachovat tak,aby se vlk nažral a koza zůstala celá, mu to nevyšlo. Mrzí mne ,že jsme nedrželi se Slovaky,Maďary,a Rakušany. Je to ostuda. K ostouzení našeho prezidenta , jez nechce obviňovat Rusko bez důkazů a dokonce,považte ještě dokonce jej neurazila poznámka,že novicok se mohl vyskytovat
  i v CR
  a proto je vlastizrádce basta. Měli jsme a snadné ještě máme jednu z nejlepsich,chemickou, nebo protichemickou ( teď nevím co je správné ) jednotku. Ta měla léky, analytický tym no a z něčeho musela léky , protilátky vyrobit. Proto považuji za docela možné,že se novicok mohl vyskytovat i u nas

  • Kamil Mudra

   Je škoda že se Slováci nevyjádřili dříve aby bylo čeho se chytnout. Měli to ale snazší tím že ze strany Ruska zaznělo že se na ten „seznam“ dostali omylem. No… naši chemickou způsobilost i elitní protichemickou jednotku jsme probrali už pod minulým (a možná i předminulým) článkem, tak už se mi to nechce komentovat. Ale souhlasím s vámi Dixi.

 12. grasyk

  https://vz.ru/news/2018/3/28/914670.html
  Mluvčí USA: My o tom nic nevíme, důkazy jsme nedostali, my jim prostě věříme, jsou to naši spojenci. (Krejcarová komedie. Na základě této své neutuchající víry vyhošťují 60 pracovníků ruské diplomacie, včetně 12 z OSN!)

 13. grasyk

  Mluvčí parlamentu Andrej Danko: „VB s námi taky nebyla solidární. Opustila EU. Bez důkazů a argumentů nevíme, co se ve VB stalo.“ Tak to je trochu jiný Andrej!!! Mnohem odpovědnější než koblížkář.

 14. astraustralia

  Obohacujici informace:-)

  Ozenil se udelal 7deti ale pak zenu a deti opustil a rozhodl se ze zacne znovu jako 6lete dite!
  Ze to je nemozne ?
  Dnes je FSECHNO mozne :-)
  Valcit muzeme (nekdo ano nekdo ne) a zpusobit smrt millionum lidi, stejne tak je mozne dnes v ramci sexualni rovnopravnosti rici ze jsem transgender a zacit znovu od 6 ti let.
  No reknete neni to krasna doba ?
  Ze jak pro koho ?
  Ale pozor rici o nekom cernoch, cikan, nebo snad buzerant to nesmite, to je na pronasledovani, na obzalobu proti „lidskosti 21 stoleti“!
  proti tomu nejhlavnejsimu ve 21 stoleti, proto svobode vyznani!

  Takze kam ze to az homosapiens dopracoval v 21 stoleti?
  Svoboda vyznani neomezena
  ale
  jina svoboda, treba svoboda slova nemuze byt neomezena, musi byt stale vice omezena!

  Nezda se vam to logicke? Zamyslete se a snadno domyslite.
  Svoji svobodou slova byste mohli svobodu vyznani slovne zpochybnit, dohnat nektere nemyslici az k zamysleni.
  Chcete pouzit svobodu slova k tomu abyste zpochybnili pravo na tolik pohlavi kolik si jich kdo vymysli podle toho jak se citi?
  Pochopte ze neni jen zena a muz, ale take buzerant. lesba a transsexual.
  Hlavne se nestydte. Citite se dnes muzem ale vcera zenou?
  Neostychejte se, priznejte to, budete obdivovani ze jste konecne nasli odvahu,
  jak predvedlo transgenderove stvoreni ktere priznava ze ma 7 deti, ale nyni je sam/o 6 tilete dite :-)

  A vy se tu dohadujete o smyslu ci dokonce skrytem smyslu neci vety ? :-(
  Kupredu v boji za zasadni svobody ktere jsou prave bojovany!

  “I can’t deny I was married. I can’t deny I have children.
  But I’ve moved forward now and I’ve gone back to being a child,” she said
  in a video series by The Transgender Project, published by Daily Xtra.

  Nemohu popřít, že jsem byl/a ženatá. Nemohu popřít, že mám děti.
  Ale teď jsem se posunul/a dopředu a já jsem se vrátil k tomu, že jsem dítě, „řekla
  ve videozáznamu Transgender Project, publikovano v Daily Xtra.

  https://www.independent.co.uk/news/world/americas/stefonknee-wolschtt-transgender-father-leaves-family-in-toronto-to-start-new-life-as-a-six-year-old-a6769051.html

   • astraustralia

    Nezalezi jak ho nazvete, dulezite je jak lide kteri urcuji beh spolecnosti takove rozlisnosti pojmenuji a rozhodnou o korektnosti ci nekorektnosti.
    Jako volic si muzete jit stezovat na lamparnu :-(

