Spočítali jim to … (a ukázalo se, že lžou nejen před, ale i po neoprávněném útoku)

Stručný přepis informativního hlášení oficiálního představitele Ministerstva obrany RF, generál majora Konašenkova, k nezákonnému napadení Sýrie.

Jak jsme slíbili, provedli jsme analýzu útoků USA, VB a F na Sýrii, a také činnosti syrské protivzdušné obrany. Připomínám, že 14.dubna od 3:42 do 5:10 moskevského času, zaútočily na různé objekty v Syrské arabské republice USA a jejich spojenci ze vzduchu i z moře z oblasti Rudého moře v Perském zálivu, ze Středozemního moře, a také z USA nelegálně obsazené pozemní oblasti Al-Tanf. Bylo zaznamenáno vypuštění celkem 103 raket, z nich 71 bylo zničeno. Podle oficiálního prohlášení USA, VB a F, byly údajně jejich cílem 3 syrské objekty. Tj., jednalo by se o více než 30 raket na každý cíl.

Toto prohlášení vzbuzuje velkou skepsi – jedná se o to, že všechny tři údajné cíle nejsou nijak důležité a ani nijak zvlášť zabezpečeny, a jak je dobře vidět ze satelitních snímků, publikovaných v západních médiích, jedná se o obyčejné budovy na povrchu země. Připomínám, že každá raketa Tomahawk nese do půl tuny třaskaviny. Tudíž by na úplné zničení každého objektu bohatě stačilo ne více než 10 raket a při trojnásobném navýšení tedy musí být plně garantováno naprosté zničení cílů. Jak vidíte na srovnávacích snímcích PŘED a PO útoku, poškození absolutně neodpovídá dopadu údajných více než 30 Tomahawků a raket vzduch-země.

A teď k tomu, co se odehrálo VE SKUTEČNOSTI:

Skutečnými cíli útoku nebyly pouze tyto 3 objekty, ale syrské vojenské objekty včetně letišť. K odražení tohoto úderu použila syrská armáda komplexy protivzdušné obrany S-200, S-125, OSA, KVADRAT, BUK a STRELA. Chci zdůraznit, že tyto komplexy sovětské produkce byly vyrobeny před více než 40 lety za sovětského období. Zasáhl rovněž ruský komplex PANCIR, který byl Syřanům nedávno dodán. Tento obranný komplex prokázal téměř 100% účinnost. Chci podtrhnout, že prakticky všechny objekty, které byly chráněny syrskými protivzdušnými silami, neutrpěly žádné škody. Bylo zničeno celkem 71 ze 103 raket s plochou dráhou letu a raket vzduch-země, jež se nacházely v syrském vzdušném prostranství.

VIZ TABULKA na videu. První sloupec zleva – vypuštěné rakety, druhý sestřelené rakety.

Co do efektivnosti syrské PVO: bylo vypuštěno 112 řízených střel. PANCIR vypustil 25 raket, zničil 23 cílů. Komplexy BUK vystřelily 29 raket, zničily 24 cíle. Komplex OSA vypustil 11 raket, zničil 5. S-125 zasáhl 5x, vypustil 13 střel. STRELA vypustil 5, zasáhl 3. KVADRAT zasáhl 11, vypustil 21. S-200 vypustil 8 raket, z nichž ani jedna nezasáhla cíl.

 1. astraustralia

  S pohledem do budoucna vice nez o nejake vice ci mene opacne pravdive vyjadreni trianglu USA Brittanie France jde nejvice o tech sestrelenych 71 a o uspesny zbytek.
  S vyjimkou nespokojenych lidi v Syrii a temi kteri s nimi souciti, nejvice musi byt spokojeni vyrobci bomb co umi litat naplacato.
  Nemuze byt padnejsiho dukazu ze je treba vylepsovat vyzbroj a u ploche drahy letu jeste vylepsit klickovani aby to priste nebylo 71 ale mnohem mene.
  Sledujme rozpocet a navyseni penez na dokonalejsi rakety humanitarni vyzbroje ktere bude jiste nasledovat po vyhodnoceni uspesnosti testu.
  Kde a kdy a na kom to bude priste testovano?
  Chtelo by to nejakou inovaci souzi neoconi.
  Aby priste prinesly dukaz o nelidskem chovani ne “ bile prilby“ ale nekdo verohodnejsi.
  Nebo stale myslite ze blbemu lidu staci cim dal blbejsi dukazy ?
  Kam az a jak dlouho jeste ?

  • grasyk

   Podle mě už jim odzvonilo. Z ruské strany je tento přehled docela silná nekrvavá zbraň. Amíci totiž tvrdí, že všechny rakety zasáhly cíl a ani jednu syrské (ruské) prostředky PVO nezachytily. Takže je Rusové blamují v přímém přenosu. Pokud jeden Tomahawk stojí okolo miliónu dolarů, snadno si lze spočítat, kolik vydělají šikulové ze zbrojního průmyslu na „doplnění“ střeliva. A americký daňový poplatník ví, proč u nich nemůže řádně fungovat sociální systém. Kromě toho je jasné a zřetelné, proč „musí“ státy sdružené v NATO začít přispívat větší částkou na úkor svého sociálního systému, důchodů, zdravotnictví, školství atp.
   Ale „Stropnickým či Kalouskům“ je pořád dobře a žijou si komfortně. Vybírají poplatky za veřejnoprávní lži, poplatky na solární barony, ale hlasují za nezvyšování důchodů – protože by to bylo moc drahé. 24 miliard ročně namísto solárním baronům by zvýšilo důchody dostatečně… Jenže to by chudí nesměli přispívat bohatým. A to se přece nehodí, že? A jak by k tomu přišli páni herci, kdyby jim měli vyplácet řádově menší odměny z ČT? Přece bychom nechtěli, aby za svou dřinu nemohli žít si jako šlechta, cestovat po celém světě a smát se nám, jak jsme naletěli Humanitárnímu bombarďákovi.

 2. embecko

  Rusove neustale jenom dokazuji, ze vina neni na jejich strane, ale nikdo je neposloucha. Rekl bych, ze dokazovani je bud prestane bavit, anebo to muzou rovnou rozpustit.

  • Janika

   Jenže kromě války je to jediná možná cesta, jak do budoucna něco posunout k lepšímu. Pořád opakovat svou pravdu, a oni je třeba smetou, tak to pořád opakovat, a postupně to půjde stále hůř je smetávat.

   • Kamil Mudra

    „Pořád opakovat svou pravdu, a oni je třeba smetou, tak to pořád opakovat, a postupně to půjde stále hůř je smetávat.“

    Shodou okolností, Janiko, jsem dnes také přemýšlel o tom co jsi zrovna napsala a s pocitem beznaděje jsem si k tomu pustil dohadování našich poslanců na téma jak by se měla vláda ČR postavit k tomu útoku na Sýrii. Přiznám se že jsem neočekával že bych mohl slyšet nějaká rozumná slova. A ejhle co k mému překvapení z toho nevábného kompostu vyrostlo. Projev který mohu podepsat až do poslední tečky:
    Pan poslanec Leo Luzar – od 26 min.videa

    • Kamil Mudra

     Ještě bych dodal, abych jiným nekřivdil, že tento poslanec, jehož existenci jsem do dneška ani nezaregistroval, nebyl jediný kdo hovořil takto rozumě. A to mi přece jen dodává nějakou naději že zdravý rozum, dokonce ani v našem parlamentu, zcela nevymizel – byť je v menšině a nesvírá v dlani dostatečně silný klacek aby se výrazněji projevil.

      • Dixi

       Ano,poslechly jsem oba, a nejen oni se vyjadřují negativně vůči útoku v Sýrii, doufejme,že totéž probíhá i v parlamentech jiných zemí. Nebezpečí globální války nad světem trvá.

     • vera

      Jste odvážný, Kamile, pustit se do takové džungle, sám, neozbrojen…a že jste měl tu trpělivost dostat se v poslouchání tak daleko. Dík za každou dobrou zprávu )
      Jenom to odlehčím : Jak se pan Luzar zeptal, kde je pravda, kde ji máme hledat – tak se vzadu sedící Brabec zvednul a někam šel. Uvažovala jsem, jestli ji šel hledat, nebo jenom zkontrolovat jestli jsou zavřené dveře, ale pobavilo mě to )

    • astraustralia

     Rusko se stalo boxovacím pytlem pro západ a každý další úder bude bolestivější! Bývalý izraelský špion varoval na ruské televizi Putina, že nemůže vést se západem dialog, protože nikdo na západě nechce s Putinem diskutovat, chtějí se s Ruskem jenom bít! Podle Yakova Kedmiho se Rusko válce stejně nevyhne!
     JEDNO ZDA TRUMP NEBO HILLARY
     ROZHODUJI TI CO HYBOU S DOLLARY

     • astraustralia

      Zasadni informace z aeronet clanku:
      Američané, kdyby nebyla zinscenována epizoda s chemickým útokem v Dúmá, by si pro útok v Sýrii našli jiný důvod. Jak uvedl Yakov Kedmi, oni nepotřebují důvod k útoku na Rusko a ruské zájmy v Sýrii, nebo v Osetii, nebo v Čečensku. Válka proti Rusku byla vedena už před nástupem Vladimira Putina k moci, v době vlády Borise Jelcina. Cílem je zničení Ruska, jeho rozbití, rozdrolení, destrukce, rozparcelování na menší území a potom, potom přijde privatizace a vydrancování zdrojů. Nerostných, průmyslových, lidských a nakonec kulturních. Viz. všechno to, co vidíme v ČR po roce 1989. Je to stejný proces, stejné postupy. A protože Rusko se nechce poddat, nechce se nechat vydrancovat, tak proto západ používá nátlak, sankce a když to nepomáhá, tak i raketové údery. Není místa pro dialog, není místa pro Putinovu strategii rozumu a diplomacie. Válka bude.

      • tresen

       Když to chce aeronet, tak se nedá nic dělat?
       S tímhletím, čemu říkáte zásadní informace, už se níž nedostanete.

       • astraustralia

        Kdyz uvolnena a zuta bez potizi zvladnete vyvratit obsah citovaneho vyse.
        Neco o tom jak by experti z wolstrytu chteli pomoci a medved nechce.
        O nejakem dalsim zazracnem planu neco jako dalsim Marshalove na vylepseni Ruska vite,
        obohatte :-)

       • astraustralia

        tresen opet obohatila:-)
        Z herce Duska si vzala alespon to jeho nynejsi preferovani chuze na boso :-)
        Lepe nez nic i kdyz to chozeni na boso v zivotnim pribehu herce Duska je to jen okrajova zalezitost.
        Tak jeste pridame :-)
        Nejen pro tresen ale i dalsim na jeji urovni ktere chozeni bosky oslovilo ci zaujalo vice:-)

  • vittta

   Je to běh na dlouhou trať, ale když vytrvají, a svět se bude řítit do prdele tak rychle jak teď, mohou z toho nakonec i něco vytěžit.
   Není to zas tak blbá taktika, Putin je kolikrát oblíbenější jak mnozí domácí zaprodanci….tedy vlastně politici v různých zemích!
   No, a je tak nějak mír, při troše fantazie, to má svou cenu.

   • embecko

    Jestli je vyckavani dobra, anebo blba taktika zalezi od toho, kdo ma vice casu. A tady dle meho taha Amerika za delsi konec spagatu a to proto, ze je to totalitni zeme, ktera nema problemy s nespokojenym obyvatelstvem. Kdyz zacnou Americane remcat, tak je zastreli, coz Rusove neudelaji a tim padem maji v pripade obcanske nespokojenosti velky problem.