    Kdyz se zrodila korektnost zjistila ze lide trpi a ze je prvni lidskou povinnosti pomahat.
    Lide trpi valkami, hlady, prirodnimi katastrofami.
    Stamilliony lidi na svete trpi a stamilliony vi ze v Evrope se maji lide dobre a chteji take.
    Nektere komentare viz vyse se ptaji co s 44 milliony muslimu kteri jiz v Evrope jsou a z nichz vetsina nejsou terroriste.
    Poslednich par millionu z poslednich let je prikladem neschopnosti vlad konkretne Nemecka Francie Anglie situaci zvladnout a regulovina.
    Z priznanych poctu tech kteri nedostali asyl a neschopnosti vlad vratit je tam odkud prisli jasne vyplyva rostouci problem ktery smeruje k nasilnemu konci.
    BYla Atlantida, skoncila, pred ni jine a nejsou. Mimo vice ci mene schopnych vlad je tu jeden vladce nejvyssi a tim je Matka Priroda.
    Pokud by mela byt pravdiva predpoved kterou vyslovil jak Nostradamus tak Edgar Cayce, svet jiz brzy cekaji velke prirodni zmeny a katastrofy.
    Zajimave na onech predpovedich je prave ona cast kde se rika ze nejvice postizeny budou ty zeme ktere se v minulosti dopousteli kolonialniho vykoristovani.
    Matka priroda pry pracuje jako zrcadlo ktere odrazi a pretvari veskere negativni energie.
    Jak pravdive jsou tyto predpovedi vetsina z nas zde jiz nezazije, ale ti nejmladsi dnes 20leti pokud se ve zdravi doziji stari budou resit jine problemy nez ktere dnes neresi Brusel.
    Brzdete emoce a silna slova
    blizi se uplne jina doba.
    Jen nejsilnejsi preziji !

    • vittta

     Z těch 44 milionů muslimů v Evropě možná nejsou všichni teroristé, ale drtivá většina jsou vyžírky, zloději, násilníci, obchodníci s otroky a zbraněmi, deleři drog, či obyčejní povaleči.

     • vittta

      Musím si odpovědět sám.
      Tak Macron varuje před zkouškou, jež čeká Francii.
      Bude to zkouška islámského teroru.
      Alespoň podle Makrona, ale já to moc nechápu, protože teror přece nemusí být jen islámský, jak známo.
      To jako ostatní teroristé, třeba adventisté sedmého dne, nebo budhisté či taoisté, zaútočit nemohou?
      Na pohřbu zavražděného četníka se sešli všichni, vláda, a jiní čestní a významní hosté.
      Doufejme, že se chytli za ruce a rázně dali najevo, že NÁS teroristé nemohou porazit, takhle nějakého četníka, to jo, ale nás, to ne!
      Můj názor?
      Ten četník byl skutečný hrdina, islámský vrah nežertuje, u něj je chuť vraždit jistá, dá se předpokládat, že se vydal s tím, že má větší možnost být zavražděný, jak vyváznout.
      Tohle si tan statečný chlap nezasloužil, aby se mu na pohřbu přetvařovalo tolik pokryteckých krys!
      https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/467609-francii-ceka-zkouska-islamskeho-teroru-varoval-macron.html

     • Saul

      myslíte „obyčejní povaleči“ jako jste vy?
      Tak drtivá většina jich takových např.v Německu nebude:
      „V Německu je 4,7 milionů muslimů – což odpovídá 5,7% podílu na počtu obyvatel – velmi dobře integrováno do německého pracovního trhu. Kolem 60 % z nich pracuje, stejně jako činí celoněmecký průměr, na plný úvazek. “
      https://honzovykomentare.wordpress.com/2017/08/25/studie-zamestnanost-muslimu-je-srovnatelna-s-nemeckym-prumerem/
      Vy pracujete na plný úvazek tak akorát na šíření lží a nenávisti.

       • vittta

        Ať si dělají, co chtějí, ne , Kočko?
        Hlavně ať ty stachanovce necpou k nám!

       • vittta

        To Saulovi vadit nebude, nacismus má v krvi!
        Hlavně že nějaká zpráva potvrzuje jeho názor, je tedy dobrá i ta zpráva, i ten zdroj.
        Naopak, pokud by psali opak, je to zpráva nenávistná, a zdroj pochybný, xenofobní, rasistický!
        Sám je přitom rasista jak vyšitý, všichni jsou si rovni, jen bílí, heterosexuální muži, a bílé, heterosexuální ženy, co mají děti a rodinu, nezaslouží nic než pohrdání!
        Zatím, pohrdání….

      • Saul

       V tom případě nám nezbývá než vyčkat, až se dnes vitta probudí a svůj xenofobní a nenávistný autorský text doloží nějakým hodnověrným zdrojem.

       • vera

        Mít vitttu jako smysl dne, to je odvážné :-)
        Saule, studií na téma migrantů a zaměstnanosti je povícero. Například :
        Podle studie ekonomického centra Berlín pro sociální výzkum jsou muslimové v Evropě spíše nezaměstnaní. Důvodem jsou především sociokulturní rozdíly a nedostatek jazykových dovedností. Diskriminace zaměstnavatelů je na druhé straně méně odpovědná za nízkou účast na trhu práce.
        „Does Assimilation Work? Sociocultural Determinants of Labour Market Participation of European Muslims“. In: Journal of Ethnic and Migration Studies, 2016, Volume 42, No. 2, pp. 197-216.)
        V jiných se upozorňuje, že až 48% muslimů (konkrétně Turků) je „ekonomicky neaktivní“, to znamená že nejsou ani zaměstnaní, ani evidovaní jako nezaměstnaní. Že jejich ženy nejsou ani z poloivny tak zaměstnávané jako německé ženy, protože se doma starají o své děti (jsou oblasti,např, Frankfurt, kde už dnes 70% dětí má migrantské kořeny).
        A to jsou údaje, týkající se Turků – oficiálně pozvaných, neagresivních migrantů.
        Jaké jsou informace k migrantům z jiných zemí ? kromě obav z přílivu lidí neznalých jazyka, bez kvalifikace, tey migrantů po roce 2015? ty se nějak nespecifikují.
        Jako by je snad ani neměli spočítané, nebo co….

        • Saul

         O tom nepochybuji,že je takových studií povícero.
         A určitě záleží,koho všeho ty studie zahrnují.
         Pokud i nově příchozí migranty,tak je jasné, že procento zaměstnanosti bude strmě klesat.
         Nicméně z vašich citací vidím jen číslo 48%,které se blíží údajům z mému odkazu.
         Takže až se vitta před zrcadlem vyhajluje,nepochybně nám tu „drtivou většinu“ muslimských kriminálních povalečů doloží.

         • vittta

          Saule, z mého pohledu není pro diskuzi nijak zásadní, cokoliv dokládat.
          To je můj dlouhodobý postoj v této věci.
          Jakkoliv si odkazy jiných s chutí přečtu a z chutí zanalyzuji, nebo jak to říci, sám odkazy, které mají něco vysloveně dokazovat, to jsou různé statistiky a studie, dávám jen vyjímečně.
          Moje odkazy jsou spíše provokativního, konkrétního rázu, tedy o nějaké konkrétní události, kterou si případný čtenář dá do souvislosti sám.
          Já sám k tomu odkazu dávám průvodní, kraší rozbor, aby bylo jasné, o co v odkazu jde.
          Proč to dělám…
          No znáte to, věřím jen těm statistickám, které si sám zfalšuji, to zaprvé.
          Zadruhé mi připadají už témata statistik poněkud zavádějící, třeba ten odkaz Třešně úplně dole.
          Jak může někdo posuzovat turistické destinace?
          Tam je třeba Hurgáda, to je nějaká turistická oblast, a též je tam Rio De Janeiro, kde žije asi 10 000 000 lidí, co to je za hovadinu?
          Nebo ty studie štěstí….
          Takže néé, nebudu nic dokládat, sám bych to nepovažoval za důkaz ničeho, i kdybych to něčím doložil.
          Ale třeba..dejme tomu, s těmi negry, tak nedávno se ještě tvrdilo, že je to samý inženýr, doktor…prostě VŠ- vzpomínáte, ne?
          A v Německu je nedostatek těchto profesí, a dnes už se naprosto otevřeně tvrdí, že mezi nimi žádní VŠ v podstatě nejsou, že jsou naopak negramostní.
          To je pro mě důkaz, že se o migrantech obyčejně lže, a především ÚČELOVĚ.
          Stejně jako třeba o ZHN v Iráku.
          Jak bych měl v té době dokázat, že tam žádné nejsou, že USA (a spol) lžou?
          Nyní už to sami přiznávají, takže takhle, Saule.
          Odkazy něco „dokazující“ jsou jen určité vodítko pro inteligentního člověka, pro IDIOTA je to ovšem mana nebeská!

          • Saul

           Jistě,dokládat něco zásadní není.
           Označit několikamilionovou skupinu lidí za kriminální povaleče na základě nějakého „osobního postoje“ ovšem pro vás zřejmě zásadní je.
           Vždyť jiní taky lžou….

          • vittta

           Já nelžu, Saule.
           Podle mě to kriminálníci a povaleči jsou!

          • vittta

           Ano, správně.
           Jen si nejsem jistý, že jste pochopil, co tím argumentuji.
           Vsadím se že ne.
           Argumentuji to, že nelžu.
           Význam toho slova je ten, že někdo vědomě šíří nepravdu.
           Pokud bych věděl, že to tak není, a napsal to, pak lžu.
           Pokud ale jsem přesvědčen o té věci, pak nelžu.
           Netvrdím, že je to pravda, navíc si nechávám prostor obratem „drtivá vetšina“, takže ani nemyslím že všichni.
           Drtivá většina je něco víc, jak 3/4, i když to sousloví nejde přesně specifikovat, jako třeba slovo „většina“, kdy je jasné, že je to víc jak polovina.

          • Saul

           Samozrejme,ze jsem vasi pseudoargumentaci pochopil.
           Dokonce se snazim pochopit i vas osobne a premyslim,co je vlastne lepsi.
           Jestli clovek,ktery vedome siri nepravdy,nebo vas pripad.
           Totiz ten,ze si pod tihou vlastni frustrace a nenavisti nejakou nepravdu vsugerujete,uverite v jeji platnost a dal ji sirite jako pravdu.
           Ja si myslim,ze jako vedomy lhar byste na tom byl vlastne lepe.
           Takovy clovek je schopen se svych lzi zbavit,kdyz pro nej prestanou mit nejaky prakticky vyznam.
           Fanatik se svych lzi nezbavi nikdy,bude si je obhajovat z pudu sebezachovy,protoze jsou soucasti jeho nemocne osobnosti.
           Takze plne chapu jak vasi „argumentaci“, tak i skutecnost,ze neco dokladat pro vas urcite neni zasadni.