    • vittta

     Ano, pro Rusko je podpora obyvatel vedení (po volbách) zásadní, pro USA v podstatě málo významná.
     Nic méně Rusko si své prosadilo, a americký ohňostroj nakonec zřejmě Putina nijak neoslabí, byť v prvních okamžicích se zdálo, že se Putin posral strachy.
     Ale americké lži mají krátké nohy, navíc když se do toho zapojí i Britové a Francouzi, tak ještě kratší.
     První den jsme asi všichni do určité míry báli, co se z toho vyklube, ale už druhý jsme jsme se smáli, a třetí den žasli, co za krávoviny dokáží západní propagandicté vymyslet.
     Nejlepší příklad je z našich luhů a hájů.
     Babiš se nejdřív posral a klaněl se agresorům až k zemi, ale když viděl, co za divadlo se odehrálo, neváhal se ztrapnit a svoje servilní klanění zase odvolal, aby nevypadal jako úplný debil.
     Moc mu to asi nepomohlo, ale už to rozhodnutí….

     • embecko

      „Ale americké lži mají krátké nohy…jsme se smáli, a třetí den žasli, co za krávoviny dokáží západní propagandicté vymyslet.“
      Nechci tu byt za agenta USA, jen se to snazim realisticky zhodnotit. Americka lez ma kratke nohy uz asi 100 let a smali jsme se „my“, tedy nas 6-7 tady plus asi 3-5 tisic dalsich Cechu, co chodi na alternativu (viz navstevnost stranek alternativnich serveru).
      Casto se rikava, ze pravda pomalu vychazi na povrch a ze „jim“ uz skoro nikdo neveri. ja to takhle nevidim, mozna 1/10 lidi ma nejaky alternativni nazor a snazi se zjistit jak to je, zbytek jede v mainstramu a necha se spokojene krmit cimkoliv, protoze jeho prioritou jsou slevy v Lidlu a politika ho zajima jen do te miry, co ho dokaze bavit novinkami z politicke sfery (co ti nasi kluci zase rekli/ provedli, jaky je Donald blbec, kde Putin zas vybombardoval jakou nemocnici, koho to zas Rusaci otravili atd.).

      • Puňťa

       A nebylo a nebude to tak vždycky? Mýslím to s tou jednou a devíti desetinami? Co s tím budeme dělat, vyměníme lidi ? Svět se někam žene odjakživa (už můj pradědeček používal stejný směr jaký preferuje Witta), proč by dnešní situace měla být horší než ta před padesáti nebo sedmdesáti lety nebo před rokem. Proto nepropadejme panice a neproklínejme Lidl. To bychom to mohli rovnou zabalit – spolu s Marvinem: “ Život,“ pronesl chmurně Marvin, „si můžeš hnusit nebo jej můžeš ignorovat. Ale líbit se nemůže nikomu. „

  • Brok

   Kdo je to ten „nikdo“? Sledujte na internete Rusko dnes (Russia today) ; zprávy na 1. ruském kanále; Pořady 60 minut, relaci Solovjeva a nemusíte se zabývat obsahem. Podívejte se jen na komentáře, jejich četnost a ohlasy nejen ze zemí Západu, ale celosvětově. Potkáte tam mnoho občanů USA; hodně lidí z Německa, Holandska a Skandinávie. Balkán, Asie, Austrálie… Samozřejmě, dosah televize je širší a proto jsou zahraniční vysílání RT na TV kanálech např. v USA od února 2018 blokovány (svoboda slova). Mnoho lidí vyhledává informace o dění a postojích v Rusku a nezřídka deklarují svou nedůvěru k nejrozšířenějším mediím Západu. Ruský hlas musí být dostupný a pravdivý, lidé si jej najdou. Janika má pravdu.Váš názor je hodně jednoduchý, ale snad prohlédnete.

   • embecko

    Ten „nikdo“ je rozhodujici vetsina. Politika neni matematika, takze co plati pro celou mnozinu, nemusi platit pro kazdeho obcana. Ja se s lidmi bavim a mohu zodpovedne rici, ze 9 z 10 jich opakuje jenom to, co slyseli v mainstreamu, protoze nic jineho nectou/ neposlouchaji. Kolik je pod Solovjevem komentaru? 100, 500, 1000? Amerika s Evropou maji miliardu obyvatel.

 3. vittta

  Tohle je sranda, no to je čulíkovina jak prase.
  Posuďte sami:
  Článek pojednává o tom, jak jsou syrští zdravotníci po chemickém útoku zastrašováni- a to extrémně.
  -Informoval o tom ředitel největší humanitární organizace, působící v Sýrii, a navíc ještě dodal, že je Asadův režim donutil přestat léčit pacienty. (jméno toho ředitele chybí)
  -Dr Ghanem Tayara, ředitel Unie lékařské péče a pomocných organizací UOSSM (to je co za soubor- že by to byl ten výše zmiňovaný?) informoval o tom, že jim bylo sděleno, že se režim (Asdada) zaměří na pronásledování jejich rodin, když budou o útoku svědčit, což jim bylo sděleno OFICIÁLNĚ, ale Dr.Tayara asi rodinu nemá, páč o tom rezolutně svědčí bez bázně a hany.
  -Je tam hnedle konstatováno, že se chemický útok odehrál. Tečka!
  -Ale i jiní lékaři se nebáli a mluvili, byť z obav o vlastní bezpečnost mluvili toliko anonymně. (čímž se nedá nic ověřit)
  -Na místě chemického útoku se to jen hemží Asadovými bezpečnostními jednotkami (zopakováno, že se zaměřují na strašení lékařů) ale 7 obětí kamsi odvezla ruská tajná policie, která VŠECHNO řídila.
  -Lékaři, kteří chtěli z Dúmy odjet, byli ZUŘIVĚ prohledáváni.
  -Dr Tayara je z Birminghamu.
  -Ruské a Asadovy jednotky prohlížely lidem mobilní telefony (???) a opět je jim všem vyhrožováno a jejich rodinám též.
  -Lékaři ale přesto svědčí, jasně viděli, jak bylo do zdravotnických středisek přivezeno hodně lidí s příznaky zasažení nervovou látkou, při čemž je konstatováno, že to tito lékaři ještě nikdy neviděli.
  -Chlor ale není nervový plyn, jeho účinky lékaři znají. (bodejť ne, když ho Asad pořád používá)
  -Tato nová informace ale světová média nezaujala, a tak se hovoří jen o použití chloru, neb je to mazané, chlor totiž není na seznamu bojových látek.
  -Zaher al-Saket, bývalý činitel syrského programu, který dezertoval 2013 svědčil, že obyvatelé Dúmy, s nimiž spolupracoval, pohřbili na neznámém místě 50 mrtvol, které mají být později exhumovány, aby byly důkazy o použití nervových látek.
  Zde je zajímavé, jak přeběhlík spolupracuje běžně se Syřany, a též ta exhumace slibuje pěkný, raketový ohňostroj, až se ten útok potvrdí.
  -Chemičtí odborníci z OPCW se snaží rychle sbírat vzorky z nějakého domu, kde proběhl chem. útok, ale opět sbírají vzorky nervového plynu, i když zasažení byli poleptáni chlorem.
  -Že to byl fakt chlor ukazuje nádoba, která je neustále na střeše domu, a je to přesně ta nádoba, kterou Asadovci chlor na místa útoku dopravují.
  -Lékaři a jiní svědci zesměšňují tvrzení, že nebyl použit plyn- asi se o své rodiny – jimž je extremně vyhrožováno moc nebojí.
  -Abu Walid,který útok přežil, popisuje hrůzy útoku, a zemřel mu syn a manželka, která byla pochopitelně těhotná.Že došlo k chemickému útoku mu ale jen řekli.
  -Našli se i zaprodanci, kteří tvrdili, že k žádnému útoku nedošlo, ale ti byli pod tlakem, takže ty výpovědi nejsou důvěryhodné (na rozdíl od výpovědí opačných, neb svědci chem. útoku pod tlakem nejsou), režim jich zneužil.

  -Režim naopak nemohl zneužít lékaře, který to vše říkal denníku Guardian!

  Po přečtení toho článku jsem pochopil, proč MaB působí poslední dobou poněkud psychopaticky a její příspěvky si všemožně odporují a věří všemu a ničemu, protože jestli tohle na západě tlučou lidem do hlav, muselo by přeskočit snad každému.
  https://blisty.cz/art/90658-syrsti-zdravotnici-jsou-po-chemickem-utoku-v-dume-tercem-extremniho-zastrasovani.html

  • oh

   Co je to za spolek, to UOSSM? No, strejda Google tvrdí, že to je nevládní nezisková organizace (hlásná trouba) založená roku 2015.
   https://www.ngoaidmap.org/donors/1103
   Ti budou informovaní velice dobře. Nepochybně přímo od DAESH a nevím už kolikrát přejmenované syrské frančízy Al-Kajdy, a možná i od nějaké třípísmenkové americké federální agentury.

 4. embecko

  Tady neco k evropske situaci, aneb slunicka v akci:
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-boj-o-svobodu-slova-dc8-/p_zahranici.aspx?c=A180415_220109_p_zahranici_wag#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=pes&utm_content=main
  „V roce 2017 byly na listinu zaneseny také některé nizozemské webové stránky – De Gelderlander, TPO a GeenStijl, protože odhalily, že některé skupiny bojovníků z ukrajinského euromajdanu jsou inspirovány nacistickou ideologií, jasně řečeno, potvrdily obvinění, které ve svých komentářích k dění na Ukrajině formulovala Moskva. EUvsDisinfo vyslovila rychle svůj rozsudek: zmíněné webové stránky rozšiřují fake news a jsou hlásnou troubou ruské propagandy….Když EUvsDisinfo prohlásila, že své posouzení nehodlá vzít zpátky, byl tento orgán nizozemskými webovými stránkami zažalován. Poté, co EUvsDisinfo obdržela předvolání k soudu, změnila najednou svůj postoj: zjistilo se, že zprávy z Ukrajiny byly pravdivé.“

  • vittta

   No co, to je preventivně, něco jako to vybombardování syrských chemických továren teďka.
   Francouzi to tak vidí.
   Co kdyby…..
   Tihle sice také žádnou proruskou propagandu nehlásají, ale…..co kdyby?