          • Saul

           „Ale třeba..dejme tomu, s těmi negry, tak nedávno se ještě tvrdilo, že je to samý inženýr, doktor…prostě VŠ- vzpomínáte, ne?“
           A vite, ze nevzpominam.
           Tak nejak matne si vzpominam,ze nekde v mediich probehla informace o pomerne vysokem stupni vzdelani syrskych uprchliku.
           Pokud jste absolvoval ZS,tak si mozna vzpomenete,ze tam tech negru zase tak moc nezije.
           Nicmene teto informace se chytlo par nacku jako lidove receno hovno kosile a stal se z nej typicky nackovsky argument objevuji se temer ve vsech diskusich o uprchlicich vcetne tech ze subsaharske Afriky.
           Takze jsem rad,ze ho uvadite i vy.

         • 1ttt

          1) Kolik je potřeba rozmazlených spratků na rozkopání báboviček vytvořených 10 dětmi v danou chvíli na jednom pískovišti? Jeden? Víc ne.
          Kolik je potřeba teroristů na zabití 10 dětí nebo pracujících? Jaký poměr fanatických flákačů, zlodějů a lemplů je potřeba k rozvrácení sociální skupiny a ekonomiky? Jen jedinec s disfunkční kognitivní výbavou je schopen polemizovat o poměru 1:1.
          2) Každé dítě s částí „krve“ odlišné od „krve“ sociální skupiny, ve které žije je pro tuto sociální skupinu rizikem a je sporné, zda je vůbec nějaká hodnota, která může toto riziko této sociální skupině vynahradit.

      • vittta

       (((((((((((((((((((((((((((((((((((((hahahahaha, chachachacha!
       Ale líní jako já nebudou…
       Teď jsem vstal, dal si velkého ruma, otevřel si pivo, ohřál buřta z kauflandu, a dávám se do svého zlovolného díla.
       Večer samozřejmě do hospody, ale před tím si pořádně oholit hlavu, a o víkendu si zahajlovat na fotbal!

    • grasyk

     Nejzajímavější na předpovědích je … že jsou většinou falešné nebo vylhané nebo ujeté. Aspoň co se týká předpovědí ale Nostradamus, Bible a podobné. Jedna z čestných výjimek – Jules Verne.

     • astraustralia

      Predpovedi jsou to tak zavazne ze nezbyva nez si prat abyste mel pravdu (falesne vylhane ujete)
      Bohuzel nejsou. Kdyby byly falesne vylhane ujete jak vysvetlit vysoke % potvrzeni?
      Meni se pocasi? Ano. Dopad na uzemi USA byl prizan. Hurrikany na uzemi tam uz zlikvidovaly desitky vesnic a mest. Tohle tam nikdo nepamatuje.
      Nazyvejte to falesne vylhane ujete, ale priroda si jede po svem.
      Pro Zemi ktera ma cca 3milliardy let za sebou a jeste 3 pred sebou nez Slunce vyhori
      je nekolik tisic let nic, jen zlomek casu, to jen cloveku se to jevi jako dlouhe.
      Nakolik lidska aktivita ovlivnuje i pocasi aby to bylo pravdive ne falesne vylhane ujete by bylo na vice nez jeden clanek.
      Jsou i vedecke teamy ktere se tim zabyvaji a jejich zjisteni jsou az Verneovska, kdyz se Vam Nostradamus, Cayce a ostatni nelibi.

  • Janika

   Putin to s největší pravděpodobností neudělá, škoda.
   Ani dnes nevím, jak to pokračuje.

   • pacifista

    Škoda to není, dělá dobře. Kde je konec komunikace, začíná válka.

 15. vittta

  A tady malé kulturní obohacení.
  Je zřejmé, že naši romští spoluobčané jsou i zde nad zákonem.
  Když jdou za příbuzným oni, tak je třeba speciální vyjímky, nejspíš jít na ARO v počtu 30 jedinců tlupy.
  (Já když jsem šel za umírajícím kamarádem, a jeli jsme za ním 100 km, tak nás tam vůbec nepustili, že nejsme nejbližší příbuzní.
  Ale objevil se tam jeho syn, a tak nás tam po jednom pouštěli, vždycky s ním.
  vůbec nás nikoho nenapadlo, dokora zmlátit, jsme prostě jen obyčejné bílé, nekulturní držky!)
  Když někteří nechápu, dostanou do držky, a asi celkem dost.
  Nemocnice si tedy s tlupou dohodne speciální podmínky, a tlačí na to, aby zbití nemarodili a nedělali z toho drama.
  Zda byl někdo obviněn, není známo, ale je zcela jisté, že odsouzen nebude nikdo, a když, tak k podmínce, vesměs už tak třetí.
  https://www.novinky.cz/krimi/467629-pribuzni-pacienta-napadli-v-breclavske-nemocnici-lekarku-i-sestry.html

 16. vittta

  Tohle už je vrchol!
  Všech šest výtečníků je černých!
  Novinky asi neví, jak se to dělá ve vyspělých zemích, třeba v USA na Oskarech.
  Tam musí být všichni.
  A tady je vyfocena šestice negrů, jako kdyby snad jen černí prali prachy!
  Ale stejně…místo aby nás obohacovali, tak perou prachy z trestné činnosti.
  I když….možná nás u toho i obohacují!
  https://www.novinky.cz/krimi/467632-pres-ceske-banky-maji-prat-penize-z-trestne-cinnosti-policie-hleda-sest-muzu.html

 17. Janika

  „Chudak Andy fčil nevi, co dal. V bruseli mu řekli, že jestli nebude posluchat, nebude mu EuroSajuz pomáhat s clama na železo, necha rychle odsudit jeho rodinu za jakesik hnizdo a nedostaneme ulevy z mnichovského programu Dublin IV, kery by měl Andy podepsat v letě.
  Naštěsti je tady chrabry Zeman. Po schůzce s Andym, kery mu vyličil, jak na něho ta škareda Němka křičela a ten francusky chlapec ho při tom bil pěstičkama do zatylku bylo rozhodnute. Česky zeman se dycky naštve, když slyši, že někdo bije jeho mladšiho slovenskeho bratřička. Zeman zvednul telefon a zavolal na zamini. „Poslyš, herče, kolika agentum na ruske ambasadě konči v dubnu viza? Řikaš, že třem? Dobře, herče.“
  „Tak poslouchej Andy, přines mi popelníček a ja ti řeknu, jak to zrobiš. U te třicítky, jak po tobě řve ta pomatena baba, škrtneš nulu. Termin odjezdu z Česka jim dej na Aprila, aby se i Vladimir Vladimirovič usmal, jak my česke bestyje umíme reagovat na nevybiravy natlak. A jako vrchni velitel armády ti přikazuju ať mi zjistiš, kolik referenčních vzorku latky A-230 naši kluci z Liberca maju.“

  Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=656058

  To by mě zajímalo, jestli těm třem agentům skutečně končí víza :-)

 18. tresen

  Blíží se časy dovolených a možná plánujete někam vyjet. Tady je žebříček Trip Advisoru:

  NEJLEPŠÍ DESTINACE PRO ROK 2018
  1. Paříž (Francie)
  2. Londýn (Spojené království)
  3. Řím (Itálie)
  4. Bali (Indonésie)
  5. Kréta (Řecko)
  6. Barcelona (Španělsko)
  7. Praha (Česká republika)
  8. Marrákeš (Maroko)
  9. Istanbul (Turecko)
  10. New York (USA)
  11, Phuket (Thajsko)
  12. Hanoj (Vietnam)
  13. Siem Reap (Kambodža)
  14. Jamajka
  15. Playa del Carmen (Mexiko)
  16. Lisabon (Portugalsko)
  17. Dubaj (Spojené arabské emiráty)
  18. Tokio (Japonsko)
  19. Káthmándú (Nepál)
  20. Hongkong (Čína)
  21. Hurghada (Egypt)
  22. Nové Dillí (Indie)
  23. Cuzco (Peru)
  24. Rio de Janeiro (Brazílie)
  25. Sydney (Austrálie)

  • vittta

   To existuje prý taková nemoc, pařížský syndrom, se tomu říká.
   Někde jsem to četl, ale nebyl to nějaký bulvár.
   Nebo viděl v TV,..jo, myslím, že v TV.
   A že to postihuje turisty, že mají očekávání romantiky, a najdou jedině všudypřítomné negry, smrad a hromady odpadků.
   Hlavně prý to postihuje asijské turisty, a kolikrát musí i odjet.
   MOje labuď v Paříži byla, je to asi už 7 let, a říkala, že smrad byl všude, bordel, ale ty památky samy o sobě byly krásné, ale proti Praze jsou prá od sebe daleko a jinak jí Paříž také zklamala.
   V tom Riu byla olympiáda, a ty průvodní pořady neukazovaly nějaké turistické ráje, voda v moři prý špinavá, a že tam plavaly i mrtvoly….
   Jistě si vzpomenete, žádné pomluvy to asi nebyly, Rio není v Rusku.
   Takže jó, asi to tam může být dobré, ale jak pro koho, a pro příjmové skupiny nad 5 000 000 ročně už je to tak nějak příjemné všude…

   • vittta

    No, je to pokus o vtip, ale být vámi, tak bych si všímal toho, že ve Francii chodí po ulici vojáci se samopalama.
    S ostrou municí, víte?
    To v zemi, kde je vše v pořádku, určitě není normální.

    • vittta

     Ale je radost se na ně podívat.
     Zbraně v pohotovostní poloze, neprůstřelné vesty, bojová formace- žádná vycházka, nebo cesta na střelnici, bojová činnost.
     Tak má vypadat pravý mír, pravá demokracie!

    • Saul

     Ano,předpokládám,že mají ostrou munici.
     Jsou to Francouzi odhodláni bránit svoji vlast.
     To jsem ale zvědavej,jak se třeba toho hocha vlevo s ostrou municí budete jednou zbavovat,jak jste navrhoval.
     To asi žádná selanka nebude,viďte?
     Aby nakonec ještě nějací bílí „vlastenci“ nepřišli k úrazu.

     • vittta

      htějí bránit svou vlast před kým?
      V Evropě je už 73 let mír.
      Leda by se už připravovali na ruskou invazi.
      A pokud dojde na to, že budou bílí přicházet k úrazu, pak to budou VŠICHNI bílí, Saule.
      I vy.
      A hovno vám bude platné, že jste bělofob a zároveň negrofil!

      • Saul

       Před teroristy Vitto.
       Ale máte pravdu,ten negerský (s největší pravděpodobností muslim) povaleč a drogový dealer,který se nějakým nedopatřením ocitnul ve francouzské armádě by klidně střílel i po bílých teroristech.