  • astraustralia

   Vyborne tresni:-)
   Dovolim si nekolikavetnym uvodem do jineho pohledu a jineho mysleni ktery jste Vy svym pokusem o ironii pres Nibiru zde otevrela.
   Uz samotne zamysleneni nad tim jak se mnozi pocty hlaseni a pozorovani fenomenu zvaneho UFO a otazky zivota mimo planetu zemi je zamyslenim jinym nez na vyvozem te jedine spravne demokratury do ostatnich zemi sveta. Kdyby na to meli tak jiste i do okolniho vesmiru:-(
   Za poslednich 100 let registrovanych pozorovani to nejsou jen stovky ale mozno rici ze uz deseti ci statisice pozorovani.
   Muzeme si vybrat z nekolika moznosti. Bud jsou nekteri lide nadani jinymi schopnostmi a vidi co jini nevidi a nebo se jedna o dosud vedecky nepojmenovano odchylku.
   UFOlogie je jiz znama ale je brana jako neco co se bezne nebere vazne tedy neni duvod to vazne vedecky zkoumat.
   Jsou ale lide kteri jsou cim dal vice nespokojeni a cim dal mene veri ze cesta trzniho pohledu na svet je ta spravna.
   Lepe nez reci priblizi tento stav odkaz na jednoho z tech kteri se rozhodl sve nazory presentovat verejne.
   Je to pan Jaroslav Dusek , herec, reziser a znama osoba prazskeho kulturniho zivota.
   V odkazu je velmi zajimave vypraveni o tom ze i zivot dnes je mozno vnimat jinak nez nam presentuji massmedia a bezny zivot.
   Zacina uz tim co v odkazu neni doslovne receno ale co si dovolim komentovat jak priklad uvodniho pristupu.
   Pan Jaroslav vystupuje na scene bos. Neni to nahoda ale jeho vira ze homosapiens po milliony let chodil po Zemi bos a tedy byl dlouhodobe „uzemnen“ coz mu prineslo mimo jinych zdravotnich prednosti i to ze si s Matkou Zemi dobre rozumel.
   Spolecne s indiany Tolteky a i jinymi rika, ze odizolovani od Zeme nejen dobre isolovanymi domy ale i spravne isolacni obuvi jsme prestali byt cim jsme byli drive, se vsemi z toho vyplyvajicimi negativnimi dopady.
   To jen jako uvodni vysvetleni proc pan Dusek po scene pobiha bos , po vzoru svych oblibenych Tolteku :-)
   Jen jeste dodam ze jsou veci ktere nejde sdelit behem nekolika minut a nekolika prostych vet.
   Na nektere poznatky je treba si udelat cas. I na toto delsi divadelni predstaveni ze zivota o zivote:-)
   Jiny pohled na zivot ktery pan Jaroslav Dusek presentuje mezi takove poznatky patri:-)
   Po shlednuti tohoto jineho nez dnesne massmedialniho pohledu na svet a zivot
   pak i invaze do jinych statu a vyvoz nejlepsi demokratury do okolniho sveta dostane jinou podobu.
   Uvolnete se a vychutnejte si :-)

   • MaB

    Je to požitek – poetické, moudré a potřebné !
    „Každý má svou interpretaci reality, vytváříme si domněnky a své domnénky považujeme za realitu.
    Nevytvářejme si falešné domněnky !“

    „Slunce miluje všechny lidi, nerozlišuje, nedělá segregaci…kdybychom to dokázali, ulevilo by se nám.“

    Diky, Astře ! :)

    • kočka šklíba

     To je přesně ono, proč vás považuji za pokrytce : „Slunce….atd.“ Ale když se nám(tedy vám) něco nelíbí, tak pro jistotu tam hodíme bomby že ano? Jasně jen pro jistotu.

      • astraustralia

       Uvaha na thema theorie vittto:-)
       Je mnoho teoretiku, nekteri jsou theoretici jen proto ze se jim nedari sve predstavy uvadet do zivota.
       Kazdy jiny pohled a nazor na neco jineho co clovek dosud neznal ci sam neobjevil je prinosem a obohacenim.
       Takze dik za nektere theoretiky :-)
       Samozrejme ze i na theorie jako na vse jsou rozdilne nazory.
       Kdyz Niels Bohr ve 20 letech stavel zaklady kvantove mechaniky proslavil se vyrokem k jedne theorii, ze:
       „neni dost silena aby mohla byt pravdiva“ :-)

       • vittta

        Tak tady to má svůj hluboce ironický význam.
        MaB stojí na straně dobra, kdy se ničí a vraždí jen proto, aby někdo náhodou nechtěl ničit a vraždit.
        MaB mi připadá, jako kdyby byla od r.1988 v hybernaci, a teď přišla na svět.
        Tehdy jsme tady věřili, že Francie je vyspělá, mírumilovná země.
        Dneska už víme, že má jen vyspělou, a mírumilovnou nálepku, a že ve skutečnosti je agresivní říše, která na skutečnou agresi nemá ani sílu, ani prostředky, tak vyvolává agrese malé, proti slabým, a to ještě za podpory silných.
        No, ale depresi a frustraci ze ztráty velmocenské prestiže má značnou.
        Francouzký národ do 40 let přestane existovat, a Francie jako stát se stane chalífátem.
        Kdyby to byla jen jejich věc, tak chuj s nimi, ale Bohužel, všechno se vším souvisí!

     • MaB

      Vy, kočka šklíba, na 100% víte, máte absolutní jistotu.
      Jiní jsou stejně skálopevně přesvědčeni o opaku.

      Já už jsem zde přiznala, že nevím. Je možné, že ano, je možné, že ne.
      Ale co kdyby ?
      Říká se, kdo jednou lhal, tomu se podruhé nevěří…
      Asad už jednou tvrdil, že žádné zakázané chemické zbraně nemá a odvezly se jich stovky tun.

      A když jsme u J. Duška:
      Dítě si hraje v postýlce se zápalkami a začíná hořet peřinka…
      Vyděšený rodič přiběhne, dítě pokárá: ty ty ty!, to se nesmí, je to nebezpečné, příště baci baci ! a krabičku mu sebere.
      Co udělá, když o pár dní pozděli překvapí dítě v postýlce se zapalovačem ?
      Vezme mu ho….pro jistotu.

      ad vittta
      Já jsem naopak obdivovala J.Duška, jak mistrovsky dovedl shrnout do „teorie“, do 4 zásad, poznatky z praxe.

      „Každý má svou interpretaci reality, vytváříme si domněnky a své domnénky považujeme za realitu.“
      ale určitě se každý z nás poznal. :))

      • embecko

       „Asad už jednou tvrdil, že žádné zakázané chemické zbraně nemá a odvezly se jich stovky tun.“
       Coz je lez jako vez…priznavam, ze posledni dobou mam zabrany sem neco psat, protoze se mi nechce podporovat valecnou retoriku tim, ze se budu vyskytovat na strankach, kde vedou svoji propagandu valecni stvaci :o)

       • MaB

        Je to lez, i kdyz to rika Sputnik ? Nebo prave proto ?

        https://cz.sputniknews.com/…/Ze-Syrie-byla-vyvezena-prvni-doda… – Traduire cette page
        7 janv. 2014 – Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) oznámila vyvezení první dodávky chemických zbraní ze dvou skladů v Sýrii. Odvoz zajišťuje dánské plavidlo. „Loď doprovází eskorta složená z plavidel Dánska, Norska a Sýrie. Plavidlo bude zůstávat na moři a čekat, dokud nepřiplují ostatní dodávky …

        Sýrie o chemických zbraních lhala. Inspektoři v zemi objevili stopy ..
        mai 2015 – Sýrie přitom existenci látek nepřiznala Organizaci pro zákaz chemických zbraní, která dohlížela na odvoz syrských chemických zbraní ze země. V Sýrii v minulosti došlo k několika útokům, při kterých byly použity chemické zbraně. Mezinárodní inspektoři údajně objevili ve vojenském výzkumném zařízení

        • embecko

         Vidite, a uz legitimizuji vasi propagandu tim, ze na vas reaguji…
         „Mezinárodní inspektoři údajně objevili…“…dejte sem odkaz na stovky nalezenych tun pote, co Assad tvrdil, ze uz zadne nama…a pronto! :o)
         “ K dohodě nakonec přistoupili všichni zúčastnění aktéři a Rada bezpečnosti OSN dne 27. září. 2013 jednohlasně schválila rezoluci č. 2118,34 která nařídila zničení všech chemických zbraní v Sýrii, k čemuž dle tvrzení OPCW skutečně došlo.“
         https://www.opcw.org/news/article/destruction-of-syrian-chemical-weapons-completed/
         „OPCW: Destruction of declared Syrian chemical weapons completed“
         S vami se bavit neni problem faktograficky, ale moralni. Jenze s cim clovek zachazi, tim take schazi, takze diky…

          • embecko

           Vzdyt rikam, ze je to moralni problem, diskutovat s MaB. Na dukaz sveho tvrzeni, ze Assad zatajil stovky tun chemie, cituje Sputnik, kde se uvadi, ze inspektori UDAJNE objevili STOPY … (neceho).
           A kdyz rozkliknu odkaz, dovim se, ze „Assad vratil Francii rad cestne legie“…opravdu moralni problem…a ztrata casu…a legitimizace valecneho stvace :o)

        • pařez

         Trochu teď nerozumím, o co jde – článek z odkazu MaB je z r.2014, kdy probíhala likvidace chemických zbraní ze Sýrie, jak se dohodlo v v září 2013 – likvidace trvala přes rok. V r. 2013 Sýrie nepopírala, že chemické zbraně má, popírali to, že by je koncem srpna 2013 použili proti civilistům ve Východní Ghůtě. V průběhu r.2014 (a možná části 2015) Sýrie chemické zbraně odevzdala a od té doby tvrdí, že jimi nedisponuje. Kdo naopak na území Sýrie chemickými zbraněmi disponují, jsou džihádisté – Syřané si stěžovali, že např. v r.2013 je proti vládním jednotkám použili tuším 14x, západ to ale vůbec nezajímalo, na stížnosti syřanů vůbec nereagoval.
         Takže to kvílení západní propagandy nad domnělými obětmi chemického útoku letos je neskutečné chucpe.

         • MaB

          pařezi, samozřejmě, že reagoval. A to pokaždé, ale narazil vždy na ruské veto, v r. 2017 už na 8., před tím 6x Čína
          8 + 6 = 14
          O tom jsem zde psala, viz zde.

          La Russie met son 8e veto à une résolution de l’ONU sur la Syrie
          https://www.ouest-france.fr › Europe › Russie
          12 avr. 2017 – La Russie a sans surprise opposé son veto à l’adoption d’un texte présenté par les Etats-Unis, le Royaume-uni et la France pour faire avancer l’enquête sur l’attaque chimique du 4 avril en Syrie. c’est le 8e veto russe depuis le début du conflit syrien. La Chine, qui a opposé son veto à 6 précédentes …

          • pacifista

           MaB je falešná jak pětník. Mě už se dříve odkopala. Myslím si, že je placená osoba.

          • pařez

           Chcete MaB říci, že by Rusko nebo Čína vetovaly rezoluci, která by odsuzovala džihádisty za použití chemických zbraní proti Asadovým vojákům???

          • vittta

           To platí ale dost nevýrazné kádry.
           MaB není schopná přesvědčit nikoho o ničem.
           Pokud je placená, hraje roli toho „hodného“ policajta, Saul je ten zlý, ale spravedlivý.
           Ondej byl ten vševědoucí.
           Třešeň je ta poťouchle odhalující „díry“ v argumentech.
           Všichni dohromady svým způsobem diskuzi na jednu stranu narušují (Sax např. nechce psát, když se tihle předvádějí), na druhou stranu rozjíždějí, protože lidé dávají o to pádnější argumenty, leckdy vysloveně jasné, z čisté „zlomyslnosti“, protože na to není protiargument.
           Už delší dobu razím názor, že lež je nedílnou součástí sluníčkové válečně-agresivní politiky.
           Né proto, že by sluníčka byli lháři, ale proto, že nic jiného než lež používat nemohou, na obranu sluníčkové politiky argumenty neexistují, nebo jsou tak trapné, že už je lepší lhát. (klasický ond
           ejův výklad, o posílení německé sociální síly pomocí nepracujících negrů).
           Též nálepkování je nutné.
           Protože kde chybí argumnet, musí, MUSÍ natsoupit nálepka, tedy oponent je nějak označen.
           Ať už to je spontánní, nebo cílené, vznikly klasické nálepky, rasista, fašista, ale i FOB (především xeno, pak homo,cikáno,gendero, atd..) či FIL (ruso, Putino,Zemano, Asado), takže projevy či proslovy největších „elit“ neřeší vlastně nic jiného, než jaký je politický oponent (či skupina oponentů) FIL,FOB,a rasista.
           Té se jakýkoliv oponent označí za nevzdělaného, bez ohledu na jeho vzdělání, a ze vzdělání se stala až aristokratická záležitost, při čemž už dávno nezáleží na znalostech, ale toliko na tom „vzdělání“.
           Vlastně je to legrace, kdyby nebyla válka, a negři si zůstali v Německu a Francii (když je Bůh tak miluje), bylo by vlastně dobře.