        • Saul

         Pred kazdym,kdo by chtel narusit smysl pravniho statu.
         Tedy i pred vami a jsem rad,ze ve vas negr se samopalem vzbudil nalezity respekt.
         Jak vidite,ve Francii je vse v poradku.
         A uz vas necham odpocivat,kdyz je dnes volno od prace a ten svatek.
         Ale vam to tak asi ani neprijde,vidte?:-)

         • vittta

          Na negra se samopalem jste upozornil vy, milý vole!
          Mě to nezajímá, stejně jako třeba negr- fotbalista.
          Mě zajímá negerská invaze, tedy agresivní (a úspěšný) vpád cizí, nepřizpůsobivé kultury!

          • Saul

           To je dobre,ze negrum priznavate nejakou kulturu.
           Ja vam vubec zadnou:-)

          • vittta

           Myslíte, že to má pro někoho nějakou cenu?
           To, co přiznávám-nepřiznávám negrům, nebo co nepřiznáváte-přiznáváte mně?
           Hlavně se držte v těch výškách, kam patříte.
           Vaše kecy jsou ještě byzvýznamější jak ty moje.

          • Kamil Mudra

           Skutečně „vůbec žádnou“, Saule?
           Pak ovšem působí dost překvapivě to že se na vitttu obracíte písemnou formou. Nepřijde vám to, z vašeho pohledu, poněkud…abych tak řekl…iracionální? :-)

          • Saul

           Tak k iracionalite ja jsem Kamile velmi,velmi tolerantni.
           Vittove vlastni i jeho mistnich gardistu.
           Ale je pravda,ze z nejakym negerskym analfabetem bych si mozna nekdy rozumel i vic a racionalneji.
           Ale kupodivu tady zadny neni.

          • kočka šklíba

           Ano to je vidět, že jste k iracionalitě hodně tolerantní, protože byste nemohl napsat takový nesmysl kdyby jste byl. ;). Jen pro vysvětlení Vám, zde opravdu žádný analfabet být nemůže ať černý nebo bílý nebo fialový a pokud to bylo myšleno jako ironie, ani to není vyloučené, tak hodně nepodařená. Nechtěl byste už toho napadání vittty za každou cenu nechat? Téměř v 95 % Vašich příspěvků? Myslím, že i tak jich najdete hodně, kde se můžete vyřádit. Jak to napsala Vera? Něco v tom smyslu, že Váš jediný program je vittta, měla pravdu.

          • Saul

           Aaa,vittova amazonka se ozvala:-)
           Jen klid sklibo,me je vitta ukradeny,stejne tak jako vy.
           Reaguji jen na jeho nadcasove myslenky:-)
           A s napadanim si nelamte hlavu,vittovi to urcite dela dobre ,protoze je zvykly stejne tak delat dobre kazdemu,kdo by snad zapochyboval o jeho jedinecne genialite.

          • pacifista

           Kdysi byl mnou vittta kritizován za poněkud ostřejší výrazy, které podle mého názoru není třeba používat v komunikaci. To co ale vy Saule používáte za nadávky, to už přesahuje všechny meze. Zvláště k ženám se tu chováte jako hulvát, naprostý buran.

         • vittta

          Mám dojem, že jsem svým kultivovaným přístupem k vašemu pokryteckému projevu ukázal čtenářům, co jste zač.
          Nyní už to lidé vědí, ale co je zajímavé, nevíte to- jako poslední- ještě vy!

          • Saul

           Tak ja hlavne vim,co jste zac vy.
           A jsem rad,ze muj kultivovany pristup vnimate i kdyz si ho asi nezaslouzite.

          • vittta

           Ano, je to typické.
           Víte kdo jsou všichni kolem- tedy jsem tady já, jako vůdčí rasista, fašista a xenofob, a ostatní jsou moje stafáž.
           Ale kdo je vy, to vás zase tak nezajímá, dost na tom, že se vás na to pořád dokola ptá psychiatr…

          • Saul

           To je jednoduche,ja fasista,rasista a xenofob nejsem.
           Ja chapu,ze takova identifikace je zcela mimo moznosti vasich myslenkovych schemat,ale ujistuji vas,ze s timto mym priznanim by na mne psychiatr pojistovnu moc nevyzdimal a poslal by mne domu.
           Narozdil od vas s vasi diagnozou.
           Schvalne to zkuste:-)

          • vittta

           Ale jo, jste!
           Xenofob….bojíte se bílého rasismu, který v podstatě neexistuje, nebo je to jev velmi okrajový.
           Že lidé nemají rádi cigoše nebo negry není způsobeno barvou jejich kůže, ale úplně jinými záležitostmi.
           Rasista jste také, považujete bělochy za méněcenné, což je čas od času vidět, třeba jak jste byl nadšená z negra ve Francouzké uniformě, ty dva běloši vás naprosto nezajímali, navíc jste byl silně vzrušený představou, jak černý voják střílí po bílém teroristovi, přitom dobře víte, že teroristé jsou už hezky dlouho jen barevní.
           A fašista, ani nemluvím.
           Už jen to, že napadáte neurvale politické oponenty, a bezdůvodně je osočujete.
           Takže, jo, jste fašista, rasista a xenofob.
           Ale nic si z toho nedělejte, dneska je tak označován kde-kdo, kdo tím vůbec není, vy alespoň tím označovaným jste!