          • vittta

           Vůbec netuším, kde se mi tam bere ta kurzíva, neví někdo?

          • Kamil Mudra

           V poslední době Rada bezpečnosti OSN nepodpořila dva ruské návrhy rezolucí týkající se vyšetřování zpráv o použití chemických zbraní v Sýrii.
           Ruskem navržený dokument byl vypracován ještě v lednu a dopracován v posledních měsících. Lišil se od návrhu USA, které trvaly na tom, aby nový mechanismus zjistil viníky z použití chemických zbraní v Sýrii, a RB OSN by měla právo sankciovat silovou odpověď. V ruském návrhu se podotýkalo, že Rada bezpečnosti OSN „důkladně prozkoumá“ závěry komise, která však sama nejmenuje viníky zločinů. Později zamítla Rada další ruský návrh rezoluce RB OSN na podporu poslání expertů OPCW do syrské Dúmy.

           To „rezoluční přetahování“ v RB je způsobeno tím že USA (s nohsledy) se snaží do každé rezoluce prosadit nějakou formu „patronátu“ nad Sýrií a Rusové to odmítají s poukazem na to že jde o suverénní stát který má právo sám o sobě rozhododvat. V našich sdělovadlech se pak informuje pouze o Ruském odmítání a o jejich návrzích se většinou „taktně mlčí“.

          • Janika

           Kurzíva, vittto – inteligentně jsi pochopil, že aby se komentář hned zobrazil, nemůžeš dát jisté jméno celé, tak tam vkládáš tuším *. No a když jsou dvakrát, tak to mezi nimi hodí kurzívu.

          • Kamil Mudra

           Místo íčka v závorce, hvězdička?
           To musím zkusit: Tohle by mělo být kurzívou.

          • Kamil Mudra

           Nojo. Je to tak, :-)
           Ještě je na indexu ten rybožravý pták a nebo se už může o bývalém ministrovi a jeho bratrovi psát normálně?

          • vittta

           Kdo by to řekl?
           Ondrej je kokot, a Ondrej!
           Tady to ale nevidím…

          • embecko

           Pan bratr to zarizl famozne, jeho slova by si nekteri meli zaramovat hned vedle stejnych slov Siklove: „Radeji se mylim se spojenci, nezli bych mel pravdu s Putinem“.
           Tim je odhalen i diskusni spiritus mnohych debateru.

          • vittta

           Teď jsem četl na PL o komunistickém sjezdu v Nymburce.
           Několik set placených demostrantů a prudičů (mají to z Prahy celkem blízko) a pár desítek kolemjdoucích občanů tam zuřivě protestovalo.
           Trapárna, jako vždy, kde jsou Petzynsky a ten druhej kokot šišlavej…no…Cemper, ale co mě zaujalo, tak když dav viděl pár komunistických poslanců, tak na ně řvali „Putinovy děvky“.
           Tak to nevím teda….
           Kdyby tam měl sjezd Vandas se svou DSSS, tak na něj také budou řvát „Putinovy děvky“.
           No to je chabá úroveň těch profesilnálních sluníček….

          • Kamil Mudra

           Podle toho se přece poznají ti správní demokraté. Že nejsou líní zajet si na protest proti parlamentní straně když má někde sjezd. Ale nemyslím si že by se týkalo jen Pražáků.

          • vittta

           Pražáků se to netýká tak nějak vůbec, ale v Praze jsou centra těhle profesionálních demonstrantů, nebo jejich objednatelů.
           V Praze asi také fasují transparenty, a následně finanční odměny!

          • Kamil Mudra

           Jó, to se to demonstruje když to mají demonstranti „shora“ požehnáno od všech „ryzích demokratů“ napříč parlamentem a ještě podporu u místního zastupitelstva. Na to už člověk musí sebrat hodně odvahy aby vyrazil do ulic a takto projevil své „demokratické cítění“. :-)
           Hele, vittto, já jsem sem chtěl dát odkaz na ten článek a nepodařilo se mi to ani na třetí pokus. Zkoušel jsi to taky? Že by něco v zájmu demokracie už zase blokovalo článek z PL jako posledně?
           No nic. Článek se jmenuje: „Odpůrci KSČM se dobývali na sjezd, musela je krotit policie. Pak dorazil Michal Horáček a recitoval básničku o východní marce.„. Google to myslím nebude s tou demokracií tak přehánět aby ho při vyhledávání přeskakoval. I když … kdo ví? Nejspíš se brzy i něčeho takového dočkáme až se tam dostanou ke kormidlu takoví demokraté jací se producírovali Nymburskými ulicemi. :-)
           Ale – k čeru s humorem! Už mě to fakt sere!!!!

          • pacifista

           Vitto, dokonalá analýza. K té kurzívě výborný dotaz. Zrovna nedávno mi přišlo důležité něco odlišit a nešlo mi to, tak teď to zkusím též, snad to vyjde, nebo také ne.

         • Kamil Mudra

          Jó, to se nám to demonstruje když to máme shora požehnáno :-)
          Chtěl jsem sem dát odkaz na ten článek z PL ale jak to tak vypadá jsou odkazy tímhle směrem už asi také na indexu protože mi to nevzalo komentář ani na třetí pokus. Takže – jediná možnost – zkopírovat a dopsat před odkaz „ht“, nebo si to prostě na těch listech najít.
          tps://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Odpurci-KSCM-se-dobyvali-na-sjezd-musela-je-krotit-policie-Pak-dorazil-Michal-Horacek-a-recitoval-basnicku-o-vychodni-marce-532968

      • oh

       Tentokrát to netvrdil jen Asad, ale potvrdila OPCW.
       To přirovnání s otcem a dítětem je poněkud mimo mísu. Sýrie už dávno není francouzské mandátní území a francouzský prezident není Tatíček Sýrie a nemá nejmenší právo o ní rozhodovat. Tedy, pokud ještě něco z Charty OSN pro Samozvané Spasitele Vesmíru platí a není z toho jen další zákoník pro podřízený póvl.

       • MaB

        V tom s vámi plne souhlasim !
        Penize za těch 12 francouzskych raket (ty naštěstí nikoho nezabily) se daly využít mnohem užitečněji. Třeba na zlepšení životních podmínek syrských uprchlíků zde i v Libanonu.

        PS: Měl byste si poslechnout pana Duška, pochopil byste, že jde o metaforu v jeho stylu. :)

      • kočka šklíba

       Já nic na 100 % nevím, ale bombardovat pro jistotu, což je vaše prohlášení, je odporné a tak vás považuji za pokrytce. Na jedné straně se oháníte takovými větami jako „Slunce…..“ a na druhé schvalujete bombardování země, která nedělá přesně to, co by asi chtěl, vámi obdivovaný zřejmě (podle toho co jste sem už nasázela jeho činů a výroků), Macron. Vy si skutečně neuvědomujete jak je to odporné někoho bombardovat – pro jistotu?

       • MaB

        Dokud nedate odkaz na komentar, kde „schvaluji“, tak lzete.
        Obecne plati:
        Lepsi je nemoci vcas predejit, nez ji pozde lécit.

        • kočka šklíba

         Vy už ani nevíte co píšete . Neumím to sem dát stručněji, takže takhle pod textem Kamila Mudry Na Sýrii padají bomby a váš text:

         17.4.2018 – 12.01
         MaB
         „Sýrie odevzdala poslední chemické zbraně, které přiznala světu
         23. června 2014 15:58, aktualizováno 16:45
         Ze syrského přístavu Latákíja odpluly lodě s posledními zbytky chemických zbraní, které vláda prezidenta Bašára Asada přiznala mezinárodnímu společenství.
         Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/asad-odevzdal-posledni-chemicke-zbrane-dyp-/zahranicni.aspx?c=A140623_155039_zahranicni_mlb

         Takže jedovaté látky tam podle prohlášení syrské vlády nebyly, ale ukázalo se, že nebezpečí kdykoli je znovu vyrobit trvá.
         Intervence byla pro případ, že by někdo opět podlehl pokušení …pro jistotu.“
         A ještě něco, nebezpečí vyrobit kdykoli a cokoli co se týká chemických zbraní trvá stejně tak u mnoha zemí a z toho USA, V.B. a Francie budou ty, co k tomu mají určitě blíž než Sýrie. Tedy co se týká vyspělosti průmyslu. A chtění? No pochybuji o nich úplně stejně, jestli ne víc, jako o Sýrii.

         • MaB

          „pokrytec“ a „lžete , dokud sem nedáte odkaz, kde říkám, že schvaluji “ je asi stejná síla. Ten jste sem nedala a ani dát nemůžete prostě proto, že NEEXISTUJE. To je ta „falešná domněnka“, jak o ní mluví J. Dušek.
          Když upozorním na článek, neznamená to, že s jeho obsahem souhlasím. Bývá to především ukázka toho, že stejnou realitu lze vidět z více stran.
          S válkou, ve které trpí především nevinní, nemůže souhlasit žádný normální člověk. A možná, narozdíl od vás, nevím, zde zblizka vidím ty, které válka vyhnala z domovů. A to je, věřte, sakramentsky pádný důvod k tomu být proti válce.

          • Saul

           Ze vas to jeste bavi ,Mab.
           Pochopte,ze tady nejste ve spolecnosti normalnich lidi,kteri jsou schopni a ochotni pochybovat,brat v uvahu i jine argumenty nez ty ,ktere je utvrzuji v jejich sebestrednosti a animalni potrebe jednoho jasneho nepritele,do ktereho mohou projikovat svoji vlastni nenavist a agresivitu.
           Tady zdravy rozum nehledejte.
           Tady uz panuje jen pudovost a zakon vlci smecky a kdo nevyje s nimi,toho musi roztrhat.
           Zastituji se spravedlnosti,moralkou…ale to je jen ucelove pokrytectvi.
           Kdyz zminite Asadovy mucirny,ktere prokazatelne existovaly,existuji a existovat budou,tak se tomu vysmeji.
           Dulezitych je par raket vystrelenych na vojenske cile(tedy ty urcene k zabijeni),protoze je vystrelili Americane.
           Tito pokrytci se budou klidne brodit po kolena v krvi nevinnych civilistu ,jen aby mohli spolecne skandovat spolecnou nenavist k nepratelskemu klubu a nad zverstvy toho sveho budou nemi,slepi a hlusi jako ty tri opicky.
           I kdyz o nich dobre vi,ale o to vic musi rvat,aby nebyla slyset i pravda.