          • Saul

           No vidite,tomuhle se treba rika projekce.
           Nepodcenujte to a nechte si poradit od odborniku:
           „Paranoia je obtížně diagnostikovatelná. Paranoik si dost často již od dětství vypěstuje velmi dobrou schopnost se přetvařovat, tvářit se jako zdravý člověk. Paranoik se (zejména před lékařem či cizími lidmi) dokáže „vyhecovat“ k úžasným hereckým výkonům a vystupovat jako osoba příjemná, veselá a láskyplná. Dobrý pozorovatel si všimne nanejvýš jemné tenze či hysterie. Pro úspěšnost léčby si nemocný především musí uvědomit svou nemoc a fakt, že skutečnost, že si myslí, že má vždy pravdu, je jedním z hlavních symptomů onemocnění. Je přitom téměř nemožné léčit někoho, kdo si nepřipustí, že je nemocen…“

          • Saul

           Vyborne.
           Tak se drzte,v lecbe vytrvejte a nevysazujte predcasne medikamenty.
           Hodne stesti,uvidite jak se vam ted ulevi.

    • vittta

     Vidíte se?
     Ta zpráva není průzkum cestovní kanceláře, ale zajímavost, extrém, který se vám může stát kdykoliv.
     Jestli kvůli tomu nepojedete na Slovensko, je ovšem jen vaše věc.
     Myslíte, že v Paříži, která je nejlepší destinací dle Trip Advisoru by se vám to stát nemohlo?
     Fotr, když v Chicagu omylem vjel do negerské čtvrti, dal pomalu na modlení, aby mu nechcíplo auto.
     Byl si naprosto jistý, že by ho zabili.
     Tohle mimochodem popisovalo víc lidí i s příklady těch, co už je nikdy nikdo neviděl.
     Ale v centru to vypadalo dobře…

     • tresen

      Myslím, že už jsem tu kdysi psala o sousedce, která měla panický strach z ukrajinských dělníků. Za nic na světě by nešla přec plácek, kde měli maringotku. Byla přesvědčená, že tam na ni číhají, aby ji znásilnili a zamordovali. Časem ji to přece jen přešlo.

      • vittta

       No jó, to třeba Srbové na Kosovu také mají strach z Albánců.
       Zcela bezdůvodně, Kosovo je svobodná země, kde platí právo, řád a zákon!
       Ihttps://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Desitky-tezkoodencu-slzny-plyn-granaty-Albanci-v-Kosovu-zacali-radit-zapadni-media-i-politici-o-tom-mlci-530049

       • oh

        A navíc v Kosovu na všechno dohlíží EULEX, takže k obavám Srbové nemají sebemenší důvod.

        • vittta

         Bodejť, jen slyší trávu růst.
         Policie zasáhla určitě v souladu s mezinárodním právem, jinak by už EU či USA vznesly nějaké námistky c OSN!

         • vittta

          Tady Saule, můj příspěvek, zapoměl jste na něj reagovat.
          A Třešni, vy se také nežinýrujte!
          Zrovna tady jsem se dost těšil na reakce demokratů a dodržovačů mezinárodního práva!

          • Saul

           Nezapomnel.
           Ja cetl prispevek Tresne o Ukrajincich v maringotce a zaznamenal jsem jen,ze jste na to opacil cosi o Kosovu a Albancich.
           Takze predpokladam,ze to s vami zase neni v poradku a dal jsem se tim uz nazobiral,ani nebudu.

          • vittta

           No počkete, MaB třeba nedávno reagovala na dnes už klasickou francouzkou přestřelku tragedií zábavího centra v Rusku.
           Tak jsem si myslel, že je to normální, ba žádnoucí!

          • Saul

           Mab tenkrat proste jen precenila vase moznosti vnimani souvislosti.
           A jestli myslite,ze mezi ukrajinskou maringotkou a Kosovem nejake jsou,tak to se ji nelze divit.

          • vittta

           Ne, to nebyla reakce pro mě.
           Ono, jen tak mezi námi, se tady nediskutuje kvůli mně, a pro mě, já fakt nejsem středem zdejšího dění!

   • oh

    Ne, do Francie opravdu ne. Vyskytují se tam splašená auta, která najíždějí do kolemjdoucích. :-)

    • vittta

     Ale chodí tam obrojení vojáci, a jak správně Saul upozornil, i černí, kteří se nerozpakují střílet po nepřátelích demokracie a republiky, konkrétně (bílých) teroristech a nepřátelích právního státu.
     To mě přišlo divné, že zrovna Saul si pochvaloval střelbu do lidí, když jinak může úplně zešílet, když se někdo o střelbě byť jen zmíní, ale v každém případě jsou ozbrojení vojáci, ochotní střílet, zárukou naprostého bezpečí.

     • Saul

      Do Londyna taky ne.
      Tam si splasena MI5 travi novicokem bobiky .:-)

      To se vam v hlavince zase nejak pomotalo vitto, s tim mojim silenim ze strileni.
      Asi z toho,jak jste tehdy snil o strelbe do neozbrojenych lidi vy sam.
      Ja ze strelby do teroristu nemam nejmensi problem.
      Doufam,ze s terorismem nic spolecneho nemate?
      Bylo by tu bez vas smutno:-)

      • tresen

       Zatím nemá.
       Teď nedávno zavřeli toho strejdu, co kácel stromy na koleje, tak si možná rozmýšlí, co podnikne, aby nedopadl stejně.

      • vittta

       Řidič auta není také ozbrojený, a naopak banda negrů, útočící kamením a klacky na ostrahu hranic není neozbrojená!
       Můj názor, třeba je finta v barvě kůže, to je ale vaše specializce!