          • vittta

           To má Kočka z toho samčího mačismu.
           Z mého pohledu vy dáváte odkazy jako určité důkazy, nebo minimálně „důkazy“ pro svá tvrzení.
           To zamená, že nedáte odkaz, že je zajímavé, že Macron poslal válečný sbor proti jinému státu, při čemž by měl spíše čekat na vyjádření RB OSN, ale dáte ten samý odkaz s tím, že Asad použil chemické zbraně, a Marcon, a s ním „demokratický“ svět prostě udeřili na civilní cíle- CIVILNÍ, ne jak píše Saul vojenské, chemická továrna není vojenský cíl, prostě udeřili na civilní cíle proto, že kdo jednou něco špatného udělal (ale ve skutečnosti ještě nikdo použití chemických zbraní Asadem neprokázal ani jednou), může to udělat zas, a tak pro tu jistotu se mu něco zničí, co by mohlo ty zbraně vyrábět.
           Takže NE, vy nepíšete neutrální texty s odkazy, na které máte neutrální názor.
           Heleďte, čistě lidsky, já nemám rád negerskou invazi.
           Když dávám odkazy, tak vesměs takové, které potvrzují můj názor, ale ty odkazy ukazují velice konkrétní skutky a potvrzují to, co v podstatě každý ví, že multikulturismus selhal.
           Když mě někdo napíše, že nemám rád negry, nebudu tvrdit, že k nim mám neutrální vztah, nebo že je mám vlastně rád.
           Ve vašem případě asi není váš politický motiv láska k válce, ale jste ochotna jí respektovat, pokud válčí ti hodní (podle vás) s těmi zlými. (podle vás)
           Stejně tak není můj politický motiv rasismus, protože na rase mi nijak extra nezáleží, ale jsem ochoten respektovat i nejbrutálnější prostředek, pokud bude násilí používáno i z druhé strany (té migrační), třebaže jinak preferuji spíše mírové řešení.
           Zde ale mírové řešení migrace nevidím jako možné, tak budu tolerovat lokální válku, která čím déle bude, tím bude krutější, a tím menší šanci jí máme vyhrát.
           To samé zřejmě děláte vy, tolerujete válku, pokud zničí diktátora.
           Mezi námi je jen ten rozdíl, že o tom, že je Asad diktátor existuje jen minimum důkazů, a ty, které jsou, kulhají nejméně na jednu nohu, zatímco na selhání multikulturismu je důkazů mraky, byť malých, ty velké také prokázat nejdou.(tedy že se negři chystají ovládnout Evropu těžko prokážu).
           Ale 100x nic umoří i vola, takže pokud jsou stovky a tisíce trestných činů, vš. těch nejzávažnějších, a pokud existuje dvoujpráví a tyhle věci, nic to dejme tomu nemusí znamenat samo o sobě, ale když se to spojí……
           Takže se nemusíte hájit, prostě tu válku podporujete, protože jí považujete za spravedlivou, a RB OSN vám může políbit prdel!
           Na tom není až tak něco zvláštního, jste radikální, dobře, ale stůjte si za tím, a nedělejte ze sebe andílka s palmovou ratolestí!

          • vittta

           No konečně Saule, tak ještě hoďte nějaký odkaz o zvěrstvech toho našeho klubu, ať to můžeme probrat.
           Zatím jste pouze napsal, že ta zvěrtsva jsou, jako že určitě, ale jinak….
           Samozřejmě, když je válka, dějí se různé věci, takže třeba vím, že za II. světové války páchali zvěrstva i sovětští vojáci.
           Ale jsem k nim benevolentnější, protože oni si tu válku nezačali!

        • kočka šklíba

         Mimochodem nechte si ty silné výrazy „lžete“, o schvalování jsem nic nenapsala pro vaši informaci milá MaB. Ale je dobře že to tak chápete, ten váš příspěvek :D.

        • vera

         I kdyby to „předcházení“ mělo znamenat devastaci celého organismu?
         Jsou na tom po „předcházení“ Irák a Libye líp, už v sobě nemají žádnou chemii?

        • MaB

         To je pravda, souhlasí s vámi i Bůh.
         Naštěstí pro Francouze, on je vševědoucí, k nim proto shovívavý.

         -Takoví jsou naši Francouzi, řekl Bůh. Nejsou bez vad. To zdaleka ne. Dokonce mají vad spousty.
         Mají více vad než ostatní.
         Ale se všemi jejich vadami je miluji ještě lépe než všechny ostatní s údajně méně vad.
         Miluji je takové, jací jsou. Já jediný, říká Bůh, jsem bez vady.

         Buďme šťastní, že my Češi,
         slavné plémě,
         duše útlé v těle čilém,
         mysl jasnou, vznik a zdar,
         a tu sílu vzdoru zmar.

         jsme naprosto jiní, Dieu, merci ! :)

      • vera

       Vzít nebezpečnou hračku je jedna věc, zdemolovat kvůli tomu celý byt je věc naprosto odlišná..
       podle vaší logiky, MaB, jen nahlédnete do pokoje, je tam pár dětí a blbnou, ještě ani nevíte co za předmět drží v ruce, ale vy okamžitě zalejete celý pokoj hasící pěnou, a radši i schodiště, a kuchyň, je vám úplně jedno jestli někdo následkem udušení umře, hlavně hodně pěny…
       a nejlepší na tom je, že to ani není váš dům…

       • oh

        „Přílišná oddanost ideálům končí tím, že v rámci boje proti alkoholismu zastřelíš dítě se sáčkem rumových pralinek.“ (Karel Kryl)

       • tresen

        Nezdá se mi, že by to sedělo na předmět hovoru, pokud se tedy ještě bavíme o spektáklu s předem hlášeným ostřelováním chemických zařízení Asadova režimu.

      • vittta

       Vy jste přiznala, že nevíte, ale ve skutečnosti tady razíte jistotu, že VÍTE.
       Jak píše Sax, jste válečná štváčka, co sama sebe oblbuje, že jako neví.
       Ještě nidky jste neměla tématický text, který by pracoval s „nevím“, vždycky jste pracovala s „vím na 100%“, ale…říkají to jiní, kterým nevěřím, ale co říkají, je 100% pravda!
       A věříte těm zprávám a válečným zločincům asi „pro jistotu“!

       • MaB

        Vittto, prozradím vám něco velice cenného, a sice moje oblíbené krédo:

        „Politika musí pokleknout před mravností… Mravnost utváří politiku odmítáním války, trváním na věčném míru a právech člověka.“ (I. Kant)

        A jistě se zamyslíte i nad tímto:

        „Kde je tisk svobodný a lidé schopni číst, tam je vše v pořádku.“ Thomas Jefferson

        Tím přiznávám, že jste měl pravdu, po této stránce je ve Francii vše v pořádku, zatím stále ještě je tisk pluralitní a svobodný. Až tomu tak nebude, budu emigrovat. :)

 5. Asfalt

  Vážený pane vydavateli,

  musím podat stížnost na Vašeho zaměstnance. Jmenuje se Grasyk a jsem donucen podat toto udání, protože píše moc hubaté články. Tak například ve spisku hanebně nazvaném Spočítali jim to … (a ukázalo se, že lžou nejen před, ale i po neoprávněném útoku) Váš ničemný zaměstnac neprojevuje dost úcty naší statečné americké armádě, která tak obětavě z čistého dobra musí zabíjet po celé planetě.
  Ještěže se proti hanebnosti Vašeho zaměstnance postavila statečná spolubojovnice MaB, která spolu s dalšími dobrými správnými fašisty všem vysvětlila, co se má dělat a jak. Pokud zločinec Asad otráví vlastní lid, je třeba ty, co přežili, ještě dobombardovat, když už je Asad tak neschopný a špatný tyran, že nic neudělá pořádně. K dokončení díla pak samozřejme musí nastoupit naše statečná americká armáda, protože ruští a čínští slaboši za celé čtvrtstoletí ještě nikoho pořádně nevybombardovali a jsou proto jen nepotřebnou, bezvýznamnou a hanebnou skrvnou této planety. Co víc, ty skrvny na mapě dokonce v konání jediného amerického dobra brání. Jak ukázala MaB, dokonce 15x. Je pak stále obtížnější a obtížnější vyhledávat záminky pro tak potřebné a nádherné zabíjení americkými raketami všeho, co se jen pohne a nesouhlasí s naším jediným a neomylným americkým vůdcem, který jediný je oprávněn podle internetu soudit jako Buh a určovat, co se kde stalo a nestalo. Vždyť už pro plnění úkolů tohoto našeho jediného a vyvoleného dobra musíme nerespektovat OSN, kašlat na národní parlamenty v možném aktu vypovězení jaderné války a z Desatera zapírat „Nezabiješ!“. V této složité situaci si pak Váš zamestnenec, pane vydavateli, dělá legraci z toho, že se pár krásných humanitárních raket netrefilo, nikoho nepozabíjelo a po možné odpovědi na agresi Evropa ještě není vypařená do krásného obláčku na nádherné sluníčkářské obloze. No uznejte, to přesahuje všechny meze!
  Navrhuji proto exemplární potrestání. Grasyk musí dostat 25 ran rákoskou. Vykonávající úředník musí po každém ponaučení odříkat: „Ty, ty, ty, hubaté články se nepíší,“ aby si delikvent své pochybení náležitě zapamatoval.

  S důvěrou
  Asfalt

  • MaB

   „Je pak stále obtížnější a obtížnější vyhledávat záminky pro tak potřebné a nádherné zabíjení americkými raketami všeho, co se jen pohne a nesouhlasí s naším jediným a neomylným americkým vůdcem, který jediný je oprávněn podle internetu soudit jako Buh … (Asfalt)
   ? ? ?
   „Mám velikou radost z výsledku amerických prezidentských voleb,” přiznal Zeman a připomněl, že jako jeden z mála evropských politiků mu před volbami vyjádřil veřejnou podporu.
   „Vážím si i způsobu vystupování Donalda Trumpa, který mluví jasně, někdy drsně, ale srozumitelně,” dodal prezident a odsoudil „politickou korektnost” jako sbírku „nicneříkajících frází”.
   Souhlasí rovněž s Trumpovými názory na migraci i boj s mezinárodním terorismem.

   středa 9. listopadu 2016, 13:36

   jas, Novinky

 6. Asfalt

  Tak je to tady zas. Katastrofa. Všude všechno cvrdliká, takže nikde není klid, všichni si všude zase oblizujou hlavy, takže je všude plno bacilů, světlo od ráda do veřera, takže není dost tmy na válení, a kamna jsou vypnutý, takže si člověk ani nemá kde nahřívat zadek. Prostě tragédie a všude práce jak na kostele. Diktátor Putin přivolal jaro. Doufám, že sankce Rusko neminou.

  • Asfalt

   Vidím, že zločince Stropnického už vyšetřuje sám Columbo.
   Já mám také dobrou zprávu. Napsal mi Otoman. Nevím, proč zrovna mně, ale všechny moc pozdravuje a sděluje, že už konečně emigroval do milované Ameriky. Dělá tam teď taky policejního detektiva. Poslal mi dokonce záběr jeho dnes už slavného zákroku, na základě kterého dostal Sorosovu medaili Čestné multikultylegie. Snad se nebude zlobit, že Vám ho také ukážu.

   Otoman policistou:

   Kdo by to do Otomana řekl, že to dotáhne tak daleko, co?

   • Asfalt

    Vážený pane prezidente, vrchní veliteli ozbrojených sil!

    Pocházím z Ostrova Janiky, štěstí když si lidé rozumnějí a musím Vás informovat, co se tady děje.
    Naše šéfová se jmenuje Janika a je divoká jako tajfun. Vždycky se odkusi z ničeho nic objeví, všem rozdá banány a zase rychle odfučí kdoví kam. Abyste si nemyslel, že šéfová je nějaký dobrák, musím vysvětlit, že banán není tropické ovoce s vitamíny, ale zákaz vstupu. Šéfová tak nerozdává uhlohydráty, ale zákazy, a dokonce jméno toho, koho zakáže, už nechce nikdy ani slyšet. Proto se nesmí ani vyslovit a z tohoto důvodu musíme některým říkat jinak.
    Až Vám tedy tajná služba nahásí, že na Ostrovu Janiky, štestí když si lidé rozumnějí, se nachází nějaký Otoman, vůbec se nelekejte. Turci nás ještě nepřepadli, Otoman je českej, to jen zase přifuněla Janika a vymítala ďábla. Rozhodně se pane prezidente neposílejte armádu, bylo by to zbytečné, a protože k napadení státu nedošlo, my bychom tady vůbec nevěděli, jak vojáky zabavit. Ostrov Janiky je totiž úplně slušnej, protože zde není žádnej hampejz, aby se tu vojáci nenudili. Máme tu sice nějaké padlé ženy, ale ty se úplně zaprodaly Americe a pochybuji, že by chtěly pobavit i české vojáky. Takového vlastenectví se od imperalistům zaprodané tresně a MaB určitě nedočkáme.
    Proto si prosím, pane prezidente, určitě ponechejte zatím ještě vojáky doma na Hradě, my se tady statečně ubráníme sami, protože Vás máme rádi.

    S pozdravem
    Váš občan Asfalt

     • Asfalt

      Když OPCW vyšetřovala zbraně hromadného ničení v Iráku, který měl být tehdy napaden, dostal tehdejší šéf OPCW od Boltona ultimátum, že buď potvrdí americké zadání, nebo bude mít 24 hodin na svou rezigtnaci. Bolton je dnes oficiálně nedávno jmnenovaným poradcem Trumpa.
      https://www.rt.com/usa/423477-bolton-threat-opcw-iraq/

      Co myslíte, že OPCW vyzkoumá dnes, Kamile? Něco jiného než tenkrát v Iráku, který měl být přepaden a bylo jasné politické zadání?

    • MaB

     ad Asfalt
     Konstatuji, že nejen vesele deformujete (na to jsem zde zvyklá), ale že jste (jistě neùmyslně) opomenul i jeden nikoli bezvýznamný detail. Dokonce detail zásadní.
     Všechny státy NATO i státy EU (27 z 27) vyjádřily GB a FR podporu politickou i finanční.

     Vám jistě trestní právo připomínat nemusím:
     § 24 Účastník
     (1) Účastníkem na dokonaném trestném činu nebo jeho pokusu je, kdo úmyslně
     a) spáchání trestného činu zosnoval nebo řídil (organizátor),
     b) vzbudil v jiném rozhodnutí spáchat trestný čin (návodce), nebo
     c) umožnil nebo usnadnil jinému spáchání trestného činu, zejména opatřením prostředků, odstraněním překážek, vylákáním poškozeného na místo činu, hlídáním při činu, radou, utvrzováním v předsevzetí nebo slibem přispět po trestném činu (pomocník).

     Také předpokládám, že českou exekutivu, která podporu intervenci vyslovila, nezajímal váš názor, francouzská se na ten můj také neptala, takže jsme na tom se „souhlasem“ s bombardováním objektů asi naprosto stejně.
     Jak už to v demokracii bývá, naši reprezentanti rozhodli za nás. Že bychom si je špatně zvolili ?

     „Úder proti syrskému režimu, který útočí chemickými zbraněmi na civilní obyvatelstvo, byl nevyhnutelný. Z prvních informací vyplývá, že byl veden přesně a zasažena byla taková zařízení, která slouží k výrobě či přechovávání chemických zbraní. Naše pozice k chemickým zbraním je stále stejná posledních téměř třicet let. Je to pro nás nepřijatelný instrument války, tím spíše, pokud je použit proti civilnímu obyvatelstvu. Situace v Sýrii je už dlouho neúnosná, světové mocnosti musí zasednout k jednomu stolu a najít mírové řešení konfliktu,“ (A. Babiš)

     Ministr zahraničí Martin Stropnický (ANO) uvedl, že bylo třeba dát najevo, že použití chemických zbraní je nepřípustné.

     Ministryně obrany Karla Šlechtová (ANO) uvedla, že USA, Británie a Francie daly jasně najevo, že nelze nijak tolerovat používání chemických zbraní.
     http://www.ceskatelevize.cz/…/2450773-

     L’UE soutient les frappes militaires occidentales en Syrie
     – Le président du Conseil européen, Donald Tusk, a annoncé le soutien de l’Union européenne (UE) à la frappe américano-franco-britannique contre le Régime syrien.

     • vittta

      Ale brouku, vy už zase kroutíte ZJEVNÁ fakta.
      Jak, špatně jsme si zvolili?
      Špatně jste zvolila rozhodně konkrétně VY, to vy jste volila Macrona- a ještě se ho vytrvale zastáváte.
      Koho volil Asfalt nevím, ale já volil SPD a tahle partaj je zásadně proti tomu bombardování.
      Takže jestli snad někdo zvolil špatně, já volil dobře.
      Ovšem, volby vyhrál Babiš, a tak musím respektovat jeho vyjádření, a ale mohu o tom prohlásit, že s tím nesouhlasím, že je to ubožák, a vlezdopradelka, což jsem i rázně napsal!
      Pokud by pak někdo chtěl namítnout, že jsem stejný, jako nororičtí, placení antidemokratičtí demonstranti, pak tvrdím, že tyto fašistické bojůvky demonstrují proti výsledkům voleb, ne proti zradě jimi volených zástupců.
      A všechny, VŠECHNY tyhle demonstrace jsou proti Zemanovi, to kolem je jen omáčka, ale Zeman dělá jen to, co slíbil, že dělat bude, a ještě navíc i to, co je reálně nutné, i když se třeba nemusí každému zdát, že dělá všechno úplně správně.
      Ale dělá svou politiku.

     • oh

      MaB, zdá se, že arabista Petr Nějaký Rybožravý Pták v rozhovoru na e15_cz vyjadřuje tak trochu podobně jako vy, Macron, Mayová, Babiš a starší Stropnický :-) „Na Blízký východ se specializuje, tamní aktuálnímu dění ale arabista Petr Pelikán podle svých slov nerozumí. Na mysli má odvetnou akci Spojených států, Velké Británie a Francie vůči režimu syrského prezidenta Bašára Asada. Důkazy prokazující chemický útok ze strany syrské armády na civilisty, jenž byl k vojenské akci podnětem, chybí a pravdu se nedozvíme nikdy..(-) A proto prý musíme věřit spojencům, protože to jsou naši spojenci, i kdyby byla pravda na straně Sýrie a Ruska.“, ale dodává k tomu i :„V praxi je to prý tak, že ten islámský stát, který si víc „kopne“ do Izraele, získá body, ale skutečný problém arabského světa neleží v Izraeli, ale ve válce mezi šíity a sunnity. Ta probíhá v Jemenu, v Iráku, ale i jinde. Jde o boj, ve kterém jde o to, kdo nakonec stane v čele muslimského světa.“
      Západ v této válce straní sunnitské Saúdské Arábii a zavírá oči před tím, co se v této zemi děje, což není fér míní arabista. „To, co se jako porušování lidských práv kritizuje leckde jinde, tak nad tím se v Saúdské Arábii zavírají všechny oči, které máme, a ještě se k tomu obracíme zády.“

      A poté, co se v ČT zmiňovali o možnosti nahrazení amerických jednotek (IMO nezákonně) působících v Sýrii vojáky saudsko arabskými (IMO nejspíše žoldáky placenými saudskými petrodolary), jsem nakloněn s ním souhlasit. Přinejmenším v otázce neochvějné podpory západních demokracií jisté středověké diktatuře, distribuující po světě jednu z nejodpornějších a nejnetolerantnějších variant islámu. :-(

      • MaB

       Ne já, oh. Nikdo sem nedal jediný odkaz na ten z mých komentářů, který vám toto tvrzení dovoluje. Takže je nutno říkat „já“, stejně jako „Vy“, „vy“, stejně jako „my“.
       Ty, kteří za nás všechny mluví, vyjadřují se našim jménem, si většina Čechů a většina Francouzů demokraticky zvolila. Dala jim k tomu mandát.
       Prezident Zeman vám jasně vysvětlil, proč musel jmenovat do funkce premiéra kontroverzního A. Babiše. Byl totiž v čele strany ANO, která vyšla z parlamentních voleb vítězně. Tak demokracie prostě funguje.

       A premiér Babiš, vyjadřující se za všechny Čechy, neřekl nic jiného než všichni jeho kolegové v EU:
       „Úder proti syrskému režimu, který útočí chemickými zbraněmi na civilní obyvatelstvo, byl nevyhnutelný.“

       Dalo by se tedy předpokládat, že on měl, narozdíl od nás tady, důkazy, o které se opíral, když říkal za všechny Čechy :
       “ Úder proti syrskému režimu byl nevyhnutelný“…

       • Saul

        Obávám se,že tento výklad místním „demokratům“ moc po chuti nebude.
        Pro ně demokracie končí tam,kde nemohou prosadit svůj individuální názor.
        A to by oni tuze rádi.
        Lze si i snadno představit,případně z některých příspěvků přímo vyčíst,jak by v reálu vypadalo,kdyby tuto možnost dostali.

        • embecko

         Demokratum by uplne stacil odkaz na ty Assadem zatajenych stovky tun chemickych zbrani. A ten nekde musi byt, jinak by to Mab nevedla. Anebo ze by si v zajmu vitezstvi demokracie tak trochu vymyslela?

          • embecko

           To uz jste na tom, jako MaB, jako dukaz zatajeni zbrani date odkaz na zniceni DEKLAROVANYCH zbrani:
           „Generální ředitel Technického sekretariátu Organizace pro zákaz chemických zbraní…ve své zprávě z 24. září 2014 informoval Výkonnou radu OPCW, že 100 % všech chemických látek kategorie 1 deklarovaných Syrskou arabskou republikou, 1047 tun, bylo verifikováno jako zničené.“ (z vaseho odkazu)
           A pocitam, ze se pritom necitite blbe, ale naopak jako vitez, v tom si s MaB muzete podat ruku…normalni diskuter by po takovem „dukazu“ chodil kanalama, ale vy se tu jeste naparujete :o)

          • Saul

           „Deklarovaných“ pod hrozbou amerických útoků,zapomněl jste doplnit.
           Do té doby se asi Syrie držením a použitím sarinu veřejně chlubila,viďte?
           Tak s vaší argumentací bych ani do toho kanálu nevlezl.
           „…Technicky se jednalo o unikátní operaci, kdy nejnebezpečnější chemické zbraně, sirný yperit a klíčový prekurzor sarinu, látka DF, „

          • kočka šklíba

           Embečko já to taky nechápu co za myšlenkové pochody má Saul i MaB v hlavě. tam se píše o zničení chemických zbraní a oni si stále melou svou. MaB dokonce o bombardování pro jistotu, a pak se to snaží okecat zase úplně mimózními příspěvky. Zde se omlouvám MAB a ano píši : vy ty útoky Francie, Británie a USA schvalujete. Když někdo má tu drzost napsat o bombardování pro jistotu, tak to schvaluje. Stačí?
           A zajímalo by mě, zda to Saul přečetl až do konce, tam se vůbec píše mnoho zajímavých věcí. Například o útoku chemickými zbraněmi u Chán al- Asal nebo v Ghútě (v roce 2013). Podle mého nečetl, a to jsem já to jen přeletěla.

          • embecko

           Jim je uplne jedno co pisou, sklibo, hlavne ze to maji spravne stranicky! Tohle je mor :o)

          • pacifista

           Oni to píší za mrzký peníz a na něco to napíchnout musí. Kdyby dbali opravdového významu, tak by tu nic nenapsali a přišli by o práci.

         • MaB

          ad embecko
          Omlouvám se za ty „stovky“ tun, ve skotečnosti jich byly prý tisíce..(viz níže)

          Co vím ale s jistotou je fakt, že letos je to již 21 let od okamžiku, kdy 29. dubna. 1997 vstoupila v platnost Úmluva o zákazu vývoje, výroby, hromadění zásob a použití chemických zbraní a o jejich zničení.
          To znamena, ze v r. 2014 byly tyto zbrane Syrii drzeny (pouzity ?) i pres zakaz, tedy tajne.