 19. mistralius

  Jeden z mála, kdo zachoval chladnou hlavu a vyjádřil se racionálně, byl pan Filip, předseda KSČM. Jako kuriozitku uvádím situaci, kdy mi nějaký děda nedal přednost v jízdě a sestřelil mi espézetku z auta. Po obvyklém zavolání dopravní policie a vyšetření incidentu jsem pokračoval s espézetkou za oknem. Po asi sto metrech mě zastavila policie ČR a začalo vyšetřování, kdy jsem byl několikrát předvolán na polici ČR.

  Tímto obsáhlým úvodem chci říci, že v právním státě obvykle není „sprostý podezřelý“, ale maximálně „sprostý odsouzený“.

  • vittta

   Policie má značnou důvěru občanů.
   Svědčí to především o kultuře našich občanů, protože policii může v podstatě věřit jen ten, kdo s ní ještě neměl co do činění, samozřejmě v roli spořádaného občana, hledající u police pomoc a ochranu!

   • mistralius

    No Vitto, už jsem dlouho nebyl u Janiiky, takže úplně nevím zda jsi přítel či nepřítel. V druhém případě Tě čeká smršť mých nadávek.

    • mistralius

     mistralius je odvozenina od slova mistrál, což je druh větru. Když bylo mnoho z nás přinuceno migrovat z bloguje.cz, kterážto stránka byla zrušena, orientoval jsem se podle Tribuna a migroval na wordpress, kde ovšem byl nick mistral již obsazen, dle vzoru stejného borce jsem zvoli nick Mistralius

    • mistralius

     a teď k tvojí otázce, Již dlouhá léta řeším otázku, zda jsou čeští politici ti nejspravedlivější na světě, když hlasují spolu s Izraelem v OSN s jedinými státy na světě, a to USA a ostrovem Palau. Přikláním se spíše k názoru, že čeští politiici nejsou nejspravedlivější lidé na světě, ale že to dělají za ŽIDOVSKÉ PENÍZE. Jistě, u nás vládne všeobecná pohoda, hlasující v souladu s ostrovem Palau lze jistě dohledat, nikoho to nevzrušuje, to jistě přispívá ke KLIDU NA PRÁCI, který tak potřebujeme.

 20. mistralius

  z wikipedie:

  Palauská republika je ostrovní prezidentská republika ležící v Tichém oceáně asi 500 km východně od Filipín. Tvoří nejzápadnější součást souostroví Karolíny. Do roku 1994 bylo Palau poručenským územím OSN pod správou USA. Palauská republika je tedy jedním z nejmladších států světa. Metropolí je město Koror, hlavním městem je však sídlo Ngerulmud ve státě Melekeok na ostrově Babeldaob.

  • mistralius

   Babeldaob (dříve psáno Babelthuap) je ostrov v pacifickém souostroví Karolíny. Má rozlohu 376 km² a žije na něm okolo šesti tisíc obyvatel: je největším ostrovem státu Palau a po Guamu druhým největším ostrovem Mikronésie.

   • mistralius

    Shrňme si to: žid má peníze, proto budeme tolerovat, že si někdo z českých zastupitelů namastí kapsu a aby to nebylo tak trapné, tak budeme něco blekotat o židovském holokaustu. Když by šlo třeba o arménský holokaust, budeme mlčet, protože z toho nekapou žádné prachy,

 21. 1ttt

  MaB je sluníčkář, drahošovec, nebo jak toto pravicové autoritářství nazvat? Pravda, láska, morálka v jednom „oduševnělém“ balení.
  Jak pak tedy koresponduje permanentní urážení lidí s takovou „pravdou“, „láskou“ a „morálkou“?
  BTW. Nechápavá poklona trpělivým (i když si lze představit, že může jít o volnočasovou variaci „vytrvalostního duševního sportu“ a prevenci před vlastní duševní atrofií.

 22. 1ttt

  MaB, Orwell a „ponaučení“
  Barnevernet? Nebo americký školák? Na začátku roku dostává telefonní číslo a instrukci: Kdyby ti tvoji rodiče říkali něco s čím nesouhlasíš, nebo (nedej bože) na tebe zvýšili hlas, tak zavolej tetě na toto telefonní číslo.

  „Bylo téměř normální, že lidé po třicítce se báli svých vlastních dětí. A měli proč, nebylo týdne, aby Timesy nepřinesly článeček o tom, jak nějaký malý donašeč, který poslouchá za dveřmi – všeobecně se používal výraz dětský hrdina – zaslechl kompromitující poznámku a udal své rodiče Ideopolicii.“ (George Orwell – 1984)

  A zástěrka s názvem „skaut“? Kde církve a různí „pravicoví ideologové“ a úchylkáři formátují děti k obrazu svému? „Chůvy“ verbované z řad nezaměstnatelných nezaměstnaných, které se na „odborných“ pedagogických seminářích učí, že mají děti vychovávat k sebestřednosti?

  „Zvědové, z nich systematicky dělali malé neovladatelné divochy, a přitom to v nich nevzbuzovalo sklon k tomu, aby se bouřily proti stranické disciplíně. Naopak, zbožňovaly Stranu a všechno, co s ní souviselo. Písně, průvody, transparenty, společné výlety, cvičení s puškami, provolávání hesel, uctívání Velkého bratra – to všechno byla pro ně nádherná hra.“ (George Orwell – 1984)

  Současná generace nemusí Orwella číst, ona jej již ŽIJE.