          7 janv. 2014 – Zahraniční experti začali ze Sýrie odvážet první nejnebezpečnější chemické zbraně. Svezli je ze dvou míst do syrského přístavu Latakíja, kde je naložili na dánskou loď. Oznámila to Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW). Sýrie má odhadem asi 1300 tun chemických bojových látek a chemikálií

          • embecko

           „Úmluva o zákazu vývoje, výroby, hromadění zásob a použití chemických zbraní a o jejich zničení.
           To znamena, ze v r. 2014 byly tyto zbrane Syrii drzeny (pouzity ?) i pres zakaz, tedy tajne.“

           Vy jste uplne mimo, holka, vzdyt to sama citujete: „zákaz vývoje, výroby, hromadění zásob a použití“…nic z toho neni drzeni…to by preci jako prve musely jit do lochu Spojene staty, ne? Anebo je US drzi tajne? :o)
           Jinak dik, pobavila!

          • MaB

           „Vy jste uplne mimo, holka, vzdyt to sama citujete: „zákaz vývoje, výroby, hromadění zásob a použití“…nic z toho neni drzeni

           Mimo jste vy, chlapce. Ověrte si nejprve, že
           držet (= vlastnit, mít a používat) zbraně, což byl ten případ.
           Jsem rada, ze se bavite, ale nevedomosti se nevychloubejte, to dela jen omezenec. :))

          • Saul

           „Vy jste uplne mimo, holka, vzdyt to sama citujete: „zákaz vývoje, výroby, hromadění zásob a použití“…nic z toho neni drzeni…to by preci jako prve musely jit do lochu Spojene staty, ne? Anebo je US drzi tajne? :o)
           Jinak dik, pobavila!“
           Možná byste si měl Saxi tu úmluvu nejdříve přečíst,než začnete hodnotit,kdo je tu mimo.
           Stačila by 1.strana
           ČLÁNEK I
           VŠEOBECNÉ ZÁVAZKY
           1. Každý smluvní stát této Úmluvy se zavazuje nikdy za žádných okolností:
           a) nevyvíjet, nevyrábět, jinak nenabývat, nehromadit ani NEPŘECHOVÁVAT chemické zbraně
           ani přímo nebo nepřímo nikomu chemické zbraně nepřevádět;

           (Ne)přechovávaní a (ne)držení považuji za synonyma.
           Vy ne?

           Nicméně úplně tajně Syrie chemické zbraně nedržela.
           Tu Umluvu ratifikovala až v roce 2013 pod tlakem vojenských útoků a před tím se odmítnutím toho podpisu k držení, výrobě… chemických zbraní defacto přiznala.
           A mimochodem,Izrael ji neratifikoval dodneška.
           Také jsem si nějak nepovšimnul rozhořčeného volání zdejších spravedlivých nad faktem,že Izraelské letectvo Syrii téměř ve stejné době jako US bombardovalo také.

          • MaB

           já to taky nechápu co za myšlenkové pochody má Saul i MaB v hlavě. tam se píše o zničení chemických zbraní a oni si stále melou svou. MaB dokonce o bombardování pro jistotu, …(kocka skliba)

           Snad vam toto pomuze chapat, proc byly obavy a neduvera ze strany koalice, NATO i EU

           Syrská vláda i islamisté použili chemické látky, tvrdí zpráva OSN
           Syrské vládní jednotky mají na svědomí dva útoky chemickými látkami a radikálové z Islámského státu použili yperit. Vyplývá to ze společného vyšetřování OSN a Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW). Rok trvající vyšetřování, které posvětila Rada bezpečnosti OSN, se zaměřilo na devět útoků v sedmi syrských oblastech. Spojené státy použití chemických zbraní odsoudily.
           Z vyšetřování vyplynulo, že existuje dostatek informací k závěru, že helikoptéry syrských jednotek shodily zařízení, které uvolnilo 21. dubna 2014 toxické látky v obci Talmanis a 16. března 2015 v obci Sarmín. Obě se nacházejí v provincii Idlíb na severozápadě Sýrie. V obou případech byl použit chlor.
           Rovněž vyšetřovatelé shromáždili dostatek důkazů o tom, že ozbrojenci z Islámského státu „jsou jedinou skupinou, která měla možnost, schopnost, motiv a prostředky k použití yperitu v obci Mára 21. srpna 2015“.
           Damašek byl již v roce 2013 obviněn z toho, že jeho armáda používá chemické zbraně proti civilistům. Odvetnému útoku se Damašek vyhnul, když souhlasil, že nechá zničit svůj chemický arzenál, což se stalo pod dohledem OPCW.
           Aktualizováno 25. 8. 2016 Damašek (Ct 24)

           Belgie vyvážela i přes embargo do Sýrie materiál na výrobu chemických zbraní
           18. dubna 2018, 13:44 — Autor: -sul / EuroZprávy.cz
           Brusel – Soud v Bruselu začne v nejbližší době projednávat případ který může mít pro Belgii nepříjemné mezinárodní dopady. Několik belgických firem čelí podezření, že i přes embargo EU do Sýrie vyváželi chemikálie, uvadlí Bellingcat

           Mezi chemickými látkami měl být i Isopropanol. Látka, která je jinak v chemickém průmyslu běžná se používá na výrobu bojového plynu sarinu. Ten byl během konfliktu několikrát použit. Vzhledem k tomu, že sarin má krátkou dobu spotřeby, předpokládá se, že byl vyroben krátce předtím. Předválečné zásoby Sýrie byly v roce 2014 pod dozorem mezinárodních inspektorů zničeny. Evropská unie na dovoz izopropanu a dalších chemikálii, které by mohly být použity při výrobě bojových látek, již v roce 2013 vyhlásila embargo. Izopropanol se dovážel do Sýrie z jiných států jako z Jižní Korei Spojených Arabských Emirátů nebo Libanonu. Lze předpokládat, že většinu dodávek pouze tyto státy kryli a některé přicházeli i z Evropy.

           Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/221175-belgie-vyvazela-i-pres-embargo-do-syrie-material-na-vyrobu-chemickych-zbrani/

         • MaB

          Čekat znamenalo stát se spolupachateli chemických útoků, řekl Stropnický

          dubna 2018 8:32, aktualizováno 12:15

          Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický (ANO) uvedl, že Česká republika byla o útocích spojenců v Sýrii předem informována. O tom, že byly v Sýrii použity chemické látky, podle něj není sporu a odvetný útok byl prý legitimní, ač postrádal pověření Rady bezpečnosti OSN.

          • kočka šklíba

           A? Stropnický je blb, co to říká? Vůbec nic.

          • MaB

           vy ty útoky Francie, Británie a USA schvalujete. Když někdo má tu drzost napsat o bombardování pro jistotu, tak to schvaluje. Stačí? pravila kocka skliba)

           Jenomze:
           Ja vam tim pouze ukazuji, jaké argumenty pouzivaji ti, kteri, stejne jako ministr Stropnicky, chteji zabranit pripadnému pouziti chemickych zbrani.. „Čekat by znamenalo stát se spolupachateli chemických útoků,“ (MS)
           Preventivne, (tedy „pro jistotu“, co kdyby mel nekdo v umyslu znovu je pouzit), se rozhodli tomu po nekolika vystrahach zabranit

           Jiste chapete, ze sama nemohu posoudit situaci jako on, o „dukazech“ jednech ani druhych nemam moznost se presvedcit, jaka je proto Pravda nevim – zrejme narozdil od vas (?), jak jsem zde uz X-krat opakovala,

           Znam ale valecné uprchliky nejen ze Syrie, proto zadnou valku, zadné zabijeni nevinnych NESCHVALUJI ! JSEM PROTI.
           Doufam, ze staci.

          • vittta

           Mě to tedy nestačí.
           Schvalujete válku, protože jste si jistá, že Sýrie použila chemické zbraně.
           Jak už naznačil Sax, nikdo jiný na světě chemické zbraně nemá, (on uvedl USA) takže bylo třeba udeřit na Sýrii, která je jediná měla a používala.
           No, já tedy tu válku neschvaluji, i kdyby nakrásně Sýrie chemické zbraně použila.
           Nevím, proč by měla být smrt chemickými zbraněmi nějak horší, jak smrt udušením v rozvalinách, či smrt s vyhřezlýma střevama od těžkého granátu.
           Nic méně si myslím, že Sýrie ty chemické zbraně nepoužila.
           Když je použije nějaký negr v Africe, klidně bych tomu věřil, protože když jsou schopní Tutsi a Hutu povraždit za 3 měsíce až milion lidí vesměs mačetami, pak chemické zbraně splní svůj bojový účel.
           Tedy abyste rozuměla, o čem píšu.
           Každá zbraň má nějaký vojenský účel, za kterým se použivá.
           Jestliže jeden negerský kmen chce pomordovat co nejvíce lidí z jiného kmene za co nejkratší dobu, jsou chemické zbraně pro tento účel vhodné, navíc když nikdo moc nekouká, když odletí nějaká ta tříska i z vlastních řad.
           Také se dá předpokládat, že se to nikdo buď nedoví, nebo o tom nebude psát, protože dění v afrických černých zemích nikoho nezajímá a nikdy nezajímalo.
           Sýrie je jiné kafe, je prostě moc na očích.
           Asad rozhodně neměl zapotřebí použít tyto zbraně, boje tam probíhají lokálně v městských aglomeracích, a cílem bojů není zabít co nejvíce civilistů, ale vyhrát- to ze strany Asada.
           Cílem bojů pro Asadovy protivníky nemusí být vítězství jako takové, ale jen ty boje, protože bojovníci, žoldáci a teroristé nemusí makat, berou prachy. znásilňují, loupí, vraždí, a to mnohým lidem stojí za to riziko.
           Takže pokud tam už někdo chemické zbraně použil, pak bych si tipnul na nějakou tu „umírněnou“ opozici, už proto, že dejme tomu USA, ale i Francie nebo Británie, podporující tyto teroristy jak finančně, tak vojensky, mohly mít zájem na vyzkoušení těchto zbraní, a to jak z hlediska jejích účinků, tak z hlediska jejich možné výroby přímo v polních podmínkách.(a to nemluvím o efektu politickém, kdy je potřeba očernit zlého diktátora)
           Chemické zbraně mají své opodstatnění ve vleklých konfliktech, kde je na jednom místě shromážděno velké množství vojáků dlouhou dobu.
           Proto také byly s oblibou použity v I. světové válce.
           Ve druhé už použity nebyly, bojové operace totiž byly daleko pružnější, ale PŘEDEVŠÍM už bylo možné letecky dopravit tyto zbraně jako odplatu na civilisty, takže to nikomu nestálo za to, jejich použití prostě ztratilo vojenský smysl.

          • hans

           Bože dobrý to je zas debata.

           Ja vam tim pouze ukazuji, jaké argumenty pouzivaji ti, kteri, stejne jako ministr Stropnicky, chteji zabranit pripadnému pouziti chemickych zbrani.. „Čekat by znamenalo stát se spolupachateli chemických útoků,“ (MS)
           Preventivne, (tedy „pro jistotu“, co kdyby mel nekdo v umyslu znovu je pouzit), se rozhodli tomu po nekolika vystrahach zabranit

           Ne, neukazujete žádné argumenty. Citujete nám tu nesmyslné bláboly a vědomé lži Stropnického. Argumenty nevidno.

           Čekat by neznamenalo stát se spolupachateli. Spolupachatelé (USA, Francie) a pachatelé (Británie) útokem podpořili pachatele (džihádisty) údajného (protože doloženého jen velmi pochybným videem) chemického útoku. Čeket by znamenalo nepodpořit pachatele. A nepodpora pachatelů je to, co je Stropnickému i MaB proti mysli. Protože srdce obou je na straně pachatelů.

          • MaB

           Zapomnel jste to podstatné. Za sebe rikam:
           „Jiste chapete, ze sama nemohu posoudit situaci jako on, o „dukazech“ jednech ani druhych nemam moznost se presvedcit, jaka je proto Pravda nevim – zrejme narozdil od vas (?), jak jsem zde uz X-krat opakovala,“

           Proto je vas zaver:
           „A nepodpora pachatelů je to, co je Stropnickému i MaB proti mysli“
           Nejen intelektualne nepoctivy , pravdu deformujete vedome, ale navic jste, jako obvykle, trefil vedle…

    • Janika

     Hezké, Asfalte, bavím se, nad Vším komentářem, nad Otomanem, i nad videem :-).
     Tak když jste mě sem takhle hezky přilákal, jdu si pročíst i ostatní komentáře :-).

 7. vittta

  Tady to zase spočítali demonstranté komunistům, a prezidentovi.
  Mohutné demonstrace se zúčastnilo až 200 placených extemistů, a 50 okolojdoucích občanů.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jdi-domu-Zemane-ceka-te-Ivana-KSC-jsou-vrazi-Byli-jsme-u-toho-kdyz-v-Nymburku-cekali-na-Zemana-jeho-odpurci-532957
  Čemu se divím, že o tom PL vůbec informují.
  Přece když hraje okresní B třídu FC Kotěhůlky s AC Horní lhota a přijde 300 diváků, také se o tom nepíše!

 8. vittta

  A je tady zpráva pro příznivce rovnosti lidí a pomoci bližním, utíkajícícm před válkou a násilím.
  A příznivcům zbytečnosti národů.
  Tedy v Praze napadla skupina cizinců číšníka a zmlátila ho tak, že je ve vážném stavu po operaci hlavy na JIP.
  Cizinci byli LIDÉ, nově světoobčané.
  Nevím, jestli se mi to jen nezdá, ale poslední dobou je tady všemožných útoků cizinců čím dál víc, a to tady vlastně žádní nejsou.
  Tito fešáci vypadají na turisty, co si přijeli prohlédnout krásy matičky Prahy.
  Samozřejmě, všichni nejsou stejní, kolikrát oběť útok ani nenahlásí, nebo ho sice nahlásí, ale není zveřejněn.
  V tomto případě může policie dělat co chce, násilníky chytí jedině náhodou, protože se prostě seberou, a odjedou do Německa, kde splynou s dalším milionem těchto LIDÍ.
  Ale…teoreticky je najít může, dokonce je teoreticky může i zavřít, protože jakkoliv jsou kriminály přeplněné, na těhle 7 by se místo ještě našlo.
  Pokud takových cizinců ale v ČR přibude pouhých 10 000, už je policie najít ani nemůže, pokud tedy někdo bude mít tu drzost, takový čin hlásit, a vystavit nebezpečí svou rodinu, protože tahle verbež může řádit naprosto beztrestně.
  A i kdyby je našla, zavřít je nebude kam, neb jak jsem uvedl, věznice jsou přeplněné už teď a cigoši dostávají podmínku za podmínkou, též už si mohou dělat co chtějí.
  Další věc je ta, že i kdyby je bylo kam zavřít, okamžitě se najde hromada neziskových organizací, které budou kontrolovat, jestli jsou ve vězeních dodržována všechna lidská práva a vězení naprosto ztratí svůj efekt, prostě se rozloží.
  No ale co myslíte, nezkusíme to přeci, a nebudeme hodní?
  Třeba se u nás budou chovat hezky…
  https://www.novinky.cz/krimi/469969-skupina-cizincu-brutalne-napadla-cisnika-v-centru-prahy.html

  • embecko

   Policie je pry hleda po penzionech…me spise prijdou jako jednodenni tematicky zajezd inzenyru z Drazdan.

   • embecko

    Tak to zacina byt zajimave, jak pisi Novinky:
    „Pod fotkou například jeden z přispěvatelů napsal: „Jeden z nich pracuje u nizozemské policejní jednotky Amsterdam.“ “
    Nedavno jsem sem daval par odkazu na infiltraci nemecke policie a policejni skoly organizovanym zlocinem z rad uprchliku (samozrejme vse z nemeckeho mainstreamu), pokud by se potvrdila slova nahore, to by byl tedy gol….

     • embecko

      Tak uz je to tady:
      „Podle středeční zprávy serveru listu Algemeen Dagblad (AD) vyrazilo sedm Nizozemců do Prahy proto, aby oslavili nadcházející svatbu jednoho z nich. Jeden ze skupiny přátel pracuje u amsterdamské policie.“
      https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/napadeni-na-cisnika-v-praze-nizozemci_1804251447_jak
      (Cesky rozhlas je alespon doted povazovan za mainstream)
      To je tedy opravdu gol…ale do vlastni brany…to se tedy pekne ukazuje, jak skvelou imigracni politiku EU dela…jo neni nad integrovaneho policajta puvodem z Maroka…ackoliv, na druhou stranu, vis vubec, kolik lidi umira denne pri automobilovych nehodach? A kolik ceskych policajtu se dopousti trestnych cinu, ha?!
      Mozne je ovsem i to, ze takto je to vse v poradku…loucil se se svobodou, to clovek musi pochopit, predevsim u integrovaneho jedince!

  • Janika

   Víš co mi tohle připomíná? Havlovo „Strany jsou pro straníky Občanské fórum je pro všechny.“ Tenkrát mu to všichni žrali, ale mně se to nezdálo natolik, že jsem šla poprvé v životě dobrovolně volit komunisty. Radši než systém, ve kterém vyhrává ten, kdo nejvíc řve.

   • vittta

    Tehdy se ještě těžilo z porevuločního nadšení.
    V Maďarsku nyní naopak revoluci chtějí, a dělají tak za pomoci placených provokatérů a demonstrantů.
    Snaží se vzbudit dojem, že strana, která získala ústavní většinu je většinově neoblíbená a podporuje jí minimum občanů.
    Zde POZOR, důležité je, že oni to nedělají pro Maďary, ti vědí, jaká je situace v jejich zemi, oni to dělají pro jiné země, aby ten dojem vznikl za hranicemi Maďarska.
    Stejně jako třeba u nás ty antizemanosvké demontrace….demonstračičky mají ukázat „světu“, jak moc je tady Zeman neoblíben.
    Klasický příklad prozahraniční propagandy byl pohřeb zvěčnělého, kdy u nás byl obřad blamáží, a havel byl tou dobou už silně neoblíben, a diváky museli honit po školách a tak, ale v zahraničí to budilo dojem, že celý český národ pro zvěčnělého pláče!

    • Janika

     Revoluční nadšení končí, když něco začne skřípat, tohle přece nedává smysl, jen idiot může řvát na náměstí „My jsme většina.“ Ono je to vlastně docela dobré pro pobavení :-).
     Minochodem, tohle je ten odkaz, co Kamilovi neprocházel, nevím proč: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Odpurci-KSCM-se-dobyvali-na-sjezd-musela-je-krotit-policie-Pak-dorazil-Michal-Horacek-a-recitoval-basnicku-o-vychodni-marce-532968.
     Jsou tam dobré komentáře, to člověka potěší.

     Taras taky střílí ostrými v posledním článku: „Především tři pánové v rozličném stavu fyzického vývoje. Na prvním místě zjevně nedonošený pan Cemper, aktivista a šéfredaktor serveru Manipulátoři.cz. To je podivná a bůhvíjak financovaná organizace, která pravidelně před volbami, tváříc se nadměrně objektivně, označuje drobné nepřesnosti v projevech levicových politiků za vědomé lži – a lži v projevech pravičáků za zjevené pravdy.

     Dále zjevně przenošený pan Tomasz Peszynski, důstojník pražského majdanu, velmi profláklá osoba, a konečně štamgast protizemanovských a probanderovských akcí, pan Otakar van Gemund, který na své nehezké a dožívající tělo píše různé nápisy a pak se vystavuje při příležitosti slavnostních událostí nahatý na veřejnosti. Čímž překračuje meze slušného chování a tenduje k páchání výtržností. Fotografie těchto exotů si laskavě vygůglujte, nerad bych byl obviněn z neoprávněného užití uměleckých děl.“

     • vittta

      Mě by zajímalo, kdo je podle Tarase levicový politik, a kdo pravicový.
      Levice je zlo, v krystalické podobě.
      Tohle všechno, co se děje, má na svědomí levice, resp. to, co z ní zbylo.
      Nikomu nedají pokoj, všechny buzerují, všem by nařizovali a všem zakazovali.
      Co je nějaký Cemper a Peszynsky, levičácká verbež, havlisté.
      Ze zbytku levice se mi zvedá dávno žaludek, když si čtu Tribuna a jeho přežité národy (což samozřejmě ukazuje nějaký cíl, ke kterému vede nějaká cesta), vidím toho dojemného Macrona, co je….dobrodinec, Juncker a Merkelová, to je dokonce křesťanka….
      Pche….
      Jak to někdo může ještě hrát, tuhle hru na levici a pravici, a co je neuvěřitelné, jak jí ještě může někdo věřit?

  • embecko

   Tady jeste dukaz toho, jak je extremni pravice nelidska, zkratka extremni:
   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/469996-na-reckem-ostrove-lesbos-se-do-sebe-pustili-migranti-a-pravicovi-extremiste.html
   „Migranti převážně z Afghánistánu obsadili náměstí v Mytilini minulou středu na protest proti podmínkám v uprchlickém táboře Moria…Protest byl ale trnem v oku místním zástupcům převážně extrémní pravice.“
   Vittta se mnou bude urcite souhlasit, ze prosty obcan zadny extremista neni, tomu nevadi obsazeni namesti, dokonce si oddychne, ze nemuze jit nakupovat, ze se konecne muze bat pustit dite do skoly a ze si neuzije naprosto zbytecneho klidu a ze konecne muze zabarikadovat svij barak…rekl bych, ze obcane Mytilini obsazeni sveho mista stretavani dokonce uvitali, konecne obohaceni, pryc z sedive nudy!

   • vittta

    No jasně, pravicovým extremistům především chybí disciplína a trpelivost, až bude zase dobře.
    Loajální občan, neextremista, nexonofob a nerasista vyčkává v přechodném období určité snížené bezpečnosti na lepší časy, plně chápe potíže migrantů s integrací, a ochotně jim pomáhá, a to jak konkrétně, tak řádným placením daní, aby měli migranti snadnější začlenění do společnosti, a důchodci se rádi vzdají části svého důchodu, na tento bohulibý účel!

   • vittta

    Ženy obecně fandí islámu a migraci, nejen lesbické.
    Tedy pokud se nejedné o nějaké xenofobní, extremistické fašistky!

 9. vera

  Z jiného soudku, další problémy na obzoru, titulky časopisu Forbes:
  .. Ne, děkujeme. Váš binec už doma nechceme. Čína rozšiřuje svůj zákaz na dovoz pevného odpadu od dalších 32 položek, včetně zbytků oceli, použitých autodílů a starých lodí. Chce tak snížit enviromentální zátěž, ale experti tvrdí, že zákaz importu může mít i opačný efekt. Zbytek světa zas neví, co se svými odpadky. Jak se vlastně čínsky řekne Den země?…)

Odvaž se, potom se uvidí

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s